PDA

View Full Version : Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) 2

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

feveran99
10-02-2014, 19:48
Sayın pazarcışükrü, yazıp kaçmadım. Buraya birşeyleri uydurup yazmak ve sonra kaçmak gibi bir davranış bozukluğum yok şimdilik. Mevduatçı arkadaşlarla paylaşım amaçlı olan bu ortama bir daha hangi yüzle yazı yazabilirim.
Elbette ki tek işimiz sabahtan akşama bu formda yazı yazıp, okumak değil. Önemli olduğunu düşündüğüm için sabah evden çıkmadan yazayım ki, arkadaşlarımız faydalansın istedim. Hemen akabinde bilgisayarımı kapatıp evden çıktım. Yeni geldim ve formu okurken sizin bu yazınızı okudum. Çok üzüldüm. Ben şahsen kendi adıma faizleri ve diğer finansal ürünleri çok iyi takip edebiliyorum. Ama bazı arkadaşlar kah eğitim durumlarından kah işlerinin yoğunluğundan veya bulundukları mahrumiyet bölgesinden ötürü takip edemeyebilir. Bu forumun amacı da herkesi bilinçlendirmek.
Bol kazançlar dileğiyle.

Paylaşım icin tesekkur ederim dostum. yuzde 12 cok iştah açıcı bir oran. Ozellikle bu ara. Benim daha 25 gunum var. Umarim o zamana kadar bu oran sıradan hale gelir...

Paylaşım larinin devamini bekleriz....

yeni borsacı
10-02-2014, 19:50
yoldaş sağolasın ama aktifbankın oranları insanın aklını çeliyor :) ama hedefim yapıkredi bakalım cuma sabahı ne olur

Sevgili Arda Aktifte oranlar ne durumda?

dudu
10-02-2014, 19:50
Güncel olarak benim merak ettiğim bir konu var.

Neden piyasalar FATF toplantısından çıkabilecek olumsuz bir sonucu fiyatlamıyor ?

Ya da fiyatlandı mı ?

Ya da risk sıfır mı , Yapmamışlar mı ?

Profesyonel arkadaşların bu konudaki düşüncesini öğrenmek isterim.

Syg..

Su anda biz gri listedeyiz.
Kara listede kim var su an? Sadece Kuzey Kore ve Iran!
Iran bile belki de bu son anlasma nedeni ike cikabilir.
Sizce Iran yerine bizi alirlar mi o kara listeye?
Bence ihtimal sifir.
Ha alirlarsa o zaman bizim veya daha dogrusu bu hukumetin uzerini cizdiler diyebiliriz.
Syg,

feveran99
10-02-2014, 19:54
Bence ihtimal sifir.
Ha alirlarsa o zaman bizim veya daha dogrusu bu hukumetin uzerini cizdiler diyebiliriz.
Syg,

Ben de pek ihtimal vermiyorum bu kara liste olayina. ama olursa cidden buyuk problem olur...

serkan1976
10-02-2014, 20:03
Fedin tahvil azaltimi henuz tam olarak fiyatlanmadi....asil fiyatlanma corba bitince ortaya cikacak....siyasi gerginlik bitse bile herseyin terazisi bozuldu bir kere...yerine oturmasi cok zor...yabanci para oylede boylede zaten cikacakti....bu ortamin yumusamasi faiz hemen inecek demek degildir....isterse hemen bugun indrsinler.....ne olacagini gorelim.....dolar kuru ne olursa olsun hala cok yuksek....kur arada denge saglamak zorunda.....hacim icin bu sart....yillardir bu piyasanin icindeyim....daha yarali parmagin uzerine kolay kolay isendigini gormedim.....su asamadan sonra %10 faiz altini gormek zor....haaaa gorebiliriz....is bankasinda...:)

arkaşlar bu gün üstatın chucky68 sayesinde iyi işler yaptım. burgan dan ayrıldım. burgan parayı eft yaptı ücret bile almadı. yapıkredi swapp 54 gün 12.42 bağladım. burgan bank siz şubeye gidin hesap açtırın bize hesap numaranıza eft yapmak üzere fax çekin parayı gönderiyim dedi ve sözünde durdu 15 dakika sonra para geldi, swapp işlemini yaptım. üstat sana teşekkür ederim sıkıntıma çare oldun hemen cevap yazdın, taktik verdin, uyguladım başardım burgan bankada teşekkür ederim .
Sayin asil olcun ne kadar miktar icin verildi bu oran. Birde cuzdanda ne kadar alacaginiz yaziyor mu?tsk.

twilight1517
10-02-2014, 20:04
Ben de pek ihtimal vermiyorum bu kara liste olayina. ama olursa cidden buyuk problem olur...

neden ihtimal vermiyorsunuz peki ? suan el kaideyi aciktan destek veren bizim hukumet degil mi ? aydinlik kampinda adamlari egitip suriyeye savasmaya yollamiyor muyuz ? silahlar tirlarla suriyeye gitmiyor mu? bunu belki bizim medya bilmez ya da isine gelmez ama dis basin her seyi biliyor.....her seyin farkinda....

şef
10-02-2014, 20:06
Bence ihtimal sifir.
Syg,
koyu gri listeden bahsediyorlar.

twilight1517
10-02-2014, 20:11
Bence ihtimal sifir.
Syg,

sn dudu kuzey kore iran cindeki internet yasagi bu gece itibariyle gecti...cumhurbaskani onaylarsa zaten onlarla bir noktada bulusmus olucaz :) daha bir cok konuda da bulusacagimiza benziyor

feveran99
10-02-2014, 20:23
neden ihtimal vermiyorsunuz peki ? suan el kaideyi aciktan destek veren bizim hukumet degil mi ? aydinlik kampinda adamlari egitip suriyeye savasmaya yollamiyor muyuz ? silahlar tirlarla suriyeye gitmiyor mu? bunu belki bizim medya bilmez ya da isine gelmez ama dis basin her seyi biliyor.....her seyin farkinda....

Eger gerçekleşirse, cok ciddi sonuclari olur bunun! Belki olmasini istemedigim icin olma diye düşünüyorum. .. bu kararla para cikisi cok hizlanir, doviz yukselecektir, siyasi bazi etkileri olur, bu resmen turkiyenin yillarca odemek zorunda kalacagi bir bedel demek tir... hatırlayıniz Teskere konusunu... iran ekonomisi yerden petrol fiskirmasina ragmen dislanmis olmaktan ve ambargodan gebermek uzere...

Heval
10-02-2014, 20:38
Güncel olarak benim merak ettiğim bir konu var.

Neden piyasalar FATF toplantısından çıkabilecek olumsuz bir sonucu fiyatlamıyor ?

Ya da fiyatlandı mı ?

Ya da risk sıfır mı , Yapmamışlar mı ?

Profesyonel arkadaşların bu konudaki düşüncesini öğrenmek isterim.

Syg..

Piyasaların bu konuda tavrı; böyle bir ihtimalin olmadığı yönündedir...Ama kınama falan gelebilir...Bu durumda da şu an ki durumdan farklı olmayız diye düşünüyorum....

asil olçun
10-02-2014, 21:04
Sayin asil olcun ne kadar miktar icin verildi bu oran. Birde cuzdanda ne kadar alacaginiz yaziyor mu?tsk.
383 için vade sonunda ne alacağın yazılı cüzdan değil, imzalı kaşeli kağıt verdiler ve yarın sözleşmenin bir suretini alacağım.

arda27
10-02-2014, 21:31
Sevgili Arda Aktifte oranlar ne durumda?

30-59 gün arasında mevduat kaşılığı 13,76 olan bonoları var :) :(

bu arada limiti düşürmüşler 500 k üzeri olmuş

arda27
10-02-2014, 21:39
iş çıkışı YKB şubesine uğradım , müdür bey ile sohbet ederken yeni bir ürünlerini çıkacağından bahsetti 13-20 şubat arasında başlatacaklarmış , ürünün adı avp 41 yanlış anlamadıysam , ama ürünü net anladım, bir yıl vadeli parite üzerinden bağlanan gün le bir yıl sonraki parite arsasındkida 5 cent fark olursa %15 getiri olmaz ise %4 garanti getirisi var ?

örnek te vermişler bugün parite 1,36 bir yılk sonra 1,31 olursa %15 alınacakmış ?
ben bu üründen 2014 te euronun değer kaybı olabilir anladım

değerli yorumlarınızı bekliyorum

YTD

yeni borsacı
10-02-2014, 21:40
30-59 gün arasında mevduat kaşılığı 13,76 olan bonoları var :) :(
Teşekkürler yine de yastığa kafayı koyduğunuz zaman rahat uyumalı yoksa batar o faiz adama.. :yes:

asil olçun
10-02-2014, 21:48
burgandan eft için para sınırı yok....isterse 1 milyon olsun...sorun olmaz...dilersen şubedende eft yaptır...nete falan boşver....daha önce verdiğim taktiği dene....terkrar geleceğim falan diye onlara mavi boncuk dagıt....sert olma....köprüyü geçmeye bak....en çok vereceğin eft 15 tl olur....yapı krediye swap için 3 ay şimdilik bağlatma....35 gün normal.......sayın austin gibi swapta %13 üzeri bulursan 91 gün bağlanabilir...o vakit arkana bile bakma....birkaç gün gecelikte gitsen düşük faize razı olacaksın...gecelikler düşük...sonrasında gecelikteki düşük faizi telafi etmek için en az %13 bulman gerekecek....ya %13 çıkmassa???.....o yüzden elindekinin kıymetini bil...35 gün %12.35 iyidir....pazarlık dene 12.50 almaya çalış..yok olmaz derlersede ses etme...şimdiden yapı kredi eft pazarlığını yap....en çok 50-75 tl arası alırlar....buda alacağın faizin yanında leblebi çekirdek olur.....piyasada daha üzeri yok

CHUCKY........................YOLDASLARININ JANDARMA BEBEĞİ
üstat teşekkür ederim verdiğin taktikleri uyguladım başardım. 56 gün 12.42 bağladım, burgan eft ücreti almadı.iyiki varsın birde cep telefonun olsaydı anında habere ulaş, yetiş üstat.

sunny00
10-02-2014, 22:03
Boyner mağazacılığın her ay kupon ödemeli bonosu 13,90 yıllık

ekfuture
10-02-2014, 22:03
iş çıkışı YKB şubesine uğradım , müdür bey ile sohbet ederken yeni bir ürünlerini çıkacağından bahsetti 13-20 şubat arasında başlatacaklarmış , ürünün adı avp 41 yanlış anlamadıysam , ama ürünü net anladım, bir yıl vadeli parite üzerinden bağlanan gün le bir yıl sonraki parite arsasındkida 5 cent fark olursa %15 getiri olmaz ise %4 garanti getirisi var ?

örnek te vermişler bugün parite 1,36 bir yılk sonra 1,31 olursa %15 alınacakmış ?

YTD

verdiğiniz örneklerden hangi durumlarda % 15, hangi durumlarda % 4 olacağını anlayamadım.
hangi bantlar olduğunu biraz açın, lütfen.

benim anladığım faiz ve kur vadeli kontratlarından bir türev oluşturulduğu. % 4 bandına düşme ihtimaliniz % 50 ve üzeri ise getiri riske göre az olur.

arda27
10-02-2014, 22:10
verdiğiniz örneklerden hangi durumlarda % 15, hangi durumlarda % 4 olacağını anlayamadım.
hangi bantlar olduğunu biraz açın, lütfen.

benim anladığım faiz ve kur vadeli kontratlarından bir türev oluşturulduğu. % 4 bandına düşme ihtimaliniz % 50 ve üzeri ise getiri riske göre az olur.

bugün parite 1,36 bir yıl sonra 1,31 ve aşağısı ise %15 , bu aralığın farkı 5 centen az ise %4 getiri , anlatabildim mi ?

sunny00
10-02-2014, 22:18
Yapi krediden duz mevduat yada swap actiran arkadaslara sormak isterim, banka sizden hesap isletim ucreti kesiyor mu?

r.lucas
10-02-2014, 22:26
Finansbanktan aradilar 1 yil vadeli aylik odemeli mevduat %11.60 yapiyorlarmis.yarin soracagim bakalim faiz odemeleri stopaji %10 dan mi hesap edecekler yada almadigim aya bilesik hesaplayacaklar mi acaba

asil olçun
10-02-2014, 22:26
swapp da hesap işletim ücreti yok!...

dudu
10-02-2014, 23:08
koyu gri listeden bahsediyorlar.
Sn. Sef!
Gri listeden baska bir de koyu gri liste oldugunu ilk sizden duydum.
Bizim icin mi yapmislar bu listeyi acaba?
Baska hangi ulke veya ulkeler var bu koyu gri listede acaba?

Syg,

Empyrium
10-02-2014, 23:15
Arkadaşlar odea'da EFT ücreti ne kadar oluyor, biri allah rızası için söyleyebilir mi :)

parasabir
10-02-2014, 23:20
Arkadaşlar odea'da EFT ücreti ne kadar oluyor, biri allah rızası için söyleyebilir mi :)

Odeabank' ta hesap işletim ve EFT yok. Şube farketmez. Genel müdürlük kararı bu yönde....

memorex
10-02-2014, 23:23

YTD
bu tür ürünlerde genel de kaybeden müşteri olur.Şu anda ki oranlara göre aldığın riske karşılık extra 2-3 puan vaad ederken kendi kazançları 9 puana varıyor.o heyecana değmez bence :hayır:

sunny00
10-02-2014, 23:26
Finansbank birkaç gün içinde 1 yıl vadeli her ay kupon ödemeli seçenek sunacak.
Brüt 11,60 faizli.

Demek ucuzdan ne toplarsak kar düşüncesiyle bunu yapmaya karar verdiler :)

parasabir
10-02-2014, 23:29
Arkadaşlar, sizlerden konuyla pek direkt alakası olmayan ama uzun vadede bizlere ( mevduatçılara ) pozitif yansıyacağını düşündüğüm bir konuda teklifim var.
Bankalara çok sık uğrayanlar olarak , özellikle kamu bankalarında ve İş bankası gibi tok bankalarda emekli maaşı alan yaşlılarımızı ; birikimlerini çok düşük faiz veren bu bankalar dışında değerlendirmeleri konusunda ( 1 puanlık oranın yılda 12 puanlık kayıp yaratacağını ) uyaralım. En azından eş - dost ve akrabalarımızı uyaralım.
Ben son 5 ay boyunca 13 kişiyi kamu bankalarından enpara ya taşıdım. ( eğitimleri müsait olup bilg. kullanıyorlar veya üniversitede torunları var.) Farkı gördüler ve teşekkür ettiler. İyi geceler.

Empyrium
10-02-2014, 23:32
Odeabank' ta hesap işletim ve EFT yok. Şube farketmez. Genel müdürlük kararı bu yönde....

teşekkürler hocam ama kesin bilgi midir bu. internet sayfasında EFT ücretleri belirtilmiş. bir de forumdan başka bir arkadaş yeni odea dan hesap açmış, ve ona söyledikleri 2014 yılında ücretsiz EFT kampanyasının bittiği yönünde.

parasabir
10-02-2014, 23:33
Finansbank birkaç gün içinde 1 yıl vadeli her ay kupon ödemeli seçenek sunacak.
Brüt 11,60 faizli.

Demek ucuzdan ne toplarsak kar düşüncesiyle bunu yapmaya karar verdiler :)

Sayın sunnyoo, çok güzel bir tespitte bulunmuşsunuz. Hatırlarsak geçen yıl Haziran- temmuz aylarında Fibabanka 7.77 oranla 6 aylık baya bir para toplamıştı. Sonra faizler 9- 10 civarında seyretmişti. Demek ki, önümüzdeki aylarda faizler en az 2 puana yakın artacak olmalı. Büyük bankalar buradan ucuza uzun vadeli para toplama telaşında görünüyor.

parasabir
10-02-2014, 23:36
teşekkürler hocam ama kesin bilgi midir bu. internet sayfasında EFT ücretleri belirtilmiş. bir de forumdan başka bir arkadaş yeni odea dan hesap açmış, ve ona söyledikleri 2014 yılında ücretsiz EFT kampanyasının bittiği yönünde.

