PDA

View Full Version : Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) 2

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43

YTA
25-03-2014, 12:42
TEB dne oran alan oldumu?
Dün 13 alan olmuş sanırım
Bugün oranlar daha iyi olabilir

Az önce hazine keğatlarına göz attım
365 , 477 gün (uzun olanlara)
Bankalarda ortalama 2.000.000 adet satışlar mevcut
Yani in cin top oynuyor (Alan yok)
Faizi bu yukarı tetikler
Gerçi bu hafta 14 Hatta 14.50 veren olsa bile
Ben seçim sonucunu görmeden karar vermeyi riskli görüyorum
Kendi adıma.. O/N takılacağım..
Ytd

TEB de 13'lü oranlar yok üstad. Dün 1 M üstüne 12.00 düz mevduat, 13.00 swap önerdiler.

pazarcışükrü51
25-03-2014, 12:45
Şu an in iyi O/N veren hangi bankalar
Para bu hafta sonu dönüyor.
Oraya atayım gecelik çalışsın, boşta durmasın
Yazar olura makbul geçer ..

yeni borsacı
25-03-2014, 12:54
Şu an in iyi O/N veren hangi bankalar
Para bu hafta sonu dönüyor.
Oraya atayım gecelik çalışsın, boşta durmasın
Yazar olura makbul geçer ..
Odeadan daha iyisi yok patron..
11.25 diyorlar ama para büyükse 11.75e kadar yolu var..
Bana 11.75 vermediler ama forumda 11.75 alanlar oldu..
İyi pazarlıklar.. 11.75 alırsanız oranı foruma yazın lütfen..
Ayrıca meblağ çoksa Tbanklada pazarlık edin gecelik oranları iyidir..

pazarcışükrü51
25-03-2014, 12:57
Odeadan daha iyisi yok patron..
11.25 diyorlar ama para büyükse 11.75e kadar yolu var..
Bana 11.75 vermediler ama forumda 11.75 alanlar oldu..
İyi pazarlıklar.. 11.75 alırsanız oranı foruma yazın lütfen..
Ayrıca meblağ çoksa Tbanklada pazarlık edin gecelik oranları iyidir..
Dönüş cuma günü
Zaman olursa uğrarım buraya da yazarım
Saygı.lar

pazarcışükrü51
25-03-2014, 13:07
Odea, Şeker, TEB, İng,
Bu 4 banka olursa olur
Tbqnk ile hiç çalışmadım
Çalıştığım banka olursa sorun olmaz
Yukarı 4 bankadan en yüksek o/n verene giderim :he:

dudu
25-03-2014, 13:29
Mutluparam aradi.
14 Mart gunu gelmeyecek miydiniz? dedim.
Gecikme oldu filan dediler.
Kalsin simdilik gelmeyin dedim.
Valor isi bana uymaz.

Syg,

feveran99
25-03-2014, 13:35
Mutluparam aradi.
14 Mart gunu gelmeyecek miydiniz? dedim.
Gecikme oldu filan dediler.
Kalsin simdilik gelmeyin dedim.
Valor isi bana uymaz.

Syg,

Ben de aynı şekilde reddetmeyi düşünüyorum.
Bu devirde böyle basit oyunlar!
Başlamadan bitti gözümde...

eray026
25-03-2014, 13:59
Mutluparam konusunda acele etmeyiniz daha test asamasindaymis gerekli bilgileri azda olsa mutluparami kullananlardan geri besleme alip düzeltmeler yapacaklarmis

Discovery cihazımdan gönderildi

Diamantidis
25-03-2014, 14:35
Abank düz mevduat 35 gün 12,70 60k
Odea düz mevduat 32-45gün 13,05 100k

şirinbaba
25-03-2014, 15:25
munzam karşılıklara faiz verilebilmesi PPK da tartışılmış ve verilebilir denmiş. borsa zıpladı haliyle de mevduat faizlerini bu haber olumlu etkilemeyecek gibi, en azından yükselmesini engelleyecek gibi. bankalar faiz alarak ilave bir fonlamaya sahip olacaklar

pazarcışükrü51
25-03-2014, 15:55
Merkez bankası sitesi açılmıyor?
Benim pc de mi sorun var, deneyen yazabilir mi?

pazarcışükrü51
25-03-2014, 15:56
www.tcmb.gov.tr

erdeem
25-03-2014, 15:57
TCMB PPK toplantı özet notlarında para politikası normalleşme sürecinde TL zorunlu karşılıklara faiz ödenebileceğini açıkladı. Zorunlu karşılıklara kısmi faiz ödenmesi ile ilgili olarak ilerde yapılabilecek bir düzenlemenin ölçülü ve sınırlı tutulmasının uygun bir yaklaşım olabileceği ifade edilmiştir.

Buna göre TL munzamlara faiz ödenmesi TL fonlama tabanı daha yüksek olan Vakıfbank, Halkbank ve İş Bankasının marjlarını pozitif etkileyecektir.

Munzamlara %5 faiz ödenmesi durumunda olası 6 büyük bankanın net faiz marjı 21 baz puan yukarı gidecektir. En olumlu ekilenen bankalar ise 30 baz puanla Halkbank ve 28 baz puan ile Vakıfbank’tır.

afa35
25-03-2014, 16:15
Bu sayfa görüntülenemiyor diyor. Açılmıyor.

Merkez bankası sitesi açılmıyor?
Benim pc de mi sorun var, deneyen yazabilir mi?

pazarcışükrü51
25-03-2014, 16:19
TCMB PPK toplantı özet notlarında para politikası normalleşme sürecinde TL zorunlu karşılıklara faiz ödenebileceğini açıkladı. Zorunlu karşılıklara kısmi faiz ödenmesi ile ilgili olarak ilerde yapılabilecek bir düzenlemenin ölçülü ve sınırlı tutulmasının uygun bir yaklaşım olabileceği ifade edilmiştir.

Buna göre TL munzamlara faiz ödenmesi TL fonlama tabanı daha yüksek olan Vakıfbank, Halkbank ve İş Bankasının marjlarını pozitif etkileyecektir.

Munzamlara %5 faiz ödenmesi durumunda olası 6 büyük bankanın net faiz marjı 21 baz puan yukarı gidecektir. En olumlu ekilenen bankalar ise 30 baz puanla Halkbank ve 28 baz puan ile Vakıfbank’tır.

Bu habere göre doların çökmesi gerekmez mi?
Tam olarak hangi kalemi kastediyor, net değil
TL yükümlülükler mi? Döviz kalemi yükümlülükler mi?
Net değil
Bankacı bir arkadaş açıklayabilir mi ?

gundwane
25-03-2014, 16:26
Bu habere göre doların çökmesi gerekmez mi?
Tam olarak hangi kalemi kastediyor, net değil
TL yükümlülükler mi? Döviz kalemi yükümlülükler mi?
Net değil
Bankacı bir arkadaş açıklayabilir mi ?

TL diyor..Bu bankalara oynayabileceği yeni para anlamına geldiğinden mevduata eski açlıkları kalmayabilir bir süreliğine..Mevduat faizleri gevşeyebilir diye düşünüyorum.

Yalnız ÖDENEBİLECEĞİ diyor..Tam kesin değil sanırım..

pazarcışükrü51
25-03-2014, 16:28
TL diyor..Bu bankalara oynayabileceği yeni para anlamına geldiğinden mevduata eski açlıkları kalmayabilir bir süreliğine..Mevduat faizleri gevşeyebilir diye düşünüyorum.

Yalnız ÖDENEBİLECEĞİ diyor..Tam kesin değil sanırım..

Ifade tam net değil, bende onu kast ediyorum
Yani piyasa bozarsa mı bunu yapacak?
Ortada şu an fol yok yumurta yok

chucky68
25-03-2014, 17:14
merkez bankasinin son adimindan sonra ben faizlerde patlama bekliyorum....%15 faizler onumuzdeki donemde kesin.... gecelik faize devam....ortalik toz duman....kisa gitmek en dogrusu....faizlerin ucu acik... ben diyeyim %15 siz deyin %20.....bu faizler yemdir.....sakin kanmayin...secimlerden sonra bankalar mevduat yarisina girecek....simdi sessizce bekleyelim....acaba gole maya atinca yogurt olacakmi..
Chucky.................

chucky68
25-03-2014, 17:23
Bugun ne faiz aldim diye rahat davranip gevsememeli.....yarin ne faiz alacagim diye stoklu odun kesilmeli.....odununu gunluk kesen....lodos havasina aldanan.....ani gelen ayaza donup titrer.....mevduat faizleri istanbulun havasi gibidir....dun tisortla dolasirsin....bugun paltoyla....

ferhann
25-03-2014, 17:26
odea 100000 tl 13den bağlandı eski müşteri yeni giriş 13,10 dediler

ferhann
25-03-2014, 17:27
şeker bank 12,90 teklif etti

lukas
25-03-2014, 17:32
25 mart tapeside yalan oldu galiba:vurkafa:

chucky68
25-03-2014, 17:38
Su anda en saglam faiz fibabankta....matematigini yapinca ne demek istedigim anlasilir.....geriden gelen faizler sadece gunu kurtarir....yarini kurtarmaz....hep strestir...odeabanka sorun bakalim orta vadede ne faiz veriyor....faizler artacaksa verse ya uzunda %14....vermez......

BORA YAŞAR
25-03-2014, 17:39

Çocuklar yattıktan sonra çıkarılacak cinsten olmalı.:)

serkan1976
25-03-2014, 17:39
merkez bankasinin son adimindan sonra ben faizlerde patlama bekliyorum....%15 faizler onumuzdeki donemde kesin.... gecelik faize devam....ortalik toz duman....kisa gitmek en dogrusu....faizlerin ucu acik... ben diyeyim %15 siz deyin %20.....bu faizler yemdir.....sakin kanmayin...secimlerden sonra bankalar mevduat yarisina girecek....simdi sessizce bekleyelim....acaba gole maya atinca yogurt olacakmi..
Chucky.................
Chucky yoldas neye dayanarak bu kaniya vardiniz? Siz hep uzun dusunurdunuz

chucky68
25-03-2014, 17:46
Tv deki mitinklere bakinca faizlerdeki yon bellidir....bugun tweteri kesen balta....yarin gelir faizleride cok rahat baskiyla keser....baltanin ucu ne kadar acitir bilinmez...

thron
25-03-2014, 17:46

kısaca MB demiş ki
işler o kadar boka sardı ki bir dahaki seferi 4% değil bari 2% puan artırabilmek için son en önemli silahlarımdan birini seve seve kullanmak zorundayım.

diğer topiklerdede yazım seçimlerde akp güç kaybederse mayısta, tayyip 90% la seçilip halifeliğini ilan dahietse 2015 te min. 15% faiz görülecektir.

in FED we trust, never mind AKP or TCMB.:)

julia.luthor
25-03-2014, 17:54
zorunlu karşılıklara çok ufak faiz verilirse verilir.
bu olgu genelde piyasada para bol fakat risk de çok olduğunda kullanılır...
mevduata etkisi sınırlı olacaktır...

dudu
25-03-2014, 17:57
Adamin evinden bir kamyon para cikmis.
Cikarilamayan kucuk kisim 30 Mio Euro imis.
Daha hala bu millet neyin tapesini bekler bilmem ki?
Yetmez mi ortaya sacilanlar?
Yetmezse, bu millete her sey mustehak diyorum.
Syg,

blue70
25-03-2014, 17:59
merkez bi güzellik yaptı ağlayan bankalara...çünkü karlılıkları düştü...ağlamayan çocuğa meme vermezler.uludağdaki zirvede ağladılar.istediklerini aldılar.bizde ağlasak merkeze bizi takan varmı !!!yok...ama faiz değişmedi...pek...faize etkisi olmaz bence...

skywater
25-03-2014, 18:12
vakıfbankta net holding %16 faiz aylık kupon ödemeli 11 ay net holding risk sevenlere

BORA YAŞAR
25-03-2014, 18:17
vakıfbankta net holding %16 faiz aylık kupon ödemeli 11 ay net holding risk sevenlere

Bence o kadar riske çok az faiz...

Gidin rulet oynayın daha iyi.:)

BEYAZIT
25-03-2014, 18:19
Tahvil icin aktif bir forum var mı yada forumda tahvil alan-sat var mı? 7 martta vade donusum var, gosterge tahvil secimden sonra bu tarihte 11.3 altında olursa bu secenegide dusunecegim, son olarak aktif tahvilin fiyatını matrikste nasıl goruyoruz bilen var mı? Tskler

BORA YAŞAR
25-03-2014, 18:21
Tahvil icin aktif bir forum var mı yada forumda tahvil alan-sat var mı? 7 martta vade donusum var, gosterge tahvil secimden sonra bu tarihte 11.3 altında olursa bu secenegide dusunecegim, son olarak aktif tahvilin fiyatını matrikste nasıl goruyoruz bilen var mı? Tskler

11.440...

skywater
25-03-2014, 18:27

Ben aktif tahvil düşünüyorum yoldaş 100 gün 14.29'a

BEYAZIT
25-03-2014, 18:48
11.440...

agbi bu faizi ben fiyatını soruyorum

Ben aktif tahvil düşünüyorum yoldaş 100 gün 14.29'a

yoldas ben faizlerin dusme ihtimaline karsın min 2 yıllıklara bakıyorum

ayhan53
25-03-2014, 18:51
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=124549&highlight=
varmı cumhurbaşkanımız kim olsun anketine katılamayan

ahmetd76
25-03-2014, 22:15
Adamin evinden bir kamyon para cikmis.
Cikarilamayan kucuk kisim 30 Mio Euro imis.
Daha hala bu millet neyin tapesini bekler bilmem ki?
Yetmez mi ortaya sacilanlar?
Yetmezse, bu millete her sey mustehak diyorum.
Syg,

bizi öptüğünü zaten anladık da başka kimi öpmüş onu bekliyoruz heyecanla.. :PP
şaka bu arada tabii.. ama halkın çoğu böyle düşünüyordur sanırım..

oguzozi
25-03-2014, 23:30
AKbank, Teb ve Denizbank güncel oranı paylaşabilecek arkadaş var mı?
Syglar

mandrake
26-03-2014, 01:05
peki bu faizler patlayacaksa dolar nasil 2.24 te kalabilir?

Imkansiz

demek 3 e dogru gidicez

tagedieb
26-03-2014, 02:18
Herkese merhaba, swap mevduat a düz mevduattan ne kadar fazla teklif edilirse girmeliyim? Geçmiş sayfaları okudum, "genelde 1-1,50 puan yüksek olur" yazılmış, ama herhangi bir risk ya da başka bir kaçınma nedeni mevcut mu, 0,20 puan farkı için de swap mevduat a girilir mi? Teşekkürler

kaleci
26-03-2014, 04:29
Baykal-tape-erdoğan-varank
Bakalım yeni güne etkisi ne olacak.
USD/TRY:2.2167(03;28)

Hocam
26-03-2014, 05:27
Baykal'a kaset komplosunu kuran kimmiş bilin bakalım? Ses kaydı internete düştü. Ortam dinlemesi. BBnın danışmanı Varank'ın emaillerinin hacklenmesi ile ele geçirilmiş. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya rabbim?

