PDA

View Full Version : Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) 2

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43

Heval
08-04-2014, 12:36
Benim alnamadığım madem Yabancı girişi var....MB niye dolar satıyor ısrar la ....bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

LVTHN
08-04-2014, 12:43
Haklı olabilirsiniz ancak cb için başbakanın kürt seçmenlerin oylarına da ihtiyaç var onların talepleri de malum kürt seçmen oylarını alacağım derken milliyetçi kesimi küstürme durumu var.
Nisan sonunda vadem dolacak bir kısmıyla doların durumuna göre geçmeyi düşünüyorum.

Onu da halleder zor değil..CB seçimlerine kadar kendi tabanını rahatsız etmeyecek ufak 1-2 taviz daha verir. BDP'ye de CB seçimlerinde beni destekleyin, seçimlerden sonra ne istiyorsanız tamam der..zaten kaç ay kaldı seçimlere..

virtue
08-04-2014, 12:43
Burgan Altunizade şubeden aldım oranı....Düz mevduat oranlarıdır....

Aradım. 32 gün 12.25 yeni ve 12.5 yeni 3 aylık.
Eskilerde bunun 0,25 altı geçerli imiş....
Swap 12,87 idi , malesef 1 milyon limiti var...
Özetle 32 gün 12 yi kabul ederek veya gecelikte ortalığın durulması beklemek iyi bir strateji olur...

virtue
08-04-2014, 12:49
CB seçimindeki son ve kesin kanaat (fiyatların içinde olan) hiçbir sorun yaşanmayacağı...
BİST in rallisi de bu nedenle devam ediyor....

Ancak bugünde Credit uyardı. BİST fazla yükseldi kar realizasyonu yapın diye...

FED in faiz artırımı hangi ayda gündeme gelir bilinmez (ki bu olasılığı Avrupa merkez bankasının genişleme olasılığı bertaraf ediyor şimdilik) ancak gündeme geldiğinde eeee zaten BİST fazla yükselmişti, genel seçimde tek başına iktidat garanti değil, bekletilen zamlarla ve kuraklıkla oluşacak yüksek enflasyon, geleneksel Mayıs sendromu karşısında faiz yüksek kalmalı şeklide kötümser bir bakış açısı ilerleyen aylarla gündeme gelebilir.

chucky68
08-04-2014, 12:51
dcd oranlarida cok dusmus....2100 usd dolar alim opsiyonu icin 30 gun vadeye prim ve mevduat dahil %8 verdiler...kaynak caddebostan odeabank...dcd ye guvenilmiyor....oyle %20 ler falan artik hayal

BORA YAŞAR
08-04-2014, 12:59
Benim alnamadığım madem Yabancı girişi var....MB niye dolar satıyor ısrar la ....bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Buraları tepe olarak kabul edip trade ediyordur.:)

1.92 değil mi başkanın hedefi...

Heval
08-04-2014, 13:06
Buraları tepe olarak kabul edip trade ediyordur.:)

1.92 değil mi başkanın hedefi...

1.92 den 2.0 revize etmişti.... :he:

BUZ
08-04-2014, 13:19
enpara sokaktan geçen adama beleş masrafsız banka şubesi olma yolunda hızla ilerliyor ama faiz ödeme konusunda tam bir kıtpiyoz...........:grrr:

gundwane
08-04-2014, 13:22

2.30 dan milyar milyar dolarları satarken de MB yanlış yapıyor söylemi had safhada idi..:oley:

Çok aceleciyiz..
Kendimize bakmadan başkalarını hakkında hemen ahkam kesiyoruz asıyoruz kesiyoruz görevden alınsın istiyoruz eğitimli beynlerimizi resil rüsvah ediyoruz..
Bilip bilmediğimiz yada daha kötüsü yarım yamalak bildiğimiz her konuda yorum yapıyoruz....... toplum olarak..

Tabi allahtan unutma katsayımızda çok hızlı da kimseye bişi olmuyor..

LVTHN
08-04-2014, 13:28
enpara sokaktan geçen adama beleş masrafsız banka şubesi olma yolunda hızla ilerliyor ama faiz ödeme konusunda tam bir kıtpiyoz...........:grrr:

Verdiği faizler kesinlikle zengin faizi değil, katılıyorum ama büyük banka ortalamalarının da çok üzerinde, bunu da kabul etmek lazım.

Mesela ben maaşlı çalışan bir adamım. İş yerim şehir dışında, dağın başında, her ay şube şube dolaşıp oran alacak, para taşıyacak vb. ne vaktim var ne de imkanım. Bu bakımdan enpara benim için kurtarıcı oldu, enpara sayesinde Garanti'den kurtuldum. En azından valör kaybı yaşamadan ortalamanın üzerinde bir faiz alıyorum hem de hiçbir işleme masraf ödemiyorum.

sunny00
08-04-2014, 13:37
Parca parca olan mevduatlarimindan birinin donusu vardi bugun.
Enparadan aktardim.Mutluparam'da 91 gun baglattim
Valorle 12,37

Empyrium
08-04-2014, 13:43
biz emlak balonu patlasın diye beklerken, faiz balonu patladı iyimi :)

sonsav
08-04-2014, 14:07
Burgan 12.25 eski

BEYAZIT
08-04-2014, 14:11
tahvilden ne para kazandılar :( 11.6 dan 9.9 a geldi

virtue
08-04-2014, 14:12
Burgan 12.25 eski

HANGİ ŞUBE?
bana altunizade ve balgat ısrarla 12 veriyordu. bende parayı çektim...

eagle1903
08-04-2014, 14:53
arda27 sanırım Antepdesiniz ben Adana da yaşıyorum ve burada Aktifbankın şubesi yok bu durumda buradan Antepe gitmeden hesabı açabilirmiyim acaba.Teşekkürler.
aktif ten aldığım oran 14 ,mevduat karşılığı , 60 gün

ilgilenlere parası 300 k üzeri olanlara duyurulur

faizler biraz düşmüş ama biraz daha düşecek gibi duruyor kısa vadede , temmuz gibi durumlar netleşmeye başlar

YTD

toroman
08-04-2014, 15:31
Vakıf, bugün 35 gün swap için 12.15.
Ykb 35 gün swap ; 11.85

2,10 da mudahale gelmedıgıne gore hedef 2,0 tl kırmızı cızıgıye gelmeden mb toplantı yada ınıdırım yapmıyacak demekkı.ıhracatcıda bunların umrunda degıl adam 100,000$ malını 1ay once 224,000 yaparken 1ay sonra 200,000 yapacak %10dan fazla zarar .
ocak -nısan gırdı malıyetı bıle 2,15 ustu bu saçmalık devam edemez .2,0880 antıbarıyle..

julia.luthor
08-04-2014, 15:37
bu ziyaretçiler niye kayıt olup yazmaz.
(17 üye ve 49 ziyaretçi)
ziyaretçilere gelsin bakalım:
eğleniyonuz mu gülüyonuz mu canım?:kahkah::kahkah:

arda27
08-04-2014, 15:41
bu ziyaretçiler niye kayıt olup yazmaz.
(17 üye ve 49 ziyaretçi)
ziyaretçilere gelsin bakalım:
eğleniyonuz mu gülüyonuz mu canım?:kahkah::kahkah:

çoğu bankacı bizi gözetliyorlar kim ne almış hangi şube felan

en az 20 kişisi bankacı

arda27
08-04-2014, 15:51
arda27 sanırım Antepdesiniz ben Adana da yaşıyorum ve burada Aktifbankın şubesi yok bu durumda buradan Antepe gitmeden hesabı açabilirmiyim acaba.Teşekkürler.

gelmeden yapabilirsiniz , şube müdürü isterse izmir olsun fark etmez dedi , yapacağınız tek şey size mail olarak gelecek talep formunu (anlaştığınız oran vade v.s) imzalayıp faks veya taratıp mail olarak göndermek ondan sonra karşı ödemeli olarak ıslak imzalı evrağı kargo yapmak bu kadar , bankaya gitmeden işiniz hallolacak , isterseniz müdür bey in cebini özelden verebilirim

YTD

bayburt formulu ıle gul erdogan SWAP yapacak :yes:

Heval
08-04-2014, 16:04
2.30 dan milyar milyar dolarları satarken de MB yanlış yapıyor söylemi had safhada idi..:oley:

Çok aceleciyiz..
Kendimize bakmadan başkalarını hakkında hemen ahkam kesiyoruz asıyoruz kesiyoruz görevden alınsın istiyoruz eğitimli beynlerimizi resil rüsvah ediyoruz..
Bilip bilmediğimiz yada daha kötüsü yarım yamalak bildiğimiz her konuda yorum yapıyoruz....... toplum olarak..

Tabi allahtan unutma katsayımızda çok hızlı da kimseye bişi olmuyor..

Benim yazımın neresi size dokunmuş ... Ben anlamadım....

Ben adamı görevden alsınlar falan da demedim....

Dolar bol ise MB müdahalede bulunmaz....Eğer MB halen oyunda ise bu yalancı Yabancı girişidir in kısaca anlatımıydı.....

skywater
08-04-2014, 16:07
dcd oranlarida cok dusmus....2100 usd dolar alim opsiyonu icin 30 gun vadeye prim ve mevduat dahil %8 verdiler...kaynak caddebostan odeabank...dcd ye guvenilmiyor....oyle %20 ler falan artik hayal

Bir de oranı hsbc'e ve vakıf'a sormak lazım. Bu konuda çok iyiler. Bu arada 130 kağıdı aktiften eylül 15'e kadar bağladım. 8.000m verdiler. Paranın yarısı deli gibi kazanırken yarısı kaybettikçe kaybediyor. Ama bir süre sonra tersine döner umarım.

swert
08-04-2014, 16:07
Bankalar gün içerisinde birden fazla kez faiz ayarlamasına gitti (aşağı yönde)

Finansbank 11,50'ler civarında idi
Tekstikbank 12,50 (150 bin TL üst limit) (12,75 kampanyasını düşürmüşler.) Kampanyasız 11,75 deniyor.
Odebank 12,50 'yi 12,25'e sonrada 12'ye düşürüyor. Sabah - Öğle - Akşam hangisi denk gelirse.
Yapı Kredi 11,25 34-45 gün , gecelikler 10,75 deniyor.

Genel olarak Swap pek yok. DCD iyi oran çıkar dediler ama bence o da pek yok. Alternetiflere Tahvil-Bono fonları almak gerekli. Eğer faizler düşecek ise iyi seçimli bir fon fark yaratabilir. Bana bankalar 'fazla' eş güdümlü geldi. İleride bugünler için ceza kesilebilir!

Bu yaşananların kısa vade tercihlerini uzuna yayarak bilinçli bir şekilde faizin yükselişinin önüne geçme çabası olduğunu düşünüyorum. Bu faiz indiririm söylemi aslında faiz artışlarını engellemek için önden yüklemeli palavra olduğu kanısındayım. (işe yarayacak o başka zira Tanrı-Kral yönetimindeyiz!)

julia.luthor
08-04-2014, 16:09
Benim yazımın neresi size dokunmuş ... Ben anlamadım....

Ben adamı görevden alsınlar falan da demedim....

Dolar bol ise MB müdahalede bulunmaz....Eğer MB halen oyunda ise bu yalancı Yabancı girişidir in kısaca anlatımıydı.....
dolar bol ise dolar alması lazım...
fon girişi felan hikaye gibi.
başkan dünya tarihinde ilk defa bilerek veya bilmeyerek kur hedefi ve tarih vermiş başkan...
başkan en iyi merkez bankacısı felan da seçildi...
üstelik hoca diyorlar.:wink::wink:
not: her şey göründüğü gibi değil, herkesin bir hedefi var.:yes::yes:

Heval
08-04-2014, 16:15
Bankalar gün içerisinde birden fazla kez faiz ayarlamasına gitti (aşağı yönde)

Bu yaşananların kısa vade tercihlerini uzuna yayarak bilinçli bir şekilde faizin yükselişinin önüne geçme çabası olduğunu düşünüyorum. Bu faiz indiririm söylemi aslında faiz artışlarını engellemek için önden yüklemeli palavra olduğu kanısındayım. (işe yarayacak o başka zira Tanrı-Kral yönetimindeyiz!)

Buradaki birçok arkadaş aynı görüşteydi...Geldiğimiz nokta ise tam tersi....EM faiz artırımları devam ettiği sürece bu günler sadece kısa period için geçerli olacaktır diye düşünüyorum...Mayıs ayından sonra piyasa tersine dönebilir....

pazarcışükrü51
08-04-2014, 16:16
çoğu bankacı bizi gözetliyorlar kim ne almış hangi şube felan

en az 20 kişisi bankacı

Çok daha fazla olabilir :he:

duşecek kurdan banka dcd yada swap yapmaz hayır kurumu degılkı bunlar .marj yok hatta negatıf :notr:

serkan1976
08-04-2014, 16:25

Chucky yoldas bugun senin mekanlardaydim. Bagdat caddesi turu yaptim. Odeabank ve garanti yan yana , git git bitmiyor cadde, kentsel donusum acayip baslamis caddede, yoldas caddede 5 tane finansbank var ne is bu yaa.

swert
08-04-2014, 16:26
Buradaki birçok arkadaş aynı görüşteydi...Geldiğimiz nokta ise tam tersi....EM faiz artırımları devam ettiği sürece bu günler sadece kısa period için geçerli olacaktır diye düşünüyorum...Mayıs ayından sonra piyasa tersine dönebilir....

Sn. Heval,
Ben de burada daha önceleri şunu belirttim; faizlerin yüksel kalmasına izin vermeyeceklerdir. (kabaca) Ama gerçeklerin bunun karşısında olduğunu da belirttim. Bu sebeple belki de 2 koldan hareket ederek 32 - 46 yada 32 -91 veya daha radikal 32 - 181 ikili tercihleri ile ortalamayı takip edebilmeyi düşündüm. Tabii uygulamalarda uzun vade pek cazip durmamaktaydı. Yıllık bağlanıp aylık ödemeli olan ürünleri hariç tutuyorum. Zira bunun bir de konfor fiyatı var. :) Mb nin hamlesi hem gecikmelidir hem de çok az önden yüklemelidir. Zaten MB başkanı Başçı "bile" 1994 'e işaret ederek bir de üzerine FED'in artırım yapacağı gerçeğini söylemektedir. Başbilen! zırt çıktı, zırt indi şeklinde bir oyuncak faiz oranı istemesi gerçek dışıdır. Bu tekrar bant faiz oranlarına dönüşü getirir. (muhtemel bir şekilde terse dönüşle yapabilirler.) Ama şu da keisnki Faiz oranları geçmiş enflasyonu bile yansıtmada aciz kalırken faizler artsın diye dualarla bekleyenler açıkça zararda olduklarını görememektedirler. Esas olan paranın tüketilmeyip tasarruf edildiğinde bir pozitif katkının verilip verilmeyeceğidir.

julia.luthor
08-04-2014, 16:42
14'ünde ufak bir dönüşüm var.
bir ihtimal hazirana ve daha sonra eylüle veya toptan eylüle kadar bağlamayı düşünüyorum.
Ziyaretçi arkadaşları eğrendirebildiysek ne ala.
Onları birer birer öptüm.:fl::fl:

chucky68
08-04-2014, 16:56
yoldas swert...Birgun herkes chuck'yi anlayacak...nuhun gemisini kiraladim....kurtarabildigim yoldasimi kurtariyorum....varsin digerleri karada beklesin...

inanna
08-04-2014, 17:03
Ama şu da keisnki Faiz oranları geçmiş enflasyonu bile yansıtmada aciz kalırken faizler artsın diye dualarla bekleyenler açıkça zararda olduklarını görememektedirler. Esas olan paranın tüketilmeyip tasarruf edildiğinde bir pozitif katkının verilip verilmeyeceğidir.

Pozitif katkı?... Gerçekti, hayal oldu...Faizciler zarardaysa, döviz ve altıncıların ruhuna eşşedü enla.......Tabi bu durumda borsanın temelsiz çıkışınıda anlamak mümkün...

Bol para denizi bitmeyecek gibi duruyor.BOJ, ECB derken birde FED tapering'e ara verdimi yandı gülüm...(vermese ne olacak, 4 küsür trilyon doları zart diye çekecek mi?)....... artık bize helva yemek düşer...

Bazen düşünüyorumda, kumarhanedeki pulları satıp bir köşeye inzivaya çekilsem mi?

Dradis
08-04-2014, 17:05
biz emlak balonu patlasın diye beklerken, faiz balonu patladı iyimi :)

Günün sözü :)

chucky68
08-04-2014, 17:06
Bir keyif adami olmanin temel noktasi parasini konforu yuksek bir orandan kiralamaktir...burda yolun uzun olmasi yani vade onemli degildir...onemli olan toplam getiridir...aylik ortalamasidir...faiz orani onemlidir...hepsinden muhim olani anapara uzerine gelecek olan ortalama yillik getiri tasarufudur...

bahri
08-04-2014, 17:44
Pozitif katkı?... Gerçekti, hayal oldu...Faizciler zarardaysa, döviz ve altıncıların ruhuna eşşedü enla.......Tabi bu durumda borsanın temelsiz çıkışınıda anlamak mümkün...