Kesin değil :wink: çok çok kesin. Sen yatır çekinmeden . Onlar sana ne dedilerse sözlerinde dururlar. Çalışan arkadaşlar iyi bilirler.

Empyrium
10-02-2014, 23:40
Kesin değil :wink: çok çok kesin. Sen yatır çekinmeden . Onlar sana ne dedilerse sözlerinde dururlar. Çalışan arkadaşlar iyi bilirler.

valla dediğiniz gibi hiü ve eft kesin ücretsizse, ballı börek. 3 güne vade dönüşüm var, enpara'dan odea'ya geçmeyi düşünüyorum, yalnız EFT ücreti alırsa geçtiğime değmeyecek çünkü. enpara 11, odea 11,70 benim miktarda 38 TL filan farkediyor

sunny00
10-02-2014, 23:43
Sayın sunnyoo, çok güzel bir tespitte bulunmuşsunuz. Hatırlarsak geçen yıl Haziran- temmuz aylarında Fibabanka 7.77 oranla 6 aylık baya bir para toplamıştı. Sonra faizler 9- 10 civarında seyretmişti. Demek ki, önümüzdeki aylarda faizler en az 2 puana yakın artacak olmalı. Büyük bankalar buradan ucuza uzun vadeli para toplama telaşında görünüyor.

aynen öyle.
Vade süresini çok cazip faiz oranı bulmadıkça 45-60 gün arasında tutmakta fayda var.
selamlar

sunny00
10-02-2014, 23:46
Bu arada Topkapı Burgan Şubesi
TL %11,5 faiz oranı

memet1
10-02-2014, 23:50
kuzularını takip etmeyenlerin kuzularını yerler,bankalara acımayın...http://www.memurlar.net/haber/455566/

mitmeb
10-02-2014, 23:55
55-61 gün vadeli 11.70 oranını için bir alt limit var mı arkadaşlar herhangi bir odeobank şubesinden bahsi geçen oranla parayı bağlayabilirmiyiz pazarlık yapmak gerekiyor mu? Teşekkürler

sunny00
10-02-2014, 23:55
kuzularını takip etmeyenlerin kuzularını yerler,bankalara acımayın...http://www.memurlar.net/haber/455566/

Yapı Kredi hesap işletim ücreti alıyor düz mevduatlardan
Daha vade dönüşünde 7 USD veya 7 Euro hemen bloke koyuyor.

YKB ile işim olmaz asla

55-61 gün vadeli 11.70 oranını için bir alt limit var mı arkadaşlar herhangi bir odeobank şubesinden bahsi geçen oranla parayı bağlayabilirmiyiz pazarlık yapmak gerekiyor mu? Teşekkürler

herhangi bir alt limit yok.Odea'ya gidin konuşun onlar 11,7 'den açar

chucky68
10-02-2014, 23:57
Finansbanktan aradilar 1 yil vadeli aylik odemeli mevduat %11.60 yapiyorlarmis.yarin soracagim bakalim faiz odemeleri stopaji %10 dan mi hesap edecekler yada almadigim aya bilesik hesaplayacaklar mi acaba

yıllık oldugu için %10 kesilir.....bileşik faiz ile birlikte %11.85 gibi bir faiz olusur...aylık ödemeleride mutlaka çekip vadeli yapın....bunların bileşik getirisi yukarda yazdıgım orana gelir....sevgiler

chucky68
11-02-2014, 00:05
üstat teşekkür ederim verdiğin taktikleri uyguladım başardım. 56 gün 12.42 bağladım, burgan eft ücreti almadı.iyiki varsın birde cep telefonun olsaydı anında habere ulaş, yetiş üstat.

burganda kalsaydın bu oranı alamayacaktın....swap için 1 milyon şartları var....tursusunu kursunlar....böyle butik bankaların tam tersine bu tip konularda daha ağrestif olmaları gerekir...oysa bunların yapamadığını yapı kredi yapıyor.....onlarda öyle çıkan paranın peşinden aval avla baksınlar....dediğim gibi burgan eskisi gibi para çıkışlarına pek aldırmıyor...kredi zor satıyor....geniş bir mevduata çokta ihtiyaçları yok.....olan onlara yetiyor....üzerlerindeki fazla köpüğün atılmasına aldırmıyorlar.....burgan swap mevduata %12.90 vermiş..45 gün vadeye.....aslında fena değil.....benim burganda swap yapma şansım özel izinle mevcut....ama genede burganda kalmayacağım...profesyonel bu tip konulara hakim bir özel bankacılık daha uygun.....oda yapı kredi gibi duruyor....

Empyrium
11-02-2014, 00:11

YKB ile işim olmaz asla

11,70 oranı sadece 55 gün üzerine mi? 32 güne 11,70 yokmu?

Heval
11-02-2014, 00:12
Mevduatcılar hep beraber FED e teşekkür etmeli , hemde beddua , 2008 de tapering yapınca bizi de bankalar defe koymuş istedikleri gibi çalıp oynuyorlardı...Fed kesintileri bitince bizde başladığımız nokta olan 20-22 bandına oturacağız galiba :he:

asil olçun
11-02-2014, 00:14
burganda kalsaydın bu oranı alamayacaktın....swap için 1 milyon şartları var....tursusunu kursunlar....böyle butik bankaların tam tersine bu tip konularda daha ağrestif olmaları gerekir...oysa bunların yapamadığını yapı kredi yapıyor.....onlarda öyle çıkan paranın peşinden aval avla baksınlar....dediğim gibi burgan eskisi gibi para çıkışlarına pek aldırmıyor...kredi zor satıyor....geniş bir mevduata çokta ihtiyaçları yok.....olan onlara yetiyor....üzerlerindeki fazla köpüğün atılmasına aldırmıyorlar.....burgan swap mevduata %12.90 vermiş..45 gün vadeye.....aslında fena değil.....benim burganda swap yapma şansım özel izinle mevcut....ama genede burganda kalmayacağım...profesyonel bu tip konulara hakim bir özel bankacılık daha uygun.....oda yapı kredi gibi duruyor....
teşekkür ederim , ilgine ,yardımlarına.

sunny00
11-02-2014, 00:16
11,70 oranı sadece 55 gün üzerine mi? 32 güne 11,70 yokmu?

55-61 güne
tavsiyem 61 gün bağlamanız.yinede siz bilirsiniz

chucky faiz yoldaşım Odea ve Burgan'ı sevdim ben.Fazla kalabalık değiller.Müşteriyi kaçırmamak için çok ilgileniyorlar.
ne iş bankasından ne de ykb'den görmedim bu kadar ilgiyi
Bugün %3,75 oranla Burgan'da USD bağladım 200 günlüğüne.USD swift pahalı olduğundan başka uğraşamam kapı kapı dolar gezdirmekle :he: o sebeple 200 gün

şef
11-02-2014, 00:16
Sn. Sef!
Gri listeden baska bir de koyu gri liste oldugunu ilk sizden duydum.
Bizim icin mi yapmislar bu listeyi acaba?
Baska hangi ulke veya ulkeler var bu koyu gri listede acaba?

Syg,
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25765752.asp
çok detaylı bildiğim bir konu değil.

chucky68
11-02-2014, 00:19
hergün yeni bir şey çıkıyor.....not indirimi uyarıları...negatife çevirmeler....şimdide kara liste olayı....bu tip enteresan kokular hergün türediği sürece faiz yoldaşlıgımız daha sert adımlarla ilerleyecektir.....o zaman faiz bayragımız dahada dalganacaktır:)

CHUCKY...............................

sunny00
11-02-2014, 00:37
hergün yeni bir şey çıkıyor.....not indirimi uyarıları...negatife çevirmeler....şimdide kara liste olayı....bu tip enteresan kokular hergün türediği sürece faiz yoldaşlıgımız daha sert adımlarla ilerleyecektir.....o zaman faiz bayragımız dahada dalganacaktır:)

CHUCKY...............................

TL mevduatçısı olacağım hiç aklıma gelmezdi :he: senelerdir sadece döviz mevduatçısıydım
yoldaş sence döviz faizleri de yükselir mi ? enparada 3,6 'dan 2,8 'e kadar indi..Sence uzun bağlamak mantıklı mı ?

mitmeb
11-02-2014, 00:38

YKB ile işim olmaz asla

Teşekkürler

kerberos
11-02-2014, 01:01
Cahilliğimi affedin de şu Swap olayı nedir bir açıklar mısınız? Bildiğimiz vadeliden ne farkı var? Artısı eksisi nedir?

kızılyıldız
11-02-2014, 01:04
ykb nin mevduatta ve swapta oranları yüksek tutması , döviz mevduat oranlarının düşük olması sanki yıne doların zıplayacağını anlıyorum. aynı şekilde garantinin 11 üstu faizi enteresan. üstelik bunlar hep kamu bankalarından daha düşük oranlar vermişlerdir hep. bu bankalar bazen yüksek oran verirler mevduatı toplar ardından dövizde yükseliş. umarım oyle olurda bizde 13 14 oranlara demirleriz.

sunny00
11-02-2014, 01:13
Cahilliğimi affedin de şu Swap olayı nedir bir açıklar mısınız? Bildiğimiz vadeliden ne farkı var? Artısı eksisi nedir?

siz tl yatırırsınız banka onu döviz olarak kullanır özetle..siz daha fazla faiz alırsınız
daha çok ayrıntı için 50-60 sayfa geriye gidin.kolay gelsin

euphory
11-02-2014, 01:36
Ava giden avlanir.
Sn. Chucky nasil para biriktiriyorsa siz de uzun vadeli olarak her ay duzenli alimlarla hisse biriktirseydiniz bu olmazdi.
Yasiniz kac bilmiyorum ama soyle 20 li yaslarda iseniz bir an once vur-kac yerine her ay maasinizin/gelirinizin %10-20 si ile biriktirmeye baslayabilirsiniz.
Gecmis olsun tekrar.
Uzuldum.
Syg,

Sayın Dudu;

yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum ve faydalanıyorum. Bist bana göre değil alım yapıp maliyeti düşürmeye çalışma yönteminide uyguladım ama dibin dibini gördüler aldığım hisseler bu yüzden aldığım hisseyi unuttum. olurda aldığım seviyeye geldiği zamanda en kısa zamanda satıp kurtulucam. Bistte bizim gibi küçük yatırımcının para kazanması cok zor. 2008 deki gibi bir kriz olursa ozaman tekrar düşünürüm.

ozim
11-02-2014, 01:50
İş bankası e-mevduattan salı yani bugun dönen 32 gunlugum var.
Mail atıp YKB ve garantideki oranları bildirdim, benzer bir oran vermelerini talep ettim.
Verdiler verdiler vermezlerse vadesine 22 gün kalan bir bono var ona geçeceğim, arada yeni bankamı seçecek ve paramı oraya taşıyacağım.

EFT de zorluk var.İnternette 30k günlük limiti var, şubede % 0.5 komisyon kazığı var.
Ya parayı fiziki olarak çekeceğiz yada parça parça taşınacağız olmazsa :)

fusem
11-02-2014, 02:26
Mail atıp YKB ve garantideki oranları bildirdim, benzer bir oran vermelerini talep ettim.
Verdiler verdiler vermezlerse vadesine 22 gün kalan bir bono var ona geçeceğim, arada yeni bankamı seçecek ve paramı oraya taşıyacağım.

EFT de zorluk var.İnternette 30k günlük limiti var, şubede % 0.5 komisyon kazığı var.

mevduat açısından problemi olmayan 2 banka işbankası ve ziraatin,

ykb ve garanti oranlarını vermesini beklemeyin.

Empyrium
11-02-2014, 09:42
Odea 32 güne kaç oran veriyor arkadaşlar, taze oran alan var mı

sunny00
11-02-2014, 09:59
Odea 32 güne kaç oran veriyor arkadaşlar, taze oran alan var mı

Ben oran almadim yakinda vade donusum yok ama oran alan arkadaslardan bazilari 11,7 ve 11,9 verdiklerini soyledi

Empyrium
11-02-2014, 10:25
Ben oran almadim yakinda vade donusum yok ama oran alan arkadaslardan bazilari 11,7 ve 11,9 verdiklerini soyledi

hocam bir önceki sayfaya bakarsanız, 11.70 oranını 55 güne veriyormuş. Ben 32 gün soruyorum

avmigran
11-02-2014, 10:56
Garanti 32 güne %11,70.
Ağustos böceklerinin mevsimi bitti artık.Sıra karıncalarda.

austin
11-02-2014, 11:02
Mevduatcılar hep beraber FED e teşekkür etmeli , hemde beddua , 2008 de tapering yapınca bizi de bankalar defe koymuş istedikleri gibi çalıp oynuyorlardı...Fed kesintileri bitince bizde başladığımız nokta olan 20-22 bandına oturacağız galiba :he:

QE demek istedin sanırım.. Bence lokal krizimizin etkisiyle daha da yüksek seviyelere çıkacağız..

arda27
11-02-2014, 11:08
Garanti 32 güne %11,70.

şubeden mi aldınız ? e-vadelide böyle oran yok ?

YTD

fanatik59
11-02-2014, 11:08
Garanti 32 güne %11,70.

e-vadelide bu oran yok,
siz hangi şube den aldınız bu oranı

austin
11-02-2014, 11:11

Alcatraz'dan kaçış zordur, biraz mücadele vereceksin:) Tavsiyem önce yeni adresini belirle, bu adres küçüklerden biriyse hesabı açıp nakit transfer için yardım iste miktara göre zırhlı araç bile ayarlayabiliyorlar bazen.. Olmazsa yeni şubene yakın olan işbankası şubesinden parayı çekeceğini bildir, mesafe yakınsa yeni bankanın güvenliğiyle yada oradan ayarladıkları yetkili 1-2 kişinin refakatiyle taşıma işlemini yapabilirsin.

Heval
11-02-2014, 11:22
Garanti 32 güne %11,70.

Şehir ve şube de belirtirseniz yoldaşlar faydalanırlar :he:

LVTHN
11-02-2014, 11:23
Garanti'den verilen 11.70 oran için miktar nedir acaba?

Ben 100 bin üzerine 35 gün için 10.25 oran aldım (e-vadeli'den bile düşük).

Heval
11-02-2014, 11:24
QE demek istedin sanırım.. Bence lokal krizimizin etkisiyle daha da yüksek seviyelere çıkacağız..

Evet kısaca QE diyorlar ....QE oto-pilota bağlanacak....Mayıs ayında FED in ne zaman faizleri yukarı çekmeye başlayacağı tartışılırsa hiç şaşırmayın...

Dradis
11-02-2014, 11:24
31-05-2013 6.15000
07-06-2013 6.32000
14-06-2013 6.58000
21-06-2013 6.78000
28-06-2013 7.52000
05-07-2013 7.40000
12-07-2013 7.69000
19-07-2013 7.84000
26-07-2013 8.02000
02-08-2013 8.13000
09-08-2013 8.09000
16-08-2013 8.47000
23-08-2013 8.41000
30-08-2013 8.66000
06-09-2013 8.66000
13-09-2013 8.61000
20-09-2013 8.94000
27-09-2013 8.87000
04-10-2013 8.82000
11-10-2013 8.65000
18-10-2013 8.01000
25-10-2013 8.46000
01-11-2013 8.29000
08-11-2013 8.34000
15-11-2013 8.41000
22-11-2013 8.29000
29-11-2013 8.36000
06-12-2013 8.47000
13-12-2013 8.60000
20-12-2013 8.85000
27-12-2013 8.93000
03-01-2014 8.89000
10-01-2014 8.76000
17-01-2014 8.82000
24-01-2014 8.85000
31-01-2014 9.80000

3 Aya Kadar Vadeli mevduatların ortalama ağırlıklı faiz oranları, en dip noktadan bugüne (son veriye) kadar. Kaynak TCMB.

ozim
11-02-2014, 11:32
Alcatraz'dan kaçış zordur, biraz mücadele vereceksin:) Tavsiyem önce yeni adresini belirle, bu adres küçüklerden biriyse hesabı açıp nakit transfer için yardım iste miktara göre zırhlı araç bile ayarlayabiliyorlar bazen.. Olmazsa yeni şubene yakın olan işbankası şubesinden parayı çekeceğini bildir, mesafe yakınsa yeni bankanın güvenliğiyle yada oradan ayarladıkları yetkili 1-2 kişinin refakatiyle taşıma işlemini yapabilirsin.

