PDA

View Full Version : Günlük piyasa yorumları "2"

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

albayy
05-07-2013, 20:49
Ha bu arada sadece banka kağıtlarına odaklanmayın diye kardemir örneğini verdim.sanayi kağıdı bile %4 düşüyor onu demek istedim.en sağlam thy çıktı gibi sizce? Ytd

muratteknik
05-07-2013, 21:13
20.06.2013 tarihli DOLAR yorumum..

Şayet geçerse 2.20 hedef dahilindedir ..

endeks nerede tutunup trende kaldığı yerden devam edebilir...ya da artık her çıkış düşüşün tepkisi mi sizce...yani çöküşlerden çöküş,düşüşlerden düşüş mü beğenme moduna giriyoruz...kısacası trendde tamam mı devam mı...bu konuda bir şeyler söyleyebilir misiniz...

Filozof16
05-07-2013, 21:15
meryll.garan. günlük.te...

380000...artıda kapanmış..8.le çarpıverin gari..
az almış..ama satmamış..

belki..TOBO..tutar..

Pin
05-07-2013, 21:20
endeks nerede tutunup trende kadığı yerden devam edebilir...ya da artık her çıkış düşüşün tepkisi mi sizce...yani çöküşlerden çöküş,düşüşlerden düşüş mü beğenme moduna giriyoruz...kısacası trendde tamam mı devam mı...bu konuda bir şeyler söyleyebilir misiniz...

77.900 üstüne atılamazsa..her çıkış TEPKİDİR bence..

ben 77.xxx lerin görüleceğini düşünüyorum..burayı tekrar görürsek şayet sata geçilmeli..
üstünde kalıcılık oluşursa tekrar ala geçilebilir..

yoksa dip şurasıdır..dip burasıdır dersiniz..ama durmaz düşmeye devam eder..
bence dip rakamı belli değildir.
65 olur 55 de 45 de bilemiyorum..

bu sebeple 77.xxx ler görülmeden mal alınmaz ( nakitte olanlar ve prof.olmayanlar için elbette )

syılmaz
05-07-2013, 21:30
Sn pencere ve Syılmaz;

Bu hisselerinizin "ne tür hisseler" olduğuna bağlı olabilir...

Endeks hisseleri ise ayrı, temettü hisseleri ise ayrı, sizce beklentili hisseler ise apayrı değerlendirmek gerekir...

Stoploss uygulanacak hisseler uygulanmayacak hisseler var...uygulanacak olan hisselerinizin de sizdeki maliyeti önemlidir...

Kesinlikle haklısınız, ben sadece temettü hisselerine yatırım yapıyorum ve amacım 2013 ya da 2014'te kâr etmek değil, ucuza mal toplamak. Bu sebeple şu an hangi fiyattan almış olduğum önemli değil, benim için önemli olan bundan sonra hangi fiyatlardan alacağım. Bu sebeple doğal olarak daha da ucuzlamasını istiyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

muratteknik
05-07-2013, 21:31
77.900 üstüne atılamazsa..her çıkış TEPKİDİR bence..

ben 77.xxx lerin görüleceğini düşünüyorum..burayı tekrar görürsek şayet sata geçilmeli..
üstünde kalıcılık oluşursa tekrar ala geçilebilir..

yoksa dip şurasıdır..dip burasıdır dersiniz..ama durmaz düşmeye devam eder..
bence dip rakamı belli değildir.
65 olur 55 de 45 de bilemiyorum..

bu sebeple 77.xxx ler görülmeden mal alınmaz ( nakitte olanlar ve prof.olmayanlar için elbette )

teşekkürler dostum...şunun için sordum...nasıl saatlik gösterge salınımından kısa vade olası dip ya da direnç az çok tespit edilebiliyor...bu işi orta vade için düşündüğümde neden olmasın diyorum...ebette sıkı bir çaışma sonrası...aksi halde trade bile mümkün olmazdı....

projektör06
05-07-2013, 21:41
İyi günlerde Merkez Bankası başkanına sen dur ben konuşacağım diyen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan asıl şimdi çıkıp konuşmalıdır.
Merkez Bankasına zorla uygulattığı faiz politikasının altından kalkamayacak. İnat etmeye devam ederlerse ki edecekler daha önce yazdığım 62.000 fikrimin hala arkasındayım.. Yazık böyle ekonomi yönetilmez..

Bu ülkede,AB'ne ''Ulan oğlum bi git ordan''diyen Egemen Bağıs AB'den sorumlu bakan,dünyada faizlerin yükselmeye basladığı dönemde MB baskanıyla kavga edercesine zorla faizleri 4.5 lara indirten o da yetmezmiş gibi 2-3 hafta önce 2.5 lar seviyesine inmesi gerektiğini söyleyen Zafer Çağlayan ekonomi bakanı ise...

panoramaxis
05-07-2013, 22:29
Bu ülkede,AB'ne ''Ulan oğlum bi git ordan''diyen Egemen Bağıs AB'den sorumlu bakan,dünyada faizlerin yükselmeye basladığı dönemde MB baskanıyla kavga edercesine zorla faizleri 4.5 lara indirten o da yetmezmiş gibi 2-3 hafta önce 2.5 lar seviyesine inmesi gerektiğini söyleyen Zafer Çağlayan ekonomi bakanı ise...

Bu ikinizinde konuştugu sitem ettigi kişler kim politikacı neymiş? Politikacı... o adamlar yapması gerekeni söylemeleri gerekeni söylüyor tersi olsa dahi,,başbakan ne dedi benim borsada param yok çökerse altında sen kalırsın ben degil dedimi dedi.mesajını verdi. buradaki arkadaşlar stop seviyesini verdimi verdi detaylarıyla anlattı hepimiz okuduk...borsa çöktümü evet...nakite geçenler denizde parkta biz neredeyiz burada,,,KİMSEYE KIZMAYA O KADARDA HAKKIMIZ YOK..palada buna dahil,herşey bagıra bagıra göz göre göre geldi çünki.kendinize kızın

egegoktug
05-07-2013, 22:49
nasıl grafık eklıyoruz yardımcı olursanız cok sevınırım,
ınsert ımage , secenegını secıp upload edıyorum , pnp, veye jpeg formatında ama ınvalıd mesajı verıyor bır seymı atlıyorum

erkam76
05-07-2013, 23:03
Çok merak ediyorum şu karanlık odayı pazartesi kapanıştan az önce bende girecem o karanlık odaya bakalım pala veya palalar ne işler çeviriyorlar karanlık odada görmek istiyorum, pala ile karşılaşmak istiyorum sizede anlatırım sağ sağlim çıkabilirsem odadan ....

Karanlık odaya girmeni hiç tavsiye etmem, ben girdim, pala bana girdi...Çıkarken arkama bile bakamadım...:)

b_g
05-07-2013, 23:19
İyi akşamlar arkadaşlar,

Şu an Bloomberg TV yi izliyorum ve çok güzel bir yorum yaptı analist. Çarşamba yabancı net satım 200 milyon TL ve Perşembe net alım 100 Milyon TL.Yani 2 veriyorlar 1 alıyorlar. Aslında net bir düşüş var bunu çaktırmadan yedirerek yapıyorlar.
Tüm günün değerlerine bakıyorum bir kaç saattir. Hiç hoşuma gitmedi. Bankaların tamamı neredeyse tamamı günü en düşük yerlerinde ve yüksek işlem hacmi ile kapatmış. Çok mal vermişler bugün. En çok takip ettiğim HALKBANK çok yüksek işlem hacmi ile 2.arz fiyatı ile kapatmış bugün ve çok tehlikeli geldi bana çünkü nerdeyse 8 aydır 16 üstü hareket etti.
Her yükselişin ciddi mal verildiği gün olarak dikkat çekiyor. Mesela BIST %3 eksiyle kapattı ama DOW şu an %1 artıda...Yani piyasalar kötü değil biz kötüyüz. Şu da imkan dahilinde; şu an iyice veriyorlar üstten çok daha aşağılardan toplamak için.
Bundan sonra naçizane tavsiyem ;beklentisi yüksek, temettü oranı yüksek,yeni yatırımları olan, karı artacak ve prim yapmamış kağıtlara yönelmek zaten bu ipuçları sert düşüşlerden en az etkilenen kağıtlar olarak göz kırpıyor. Şu da unutulmasın; mal düşüşlerde alırken kazanılır, yükselişlerde değil.
Herkese iyi geceler ve bol şanslar.

bahabor
05-07-2013, 23:36
bu borsa 93 binden 73 bine düşmeyi hak edecek ne yaptı. yüzde 22 düzeltme yetmedimi gayrı. parasal genişleme hemen azaltılsa bile sıfıra düşmeyecekki, azaltılsa bile sonuçta devam edecek ve piyasadaki para azalan bir ivmeyle ama sonuçta artmaya devam edecek. ah şu bernanke bi çıksa dese; işsizlik azalmadı parasal genişlemeyi kesecek bi durum yok. bende şu varantlarda batırdığım banka kredisinin yarısını kurtarabilsem ah ahh.

projektör06
05-07-2013, 23:45
Bu ikinizinde konuştugu sitem ettigi kişler kim politikacı neymiş? Politikacı... o adamlar yapması gerekeni söylemeleri gerekeni söylüyor tersi olsa dahi,,başbakan ne dedi benim borsada param yok çökerse altında sen kalırsın ben degil dedimi dedi.mesajını verdi. buradaki arkadaşlar stop seviyesini verdimi verdi detaylarıyla anlattı hepimiz okuduk...borsa çöktümü evet...nakite geçenler denizde parkta biz neredeyiz burada,,,KİMSEYE KIZMAYA O KADARDA HAKKIMIZ YOK..palada buna dahil,herşey bagıra bagıra göz göre göre geldi çünki.kendinize kızın
Sevgılı arkadasım ben bu piyasada kaybettım dıye bır sey soylemiyorum sadece kimler tarafından yönetildiğimizin iyi anlaşılması ve ona göre ne kadar tedbirli olmamız gerektiğini belirtiyorum.

Dermando
05-07-2013, 23:51
bu borsa 93 binden 73 bine düşmeyi hak edecek ne yaptı. yüzde 22 düzeltme yetmedimi gayrı. parasal genişleme hemen azaltılsa bile sıfıra düşmeyecekki, azaltılsa bile sonuçta devam edecek ve piyasadaki para azalan bir ivmeyle ama sonuçta artmaya devam edecek. ah şu bernanke bi çıksa dese; işsizlik azalmadı parasal genişlemeyi kesecek bi durum yok. bende şu varantlarda batırdığım banka kredisinin yarısını kurtarabilsem ah ahh.

Tüm Dünya ekonomisi Fed'in ağzına bakıyor. Perşembe Draghi parasal genişlemeye devam dedi, sonuç; açıklamadan sonra 2 kademe zor çıkan kağıtlar akşama yine tuz buz.

Haberler, ekonomi, bilanço ve beklentiler kısaca herşey anlık tepkiden öteye gidemiyor.

Ana trendi QE belirliyor. Musluğu açarsa yukarı, kısarsa aşağı, kapatırsa kriz. Borsanın tüm numarası bu.

Yeseniz de yemeseniz de büyük patron sofradan kalkınca açız. Masada altın şamdanlar , ipek örtüler, gümüş kaşık, bıçak,çatal olmuş ne fayda. Kazan kaynamayınca hepsi tırı vırı.

Estimation
06-07-2013, 00:01
Tekrar 77 tekrar 73 bıktırana kadar ky nin elinden malı alana Yada ky yi full malda yakalatana kadar devam olan yine kuzu gibi palanın eline bakan ky ye olacak bu borsa böyle bir belirsiz ortam

Romatoid
06-07-2013, 00:01
İyi akşamlar arkadaşlar,

Şu an Bloomberg TV yi izliyorum ve çok güzel bir yorum yaptı analist. Çarşamba yabancı net satım 200 milyon TL ve Perşembe net alım 100 Milyon TL.Yani 2 veriyorlar 1 alıyorlar. Aslında net bir düşüş var bunu çaktırmadan yedirerek yapıyorlar.
Tüm günün değerlerine bakıyorum bir kaç saattir. Hiç hoşuma gitmedi. Bankaların tamamı neredeyse tamamı günü en düşük yerlerinde ve yüksek işlem hacmi ile kapatmış. Çok mal vermişler bugün. En çok takip ettiğim HALKBANK çok yüksek işlem hacmi ile 2.arz fiyatı ile kapatmış bugün ve çok tehlikeli geldi bana çünkü nerdeyse 8 aydır 16 üstü hareket etti.
Her yükselişin ciddi mal verildiği gün olarak dikkat çekiyor. Mesela BIST %3 eksiyle kapattı ama DOW şu an %1 artıda...Yani piyasalar kötü değil biz kötüyüz. Şu da imkan dahilinde; şu an iyice veriyorlar üstten çok daha aşağılardan toplamak için.
Bundan sonra naçizane tavsiyem ;beklentisi yüksek, temettü oranı yüksek,yeni yatırımları olan, karı artacak ve prim yapmamış kağıtlara yönelmek zaten bu ipuçları sert düşüşlerden en az etkilenen kağıtlar olarak göz kırpıyor. Şu da unutulmasın; mal düşüşlerde alırken kazanılır, yükselişlerde değil.

Canim kardesim akintiya karsi ne kadar kurek cekebiliriz. Hisse ismi vermek istemiyordum ama yazacam artik cam grubundan sise ve trkcm bak bu sirketlerin tarif ettigin ozelliklerin 10 kati var ama olmuyor iste. Yabanci pozisyon aldigi kagidi yukseltiyor yada bizim dolandirici patronlar yada araci kurumlar. Saygılarimla
GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

egemen13
06-07-2013, 00:31
İyi günlerde Merkez Bankası başkanına sen dur ben konuşacağım diyen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan asıl şimdi çıkıp konuşmalıdır.
Merkez Bankasına zorla uygulattığı faiz politikasının altından kalkamayacak. İnat etmeye devam ederlerse ki edecekler daha önce yazdığım 62.000 fikrimin hala arkasındayım.. Yazık böyle ekonomi yönetilmez..
süper yoruma bile gerek kısaca canım türkiyem:bravo:

akdenizli15
06-07-2013, 00:37
İyi akşamlar arkadaşlar,

Yukarıdaki özelliklere sahip bir hisse var elimde 5 senedir yatıyor....

akdenizli15
06-07-2013, 00:43
Karanlık odaya girmeni hiç tavsiye etmem, ben girdim, pala bana girdi...Çıkarken arkama bile bakamadım...:)

Geçmiş olsun sn erkam76..Bu karanlık oda meselesini halen çözmedi, çözemedi SPK..
O kadarda şikayetler yazıldı..

Ağırlıklı ort.meselesi 01 temmuzdan itibaren yürürlüğe girdi ama zannımca o da çözüm olmadı..

Mesela dün garan a.o. sı 8,06 idi, 8,16 kapattı, sabah direkt 8,16-8,18 açtı..
Bugün garan a.o. sı 7,93 de kaldı ama 7,74 kapattı..bakalım p.tesi kaç açacak..normalde 7,92-7,94 açması lazım..

Kısaca SPK el atması lazım bu meseleye..

drcaner2001
06-07-2013, 00:47
ya yabancılar nasıl yapıyor bu kapanışı?? dax- dow tam bir bilen var mı?? Bizdeki bu karanlık oda- ağırlıklı ortalama sürüncemesi ni kim icad ediyor adamlarda yoksa??

drcaner2001
06-07-2013, 00:55
bugünkü rakanmalara bakıyorum garan-isc-halkbank -5 borsa -3, düne bakıyorıum +2 garan +4, bu ne yaa bu kadar hacimli kağıtlar bu kadar marjda oynar mı, bir acaiplik var,

akdenizli15
06-07-2013, 00:55
20.06.2013 tarihli DOLAR yorumum..

Şayet geçerse 2.20 hedef dahilindedir ..

Üstad, geçen haftaki yorumunuzda 78.100 olan hedefinizi 77.900 olarak revize ettiğinizi gördüm..birde dolar beklentilerinizinde yükseldiğini anladım..

Önümüzdeki hafta beklentileriniz, grafik ve yorumlarınız nedir, paylaşmış iseniz yeri nerededir.

Teşekkür ederim..

drcaner2001
06-07-2013, 00:56
aldım düştü, sattım gitti oldu tam

Demirci_Hacı
06-07-2013, 00:57
Üstad haklısın ama $ efendi çok baskı yapıyor palaya...

Sanki kapanış şelale hanımı ziyaret moduna dönecek gibi...

Eğer $ efendinin ateşi düşerse mevzu 180 derece dönüş yapar...

Sağlıcakla kalın....

Ben Şelale hanımı ziyarete gider diye bekliyordum bunlar adeta yatıya gitmişler... :)

adilyarad2
06-07-2013, 01:10
nasıl grafık eklıyoruz yardımcı olursanız cok sevınırım,
ınsert ımage , secenegını secıp upload edıyorum , pnp, veye jpeg formatında ama ınvalıd mesajı verıyor bır seymı atlıyorum

http://www.hisse.net/forum/entry.php?b=1033

Demirci_Hacı
06-07-2013, 01:14
Aceppp diyorum merkez TOMA'sı gelipte $ efendinin üstüne şöyle bol su sıkar mı ? :sarhos:

Yoksa bu seviyeler HAFTALIK olarak $ efendi için en yüksek kapanış olarak tarihe geçecek...

