PDA

View Full Version : Kaç yaşında sünnet oldunuz?

pinky
16-08-2006, 12:54
Bu soru Müslüman erkek üyelerimiz için. Varsa Yahudi üyelerimizin hepsi zaten doğumdan hemen sonra sünnet oluyorlar. Hanımların sünnetini hiçbir şekilde kastetmiyor ve tasvip etmiyorum.
Sünnet olduğunuz için mutlu olduğunuz kesin bir duygu. Neler hissettiniz muhakkak korkmuşsunuzdur bu çok doğal. Tecrübelerinize dayanarak çocuklarını sünnet ettireceklere neler tavsiye edersiniz. Sizce en uygun yaş en uygun sezon hangisidir. Sıcaklarda sünnet yaptırmak doğru mudur? Deneyimlerinizi ve duygularınızı paylaşmak isteriz.
Saygılar

cakırtunga
16-08-2006, 18:50
sayın pinky kimse bir şey yazmamış
ürkeklik devammı ediyor ne?:gulen:

ne kadar küçük olursa o kadar iyi bence.anlamadan oldu da bitti maşallah:aglayan:

haziran ayında yeğenim 5 yaşında onu sünnet ettirdik.
baştan çok hoşuna gitti,kıyafetler, ilgi falan, sünnetçi gelince renk beniz attı.
-çok acıyomuş .ben bir daha sünnet olmam dedi.:D :D :D

pride
16-08-2006, 18:58
dogar dogmaz sunnet ettirmek en saglıklısıymıs prof. doktor dedi, ben sunnet olmadan once kactıgımı hatırlıyorum herkes pesımden gelıyordu bir yerde kıstırdılar veeeee sunnetcının elıne verdıler beni , bende sunnetciye verdım coskuyu verdım coskuyu:D :D :D ne anası kaldı ne avradı nede bacısı suratınada idrarımı yaptım:p :D :p :D :roll: :roll: :roll:

itiraf gibi oldu yahu...:)

Sarı
16-08-2006, 19:02
dogar dogmaz sunnet ettirmek en saglıklısıymıs prof. doktor dedi, ben sunnet olmadan once kactıgımı hatırlıyorum herkes pesımden gelıyordu bir yerde kıstırdılar veeeee sunnetcının elıne verdıler beni , bende sunnetciye verdım coskuyu verdım coskuyu:D :D :D ne anası kaldı ne avradı nede bacısı suratınada idrarımı yaptım:p :D :p :D :roll: :roll: :roll:

:D :D :D

kemalb
16-08-2006, 19:08
Benim sünnetlik resmimi gören askerlik resmi sanıyor.:) :)

ekselans
16-08-2006, 19:10

:D :D allah iyiliğini versin koptum :gulen:

bourbon
16-08-2006, 19:26
prıde yıkıldım..

oy oy oyyyyy....

baron11
16-08-2006, 19:46
Annem ben ve ablam teyzemlerdeyiz bundan tam 38 sene önce,yani ben beş yaşındayken.Baktım teyzemin dört oğlu sünnet olacak,tutturdum bende onlarla sünnet olacam diye annem yapma oğlum etme oğlum ama ben ter ter tepiniyorum sünnet olacağım diye:D Yanımızda babam da yok kadıncağaz çekiniyor tabi,telefonda yok şimdiki gibi,ben emelime kavuştum kabul ettirdim sünneti ama babama haber veremedik.Sünnet günü geldi çattı,çağardılar bir berberi adam geldi bizim teyze oğuları berberi görünce başladılar ter ter tepinmeye ağlamaya biz sünnet olmayacaz diye:p en büyüğü de benden yedi yaş büyük ha birde bunların,baktım bu işin sonu kötü:D durun ben gidiyorum ilk önce gittik of o ne acı bugünkü gibi uyuşturmada yok.Ağustos ayıydı 1968hiç unutmuyorum:D :D :D

deep
16-08-2006, 19:48

cok yasa onur :D :D :D

Elixir
16-08-2006, 20:17

iyi bir senaryo

fantastık bır hıkaye

ana cok onemlı bır detayı atlamısın

yuzune ısemem teknık olarak munkun degıl olsa olsa altına yapmısındır :gulen:

CYASHA
16-08-2006, 20:43
iyi bir senaryo

fantastık bır hıkaye

ama cok onemlı bır detayı atlamıssın

yuzune ısemen teknık olarak mumkun degıl olsa olsa altına yapmısındır :gulen:
:D :gulen: :D Neden yuzune iseyemesin ki? Pozisyon cok uygundur buna! Siz anlasilan hastanede yaptirmissiniz olayi... :roll:

pinky
16-08-2006, 20:53
sayın pinky kimse bir şey yazmamış
ürkeklik devammı ediyor ne?:gulen:

ne kadar küçük olursa o kadar iyi bence.anlamadan oldu da bitti maşallah

haziran ayında yeğenim 5 yaşında onu sünnet ettirdik. :aglayan:
baştan çok hoşuna gitti,kıyafetler, ilgi falan, sünnetçi gelince renk beniz attı.
-çok acıyomuş .ben bir daha sünnet olmam dedi
.:D :D :D

Biraz çekingenlik var. Bence geçici ve normal. Herkes önce başkalarının dansa kalkmasını bekler. Ben de öyleyim. Pist hareketlenince onlar da katılırlar. Onun gibi birşey.:)
Çocuk haklı hiç kimse bir daha sünnet olmak istemez.

Elixir
16-08-2006, 20:55
:D :gulen: :D Neden yuzune iseyemesin ki? Pozisyon cok uygundur buna! :

uygun pozısyonmu :eek:

uygun pozısyonda oldugun zaman ısesen kendınede gelir

tabı bu hengamede beyın malum yere sınyal gonderebılırse :D

Siz anlasilan hastanede yaptirmissiniz olayi...

yok daha ben yaptırmadım kısmetse haftaya olacam :roll:

pinky
16-08-2006, 20:58

En iyisini siz yapmışsınız. :gulen: :gulen: :gulen:

pinky
16-08-2006, 21:00
Anladım demek ki hiç korkmamışsınız. TÜRK Askeri korkmaz. :tamam:

Detay
16-08-2006, 21:25
yahu sız onu bırakın ben sunnetimi anlatsam butun forum koparız yemınle dıyorum bırakın kacmayı kovalamayı bunlar basıt kalıyo yanında :):):):)
en son sunnetciye yalvardıgımı hatırlıyorum sonra elime pasta bıcagı almısım sunnetcının uzerıne yurumusum dusunun hemde benım gibi bir adam bunu yapan.. sonra benı zar zor yatırmıslar basımdakıleri asla unutamam
kafamdan biri ellerımden biri bacaklarımdan iki kısı tutuyodu o ara sunnetciye o zaman bildigim butun kufurlerı saymısım.. sonra 4 gun tuvalete gitmemısım bızımkıler benı zehırlenecek diye hastaneye kaldıracakken ben yeter deyıp 4 gunluk stogu bosaltmısım .. sunnet sırasında butun apartman ve cevre ılleri ayaga kaldıracak kadar ses cıkarmısım .. sunnetci pis pis gulerken elımde ne varsa adama atıyomusum..

Serenler
16-08-2006, 21:26
yahu sız onu bırakın ben sunnetimi anlatsam butun forum koparız yemınle dıyorum bırakın kacmayı kovalamayı bunlar basıt kalıyo yanında :):):):)
en son sunnetciye yalvardıgımı hatırlıyorum sonra elime pasta bıcagı almısım sunnetcının uzerıne yurumusum dusunun hemde benım gibi bir adam bunu yapan.. sonra benı zar zor yatırmıslar basımdakıleri asla unutamam
kafamdan biri ellerımden biri bacaklarımdan iki kısı tutuyodu o ara sunnetciye o zaman bildigim butun kufurlerı saymısım.. sonra 4 gun tuvalete gitmemısım bızımkıler benı zehırlenecek diye hastaneye kaldıracakken ben yeter deyıp 4 gunluk stogu bosaltmısım .. sunnet sırasında butun apartman ve cevre ılleri ayaga kaldıracak kadar ses cıkarmısım .. sunnetci pis pis gulerken elımde ne varsa adama atıyomusum..

:D :D :D :D
Koptuuumm..