:) Alcatraz
Yok ya arabayla taşınacak kadar cok para bizde ne gezer :)
Banka maile cevap vermiş benimki zaten e-mevduat olduğu için şubenin verebileceğinin üstündeymiş, arttıramıyorlar.
9.70 den 22 gün kalan bonoya geçiyorum. Mevduat hesabına göre 10.05e denk geliyor, yeni banka için araştırmalarıma başlıyorum.
Garanti veya Ykb den birini tercih edeceğim.

ertanizmirli
11-02-2014, 11:36
Vakifbank hoşgeldin faizi 11.25

avmigran
11-02-2014, 11:36
şubeden mi aldınız ? e-vadelide böyle oran yok ?

YTD

e-vadelide bu oran yok,
siz hangi şube den aldınız bu oranı

Şehir ve şube de belirtirseniz yoldaşlar faydalanırlar :he:

topiğin ne olduğunu biliyorum, hangi şube diye soruyorum, ki sana değil mesaj sahibine soruyorum.
lütfen sakin ol ve gereksiz çıkıntılık yapma..

Kastamonu şb.(Zaten tek şube var)Geçen hafta bu oran %11'di.

avmigran
11-02-2014, 11:38
Burda rakamlar pazarlık esnasında mevduatçının elini güçlendirmek amaçlı paylaşılıyor değil mi?Yanlış mıyım?Birbirimizi kırmayalım lütfen.

fanatik59
11-02-2014, 11:43
Kastamonu şb.(Zaten tek şube var)Geçen hafta bu oran %11'di.

Teşekkür ederim, çok haklısınız, aldığımız şube oranlarını burada paylaşmak kayıtlı ya da kayıtsız topiği okuyan mevduatçıların elini güçlendiriyor.

feveran99
11-02-2014, 12:02
Arkadaş defalarca yazıldı daha önce. Burası tezgah altı faiz oranı topiği, internet şubede yazan, belgede evrakta yazan değil, şubeden şifahen alınan oranlar..Bir yerde yazmıyor yani.. Adam konuşmuş, vermişler

Zaten herkes e-vadeliye bakıyor ve ona gore yatırıp geçiyor olsaydı bu başlığa ne gerek olacaktı ki? :) :)

arda27
11-02-2014, 12:07
Burda rakamlar pazarlık esnasında mevduatçının elini güçlendirmek amaçlı paylaşılıyor değil mi?Yanlış mıyım?Birbirimizi kırmayalım lütfen.

kesinlikle haklısın , detaylı bilgi olmaz ise konuştuğumuz şube soruyor hangi şube diye , ben kendim için olmasa dahi bazen sizler için sorup buraya yazıyorum

paylaşılmayacaksa forumun anlamı nedir ?

oranlar paylaşıldıkça güzeldir :)

muratti77
11-02-2014, 12:34
Aynı bankanın aynı tarihte aynı meblağa tüm şubelerinde verilebilecek maksimum oran aynıdır.
Söz gelimi Zart bank o gün için bir maksimum oran belirlediyse Şarkışla için ayrı Şişli için ayrı olmaz. Tersi örneğe hiç raslamadım.
Sadece aralık verir. Kabaca söylüyorum , oran isteyenlere şu meblağ için şu oranı , şu meblağdan sonrası şu oran verin der.
Şu günden sonrasına da şu oran verin vs der.
Hatta kimi bankalar müşteri temsilcisi ne kadar düşük orandan bağlarsa primlendirir.
Bir gün ve bir saat bile farkettirir ama farklı şubesinde asla farketmez.
Biri , bir bankadan her hangi bir oran aldıysa, aynı meblağ için aynı oranı aynı gün aynı bankanın başka şubesinden mutlaka ama mutlaka alabilirsiniz..
Verilecek faiz maksimumu şube değil, genel müdürlüklerce belirlenir, tüm bankalarda böyledir..
Şubenin bu konuda yetkisi sıfırdır. Oynayabileceği bir aralıgı vardır ve sadece o alanda dans eder..
Bu yüzden her şey sizin pazarlık gücünüze ve ısrarınıza bağlıdır.
Değişkenler : Banka, periyot, meblağdır. Şube asla değil..

Bunu test edebilrsiniz. Aynı bankanın 3 farklı şehirdeki 3 şubesini arayın, aynı meblag ve periyot için oran isteyin. Başta farklı olsalarda ısrar ettiğinizde hepsi aynı üst orana çarpacaktır.

tades
11-02-2014, 13:01
mt aradı fiba 11.70- 11.80

pazarcışükrü51
11-02-2014, 13:02
Yazının birinde Kastamonu garan 11.70 oranı yazılmış.
Oranlar Merkez'den alındığı için bu şube referans gösterilsek
ilgili bankanın Türkiye genelinde her şubesinden aynınoran alınabilir
Ama oran almak ile o orandan parayı bağlamak aynı şey değildir
Ben akşam 11 oran aldığım bankanın ertesi sabah 10.50 oran verdiği bilirim
Bana göre 30-45 gün vade için 1 yada 2 banka 11.25 üzerini verebilir
Haa 90 gün risk alırım diyen varsa 11.70 verende olur 11.90
Böyle oynak günlerde böyle oynadık olur :)
Kısa vade uzun vadede marjlar 0.90 puan fark ettirir
kısaca o şube bunu verdi bu şube bunu veremez diye bir kuram olamaz
Ben Garanın 11.70 i değil 10.50 yi 32 günde vereceğine inanmam
Parayı çekerken 58tl hesap işletim ücretini keser
Kalan faiz getirisi ve ana parayı sana nakit öder
10.50 den 100.000 bağlayan 10.00 dan bağladığın farkına bile varmaz
O yüzden zekasını taktir ettiğim tek bankadır :oley:
Ytd

swert
11-02-2014, 13:03
Mevduat mı Temettü mü? Konularında temettü yada hisse senedi seçiminin %100 şu kadar yılla pozitif kazanç sağlayacağı varsayımı (ki bu nominal yani enflasyon hiç hesapta yok) çok doğru bir varsayım değildir. Doğru seçimler ve doğru zamanlamalar kazandırır ki bu da zaten hem bilgi, tecrübe gibi özellikler hem de cesaret, risk alma isteği gibi özelliklere bağlıdır. Sabit Getirili kavramının doğru kavranması önemlidir. Yanlış seçimler uzun yıllarca nominaline gelmesi için bile beklemeyi gerektirebilir. Kaldı ki üzerine bir de alternatifleri koyarsanız ve bunları da enflasyondan arındırırsanız oldukça olumsuz bir tablo çıkabilir. Temettü mevduat faizine rakip olamayacaktır. İşin aslı biri geleceğe yönelik taahhüt (Mevduat Faizi) iken biri geçmiş (temettü) performanstan(çoğul da olabilir) paydır. Her ikisinin de geleceği öngörülemez olabilir. Ancak mevduat nominal "0" olmaz. (Türkiye penceresini özellikle eklemek lazım) Ama şirket dağıtım kararı almayabilir.( bu kar etmekten farklı bir durum dikkat ediniz) Hisse senetlerinde espiri büyüyecek ve mümkünse kar edip sermaye artıracak ve yine mümkünse kar dağıtacak şirketi bulmaktır. Bu tüm riskleri içerdiği için getirisi de alabildiğine geniştir ve mevduat ile karşılaştırılmaz.

Anaparanın eridiği yerde (nominal) temettü ile mutlu olunamaz! (sadece psikolojik değil mantıklı da değildir) Aynı durum zaman içerisinde eriyen (enflasyona göre alım gücü anlamında) anaparanın mevduatta farkedilmemesinde de vardır. Kabaca şu da denebilir enflasyon geçmiş faiz de gelecek olduğu için. Tüm faizi anaparaya eklemeniz halinde enflasyon üzerinde karlı kalabilmeniz için yani artı değerinizin olabilmesi için bankanın yanlış tahmin yapması gerekir. (rekabet ortamı da düşünülürse tüm bankaların demek lazım bir yerde) Buradaki sorun servet hesaplamasının doğru yapılamaması ve erime hızının yavaşlığından ötürü kayıbın tam idrak edilememesidir. İstanbul'da yurtdışı talebe açılan emlak balonu gerçeği bir yanda dursa dahi bir süre sonra sizin 70-150 bin tl ye ev bulunabilir dünyanınızın gerçeklerden epeyce kaydığını yeni varlık fiyatlarının artık daha yukarılarda oluştuğunu görebilirsiniz. Tabii ev ortak bir anlatım kavramı olarak kullanılıyor. Yoksa hayatınız boyunca alabileceğiniz domatesin kilo farkının ayrışmasını kavramak daha zor.

Diğer bir konu da iyi bir faiz oranını yada bir fırsatı gecelik/günlük faizde beklemek ve bileşik faiz gücü. Ben faiz konusunda gün esasına daha çok bakıyorum. Paranın zaman değeri ni daha iyi kavramak lazım bence. Bileşik faiz espirisi zaten hiçbir günün kaçmamasından kaynaklanıyor. (alınan faizin yani değer kaybı telafisinin diyelim. tekrar anaparaya eklenmesi ile bugünkü değerin geleceğe taşınması.) Bu sebeplerle e-mevduat debilip 1 gün sonra işleyen (valörlü) hesaplardaki oranlar 20-30bp (bazpuan) daha azbir faiz oranına işaret etmektedir aslında. Mesela kaba bir hesaplamayı 2 senaryo şeklinde yapsak;

1-100 bin tl 10 gün boyunca % 10 ile günlük tutulsa sonra 30 gün % 13 faiz den yatırılsa

2-100 bin tl 20 gün boyunca % 10 ile günlük tutulsa sonra 90 gün % 13 faiz den yatırılsa

1-100 bin tl 10 günde 232,88 tl ve 100 bin tl 30 günde %13 den 908,22 tl getirir ve
toplam 40 günde 1141,10 tl getirerek %12,25 faize denk gelir. Yani faiz %30 artmıştır, beklenen günün 3 katı gün mevduat yapılmıştır.

2-100 bin tl 20 günde 465,75 tl ve 100 bin tl 90 günde %13 den 2274,66 tl getirir ve
toplam 110 günde 3190,41 tl getirerek %12,45 faize denk gelir. Yani faiz %30 artmıştır, beklenen günün 4,5 katı gün mevduat yapılmıştır.

Görüldüğü üzere beklenen yüksek orana kavuşulsa bile aslında getiri düşük faizde (günlük %10 bir zamanlar ne kadar yükseti aslında :) ) kalınan görece az gün (30 ve 90 güne göre) ortalama getirimizi düşürmüş oluyor.

Peki olası bir 2. senaryo denesek;
2'- 100 bin tl 55 gün boyunca % 11,50 ile mevduat yapılsa sonra 55 gün % 12,90 faiz den yatırılsa (hadi 13 beklentisine denk gelemedik diyelim)

2'- 100 bin tl 55 günde 1472,95 tl ve 100 bin tl 55 günde %12,90 dan 1652,26 tl getirir ve
toplam 110 günde 3125,21 tl getirerek %12,20 faize denk gelir. Yani faiz artışları karşısında eşit süreli mevduat yapılmıştır.

Sonuç olarak bence faiz artışlarını beklemek için kısa vade beklenebilir ama bu günlük pek olmamalı ve çok uçuk yüksek faiz hayaline de tutunulmamalı. Eğerki görece yüksek bir faiz bulunduysa eşit süre değil daha uzun süre yapılmalı. Yukarıdaki hesaplamalar bana Sn. Chucky 'nin de 12,50 üzerine sıcak bakmasını hatırlattı. Tabii tüm bu hesaplamaların öngörülebilir gelecek ve öngörülebilir fiyatlar üzerinden olduğunu unutmamak gerekli.

bankac
11-02-2014, 13:30
odea %12 32 gün 500k bağlandı
fiba%11,25 aynı vade (üstü zorladım çıkamadılar)

not: garantibankın valörüne dikkat edin.1 gün atıyorlar

ertanizmirli
11-02-2014, 13:41
ykb den swap orani alan yok mu

sunny00
11-02-2014, 13:46
Garanti
Usd ve euro %2
TL %10,25 dedi bizzat sordum

chucky68
11-02-2014, 13:55
bıraz önce sahrayıcedit garanti bankasını telefonla aradım....kafadanda 850.000 tl param var deyip atmasyon bir meblağ verdim....ne veriyorsunuz diye sordum...%10.25 dediler...%11 üzeri mümkün değilmi falanca subeniz veriyor diye sordum...mümkün değil...bu oranları genel müdürlüğümüz belirliyor...üstüne değil çıkmamız %0.25 puan bile almamız mucize olur dediler....ben onların yalancısıyım...başka şehirlerden böyle %11 üzeri oran alabilen varsa helal olsun diyorum...heleki garantiden...:)

Heval
11-02-2014, 13:57
odea %12 32 gün 500k bağlandı
fiba%11,25 aynı vade (üstü zorladım çıkamadılar)

not: garantibankın valörüne dikkat edin.1 gün atıyorlar

ODEA dan cuma günü bağladığım Benim para ucuza gitti galiba :(

Oranların çıkması iyidir iii :he: yakında 13 e vururuz galiba

sunny00
11-02-2014, 14:06
bıraz önce sahrayıcedit garanti bankasını telefonla aradım....kafadanda 850.000 tl param var deyip atmasyon bir meblağ verdim....ne veriyorsunuz diye sordum...%10.25 dediler...%11 üzeri mümkün değilmi falanca subeniz veriyor diye sordum...mümkün değil...bu oranları genel müdürlüğümüz belirliyor...üstüne değil çıkmamız %0.25 puan bile almamız mucize olur dediler....ben onların yalancısıyım...başka şehirlerden böyle %11 üzeri oran alabilen varsa helal olsun diyorum...heleki garantiden...:)

Bana da 10,25 dediler :) garanti ucuza toplama pesinde

avmigran
11-02-2014, 14:10
Telefonla çok ilgilenmiyorlar. Face to face.

kazanmakiçin
11-02-2014, 14:19

geçen haftada bana yaptılar aynı şeyi, hatta burdada paylaştım, müşteri temsilcisi daha telefonu kapatmadan ışık hızıyla enparaya 10.90 dan bağladım... hesaplarımı yavaş yavaş kapatıyorum, kredi kartları ve otomatik ödemeler dahil herşeyi garantiden çekecem. yeter yıllardır kazandırdığım...

virtue
11-02-2014, 14:44
Dolar 2,20 nin altını görmeye başladı. Bunun anlamı swap için oranları aşağıya çekeceklerdir. Swap aşağıya gidince doğal olarak mevduata baskı gelebilir. Benim nacçizane tavsiyem, sn chucky68 ile aynı olacaktır.

1 nisan haftası akla kara belli olacaktır.
Bu hafta Seçim sonucunu ve Fitch in notunu öğrenmiş olacağız.

Bu haftaya kadar mevduat veya swap ta bağlanabilecek en yüksek oranla bağlamak daha akılcı geliyor.

NOT: 17 kasımdan sonra paramın yüzde ellisi ile 45 günlük 9,40 ile yaptığım kontrat, daha sonra günlük+ 10,5 den bağladığım orandan daha fazla getirdi.

julia.luthor
11-02-2014, 14:58
burgan:
32-91 gün 11.50
92 gün ve üzeri 12

Heval
11-02-2014, 14:59
Bu akşam Yellen Konuşacak ;

Piyasa beklentisi Faiz artıtımı için işsizlik oranını 6.5 olarak açıklayan BEN Bernake nin politikasında değişikliğe gidileceği söyleniyor..

Eğer bu yönde bir adım atılırsa bizim gibi Mevduatcılar için kısa vade iii olmaz...

r.lucas
11-02-2014, 15:41
yıllık oldugu için %10 kesilir.....bileşik faiz ile birlikte %11.85 gibi bir faiz olusur...aylık ödemeleride mutlaka çekip vadeli yapın....bunların bileşik getirisi yukarda yazdıgım orana gelir....sevgiler

tşk sn chucky ,bugün aradım bankayı 11,60 dediği %10 stopajla hesaplanmış haliymiş :)) bende dedim kimi kandırıyorsunuz cüzdanda yazacak oranı söyleyin kem küm 11,20 dediler .

bu arada Denizbank bir arkadaşım bağladı 160 k düz 11,00
Finansbank usd 1 aylık 2.60

parasabir
11-02-2014, 16:41
Empyrium Yazıyı Oku

Ben de merak ediyorum, en güncel 11,70 oranını duymuştuk, 12 verildi mi hiç ?