Hafta sonu Mısırı var, gezisi var, Suriyesi var....Merkez bu riski almak istemeyebilir...

Keşke 1,9650 den kapatsaymış....En azından haftalık tred direncinde kapattı derdik....Oranında üstüne kapatmış...

Bu tarihi kapanış karşısında Merkez TOMA'sı Gezidekiler kadar bonkör davranmamış....

Eeeeee demekki artık KAĞITLAR yeniden dağıtılacak...

Ben bu $ efendinin kapanışını çok önemsedim...Bunu dikkate alarak DAVRANACAĞIM...

Sağlıcakla kalın...

manif
06-07-2013, 01:33
http://666kb.com/i/cfjgzer5ubu16jevu.gif
seanslık xu100 grafiğinde PU'lar bağırıyor.
Sanırsam bankalarda kâr realizasyonu oluyor.
tuprs-kchol-sahol-tcell-enkai-ttkom tarzı kağıtlar endeksin ilk 73.000'e düştüğü yerlerin üzerindeler, buna karşılık bankalar daha aşağıda..
kağıt değişimi yapıp, biz cambazı bankalardan izlerken yandan dolanma durumu olabilir.
Bir tespitte arçelik-tofaş gibi kağıtlar biraz önden gidiyorlar.
hatta grafla gösterelim.
http://666kb.com/i/cfj6j9txuafvrswt6.gif
ayrıca 2011 Aralık ayında dolar yine böyle kafa kaldırdığında, endeks 48-49.000 lere gelmiş, mal alınmaz, burası batar denilen yerden 61-63.000'e bir tepki olmuştu.
benzeri bir süreci yaşıyoruz, bu film bir kere daha oynadı.
tobo olayına bir bakalım, çalışacak mı?
hisse pozisyonum yok, vob'da long kaldım haftasonuna...
Bu graflardaki pozitif uyumsuzluklar çalışırsa, bir kez daha 85-86 bölgesine gider miyiz diye düşünüyorum.
iyi geceler..

Filozof16
06-07-2013, 09:20
Keşke 1,9650 den kapatsaymış....En azından haftalık tred direncinde kapattı derdik....Oranında üstüne kapatmış...

Bu tarihi kapanış karşısında Merkez TOMA'sı Gezidekiler kadar bonkör davranmamış....

Eeeeee demekki artık KAĞITLAR yeniden dağıtılacak...

Ben bu $ efendinin kapanışını çok önemsedim...Bunu dikkate alarak DAVRANACAĞIM...

Sağlıcakla kalın...

evet..haklısınız...
kağıtların yeniden dağıtılacağını iddia eden bazı analistler de...
90 kuruş..hedeflerinin arkasındalar..

poplemon
06-07-2013, 09:48
tesekkrler taner abi

teşekkür ederim taner bey..

EÖG
06-07-2013, 10:23
Gercekten bankalar disinda cogu kagit sabit kaldi..bu düşüşün baska bir plani olabilir mi..

loruhlano
06-07-2013, 10:54
****Günaydın arkadaşlar *****Herkese iyi bir hafta sonu dilerim..... *****

http://666kb.com/i/cfjvf9qcqyvcdal53.png

loruhlano
06-07-2013, 10:56
http://www.turkishbulls.com/members/IndexSignalList.aspx?lang=en

http://www.bigpara.com/analiz/otomatik-al-sat/endeksler/

emirseyit
06-07-2013, 11:25
bugünkü rakanmalara bakıyorum garan-isc-halkbank -5 borsa -3, düne bakıyorıum +2 garan +4, bu ne yaa bu kadar hacimli kağıtlar bu kadar marjda oynar mı, bir acaiplik var,Dr.um yazdık ya yeni trend bu gibi artık , eski kumar kağıtları ile yer değiştiriyor BİST 10 ; top 10 da kağıdı olanları öncelikle en çok azalanlar arada sırada da en çok artanlar sayfasına bakmayı alışkanlık haline getirtirlerse hiç şaşırmam.Çünki kağıdın ederiymiş değeriymiş den öte kendi pozisyonları nezdinde para kazanabilmelerine kurguludur borsada ki bütün planları , onun içinde küçük yatırımcıyı alıştırdıklarının tersine olmadık zamanlarda beklenmedik şekillerde sürpriz çılgın projelere yönelebilirler.

loruhlano
06-07-2013, 11:26
ÖNÜMÜZDEKİ 2 AY >>> SON 5 YILDA 5 KEZ ÜST ÜSTE ++PERFORMANS VE --- PERFORMANSCILAR:
http://666kb.com/i/cfjw61wlvvhzfsbyf.png

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

http://666kb.com/i/cfjw6wmk3kpun0txj.png
http://666kb.com/i/cfjw75aezks5nu35z.png

emirseyit
06-07-2013, 12:33
Hürol hocam , benzer faydalı çizelgelerinizi daha sık aralıklarla görmek dileğiyle teşekkürler.Halka açık şirketlerin geçmiş sicilleri ne kadar çok gündeme getirilirse yatırımcının da o kadar çok bilinçleneceği aşikar.

egegoktug
06-07-2013, 13:11
http://www.hisse.net/forum/entry.php?b=1033

cok tesekkur ederım

serdalm
06-07-2013, 14:19
Petkimle alakalı detaylı bir grafik paylasabilirmisiniz.Bekleye bekleye bir hal olduk:what:

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

efra01
06-07-2013, 15:18
http://666kb.com/i/cfk24fe9aupeswop2.gif
PETKM cuma kapanışı itibariyle uzun vadeli H.Ortalaması(200) olan 2.78 in hemen altında seyretmekte..buralarda tutunamazsa(ki,zaten MACD;RSI;DI+ DI- ve Momentum göstergeleri de kısa vadeli aşağı trendinde olduğunu göstermeke) ilk etapta alt kanal desteği olan 2.50 lere kadar gerileme yaşayabilir..
şimdilik zor görünse de yukarı yönlü bir çıkış başlatabilmesi için(kısa vadeli aşağı trendini yukarı kırması için) 2.87 direncini iyi bir hacimle geçemesi ve üzerinde 2-3 gün kalması gerekli gibi durmakta..böyle bir çıkışta ise kısa vadeli dirençleri sırasıyla:
2.98
3.05
3.14
3.20
YTD
Selamlar..

Petkimle alakalı detaylı bir grafik paylasabilirmisiniz.Bekleye bekleye bir hal olduk:what:

serdalm
06-07-2013, 15:47
Tsk dostum çok saol.

dtfe
06-07-2013, 15:50
işctr alsam bende teknik yorum destek ve dirençler zahmet olmazsa teşekkürler şimdiden

jellat
06-07-2013, 18:25
Ne panik yaptınız :rolleyes: bu durumlar hep ky yi kıyma yapan durumlar Sakin biraz.Düşen elbet çıkar.Batmadikya.
Su borsaya bi uzun vadede bakamadiniz gitti.Panik zarar ettirir.

katılmamak elde deyil yazılarınıza gerçi tgtdt arkadaşımın dediği gibi 75000 bin altında mal tutmamak lazım diyor stoplast yapın diyor bize bayağı faydalı oluyor allah razı olsun kandisinden bu sefer heyicanamı geldim anlamadım 73400 lerden mal aldık hayırlısı bakalım ykbn bakalım önümüzdeki günlerde ne yapacak ytd

meceng
06-07-2013, 19:37
Dün duydum bloombergde bir analist konuşuyormuş 75000 in yada 77000 in üzerine atmalıymışız yoksa sıkıntı varmış..Bana bunlar çok saçma geliyor..
Benim Görüşlerim
*İstersen 80000 e at, haftalık kapanışlar yapmadıkça üzerinde kalamazsın, alçalan trende girmişsin..
*65000 72777 arasında dolansak bence daha iyi en azından 20 ve 40 ortalama düşer ve ağustosun ortasında toparlarız
*Anlayacağınız ortalamalar düşmedikçe bizim haftayı yükseklerde kapatmamız lazım ki tekrar trend yukarı dönebilsin(bence hayal)
*Bunu yapamayacağımıza göre birkaç hafta iyiyi ummamak gerekiyor benim şuanki görüşüm eylül ayına doğru bir toparlanma olabilir ancak,avrupada da durum biraz bizimkine dönmeye başladı nitekim onlarda trend aşağıya döndüğünde daha kısa sürecektir

Bunlar işin teknik kısmı, süreç masallarının bittiği , sınırların karıştığı, doların yükseldiği, ermenistanın kaşınmasını daha hesaba katmıyorum bile,

Allah korusun büyük bir sıkıntı olmadıkça yine de bunlar azalan trendi hızlandıracaktır bu açıdan bakarsak problem yok her şey olması gerektiği gibi..

meceng
06-07-2013, 19:48
Bu durumda eylüle(şimdi ki hesabıma göre) kadar benim yapacağım şey pusup izlemek, ya virüs gibi toplanan hisselere yapışacağım fırsat kollayacağım, yada günlük saatlik oynayacağım..

Gün içinde zamanım olmadığı, komisyonumunda fazla olması nedeniyle saatliği geçtim, tek yapabileceğim bazı haftalarda günlük düşünmek..

Bunun için günlük takvimede iyi bakmak lazım, ayrıca pzrtesi ve salı da ekside kapatırsak tepki amacıyla 4. günde eksi olmaz diye endeks kağıtlarına bakacağım..

Sanırım perşembe amerikada yeni veriler açıklanacak risk almadan salı akşamı itibariyle verdiğim çarşamba tutturabildiğim hisseleri perşembe elden çıkaracağım..

Bunlar söylediklerim gerçekleşirse bu süreçte uygulamaya çalışacağım taktikler..Bunun dışında param likit fonda hep hazır duracak, belki zamandan ve enflasyondan biraz kaybedeceğim ama bu şekilde çok risk almayacağım..haftalıkta yaz sonunda istediğim yerlere gelecek gibi olursa kağıtları toplayacağım.. umarım şubata kadar yükselen trendde toplamaya devam edeceğim

Bunlar istediğim şeyler..

emirseyit
06-07-2013, 19:59
Gercekten bankalar disinda cogu kagit sabit kaldi..bu düşüşün baska bir plani olabilir mi..Ta mayıs ayında ki düşüşün ilk iki gününde canına okudular diğerlerinin.Düşüşleri o kadar sert yapıyorlarki stop mtop hak getire , endeks 1-2 bin puan düşüyor bir bakıyorsun hisseler 7-8 kademe aşağıda ; ama yükselirken endeks 3 bin puan çıksa , bankalar ve bir kaç istisna sanayi hissesi hariç diğerlerine bakarsan çoğunluğu bir kademe az bir kısmı da kerhen iki kademe çıkardı.Geçmiş 10 yılda ki resim hep bu şekilde , dolayısıyla diğerlerinin artık bankalar kadar düşmemesi beklenir normal bir durum.

meceng
06-07-2013, 20:15
Ta mayıs ayında ki düşüşün ilk iki gününde canına okudular diğerlerinin.Düşüşleri o kadar sert yapıyorlarki stop mtop hak getire , endeks 1-2 bin puan düşüyor bir bakıyorsun hisseler 7-8 kademe aşağıda ; ama yükselirken endeks 3 bin puan çıksa , bankalar ve bir kaç istisna sanayi hissesi hariç diğerlerine bakarsan çoğunluğu bir kademe az bir kısmı da kerhen iki kademe çıkardı.Geçmiş 10 yılda ki resim hep bu şekilde , dolayısıyla diğerlerinin artık bankalar kadar düşmemesi beklenir normal bir durum.

22-24 mayıs arası kritikti.. Burada risk almayan proflar stoplarını zaten yaptı..Ondan sonraki bölüm riskti, riskli bölge olunca tabiki stoploss ta zor oluyor, ardından tepki gelir mi tahmin etmekte güç oluyor..

(Haftalık kapanış aşağıya yönelik olacağı çok büyük ihtimal olduğunda stop yapmalıydınız)

loruhlano
06-07-2013, 20:42
http://666kb.com/i/cfkacfqkjh3bcrvrm.png
QQE VE TRIX HAFTALIK TA TATSIZ...!!!! ONLAR YUKARI KESMEDEN RAHAT YOK..!!!!!
(GRAFİKTE SON 2 GÖSTERGE)

QQE Quantitative Qualitative Estimation ( Periyot, SF )
RSI indikatörü üzerinde, çok çeşitli hareketli ortalamalar uygulayarak elde edilen bir indikatördür. Fast ve Slow olmak üzere 2 çizgi getirir. Ayrıca indikatör seviyesi vardır ve değeri ‘50’ dir. Al sat sinyali için önerilen şudur :
Her 2 indikatörün de seviyesi 50’nin altında iken, mavi çizgi, kırmızıyı yukarı keserse AL sinyalidir.
Her 2 indikatörün de seviyesi 50’nin üstünde iken, kırmızı çizgi, maviyi yukarı keserse SAT sinyalidir.

http://666kb.com/i/cfkb235fsl64f8sk2.png
Haftalık da Endeks yükselirken QQE indikatörü olumsuz sinyali vermiş...!!!85000 Endeks yukarısında morali bozulup, negatif sinyali vermiş, endeksteki atak sonrasında da hep negatifte kalmış...verdiği karardan vaz geçmemiş.....:)) Trix de ondan aşağı kalmamış..QQE ile nerdeyse aynı zamanda kafayı aşağı çevirmiş, Endeks 91000/92000 civarında Trix yukarı bir deneme yapar gibi olup, o da vazgeçmiş....

loruhlano
06-07-2013, 21:19
http://666kb.com/i/cfkba0j5iu7qoxzf6.gif

Günlükte ise düşüşe rağmen hem QQE, hem de TRIX, Endeks 77000 e tırmanırken verdikleri Pozitif karardan henüz vaz geçmemişler...Karar aşamasındalar....

akdenizli15
06-07-2013, 21:24
Son grafik çok ilginç geldi, hürol abi...bir tuzak mı acaba.?

loruhlano
06-07-2013, 21:27
Son grafik çok ilginç geldi, hürol abi...bir tuzak mı acaba.?

Bu durumu anlayabilmek şu aşama da çok zor...Haftalığın durumu belli (Negatif), günlük çabalıyor fakat dış ve iç piyasalar buna izin de vermiyor....

Yabancı güçler; siyasi ve ekonomik yeni oluşumlar, yapılanmalar içindeler....Türkiye de bu yapılanmaların direkt merkezi durumunda...Doları aşağı bırakmayan JP Morgan Bank dan da bazı gerçekler anlaşılıyor.....

emirseyit
06-07-2013, 21:28
22-24 mayıs arası kritikti.. Burada risk almayan proflar stoplarını zaten yaptı..Ondan sonraki bölüm riskti, riskli bölge olunca tabiki stoploss ta zor oluyor, ardından tepki gelir mi tahmin etmekte güç oluyor..

(Haftalık kapanış aşağıya yönelik olacağı çok büyük ihtimal olduğunda stop yapmalıydınız)Keçiyi yardan uçuran bir tutam ot derler ya bizimkisi o misal sayın meceng .Yoksa teknik sat verdiğinde zaten hisseye çökülmüş oluyor anlatmak istediğim oydu.Hoş asıl olan teknik sat vermeden ağaların ne zaman satışa geçebileceklerini anlamak , esasında borsayı anlamışsanız buda hiç zor değil.Grafikleri ve bilumum teknik analizleri atın çöpe ,sonuçta hepsini çizen para.Faizler iyice düştü , artık borsa hariç parayı değerlendirecek hiç bir enstrüman kalmadı algısı vatandaşa yerleşip 2.not artırımı ile de hayaller tavan yaptığında hatırı sayılır yerli sermaye girişi olduğu aşikardı.Bizim patronlar böylesi yüklü paralara dayanamaz ve o sermayeleri öğütmeden de rahat edemezler ,bu gerçeği bilen ve uygulayabilenler kendi stoplarını teknik çizmeden koymuşlardır zaten.

Bu kapsamda borsaya artık yeni bir baharın gelmesi ancak o hisselerin ağalarına teslimi ile mümkündür , yoksa hisseler verilmedikçe ölmüş eşek fiatına kadar düşürür de düşürürler.Maalesef kumar borsaları böyle işlemektedir , borsa denen bu sanal aleme yanlış zamanda(yani hisse alışları her şey güzelken değil her şey berbatken yapılmalıdır) ve hele de ileride ihtiyacınız olabilecek bir parayla girmişseniz realitede sonuçları çok acıtıcı olabilmektedir.

Dermando
06-07-2013, 21:32
Benden 1 lot bile çalışmaz, borsadan inanılmaz soğudum, düşüşün daha kaç ay süreceği belli değil. Belki 6 ay belki 1 sene.

Bakalım pazartesi endeks yükselecek mi yoksa düşecek mi; Bul karayı al parayı.
Borsayı bu hale getirenler utansın. Böyle yatırım mantığı olmaz. Şirket büyürken hissemin değeri de artmalı ama nerdeee!

