PDA

View Full Version : ALGYO - Alarko GMYO

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

guneysu
26-10-2013, 01:19
Yeni başlıktan devam edelim.

ayhan53
26-10-2013, 07:41
hayırlı olsun

uyuz
26-10-2013, 08:21
hayırlı olsun

mycoolmen
26-10-2013, 08:21
bir miktar lot ile bende dün aranıza katıldım bilanço açıklanmadan 22 üzeri kapanış yapmasını bekliyor olacağım.. yeni başlık yeni üye hayırlı olması dileklerimle saygılar

analizz
26-10-2013, 10:28
yeni başlık hayırlısı olsun....

Murat Beren
26-10-2013, 11:16
Yeni başlık Hayırlı olsun.

markos62
26-10-2013, 11:23
Yeni başlık hayırlı olmasına olsun da eski, başlıkta ilk önce sayın axaray'ın daha sonra da sonra onun varisi sayın t.axaray'ın çok önemli paylaşımları vardı :cool:
Bir çok arkadaşın komplo teorilerinden daha da derin analizleri vardı :kural:
Hissede coşku arttığı zaman sayın Lunar Soul'un uyuya kalmış birine bir bardak soğuk su dökülmesi kıvamındaki uyarıları vardı. :cool:
Moraller bozulduğu zaman sayın Kafsinkaf'ın moral vermeye çalışan açıklamaları vardı. :sarhos:
Teknik analiz yapan arkadaşların değerli yorumları vardı.:super:
Eski sayfamız nerede? Görebilecek miyiz?
Göremeyeceksek bu durum en çok speğin işine gelmez mi?

mecosansey
26-10-2013, 11:49
Yeni başlık hayırlı olmasına olsun da eski, başlıkta ilk önce sayın axaray'ın daha sonra da sonra onun varisi sayın t.axaray'ın çok önemli paylaşımları vardı :cool:
Bir çok arkadaşın komplo teorilerinden daha da derin analizleri vardı :kural:
Hissede coşku arttığı zaman sayın Lunar Soul'un uyuya kalmış birine bir bardak soğuk su dökülmesi kıvamındaki uyarıları vardı. :cool:
Moraller bozulduğu zaman sayın Kafsinkaf'ın moral vermeye çalışan açıklamaları vardı. :sarhos:
Teknik analiz yapan arkadaşların değerli yorumları vardı.:super:
Eski sayfamız nerede? Görebilecek miyiz?
Göremeyeceksek bu durum en çok speğin işine gelmez mi?

ESKİSİNE BURADAN ULAŞILABİLİR
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=94896&page=660&p=9504129&highlight=#post9504129

avcı
26-10-2013, 11:58
Yeni başlık hayırlı bereketli olsun.

kafsinkaf
26-10-2013, 13:20
sevgili ALGYO'cu arkadaşlarım
yine yeniden yeni bir başlık daha açılmış
umarım bu sefer ki tüm beklentilerimizi karşılayan ve yaşamamızı görmemizi sağlayan bir başlık olur
alarko grubunun ceo su sn yavrucunun vaadleri bu sefer gerçekleşir ve hissemiz olması gerektiği yerlerde yerini alır
tüm ümitlerle beklemeye devammm diyorum:)

kagula27
26-10-2013, 14:34
Hayirli olur Insallah.

teyyareci
26-10-2013, 18:08
Hayırlı olsun,arsıv cok degerlı ıdı.umarım sayın Kafsınkaf ıclerınden bazılerını secer ve buraya aktarır..spegımız de rahat uyusun yanı:)

engindenizz
26-10-2013, 18:34
Yeni başlık hayırlı olsun

dapdap1
27-10-2013, 09:57
sn. güneysu da bıktı bu hissenin sinir bozucu hareketlerine galiba. yeni bir sayfa bari açayım belki uğurlu gelir diye düşündü herhalde. bizde hayırlı olsun diyelim.

MAHARAJ
27-10-2013, 21:06
gelecek rekor bilanço ile yine 22 kusurlara çıkarıp kucak dolusu sevgiler mi sunacaklar? yoksa bu seferde bakın yine düşecek izlenimi verip çok agrasif mi götürecekler? bu zamana kadar güzel bilanço ile kucak dolusu sevgiler sundu hep bu tahta. ancak temel verilerin mükemmelliğini, gelecek rekor karı ve kasada ki birikecek nakiti düşününce bu sefer büyük ihtimal ile götüreceklerini düşünüyorum.

maslak, eyüp ve büyükçekmece proje bekler. diğer gayrimenkuller kira ekler, Fethiye tatil köyü yazın bizi bekler.;)

Piyasa Değeri (USD) 112.929.640
Sermaye (TL) 10.650.794
Dolaş. Hisse Sayısı(Lot) 4.366.826
Takas Saklama Oranı 41
2013/06 Kar-Zarar(USD) 13.500.947
2013/06 F/K 5,35
Öz Sermaye (USD) 170.842.959
PD/DD 0,66

http://report.paragaranti.com/rasyonet_sirketprofili_iframe.asp?Hisse=ALGYO

R&A
27-10-2013, 22:44
gelecek rekor bilanço ile yine 22 kusurlara çıkarıp kucak dolusu sevgiler mi sunacaklar? yoksa bu seferde bakın yine düşecek izlenimi verip çok agrasif mi götürecekler? bu zamana kadar güzel bilanço ile kucak dolusu sevgiler sundu hep bu tahta. ancak temel verilerin mükemmelliğini, gelecek rekor karı ve kasada ki birikecek nakiti düşününce bu sefer büyük ihtimal ile götüreceklerini düşünüyorum.

maslak, eyüp ve büyükçekmece proje bekler. diğer gayrimenkuller kira ekler, Fethiye tatil köyü yazın bizi bekler.;)

Sermaye (TL) 10.650.794
Takas Saklama Oranı 41
2013/06 F/K 5,35
PD/DD 0,66

Herşey ortada zaten biliniyor ancak haber lazım haber,yoksa ne öldürür ne güldürür (18-22 arası) git gel Konya hesabı , hep ipte yürüyen akrobatın ne kadar becerikli olduğu anlatılacak fakat biz neden başka numarası yok demiyoruz ipte yürümek tamam başka bişeyler olmalı;)

totuken
27-10-2013, 23:40
selamlar..
burada yanlız değiliz..biri bizi gözetliyor....
öyle bir hava varki spek 22 den satıyor, 18 den topluyor...demek ki biz keyler 22 den aldıklarımızı 18 den veriyoruz..22 den yine alıyoruz..peh peh peh...22 olmadan almayalım..18 e veririz..maksat spek kazansın..
herkes kısmetini yer..

Hisseci 34
27-10-2013, 23:43
Mutgg'de geldi geçti,
Bir daha geçer belki.

Azurit
28-10-2013, 07:37
..22 olmadan almayalım..18 e veririz..maksat spek kazansın..
herkes kısmetini yer..

Tersini yap, sen de kazan formasyonu... :)

chemistry66
28-10-2013, 08:07
yeni topik yatırımcı dostlara hayırlı olsun....

turgayak
28-10-2013, 09:35
yeni topik hayırlı olsun arkadaşlar

kafsinkaf
28-10-2013, 12:13

Sermaye (TL) 10.650.794
Takas Saklama Oranı 41
2013/06 F/K 5,35
PD/DD 0,66

yeni başlıkda şunu hatırlatmakda fayda görüyorum yeni gireceklerin bilgisi olsun
gerçekler sn maharaj'ın belirttiği gibi de olsa
analist sn hmet MERGEN 'nin dediği gibi
18-22 arası GETİRİLİP - GÖTÜRÜLÜYOR

kafsinkaf
28-10-2013, 12:14
bu arada ''adam'' bu kadar işleme ne gerek var bırak kaldığı yerde kalsın:)

kafsinkaf
28-10-2013, 12:16
Büyük ATAMIZIN bize kurduğu ve bağışladığı Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun

Azurit
28-10-2013, 12:20
yeni başlıkda şunu hatırlatmakda fayda görüyorum yeni gireceklerin bilgisi olsun

Çok doğru ve yerinde bir ikaz! Tahtanın bugünkü seyri de bunu teyid ediyor:

Siz 21,00'den satın biz 22,00'den formasyonu... :)

teyyareci
28-10-2013, 15:15
Dostlarım,acıl paraya ıhtıyacım oldu,ıcım sızlayarak 21.05 ten 4000 lot oyak ytrm ve21.00 den 1630 lot halk yatırımdan ben verdım.benım sattıgım her mal,daha sonra tavan yapar..bunu bılın,elımde kalanın az mıktarda olması belkı tutar fıyatı,,bır hafta bu fıyatta bekletın,fazlası ıle alacagım,,gemıyı terketmek benı gercekten uzdu..alageyıge guvenın..saygılar sevgıler..

isnail
28-10-2013, 15:37
İnşallah çıkarken kaçırmayız.

markos62
28-10-2013, 16:32
Dostlarım,acıl paraya ıhtıyacım oldu,ıcım sızlayarak 21.05 ten 4000 lot oyak ytrm ve21.00 den 1630 lot halk yatırımdan ben verdım.benım sattıgım her mal,daha sonra tavan yapar..bunu bılın,elımde kalanın az mıktarda olması belkı tutar fıyatı,,bır hafta bu fıyatta bekletın,fazlası ıle alacagım,,gemıyı terketmek benı gercekten uzdu..alageyıge guvenın..saygılar sevgıler..

Elinde az bir şey kaldığı için tavan olmaz. Onları da sat öyle konuşalım. Madem sattıktan sonra tavan oluyor sen sat aradaki zararı biz ortaklar karşılarız. Madem tavan olacak. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.

Şaka bir yana satmış olmana üzüldüm. Dedim ya bir gün seans bitiminde haber düşecek ekrana o zaman uçak ile bile yakalayamayacağız. İnş. o zaman çık fazla uzun sürmez. İnş. O zamana kadar sattıklarını tekrara yerine koyarsın.

Saygılar.

kafsinkaf
28-10-2013, 17:29

sevgili sn teyyareci
umarım yanılmam ama sizin satmanız bile bu hiseyi tavan yaptıramaz
çünkü ''adam'' benim satmamı bekliyor
nedense:))

kafsinkaf
28-10-2013, 17:30
sizin için elimden geleni yapıcağım ama bizi fazla bekletmeyin:)

Murat Beren
28-10-2013, 18:33
sevgili sn teyyareci
umarım yanılmam ama sizin satmanız bile bu hiseyi tavan yaptıramaz
çünkü ''adam'' benim satmamı bekliyor
nedense:))

Syn kafsinkaf,

O zaman gelin satın şu hisselerinizi hissenin önü açılsın :he:

MAHARAJ
28-10-2013, 18:53
adam maslak'ta ormanın içine dev bir proje yapıyor, bizim iş bilmezlerden hala bir ses yok.

http://emlakkulisi.com/agaoglu-maslak-1453-projesi-araplarin-istegi-dogrultusunda-degistirildi/202798

bawer
28-10-2013, 20:41
adam maslak'ta ormanın içine dev bir proje yapıyor, bizim iş bilmezlerden hala bir ses yok.

http://emlakkulisi.com/agaoglu-maslak-1453-projesi-araplarin-istegi-dogrultusunda-degistirildi/202798

Ne proje var, ne kağıdın hakkını veriyorlar, kısacası hem yöneticiler hem de tahta sahibi beş para etmezler.
Maslağın en değerli yerinde kocaman arsayı yıllarca atıl durumda bıraktılar, kağıt desen 31 lira şu anki defter değeri, ama 21 liradan adım atırmıyorlar açıkça baskı kuruyorlar. Alarko zihniyetine uymaz bu durum.
Benim bir projem var, maslak arsasını Sosyete Pazarı yapsınlar, :)ya da halı saha en azından emlak vergisinin parasını çıkartılar.

işte bizim meşhur Maslak Alarko Gayrimenkul Sosyete Pazarı için arsamızın konumu, 3 tarafı yola cepheli.

http://t1310.hizliresim.com/1g/w/u0dw9.png

hasbi
29-10-2013, 16:47
Maslak açıklansa bile mutlaka girmek için fırsat verir, o yüzden sn teyyareci korkunuz olmasın, doğru olanı yapmışınız bence.

mecosansey
29-10-2013, 18:29
HAFTALIK DOLAR GRAFİK
http://t1310.hizliresim.com/1g/x/u1k70.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
HAFTALIK TL GRAFİK
http://t1310.hizliresim.com/1g/x/u1k9j.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://o1310.hizliresim.com/1g/x/u1j9c.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

sat al yapayım dedim grafiği haftalık inceleyince sanırım beceremiyecem

totuken
29-10-2013, 20:33
selamlar...
dolar 193 altına düşmedi herkes farkında dimi ,şu an 199,3 ay önce 199 gördüğünde ordan geri gelecek 180 leri görecek diye,alalım mı satalımmı stresi vardı,artık cari açık,şirketlerin dolar borcu,dolardaki her düşüş şirketler içiin alım fırsatı oluyor gibi derken,kasadaki dolarlarımız..(vışşş alarko duymasın.dolarlarımız dedik ya) ve peş peşe 3 seçim,doların ateşini düşüremeyecek gibi,,derken 2014 ilk çeyrekde dolardan sadece 40 milyon gelecek gibi,gayrimenkullerin yeniden değerlenmesi vs.vs.vs....
herkes kısmetini yer.....

MAHARAJ
29-10-2013, 20:42
Maslak açıklansa bile mutlaka girmek için fırsat verir, o yüzden sn teyyareci korkunuz olmasın, doğru olanı yapmışınız bence.

defter değeri 35 lira olan bir hisse şuan 21 lira. maslak'ta elde ki parayı kullanıp bir proje haberi gelmesi demek yaklaşık 1 milyar liralık bir gelir kapısının aralanması demektir.

piyasa değeri şuan 210 milyon lira olan algyo maslak proje açıklandıktan sonra girmek için fırsat verir dediğiniz zaman buna kim inanır?

yıllardır bu projeye kilitlenmiş bir hisse, yıllardır aynı fiyattan işlem gören hiç artmamış. elde ki nakiti kadar piyasa değerinden işlem görmekte. değerlemelerde çok düşük gösterilen gayrimenkullerinin gerçek değerini bilen yok.

bu görüşünüzü biraz daha açın, beni de ikna edin ki uzun zamandır beklediğim bu hisseyi bende satayım, maslak haberi ile geri geleyim. ama alacağım fiyat 30 altında olsun, 50 lira üstünde alacaksam beklerim kımıldaman.;)

markos62
29-10-2013, 21:32
defter değeri 35 lira olan bir hisse şuan 21 lira. maslak'ta elde ki parayı kullanıp bir proje haberi gelmesi demek yaklaşık 1 milyar liralık bir gelir kapısının aralanması demektir.

piyasa değeri şuan 210 milyon lira olan algyo maslak proje açıklandıktan sonra girmek için fırsat verir dediğiniz zaman buna kim inanır?

yıllardır bu projeye kilitlenmiş bir hisse, yıllardır aynı fiyattan işlem gören hiç artmamış. elde ki nakiti kadar piyasa değerinden işlem görmekte. değerlemelerde çok düşük gösterilen gayrimenkullerinin gerçek değerini bilen yok.

bu görüşünüzü biraz daha açın, beni de ikna edin ki uzun zamandır beklediğim bu hisseyi bende satayım, maslak haberi ile geri geleyim. ama alacağım fiyat 30 altında olsun, 50 lira üstünde alacaksam beklerim kımıldaman.;)

Ahan da tam ben yazacaktım siz yazmışsınız sayın mahraj. Herkes beklentilerin farkında dolayısıyla kimsenin sat al yapma durumu olduğunu sanmıyorum. Ayrıca sat al yapmaya hiç gerek de yok 19-22 bandında hareket eden yani hisse başı 3 tl kar elde etmek için bu kadar riske değer mi? Bence değmez çünkü bir gün satıp aşağıdan almayı beklerken ansızın haber düşer de alım fırsatı vermezse ne olur?

Ben 22-23 lerden mal vermem. Hissede alanlar aldı satanlar sattı. Kağıda baskı kuranların lotları ya bitmiş olmalı ya da bitmek üzere.

Yavrucu 2013 yılı proje yılı olacak demişti. O lafının takipçisiyiz.
2013 kaldı 60 gün.
Sardis malı bitti.
Abisi Finansın gücü kalmadı.
Kanal İstanbul güzergahı her an açıklanabilir.
Maslak ile ilgili haber gelebilir.
Bu sebeple direnin Algyo dostları.
Sabrın sonunda Maslaktan bir daire alır mıyız?

mecosansey
29-10-2013, 21:54
ARAYA REKLAM ALALIM Kİ unutmayalım
sanırım böyle bir proje beraberinde sermaye artışını da getirir

http://www.alarkoyatirim.com.tr/yi_algyo/sssout.asp

http://o1310.hizliresim.com/1g/x/u1u6t.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

hasbi
29-10-2013, 23:01

İşyatırım'a göre Maslak'da ki olabilcek projenin yaklaşık değeri 300 milyon dolar.

DGGYO 2 den 7 ye giderken 2.50-3 arası alım fırsatı verdi bir çok kişiye.
Eğer acil paraya sıkışmışsa biri bu hisse satılabilir, neden satılmasın, fırsat maliyeti denilen bir şey var, 3 senedir bu hisseyi tutan şu an çok büyük zararda çünkü 3 senedir hisse dolar bazında yatay IMKB rekorlar kırarken. 2010 da istanbulda taksi plakası 400 bin lira civarındaydı, ALGYO ise bugunki gibi 10 dolardan işlem görüyordu, biri 3 kat kazandırmış, diğeri kaybettirmiş(enflasyonu da sayarsak)

Taksi plakasını baz alma nedenim, genelde borsa ile korelasyon gösterir.