Evet bu yazı da doğru. Bugün saat 15' den sonra bazı Odea şubeleri ( örnek izmir Karşıyaka- yenidir ) 12 verdiler. Bu oran için zaten bu şubelerde hatırlı ( önceden çalışılmış- seviyeli ve varlıklı ) müşterilerin telefonları ve varlıkları kayıtlı olduğundan önce onları ararlar. Zira sadık müşterilerdir. Her daim bir miktar parayı çıkarabilirler. saygılar.

İşte bankac arkadaşımız gitmiş bağlamış. Olay budur. Yeter ki doğru birbirimize güvenelim ve anında haberdar edelim. Bol kazançlar

fcsteo7
11-02-2014, 16:43
enparaya rakip geliyor olabilir dostlar:

ABank'ın Enpara.com alternatifi dijital bankacılık platformu mutluparam.com çok yakında hizmete giriyor!

Öğrenebildiğimiz kadarıyla mutluparam.com ilk etapta 32 günlük vadeli hesaba %10,50 faiz verecek. %0'dan başlayan faizlerle kredi imkanı da sağlayacak mutluparam.com, tamamen ücretsiz olacak!

Mutluparam nedir?
Mutluparam.com'da hem paranız mutlu, hem siz!

Mevduatınız için %10,5'e varan faiz oranlarından yararlanın!

Dilerseniz %0'dan başlayan oranlarla birkaç dakikada kredi başvurunuz tamamlansın.

ÜRÜN VE HIZMET ÜCRETLERİ

Mutluparam.com'da hiçbir işlem için ücret ödemezsiniz. Siz bankacılık işlemlerinizi yapın, işlem ücretleri size kalsın.

Mutluparam nasıl çalışır?
mutluparam.com adresinden dilediğiniz gibi oturduğunuz yerden kredi veya vadeli hesap açma başvurusu yapabilirsiniz.

1) BAŞVURU
Başvurunuz hemen değerlendirilir.

2) KURYE + İMZA
Kuryemiz kapınıza gelip imzanızı alır.

3) KREDİNİZ CEPTE!

4) VADELİ HESABINIZ AÇILDI!
Krediniz veya vadeli hesabı açma işlemi siz yorulmadan tamamlanır.

parasabir
11-02-2014, 16:49
Değerli mevduatcı dostlar, Size bir ipicu ( rüyadır rüya ) daha...... Hiçbir şey bildiğimden veya duyduğumdan değil aşağıda yazacaklarım. Tamamen bir rüyamı aktaracağım. genelde rüyalarım çıkar !!!
Dün gece , aksakallı bir genç( ! ) rüyama geldi ve bana '' bak sen alınterinle , yolsuzluk yapmadan, çalmadan, haram katmadan para kazandın. Amaaaa... yanlış yoldasın . Sen yarın git 2.19 ' dan Benjamin al ve koy kenara. Ben deyim 5 , sen de 15 gün sonra ben yine rüyana geleceğim. Sana sat diye söyleyeceğim. '' dedi. Şimdi ben ne yapayım bilemedim. Paracıklarım 10 mart vadeli bağlı.
Sabah kardeşlerime anlattım ve onlar gitmiş Benjamin almış. Allah sonlarını hayır etsin.

Dediğim gibi tamamen rüya, yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Her birey kendi kararını kendi verir. Kar' da zararda kişilerin kendi hanesine yazılır. Saygılar..

memet1
11-02-2014, 17:18
Değerli mevduatcı dostlar, Size bir ipicu ( rüyadır rüya ) daha...... Hiçbir şey bildiğimden veya duyduğumdan değil aşağıda yazacaklarım. Tamamen bir rüyamı aktaracağım. genelde rüyalarım çıkar !!!
Dün gece , aksakallı bir genç( ! ) rüyama geldi ve bana '' bak sen alınterinle , yolsuzluk yapmadan, çalmadan, haram katmadan para kazandın. Amaaaa... yanlış yoldasın . Sen yarın git 2.19 ' dan Benjamin al ve koy kenara. Ben deyim 5 , sen de 15 gün sonra ben yine rüyana geleceğim. Sana sat diye söyleyeceğim. '' dedi. Şimdi ben ne yapayım bilemedim. Paracıklarım 10 mart vadeli bağlı.
Sabah kardeşlerime anlattım ve onlar gitmiş Benjamin almış. Allah sonlarını hayır etsin.

Dediğim gibi tamamen rüya, yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Her birey kendi kararını kendi verir. Kar' da zararda kişilerin kendi hanesine yazılır. Saygılar..hafta sonu acil alan kimdi ortaya çıkıp bi konuşsun...geçmiş topicte idi...o ne diyosa o bence...

Empyrium
11-02-2014, 17:28
hafta sonu acil alan kimdi ortaya çıkıp bi konuşsun...geçmiş topicte idi...o ne diyosa o bence...

katılıyorum.. o esrarengiz arkadaş o hafta sonundan beri görülmedi forumda dimi? :)

ozim
11-02-2014, 17:32
Bugun mevduat dönüşüm vardı.
Sabah 2.19 ları görünce ben de bir an acaba dedim, sonra yoluma devam ettim.
Benjamin 2.30 lara da gidebilir 2.10 lara da. Kayba tahammülüm olmayan bir dönemdeyim.
Kârdan zarara katlanabilirim, ama anaparadan zarara değil.

parasabir
11-02-2014, 17:40
hafta sonu acil alan kimdi ortaya çıkıp bi konuşsun...geçmiş topicte idi...o ne diyosa o bence...
Sayın memet1, siz doktordunuz bildiğim kadarıyla , eğer aktif çalışıyorsanız halkla sürekli temas halinde olduğunuzdan , biraz da ''bence '' meraklı olduğunuz dan esas milletin kaynağı olan taban '' biatlı vatandaş '' ne konuşuyor duyarsınız sanırım. Ama ben işimi yaparım, bana ne tabanın ne konuştuğundan diyorsanız o başka. O zaman bazılarına göre 5 para etmez bilgileri de kaçırıyorsunuz demektir.
Yanlış anlamayın lütfen , sizinle konuşuyormuş gibi oldu . Şahsınızla alakası olmayıp, sadece genel düşüncemi yazdım. saygılar.

parasabir
11-02-2014, 17:45
AN itibari ile gösterge faiz 10.80 . Gözümüz aydın...

sunny00
11-02-2014, 17:56
Abd 6,5 issizlikle faiz artirimina baslayacak.yellen boyle dedi
Uzun vade dis dinamiklerle dolarin guclenecegi apacik ortada

sunny00
11-02-2014, 18:01
burgan:
32-91 gün 11.50
92 gün ve üzeri 12

Hangi subeden sordunuz acaba?

julia.luthor
11-02-2014, 18:03
Hangi subeden sordunuz acaba?
kadıköy hasanpaşa

bankac
11-02-2014, 18:20
ykb swap mevd %12,5 35 gün

yeni borsacı
11-02-2014, 18:50
Bazı max. oranlar:
Şekerbank: 11.75
Tbank: 11.75
Turkishbank: 11.25

Ayrıca ağırlıklı fonlama maliyetinin 7.25 civarında seyrettiği dönemde başını Odeanın çektiği bazı bankalar mevduata %10 öneriyordu..
Bugün itibariyle ağırlıklı fonlama %10u aşmaya başladı dolayısıyla geçmişe göre nereden baksanız min. %2.5 fark var..
Yakın zamanda bilanço sonrası dönem için (Nisan vade) %10+2.5= %12.5 önerileceğini öngörüyorum..

serkan1976
11-02-2014, 18:55
ykb swap mevd %12,5 35 gün
Peki siz niye yapi kredi'yi secmediniz.odea 12'den bagladiniz YadaOdea'da neden swap yapmadiniz. Yanlis anlamayin belki swap yapmak istememis olabilirsiniz.Duz mevduat olarak devam etmek istemis olabilirsiniz. Tsk.

sunny00
11-02-2014, 18:59
TEB
32-92 gün TL max. 10,75
USD VE Euro 2,5

sunny00
11-02-2014, 19:40
Enpara Faiz Değişikliği;
32 Gün 11,20
46 Gün 11,40
92 Gün 11,6

bankac
11-02-2014, 19:57
Peki siz niye yapi kredi'yi secmediniz.odea 12'den bagladiniz YadaOdea'da neden swap yapmadiniz. Yanlis anlamayin belki swap yapmak istememis olabilirsiniz.Duz mevduat olarak devam etmek istemis olabilirsiniz. Tsk.

%12 ile mevduat yaptım, en az 1 puan fark olmalıydı swap mevd için, transfer, sözleşme vb. uğraşmak istemedim.

fxxx
11-02-2014, 20:04
Rüya

Sizi zamkla yapışmış olduğunuz kanepeden kaldırıyor muydu ?

Ayakkabılarınız koyu gri miydi ?

Heval
11-02-2014, 20:05
Enpara Faiz Değişikliği;
32 Gün 11,20
46 Gün 11,40
92 Gün 11,6

Finansbank şubecilik bile Enpara da hızlı gidiyor...İşbankası gibi oldular ....Yakında Ziraat ile aynı oranı verirler :he:

ODEA senin gibi Banka lazım bize....EFT ,Hesap işletim gibi soygunu olmayan Faizi bol olan ,Müdürünün Telefonla arayıp hal hatır sorduğu bir bankayı foruma taşıyan arkadaşlara teşekkür etmek isterim....

sunny00
11-02-2014, 20:21
Favori bankalarım;
Odea-Burgan ve Enpara :he:
Burgan'dan da yatırım fonlarını tanıtmak amacıyla beni de aradılar- kısaca al demek için :kural:
Odea MT'si de çok ilgili

fxxx
11-02-2014, 20:22
Hafta sonu acil dolar alan kimdi

debianmr ' dı.

Geliyor ama konuşmuyor hiç. Dün geldi mesela.

Cengiz 40 gibi başarılı.

feveran99
11-02-2014, 20:35
debianmr ' dı.

Geliyor ama konuşmuyor hiç. Dün geldi mesela.

Cengiz 40 gibi başarılı.

He yaa bi cengiz40 vardi sabah aksam bi oyle bi boyle yapayim diyordu :)))))

serkan1976
11-02-2014, 20:43
%12 ile mevduat yaptım, en az 1 puan fark olmalıydı swap mevd için, transfer, sözleşme vb. uğraşmak istemedim.
Bende sizin gibi dusunuyorum.tsk . Peki odea'dan swap orani aldiniz mi

skywater
11-02-2014, 20:46
sevgili yoldaşlar rüya gibi günler yaşasak da birçoğumuz hazır değildik buna. Uzunda yakalandık. Hepimizi ya bizim zamana kadar düşerse korkusu sardı.

kızılyıldız
11-02-2014, 20:47

Dediğim gibi tamamen rüya, yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Her birey kendi kararını kendi verir. Kar' da zararda kişilerin kendi hanesine yazılır. Saygılar..

hadi bakalım 2 19 a düştü belki alısın yarın..

skywater
11-02-2014, 20:49
emin değilim ama bildiğim kadarıyla stopaj %10 bu durumda 1 puan fark otomatikman oluyor.

blue70
11-02-2014, 20:54
faizlerin hergün artması beni tedirgin etmeye başladı.200x deki gibi bir şeye doğru gidiyormusuz gibi...nakıt sıkıntısı o zaman kasımda olmuştu.sonra bum....uzun bağlamamakta fayda var bence...nakit kalmalı.cash is the king.Nakit kraldır.nokta....

feveran99
11-02-2014, 21:04
faizlerin hergün artması beni tedirgin etmeye başladı.200x deki gibi bir şeye doğru gidiyormusuz gibi...nakıt sıkıntısı o zaman kasımda olmuştu.sonra bum....uzun bağlamamakta fayda var bence...nakit kalmalı.cash is the king.Nakit kraldır.nokta....

Kisa gitmek elbette uygun gibi görünüyor ancak 32 gunde bir de banka arayip pazarlik etmek, eft ve hesap isletim ucreti pazarligi yapmak beni strese sokuyor; cunku yasadigim kasabada birkac (garanti is ziraat) banka var, pazarlik sansi az, geride de olsa oranlarda yine enpara iyi görünüyor. En yakin odea yaklasik 85 km uzaklikta. burgan hic yok. Bakalim, vade dolunca hesap kitap yapip gidip hesap actirabilirim gittigime degecekse odea dan:) 13 ve uzeri bulursam en az 6 aylik yaparim diye düşünüyorum...

santanamania
11-02-2014, 21:08
selam arkadaşlar... yüzde 50 nakitte gittiğimden şimdilik teb de takılmaya devam.. ancak 9 dan devam.. gecelik 9 üstü oran alan var mı? 60-65arası

asil olçun
11-02-2014, 21:21
Yapı kredi swapp bugün düşüktü 11.35 saat 15 itibariyle.

julia.luthor
11-02-2014, 21:46
selam arkadaşlar... yüzde 50 nakitte gittiğimden şimdilik teb de takılmaya devam.. ancak 9 dan devam.. gecelik 9 üstü oran alan var mı? 60-65arası
enpara: 9.25

memet1
11-02-2014, 22:04
Sayın memet1, siz doktordunuz bildiğim kadarıyla , eğer aktif çalışıyorsanız halkla sürekli temas halinde olduğunuzdan , biraz da ''bence '' meraklı olduğunuz dan esas milletin kaynağı olan taban '' biatlı vatandaş '' ne konuşuyor duyarsınız sanırım. Ama ben işimi yaparım, bana ne tabanın ne konuştuğundan diyorsanız o başka. O zaman bazılarına göre 5 para etmez bilgileri de kaçırıyorsunuz demektir.
Yanlış anlamayın lütfen , sizinle konuşuyormuş gibi oldu . Şahsınızla alakası olmayıp, sadece genel düşüncemi yazdım. saygılar.yoldaş...1.si evet aktif çalışıyorum,maraba olarak...2.si tapelerde görüldüğü üzere bizim millete a.....larını belleyeceğiz...diyolar,ama hala oy vereceğiz diyor güzide vatandaşlarımız...o nedenle yansın isterse...amk...paramızı kazanalım düşüncemdir...vatan millet dinimiz sakarya edebiyatına inanmıyorum...tüm partiler bence aynı...en günahsız,ilk taşı atsın desinler,inan hiçbirinin hakkı değil...hepsi çalmada 1 numara olur inan...

ozziem
11-02-2014, 22:14
enparaya rakip geliyor olabilir dostlar:

ABank'ın Enpara.com alternatifi dijital bankacılık platformu mutluparam.com çok yakında hizmete giriyor!

Öğrenebildiğimiz kadarıyla mutluparam.com ilk etapta 32 günlük vadeli hesaba %10,50 faiz verecek. %0'dan başlayan faizlerle kredi imkanı da sağlayacak mutluparam.com, tamamen ücretsiz olacak!

Mutluparam nedir?
Mutluparam.com'da hem paranız mutlu, hem siz!

Mevduatınız için %10,5'e varan faiz oranlarından yararlanın!

Dilerseniz %0'dan başlayan oranlarla birkaç dakikada kredi başvurunuz tamamlansın.

ÜRÜN VE HIZMET ÜCRETLERİ

Mutluparam.com'da hiçbir işlem için ücret ödemezsiniz. Siz bankacılık işlemlerinizi yapın, işlem ücretleri size kalsın.

Mutluparam nasıl çalışır?
mutluparam.com adresinden dilediğiniz gibi oturduğunuz yerden kredi veya vadeli hesap açma başvurusu yapabilirsiniz.

1) BAŞVURU
Başvurunuz hemen değerlendirilir.

2) KURYE + İMZA
Kuryemiz kapınıza gelip imzanızı alır.

3) KREDİNİZ CEPTE!