Bol para denizi bitmeyecek gibi duruyor.BOJ, ECB derken birde FED tapering'e ara verdimi yandı gülüm...(vermese ne olacak, 4 küsür trilyon doları zart diye çekecek mi?)....... artık bize helva yemek düşer...

Bazen düşünüyorumda, kumarhanedeki pulları satıp bir köşeye inzivaya çekilsem mi? peki sonuç? hani tasarruf oranımız düşüktü ? tüketim çılgınlığını önlemek amaçlı kredi kartı taksitleri niye sınırlandırıldı? bes sisteminde devlet katkısı niye getirildi? faizler inerse konutta indirim yerine daha da bindirim olmaz mı fiyatlar daha da artmaz mı ? bende size katılıyorum fed iyice işi sulandırdı bir faiz artımı için tarih veriyor bir düşük faiz daha uzun süre devam edecek diyor parasal genişlemeye devam kararı alsa hiç sürpriz olmaz ama işte sonuç ne olacak? bu sistem bizi nereye götürür ?

Heval
08-04-2014, 18:06
bu sistem bizi nereye götürür ?

Bu sistem bizi Tek partili demokrasiye götürüyor :he:

pazarcışükrü51
08-04-2014, 18:07
Bu sistem bizi Tek partili demokrasiye götürüyor :he:

Aynen :oley:

bahri
08-04-2014, 18:15
Bu sistem bizi Tek partili demokrasiye götürüyor :he::super: bingo

inanna
08-04-2014, 18:30
peki sonuç? hani tasarruf oranımız düşüktü ? tüketim çılgınlığını önlemek amaçlı kredi kartı taksitleri niye sınırlandırıldı? bes sisteminde devlet katkısı niye getirildi? faizler inerse konutta indirim yerine daha da bindirim olmaz mı fiyatlar daha da artmaz mı ? bende size katılıyorum fed iyice işi sulandırdı bir faiz artımı için tarih veriyor bir düşük faiz daha uzun süre devam edecek diyor parasal genişlemeye devam kararı alsa hiç sürpriz olmaz ama işte sonuç ne olacak? bu sistem bizi nereye götürür ?

Her şeyin bir bedeli var ve bu bedel ödenecek kanımca...para yoksa, büyümede yok, bol paradan dönüş kolay olmayacak.Tabi bu arada kumarhanede bir yangın çıkmazsa...

Biz mi? Bizi boş ver...Şımarmak bedava nasılsa...

http://s14.directupload.net/images/140408/zxxegure.jpg (http://www.directupload.net)

inanna
08-04-2014, 18:45
Sanırım resmi büyütmeyi başaramadım.Yazıyı okumak isteyenler için şekil orada var.

http://www.businessinsider.com/koo-says-no-one-can-refute-the-qe-trap-2013-10

sunny00
08-04-2014, 18:58
faizlerin yükselişi dönemi bitti mi şimdi ?

ekmekparası
08-04-2014, 19:09
Ekip devam etmiş ben bilirimlere :)

virtue
08-04-2014, 20:21
Sanırım resmi büyütmeyi başaramadım.Yazıyı okumak isteyenler için şekil orada var.

http://www.businessinsider.com/koo-says-no-one-can-refute-the-qe-trap-2013-10

Bu grafikte resmin hangi dönemini yaşıyoruz sence?

sunny00
08-04-2014, 20:39
%6-7 mevduat faizi dönemi gelecekse tekrar ben bu işte yokum

dudu
08-04-2014, 20:50
AB 1 Trilyon Euro tutarinda bir paket acarsa yandi gulum keten helva mevduatcilar icin. :(
Syg,

faruko
08-04-2014, 20:54
Yana yakıla, hafta sonu, acele döviz almak isteyen arkadaşlar vardı. Dövizler elde patladı sanırım. Allah yardımcıları olsun diyorum

dudu
08-04-2014, 20:58
Yana yakıla, hafta sonu, acele döviz almak isteyen arkadaşlar vardı. Dövizler elde patladı sanırım. Allah yardımcıları olsun diyorum
En yuksekten bile birileri satti ise birileri de aldi.
Uzunca bir sure tasitirlar onlara artik.
Syg,

faruko
08-04-2014, 21:31
Alamancı bi bosporos kardeş vardı hep döviz alın diyen. Uzun zamandır göremiyoruz kendisini.

faruko
08-04-2014, 21:33
Algılara nasıl oynandığını, sırası gelen malların birilerine nasıl zirvelerden itelendiğini bir kez daha görmüş olduk...

oguzozi
08-04-2014, 21:42
Ben hayatımda TEB gibi bir banka görmedim.
PAramın bir kısmını teb'e götürmüştüm müşteri temsilcisi eft ücreti almayacaklarını söylediler.
Bugün ise o müşteri temsilcisi yok ve şuan bakanda kesinti olacağını söyledi yapacakları birşey yokmuş.
işlemler hakkında da sorun çıkarıyorlar en büyük nedeni başka bankaya para götürmek galiba..!

parayorum
08-04-2014, 21:58
Merhaba dostlar,

bugün 2009 yılı sonu 2010 başı ortalama 1,515 maliyetle aldığım dolarları bozdurdum. Maliyetim çok iyi dursa bile mevduata oranla çektiğim strese bakınca kesinlikle değmemiş diyorum.

Paramın yarısını 3 ay 11,90 enpara, diğer yarısını 12 6 aylık enpara oranı ile bağladım.

Peki neden şimdi bozdun derseniz:

2011 yılı sonunda dolar 1,92 olmuş mutlu günlerimi yaşarken, ECB parasal genişlemeye gitmişti 1 trilyon eur.

Dolar kendine 1 yıl boyunca gelemedi, boşuna stres yük ... ki ne güzel o dönem faizler de aynı şimdiki gibi artmıştı.

Bu ülkeye sonuçta 5-6 milyar usd para geldi, dolar 1 yıl artmasa da yatay kalsın ki faizi yiyebilsinler. Yüksek faizin sözü Londra'da çoktan verildi bence.

Kısacası benim sütten dilim yandı. 2.2'den satacaktım ama çok sevdiğim bir yakınımın hatrına satmamıştım, 2.1'den satmak kısmetmiş.

Bir daha dolar 1,9x olmadan dolara dönmem.

Hesaplarıma göre kalan 10 ayda dolar 2,20'yi geçmediği sürede tl mevduat kazandırıyor.

Her gün dolar bakmak eşşeklik.

İlla bir şeye bakacaksa insan borsaya bakıp 7 8 yılda bir tepesinden %65 düştüğünde mevduatının %30uyla almaya bakar başka da bir şeye bakılmaz bu ülkede.

Doları ne zaman satmamız gerektiğiniz çünkü biz hiç bilemiyoruz.

bahri
08-04-2014, 21:58
%6-7 mevduat faizi dönemi gelecekse tekrar ben bu işte yokum şu anki görünüm bu yönde :(

ozziem
08-04-2014, 21:59
Yoldaşlar zor günler bunlar. Nasıl böyle para basabiliyorlar anlamak mümkün değil, 1 trilyon dolar bence ölesine ortaya atılmış bir şey. Bu durumda hiç ekonomik kriz olmaz. Yani sıkışınca para basılarak hep kurtulunur. Ben mi bir şeyleri atlıyorum?
Gene %7 ler telafuz ediliyor. Katılamıyorum ben.

Trade Shark
08-04-2014, 22:04
%7 falan yapamazlar.....1994 krizini unutmasınlar..piyasa intikamını alır..olan herkese olur..

berfu
08-04-2014, 22:04
%6-7 mevduat faizi dönemi gelecekse tekrar ben bu işte yokum

Enflasyon şimdiden %8'i geçti, bundan daha az faiz verilmesi saçmalık olur.

parayorum
08-04-2014, 22:06
Yoldaşlar zor günler bunlar. Nasıl böyle para basabiliyorlar anlamak mümkün değil, 1 trilyon dolar bence ölesine ortaya atılmış bir şey. Bu durumda hiç ekonomik kriz olmaz. Yani sıkışınca para basılarak hep kurtulunur. Ben mi bir şeyleri atlıyorum?
Gene %7 ler telafuz ediliyor. Katılamıyorum ben.

Arkadaşlar biz aylık düşünüyoruz ama yabancı yatırımcı milyarları bozup 2 yıllık göstergeye hacmi olmamasına rağmen basıyor.

Diyelim adam %11'ken alıyor ve faizi sabitliyor en nihayetinde, biz ise her ay düşen faiz riskine maruz kalıyoruz.

Gerçekten aylık yerine mevduat faizi doları telafi edebilecek seviyelere geldiğinde ( %11 üstü - hala yer var bence) TL'ye 6 aylık

ama mevduat faizi doları telafi edemeyecek seviyelere geldiğinde ( benim için %9.5 ) dolara kısa vade geçmek mantıklı bir hareket gibi.

Faiz %7 olmaz demek hatalı bence, 9.90 oldu bile :(

chucky68
08-04-2014, 22:15
Faiz meslegi zor meslektir...anlayinca ekmek yemeye baslarsiniz...ama anlamak icin 40 firin ekmek yemek gerekir...ezilmeden vede hamur olmadan bu meslek adami mayasiz birakir....

faruko
08-04-2014, 22:17
Bu arada, yaşlıkurt sn.pazarcı şükrü abimizi USD ile ilgili başarılı öngörülerinden dolayı tebrik ediyorum. Bakalım faiz konusundaki tahminleri tutacak mı? :)

arda27
08-04-2014, 22:35
Faiz meslegi zor meslektir...anlayinca ekmek yemeye baslarsiniz...ama anlamak icin 40 firin ekmek yemek gerekir...ezilmeden vede hamur olmadan bu meslek adami mayasiz birakir....

bugunku alınan oran için yorumunu alabilir miyim , vade 66 gün ? yine düğerlerine göre çok düşürmediler ama düşecek deniyor

YTD

chucky68
08-04-2014, 22:44
Arda yoldas %14 ile 66 gun yapmissin..varolmanin dayanilmaz hafifligini yasiyorsun....keyifle soruyorsun..haklisin....

faruko
08-04-2014, 22:50
Bi de böyle çok bilmişler vardı. Mesaj tarihi 09.02.2014 :):)

Evet arkadaşlar, daha önce de anlattığım gibi burada temettücülerin çoğu kağıtları elinde kalmış keriz arayan kötü niyetli insanlar. Biz yoldaşlar ise 11.90 faiz veren varken bırakın 10-11'i 11.80'e bile razı olmayan, birbirini uyaran kardeşlik grubuyuz. Temettü çakallarını ciddiye almayın, borsa 30.000. Sakın hiçbir kardeşim bunların yalanlarına bakmasın. Bu sene zarar yılı. Temettü olmadığı gibi hisse arttırımına giderlerse paranızın %90'ını bir saatte kaybedersiniz. Benden uyarması. Sakıın Haaa.:aww:

Hem hayatımda borsa ile hiç işim olmadı diyorsun hem de borsa 30,000 'e inecek diyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ?

YTA
08-04-2014, 22:54
Arda yoldas %14 ile 66 gun yapmissin..varolmanin dayanilmaz hafifligini yasiyorsun....keyifle soruyorsun..haklisin....

Üstad, özeldende sordum,buradandan da sorayım, Aktif bono ile ilgil forumda daha önceleri,1 aylık kısa vade gir çık yapılabilir yorumları yapılıyordu. Sence 3-6 ay gibi vadelerde para bağlanmasında bir sakınca var mı? Mevduatta orta yada kişiye göre uzun vade düşünmenin vakti geliyor gibi.

arda27
08-04-2014, 23:03
Üstad, özeldende sordum,buradandan da sorayım, Aktif bono ile ilgil forumda daha önceleri,1 aylık kısa vade gir çık yapılabilir yorumları yapılıyordu. Sence 3-6 ay gibi vadelerde para bağlanmasında bir sakınca var mı? Mevduatta orta yada kişiye göre uzun vade düşünmenin vakti geliyor gibi.

2014 sonuna kadar rahat bağlayabiliriz diye düşünüyorum , tabi üstat chuky daha net yazacaktır ,vadeye alışmaya başladım ama ben en uzun olarak bu güne kadar 97 gün bağladım (7 temmuz ) demek ki uzun vadeye alışmaya başladım :)

önemli not : bono 6 aya kadar stopaj 10 , 6 aydan uzun olursa 15 stopaj oluyor

YTD

chucky68
08-04-2014, 23:25
Yta yoldas aktifbank icin ben olsaydim 180 gun baglardim....oran %14.29....saka degil...haaaa cok uzun ben alisik degilim kucuk kulahta dondurmaya alismak istiyorum dersen 91 gun baglarsin....onunda orani %14.29...ben buyuk kulahta 6 top karisik dondurmayi severim...ama sana dokunuyorsa 3 top dondurma ye....nasilsa ayni para.....

Chucky...........son bebek

arda27
08-04-2014, 23:29
Yta yoldas aktifbank icin ben olsaydim 180 gun baglardim....oran %14.29....saka degil...haaaa cok uzun ben alisik degilim kucuk kulahta dondurmaya alismak istiyorum dersen 91 gun baglarsin....onunda orani %14.29...ben buyuk kulahta 6 top karisik dondurmayi severim...ama sana dokunuyorsa 3 top dondurma ye....nasilsa ayni para.....

ağzının tadını da biliyorsun , ağzım sulandı gece gece

arda27
08-04-2014, 23:35
6 aydan uzunda %15 eminmisin...hiç duymadım...22x gün bağlayanlara kötü sürpriz desene...

Aktif Bono yıllık %13,50 ye varan faiz oranları sunar
Bono stopaj oranı tüm vadeler için %10 iken, mevduat stopaj oranı 6 aya kadar %15 ve 6 ay ile 1 yıl arası %12 dir.
Satın aldığınız banka bonoları Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde saklanır ve Takasbank’da kayıtlı olmasından dolayı güvenli bir şekilde korunur.
Vadelerinin 30 ile 365 gün arasında değişebilmesi, repo ve ters repo işlemlerine konu edilebilmesi ve ikinci elde Aktif Bank tarafından, vadeden önce o günkü piyasa koşullarına göre belirlenecek faiz oranı ile satın alınabilmesi sebebi ile likit bir yatırım aracıdır.

bankadan alıntıdır

ozziem
08-04-2014, 23:39

Walla nasıl güvendiniz bu bonolara helal olsun.
12.50 düz mevduatıma razıyım ben:)

arda27
08-04-2014, 23:48

12,50 dedikleriniz burgan , finans ,odea v.s

daha güvenli olanları var. iş bankası, garanti ,akbank, ziraat v.s . ama 7,5 :) :):)

ne olabilir sizce ? diğerleri çok mu (12,50
verenler )

YTA
08-04-2014, 23:51
Bu ECB nin parasal genişleme hikayesi bizim için kötü oldu. Bu sebeple bu dönemi orta-uzun vadelerde geçirmek daha ağır basmaya başladı. Arda yoldaş, bonoda her vadede stopaj 10. Senin daha önce aktif bono yatırımı yaptığını biliyorum,yorumların son derece önemli.Chucky yoldaş, benim en büyük tereddütüm ozziem yoldaşın ifade ettiği güven meselesi. Herhangi bir özel bankada yapılan mevduatın riski ne ise bu bonoda aynı riski aşağı yukarı taşıyorsa problem yok. Senin fikrin nedir bu konuda?

texmo
09-04-2014, 00:02

Valla bu aktifbank bonosuna bende güvenmedim. Bonuyu genelde garanti veya iş netten alıyorum. Bilmiyorum aktifbank riski almak ne kadar dogru

garavel
09-04-2014, 00:04
Bu ECB nin parasal genişleme hikayesi bizim için kötü oldu. Bu sebeple bu dönemi orta-uzun vadelerde geçirmek daha ağır basmaya başladı. Arda yoldaş, bonoda her vadede stopaj 10. Senin daha önce aktif bono yatırımı yaptığını biliyorum,yorumların son derece önemli.Chucky yoldaş, benim en büyük tereddütüm ozziem yoldaşın ifade ettiği güven meselesi. Herhangi bir özel bankada yapılan mevduatın riski ne ise bu bonoda aynı riski aşağı yukarı taşıyorsa problem yok. Senin fikrin nedir bu konuda?

