PDA

View Full Version : Paramız cok azsa ve mutlaka bir iş kurmayı cok istiyorsak....

CYASHA
20-08-2006, 14:56
Eger sermayemiz çok azsa ve mutlaka ticaretle uğraşmak istiyorsak... ne tur işler kurulabilir? Hangi yollardan para kazanılabilir? Internet bir çözüm olabilir mi?

Bu forumda gercekten cok zeki, tecrubeli, işbilir bir sürü değerli arkadas var; lutfen fikirlerinizi yazınız... Yol gösteriniz.. Duacı olan çok olur... :)

Detay
20-08-2006, 15:01
Eger sermayemiz çok azsa ve mutlaka ticaretle uğraşmak istiyorsak... ne tur işler kurulabilir? Hangi yollardan para kazanılabilir? Internet bir çözüm olabilir mi?

Bu forumda gercekten cok zeki, tecrubeli, işbilir bir sürü değerli arkadas var; lutfen fikirlerinizi yazınız... Yol gösteriniz.. Duacı olan çok olur... :)

cok kolay hemen dusuncemı yazayım dunyaca ve ulkemızce kabul gormus herkesın bildigi ve yaygın olan bir ise yatırım yaparsın sonra sermaye buyudukce hem işi hemde iş kollarını arastırmaya buyutmeye baslarsın.. yada ben maceracıyım dıyorsan az parayla maceraya atılınılmaz cunku iş olumlu baslarsa sende eksık sermaye olur iş yarıda kalır.. kıssadan hisse önce bir elma alacaksın satıp ıkı elma alacaksın satıp uc elma alacaksın satıp bir kasa alacaksın sonra elma suyu yapacaksın.. emla suyu ısın kolları durumunda sende anlamıssındır...

Detay
20-08-2006, 15:03
bu arada tıcaretle reel anlamda ugrasan arkadaslar yazarsa daha faydalı olur bu benım yazdıgım benım kendı dusuncem ben tıcaretle ugrasmıyorum ...ama mantık bunu der.
sevgıler bol kazanclar dostum

serkant
20-08-2006, 15:40
Bir ornek vereyim, sermaye asagı yukarı 200-300 ytl. Kazanc yılda 100-150 bin ytl. Mesai 11:30 dan 17:00 ye kadar.

Istanbul Karakoyde seyyar pilavcının ayda 10-15 bin ytl para kazandıgını duydum. Sasırtıcı degil mi ?. Ogle saatlerinde Adamın etrafı o kadar kalabalık oluyo ki, el arabası bile gozukmuyor.Paylaşayım dedim. Fakat bir cesit mayfa onlarda, sen gitsen el arabasınla pilav satsan pat diye vurulursun :), Ilginc ulke.

BMWMANIAC
20-08-2006, 19:30
Bir ornek vereyim, sermaye asagı yukarı 200-300 ytl. Kazanc yılda 100-150 bin ytl. Mesai 11:30 dan 17:00 ye kadar.

Istanbul Karakoyde seyyar pilavcının ayda 10-15 bin ytl para kazandıgını duydum. Sasırtıcı degil mi ?. Ogle saatlerinde Adamın etrafı o kadar kalabalık oluyo ki, el arabası bile gozukmuyor.Paylaşayım dedim. Fakat bir cesit mayfa onlarda, sen gitsen el arabasınla pilav satsan pat diye vurulursun :), Ilginc ulke.

senin hesabına göre ayda 5 ton pilav satması lazım (yüzde 100-150 kar ile satsa diye hesaplıyorum)
günde de 150 kg a gelir ki seyyar için acaip fazla bir rakam bu
ben toptan gıda ticareti ile uğraşıyorum
rakam çok fazla...

ama seninde dedigin gibi
bu tip işler var
coguda illegal oldugu icin saga sola para yediriyorlar
ellerine gecen para azalıyor
iyi para geçen sektörlerde de iyi para orda satan kişinin değil onları çalıştıranların cebine gidiyor...

