PDA

View Full Version : Finans astrolojisi- tahmin ve öngörülerPages : [1] 2 3 4 5 6

mehyah
10-08-2013, 09:21
Ülkemizde geçen on yılda astroloji konusunda gelişme gösteren ve önemli başarılara imza atan astrologlar yıllık veya dönemsel olarak finans piyasasına yönelik tahminlerini paylaşıyorlar. 20 yılın üzerinde şirket yönetimi ve finans konusunda deneyiminin yanında, astrologların finans konusundaki öngörülerini izliyorum.

İlgi duyanların izlemesini ve zaman içinde bu konunun ne kadar önemli olduğunu görecekler...

Bu konuda dikkatimi çeken astrologlar ;

öner döşer, mayıs 2012-2013 dönemi imkb'de yükseliş, haziran ayında büyük düşüş, yaz aylarında, en düşükden yükseliş bekliyor. kasım ayında türbülans bekliyor, 24-28 ağustos stresli günler
hakan kırkoğlu, finansal piyasalarda genel görüş veriyor, 2006 finansal krizi tahmin etmişti.temmuz ve ağustos sıkıntılı günler
oğuzhan ceylan, 2013 ilk dört ay borsada yükseliş öngörmüş, ağustos-aralık dönemi yabancıların borsaya akın etmesi, altında yer yer düşüşler, dövizde artış bekliyor.


YTD

hasbi
10-08-2013, 11:17
Yeni topiğiniz hayırlı olsun

mehyah
10-08-2013, 12:08
Ekonomide 2013 astrolog oğuzhan ceylan

Genel anlamda 2013 yılı, ilk 4 aylık dönem hisse senetlerinde ve belli borsa endeksinin yükselten bazı holding senetlerinde ciddi yükselişler olurken, borsa, tahvil ve bono piyasalarında da olumlu gelişmeler göreceğiz.

Astrolog
Oğuzhan Ceyhan
Güncelleme: 18:19 TSİ 09 Ocak. 2013 Çarşamba
2013 yılı, 2012 yılında yaşanılandan ek çok gerginliğin daha az olacağı bir dönemi temsil etmekte. Satürn Akrep burcunda 30 yıllık dönemde yeni yapılanmalar ve yeni ekonomik ve siyasi oluşumlar yaratacak.

Bunları yılın ilk ayından itibaren hızla görmeye başlayacağız. Akrep burcunun etkin olduğu yıllar, hava sıcaklıklarının normalin çok altında, enerji ve ısınma giderlerinin çok yüksek olduğu yıllardır. Bu da, ekstra birşekilde ısınma harcamalarımızı arttıracak. Asrın kışı diyebileceğimiz türde bir kış yaşarken, genel anlamda milli ekonominin çevremizdeki pek çok ülkeye gore çok daha iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz. Toprak altı zenginlikler, petrol, doğal gaz gibi konularda önemli yatırımlar 2013 yılının Nisan ayından itibaren ve Ağustos ortası olumlu haberler şeklinde karşımıza çıkarken Jüpiterin de İkizler burcundaki hareketi sebebi ile, demir yolları ve hava yollarında da çok ciddiye alınacak büyümeler görünecektir.

Genel anlamda 2013 yılı, ilk 4 aylık dönem hisse senetlerinde ve belli borsa endeksinin yükselten bazı holding senetlerinde ciddi yükselişler olurken, borsa, tahvil ve bono piyasalarında da olumlu gelişmeler göreceğiz.

2013, ekonomik büyümenin çok fazla olmayacağı, cari açığın kısmen iyileşeceği, sınırlarımızdaki ülkelerin göstermiş olduğu risklere ragmen, bankacılık ve finans piyasalarının da iyi olduğu bir yıl olacak. Satürn Akrep yılları, bilhassa lüks tüketim maddelerinde yeni vergilerin geldiği yılların olması ile ünlüdür. Keyif verici maddeler, alkol, tütün gibi konularda ciddi vergi artışları ile karşılaşırken, ulaşım ve sağlık hizmetlerinde indirimler, halkın yüzünü biraz olsun güldürecektir.

Yılın geneline bakacak olursak, 25 Nisandaki Ay tutulması , 10 Mayıs Güneş Tutulması , 25 Mayıs Ay tutulması ve Jüpiterin 26 Hazirandan itibaren Yengeç burcuna geçişi, ülkedeki şartların kısmen düzeleceğini, dünyada bazı ülkelerde hala sürmekte olan ekonomik problemlere ragmen, krizlere karşı direncimizin de ciddi artacağını göstermektedir.

Zorlu bir sürecin içinde, çok fırtınalı bir denizde güvenle yol almaktayız. Her ne kadar, belli kesimlerdeki tüketim azalmasa bile, en azından yabancı yatırımcının gözünün ciddi olarak üzerimizde olduğunu da unutmamalıyız. Bu bize, ülkemizin yatırım yapılabilirlik endeksini güçlendirirken, yabancı kaynakların ülkemize bilhassa yılın ikinci döneminden itibaren ( Ağustos-Aralık ) çok daha fazla geleceğini göstermektedir.

Değerli madenlerde zaman zaman düşüşler, hisse senetlerinin ise çok daha gözde olduğu bir yıla girerken, genel anlamda faizlerde yılın ilk 5 aylık döneminde düşük seyredecektir.

Dövizin güvenli liman olduğu, borsanın geçtiğimiz yıllara gore çok daha karlı olduğu, faiz getirisinin de düşük olacağı bir döneme giriyoruz.

Herkese Bol Şans..

Astrolog Oğuzhan Ceyhan
http://www.bilincokulu.com

mehyah
10-08-2013, 13:34
Jüpiter-Uranüs-Plüton döngüsü ve ekonomi astrolog öner döşer

Astrolojide refah ve genişlemenin temsilcisi olan Jüpiter Dünya Astrolojisi’nde de finansal koşulların genel gidişatını gösterir. Jüpiter’in hangi burçtan geçiş yaptığına ve aldığı açılara bakarız. Jüpiter zorlu açılar aldığında ekonomik alanda genişleme yavaşlar ve hatta tam tersine bir süreç başlayabilir. Kısacası rahatımız bozulur.

2013 yılı ikinci yarısında Jüpiter Yengeç burcunda hareket ediyor olacak. Aslında astrolojik olarak Jüpiter Yengeç burcunda yücelir, yani iyi konumdadır, genişleme ve refah getirir. Fakat bu kez durum böyle olmayacak belli ki. Zira Jüpiter Yengeç burcunda ilerlerken hem Uranüs’ten hem de Plüton’dan baskılı açılar alıyor olacak. Uzun müddet Terazi burcunda hareket edecek Mars (gerileme sebebiyle Mars’ın bu burçta kalışı uzun sürecek) da Jüpiter’e uyumsuz açı yapacak ve üzerindeki baskıyı arttıracak. Bu şartlarda ekonomik anlamda Haziran 2013-Haziran 2014 arası oldukça çalkantılı geçecek gibi gözükmekte. Mars’ın Jüpiter ile iki yıllık döngüsünün başlangıcı Temmuz 2013 olarak görülmekte. Bu şartlarda 2013 yılı yaz ayları ekonomi alanında ve borsalarda inmiş çıkışlara işaret edebilir.

ekin
10-08-2013, 21:06
forum olması gereken bir topik'e kavuştu. eline emeğine sağlık.

sonperde29
10-08-2013, 22:11
sn.mehyah , sizin gibi degerli bir kalemin yoklugunu her zaman hissettim burda
hosgeldiniz :)
ancak astroloji konusu bana pek tutarli gelmesede, ornekleri paylasmis olmaniz acaba dedirtti.

gorelim bakalim nasil olacak.

mehyah
11-08-2013, 09:10
Astrolog- Öner Döşer

Temmuz 2013’te Mars-Jüpiter kavuşumu esnasında bu ikili Uranüs-Plüton ile uyumsuz açılar oluşturacaklar. Bu gergin açılar ekonomide oldukça stresli zamanlara işaret ediyor. Sert düşüş olmuştu/20-25 Temmuz tarihleri civarında stresler iyice belirginleşiyor. 2013 yılı ağustos ayı sonlarında Venüs de bu dereceleri tetikliyor ve sert dalgalanma olabilir / 24-28 Ağustos civarındaki günler özellikle stresli gözüküyor. Aralık 2013’te Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki gergin açı kalıbı Güneş ve Merkür tarafından tetikleniyor; tam da bu tarihler civarında Oğlak burcunda Venüs gerilemesi var. Aralık ayı sonlarında stresler iyice belirginleşiyor. En dikkat çeken tarihler 25-26-27 Aralık olarak görülmekte. Ocak 2014’te de gergin açı kalıbı tetiklenmeye devam ediyor. Şubat 2014’te Terazi burcunda Mars gerilemesi başlıyor ve diplomatik alanda gerilemeler de işin içine giriyor ve muhtemelen piyasalarda çalkantılar artıyor. Mars’ın Terazi burcunda uzun müddet kalacağı 2014 yılı sonlarına kadar henüz tam bir rahatlama görülmüyor.”

sahip
11-08-2013, 13:48
hayırlı olsun mehyah hocam,özlettiniz kendinizi.

geçmiş bayramınız mübarek olsun.

mehyah
15-08-2013, 13:57
Astrolog- Öner Döşer

Temmuz 2013’te Mars-Jüpiter kavuşumu esnasında bu ikili Uranüs-Plüton ile uyumsuz açılar oluşturacaklar.
Bu gergin açılar ekonomide oldukça stresli zamanlara işaret ediyor.
Sert düşüş olmuştu/20-25 Temmuz tarihleri civarında stresler iyice belirginleşiyor.

2013 yılı ağustos ayı sonlarında Venüs de bu dereceleri tetikliyor ve sert dalgalanma olabilir / 24-28 Ağustos civarındaki günler özellikle stresli gözüküyor.

Aralık 2013’te Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki gergin açı kalıbı Güneş ve Merkür tarafından tetikleniyor; tam da bu tarihler civarında Oğlak burcunda Venüs gerilemesi var. Aralık ayı sonlarında stresler iyice belirginleşiyor. En dikkat çeken tarihler 25-26-27 Aralık olarak görülmekte.

Ocak 2014’te de gergin açı kalıbı tetiklenmeye devam ediyor. Şubat 2014’te Terazi burcunda Mars gerilemesi başlıyor ve diplomatik alanda gerilemeler de işin içine giriyor ve muhtemelen piyasalarda çalkantılar artıyor. Mars’ın Terazi burcunda uzun müddet kalacağı 2014 yılı sonlarına kadar henüz tam bir rahatlama görülmüyor.”

Finansal astroloji: bu sitede fazla rağbet görmedi, fakat 24-28 ağustos tarihlerinde piyasalarda sert dalgalanma öngörülüyor, hatırlatmak isterim...

Bu astroloğu 2006'dan itibaren izliyorum, isabetli astrolojik tahminleri var...

Temel ve teknik analiz kadar, finansal astroloji bazı önemli çevrelerde itibar görüyor...

sonunbaşlangıcı
15-08-2013, 14:08
Syn: Mehyah bey, temel ve tekniğin ters geldiği bistte birazda astrolojiye
şans vermenin bir sakıncası bencede yok..
Syg.

Filozof16
15-08-2013, 14:10
ilgiyle okunuyorsunuz..sn.mehyah..
başarılar dileriz..

ekin
16-08-2013, 01:05
okuyoruz sn mehyah. devam ediniz.
teşekkürler.

mehyah
16-08-2013, 13:56
Milliyet; Hakan Kırkoğlu Astrolog;
23 Temmuz – 23 Ağustos arasında bu kez ülkemiz gündeminin değişmeye başladığını, içerisinde ekonominin ve paranın durumunun önemli olduğu konuların önem kazandığını görmekteyiz. Aynı zamanda bu dönemde uluslararası konular dahilinde yeni girişimler, anlaşmalar da söz konusu olabilir. Yakın komşular ve Ortadoğu hala gündemde kalmakla birlikte, ülkemiz açısından kendine güven ve kararlılık gösteren koşullar var. Ancak ekonomi alanındaki hassasiyetler 28 Ağustos – 14 Ekim arasında daha kritik bir süreçte ilerlemeye başlayabilir.

Astroloji Okulu; Öner Döşer,Astrolog

Not : Önümüzdeki hafta FED raporu yayınlanacak; TC MB yeni bir adım atmadan FED VE ECB'yi bekleyecek. Bu şartlarda piyaslarda önümüzdeki hafta türbülans olması rahatlıkla beklenebilir:

YTD

mehyah
21-08-2013, 10:13
Finans astrolojisi ;

güneş ve gezegen sistemine göre, finans piyasalarına etkilerini inceliyor ve belli zamanlarda düşüş veya yükseliş olacağını , geçmiş benzer şartlarda oluşan olaylara bağlı tahminler yapılıyor. İsabet oranı hayli yüksek, şaşılacak gibi...

Öner döşer ,astrolog, çok yoğun bir şekilde bu konuda çalışması var...

24-28 ağustos tarihleri civarinda finansal piyaslarda sert hareketler bekliyor...
20-24 temmuz tarihlerinde de benzer öngörüsü olmuş, endeks hızla düşmüştü..

Keza kasım ayında sert iniş ve çıkışlar bekliyor, son olarak aralık 25-27 tarihlerinde sert hareketler bekliyor...

YTD

mehyah
21-08-2013, 21:08
Astrolog- Öner Döşer

Temmuz 2013’te Mars-Jüpiter kavuşumu esnasında bu ikili Uranüs-Plüton ile uyumsuz açılar oluşturacaklar. Bu gergin açılar ekonomide oldukça stresli zamanlara işaret ediyor. Sert düşüş olmuştu/20-25 Temmuz tarihleri civarında stresler iyice belirginleşiyor. 2013 yılı ağustos ayı sonlarında Venüs de bu dereceleri tetikliyor ve sert dalgalanma olabilir / 24-28 Ağustos civarındaki günler özellikle stresli gözüküyor. Aralık 2013’te Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki gergin açı kalıbı Güneş ve Merkür tarafından tetikleniyor; tam da bu tarihler civarında Oğlak burcunda Venüs gerilemesi var. Aralık ayı sonlarında stresler iyice belirginleşiyor. En dikkat çeken tarihler 25-26-27 Aralık olarak görülmekte. Ocak 2014’te de gergin açı kalıbı tetiklenmeye devam ediyor. Şubat 2014’te Terazi burcunda Mars gerilemesi başlıyor ve diplomatik alanda gerilemeler de işin içine giriyor ve muhtemelen piyasalarda çalkantılar artıyor. Mars’ın Terazi burcunda uzun müddet kalacağı 2014 yılı sonlarına kadar henüz tam bir rahatlama görülmüyor.”

Finansal Astroloji yorumu hatırlatma ve izleme...

mehyah
23-08-2013, 15:14
Milliyet; Hakan Kırkoğlu Astrolog;
23 Temmuz – 23 Ağustos arasında bu kez ülkemiz gündeminin değişmeye başladığını, içerisinde ekonominin ve paranın durumunun önemli olduğu konuların önem kazandığını görmekteyiz. Aynı zamanda bu dönemde uluslararası konular dahilinde yeni girişimler, anlaşmalar da söz konusu olabilir. Yakın komşular ve Ortadoğu hala gündemde kalmakla birlikte, ülkemiz açısından kendine güven ve kararlılık gösteren koşullar var. Ancak ekonomi alanındaki hassasiyetler 28 Ağustos – 14 Ekim arasında daha kritik bir süreçte ilerlemeye başlayabilir.

Astroloji Okulu; Öner Döşer,Astrolog

Not : Önümüzdeki hafta FED raporu yayınlanacak; TC MB yeni bir adım atmadan FED VE ECB'yi bekleyecek. Bu şartlarda piyaslarda önümüzdeki hafta türbülans olması rahatlıkla beklenebilir:

YTD

Ünlü ve çok deneyimli astrolog Hakan Kıkroğlu, finans piyasalarında 28 ağustos-14 ekim dönemi sıkıntılı ve kritik bir dönem olarak tahmin etmektedir.

Öner Döşer, astrolog, keza 24-28 ağustos finans piyasalarında sert hareketler bekliyor. Zor bir döneme bugün itibariyle giriyoruz.

Teknik analiz yönetilebilir, temel analiz öğrenilebilir, finansal astroloji bize yol gösterir, parasal kayıplardan korur...
YTD

mehyah
27-08-2013, 08:10
Ünlü ve çok deneyimli astrolog Hakan Kıkroğlu, finans piyasalarında 28 ağustos-14 ekim dönemi sıkıntılı ve kritik bir dönem olarak tahmin etmektedir.

Öner Döşer, astrolog, keza 24-28 ağustos finans piyasalarında sert hareketler bekliyor. Zor bir döneme bugün itibariyle giriyoruz.

Teknik analiz yönetilebilir, temel analiz öğrenilebilir, finansal astroloji bize yol gösterir, parasal kayıplardan korur...
YTD


Finansal astrolojiye itibar eden ve bu konuda güçlü ve köklü yorumları olan astrologları takip eden kişiler kolay kolay para kaybetmezler... Teknik analiz her zaman doğruyu göstereyemeyebilir, yönlendirme ve yanıltma olabilir, kriz koşullarını güneş ve gezegen sistemi ile dünya arasındaki konum ve koşullar itibariyle yapılan astrolojik yorumlar çok daha esaslı temellere dayanıyor.

Temel analizin başka bir versiyonu... Finansal astroloji piyasa koşullarının iyi gittiği dönemleri, kötü gittiği dönenmeleri size önceden haberdar ediyor...

YTD

mehyah
27-08-2013, 12:15
Finansal astrolojiye itibar eden ve bu konuda güçlü ve köklü yorumları olan astrologları takip eden kişiler kolay kolay para kaybetmezler... Teknik analiz her zaman doğruyu göstereyemeyebilir, yönlendirme ve yanıltma olabilir, kriz koşullarını güneş ve gezegen sistemi ile dünya arasındaki konum ve koşullar itibariyle yapılan astrolojik yorumlar çok daha esaslı temellere dayanıyor.

Temel analizin başka bir versiyonu... Finansal astroloji piyasa koşullarının iyi gittiği dönemleri, kötü gittiği dönenmeleri size önceden haberdar ediyor...

YTD

Borsada, düşük gelecek ağustos tüfe enflasyonunun açıklanması ile birlikte borsada yükseliş, döviz ve faizlerde düşüş bekliyorum. Stresli günler bu hafta sonuna doğru tekrar azalacaktır...

YTD

paratuzağı
27-08-2013, 12:35
Borsada, düşük gelecek ağustos tüfe enflasyonunun açıklanması ile birlikte borsada yükseliş, döviz ve faizlerde düşüş bekliyorum. Stresli günler bu hafta sonuna doğru tekrar azalacaktır...

YTD

Piyasa koşullarının kötüye gideceği başlangıç tarihin de isabet ettirilmiş, her ne kadar 28 ağustos değil de, 1 eylülden itibaren piyasalar düzelmeye başlarsa büyük başarıdır.

Turrican
27-08-2013, 12:46
Borsada, düşük gelecek ağustos tüfe enflasyonunun açıklanması ile birlikte borsada yükseliş, döviz ve faizlerde düşüş bekliyorum. Stresli günler bu hafta sonuna doğru tekrar azalacaktır...

YTDinşallah hocam inşallah. Çok zarar ettik bu borsadan :(

mehyah
28-08-2013, 20:53
2013'te Türkiye ve Dünya -

www.derki.com › astrolojiK‎

Yazan Öner Döşer; Salı, 01 Ocak 2013 13:07; Yazdır .... 25 Nisan 2013 tarihinde gerçekleşecek parçalı ay tutulması Türkiye astroloji haritasının Güneş ...

Astroloji saat gibi çalışır ; gündüzü, karanlığı, yağışlı ve güneşli havayı metoroloji gibi önceden tahmin ediyor...

Nitekim 24-28 ağustos tarihleri finansal piyasalarda sert hareketlerin olacağı öngörülmüştü, birebir gerçekleşti..

Kasım 2013 tekrar sert iniş ve çıkışlarla karşılaşacağız. Ara dönem , eylül-ekim dönemi tekrar fırsat ve kazançlar olacaktır.

2012-2015 Global Değişimler - Astroloji Okulu

www.astrolojiokulu.com/makale.php?MID=3183‎

Astrolog Öner Döşer'in kurucusu olduğu Astroloji Okulu geçen hafta 21 Mart Dünya ... haritasına göre Türkiye önümüzdeki bir yıl içinde önemli olaylar yaşayacak. ... 2013'ün ortasından itibaren iyileşme döngüsüne gireceğiz, büyük streslerin ...

YTD

syılmaz
30-08-2013, 08:24
24-28 Ağustos tahmini müthiş isabetliydi. Artık bu konunun takipçisi olacağım.

mehyah
02-09-2013, 09:32
Borsada, düşük gelecek ağustos tüfe enflasyonunun açıklanması ile birlikte borsada yükseliş, döviz ve faizlerde düşüş bekliyorum. Stresli günler bu hafta sonuna doğru tekrar azalacaktır...

YTD

Ne demiştik, şimdi gerçekleşiyor :

Savaş koşulları ve beraberinde finans piyasalarında beklenen sert iniş ve çıkışlar Kasım ayında olacak.... Kasım başına kadar savaşa yönelik net bir gelişme olmayacak... Suriye çok kritik bir ülke, bu nedenle umarım savaş hiçbir zaman olmaz, olursa, Suriye üzerinden Orta Doğuya hatta dünyaya yayılabilir, 3.ncü dünya savaşından bile bahsetmek mümkün....

Borsalar eylül ve ekim AYLARINDA YUKARI YÖNLÜ inişli çıkışlı bir trend içine girebilir.

YTD

mehyah
22-09-2013, 20:04
23 Eylül Haftası: Öner Döşer

Bu açıyı bir de TÜRKİYE astroloji haritası açısından ele almak istiyorum. Önemli çünkü. Türkiye astroloji haritasında Venüs 5. evimizi yönetiyor, bu evde yerleşiyor ve şimdilerde bu evden transit ediyor. Transit Mars da Türkiye astroloji haritasının 5. evindeki gezegenlere sert açılar yapıyor. Venüs de buna dahil. Peki tüm bunlar neyi gösteriyor? Dünya Astrolojisi’nde 5. ev çocuklar-gençler evidir. Onlarla ilgili durumları, onların eğitimlerini, yetiştirilmelerini temsil eder. Bu ev aynı zamanda sportif aktiviteler, sporcular, sanatsal konular, sanatçılar, eğlenceli aktiviteler, eğlenceli mekanlar, park ve bahçeler, aracı konumundaki kişiler ve diplomatlar, spekülatif konular, borsa, şans oyunları, kalburüstü sınıf ile ilişkilendirilir. Venüs-Mars karesi ve bu ikilinin transitlerinin Türkiye astroloji haritasındaki gezegenlere gergin açıları (Şans Noktası da dahil) tüm bu saydığımız konularda hareketlilik, stres ve gerginlik işaretçisi olabilir. Dikkatli, sağduyulu, düşünceli, empatik olmak gereken zamanlardayız. Düşünmeden yapacağımız girişimlerin başkalarına zararı dokunabilir. Hem bire bir ilişkilerimizde, hem de sosyal ilişkilerimizde gereksiz gerginlik yaratmaktan uzak durmamızda, herhangi bir konuda göstereceğimiz tepkiyi mantıklı dozajda tutmamızda fayda var.

mehyah
23-09-2013, 15:08
23 Eylül Haftası: Öner Döşer

Bu açıyı bir de TÜRKİYE astroloji haritası açısından ele almak istiyorum. Önemli çünkü. Türkiye astroloji haritasında Venüs 5. evimizi yönetiyor, bu evde yerleşiyor ve şimdilerde bu evden transit ediyor. Transit Mars da Türkiye astroloji haritasının 5. evindeki gezegenlere sert açılar yapıyor. Venüs de buna dahil. Peki tüm bunlar neyi gösteriyor? Dünya Astrolojisi’nde 5. ev çocuklar-gençler evidir. Onlarla ilgili durumları, onların eğitimlerini, yetiştirilmelerini temsil eder. Bu ev aynı zamanda sportif aktiviteler, sporcular, sanatsal konular, sanatçılar, eğlenceli aktiviteler, eğlenceli mekanlar, park ve bahçeler, aracı konumundaki kişiler ve diplomatlar, spekülatif konular, borsa, şans oyunları, kalburüstü sınıf ile ilişkilendirilir. Venüs-Mars karesi ve bu ikilinin transitlerinin Türkiye astroloji haritasındaki gezegenlere gergin açıları (Şans Noktası da dahil) tüm bu saydığımız konularda hareketlilik, stres ve gerginlik işaretçisi olabilir. Dikkatli, sağduyulu, düşünceli, empatik olmak gereken zamanlardayız. Düşünmeden yapacağımız girişimlerin başkalarına zararı dokunabilir. Hem bire bir ilişkilerimizde, hem de sosyal ilişkilerimizde gereksiz gerginlik yaratmaktan uzak durmamızda, herhangi bir konuda göstereceğimiz tepkiyi mantıklı dozajda tutmamızda fayda var.