Baykal'a kaset komplosunu kuran kimmiş bilin bakalım? Ses kaydı internete düştü. Ortam dinlemesi. BBnın danışmanı Varank'ın emaillerinin hacklenmesi ile ele geçirilmiş. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya rabbim?
hangı sıte hocam bulamadım?

ahmetd76
26-03-2014, 09:42
valla durumun fotosu şudur: Hırsızlık halkın umurunda bile değil.. Zaten her zaman çalıyorlardı diyor.. Hatta azıcık bize de kırıntısından lutfediyor diye memnun.. Hatta artık hırsız bizden biri diye gizli bir gurur duyma da var.. Yani bu yolsuzluklarla hükümet gitmez.. Halk, o kıllı popoyu görmeden bu adamdan dönmeyecek..

Hocam
26-03-2014, 10:17
hangı sıte hocam bulamadım?

Arkadaşım, kayıtları süratle sitelerden kaldırıyorlar. Ama insanlar twitter ve face'den zaman zaman yeni linklerle paylaşıyor. Takip etmek lazım. Ben bu sitenin paylaşım yeri olmadığını düşünüyorum, ama sonuçlarının bizim yatırım kararlarımızı etkileyeceği de muhakkak. İşin o yönüne bakarsak, bu fırtına kısa sürede dinmeyecek gibi. Uzun vade risk. Benim algım bu en azından.

memorex
26-03-2014, 10:43
O turp bu turp mu
http://www.haberartibir.com.tr/gundem/o-turp-bu-turp-mu-h10266.html

memet1
26-03-2014, 11:01
ortalık şenlenecek desenizya dostlar...biz:he:...yandaşlar:cry:

sulzer
26-03-2014, 11:04

Çocuklar yattıktan sonra çıkarılacak cinsten olmalı.:)

dün akşam ulusal kanalda..
Sebahattin önkibarın sözükonusu olan olay için erdogan ve gül anlaşmış cumhurbaşkanlığı için erdogan Abdullah gül,ü destekleyecekmiş söz almış yani.. gülde iki defa fettullah,a aracı göndermiş seçime kadar herhangi bir olay yaratılmaması için seçimden sonra bir iki yalancı opersyon ve kış uykusuna yatılacağını bahsediyordu..demek oluyorki menfaatlerde ortak bir nokta bulundu .. bu sözlere göre sn.erdogan,gül ve fettullah hoca tehlikeli adamlar ..Öcalan üçüncü adamım diyordu dördüncülüğe düşmüş ayıp etmişler onuda kış uykusuna yatırsınlar.:he:

dudu
26-03-2014, 11:04
valla durumun fotosu şudur: Hırsızlık halkın umurunda bile değil.. Zaten her zaman çalıyorlardı diyor.. Hatta azıcık bize de kırıntısından lutfediyor diye memnun.. Hatta artık hırsız bizden biri diye gizli bir gurur duyma da var.. Yani bu yolsuzluklarla hükümet gitmez.. Halk, o kıllı popoyu görmeden bu adamdan dönmeyecek..

Bence o zaman da donmez.

Bu halk degil miydi ".otunun kiliyik" diye bagirarak bundan gurur duyan?

Ben umutsuzum acikcasi. :(

Insallah yanilirim.

Syg,

dudu
26-03-2014, 11:20
TL zorunlu karşılıklara faiz ödenmesinin piyasaya olası etkileri:

ZK’lara faiz ödenmesi bankaların fonlama maliyetini düşürecek olması itibariyle bankalar için pozitif olacaktır.

Bankaların fonlama maliyetlerindeki gerilemeyi banka kredilerine ne derece yansıtacağı piyasalardaki rekabet koşullarına
göre belirlenecektir.

Merkez Bankası’nın toplam brüt rezervlerini azaltıcı etki yapacaktır.

TL ZK’lara faiz ödenmesi bankaların zorunlu karşılıkları döviz yerine TL cinsinden tutmaya teşvik edecektir. Bu durumda ROK
yoluyla MB’de tutulan döviz ZK’ların bir kısmı serbest kalacaktır. Bu da MB’nin 125 milyar dolar civarında olan toplam brüt
rezervlerinde kısmi bir azalmaya neden olacaktır. Brüt rezervlerin 65 milyar dolarlık kısmı bankaların ROK yoluyla tuttukları
zorunlu karşılıklardan oluşuyor.
MB rezervlerine 65 milyar dolar katkıda bulunan ROK’larda büyük ölçüde bir erimeye izin vermemek için vereceği faizi ölçülü
ve sınırlı tutmak zorundadır. ZK’lara verilen faiz yükseldikçe TL ZK tutmak daha cazip hale gelecek, daha fazla döviz ZK
çözülecek ve MB’nin rezervleri o ölçüde eriyecektir.

ZK’lara faiz ödenmesi MB’nin karlılığını düşürdüğü ölçüde Hazine’ye daha az temettü ödenmesine yol açacak. Bunun da
merkezi hükümet bütçesine aynı ölçüde maliyeti olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz etkilerin büyüklüğü MB’nin TL ZK’lara ödemeyi düşündüğü faizin büyüklüğüyle doğrudan orantılı
olacaktır. MB’nin de belirttiği gibi verilecek faiz ölçülü ve sınırlı olmak zorundadır. Biz ilk aşamada %2-%2,5 aralığında bir faiz
ödenmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.

Isyatirim 26.03.2014 Gunluk Bulteni

memet1
26-03-2014, 11:25
TL zorunlu karşılıklara faiz ödenmesinin piyasaya olası etkileri:

ZK’lara faiz ödenmesi bankaların fonlama maliyetini düşürecek olması itibariyle bankalar için pozitif olacaktır.

Bankaların fonlama maliyetlerindeki gerilemeyi banka kredilerine ne derece yansıtacağı piyasalardaki rekabet koşullarına
göre belirlenecektir.

Merkez Bankası’nın toplam brüt rezervlerini azaltıcı etki yapacaktır.

TL ZK’lara faiz ödenmesi bankaların zorunlu karşılıkları döviz yerine TL cinsinden tutmaya teşvik edecektir. Bu durumda ROK
yoluyla MB’de tutulan döviz ZK’ların bir kısmı serbest kalacaktır. Bu da MB’nin 125 milyar dolar civarında olan toplam brüt
rezervlerinde kısmi bir azalmaya neden olacaktır. Brüt rezervlerin 65 milyar dolarlık kısmı bankaların ROK yoluyla tuttukları
zorunlu karşılıklardan oluşuyor.
MB rezervlerine 65 milyar dolar katkıda bulunan ROK’larda büyük ölçüde bir erimeye izin vermemek için vereceği faizi ölçülü
ve sınırlı tutmak zorundadır. ZK’lara verilen faiz yükseldikçe TL ZK tutmak daha cazip hale gelecek, daha fazla döviz ZK
çözülecek ve MB’nin rezervleri o ölçüde eriyecektir.

ZK’lara faiz ödenmesi MB’nin karlılığını düşürdüğü ölçüde Hazine’ye daha az temettü ödenmesine yol açacak. Bunun da
merkezi hükümet bütçesine aynı ölçüde maliyeti olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz etkilerin büyüklüğü MB’nin TL ZK’lara ödemeyi düşündüğü faizin büyüklüğüyle doğrudan orantılı
olacaktır. MB’nin de belirttiği gibi verilecek faiz ölçülü ve sınırlı olmak zorundadır. Biz ilk aşamada %2-%2,5 aralığında bir faiz
ödenmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.

Isyatirim 26.03.2014 Gunluk Bultenidün bloombergte zklara faiz bankaların tlye talebini artırır diyolar doğrumudur...tlye talep olurmu sizce yoldaşlar....

yeni borsacı
26-03-2014, 11:39
dün bloombergte zklara faiz bankaların tlye talebini artırır diyolar doğrumudur...tlye talep olurmu sizce yoldaşlar....
Bu çok ince bir nokta çünkü rezerv opsiyon katsayısı diye bi şey çıkarmışlardı. ZK'lara faiz olayı ROK'la beraber değerlendirilmek zorunda..
Tahminim yeni bilanço dönemi ile uygulamaya konabilir 1 Nisan gibi.. Banka aktiflerinin paçal getirisini artıracağından dolayı bankalar açısından olumlu.Banka elde ettiği bu fazla getiriyi direk cebine atabileceği gibi çetin rekabet şartlarından dolayı mudi ile paylaşmayı düşünebilir.Dolayısıyla TL mevduat faizlerini aşağıya çekebilecek bir unsur olarak görmüyorum.
Yatırım tavsiyesi değildir...

Pythagoras
26-03-2014, 11:47
biraz faiz paylaşımı yapalım;

ODEA 32-92 güne 12,50 verdi direk pazarlıksız, 1 Milyon TL'ye kadar,
dün 12,85 di bugün düşürdüler dedi.

Döviz için 3.10 imiş 3'e düşürmüşler.

EFT bedava yaparız fakat hesap işletim ücreti keseriz 20 lira dediler.

o/n ise 5.75 veriyoruz 7.5'a kadar çıkarız dediler, pazarlık yapmadım.

İstanbul Avrupa Yakası, isteyene özelden şubeyi MT ismi cep telefonu paylaşabilirim.

Faizleri seçim sonrası aşağı yönlü bekliyoruz dedi..

yeni borsacı
26-03-2014, 11:55
biraz faiz paylaşımı yapalım;

ODEA 32-92 güne 12,50 verdi direk pazarlıksız, 1 Milyon TL'ye kadar,
dün 12,85 di bugün düşürdüler dedi.

Döviz için 3.10 imiş 3'e düşürmüşler.

EFT bedava yaparız fakat hesap işletim ücreti keseriz 20 lira dediler.

o/n ise 5.75 veriyoruz 7.5'a kadar çıkarız dediler, pazarlık yapmadım.

İstanbul Avrupa Yakası, isteyene özelden şubeyi MT ismi cep telefonu paylaşabilirim.

Faizleri seçim sonrası aşağı yönlü bekliyoruz dedi..
O/n 7.5 mu tam atmasyon yapmış MT..:kahkah:

Pythagoras
26-03-2014, 11:59
O/n 7.5 mu tam atmasyon yapmış MT..:kahkah:

denedi..

serkan1976
26-03-2014, 12:57
Arkadaslar vakif ozel swap 33 gun 13.30 44 gun 13.40 62 gun 13.17 90 gun 13.20

yeni borsacı
26-03-2014, 14:18
Arkadaslar vakif ozel swap 33 gun 13.30 44 gun 13.40 62 gun 13.17 90 gun 13.20
O zaman 44 günlük swabınız hayırlı olsun diyelim :)

pazarcışükrü51
26-03-2014, 14:22
Bugün oran alan oldu mu?
Alan var şse paylaşabilir mi ?
Sadece O/N ve düz yeterli ..

gundwane
26-03-2014, 14:34
ODEA bank 32-45 gün SWAP 13.50

Gecelik 11

2 gün once MT 13.60 13.70 yapıyoruz dedi idi..Bugün biraz düşmüş..Dünkü MB kararlarının etkisi mi acaba diye düşünmeden edemedim..

Dolar 2.21 e gevşedi..

Faiz 11.18

yeni borsacı
26-03-2014, 14:38

2 gün once MT 13.60 13.70 yapıyoruz dedi idi..Bugün biraz düşmüş..Dünkü MB kararlarının etkisi mi acaba diye düşünmeden edemedim..

Dolar 2.21 e gevşedi..

Faiz 11.18
Uluslararası cross currency swapta bir gevşeme yok ancak ay sonu yaklaşıyor ve elini çabuk tutan bankalar bilançolarını düzenledi demek ki Odea'da bilanço düzenlemesini tamamlamış..

yeni borsacı

Dolar 2.21 e gevşedi..

Faiz 11.18
Diğer bankalara da sormak lazım bu swabı

serkan1976
O zaman 44 günlük swabınız hayırlı olsun diyelim :)
Onlar arayip oran soylediler yoksa bugun donus yok

ozzyken
26-03-2014, 15:40
bugün beni enpara aramış.mevduatınızı neden çektiniz diye sordular.bende mevduat oranlarının diğer bankalara göre düşük kaldığını söyledim.özellikl o/n oldukça düşük dedim.talebinizi aldık dediler bakalım ne olcak..

Empyrium
26-03-2014, 15:52
bugün beni enpara aramış.mevduatınızı neden çektiniz diye sordular.bende mevduat oranlarının diğer bankalara göre düşük kaldığını söyledim.özellikl o/n oldukça düşük dedim.talebinizi aldık dediler bakalım ne olcak..

Hiçbirşey olmaz, o talebinizi aldık muhabbetini 2 ay önce ben enparadan çıkarken bana da söylemişlerdi, bi gram oynamadı faizleri :)

YTA
26-03-2014, 16:43
Yarın ki Odeabank "Ekonomi Zirvesi" paneline katılacak olan var mı aramızda arkadaşlar?

muratti77
26-03-2014, 16:56
Az önce MT'den telefon aldım. Odeabank'ta hesap işletim ücreti kesintisi başlıyormuş. Daha sonra sürprizle karşılaşmak istemeyen arkadaşların bilgisine söylemek istedim. Benim çok takıntılı olduğum mevzu, belki benim gibileri vardır :)

Yanlış anlaşılmasın vadeliden zaten hiç bir banka kesmiyor, ancak odea vadeli hesabı olanın carisinden de kesmiyordu. Benim için cazip yanı o idi. Vadeliye para aktarmak için önce cariye aktarılıp , oradan vadeliye geçiyor, ve sistem birikmiş hesap işletim ücretini aç kurt gibi kesiyor..

memet1
26-03-2014, 17:14
Az önce MT'den telefon aldım. Odeabank'ta hesap işletim ücreti kesintisi başlıyormuş. Daha sonra sürprizle karşılaşmak istemeyen arkadaşların bilgisine söylemek istedim. Benim çok takıntılı olduğum mevzu, belki benim gibileri vardır :)

Yanlış anlaşılmasın vadeliden zaten hiç bir banka kesmiyor, ancak odea vadeli hesabı olanın carisinden de kesmiyordu. Benim için cazip yanı o idi. Vadeliye para aktarmak için önce cariye aktarılıp , oradan vadeliye geçiyor, ve sistem birikmiş hesap işletim ücretini aç kurt gibi kesiyor..yıllık masrafsızlık tanımlıyolar...bidaha teyit edeceğim...demekki bankaların karı azaldı...

afa35
26-03-2014, 17:20
Gösterge çakılıyor %11,12 neler oluyor?