Bir hissenin ucuz olması kesin artacağı anlamına gelmez, totuken'in dediği gibi, herkes kısmetini yer.

Sonumuz hayırlı olsun.

edit: bu arada kimseye satın, alın demiyorum, sizi satın yada alın diye ikna etme gibi bir amacım yok, ben de bekliyorum.

Padavan
30-10-2013, 09:20
Arkadaşla daha önce de yazdım şu anki imar durumu ile maslakta iyi bir proje imkansız. İçinde tevhid var , okul alanı var, yeşil alan var. İmar elverse bu adamlar değil 13 sene 13 günde projeyi bitirirler. Kısaca muhatabınız onlar değil Sarıyer Belediyesi İmar Müdürlüğü. (Zaten bu sıkıntılar olamasa arsanın ekspertis değeri 36 Milyon değil en az 100 Milyon olur)

Murat Beren
30-10-2013, 09:43
RAPOR-PİYASALARDA GELİŞMELER/BEKLENTİLER(YAPI KREDİ YATIRIM)

Yapı Kredi Yatırım ( http://www.ykyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Günlük Bülten: "Küresel risk barometresi olarak izlenen S&P 500 endeksinde,bütçe ve borç tavanı konusundaki geçici çözüm ve ardından dahayal kırıklığı yaratan makro veriler geçen hafta bekleneninaltında kalan tarım dışı istihdam rakamı ön plandaydı ilebirlikte hakim olan olumlu hava etkili olmaya devam ediyor.S&P 500 endeksi dün %0. 6 artışla 1771 seviyesinden günütamamladı. Avrupa tarafında ise İspanya ve İtalyaborsalarındaki yükseliş ön plandaydı. Stoxx 600 endeksi %0.4yükseldi. Bu sabah Asya piyasalarında olumlu havanın devamettiği görülüyor. Japonya %1 artıda, Gelişmekte olan piyasalartarafında Çin %1 civarı artıda. Bugün ise gözler FED’in FOMCtoplantısı (tsi ile 20:00) ve ADP özel sektör istihdamrakamından gelecek sinyallerde olacak PİYASA YORUMU Küresel risk barometresi olarak izlenen S&P 500 endeksinde, bütçe ve borç tavanı konusundaki geçici çözüm ve ardından da hayal kırıklığı yaratan makro veriler geçen hafta beklenenin altında kalan tarım dışı istihdam rakamı ön plandaydı ile birlikte hakim olan olumlu hava etkili olmaya devam ediyor. S&P 500 endeksi dün %0. 6 artışla 1771 seviyesinden günü tamamladı. Avrupa tarafında ise İspanya ve İtalya borsalarındaki yükseliş ön plandaydı. Stoxx 600 endeksi %0.4 yükseldi. Bu sabah Asya piyasalarında olumlu havanın devam ettiği görülüyor. Japonya %1 artıda, Gelişmekte olan piyasalar tarafında Çin %1 civarı artıda. Diğer taraftan bazı uluslararası G7 kur volatilitesi göstergelerinin bu yılın en düşük değerlerine gerilemiş olması, uluslararası bazı bono volatilite indikatörlerinin (MOVE) Mayıs sonundan bu yana en düşük seviyesine gelmiş olması, Vix ve VDAX gibi bazı hisse senedi volatilite göstergelerinin son aylardaki en düşük seviyelerine gerilemiş olması, önümüzdeki dönemde bazı varlık volatilitelerinde daha fazla gerileme olasılığının azaldığını ve artışa geçebileceğini düşündürüyor. Hatırlanacağı üzere ABD’de istihdamın beklenenin altında arttığını gösteren tarım dışı istihdam rakamı, FED'in aylık tahvil alım miktarını azaltma kararını gelecek yılın Mart ayından önce geri çekmeye başlamayacağına yönelik beklentiyi güçlendirmişti. Ancak tekrar ifade etmek gerekirse, Eylül ayı tarım dışı istihdam verisi piyasalar üzerinde olumlu etkide bulunduysa da açıklanan rakamlarda hem işsizlik oranının gerilemiş olması hem de önceki aylara yapılan yukarı yönlü revizyon dikkat çekiciydi. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde açıklanacak ABD verilerinin fazla zayıf gelmemesi durumunda, FED'in aylık tahvil alım miktarını azaltma kararını gelecek yılın Mart ayından da sonraya öteleme ihtimali bizce yüksek değil. Bu doğrultuda da dün ABD’de açıklanan Eylül ayı perakende satışlar ve tüketici güven endekslerinin beklenin altında kaldığını not edelim. Tüketici güven endeksi son altı ayın en düşük seviyesine geriledi. Ancak detaylarda daha net sinyal verebilen oto ve benzin hariç perakende satışlar rakamının beklenene yakın seviyelerde artışa işaret etmiş olması dikkat çekiciydi. Bugün ise gözler FED’in FOMC toplantısı (tsi ile 20:00) ve ADP özel sektör istihdam rakamından gelecek sinyallerde olacak. Tsi ile 14:15’de açıklanacak Ekim ayı ADP özel sektör istihdam rakamında piyasa beklentisi 150.000 kişi artış yönünde. (Eylül:166.000) Yurtiçinde ise yukarı eğilimini sürdüren BIST-100 endeksi yarım gün olan Pazartesi günü %0.37 artışla 79.565 seviyesinden günü tamamlamıştı. Bankacılık endeksi ise %0.70 artış gösterdi. Endekste haftanın geri kalanında 80.500 direnç seviyesi önemli. ŞİRKET HABERLERİ Alarko GYO 3Ç13 sonuçlarını bugün açıklayacak Alarko GYO 3Ç13 sonuçlarını bugün açıklayacak. Arsa veya villa satışı bulunmadığı için çeyrek bazda karın %36 gerileyerek 15mn TL’de kalmasını bekliyoruz. 3Ç12’ye göre ise kur farkı gelirleri sayesinde önemli bir artış yakalamasını öngörüyoruz. Emlak Konut GYO 3Ç13 sonuçlarını bugün açıklayacak. Emlak Konut GYO 3Ç13 sonuçlarını bugün açıklayacak. Birçok projenin tamamlanması ve arsa satışları sayesinde Emlak Konut’un 315mn TL net kar açıklamasını bekliyoruz. Bloomberg beklentisi ise 260mn TL seviyesinde bulunuyor. İş GYO 3Ç13 sonuçlarını bugün açıklayacak İş GYO 3Ç13 sonuçlarını bugün açıklayacak. Çınarlı Bahçe projesinin teslimatı ve otel satışı nedeniyle, 3Ç13’te şirketin net karının 57mn TL’ye ulaşmasını bekliyoruz. Çok geniş bir aralıkta yer alan (8-59mn TL) Bloomberg beklentisi ise 41mn TL seviyesinde bulunuyor." ******

Azurit
30-10-2013, 09:44
Arkadaşla daha önce de yazdım şu anki imar durumu ile maslakta iyi bir proje imkansız. İçinde tevhid var , okul alanı var, yeşil alan var. İmar elverse bu adamlar değil 13 sene 13 günde projeyi bitirirler. Kısaca muhatabınız onlar değil Sarıyer Belediyesi İmar Müdürlüğü. (Zaten bu sıkıntılar olamasa arsanın ekspertis değeri 36 Milyon değil en az 100 Milyon olur)

Tam böyle değil. Bu nedenle konu gündem edinildiğinde eski yazdığım bir mesajı yinelemek durumunda kalıyorum aşağıya aktarıyorum:

"Maalesef eskiyerek rafa kaldırılan ve içinde çok kıymetli paylaşımların bulunduğu eski ALGYO başlığının 377. sayfasında yer alan 30 Ocak 2012 tarihli mesajımı, özellikle muhtemel bir projeyle hissenin değerinde sıçramaya neden olacak Maslak arazisini ilgilendirmesi nedeniyle aşağıya kopyalıyorum:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Maslak arsası ile ilgili almış olduğu son meclis kararı 13 Eylül 2011 tarihli. Aşağıda linkini veriyorum:

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Lists/Me....aspx?ID=22264

Dikkatli okunmalı. Benim çıkardığım sonuç şu, her ne kadar başvuru olumsuz sonuçlansa da arsanın mevcut statüsünde (spor alanı) olumlu bir ilerleme olmuş görünüyor. Arsa TT (Turizm Tesis) alanı statüsünde tartışılmaya başlanmış durumda, bu önemli. Mevcut başvurunun red nedenleri arasında en önemli itiraz, teklifin içindeki rezidans tasarısı olduğu görülüyor. Muhtemelen şirket itiraz noktalarını değerlendirip yeni bir teklif sunacak. Bu da meclis itiraz noktalarını ortadan kaldıracak beş yıldızlı bir otel teklifi olma olasılığı yüksek. Yani arsanın ekpertiz değeri kanımca şimdiden değişmiş durumda...”

Şirketin “olağandışı miktar ve fiyat hareketleri” nedeniyle konuyla dolaylı bir şekilde ilgili son açıklaması bilindiği gibi 18 Ekim 2012 tarihli KAP’a gönderdiği kısa nottur:

“…Ancak daha önce de açıklandığı üzere, İstanbul Sarıyer' de F22D11D3B - F22D11C4A pafta, 384 ada, 11 parselde bulunan arsamızla ilgili on konsept çalışmaları devam etmektedir.”

Görüldüğü gibi şirket yeni bir teklif üzerinde çalışıyor. Ayrıca Maslak’ın oldukça hızlı gelişiyor olması, arazinin taşınacağı söylenen IMKB’nin İstinye kompleksinin oldukça yakınında bulunması, en fazla 2 yıllık süre içinde şu anda aktiflerde kayıtlı değerini onlarca kez büyütecek ve hissenin değerinde de mukabil bir sıçrama yaratacak bir değişime gebe olduğunu gösteriyor.

Bu süre zarfında ALGYO sermayesinin küçüklüğü, kasasındaki nakti ve diğer birçok taşınmazının kaydi değerini kat be kat aşan gerçek değeri yanında bir de Maslak arazisi nedeniyle hem spekülasyonun hem de spekülatörlerin odağında olacaktır.

Bu süreçte benim görüşüm ky’ya düşen, sabırla ve sessizce beklemeyi başarmaktır. Tabii herkes ne yapacağını en iyi kendisi bilir ve sonuçlarına da en iyi öyle katlanır. Bu nedenle yazdıklarım kat’a bir yatırım tavsiyesi değildir. "

Azurit
30-10-2013, 10:16
Bağlantı çalışmıyor, o yüzden uzunluğuna bakmaksızın önemli olduğunu düşündüğüm İBB Meclis kararını aşağıya aktarıyorum:

Karar Özeti:
Sarıyer Pınar Mah., 384 ada, 11 (e.5) parsele ait 1/5000 ölç. Plan tadili teklifi

Karar Tarihi: 13.09.2011
Karar No: 1847
Dosya No: 1847
Karar:
Planlama Müdürlüğünün 08/08/2011 gün ve2011/11215-11778 sayılı yazısında; "