Sonuçta bir risk var hepsinde ama o riske görede getiri alıyosun. Bence aktif bono gayet iyi yatırım. 300k param olsa boşta ben de dusunurdum. Gecenlerde garanti bankası da bono satiyordu oranlar nedir bilmiyorum ama.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

chucky68
09-04-2014, 00:13

ozziem yoldaş....aslında mantıken haklısın...bende safkan mevduatçı olarak riski çok sevmem...dün sorsaydın aktifbank için kararsizlık çekerdim...ama şimdi çalık grubu hükümetinde 4 yıl garantisiyle şimdi bana göre dahada güçlü....ancak işin birde matamatiksel kısımı var...bende hala kararsızım....neden derseniz hesaplayalım....bugün 550.000 tl aktifbankta %13.80 ile bağlansa yılda 64500 tl yapar...aynı şekilde fibabank yıllıkta %12.25 veriyor...bunuda vergi avantajıyla karşılığı %13 olur...yıllık getirisi 60300 civarı olur....elimde hesap makinası yok...yuvarlama yazıyorum...görüldüğü üzere bana göre arada çok büyük bir fark yok....daha doğrusu beni tatmin etmez....eğer risk deniyorsa bu farkın dahada açılması gerekir....aynı şekilde finansbankta aylık odemeli %11.85 veriyor...bununda yıllık getiris vergi avantajlı %12.50 olur...her ay gelen aylık faizleride işletsen ordanda ortalama %0.35 bileşik ek faiz gelir...olur sana %12.85 faiz....gene çok büyük uçurum yok....4000-5000 tl fazladan alınacak para beni çok etkilemez...aktifbank %14.29 179 güne veriyor...ancak sonrasında acaba oran ne olacak???....muhtemelen düşücektir....yani baştan ilk 6 ay çok iyi olsada yıllık bazda fibabank yada finanstan bağlanacak bir faiz bu farkı kapatacaktır....sonuçta yukardaki verdiğim para örneğinde toplam fark en çok 4000 tl olur....değermi??....bu kişinin risk algısına bağlı....ama aktifbank çok korkulacak bir bankada değil....bildiğin sıradan bir bankadan farkı yok.....

C H U CK Y..............................YEŞİL PARKALI BEBEK

asil olçun
09-04-2014, 00:23
ozziem yoldaş....aslında mantıken haklısın...bende safkan mevduatçı olarak riski çok sevmem...dün sorsaydın aktifbank için kararsizlık çekerdim...ama şimdi çalık grubu hükümetinde 4 yıl garantisiyle şimdi bana göre dahada güçlü....ancak işin birde matamatiksel kısımı var...bende hala kararsızım....neden derseniz hesaplayalım....bugün 550.000 tl aktifbankta %13.80 ile bağlansa yılda 64500 tl yapar...aynı şekilde fibabank yıllıkta %12.25 veriyor...bunuda vergi avantajıyla karşılığı %13 olur...yıllık getirisi 60300 civarı olur....elimde hesap makinası yok...yuvarlama yazıyorum...görüldüğü üzere bana göre arada çok büyük bir fark yok....daha doğrusu beni tatmin etmez....eğer risk deniyorsa bu farkın dahada açılması gerekir....aynı şekilde finansbankta aylık odemeli %11.85 veriyor...bununda yıllık getiris vergi avantajlı %12.50 olur...her ay gelen aylık faizleride işletsen ordanda ortalama %0.35 bileşik ek faiz gelir...olur sana %12.85 faiz....gene çok büyük uçurum yok....4000-5000 tl fazladan alınacak para beni çok etkilemez...aktifbank %14.29 179 güne veriyor...ancak sonrasında acaba oran ne olacak???....muhtemelen düşücektir....yani baştan ilk 6 ay çok iyi olsada yıllık bazda fibabank yada finanstan bağlanacak bir faiz bu farkı kapatacaktır....sonuçta yukardaki verdiğim para örneğinde toplam fark en çok 4000 tl olur....değermi??....bu kişinin risk algısına bağlı....ama aktifbank çok korkulacak bir bankada değil....bildiğin sıradan bir bankadan farkı yok.....

Sayın chucky , valla ben gözümü karartım bağladım. Beni bilirsin senin gibi sağlamcıyım,ama bu aktif bankı sevdim, 6 ay için 4 bin fark vardı biliyorsun değmezmi? ben dondurmamı şimdi keyifle yerim senin deyiminle, sağlıcakla kal.

chucky68
09-04-2014, 00:25
dolarcılar içinde 2200 usd üzerinde yakalanan maliyetler bir süre beklemek zorunda....elinde TL olan için kurda dip seviye çok önemli....şimdilik 2080 usd biraz mola yeri olabilir....ancak elinde TL olan içinde bir fırsat yakalama şansı yüksek.....kim derdiki kur 2400 usd den 2 tl sınırına yaklaşacak....dolara asla güvenilmez....alım için hergün hayatta buralara inmez denilen yerler test ediliyor....biraz daha beklemek vede en dip noktayı bulmak lazım....sanırım bu kur 2 tl civarına yaslanabilir....ancak bana göre 2100 usd altından alına her maliyet sonunda kazandırır....ne zaman kazandırır derseniz çok uzak zaman sonra değil.....sadece iyi yerden maliyet beklenmeli...

chucky68
09-04-2014, 00:28
Sayın chucky , valla ben gözümü karartım bağladım. Beni bilirsin senin gibi sağlamcıyım,ama bu aktif bankı sevdim, 6 ay için 4 bin fark vardı biliyorsun değmezmi? ben dondurmamı şimdi keyifle yerim senin deyiminle, sağlıcakla kal.

6 ay için bağladığın oran güzel....rahat ol...keyfini sür....ama her zaman arabanın lastiğine güvenilmez....arada bir şişirtmek gerekir....o bakımdan çok uzun yıllar aynı model arabaya bağlanma....keyfini sür ve günü geldiğinde arabanı satmayıda bil.....

YTA
09-04-2014, 01:00
Chucky üstad, Çalık cemaat ile iyi ilişkileri olan bir işadamı olarak biliniyormuş. Hatta Zaman gazetesinin imtiyaz sahibi kendisinin eniştesi imiş. Bende biraz araştırınca öğrendim.Bu durum biraz sıkıntılı gibi.

önemli not : bono 6 aya kadar stopaj 10 , 6 aydan uzun olursa 15 stopaj oluyor

YTD

bono her vadede 1 yıla kadar %10dur .ancak aktıf bonosunda soylemı saçmalık var mevduat karşılıgı 180-364gun için 13,81 yazmışlar
eyvallah tamamda 180-364 gun bono alanlarda 14,29 alır orda ıse 13,81 yazmışlar sankı o oranda alıcaklarmış gıbı sacmalık yapmışlar duzletmelrı gerekır.bılınçlı olarak yapılmış olabılrı 6aydan fazla baglatmamak ıçın :yes:

skywater
09-04-2014, 08:13
arkadaşlar aktifte dolar bono diye bir şey var ama rekabetçi değil. 1 ay 3 3 ay 3.25 6 ay 3.50

sensity
09-04-2014, 08:38
Yoldaslar bana ozelden veya burdan Aktif ten oran alacagim yetkili, akilli ve mudiyi saf yerine koymadan yardimci olabilecek sube ve kisi telefonu verebilir misiniz ? Cep no olursa daha da iyi olur. Cok tskler.

ozziem
09-04-2014, 09:31

Sen hesabını yapar işini bilirsin yoldaş:) Aktif bono kullanan/kullanacak yoldaşlar da yoldaşımızıdır, bence de bir sorun olmaz gibi , umarım bir sorun yaşamazlar. Ama ben yine de düz mevduat takılcam:)

Düz mevduatcılar için yazarsam yapılacak en iyi iş 100 günlük 12.50 den bağlamaktı geçen, ben 50 günlük bağladım yanlış yaptım. 12.25 den de 100 günlük bağlanabilir şu anda.

1 trilyon dolar işine çok takıldık bu arada, gerçekleşmesi belli olmayan bir söylentiyle hareket etmek mantıklı dğeil. ABD 10 yıllıklara bakalım, orası ile paralel olacaktır bizdeki faizler.

kxl
09-04-2014, 09:59
odeabank aylık oranlar....

Paranın tamamı mevduat....%12
Paranın %5'i Likit fon..........%12,40
Paranın %10'u Likit fon ........%12,50

DogrucuMustafa
09-04-2014, 10:38
Ben hayatımda TEB gibi bir banka görmedim.
PAramın bir kısmını teb'e götürmüştüm müşteri temsilcisi eft ücreti almayacaklarını söylediler.
Bugün ise o müşteri temsilcisi yok ve şuan bakanda kesinti olacağını söyledi yapacakları birşey yokmuş.
işlemler hakkında da sorun çıkarıyorlar en büyük nedeni başka bankaya para götürmek galiba..!

Teb. Yaparmı yapar, diğerleri de aynı, marifetlerini 1 ay kullanıp kaçmıştım, bankadan nakit alıp çıkın geçmiş sayfalarda örnekler mevcut meblağ büyükse gideceğiniz bankadan yardım talebi'nin olumlu karşılandığını forumda okuduk.

rainyman
09-04-2014, 10:40
Teb de uzun suredir kullanmadigim marifetli hesabim vardi. Bir kaç gün önce eft nin ücretlendirildiğine dair bir SMS geldi. İnternet şubesine girdim. Bir baktim marifetli hesabimi kapatmislar. Vadesiz duruyor. Yarin obur gün ondan da hiu alirlarsa sasirmam.

pazarcışükrü51
09-04-2014, 10:47
Bu arada, yaşlıkurt sn.pazarcı şükrü abimizi USD ile ilgili başarılı öngörülerinden dolayı tebrik ediyorum. Bakalım faiz konusundaki tahminleri tutacak mı? :)

Üstadım faizde merkez bizi terse yatırdı :he:
YANILDIM GİBİ (Gerçi 1 Mayıs'a 21 gün var, çıkmayan candan ümit kesilmez :oley:)
Tek ümidimiz büyük İskender'in yapacağı hamlelere kaldı .
Bilirsin, büyük İskender kılıcı elinden bıraktığında dünya haritası kökten değişmişti.
Büyük İskender merkezde de böyle bir hamle yapabilir, beklentim bu,.
ben şahsen başbakanın yerinde olsam bana inanan benim arkamda olan insanla çalışırım
Bu konuda hiç tereddüt etmem. Tüm iş adamlarımda bu yolu koşulsuz izler
Zeka , akıllı olmak , çok bilgili olmak , Londra'da okumak vs vs vs
Bunlar boş işler. Yani yiğit en doğru seçimdir.
Biz mevduatçıların yani faiz lobisinin belini kökten kırıp,
hepimizi un eler gibi kenara atabilecek tek kişi yiğit buluttur
Ben % 2.50 dan paramı 365 gün bağlamaya razıyım
Dört gözle böyle bir haberin düşmesini bekliyorum,
Umarım anlatabilmişimdir :)

chucky68
09-04-2014, 10:58
hocam o kadarda degil....vur dediysek oldur demedik...faizin kosullarini piyasa belirler...yigit degil krali gelse bu kurali degistiremez...faizin artmasi gerekiyorsa artar.....dusmesi gerekiyorsada duser...ornegini yasadik...burda akilli olu faizde cikan yukselis firsatlarinin acilen degerlendirilmesi gerekir....biz bunu anlatiyoruz.

romwar
09-04-2014, 11:17
bu kadar karamsar olmayalım biz ne "yiğit"ler gördük... piyasa son sözü söyleyecek...

virtue
09-04-2014, 11:17

Önyargısız güzel bir faiz analizi....

virtue
09-04-2014, 11:20
Bugün mevduat oranı alan var mı?

hurricane54140
09-04-2014, 11:36
GÜNCEL ORANLAR

Mevduat

Abank:12.50 % üst limit 1M
Odea: 12.25% 35 gün
Burgan: 12.25% 35 gün

Swap

Burgan: 12.78% 33 gün - 12.86% 48 gün - 12.92% 60 gün - 13.01% 91 gün
Odea: limit yok
Abank: mevduat faizinin altında olduğu için vermiyorlar

BORA YAŞAR
09-04-2014, 12:00
Dün vadesi gelen mevduatımızı 6 aylık bir kazığa bağladık.:)

Enparadan.

Mayıs'ta vadesi gelecekleri değerlendirmek için vaktimiz olacak.

Seçim öncesi Tayyip Erdoğan'ın kazanması ihtimalini düşünenler için bir stratejimiz vardı.

Onu uygulayanlar rahattır.

inanna
09-04-2014, 12:11
Bu grafikte resmin hangi dönemini yaşıyoruz sence?

Hazine tahvili almanın daha fazla uzatılamayacığının bir faktör olarak değerlendirilmesini hariç tutarsak, büyümenin başladığı t1 noktası muhtemelen Bernanke'nin tapering'i başlattığı nokta civarı olabilir.

Grafiğe göre önemli olan QE'siz duruma göre büyümenin çok daha yavaş ve sancılı olacağı gerçeği.Yani o dönemin başları olabilir diyebilirim, ancak bunun pekde önemi yok...

Belli bir azaltım sonucu 10 yıllık'lar yükselmeye başlıyor.Örneğin 3'e yaklaştığında veya geçtiğinde ev ve araba sektörü gibi hizmet sektörleri sıkıntıya giriyor ve büyüme yavaşliyor.Bu noktada FED azaltıma ara veriyor.Bunun örneğini geçen Eylül'de işin daha başında gördük.Sonra bir süre daha büyümenin başlamasını bekliyor.

Ekonomist değilim fakat benim anladığım sürekli genişlemeye alışmış bir sistemi,örneğin para arzı ve borca dayalı sistemi bir noktadan sonra geriye döndürmek mümkün değil gibi görünüyor.Örneğin Japonya ve Avrupa gibi...ECB'nin resesyona girdiği ve tekrar parasal genişlemeye gitmesi gerektiği söyleniyor...

Dolayısıyla benim anladığım bir yol kazası olmazsa parasal genişlemenin (az veya çok) uzun yıllar bizimle beraber olacağı...

Düşük faize razı olup parayı, tasarrufları eritmek mi? Yoksa piyasayla ilişkiyi kesip inzivaya çekilmek mi çözüm, bende bilemiyorum.Dolayısıyla yazdıklarım yatırım tavsiyesi olarak alınmasın.Kelin ilacı olsa önce kendi başına sürer..

Heval
09-04-2014, 12:29
Ab ülkelerindekilerin en çok korktuğu eflasyondur...AB için en önemli kriter fiyat istikrarıdır...
ABD için ise enflasyon kokulacak bir şey değil tam tersi olumludur....

AB nin parasal genişleme yapacağına inanmıyorum....ABD de parasal genişlemeyi bitirmez ise yine o para dönüp dolaşıp ABD yi vuracaktır...

Spekülasyonla EM lerden çıkmak isteyen fonlara güzel bir olanak sağlandı..Köprüden önce son çıkış misali....SOnbaharda işin rengi daha net anlaşılır...

yolgider
09-04-2014, 12:36
hedef onlina battı deniyor umarım hesabı olan yoktur umarım küçük yatırımcı herhangi bir zarar görmemiştir.

sunny00
09-04-2014, 13:04
Mevduat faizi donemi de bitmek uzere.
Tahvil 9,80
Bir haftada nereden nereye indi.

Oranlar kaca dustu?

memorex
09-04-2014, 13:12
Cumhuriyet Gazetesi - Bankada hesabı olanlar dikkat
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/58831/Bankada_hesabi_olanlar_dikkat.html

yeni borsacı
09-04-2014, 13:25
Ab ülkelerindekilerin en çok korktuğu eflasyondur...AB için en önemli kriter fiyat istikrarıdır...
ABD için ise enflasyon kokulacak bir şey değil tam tersi olumludur....

AB nin parasal genişleme yapacağına inanmıyorum....ABD de parasal genişlemeyi bitirmez ise yine o para dönüp dolaşıp ABD yi vuracaktır...

Spekülasyonla EM lerden çıkmak isteyen fonlara güzel bir olanak sağlandı..Köprüden önce son çıkış misali....SOnbaharda işin rengi daha net anlaşılır...

Birde Euro'da yapılacak parasal genişleme USD gibi kolay olmaz olamaz..

ABD yek vucut askeri -ekonomik gücüyle dünyaya ister güzellikle isterse diğer anlayacağı yollardan gücünü dayatabiliyor.

Peki AB?

AB dediğiniz Almanya-Fransa gerisi hikaye..

Almanya'dan bile ters açıklamalar geliyor genişleme ile ilgili.. Aralarında anlaşmaları o kadar kolay değil hele 1 trilyon eur felan bunlar hayali rakamlar..

Bunlar bu tür açıklamalar ile EUR/USD paritesinin yükselmesini engellemeye çalışıyorlar..Draghi sözle yönlendirme yapıyor.. Takip edenler biliyor aylardır çok konuşuyor ama ortada bi şey yok..Ortak askeri gücü olmayan bir topluluğun ABD ile yarışmaya kalkması felan mümkün değil bunlar boş söylemler..

BORA YAŞAR
09-04-2014, 13:35
Mevduata alternatif piyasalardan haberler:

Forex piyasasında 2000 yılından beri işlem yaptıran lisanssız aracı kuruluş Hedefonline iflas etti. SPK lisansı olmayan ve geçtiğimiz sene SPK tarafından suç duyurusunda bulunulan şirkette yatırımcının 20 milyon TL'si buharlaştı. Sektör temsilcileri ise forex'te işlem yapmak isteyen tasarruf sahiplerini uyarıyor: Mutlaka lisanslı ve SPK denetimi altındaki kurumları tercih edin...

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26184655.asp

sunny00
09-04-2014, 13:39
Mevduatci arkadaslarin forex ile ilgilendigini pek sanmiyorum.

dudu
09-04-2014, 13:43
Gecmis olsun.
Piyasanin geneli icin iyi olmadi bu is.
Foreks yerine mevduatci veya en azindan
bazilarinin dedigi gibi benim gibi temettu cakali olsalardi bu gelmezdi baslarina. :)
Syg,

BORA YAŞAR
09-04-2014, 13:48
Mevduatci arkadaslarin forex ile ilgilendigini pek sanmiyorum.