ODEA 1nısanda 0,25 lık bı duşuş yaparsa şaşırmam bılançosunu duzeltıı demekkı okadar parayı topladı şimdı o parayı napacak kredı olarak satamazsa zarara gırecek bunuda bıyerden cıkarcak elbet hayır kurumu degıl bunlar malumunuz .
enparanın kılını bıle kıpardatmamasını şimdı anladım burgan ve fıba da okadar yukarda degıl cok buyuk meblaglar dışında enparadan farkı yok. akbank teb sekerbank abank denızbank.. HG fazını bıkere 12,5 ort. verdıklerıne gore bı ay sonra bunlar 11,5 verır oda 12 ye gelır yanı enparanın pıyasa hesabı dogru gıbı gelmeye başladı (12,5+11,5:24/2:12)

24 nısana kadar dolar uçmassa ppk boş gecer uçarsa yenı fazı artırımı gelır pıyasa faızı yenıden oluşur ...

muratti77
26-03-2014, 17:28
yıllık masrafsızlık tanımlıyolar...bidaha teyit edeceğim...demekki bankaların karı azaldı...

Sordum, masrafsızlıktan kasıt eft ücreti imiş. Daha önce gündemde olmadığı için hesap işletim ücretini içermiyormuş. Bugüne dair bir bilgi bu. Çok güncel.

skywater
26-03-2014, 18:10
taze oranlar
Şeker swap 13.70 tüm vadeler düz mevduat 12.40
Eft konusunda paket satarız diyorlar.

Fiba swap oranımız iyi değil diyor 12.90 düz mevduat

Odea swap yok bugün mevduat 13 dedi.

Abank swap 13.40 düz mevduat 12.80

Denizbank 13.30 swap

1 Nisan dönüş için hazırlık 2.160 dönmezse :)

ElBruno
26-03-2014, 18:23
,
taze oranlar

Denizbank 13.30 swap

Sn Skywater,

Abank Swap (500K 39 gun) 13.73 oranini isteyiniz.

Selamlar,

Empyrium
26-03-2014, 19:54
yıllık masrafsızlık tanımlıyolar...bidaha teyit edeceğim...demekki bankaların karı azaldı...

Odea ya yeni geçtiğimde masrafsızlığınız onaylandı demişti MT. Ben de yarın arayıp teyit edeceğim.

şef
26-03-2014, 20:01
taze oranlar

Denizbank 13.30 swap

ne kadar paraya veriyorlar?
swapta stopaj % 18 mi oluyor.

pazarcışükrü51
26-03-2014, 20:38
merkezbankın açıklama zamanlaması da manidar
Yazıdan doların satış yiyeceği kesindi . Zaten kısa bir uyarı yazısı yazdım
Muazzam da oynama dolar kalemindede satışı getirir
2.38/2.40 ikende yeni hamallar aranıyor diye not düşmüştüm
Oradan almış olanın Allah yardımcısı olsun
Faiz konusunda yön seçim sonunda netleşir
O güne kadar pek düşüş olacağını sanmıyorum
0.25, 0.50 ilk küçük oynamalarına baz almamak lazım

faruko
26-03-2014, 22:12
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=8400&page=300

JP Morgan'a göre AKP yüzde 55 olasılıkla yüzde 40-45 oy alacak ( ki yüzde 40 olasılıkla üst aralığa daha yakın olacak)
mış....Bu sonuçta RTE yi cumhurbaşkanlığı için cesaretlendirimiş.

Yüzde 45-50 aralığında alırsa, (ki yüzde 10 olasılıkmış) ülkede gerilim artabileckmiş. Hakikaten böyle olursa bunca yolsuzluğa karşın oy verenlerle vermeyenler arasında (sen benim geleceğimi belirleyemezsin şeklinde) derin çatışmalar olabilir.

BİST de buna tepki veriyor olmalı...

Ancak anlayamadığım, AKP başarılı olursa Asyabank hakkında (cemaatin finans bağını koparmayı hedeflediğinden) ortaklıkla güçlenmesine izin verecek gelişmelere izin verir mi?

Bu yükseliş neyin yükselişi?

euphory
26-03-2014, 23:44
odea ankara tepe prime %12,85'ten 34 gün bağlandı

ozdess
27-03-2014, 00:14
Bu odea güvenilir midir?, nE düşünüyorsunuz?

dudu
27-03-2014, 09:14
Faiz 11.60 i 3. denemesinde de asamadi.
Dolar kuru 2.20 altina kaydi.
BIST 68.000 e dayandi.

Ne yapmali?
Ne etmeli?
Mevduatci ve dovizci bir defa daha mi ters kose olacak?

Syg,

bahri
27-03-2014, 10:25
bu seviyeden dolar alsak mı acaba ?

olgunus
27-03-2014, 10:52
bu seviyeden dolar alsak mı acaba ?

Benim görüşüm nacizane seçimi hükümeet daha kazanmadan böyle bir tepki geldiyse birde yüzde 40 üzeri gelince 2 ,15 den altına sarkabilir diye düşünüyorum dudu abimizinde dediği gibi sağ gözsterip sol vuracaklar sanırım .

sunny00
27-03-2014, 10:58
Foruma giris engelim de kalkti.

Heval
27-03-2014, 10:59
31 Martta yeni bir Türkiye de uyanabilirsiniz.....

Borsa haraketine anlam veremeyenler Brezilyanın %10 luk yükselişine baksınlar...........

sunny00
27-03-2014, 11:12

Borsa haraketine anlam veremeyenler Brezilyanın %10 luk yükselişine baksınlar...........

ne zaman yükselmiş %10 ? son 1 ay-1 hafta ? merak ettim bakayım.
bist ile paralel gidiyorlar öyleyse

Bu arada T-Bank sermaye artırımı yapıyor.
Şuanda 500 milyon TL olan sermayesini 650 Milyon TL'ye çıkaracak.Duyurulur tüm mevduatçı arkadaşlara

euphory
27-03-2014, 11:34
Bu odea güvenilir midir?, nE düşünüyorsunuz?

100 bin güvence var walla kardeş sen ve senin gibi düşünen arkadaşlar yatırmasın ki odeanın paraya ihtiyacı olsun ve bize daha yüksek faiz versin :)

şef
27-03-2014, 11:36

hangi % 10! brazilya borsası geberik, dünde düştü. bir zaman bizden yukarı da idi, şimdi 47bin de.

thron
27-03-2014, 11:41

Moody s ve FED den küsküyü yiyince bambaşka bir ülkeye uyancaz

ne zaman olur bilemem...

ozziem
27-03-2014, 11:49
Foruma giris engelim de kalkti.

Geçmiş olsun yoldaş, beni de attılar kodese, ben de yeni çıktım. Toplu katliam yapılmış yoldaşlara demek:)
Lobimizin yokluğunu fırsat bilerek faizleri 11.10 lara, borsayı 70 binlere çıkarmışlar,:(
Sonumuz hayrola.

afa35
27-03-2014, 11:55
Geçmiş olsun yoldaşlar zaten topic biraz sessizleşmişti. Şimdi nedeni anlaşıldı. Gelip abuk sabuk yazanlara hiç tepki vermeyelim. Kendileri çalsın kendileri söylesin. Canı sıkılıp çekip giderler zaten. Naçizane fikrimdir.

memet1
27-03-2014, 12:24
100 bin güvence var walla kardeş sen ve senin gibi düşünen arkadaşlar yatırmasın ki odeanın paraya ihtiyacı olsun ve bize daha yüksek faiz versin :)katılıyorum...100bin üzeri garantide değil...aman yatırmayında bize alan doğsun...

sunny00
27-03-2014, 12:26
Geçmiş olsun yoldaş, beni de attılar kodese, ben de yeni çıktım. Toplu katliam yapılmış yoldaşlara demek:)
Lobimizin yokluğunu fırsat bilerek faizleri 11.10 lara, borsayı 70 binlere çıkarmışlar,:(
Sonumuz hayrola.

Simdi ozguruz neyse :)

2009 seciminde bile akp %38 almisti
Bu secimde 7 puan dusus beklemiyor.bu da 30-35 bandina gelmesi demek.
Bistin yukselisini anlamis degilim

memet1
27-03-2014, 12:26
Geçmiş olsun yoldaşlar zaten topic biraz sessizleşmişti. Şimdi nedeni anlaşıldı. Gelip abuk sabuk yazanlara hiç tepki vermeyelim. Kendileri çalsın kendileri söylesin. Canı sıkılıp çekip giderler zaten. Naçizane fikrimdir.bunuda destekliyorum...abukçular gelince zappppp....

ElBruno
27-03-2014, 12:41
Yoldaslar selam,

500K icin Odea swap vermek istemedi(evirdi cevirdi) o zaman parayi cekiyorum deyince 13.60 orani hemen geldi.

Heval
27-03-2014, 13:00
ibovespa nın grafiğine bakabilirsiniz....44 küsürde dip çalışması yaptı 49 fırladı hemde ülke notu dşürlmesine rağmen....bunu bir hafta da yaptı biz 1 günde aradaki farkı kapadık :he:

Seçim sonuçları ne olursa olsun ....EM lerde ne oluyorsa bizde de aynısı olmak zorundadır....Özellikle Brezilya ile haraketlerimiz çok benzeşiyor...faiz döviz vb...Brezilyada dövizde 2.4 üstü çift tepe oluştu bunu bizde yapmadılar belki bizde de bir bahane ile bunu yaparlar...

powerpc
27-03-2014, 13:05
Simdi ozguruz neyse :)

2009 seciminde bile akp %38 almisti
Bu secimde 7 puan dusus beklemiyor.bu da 30-35 bandina gelmesi demek.
Bistin yukselisini anlamis degilim

hadi döviz neysede şu bisti kim yükseltiyor? hükümet diyenler olacaktır bence onun böyle bir gücü yok. Yoksa 2001 krizi öncesi "büyük borsa çıkışı" tekrar mı yaşanıyor?

latino
27-03-2014, 13:08
*s&p, "yüksek faiz oranları, yüksek kredi zararları ve yavaşlayan krediler türk bankalarının 2014 karlılıklarını kemirecek"

s&p: Turk bankalarının 2014'te dıs borclanma ıcın daha fazla faız odeyecegıne ınanıyoruz

(27/03/2014 - 11:57:36)

dudu
27-03-2014, 13:08
hadi döviz neysede şu bisti kim yükseltiyor? hükümet diyenler olacaktır bence onun böyle bir gücü yok. Yoksa 2001 krizi öncesi "büyük borsa çıkışı" tekrar mı yaşanıyor?

Ruslar diyorlar.

Syg,

sunny00
27-03-2014, 13:10
YENİ ŞEKİL
Sermaye
MADDE 7

a) Bankanın sermayesi 650.000.000.-(Altıyüzelli.milyon)
Türk Lirası’dır. Bu sermaye herbiri 10 (on) Kuruş itibari değerde 6.500.000.000 (Altımilyarbeşyüzbin ) ada yazılı hisseye bölünmüştür
http://www.tbank.com.tr/haberler/detay.aspx?SectionID=3A%2bfGdmRF6XLQCO7UVD1aA%3d%3 d&ContentID=56iCuxPIC%2f8iLi53Zu49NA%3d%3d

T-Bank Sermaye olarak Burgan'ı geçti..Burgan'da sermaye artırımı yapmalı

garantmevduat
27-03-2014, 14:09
Yarın vadem doluyor kafam karmakarışık.
İyi bir oran yakalarsam örneğin şekerbank 12.70 gibi bir orana 90-120 gün falan bağlasam mı diye düşünüyorum.
Siz ne dersiniz ?

BORA YAŞAR
27-03-2014, 14:24

İnsanların algılarıyla oynamak bu kadar kolay işte.

Oysa biz, aldanmamak için piyasanın içinde bulunduğu objektif duruma bakmalıyız.

Eğer borsa reel ekonominin aynası ise, 2014 yılında reel ekonomiden ne beklendiği sorusuna vereceğimiz cevap önemli.

Yoksa her maniplasyona ya da spekülasyona uygun hale geliriz.

Kuşa bakarken cebimizdekilerinden olmak da var.

Ben iyi bir aracı kurumla çalışıyor(d)um...

Pazartesi analizini yolladı...

Aşağı trend.

Şiddeti şu...

Salı teyit etti.

Sonra ?

5 seansta BİS'in geldiği yere bakın.

Dün analiz yollamış: NÖTR ..diye...

3.000 puan yeyince.

Bugün bıraktım. Hem VİOP'u hem de 10 yılldır çalıştığım aracı kurumu.

Enayiliğin anlamı yok.

Turbey35
27-03-2014, 14:26

Ben borsada mayıs ayı sonuna kadar sürecek olan temettü ödemelerinin de borsayı tuttuğunu düşünüyorum. Milyonlarca dolarlık fonlar var. Ellerindeki hisseleri tutuyorlardır. Ancak mayıs ayından sonra borsa yükseliş yaşarsa o zaman bunun nedenini ararım.

BEYAZIT
27-03-2014, 14:29
https://twitter.com/TechCharts/statuses/449130573227782144
Aksel Kibar, CMT ‏@TechCharts 1 sa.
I believe that #TURKEY bond yields will ease towards 8 lvls to complete the right shoulder of an inverted H&S pattern pic.twitter.com/JmOGyumShl

austin
27-03-2014, 14:30
Önsezilerim üç aşamalı vurgunun yaklaştığını söylüyor, triple double olacak gibi.. Daha önce kendisine çok ihanet ettim genelde o haklı çıktı. Bu seferde treni kaçırma diyor.. Dünden sonra artık stratejim kesinleşti gibi.. Umarım ptesi geç olmaz.
y.t.d

Heval
27-03-2014, 14:37
Önsezilerim üç aşamalı vurgunun yaklaştığını söylüyor, triple double olacak gibi.. Daha önce kendisine çok ihanet ettim genelde o haklı çıktı. Bu seferde treni kaçırma diyor.. Dünden sonra artık stratejim kesinleşti gibi.. Umarım ptesi geç olmaz.
y.t.d

Şu üç aşamalı vurgun ifadesini biraz açarmısın?

casual
27-03-2014, 14:51
dibslerin alım satımına bankalar sadece aracılık eder.. borçlu olan devletdir banka değil..
devlet tahvilinde neyin garantisi olacak ihraç eden zaten devletin kendisi..

banka ve ya özel sektör bonolarında ise garanti bankanın veya şirketin kendisidir..
o yüzden banka veya şirketine göre dibs lerden yüksek olur faizi.. işbank + 0.50 koyar mesela
fenerbahçe tahvilleri + 3.00 civarıydı..

olması gerekenle , gerçekte varolanı karıştırmamak lazım.. 100bin tl mevduat garantisinde devlet kurumlarının beyanı vardır ve hemen her bankada mevduatınızın 100bin tl lik kısmının mevduat garantisi altında olduğu belgelenmiştir.

dibsler için hazine yada merkez bankasının sözle yada belgeli olarak "garantisi yoktur" bu konu herzaman mulak kalmıştır ve sadece bu böyle istendiği için net bir şey ortaya konmamıştır

söylediğiniz çok doğru; dibslerin ayrıca bir garantiye ihtiyacı yoktur "zaten bizzat devletin borcudur" fakat elektronik ortamda aracı kurumlar tarafından satışına izin verilirken gerekli hukuki alt yapı hazırlanmamıştır.

bundan dolayı bankanının bddk tarafından kamulaştırılmayıp mevduat kabul etme izninin kaldırılması ve/veya kapatılması durumunda SİZ O ARACI KURUM YANİ BANKADAN ALACAKLI DURUMUNA DÜŞERSİNİZ.

buda demek olurki paranızı bir anlamda alamıyacaksınız..

dibslerin açığa satılması, bankanın yetkili olmaması gibi konular detaydır.. zaten bunun sorumluluğuda devlet kurumlarındadır.

