PDA

View Full Version : Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) 2

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

kaptaings
03-03-2014, 11:36
ODEA DAN ORAN ALAN OLURSA SÖYLESİN.32 GÜN...
burgan da olabilir ama burgan sonraki aylarda oran düşürüyor.Tilki gibi...
enflasyon %8 üfe %12.5 arada bir yerlerde gelecek aylarda dengelenir desem yalan olur...doğalgaz ve elektrik zamları kapıda..nisanda...%12 enflasyon olsa %12 mevduat faizi kurtarmıyor bizi.13 14 olması lazımki kurtarsın...faizleri arttırmaları lazım bence...

zaten 12 üstü veren bankaların cogu bunu tek seferlik hosgeldin olarak veriyor daha sonra ortolama olan 10-11 aralıgına cekiyorlar sonraki aylarda takip ettigim kadarıyla...bunu yapmayan devamlı yuksek veren banka sayısı haralde 2 yi gecmez...ainen artması gerek ama siyaset izin vermez...anca gecenki gibi zora düserse artırır merkez...risklerden dolayı tl hızlı deger kaybeder se anca o zaman..zaten su an 14 olması gerektigini tüm yabancı kurumlar ve imf soyluyor...2 yıldır soyluyorlardı faiz artmalı diye ama iste merkez iyice zora girince anca artırabildi...haralde yine boyle bisey olmasını beklerler artırmak icin..

BEYAZIT
03-03-2014, 11:37
odea dan 12.45 geldi abankı bekliyorum
gecelikte 10

abank 12.8 diyolar teyit ettirmeye calısıyorum

Objektif
03-03-2014, 11:45
Forum kurallarına uymamayı alışkanlık edinen muratt, ihrac edilmiştir.

mgdv2001
03-03-2014, 11:52
Odea 12,45 pazarlık ile 12,50 verirler tahminim 100k üzerine
Abank 12,75 dedi direk telde 12,8 100k üzerine verirler(mt size döneceğim dedi 12,80 için)

32 Gün ve üzeri
Şu an 12,80 Abank piyasanın en yükseği durumunda
Şekerbank için yazılan oranları 3-4 şubesinin hiç biri vermedi teyit etmedi.
12-12,25 arası oran söylediler hep
Ardından Odea ve Burgan geliyor 12,40-12,50 ile.
bundan aşağı oranlar teferruat......
Enparayı rahatsız etmeyin uykusu bölünmesin.............

julia.luthor
03-03-2014, 11:59
Forum kurallarına uymamayı alışkanlık edinen muratt, ihrac edilmiştir.

Sağolun,
Bu aralar bu tip arkadaşlar çok türedi.
Kendi çapımızda uyarmaktayız, topic dışına çıkmayalım, siyasete, dini konulara girmeyelim diye.
Fakat ısrarla sürdürmekteler.
Şahsen yazı yazarken forum kalitesini ve varlığını da düşünmek gerekli.
Saygılar.

kaptaings
03-03-2014, 11:59
bugun arkadasın biri sekerbanktan 12.25 oran almıs sekerde doydu haralde paraya

memet1
03-03-2014, 12:09
Forum kurallarına uymamayı alışkanlık edinen muratt, ihrac edilmiştir.tşkler yönetici,istemediğimiz şeyleri yazmaktan kurtardın bizi...

kaptaings
03-03-2014, 12:21
aradım abankı 110 000 getircem ne veriyon dedim 12.50 veririm dedi...sonraki ay ne verecen dedim 10.50 veririm dedi...ne dedim 2 puan fark var..paramız var sadece müsteri sayısını artırmaya calısıyoruz hosgeldin faizi veriyoruz dedi...bircok bankada bu sekilde yapıyor...yapsanızla kardesim % 12 fix menu sabit olsun...

lukas
03-03-2014, 12:26
bu günlerde hsbc oran alan var mı?

skywater
03-03-2014, 12:28
aradım abankı 110 000 getircem ne veriyon dedim 12.50 veririm dedi...sonraki ay ne verecen dedim 10.50 veririm dedi...ne dedim 2 puan fark var..paramız var sadece müsteri sayısını artırmaya calısıyoruz hosgeldin faizi veriyoruz dedi...bircok bankada bu sekilde yapıyor...yapsanızla kardesim % 12 fix menu sabit olsun...

İnanma kaptan yoldaşım paralarımızı ucuza kapatmaya çalışıyorlar. Bu numaralara karnımız tok. 12.80 veren zorlarsan 13 verir. Bugün vermese yarın verir. Gösterge 11.50'ye geldi.:he:

kaptaings
03-03-2014, 12:28
bu günlerde hsbc oran alan var mı?

bildigim kadarıyla modern hesap 12 veriyor hosgeldini sonraki ay 10 a düsüyor..üstüne ekletebilirmisiniz oda size kalmıs

kaptaings
03-03-2014, 12:31
İnanma kaptan yoldaşım paralarımızı ucuza kapatmaya çalışıyorlar. Bu numaralara karnımız tok. 12.80 veren zorlarsan 13 verir. Bugün vermese yarın verir. Gösterge 11.50'ye geldi.:he:

aynen oyle...

theosos
03-03-2014, 12:32
Odea'dan konuşulan oranlar verildi...

Bu hafta enparaya veda ediyoruz bu gidişle...

Enpara şubesiz olmasına ve maliyetleri daha düşük olmasına rağmen piyasanın gerisinde kaldı...

pazarcışükrü51
03-03-2014, 12:33
bildigim kadarıyla modern hesap 12 veriyor hosgeldini sonraki ay 10 a düsüyor..üstüne ekletebilirmisiniz oda size kalmıs

Modern hesapta 500 tl aylık ödeme yapman gerekiyor
Tel su gaz elekt toplamı 500 tl olması gerekiyor
Yoksa hsbc acımaz hiü alır
bilgin olsun

arda27
03-03-2014, 12:36
hayırlı haftalar

cuma günü bir miktar dönüşüm var , 13 ten aşağı tatmin olmam , enflasyon durmuyor ki , son 6 ayın zirvesinde

oranları paylaşalım ,paylaştıkça güzeldir

Empyrium
03-03-2014, 12:36
zaten 12 üstü veren bankaların cogu bunu tek seferlik hosgeldin olarak veriyor daha sonra ortolama olan 10-11 aralıgına cekiyorlar sonraki aylarda takip ettigim kadarıyla...bunu yapmayan devamlı yuksek veren banka sayısı haralde 2 yi gecmez...ainen artması gerek ama siyaset izin vermez...anca gecenki gibi zora düserse artırır merkez...risklerden dolayı tl hızlı deger kaybeder se anca o zaman..zaten su an 14 olması gerektigini tüm yabancı kurumlar ve imf soyluyor...2 yıldır soyluyorlardı faiz artmalı diye ama iste merkez iyice zora girince anca artırabildi...haralde yine boyle bisey olmasını beklerler artırmak icin..

bu 2 banka hangileri hocam?

kaptaings
03-03-2014, 12:37
bilgin olsun

haklısın bazı bankalar yuksek oranı vermek icin otomatik odeme talimatı falan istiyorlar vadesi dolan yenileyecek arkadasalr bunuda arastırsınlar

pazarcışükrü51
03-03-2014, 12:42
Diğer bankalar otomatik talimata limit koymazlar
Bu banka koymuş 500 tl limit altında hiu alırız diyor
Yani arkadaşlar dikkat etsin diye not düştüm
Bol kazançlar

kaptaings
03-03-2014, 12:44
bu 2 banka hangileri hocam?
yani o 2 banka varmı onu bilmiyorum lafın gelisi öyle yazdım:) misal diyelimki 10 banka 12 faiz veriyor vade bitiminde vadeyi yenilelemk istediginizde size en az 1 puan daha az faiz veriyorlar geneli boyle....ama aynı faizi verebilecek olanda vardır haralde...bilancosu bozuk olan ya da belrgin sekilde bozulmaya baslayan bankalar faizi yuksek tutacakalrdır...

lukas
03-03-2014, 12:45
bilgin olsun

yeni hesap değil.premier müşteri hesabım kapanmasın diye mt.çok ısrar etmişti.o yüzden bir miktar orda kalmıştı.bakalım bügün ne oran verecekler??

BEYAZIT
03-03-2014, 12:49
Abank 12.50 verdi, 12.80 de valor kaybı var dedi,dikkat edin yada kız beni yiyor :))

kaptaings
03-03-2014, 12:57
http://www.mynet.com/haber/dunya/rusyada-sok-turkiye-iddiasi-1085670-1 haber dogruysa eger bir catısma ya da savas olupta türkiye nato gemilerine yol vermezse iyice sular ısınır turkiye iyice dıslanır bu durumda türkiyeye hem askeri hem ekonomik yaptırımlar gelir

skywater
03-03-2014, 12:58
Abank 12.50 verdi, 12.80 de valor kaybı var dedi,dikkat edin yada kız beni yiyor :))
Beyazıt yoldaş bu durumda hemen en az iki ayrı abank şubesinden 12.80 iste. Valör farkı istemem de. Başka şehirde bile olsa anlaş. O mt'nin şubesine imza için evrakları göndersinler

ertanizmirli
03-03-2014, 13:00
yeni hesap değil.premier müşteri hesabım kapanmasın diye mt.çok ısrar etmişti.o yüzden bir miktar orda kalmıştı.bakalım bügün ne oran verecekler??

hsbc 11.50 veriyor ee biraz zorlasan 11.65 olur fazlası zor

YTA
03-03-2014, 13:06

Abank tan alınan en son oran 12.60 arkadaşlar...

oktay G
03-03-2014, 13:08
obama 90 dk konuşmuş putinle ikna edememiş, bu iyi olmadı sanki...suriyeden sonra ukranya baya agır gelir bize...

sunny00
03-03-2014, 13:18
Fibabanka 92 gun ve uzeri 12,75
92 gune baglanir mi arkadaslar yorumlarinizi yollayin

kaptaings
03-03-2014, 13:20
obama 90 dk konuşmuş putinle ikna edememiş, bu iyi olmadı sanki...suriyeden sonra ukranya baya agır gelir bize...

valla ben gecenlerdede yazdım suriye meslesine basından beri karsıyım..orqadaki grupları türkiye silah verdi para yardımı yaptı peki sonuc koca bir 0...işlerine gelemdiklerinde emin olun o silah dagıtılanların silahları türkiyeye dönecektir( tıpkı pkk ya karsı yardım edilen barzani ve talabaninin daha sonra türkiyeye karsı gelemelri gibi)...üstüne üstlük sınırımız kevgire dondu elni koluna sallayan rahatca girip cıkabiliyor...uluslararası svas anlasmalarına gore mülteciler en yakın ulkeler sıgınırlar ama bunlar sıgınmakla kalmadılar tüm sehirleirimize yayıldılar...yahu kardesim tamam bakacaksan sınırın suriye tarafında cadırları kur orda bak...ama yok iceri aldılar...simdi hatayda ki urfadaki vs vatandaslarımız perisan halde suc patlamıs halde suriyeliler yuzunden...simdi bunlar istanbula akın etti adım bası caddelerde ellerinde yazılar suriyelim acım diyerek dileniyorlar...bir evde 20-25 kisi kalıyorlar...bunlar ac kalınca nolacak peki sagola sola saldırıp vatandasın malına goz dikemyeceklermi? cok yanlıs yapıldı cok...3 yıldır suriyleilere giden para 2.5 milyar dolar...tamam bakıyoruz ama nereye kadar 15 yıl sürer bu avas esette paramı yok? silah cok zaten....bak bak nereye kadar akın akın hala geliyorlar.....ukraynada savas olursa benzeri yine tekrarlanır bu sefer ukraynalı kaynar heryer....para ve insani yonunu gecin ama yapılanlar eninde sonunda kendi vatandasımızı vuracaktır....hayırlı gunler herkese

pazarcışükrü51
03-03-2014, 13:23
Fibabanka 92 gun ve uzeri 12,75
92 gune baglanir mi arkadaslar yorumlarinizi yollayin

Bence bekle acele etme
92 gün x miktar 30 Mart gecesi bağlanır
Mart'ın son haftası 13.50 veren olabilir
Banka olarak şekerbqnk ve abank mevduata aç gibi
Şeker 180 güne 13 veriyor söylentisi var
Vaden 10 Mart öncesi ise 13 , 92 gün
şekerbank ile masaya oturulabilir
Bu durumda 13.50 gibi getirir
+20 gün farktan
Bir görüş istersen (şeker bank ile..)
Bol kazançlar

şirinbaba
03-03-2014, 13:24
valla ben gecenlerdede yazdım suriye meslesine basından beri karsıyım..orqadaki grupları türkiye silah verdi para yardımı yaptı peki sonuc koca bir 0...işlerine gelemdiklerinde emin olun o silah dagıtılanların silahları türkiyeye dönecektir( tıpkı pkk ya karsı yardım edilen barzani ve talabaninin daha sonra türkiyeye karsı gelemelri gibi)...üstüne üstlük sınırımız kevgire dondu elni koluna sallayan rahatca girip cıkabiliyor...uluslararası svas anlasmalarına gore mülteciler en yakın ulkeler sıgınırlar ama bunlar sıgınmakla kalmadılar tüm sehirleirimize yayıldılar...yahu kardesim tamam bakacaksan sınırın suriye tarafında cadırları kur orda bak...ama yok iceri aldılar...simdi hatayda ki urfadaki vs vatandaslarımız perisan halde suc patlamıs halde suriyeliler yuzunden...simdi bunlar istanbula akın etti adım bası caddelerde ellerinde yazılar suriyelim acım diyerek dileniyorlar...bir evde 20-25 kisi kalıyorlar...bunlar ac kalınca nolacak peki sagola sola saldırıp vatandasın malına goz dikemyeceklermi? cok yanlıs yapıldı cok...3 yıldır suriyleilere giden para 2.5 milyar dolar...tamam bakıyoruz ama nereye kadar 15 yıl sürer bu avas esette paramı yok? silah cok zaten....bak bak nereye kadar akın akın hala geliyorlar.....ukraynada savas olursa benzeri yine tekrarlanır bu sefer ukraynalı kaynar heryer....para ve insani yonunu gecin ama yapılanlar eninde sonunda kendi vatandasımızı vuracaktır....hayırlı gunler herkese

şimdi hakkını yemeyelim, RTe basbas bağırdı ırak taki gibi uçuşa yasak bölge ilan edelim, mültecilere orada kamplar kurulsun diye. ama abd ve batıyı ikna edemedi. tek başına kalkışsaydı buna o zaman suriye ile savaşa girmiş olurdu türkiye. o zaman da rusya gazı keser, çin ithalatı kısıtlar, abuk bir duruma yönelirdi memleket. ikiyüzlü batı suriyeli mültecileri kapıdan gönderiyor. rusya ise bir kişi dahi almadı. bakın şu rapor belki ilginizi çekebilir: http://www.unhcr.org.tr/uploads/root/denied_entry_and_pushed_back_syrian_refugees_tryin g_to_reach_the_eu_tr.pdf

virtue
03-03-2014, 13:30
http://www.mynet.com/haber/dunya/rusyada-sok-turkiye-iddiasi-1085670-1 haber dogruysa eger bir catısma ya da savas olupta türkiye nato gemilerine yol vermezse iyice sular ısınır turkiye iyice dıslanır bu durumda türkiyeye hem askeri hem ekonomik yaptırımlar gelir

Hükümet, fırsat bu fırsat deyip gemileri geçiririz ancak bize hocayı teslime dersen der mi? :)

lukas
03-03-2014, 13:32
hsbc 11.50 veriyor ee biraz zorlasan 11.65 olur fazlası zor
sağolasın.oranı alınca yazarım..

tades
03-03-2014, 13:37
abank 500 üzeri 12.80 32 gün. ben 500 k sordum belki diğer miktarlarada verilebilir

virtue
03-03-2014, 13:42
1 Nisan zamları ile enflasyon tavan yapacak. Gösterge faiz 11 den en az 12 ye çıkacak. Zira faizin enflasyon oranları ile sıkı bir korelasyonu var.