Para basılmayınca hissem çöp olacaksa bu işlere hiç bulaşmam artık. En azından nakitte kafam rahat olur, hergün stres yaşamam.

loruhlano
06-07-2013, 21:38
http://666kb.com/i/cfkbormh43dptwec2.gif
AYLIKTA ENDEKSTE 23000 PUANLIK ESNEMEYE KARŞIN, TRIX DURUMA HENÜZ ALDIRIŞ ETMEMİŞ...FAKAT QQE BİRAZ GEÇ DE OLSA KAFAYI AŞAĞI ÇEVİRMİŞ...

(Ağustos ayının ilk 2 haftası 6 aylık bilançoların geliş zamanı...Bazı hisselerin fiyatları yeni bilançolara göre yeni bir şekil alabilirler...Bu şekil alma insider tradinge göre bilanço gelmeden de başlayabilir>> Negatif ya da Pozitif yönlü......) ( Bazı hisseler de başlamış da olabilir, bizim bu durumdan haberimiz olmadığından dolayı, farklı yorumlayabiliriz....)

akdenizli15
06-07-2013, 21:43
Para ve Pala tekniği bozar derler abi, belki hepsini yukarı çevirebilirler...:)

Tabii bizimkisi bir umut...

loruhlano
06-07-2013, 21:54
http://666kb.com/i/cfkc6lhpz73bmjr0y.png

b_g
06-07-2013, 21:56
Dünkü görüntü berbattı. Neredeyse tüm bankalar yüksek hacimle en düşük yerlerinden ve daha da kötüsü ortalamalarının çok altından kapattı. Buna sanayi şirketleri de uydu. Çarşamba düşüşte sanayi daha iyi durabilmişti.
Neredeyse 1 haftadır Cuma saat 15:30 ABD tarım dışı istihdam verilerine milleti kitlediler. Veriler iyi gelmesine rağmen satışlar hızlandı!!!!
DOW iyi kapattı dün gece sorun bizde bence. Bi yeri hedef yapmış borsa ve oraya indirecekler. Sonra alttan al tekrar üstten ver. 5 yıldır ben ezberledim artık bu filmi. Biz büyüyen ekonomiyiz, 3. havalimanı, 3. köprü falan bunlar hikaye. Yabancı verir acımaz. Bu nedenle Perşembe günü nakite geçtim ve dün almayı düşündüm ama gel gel yapıp mal verdiklerini görünce vazgeçtim. Ben bu kadar satış yaptıklarının hemen ardından hemen yükseleceğini düşünmüyorum. Tepki alımları olacaktır ve kısa yükselişler ama bu gel geldir. Hacimsiz düşüş olduğu sürece ben alıcıyım bunu bekliyorum.
Herkse bol kazançlar.
Yatırım Tavsiyesi değildir.

akdenizli15
06-07-2013, 21:58
Hisse Adı Garan İsc Akbank Halkbank Kchol Endeks
En Yüksek Fiyatı 11,35 7,80 10,5 21,80 11,85 93.398
Bugünkü Fiyatı 7,74 5,28 7,34 15,15 9,24 73.311
Fark 3,61 2,52 3,16 6,65 2,61 20.087
Yüzde Oran 0,3181 0,3231 0,3010 0,3050 0,2203 0,2151

Yukarıda bazı banka hisselerinin ve bist100 ün en yüksek fiyatı ile bugünkü fiyatları arasınaki fark ve yüzdeler mevcut, endekse göre çok düşmüşler...

bawer
06-07-2013, 22:06
Dünkü görüntü berbattı. Neredeyse tüm bankalar yüksek hacimle en düşük yerlerinden ve daha da kötüsü ortalamalarının çok altından kapattı. Buna sanayi şirketleri de uydu. Çarşamba düşüşte sanayi daha iyi durabilmişti.
Neredeyse 1 haftadır Cuma saat 15:30 ABD tarım dışı istihdam verilerine milleti kitlediler. Veriler iyi gelmesine rağmen satışlar hızlandı!!!!
DOW iyi kapattı dün gece sorun bizde bence. Bi yeri hedef yapmış borsa ve oraya indirecekler. Sonra alttan al tekrar üstten ver. 5 yıldır ben ezberledim artık bu filmi. Biz büyüyen ekonomiyiz, 3. havalimanı, 3. köprü falan bunlar hikaye. Yabancı verir acımaz. Bu nedenle Perşembe günü nakite geçtim ve dün almayı düşündüm ama gel gel yapıp mal verdiklerini görünce vazgeçtim. Ben bu kadar satış yaptıklarının hemen ardından hemen yükseleceğini düşünmüyorum. Tepki alımları olacaktır ve kısa yükselişler ama bu gel geldir. Hacimsiz düşüş olduğu sürece ben alıcıyım bunu bekliyorum.
Herkse bol kazançlar.
Yatırım Tavsiyesi değildir.

Aynen... ben de gün boyu bankaları izledim her minik tepkiye devasa mal verdiler ve ancak bu kadar açık mal verilir.
Daha öncekilerde biraz örtülü yaparlardı, demekki şimdi açık açık yapmaktan çekinmeyecek duruma gelmişler.
Dibi buluncaya kadar dikkatlice sadece izlemek daha mantıklı bana göre, zaten 75 ler Taner bey'in de belirttiği gibi kırmızı çizgiydi. Ben de şahsen %50 temele bağlı hisse taşıyorum, o da doğru değil ama tam kopamıyoruz.

akdenizli15
06-07-2013, 22:07
http://n1307.hizliresim.com/1c/6/pz0h6.png (http://bit.ly/c25MCx)

Buda benim amatör grafiğim...

akdenizli15
06-07-2013, 22:14
Buda ters grafik, macd dikkat...

http://s1307.hizliresim.com/1c/6/pz0qt.png (http://bit.ly/c25MCx)

Jim_Beam_Black
06-07-2013, 22:14
Hisse Adı Garan İsc Akbank Halkbank Kchol Endeks
En Yüksek Fiyatı 11,35 7,80 10,5 21,80 11,85 93.398
Bugünkü Fiyatı 7,74 5,28 7,34 15,15 9,24 73.311
Fark 3,61 2,52 3,16 6,65 2,61 20.087
Yüzde Oran 0,3181 0,3231 0,3010 0,3050 0,2203 0,2151

Yukarıda bazı banka hisselerinin ve bist100 ün en yüksek fiyatı ile bugünkü fiyatları arasınaki fark ve yüzdeler mevcut, endekse göre çok düşmüşler...

Şu an ne düşündüğünüzü az çok tahmin edebiliyorum, bankaların fazla ucuzladığını düşünüyorsunuz, ayrıca grafiklerde üst taraflarda epey büyük boşluklar oluştuğunu görüyorsunuz, bu boşluklar mutlaka kapanacaktır diye umuda kapılmak da olası... Oysa işe bir de şu yönden bakmakta fayda var; elbette sanayi şirketleri de faize ve kura duyarlıdır ama bu duyarlılık sadece bilançonun pasifiyle ilgilidir, borçların durumu belirsizlik yaratır, öte yandan bu şirketlerin aktifinde mallar var bunları bir şekilde satarsa elde ettiği parayla borçları çevirip yılı iyi kötü kapatır...

Oysa bankaların aldığı-sattığı bütün şey para ve paranın fiyatı da faiz ve kur. Şimdi bankalar parayı kaçtan alsın ve kaça satsın bunu bilemiyor? Bu belirsizlik ne zamana kadar sürecek onu da bilemiyor! Ayrıca faizlerin kalıcı yükseldiğini düşünün, ellerinde milyarlarca liralık tahvil portföyü var, tahvilin üzerinde %7 faiz yazıyor piyasada faiz %9 kim alır bu tahvili??

Velhasıl bu ortamda durumu en kritik şirketler bankalardır, elbette hepsi battı mahvoldu gibi bir durum yok ancak belirsizliğin yükü en çok onların sırtındadır, dolayısıyla bu hisselerin fiyatı ucuz ya da pahalı demeden önce bence ciddi bir süreyi analize ayırın, olayı her boyutuyla değerlendirin...

Yatırım tavsiyesi değildir..

b_g
06-07-2013, 22:25
Şu an ne düşündüğünüzü az çok tahmin edebiliyorum, bankaların fazla ucuzladığını düşünüyorsunuz, ayrıca grafiklerde üst taraflarda epey büyük boşluklar oluştuğunu görüyorsunuz, bu boşluklar mutlaka kapanacaktır diye umuda kapılmak da olası... Oysa işe bir de şu yönden bakmakta fayda var; elbette sanayi şirketleri de faize ve kura duyarlıdır ama bu duyarlılık sadece bilançonun pasifiyle ilgilidir, borçların durumu belirsizlik yaratır, öte yandan bu şirketlerin aktifinde mallar var bunları bir şekilde satarsa elde ettiği parayla borçları çevirip yılı iyi kötü kapatır...

Oysa bankaların aldığı-sattığı bütün şey para ve paranın fiyatı da faiz ve kur. Şimdi bankalar parayı kaçtan alsın ve kaça satsın bunu bilemiyor? Bu belirsizlik ne zamana kadar sürecek onu da bilemiyor! Ayrıca faizlerin kalıcı yükseldiğini düşünün, ellerinde milyarlarca liralık tahvil portföyü var, tahvilin üzerinde %7 faiz yazıyor piyasada faiz %9 kim alır bu tahvili??

Velhasıl bu ortamda durumu en kritik şirketler bankalardır, elbette hepsi battı mahvoldu gibi bir durum yok ancak belirsizliğin yükü en çok onların sırtındadır, dolayısıyla bu hisselerin fiyatı ucuz ya da pahalı demeden önce bence ciddi bir süreyi analize ayırın, olayı her boyutuyla değerlendirin...

Katılıyorum ve bir şey eklemek istiyorum Şu an faizlerin artması bankalar için kötü ve maliyetler yükseliyor. Son FED açıklamaları neticesinde bunun etkileri bu ay gelmeye başlayacak 2. çeyrek bilançolarına değil 3. çeyrek bilançolarına yansayacak yani demek istediğim şu an düşüyor çünkü bu fiyatlanıyor. 1. çeyrek müthişti bankalar için ve çok yüksekten malı verdiler , 2. çeyrek de 1. çeyrek gibi olmasa da iyi gelecek ama 3. çeyrek 2. çeyreğin aşağısında olacak kuvvetle muhtemel. Ama şunu da belirteyim bankalar da mutlaka buna karşılık verecek yani komisyonlar, kredi oranları da artacaktır. Çok da abartmamak lazım yine banka bankadır ve alım yerime yaklaştı bir çoğu. Buradan bir miktar daha düşüş bekliyorum ama %25-30 düşüş değil tabiki. Borsanın bankalara eşit olduğunu da unutmayalım ve yabancının ilk alacağı da banka kağıdıdır.

meceng
06-07-2013, 22:26
Abd'de veriler iyi gelirse tabiki satışlar olacak borsalar düşecek arkadaşlar. İşler iyi giderse tahvil alımlarını azaltacaklar bu da doların yükselmesi demek..avrupada birgün önce tam tersi yaşandı euro düştü..Neticede avrupada doğru hamlelerle karşılık veremiyor abd tüm piyasaları krize sürüklüyor

Perşembe günkü verileri yine iyi gelirse yine düşüş olacaktır, pzrtesi salı çarş düzelirse acele etmeyin yani..

akdenizli15
06-07-2013, 22:31
Altın...

http://www.borsagundem.com/haber/rogers_dan-altin-yorumu/403236

akdenizli15
06-07-2013, 22:32
Ah patronlar ah..

http://www.finansgundem.com/haber/en-fazla-hisseyi-hangi-patron-aldi/403213

akdenizli15
06-07-2013, 22:34
http://www.finansgundem.com/yazar/yeni-donemin-hisseleri/402009

loruhlano
06-07-2013, 22:50
İki şirketini halka açtı,arkasından iflasa sürüklendi...!!!!!!!!!

Etiler Marmaris Büfe ve TGS Dış Ticaret'i halka açtıktan kısa bir süre sonra Tanrıverdi, iflasa süreklendiğini açıkladı.

http://www.borsagundem.com/haber/iki-sirketi-halka-acti-iflasa-suruklendi/398811

(SPK ve BİST yönetimleri de bu tezgahı yedi!!!!!!! maalesef........)

akdenizli15
06-07-2013, 23:02
Adam bilmiş....

http://www.bigpara.com/haber-detay/bigpara-uzman/gunun-ozeti-tarim-disi-istihdam---/876660/

devletmemuru
06-07-2013, 23:16
Şu an ne düşündüğünüzü az çok tahmin edebiliyorum, bankaların fazla ucuzladığını düşünüyorsunuz, ayrıca grafiklerde üst taraflarda epey büyük boşluklar oluştuğunu görüyorsunuz, bu boşluklar mutlaka kapanacaktır diye umuda kapılmak da olası...

sn jimbeamblack bahsettiğiniz boşluklara bende dikkat ettim ve biraz araştırınca ilginç birşey farkettim. bir siteden alıntılıyorum:

Ölçüm Boşlukları (Runaway Gaps)
Fiyatların devam eden bir trendin dinlenme aşamasının sonlarında boşluk bırakarak trend yönünde devam etmesi sırasında ortaya çıkarlar. Boşluklar hızlı ve dik yükseliş veya düşüşlerin yönünde meydana gelmekte ve bu boşluklar fiyatın yaklaşık olarak daha ne kadar bu yönde gidebileceğini belirler.

Bir ölçüm aralığı verilebilecek bir hedefe olan mesafeyi ölçmek için kullanılır. Fiyat hareketinin başladığı yerden ölçüm aralığına kadar kat edilen mesafe bundan sonra ölçüm aralığından itibaren uygulanarak hedef fiyat belirlenir. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi fiyat hareketinin başladığı noktadan ölçme boşluğuna kadar olan mesafe, boşluktan sonraki fiyattan itibaren aynı mesafede çizilir. Böylece bir sonraki hareketin boyunu ölçmüş oluruz.

Ölçüm Boşlukları’nın kısa sürede kapanma olasılığı zayıftır.Boşluğun işlem hacmi ile desteklenmesi trend devamlılığını destekler.

Bir trendin içinde birden fazla ölçüm boşluğu oluşabilir. Bunlara seri ölçüm boşlukları denir. Bunların her biri bir sonraki hareketin boyunu ölçmek için kullanılabilir.

Alıntıdır..

bu bilgi bana ilginç geldi çünkü bırakılan boşluklar yukardaki tanıma uyuyor sanırım. yinede daha bilgili ve deneyimli teknikçi arkadaşlarda yorumlarsa iyi olur diye düşünüyorum...

DOGOCU BEY
06-07-2013, 23:56
XU100 04.07.2013 SATMA 75.670, 73.111,80 -2.558,30 -3,38 hocam gerçi gezi olayları karışık nerelerden tepki verebilir saygılar.

loruhlano
07-07-2013, 00:18
Yükselişte de daha aşağılarda bir kaç gap bırakıldığı gibi, düşüşte de benzeri yaşanıyor.....Yükselişte de geride kalanlar aylar geçmiş olmasına rağmen henüz doldurulmadı..(O zamanda 1-2 ay, acaba geriye dönüş olup dolduracaklar mı diye tereddütler oluşmuştu...)

TGDTGD
07-07-2013, 00:35
Cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 00:35

Bu başlığı şu anda 64 kişi okumaktadır. (27 üye ve 37 ziyaretçi)

İyi bişey mi kötü bişey mi karar veremedim :düsün:

emirseyit
07-07-2013, 00:36
Arkadaşlar malum BES fonları devreye gireli 6 ayı geçti.BES in hisse ağırlıklı fonlarının alış yaptığı hisselerin bilahare piyasa da çöktüğü söyleniyor (zaten üç kağıt dönmese şaşardım) ! Bu konuyu incelemişliği doğruluğu hususunda bilgisi olan var mıdır ?

Halil64
07-07-2013, 00:55

İyidir iyi... :)

trade09
07-07-2013, 00:59

ramazanda sahur vakti gör sen buraları :he: su satsan peynir ekmek gibi gider abi :oley:

cafer76
07-07-2013, 01:01
Arkadaşlar malum BES fonları devreye gireli 6 ayı geçti.BES in hisse ağırlıklı fonlarının alış yaptığı hisselerin bilahare piyasa da çöktüğü söyleniyor (zaten üç kağıt dönmese şaşardım) ! Bu konuyu incelemişliği doğruluğu hususunda bilgisi olan var mıdır ?

u30-50 temettü ağırlıklı hisselere basıyorlardır ama onlarda o kadar çökmediler esasen. bide hisse ağırlıklı seçerken bese katılan kişi ben hisse seçeceğim arkadaş derse onlar üzerinden alım satım yapıyorlar. kaç kişi demiştir ki acaba..

TGDTGD
07-07-2013, 01:05
http://www.izlesene.com/video/taksimde-eli-satirli-adam/6995489

http://www.izlesene.com/video/eli-satirli-palali-adam-kim-taksim-gezi-parki-su-savasi/6995546#

Bu görüntünün yaşandığı bir ülkede borsa çıksa ne olur, inse ne olur...

İyiye gitmiyoruz..

Yabancı bunları görüyor...

75.000 üstünde olumlu görüyordum artık 77.777 üstünde 2 kapanış yapmadığı sürece borsadan uzağım arkadaşlar...

Başbakan ve hükümet kontrolü bana göre gün geçtikçe kaybediyor/kaybetmeye devam edecek.. Seçimlere kadar tatile çıkmakta fayda var galiba..