Detay
16-08-2006, 21:29
bırde sunnette hedıye gelen bısıklet hıkayesı var adam tutturdu manyak sunnetci illa bıneceksın dıye yahu ben derdımle ugrasıyom adam bın bın diyo dedım sen manyakmısın sunnetci amca.. neyse bındırmısler benı bende cocuk tabıı bızım pederın yenı aldıgı dolaba carpmamısmıyım amann dolap da cızılmemıs mı boydan boyaa aman da aman ... bıde sunnetcı yamuk kestım de yamuk kestım de deyıp duruyo ... haydaaa dedım butun delılerde benı bulur sımdı adama yamuk kesmıssın ben senınkını kokunden keserım demısım butun sulale yıkılmıs gulmekten ....
:):):):)

pinky
16-08-2006, 21:31
pinky, Acheron, aeksan, aekync, akaral, alien, alkadras, ANLIK1, asagir, battuta, bedalizaates, blackred, BONO, bozo38, bücür, cem_ozgur, cetvel, chackal, charter, Chess, cihangir, crocodile_tasci, Detay, dolphin, drdr, dreissena, driver, drvolkan7, ersink, ertanb, Eser, excalibur, e_b, F M Ert, fugazi, goki, gucluu, Gurbetci, hakao, hamdido, hexedemical, HUNTER06, indefinite, iso2001, issos, jb2, Kimi, leventaslan, lsafak, MASTER2005, mebster, mehmetekici, melihgs, mert97, metinc, misterno, mme, morandi, MusT, mustyss, mutlumusti, myfborsa, nocen, ORL, Ornitorenk, Ozgur01, pepe, rebekka, riskpursuer, Rizzi, rmtokgöz, safran_, sahte borsacı, seabıscuıt, sec30, sibela, SirinZ, slitting line, starerdi, stockbroker, svsucr, tamammi, the_rock_ula, traiders66, ufukdundar, ufux, wowow, y.arslan, yasa, yeter, yolayrımı, yurtman42, zorlu

Bunlardan sünnetini anlatmayanları program bayan olabilir diye otomatik ayırıyor. Tabii şaka :gulen: :gulen: :gulen:
Ama ne olur ne olmaz. Önce ben anlatayım. Bilgisayar bu yapar mı yapar.
Ben Orta Okuldayken 2.Dünya savaşı sırasında yokluklar içindeyken sünnet oldum. Niye geçiktiğini bu güne kadar düşünmemiştim. Artık soracağım kimse de kalmadı. Herhalde savaş yüzünden olsa gerek.

Desperado
16-08-2006, 21:33
yav 40 yil dusunsem aklima gelmezdi boyle bi topic acmak heralde; allah iyiliginizi versin sn pinky :D

ben kucukmusum valla, heralde 2-3 yasinda filandim bilmiyorum; hic hatirlamiyorum nasil oldu... yazilanlari okudum da iyi ki de hatirlamiyomusum yani :)

pinky
16-08-2006, 21:35
Süper. Bu gece gülmekten uyuyamıyacagım. Şu an kriz geçiriyorum.:gulen: :gulen: :gulen: :gulen:

Detay
16-08-2006, 21:36
yav 40 yil dusunsem aklima gelmezdi boyle bi topic acmak heralde; allah iyiliginizi versin sn pinky :D

ben kucukmusum valla, heralde 2-3 yasinda filandim bilmiyorum; hic hatirlamiyorum nasil oldu... yazilanlari okudum da iyi ki de hatirlamiyomusum yani :)

yahu bende kucukken olmusum ama o adamı ve o anı hıc unutamadım kı :D :D :D :D :D

siz onu bırakın bizim bir arkadas 19 yasına kadar sunnetten kactı .. adamı gecen sene narkoz vererek sunnet ettıler..
en son sunnet girisiminde sehır dısına kacmıstı ... sonra olayı anlattık dedık aman kızlar falan :D :D

dealer(sezgin)
16-08-2006, 21:40
benimki cok resmiydi. askeri bir hastane odasında kaptırdım. herkes o kadar ciddiydiki;o ciddiyet içinde ben ne olduğunu bile anlayamamıstım. sonra kızılcahamama gitmiştik.

pinky
16-08-2006, 21:41
bırde sunnette hedıye gelen bısıklet hıkayesı var adam tutturdu manyak sunnetci illa bıneceksın dıye yahu ben derdımle ugrasıyom adam bın bın diyo dedım sen manyakmısın sunnetci amca.. neyse bındırmısler benı bende cocuk tabıı bızım pederın yenı aldıgı dolaba carpmamısmıyım amann dolap da cızılmemıs mı boydan boyaa aman da aman ... bıde sunnetcı yamuk kestım de yamuk kestım de deyıp duruyo ... haydaaa dedım butun delılerde benı bulur sımdı adama yamuk kesmıssın ben senınkını kokunden keserım demısım butun sulale yıkılmıs gulmekten ....
:):):):)
Amanın yamuk kesmiş olmasın. Siz gene bir uzmana gösterln yamuk mu diye.
Şayet yukarıya yamuk ise o sünnetçinin adresini lütfen özelime yazarmısınız.

pinky
16-08-2006, 21:46
Annem ben ve ablam teyzemlerdeyiz bundan tam 38 sene önce,yani ben beş yaşındayken.Baktım teyzemin dört oğlu sünnet olacak,tutturdum bende onlarla sünnet olacam diye annem yapma oğlum etme oğlum ama ben ter ter tepiniyorum sünnet olacağım diye:D Yanımızda babam da yok kadıncağaz çekiniyor tabi,telefonda yok şimdiki gibi,ben emelime kavuştum kabul ettirdim sünneti ama babama haber veremedik.Sünnet günü geldi çattı,çağardılar bir berberi adam geldi bizim teyze oğuları berberi görünce başladılar ter ter tepinmeye ağlamaya biz sünnet olmayacaz diye:p en büyüğü de benden yedi yaş büyük ha birde bunların,baktım bu işin sonu kötü:D durun ben gidiyorum ilk önce gittik of o ne acı bugünkü gibi uyuşturmada yok.Ağustos ayıydı 1968hiç unutmuyorum:D :D :D
Geçmiş olsun. Sizinki zor olmuş. Üzülen adam ikonu hangisi ise oldu sayın.

pinky
16-08-2006, 21:52

Madem hatırlamıyorsunuz. Cidde'de bu işler nasıl oluyor. Hastanede, Berberde, evde veya topluca bir salonda belediye tarafından. Ne gibi hediyeler veriyorlar. Lütfederseniz eminim bütün üyeler çok sevinecekler.:)

pinky
16-08-2006, 21:57
yahu bende kucukken olmusum ama o adamı ve o anı hıc unutamadım kı :D :D :D :D :D

siz onu bırakın bizim bir arkadas 19 yasına kadar sunnetten kactı .. adamı gecen sene narkoz vererek sunnet ettıler..
en son sunnet girisiminde sehır dısına kacmıstı ... sonra olayı anlattık dedık aman kızlar falan :D :D
Adama neler anlattınız da kandırdınız. Merak ettim doğrusu. Bize de anlatırmısınız. Tabii forum kurallarına uyarak. Aksi halde ben sorumluluk almam.

pinky
16-08-2006, 22:09
benimki cok resmiydi. askeri bir hastane odasında kaptırdım. herkes o kadar ciddiydiki;o ciddiyet içinde ben ne olduğunu bile anlayamamıstım. sonra kızılcahamama gitmiştik.
O zaman seninkinin bir rütbesi vardır. Görenler selam çakar.

nihat_ozkara1
16-08-2006, 22:31
ortasondaydım
kestirdiğim gün kü acı hala aklımda iki iğne uyuşturumamıştı bas bas bağırmıştım
ama ben oğlumu sünnet ettirmeyeceğim yazık ya cinselliğimizden %50 çalınıyor günde iki kere duş alır enfeksiyon kapmaz ama ucundaki deri parçasıyla 2 kat zevk alır
haa aklı kemale erdiğinde kendi kararını versin artık

pinky
16-08-2006, 22:44
ortasondaydım
kestirdiğim gün kü acı hala aklımda iki iğne uyuşturumamıştı bas bas bağırmıştım
ama ben oğlumu sünnet ettirmeyeceğim yazık ya cinselliğimizden %50 çalınıyor günde iki kere duş alır enfeksiyon kapmaz ama ucundaki deri parçasıyla 2 kat zevk alır
haa aklı kemale erdiğinde kendi kararını versin artık
Eminim kendisi doğru karar olan sünnet olmayı seçecektir. En iyisi siz annesi ile de görüşerek, yaşı fazla gecikmeden sünnet ettirin. Ayrıca arkadaşları durumu öğrenirse oğlunuz strese girer. Ağır stres bir felakettir. Vücudun savunma sistemi bozar ve bütün hastalıklar bunu fırsat bilerek saldırıya geçer. Allah korusun.

Desperado
16-08-2006, 22:50
Madem hatırlamıyorsunuz. Cidde'de bu işler nasıl oluyor. Hastanede, Berberde, evde veya topluca bir salonda belediye tarafından. Ne gibi hediyeler veriyorlar. Lütfederseniz eminim bütün üyeler çok sevinecekler.:)

valla bilsem anlatirim sn pinky ama ben 2 senedir calisiyorum burda; hic bi fikrim yok acikcasi. Berberde veya topluca oldugunu hic zannetmiyorum; cok muhtemelen hastanede veya evde oluyordur bizdeki gibi. Aile ile ilgili konular hemen hemen hic konusulmaz burda ofiste; kim evli (hatta kac karisi var), kim bekar, kimin cocugu var bilmem valla. Yalniz, cocugu olan veya evlenenler ofiste tatli seker meker dagitiyolar herkese, oylece ogrenmis oluyosunuz yeni evlenenleri veya cocugu olanlari. Bilhassa Araplardan bahsediyorum, yoksa Hintlisi Pakistanlisi filan da bol, onlarla bu konulara girmek nispeten daha rahat olur Suudi'lere gore.
Benim mudurun bi oglu oldu daha 3-5 ay once; bi sorayim bakayim ne zaman nerde kestirceklermis, sonra yazarim buraya :D Adamin her sey aklina gelirdi de bunu soracagim gelmezdi heralde :D

pride
16-08-2006, 22:52
iyi bir senaryo

fantastık bır hıkaye

ana cok onemlı bır detayı atlamısın

yuzune ısemem teknık olarak munkun degıl olsa olsa altına yapmısındır :gulen:

istersen teknik olarak kanıtlayım abi :D :D :D nasıl oldugunu,yazdıklarımda yalanım varsa hıssenete yazmak nasip olmasın:)

Desperado
16-08-2006, 22:55
ben sahsen aynen bana yapildigi gibi daha velet neyin ne oldugunu anlamadan sunnetin yapilmasi taraftariyim; cidden yani, bu kadar insan yazmis herkes kavga dovus bagirti gurultuyle hatirliyo. Hele bi de ortaokula kadar filan beklenirse aman yani; tam gelisme caginda insan psikolojisini nasil etkiler gercekten bilemiyorum, aslinda ciddi bir konu yani bu. Hadi 4-5 yasinda olani insan belki hayal meyal hatirlar da 10 yasindan sonra oyle bi sey yasadi mi insan omur boyu unutamaz, parmak kan aldirmiyosun ki, kesiyolar ciddi ciddi... valla dusunmesi bile urpertti beni simdi allah sizi inandirsin...