Teknik ve temel analiz manupule edilebilir, finansal astroloji hiçbir zaman manupule edilemez.. Güneş ve gezegen sisteminin kendi döngüleri içinde belli zamanlarda belli olaylar önceden tahmin ediliyor... Tek şart denenmiş ve deneyimli astroloğu takip etmekten geçiyor...

YTD

mehyah
25-10-2013, 13:29
Teknik ve temel analiz manupule edilebilir, finansal astroloji hiçbir zaman manupule edilemez.. Güneş ve gezegen sisteminin kendi döngüleri içinde belli zamanlarda belli olaylar önceden tahmin ediliyor... Tek şart denenmiş ve deneyimli astroloğu takip etmekten geçiyor...

YTD

Kasım ayı türbülans ,sert iniş ve çıkışlar olacak, tahmin finansal astroloji : Öner Döşer, Hande Kazanova

Öneri, sert düşüşlerde alış denenebilir....

Kasım ilk hafta ve 3.ncü hafta kritik.

YTD

mehyah
25-10-2013, 17:53
Kasım ayı türbülans ,sert iniş ve çıkışlar olacak, tahmin finansal astroloji : Öner Döşer, Hande Kazanova

Öneri, sert düşüşlerde alış denenebilir....

Kasım ilk hafta ve 3.ncü hafta kritik.

YTD


Hakan Kırkoğlu, Astroloji ,Dünya


Ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği koşulları anlamak için, yavaş hareket eden gezegenlerin durumlarına göz atmak yerinde olacak. 2008’den bu yana yavaş hareket eden Pluton, Uranüs ve Neptün burç değiştirdiler. 2008’de ekonomik anlamda global bir kriz ve daralma ile karşı karşıya kaldık, hatta iflas etmekte olan ekonomiler gördük. 2010’da Uranüs’ün öncü Koç burcuna girmesi dünyada başkaldırıları ve protestoları tetikledi, Ortadoğu’da ve Arap dünyasında liderler tek tek devrilmeye başladı ve süreç henüz devam etmekte. 2011-2012 geçişinde Neptün’ün Balık burcuna girmesi büyük tsunamilerle ve doğa olayları ile insanların dünya karşısında ne kadar kırılgan olduklarını bir kez daha gösterdi. Benzer şekilde toplu hareketler, kıyamet kehanetleri gibi toplumun kolektif anlamda bilinmeyenlere ve hurafelere ne kadar açık olduğunu da bir kez daha gösterdi.

2012-2015 yılları arasında yedi kez sert bir açı içerisinde yer alan Uranüs ve Pluton, önümüzdeki birkaç yılın ekonomiden, siyasete ve uluslar arası konulara ne kadar büyük ani değişiklikler ve belirsizlikler getireceğini gösteriyor. Bu iki gezegen de değişimi, yenilenmeyi, devrimleri ve çoğunlukla yıkıcı olan olayları anlatır. 2013 yılında da bu ikili iki kez, Mayıs ve Kasım aylarında benzer sert açılarını yapmaya devam edecekler.


Mayıs ayında borsada yaşanan sert düşüş, kasım ayında tekrar edecek

YTD

econfin
27-10-2013, 00:25
Mayıs'ta mal çıkmak için not artırmışlar, sonra 88-87 binlerde stop yapması gereken ama sabredenleri Gezi olayları ile denize dökmüşlerdi

Kasım'da yeni not artırımı için sebep yok gibi, FED'in azaltım yapmamasını kutlayabilir piyasa önce, 82-84 bin mümkün, geri dönüşte 78-77 binde stop yapmayanlar bu sefer ODTÜ olayları ile denize dökülebilirler

endex
27-10-2013, 22:56
Merhabalar yarın için bist 80000 denemesi beliyorum ytd

endex
27-10-2013, 22:58
Bu hafta 78500-81000 aralığında hareket bandı bekliyorum Ytd ....
Kademe analizim....

huseyın
27-10-2013, 23:01
Merhabalar yarın için bist 80000 denemesi beliyorum ytd

Olur başka emrin var mı daha bismillah 1. yazında 80 0000 demişsin iyi ki 800 000 demedin...

endex
28-10-2013, 00:11
Herkesin bir yorumU kardeşim bu da benim kademe analizimden çıkan sonuc ..., YTD saygılar

econfin
28-10-2013, 00:48
Bu sayfayı aslında ben dahil temel teknik yorumla doldurmasak ve sadece finans astrolojisini kolayca takip etsek daha iyi olacak sanırım, sayın mehyah sevgiler saygılar.

Tinaz
28-10-2013, 02:50
Bu iki gezegen de değişimi, yenilenmeyi, devrimleri ve çoğunlukla yıkıcı olan olayları anlatır. 2013 yılında da bu ikili iki kez, Mayıs ve Kasım aylarında benzer sert açılarını yapmaya devam edecekler.


Mayıs ayında borsada yaşanan sert düşüş, kasım ayında tekrar edecekKasim Ayi 3. Ceyrek Bilancolar donemi.

" cogunlukla yıkıcı olan olayları anlatir " "borsada yaşanan sert düşüş, kasım ayında tekrar edecek " tahmini oldukca iddiali bir tez.

Hele BIST ardina guclu bir ruzgar almisken.

Tabiki yatirimcilar, 85.000 den 77.000 lere kadar kucuk bir cekilme beklemeyeceklerdir.

Ilginc.

Neden olarak belki sert bir siyasi gelisme yasanabilir.

Kimbilir..

mehyah
28-10-2013, 10:18
Kasim Ayi 3. Ceyrek Bilancolar donemi.

" cogunlukla yıkıcı olan olayları anlatir " "borsada yaşanan sert düşüş, kasım ayında tekrar edecek " tahmini oldukca iddiali bir tez.

Hele BIST ardina guclu bir ruzgar almisken.

Tabiki yatirimcilar, 85.000 den 77.000 lere kadar kucuk bir cekilme beklemeyeceklerdir.

Ilginc.

Neden olarak belki sert bir siyasi gelisme yasanabilir.

Kimbilir..

Öner Döşer, astrolog, 2013 Türkiye yorumları

Bu önemli tutulma ve ardından 10 Mayıs’ta Boğa burcunda gerçekleşecek tutulma da Türkiye astroloji haritasının uluslararası ittifaklar, Meclis, diplomatlar, aracılar, kalburüstü sınıf, gençler, eğlence mekanları, sanatçılar, sporcular ve sportif aktiviteler, turizm ve borsa ile ilişkilendirilen alanlarını etkiliyor. 3 Kasım 2013 tarihindeki tam güneş tutulması da yine aynı alanları etkiliyor. Bu tutulma astroloji haritamızın borsa ve spekülasyonlar hanesinde, parasal konuları ve şansları ifade eden Şans Noktası derecesinin üzerine denk düşüyor ve bu alanda yine stres ve daralmalara işaret ediyor. Özetlersek, bu yılki tutulmalar Nisan ve Mayıs, Ekim ve Kasım aylarında dünya genelinde ve Türkiye özelinde ekonomik stresler görülebileceğini gösteriyor.


YTD

syılmaz
29-10-2013, 13:43
Ağustos tahmini müthiş isabetliydi, Aralık sonu tahmini de tutarsa, Öner Döşer ne derse ona göre hareket ederim artık. :)

mehyah
29-10-2013, 14:51
Ağustos tahmini müthiş isabetliydi, Aralık sonu tahmini de tutarsa, Öner Döşer ne derse ona göre hareket ederim artık. :)

%100 hava raporu gibi tahminler, olay tamamen gezegen sistemi, güneş,dünya ve bu sistemin konumuna göre tahminler yapılıyor....

Kasım tahmini borsa ve finansallarda sert iniş ve çıkış ( türbülans ) şeklinde..

Temmuz, ağustos ve aralık tahminleri sert düşüş olacağı yönünde idi, temmuz ve ağustos birebir gerçekleşti...

2013 Aralık 25,26,27 yine borsada sert düşüş öngörülüyor....

( Kaynak : astrolog, Öner Döşer )

YTD

inter
29-10-2013, 16:35
William delbert gann adli kisiyi biraz arastirin..link paylasamiyorum astroturkiye sitesinde finansal astroloji hakkinda yszilar var.ben tumosan icin baktirmistim..onun haritasina gore bazen sifirdan baslamak zorunda kalabilir diyordu.yalniz bilmeniz gereken sirket kisi veya ulke ne olurda olsun dogum kurulus tarihyle birlikte saatide onemli..ayri bir dal finansal astroloji ancak insanlar icin nasilsa altina imza attiginizsozlesmelerde ulkelerin kuruluslarinda birebir ortusmeler mevcut.ornegin turkiye 2 senelik saturn etkisi altinda kalacak akrep burcunda kuruldugu icin.axix yildirim da akrep..ornekler cogaltilabilir ama saturn etkisi akrepleri olumsuz demeyelim de belli tecrubelerden gecirecek diyorlar..yinede hersey Allahtan okult ogretilerde ayaginizin kaymasi da olasi oldugu icin temkinli olmakta fayda var.

Sent from my C5303 using hisse.net mobile app

inter
29-10-2013, 16:39
Merak edenlere.baris ilhan yayinlari ve oner doser'in kitaplari bu konuda yol gosterici..ayrica mynet'in yorumcusu irem su hanim'da bu konuda oldukca yetkindir

Sent from my C5303 using hisse.net mobile app

Filozof16
30-10-2013, 12:20
hissenet.in en önemli yazıları burada,
kasım 15.e kadar tüyülmeli..belki daha erken...
tşk.ler,,sn.mehyah..

ironman74
30-10-2013, 15:36
merkür rötarda bildiğim kadarıyla şu anda.karar vermek pek uygun olmaz..

doga11
30-10-2013, 15:45
Borsada bile astrolijiye kaldı işimiz desenize

mehyah
30-10-2013, 16:30
Borsada bile astrolijiye kaldı işimiz desenize

Hava raporu ne kadar gerekli ise önceden, astroloji de bir o kadar gerekli....

Kasım ayında göreceğiz...


YTD

mehyah
30-10-2013, 21:43
Hava raporu ne kadar gerekli ise önceden, astroloji de bir o kadar gerekli....

Kasım ayında göreceğiz...


YTD

Fed neyi açıkça söyleyemedi :

Durgunluğa sürüklenmeyi....

ABD, AB ve Ortadoğu durgunluğa, Uzakdoğu ekonomileri yavaşlamaya doğru sürüklenecek..

Türkiye ise büyümede daha mütavazi büyümeye razı olacak.

Borsalarda satış başkısının asıl nedeni önce yavaşlama ve bir süre sonra yeniden durgunluk gündeme gelecek .....

YTD

mehyah
31-10-2013, 17:30
%100 hava raporu gibi tahminler, olay tamamen gezegen sistemi, güneş,dünya ve bu sistemin konumuna göre tahminler yapılıyor....

Kasım tahmini borsa ve finansallarda sert iniş ve çıkış ( türbülans ) şeklinde..

Temmuz, ağustos ve aralık tahminleri sert düşüş olacağı yönünde idi, temmuz ve ağustos birebir gerçekleşti...

2013 Aralık 25,26,27 yine borsada sert düşüş öngörülüyor....

( Kaynak : astrolog, Öner Döşer )

YTD

Kasım ayıda sert düşüşle giriliyor, devamı olacak....

YTD

syılmaz
31-10-2013, 21:01
Kasım ayıda sert düşüşle giriliyor, devamı olacak....

YTD

%100 nakit ile bekliyorum.

madeinturkey
31-10-2013, 23:44
Soylenenlerin birebir gerceklesmesini saskinlikla ve hayretle izliyorum.Az ve oz yazilarinizi bizimle paylastiginiz icin tesekkur ederim.

Turkiye malumunuz bir krizler ulkesi.Son buyuk krizi 2008'de yasadik.2014'e geldik sayilir.6 sene gecmis.Olasi bir buyuk kriz yakin midir size gore Mehyah bey?

mehyah
01-11-2013, 11:07
Soylenenlerin birebir gerceklesmesini saskinlikla ve hayretle izliyorum.Az ve oz yazilarinizi bizimle paylastiginiz icin tesekkur ederim.

Turkiye malumunuz bir krizler ulkesi.Son buyuk krizi 2008'de yasadik.2014'e geldik sayilir.6 sene gecmis.Olasi bir buyuk kriz yakin midir size gore Mehyah bey?

Finans astroloji size yol gösterir, sadece izlemeniz yeterli

Burada amacım, finans astroloji ile ilgilenen insanların çoğalması ve bu konuda fazla bir çabaya gereke yok...

Bu konuda uzman astrologların yazılarını izlemek yeterli...

Teknik ve temel analiz yanıltıcı ve manupulatif olabilir. Fakat finans astrolojisi 5 100 hava raporu gibi, size yol gösteriyor...

Çok iyi eğitim ve iş tecrübesi size sadece genel olarak olayları iyi yorumlamaya yardımcı oluyor, halbuki finans astrolojisi daha güvenli...

YTD

ZERO1
02-11-2013, 10:52
finans astroloji size yol gösterir, sadece izlemeniz yeterli

burada amacım, finans astroloji ile ilgilenen insanların çoğalması ve bu konuda fazla bir çabaya gereke yok...

Bu konuda uzman astrologların yazılarını izlemek yeterli...

Teknik ve temel analiz yanıltıcı ve manupulatif olabilir. Fakat finans astrolojisi 5 100 hava raporu gibi, size yol gösteriyor...

çok iyi eğitim ve iş tecrübesi size sadece genel olarak olayları iyi yorumlamaya yardımcı oluyor, halbuki finans astrolojisi daha güvenli...

Ytd

siz gerçekten mehyah hoca mısınız?

mehyah
02-11-2013, 10:59
siz gerçekten mehyah hoca mısınız?

Evet, makine yük. müh ( almanya) , mba ( isviçre) , 20 yıl üst düzey yöneticilik tecrübesi( mercedes benz, koç grubu ve arçelik ) bunlar doğru, şu anda Beykoz kanal riva turizm dernek yönetim kurulu üyesi, gayrımenkul yatırımcısı...

Astroloji ile üniversite yıllarında ilgilenmeye başladım, fakat çok iyi araştırmacı ve izleyici olarak, bu konuda uzman değilim, ancak uzman olanları zamanla tanıyarak, hatta senede bir ücret karşılığı yorum alarak hisse senedi alım ve satım zamanlarını belirliyorum....

Temel analizle hangi sektör ve hisseye yatırım yapılacağını, teknik analizle hangi seviyede alım satım uygun olacağını, ne zaman hisse senedi yatırımı yapacağımı finansal astroloji yorumları ve öngörülerini kullarak yapıyorum.

TV kanallarını ve uzman yorumlarını fazla izlemiyorum . Yabancı kurumları hiç dikkate almıyorum.Genelde söylediklerinin tersi gerçekleşiyor...

Astrolojide yanılma yok.. Hava raporu gibi...

YTD

civanlim
02-11-2013, 12:45
ttrak sayenizde çok kazandık,buranın da sıkı takipçisiyiz,yorumlarınızın devamını bekliyoruz,tşk.

inter
02-11-2013, 20:35
Bu konuda herhangi bir kitap tavsiyeniz var mi sn.Mehyah

Sent from my C5303 using hisse.net mobile app

mehyah
03-11-2013, 11:25
Astroloji kitapları :

Kiitap almıyorum, öğrenci iken, yabancı dilde astroloji kitaplarım oldu...

Türkiye'de astroloji konusunda değişik kitaplar var, bu konuda astrolog Öner Döşer'in kitaplarını takip edebilirsiniz. Fakat astrolojiyi tam anlamı ile öğrenip, bireysel faydalanabilmek için 2-4 yıl eğitimden geçmeniz gerekir... Hayli zor ve zaman alıcı bir yol...

Pratik çözüm, ya abone olarak izleyebileceğiniz astrolog Oğuzhan Ceylan, ya da herkese açık astrolog Öner Döşer'i izleyebilirsiniz....

YTD

Filozof16
03-11-2013, 12:41
Evet, makine yük. müh ( almanya) , mba ( isviçre) , 20 yıl üst düzey yöneticilik tecrübesi( mercedes benz, koç grubu ve arçelik ) bunlar doğru, şu anda Beykoz kanal riva turizm dernek yönetim kurulu üyesi, gayrımenkul yatırımcısı...

Astroloji ile üniversite yıllarında ilgilenmeye başladım, fakat çok iyi araştırmacı ve izleyici olarak, bu konuda uzman değilim, ancak uzman olanları zamanla tanıyarak, hatta senede bir ücret karşılığı yorum alarak hisse senedi alım ve satım zamanlarını belirliyorum....

Temel analizle hangi sektör ve hisseye yatırım yapılacağını, teknik analizle hangi seviyede alım satım uygun olacağını, ne zaman hisse senedi yatırımı yapacağımı finansal astroloji yorumları ve öngörülerini kullarak yapıyorum.

TV kanallarını ve uzman yorumlarını fazla izlemiyorum . Yabancı kurumları hiç dikkate almıyorum.Genelde söylediklerinin tersi gerçekleşiyor...

Astrolojide yanılma yok.. Hava raporu gibi...

YTDara ara öne çekelim...
doktrin niteliğinde..
saygılar..

cebi
03-11-2013, 13:30
sayın Mehyah bu satış dalgasının astrolojik olrak ne kadar sürmesini bekliyorsunuz bu hafta için görüşleriniz nedir. teşekkürler.

mehyah
03-11-2013, 14:14
sayın Mehyah bu satış dalgasının astrolojik olrak ne kadar sürmesini bekliyorsunuz bu hafta için görüşleriniz nedir. teşekkürler.

Kasım ayı inişlı çıkışlı sert haraketlere, türbülansa maruz kalacak...Günlük bazda yorum yapmam çok kolay değil, bunun için astroloğa rica edip detaylı çalışma yapmak gerekir.... Yalnız bu ay çok sert düşüşden ziyade sert düşüş ve çıkışlar olacak...

Zamanlamasını teknik analiz yardımı ile bulabilirsiniz...

Türkiye'nin büyük şansı, dünyada tek ülke olarak fazla aşırı zorlanmayacak, sanırım burada seçim öncesi küresel sermayenin desteği olacak... Türkiye bölgede üstlendiği rol ve konum gereği destek alacak...

Sert ve büyük düşüş aralık 25,26,27 tarihlerine isabet ediyor.... Bu tarih, 20-25 temmuz, 24-28 ağustos gibi yıpratıcı olacak...

2014 yılı TC merkez bankası yeni parasal uygulamalarının açıklanması, FED toplantısı sonrası yeni yıla daha fazla sıkıntılı girileceğinin işareti olacak...

YTD

sar
03-11-2013, 17:38
ŞU ANDA GÜNEŞ TUTULMASI YAŞANIYOR

Bu yılın ikinci Güneş tutulması şu anda yaşanıyor. Bu tutulma Dünya'nın bazı bölgelerinden tam, bazı bölgelerinden ise halkalı gözlenecek.
http://www.aktifhaber.com/su-anda-gunes-tutulmasi-yasaniyor-878686h.htm

....
Yarın aynı zamanda ay döngüsüne göre ayın 1. günü ve aynı zamanda yılbaşı (Muharrem 1).

mehyah
05-11-2013, 17:17
Hande Kazanova: "25-28 Temmuz ve 21 Ağustos'a dikkat!" - HTHayatwww.hthayat.com/.../1014950-hande-kazanova-25-28-temmuz-ve-21-a...‎

Ben duymak için can atıyordum, Hande Kazanova'yı aradım, “Türkiye'nin yıldız haritasına bakalım” dedim. ... Astroloji konusunda kişisel ve kurumsal danışmanlık da veriyor. ... 2012'de. Ne zaman bitiyor? 2015'te. Yani... 2015'e kadar dünya çapında her tür sistemin ... 2014'ün ilk 6 ayına da çok dikkat etmemiz gerekiyor.

2014 haziran ayına kadar astroloji yorumları

YTD

inter
05-11-2013, 17:54
Link calismiyor abi..


Sent from my C5303 using hisse.net mobile app

mehyah
05-11-2013, 18:32
Link calismiyor abi..


Sent from my C5303 using hisse.net mobile app

Hande Kazanova: "25-28 Temmuz ve 21 Ağustos'a dikkat!" - HTHayatwww.hthayat.com/.../1014950-hande-kazanova-25-28-temmuz-ve-21-a...‎
Ben duymak için can atıyordum, Hande Kazanova'yı aradım, “Türkiye'nin yıldız haritasına ... Astroloji konusunda kişisel ve kurumsal danışmanlık da veriyor. .... 2014'ün ilk 6 ayına da çok dikkat etmemiz gerekiyor. ... 2013'te bu süreç başladı.

ironman74
05-11-2013, 23:06
Hande Kazanova: "25-28 Temmuz ve 21 Ağustos'a dikkat!" - HTHayatwww.hthayat.com/.../1014950-hande-kazanova-25-28-temmuz-ve-21-a...‎
Ben duymak için can atıyordum, Hande Kazanova'yı aradım, “Türkiye'nin yıldız haritasına ... Astroloji konusunda kişisel ve kurumsal danışmanlık da veriyor. .... 2014'ün ilk 6 ayına da çok dikkat etmemiz gerekiyor. ... 2013'te bu süreç başladı.

http://www.hthayat.com/kadinca-hayat/roportajlar/haber/1014950-hande-kazanova-25-28-temmuz-ve-21-agustosa-dikkat-

syılmaz
06-11-2013, 07:56
Kasım ayının ilk haftası düşüş tahmini de tuttu.

mehyah
06-11-2013, 10:12
Finansal astroloji :

Kasım ayında piyasalar satış baskısı altında geçebilir, tepki yükselişleri satış fırsatı olarak görülmeli,

Aralık ayında, işler biraz daha zorlaşacak; FED önce ne yapacağını ve sonra da TC merkez bankası 2014 yılında parasal konularda yol haritasını açıklamak durumunda. Bu nedenle aralık ayı sonuna doğru ,temmuz, ağustos ayında olduğu gibi sert düşüşler yaşanacak ( 25,26,27 aralık tarihleri kritik)

2014 yılı ilk çeyrek yine sıkıntılı,

Asıl zor dönem 21 nisan 2014 civarı; bu tarihlerde ABD FEB başkanı test edilebilir ve ciddi türbülans olması bekleniyor ( astrolog Öner Döşer )

Piyasalarda iyileşme haziran sonrası ve rahatlama 2014 ağustos ayından sonra...
(Astrologlar böyle tahmin ediyor. )

YTD

sar
06-11-2013, 18:25
Kasım ayının ilk haftası düşüş tahmini de tuttu.

Daha hafta tamamlanmadı... :)

mehyah
07-11-2013, 16:25
Fed neyi açıkça söyleyemedi :

Durgunluğa sürüklenmeyi....

ABD, AB ve Ortadoğu durgunluğa, Uzakdoğu ekonomileri yavaşlamaya doğru sürüklenecek..

Türkiye ise büyümede daha mütavazi büyümeye razı olacak.

Borsalarda satış başkısının asıl nedeni önce yavaşlama ve bir süre sonra yeniden durgunluk gündeme gelecek .....

YTD


ECB, herkesin beklemediği anda faiz indirimine gitti, korku ve gerçek durgunluk..

Borsalar kasım ayında inişli ve çıkışlı/ türbülans/ olacağını belirtmiştim.

YTD

doga11
07-11-2013, 18:48
ECB, herkesin beklemediği anda faiz indirimine gitti, korku ve gerçek durgunluk..

Borsalar kasım ayında inişli ve çıkışlı/ türbülans/ olacağını belirtmiştim.

YTD
genel eğilim iniş mi çıkış mı? Kanal aşağı doğru olacak yukarı doğrumu yoksa kanal tanımayıp şelale mi füze mi?

mehyah
07-11-2013, 20:09
Bedel ödeme zamanı yaklaşıyor :

2014 çok zorlu ilkyarı ,özellikle 21 Nisan 2014 civarı ,dow başta borsalar çok sert düzetme gelebilir.

( 1929 kriz koşullarında ortaya çıkan gezegen sistemi devreye giriyor )

2013 aralık son hafta, 2014 öncesi pozisyon kapatmak isteyenlerin sert satışına sahne olacak.


Kaynak : Öner Döşer, astrolog, ayrıntılı finansal konularda yorum yapıyor . )

YTD

doga11
07-11-2013, 21:03
Bedel ödeme zamanı yaklaşıyor :

2014 çok zorlu ilkyarı ,özellikle 21 Nisan 2014 civarı ,dow başta borsalar çok sert düzetme gelebilir.

( 1929 kriz koşullarında ortaya çıkan gezegen sistemi devreye giriyor )

2013 aralık son hafta, 2014 öncesi pozisyon kapatmak isteyenlerin sert satışına sahne olacak.