BURADA HERHANGİ BİR KİŞİNİN; DİBSLER ARACI KURUMA HANGİ ŞEKİLDE EL KONULURSA KONULSUN (KAPATILSIN VS) HER ŞARTTA DİBS KARŞILIKLARI NİHAİ SAHİBİNE ÖDENİR DİYEBİLMESİ İÇİN BANA RESMİ KURUMLARA AİT BELGE ORTAYA KOYMASI LAZIM..

ÖRNEK: BİR ARACI KURUM BDDK TARAFINDAN EL KONULURKEN, ELİNDE BULUNAN SEÇENEKLERDEN HANGİSİNİ KULLANIRSA KULLANSIN O ARACI KURUMDAN ALINMIŞ DEVLET İÇ BORÇLANMA SENETLERİ SAHİPLERİNE T.C MERKEZ BANKASI VE/VEYA T.C HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI TARAFINDAN ÖDEME YAPILIR..

BUNA BENZER BİR BELGE ORTAYA KONMADIĞI SÜRECE (Kİ KONAMAZ) İKİNCİ ELDEN ALINAN DİBSLERİ DEVLET ÖDEMEK ZORUNDA DEĞİLDİR.. (ödemek ister o ayrı konu)

ayrıca bddk nın elinde bulunan el koyma seçenekleri mevduat sahibi ve dibs, repo vs müşterileri açısından çok farklı hukuki sonuçlar doğurmaktadır, farklı el koyma seçeneklerinin özellikle bizler tarafından farklı sonuçları olacağını bilmenizi isterim, çok bilen arkadaşların banka müşterileri açısından farklı sonuçlar doğuran bu seçeneklerin neden olduğu ve keyfi olarak neden kullanabildiğini açıklamasında fayda var.

Not: çok merak eden olursa devlet kurumları; hazine, merkez bankası, bddk, tmsf nın dava dilekçesindeki savunmalarını gönderebilirim.

hazine, merkez bankası çok açıkca ikinci elde satılan dibsleri mevzuat gereği ödeyemeyeceklerini ve ödeme yükümlülüklerinin olmadıklarını yazdılar.. burada dikkatinizi çekmek istiyorum: ( disblerin karşılığı olmaması yada bankanın yetkili olup-olmadığına hiç değinmeden bunu söylediler)

pazarcışükrü51
27-03-2014, 14:54
Dün çok ciddi Kaset ayağına milleti terse getirdiler
Dolar; alanın elinde patladı. Hisse satanda vah vah dedi
Neyseki faizler iyi, mevduata devam :)

oktay G
27-03-2014, 15:19
canlı yayın teyyibin sesine bakın yoldaşlar kız gibi çıkıyor :))
http://sozcu.com.tr/2014/genel/erdogan-vanda-konusuyor-476947/

casual
27-03-2014, 15:21
Yatırım fonu, repo, devlet tahvili, hazine bonosu gibi yatırım araçları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun güvencesi kapsamında değildir.

Ancak, bankalarca satışına aracılık edilen hazine bonosu/devlet tahvilini satın alan yatırımcı, satışa aracılık eden bankanın düzenlediği emanet makbuzu ile T.C.Merkez Bankası'nın muhabiri olan bankaya (şu anda T.C.Ziraat Bankası) başvurarak bononun/tahvilin karşılığını tahsil edebilir.

Geri alım taahhüdü ile satılan hazine bonosu/devlet tahvili bir başka ifadeyle repo işlemlerinin hukuki niteliği Sermaye Piyasası Kanunu'nda düzenlenmiş olup, anılan Kanun uyarınca işlem süresince menkul kıymetin mülkiyetinin yatırımcıda olduğu hükme bağlanmaktadır.

Sonuç olarak hem repo işlemine dayanak oluşturan devlet tahvili/hazine bonosu ödemeleri hem de bankaların satışına aracılık ettikleri hazine bonosu/devlet tahvili ödemeleri T.C.Hazine'sinin güvencesi altındadır.

buda demek oluyorki;ziraatbank haricinde diğer bankalardan dibs alırsanız,işiniz çok zor.

topu taca atmayı sevmeyen biri olduğum için soru:

1) imar bankasından aldığım devlet tahvilinin makbuzu ile t.c ziraat bankasına başvurmama rağmen neden paramı ödemedi?
2) dibslerin karşılığı olup-olmadığı açıklamasını kim yapıyor? bunu denetleyen ayrıca bağımsız bir kurum varmı? yada cebinden para çıkmasını istemiyen devlet bu tür durumlardan bir kısım dibs in yada o aracı kurumda satılan bütün dibs lerin karşılığı olup-olmadığı açıklamasını mutlak doğru olarak görmek durumundamıyız. kaldıki, karşılığı olmaması mutlak doğru kabul etsek bile bu sonuç devletin sorunuysa t.c ziraat bankası yine
ödeme yapmak durumunda değilmiydi?
daha birçok soru varda bunları yanıtlamanız şimdilik yeterli.

anlaşılmak istenmeyen durum şudur; banka batma durumlarında devlet her durumda zarara uğramaktadır (genel olarak) dibslerin karşılığı olsa bile devlet bunları ödediğinde ek olarak yük altına girmektedir, bundan dolayı devlet isteyerek yada istemiyerek (en önemlisi dış dünyada ciddi tepki olmayacaksa) bu paraları ödemek istememektedir.

anlaşılmayan bir başka durumda " devlet nasıl olurda kendi borcunu ödemez" bunu bende anlamıyorum..

kızılyıldız
27-03-2014, 15:32
y.t.d

ne demek istediğinizi açarsanız sevinirim. saygılar

sunny00
27-03-2014, 15:33
illa bono-tahvil diyorsanız DİBS almak yerine İş Bankası bonolarını tercih edin derim.
sadece görüştür-yatım tavsiyesi değildir

Pscyokinesis
27-03-2014, 15:33
Faiz oranları düştü mü acaba finans 2 gün 12.6 lar veriliyordu şimdi 12.25 diyor 32 güne .

teyit edebilecek biri var mı acaba

garantmevduat
27-03-2014, 15:39
Şekerbank'tan özel oran aldım arkadaşlar. Kadınlar günü kampanyasına %0.10 eklemek yaparak 13 e çıktılar.49 gün.
Ne dersiniz 32 gün devam mı ?

Pythagoras
27-03-2014, 15:39
Odeabank-İST Avrupa
92K
36 gün vade
12.75
büyük tutara 12.85 veriyor (üzeri açık) veriyorlar yani 13.05 vermişler..geçen hafta.
azıcık pazarlık yapınca hemen veriyorlar hiçbir sorun yok..
telefonda 12.50 demişti..

casual
27-03-2014, 15:41
illa bono-tahvil diyorsanız DİBS almak yerine İş Bankası bonolarını tercih edin derim.
sadece görüştür-yatım tavsiyesi değildir

dostum mesele o değil zaten, illaki dibs almak isteyen t.c ziraat bankasından da dibs alır ve devlet batmadıkça dibs karşılığını vadesinde faizi ile tahsil eder.

fakat bu ülkenin hukuk devleti olmasını istiyorsak devletin keyfi tutumlardan kaçınması gerekmektedir.. özel bankalar vs satılan dibslerin ödemesinde arıza çıkartacaksa o zaman sadece devlet bankaları aracılığı ile satışını yapsın..

yani şunu söylemek istiyorum; alternatifbank, tektilbank vs. gibi (burada çok ismi geçenleri söylemek istemedim) bankalardan dibs alırsanız başınız çok ağrıyabilir. fakat bizim gibi 3. dünya ülkesi olmayan devletlerin tutumu her aracı kurum için aynı olmaktadır.

sunny00
27-03-2014, 15:51
Mutluparam hesabımda açıldı, Ban yediğimden yazamadım.
Mutluparam bir mevduatçı için gayet iyi.50bin TL'ye kadar mevduatlar için enpara ile ikisi yeterli

sunny00
27-03-2014, 15:57
bonoları iş bankasınden aldım her zaman.Mevduat için seçmem orası ayrı.
diğer bankalarda iyi ama bunu seçtim ben

Empyrium
27-03-2014, 16:11
Mevduat faizlerinde küçük de olsa bi geri çekilme var galiba?

ElBruno
27-03-2014, 16:15
Tazesinden

Vakif swap (500K ) 13.40
ABank swap 13.70 (Istanbul merkezden) subeden swap orani almak neredeyse imkansiz anladigim kadariyla swap primini subeyle paylasmiyorlar bu yuzden subeler gonulsuz

memet1
27-03-2014, 16:27
Tazesinden

Vakif swap (500K ) 13.40
ABank swap 13.70 (Istanbul merkezden) subeden swap orani almak neredeyse imkansiz anladigim kadariyla swap primini subeyle paylasmiyorlar bu yuzden subeler gonulsuzbu abankın özel bankacılığı varmı...şubeler vermiyosa ankarada nereden alırız....ankara yatırımcıları...13.70...uyanın nereden alırız...

euphory
27-03-2014, 16:30
Mutluparam hesabımda açıldı, Ban yediğimden yazamadım.
Mutluparam bir mevduatçı için gayet iyi.50bin TL'ye kadar mevduatlar için enpara ile ikisi yeterli

Bana da mesaj geldi açıldığına dair bugün ancak giremiyorum. kullanıcı adı parola kısmında hata veriyor. Mevduatta valör kaybı olduğu dile getirildi mevduat bağlayıp bir deneme yaptınız mı?

sunny00
27-03-2014, 16:31
banka munzamlarına verilecek faiz sınırlı ve ölçülüymüş..

pazarcışükrü51
27-03-2014, 16:39
bonoları iş bankasınden aldım her zaman.Mevduat için seçmem orası ayrı.
diğer bankalarda iyi ama bunu seçtim ben

20 yıla yakın devlet bonosu aldım
Işbank ve TEB in oranları iyidir
Diğerlerinde makas açılır
Açıkcası bono işten alınırsa kafan rahat olur :)

pazarcışükrü51
27-03-2014, 16:40
banka munzamlarına verilecek faiz sınırlı ve ölçülüymüş..
Yazının tam metni varmı?
Ne demiş akşam biraz kafa yorayım
Adamın ne dediğini artık anlayamıyorum. :he:

ElBruno
27-03-2014, 16:41
Sn Memet1 Yoldasim,

Ankara yildiz ve balgat subelerini cok zorladim basaramadim.

sunny00
27-03-2014, 16:43
Bana da mesaj geldi açıldığına dair bugün ancak giremiyorum. kullanıcı adı parola kısmında hata veriyor. Mevduatta valör kaybı olduğu dile getirildi mevduat bağlayıp bir deneme yaptınız mı?

evet valör kaybı 1 gün

sunny00
27-03-2014, 16:53
Yazının tam metni varmı?
Ne demiş akşam biraz kafa yorayım
Adamın ne dediğini artık anlayamıyorum. :he:

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, zorunlu karşılıklara ödenecek kısmi faizin ölçülü ve sınırlı tutulmasının uygun bir yaklaşım olabileceğini söyledi

Başçı tarafından Türkiye Bankalar Birliği'ne yapılan sunumda Aralık 2008’de YP, Ekim 2010’da TL ZK’lara faiz ödenmesine son verildiğini hatırlatarak, şunları söyledi:
"2014-I sayılı Enflasyon Raporunda, yaşanan belirsizliklerin ve risk primindeki artışın uzun süreli olması durumunda ekonomide güven ve bilanço kanalı üzerinden ciddi bir yavaşlama gözlenme olasılığı bulunduğu, bu riskin gerçekleşmesi halinde, Bankamızın elindeki araçları bankaların aracılık maliyetlerini azaltıcı yönde kullanarak dengeleyici bir politika izleyeceği kamuoyuna açıklanmıştır.
Resmi Gazete’de 26/03/2014 tarihinde yayımlanan Tebliğe göre zorunlu karşılıklara Merkez Bankasınca tespit edilen usul ve esaslara göre faiz ödenebilecektir."

casual
27-03-2014, 16:53
20 yıla yakın devlet bonosu aldım
Işbank ve TEB in oranları iyidir
Diğerlerinde makas açılır
Açıkcası bono işten alınırsa kafan rahat olur :)

guguk yerine hukuk devleti olabilsek devlet iç borçlanma senetlerini hangi bankadan alırsanız alın içiniz rahat olur, fakat bizim ülkemizde aynen söylediğiniz gibi iş ten, ziraatten alırsanız ancak o zaman içiniz rahat olabilir.

sunny00
27-03-2014, 17:35
Valör olsa bile mutluparam bu haliyle bile enpara'dan azıcık daha yüksek :he:
12,10 oluyor völürlü haliyle 32 güne
enpara ise 12

sunny00
27-03-2014, 17:49
Arkadaşlar youtube'a giremiyorum.
ne PC'den ne de tabletten

pazarcışükrü51
27-03-2014, 17:53

Dün bende merkez Bankası'sının sitesine giremedim :he:
Ne iş anlamak mümkün değil
Evet Youtube bendede çalışmıyor

yeni borsacı
27-03-2014, 17:54
Dün bende merkez Bankası'sının sitesine giremedim :he:
Ne iş anlamak mümkün değil
Evet Youtube bendede çalışmıyor
FLAŞ FLAŞ..
Youtube kapatıldı..

sırada facebook var:yes:

BORA YAŞAR
27-03-2014, 18:12

Bunlar iyi günlerimiz...

Tuvalete giremeyeceğimiz günler yakındır.

Büyük para böyle sitemleri sevmez.

Büyük para sahibi sevse de parasını da daha çok sevdiğinden güvenmez.

Para piyasalarında da yandaşlık olayı görünür hale iyice gelecektir.