Yok ya...Emin misiniz?:)

Mehmet 1 chucky gibi arkadaşlar tamam da, hisse senedi, VOB, foreks, banka mevduatı, tahvilat vs vs hep birbirine alternatiftir .

Şahsen ben bunlardan en az dördüyle ilgilendiğim dönemleri bilirim.

Hocam
09-04-2014, 14:14
DCD $-TL 1hafta strike:2,14 %8 ... el çaka, yer çaka

pazarcışükrü51
09-04-2014, 14:15
Dolar bugün gün içi %2 koyarsa ,
çok bilmiş ekonomistlerin nasıl ters köşe olduğunu beraber izleriz :he:
Adam 2.0 ı bırak 1.75 , 1.50 hatta utanmasa 1 tl diyecek
Diyende halil rehber diye çok ünlü bir ekonomist
Altın 2.000 $ iken 5,000 hatta 10.000 $ demişti :oley:
Ne derse tersi çıktı. 1150 $ a çakıldı :)
Ters indikatör :)

BUZ
09-04-2014, 14:22
Gecmis olsun.
bazilarinin dedigi gibi benim gibi temettu cakali olsalardi bu gelmezdi baslarina. :)
Syg,

oldum olası tutmadım şu forex muhabbetini...........

kardeşim doğru düzgün işlem yapabileceğiniz bankalarında pekala kendi yatırım platformları var..........

bir yatırım hesabı açmanız yeterli en fazla 3 ayda bir hesap işletim ücreti ödersiniz.............:)

ama forexte verilen mesaj şu.......

çok hızlı al sat yapabilme altyapısı...........yani seanslık işlem yapan al satçılar için........

tamamen veliefendi hipodromu ganyan gişesi gibi yani............

forexte amaç hesap açan insanların hesaplarını bi şekilde sürekli açık tutmak olmalı.......

yani ikna ederek parayı bir şekilde kaçırmadan içeride tutup al sat hareketleriyle oyalamak............:)

elbette amatör yatırımcı parasını daldan dala buharlaştırdıktan sonra sonra selamun aleykum...........nerde gördüm ben seni.............:)

işim olmaz...........

pazarcışükrü51
09-04-2014, 14:47
Bir sonraki krizin 1994 benzeri olması muhtemel
Yılı ve zamanı kestirmek mümkün değil
Yalnız hem başçı , hem zeybekçi,
örnekleme yaparken 1994 yılını devamlı örnek veriyor
Neden 2001? yada 2008 krizleri değil,
Mesela zeybekçi bugün :
1994 yılında hükümet çaresizlikten dolayı % 400 faiz vermiş şeklimde bugün söylemi oldu. O yıl krize neden olan ne idi?
Aşağıdaki yazı kısa-öz-net bunu açıklamış
Şu anki döneme ne kadar benzediğine dikkat edin.
http://www.ekodialog.com/Konular/1994_krizi.html
YTd

oldum olası tutmadım şu forex muhabbetini...........

kardeşim doğru düzgün işlem yapabileceğiniz bankalarında pekala kendi yatırım platformları var..........

bir yatırım hesabı açmanız yeterli en fazla 3 ayda bir hesap işletim ücreti ödersiniz.............:)

ama forexte verilen mesaj şu.......

çok hızlı al sat yapabilme altyapısı...........yani seanslık işlem yapan al satçılar için........

tamamen veliefendi hipodromu ganyan gişesi gibi yani............

forexte amaç hesap açan insanların hesaplarını bi şekilde sürekli açık tutmak olmalı.......

yani ikna ederek parayı bir şekilde kaçırmadan içeride tutup al sat hareketleriyle oyalamak............:)

elbette amatör yatırımcı parasını daldan dala buharlaştırdıktan sonra sonra selamun aleykum...........nerde gördüm ben seni.............:)

işim olmaz...........

forex şırketlerının ıddıa bahıs şırketlerınden farkı yok %99 parasını kaybettıgi bıyer yanlış yonedırmeler yapıp mılletın parasını hupletmek ıçın kurulmuş çakal kurumlar. 0020 makas vermıycem dıye forexe gırılmez tek artısı gecede acık olması .

capulcukedi
09-04-2014, 15:20
Sizce mevduatta ki düşüş devam edermi? Senelik bağlamak mantıklımı ?

garantmevduat
09-04-2014, 15:34
http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1538911-analiz-faizlerde-mart-etkisi

Heval
09-04-2014, 15:55
Bir sonraki krizin 1994 benzeri olması muhtemel
Yılı ve zamanı kestirmek mümkün değil
Yalnız hem başçı , hem zeybekçi,
örnekleme yaparken 1994 yılını devamlı örnek veriyor
Neden 2001? yada 2008 krizleri değil,
Mesela zeybekçi bugün :
1994 yılında hükümet çaresizlikten dolayı % 400 faiz vermiş şeklimde bugün söylemi oldu. O yıl krize neden olan ne idi?
Aşağıdaki yazı kısa-öz-net bunu açıklamış
Şu anki döneme ne kadar benzediğine dikkat edin.
http://www.ekodialog.com/Konular/1994_krizi.html
YTd

94 krizini siz ve birkaç arkadaş daha dile getirdiniz...Londra da okumuşlarda eldeki verilerle bunu söylüyorsa vardır bir bildikleri....

Şöle 94 krizi benzeri birşey mevduatçının 5 yıllık çilesine ilaç olur dermişim :he: ....Şaka biz o kadarını değilde şöle %15 brüt faize razıyız...

ABd 10yıllkları 2,67-2,71gelmış akşama hazırlıkmı var tutanaklarda sacma sapan bışeyler cıkmaz ınşallah yoksa dolar cakılır ,faız yerın dıbıne gırer bızde, 10yıllıklarnıda aşagısında 2yılılklar şuanda.

virtue
09-04-2014, 16:39
Enpara da oranlar neden yok?

BUZ
09-04-2014, 16:54
Sizce mevduatta ki düşüş devam edermi? Senelik bağlamak mantıklımı ?

sık sorulan sorular bölümündeki ilk soru bu zaten.................:)

günaydın...........:)

BUZ
09-04-2014, 16:55
Enpara da oranlar neden yok?

sağ üst köşede oranlar kısmını tıkladığında açılıyor.....neden olmasın ki..........?...olmaması acayip..........?

belkide daha aşağı güncelliyorlardır............suyunun suyunu çıkardılar iyice............

DogrucuMustafa
09-04-2014, 16:59
Enpara mobil de oranlar anlık görünüyor.

BUZ
09-04-2014, 17:13
Enpara mobil de oranlar anlık görünüyor.

enpinti.com oldu artık bunlar...................kamubankasına döndürdüler işi.................

kıllanan adam kıllanmaktan yün yumağına döndü be..............

pazarcışükrü51
09-04-2014, 17:25
94 krizini siz ve birkaç arkadaş daha dile getirdiniz...Londra da okumuşlarda eldeki verilerle bunu söylüyorsa vardır bir bildikleri....

Şöle 94 krizi benzeri birşey mevduatçının 5 yıllık çilesine ilaç olur dermişim :he: ....Şaka biz o kadarını değilde şöle %15 brüt faize razıyız...
Faizin sağı solu belli olmaz
Çoğu düşürmek isterken altında kaldı :he:

oktay G
09-04-2014, 17:56
Faiz 9.96 ya çakıldı sonumuz pek iyi degil yoldaşlar,gene eskiye dönecegiz gibi, pek umudum kalmadı...

dudu
09-04-2014, 18:10
Faiz 9.96 ya çakıldı sonumuz pek iyi degil yoldaşlar,gene eskiye dönecegiz gibi, pek umudum kalmadı...
Umutsuz olmaya gerek yok.
Once buyume olacak.
Buyume olmadan reel faiz odenmez.
Odenirse bir kesimden digerine kaynak transferi olur.
Ikinci yarida enflasyonun dusmesi ve 2014 toplaminda buyumenin %2.5 olmasi bekleniyor.
Bu sartlarda verilen 12.5 faiz bence makul bir faizdir.
2-3 puan kadar reel faiz icerdigini dusunuyorum beklenen enflasyona gore.
Syg,

..AKIN..
09-04-2014, 18:17
türkiye yeniden seçime gidiyor. faizlerin düşürülmesi seçimin riskli olduğunu akla getiriyor hükümet açısından. yüksek enflasyon ve düşük faiz bir arada olamaz. şu anki tüm uygulamalar seçimi kurtarmak adına yapılıyor gibi geliyor bana faizler düştüğü an kur fiyatlarının da yukarı gitmesi kaçınılmazdır.

dudu
09-04-2014, 18:27
Reisicumhur secimlerine kadar Reis suratle ekonomiyi canlandirma derdinde.
Etrafda dolasan dedikodulara gore Reis kendi kisisel yesillerini bile ulkeye sokmaya baslamis.
Son gunlerdeki dovizdeki gevseme bu yuzdenmis.
Faizleri dusurmek de bir alternatif olarak ortada ve merkeze telkinde bulunuyor.
Ancak burada son zamanlarda olusan hassas bir denge var.
Faiz indiriminin dozu iyi ayarlanmazsa dolar yine kafayi kaldirir bu da Reis icin kas yaparken goz cikartmak anlamina gelir ki bedeli agir olur.
Syg,

asil olçun
09-04-2014, 19:07
Şekerbank'tan bona almak isteyen bir arkadaşıma , bonoyu satan müşteri temsilcisinin söyledikleri:
Soru:Mevduat garantisi bankalarda 50.000 TL ile sınırlı olup tahvillerde tutar olarak garanti sınırı var mıdır? bu soruyu arkadaş soruyor,

Cevap: Yatırımcıların tahvil ihracı kapsamında satın aldıkları bonolar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna tabi olmayıp, özel sektör tahvillerinde tutar olarak herhangi bir devlet garantisi bulunmamaktadır. Müşteri ile Şekerbank arasındaki kişisel güvene dayalı bir yatırım ürünüdür.

oktay G
09-04-2014, 19:48
hiç bir banka fonunun devlet garantisi yok heralde benim bildigim,bu devirde cemaate yakın bankalar riskli gibi...padişah inlerine girecegim deyip duruyor devamlı,bir zamanlar o inlerde birlikteydiniz ama...

oktay G
09-04-2014, 19:49
enparadandan ayrılık vakti geldi artık,fakir faizine devam ediyorlar bıkmadan ,ya paraya doydular yada satamıyorlar paralar ellerinde kaldı

sunny00
09-04-2014, 20:31
Mutluparam 12,50
91 güne bağlarsanız valörle brüt 12,37 yapıyor

Aktifbank'ta 12,50'e indirmiş..Açtırmaya değmez bu durumda

asil olçun
09-04-2014, 20:36
AKTİF BANK İLE İLGİLİ AÇIKLAYICI BİLGİLER:
Aktif Bank “Yeni Jenerasyon Bankacılık” modeli çerçevesinde sağlıklı ve karlı büyümesini 2013 yılında da sürdürerek, yılı sektörün üzerinde büyüme, karlılık ve sektörün altında sorunlu kredi rakamları ile kapattı.
Aktif Bank sermayesini 467 milyon lira artırarak güçlü faaliyet sonuçları üretmeye devam ediyor. Buna göre Aktif Bank 2103 yılında, 95 milyon TL net kar elde ederek, ortalama aktif karlılığında yüzde 2.2 özkaynak karlılığında yüzde 15.7 olmak üzere bankacılık sektörünün çok üzerinde karlılık sağlamış oldu. Sorunlu kredi yüzdesinin sektör ortalamasının altında yüzde 2.2 gibi bir oranla gerçekleşmesi ise Aktif Bank’ın kaliteli bir aktif yapısının olduğunu gösterdi. Banka geleceğe yönelik büyük hedefleri paralelinde, toplam ödenmiş sermayesini yıl içersinde 467 milyon TL artırarak toplam 791 milyon TL’ye yükseltmiş oldu. Banka yıl sonu itibari ile ulaştığı 5.1 milyar TL’lik aktifine karşılık 791 milyon ile güçlü bir özkaynak büyüklüğüne ulaştı.
Faaliyet sonuçlarını değerlendiren Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir, karlılıkta ilk 10 bankadan biri olmalarını şu satır başları ile özetliyor:
•Bizim iş modelimiz şube olmaksızın yani çok düşük giderle yaygın ve çok noktadan kredi ve işlem yapmayı temel almaktadır. Mobilya ve beyaz eşya markalarının bayi ve şubelerinin yanı sıra, PTT şubeleri gibi 6 binin üzerindeki noktadan yüzbinlerce kredi veriyoruz. Daha sonra vermiş olduğumuz kredileri de menkul kıymetleştirerek ülkemizin önde gelen portföy yönetim şirketleri, emeklilik şirketleri gibi kurumsal ve bireysel yatırımcılara satıyoruz.
•Hizmet modelinde şube gideri olmaması ve düşük sorunlu kredi oranı sebebiyle yüksek getirisi olan ve aynı zamanda en yüksek yani 3A ratingine sahip kağıtlarımız her defasında büyük bir taleple karşılaşıyor. Bu kredi ve fonlama modelimizle hem yaygın ve karlı bir risk portföyümüz oluyor hem de bu riskleri yatırımcılara satarak üzerimizde risk bırakmayarak yeniden bu fonlamayı krediye dönüştürüyor ve aktif karlılığımızı artırıyoruz.
•Yatırımcılarımız riski düşük ve karlı bir portföye yatırım yaparak kazançlarını artırmaktadır. Yatırımcılarımız bu model ile kurguladığımız menkul kıymetlerimize 2 milyar liralık yatırım yaptı ve sektör ortalamasının üzerinde getiri elde etti. Kağıtlarımız bu özellikleri nedeniyle her ihraç döneminde yüksek taleple karşılaşmaktadır.
Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir, bankanın öne çıkan projeleri UPT, Sigortayeri ve Aktif Nokta’ya ilişkin de şu açıklamaları yaptı:
İlk yerli para transferi markası Aktif Bank’tan
•2013 yılında ülkemizin ilk ve tek yerli para transfer markası UPT ile (Ucuz Para Transferi, Universal Payment Transfer) yüz binlerce müşteri ve 50’nin üzerinde ülkeye para transferi yaptık. Özellikle vatandaşlarımızın yaşadığı ülkelere konsantre olan UPT ile yurt dışına para gönderecekler ve alacaklar ucuz ve yaygın bir seçeneğe kavuştu.
•Bu alanda yalnızca yabancı kurumlar faaliyet göstermekteydi. Yerli bir banka olarak ilk yerli para transferi markasını oluşturarak yıllarca yatırım yapılmamış ancak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız sebebiyle yüksek potansiyel içeren bir alana yatırım yapıp karşılığını aldık ve müşterilerimize daha ucuz ve kaliteli bir servis sunduk.
•2013 yılında toplam 300 Milyon TL’nin üzerinde ve yaklaşık 500 bin adet olan para transferi işlem sayısının 2014 yılında 1 milyon adedin üzerinde gerçekleşmesini hedefliyoruz. Ayrıca, Avrupa’da şirketleşerek Hollanda da bir para transfer şirketi kurma çalışmalarımız devam etmektedir.
Sigorta Sigortayeri’nden alınır
•Bunun yanı sıra Sigortayeri ismi ile sigorta sektöründe de şirketleştiğimiz projemiz ile de 200 binin üzerinde sigorta poliçesi satarak sektördeki en büyük işlerden birini yapıyoruz.
•Sigortayeri.com isimli sitemiz müşterilere sigorta tekliflerini karşılaştırma ve risk anında tek yerle görüşme imkanı vermekte, bu iş yaklaşımı da modelin tercih edilirliğini günden güne artırmaktadır.
‘Aktif Nokta’lar yeni kazanç kapısı oldu
•2013 yılında Türkiye’yi yeni bir aracılık platformu ile tanıştırdık. Küçük işyerlerine konulan “Aktif Nokta” terminalleri ve yetkili işlem merkezleri ile ayda yüzbinlerce kontör, bilet, ulaşım kart yükleme, abonelik vb. işlemlere aracılık etmekteyiz. Şuan benzin istasyonları, market gibi 2 binin üzerinde noktada bu işlemleri gerçekleştirmekteyiz. 2014 yılında da nokta sayımızı 10 binin üzerine çıkarmayı, aracılık ettiğimiz işlem sayısını da 15 milyonun üzerine taşımayı hedeflemekteyiz.”
Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir, bankanın bölgesel etkinliklerine ilişkin de şunları ifade etti:
Aktif Bank, Bölge’de de önemli işlere imza atıyor…
•Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası olarak 2013 yılı, Türkiye’nin ilk proje finansman/mudaraba sukuğunu borsadan yatırımcılara sunduğumuz bir yıl oldu. Gerek konvansiyonel gerekse İslami ürünlerde sermaye piyasalarında birçok yeniliğe imza attık.
•Bölgesel bankacılık girişimlerinden de bahsederken 2013 yılında İslam Kalkınma Bankası ile beraber Kazakistan ve Tataristan’da leasing şirketi kurduk. Bu iki pazarda Türk ve yabancı şirketlere hizmet verdik ve dış ticarette önemli yenilikler yaptık. Ayrıca 2013 yılında kredi garantili finansman ürünleri ile dünya devi bankaları geride bırakarak “dış ticarette en yenilikçi banka” seçildik.
•Yerli bir banka olarak her yıl artan oranda ülke ekonomisi ve müşterilerine katkı sağlamaktan ve bölgesel bankacılık hizmetleri ile Balkanlar’da, Kafkaslar’da ve Afrika’da Türk işadamı ve müteşebbislerine yardımcı olmaktan büyük gurur duyuyoruz. 2013 Aktif Bank’ın ilişkili finansal kuruluşu BKT için de güzel bir yıl oldu. Onlar da ülkelerinin en karlı bankası oldu. Yurtdışındaki leasing şirketlerimiz de büyük bir gelişim içinde bulundukları ülke ve işadamlarımıza büyük hizmet etmektedirler.
•Yenilikçi hizmet, ürün ve kanal stratejileri ile büyüme ve karlılık sağlarken uluslararası ödüller de aldık. 2013 yılında 21 uluslararası en iyi ödülü ve 3 yılda toplam 55 ödülle ülkesine en çok ödül kazandıran kurum Aktif Bank’tır.

faruko
09-04-2014, 20:45
Sn. dudu,

Allah iyiliğinizi versin. "Temettü çakalları" nı hatırlatıp akşam akşam beni gülme krizine soktunuz :):)

Bu tabiri hisse net literatürüne kazandıran "üniversite hocası" arkadaşın talebelerinin vay haline ..