Kaynak : Öner Döşer, astrolog, ayrıntılı finansal konularda yorum yapıyor . )

YTD

mehyah hocam. astrolojiye inanmam ama ilgimi çekti yazılarınız.
bu astroloji
kasım sonu kasım başından yüksek kapatacak
aralık aynı şekilde düşük ya da yüksek olacak
ocak düşük ya da yüksek olacak gibi bir öngörü oluşturuyor mu?

mehyah
07-11-2013, 21:38
mehyah hocam. astrolojiye inanmam ama ilgimi çekti yazılarınız.
bu astroloji
kasım sonu kasım başından yüksek kapatacak
aralık aynı şekilde düşük ya da yüksek olacak
ocak düşük ya da yüksek olacak gibi bir öngörü oluşturuyor mu?

İnanmak veya inanmamak değil, gerçek bir uzmanlık alanı ve insanlara geleceğe dönük önceden önemli ip uçları veriyor... Bu konuda iyi bir uzman olmak için enaz 4-6 yıl bu konuda çalışmak lazım, şahsen yaşım itibariyle detaylı öğrenmek yerine, bu konuda uzman yorumlarını takip ediyorum.

Lütfen, www.onerdoser.com sitesinden bu kişinin yıllık ve ekonomi ile ilgili yorumlarını izleyiniz ve bir süre sonra bu konuda görüşünüz netleşecektir..

Şahsi görüşüm, finans değil, başka alanlarda astrolojiden istifade edilebilir...

(Sadece bir seans kişisel danışmanlık ücreti 500- 750 TL arasında değişiyor ve 3 ay sonraya randevu veriyorlar. )

YTD

mehyah
07-11-2013, 21:50
Borsa uzmanları :

Hiçbir kimse bugüne kadar durgunluk ve küçülmeden bahsetmedi..

Astroloji, ABD, AB ve Ortadoğu ülkelerinde durgunluğa girileceğini söylüyor, Türkiye ise daha mütavazi büyüyecek..

Uzakdoğu ülkelerinde büyüme yavaşlayacak..

Durgunluk konusunda veriler ve uzman yorumları ön plana çıkınca, 2008 yılı gibi sert düşüşler olacak, ne kadar düşüş olacağı kesin bilinmiyor, piyasa koşulları belirleyecek, tahmini tarih 2014 nisan 21 .

Ekonomilerde rahatlama temmuz 2014'den itibaren tekrar görülecek... Mayıs/haziran aylarında Merkez bankalarına büyük iş düşecek..

Neden : Astroloji bu tarihde 1929 kriz koşullarının tekrar edeceğini söylüyor..


YTD

Tinaz
07-11-2013, 22:26
Neden : Astroloji bu tarihde 1929 kriz koşullarının tekrar edeceğini söylüyor..


Bu cok iddiali bir yorum Sn.Mehyah,

Biraz daha aciklamaniz mumkunmu ??

mehyah
07-11-2013, 22:31
Öner Döşer,

2013-2015 yılları arasında ABD astrolojik haritasında Yengeç burcunda yerleşmiş olan gezegenler Plüton ve Uranüs’ten ardı ardına sert açılar alıyor olacaklar. Bu sert açıların en zorlayıcısı 2014 ve 2015 yılları arasında gökyüzünde birbirleriyle doksan derecelik açı yapacak olan Uranüs ve Plüton’un ABD haritasının Güneş derecesine aynı derecede sert açılar oluşturacağı zamanlarda geliyor. Özellikle de 2014 yılında Terazi burcunda uzun zaman kalacak olan Mars’ın Uranüs-Plüton karesini tetikleyeceği aylar idari, ekonomik, sosyal ve fiziksel açıdan oldukça zorlayıcı zamanlara işaret ediyor. ABD’nin eski gücünü korumasının çok zor olacağı zamanlar bunlar. 2014 yılı Nisan ayında streslerin çok zirvede olacağını görüyoruz. O tarihteki hükümeti bile düşürebilecek türde gergin etkiler ABD astroloji haritası üzerinde mevcut olacak…

Belli ki süper güç olarak tanımlanan ABD asla eskiden olduğu gibi olmayacak.

Ekonomik gücün batıdan doğuya kayacağı bir sürece ilerliyoruz…ayında Mars, Jüpiter, Uranüs ve Plüton öncü burçlarda t-kare formunu belirginleştiriyorlar. Bu dört gezegenin bulundukları burçların 13 derecesinden, ABD astroloji haritasının 13 derece Yengeç burcunda yerleşmiş Güneş derecesi üzerinde baskı yaratacaklar. ABD ekonomisi adına çok zorlu zamanlarda olacağız muhtemelen. Dünya astrolojisinde Güneş otorite figürlerini, yöneticileri temsil eder. Dört gezegenden birden aynı dereceden baskı alan Güneş’in bu durumu, ABD’de idari pozisyondaki kişileri baskı altında bırakacak, zorlayacak, dramatik gelişmelere işaret ediyor olabilir.

mehyah
07-11-2013, 22:50
Hande Kazanova, astrolog,

Güneş tutulmasının olacağı 5’inci evde neler var?

Bu; sanatçılar, tiyatrolar, eğlence sektörü, yüksek sınıf, AVM, park alanları, diplomatlar, yurt dışı temsilcilerinin alanıdır. Spor faaliyetlerini, borsa, çocuk ve kadınlarda dahil 5’inci ev temsil eder.Ya ekonomi?

Borsa’yı da kapsıyor. Ekim ve kasımda borsada türbülanslar olabilir. Bu seneki bütün tutulmalar Türkiye’nin para evinde oluşuyor, ekonomide de sıkıntılara dikkat edilmeli.Neyse ki Jüpiter var?

Evet. Bir şekilde Jüpiter bizi hakikaten çok koruyacak. Uluslararası arenalarda ve sporda bizi çok destekleyecek; sanatta, sinemada da başarılar elde edilebilir.Jüpiter ne zaman gidiyor?

1 yıl sonra, Haziran 2014’te. Türkiye çok önemli sorumluluklar üstlendiği bir dönemde. Yakın çevresi ve ilişkileriyle önemli bir yerde.Jüpiter gittikten sonra ne olacak?

Sonra parasal alanımıza girecek, rahatlayacağız.Güzel şeyler var yani?

Eylülde çok güzel atılımlar var. 8-14-15 Eylül’de Türkiye iyi bir şekilde daha fazla konuşulacak. Astrolojide her şey tam olarak kötü olamaz. Muhakkak iyiyi de görmek lazım.Başka?

Eylül, uluslararası ilişkilerin düzeleceği, iş anlaşmalarının artacağı bir ay. Borsa’daki gelişmeler de çok iyi olacak. 19 Ekim’e kadar da sürecek. 28 Ekim’den sonra özellikle 1 ve 3 Kasım’da dikkatli adımların atılması gerekiyor çünkü Satürn şans noktasını kısacak. Yaptığımız işlerin tam anlamıyla karşılığını göremeyeceğiz.Kasım?

Kasıma dikkat. Genel olarak sıkıntılı geçebilir.


Yılı nasıl kapatıyoruz?

Kadınların daha fazla sorumluluk üstleneceği bir sürece doğru giriyoruz.Aralıkta mı?

10 Aralık’tan sonra kadınların üzerinde daha fazla baskı olabilir. Bir de 21 Aralık’ta dış ülkelerle olan diplomatik ilişkilerimize 40 gün boyunca dikkat etmemiz gerekebilir.

stock markets
07-11-2013, 23:06
Sayın Mehyah verdiğiniz bilgiler için teşekkürler elinize emeğinize sağlık sizi takipteyiz...

mehyah
07-11-2013, 23:31
Öner Döşer, Astrolog

Mars-Jüpiter döngüsü ve ekonomi

Ticari piyasalarda iniş çıkışların öngörülmesinde izlenen döngülerden birisi de Mars-Jüpiter döngüsüdür. Bu ikilinin sinodik döngüsü 2.2353 yıldır ve döngülerinin borsa düşüşleri dönemlerine denk geldiği söylenmektedir. 2013 Temmuz’unda Mars-Jüpiter kavuşumu yaşanacak. Bu kavuşum esnasında Mars, Jüpiter-Uranüs-Plüton arasında etkinleşmeye başlayacak t-kare açı formunu da tetikleyecek. Bu tetiklenmeyi yaz aylarında ekonomide, özellikle de borsada stresler yaşanacağının belirtisi olarak görebiliriz.

Bir diğer tetiklenme zamanı 2013 sonbahar dönemi sonlarında oluşacak. Mars’ın Terazi burcunda uzun müddet kalacağı 7 Aralık 2013-26 Aralık 2014 tarihleri arasında Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki T-kare çalışacak. Oğlak burcunda gerileme yapacak olan Venüs de buna katılacak. Bu civarda Ay Düğümleri Terazi/Koç ekseninde olacak. McWhirter’a göre bu ekonomik süreçte dipten yukarı çıkışa geçiştir. Bu şartlarda ekonomik alanda en stresli zamanlar 2013 başı ile 2014 sonu arası olarak görülebilir. Bunu daha da özgül bir zaman dilimine daraltırsak Jüpiter’in Yengeç burcuna geçiş yapacağı 26 Haziran 2013’ten itibaren zorlanmalar başlıyor ve Jüpiter’in Uranüs-Plüton T-karesinin dışına çıkmaya başlayacağı Haziran 2014’e kadar bu stresli süreç devam ediyor olacak. Bu süreçte politik uzlaşmazlıklar artış gösterebilir, diplomatik sorunlar yaşanabilir, uluslararası ilişkiler gerilebilir. Jüpiter’in Yengeç burcunda ilerleyeceği bu süreçte muhafazakarlık ve milliyetçilik eğilimi de vurgu kazanabilir.

Temmuz 2013’te Mars-Jüpiter kavuşumu esnasında bu ikili Uranüs-Plüton ile uyumsuz açılar oluşturacaklar. Bu gergin açılar ekonomide oldukça stresli zamanlara işaret ediyor. 20-25 Temmuz tarihleri civarında stresler iyice belirginleşiyor. 2013 yılı Ağustos ayı sonlarında Venüs de bu dereceleri tetikliyor ve 24-28 Ağustos civarındaki günler özellikle stresli gözüküyor.

Aralık 2013’te Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki gergin açı kalıbı Güneş ve Merkür tarafından tetikleniyor; tam da bu tarihler civarında Oğlak burcunda Venüs gerilemesi var. Aralık ayı sonlarında stresler iyice belirginleşiyor. En dikkat çeken tarihler 25-26-27 Aralık olarak görülmekte

mehyah
08-11-2013, 17:50
ASTROLOJİ;

1. Durgunluk dönemine giriyoruz, AB faiz indirimi ile bir ölçüde önüne geçmeye çalışıyor.

2. ABD, borç tavanı ve henüz dillendirilmeyen ancak AB gibi durgunluğun içine girecek ABD
FED başkanı büyümede karşılaşılacak yavaşlama nedeniyle ne gibi söylemler yapacak..

3. Gelişen piyasalar daha olumsuz etkileniyor, Türkiye bir nebze kendini koruma beceri gösterecek,
fakat olumsuz etkilenmenin önüne tamamen geçemeyecek...

YTD

mehyah
10-11-2013, 15:23
ASTROLOJİ;

1. Durgunluk dönemine giriyoruz, AB faiz indirimi ile bir ölçüde önüne geçmeye çalışıyor.

2. ABD, borç tavanı ve henüz dillendirilmeyen ancak AB gibi durgunluğun içine girecek ABD
FED başkanı büyümede karşılaşılacak yavaşlama nedeniyle ne gibi söylemler yapacak..

3. Gelişen piyasalar daha olumsuz etkileniyor, Türkiye bir nebze kendini koruma beceri gösterecek,
fakat olumsuz etkilenmenin önüne tamamen geçemeyecek...

YTD

MERKÜR'ÜN GERİ GİDİŞİ 10 KASIM İTİBARİYLE BİTTİ:

Kasım ayında türbülans demek sert için ve çıkışların olacağı bir ay....
Budan sonra piyasa tekrar yukarı yönlü sert hareket edebilir mi?

Türbülans bu sefer yukarı yönlü olabilir .....

Prim , performans ayı, tekrar borsaların kısa vadeli yukarı gitmesi istenebilir...

YTD

inter
11-11-2013, 15:34
Gordugumuz gibi inis cikislar basladi..yakinda buralar dolar..yorum bekleyenlerle..

Başkalarindan daha akıllı değil,daha disiplinli olmamız gerekir!.Warren Buffett

doga11
11-11-2013, 18:42
Gordugumuz gibi inis cikislar basladi..yakinda buralar dolar..yorum bekleyenlerle..

Başkalarindan daha akıllı değil,daha disiplinli olmamız gerekir!.Warren Buffett

Başkalarindan daha akıllı değil,daha disiplinli olmamız gerekir!.Warren Buffett

güzel

venguvac
11-11-2013, 21:44
Bedel ödeme zamanı yaklaşıyor :

2014 çok zorlu ilkyarı ,özellikle 21 Nisan 2014 civarı ,dow başta borsalar çok sert düzetme gelebilir.

( 1929 kriz koşullarında ortaya çıkan gezegen sistemi devreye giriyor )

2013 aralık son hafta, 2014 öncesi pozisyon kapatmak isteyenlerin sert satışına sahne olacak.


Kaynak : Öner Döşer, astrolog, ayrıntılı finansal konularda yorum yapıyor . )

YTD

şimdi bu gezegenler 1929daki gibi diziliyor demekse, kaç yılda bir tekrarlıyor acaba? daha ayrıntılı olsa ilgimi çekebilir.

Tinaz
11-11-2013, 22:03
1929 daki gibi bir felaket, muthis bir dogal afet olmadan gerceklesmez bence.

Isterseniz tekrar okuyun..

ABD'de sadece 1 Milyon insan acliktan oldu.

Tekrar yasanacak bir 1929'un geri donusu olmaz...

inter
11-11-2013, 22:22
1929 dan bahsederken astrologların açıklamaları detaylı olmalı bence..büyük bir iddia atıyor çünkü ortaya..

doga11
11-11-2013, 22:27
1929 daki gibi bir felaket, muthis bir dogal afet olmadan gerceklesmez bence.

Isterseniz tekrar okuyun..

ABD'de sadece 1 Milyon insan acliktan oldu.

Tekrar yasanacak bir 1929'un geri donusu olmaz...


2007 yılındada aynı şeyleri konuştular durdular sonuç 2013 e geldik... Olan giden yok. Hatta ve hatta artık kahinlerden alıntılar bile yapıldı...
Bilmem 2012 yılında iran topraklarında müslüman bir ülke hristiyan bir ülke savaş yapacakmış o savaşı müslüman topluluk (iran dışından) kazanacakmış filan filan filan....

Şuan öyle bir dünya da yaşıyoruz ki krallıkla yönetilen devletler yok. Para ile yönetilen var. Bu baronlar hiç bir ülkenin batmasını istemezler özellikle ABD'nin çünkü tüm paraları dolar....

Neyse uzatmaya çok gerek yok. Japonya kriz geçirse ABD yardım eder. ABD geçirse Japonlar yardım eder. Çünkü dünyada 20 büyük ekonomi birbirine yardım etmek zorundadır.
Çünkü artık her ülkede yatırımlar var. Biri giderse hepsi gider DOMİNO etkisi kısacası....

Kolay değil. Batması için ABD'Nin tüm iktisatçıların son derece beceriksiz olması gerek. O da biraz zor.

Hiç birşey olmazsa ABD bir ülkeye savaş açar açığını yine kapatır yine kapatır.

Tinaz
11-11-2013, 22:34
Tarihle ilgili arkadaslar bilir, 1929'lara gelirken ki dunya kosullari bugunden cok fakliydi.

Bunlardan biri;

İspanyol gribi, 1918-1920 yılları arasında H1N1[1] virüsünün ölümcül bir alt türünün yol açtığı grip salgınıdır.

İspanyol Gribi, 18 ay içinde 50 ile 100 milyon arası insanın (o dönemde yaşayan nüfusunun %5'i) ölümüne sebep olarak insanlık tarihinde bilinen en büyük salgın olmuştur.

İspanyol Gribinin bir özelliği, zayıf, yaşlı ve çocuklardan çok, sağlıklı genç erişkinleri etkilemiş olmasıdır. Birinci Dünya Savaşı'nın son aylarında tüm dünyayı etkisi altına almış, hatta kimi tarihçilere göre dört yıl süren savaşın sona ermesinde önemli bir etken olmuştur...

mehyah
11-11-2013, 22:52
Zira ABD haritasında Yengeç burcunda yerleşmiş olan gezegenler Pluto, Satürn ve Uranüs’ten ardı ardına sert açılar alıyor olacaklar, ki bu sert açıların en zorlayıcısı 2014 ve 2015 yılları arasında gökyüzünde birbirleriyle doksan derecelik açı yapan Uranüs ve Pluto’nun, ABD haritasının Güneş derecesine aynı derecede sert açılar oluşturacağı zamanlarda geliyor. Özellikle de 2014 yılında Terazi burcunda uzun zaman kalacak olan Mars’ın Uranüs-Pluto karesini tetikleyeceği aylar, oldukça zorlayıcı zamanlara işaret ediyor.21 Nisan 2014 tarihi için çıkarılmış ilginç haritada, 13 derece Yengeç’te yerleşmiş olan Jüpiter ile 14 derece Terazi’de yerleşmiş olan Mars da devreye girdiği zaman, gökyüzünde öncü burçlarda büyük kare meydana geliyor ve bu konfigürasyon ABD haritasının Güneş derecesini sert bir şekilde sıkıştırıyor. Transit Mars’ın ABD astrolojik haritasının tam da Satürn derecesinin üzerinde olması çok ilginç! Transit Güneş de menkul kıymetleri anlatan 5. evden transit etmekte. Bu görünüm ekonomide, borsada büyük çöküşe işaret edebilir!

Astrolog Öner Döşer,


Not : Yorumları ve tahminleri büyük ölçüde gerçekleşti...
(Yerli astrologların başında/önde geliyor, çok sayıda kitabı var, tv2si, yayınları ve gazetesi ve sitesi )

29 ocak 2008, yayın tarihi

mehyah
12-11-2013, 11:41
Yabancı uzman yorumları ;

2014 yılında crash, borsalarda çöküş bekliyorlar, fakat oran vermemekle beraber % 40-50

Astroloji ile uzman görüşleri yavaş yavaş örtüşmeye doğru ilerliyor.

Ordadoğu bu nedenle önemli bir savaşa sürüklenebilir: İsrael-İran, Suriye üçgeninde....

www.market.oracle.co.uk

YTD

mehyah
12-11-2013, 17:17
Yabancı uzman yorumları ;

2014 yılında crash, borsalarda çöküş bekliyorlar, fakat oran vermemekle beraber % 40-50

Astroloji ile uzman görüşleri yavaş yavaş örtüşmeye doğru ilerliyor.

Ordadoğu bu nedenle önemli bir savaşa sürüklenebilir: İsrael-İran, Suriye üçgeninde....

www.market.oracle.co.uk

YTD

Mayıs/Haziran 2014'e kadar borsaya ara veriyorum ,tatil, herkese bol şanslar...

mehyah
21-11-2013, 15:02
Kasım son hafta senaryo :

Yabancı fonların bu yıl prim kazanabilmesi için öncelikle portföyde bulunan Bist 30 hisselerinin yılbaşı değerlerinin üzerinde kapaması lazım; hangi hisselerde pozisyonları var bunları iyi tahmin ederek son hafta özellikle son 3 gün gelecek hafta borsa sert yukarı yönlü hareket yapabilir:

Yukarı yönlü haraket ve kazanç oluşması için 74-75 binli seviylerde endeksin oyalanması ve buradan sert bir yükselişe girmesini bekliyorum.

Aralık ayının son haftasında Astroloji öngörülerine göre, borsa sert şekilde aşağı gelmesi gerçekleşecekse, borsanın önce yukarı gitmesi senaryonun bir parçası olabilir.

YTD

mehyah
29-11-2013, 14:43
ASTROLOJİ;

1. Durgunluk dönemine giriyoruz, AB faiz indirimi ile bir ölçüde önüne geçmeye çalışıyor.

2. ABD, borç tavanı ve henüz dillendirilmeyen ancak AB gibi durgunluğun içine girecek ABD
FED başkanı büyümede karşılaşılacak yavaşlama nedeniyle ne gibi söylemler yapacak..

3. Gelişen piyasalar daha olumsuz etkileniyor, Türkiye bir nebze kendini koruma beceri gösterecek,
fakat olumsuz etkilenmenin önüne tamamen geçemeyecek...

YTD


Fransız banka Societe Generale'in yayımladığı raporda ABD'de resesyonun yaklaştığı ve Fed politikalarının bunun önüne geçemeyeceği öne sürüldü.

ABD için resesyon uyarısı yapıldı. Fransa merkezli banka Societe Generale'den Stratejist Albert Edwards, ABD'deki işgücü maliyetlerindeki artışa dikkat çekerek ülkenin yeni bir resesyona doğru yol aldığını öne sürdü. Edwards, hem 2001 hem de 2008'deki resesyon dönemleri öncesinde ABD'de işgücü maliyetlerinin ürün fiyatlarının üzerine çıktığını söyledi ve 2013 sonu itibariyle maliyetlerin yine fiyatları aştığını belirtti.

ZARLAR ATILDI

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN...

Bu durumun kâr marjları ve şirket kârlarında düşüşe yol açtığını söyleyen Edwards, Kâr döngüsü bir kez yönünü aşağı çevirince bir daha toparlanamıyor. Zarlar atıldı dedi. Söz konusu döngünün 55 aydır devam ettiğini belirten Edwards, Fed'in ne kadar parasal genişlemeye giderse gitsin resesyonu engelleyemeyeceğini de söyledi.

ASYA TETİKLEYECEK

Edwards, ABD'de şirket kârları ve yatırımlardaki esas düşüşün Asya ve gelişen piyasalardan gelen devalüasyonla tetikleneceğini iddia etti.

FED'LE İLGİSİ YOK

Çoğu yatırımcının zihninde Fed parasal sıkılaştırma yaparak krize yol açmazsa resesyon başlamaz gibi bir fikir olduğunu söyleyen Edwards, bu fikrin saçmalık olduğunu belirtti. Edwards, Bir kredi balonu dışarıdan herhangi bir parasal sıkılaştırma olmadan da patlayabilir dedi.

meto15
29-11-2013, 22:40
Çok değerli bu bilgi için teşekkür ederim

Fransız banka Societe Generale'in yayımladığı raporda ABD'de resesyonun yaklaştığı ve Fed politikalarının bunun önüne geçemeyeceği öne sürüldü.

ABD için resesyon uyarısı yapıldı. Fransa merkezli banka Societe Generale'den Stratejist Albert Edwards, ABD'deki işgücü maliyetlerindeki artışa dikkat çekerek ülkenin yeni bir resesyona doğru yol aldığını öne sürdü. Edwards, hem 2001 hem de 2008'deki resesyon dönemleri öncesinde ABD'de işgücü maliyetlerinin ürün fiyatlarının üzerine çıktığını söyledi ve 2013 sonu itibariyle maliyetlerin yine fiyatları aştığını belirtti.

ZARLAR ATILDI

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN...

Bu durumun kâr marjları ve şirket kârlarında düşüşe yol açtığını söyleyen Edwards, Kâr döngüsü bir kez yönünü aşağı çevirince bir daha toparlanamıyor. Zarlar atıldı dedi. Söz konusu döngünün 55 aydır devam ettiğini belirten Edwards, Fed'in ne kadar parasal genişlemeye giderse gitsin resesyonu engelleyemeyeceğini de söyledi.

ASYA TETİKLEYECEK

Edwards, ABD'de şirket kârları ve yatırımlardaki esas düşüşün Asya ve gelişen piyasalardan gelen devalüasyonla tetikleneceğini iddia etti.

