PDA

View Full Version : Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

Pages : 1 [2] 3 4 5

hsn323
02-12-2013, 18:03
yok yok bilgi veren yok sır gibi saklanıyo 3 gündür bekliyorum mühye 3175 parsel nere bi bilen yok yada umarsamıyorlar

semeray
02-12-2013, 23:41
anlayamadığım birşey var...

farzedelim benim 2500 m2 bir yerim var. tapuda sadece benim. ben bu yer için metrekare bazında daire alacağım, oda 3-4 daire. ama bu 2500 m2 yere en az 1 dönümlük bir blok kurulabilir. kat durumuna göre en az 20 daire.

kısaca imar çıkarsa evi neden kendimiz yapamıyoruz?

06toprak
03-12-2013, 08:55
10/11/2013 Tarihli ve 1935 numaralı karar doğrıltusunda;

Çankaya İlçesi Mühye kd.548 ve 549 parsellerde 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar plan değişikliğinin onayına yapılan itiraza ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu oylanarak oybirliğiyle kabul edildi.

serpan
03-12-2013, 10:11
karataş otoban üstü parseller ama altı hakkında bilgim yok gibi

Sayin mavi benimde edindigim bilgilere gore hemde cok sevdigim guvendigim bir arkadasim IMAR MUDURLUGU YAPMIS BIRISI, bana dedi cevre yolu alt parseller d'en imar gecti KESIN ama ust parseller ise cok buyuk bir ihtimal secim yatirimi olarak imar gececek zaten calismalari hazir bekliyormus dediler!! Insallah sizin dediginiz gibi bende ayni duyumlari aldim belkide karatasin her tarafinda ayni anda imarin getirilecegi buyuk ihtimal!!! Zaten alt parsellere imar gelmesi ve ust parsellere gelmemesi pek mantikli degil??? Gelirse her tarafa birden gelmesi mantikli!!!

mavi61
03-12-2013, 14:29
Sayin mavi benimde edindigim bilgilere gore hemde cok sevdigim guvendigim bir arkadasim IMAR MUDURLUGU YAPMIS BIRISI, bana dedi cevre yolu alt parseller d'en imar gecti KESIN ama ust parseller ise cok buyuk bir ihtimal secim yatirimi olarak imar gececek zaten calismalari hazir bekliyormus dediler!! Insallah sizin dediginiz gibi bende ayni duyumlari aldim belkide karatasin her tarafinda ayni anda imarin getirilecegi buyuk ihtimal!!! Zaten alt parsellere imar gelmesi ve ust parsellere gelmemesi pek mantikli degil??? Gelirse her tarafa birden gelmesi mantikli!!!
evet size katılıyorum bizimkiside otoban üstü bize söylenen sakın satmayın eli kulağında 3 gün 5 gün gibi mecaze anlam kullandı ve 3- 4 katı fiyat gibi anlamlar yükledi yalnız kadastrol bilgileri daireye gelmesine rağmen henüz almadık ..

tertip
04-12-2013, 02:04
anlayamadığım birşey var...

farzedelim benim 2500 m2 bir yerim var. tapuda sadece benim. ben bu yer için metrekare bazında daire alacağım, oda 3-4 daire. ama bu 2500 m2 yere en az 1 dönümlük bir blok kurulabilir. kat durumuna göre en az 20 daire.

kısaca imar çıkarsa evi neden kendimiz yapamıyoruz?

** Cunki , minimum imarli parsel alani 4000 m2 olarak belirlendi. % 50 kesinti ile sizin 2500 m2 olur 1250 m2, onuda yanindaki bir parsele aktarip 4000 m2 ve uzeri bir imar parseli cikarirlar. Oradan da e=2 emsal ve yaklasik baslangicta %60/ 40 muteahhit payi ile size 160 m2 lik 6 daire duser.
Sihirli rakam imar parsellerinin yuksek katli yapilasmaya elverisli olmasi icin 4000 m2 ve ustu olarak belirlenmesi

tertip
04-12-2013, 02:09
Merhaba, Yakupabdal parsel 985, 965 hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. Şu an için piyasası ne civarda acaba? Orta vadeli yatırım olarak tavsiye eder misiniz?

** Yakupabdalin en uc bati parselleri arasinda. Ortalama satis fiatlari 45/50 TL civari. Orta vadeli de olsa cok ters bir konumda. Tavsiye etmem

semeray
04-12-2013, 19:23
Ender Bey teşekkürler. bu yazdıklarınızdan şu sonuç çıkabilirmi?. yan parsellerden en az 5 750 m2 yer alsak kendimiz yapabilirmiyiz?.

yani toplam 8 dönüm

tertip
05-12-2013, 01:52
Ender Bey teşekkürler. bu yazdıklarınızdan şu sonuç çıkabilirmi?. yan parsellerden en az 5 750 m2 yer alsak kendimiz yapabilirmiyiz?.

yani toplam 8 dönüm

**Yapamazsiniz,cunki yan parsellerden imar gecince sizin o parsellerdeki payiniz kimbilir nereye verilir, onu kontrol etme olanaginiz yok.Eger dagitimi yapan proje elemanini taniyorsaniz, sizin degisik parselleri toplayip belki 4000 m2 lik bir imar da toplayabilir, baglanti meselesi yani.En saglam olani tek tapu ve ayni parselde minumum 8000 m2 lik bir alan. O zaman sizin adiniza 4000 m2 lik bir imar parseli cikar, istediginiz gibi degerlendirin.Onun disinda degisik parsellerdeki toplam 8000 m2 lik bir alan her parseldeki hisseniz oraninda ya ayni parselde kalir yada yada dagitilir maalesef.

asdfg
05-12-2013, 08:28
bi parselin son çıkan askıdaki planda olup olmadığını öğrenmenin en sağlam yolu nedir acaba.

izmitli
05-12-2013, 08:52
Dün akşam annemi avukatım diyen biri aramış, özcanlar turizm adına, metro nun %20 ortağıymış bunlar.
Karataş 1631 de 200 mt2 yerimiz var onun için aramış adam. 1631 den arazi toplamışlar.
Patronun adı Umut Özcan, avukatım diye annemi arayan Alper Yılmaz.
Eleman "biz 1631 den çok yer topladık, izale-i şuyu davası açacağız, araziniz yok pahasına satılacak" demiş.
Annem "olurmu öyle şey" diyince adam bide "ya evet sizde haklısınız ama işte kanunun açıkları bunlar" diyor.

Neyse en son annem yoklamak için eee demiş kaç lira veriyorsunuz, eleman 50.000 TL veririz demiş.
Annem de "inşallah canım ya" diyip kapatmış :)

Yani ortalıkta sansarlar kol geziyor.

gizlitarih
05-12-2013, 10:13
Selamlar. Karataş 751 parsel ile ilgili bilgisi olan var mı?
M2 si 55 TL den almayı planlıyorum fiyat nasıl sizce?

semeray
05-12-2013, 12:12
bilgi için teşekkürler tertip bey. konu anlaşıldı...

dipnot: izmitli inanmayın böyle şarlatanlara. ptt den bir turkiye gov tr ye girebilmek için e-devlet şifresi alıp herkesin tapularını sıksık kontrol etmesi lazım. sık sık hemde

kale.
05-12-2013, 13:28
sayın Tertip size mesaj attım.

tertip
05-12-2013, 14:00
sayın Tertip size mesaj attım.

** Sayin Kale Mesaj gelmedi, bir daha deneyin lutfen.

tertip
05-12-2013, 14:08
Selamlar. Karataş 751 parsel ile ilgili bilgisi olan var mı?
M2 si 55 TL den almayı planlıyorum fiyat nasıl sizce?

** Fiat olarak uygun. 50 TL olursa daha iyi olur tabii.

tertip
05-12-2013, 14:10
:)
bi parselin son çıkan askıdaki planda olup olmadığını öğrenmenin en sağlam yolu nedir acaba.

**ASKI ya bakmak.:)

asdfg
05-12-2013, 15:24
tertip bey özelden mesaj attım. umarım gelmiştir

hsn323
05-12-2013, 15:58
mühyenin parsel haritasının tamamını nerden temin edebilirim?
yada elinde olan varsa yükleyebilrimi? forumda var fakat 3175. parsel yok.

vmg
05-12-2013, 16:04
Merhabalar,

Uzun bir süre sonra herkesi selamlarım. Yaklaşık 3-4 haftadır sanırım giremiyordum.

Sn. tertip, kıymetli büyüğüm,

Bölgeden uzak kaldım, son durumu hem benim gibi uzak kalmış, hem de burayı yeni takip edecek arkadaşlar için özetlemeniz mümkün müdür? Keza diğer arkadaşlar da bu askı olayından sonraki süreci ve tahminleri yorumlayabilir misiniz?

Bir de şöyle bir şey vardı 2012 yılına ait:

http://www.haberankara.com//files/uploads/vlkn%20bey.jpg

Bu konuyla ilgili atlamış olabilirim; herhangi bir gelişme olmuş mudur? O zaman çok heyecanla karşılamıştık. Detayını çok bilmiyorum, açıkcası bu tür evrakların cahiliyim, o yüzden sizden bilgi alabilir miyim Ender ağabey?

Selam, saygı ve muhabbet ile,

mahxx
05-12-2013, 16:48
"Çankaya İlçesi Mühye Mahallesi Tp.550, 557, 558, 3202, 554, 553, 552, 556, 3239 ve 3240 parseller ile Karataş Mahallesi 10, 11, 1646, 1549, 1547, 1545, 1543, 1539, 1541 ve 1645 parsellerde 1/5000 ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar plan değişikliğine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu"

meclisin yeni gündeminde mühye ve karataşın bazı parsellerine koruma amaçlı plan değişikliği yapılacakmış.zaten otoban altı imarda karataşın bu parselleri arkeolojik sit alanı gözüküyordu.burada parselleri olan arkadaşlar için ne yazık ki çok iyi bir haber değil.

MikroAnaliz
06-12-2013, 10:13
Sayın Rafican , çankaya bölgesi lie ilgili en doğru tespit , belge ve bilgi paylaşımını sizin yaptığınızı düşünerek , size YAKUP ABDAL la ilgili soru sormak istiyorum , simpaş altınoran verdiği reklamlarda kayak merkezine 2 km diyor ,yani yakupabdal kayak merkezi kış turizimi için mesire alanlarımı olacak ? söylentilere görede gecekondular ıslah edilip HAMAMÖNÜ , HACIBAYRAM gibi giydirme yapılıp , gözleme ayran evi , vs. vs. korumalı turizim alanı olarakmı imarlanacak **? anlayacağınız ankaralının kış mevsimi pknik mesire alanımı olacak ? şimdiden vereceğiniz bilgi ve paylaşımlar için teşekkür ederim....

tertip
06-12-2013, 14:01
Selamlar Sayin VMG
Tekrar hos geldiniz, hafta sonu biraz daha detayli olarak yore ile ilgili gelismeleri ozetleyebilirim.
Simdilik durum soyle , Otoban altinin 5000 lik imar plani Kasim 8,2013 tarihi itibari ile ASKI ya cikti, forumdaki arkadaslarimiz Abdurrahman73 ve Baskentliye gore ASKI surecindeki plana iki itiraz var, detaylari bilmiyorum. Bu arada otoban ustunun de belli yoresinde ozelliklede Cevre Yoluna yakin parsellerde imar calismasi hemen hemen bitmis durumda.
Hafta sonu gorusmek uzere
Selam ve sevgiler Kal saglicakla

yeşildoğa
06-12-2013, 21:25
forumu 2005 yılından itibaren hemen hergün takib ediyorum, yaklaşık 3 yıldır üyesiyim.
İzlediğim kadarı ile ilk defa böyle birbirlerini karalamaya çalışan kişiler ve yazılar görüyorum.
Kusura bakmayın ancak kara dediğiniz kişiler kadar sizde karasınız,haklı veya haksız karşı tarafı sürekli kışkırtmaya çalışıp bilahere karalamaya ve sonra moderatöre şikayet ediyorsunuz
Sizin yaptığınız da kabul edilebilir olamamaktadır.
Kimsenin fikrini kabul etmeyebilirsiniz, her yazılanada cevap vermek zorunda değilsiniz

Herkese sağlık esenlikler dilerim

oguzhan oguz
07-12-2013, 00:30
Sayın Rafican , çankaya bölgesi lie ilgili en doğru tespit , belge ve bilgi paylaşımını sizin yaptığınızı düşünerek , size YAKUP ABDAL la ilgili soru sormak istiyorum , simpaş altınoran verdiği reklamlarda kayak merkezine 2 km diyor ,yani yakupabdal kayak merkezi kış turizimi için mesire alanlarımı olacak ? söylentilere görede gecekondular ıslah edilip HAMAMÖNÜ , HACIBAYRAM gibi giydirme yapılıp , gözleme ayran evi , vs. vs. korumalı turizim alanı olarakmı imarlanacak **? anlayacağınız ankaralının kış mevsimi pknik mesire alanımı olacak ? şimdiden vereceğiniz bilgi ve paylaşımlar için teşekkür ederim....

