PDA

View Full Version : HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

cicikus75
04-10-2013, 20:09
http://www.havadanemlakvideo.com/nerede/istanbul/istanbul-uluslararasi-finans-merkezi-havadan-goruntulendi-11055.html

Finans Merkezi'nin son hali. Su an itibari ile, altyapi calismasi devam ediyor. Tahminim binalarin hafriyatida yapiliyor.

Dolayisiyla insaatlar baslayinca, cok hizli biter.

agha
04-10-2013, 21:29
Cicikuş, yıllardır IFM den bahsediliyor ama kesinleşmiş bir tarih yok, alınmış bir ruhsat yok... Bununla ilgili olarak 18 eylülde Babacan yönetiminde bir toplantı yapıldı. Hepsi bu! Babacan projeleri mi beğenmiyor? Bu belirsizlik yatırımcıyı ümitsizliğe sürüklüyor. Kesinleşen bir şey var; Ağaoğlu alt yapı çalışmalarını bitirmek üzere ve EKGYO nun insaatina 2014 yilinda baslayacak.

krokolide
04-10-2013, 21:44
"İstanbul’un her yeri finans merkezi olacak"
03 Ekim 2013 Perşembe 14:11

İSTANBUL - Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, finans merkezi kavramını Ataşehir’den çıkardı. Babacan, “Asıl amacımız Londra’dan İstanbul’a gelen finansçı ya da yatırımcıların sadece Ataşehir’i, Etiler’i, Levent’i değil, İstanbul’un tamamını finans merkezi olarak referans almaları. Hedefimiz İstanbul’un her yerini finans merkezine çevirmek” dedi.

İstanbul Finans Merkezi Girişimi’nin 11 Ekim’de Washington’da yapacağı seminer öncesi bir değerlendirmede bulunan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, finans merkezi olarak düşünülen Ataşehir’de Merkez Bankası’nın da kalan son parselde arsasını aldığını, İMKB’nin ise eski yerinde faaliyetine devam edeceğini söyledi.

İstanbul’u hiçbir şehirle mukayese edemediklerinin altını çizen Babacan, “Uluslararası arenada yerli finansal kurumlar ve firmaların rekabet gücü artarken, İstanbul ilerleyen altyapı ve enerji projelerinin kalbi olacak. Asıl amacımız Londra’dan İstanbul’a gelen finansçı ya da yatırımcıların sadece Ataşehir’i, Etiler’i, Levent’i değil, İstanbul’un tamamını finans merkezi olarak referans almaları. Hedefimiz İstanbul’un her yerini finans merkezine çevirmek” dedi.

İstikrar ortamını herkes sahiplenmeli

Türkiye’nin son 10 yılda güven ve istikrar konusunda geldiği noktanın önemine dikkat çeken Babacan, “Şu anda Türkiye’nin sahip olduğu en değerli varlık güven ve istikrar ortamıdır. İtibarın, güvenin piyasadaki karşılığı parayla ölçülemez. Bu istikrar ve güven ortamının şu ya da bu sebeple elimizden kayıp gitmesine asla izin vermeyiz. Hükümet, sivil toplum ve özel sektör olarak istikrar ortamına sahip çıkmamız lazım. İçeriden ya da dışarıdan Türkiye’yi çekemeyenler olabilir ya da ‘Türkiye çok oluyor’ diyenler olabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin bu başarıyı sahiplenmesi ve buna zarar verecek hareketlerden uzak durması lazım”

Türkiye’nin son 10 yılda demokrasi adına önemli atılımlar gerçekleştiren bir ülke olduğunu, temel hak ve özgürlük alanlarının genişletildiğini ve hukuk devleti olma yolunda adım adım ilerlendiğini belirten Babacan, sözlerine şöyle devam etti;

“Bütün bu alanlarda eksiklerimiz olabilir, uygulamalarda sorunlarımız olabilir ama eksiklerimiz üzerinde çalışalım, uygulamaların iyileştirilmesi için daha fazla çaba içinde olalım”.

http://www.dunya.com/istanbulun-her-yeri-finans-merkezi-olacak-204093h.htm

cicikus75
04-10-2013, 23:04
Aslinda IFM'nin Atasehirde olmasinin arkasinda su neden var !!! TRAFIK

Olayin gelisimini anlatayim, bundan 10-15 yil once Istanbul'daki trafik sorununu cozmek icin sehir plancilari ile Istanbul'da

toplanti yapilmisti. Bu toplantida Sao Paolo'nun sorunu cozen kiside vardi ve Istanbul'ada ayni sistemi onermisti. "METROBUS"

Cunku kesin cozum olan "metro" gibi sistemlerin yapilmasi hem zaman alici hemde maliyetliydi, cok hizli cozum Metrobustu ve yapildi,

bu trafigi rahatlatirken, metrolarda yapilmaya devam edildi.

Ayni toplantida genilen esas cozum ise suydu. Istanbul'un trafik sebebi insanlarin Asya'da yasayip, Avrupa'da calismasi idi.

Bunun icin cozum Asya'da daha cok is merkezleri olusturmakti. Boylece Asya'da outran orada calisacak trafik rahatlayacakti.

Bunun icin IFM, Kartal Adliyesi, Sabiha Gokcen, Oteller vs yapildi ve yapiliyor. O yuzden bu IFM olayi son 2-3 yilin olayi degil,

yaklasik 10-15 yillik mazisi var. Dolayisiyla hemen vazgecilecegini sanmiyorum.

Rezak
06-10-2013, 21:59
Halk Yatirim ve Halk GYO'da kotu kokular hissediyorum. Benim anladigim kadaryla bunlar birilerine kamu malini iskontolu satamayacaklarini anlayinca dolayli bir sekilde kucuk yatirimciyi soydurarak iskontolu mal verdiler acaba?

1- madem halk bu kadar alma heveslisiydi, neden hemen halka acilma akabinde devreye girip, destek yazmadilar? Bir suru kucuk yatirimci magdur edildi.
2- 1.35 te yoneticiler tanidiklari yatirimcilara satin, nasil olsa bizdek destek atmayacagiz, siz daha asagidan yerine koyarsiniz tuyosu verilmis olabilir mi? Bu sekilde birilerine 20 % iskontolu mal almalarina mi sebep olundu?
3- Halk Bankasi neden zamaninda destekleri girmeyip, kagit dibe gelince devreye girdi? Dostlar aldiktan sonra mi destekler basladi?
4- GYO'larda minimum 25 % halka acik olmasi gerekmiyor mu? Su an Halk GYO'nun dolasimdaki adedi 25 %'nin altina dusmustur. Bunun sebebi ne olabilir?
5- 16 Eylulde Is Yatirim milyon lotun uzerinde alim yapinca, Halk Yatirimda satan kisi yada kisiler yoneticilerin goz yumdugu kisiler midir?

Banka ve GYO'nun mufettisleri bu hesaplari takibe alacak mi acaba? Yoksa biz bu sarmalin icinde hep surunecekmiyiz? Arkadaslar yukardan satip asagidan alacaklar mi?

agha
07-10-2013, 03:48
Anlasilan hisse sinirleri bozmus. Halkb, hlgyo halka acildigi 2-3 ay boyunca destek oldu. 1.29-1.35 araligindan alimlar yapti. Bir cok yatirim kurusu son gunlerde hlgyo yu artan karindan ve hikayesi olmasindan dolayi tavsiye etmektedir. Is yatirim, onerilen hisselere hlgyo yu ekledi. Aldiklarinin bir kismini bu kurulus verdi. Ayrica ziraat yatirim son gunlerde iyi alimlar yapti. IFM insaati basladigi anda bu hisse ucacaktir. Biraz sabirli olmakta ve hisseye girmeden once butce analizi yapmakta fayda vardir.

cicikus75
07-10-2013, 06:57
Gaz vericiler cikmis ortaya gene !

Yahu kardesim hissenin F/K'si 30'a yakin, boyle bir hisseye kim girer. Akil var mantik var.

Benim gibi dusunen bir suru yatirimci halka arzdan girmedi dogal olarak, bekledi ,zamani gelince girdi.

Ben acik soylyeyim hisssenin 1 TL'nin altina gelmesini kesin bekliyordum. Halk ve Ziraatin alimlari uzerine girdim.

Bu arada elestirdigin Halk yatirim destek atmasa idi kagidi 70-80 kuruslarda gorurdun, gene yat kalk sukret.

Kibrisli
07-10-2013, 08:37
Gaz vericiler degil, bence duzenbazlarin avcilari ortaya cikmis. "sizi izliyoruz." Illuminati

cicikus75
08-10-2013, 18:31
Son 15 dakikada 1,5 milyon lotluk alim geldi ! Sadece Halkgyo degil, Sinpas,Akmgyo'dada aynisi oldu. Tahminim buyuk bir fon,
son dakikalarda genelde gyo'lara alim yapti. Gerci ben boyle girisleri cok sevmiyorum, cunku boyle gelenler kisa sure sonra
cikiyorlar, ama eger bu alim Ziraat veya Halk'tan geldiyse, o zaman koseyiz demektir.

Bir konuyada aciklik getireyim, halka arzda yatirimci nasil digerlerinden ucuza hisse aliyor deniyor?
Kardesim buyuk halka arzlarda kurumlar yada devlet kime, ne kadar satacagina karar veriyor once.
Amac yerlimi yoksa yabanci yatirimci mi? Ne kadar arz yapilacak vs vs.

Aklimda kalan Halk Bankasi arzi var.
Orada (rakamlar asagi yukari) % 80 yabanci kurumsal, %10 yerli kurumsal, %10 kucuk yatirimciya satis yapildi.
Simdi yatirimciya deniyor ki , atiyorum 14,40 - 15,50 arasindan arz yapilacak. Eee simdi kucuk yatirimci 15,50 fiyattan
talep veriyor, atiyorum yabanci 14,40'dan talep veriyor.
Olusan fiyat ortalamasi diyelim 15 TL. Borsa acildiginda 15 TL'den aciliyor,sen 15 TL'ye aliyorsun ama yabanci maliyeti 14.40 TL.
Diyebilirsinki kardesim o adam niye ucuza aliyor, ucuza aliyor cunku sen ulkeye yatirim,doviz ve yabanci ilgisi getirmek
istiyorsun, yoksa yabanci gelmese,borsanin suan olacagi durum belli.

Bu hissedede tahminim ky hisseyi 1,35'den alirken, baskasi 1,27'den aldi diyelim. Adam hisseden vazgecince satmaya basladi,
hissenin bir kismini 1,35'den, bir kismini 1,27'den, bir kismini 1,19'dan satti. Ne oldu ortalamasi 1,27.
Kucuk yatirimcida bakinca hisseye dogal olarak kardesim kactan aldinda 1,19'dan satiyorsun dedi.

Sonuc Kucuk yatirimci kayip etti mi? Evet etti ama, kardesim adi ustunde bu bir yatirim, yatirimin sonucunu 1 ayda almazsin
ver bakalim 1-2 yil hisseye, acele etme, yok ben trade amaci ile girdim diyorsan, girebilecegin diger 450 hiise daha var sonucta,
,kaldiki o hisselerde kazandirip kaybettiri, yok ben kesin kazanmak istiyorum diyorsan,gidersin mevduata ve son olarak
ununtma halka arzlar her zaman risklidir.

cicikus75
08-10-2013, 18:38
Bir baska ornek Akbank satisi, gecen sene Citi, Akbankdaki hissesini satarken piyasa 6 TL'deydi satisi 5,40'dan yaptilar,
Yani borsada bircok kisi yada kurum 6 TL'den islem yaparken 1 saniye sonra fiyat hop 5,40, eminim Citi'de malin bir kismini 5,70'den
bir kismini 5,20'den vs satmis sonucta 5,40'da fiyat olusmus. O da bir nevi halka arz iste.

agha
08-10-2013, 19:52
Son birkaç gündür HALKB olmamasına rağmen işlem hacmi güzelleşmeye başladı. Acaba gitme vakti mi yaklaşıyor mu?

krokolide
08-10-2013, 20:46
***BJKAS******CLKHO******GLRYH******HLGYO******IHL AS******OZBAL******TMSN***BORSA İSTANBUL A.Ş.( Endekslerde Kullanılan Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı Değişiklikleri )
"Pay Endeksleri Temel Kuralları"nın 4.4.e maddesi gereğince, 09.10.2013 tarihinden itibaren Pay Endekslerinin hesaplanmasında fiili dolaşımdaki pay oranları

Beşiktaş Futbol Yat. için %42,
CLK Holding için %36,
Güler Yat. Holding için %63,
Halk Gmyo için %23,
İhlas Holding için %69,
Özbal Çelik Boru için %35,
Tümosan Motor ve Traktör için %17

olarak dikkate alınacaktır.
Tablo Başlığı

BIST

krokolide
08-10-2013, 21:00
Bugün alım satım takaslar var mı? paylaşabilir misiniz?

319
08-10-2013, 21:08
Bugün alım satım takaslar var mı? paylaşabilir misiniz?

Alanlar
Anadolubank 1.747.000
Citi 240.000

Satanlar
Halk 1.288.000
Ziraat 359.000

Kapanış seansında 1.24 den 1.750.000 lot alan Anadolu

krokolide
08-10-2013, 21:15
Alanlar
Anadolubank 1.747.000
Citi 240.000

Satanlar
Halk 1.288.000
Ziraat 359.000

Kapanış seansında 1.24 den 1.750.000 lot alan Anadolu
Teşekkür ederim Sayın 319,

Halk Bankasında küçük yatırımcılar satış yapıp duruyor. Bugün bir de City alım yapmış. Bu harika bir olay kanımca. Yabancıların bu hissede tekrardan alıma başlaması hoş bir olay. Bir gün Halkbankası, bir gün ziraat ve şimdi de Anadolu Bank alım yazdı. İyi gibi duruyor şimdilik.

Kibrisli
08-10-2013, 23:41
Sn. Cicikus,

Yabanci yatirimci yok. Biyikli yabancilarin kac milyar dolar paralari var disarda. Onlar yabanc gibi davranip devletti soydulari gibi milletide soyuyorlar.

Turkiyede kamu kurumlari dahil, halka acilan sirketlerin ya sahipleri yada yoneticileri halka acmayi daha cok hirsizlik yapmak icin yapiyorlar. Halk GYO'da burnuma cok kotu kokular geliyor. Umarim regulatorler bu yazimi ihbar kabul edip, gerekli mudahaleyi yaparlar.

Son 15 dakikada 1,5 milyon lotluk alim geldi ! Sadece Halkgyo degil, Sinpas,Akmgyo'dada aynisi oldu. Tahminim buyuk bir fon,
son dakikalarda genelde gyo'lara alim yapti. Gerci ben boyle girisleri cok sevmiyorum, cunku boyle gelenler kisa sure sonra
cikiyorlar, ama eger bu alim Ziraat veya Halk'tan geldiyse, o zaman koseyiz demektir.

Bir konuyada aciklik getireyim, halka arzda yatirimci nasil digerlerinden ucuza hisse aliyor deniyor?
Kardesim buyuk halka arzlarda kurumlar yada devlet kime, ne kadar satacagina karar veriyor once.
Amac yerlimi yoksa yabanci yatirimci mi? Ne kadar arz yapilacak vs vs.

Aklimda kalan Halk Bankasi arzi var.
Orada (rakamlar asagi yukari) % 80 yabanci kurumsal, %10 yerli kurumsal, %10 kucuk yatirimciya satis yapildi.
Simdi yatirimciya deniyor ki , atiyorum 14,40 - 15,50 arasindan arz yapilacak. Eee simdi kucuk yatirimci 15,50 fiyattan
talep veriyor, atiyorum yabanci 14,40'dan talep veriyor.
Olusan fiyat ortalamasi diyelim 15 TL. Borsa acildiginda 15 TL'den aciliyor,sen 15 TL'ye aliyorsun ama yabanci maliyeti 14.40 TL.
Diyebilirsinki kardesim o adam niye ucuza aliyor, ucuza aliyor cunku sen ulkeye yatirim,doviz ve yabanci ilgisi getirmek
istiyorsun, yoksa yabanci gelmese,borsanin suan olacagi durum belli.

Bu hissedede tahminim ky hisseyi 1,35'den alirken, baskasi 1,27'den aldi diyelim. Adam hisseden vazgecince satmaya basladi,
hissenin bir kismini 1,35'den, bir kismini 1,27'den, bir kismini 1,19'dan satti. Ne oldu ortalamasi 1,27.
Kucuk yatirimcida bakinca hisseye dogal olarak kardesim kactan aldinda 1,19'dan satiyorsun dedi.

Sonuc Kucuk yatirimci kayip etti mi? Evet etti ama, kardesim adi ustunde bu bir yatirim, yatirimin sonucunu 1 ayda almazsin
ver bakalim 1-2 yil hisseye, acele etme, yok ben trade amaci ile girdim diyorsan, girebilecegin diger 450 hiise daha var sonucta,
,kaldiki o hisselerde kazandirip kaybettiri, yok ben kesin kazanmak istiyorum diyorsan,gidersin mevduata ve son olarak
ununtma halka arzlar her zaman risklidir.

cicikus75
08-10-2013, 23:44
Bu Anadolu ile Ziraatin alimlarini tahminen aciklayayim size :

Daha oncede yazmistim. halka arz : 1,35, bence bu arz yapilirken, banka kendi calisanlarina, kendi musterilerine ,herkese
bu kagiti pohpoh'ladi ve satti, sonra fiyat dusunce, mahcup oldular ve kagida destek atip yukseltmeye karar verdiler.

Simdi diyebilirsinizki, "kardesim banka salakmi, mahcup olduk diye kagit'mi alinir ?"

Alinir tabii, sonucta aldigi kendi sirketi, gelecegi cok parlak,ayrica kagidi 1,35'den satmis simdi ucuza geri aliyor daha ne olsun.
Daha oncede dedigim gibi kagitta yon artik yukari. Bence sene sonunu 1,40-1,50 seviyesinden kapayacak, kagidi arzdan alanlarada
bakin % 10-20 prim yaptiniz denecek.

Peki Ziraat ve Anadolu ne alaka derseniz, tahminim Halk alim yapmaya baslayinca su hesabi yapmadilar, GYO'larin %25 aciklik
olayini, tahminim simdi Ziraat vs ile anlasma yapip onlarin uzerinden kagidi topluyorlar.

Nasil olur bu derseniz. Yarin gider Isyatirimda,Garantide,YKB'de,Akbank'ta vs hesap acarim para koyarim, Isyatirimdaki hissemi
satarim Garantiden alirim, Garantiden satarim YKB'den alirim, YKB'den satarim Akbanktan alirim vs vs, cok basit bir olay yani.

Kibrisli
08-10-2013, 23:45
Halk bankasinda milyon lot satislar kucuk yatirimciya ait olamaz. Goz yumuldu asagi geldi. Ordan topladilar. Burdan satacaklar.

Teşekkür ederim Sayın 319,

Halk Bankasında küçük yatırımcılar satış yapıp duruyor. Bugün bir de City alım yapmış. Bu harika bir olay kanımca. Yabancıların bu hissede tekrardan alıma başlaması hoş bir olay. Bir gün Halkbankası, bir gün ziraat ve şimdi de Anadolu Bank alım yazdı. İyi gibi duruyor şimdilik.

cicikus75
08-10-2013, 23:48
Yahu be kardesim, borsa'nin % 65'i yabancilarda, bi hesaplasana kac MILYAR $ yapiyor.