Yüzde 40ın civarında ve altında bir AKP oyu genel seçimler için yabancı bakışını olumsuz anlamda değiştirecektir. Zira düşen bir oy grafiği oluşmuş olacaktır. Yani burada da AKP nin oy oranına ilişkin ana trend aşağıda teyid edilmiş olacak :)

Hükümet, gelecek yıl yapılacak genel seçim için agresif yapısal önlemler alamayacak. Piyasada dengeyi tutmak, istikrarı sağlamak için faiz silahı kullanılacak.

Artı FED sıkılaştırması ile büyüyen cari açığı kapatmak için daha fazla döviz, bunu temin etmek için ise daha yüksek mevduat oranları gündeme gelecek.

Benim senaryom ve görebildiğim bu.

Yani faizin düşme ihtimali pek görünmüyor.

pazarcışükrü51
03-03-2014, 13:50
1 Nisan zamları ile enflasyon tavan yapacak. Gösterge faiz 11 den en az 12 ye çıkacak. Zira faizin enflasyon oranları ile sıkı bir korelasyonu var.

Yüzde 40ın civarında ve altında bir AKP oyu genel seçimler için yabancı bakışını olumsuz anlamda değiştirecektir. Zira düşen bir oy grafiği oluşmuş olacaktır. Yani burada da AKP nin oy oranına ilişkin ana trend aşağıda teyid edilmiş olacak :)

Hükümet, gelecek yıl yapılacak genel seçim için agresif yapısal önlemler alamayacak. Piyasada dengeyi tutmak, istikrarı sağlamak için faiz silahı kullanılacak.

Artı FED sıkılaştırması ile büyüyen cari açığı kapatmak için daha fazla döviz, bunu temin etmek için ise daha yüksek mevduat oranları gündeme gelecek.

Benim senaryom ve görebildiğim bu.

Yani faizin düşme ihtimali pek görünmüyor.

Çok iyi görmüşsünüz, tebrikler
Seneye genel seçimler olduğu için
Hükümet aşırı zam yapmaktan çekinecekler
O yüzden hükümetin eldeki en sağlam silah şu an için faiz
Ona yüklenecektir
O yüzden hem bu yıl hem gelecek yıl faizin altın yılı olacaktır
Faizde 14 görüldüğü an DTH lar mevduata kayar
Yani talep artar

BEYAZIT
03-03-2014, 14:28
abank 500 üzeri 12.80 32 gün. ben 500 k sordum belki diğer miktarlarada verilebilir

Abank tan alınan en son oran 12.60 arkadaşlar...

Beyazıt yoldaş bu durumda hemen en az iki ayrı abank şubesinden 12.80 iste. Valör farkı istemem de. Başka şehirde bile olsa anlaş. O mt'nin şubesine imza için evrakları göndersinler

hangi sube arkadaslar

lukas
03-03-2014, 14:34
hsbc 32 gun 200 için 11,25 verebileceğini söyledi 11,50 yeni müşteriler içinmiş..pazarlık devam..

lukas
03-03-2014, 14:49
hsbc 33 gün 200 için 11,50 alındı..

YILKA
03-03-2014, 14:50
hangi sube arkadaslar

abank bursa fomara 12,60 100k üstü 32 vade

skywater
03-03-2014, 14:51
Bana öyle geliyor ki Cuma Sunny olmadı Pzt Chucky yoldaş 13'ü alacak ben 28 günlük mahkuma bir teselli verecekler

Empyrium
03-03-2014, 14:54
http://i.hizliresim.com/w1o6qb.png

blue70
03-03-2014, 14:59
swap oranı alan oldumu acaba?ykb mesela?

kaleci
03-03-2014, 15:03
3 Martta başlatırsa 32 gün 3 Nisan a denk gelmez mi? Ben mi yanlış sayıyorum..
Evet.
4 Nisan.

kaptaings
03-03-2014, 15:04
şimdi hakkını yemeyelim, RTe basbas bağırdı ırak taki gibi uçuşa yasak bölge ilan edelim, mültecilere orada kamplar kurulsun diye. ama abd ve batıyı ikna edemedi. tek başına kalkışsaydı buna o zaman suriye ile savaşa girmiş olurdu türkiye. o zaman da rusya gazı keser, çin ithalatı kısıtlar, abuk bir duruma yönelirdi memleket. ikiyüzlü batı suriyeli mültecileri kapıdan gönderiyor. rusya ise bir kişi dahi almadı. bakın şu rapor belki ilginizi çekebilir: http://www.unhcr.org.tr/uploads/root/denied_entry_and_pushed_back_syrian_refugees_tryin g_to_reach_the_eu_tr.pdf

zaten sorunda burada bastan yapıldı rte dedigi önce yapılmalıydı medem yapılmadı türkiyede bu kadar akına kapısını acmamalıydı bu yapılmadan...raporu okudum yazılanlardan haberim var hicbir ulke akını kabul etmiyor...suriyenin en büyük destekcisi kim rusya...oyleyse mantıken bakarsak oraya gitsinler diyebiliriz ama rusya almıyor....yalnız sunu unutmayalım simdi kucak actıgımız bu ulkenin insanları bir zamanlar esatın yanında bize savas acmak icin naralar atıyorlardı ( 1990 lı yıllar su meselesi yüzünden suriyle savasın esigine gelinmesi ) bakalım bakalım ama sınır hattı boyunca bakalım sehirlere dagılmalarına bası bos dolasmalarına endgel olalım yoksa sonu kotu olur bu sefer simdilerde oldugu gibi kendi vatandasının huzuru bozulur....basına yansımıyor fazla ama sınırdan gelen insanlar kacakcılık yapıyor izin verilmeyince bizim askerimize ates acıyorlar taslıyorlar...yani anlayacagınız zararı herturlu bize dokunacak...neyse

sunny00
03-03-2014, 15:07
Bana öyle geliyor ki Cuma Sunny olmadı Pzt Chucky yoldaş 13'ü alacak ben 28 günlük mahkuma bir teselli verecekler

Bana bank'tan 12,55 teklif edildi..bende 75 olursa yatirirm dedim

skywater
03-03-2014, 15:08
[QUOTE=lukas;10087406]hsbc 32 gun 200 için 11,25 verebileceğini söyledi 11,50 yeni müşteriler içinmiş..pazarlık devam..[/QUOTE

Ne pazarlık yapacan be bu oranlardan Lucas Yoldaş al paranı kapat hesabı çık git. Enpara bile katlamışken bunları

kaptaings
03-03-2014, 15:11
Hükümet, fırsat bu fırsat deyip gemileri geçiririz ancak bize hocayı teslime dersen der mi? :)

türkiyenin gemileri gecirmeme gibi bir luksu yok cunku kendisi natoda:) ukrayna nato üyesi degil ama nato tabiki rusyanın kendşi basına at kosturmasına izin vermeyecektir basta natonun başı olan abd nin cıkarları ters düsecegi icin....dolayısı ile abd ye blöf santaj falan islemez....türkiye gecirmicem gibi birsey derse iste bunun sonu iyi olmaz...şuna kadar gider olay....türkiye natodan atılır bunun sonucunda türkiye bir ulkeyle savasa girmesi halinde natodan hicbir destek alamaz...2. cisi agır ekonomik yaptırımlar gelir türkiyeden aml alınmaz ihracat yapılmaz....3. cüsü abd gecenlerde adı gecen kara listeye türkiyeye hemen alıverir....butün bunlar olsa doların ve faizi nerelerde olacagını kimse tahmin dahi edemez...

şirinbaba
03-03-2014, 15:13
zaten sorunda burada bastan yapıldı rte dedigi önce yapılmalıydı medem yapılmadı türkiyede bu kadar akına kapısını acmamalıydı bu yapılmadan...raporu okudum yazılanlardan haberim var hicbir ulke akını kabul etmiyor...suriyenin en büyük destekcisi kim rusya...oyleyse mantıken bakarsak oraya gitsinler diyebiliriz ama rusya almıyor....yalnız sunu unutmayalım simdi kucak actıgımız bu ulkenin insanları bir zamanlar esatın yanında bize savas acmak icin naralar atıyorlardı ( 1990 lı yıllar su meselesi yüzünden suriyle savasın esigine gelinmesi ) bakalım bakalım ama sınır hattı boyunca bakalım sehirlere dagılmalarına bası bos dolasmalarına endgel olalım yoksa sonu kotu olur bu sefer simdilerde oldugu gibi kendi vatandasının huzuru bozulur....basına yansımıyor fazla ama sınırdan gelen insanlar kacakcılık yapıyor izin verilmeyince bizim askerimize ates acıyorlar taslıyorlar...yani anlayacagınız zararı herturlu bize dokunacak...neyse

Zararı dokunmaya başladı bile. her yerde sokakta koşuşan suriyeli çocuklar var. aç insan her şeyi de yapar. Allah kimseye vermesin böyle kanlı bir iç savaşı. aynı duruma düşsek nereye gideriz bilemiyorum...size katılmadığım bir husus var, kucak açtığımız insanları top yekün su savaşı/aponun saklanması için türkiye ye bir tehdit oluşturdular dersek büyük haksızlık yapmış oluruz. o gelen mültecilerin bir bölümü türkmen, yani bizim soydaşımız. kaldı ki malum esad rejimi halkına rağmen siyaset yapan, istihbarat ile yönetilen bir ülkenin lideri. onun politikasını top yekün suriye halkına maledemeyiz.

Heval
03-03-2014, 15:14
Hükümet Bankaları ( Artık devlet demiyorum) sağlam olduğunu iddia edenlere aşağıdaki vurgunu okumalarını tavsiye ederim...

Şimdi ODEA mı sağlam böle söğüşlenen bankalar mı?!!!!

http://www.taraf.com.tr/haber-ziraatten-sahte-kredi-kartlari-149624/

Memleket ne hale gelmiş ....Kavga gürültü olmasa kimse bunları bilemeyecekti maalesefe

kaptaings
03-03-2014, 15:20
Zararı dokunmaya başladı bile. her yerde sokakta koşuşan suriyeli çocuklar var. aç insan her şeyi de yapar. Allah kimseye vermesin böyle kanlı bir iç savaşı. aynı duruma düşsek nereye gideriz bilemiyorum...size katılmadığım bir husus var, kucak açtığımız insanları top yekün su savaşı/aponun saklanması için türkiye ye bir tehdit oluşturdular dersek büyük haksızlık yapmış oluruz. o gelen mültecilerin bir bölümü türkmen, yani bizim soydaşımız. kaldı ki malum esad rejimi halkına rağmen siyaset yapan, istihbarat ile yönetilen bir ülkenin lideri. onun politikasını top yekün suriye halkına maledemeyiz.

orası oyle tabiki...sorun burada zaten hergunde artarak devam ediyorlar..bunların sonu nereye varacak...1.5 milyon oldular gayris resmi rakamalara göre...bunların sayısı 5 milyona cıkınca nolcak..savasın ne zaman bitecegi bilinmzeki...türkmenelere zzten soyumuz onlara lafım yok ama gelenlerin büyük cogunlugu arap...araplara güvenmem hicbir zaman..gecmiste osmanlıyı da canakkale savasında ordumuzuda arkamızdan vuran onlar...arapların taptıgı tek birsey vardır oda para...baska hicbirseyi tanımazlar...

pazarcışükrü51
03-03-2014, 15:24
Ne pazarlık yapacan be bu oranlardan Lucas Yoldaş al paranı kapat hesabı çık git. Enpara bile katlamışken bunları

aynen :oley:

kaptaings
03-03-2014, 15:26
Hükümet Bankaları ( Artık devlet demiyorum) sağlam olduğunu iddia edenlere aşağıdaki vurgunu okumalarını tavsiye ederim...

Memleket ne hale gelmiş ....Kavga gürültü olmasa kimse bunları bilemeyecekti maalesefe

kamu degilmi sonucta hükümet kim olursa olsun ilk once bu bankayı sögüşleyecektir...cumhuriyet kurulalıdan beri bu boyle bundan sonrada boyle olacaktır....bildigim tek sey var ecevit kadar namuslu bir basbakan görmedim adam ısrafı sevmezdi kendisi renault toros 12 ye binerdi devletin arabasını kullanmazdı...hakkında hicbir zaman zimmetine gecirmis devleti soymus yolsuzluga bulasmıs falan filan gibi seyleri hic duymadım allah rahmet eylesin....türkiyenin 94 yılından gelen ekonomik bozukluguna kurban gittiler 2001 krizinde..bu krizde sonu oldu zaten..