Mikroanaliz kaç yaş grubunda olduğunu çok merak ediyorum, zira yetişkin bir insanın yazıları bu denli boş olamaz, belirtirsen sevinirim, öncelikle kayak merkezine 2 km tanımından nasıl mesire alanı fikrine vardın anlayamadım, Hamamönü ve hacıbayram daki konutlar giydirme değildir, eski binalarda tadilat yapıldı, ayakta duramayacak olan binalar ise yıkılarak eski sisteme sadık kalınarak birebir taş/tuğla duvar ve ahşap örgüsüyle yapıldı, öyle senin düşündüğün gibi kartonla kaplanmadı, birde aydınlamak için öyle ipe sapa gelmez sorularla yada bölgeye yazmış olduğun yorumlarla olmaz, işin özeti biraz düşünmen yeterli, ankara 2013 yılında yakalaşık 200 bin göç almış, bir ilçe demektir bu, şimdi karataştan imar geçmeyecek fikrine bir insanın sahip çıkması ve buna inanması için insanda beyin olmaması lazım, değil karataş, yakupabdal, yaylabağ, mühye, imrahor yakın zamanda ankaranın parlayan yüzü olacak, bunları görmek için çok zeki olmaya gerek yok... Birde bunca insanın size olan tepkilerinden sonra adeta bundan zevk alırcasına ısrarla burada bulunmak içinde ne olunmasını gerektiği konusunda insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor, ama dediğim gibi yaş grubunla da ilgili olabilir, çok görmüyorum...

tertip
07-12-2013, 03:13
Karatas, Yakupabdal topigi cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Bazilari cesitli defalar yasaklansalar , ceza alsalarda gene topige yamanmaya devam ediyor. Onlar kendilerini bilirler, bizde onlari.
Yuzsuzlugun bu kadarina da pes dogrusu!!!

semeray
07-12-2013, 10:45
meyve veren ağaç taşlanır tertip...istedikleri kadar taşlasınlar o meyveler yerinde duruyor, olgunlaştı ve yenmeye müsait!

insan menfaatleri ve çıkarları icabı yalan söyler mi? e bu günah değilmi kardeşim. Allahu tealaya hesap verileceği gün nasıl rahat olacaksınız? yalan söylese bile, bunu uzun uzadıya devam ettirir mi? ''komşusu açken tok yatan bizden değildir'' diyen sevgili peygamberimiz in bu veciz sözünü kulağınıza küpe etmek, bu asılsız laflarla ortamı bulandırmayı sona erdirmeniz dileğiyle...haber sahi bile olsa neden burdaki binlerce insanı üzmek için birbirinizle yarışıyorsunuz anlayamıyorum. bizi biz yapan yardımlaşma, dürüstlük, sevgi vb değilmi. neden köstek olup buraları kötülüyorsunuz.

az özeleştiri yapıp bu tutumunuzu sona erdirmeniz dileğiyle....

MikroAnaliz
07-12-2013, 10:45
Karatas, Yakupabdal topigi cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Bazilari cesitli defalar yasaklansalar , ceza alsalarda gene topige yamanmaya devam ediyor. Onlar kendilerini bilirler, bizde onlari.

Hevesiniz kursağınızda kaldı , seçimlerde kapıya dayandı , gene imar geçiremedin , gene hayal avuntuların boşa çıktı , arsalarıda boşaltamadın , son sahibi olmaya devam edeceksiniz , ağlasanızda zırlasanızda , topik üstünden satış operasyonu kimse yapamayacak !!!!

hadesmania
07-12-2013, 12:31
Hevesiniz kursağınızda kaldı , seçimlerde kapıya dayandı , gene imar geçiremedin , gene hayal avuntuların boşa çıktı , arsalarıda boşaltamadın , son sahibi olmaya devam edeceksiniz , ağlasanızda zırlasanızda , topik üstünden satış operasyonu kimse yapamayacak !!!!
MikroAnaliz siz bu mühye karataş bölgesinin değersiz olduğunu ya da değerlenmeyeceğini burdan imar geçmesinin mümkün olmadığını mı savunuyorsunuz?

tırtıl2
07-12-2013, 12:32
Arkadaşlar benim ankara akyurt fuar alanı içerisinde 1500 metre yerim var , fuar alanı projesi çıktı istimlak edildi , fakat bedelinin ne oldugu açıklanmadı dolayısı ile istimlak bedeli ödenmedi , birde emlakçılar arayıp duruyor metresine100. tl . veriyorlar , acaba bir sakatlıkmı var , fuar olayı dört senedir devam ediyor , bu konuyu bilen arkadaş varsa aydınlatırsa memnun olurum.

hadesmania
07-12-2013, 12:36
tertip size bir soru sormak istiyorum. Anladığım kadarıyla bölgeyi bir süredir takip eden birisiniz alıp satan biri mi yoksa elinde bir miktar yeri olup bunun değerlenmesini bekleyen birisi mi olduğunuzu bilmiyorum. açıkcası önemli de değil bu zaten. benim merak ettiğim şey şu; diyelim ki bi proje ( şu anda askı da olan) bir şekilde iptal edildi. O zaman ne olur? şu anda 350 yi bulan m2 fiyatları aşağı mı düşer ? Ya da bölge uzun bir hareketsizliğe mi gömülür? Ya da başka birşey olur diyorsanız lütfen düşüncenizi paylaşın.

metebey
07-12-2013, 13:39
Dün akşam annemi avukatım diyen biri aramış, özcanlar turizm adına, metro nun %20 ortağıymış bunlar.
Karataş 1631 de 200 mt2 yerimiz var onun için aramış adam. 1631 den arazi toplamışlar.
Eleman "biz 1631 den çok yer topladık, izale-i şuyu davası açacağız, araziniz yok pahasına satılacak" demiş.
Annem "olurmu öyle şey" diyince adam bide "ya evet sizde haklısınız ama işte kanunun açıkları bunlar" diyor.

Neyse en son annem yoklamak için eee demiş kaç lira veriyorsunuz, eleman 50.000 TL veririz demiş.

Üç kağıtçı onlar. İnanmayın. Herkezi o şekilde arıyorlar. Insanları kandırıyorlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Splendor
07-12-2013, 15:11
Herkese iyi haftasonlari. Arkadaslar benim anlamadigim bir konu var. Bir taraftan birkac haftaya kadar karatasa imar gelecek deniyor ancak diger taraftan da son 1-2 haftadir da Karatasta bircok arkadas arsalarini satiyor. Satis taleplerini bu kadar artmasi biraz garip geldi. Ben de gecikmeli de olsa alis yapmayi dusundugum icin yorumlarinizi almak istedim.

oguzhan oguz
07-12-2013, 15:37
Arkadaşlar benim ankara akyurt fuar alanı içerisinde 1500 metre yerim var , fuar alanı projesi çıktı istimlak edildi , fakat bedelinin ne oldugu açıklanmadı dolayısı ile istimlak bedeli ödenmedi , birde emlakçılar arayıp duruyor metresine100. tl . veriyorlar , acaba bir sakatlıkmı var , fuar olayı dört senedir devam ediyor , bu konuyu bilen arkadaş varsa aydınlatırsa memnun olurum.

Fuar alanında yapılması gereken proje sanırım bitti, alman bir firma yaptı diye biliyorum, resmi bir temel atma töreni için bekleniyor olabilir, bir sakatlık olacağını düşünmüyorum, birde arsanıza emlakçı talipse hiç korkmanıza gerek yok, emlakçılar değeri olmayan yere el atmazlar, rant büyük ki talip oluyorlar

oguzhan oguz
07-12-2013, 15:39
Herkese iyi haftasonlari. Arkadaslar benim anlamadigim bir konu var. Bir taraftan birkac haftaya kadar karatasa imar gelecek deniyor ancak diger taraftan da son 1-2 haftadir da Karatasta bircok arkadas arsalarini satiyor. Satis taleplerini bu kadar artmasi biraz garip geldi. Ben de gecikmeli de olsa alis yapmayi dusundugum icin yorumlarinizi almak istedim.

satışların olması gayet normal, 100 binlerce hisse var bu hisse sahiplerinden illaki acil nakite ihtiyacı olanlar olacaktır. bu bölgenin geleceğiyle ilgili bir sorun değildir. Şayet yer almak isteyenler uygun fiyattan yer bulamıyorlar, onun için bazı emlakçılar izaleyi şuu gibi tehditlerle yer toplamaya çalışıyorlar.

tırtıl2
07-12-2013, 17:27
Fuar alanında yapılması gereken proje sanırım bitti, alman bir firma yaptı diye biliyorum, resmi bir temel atma töreni için bekleniyor olabilir, bir sakatlık olacağını düşünmüyorum, birde arsanıza emlakçı talipse hiç korkmanıza gerek yok, emlakçılar değeri olmayan yere el atmazlar, rant büyük ki talip oluyorlar
Sayın OGUZHAN OGUZ, teşekkür ederim. Şayet bilginiz dahilinde ise bir şey sorayım, şöyleki büyükşehir tarafından istimlak yerinin , istimlak bedeli beş seneye bölünüp taksitle ödeniyormuş acaba aslı varmı , tekrar teşekkür ederim.

serdar72
07-12-2013, 19:45
satışların olması gayet normal, 100 binlerce hisse var bu hisse sahiplerinden illaki acil nakite ihtiyacı olanlar olacaktır. bu bölgenin geleceğiyle ilgili bir sorun değildir. Şayet yer almak isteyenler uygun fiyattan yer bulamıyorlar, onun için bazı emlakçılar izaleyi şuu gibi tehditlerle yer toplamaya çalışıyorlar.

Oguzhan bey, dedikleriniz çok açık net ve doğru...

bu bölgeyi kötüleyerek, izaleyi şuu gibi korkutmalar ve hatta hatta imar geçmiş otoban altına imar geçmedi geçmeyecek diye yalan yanlış bilgiler ile kötülemeye çalışıyorlar... neden acaba... neden dediğiniz gibi yer bulamıyorlar ve yer bulmak için yırtınıyorlar....

hatta hatta iftira atarak yalan satarak da çaba sarf etseler maymun gözünü açtı...

başka kapıya gitmek zorundalar... herkes elindekinin kıymeyini bilmeli.

tertip
08-12-2013, 02:01
tertip size bir soru sormak istiyorum. Anladığım kadarıyla bölgeyi bir süredir takip eden birisiniz alıp satan biri mi yoksa elinde bir miktar yeri olup bunun değerlenmesini bekleyen birisi mi olduğunuzu bilmiyorum. açıkcası önemli de değil bu zaten. benim merak ettiğim şey şu; diyelim ki bi proje ( şu anda askı da olan) bir şekilde iptal edildi. O zaman ne olur? şu anda 350 yi bulan m2 fiyatları aşağı mı düşer ? Ya da bölge uzun bir hareketsizliğe mi gömülür? Ya da başka birşey olur diyorsanız lütfen düşüncenizi paylaşın.