Zaten endeks temmuz ayını 75.000 puan üstünde kapatamaz ise aylık grafiklerde SAT verecek. Bu düşüş trendini başlatacaktır...

TGDTGD
07-07-2013, 01:11
Mal taşımamak lazım...

Arada sırada günlük tradelerle idare etmek lazım...

trade09
07-07-2013, 01:13
Mal taşımamak lazım...

Arada sırada günlük tradelerle idare etmek lazım...
o zaman bizde kumbara topiğine akar bilgi birikimimizi arttırırız :he:

adilyarad2
07-07-2013, 01:14

İmzamı da bunun için değiştirdim...:)

TGDTGD
07-07-2013, 01:15
Mesela cuma günü amerika verileri sonrası 75.000'den aşağıya 73.000'e kadar bastılar...

Son 1,5 aydır günün en düşüklerinde kapanışlar yapıyoruz çoğunda, kapanış seanslarında en dipten alım fırsatları veriyor pala..

Bir gün sonra 3-5 kademe yukarıdan açıyorlar.

Cuma garanti seans içinde en düşük 7.78 görmüştü kapanış seansında 7.74 kapattı. Kapanış seansında alım gönderen bir yatırımcı pazartesi 3-5 kademe yukarıdan tepkiyle malı satar herhalde... Yüzde 1-2 kazanç demek

TGDTGD
07-07-2013, 01:17

İmzamı da bunun için değiştirdim...:)

Kumbara ayrı arkadaşlar o uzun vadeli bakış açımısı geliştiren bir topik olacak.. Ana günlük bakmıyorum... Orada küçük teknik ve temel bilgilerle insanların borsayı sevmesini hedefliyorum..

Bu arada ikinizde o topiği çok seviyorsunuz farkındaym :he: Gerçi biraz kopya çekme girişimleri oluyor ama olsun :he:

loruhlano
07-07-2013, 01:31

Her hissenin bir spekülatörü, hatta bazen 3-4 hissenin bir spekülatörü olduğunu biliyoruz...Mesele şurda ; Emeklilik fonu, speğin elindeki hisse de alışa geçiyor, spekülatör bu işe nasıl bakıyor ??? Danışıklı bir hareket mi yoksa kademeleri silip süpüren bir fon hareketi mi oluyor ?????

Spekülatör, kendisinin uygun görmediği bir fon girişine nasıl bakar ???? Bir çok muamma var.....

Emeklilik fonları endeksin oldukça yüksek seviyelerinden alış yaptılar, bunu bilinçli mi yaptılar, yoksa hükümetin zorlamasıyla mı ?????

Benim takip ettiğim bir kaç hisse de; emeklilik fonlarının 1-2 ay evvel satın aldıkları hisseleri %15-20 zararla sattıklarına şahit oldum....Şayet bu durum böyleyse, bu fonların başında iyi yöneticiler ve analistler yok mu ???? Milletin emeklerini heba etme gibi bir düşünceleri olmasa gerek.....

Şu da bir gerçek, daha önceki iletilerimde de belirtmiştim, Bir aracı kuruluşun hisse fon yöneticisinin çok başarılı yönettiği bir fona, bir yıl sonunda % 205 getiri sağladıktan sonra başına gelen olaylar ve dışlanmalar.........İşin bir de bu gerçeği var.......

dannyarcher28
07-07-2013, 01:32
Bilmem bana katılır mısınız GYO şirketlerine ait hisselerin uzun vadeli yıldızlarının parlayabileceğini düşünüyorum.Son zamanlarda VKGYO TRGYO DGGYO gibi hisseler yukarı ciddi ataklar yaptı.

loruhlano
07-07-2013, 01:43
Bilmem bana katılır mısınız GYO şirketlerine ait hisselerin uzun vadeli yıldızlarının parlayabileceğini düşünüyorum.Son zamanlarda VKGYO TRGYO DGGYO gibi hisseler yukarı ciddi ataklar yaptı.

Bunlar göze batanlar...Bir de batmayanlar var....Farklı beklentileri olan GYO lar da var......Mesela Halk GYO gibi...Belki orta ve uzun vadeli ama, yazdığınız gibi........:) GYO lardaki haftalık CİTİ ve DEUTSCHE giriş/çıkışlarını iyi takip etmek gerekiyor....

dannyarcher28
07-07-2013, 01:44
2.Çeyrekte (Nisan-Haziran) Kurumsal Yönetim Endeksi %6,1 değer kaybetti.Aşağıdaki hisseler endeksin üzerinde performans sergilemiştir.Fiyatlarındaki yüzdelik değişimler belirtilmiştir.TRGYO yu son dönemde yaptığı atak yüzünden ekledim.

Dggyo 127.37
ykgyo 13.43
avgyo 8.00
mrgyo 4.08
tsgyo 3.49
vkgyo 0.84
atagy 0.00
ısgyo -2.10
ekgyo -4.56
hlgyo -4.69
trgyo -6.18

Kaynaklar:
http://tr.investing.com/indices/ise-real-estate-inv.-trusts
http://www.denizyatirim.com/Default.asp?ViewType=ExpertAnalysis

loruhlano
07-07-2013, 01:52
http://666kb.com/i/cfki7tyif5n1b2aoi.jpg

çobanyıldızı
07-07-2013, 02:32
http://666kb.com/i/cfkj5hiu67kowol34.jpg
İstanbulTİCARET

REAL_PEREST
07-07-2013, 02:55
abilerimiz ustalarımız yeterince yazıp çiziyor ve engin bilgileriyle hepimize ışık tutuyor emekleri için hepsine teşekkür ederim.
Naçizane analiz ve tahminimi paylaşmak istedim.

Başka hiçbir göstergeye bakmadan basitçe sadece STO göstergesine bakarsak ve 14.06.2013 ten itibaren hiç yanıltmamış.
STO şu an satta ilk etapta
69.800 ler den tepki vermesini bekliyorum orda tutunamazsa 67.300 ler den yukarı dönüp 74.500 ler görülebilir.
tabi bu olası senaryolardan biri .
Taner Bey e katılıyorum mal taşımak yürek ister bunun yerine vur-kaç için daha uygun bir zemin var.
STO ne zaman yukarı dönerse diğer göstergelerde destekliyorsa VUR , STO ne zaman ki zirvede başka hiçbir göstergeye bakmadan KAÇ:he:
Mal taşımak için 78.500 üstü görmek lazım.

http://img487.yukle.tc/images/5803imkbtahmin.png (http://bit.ly/V0BZqe)

itclegacy12
07-07-2013, 09:09
Merhaba Arkadaslar,

ilk once Taner Bey'e katkilarindan dolayi tesekkurler. Bu tur akilci kaynak ve yorumlarla bizlerin dogru yatirim yapmasini sagliyorlar. Ancak ben son 6 ay icinde kendi yaptigim tradeler acisindan teknik analiz indikatorlerini inceledigimde (ki Elliotwave analizlerinin en guclu savunucusuydum) malesef hepsinin fiyat hareketlerinin arkasinda kaldigini ve yon tahmini yapmakta yuksek yuzdeli ihtimal yaratmadigini gerek BIST'de gerekse daha cok tercih ettigim CFD ve Futures'larda gordum. O yuzden yurtdisinda bircok kaynak taradim ve abonelikler aldim. Bunun sonucunda da odagim bu fiyatin gucu ya da zayiflagini nasil bilebilirim oldu. Bunu da "Point & Figures" analizinde buldum ve sonuclar kazanc miktarimin daha yuksek oldugunu da gosterdi. Bu grafikler zamansal olmayip sadece fiyatlarin degisimine ve buna gore olusan yapilara odaklanir. Bu sistem trend, destek ve direncleri rahatlikla bulabilir ve trade ya da yatirim yapmadan stop-loss'larinizi da otomatikman bir gun oncesinden belirleyebilirsiniz. Sirf fiyatin gucunu gosterdigi icin yanilma payi cok dusuktur. Malesef BIST icin endeks bazinda baska bir kaynak bulamadim baska bir site var ancak aboneligi bayagi pahali.
Buna gore size iki tahminde bulunacagim.
1. http://stockcharts.com/def/servlet/SC.pnf?chart=$XU100,PLTBDANRBO[PA][D20130706][F1!3!!!2!20]&pref=G sitesindeki Gunluk grafik incelendiginde asagi trendin yukarida 92.500'de basladigi ve devam ettigi goruluyor ancak 71.000'lerde baslayan yukselis hareketinin devami icin 75500 gecilerek 80500 lerde de yukselisin artik basladigi teyit edilebilir. Buna gore de dusen bir piyasa da oldugumuz aciktir. Daha dusuk zaman periyodlkarina da bakarak yonun su an icin yukari oldugu anlasilabilir bunun icin stoploss 70.000'dir.
2. http://stockcharts.com/def/servlet/SC.pnf?chart=$XU100,PLTBWANRBO[PA][D20130706][F1!3!!!2!20]&pref=G Haftalik grafiklerde ise 76000 gecilmedigi surece yine yon asagidir. Gunluk ve haftalik grafikler 80500'u onemli bir hale getirmistir.

Dolayisiyla 80.500 seviyesi gecilmeden kendinize endeks bazinda alim yapmaminizi ancak daha dusuk zaman araliklarinda yukari yonlu tepkilere 70.000 stop olmak uzere trade yapmaniz mantikli olacaktir.

Fiyatin hareketlerini direkt olarak algiladiginiz bu tur grafikler sizlere gecikmis indikatorlerin verecegi sinyallerden daha faydali olacaktir. Point & Figures disinda "Kagi", "Price Break" ve "Renko" grafiklerini oneririm.

Umarim daha farkli bir bakis acisi ile sizlere faydali olmusumdur. Yaklasik 11 senelik trade tecrubemin ozellikle son 3 senesi dogru analizleri yapmak ve bulmak oldu ve bu konuda da artik daha rahat bir sekilde islem yapmanin size de huzur verecegini dusunuyorum. Kesinlikle YTD...

Kazanciniz bol olsun

albayy
07-07-2013, 11:26
Arkadaşlar patronların kendi hisselerini toplaması iyi mi kötü mü yani ky açısından nasıl algılanmalı?

http://www.finansgundem.com/haber/pamuk-eller-cebe-en-fazla-alimi-kim-yapti/403213

Realist34
07-07-2013, 11:38
Arkadaşlar patronların kendi hisselerini toplaması iyi mi kötü mü yani ky açısından nasıl algılanmalı?

http://www.finansgundem.com/haber/pamuk-eller-cebe-en-fazla-alimi-kim-yapti/403213

kötü olur mu hiç.. hissesini toplayan patron bulmak zordur.

ms_yd_74
07-07-2013, 11:55
Türkiye'de önümüzdeki hafta açıklanacak önemli veriler var ;

8 Temmuz Pazartesi

10:00/Sanayi Üretimi - Takvim ve Mevsimsel Etkilerden Arındırılmış (aylık)/Mayıs/Önceki: + % 1.3
10:00/Sanayi Üretimi - Takvim Etkilerinden Arındırılmış (yıllık)/Mayıs/Beklenti: + % 3.0/Önceki: + % 3.4

11 Temmuz Perşembe

10:00/Cari İşlemler Dengesi/Mayıs/Beklenti: - 7.00 milyar dolar/Önceki: - 8.17 milyar dolar

kaiserx
07-07-2013, 12:23
Taner beyden bir de buradan özür dilemek istedim, özelden yazdıkları ve profesyonelce beni uyarması sebebiyle

Halil64
07-07-2013, 12:52

Patronların alım yaptığı seviyeler hissenin yatırım yapılabilir destek seviyeleridir benim gözümde.
Patronlar boş yere yatırım yapmazlar.
Onların aldığı seviyelerden alanlar kolay kolay zarar etmezler.
Takas dökümlerine dikkat edilirse belli hisselerde patronlar orta ve uzun vadeli trendlerin dip bölgelerinde alırlar, zirvelerde ise satarlar.
Bu işlemler genelde yüksek montanlı olduğu için de çoğunlukla hisseye yön verirler.

kemo
07-07-2013, 13:00
bu milletin oyle evlatlari vardirki tarih yazmistir ne dirki pkk bu millet evladi ingilizi faransizi yunan gavurunu denize dokmus dunyaya karsi dik durmustur bagzi munferit olaylari buyutmenin ne bizlere nede bu vatana faydasi yok zaten o sahislar hakkindada sorusturma baslamis

albayy
07-07-2013, 13:30
Patronların alım yaptığı seviyeler hissenin yatırım yapılabilir destek seviyeleridir benim gözümde.
Patronlar boş yere yatırım yapmazlar.
Onların aldığı seviyelerden alanlar kolay kolay zarar etmezler.
Takas dökümlerine dikkat edilirse belli hisselerde patronlar orta ve uzun vadeli trendlerin dip bölgelerinde alırlar, zirvelerde ise satarlar.
Bu işlemler genelde yüksek montanlı olduğu için de çoğunlukla hisseye yön verirler.

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.Başka yerlerde başka şeyler okumuştum misal patron alıyorsa siz satın tarzı şeyler ne alakaysa zaten aklıma yatmamıştı.Sonuçta bir kağıdı patron değil kim toplarsa toplasın bu onun değerleneceği anlamına gelir.Mantık bunu söylüyor.

emekli27
07-07-2013, 13:57
http://www.finanstrend.com/haber/121996/bist-ezberini-tekrarlayacak-mi-#.Udku03wzxHo.twitter

guneysu
07-07-2013, 13:59
Siyasi yazı yazmayın. Tanerin yazdığı yazı bu şartlarda ben borsada olmam. Kendisine göre durum tespiti yapmış katılırsınız katılmazsınız.

Yazıyı alıntı yaparak siyasi cevaplar vermeyin. Beni de tatilde uğraştırmayın.

Cepten kontrol zor oluyor. Yanlışlıkla delete yapabiliyorum üyeyide.:)

Sent from my GT-I9300 using hisse.net mobile app

bahabor
07-07-2013, 14:16
borsanın inişide çıkışıda para baronlarının elinde. ne olaylar ne başka birşey onları etkilemez sadece biz küçük yatırımcıların psikolojisini etkiler ve onlarda bunu bildiklerinden söğüşleme işlemini başarıyla devam ettirirler, borsa inerken de çıkarkende söğüşler onlar, işlerine hangisi gelirse o yöne götürürler. biz küçük yatırımcıda 1 kez rüzgar yönünde trend tuttursa 3 kez terste kalır, böyle böyle çaktırmadan soyarlar bizi. misal mısırda darbe oldu neredeyse iç savaş çıkacak borsaları arttı, fed kararı erken uygulanacak beklentisi oluşunca dün draghi konuşunca artan avrupa borsaları düştü, ama abd borsaları arttı. yarın asyada ve bizde ne olacağınıda onların çıkarları ve planları belirleyecek. yani pala belirleyecek, ama şu iki adamın elinde tuttuğu pala değil. bir anda değiştirirler herşeyi isterlerse, ülke güllük gülistanlık olur, iyi haberler gelir oradan buradan, isterlersede tam tersi olur. kapitalizm sürdükçe,yani güç para denilen kağıt parçasına sahip olanların elinde oldukça tüm olaylarda tüm halk hareketleride, tüm ordularda, tüm medyada, tüm merkez bankası başkanları ve kararlarıda baronların kontrolünde.

emekli27
07-07-2013, 14:19
http://borsadanhisse.com/2013/07/kuduz-08-07-2013.html?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+BorsadanHisse+%28Borsadan+His se%29

arkadaşlar mutlaka okumanızı tavsiye ederim her şey açık ve net yazılmış.

Dermando
07-07-2013, 14:22
Borsanın mantığı küçük yatırımcıyı avlamak üzerine kurulu. Endeksi 93.000 üstüne taşırken hangimizin hedef fiyatı gerçekleşti! Yabancının elindeki bir kaç kağıt ( küçük yatırımcının astronomik fiyatından dolayı girmeye cesaret edemediği kağıtlar) ile endeksi şişirdiler. Endeks zirvedeyken küçük yatırımcının portföyündeki kağıtlar, aracı kurumların hedef fiyatından çok çok uzaktaydı. Durum böyle olunca zaten batık yatırımcı "Belki bu yükselişte sıra bize gelmiştir, yükselmeyen sanayi, turizm, gıda, enerji sektörüyle endeksi 100.000 e götürürler " diye kendini avuturken 1 ay içinde 70.000 leri gören borsaya şahit oldu.