300-500 ytl ile tabiki bir iş yapılabilir
ama bu tip çok kar getiren bir iş arıyorsanız ya illegal yollara başvuracaksınız, yada bir yenilik yapacaksınız, başka sekilde pat diye büyümek imkansız...
zamanla büyümek içinde önce baya bir kişinin ağız kokusunu çekmek lazım

CYASHA
20-08-2006, 19:41
Guzeeeeelll... Devam ediniz lutfen.. Ancak, diyelim ki sermaye 200 - 300 YTL kadar da az degil. Ciddi olarak dukkan acilmak isteniyor ve sermaye de
10-20.000 arasi YTL diyelim, bir miktar da belki 3-4 sene vadeli tuketici kredisi cekilebilir ek olarak...

(Rakamlar ve durum bana ait degildir, uydurmadır)

safran_
20-08-2006, 19:44
Çevreniz geniş, pazarlama yönünüzde iyi ise tut bir boş dükkan koy içine 2 masa 4 sandalye bi pc yap emlakçılık.

Detay
20-08-2006, 20:33
Çevreniz geniş, pazarlama yönünüzde iyi ise tut bir boş dükkan koy içine 2 masa 4 sandalye bi pc yap emlakçılık.

olmaz artık denetıme gececek emlakcılarda lısanslama belgesı alacak ayrıca kose bası emlakcıları tarıhe karısıyor artık buyuk sirketler var... ısım hakkı alayım dersen oda zaten 10-20 bın ytl den cok daha fazla yanı akı karasını gecıyor cok arkadasım girdı bu ıse aldı ısım hakkını doktu paraları sonra battı hepsi... köse bası emlakcıları artık tarıh zaten kımse oyle söze tatlı dıle ev falan satmaz ve almaz..

smooth_criminal
20-08-2006, 20:34
ayda 20000 ytlyle 250 temız kazandıran ıs bulurum sana...mesaıde yok hem..aksama kadar yat...

koy repoya brut 252 ytl

Detay
20-08-2006, 20:35
Guzeeeeelll... Devam ediniz lutfen.. Ancak, diyelim ki sermaye 200 - 300 YTL kadar da az degil. Ciddi olarak dukkan acilmak isteniyor ve sermaye de
10-20.000 arasi YTL diyelim, bir miktar da belki 3-4 sene vadeli tuketici kredisi cekilebilir ek olarak...

(Rakamlar ve durum bana ait degildir, fictitious)

sen dukkan acacaksan yerını cevresını orada neyın eksık oldugunu vsvs işlerı ıcın bir fızıbılıte raporu hazırlarsın unutma talep olmadan arz olmaz.. hersey arz talep meselesi.. sen tutup supermarketın yanına bakkal acarsan batarsın..
anladın..

Detay
20-08-2006, 20:36
ayda 20000 ytlyle 250 temız kazandıran ıs bulurum sana...mesaıde yok hem..aksama kadar yat...

koy repoya brut 252 ytl

400 ytl verırım her ay :D :D :D

smooth_criminal
20-08-2006, 20:48
400 ytl verırım her ay :D :D :D

banker castellı detay

Detay
20-08-2006, 21:40
banker castellı detay

yakında fon kuracam zaten :D :D :D
detay kod adıyla ımkb de :D :D :D

CYASHA
20-08-2006, 22:53
:( Anladigim kadariyla topicim dalga dumen eglence konusu olmus! Lutfen ciddi onerilerinizi istirham ediyorum..

Yoksa, sizler cok mu zenginsiniz? Bu bahsi gecen miktarlar sizin bahsisiniz mi olur ancak? Biraz tevazu...