**ABB Meclis kararlarini okursaniz simdiki proje ile ilgili daha detay bilgi sahibi olursunuz. Prensip olarak iptal edilecek calisma ASKI ya cikmaz.ASKI ya cikan imar da kolay kolay iptal edilmez, bazi ufak tefek degisikliklerle kabul edilir, yada yapilan itirazlar bir sekilde cozumlenip yola devam edilir.Dolayisi ile ben bu calismanin iptal edilecegini zannetmiyorum, onun icin olmayacak varsayimlara dayanarak iptal edilirse ne olur gibi tartismalar bence cok anlamsiz. 1000 lik uygulamali imar plani yakinda ele alinip oylanip kabul edilecek. Bu is oldu , ilave olarak otoban ustunun imar calismasida ayni hizla devam ediyor

hadesmania
08-12-2013, 09:25
**ABB Meclis kararlarini okursaniz simdiki proje ile ilgili daha detay bilgi sahibi olursunuz. Prensip olarak iptal edilecek calisma ASKI ya cikmaz.ASKI ya cikan imar da kolay kolay iptal edilmez, bazi ufak tefek degisikliklerle kabul edilir, yada yapilan itirazlar bir sekilde cozumlenip yola devam edilir.Dolayisi ile ben bu calismanin iptal edilecegini zannetmiyorum, onun icin olmayacak varsayimlara dayanarak iptal edilirse ne olur gibi tartismalar bence cok anlamsiz. 1000 lik uygulamali imar plani yakinda ele alinip oylanip kabul edilecek. Bu is oldu , ilave olarak otoban ustunun imar calismasida ayni hizla devam ediyor
cevabınız için teşekkür ederim. bu dediklerinize bakarak bu bölge de daha önce bu şekilde askı ya çıkıp iptal edilen bir proje olamayacağını anlıyorum haksız mıyım?

MikroAnaliz
08-12-2013, 20:19

ya sen şu karataştan imar geçen parsel numaralarıını yazsana bi,,,, nerden imar geçmiş bi görelim... karataş , y.abdal arsaları hürriyet emlak ve sahibinden com. da sayfalar dolusu satış ilanı var imarın geçtiğinden bu adamlarınmı haberi yok, yoksa senin yaptırdığın bir imar planımı ? yüzlerce sayfa satış ilanlar ne iştir...

MikroAnaliz
08-12-2013, 20:29
MikroAnaliz siz bu mühye karataş bölgesinin değersiz olduğunu ya da değerlenmeyeceğini burdan imar geçmesinin mümkün olmadığını mı savunuyorsunuz?

Hayır öyle demiyorum ankaranın imara açılmamış en değerli bölgesi , fakat bölgeye yapılacak onaylanmış büyük projeler var onlar bitmeden karataşa y.abdala sıra gelmeyecektir karataş , y.abdalın sınırında kurulacal olan bu devasal XXX proje EN AZA 10 YIL SÜRER , zaten çankaya belediyeside muhalif partide ,,, gerisini siz yorumlayın .

hadesmania
08-12-2013, 21:05
Hayır öyle demiyorum ankaranın imara açılmamış en değerli bölgesi , fakat bölgeye yapılacak onaylanmış büyük projeler var onlar bitmeden karataşa y.abdala sıra gelmeyecektir karataş , y.abdalın sınırında kurulacal olan bu devasal XXX proje EN AZA 10 YIL SÜRER , zaten çankaya belediyeside muhalif partide ,,, gerisini siz yorumlayın .

Bahsettiğiniz bu devasa proje nedir acaba? Benim haberim yok böyle bir durumdan. Bölge ile ilgilenmeye yeni başladık biraz yer aldık biraz daha almayı düşünüyoruz. Açıkcası kısa vadeli beklentilerimiz var buradan.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MikroAnaliz
08-12-2013, 21:20
Bahsettiğiniz bu devasa proje nedir acaba? Benim haberim yok böyle bir durumdan. Bölge ile ilgilenmeye yeni başladık biraz yer aldık biraz daha almayı düşünüyoruz. Açıkcası kısa vadeli beklentilerimiz var buradan.

o projeniin ismini bu topikte söylemek ceza almamıza sebep oluyor , kapanan topiği ve geçmiş sayfaları incelerseniz _ rafican _ rumuzlu arkadaş bütün ayrıntılarıyla bahsetmiş .

MikroAnaliz
08-12-2013, 21:28
sayın rafican bu ayki ABB meclisinin gündemine alınan mühye ve karataşın bazı parslleri yeşil koruma alanımı neymiş , imrahor ile eymir arasındaki vadi ıslah çalışmalarının bir parçasımıdır neyin nesidir niçin arkolojik , yeşil korumalı alan ilan edilmiş tam ayrıntısını verirseniz seviniriz ,

abdurrahman73
08-12-2013, 22:08
sayın rafican bu ayki ABB meclisinin gündemine alınan mühye ve karataşın bazı parslleri yeşil koruma alanımı neymiş , imrahor ile eymir arasındaki vadi ıslah çalışmalarının bir parçasımıdır neyin nesidir niçin arkolojik , yeşil korumalı alan ilan edilmiş tam ayrıntısını verirseniz seviniriz ,

73- Çankaya İlçesi Mühye Mahallesi Tp.550, 557, 558, 3202, 554, 553, 552, 556, 3239 ve 3240 parseller ile Karataş Mahallesi 10, 11, 1646, 1549, 1547, 1545, 1543, 1539, 1541 ve 1645 parsellerde 1/5000 ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar plan değişikliğine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.

hadesmania
09-12-2013, 12:49
73- Çankaya İlçesi Mühye Mahallesi Tp.550, 557, 558, 3202, 554, 553, 552, 556, 3239 ve 3240 parseller ile Karataş Mahallesi 10, 11, 1646, 1549, 1547, 1545, 1543, 1539, 1541 ve 1645 parsellerde 1/5000 ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar plan değişikliğine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.
Bu yazdığınız ne anlama geliyor? kusura bakmayın ben anlamadım da.

mahxx
09-12-2013, 14:02
Sayın hadesmania iki sayfa önce bu konuyu ben mesajla iletmiştim fakat birçok arkadaşın gözünden kaçmış.sayın abdurrahman tekrar buraya yazarak arkadaşların bu konuya dikkatini çekmek istemiş.kısaca durum şu bahsedilen parseller koruma alanı statüsüne alındı.yani bu parseller sit alanı ve arkeoloji bölgesidir.burada yapılaşma kesinlikle yasaklanmıştır anlamını burada görmek lazım.burada görülmesi gereken imar ve bayındırlık komisyonunun raporudur.eğer raporda bu alan arkeoloji alanı olarak tescillenirse burası koruma imarına girecek.yani yapılaşma olmayacak.zaten otoban altı imarda bu bahsedilen parseller arkeoloji alanı olarak ayrılmış.

sgrmn82
09-12-2013, 14:07
Sayın Terip,

Daha önceki yazılarınızı baktım ancak karataşta 1653 ve 416 parsel için herhangi bir görüşünüzü görmedim. Burası nasıl bir yer, tavsiye eder misiniz, birim fiyatı ne kadar olmalı sizce? Biraz acil olarak cevaplarsanız sevinirim.

(Diğer arkadaşlar da fikirlerini paylaşırsa memnun olurum)

tertip
09-12-2013, 15:16
Sayın Terip,

Daha önceki yazılarınızı baktım ancak karataşta 1653 ve 416 parsel için herhangi bir görüşünüzü görmedim. Burası nasıl bir yer, tavsiye eder misiniz, birim fiyatı ne kadar olmalı sizce? Biraz acil olarak cevaplarsanız sevinirim.

(Diğer arkadaşlar da fikirlerini paylaşırsa memnun olurum)

**416 parsel 5000 lik imar calismasinda otel/kongre yeri olarak ayrilmis, konum olarak fena degil. Olasi m2 fiatlari 80 TL civari
Uzerinde calisilan ve sunuma hazir hale gelen 2. Imar calismasi icinde degil
* 1653 parseli haritada goremedim, galiba sisteme mikrop bulasti, bazi parseller silinmis durumda. Ama 1649 a kadar olan parseller cevre yolunun hemen dogusunda ve o alan agaclandirilacak alan olarak ayrilmis .

ss74
09-12-2013, 15:19
Sayın forum takipçileri,

Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesinden aldığım bilgiye göre imar süreci şu şekilde ilerliyor.
Şu an Başkent planlama tarafından hazırlanarak Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanarak askıya çıkan 1/25000 ve 1/5000'liklerin 1 aylık itiraz askı süresi bugün sona eriyor. Bundan sonra bu süreç içinde varsa itirazlar yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi meclisine gönderiliyor, meclis bu itirazları reddediyor veya haklı gerekçeleri varsa gerekli değişiklikleri yapıyor ve yeniden itiraz edilen parsellerle ilgili 1 aylık askıya çıkarıyor. İtiraz olmayan parseller ile ilgili imar kararı geçmiş kabul ediliyor. Bu süreçten sonra 1/1000 imar planı için iş bu projeyi hazırlayan Başkent Planlamanın 1/1000 lik plan projeleri yetkili belediyeye sunması ile devam ediyor. Bu sürecin yasal süresi maksimum 1 yıldır , ancak ben seçimden önce bu onaylamanın tamamlanacağını düşünüyorum.
Bu sitede halen imar geçti geçmedi tartışmalarının yapıldığını gördüğümden bu konuyu belirtmekte fayda görüyorum. Yapılan planın hangi parselleri kapsadığını görmek için Ankara Büyükşehir Belediyesinin Askı sürecindeki İmar Planlarına bakabilirisiniz.

tertip
09-12-2013, 15:22
Sayin ss74
Aydinlatici guncel bilgiler icin tesekkurler.

serdar72
09-12-2013, 16:58
Sayın forum takipçileri,

Ankara Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesinden aldığım bilgiye göre imar süreci şu şekilde ilerliyor.
Şu an Başkent planlama tarafından hazırlanarak Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanarak askıya çıkan 1/25000 ve 1/5000'liklerin 1 aylık itiraz askı süresi bugün sona eriyor. Bundan sonra bu süreç içinde varsa itirazlar yeniden Ankara Büyükşehir Belediyesi meclisine gönderiliyor, meclis bu itirazları reddediyor veya haklı gerekçeleri varsa gerekli değişiklikleri yapıyor ve yeniden itiraz edilen parsellerle ilgili 1 aylık askıya çıkarıyor. İtiraz olmayan parseller ile ilgili imar kararı geçmiş kabul ediliyor. Bu süreçten sonra 1/1000 imar planı için iş bu projeyi hazırlayan Başkent Planlamanın 1/1000 lik plan projeleri yetkili belediyeye sunması ile devam ediyor. Bu sürecin yasal süresi maksimum 1 yıldır , ancak ben seçimden önce bu onaylamanın tamamlanacağını düşünüyorum.
Bu sitede halen imar geçti geçmedi tartışmalarının yapıldığını gördüğümden bu konuyu belirtmekte fayda görüyorum. Yapılan planın hangi parselleri kapsadığını görmek için Ankara Büyükşehir Belediyesinin Askı sürecindeki İmar Planlarına bakabilirisiniz.

bölgede arazisi olanlara tekrar hayırlı olsun....

hadesmania
09-12-2013, 18:39
Sayın hadesmania iki sayfa önce bu konuyu ben mesajla iletmiştim fakat birçok arkadaşın gözünden kaçmış.sayın abdurrahman tekrar buraya yazarak arkadaşların bu konuya dikkatini çekmek istemiş.kısaca durum şu bahsedilen parseller koruma alanı statüsüne alındı.yani bu parseller sit alanı ve arkeoloji bölgesidir.burada yapılaşma kesinlikle yasaklanmıştır anlamını burada görmek lazım.burada görülmesi gereken imar ve bayındırlık komisyonunun raporudur.eğer raporda bu alan arkeoloji alanı olarak tescillenirse burası koruma imarına girecek.yani yapılaşma olmayacak.zaten otoban altı imarda bu bahsedilen parseller arkeoloji alanı olarak ayrılmış.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

maviankara
09-12-2013, 18:44
:super:[QUOTE=serdar72;9702480]bölgede arazisi olanlara tekrar hayırlı olsun....[/QUOTE

HAYIRLI UĞURLU OLSUN. KISKANANLAR ÇATLASIN.
DARISI BİZİM 700, 800'LÜ PARSELERE.

tertip
09-12-2013, 19:43
:super:[QUOTE=serdar72;9702480]bölgede arazisi olanlara tekrar hayırlı olsun....[/QUOTE

HAYIRLI UĞURLU OLSUN. KISKANANLAR ÇATLASIN.
DARISI BİZİM 700, 800'LÜ PARSELERE.