4) VADELİ HESABINIZ AÇILDI!
Krediniz veya vadeli hesabı açma işlemi siz yorulmadan tamamlanır.

Faizler enparadan değil 1.00; 0.50 bile az olması buranın ölü doğduğunu gösterir.
Enparadan 0.25 az olursa belki tercih eden olur. Ben yine de tercih etmem şahsen o ayrı, enpara pratik. Odeada halen 10.10 dan devam ediyor faizim bu arada, 17 gün kaldı. Umarım oranlar daha da çıkar bu süreçte. Odea enparadan 0.50 fazla vermesse affetmem enparaya geri dönerim.

ozziem
11-02-2014, 22:16

Yalnız adam faiz 4.70 felanken demişti ki yakında 9.00 lardayız, herkes alay etmişti:), ben dahil. Çok yakın bir zamanda 9.00 lar görüldü. O bile 11 leri atacak kadar kudret gösterememişti :), 11.00 lara geleceğiz ve 11.60 da kıırılacak umarız.

santanamania
11-02-2014, 22:28
enpara: 9.25

teşekkür ederim bi inceleyim..

Trade Shark
11-02-2014, 22:31
Faizler enparadan değil 1.00; 0.50 bile az olması buranın ölü doğduğunu gösterir.
Enparadan 0.25 az olursa belki tercih eden olur. Ben yine de tercih etmem şahsen o ayrı, enpara pratik. Odeada halen 10.10 dan devam ediyor faizim bu arada, 17 gün kaldı. Umarım oranlar daha da çıkar bu süreçte. Odea enparadan 0.50 fazla vermesse affetmem enparaya geri dönerim.

enpara her türlü döver.:):) 32 gün %11.20..tırmanışa devam

serkan1976
11-02-2014, 22:32
yoldaş...1.si evet aktif çalışıyorum,maraba olarak...2.si tapelerde görüldüğü üzere bizim millete a.....larını belleyeceğiz...diyolar,ama hala oy vereceğiz diyor güzide vatandaşlarımız...o nedenle yansın isterse...amk...paramızı kazanalım düşüncemdir...vatan millet dinimiz sakarya edebiyatına inanmıyorum...tüm partiler bence aynı...en günahsız,ilk taşı atsın desinler,inan hiçbirinin hakkı değil...hepsi çalmada 1 numara olur inan...

Sn memet1 bransinizi merak ettim dogrusu

ozziem
11-02-2014, 22:35
Bu arada şu faizlerin ve borsanın fiyatlamasında seçimler yok şu anda. Piyasa mevcut iktidar partisinin kazanacağına kesin gözle bakıyor.(Fikrimce az da olsa muhalefet partisinin İstanbul Ankarada'da kazanma şansı var, ama piyasa bu ihtimali olası görmüyor.) Gerçi seçimlerden önce 17 Mart taki FED toplantısı fiyatlanacak. Burada tahvil alımları bitirilirse ya da 10 milyar dolardan fazla azaltılırsa 11.60 ları kırıp farklı bir banda belki geçebilirirz.

santanamania
11-02-2014, 22:36
bankalar genelde 3 ayı geçti normal verdiği oranın 0,5-1 puan altında oran verirdi.. ancak son zamanlarda dikkatimi çeken uzun vadeli 6 ayda bile oranın 32günlüğün 0,50 puan yukarda olması...
bankalar bu oranları boşuna vermeyeceğini düşünüyorum..kendi görüşüm bankalar yaza doğru işlerin biraz daha kötüye gidecğini düşünüyor..

memet1
11-02-2014, 22:40
Sn memet1 bransinizi merak ettim dogrusubelden aşağısı...

memorex
11-02-2014, 22:41
Yalnız adam faiz 4.70 felanken demişti ki yakında 9.00 lardayız, herkes alay etmişti:), ben dahil. Çok yakın bir zamanda 9.00 lar görüldü. O bile 11 leri atacak kadar kudret gösterememişti :), 11.00 lara geleceğiz ve 11.60 da kıırılacak umarız.

şeyh uçmaz müritler uçurur :he: Cengiz faizlerde 4.70 i görecek kadar topikte kalamadı atıldı.Tanıştığı ekonomist her kimse onun üfürmeleriyle haftadan haftaya değişen uzun vadeli faiz ÖNGÖRÜLERİNDE bulundu.İşi bilen adam olsa ilk geldiği günlerde yana yakıla ne yapsam diye millete sorar mıydı ?Arkasından KARPAYCI bankaya takıldı batar mı korkusuna kapılıp okkalı bir zarar yazıp vadeyi bozdu çıktı.Sonra altıncı oldu, herkese 2 yıl elinizde tutun %20 kazanırsınız dedi ve bir hafta sonra altınlarını sattı.:kahkah: Konsomatrislerle ekonominin genel gidişatı konulu toplantılar düzenledi:cheers:,derin analizler yaptı:sarhos:.Veee tanıştığı bir ekonomist sayesinde bir anda ben ekonomiyi çözdüm artık havalarına girdi haftadan haftaya değişen muhteşem öngörülerini döktürdü:kural:.Keşke topikte kalsaydı da neşeli ekoescort,ekokonsomatrist ve viski muhabbetiyle bizleri bilgilendirip neşelendirseydi.:oley:

serkan1976
11-02-2014, 23:01
belden aşağısı...

yakisir size

Pscyokinesis
11-02-2014, 23:03
Ben buralardan mevduata yapacak olsam en uzun vadede yaparım çünkü mevduat artışı bono faizleri desteklemiyor

12 üzeri bir faiz şu ortamda çok iyi bence Daha gecen ayda çift haneli rakamlar yoktu şimdi durum ortada :yes:

barbaraa
11-02-2014, 23:15
Ben buralardan mevduata yapacak olsam en uzun vadede yaparım çünkü mevduat artışı bono faizleri desteklemiyor

12 üzeri bir faiz şu ortamda çok iyi bence Daha gecen ayda çift haneli rakamlar yoktu şimdi durum ortada :yes:

borsacı iyimserler gelmeye başladı :)

10 yıl borsayı unutun artık...bitti o dönem...

Pscyokinesis
11-02-2014, 23:20
borsacı iyimserler gelmeye başladı :)

10 yıl borsayı unutun artık...bitti o dönem...

Borsaya ne ilgisi var dediğimin bono faizleri 10 geçtiğinde 9 veriyorlardı şimdi de aynı düzeyde bonolar ama 12 veriyorlar .

Bizden 12 den aldığını devlete 10 dan vermek için mi rekabet ediyorlar :he:

barbaraa
11-02-2014, 23:27
Borsaya ne ilgisi var dediğimin bono faizleri 10 geçtiğinde 9 veriyorlardı şimdi de aynı düzeyde bonolar ama 12 veriyorlar .

10 veriyor coğu, 12yi zorlarsan alıyorsun...rekabet ortamı vermezse veren cıkıyor..

santanamania
11-02-2014, 23:40

bonolar 4,70kende en ölücüsü 7 veriyodu.. bunlara takılmayın...

santanamania
11-02-2014, 23:58
en para hesabı açtırdık gecelik 9,25 ten tebden yarın buraya geçicem.. 0,25 0,25 tir..
döviz düşüyor yakında dövizle beraber borsada düşüşünü devam ederse içeriden dışarıdan herkes tl faize geliyor demektir..
döviz düşünce borsa yükselicek algısı var.. bu arkadaşlar 2008 i yaşamamış anlaşılan.. benim görüşüm içeride bankaların büyüme hikayesi bitmiştir...
garanti ıkınsan 3 katrilyonu geçmiyo kar işte faizler sıfırda olsa halkı sömürebilcekleri kar rakamları bu.. 60 tane de masraf kalemi çıkarsan 5000 tane de yeni şube açsan fark etmez...
benim bekelntim döviz out borsa out altın tut mevduatı gecelik yakala!

ozziem
11-02-2014, 23:59

Normalda bonodan 1-1.5 puan yükseği veriyor iyi faizveren bankalar(En iyi pazarlık halinde)
Ama mesela faziler 10.80 e çıktı , buradan 1-1.5 puan yukarı fazileri hemen veremezlerdi. Şöle 2 hafta buralarda gezinip inmediği için mevduat faizleri 11.00 üstüne çıkabildi. Yani faziler buralarda kalamayıp hemen inseydi, 11.00 fazii göremezdik. 10u geçtiğinde 9 vermesinin sebebi işte budur. Hemen vermez, az bekler bankalar.
Aynı şekilde 4.7 lere düşünce 7.0 a kadar inmişlerdi, 4.7 lerde kalamadı faizler çıktı bunun için en para 7.0 dan inmedi.
Ama 1-2 hafta kalsaydı 4.7 lerde 6.0 lı faziler gelecekti.

chucky68
12-02-2014, 00:05

cengiz 40 dediğin kişi bır efsaneydi...recep ivedikti....bir halk kahramanıydı....ama bir hiç ugruna harcandı gitti garibim...değerini bilemediler....

santanamania
12-02-2014, 00:09
vakıf tüketici kredileri 1,3 konut kredileri 1,1...
geçen sene haziran gibi ihtiyacı olupta tüketici kredisi çekmeyenler,peşinatı olupta ev almayanlar gitsin buzdolabındaki en soğuk sudan bi bardak su içsin..

chucky68
12-02-2014, 00:15
sevgili yoldaşlar rüya gibi günler yaşasak da birçoğumuz hazır değildik buna. Uzunda yakalandık. Hepimizi ya bizim zamana kadar düşerse korkusu sardı.

bu gösterip vermemeye benzer....o bakımdan uzun bağlamak gerekir diyorum....ancak en iyi oranı bulmak şartıyla.....sahsen ben 10 mart vade dönüşümde %12.50 gibi bir oran bulursam bu oranı riske etmeyeceğim....bu alemde faizcinin düşmanı çoktur....her zaman su uyur faiz düşmanları uyumaz....hükümet düşman...uyumaz...borsacısı düşman..uyumaz...bankalar uyumaz...düşman...düşman oğlu düşman....bu kadar kaos bir ortamda bize bir yerden sonra kancayı takabilirler...garantisi yok...faiz dahada çıkacak %15 olacak diye beklemeninde ben kayıp oldugunu düşünüyorum....bugün karışık kebap varken yarın lahmacunada talim edebiliriz....güçlüyken gücünü hızlı değerlendiren yol alır...ben bu senaryoları yüksek faiz dönemlerinde çok gördüm....hızlada geri gelmiştir...gecicidir...tamam eskisi gibi çok düşmeyebilir...ancak bu oranlarıda çok uzun vade yedirmezler....umarım yanılırım....ama hep aynı olayı çok yasadım...

CHUCKY................................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR SENDİKASI

ozziem
12-02-2014, 00:27
http://s28.postimg.org/p8yh0qi8p/2yillik_Faiz.jpg (http://postimg.org/image/p8yh0qi8p/)

2 yıllık faiz grafiği resimdeki gibi.Daha 1 yıl bile geçmedi , 2013 Mayıs'a kadar kabus oldu yoldaşlar için.Grafik gerçekten ibretlik, bence bu oranlara şükür demeliyiz:)

sunny00
12-02-2014, 00:30
Martın ilk haftası vade dönüşlerim var.
belli bir miktarı uzun vade bağlamayı düşüneceğim.
%12 ve üzeri bulursak tabi

chucky68
12-02-2014, 00:31
http://s28.postimg.org/p8yh0qi8p/2yillik_Faiz.jpg (http://postimg.org/image/p8yh0qi8p/)

2 yıllık faiz grafiği resimdeki gibi.Daha 1 yıl bile geçmedi , 2013 Mayıs'a kadar kabus oldu yoldaşlar için.Grafik gerçekten ibretlik, bence bu oranlara şükür demeliyiz:)

şükür............

santanamania
12-02-2014, 00:46
şükür............

yunanistan ase endeksi gibi dönüyor.. o da 2008 6600 müş.. 471e düştükten sonra şu an 1100lerde...
fibo oranlarını hesaplamadım ama yükseliş gayet sağlıklı...sadece bi miktar yükseliş kanalının dışına çıkmış..kısa vadeli bir düzeltme içinde.. 9,5-10 bölgesinde destek bulup yukarı hareketini itkisel 5 dalgalık bir trendde devam ettirmesi beklenmeli... 11 i geçtiği an itkiseldir.. mevduat topiğine de teknik analiz yaptım ya..

chucky68
12-02-2014, 00:53
aktif bono gene şahlanmış...sitesinde kısa vade %14 üzeri oranları var....şeytan....git şeytan......uymam sana...:).....

arda27
12-02-2014, 00:59
aktif bono gene şahlanmış...sitesinde kısa vade %14 üzeri oranları var....şeytan....git şeytan......uymam sana...:).....

aynı şeytan mı bilemiyorum ama beni de dürtüyor , ama aynı gün sağımdaki odea ve solumdaki ykb melekleri beni üzmezse şeytana uymam :)

santanamania
12-02-2014, 01:01
aktif bonoda alt sınır 500000 olmalı doğru mudur?yoksa 100000bin miydi?

arda27
12-02-2014, 01:09
aktif bonoda alt sınır 500000 olmalı doğru mudur?yoksa 100000bin miydi?

http://www.aktifbank.com.tr/genel.aspx?498

doya doya incele kardeş

ertanizmirli
12-02-2014, 01:28
Yeni FED başkanı açıklama yaptı.. tahvil azaltma programina devam her ay 10 milyar azaltmaya devam.... sonuçları herkes kendince yorumlasın... bizde cari acık olduğunu da unutmayalım ...

skywater
12-02-2014, 02:34

la havle vela kuvveten getiriyi hesaplasana bi yoldaş
:halayci:

sunny00
12-02-2014, 08:51
la havle vela kuvveten getiriyi hesaplasana bi yoldaş
:halayci:

100bin tl'de 13,5 bono oranı 1 ayda 1065 TL getiri demek

romwar
12-02-2014, 10:10
http://www.borsagundem.com/haber/mevduat-faizleri-yuzde-13_e-cikabilir/572559

Amerikan Merkez Bankası Fed’in varlık alımlarını azaltma hareketi ve 17 Aralık operasyonuyla Türkiye’de piyasaların çalkalanmasının ardından iki hafta önce Merkez Bankası’nın politika faizlerini yükseltmesi sonrası gözler mevduat faizlerine çevrildi. Bu hamleyle bir anda “Paramı nasıl değerlendireyim?” sorusunda öne çıkan bir enstrüman olan ‘mevduat’ cephesinde 15 günlük sürede ciddi hareketlenme yaşandı.
Milliyet'in haberine göre, Mart ayında yapılacak seçim sürecine kadar dolar kurunun bu seviyelerde (2- 2.20 TL) gideceğini bekleyen bankalar, mevduatlarını artırmak için faiz yükseltmeye başladılar.

Geçen yıl % 6 idi

17 Aralık öncesinde yüzde 8 olan vadeli mevduat faizi, şimdilerde ortalama yüzde 10 seviyesine çıkmış durumda. Yüzde 10’lar sektördeki ortalama TL mevduat faizi. Temmuz 2013’te Merkez Bankası faiz koridorunda artışa gitmiş, o dönem bankaların ödediği mevduat faizi yüzde 6’dan yüzde 8-9 aralığına çıkmıştı.
Yüzde 10’luk ortalamaya göre bugün bankaya 50 bin TL’lik mevduat yatıran bir kişi 12 ayda (1 yıl) 4.660 TL faiz geliri elde ediyor. Aynı tutar için aylık olarak kazanılan faiz ise 349 lira. Altı ayda kazanılan para 2.305 lira.
Ancak kimi bankalar bu rakamın üzerinde, yüzde 11 ile 12 arasında değişen faizler de veriyorlar. Piyasada beklenen faiz oranı ise önümüzdeki günler için yüzde 13’e işaret ediyor.

Swap hesabı önerisi...

Bankalar bu dönemde para toplama amaçlı yüksek faiz verirken, farklı yollara başvuranlar da var. İçlerinde kamu bankası bulunan birkaç banka dövize yönelen tasarruf sahiplerini çekmek için “swap” hesaplarını öneriyor. Swap yapan bir müşteri TL olarak yatırdığı parasının bir kısmını vadeli de tutup bir kısmını dövizde tutarak hem faiz hem de kurdan gelir elde ediyor.