Gecmis olsun.
Syg,

ozziem
09-04-2014, 20:56
ABD 10 yıllıklara bakın bence. 2.72 yi tekrar kıracak, bu kaçıncı bilmem. Bu çok iyi bizim için , bir çok defa kırdı burayı ve bu şekilde sağlıklı bir şekilde yükselecek. Bizdeki 9.96 moralimizi bozmasın , her FED toplantısı bir umut , her FED toplantısında ABD 10 yıllıklar artıyor ve bize de yansıyor. ABD 10 yıllıklar yukarı olduğu sürece bizim düşmemize imkan yok.

Pythagoras
09-04-2014, 20:59
TEB marifetli yeni giriş gecelik 12.10 harika..

100 bin sınır..

sunny00
09-04-2014, 21:24
standartı %10 yapsaydı
yeni girişi de %12 yapsaydı
büyük ihtimal açıp açtırırdım.
Overnight'çılar için %12 HSBC modern hesap daha iyi.

pazarcışükrü51
09-04-2014, 21:49

100 bin sınır..

Ilginç.
Bu TEB faiz arttırıyorsa faiz düşmez, :he:
Gecelik 12.10 çok iyi bir oran .. :)

sunny00
09-04-2014, 22:01
usd 2,1050'lere çekildi FOMC tutanakları açıklanınca.
Açıkçası net bir şey yazılmamış.

memorex
09-04-2014, 22:03
Fi tarihinde Ütopistan Cumhuriyetinde Fiktifbank adında bir yatırım bankası varmış.Halka yüksek faizle bono satar topladığı paraların yarısını kendi sahibi olan Yarık Holding şirketlerine kredi olarak verirmiş.Karlı mı karlıymış.Alan memnun veren memnunmuş öyle ki geçmişte şüpheyle bakanlar bile gönüllü reklamcıları olmuş çıkmış.Ta ki .....

Yukarıda yazdıklarımın gerçek hayatla ilgisi olmayıp yazmaya başladığım kitaptan bir alıntıdır.Hayırlı işler bol güneşler ....:he:

dudu
09-04-2014, 22:04
usd 2,1050'lere çekildi FOMC tutanakları açıklanınca.
Açıkçası net bir şey yazılmamış.

10 Yillik USD Hazine bonosu faizi su an 2.6844.
Enteresan olan saatliklerdeki 2.71 den 2.67 ye keskin dusus.

Syg,

euphory
09-04-2014, 22:25

100 bin sınır..

faizlerin indiği bir ortamda teb neden arttırdı acaba ing de mobil uygulamasını indirdim diye bu ay %11,5 veriyor gecelik

sunny00
09-04-2014, 22:39
faizlerin indiği bir ortamda teb neden arttırdı acaba ing de mobil uygulamasını indirdim diye bu ay %11,5 veriyor gecelik

İng'ninki %12'di
geçen hafta Fındıkzade İng şubesine sormuştum

arda27
09-04-2014, 22:42
Fi tarihinde Ütopistan Cumhuriyetinde Fiktifbank adında bir yatırım bankası varmış.Halka yüksek faizle bono satar topladığı paraların yarısını kendi sahibi olan Yarık Holding şirketlerine kredi olarak verirmiş.Karlı mı karlıymış.Alan memnun veren memnunmuş öyle ki geçmişte şüpheyle bakanlar bile gönüllü reklamcıları olmuş çıkmış.Ta ki .....

Yukarıda yazdıklarımın gerçek hayatla ilgisi olmayıp yazmaya başladığım kitaptan bir alıntıdır.Hayırlı işler bol güneşler ....:he:

hikayenin sonunu merak ettim doğrusu :) sen dalganı geç bakalım :)

ALİBEYOĞLU
09-04-2014, 22:46

Sonu hedefonline cılar gb olacaktır...1 bardak soğuk su ve bir bildik atasözü durumun özetler....
keçiye yardan uçuran 1 tutam ottur....
ytd

arda27
09-04-2014, 22:56
Sonu hedefonline cılar gb olacaktır...1 bardak soğuk su ve bir bildik atasözü durumun özetler....
keçiye yardan uçuran 1 tutam ottur....
ytd

malesef risksiz kazanç kalmadı , ayrıca aktif çok hızlı büyüyecek banka , etkin çalışıyorlar , borsaya açılsa da alsak , yakında bir çok şehirde şubelerini görürsünüz , masrafları az olduğundan oranları da yüksek , bu oranı zarar ederek mi veriyor ?

ben 4 aydır gir çık yaptım sorun yok , ama sağlam gitmek isteyenlere iş bankasını tavsiye ederim :) 7,5 oranları var :)

YTD

memorex
09-04-2014, 22:56

ben de merak ediyorum ilham geldikçe yazarım.:)İlk ta ki nin devamı şu olabilir ''faiz oranlarını düşürene kadar cazibe merkezi olmuştu'' olabilir.Hikayenin devamının hüzünlü olmasını planlamıyorum.Yarık holdingi yakın takibe almak gerek.Bakalım benim hikayedeki müşteriler ne kadar yakın takip edecekler.:düsün: dediğim gibi gerçek hayatla ilgisi yoktur :kahkah:

arda27
09-04-2014, 22:59
ayrıca aktifbank oranları ciddi oranlarda düşürmüş (1 point), neredeyse burganın altına inmişler :(

http://www.aktifbank.com.tr/genel.aspx?498

memorex
09-04-2014, 23:06
ayrıca aktifbank oranları ciddi oranlarda düşürmüş (1 point), neredeyse burganın altına inmişler :(

bu durumda bonon prim yaptı ,ne güzel :he: karla satıp swaplı mevduat yapmak mümkün.Sorun bakalım geri alış fiyatları(ya da oranları) nedir ? geri alıyorlar mı?

arda27
09-04-2014, 23:11
bu durumda bonon prim yaptı ,ne güzel :he: karla satıp swaplı mevduat yapmak mümkün.Sorun bakalım geri alış fiyatları(ya da oranları) nedir ? geri alıyorlar mı?

memo gardaş çok sevinemiyorum, bazı yoldaşlarım 24 nisana kadar aktife giriş yapacaklardı

unutma birkaçımızın mutlu olması değil ,çoğumuz memnun kalırsak mutlu olurum , yoksa yoldaşlık olur mu ?

arda27
09-04-2014, 23:14

daha önce vadesinden önce bono satışım olmadı , süreci bilmiyorum , anlat ta bilerek arayalım şubeyi , satın benim bonomu diyim

yani şimdi vadesine kadar beklememe gerek yok mu ? ayrıca bu kadar oran düşürmesinin arkasında yüklü bono satışı olabilir mi ?

asil olçun
09-04-2014, 23:15
memo gardaş çok sevinemiyorum, bazı yoldaşlarım 24 nisana kadar aktife giriş yapacaklardı

unutma birkaçımızın mutlu olması değil ,çoğumuz memnun kalırsak mutlu olurum , yoksa yoldaşlık olur mu ?

Sayın arda kardeşim, ben iki gün önce aktif de hesap açtım lakin arkadaşları halen inandıramadım,güvenleri yokmuş falan !...

asil olçun
09-04-2014, 23:19

Aktif bank oranlar değişmemiş, aynı!...

sunny00
09-04-2014, 23:21
daha önce vadesinden önce bono satışım olmadı , süreci bilmiyorum , anlat ta bilerek arayalım şubeyi , satın benim bonomu diyim

yani şimdi vadesine kadar beklememe gerek yok mu ? ayrıca bu kadar oran düşürmesinin arkasında yüklü bono satışı olabilir mi ?

internet şubesine girip görebilirsin.orada kar durumu yazar
faizler baya gevşedi.satsan da karla satarsın.
vadesinden önce satabilirsin tabi

12 ve 12,25 'e çekilmiş oranlar

arda27
09-04-2014, 23:22

nasıl değişmemiş sitedelerindeki oran dün farklıydı , bugün ciddi düşürmüşler

memet1
09-04-2014, 23:22
aktif çok kötü sakın gelmeyin...ki paraya doyup faizleri düşürmesin...dolayısı ile bizim kuzular iyi beslensin...çok gelen olursa faiz düşer aman gelmeyin...herkes varlığının ne kadarını nereye koyacağını eminim düşünüyor...forumdaşlar içinde hala işte ziraatte vb olanlar var eminim...çokkveren 2 banka hala zararda bunuda hatırlatayım...

ozzyken
09-04-2014, 23:23
teb 12.1 yapmış günlügü bende bana özel sanıyordum.:roll:

bugün telefonumla kartsız marifetli hesaptan para çekme olayı çok hoştu gerçekten.:cheers:

asil olçun
09-04-2014, 23:25
nasıl değişmemiş sitedelerindeki oran dün farklıydı , bugün ciddi düşürmüşler

Dün kü oran neydi acaba?

Heval
09-04-2014, 23:27
Teb de marifetli hesap vardı...bana sms göndemiş bundan sonra eft 3 tl vs... gibi...Marifetlide ücretsiz olan hizmetler ne zaman ücretliye dönüşmüş ..!!???

arda27
09-04-2014, 23:31
Dün kü oran neydi acaba?

30-59 gün 13 olan bono bugun 12 olmuş
60-90 gün 13,25 olan bono bugun 12,25 olmuş , sert düşürmüşler demek ki birileri ciddi alım yaptı kotalarını doldurmuşlar

memorex
09-04-2014, 23:33
aktif çok kötü sakın gelmeyin...ki paraya doyup faizleri düşürmesin...dolayısı ile bizim kuzular iyi beslensin...çok gelen olursa faiz düşer aman gelmeyin...herkes varlığının ne kadarını nereye koyacağını eminim düşünüyor...forumdaşlar içinde hala işte ziraatte vb olanlar var eminim...çokkveren 2 banka hala zararda bunuda hatırlatayım...

ben banka bilançosu okumayı pek bilmem fakat beni düşündüren en önemli kalem topladığı paranın yarıdan fazlasını grup şirketlerine kredi olarak kullandırması.Eğer holdingte işler ters giderse yandı gülüm keten helva,bir anda o bilançodaki kar deve olur gider.Bir zamanlar Toprakbank vardı ! toprak oldu gitti.Hiçbir bankanın batmasını istemiyorum yoksa oluşan güvensizlik ortamından dışarıda olan bizlerde zarar görürüz.

arda27
09-04-2014, 23:36
ben banka bilançosu okumayı pek bilmem fakat beni düşündüren en önemli kalem topladığı paranın yarıdan fazlasını grup şirketlerine kredi olarak kullandırması.Eğer holdingte işler ters giderse yandı gülüm keten helva,bir anda o bilançodaki kar deve olur gider.Bir zamanlar Toprakbank vardı ! toprak oldu gitti.Hiçbir bankanın batmasını istemiyorum yoksa oluşan güvensizlik ortamından dışarıda olan bizlerde zarar görürüz.

de hele memo gardaş ben bu bonoyu nasıl karla satıp takla attırırım :) senin maşallahın var

memorex
09-04-2014, 23:41

örnek olarak şöyle diyelim sen aldığında oran 13.50 satış idi şimdi vadene kalan gün sayısına göre baktığında 12.50 den satıyorlar.Bu durumda 12.50 nin üzerinde fakat 13.50 nin altında bir oran senin extra kar yazmanı sağlar.Mesela 12.60-12.70-12.80 vs. gibi oranlardan geri alıyoruz diyecekler mi merak ediyorum açıkçası ama hiç sanmıyorum yoksa çok sayıda müşteri satıp karı cebe indirmeye kalkarsa bu durumda nakit akımında sıkışma olur.Size zahmet yarın ''satmak istiyorum hangi orandan geri alırsınız'' diye sorun.herkes bilgi sahibi olsun.

arda27
09-04-2014, 23:47
örnek olarak şöyle diyelim sen aldığında oran 13.50 satış idi şimdi vadene kalan gün sayısına göre baktığında 12.50 den satıyorlar.Bu durumda 12.50 nin üzerinde fakat 13.50 nin altında bir oran senin extra kar yazmanı sağlar.Mesela 12.60-12.70-12.80 vs. gibi oranlardan geri alıyoruz diyecekler mi merak ediyorum açıkçası ama hiç sanmıyorum yoksa çok sayıda müşteri satıp karı cebe indirmeye kalkarsa bu durumda nakit akımında sıkışma olur.Size zahmet yarın ''satmak istiyorum hangi orandan geri alırsınız'' diye sorun.herkes bilgi sahibi olsun.

söz , saat 11,00 de sonucu buraya yazarım , yoldaş memo bişey isteyecek hemde tüm yoldaşlar için ben yapmayacağım :(

ha ayrıca sahibinden satılık bonomu 12,20 den satıyom alan varsa özelden yazsın :)))))))))))) sıfır km alana şimdiden hayırlı olsun dermişim :)))))

memorex
09-04-2014, 23:52
söz , saat 11,00 de sonucu buraya yazarım , yoldaş memo bişey isteyecek hemde tüm yoldaşlar için ben yapmayacağım :(

ha ayrıca sahibinden satılık bonomu 12,20 den satıyom alan varsa özelden yazsın :)))))))))))) sıfır km alana şimdiden hayırlı olsun dermişim :)))))

ikinci el arabaya sıfır km araç fiyatından da fazla değer biçmişsin ,bayiide bile daha ucuz:kahkah:

chucky68
09-04-2014, 23:58
sendemi brutus.....sendemi aktifbank....kehanetim maalesef gerceklesiyor....kisa vade cok cabuk tuz oldu...hayatta ders almadan ilerisi gorulmuyor...hep gunluk goruluyor.....

arda27
10-04-2014, 00:02
sendemi brutus.....sendemi aktifbank....kehanetim maalesef gerceklesiyor....kisa vade cok cabuk tuz oldu...hayatta ders almadan ilerisi gorulmuyor...hep gunluk goruluyor.....

üstat seni dinlemiş olsaydım vadeleri iki katına çıkartırdım , çok haklıymışsın uzun bağlamak mantıklı derken ,bilerek lades olduk

chucky68
10-04-2014, 00:17
hsbc dcd fiyatlamasi....spot kur 21130 usd iken...30 gun vadeye gene 21130 usd satis opsiyonuna %16.80 teklif aldim...goztepe istasyon sube...mudur buse hanimdir....aynisina odea ve finansnank %8 verdi...hsbc super oran verdi..bende sasirdim

memorex
10-04-2014, 00:18
kafama takılan sorular var
Banka bonosu için baştan belli vade ya da vadeler olur ve açıklanır.Örnek 90 gün,180 gün,365 gün gibi.Genelde miktarları da bellidir fakat talebe göre artırılabilir.Ve günler öncesinden talep toplama ilanları olur ve günü geldiğinde paralar toplanır bonolar satılır.Benim anlayamadığım husus şu.
****Nasıl olurda ''hergün mevduat toplar gibi'' kırık vade bono satarsın ve satılabilecek miktarı açıklamazsın?****
Yatırım bankası mevzuatını bilmediğim için bana garip geliyor.Bilen bir arkadaş açıklasın da öğrenelim.

kızılyıldız
10-04-2014, 00:23
aktifbankın bundan sonra iyi oran vereceğini düşünmüyorum.

nedenmi?