İLGİ : a) İlgilisinin Pl.17.06.2011 gün ve Pl.9867 sayılı,.Pl.19.07.2011 gün ve Pl.11215 sayılı dilekçesi ve ekleri.
b) Kamulaştırma Müdürlüğünün 21.04.2011 gün ve TN:4124846-4290 sayılı yazısı.
c) Ulaşım Planlama Müdürlüğünün 09.03.2011 gün ve 3760581-3966865-718 sayılı yazısı ve eki.
d) İSKİ Genel Müdürlüğünün 01.08.2011 gün ve 332000 sayılı yazısı ve ekleri.
e) Şehir Planlama Müdürlüğünün 25.01.2011 gün ve 3753752-3790556 sayılı yazısı ve eki İlgilisinin 12.01.2011 gün, 3753752 sayı ile kayıtlı dilekçesi.
f) 10.06.2011 gün ve 2011/8522 sayılı Başkanlık Katına yazımız.
g) Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın 20.8.2004 gün, S/89 sayılı genelgesi ve 20.8.2004 günlü, S/90 sayılı Başkanlık Oluru.
TALEP
İlgi(a) dilekçe ile Sarıyer İlçesi, Pınar Mahallesi, F22D11D3B- F22D11C4A pafta, 384 ada, 11 parsel sayılı yerin maxTAKS:0.50, Emsal:3.00, H:Serbest yapılaşma şartlarında "Turizm Tesis Alanı"na alınmasına ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği teklifi tarafımıza iletilerek, gereğinin yapılması istenilmektedir.
MÜLKİYET
Sarıyer İlçesi, Pınar Mahallesi, 49 pafta, 384 ada, 5 parsel, Alarko Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı ve BP Petrolleri A.Ş. adlarına kayıtlı iken; 5 parselin ifrazından oluşan 11 parsel, 18933,06 m2 yüzölçümlü, 16.06.2005 paylaşma (taksim) tarihli Alarko Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş adına kayıtlıdır.
MER'İ PLANLARDAKİ DURUM
Sarıyer İlçesi, 49 pafta, 384 ada, (eski 5) yeni 11 sayılı parsel; 25.06.1999 onaylı 1/5000 ölçekli Sarıyer Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Nazım İmar Planında ve 29.07.2003 onaylı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı'nda "Özel Spor Alanı"nda kalmakta ve "avan projesine göre uygulama yapılacaktır" notu bulunmaktadır.
Ayrıca söz konusu parselin bir kısmı, 4. Levent Hacıosman Metro Güzergahına ait 07.11.2010 onaylı 1/5000-1/1000 ölçekli Nazım ve Uygulama İmar Planı değişikliğinden etkilenmektedir.
MEVCUT DURUM
İlgi(a) dilekçe eki fotoğraflardan, söz konusu parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmadığı görülmektedir.
KURUM VE KURULUŞLARIN GÖRÜŞLERİ
İlgi(a) dilekçe eki;
Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğünün 13.05.2011 gün ve 912-78289 sayılı yazısında; dilekçe ekinde sunulan Mart 2011 tarihinde Zemar Zemin Araştırma Ltd. Şti." tarafından hazırlanıp 11.05.2011 tarihinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce onaylanan jeolojik-jeoteknik etüt raporu doğrultusunda değerlendirildiği, söz konusu raporun plan tadilatı için yeterli jeolojik çalışmayı içerdiği, raporda belirtilen önlem ve önerilere uyulması koşuluyla söz konusu 1/5000 ölçekli plan tadilatının jeolojik olarak uygun görüldüğü ifade edilmiştir.
Raylı Sistem Müdürlüğünün 17.02.2011 gün ve 548 sayılı yazısında; söz konusu parselin bir kısmının 4. Levent Hacıosman Metro Koruma Bandı içerisinde kaldığı belirtilerek; yapılacak olan plan teklifinin;
Mer'i imar planlarında 4. Levent Hacıosman Metro Hattı ile ilgili plan notlarına uyulmasının gerekeceği;
Parsellerin metro koruma bandı dışında kalan kısmı (ek1-A ile gösterilen alan) üzerinde yapılacak yapının metro açısından sakıncasının bulunmadığı, ancak imalat aşamasında bu kısım üzerinde yapılacak olan yapıya ait kazı destekleme projesi ile ilgili Müdürlük görüşlerinin alınması gerekeceği,İmalat aşamasında parsellerin metro koruma bandı içerisinde kalan kısmı (ek1-B ile gösterilen alan) üzerinde yapılacak yapının ve yapıya ait kazı destekleme imalatlarının metro tünellerine olumsuz etkisinin olmadığının yetkin bir üniversiteye hazırlatılacak olan teknik bir raporla belirlenmesinden sonra söz konusu projelerle ilgili Müdürlük görüşlerinin alınması gerekeceği hususlarının göz önünde bulundurularak yapılması gerektiği belirtilmiştir.
İstanbul III nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünün 07.03.2011 gün ve 519 sayılı yazısında; 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı değişikliği tekliflerinin öncelikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca değerlendirilmesi, uygun bulunması durumunda yürürlükteki Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı değişikliği prosedürünün uygulanması, ayrıca söz konusu parsele ilişkin Kurullarının 27.12.2005 tarih 1222 sayılı kararının bulunduğu ifade edilmiştir.
Kamulaştırma Müdürlüğünün İlgi(b) yazısında; adı geçen parsele ait Müdürlüklerinde herhangi bir işlem dosyası bulunmadığı gibi kamulaştırılması hususunda da alınmış bir encümen kararına rastlanmadığı belirtilmiştir.
Ulaşım Planlama Müdürlüğünün İlgi(c) yazısı eki 04.03.2011 gün ve UP2011-02/2 nolu Plan Değişikliği İnceleme Komisyonu kararında; Sarıyer İlçesi, Pınar Mahallesi, F22d11d3b-F22d11c4a pafta, 384 ada, 11 parselin maxTAKS:0.50 E:3.00, H:serbest yapılanma şartları ile Turizm Tesis alanına alınmasına yönelik hazırlanan 1/5000 ölçekli plan tadilat teklifinin fonksiyon açısından uygun olmakla birlikte, yapılanma şartları açısından bölge planı kapsamında değerlendirilmesi gerektiği ifade edilmiştir.
İSKİ Genel Müdürlüğünün İlgi(d) yazısında; söz konusu plan sahasının yüzeysel su kaynaklarının su toplama havzası dışında kaldığı belirtilerek, altyapıya ilişkin görüş verilmiştir.
KANUN YÖNETMELİK VE GENELGELERİN DEĞERLENDİRİLMESİ
Sarıyer Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi, G.E.A.Y.Kurulunun 14.12.1974 gün ve 8172 nolu kararı ile tespit ve ilan edilen Boğaziçi Sit Alanında (Doğal ve Tarihi Sit) kaldığından; 2960 sayılı ve 2863-3386-5226 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası kapsamında değerlendirilmesi gerekmektedir.
DEĞERLENDİRME VE SONUÇ
İlgi(a) plan değişikliği teklifi; 25.06.1999 onanlı Nazım İmar Planı üzerine, Sarıyer İlçesi, F22d11d3b-F22d11c4a pafta, 384 ada, 11 (e.5) parsel onama sınırı içine alınarak; maxTAKS:0.50, E:3.00, H:serbest yapılanma şartlarında Turizm Tesis alanına alınmış ve plan notları olarak ta;
1. Tasdik sınırı, İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, İstinye Mahallesi, F22d11d3b-F22d11c4a pafta, 384 ada, 11 sayılı parsel sınırıdır.
2. Tasdik sınırı içindeki alan; "TT" simgeli Turizm Tesis Alanıdır.
3. "TT" simgeli Turizm Tesis Alanında; maxTAKS:0.50, Emsal:3.00, H:serbesttir. Emsal hesabı brüt parsel üzerinden yapılacaktır.
4. "TT" simgeli Turizm Tesis Alanında; otel, motel, apart otel, rezidans vb konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, kütüphane, sergi salonu gibi kültür tesisleri ile lokanta, restaurant, gazino gibi eğlenceye yönelik kullanımlar yer alabilir.
5. "TT" simgeli Turizm tesis alanında yapı yaklaşma mesafesi Büyükdere Caddesinden 10 metre, diğer cephelerden 5 metredir. Yapı yaklaşma mesafesi ve TAKS değerleri içinde kalmak kaydıyla blok şekil ve ebatları serbesttir.
6. Bodrum katlar, yapı yaklaşma mesafeleri içinde kalan alanın tamamında yapılabilir. 1. ve 2. bodrum katlar emsal hesabına dahil edilmeden iskan edilebilir. Diğer bodrum katlar otopark ve ortak alan (sığınak, tesisat vs gibi) olarak kullanılacaktır.
7. "TT" simgeli turizm tesis alanında; fonksiyonun özelliği nedeniyle kat yükseklikleri avan projede belirlenecektir.
8. Uygulama İmar istikametleri mer'i 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planından alınmak kaydıyla İBB ve Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca onaylanacak avan projeye göre yapılacaktır.
9. Açıklanmayan hususlarda mer'i 1/1000 ölçekli Sarıyer Gerigörünüm-Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ile İstanbul İmar Yönetmeliği hükümleri geçerlidir.
10. Uygulama aşamasında parsel bazında yapılacak ayrıntılı jeolojik-jeoteknik etüt raporunda belirtilen öneri ve önlemlere uyulacaktır.
11. Uygulama aşamasında ilgili kamu kurum ve kuruluşlardan görüş alınacaktır.
şeklinde plan notları önerilmiştir.
Sarıyer İlçesi, 49 pafta, 384 ada, (eski 5) yeni 11 sayılı parsel; 25.06.1999 onaylı 1/5000 ölçekli Sarıyer Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Nazım İmar Planında ve 29.07.2003 onaylı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı'nda "Özel Spor Alanı"nda kalmakta ve "avan projesine göre uygulama yapılacaktır" notu bulunmaktadır. Ayrıca söz konusu parselin bir kısmı, 4. Levent Hacıosman Metro Güzergahına ait 07.11.2010 onaylı 1/5000-1/1000 ölçekli Nazım ve Uygulama İmar Planı değişikliğinden etkilenmektedir.
Dosyasında yapılan incelemede;
* İlgilisinin 384 ada 5 parselin yaklaşık 19.000 m2'lik (şu anki 11 parsel sınırları içerisinde kalan parçası) kısmının KAKS:1.00 Hmax:15,50 m yapılanma şartlarında "Ticaret+Turizm Tesis Alanı"na alınmasına ilişkin teklifinin, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 15.06.2005 gün, 1072 sayılı kararı ile plan notları ilavesiyle tadilen uygun bulunduğu;
* Konu Müdürlüğümüzde inceleme aşamasında iken; Ulaşım Planlama Müdürlüğü'nün 05.07.2005 gün, 1957 sayılı yazısı eki 1/5000 ölçekli N.İ.Planı değişikliği teklifi ile aynı parsele E:3.00 H:serbest yapılanma şartlarında "Transfer Merkezi (toplu taşım peron yerleri, araç depolama alanı, taksi durakları, park&ride, otopark alanı, alışveriş merkezi ve/veya kültür merkezi ve/veya kongre merkezi ve/veya turizm merkezi, büro, apart otel)" fonksiyonuna alınmasına ilişkin 1/5000 ölçekli plan değişikliği teklif edildiği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 13.07.2005 gün, 1552 sayılı kararı ile uygun bulunduğu;
* Müdürlüğümüzce İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 15.06.2005 gün, 1072 nolu kararı ve bu karar üzerine alınan Transfer Merkezine ilişkin 13.07.2005 gün, 1552 sayılı kararı hakkında tereddüde düşülerek; üzerine yeni karar geldiğinden, uygulama imkanı bulunmayan 15.06.2005 gün ve 1072 nolu kararın iptal edilmesi hususunda konunun Başkanlık Katına onaya sunulduğu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 14.10.2005 gün ve 2506 nolu kararında "Sarıyer İlçesi, 49 pafta, 384 ada, 11 parsele ilişkin 15.06.2005 tarih ve 1072 sayılı Büyükşehir Meclis kararının iptaline, 13.07.2005 tarih ve 1552 sayılı Büyükşehir Meclis kararının uygulanması"na karar verildiği, bunun üzerine Transfer Merkezine ilişkin 13.07.2005 tarih ve 1552 sayılı meclis kararının ve 1/5000 ölçekli plan değişikliği teklifinin incelenmek üzere Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğüne iletildiği;
* Konu Koruma Kurulunca karara bağlanmamış iken; Ulaşım Planlama Müdürlüğünün 27.08.2010 gün, 3302414-2485 sayılı yazısı ile; 25.06.1999 tt.li 1/5000 ölçekli Sarıyer Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Nazım İmar Planı'nda ve 29.07.2003 tt.li 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı'nda "Özel Spor Alanı"nda kalmakta iken, 13.07.2005 gün 1552 sayılı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile "Transfer Merkezi Alanı" olarak planlanması uygun bulunan, ilgili yasalar kapsamında halen Koruma Kurulu aşamasında olan ve "Ayazağa Transfer Merkezi" olarak tanımlanan Sarıyer ilçesi, 384 ada, 11 parselden oluşan alanın 2023 yılı projeksiyonunu esas alan "Transfer Merkezleri Revizyon" çalışmaları içinde yer almadığı ifade edildiğinden tekrar İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisine iletildiği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.11.2010 gün ve 2553 nolu kararı ile de "parselde 25.06.1999 tt.li 1/5000 ölçekli planda verilen yapılaşma ve fonksiyon ve hükümlerine göre uygulama yapılması" şeklinde uygun bulunduğu görülmektedir.
Ayrıca İlgi(e) yazı ekinde tarafımıza iletilen dilekçede, Sarıyer İlçesi, Pınar Mahallesi, 384 ada, 11 parsel malikince "4.Levent-Hacıosman Metro Hattı" Raylı Sistem Güzergahına ilişkin 07.11.2010 onanlı 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planlara itiraz edilerek, "Metro güzergahı ve istasyon alanları mutlak koruma sınırı" genişliğinin parselin kullanımını ve imar alanını olumsuz etkileyecek şekilde fazla tutulduğu ve metro inşaatı sırasında arsa içinde açılan geçici "Lojistik Şaft"ın, inşaat sona ermiş olduğundan şafta ihtiyaç kalmadığından bahisle, Metro Güzergahı Mutlak Koruma Sınırının imar haklarını etkilemeyecek şekilde geri çekilmesi ve "Lojistik Şaft"ın kaldırılması talep edilmektedir. Söz konusu itiraz; İlgi(f) yazımız ile İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisine iletilmiş olup; henüz karara bağlanmamıştır.
Bu konuya ilişkin olarak itiraza ait Raylı Sistem Müdürlüğü'nün 12.05.2011 gün ve 604.11.S-1580 sayılı yazısında ise; söz konusu parselin bir kısmında metro tüneli, geçici inşaat şaftı ve şafta ait geçici bağlantı tünelinin bulunduğu, İmar Plan Notlarının (07.11.2010 onaylı plan) 4. Maddesi'nde "Yer altında kalan metro güzergahı üzerindeki alanlarda Meri Plan Notları geçerlidir. Bu alanlarda yapılacak uygulamalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Müdürlüğü görüşü alınacaktır", 5.Maddesinde ise "Metro güzergahı ve istasyon alanları koruma sınırı içinde kalan alanlarda yapılacak tüm uygulamalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Müdürlüğü görüşü alınacaktır" denildiği; söz konusu itirazın Müdürlüklerince değerlendirildiği, metro sistemine ait kalıcı yapıların korunmasını ve geçici yapıların kontrollü olarak kaldırılabilmesini teminen hazırlanan söz konusu imar planları ve notları gereğince, uygulama aşamasında, parselin koruma bandında kalan kısmı üzerinde yapılacak yapının ve yapıya ait kazı destekleme imalatlarının metro kalıcı tünellerine olumsuz etkisinin olmadığının yetkin bir üniversiteye hazırlatılacak olan teknik bir raporla belirlenmesi ve söz konusu raporla ilgili Müdürlüklerinin uygun görüşünün alınması şartıyla söz konusu metro geçici şaftının ve geçici bağlantı tünelinin tamamen kaldırılabileceği ifade edilmiştir.
İlgi(a) plan değişikliği teklifi ile, mer'i Nazım İmar Planında Özel Spor alanında kalan 384 ada 11 parselin maxTAKS:0.50 E:3.00 H:serbest yapılanma şartlarında Turizm Tesis alanına alınması önerilmekte olup; söz konusu parselin batısından geçen 4. Levent Hacıosman Metro güzergahının etkilenen bölümleri İlgi(a) teklife aktarılmıştır. İlgi(a) teklif ile yapılanma koşulları maxTAKS:0.50 E:3.00 öneriliğinden, 18933 m² x 3 = 56799 m² ve ayrıca 2 adet bodrum kat iskan edileceğinden ve emsale dahil edilmeyeceğinden (6. plan notuna göre çekme mesafeleri içerisinde parsel tamamında yapılacağı ifade edilmiştir. Çekme mesafeleri dahilinde kalan alan:14545 m2'dir.) 14545 m² x 2 bodrum kat=29090 m² ve toplam teklif inşaat alanı = 56799 m² + 29090 m²=85889 m² olup; önerilen inşaat emsali yaklaşık 4.5'e tekabül etmektedir. Ayrıca teklif planın plan notlarının 4. maddesinde Turizm Tesis alanında yer alacak fonksiyonlar tanımlanırken rezidans da yapılabileceği ifade edilmiş olup; 2960 sayılı Boğaziçi Yasasının 10. maddesinde Etkilenme Alanlarında TAKS:0.15 H:15,50 m yapılanma getirileceği belirtildiğinden, teklif plan bu açıdan 2960 sayılı Yasaya aykırılık teşkil etmektedir.
25.06.1999 onaylı 1/5000 ölçekli Sarıyer Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi KANİ Planı sınırları içerisinde, -2634 sayılı yasa kapsamında Turizm Merkezi olan alanlar dışında- Turizm Tesis fonksiyonu bulunmamakta ve yapılaşma koşulları yönünden yüksek emsalli benzer veya başka bir fonksiyon yer almamaktadır. Bölge genelinde 2960 sayılı yasa gereği, en yoğun yapılaşma (Konut alanlarında) TAKS:0.15 H:15,50 m'dir. Dolayısıyla söz konusu teklif; özel de olsa spor alanı donatısını azaltıcı, yapı ve trafik yoğunluğunu arttırıcı, emsal teşkil edici ve plan bütünlüğünü bozucu niteliktedir.
Teklif planın plan notlarının 6. maddesinde 1. ve 2. bodrum katların iskan edileceği ve emsale dahil edilmeyeceği ifade edilmiştir. İstanbul İmar Yönetmeliğinin bodrum katlar başlıklı 6.09 maddesinde, "KAKS (emsal) verilen alanlarda iskan edilen bodrum katlar emsale dahil edilecektir" denildiğinden, bu yönden İstanbul İmar Yönetmeliğine aykırı niteliktedir.
Teklif planın plan notlarının 7. maddesinde fonksiyonun özelliği nedeniyle kat yüksekliklerinin avan projede belirleneceği ifade edilmiş olup; avan projeye bırakılmış olması bu aşamada belirsizlik oluşturmaktadır. İstanbul İmar Yönetmeliğinin iç yükseklikler başlıklı 8.02 maddesinde, "...otel, pansiyon, işhanı, mağaza, dükkan ve benzeri işyerlerinin iç yükseklikleri taban döşemesinden tavan altına kadar (2.80) m'den az olamaz..." denilmekte olup İstanbul İmar Yönetmeliğinde belirtilen hususlara uyulması gerekmektedir.
İlgi(a) teklifin 8. plan notunda, Uygulamanın imar istikametlerinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planından alınmak kaydıyla avan projesine göre uygulama yapılacağı önerilmiştir. Bu plan notu ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı onanmadan 1/5000 ölçekli plan üzerinden avan projeye göre uygulama yapılmasına olanak tanındığı; söz konusu plan notunun plan hiyerarşisine, konu ile ilgili Danıştay kararlarına ve 3194 sayılı İmar Yasasına aykırı olduğu görülmekte olup; ayrıca İstanbul İmar Yönetmeliğinin genel esaslar başlıklı 1.05 maddesinde üst ölçekli plan kararlarına uygun olarak hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planları onaylanmadan uygulama yapılamayacağı ifade edilmiştir.
Bununla birlikte söz konusu parselin küçük bir kısmının yol alanında kaldığı görülmekte olup; kamu eline geçmesi gereken alanların kamuya terk edilmeden uygulama yapılamayacağına ilişkin hususun teklif plan notlarına eklenmesi gerektiği düşünülmektedir.
Ayrıca Koruma Amaçlı İmar Planları ve Çevre Düzenleme Projelerinin Hazırlanması, Gösterimi, Uygulaması, Denetimi, Müelliflerine İlişkin Usul ve Esaslarına Ait Yönetmeliğin 6. maddesinin f) bendi gereği; İlgilisince hazırlanan İlgi(a) 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı değişikliği teklifi hakkında ilgili kurumlardan görüş ve önerilerinizi almak üzere iki adet toplantı yapılmış olup; bu toplantılara katılan Şehir Planlama Müdürlüğünce bölge planı genelinde Turizm Tesis Alanı ve E:3.00 emsal yapılanma şartlarında başka da bir parselin bulunmadığı, teklifin Boğaziçi Kanununa aykırı olduğu, ayrıca plan müellifi olarak Müdürlüklerinden görüş alınması gerektiği yönünde; Ulaşım Planlama Müdürlüğünce kurum görüşlerinde belirtilen maddelere eklenecek bir husus bulunmadığı yönünde görüş bildirilmiştir.
Teklife ilişkin alınan kurum görüşlerinden; Kamulaştırma Müdürlüğü ve Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğünün olumlu; Ulaşım Planlama Müdürlüğünün şartlı olumlu, Raylı Sistem Müdürlüğünün şartlı, İSKİ Genel Müdürlüğünün altyapıya ilişkin görüşleri bulunmaktadır. Bu doğrultuda Raylı Sistem Müdürlüğünün görüşünde belirtilen inceleme ve araştırmaların yapılması ve teklif plan notlarına yansıtılması gerektiği düşünülmektedir. Ayrıca yukarıda belirtilen toplantıda plan müellifi olarak Şehir Planlama Müdürlüğünden görüş alınması gerektiği belirtildiğinden, ilgili Müdürlüğün görüşünün alınması uygun olacaktır.
İlgi(a) teklif; mer'i Nazım İmar Planı sınırları içerisinde, -2634 sayılı yasa kapsamında Turizm Merkezi olan alanlar dışında- Turizm Tesis fonksiyonu bulunmadığından, yapılaşma koşulları yönünden yüksek emsalli benzer veya başka bir fonksiyon yer almadığından yapı ve trafik yoğunluğunu arttırıcı, spor alanı donatısını azaltıcı, emsal teşkil edici ve plan bütünlüğünü bozucu; teklif plan notlarında rezidans yapılacağı önerildiğinden bu yönden de 2960 sayılı Boğaziçi Yasasına aykırı; ayrıca iskan edilen bodrum katların emsale dahil edilmeyeceği yönündeki plan notunun İstanbul İmar Yönetmeliğine aykırı; 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı onanmadan 1/5000 ölçekli plan üzerinden avan projeye göre uygulama yapılmasına olanak tanıyan plan notunun plan hiyerarşisine ve 3194 sayılı İmar Yasasına aykırı nitelikte olduğu görülmektedir. " denilerek
İlgi (a) dilekçe ve eki Sarıyer İlçesi, Pınar Mahallesi, F22d11d3b-F22d11c4a pafta, 384 ada, 11 (e.5) parselin maxTAKS:0.50 E:3.00, H:serbest yapılanma şartlarında Turizm Tesis alanına alınmasına ilişkin 1/5000 ölçekli değişiklik teklifi ekte olup; yazımız ve eklerinin ilgi (f) Başkanlık onayı ve genelgesi, yürürlükteki yasalar ve yönetmelikler ile 5216 sayılı yasanın 7-b maddesine göre değerlendirilmek ve hakkında karar alınmak üzere Büyükşehir Belediye Meclisine havale olunmuştur.
KOMİSYON GÖRÜŞÜ:Sarıyer İlçesi, Pınar Mahallesi, 384 ada, 11 parsele (eski 5 parsel) ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği teklifi incelenmiş olup plan kararlarına aykırılık teşkil ettiğinden komisyonumuzca uygun görülmemiştir.