şirinbaba
03-03-2014, 15:28

hocam sen de buna inandıysan memleket hakikaten ne hale gelmiş??

uyuz
03-03-2014, 15:37
kamu degilmi sonucta hükümet kim olursa olsun ilk once bu bankayı sögüşleyecektir...cumhuriyet kurulalıdan beri bu boyle bundan sonrada boyle olacaktır....bildigim tek sey var ecevit kadar namuslu bir basbakan görmedim adam ısrafı sevmezdi kendisi renault toros 12 ye binerdi devletin arabasını kullanmazdı...hakkında hicbir zaman zimmetine gecirmis devleti soymus yolsuzluga bulasmıs falan filan gibi seyleri hic duymadım allah rahmet eylesin....türkiyenin 94 yılından gelen ekonomik bozukluguna kurban gittiler 2001 krizinde..bu krizde sonu oldu zaten..

1999 depremini unutma !!!!!!!!!

timarsizsipahi
03-03-2014, 15:38
abank bursa fomara 12,60 100k üstü 32 vade

Abank Bursa Nilüfer şube 12.70 200k 32 gün vade

kaptaings
03-03-2014, 15:40
hocam sen de buna inandıysan memleket hakikaten ne hale gelmiş??

valla bana diyosan inanırım:) gecenlerde blombergte bi ekonomi hocamız vardı adı aklıma gelmedi simdi basta ziraat ve halkbankta yapılan vurgunları anlatmıstı bir bir...hatta ziraatin trilyonlarca faizsiz kredi kullandırıp sonra bu kredileri hicbir sekilde geri alamadıgından falan bahsetmisti...adam krediyi alıyormus is kurcam diye e tabi adam kötü niyetli devlette sen bu parayı aldın kardesim ne iste kullandın diye sormadıgı icin adam parayı carcur ediyormus...sonuc kamu zararı...sonuc devlet bankası oldugu icin zararın bi sekilde scıkması gerek dimi nasıl cıkacak peki..en basitinden benzine ona buna zamla

oktay G
03-03-2014, 15:42

fetonun ekibi bankalarada sızmış,zaten sızmaması garip olurdu...vahh türkiyem vahh...

şirinbaba
03-03-2014, 15:45
valla bana diyosan inanırım:) gecenlerde blombergte bi ekonomi hocamız vardı adı aklıma gelmedi simdi basta ziraat ve halkbankta yapılan vurgunları anlatmıstı bir bir...hatta ziraatin trilyonlarca faizsiz kredi kullandırıp sonra bu kredileri hicbir sekilde geri alamadıgından falan bahsetmisti...adam krediyi alıyormus is kurcam diye e tabi adam kötü niyetli devlette sen bu parayı aldın kardesim ne iste kullandın diye sormadıgı icin adam parayı carcur ediyormus...sonuc kamu zararı...sonuc devlet bankası oldugu icin zararın bi sekilde scıkması gerek dimi nasıl cıkacak peki..en basitinden benzine ona buna zamla

Hayır karşılıksız verilen kredileri çok duydum eski bir banka müfettişi olarak bunlarla ilgili hatta bizzat çalıştım, ama böyle saçma bir iddiayı ilk defa duyuyorum.

kaptaings
03-03-2014, 15:53
Hayır karşılıksız verilen kredileri çok duydum eski bir banka müfettişi olarak bunlarla ilgili hatta bizzat çalıştım, ama böyle saçma bir iddiayı ilk defa duyuyorum.

valla o kadar teknigini anlamamda hani bi laf varya burası türkiye diye...5 dakka sonra nolacagı belli olmayan bir ulkede yasıyoruz..para calıncaksa ya da yolsuzluk yapılacaksa 1001 yolunu bulurlar..

şirinbaba
03-03-2014, 16:08
birşey soracağım, mevduatta 100k TL ye kadar güvence var, ok. peki bireysel emeklilikte de bir güvence var mı?

BEYAZIT
03-03-2014, 16:23
cuma abanktan 12.90 alan olmus, ben gecelik gidecem birkac gun (5mio icinmis)

kaptaings
03-03-2014, 16:31
birşey soracağım, mevduatta 100k TL ye kadar güvence var, ok. peki bireysel emeklilikte de bir güvence var mı?

devlet güvencesi yok o tarafta...sadece denetim var.... yani biresyel emeklilik sirketleri batarsa sirket isterse geri öder istmezse bi bardfak soguk su tabiri caizse

kaptaings
03-03-2014, 16:41
endeks yavas yavas süzülüyor alıcı bulsalar tam cakacaklar... 2 gun 61 000 altında kapanıs endekse 50-52 binleri gösterir orta vdede ...cıkan yabancı dolarını alır gider faiz de 11.60 ı kırar büyük ihtimalle

tades
03-03-2014, 16:47
Caddebostan şb.12.80
hangi sube arkadaslar

pronto
03-03-2014, 16:50
Şubat enflasyon oranları açıklandı.
tüfe 0.43
yersen....

tades
03-03-2014, 16:58
odea 600 k için 12.40 verdi odeadan oran alan varmı?

sunny00
03-03-2014, 16:58
Sekerbank max. 12,25 veriyor

sunny00
03-03-2014, 17:11
Pendik abank subesi ile gorustu gittigim subedeki mt, max oran 12,50

euphory
03-03-2014, 17:22
ankara odea tepe prime şubesi 32 gün %12,40 teklif ediliyor miktar önemli değil günlükse %10 söylendi. Mt net oran vermekten nedense kaçındı. Yarın konuşalım dedi. Yarınki oranlara bakacaz günlükte kalmak istiyom oda en az %10,5 olmalı altını teklif ederse hesabı taşıyacam TEB marifetliye. Eski müşteriye %10,5 veriyor şuan benim hesaba 28 marta kadar günlükte kalırız belki o zamana %13 veya kim bilir %14 oranına bile ulaşabiliriz.

bicer
03-03-2014, 17:37
Odea, eski müşterilerine 32 gün için ortalama ne veriyor? bağlayan var mı? arkadaşlar.

Dradis
03-03-2014, 17:42
ankara odea tepe prime şubesi 32 gün %12,40 teklif ediliyor miktar önemli değil günlükse %10 söylendi. Mt net oran vermekten nedense kaçındı. Yarın konuşalım dedi. Yarınki oranlara bakacaz günlükte kalmak istiyom oda en az %10,5 olmalı altını teklif ederse hesabı taşıyacam teb marifetliye. Eski müşteriye %10,5 veriyor şuan benim hesaba 28 marta kadar günlükte kalırız belki o zamana %13 veya kim bilir %14 oranına bile ulaşabiliriz.

swap oranı sordunuz mu?

Empyrium
03-03-2014, 17:47
Odea, eski müşterilerine 32 gün için ortalama ne veriyor? bağlayan var mı? arkadaşlar.

Odea'da eski/yeni müşteri muhabbeti var mı ya?

temel fikir06
03-03-2014, 17:47
mevduat işinde yeniyim..faiz pazarlığı nasıl yapılır?,gidip banka müdürüyle mi yoksa tel de mt ile mi.nasıl daha iyi sonuç alınır?

sunny00
03-03-2014, 17:58
Ukrayna'da faizler %51'e çıkmış :he:
ve

Buradaki çoğu arkadaşın dediğin oranların hiçbirisini duymadım bugün.
Abank %12'e indirmiş
%12,80 verilmemiş

YTA
03-03-2014, 18:09
T-Bank 12.75 (32-90 gün)

olgunus
03-03-2014, 18:16
ankara odea tepe prime şubesi 32 gün %12,40 teklif ediliyor miktar önemli değil günlükse %10 söylendi. Mt net oran vermekten nedense kaçındı. Yarın konuşalım dedi. Yarınki oranlara bakacaz günlükte kalmak istiyom oda en az %10,5 olmalı altını teklif ederse hesabı taşıyacam TEB marifetliye. Eski müşteriye %10,5 veriyor şuan benim hesaba 28 marta kadar günlükte kalırız belki o zamana %13 veya kim bilir %14 oranına bile ulaşabiliriz.

Teb marifetlide eski müşteri 9,5 gözukuyor 10,5 degil sanirim bunu göze alin .

Heval
03-03-2014, 18:41
07 martta dönüşüm var ve piyasa da biraz dolaşınca ortalama 12.5 faiz var...Mazx 0.25 fazla önerenler var....Henüz 13 oranını alabilmiş değilim...

virtue
03-03-2014, 18:51
Yalan Dünyadaki Vasviye teyze olsa Ukrayna krizi ile ilgili olarak Nato için;

-Napacaan, Rusya işgal edecek sen de kuyruğunu kıvırıp oturacaaan.

derdi herhalde. AB ve ABD de seçim vs. olmadığı ve ekonomilerinin gelişimi pek parlak olmadığından yapabilecekleri bir şeyleri yok.

Ancak bizde beklenen son dakika kasetleri çıkarsa, Hükümet tek seçenek olarak savaş çığırtkanlığı ile milliyetçilik üzerinden oyları almak için (gerçek olmasa da) kriz yaratıp bir hamle yapabilir.

Not: Suriye'deki, Ukraynadaki savaş olayına insanı gözle bakanlar Afrika'da geçen hafta aşırı İslamcılar (bu pisliklere İslamcı demek bana zül geliyor-beyinleri yıkanmış şizofrenler demek daha doğru) tarafından sırf kız ve erkeklerin aynı kampüste okulları var diye 60 tane çocuğun katledilmesine neden bir kelam etmediklerini anlamak mümkün değil.

Onları kim yarattı?

Allahın düzenine onun adına müdahale ettiğini düşünen zavallılardan korkacaksın. Onları kendi maddi çıkarları için kullananlardan daha fazla korkacaksın ve yaratıcıya inanıyorsan onları lanetleyeceksin. Yoksa sana ayrıcalık verilip bahşedilmiş olan beynini kullanmadığının bir gün hesabını verirsin.

kaptaings
03-03-2014, 18:54
Su dunyadada hersey pamuk ipligine bagli ukraynada isler kizisiyor muhtemlen monotoryum ilan ecekler...inslallah savs olmaz cunku ucu bize kotu dokunabilir ( kimyasal birseyler olursa nukleer santralleri bohayli fazla...abd rusya kapismasi yeni bir sovuj savasa neden olmasinda...bi bakmisiz 3.dunya savasi patlak vermis...olurmu olur baksmzla son 2 yildir darbeler millet ayaklanmaari sardi dunyayi...dunyanin civisi cikti artik

sunny00
03-03-2014, 18:58
rusya ukraynaya son 12 saat süre vermiş
bu haberle dolar 2,2275e çıktı

serkan1976
03-03-2014, 18:58
Sn memorex veya chucky yoldas bugun vakifbank normal subeye ugradim.Swap normal subede yapiliyormus,Ayrica oranin ayni olacagini soyledi mt . Birde hesap isletim ucreti eger vadesizi kullanirsan alinir diyor.iki ayri faizden bahsetti mt.Dth ve normal faiz benim anlamadigim dekontta sadece normal faiz yaziyomus dth faizi yazmiyormus.ama o da vade sonunda hesaba geciyormus.Yani dolarin ne olacagi vade sonunda bizim icin onemli mi,vade sonundaki kurdan mi bozuyorlar acaba

abd verılerıde ıyı geldı. 7 martta tarım dışı istıhdam var oda 150k+ gelırse doların 2,25 kadar gıderı var gıbı..

kaptaings
03-03-2014, 19:09
sicak savas baslarsa 2.25 cok komik kalir su anda hic fiyatlanmadi denebilir bu risk

umutabi
03-03-2014, 19:17
Global sermaye nin para babalarının aymazlığı, para için abi herşeyi yaparız abi. Sonuna kadar sıkıp posayı bırakmak istiyorlar, aksi olsaydı pılıyı pırtıyı toplayıp çooktan Türkiye yi terketmişlerdi.

Heval
03-03-2014, 19:22
sicak savas baslarsa 2.25 cok komik kalir su anda hic fiyatlanmadi denebilir bu risk

Hayırlısı olsun..Rusya Gürcistana da girmiş hatta Başbakan o gün gö.... zor kurtarmıştı...O günkü canlı yayında ki başbakanın kaçışı gözümün önünden gitmiyor :he:

ABD savaş gemileri boğazı geçip gurcistana gitmişti , ruslar fala derken ....

