PDA

View Full Version : TÜketİcİ Şİkayetlerİ

şensobey
02-10-2006, 11:11
Tüketici olarak satın aldığımız ürünlerden, satış yapan firmalardan v.s. olan şikayetlerimizin paylaşılması için bu topiği açma ihtiyacı hissettim.
(Aslında işin aslı başımdan geçen bir olay beni bu topiği açmaya teşfik etti )

şensobey
02-10-2006, 11:50
Kiğılı mağazasından takım elbise kravat ve çorap ile birlikte aldığım gömleğin 2. yıkama sonrasında sol omuz arkasında 3-4 adet ince deliklerden oluşan defo ütüleme sırasında fark edildi.
Satın alınan mağazaya götürdüğümde satış elemanı ve yıllardır sektörün içinde olan tecrübeli mağaza yetkilisi ürünü inceleyip; bunun kumaş hatası olduğunu ve faturası ile birlikte getirdiğimde ürünün değiştirilmesi için gereğini yapacaklarını ifade ettiler.
Fatura ile birlikte ürünü mağazaya teslim ettim fakat Kiğılı Müşteri Hizmetleri Müdürü imzalı mektup ile defolu gömlek kumaş hatası değil kullanım hatası gerekçesi ile tarafıma iade edildi.
Müşteri hizmetlerine e-mail yolu ile durumu çok yadırgadığımı ve müşteri olan şahsımı müşteri hizmetleri birimi ; kullanım hatası olan defoyu kumaş hatası olarak göstermem nedeni ile dolaylı olarak sahtecilikle suçladığı ve bunu kabul etmemin mümkün olmadığını fatura bedelinin yaklaşık %10 oranındaki bir gömlek için ne müşteri ne de firmanın yanıltıcı tavırda olmaması gerektiğini yazdım.
Gelen cevapta yine Müşteri Hizmetleri Müdürü imzalı olarak :Tüketici haklarınızı kullanmamız tavsiye edilmiştir.

Ben de bundan sonra müşterisine bu tarz yaklaşan, tarzı ile ismine yakışmayan KİĞILI markasını kullanmama kararı aldım.
Bu durumun da herkes tarafından bilinmesini isterim.

MAKİNİST
02-10-2006, 11:53
zaten sevmezdim bu markayı...iyice uyuz oldum şimdi...

balaban
02-10-2006, 11:56
sikayetimvar.com Buraya da yazın

selçuk efendi
02-10-2006, 12:03
2-3 hafta önce, bir ikindi vakti, Gima kızılay mağazasına gittim... Saat 15 civarı, diğer aldıklarımla birlikte kuşbaşı et aldım.. yalnız, etten anlamayan ben bile üstte duranlarla altta kalan etlerin renginde bariz bir fark olduğunu görebiliyordum... satıcıya bunu sordum, altta kalan etler öyle olur dedi... Allah Allah dedim, o da biz burda günde birbuçuk ton et satıyoruz dedi kötü olsa vermeyiz anlamında... aldım, götürdüm eve, paketi açınca ve eti koklayınca artık bu etin kendinden geçmiş olduğunu gördük... bir saat de tekrar kızılay'a inip eti değiştirmekle geçti.. müşteri hizmetlerine bakan elemanlar da yetkili birileri değildi ama telefon edip satıcıya eti değiştirmesini söylediler. gittiğimde o kötü renkli etlerden hiç kalmamıştı... belli ki benden önce de et konusunda şikayet olmuş, et reyonundaki bütün etleri değiştirmişler... şimdi, tuhaf birşey bu; gima gibi bir mağazanın kızılay şubesinde etler bozuk, üzerinlerinde de (herhalde renk versin diye!) yeni et koyulmuş durumda ve artık o mağazanın yetkilisi kimse, bundan haberi yok ve belki benim gibi 8-10 kişiye satıldı bu etlerden...
Sağolsun, bana eti satan adam özür bile dilemeden pişkin pişkin eti değiştirdi... Bir daha gima'nın et reyonundan zor ürün alırım...

kentuf
02-10-2006, 13:15
Fiyatı 1000 ytl altında olan hangi ürün olursa olsun direk belediye de yerleri belli olan Tüketici hakem heyetine mahkemeye gerek kalmadan iletebilir sorununuzu çözebilirsiniz .

Seyfullah
02-10-2006, 19:59
Sn kentuf 'a katılıyorum... eski çalıştığım yerde bir bayan arkadaş ayağını vuran ayakkabı yüzünden dükkanı mahkemeye vermişti... 4 ay içinde mahkeme sonuçlandı, dükkan tazminatla beraber avukat masraflarını da karşılamaya mecbur kalmıştı... yaklaşık 5 küsür milyardı sanırım maliyeti.. biz de bütün arkadaşlar ağzımız açık vaziyette bayan arkadaşın dükkana yaptıklarını seyretmiştik :D

şensobey
02-10-2006, 20:41
Fiyatı 1000 ytl altında olan hangi ürün olursa olsun direk belediye de yerleri belli olan Tüketici hakem heyetine mahkemeye gerek kalmadan iletebilir sorununuzu çözebilirsiniz .

Tüketici hakem heyeti her belediyede var mı?

yıldız 2
02-10-2006, 20:43
tuketıcı hakem heyetlerı valilik kaymakamlık lar da vardır bılgınıze ...

kentuf
02-10-2006, 21:00
Tüketici hakem heyeti her belediyede var mı?

Bildiğim kadari ile var .Belediyenize sorun size bağlı olduğu hakem heyeti hakkında bilgi vereceklerdir.

şensobey
02-10-2006, 21:39
Bildiğim kadari ile var .Belediyenize sorun size bağlı olduğu hakem heyeti hakkında bilgi vereceklerdir.

Teşekür ederim arkadaşlar

kentuf
02-10-2006, 21:59
Bu akşam iftarda nizam pideye gitmek için beyoğluna çıktık .Vitrinlere bakarken kığılının standın önüne geldik aklıma bu olay geldi pas geçtim .:)

LUCKY INVESTOR
02-03-2015, 20:24
Ben 15 yıla yakındır çula çaputa para vermiyorum. Giyim konusunda hiç bir üründe sorun yaşamadım. Ne kadar alışveriş o kadar dert.