Bireysel kredide faiz yüzde 1.40

Piyasada mevduat faizleri artarken bireysel kredi faizleri de yüzde 1.09’dan yüzde 1.40’a yükseldi. Konut kredisi faizleri yüzde 0.92 - yüzde 98’den yüzde 1.05 - yüzde 1.15 seviyelerine geldi. Otomotiv sektöründeki krediler ise yüzde 1.20 düzeyinde bulunuyor. Öte yandan temmuz ayının sonrasında çift haneye çıkan ticari kredi faizleri yüzde 14’ler seviyesine kadar tırmandı.

850 milyar liralık vadeli mevduat

Döviz kurunun hareketlenmesinin Merkez Bankası’nın faiz artışı sonrası şimdilik noktalanmasıyla TL mevduatta artış olduğu gözleniyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) rakamlarına göre Aralık ayı sonunda 827.2 milyar lira olan vadeli mevduat bugün 849.3 milyar liraya yükseldi.
Faiz artışla birlikte vadeli mevduatta yaşanan artış vadesiz mevduatta düşüşe neden oldu. Yılsonunda 187.3 milyar lira olan vadesiz mevduat 171.3 milyar liraya düştü.

mgdv2001
12-02-2014, 10:10
100bin tl'de 13,5 bono oranı 1 ayda 1065 TL getiri demek

100.000 Tlye vermiyorlar en az 500.000 Tl ye veriyorlar ondan 500.000 Tl nin getirisini hesaplamak lazım

32 Gün için sanırım yukarıdaki hesap

13,5x0,9 = 12,15 Net / 365 x 32Gün = %1,0652 getiri x500.000 = 5326 Tl. aylık getiri

Şimdi birde 500.000 olan birinin swap yapabildiğini farzedelim 32 Günlük 12,50 orandan olsun en mütevazi
4.657 Tl. aylık getiri elde eder.

Aradaki fark : 669Tl. aylık x 11,4(365/32) = 7,630 Tl. yıllık fark olur kabaca.

Bu tutar için uykusuz kalınırmı kalınmazmı işte bütün mesele budur.

ertanizmirli
12-02-2014, 10:16
100.000 Tlye vermiyorlar en az 500.000 Tl ye veriyorlar ondan 500.000 Tl nin getirisini hesaplamak lazım

13,5x0,9 = 12,15 Net / 365 x 32Gün = %1,0652 getiri x500.000 = 5326 Tl. aylık getiri

Şimdi birde 500.000 olan birinin swap yapabildiğini farzedelim 32 Günlük 12,50 orandan olsun en mütevazi

SWAP te vergi yok mu? SWAP i net hesaplamışssınız

Dradis
12-02-2014, 10:24

Burada taktik zaten kısa süreli olmalı, 32 gün, o da tabii kaşınılıyorsa :)

bankac
12-02-2014, 10:33
Türkiye Cds:244

Ali Ağaoğlu

Dolar/TL'de 2.1920'i aşağı kırılacak olur ise 2.1640 ve ardından da 2.1450 seviyeleri var! bu seviyelerde bayağı "açık" kapanacaktır!

turboss
12-02-2014, 10:49
en para 32 gün 11.20 , 46 gün 11,40, 92 11,60, 181 11,75 artış olmuş. Genelde saat 11-12 de oranları güncelliyorlardı bugün ne olduysa sabah erkenden güncellemişler, tuttuk 50 günlüğü 11 den bağladık en para 11,25 di, madem arttırıcan oranı tam arttır, gıdım gıdım arttırıyor, en para geride kaldı diye yatırmadım bugün avantaja geçti..

mgdv2001
12-02-2014, 11:03
SWAP te vergi yok mu? SWAP i net hesaplamışssınız

swap oranında 12,5 x 0,85 = 10,625 Net/365 x 32 = %0,9315 getiri
Buda net 4657 Tl tutar yani hesap doğrudur
Saygılar

LVTHN
12-02-2014, 11:07
en para 32 gün 11.20 , 46 gün 11,40, 92 11,60, 181 11,75 artış olmuş. Genelde saat 11-12 de oranları güncelliyorlardı bugün ne olduysa sabah erkenden güncellemişler, tuttuk 50 günlüğü 11 den bağladık en para 11,25 di, madem arttırıcan oranı tam arttır, gıdım gıdım arttırıyor, en para geride kaldı diye yatırmadım bugün avantaja geçti..

Oranlar dün akşam üzeri güncellendi..ama evet maalesef ufak ufak artırıyorlar oranları.. son bir haftada 32 gün oranı sırayla 10,90 - 11,00 - 11,20

turboss
12-02-2014, 11:29
en parada zaten vade opsyonunu kısıyorlar, pazartesi açsam hesabı 46. gün cumaya denk geliyor, bazende haftasonuna denk geliyor vade sonu,cuma bitişte tahminime göre yeni vadede valörü pazartesiye atıyor 2 gün kayıp, atmasa bile başka bankaya götürsem haftasonu zarardayım, üstünede oranların hiç avantajı yok, 32 gün için aynı oran 46 için çok az bir fark, bu şartlarda ne avantajı kaldı ki bu sistemin..

garantmevduat
12-02-2014, 11:36

İyide swap için normal mevduattan bir farkı yok risk sıfır getirisi garanti diyorlar.
Riskin sıfır olduğu bir ortamda neden uykusuz kalsınlarki.

mo5
12-02-2014, 11:39
aktif bono icin uykusuz kalmayi kastetti sanirim.

yeni borsacı
12-02-2014, 11:48

Forumda bazı arkadaşlar karşı karşıya kalınan riskle ilgili gazete başlıklarını geçmiş gönderilerde yapıştırmışlardı ve yazanlar eğer doğruysa çok nahoş şeylerdi ,huzurlu bir uykunun değeri hiçbir paraya değişilmez diyorum..

Vadelisever
12-02-2014, 11:51
Oranlar dün akşam üzeri güncellendi..ama evet maalesef ufak ufak artırıyorlar oranları.. son bir haftada 32 gün oranı sırayla 10,90 - 11,00 - 11,20

Cuma günü TEB'deki paramın vadesi doluyor ve muhtemelen Enpara'ya geri döneceğim. Daha önce foruma sorduğumda 92 gün 11.50'den bağla yönündeydi genel görüş. Ama Enpara bugün yine oran yükseltmiş, 46 günü 11.40'a çıkarmışlar. 3 ay çok uzun geliyor bana vade için, 46 gün 11.40 daha iyi sanki. Vade sonu da tam seçime geliyor, 11.40'tan 46 candır. Enpara'da son dönemde bir silkinip kendine gelme durumları var, yetmez ama evet diyorum ben :)

pazarcışükrü51
12-02-2014, 11:57
Cuma günü TEB'deki paramın vadesi doluyor ve muhtemelen Enpara'ya geri döneceğim. Daha önce foruma sorduğumda 92 gün 11.50'den bağla yönündeydi genel görüş. Ama Enpara bugün yine oran yükseltmiş, 46 günü 11.40'a çıkarmışlar. 3 ay çok uzun geliyor bana vade için, 46 gün 11.40 daha iyi sanki. Vade sonu da tam seçime geliyor, 11.40'tan 46 candır. Enpara'da son dönemde bir silkinip kendine gelme durumları var, yetmez ama evet diyorum ben :)

TEB şu an kaç veriyor sorabildiniz mi?

pronto
12-02-2014, 12:00
Bence Enpara daki artış hala kifayetsiz.
Odea'nın %12 leri zorladıgı bir ortamda 11.20 den bağlamak mantıklı durmuyor.
En azından kafa kafaya gelirlerse Enpara'yı düşünebilirim.Sonuçta hala şubesiz bankacılık yapmıyorlar mı?

memorex
12-02-2014, 12:00
http://www.finanstrend.com/haber/134335/dow-jones-endeksi-nde-urkutucu-1929-benzerligi-suruyor#.UvsrSJ8L3Fc.twitter
bu benzerlik sürerse vay anam vay....

virtue
12-02-2014, 12:31

Yerel seçimlerde iktidar kaybederse, Bank Asyanın rövanşı olabilir mi diye düşünüyorum? Bu iş adamları Asyadaki gibi ellerini cebe atıp aktifbanka destek verirler mi? Ben olsam aktifbanktan bono almak yerine hisse almayı tercih ederim.

hurricane54140
12-02-2014, 12:33
GÜNCEL ORANLAR

Odea: 12% üst limit 1M 35 gün
11.90% limitsiz 56 gün
11.70% limitsiz 35 gün
Burgan: 12% yeni müşteri 92 gün
11.50% yeni müşteri 35 gün
11.50% eski müşteri 92 gün
11.25% eski müşteri 35 gün
Abank: 11.30% 35 gün

hurricane54140
12-02-2014, 12:43
SWAP ORANLARI

Odea: 12.50% 17 Mart alt limit 500K

r.lucas
12-02-2014, 12:54
dün ilginçtirki sanki sözleşmişlercesine hsbc ,Denizbank , teb ve ıng den aradılar krediniz hazır 10,000-30,000 arası rakamlarda diye .ekonomi küçülüyorda para satma derdinleder mi acaba bilemedim çünkü aramazdılar hiç

hurricane54140
12-02-2014, 13:06
GÜNCEL ORANLAR

Fiba: 11.25% 35 gün

hurricane54140
12-02-2014, 13:36
SWAP ORANLARI

Yapıkredi: 12.50% 26 Mart

sarifirtina
12-02-2014, 13:53
Hurricane54140 paylaştığınız oranlar için teşekkürler elinize sağlık....

arda27
12-02-2014, 14:10
SWAP ORANLARI

Yapıkredi: 12.50% 26 Mart

şube ismi verebilir misiniz , ne kadar oran için

pronto
12-02-2014, 14:34
Burganbanktan gelen mail...

TL
32-91 gün %11,50
92-400 gün %12

YP
32-91 gün %3,25
92-400 gün %3,50

fcsteo7
12-02-2014, 14:44
Vade sonu haftasonuna denk gelirse, pazartesiye atar. ama 2 gün kayıp olmaz. 32 günlük değil 34 günlük faiz alırsınız.

en parada zaten vade opsyonunu kısıyorlar, pazartesi açsam hesabı 46. gün cumaya denk geliyor, bazende haftasonuna denk geliyor vade sonu,cuma bitişte tahminime göre yeni vadede valörü pazartesiye atıyor 2 gün kayıp, atmasa bile başka bankaya götürsem haftasonu zarardayım, üstünede oranların hiç avantajı yok, 32 gün için aynı oran 46 için çok az bir fark, bu şartlarda ne avantajı kaldı ki bu sistemin..

ozziem
12-02-2014, 14:46
Vade sonu haftasonuna denk gelirse, pazartesiye atar. ama 2 gün kayıp olmaz. 32 günlük değil 34 günlük faiz alırsınız.

Aynen doğru, nasıl 2 günlük faizi kısar şeklinde mantık çıkarılmış anlamadım.

ozziem
12-02-2014, 14:47
http://www.borsagundem.com/haber/gosterge-tahvil-faizi-yatay-basladi/572653

Yellen konuşması güzel oldu.
Yazıda aşağıdaki önemli nokatalar var:
"Öte yandan ABD Temsilciler Meclisi'nin, yönetimin borçlanma yetkisini 15 Mart 2015’e kadar koşulsuz olarak artırmasının ABD ekonomisinde belirsizlikleri ortadan kaldırdığını belirten analistler, gelecek dönemde ABD 10 yıl vadeli tahvil getirisinin yüzde 2,74 seviyelerinin üzerinde seyretmesi durumunda yurt içinde gösterge tahvil getirisinin yüzde 11 seviyelerinin üzerine hareket edebileceğini öngörüyor.
"

aviator
12-02-2014, 15:35
Merhaba,
Gecelik gidenler için bir bilgi vereyim arkadaşlar. Vob ile ilgilenenler bilir hesabınıza teminat yatırdığınızda oradaki meblağ boşta durmaz. Vob yönetimi toplanan tüm meblayı piyasadaki en iyi şartları gözeterek repo yapar. Bu repo oranı bankaların verdiği repo oranından çok daha yüksek oluyor. Bu oran o günün şartlarına göre değişiklik gösterebiliyor teknik olarak nasıl işliyor tam bilmiyorum ama gözlemim gecelik için en iyi oran orada oluyor. örnek olarak son 2 günü vereyim size: 2 gün önce enpara günlükte 9.25 gecelikte bekliyen meblam net 7.97 lira getirmişti (37.000 civarı bir meblağ). dün aynı rakamı vob hesabıma teminat olarak yatırdım bugün baktım net 10.01 lira repodan getirisi olmuş. Tam oranı ne bilmiyorum fakat 9.25 oranına göre yaklaşık %25 daha fazla getirisi olmuş. Bu getiriyi almak için vob da hiçbir işlem yapmanıza gerek yok yanlış anlaşılma olmasın Vob tehlikeli biryer kimseye öneremem benimde işlem yaptığım yok yıllardır önceden açtırdığım hesabım vardı sadece.

oktay G
12-02-2014, 15:39
enpara hala candır benim için 11.40 dan bagladım dün, aşkımız bitmişti,yeniden başladı :)

mgdv2001
12-02-2014, 15:46
Merhaba,
Gecelik gidenler için bir bilgi vereyim arkadaşlar. Vob ile ilgilenenler bilir hesabınıza teminat yatırdığınızda oradaki meblağ boşta durmaz. Vob yönetimi toplanan tüm meblayı piyasadaki en iyi şartları gözeterek repo yapar. Bu repo oranı bankaların verdiği repo oranından çok daha yüksek oluyor. Bu oran o günün şartlarına göre değişiklik gösterebiliyor teknik olarak nasıl işliyor tam bilmiyorum ama gözlemim gecelik için en iyi oran orada oluyor. örnek olarak son 2 günü vereyim size: 2 gün önce enpara günlükte 9.25 gecelikte bekliyen meblam net 7.97 lira getirmişti (37.000 civarı bir meblağ). dün aynı rakamı vob hesabıma teminat olarak yatırdım bugün baktım net 10.01 lira repodan getirisi olmuş. Tam oranı ne bilmiyorum fakat 9.25 oranına göre yaklaşık %25 daha fazla getirisi olmuş. Bu getiriyi almak için vob da hiçbir işlem yapmanıza gerek yok yanlış anlaşılma olmasın Vob tehlikeli biryer kimseye öneremem benimde işlem yaptığım yok yıllardır önceden açtırdığım hesabım vardı sadece.

Vob hesabınıza gecelik %10 faiz işlemektedir.
Şu anda MB.para piyasası Gecelik işlemlerde taban limit budur.

Örneğin teb marifetli hesabınız yoksa tanışma olarak gecelik 10,50 verir 30 günlüğüne

oguzozi
12-02-2014, 15:58
Mevduat faizi yüzde 13’e çıkabilir
http://www.bigpara.com/haber-detay/gundem/mevduat-faizi-yuzde-13e-cikabilir/910648/

aviator
12-02-2014, 16:09
Vob hesabınıza gecelik %10 faiz işlemektedir.
Şu anda MB.para piyasası Gecelik işlemlerde taban limit budur.

Örneğin teb marifetli hesabınız yoksa tanışma olarak gecelik 10,50 verir 30 günlüğüne

Abi Merhaba,
Rakamları verdim yukarda tam nasıl hesaplanıyor formülü bilmiyorum fakat verdiğim rakamlar net internetten kontrol edip öyle yazdım. Yani oran dün için 10 dan daha yüksek olması lazım, yada enpra 9.25 veriyorum diye bizi yiyor ki böyle birşey olamaz. Tam hesaplamayı bilen varsa oranı bulabiliriz 37.037 liraya net 10.01 lira vermiş dün için.

blue70
12-02-2014, 16:30
http://www.bigpara.com/haber-detay/gundem/mevduat-faizi-yuzde-13e-cikabilir/910648/
ENPARANIN faizine bakın uzun vadeye çok veriyor.Neden...!!!uzun vadede artış olacak dikkat!!!!
bu sene faizler zor düşer...ben olsam aylık yaparım.her ay artarsa kara geçeriz....

mgdv2001
12-02-2014, 16:31
Abi Merhaba,
Rakamları verdim yukarda tam nasıl hesaplanıyor formülü bilmiyorum fakat verdiğim rakamlar net internetten kontrol edip öyle yazdım. Yani oran dün için 10 dan daha yüksek olması lazım, yada enpra 9.25 veriyorum diye bizi yiyor ki böyle birşey olamaz. Tam hesaplamayı bilen varsa oranı bulabiliriz 37.037 liraya net 10.01 lira vermiş dün için.