Detay
20-08-2006, 23:00
ben bıldıgımı aklımdakını yazdım dostum benım tıcaret gorusum budur..
tıcarette ıse bir malı satarken kazanmazsın alırken kazanırsın ... buda tıcaretın kanunu dur.. diye derler.. bence de borsa ıcın bıle cok dogru bır mantık.. keza sahsım adına dalga gececek olsam zaten yazmazdım ..
sevgıler..

gemici
21-08-2006, 02:49

koy repoya brut 252 ytl

bence iyi fikir...uygulayayım..ayrıca bir şey kurmak istiyorsam da saat kurarım

sahinhashus
21-08-2006, 03:23

Bu forumda gercekten cok zeki, tecrubeli, işbilir bir sürü değerli arkadas var; lutfen fikirlerinizi yazınız... Yol gösteriniz.. Duacı olan çok olur... :)Sayın F M Ert,sizi kutluyorum.Harika bir konu.Üzerinde ciddiyetle durulmalı.Çok parayla yatırım ve kazanç zor değil,marifet dediğiniz gibi az sermaye ile kazancı mümkün kılmak ve büyümek.Düşüncenizin gerçekleşmesi imkansız değil,yeterki konu üzerinde beyin jimnastiği yapalım.Böyle bir konu ile düşünmemi sağladığınız için teşekkürler size.Şöyle bir söz var,duymuşsunuzdur sanırım.''İnsan beyninin düşünebildiği her şey gerçekleşebilir.''
Saygılar sunuyor,düşünmemizi sağlayacak yeni konularınızı bizimle paylaşmanızı diliyorum.

BMWMANIAC
21-08-2006, 11:45
tıcarette ıse bir malı satarken kazanmazsın alırken kazanırsın ... buda tıcaretın kanunu dur.. diye derler.. bence de borsa ıcın bıle cok dogru bır mantık.. keza sahsım adına dalga gececek olsam zaten yazmazdım ..
sevgıler..

eskiden, Türkiyede herşeyin bulunmadığı zamanlarda öyleymiş
bir malı alıp bekleterek çok güzel paralar kazanılabiliyormuş
ama artık bence alırken kazanma devri bitti
enflasyon ve fiyatlar duruldu
ufak dönemsel ve bazı oynak mallar dışında pek fiyat hareketi olmuyor

bence artık alım değil, malı doğru yere iyi karla satabilmek önemli
büyük heyecanla iş kurup
işler süper gidiyor sanıp, 2-3 ay sonra tahsilat zamanı geldiğinde en iyi müşterisinin kaçıp gittiğini görmek (20 yıllık müşterileri tarafından da tokatlanan çok firma gördüm, bizde dahil....)

kısaca söylemek istediğim, herhangi bir parti tontan mal alımında çok araştırmadan alırsanız max yuzde 2-3 pahalıya alırsınız, zaten piyasayı biliyorsunuzdur kimse size yüzde 20 pahalı satamaz malını, yani alım işi kolaydır

ama maalesef günümüzde sağlam müşteri seçebilmek ve müşteriye yenilik ve extra hizmet sunarak kar marjını yükseltmek gerekiyor

misal bir kaç ay önce ufak toptancıların parakendesinde 1.60 liraya kilosu satılan bir bakliyat çeşidini, tanınmış bir zincir mağazamızda ŞOK ŞOK KamPANYA afişleri altında 2.80-2.90 civarı bir fiyata satıyordu. ufak parakendeciler 1.60 tan 1.70 e çıkarsa müşterileri niye bu kadar zamlanmış diyerek tepki göstererek almazken, tamamen aynı urunu baska bir kesim 2.80 e şakır şakır nasıl satabiliyor düşünmek lazım...

salt ticaret yaparak para kazanma devri git gide bitiyor
ticaret + hizmet sektörü + müşteri psikolojisini birleştirerek satanlar kazanıyor artık

cetvel
21-08-2006, 12:05
..........tahsilat zamanı geldiğinde en iyi müşterisinin kaçıp gittiğini görmek (20 yıllık müşterileri tarafından da tokatlanan çok firma gördüm, bizde dahil....)