Gazete alımı için havuz oluşturmayı göze alan bir zihniyet para sahiplerini yönlendirme hakkını kendinde görecektir.

Bunlar iyi günlerimiz.

Heval
27-03-2014, 18:23
Bunlar iyi günlerimiz...

Tuvalete giremeyeceğimiz günler yakındır.

Büyük para böyle sitemleri sevmez.

Büyük para sahibi sevse de parasını da daha çok sevdiğinden güvenmez.

Para piyasalarında da yandaşlık olayı görünür hale iyice gelecektir.

Gazete alımı için havuz oluşturmayı göze alan bir zihniyet para sahiplerini yönlendirme hakkını kendinde görecektir.

Bunlar iyi günlerimiz.

Hayırlısı olsun.....Her toplum hak ettiği şekilde yönetilir...

Enpara falan hikaye ....
Vakıfbank düz mevduat 12.40 veriyor..Özel bankacılık....

Benim yarın dönüş var...Odea ilk tercihimdir...Olmassa Fibabanka kampanyasına takılırız....

sunny00
27-03-2014, 18:24
Vakıfban özel bankacılık için hesap işletimi ücreti istiyor mu ?
birde bu tanışma faizi mi ? sonra düşüyor mu ? ve son özel bankacılık hesap açma limiti var mı

Heval
27-03-2014, 18:28
Vakıfban özel bankacılık için hesap işletimi ücreti istiyor mu ?
birde bu tanışma faizi mi ? sonra düşüyor mu ? ve son özel bankacılık hesap açma limiti var mı

Ben 100k için konuşmuştum...Hesap boşaltma ücreti yoktu :he:

swap 13.40
düz 12.40 bu gün gönderilen teklif.......

sunny00
27-03-2014, 18:31
100k 'ya odea 'dan 13 alabilirsin diretirsen :he:

Heval
27-03-2014, 18:32
Bu gün 1994 de açılan İŞBANK hesabını kapatmak için bankaya uğradım...Bankada gördüğüm biraz daha devlet mantığından uzaklaşma var...

İşin garip tarafı 1997 den beri hesabımda 6 tl bakiye varmış...Hesaba bloke koymuşlar :he: nedeni hakkında kimse bilgide veremedi...Bu nedenden dolayı hesabı kapayamadım....

15 sene önce 6 tl yi hesapta unutacak kadar zenginmişim :he: pehhhhh

blueberry
27-03-2014, 19:19
Ben 100k için konuşmuştum...Hesap boşaltma ücreti yoktu :he:

swap 13.40
düz 12.40 bu gün gönderilen teklif.......

100k değilde 1m için sanki o oranlar..
zaten 100k ya swap yapmazlar..

oktay G
27-03-2014, 19:21
ortalık fena karıştı gene, bu netin kapatılmasına kadar gider heralde ,ses meste kalmadı ,zor dostum zor ...

pazarcışükrü51
27-03-2014, 19:27
ortalık fena karıştı gene, bu netin kapatılmasına kadar gider heralde ,ses meste kalmadı ,zor dostum zor ...

Ne tür haberler var , ben kaçırdım

mandrake
27-03-2014, 19:58
dolar yavas yavas dsuyor simdi 2.19

demekki birileri AKP nin kazanacagini duydu

Hayirli olsun

şef
27-03-2014, 20:21
100+ için
garanti 11.50
vakıf 11.75

pazarcışükrü51
27-03-2014, 20:43
Elektriği suyu da kessinler gidip köyde yaşayalım
Gaz lambası devrine doğru gidiş sezinliyorum ::he:

pazarcışükrü51
27-03-2014, 20:54
Aralık'ta merkez bankası konuşma yapmıştı
Gazi Antep de
Lafın arası 170 milyar $ rezervimiz var demişti
Başbakan Düzce'de dün konuşma yaptı
190 milyar $ rezervimiz var dedi
Yani 20 milyar $ artmış :)
Güven azalıyor ve patlama 6.- 12. ay içinde olabilir
Faizin ben geri geleceğine sıfır ihtimal veriyorum
Seçimden ister %50 alsın ister%10
Geri gelmez :)
Buna benzer konuşmayı hem Demirel
hem Tansu zamanında yapmıştı
O dönem 3 ay sonra gümledik
Bu dönem de 6ıncı yada 12 inci ay içinde olabilir
İnşallah olmaz diyelim
YTd

sunny00
27-03-2014, 21:50
yeni ses kaydı var.
buna göre belli kesimin öve öve bitiremediği hakan fidan, gerekirse Süleyman Şah'ı biz bombalarız diyor..

mandrake
27-03-2014, 21:51
ne bitmez tukenmez ses kasetleriymis be

adamlar dunyayi dinlemisler

ozzyken
27-03-2014, 22:05
kasetler bomba gerçekten ülkenin çivisi çıktı

sunny00
27-03-2014, 22:06
bugün markette dikkatimi çekti ülker çikolotalı gofret 50 kuruştan 70 kuruşa çıkmış
yani %40 zam
mevduatçılar olarak yine negatif faizdeyiz :he: Kısaca düşük faize hayır !

ek olarak
Facebook da Kapanıyormuş.TİB devredeymiş

yeni borsacı
27-03-2014, 22:12
Oh be forum neşelenmiş sonunda sebep yasaklı arkadaşlarmış.Önceki bir hafta forum çok sönüktü..

sunny00
27-03-2014, 22:19
Oh be forum neşelenmiş sonunda sebep yasaklı arkadaşlarmış.Önceki bir hafta forum çok sönüktü..

bunu moderatör Objektif'e söyleyin yoldaşlarım :)
Beni o uzaklaştırmıştı

Heval
27-03-2014, 22:25
bugün markette dikkatimi çekti ülker çikolotalı gofret 50 kuruştan 70 kuruşa çıkmış
yani %40 zam
mevduatçılar olarak yine negatif faizdeyiz :he: Kısaca düşük faize hayır !

ek olarak
Facebook da Kapanıyormuş.TİB devredeymiş

1 yıl önce ülker hero bebek maması 22 TL idi ...Şimdi 35.5 tl ....

Walla ülkenin çivisi çıktığı gibi eflasyon canavarı da yeniden hortlamış .....

Mevduatta eksiye devam....

Ses kayıtları face var...Allah bu milletin yardımcısı olsun ....Bu adamların oğulları askerlik yapmış mı?

pazarcışükrü51
27-03-2014, 22:34
kasetler bomba gerçekten ülkenin çivisi çıktı
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26097284.asp
Adamlar ülkeyi topyekün savaşa sürükleyecekler
Adını bile duymadığımız türbe ayağına
Yok artık detirttiler
Bu arada oylarında gerileme var.
ben çevremdekilere soruyorum
%34 de alırsa bunu zafer ilan eder diyorlar
YTd

pazarcışükrü51
27-03-2014, 22:37
1 yıl önce ülker hero bebek maması 22 TL idi ...Şimdi 35.5 tl ....

Walla ülkenin çivisi çıktığı gibi eflasyon canavarı da yeniden hortlamış .....

Mevduatta eksiye devam....

Ses kayıtları face var...Allah bu milletin yardımcısı olsun ....Bu adamların oğulları askerlik yapmış mı?

2013 yılında chucky aynı soruyu sormuştu
2014 de gıda ve toptan bakliyat ortalama. Artışı ne olur diye?
Ben %30 çıkartmıştım
Yalnız %40 a dayandı :he:
Yani artık soğanı patatesi kilo ile değil çuvalla alıp kilere atma devri geliyor
2015 de %20 koyarlar
Yani 2 yıllık toplamda artış %50-60 olur
YTd

skywater
27-03-2014, 22:51
Burgan çarşamba günü 91 gün 14 swap vermiş. Şeker bugün 13.70 swap tüm vadeler veriyor. Ama ücretsiz eft yok. 200 tl'ye paket satarız deyince uzaklaştım. Abank Sirkeci şubesi swap deyince bir dövmediği kaldı. Merkezden oran alan yoldaş bu merkez neresi. Salı günü için acil ihtiyacım var.

austin
27-03-2014, 22:58
ne demek istediğinizi açarsanız sevinirim. saygılar

Kredi derecelendirme kuruluşlarının haketmediğimiz notu düzeltmeleri için seçimi bekledikleri çok açık, ilk toplantılarında (nisanda) gerekli kararı vereceklerdir, dolayısıyla birinci aşama döviz..
Tapering, seçim sonuçları ve siyasi gerilimin genliğine göre alarm seviyesine yükselen dövize faizle radikal müdahale, ikinci aşama tl faiz..
Üçüncü aşama ki bu diğerlerine nazaran uzun vade olacak, çöken borsayla ganimet toplama zamanı yani hisse..

Triple duble derken bu üçlü vurgundan bahsettim, önsezilerim böyle diyor. Bu fikrimi destekleyecek makro ve mikro daha bir çok argümanım var ama kafaları karıştırmak istemiyorum. Bu senaryonun püf noktası tabiiki timing.. Durup dururken dövizin alınabilir seviyelere çekilmesi vurguna hazırlık hislerimi debreştirdi belki de, bilmiyorum.. Elbette yatırım tavsiyesi değildir..

sunny00
27-03-2014, 23:06
Burgan çarşamba günü 91 gün 14 swap vermiş. Şeker bugün 13.70 swap tüm vadeler veriyor. Ama ücretsiz eft yok. 200 tl'ye paket satarız deyince uzaklaştım. Abank Sirkeci şubesi swap deyince bir dövmediği kaldı. Merkezden oran alan yoldaş bu merkez neresi. Salı günü için acil ihtiyacım var.

Arkadaslar duz mevduatta soralim..
Abank, Burgan,Odea ve seker tercihimiz :he:
iyi oran varsa diger banlalarda olabilir tabi

şef
27-03-2014, 23:13
vakıf bugün 90 gün için swapa 13.48 verdi. 1000 dolar da ne için olduğunu anlayamadım, ayrı yatacakmış. nedeni ni bilen arkadaş var mı?

ALİBEYOĞLU
27-03-2014, 23:13
230 k TL 32 gun Denizbank 12.25 verdi bugun....bende OK dedim

pazarcışükrü51
27-03-2014, 23:28
Kredi derecelendirme kuruluşlarının haketmediğimiz notu düzeltmeleri için seçimi bekledikleri çok açık, ilk toplantılarında (nisanda) gerekli kararı vereceklerdir, dolayısıyla birinci aşama döviz..
Tapering, seçim sonuçları ve siyasi gerilimin genliğine göre alarm seviyesine yükselen dövize faizle radikal müdahale, ikinci aşama tl faiz..
Üçüncü aşama ki bu diğerlerine nazaran uzun vade olacak, çöken borsayla ganimet toplama zamanı yani hisse..

Triple duble derken bu üçlü vurgundan bahsettim, önsezilerim böyle diyor. Bu fikrimi destekleyecek makro ve mikro daha bir çok argümanım var ama kafaları karıştırmak istemiyorum. Bu senaryonun püf noktası tabiiki timing.. Durup dururken dövizin alınabilir seviyelere çekilmesi vurguna hazırlık hislerimi debreştirdi belki de, bilmiyorum.. Elbette yatırım tavsiyesi değildir..

Başçının hayali olan 1.920 ye kadar çekebilirler mi ?

austin
27-03-2014, 23:34
Başçının hayali olan 1.920 ye kadar çekebilirler mi ?

Bundan sonra söylediğin seviyeye ancak Türkiyede tekrar paradan sıfır atıldığında gelinebilir:)

kaleci
27-03-2014, 23:42
iyiki bugun BANK 11 de hesap açmışım....(Moody 10 TR bankasını olası indirim için yakın takibe almış)

230 k TL 32 gun Denizbank 12.25 verdi bugun....bende OK dedim

sizin BANK 11 hesabı ne oldu,ona ne verdiler.
İzmir'den nasıl açtın o hesabı,artıları eksileri...
Anlatta bilgilenelim.

ozziem
27-03-2014, 23:47
bunu moderatör Objektif'e söyleyin yoldaşlarım :)
Beni o uzaklaştırmıştı

Aman yine uzaklaştırma almayalım yoldaş ama şunu da demeden edemeyecem: Objektif bizi SİLİVRİ'ye gönderecekmiş :)

pazarcışükrü51
27-03-2014, 23:49
Bundan sonra söylediğin seviyeye ancak Türkiyede tekrar paradan sıfır atıldığında gelinebilir:)

Ben duyduğumu yazdım adam tv de canlı yayında dedi
Şu ana kadar yani bugüne kadar piyasada kriz yoktu
Yani piyasa canlı ve sürkilasyon oldukça iyi idi
Son olaylardan sonra son 20 gündür piyasa kitlendi
Piyasada durgunluk artarsa işler iyi olmaz
Yani dolarda sert artış faizlerde sert artış Eş zamanlı bile olabilir
Bu modies önemli 2 kez ülkenin fişini çekti
Yani öbürleri çok sık not verir not kırar
Bu bekler sinsice yıllarca
5 yıl yada 10 yıl sonra çıkar
Olaya noktayı koyar
4 Nisan da açıklayacağım falan demişti
O zamana kadar dolar düşeceği yere düşer
Ben şahsen dolarla ilgilenmiyorum
Ilgilenen arkadaşlar var ise Google dan modies not azaltmasında ne yaşamımız bulsunlar
Hep beraber okuyalım

ozziem
27-03-2014, 23:56
Artık lobidaşlar ile hep beraberiz. Yarın daha güçlü olacağız umarım:) FaİZler önceden ihtimaller arasında belirttiğim gibi kısa vadede az bir düşüş yaşıyor. 10.50 ye kadar sarkma ihtimali olabilecğeini dile getirmiştim, umarım o kadar sarkmayız.
25 Mart ta bir şey çıkmadı ama şimdiye kadarki videolarda zaten her türlü halt var. Bugün bir tape daha çıkmış ama borsa anlamıyor.
Seçimden sonra tablo netleşecek, ama faizlerde hep trend yukarıdır. 1-2 ay belki yerimizde sayarız ama çok da düşüremezler gibi geliyor. Seçimde akepe İstanbul'u kaybederse, o zaman gösterge 12 bandını kırar. O zaman evde göbek atıp oynayabiliriz.