Fatih
16-08-2006, 22:58
Bende sağlık sorunlarından dolayı bir yaşına varmadan hastahanede sünnet edilmişim. Tabii birikmiş top tüfekte var barajda yıkılınca doktorun üzerine nehri vermişim..:D:D

gemici
16-08-2006, 23:01
14 yaş..........

nihat_ozkara1
16-08-2006, 23:08
Eminim kendisi doğru karar olan sünnet olmayı seçecektir. En iyisi siz annesi ile de görüşerek, yaşı fazla gecikmeden sünnet ettirin. Ayrıca arkadaşları durumu öğrenirse oğlunuz strese girer. Ağır stres bir felakettir. Vücudun savunma sistemi bozar ve bütün hastalıklar bunu fırsat bilerek saldırıya geçer. Allah korusun.

yok ya bu sağlık masalını fazla abartıyoruz gibime geliyor
avrupada kaç kişi sünnetli ki sağlık problemi yaşıyor gerekli hijyen eğitimiyle ben evladımın bi sorun yaşayacağını zannetmiyorum
ayrıca pisikolojik bi sorun ne kendisinin nede müstakbel eşinin yaşayacağını zannetmiyorum ben geç olduğum için arada ki farkı biliyorum hem sünnetli hem sünnetsiz deneyimlerimin ışığında şunu söyleyebilirim
KIYMAYIN OĞLUNUZUN MUTLULUĞUNA EFENDİLER YAZIK BİN KERRE YAZIK
ayrıca afrikanın bazı ülkelerinde kadınlarada sünnet uygulanıyor ve amaç cinsel hazzın törpülenmesi ve bu BM tarafından insanlıkla bağdaşmıyan davranış kabul ediliyor
kadın değil erkeğiz diye suçlumuyuz eşitlik istiyorum ya varmı ötesi....

gemici
16-08-2006, 23:11
avrupada kaç kişi sünnetli ki sağlık problemi yaşıyor gerekli hijyen eğitimiyle ben evladımın bi sorun yaşayacağını zannetmiyorum
ayrıca pisikolojik bi sorun ne kendisinin nede müstakbel eşinin yaşayacağını zannetmiyorum ben geç olduğum için arada ki farkı biliyorum hem sünnetli hem sünnetsiz deneyimlerimin ışığında şunu söyleyebilirim
ayrıca afrikanın bazı ülkelerinde kadınlarada sünnet uygulanıyor ve amaç cinsel hazzın törpülenmesi ve bu BM tarafından insanlıkla bağdaşmıyan davranış kabul ediliyor

helal diyorum vede sana katılıyorum...büyüyünce kararını kendisi versin

Sarı
16-08-2006, 23:13
diğer iki erkek kardeşimle birlikte 4 yaşında olmuşum. hayal mayal hatırlıyodum ki videoya çekilmişini göstererek hatırlattılar ilerleyenler yıllarda..pek dikkat çekici bir davranış sergilemediğimi görmüştüm.alın kesin farketmez tavrında..
ama video olayı canımı sıkmıştı.. yok etmiştim gizlice kaseti..
meğer bi kopyası hala kimliğini öğrenemediğim bir akrabada mevcut imiş...

Sarı
16-08-2006, 23:22

ülkemizde sünnet olayına sağlık açısından bakanların oranının çok az olduğunu düşünüyorum.

dini vecibe+gelenek halini almıştır...

sağlık açısından gerekliliğinide uzmanları tavsiye ediyor...
olmamasının direk bir sağlık sorunu yaratmadığını biliyorum.sigara ve içki gibi...

scarabeo
16-08-2006, 23:28
Ben ağbimle birlikte olmuştum 5 yaşındaydım Havacı subay kıyafetim vardı iki üç gün o kıyafetle dolaşmıştım hastanede tam anestesiyle olduğum için pek birşey hatırlamıyorum ama düğünde gelen hediyeleri görünce bir daha olmak istemişim bir de ilk gece çok ağrı çekmişim ağbimi işediğini görünce AAA hepsini kesmemişler diyip işeyince rahatlamışım :gulen: ama şimdi 9 aylıkken oğlumu idrar yolları iltihaplanmasından sünnet ettirdik valla ii de oldu çocuk rahatladı...

nihat_ozkara1
16-08-2006, 23:29
valla adı üstünde sünnet
kalkıp farz olan ve kesin yerine getirilmesi gerken 5 vakit namaza gerekli ihtimamı göstermeyen koca koca camiler yapıp ramazandan ramazana uğrayan halkımın yapılmasa sorun olmayan ama yapılması tavsiye edilen sünnet gibi bi ibadeti bu kadar önemseyip sünnet olmayanı kafir olmakla suçlamasınıda esefle kınıyorum
inşallah benim güzel dinim İSLAM müslümanın penisinden yukarıya çıkıp beynine ve gönlüne yerleşir o zaman adam oluruz belki
saygılar sevgiler

pinky
16-08-2006, 23:42
14 yaş..........
Sayın gemici başka birşey hatırlamıyor musunuz? Sonra hatırınıza gelirse bizimle paylaşın lütfen bizi mutlu edersiniz.

Detay
16-08-2006, 23:47
Amanın yamuk kesmiş olmasın. Siz gene bir uzmana gösterln yamuk mu diye.
Şayet yukarıya yamuk ise o sünnetçinin adresini lütfen özelime yazarmısınız.

walla sımdıye kadar bır sıkayet gelmedı :D :D :D :D

BOSNA
16-08-2006, 23:52
Benim duyduğum ve hep uygulanan bir durumdan bahsetmek istiyorum sünnet yaşı için ideal olan:5-7-9 olarak söylediler ve artık neye göre inanın bilmem Selamlarr

pinky
17-08-2006, 00:01
walla sımdıye kadar bır sıkayet gelmedı :D :D :D :D
Şikayet gelmediyse yukarıya yamuktur. Güle güle kullanın. :)

minervax
17-08-2006, 00:06
Kardeşimle birlikte sünnet oldum hastanede,
İlk önce o gitti masaya çok bağırmıştı. Sonra ben tutup bayıltmazsanız sünnet olmam ülen demiştim.Bayılmışım.
7 yaşlarımdı.

pinky
17-08-2006, 00:15
Kardeşimle birlikte sünnet oldum hastanede,
İlk önce o gitti masaya çok bağırmıştı. Sonra ben tutup bayıltmazsanız sünnet olmam ülen demiştim.Bayılmışım.
7 yaşlarımdı.
Bundan çıkarılacak ders:
Sünnet öyle ayarlanmalı ki 2 kardeş birbirini görmesin, duymasın. Teşekkürler sayın minervax.

Elixir
17-08-2006, 00:26
istersen teknik olarak kanıtlayım abi :D :D :D nasıl oldugunu,yazdıklarımda yalanım varsa hıssenete yazmak nasip olmasın:)

len oglum atıp tutma yeter artık yaww

ben orda ıdım sen altına yaptıgını heyacandan ıseme ıle karıstırdın :D

( ınsan sagdıcının yanında atarken bıraz dıkkatlı olur ya)

Çetin Sürel
17-08-2006, 00:35
benim yaşım 11 di.
yani hafif kazık kadardım bu iş için
koca yemek masasının üstünde halletmişlerdi
en çok iğnelerde bağırmıştım ,adamın iğneyi bir taraftan sokup diğer taraftan çıkarttığını zannetmiştim.kısacası o an ve sonrası birkaç saat korkunçtu.belkide benim ki doktor değil kasaptı.hiç hissetmedim bile diyenleri biliyorum da benimki harbi kasapmış.bence hatırlanamayacak yaşta olması en iyisi....işeme olayına gelince eğer işeseydim adamın tam gözlüklerine isabet ederdi herhalde:):)

Parstunc
17-08-2006, 00:46
İlginç bir topik!!

BOSNA
17-08-2006, 11:38
Bugünkü net haber sitesin de Bill Clinton Aids için sünnet olunmalı diye röportaj vermiş.
http://www.nethaber.com/?h=64454

pinky
17-08-2006, 20:42
"Sünnet de yapan bir operatör dostum anlatmıştı. Sünnet ettiği bir çocuğu ertesi gün futbol oynarken görmüş. Yanını çağırıp oğlum acımıyormu demiş. Hayır amca demiş çocuk şortumun içine plastik bir bardak koydum."
Aklınızda olsun birgün sünnet olursanız, yanınızda plastik bir su bardağı bulundurun. :oley:

Serenler
17-08-2006, 21:20
Bne sanırım 4 yaşlarındaydım, bir akşamüstü sokakta yakalayıp ayaküstü halletttiler, acıyıp acımadığını bile hatırlayamıyorum. Benim küçüğüm de aynı yöntemle gitti. içimizde kaldı ki en küçük kardeşimiz için sünnet töreni yaptırdık:)

pinky
19-08-2006, 22:32
http://sourtimes.org/show.asp?t=sunnet

Burada yazılara katılıyormusunuz? Sizce ne kadarı doğru.

turist
21-08-2006, 13:18
Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde düzenlenen sünnet şöleninde, 35 yaşındaki bir kişi de sünnet oldu. Sarıkamış İlçesi’nde Atamis Healt Group Atlas İlaç Pazarlama firması tarafından düzenlenen sünnet şöleninde, maddi durumu kötü ailelerden 100 çocukla birlikte Beşyol Köyü’nde yaşayan sünnet olmayan 35 yaşındaki Kıyas Yolcu da sünnet edildi.