buna benzer bir olay bizim pederin başına gelmişti... Tahtakalede 1993'ün rakamlarıyla 240 bin USD batırdı sadece bir müşteriden...

o yüzden işini sağlama alacaksın, sazla sözle ve de çekle satış yapmayacaksın, falan filan....

iş yapmak isteyenler: biraz yorucudur, biraz kokuludur ama kazancı iyidir.. BÜYÜK BAŞ BESİCİLİK... 2010 senesinde Türkiye'deki yaklaşık et açığı 93000 ton, 2025'de ise yaklaşık 345000 ton olacağı varsayılıyor... bunun bir kısımı kaçak yollardan doğu sınırlarımızdan Türkiye'ye girecek...

ortalama 100 başlık bir sürü ile başlayıp sezonda ortalama 3 kez sürü değiştiren (satış yapan), yemini kendisi üreten yada merada yayma imkanı olan üreticiler için kazanç güzeldir...

sahinhashus
21-08-2006, 12:51
buna benzer bir olay bizim pederin başına gelmişti... Tahtakalede 1993'ün rakamlarıyla 240 bin USD batırdı sadece bir müşteriden...

o yüzden işini sağlama alacaksın, sazla sözle ve de çekle satış yapmayacaksın, falan filan....

iş yapmak isteyenler: biraz yorucudur, biraz kokuludur ama kazancı iyidir.. BÜYÜK BAŞ BESİCİLİK... 2010 senesinde Türkiye'deki yaklaşık et açığı 93000 ton, 2025'de ise yaklaşık 345000 ton olacağı varsayılıyor... bunun bir kısımı kaçak yollardan doğu sınırlarımızdan Türkiye'ye girecek...

ortalama 100 başlık bir sürü ile başlayıp sezonda ortalama 3 kez sürü değiştiren (satış yapan), yemini kendisi üreten yada merada yayma imkanı olan üreticiler için kazanç güzeldir...Sayın Cetvel besicilik konusunda sizinle hemfikirim.Aylar önce Cumhuriyet Gazetesinin Tarım Dergisinde bir Profesör'ün bu konuda yazısı mevcuttu.Profesör'ün yazısının başlığı şöyleydi.''Türkiye'nin en büyük sorunu saman''ve bu konuşma bir üniversitede,dinleyicilerinin akademisyen olduğu bir konferansda yapılıyordu.Profesör konuşmasına şöyle devam ediyordu...Türkiye'nin sorunu ne enflasyon ne de bir başka şey.En büyük sorunu saman diyordu.Konuşmasının devamında Avrupalı samanı hayvanının altına serer biz ise yediririz diyordu.Hayvan besiciliğinin çok kazançlı olduğunu,kısa sürede yüksek kazançlar elde edilebileceğini söylüyordu.Yalnız bir kaç basit uygulamaların kazancı artırmada çok önemli olduğunun altını çiziyordu.
1.Hayvanın barındığı yerin tabanının kuru tutulması,tabanın samanla kaplanması,
2.Hayvan barınağının sıcak olmaması,kuzey duvarının ve üstünün kapalı tutulmasının yeterli olduğu,(Isı,süt verimini düşürür.)
3.Hayvanlar için süt artırıcı veya et yapıcı besinlerin yetiştirilip hayvana yedirilmesi,(Kesinlikle saman değil.Saman sadece altına serilecek.)
4.Senede en az 1-2 yavru elde edilmesi,
5.İneğin sütünün sağılmasında,ineklerin tek tek süt sağım yerine alınması,
6.İneğin süt sağımı başlangıcı konusunda şartlandırılması.(Çan sesiyle süt sağımının başlayacağı şartlandırması,ineğin memelerinin süt sağımına hazır hale gelmesine sebep olur.)
Bilim adamının son sözü de şu idi.''Eğer benim anlattığım şekilde besicilik yapılır ise kazanacağınız parayı nereye koyacağınızı bilemezsiniz.''
İlgilenen arkadaşların bilgisine sunulur.Saygılarımla.

turist
21-08-2006, 13:03
sevgıler..

o eskidendi dostum
eğer markaysan satarken kazanırsın
herkes 1e satarken sen 3e satarsan ki onun için de farklı olman lazım yani marka olman gerek. alırken kazanmasan da olur satarken misli misli çıkarırsın.