Hiç birhalt olmamıştı....AMA şimdi FED Amca var .....Onun tek kelimesi nükleer bomba gibidir :kahkah:

18 Martta yine bir nukleer bomba sallıyacak ....Altta kalanın canı çıksın...

oktay G
03-03-2014, 19:22
rusyanın savaş gemileri açılmış zaten ,son 11 saat...

julia.luthor
03-03-2014, 19:30
abd ve ab en iyi ihtimal ukraynanın batı kısmından ısırık alır.
rusya bunlara pabuç bırakmaz.
kışın doğalgaz vermese zaten telef olurlar.
faizi şekillendirecek olan seçimler.
o kadar kafa yormaya gerek yok...

sunny00
03-03-2014, 19:31
Dolarda 2,25 kritik.
burası aşılırsa 2,39'a yolculuk başlayabilir
(kişisel görüş,tavsiye olarak algılanmasın)

twilight1517
03-03-2014, 19:33
son saatlerde anlasirlar..dolar altin asagi bist yukari ama az yukari.....veriler iyi geliyor..10 milyar belkide 20 milyar dolar azaltim yapacak...bizim mb 100 belkide 200 baz faiz artirimi yapmak zorunda kalacak....

yeni borsacı
03-03-2014, 19:52
son saatlerde anlasirlar..dolar altin asagi bist yukari ama az yukari.....veriler iyi geliyor..10 milyar belkide 20 milyar dolar azaltim yapacak...bizim mb 100 belkide 200 baz faiz artirimi yapmak zorunda kalacak....
Para politikasının daha da sıkıştırılması gerekiyor ÜFE olmuş 12 TÜFE olmuş 8 seçim sonrası ne sonuç çıkarsa çıksın 6 ayın sonuna kadar beklentilerin çapalanması adına ciddi sıkılaştırma olması bekleniyor.Piyasalar 200-100 bps arası faiz artırım beklentisi içerisine girmeye başladı..

manouche
03-03-2014, 20:09
Bugün aldığım oranları yazıyorum arkadaşlar, hepsi gerçektir

abank - 75K
Kartal E5 - %12,50,
Caddebostan - %12,80

Odeabank -75K
Kozyatağı %12,4
Beşiktaş %12,45

Fibabank - 75k
Pendik E5 - %12

Denizbank 150K %11,90

Finansbank 150K %12,15

Hepsi yeni müşteri oranlarıdır
Piyasalar karışık Cuma gününe doğru 13'ler gelmeye başlar gibi

tades
03-03-2014, 20:13
miktar nedir 600 k için 12.80 aldım Caddebostan şb cemile hnm.
Ukrayna'da faizler %51'e çıkmış :he:
ve

Buradaki çoğu arkadaşın dediğin oranların hiçbirisini duymadım bugün.
Abank %12'e indirmiş
%12,80 verilmemiş

tades
03-03-2014, 20:17
bu gün odea dan gecelik 10 50 aldım

tades
03-03-2014, 20:19
12.40 verdiler bana

pazarcışükrü51
03-03-2014, 20:19
Para politikasının daha da sıkıştırılması gerekiyor ÜFE olmuş 12 TÜFE olmuş 8 seçim sonrası ne sonuç çıkarsa çıksın 6 ayın sonuna kadar beklentilerin çapalanması adına ciddi sıkılaştırma olması bekleniyor.Piyasalar 200-100 bps arası faiz artırım beklentisi içerisine girmeye başladı..

Mart ayında biriken momentum Nisan'ın ilk haftasına sarkar
Benim tahminim ilk haftasında 400-450 baz puanlık artış
İlerde zaten 1000-1500 gibi oranlar gelince
Bunlar çerez olarak anılarımızda kalacaktır
İnşallah merkez piyasa ile inatlaşmaz
İnatlaşırsa ne olur?
450 rakamının öne 1 koyar
Ateşi söndürür :)
YTd

ekmekparası
03-03-2014, 20:29
Bugün Abankta 12,80 den bağladım 32 gün.. Finansbank 12,00 Şekerbank 12,50 verdi.. 13 için çok zorladım Abank ı ama olmadı maalesef..

yeni borsacı
03-03-2014, 20:30
Bugün aldığım oranları yazıyorum arkadaşlar, hepsi gerçektir

abank - 75K
Kartal E5 - %12,50,
Caddebostan - %12,80

Odeabank -75K
Kozyatağı %12,4
Beşiktaş %12,45

Fibabank - 75k
Pendik E5 - %12

Denizbank 150K %11,90

Finansbank 150K %12,15

Hepsi yeni müşteri oranlarıdır
Piyasalar karışık Cuma gününe doğru 13'ler gelmeye başlar gibi

Hadi artık 13 masasına oturan yok mu zorlayın şu Abank'ı alın 13ü sonrası haydeeee :halay:

sunny00
03-03-2014, 20:37
Rusya'Nın Ukrayna'ya verdiği süre gece 5'te bitiyormuş.

pazarcışükrü51
03-03-2014, 20:40
Rusya'Nın Ukrayna'ya verdiği süre gece 5'te bitiyormuş.

Ne için süre vermiş ?

sunny00
03-03-2014, 20:47
konuyla ilgili en yeni haber,
Rusya'nın, Ukrayna'daki askeri güçlerin Kırım'ı terk etmesi için Kiev yönetimine TSİ 05.00'a kadar süre verdiği bildirildi. Rus yetkililer bu bilgiyi yalanladı.

pazarcışükrü51
03-03-2014, 20:52
Bugün Abankta 12,80 den bağladım 32 gün.. Finansbank 12,00 Şekerbank 12,50 verdi.. 13 için çok zorladım Abank ı ama olmadı maalesef..

Neyse sağlık olsun 12.80 de fena değil. :)

ekmekparası
03-03-2014, 21:00
Evet.
4 Nisan.

Evet 4 Nisanmış.. Ben 32 sayıp, 32. gün boşa çıkartıyodum.. 32. gece de durup 33.gün de boşa çıkıyor para..

ekmekparası
03-03-2014, 21:01
Neyse sağlık olsun 12.80 de fena değil. :)

Bugünkü oranları okuyunca forumdan evet fena değil :)

barbaraa
03-03-2014, 21:16
Büyüme : 0
işşizlik : %15
enflasyon : % 10
faiz : ?

bence %17 18

yeni borsacı
03-03-2014, 21:23
Bugünkü oranları okuyunca forumdan evet fena değil :)
Bugün için en iyisi hayırlı olsun ama yarın için beklentilerimiz tabii ki daha yüksek..

oguzozi
03-03-2014, 21:35
..... TEB'den oran olan var mı?
Nasıl bir bankaya düştük arkadaş... Allahtan bir kısmı orda Akbank bile daha fazla beriyor.

sunny00
03-03-2014, 21:40
Yarin bistin 59,990'a deyip yeniden 60200'de tutunmasini bekliyrorum.
Faiz bu hafta 11,5'ye yaklasir

santanamania
03-03-2014, 21:42

60bini kırarsa blok satışlar gelir bi daha 60bin üstüne zor atar bence..

pazarcışükrü51
03-03-2014, 21:59
..... TEB'den oran olan var mı?
Nasıl bir bankaya düştük arkadaş... Allahtan bir kısmı orda Akbank bile daha fazla beriyor.

En son TEB E kaçtan bağlamıştınız ?

serkan1976
03-03-2014, 22:02

Merhaba sekerbank 12.50'yi kac gune ve ne kadarlik bir miktar icin verdi acaba, tsk.

ozim
03-03-2014, 22:04
60bini kırarsa blok satışlar gelir bi daha 60bin üstüne zor atar bence..

Adım adım düşecek bence.
3-4 gün düşecek sonra küçük bir toparlanma, yani "gel gel " yapacaklar.
Malı yedirecekler, ama 2014 de hep aşağı olacak ana trend.
Şahsi fikrimdir, 2008 e benzetiyorum.Ocaktan eylüle kadar böyle yaptı sonra çakıldı.

yeni borsacı
03-03-2014, 22:05
Saat kacta?
Yazdığım sıralarda konuşuyordu şu an bitti.. Bugün konuyla ilgili tweet atmış..
https://twitter.com/AHakanBayrakci
Hatta bugün yaşanan kur yükselişininde bu konuyla alakalı olabileceğini söyledi..

serkan1976
03-03-2014, 22:06
Vakif'tan veya sekerbank'tan swap yapan var mi acaba

ekmekparası
03-03-2014, 22:13
Vakif'tan veya sekerbank'tan swap yapan var mi acaba

Vakiıfbank sadece 50 gün için oran verdi bugün bana.. 12,90 swap..

santanamania
03-03-2014, 22:15
Adım adım düşecek bence.
3-4 gün düşecek sonra küçük bir toparlanma, yani "gel gel " yapacaklar.
Malı yedirecekler, ama 2014 de hep aşağı olacak ana trend.
Şahsi fikrimdir, 2008 e benzetiyorum.Ocaktan eylüle kadar böyle yaptı sonra çakıldı.
ben tl bazlı değil dolar bazlı takip ediyorum.. şu an 27500de.. 25000 de 10 yıllık trend desteği mevcut.. 3 senedir hep burdan tepiyor..
orası kırıldığında bu topikte bayram olur..
bu sefer hiç ihtimal verilmiyor ama 2002 2003 seviyelerine düşeceğimize teknik olarak düşünüyorum..

ozim
03-03-2014, 22:17
Çarşamba bono itfa var, bakalım uygun ne bulacağız.

santanamania
03-03-2014, 22:20
Çarşamba bono itfa var, bakalım uygun ne bulacağız.

gecelik takılmak istiyosan ve ilk defa hesap açıyosan tebde 100bine kadar 11,75 bileşikte 11,80 bir aylık gidebilirsin..

pazarcışükrü51
03-03-2014, 22:22
ben tl bazlı değil dolar bazlı takip ediyorum.. şu an 27500de.. 25000 de 10 yıllık trend desteği mevcut.. 3 senedir hep burdan tepiyor..
orası kırıldığında bu topikte bayram olur..
bu sefer hiç ihtimal verilmiyor ama 2002 2003 seviyelerine düşeceğimize teknik olarak düşünüyorum..
2002 2003 dip seviyesi kaç cent görünüyor?

santanamania
03-03-2014, 22:24
2002 2003 dip seviyesi kaç cent görünüyor?

0,5-0,6 civarı.. oraya kadar sarkar mı bilmem..

ekmekparası
03-03-2014, 22:40
Merhaba sekerbank 12.50'yi kac gune ve ne kadarlik bir miktar icin verdi acaba, tsk.

32 gün hepsi.. 900k.. Anadolubanktan da oran almıştım şimdi hatırladım.. 32 gün 12,50..

pazarcışükrü51
03-03-2014, 22:43

Mevduatçıları borsaya sokma düşünceleri varsa sarkar :oley:
Sonuçta adamların elindeki mallar Kelepir fiyattan
Indir bindir gaktır türden :he:

YTd

santanamania
03-03-2014, 22:48
Mevduatçıları borsaya sokma düşünceleri varsa sarkar :oley:
Sonuçta adamların elindeki mallar Kelepir fiyattan
Indir bindir gaktır türden :he:

YTd
bu uzun vadeli bir düşünce.. sıfıra kadar düşse borsaya gelen olacağını sanmıyorum..

ALİBEYOĞLU
03-03-2014, 22:58
bu havad kağıt mı alınır be....yemin ediyorum...ardı ardına 40 bine inecek potansiyel var...algı bulanıklığı var su an piayasada.zira mallar babalrda...bir verecek ky bulsalar , sonrasında endeks niagara selalesini kıskandıracak.bence en iyisi %12 ortalama ile yıllık faiz almak.kafanızda rahat olur.....

Necropolis
03-03-2014, 23:06

Oraya düşse tüm paramı kırmızı 21'e yatırırım vallahi:)

serkan1976
03-03-2014, 23:10
32 gün hepsi.. 900k.. Anadolubanktan da oran almıştım şimdi hatırladım.. 32 gün 12,50..

Sekerbank gecen hafta 13.20 32gune swap orani vermisti.bugun sormadiniz galiba

ekmekparası
03-03-2014, 23:13
Sekerbank gecen hafta 13.20 32gune swap orani vermisti.bugun sormadiniz galiba

Bugün aldım.. Ama 13,20 süpermiş.. Ama yakın zamanda (önümüzdeki 10 gün içerisinde) normal mevduatta bu oranları görebiliriz diye tahmin ediyorum.. Ama bu oranı göreceğim diye bekletemem paramı..

santanamania
03-03-2014, 23:14
Oraya düşse tüm paramı kırmızı 21'e yatırırım vallahi:)

kırmızı 21 akbank olabilir mi?

serkan1976
03-03-2014, 23:20
Bugün aldım.. Ama 13,20 süpermiş.. Ama yakın zamanda (önümüzdeki 10 gün içerisinde) normal mevduatta bu oranları görebiliriz diye tahmin ediyorum.. Ama bu oranı göreceğim diye bekletemem paramı..
Bugun seker swap orani kacti
Bugun vakif 1 m ustu 12 verildi normal mevduat

ozziem
03-03-2014, 23:23

Umarım 5xlere düşer ve oradan da 48 bini boylarlar. Kurtulamazlar o çöplükten inşlh.(Bi beddua da biz edelim:) )
Bir de borsacılar gelmiş bize laf ediyor vatan millet edebiyatı yaparak, ya senin borsada bulunma nedenin vatan millet değil ki kardeşim, o şişko göbeğinizi biraz daha büyütmek.

ekmekparası
03-03-2014, 23:38
Bugun seker swap orani kacti
Bugun vakif 1 m ustu 12 verildi normal mevduat

Şekere mevduat veya swap mevduat hangisi yüksek ise ona yatırırım demiştim.. Swap olarak oran vermedi.. 12,50 mevduat verdi.. Ben de Abanktan 12,80 oran aldım diyince, banka müdüründen "vuuuuuu!!" şeklinde bi tepki alınca üstüne gitmedim.. Sonuç: 12,50 32 gün mevduat ve para Abankta...

Heval
03-03-2014, 23:39
Endex in 1 cente inmesi demek , faiz ve dvizin uçması anlamı taşır ki...Öle bir ortamda parası olan %100 üzerinde faiz aldığı bir ortamda borsada ne işi olur ....

Belki de trend faizciler lehine dönecek ve uzunca bir süre faiz cephesi ciddi para kazandıracak ve borsa ise sürekli sermaye eriten bir yer olacak....

FED tapering bitince durum daha net anlaşılır olacaktır....

Necropolis
03-03-2014, 23:40
kırmızı 21 akbank olabilir mi?

Özellikle bir hisseyi kastetmedim, o seviyeye düşerse BİST30 dan herhangi bir hisse olur diye düşünüyorum ama bildiğimden değil, anlamam yani :)

serkan1976
03-03-2014, 23:51
Şekere mevduat veya swap mevduat hangisi yüksek ise ona yatırırım demiştim.. Swap olarak oran vermedi.. 12,50 mevduat verdi.. Ben de Abanktan 12,80 oran aldım diyince, banka müdüründen "vuuuuuu!!" şeklinde bi tepki alınca üstüne gitmedim.. Sonuç: 12,50 32 gün mevduat ve para Abankta...
İyi baglamissin hayirli olsun

santanamania
03-03-2014, 23:57
Endex in 1 cente inmesi demek , faiz ve dvizin uçması anlamı taşır ki...Öle bir ortamda parası olan %100 üzerinde faiz aldığı bir ortamda borsada ne işi olur ....