Yolcu, geç de olsa sünnet olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek şunları söyledi: "Çocukken korktuğum için sünnet olmaktan kaçtım. Sonra da kimse bana yardımcı olmadı. Geç de olsa sünnet olmanın sevinci içerisindeyim. Şimdi evlenmeyi hak ettim. Bu organizasyonu düzenleyen ve bana yardımcı olan yetkililere teşekkür ediyorum."

zeus
21-08-2006, 14:25
bu sünnet olayı amma karışık iş ya...
sahi sakal niye bırakmıyoruz? o da sünnet deil mi?
yada bu deri parçası fazladan mı unutulmuş?
acayip bi iş bu..
afrikadada kız coçuklarının sünneti var..
algılama ile gerçek arasındaki fark gibi aynı...hayırlısı..

buzzy
21-08-2006, 15:01
8 yaşında oldum ben..bugünki küfür altyapımı oluşturan bir olaydı benim için sünnet..bildiğim küfürlerin ve küfür yaratıcılığı kazanmamda emeği çoktur sünnetin ve sünnetçinin..
:D

BOZOK
21-08-2006, 15:03
aklim yetmiyor ne zaman olduguma dagir bir fikrim yok soylenene gore 3 yasinda gitmis kucuk bozokun yarisi

cash
24-08-2006, 11:56
En iyi sünnet zamanı, çocuk 7 günlükken sünnet ettirmekmiş.. Hatta İslam Peygamberi, Hz. Muhammed'in (s.a.v) bu konuda hadisi var diye biliyorum...

Gelelim bizim bir arkadaşın sünnetine..

Arkadaşımız 20 li yaşlar civarındaydı. Önde gelen bir Süryani aileye mensuptu.. Kendi ihtiyarıyla, İslamiyeti seçti.. fakat ailesinin bu olaya hoş bakmayacağı endişesi ile, bu seçimi sakladı..

Birgün ailesi, yaz mevsiminde, 15 günlük tatile gittiler.. Arkadaş da bizden rica etti ki, şu sünnet işini halledelim... meşhur Kemal Özkan'a gittik.. Kendisi şehir dışında olduğu için yardımcısı olayı üstlendi...

Önce bizim 20 lik arkadaşa, daha önceden sünnet olmuş çocukların, palyoçalar eşliğinde, nasıl sünnet olduğunu videodan seyrettirdiler..Biz 4 kişi de makaraya alıp gülüyoruz.. Fakat bizim arkadaş da renk yavaş yavaş atıyor.. çünkü videoda bir çocuk, tası tarağı toplamış kaçıyordu..:)

Neyse, önceden verilen ilacın etkisi ile biraz sakinlemiş olan arkadaşı, odaya aldılar.. Sünnetçi, kirve ve bizim arkadaş odada...

2 dakika içinde kağı açıldı, sünnetçi çıktı ve dedi ki : "Kirveniz bayıldı, lütfen dışarı alıp yatırın."... Biz koptuk ama, belli etmiyoruz...O anda midemin şiştiğini ve patlamak üzere olduğunu hissettim.. Çünkü sünnetçinin surat ifadesi, korkmuş bir yavru kedi gibiydi...

Neyse biz 1.90 lık 90 kg ağırlığındaki kirveyi dışarı taşıdık.. Kirve "Birşey yok, herşey yolunda." diyordu ama, suratı öyle demiyordu..

Biz yedek kirveyi oyuna soktuk...Bu sefer de, 1 dakika geçmedi, sünnetçi yine dışarı çıktı..

Bizler " Yine mi?" diye içimizden geçirirken, sünnetçi dedi ki: "Kardeşim bu adamın sünnetini neden bu yaşa bıraktınız?" dedi.. Biz de "hayrola, problem mi var ? " dedik.. Sünnetçi :" Fizyolojik olarak böyle birşey daha önce görmedim. Ben kendimi toplayıp, bir daha gireyim içeri." dedi..

Sünnetçi içeri girdi, artık biz kendimizi tutamadık.. Öyle bir gülüyoruz ki, dışarıdaki insanlar, sünnetin düğünü yapılıyor da, çok eğleniyoruz zannediyordu..

Neyse, 1,5 saate varan kesim dikim işlemi sonucunda, yedek kirve ve sünnetçi dışarı çıktılar... Bizim sünnet olan arkadaş da, rahatlamış olarak sedye ile göründü...

Ödeme zamanı gelmişti.. Sünnetçi dedi ki: "20 adamlık sünnet ücreti ödeseniz yeridir.." Biz "yok mok" dedik ama, 1. kirve baktık , 20 adamlık parayı veriyor..:)

Ve bize dedi ki : "Ben sizin görmediklerinizi gördüm, adamın istediği para helalindendi."..:):)

krokodil
26-08-2006, 22:45
1967 senesinin temmuz ayı vay be amma kocamışım...sünnet anını hiç hatırlamıyorum korkudan...sadece sünnetten önce beygirle gezdirdiler..o zamanki adet işte...birde elime bir tepsi bardak vermişlerdi kırmam için..hiç unutmuyorum beygirin yanına garip bir kadıncağız geldi bardakları biraz ilerdeki kum yığının üstüne atmamı söylemişti..fakirlik işte...çocuğumu ise 4 aylıkken sünnet ettirdim..o şimdilerde kendini ayrıcalıklı sanıyor diğer arkdaşlarının yanında..nede olsa çoktan erkek oldu ya....:D :D :D

kentuf
26-08-2006, 23:06
Yaşım 5 di sanırım çok iyi hatırlıyorum acısından olsa gerek :D abime bakarak ağlıyordum .Sonra duvarda asılı bir beze uzanan ayaklarla bir hafta askıda beklemiştik .pehh.

PIERCE
27-08-2006, 01:17
Bu soru Müslüman erkek üyelerimiz için. Varsa Yahudi üyelerimizin hepsi zaten doğumdan hemen sonra sünnet oluyorlar. Hanımların sünnetini hiçbir şekilde kastetmiyor ve tasvip etmiyorum.
Sünnet olduğunuz için mutlu olduğunuz kesin bir duygu. Neler hissettiniz muhakkak korkmuşsunuzdur bu çok doğal. Tecrübelerinize dayanarak çocuklarını sünnet ettireceklere neler tavsiye edersiniz. Sizce en uygun yaş en uygun sezon hangisidir. Sıcaklarda sünnet yaptırmak doğru mudur? Deneyimlerinizi ve duygularınızı paylaşmak isteriz.
Saygılar

hocam burda su konuyuda actin ya artik benim su ortamda gorup gorecegim baska bisey kalmamistir :oley::gulen:

buzzy
27-08-2006, 01:39
http://img85.imageshack.us/img85/3760/keshremzisj2.jpg

pinky
02-09-2006, 23:43
DCO'nun Sünnet Töreni (http://www.youtube.com/watch?v=vH3WfqMNJO4)

yılgın
06-09-2006, 11:01
herkesin bir hayali var :)

Serenler
10-09-2006, 09:04
Dua edin bir de böylesi var:roll::(

yusuf
29-09-2006, 11:53
Arkadaşım Erhan 5 yaşında ben 8 yaşımda sunnet olduk

yusuf
29-09-2006, 11:56
Dua edin bir de böylesi var:roll::(

Aman yarabi ne korkunç gerçek mi?

pinky
31-01-2007, 22:19
_rdTISU_dG8

diojen2006
31-01-2007, 22:22
herhalde 4-5 yaşımda

DrX
31-01-2007, 22:37
İşlemediğimiz bi bu konu kalmıştı :D

TOPTANCI
31-01-2007, 22:46
İki yaşında sünnet olduydum hiç unutmam :notr: İki buçuk lirada para toplamıştım ...

trakyalı
31-01-2007, 22:48
Aynen ben de öyle.
Orta 1 bitti ben sünnet oldum.
Rakıyı açtım önce sünnetciyle beraber bir güzel içtik.O zaman uyuşturma yok.Rakı iyi geldi hiç bir şey duymadım....
O gün bu gün her rakı içişimde bir yerimde bir sızı duyarım....
keh keh keh....:he: :he: :he:

horcan
31-01-2007, 23:00
14 yaşındaydım orta 1 yada 2 amanınnnnn,hele bide kazık gibi ben yatakta sağıma soluma koca adamalr kadınlar oturup birde foto eşliğinde takı taktılardı:) çok kötüyddüüüü çokk ve tek sebebi de sünnet olmak içn büyümesini beklediğim yakışıklı kardeşimdi.:)

horcan
31-01-2007, 23:05
Bizim doktorumuz oğlum için sorduğumda ya 2 yaşına kadar , yada 5 yaşından sonra olması daha iyi olur dedi...

zamanlama
31-01-2007, 23:09
ben size göre küçük kalmışım 7 yaşındaydım yaw :D

mutlu
01-02-2007, 15:24
bendeniz de 8 yaşımda sünnet olduğumdan kendimi tam iyi hissettiğim bir yaştı ki sünnet için gayet doğru bir yaş zannındayım.