Detay
21-08-2006, 13:28
ben marka olmadan dusunerek yazdım ama ..

ardahan
21-08-2006, 13:33
Marka olayı 1 e 3 ü unutmuştur artık. Bakın bir tişört 5 ytl Little Big te, Seven Hill de. Ha ben Beymenden aşağı giyinmiyorum marka olarak onu kastediyorum diyorsanız o ayrı. Orada hakikaten 1 e 3 kazanıyorlardır.

Ama örnek verdiğim firmaların fiyatları pazar fiyatları ile kafa kafaya.

Bu arada ben de soru sormak istiyorum. Bilgisayar Mühendisiyim. Elektronik Mühendisi arkadaşımla beraber Çinden (burada da Türkiye ye ihracat yapan bir arkadaşım/ortağım var) mal ithal edip pazarlamak istiyoruz. Bu çok hammaliye bir iş mi olur? Bu konuda (ithalat) bilgisi olan var mı?

BMWMANIAC
21-08-2006, 13:47

..

ticaretin bu riski her zaman var
bazı sektörler çok vadeye dayalı, ben çekle çalışmam diyen biri o sektöre giremez doğru dürüst

bu tip sektörlerde en kötüsü, ne kadar işi büyütmek istersen, riskte o kadar artıyor. insanın eli kolu bağlanıyor.

eflatun
21-08-2006, 13:54
eylül ayı çin ihraç malları fuar ayıdır...dünya buraya hücum ediyor yapın anlaşmanızı yükleyin gemiye sürün piyasaya gelsin paralar...en çok kar marjı kimyasallarda yanılmıyorsam %5000 kimya sanayinde çalışan dostlar varsa doğrulasınlar bir zahmet...

eflatun
21-08-2006, 14:03
öyle besicilik falan hikaye bakın koç en kral işletmeyi kurdu kar etti mi hayır devretti..
yemi bırak otun kilosu kaç para bilen var mı?
doğuda yedirmek için saman yok saman bırak altına sermeyi Kars'a Erzurum'a git bak saman nerden geliyor Diyarbakır'dan Trakya'dan mazot kaç para mazot bu işler kazanmak için değil karın tokluğunua yapılıyor...para kazanan yok mu var üç beş çakal sürüsü var kendi aralarında piyasa fiyat oluşturup batıdaki kombinalara satarlar evet kazanan bunlardır çakal sürüleri aynı karaköydeki pilavcı it sürüleri gibi başkası mal alamaz bunlardan habersiz fiyat veremez...

cetvel
21-08-2006, 14:04
Bu arada ben de soru sormak istiyorum. Bilgisayar Mühendisiyim. Elektronik Mühendisi arkadaşımla beraber Çinden (burada da Türkiye ye ihracat yapan bir arkadaşım/ortağım var) mal ithal edip pazarlamak istiyoruz. Bu çok hammaliye bir iş mi olur? Bu konuda (ithalat) bilgisi olan var mı?

çin elbetteki büyük bir fırsat ama hemen her türlü ürün kontrole veya izne tabii gibi birşey... elektronik ürünlerin neredeyse tamamı, gümrükte kırmızıya düşer... TSE belgesi gereken ürünler de getimiş olabilirsiniz...