FED'LE İLGİSİ YOK

Çoğu yatırımcının zihninde Fed parasal sıkılaştırma yaparak krize yol açmazsa resesyon başlamaz gibi bir fikir olduğunu söyleyen Edwards, bu fikrin saçmalık olduğunu belirtti. Edwards, Bir kredi balonu dışarıdan herhangi bir parasal sıkılaştırma olmadan da patlayabilir dedi.

mehyah
30-11-2013, 10:36
Finansal astroloji :Öner Döşer,Astrolog
Borsa endeks tahmin ve gerçekleşmeler :

1. 20-25 temmuz tarihleri civarı stresli günler :
17.7.2013 / bist endeks 77.072, 26.7.2013 / bist endeks 72.406 düşüş : -% 6

2. 24-28 ağustos tarihleri civarı stresli günler :
14.8.2013 / bist 75.986 , 28.8.2013 / bist 65.133 düşüş : -% 14,3

3. 25-27 aralık tarihleri civarı stresli günler :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Endeks aralık ayı başlarından stresli ve ana trend düşüş eğiliminde 27aralık civarı endeksin tekrar ağustos seviyesini test etmesi sürpriz olmayacaktır.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Temmuz 2013’te Mars-Jüpiter kavuşumu esnasında bu ikili Uranüs-Plüton ile uyumsuz açılar oluşturacaklar. Bu gergin açılar ekonomide oldukça stresli zamanlara işaret ediyor. 20-25 Temmuz tarihleri civarında stresler iyice belirginleşiyor. 2013 yılı Ağustos ayı sonlarında Venüs de bu dereceleri tetikliyor ve 24-28 Ağustos civarındaki günler özellikle stresli gözüküyor. Aralık 2013’te Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki gergin açı kalıbı Güneş ve Merkür tarafından tetikleniyor; tam da bu tarihler civarında Oğlak burcunda Venüs gerilemesi var. Aralık ayı sonlarında stresler iyice belirginleşiyor. En dikkat çeken tarihler 25-26-27 Aralık olarak görülmekte. Ocak 2014’te de gergin açı kalıbı tetiklenmeye devam ediyor. Şubat 2014’te Terazi burcunda Mars gerilemesi başlıyor ve diplomatik alanda gerilemeler de işin içine giriyor ve muhtemelen piyasalarda çalkantılar artıyor. Mars’ın Terazi burcunda uzun müddet kalacağı 2014 yılı sonlarına kadar henüz tam bir rahatlama görülmüyor. 2014 yılı Nisan ayında Mars, Jüpiter, Uranüs ve Plüton öncü burçlarda t-kare formunu belirginleştiriyorlar. Bu dört gezegenin bulundukları burçların 13 derecesinden, ABD astroloji haritasının 13 derece Yengeç burcunda yerleşmiş Güneş derecesi üzerinde baskı yaratacaklar. ABD ekonomisi adına çok zorlu zamanlarda olacağız muhtemelen. Dünya astrolojisinde Güneş otorite figürlerini, yöneticileri temsil eder. Dört gezegenden birden aynı dereceden baskı alan Güneş’in bu durumu, ABD’de idari pozisyondaki kişileri baskı altında bırakacak, zorlayacak, dramatik gelişmelere işaret ediyor olabilir.

YTD

mehyah
02-12-2013, 11:36
Finansal astroloji fazla talep ve ilgi görmedi, siteden kaldırılması uygun olacaktır.....

Tşk...

glbal
02-12-2013, 11:43
:cool:takipdeydik sayın mehyay
gayetiyi gidiyordu lütfen devam edin

vuslat
02-12-2013, 11:51
lütfen devam sayın mehyah

fıght clup
02-12-2013, 12:16
Sn mehyah çoğu insan astroloji hakkında fazla bilgili olmadığı için yorum yazmıyor olabilir, ben başta olmak üzere birçok arkadaşın ilgiyle okuduğunu görüyorum. Lütfen paylaşımlarınıza devam edin. Çok farklı bir bakış açısı sunarak foruma bir renk ve kalite katıyorsunuz, teşekkür ederim.

ROOKY
02-12-2013, 13:52
Takip ediyoruz sayin mehyah

sar
02-12-2013, 15:23
Sn mehyah çoğu insan astroloji hakkında fazla bilgili olmadığı için yorum yazmıyor olabilir, ben başta olmak üzere birçok arkadaşın ilgiyle okuduğunu görüyorum. Lütfen paylaşımlarınıza devam edin. Çok farklı bir bakış açısı sunarak foruma bir renk ve kalite katıyorsunuz, teşekkür ederim.


Yorum sayısı az (95 adet) ama, konu başlığı 3 ay içersinde 9.351 defa izlenmiş. Konu başlığı çok hararetli olmasa da ilgi çekmiş aslında....
Başlığa gönderilen yorum sayısının az olması sizin de belirttiğiniz gibi konunun az bilinmesinden olsa gerek. Yoksa ilginç bir konu....

mehyah
02-12-2013, 15:32
Yorum sayısı az (95 adet) ama, konu başlığı 3 ay içersinde 9.351 defa izlenmiş. Konu başlığı çok hararetli olmasa da ilgi çekmiş aslında....
Başlığa gönderilen yorum sayısının az olması sizin de belirttiğiniz gibi konunun az bilinmesinden olsa gerek. Yoksa ilginç bir konu....


ABD ve bazı batılı ülkelerde akademik düzeyde 4 yıllık eğitim sonu astrolog olma fırsatı var. Bilimsel olarak çok sayıda kanıtı ve kesin elde edilmiş sonuçları var...

Temel analiz uzun vadeli önemli, teknik analiz ise alım ve satım seviyelerini belirlemek için finansal astroloji ile kesin ne zaman borsada alım yapılacağını ve borsadan uzak durulacağını % 100 yakın isabetle öngrörüde bulunuluyor...

Not . ünlü astrologlara bir iki saat danışma ücreti 500- 750 tl..

YTD

sar
02-12-2013, 15:34
İnternette gezinirken ayın dünya yörüngesindeki hareketleri ile borsayı ilişkilendirmeye çalışılmış bilgisayar programlarının olduğunu gördüm. Yani ay döngüsü ile borsadaki dalgalar ilişkilendirilmiş. Gayet mantıklı bence.
Ay çekimi nedeni ile denizlerde gel git dalgaları oluşuyorsa, ekonomide niye oluşmasın? Ekonomi denilen şey de insan davranışları ile ilgili. İnsanların vücutlarının üçte ikisi sudan oluşuyor. Denizlerdeki suları etkileyen ay çekimi insan vücudundaki suları, dolayısı ile insanların davranışlarını niye etkilemesin? :)
Aynı şekilde diğer gök cisimlerinin de bulundukları pozisyonlara göre, insanları etkilediğini düşünmek yanlış olmasa gerek...

abartin
02-12-2013, 15:36
Sn Mehyah hocam,
Bu topik oldukça dikkat çekici ve okumasıda zevkli idi. İsabet ve doğruluk oranıda oldukça iyi idi. Bu başarılı gidişatın sonucunda İlerde çok daha fazla ilgi toplayabilirdi. ..Topigin açık kalmasında ve yorumlarınıza devam etmenizde küçük yatırımcı için oldukça faydalı olacağını düşünyorum..

Saygılar

syılmaz
02-12-2013, 17:48
Bence de devam. Gayet başarılı bir konu şimdiye kadar, fazla insanın yazmaması da eksi değil artı bir özellik bence.

mehyah
02-12-2013, 18:29
Bence de devam. Gayet başarılı bir konu şimdiye kadar, fazla insanın yazmaması da eksi değil artı bir özellik bence.

Burada yorumları yazarken, sadece yerli astrologlarla yetinmeyerek, Almanya, İngiltere ve ABD astrologlarını da izleyerek yazıyorum : keşke 2008 krizi öncesi bu yorumları izleme şansım olsaydı...

2014 ilk yarı dönem Obama ve ABD yönetimi ile ilgili çok enteresan yorumlar var, zamanı gelince yazacağım. Tek önemli önbilgi 2014 Nisan sonuna doğru ABD borsalarında çöküş bekleniyor...

YTD

buena vista
02-12-2013, 19:33
Dikkatle izliyoruz..Lütfen devam..

muzaffererdogan
02-12-2013, 20:55
İzliyoruz sn. mehyah

simpley
02-12-2013, 21:08
hocam;
öner döşer ayrıca burçlara göre haftalık yorumlarında dahi neredeyse gün bazında (en azından benim için) bile haklı çıkabiliyor, çok özel bir insan bence kendisi, ben bu işin öğrenme kısmına ise pek inanmıyorum, varsa bu yetenek doğuştan var, mutlaka malumunuzdur çok ünlü astrologlar dahi aynı harita üzerinde çok değişik yorumlar verebiliyorlar. en önemlisi en sona kaldı ben keşke her gün yazsanız da okusam diyorum.

PROXY
03-12-2013, 12:13
Finansal astroloji fazla talep ve ilgi görmedi, siteden kaldırılması uygun olacaktır.....

Tşk...

Mesela benim cevap yazma fırsatım olmuyor ama okuyorum sürekli. benim gibi birçok insan da olabilir.

Eğer sizin de vaktiniz varsa bu paylaşımlardan vazgeçmeyin lütfen.

mehyah
03-12-2013, 17:25
Analist ve uzmanlar devamlı endeks 80 bin, 85 bin olacak diye yorum yapıyorlar; çok önemli belirsizlikler olduğu halde...

Astroloji, tamamen gezegen sistemi,dünya ve ,güneş konum ve açılarına göre, ne zaman neyin olacağını çok önceden tahmin ediyor... Doğada olaylar tekrar eder, kış gelince kar yağar, yaz gelince hava ısınır...

Finans piyasaları ne zaman olumlu, ne zaman olumsuz etkilenir, gezegen döngülerine göre hesaplanıyor...


YTD

ironman74
03-12-2013, 17:32
Öner döşer daha önceki yazılarında Türkiye için 2013 nisan mayıs karışıklıklar öngörmüş.bir aylık bir hata payıyla memlekette olan olaylar malum.Aralıkda beklenen sert hareketler neden gene bir ay geç gelmesin..

sn mehyah paylaşımlarınızı ilgiyle takipteyim.öngörüler kendini ispatladıkça ilgi dahada artacaktır..

platones
03-12-2013, 18:24
Üstad takip ediyoruz paylaşımlara devam lütfen...

aleyna
03-12-2013, 18:47
Farklı bir perspektif olduğu için ilgiyle takip ediyoruz, yeni şeyler öğrenmeye her zaman açığız.
Devam etmeniz dileğiyle Sn Mehyah

meto15
03-12-2013, 20:25
Sayın Mehyah,
Ben aynı fikirde değilim. Birçok insan bu topiği okuyor. Lütfen devam edin. Biz konuyu fazla bilmediğimizden birşeyler yazamıyoruz. Selam ve saygılarımla

Finansal astroloji fazla talep ve ilgi görmedi, siteden kaldırılması uygun olacaktır.....

Tşk...

mehyah
04-12-2013, 11:07
Sayın Mehyah,
Ben aynı fikirde değilim. Birçok insan bu topiği okuyor. Lütfen devam edin. Biz konuyu fazla bilmediğimizden birşeyler yazamıyoruz. Selam ve saygılarımla

Aralık ayında 25,26,27 sert düşüşe sahne olması beklenirken, bu konuda bilgi ve deneyim sahipleri daha önceden satmaya başlar.. Nitekim ağustos ayında düşüş 24-28 ağustos dönemi, ancak sert düşüş 14 ağustos tarihinde başlamış ve toplam düşüş % 14 olmuş...

Not : 24 Aralık tarihinde TC merkez bankası 2014 para politikasını açıklayacak.... Bu tarihde politika faizinde artış, başta banka hisselerinde sert satış gelebilir !

Tahmin ve öngörü : Ağustos dip seviyesini yada minimum seviyeyi 27 aralık tarihinde test etmesi ve buradan tepki alışı görülebilir ...

2014 ilk dört ay daha sert iniş ve çıkışlarlara sahne olabilecek...

Neden astroloji : TC merkez bankası 2014 para politika açıklama tarihini yeni açıkladı... Astroloji 2013 başında riskli tarihleri çok önceden açıkladı...

YTD

dino
04-12-2013, 12:23
değerli yorumlarınız için teşekkür ederim sayın mehyah.. Aynen devam ediniz.öngörülerinizin ilk meyvesini traktörde yedik, sağolun..

ötekiben
04-12-2013, 21:13
mehyah hocam demek istiyorum size emekleriniz için rabbim sizden razı olsun .....hakkkınızı helal ediniz.......benim gibi ne çok sessiz bir çogunluk sizi izzliyor belki buraya çok yazmıyoruz ama herşey içinh teşekkür ederiz...........

meto15
04-12-2013, 22:04
Evet, Çok teşekkür. Aralık 25 de faizler artacak. Bugün yabancı bir şirket de TCMB nin faiz artırmak zorunda kalacağını açıkladı.

Aralık ayında 25,26,27 sert düşüşe sahne olması beklenirken, bu konuda bilgi ve deneyim sahipleri daha önceden satmaya başlar.. Nitekim ağustos ayında düşüş 24-28 ağustos dönemi, ancak sert düşüş 14 ağustos tarihinde başlamış ve toplam düşüş % 14 olmuş...

Not : 24 Aralık tarihinde TC merkez bankası 2014 para politikasını açıklayacak.... Bu tarihde politika faizinde artış, başta banka hisselerinde sert satış gelebilir !

Tahmin ve öngörü : Ağustos dip seviyesini yada minimum seviyeyi 27 aralık tarihinde test etmesi ve buradan tepki alışı görülebilir ...

2014 ilk dört ay daha sert iniş ve çıkışlarlara sahne olabilecek...

Neden astroloji : TC merkez bankası 2014 para politika açıklama tarihini yeni açıkladı... Astroloji 2013 başında riskli tarihleri çok önceden açıkladı...

YTD

meto15
04-12-2013, 22:08
Sayın Mehyah ,
Bu düşüşlerde en az etkilenebilecek hisseler konusunda bir öngörünüz var mı? Uzun vadeciler için. Selamlar

mehyah
05-12-2013, 00:23
Piyasayı anlamak için çok fazla komplike düşünmek ve takip etmek gerekmiyor, borsa uzmanları takip edilebilir, hava raporu gibi geleceği görmemize yardımcı olan astrolojiden ilaveten yararlanmayı öneriyorum :

Riskli ve olumlu dönemleri görmek için:

Büyük bir banka ekonomisti faizlerin yükseleceğini ve borsanın 70 binin altına geleceğini akşam programında Bloomberg tv'de açıkladı... Daha geçen hafta büyük banka uzmanları ve analistler endeksin yılsonu 80, 85 bin olacağını tahmin ediyorlardı...

Nitekim 2014 ikinci yarı piyasanın iyi olacağını söylüyorlar; çünkü FED ve ECB, yılın ilk yarısında yaşanacak türbülans ve sıkıntıları yakınen yaşayarak, yeni düzenlemelere gidecekler; Sözkonusu yeni önlemler 2014 mayıs/haziran aylarında netlik kazanabilir.


YTD

mehyah
08-12-2013, 11:00
Über Themen - Astrologische Arbeitsgemeinschaft Stuttgart

www.astrologie-ag-stuttgart.de/index.html?foot...‎

Bu sayfanın çevirisini yap
Das kardinale große Quadrat im April 2014 von Pluto-Jupiter-Mars-Uranus. ... China, Südspanien, Türkei, Sumatra, Kanada, Indien Guatemala und Bali. ... 2014 ist mit Kreditkrisen und finanziellen Zusammenbrüchen vieler Banken zu rechnen ...

Neden aralık sonuna doğru sert satışlar bekleniyor : Almanca,Astroloji yorumları 2008-2020 dönemi

20 mayıs ve temmuzda başlayan ilk türbülanz hareketleri bu yılsonuna doğru tekrar başlıyor ve kriz koşulları 2014 başından itibaren derinleşme sürecine giriyor. Yorumları tek taraflı ve tek astrolog üzerinden yapılmıyor. Maksimum olumsuzluk 2014 Nisan 21'de tezahür ediyor. Astrolojik olarak en olumsuz koşullar bu tarihde cerayan edecek. Kimi astrologlar çöküşden dahi bahsediyor...

Ülkelerin bağımsız hareket etmeleri ön plana çıkacak, enflasyon tekrar artacak, altın ve gümüşe olan ilgi artacak. Avro iki bölgeli para sistemine geçecek. Dolar önemini yitirecek ve yeni bir para sistemi gündeme gelecek. Tahminler farklı olabilir. Fakat 2013 mayıs ayında yaşanan koşulların daha olumsuzu Nisan 2014'de gerçekleşmesi bekleniyor... Son olumsuz koşullar 2015 mart ayında gerçekleşecek... Dalgalı piyasa olacak..

YTD

medihaluk
08-12-2013, 11:29
benim bildiğim kadarı ile politika faizi artars borsa bunu olumlu algılar.yani yabanı sermaye .

econfin
08-12-2013, 11:45
Link açılmıyor ama bizim yorumcumuzla aynı tarihi yakalamaları çok kritik.

Filozof16
09-12-2013, 01:35
lütfen..paylaşımlara devam ediniz..sn.mehyah..

mehyah
09-12-2013, 12:35
09.12.2013 - 11:21
www.borsagundem.com

Bloomberg'in düzenlediği son ankete göre, Fed'in varlık alımlarını Aralık ayında azaltma ihtimali güçlendi

Astrolog, demet hosmen
Zorlu Yılların Başlangıcı 2014
2014 Dünyamız açısından felaketlerin başlangıcına imza atacaktır.
Şimdiye kadar Jüpiter Türkiye’nin para evinde hareket ettiğinden Türkiye dünyada yaşanan finansal krizlerden çok etkilenmemiş göründü. Ancak Aralık 2013 itibariyle başlayacak olan Mars Retrosu ile gökyüzünde dörtgenler olacağından Türkiye’yi de ciddi finansal krizler beklemektedir.
Yaşanacak finansal kriz borsa da büyük kayıplara, bankaların kapatılmasına ve ya büyük maddi kayıplar yaşamalarına sebep olurken devleti yönetenlerde bu sırada yapacakları haracamaları vergi yoluyla halktan almaya çalışacaklardır. Yani krizin faturası memur ve işçiye kesilecektir. Bu vergiler halkta ayaklanmalara neden olacaktır.
Ayrıca Gökyüzünde meydana gelen bu dörtgen Türkiye’de ve dünya da meydana gelebilecek büyük doğal felaketleri de gösteriyor. Bu açılar ile Türkiye’nin natal Plüton’u transit Plüton’a tam zıt açı yapacağından bu dönemde baskılar artacak, terör, karanlık güçlerin savaşları ve siddet ön plana taşınacaktır. Türkiye’de yüksek konumda ki birinin başına gelebilecek karanlık bir kaza olasılığı da güçlüdür.
Mars retrosu eğer başka açılarla tetiklenmese olaylar atlatılabilir fakat diğer gezegenlerle olumsuz açılar yapacak olan mars gezegeni tüm dünya için birçok sıkıntı ve kaosu haber vermektedir.
Mars Retrosu Türkiye’nin 5.evinde başlayacağından ünlülere karşı saldırılar ve tutuklanmalar söz konusu olacaktır. Ayrıca eğlence sektöründe ve gençlere yönelik yasaklayıcı düzenlemeler artacak, halkın eğlenmesine sınırlandırmalar getirilecektir. (Bu etkiyi Satürn gezegeni birkaç yıldır başlatmıştır fakat Satürn önemli olumsuz açılar içinde olmadığından kısıtlama ve engellemeler bazı çevreler tarafından görülmemektedir.
Bu süreçte iletişim kurulması da çok mümkün olmayacaktır. Önemli yazarlar medya da ülkeyi yönetenlere karşı sert üslüplu yazılar yazacaklar. Ülkeyi yönetenler yayıncılık, edebiyat ve eğitim ile alakalı hatalı karalar vereceklerdir.
Uranüs yıllardır Türkiye’nin 10. Evde ilerliyor ancak Aralık 2013 – Temmuz 2014 zaman diliminde meydana gelecek dörtgenler ile yıllardır süregelen halk ve yöneticilerin anlaşmazlığını iyice su yüzüne çıkaracak ve Türkiye de halkın gerginliğini arttıracaktır.
Mars terazi geçişinin bitişi ile temmuz 2014 – Aralık 2014 tarihleri arasında zorlu süreçten çıkan ülkeyi yöneten kişiler güçlerinin azaldığını hissetmeleri ile gövde gösterisi yapma isteği hissedeceklerdir. Dolayısıyla askerliği kısaltmak, bedelli askerlik çıkarmak, genel af ilan etmek gibi popüler yaklaşımlar ile halkın sempatisini kazanmaya çalışacaklardır. Ancak bu dönemde bile eğitim ile ilgili olumsuz ses getirecek değişiklikler, (bazı kitaplarda içeriğin değiştirilmesi gibi) konular halkın bazı bölümlerinde negatif tepkilere sebep olacaklardır.
Ekim 2014 sonrası Türkiye’yi yöneten partinin içinde ki anlaşmazlıklar su yüzüne çıkacak ancak fikirlerin açıkça tartışılması çok mümkün olmayacaktır. Parlamento da yer alan diğer bütün partiler için de parti içi veya dışı bir uzlaşma söz konusu olamayacaktır.
Türkiye’de 2014 –2015 aralığında çalışanlar ile ilgili hatalı kararlardan dolayı yaşanacak kısa süreli grevler söz konusu olacaktır. Söz konusu açı sağlık evini de etkilediğinden sağlık alanında yapılacak olumsuz değişiklikler bu süreçte gelişebilir. Bu süreç içinde denizlerle, seller kısaca sullar ile ilgili üzücü olaylar da yaşanabilir.
Ayrıca Türkiye’nin kalkınmasında destek verdiği komşu ülkelerden biri Ekim 2014 tarihinden sonra Türkiye’nin potansiyel düşmanı haline gelecektir.
Asker ve polis den birini öne çıkaracak yeni düzenlemeler yapılacak ve geri planda kalan grup bu düzenlemelerden rahatsız olacaktır.

usedo
09-12-2013, 12:48
lütfen..paylaşımlara devam ediniz..sn.mehyah..

Evet bend sessiz takipçilerdenim . ben gibi mutlaka çoktur takipçiniz .

mehyah
09-12-2013, 21:39
2014 için ciddi uyarı

yeni haber
Giriş Saati: 09.12.2013 16:31
Güncelleme : 09.12.2013 17:29Bu yıl Nobel Ekonomi Ödülü'nü alan ekonomistlerden Eugene Fama, 2014’te küresel ekonomide ciddi bir resesyon riski olduğunu söyledi.
Bu yıl Nobel Ekonomi Ödülü'nü alan üç ekonomisten biri olan ABD'li ekonomist Eugene Fama, hem ABD hem de Avrupa'daki ülkelerin yüksek kamu borçlarının küresel ekonomi için ciddi bir resesyon riski yarattığına dikkat çekti.

Nobel Ödülü'nün kendisine resmi olarak sunulması için İsviçre'de düzenlenen bir etkinlikte konuşan Fama, "Hem ABD hem de Avrupalı ülkeler önümüzdeki dönemde yatırımcılar arasındaki güvenlerini kaybedip, piyasadan hiçbir şekilde borçlanamaz hale gelebilir" dedi.

Fama, "2014'te resesyon riski büyük.Bu şekilde bir resesyon olursa, bu dünyanın her noktasından hissedilir" dedi. Modern finansın babası olarak tanınan Fama, bu yıl Nobel Ekonomi Ödülünü Robert Shiller ve Lars Peter Hansen ile ortak yaptıkları varlık balonları araştırmalarıyla almıştı.


ABD'DE İSTİHDAM PİYASASININ HALİ İÇLER AÇISI
Fama, geçen Cuma açıklanan ABD tarımdışı istihdam verisinin kendisini rahatlatmadığını da ifade etti. Nobelli ekonomist, "ABD'de istihdam piyasası içler açısı. İşsizliğin Kasım ayında yüzde 7'ye düşmesinin tek nedeni insanların artık iş aramaktan vazgeçmeleri" diye konuştu. ABD'de Kasım ayı tarımdışı istihdam oranı yüzde 7 oldu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yorum ve astrolojik öngörüler :

Yüksek oranlı borçlu ülkelerin birinde, muhtemelen AB ülkeleri arasında, 21 Nisan 2014 finans piyasalar şok satışla karşı karşıya kalacaklar... Ekonomist ve bilim insanları ile astrolojik öngörüler örtüşüyor, bilim insanları zamanı önceden tam bilemiyor, astrologlar bu konuda daha şanslı ve % 100 yakın doğru ve zamanını önceden açıklıyorlar..

Kriz koşulları bu ayın sonuna doğru daha fazla yaşanmaya ve piyasalara yansıması olacak..

YTD

deniztokac
09-12-2013, 23:18
sayın mehyah hocam elinize sağlık çok faydalı oluyorsunuz teşekkürler

cebi
09-12-2013, 23:31
burda yazan öngörülerin çoğu zaten beklenen gelişmeler ancak yıldızlara bakıp bu kadar sey tahmin etmek biraz falcılığa hatta fanteziye kaçmış.. bana yarın endeks ne olcak onu söyleseniz çok daha iyi olur benim için.

sar
10-12-2013, 10:36
İnternette gezinirken ayın dünya yörüngesindeki hareketleri ile borsayı ilişkilendirmeye çalışılmış bilgisayar programlarının olduğunu gördüm. Yani ay döngüsü ile borsadaki dalgalar ilişkilendirilmiş. Gayet mantıklı bence.
Ay çekimi nedeni ile denizlerde gel git dalgaları oluşuyorsa, ekonomide niye oluşmasın? Ekonomi denilen şey de insan davranışları ile ilgili. İnsanların vücutlarının üçte ikisi sudan oluşuyor. Denizlerdeki suları etkileyen ay çekimi insan vücudundaki suları, dolayısı ile insanların davranışlarını niye etkilemesin? :)
Aynı şekilde diğer gök cisimlerinin de bulundukları pozisyonlara göre, insanları etkilediğini düşünmek yanlış olmasa gerek...