11,60 Brüte gelir gecelik oran baya yüksek.
komisyon iadesi falan olmasın arada kontrol ediniz.
Bunu VOB başlığı altındaki arkadaşlara sorarsanız VOB da teminatı olan başka arkaşalar ile karşılaştırabilirsiniz.

feveran99
12-02-2014, 16:32
Abi Merhaba,

% 11.60 gecelik...

(Anapara*faiz oranı*0,85)/36500 = Faiz

(37037*x*0,85)/36500 = 10,01 ise;

x= 11.60

hurricane54140
12-02-2014, 16:54
şube ismi verebilir misiniz , ne kadar oran için

ankara merkez şb, özel bankacılık

turboss
12-02-2014, 17:05

İş günlerinde saat 17:00'ye kadar açılan vadeli hesaplar aynı gün faiz kazandırmaya başlar.

Yeni açılan bir vadeli mevduat hesabının vade başlangıç tarihi, işlemin yapılma saatine göre farklılık gösterebilir. Vadenin son gününün bir tatil gününe denk gelmesi durumunda vade bitiş tarihi bir sonraki iş gününe ertelenir. Hesap açılış onay adımında ve hesap detayları ekranında vade başlangıç ve bitiş tarihleri açıkça belirtilir.

Denedim bir sonraki iş gününe atıyor vadeyi uzatıyor, sorun yokmuş :)

memorex
12-02-2014, 17:35
Vakıfbank Özel bankacılık şubesi SWAPLI mevduat oranları
500.000-5.000.000 tl arası
35 gün 12.00
46 gün 12.50
60 gün 12.90
5.000.000 tl üstü olursa yukarıdaki oranlara +0.50 ile +0.60 ilave verebiliyorlarmış.
Eft için ücret almayacaklarını yazılı olarak taahhüt edebiliyorlarmış.

serkan1976
12-02-2014, 17:52
Vakıfbank Özel bankacılık SWAPLI mevduat oranları
500.000-5.000.000 tl arası
35 gün 12.00
46 gün 12.50
60 gün 12.90
5.000.000 tl üstü olursa yukarıdaki oranlara +0.50 ile +0.60 ilave verebiliyorlarmış.
Eft için ücret almayacaklarını yazılı olarak taahhüt edebiliyorlarmış.
Sn memorex normal vakifbank'tan yapiliyor mu? Hangi sube sizinki

blue70
12-02-2014, 17:59
iş bankası swap oranı alan oldumu?

memorex
12-02-2014, 18:05

özel bankacılık şubesi

Empyrium
12-02-2014, 18:31

Faizde %13 yakalanırsa, yıllık bağlanır mı sizce?

twilight1517
12-02-2014, 18:37

dostum yine de sen bilirsin benim de param var ve 32 gunden fazla baglamak bence intihardir....fed parayi bitirecek bu artik net...bedava para donemi bitti...fed yakinda faizi de artiracak....bankalar bizim paralara gebe arkadaslar...bu %13 haberi bile insanlari heyecanlandirdi...milleti uzun vadeye baglayip belkide ilerde % 15 16 17 18 19 20 gibi faizlerden mahrum etmek...ben boyle dusunuyorum...tabiki de para sizin karar sizin

kaleci
12-02-2014, 18:41
11,60 Brüte gelir gecelik oran baya yüksek.
komisyon iadesi falan olmasın arada kontrol ediniz.
Bunu VOB başlığı altındaki arkadaşlara sorarsanız VOB da teminatı olan başka arkaşalar ile karşılaştırabilirsiniz.
Vob nema stopaj kesintisi adı altında gelir vergisini vadesiz hesaptan kesmesi gerekiyor.Eğer yok ise vadesize para düstüğünde hepsini birden alır:super:

Empyrium
12-02-2014, 18:41
dostum yine de sen bilirsin benim de param var ve 32 gunden fazla baglamak bence intihardir....fed parayi bitirecek bu artik net...bedava para donemi bitti...fed yakinda faizi de artiracak....bankalar bizim paralara gebe arkadaslar...bu %13 haberi bile insanlari heyecanlandirdi...milleti uzun vadeye baglayip belkide ilerde % 15 16 17 18 19 20 gibi faizlerden mahrum etmek...ben boyle dusunuyorum...tabiki de para sizin karar sizin

Doğru söylüyorsunuz aslında 32 günden şaşmamak en iyisi gibi.

oktay G
12-02-2014, 18:48

seçime kadar baglanmaz bence,dahada yükselir riskler artarsa...

blueberry
12-02-2014, 18:53
vakıf hoşgeldin 11.25

yeni borsacı
12-02-2014, 19:13
iş bankası swap oranı alan oldumu?

İş Bankasında en optimum swap oranları 45 gün civarına çıkıyor.
Oran 12.50..

aviator
12-02-2014, 19:25
Vob nema stopaj kesintisi adı altında gelir vergisini vadesiz hesaptan kesmesi gerekiyor.Eğer yok ise vadesize para düstüğünde hepsini birden alır:super:

Evet akşam vadesiz hesaptan 1.54 kesmişler. demekki oran Mgdv2001 arkadaşın dediği gibi 10.00 civarı. 11.60 değilmiş. Ama yinede büyük miktarla gecelik gidecekler için 10 oranı limitsiz kullanılabilir. enpara, marifetli (tanışma harici) vs den daha iyi yinede. Finansonline cep uygulaması var orada imkb repo oranınıda gösteriyor şuan 10.47 gösteriyor.
Saygılar..

santanamania
12-02-2014, 19:48
forum ralli modunda yılların dizginlenmişliği var..

shorts
12-02-2014, 20:08
denizbank özel şb. MT aradı.. hayret ettim aylardır çok cool'lardı. 11.50 veriyorlarmış TL düz mevduata.

yeni borsacı
12-02-2014, 20:17
denizbank özel şb. MT aradı.. hayret ettim aylardır çok cool'lardı. 11.50 veriyorlarmış TL düz mevduata.
Ha şöyle hizaya gel deseydiniz :he:

skywater
12-02-2014, 20:38
kendimi cennet bahçesinde demir bir kafeste hissediyorum alt tarafı 70 gün bağladım. Uzunculara ibret olsun. kaldı 47. 2160 ayakta

sunny00
12-02-2014, 20:42
kendimi cennet bahçesinde demir bir kafeste hissediyorum alt tarafı 70 gün bağladım. Uzunculara ibret olsun. kaldı 47. 2160 ayakta

bende odea'da bağlamıştım 55 gün %10,25'Ken şimdi gün sayıyorum bitsin vade diye

oktay G
12-02-2014, 20:54
zamanında çok dedim yoldaşlar uzun baglamayın diye :(

twilight1517
12-02-2014, 21:01
kaldi 17 gun....12 yi gecelim artik :oley:

Ms-DoS
12-02-2014, 21:05
Bir hesaplama yaptım

32 gün 11.2 faiz
32 gün 11.5 faiz
32 gün 11.8 faiz
32 gün 12 faiz
32 gün 12.2 faiz
22 gün 12.5 faiz

182 gün 11.75

32 gün mü devam etsek yoksa direk %12 stopaj avantajlı 182 mü girsem diye yukarıda belirtiğim gibi faizler yükselse bile 182 günden elde edeceğim gelir 80 tl daha fazla.....
Daha vademin dolmasına var şimdiden düşünüyorum uzun vade mi kısa mı.....Uzun daha avantajlı sanki...

feveran99
12-02-2014, 21:35
Su anda ki en buyuk soru işareti galiba bu:) kisa mi uzun mu?

Diyorum ki bununla ilgili bir piyes yazayım ben, arkadaslarla biraraya gelelim, tanisalim, sahneye koyalim:) basrollerde chucky (basci), dudu (babacan) ......................

................

: ))))) baya guldum yaa

Sent from my GT-I8552 using hisse.net mobile app

manotto
12-02-2014, 21:40

Bankalardaki vadesizdeki 171 milyar Tl nin sahibi kim? Bu para 1 haftasonu bos yatacagina bana calissaya ;)

LVTHN
12-02-2014, 22:16
Bankalardaki vadesizdeki 171 milyar Tl nin sahibi kim? Bu para 1 haftasonu bos yatacagina bana calissaya ;)

Bankalar malı buradan götürüyor zaten.. bir çok bankanın 2-3 otomatik fatura ödeme talimatına karşılık hesap işletim ücreti almamasının sebebi de bu :)

julia.luthor
12-02-2014, 22:20
Burgan mail atmış:
32-400 gün arası %12.
Döviz %3.5.
Şahsen çalışmayı sevdiğim bankaydı.
Keşke daha önce rekabetçi oranlar verselerdi.
Saygılar.

ertanizmirli
12-02-2014, 22:22
Y.kredi den başka SWAP alt limit koymayan başka banka var mı ?

julia.luthor
12-02-2014, 22:27
Y.kredi den başka SWAP alt limit koymayan başka banka var mı ?
duruma göre burgan...

LVTHN
12-02-2014, 22:30
12'ler telafuz edilmeye başlandı son 3-4 gündür :)

Turbey35
12-02-2014, 22:32

Evet yapılabiliyor. Ancak daha önce hiç yapmamışlar ise hazine v.s bir yerleri arayıp işi müşterek olarak yapıyorlar. Sözleşmenizi şubede imzalıyorsunuz ve Döviz Mevduat hesap cüzdanınızı yine şubeden alıyorsunuz.

ertanizmirli
12-02-2014, 22:41
Evet yapılabiliyor. Ancak daha önce hiç yapmamışlar ise hazine v.s bir yerleri arayıp işi müşterek olarak yapıyorlar. Sözleşmenizi şubede imzalıyorsunuz ve Döviz Mevduat hesap cüzdanınızı yine şubeden alıyorsunuz.

vakif ta limit var mı ne kadar,?

serkan1976
12-02-2014, 22:51

Sn Turbey siz yapmistiniz diye hatirliyorum. Heralde aralarinda oran farketmiyordur.bide limit var mi acaba.peki vade sonunda ne kadar alacaginizi soyluyorlar mi

sunny00
12-02-2014, 23:17
Burgan MT aradığında sordum tüm şubeler TL %12 olmuş

Tekstilbank TL'Ye 11,25 veriyor

chucky68
13-02-2014, 00:14
saat 12.30 itibariyle yapı kredi özel bankacılık swap oranları

35 gün %12
61 gün %12.10
90 gün %12.20
180 gün %12.30
365 gün %12.45

oranlar bana düşük geldi...gerçi an ve dakika değişebiliyormuş..belkide akşam üzeri daha değişkende olabilir..ancak bu aralar yapı kredide oranlar hafiften düşmeye başladı...geçen hafta gene öğlen üzeri sorduğumda 35 güne %12.90 çekmişlerdi...şimdi %12

yeni paraya 32 güne düz mevduata %10.75 veriyorlar...

ozim
13-02-2014, 00:15
İş Bankasında en optimum swap oranları 45 gün civarına çıkıyor.
Oran 12.50..

İş bankasından swap işlemi yapan oldu mu?
Alt limit kac para?

chucky68
13-02-2014, 00:21
finans bank cazip maaşlı aylık ödemeli mevduat...........bagdat caddesi çifte havuzlar şubesi

mevduat karşılığı faiz oranı stopaj avantajıyla birlikte brüt %11.86

örnek fiyatlama.....ana para 548.000 tl....vade 366 gün....aylık ödemesi her ay için 4610 tl...toplam getiri 55.390 tl..

not= her ay alınan aylık faizleride vadelide değerlendirdiğinizde bu oran normalde size %12.25 civarı bir faize denk gelir...toplam getiri dahada artar...

CHUCKY............................SON BEBEK

skywater
13-02-2014, 00:24

35 gün %12
61 gün %12.10
90 gün %12.20
180 gün %12.30
365 gün %12.45

oranlar bana düşük geldi...gerçi an ve dakika değişebiliyormuş..belkide akşam üzeri daha değişkende olabilir..ancak bu aralar yapı kredide oranlar hafiften düşmeye başladı...geçen hafta gene öğlen üzeri sorduğumda 35 güne %12.90 çekmişlerdi...şimdi %12

Sevgili yoldaşım Burgan'da 12 olduğuna göre sen yine Burgan'da kaldın görünüyor.:he:

chucky68
13-02-2014, 00:29
Sevgili yoldaşım Burgan'da 12 olduğuna göre sen yine Burgan'da kaldın görünüyor.:he:

vade günü geldiğinde herkese mavi boncuk dağıtacağım....mavi boncuk kimdeyse benim gönlüm ondadır...

serkan1976
13-02-2014, 00:33

35 gün %12
61 gün %12.10
90 gün %12.20
180 gün %12.30
365 gün %12.45

Sn chucky yoldas odeabank duz mevduat 12 zaten eger vade donusude ayni olursa Yapikredi ozelligini yitirir ama vakif 60 gune 12.90 vermis bugun swap

chucky68
13-02-2014, 00:36
ben bu yıl içinde aktif bank dışında normal bankalardan %14 üzeri bir faiz göreceğimizi hiç sanmıyorum....beklentisi olan varsada saygı duyarım...dolarda düşüşe geçti...yataya geçerse faizlerde yukseliş durur...ben kaçanı kovalarım...1 puan fazla gelecek diye günü riske etmem...o bakımdan yıllık brüt aylık ödemeli %13 gibi bir faiz görürsem helallaşırım....benim yaşam tarzıma çok uygun bir getiri olur...

chucky68
13-02-2014, 00:37
Sn chucky yoldas odeabank duz mevduat 12 zaten eger vade donusude ayni olursa Yapikredi ozelligini yitirir ama vakif 60 gune 12.90 vermis bugun swap

swap mevduat ile düz mevduat arasında en az 1 puan fark yoksa kıymeti yok....vakıfbank pek güvenilir gelmiyor..bugün %12.90 der...ertesi gün %11.50 der....rekabetçi bir banka değil....devlet bankası....sağı solu belli olmaz..

chucky68
13-02-2014, 00:40
dun yazdımmı hatırlayamadım....burgan swap için 45 güne %12.30 verdik demişti...gene yazmış olayım

serkan1976
13-02-2014, 00:49
swap mevduat ile düz mevduat arasında en az 1 puan fark yoksa kıymeti yok....vakıfbank pek güvenilir gelmiyor..bugün %12.90 der...ertesi gün %11.50 der....rekabetçi bir banka değil....devlet bankası....sağı solu belli olmaz..
Ayni sey yapikredi icinde gecerli bence

serkan1976
13-02-2014, 00:53
Burgan duz mevduata mesela 12 verdi swap olarak 13 derse mi yapicaksiniz swapi

chucky68
13-02-2014, 00:53
Ayni sey yapikredi icinde gecerli bence

adı banka olan herşey için geçerli....ayırım yok.....

chucky68
13-02-2014, 00:56
Burgan duz mevduata mesela 12 verdi swap olarak 13 derse mi yapicaksiniz swapi

direk yaparım....vade için 35 gün uygundur...yok birde yarın öbür gün yıllık içinde bir güzellik düşünürse bunuda hesabını çeşitli senaryolarla yaparım....artı eksi kaybını kazancını formüllerle hesaplarım...aklıma yatarsa bağlarım....ben yıllıkta olabilecek faiz artışına bağlı 3-5 bin tl kayıba bakmam....garantili o anki sağlam faizi yakalarsam ona bakarım....sonraki faiz artış riski meçhuldur...temennidir...beklentidir.....ama garantisi yoktur.... faiz çok artmayabilirde....beklediğine değmez...

sunny00
13-02-2014, 00:58
bu sinekten yağ çıkarma işi :he:

texmo
13-02-2014, 01:00
yavaş yavaş yol ayrımına geliyoruz,chucky dediği gibi 12.90 gibi normal vadeli bir oran yakalanırsa ,sağlam bir bankadan yıllık ,aylık faiz ödemeli bağlanmalı bence.swap olayı yıllık oluyormu? 1 yıl sonunda vadedettikleri oranı verirlermi bilmiyorum.

chucky68
13-02-2014, 01:06
yavaş yavaş yol ayrımına geliyoruz,chucky dediği gibi 12.90 gibi normal vadeli bir oran yakalanırsa ,sağlam bir bankadan yıllık ,aylık faiz ödemeli bağlanmalı bence.swap olayı yıllık oluyormu? 1 yıl sonunda vadedettikleri oranı verirlermi bilmiyorum.

swap mevduatı her türlü vadeye yapabilirsin....getirisi garanti....ancak oran önemli...dediğim gibi normal mevduata göre en az 1 puan hatta daha yukarı bir fark olmalı....uzun vade için bu gerekli....kısa vadeler için şart değil...yarım puan bile fazia olsa bağlanabilir....ancak şunu unutmayalım.....dolarda hareket bitince yani oynaklık durunca swap faizleride düşük geliyor....doların hareketli oldugu bir an yakalanırsa vede şansa vademizin bitişi o ana denk düşerse yüksek swap faizleri çıkabilir...o zamanlar takip edilmelidir....şu an gelecek faizler düşük gelecektir.....dolardan dolayı...