önce iyi bir araştırmaya girmenizi tavsiye ederim...

turist
21-08-2006, 14:19
şalgam suyu işine gir
forumdan gördüğüm talep var arz kısıtlı

cetvel
21-08-2006, 14:21
öyle besicilik falan hikaye bakın koç en kral işletmeyi kurdu kar etti mi hayır devretti..
yemi bırak otun kilosu kaç para bilen var mı?
doğuda yedirmek için saman yok saman bırak altına sermeyi Kars'a Erzurum'a git bak saman nerden geliyor Diyarbakır'dan Trakya'dan mazot kaç para mazot bu işler kazanmak için değil karın tokluğunua yapılıyor...para kazanan yok mu var üç beş çakal sürüsü var kendi aralarında piyasa fiyat oluşturup batıdaki kombinalara satarlar evet kazanan bunlardır çakal sürüleri aynı karaköydeki pilavcı it sürüleri gibi başkası mal alamaz bunlardan habersiz fiyat veremez...

kesinlikle yanılıyorsun sevgili dostum... :gulen:

isteyen kişilerle yüz yüze çayımızı yudumlarken konuşabiliriz... benim hayvana yedirecek samanım yok, hiçbir zaman olmayacakta!!!...

bizim köylümüz, bizim çiftçimiz (istisnalar kaideyi bozmaz) cahil, bırakın araştırma yapmayı okuma yazması olmayan insanlar... bu tip insanlar 2-3 baş bilemedin 5-10 baş hayvanla besi yapmaya kalkınca elbetteki "mort" olup oturuyor yerine... (tabirimi hoş gürün lütfen)... acaba hangi köylü tarım il müdürlüğüne veya besi birliğine gidip teknik destek almış, gösterebilir misiniz? eğer Türkiyedeki köylü sayısını 100 olarak kabul ederseniz 0,01 kişi gibi bir rakama bile ulaşmamız mümkün değil... hayvanları üşümesin diye gövdelerine battaniye saran mı ararsınız, yoksa kışın ahır sıcak olsun diye kapı pencereyi tuğlayla kapatan mı istersiniz? Yada yaptığı pisliği üzerinde yatmasına göz yuman köylümüze lafınız olur mu? Hangisinin başarılı olmasını beklersiniz?

ayrıca koç grubu burayı devretmedi... koç holdingi takip edenlerin de bildiği gibi yeniden yapılanmalarında gereken nakit ihtiyaçları için; amaçları doğrultusunda daha geri planda kalan tesisleri devrettiler ama besi çiftliğini değil... çünkü onlar için çok karlı bir pazar... Maret ve SEK sayesinde ürünlerini doğrudan başta Migros ve Şok olmak üzere hemen her merkette satıyorlar...

neyse bu konuda konuşacak çok şey var, arkadaşın topic'iğini bozmayalım... :oley:

soros74
21-08-2006, 14:30
Ozbekistan, Turkmenistan gibi ulkelerden eski hali temin edilip Turkiye`ye veya Avrupa`ya satilabilir. Tabii ki bunlari o ulkelerden cikarirken bazi zorluklar olabilir ama o ulkelerde "Benim memurum isini bilir" felsefesi cok benimsendigi icin bu zorluklar da bu felsefenin uygulanmasi durumunda asilacaktir...

CYASHA
21-08-2006, 15:11
Okudum; anladim; toptan cevapliyorum..

Sevgili Detay, zaman ayirip, fikirlerinizi yazdiginiz icin cok tesekkur ederim, ben o degerli onerilerinize degil, yalnizca diger arkadasla beraber faiz, fon, Kastelli vs satirlarinizin cok yer kapladigini ve henuz yeni olan ve cok lazim olan bu topigi ilgiden uzaklastiracagini dusundugum icin yazdim o sozcukleri, sizi incitmek istemedim.