Sonuçta Kuzey Tayland'daki Padaung kabilesinin kadınları gibi yeni batık halkalarla alem içinde dolaşmak zorunda bırakıldı. Gırtlağa kadar borca batmak böyle birşey.

http://k1307.hizliresim.com/1c/7/pzlmq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Borsaya girmiş yeni yetme yatırımcı. Şimdilerde "kazanıcam da kazanıcam, bunlar nazar abisi" diye kendini avutan yatırımcı kardeşlerim.

http://s1307.hizliresim.com/1c/7/pzlq4.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bu da genç yatırımcı arkadaşlarım, artık halkalar iyice yükselmiş, nefes alabiliyor, boynunu sağa sola hareket ettirebiliyor, demek ki daha kredi çekebilir, daha çoook ilmik geçebilir.

http://j1307.hizliresim.com/1c/7/pzlrr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

İşte bu tam anlamıyla batık, sadece karşıya bakabilen,bankaların artık kredi vermediği, piyasanın kuş diye tabir ettiği oradan oraya kaçan ama her seferinde patronların elinde patlayan gariban yatırımcı kardeşim.

http://j1307.hizliresim.com/1c/7/pzlvk.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Artık borçla yaşamayı öğrenmiş, Ali'den alıp Veli'ye Veli'den Hasan'a dağıtan kısacası borç çeviren yatırımcı dostum.

kemo
07-07-2013, 14:38
yanlisimiz varsa af ola basta taner hocamdan baslayarak uzdugumuz her kese

Ploutos
07-07-2013, 16:09
Her hissenin bir spekülatörü, hatta bazen 3-4 hissenin bir spekülatörü olduğunu biliyoruz...Mesele şurda ; Emeklilik fonu, speğin elindeki hisse de alışa geçiyor, spekülatör bu işe nasıl bakıyor ??? Danışıklı bir hareket mi yoksa kademeleri silip süpüren bir fon hareketi mi oluyor ?????

Spekülatör, kendisinin uygun görmediği bir fon girişine nasıl bakar ???? Bir çok muamma var.....

Emeklilik fonları endeksin oldukça yüksek seviyelerinden alış yaptılar, bunu bilinçli mi yaptılar, yoksa hükümetin zorlamasıyla mı ?????

Benim takip ettiğim bir kaç hisse de; emeklilik fonlarının 1-2 ay evvel satın aldıkları hisseleri %15-20 zararla sattıklarına şahit oldum....Şayet bu durum böyleyse, bu fonların başında iyi yöneticiler ve analistler yok mu ???? Milletin emeklerini heba etme gibi bir düşünceleri olmasa gerek.....

Şu da bir gerçek, daha önceki iletilerimde de belirtmiştim, Bir aracı kuruluşun hisse fon yöneticisinin çok başarılı yönettiği bir fona, bir yıl sonunda % 205 getiri sağladıktan sonra başına gelen olaylar ve dışlanmalar.........İşin bir de bu gerçeği var.......

Borsanın adını değiştirdiler. Dünyanın finans merkezi olucaz dediler. Bunu benim mantığım almıyor.

y2101
07-07-2013, 17:31
Hayir dunyanin kumar merkezi olucaz

Sisir indir sisir indir balon gibi

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi

loruhlano
07-07-2013, 17:48
Hayir dunyanin kumar merkezi olucaz Sisir indir sisir indir balon gibi GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi

Türkiyede keşke kumarhaneleri kapatmasalardı, her otel bir kumarhane açmıştı....Kapatmak çok yanlış bir karar oldu......:) :))) Bir zamanlar parası olan akşamüstü işten çıkışta bir otelin kumarhanesine uğrar, hem kumarını oynar hem bedava yer-içer, cebi boşalınca rahatlayıp, evine dönerdi......:)

loruhlano
07-07-2013, 17:59
http://666kb.com/i/cfl6oyu2uiuv95lle.png
http://666kb.com/i/cfl6sgmn723ueh3f6.png

Halil64
07-07-2013, 17:59
Türkiyede keşke kumarhaneleri kapatmasalardı, her otel bir kumarhane açmıştı....Kapatmak çok yanlış bir karar oldu......:) :))) Bir zamanlar parası olan akşamüstü işten çıkışta bir otelin kumarhanesine uğrar, hem kumarını oynar hem bedava yer-içer, cebi boşalınca rahatlayıp, evine dönerdi......:)

Turizm gelirleri başka yerlere kayıyor. Oynayacak adam yine oynamaya devam ediyor ama Türkiye dışında tabi.
Şimdi bazıları Türkiye'de de oynanıyor diyebilir :) genel anlamda dedim.

koreda
07-07-2013, 18:06
Kendi adıma eğer bir borsada bir yatırım yapacaksam ilk yaptığım şey şirketin sahibine bakmak oluyor.Onun geçmişine bugünlere nasıl geldiğine ve gelecek adına vizyonuna.Yani geçmiş başarısına bakıp gelececeğini SATIN ALMAYA BAKIYORUM...''GÜVEN VERMESİNİ ARIYORUM.Ocakbasşı havasıyla değilde kurumsal bir yapıya sahip olmasıyla ilgileniyorum.Ondan sonra sektöre bakıyorum.Bu sektör hangi olumlu ve olumsuz durumlardan etkilenir.Hedef kitlesi kimlerdir.Başka hangi sektörlerle direk olarak bağlantılıdır.Buna da karar verdikten sonra seçtiğim hissenin sektörde ki pazar payına bakıyorum.Burada pazar liderliğine oynaması ve ya hali hazırda lider olmasını tercih ediyorum.Onu hallettik hisseyi belirledik ve seçtikten sonra şirketin internet sitesinde geziyorum ve müşteri olsam ilk verdiği intibayı kendime soruyorum.Diyelim ki hersey ok artık alıma geçicem işte orada şöyle bir duruyorum çünki teknik analizden hiç mi hiç anlamıyorum.FORUMDA Kİ BAZI İSİMLERİN '' SN.TANER,HÜROL,HALİL BEYLERİN VERDİKLERİ GRAFİKLERE ÇİZGİLERE UZAYLI GİBİ BAKIYORUM.Sadece kendi adıma hissenin dip ve zirve seviyelerine olan yakınlığı ve uzaklığına bakıyorum.FK VE PD SİNE BAKIYORUM.aynısını endeksede yapıyorum.Yukarıda yazdıklarıma ilaveten daha çok beklenti ve temettüye odaklanıyorum.Birde yarın lazım olamayacak bir parayla oynamaya dikkat ediyorum.Forumda bir yazı okudum ve sıkıntımın ne oldunun sözlükte ki tam karşılığı olduğuna karar verdim.TEMELSİZ TEKNİK KUMAR,TEKNİKSİZ TEMEL DE ZAMAN KAYBIDIR.HAH İŞTE BU TAM DA BENİM YANİ BİR SÖZLÜK OLSA BUNUN KARŞISINDA KESİNLİKLE KORAY YAZAR...AMA AZİMLİYİZ ÖĞRENİCEZ İNŞALLAH.ZAMAN VAR,HEVES VAR ÖĞRETENDE VAR DAHA NE OLSUN...

Dermando
07-07-2013, 18:17
Borsaya bulaşmadıysanız unutun gitsin, sigaradan daha zararlı. Sonra zararımın yarısını kurtaram başka birşey istemiyom diye meler durursunuz.

koreda
07-07-2013, 18:24
BİR DE TABİ BU ARADA TİYATRO OKUYORUM AMA BROKER OLMAK İSTİYORUM..EN AZINDAN ASTRONTOT OLMAK İSTEMİYORUM DİYE KENDİMİ AVUTUYORUM:he:

koreda
07-07-2013, 18:26
BAKIN YAZAMADIĞIM BİR ŞEY OLMAK İSTEMEMİŞİM EN AZINDAN ''ASTRONOT'':yes:

loruhlano
07-07-2013, 18:37
Başbakanlık Teftiş Kurulu, Gezi Parkı olayları sırasında Alman Deutsche Bank ile Citibank arasında yaşanan dev takası mercek altına aldı. Deutsche Bank'tan gelen, "takas yılbaşından bu yana süren görüşmeler sonucunda gerçekleşti" açıklaması yeterli bulunmadı.

Konunun soruşturulması için hazırlanan dosya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunuldu. Erdoğan'ın hafta başında dosyayı incelemesi beklenirken, onayın çıkmasıyla harekete geçilecek. Teftiş Kurulu soruşturma çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul'dan da yardım alacak.

loruhlano
07-07-2013, 18:40
Bir vergi dairesinde, vergi dairesi müdürüyle çay içerken, elindeki vergi/ceza ihbarnamesiyle sinirli bir şekilde içeri giren şahıs, selam bile vermeden konuşmaya başladı.

- Müdür Bey, ben milletvekiliyim, bu ceza da neyin nesi? Bizim dokunulmazlığımız var, milletvekiline ceza mı kesilir?

DOKUNULMAZLIK VE CEZA

Müdür, ihbarnameyi inceledikten sonra sakin bir şekilde açıklama yaptı.
- Efendim, bu farklı bir konu. Milletvekili dokunulmazlığıyla ilgisi yok. Sizin inşaat müteahhitliği işinizle ilgili bu ceza.
- Müdür Bey hiç öyle şey olur mu? Sen hele şu vergi kanunlarına iyice bir bak, mutlaka bize ceza kesilmesini engelleyen madde vardır.
- Sayın Milletvekilim, ceza kesilmesini engelleyen bir madde var o da Vergi Usul Yasası’nın 373. maddesinde yer alan “mücbir sebepler” ile ilgili...
- İyi ya kardeşim, sen de benim durumumu mücbir sebepler maddesine sok, cezayı da kaldır.
- Efendim bu imkânsız. Yasada tek tek mücbir sebep sayılan durumlar sıralanmış. Örneğin; ağır hastalık, ağır kaza, tutukluluk, deprem, su baskını, defterlerin kaybolması, kişinin iradesi dışında ortaya çıkan (uçağının kaçırılması, sokağa çıkma yasağı gibi) zorunlu durumlar, mücbir sebep olarak sıralanmış. Sizin milletvekili seçilmeniz bunlardan hiçbirine girmiyor...
- Ver bakalım şu kanunu, bir de ben bakayım.

GİBİ HALLER

Milletvekilimiz maddeyi dikkatle okudu ama durumuna uygun kısmı bir türlü bulamadı. Tam maddenin sonuna geldi ki birden gözleri parladı;
- Bak burada “gibi haller” diyor. Benim durumum da işte bu “gibi hallere” giriyor... Hadi kaldır cezayı...
- Efendim, bu yorumu biz yapamayız. Siz en iyisi, alabilirseniz Maliye Bakanlığı’ndan bir özelge yani idari görüş alın ve maddedeki “gibi”nin, milletvekili seçilmeyi de kapsadığı belirtilsin, biz de cezayı kaldıralım.
Sonra... Ne mi oldu? Tahmin ettiğiniz gibi, istenen yazı alındı ve milletvekilinin cezası kaldırıldı.
İnanmayanlar ya da merak edenler, özelgenin tam metnini, “Vergi Uyuşmazlıklarıyla İlgili Danıştay Kararları ve Özelgeler” kitabımızın ikinci cildinin 1744. sayfasında bulabilirler...

Şükrü Kızılot

EZBERBOZAN
07-07-2013, 18:44
arkadaşlar borsa genel değerlendirme yapacam hisse ler ikinci seans yüklü mal verdiler yani adamlar iktidara rest yaptı. sonuç bu endenks öyle veya böyle 15 gün içinde 63-70 bin aralığına girer sonra ise duruma göre değerlendiriz genel görünüm bu doların yukarı gidişi petrol fiyatları tırmanış ülkenin en yumşak karnı zaten emlak konut halka arzına talep etmemek hisse senedi piyasalarına yeter satış zamanı dediler ..dikkatli olun nakittte iseniz beklemeyi bilin zarardaolanlarda kol mu keser bacak mı onların bileceği iş ama senetlere sert satışlar dahada gelecek halkbankı 2008 9 ayında 3.8 tl alan yabancı bunu nereye kadar basar varın hesabı siz yapın yani kimseyi burda korkutmak istemem ama dikkatli olma zamanı bist in GÖZLERİ ÖMRE BEDEL RESMEN TOPRAĞA BAKIYOR....

MERTDENİZ
07-07-2013, 18:54
http://k1307.hizliresim.com/1c/7/pzw1q.png (http://bit.ly/c25MCx)

TGDTGD
07-07-2013, 19:57
Taner beyden bir de buradan özür dilemek istedim, özelden yazdıkları ve profesyonelce beni uyarması sebebiyle

Bu dünyada hiç kimseyi kırmaya değmez.. Hele hele siyaset için hiç değmez !!! Hiçde sevmem beceremem siyaseti.

Dün gece sayın kaiserx yazıma istinaden sert bir yazı yazdı özelden kendisiyle yazıştım ve aramızdaki sorun çözüldü..

Selamlar, Saygılar

albayy
07-07-2013, 19:57
Başbakanlık Teftiş Kurulu, Gezi Parkı olayları sırasında Alman Deutsche Bank ile Citibank arasında yaşanan dev takası mercek altına aldı. Deutsche Bank'tan gelen, "takas yılbaşından bu yana süren görüşmeler sonucunda gerçekleşti" açıklaması yeterli bulunmadı.

Konunun soruşturulması için hazırlanan dosya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunuldu. Erdoğan'ın hafta başında dosyayı incelemesi beklenirken, onayın çıkmasıyla harekete geçilecek. Teftiş Kurulu soruşturma çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul'dan da yardım alacak.

Gelişme çok güzel fakat adamlara ceza kesseniz bile ky nin zararı nolcak? Hadi onu geç adamlar kızıp yavaş yavaş çıkarlarsa nolacak? Herhalde 40 binleri görürüz o zaman.zaten bist yabancının elinde? Bir de bir bakan açıklama yapmıştı galiba ekonomi bakanıydı.daha yeni sermaye girişleri olacak demişti sanırım arapları kastetti.umarım bu giriş bi an önce gerçekleşir.denizde kum arapta para.bunlar endeksi istesin 200 bine bile taşırlar

Çilingir
07-07-2013, 19:59
sayın itclegacy12

grafiklerden neler anlamalıyız, ben gönderdiğiniz analize yabancıyım biraz, biraz açıklamada bulunur musunuz?

Merhaba Arkadaslar,

ilk once Taner Bey'e katkilarindan dolayi tesekkurler. Bu tur akilci kaynak ve yorumlarla bizlerin dogru yatirim yapmasini sagliyorlar. Ancak ben son 6 ay icinde kendi yaptigim tradeler acisindan teknik analiz indikatorlerini inceledigimde (ki Elliotwave analizlerinin en guclu savunucusuydum) malesef hepsinin fiyat hareketlerinin arkasinda kaldigini ve yon tahmini yapmakta yuksek yuzdeli ihtimal yaratmadigini gerek BIST'de gerekse daha cok tercih ettigim CFD ve Futures'larda gordum. O yuzden yurtdisinda bircok kaynak taradim ve abonelikler aldim. Bunun sonucunda da odagim bu fiyatin gucu ya da zayiflagini nasil bilebilirim oldu. Bunu da "Point & Figures" analizinde buldum ve sonuclar kazanc miktarimin daha yuksek oldugunu da gosterdi. Bu grafikler zamansal olmayip sadece fiyatlarin degisimine ve buna gore olusan yapilara odaklanir. Bu sistem trend, destek ve direncleri rahatlikla bulabilir ve trade ya da yatirim yapmadan stop-loss'larinizi da otomatikman bir gun oncesinden belirleyebilirsiniz. Sirf fiyatin gucunu gosterdigi icin yanilma payi cok dusuktur. Malesef BIST icin endeks bazinda baska bir kaynak bulamadim baska bir site var ancak aboneligi bayagi pahali.
Buna gore size iki tahminde bulunacagim.
1. http://stockcharts.com/def/servlet/SC.pnf?chart=$XU100,PLTBDANRBO[PA][D20130706][F1!3!!!2!20]&pref=G sitesindeki Gunluk grafik incelendiginde asagi trendin yukarida 92.500'de basladigi ve devam ettigi goruluyor ancak 71.000'lerde baslayan yukselis hareketinin devami icin 75500 gecilerek 80500 lerde de yukselisin artik basladigi teyit edilebilir. Buna gore de dusen bir piyasa da oldugumuz aciktir. Daha dusuk zaman periyodlkarina da bakarak yonun su an icin yukari oldugu anlasilabilir bunun icin stoploss 70.000'dir.
2. http://stockcharts.com/def/servlet/SC.pnf?chart=$XU100,PLTBWANRBO[PA][D20130706][F1!3!!!2!20]&pref=G Haftalik grafiklerde ise 76000 gecilmedigi surece yine yon asagidir. Gunluk ve haftalik grafikler 80500'u onemli bir hale getirmistir.

Dolayisiyla 80.500 seviyesi gecilmeden kendinize endeks bazinda alim yapmaminizi ancak daha dusuk zaman araliklarinda yukari yonlu tepkilere 70.000 stop olmak uzere trade yapmaniz mantikli olacaktir.

Fiyatin hareketlerini direkt olarak algiladiginiz bu tur grafikler sizlere gecikmis indikatorlerin verecegi sinyallerden daha faydali olacaktir. Point & Figures disinda "Kagi", "Price Break" ve "Renko" grafiklerini oneririm.

Umarim daha farkli bir bakis acisi ile sizlere faydali olmusumdur. Yaklasik 11 senelik trade tecrubemin ozellikle son 3 senesi dogru analizleri yapmak ve bulmak oldu ve bu konuda da artik daha rahat bir sekilde islem yapmanin size de huzur verecegini dusunuyorum. Kesinlikle YTD...