ÇAKAL
01-02-2007, 18:13
Çocuklar sık sık hastalanıp ateşleniyorlardı,validebağdaki doktor dediki çocukları sünnet ettir,çünkü kabuğun altı mikrop topluyormuş küçük çocuklarda,gerçektende sünnet ettirdim,uzun süredir o tür rahatsızlıkları bitti.:yes:

17 sinde de everecem şimdiden takıları hazırlayın,tüm hisseneti çağıracam ona göre.:he:

BOSNA
03-02-2007, 00:54
Arkadaşlar erkek çocukları 5-9 yaşlarında sünnet olmaları sağlık açısından ve gelişme açısından çok önemli miş bilgilerinize....
Ben 7 yaşın da .......

pinky
24-02-2007, 20:03
DIŞ HABERLER SERVİSİ - Milliyet

Tıp dünyasının en saygın yayınlarından "The Lancet" dergisinin son sayısında çıkan makaleye göre sünnet, AIDS bulaşma riskini yarı yarıya azaltıyor. Kenya ve Uganda'da yürütülen iki araştırmaya dayanan makale, daha önce Güney Afrika'da yapılan araştırmayı doğruladı.
Kenya'nın Kisumu bölgesinde 18 ila 24 yaşlarında 1391'i sünnetli 2784 erkek arasında yapılan araştırma, sünnetli erkeklere AIDS'e neden olan HIV'in bulaşma riskinin en az yüzde 53 az olduğunu gösterdi. Uganda'nın Rakai bölgesinde 15 ila 49 yaşlarında 4996 erkek arasında yürütülen araştırma da, enfeksiyon riskinin sünnetlilerde en az yüzde 51 daha az olduğuna işaret etti.

JAKO
24-02-2007, 20:14
Aynen ben de öyle.
Orta 1 bitti ben sünnet oldum.
Rakıyı açtım önce sünnetciyle beraber bir güzel içtik.O zaman uyuşturma yok.Rakı iyi geldi hiç bir şey duymadım....
O gün bu gün her rakı içişimde bir yerimde bir sızı duyarım....
keh keh keh....:he: :he: :he:

abe kizanım kopardın beya :)

taita-x
28-02-2007, 13:12
korkudan dudağım uçuklamıştı... 50-60 yaşlarında bi adamdı sünnetçi... açıkçası kasaptan farkı yoktu... en kötüsü de o fotoğraflar... ben saklıyom onları kimse görmesin diye birileri çıkarıp ortaya koyuyo... deli oluyom sünnet fotoğralarına... ya çekecek başka bişey kalamadı mı?... illa tam o anda çekilecek diye bi kural mı var... ama gerçekten önemli bi konu... :D kaçınılmazdır sünnet...

tophaneli
01-03-2007, 12:24
BEN HATIRLAMIYORUM 3 AYLIKken sünnet etmişler artık 3 aylıkken ne bulup kestilerse,,

MAŞALI
01-03-2007, 12:29
Arkadaşlar erkek çocukları 5-9 yaşlarında sünnet olmaları sağlık açısından ve gelişme açısından çok önemli miş bilgilerinize....
Ben 7 yaşın da .......

baba kız çocuklarını kaç yaşında yaptıralım?:D

MAŞALI
01-03-2007, 12:32
ben 4 yaşında oldum ve hala o acıyı hatırlarım..bi de peder bey o acının üstüne topladığım paraları ver ben onlara hazine bonosu alayım diye üstüne yatması yok mu..bizim ki bedavaya gitti anlayacağınız..

pinky
01-03-2007, 12:33

Saygılar
Topiği açarken hanımların sünnetini tasvip etmediğimi yazmıştım. Saygılar

moral
01-03-2007, 12:33
Bu ne kardeşim yahu. bak sinirimi sizden çıkartırım ha

hitit-60
01-03-2007, 12:34
sünet sex olduruyomuş arkadaşlar aklım olsa olurmuydum

MAŞALI
01-03-2007, 12:37

kim uydurmuş dostum onu..ben sünnetsizken canım hiç birşey istemiyordu..sünnet olduktan 10 sene sonra olaylara farklı bakmaya başladım:D

moral
01-03-2007, 12:40
eski sünnetsiz halime dönmek istesem,mümkün mü acaba ?

pinky
01-03-2007, 12:55
Yoğurttan süt yapmasını biliyorsanız mümkün. :)

mutlu
01-03-2007, 13:32

bu da farklı bir bakış açısı

sekste dünyanın en iştahlı kadınları israillilermiş. bunu araştırmalar sonunda bulmuşlar.
malum, yahudilerde de sünnet olmak vardır. demek ki sünnet zevki öldürmüyo.:beurk: :he:

gemici
01-03-2007, 13:36
Yoğurttan süt yapmasını biliyorsanız mümkün. :)

kıymadan parça et desek

mutlu
01-03-2007, 13:40

mustafa topaloğlu geçen demeç vermiş. diyo ki:

bülent ersoy, dünya çapında yıldız olacaktı ama önünü kestiler. zuhahahaha

samiabi
23-04-2007, 18:45
5 yaşında sünnet oldum.

mutlu
26-04-2007, 11:10
ben 4 yaşında oldum ve hala o acıyı hatırlarım..bi de peder bey o acının üstüne topladığım paraları ver ben onlara hazine bonosu alayım diye üstüne yatması yok mu..bizim ki bedavaya gitti anlayacağınız..

borsacı olacak çocuk sünnetinden belli olurmuş. anladım niye bu sokaklarda dolaştığını.
seni gidi kerata seni.:he: :he: :he:

mutlu
26-04-2007, 11:20
ben 3.sınıfın yaz tatilinde sünnet oldum da esas diyeceğim ağabeyiminkisi.:biggrin: :seyt:

en büyük ağabeyim ile ortancayı bir arada sünnet ettirelim diye beklerken en büyük kazık kadar olmuş mu, anaaaaam; bak sen muhabbete.
sünnetçi demiş:
-Ula bu ne? :oley: Sopa için hızar lazım. Ben oduncu muyum? Ben kesemem, doktora götürün.
Zavallımın fotoğrafları var. Boy olmuş 1.60, yanında ortanca ağabeyim, onun dizlerine geliyor. Kafalarda maşallahlı şapkalar. Göğüsten bele kadar çaprazlama maşallah yazıları.

Bu da iyi değil...
Demir tavında dövülür, odun mevsiminde kesilir.( bu da benim sözüm).:he: :wave:

MAŞALI
26-04-2007, 11:30
ben 4 yaşında sünnet oldum ama asılan paraları babam aldı..yani anlayacağınız biz kayettik o kazandı..kaybetmeyi ilk o zaman öğrendim:D

mutlu
26-04-2007, 12:14
emref1,
babalar bunu hep yapar. düğün paraları nerden çıkacak? tabi ki senin kuşbaşıdan.akıllı adammış vesselam. parsayı toplamış.
neyse evlisindir umarım. sen de oğlun varsa aynısını yap. Aynı gün iki kere kaybetmeyi o da öğrensin.:he:

stockbroker
26-04-2007, 12:18
Daha sünnet olmadım,uygun zamanı bekliyorum.:he: :he: :D :D

gemici
26-04-2007, 12:20

dayan az kaldı satma kağıtları bak nasıl sünnet ediyorlar seni........:)

mutlu
26-04-2007, 12:21

parçasını lütfen atma. bizim ev biraz yokuşta da. arabaya takoz yaparım.:he:

stockbroker
26-04-2007, 12:22
dayan az kaldı satma kağıtları bak nasıl sünnet ediyorlar seni........:)

Daha önce o hataya düştüm kökünden kestiler:he: .Bir daha kaptırırsak yeniden çıkmaz,yaşımız geçti.:clown:

gemici
26-04-2007, 12:23
Daha önce o hataya düştüm kökünden kestiler:he: .Bir daha kaptırırsak yeniden çıkmaz,yaşımız geçti.:clown:

bu da iyi demek daha önceden yeniden çıkmışlığı var..........:)

mutlu
gelin dostlar
...ük muhabbeti koyu bugün

MAŞALI

dostum biraz daha dayan yeni odun biçme maknesi çıkmış..:D

MAŞALI
26-04-2007, 12:24
emref1,
babalar bunu hep yapar. düğün paraları nerden çıkacak? tabi ki senin kuşbaşıdan.akıllı adammış vesselam. parsayı toplamış.
neyse evlisindir umarım. sen de oğlun varsa aynısını yap. Aynı gün iki kere kaybetmeyi o da öğrensin.:he:

ben kumbara diye benim cebi de öğretecem ona buraya at çoğalsın diye..:he:

gemici
26-04-2007, 12:25
gelin dostlar
...ük muhabbeti koyu bugün

ne alakası var borsa konuşuyoruz burada.............

stockbroker
26-04-2007, 12:25
dostum biraz daha dayan yeni odun biçme maknesi çıkmış..:D

Oduncu bir tanıdık mı bulsam acaba?:D

stockbroker
26-04-2007, 12:29
bu da iyi demek daha önceden yeniden çıkmışlığı var..........:)