Tabii ki biyikli yabancida alim yapiyorda, onlarin payi, yabancilar icinde % 5-10'u gececegini sanmiyorum.

Kibrisli
08-10-2013, 23:52
Ziraat ile Anadolu da is yatirim gibi hevesle aldilar. Baktilar Halk Yatirim satiyor. Ertesi gun ve takip eden gunlerde is yatirim donup geri basip cikti. Bu gun bunlar alirken yine halk satmis. Bana gore bunlar da basip cikacaklar. Cunku halk bastan yanlis yapip guveni bitirdi.

Bu Anadolu ile Ziraatin alimlarini tahminen aciklayayim size :

Daha oncede yazmistim. halka arz : 1,35, bence bu arz yapilirken, banka kendi calisanlarina, kendi musterilerine ,herkese
bu kagiti pohpoh'ladi ve satti, sonra fiyat dusunce, mahcup oldular ve kagida destek atip yukseltmeye karar verdiler.

Simdi diyebilirsinizki, "kardesim banka salakmi, mahcup olduk diye kagit'mi alinir ?"

Alinir tabii, sonucta aldigi kendi sirketi, gelecegi cok parlak,ayrica kagidi 1,35'den satmis simdi ucuza geri aliyor daha ne olsun.
Daha oncede dedigim gibi kagitta yon artik yukari. Bence sene sonunu 1,40-1,50 seviyesinden kapayacak, kagidi arzdan alanlarada
bakin % 10-20 prim yaptiniz denecek.

Peki Ziraat ve Anadolu ne alaka derseniz, tahminim Halk alim yapmaya baslayinca su hesabi yapmadilar, GYO'larin %25 aciklik
olayini, tahminim simdi Ziraat vs ile anlasma yapip onlarin uzerinden kagidi topluyorlar.

Nasil olur bu derseniz. Yarin gider Isyatirimda,Garantide,YKB'de,Akbank'ta vs hesap acarim para koyarim, Isyatirimdaki hissemi
satarim Garantiden alirim, Garantiden satarim YKB'den alirim, YKB'den satarim Akbanktan alirim vs vs, cok basit bir olay yani.

Kibrisli
08-10-2013, 23:55
Sinirlenmeyin 130 milyar dolar Turklerin disarda parasi var. sende hesapla istersen :). Ben uyarimi yapayim da insallah sizler hakli cikarsiniz. Borsada buyuklerin hepsi hirsiz. Garibanin cebindeki 3-5 kurusa goz dikmisler. Hatta bunu yapanlarin cogu da hic ummayacaginiz insanlar.

Yahu be kardesim, borsa'nin % 65'i yabancilarda, bi hesaplasana kac MILYAR $ yapiyor.

Tabii ki biyikli yabancida alim yapiyorda, onlarin payi, yabancilar icinde % 5-10'u gececegini sanmiyorum.

Kibrisli
08-10-2013, 23:58
Bankalarimizin bile sendikasyon diye getirdikleri paralar, yurt disindaki kendi paralari. Garantide bile sahibinin islem hacmi yaratmasi icin islem yapanlara para verdiklerini duymustum.

cicikus75
09-10-2013, 00:30
Sn Kibrisli,

Rica ederim ne sinirlenicem, gayet medenice tartisiyoruz.
Dediginize yurekten katiliyorum. Yurtdisindakilerin parasi belli, ve bu parayi,
gerek kendi sirketlerine yurtdisi kredisi gibi soktuklari, gerek hisse senedi aldiklari asikar,
bunu tabiki yadsimiyorum, ama bu demek degil ki yabanci gelmiyor yada yabancilarin payi kucuk.

Anlasamadigimiz nokta, sen nerdeyse tamami biyikli yabanci diyorsun, ben ancak cok kucuk kismi diyorum.
Gonul ister ki sen hakli ciksan, ,cunku hepsi biyikli yabanci olsa, buradan cikmaz, surekli bir sekilde form degistirerek dururlar.
Ornegin borsadan cik, Eurobond'a gir, TL'ye gir yaparlar.

Bak ABD 10 yillik 3 ve ustu olsun, buradaki yabanciyi izle o zaman. Biyikli mi? Biyiksiz mi? ortaya cikar.

agha
09-10-2013, 03:00
Sanirim kasim ayinin ilk haftasi bilanco aciklaniyor. Tahminim artan dovizle ile birlikte yine cok iyi bir bilanco aciklayacaklar; Beklentim net kar 17-18 m. Tl. Ikinci ceyrekte de cok iyi kar aciklamislardi ama kimse gormedi.

kelow
09-10-2013, 09:56
Bi haber mi var acaba?

agha
09-10-2013, 10:01
4 kademeyi birden indirdiler! Arka planda devir teslim mi yapiyorlar?

FOTÜRŞAPKALI
09-10-2013, 10:02
dün son dakika topla bu gün bas aşağlne iş

FOTÜRŞAPKALI
09-10-2013, 10:07
şimdiden hacim 8.m 900 bin ne oluyor acaba

agha
09-10-2013, 10:07
devir teslim...Anlasilan hlgyo nun kanatlanma zamani geliyor..

FOTÜRŞAPKALI
09-10-2013, 10:12
kanatlanırsa koltukta yerimize aldık trene sonradan binmektense şimdi binmek iyidir.ytd

agha
09-10-2013, 10:21
Hacim cildirdi, derinlik verebilecek arkadas var mi?

FOTÜRŞAPKALI
09-10-2013, 10:24
1.19 380.546 bin
1.20 641.391 bin

agha
09-10-2013, 10:27
1.19 380.546 bin
1.20 641.391 bin
Tsk......

susp
09-10-2013, 11:16

Kimin eli kimin cebine girdi acaba!!!

krokolide
09-10-2013, 13:08
Ziraat - Emeklilik Fonları - city .

3 aracı kurumdan biri satış yapmış olabilir. Hatta elllerinde hiç kağıt bırakmamış olabilirler. Hepsinde ortalama 6-7 milyon lot var. Bugünkü satış da hemen hemen bu rakamlardaydı galiba...

krokolide
09-10-2013, 13:25
Halk bankasinda milyon lot satislar kucuk yatirimciya ait olamaz. Goz yumuldu asagi geldi. Ordan topladilar. Burdan satacaklar.

Eğer satışlar küçük yatırımcıya ait değilse, Bunu Halk Bankası satıyorsa satış haberi yayınlamaları gerekmiyor mu? Adamlar biz sattık demiyorsa, kimin hissesi satılıyor? Ben bu şekilde düşünüyorum. Şunu herkes biliyor ki, IFM için beklenti var ve insanlar Vkgyo ile benzerlik olabileceği kanısıyla kağıdı hem halka arzda hem de sonrasında alım yaptı. >Kimisinin sabrı tükendi satıp ya nakitte ya da başka bir hissede değerlendirmek istedi. Ben çok iyi hatırlıyorum. Sayın Kıbrıslı'nın satış yaptım dediği gün 3 milyon lot satıldı tek kalemde. Sayın Kıbrıslı; küçük yatırımcı değil 1 milyon 3 milyon bile satıyormuş. Aracı kurumda Tekstildi yanılmıyorsam.

00000000000000000000 YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. 000000000000000000000000

krokolide
09-10-2013, 13:34
ben ciktim arkadas. Burasi SAF GYO'dan da moktan cikti.

Ağabey ne çıkış öyle. Kağıdın canını kestin vesselam...

Tekstilin 3 milyon lot sattığı günden alıntıdır.

FOTÜRŞAPKALI
09-10-2013, 15:05
demekki küçük yatırımcıya bıktırmak için ellerinden geleni yapıyrlar.zamanı gelince hak ettiği yere gelecektir.sabah ki satışlar bayramda paraya çok ihtiyacı olnların satışı demek şimdi ise işlemler kesildi.ytd.

cicikus75
09-10-2013, 15:43
Bugunku hareket cok ilginc, Aksam takaslara bakmak lazim.
Dunku halkbankasindan 1-1,5 milyon satan tabiiki Halkbankasi degil, cunku oyle olsa KAP'ta aciklama yapmalari lazim AMMA,
kucuk yatirimcida degil. Cunku kucuk yatirimcilar karar verip 5 dakika icinde hoop satiyoruz 1,5 milyon lot demezler, bunu satan
buyuk bir yatirimci, porfoyunun bir kismini halkbankasindan ,anadolu yatirima kaydirmaya karar vermistir)

Dunku islem 1,24'den gerceklesti , ayni anda halk'tan 1,24 satim vermistir, anadolu'danda 1,24 alim vermistir,olay bitmistir.
Bugunku ise bariz birisi MALI BOSALTMIS, serbest fiyattan salmis adam, tahminim CITI vs EMEKLILIK fonlari, bunlarin haricinde STOP-LOSS'larida calistirmislar anlasilan.

blackkeagle
09-10-2013, 16:30
cicikuşş kafan mı güzel senin , bende birşey oluyor diye baktım - 2,40

10 gün önce yazmıştım ...
bu hisseden çok çekceğimiz var ...

cicikus75
09-10-2013, 16:44
Yahu Blackeagle sen neden bahsediyorsun ? Tamamen ayri dunyalardayiz.

Ben bugunku hareketi cok cok olumlu buluyorum, aynen o gun gibi, o gunde satis gelmisti cok olumlu
bulmustum, sende muhalefet etmistin. Ben bugun boyle bir satis geleceginden neredeyse % 100 emindim.

1- 1 haftalik tatil var.
2- ABD'de temerrut riski var, adamlar portfoy bosaltip riskden kurtuluyorlar.
3- Bosalttiklari portfoylerin takaslari Cuma hesaplarina gecer , boylece onumuzdeki 9 gunun faizini alirlar.
4- Halkbankasi kagidi goturmeye kalksaydi herkes bekler, daha yuksek fiyattan Halkab. satardi. Halkb. kerizmi
1.20 fiyattan almak varken niye 1.30'dan,1.40'dan alsin.
5- Hissenin yukari gitmesi icin ,hisseden kurtulmak isteyenlerin cikmasi lazim, boyle her dusus ,yukari hareketi
dahada guclendiriyor.

Son olarak ,o gunde yazdim, sen 3 gunde bu hissenin ucacagini kacacagini dusunuyorsan avcunu yalarsin,
Bekle bakalim kardesim.Sabredersen hissenin nereye gidecegini gorursun !!!!

Sagolsun Blackeagle, hisse her dususunde PANIK olup, kafayi yiyor. Sakin ol biraz.

blackkeagle
09-10-2013, 16:51
aylardır bakmıyorum bıle seans ıcı hareketlerıne
bazen burdakı yorumlara bırde haftalık kapanıslara bakıyorum ne panik olması ...
panık olan sizsiniz :)
2014 yazına doğru anca halka arz fiyatının üstüne cıkar bu hısse ... hiç izlemeyin bıle panık olmayın :)

cicikus75
09-10-2013, 16:52
Bu arada abuk subuk mesajlar atacagina !!!

Adam gibi yorumunu yaz !!!, Hissenin dusecegini dusunuyorsan, varsa bir bilgin, yorumun onu yaz.
Ici bos mesaj yazma.

blackkeagle
09-10-2013, 16:59
sakin ol şampiyon !
panik yapılacak hisse değil bu :)
çok düşmez de çok çıkmaz da uzun vadeli bak sende benim gibi .
yazdığımı da anlamıyorsun ki belli bir bantda kısa paslaşmalara devam beklentim ...kuvvetli yükseliş için hikaye lazım bu hisseye .
halka arz fiyatından aldım hala tutuyorum
sakin biraz :)

cicikus75
09-10-2013, 17:17
Yahu sen bu forumun amacini anlamamissin herhalde. Forumun amaci bilgileri paylasmak,yeni bilgiler,fikirler ogrenmek.

Sen okuyorum diyorsun! belliki okumuyorsun yada algilayamiyorsun !!!
Benim mesajlarima bak, milletin mesajlarina bak, belki borsada uzun yatirimcilarin toplandigi nadir hisselerden biri.
Kim bu hissenin ucacagini dusunuyor, 6 aydir hisse zaten 1.10-135 bandinda gidip geliyor. Mesajlarimi okusan
1-2 sayfa once sene sonu beklentimin 1.40 en fazla 1,50 oldugunu gorursun zaten ve sebeplerinide yazdim.

Dedigim gibi, varsa bir bildigin paylas, yoksa sayet "Golge etme baska ihsan istemez."

blackkeagle
09-10-2013, 17:21
Yahu sen bu forumun amacini anlamamissin herhalde. Forumun amaci bilgileri paylasmak,yeni bilgiler,fikirler ogrenmek.

Sen okuyorum diyorsun! belliki okumuyorsun yada algilayamiyorsun !!!
Benim mesajlarima bak, milletin mesajlarina bak, belki borsada uzun yatirimcilarin toplandigi nadir hisselerden biri.
Kim bu hissenin ucacagini dusunuyor, 6 aydir hisse zaten 1.10-135 bandinda gidip geliyor. Mesajlarimi okusan
1-2 sayfa once sene sonu beklentimin 1.40 en fazla 1,50 oldugunu gorursun zaten ve sebeplerinide yazdim.

Dedigim gibi, varsa bir bildigin paylas, yoksa sayet "Golge etme baska ihsan istemez."

uzun vadeli benimde beklentim yükseliş .
bu kağıtla ilgili en büyük sıkıntı halkbank iştirakinin bu denlı zayıf kalması
halkbank ın isminin olduğu yerde şimdi çoktan kopması lazımdı

agha
09-10-2013, 17:23
Bence bugun BIST te son satislar bitiyor.

cicikus75
09-10-2013, 17:37
Bence bugun BIST te son satislar bitiyor.

Kesinlikle ayni dusunuyoruz. Bence bugunku hareket bu hissenin tarihindeki en onemli ve olumlu hareket.
Bist icinde artik yon yukari bencede yarin obur gun satis gelmez artik.
Takasi gorelim. Zurnanin zirt dedigi yer orasi :)

blackkeagle
09-10-2013, 17:42
birde cicikuş senin çok olumlu harika gidiyoruz dediğin tarihten itibaren
hisse % 7 düşmüş
hafif mantık hatası var galiba :)
şuna katılıyorum uzun vade için olumlu da burayı anlık okuyup hisse hareketine bakan biri , bu arkadaş ne içmiş diye düşünebilir :)

cicikus75
09-10-2013, 17:47
Ben hareket cok olumlu, bu satis cok iyi dedigimde hisse 1,25'den 1,21'e dustu .
Bugunde cok olumlu diyorum 1,24'den 1,20'e dustu , Hisse nasil oluyorda % 7 dusuyor, bir zahmet Matematik ogrenmek yarali
olur sanirim. Neyse forumu geyige cevirmeyelim bir zahmet. Diger uyelere saygi lutfen.

cicikus75
09-10-2013, 20:03
Gunluk Takas

agha
09-10-2013, 20:04
Dediğim gibi, devir-teslim yapılıyor. HALK (4.8m)ve UBS (3.5m) yatırım satmış ve Ziraat (2.65m) ve Anadolu (2.8m) yatırım almış...
Ziraat ta acaba bir yerli biri mi topluyor?:)

agha
09-10-2013, 20:05
Gunluk Takas

Karagöz seans sonu bölümünde paylaşıyor...

agha
09-10-2013, 20:13
http://i.imgur.com/ojBtG0C.png

by Karagöz

cicikus75
09-10-2013, 20:18
Agha sagol, UBS herhalde Citi'nin malini satmis. Citi'nin elinde 3 milyon lot kaldi, Hepimize gecmis olsun. Bu is bitmek uzere,
gercekten cok az kaldi.

anatolian bank
09-10-2013, 20:54
bu kağıda ne olacak, amaçsız,sahipsiz bekliyor, arsaları varmış, pöhh, arsa durağan birşey ya, borsa dan arsa almak, bekle belki 30 yıl sonra bir şey olur

Kibrisli
09-10-2013, 22:34
Sn. Krokolide,

Beni buyuk yatirimci kategorisine soktugun icin tesekkurler. Tekstil ile ayni gune denk gelmesi tamamen tessaduftur. Benim sattigim 50-60 bin lottu.

Burda bir cogumuz Vakif gayri gibi olur beklentisile girdik.. Sonra anladim ki imkansiz. Cunku Halk Gyo vakif gibi kucuk bir sirket degil.

Eğer satışlar küçük yatırımcıya ait değilse, Bunu Halk Bankası satıyorsa satış haberi yayınlamaları gerekmiyor mu? Adamlar biz sattık demiyorsa, kimin hissesi satılıyor? Ben bu şekilde düşünüyorum. Şunu herkes biliyor ki, IFM için beklenti var ve insanlar Vkgyo ile benzerlik olabileceği kanısıyla kağıdı hem halka arzda hem de sonrasında alım yaptı. >Kimisinin sabrı tükendi satıp ya nakitte ya da başka bir hissede değerlendirmek istedi. Ben çok iyi hatırlıyorum. Sayın Kıbrıslı'nın satış yaptım dediği gün 3 milyon lot satıldı tek kalemde. Sayın Kıbrıslı; küçük yatırımcı değil 1 milyon 3 milyon bile satıyormuş. Aracı kurumda Tekstildi yanılmıyorsam.

00000000000000000000 YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. 000000000000000000000000

anatolian bank
09-10-2013, 23:13
Sn. Krokolide,

Beni buyuk yatirimci kategorisine soktugun icin tesekkurler. Tekstil ile ayni gune denk gelmesi tamamen tessaduftur. Benim sattigim 50-60 bin lottu.

Burda bir cogumuz Vakif gayri gibi olur beklentisile girdik.. Sonra anladim ki imkansiz. Cunku Halk Gyo vakif gibi kucuk bir sirket degil.

halk gyo vakıf gyo gibi küçük bir kağıt değil demişsiniz, ama vkgyo nun piyasa değeri şu an halk gyo dan daha fazla nasıl oluyor bu?
vakıf gyo şimdiden geleceği satın almış, halk gyo da şu an piyasa yapıcısı yok, hala somut adımlar bekleniyor, somut bir gelişme de olmayınca, sabit gidiyor

anatolian bank
09-10-2013, 23:14
ama keşke halk yatırım veya halkbank a.ş. kağıdın fiyatı düşmesin diye destek olmasalar,

anatolian bank
09-10-2013, 23:16
çünkü o zaman 0,70- 0,80 lere düşer bizde oralardan maliyetlenme imkanı bulur, 1,00 1,15 e çıkınca satardık, ama şu an bu kağıtta adam akıllı ne kaybetme oluyor, ne de kazanma, BIST - 100 çıksa da düşse de tepki vermiyor, 1,15-1,25 aralığına sabitlemiş.

anatolian bank
09-10-2013, 23:18
halk gyo nun 2016 yılı portföy değeri tahmini 3 milyar tl imiş, işte tahmini 2 yıl falan sonra bu fiyatlanmaya başlayınca, senet 4 katına çıkabilir, ama şu an HALK Yatırım HALKBANK A.Ş. nin alımları ile bir şey olmaz

hatipali
10-10-2013, 00:06
Halk Bankasının satışları, dolaşımdaki payları 25 e çıkarmak içindir diye tahmin ediyorum....

cicikus75
10-10-2013, 02:10
Halk Bankasının satışları, dolaşımdaki payları 25 e çıkarmak içindir diye tahmin ediyorum....