Hayvancilik icin de cok onemli miktarda sermaye lazim gibi geliyor, arazi, baraka, ahir, hayvan vs... Ayrica, daha yazacaginiz sey varsa lutfen yazin bu konuda, endiselenmeyin, topici kirletmezsiniz... :)

Salgam suyu icin uretim hakkinda bilgisi olan var mi (yer, makina, sogutucu vs), pazar konusunda gorusu olan? :)

Hali konusunda ise o eski halilari alirken hali bilgisi lazim degil midir? Biraz daha ayrinti lutfen! :)

Lutfen devam ediniz.. Harikasiniz hepiniz de.. Tam dusundugum gibi, muthis bir topic oldu. Lutfen esirgemeyin..

buzzy
21-08-2006, 15:15
ticaretle uğraşan birçok arkadaşım dert yanıyor ticaret öldü diye..ama gün gelir ben kendi kendime ya okuyacağıma ticaretle uğraşsaydım ya batar ya çıkardım derim..büyük para büyük para getirir işi bilene..küçük parayla iş kuracaksanız risk alma şansınız daha fazla ama bilmediğiniz işi yapmamalısınız..ve yenilikçi olunmalı küçük sermaye ile iş yapacak olanlar..ne bileyim hiç ayakkabıcının olmadığı yerde ayakkabıcı dükkanı açmak..ya da sermayeyi büyüterek ufak bir şehirde kozmetik mağaza açmak..fiyatları düşük tutup sürümden kazanmak amaç edinilebilir..yani işi öğrenmek zor eğer bilinmiyorsa..mesela git 500 teneke peynir al tenekesi 40 milyona,bunları sat 41 milyona..ufak ufak kazanırsınız..ama tabi kısmette lazım..
bence:)

eflatun
21-08-2006, 15:26
güney egede arazi al 10.000 dolara daya ingilize 100.000 dolara vatan haini olursun ama olsun cebin dolsun....

kemalb
21-08-2006, 15:54
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=6774

daha önce benzer bir topic açılmıştı bir incele istersen.kolay gelsin

soros74
22-08-2006, 05:29
Tabii ki hali alirken bilen birisini de yaninda goturmen lazim:)

Cin`deki bircok fuara katilip, oradaki urunlerin Turkiye distributorlugunu almak da dusunulebilir. Mesela bir faks makinasi, bir kettle, bir televizyon, bir atari oyunu gibi. Unlu bir markanin Turkiye`ye bu sekilde geldigini duymustum.

Sarı
22-08-2006, 06:14
ticaret olsun,
ama sonuca inanarak,sabrederek ve ciddiyetle yapılsın.
pazarpayı kapılmamış, büyüme potansiyali en üst seviyede(tr),
ne kadar büyürse büyüsün adresi hiç değişmeyen:D,
10 sene sonra milyar dolarlardan bahsedebilme ihtimalinizin olduğu bi iş..
potansiyele göre başlama maliyeti çok az...
e.

CYASHA
22-08-2006, 10:35
ticaret olsun,
ama sonuca inanarak,sabrederek ve ciddiyetle yapılsın.
pazarpayı kapılmamış, büyüme potansiyali en üst seviyede(tr),
ne kadar büyürse büyüsün adresi hiç değişmeyen:D,
10 sene sonra milyar dolarlardan bahsedebilme ihtimalinizin olduğu bi iş..
potansiyele göre başlama maliyeti çok az...
e.
:düsün: Soyle nedir? Nedir? :oley:

eflatun
22-08-2006, 15:31
geliri yüksek fakat tutucu bir kasabada ürün-mahsül tahsilat zamanı yani sonbaharda bir bina kirala altı gazino üstü otel olsun 10 pasaport bul!! paraya para demezsin.. ilkbaharda kasabayı terket borsaya gir sana spek desinler bankalar randevu için sıraya girip spk işlem yasağı koymazsa ********im...:)

Sarı
22-08-2006, 15:46
:düsün: Soyle nedir? Nedir? :oley:

söyledim. ticaretin e- olanı..

www.ebay.com tarzı bi ticaret..