CHUCKY..................

serkan1976
13-02-2014, 01:07
direk yaparım....vade için 35 gün uygundur...yok birde yarın öbür gün yıllık içinde bir güzellik düşünürse bunuda hesabını çeşitli senaryolarla yaparım....artı eksi kaybını kazancını formüllerle hesaplarım...aklıma yatarsa bağlarım....ben yıllıkta olabilecek faiz artışına bağlı 3-5 bin tl kayıba bakmam....garantili o anki sağlam faizi yakalarsam ona bakarım....sonraki faiz artış riski meçhuldur...temennidir...beklentidir.....ama garantisi yoktur.... faiz çok artmayabilirde....beklediğine değmez...

Siz demin 1 puan fark olmasi lazim dediniz ya onu soyluyorum yani 12 duz mevduat swap 13 olursa mi yaparim diyosunuz. 12.50 olursa degmez mi

chucky68
13-02-2014, 01:11

uzun vadede 13 altı takip edilmelidir....%12.90 bulunduğunda olmak yada olmamak denmelidir...geçmişın acı faiz günleri gözler önünden geçilmelidir.....balık hafızalı olunmamalıdır......bunun vergi avantajı size %13.40 faize denk gelir....bağlanırmı bağlanmazmı.....göreceli.....herkesin yatırım anlayışına göre değişir....ben bağlarım....ama başkası bağlamaz....kişinin ne istediğine beklentisine bağlı..... mesala ucak istiyorsa belki faizler dahada artabilir diyerek bir riske girebilir.....yok eğer otomobil bana yeter diyorsa o kişide ayaklarını yerden kurtarır......

CHUCKY...............YESİL PARKALI BEBEK

texmo
13-02-2014, 01:14
swap mevduatı her türlü vadeye yapabilirsin....getirisi garanti....ancak oran önemli...dediğim gibi normal mevduata göre en az 1 puan hatta daha yukarı bir fark olmalı....uzun vade için bu gerekli....kısa vadeler için şart değil...yarım puan bile fazia olsa bağlanabilir....ancak şunu unutmayalım.....dolarda hareket bitince yani oynaklık durunca swap faizleride düşük geliyor....doların hareketli oldugu bir an yakalanırsa vede şansa vademizin bitişi o ana denk düşerse yüksek swap faizleri çıkabilir...o zamanlar takip edilmelidir....şu an gelecek faizler düşük gelecektir.....dolardan dolayı...

CHUCKY..................

siyasette bir gelişme olmadan usd de hareket gözükmüyor secime kadar,fed in tahvil hareketleri asagı yukarı satın alındı.tahminim secimleride mevcut hukumet kazanacak,bu durumda faizler hızlı düşer.bir sekilde secime kadar iyi oran yakalarsam bağlayacağım.1 aydır işe güce bakamaz oldum:))

memorex
13-02-2014, 01:14
bugün YKB özel bankacılık ile görüştüm geçen haftaki %13 üzeri oranlar yok.Uyguladıkları max. oran swaplı da aylık %12.50 ve de tavan olarak belirledikleri oranı müşteri bazında değiştirmiyorlarmış.Geçen hafta bağlayan arkadaşlar çok şanslı:bravo:.Oranı bir miktar daha artırmalarının tek yolu taze para girişi imiş.Ve anlaşmaya bağlı olarak eft ve hesap işletim ücreti SIFIR olarak uygulanabiliyor.Fakat İş bankası bile %12.50 swaplı da verdiğine göre küçüklerin bir farkı olmalı yoksa ne anlamı kalır.Sanki oranlar da kartelleşme kokusu var hiç hoşuma gitmedi.:hayır:İtfa öncesi önümüzdeki hafta ikinci el tahvil oranları yukarı atmaya başlar.Vadeyi max. 60 gün ile sınırlıyorum bakalım ne oranlar nasip olacak.:düsün:

chucky68
13-02-2014, 01:15
Siz demin 1 puan fark olmasi lazim dediniz ya onu soyluyorum yani 12 duz mevduat swap 13 olursa mi yaparim diyosunuz. 12.50 olursa degmez mi

ben aylık swap için yarım puan bile fark olsa yaparım diyorum.....ancak uzun vadede yapmam....yüksek puan farkı ararım diyorum....bir kere yapacağım işi sağlam yaparım diyorum...değsin istiyorum...bir örnek.....nomal mevduata 180 güne %12 verilse....swap mevduata 180 güne %12.50 verilse yapmam diyorum....

Turbey35
13-02-2014, 01:20
Sn Turbey siz yapmistiniz diye hatirliyorum. Heralde aralarinda oran farketmiyordur.bide limit var mi acaba.peki vade sonunda ne kadar alacaginizi soyluyorlar mi

Açıkçası limit olayını hiç konuşmadım. Eski devam eden müşteriyim. Rakam telaffuz edip sizi yanıltmayım. Benim 500 üstü idi. Fakat şubeye giderseniz ya da şube den bulunduğunuz şehirdeki özel bankacılığın telefonunu alarak sorabilirsiniz.

Oran konusu gün içinde bile değişebiliyor. Kurlarla alakalı bir durum sanıyorum. Ama o an için oran neyse her yerde de aynıdır sanıyorum. Vakıfın swap olayı YKB dan farklı yani size iki oran veriliyor birincisi swap mevduatı oranı ikincisi ise DTH vadeli yatan takasdaki dolarınızın getirisi. Örneğin swap oranı 11 ise DTH oranı 2.50 gibi. Yalnız swap ta oran değil de vade sonunda elinize geçecek tl miktarı belirtiliyor. Eğer swap yaparsanız size bir dekont veriliyor. Dolar alış kuru, satış kuru, vade sonunda elinize geçecek tl miktarı, takas sonucu çevrilen dolar miktarı, hesap türü v.s bunlar yazıyor A4 kağıdı büyüklüğünde bir şey bunlar aklımda kalanları yazdım. Yalnız şu var DTH nın getirisi bin doların altında kalırsa vade sonundaki getiri o günkü kurdan hesaplanıyor. Tabii burada oran verilirken o günkü kur üzerinden verildiğinden dolar kuru düşerse getiriniz biraz düşer. Yükselirse artar. Bu küçük bir risk oluyor bana göre.

Yalnız benim de bankaya soracağım bir soru var. Chucky dcd yaparken merkez bankasının kuru esas alınıyordu gibi aklımda kalmıştı. Bu hesapta banka kuru mu? yoksa merkez bankası kuru mu? onu soracağım. Bu belittiğim miktar getiri de 100 tl gibi bir şey fark ettirebilir bu yatan paranın miktarına ve kura bağlı bir şey.

Swap yaptırmak için şubeye giderseniz ilgili bir MT ne denk gelirseniz işinizi halleder. Çünkü bana yapıldığına göre size de yapılması gerekir. Üstelik ben ilk müşteri, yapan MT si de ilk yapıyordu. Kendisine gerçekten teşekkür ettim. Müdüre de memnuniyetimi ilettim.

chucky68
13-02-2014, 01:20
siyasette bir gelişme olmadan usd de hareket gözükmüyor secime kadar,fed in tahvil hareketleri asagı yukarı satın alındı.tahminim secimleride mevcut hukumet kazanacak,bu durumda faizler hızlı düşer.bir sekilde secime kadar iyi oran yakalarsam bağlayacağım.1 aydır işe güce bakamaz oldum:))

para akan çeşmenin zekatıdır....işten daha önemlidir....çeşme durursa parada durur....o yüzden çeşmeyi ihmal etme...susuz kalma...

CHUCKY.................................13 frıday

serkan1976
13-02-2014, 01:23
ben aylık swap için yarım puan bile fark olsa yaparım diyorum.....ancak uzun vadede yapmam....yüksek puan farkı ararım diyorum....bir kere yapacağım işi sağlam yaparım diyorum...değsin istiyorum...bir örnek.....nomal mevduata 180 güne %12 verilse....swap mevduata 180 güne %12.50 verilse yapmam diyorum....
Bende ok diyorum

Turbey35
13-02-2014, 01:31

35 gün %12
61 gün %12.10
90 gün %12.20
180 gün %12.30
365 gün %12.45

Bu durumda swap yapmayı düşünürseniz kısa vade yapmak daha iyi olabilir. Çünkü kur seviyesi 2.20 -2.17 civarında direniyor. Eğer daha da düşerse oranlar biraz daha gevşer. Ama bu kısa vadeli olur sanıyorum.

memorex
13-02-2014, 01:34
Açıkçası limit olayını hiç konuşmadım. Eski devam eden müşteriyim. Rakam telaffuz edip sizi yanıltmayım. Benim 500 üstü idi. Fakat şubeye giderseniz ya da şube den bulunduğunuz şehirdeki özel bankacılığın telefonunu alarak sorabilirsiniz.

Oran konusu gün içinde bile değişebiliyor. Kurlarla alakalı bir durum sanıyorum. Ama o an için oran neyse her yerde de aynıdır sanıyorum. Vakıfın swap olayı YKB dan farklı yani size iki oran veriliyor birincisi swap mevduatı oranı ikincisi ise DTH vadeli yatan takasdaki dolarınızın getirisi. Örneğin swap oranı 11 ise DTH oranı 2.50 gibi. Yalnız swap ta oran değil de vade sonunda elinize geçecek tl miktarı belirtiliyor. Eğer swap yaparsanız size bir dekont veriliyor. Dolar alış kuru, satış kuru, vade sonunda elinize geçecek tl miktarı, takas sonucu çevrilen dolar miktarı, hesap türü v.s bunlar yazıyor A4 kağıdı büyüklüğünde bir şey bunlar aklımda kalanları yazdım. Yalnız şu var DTH nın getirisi bin doların altında kalırsa vade sonundaki getiri o günkü kurdan hesaplanıyor. Tabii burada oran verilirken o günkü kur üzerinden verildiğinden dolar kuru düşerse getiriniz biraz düşer. Yükselirse artar. Bu küçük bir risk oluyor bana göre.

Yalnız benim de bankaya soracağım bir soru var. Chucky dcd yaparken merkez bankasının kuru esas alınıyordu gibi aklımda kalmıştı. Bu hesapta banka kuru mu? yoksa merkez bankası kuru mu? onu soracağım. Bu belittiğim miktar getiri de 100 tl gibi bir şey fark ettirebilir bu yatan paranın miktarına ve kura bağlı bir şey.

Swap yaptırmak için şubeye giderseniz ilgili bir MT ne denk gelirseniz işinizi halleder. Çünkü bana yapıldığına göre size de yapılması gerekir. Üstelik ben ilk müşteri, yapan MT si de ilk yapıyordu. Kendisine gerçekten teşekkür ettim. Müdüre de memnuniyetimi ilettim.

vade sonunda dth faiz getirisi Burgan da vade başında anlaştığımız vade sonu fiyatından bozulacağı kesin iken (miktardan bağımsız) Vakıfbank'ta nasıl oluyorda değişken oluyor anlamadım :düsün: Bugün görüştüğüm Vakıfbank ö.b. m.t. i hiç böyle bir şeyden bahsetmedi.Sadece mevduat eşdeğeri oranı olarak anladım.

kozalak_1
13-02-2014, 01:35
Hesap Adı Şube - Hesap IBAN Vade Başlangıç/Vade Sonu Faiz Oranı (%) Bakiye / Vade Sonu Değeri
12/02/2014 0,00
14/02/2014

İyi geceler,
Garanti Bankası internet şubesi'nde şöyle bir ekran karşıma çıkıyor.
Aile'nin birkaç aylık cüzi bir meblağı vardı, pek bakmamıştım, şimdi bakayım dedim.
Hesap e-vadeli'de görünüyor ve e-vadeli hesap açmamıştık.
Hesabı kapatmak istiyorum, internet bankacılığı, cep bankacılığı bla bla bla... açmadıysanız, buradan kapatamazsınız uyarısı alıyorum.
Bilginiz dahilinde ise, kısaca yardımlarınızı beklerim.
Sevgiyle...

Turbey35
13-02-2014, 01:37

CHUCKY..................

Ama şu var. Ben de ilk kez yaptığım için geçmişi bilmiyorum ama swap oranları düşse de her zaman vadeli mevduatın üzerinde olur. Bunun bana göre iki nedeni var. Birincisi limit olayı, ikincisi ise vadesi gelmeden bozduramamak ( zararı göze almazsanız tabi). Bana göre swap oranı düşerse mevduat oranlarının da düşmesini beklememiz gerekir. Bu konjöktürde ne olur onu zaman gösterecek.

Turbey35
13-02-2014, 01:45
vade sonunda dth faiz getirisi Burgan da vade başında anlaştığımız vade sonu fiyatından bozulacağı kesin iken (miktardan bağımsız) Vakıfbank'ta nasıl oluyorda değişken oluyor anlamadım :düsün: Bugün görüştüğüm Vakıfbank ö.b. m.t. i hiç böyle bir şeyden bahsetmedi.Sadece mevduat eşdeğeri oranı olarak anladım.

Şubedeki arkadaş da ilk kez yaptığı için bu konuda bilgisi yoktu. Telefon ile özel bankacılıktaki arkadaşa sordum. Verdiği cevap getiri bin doların altında olursa vade sonunda kur ne ise ondan hesaplanır dedi. Ama kur olayını bankanın mı? Merkez bankasının mı? üzerinden değerlendirilecek sonradan aklıma geldi. İnsan ilk yapacağı bir şeyde her olayı düşenemiyor. Sizin sorduğunuz banka farklı bir değerlendirme yapabilir. Örneğin ben YKB özel bankacılık ile görüştüğümde bana bir oran vermişti. Dedim DTH oranı dahil mi bu oranın içine evet cevabını almıştım.

Turbey35
13-02-2014, 01:53
Vade olayında hep şuna dikkat ederim. Bankalar vade uzadıkça oranı fazla veriyorsa, oranların en azından kısa vadede düşmeyeceğini düşünürüm. Tersi durumda ise yükselmiyeceğini düşünürüm. Dolayısıyla vade seçiminde bunun etkisi bende çok olur.

memorex
13-02-2014, 02:08
Şubedeki arkadaş da ilk kez yaptığı için bu konuda bilgisi yoktu. Telefon ile özel bankacılıktaki arkadaşa sordum. Verdiği cevap getiri bin doların altında olursa vade sonunda kur ne ise ondan hesaplanır dedi. Ama kur olayını bankanın mı? Merkez bankasının mı? üzerinden değerlendirilecek sonradan aklıma geldi. İnsan ilk yapacağı bir şeyde her olayı düşenemiyor. Sizin sorduğunuz banka farklı bir değerlendirme yapabilir. Örneğin ben YKB özel bankacılık ile görüştüğümde bana bir oran vermişti. Dedim DTH oranı dahil mi bu oranın içine evet cevabını almıştım.
şimdiye kadar hangi bankaya sorduysam tl oranı şu ,dth oranı şu diye söylemedi swaplı da doğrudan doğruya mevduat eşdeğerlerini söylediler.