Belki de trend faizciler lehine dönecek ve uzunca bir süre faiz cephesi ciddi para kazandıracak ve borsa ise sürekli sermaye eriten bir yer olacak....

FED tapering bitince durum daha net anlaşılır olacaktır....
1 cent ya da 10 cent..
iki uca da gidebilir..
tahminlerde tutarlılık mantık olmayabilir..
lakin finans piyasalarını cazip yapanda benim için bu aşırılıktır..
herkes türk bankacılık sisteminin nasıl sağlam yapıda olduğundan bahsederken ben ne olurda zora düşebilirler diye korkarım..
herkes ekonomiden döviz ve faizin banka karlarına olan olumsuz etkilerinden bahsederken ben güzel günleri hayal eder, yüzde 100 faizi es geçerim.. bu kişinin tercihi.
kimse dışarıda soğuk kar varken sıcacık evini bırakıp yollara çıkmak istemez.. ya da tam tersi sıcacık bir yaz gününde soğuk kıştan korkup kışa hazırlanmayı gereksiz bulur..gerçek borsa yatırımcısı da hep en iyi ya da en kötü günde karşıt taraftadır..

twilight1517
04-03-2014, 00:50
Umarım 5xlere düşer ve oradan da 48 bini boylarlar. Kurtulamazlar o çöplükten inşlh.(Bi beddua da biz edelim:) )
Bir de borsacılar gelmiş bize laf ediyor vatan millet edebiyatı yaparak, ya senin borsada bulunma nedenin vatan millet değil ki kardeşim, o şişko göbeğinizi biraz daha büyütmek.

borsa da olupta gobek yapan adam gormedim....stresten para kaybetmekten tirnaklarini yiyen adam cok gordum :)

temel fikir06
04-03-2014, 01:23
12 gün sonra vade günüm,şekerbanktan 12.00-12.50 gibi bir oran bekliyorum.bakalım

euphory
04-03-2014, 01:41
swap oranı sordunuz mu?

mevduatım küçük bir miktar bu yüzden sormak aklıma gelmedi forumda soylenen 500+ için swap yaptığı odeanın

euphory
04-03-2014, 01:47
Teb marifetlide eski müşteri 9,5 gözukuyor 10,5 degil sanirim bunu göze alin .

bugun 2000 Tl para gönderdim tebe faiz oranını %10,5 yazıyordu aynı şekilde ing turuncuda %9,5 yazıyordu. Zaman zaman tabela faizlerinin üstünde veriyolar kısa bir süreliğine

euphory
04-03-2014, 01:55
görünen oki odea abankın gerisinde kalmış görünüyor. %12,40 üstü alınan bir oran görünmüyor. Yarın ne teklif edecek bakalım mt

sunny00
04-03-2014, 09:03
Abank ile uğraşmaya çok değmez.
Hala daha %12 diye ısrar ediyorlar..İlla Abank'tan alırım diyorsanız siz bilirsiniz.Ama geri adım atmıyorlar max. %12
Odea'dan %12,50 verirlerse bağlarım

sunny00
04-03-2014, 09:53
Rusya askerlere kislalariniza geri donun demis..bist pozitif acilacak..faiz dalgalanir

kaptaings
04-03-2014, 10:41
ukrayna isi simdilik kapanmıs gibi görünüyor...rusya daha fazla natoyu karsısına almak istemedi belliki...zaten savas cıksa ne olacak rusya dan bi halt olmaz...1 milyon nüfüslü çeçenistanı 10 yılda bitiremedi barıstılar...gelelim asıl gündemimiz secime..akp ses kayıtları ile ilgili bir ceteyi yakaladım diye ortaya atıldı...gercek nedir icindekilerden haric kimse bilmez...yalnız dolar bu rusya isine ragmen endeksteki cıkısa ragmen 2.21 in qaltına gelmedi...rusya riskide rafa kalkmıs olduguna gore eger feddende sert bir soylem gelmezse ki piyasa tamamen mart sonuna kitlenmise benziyor ..haralde o zamana kadar yatayda seyredecek gibi gözüküyor..

sunny00
04-03-2014, 11:07
Odeabank 12,40 ile baglandi..

Abank vs. İsim olmaz..sozlerinin arkasinda durmuyorlar

blue70
04-03-2014, 11:21
odea 12.40 yeni musterimısnız?
11.35 fiyat çekiyorlar ..aynı numara gene 1 .ayın sonunda hemen alttan fiyat veriyorlar...anlamak mumkun değil...

mgdv2001
04-03-2014, 11:25
miktar nedir 600 k için 12.80 aldım Caddebostan şb cemile hnm.

Kendisi ile görüşüldü bu sabah itibarıyla 1.000.000 üzerine ancak 12,80 olur altı 12,50 dedi
Odea her tutara 12,40 veriyor.(Eski müşteriyede Kozyatağı Şb)

Abank 12,80 oranı şu an için geçerli değil maalesef
Saygılar

bankac
04-03-2014, 11:51
http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/46937/Secim_Sonucu_Ne_Olur_.html

YTA
04-03-2014, 11:57
Saat 10:00 itibariyle Abank MT nin bana verdiği oran

12.85 ( 32-45 gün )

Bunlar tutturabildiğine hangi oranı verirlerse anlaşılan...

bicer
04-03-2014, 12:01
Abank İzmir Manavkuyu şubesi dün %12.60 dedi, sonra %12.45 veririm dedi:hmm:
Bugün Odea'da %12.40 ile 32 gün vade yenilendi.

memet1
04-03-2014, 12:07

12.85 ( 32-45 gün )

Bunlar tutturabildiğine hangi oranı verirlerse anlaşılan...yaw bu abank mtlerini öpecem yani...ne tuttururlarsa...12.85 oranı sorsam şimdi 6 adet ankara şubelerine hemen yemin ediyolar yok diye...bunu çözmenin yolu...ekranlarında o gün bağlanan oranlar görülüyor deniyordu...ben kendi şubemi yoklayacağım,göster diye...sizde bi yoklayın ekranı göster diye...belki bu muammayı böyle çözeriz...

YTA
04-03-2014, 12:08
T-Bank 12.85 (32-90 gün)

mgdv2001
04-03-2014, 12:09

12.85 ( 32-45 gün )

Bunlar tutturabildiğine hangi oranı verirlerse anlaşılan...

Hangi şube Caddebostan 1.000.000 üstüne ancak veririz dedi(12,80 i)
altına 12,50 den fazla yok diyor.
Odea 12,45 verdi son.. daha yukarı çıkmıyor.

Yetmezki banka banka oran alıyoruz birde şimdi aynı bankanın farklı şubelerinin farklı oranları çıktı zor iş.....

Saygılar

Heval
04-03-2014, 12:09
Abank 12.50-60 oranını yoldan geçen herkese teklif ediyor...Altını da üstünü de kulaklarımla duymadım....

turboss
04-03-2014, 12:19
bu enpara napyo ya hala 11,75 , millet 12,80 den bahsederken, cidden yazıklar olsun, eyyy en paraaaaaa, kendine çeki düzen verrrrrr..

YTA
04-03-2014, 12:19
Hangi şube Caddebostan 1.000.000 üstüne ancak veririz dedi(12,80 i)
altına 12,50 den fazla yok diyor.
Odea 12,45 verdi son.. daha yukarı çıkmıyor.

Yetmezki banka banka oran alıyoruz birde şimdi aynı bankanın farklı şubelerinin farklı oranları çıktı zor iş.....

Saygılar

Üstad, şube Altunizade,meblağ 1.000.000 üstü

serkan1976
04-03-2014, 12:29
Odeabank 900k icin swap 42-45 gun arasi 13.60 teklif edildi

mgdv2001
04-03-2014, 12:31
T-Bank 12.85 (32-90 gün)
A-bank Kozyatağı Şb. ile görüşüldü 500K için 12,50 verdi 12,85 oran kesinlikle olmaz dedi.
1.000.000 üstü için en fazla 0,1 daha çıkarız dedi.(T-bank ta şubeden şubeye oynuyor belki)

1.000.000 ve üstü için 12,8xx li oranlar belki pazarlıkla alınabilse bile 300-500 bin gibi rakamlar için bu oranlar şu anda yok maalesef benim edindiğim intiba bu gün itibariyla budur.

12,40 - 12,50 arası oranlar var.

Saygılar

memet1
04-03-2014, 12:33
Odeabank 900k icin swap 42-45 gun arasi 13.60 teklif edildi500 üstü olanlar bağlasın...

chucky68
04-03-2014, 12:37
biraz önce abank sahrayıcedit şubesinden geliyorum....benim burganla yanyana olan bir şubesi....direk teklif ettikleri 550 bin tl ye %12.70 verdiler....60 güne kadar veriyoruz dediler....caddebostan şubeniz 12.80 çekti niye böyle yapıyorsunuz ayıp değilmi diye sordum...12.80 oranımızı dün verdik dediler...ama 10 mart dönüşünüzde 12.80 için zorlarız falan diyede umut verdi....sonuçta bugünkü oranları %12.70.....eft ücreti almıyoruz....alsak bile 10 tl en fazla dediler...bunuda yoldaşlarıma yazayım...%13 veren şubeniz varmış oranlarınız şubeden şubeye lastikli gidiyor diyede ekledim....kız durdu...hemen balıklama ilk dedikleri oranlara atlamayın...neden uzun gitmek istediğime aslında bugünkü durum güzel bir örnek oldu...ama sanırım bende kısa gideceğim.....hiç istemesemde..:)...finansbankasınada ültimatom verdim....yıllık oran %12 olursa bakarız dedim....haber verecekler....bu sekilde oranları vergi avantajıyla %13 gibi oluyor.....bileşik faizlerde dahil....

CHUCKY:..............................SON BEBEK

tades
04-03-2014, 12:47
odea 12.65 bağlandı 32 gün

hi_dutengin
04-03-2014, 12:49
biraz önce abank sahrayıcedit şubesinden geliyorum....benim burganla yanyana olan bir şubesi....direk teklif ettikleri 550 bin tl ye %12.70 verdiler....60 güne kadar veriyoruz dediler....caddebostan şubeniz 12.80 çekti niye böyle yapıyorsunuz ayıp değilmi diye sordum...12.80 oranımızı dün verdik dediler...ama 10 mart dönüşünüzde 12.80 için zorlarız falan diyede umut verdi....sonuçta bugünkü oranları %12.70.....eft ücreti almıyoruz....alsak bile 10 tl en fazla dediler...bunuda yoldaşlarıma yazayım...%13 veren şubeniz varmış oranlarınız şubeden şubeye lastikli gidiyor diyede ekledim....kız durdu...hemen balıklama ilk dedikleri oranlara atlamayın...neden uzun gitmek istediğime aslında bugünkü durum güzel bir örnek oldu...ama sanırım bende kısa gideceğim.....hiç istemesemde..:)...finansbankasınada ültimatom verdim....yıllık oran %12 olursa bakarız dedim....haber verecekler....bu sekilde oranları vergi avantajıyla %13 gibi oluyor.....bileşik faizlerde dahil....

Vergi avantaji ne is ustad?

julia.luthor
04-03-2014, 12:50
siyaset bu halde iken uzun gitmek zor.
en azından seçim sonucuna bakılmalı nisanda bağlanmalı...

sunny00
04-03-2014, 12:51
odea 12.40 yeni musterimısnız?
11.35 fiyat çekiyorlar ..aynı numara gene 1 .ayın sonunda hemen alttan fiyat veriyorlar...anlamak mumkun değil...

Odea eski musterisiyim artik 12,40 ile bagladim..

JPMontoya
04-03-2014, 12:53
Burgan'dan 12.25% oran ile 32 gün bağlandı.

chucky68
04-03-2014, 12:55

yıllıkta bağlarsan stopaj %10 kesiliyor...kısa vadelerde %15 kesiliyor....onu yazdım....ama uzun için çok iyi bir oran gelmesi lazımki değsin...bekliyoruz...10 martta kısa vade gitmeyi şimdilik uygun görüyorum...ancak uzunda %13.50 civarı swapta çıkarsa en az 3-4 ay bağlarım....vakıfbanktan haber bekliyorum..pzartesiye %13 üzeri alırım diyede büyük konustu...bakalım göreceğiz...

chucky68
04-03-2014, 12:56
Burgan'dan 12.25% oran ile 32 gün bağlandı.

çok düşük.....genede miktara göre değişir...hayırlı olsun...bu oranlar eskiden olsa rüya gibiydi...şimdi beğenmiyoruz o ayrı:)

sunny00
04-03-2014, 13:03
T-Bank 12,50 soyledi

pronto
04-03-2014, 13:06
+110 K 12.40 ile 34 gün odeabank'ta eski müşteri olarak devam.

chucky68
04-03-2014, 13:08
vakıfbank çiftehavuzlar subesi swap oranları.....35 güne %12.90.....44 güne %13.....60 güne %13.25....demin görüştüm...işlemleri evrakları şimdiden imzalıyorum...%13 üzerini kesinalacağız merak etmeyin diyorlar....chucky aksiyona geçti:)

serkan1976
04-03-2014, 13:15
vakıfbank çiftehavuzlar subesi swap oranları.....35 güne %12.90.....44 güne %13.....60 güne %13.25....demin görüştüm...işlemleri evrakları şimdiden imzalıyorum...%13 üzerini kesinalacağız merak etmeyin diyorlar....chucky aksiyona geçti:)
Sn chucky normal subeden mi aldiniz oranlari? Bugun odea 42-45 gun Swap13.60 teklif var haberiniz olsun.

memorex
04-03-2014, 13:18

Odea'dan 13.60 alan var kendini Vakıf'a angaje etme seni çantada keklik görmesinler ayrıca ilk söyledikleri oranların üzerine çıkıyorlar zorlamayı ihmal etme.

chucky68
04-03-2014, 13:19
odeabank başak şehir şubesiyle görüştüm...normal mevduata 35 güne %12.35 gibi komik bir oranla kapı açtılar....piyasadaki oranları söyledim kız sustu...swap oranlarınıda sordum....birazdan fiyatlama yapıp arayacaklar....vakıfbankın bugünkü swap oranlarınıda ilettim...rekabet açısından size örnek olsun dedim.....biz daha iyi alırız deyip birazdan arayacaklar....

chucky68
04-03-2014, 13:21
Sn chucky normal subeden mi aldiniz oranlari? Bugun odea 42-45 gun Swap13.60 teklif var haberiniz olsun.

yeşilköy özel banakcılık vakıflar bank......şeker gibi bir müşteri temsilcileri var...çok temiz çocuk...böyle adamı devlet bankasında görmek ilginç....ama helal olsun...evrakları benim burdaki çiftehavuzlar özel bankacılık vakıflara yollayacaklar...ama muhatabım yeşilköydeki temsilci olacak...genede kesin kararımı vermedim....aksiyondayım...tekno dansa geçtim....