Ay döngüsü - borsa ilişkisine dair program aşağıdaki linkte. Hafta sonu demosunu indirip baktım. Kullanımı yardım dosyalarında anlatılmış. Anlayabildiğim kadarı ile endeksin geçmişteki hareketleri ile karşılaştırdım. Tutan yerleri de var tutmayan yerleri de (tabi benim tecrübem yok. Belki atladığım nüanslar vardır. Ani alım satım olan bölgelere baktım - siyah ve sarı bölgelere. Bir çok nüanslar var). Program kullanılarak iyice tecrübe sahibi olunursa belki işe yarayabilir.
Bugün yada yarın alım dalgası olabilecek (sarı bölge). Bakalım tutacak mı? İlginç! Ayın 26'sında ise panik satışların olacağı siyah bölge başlıyor...

http://lunatictrader.com/?LunaticTrader_1.0
İndirme adresi:http://lunatictrader.com/?download=lunatictrader1.exe

Bu yorum yatırım tavsiyesi yada program tavsiyesi değildir (programın işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum). Benim gibi meraklı ve yeni arayış içersinde olanlar vardır ve topiğin konusu ile ilgisi vardır diye yazdım.

Programa hakim değilim. Eski fiyat hareketlerine göre inceleme yapma ve tecrübe kazanma oldukça zaman istiyor.
Programın demosu indirilebiliyor. Süre kısıtlaması var. Ayrıca önümüzdeki bir aylık dönemi gösteriyor. Eski tarihler serbest...
Program sadece ay döngüsü ile ilgili değil. Gezegenlerin konumlarına dair bilgiler de var. Geçmiş tarihlerdeki fiyat hareketleri ve gezegenlerin durumuna göre ilişki kurmaya çalışılabilinir belki...

mehyah
10-12-2013, 11:09
Ay döngüsü - borsa ilişkisine dair program aşağıdaki linkte. Hafta sonu demosunu indirip baktım. Kullanımı yardım dosyalarında anlatılmış. Anlayabildiğim kadarı ile endeksin geçmişteki hareketleri ile karşılaştırdım. Tutan yerleri de var tutmayan yerleri de (tabi benim tecrübem yok. Belki atladığım nüanlar vardır. Ani alım satım olan bölgelere baktım - siyah ve sarı bölgelere. Bir çok nüanslar var). Program kullanılarak iyice tecrübe sahibi olunursa belki işe yarayabilir.
Bugün yada yarın alım dalgası olabilecek (sarı bölge). Bakalım tutacak mı? İlginç ayın 26'sında ise panik satışların olacağı siyah bölge başlıyor...

http://lunatictrader.com/?LunaticTrader_1.0
İndirme adresi:http://lunatictrader.com/?download=lunatictrader1.exe

Bu yorum yatırım tavsiyesi yada program tavsiyesi değildir (programın işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum). Benim gibi meraklı ve yeni arayış içersinde olanlar vardır ve topiğin konusu ile ilgisi vardır diye yazdım.

Programa hakim değilim. Eski fiyat hareketlerine göre inceleme yapma ve tecrübe kazanma oldukça zaman istiyor.
Programın demosu indirilebiliyor. Süre kısıtlaması var. Ayrıca önümüzdeki bir aylık dönemi gösteriyor. Eski tarihler serbest...
Program sadece ay döngüsü ile ilgili değil. Gezegenlerin konumlarına dair bilgiler de var. Geçmiş tarihlerdeki fiyat hareketleri ve gezegenlerin durumuna göre ilişki kurmaya çalışılabilir belki...

Ay döngüleri, astrolojinin sadece bir parçası; ancak güneş, gezegen sistemi ve dünya bir arada yapılan yorumları esas almak doğru olur. Bu durumda olumlu ve olumsuz dönemleri belirlemek mümkün...

Günlük yorumları öğrenmek mümkün, fakat dönemsel takip etmek daha yüksek oranda güvenli ve doğru sonuçlar veriyor...

YTD

sar
10-12-2013, 14:26
Bugün yada yarın alım dalgası olabilecek (sarı bölge). Bakalım tutacak mı? İlginç! Ayın 26'sında ise panik satışların olacağı siyah bölge başlıyor...http://u1312.hizliresim.com/1j/b/vcmzc.jpg


Normalde kırmızı bölgeler düşüşün olduğu, yeşil bölge ise yükselişin olduğu bölge....
Programa göre, yarın düşüş bölgesi (kırmızı peryod) içersinde ani alımların olacağı birkaç gün olacak (sarı peryod).
Bakalım öyle olacak mı? :)
Yatırım tavsiyesi değildir...

abartin
11-12-2013, 13:30
Ay döngüleri, astrolojinin sadece bir parçası; ancak güneş, gezegen sistemi ve dünya bir arada yapılan yorumları esas almak doğru olur. Bu durumda olumlu ve olumsuz dönemleri belirlemek mümkün...

Günlük yorumları öğrenmek mümkün, fakat dönemsel takip etmek daha yüksek oranda güvenli ve doğru sonuçlar veriyor...

YTD

Astrologların finans piyasasında öne sürdüğü tahminlerin doğruluk oranı neredeyse %80-90 nin üzerinde...Bunu bende takip ediyorum..Ama dünyadaki önemli ve büyük siyasi ve ekonomik gelişmeler hakkındaki tahminleri ise isabetlilik oranı epey düşük...
Astroloji ile ilgili kendimce çıkardığım sonuç şudur..Astrolojinin tabiat ve canlıların gelecek hareketleri üzerinde metafizik bir gücü yoktur..Ancak uzaydaki gezegen ve yıldızların hareketleri doga kanunları cercevesinde bilimsel metodlarla acıklanabilir bazı etkileri vardır elbette..

Astrolojinin global finans sektöründe gelecekteki gelişmeler hakkında neden bu kadar doğru okuduğuna gelince...Bence bu durum büyük global piyasa yapıcıların astrolojiye göre kendilerine bir karar ve hareket takvimi oluşturmasından kaynaklanmaktır. Yani Astroloji piyasaları değil piyasa yapıcıları astrolojiye göre hareket ettiği için tahminler çok yüksek oranda tutturuyor...

Astroloji ile ilgili diğer bir tahminimde şudur...Eğer bu astrolojik takvim kullanımı büyük-küçük yatırımcılar arasında çok yaygınlaşıp global çapta büyük bir sürü psikolojisi oluşturursa bu büyük piyasa yapıcıların astroloji takviminden kaçmasına sebeb olacak ve o zaman astrologların tahminlerin doğruluk oranları epey düşmesine sebep olacaktır...Tabi bu tespitler tamamen şahsi görüşlerimdir..Yanılılıyor olabilirimde..

Şu anda astrolojik tahminler finans piyasalarında çok iyi iş görüyorlar...Buna şimdilik Üzümü ye bağını sorma diyelim..Çok zevkli ve o kadarda ilginç bir alan..Bu forumda mutlaka bulunması gereken bir topiktir..Onun için Sn. mehyah hocaya teşekkür ederiz.

Bugün tam bu konu ile ilgili tesadüfen bulduğum bir yazı...
http://www.yeniakit.com.tr/2014-sendromu-makale,3969.html

Yatırım Tavsiyesi değildir..

Tinaz
11-12-2013, 14:57
2010 senesinde FROTO 8.55'di, Halil64 Hoca aldiginda.

Simdi ise 25 TL.

Bu arada ne sosyal olaylar, ne savaslar yasandi.

Orta ve uzun vadede sabirli olan kazanir.

Gunluk, aylik, mevsimlik donguler degil bizim isimiz.

mehyah
11-12-2013, 20:40
2010 senesinde FROTO 8.55'di, Halil64 Hoca aldiginda.

Simdi ise 25 TL.

Bu arada ne sosyal olaylar, ne savaslar yasandi.

Orta ve uzun vadede sabirli olan kazanir.

Gunluk, aylik, mevsimlik donguler degil bizim isimiz.

Borsada yatırım stratejisi :

Esas itibariyle uzun vadeli yatırımcı ile kısa ve orta vadeli yatırımcı farklı profinde kişilikleri temsil eder.

Şirketlerin maksimum değeri 100; minimum değeri 30 kabul edilirse , uzun vadeli yatırımcı hisse değeri 30'a yaklaştıkça satın alır, 100!e yaklaştıkça satar. Borsada sürekli artış ve düşüş yoktur. Bu hisse tekrar büyük çöküşlerde pekala 10 bine düşebilir... Burada strateji önemli, kısa ve orta vadeli yatırımcılar, hatta uzun vadeli yatırımcılar finansal astrolojiden yararlanabilir.....

Bir fırsatı değerlendirmek için ,önce fırsatın ne olduğunu, sözkonusu fırsat için de çok yönlü bilgi ve tecrübeye ihtiyaç vardır. 2009 krizinde Ford otosan 4,5 tlye kadar düşmüştü... Kimbilir bu denli büyük düşüşler ileride tekrar edebilir.

YTD

syılmaz
13-12-2013, 13:56
25 Aralığa 12 gün kaldı, kendi adıma heyecanla bekliyorum.

mehyah
13-12-2013, 16:35
Finansal astroloji :Öner Döşer,Astrolog
Borsa endeks tahmin ve gerçekleşmeler :

1. 20-25 temmuz tarihleri civarı stresli günler :
17.7.2013 / bist endeks 77.072, 26.7.2013 / bist endeks 72.406 düşüş : -% 6

2. 24-28 ağustos tarihleri civarı stresli günler :
14.8.2013 / bist 75.986 , 28.8.2013 / bist 65.133 düşüş : -% 14,3

3. 25-27 aralık tarihleri civarı stresli günler :

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Endeks aralık ayı başlarından stresli ve ana trend düşüş eğiliminde 27aralık civarı endeksin tekrar ağustos seviyesini test etmesi sürpriz olmayacaktır.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Temmuz 2013’te Mars-Jüpiter kavuşumu esnasında bu ikili Uranüs-Plüton ile uyumsuz açılar oluşturacaklar. Bu gergin açılar ekonomide oldukça stresli zamanlara işaret ediyor. 20-25 Temmuz tarihleri civarında stresler iyice belirginleşiyor. 2013 yılı Ağustos ayı sonlarında Venüs de bu dereceleri tetikliyor ve 24-28 Ağustos civarındaki günler özellikle stresli gözüküyor. Aralık 2013’te Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton arasındaki gergin açı kalıbı Güneş ve Merkür tarafından tetikleniyor; tam da bu tarihler civarında Oğlak burcunda Venüs gerilemesi var. Aralık ayı sonlarında stresler iyice belirginleşiyor. En dikkat çeken tarihler 25-26-27 Aralık olarak görülmekte. Ocak 2014’te de gergin açı kalıbı tetiklenmeye devam ediyor. Şubat 2014’te Terazi burcunda Mars gerilemesi başlıyor ve diplomatik alanda gerilemeler de işin içine giriyor ve muhtemelen piyasalarda çalkantılar artıyor. Mars’ın Terazi burcunda uzun müddet kalacağı 2014 yılı sonlarına kadar henüz tam bir rahatlama görülmüyor. 2014 yılı Nisan ayında Mars, Jüpiter, Uranüs ve Plüton öncü burçlarda t-kare formunu belirginleştiriyorlar. Bu dört gezegenin bulundukları burçların 13 derecesinden, ABD astroloji haritasının 13 derece Yengeç burcunda yerleşmiş Güneş derecesi üzerinde baskı yaratacaklar. ABD ekonomisi adına çok zorlu zamanlarda olacağız muhtemelen. Dünya astrolojisinde Güneş otorite figürlerini, yöneticileri temsil eder. Dört gezegenden birden aynı dereceden baskı alan Güneş’in bu durumu, ABD’de idari pozisyondaki kişileri baskı altında bırakacak, zorlayacak, dramatik gelişmelere işaret ediyor olabilir.

YTD

Temmuz, ağustos tarihlerinde borsada sert satışlar sırası ile - % 6 ve - % 14 oranında geri çekilme ile son bulmuş, aralık tarihinde borsa endeksin seviyesine göre bu iki oran arasında aşağı yönlü sert düzeltme olması beklenebilir..

YTD

meto15
13-12-2013, 19:58
24 Aralık'ta Merkez bankası faizleri artırırsa Borsa düşer, ancak Sayın Başcı'nın geçen günkü konuşması faizleri artıracak tonda değildi. Ben de şahsen seçimlere kadar faizlerin artacağını sanmıyorum. vaziyet öyle gözüküyor. O zaman dışsal faktörlere bağlı olarak 24 Aralık'ta dalgalanma olabilir diyebilir miyiz?

Tinaz
13-12-2013, 21:15
Faizlerin artip artmamasi bir tercih degil, zorunluluktur.

Sn.Basci dedi diye, Faiz, Dolar, Altin hareket etmez.

Onumuzde secim var, enflasyon basini kaldirmis durumda, daha adam gibi zam bekleyen milyonlar var, EMEKLILER gibi.

Enflasyon yukselecek ve en guclu silah Faiz'leri yukseltmek.

Sayin Bati dogru soyluyor.

Ekonominin gerceklerine gore hareket edeceksiniz, Tv'lere cikip yalan soyleyerek ekonomi yonetilmez.

Tinaz
13-12-2013, 21:35
Su ana kadar SSK Emeklileri icin, belirli olan zam % 2.85.

TOKI Konut taksitlerine gelen zam % 8.1.

Zaten elde kalan 800.000 Toki konutu var, hala cikmis size yol yaptim, bogaza alt gecit yaptim, 3. Kopru temeli attim diyor.

Once bir sor bakalim, vatandasin cebinde dolmus parasi varmi ?

Sn.Basci faizleri artirmayacak, enflasyon % 15'e, dolar 2.40'a cikinca, ne yapacak ???

meto15
13-12-2013, 22:50
Sayın Tınaz,
Ben Başcı doğru veya yanlış yapıyor diye bir yorumda bulunmadım. Yazdığımı iyi okumamışssınız. Ben Başcı'nın avukatı değilim. Dedikleriniz doğru olabilir. Faizi artırırsa dolar düşer. Ben Sayın Mehyah'ın 24 Aralık tahmini doğrultusunda görüş ve tahmin bildirdim. Ancak Başcının ne tür karar vereceğini ben bilemem. Sadece faizleri artırmayabileceği tahmininde bulundum. Artırsaydı şimdiye kadar artırırdı. Benim tahminim bu. Neden artırmıyor sorusunu çok meraklıysanız gidin Başcı'ya sorun, bana değil. Ben burada Başcı yı sorgulamadım. Lafı nereden nereye getirdiniz.
Faizlerin artip artmamasi bir tercih degil, zorunluluktur.

Sn.Basci dedi diye, Faiz, Dolar, Altin hareket etmez.

Onumuzde secim var, enflasyon basini kaldirmis durumda, daha adam gibi zam bekleyen milyonlar var, EMEKLILER gibi.

Enflasyon yukselecek ve en guclu silah Faiz'leri yukseltmek.

Sayin Bati dogru soyluyor.

Ekonominin gerceklerine gore hareket edeceksiniz, Tv'lere cikip yalan soyleyerek ekonomi yonetilmez.

Tinaz
13-12-2013, 23:28
24 Aralık'ta Merkez bankası faizleri artırırsa Borsa düşer, ancak Sayın Başcı'nın geçen günkü konuşması faizleri artıracak tonda değildi. Ben de şahsen seçimlere kadar faizlerin artacağını sanmıyorum. vaziyet öyle gözüküyor. O zaman dışsal faktörlere bağlı olarak 24 Aralık'ta dalgalanma olabilir diyebilir miyiz?

Sn.Meto,

Amacim sizi kirmak ya da yazdiginizi kritik etmek filan degildi.

Sadece, bir takim verilerin zorlayici oldugunu anlatmak istedim.

O yuzden alinmayin, sizi Sn.Basci ile filan ozdeslestirmek gibi bir amacim yok.

ironman74
13-12-2013, 23:34
http://www.astrolojitelevizyonu.com/2014te-bizi-neler-bekliyor-12-12-2013-haberturk-yayini/

bon
14-12-2013, 01:11
sayin tinaz ekonomiyi sen yunet sn.basci anlamiyor

Tinaz
14-12-2013, 01:12
sayin tinaz ekonomiyi sen yunet sn.basci anlamiyor

Emrin olur..:he:

erhanacikgoz1
14-12-2013, 02:25
bunların tahmini borsanın teknık analizine göre daha zor yok faiz ne olur dolar ne olur bunun yerıne ben teknık analizi kullanmayı ön görüyorum.

tahminim:

http://u1312.hizliresim.com/1j/g/vhl4f.jpg

mehyah
16-12-2013, 22:09
2014 YILLIK DURUM | OLGU ILGIN – Astrolog, Enerji Uzmanı ...

www.olguilgin.com/2014-yillik-durum/‎

2014 yılının ilk yarısı zorlayıcı ve içe dönüşlerin yaşanacağı bir dönemle geçecek. ... Peki Türkiye tüm bunlardan nasıl etkilenecek ve bizleri neler bekliyor kısaca ...

2014 astroloji seminerine katıldım /Öner Döşer ve Roy Gilliet

21 aralık tarihinden 5 ocak tarihine kadar borsada düşüş;
6 ocak- şubat ortası yükseliş
20 şubat-20 mayıs arası düşüş
20 mayıs-haziranbaşı yükseliş
Eylülsonu-ekim 8 arası yükseliş

Ekonomide yavaşlanma ve zorlanma hakim... Para kazandıracak dönemler mayısın son on günü ile ekim ayını ilk 8 günü öne çıkıyor... Ayrıca aralık ayında çıkış var, tam tarihleri şimdilik kesin öğrenemedim..

Çok Riskli dönemler : Mart/Nisan ve özellikle Nisan ayının ortasından itibaren mayıs ayına kadar uzanıyor..


YTD

Tinaz
16-12-2013, 22:16
Sn.Mehyah secim sonuclari ve hukumetin gelecegi ile ilgili bir astrolojik bilgi varmi ??

mehyah
16-12-2013, 23:02
Sn.Mehyah secim sonuclari ve hukumetin gelecegi ile ilgili bir astrolojik bilgi varmi ??

Siyasi kimlikler üzerine yorumlar var, fakat bu konulara burada girmek istemiyorum. Sadece finansallara yönelik yorumlar yazıyorum..

Tinaz
16-12-2013, 23:14
Faiz icinde, siyasi risk payi onemli.

Finansallari bu bilgiler olmaksizin nasil degerlendirecegiz ??

faruko
16-12-2013, 23:20
Sn.Tinaz,

Bu bilginin kaynağı nedir? Paylaşabilir misiniz?


Su ana kadar SSK Emeklileri icin, belirli olan zam % 2.85.

TOKI Konut taksitlerine gelen zam % 8.1.

Zaten elde kalan 800.000 Toki konutu var, hala cikmis size yol yaptim, bogaza alt gecit yaptim, 3. Kopru temeli attim diyor.

Once bir sor bakalim, vatandasin cebinde dolmus parasi varmi ?

Sn.Basci faizleri artirmayacak, enflasyon % 15'e, dolar 2.40'a cikinca, ne yapacak ???

nasa64
16-12-2013, 23:59
Sayın mehyah,
"Türkiye ETF'i #TUR'da adet olarak short miktarı 1,241,724 ile tarihi zirvede" nasıl yorumlanmalı. Teşekkürler

mehyah
17-12-2013, 10:25
Değişim ve dönüşüm zamanı :

Ülkemiz dünyada yaşanan büyük ekonomik dönüşüm arifesinde, siyasi olarak sonuçlarının olması beklenen bir döneme doğru ilerliyoruz.. Bu değişim ve dönüşüm ülkemizi etkileyecek, yoğun stresli dönemler olacak...Fakat ayrıntılı bilgi vermek burada doğru olmaz..

Dikkatli olmamız gereken zorlu bir dönem.. sadece ekonomi ve finans boyutu ile yorumlar yapmaya devam edeceğim.

ABD başkanı Obama ile ilgili sıkıntılı yorumlar var... Bu durum önce ABD'de ,sonra dünyayı etkisi altına alacak bir sürece doğru götürecek..Daha fazla bilgi için İngilizce astroloji yorumlarını izlemenizi tavsiye ederim.


YTD

mehyah
17-12-2013, 16:50
Borsada riskli ve zor dönemde para kaybetmek istemeyenler, 20 mayıs tarihine kadar borsadan uzak
durmasında büyük yarar var...
Nisan ayı özellikle çok zorlu ve sıkıntılı geçecek..

Bu ayın 25,26,27 çok sıkıntılı geçeceğini çok önceden haber vermiştim... Bu hafta 21 aralık tarihinden itibaren zorlu ve sıkıntılı süreç başlıyor...YTD

glbal
17-12-2013, 17:18
sn mehyah
analizler tam oturdu gerçekten
yazmaya devam ettğiniz için teşekkürler

mehyah
17-12-2013, 17:36
sn mehyah
analizler tam oturdu gerçekten
yazmaya devam ettğiniz için teşekkürler

Bu konuda açıkçası sadece yatırımcılara alternatif ve % 100 doğru sonuç veren seçeneği tanıtmak ve yararlanmalarını sağlamak için gündeme getirdim.

Avrupa'nın en iyi okullarında eğitim ve ülkenin en büyük şirketinde 20 yıl deneyim ve üst düzey yöneticik yaptım. Fakat astroloji gerçekten çok iyi bir araç, kullanmasını bilenlere...

YTD

mehyah
17-12-2013, 17:42
Merill Lynch geçen hafta alım önerdi, ne kadar satış yaptı... Yabancı kurum raporlarını hep şüpheyle bakmışımdır.

En doğru analizi işi doğru bilen ve doğru yorumlayanlar yapar... Bu kişiler nadirdir ve pek ortalıkda gözükmezler..

Raporu yazan ve yayınlayanlar, bu raporları kendi menfaatlari için yaparlar, başkaları kazansın diye rapor yayınlayan tek kurum yoktur... Bu gerçeği çok iyi bilmek lazım...

YTD

erhanacikgoz1
17-12-2013, 19:12
bunların tahmini borsanın teknık analizine göre daha zor yok faiz ne olur dolar ne olur bunun yerıne ben teknık analizi kullanmayı ön görüyorum.

tahminim:

http://u1312.hizliresim.com/1j/g/vhl4f.jpg

Siz Tokiyi tartısa durun :)


Yakın görünüm
http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmjdb.jpg

mehyah
17-12-2013, 20:04
Siz Tokiyi tartısa durun :)


Yakın görünüm
http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmjdb.jpg

Bu grafig 2009 mart ayında nasıl gerçekleşti ?

doga11
17-12-2013, 20:06
Siz Tokiyi tartısa durun :)


Yakın görünüm
http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmjdb.jpg

Bir üstteki mi bu mu

mehyah
17-12-2013, 20:09
Bir üstteki mi bu mu

Açıkçası, 1.nci grafik daha anlamlı... Sorumun cevabını GÖRDÜM.. daha AŞAĞI SARKABİLİR ? NE ZAMAN ,NİSAN 2014

Önümüzdeki hafta kritik ,kısa vadede, özellikle 25,26,27 aralık ! Bu tarihlerde aşağı ne kadar sarkar göreceğiz . Doğrusu 63 binlerin altını kısa vadede beklemiyorum. Nisanda, ABD'de başlayacak olası krizle birlikte, yerel seçim sonrası 2,2 cent, 50 binler rahatlı görebilir ...

YTD

erhanacikgoz1
17-12-2013, 20:47
Bu grafig 2009 mart ayında nasıl gerçekleşti ?

BU ANALİZİN PATENTI BANA AİT ONU SOYLEYEYIM :)))))))

Çizdigim cubukların boyu aynı arkadaşlar

2009 mart ayı dibini yakayalan tepeleri yakalayan sistem tepe yakalayacaksınız yeşil ortalamaya koyuyoruz çizgiyi dip yakalayacaksak kırmızı çizgiye yerleştiriyoruz.

Çubugun yerleştiği tarih 13.03.2009 haftası

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmnfx.jpg


SÖYLEDİM YA SİZ FEDİ VE FAİZLERİ TARTISIN

mehyah
17-12-2013, 21:04
BU ANALİZİN PATENTI BANA AİT ONU SOYLEYEYIM :)))))))

Çizdigim cubukların boyu aynı arkadaşlar

2009 mart ayı dibini yakayalan tepeleri yakalayan sistem tepe yakalayacaksınız yeşil ortalamaya koyuyoruz çizgiyi dip yakalayacaksak kırmızı çizgiye yerleştiriyoruz.

Çubugun yerleştiği tarih 13.03.2009 haftası

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmnfx.jpg


SÖYLEDİM YA SİZ FEDİ VE FAİZLERİ TARTISIN

Patent güzel; önemli olan ne zaman alacağınız !

Bir yol teknik analiz araçları, diğer yol finansal astroloji . Şahsen her türlü mayıs 20'sinde satın alırım,zira bu tarihde olumlu bir dönem,fırsat olacak.. Teknik analiz alım/satım zamanını söyler, halbuki finansal astroloji olumlu ve olumsuz dönemleri % 100 kesin ve çok önceden söylüyor... Bu durumda benim atacağım adım ve sonucu önceden belli...