Dogru, Halkbankasi hisseye destek atmaya basladi, sonra % 25 olayini unutup yanlislikla gectiler. Akabinde ya uyarildilar yada
kendileri fark ettiler ve hisseleri Halkbankasindan, Anadolu ve Ziraat'e virmanlamaya basladilar. Bu aslinda uzun vadede daha iyi,
simdi kurumsal bir yatirimcisiniz bir hisseye gireceksiniz, eger hissenin % 90'i bir kurumun elindeyse, o hisseden uzak durursunuz,
zira spegin elinde oyuncak olabilirsiniz, oysa hisse 5-6 kurumun eldindeyse daha rahat yatirim yaparsiniz.

Bugunku takasi cok iyi inceleyin, cok enteresan seyler var.

UBS kemiksiz 3,5 milyon lot satmis, alim " 0 " ve satislari 1,18 ortalama fiyatla mali dokmusler ortaya.
Bu hareketi yapma sebeplerini dusunuyorumda,

1- Ya, lanet olsun, ne fiyata olursa olsun sat-kac dediler, ki sacma bence sirket batmiyor etmiyor.
2- Ya da, buyuk bir satis baskisi olusturalim, fiyati dusurup stop-loss'larida calistiralim, boylece yagmurdan
bir sel olusturalim, bakalim Halkbankasinin destegini kirabilecekmiyiz diye bir deneme bilek guresi yapmis olabilirler.

Her ne ise sebep Halkbankasi kazanmis gorunuyor, zira bir gunde 3-4 milyon lotluk satis baskisini karsiladi, ustune
gegirmedi bile, hatta utanmasa Citi'ye elinde kalan 3 milyon lotuda dok diyecekti.

Iddiali bir gorusum var. Bayrama 1,30 ve ustu bir fiyatla girebiliriz diye tahmin ediyorum ve bu tahminin olasiligida bayaa
yuksek bence. Cunku Sali ve ozellikle Carsamba cok ciddi satis baskisi goruruz diyordum, gerceklesti.
Sonrasindada eger cok buyuk bir satis olursa, akabinde bir ziplama yasariz diyordum!!! Bakalim olacak mi?

agha
10-10-2013, 06:20
Buyuk yerli yatirimci sanirim satti hisselerini, herhalde 10 gun repoya yatirmak icin. Ayrica, HALKB neden satsin hissesini!

Kibrisli
10-10-2013, 06:56
Sn. Cicikus,

Anladigim kadari ile sizya Halk Bank'ta ya da Halk Yatirimda calisyorsunuz. Cok sey bildiginizi iddia ediyorsunuz aslinda hic birsey bilmedigizi cok net belli ediyorsunuz. Ya birileri size yazdiriyor, yada laf olsun diye yaziyorsunuz.

1- Bu sirketi Halk Yatirim halka irz ettigi icin olu dogmustur. Hatta o donemde Halk Yatirim Emlak GYO'nun halka arzi vardi. Bunuda Emlak GYO'nun deneyimli ve basarili yoneticileri Halk Yatirimin Halk GYO yu irz ederek yuzune gozune bulastirdigini gorunce ilave Halka arz'dan vazgectiler. Cok isabetli oldu. Emlak GYO yoneticilerini tebrikmediyorum. Kisisnin aynasi istir, baska soze gerek yoktur.

2- Neye gore bu kadar iddiali konusuyorsunuz? 1.30 - 1.40 olacak? Insider bir durm mu var acaba? Yoksa boyle yorumlar yapmayin milleti yanlis yonlendirmeyin.

3- Halk Bank Galip geldi diyorsun, asagidaki takas dagiliminda Halk Yatirimda alim degil, satis var. Birde Ziraat ve Anadolunum alimlarini Halk Bank yapmis gibi yansitmaya calisiyorsun. Eger Halk Bankasini galiba borsa hirsizlari ile karistirdiniz kendi uzerine degil, baskasinin uzerine hesap acip islem yapsinlar. Adami hadi ederler kamuda boyle birsey olursa. Ayrica Halk almis olsaydi Kap'a haber gonderirdi.

4- Halk bankasinin alimlari yanlis bir karar. Hem sirketin dolasimdaki oranini 25 % nin altina dusurdu. Hemde buyuk yatirimcilari urkutmustur. Kimse gelipte ben burdan pozisyon alayim demez. Cunku Halk Bankasi yada takasin 60 % si Halk Yatirimda. Bu da belli ki es dostun malidir. Yada halk yatirim under write yapmistir. Halka irz yaparken satilmayan mallari kendi portfoyune almistir. Burdan her an mal gelebilir korkusu her zaman olacaktir.

5- Insanlar burayi VKGYO ile kiyasliyorlar. BU da cok yanlis. VKGYO'daki basari Huseyin ONER'indir. VKGYO'nun degildir. Adam son derece seffaf davranip cakallarin kagit ile oynamalarina izin vermedi. Huseyin ONER'den onceki zamanida herkes biliyor.

6- Borsada islem goren bir cok sirket mal varliginin 20-30 yuzdesiyle islem goruyor. Bu Halk yatirim mal varligini degerini bulacak anlamima gelmiyor.

Yazan arkadaslar pozisyonlarina bagli olarak hissi yorum yapiyorlar. Ama bu yanlistir. Gercekleri gormemizde bazen tarafsiz gozden yorum almak cok daha isabetli olabilir. Herkese bol kazanclar.

[QUOTE=agha;9461994]http://i.imgur.com/ojBtG0C.png

cicikus75
10-10-2013, 08:47
Sn Kibrisli,

1-Ben 1,30 olabilir diye kisisel tahminimi soyluyorum, zira sadece Halkgyo icin degil, bist icin sali-carsamba satis gelecegini,
akabinde satislarin yavas yavas alima donecegini dusunuyorum.Halkgyo'da yukselis bekleme sebebine gelince,
cok sert satis gelmesine ragmen dusmedi.Bu konu cok onemli eger hisse 1,10'lari gorseydi boyle yukselr vs demezdim.
Unutmayin yukselmeyen kagit duser, dusmeye kagitta cikar.

2- Halk yatirim 4 milyon lot satmis da!!! Kap'ta Halkbankasi 4 milyon satti haberi dustu mu? Hayir, Halk yatirimin icinde, buyuk
bir yatirimci, atiyorum belki Esnaflar fonu,belki Halkbankasi calisanlari fonu vs gibi bilmedigimiz birileri satmis. Sonucta orada islem yapan bircok kucuk,buyuk yatirimci ve fon var.

3- Gunlerdir diyoruz ,halka aciklik orani % 25'in altina geldi diye, Citi'yi gormuyormusunuz tum mali satiyor bir gunde, eger Halk
Bankasi almasa hisse taban taban gidecek, Halk bankasi kendi alsa % 25'lerin cok ustune cikacak !!! Ne yapsin adamlar, bana cozum
soylermisin ? Hisseye destek atmak istiyorlar, Ziraatin hisseye girmesini saglamis olamazlar mi? Sonucta ikiside devlet bankasi degil mi? Soncta Ziraatin ve Anadolu'nun aldigi hisse Memsa yada Latek degilki !!!

4- Ne kadar guldum Halk Yatirimda calisiyor deyince, buda senin Kibrisli buyuk yatirimci hikayene benziyor.

cicikus75
10-10-2013, 08:55
Son olarak ,bak yazilarimi oku, bundan 6 ay once bu hisseyi cok teferruatli tartistik, insaat bitince kiralanabilir alanindan,
metrekare kira bedeline, olusabilecek F\K oranina, AGHA,Helalrizik,Hatipali sahittir. Ben o zamanlar hisseye girmedim, su andada girmezdim eger Halkbankasi Takasi 95 milyondan 118 milyona getirmese idi.
Bir ay boyunca izledim, adamlarin hergun 1-2 milyon lot aldigini gordum.

Baktimki satici Citi ve Emeklilik fonlari mallarini bayaa bosalttilar, dedim artik tren kalkiyor, hemen atla, O yuzden 1,15-1,20'den
alamadim, 1,24 maliyetim var. Simdi Citide 3 Milyon lot kaldi, ya dun zaten 3,5 milyon sattilar, e bu adamlar artik satmazsa
bu hisse kucuk alimlarla bile yukari gider, bunu gormemek icin kor olmak lazim.

Bazende ben yanlis anlasiliyorum galiba, bir onceki mesajimda adamlar alima basladi sonra % 25 olayini hatirladilar,
ellerine yuzlerine bulastirdilar diyorum ,sende aynisini diyorsun. Aslinda yazilaimi dikkatli okusaniz Blackeagle'da, Kibrislida,
bir cok konuda celismedigimizi gorursunuz.

hacı74
10-10-2013, 11:40
merhaba sayın arkadaşlar ben hisse nettin eski bir üyesi hlgyo nun yeni ortağı hlgyo topiğinin yeni katılımcısıyım
buralarda beni tanıyan tanır oldukça eskiyimdir. oldukça yüklu miktarda bu kağıda girdim benimde beklentim buyuk bu kağıtta henuz tren kalkmadı hazırlanmakta yanlız dolaşımdaki %25 lik paya takılanlar için söylüyorum böyle bir sıkıntı yok çıkan yönetmelikte bazı boşluklar var onlarda kullanıyorlar alımları HALKBANK A.Ş yapıyor yani arz eden HALK GYO A.Ş değil sonuçta dolaşımdaki hisse oranı değişmiyor HALKBANKASI yatırım amaçlı alıyor tıpkı CITI BANK yabancıların yaptığı gibi ve HALK GYO A.Ş deki %25 lik açık pay oranı değişmiş durumda değil sonuç olarak
GYO ların halka açılma izahnamelerine uygun hareket devam ediyor neyse buraya takılmayalım
burada beklenti başka bu kağıdın NAT değeri 2,01 dir. şu anda en azından oralara gelmesi gerekiyordu ama henuz
hisseler oyun için yeteri kadar dağıtılmadı HLGYO AKAMU şirketidir dolayısı ile yönetime yakın kişilerle yönetilir
ve burada büyüuk ekmek varsa bal tutan mutlaka parmağını yalaycaktır. o yuzden biraz uzun vadeli düşünelim
herkese bol kazançlar

Saygılar

krokolide
10-10-2013, 12:49
Sn. Krokolide,

Sayın Kıbrıslı adamlar sizin satıştan sonra 3 milyon lotu tek kalemde koydu yada siz fırtına arasında aşağıdan sattınız onu bilemem ama yukarıdan sattıysanız bayağı şanslıymışsınız. Aynı şans çoğu yatırımcı da olmuyor her nedense.

susp
10-10-2013, 13:00
merhaba sayın arkadaşlar ben hisse nettin eski bir üyesi hlgyo nun yeni ortağı hlgyo topiğinin yeni katılımcısıyım
buralarda beni tanıyan tanır oldukça eskiyimdir. oldukça yüklu miktarda bu kağıda girdim benimde beklentim buyuk bu kağıtta henuz tren kalkmadı hazırlanmakta yanlız dolaşımdaki %25 lik paya takılanlar için söylüyorum böyle bir sıkıntı yok çıkan yönetmelikte bazı boşluklar var onlarda kullanıyorlar alımları HALKBANK A.Ş yapıyor yani arz eden HALK GYO A.Ş değil sonuçta dolaşımdaki hisse oranı değişmiyor HALKBANKASI yatırım amaçlı alıyor tıpkı CITI BANK yabancıların yaptığı gibi ve HALK GYO A.Ş deki %25 lik açık pay oranı değişmiş durumda değil sonuç olarak
GYO ların halka açılma izahnamelerine uygun hareket devam ediyor neyse buraya takılmayalım
burada beklenti başka bu kağıdın NAT değeri 2,01 dir. şu anda en azından oralara gelmesi gerekiyordu ama henuz
hisseler oyun için yeteri kadar dağıtılmadı HLGYO AKAMU şirketidir dolayısı ile yönetime yakın kişilerle yönetilir
ve burada büyüuk ekmek varsa bal tutan mutlaka parmağını yalaycaktır. o yuzden biraz uzun vadeli düşünelim
herkese bol kazançlar

Saygılar

Aramıza Hoşgeldiniz syn: Hacı74, Paylaşımlarınızla bizleri daha da güçlendireceğiniz kesin.. Bol kazanç temennisiyle..

bulentt88
10-10-2013, 14:51
Hlkgyo son bir kaç gunden beri anadolubankın 1747.000 bın lot alışını göruyorum.. bu kağıt ile finans merkezinde arazisi olan vkgyo kağıdını incelediğimde vkfgyo da son bir kaç gun içinde anadolubankın 2.000.000 bin lot alışını göruyorum acaba huseyin oner buraya el atıp mal toplamaya başlamış olabilirmi? birde hlkgyo ile vkfgyo de ziraat yatırımın son iki hafta içinde takaslarında milyon lot sakladığını göruyorm bir bağlantı kurmaya çalıştım ama ne derçe isabetli bilmiyorum

Rezak
10-10-2013, 14:57
Halk Gyo ya girip girmedini bilmiyorum. Ama Saf Gayriye girdigi kesin. Alim tarzi ve tahtaya destek cok net onun oldugu gosteriyor.

bulentt88
10-10-2013, 16:48
Rezak.. ağa saf gymenkul de hangi aracı kurum üzerinden mal topluyor

cicikus75
10-10-2013, 17:26
Bugunku islem hacmide cok iyi, aksam takasa bakalim, gene kim almis, kim satmis?

club1
10-10-2013, 18:05
AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 10.10.2013 tarihinde Şirketimiz'e ulaşan 10.10.2013 tarih ve 12233903-325.03/978 sayılı yazısıyla Şirketimiz halka arz izahnamesinde yer alan ve Kurul'un 01.02.2013 tarih ve 4/97 sayılı kararı kapsamında, portföyümüzde bulunan 5 adet gayrimenkule ilişkin eksikliklerin giderilmesi için Şirketimize verilmiş olan 6 aylık sürenin uzatılmasına ilişkin talebimizin, Kurul'un 01/10/2013 tarih ve 33/1106 sayılı toplantı kararı ile olumlu karşılandığı ve Şirketimize 01/08/2013 tarihinden başlamak üzere 6 ay ek süre verilmesinin uygun görüldüğü bildirilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

krokolide
10-10-2013, 19:25
Şekerpınardaki arsamız değerlenmiş. 9.9 milyon olan değeri 14.6 milyona değerlenmiş. İnşaata başlamışlar. Kap a bir değerleme raporu göndermişler.

krokolide
10-10-2013, 20:02
inşaat maaliyeti 50 milyon olarak belirlemişler. yıllık kira getirisi 4.5 milyon lira.

agha
10-10-2013, 20:55
AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 10.10.2013 tarihinde Şirketimiz'e ulaşan 10.10.2013 tarih ve 12233903-325.03/978 sayılı yazısıyla Şirketimiz halka arz izahnamesinde yer alan ve Kurul'un 01.02.2013 tarih ve 4/97 sayılı kararı kapsamında, portföyümüzde bulunan 5 adet gayrimenkule ilişkin eksikliklerin giderilmesi için Şirketimize verilmiş olan 6 aylık sürenin uzatılmasına ilişkin talebimizin, Kurul'un 01/10/2013 tarih ve 33/1106 sayılı toplantı kararı ile olumlu karşılandığı ve Şirketimize 01/08/2013 tarihinden başlamak üzere 6 ay ek süre verilmesinin uygun görüldüğü bildirilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Demek ki bazı bilgileri öğrenebilmek için şikayet etmek gerekiyormuş!

agha
10-10-2013, 20:57
Karagöze paylaşım için tşkler...

http://i.imgur.com/XNwvNba.png

krokolide
10-10-2013, 21:00
Demek ki bazı bilgileri öğrenebilmek için şikayet etmek gerekiyormuş!
ne şikayeti sayın agha

agha
10-10-2013, 21:06
inşaat maaliyeti 50 milyon olarak belirlemişler. yıllık kira getirisi 4.5 milyon lira.
Halka arz sırasında bu projeden hani 10m. tl gelir bekleniyordu! Neden sadece projenin bir kısmını yapıyorsunuz, ne oldu?

krokolide
10-10-2013, 21:15
Halka arz sırasında bu projeden hani 10m. tl gelir bekleniyordu! Neden sadece projenin bir kısmını yapıyorsunuz, ne oldu?

Galiba İFM den sonra yapacaklar....

cicikus75
10-10-2013, 22:10
Takas icin sagol Agha,

Bugunde ne kuru gunmus arkadas,3 milyon lot islem oldu, ben gene birileri 1-2 Milyon lot satti, birileride aldi diye bekledim,
Al-Satcilar mis :(, Demekki hissede hatiri sayilir islemci var.

agha
10-10-2013, 22:21
Takas icin sagol Agha,

Bugunde ne kuru gunmus arkadas,3 milyon lot islem oldu, ben gene birileri 1-2 Milyon lot satti, birileride aldi diye bekledim,
Al-Satcilar mis :(, Demekki hissede hatiri sayilir islemci var.
Burgan sanırım Körfez sermayeli bir aracı kurum. Dikkat etmekte fayda var

KUPA
10-10-2013, 22:32
Burgan sanırım Körfez sermayeli bir aracı kurum. Dikkat etmekte fayda var

KIPCO (Kuwait Projects Company) iştiraki

cicikus75
11-10-2013, 00:10
Evet , Burgan Kuveyt bankasi, gecen sene Tekfen Bank'i aldi, piyasaya girdi. Buyuk bir kurum , amma bu alimlari yapan,
kurumun kendisimi, yoksa Burgan'dan islem yapan kucuk-buyuk yatirimcilar mi? Esas soru o.

Onumuzdeki gunlerde, Halk,Ziraat,Anadolu, Burgan alimlarina devam edecekmi, izleyip gorucez.

Kibrisli
11-10-2013, 12:04
Sn. Cicikus,

Gordugunuz gibi sizin Ziraat satmis. Alan bir hevesle aliyor. Bakiyor burdan bir cacik olmuyor geri cikiyor. Biraz yukselsin. Halka irz dan alanlarin hepsi satip cikacak burdan.

Evet , Burgan Kuveyt bankasi, gecen sene Tekfen Bank'i aldi, piyasaya girdi. Buyuk bir kurum , amma bu alimlari yapan,
kurumun kendisimi, yoksa Burgan'dan islem yapan kucuk-buyuk yatirimcilar mi? Esas soru o.

Onumuzdeki gunlerde, Halk,Ziraat,Anadolu, Burgan alimlarina devam edecekmi, izleyip gorucez.

cicikus75
11-10-2013, 16:30
Sn Kibrisli,

Ben Akmgyo satip geldim, Akmgyo F/K 9'dan islem goruyordu, borcu harci yok,garanti kira geliri var,cok ucuz .
Bu hisse nasil, F/K 25-30'larda, finansal olarak bakarsan cok pahali. Peki ben salakmiyim niye Akmgyo sattimda bunu aldim.