YTA
04-03-2014, 13:25

Üstad,

900.000 e kadar Odeabank 13.60 (42-45 gün)

Burganbank'ta üst limit yok 13.27 (35 gün) 13.60 (45 gün) swap oranları.

chucky68
04-03-2014, 13:26
Odea'dan 13.60 alan var kendini Vakıf'a angaje etme seni çantada keklik görmesinler ayrıca ilk söyledikleri oranların üzerine çıkıyorlar zorlamayı ihmal etme.

aynen öyle yapacağım...bu oranlar çok oynak...kim kime çakarsa...pazarlık şart...canım cicimlere aldanmamak lazım....%13 üzeri bir oran duyunca hemen mayısıyorum orası ayrı...:)....çok esaret altında kalmısız ...özgürlük insana temkinli olmayı öğretiyor.....kolay değil...faizde hep itilip kakıldık.....borsa misyonerlerinin dalga geçmelerine maruz kaldık....nasihatlar dinledik...paralarınız eriyor bre kafirler gelin borsaya diye azarlar işittik....şimdide zincirlerimizi kırınca bileklerimizin özgürlüğe alışması zor geliyor...%13 üzeri faizler insana cennet meyveleri gibi geliyor...

timarsizsipahi
04-03-2014, 13:28
Üstad,

Odea swap için en az 500.000 mi gerekiyor?

memorex
04-03-2014, 13:30
aynen öyle yapacağım...bu oranlar çok oynak...kim kime çakarsa...pazarlık şart...canım cicimlere aldanmamak lazım....%13 üzeri bir oran duyunca hemen mayısıyorum orası ayrı...:)....çok esaret altında kalmısız ...özgürlük insana temkinli olmayı öğretiyor.....kolay değil...faizde hep itilip kakıldık.....borsa misyonerlerinin dalga geçmelerine maruz kaldık....nasihatlar dinledik...paralarınız eriyor bre kafirler gelin borsaya diye azarlar işittik....şimdide zincirlerimizi kırınca bileklerimizin özgürlüğe alışması zor geliyor...%13 üzeri faizler insana cennet meyveleri gibi geliyor...
:kahkah: sonunda ruhunda özgürleşme işaretleri vermeye başladın.Oranların daha yukarı gideceği yer var çok uzuna gitme bence.

chucky68
04-03-2014, 13:30
Üstad,

burgan bank %13.60 oranını hangi şube verdi....bizim ethem efendi şubesimi??.....kafalar karışıyor iyice...ancak herkese vermiyorlar...senin para 1 milyon üstü...bu oranları vermişsiniz diye benim müşteri temsilcisine çıkışınca yok valla vermedik diye bana atlıyorlar....murat isminde bir temsilcileri var....bildiğin kaçım kurasıdır...:)

YTA
04-03-2014, 13:31

Alt limiti sormadım ama sanırım 500.000

chucky68
04-03-2014, 13:33
:kahkah: sonunda ruhunda özgürleşme işaretleri vermeye başladın.Oranların daha yukarı gideceği yer var çok uzuna gitme bence.

kısa gideceğim....ancak %13.50 görürsem 60 güne kadar yolu var...bu oranlar şimdilik normal mevduatta zor....kaçanı kovalamak lazım....bugüne bakmak lazım....dün dündür....bugünde bugün....yarına allah kerim....

julia.luthor
04-03-2014, 13:33

evet.......

YTA
04-03-2014, 13:34
burgan bank %13.60 oranını hangi şube verdi....bizim ethem efendi şubesimi??.....kafalar karışıyor iyice...ancak herkese vermiyorlar...senin para 1 milyon üstü...bu oranları vermişsiniz diye benim müşteri temsilcisine çıkışınca yok valla vermedik diye bana atlıyorlar....murat isminde bir temsilcileri var....bildiğin kaçım kurasıdır...:)

Üstad, Burganbank Altunizade şubesi. Pazarlık yapmadan bana telefonda söylediği direkt oran bu. Sen bir görüş istersen.

arda27
04-03-2014, 13:39
çok düşük.....genede miktara göre değişir...hayırlı olsun...bu oranlar eskiden olsa rüya gibiydi...şimdi beğenmiyoruz o ayrı:)

burgan mevduata 12,50 verdiğini söyledi öğleden sonrada yanıma gelecekler , görüştükten sonra detaylı yazarım ,özellikle swap konusunda cuma günü için 13 üzeri için bastıracağım

memorex
04-03-2014, 13:40
kısa gideceğim....ancak %13.50 görürsem 60 güne kadar yolu var...bu oranlar şimdilik normal mevduatta zor....kaçanı kovalamak lazım....bugüne bakmak lazım....dün dündür....bugünde bugün....yarına allah kerim....
2 hafta önce 13.00 le 2 aylık bağlarken iyi görünüyordu ama bugün oranlar 14.00 e dayanmaya başladı.Ben 2 aylık yaptığıma pişman oldum bu nedenle sen iyi düşün ve asla 2 ayı geçme derim.Nisan ayında geçirecekleri zamların da etkisiyle enflasyon yükselirken faizlerde bir tur yukarı hareketlenecek ve iktidarın oy kaybı da piyasaları hareketlendirecek düşüncesindeyim.

serkan1976
04-03-2014, 14:00
Odea'da swap 900 k icin alinan oran 13.60.ama sinir 900 degil limitsiz. Alt limit 500

Heval
04-03-2014, 14:00
QE ile başlayan faizdeki düşüş trendi yine QE ile yukarı trendi başlattı....

Birde EM ve Bizim özel durumları göz önüne alırsak yılın son çeyreğinde çok güzel oranlar oluşacak diye düşünüyorum....

kısa gitmek faydalı olacaktır........

Normal mevduat şu an 12.50 civarına oturdu...Bu hafta 13 bulmak zor gibi görünüyor....

YTA
04-03-2014, 14:06
Odea'da swap 900 k icin alinan oran 13.60.ama sinir 900 degil limitsiz. Alt limit 500

Bana söyledikleri bugün için üst limit 900K imiş.

BORA YAŞAR
04-03-2014, 14:10
Önümüzdeki aydan itibaren çift haneli enflasyon oranları bekleniyor.

Yıl sonu ortalaması ne olur bilinmez.

Demem o ki: Çarşambadan belli olur Perşembenin gelişi.

Reel faiz olarak bize ne kalır ona bakmak lazım.

serkan1976
04-03-2014, 14:15
Bana söyledikleri bugün için üst limit 900K imiş.
Bana ondan hic bahsedilmedi,sadece 900k icin alinan oran 13.60 dedi

chucky68
04-03-2014, 14:16
Önümüzdeki aydan itibaren çift haneli enflasyon oranları bekleniyor.

Yıl sonu ortalaması ne olur bilinmez.

Demem o ki: Çarşambadan belli olur Perşembenin gelişi.

Reel faiz olarak bize ne kalır ona bakmak lazım.

hocam bu yıl enflasyon %8-9 gibi olur diyor birçok ekonomistler....biz onların yalancısıyız...eğer öyle olursa bu seviye faizleri bize reel faiz bırakır...taban %12.50...aşağısından bağlamak kazanç bırakmaz....kafa kafaya oynar...

swert
04-03-2014, 14:45
Odeabank 32 (32->35 olarak gerçekleşir hafta sonu...) 12,40 100-200 bin arasına. Eski yeni müşteri hikayesi yapmaya çalışıyorlar, burada yazılanlara da bakılınca şube farklı oranları da oluşabiliyor. Swap için tutar yeterli değilse bence tutar bölünüp kısa gidilebilir. Böylelikle hem kısa gitmiş hem de 2 hafta da bir belki de faizleri kontrol edebilmiş olursunuz. Tabii birleştirip pazarlık yapmayı denemek de mümkün ancak 500 bin altı tutarlarda ne derece etkili olur tartışmalı. Böldüklerimden birinin yarısını yada o civarı seçim sonrası alternatifini düşünüp uzun bağlayabilirim de. Böylelikle ufak bir zar atıp psikolojik olarak düşer korkusunu yenmeyi deneyebilirsiniz. Belirsizliklerin bağzılarında azaltma yumuşama olurken (arttıktan sonra gevşeme şeklinde) bazılarında ise aşinalık diyebileceğim kadar bir duyarsızlık oluşuyor gibi. 2,1X ihtimalleri dolarda oluşurken 2,2X yi taban yapma görüntüsü de oluşmaya başladı. Önceki zirvesini geçmeyi denemeye kalkmazsa bence bir faiz artırımı çok kolay değil. Ancak piyasada faizler biraz daha yukarıda oluşabilir sadece. Burada hem bizim için hem piyasa için önemli olan oranların devam ettirilme süresi olacaktır. MB 'den sıkı duruşun devam edeceği beklemek gerekli. (bu açık ama bazı faiz indirimi beklentileri ifade ediliyordu piyasada o yüzden dedim.)

serkan1976
04-03-2014, 14:47
hocam bu yıl enflasyon %8-9 gibi olur diyor birçok ekonomistler....biz onların yalancısıyız...eğer öyle olursa bu seviye faizleri bize reel faiz bırakır...taban %12.50...aşağısından bağlamak kazanç bırakmaz....kafa kafaya oynar...

Fibabanka kampanyasi 1adet otomatik odeme talimata verene 92-400 gun arasi 12.75 oran. Tam senlik yillikta 13.25 yapar.gelde yapma simdi

bankac
04-03-2014, 14:47
T banktan telefonda alınmış oran
1milyon 46 gün 12,65

memorex
04-03-2014, 14:59
Fibabanka kampanyasi 1adet otomatik odeme talimata verene 92-400 gun arasi 12.75 oran. Tam senlik yillikta 13.25 yapar.gelde yapma simdi
yıllıkta 12.75 brütün karşılığı 13.25 e değil 13.50 ye karşılık gelir.
12.75x0.90=11.475
13.50x0.85=11.475

julia.luthor
04-03-2014, 15:04

işe yaramaz bence. hepsi seçimi atlatmak için verilen düşük oranlar...

serkan1976
04-03-2014, 15:10
yıllıkta 12.75 brütün karşılığı 13.25 e değil 13.50 ye karşılık gelir.
12.75x0.90=11.475
13.50x0.85=11.475

Pardon yanlis hesaplamisim iyi oranmis ama bu ortamda kimsenin baglayacagini zannetmiyorum. Suan swapta odea 13.60'la onde gibi

pazarcışükrü51
04-03-2014, 15:17
ABD Başkanı Barack Obama’nın Ukrayna’daki gelişmeler karşısında Rusya’ya yönelik sert ekonomik yaptırımlarla izolasyon süreci başlatılacağı açıklamasına Rusya’dan karşı açıklama geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ekonomi konular danışmanı Sergey Glaziyev, “ABD ilan ettiğini pratikte hayata geçirmeye kalkışırsa Rusya dolardan vazgeçerek başka döviz türlerine yönelecektir. Kendi ulusal hesap sistemimizi kurarız” dedi.

serkan1976
04-03-2014, 15:17
işe yaramaz bence. hepsi seçimi atlatmak için verilen düşük oranlar...

Bende yapmam 1yillik falan sadece bilgi olsun diye yazdim

bu enpara napyo ya hala 11,75 , millet 12,80 den bahsederken, cidden yazıklar olsun, eyyy en paraaaaaa, kendine çeki düzen verrrrrr..

enpara ördek avına cıktı. 28ocak ve 1şubat arsı 32 gun yapanlarınki buhafta doluyo bılerek artırmıyolar 11,75 razı olan kaç kişi var ona bakıyolar.yavaş yavaş 12,12,25,12,50,12,75,12,85 ... 15 inden sonra başlayacak olağan bilanço şenlıkleryle bıle
enpara max.13 (46gun)olur

ben mart 18 bagladım bılerek tam curcunaya; fed+ppk+bılanço+x:halayci:

Heval
04-03-2014, 15:53
Enpara Ruhuna fatiha okuduk.....

O bankadan bir halt olmaz artık.........Piyasanın çoooook gerisinde kaldılar...

turboss
04-03-2014, 15:59
enpara ördek avına cıktı. 28ocak ve 1şubat arsı 32 gun yapanlarınki buhafta doluyo bılerek artırmıyolar 11,75 razı olan kaç kişi var ona bakıyolar.yavaş yavaş 12,12,25,12,50,12,75,12,85 ... 15 inden sonra başlayacak olağan bilanço şenlıkleryle bıle
enpara max.13 (46gun)olur

ben mart 18 bagladım bılerek tam curcunaya; fed+ppk+bılanço+x:halayci:

Bende 1 nisana attım bakalım, seçim ne getiricek ne götürücek 30'u günü belli olur 31'i netleşir, ayın 1 inde ak koyun kara koyun belli olur.

memet1
04-03-2014, 16:09

O bankadan bir halt olmaz artık.........Piyasanın çoooook gerisinde kaldılar...mutlupara nerde kaldı yaw...

afa35
04-03-2014, 16:15
Gösterge 11,31 oldu. Enpara cumaya kadar arttırmazsa odeaya geçmeyi düşünüyorum.

Heval
04-03-2014, 16:23
yabancı yatırımcıların yüksek faiz seviyelerine rağmen TL ve durasyon riskine hala sıcak bakmadıklarının işareti.

Ancak, yaptığımız ek bir analiz yabancıların tahvil ve hisse senedi piyasalarında satış yapsalar da Şubat ayında Türkiye dışına net fon çıkışı olmadığını gösteriyor.