Bu arada ODEACI yı aradım hesap işletim ücreti felan dedim, bak ben çok üzülürüm böyle şeylere dedim, Tamam dediler size sorun olmaz, 1 yıldan eskilerde kesiyoruz dedi, ama sonra ben dedim ki "Yooo , öle bişey yok dedim, kesilenler olmuş" , O da kem küm etti banaolursa böyle bir şey iade ederiz size dedi .

sunny00
28-03-2014, 00:11
Artık lobidaşlar ile hep beraberiz. Yarın daha güçlü olacağız umarım:) FaİZler önceden ihtimaller arasında belirttiğim gibi kısa vadede az bir düşüş yaşıyor. 10.50 ye kadar sarkma ihtimali olabilecğeini dile getirmiştim, umarım o kadar sarkmayız.
25 Mart ta bir şey çıkmadı ama şimdiye kadarki videolarda zaten her türlü halt var. Bugün bir tape daha çıkmış ama borsa anlamıyor.
Seçimden sonra tablo netleşecek, ama faizlerde hep trend yukarıdır. 1-2 ay belki yerimizde sayarız ama çok da düşüremezler gibi geliyor. Seçimde akepe İstanbul'u kaybederse, o zaman gösterge 12 bandını kırar. O zaman evde göbek atıp oynayabiliriz.

Bu arada ODEACI yı aradım hesap işletim ücreti felan dedim, bak ben çok üzülürüm böyle şeylere dedim, Tamam dediler size sorun olmaz, 1 yıldan eskilerde kesiyoruz dedi, ama sonra ben dedim ki "Yooo , öle bişey yok dedim, kesilenler olmuş" , O da kem küm etti banaolursa böyle bir şey iade ederiz size dedi .

Aman yine uzaklaştırma almayalım yoldaş ama şunu da demeden edemeyecem: Objektif bizi SİLİVRİ'ye gönderecekmiş :)

aynen lobiye katkı yapmaya devam :)
Odea güzel banka :) Hesap işletimi konusunda anlaştık dediğim gibi müşteri küstürmeyi pek istemiyorlar :he:
Burgan'dan pek iyi oran alabilen yok galiba forumda pek adı geçmiyor

Heval
28-03-2014, 00:34
Yarın dönüş var...

Benim para parçalı olduğundan bazen avantaj bazen dezavantaj oluyor....
İlk tercihim Odea da ...zaten hesaplar var..Bakalım yeni para girişine ne verecekler...Olmaz ise Fibabanka nın 12.90 kampanyasına takılacağım..1 fatura hikayesi vardı..Bende su faturasını veririm :he:

Turbey35
28-03-2014, 00:45
vakıf bugün 90 gün için swapa 13.48 verdi. 1000 dolar da ne için olduğunu anlayamadım, ayrı yatacakmış. nedeni ni bilen arkadaş var mı?

Olayı şöyle açıklayım. Paranızın miktarı karşılığı, bankadan belirlenen değer üzerinden dolar satın alıyorsunuz. Vade sonunda yine belirlenen değer üzerinden bankaya dolar satıyorsunuz. Doların alış ve satış farkı sizin getiriniz oluyor. Bu arada bankadan dolar aldığınızda; örneğin diyelim ki tl paranız karşılığı 500 bin dolar. Size bu miktar üzerinden 90 gün için vadeli DTH açılıyor. Bu hesabın vade sonunda getirisi 1000 dolar olduğunda bu miktarı banka forward yapıyor. Bunun karşılığında sizden bir teminat isteniyor. Benden bu miktar için 335 tl aldılar. miktara göre değişebilir. Aslında miktarınız fazla ise başlangıçta bu teminat ayrılıp, sonra dolar alışı yapılıp hesap açılmalıydı. Ama bizim işlemi yapan arkadaş bunu atlayıp paranın hepsi ile dolar alınca, bu parayı cepten ödedim. Ama vade sonunda hesabıma yine geçecek. Ben de bu işlemi ikinci kez yaptım. Şubeden yaptığım için MT si arkadaşı hazineden yönlendiriyorlar. Hesaplamayı da onlar yapıyor. Yalnız şu var. Bana verilen swap oranının getirisini normal mevduat hesaplaması ile yaptığımda getiri ile benim hesaplamam aynı oldu. Şu 1000 dolar forward için teminatı ben de anlayamadım ama yine de parayı yatırdım. Belki bu sorunun cevabını sayın jon dowes verebilir.

yucelbuyuk48
28-03-2014, 00:46
Faiz oranları düştü mü acaba finans 2 gün 12.6 lar veriliyordu şimdi 12.25 diyor 32 güne .

teyit edebilecek biri var mı acaba
şekerbank her paraya 12,90 veriyor,1mio üzerine swap yaparak 13,85 veriyor bilginize...

TAZK
28-03-2014, 01:20
şekerbank her paraya 12,90 veriyor,1mio üzerine swap yaparak 13,85 veriyor bilginize...

internet sitesinde 10.5 e-mevduat için oran var.bu 12,90 için bi limit varmı?yani normal mevduatamı 12.90 aldınız...

temel fikir06
28-03-2014, 01:26
internet sitesinde 10.5 e-mevduat için oran var.bu 12,90 için bi limit varmı?yani normal mevduatamı 12.90 aldınız...
ben 11,75 oranı almıştım.

wezp
28-03-2014, 01:38
https://www.youtube.com/watch?v=-FH_vp535h4

enparanın yeni reklamı. Daha doğrusu yeni bişeler olacak gibi.

(Edit: Renklerden enpara olduğunu düşünüyorum herhangi bir yerde yazmıyor.)

evet bende onu yazacaktım herşeyden kıllanan adam faız vermezler kımbılır ne saçmalık gene bızım paraları reklama harcamışlar ...

leventa
28-03-2014, 02:13
Arkadaslar mevduattan pek anlamam...60 k param var..ingbank internet subesi...12.05.2014 donuslu iskontolu...oran 11.15 diyo...turuncuda 10 veriyo gunluk galiba...bilen abilerim...yorum getirebilirmi...secim oncesi baglayimmi pzts bekleyimmii...

kaleci
28-03-2014, 02:30

evet.doğrudur.
https://eksisozluk.com/enpara-com--3556994?p=74
bahsediliyor.

sunny00
28-03-2014, 09:13
Arkadaslar mevduattan pek anlamam...60 k param var..ingbank internet subesi...12.05.2014 donuslu iskontolu...oran 11.15 diyo...turuncuda 10 veriyo gunluk galiba...bilen abilerim...yorum getirebilirmi...secim oncesi baglayimmi pzts bekleyimmii...

Mevduat anlaminda oranlar fazla degismez.
Orta vadede yukselis bekliyorum oranlarda

sensity
28-03-2014, 10:02
28 Mrt Cuma oran alanlar paylasirsa sevinirim. Ozellikle swap ?

ElBruno
28-03-2014, 10:23
Kiymetli Yoldaslar,

Ozelden gelen talepler uzerine ABANK swap hikayesini tum yoldaslara biraz ayrintili anlatmaya karar verdim.

ABANK Merkez
Tel : 0 212 315 65 00

( Operatore yatirim fonlari yada Swap`la ilgili bilgi alacaginizi soyleyiniz)

Dogru insani aktardiklari zaman hicbir Abank Subede hesabiniz olmadigini soyleyin (gerekirse onceden kapatin), sizi en yakin subeye yonlendirmiye calisacaklar bu durumda subelerin normal mevduat orani verdigini soyleyin (benim basima gelen mevduat oraninin daha dusugunu soylemeleri oldu hem de 2-3 ayri Ankara subeden).

Oran verip sizi uygun subeye yondirmelerini isteyin, israrci olun.

Butun bunlara ragmen ABANK beni bezdirdiler o yuzden kizip Odea`da swap yaptim (13.60).

Odea icin de onceden baska bir bankadan (Vakif olabilir) swap orani alarak hazirliginizi yapin.
Eger swap yapmazlarsa ya Swap yada bana eyvallah deyin b hemen 10 dakika icinde dolu olan swap kotasi aciliveriyor.

Kolay Gelsin, Selamlar....................Parkali Swap Lobicileri Dayanisma Platformu (Format araklamasi icin bkz. Sn. Chucky)

sensity
28-03-2014, 10:31
Hocam size ozellikle sunu sormak istiyorum. dun 13.60 tan Odea da swap yazdıgınızdan bahsetmıssınız..

1. paranız Odea da swap tamiydi da temdit ettiniz
2. paranız odea da duz mevduattaydi da swapa mi aldınız
3. paranız tamamen dısarıdan geldi de Odea da swap la mi bagladiniz

cevabiniz benim icin cok onemli, birde ozel olmazsa tutar ve sube bilgisi verebilir misiniz ?

Kiymetli Yoldaslar,

Ozelden gelen talepler uzerine ABANK swap hikayesini tum yoldaslara biraz ayrintili anlatmaya karar verdim.

ABANK Merkez

Dogru insani aktardiklari zaman hicbir Abank Subede hesabiniz olmadigini soyleyin (gerekirse onceden kapatin), sizi en yakin subeye yonlendirmiye calisacaklar bu durumda subelerin normal mevduat orani verdigini soyleyin (benim basima gelen mevduat oraninin daha dusugunu soylemeleri oldu hem de 2-3 ayri Ankara subeden).

Butun bunlara ragmen ABANK beni bezdirdiler o yuzden kizip Odea`da swap yaptim (13.60).

Odea icin de onceden baska bir bankadan (Vakif olabilir) swap orani alarak hazirliginizi yapin.
Eger swap yapmazlarsa ya Swap yada bana eyvallah deyin b hemen 10 dakika icinde dolu olan swap kotasi aciliveriyor.

Kolay Gelsin, Selamlar....................Parkali Swap Lobicileri Dayanisma Platformu (Format araklamasi icin bkz. Sn. Chucky)

lukas
28-03-2014, 10:55
bizim forumda arkadaşların bahsettiği gibi;

Anadolu Yatırım Strateji Müdürü Tuncay Turşucu gösterge tahvilde 11,60 ın çok önemli bir seviye olduğunu söyledi..

şirinbaba
28-03-2014, 10:57
bugün param döndü, TEB maslak ile pazarlığa başladık, hem 32 gün hem de 181 gün vadelerde oran verecekler, 12'inin altındaki oranları kabul etmeyeceğim dedim. netleşsin yazarım

sunny00
28-03-2014, 11:15
Hatta 12,5 'nin altini da kabul etmeyin

skywater
28-03-2014, 11:18
Kiymetli Yoldaslar,

ABANK Merkez

Saol yoldaş yaşasın birleşik mevduatçılar sendikası:wink:

olgunus
28-03-2014, 12:17
bugün param döndü, TEB maslak ile pazarlığa başladık, hem 32 gün hem de 181 gün vadelerde oran verecekler, 12'inin altındaki oranları kabul etmeyeceğim dedim. netleşsin yazarım

Teb maslaktan bahsettiginizi çin yaziyorum odea genel mudurlukte orada 13 temiz alirsiniz denemenizde fayda olur ..

Diamantidis
28-03-2014, 13:04
Sayın Jon Dowes,
Vakıfbanktaki swap işleminde döviz faiziniz 1000 USD ve üzerindeyse döviz faizinizin TLye dönüşüm kurunu sabitleme hakkına sahipsiniz.Bu durumda faizinizin TL dönüşüm tutarının %15i kadar teminat alınıp vadesiz hesapta bloke ediliyor.Bunun sebebini öğrenebilir miyim?Eğer döviz faiziniz 1000 USD nin altındaysa döviz faizinizin kurunu sabitleme hakkına sahip değilsiniz.Bu durumda döviz faizinizi vade sonunda spot piyasada oluşan kurdan TL ye çeviriyorsunuz.Bu durumda da banka sizden teminat almıyor.Burada sormak istediğim alınan teminatın sebebi.
Teşekkürler.

garantmevduat
28-03-2014, 13:19
Burganbank % 13 ile 33 gün devam ediyoruz bakalım.

sunny00
28-03-2014, 13:21
Burganbank % 13 ile 33 gün devam ediyoruz bakalım.

Hangi miktara?

memet1
28-03-2014, 14:51
ankaralı swapçiler...odeaya alternatif swapleri şimdiden çalışalım...şekerin sınırı 1 miomuş...vakıf normal şubelerde yapılıyormu...abanktan ümit yok...odea nın alternatifini hazırda tutmalıyız...dolu derlerse...

şirinbaba
28-03-2014, 15:19
TEB 32 güne % 11 verdi 160k TL ye. 100k TL'sini enparaya göndereceğim, geri kalanı da % 9,5 ile günlük devam edecek...

Hknsnk
28-03-2014, 15:25
Denizbank 12,30 dendi, o/n 11,25

pazartesiye kadar gecelik sonra bakacağız ortalığa

ElBruno
28-03-2014, 15:41
duzden swapa

Hocam size ozellikle sunu sormak istiyorum. dun 13.60 tan Odea da swap yazdıgınızdan bahsetmıssınız..

1. paranız Odea da swap tamiydi da temdit ettiniz
2. paranız odea da duz mevduattaydi da swapa mi aldınız
3. paranız tamamen dısarıdan geldi de Odea da swap la mi bagladiniz

cevabiniz benim icin cok onemli, birde ozel olmazsa tutar ve sube bilgisi verebilir misiniz ?

garantmevduat
28-03-2014, 15:42
Hangi miktara?

300+ Hocam

Hocam
28-03-2014, 15:44
ankaralı swapçiler...odeaya alternatif swapleri şimdiden çalışalım...şekerin sınırı 1 miomuş...vakıf normal şubelerde yapılıyormu...abanktan ümit yok...odea nın alternatifini hazırda tutmalıyız...dolu derlerse...

Ben şu ana kadar YKB ÖB ve Burgan Balgat Şb'den swap yaptım. Odea Tepe Prime hep şube kotası dolu muhabbeti çekti. Fiba Yıldız Şb ve Vakıf ÖB'dan da swap teklifi aldım ama o gün oran olarak geride kaldılar. HSBC ve Finansbank yapmıyor. HSBC yakında başlayacakmış, hazırlıkları bitme aşamasında. Denizbank da yapıyormuş. Yakında onlarla evrak işlemlerini hazırlayıp beklemeye geçeceğim. Vakıf normal şubelerden yapılıyormuş özellikle Tunalı Şubesi çok hevesli, müdürü özel bankacılıktan gelme imiş. Sonuç olarak 21 Nisan'a kadar vaktim var, bahsettiğim bankalardan oran alıp karar vereceğim.

şirinbaba
28-03-2014, 16:33
enpara yine kurtardı, 32 gün 12 ile bağladık, geri kalan % 9,5 marifetlide TEB. pazartesi bakarız duruma...
ben netten devam ettiğim için parayı böldüm, sizler gibi dolaşma imkanım yok...

garantmevduat
28-03-2014, 17:01
Gösterge neden buralara geriledi ?

odea burgan fıba dışında dıgerlerının mart bılanço sezonu çok kotu gectı .hazıran ve aralıkda daha ıyı gecer genelde.
garantı -vakıfbank -teb- denızbank- fınansbank- sekerbank- akbank; 100k + ve cıvarı ıçın ;
11,50-11,75 max 12,00 cıvarı tutuklarını gordum HG faızı ustelık enparanın bu durumda 12,00 de bırakması çok normal geldı şimdı ..