**Onlarada sira gelecek, hic endiseniz olmasin. Biraz daha sabir lutfen!!:)

tertip
09-12-2013, 19:43
*Sayin Yaserk mesaj kutunuz dolu, bosaltin lutfen.

maviankara
09-12-2013, 20:51
Sayın tertip; bu forumu uzun yıllardır takip etmeme rağmen, üyelik bu güne kısmetmiş. Sizin, iyi niyetli, umut verici, samimi ve yol gösterici önerileriniz bizlere rehber oluyor. Bu forumdaki herkesin mutlaka bir hikayesi vardır. Ben'de 1994 yılında keçiören gazinoda satmak zorunda kaldığım dairenin, çeyrek parasını tahminen şimdiki parayla 40.000 tl na 780 li parsellerde 2000 m2 yer aldım. Emlakçı yamyam arsanın yerini köyün üstünde sanırım 400lü parsellerde göstermişti. Meğer gösterdiği yerin 5 km.uzağındaymış. şimdiye kadar zaman zaman sıkışsamda satmadım. 2005 yılında ilk kentnsel dönüşüm planı çıktığında, nereden buldularsa annemin telefonunu bulmuşlar sürekli satmam için rahatsız ediyorlardı.inadına satmadın. tüm forum dostlarına da tavsiyem, tabri caizse köprüden geçerken at değiştirilmez misali, ellerindeki yerlerinini dolduruşa gelip leş kargalarına kaptırmasınlar. Allaha emanet olun

tertip
09-12-2013, 22:14
**Sayin Maviankara topigimize hos geldiniz,bize guc kattiniz.
Karatas ve yore ile ilgili gelismeleri takip ettiginizi dusunuyorum, cok kisa ozetlemek gerekirse gelinen durum su
* Otoban alti ile ilgili imar sureci Sayin ss74 un 25. sayfada ozetledigi sekilde.5000 liklerin yeniden sunumu ve kabulu ile ya ayni anda veya kisa bir sure sonra 1000 lik uygulama imar calismasi ele alinacak.
*Otoban ustu imar calismasi hizla devam ediyor,cevre yolunun dogusundaki bir koridorda yer alan 100, 200 , 900 lu parsellerin 5000 lik imar calismasi hazir, kurum goruslerinin coguda alinmis durumda
*Yorenin tumune iliskin fisilti gazetesinin cikardigi genel imar calismasida ortalikta dolasan haberler arasinda

Her ne kadar ilk alimda zarar etmis olsanizda bu zarari simdi fazlasi ile cikaracaginizi unutmayin.
780 parselin buyuk resimdeki konumuna baktim, konut alani olarak ayrilmis durumda. Ayrica Yaylabagin kuzeyinde , Karatas ile Yaylabag arasindan gecen ana yola cok yakin, buda bir avantaj. Yani konumu bence iyi.

Tekrar aramiza hos geldiniz.
Kalin saglicakla

MikroAnaliz
09-12-2013, 23:13
**Sayin Maviankara topigimize hos geldiniz,bize guc kattiniz.
Karatas ve yore ile ilgili gelismeleri takip ettiginizi dusunuyorum, cok kisa ozetlemek gerekirse gelinen durum su
* Otoban alti ile ilgili imar sureci Sayin ss74 un 25. sayfada ozetledigi sekilde.5000 liklerin yeniden sunumu ve kabulu ile ya ayni anda veya kisa bir sure sonra 1000 lik uygulama imar calismasi ele alinacak.
*Otoban ustu imar calismasi hizla devam ediyor,cevre yolunun dogusundaki bir koridorda yer alan 100, 200 , 900 lu parsellerin 5000 lik imar calismasi hazir, kurum goruslerinin coguda alinmis durumda
*Yorenin tumune iliskin fisilti gazetesinin cikardigi genel imar calismasida ortalikta dolasan haberler arasinda

Her ne kadar ilk alimda zarar etmis olsanizda bu zarari simdi fazlasi ile cikaracaginizi unutmayin.
780 parselin buyuk resimdeki konumuna baktim, konut alani olarak ayrilmis durumda. Ayrica Yaylabagin kuzeyinde , Karatas ile Yaylabag arasindan gecen ana yola cok yakin, buda bir avantaj. Yani konumu bence iyi.

Tekrar aramiza hos geldiniz.
Kalin saglicakla

CEK la , CAK la imar geçmiyor .... karataşın hangi parsellerinden geçmiş , geçtiyse ne imarı geçmiş _ koruma alanımı , sit alanımı , yeşil alanmı !!!! karataşın en iyi bilendin ya... yoksa en iyi bildiğin sıkışınca hakaret etmekmidir ..

MikroAnaliz
09-12-2013, 23:23
Sayın Rafican , çankaya bölgesi lie ilgili en doğru tespit , belge ve bilgi paylaşımını sizin yaptığınızı düşünerek , size YAKUP ABDAL la ilgili soru sormak istiyorum , simpaş altınoran verdiği reklamlarda kayak merkezine 2 km diyor ,yani yakupabdal kayak merkezi kış turizimi için mesire alanlarımı olacak ? söylentilere görede gecekondular ıslah edilip HAMAMÖNÜ , HACIBAYRAM gibi giydirme yapılıp , gözleme ayran evi , vs. vs. korumalı turizim alanı olarakmı imarlanacak **? anlayacağınız ankaralının kış mevsimi pknik mesire alanımı olacak ? şimdiden vereceğiniz bilgi ve paylaşımlar için teşekkür ederim.... sayın rafican sorumu biraz daha açayım ...natavega niçin mühye sırtlarından arsa alımı yaptıda , kendi yatırımı olan natavega nın burnunun dibindeki yakupabdaldan tek metrekare yer almadı , yoksa yukardaki söylentileri birileri kulaklarınamı fısıldadılar , derlerya hep belediyeyle yakınlığı olduğunu....

sgrmn82
10-12-2013, 09:57
Sayın Ender Bey,

Acaba Karataş 416 parsel hakkındaki bilgilerinizden emin misiniz? Başka bir parsellle karıştırmış olabilirmisiniz? Araştırdığım kadarıyla 416 parsel ilk imar çalışmasının içinde yok. 2. imarda bile çıkmayacağı 3. imara kalabileceği söylendi bana. Bu konuyla ilgili ne yapma mı tavsiye edersiniz?

tertip
10-12-2013, 13:54
Sayın Ender Bey,

Acaba Karataş 416 parsel hakkındaki bilgilerinizden emin misiniz? Başka bir parsellle karıştırmış olabilirmisiniz? Araştırdığım kadarıyla 416 parsel ilk imar çalışmasının içinde yok. 2. imarda bile çıkmayacağı 3. imara kalabileceği söylendi bana. Bu konuyla ilgili ne yapma mı tavsiye edersiniz?

**Sayin Sgrmn82
Bende farkli bir sey soylemedimki, daha onceki cevabi okursaniz tekrar , soylediklerim kisaca soyle,
- 416 parsel Uzerinde calisilan ikinci imar calismasi icinde degil
- 5000 lik imar calismasinda otel /kongre yeri olarak ayrilmis. Bahsettigim 5000 lik calisma Karatasin tumunu kapsayan calisma.Yani buyuk resim. Bolgenin tumunu kapsayan calismalar uzun zamandir hazir, sadece bolum bolum uygulamaya konuluyor. 416 parselde buyuk ihtimalle 3. calisma icinde olabilir, onun ze zaman olacaginida simdilik kestirmek zor.

fzy
10-12-2013, 16:26
Selamlar Sayin FZY Size ozelden gonderdigim mesajda eldeki o andaki bilgiler dahilinde cevap vermeye calistim. Topikteki sinirlarida bir arkadasin kabaca tanimladigi sinirlar dahilinde belirttim. Bildiginiz gibi bolgede 100 lerce parsel var ve hangisinin ikinci imar calismasi icinde hangisinin o calisma disinda kaldigini sadece proje calismasini yoneten sinirli bir grup ile ona yakin olanlar biliyor. Benim ve diger arkadaslarin yaptigi sizan bilgiler dahilinde kaba bir tahmin.Bunu goze alin lutfen. Bazi parseller proje icinde bazilari kesin disinda bazilari ise soru isaretli. Sinirlari kabaca bildigimiz icin kesinler icin bir sey soylemek mumkun ama sinir parselleri ancak planda belli olur. Ornegin konumu dolayisi ile parsel 100, 101 kesinlikle plan icinde , ayni sekilde uzakligi dolayisi ile 270 parsel plan disinda. Sizin parsellerin oldugu alandaki 908 - 932 arasi parseller tespih gibi yan yana. Her tarafa gidebilir.Topikteki siniri dedigim gibi bir arkadasa danisarak aktardim. Siz gene ihtiyatli olarak 923 un imar siniri icinde oldugunu varsayin. Kafa karisikligi icin ozur dilerim.