Keza, MB’nin son faiz hamlesinden sonra yabancılar tahvil ve hisse senedi piyasasında yaptıkları satış kadar yurtiçi döviz mevduatlarını artışmış durumdalar.

Kısaca Yabancılar Tahvile para yatırmamış ve faiz oranlarını beğenmiyorlar....Belki 15 den sonra döviz satışı yapacaklar....

pazarcışükrü51
04-03-2014, 16:26
Gösterge 11,31 oldu. Enpara cumaya kadar arttırmazsa odeaya geçmeyi düşünüyorum.

Cuma 11.60 demeli :oley:

turboss
04-03-2014, 16:27

Çok zayıf çok, hesap açtırdığıma bile pişman oldum, o kadar uğraştım emeklerime yazık, zengin faizi diyor birde, hangi zengin bu oranı kabul eder, 32 günü yap 12,25, 46 günü 12,50 92 günü 12,80 ki millet gelsin. Kalemle defterle olmaz ki bu işler. Hoşgeldin faizi yap deki paranı getirirsen 3 ay +2 puan yüksek vericem fln, biraz milleti özendir, bana piyasadan düşük oran veriyor, en paraymış hıhhhh :)))) çok laf az para bu, şube masrafı yokmuşta kira yokmuşta, yok da bana bi faydası mı var oran aynı.. Swap yap mwap yap bişeyler yap, o da yok.

julia.luthor
04-03-2014, 16:33
Çok zayıf çok, hesap açtırdığıma bile pişman oldum, o kadar uğraştım emeklerime yazık, zengin faizi diyor birde, hangi zengin bu oranı kabul eder, 32 günü yap 12,25, 46 günü 12,50 92 günü 12,80 ki millet gelsin. Kalemle defterle olmaz ki bu işler. Hoşgeldin faizi yap deki paranı getirirsen 3 ay +2 puan yüksek vericem fln, biraz milleti özendir, bana piyasadan düşük oran veriyor, en paraymış hıhhhh :)))) çok laf az para bu, şube masrafı yokmuşta kira yokmuşta, yok da bana bi faydası mı var oran aynı.. Swap yap mwap yap bişeyler yap, o da yok.
gecelik için iyi.
masraf da yok.
oranda çok zayıf...

arda27
04-03-2014, 16:43
burgan cılar ziyaretime geldi swap oranı 14 dediler ( müşteriye özel ) birazdan sizler için de arayacaklar miktar ve oran için

14 ler hayırlı olsun , cuma günü kısmet olursa bağlarız

ilerigöz
04-03-2014, 17:06
burgan cılar ziyaretime geldi swap oranı 14 dediler ( müşteriye özel ) birazdan sizler için de arayacaklar miktar ve oran için

Bildiğim kadarıyla siz Gazi Antep' te yaşıyorsunuz. Bu forumda düzenli oran yazan duyarlı bir arkadaşsınız. Bu nedenle teşekkür ederim. Burganbank hakkında , önceden işlem yapan bir çok arkadaş yorumlarını yazmıştı. Biraz kafam karışık. Elbette şubeden şubeye çalışanların titizliğine göre görüşlerimiz de değişir ama; Hesap işletim- EFT ve alt-üst limit konularını da içeren bilginiz varsa lütfen yazar mısınız ? Bu günlerde yön bulmaya çalışıyoruz. Dayanışmanın önemi büyük.

euphory
04-03-2014, 17:07
odeabank 32-61 gün için %12,30 teklif edildi gecelik %10 veriliyor. Gecelikten devam edicem.

arda27
04-03-2014, 17:22
Bildiğim kadarıyla siz Gazi Antep' te yaşıyorsunuz. Bu forumda düzenli oran yazan duyarlı bir arkadaşsınız. Bu nedenle teşekkür ederim. Burganbank hakkında , önceden işlem yapan bir çok arkadaş yorumlarını yazmıştı. Biraz kafam karışık. Elbette şubeden şubeye çalışanların titizliğine göre görüşlerimiz de değişir ama; Hesap işletim- EFT ve alt-üst limit konularını da içeren bilginiz varsa lütfen yazar mısınız ? Bu günlerde yön bulmaya çalışıyoruz. Dayanışmanın önemi büyük.

oranlar paylaşıldıkca güzel , burgan da maalesef limit var onceden 1000k ıdı sonra 600 de olabılır dedıler ,ama miktar düştükce 32 gün ve üzeri oranı da geriye çekiyorlar , 1000 k için bugun 14 verırler tabı mt çok önemli gaziantep deki mt müşteri dostu

burgan bankı çok tanımıyorum ama çalıştığım kadarı ile ciddiler

arda27
04-03-2014, 17:26

O bankadan bir halt olmaz artık.........Piyasanın çoooook gerisinde kaldılar...

yaklaşık 8 ay önce enpara hakkında fikirlerimi beyan ettim , bazı arkadaşlar mt olmadığı için sıkıntı olmuyor diyorlar haklılar ama

düşük orandan bağlamak ta mantıklı değil , ben yeni bir bankaya parayı transfer ettiğimde çıkacağım zaman zorluk çıkarmayacak diye peşin pazarlık yapınca para çıkartırken sorun olmuyor , sorun yapan olursa da kolay kolay çalışmıyorum

YTD

bloomberg tam faız düşmanı 11,19 gosterıyo saatlerdır.cnbc-e 11,31 sureklı guncel.
bu arada yenı 2 yıllk tahvıl ıhalesı 11,33 çok yavaş çıkıyo şimdiye 11,50+ olmalıydı

Heval
04-03-2014, 17:40
bloomberg tam faız düşmanı 11,19 gosterıyo saatlerdır.cnbc-e 11,31 sureklı guncel.
bu arada yenı 2 yıllk tahvıl ıhalesı 11,33 çok yavaş çıkıyo şimdiye 11,50+ olmalıydı

Yabancılardan tahvile hiç talep gelemedi diyorlar...Ayrıca toplam talepte oldukça düşükmüş...Kısaca faizde yön kesinlike yukarı

tades
04-03-2014, 17:44
zorla 10.50 alırsın ben aldım
odeabank 32-61 gün için %12,30 teklif edildi gecelik %10 veriliyor. Gecelikten devam edicem.

bankac
04-03-2014, 17:46
DİBS’de bileşik faizler %11 civarında. Bu da ucuz değil. Dün açıklanan enflasyon rakamlarından sonra, ekonomistler baharda TÜFE’nin %9’u aşacağını yazmaya başladı. Türkiye, TCMB’nin kahramanca faiz artırımına rağmen 2014-2015’te yükske kronik enflasyon promleminin üstesinden gelecek dinamiklere sahip değil. Çözüm? Çok basit. Mart yerel seçimleri geçip elektrik ve doğal gaz zamları devreye girsin, piyasalar TCMB’dan ikinci tur faiz yükseltmesini talep edecek. Biraz uzun vadeli düşünelim. Eğer enflasyon 2015’de dahi yüksek seyredecek ve Fed de 2015 ortasında parasal sıkılaştırmaya başlayacaksa, TCMB’nin dün %12’ye çektiği fonlama faiz yeterli olmaz. Ama, fonlama faizi aylarca %11-12 veya üstünde kalacaksa, NİYE gidip %11 verimden 2 yıl vade riski olan DİBS’i alayım ki? TCMB’nin çok uzun süre faiz indirmeyeceği algısı yayılınca, DİBS’de getiri %12.5-13.5’a doğru tırmanacak.

En sonunda en başa döneyim: Eğer dolar/TL ve DİBS bileşik faizleri daha da yükselecekse, BİST-100’de tüm şirketlerin 2014-2015 kar tahminleri bir tur daha aşağı revize edilecek ve borsanın ucuz değil, pahalı olduğu ortaya çıkacak.

Tüm bu değerlemeleri filan bir kenara koyup kendinize sorun: Yarına güveniyor musunuz ? Güveniyorsanız, korkmayın alın hisseleri, DİBS’i. Sonuçta piyasa Türkiye’nin yarınını fiyatlar. Yok, bu politik kriz beni depresyona soktu diyorsanız riskli varlıklardan kaçın. Altın mevduat ve döviz bize şimdilik yeter.

Atilla Yesilada

www.vakifbank.com.tr/vakifbank-bonosu-ve-tahvili.:kural: :kural:
175gunluk bono 11,04 şaka gıbı:kahkah:
bunları alan enayı varmı acaba?

skywater
04-03-2014, 18:07

Arda yoldaş hemşeriyiz de şubeden mi aldın oranı özel bankacılıktan mı ?

arda27
04-03-2014, 18:24

gaziantepde burganın bir şubesi var , MT temsilcisi evrim hanım, mesaj olarak yazıyorum ismimi

benim selamımı soyle

bana verilen oranları al :)

arda27
04-03-2014, 18:31

özel mesaj gonderemedim , mesaj kutunu kontrol eder misin

olgunus
04-03-2014, 18:31

Cenk agabey bende a bank bakırkoy subesi ile gorustum öğlenden sonra maksimum 12.55 olur dedi sadece sizin bölgede bir milyon ustu bir musteriye bu oranı verdiklerini soyledi hazinedeki yetkili şubeler arasında bile oran surekli degişiyor .

şirinbaba
04-03-2014, 18:50

öyle demeyin, geçen hafta 32 gün 11,25 ten bağladım TEB den :(((

şirinbaba
04-03-2014, 18:56
borsa % 3 yukarıda. faizler stabil, CDS de % 4 gerileme var. dolar ve eur da stabil ve geri çekilen bir kur karşımızda.
acaba yanılıyor muyuz? bugünkü can dündarın yazısındaki gibi acaba beklenildiği gibi bir sonuç çıkmayacak mı 30 marttan? öyle ise bu oranlar görüp görebileceğimiz en iyi oranlar olabilir mi? bilirsiniz yazın gıda fiyatları ile enflasyon da geri gelecek. bilemiyorum, tam da para 28 martta doluyor. hiç unutmam 2002 kasımında borsa ile haşır neşirdim. cuma günü, tüm param ve KMH daki limitim dahil (çok değil, o zamanlar yeni başlamıştım bankacılığa) hisse almıştım. pazar gecesi seçim sonuçları açıklandığında bir arkadaşım, sen de borsadan anlıyorsan ben de hiçbir şey bilmiyorum demişti. o hafta borsa sanıyorum tavan tavan gitmişti. şimdi ise mevduattayım, belki de 28 martta yıllık en iyi faizle konuyu kapatmak gerek. bilemiyorum...

[QUOTE=şirinbaba;10095259]öyle demeyin, geçen hafta 32 gün 11,25 ten bağladım TEB den

181 gunluk enpara 12,10 stopjla 12,35 .6ay gırecekse adam ona gırer..

pazarcışükrü51
04-03-2014, 19:25

Bonoda stopaj sadece kardan alınır
Yani faize %12.04 den paranı aynı vadeye bağlamak ile aynı şeydir
Aşağı yukarı 0.2 oynar :he:

surrey
04-03-2014, 19:53
borsa % 3 yukarıda. faizler stabil, CDS de % 4 gerileme var. dolar ve eur da stabil ve geri çekilen bir kur karşımızda.
acaba yanılıyor muyuz? bugünkü can dündarın yazısındaki gibi acaba beklenildiği gibi bir sonuç çıkmayacak mı 30 marttan? öyle ise bu oranlar görüp görebileceğimiz en iyi oranlar olabilir mi? bilirsiniz yazın gıda fiyatları ile enflasyon da geri gelecek. bilemiyorum, tam da para 28 martta doluyor. hiç unutmam 2002 kasımında borsa ile haşır neşirdim. cuma günü, tüm param ve KMH daki limitim dahil (çok değil, o zamanlar yeni başlamıştım bankacılığa) hisse almıştım. pazar gecesi seçim sonuçları açıklandığında bir arkadaşım, sen de borsadan anlıyorsan ben de hiçbir şey bilmiyorum demişti. o hafta borsa sanıyorum tavan tavan gitmişti. şimdi ise mevduattayım, belki de 28 martta yıllık en iyi faizle konuyu kapatmak gerek. bilemiyorum...

Acaba beklenen sonuc
AKP'nin oy kaybetmesi mi
yoksa
oylarini korumasi mi?

1989'daki durumdan belki de en buyuk fark suren ekonomik istikrar.
Son aylarda yasanan olaylar bir koalisyonun ya da yeteri kadar guclu olmayan bir hukumetin basina gelseydi acaba faizler/kurlar ve BIST nerelerde olur.

Secim sonuclarina dair tahminde bulunurken siradan bir hayat suren Anadolu'daki insanlarin onceliklerini iyi dusunmek lazim.
Turkiye'yi Istanbul ya da Ankara zannedenlerin yanilgisi maalesef bu oluyor.

Bu hukumet ekonomik kriz sonucunda geldi.
Ekonomik kriz olmadigi surece secimle oy kaybetmesi bence mumkun degil.

ozziem
04-03-2014, 21:08

Yön yukarı olmalı ama bu iktidar max ne kadar düşük tutacaksa tutuyor faizi, şu ana kadar 11.50 olmalıydı dediğniz gibi, borsayıda ne kadar yükseltecekse yükseltebiliyor. NAsıl bir güçtür bu anlamak mümkün değil, yargıya resmen müdahale edilmiş, bu ses kaydı ile belgelenmiş ama %3 yukarda borsa, kim alıyor anlamak mümkün dğeil.

Ya biz birşeyle kaçırıyoruz ya da bir gariplik var bu işte.

ozziem
04-03-2014, 21:13
Acaba beklenen sonuc
AKP'nin oy kaybetmesi mi
yoksa
oylarini korumasi mi?

1989'daki durumdan belki de en buyuk fark suren ekonomik istikrar.
Son aylarda yasanan olaylar bir koalisyonun ya da yeteri kadar guclu olmayan bir hukumetin basina gelseydi acaba faizler/kurlar ve BIST nerelerde olur.

Secim sonuclarina dair tahminde bulunurken siradan bir hayat suren Anadolu'daki insanlarin onceliklerini iyi dusunmek lazim.
Turkiye'yi Istanbul ya da Ankara zannedenlerin yanilgisi maalesef bu oluyor.