Meclisimizin Onayına Arz Olunur.”

Şeklinde hazırlanan İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 6. Seçim Dönemi 3. Toplantı Yılı, Eylül Ayı Toplantılarının 13 Eylül 2011 tarihli 2. birleşiminde okunarak, yapılan işaretle oylama neticesinde raporun aynen ve Oybirliği ile kabulü kararlaştırılmıştır.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/MeclisKarari.aspx?KararID=22264

inatçı
30-10-2013, 10:55
21,3 ten alım yaptım o fiyat tepe oldu.hemen geri sardı.eeğr speğim topiği okuyorsan ben buraya koyduğum para ile ev almayı düşünüyorum yani üç beş günlük bir alım değil.bu nedenle bana sattığın lotu geri almayı bekleme.gideceksende zaman kaybetme.bir gün önce kiradan kurtarırsan sanada teşekkür ederim.saygılarımla.
ha kayberesek mi zaten böyle giderse para kuşa dönecek hiç olmazsa burda umudumuz olur

kafsinkaf
30-10-2013, 11:04
21,3 ten alım yaptım o fiyat tepe oldu.hemen geri sardı.eeğr speğim topiği okuyorsan ben buraya koyduğum para ile ev almayı düşünüyorum yani üç beş günlük bir alım değil.bu nedenle bana sattığın lotu geri almayı bekleme.gideceksende zaman kaybetme.bir gün önce kiradan kurtarırsan sanada teşekkür ederim.saygılarımla.
ha kayberesek mi zaten böyle giderse para kuşa dönecek hiç olmazsa burda umudumuz olur

''adam '' ı tahrik etmeyelim beyler
algılarla oynayanlar var zaten
ben bu topicde artık çok fazla yazmama taraftarıyım
sadece çokkkk tahrik olursam yazacağım
bakalım bu bilanço sonrası ne taklalar atıp bizi oyalayacak merak ediyorum doğrusu:)

inatçı
30-10-2013, 11:18
tahrik değil dostum neden aldığımızı bilsin zaman kaybetmesin sattığını geri almak için.sanki bedelsiz potansiyeli olan hisselere bir hareket geliyor gibi.büyük rakamlı hisselerde hareket var.böyle olursa bu hisseyede yeni alıcılar gelebilir speğim elini çabuk tut,zaman daralıyor sanki.

alsat
30-10-2013, 11:33
bu arsa meselesi yilan hikayesi olmus. alarko'nun anlamasi gereken bence o arsayi tek basina onlara yedirmeyecekler. imar planini istedigi gibi cikarabilecek bir ortak almasi lazim. boyle olursa hem onlar hem biz kurtuluruz. yillardir oylece duruyor.

Padavan
30-10-2013, 11:37
Bilonço gelecek gün kağıt alınmaz, SATILIR. Patronla inatlaşan nice donkişotlar gördük onunda atını yiyen. Ha uzun vadede para kaybetilmez ama zaman kaybedilir. Borsada zaman para demektir.

habsel
30-10-2013, 11:47
Bilonço gelecek gün kağıt alınmaz, SATILIR. Patronla inatlaşan nice donkişotlar gördük onunda atını yiyen. Ha uzun vadede para kaybetilmez ama zaman kaybedilir. Borsada zaman para demektir.
ben de bu yoruma katılıyorum ancak kağıt beklenmedik astranomik bir kar açıklarsa bu tez çürür o da şuan için algyo da gözükmüyor(sadece kur farkı var onuda herkes biliyor)

woolf
30-10-2013, 11:53
birisi 21.30dan 21e kadar tek tuş sattı...
21,05te 21685 lot var

logkabin
30-10-2013, 11:53
blok blok satiyorlar...10.000-25.000 lot tek tus satislar..:)

inatçı
30-10-2013, 11:55
blok blok satiyorlar...10.000-25.000 lot tek tus satislar..:)

hoş geldin yapıp sabrımızı test edecek demekki.anlaşılan topiği okumuyor speğimiz.napalım bizde bekler 18 dende alırız.

logkabin
30-10-2013, 11:57
alis satis kademeleri 31 lerle dolu...manidar lotlar hava da ucusuyor...:)

bir_adam
30-10-2013, 11:59
toparlarsa iyiye işaret :) inat kıran kağıttır vesselam :)

inatçı
30-10-2013, 12:00
alis satis kademeleri 31 lerle dolu...manidar lotlar hava da ucusuyor...:) vatandaşın canı sıkıldı demek ki.eğer bugün düşerse bence küresel bir kriz çıkmadıktan sonra sorun değil.ençok yükselen hisselere bakarsanız bedelsiz potansiyeli olan hisselerle dolu.trend onlardan yana bu da nasibini alır yeter ki trend bizden yana olsun.daha aşağı gelmesi benim gibi geç uyananlara yeni alım fırsatı verir trend değişmediği sürece

bir_adam
30-10-2013, 12:03
topige bir soru vatandaşın canını sıkacak lot miktarı nedir :)

newagex
30-10-2013, 12:29
arkadaşlar bilanço için son gün
kar beklentiniz nedir ??? lütfen yazabilir misiniz
ben şu kadar bekliyorum şeklinde değil de biraz ayrıntısıyla lütfen :)
eylül ayında yaptığı yaklaşık 5 000 000 tl değerindeki gayrimenkul alımının kara bir etkisi olacak mı ?

hasbi
30-10-2013, 12:54
Kur farkindan ciddi bir kar gelecek, ama bu gercek kar degildir, dolar bazinda para kazanmamiz icin faaliyet kari lazim, onun icinde proje lazim. Diyelim dolar 3tl oldu, bu hisse 30tl ye cikti, yine degeri 10 dolar olur yerimizde sayariz.

msadi
30-10-2013, 13:02
Kur farkindan ciddi bir kar gelecek, ama bu gercek kar degildir, dolar bazinda para kazanmamiz icin faaliyet kari lazim, onun icinde proje lazim. Diyelim dolar 3tl oldu, bu hisse 30tl ye cikti, yine degeri 10 dolar olur yerimizde sayariz.

Cok guzel bi yorum. Bugun son gun deil mi bilanco icin neden hala gelen bisey yok hic bir sirketten??

Padavan
30-10-2013, 13:18
Bilanço için son gün 1 kasım. Ama yapı kredi bugün geleceğini açıkladı. süpriz bir kar geleceğini tahmin etmiyorum. 9 aylıklar denetimden geçmediği için makyaj da yapılabilir. İlk seans sanki birileri bilançoyu sattı . Benim için kardan çok özkaynaktaki artış önemli. Değerleme raporları 1-2 senedir aynı. Yıl sonu onlara da bakılacak.

newagex
30-10-2013, 14:05
Bilanço için son gün 1 kasım. Ama yapı kredi bugün geleceğini açıkladı. süpriz bir kar geleceğini tahmin etmiyorum. 9 aylıklar denetimden geçmediği için makyaj da yapılabilir. İlk seans sanki birileri bilançoyu sattı . Benim için kardan çok özkaynaktaki artış önemli. Değerleme raporları 1-2 senedir aynı. Yıl sonu onlara da bakılacak.

son gün bugün arkadaşım....

inatçı
30-10-2013, 14:07

6 aylık bilançoda borç nerede ise hiç yok gibi.hem borçsuz hem döviz fazlası var,hem bedelsiz potansiyeli yüksek yani birçok neden var bu hisseyi almak için.speğe dedik ya 21,3 ten aldık diye silkeliyor aklınca.iyide gözüm 300 kuruşluk silkelememi olur,biz nelerini gördük koza ipek gurubunda.yemezler git işine.demek doğru yerdeyiz ki çırpma girişimleri var.

newagex
30-10-2013, 14:13
geçen yıl 9 aylık dönemde 2,038,755 açıklamış
bu yılın 6 aylık döneminde 25,986,623 kar gelmiş
şimdi 30,000,000 üzeri bekleyen bile var
geçen yılın aynı dönemine göre tam bir patlama.....
bu rakamı piyasa gördüğünde etkisi önemli olacak diye düşünüyorum
kardan sonrası için olasılıklar fazla

newagex
30-10-2013, 14:17
6 aylık bilançoda borç nerede ise hiç yok gibi.hem borçsuz hem döviz fazlası var,hem bedelsiz potansiyeli yüksek yani birçok neden var bu hisseyi almak için.speğe dedik ya 21,3 ten aldık diye silkeliyor aklınca.iyide gözüm 300 kuruşluk silkelememi olur,biz nelerini gördük koza ipek gurubunda.yemezler git işine.demek doğru yerdeyiz ki çırpma girişimleri var.
inatçı kaç lot kaptın böyle çok kızdırmış olmalısın :)

newagex
30-10-2013, 14:24
arkadaşlar bilanço için son gün
kar beklentiniz nedir ??? lütfen yazabilir misiniz
ben şu kadar bekliyorum şeklinde değil de biraz ayrıntısıyla lütfen :)
eylül ayında yaptığı yaklaşık 5 000 000 tl değerindeki gayrimenkul alımının kara bir etkisi olacak mı ?

yok mu tahmini olan?

newagex
30-10-2013, 14:30
:))))))

http://www.tebernuskirecci.com.tr/alarko-maslak-arazisi-hk/93563

inatçı
30-10-2013, 14:40
inatçı kaç lot kaptın böyle çok kızdırmış olmalısın :)

topu topu 2500 lot.anlaşılan çok değerli herbir lot.ama bu numarayı hep yaparlar.14 yıllık tecrübemiz var bunları kabullenerek borsadayız.150bin tl lik bir ev fiyatı olmadan satmak yok.

newagex
30-10-2013, 14:41
hüseyin erkan kuralları yüzünden tahtada olup biteni de göremiyoruz
21.30 dan 21 e vurdular belki de kendi alışlarına verdiler nereden bileceğiz
hiç sıkılmadan biz bu kuralları küçük yatırımcı için çıkardık diyor canlı yayında.....
tahta 20.95 gördü şimdi 21.15 alışta
21.05 47 000 lotla en çok işlem görülen seviye...
en çok işlem yapılan seviyelerin alışta kalması önemli

Lunar Soul
30-10-2013, 14:42

http://www.sekeryatirim.com/Raporlar/ozel_raporlar/3%C3%8713_KAP_SonG%C3%B6nderimTarihleri.pdf

newagex
30-10-2013, 14:45
topu topu 2500 lot.anlaşılan çok değerli herbir lot.ama bu numarayı hep yaparlar.14 yıllık tecrübemiz var bunları kabullenerek borsadayız.

bu tahtada az mı 2500 :)
500 500 bölseydin en azından belli ki tek kalem aldın 2500 :)

newagex
30-10-2013, 14:45
6500 lot 21.20 tek tuş alındı :)

newagex
30-10-2013, 14:48
6500 lot 21.20 tek tuş alındı :)

tekrar satışta tek tuş :)

newagex
30-10-2013, 14:49
satışta 19 000 lot alışta 11 000 lot
beklentisi olan bir hisse satış ağırlıklıysa ben korkmam :)

beklenti bittiğinde olasılıklar çeşitli...

newagex
30-10-2013, 14:52
tekrar satışta tek tuş :)

21.15 ve 21.10 iki kademe birden satışa düştü tek tuş...

universiteli_13
30-10-2013, 14:54
neler oluyor bunda ya

inatçı
30-10-2013, 14:55
bu tahtada az mı 2500 :)
500 500 bölseydin en azından belli ki tek kalem aldın 2500 :)
aynen öylede parça parçada alsan fark etmez,akşam kasayı sayınca anlarlardı zaten.o nedenle alış gerekçemi söyledim.önümüzdeki süreç bedelsiz potansiyeli olan hisselerde hareketliliğin olacağı bir süreç bende ev almak istiyorum hanım başımın etini yedi borca gir diye ne yapayım derken bir kumar oynayım dedim.ama ayağı yere basan bir kumar.hisse yatırdığım parayı hak edecek düşse bile geri çıkacak enazından bir ikiyıl hanımı oyalarken en azından yatırdığım parayı bana geri verecek hisse olmalı,bu özelliklerde bu hissede var bende bismillah deyip daldım.
bakalım sonu ne olacak hayırlısı olsun.

alcarın 17 den 44 e çıktığı süreçte içindeydim.22 den 17 ye kadar endeks düşüşünü bahane edip düşürmüşlerdi.bende arkadaşlarıda soktum 17 lerden 22 yi gören çıktı bende kademeli 33 ve 42 lerden çıktım.yani iki günde %20 basmışlardı,bugünkü %1 silkeleme neki ayak gıdıklama gibi birşey:he:

newagex
30-10-2013, 15:07
aynen öylede parça parçada alsan fark etmez,akşam kasayı sayınca anlarlardı zaten.o nedenle alış gerekçemi söyledim.önümüzdeki süreç bedelsiz potansiyeli olan hisselerde hareketliliğin olacağı bir süreç bende ev almak istiyorum hanım başımın etini yedi borca gir diye ne yapayım derken bir kumar oynayım dedim.ama ayağı yere basan bir kumar.hisse yatırdığım parayı hak edecek düşse bile geri çıkacak enazından bir ikiyıl hanımı oyalarken en azından yatırdığım parayı bana geri verecek hisse olmalı,bu özelliklerde bu hissede var bende bismillah deyip daldım.
bakalım sonu ne olacak hayırlısı olsun.

alcarın 17 den 44 e çıktığı süreçte içindeydim.22 den 17 ye kadar endeks düşüşünü bahane edip düşürmüşlerdi.bende arkadaşlarıda soktum 17 lerden 22 yi gören çıktı bende kademeli 33 ve 42 lerden çıktım.yani iki günde %20 basmışlardı,bugünkü %1 silkeleme neki ayak gıdıklama gibi birşey:he:

her şey olabilir ne isterlerse onu yaparlar....
ama ben şahsen yatırım yaparken reel beklentilere de dikkat ederim..
maslak beklentisi var yıllardır bir şey çıkmıyor..
alarko grubu gayrimenkul alanında yatırım yapacağız ve bir de otel satın alacağız diye açıklamalar yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam 2013 ilk çeyreğinde (emin olmak için bilgiyi kontol edin)
algyo nun kasası para dolu defter değeri 30.8
ama benim beklentim sadece bilanço ile ilgili diğer konularla ilgili gelişmeler olana dek...

inatçı
30-10-2013, 15:12
her şey olabilir ne isterlerse onu yaparlar....
ama ben şahsen yatırım yaparken reel beklentilere de dikkat ederim..
maslak beklentisi var yıllardır bir şey çıkmıyor..
alarko grubu gayrimenkul alanında yatırım yapacağız ve bir de otel satın alacağız diye açıklamalar yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam 2013 ilk çeyreğinde (emin olmak için bilgiyi kontol edin)
algyo nun kasası para dolu defter değeri 30.8
ama benim beklentim sadece bilanço ile ilgili diğer konularla ilgili gelişmeler olana dek...bende ençok bu neden için girdim hisseye.bu paranın tamamıda döviz.yani bir kriz çıksa ilk çıkacak hisse bu.yani bu fiyatları herzaman görmemiz mümkün dolar olarak.yanına gayrimenkuller deki gelişmelir ve bedelsiz potansiyeli bonus olacak.

hasbi
30-10-2013, 15:15
bende ençok bu neden için girdim hisseye.bu paranın tamamıda döviz.yani bir kriz çıksa ilk çıkacak hisse bu.yani bu fiyatları herzaman görmemiz mümkün dolar olarak.yanına gayrimenkuller deki gelişmelir ve bedelsiz potansiyeli bonus olacak.

2008 krizinde niye 4 liraya düştü, o zamanda döviz vardı kasada.

newagex
30-10-2013, 15:17
20.85 gördük.

inatçı
30-10-2013, 15:18
2008 krizinde niye 4 liraya düştü, o zamanda döviz vardı kasada. krizde her hisse düşer.ben düşmez demedim ama ilk çıkan bu olur diyorum.yani kayıp anı kısa süreli olur yani.öyle olmadı mı.grafiğe baktım 12 dolardan düşmüş bir yıldada geri çıkmış

inatçı
30-10-2013, 15:19
20.85 gördük.

şimdi bana kızan olabilir speği kızdırdın fiyatı bak aşağı çekti diye kızmayın bence.doğru yerde olduğumuzun göstergesi bu.2-3 yıl önceki alcarı örnek verdim benzer harekete geçti ki badanaj yapıyor bu gözle bakın

hasbi
30-10-2013, 15:22
krizde her hisse düşer.ben düşmez demedim ama ilk çıkan bu olur diyorum.yani kayıp anı kısa süreli olur yani.öyle olmadı mı.