Passolig denen bir uygulama başladı biliyorsunuz. peki bunun ihalesini kim aldı. çalık grubu.

dağıtım aktifbank üzerinden yapılacak. ayrıca bu kart kredi kartı olarakta kullanılabilecek. yani senelik aidat ucretide olacak.

kart ucreti 25 lira. + 5 lira kargo ucreti.

daha bıtmedi.

oyle bi defa aldım tamamdır değil.

bu kartlar bir yıllık.

her sene yenilemek zorundasın.

her sene 25 tl. + kart aidatı 25 milyon kişinin stadlara gittiğini düşünürsek.

hangi takımı tuttuğunu belirtmek zorundasın.

ve sadece o takımın maçlarına gidebilirsin.

işin özü artık bu bankanın sırtı yere gelmez ama bundan sonrada kimse yüksek oran beklemesin....

chucky68
10-04-2014, 00:25
abank 3 aya %11.50....hsbc 3 aya %12 .....denizbank 32 gune %11.75...odeabank 3 aya %11.50....32 gune %12.....finansbank 32 gune %&11,90....fibabank 32 gune %12...

arda27
10-04-2014, 00:26
aktifbankın bundan sonra iyi oran vereceğini düşünmüyorum.

nedenmi?

Passolig denen bir uygulama başladı biliyorsunuz. peki bunun ihalesini kim aldı. çalık grubu.

dağıtım aktifbank üzerinden yapılacak. ayrıca bu kart kredi kartı olarakta kullanılabilecek. yani senelik aidat ucretide olacak.

kart ucreti 25 lira. + 5 lira kargo ucreti.

daha bıtmedi.

oyle bi defa aldım tamamdır değil.

bu kartlar bir yıllık.

her sene yenilemek zorundasın.

her sene 25 tl. + kart aidatı 25 milyon kişinin stadlara gittiğini düşünürsek.

hangi takımı tuttuğunu belirtmek zorundasın.

ve sadece o takımın maçlarına gidebilirsin.

işin özü artık bu bankanın sırtı yere gelmez ama bundan sonrada kimse yüksek oran beklemesin....

buraya üye olduktan kısa bir süre sonra enpara sisteme giriş yaptı keyif alarak mevduat yaptık bir sure sonra paraya doydu yerine odea geldi onun ardından burgan derken aktif , 4 ay sürmedi oda havlu attı gibi :( merak ediyorum sıradaki banka hangisi ?

chucky68
10-04-2014, 00:36
daha once yazdigim gibi ucuncu bant olan %12 ler cok cabuk ikinci banta yani %11 araligina geri geldi....simdi bir sure buralarda gezinecektir....ancak 24 nisandan sonra ben ucuncu ve son bant olan %10-10.50-10.75 araliginda faizlerin oturacagini ongoruyorum....herkese bol kazanclar...

asil olçun
10-04-2014, 00:37
abank 3 aya %11.50....hsbc 3 aya %12 .....denizbank 32 gune %11.75...odeabank 3 aya %11.50....32 gune %12.....finansbank 32 gune %&11,90....fibabank 32 gune %12...
Sayın üstadım, ben bağlarken 20 aralık yok dediler.20 kasım 227 gün tam yerine oturdu. Senin taktiği almasaydım bugün bende ah,vah diyecektim. Forum işte amacına ulaştı,teşekkür ederim yaşasın mevduat yoldaşlığı(kardeşliği)

chucky68
10-04-2014, 00:47
asil olcun yoldas....gorunen koy klavuz istemez.....fazla findik fistik yeme...bu uzun vade %13.80 oran muhtemelen seni azdiracak...yuruyusun degisecek...iyimi yaptirdim bilmiyorum....kimyana sahip cik....keyfini sur
chucky.........son bebek

asil olçun
10-04-2014, 00:49
asil olcun yoldas....gorunen koy klavuz istemez.....fazla findik fistik yeme...bu uzun vade %13.80 oran muhtemelen seni azdiracak...yuruyusun degisecek...iyimi yaptirdim bilmiyorum....kimyana sahip cik....keyfini sur
chucky.........son bebek

Teşekkür ederim,beni düşündüğün için.

blueberry
10-04-2014, 01:05
Banka bonosu için baştan belli vade ya da vadeler olur ve açıklanır.Örnek 90 gün,180 gün,365 gün gibi.Genelde miktarları da bellidir fakat talebe göre artırılabilir.Ve günler öncesinden talep toplama ilanları olur ve günü geldiğinde paralar toplanır bonolar satılır.Benim anlayamadığım husus şu.
****Nasıl olurda ''hergün mevduat toplar gibi'' kırık vade bono satarsın ve satılabilecek miktarı açıklamazsın?****
Yatırım bankası mevzuatını bilmediğim için bana garip geliyor.Bilen bir arkadaş açıklasın da öğrenelim.

önceden ihraç ettiği bonoları satıyordur.. zaten istediğin her güne bonosu da yoktur.. 60 günlük istiyorum desen ona en yakın vadedeki bonoyu önerecek.. 180 gün istiyorum desen sallıyorum 187 günlük bonoyu önerecek..

mesela işbank bonoları var 41 62 118 165 223 gün vadede ikinci piyasada işlem görüyor.. referans aldığı bonoya göre günlük değişiyor faizleri..

aktifbank ında sistemi aynı ama biraz mevduat faizine uyarlamışlar..

bono tahvil sistemi böyle işler benim bildiğim.. jondoves daha iyi bilir bu konuları

YTA
10-04-2014, 01:23

Üstad, Finansbank senelik oran ne durumda,bir bilgin var mı?

memorex
10-04-2014, 01:26
önceden ihraç ettiği bonoları satıyordur.. zaten istediğin her güne bonosu da yoktur.. 60 günlük istiyorum desen ona en yakın vadedeki bonoyu önerecek.. 180 gün istiyorum desen sallıyorum 187 günlük bonoyu önerecek..

mesela işbank bonoları var 41 62 118 165 223 gün vadede ikinci piyasada işlem görüyor.. referans aldığı bonoya göre günlük değişiyor faizleri..

aktifbank ında sistemi aynı ama biraz mevduat faizine uyarlamışlar..

bono tahvil sistemi böyle işler benim bildiğim.. jondoves daha iyi bilir bu konuları

bu durumda vadeler belirli olmalı ve o ''tarihlerin'' açıkça yazılması gerekmez mi? Niye 30-59 gün ARASI, 60-90 gün ARASI diyerek istediğin vadeyi seç beğen bağla diyorlar?

blueberry
10-04-2014, 01:47
bu durumda vadeler belirli olmalı ve o ''tarihlerin'' açıkça yazılması gerekmez mi? Niye 30-59 gün ARASI, 60-90 gün ARASI diyerek istediğin vadeyi seç beğen bağla diyorlar?

benim anlattığım gibi değilmiş..

şöyle bir şey okudum sitesinde..

'' aktif bono halka arz edilmeksizin tahsisli olarak nitelikli yatırımcılara satılmaktadır ''

bu daha değişik bir sistem galiba.. tam bilgi sahibi değilim bu konuda..

dun sormuştum kımse bılmedıgı ıçı cevap gelmedı belırtıklerı 181-364 arası mevduat karşılıgı(13,50) 13,80 yapar ama 181 gunu gecmış her bonoda 13,50den alınmış ise mevduat karşılıgı 14,29 yapar onlar 13,80yazmışlar yanlışlık var.
1-365gunarası%10olur her halıkardastopaj.
bononun alış satış fıyatı olur veya oran 13,50satarım ama 12,50 den alırımm gıbı..nerde satmak ıstesen bankaya kaçtan satcaksın gerıye, ıhtıyıcın var dıyelımkı o paraya oda bellı
degıl.
3,6,9,12 aylık seklınde olması lazım ver bı 66 gunluk 111 gunluk 222 gunluk vs.bono olmaması lazım onceden duyrulup talep toplaması lazım oda yok.

dudu
10-04-2014, 06:07
daha once yazdigim gibi ucuncu bant olan %12 ler cok cabuk ikinci banta yani %11 araligina geri geldi....simdi bir sure buralarda gezinecektir....ancak 24 nisandan sonra ben ucuncu ve son bant olan %10-10.50-10.75 araliginda faizlerin oturacagini ongoruyorum....herkese bol kazanclar...

Aynen.
Isler duzelecek.
Risk primi bitti.
Secimin biri onca sertlige ragmen bademlerin zaferi ile bitti.
Ikincisi de Bayburt modeli ile biter.
Reis'e guvenmek kazandirir.
Ikinci yarida enflasyon gerileyecek, arka arkaya faiz indirimleri gelecek.
ECB 1 triyon euroluk paket acacak.
Tr en az 2 sene daha bol ve ucuz paradan faydalanacak.
Uzun vafe baglayan kazanacak.
Cok mu iyimser oldu ne? :)
Syg,

şef
10-04-2014, 08:45
Aynen.
Isler duzelecek.
Risk primi bitti.
Secimin biri onca sertlige ragmen bademlerin zaferi ile bitti.
Ikincisi de Bayburt modeli ile biter.
Reis'e guvenmek kazandirir.
Ikinci yarida enflasyon gerileyecek, arka arkaya faiz indirimleri gelecek.
ECB 1 triyon euroluk paket acacak.
Tr en az 2 sene daha bol ve ucuz paradan faydalanacak.
Uzun vafe baglayan kazanacak.
Cok mu iyimser oldu ne? :)
Syg,
evet, olasılık dahilinde, fakat herşey yolunda giderse. buna karşılık ecb almanyadan okey aldı mı? bunların ötesinde faizler düştüğünde cari açık hemen hortlayacak bir canavar olup bizi öpecek. turizm gelirleri düşüyor. özelleştirilecek bir şey de kalmadı. 1 milyon Suriyeliyi besliyoruz. vatandaşın, devletin hiçbir kurumuna güveni kalmamış. siyasi kadrolar her geçen gün zayıflıyor (düşünün yiğit bulut gibi biri başbakan danışmanı). belki faizler biraz düştü, belki biraz daha düşebilir. hepsi o. buna karşılık şu aşamadan sonra tüm yatırım ürünlerinde getiriler sınırlandı.

pronto
10-04-2014, 09:01
Bazı bankaların gecelik faiz oranlarını yükselttiklerini ve bunun faizlerin düşmeyeceğine isaret oldugunu yazanlar var.
Bence tam tersi faizlerin düşeceğini öngören bankalar sanırım bizleri uzun vade bağlamaktan biraz olsun caydırmaya çalışıyorlar.

memet1
10-04-2014, 09:13
iyi tesbit...(işin özü artık bu bankanın sırtı yere gelmez )...birde vade ayarlaması şöyle olabilir,londra pğiyasasında işlem görüyor,zannederim 2.el alıyorlar,turkey bonds sitesinde gördüm...bol kazanç,üzümünüye bağını sorma derim...

dudu
10-04-2014, 09:37
evet, olasılık dahilinde, fakat herşey yolunda giderse. buna karşılık ecb almanyadan okey aldı mı? bunların ötesinde faizler düştüğünde cari açık hemen hortlayacak bir canavar olup bizi öpecek. turizm gelirleri düşüyor. özelleştirilecek bir şey de kalmadı. 1 milyon Suriyeliyi besliyoruz. vatandaşın, devletin hiçbir kurumuna güveni kalmamış. siyasi kadrolar her geçen gün zayıflıyor (düşünün yiğit bulut gibi biri başbakan danışmanı). belki faizler biraz düştü, belki biraz daha düşebilir. hepsi o. buna karşılık şu aşamadan sonra tüm yatırım ürünlerinde getiriler sınırlandı.

Reis halleder her seyi.
Sikinti yok.
Herkes biliyor ki lider olmanin tek ve yegane kriteri cobanlik yapabilmek veya siyasilerin deyimi ile iki koyunu gutmek, kaybetmeden aksam eve getirmek.
Milletin buyuk yuzdesi nasilsa koyun olmayi, gudulmeyi kabullenmis.
Syg,

Figo
10-04-2014, 09:49
Merkez Bankası piyasanın ihtiyacı olan TL likiditesinin yüzde 90’lık bölümünü, yüzde 10’luk sabit faizle haftalık repo yolu ile veriyordu. Bankalar, ihtiyaçları olan likiditenin bu büyük bölümünü haftalık repo ile aldıktan sonra geriye kalan miktarı ise gecelik vadede yüzde 11.50-12.00 aralığında yine Merkez Bankası’ndan borçlanıyorlardı. Borsa İstanbul’da kurulu bankalararası repo piyasasında, gecelik faizler de ortalama yüzde 11.70’in altına düşmüyordu.

Merkez Bankası yüzde 10’la piyasaya verdiği para miktarını Pazartesi’den itibaren artırınca, bankaların Salı günü ve dün gecelik piyasadan yüzde 11.5-12’den para borçlanma ihtiyaçları kalmadı. Böylece gecelik faizler dün yüzde 10’un altına düştü.

Londradaki "Ekonomik Görünüm ve Para Politikası" sunumunda para politikasında sıkı duruşun sürdürüldüğünü vurgulayan Başçı, bu sıkılığın enflasyonda yukarı yönlü riskleri önlemede yetersiz kalması durumunda ilave adım atabileceklerini vurgulamıştı.

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ? :)

bahri
10-04-2014, 09:52
biraz önce izlediğim bir ekonomist abd nin yaptırımı sonucu rusyadan çıkacak paranın ya brezilya yada bize geleceğini söyledi son iki ayda rusyadan 33 milyar dolar para çıkmış bu yüzden faiz indirimi yapılırsa bir miktar sıcak parayı kaybetsek bile rusyadan çıkan paranın bize geleceğini bununda denge oluşturacağını söyledi sanırım faiz indirimi kesin gibi yoldaşlar uzun vadeciler haklı çıktı :(

euphory
10-04-2014, 09:56
İng'ninki %12'di
geçen hafta Fındıkzade İng şubesine sormuştum

Sayın Sunny00;

İng her müşteriye farklı bir uygulama yapıyor. Benim O/N aldığım oran şuan %11,5 oda nisan sonuna kadar

Bende mart sonunda 32 gün odeadan bağladım %12,85 ten keşke 92 günlük bağlasaymışım

timarsizsipahi
10-04-2014, 10:03
Bursa Fibabanka 12.25 400 güne kadar veriyor. Chucky üstadı dinleyip yıllık yapmayı düşünüyorum. Para yarın doluyor. Yıllık için daha mantıklı bir seçenek var mı acaba?

chucky68
10-04-2014, 10:48
timarsiz yoldas ....finansbankada bak..aylik odemeli yillikta oranlari %12.55 faize denk geliyor...birde her ay gelen faizleri ayri bir hesapta isletirsen yillik ortalamasi %12.85 orana denk gelir....fibada sadece yilda 2 kez para cekme Hakki var....fibankin 15 gun onceki orani yillikta %12.90 idi...vergi avanraji ile %13.60 yapiyordu...burdan uyardim....begenilmedi....hala firsat var....konfor acisindan tercihim su an icin finansbanktir...kafa rahat....oran kaymak.
chucky.........son bebek

memorex
10-04-2014, 11:08
iyi tesbit...(işin özü artık bu bankanın sırtı yere gelmez )...birde vade ayarlaması şöyle olabilir,londra pğiyasasında işlem görüyor,zannederim 2.el alıyorlar,turkey bonds sitesinde gördüm...bol kazanç,üzümünüye bağını sorma derim...

buraya o web sitesinin linkini koyuverde % kaç ile ikinci eli fiyatlanıyor ve derinliği nedir görelim.

memet1
10-04-2014, 11:33
yoldaş şu linki aç,aktifi gör iyice bi araştırda bizde aydınlanalım,ben fazla araştırmadım,bilirsin bizde boş laf yoktur,çok kazançlar,ben burdan eurobond karıştırırım,diğerlerini pek kurcalamadım...http://cbonds.com/turkey-bonds/

virtue
10-04-2014, 11:34
32 gün Abank 12,5 YENİ
32 gün Odea 12 YENİ
32 gün Burgan 12 YENİ-ESKİ

Daha iyi oran alan var mı?

pazarcışükrü51
10-04-2014, 11:34
Tahsisi bonolar vadesi dolmadan ödeme yapılmaz
Vade günü ana para +kar beraber ödenir
Normal bonoda iş değişir. Istediğin gün satılabilir.
syg..lar

timarsizsipahi
10-04-2014, 11:36
timarsiz yoldas ....finansbankada bak..aylik odemeli yillikta oranlari %12.55 faize denk geliyor...birde her ay gelen faizleri ayri bir hesapta isletirsen yillik ortalamasi %12.85 orana denk gelir....fibada sadece yilda 2 kez para cekme Hakki var....fibankin 15 gun onceki orani yillikta %12.90 idi...vergi avanraji ile %13.60 yapiyordu...burdan uyardim....begenilmedi....hala firsat var....konfor acisindan tercihim su an icin finansbanktir...kafa rahat....oran kaymak.
chucky.........son bebek

Üstad faize koyacağım paraya ihtiyacım olmayacak. Stopaj avantajı ile 13 olduğu için benim açımdan Fiba daha mantıklı görünüyor. Yarına oranları değiştirmezlerse 1 yıllık hatta 400 günlük bağlıyorum.

pazarcışükrü51
10-04-2014, 11:39
yoldaş şu linki aç,aktifi gör iyice bi araştırda bizde aydınlanalım,ben fazla araştırmadım,bilirsin bizde boş laf yoktur,çok kazançlar,ben burdan eurobond karıştırırım,diğerlerini pek kurcalamadım...http://cbonds.com/turkey-bonds/