2006 nisanın'da sünnet ettiler.Yeni yeni toparlandık,sünnetçiden kaçmak lazım bu sefer.:he:

mutlu
26-04-2007, 12:30
bizim dönemde bununla kesilirdi: hahahahahay
http://img99.imageshack.us/img99/1454/6567lj4.jpg

şimdilerde hava yastıklısı çıkmış:
http://img204.imageshack.us/img204/3534/p0584mbf3.jpg

stocbroker artık işin kolay

stockbroker
26-04-2007, 12:31
bizim dönemde bununla kesilirdi: hahahahahay

stocbroker artık işin kolay

Bunları gördüm, artık hiç kestirmem. :D

MAŞALI
26-04-2007, 12:34
canını sıkma stokcuğum kestikçe daha gür çıkar..:D

mutlu
26-04-2007, 12:36
ne alakası var borsa konuşuyoruz burada.............

kızma kardeşim
keyfimiz yerindeyken belaltı sporu muhabbeti yapıyoruz şurada.:he:

GÜRKAN
26-04-2007, 12:56
çocuklara ve sn.stockbroker'a izlettirmeyin,kastrasyon fobisi gelişebilir zira..:D :D

stockbroker
26-04-2007, 12:58
çocuklara ve sn.stockbroker'a izlettirmeyin,kastrasyon fobisi gelişebilir zira..:D :D

Dosyayı indirmeyeceğim,taş baltalarla yapılan sünnet görüntüsü ise daha önce seyretmiştim.Neden kaçıyorum sanıyorsunuz.:he:

mutlu
26-04-2007, 13:19

korkunç yav.
içim kalktı valla.
:bad:

pinky
29-04-2007, 14:33
Bu bir internet sünnet klasiğidir. Yıllarca unutulmayacak. Okuduğum gece yattıktan sonra dahi kahkahalar atarak uyuyamamıştım.:yes: Videosu varsa izlemek isteriz.:)

PARK
29-04-2007, 14:50
sevgili pinky tam bir detay lık hikaye gerçekten çok komik:):):)

pinky
29-04-2007, 14:56
sevgili pinky tam bir detay lık hikaye gerçekten çok komik:):):)
Kemal Sunal'ın bir sünnet filmi varmış ben izlemedim ama youtube'da birazını izlemiştim. Üstat sağ olsaydı da. Detayın sünnetini oynasaydı. :) :) :)

pinky
29-04-2007, 15:08
_rdTISU_dG8

Adını hatırladım: Şaban'ın Sünnet düğünü

Detay'ın sünnet düğünü daha güzel bir film olurdu bence.

PARK
29-04-2007, 15:09
Kemal Sunal'ın bir sünnet filmi varmış ben izlemedim ama youtube'da birazını izlemiştim. Üstat sağ olsaydı da. Detayın sünnetini oynasaydı. :) :) :)

hahahahah:D :D :D ancak rahmetli becerebilirdi bu işi ruhu şaad olsun...

HAŞAT
10-05-2007, 22:15
Ben 30 Ağustos 1986'da on yaşımda sünnet oldum. Bizim oralarda kına gecesi yapılır, yemekli ve içkili olur. Benim de ilk rakı ile tanışmam o gündür. Ertesi gün ise azıcık acımıştır.

Ancak konunun esas noktası sünnetin zamanlamasıdır. Oğlum altı aylıkken doktoru genel bir kontrol anında "oğlunuzun sünnet derisi biraz dar gibi hatta isterseniz sünnet ettirin olsun bitsin" dedi ve bizi bir çocuk cerrahına yönlendirdi.

Gittiğimiz çocuk cerrahı evet deri de darlık var yanı zamanda oğlunuz bir gömük penis vak'ası bunun için de ameliyat sözkonusu dedi. Peki nedir bu durum:
Penisin dışarı da olması gereken kısmından daha fazlasının içeride olması durumu. Aslında bu durum erkeklerin büyük bir çoğunluğunda olabiliyormuş. ancak eğitimsizlik, bu gibi konuların hâlâ tabu olması vb. tedavi edilmeden ömür boyu yaşanıyor.

Doktor bize sünnet için "en uygun zamanın 2 yaşından öncedir" dedi ve ileri bir tarihe gün verdi. 2 yaştan sonra yapılan sünnetlerde cinsel kimlikte zedelenmeler olabiliyormuş.
3 saat süren bir ameliyat ile oğluma sünnet ve ön düzen ayarı yapıldı. Şu an gayet sağlıklı.

Çevremize bu ameliyatın gerekçesini anlattığımızda (bazen grafik de kullandım) insanlar benim yeğenimde, bir akrabamda, komşumun oğlunda da böyle bir durum var demeye başladılar. Biz de onları yönlendirdik.
Sevgiler.

pinky
10-05-2007, 22:55
Sayın HAŞAT çok faydalı bir açıklama yapmışsınız. Birçok kişiye yön vereceğinize eminim. Teşekkür ve saygılar.

HAŞAT
10-05-2007, 23:57
Sayın HAŞAT çok faydalı bir açıklama yapmışsınız. Birçok kişiye yön vereceğinize eminim. Teşekkür ve saygılar.

Rica ederim. Bilgiyi paylaşmak ve çoğaltmak dileklerimle.
Sevgiler.

oziwan
30-06-2007, 22:27
Beni bir kadın sünnet etti. :D

Grandmaster
30-06-2007, 22:32
ben 9yasında sunnet oldum( o zamanlar utanırdım gec oldu diye )
beni sunnet eden de babamın bi beyin cerrahı arkadaşıydı:D

doruca
01-07-2007, 12:28
Ben amcamın torunlarıyla sünnet oldum.....Ama ben 6 yaşındaydım:DOnlar benden büyüktü...yaşları.:D

tent
08-08-2007, 00:00
4 ya da 5 yaşındaydım... ata bindirip, şehir turu yaptırmışlardı, peşimde de faytonlar. eğlenceliydi benim sünnet düğünüm...

bir sürü fotoğraf var sünnetimden. tam kesilme anını kartpostal boy basmayıp, kontak baskı yapmışlar.:D

mali
08-08-2007, 00:11
ulen bende bi topic açacam sünnetsiz var mı diye. yani yabancı yatırımcı:)

REST
08-08-2007, 00:18

:):he::)
Hepsi sünnetli çıkarmış....:he:
Şu vergi olayını bir halletseler..
Bakalım..% kaç'ı sünnetsiz...:he:
Selamlar.

ENGINEER68
24-08-2007, 06:23
Sünnetin zamanlaması ile sizlere yaşadığım bir olayı aktarıyım.
2006 Kasım ayında benim ufaklık (şuan 2.5 yaşını geçmiş durumda) idrar ederken ağlamaya başlamışidi.Hemen doktoruna götürdük.Baştan idrar yolları iltihabı diye düşünmüş idik fakat olay tıkanma imiş. Deriyi geri çekmek süreti ile biraz açtı fakat tam açamadı. Eee doğal olarak çocukta canı yandığı için durmuyordu. Aklıma Kemal Özkanın sünnet sarayı geldi. İnternetden sayfasını buldum.Hemen randevü alıp gitdik (buarada muayeneye para almıyorlar).Sağolsun kardeşi olan kişi tam olarak deriyi çekerek açtı ve 3 gün içinde(krem ve solüsyon ile) bizim çocuk düzeldi. Ben ona gerekirse hemen sünnet yapalım ve bir daha olmasın diye teklif ettiğimde bana aynen şöyle dedi: biz sünneti çok gerek duyarsak yapıyoruz aksi takdirde yapmıyoruz dedi. En ideal sünnet yaşının 6 olduğunu söyledi ve 6 yaşında gelin dedi. Çok şükür bu zamana kadar bir problem yaşamadık.

GÜRKAN
27-08-2007, 00:53
Tıbbi gereklilikleri bir yana bırakılırsa tamamen dini, kültürel ve geleneksel sebeplerle dünya üzerinde her yıl 13 milyondan fazla erkek sünnet ediliyor. Peki, sünnet yaptırırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Cerrahi bir işlem olan sünnet birçok zaman sorunsuz sonuçlansa da uygun olmayan şartlarda ve ehliyetsiz kişiler tarafından yapılan sünnetler kalıcı sakatlıklara, estetik problemlere ve ciddi komplikasyonlara yol açabiliyor.

Erkeklerde penis (kamış) başını örten ve koruyan üst derinin (prepisyum) bir kısmının veya tamamının kesilip atılması olarak açıklanan sünnet, İdrar yolu enfeksiyonu ve penis kanseri olasılığının azalmasının yanı sıra cinsel hastalık olasılığının azalmasına da yardımcı oluyor. Uzmanlar sünnetin 2 yaşından önce ya da 7 yaşından sonra yapılması önerirken, 2–7 yaş arasında yapılan sünnetlerin erkek çocuklarda ciddi psikolojik sorunlara yol açabildiğini söylüyor.
Jinemed Sağlık Merkezleri'nden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Aksoy, 2–7 yaş arasındaki çocukların cinsel organına yönelik bir uygulamanın, iğdiş edilme korkusuyla önemli psikolojik zararlara yol açma tehlikesi taşıdığını belirtiyor. Bu noktada yeni doğan sünnetinin gündeme geldiğini sözlerine ekleyen Dr. Serdar Aksoy, özellikle sosyal yapısı gelişmiş, kültürel düzeyi yüksek ailelerde yeni doğan sünnetinin yaygınlaşmaya başladığını dile getirerek;
“Gün geçtikçe daha fazla tercih edilen yeni doğan sünnetinde, idrar yolu enfeksiyonu görülme sıklığı azalıyor, sünnet sonrası bakım çok kolay oluyor, sünnet sonrası kanama riski daha az, iyileşme daha çabuk gerçekleşiyor. Ancak yeni doğan sünnetinde ve normal sünnette de operasyonun uygun ortam ve ehliyeti olan kişilerce yapılması önemli. Ehliyetsiz kişilerce uygun olmayan şartlarda yapılan sünnet kalıcı sakatlıklara, estetik problemlere ve ciddi komplikasyonlara yol açabiliyor” dedi.