Kazanciniz bol olsun

atimet
07-07-2013, 21:53
Adam bilmiş....

http://www.bigpara.com/haber-detay/bigpara-uzman/gunun-ozeti-tarim-disi-istihdam---/876660/

yarın seans nasıl açar acaba üstadlar ne der bu konuda...tskler

atimet
07-07-2013, 21:55
Adam bilmiş....

yarın seans nasıl olu üstadlar ne der bu konuda tskler...

albayy
07-07-2013, 22:01
yarın seans nasıl açar acaba üstadlar ne der bu konuda...tskler

artık öğrendik oyunlarını.geçen hafta düştüyse bu hafta yükselerek açar.Dahada düşürüp ky kaçırırlarsa kendileri çalıp oynar o yüzden çok fazla riske edemezler.YTD

Romatoid
07-07-2013, 22:18
Sunu bence herkes kafasina yada aklinin bir kosesine yazamsi lazim ticarette akilli adam kizmaz ters dusmez. Yabancilarda su an bizim borsamizda iyi para kazaniyorlarmi bizimde sicak paraya ihtiyacimiz varmi olay bundan ibaret.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

loruhlano
07-07-2013, 22:52
BİST100-GÜNLÜK:
http://666kb.com/i/cfle6ozzde0noq26q.png

BİST100-AYLIK:
http://666kb.com/i/cfle27zi4wxjpkyoi.png

http://www.hisseci.net/forum/showthread.php?tid=957

TGDTGD
08-07-2013, 00:13
08 Temmuz 2013 Pazartesi;

Cuma günü 75.000 altına inerek saatlik grafikler yine bozuldu ve aşağıda bollinger desteği olan 73.073 rakamımıza kadar inildi.

73.333 - 73.750 - 74.333 - 75.000

73.073 - 72.850 - 72.222 - 71.777 - 71.250 - 70.777

Renkli rakamlar ana destek ve dirençler

Saatliklerin yeniden toplaması için 73.750 üstünde kalması gerekiyor..

72.850 altında saatlik grafiklerde baskı artabilir. Bu noktada yeniden 71.777 ve 70.777 (Günlük grafik desteği) gündeme gelecektir.

TGDTGD
08-07-2013, 00:18
Dolar için pariteyi takip edeceğim... Parite 1.2850 üstünde kalmalı...

EÖG
08-07-2013, 00:45
Yarin icin ongorun ne taner

egemen13
08-07-2013, 01:15
taner bey yarın özellikle açılış sizce nasıl olur saygılar

Dermando
08-07-2013, 02:36
Madem ABD tarım dışı istihdam verisi Haziran ayında arttı, artık borsaya kimseyi çekemezler. Yabancı bilindik gel gel numarası ile 3-5 kademe yukarı çeker, ondan sonrası malum. Bayatladı artık bu kokuşmuş hareketleri.

Registeredtr
08-07-2013, 02:40
arkadaslar konuyla alakasız olacak ama, hisselerin gecmiş kapanıs, yuksek, dusuk, ve hacım bilgisine ulasabilecegim bir site soyleyebilir misinz? mynetbigpara dısında olursa sevinirim.

Halil64
08-07-2013, 02:44
arkadaslar konuyla alakasız olacak ama, hisselerin gecmiş kapanıs, yuksek, dusuk, ve hacım bilgisine ulasabilecegim bir site soyleyebilir misinz? mynetbigpara dısında olursa sevinirim.

İş yatırımın Temettü Verimi bölümünde,

Bist verileri / Tarihsel fiyat-işlem-hacim verileri

http://www.isyatirim.com.tr/LT_isadata2.aspx

itclegacy12
08-07-2013, 08:28
sayın itclegacy12

grafiklerden neler anlamalıyız, ben gönderdiğiniz analize yabancıyım biraz, biraz açıklamada bulunur musunuz?

Sayin Cilingir,

Bu grafiklerin onemli ozelligi zamana bagli olmamasi ve fiyatin gucunu gostermesidir. Cok kisa aciklayamaya calissam da bunu yapamam cunku size sadece birkac konuda olusan yapilari gosterebilir ve buda size net bir bilgi vermez. Ancak bu konuda Turkce kaynak var mi bilmiyorum ama asagidaki siteden iyi bir Ingilizce kitabi size onerebilirim.
http://os24.org/files/a-z/investment/Thomas_Dorsey-Point_and_Figure_Charting-EN.pdf
Bir de Youtube klibi var 38 dakikalik (http://www.youtube.com/watch?v=JTVejaFTFJk)
Bunlari takip ederseniz size cok faydali olacagini dusunuyorum.Umarim size yardimci olmusumdur.
Kolayliklar

meceng
08-07-2013, 08:33
Tahvil alımları eylül ayında azaltılabilir. Bu abd deki birçok ekonomistin ağırlıklı görüşü. Bu anlamda "eylüle kadar toparlanma beklemiyorm" tespitimle örtüşüyor.

Bugünde aşağıda kapatacağımızı düşünüyorum, haftalık kapanışımız da daha aşağıda olacak. Dışarıda olan arkadaşlar kesinlikle girmek için acele etmemelerini öneririm.

Bol kazançlı haftalar şimdiden..

loruhlano
08-07-2013, 09:12
**** Günaydın arkadaşlar, herkese iyi haftalar *****

http://666kb.com/i/cfltt2bc98aqqk0ia.png

serhabi
08-07-2013, 09:13
**** Günaydın arkadaşlar, herkese iyi haftalar *****

http://666kb.com/i/cfltt2bc98aqqk0ia.png

hürolbey selamlar..burada mesela şimdi DAX için futureleri mi takip edeceğiz yoksa gerçek zamanlıları mı? teşekkürler.

egegoktug
08-07-2013, 09:20
Herkese gunaydın, hayırlı bır hafta olmasını dılerım.
Carsamba gunune dıkkat unutmayalım, (Bernanke cuma acıklanan verılerı yorumlayacakmıs, haberlerde ızledım.)

Kaygan
08-07-2013, 09:29
Dengesiz,saçma borsanın vobu eksi görünüyor.Cuma günü mal almamış galiba.Dow biz kapanırken eksi gösteriyordu,%1 artı kapattı,bizdeki kan emiciler -3 üstüne yinede CANIMIZ artı çekmedi diyor.

adilyarad2
08-07-2013, 09:34
Günaydın...

Bu dolar kuru ile borsada artış zor...

MB herşeyi göze almış...

Yabancı çıkışı var...Kuru böyle bırakırlarsa $ 2.00 olur, buda aşağı baskıyı arttırır...

adilyarad2
08-07-2013, 09:38
Dolar için pariteyi takip edeceğim... Parite 1.2850 üstünde kalmalı...

MB kaydadeğer bir döviz satım ihalesi açması lazım...ancak hiç öyle durmuyor...sanki duruma razı...günü kurtaran ihaleler açılıyor...

adilyarad2
08-07-2013, 09:39
http://www.paraanaliz.com/portal/articles/2298/uyariyoruz-piyasalarda-depreme

Bu adamı severim...

adilyarad2
08-07-2013, 09:50
Başçı: Bugünden itibaren güçlü bir ek parasal sıkılaştırma uygulamasına başlanacak

egegoktug
08-07-2013, 09:52
MB baskanı , bugunden ıtıbaren guclu bır parasal sıkılastırmadan bahsetmıs bu ne anlama gelıyor. yardımcı olurmusunuz?

adilyarad2
08-07-2013, 09:54
MB baskanı , bugunden ıtıbaren guclu bır parasal sıkılastırmadan bahsetmıs bu ne anlama gelıyor. yardımcı olurmusunuz?

Paranın bir kısmının altın olarak tutulması ve devamının sağlanmasıdır. Döviz kurları normalin üzerinde yükseldiği için türk lirası değer kaybediyor. Bu sebeple politika değişikliğine gidildi; döviz ve altında ters kombinasyon yapılarak bu zamana kadar suregelen strateji ters çevrildi. Bu sayede, bankalar yurtdışı borç alma konusunda rahat bir ortama kavuşabildiler.

egegoktug
08-07-2013, 09:54
ayrıca MB baskanı, bankaların bas ekonomıstlerıyle toplantı yapacakmıs bugun, bu hareketlılık nedır?

adilyarad2
08-07-2013, 09:55
ayrıca MB baskanı, bankaların bas ekonomıstlerıyle toplantı yapacakmıs bugun, bu hareketlılık nedır?

Doların ateşinin düşürülmesi...

egegoktug
08-07-2013, 09:56
Paranın bir kısmının altın olarak tutulması ve devamının sağlanmasıdır. Döviz kurları normalin üzerinde yükseldiği için türk lirası değer kaybediyor. Bu sebeple politika değişikliğine gidildi; döviz ve altında ters kombinasyon yapılarak bu zamana kadar suregelen strateji ters çevrildi. Bu sayede, bankalar yurtdışı borç alma konusunda rahat bir ortama kavuşabildiler.

tesekkur ederım. bu durumda altın fıyatlarında artıs beklenebılırmı ve altındakı olası artıs endex e eskısı gıbı olumlu yansırmı? umarım cok soru sormamısımdır.?

albayy
08-07-2013, 09:57
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/07/06/gezizdeler-teftiste

egegoktug
08-07-2013, 09:58
Doların ateşinin düşürülmesi...

ınsallah.

adilyarad2
08-07-2013, 09:58
tesekkur ederım. bu durumda altın fıyatlarında artıs beklenebılırmı ve altındakı olası artıs endex e eskısı gıbı olumlu yansırmı? umarım cok soru sormamısımdır.?

http://www.uzeyirdogan.com/?Syf=26&Syz=258976&/Alt%C4%B1n-ve-Euro/Dolar-da-d%C3%BC%C5%9F%C3%BC%C5%9Fler-devam-eder-mi?

Sorununcevabı...güzel açıklamış...

adilyarad2
08-07-2013, 10:01
ınsallah.

MB tarafından Bankalarla toplantı sonucu yapılacak açıklamalar önemli...

adilyarad2
08-07-2013, 10:05
SÖzlü müdehale sayılır; Merkez Bankasının güçlü ek parasal sıkılaştırma yapacağı söylemiyle, TL dolara karşı kur, tarihi zirvesinden 1.9630'a geriledi...

adilyarad2
08-07-2013, 10:07
Merkez bankası 250 milyon dolarlık döviz satım ihalesi açtı... daha fazla daha fazla :oley:

Şu MB'na palayla dalasım geliyor:grrr: gıdım gıdım ne bu yaa:)

egegoktug
08-07-2013, 10:11
http://www.uzeyirdogan.com/?Syf=26&Syz=258976&/Alt%C4%B1n-ve-Euro/Dolar-da-d%C3%BC%C5%9F%C3%BC%C5%9Fler-devam-eder-mi?

Sorununcevabı...güzel açıklamış...

tesekkurler.

serdalm
08-07-2013, 10:13
DGGYO için bankalar arası takas paylaşabilecek birisi varmı.
Şimdiden teşekkür ederim.
Mümkünse birde teknik grafik analiz.

Çilingir
08-07-2013, 10:17
küresel bir dolar değerlenmesi var, sadece bizde olsa, MB sert müdahalerle dizginler, ama şimdilik ne olacağı doların küresel değerlenmesi ne kadar sürecek net analiz yapılmadan dolar satışı olursa, MB boşuna rezerv eritmiş olur, ileride müdahalesi daha zor olur... hatta sert müdahaleye rağmen dizginlenmeyen dolar, daha sert yükselişlere geçebilir, bence şimdilik yavaş yavaş ama kontrollü müdahale en iyisi... doların bir miktar daha değerlenmesi normaldir, asıl müdahale 2,00 ı geçince olacaktır...

bol kazançlar.

Merkez bankası 250 milyon dolarlık döviz satım ihalesi açtı... daha fazla daha fazla :oley:

Şu MB'na palayla dalasım geliyor:grrr: gıdım gıdım ne bu yaa:)

Çilingir
08-07-2013, 10:20
Bu sırada doların değerlenmesi ileride başımıza iş açacaktır, bu nedenle borsada satışlar oluyor düşüncesindeyim, ileriyi görenler ve doların nereye gideceğini bilmeyenler risk azaltıyor. doların yükselmesi enflasyon, dolayısıyla faizlerin artmasını sağlayacaktır. faiz artışı bankalara baskı yaratıyor, karları azalıyor, diğer taraftan seçim dönemi yaklaşıyor, turizm gelirleri azalacak, cari açığın artması söz konusu... bunlar fiyatlanıyor şu an...

trade09
08-07-2013, 10:27
73.000 direnç olmak üzere, dax ve FDJI artıdalar altın 1225 civarında şuan dışarsı biraz daha pozitif... bu hafta fomc tutanakları gelecek sonra boston'da bernanke konuşacak yanılmıyorsam...

adilyarad2
08-07-2013, 10:29
Tahminlerim; ABD verileri sonrası parasal genişlemenin sonlandırılması fiyatlanıyor...fiyatlandı...önümüzdeki günlerde borsa dip yapmalı...dolar bazında 35.500 civarları bu da yaklaşık bugünkü kurla 69.500-70.000 aralığına denk geliyor...

Bu aşamadan sonra-bu fiyatlamadan sonra yükseliş başlayabilir....

2004 teki FED uygulamasında olduğu gibi, kötü olanın gerçekleşmesinden sonra ibre yukarı dönebilir...

bahabor
08-07-2013, 10:32
tüm avrupa borsaları yüzde 1 artıda. bu bizimki düşerken onların 5 katı düşer, artarken artmaz. bulaştığım güne...

adilyarad2
08-07-2013, 10:34
MACD haftalıkta (şuan) negatifte....

trade09
08-07-2013, 10:36
Tahminlerim; ABD verileri sonrası parasal genişlemenin sonlandırılması fiyatlanıyor...fiyatlandı...önümüzdeki günlerde borsa dip yapmalı...dolar bazında 35.500 civarları bu da yaklaşık bugünkü kurla 69.500-70.000 aralığına denk geliyor...

Bu aşamadan sonra-bu fiyatlamadan sonra yükseliş başlayabilir....

2004 teki FED uygulamasında olduğu gibi, kötü olanın gerçekleşmesinden sonra ibre yukarı dönebilir...

şu dönemi anlamak için 2006'nın ortasına bakmak lazım oradada fed faiz arttırım sinyali vermişti sonrasında 2008 krizine kadar endeks 31.000 seviyesinden 58.000'e kadar yol almış tabi ben o dönemler sahalarda değildim ustalarımdan dinledim bu olayları :he:

Filozof16
08-07-2013, 10:38
DGGYO için bankalar arası takas paylaşabilecek birisi varmı.
Şimdiden teşekkür ederim.
Mümkünse birde teknik grafik analiz.

takasa bakıldığında...
işbankası..yani ky...
35000...lot almış..son 1 haftada..
malı taşıtabilirler..ytd..

adilyarad2
08-07-2013, 10:40
şu dönemi anlamak için 2006'nın ortasına bakmak lazım oradada fed faiz arttırım sinyali vermişti sonrasında 2008 krizine kadar endeks 31.000 seviyesinden 58.000'e kadar yol almış tabi ben o dönemler sahalarda değildim ustalarımdan dinledim bu olayları :he:

BIST olsun Rusya, Hindistan, Brezilya gibi gelişen ülke borsaları olsun artık bedava para yok algısı ile nisan 2004 başından itibaren düşüş trendine girerek dolar bazında % 35‘i bulan değer kayıpları 18.05.2004 ‘de ( Faiz artışından 6 hafta önce ) ibreyi yukarı çevirerek satışları takiben 6 hafta içinde kayıpların yarısını telafi etmişti.:)

adilyarad2
08-07-2013, 10:44
73073 üzerinde kalmaya devam etmeli...

http://666kb.com/i/cflw6r0odi604q0gx.gif

MedwiG
08-07-2013, 10:50
Merkez Bankasi bugun 2. Kez 250 milyon $ lik doviz satim ihalesi acti

Sent from my iPhone using Tapatalk

TGDTGD
08-07-2013, 10:51
Dax cuma düşüşünü telafi ediyor gibi...

Pala ucuzdan mal kapatma derdine mi acaba... 75.000 üstünden sat 73.000 den topla...

73.850 üstüne atarsa boğalara günlük dozda canlanma gelebilir :he:

Boıl kazançlar...

adilyarad2
08-07-2013, 10:58
Her döviz ihalesinden sonra (2.si açıldı) bir yukarı yönlü hareket var, ancak alımlar yeterli değil gibi...sonrası hüsran

oasisinet
08-07-2013, 10:59
Dax cuma düşüşünü telafi ediyor gibi...

Pala ucuzdan mal kapatma derdine mi acaba... 75.000 üstünden sat 73.000 den topla...

73.850 üstüne atarsa boğalara günlük dozda canlanma gelebilir :he:

Boıl kazançlar...
eyvahh hocam pala böyle 1000-2000 puan kar peşine düştüyse hapı yuttuk desene...

evo_07
08-07-2013, 11:04
Bim de grafik verebilen var mı ; saygılar..

adilyarad2
08-07-2013, 11:05
http://666kb.com/i/cflwpq46rywtqbwtd.gif

Dermando
Pala fırçayı yiyince biraz olsun buralarda direnç göstermeye başladı. Tepki yükselişi görebilsek keşke.