Sayın Tertip; cevap için teşekkür, gecikme için özür. Bana herhangi bir özel mesaj gelmemiş ama; belki de ben yanlış yere bakıyorum (hisse.net hesabındaki 5 mesaj kapasiteli kutu).
Selamlar

MikroAnaliz
10-12-2013, 19:31
karataş , yakupabdalda seçim öncesi ve sonrası imar beklentisi olan arkadaşlara çok üzücü bir haber !!! son yapılan seçim anket sonuçları ( isteyen haber sitelerine bakar ) melih gökçek CHP ye neredeyse 100 de 100 yakın fark atıyor , bugün yapılan haber yorumlarında bile ANKARA seçiminin kesin galibini melih gökçek olarak ilan ediyorlar.... buda demek oluyorki , melih gökçek oy gelsin diye karataş ve yakupabdal için yalancıktan bile olsa hiçbir seçim vaadinde bulunmayacaktır. geçmiş sayfalardada dediğimiz gibi , karataşa ve yakupabdala imar geçirmeyecek , bunun diğer sebeblerinide yazmıştık bölgede başka proje imarlanıp start alacağını ve sayılı günleri kaldığını , melih gökçek içinde seçim çantada keklik ..... 3 aydır savunduğumuz TEZ lerin hepsi bir bir ortaya çıkıyor vede çıkacak...

fermanlı
10-12-2013, 21:45
Sevgili tertip, bizim şu karataś 538 e' de bir baksan diyorum büyük resimden hayrına :))

tertip
11-12-2013, 01:20
Sevgili tertip, bizim şu karataś 538 e' de bir baksan diyorum büyük resimden hayrına :))

**Sayin Fermanli 538 ve 500 lu parsellerin buyuk bolumu Bolge Parki olarak ayrilan alanda yer aliyor. Olasi bir imar da yakindaki parsellere kaydirilarak hakkiniz korunur. Simdilik komsu parsellerin satis fiati 80 TL civari:)

arsa
11-12-2013, 03:36
Mikroanaliz beni iyi güldürdün valla, Allah'ta seni güldürsün. Şu malum bölgeniz imarlanıp start alsında bizde kurtulalım yahu.
karataş , yakupabdalda seçim öncesi ve sonrası imar beklentisi olan arkadaşlara çok üzücü bir haber !!! son yapılan seçim anket sonuçları ( isteyen haber sitelerine bakar ) melih gökçek CHP ye neredeyse 100 de 100 yakın fark atıyor , bugün yapılan haber yorumlarında bile ANKARA seçiminin kesin galibini melih gökçek olarak ilan ediyorlar.... buda demek oluyorki , melih gökçek oy gelsin diye karataş ve yakupabdal için yalancıktan bile olsa hiçbir seçim vaadinde bulunmayacaktır. geçmiş sayfalardada dediğimiz gibi , karataşa ve yakupabdala imar geçirmeyecek , bunun diğer sebeblerinide yazmıştık bölgede başka proje imarlanıp start alacağını ve sayılı günleri kaldığını , melih gökçek içinde seçim çantada keklik ..... 3 aydır savunduğumuz TEZ lerin hepsi bir bir ortaya çıkıyor vede çıkacak...

arsa
11-12-2013, 04:13
Boşuna burada çırpınmanıza gerek yok; konu basit, 3 aşamalı imar planı (ilk aşamasının 5000'liği askıya çıktı dileyen belediyenin sitesinden bakar) ve bunlara ek olarak Melih Gökçek'in bahsettiği Dikmen Vadisinin 5-6 katı uzunluğunda muazzam bir GüneyPark Projesi; mahkemeyi kazandığında Eymir Gölü ile bağlamayı düşündüğü. Sinpaş AltınOrandan sonra böyle bir Vadi yapılırsa bu bölge Ankara'nın cenneti olur, Karataş bugün gümüşse o gün değil altın elmasa dönüşür. İnsanları yanıltmaya çalışmayın, bırakın insanlar yatırım yapacağı yeri araştırsın parasını koysun. Biz sizi tanıyoruz da, forumu yeni takip edenler olur diye diyorum.

COOLISH
11-12-2013, 10:53
CEK la , CAK la imar geçmiyor .... karataşın hangi parsellerinden geçmiş , geçtiyse ne imarı geçmiş _ koruma alanımı , sit alanımı , yeşil alanmı !!!! karataşın en iyi bilendin ya... yoksa en iyi bildiğin sıkışınca hakaret etmekmidir ..

sayın rafican YAYLAŞEHİR projesinin kat karşılığı kesin anlaşması önümüzdeki günlerde törenle açıklanacakmış , yaylaşehir projesinde imzalar atılıp proje başlayınca bölgede komşu köylerdeki arsa fiyatlarında aşağıyamı yoksa yukarıya mı doğru bir sıçrama olur, imar beklentisine girmiş yaylaşehir projesine sınır çankaya köyleri kendilerine bu proje başladığından dolayı 10 - 15 yıl daha imar gelmeyeceğini düşünerek panik satışlarımı gelir kısacası çankaya köylerinin şişmiş fiyatları cortlarmı ? sizin yorumunuz nedir ?

Mikroanaliz CEK, CAK la imar geçmiyor demişsiniz ama sizin diğer forumda yazdığınız ve yukarıya kopyaladığım açıklanacakmış fiilinde de dilbilgisi açısından gelecek zamanın rivayeti var. -CAK ekini siz de kullanmışsınız.

Halen nedense Yaylabağ ile ilgili birşey açıklanmadı ama ben açıklanmasını canı gönülden dileyen birisiyim. Çamur at izi kalsın tavrınız hoş değil. İnsanların umutlarını kırmak hoş değil. Elinizde insanların bu site üzerinden ticaret yaptığının delilleri varsa açık ve net bir biçimde ortaya koyun. Koyamıyorsunuz sadece suçlama ve insanların onurları ile oynama hakkınız yok. Suçu ispatlanana kadar herkes masumdur.

Üstelik sadece bu foruma yazarak kendi aklınızca var olduğunu ve bu forum üzerinden döndüğünü sandığınız spekülasyonlara da engel olamazsınız. Bunu bu şekilde (kolay yoldan sadece klavyenin tuşlarına basarak) başaracağınızı sanıyorsanız Polyanna dan daha safsınız demektir benim nezdimde. Bunu başarmak için çok daha etkin ve katılımcı bir müdahale gerekmekte ki bu sitenin toplam katılımcı sayısı bölge geneli ile kıyaslandığında son derece kısıtlı kalmaktadır.

Dikkate alıp gereğini yapmanız umudu ile...

Bir de yukarıda rafican'a sorduğunuz soru (tabi aynı kişi değlseniz) son derece çanak bir soru ve çok uzaklardan bile anlaşılabiliyor.

MikroAnaliz
11-12-2013, 14:56
Boşuna burada çırpınmanıza gerek yok; konu basit, 3 aşamalı imar planı (ilk aşamasının 5000'liği askıya çıktı dileyen belediyenin sitesinden bakar) ve bunlara ek olarak Melih Gökçek'in bahsettiği Dikmen Vadisinin 5-6 katı uzunluğunda muazzam bir GüneyPark Projesi; mahkemeyi kazandığında Eymir Gölü ile bağlamayı düşündüğü. Sinpaş AltınOrandan sonra böyle bir Vadi yapılırsa bu bölge Ankara'nın cenneti olur, Karataş bugün gümüşse o gün değil altın elmasa dönüşür. İnsanları yanıltmaya çalışmayın, bırakın insanlar yatırım yapacağı yeri araştırsın parasını koysun. Biz sizi tanıyoruz da, forumu yeni takip edenler olur diye diyorum.

şu ilk 5.000 lik imar aşamasının içeriğini anlatsanız ? bak bizim sözümüze geldiniz vadinin ıslah edilmesi simpaş ile XXX Proje içindir ... karataşla yakupabdalla hiç bir alakası yok. bağlanacak yollarda bu 2 proje içindir . bu 2 projede inşaatlar bitecek firmalar satışlarını tamamlayacak, çankaya belediyesi muhalif partiden alınacak , alınabilirse tabii , ondan sonra karataş ın , yakupabdalda belki bir kıpırdanma olur , simpaşın sözleşmesi 2019 a kadar , XXX projeninkide bi okadar sa !!! sizin ne kadar bekleyeceğinizi artık ben söylemiyorum , herkes kendini ne kadar avutmak isterser o kadar diyelim....

taylan
11-12-2013, 16:56
Sn. Mikroanaliz,Dediklerinizin hepsinin dogru oldugunu varsayalim.Sizin yaylabagi pazarlama cabasinda oldugunuzuda yok sayalim.Karatasta yatirim yapmis biri olarak, yatirim yaptigim yer hakkindaki olumsuz paylasimlarinizida yok sayalim.Peki yorumlarinizi paylasmaniz icin acilmis yaylabag bolumunde epeydir yorum yapilmadiginida yok sayalim.Karatas ve Yakupabdalda yatirim yapmis kisilerin gonderilerini paylastigi bu kisimda bunca insana tavsiyeniz ne olacaktir?

MikroAnaliz
11-12-2013, 21:03
Sn. Mikroanaliz,Dediklerinizin hepsinin dogru oldugunu varsayalim.Sizin yaylabagi pazarlama cabasinda oldugunuzuda yok sayalim.Karatasta yatirim yapmis biri olarak, yatirim yaptigim yer hakkindaki olumsuz paylasimlarinizida yok sayalim.Peki yorumlarinizi paylasmaniz icin acilmis yaylabag bolumunde epeydir yorum yapilmadiginida yok sayalim.Karatas ve Yakupabdalda yatirim yapmis kisilerin gonderilerini paylastigi bu kisimda bunca insana tavsiyeniz ne olacaktir?

Haaa şöyle sadete gelelim ... biz burda tavsiyede bulunmamıza gerek yok , karataş , yakupabdal ve XXX projedeki gelişmeleri , belgeleri , imarla ilgili meclis kararlarını vs.vs. doğru olarak paylaşalım , her rüya gören , hayal kuran ,haberleri bilgileri tersten okumaya çalışan , yatırımcıya bugün yarın imar çıkacakmış gibi gösteren , yıllarca avutan , arsa ların değerini ederinden fazla gösteren ( karşılklı paslaşarak ) fiyatları şişirenlerden olmayalım yeter !!!!! yatırımcı nezaman alıp satacağını , nezaman kar reazilasyonu yapacağını , gayet iyi bilir.

mavi61
12-12-2013, 06:52
mrb..
229 parsel sorgusu
ankara,çankaya,karataş

Gelen Yazı
aynen şöyle yazılmış
not: Bu yerin henüz imar çalışmaları tamamlanmamış.İmar çalışmaları hızla devam ediyor.Her an İmara açılabilir. İhtiyaçları yoksa şimdi satmasınlar.İmarın gelmesiyle ileride değerlenecek yerlerdendir.Bilgilerinize ..
boş hesaplara gerek yok; bekleyin. İMAR ÇI-KA-CAK !..
NOKTA..

levent kaya
12-12-2013, 08:49
mrb..
229 parsel sorgusu
ankara,çankaya,karataş

Gelen Yazı
aynen şöyle yazılmış
not: Bu yerin henüz imar çalışmaları tamamlanmamış.İmar çalışmaları hızla devam ediyor.Her an İmara açılabilir. İhtiyaçları yoksa şimdi satmasınlar.İmarın gelmesiyle ileride değerlenecek yerlerdendir.Bilgilerinize ..
boş hesaplara gerek yok; bekleyin. İMAR ÇI-KA-CAK !..
NOKTA..

imar çıkmış 5000 lik asılmış 1000 lik eli kulağında değil kulak ele alınmış vaziyette bugün 1000 lik askıya asılsın yarın imar tapuları elimize verilsin topikteki birkaç kişi hala caklamaya ciklemeye burdan 2023 e kadar imar geçmeyecek demeye devam edecektir haklı olarak eeee menfaat dünyası kimden ne koparırsak kardır zihniyet budur bunu topikte bilmeyen kalmadı. umut dünyası:))))

abrakadabra
12-12-2013, 10:34

Haaa şöyle sadete gelelim ... biz burda tavsiyede bulunmamıza gerek yok , karataş , yakupabdal ve XXX projedeki gelişmeleri , belgeleri , imarla ilgili meclis kararlarını vs.vs. doğru olarak paylaşalım , her rüya gören , hayal kuran ,haberleri bilgileri tersten okumaya çalışan , yatırımcıya bugün yarın imar çıkacakmış gibi gösteren , yıllarca avutan , arsa ların değerini ederinden fazla gösteren ( karşılklı paslaşarak ) fiyatları şişirenlerden olmayalım yeter !!!!! yatırımcı nezaman alıp satacağını , nezaman kar reazilasyonu yapacağını , gayet iyi bilir.

Mahalle ağzıyla konuştuğun için o şekilde cevap beklentisinde olduğunu sanıyorum. seni germek beni incitiyor. ama siz başkalarını germek konusunda hiç duyarlı davranmıyorsunuz.
size söylemek istediğim bazı şeyler var. muhatap alırsınız yada almazsınız.. sizin bileceğiniz iş!
evvela sizdende yararlı paylaşımları bekliyorum. sataşmadan olursa sevinirim.