Aktif=0 görünüyor
Yani biri kalan malı kapamış hocam
Bu haber bu tür şirket bonolara için iyi bir haberdir
Kafan rahat olsun :)

chucky68
10-04-2014, 11:46
timarsiz yoldas...cok kucuk fark var..paraya uzun vadede ihtiyac yoksada her gelen anapara faizi bir rahatlamadir...guvendir....gene harcama....ama elin para gorur...hareket alanin olur...finans bunu veriyor...ama hic ugrasmama gerek yok dersende fibabankta bir cozum....sikinti yok..

memorex
10-04-2014, 12:14
Aktif=0 görünüyor
Yani biri kalan malı kapamış hocam
Bu haber bu tür şirket bonolara için iyi bir haberdir
Kafan rahat olsun :)

tahsisli bonolar vadesinden önce satılabilir mi satılamaz mı ?
bir önceki sayfada ''satılamaz'' anlamında para ve faiz sadece vadesinde ödenir yazmışsın ama Londra piyasasında işlem sırası var görünüyor.İngilizcem kötü olduğu için pek fazla anlayamadım Aktif'in bazı bonoları için minimum işlem miktarı 1000.00 tl yazıyor bazıları için 100.000.00 tl.Hani nitelikli müşteri muhabbeti nerede kaldı? İngilizcesi iyi olan bir zahmet açıklasın.

ayrıca geçmiş günlerde faiz oranı bağladıktan sonra yükseldi diye bir arkadaş 1 gün sonra bozdurup tekrar oran yenilemesi yapmıştı, vadesinden önce bozum yoksa bu işlemi nasıl yaptılar peki?

pazarcışükrü51
10-04-2014, 12:30
Benim bildiğim yurtiçi olsun yurtdışı olsun vadesinden önce satılamıyor
Yani iş adamı mantığı ile düşünüyorum
Biri telden sorup öğrenebilir
14.50 den aldın 10 gün sonra 12 ye indi ciddi kar yazar
1.000.000 tl de tahminen 20.000 tl demektir
%2 net yani :)

memorex
10-04-2014, 12:34
Benim bildiğim yurtiçi olsun yurtdışı olsun vadesinden önce satılamıyor
Yani iş adamı mantığı ile düşünüyorum
Biri telden sorup öğrenebilir
14.50 den aldın 10 gün sonra 12 ye indi ciddi kar yazar
1.000.000 tl de tahminen 20.000 tl demektir
%2 net yani :)

vadesinden önce satamadıktan sonra kağıt üzerindeki primin bir anlamı yok sadece ''oranlar gevşedi bugün itibariyle iyi bir iş yapmışım'' dersin rüzgar tersine dönmediği sürece.
vadesinden önce satılamıyorsa Londra piyasasında bütün malı kapamışlar nasıl diyebiliyorsun anlayamadım?

pazarcışükrü51
10-04-2014, 12:34
Ek olarak: patron senin bu parayı 10 günde alıp cebe atmanı istemeyecektir.
Sen 60 gün bekleyecek bu parayı alacaksın
Tahsisi için geçerli.
Düz bonoda al 1 dakika sonra sat sorun değil :)

memet1
10-04-2014, 12:52
uzuncular habere dikkat,herşey stabil olmayabilir...http://www.gazeteport.com.tr/haber/166584/cemaatin-adayi-mikayserili,rizeli,karşısına %55 muhalefet seyreyle gümbürtüyü...

pazarcışükrü51
10-04-2014, 13:01
Ecevit dönemindede buna benzer uygulama yapıldı
O zamanki anayasa başkanı aday gösterildi ve seçildi
Bence MHP CHP ve diğerleri bunu destekler gibime geliyor
Böyle bir durumda borsada sert satışlar
dolarda ve faizde sert yükselişler görülebilir
Fırsatlar bu ülkede hiç bir zaman bitmez

memorex
10-04-2014, 13:07
uzuncular habere dikkat,herşey stabil olmayabilir...http://www.gazeteport.com.tr/haber/166584/cemaatin-adayi-mikayserili,rizeli,karşısına %55 muhalefet seyreyle gümbürtüyü...

Haşim Kılıç'ın cb şansı bence yok ama en azından oyların bölünmesine yarar bu sayede chp-mhp ortak adayının (eğer olursa) kazanmasını sağlar.

YTA
10-04-2014, 13:13
Piyasalarda iyimserliğe neden olan en büyük etken ECB nin enflasyonu yükseltebilmek için tahvil alım programına başlanabileceğini açıklaması oldu. Fakat burda en önemli soru böylesine yüksek tahvil alım programı Almanya'ya rağmen başlatılabilir mi? Almanya'nın şu anki duruşu kendi faizini yükseltme yönünde.

yeni borsacı
10-04-2014, 13:44
Daha öncede yazmıştım bu banka belli tarihlere bono ihraç ediyor.
Örneğin 150 gün 225 gün 365 gün gibi..
Daha sonra min 30 gün olmak üzere bu bono-tahviller üzerinden vadeden önce geri alım garantili bono satıyor..VADEDEN ÖNCE GERİ ALIM GARANTİLİ BONO..
Böylelikle mevduat yapılıyormuş gibi bono satılıyor.. Burada herkes asgari düzeyde finans bilgisine sahip ..Sizce bazı şeyler acayip değil mi?
Ayrıca zaten vadeden önce geri alım garantisi olduğu için ikinci kere vadeden önce alıma sıcak bakmıyorlar ama tabii ki normalde mümkün fiyatta anlaşabilirseniz..

oktay G
10-04-2014, 13:51
artık cemaatten bir yol olmaz ,teyyo ipini çekti bunların, halkımızda koyun gibi oldugundan iyi güdüyor...

inanna
10-04-2014, 14:05
Piyasalarda iyimserliğe neden olan en büyük etken ECB nin enflasyonu yükseltebilmek için tahvil alım programına başlanabileceğini açıklaması oldu. Fakat burda en önemli soru böylesine yüksek tahvil alım programı Almanya'ya rağmen başlatılabilir mi? Almanya'nın şu anki duruşu kendi faizini yükseltme yönünde.

Şartlar Almanya'nın aleyhine işliyor:

The United States on Wednesday urged Germany and other European countries to take seriously the risk that Europe could slip into a dangerous spiral of falling wages and prices.
"The risk of deflation is something that they need to be very alert to," Treasury Secretary Jack Lew told U.S. broadcaster CNBC.

Belçika Maliye Bakanı Geens, güçlü euronun deflasyon riski yarattığını açıkladı
Euro'nun geçen ay dolar karşısında 29 haftanın zirvesine ulaşmasından sonra Belçika Maliye Bakanı Koen Geens, güçlenen euronun deflasyon riski yarattığını ve Belçika'nın ihracatlarını kötü etkilediğini açıkladı.

Brüksel'de dün Bloomberg'e konuşan Geens, "Yüksek maaş harcamalarımız var ve bu yüzden ihracat rekabetimiz yüksek eurodan dolayı düşüyor," yorumunda bulundu. Belçika euroyu kullanan en büyük altıncı ekonomi konumunda bulunuyor.

Geens, "Bu durum deflasyon riski yaratıyor çünkü ithalat euronun yüksek olmasından Avrupa'da daha düşük fiyatlanıyor ve bununla birlikte düşük enerji fiyatları deflasyon görünümünü arttırıyor," şeklinde görüş bildirdi.

Avrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Vitor Constancio, Euro Bölgesi enflasyon oranının geçen ay 4 seneyi aşkın en düşük seviyeye gerilemesiyle, AMB'nin "gerekirse hızlı bir şekilde harekete geçmeye hazır olduğunu" belirtmişti.

Avrupada enflasyon 2009 Kasım'ından beri en düşük seviyesine indi.Enflasyon 6 aydır ECB’nin tehlike sınırı %1 in altında.Fiyatlar geçen Eylül ayından beri Yunanistan’da %6.5, İtalya'da 5.6, Portekiz'de %4.7, Slovenya'da %3 ve Hollanda'da %2 düşmüş durumda.Euro’nun dolar,yen,yuan ve diğer gelişen ülke paraları karşısında değer kazanmasıda deflasyonu körükleyen bir unsur.

Yani kısaca, bir süre daha böyle giderse (yada kötüleşirse) ECB'nin fazla şansı kalmaz.

YTA
10-04-2014, 14:13
Şartlar Almanyanın aleyhine işliyor:

Avrupada enflasyon 2009 Kasım'ından beri en düşük seviyesine indi.Enflasyon 6 aydır ECB’nin tehlike sınırı %1 in altında.Fiyatlar geçen Eylül ayından beri Yunanistan’da %6.5, İtalya'da 5.6, Portekiz'de %4.7, Slovenya'da %3 ve Hollanda'da %2 düşmüş durumda.Euro’nun dolar,yen,yuan ve diğer gelişen ülke paraları karşısında değer kazanmasıda deflasyonu körükleyen bir unsur.

Yani kısaca, bir süre daha böyle giderse ECB'nin fazla şansı kalmaz.

Bu durumda şuan dönüşü olan mevduatçının uzun gitmesinde fayda var sonucu çıkıyor sizin analizinizden.

dudu
10-04-2014, 14:19
Daha öncede yazmıştım bu banka belli tarihlere bono ihraç ediyor.
Örneğin 150 gün 225 gün 365 gün gibi..
Daha sonra min 30 gün olmak üzere bu bono-tahviller üzerinden vadeden önce geri alım garantili bono satıyor..VADEDEN ÖNCE GERİ ALIM GARANTİLİ BONO..
Böylelikle mevduat yapılıyormuş gibi bono satılıyor.. Burada herkes asgari düzeyde finans bilgisine sahip ..Sizce bazı şeyler acayip değil mi?
Ayrıca zaten vadeden önce geri alım garantisi olduğu için ikinci kere vadeden önce alıma sıcak bakmıyorlar ama tabii ki normalde mümkün fiyatta anlaşabilirseniz..

Tarafi oldugunuz bir alisverisde kazigi kimin yedigini kestiremiyorsaniz muhtemelen siz yemissinizdir.
Warren BUFFETT

Umarim her sey gozlunuzce olur.
Syg,

Heval
10-04-2014, 14:25
Şartlar Almanya'nın aleyhine işliyor:

Yani kısaca, bir süre daha böyle giderse (yada kötüleşirse) ECB'nin fazla şansı kalmaz.

Sizce bu işte bir gariplik yok mu?
Bizde paramız değer kazansın ,enflasyon olmasın diye uğraşı verirken adamlar enflasyon yaratmak ve parasının değer kaybetmesini sağlamak için her yolu deniyorlar :he:

pazarcışükrü51
10-04-2014, 14:32
Almanya'nın bildiğim kadarı 2013 ihracatı 1 trilyon avro idi
Bizde ihracatı bırakın herkes alıcı bulsa fabrikasını satıp kaçacak
Sabancı sasa gibi para basan fabrikasını gitmiş Tayland lı birine satmış
Akıl işi değil :oley:
Kısaca 2023 de bizim cari açığımızın Almanya'nın ihracatı kadar olacağına inanıyorum
Inanmayan inanmaz :)

Heval
10-04-2014, 14:35
Almanya'nın bildiğim kadarı 2013 ihracatı 1 trilyon avro idi
Bizde ihracatı bırakın herkes alıcı bulsa fabrikasını satıp kaçacak
Sabancı sasa gibi para basan fabrikasını gitmiş Tayland lı birine satmış
Akıl işi değil :oley:
Kısaca 2023 de bizim cari açığımızın Almanya'nın ihracatı kadar olacağına inanıyorum
Inanmayan inanmaz :)

Adamlar vergi memurları ile uğraşmaktan yorulmuşlar.... :he: sat kurtul.... muhabbeti

memet1
10-04-2014, 14:40
aktif 2013te 93 kar,lübnan 137zarar kuveyt40zarar...hayırlı işler...ytd...

YTA
10-04-2014, 14:47
Adamlar vergi memurları ile uğraşmaktan yorulmuşlar.... :he: sat kurtul.... muhabbeti

Sabancı'nın öyle problemleri yok, iktidar ile araları gayet iyi.

YTA
10-04-2014, 14:52
Burada insanın aklına şu soru geliyor. Farzedelim ki, ECB tahvil alım programına başladı. Bundan kısa bir süre sonrada FED faizleri yükseltiyorum açıklaması yaptı. Bu durumda Avrupa'daki likitide güvenli liman olarak gördükleri Amerika'ya mı yoksa EM'lere mi kayar?

YTA
10-04-2014, 14:56
Benim şahsi kanım, FED 2015 yılının ilk aylarında yapacağı açıklamalarla piyasayı faiz artışına alıştırıp, 2015'in 3.çeyreği ile birlikte faizlere dokunmaya başlayacaktır. Zaten QE nin 2014'ün sonbaharında bitmesi kesinleşti gibi bir aksilik olmazsa.

inanna
10-04-2014, 14:57
Sizce bu işte bir gariplik yok mu?
Bizde paramız değer kazansın ,enflasyon olmasın diye uğraşı verirken adamlar enflasyon yaratmak ve parasının değer kaybetmesini sağlamak için her yolu deniyorlar :he:

Aynen... Zaten baştan beri öyle değil mi? Ortalık yıllardan beri neden ithal mal kaynıyor? El parasıyla hovardalık yapmak bu olsa gerek....

pazarcışükrü51
10-04-2014, 14:58
aktif 2013te 93 kar,lübnan 137zarar kuveyt40zarar...hayırlı işler...ytd...

Lübnan hangisi idi ?

memet1
10-04-2014, 15:01
Lübnan hangisi idi ?hülya avşar...

memet1
10-04-2014, 15:01
katarda abank...

YTA
10-04-2014, 15:06
Aynen... Zaten baştan beri öyle değil mi? Ortalık yıllardan beri neden ithal mal kaynıyor? El parasıyla hovardalık yapmak bu olsa gerek....

Deflasyon enflasyondan daha büyük bir risk. Deflasyonist ortamdan kurtulmak bir ülke için hiçte kolay değil.Bu konu ile ilgili ayrıca güzel bir sözde vardır:Fakire enflasyon, zengine deflasyon yaraşır.

inanna
10-04-2014, 15:15
Burada insanın aklına şu soru geliyor. Farzedelim ki, ECB tahvil alım programına başladı. Bundan kısa bir süre sonrada FED faizleri yükseltiyorum açıklaması yaptı. Bu durumda Avrupa'daki likitide güvenli liman olarak gördükleri Amerika'ya mı yoksa EM'lere mi kayar?

Sistem göbekten birbirine bağlı...Biri para basarken diğeri faiz arttıramaz....Akla aykırı gelebilir ama örneğin EM'lerde bir kriz çıksa ABD tahvil almak zorunda kalabilir...

dudu
10-04-2014, 15:21
Deflasyon enflasyondan daha büyük bir risk. Deflasyonist ortamdan kurtulmak bir ülke için hiçte kolay değil.Bu konu ile ilgili ayrıca güzel bir sözde vardır:Fakire enflasyon, zengine deflasyon yaraşır.
Japonya'nin hali ortada.
30 senedir cekiyorlar.
Bernanke harekete gecerken en buyuk argumani Japonya gibi olmamak icin harekete gecmek idi.
AB de bence paketi acacak.
Bol ve ucuz para devri bir defa daha hem de bu sefer yakinlik nedeni ile daha cok isimize yarayacak.
Deflasyonun maliyeti enflasyondan daha yuksektir.
Bir defa girildi mi cikmak daha zordur.
Almanya tarihinde bir defa hiperenflasyon yasadi diye enflasyonu onceliklendiren merkez bankaciligi tavrini bir kenara birakmayarak tum AB ulkelerinin onunu tikayamaz. En buyuk ihracaatci sonucda kendidir bunun donup dolasip kendini vuracagini bilir.
Artik gozler helicopter Ben'den sonra Super Mario'da.
Syg,

YTA
10-04-2014, 15:30
Sistem göbekten birbirine bağlı...Biri para basarken diğeri faiz arttıramaz....Akla aykırı gelebilir ama örneğin EM'lerde bir kriz çıksa ABD tahvil almak zorunda kalabilir...

Sn.inanna, ECB tahvil alımına başlarsa bunun sonlanması en az 2 sene sürebilir. O zaman buna göre ABD faizleri daha 2 sene arttıramaz diye mi düşünüyorsunuz?

Heval
10-04-2014, 15:35
Japonya'nin hali ortada.
30 senedir cekiyorlar.
Bernanke harekete gecerken en buyuk argumani Japonya gibi olmamak icin harekete gecmek idi.
AB de bence paketi acacak.
Bol ve ucuz para devri bir defa daha hem de bu sefer yakinlik nedeni ile daha cok isimize yarayacak.
Deflasyonun maliyeti enflasyondan daha yuksektir.
Bir defa girildi mi cikmak daha zordur.
Almanya tarihinde bir defa hiperenflasyon yasadi diye enflasyonu onceliklendiren merkez bankaciligi tavrini bir kenara birakmayarak tum AB ulkelerinin onunu tikayamaz. En buyuk ihracaatci sonucda kendidir bunun donup dolasip kendini vuracagini bilir.
Artik gozler helicopter Ben'den sonra Super Mario'da.
Syg,

Benim bildiğim kadarıyla BOJ geçmişte parasal genişleme yaptı ama başarılı olamadı...Geçen yıl tekrar yapmaya başladı...Hala japonya için net bir gelişme yok...

inanna
10-04-2014, 15:44
Sn.inanna, ECB tahvil alımına başlarsa bunun sonlanması en az 2 sene sürebilir. O zaman buna göre ABD faizleri daha 2 sene arttıramaz diye mi düşünüyorsunuz?