Size kolay gelsin...

YTD

meto15
17-12-2013, 21:06
Sayın Mehyah,
Bu doğru ve isabetli saptamanız için çok teşekkür. Saygılar

Merill Lynch geçen hafta alım önerdi, ne kadar satış yaptı... Yabancı kurum raporlarını hep şüpheyle bakmışımdır.

En doğru analizi işi doğru bilen ve doğru yorumlayanlar yapar... Bu kişiler nadirdir ve pek ortalıkda gözükmezler..

Raporu yazan ve yayınlayanlar, bu raporları kendi menfaatlari için yaparlar, başkaları kazansın diye rapor yayınlayan tek kurum yoktur... Bu gerçeği çok iyi bilmek lazım...

YTD

erhanacikgoz1
17-12-2013, 21:41
Patent güzel; önemli olan ne zaman alacağınız !

Bir yol teknik analiz araçları, diğer yol finansal astroloji . Şahsen her türlü mayıs 20'sinde satın alırım,zira bu tarihde olumlu bir dönem,fırsat olacak.. Teknik analiz alım/satım zamanını söyler, halbuki finansal astroloji olumlu ve olumsuz dönemleri % 100 kesin ve çok önceden söylüyor... Bu durumda benim atacağım adım ve sonucu önceden belli...

Size kolay gelsin...

YTD

Finansal astrolojılerde cok degerlıdır elbetteki bunlarla berbaer teknık analizi birleştirmek lazım. Elbetteki yorumlar ve analizler herzman olmalı dunyadakı gelısmelerı bilmenin cok fazla yararı var. Bu konuda sizlere ve diğer arkadaşlara saygım sonsuz.

Ancak su konuda sadece fikir farkım var Finans astrolojısı %100 kesin sonucu cok önceden vermiyor. malsef bunu teknik analizde vermiyor. %90 kesin sonuç sadece düşeceğini veya yükseleceğini söylüyor. Teknik analizde aynı sekılde düşecek veya yükselecek diyor bizlere.

Sizlerinde benımde asıl çözmesi gereken yer neresi ?? Düşüşün nerede son bulacağı yükselişin nerede son bulacağı değilmidir.

İstedigimiz kadar teknik çizelim istedigimiz kadar makro ekonomık gelişmelere bakalım en dibi yakalayabilenimiz bir elin 5 parmağını geçmiyor. Asıl can alıcı yer burası değilmidir. En dibi yakalayabilmek Bunu herkes merak etmiştir ya 2 lıradan almıs olsam off 10 lıra en tepede satsaydım ne kar ederdım be.... demedinizmi içinizden. İşte ben bunu bulmak için calısıyorum ve cabalıyorum. 64.000'i yakalamayı bu çizgilere borçluyum.

Finans astrolojisinin terse yatırdıgı olur ancak teknik analizde terse yatma olaslıgı diğerine göre daha azdır FED'in varlık alımını azaltacagını çok öncede 100 kışıden 80 tanesi varlık alımını AZALTACAK diyordu TERSE yattılar. Yani aslında tartısıgımız veya tahmin yürütmeye çalıştıgımız finansal rasyolar bize her zman doğru bilgiyi vermiyor.

Ben sırf bu sebeplerle paylastım resmi sizlere düşüncelerinize haksızlık etmek istemem herkezin görüşüne saygı duyarım. Ancak bunlarla berbaer teknık analizi birleştirdiğinizde daha saglıklı sonuçlar elde edebiliriz. Bende bilgi mayetinde paylasımda bulunmak istedim. Şahsi fikrimi sorarsanız ben Finansal rasyolardan cok teknık analizi öğrenmeye calısıyorum.

Sizce oluşturdugum tum çizgilere dikkatlice bakın.

2008 krizi sonrası dönüşün başladığı dibe denk gelen çizgi sizce finanasal rasyolarla aynı zamana denk gelmesi tesadufmu ?

2007 yılındaki çizdigim tepeden sonra düşüşün başlaması makro ekonomık gelişmelerin bozulması tesadüfmüydü.

2010 yılındaki çizdigim tepeden sonra dunya ekonomısı ve avrupanın bozulması tesadufmu.

2012 yılında oluşan çizgimde paranın turkıyeye tekrar girmesi sizce tasadufmu ?

yine yakın bir zaman 2013 yılındaki tepeye çizgiyi yerleştirdiğimizde fiyatlar buraya ulaşınca turkıyenın bozulması gezi parkı olaylarının baş göstermesi vb. sizcede bunların hepsi gerçekten tesadufmu ?

Herneyse bilgi mayetinde bunlarıda göstermek isterim makro ekonomık gelişmelerin yanına teknık analizleride kullanmanızın daha saglıklı sonuçlar alacagınızı düşünüyorum saygılar. Son kırmızı cubugun yeri ilerleyen zamanlarda hareketli ortalamalara göre şekil alacaktır. yakın zman ıcın görünen seviye borsanın 68 bin ila 66 000 civarından bir tepki hareketi oluşturması tutmazsa yeşil çizgiye kadar ineceğini gösteriyor.

mehyah
17-12-2013, 21:58
Finansal astrolojılerde cok degerlıdır elbetteki bunlarla berbaer teknık analizi birleştirmek lazım. Elbetteki yorumlar ve analizler herzman olmalı dunyadakı gelısmelerı bilmenin cok fazla yararı var. Bu konuda sizlere ve diğer arkadaşlara saygım sonsuz.

Ancak su konuda sadece fikir farkım var Finans astrolojısı %100 kesin sonucu cok önceden vermiyor. malsef bunu teknik analizde vermiyor. %90 kesin sonuç sadece düşeceğini veya yükseleceğini söylüyor. Teknik analizde aynı sekılde düşecek veya yükselecek diyor bizlere.

Sizlerinde benımde asıl çözmesi gereken yer neresi ?? Düşüşün nerede son bulacağı yükselişin nerede son bulacağı değilmidir.

İstedigimiz kadar teknik çizelim istedigimiz kadar makro ekonomık gelişmelere bakalım en dibi yakalayabilenimiz bir elin 5 parmağını geçmiyor. Asıl can alıcı yer burası değilmidir. En dibi yakalayabilmek Bunu herkes merak etmiştir ya 2 lıradan almıs olsam off 10 lıra en tepede satsaydım ne kar ederdım be.... demedinizmi içinizden. İşte ben bunu bulmak için calısıyorum ve cabalıyorum. 64.000'i yakalamayı bu çizgilere borçluyum.

Finans astrolojisinin terse yatırdıgı olur ancak teknik analizde terse yatma olaslıgı diğerine göre daha azdır FED'in varlık alımını azaltacagını çok öncede 100 kışıden 80 tanesi varlık alımını AZALTACAK diyordu TERSE yattılar. Yani aslında tartısıgımız veya tahmin yürütmeye çalıştıgımız finansal rasyolar bize her zman doğru bilgiyi vermiyor.

Ben sırf bu sebeplerle paylastım resmi sizlere düşüncelerinize haksızlık etmek istemem herkezin görüşüne saygı duyarım. Ancak bunlarla berbaer teknık analizi birleştirdiğinizde daha saglıklı sonuçlar elde edebiliriz. Bende bilgi mayetinde paylasımda bulunmak istedim. Şahsi fikrimi sorarsanız ben Finansal rasyolardan cok teknık analizi öğrenmeye calısıyorum.

Sizce oluşturdugum tum çizgilere dikkatlice bakın.

2008 krizi sonrası dönüşün başladığı dibe denk gelen çizgi sizce finanasal rasyolarla aynı zamana denk gelmesi tesadufmu ?

2007 yılındaki çizdigim tepeden sonra düşüşün başlaması makro ekonomık gelişmelerin bozulması tesadüfmüydü.

2010 yılındaki çizdigim tepeden sonra dunya ekonomısı ve avrupanın bozulması tesadufmu.

2012 yılında oluşan çizgimde paranın turkıyeye tekrar girmesi sizce tasadufmu ?

yine yakın bir zaman 2013 yılındaki tepeye çizgiyi yerleştirdiğimizde fiyatlar buraya ulaşınca turkıyenın bozulması gezi parkı olaylarının baş göstermesi vb. sizcede bunların hepsi gerçekten tesadufmu ?

Herneyse bilgi mayetinde bunlarıda göstermek isterim makro ekonomık gelişmelerin yanına teknık analizleride kullanmanızın daha saglıklı sonuçlar alacagınızı düşünüyorum saygılar. Son kırmızı cubugun yeri ilerleyen zamanlarda hareketli ortalamalara göre şekil alacaktır. yakın zman ıcın görünen seviye borsanın 68 bin ila 66 000 civarından bir tepki hareketi oluşturması tutmazsa yeşil çizgiye kadar ineceğini gösteriyor.

Astroloji; gezegenler, güneş,ay ve dünya arasındaki açı ve konuma göre gerçekten % 100 isabetli sonuçlar veriyor; % 1 yanılma payı yok, yeterki astrolojiye % 100 hakim olun ve doğru hesaplayın... % 3,5 aşağı yukarı çok önemli değil, önemli olan alış ve satış noktalarını bilmek... 1994 27 binde çıktım, 2000'de 20,600 dan çıktım; Gerçekten şansım da yaver gitmişti... 2008 krizinde likit olmayan hissede yakalandım ve elimde patladı, satma fırsatım olmadı... Krizi önceden öngörmüş olmama rağmen...

2014 yılı Nisan çetin geçecek, bu arada gelecek hafta haberler borsayı daha sert aşağı çekebilir... İnanın seviye vermek çok zor, ciddi düşüşler olacak, ardından toparlanma olurmu gerçekten bilemiyorum... Siyaset ve ekonomi içiçe; siyaset yeniden dizayn edilmek isteniyor. Sıkıntılı bir süreç...

Bu nedenle dışarından izlemek daha sağlıklı yol... Mayıs 20'sine kadar kalıcı ve iyi bir fırsat görünmüyor..

YTD

altnygt
17-12-2013, 22:03
63800 altını beklemiyorum 64500-66000 arasından dönüp bir 80000 daha deneyecek...sonrasında 50000 riskini bende görüyorum...

Açıkçası, 1.nci grafik daha anlamlı... Sorumun cevabını GÖRDÜM.. daha AŞAĞI SARKABİLİR ? NE ZAMAN ,NİSAN 2014

Önümüzdeki hafta kritik ,kısa vadede, özellikle 25,26,27 aralık ! Bu tarihlerde aşağı ne kadar sarkar göreceğiz . Doğrusu 63 binlerin altını kısa vadede beklemiyorum. Nisanda, ABD'de başlayacak olası krizle birlikte, yerel seçim sonrası 2,2 cent, 50 binler rahatlı görebilir ...

YTD

doga11
17-12-2013, 22:33
Su ana kadar SSK Emeklileri icin, belirli olan zam % 2.85.

TOKI Konut taksitlerine gelen zam % 8.1.

Zaten elde kalan 800.000 Toki konutu var, hala cikmis size yol yaptim, bogaza alt gecit yaptim, 3. Kopru temeli attim diyor.

Once bir sor bakalim, vatandasin cebinde dolmus parasi varmi ?

Sn.Basci faizleri artirmayacak, enflasyon % 15'e, dolar 2.40'a cikinca, ne yapacak ???

Olacak mı? Çıkacak mı?....
Burası var bence...
2,40 ı bilmem ama ufukta 2,05 geçilirse 2,15-2,20 görünüyor.

mehyah
18-12-2013, 10:37
Analist ve uzmanlar devamlı endeks 80 bin, 85 bin olacak diye yorum yapıyorlar; çok önemli belirsizlikler olduğu halde...

Astroloji, tamamen gezegen sistemi,dünya ve ,güneş konum ve açılarına göre, ne zaman neyin olacağını çok önceden tahmin ediyor... Doğada olaylar tekrar eder, kış gelince kar yağar, yaz gelince hava ısınır...

Finans piyasaları ne zaman olumlu, ne zaman olumsuz etkilenir, gezegen döngülerine göre hesaplanıyor...


YTD

Teknik analiz ve beklenti çok genel ve normal şartları ihtiva ediyor...

Dört gezegeninin büyük kareaçı yaptığı 2012-2015 döneminde gerçekleşen 4.ncüsü aralık ayına tekabül ediyor...

Hızlı karar ve değişim ile buna karşı gelen koşullar çatışma ve sıkıntılı bir ortam yaratıyor.. Bu nedenle sert hareketler oluyor...
Bu harketlerin en zorlu kareaçı Nisan 2014...

YTD

mehyah
18-12-2013, 11:06
[QUOTE=mehyah;9673402]Analist ve uzmanlar devamlı endeks 80 bin, 85 bin olacak diye yorum yapıyorlar; çok önemli belirsizlikler olduğu halde...

Astroloji, tamamen gezegen sistemi,dünya ve ,güneş konum ve açılarına göre, ne zaman neyin olacağını çok önceden tahmin ediyor... Doğada olaylar tekrar eder, kış gelince kar yağar, yaz gelince hava ısınır...

Finans piyasaları ne zaman olumlu, ne zaman olumsuz etkilenir, gezegen döngülerine göre hesaplanıyor...

YTD


25,26,27 aralık tarihlerinde daha sıkıntılı bir döneme girmiş olacağız... Bu durum piyasalara maalesef olumsuz yansıyacaktır...


Astroloji daha güvenli ve öngörü bakımından çok daha avantajlı, eğer astroloji yorumu ve analizi doğru yapılırsa...

YTD

erhanacikgoz1
18-12-2013, 14:00
Siz Tokiyi tartısa durun :)


Yakın görünüm
http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmjdb.jpg

Alinti

tapasalakdan gonderilmistir.

erhanacikgoz1
18-12-2013, 19:21
Bugunku görünüm Teknik acıdanda bilmenizi isterim. çizdigim cubuk analizine göre borsanın dip yapıp yukarı hareketlendi sizlerde yorumladınız 68 bin ila 66 civarları görülebilirdi ve 68 binlerde direk alıma geçtiler bende dahil :)

http://u1312.hizliresim.com/1j/l/vnhvm.jpg

faruko
18-12-2013, 20:09
Helal olsun Erhan bey. Gerçekten nokta atışı yaptınız ..Alinti

tapasalakdan gonderilmistir.

sctkrk
18-12-2013, 20:57
2014 ve 2015 yıllarında 5 cent geçebilecek bir hareket bekliyormusunuz acaba astroloji ne der

erhanacikgoz1
19-12-2013, 01:18
Arkadaslar fed sonrasi finans astrolojisini konusabiliriz artik teknik cizgi bagbinda bugun cizgiden donmus olsakta bu tepki olarak kalacak gibi mavi cizgi gecilemedigi surece tekrar yesil cizgiye kaymalar gerceklesecektir bence. Mehyah hocamizin bu konudaki goruslerini merak ediyorum isin teknik boyutunu ozetledik

tapasalakdan gonderilmistir.

Tinaz
19-12-2013, 01:22
Erhan Bey,

Teknik Analiz sacmaligini birakalim da Sn.Mehyah'in tahminlerini izleyelim.

Lutfen...

erhanacikgoz1
19-12-2013, 01:24
Erhan Bey,

Teknik Analiz sacmaligini birakalim da Sn.Mehyah'in tahminlerini izleyelim.

Lutfen...

Ozur dilerim kabalik ettim

tapasalakdan gonderilmistir.

Tinaz
19-12-2013, 01:26
Ozur dilerim kabalik ettimHassasiyetiniz icin tesekkur ederim...

mehyah
19-12-2013, 10:20
Astroloji ; ilişkiler, ekonomi, siyasi, sosyal, doğal olaylar, sağlık, daha birçok soruya cevap veriyor..

Burada söylemek istediğimiz siyasi çekişmeler önümüzdeki dönem şiddetini arttırarak devam edebilir..
Borsada arada bir yukarı gitsede ana trend aşağı, ta ki mayıs ortasına kadar... 2014 bütününde genel olarak sıkıntılı.

Kriz koşulları dahi tetiklenebilir... Siyaset, ekonomik gidişata etki edecek .. Gelecek ve koltuk hesapları..

Para kaybetmek istemeyenler tatile, teknik ve kısa dönem işlem
yapanlar sahada kalabilir

YTD

mehyah
19-12-2013, 17:31
Aralık ayında 25,26,27 sert düşüşe sahne olması beklenirken, bu konuda bilgi ve deneyim sahipleri daha önceden satmaya başlar.. Nitekim ağustos ayında düşüş 24-28 ağustos dönemi, ancak sert düşüş 14 ağustos tarihinde başlamış ve toplam düşüş % 14 olmuş...

Not : 24 Aralık tarihinde TC merkez bankası 2014 para politikasını açıklayacak.... Bu tarihde politika faizinde artış, başta banka hisselerinde sert satış gelebilir !

Tahmin ve öngörü : Ağustos dip seviyesini yada minimum seviyeyi 27 aralık tarihinde test etmesi ve buradan tepki alışı görülebilir ...

2014 ilk dört ay daha sert iniş ve çıkışlarlara sahne olabilecek...

Neden astroloji : TC merkez bankası 2014 para politika açıklama tarihini yeni açıkladı... Astroloji 2013 başında riskli tarihleri çok önceden açıkladı...

YTD

24 aralık tarihli merkez bankası 2014 para politası toplantısında büyük ihtimale faizlerde yüksek oranlı artış gelmesi kuvvetlendi.. Bu durum takip eden günlerde borsada sert satışa neden olacak...

Dört gezegen bu tarihlerde kareaçı yapıyor ve çok kuvvetli etkileri olacak...

YTD

syılmaz
19-12-2013, 20:42
Ben 25 aralığı beklemeye dayanamadım, %40 hisseye geçtim. Aralık sonuda sert satış gelirse %100 hisseye geçerim.

Nisanda bi kriz daha olursa yapacak birşey yok artık. :)

econfin
20-12-2013, 08:19
Şu şekilde bir olumlu senaryo düşünmek mümkün olur mu?
Umarım bunun üzerine haftaya tekrar sert düşüşler gelmez ve astrologların 25-27 Aralık dedikleri sert düşüşler 17-19'unda yaşanmış ve bitmiştir?

mehyah
20-12-2013, 09:51
Şu şekilde bir olumlu senaryo düşünmek mümkün olur mu?
Umarım bunun üzerine haftaya tekrar sert düşüşler gelmez ve astrologların 25-27 Aralık dedikleri sert düşüşler 17-19'unda yaşanmış ve bitmiştir?

Doğrusu olumlu düşünmek isterim, 21 aralık tarihinde gezegenlerde görülen değişim ve yeni konum özellikle 25,26,27 aralık tarihlerinde çok sert açılar ve şartlar oluşturuyor...

Ağustos tarihindede 14 ağustosda düşüş başlamış, risrkli tarihler 24-28 ağustos olduğu halde ve düşüş 28 ağustos itibariyle toplam % 14'ü bulmuştu.. Bu durum bana endeksin birçok uzmanın da yorumladığı,beklediği gibi, 60 minimum, şahsi beklentim 63 binlere kadar düşüşden sonra iyileşme gelebilir.. Bundan sonraki dönem endeks 60-70 bin bandında hareket edecektir.. Seçim sonrası daha olumsuz şartlar gündeme gelecek ,azami 2,2 cent, 48 bin minimun en kötü şartlarda kuvvetli alım fırsatı olarak Nisan/Mayısda değerlendirilecektir..

ABD ve Obama'nın konumu çok yakından izlenmeli, bu konuda ciddi riskler var, bu durum başda ABD ve sonra dünya piyasalarını Nisan ayında çok olumsuz etkileme şatları bekleniyor.

2014 aralık ve mart 2015 büyük kareaçıların sonuncusu.. Dolayısı ile 2014 çok zor bir yıl, son sıkıntılı dönem mart 2015..


2012-2015 ekonomi, siyaset ve birçok şartlarda çok önemli değişimler olacağı, güçlülerin daha güçleneceği, zayıfların kaybedeceği bir dönem...Türkiye bulunduğu konum itibariyle seçim döneminde çok fazla sorunla karşı karşıya bırakılacak ve bu şartlarda başarılı olanlar öne çıkacak.

YTD

mehyah
20-12-2013, 11:34
Doğrusu olumlu düşünmek isterim, 21 aralık tarihinde gezegenlerde görülen değişim ve yeni konum özellikle 25,26,27 aralık tarihlerinde çok sert açılar ve şartlar oluşturuyor...

Ağustos tarihindede 14 ağustosda düşüş başlamış, risrkli tarihler 24-28 ağustos olduğu halde ve düşüş 28 ağustos itibariyle toplam % 14'ü bulmuştu.. Bu durum bana endeksin birçok uzmanın da yorumladığı,beklediği gibi, 60 minimum, şahsi beklentim 63 binlere kadar düşüşden sonra iyileşme gelebilir.. Bundan sonraki dönem endeks 60-70 bin bandında hareket edecektir.. Seçim sonrası daha olumsuz şartlar gündeme gelecek ,azami 2,2 cent, 48 bin minimun en kötü şartlarda kuvvetli alım fırsatı olarak Nisan/Mayısda değerlendirilecektir..

ABD ve Obama'nın konumu çok yakından izlenmeli, bu konuda ciddi riskler var, bu durum başda ABD ve sonra dünya piyasalarını Nisan ayında çok olumsuz etkileme şatları bekleniyor.

2014 aralık ve mart 2015 büyük kareaçıların sonuncusu.. Dolayısı ile 2014 çok zor bir yıl, son sıkıntılı dönem mart 2015..


2012-2015 ekonomi, siyaset ve birçok şartlarda çok önemli değişimler olacağı, güçlülerin daha güçleneceği, zayıfların kaybedeceği bir dönem...Türkiye bulunduğu konum itibariyle seçim döneminde çok fazla sorunla karşı karşıya bırakılacak ve bu şartlarda başarılı olanlar öne çıkacak.

YTD

Astroloji yorumlarını burada sonlandırıyorum... Bu konuda insanlar ihtiyaç duyarlarsa, bundan sonra paralı ilgili uzmanlardan yardım alabilirler.. Yoksa hala benim kanaatime göre yeterince ilgi ve tepki görmedi..

5 yıldızlar neye göre veriliyor bilmiyorum... herşey başka ,bilgi ve deneyim paylaşmak başka...

Herkese bol şanslar

meto15
20-12-2013, 20:42
Sayın Mehyah,
Önerinizi dikkate alarak yükselişlerde hisseleri satarak nakite geçtim. Sağolun. Dediğiniz gibi Borsa bayır aşağı gitmeye başladı. Nerede duracağı da belirsiz gibi. Ağustos 2014 de kısmet olur yaşarsak duruma göre tekrar gireriz. Saygılarımla

Astroloji ; ilişkiler, ekonomi, siyasi, sosyal, doğal olaylar, sağlık, daha birçok soruya cevap veriyor..

Burada söylemek istediğimiz siyasi çekişmeler önümüzdeki dönem şiddetini arttırarak devam edebilir..
Borsada arada bir yukarı gitsede ana trend aşağı, ta ki mayıs ortasına kadar... 2014 bütününde genel olarak sıkıntılı.

Kriz koşulları dahi tetiklenebilir... Siyaset, ekonomik gidişata etki edecek .. Gelecek ve koltuk hesapları..

Para kaybetmek istemeyenler tatile, teknik ve kısa dönem işlem
yapanlar sahada kalabilir

YTD

a.teke61
20-12-2013, 21:53
Sayın Mehyah sizin sezsiz izliyenlerdenim yorum yapmak için sizin gibi bu konuda derin bilgiye sahip olmak lazım boş ve yalan yanlış görüş aktarmak sızcede yanış digilmi yazdıklarınızı ve bilgileriniz birçok kişi okuyor birbirile paylaşılıyor.Yazmaya devam etmek dileğiyle saygılar

econfin
21-12-2013, 00:34
Sayın mehyah,

Bence bu konuda sizi izleyenlere haksızlık yapıyorsunuz, forumda bu yorumlara en kolay ulaşan ve yayınlayan sizsiniz, bunları okuyan belki size göre az, ama okuyanların çok memnun olduğu ve çok yararlandıkları ortada.

Hele 25-27 Aralık da tutarsa (ki umudum astrologlar bu sefer 10 gün farkla yanılsın ve düşüş bitmiş olsun) o zaman okuyanların sayısı ona katlanır.

ROOKY
21-12-2013, 01:18
Astroloji yorumlarını burada sonlandırıyorum... Bu konuda insanlar ihtiyaç duyarlarsa, bundan sonra paralı ilgili uzmanlardan yardım alabilirler.. Yoksa hala benim kanaatime göre yeterince ilgi ve tepki görmedi..

5 yıldızlar neye göre veriliyor bilmiyorum... herşey başka ,bilgi ve deneyim paylaşmak başka...