Olmadı, krizden önce 18 doları gördü, ortalama 12-13 dolar'da gitti geldi, 5 yıl öncenin alım gücü kat ve kat daha fazla, yanı reel olarak zararda hala kriz öncesi alan biri.

sezgin
30-10-2013, 15:25

Çok doğru buluyorum bu yorum 6-7 yıldır aynı hareketler asıl band 15-25

logkabin
30-10-2013, 15:25
20,8 alti sert düsüs gelebilir...

al sat tavsiyesi degildir...

inatçı
30-10-2013, 15:34
Olmadı, krizden önce 18 doları gördü, ortalama 12-13 dolar'da gitti geldi, 5 yıl öncenin alım gücü kat ve kat daha fazla, yanı reel olarak zararda hala kriz öncesi alan biri.

öncesi var 2,5 dolardan gitmiş o dediğin fiyatlara.kriz çıktığında 8,5 dolarmış.kriz sonrası bir yılda 12 dolar olmuş.2008 de dolar 1,5 i geçmiyordu.şimdi 2 tl.demekki artık artış zamanı.(doların 2 tl olduğunu düşünürsek acaba son günlerdeki volarite bir yükselişin ayak sesleri olabilir mi.)ama dedimya yeni alımlar olunca silkelemeleri gerekiyor.sabahtan beride burayı okuyorsan silkeleme yapma diye yazıyorum speğe uzun vadeli aldığımı söyleyerek.ama okumuyormuş .yani düşmesini bekliyorum kısa vadeli olarak.ama endekste kalıcı düşüş olmaz ise bedelsiz hareketi günleri yaklaşacak yani sabır eden kazanır.eğer endeks te düşüş abartılmazsa.

MAHARAJ
30-10-2013, 15:46
Maşallah topik korku filmi seyreder gibi izliyor algyo'yu.;)

Gülerim buna, hatta güldüm.;)

Padavan
30-10-2013, 15:50
Bilançoyu göstermeden trade e başladığına göre bilançoda süpriz yok. 30-35 arası çıkartabilir. Harekette sıkıntı yok, mesaj bize değil bilançoya oynayanlara. Kasımın ilk haftası endekste biraz sıkıntı olabilir. Her kasım bi 10 gün çakarlar. Boyumuzun ölçüsünü o zaman görücez.

Lunar Soul
30-10-2013, 15:51
http://www.bloomberg.com/quote/BDIY:IND

inatçı
30-10-2013, 15:53
Maşallah topik korku filmi seyreder gibi izliyor algyo'yu.;)

Gülerim buna, hatta güldüm.;)
yok beya dostum.%1,5 luk bir silkeleme mi olur yada korku filmimi olur sadece gitti birgün daha boşa diye üzülcez:he:

Padavan
30-10-2013, 15:56
Yukarı çekip 1 Milyon üstü işlem hacmi yapsa idi daha tehlikeli olurdu. 6 aylıkta 1,5 Milyon ile gömmüşlerdi.

logkabin
30-10-2013, 16:01
Endekste ikili tepe riski var...asagida bosluk hos degil...geri cekilme olasiligi muhtemel...bakalim algyo kliselesmis hareketlerine devam mi edecek...:)

inatçı
30-10-2013, 16:11
Endekste ikili tepe riski var...asagida bosluk hos degil...geri cekilme olasiligi muhtemel...bakalim algyo kliselesmis hareketlerine devam mi edecek...:)

hissenin büyük grafiğinde 12,5 dolar yukarı krılırsa 25 dolarlık hedefi olan bir tobo formasyonu var.18 tl dede sağ omuz dip fiyatı var.bugünkü dolar kuru ile.görülürsede şaşırmam.
eğer endeks kötüleşmez ise yılsonu ve ilk baharda genellikle bedelsiz hareketi olur.bu hissede ben alım yaptığım anda silkeleme çabasına girdiğine göre bu formasyona oynama ihtimalleri yüksek,bugünkü volarite buna işaret.yani kalp atışları başlamıştır.ben ölmedim yaşıyorum diyor formasyon.

Lunar Soul
30-10-2013, 16:13
yok beya dostum.%1,5 luk bir silkeleme mi olur yada korku filmimi olur sadece gitti birgün daha boşa diye üzülcez:he:

Yinede kısa vade evi alsaydınız. :) Şaka bir yana en ilginç alım sebeplerinden biriydi yazınız.Hayırlı bol kazançlar dilerim.

inatçı
30-10-2013, 16:16
Yinede kısa vade evi alsaydınız. :) Şaka bir yana en ilginç alım sebeplerinden biriydi yazınız.Hayırlı bol kazançlar dilerim.
50bin tl ye evmi var kardeş.burda evler 150 binlira.100bin tl borç 10 yıl boyunca birde faizi ile öde öde biter mi.dostum daha önce netturda yazıların var mıydı sanki ordan hatırlıyorum seni.

Lunar Soul
30-10-2013, 16:23
50bin tl ye evmi var kardeş.burda evler 150 binlira.100bin tl borç 10 yıl boyunca birde faizi ile öde öde biter mi.dostum daha önce netturda yazıların var mıydı sanki ordan hatırlıyorum seni.

1-2 kez yazmış olabilirim.çok sevdiğim bir kardeşimde vardı.o bak deyince 1-2 kelime sanırım yazmıştım.bedelsizlerde o ALCAR işinde o zaman şimdiki bedelsiz kuralları yoktu yalnız buna dikkat etmek lazım.ALGYO tabii çok farklı bu bedelsiz beklentili hisseler arasında.Benim demem hepsi bir olmaz artık.

newagex
30-10-2013, 16:24
başlığı okuyan 40 kişiyi görünce korktum :))

newagex
30-10-2013, 16:27
arkadaşlar hüseyin erkan kurallarından memnun olanınız var mı?
özellikle de emir iptali ve alıcı satıcı tarafların görülememesi kurallarından...

Lunar Soul
30-10-2013, 16:31
başlığı okuyan 40 kişiyi görünce korktum :))

Sn Newagex korkmak için artık çok geç.Sayın Axaray ın bilanço tahminleri sayesinde zaten herkes çok az farkla bence herşeyi biliyor. :)

RGU14
30-10-2013, 16:38
Bilanço açıklamaları sanırım seans sonundan sonra gelir.

Birde yeni ve tecrübesiz yatırımcılar için "KÖTÜ ÖRNEK" alım nedenleri yazmayalım arkadaşlar. Ör: ev almak için buraya girdim, .... süre sonra para katlanır imajı yaratmak hem size hemde tecrübesiz yatırımcılara BÜYÜK zararlar verebilir.

İnanın biz burda ne yazsak faydasız. Tahta sahibi ne yapacağını çok alternatifli olarak zaten planlamıştır.

inatçı
30-10-2013, 16:38
eyyyy spek çok korkuyorum çok korkuyorum vah tüh öldük bittik napcaz şimdi.napcaz ne yapcaz çevredeki eş dostları davet edecez kozalda yaptığım gibi yaşasın yeni alımama 20 altı fiyatlardan

9 aylık kar beklentisi ne kadar arkadaşlar

newagex
30-10-2013, 16:45
Sn Newagex korkmak için artık çok geç.Sayın Axaray ın bilanço tahminleri sayesinde zaten herkes çok az farkla bence herşeyi biliyor. :)

sayın soul hisse yarın kaç açacak onu görelim ;)
kar ekranda gözükmeden beklenti biter mi sence ?
borsa da 80 500 direncinden dönüyor bugünkü geri çekilmede bunun etkisini de düşünmek gerek..

totuken
30-10-2013, 16:45
2014 ilk çeyrek blançosunu görmeden gitmem spek emmi.
herkes kısmetini yer..

newagex
30-10-2013, 16:52
2014 ilk çeyrek blançosunu görmeden gitmem spek emmi.
herkes kısmetini yer..

algyo nun normal faaliyet karı düşük arkadaşım
bu yıl gelen karın özel nedenleri var..
kap tan okuyabilirsin.
2014 yılında bu tip karlar olmayabilir...

turgayak
30-10-2013, 16:53
bilanço tahminim 28 -30.000 TL gelir..

turgayak
30-10-2013, 16:55
ben burada borusan havası seziyorum..şirketin içinde kimsenin haberi olmadan bedelsizi verebilir...ytd

newagex
30-10-2013, 16:57

zaten 26 kar vardı neye göre arkadaşım bu kar biraz açıklar mısın ?

kafsinkaf
30-10-2013, 16:57

çık çık :)
bu arada 2014 de dolar daha da gidecek gibi şimdilik fed doları tutan nedenlerin başında
2014 de q3 sonlanacak ve gerçek dolar ortaya çıkacaktır
ama bu proje beklentisini bize unutturamaz beyeler
beklemeye devammmm

t.axaray
30-10-2013, 17:03
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=94896&page=636&p=9421974#post9421974

universiteli_13
30-10-2013, 17:05
Murdar ettiniz hisseyi

Sedat34
algyo düştükçe forum kalabalıklaşıyor.. şuan 43 kişi... bu kadar çok ky varsa habersiz asla gitmez .ytd...

newagex
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=94896&page=636&p=9421974#post9421974

dostum 40 000 000 kar yazıyor burada :)
müthiş ....... benim beklentilerimin bile üzerinde umarım dediğin gibi olur :)
ayrıntılı analizin için teşekkürler.....

Lunar Soul
30-10-2013, 17:08
sayın soul hisse yarın kaç açacak onu görelim ;)
kar ekranda gözükmeden beklenti biter mi sence ?
borsa da 80 500 direncinden dönüyor bugünkü geri çekilmede bunun etkisini de düşünmek gerek..

Benim için yarın kaç açmış bugün kaç kapamış çok önemli değil.Çünkü alımı kaçta yaptığım net açık olarak topicde zaten var.Hemde almadan once topiğe yazdım.Bu sefer aynı şeyleri yapmaya kalkarlarsa alırım topiğe falan da yazmam.

kafsinkaf
30-10-2013, 17:09
bakalım bu günün taşeronu kim olacak:)
ben yapı kredi veya finans diyorum

kafsinkaf
30-10-2013, 17:10
sn teyyareci size söylemiştim:)
sıkıntı yok

newagex
30-10-2013, 17:10

bu tahmini
döviz kurlarının etkisinin ne olacağı tam olarak ortaya çıktıktan sonra
9 aylık dönem tamamlandıktan sonra mı yaptınız...

newagex
30-10-2013, 17:11
Benim için yarın kaç açmış bugün kaç kapamış çok önemli değil.Çünkü alımı kaçta yaptığım net açık olarak topicde zaten var.Hemde almadan once topiğe yazdım.Bu sefer aynı şeyleri yapmaya kalkarlarsa alırım topiğe falan da yazmam.

sen ne kadarlık bir vade için hissedesin lunar..

newagex
30-10-2013, 17:14
46 kişi başlığı izliyor...

yıllardır yatay hareket eden bir hisseye bu kadar ilgi olması beni şaşırtıyor :)
umarım algyo artık yatırım yapmaya başlar ve buradaki bütün yüzler güler...

Lunar Soul
30-10-2013, 17:23
sen ne kadarlık bir vade için hissedesin lunar..

Uzun vade. :) :) :)

newagex
30-10-2013, 17:25
Uzun vade. :) :) :)

lunar soul vadesi yani :) :) :)

benim vadeye kelebek ömrü sığar :)

newagex
30-10-2013, 17:40
http://p1310.hizliresim.com/1g/y/u2gjg.png (http://bit.ly/c25MCx)

t.axaray
30-10-2013, 18:00
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=316627

t.axaray
30-10-2013, 18:00
kar muhteşem...46 milyon:he:

46.646.145 TL

logkabin
30-10-2013, 18:01
46,6 beklentilerin oldukca üstünde...bir de proje olsa xxx. ten asagisini hak etmez ama ..beklemeye devam...:)

al sat tavsiyesi degildir..

vassago
30-10-2013, 18:07
Sağlam kar gelmiş...

Yolu açık olur,bende yok ama gelen mali tablolar arasında güzel.Zaten takip ettiğim bir senetti,belliydi böyle bir kar açıklayıcı...

Anatolien
30-10-2013, 18:09
...Afrodit gibi güzel bir kar.:))

t.axaray
30-10-2013, 18:09

hesabımda kira geliri hariç 40.5 demiştim..ve daha iyi gelmesini bekliyordum kira gelirlerini eklememiştim.....kira gelirlerini yönetime gider yapmamışlar....yıl sonunda eklerler....ayrıntılı bir inceleyelim bilançoyu...beklediğimden iyi geldi....:he:

Anatolien
30-10-2013, 18:14
...Finans'taki vatandaş bugün 63 bin lot satmış.Pek karşılıklı gibi değil.Alıcılar muhtelif,piyasa...Bilançodan beklentisi yokmuş demek.

bawer
30-10-2013, 18:22
kar muhteşem...46 milyon:he:

46.646.145 TL

Sn. t.axaray, bir yanlışlık yok değil mi, valla bu kadar kâra inanamadım bir türlü yahu.
35milyonu öpüp de başımıza koyacaktık, 46.646.145 TL ve de 3 çeyrekte.

t.axaray
30-10-2013, 18:25
özsermaye......349.434.849

birim pay değeri.....32.81

teyyareci
30-10-2013, 18:27
Yolunuz acık olsun,sevındım adınıza..cok guzel bır kar..bekleyen,corbayı ıcer..saygılar dostlarım

Lunar Soul
30-10-2013, 18:28
Sn. t.axaray, bir yanlışlık yok değil mi, valla bu kadar kâra inanamadım bir türlü yahu.

35 kar rakamını nasıl çıkarıyorsunuz? zaten 6 aylıka yansımayan arsa satış karı ve kur artışını eklesen en kötü 40 gelir.

newagex
30-10-2013, 18:31
hesabımda kira geliri hariç 40.5 demiştim..ve daha iyi gelmesini bekliyordum kira gelirlerini eklememiştim.....kira gelirlerini yönetime gider yapmamışlar....yıl sonunda eklerler....ayrıntılı bir inceleyelim bilançoyu...beklediğimden iyi geldi....:he:

ayrıntılı yorumlar için teşekkürler

selcukylm
30-10-2013, 18:39
Yarın beklenenin dışında bir durum var mı görürüz seans sonuna doğru.
Karımız güzel. Tebrikler Axaray.

t.axaray
30-10-2013, 18:40

yıl sonu çok daha iyi olacak....80 milyon gibi rakamlara hazırlanın...daha sonra ayrıntılı hesaplar..yazarım...:he:.

Kaptan Mehmet
30-10-2013, 18:46
Yanlış hesaplamadıysam p/d 0,63 f/k 3,9 olur yeni kar ile

bawer
30-10-2013, 19:00
yıl sonu çok daha iyi olacak....80 milyon gibi rakamlara hazırlanın...daha sonra ayrıntılı hesaplar..yazarım...:he:.

Evet hocam, bekliyoruz
sanırım ocak - şubata kadar hesaplarsınız 2013 yılının güzel rakamlarını
kesin siz yine mütevazi bir rakam yazarsınız, biz ne geleceğini tahmin ederiz artık :)
tatil köyünden gelecek rakam yıl sonu yansır doğru mu?

bawer
30-10-2013, 19:02
35 kar rakamını nasıl çıkarıyorsunuz? zaten 6 aylıka yansımayan arsa satış karı ve kur artışını eklesen en kötü 40 gelir.

Güzel kardeşim, isteseler yönetim gideridir, pazarlamadır şudur, budur der 35 yazarlardı.
Biz başka kağıtlarda ne giderler gördük.

t.axaray
30-10-2013, 19:04
Evet hocam, bekliyoruz
sanırım ocak - şubata kadar hesaplarsınız 2013 yılının güzel rakamlarını
kesin siz yine mütevazi bir rakam yazarsınız, biz ne geleceğini tahmin ederiz artık :)
tatil köyünden gelecek rakam yıl sonu yansır doğru mu?

inceliyorum...

6.ay bilançoda buydu......

http://n1310.hizliresim.com/1g/y/u2kk0.png (http://bit.ly/c25MCx)

9.aylık bilançoda bu...

http://u1310.hizliresim.com/1g/y/u2kp4.png (http://bit.ly/c25MCx)

markos62
30-10-2013, 19:06
eyyyy spek çok korkuyorum çok korkuyorum vah tüh öldük bittik napcaz şimdi.napcaz ne yapcaz çevredeki eş dostları davet edecez kozalda yaptığım gibi yaşasın yeni alımama 20 altı fiyatlardan

9 aylık kar beklentisi ne kadar arkadaşlar

Ne yaptın sen inatçı. Biz aylardır buradayız. Aşağı indiğinde çaktırmadan küçük küçük tırtıklıyorduk. Sen geldin formu okumadan formun ağası kim bilmeden 2500 lot ile daldın. Ne oldu? Speği kızdırdın oldu mu şimdi?

Şaka tabiki hoş geldin gelmesine de şu kısa borsa tecrübemde öğrendiğim bir şey var. Deşifre edilen hisse yürümez. Yürürse de dökmeden yürümez. Bu hisse deşifre olmuş, yıldırmadan harekete geçeceğini sanmıyorum. Axaray dostumuz bilançoyu bile aylar önce söylüyor. Dostumuzun Emeğine sağlık ama sonunu bildiğin bir filmi tekrara tekrar izleyince adrenalin olmuyor.