Akgyo sattim cunku Zorlu Center acildi ve Akgyo'yu etkileyecek, Halk Gyo'da ise IFM olayi var,
tamam F/K'si 25 ama 2-3 yil sonra F/K'si bugunku fiyata gore 3-4 olacak, yani IFM bitince hissenin 3 kat artma sansi yuksek.

Bu artisi ne zaman yapacak, ben bu artisin 2014 ortalari gibi basliyacagini dusunuyordum. Halkbankasi hisseye destek atip,
toplamaya baslayinca, zamani geldi dedim ve hisseye girdim.sonucta Agustos-Eylul doneminde 20 milyon lot aldilar !!!

Ben fikirlerimi, tahminlerimi yaziyorum,gelen verilere bakiyorum, bir sonraki hareketi tahmin etmeye calisiyorum,bu forumda yazan herkesinde yaptigida o, siz ise beni beni Halk yatirim calisani yaptiniz,hatta yetmedi insider trader yaptiniz, bunu yapmayin, insanlara boyle kolay iftira atmayin.

Ziraat'e gelince evet satim yapmis ama takas olarak 9 milyonda , Citi ve Garantiyi gecti. Bir hevesle girip, ayni hizla cikacaklarini tahmin etmiyorum, insallahta oyle olmaz diyim.

mehmetyilboga
11-10-2013, 19:00
17 ekimde abd borç krizini atlatamayıp tüm dünya borsalarını çakılma riski bekliyor endex 1 hafta sonra açıldıgında dış piyasalara uyum saglayıp çakılma riski %70 bu nedenle yabancı fonlar citi , deust bu hafta satarak pozisyon kapadılar

agha
11-10-2013, 20:24
Şekerpınar da beni HLGYO hayal kırıklığına uğrattı, projenin 2013 3. çeyreğinde biteceğini söylendi ama bu proje seneye yani tam 1 yıl sonra bitecek. Ayrıca, 10m. tl gelir bekliyorlardı, sadece şu an belirtilen projenin yarısını tamamlayacaklar, yani gelir 4.5m tl.:(
Diğer kısmını ise 5 yıl sonra bitireceklermiş!

Bayağı sinirlendim.

Bu arada sevindirici bir geliştirme oldu, Kapa bilgi geldi. Odunpazarı projesi sonunda başlıyor. Buradan 50m.tl gelir bekliyorlardı. Umarım buradan da bir Çapanoğlu çıkmaz..

agha
14-10-2013, 20:50
Cuma günkü kapanış. Karagöze tşk

http://i.imgur.com/9LlFMOn.png

agha
15-10-2013, 03:30
http://i.imgur.com/gv7mlVN.png5

Takas icin Karagoze tsk.

cicikus75
15-10-2013, 20:28
Hepinizin Bayrami Mubarek olsun, herkese iyi tatiller. Bu arada son 3 islem gunu ne yalan gunler oldu. Onumuzdeki hafta,
Sali ve Carsamba satis yapanlarin, eger borc krizi cozulurse , geri girislerini gorebiliriz.

Gectigimiz hafta tam bekledigim gibi gecti , zira ilk 3 gun borsada dusus,akabinde dusuk hacimli yukselis bekliyordum oldu. Simdide onumuzdeki haftayi eger hersey normallesirse iyimser goruyorum.

Beni bu hissede pozitif tutan sey, Eylul basindan bu gunue kadar,

Halkbankasi,Ziraat Yatirimi, Anadolu Yatirmin ve Teb'in alimlari, Burgan'i saymiyorum bile.

Bu arada, bu takasi, screenshot yaptim, ama resim olarak yukleyemiyorum ? "Invalid File"'diyor, GIF,JPEG vs degisik file yapmama
ragmen surekli invalid file diyor, nasil cozebilirim ?

cicikus75
19-10-2013, 02:55
Eylul basindan, bugune kadar olan takas, 1,5 ay icinde kagidin ne kadar el degistirdigini gorebilirsiniz.

Citi, 14,5 milyon, Emeklilik fonlari nerdeyse 6 milyon, bu takasta anlasilmiyorda Halkbankasi'ndada kucuk yatirimci
hatiri sayilir satis yapmisti. Son hafta icinde Halkbankasinda kucukler yaklasik 10 milyon lot sattilar.

Borsaya acik 188 mil. hisse var ve son 2 ayda yaklasik 30 milyonu el degistirdi.

http://i.imgur.com/Egmx3us.gif

Bu arada hala resim yukleyemiyorum, ancak boyle link atabildim.
Sn. Invisible yardiminiz icin tesekkurler.

agha
19-10-2013, 18:40
Burgandakiler virmanlandi galiba. Bu arada pazartesi bistte yukselis bekliyorum, umarim bu yukselis Hlgyo ya da yansir:).

agha
21-10-2013, 09:46
1.22, 1.26 ve 1,30 direnc noktalari. 1.30 dan sonra hissede ralli baslar!

susp
21-10-2013, 12:19

Şu 1.30 u çok merak ediyorum..hep adı geçiyor ama nedense bir türlü görmek kısmet olmadı...

Sait A
21-10-2013, 21:00

Citi deki mal satıldı, ve bunun dışında büyük miktarda mal boşaltıldı, bu hisseden hiç birşey olmaz, halka arzda alıp herkesi maymuna çeviren arkadaşları tebrik etmek lazım. Yatırım tavsiyesi değildir.

agha
22-10-2013, 02:48
Sn. Karagoze paylasimlarindan dolayi tsk..
http://i.imgur.com/IdlCZdh.png

agha
22-10-2013, 02:50
Global ve eczaci kilciksiz!

agha
22-10-2013, 03:15
Insallah Sn. Susp kisa zamanda...

agha
22-10-2013, 09:55
Hacimli acildik :) hayirlisi olsun...

agha
22-10-2013, 19:45
Sn. Karagoze paylasimlarindan dolayi tsk..

http://i.imgur.com/UAZzgGj.png

agha
22-10-2013, 19:47
İşlem hacmi iyi. Eczacı ve Marbas kılçıksız alıma devam. Kağıda para girişi artıyor, ama buna rağmen HLGYO gidemiyor (IHLAS gibi olduk!:)). Bu arada kağıt çok sıkıştı, hacim arttı, ya herro ya da merro olacak gibi!. Yani yön 1.25 üstü (1.33 e kadar gidebilir, burayı da kırarsa boğaların aşkına geliriz) ya da 1.20 altı (burayı kırarsa 1.14 ü test edebilir)olacak gibi. Umarım yukarı yönlü olur.

cicikus75
22-10-2013, 21:12
Ya, benim 15 yillik borsa tecrubem der ki, yukselmeyen kagit duser, dusmeyen kagitta artar.
Eylul-Ekim doneminde Citi,Emeklilik fonlari ve Halkbankasindaki kucuk-buyuk yatirimcilar mallarini
resmen doktuler , buna ragmen kagit direndi 1,10'lara hatta 1 TL'lere dusmedi,
ayrica bircok yeni yatirimci kagida girdi. Bu da kagidin bayaa goz onunde oldugunun gostergesi.
Yani umutlar dolu dizgin ,malesef kucuk yatirimci bu kagida yeter demis belli ki,
2 gundur Eczaci vs, gibi NET ALICI'LAR olmasina ragmen gidemiyoruz.

Bugunku alim-satimlara bakin, bir tane kurumsal satici yok yaa, hep kucukler yeter deyip satmis.
Halkbankasi kagidin dusmesine izin vermiyor, ama kagidi goturmeyede niyetli degil gibi !!!
Bize kagidi goturecek bi balina lazim, Anadolu,Eczaci,Ziraat,Teb hepsi milyonluk alimlar
yaptilar, ilgide var.

Aslinda hizli bir ziplama yapip 1,30 ve ustu 1-2 gun kapasa kucukler satisi durdurur, 1,40'in ustune
atsak bu seferde kagit gidecek diye yeni alimlar gelir iyice hizlaniriz ama bu hareketi kim yapacak?

agha
22-10-2013, 21:24
Ya, benim 15 yillik borsa tecrubem der ki, yukselmeyen kagit duser, dusmeyen kagitta artar.
Eylul-Ekim doneminde Citi,Emeklilik fonlari ve Halkbankasindaki kucuk-buyuk yatirimcilar mallarini
resmen doktuler , buna ragmen kagit direndi 1,10'lara hatta 1 TL'lere dusmedi,
ayrica bircok yeni yatirimci kagida girdi. Bu da kagidin bayaa goz onunde oldugunun gostergesi.
Yani umutlar dolu dizgin ,malesef kucuk yatirimci bu kagida yeter demis belli ki,
2 gundur Eczaci vs, gibi NET ALICI'LAR olmasina ragmen gidemiyoruz.

Bugunku alim-satimlara bakin, bir tane kurumsal satici yok yaa, hep kucukler yeter deyip satmis.
Halkbankasi kagidin dusmesine izin vermiyor, ama kagidi goturmeyede niyetli degil gibi !!!
Bize kagidi goturecek bi balina lazim, Anadolu,Eczaci,Ziraat,Teb hepsi milyonluk alimlar
yaptilar, ilgide var.

Aslinda hizli bir ziplama yapip 1,30 ve ustu 1-2 gun kapasa kucukler satisi durdurur, 1,40'in ustune
atsak bu seferde kagit gidecek diye yeni alimlar gelir iyice hizlaniriz ama bu hareketi kim yapacak?

Cici, HLGYO yine çok iyi bilanço açıklayacak (tahminim net 16-17m tl). Korkum, bist yükselirken HLGYO nun tepki verememesi (yani 1.25 üstüne atamaması). Yani, Bist yönünü ters çevirirse; HLGYO'nun kendisini 1.20 altına atmasıdır. Ama bu kağıdın sevindirici tarafı ise, HLGYO ya para girişlerinin artmasıdır. Ama hala birileri tarafından kağıdı götürmek için kağıdın yeterli olarak toplandığına inanmıyorum. Kağıdın tekniği oluşmaya başladı. Kağıt artan işlem hacmiyle birlikte çok sıkıştı. Artık kopma zamanı yaklaşıyor!

cicikus75
22-10-2013, 22:29
Kagidin toplanip toplanmadigi konusunda tam emin degilim, Beni
dusunduren su : cok kisa sure icinde Anadolu,Ziraat,Burgan,Eczaci
girisler yapti. Bu girisleri yapan degisik kurumlar altinda ,tek bir
yatirimci olabilir,.Eger oyle ise yasadik demektir, kagit kesin
yakin zamanda gider.

Yok ayri ayri kurumlar aliyor ise kagidin gitmesi baya zaman alir.

Ancak herhalukarda ben kagidin kolay kolay 1,20'lerin altina gidecegini
sanmiyorum,zira cok mal el degistirdi ve alanlarin maliyeti 1,20'lerin
ustunde dolayisiyla ben yeni bandin 1,20 - 1,30 arasi olacagini dusunuyorum,
1 ay onceki band 1,10-120 arasi idi.

FOTÜRŞAPKALI
23-10-2013, 09:25
önemli olan düşüş geldiğinde kağıdın fazla düşmemmesi.nasıl olsa zamanı gelince yükselir.ytd

agha
23-10-2013, 09:56
Acilis islem hacmi yine guzel:). Hayirlisi...

agha
23-10-2013, 10:37
Yine birileri satisa gecti galiba! Derinlik verebilecek arkadas var mi?

FOTÜRŞAPKALI
23-10-2013, 10:59
1.22 159.641 lot
1.23 229.963.lot

agha
23-10-2013, 11:15
Anlasilan 1.23 u kimse kaldirmak istemiyor!:)

agha
23-10-2013, 16:15
Derinlik ltf?

seans123
23-10-2013, 16:20
alıcı satıcı verebılecek olan varmı

cicikus75
23-10-2013, 16:44
Kalp Krizi riski olanlar icin bire bir hissedir bu. Heyecan sifir,
Gonul rahatligiyla bakabilirsiniz borsaya,ne artar ne duser !!!!!!

Ya bi hisse 3-4 gunde 1 kere bile 1,24'u gormez mi ???
Bu hissenin logosu " UYU UYU,YAT UYU"

agha
23-10-2013, 22:29
Sn. Karagöze tşk
http://i.imgur.com/gShGX9a.png

Bugünde para girişi var ama gitmiyor!, Eczacıdaki spek. hala toplayamadın mı biraz daha ltf:), yoksa sadece by misin?. Bu arada bu şahıs :) Eczacıdan başka bir yere virmanlıyor sanırım.

agha
24-10-2013, 09:14
Bismillah deyip gunumuz hayir olsun :)

Kibrisli
24-10-2013, 21:41
Bu tahtada buyuk kucuk herkesi kazikladilar. Kolay kolay guven olusmaz. O yuzden bir iki senehic bir cacik olmaz. Burda bagli kalacagima trend ile hareket eden sirketlereyatirim yaparim.

turkadin
24-10-2013, 22:58
Güle güle sana...

cicikus75
24-10-2013, 23:41
Aynen gule gule Kibrisli, sana iyi yolculuklar.
Hisseden bir tane negatif yorumcu eksilmis olur.
Ne zaman bu hisseden,birsey olmaz diyen yatirimcilar artar,
o hisse gider.

agha
24-10-2013, 23:50
Cici bugün işlem hacmi yine iyi, 1.22 altına sarkmasına izin vermiyorlar. Keşke bugünkü takas dağılımına bakabilsek? Eczaci yine mi topluyor. Böyle giderse sanırım bayağı bir toplayacak. Gedik+Tacirler+Deutce+Citi 22m.uzerinde satış yaptılar. Bunların içine HLY dekiler dahil değil:). KY'nin büyük bir kısmı döküldü.

susp
25-10-2013, 13:01
Küçükte olsa kendi adıma alımlara devam ediyorum, Hedefim kısa vade olmadığı için... Buralarda oyalanmasının benim açımdan bir sıkıntısı yok..

blackkeagle
25-10-2013, 14:11
Kalp Krizi riski olanlar icin bire bir hissedir bu. Heyecan sifir,
Gonul rahatligiyla bakabilirsiniz borsaya,ne artar ne duser !!!!!!

Ya bi hisse 3-4 gunde 1 kere bile 1,24'u gormez mi ???
Bu hissenin logosu " UYU UYU,YAT UYU"

heyecan yapılmayacak hisse oldugu konusunda 1 ay once ıddıalasmıstık :):):)

agha
25-10-2013, 18:40
Karagoze paylasim icin tsk...

http://i.imgur.com/b40J3Ex.png

http://i.imgur.com/xSMxe2q.png

agha
25-10-2013, 19:42
Burgan aldiklarini geri vermis!

Kibrisli
25-10-2013, 21:17
Keske ciksa ben sizden daha cok sevinecegim. Pazartesi alabilecek bir babayigit varsa yazayim ben o da alsin. Hatta gule gule olmayayim. Def olup gideyim. Bu tahtada donen oyunlar midemi bulandiriyor artik. Ben bazi yalakalar gibi kendi pozisyonuma gore degil, gercekleri yaziyorum. Eger pozisyonuma gore konusuyor olsaydim, bu kagidi yerlere goklere sigdirmamam lazimdi. Aramizdaki fark bu. Tabii anlayabilene ...

agha
26-10-2013, 08:25
50 günlük ortalama 1.21, 100 günlük ortalama 1.22, ikisini aynı anda aşagı kırması zor muhtemelen yukarı kırıp gidecek, kagit yeni oldugu icin 200 günlük ortalama oluşmadı, yukselememe sıkıntısi buradan kaynaklaniyor. Iki tane dikkat edilmesi gereken direnc seviyesi var; bunlar 1.27 ve 1.33, burayi hacimli kirarsak kagit uzerindeki olumsuz gorunum ortadan kalkacaktir.

agha
26-10-2013, 09:03
Edittt....

cicikus75
26-10-2013, 16:14
Daha once yazmistim, hissenin en az 1 yil daha yukselmesini beklemiyordum, Citi'nin yuklu
satisi ve akabinde Halkbankasinin her gun milyonluk alimlari sonrasi,her halde hareket
basliyor diye geldim. Esas bir gelis sebebimde su, borsa icin malesef olumlu degilim.

Kisa sure icin borsanin 80-85 arasina cikacagini dusunuyorum ama sonrasinda,
parasal genislemenin bitmesi ile 2014'den 2016 yilina kadar borsada dusus bekliyorum.

Bu dusus basladiginda bu kagidin ayakta kalma sansi yuksek,cunku yabacilar zaten
satip ciktilar,arti bu donem icinde insaatlar yapilir borsada dusus olurken bu kagit
yukari bile gidebilir. Yani bi nevi guvenli liman olur bu firtinada.

Uzun vadeli yatirimci icin iyi ama kisa vadede yatmaya devam.

LORDTRADER
28-10-2013, 12:10
Eskı yazımdan bır alıntı...bekleyıp sabırlı olmak gerek...

arkadaşlar selam,
öncelikle tüm yatırımcı dostlara hayırlı olsun demekle başlayıp, ufak bir değerlendirmede bulunacam eğer müsaade olursa..
Hlgyo için halka arzdan giren kişiler zarar yazdılar doğrudur ancak, kısa keserek şunu söylemek istiyorum: En basit açıklamayla karşılaştırma yapmak isteyen ve bilgisi fazla olmayan arkadaşlar sinpaş gyo ve hlgyo yu yanyana koyup bir karşılaştıralım derim..
Biri yılların kağıdı, diğeri 3 aylık kağıt doğrumudur ? Doğrudur.
şimdide varlıklarına bakalım hep birlikte:

sngyo: Sermaye 600.000.000 milyon, piyasa değeri 923.999.977 milyon
hlgyo: Sermaye 662.500.000 milyon, piyasa değeri 781.749.965 milyon.

işin özüne gelecek olursak, biri ıllarını bu piyasaya vermiş ve bu kadar sermayesi, piyasa değeri olan, diğeri daha yeni halka arz olmuş, ama yılların şirketiyle kafa kafaya sermayesi, birikimi, piyasa değeri olan bir firma.

Hele bi soluklanıp 2-3 yıl bekleyin bakalım, su akar yolunu bulur, sonuçta ellerinde istanbulun en kıymetli arsalarından olan bir istanbul finans merkezinin olduğu bölgede araziler, gayrimenkuller var. Bunlar işletmeye açılsın, kar açıklamaları gelsin, yeni yatırımlar yapılsın, sonra konuşalım hlgyo işe yarar mı yaramaz mı.
Sanırım kısa ve öz olarak ne demek istediğimi birçoğumuz anlamıştır, bence bu konuda fazlaca tartışmanın yersiz olacağı kanısındayım, hepimize hayırlı kazançlar nasip olması dileğiyle der saygılar sunarım...

agha
28-10-2013, 21:47
Sn. Karagöze paylaşımı için tşk.
http://i.imgur.com/Z6fjyv5.png

agha
30-10-2013, 05:43
Bazi projelerin bitis tarihini sonunda bulabildim;

Odunpazari projesini, ilgazlar insaat yapiyor. Bu projenin maliyeti 26m. Tl ve geliri 55m. Tl olarak bekleniyor.
B. Tarihi: 01/11/2013 Bitis tarihi: 01/03/2015

Levent Dedeman otelini Haldiz ins. yapiyor. Bu projeden yillik 4m. Avro gelir bekleniyor.