Ekonominin büyümesi ve borç yükü nedeniyle uzun süre faiz arttırabileceklerini zaten düşünmüyorum.Arttırırlarsada attıkları taş ürküttüğü kurbağa değmez kanaatimce.....Faiz 0.50, bilemedim 0.75 puana çıkar ve uzun süre bu şekilde devam eder diye düşünüyorum.Selamlar...

DogrucuMustafa
10-04-2014, 15:44
Arkadaş lar, malum ay sonuna doğru açılan hesaplar kapatilmazsa h.i.ü. kesilecek o borç baki olacak hatta sicilinin bozulacak vs.durumları mevcut. Deniyor ki, tel.ile kullanılmayan hesabı kapatabilir, aksi olursa kayıt, arama tarihini notlayin haklı çıkın deniyor. Anladığımız her bankada üç beş hesap açtık kapatmazsak h.i.ü. birikecek, vay halimize hallerindemi olucaz, bilen bir arkadaş bir iki kelam yazarsa seviniriz. Saygılar

alidayi
10-04-2014, 15:51
Arkadaş lar, malum ay sonuna doğru açılan hesaplar kapatilmazsa h.i.ü. kesilecek o borç baki olacak hatta sicilinin bozulacak vs.durumları mevcut. Deniyor ki, tel.ile kullanılmayan hesabı kapatabilir, aksi olursa kayıt, arama tarihini notlayin haklı çıkın deniyor. Anladığımız her bankada üç beş hesap açtık kapatmazsak h.i.ü. birikecek, vay halimize hallerindemi olucaz, bilen bir arkadaş bir iki kelam yazarsa seviniriz. Saygılar

Benim bildiğim kullanılmayan hesaplara yansıtılmiyor

dudu
10-04-2014, 15:54
Benim bildiğim kadarıyla BOJ geçmişte parasal genişleme yaptı ama başarılı olamadı...Geçen yıl tekrar yapmaya başladı...Hala japonya için net bir gelişme yok...

Benim bildigim kadari ile en basda geciktiler. Sonra da parasal genisleme pek faydali olmadi.
Syg,

DogrucuMustafa
10-04-2014, 15:55
Yeni düzenlemeyle numarayı çekmişler, t.dernek başkanı medyaya konuşmuş yazılı basinda da yazdılar,

http://www.ntvmsnbc.com/id/25508766/

DogrucuMustafa
10-04-2014, 15:56
http://www.ntvmsnbc.com/id/25508766/

DogrucuMustafa
10-04-2014, 15:58
Acilen boynuzu yemeden kullanılmayan hesapları kapatalım.

memet1
10-04-2014, 16:06
başka şubeden kapatmanın yolu...dilekçenizi scannerden bilgisayara geçirtip,md onaylı ilgili şubeye faks gidecek...yoksa vay gelmedi vay ulaşmadı hayatta kapatmazlar...ben işb yaptım...diğer bankalardan yapılırmı bilmem...

avrupanın en buyuk korkusu enflasyon abd nınkı ıse deflasyondu ama şimdı tam tersını yapıyolar avrupa enflasyon ıstıyo abd deflasyon ıstemesede olçulu enflasyon ıstıyo buna ragmen €/$ parıtesı 1,38 şimdıye kadar bundabı oynaklık olması gerekmezmıydı anlayan varmı .

DogrucuMustafa
10-04-2014, 16:13
başka şubeden kapatmanın yolu...dilekçenizi scannerden bilgisayara geçirtip,md onaylı ilgili şubeye faks gidecek...yoksa vay gelmedi vay ulaşmadı hayatta kapatmazlar...ben işb yaptım...diğer bankalardan yapılırmı bilmem...

Şubeden uzak tasrada olunca ulaşmak zor, e-mail ve tel. Ile bombalama yapacağım, sonra tel.ile yaptığım kaydı not edeceğim hatta görüşmeyi bende kaydecegim, cakallarla dans yane...

sunny00
10-04-2014, 16:17
Lubnan ve kuvyt daha cok musteri toplamak, pazar payini artirmak icin daha fazla faiz odemeli.
Bu sebeple zararmis gibi gorunuyor.
Bizza bunu sordum sube mudurune.
Verilen krediler ve aktifleri pazar ortalamasinin uzerinde artmis.onemli olanda bunlar

pazarcışükrü51
10-04-2014, 17:40
Acilen boynuzu yemeden kullanılmayan hesapları kapatalım.

Kapatsanızda kapanmıyor
2 kez x bankasındaki hesabımı kapattım
Şubeye giderek
Hatun ekrandan bir yerlere girdi :)
Tamam kapandı dedi.
Sonra yine gittim kapanmadı dedim
Yine kapandı dedi
Hala açık , kapatmak bankaların defterinde yok sanırım.
Hala girip internetten bağlanıyorum
Talimata hem int hem vadeli hem vadesiz ne var ne yok kapatın dedim
Benim dilimde tüy bitti
Bu bankacılar akıl vermeye gelince veriyor
Hadi hesap kapatma şöyle olur şu yolu izleyin diyen yok
Korkularından . İşten atılırız korkusundan ..
Kendinizi boşuna yormayın
Ilerde 300-400 tl hiu gelince seve seve ödeyeceğiz.
Başka çıkış yolu yok :)
4-5 bankayı yazmadım onların hiü sü az gelir :he:

Heval
10-04-2014, 17:51
Jobless Claims in U.S. Drop to Lowest Level Since May 2007

Görüldüğü gibi ABD de işler gayet güzel gidiyor...Adamlar piyasaları da rahatsız etmeden bu parasal bolluktan tereyağından kıl çeker gibi halletmek istiyorlar....İşler iyi gittiği sürece FED in eli mahkum faizler artacak....

Banka hesaplarına gelince ben Garandaki hesabı kapatım ya valla gam yemem :he:

pazarcışükrü51
10-04-2014, 17:55
Jobless Claims in U.S. Drop to Lowest Level Since May 2007

Görüldüğü gibi ABD de işler gayet güzel gidiyor...Adamlar piyasaları da rahatsız etmeden bu parasal bolluktan tereyağından kıl çeker gibi halletmek istiyorlar....İşler iyi gittiği sürece FED in eli mahkum faizler artacak....

Banka hesaplarına gelince ben Garandaki hesabı kapatım ya valla gam yemem :he:
Hocam yeme bizi :he:
Gir İnternet'e yaz şifreni hop içerdesin
Ben 2 kez kapattım hala giriyorum
Nasıl kapanma bu?
Özellikle int i de kapatın dedim

Heval
10-04-2014, 18:13
Hocam yeme bizi :he:
Gir İnternet'e yaz şifreni hop içerdesin
Ben 2 kez kapattım hala giriyorum
Nasıl kapanma bu?
Özellikle int i de kapatın dedim

Internetten de kontrol ettim..Kapanmış....Geçenlerde Denizbank ta sms göndermiş...Hesapları kapayın diye yoksa HİU alırız diye , direk şubeye gittim...Hesabı kapattım..İşbankta da benzer şey yaptım...Ama kontrol etmedim....Telefon bankacılığından bir kontrol edeyim :he:

pazarcışükrü51
10-04-2014, 18:19
Yarın bende tek tek gezeyim :he:

BUZ
10-04-2014, 18:26
gösterge tahvilde faiz %9.75.............

bazı bankalar 46 gün haricinde faiz bağlamıyorlar şu an.............

hiçbiri keriz durumuna düşmek istemiyor çünki................

fed tutanaklarında faiz artışı 6 ay sonrası için 8 e 1 oyla reddedildi ve esnek bir cümle kullanıldı............
" göstergeler iyiye gittiği sürece gerek kalmayacaktır"......notu özellikle vurgulandı............

iki gündürde bist bunu satın aldı zaten...................:)

diğer taraftan bankaya dilekçeyle hesabımın kapanmasını ........şeklinde dilekçe verir ve gözünüzün önünde genelmüdürlüğe faxlatırsanız bal gibi kapatıyorlar..........hatta telefon bankacılığındanda bir çok kez hesap kapattım.......ardından kontrol ettim kapanmıştı ve bankamatik kartını da imha edin gitsin dediler öyle yaptım..............ardından bizzat hesabını kapattığım ykredi ve ing ye gittim hesabı sorgulattım evet kapanmıştı............

yani bu kadarda abartmayalım lütfen............:)

memet1
10-04-2014, 18:54
Kapatsanızda kapanmıyor
2 kez x bankasındaki hesabımı kapattım
Şubeye giderek
Hatun ekrandan bir yerlere girdi :)
Tamam kapandı dedi.
Sonra yine gittim kapanmadı dedim
Yine kapandı dedi
Hala açık , kapatmak bankaların defterinde yok sanırım.
Hala girip internetten bağlanıyorum
Talimata hem int hem vadeli hem vadesiz ne var ne yok kapatın dedim
Benim dilimde tüy bitti
Bu bankacılar akıl vermeye gelince veriyor
Hadi hesap kapatma şöyle olur şu yolu izleyin diyen yok
Korkularından . İşten atılırız korkusundan ..
Kendinizi boşuna yormayın
Ilerde 300-400 tl hiu gelince seve seve ödeyeceğiz.
Başka çıkış yolu yok :)
4-5 bankayı yazmadım onların hiü sü az gelir :he:hayır yoldaş,doğrusu şöyle...şubeden kapat dedin kapandı dediğinde,şimdi başka bir şubeden kontrol edeceğim,kapanmadıysa tekrar buraya gelirsem,hem masrafımı senden alırım,hemde arbede çıkaracağım diyeceksin,eşşşşşek gibi kapatıyorlar....bende kapattım muhabbetini bikaç kere yaşayınca bu yolu buldum,gerçektende kontrol edin,yada şubedeki telefon şubesini arayıp,adıma hesap varmı diye sorun,ama tlf şubeside uyanık,bazen çamura yatıyorlar,bilginize...

dudu
10-04-2014, 19:23
Vadesiz hesaplari kapatsaniz bile internet erisiminiz kapanmiyor.
Siz bir numara olarak bankalarin sisteminde varolmaya devam ediyorsunuz.
Sizin tum bilgileriniz kayitli duruyor, reklamlar geliyor.
Isterseniz internetten musteri numaraniz ve sifreniz ile girin bakin kontrol edin vadesiz/vadeli hesabiniz yok diyor.
Ben vadesiz hesabim olmayan ama kredi kartini kullandigim ve borcunu direkt karta odedigim bankalarin internet subelerine girip kart borcumu ve diger bilgileri ogreniyorum.
Bu arada vadesiz hesabim olup olmadigini da goruyorum/kontrol ediyorum.
Her ihtimale karsi yarin tum bankalari bir daha dolasip kontrol edecegim.
Halkbank'dan korkuyorum.
Syg,

asil olçun
10-04-2014, 20:15
Aktif bank bonosunu , vadesinden önce bozdurursanız kar değil zarar ettiriyor,diğer bonolar gibi değil. Mevduat benzeri bir sistem var.
Arda27 bugün 11' de haber verecekti ama ,haber gelmedi.Aktif bono satışı devam ediyor, sıfırlanmadı oran 12:50 devam ediyor.

sonsav
10-04-2014, 20:16
Yoldaşlar; bankalar hesap işletim ücreti kesmeden 30 gün önce, hesabın kapatılması yönünde müşteriyi bilgilendirmek zorundaymışlar. Bankalardan gelen kısa mesajları dikkatlice incelemekte fayda varmış.

İlgili link

http://www.haberegider.com/blog/kullanilmayan-banka-hesabi-olanlar-dikkat-kapatilmayan-hesaplardan-hesap-isletim-ucreti-alinacak/

sunny00
10-04-2014, 20:16
Odeabank
USD-Euro %3,10

memorex
10-04-2014, 21:15
Aktif bank bonosunu , vadesinden önce bozdurursanız kar değil zarar ettiriyor,diğer bonolar gibi değil. Mevduat benzeri bir sistem var.
Arda27 bugün 11' de haber verecekti ama ,haber gelmedi.Aktif bono satışı devam ediyor, sıfırlanmadı oran 12:50 devam ediyor.
demek ki neymiş adı bono ama kendi vadeli mevduat fakat garantisi olmayan türden !

memet1
10-04-2014, 21:34
Vadesiz hesaplari kapatsaniz bile internet erisiminiz kapanmiyor.
Siz bir numara olarak bankalarin sisteminde varolmaya devam ediyorsunuz.
Sizin tum bilgileriniz kayitli duruyor, reklamlar geliyor.
Isterseniz internetten musteri numaraniz ve sifreniz ile girin bakin kontrol edin vadesiz/vadeli hesabiniz yok diyor.
Ben vadesiz hesabim olmayan ama kredi kartini kullandigim ve borcunu direkt karta odedigim bankalarin internet subelerine girip kart borcumu ve diger bilgileri ogreniyorum.
Bu arada vadesiz hesabim olup olmadigini da goruyorum/kontrol ediyorum.
Her ihtimale karsi yarin tum bankalari bir daha dolasip kontrol edecegim.
Halkbank'dan korkuyorum.
Syg,zannederim 3 kez yanlış şifre girince internet şube bloke oluyor...teb telefon şubeyi kapattırmak isteyince mt bunu önermişti...ama bence internet şubeler dursun ne zararı varki...vadesiz hesap kullanacağımız zaman açmaya yarar...tekrar mevduat için gireceğimizde masrafsızlık sözü alıp şubeye gitmeden iban almaya yarayabilir eft için...

sunny00
10-04-2014, 21:37
Mutluparamın sloganı;
Parayı parmağınızda oynatın :he:

Ms-DoS
10-04-2014, 22:08
Arkadaşlar bende haftaya vakit bulursam eski hesapları kapatmak istiyorum nasıl bir yol izlersek kesin kapanır tavsiyelerinizi bekliyorum.Pazartesi gidebilirsem giderim pazartesi olmazsa bir iki hafta sonra giderim oğlumun doğumunu bekliyorum haftaya... Gidersem hanımla giderim onunun da hesapları var işlemlerini halledenler bilgi verirse sevinirim...

Ziraat bankasında 5 eski hesap var müşteri temsilcime mail gönderip kapatmasını isteyeceğim sonucu buradan bildiririm size...

Eski hesaplar Garanti kapattırmıştım ama kontrol ederim...İş bankası ve halkbank var onları kapattıracağım....

Heval
10-04-2014, 22:18
Bankacı arkadaşlara bir sorum olacak....

10 yılı aşkın hareketsiz hesaplar otomatik olarak kapanıyor mu?

sunny00
10-04-2014, 22:30
Uzun dönem bağlamak isteyenlerin dikkatini çekebilir.
T-Bank 750 güne kadar pazarlıksız 11,50'den bağlıyor.Pazarlık yapılırsa belki 12 verebilirler

365-450 gün arası vadeli 11.5
451-600 gün arası vadeli 11.5
601-750 gün arası vadeli 11.5

1 Yıl ve Daha Uzun Vadeli (*)
Dönem İçi Faiz Ödemeli
1 ayda bir faiz ödemeli 11.5
3 ayda bir faiz ödemeli 11.5
6 ayda bir faiz ödemeli 11.5
1 yılda bir faiz ödemeli 11.5

chucky68
10-04-2014, 22:33
kullanilmayan hesaplar para yatirilmadigi surece sorun olmaz....olsaydi bana olurdu....hatta kapatmasanizda sorun olmaz....yillardir oylesine bos bos duran vadesiz hesaplarim var....eger burada vadeli hesap acmaya kalksam zaten onceden sorarim..geriye donuk hesap isletim cakarmisiniz diye sorarim....bir sorun cikmadi...ayrica yillardir kullanilmayan bos hesaplar bir sure sonra sistemdem kapatiliyor....ben boyle biliyorum...vadesiz hesaplari kapatmak icinde illa bagli oldugu subeye gitmeye gerek yok...herhangi bir subedende kapanabilir....

pazarcışükrü51
10-04-2014, 22:56
Dolar ile ilgili kısa bir analiz planımı paylaşayım:
Yarın ile cum başkanlığı seçimine kadar olan periyota kadar dolar hareketini şu şekilde bekliyorum
2.10-2.22 , 2.08-2.20, 2.05-2.20
Mevcut paramın %10 u ile yarın ilk parti alışımı yapacağım
Kalan %20 sinin %10 U 2.08 den
Diğer %10 U 2.05 den olacaktır
(2.0 ı bekleyen , 1.920 yi bekleyen oralara gelince alsın )
Ben bu planı harfiyen uygulayacağım.
30 yıldır fiziki dolar almadım. Benimkisi merak deyin :)
Haa 2.0 a düşerse %10 daha eklermiyim? Eklemem.
Nakit %70 kalır . Ona asla dokunmam.
Gece beni rahat uykumda uyutan tek şey mevduat :)
Doların 2.40 zirvesini yakaladık ,
dibinde terse gelirsek kader deriz sineye çekiliriz
Satacağım yeride yukarda yazdım (alış-satış)
Yatırım tavsiyesi içermez
YTd,