Bu hukumet ekonomik kriz sonucunda geldi.
Ekonomik kriz olmadigi surece secimle oy kaybetmesi bence mumkun degil.

Bana da bu doğru geliyor, yani istenildiği kadar ses kaydı çıksın hatta başbakan parayı kaçırırken görüntüleeri çıksın yine farketmez. Borsa 72 bin lere göz kırpacak izlenimni veriyor. Dün her şey kötüyken düşecek diiye düşünüp borsa %3 çıkınca artık yavaş yavaş yanılıyormuyuz diye düşünmenin sırasıdır.

28 MArt belki de bağlayacağımız son oran mı korkusu olmaya başladı. Mantıken akepe kazansa bile FED musluğu kapattığı içi,n fazide yön hep yukarı olmalı ama bugunkü borsanın bu gücü karşısında biraz da korktum açıkcas.

ekmekparası
04-03-2014, 21:28

yıllıkta bağlarsan stopaj %10 kesiliyor...kısa vadelerde %15 kesiliyor....onu yazdım....ama uzun için çok iyi bir oran gelmesi lazımki değsin...bekliyoruz...10 martta kısa vade gitmeyi şimdilik uygun görüyorum...ancak uzunda %13.50 civarı swapta çıkarsa en az 3-4 ay bağlarım....vakıfbanktan haber bekliyorum..pzartesiye %13 üzeri alırım diyede büyük konustu...bakalım göreceğiz...

180 güne kadar stopaj %15 tir.. 181 gün-365 günde stopaj %12 dir.. 366 gün ve üstü ise %10 stopajla işlem görür..

ekmekparası
04-03-2014, 21:32

Güzel oranmış.. Acaba 32 gün için ne verirlerdi merak ettim..

sunny00
04-03-2014, 21:59
ING Turuncu Hesap gecelik 11,50 (90 gün geçerli)
hesap işletim yok - eft bedava
buna da başvuru yapayım.Enpara overnigt 9,50 cazip değil

Heval
04-03-2014, 22:02
ING Turuncu Hesap gecelik 11,50 (90 gün geçerli)
hesap işletim yok - eft bedava
buna da başvuru yapayım.Enpara overnigt 9,50 cazip değil

Enpara ruhuna fatiha demiştim sabahleyin....Bu hafta Enparadan dönen parayı mantıklı oran veren bir yere 32 günlük yatıracağım...

FED 18 martta musluğu kısınca faizler de 1 baz puan rahatlıkla yukarı atacaktır...

sunny00
04-03-2014, 22:13
Enpara ruhuna fatiha demiştim sabahleyin....Bu hafta Enparadan dönen parayı mantıklı oran veren bir yere 32 günlük yatıracağım...

FED 18 martta musluğu kısınca faizler de 1 baz puan rahatlıkla yukarı atacaktır...

ing turuncu ve HSBC'nin yeni çıkardığı modern 3 fatura talimatına sürekli %12 faiz o da çok cazip düşünüldüğünde , ve zaten aylık ödemeler 500 lirayı geçiyor..özellikle hsbc %12 gecelik daha cazip.enpara %9,50 uğraşamay değmez
hsbc işini bakalım bir boş vakitte halletmem lazım

T-Bank 12,75
Odea-Burgan 12,40 ve 12,5
Şekerbank 12,25 zorlanırsanız belki 12,5
seçin birini :)

Turbey35
04-03-2014, 22:13
yaw bu abank mtlerini öpecem yani...ne tuttururlarsa...12.85 oranı sorsam şimdi 6 adet ankara şubelerine hemen yemin ediyolar yok diye...bunu çözmenin yolu...ekranlarında o gün bağlanan oranlar görülüyor deniyordu...ben kendi şubemi yoklayacağım,göster diye...sizde bi yoklayın ekranı göster diye...belki bu muammayı böyle çözeriz...

Daha önce yaşadığım tecrübeyi burada paylaşmıştım. İki şubede farklı oranlar söylüyordu. Aslında bu durumu genel müdürlüklerine bildirmek gerekir.

BORA YAŞAR
04-03-2014, 22:14
Bana da bu doğru geliyor, yani istenildiği kadar ses kaydı çıksın hatta başbakan parayı kaçırırken görüntüleeri çıksın yine farketmez. .

Yöneticilerin hırsızlığından daha da vahim ve elim olanı da budur.

İnsanların ahlaki değerlerinde kalıcı erozyon yaratmak.

Ne doğru ne yanlış farketmemek.

Ahlaki değerlerin, insanı yücelttiği varsayılan hallerin ekonomik gerekçelerin arkasına atılması.

Pompei'nin son günlerinden farksız hallerdeyiz.

Bugün Başbakan'ın baş danışmanı olan siyasi Akdoğan, "Para çalmaktan daha vahim olan insanların hayatını çalmaktır." gibi para çalmayı başka bir suçun yanında neredeyse şirin hale sokan bir yaklaşımda bulundu.

Hadi onları anlıyorum. Ellerindekini yitirmemek için son kaleye kadar savunma yapıyorlar diyelim.

Ya bu başlıkta üç kuruşları karşılığında üç beş kuruş faiz alan mütedeyyin insanlara ne oluyor?

Ahlaksızlığın hoş görülmesi toplumun ve vicdanın iflasıdır.

Para yerine konur da toplumda kaybolan bu değerler korkarım yerine konulmaz.

Çocuklarımıza yazık.

memet1
04-03-2014, 22:23
%35 oy...gül ile anlaşma...5yıl daha sen kal...dedi ipin ucunu bırakırsa düşer...bknz...linkte...boşluklara dikkat...tüm çevre illerden bindirme kıtaları olmasına rağmen...http://www.haber3.com/sosyal-medya-bu-miting-fotografini-konusuyor-2523426h.htm

sunny00
04-03-2014, 22:26

Ahlaki değerlerin, insanı yücelttiği varsayılan hallerin ekonomik gerekçelerin arkasına atılması.

Bugün Başbakan'ın baş danışmanı olan siyasi Akdoğan, "Para çalmaktan daha vahim olan insanların hayatını çalmaktır." gibi para çalmayı başka bir suçun yanında neredeyse şirin hale sokan bir yaklaşımda bulundu.

Hadi onları anlıyorum. Ellerindekini yitirmemek için son kaleye kadar savunma yapıyorlar diyelim.

Ya bu başlıkta üç kuruşları karşılığında üç beş kuruş faiz alan mütedeyyin insanlara ne oluyor?

Çocuklarımıza yazık.

valla ben şahsen toplumda erezyon olduğunu hiç sanmıyorum.tayyipin yerine Kemal Kılıçdaroğlu veya Devlet Bahçeli olsaydı ve bu olaylar olsaydı toplum hopp kalkardı paralarımızı yediler diye..
kıl-sakal-çarşaf edebiyatı çok tutuyor..ne diyelim.var mı ötesi.
neyse konu dışına çıkmayalım

Heval
04-03-2014, 22:32

Çocuklarımıza yazık.

Syn Bora ;
Çok güzel özetlemişsiniz...Elinize sağlık....

Kaybedilen para bir şekilde hayatta tekrar kazanma şansı insan yakalayabiliyor ama sistemsel olarak kaybedilen değerlerin yerine konacak bir şey yok maalesef....

Ne islam ne de diğer tüm sistemler hırsızlığı hoş görmez...Hatta müslümanım diyenler açsın kendi inandıkları değerler kitabı olan Kur'an a bir baksınlar , bu gün o kitaba inandığını söyleyenler o şahısların ellerini ve kollarını çapraz kesmeleri gerekirdi....ama o kişiler hırsızlığı nasıl meşru gösteririzin derdine düşmüşler...

neyse hakkımızda hayırlısı diyelim...

uufuk
04-03-2014, 22:33

Çocuklarımıza yazık.
Hocam klavyenize saglık,parmaklarınınız dert görmesin.
:bravo: :bravo: :bravo: :yes: :yes: :yes:

memorex
04-03-2014, 23:11
En büyük ahlaki erozyonlar ''dindar görünümlü iktidarlar'' zamanında olmuştur.Örnek Özal örnek Tayyip...Bu seçimler aslında ahlaklı-ahlaksız seçimleri olacak.Biraz umudum var sağlam bir tokadın atılacağından ve de temennim o yönde.

30 Mart'ta sonuç bu mu olacak ?
http://www.haber3.com/30-martta-sonuc-bu-mu-olacak-2521892h.htm

uufuk
04-03-2014, 23:20
İslamcılar istihbarat servislerinin laboratuvarlarında üretildiklerinden, 'fabrika çıkış ayarı' nedeniyle Amerika'ya ve İsrail'e göbekten bağlıdırlar.
http://www.bakiselamlar.com/knb/index.php?option=com_content&view=article&id=1279%3Aadguezel-konferans-&Itemid=68

sunny00
04-03-2014, 23:43
Rusya ile ABD arasındaki restleşmenin ardından Moskova kıtalarası füze denemesi yaptı.

detay : http://sozcu.com.tr/2014/dunya/rusya-fuze-denemesi-yapti-465827/

chucky68
04-03-2014, 23:53
odeabank beylerbeyi şubesini aradım...swap oranlarını sormuştum...öğlenden sonra aradılar...saat 14.00 gibi...44 günden fazla swap yapamıyoruz dediler...oranda %13 çektiler...%13.60 diye bir oran son zamanlarda telafuz bile edilmemiş....ben onların yalancısıyım...

şirinbaba
04-03-2014, 23:53
Mitingleri canli veriyor trt, fotolara bakmanin pek anlami yok, rte bizim oraya gelse ben de meraktan bakarim yani. Her secimde montaj montaj dediler kalabaliklara, sonuc hezimet..

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

mandrake
04-03-2014, 23:58
Syn Bora ;
Çok güzel özetlemişsiniz...Elinize sağlık....

Kaybedilen para bir şekilde hayatta tekrar kazanma şansı insan yakalayabiliyor ama sistemsel olarak kaybedilen değerlerin yerine konacak bir şey yok maalesef....

Ne islam ne de diğer tüm sistemler hırsızlığı hoş görmez...Hatta müslümanım diyenler açsın kendi inandıkları değerler kitabı olan Kur'an a bir baksınlar , bu gün o kitaba inandığını söyleyenler o şahısların ellerini ve kollarını çapraz kesmeleri gerekirdi....ama o kişiler hırsızlığı nasıl meşru gösteririzin derdine düşmüşler...

neyse hakkımızda hayırlısı diyelim...

Dini benimseme kisiseldir herkesin dinden anladigi yani Islam dininden anladigi farklidir

Islam dininin kitabi ve peygamberi bir tane ve tek demek herkes ayni sekilde dini yani Islami yasayacak anlamina gelmiyor

Keza hirsizlik her ne kadar Kuran da gunah diye yazsada Islam icin yapilan hirsizlik ve hayirli isler icin yapilan hirsizlik Allah adina yapilan hirsizliklar gunah sayilmayabilir diye bir intiba olusmustur.

Bundan dolayi Allah adina yapilan bir cok eylem bize gore hirsizlik olsada ve hatta ucu bize dokunsada bazi cevreler bunu gunah gormuyorlar yani hirsizlik olarak gormuyorlar

Bu yuzden Diyanet Isleri bakanliginin gorevini yapmasi ve bazi eylemlerin hirsizlik mi degilmi aciklama yapmasi gerekiyor. Aciklama yapmazsa herkes Allah adina hirsizlik yaptim der olur biter.

Sorun budur.

arda27
04-03-2014, 23:59
odeabank beylerbeyi şubesini aradım...swap oranlarını sormuştum...öğlenden sonra aradılar...saat 14.00 gibi...44 günden fazla swap yapamıyoruz dediler...oranda %13 çektiler...%13.60 diye bir oran son zamanlarda telafuz bile edilmemiş....ben onların yalancısıyım...

burgan çok iyi oran veriyor , değerlendirmeliyiz , ben şuan düşünmeye başladım kaç gün bağlasam nasıl olsa 14 oranını bugun verdiler

ama cuma günü ne olur ?

üstat chuky ne dersin vade konusunda , vade konusunda kafam karışık ama 14 oran iyidir :)

YTA
05-03-2014, 00:00

Aman üstad onların yalancısı olma:) Onlar bu işte usta. Ben bugün 13:60 dan bağladım 42 gün.

şirinbaba
05-03-2014, 00:01
Yolsuzluk, ahlaki erozyon maalesef bugunun konulari degil, bu memleketin hep konusuydu, lanet olsun ki. peskes cekmek deyimi bu topraklarda yeserdi, murat bardakcinin bununla ilgili yazisi var, okursunuz. Bu memlekette ben calisanim, yani vergimi eksiksiz oduyorum ama is meslek sahipleri ne yapiyorlar? Vergi verme orani o kadar dusuk ki!! Vergi vermeyen adam yonetimden de hesap sormuyor iste.. Bu kadar basit. Verginin adil ve gercekten gelire gore alindigi bir ulke olursak o zaman bu kasetler anlam kazanacak.

sunny00
05-03-2014, 00:04
burgan çok iyi oran veriyor , değerlendirmeliyiz , ben şuan düşünmeye başladım kaç gün bağlasam nasıl olsa 14 oranını bugun verdiler

ama cuma günü ne olur ?

üstat chuky ne dersin vade konusunda , vade konusunda kafam karışık ama 14 oran iyidir :)

swap döviz dalgalıyken iyi oran çıkar..
sakin zamanlarda yüksek swap faiz oranı beklemeyin :)

şirinbaba
05-03-2014, 00:04
Vergisini hakkiyla beyan etmeyenin hicbir farki yok nazarimda bunlari yapanlarla.

YTA
05-03-2014, 00:07
Yanlız Odeabank ve Burganbank'ta herzaman böyle oranlar çıkmıyor. Geçen hafta Odeabank'tan swap oranı sorduğumda şuan swap yapılmıyor demişlerdi,Burgan'da mevduat faizinin yaklaşık 0.25 puan üstü bir oran vermişti. Bugün Burganbank'tan da 13.60 oran aldım 35 gün için. Ama arda27 arkadaşın aldığı 14.00 oranı çok iyi.