Sardis in malı biti ya da bitmek üzere. Finans eski gücünde değil. Yıl sonu yaklaşıyor. Kar çok çok çok ama çok iyi. Beni yıldırmak isteyen spek amca boşuna uğraşmasın. Ben yılmam. Kırım Kongo kenesi gibi yapıştım. 5 Yıl beklerim. Hiç boşuna beni silkelemek için uğraşmasınlar.

Bakalım bugün barni amca ne yapacak. Bana kalırsa FED suya sabuna dokunmayan bir açıklama yapacak. Yarın endeks yukarı açılır. Algyo ne yapar onu bilemem.

Saygılar.

t.axaray
30-10-2013, 19:18
http://n1310.hizliresim.com/1g/y/u2l35.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://u1310.hizliresim.com/1g/y/u2l3v.png (http://bit.ly/c25MCx)

t.axaray
30-10-2013, 19:24
aldığı villanın birini işleme koymuş......ve diğer villalarında expertiz değeri yükselmiş bu durumda...
yenisi
http://u1310.hizliresim.com/1g/y/u2l7f.png (http://bit.ly/c25MCx)
6.aylıkta...
http://l1310.hizliresim.com/1g/y/u2l9l.png (http://bit.ly/c25MCx)

t.axaray
30-10-2013, 19:33
VADELİDEKİ DÖVİZİ

http://u1310.hizliresim.com/1g/y/u2ljz.png (http://bit.ly/c25MCx)

YENİSİ
http://u1310.hizliresim.com/1g/y/u2lnu.png (http://bit.ly/c25MCx)

Padavan
30-10-2013, 19:52
Gerçekten çok okkalı kar gelmiş. Ben bugünkü hareketten sonra bunu beklemiyordum. Adam neden bastı anlamak zor. Yukarı çekip yarın çok mal dağıtabilirdi, yapmadı. Şöyle farzediyorum; Artık onunda dağıtacak malı yok. Bu karı enaz hasarla geçirmek istiyor. Aşağı -yukarı sert hareketler bundan sonra beklenebilir. Hayırlı olsun herkese.

markos62
30-10-2013, 19:55
Gerçekten çok okkalı kar gelmiş. Ben bugünkü hareketten sonra bunu beklemiyordum. Adam neden bastı anlamak zor. Yukarı çekip yarın çok mal dağıtabilirdi, yapmadı. Şöyle farzediyorum; Artık onunda dağıtacak malı yok. Bu karı enaz hasarla geçirmek istiyor. Aşağı -yukarı sert hareketler bundan sonra beklenebilir. Hayırlı olsun herkese.

Sardisin malı bitti bana göre önümüz açıldı. Bir de finans var ağabeyi onda hala mal var ama eskisi kadar güçlü değil. Her şeye rağmen maç bitmeden tahtada oyun bitmez. Temkinli olmakta fayda var.

Azurit
30-10-2013, 20:06

Axaray kardeşimiz sağolsun. Kar rakamını oldukça iyi bir isabetle tutturuyor. Tahtayı kontrol eden de bunu biliyor. Geçmişte bir soru-tezim vardı; Finans +Sardis+vd aslında yabancıların tedbili kıyafet içinde işlem yapan kesimleri miydi? Bunun böyle olduğunu düşünüyordum, ama kesin konuşmak için biraz daha kanıta gereksinim vardı. Bugün bu kanıt geldi.

Var olan portföylerinin küçük bir kısmı ile nakte geçtiler. Bunu kar rakamını bildikleri halde yaptılar, çünkü bilanço bizim için sürpriz olmadığı kadar onlar için de öyle...

Bugünkü satışın kanımca iki nedeni var. Birincisi küçük de olsa yarına yine bu hissede kullanmak kaydı ile nakte geçmek. İkincisi bu bilançonun hak ettiği hareketi başlatmak üzere bu nakti kullanmak ve yaratılacak momentumla eldeki portföy değerinin yıl sonuna kadar okkalı bir seviyeye ulaşmasına yardımcı olmak...

Eğer bunlar değilse, bir başka neden daha olabilir, örneğin fonu yöneten kişinin aklını kaçırması gibi...

Bir başka olasılık mümkün değil!

Bize gelince uzun vadeciydik. Daha da uzun vadeci olduk. En azından dağıtılacak temettüyü görmek istiyoruz!:)

turgayak
30-10-2013, 20:51
Bilanço benim çok çok tahminimin üstünde geldi açıkçası. Buda demek oluyorki çok sert rüzgarlar esecek çok hemde

MAHARAJ
30-10-2013, 21:15
maşallah diyelimde nazar değmesin.;)
piyasa değerinin 4'te 1'ri kadar kar.
sermayesinin tam tamına 5 katı kar.

Piyasa Değeri (USD) 111.124.284
Sermaye (TL) 10.650.794
Takas Saklama Oranı 41
2013/09 Kar-Zarar(USD) 22.905.055
2013/09 F/K 3,87
Öz Sermaye (USD) 171.585.980
PD/DD 0,65

kagula27
30-10-2013, 21:26
kur etkisi ile guzel kar. Gonul isterdiki faliyetlerden yazsaydi kari

t.axaray
30-10-2013, 21:44
yılsonu için neden 80 milyon dediniz diye soruldu....ve dedim ki...Yıl sonunda Bana göre böyle......pek yanılmam ama...bide sizler bakın nedir ne değildir:he:

http://l1310.hizliresim.com/1g/y/u2s7s.png (http://bit.ly/c25MCx)

t.axaray
30-10-2013, 21:59
arkadaşlar sorularınız genel olursa buradan sorun...özel sorular için özel mesaj yolunu kullanın teşekkür ederim....

belediye bu arazinin bir kısmını kamulaştırdı.ve defter değerinde gösterilen expertiz değerinin tam 5 katı değer ödendi...zaten algyonun açıkladığı bu karın 20 milyonluk kısmı bu kardan geliyor...şimdi kalan bu araziden kamulaştırılmayan kısım belediyenin biçtiği bu değer üstünden gösterildiğinde 5 katı bir değer ortaya çıkmakta...:)

t.axaray
30-10-2013, 22:14
sayın axaray kesinlikle söylediğiniz gibi.
karın çoğu kamulaştırmadan geliyor
ama araziyi kamulaştırma bedelini baz alarak değerlemek ne kadar doğru.
o araziye imar izni verilmiyor , izin verilse şüphesiz ki sizin bahsettiğiniz değer hatta daha fazlası da çıkar.
arazi denize yakın olduğu için izin alamıyor yanlış hatırlamıyorsam.
siz bu kadar eminseniz vardır mutlaka bir bildiğiniz
yazılarınızın takipçisiyim :)
bugün şirketi aradım ulaşamadım öğle arasına denk geldi.
şimdi yeni bir kanunda çıkacak ..üzerinde çalışılıyor....belediye ya kamulaştıracak yada imar izni verecek...arazi sahiplerini yıllarca oyalayan uygulamalar son bulacak......en kötü kamulaştırsa 5 kat demek...imar izni verse...ben hayal edemiyorum..hem maslak için hemde büyükçekmece için...:he:

t.axaray
30-10-2013, 22:26
“5 yılda uygulanmayan fonksiyonu mülk sahibi özel olarak işletebilir” işte yeni imar yasasının en önemli değişikliklerinden biri. Yani bir projede okul veya hastane olacak diye bir alanı bıraktın ama devlet 5 yıl boyunca senin ayırdığın alan bu sosyal tesisi yapmadı. Hemen işe başlayıp o tesisi sen yapabilir ve özel hastane ya da özel okul olarak sen işletebilirsin. Kısacası devlet ya elini çabuk tutup işini yapacak ya da sana izin verecek sen yapacak ve karşılığını alacaksın. Böylece yıllarca boş kalan atıl alanlar, adeta cezalı gibi yapılmayan inşaatlar olmayacak. Güzel bir gelişme. Hatta dahası da var.
“10 yılda uygulanmayan fonksiyon eski fonksiyonuna döner “ diyor yeni yasa. Okul için ayırdın, hastane için ayırdın ama devlet 10 yıl gelip çivi bile çakmadı işte o zaman o ayırdığın alanlar yeniden konut alanına dönüşür. Bu madde sanırım vatandaş için kötü olsa da müteahhit için çok iyi olarak değerlendirilecek. Vatandaş okul, hastane beklerken devletin 10 yıl ilgisizliği buraları müteahhidin yararına yeni konutlar olarak ortaya çıkarabilecek.

Kaynak : http://www.ivedihaber.com/yazar/15146-tevfik-yazicilar-yeni-imar-kanunu-neleri-degistirecek.html#ixzz2jErzh2Uf

MAHARAJ
30-10-2013, 22:26

böyle kar olsun da devamı olsun. mesele kar etmek ve bu karı koruyabilmek veya artırabilmek meselesi. onca şirkete bakıyorum faal iş yapıyorlar dünya zarar açıklıyorlar ne anladık faaliyetten? parayı mantıklı şekilde yönetemedikten sonra faal bir şirket olmakta işe yaramıyor.

tabi ki gönül isterdi bu muhteşem kar yaptığı projelerden gelsin ama paradan deli para kazanmışız oturduğumuz yerde buna da burun kıvırmayalım lütfen.;) umarım bu muhteşem kardan sonra yakın zamanda birde proje haberi düşer.

markos62
30-10-2013, 23:52
Axaray kardeşimiz sağolsun. Kar rakamını oldukça iyi bir isabetle tutturuyor. Tahtayı kontrol eden de bunu biliyor. Geçmişte bir soru-tezim vardı; Finans +Sardis+vd aslında yabancıların tedbili kıyafet içinde işlem yapan kesimleri miydi? Bunun böyle olduğunu düşünüyordum, ama kesin konuşmak için biraz daha kanıta gereksinim vardı. Bugün bu kanıt geldi.

Var olan portföylerinin küçük bir kısmı ile nakte geçtiler. Bunu kar rakamını bildikleri halde yaptılar, çünkü bilanço bizim için sürpriz olmadığı kadar onlar için de öyle...

Bugünkü satışın kanımca iki nedeni var. Birincisi küçük de olsa yarına yine bu hissede kullanmak kaydı ile nakte geçmek. İkincisi bu bilançonun hak ettiği hareketi başlatmak üzere bu nakti kullanmak ve yaratılacak momentumla eldeki portföy değerinin yıl sonuna kadar okkalı bir seviyeye ulaşmasına yardımcı olmak...

Eğer bunlar değilse, bir başka neden daha olabilir, örneğin fonu yöneten kişinin aklını kaçırması gibi...

Bir başka olasılık mümkün değil!

Bize gelince uzun vadeciydik. Daha da uzun vadeci olduk. En azından dağıtılacak temettüyü görmek istiyoruz!:)

Bir ihtimal daha var. Bunlar FED olumsuz bir şey açıklayabilir korkusuyla bir ksıım satış yaptılar. Ama yanıldılar. FED suya sabuna dokunmadı. Ama elbet dokunacak. Yarın endeks karışık bir seyir izler. İyi bilanço açıklayanlar yeşil kötü bilanço açıklayanlar kırmızı olur. Bana göre tabi

Azurit
31-10-2013, 07:23

Onun da zamanı yaklaşıyor. Tabii burada bir konunun altını çizmek gerekiyor. Kur farkından doğan gelirler bundan once doların geri gelmesiyle siliniyordu. Ancak önümüzdeki dönemde, ister istemez doların tüm dünyada güçleneceği bir sürece gireceğiz. Türkiye de bundan bağışık değil; o nedenle yazılanların silinmesi bir yana, üste yeni kar ilaveleri beklentisi güçlenecektir.

ALGYO burada anılan ve henüz tam ayırdına varılamamış beklentileriyle mutlaka diğerlerinden ayrışacaktır. Bundan böyle hisse üstüne kurulan, kurulacak baskılar bu baskıyı kuranın canını acıtacaktır.

Demedi demeyin formasyonu... :)

MAHARAJ
31-10-2013, 08:17
Açıkcası 32 milyon civarı kar bekliyordum, 46.646.145 lira açılayarak sermayesinin 5 katı gibi muhteşem bir kar açıkladı. Merak ettiğim piyasanın bu karı nasıl fiyatlayacağı? Çünkü rakam herkes için süpriz oldu, en iyimserimiz bile 40 milyon kar bekliyordu.

Hurriyet
31-10-2013, 08:37
Bilançoyu boşverelim. Beklentilerin biraz üzerinde gelen bir kar rakamı var. Hisse başına 19 TL nakit de kasada. Bunlar her zaman bilinenler.

Basiretsiz bir spekülatör dadanmazsa eğer, su akar yolunu bulur. 6 aylıkta yapamadığını da üzerine koyar, geçer gider...

Yerel seçimlerden önce Maslak arazisi için bir gelişme olabilir mi? Esas önemli konu bu değil mi?

newagex
31-10-2013, 08:41
6 aylıkta 26 milyon
9 aylıkta 46 milyon
12 aylıkta 80 milyon ve üzeri bekleyen bile var.

SONUÇTA gerçek şu ki

ALGYO'nun kasasındaki nakit neredeyse 170 milyona, 221 olan piyasa değerine yaklaşıyor "17 lira hisse fiyatı kasasındaki paraya eşit"

Öz kaynakları yaklaşık 350 milyon, "parası kadar da varlığı da var hatta ondan da fazla"

Defter değeri 35'e yaklaşıyor , hisse gerçek değerinin neredeyse yarısında işlem görüyor "devasa nakit parasına rağmen"

Bedelsiz potansiyeli yüksek hisseler grubunda yer alıyor,bu hisseler borsa tarihimiz boyunca en çok kazandıranlardan olmuş

Büyükçekmece ve maslak arazilerinde olabilecek bir imar planı değişikliği bütün fiyat hedeflerinin katlanmasına neden olabilir.

Sayın axaray'ın dediği gibi kamulaştırma büyükçekmece arazisinde yeniden değerleme yapılmasına neden olur ve 2013 son çeyrekte bu yansıtılırsa , 80 milyon ve üzeri kar olasılığı doğacak.

Maslakta bir proje açıklanması şahsi düşüncem ozkgy benzeri hareketlerin yaşanmasına neden olabilir...

newagex
31-10-2013, 08:49
Bilançoyu boşverelim. Beklentilerin biraz üzerinde gelen bir kar rakamı var. Hisse başına 19 TL nakit de kasada. Bunlar her zaman bilinenler.

Basiretsiz bir spekülatör dadanmazsa eğer, su akar yolunu bulur. 6 aylıkta yapamadığını da üzerine koyar, geçer gider...

Yerel seçimlerden önce Maslak arazisi için bir gelişme olabilir mi? Esas önemli konu bu değil mi?

bilançoyu nasıl boşverelim 46 milyon:)
önemsizmiş gibi söylemeyin lütfen :)
sizce bugün tavana dokunur mu ? onu söyleyin :)
gerçi siz çok konuştuk bu konuyu anlamında söylediniz ama kar da kar yani :)

totuken
31-10-2013, 08:52
.artık dolar güçlenecek gibi.3 seçim cari açık,şirket dolar açıkları derkennnnnn..
artık spek asena gibi kıvırsın dursun...2014 ilk çeyreği görmeden gitmem..
herkes kısmetini yer...

newagex
31-10-2013, 08:57
11 kasıma kadar algyo gibi şok edici kar açıklamasını beklediğim bir hisse daha var
bu nedenle ben önümüzdeki zamanda çok güzel fiyatlardan kısa süreliğine ayrılıp ,diğer hissede kar beklentisini alıp buraya geri döneceğim :)
bu kez çadır kurdum, bir daha ki gelişimde kalıcı konut yapacağım buraya yerleşeceğim. Arada bir tatile başka yerlere gideceğiz tabi ama evimiz burası olacak :) :)
kelebek ömrü yatırım stratejimiz buna mani olmazsa :)

inatçı
31-10-2013, 09:07
Ne yaptın sen inatçı. Biz aylardır buradayız. Aşağı indiğinde çaktırmadan küçük küçük tırtıklıyorduk. Sen geldin formu okumadan formun ağası kim bilmeden 2500 lot ile daldın. Ne oldu? Speği kızdırdın oldu mu şimdi?
.
kural borsa gerçeği satar.dün bilanço açıklanacağı gündü.muhtemelen bu rakamda biliniyordu.kar müthiş.sırf 2500 lot aldım diye borsa gerçeği satıyor moduna geçti.21,3 ten almışken 20,70 e hisseyi çakıp beni silkelemeye çalıştılar.dün dedim böyle yapılıyorsa her bir lot çok değerli diye.bunu 46 milyonluk karla gördük ne kadar çok değerli olduğunu.

demek ki arkadaşlar şunu bir kez daha teyit etmiş olduk,hatırı sayılır bir lot aldığınızda kesinlikle silkeleme geliyor.yani kısa vade günlük oynayanların kazanma ihtimali sıfır,oyunun kuralı bu.zaten bende bunu bildiğim için uzun vadeli alım yapıyorum.mesela netturda 5 yıl zararda bekledim yinede satmadım.adımız inatçı.

bu kar rakamı ile teknik analiz gereği beklediğim büyük çıkışa başlarsa şaşırmam hisse.başlamazsada bizde zaman çok.olurki düşersede bu kardan sonra tek hisse de altın vuruşa geçerim.

yat.tav.değil.

kafsinkaf
31-10-2013, 09:13
bu hisse sn t.axaray'ı bile yanılttıya:)
ben bu hisseden nasıl kopabilirim ki:)))))))))))))

Hurriyet
31-10-2013, 09:14
Minumum 40 milyon bizim de beklediğimiz bir kar rakamıydı 9 aylık için. Burada sürpriz yok. Arşive kaldırdıldığı için veremiyorum.