B.Tarihi:14/08/2013 Bitis tarihi: 10/11/2014

Sekerpinar projesini K yapi ins. yapiyor, bitis tarihini bilmiyorum ama bu kucuk bir proje, ve Haziran ayinda insaatina baslandigina gore 1 yildan kisa surer diye tahmin ediyorum. Ama projeyi ikiye bolmusler, sanirim IFM insaati yuzunden kaynak sikintisi cekmemek icin ilk kismini yapiyorlar, ikinci kisim icin bir gelisme yok. Buradan 4.5 m. Tl kira geliri bekleniyor.

Ve Bakirkoy Referans projesi; buradan en az 90.5 m. Tl gelir bekleniyor, ve 9 ay sonra bitiyor. 2014 yilinda cok iyi bir gelir bizi bekliyor olacak.

Ve cilekli krema IFM insaatina gelelim; henuz bir gelisme yok ama SPK bunlara halka arz sirasinda gosterdikleri bu 5 projeyi detaylandirmadiklari icin 6 ay ek bir sure daha verdi. Bu sure 2014 Mayisinin ilk haftasinda bitiyor.

Bu ceyrek yine cok iyi bilanco bekliyorum, tahmini net kari 16-18 m. Tl bekliyorum. Izmir de ki binalari satarlarsa surpriz yapabilirler, o zaman gelir 50m. Tl yi bulur:)

Diger bir taraftan, isinin ilginc yani bilanco doneminde butun kagitlar primlenmesine ragmen HLGYO bundan etkilenmiyor :(

Sizin bilanco tahmininiz nedir?

uzoo
30-10-2013, 14:48
Altlar bos ustler 1.5 m her kademede satici var heran cizebilir 1.30 ustu gorur ve tutunursa super olur

seans123
30-10-2013, 15:07
derınlık verebılırmısınız ?

uzoo
30-10-2013, 17:41
Malesef beceremiyorum ancak piyasa cok bozmaz ise tecrubelerim tahta her an hareketlenecek gibi duruyor bilanco iyi gelirse sanirim bi hareket olur cunku diger gyo lar prim yapti bu yerinde sayddi

agha
30-10-2013, 18:17
Malesef beceremiyorum ancak piyasa cok bozmaz ise tecrubelerim tahta her an hareketlenecek gibi duruyor bilanco iyi gelirse sanirim bi hareket olur cunku diger gyo lar prim yapti bu yerinde sayddi
Kademeleri ben de gordum, satis kademelerini sisirmisler anlasilan Spek. efendi gitmesini istemiyor!

uzoo
30-10-2013, 18:33
Gitmeyecek imaji veriyor genelde tersi olur ancak bu gun olmadi onumuzdeki maca bakcaz

agha
30-10-2013, 19:12
Hala bilancoyu gondermediler, halbuki bugun son gun!

club1
30-10-2013, 20:57
http://www.borsagundem.com/haber/borsa-gundem-yatirimci-masasi_ndan-ilk-yanitlar/519006-224021

accx
30-10-2013, 22:30
***HLGYO***HALK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Finansal Durum Tablosu (Bilanço) )

***HLGYO***HALK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Finansal Durum Tablosu (Bilanço) )
Finansal Durum Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 30.09.2013 31.12.2012

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 210991489 45772597

Nakit ve Nakit Benzerleri 4 96037583 6477468

Finansal Yatırımlar 5 61925967 153334

Ticari Alacaklar 8026864 5596148

- İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar

- İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar 6 8026864 5596148

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar

- Finans Sektörü Faaliyetleri İlişkili Taraflardan Alacaklar

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflardan Alacaklar

Diğer Alacaklar

- İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar

- İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar

Türev Araçlar

Stoklar 7 41277217 31765625

Canlı Varlıklar

Peşin Ödenmiş Giderler 14 1182826 1333255

Cari Dönem Vergisiyle İlgili Varlıklar

Diğer Dönen Varlıklar 14 2541032 446767

- İlişkili taraflardan diğer dönen varlıklar 3 3372 412500

- Diğer dönen varlıklar 2537660 34267

ARA TOPLAM 210991489 45772597

Satış Amaçlı Sınıflandırılan Duran Varlıklar

DURAN VARLIKLAR 656944423 633261451

Finansal Yatırımlar 5 5873403

Ticari Alacaklar 3080836 5454022

- İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar

- İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar 6 3080836 5454022

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar

- Finans Sektörü Faaliyetleri İlişkili Taraflardan Alacaklar

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflardan Alacaklar

Diğer Alacaklar

- İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar

- İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar

Türev Araçlar

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar

Canlı Varlıklar

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 9 617007136 612000378

Maddi Duran Varlıklar 10 937892 944096

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 119085 12955

- Şerefiye

- Diğer Maddi Olmayan Duran Varlıklar 11 119085 12955

Peşin Ödenmiş Giderler 14 15076071

Ertelenmiş Vergi Varlığı

Diğer Duran Varlıklar 14 14850000 14850000

TOPLAM VARLIKLAR 867935912 679034048

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 92667017 33377032

Kısa Vadeli Borçlanmalar

Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli Kısımları 12 3322632 21081080

- İlişkili taraflara finansal borçlar 3 3322632 21081080

Diğer Finansal Yükümlülükler

Ticari Borçlar 179063 838543

- İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 3 5900 99250

- İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlar 173163 739293

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar

- Finans Sektörü Faaliyetleri İlişkili Taraflara Borçlar

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflara Borçlar

Çalışanlara Sağlanan Faydalar Kapsamında Borçlar

Diğer Borçlar

- İlişkili Taraflara Diğer Borçlar

- İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar

Türev Araçlar

Devlet Teşvik ve Yardımları

Ertelenmiş Gelirler 8 88741812 11153400

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü

Kısa Vadeli Karşılıklar 107720 73944

- Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Kısa Vadeli Karşılıklar 107720 73944

- Diğer Kısa Vadeli Karşılıklar

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 315790 230065

ARA TOPLAM 92667017 33377032

Satış Amaçlı Sınıflandırılan Varlık Gruplarına İlişkin Yükümlülükler

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 21257931 124340306

Uzun Vadeli Borçlanmalar 12 15634115 73121272

- İlişkili taraflara finansal borçlar 3 15634115 73121272

Diğer Finansal Yükümlülükler

Ticari Borçlar

- İlişkili Taraflara Ticari Borçlar

- İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlar

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Taraflara Borçlar

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflara Borçlar

Diğer Borçlar

- İlişkili Taraflara Diğer Borçlar

- İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar

Türev Araçlar

Devlet Teşvik ve Yardımları

Ertelenmiş Gelirler 8 5576700 51191153

Uzun Vadeli Karşılıklar 47116 27881

- Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Uzun Vadeli Karşılıklar 47116 27881

- Diğer Uzun Vadeli Karşılıklar

Cari Dönem Vergisiyle İlgili Borçlar

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü

Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler

Ö Z K A Y N A K L A R 15 754010964 521316710

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 754010964 521316710

Ödenmiş Sermaye 673638704 477000000

Sermaye Düzeltme Farkları

Geri Alınmış Paylar (-) -18991341

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-)

Paylara İlişkin Primler/İskontolar 49945096

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler veya Giderler

- Yeniden Değerleme ve Ölçüm Kazanç/Kayıpları

- Diğer Kazanç/Kayıplar

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler veya Giderler -979113

- Yabancı Para Çevirim Farkları

- Riskten Korunma Kazanç/Kayıpları

- Yeniden Değerleme ve Sınıflandırma Kazanç/Kayıpları -979113

- Diğer Kazanç/Kayıplar

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 2074167 1453261

Geçmiş Yıllar Karları/Zararları 31211098 30797750

Net Dönem Karı/Zararı 17112353 12065699

KONTROL GÜCÜ OLMAYAN PAYLAR

TOPLAM KAYNAKLAR 867935912 679034048

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=317099

BIST

(30/10/2013 - 21:28:04)

krokolide
17.1 milyon kar geldi

accx
HALK GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. / HLGYO, 2013/9 Aylık [] 30.10.2013 21:27:48

Bağımsız Denetim Görüşü
Bağımsız Denetim Kuruluşu Denetim Türü Görüş Türü
AKİS BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş. Sınırlı Olumlu
İNCELEME RAPORU

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu'na,

Giriş

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi'nin ("Şirket") ekte yer alan 30 Eylül 2013 tarihli özet finansal durum tablosu, aynı tarihte sona eren dokuz aylık ara hesap dönemine ait özet kar veya zarar tablosu, özet diğer kapsamlı gelir tablosu, özet özkaynaklar değişim tablosu, özet nakit akış tablosu tarafımızca incelenmiştir. Şirket yönetiminin sorumluluğu, söz konusu ara dönem özet finansal tablolarının Sermaye Piyasası Kurulu'nca yayımlanan finansal raporlama standartlarına uygun olarak hazırlanması ve dürüst bir şekilde sunumudur. Bizim sorumluluğumuz bu ara dönem özet finansal tabloların incelenmesine ilişkin ulaşılan sonucun açıklanmasıdır.

İncelemenin kapsamı

İncelememiz Sermaye Piyasası Kurulu'nca yayımlanan bağımsız denetim standartları düzenlemelerine uygun olarak yapılmıştır. Ara dönem finansal tablolarının incelenmesi, ağırlıklı olarak finansal raporlama sürecinden sorumlu kişilerden bilgi toplanması, analitik inceleme ve diğer inceleme tekniklerinin uygulanmasını kapsamaktadır. Bir incelemenin kapsamı Sermaye Piyasası Kurulu'nca yayımlanan bağımsız denetim standartları çerçevesinde yapılan bağımsız denetim çalışmasına göre daha dar olduğundan, inceleme, bağımsız denetimde farkında olunması gereken tüm önemli hususları ortaya çıkarabilme konusunda güvence sağlamaz. Dolayısıyla, incelememiz sonucunda bir bağımsız denetim görüşü açıklanmamıştır.

Sonuç

İncelememiz sonucunda, ilişikteki ara dönem özet finansal tabloların, Sermaye Piyasası Kurulu'nca yayımlanan finansal raporlama standartlarına (Not 2) tüm önemli yönleriyle uygun hazırlanmadığı konusunda herhangi bir hususa rastlanılmamıştır.

Rapor sonucunu etkilemeyen hususlar
3 no'lu finansal tablo dipnotunda belirtildiği üzere Şirket, hasılatın büyük kısmını ilişkili şirketlerden sağlamaktadır.
22 no'lu özet finansal tablo dipnotunda belirtildiği gibi 28660 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan III-48.1 sayılı "Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği" nin portföy sınırlamalarından "yatırım portföyünün azami %10'nu yerel yada yabancı para vadeli ve vadesiz hesaplarda tutabilir" sınırlaması 30 Eylül 2013 tarihi itibarıyla aşılmış durumdadır.

İstanbul, 30 Ekim 2013
Akis Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Anonim Şirketi

Erdal Tıkmak
Sorumlu Ortak, Başdenetçi

Kar veya Zarar ve Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu

Kar veya Zarar ve Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu
Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık
Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan
Dönem 01.01.2013-30.09.2013 01.01.2012-30.09.2012 01.07.2013-30.09.2013 01.07.2012-30.09.2012
Raporlama Birimi TL TL TL TL

KAR VEYA ZARAR KISMI
Hasılat 16 30.058.502 19.579.464 11.473.735 7.463.324
Satışların Maliyeti (-) 16 -1.944.142 -1.534.868 -742.580 -593.710
Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)
Finans Sektörü Faaliyetleri Hasılatı
Finans Sektörü Faaliyetleri Maliyeti (-)
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)
BRÜT KAR/ZARAR 28.114.360 18.044.596 10.731.155 6.869.614
Genel Yönetim Giderleri (-) -6.761.076 -3.135.613 -2.316.716 -1.291.214
Pazarlama Giderleri (-)
Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)
Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler 882.265 17.832 473.588 17.832
Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler (-) -1.414.678 -11.317 -593.515 -11.317
ESAS FAALİYET KARI/ZARARI 20.820.871 14.915.498 8.294.512 5.584.915
Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler
Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-)
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Karlarından/Zararlarından Paylar
FİNANSMAN GİDERİ ÖNCESİ FAALİYET KARI/ZARARI
Finansman Giderleri (-) -3.708.518 -4.993.050 -486.527 -2.175.545
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI/ZARARI 17.112.353 9.922.448 7.807.985 3.409.370
Sürdürülen Faaliyetler Vergi Gideri (-)/Geliri
- Dönem Vergi Gideri (-)/Geliri 17
- Ertelenmiş Vergi Gideri (-)/Geliri
SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI 17.112.353 9.922.448 7.807.985 3.409.370

DURDURULAN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI

DÖNEM KARI/ZARARI 17.112.353 9.922.448 7.807.985 3.409.370

Dönem Karı/Zararının Dağılımı
- Kontrol Gücü Olmayan Paylar
- Ana Ortaklık Payları

Pay Başına Kazanç 0,026660 0,020460 0,011930 0,007030
- Sürdürülen Faaliyetlerden Pay Başına Kazanç 18 0,026660 0,020460 0,011930 0,007030
- Durdurulan Faaliyetlerden Pay Başına Kazanç

Sulandırılmış Pay Başına Kazanç
- Sürdürülen Faaliyetlerden Sulandırılmış Pay Başına Kazanç
- Durdurulan Faaliyetlerden Sulandırılmış Pay Başına Kazanç

DİĞER KAPSAMLI GELİR:
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacaklar
Maddi Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Artışları/Azalışları
Maddi Olmayan Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Artışları/Azalışları
Tanımlanmış Fayda Planları Yeniden Ölçüm Kazançları/Kayıpları
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Diğer Kapsamlı Gelirinden Kar/Zararda Sınıflandırılmayacak Paylar
Diğer Kar veya Zarar Olarak Yeniden Sınıflandırılmayacak Diğer Kapsamlı Gelir Unsurları
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Diğer Kapsamlı Gelire İlişkin Vergiler
- Dönem Vergi Gideri (-)/Geliri

Kar veya Zarar Olarak Yeniden Sınıflandırılacaklar -979.113 -979.113
Yabancı Para Çevirim Farkları
Satılmaya Hazır Finansal Varlıkların Yeniden Değerleme ve/veya Sınıflandırma Kazançları/Kayıpları -979.113 -979.113
Nakit Akış Riskinden Korunma Kazançları/Kayıpları
Yurtdışındaki İşletmeye İlişkin Yatırım Riskinden Korunma Kazançları/Kayıpları
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Diğer Kapsamlı Gelirinden Kar/Zararda Sınıflandırılacak Paylar
Diğer Kar veya Zarar Olarak Yeniden Sınıflandırılacak Diğer Kapsamlı Gelir Unsurları
Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Diğer Kapsamlı Gelire İlişkin Vergiler Gelir/Giderleri
- Dönem Vergi Gideri (-)/Geliri

DİĞER KAPSAMLI GELİR -979.113 -979.113

TOPLAM KAPSAMLI GELİR 16.133.240 9.922.448 6.828.872 3.409.370

Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı:
- Kontrol Gücü Olmayan Paylar
- Ana Ortaklık Payları

uzoo
30-10-2013, 22:41
çok hoşş bakalım yarın inşallah güzel olur Halkbank boşuna almamıştır umarım.2012 yıllık bilanço yanlış hatırlamıyorsam 12 idi 9 aylık 17 demekki 2013 yıllık 20.xx olacak bu da yıllık %100 esas 2014 çok maceralı geçecek bakıp bakıp bu tahta sürünüyordu almadık deyip hayıflanacağım ytd

agha
30-10-2013, 22:44
Bazi projelerin bitis tarihini sonunda bulabildim;

Odunpazari projesini, ilgazlar insaat yapiyor. Bu projenin maliyeti 26m. Tl ve geliri 55m. Tl olarak bekleniyor.
B. Tarihi: 01/11/2013 Bitis tarihi: 01/03/2015

Levent Dedeman otelini Haldiz ins. yapiyor. Bu projeden yillik 4m. Avro gelir bekleniyor.

B.Tarihi:14/08/2013 Bitis tarihi: 10/11/2014

Sekerpinar projesini K yapi ins. yapiyor, bitis tarihini bilmiyorum ama bu kucuk bir proje, ve Haziran ayinda insaatina baslandigina gore 1 yildan kisa surer diye tahmin ediyorum. Ama projeyi ikiye bolmusler, sanirim IFM insaati yuzunden kaynak sikintisi cekmemek icin ilk kismini yapiyorlar, ikinci kisim icin bir gelisme yok. Buradan 4.5 m. Tl kira geliri bekleniyor.

Ve Bakirkoy Referans projesi; buradan en az 90.5 m. Tl gelir bekleniyor, ve 9 ay sonra bitiyor. 2014 yilinda cok iyi bir gelir bizi bekliyor olacak.

Ve cilekli krema IFM insaatina gelelim; henuz bir gelisme yok ama SPK bunlara halka arz sirasinda gosterdikleri bu 5 projeyi detaylandirmadiklari icin 6 ay ek bir sure daha verdi. Bu sure 2014 Mayisinin ilk haftasinda bitiyor.

Bu ceyrek yine cok iyi bilanco bekliyorum, tahmini net kari 16-18 m. Tl bekliyorum. Izmir de ki binalari satarlarsa surpriz yapabilirler, o zaman gelir 50m. Tl yi bulur:)

Diger bir taraftan, isinin ilginc yani bilanco doneminde butun kagitlar primlenmesine ragmen HLGYO bundan etkilenmiyor :(

Sizin bilanco tahmininiz nedir?
Alkış yok mu tahminim için? Sene sonu 25m. Tl yi bulacağız. Çok iyi yoldayız, artık f/k bahanemiz olmayacak! Ertelenmiş gelirlere bakınız!, 2014 yilinda u-çu-ca-ğızzzzzzzzz

agha
30-10-2013, 22:48
Sn. Karagöze paylaşımları için tşk.

http://i.imgur.com/Lt9oUR6.png

Hissede inanılmaz bir baskı var; bunu yapan ky değildir. Satış kademelerini inanılmaz şişirmişler. Bunu yapan spektir!, ky de buna uyuyor. Takastan görebilirsiniz bütün dönen dolapları!

krokolide
30-10-2013, 22:50
Alkış yok mu tahminim için? Sene sonu 25m. Tl yi bulacağız. Çok iyi yoldayız, artık f/k bahanemiz olmayacak!
Yıl sonuna kadar satarlarsa 2 gatrimenkulu 20 milyon lira daha atarız bir köşeye. yıl sonu yaklaşık 43 milyon olur. satılmazsa da 23 milyon ile kapatırız gibi.

uzoo
30-10-2013, 22:53
sn agha sizi çılgınca alkışlıyorum:halayci:

uzoo
30-10-2013, 22:55
bi de fiyat yaparsa halkbankı çılgınca alkışlıcam tahtanın sahibi sıra sende :halay:

agha
30-10-2013, 23:01
Yıl sonuna kadar satarlarsa 2 gatrimenkulu 20 milyon lira daha atarız bir köşeye. yıl sonu yaklaşık 43 milyon olur. satılmazsa da 23 milyon ile kapatırız gibi.

bu dönem 8m tl kar açıklayan bir şirket sene sonunda en az 25mtl kar açıklar, bunların hepsi kiralardan geliyor ve bu kiralar dolar endekslidir, 23 olması doların 1.85 tl olması gerekir.

krokolide
30-10-2013, 23:08
bu dönem 8m tl kar açıklayan bir şirket sene sonunda en az 25mtl kar açıklar, bunların hepsi kiralardan geliyor ve bu kiralar dolar endekslidir, 23 olması doların 1.85 tl olması gerekir.
bu dönem kar 6 milyon değil mi?

agha
30-10-2013, 23:10
bu dönem kar 6 milyon değil mi?
Hayır, geçen dönem 9.3 m tl civarı kar açıklamışlardı, ilk dönem 3.6m tl civarıydı.

krokolide
30-10-2013, 23:14
3.2 - 9.3 - 17.1
... 6.1 ... 7.8

agha
30-10-2013, 23:24
3.2 - 9.3 - 17.1
... 6.1 ... 7.8

evet:), ilk çeyrek yanıltıcı olmasın, çünkü şubat 22 isinde halka arz oldu, ocak ayından bu tarihe kadar ki gelirler yansımadı.

cicikus75
31-10-2013, 01:47
Guzel,gelirlerde yukselis var amma, bu rakamlar bile F/K orani acisindan cok zayif.
Bence bizim hareket edebilmemiz icin, sirketin IFM insaatina basliyoruz,su zaman
bitecek gibi bir haber yollamasi lazim.
Agaoglu altyapiyi yapiyorda,bizim insaat ne zaman basliyacak,fikri olan
var mi?