1- Proje incelemekburda büyük çoğunluğun anlamadığı bir iştir.
2- İlanın nerede nasıl yapıldığını, hatta ve hatta askı diye sürekli dillendirilen ama nerede olduğu hiç aklına gelmeyen insanlar mevcuttur burada..., http://www.ankara.bel.tr/aski-surecindeki-imar-plani bu linki buraya yapıştırıp delille konuşmak çokmu zor? karanlıkta göz kırpıyorsunuz..
3- İnsanların arsa yatırımı konusunda birer profosyonel olduğunu düşünmek ve küçümsemek sizin tarzınız olabilir. Ama çoğu insan, bu yatırımını çocuklarının geleceği için yapmıştır. hislerini rencide etmeyin.

4- Kimse demiyorum ama büyük çoğunluk, dişinden tırnağından arttırdığıyla ,nafakasını arsa yatırımına (ama doğru ama yanlış) bir beklenti içinde yatırmışlardır.
5- geleceğin umutlarının konuşulduğu ve hatta yatırımının yapıldığı bir ortamda gelecek zamanın hikayesi( -CEK, ...CAK takılarına ) fazla yapışmayın. gaybı Allah bilir. Zaman kipleri yada ekleri beklentisi içinde bulunduğumuz hayallerimizin izdüşümündeyse sizin gücünüze giden ne, anlayamıyorum.
6- yatırım yapmak isteyenlerin konuştuğu danıştığı ortamda (her türlüsünde..hisse borsa arsa.. ne olursa) aç kurtlar timsahlar olacaktır. elbette ellerine düşen yada düşme potansiyeli olan insanlarda olacaktır. herkes aynı izan veya anlayışta olamaz! o timsahların eline düşmemek için bişeyler öğrenme çabasında olduğu gibi, o insanları uyarmaya çalışan saygıdeğer insanlarında olduğundan eminim. ayrımı yapabilmek bizim şahsımızın sorunu..
7- elinde parası olan arsa alıyor yatırım için.. yada eskiden almış bekliyor. eğer, bugün alayım yarında üstüne para kazanayım diye yatırım yapan varsa, buna inanan insan biraz saftır zaten. o saflığı yapmış biri olarak, bunu benden iyi anlayan olamaz.
parselinin nerede olduğunu bile bilmeden, emlakçı tuzagına düşüp ne aldığını ve aslında kaça alması gerektiğini bilemeden almış yatırımcı çoktur. dedim ya; Hergün yaptığı bir iş değildir insanın arsa alıp satması..

biraz sakin ve saygılı konuşup insanların muhtaç oldukları bilgiyi verseniz de, sessiz sinir olmadan, gerilmeden, okuyup anlasak olmazmı? Arsa konusunda cahilce bir soruyu, başbakan da sorabilir, avukat da sorabilir doktor da sorabilir. o insanı küçümserken azıcık haddimizi bilmemiz doğru olacak. Yoksa fena halde sinir yapıyor ve olmadık kelimeler söylettiriyor. Anlamsız tartışmalar yüzünden faydalanılmaya çalışılan konu topick lerini (daha önce olduğu gibi yine) kapattırmayın isterseniz.
Tabi amacınız bu değilse!.. saygılarımla..

abrakadabra
12-12-2013, 11:05
Bu güne kadar 44 yıllık bir hayat geçti başımdan. kendi tecrübemdir. başkasının başına gelen iyi şeyler olabilir. ancak benim karşılaştığım hep bu tür insanlardı. belki bikaç istisna olabilir ama onlarda negatif olanların arasında kaybolduklarından genel intibamı değiştirmedi.. Dürüst emlakçıyla karşılaşmadım. cebimdeki kıt kanaat birikenimi sizin dediğiniz gibi yemek için her yolu mübah saydılar. (istisnalardan özür diliyorum.
dürüst doktorla bikaç sefer karşılaştım.devlet hastanesinde yüzüme bile bakmadı. ama muayene ücretini ödeyip özel kliniğine gittiğimde o zaman bebek olan kızımın saçsız kafasından steteskopla kalbini dinledi telaşla. ne kapacağını şaşırdı resmen.. niye parayla insanlık onurumu satılıp alınıyor? daha önce neden bi gülümsemeyi çok gördün ki?kullanmamam gereken bir ilacı kafasını bile kaldırmadan yazıp, hayatımla oynayan doktorlar oldu. gözlerimi hastanede açtım malesef( istisnalardan özür diliyorum)
sömestir zamanı yaklaştığında göreve gelmemek için tatil yapmak için çocuklarıma'' son 2 hafta okula gelirseniz eksiltirim notlarınızı!'' diyen ve bunu yapan öğretmenler de oldu. çocuklar zaten gelmiyorlar bende erken çıkayım tatile müdürüm diyebilmek için o taze dimağları kullandılar. bizden tebeşir parası alırlardı.. şimdi kırtasiye parası diye tırtıklıyorlar. her veliden. ''Boğazını zor besliyorum'' diyemeden ar belasına vermek zorunda kalıyor veliler. Çünki o zavallı yavrucakları sıkıştırıp onların haysiyetiyle oynuyorlar! Velinin dile getirmeye utandığı kadar, yüzü kızarmayanlar var malesef..Öğretmen camiası çok kalabalık. Muhakkak aralarında insan evladı da var. onlardan özür diliyorum. Diğerleri bol bol üzerlerine alınabilirler!
Dosyamı zaman aşımına kadar bekletip, ya bilirkişi parası ya evrak belge parası yada masraf adı altında bolca çocuklarımın nafakasını tırtıklayan, Bana sağmal inek muamelesi yapan ve dosyamı malesef zaman aşımına uğratan, avukatlar oldu. Hak mağduriyeti yanında adalete güvenimi sarstılar. Dürüstü varsa onlardan da özür diliyorum.
Enflasyon düşük kardeşim!! ''Zam yapmak adalete aykırı!'' demek için ayın otuzunu bekleyen ve ayın birinde % 20 lpg ye zam yapan şirin hükümetler sebebiyle, idare sistemi hakkında da, hoş olmayan düşüncelerim var..Kendilerindek kesinlikle razı olmayacağım.
Lütfen kendinizi insan gibi hissedin ve dürüst olmayı bir erdem gibi görmeyin. insanlık vazifesi olarak bilin. lütfen!!
''Sana 35 e olur abi'' diye yalvaran esnaf olmayın.
Ne ediyorsa onu söyleyin. Hayatta bi sefer karşılaşmışım seninle!
neden? babanın oğlu muyumki ban başka diğerine başka fiyata oluyor bu zıkkım? sana şu olur lafı nereden çıkıyor?
Pazara restleşmeye gerilmeye mi gider insan? Benim ihtiyacım o malsa senin ihtiyacında birbaşka ihtiyacını karşılamak için benden kazanmaya çalıştığın para değilmi?
Yok o esnafın o hale gelmesinin sebebi diğer esnaf değilmi? Hatta kendisi değil mi?
konudan uzaklaşmış gibiyim.. Ama dürüstlük hiçbir konudan uzak değildir. Başka yerde konuşun diyebilecek kardeşlerim. Buna dikkat edin lütfen..

semeray
12-12-2013, 11:43
yok kardeşim konudan hiç uzaklaşmadın. konu bu zaten. menfaat ve çıkar ilişkileri devreye girerek insanın insanlık vasfını, daha çok kazanmak için elinden alırsa, olacağı budur işte...üstte dediklerinizin hepsine katılıyorum,

tüm insan!lara duyurulur. az insan olun!

abrakadabra
12-12-2013, 11:55
yok kardeşim konudan hiç uzaklaşmadın. konu bu zaten. menfaat ve çıkar ilişkileri devreye girerek insanın insanlık vasfını, daha çok kazanmak için elinden alırsa, olacağı budur işte...üstte dediklerinizin hepsine katılıyorum,

tüm insan!lara duyurulur. az insan olun!
yakupabdaldan vaktiyle 500'er metrekarelik iki hisse almıştım(toplam 1000m2). birini çok sıkışınca yıllar sonra satmak zorunda kaldım.. Aldığım fiyatın altına hemde. Şimdi parsel numarasının değiştiğini duyuyorum. Uzun zamandır orda öyle bir arsa varmı ondan bile haberim yok. Türkiyenin öbür ucunda, bi şekilde ulaşmam lazım bilgilere ama ordada bi sürü aynştaynın, abalak gubalak yazılarını okumak zorunda kalıyorum..
''plan proje nedir bilmeden'' yaşamak zorunda kalıyoruz. ''Şu iletişim çağında hisse sahiplerine en ufak bilgi iletmeyen''
''belediye ilan panosunda askıda kardeşim git bak'' diyen, man kafalı, ebleh, idare sistemine el atamayan, zamane haydutlarına sövesim var!
oy verin bana derken o askı nedir kARDEŞİM? NEDEN İLGİLİ KİŞİLERE TEBLİĞAT YAPMAK ZORUNA GİDİYOR?
BU ZAMANDA, ADINI SANINI BİLMEDİĞİM ADAY ADAYI ZARTZURT PARTİSİNİN ELEMANI, BENİM TELEFONUMA, ben istemediğim halde PROPAGANDA MESAJI ATIP BANA ULAŞIYORDA,
İDARE ETMEKLE YÜKÜMLÜ AMA İDAREYİ BİLMEYEN BEYİN TÖRPÜSÜ SİSTEM,
NEDEN BANA ULAŞMAYA ZAHMET ETMİYOR?
aklım almıyor vallahi.. parselin akıbetini soracam ama yıllar geçti numarasını bile hatırlamıyorum.
Lanet olsun böyle sisteme!

semeray
12-12-2013, 12:00
arkadaşım, ptt ye gidip kendine ait e-devlet şifresi alarak, tüm tapularını kolaylıkla görebilirsin...hatta bu şifreyle aynı sistemde hakkına açılmış tüm davalarıda takip edebilirsin. arsa, izaleyi şuyu vb. tüm davalar dahil

abrakadabra
12-12-2013, 12:14
arkadaşım, ptt ye gidip kendine ait e-devlet şifresi alarak, tüm tapularını kolaylıkla görebilirsin...hatta bu şifreyle aynı sistemde hakkına açılmış tüm davalarıda takip edebilirsin. arsa, izaleyi şuyu vb. tüm davalar dahil

teşekkür ederim ama hise eşim adına, ben müdahale edemiyorum.
garibimle zamanında. '' buraya bi apartman falan yaparlarda, biz de biriktirmekle yetişemediğimiz bir eve kavuşuruz'' diye aldık. Bizim ömrümüz bitti sayılır. Allah çocuklarımıza acısın.
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.
Bilgisayar çağında ,bu şifrelerle kör düğüm oldum iyice.
Zamanında almıştım e devlet şifresi. ama kullanmadan unuttuk gitti.
Tekrar almak gerekecek..

abrakadabra
12-12-2013, 12:24
17 kişi bu sayfada aktif. ama desemki '' bana hissesine sahip olduğum parselin yerini haritada işaretleyip gösterebilirmisiniz? yada buraların son durumu nedir?
bi başkası çıkıp evladında göremez boşa beklersin,, sen yanmışın diyecek. ama el altından orda arsası olanları aradıklarından , birilerinin arsa biriktirdiğinden de haber alıyorum. canımı sıkacak diye bilgiden yoksun kalmak da istemiyorum. burada kıymetli paylaşımlar yapacak insanlar var ancak'' bi sürü edep dışı laf edecek insan da mevcut. Sadece özelden sorabileceğim insanlardan bilgi talep etsem bu seferde bu bilginin lazım olduğu insanlara ulaşmasını engellemiş olacağım. hey dibi düşmüş dünya hey..

başkentliyiz
12-12-2013, 12:49
sn abrakadabra, sizi çok depresif gördüm, boşverin bunları siz ve aileniz sağlıklı mı ? inşallah öyledir, önemli olan o, gerisi boş..
bir de zat - ı aliniz ne iş yapmaktasınız ?

serdar72
12-12-2013, 14:35
sayın abrakadabra merhaba,

Seni ilk hisse.net ankara toplantısında uzaktan gelen bir fedakar anadolu insanı olarak tanımıştım.

fikirlerin için buradan açık açık teşekkür etmeyi bir borç bilirim..

sahtekar, ne dediğini bilmeyen, insanı aşağılayan, yatırım yapanları karamsar hava ile bıktıran, usandıran terbiyesizlere dilimin döndüğü kadar hem açıktan hemde özelden uyarmaya çalıştım. dileyen dinlesin. dinlemeyenleri de buradan daha fazlasını yapamayacağım için Allah ıslah etsin değilse Allah'ın kahhar ismine havale ediyorum.

bilgilerini hiç para almadan buradan sırf iyi niyetle paylaşan tüm forum dostlarına teşekkürlerimi ve saygılarımı gönderiyorum...

temiz dürüst Anadolu insanı hep var olacak.. onların düşmanları da var olacak..