İlk seans top çeviriyo aklı sıra. Şut çekecek ama nereye. Yönü gösterse de bizde davamıza baksak. Sıktı artık.

yatırım tavsiyesi değildir.

halodayı
Yapraklıya 7.74 e 1 milyon lot koydu terazinin kefesi sola kayacak gibi dağılın mı diyor pala acaba

halodayı
08-07-2013, 11:07
Dağılmazsanız ben dağıtırım der şimdi

TGDTGD
08-07-2013, 11:14
Merkez Bankasi bugun 2. Kez 250 milyon $ lik doviz satim ihalesi acti

Sent from my iPhone using Tapatalk

Doları hafta boyunca önce 1.94 altına almaları lazım, sonra 1.92 altına...

TGDTGD
08-07-2013, 11:16
Son 2 en kritik ayını yaşıyoruz bence...

TEMİZEL
08-07-2013, 11:17
Pala fırçayı yiyince biraz olsun buralarda direnç göstermeye başladı. Tepki yükselişi görebilsek keşke.

İlk seans top çeviriyo aklı sıra. Şut çekecek ama nereye. Yönü gösterse de bizde davamıza baksak. Sıktı artık.

yatırım tavsiyesi değildir.

BİST doların aşağı hareketine tepki vermedi..
dolar kısa sürede aşağı döndü ama 1.97 test ettiği için olabilir..bakalım hızlıca 1.96 ya tekrar atacak mı?

halodayı
08-07-2013, 11:17
dağılmazsanız ben dağıtırım der şimdi
evet dağıtmış 1 milyon lotu vermiş şimdi tekrar toparlar mı ?

muratteknik
08-07-2013, 11:29
slm.
:)
Herhangi bir indikatörün referans üstüne ya da altına atması sonrasında ;tepe veya dip oluşumunun alt ya da max. seviyeye gelip

gelmediğini ki her zamam max. veya min.seviye gerçekte birebir max .ya da min. seviye olmayabiliyor...yukarıdan ya da aşağıdan

gösterge değeri olarak,rakamsal anlamda dip ya da zirve görünmese de bir anlamda döndüğü seviye max.ve min.olmuş

oluyor...kısacası göstergelerin max.ve min.seviyesini onaylatacak ve elbette gösterge ve fiyat hareketliiğinin sınırları-göstergenin

fiyatı taşıma sınırını-gücünü ölçebilecek başka bir gösterge ya da yöntem (birkaç indikatörü birlikte kullanma ise ,nasıl bir kombine

uyguluyorsunuz) var mıdır...bu işi re-kare yapıyor diye biliyorum...ancak kullanımını tam anlamıyla kavradım desem yalan olur...öyle

sanıyorum ki bu işin sistemini bulan kısa vade de orta-uzun vade trend takibinde de başarılı olur...çünkü gösterge aynı dip ve zirveye

ulaştığı yerde fiyat yükseliş miktarı çok az veya fazla olabiliyor...

Svg.Taner , bu konuda bilgi-tecrübe ya da yöntemini endeks ya da herhangi bir hisse üzerinde paylaşabiirsen memnun oluruz ...

adilyarad2
08-07-2013, 11:31
Bim de grafik verebilen var mı ; saygılar..

BİM topiğinde ya da uzun vade yatırımcı topiğinde isterseniz BİM konusunda daha uzman arkadaşlar bulabilirsiniz...Mesela Sayın Halil64:)

Yine de yardımcı olacaksa durumu endekse bağlı, MACD negatifte ve boynunu aşağı çevirmiş...:)

http://666kb.com/i/cflxd8lrjrygpuzmp.gif

trade09
08-07-2013, 11:32
Son 2 en kritik ayını yaşıyoruz bence...
abi sence bu düşüş trendi ne kadar sürebilir ? 1 - 1.5 yılı duymuştum senden öyle bir ihtimal var mı teknik olarak ?

adilyarad2
08-07-2013, 11:33
73073 üzerinde kalmaya devam etmeli...

http://666kb.com/i/cflw6r0odi604q0gx.gif

Son durum, hala kanalda...

http://666kb.com/i/cflxfomxy9ddttw4h.gif

TGDTGD
08-07-2013, 11:41
abi sence bu düşüş trendi ne kadar sürebilir ? 1 - 1.5 yılı duymuştum senden öyle bir ihtimal var mı teknik olarak ?

Tamamiyle bar açılarına bağlı sevgili trade... Haftalık grafiklerin durumuna bağlı...

adilyarad2
08-07-2013, 11:43
3. ihale açıldı...

TGDTGD
08-07-2013, 11:45
08/07/2013 11:41:10 *merkez bankası 250 milyon dolarlık üçüncü döviz satım ihalesini açtı..

albayy
08-07-2013, 11:46
3.ihale ile toplam kaç dolar satılmış olacak bugün?

muratteknik
08-07-2013, 11:48
haftalıkta yükseliş kanalının-bulutunun destek olması ya da olmaması ....tenkan kujisen ise son olarak yapışık ikizer gibi yol alıyor...
elbette tenkan ujiyi aşağıya kesmemeli...grafik haftalık olduğu için,telafisi uzun sürebilir...

http://u1307.hizliresim.com/1c/8/q0lmt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

trade09
08-07-2013, 11:49
Tamamiyle bar açılarına bağlı sevgili trade... Haftalık grafiklerin durumuna bağlı...
haftalık macd sıfırın altına indi abi bu kötü bir görünüm :aww: onun dışında benim kullandığım diğer tüm göstergelerde haftalıkta negatif ...

TGDTGD
08-07-2013, 11:50
Millete gına geldi artık... Hergün eksi 2, eksi 3, artı 2... Açıldığı gibi kapanışları özledik :he:

adilyarad2
08-07-2013, 11:52
Sn Taner bunların düzelmesi zaman alacak gibi...ancak o zaman dip oluşumu gerçekleşmiş diyebilir miyiz?

http://666kb.com/i/cflxwulnl3eueh80x.gif

Kaygan
08-07-2013, 11:54
Bankalarda çok keyfi,alakasız işlemler var.Sabah açılıyor halkbanka basıyorlar.Dipten alıp çıkarıyorlar.Sonra garantiye basıyorlar 7,66lardan 80lere kadar çıkarıyolar.
Dönüyor durup dururken akbankı 742den 722 ye basıyor.Dipten alıp 730a kadar alıyor.O arada durup dururken 7,72den 64de garantiyi basıyor.
Hangi işlemi neye bakarak,ne düşünerek yaptıklarını anlamak imkansız.Elini uzattığın bankaya satış geliyor.

ZERO1
08-07-2013, 11:57
banka endeksinin orta vade 120000 li seviyelere gelmesini bekliyorum.. sadece grafik tahminim bu kesinlik yyok ve yatırım tavsiyesi değildir... şu an 130 lu seviyelerde...

trade09
08-07-2013, 11:58
ROMANNYA'DA HAZIRAN AYI ISSIZLIK ORANI YUZDE 4.96 (MAYIS:%5.03) - MEDIAFAX

Şu haberi görünce utandım arkadaş :D

serdalm
08-07-2013, 12:04
Mısır borsası bile %2 düşüyorken (Ülkede darbe oldu.Dün onlarca insan öldü)Bizim Bist Amerika hapşursa %4-5 düşüyor.
Acaba birileri özellikle bizi frenliyormu?
Ne bileyim paranoyak olacağız ama bu denli tepki bana anormal geliyor.
Yoksa düşüşün kralını Mısır yaşaması lazımken o bile normal düzeyde seyir izliyor.

TGDTGD
08-07-2013, 12:04
haftalık macd sıfırın altına indi abi bu kötü bir görünüm :aww: onun dışında benim kullandığım diğer tüm göstergelerde haftalıkta negatif ...

75.000 ve 77.777 noktalarının üstüne tepki gelmeli ki toparlasın...

MedwiG
08-07-2013, 12:06
Merkez bankası döviz satım ihalesinde teklif tutarı 437 milyon dolar, ortalama fiyat 1.9486 TL.

MedwiG
08-07-2013, 12:09
Bugün gün içinde şuana kadar yapılan döviz satışları :

1. 250 milyon$ 'lık satış'da teklif tutarı 389 milyon dolar, ortalama fiyat 1.9553 TL
2. 250 milyon$ 'lık satış'da halesinde teklif tutarı 454 milyon dolar, ortalama fiyat 1.95 TL.
3. 250 milyon$ 'lık satış'da halesinde teklif tutarı 437 milyon dolar, ortalama fiyat 1.9486 TL.

halodayı
08-07-2013, 12:11
Dax cuma gününü telafi etti bu işte bir gariplik var. Bizim bilmediğimiz bir şey var

TEMİZEL
08-07-2013, 12:11
MB nın faiz politikasında bir değişiklik yapılmayacağı vurgulanıyor sürekli..
MB satım ihalelerini artırıyor..Pala bu durumdan hoşlanmamışa benziyor..

tolgauc
08-07-2013, 12:14
Cuma gunu TCELL endeksteki dususe direndi ve basladigi gibi kapatti. Bugun de endeks negatif ama TCELL pozitif seyrediyor. Durumunu teknik analizlere gore yorumlayabilecek biri var mi? Tesekkurler

MedwiG
MB Başkanı Başçı : "Bugünkü adımlar kurdan ziyade kredi büyümesi nedeniyle atıldı"

yani kurdan memnunlar ??

Çilingir
merkez böyle ihaleler yaparsa yakında rezervlerde ciddi bir azalma yaşanacaktır. acaba faiz arttırım kararı mı vereek çarşamba günü, o zamana kadar da böyle agresif dolar satışları ile ateşi söndürmeye çalışıyor.

Merkez bankası döviz satım ihalesinde teklif tutarı 437 milyon dolar, ortalama fiyat 1.9486 TL.

albayy
08-07-2013, 12:16
750 milyon dolar satıldı ve hala 1,95 civarında.bence komple MB yi satalım kurtulalım :he:

muratteknik
08-07-2013, 12:17
düşüncem ,pala artık yeter demeli...değilse işi b.k eder...

http://s1307.hizliresim.com/1c/8/q0mcs.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

muratteknik
08-07-2013, 12:20
http://u1307.hizliresim.com/1c/8/q0mj3.png (http://bit.ly/c25MCx)

panoramaxis
Bugün gün içinde şuana kadar yapılan döviz satışları :

1. 250 milyon$ 'lık satış'da teklif tutarı 389 milyon dolar, ortalama fiyat 1.9553 TL
2. 250 milyon$ 'lık satış'da halesinde teklif tutarı 454 milyon dolar, ortalama fiyat 1.95 TL.
3. 250 milyon$ 'lık satış'da halesinde teklif tutarı 437 milyon dolar, ortalama fiyat 1.9486 TL.

Bilen arkadaşlar daha iyi yorumlayabilir belki ama bu döviz ihalelerine gelen teklifler en başından bu yana bir garip geldi. Sanki birileri merkez bankasının ümügünü sıkmaya ugraşıyor bilek güreşi yapıyor izlenimi verdi bana,yani bu teklif tutarları hiç normal gelmiyor,

TEMİZEL
merkez böyle ihaleler yaparsa yakında rezervlerde ciddi bir azalma yaşanacaktır. acaba faiz arttırım kararı mı vereek çarşamba günü, o zamana kadar da böyle agresif dolar satışları ile ateşi söndürmeye çalışıyor.

bu oranda ihale açılmasa ne olurdu, bilmiyorum gari..:party:
5 dak. RSİ fiyatlamanın aksine güçlü ve TOBO oluşumu var sanki, dikkat edilmeli..

muratteknik
08-07-2013, 12:23
http://s1307.hizliresim.com/1c/8/q0mly.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

muratteknik
08-07-2013, 12:25
http://u1307.hizliresim.com/1c/8/q0mxn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

TEMİZEL
08-07-2013, 12:26
Murat abi dip göstergeleri tamam da Pala dolar alıyor sürekli, bu ne ayak..:kural:

KEKLİK
08-07-2013, 12:28
72 850 altında saatlik kapanış yaptıkmı

mert_izmir
08-07-2013, 12:32
Vay arkadas bir kivilcim yetti borsayi dusurmeye ...
Satsam satamam alsam alamam sasdim valla :wink:

Vergazaygaz
08-07-2013, 12:34
MB Başkanı Başçı : "Bugünkü adımlar kurdan ziyade kredi büyümesi nedeniyle atıldı"

yani kurdan memnunlar ??

diğer türlü daha kötü faiz yükselırse yatırımlar ve banka karları azalır kur 2 de olsa 10 güne alışırız ne kurlar gördük

Vergazaygaz
08-07-2013, 12:37
yada bahsettiği çokmu dövizli kredi kullanan olmuş

muratteknik
08-07-2013, 12:41
Murat abi dip göstergeleri tamam da Pala dolar alıyor sürekli, bu ne ayak..:kural:

derdi faizleri yükseltmek olmasın...ne de olsa faiz lobisinin büyük patronu....

emirseyit
08-07-2013, 12:41
NTV de Türk-Mısır iş konseyi başkanı olan Zuhal MANSFİELD adlı kadını izliyorum ağzım bir karış açık.Mısır da ki olayın bir darbe olmadığını ülkenin hayrına masumane askeri bir müdahale olduğunu ifade ediyor ısrarla . Darbecilerce katledilen o kadar insanın acısına dahi aldırmadan sergilediği küstahlığa bakar mısınız , resmen milletin zekasıyla dalga geçiyor . Batının küresel tröstlerinin ve ülkelerde ki işbirlikçilerinin azgınlıklarına ve ilkesizliklerine kalıcı bir şekilde dur denilmeden insanoğlu asgarisinden huzur ve kalıcı barışa hiç kavuşamıyacak anlaşılan.

muratteknik
08-07-2013, 12:49
http://u1307.hizliresim.com/1c/8/q0ncy.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

muhtemel tepe oluşumu içinde gözüküyor...bakalım ne kadar yolu kaldı...

TEMİZEL
08-07-2013, 12:56
derdi faizleri yükseltmek olmasın...ne de olsa faiz lobisinin büyük patronu....

MB. faiz yükseltmeyecem deyor..yoksa bu kadar dolar ihalesi yaparmıyım deyor..yani abi, gerçekte bir restleşme olayı var sankim , bu da borsayı furuyor..:fiyu:

muratteknik
08-07-2013, 13:00
http://u1307.hizliresim.com/1c/8/q0nkt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

muratteknik
08-07-2013, 13:01
http://u1307.hizliresim.com/1c/8/q0nkx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

muratteknik
08-07-2013, 13:02
MB. faiz yükseltmeyecem deyor..yoksa bu kadar dolar ihalesi yaparmıyım deyor..yani abi, gerçekte bir restleşme olayı var sankim , bu da borsayı furuyor..:fiyu:

neyse siyaset yapıyor demesinler şimdi ....:)

muratteknik
08-07-2013, 13:08
slm.
:)
Herhangi bir indikatörün referans üstüne ya da altına atması sonrasında ;tepe veya dip oluşumunun alt ya da max. seviyeye gelip

gelmediğini ki her zamam max. veya min.seviye gerçekte birebir max .ya da min. seviye olmayabiliyor...yukarıdan ya da aşağıdan

gösterge değeri olarak,rakamsal anlamda dip ya da zirve görünmese de bir anlamda döndüğü seviye max.ve min.olmuş

oluyor...kısacası göstergelerin max.ve min.seviyesini onaylatacak ve elbette gösterge ve fiyat hareketliiğinin sınırları-göstergenin

fiyatı taşıma sınırını-gücünü ölçebilecek başka bir gösterge ya da yöntem (birkaç indikatörü birlikte kullanma ise ,nasıl bir kombine

uyguluyorsunuz) var mıdır...bu işi re-kare yapıyor diye biliyorum...ancak kullanımını tam anlamıyla kavradım desem yalan olur...öyle

sanıyorum ki bu işin sistemini bulan kısa vade de orta-uzun vade trend takibinde de başarılı olur...çünkü gösterge aynı dip ve zirveye

ulaştığı yerde fiyat yükseliş miktarı çok az veya fazla olabiliyor...

Svg.Taner , bu konuda bilgi-tecrübe ya da yöntemini endeks ya da herhangi bir hisse üzerinde paylaşabiirsen memnun oluruz ...

daha bi daha da sormam...

muratteknik
08-07-2013, 13:17
http://n1307.hizliresim.com/1c/8/q0p3l.png (http://bit.ly/c25MCx)

en azından bunun sıkı bir tepkisi olmalı diye düşünüyorum...aslında 93 ten sonra beklediğim 73-72-71-70...son olarak ta beklemesem de 67,3-67,5 un önemini...bu rakamında sonradan 68 civarı bu işin son noktası diye düşündüğüm rakamlara çok yaşlaştı...hala da ümitliyim...elbette 2.senaryo var ki...temel de farklı gelişmeler olursa ihtimal ...çünkü teknik müsade etse de göstergeli teknik oluşumlar bu 2.senaryoya bence müsade etmiyor...işler o zaman berbat olur...ki hala beklemiyorum...elbette şahsi düşüncemi ve inancımı paylaştım.Y.T.D...

trade09
08-07-2013, 13:23
daha bi daha da sormam...
taner abi her zaman forumda olamıyor kendi işide var ama sorunuzu anladığım ölçüde ben kendi çapımda cevaplayayım...
Ben şahsen bir çok indikatöre aynı anda bakarım örneğin macd 0'ın altında, cci 0'ın altında, stos 50'nin altında, fiyat bollingerin alt kanalına inmiş. hmm o zaman piyasa ayı moduna geçmiş derim (vede hepsini sırasıyla 60 dk'dan günlük ve haftalığa doğru incelerim)... yani bir çok göstergeyi hepsine ayrı ayrı bakarak bir sonuç çıkarırım hepsini harmanlayıp tek bir gösterge oluşturmak bence çok sağlıklı olmaz...

meceng
08-07-2013, 13:25
Bazı durumlar dolayısıyla ilk seans ı takip edemedim. Arkadaşlardan takip eden varsa gün içi gelişmeleri paylaşabilirler mi?
Mayıs ayı verileri nasıl geldi? bir arkadaş durumu özetleyebilir mi?