HELAL RIZIK
31-10-2013, 01:47
Şirket şubat 22'de kurulmadı. Şubat 22'de halka arz edildi. Ne demek 22 Şubat öncesi gelirler yansımadı?

2017 yılına kadar açıklanacak karların bence önemi yok. Asıl olan finans merkezinden elde edilecek düzenli kira gelirleri. Şirketin bazı gayrimenkullerini satmasıyla oluşacak karların da önemi yok çünkü bu tip karlar bir kerelik karlar olur. Ekspertiz değerinden çok daha yüksek fiyata satılan gayrimenkullerin önemi olabilir.

evet:), ilk çeyrek yanıltıcı olmasın, çünkü şubat 22 isinde halka arz oldu, ocak ayından bu tarihe kadar ki gelirler yansımadı.

Kibrisli
31-10-2013, 08:34
Guvendigimiz Ziraat satmis. Cikmayan kagit düşer ...

accx
31-10-2013, 09:11
*halk gmyo'nun 2013 yılı 9 aylık konsolide olmayan net dönem karı 17.112.353 tl(önceki 9.922.448 tl)

(31/10/2013 - 06:26:43)

ddoz
31-10-2013, 10:17
Guzel,gelirlerde yukselis var amma, bu rakamlar bile F/K orani acisindan cok zayif.
Bence bizim hareket edebilmemiz icin, sirketin IFM insaatina basliyoruz,su zaman
bitecek gibi bir haber yollamasi lazim.
Agaoglu altyapiyi yapiyorda,bizim insaat ne zaman basliyacak,fikri olan
var mi?

Ataşehir Finans Merkezi Projesi 2017 yılında kira getirmeye başlayacak. Yani 2016 sonunda tamamlanacak.

Yıllar itibariyle HLGYO 'nun kira geliri beklentilerini aşağıda göründüğü şekildedir.

2013; 33 milyon TL
2014; 45 milyon TL
2015; 52 milyon TL
2016; 55 milyon TL
2017; 268 milyon TL
2018; 281 milyon TL
2019; 293 milyon TL
2020; 305 milyon TL

Yıllar itibariyle yukaridaki kira gelirlerine ek olarak tek seferde oluşacak satış geliri beklentileri de aşağıda göründüğü şekildedir.

2014 ; Referans Bakırkoy Projesi 91 milyon TL
2016 ; Eskişehir Odunpazarı Projesi 55 milyon TL

ddoz
31-10-2013, 10:24
Ataşehir Finans Merkezi Projesi 2017 yılında kira getirmeye başlayacak. Yani 2016 sonunda tamamlanacak.

Yıllar itibariyle HLGYO 'nun kira geliri beklentilerini aşağıda göründüğü şekildedir.

2013; 33 milyon TL
2014; 45 milyon TL
2015; 52 milyon TL
2016; 55 milyon TL
2017; 268 milyon TL
2018; 281 milyon TL
2019; 293 milyon TL
2020; 305 milyon TL

Yıllar itibariyle yukaridaki kira gelirlerine ek olarak tek seferde oluşacak satış geliri beklentileri de aşağıda göründüğü şekildedir.

2014 ; Referans Bakırkoy Projesi 91 milyon TL
2016 ; Eskişehir Odunpazarı Projesi 55 milyon TL

Yıllar itibariyle oluşacak Gider beklentilerini de yazayım eksik olmasın;

Ataşehir Finans Merkezi için

2013; 18 milyon TL
2014; 144 milyon TL
2015; 292 milyon TL
2016; 192 milyon TL

Toplam = 646 milyon TL

agha
31-10-2013, 10:40
Sn. Didoz, IFM insaati kesin olarak ne zaman basliyor?

turkadin
31-10-2013, 11:05
Sayın Kibrisli,
Siz daha önce bırakıp giderken, biz de size güle güle demiştik.Sürekli olumsuz sinyaller veriyorsunuz. Bildiğiniz varsa açıklayın ltf?

Guvendigimiz Ziraat satmis. Cikmayan kagit düşer ...

HELAL RIZIK
31-10-2013, 13:05
Sn.ddoz,
Belirtiğiniz gelir ve gider rakamlarına göre finansmerkezinin biteceği 2017 yılına kadar 326 mio TL'lik finansman ihtiyacı oluşacaktır. (Ben bu rakamı max.450 mio TL olarak bulmuştum, yanılabilirim). Bu finansman ihtiyacı aşağıda belirteceğim 4 yolun biriyle veya karışımıyla karşılanacaktır.
1) Banka kredisi kullanmak
2) Mevcut gayrimenkullerin bir kısmını satmak
3) İlave halka arz ile sermaye artırımına gitmek
4) Bedelli sermaye artırımı yapmak.

Bakalım bu yolların hangisi veya hangileri tercih edilecek?

Yıllar itibariyle oluşacak Gider beklentilerini de yazayım eksik olmasın;

Ataşehir Finans Merkezi için

2013; 18 milyon TL
2014; 144 milyon TL
2015; 292 milyon TL
2016; 192 milyon TL

Toplam = 646 milyon TL

ddoz
31-10-2013, 14:16
Sn.ddoz,
Belirtiğiniz gelir ve gider rakamlarına göre finansmerkezinin biteceği 2017 yılına kadar 326 mio TL'lik finansman ihtiyacı oluşacaktır. (Ben bu rakamı max.450 mio TL olarak bulmuştum, yanılabilirim). Bu finansman ihtiyacı aşağıda belirteceğim 4 yolun biriyle veya karışımıyla karşılanacaktır.
1) Banka kredisi kullanmak
2) Mevcut gayrimenkullerin bir kısmını satmak
3) İlave halka arz ile sermaye artırımına gitmek
4) Bedelli sermaye artırımı yapmak.

Bakalım bu yolların hangisi veya hangileri tercih edilecek?

Ben gider olarak yukarıda sadece Ataşehir Finans Merkezini belirtmiştim, diğer proje giderlerini (kocaeli-dedeman-eskişehir) de yazdığımız da o zaman -443 milyon TL finansman ihtiyacı ortaya çıkıyor.

2013: Gelir 33 Gider -85
2014: Gelir 136 Gider -198
2015: Gelir 52 Gider -295
2016: Gelir 110 Gider -196

Toplam = -443

2017 ve sonrasında hiçbir gideri gözükmediğini düşünürsek Halkbank'tan ödemesi 2017 de başlayacak kredi kullanması olası.

cicikus75
31-10-2013, 16:00
Şirket şubat 22'de kurulmadı. Şubat 22'de halka arz edildi. Ne demek 22 Şubat öncesi gelirler yansımadı?

2017 yılına kadar açıklanacak karların bence önemi yok. Asıl olan finans merkezinden elde edilecek düzenli kira gelirleri. Şirketin bazı gayrimenkullerini satmasıyla oluşacak karların da önemi yok çünkü bu tip karlar bir kerelik karlar olur. Ekspertiz değerinden çok daha yüksek fiyata satılan gayrimenkullerin önemi olabilir.

2017 yılına kadar açıklanacak karların bence önemi yok, dediginiz cok dogru. Ornek vereyim, bende Isgyo'da var,
ilk 9 ay icin 92 milyon kar acikladi ama beklenen tepkiyi vermedi. Bu da gosteriyor ki, borsa 1 kerelik gelirlere tepki
vermiyor. Gecen sene akfen, piyasa degeri 1 milyar iken, TAV'i satti 600-650 milyon kar acikladi, ama hic tepkime
vermedi. Sirketler ancak 1 kerelik cok kar aciklayip sonrada temettu olarak vericez derse o zaman gidiyor,
ornegin Isgsy, kar yapti gitmedi, temettu olarak vericem dedi % 40 yapti.

O yuzden bu hissede kar'in senelik 10 milyondan 20-25 milyona cikmasinin yada referans'dan gelecek 1 kerelik
kar'in bence onemi yok. Ne zaman IFM baslar, hatta binalar bittiginde X firmalara binayi kiralamak uzere anlastik
gibi haberler gelir, hisse gider.

Duzelteyim, bu haberden 3-6 ay once gider, haber sonrasinda hisseyi yukseltenler ufak ufak satar.
Finasmana gelince bence bedelli gibi birsey olmaz cunku o zaman KY'i cok acitirlar, bence danisikli dovus
olur, yani HLGYO geliri Halkbankasindan, buna karsilik insaat icin krediyide Halkbank'dan alir ikiside kazanir.

Bu arada bu gelir-gider calismasi yapan arkadaslara emekleri icin tesekkurler.Sn Kibrisli Ziraat satmis,
Anadolu almis. Anlayabilene ask olsun, birde siz gitmemismiydiniz?

krokolide
31-10-2013, 17:00
Kısacası 2017 ye kadar yatış gibi bir izlenim var.

HELAL RIZIK
31-10-2013, 17:41
Sn.ddoz, 2017 yılına kadar oluşacak finansman ihtiyacının banka kredisi ile karşılanması yüksek olası. İlave olarak da kira/değer oranı düşük bazı gayrimenkullerinin satılarak faiz yükü azaltılabilir. Benim kafamı kurcalayan tek soru işareti:

Yaklaşık 55 mio hisse çoğu kurumsal yatırımcılardan Halkbankasına teslim edilmişti. Bu yatırımcılar bu hissedeki en büyük beklentinin finansmerkezi dolayısıyla uzun vadeli olduğunu bilmiyorlar mıydı? Bedelli olasılığından kaçınmak için hisselerini satmış olabilirler mi? Gerçi projenin finansmanı için yapılacak bir bedelli bence olumlu olur zira faiz yükü getirmez ama piyasa bunu olumsuz algılar bu da ayrı konu. Unutmayalımki diğer şirketlerdeki gibi geçmiş yıllarda yapılan zararlar sonucu özsermayesini eritmiş şirketlerin yaptığı gibi yapılacak bir bedelliden bahsetmiyoruz.
Ben gider olarak yukarıda sadece Ataşehir Finans Merkezini belirtmiştim, diğer proje giderlerini (kocaeli-dedeman-eskişehir) de yazdığımız da o zaman -443 milyon TL finansman ihtiyacı ortaya çıkıyor.

2013: Gelir 33 Gider -85
2014: Gelir 136 Gider -198
2015: Gelir 52 Gider -295
2016: Gelir 110 Gider -196

Toplam = -443

2017 ve sonrasında hiçbir gideri gözükmediğini düşünürsek Halkbank'tan ödemesi 2017 de başlayacak kredi kullanması olası.

krokolide
31-10-2013, 17:55
Satmadaki amaç projelerin gecikmiş olması olamaz mı?

HELAL RIZIK
31-10-2013, 18:03
Projenin bitiş tarihi 2016 son çeyreği. Bunun dışında bir bilgiyi ben bilmiyorum. Şu an Ağaoğlu hafriyata gece gündüz devam ediyor. Hafriyatın 2014 başına kadar bitirilmesi planlanıyor. Proje firması seçilmişti ama ortada şu an sadece bir maket var. Projenin gecikme ihtimali şu an var da açıklanmıyorsa o da ayrı bir konu.
Satmadaki amaç projelerin gecikmiş olması olamaz mı?

krokolide
31-10-2013, 18:05
Şekerpınar bitmesi gereken tarihte daha yeni başladı. Bir de bir bölümü yapılacak tamamı değil. Dİğer projelerden haberim yok açıkçası.

HELAL RIZIK
31-10-2013, 18:19
Şekerpınar ve Odunpazarı projeleri, finansmerkezinin yanında devede kulak. Asıl olan finansmerkezinde bir gecikme var mı? Benim bildiğim sadece Ataşehir belediyesinin harçlarla ilgili yaptığı bir itiraz vardı ve yaptığı itirazı kazandı. Çünkü daha önce Ümraniye belediyesine harçlar ödenmişti.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CC4QFjAB&url=http%3A%2F%2Fatasehir.bel.tr%2F6498%2Ffinans-merkezi-atasehir-e-dondu&ei=vXNyUpXvMI3DswbH_oCwDg&usg=AFQjCNGQJ6MRbLxp-dkwdfNs2bc39KY7Aw&bvm=bv.55819444,d.Yms

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCsQtwIwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.atasehir.bel.tr%2FVideo%2F506 9%2F1645%2Fatasehir-finans-merkezi-davalik&ei=vXNyUpXvMI3DswbH_oCwDg&usg=AFQjCNFIlTOqTsuujqQ50DQTZbX0mDIAwQ&bvm=bv.55819444,d.Yms

Şekerpınar bitmesi gereken tarihte daha yeni başladı. Bir de bir bölümü yapılacak tamamı değil. Dİğer projelerden haberim yok açıkçası.

blackkeagle
31-10-2013, 18:25
arkadaşlar kızmayında neyden bahsediyorsunuz , projeler falan , yorulmayın hıc
şirket kar ediyor etmesine de neye yarıyor , 50 proje yapsa ne olur ...
aylardır kağıttayım 1 yıl olacak nerdese aynısını söyluyorum ,
bu kağıda bir spek lazım , proje değil çok net !

HELAL RIZIK
31-10-2013, 18:49
Sn. blackkeagle, Halkbankasının piyasadan topladığı yaklaşık 55 mio hisse varken, sizce hangi spek bu kağıdı kafasına Halkbankasından mal yemeden yukarıya götürmeye cesaret edebilir?

arkadaşlar kızmayında neyden bahsediyorsunuz , projeler falan , yorulmayın hıc
şirket kar ediyor etmesine de neye yarıyor , 50 proje yapsa ne olur ...
aylardır kağıttayım 1 yıl olacak nerdese aynısını söyluyorum ,
bu kağıda bir spek lazım , proje değil çok net !

blackkeagle
31-10-2013, 18:52
Sn. blackkeagle, Halkbankasının piyasadan topladığı yaklaşık 55 mio hisse varken, sizce hangi spek bu kağıdı kafasına Halkbankasından mal yemeden yukarıya götürmeye cesaret edebilir?

bu yoruma göre halkbankası yanlış , pahalı bir halka arz yaptı
hatasını örtmeye çalışıyor
gidememesinin de tek nedeni bu bence ,
halkbankın bırılerıne yavasca çökertmeden devretmesı gerekıyor bence hısselerı

cicikus75
31-10-2013, 19:00
Ya arkadas anlayisli olun, ben arzdan almadim, inceledim accaip pahali oldugunu gordum, dahada hisseye
girmeyecektim, Citi ve Halk'daki yatirimcilar mali boslatip, Halkbankasi satilanlari alinca ," AHA Hareket Geliyor" dedim
girdim, malesef Halkb, hissenin dusmesini istemiyor ama yukari cikartma meraklisida degil !!!

Spek olayina gelince, bence eger birileri kagidi yukseltmek isterse Halkbankasi'nin satis pozisyonuna gecip "HOOP Kardesim, nereye cekiyorsunuz kagidi diyecegini sanmiyorum", zira kagidin performansindan onlarinda mutlu oldugunu sanmiyorum.

Bu ama benim gorusum, kimse kolay kolay bu riske girip sirketi yukari cekmeye calismaz, cunku hisse ayni zamanda cok buyuk,
50-100 milyonluk sirket degil ki, 800 milyonluk sirket, kagidi yukari cekmek icin en az 15-20 milyon para koymalari lazim, adam
gider daha rahat yonlendirecegi sirkette spek olur.

invisible
31-10-2013, 19:03
bu yoruma göre halkbankası yanlış , pahalı bir halka arz yaptı
hatasını örtmeye çalışıyor
gidememesinin de tek nedeni bu bence ,
halkbankın bırılerıne yavasca çökertmeden devretmesı gerekıyor bence hısselerı

Pahalı arz oldugu kesin... Aksi durumda şimdiki fiyatı arz fiyatının üstünde olurdu. Halk bankasıyla anlaşmadan kolay kolay kimse tahtaya yüklü giremez. Anlaşma olmadan girecekse de halk bankasından gelecek milyon lotları kafasına degilde, direk cebine atacak kadar büyük olmalı. Gerci, tahta yapıcıyla (halk bank) anlaşmadan tahtaya girse ve hakim olsa bile, bunun bedellisi var, kötü bilancosu var (uydurma), var oğlu var yani. Sonuc olarak, bu tahtada Halk Bankası ne derse o olur ve nitekimde arz fiyatının altında olmasının tek sebebi de Halk banktır. Tahtayı cıkaracak olanda yine Halk Banktır.

blackkeagle
31-10-2013, 19:06
moral bozmak ıcın yazmıyorum , bende hıssedeyım halka arzdan aldım , uzun vadeli umutluyum hisseden
ama su da var halkbank gibi bir markaya yakısmadı , bu halka arz ve iştirakının performansı ...

invisible
31-10-2013, 19:14
moral bozmak ıcın yazmıyorum , bende hıssedeyım halka arzdan aldım , uzun vadeli umutluyum hisseden
ama su da var halkbank gibi bir markaya yakısmadı , bu halka arz ve iştirakının performansı ...