Sene sonu 80 diyen varsayımlarını da koymalıydı ortaya.

TRLUSD kuru 2,70 olursa eğer 80 milyon kar gelir tabi. 1,95'in altında kur ile de son 3 ayda yerimizde sayarız.

Kur dışında başka bir beklentisi varsa 80 milyon kar bekleyen arkadaşın, paylaşmasını bekleriz. Syg.

ank11
31-10-2013, 09:14
kural borsa gerçeği satar.dün bilanço açıklanacağı gündü.muhtemelen bu rakamda biliniyordu.kar müthiş.sırf 2500 lot aldım diye borsa gerçeği satıyor moduna geçti.21,3 ten almışken 20,70 e hisseyi çakıp beni silkelemeye çalıştılar.dün dedim böyle yapılıyorsa her bir lot çok değerli diye.bunu 46 milyonluk karla gördük ne kadar çok değerli olduğunu.

demek ki arkadaşlar şunu bir kez daha teyit etmiş olduk,hatırı sayılır bir lot aldığınızda kesinlikle silkeleme geliyor.yani kısa vade günlük oynayanların kazanma ihtimali sıfır,oyunun kuralı bu.zaten bende bunu bildiğim için uzun vadeli alım yapıyorum.mesela netturda 5 yıl zararda bekledim yinede satmadım.adımız inatçı.

bu kar rakamı ile teknik analiz gereği beklediğim büyük çıkışa başlarsa şaşırmam hisse.başlamazsada bizde zaman çok.olurki düşersede bu kardan sonra tek hisse de altın vuruşa geçerim.

yat.tav.değil.

Kar Güzel ama esas beklenen faaliyet karı önemli.Karın çoğu kurdan kaynakalanan kar.Hisse zaten ucuz.Fakat hissede çoğunluk yabancı hakim.Bu yüzden hisse hantal.Umuyorum ki çok iyi yerlere gelecek bir gün.Çok değerli bir hisse.Sabrı olan çok iyi bir kazanç sağlayabilir bu hisseden.Herkese bol kazançlar.y.t.d.

newagex
31-10-2013, 09:15

yat.tav.değil.

parça parça aldığında bir şey olmaz algyo da 250 lottan fazla almamak gerek tek kalemde
bırak akşam görsün ne kadar aldığını ama gün içinde belli etme.
bir kaç yıl önce vakfn nin bir arkadaşım 40 000 lot aldı diye tabana geldiğini gördüm canlı olarak :)

hissedeki geri çekilme biraz da endeks kaynaklıydı , ama 46 milyonluk kar bende beklenmiyordu. büyük çoğunluk 6 ylık karın tek seferlik bir kar olduğunu 9 aylıkta önemli bir artış olamayacağını düşünüyordu.
bugün bence piyasa bu karı sürpriz kabul edecektir fiyat ne olur siz düşünün :)

inatçı
31-10-2013, 09:20
parça parça aldığında bir şey olmaz algyo da 250 lottan fazla almamak gerek tek kalemde
bırak akşam görsün ne kadar aldığını ama gün içinde belli etme.
bir kaç yıl önce vakfn nin bir arkadaşım 40 000 lot aldı diye tabana geldiğini gördüm canlı olarak :)

hissedeki geri çekilme biraz da endeks kaynaklıydı , ama 46 milyonluk kar bende beklenmiyordu. büyük çoğunluk 6 ylık karın tek seferlik bir kar olduğunu 9 aylıkta önemli bir artış olamayacağını düşünüyordu.
bugün bence piyasa bu karı sürpriz kabul edecektir fiyat ne olur siz düşünün :)

hisseye güvendiğim için %5-10 zararı önemsemem bu nedenle bilerek aldım birazda gıcık etmek için:he:şaka bir yana kar süpriz beklenti üstü.fiyatlamada süpriz olmalı tavanlar serisi neden olmasın.tek şart hissenin büyük oyuncusunun yakıt deposunun dolu olması.eğer depo boşsa zaman alır yükseliş,kar nekadar olursa olsun önemli değil.:cool:bizde bekleriz acelemiz yok:)

t.axaray
31-10-2013, 09:20
bu hisse sn t.axaray'ı bile yanılttıya:)
ben bu hisseden nasıl kopabilirim ki:)))))))))))))

nasıl yanıltmış anlamadım...:notr: kar rakamıysa kira gelirleri hariç 40.5 yazdım...kira gelirlerine de baktım....birebir örtüyor...:he: kıvırma payı bıraktığım için yanılma olmaz:kahkah:

t.axaray
31-10-2013, 09:28
Kira gelirleri...tek tek hesaplamak zordu.....:kahkah: yine de hazırladım dün...laf edeceğinizi bildiğim için....:grrr:

http://n1310.hizliresim.com/1g/z/u31yr.png (http://bit.ly/c25MCx)

t.axaray
31-10-2013, 09:29
http://k1310.hizliresim.com/1g/z/u31yx.png (http://bit.ly/c25MCx)

t.axaray
31-10-2013, 09:29
http://o1310.hizliresim.com/1g/z/u31z5.png (http://bit.ly/c25MCx)

t.axaray
31-10-2013, 09:30
http://o1310.hizliresim.com/1g/z/u31zf.png (http://bit.ly/c25MCx)

woolf
31-10-2013, 09:32
açılış fiyatı 21,75 görünüyor ama günlük fark %4.82 yazıyor bende:)

woolf
31-10-2013, 09:33
pardon ben 20,75 okumuşum, yanlış anladım:)

kafsinkaf
31-10-2013, 09:36
finans satmaya devam eder
başka birşey olmazz

kafsinkaf
31-10-2013, 09:38
üstaddd
takıldık işte biraz:)
bak ''adam'' basmaya devam ediyor zaten

DART VADER
31-10-2013, 09:39
Taşmı düştü kafaya ne oldu böyle ...

renovate
31-10-2013, 09:39
Tabelada ismini görmek güzel duygu

Azurit
31-10-2013, 09:44
finans satmaya devam eder
başka birşey olmazz

Birileri rüzgara karşı I..yor, kimin i..diğini gün sonu kapanışı gösterecek!

Son gülen iyi güler formasyonu...:)

inatçı
31-10-2013, 09:44
speğin depo boş demek karı değersizleştirme moduna geçti.evet yeni stok hissemi buldum.yaşasın.:he:

kafsinkaf
31-10-2013, 09:47
başka hisse olsa ne demek istediğimi anlamışsınızdır
on defa tavandı

kafsinkaf
31-10-2013, 09:49
hadi oğlum dolar
ayrılda gellll:)

Hurriyet
31-10-2013, 09:51
6 aylık bilançoda spek geldi diye söyleniyordunuz.

Şimdi spek yok yine söyleniyorsunuz.

Kadro yine aynı. Maç kaldığı yerden devam ediyor...

Niye ağlaşıyorsunuz ki.

kafsinkaf
31-10-2013, 09:51
başka hisse olsa ne demek istediğimi anlamışsınızdır
on defa tavandı

''adam''
ben yine de seni tavanda bekliyorum

markos62
31-10-2013, 09:52
Birileri rüzgara karşı I..yor, kimin i..diğini gün sonu kapanışı gösterecek!

Son gülen iyi güler formasyonu...:)

Bu olsa olsa bir aslan miyav dedi minik fare kükredi formasyonu olur. Baksanıza nasıl da karı unutturmaya çalışıyor.

Padavan
31-10-2013, 10:04
Ben 22den gömdüm. kar cebe yakışır. Herkese teşekkürler. şimdilik tabi

adsm
31-10-2013, 10:05
A.ort çalışması yapılıyor

universiteli_13
31-10-2013, 10:05
dggyo nun şirket değerine göre yarı fiyatında olmasına rağmen kaç katı kar açıklamış

Azurit
31-10-2013, 10:07
Bu olsa olsa bir aslan miyav dedi minik fare kükredi formasyonu olur. Baksanıza nasıl da karı unutturmaya çalışıyor.

Şu anki tablo bir anomolidir. Tabloyu çizmeye çalışan da anormal. Ancak çok sürmez, piyasa bu anomoliye izin vermez, anormaller de piyasada fazla barınamaz. :)

markos62
31-10-2013, 10:07
Ben 22den gömdüm. kar cebe yakışır. Herkese teşekkürler. şimdilik tabi

Çok büyük hata ettin. Ama yolun açık olsun :) ALgyo candır beyaz balinadır. Bir gün gün balinamız sıkıştığı havuzdan kurtulacak. Güzel günler göreceğiz güneşli günler :)

kafsinkaf
31-10-2013, 10:11
Çok büyük hata ettin. Ama yolun açık olsun :) ALgyo candır beyaz balinadır. Bir gün gün balinamız sıkıştığı havuzdan kurtulacak. Güzel günler göreceğiz güneşli günler :)

hafiflemek de iyidir:)

universiteli_13
31-10-2013, 10:11
j o i n yok mu kimsede arkadaşlar

adsm
31-10-2013, 10:19
http://u1310.hizliresim.com/1g/z/u32lm.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Azurit
31-10-2013, 10:30
Çizilen tablo ile yaratılmaya çalışılan algı şimdilik şöyle:

"Gördünüz 22,00 yi geçemiyor. 21,70-21,95 arası iyi fiyat verin rahatlayın! formasyonu...":)

bir_adam
31-10-2013, 10:31
nede çok satma heveslisi varmış sanki bugüne kadar alıcısı yokmuşta yeni bulmuşlar gibi şaşırtıcı :)

logkabin
31-10-2013, 10:31

tipik 22 hareketini yapip geri cekildi...bence akillica hareket kisa vadeli trade acisindan...

totuken
31-10-2013, 10:34
CNBCe.com ‏@CNBCeFinans 18 dk Dış açık 9 ayda 75 milyar doları aştı http://bit.ly/16nUGug #ekonomi

universiteli_13
31-10-2013, 10:38
bu muydu o kadar tantana beyler yüzde 5 i geçemedi açıkcası

Kaan283
31-10-2013, 10:39
bunu ederi en az 35 tir be sipek ayıp be ayıp

universiteli_13
31-10-2013, 10:42
heralde günü primsiz kapatacak

kafsinkaf
31-10-2013, 10:43
''adam'' gövde gösterisine devam ediyor
benim anladığım götürünce fena götürecek

totuken
31-10-2013, 10:44
bor değil bu 46 milyon..bankalar hariç..top 10 da. nerdeyse.10 milyon sermaye ile...pehhhhhhh

kafsinkaf
31-10-2013, 10:44
ilginç olan tek şey
neden bizim gördüğümüzü diğer fon yönetiicileri yada yeşil sermaye göremiyorrr

newagex
31-10-2013, 10:46
http://o1310.hizliresim.com/1g/z/u3300.png (http://bit.ly/c25MCx)

universiteli_13
31-10-2013, 10:47
ne hisseler gördük şu borsada iyi kar açıklayıp borsa açılır açılmaz tavana kilitleyen 3-4 tavan yapıp anca öyle duran, 22 den satmayı başaran arkadaşı tebrik ediyorum helal olsun

habsel
31-10-2013, 10:50
arkadaşlar teknik olarak yorum yapabilecek bir arkadaş varmıdır?

MAHARAJ
31-10-2013, 10:54
Tireli dansöz emineyi geçtin be tahta yapıcı, sana bir fistan hazırladım çeşmeye gelirsen ara beni.;) Varsa başka 1e 10 potansiyeli olan hisse söylede bilelim iş bilmez adam.

universiteli_13
31-10-2013, 10:57
https://j o i n . m e /baybarsbaybars

bir_adam
31-10-2013, 11:04
tahtada bir kenar mahalle çocugu var yükselmesini istemiyor inşallah açıkcıdır yakalanır....bu sülüklerden kurtuldugu zaman algyo elmasının kratı görünecek ............acizane 2080 den 2 bin alarak ben terbiyesini yapmaya çalışıyorum ama güç kalmadı :)

totuken
31-10-2013, 11:17
arkadaşlar 6 ay daha sabır..daha iyi bir kar edeceğiniz yatırımınız yoksa ..sabır sabır..2014 ilk çeyreğide görelim...o zamana maslak taslak ne varsa ...
herkes kısmetini yer....

Padavan
31-10-2013, 11:23
Arkadaşlar sattığımı burada yazdığım için üzüldüm. Bir kişiyi bile etkilesem vicdanım huzursuz olur. Ben bir ayda iyi kazandım diye verdim. Kasım ayında endeksin kötü olduğu bir an yine döneceğim. 20.50 hedefim. Tersi olurda kaçarsa da allah size satmaya ve karı yemeye nasip etsin. Algyo gerçekten endeksin yıldızıdır.

burak16
31-10-2013, 11:26
utanmadan ağırlık ortalamasını altına veriyorlar ....:frown: yokmu bir tane baba yiğit şunların dersini verecek..

MAHARAJ
31-10-2013, 11:27
Arsa ise arsa
Villa ise villa
İş hanıysa iş hanı
Tatil köyüyse kralı
Kasada full nakit döviz
Borç diye bir şey yok
Bedelsiz potansiyeli %2400
Sene sonu değerleme ile 100 milyon kar beklentisi
Maslak, Büyükçekmece Eyüp'ta proje beklentinde var
Daha ne ister bir tahta sahibi bir hisseden anlamak zor.(?)

kagula27
31-10-2013, 11:27
kapanışı görelim..

newagex
31-10-2013, 11:28
6 aylıkta 26 milyon
9 aylıkta 46 milyon
12 aylıkta 80 milyon ve üzeri bekleyen bile var.

SONUÇTA gerçek şu ki

ALGYO'nun kasasındaki nakit neredeyse 170 milyona, 221 olan piyasa değerine yaklaşıyor "17 lira hisse fiyatı kasasındaki paraya eşit"

Öz kaynakları yaklaşık 350 milyon, "parası kadar da varlığı da var hatta ondan da fazla"

Defter değeri 35'e yaklaşıyor , hisse gerçek değerinin neredeyse yarısında işlem görüyor "devasa nakit parasına rağmen"

Bedelsiz potansiyeli yüksek hisseler grubunda yer alıyor,bu hisseler borsa tarihimiz boyunca en çok kazandıranlardan olmuş

Büyükçekmece ve maslak arazilerinde olabilecek bir imar planı değişikliği bütün fiyat hedeflerinin katlanmasına neden olabilir.

Sayın axaray'ın dediği gibi kamulaştırma büyükçekmece arazisinde yeniden değerleme yapılmasına neden olur ve 2013 son çeyrekte bu yansıtılırsa , 80 milyon ve üzeri kar olasılığı doğacak.

Maslakta bir proje açıklanması şahsi düşüncem ozkgy benzeri hareketlerin yaşanmasına neden olabilir...

arkadaşlar şirketle görüştüm, siz de arayıp bilgi alabilirsiniz

büyükçekmece arazisi ile ilgili olarak ; kamulaştırmada ortaya çıkan fiyat mahkemenin belirlediği bir fiyat , büyükçekmece arazisi su havzası olarak kabul ediliyor , buraya inşaat yapamıyoruz, kamulaştırmadaki fiyatı baz alamayız. çevredeki emsallere bakılır buna göre arazinin değeri ortaya çıkar. değerleme raporunda amaçlanan " arazi bugün satılsa değeri ne olur" sorusuna cevap aramaktır, imarı olmayan arazinin değeri ne olur diye cevap verdiler.
kamulaştırmada belirlenen fiyat , mahkemenin talep ettiği değerleme raporuna dayanan bir fiyat, öyle ise sizin araziniz için referans kabul edilmesi gerekmez mi dediğimde : o değerleme arazinin tümü için yapılmış bir değerleme değil , bu konuya fazla bel bağlamamak gerek , fazla bir şey fark etmeyecektir dediler

ben şahsen sayın axaray'ın analizine güveniyorum....

mehmetfesli
31-10-2013, 11:29
Arkadaşlar sattığımı burada yazdığım için üzüldüm. Bir kişiyi bile etkilesem vicdanım huzursuz olur. Ben bir ayda iyi kazandım diye verdim. Kasım ayında endeksin kötü olduğu bir an yine döneceğim. 20.50 hedefim. Tersi olurda kaçarsa da allah size satmaya ve karı yemeye nasip etsin. Algyo gerçekten endeksin yıldızıdır.

yok yok iyi yapmışsın, 20.50'yi bugün bile görür bu dandik kağıt, tabanda yapar 20.50 diye şartlanma, 18.85 ilk seans tabanı 19 bilmem kaç ikinci seans tabanı. Hadi be koçum alarko 1 f/k ya oynuyoruz.

newagex
31-10-2013, 11:32

arkadaşım sattığımı yazdığım için üzüldüm, bir kişiyi bile etkilesem vicdanım rahatsız olur diyorsun
hemen ardından hedefim 20.50 yazıyorsun :)
peki bu etkilemez mi , vicdanın rahatsız olmaz mı :) :) :) :) :)

mehmetfesli
31-10-2013, 11:35
arkadaşım sattığım yazdığım için üzüldüm, bir kişiyi bile etkilesem vicdanım rahatsız olur diyorsun
hemen ardından hedefim 20.50 yazıyorsun :)
peki bu etkilemez mi , vicdanın rahatsız olmaz mı :) :) :) :) :)

newagex kardeş adam doğru söylüyor f/k 4, dd pd 0,5 kağıda veriyorlar, yanlış söylemiyor güzel değil ama doğru

logkabin
31-10-2013, 11:39
newagex kardeş adam doğru söylüyor f/k 4, dd pd 0,5 kağıda veriyorlar, yanlış söylemiyor güzel değil ama doğru

f/k bir defaya mahsus 4 (arsa satisi mevcut)..seneye daha yüksek olacagi asikar...esas faaliyet kari olmadan; gidecegi yer sinirli...