Bu arada şu dolar ihaleleri ve gidişat pek hayıra alamet değil gibi

muratteknik
08-07-2013, 13:34
taner abi her zaman forumda olamıyor kendi işide var ama sorunuzu anladığım ölçüde ben kendi çapımda cevaplayayım...
Ben şahsen bir çok indikatöre aynı anda bakarım örneğin macd 0'ın altında, cci 0'ın altında, stos 50'nin altında, fiyat bollingerin alt kanalına inmiş. hmm o zaman piyasa ayı moduna geçmiş derim (vede hepsini sırasıyla 60 dk'dan günlük ve haftalığa doğru incelerim)... yani bir çok göstergeyi hepsine ayrı ayrı bakarak bir sonuç çıkarırım hepsini harmanlayıp tek bir gösterge oluşturmak bence çok sağlıklı olmaz...

ilgin için teşekkürler...tek gösterge yapma değildi muradım...sanırım cümlelerim çok uzun olduğu için anlatamamış olabilirim...

tam olarak şu idi...

gösterge bazan şiştiği halde fiyat hareketliiği az oluyor...ya da gösterge beklenilenden daha yukarıda dip yapabiliyor...ortalamasını kırdığı halde alt desteğe vermıyor...

yani göstergenin bir min. bir de max.ulaşabileceği seviye var...bu seviye az aşağı da ya da yukarda oluşabiliyor...bunu da aynı anda farklı göstergeler kullanırsak , aslında takip ettiğimiz asıl göstergenin diplerinin daha aşağısı değilde buralarda oluştuğunu farkettiriyor...

bu şekilde kullanırsak en temel macd ,rsi, sto,cci yi ulaşabileceği max. ve min. seviyeyi ölçmek için re-kare yardımcı oluyor...ancak kullanımı her zaman fiyatla doğrusal olmadığı için çok güç...ya da bana uymuyor...

o nedene böyle bir kombine yapmış olsak özellikle macd rsi yi nasıl ölçebiliriz....ya da farklı bir metod kullanabiliyor musunuz...bulunduğu yerden daha yukarıya ya da aşağıya gidip gitmeyeceğini önceden tespit etme gayreti diyelim...bunu orta vade için de yapabilsek trendin devam edip etmeyeceğini belki görebiliriz...

trade09
08-07-2013, 13:46
ilgin için teşekkürler...tek gösterge yapma değildi muradım...sanırım cümlelerim çok uzun olduğu için anlatamamış olabilirim...

tam olarak şu idi...

gösterge bazan şiştiği halde fiyat hareketliiği az oluyor...ya da gösterge beklenilenden daha yukarıda dip yapabiliyor...ortalamasını kırdığı halde alt desteğe vermıyor...

yani göstergenin bir min. bir de max.ulaşabileceği seviye var...bu seviye az aşağı da ya da yukarda oluşabiliyor...bunu da aynı anda farklı göstergeler kullanırsak , aslında takip ettiğimiz asıl göstergenin diplerinin daha aşağısı değilde buralarda oluştuğunu farkettiriyor...

bu şekilde kullanırsak en temel macd ,rsi, sto,cci yi ulaşabileceği max. ve min. seviyeyi ölçmek için re-kare yardımcı oluyor...ancak kullanımı her zaman fiyatla doğrusal olmadığı için çok güç...ya da bana uymuyor...

o nedene böyle bir kombine yapmış olsak özellikle macd rsi yi nasıl ölçebiliriz....ya da farklı bir metod kullanabiliyor musunuz...bulunduğu yerden daha yukarıya ya da aşağıya gidip gitmeyeceğini önceden tespit etme gayreti diyelim...bunu orta vade için de yapabilsek trendin devam edip etmeyeceğini belki görebiliriz...
böyle şey yapabilsek emin olun piyasayı kusursuz derecede takip edebiliriz ve her hareketi yakalarız :) imkansız değil tabiki ama biraz zor yabancı kaynaklarda belki bu tarz çalışmalar olabilir araştırmak gerek... ben rsi cci gibi göstergelerin aşırı alım-aşırı satım bölgelerinin net olarak çalışmadığı için orta kısmını referans alıyorum veya 3 çizgi ile çalışıyorum aşırı alım-aşırı satım-orta kısım şeklinde bir gözlemleme sistemim var benim...

karaboğa
08-07-2013, 13:47
yurtdışı özellikle dax cuma günü yaşanan düşüşü geri almış durumda ancak sanırım dolar halen yukarıda olduğu için ayak uyduramıyoruz..

muratteknik
08-07-2013, 13:51
böyle şey yapabilsek emin olun piyasayı kusursuz derecede takip edebiliriz ve her hareketi yakalarız :) imkansız değil tabiki ama biraz zor yabancı kaynaklarda belki bu tarz çalışmalar olabilir araştırmak gerek... ben rsi cci gibi göstergelerin aşırı alım-aşırı satım bölgelerinin net olarak çalışmadığı için orta kısmını referans alıyorum veya 3 çizgi ile çalışıyorum aşırı alım-aşırı satım-orta kısım şeklinde bir gözlemleme sistemim var benim...

yabancı kaynaklardan gösterge ve bazlar konusunda incelemelerim var...ancak biraz da denemelerle ortaya çıkacak bir durum sanki ....netice de BİST bu...:)

şu üç çizgiye bir örnek verebiir misin...

trade09
08-07-2013, 14:03
yabancı kaynaklardan gösterge ve bazlar konusunda incelemelerim var...ancak biraz da denemelerle ortaya çıkacak bir durum sanki ....netice de BİST bu...:)

şu üç çizgiye bir örnek verebiir misin...
normalde rsi'da 2 adet referans çizgi var (matriksi yazanlar böyle koymuşlar) bu çizgiler;
1. 70'in üzeri aşırı alım (resimde üstteki kırmızı)
2. 30'un altı aşırı satım (resimde alttaki kırmızı)
bende bir referans bölgesi daha kullanıyorum
3. 50'nin altı ve üstü (resimde ortadaki yeşil)
resimdeki gibi... ortadaki 50 referanslı çizgi genelde 60-120-240 dk grafiklerde al-sat sinyali olarak kullanılabilir bunu sadece rsi değil cci, stos vs tarzı her göstergede yapabilirsiniz...
http://666kb.com/i/cfm158wzpm9txqykn.png

Demirci_Hacı
08-07-2013, 14:04
72 850 altında saatlik kapanış yaptıkmı

Evet son 2 bar o değerin altında kapattı....

DANISMAN
08-07-2013, 14:08
100 milyar dolarlik ihale acilsin yine ustunde teklif gelir. Bizim hacmimiz ne ki yurtdisi fonlara kafa tutuyoruz? Herkes almis agzina bir turku yok dunyanin bilmemkacinci ulkesiyiz. Kardesim sen baktin mi ulken gercekten ekonomik olarak ne durumda? Sicak para ile buyuyemeyen oyle gosterilen spekulasyona cok acik bir ulkedeyiz. Restlesmek adami batirir, umugunu sikarlar valla, daha ulke olarak emekliyoruz. Milyar dolarlik fonlari yoneten birkac kisi dugmeye bassa alt ust olur ne borsa kalir ne doviz. Parasal sikilastirma acikca soyluyorum bizi batirir, birakin dolar kac olursa olsun, serbest kurda degil miyiz? En azindan yabanci yuksekten cevirsin.

muratteknik
08-07-2013, 14:08
normalde rsi'da 2 adet referans çizgi var (matriksi yazanlar böyle koymuşlar) bu çizgiler;
1. 70'in üzeri aşırı alım (resimde üstteki kırmızı)
2. 30'un altı aşırı satım (resimde alttaki kırmızı)
bende bir referans bölgesi daha kullanıyorum
3. 50'nin altı ve üstü (resimde ortadaki yeşil)
resimdeki gibi... ortadaki 50 referanslı çizgi genelde 60-120-240 dk grafiklerde al-sat sinyali olarak kullanılabilir bunu sadece rsi değil cci, stos vs tarzı her göstergede yapabilirsiniz...
http://666kb.com/i/cfm158wzpm9txqykn.png

üç çizgi derken...3 gösterge çizisi ile çalışma bekliyordum:)...teşekkürler....

KEKLİK
08-07-2013, 14:13
Evet son 2 bar o değerin altında kapattı....Teşekkür ederim:)

Çilingir
08-07-2013, 14:49
merkezin müdahalesi çok sertleşti, arkasında başka birşey olabilir, kura bu kadar takmazlardı, kredi büyümesi falan diye bir sebep uydurdular ama sanki başka birşey var. düşünüyorum ama bulamıyorum. tahmini, bilgisi olan???

serdalm
08-07-2013, 14:56
Merkez bankası 500,000 Dolarlık bir ihaleye daha çıktı.
250,000 de çıkmıştı.
Doları cidden frenlemeye çalışıyorlar.

Estimation
08-07-2013, 14:58
Endeks artı kapatacak gibi duruyor..

Ytd

dxy
08-07-2013, 14:59
88,300 den long

serdalm
08-07-2013, 15:00
Son 250.000 $ lık ihaleye 496.000 $ lık talep gelmişti.
Şimdi Merkez bankası 500.000 $ lık ihale açtı.
Senmi bey benmi dedi :) Resmen poker oynanıyor.
Bakalım frenlenecekmi?Yada ne kadar süre frenlenecek?

dxy
08-07-2013, 15:04
88,300 den long

90,000 de satışlar yazılı oha demeyin sabır :)) 87,500 altı kapanış stop

evo_07
08-07-2013, 15:09
Teşekkürler ..

BİM topiğinde ya da uzun vade yatırımcı topiğinde isterseniz BİM konusunda daha uzman arkadaşlar bulabilirsiniz...Mesela Sayın Halil64:)

Yine de yardımcı olacaksa durumu endekse bağlı, MACD negatifte ve boynunu aşağı çevirmiş...:)

http://666kb.com/i/cflxd8lrjrygpuzmp.gif

serdalm
08-07-2013, 15:10
Alıntıdır:

akro Ekonomik Gelişmeler
Öğleden önce küresel piyasalarda Avrupa endekslerindeki yukarı yönlü hareket ile birlikte üç yılın zirvesinden gevşeyen Dolar endeksi dikkat çekerken, yurt içinde TCMB'nin ek parasal sıkılaştırma uygulamasının gündeme damgasını vurduğu görüldü.

Almanya'dan gelen olumsuz veriler ve Türkiye'nin beklentilerin altında kalan sanayi üretiminin yanında, Brüksel'de bir araya gelen Euro Bölgesi maliye bakanlarının Yunanistan'a ilişkin görüşleri ve ECB Başkanı Draghi'nin konuşmaları merakla bekleniyor. Ayrıca Kanada'dan açıklanacak yapı izinleri verisi yatırımcıların takibinde öne çıkan gelişmeler arasında yer alırken, ABD'de ise bilanço sezonu bugün başlıyor.Draghi'nin Avrupa Parlamentosu'ndaki bugünkü tanıklığı ve Çarşamba günü Bernanke'nin konuşmasından önce, piyasalarda Dolar'daki geri çekilmelerin etkili olduğu görülüyor.

"TCMB'den yeni hamle"

Bugün sabah saatlerinde açıklamalar yapan TCMB Başkanı Erdem Başçı, güçlü bir parasal sıkılaştırma uygulamasına başlanacağını duyururken, söz konusu sıkılaştırmanın etkili ve geçici olmasının esas olduğunu belirtti. Başçı ayrıca, uygulamanın süresinin döviz piyasasındaki gelişmelere bağlı olarak belirleneceğinin altını çizdi.

Başkan'ın bu açıklamasının ardından TCMB'nin önce miktar bazlı repo ihalesi açmadığı görülürken, Banka daha sonra üç kez döviz satım ihalesi açarken,her biri 250 milyon Dolar tutarında olan ihaleler ile piyasaya öğleden önce 750 milyon Dolar aktarıldı. Merkez Bankası böylelikle 11 Haziran'dan bu yana piyasalara 3.15 milyar Dolar satmış oldu.

USD/TRY paritesi yapılan müdahaleler ile 1.95 seviyesinin altına kadar gevşerken, TCMB'nin günün devamında yeni ihaleleri açıp açmayacağı bekleniyor.

"Gözler MarioDraghi'de"

Geçtiğimiz hafta ECB'nin basın toplantısında piyasa katılımcılarını şaşırtan Draghi'nin bugün Brüksel'deki konuşmaları, Euro'da sert hareketlerin görülmesine neden olabileceği için yatırımcılar tarafından yakından izlenecek. Geçen Perşembe yeni faiz indirimlerinin yapılabileceği sinyalini veren Başkan'ın bugün Avrupa Parlamento'sundaki tanıklığında, Bölge'deki ekonomik ve parasal gidişat hakkında bilgiler vermesi bekleniyor. Draghi'ninECB'nin basın konferansındaki konuşmaları paralelinde ifadeler kullanacağı tahmin edilirken, Banka'nın ileriye yönelik rehberlik politikası hakkında da açıklamalarda bulunabilecek olması, piyasa katılımcılarınınDraghi'yi yakından izleyecek olmalarının nedenleri arasında yer alıyor.MarioDraghi'nin söz konusu politikaya ilişkin yeni ifadeler kullanıp kullanmayacağı, merak edilen konular arasında dikkat çekiyor.

panoramaxis
08-07-2013, 15:11
Biri merkeze dur desin restleşme arttı.birileri en başından beri. Merkeze kafa tutuyor çok belli.fonmu yoksa bir veya bir kaç ülke tarafından yönlendirilen fonlarmı akla herşey geliyor normal bir durum olmadıgı belli çok fena

REST
08-07-2013, 15:13
Güzel olay.!!!
Dövize müdahale yapıyorum diye milyar dolarları bu seviyelerden sat.
Millette bonodan çıkma fırsatı olarak kullansın.
Çıkış yapmak isteyenlere kapıları sonuna kadar açıyorlar derseniz;
Aslında yapmak istedikleri bu değil.
Akıllarınca dövizin yükselmesini önlüyorlar.
Milyar dolar satmakla çıkışı durduramazlar.
Ne kadar satarlarsa , o kadar para çıkışını arttırırlar.
Rezerv dediğin,elalemin parası.

REST

Halil64
08-07-2013, 15:19
08/07/2013 15:14 merkez bankası, 11 hazirandan bu yana ihaleler ile 4,15 milyar dolar sattı

panoramaxis
08-07-2013, 15:20
Güzel olay.!!!
Dövize müdahale yapıyorum diye milyar dolarları bu seviyelerden sat.
Millette bonodan çıkma fırsatı olarak kullansın.
Çıkış yapmak isteyenlere kapıları sonuna kadar açıyorlar derseniz;
Aslında yapmak istedikleri bu değil.
Akıllarınca dövizin yükselmesini önlüyorlar.
Milyar dolar satmakla çıkışı durduramazlar.
Ne kadar satarlarsa , o kadar para çıkışını arttırırlar.
Rezerv dediğin,elalemin parası.

REST

Merkezin doların çıkışını durdurmak için yaptıgini nerden biliyorsun, olay parite olayından çikmis gibi,kisaca mesele dolarin çıkışı deil sen hala anlamadınmi olayı gibi duruyo ytd

serdalm
08-07-2013, 15:22
Oha 500.000 $ merkez verdi.
Talep 916,000 $ :düsün:

vincent
08-07-2013, 15:23
5. döviz satım ihalesinde 916 milyon $ teklif geldi, en düşük fiyat 1,9443 oldu :dolar:.

serdalm
08-07-2013, 15:29
http://n1307.hizliresim.com/1c/8/q0u54.jpg

serdalm
08-07-2013, 15:31
Birileri Merkez'e sen artistsen ben 2 kez artistim mi diyor :notr:
Merkez 2 katına çıkıyor.Karşı taraf resti görüp oda nerdeyse 2 katına çıkıyor.
Zıtlaşma acaba neye yarar?(Bist açısından)
Bi uzman üstadlar yorumlasa süper olur.

serdalm
08-07-2013, 15:33
Merkez bu sattığı dolarların karşılığı kasaına Tl'mi koyuyor?
Yarın öbürgün doların ateşi düştüğünde kasaındaki parayla tekrar dolar alamazmı?
Durumu ben pek bilmiyorum.
Bi özetleyebilirmisiniz.

snnaks
08-07-2013, 15:38
merkez bu sattığı dolarların karşılığı kasaına tl'mi koyuyor?
Yarın öbürgün doların ateşi düştüğünde kasaındaki parayla tekrar dolar alamazmı?
Durumu ben pek bilmiyorum.
Bi özetleyebilirmisiniz.aynen öyle.....ytd