BEBEKLERİN ACI HİSSETMEDİĞİ İNANIŞI YANLIŞ
Yeni doğan sünneti ise; doğumundan 24–48 saat sonra bebeğin sünnet olmasına engel olacak tıbbi bir neden yoksa ameliyathanede özel ısıtılmış ameliyat masasında yapılıyor. Sünnetin klasik cerrahi yöntemle yapılabileceği gibi çan, Gomco klempi gibi çeşitli aletler yardımıyla da dikişsiz olarak yapılabileceğini söyleyen Aksoy; “Yeni doğan sünnetinde de lokal anestezi tercih ediliyor, bunun nedeni ise bebeklerin acı hissetmediğine dair inanışın doğru olmaması. Tıbbi literatürde, bebeklerin en az herkes kadar ve belki de daha fazla acıya hassas olduğu ispatlanmıştır” şeklinde konuşarak yeni doğan sünnetinin de mutlaka anestezi yardımıyla yapılması gerektiğini belirtti.

einstein
27-08-2007, 01:22
ben 9yasında sunnet oldum( o zamanlar utanırdım gec oldu diye )
beni sunnet eden de babamın bi beyin cerrahı arkadaşıydı:D

:)

gece gece çok güldüm

beyin cerrahı :)

pinky
27-08-2007, 09:35

gece gece çok güldüm

beyin cerrahı :)
Ya jinekolog olsaydı, hala gülüyor olacaktınız. :)
Saygılar

ÇAKAL
27-08-2007, 09:41
Ya jinekolog olsaydı, hala gülüyor olacaktınız. :)
Saygılar
Yeni gönderilere baktım ,kaç yaşında sünnet oldunuz-pinky yazıyordu.Allah Allah,hayırdır inşallah dedim:p:pmeğer mevzu başkaymış.:D:DSevgiler pinky abi.:fl:

pinky
27-08-2007, 09:44
Yeni gönderilere baktım ,kaç yaşında sünnet oldunuz-pinky yazıyordu.Allah Allah,hayırdır inşallah dedim:p:pmeğer mevzu başkaymış.:D:DSevgiler pinky abi.:fl:
Benden de sevgiler. Sünnet olalı çok oldu. Ne zamdı unuttum. :)

pinky
10-02-2008, 03:05
Şu sıralar sünnet olan üyemiz yok mu gençler? Utanacak birşey yok kimseye söylemem söz. :)

PARK
10-02-2008, 03:14
Şu sıralar sünnet olan üyemiz yok mu gençler? Utanacak birşey yok kimseye söylemem söz. :)

Sevgili pinky ağabeyim benim bildiğim sünnet, okul tatili sonrası (yaz) yoğunlaşır...:)

Ama sömestri tatili değil haaa yanlış olmasın...:wink::):):):)

pinky
10-02-2008, 03:31
Sevgili pinky ağabeyim benim bildiğim sünnet, okul tatili sonrası (yaz) yoğunlaşır...:)

Ama sömestri tatili değil haaa yanlış olmasın...:wink::):):):)Bunu bende düşündüm ama yeni üyelere hatırlatayım dedim. Bir de Güney yarım kürede yaşayan üyelerimiz olabilir. Avustralya'da yaşayan çok Türk var.:yes:

pinky
11-08-2008, 11:08
Uzmanlar, halk arasında lazerle sünnet olarak bilinen yönteme tamamen karşı çıkıyor. Çünkü lazer diye sunulan alet aslında bir çeşit elektrikli havya. Yani la-zerle hiçbir ilgisi yok. Bu yöntem de sünnet derisi yakılarak alınıyor ve çoğu zaman diğer dokuların da yanmasına neden oluyor. Yakarak kestiği için bütün dokuları harap ediyor, sinir uçlarına zarar veriyor. Dolayısıyla ileride çocuğun cinsel hayatını etkiliyor. Erken boşalma baş gösteriyor. Bazı uzmanlar da ereksiyon problemi yaratabildiğini söylüyor. Ayrıca lazerle sünnet yapmak Sağlık Bakanlığı tarafından resmen yasaklanmış durumda. Bu yöntem ailelerin hoşuna gidiyor, çünkü dikiş ve kanama yok ayrıca çocuk da fazla korkmuyor.

http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2005/08/09/pencere/pencere11.html

ayhan53
11-08-2008, 11:45

:he::he::he::he::he::he:
ayularda sünnet olur:he:
bende 9 yaşında olmuşum:he:

krokodil
15-08-2008, 05:29
1968 senesinin temmuzuydu..çok acımışdı...hatırladığım en güzel şey o vakitler adet olduğu üzre kesimden önce at gezintisi yapmamdı..çok keyifliydi..:)

ÇAKAL
15-08-2008, 07:10
1968 senesinin temmuzuydu..çok acımışdı...hatırladığım en güzel şey o vakitler adet olduğu üzre kesimden önce at gezintisi yapmamdı..çok keyifliydi..:)
Abi bi daha denemeye heveslisin gibi.:D:D
Ben daha doğmamışmışım.:)
Sinop/Boyabat'ın Emiroğlu köyünde kazık kadarken (11) olduk.Geç olması hiç iyi değil,ufaklıkların ikisini de 2/3 yaşındayken kestirdim.:bad:

kar
15-08-2008, 17:04
Çok yararlı bir bir topik olmus.

15-08-2008, 17:35
ulen herkeş mi 9 yaşında kestirmiş :D:D:D bende 9 yaşında dokuz doğurarak :kahkah:

deep
15-08-2008, 17:37
5 yasimda... :oley:

leventa
15-08-2008, 17:44
2 yasında :D

fuiqo
15-08-2008, 17:47
6 yasinda iken :D

irasare
17-08-2008, 16:21
2,5 yaşımda

Ben halamın ogulları amca oglum 4 kişiydik :)

fxtrgt
17-08-2008, 20:19
7 yaşında

TurkPrens
12-09-2008, 06:50
ben 5 i bitirince oldum, Hatta kesilirken çekilmiş güzel fotolarım var koyuyummu burayaaaa:kahkah::oley:

mahmut1
02-10-2008, 17:57
Nüfus cüzdanıma göre 5 yaşında ama babam beni zamanında nüfusa kaydettirmemiş benden sonra doğan kız kardeşimle birlikte ikiz diye kaydettirmiş sorduğumda kardeşinden iki yaş büyüksün diyorlar buna göre 7 yaşında zannedersem sünneti yapan berberdi.

RMM
02-10-2008, 18:43
6 yasındaydı sanırım.....adam eve geldı....2 okudu 2 ufledı.......hadı bakalım dedı....koşabılırsın........adam kesmıs yarımızı goturmus espırıde yapmıstı :)

benderte
03-10-2008, 18:21
6 yaşındaydım çok can sıkıcı bi gündü benim için. oğlumunda böyle bi şey yaşamaması için 9 aylıkken sünnet ettirdim

MIHNANA
03-10-2008, 22:23
ulen herkeş mi 9 yaşında kestirmiş :D:D:D bende 9 yaşında dokuz doğurarak :kahkah:

Seneeee geçen sene değildi elbette 7 yaşımda idim amcaoğulları ile beraber kestirmiştik.Toplu halde ucuz olur diye : )

pinky
23-11-2008, 14:50
Ünlü İtalyan gazetesi Corriere della Sera, Danimarka hükümetinin 15 yaş altı Müslüman ve Yahudi erkeklere sünneti yasaklayacağını yazdı. Bu konudaki yasa teklifi komisyona gönderildi. Ülkede yaşayan yedi bin Yahudi, ’Eğer yasa geçerse Danimarka’yı terk ederiz’ diyor.
Birkaç yıl önce, Hz. Muhammed'e hakaret karikatürleriyle ilgili krizinin başladığı yer olan Danimarka'da şimdi de hükümet, 15 yaş altı Müslüman ve Yahudi erkeklere sünneti yasaklamaya hazırlanıyor.
İtalyan "Corriere della Sera" gazetesinin Kudüs kaynaklı haberine göre, Danimarka’nın bebekleri koruma idaresi "Volketing," bu konuda bir yasa tasarısı hazırlayarak hükümetin ilgili komisyonuna gönderdi.

Volketing, özellikle Yahudilerin erkek bebekleri doğar doğmaz sünnet ettiğine ve bunun sağlığa zararlı yan etkiler oluşturduğuna dair tıbbi raporların komisyona sunulduğunu açıkladı.

"Volketing" yöneticileri ayrıca Danimarka gibi özgür ve demokratik bir ülkede kişinin rızası olmaksızın "sonradan tamir edilemeyecek bir bedensel eylemin" yapılmasının insan haklarına aykırı olduğunu savundu.