Şunu unutmasınlarki bu anadolu çocuğu o kahpe düşmanları her zaman mağlup etmiştir ve edecektir.

Sabır boyun etmek değil mücadele etmektir. Hz Ömer..

tertip
12-12-2013, 15:04
**Sayin Abrakadabra
Topikte bilgi ve tecrubelerini ve haberleri on yargisiz olarak paylasan pek cok arkadas var. Ogrenmek istediginiz parsel ile ilgili bilgileri ve diger genel bilgileri elimizden geldigince vermege calisiriz. Genel olarak topikte paylasmak istemediginiz sorulari Ozel Mesaj atarak istediginiz arkadasa ulastirin, herkesin yardimci olacagina eminim.
Kalin saglicakla

abrakadabra
12-12-2013, 15:46
**Sayin Abrakadabra
Topikte bilgi ve tecrubelerini ve haberleri on yargisiz olarak paylasan pek cok arkadas var. Ogrenmek istediginiz parsel ile ilgili bilgileri ve diger genel bilgileri elimizden geldigince vermege calisiriz. Genel olarak topikte paylasmak istemediginiz sorulari Ozel Mesaj atarak istediginiz arkadasa ulastirin, herkesin yardimci olacagina eminim.
Kalin saglicaklabenim sorum 1293 parsel civanpınarı yakupabdalda
1-arsa fiyatları ve gelişmeler nelerdir?
2-haritada görünümü nasıl .
3 işaretleyerek gösterilme yada burda yayınlama imkanı olan arkadaşım varmı?
4-imarda öngörüsü nedir?
5-beklenti dahilinde durumu ne? beklemem uygunmu.(2006 dan beri bende )
küçük bir hisse ama durumunu merak ediyorum.

abrakadabra
12-12-2013, 15:55
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=84997&p=8135330#post8135330 anlaşılmaz şekilde bu konuda açılmış topiklerin sabote edilmesi gözden uzaklaştırılması için bir çaba var. daha önce burada cevap verilmiş soruma,
ancak güncel bilgim, son durumuyla ilgili bir ulaşacağım belge yok..
o yüzden kızıyorum ortamı gerenlere. ve bana maksatlı geliyor.
bu konuyu tartıştığımız bisürü topik kapatıldı. ve bilgilere ulaşılmaz hale geldi..

abrakadabra
12-12-2013, 15:56
sayın oğuzhan çok güzel bir çalışma göndermiş ama ben ara verince kaybetmişim. bir teşekkür bile edemedim adama. hakkını helal etsin. sayın tertip siz burda devam etmektesiniz diye memnun oldum doğrusu.
bu ekli haritayı kaybetmeyeyim diye burayada taşıdım şimdi. eski arkadaşlara selamlar olsun. yenilerlere tanıştığıma sevindim. kolaylıklar diliyor her arkadaşımdan gelecek her türlü bilgi ve belgeye göremez teşekkür edemem kaygısıyla peşinen şükranlarımı sunuyorum. benim arsam hakkında bir askıya çıkma veya gelişme mevcutmudur? fiyatlar ne aralıktadır gibi sorularım var.

06toprak
12-12-2013, 16:02
bendeki haritada 1293 numaralı parsel işaretlenmiştir.
köyün girişine yakın sağ taraftadki yamaçta yer almaktadır..
m2 fiyatları 45-55 civarındadır..
olası imar durumundan etkilenmeyecek yerdedir.
nazım planında ise yeşil alan olarak görünmektedir..
sağlıcakla..

http://u1312.hizliresim.com/1j/d/vfwrw.jpg

serdar72
12-12-2013, 16:04
benim sorum 1293 parsel civanpınarı yakupabdalda

4-imarda öngörüsü nedir?

küçük bir hisse ama durumunu merak ediyorum..

El Cevap 1: 2023 imar planına göre yüksek katlı konut bölgesi sınıraında yada bir kısmı o bölgeye giriyor olabilir. 1 ay kadar önce m2 fiyatı 68 Tl civarından el değiştirdiğini biliyorum. beklenmedik bir gelişme olmaz ise çok kısa zamanda(1 yıl) imar geçmesi beklenmiyor.2 yıla belki imar ihtimali var. otobana yaklaşık 1674 metre.

El cavap 2-3 : resimde gönderiyorum.

http://u1312.hizliresim.com/1j/d/vfwyc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

el cevap 4: emsal değerinin ne olacağı kesin olarak şimdiden bilinemez ancak yüksek kat planına dahil olmasını beklerim. ve değişmez ise en az 0.8 olması en yüksek ise 2 olmasını beklemek mantıklı olur. karataşdan geçen imarın 2 olduğunu da hatırlatmak isterim.

el cevap 5 :bana sorarsanız 7 sene beklemişsiniz biraz daha bekleyin satmayın derim.

sakıncası yoksa özelden kaç m2 aldınız ve kaç liradan almıştınız gönderebilirseniz sevinirim

abrakadabra
12-12-2013, 16:05
sayın 06toprak acaba yeşil alanda görüldüğü kesinmidir ve bana imar gelmeyecek düşüncesi oluşması yanlışmıdır? imar beklentisi hayalmidir? yukarda oğuzhan beyin haritasında görülen ile sizdeki farklı gibi. acaba parsel yerimi değişti? numaramı yenilendi?

abrakadabra
12-12-2013, 16:12
El Cevap 1: 2023 imar planına göre yüksek katlı konut bölgesi sınıraında yada bir kısmı o bölgeye giriyor olabilir. 1 ay kadar önce m2 fiyatı 68 Tl civarından el değiştirdiğini biliyorum. beklenmedik bir gelişme olmaz ise çok kısa zamanda(1 yıl) imar geçmesi beklenmiyor.2 yıla belki imar ihtimali var. otobana yaklaşık 1674 metre.

El cavap 2-3 : resimde gönderiyorum.

http://u1312.hizliresim.com/1j/d/vfwyc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

el cevap 4: emsal değerinin ne olacağı kesin olarak şimdiden bilineme ancak yüksek kat planı değişmez ise en az 0.8 olması en yüksek ise 2 olamsını beklemek mantıklı olur. karataşdan geçen imarın 2 olduğunu da hatırlatmak isterim.

el cevap 5 :bana sorarsanız bene bekleyin satmayın derim.

sakıncası yoksa özelden kaç m2 aldınız ve kaç liradan almıştınız gönderebilirseniz sevinirimben 2006 da almıştım. 1000 metre toplamı olan 500 metrelik iki kısım olarak eşim ve kendime almıştım.benim 500 ü çok sıkıştığım bir anda satmak zorunda kaldım. benden alanda bir arkadaşım. oda büyük beklenti içinde çocukları için bekliyor.. o zamanlar biraz pahalıydı. (45 lira/m2 gibi) kısa süreli bir yatırım diye değil en az imarın gelebileceği 10 yılı gözden çıkarmıştım. satan arkadaş ile uzun süredir irtibatımız kesildi. ama burayı okuduğunu sanıyorum.
bu güzel cevaplarınız gayet doyurucu teşekkür ediyorum. ancak yabancısı olduğumuz işler olduğu için yeşil kavram açıklamasını burada hepimize faydası olması açısından açıklamanızı istiyorum.
hızınıza hayran kaldım açıkcası..
birde şu emsal ne demek? benim için ne ifade etmeli? 2 çocuğuma birer daire beklemek için 500 metrekare çokmu küçük?

taylan
12-12-2013, 16:37
Sn.Mikroanaliz yaptiginiz su yorumdan sonra daha acik anlasiliyor ki sizin okudugunuzu anlamada ve yorumlamada,dusuncelerinizi ifade ederkende uslubunuzda bir problem var.Bu bolgeye yatirim yapmis veya yapmaya niyetli olanlar bir sekilde bilgi edinmeye calisiyorlar.Eger bildiginiz birsey varsa isimde vererek olaylari anlatin ki bir inandiciligi olsun.Eger bunuda yapamiyorsaniz lutfen susun artik.

tertip
12-12-2013, 16:40
benim sorum 1293 parsel civanpınarı yakupabdalda
4-imarda öngörüsü nedir?
küçük bir hisse ama durumunu merak ediyorum.

**Komsu parsellerin m2 fiatlari 75/80 TL civari. Ornegin 1269 parsel 75/80 arasi satisa sunuluyor. 1293 parselde konumu itibari ile 70/75 TL arasi bir noktada
*Yakupabdal yoresinde olusacak ilk imar hareketinin icinde, cevre yolunun 1.7 km guneyinde. Konum olarak iyi. Bulundugu alanin (1293 parsel), buyuk bir kismi agaclandirilacak alan olarak ayrilmis. Kucuk bir kismida konut alani. Hakkiniz kaybolmadan yakindaki imarli parsellere imar gecince kaydirilir.
*Beklemekte yarar var.

Diger arkadaslarda haritada yerini gostermekte yardimci olurlar, olunmaz ise bir arkadastan rica eder, tekrar size donerim.

tertip
12-12-2013, 16:56
**Sayin Serdar 72 ve 06 Toprak benden once davranarak sorulari yanitlamis ve resimlendirmis.Tesekkurler.
Ben fiat konusunda biraz daha iyimserim, gerekceside cevre komsu parsellerin 75/80 arasi bir fiata sunulmasi. Ornegin 1292 parsel 70 TL den , 1306 ise 75 TL den satisa sunulmustu. Bunlar size cok yakin
Imar konusunda ise, onumdeki 5000 lik daha once yapilan bir calismaya bakiyorum, orada sizin batinizdaki 1294 parsel konut alani, dogunuzdaki 299 parsel alani da konut alani olarak ayrilmis. Bunlarin arasindaki alan yesil alan olsada sizin parselin cok kucuk bir kismi konut alanina giriyor. Ona dayanarak cikacak olasi bir imarda bu arada kalan alaninda ele alinacagini dusunuyorum.
Umitle bekleyelim ve gorelim
Kalin saglicakla

serdar72
12-12-2013, 17:00
ben 2006 da almıştım. 1000 metre toplamı olan 500 metrelik iki kısım olarak eşim ve kendime almıştım.benim 500 ü çok sıkıştığım bir anda satmak zorunda kaldım. benden alanda bir arkadaşım. oda büyük beklenti içinde çocukları için bekliyor.. o zamanlar biraz pahalıydı. (45 lira/m2 gibi) kısa süreli bir yatırım diye değil en az imarın gelebileceği 10 yılı gözden çıkarmıştım. satan arkadaş ile uzun süredir irtibatımız kesildi. ama burayı okuduğunu sanıyorum.
bu güzel cevaplarınız gayet doyurucu teşekkür ediyorum. ancak yabancısı olduğumuz işler olduğu için yeşil kavram açıklamasını burada hepimize faydası olması açısından açıklamanızı istiyorum.
hızınıza hayran kaldım açıkcası..
birde şu emsal ne demek? benim için ne ifade etmeli? 2 çocuğuma birer daire beklemek için 500 metrekare çokmu küçük?

yeşil alan demek park veya ağaçlandırılacak alan demek oluyor. bu bölgede yeri olanları en yakın konut yada ticari parsele kaydırıyorlar yani hak kaybın yok. çok eskiden senin yerin okul yeri oldu park oldu deyip milletin yerine el koyuyorlar ve cüzii fiyat veriyorlarmış. artık bu devir kapandı.

emsal demek kapalı alan miktarının belirlenmesi demek. yani emsal 1 ise sizin 500 m2 yerinize 500 m2 kapalı alan yapılabilir demek. daire büyüklüğü 165 m2 osa 3 daire olur. yarısı müteahhide gitse size 1.5 daire kalır demek.

bence çok katlı bölgede olmak ihitimali yüksek ve en az 1 daire düşer diye düşünüyorum.

fiyat konusunda evet o zamanlar yine biraz pahalı imiş ama şimdi yine kardasınız. tl açısından.