Yeri geldi mi, moralimizi bozacagız dostum. Yanlış giden birşeyler var ve bu bizim alyhimize! Elbette moralimiz bozulacak... Ancak üzüldüğüm konu; 1.35 ve üzerine atabilecek gücteki bir kurum bunu istemiyor. Sebebi ise, arzdan alan bireysel yatırımcıların tahatadan cıkma arzusu. Büyüksün madem, bir hata yaptın ve pahalı arz ettin (öyle düşünmek istiyorum, yoksa bir devlet bankasının yerli bireysel yatırımcısını kazıkladıgını düşünmek icimi daha cok acıtır) cek tahtayı yukarı ve milletin zararını karsıla!

blackkeagle
31-10-2013, 19:21
Yeri geldi mi, moralimizi bozacagız dostum. Yanlış giden birşeyler var ve bu bizim alyhimize! Elbette moralimiz bozulacak... Ancak üzüldüğüm konu; 1.35 ve üzerine atabilecek gücteki bir kurum bunu istemiyor. Sebebi ise, arzdan alan bireysel yatırımcıların tahatadan cıkma arzusu. Büyüksün madem, bir hata yaptın ve pahalı arz ettin (öyle düşünmek istiyorum, yoksa bir devlet bankasının yerli bireysel yatırımcısını kazıkladıgını düşünmek icimi daha cok acıtır) cek tahtayı yukarı ve milletin zararını karsıla!

umarım zararda olan butun kucuk yatırımcılar zararını kurtarır en kısa zamanda ...

ustad halka arz demısken yeri değil ama , dun vakıfın hısselerı kamuya devrolcak haberı geldı , etkisi nasıl olur sence , ozelden de cevaplayabılırsın sevınırım ...

cicikus75
31-10-2013, 19:35
Arkadaslar soyle dusunun, bir daire aldiniz 2-3 sene sonra 2 kati fiyata cikma sansi nedir?
Bir de bu hisseye bakin 2-3 yil icinde 2 kat olma sansi nedir?

O yuzden ciddi uzun yatirimci olduk, bekleyecez de bekleyecez, sartlar onu gerektiriyor.

( Az once bir yorum yazmistim Ipeke'ye silmisler, cok guldum yaaa) belki agha okumustur o da orada.)

uzoo
31-10-2013, 20:18
Benim muhtemel seneryom halkbankasi yabanci bir fonla anlasip blok satis yapar hareket o zaman olur bkz halkbank ancak zamanini bilemem

krokolide
31-10-2013, 21:55
500.000 lot alış yapılmış 1.21 den. Pay 76.83 e çıkmış. Epeydir özlemiştık alışları.

Kibrisli
31-10-2013, 22:22
Benim kac gunden beri onu soylemeye calistim ama bazi arkadaslar bunu anlamak istemedi. Halk yatirimin basarisizliginin sonuclarinin bedelini biz ky oduyoruz.

Kibrisli
31-10-2013, 22:28
Bildigim sey kaziklandik. Halk yatirim yuksek fiyattan halka irz yaparken almistim. Daha ne bileyim. Yalandan ucacak kacacak mi diyeyim?

Sayın Kibrisli,
Siz daha önce bırakıp giderken, biz de size güle güle demiştik.Sürekli olumsuz sinyaller veriyorsunuz. Bildiğiniz varsa açıklayın ltf?

Kibrisli
31-10-2013, 22:41
Dun de alan Anadolu bugun zararina Halk'a satmis. Halk'ta bir gurup toilli tezgahi kurmus. Asagi gelince aliyorlar. Yukari gidince de satiyorlar. Benim varligimdan rahatsiz olan arkadaslar, olmami istemiyorsaniz 1.30 a kada yaziyoruz. Cizin alin, bende kurtulayim, sizde kurtulun ki daha rahat at kostursunlar.

2017 yılına kadar açıklanacak karların bence önemi yok, dediginiz cok dogru. Ornek vereyim, bende Isgyo'da var,
ilk 9 ay icin 92 milyon kar acikladi ama beklenen tepkiyi vermedi. Bu da gosteriyor ki, borsa 1 kerelik gelirlere tepki
vermiyor. Gecen sene akfen, piyasa degeri 1 milyar iken, TAV'i satti 600-650 milyon kar acikladi, ama hic tepkime
vermedi. Sirketler ancak 1 kerelik cok kar aciklayip sonrada temettu olarak vericez derse o zaman gidiyor,
ornegin Isgsy, kar yapti gitmedi, temettu olarak vericem dedi % 40 yapti.

O yuzden bu hissede kar'in senelik 10 milyondan 20-25 milyona cikmasinin yada referans'dan gelecek 1 kerelik
kar'in bence onemi yok. Ne zaman IFM baslar, hatta binalar bittiginde X firmalara binayi kiralamak uzere anlastik
gibi haberler gelir, hisse gider.

Duzelteyim, bu haberden 3-6 ay once gider, haber sonrasinda hisseyi yukseltenler ufak ufak satar.
Finasmana gelince bence bedelli gibi birsey olmaz cunku o zaman KY'i cok acitirlar, bence danisikli dovus
olur, yani HLGYO geliri Halkbankasindan, buna karsilik insaat icin krediyide Halkbank'dan alir ikiside kazanir.

Bu arada bu gelir-gider calismasi yapan arkadaslara emekleri icin tesekkurler.Sn Kibrisli Ziraat satmis,
Anadolu almis. Anlayabilene ask olsun, birde siz gitmemismiydiniz?

agha
01-11-2013, 05:28
Benim muhtemel seneryom halkbankasi yabanci bir fonla anlasip blok satis yapar hareket o zaman olur bkz halkbank ancak zamanini bilemem
Günün yorumudur. Aynısını TMSN de TERA menkul ile yaptılar ve halk arzının ilk günlerinde sürekli düşen TMSN, blok satışı sonrasında koptu ve şimdi nerelere geldi.

mehmetyilboga
01-11-2013, 09:45
bu kâğıt için toplanıp dilekçe yazalım spkye bddkya bimere etkisini görürüz.
resmen kazıklıyorlar.
kar açıklıyor yükselmiyor
endex yükseliyor bu kıpırdamıyor
halka arza katıldık hatamı ettık

FOTÜRŞAPKALI
01-11-2013, 11:55
son 3 yılda yapılan halka arzlara inceleyin önce büyük değer kaybı uzun süre yatay millete bıktırma ucuz fiata milletten malı topla ondan sonra % 100 pirim işte örnekleri
lokman etiler mataş snfm mmcas akşen ilk aklıma gelen bunlar kaçtan halka arz edildi kaçca düştü şimdi kaç
hlkgyo da aynı şimdi küçük yatırımciya bıktırma derdindeler. hele küçük yatırımcı kalmasın düğmeye basarlar. sabır edenin iyi kazanc sağlayacağından eminim ..ytd şahsi düşüncem.

agha
01-11-2013, 16:56
Proje gelistirme Mudur yardimcisi istifa etmis. Umarim hayirli olur.

Kibrisli
01-11-2013, 21:29
Soyledikleriniz Hlgyo'nun yaninda devede kulak kaliyor. Halk Bankasi Halk Yatirimin basarisizligini ortbas etmek icin alim yapiyor. Mallari bu kadar degerliydi ne diye halka actilar. Sonucta hlgyo Halkbankin istiraki ve halk bankin alimlari ile birlikte dolasim 25 %'nin altina dustu. Bu kagit B gurubuna alinmali. Eger alinmazsa kamu otoritesinin tarafsizligi tartisilmali ...

son 3 yılda yapılan halka arzlara inceleyin önce büyük değer kaybı uzun süre yatay millete bıktırma ucuz fiata milletten malı topla ondan sonra % 100 pirim işte örnekleri
lokman etiler mataş snfm mmcas akşen ilk aklıma gelen bunlar kaçtan halka arz edildi kaçca düştü şimdi kaç
hlkgyo da aynı şimdi küçük yatırımciya bıktırma derdindeler. hele küçük yatırımcı kalmasın düğmeye basarlar. sabır edenin iyi kazanc sağlayacağından eminim ..ytd şahsi düşüncem.

Kibrisli
01-11-2013, 21:32
Kimi kime sikayet edeceksiniz ki? SPK gormuyor mu? Halk Gayri arsanin ekspertiz degerini sisirdigini!!! Ayni yerde Vakif Gayri'nin yeride var ucte bir fiyat ile degerlemisler. Burda Hakl Gyo dogru ise Vkgyo yanlis, Vkgyo dogru ise Hlgyo yanlis. SPK bunu gormuyor mu?

bu kâğıt için toplanıp dilekçe yazalım spkye bddkya bimere etkisini görürüz.
resmen kazıklıyorlar.
kar açıklıyor yükselmiyor
endex yükseliyor bu kıpırdamıyor
halka arza katıldık hatamı ettık

agha
02-11-2013, 00:54
Karagöze paylaşımı için tşk.

http://i.imgur.com/oZlxMzr.png

http://i.imgur.com/dCkeKW5.png

agha
02-11-2013, 01:04
Teradaki günlükçü 500tl için mi trade yapıyor?:) Marbas menkul az ama öz topluyor kağıdı. Bu kağıdın gitmesi için HALKB elindeki hisseleri acilen bir fona devretmesi gerekiyor!

HELAL RIZIK
02-11-2013, 12:32
Sn. Kibrisli,
Hlgyo'nun 28.700 m2 büyüklükteki arsasının; aşağıdaki değerleme raporunun 11.sayfasındaki bilgilere göre;
http://www.halkgyo.com.tr/files/degerlemeraporlari/Istanbul_-_Atasehir_Arsasi_(Aralik_2012).pdf

Toplam inşaat alanı 440.000 m2,
kiralanabilir alanı 238.000 m2,
emsal m2'i ise 163.590 m2.

Vakıf Gyo'nun 16.000 m2 arsasının ilgili değerleme raporunun sf:15'inde;
http://www.vakifgyo.com.tr/Resimler/SiteIcerik/UMRANIYE_20130920_171222.pdf
Toplam iskan edilebilir alan (emsal m2) : 91.000 m2
Toplam inşaat alanı : 114.000 m2 (emsale göre % 25 artırılarak bulunmuş)

Yukarıdaki bilgilere göre HalkGyo'nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptığı protokol çok daha avantajlı. Belki de Vkgyo da buna benzer bir protokol yapmıştır ama böyle bir bilgi kamuya açıklanmış değil.

Son ekspertiz raporlarına da göre Hlgyo'nun arsa değeri 495 mio TL, Vkgyo'nun ise 195 mio Tl. Yani 2,53 katı.
Kiralanabilir alanları böldüğümüzde ise: 238.000/ 91.200 = 2,6 değerini buluyoruz.

Esasında Vkgyo'nun arsasına ait kiralanabilir alanın daha fazla olması gerek (arsaları birbirine oranlarsak) ama elimizde bilgi olarak Hlgyo'a ait protokol bilgileri var. Vkgyo'a ait bilgi yok.

Ayrıca Hlgyo'nun arsa değerinin şişirildiği görüşüne kesinlikle katılmıyorum. Bence her iki arsa değerlemesi de düşük yapılmıştır. Örnek vermek gerekirse Vkgyo değerleme raporunun 15. sayfasında m2 satış fiyatları 5.000 TL-5500 TL arasında öngörülmüş. Finans merkezinin arkasındaki parselde yapılmakta olan Sarphan Finanspark'ta ofis m2 fiyatları 13.000 TL'den satılıyor. Siz neye dayanarak ekspertiz raporlarının şişirildiğini yazdınız acaba?

Kimi kime sikayet edeceksiniz ki? SPK gormuyor mu? Halk Gayri arsanin ekspertiz degerini sisirdigini!!! Ayni yerde Vakif Gayri'nin yeride var ucte bir fiyat ile degerlemisler. Burda Hakl Gyo dogru ise Vkgyo yanlis, Vkgyo dogru ise Hlgyo yanlis. SPK bunu gormuyor mu?

cicikus75
02-11-2013, 17:42
Sn Kibrisli ile Sn Blackeagle, hisseyi arzden beri tasiyorlar anlasilan darlanmislar. Ben yeni girdigim icin daha moralliyim, amma
son Halkb. alimina ragmen kisa vadede hareket umidim eskisi kadar degil. Halkb. sadece dusmesin diye destek atiyor, yukseltme
destegi yapmiyor.
Tahminim 2014 yazi gibi, ufak ufak diger yatirimcilarin ilgisi artar ve yukari hareket baslar, bende hissede takili kaldim,
1,24 maliyet bu fiyatlardan cikmam, ote yandan hareket gelse ziplama yapsa, bu seferde tamam hareket basliyor galiba der cikamam, dolayisiyla uzun vadede buralardayiz, diger hisselerime bakarim,bu anlasilan bayaa bir sure uyuyacak.

agha
04-11-2013, 00:44
1.21 destegini kirdi.

mehmetyilboga
04-11-2013, 14:32
kagıttaki herkez 50 lotluk alımını 1 lot 1 lot alım yaparak artık yatırımcıların sıkıldıgının dikkatini çektirebiliriz.

krokolide
04-11-2013, 18:06
04.11.2013 tarihinde Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları ile ilgili olarak 1,20 fiyattan 150.530 adet alış işlemi Bankamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu işlem sonucu Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesindeki Bankamız payı iş bu açıklama tarihi itibarıyla %76,85'tir.

Bir ara 1.14- 1.17 arası satış yiyorduk şimdi de 1.25 geçilemeyince 1.20 - 1.21 de satış yemeye başladık..

cicikus75
04-11-2013, 20:09
Bu satis HLGYO'ya ozel bir satis degil, yabancilar hemen hemen tum kagitlarda satis yapti. Ama bu kagitta saka gibi,hangi kurumun ne yapgitigini anlamak mumkun degil !!! Ziraat gene almis, 1-2 gun once satiyordu ? Niye alip niye satiyorsun ? Gercekten cok enteresan hareketler bunlar !

agha
04-11-2013, 20:36
Karagöze paylaşımı için tşk.

http://i.imgur.com/dXYneqt.png

agha
04-11-2013, 20:43
ING satışlara başladığında HALKB hisse alımına başlıyor...

uzoo
04-11-2013, 21:28
Bir kac gun once alan ben de dahil bilanco beklentisiyle almisti beceriksiz basiretsiz hlgyo tahtayapicisi ve de piyasanin bozmasi ile alan 1-2 kademe zararina verdi olay bundan ibaret.Ancak ben vermedim sebep Ekgyo ikincil halka arzi olumlu yansimasini bekliyorum.Bu tahtaya hakim olan basiretsizler basarisiz bir halka arz yaptiniz hatta yapamadiniz takasa bakan bunu sak diye anlar size tavsiyem öyle 3 kademe asagidan destek at 2 kademe daha asagi gelince al piyaasa gelir gelmez ver boyle olmaz lutfen adam gibi isten anlayan birini oturtun piyasa nefret ediyor tahtanizdan haberiniz olsun

uzoo
04-11-2013, 21:32
En azindan arz seviyesine getirebilirsiniz her gun 300 -500 bin aldik dicenize bir gun de 3 milyon alin piysada gelir arz seviyesi ustune oturur tahta rezil olmazssiniz

Kibrisli
05-11-2013, 05:26
Kesinlikle katiliyorum, nefret etmiyorum. Bu tahtadan midem bulaniyor. Burda bir dumen dondugune kesin kanaat getirdim.

Bir kac gun once alan ben de dahil bilanco beklentisiyle almisti beceriksiz basiretsiz hlgyo tahtayapicisi ve de piyasanin bozmasi ile alan 1-2 kademe zararina verdi olay bundan ibaret.Ancak ben vermedim sebep Ekgyo ikincil halka arzi olumlu yansimasini bekliyorum.Bu tahtaya hakim olan basiretsizler basarisiz bir halka arz yaptiniz hatta yapamadiniz takasa bakan bunu sak diye anlar size tavsiyem öyle 3 kademe asagidan destek at 2 kademe daha asagi gelince al piyaasa gelir gelmez ver boyle olmaz lutfen adam gibi isten anlayan birini oturtun piyasa nefret ediyor tahtanizdan haberiniz olsun

Kibrisli
05-11-2013, 05:40
Cevabiniz icin tesekkurler.

Peki bu durumda kamu otoritesinin devreye girmesi gerek miyor mu? Vakif Gayride eksik bilgi paylasimi var o zaman. Iki firma da kamu kurumu, acaba kamu otoriteleri kamu kurumlarina usulsulsuzluk imtiyazi mi veriyor?

Sn. Kibrisli,
Hlgyo'nun 28.700 m2 büyüklükteki arsasının; aşağıdaki değerleme raporunun 11.sayfasındaki bilgilere göre;
http://www.halkgyo.com.tr/files/degerlemeraporlari/Istanbul_-_Atasehir_Arsasi_(Aralik_2012).pdf

Toplam inşaat alanı 440.000 m2,
kiralanabilir alanı 238.000 m2,
emsal m2'i ise 163.590 m2.

Vakıf Gyo'nun 16.000 m2 arsasının ilgili değerleme raporunun sf:15'inde;
http://www.vakifgyo.com.tr/Resimler/SiteIcerik/UMRANIYE_20130920_171222.pdf
Toplam iskan edilebilir alan (emsal m2) : 91.000 m2
Toplam inşaat alanı : 114.000 m2 (emsale göre % 25 artırılarak bulunmuş)

Yukarıdaki bilgilere göre HalkGyo'nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptığı protokol çok daha avantajlı. Belki de Vkgyo da buna benzer bir protokol yapmıştır ama böyle bir bilgi kamuya açıklanmış değil.

Son ekspertiz raporlarına da göre Hlgyo'nun arsa değeri 495 mio TL, Vkgyo'nun ise 195 mio Tl. Yani 2,53 katı.
Kiralanabilir alanları böldüğümüzde ise: 238.000/ 91.200 = 2,6 değerini buluyoruz.

Esasında Vkgyo'nun arsasına ait kiralanabilir alanın daha fazla olması gerek (arsaları birbirine oranlarsak) ama elimizde bilgi olarak Hlgyo'a ait protokol bilgileri var. Vkgyo'a ait bilgi yok.

Ayrıca Hlgyo'nun arsa değerinin şişirildiği görüşüne kesinlikle katılmıyorum. Bence her iki arsa değerlemesi de düşük yapılmıştır. Örnek vermek gerekirse Vkgyo değerleme raporunun 15. sayfasında m2 satış fiyatları 5.000 TL-5500 TL arasında öngörülmüş. Finans merkezinin arkasındaki parselde yapılmakta olan Sarphan Finanspark'ta ofis m2 fiyatları 13.000 TL'den satılıyor. Siz neye dayanarak ekspertiz raporlarının şişirildiğini yazdınız acaba?

Kibrisli
05-11-2013, 05:49
Biz suc mu isledik halka irzdan aldik? Bence Halk GYO'nunda Halk Yaririminda genel mudurleri istifa etmeliler. Yoksa insanlara burda guven tazelemek cok zor. Burda bariz kucuk yatirimci dolandirildi. Ister kizin, ister sovun, ister dovun. Ben gordugum gercekleri yazarim. Ayrica basbakanlik teftis kuruluna da yazdim. Bu kagidin halka acilis surecinden bu gune kadar kimler almis, kimler satmis. Halka arzdan kimler alip hemen ertesi gun satmaya baslayip kagidin uzerine baski kurup kucuk yatirimciyi carpip asagidan almislar, bunlarin hepsini talep ettim. Burasi duzelmeyene kadar da olumsuz yazmaya devam edecegim. Ben pozisyonuma gore degil, hakikatten yana yorum yaparim. Umarim anlayabilmissinizdir ...