Açıklamada, "15 yaşına gelen bir erkek çocuğu sünnet olup olmayacağına dair seçim yapma hakkına sahiptir. Yasak teklifimizin kabul edileceğine inanıyoruz" dendi. Ülkede yaşayan yedi bin kadar Yahudi’nin bir bölümü "Eğer yasa geçerse Danimarka’yı terk ederiz" diyor. Müslümanlardan ise bu konuda henüz bir yorum gelmedi.

Reha ERUS / ROMA
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/10423691.asp?gid=229

ahkaraca
23-03-2009, 03:11
3 yaşında, ama sana ne yaw :)

pinky
26-08-2009, 13:13
Amerika'da sünnet zorunlu oluyor

Amerikan Sağlık Bakanlığı, AIDS’in yayılmasını durdurmak için ülkede doğan tüm erkek bebeklere sünneti zorunlu hale getirmeyi planlıyor.

İSTANBUL
25.08.2009 09:04:46

New York Times gazetesinin haberine göre Kenya, Güney Afrika ve Uganda’da yürütülen araştırmalarda sünnet edilen erkeklerde AIDS’e yol açabilen HIV virüsünün bulaşma riskinin yüzde 60’lara kadar azaltıldığı belirlendi.

Amerikan Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Salgın ve Hastalık Önleme Merkezi ise bu çalışmaları dikkate alarak bu yılın sonunda yayınlayacağı bir raporla sünnetin ABD’de dünyaya gelen tüm erkek bebekler için zorunlu hale getirilmesini tavsiye edecek.

Bu öneriye karşı çıkan uzmanlar ise çocukların gereksiz operasyonlardan geçirilmesinin anlamsız olduğuna dikkat çekiyor. Yetkililer ABD vatandaşı erkeklerin yüzde 79’unun zaten sünnetli olduğunu hesaplıyor.
iha

ayhan53
26-08-2009, 13:16
birisi yasaklıyor öteki zorunlu tutuyor

livingston
26-08-2009, 13:24
*** 1 *** yaşında :D

mterkan
26-08-2009, 13:41
Şu an bu konuyu 2 kişi okuyor. (2 üye ve 0 ziyaretçi)
mterkan, BARRON

Sevgili BARRON konu ikimizin dikkatini çekmiş...
Başlık da çok ilginç...

ayhan53
26-08-2009, 13:42
*** 1 *** yaşında :D

sadece 1 mi:he:
başındaki yıldızlarda bi rakam varmı:he:

ayhan53
26-08-2009, 13:43

oldunmu olmadan davetiyeyi gönderde:he:
çelenk yaptıralım:he:

ayhan53
26-08-2009, 13:46
Şu an bu konuyu 5 kişi okuyor. (5 üye ve 0 ziyaretçi)
ayhan53, medley, mterkan, sebal, Wrangler+
yazmayan yazsın bilelim:)

livingston
26-08-2009, 13:47
sadece 1 mi:he:
başındaki yıldızlarda bi rakam varmı:he:

yok onlar rakam değilll apolet "maaşallah"'lı :he:

ayhan53
26-08-2009, 13:48
olduda bitti maşallah

DEVadam
16-09-2009, 21:45
Sünnetimi 9 yaşında oldum.. :)

fuiqo
16-09-2009, 21:47
6 yaşında oldum. ne olduğunu anlamadım en güzel yanı hediyeler ve para kısmıydı :D

Psihalive
16-09-2009, 22:52
r0h5KMjqw3Q

Cezve
16-09-2009, 23:30
Tam olarak yaşımı hatırlayamayacağım ama ilkolkuldayken.11 - 12 falandı heralde.

ATTİLA HAN
26-11-2009, 23:46
Ben 9 yaşında oldum,
Fakat babam hesaplı olur diye,
abimi ben büyüyene kadar bekletmiş,
abimde 14 yaşındaydı.

Kalın sağlıcakla.

SaVaRoNa
27-11-2009, 00:49
14 yaşındaydım ne utandım ama orta sondu hayatımın en zor anıydı rezil olmuştum herkes beni konuşuyor sanıyordum,sanki niye utandıysam ...Dur hele şimdi aklıma geldi yav bu R.Şanal haklımı ne bende lise yıllarından beri geçmeyen bir egzama var tamda sünnet bölgesinde yıllardır göstermediğim dermatolog kalmadı bazıları sedef dedi bazıları egzama kesin sonuç için test dediler parça alıp inceleyecekler izin vermedim zaten ..... ama hastalığın sebebini bak bulduk inşallah topik iyi bir işe vesile olmuştur ama şimdi nasıl olumlama yapmak lazım gelirki... Ama aklınızda olsun cocuklar okula başlamadan utanma duygusu fazla gelişmeden gereğini yapmak lazım, yada üniversite sonunu beklemek lazım heralde:))

SaVaRoNa
27-11-2009, 00:52
olduda bitti maşallah
Ayhan sen neden yazmıyon sünnet yaşını yoksa hala belli değilmi :gulen::oley::oley:

ayhan53
27-11-2009, 00:54
Ayhan sen neden yazmıyon sünnet yaşını yoksa hala belli değilmi :gulen::oley::oley:
:he::he::he::he:

SaVaRoNa
27-11-2009, 00:59
Harbiden Mandıra gibisin bu günlerde, yoksa pnsütte operasyonmu var diyorlar sallananlar :))

BOZKIR
27-11-2009, 01:08
Hatırlamak istemiyorum :he:

hakansahin
26-12-2009, 13:06
tarihi hatırlıyorum ama o anı hatırlamak istemiyorum :kahkah::kahkah:

JAKO
27-02-2011, 15:33
14 yaş..........
Yatırımcı bilinci varmış, mangallık olmadan kestirmemiş.

montania
27-02-2011, 16:05
Ben dokuz yaşında olmuştum...
Sünnetçinin homurtulu çalışan bir motosikleti vardı... Bugün bile bir motosiklet sesi duyduğumda sünnetçinin gelişini hatırlıyorum ve içim bir tuhaf oluyor...:)

PARK
27-02-2011, 16:18
Sünnet organın işlevini %50 azaltıyormuş...

Bunu o gün bilecek yaşta olsaydım keşke...:(:(

Hiç yapardımıydım böyle bir hata...

JAKO
27-02-2011, 16:27
Hayattan zevk alamazsın, duyarlı sinirleri nasır yapmanın gereği var mı?

:D

wo1
27-03-2011, 01:35
7 , sünnet işlevi azaltırmı bilem fakat , enfeksiyona varan vakalrın %99 oranında azaldığınıı bılıyorum

iibf_gazi
27-03-2011, 01:48
7 yaşımda oldum..bildiğim kadarıyla sünnetin işlevselliği azaltma gibi bir durumu yok aksine sn. wo1 in dediği gibi sağlık açısından yararlı bir durum..hatta yabancılarda(hristiyanlar) sünnet olma yaygınlaşıyor...

Kurnalı
03-11-2012, 21:44
5 yaşında oldum halen büyüklerim anlatır 8 kişi zor tuttuk seni diye

pinky
18-08-2014, 21:53
Sünnet mevsimindeyiz. Bugünlerde sünnet olan üyemiz yok galiba?

yasincimendar
26-08-2014, 16:54
düşündüm de onu bile unutmuşum arkadaş :)

royal
26-08-2014, 16:56
Borsada hep sunnet ediyorlar ya bizi:)

GORDİON
26-08-2014, 17:08
Frank libery e soruyorlar yüzündeki izi estetikle neden düzelttirmiyorsun diye
- Allah öyle uygun gördü bu iz kadermiş degiştiremem diyor !!!
-kaş almayı, saç boyamayı, estetik yaptırmayı vs.haram sayan bir çok mezhep var, neymiş Allahın verdigi vücutta oynama yapamazsın.
-eeee sünnet ne kuranda var, nede peygamberimizin hayatında böyle bir konu var, yahudi inancında kesin olarak yeri var...
Ben bebekken enfeksiyon sebebiyle olmuşum, hadi adetten olunuyorda dügün dernek şafşata hakikaten büyük günah bana göre

navigator19
02-09-2014, 02:11
Hatırlamıyorum . Dedem vefat etmemişti demekki 7 yaşından küçüktüm
Sünnetci çok meşhurdu rahmetli oldu iyi bilirim sarı sünnetçiydi lakabı
;)

Al sat nötr tut tavsiyesi değildir

Ruşen
14-11-2014, 19:34
6-7 yaşlarındaydım. yaylada usturayla kesilerek sünnet edildim. bu arada iki çeşit kız sünneti varmış, biri zevk almayı engellemek için diğeri seksten alınan zevki artırmak için yapılıyormuş. daha detaylı bilgi bu blogta: http://kadinsunneti.blogspot.com.tr/

bikmisbroker
14-11-2014, 19:51
Sonunda geldik bu konulara..
Bu borsa "kafayı yedirtir" diyorum da kimse inanmıyor bana? :kahkah:

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

handan
15-11-2014, 02:40
12 yaşımda ilkokulu biitrdiğim yıl

inter
15-11-2014, 02:49
Sonunda geldik bu konulara..
Bu borsa "kafayı yedirtir" diyorum da kimse inanmıyor bana? :kahkah:

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

:))))))))))

MESUTK
15-11-2014, 02:56
yeni gönderileri tıklayınca gördüm.

hasta mısınız arkadaş? :D

guneysu
15-11-2014, 02:58
8 yılda her şeyi öğrendik, yeni üyeleri merak etmiyoruz, kapatayım topiği artık.. :)