şef
28-03-2014, 21:21
bugün vakıfbankta 13.32 ile 32 günlüğüne bağlandı. tüm şubelerinde yapılabilir, lakin bilen eleman bulmanız çok zor. şubedeki arkadaş ilk kez yapacaktı, benimle birlikte öğrendi. işlem şu şekilde oluyor; size yatırdığınız tl karşılığı o anki kurdan dolar satıyorlar. sonra vadenin bitiş tarihi için daha yüksek bir dolar kurundan geri alıyorlar. bu swap işlemi oluyor. kağıdı çıkarıp önüme koydular. hemen bakkal hesabı ile kontrol ettim, faiz eksik. merkezde bu işlemi yapan bayana durumu anlattım. bana başladı, anlatmaya başladı, bir yığın detay. ben dedim, bu anlaştığımız oranı vermeyecek misiniz? bana vereceğiz diyemedi? müdürümü vereyim dedi. sanırım ismi tayfun beydi. konuya hakim, Türkçesi net ve işini severek yaptığı belli biriydi. hemen anlaştık. bana ilk başta sattıkları dolara belli bir faiz veriyorlar. bu faiz+ swap getirisi, bana söyledikleri faizi veriyor. birde forward işlemi var, ben yaptırmadım, çok önemli değil. çünkü 500k için 360dolar faiz veriliyor. forward işlemi için en az 1000 dolar gerekiyor. sanırım 640 dolar vermem gerekiyordu. bu durumda bu 360 doların dönüşünü 2.20 ye sabitleyeceklerdi. yani şimdi sadece bu 360 dolar için dolar artarsa karım, düşerse zararım olacak, devede kulak diyorum.

Turbey35
28-03-2014, 22:12
Sayın Jon Dowes,
Vakıfbanktaki swap işleminde döviz faiziniz 1000 USD ve üzerindeyse döviz faizinizin TLye dönüşüm kurunu sabitleme hakkına sahipsiniz.Bu durumda faizinizin TL dönüşüm tutarının %15i kadar teminat alınıp vadesiz hesapta bloke ediliyor.Bunun sebebini öğrenebilir miyim?Eğer döviz faiziniz 1000 USD nin altındaysa döviz faizinizin kurunu sabitleme hakkına sahip değilsiniz.Bu durumda döviz faizinizi vade sonunda spot piyasada oluşan kurdan TL ye çeviriyorsunuz.Bu durumda da banka sizden teminat almıyor.Burada sormak istediğim alınan teminatın sebebi.
Teşekkürler.

Eğer döviz getiriniz 1000 doların altında kalıyorsa, örneğin 950 dolar gibi. yine vade sonunda 50 dolar için forward yaparak döviz kurunuzu sabitliyebiliyoesunuz. Çünkü benim öyle oldu.

Turbey35
28-03-2014, 22:15

Sayın memet1...

Siz bu forumun dikkatli bir takipçisisiniz:) Bir iki kez ben yazmıştım. Evet yapılıyor. Benim ikinci kez yaptım. Ancak MT elaman bu konuda tecrübesiz olabilir ama onu hazine yönlendiriyor.

Turbey35
28-03-2014, 22:25
bugün vakıfbankta 13.32 ile 32 günlüğüne bağlandı. tüm şubelerinde yapılabilir, lakin bilen eleman bulmanız çok zor. şubedeki arkadaş ilk kez yapacaktı, benimle birlikte öğrendi. işlem şu şekilde oluyor; size yatırdığınız tl karşılığı o anki kurdan dolar satıyorlar. sonra vadenin bitiş tarihi için daha yüksek bir dolar kurundan geri alıyorlar. bu swap işlemi oluyor. kağıdı çıkarıp önüme koydular. hemen bakkal hesabı ile kontrol ettim, faiz eksik. merkezde bu işlemi yapan bayana durumu anlattım. bana başladı, anlatmaya başladı, bir yığın detay. ben dedim, bu anlaştığımız oranı vermeyecek misiniz? bana vereceğiz diyemedi? müdürümü vereyim dedi. sanırım ismi tayfun beydi. konuya hakim, Türkçesi net ve işini severek yaptığı belli biriydi. hemen anlaştık. bana ilk başta sattıkları dolara belli bir faiz veriyorlar. bu faiz+ swap getirisi, bana söyledikleri faizi veriyor. birde forward işlemi var, ben yaptırmadım, çok önemli değil. çünkü 500k için 360dolar faiz veriliyor. forward işlemi için en az 1000 dolar gerekiyor. sanırım 640 dolar vermem gerekiyordu. bu durumda bu 360 doların dönüşünü 2.20 ye sabitleyeceklerdi. yani şimdi sadece bu 360 dolar için dolar artarsa karım, düşerse zararım olacak, devede kulak diyorum.

Sayın şef...

Size bir cevap yazmıştım. Okumuşsunuzdur umarım. Size basit bir öneri vade sonunda hesabınızı şöyle yapınız. Farzedin ki; paranızı 13.32 den 32 gün vadeli mevduat yaptınız. Buna göre getiri hesabınızı yapınız. Diyelim ki 500k paranız için getiri 4963 tl dir. Swap getirisi de aynı olmalıdır. Ancak siz döviz getirisini sabit kur üzerinden yapmadığınız için; az bir miktar oynayabilir. Çünkü ben hesabımı böyle yapmıştım. benim hesabım ile getiri arasında bir lira fark çıkmıştı.

chucky68
28-03-2014, 23:39
dolar cok hain...gel elimden tut diyor...birlikte transa gecelim diyor....o diyorda kulaklar isitmiyor...ismet inonu misali....

sunny00
29-03-2014, 00:06
30-35 aralığında akp oyu bekliyorum.
İstanbul veya Ankara - yada her ikisi Akp'den kopar.
Pazartesi günü Bistte yükselişe devam.
Sonra 4 nisan kredi derecelendirme kuruluşları gündemimize girecek

ozziem
29-03-2014, 00:26
30-35 aralığında akp oyu bekliyorum.
İstanbul veya Ankara - yada her ikisi Akp'den kopar.
Pazartesi günü Bistte yükselişe devam.
Sonra 4 nisan kredi derecelendirme kuruluşları gündemimize girecek

Yani yoldaş akepeden kurtulacağı için mi prim oldu.
Bu arada ağzından bal damlıyor ama 35-40 aralığında bekliyorum ben.
Ankara belki kaybeder akepe ama yaşadığım şehir olan İstanbul için zor derim. Sarıgül çok başarılı yürüttü çalışmaları ama 42 oy bile yetmiyor. Akepe İstanbul'u kaybetmeli ki faizlerde güzel şeyleri konuşalım. Eğer 2 ili de akepe alırsa; Mayıs 1 e kadar yoksa geçen dediğim gibi 10.50 göstergeye düşebiliriz. Önemli olan İstanbul'dur bu arada. İstanbul kaybederlerse Ankara 'yı kazansalarda yine toparlayamazlar.

yucelbuyuk48
29-03-2014, 00:30
O oranı ben müşterilerime veriyorum:) paran50binde olabilir 1mio da...daha fazla konuşursam bankadan atacaklar beni:-p

austin
29-03-2014, 01:33
Ptesi dönüşüm için bugün burgan, odea ve en son da ykb öbyi aradım. Burgan mevduat max 13 swap 13.60 larda gibi görünüyor. Odea da aşağı yukarı bu rakamları zikretti.. Döviz pozisyonu almayı düşündüğüm için her iki bankadan dth oranları da aldım her ikisi de 3.10 demekte.. Görünen o ki şu an Odea-Burgan kafakafayalar..

Yalnız odea yeni bir ürün çıkarmış sanırım tam benim gibi dövize geçiş isteğine vade ortasında yakalanıp pişmanlık yaşayanlar için biçilmiş kaftan.. Üçlü mevduat yada üç para birimli mevduat gibi bir adlandırma yapıyorlar esprisi şu : vade içinde faiz kaybı olmadan tl-$-€ atlamalar yapabiliyorsun.. Mesela 32 gün normal tl mevduat yapıyorsun fakat bu hesap o/n 11.75 ten gidiyor. Vade içerisinde istediğin bir gün $ yada € ya geçmek istedin veya sepet yapmak istedin, istediğin şekilde geçiyorsun tl kısmı 11.75 ten dövizler 3 ten günlük işlemeye devam ediyor. Vade içinde paranla istediğin gibi oyna, başta belirlenen oranlarda günlük faizini almaya devam ediyorsun. Oranlar da fena değil, şahsen beğendim değerlendirilebilir..

Üçlü mevduatı duyunca bende yeniden yuvaya dönme isteği doğdu.. Bu yüzden girerken bana 100 tl eft bedeli çeken ykb öbyi arayıp ptesi günü odeanın yanındaki şubeye paramı hazır etmelerini istedim. Pabucun pahalı olduğunu anlayan mt hemen durun nereye gidiyorsunuz ptesi teklifimi görmeden yapmayın, eft sorun değil diyip eft ücretini hemen 20 tlye çekiverdi:) Para taşıma derdi de ortadan kalktı şimdi seçim sonucunu bekliyorum ptesi sabahı nihai kararımı vereceğim.

sunny00
29-03-2014, 01:48
10 gün sonrasına Şekerbank'tan vade dönüşüm olacak.bağlatırken 12,40'tı
Şubeden bir miktar nakit para yatırarak mt'yi 13'ten bağlatmayı deneyeceğim olmazsa en son 12,90 için direteceğim.
Yine olmazsa çıkarım :he:

mesajlar siliniyor farkettim..neyse konu dışına çıkmayalım öyleyse..
pazar akşamı herşey netleşir..

blue70
29-03-2014, 10:36
arkadaşlar bir konuda fikrinizi soracaktım.vadelide pazarlığı şubeye gidip yapmakmı yoksa telefonla yapmakmı iyidir.şube uzak biliyorsunuz...onlar önden düşük oran veriryorlar ...yersen...sonra zorlarsan veriyorlar...ama alternatifte hazır olmalı bence...başka bankalardan oran almak lazım...fikriniz nedir...chukye de sormak lazım :)

eray026
29-03-2014, 10:49
arkadaşlar bir konuda fikrinizi soracaktım.vadelide pazarlığı şubeye gidip yapmakmı yoksa telefonla yapmakmı iyidir.şube uzak biliyorsunuz...onlar önden düşük oran veriryorlar ...yersen...sonra zorlarsan veriyorlar...ama alternatifte hazır olmalı bence...başka bankalardan oran almak lazım...fikriniz nedir...chukye de sormak lazım :)

Farketmez şube en iyi oranini vermediğini anlarsaniz alternatifinizde varsa diger banka bana bunu verdi diye söylersiniz verirse kalirsiniz vermezse parayı diger bankaya eft yaparsiniz olur biter. Ciddi ve kararlı olduğunuzu hissettirin ve uygulayiniz.

sunny00
29-03-2014, 11:01
Arkadaslar,
Sekerbank'tan 2. Kez guzel faiz alinabilir mi? 10 gun sonra vade donusum olacak ayrilmakta istemiyorum.hatta subeden hesabima ek para yatirarak bile mt'yi 12,9a ikna etmeye calisacagim..
Sekerbank icin etkili olur mu bu? Yorumlarinizi yollar misiniz?

pazarcışükrü51
29-03-2014, 11:13
dolar cok hain...gel elimden tut diyor...birlikte transa gecelim diyor....o diyorda kulaklar isitmiyor...ismet inonu misali....

Bu seçimin maliyeti 2009 seçimin 4 katı yük getirdiğini düşünüyorum.
%30 un altında oy oranı ile mevcut millet vekili çoğunluğunu elde tutmama ihtimali hesabı aylar önce masaya yatırılmış buna göre strateji belirlenmiş olabilir.
Hükümetin önünde 2 seçenek var:
Ya dövizin 2,60 faizin 15/17 ye kadar Nisan ayında çıkışına göz yumacak
burda elinde kalan az miktarda rezervi satarak bütçede dengeyi sağlayacak
Aynı anda hazine tarafında yüklüce bono satarak Dış borç çevirme rasyosu'nu yükselterek kendini sağlama alacaktır. yüksek faiz ile borçlanacak. denge bu şekilde sağlanalar kriz geçiştirilecektir
Borsada 3-4 gün rally havası hükümetlerin seçim öncesi başvurduğu basit ve ilkel yöntemlerdir
Sonları hep hüsran ve göz yaşı ile biter
Nisan ayında faizlerde ve döviz cephesinde sert yükseliş borsa cephesinde sert satışların olması muhtemrldir
Gidebileceği son nokta 72.000 dir. Oradan 44-48 binlere gelmesi ve dinlenmesini muhtemel görüyorum.
YTd

oguzozi
29-03-2014, 11:24
%30 un altında oy oranı ile mevcut millet vekili çoğunluğunu elde tutmama ihtimali hesabı aylar önce masaya yatırılmış buna göre strateji belirlenmiş olabilir.
Aynı anda hazine tarafında yüklüce bono satarak Dış borç çevirme rasyosu'nu yükselterek kendini sağlama alacaktır. yüksek faiz ile borçlanacak. denge bu şekilde sağlanalar kriz geçiştirilecektir
Borsada 3-4 gün rally havası hükümetlerin seçim öncesi başvurduğu basit ve ilkel yöntemlerdir
Nisan ayında faizlerde ve döviz cephesinde sert yükseliş borsa cephesinde sert satışların olması muhtemrldir
Gidebileceği son nokta 72.000 dir. Oradan 44-48 binlere gelmesi ve dinlenmesini muhtemel görüyorum.
YTd

Ben katılmıyorum yazdıklarınıza... Bu kadar kolay değil!

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eray026
29-03-2014, 12:03
Arkadaslar,
Sekerbank'tan 2. Kez guzel faiz alinabilir mi? 10 gun sonra vade donusum olacak ayrilmakta istemiyorum.hatta subeden hesabima ek para yatirarak bile mt'yi 12,9a ikna etmeye calisacagim..
Genellikle hoş geldin faizi veriyorlar. Sonra normal oranları veriyorlar. Bizzat yaşadım, sonra başka bankaya geçtim. Şansınızı deneyiniz belki siz tekrar yüksek oran alabilirsiniz. Bizi de bilgilendiriniz.

yeni borsacı
29-03-2014, 12:15
10 gün sonrasına Şekerbank'tan vade dönüşüm olacak.bağlatırken 12,40'tı
Şubeden bir miktar nakit para yatırarak mt'yi 13'ten bağlatmayı deneyeceğim olmazsa en son 12,90 için direteceğim.
Yine olmazsa çıkarım :he:

mesajlar siliniyor farkettim..neyse konu dışına çıkmayalım öyleyse..
pazar akşamı herşey netleşir..
Bi ara bayanlara 13 veriyordu eşinize hesap açabilirsiniz..

yeni borsacı
29-03-2014, 12:19
Ptesi dönüşüm için bugün burgan, odea ve en son da ykb öbyi aradım. Burgan mevduat max 13 swap 13.60 larda gibi görünüyor. Odea da aşağı yukarı bu rakamları zikretti.. Döviz pozisyonu almayı düşündüğüm için her iki bankadan dth oranları da aldım her ikisi de 3.10 demekte.. Görünen o ki şu an Odea-Burgan kafakafayalar..