Herkese bol şanslar

Sn mehyah kendi adıma ben takip ediyordum. Fakat anlamadım, devam etmek için ne gerekiyor. Neye ihtiyacınız var, bu konu öncedende geçmişti onlarca insan takip ettiğini yazmıştı. Sonuçta insanlara faydalı oluyordunuz, gerçekten ne gerekiyor devam etmeniz için

econfin
21-12-2013, 01:40
Sanırım 5 yıldız istiyorsunuz, oyladık, ilk defa bir topiğe oy verdim :)

Wise_Man
21-12-2013, 02:07
Ego sisirmek pek bir moda oldu buralarda. Sorsaniz herkes karsiliksiz paylasim pesinde ama su ego yok mu su ego, dipsiz kuyu gibi surekli ovgu-yildiz istiyor. Bu mu problem hocam?

Affiniza sininarak ifade edeyim ki yazdiklarinizi zevkle izliyordum ama artik orada-burada sikca gozlemledigim bu cocukca surekli ilgi bekleme konusu biraz kabak tadi vermeye basladi bana sahsen.

kızılyıldız
21-12-2013, 02:12
Sn. Mehyah

İlgim ve bilgim olmadığı bir konuda, bilgili olmasada ilgili birisi olmuş oldum sayenizde, sanırım birçok insanda benım gibidir ve muhakkak yazılarınızı takip ediyordur. kimsenin uzmanlık alanı olmadığı için yorumda yazamıyordur. heleki 25 27 tarihli yorumunuz da tutarsa. yorumlarınızın devamı dileğiyle .saygılar....

zor
21-12-2013, 10:57
Ben de verdim 5 yıldız! . Haberim yoktu böyle bir oylamadan itibar herzaman vermişimdir zaten size.
Yazın tekrar da milleti klavuzsuz bırakmayın.
Ayrıca bu yıldız mıldız faso fiso siz izlenme sayınıza bakın. Bu zamana kadar 16,549 kişi okumuş yazdıklarınızı yetmez mi?

santos
21-12-2013, 11:36
sayın mehyah siyasetteki bu çalkantı devam ederse dedikleri gibi bütçe açığı kara para ile kapatılıyorsa bence nisana kalmaz ekonomide sıkıntı çıkar

mehyah
22-12-2013, 13:12
Yorum ve analiz ;astroloji ve piyasa uzmanları

Piyasa uzmanları linear düşündükleri için son dönem olayları öngörmediler. Fakat astroloji bu sıkıntıları çok önceden öngördü... 2012-2015 siyasi, ekonomik ve her anlamda dönüşüm,değişim yılları.. Bu yıllarda, belli tarih ve dönemlerde şiddetini arttırarak devam edecek ve 2015 mart ayında son bulacak...

Kritik tarihler ; 21 aralıkda başlıyor kısa dönem şiddetini 25,26,27 aralıkda gösterecek; benzer durumlar daha şiddetli ve ABD kaynaklı olarak tüm dünyaya yayılacak bu tarih 21 Nisan 2014 ve civarı... tekrar 26 aralık 2014 ve son tarih 17 mart 2015..
Bu zor zamanları bir kenara not etmek ve dikkatli olmak lazım.

Hal böyle olunca konu sadece Türkiye değil, dünyada değişim ve dönüşüm zamanı... Şiddetlenince sıkıntılar baş gösterek, fakat herkesin yeni dönem alışması ve kabullenmesi gerekiyor.. Geçmiş alışkanlıklar geride kalacak...

Siyaset ve siyasetteki değişim ve gelişmeler doğal olarak finansalları etkileyecek... Bu konuda teknik analiz ve temel analiz olağan dönemlerde gerçerli ve anlamlı... kaotik dönemlerde bu sistem ve tahminler çalışmıyor.. Zira bu olaylar linear düşüncenin hakim olduğu dönemlerde beklenmedik zamanlarda ,ancak koşullar itibariyle değişim ve dönüşüm zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Astroloji bu tarihleri geçmiş dönem koşulları ve benzer olayları dikkate alarak önceden belirliyor. Hava raporu gibi...

Şimdi piyasa uzmanları ilk defa 62-65 bileri telaffuz ediyorlar, aynı kurumlar yılbaşı beklentileri bir hafta öncesine kadar 80-85 binlerdi..Ağustos ayındaki gelişmelere paralel geri çekilme olursa, 27 aralık tarihinde 63 binleri görebilir... Endeks dip seviyeleri sadece geçmiş koşullara ve seviyeye göre beklenebilir, kesinlik yoktur, sadece en kötü seviyeleri kısa dönem bu tarihde görebiliriz...
YTD

beydaspor
22-12-2013, 14:33
Borsa artık Fal bakarak mı yönlendirilecek... Yok astroloji ... Yok yıldız... Birde üstüne takdir bekle...
Komik ya...

econfin
22-12-2013, 15:00
Bu topiği okuyup kendini akıllı zanneden herkes başta aynı tepkiyi verir, sonra dikkatle okuyup bu işi iyi yapan astrologlara kulak kesilmeye başlar,

bu yüzden tecrübesi hepimizin toplamından fazla olan mehyah hoca bunları paylaşıyor, ona benzer kariyerlerin başında olan bizler de ilgiyle takip ediyoruz, inanmayanlar okumasın ama gölge de etmesinler.

meto15
22-12-2013, 16:49
Sayın Beydaspor,
Begenmiyorsanız izlemezsiniz. Biz beğeniyoruz ve inanıyoruz. Astroloji fal değildir. Sayın Mehyah anlatıyor. Biraz incelerseniz anlarsınız. Teknik Analiz ve Temel Ananizler de her zaman doğruyu göremiyor. Onlar da çok objektif değildir. Selamlar

Borsa artık Fal bakarak mı yönlendirilecek... Yok astroloji ... Yok yıldız... Birde üstüne takdir bekle...
Komik ya...

paribus
22-12-2013, 19:36
Gelmiş geçmiş en iyi, efsanevi borsacı William Delbert Gann' ın

Bugün sır gibi saklanan yöntemlerini, astrolojik açı hesaplamaları ile şekillendirdiğini

Literatürünün matematik, astronomi bilimine ve astrolojik denklemlere dayandığı bilinseydi

Eminim ki böyle boş lakırdılar edilmezdi.

Bilgi güçtür.. Cehalet mutluluktur..

demir35
22-12-2013, 21:02
Yorum ve analiz ;astroloji ve piyasa uzmanları

Piyasa uzmanları linear düşündükleri için son dönem olayları öngörmediler. Fakat astroloji bu sıkıntıları çok önceden öngördü... 2012-2015 siyasi, ekonomik ve her anlamda dönüşüm,değişim yılları.. Bu yıllarda, belli tarih ve dönemlerde şiddetini arttırarak devam edecek ve 2015 mart ayında son bulacak...

Kritik tarihler ; 21 aralıkda başlıyor kısa dönem şiddetini 25,26,27 aralıkda gösterecek; benzer durumlar daha şiddetli ve ABD kaynaklı olarak tüm dünyaya yayılacak bu tarih 21 Nisan 2014 ve civarı... tekrar 26 aralık 2014 ve son tarih 17 mart 2015..
Bu zor zamanları bir kenara not etmek ve dikkatli olmak lazım.

Hal böyle olunca konu sadece Türkiye değil, dünyada değişim ve dönüşüm zamanı... Şiddetlenince sıkıntılar baş gösterek, fakat herkesin yeni dönem alışması ve kabullenmesi gerekiyor.. Geçmiş alışkanlıklar geride kalacak...

Siyaset ve siyasetteki değişim ve gelişmeler doğal olarak finansalları etkileyecek... Bu konuda teknik analiz ve temel analiz olağan dönemlerde gerçerli ve anlamlı... kaotik dönemlerde bu sistem ve tahminler çalışmıyor.. Zira bu olaylar linear düşüncenin hakim olduğu dönemlerde beklenmedik zamanlarda ,ancak koşullar itibariyle değişim ve dönüşüm zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Astroloji bu tarihleri geçmiş dönem koşulları ve benzer olayları dikkate alarak önceden belirliyor. Hava raporu gibi...

Şimdi piyasa uzmanları ilk defa 62-65 bileri telaffuz ediyorlar, aynı kurumlar yılbaşı beklentileri bir hafta öncesine kadar 80-85 binlerdi..Ağustos ayındaki gelişmelere paralel geri çekilme olursa, 27 aralık tarihinde 63 binleri görebilir... Endeks dip seviyeleri sadece geçmiş koşullara ve seviyeye göre beklenebilir, kesinlik yoktur, sadece en kötü seviyeleri kısa dönem bu tarihde görebiliriz...
YTD

Sayın meyyah yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum ve emekleriniz için teşekkür ederim.

ROOKY
22-12-2013, 22:19
Arkadaslar konuya nasil itibar verebiliriz

mehyah
23-12-2013, 10:59
United States Astronomy Schools - Colleges and Universities With ...

space.about.com/library/.../blusschools.htm‎

Bu sayfanın çevirisini yap
80+ öğe - Guide to colleges and universities in the United States with ...

School.

Department Chair.

Address.


University of Alabama

Professor Stan Jones.

Dept. of Physics ...


University of Arizona

Professor Peter Strittmatter

Dept. of Astronomy ...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ABD'de üniversitelerde astroloji eğitimi yapılıyorsa ve bu konuda uzman kişiler 3 ay sonrasına randevu verip bir seanslık danışma ücreti Türkiye 750 TL'ye çıkıyorsa, bu konuda bir kere düşünmek ve anlamaya çalışmak lazım.. Yoksa biz burada şahsımıza yönelik hiçbir beklentimiz yoktur. Sadece insanlara alternatif ve arkasında güçlü dayanağı ve olumlu sonuçları olan astrolojiye ilgi göstermeleri ve faydalanmaları amacıyla bu başlığa yer verdim.

Bireysel olarak zaten bilgi ve tecrübemi gerektiğinde, gerekli yerlerde paylaşıyorum.

YTD

sonunbaşlangıcı
23-12-2013, 11:01
Teşekkürler Sayın Mehyah bey...
Syg,

AYGÜLL
23-12-2013, 12:19
Sayfanızı ilgiyle okuyor, takip ediyor, teşekkür ediyorum.
Lütfen bilgilerinizi paylaşmaya devam ediniz.

mehyah
23-12-2013, 15:09
Mundanastrologie

Die grossen Planetenzyklen spiegeln wider, wie es weltweit um die Themen Wirtschaft, kriegerische Auseinandersetzungen oder Naturkatastrophen bestellt ist. Meist werden jedoch einzelne Staaten analysiert. Mithilfe von Staatshoroskopen und den Geburtshoroskopen der Regierungschefs werden politische, wirtschaftliche und gesellschaftliche Aspekte des jeweiligen Landes untersucht. Bekannt ist zum Beispiel, dass der ehemalige US-Präsident Ronald Reagan Astrologen beschäftigte, die günstige Termine für Staatsangelegenheiten berechneten. Die Wirtschaft und die Börse haben die Astrologie aber mittlerweile ebenfalls für sich entdeckt, weil die Bewegungen der Planeten und die Entwicklungen im wirtschaftlichen Sektor oft frappant zusammenfallen. Dabei steht natürlich der pekuniäre Gewinn im Vordergrund. Viele Unternehmen aus den USA und aus Deutschland konsultieren Astrologen, um günstige Termine, Personalentscheidungen und Zusammensetzungen von Teams besser planen zu können. Selbstredend wird dies nicht an die grosse Glocke gehängt. Nichtsdestotrotz existiert dieser Trend.

Ronald Reagan, eski ABD başkanı dahi finansal astrolojiden yararlanmış... Almanya'da astroloji konusunda görüş ve yorumları inceledim. Bu konuda ciddi danışmanlar , yardım alan şirketler, yöneticiler var.. Özetle bu konuda ilgi ve alaka yoğun..

YTD

mehyah
23-12-2013, 15:47
Tahmin ve gerçekler :

Şirket yöneticileri orta ve uzun vadeli geleceği öngörürken, önceden hangi tarihde kriz olacağını öngörmezler ve linear bir gelişme/büyüme olacağını beklerler.. Olağan şartlarda bu öngörü % 80 doğru çıkar.. İstisnalar % 20 içinde ve beklenmedik zamanda gerçekleşir.. Bu durumda kazanımlar kısa sürede heba olur..

İşte bu zor dönemleri önceden görmek için tek yol var, finansal astroloji.. Ya inanırsınız, ya da kaderinize razı olursunuz.. Çünkü istatistiki veriler yeterli olmaz... geçmiş tecrübe geleceğe yön vermez, sadece linear öngörüler için bir anlam ifade eder... 20 yıl stratejik planlama,bütçe, mali işler yöneticiliği yaptığımız dönemde hep her yıl % 5- 7 büyüme öngörülürdü...Kriz yıllarında bir bakmışız, % 10-15 küçülme ile karşı karşıya kalmışız..Elde stoklar artmış, personel çıkarmak durumunda kalmışız.. Karlar erimiş, gerçek bu, normal hayatta..

2014 yılı Nisan ayında daha sıkıntılı bir dönemle karşı karşıya kalacağız. Kriz ABD'den tetiklenecek, ve tüm dünyaya yayılacak. 2013 aralık ayında yaşadığımız sıkıntılar ise ülkemize yönelik bir durum... Seçim öncesi siyası yapıda olası gelişmelere ve bu durumun ekonomiye yansımasını görüyoruz...Astroloji sayesinde, riskli tarihler 2013 başında belirlenmişti.. Temmuz,ağustos aylarında yaşandı, şimdi sonuncuyu yaşıyoruz... Temmuzda düşüş % 6, ağustos ayında % 14 olmuştu... Şimdi bu düşüş %14 belki daha fazla olabilir.. Astroloji olumsuz dönmeleri söylüyor, ne kadar hasar vereceğini piyasa oyuncuları belirliyor.. Önemli olan zor dönemlerde borsadan uzak olmak...YTD

neant
23-12-2013, 21:44
sayın meyah,
ben foruma fazla giriş yapan, fazla katkı yapan biri değilim. lütfen yorumlarınıza devam edin. her yerde teknik analiz yapan, temel analiz yapan birileri bulunur. iyisi çok az olmakla birlikte. ama finansal astroloji katkısı veren çok azdır. bizlerin bilmediği, hatırlamak istemediği astrolojinin de bilginin bir biçimi/boyutu olduğudur. kelebek etkisinden sıkça söz edilen günümüzde astrolojiye hak ettiği yeri yeniden vermekte yarar var. katkılarınız için teşekkürler.

doga11
23-12-2013, 22:59
sayın mehyah siyasetteki bu çalkantı devam ederse dedikleri gibi bütçe açığı kara para ile kapatılıyorsa bence nisana kalmaz ekonomide sıkıntı çıkar

daha yol var ama;
93 binden 67 lere dayanmışız
dolar durulmuyor.
1,7x lerden şimdi olmuş 2,09
Sıkıntı büyük büyük.
ve yarı yol katedildi. Şimdi diğer yarı yolda.
Daha ne sıkıntısı olacak...

Herkes ah vah derken borsada taban görülmüş olacak kimsenin eli gitmezken sen parça parça alacaksın hepsi bu.

meto15
23-12-2013, 23:20
Sayın Doğa11,
Bu parça parça alma işini ben de eskiden iyi bir şey sanırdım. Bu meğerse borsaların normal işlediği zamanda olurmuş. Desteklerden dönermiş. Şimdi öyle bir şey yok. Şelale var. Yukarı çıkarıp veriyorlar gazı. Sayın Uğur Yılmaz'ın bugünkü twitlerini okuyunuz. Düştükçe al düştükçe al. Sonu yok. Buna para da yetmez. Eğer borsa dibe doğru gidiyorsa ve bataklık varsa , bataklıkta tepki de olmaz diyor. Trend gerekir diyor. Yukarıya trend için hiçbir olumlu şey de yok. En iyisi kenarda durmak. yatırım tavsiyesi değildir.
daha yol var ama;
93 binden 67 lere dayanmışız
dolar durulmuyor.
1,7x lerden şimdi olmuş 2,09
Sıkıntı büyük büyük.
ve yarı yol katedildi. Şimdi diğer yarı yolda.
Daha ne sıkıntısı olacak...

Herkes ah vah derken borsada taban görülmüş olacak kimsenin eli gitmezken sen parça parça alacaksın hepsi bu.

mehyah
23-12-2013, 23:32
Ne olacak; neler bekleniyor ,kısa dönem :

Piyasalarda endişe ve olumsuz beklenti had safhada; bu hafta cuma gününden itibaren toparlanma ve düşüşün en alt seviyeleri görülebilir... Önümüzdeki haftadan itibaren 20 şubat tarihine kadar düşe kalka bilanço dönemine yönelik yukarı yönlü toparlanma olabilir. Astroloji konusundaki yorum ve öneriler...

Ankara'da kabine değişikliği ve 1ve 2 numara arasında yapılacak görüşme ve olası mutabakat/kısa dönem uzlaşı sonrası durulma ve nisbeten olumlu seyir olabilir...

Astroloji öngörüleri : 1 Mart tarihinden itibaren işler tekrar aşağı yönlü ,Mayıs 20'sine kadar... Nisan ayında daha sert aşağı yönlü hareketler eşliğinde...

YTD

doga11
23-12-2013, 23:52
Sayın Doğa11,
Bu parça parça alma işini ben de eskiden iyi bir şey sanırdım. Bu meğerse borsaların normal işlediği zamanda olurmuş. Desteklerden dönermiş. Şimdi öyle bir şey yok. Şelale var. Yukarı çıkarıp veriyorlar gazı. Sayın Uğur Yılmaz'ın bugünkü twitlerini okuyunuz. Düştükçe al düştükçe al. Sonu yok. Buna para da yetmez. Eğer borsa dibe doğru gidiyorsa ve bataklık varsa , bataklıkta tepki de olmaz diyor. Trend gerekir diyor. Yukarıya trend için hiçbir olumlu şey de yok. En iyisi kenarda durmak. yatırım tavsiyesi değildir.

Dip neresi?
Biliyor muyuz?
Nereden alacaksın?
Trend için şimdi çıksa bile trent 76 binden sonra başlar... Yüksek olasılıklı kazanç olur...

Düşüş trendlerinde tabi ki aşağıdan al al al al yapılmaz.
Nerede başlayacağın önemli.
93 binden 67 bine gelmiş borsa da ben başlarım.
10 a ayırırım paramı.
67 binde bir parça
63 binde bir parça
59 bin civarlarında bir parça
50 bin cvarlarında bir parça diye diye gider.

trend oluşumu başladı mı kalan ile de alırmı.
Niye mi?
BORSA yükselmeye bir başlarsa trendler halinde %35-40 arası ana şirketler para kazandırıyor. Bana %20 kar yetiyor... Durumumuda ona göre ayarlarım.
Şuan alım zamanı mı elbet değil ama ben belli bir riske katlanabileceğimi düşünüyorsam ve 93 binden önce 90 bine çıktığında nakite geçmişsem ve 67 bine geldiğinde zararım sadece %1 iken riske girmeye değer...
Şelaleler olabilir beni ırgalamaz.... Çünkü alımı tamamlamam için borsanın 20 bine filan düşmesi lazım ki imkansız gibi bir durum. :-)
belli miktarı zamanında alabliirsem para kazanırım.
Mesela saatliklere göre dönmemiz gerekiyor. Günlüklere göre en az 1 gün daha düşmemiz. Yarnıda düşerse şayet alacağım. bugün gördüğü seviyenin 300-500 puan altını endeks görsün yeter. benim risk alabileceğim yerler oluyor.
düştü diyelim satacak mıyım? Hayır.

Neyse mevzuyu anlatabilmem için şöyle bir grafik açıp anlatmam gerek.

Mesela dibi görmek için 2-3 ay arasında bir zaman dilimi kaldı. Tabi bence.... Sonrası meyyah hocamıza uyuyor. bir çıkış ondan sonra düşüş diye.... ikinci düşüş ( eğer 60.000 altına sarkarsa) haziran ayı gibi gelir orda da ikinci dip görülür... Sonrasında vay vay vay diyecek herkes 30 bine gidiyoruz 40 bine gidiyoruz derken ben alımlara devam edeceğim.
40 bin olur mu bilmem ama zamansal olarak 2-3 ay şelale düşüşleri olabilir. İhtimal dahilinde. Ha düşmedi diyelim endeks 75 lere kadar çıkabilir o zamanda satarım :-) Bu sırada siz bu riski satın almadığınız için endeks hisselerinde %20 lik kazancı kaybedersiniz.
düşerse ben kaybederim. Ama arkada stratejim belli.

doga11
24-12-2013, 00:01
Sayın Doğa11,
Bu parça parça alma işini ben de eskiden iyi bir şey sanırdım. Bu meğerse borsaların normal işlediği zamanda olurmuş. Desteklerden dönermiş. Şimdi öyle bir şey yok. Şelale var. Yukarı çıkarıp veriyorlar gazı. Sayın Uğur Yılmaz'ın bugünkü twitlerini okuyunuz. Düştükçe al düştükçe al. Sonu yok. Buna para da yetmez. Eğer borsa dibe doğru gidiyorsa ve bataklık varsa , bataklıkta tepki de olmaz diyor. Trend gerekir diyor. Yukarıya trend için hiçbir olumlu şey de yok. En iyisi kenarda durmak. yatırım tavsiyesi değildir.

Keşke grafik üzerinde anlatabilsem... Yine de bir şansımı deneyeyim....
İndikatörleri göstere göstere hemde....
http://img703.imageshack.us/img703/8010/r24n.png (http://imageshack.us/photo/my-images/703/r24n.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
burda almam çünkü AŞAĞIDA Kİ GRAFİK ALIM YERİNİ orta vade için güzel söylüyor. forumlarda 15 günden fazla hisse tutulmadığı için kimseye önermem bunu.


http://img30.imageshack.us/img30/1662/0tla.png (http://imageshack.us/photo/my-images/30/0tla.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Satılır dediğim yerde satmak için on taneden fazla neden sayabilirim size.... Almanın gerekliği içinde 10 larca neden yine yazabilirim.

doga11
24-12-2013, 00:04
Borsa o seviyelerdeyken kimsenin eli gitmez almaya... Ama benim gider...
Çünkü o sıralarda bir tane haber kanalı bile iyi haberler getirmez bize.
1-2 kişi dışında herkes forumlarda olumsuz olur.

doga11
24-12-2013, 00:06
Sayın Doğa11,
Bu parça parça alma işini ben de eskiden iyi bir şey sanırdım. Bu meğerse borsaların normal işlediği zamanda olurmuş. Desteklerden dönermiş. Şimdi öyle bir şey yok. Şelale var. Yukarı çıkarıp veriyorlar gazı. Sayın Uğur Yılmaz'ın bugünkü twitlerini okuyunuz. Düştükçe al düştükçe al. Sonu yok. Buna para da yetmez. Eğer borsa dibe doğru gidiyorsa ve bataklık varsa , bataklıkta tepki de olmaz diyor. Trend gerekir diyor. Yukarıya trend için hiçbir olumlu şey de yok. En iyisi kenarda durmak. yatırım tavsiyesi değildir.

bataklık olduğunu nereden biliyorsunuz ki....

Uğur yılmaz kim tanımıyorum.

Eti Yatırım Statejist’i Uğur Yılmaz Ekonomihaberyorum.com a özel yazdı: böyleymişşşşşşşşşşşşşşşş

yatırım kurumlarında çalışanlara halen daha güvenen var mı diyordum bende.

meto15
24-12-2013, 00:16
Sayın Doğa11,
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben bu kadar detaylı analiz yapamıyorum. Tecrübem sizinki kadar yok. Haklısınız. Biz yatırım yapalım, temettü alalım diye düşünerek Halil Buhur hocanın önerdiği temettü veren hisselerde yatırım yapalım diyorduk. Ancak konjonktür buna sanırım uygun değil. Bir bakıyorsun bir haber, hoop hisse aşağı % 10. Eskiden borsa kumardır derlerdi. Bunları haklı çıkaracak olaylar oluyor. Küçük yatırımcının zorla biriktirdiği 3-5 kuruşu uçup gidiyor. Bir de diyorlarki yatırımcı borsaya niye gelmiyor. Neden gelsin ki. Her şey ortada. Selamlar
Keşke grafik üzerinde anlatabilsem... Yine de bir şansımı deneyeyim....
İndikatörleri göstere göstere hemde....
http://img703.imageshack.us/img703/8010/r24n.png (http://imageshack.us/photo/my-images/703/r24n.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
burda almam çünkü AŞAĞIDA Kİ GRAFİK ALIM YERİNİ orta vade için güzel söylüyor. forumlarda 15 günden fazla hisse tutulmadığı için kimseye önermem bunu.


http://img30.imageshack.us/img30/1662/0tla.png (http://imageshack.us/photo/my-images/30/0tla.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Satılır dediğim yerde satmak için on taneden fazla neden sayabilirim size.... Almanın gerekliği içinde 10 larca neden yine yazabilirim.

meto15
24-12-2013, 00:18
Uğur Yılmaz Osmanlı Menkul de kaliteli bir adamdır. dedikleriniz gibi değil.
bataklık olduğunu nereden biliyorsunuz ki....