Sn Kibrisli ile Sn Blackeagle, hisseyi arzden beri tasiyorlar anlasilan darlanmislar. Ben yeni girdigim icin daha moralliyim, amma
son Halkb. alimina ragmen kisa vadede hareket umidim eskisi kadar degil. Halkb. sadece dusmesin diye destek atiyor, yukseltme
destegi yapmiyor.
Tahminim 2014 yazi gibi, ufak ufak diger yatirimcilarin ilgisi artar ve yukari hareket baslar, bende hissede takili kaldim,
1,24 maliyet bu fiyatlardan cikmam, ote yandan hareket gelse ziplama yapsa, bu seferde tamam hareket basliyor galiba der cikamam, dolayisiyla uzun vadede buralardayiz, diger hisselerime bakarim,bu anlasilan bayaa bir sure uyuyacak.

uzoo
05-11-2013, 09:04
Sn kibrisli oraya buraya yazmak cozum degil bu tahtada maniplasyon yok ancak eksik bilgi olabilir bu tahtanin eksigi memur zihniyetli yoneticiler yetersiz tanitimdir

HELAL RIZIK
05-11-2013, 14:09
Sn. Kibrisli, yazdıklarınızda haklısınız. Ama bence eksik yazmışsınız. Kamu otoriteleri sadece kamu kurumlarına değil, tüm özel kurumlara da usulsüzlük imtiyazı veriyor. En basit örneği değerleme raporları. Değerleme raporlarını hazırlayan kuruluşların müşterileri kim? Kendisi için rapor hazırlanan şirketler değil mi? Bu durumda raporu hazırlayan şirket kendi müşterisine şirin gözükmek için hazırladıkları raporları müşterilerinin istekleri doğrultusunda hazırlamak zorunda değiller mi? Yoksa küçük yatırımcı lehine mi hazırlayacaklarını sanıyoruz. Aşağıdaki linkteki Enron ve denetçi Arthur Andersen skandalını okumanızı tavsiye ediyorum.Amerika da bile bunlar olurken biz de olmaması mümkün mü?

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.riskonomi.com%2Fwp%2F%3Fp%3D5 82&ei=pd94Us2dN8rUtAazm4DYBQ&usg=AFQjCNEbd4Q_rkdAlYzaxeVlWctx_F4u_w&bvm=bv.55980276,d.Yms

Cevabiniz icin tesekkurler.

Peki bu durumda kamu otoritesinin devreye girmesi gerek miyor mu? Vakif Gayride eksik bilgi paylasimi var o zaman. Iki firma da kamu kurumu, acaba kamu otoriteleri kamu kurumlarina usulsulsuzluk imtiyazi mi veriyor?

cicikus75
05-11-2013, 15:24
Tum dunyada halka arzlarda hata olabilir, Facebook'a bakin, Amerika'nin degil dunya'nin en buyuk arzlarindan birisi.
38 $'dan arz oldu, 1. gun 41 $ gordu, sonra dustu de dustu, 6 ay sonra fiyat 17 $ oldu, yani hatalar olur.

Bu hissenin arz'inda bana gore su hata yapildi. Fiyat yanlis degildi, tarih yanlisti. Sirketin degeri belli ama bu deger borsa olceginde para kazanmiyor yani F\K orani dusuk, ayni arsa yatirimi yaptiniz, arsanin yakinda cok prim yapacagini on goruyorsunuz. Beklentiniz ertelendi ,arsa prim yapmadi ama beklentisi devam ediyor. Olan kesinlikle bu. Eger bu hisse gecen sene degil de,2014 ortalarina dogru arz edilse idi, bence boyle acaip bir performans yasanmazdi.

krokolide
05-11-2013, 18:09
05.11.2013 tarihinde Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları ile ilgili olarak 1,19-1,20 fiyat aralığından 1.000.000 adet alış işlemi Bankamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu işlemler sonucu Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesindeki Bankamız payı iş bu açıklama tarihi itibarıyla %77'dir.

FOTÜRŞAPKALI
05-11-2013, 18:55
halk bankası bu günkü alımı ile birlikte
34.443.014 lot alım yaptı
188.618.825 halka çık.halkbankasıda alım yapmasa yandık.ytd

agha
05-11-2013, 21:51

http://i.imgur.com/OHoFuhO.png

ING boşaltmaya devam ediyor. En azından EKGYO nun halka arzının olması bizi hareketlendirebilir.

krokolide
06-11-2013, 18:06
Referans Bakırköy projesi hakkında değerleme raporu

Halk GYO A.ş.nin “gelir hasılatı” paylaşımı” sözleşmesinden kaynaklı değeri aşağıdaki gibidir.
HALK GYO A.ş. değeri, KDV hariç;
90.500.000-TL (Doksanmilyonbeşyüzbin-Türk Lirası) olarak takdir edilmiştir.

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=318568

agha
06-11-2013, 19:47
Sn. Karagoze paylasimi icin tsk.

http://i.imgur.com/AvND1j9.png

blackkeagle
07-11-2013, 09:18
vakıf gyo dan cok daha karlı cok daha geleceği olan ve cok daha sağlam olmasına rağmen , vkgyo uzaya cıktı bu hala nasıl duscem derdınde ...
aslında borsada yatırımın tamamen yalan , spekulatif gelişmelere yonelık yapılması lazım ... bılanco teknık makro hepsi hikaye ...

susp
07-11-2013, 10:07
Şaka maka harbiden(HLGYO İle) uzun yatırımcı olduk:) 6 Aydır hiç trade yapmadan hareketsiz bir şekilde durdum.. Sanırım artık ben de 10 yıl aradan sonra gerçek bir yatırımcı oluyorum.. Hedef belli toplamaya devam...

cicikus75
07-11-2013, 18:48
Sevgili ortkalar, hissemizin resmi sarkisini aciklamakdan gurur duyarim !!!

Sessiz bir kosede, herseyden uzaaak,
Mechul yarinlara terk edilmisiz,
Tekniz analiz yalanmis,Halka arzlar tuzakmis, tuzaaak,
Gunesin dogusu batisi farksiz,
Nasil yasanirsa yasadim ben artissiz,
Demir Attim 1,20'e bir artis beklentisindee,
Simdi hayallerim 3 TL'ler izindee,
Gozlerim borsada, endeksler neredee,

Not : Sarkinin orjinalini dinlemek isteyenler : http://www.youtube.com/watch?v=BBZFecZPXDs

uzoo
07-11-2013, 21:29
Kendimi pismis tavuk gibi hissediyom 1.04 saf 1.01 tsgyo piyasa bozdu diye verdim bu laneti tutum 2-3 kardan olduk bu lanetten 1.2 zarar ettik ulen kutup ayisi hep mi beni bulursun

agha
07-11-2013, 22:01
Sn. Karagoze paylasimi icin tsk.

http://i.imgur.com/wYcIDhu.png

agha
08-11-2013, 00:11
ING deki sanırım EMEKLILIK YATIRIM FONLARI satışları bitti. Satışların biri bitiyor, diğeri başlıyor. Ayrıca, bu hisse de gedik ve tacirler gibi kurumların olmaması gerekiyor.

LORDTRADER
08-11-2013, 09:53
Halk gayrımenkul yatırım ortaklıgı (gyo) tarafından yapılacak olan eskısehır’ın
en uzun kulesının ınsasına baslandı. Projenın 2015 ılkbaharında teslım edılmesı
beklenıyor. Eskısehır’de eskı erden sekerleme’nın bulundugu toplam 27 bın
metrekare ınsaat alanı uzerıne ınsa edılecek kule, halk gyo’nun kendı yapıp
satacagı ılk proje olmasıyla onem tasıyor. Toplam 25 mılyon tl’ye mal olacak
projenın toplam suresı 16 ay olarak planlanıyor. 5 bın metrekaresı kapalı alan
olan, bırı 20 katlı dıgerı 10 katlı konutlarda muhtelıf ebatlarda 98 nıtelıklı
konut, bın metrekare de tıcarı alan yer alacak. Sosyal alanlar, yesıl sahalar
ve tıcarı unıteler ıle sadece konut olgusu degıl bır cazıbe merkezı
yaratılmasının hedeflendıgı proje kapsamında eskısehır’ın kıs rengı beyaz ve
porsuk nehrı’nın yesıl tonları on plana cıkarılacak.

Halk gyo’nun eskısehır`de gerceklestırecegı konut projesınde ana yuklenıcı fırma
secımlerını tamamlayarak ılgazlar ınsaat ıle bırlıkte calısmak uzere sozlesme ımzaladı.
Konuyla ılgılı halk gyo tarafından yapılan yazılı acıklamada, `sırketımız
portfoyunde yer alan eskısehır arsası uzerınde gelıstırılen ve nısan ayında
ınsaat ruhsatı alınan konut projemız ıle ılgılı olarak `ana yuklenıcı sırket`
secım surecı tamamlanmıstır. Soz konusu projede yonetım kurulumuzca, ıhaleye en
dusuk ve en uygun teklıfı veren ılgazlar ınsaat as ıle calısma kararı alınmıs
olup, konuya ılıskın ana yuklenıcı ıslerı sozlesmesı tarafları temsıle yetkılı
kısılerce 11 ekım`de ımzalanmıstır` denıldı.

cicikus75
08-11-2013, 16:22
Iste Hlgyo'nun parlama zamani geldi, ABD isthidam iyi gelince simdi araliga kadar borsada dusus trendi basladi, simdi digger hisselerde yavas yavas erime olur, bizimki 1,20'de demirli oldugu icin fazla gevsemez insallah, bu hem bize moral olur, hemde kagittan cikmak isteyen arkadaslara firsat olur. Soyle ki : 1,20'den bunu satarsin cok dusen banka yada sanayi hissesi alirsin boylece
borsa yukseldiginde obur kagitla yukselir ,yukselince Halkgyo'ya geri girersin zira bu bence bi 6 ay daha 1.15-1,25 gider gelir gibime geliyor.

agha
08-11-2013, 18:10
Projelerden geriye bir tek IFM insaatinin baslama bilgisi kaldi. Unuttum; Dedemanin resmi bitis tarihini belirtmediler.

krokolide
08-11-2013, 19:54
Açıklanacak Özel Durumlar: 08.11.2013 tarihinde Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları ile ilgili olarak 1,19 fiyattan 1.000.000 adet alış işlemi Bankamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu işlem sonucu Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesindeki Bankamız payı iş bu açıklama tarihi itibarıyla %77,15'tir.

agha
09-11-2013, 00:47
Bu gidisle Halkb ben haric herkesin elindeki hisseleri alacak galiba!:)

eraybey
09-11-2013, 09:10
Bu gidisle Halkb ben haric herkesin elindeki hisseleri alacak galiba!:)

2 kişiyiz agha :)

FOTÜRŞAPKALI
09-11-2013, 15:42
bende satmam bklerim.

cicikus75
09-11-2013, 16:32
Ben satmayi dusunmuyorum amma, eger borsa 70.000'in altina gelir ve bu da 1,20'de kalirsa satar, sonra geri gelirim.

agha
09-11-2013, 18:30
Sn karagoze paylasimi icin tsk.

http://i.imgur.com/qv3k1cP.png

Marbas toplamaya devam ediyor, ve virmanliyor.

krokolide
09-11-2013, 19:35

http://i.imgur.com/qv3k1cP.png

Marbas toplamaya devam ediyor, ve virmanliyor.

Arkadaşlar Halkbankası 1 milyon lotu hangi aracı kurum üzerinden aldı. Burada 583 bin alım var halk yatırımda. Nasıl bir durum? Açıklar mısınız?

GÖKTUĞ
11-11-2013, 09:21
Turkıye halk bankası a.s. / halkb [hlgyo] hısse alım satım bıldırımı 08.11.2013 17:58:17

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=319466

kap : Turkıye halk bankası a.s. / halkb [hlgyo] hısse alım satım bıldırımı 08.11.2013 17:58:17

hısse alım satım bıldırımı
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Barbaros mah. Sebboy sok. No:4 atasehır/ıstanbul
telefon ve faks no. : 0216 503 7070 - 0212 340 9399
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0312 289 3001 - 0312 289 3048
yapılan acıklama duzeltme mı? : Hayır
ozet bılgı : Hlgyo hısse alımı

---------------------------------------------------------------------------------------------

acıklanacak ozel durumlar: 08.11.2013 tarıhınde halk gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. Payları ıle ılgılı olarak 1,19 fıyattan 1.000.000 adet alıs ıslemı bankamız tarafından gerceklestırılmıstır. Bu ıslem sonucu halk gayrımenkul yatırım ortaklıgı a.s. Sermayesındekı bankamız payı ıs bu acıklama tarıhı ıtıbarıyla %77,15'tır.

ıslemın detaylarına ılıskın bılgıler tabloda verılmektedır.

ıslem tarıhı ıslemın nıtelıgı ısleme konu payların nomınal ıslem fıyatı (tl/adet) ıslem tutarı (tl) ıslemden once sahıp olunan ıslemden once sahıp olunan ıslem sonrası sahıp olunan ıslem sonrası sahıp olunan
tutarı (tl) payların nomınal tutarı payların sırket sermayesı payların nomınal tutarı payların sırket sermayesı
(tl) ıcındekı payı (%) (tl) ıcındekı payı (%)
08.11.2013 alım 1,000,000 1,19 1,190,000 518,700,283 77 519,700,283 77,15

cicikus75
11-11-2013, 18:45
Marbas gene almis, 4-5 gundur hergun 70-100 bin lot aliyor, ama 188 Mil. lot icinde 1 mil. lot bile ise yaramazken, sessiz derinden gemi ne kadar gidecek bakalim. Bu arada Halkbanktaki kucuk yatirimcilar bayaa satmislar.

agha
11-11-2013, 20:46

http://i.imgur.com/PegGgh6.png

08.11.2013 tarihiyle para girişi olan hisseler

http://www.hisseturk.com/wp-content/uploads/para-giri%C5%9Fi-08.11.2013.png

krokolide
11-11-2013, 21:17
http://n1311.hizliresim.com/1h/c/ug32b.bmp

Bu zaman aralığında Halkbankası 2.150.000 lot alım yaptı.

Bu zaman aralığında Marbaş 518 milyon lot alım yapmış ve virmanlamış t+2 olduğundan son 2 gün yok

Yine bu aralıkta İNG menkul 2.8 milyon lot satış yapıyor. BU rakam ememklilik fonlarnın satışı olarak karşımıza çıkıyor.

Bu arada geçenki 1 milyonluk alımı halkbankası başka bir kurum üzerinden yapmış gibi duruyor. Ne dersiniz?

krokolide
11-11-2013, 21:31
http://u1311.hizliresim.com/1h/c/ug3vm.bmp

6.7 milyon lot daha satılabilecek kapasitede. City ve emeklilik fonlarında. Ondan sonra satış baskısı yapacak olan sadece halkyatırımda satan küçükler kalıyor.

mehmetyilboga
12-11-2013, 08:43
bu kagıttan adam olmaz. olumlu haberıde görmuyor olumsuzuda boş yere umutlanıp beklentıye gırmenın alemı yok

susp
12-11-2013, 09:56
bu kagıttan adam olmaz. olumlu haberıde görmuyor olumsuzuda boş yere umutlanıp beklentıye gırmenın alemı yok

Siz oradan ne görüyorsunuz bilmiyorum ama biz buradan sizin gördüklerinizin tam tersini görüyoruz, HLGYO ya güvendik ve bekliyoruz.. Sadece beklemiyoruz + alımda yapıyoruz ( Kendi adıma)...

susp
12-11-2013, 10:50
Bir gün burası da Düğün yerine dönecektir... Ve Halay başı ben olacağım...:halay::halay::halay::halay::halay::hal ay:

FOTÜRŞAPKALI
12-11-2013, 12:20
piyasa kaç gündür düşüyor hlgyo bu düşüşe buralarda karşılasın yeter.ytd.

agha
12-11-2013, 17:07
Endeks dussun ya da arttsin umrunda degil HLGYO nun. Kisacasi tek basina takiliyor!:)

krokolide
12-11-2013, 17:10
vkgyo 10 u devirdi. Bizimkinin kuyruğuna kim basacak?

krokolide
12-11-2013, 18:03
12.11.2013 tarihinde Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları ile ilgili olarak 1,18 fiyattan 500.000 adet alış işlemi Bankamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu işlem sonucu Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesindeki Bankamız payı iş bu açıklama tarihi itibarıyla %77,22'dir.

agha
12-11-2013, 20:17

http://i.imgur.com/uuz9zgj.png

Gedik'i şu hissede bir daha görmek istemiyorum!, HLGYO daki küçük yatırımcıda sanırım son günlerde çok düşen baba HALKB'ye geçtiler:)

Marbas çaktırmadan ilerliyor:)

agha
12-11-2013, 20:54
EKGYO dan umarım bizde nemalanırız.

krokolide
12-11-2013, 20:59
Gedik'i şu hissede bir daha görmek istemiyorum!, HLGYO daki küçük yatırımcıda sanırım son günlerde çok düşen baba HALKB'ye geçtiler:)

Marbas çaktırmadan ilerliyor:)

Marbaş kendine çalışmıyor arkadaş. Büyüklerden birine hizmet ediyor. Sürekli virman yapıyor.

Kibrisli
12-11-2013, 21:11
Sn. Susp, siz vkgyo gitti bu da gider diye bura geldiniz. Ama iki kagidin karakteri birbirinden cok farkli. Iyi ki o zaman bir kismini satip geri Vkgyo ya girmisim.

Siz oradan ne görüyorsunuz bilmiyorum ama biz buradan sizin gördüklerinizin tam tersini görüyoruz, HLGYO ya güvendik ve bekliyoruz.. Sadece beklemiyoruz + alımda yapıyoruz ( Kendi adıma)...

Kibrisli
12-11-2013, 21:13
Halk bankasi aldigi muddetce yatirirmci burdan kacar.

12.11.2013 tarihinde Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları ile ilgili olarak 1,18 fiyattan 500.000 adet alış işlemi Bankamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu işlem sonucu Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesindeki Bankamız payı iş bu açıklama tarihi itibarıyla %77,22'dir.

agha
12-11-2013, 21:16
Bir gün burası da Düğün yerine dönecektir... Ve Halay başı ben olacağım...:halay::halay::halay::halay::halay::hal ay:

Senden önce ben vardım bu gemide :) Şaka bir yana herkes kazansın! ve O günleri görmek dileğiyle:)

agha
12-11-2013, 21:18
Sn. Susp, siz vkgyo gitti bu da gider diye bura geldiniz. Ama iki kagidin karakteri birbirinden cok farkli. Iyi ki o zaman bir kismini satip geri Vkgyo ya girmisim.

Merak etme ve üzülme sattıklarının büyük bir kısmını HALKB aldı. EN azından mundar olmadı:). Ayrıca, HALKB ne yapacağını senden daha iyi bilir ve aldıklarını bir fona devredecektir.

cicikus75
12-11-2013, 23:43
Oooo Kimleri goruyorum, Kibrisli geri gelmis, !!! Hosgeldiniz, hosgeldiniz, buyurun ,agha sen kenara kay, Kibrisli oturacak oraya.

Kibrisli
13-11-2013, 06:32
Siz hic istifinizi bozmayin. Elimdekileri bir satabilsem, bir daha yanindan bile gecmeyecegim.

Oooo Kimleri goruyorum, Kibrisli geri gelmis, !!! Hosgeldiniz, hosgeldiniz, buyurun ,agha sen kenara kay, Kibrisli oturacak oraya.