Yalnız odea yeni bir ürün çıkarmış sanırım tam benim gibi dövize geçiş isteğine vade ortasında yakalanıp pişmanlık yaşayanlar için biçilmiş kaftan.. Üçlü mevduat yada üç para birimli mevduat gibi bir adlandırma yapıyorlar esprisi şu : vade içinde faiz kaybı olmadan tl-$-€ atlamalar yapabiliyorsun.. Mesela 32 gün normal tl mevduat yapıyorsun fakat bu hesap o/n 11.75 ten gidiyor. Vade içerisinde istediğin bir gün $ yada € ya geçmek istedin veya sepet yapmak istedin, istediğin şekilde geçiyorsun tl kısmı 11.75 ten dövizler 3 ten günlük işlemeye devam ediyor. Vade içinde paranla istediğin gibi oyna, başta belirlenen oranlarda günlük faizini almaya devam ediyorsun. Oranlar da fena değil, şahsen beğendim değerlendirilebilir..

Üçlü mevduatı duyunca bende yeniden yuvaya dönme isteği doğdu.. Bu yüzden girerken bana 100 tl eft bedeli çeken ykb öbyi arayıp ptesi günü odeanın yanındaki şubeye paramı hazır etmelerini istedim. Pabucun pahalı olduğunu anlayan mt hemen durun nereye gidiyorsunuz ptesi teklifimi görmeden yapmayın, eft sorun değil diyip eft ücretini hemen 20 tlye çekiverdi:) Para taşıma derdi de ortadan kalktı şimdi seçim sonucunu bekliyorum ptesi sabahı nihai kararımı vereceğim.
DTH'ta 3 ay vade düşünürseniz Turkishbank'a da oran sorun bi ara 3.25 diyorlardı 92 güne..

temel fikir06
29-03-2014, 15:41
Bi ara bayanlara 13 veriyordu eşinize hesap açabilirsiniz..
ben ne yaptım,sayın mt 11,75 ten 1 kuruş arttırmadı.benim pazarlığımda bir kural vardır,fiyatta,oranda katı davrananlarla ilişkim kısa vadelidir.ben eğer arttırın biraz demişsem onlarda arttırmamışsa bunu bana yapılan saygısızlık telakki ederim.burada 12 ve 13 leri okuyunca galiba banka değiştirmem mantıklı olacak.

sonsav
29-03-2014, 17:24
Arkadaslar,

Yoldaş; söylediğinizi gerçekleştimek 1.5 yıl boyunca bana nasip olmadı.... Bu yüzden Şekeri hiç sevemedim.... Belki MT'den kaynaklanmıştır.... Bana nasip olmayanı umarım siz realize edersiniz.... Ancak hayal kırıklığı yaşamamak için hazırlıklı olun ve orayı terketmek için kaçış planlarınızı bugünden hazırlayın derim. Başarılar.

kaptaings
29-03-2014, 17:45
gecen hafta finanstan son oran alan varmı?

armiero
29-03-2014, 20:30
YTd

yazdıklarınız bana çok mantıklı geldi
bi ekleme yapayım
akaryakıtta bi dümenler dönüyor ötv bindirebilirler...

dudu
29-03-2014, 20:47
Yukarida bir arkadas da yazmis.
Faizcilerin borsaya kafalari basmaz.
Bassa idi zaten faizci olmazlardi.
Bu topicde faiz sadece faiz konusulsun.
Syg,

umutabi
29-03-2014, 22:21
Syg,

Ekonominin bir bütün olduğunu düşünürsek faizin yanısıra borsa ve bunun bizim faizlere etkisinide bu forumda zaman zaman irdelemek kimseye zarar vermez. Ama bende iyi kötü borsaya bulaşmış bir zaat olarak şunu her zaman deneyimlemişimdir,borsaya gönül vermiş insanlar için birisinin borsa hakkında kötü laf etmesi af buyrun analarına sinkaf etmek gibidir. Becerebilen için her türlü yatırım aracını değerlendirmek doğrudur ama borsa bizim gibi ky için zor zanaattır vesselam.

julia.luthor
29-03-2014, 22:34
Arkadaslar,
Sekerbank'tan 2. Kez guzel faiz alinabilir mi?
alan varsa tebrikler...

şef
29-03-2014, 23:57
Syg,
ömrü seans salonlarında geçmiş biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, borsacılarında borsaya pek kafası basmaz.

Heval
30-03-2014, 00:07
ömrü seans salonlarında geçmiş biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, borsacıların da borsaya pek kafası basmaz.

:tamam::yes::bravo::oley:

ozzyken
30-03-2014, 00:26
teb daha benden kestiği 94 lira hesap işletim ücretini ödemedi.hemde 3 tane otomatik ödeme talimatı vermeme rağmen.
fakat bugün baktım 9.5 olan günlük faiz oranı 11.75 e çıkmış.hesabımı yaklaşım 1.5 yıldırda kullanmıyordum.

sunny00
30-03-2014, 01:18
alan varsa tebrikler...

yani Şeker'den güzel oran alamayacağız yüksek ihtimalle..peki 10 gün sonra mt'ye sorarız güzel bir oran var mı yok mu..

Bu Arada Odeabank 2013 faaliyet raporunu yayınlamış.
12 Milyar TL mevduat toplamış.
11 milyar TL'di kredi vermiş..

Yabancı para cinsinden de çok kredi vermiş..Görünüm benim açımdan pozitif

şeker oyle fazıde uçan kaçan bı banka degıl. ılkı 12,40 ıse 2.sı 11,60dan fazla olmaz bence odea gıbı ıkıncısını vermez..
tek hoşgeldıncı dıgerlerı gıbı.

teb daha benden kestiği 94 lira hesap işletim ücretini ödemedi.hemde 3 tane otomatik ödeme talimatı vermeme rağmen.
fakat bugün baktım 9.5 olan günlük faiz oranı 11.75 e çıkmış.hesabımı yaklaşım 1.5 yıldırda kullanmıyordum.
1yıl sonra yenı muşterı sayılırsınız hele sıkışıksa 6 ay da yeterlı olur ben 2.kere marıfetlı yapmılışgım var ..

dudu
30-03-2014, 08:30
ömrü seans salonlarında geçmiş biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, borsacılarında borsaya pek kafası basmaz.
Ama guzel yurdumun guzel insanlarinin hepsinin kafasi
siyasete basar.
Guzel bir bahar sabahina uyandik.
Secim sonuclari ulkemiz icin hayirli olsun.
Syg,

umutabi
30-03-2014, 11:35

Sayın şef; inanın ben durumu bu kadar açık kelimelerle ifade etmekten sakındım çünkü dediğim gibi bir borsa düşkünü için bu lafı etmek çok ağır sinkaf gibidir.

dudu
30-03-2014, 12:42
Kafa basmanin yegane kriteri bu isden bir sekilde karli cikmak olarak alindigindan ve faiz piyasasi degil ama borsanin ozellikle ulkemde oldugu gibi kisa vade icin bakilirsa toplami sifir olan bir oyun oldugunu dusunursek cogunlugun kucuk kayiplarinin azinligin buyuk kazanclarini olusturdugu bir "oyunda" borsaci gecinen buyuk cogunlugun bu ise kafasinin basamayacagi da asikardir.
Syg,

şef
30-03-2014, 14:06
Sayın şef; inanın ben durumu bu kadar açık kelimelerle ifade etmekten sakındım çünkü dediğim gibi bir borsa düşkünü için bu lafı etmek çok ağır sinkaf gibidir.

Kafa basmanin yegane kriteri bu isden bir sekilde karli cikmak olarak alindigindan ve faiz piyasasi degil ama borsanin ozellikle ulkemde oldugu gibi kisa vade icin bakilirsa toplami sifir olan bir oyun oldugunu dusunursek cogunlugun kucuk kayiplarinin azinligin buyuk kazanclarini olusturdugu bir "oyunda" borsaci gecinen buyuk cogunlugun bu ise kafasinin basamayacagi da asikardir.
Syg,
borsacıların genelini kastettim. şüphesiz istisnaları vardır. dudu da istisnalar içinde olan biridir ve tememttü yatırımcısıdır. zaten yazımdan da alınmadığını görüyorum, memnun oldum.
işin aslı, ne yatırımcısı olursak olalım, doğrusunu yapıyorsak mesele yoktur. doğrunun ölçüsü çok kazanmakta değildir. az risk alıp, çok kazanmaktır. çok risk alındığında bazen çok kazanılır, lakin kayıplarda fazla olur.
bir mevduat yatırımcısı içinde, işini doğru yapıp yapmamak önemlidir. mevduat yatırımcısı diyerek genelleme yapamayız. iyi yapan % 13.5 faiz alırken, kimileri de 10 almaktadır. bu % 3.5 büyük bir farktır. forumu eskiden takip edenler bilir; dövizin düşük olduğu 3-4 sene önce faiz oranını yükseltmek için dcd yapıyorduk. şimdi zaman değişti, döviz yukarda ve swap yapıyoruz. şimdi bu enstrümanları öğrenip, kullanan yatırımcı ile düz mevduat yapıp düşük faiz alan mevduat sahibini aynı kefeye koyabilir miyiz?

chucky68
30-03-2014, 14:32
Sevgili sefim yuregimden gecen cumleleri yazmissin...tebrikler

dudu
30-03-2014, 14:41
2006-2010 arasinda sadece faiz yatirimcisi oldugum donemin tecrubeleri ile sunu soyleyebilirim.
Bence faiz yatirimciliginin en zor tarafi gelecegi tahmin icerdigi icin vade secimidir, timingdir, zamanlamadir.
Diger unsurlar, dogru banka secimi ve sonra bankalarla pazarlik gibi zorunluluklar o kadar da zor degildir, sadece uzun vadede adami yipratir ama zor degildir.
Bana gore vade secimi acisindan borsa yatirimciligina benzer.
Sn. chucky'nin salt faizin yuksekliginden ziyade vade secimini one cikartmasini taktirle izliyorum.
Syg,

chucky68
30-03-2014, 14:55
Sevgili dudu bende senin gibi borsA yatirimcisi olup bizim evimizde misafirligini saygiyla yapmani taktir ediyorum......sen guney kibrissin biz kuzey kibrisli....ayni adada durustce yasamak zorundayiz...ekmeklerimiz farkli firinlardan cikmis olsada hepimiz kardesiz...

pazarcışükrü51
30-03-2014, 15:54
yazdıklarınız bana çok mantıklı geldi
bi ekleme yapayım
akaryakıtta bi dümenler dönüyor ötv bindirebilirler...

Zaman en iyi ilaçtır,
Syg..lar

garantmevduat
30-03-2014, 16:07
33 . . .

sunny00
30-03-2014, 16:13
arkadaşlar oy kullandığımız okulda, herkes TERCİH yazan mühürle oyunu kullandı..
diğer illerde EVET yazan mühürler varmış.
niye sabit değil bu ? bilen var mı ?

33 . . .

nedir bu 33

pazarcışükrü51
30-03-2014, 16:31
arkadaşlar oy kullandığımız okulda, herkes TERCİH yazan mühürle oyunu kullandı..
diğer illerde EVET yazan mühürler varmış.
niye sabit değil bu ? b3

Dairenin içine denk getirdi isen sorun yok
Evet ve tercih aynı mühür dür :)

sunny00
30-03-2014, 16:45
Dairenin içine denk getirdi isen sorun yok
Evet ve tercih aynı mühür dür :)

hiç şüpheniz olmasın tam ortaladım :)

mgdv2001
30-03-2014, 18:25
Syg,

Siz öyle diyorsanız öyledir sayın dudu :)
Saygılar
Hem Borsacı hem yoldaş mevduatçı olarak....

kaşe sahtekarlıgı gundeme gelırmı acaba yanı ıstedıklerı oyu sayıp ıstedıklerı oyu saymayıp one gore bı oran cıkar mı acaba dıye aklıma geldı şimdı ..
muhendıs olsan o yuvarlagın ortasına mm.lık hesapla vuramazsın var bu işte bi iş ama bakalım benımkıde tasdı ama ıkı çizgi arsında kaldı

dudu
30-03-2014, 20:13
Stampali kaseyi ben de sevmedim.
Eski model daha iyi idi dairenin disina tasmamak icin.
Syg,

ozzyken
30-03-2014, 21:06
sanki bişey değişmemiş gibi..pazartesi yüzde 7 faize hazırlıklı olun :oley:

pazarcışükrü51
30-03-2014, 21:32

Ankara ve İstanbul önemli
Genel oy oranının bence önemi yok :)
Kalelerden biri yıkılırsa parti içinde ciddi çalkantı olur :)

pazarcışükrü51
30-03-2014, 22:33

Hafta içi 7 yerine 17 yi bile görebiliriz
Hem Ankara kalesi
Hem İstanbul kalesi
eş zamanlı düşerse
Genel oy toplamı %55 bile olsa bir anlam ifade etmez
Sadece kaleler önemli :)

euphory
30-03-2014, 23:03

olur mu olur yarın borsa in faiz ve dolar out 2001 deki gibi bir kriz olmadığı sürece yola devam gözüküyor

euphory
30-03-2014, 23:11
Syg,

sayın dudu;
Borsaya girmek için ülkemiz çok primli faizlerde yüksek böyle olduğu sürece ben açıkçası temettü amaçlı hisse toplamayı cokda mantıklı bulmuyorum abd de faiz oranları %3 bile değil bu yüzden millet borsaya giriyor ama bizde şuan %12,5 belki 2008 krizi gibi bir kriz olduğunda porfoyü temettü amaçlı hisselere geçirmek belki mantıklı olabilir. Gerçi hisselere yatırdığınız tutarın 1 yılda getireceği bileşik faiz getirisi o hissenin temettüsüne eşit veya altında kalacak mı? bunun hesabını yapan bir arkadas var mı?

olgunus
30-03-2014, 23:12
Seçim sonuçlarına bakılırsa aktif bonoda sağlam oldu 14.22 idi en son 500 olanlar bankalarda olası oranlar duserse bu hafta bunu degerlendirebilirler ende swap donusunde artık bunu kollarım gibime geliyor yuzde 11 12 lere oranlar gevser belki ama altı olmaz buyuk sehirlerde kayıp filan pek yok pazarcı kardes bakalalım hakkımızda hayırlısı .

sunny00
31-03-2014, 01:02
Ne bilal.le konusmalari ne de diger diger tapeler..birsey etki etmemis