Uğur yılmaz kim tanımıyorum.

Eti Yatırım Statejist’i Uğur Yılmaz Ekonomihaberyorum.com a özel yazdı: böyleymişşşşşşşşşşşşşşşş

yatırım kurumlarında çalışanlara halen daha güvenen var mı diyordum bende.

doga11
24-12-2013, 00:19
Sayın Doğa11,
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben bu kadar detaylı analiz yapamıyorum. Tecrübem sizinki kadar yok. Haklısınız. Biz yatırım yapalım, temettü alalım diye düşünerek Halil Buhur hocanın önerdiği temettü veren hisselerde yatırım yapalım diyorduk. Ancak konjonktür buna sanırım uygun değil. Bir bakıyorsun bir haber, hoop hisse aşağı % 10. Eskiden borsa kumardır derlerdi. Bunları haklı çıkaracak olaylar oluyor. Küçük yatırımcının zorla biriktirdiği 3-5 kuruşu uçup gidiyor. Bir de diyorlarki yatırımcı borsaya niye gelmiyor. Neden gelsin ki. Her şey ortada. Selamlar

günlük. haftalık ve aylık olarak bir kaç indikatör ile yapılan analizin ben geçmişti hiç yanıldığını görmedim.
saatlik hata verebilir. çünkü günlük desteklemez. günlük 2-3 günlük sapabilir çünkü haftalık desteklemez.
ama haftalık hata vermez. vade uzun olduğu için kimsede bakmıyor zaten...
haftalkı ve aylık dipteyse yumul gitsin :-) Diğerleri riskli bu değil. o da 3-4 yılda bir olur... Dönüşleri iyi yakalarsan her dönüşte en kötü %30 alırsan... Borsa düşerken en kötü %10 alırsın.

doga11
24-12-2013, 00:19
Uğur Yılmaz Osmanlı Menkul de kaliteli bir adamdır. dedikleriniz gibi değil.

Yiğit Bulutu bir çok kişi iyi biliyor ama iyi değil.
şu forumda onlardan daha iyi en az 10 kişi var.

doga11
24-12-2013, 00:20
Uğur Yılmaz Osmanlı Menkul de kaliteli bir adamdır. dedikleriniz gibi değil.

Ben zamanında onları çok okuyarak çok kaybettim o yüzden yazdıklarını çok umursamıyorum.
Dediğiniz gibidir belki ama kısa vade bana göre değil. öyle 10-15 gün hise elde mi tutulur ya.

meto15
24-12-2013, 00:56
FED Azaltımı aylık 20 Milyar dolara çıkarmayı düşünüyormuş.
http://www.fxstreet.com/news/fxbeat/article.aspx?storyid=5157c23d-247f-4f67-9a91-a2e59f3049c6

meto15
24-12-2013, 00:58
SayınDoğa,
Bir topik açsanız da okusak. İyi olmaz mı? Biz de öğreniriz. Selamlar
Keşke grafik üzerinde anlatabilsem... Yine de bir şansımı deneyeyim....
İndikatörleri göstere göstere hemde....
http://img703.imageshack.us/img703/8010/r24n.png (http://imageshack.us/photo/my-images/703/r24n.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
burda almam çünkü AŞAĞIDA Kİ GRAFİK ALIM YERİNİ orta vade için güzel söylüyor. forumlarda 15 günden fazla hisse tutulmadığı için kimseye önermem bunu.


http://img30.imageshack.us/img30/1662/0tla.png (http://imageshack.us/photo/my-images/30/0tla.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Satılır dediğim yerde satmak için on taneden fazla neden sayabilirim size.... Almanın gerekliği içinde 10 larca neden yine yazabilirim.

doga11
24-12-2013, 01:00
Kısa vadeciler okumaz. Heleki forumlar kaynıyor kısa vadeciperle....

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meto15
24-12-2013, 01:02
Bizim gibi uzun vade düşünenler okur
Kısa vadeciler okumaz. Heleki forumlar kaynıyor kısa vadeciperle....

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

doga11
24-12-2013, 01:06
Onlarda okumaz

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şef
24-12-2013, 01:28
Ne olacak; neler bekleniyor ,kısa dönem :

Piyasalarda endişe ve olumsuz beklenti had safhada; bu hafta cuma gününden itibaren toparlanma ve düşüşün en alt seviyeleri görülebilir... Önümüzdeki haftadan itibaren 20 şubat tarihine kadar düşe kalka bilanço dönemine yönelik yukarı yönlü toparlanma olabilir. Astroloji konusundaki yorum ve öneriler...

Ankara'da kabine değişikliği ve 1ve 2 numara arasında yapılacak görüşme ve olası mutabakat/kısa dönem uzlaşı sonrası durulma ve nisbeten olumlu seyir olabilir...

Astroloji öngörüleri : 1 Mart tarihinden itibaren işler tekrar aşağı yönlü ,Mayıs 20'sine kadar... Nisan ayında daha sert aşağı yönlü hareketler eşliğinde...

YTD
sayın mehyah, daha önce bahsettiğiniz öner döşer ''
En dikkat çeken tarihler 25-26-27 Aralık olarak görülmekte. Ocak 2014’te de gergin açı kalıbı tetiklenmeye devam ediyor. Şubat 2014’te Terazi burcunda Mars gerilemesi başlıyor ve diplomatik alanda gerilemeler de işin içine giriyor ve muhtemelen piyasalarda çalkantılar artıyor. Mars’ın Terazi burcunda uzun müddet kalacağı 2014 yılı sonlarına kadar henüz tam bir rahatlama görülmüyor.''
demiş. ocak ve şubatın da iyi geçmeyeceğini söylüyor. oysa siz nispeten iyi olacak diyorsunuz? zaman zaman farklı yorumlar olabiliyor mu?

mehyah
24-12-2013, 10:08
sayın mehyah, daha önce bahsettiğiniz öner döşer ''
En dikkat çeken tarihler 25-26-27 Aralık olarak görülmekte. Ocak 2014’te de gergin açı kalıbı tetiklenmeye devam ediyor. Şubat 2014’te Terazi burcunda Mars gerilemesi başlıyor ve diplomatik alanda gerilemeler de işin içine giriyor ve muhtemelen piyasalarda çalkantılar artıyor. Mars’ın Terazi burcunda uzun müddet kalacağı 2014 yılı sonlarına kadar henüz tam bir rahatlama görülmüyor.''
demiş. ocak ve şubatın da iyi geçmeyeceğini söylüyor. oysa siz nispeten iyi olacak diyorsunuz? zaman zaman farklı yorumlar olabiliyor mu?


15 aralık 2013 seminerine katıldım; İngiliz Roy Gillet ile birlikte bir günlük seminerinende aralarda birebir kenisi ile görüştük. Borsa konusunda bize yaptığı değerlendirmeleri paylaştım... Bütün konuları genelden yorumlamak doğru olmaz..

Sonuç olarak benim takip ettiğim ana konu borsa ve finans..

Daha önce yayınlanan yorumda, genel yılı değerlendirme vardı, şimdi ise yakın dönem inceleniyor..


YTD

fıght clup
24-12-2013, 17:53
sn mehyah astroloji tahminiz 10 gün ile şaşırdı, astrolojiye dayalı işlem yapan dostlar varsa ciddi zarar gördü:)

mehyah
24-12-2013, 19:20
sn mehyah astroloji tahminiz 10 gün ile şaşırdı, astrolojiye dayalı işlem yapan dostlar varsa ciddi zarar gördü:)

Neden ? Aralık ayında borsanın düşeceği tahmin edildi, ağustos ayı gösterilerek, 24-28 ağustos tarihleri stresin zirvesi olarak gösterildi, ancak 14-28 ağustos arası % 14 düşüş gerçekleşti..

Buna paralel aralık ayında da düşüş yaşandı, henüz 25 aralık yarın gündeme gelecek, ardından 26,27 aralık ?

Borsa uzmanları 80-85 bin tahmin etti... Nasıl bu zarar, herhalde yanlış pencereden bakıyorsunuz .

YTD

mehyah
24-12-2013, 19:53
Garanti yatırım borsa tahmini;

Teknik anlamda ise; BİST100 endeksinde 2009 yılında başlayan yükseliş trendi desteği olan 67,500 seviyesine yakın işlemler sürüyor. Volatilitenin arttığı bu bölgede tepki alımlarının ön plana çıktığını görsek de, toparlanmanın destek bulması adına 70,000 bölgesi aşılmalıdır. 67,500, 65,500 ve 60,000 seviyelerini destek; 70,000 ve 73,000 seviyelerini ise direnç olarak takip etmekteyiz.

Ankara'da yaşanan sorunların nasıl çözüleceği henüz belli değiş, önümüzdeki günlerde konu daha netleşebilir... Taraflar uzlaşma zemini arıyor görünüyorlar , değişim ve değişime karşı taraflar çok kaygan zeminde ilerliyorlar, süprizlere açık bir dönem...

Sonuç olarak astroloji ile farklı ve değişik bir pencere açıldı; yatırımcılar istedikleri gibi kullanabilirler...

YTD

fıght clup
24-12-2013, 20:06
25,26,27 aralık dediniz fakat 17 aralıktan düne kadar ciddi düşüş oldu. Şimdi gözler sizin dediğiniz tarihlerde bakalım ne olucak. İnşallah astroloji yanılır ki gaybi yanlızca mevla bilir.

sonunbaşlangıcı
24-12-2013, 20:14
25,26,27 aralık dediniz fakat 17 aralıktan düne kadar ciddi düşüş oldu. Şimdi gözler sizin dediğiniz tarihlerde bakalım ne olucak. İnşallah astroloji yanılır ki gaybi yanlızca mevla bilir.
Kesin olacak diye bir beyanat ve yatırım tavsiyesi yoktur.Farklı bir bakış açısı ile yaklaşım vardır.
Okuyanları ve yazanları rahatsız edecek, tavırlı söylemlerde bulunmayalım lütfen Sayın fıht clup...
Syg,

mehyah
24-12-2013, 20:15
25,26,27 aralık dediniz fakat 17 aralıktan düne kadar ciddi düşüş oldu. Şimdi gözler sizin dediğiniz tarihlerde bakalım ne olucak. İnşallah astroloji yanılır ki gaybi yanlızca mevla bilir.

Bazı çevreler Operasyonun öne çekildiği ifade ediliyor, düşüş öne çekilmiş ve önemli ölçüde gerçekleşmiş olabilir, şayet Ankara'dan yeni olumsuz haberler gelmezse....

25,26,27 aralık ortada duruyor ? Önceki olaylarda ,mayıs , temmuz ve ağustos birebir gerçekleşmişti..

YTD

fıght clup
24-12-2013, 20:27
Okuyanları ve yazarları rahatsız etmek cümlesi biraz ağır oldu ki ben sadece fikrimi söyledim. Sayın mehyaha paylaşımları için teşekkür ederim

meto15
25-12-2013, 00:18
FED 10 yıllıklar % 3 e yükseldi. Ne olacak ? Bal gibi Dow düzetme yapacak. Sonra BİST ne olur? Astroloji, 25-27 Aralık? Düşünelim bakalım
Bazı çevreler Operasyonun öne çekildiği ifade ediliyor, düşüş öne çekilmiş ve önemli ölçüde gerçekleşmiş olabilir, şayet Ankara'dan yeni olumsuz haberler gelmezse....

25,26,27 aralık ortada duruyor ? Önceki olaylarda ,mayıs , temmuz ve ağustos birebir gerçekleşmişti..

YTD

meto15
25-12-2013, 00:19
Bu da hoş olmuş.
Onlarda okumaz

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

glbal
25-12-2013, 01:27
bu topiği izliyenler son düşüşlerden etkilenmemiş daha ne olsun
25 27 aralıkda düşmese ne olur
teşekkürler sayın mehyah

şef
25-12-2013, 02:29
Bazı çevreler Operasyonun öne çekildiği ifade ediliyor, düşüş öne çekilmiş ve önemli ölçüde gerçekleşmiş olabilir, şayet Ankara'dan yeni olumsuz haberler gelmezse....

25,26,27 aralık ortada duruyor ? Önceki olaylarda ,mayıs , temmuz ve ağustos birebir gerçekleşmişti..

YTD
gündemdeki yeni konu; bu son olaylardan sonra tayyipin cumhurbaşkanlığından vazgeçip, tekrar milletvekili seçilip başbakanlığını sürdürmek isteyeceği. buna ilave olarak iktidar bu olayların arkasında amerikanın ve koç un olduğunu söylüyor. işte bu iki husus çok önemli. tayyip belki erken seçime dahi gidebilir ve başbakan seçilme ihtimalide çok güçlü. vahim olan husus, abd, tayyipe karşı ise türkiye ekonomisini çok zor günler bekliyor demektir.
bu şartlar altında 25-27 aralık tarihlerinde çok ciddi düşüşler olmazsa, ocak ve şubat da yukarıya gidecek marj olmaz. aralığın kalan son günlerinde düşüş olmasa dahi yukarıya gidecek, siyasi bir ortam gözükmüyor. borsada yeni pozisyon açmak, çok mantıklı gözükmüyor.

abartin
25-12-2013, 09:27
gündemdeki yeni konu; bu son olaylardan sonra tayyipin cumhurbaşkanlığından vazgeçip, tekrar milletvekili seçilip başbakanlığını sürdürmek isteyeceği. buna ilave olarak iktidar bu olayların arkasında amerikanın ve koç un olduğunu söylüyor. işte bu iki husus çok önemli. tayyip belki erken seçime dahi gidebilir ve başbakan seçilme ihtimalide çok güçlü. vahim olan husus, abd, tayyipe karşı ise türkiye ekonomisini çok zor günler bekliyor demektir.
bu şartlar altında 25-27 aralık tarihlerinde çok ciddi düşüşler olmazsa, ocak ve şubat da yukarıya gidecek marj olmaz. aralığın kalan son günlerinde düşüş olmasa dahi yukarıya gidecek, siyasi bir ortam gözükmüyor. borsada yeni pozisyon açmak, çok mantıklı gözükmüyor.

http://www.haber7.com/partiler/haber/1109336-ak-partide-uc-doneme-dort-formullu-arayis

Kaynak, Başbakanın 3 dönem şartından geri adım atması söz konusu değil diyor..

Bencee, En olumlu ihtimal gerçekleşme olasılığı en yüksek olan ihtimaldir: Mart 2014 seçim zaferinden sonra sayın başbakanın köşke çıkması ve yerine daha sakin bir mizaca sahip ve daha ılımlı ve kitabi bir dil kullanan ekonomi prof.'u Numan Kurtulmuş'un başbakanlık koltuğuna geçmesidir... Böylece bir çok kesimde tansiyon yavaş yavaş inmeye başlar...zamanla Hükümet ile sanayinin %65'ni üreten TUSİAD arasındaki ilişkilerde düzelmeye yoluna gider..........
Gücünün zirvesinde iken başbakanın ayrılması onun siyasi sicili için en iyi seçenektir.. Her baba yiğit iç siyasetin kavgalı ve çok stresli olduğu Türkiye gibi bir ülkede 30 yıl boyunca aktif siyaset hayatına dayanamaz..Buna ne beden nede sinirler dayanabilir..
Zaten bunun bir sonucu olarakta başbakanın asabiyet haletinde gittikçe bir artış gözüküyor..

santos
25-12-2013, 12:28
http://www.haber7.com/partiler/haber/1109336-ak-partide-uc-doneme-dort-formullu-arayis

Kaynak, Başbakanın 3 dönem şartından geri adım atması söz konusu değil diyor..

Bencee, En olumlu ihtimal gerçekleşme olasılığı en yüksek olan ihtimaldir: Mart 2014 seçim zaferinden sonra sayın başbakanın köşke çıkması ve yerine daha sakin bir mizaca sahip ve daha ılımlı ve kitabi bir dil kullanan ekonomi prof.'u Numan Kurtulmuş'un başbakanlık koltuğuna geçmesidir... Böylece bir çok kesimde tansiyon yavaş yavaş inmeye başlar...zamanla Hükümet ile sanayinin %65'ni üreten TUSİAD arasındaki ilişkilerde düzelmeye yoluna gider..........
Gücünün zirvesinde iken başbakanın ayrılması onun siyasi sicili için en iyi seçenektir.. Her baba yiğit iç siyasetin kavgalı ve çok stresli olduğu Türkiye gibi bir ülkede 30 yıl boyunca aktif siyaset hayatına dayanamaz..Buna ne beden nede sinirler dayanabilir..
Zaten bunun bir sonucu olarakta başbakanın asabiyet haletinde gittikçe bir artış gözüküyor..

sayın abartin 3 büyük şehirde hükümet adayları seçimi kaybederse başbakan erdoğan cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçip parti tüzüğünü değiştirip yeniden başbakan olarak gelmek için erken genel seçim kararı alırsa piyasalar rahatlamaz mı?sanki olan biten erdoğan cumhurbaşkanı olmasında başbakan olarak kalsın diye yapılıyor gibime geliyor

mehyah
25-12-2013, 14:28
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa etti. Bayraktar NTV’de yaptığı açıklamada ‘Her şeyden haberi olan Başbakan’ın istifa etmesi gerekir’ dedi.

Bayraktar, ''Tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Bugün bize bir istifa metni ve deklarasyon metni gönderildi. Böyle bir durumda bunun yanlış olacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun'' dedi.

Odatv.com

Astroloji tahminleri ; 3.ncü bakan istifa etti ve görüşleri çok önemli .

Borsa bu gelişmelere tepki vermiyorsa, bu da ayrıca anlaşılması gereken bir durum.YTD

mehyah
25-12-2013, 15:02
Astroloji ,şimdi daha iyi anlaşılacak ve izlenecektir.


ABD başkanı, şirket patronları, yöneticiler ve birçok uzman bu konuda danışmanlık alıyor... Acele etmeye gerek yok. Bu konuda yerli en deneyimli ve izlenen astrologlar arasında Öner Döşer..

25,26 aralık çok sert hareketler olacak, 27 aralık son tarih kısa vadede...
YTD

fıght clup
25-12-2013, 15:50
Artık inanıyorum, bu acı tecrübeyi yaşamam lazımmış, hakkınızı helal edin sn mehyah. Teşekkür ederim

mehyah
25-12-2013, 15:58
Artık inanıyorum, bu acı tecrübeyi yaşamam lazımmış, hakkınızı helal edin sn mehyah. Teşekkür ederim

1976 yılından bu yana astrolojiye ilgim olmuş ve anlamaya çalıştım. Gezegen sistemi, güneş, ay ve dünya öyle bir yapı içinde ve döngülerle hareket ediyor...

Önemli olan yatırımcıya yol göstermek ve % 100 kazanç ve başarı için yardımcı olmak... Yoksa akademik eğitim ve iş tecrübesi size olağan şartlarda yardımcı oluyor. Fakat krizleri ve fırsatları sadece önceden astroloji yardımı ile öğrenmek ve yararlanmak mümkün...

Bir nebze yardım ve katkım olursa ne mutlu bize...

YTD

mehyah
25-12-2013, 16:15
Toplantıya gidiyorum, cumaya kadar izlemek ve yeni dengeleri görmek uygun olabilir...

Bu hafta sonuna kadar gidişat belli olmalı ve şartların yeni dengeye oturması beklenebilir..

YTD

ironman74
25-12-2013, 16:41
http://incididem.blogspot.com/2013/12/mars-terazide-yarg-ve-adalet-zarar.html

mehyah
25-12-2013, 18:19
YKB banka yönetimi ile görüştüm, onlarda çaresiz.

Bu günlerde pozisyonlar korunmalı...

Mutlaka kısa vadede bir çözüm hükümeti kurulacaktır..

YTD

mehyah
25-12-2013, 18:45
Başbakan Erdoğan yeni kabineyi sunmak üzere Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne çıkıyor. Erdoğan'In listesini Cumhurbaşkanı Gül'ün onaylayıp onaylamayacağı merak konusu. Gül'ün Erdoğan kabinesine onay vermemesi durumunda Ankara'da iktidar koltuğu büyük krize düşecek.

İşte Erdoğan'ın yeni kabinesindeki isimler:

Efkan Ala İçişleri Bakanı

Numan Kurtulmuş Ekonomi Bakanı

Mustafa Şentop Adalet Bakanı

İsmet Yılmaz Ulaştırma Bakanı

Ömer Çelik AB Bakanı ve Başmüzakereci

Mahir Ünal Kültür ve Turizm Bakanı

Alpaslan Kavaklıoğlu Milli Savunma Bakanı

Ayrıntılar geliyor...

Odatv.com

Yeni kabine haberleri; şimdi onay zamanı

deniztokac
25-12-2013, 18:47
Toplantıya gidiyorum, cumaya kadar izlemek ve yeni dengeleri görmek uygun olabilir...

Bu hafta sonuna kadar gidişat belli olmalı ve şartların yeni dengeye oturması beklenebilir..

YTD
sayın mehyah
burada hiçbir beklentiniz olmadan insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz inanın çok faydanız var çok teşekkürler
çok başarılı tespitleriniz var yol göstermesi açısından çok başarılı herşey için teşekkürler, bizleri yazılarınızdan eksik etmeyin görünen o ki önümüz çok karanlık.

mehyah
25-12-2013, 21:55
Dönüşüm ve değişim süreci ve yaşanacaklar :

Yıllarca bu piyasayı yakın takip eden ve anlamaya çalışan bir kişi olarak; uzman teknik analist ve temel analiz yorumlarından yararlanmaya çalıştık :

Dünyaca ünlü Nostradamus 2011 ağustos tahminleri ( astrolog Oğuzhan Ceylan kendi sitesinde yazmıştı) vardı; 5, 11 19 ağustos, çok iyi hatırlıyorum; bu günlerde % 5-8 borsada düşüş olmuştu.. 16.ncı yüzyılda yaşayan bu şahsın yıllar sonrasını tahmin etmesi çok enterasan gelmişti.

2008-2020 dönemi tahmin eden bir alman astrolog ; 2013 yılı mayıs ve temmuz türbülansından sonra, aralık sonlarında yeni türbülansın başlayacağını öngörmüştü..

Avusturalya'lı bir astrolog ABD başkanlarını incelemiş ve Obaya'ya yönelik çok riskli tahminlerde bulunmuş ve aralık-şubat dönemine dikkat çekmişti.. Daha önemlisi Nisan ayı çok yerde riskli dönem olarak yer alıyor...

Türkiye'de tahminler ise muhtelif : Bu konuda farklı yorumlar olması nedeniyle net bir görüş paylaşmak istemiyorum, fakat Türkiye 2015'den itibaren bölgesinde lider ülke olarak yerini alacak.

Borsalarda yeni zirvenin 2017 mayıs ayında gerçekleşeceği tahmin ediliyor..

ABD ekonomisi 2014-2016 dönemi önemli sıkıntılarla karşılaşacak, benzer durum AB için de geçerli..

Son olumlu ve güzel haber ; bist 2014 ocak ayında ikinci haftadan şubat ortasına/hatta yirmisine kadar toparlanma ve yukarı yönlü hareket görülebilir ( astrolog Öner Döşer'in tahmini )....

1 mart-20 mayıs 2014 dönemi riskli ve özellikle 2014 Nisan ayı....

2014/ 20 mayıs yeni alım zamanı ; güzel ve kazançlı günler olacak...

YTD

Filozof16
25-12-2013, 22:05
Son olumlu ve güzel haber ; bist 2014 ocak ayında ikinci haftadan şubat ortasına/hatta yirmisine kadar toparlanma ve yukarı yönlü hareket görülebilir ( astrolog Öner Döşer'in tahmini )....


Merkür geri hareketi..
28 şubat.ta sona eriyor..
tşk.ler..sn.mehyah..

zottiri
25-12-2013, 22:07
Astrolojiye inanmazdım ama bundan sonra bir gösterge olarak astrolojiyi daha doğrusu bu topiği takip edecem kolay gelsin.

şef
25-12-2013, 22:37
sayın mehyah, bir önceki yazınızda bu cuma dibin görülüp, çıkışa başlayabileceğini söylemiştiniz. şimdi ocak ayının ortasını mı beklememiz gerekiyor. ayrıca bu son gelişmelerden sonra şimdiki dibimiz 63bin mi? yoksa 60bin altıda görülür mü?

madeinturkey
25-12-2013, 23:13
Benimde merak ettigim onumuzdeki 2 gunde ne olacagi,borsaya nasil yansiyacagi.

doga11
25-12-2013, 23:16
sayın mehyah, bir önceki yazınızda bu cuma dibin görülüp, çıkışa başlayabileceğini söylemiştiniz. şimdi ocak ayının ortasını mı beklememiz gerekiyor. ayrıca bu son gelişmelerden sonra şimdiki dibimiz 63bin mi? yoksa 60bin altıda görülür mü?
bu yılın sonuna kadar sert düşüş...
ocağın ikinci haftasına kadar dip olumuşu kastedilmiş diye düşünüyorum.