newagex
31-10-2013, 11:42
başlığı 74 kişi okuyor düşen borsada kazanan 74 yatırımcı :)
en azından böyle umuyorum

inatçı
31-10-2013, 11:44
bazı böcekler tehlikeyi görünce ölü taklidi yaparak tehlikeyi geçiştirir ya bizim hissedeki spekte 46 trilyon karı geçiştirmeye çalışıyor.bakalım ne kadar başaralı bir ölü böcek taklidi yapacak.:he:

hasbi
31-10-2013, 11:44
Sene sonu özkaynak olarak 380m tl bekliyorum, eğer maslak da proje olursa hedefim defter değerinin 1.5 katı, yani 380*1.5 = 570mtl
Hisse başı 570/10.6= 53tl
Proje olmadan 19-20-21-22-23-24 gelip gider durur.

newagex
31-10-2013, 11:45
arkadaşlar 6 ay daha sabır..daha iyi bir kar edeceğiniz yatırımınız yoksa ..sabır sabır..2014 ilk çeyreğide görelim...o zamana maslak taslak ne varsa ...
herkes kısmetini yer....

arkadaşım ne var bu 2014 ilk çeyrekte, ilk çeyrekte kastın 2014/3 aylık kar ise ben bir beklenti göremiyorum....
ayrıca maslak hala belirsiz .....

logkabin
Sene sonu özkaynak olarak 380m tl bekliyorum, eğer maslak da proje olursa hedefim defter değerinin 1.5 katı, yani 380*1.5 = 570mtl

iste ayagi yere basan bir yorum...gerisi bos..:)

Padavan
Sinirler bozuk görünüyor. Hiç gerek yok. Önce sabır. Bir arkadaş varya "herkes kısmetini yer" diyor. Aynen öyle. Kimse kimseye hırlamasın. ALGLO topiği çok nezih bir topik. Kaliteli arkadaşlar var. Bütün görüşlere saygı duyup sentez yapmak en akıllıcası. Yoksa borsada doğruyu kim biliyor ki..

newagex
31-10-2013, 11:48

dövizden elde ettikleri kar bence hedef fiyatları yukarı çekecektir.
bir bahane ile 26 (önceki zirve) hatta üstü test edilebilir proje olmadan
proje olursa türkiye'nin ilk yerli uçağı olur algyo jettt :) :) :)

woolf
31-10-2013, 11:54
2012/9 aylıkta toplam özsermaye 230 milyon TL iken hisse 22-23 aralığında idi...
2013/9 aylıkta özsermaye 350 milyon TLye ulaşmış durumda ve hisse aynı seviyelerde...

yani özsermaye 1 yılda %50 artarken hissede tık tok,
o nedenle proje olmadan aynı aralıkta sürünmeye devam etmeyebiliriz...
proje olursa zaten ne olacağı malum,
ama proje olmadan da birşeyler artık olmalı diye düşünüyorum...

tabi ki kişisel düşüncelerimdir...

msadi
31-10-2013, 11:56
ya ben cahil adamım ben bile öğrendim ne kadar bedava olduğunu Allah bilir iddia oynayan ortaokul çocukları bile almıştır bu kağıdı:) nasıl gitsin ??? Up uzun vadede ortalamayı iyice düşürerek beklemeniz için fırsat veriyorlar bende para yok alamadım 17 lerden ..niye şikayet ediyorsunuz anlamadım..Tek sebep kaçırdığımız fırsatlar..Ancak daldaki kuşa değil eldekine bakmaktan başka çare yok...Yoksa kafayı sıyırırsınız:)

logkabin
31-10-2013, 11:56
2012/9 aylıkta toplam özsermaye 230 milyon TL iken hisse 22-23 aralığında idi...
2013/9 aylıkta özsermaye 350 milyon TLye ulaşmış durumda ve hisse aynı seviyelerde...

yani özsermaye 1 yılda %50 artarken hissede tık tok,
o nedenle proje olmadan aynı aralıkta sürünmeye devam etmeyebiliriz...
proje olursa zaten ne olacağı malum,
ama proje olmadan da birşeyler artık olmalı diye düşünüyorum...

tabi ki kişisel düşüncelerimdir...

Dostum olur da ite kaka olur...bizim 4,5 senedir beklentimizi tatmin etmez...yeni nugyo olmadan hicbir sey tatmin etmez beni..:)

woolf
31-10-2013, 11:58
yani artık 15-23 bandı sıktı:)
frekansların değişmesi lazım ve bunun için de projeye gerek yok... BENCE!!!

hasbi
31-10-2013, 11:58
Sindire sindire çıksa aslında çok iyi olur, hızlı çıkışların düşüşü de hızlı oluyor NUGYO gibi.

woolf
31-10-2013, 12:00
Dostum olur da ite kaka olur...bizim 4,5 senedir beklentimizi tatmin etmez...yeni nugyo olmadan hicbir sey tatmin etmez beni..:)

O ayrı:)
ama teselli ikramiyesi olur en azından:)
maslakla ilgili olumlu bir gelişme olsa NUGYOda bedelsiz geldiği günkü mutluluğumu yaşarım herhalde...

woolf
31-10-2013, 12:01
bir şey daha eklemek istiyorum...
her yıl yaşanan 15-22 hareketlerinde 22'nin anlamı PD/DD=1.00 idi...

bir_adam
31-10-2013, 12:04
akgyo 2 mil usd ye daire sattı hale bak :) yabancılar ilgisiz kağıda çıtırcı dadanmış bakalım ne zaman kırılacak gagası

logkabin
31-10-2013, 12:04

ah dostum ah bakmiyor meret pd/dd ye ilgilenmiyor f/k larla...bir bekledigi var ama o zamana kadar bezdirecek..sinirleri saglam olan; portföy cesitlendirmesi yapan (tek kagit olarak algyo tutmayan) uzun vadede ekmek yer...bekleyecegiz...4,5 seneyi devirdim...hala sabrim var....:)

bir_adam
31-10-2013, 12:07
günlerce de bugün atlayanları bekleriz :)

newagex
31-10-2013, 12:07
21.75
21.90 algyo sattım tabi yarısını :)
2.05 ozkgy aldım
şimdi onu da 2.18 gönderdim :)

algyo 20.70 şu ana kadar oluşan grafikte önemli , bu seviyeyi izliyorum
üzerinde tutunursa gün içi yeni zirve denenebilir
altında kalırsa 21.35 üstünde tutunduğu sürece yarına umutla bakarım

http://u1310.hizliresim.com/1g/z/u349l.png (http://bit.ly/c25MCx)

woolf
31-10-2013, 12:08
bu hissede bu gerçekler varken asla dökemezler...
birini dökse diğeri atlar
17 gördük döküldük mü?
hayır...
o nedenle seve seve su akacak yatağını bulacak.
ama bugün ama yarın...(bu 2 günü kastetmiyorum:) )

t.axaray
31-10-2013, 12:22
arkadaşlar şirketle görüştüm, siz de arayıp bilgi alabilirsiniz

büyükçekmece arazisi ile ilgili olarak ; kamulaştırmada ortaya çıkan fiyat mahkemenin belirlediği bir fiyat , büyükçekmece arazisi su havzası olarak kabul ediliyor , buraya inşaat yapamıyoruz, kamulaştırmadaki fiyatı baz alamayız. çevredeki emsallere bakılır buna göre arazinin değeri ortaya çıkar. değerleme raporunda amaçlanan " arazi bugün satılsa değeri ne olur" sorusuna cevap aramaktır, imarı olmayan arazinin değeri ne olur diye cevap verdiler.
kamulaştırmada belirlenen fiyat , mahkemenin talep ettiği değerleme raporuna dayanan bir fiyat, öyle ise sizin araziniz için referans kabul edilmesi gerekmez mi dediğimde : o değerleme arazinin tümü için yapılmış bir değerleme değil , bu konuya fazla bel bağlamamak gerek , fazla bir şey fark etmeyecektir dediler

ben şahsen sayın axaray'ın analizine güveniyorum....

imarı olmayan arazinin değeri ne olur diye cevap verdiler....dediler bizde yedik...madem değeri yokmuş...tapuyu bana hemen versinler....tüm masrafları öderim...:yes:

şimdi bir araziniz var ve içinden bir kısmını kamulaştırıyorlar üstelik en problemli bir yerini...üstelik expertiz değerinin 5 katına......kalan araziyi belediye demeyecek mi...ortada resmi bir değerleme var ve....ver şunun vergisini belirlenen değerden diye.....yinede kim neye inanmak istiyorsa ona inanabilir...ben %100 doğruyum diyemiyorum şu an için...ama son için %100 doğruyum diyorum....neden ortada bir resmi değer var...çevreye mi bakarsın..yoksa mahkemeli bir belediye ile oluşturulmuş değere mi bakarsınız.....benim bakışım belli...kanunlar ne derse o....:he:

http://j1310.hizliresim.com/1g/z/u34lt.png (http://bit.ly/c25MCx)

newagex
31-10-2013, 12:23
ya ben cahil adamım ben bile öğrendim ne kadar bedava olduğunu Allah bilir iddia oynayan ortaokul çocukları bile almıştır bu kağıdı:) nasıl gitsin ??? Up uzun vadede ortalamayı iyice düşürerek beklemeniz için fırsat veriyorlar bende para yok alamadım 17 lerden ..niye şikayet ediyorsunuz anlamadım..Tek sebep kaçırdığımız fırsatlar..Ancak daldaki kuşa değil eldekine bakmaktan başka çare yok...Yoksa kafayı sıyırırsınız:)

düşünülmesi gereken arkadaşım "spekülatif hareketler geçicidir sonuçta şirketler gerçek değerlerini bulurlar,güçlü beklentilerle hareket eden hisselerde spekülatörler buna mani olamazlar"

dggyo algığı projeden sonra durumu ortada
nugyo yaptığı yatırımlardan sonra ortada
ozkgy aldığı ihaleden sonra durumu ortada.

borsada gayrimenkul yatırım ortaklıkları uç noktalar hariç benzer iskontolarda işlem görürler
yatırım yapıp değerleri arttığında fiyatları da doğal olarak artar.
iskonto oranını azaltan hatta defter değerlerinin üzerinde işlem görmelerini sağlayan etkenler; piyasa değerlerine oranla yapılan büyük yatırımlar, temettü alışkanlıkları olabilir.
şu anda uç noktalarda agyo defter değerine göre en ucuz gyo

MAHARAJ
31-10-2013, 13:01
imarı olmayan arazinin değeri ne olur diye cevap verdiler....dediler bizde yedik...madem değeri yokmuş...tapuyu bana hemen versinler....tüm masrafları öderim...:yes:

şimdi bir araziniz var ve içinden bir kısmını kamulaştırıyorlar üstelik en problemli bir yerini...üstelik expertiz değerinin 5 katına......kalan araziyi belediye demeyecek mi...ortada resmi bir değerleme var ve....ver şunun vergisini belirlenen değerden diye.....yinede kim neye inanmak istiyorsa ona inanabilir...ben %100 doğruyum diyemiyorum şu an için...ama son için %100 doğruyum diyorum....neden ortada bir resmi değer var...çevreye mi bakarsın..yoksa mahkemeli bir belediye ile oluşturulmuş değere mi bakarsınız.....benim bakışım belli...kanunlar ne derse o....:he:

http://j1310.hizliresim.com/1g/z/u34lt.png (http://bit.ly/c25MCx)

Arsalar para etmez, imarda çıkmaz demişler. Proje falan beklemeyin, en iyisi mi satın gidin demeye getirmişler.;) adamlar pastanın tümünü yalnız yemek istiyorlar anlaşılan.;)

totuken
31-10-2013, 13:18
süper yorum işte..can alıbı nokta bu ..eskiden 22 de pd 1 idi..

herkes kısmetini yer

RGU14
31-10-2013, 14:35
ilginç olan tek şey
neden bizim gördüğümüzü diğer fon yönetiicileri yada yeşil sermaye göremiyorrr

Çünkü kağıtta büyük miktar toparlanamadı gibi. "BİLİNÇLİ ve İNATÇI" KY'leri dökmek ve doğru zamanı bulmak için uğraşı büyük.

Bu kağıt alınıp -endeks bozulmazsa- min.2-3 yıl beklenilmesi gereken bir yatırım hissesi.

Bu süre içinde mutemelen fazlası ile değerini bulacaktır.

inatçı
31-10-2013, 14:37
hisse 22 lerden 17 ye kadar inmiş.tam bir borsa gerçeği satar durumu.şimdi 2013/9 bilanço geldi ekstra 20 milyonluk kar var.süpriz kar.hisse yine 22 yi gördü acaba tarih tekrarlayıp tekrar 17 lere inermi.

cevap veriyorum . bence mümkün.özellikle endekste ciddi bir düşüş olursa.eğer endeks böyle bir düşüş yapmaz ise önümüzdeki dönem dolar yüksek kalır üstüne birde bedelsiz hisseleri harekete geçerse bu hissenin gidecek çok yolu var demektir.olurki endeks önce düşerse bu düşüş alım fırsatı olacaktır.

ytd.

MAHARAJ
31-10-2013, 14:44
Borsada temel analiz ile alınabilecek bir hisse varsa bundan daha iyisini bulamaz kimse. Ancak borsada temel analize bu kadar ters hareket eden bir hisse varsa oda bu hissedir!

maşallah diyelimde nazar değmesin.;)
piyasa değerinin 4'te 1'ri kadar kar.
sermayesinin tam tamına 5 katı kar.

Piyasa Değeri (USD) 111.124.284
Sermaye (TL) 10.650.794
Takas Saklama Oranı 41
2013/09 Kar-Zarar(USD) 22.905.055
2013/09 F/K 3,87
Öz Sermaye (USD) 171.585.980
PD/DD 0,65

Arsa ise arsa
Villa ise villa
İş hanıysa iş hanı
Tatil köyüyse kralı
Kasada full nakit döviz
Borç diye bir şey yok
Bedelsiz potansiyeli %2400
Sene sonu değerleme ile 100 milyon kar beklentisi
Maslak, Büyükçekmece Eyüp'ta proje beklentinde var
Daha ne ister bir tahta sahibi bir hisseden anlamak zor.(?)

RGU14
31-10-2013, 14:44
hisse 22 lerden 17 ye kadar inmiş.tam bir borsa gerçeği satar durumu.şimdi 2013/9 bilanço geldi ekstra 20 milyonluk kar var.süpriz kar.hisse yine 22 yi gördü acaba tarih tekrarlayıp tekrar 17 lere inermi.

cevap veriyorum . bence mümkün.özellikle endekste ciddi bir düşüş olursa.eğer endeks böyle bir düşüş yapmaz ise önümüzdeki dönem dolar yüksek kalır üstüne birde bedelsiz hisseleri harekete geçerse bu hissenin gidecek çok yolu var demektir.olurki endeks önce düşerse bu düşüş alım fırsatı olacaktır.

ytd.

Bu kağıt artık söylediğiniz yerlere gelmez. Endeks ise az bir miktar daha 73-75 arasına belki değer belki hiç değmeden yıl sonuna kadar istikrarlı çıkışını sürdürür. Ocak 10'dan sonra geleneksel düşüş yaşanır.

Burada; burdan aldım, burdan sattım, şu kağıdı aldım, burdan da onu sattım gibi paylaşımlara itibar etmeyiniz. İnsanların elindeki lotları almak için her türlü algı yanıltması yapılıyor.

Düşüncelerimi paylaştım, YTD.

imerhan
31-10-2013, 14:45
bütün birikimimi bu hisseye yatırdım..her ay düzenli alım yapıyorum.17 veya 22 benim için farketmiyor..büyük pencerede kaçtan satarım onu görüyorum..tabiki sabır bu hissede çok daha fazla gerekiyor..sabır acıdır meyvesi tatlıdır..iyi kazançlar herkese..

Azurit
31-10-2013, 14:58
30 EYLÜL 2013 tarihli iletimi aktarıyorum:

"ALGYO'da hem satıcı hem de alıcı için vade daraldı. Doların bundan böyle 2,0 altına kalıcı olarak gerilemesi zor. FED ama 3 ay ama 6 ay sonra gevşek para politikasından çıkmak zorunda. Mayıs'tan bu yana yapılan da bir hayli sıkıntılı geçeceği anlaşılan yeni döneme piyasaları hazırlamaktan ibaret. Artık bu gerilemeye piyasalar hazır. Neredeyse tüm varlıkları dolara endeksli olan ALGYO'da öyle. Bütün zamanların en büyük karını açıklayacağı konusunda aynı düşünüyorum. Temettüler konuşulmaya başladığında (1000 lot)hisse başı asgari 1000 Tl yani %100 temettü ile ALGYO iyice dikkat çekecektir.

Proje mi dediniz? Ha, bir de proje olursa kaymaklı kadayıf olur! "

Satsınlar bakalım temettüler konuşulmaya başladığında bu lotları çok ararlar; bin lot hisseye EN AZ 1000 Tl.

Almadan gitmek yok!:)