Ankaradan selamlar.

abrakadabra
13-12-2013, 08:12
**Komsu parsellerin m2 fiatlari 75/80 TL civari. Ornegin 1269 parsel 75/80 arasi satisa sunuluyor. 1293 parselde konumu itibari ile 70/75 TL arasi bir noktada
*Yakupabdal yoresinde olusacak ilk imar hareketinin icinde, cevre yolunun 1.7 km guneyinde. Konum olarak iyi. Bulundugu alanin (1293 parsel), buyuk bir kismi agaclandirilacak alan olarak ayrilmis. Kucuk bir kismida konut alani. Hakkiniz kaybolmadan yakindaki imarli parsellere imar gecince kaydirilir.
*Beklemekte yarar var.

Diger arkadaslarda haritada yerini gostermekte yardimci olurlar, olunmaz ise bir arkadastan rica eder, tekrar size donerim.

**Sayin Serdar 72 ve 06 Toprak benden once davranarak sorulari yanitlamis ve resimlendirmis.Tesekkurler.
Ben fiat konusunda biraz daha iyimserim, gerekceside cevre komsu parsellerin 75/80 arasi bir fiata sunulmasi. Ornegin 1292 parsel 70 TL den , 1306 ise 75 TL den satisa sunulmustu. Bunlar size cok yakin
Imar konusunda ise, onumdeki 5000 lik daha once yapilan bir calismaya bakiyorum, orada sizin batinizdaki 1294 parsel konut alani, dogunuzdaki 299 parsel alani da konut alani olarak ayrilmis. Bunlarin arasindaki alan yesil alan olsada sizin parselin cok kucuk bir kismi konut alanina giriyor. Ona dayanarak cikacak olasi bir imarda bu arada kalan alaninda ele alinacagini dusunuyorum.
Umitle bekleyelim ve gorelim
Kalin saglicakla

yeşil alan demek park veya ağaçlandırılacak alan demek oluyor. bu bölgede yeri olanları en yakın konut yada ticari parsele kaydırıyorlar yani hak kaybın yok. çok eskiden senin yerin okul yeri oldu park oldu deyip milletin yerine el koyuyorlar ve cüzii fiyat veriyorlarmış. artık bu devir kapandı.

emsal demek kapalı alan miktarının belirlenmesi demek. yani emsal 1 ise sizin 500 m2 yerinize 500 m2 kapalı alan yapılabilir demek. daire büyüklüğü 165 m2 osa 3 daire olur. yarısı müteahhide gitse size 1.5 daire kalır demek.

bence çok katlı bölgede olmak ihitimali yüksek ve en az 1 daire düşer diye düşünüyorum.

fiyat konusunda evet o zamanlar yine biraz pahalı imiş ama şimdi yine kardasınız. tl açısından.

Ankaradan selamlar.
Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Beklemek ten yana sıkıntı yok. 2 emsal olsa 500 metrekare 1000 olarak değerlendirilecek ve 168 metrekare net alandan en fazla 4 daire edecek diye anladım. hesaplama 1 emsalden olursa 1,5 daire civarı.. doğrumu anlamışım acaba? birde eğer çankaya belediyesi hükümete geçerse bu süreç hızlanır mı? Zira büyükşehir belediyesinin el altından ya çalışanları yada idarecilerinin gizliden arsa topladıkları duyumu fısıldandı. acaba bu alanları boşunamı alıyorlardır? alırken nerdeyse arsadan sizi tiksindiriyorlar. kurtulurcasına sattırıyorlar. fiyatları tabanda da tutuyorlarki alımlarında problem çıkmasın. yanlış düşünceler içindemiyim? bekleme süresi bu belediye seçimlerinde süpriz yapıp sonuçlanacak gibi geliyor bana.. ne dersiniz?

serdar72
13-12-2013, 08:32
Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Beklemek ten yana sıkıntı yok. 2 emsal olsa 500 metrekare 1000 olarak değerlendirilecek ve 168 metrekare net alandan en fazla 4 daire edecek diye anladım. hesaplama 1 emsalden olursa 1,5 daire civarı.. doğrumu anlamışım acaba? birde eğer çankaya belediyesi hükümete geçerse bu süreç hızlanır mı? Zira büyükşehir belediyesinin el altından ya çalışanları yada idarecilerinin gizliden arsa topladıkları duyumu fısıldandı. acaba bu alanları boşunamı alıyorlardır? alırken nerdeyse arsadan sizi tiksindiriyorlar. kurtulurcasına sattırıyorlar. fiyatları tabanda da tutuyorlarki alımlarında problem çıkmasın. yanlış düşünceler içindemiyim? bekleme süresi bu belediye seçimlerinde süpriz yapıp sonuçlanacak gibi geliyor bana.. ne dersiniz?

emsal konusun dediğin gibi. AKP çankayayı almak için çabalıyor ama başaramıyor. alırmı bana göre bu seçimler de de biraz zor. belki sonraki seçimlerde alma ihtimali olabilir. Ankaranın çevresine bakınca en yakın.. en değerli ve imar geçmeyen tek bölge buraları.

alstat
13-12-2013, 10:09

Sayın abrakadabra,

Sizin imarsız arsanız 500 m2 olduğu için ve imarda yarısının gideceğini varsayarsak imarlı 250 m2 arsanız kalır. Emsal 2 olsa 500 m2 kapalı alan yapabilirsiniz ancak onun da % 50-60 civarında bir bölümü müteahhide gideceği için elinizde 200 - 250 m2 bir kapalı alan kalır. O da 150 m2 brüt alan olan bir daire baz alınırsa 1.33-1.66 arası bir daire eder. Malesef sizin öngördüğünüz gibi 4 daire etmiyor.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

abrakadabra
13-12-2013, 10:13
150 metrekare tek daire olsa kalan atıl alan için bir ücret mi alınır? kalanı için hak kaybına uğrarmıyım? bir daire bire o bölgede çok para eder sanırım değilmi?böyle bir ihtimalde pazarlıkmı edilir yoksa hak kaybına uğramamak için nasıl davranmak gerekir hocam?

Sayın abrakadabra,

Sizin imarsız arsanız 500 m2 olduğu için ve imarda yarısının gideceğini varsayarsak imarlı 250 m2 arsanız kalır. Emsal 2 olsa 500 m2 kapalı alan yapabilirsiniz ancak onun da % 50-60 civarında bir bölümü müteahhide gideceği için elinizde 200 - 250 m2 bir kapalı alan kalır. O da 150 m2 brüt alan olan bir daire baz alınırsa 1.33-1.66 arası bir daire eder. Malesef sizin öngördüğünüz gibi 4 daire etmiyor.

alstat
13-12-2013, 10:53
150 metrekare tek daire olsa kalan atıl alan için bir ücret mi alınır? kalanı için hak kaybına uğrarmıyım? bir daire bire o bölgede çok para eder sanırım değilmi?böyle bir ihtimalde pazarlıkmı edilir yoksa hak kaybına uğramamak için nasıl davranmak gerekir hocam?

Benim şahsi fikrim site içinde yer alacak (ki yapılacak sitenin de sosyal donatıları ve taşıdığı özellikler önemli olacak), Oran sitesine ve Sinpaş Altın Oran'a çok yakın, Çankaya tapulu, sıfırdan kurulacak ve şehir bölge planlaması da ona göre yapılacak bir alanda, tamamlanması halinde bölgede yer alan İmrahor Vadisini de dikkate alırsanız bir dairenin konut büyüklüğüne de bağlı olarak 300-350 bin TL arasında edebileceğini düşünüyorum. Bir de dairenin brüt alanı 150 m2 den aşağı düştükçe size düşecek daire adedi de artacaktır. (Örneğin brüt 125 m2 olursa 2 daire düşme ihtimali var.) Eğer daire hesaplamasında küsürat olursa ya siz müteahhide ödeme yapıp dairenizi 2 ye tamamlayabilirsiniz ya da müteahhit sizden o küsüratlı kısmı daire bedelinizi ödeyerek satın alır. Bu sizin müteahhitle olan anlaşmanıza bağlı. Bu arada tabi en akıllıcası yaklaşık 300 m2 daha arsa alıp 2 daire alacağınızdan emin olmak olabilir diye düşünüyorum. Bu size daha ucuza gelecektir.

abrakadabra
13-12-2013, 12:23
teşekkür ederim. bu konuda askı veya bir başka gelişmeyi izlemek için bir e devlet şifresi elde etmeye gideceğim.
bu Şufa denen olayla karşılaşırsam ne yapmam mantıklı olur? malum bütünü 32 dönümdü yanlış hatırlamıyorsam.
benimki devede kulak mertebesinde. aç kurtlara yem olma ihtimalini nasıl engelleyeceğim?
Benim bu hisse oranımda söz hakkım ne olur?
''Uzun etme al çay paranı defol! ''
derlerse ... bunu diyecek faninin sonu kötü olur.
o yüzden diyorum.
akşam haberlere çıkmayalım sonra!

semeray
13-12-2013, 15:05
abrakadabra bey, eşinize bir e-devlet şifresi alarak gelişmeleri rahatlıkla takip edebilirsiniz? bize de haber verin ltf. birde arkadaşlar daha önce vermişti tlefonu, çankaya bel. nden arsanızın durumu hakkında resmi vasıflı bir bilgi edinme hakkınız var. mavi61 arkadaş bahsetmişti. incelemenizde fayda var.

akşam haberleri nide unutun. hiçbirşey için kötü olmaya değmez, hem mahkemeler var. ama önemli olan işi takip etmek...

serpan
13-12-2013, 16:23
Sayın abrakadabra,

Sayin alstat peki 47300 mètre kareye kac daire isabet eder acaba??? SAYGILAR!!!

hadesmania
13-12-2013, 18:02
Sayin alstat peki 47300 mètre kareye kac daire isabet eder acaba??? SAYGILAR!!!

47300/2= 23650 imar sonrası dersek. emsal 2 çıkarsa 47300 m2 inşaat alanı olur diyelim. 315 daire yapılacak alan anlamına geliyor Yarısı müteahhide gitse 157 daire civarı birşey ediyor. alstat arkadaşın yaptığı hesaba göre.

serpan
13-12-2013, 22:18
47300/2= 23650 imar sonrası dersek. emsal 2 çıkarsa 47300 m2 inşaat alanı olur diyelim. 315 daire yapılacak alan anlamına geliyor Yarısı müteahhide gitse 157 daire civarı birşey ediyor. alstat arkadaşın yaptığı hesaba göre.

Sayin hedesmania tesekurler cevabiniz icin peki daireler kac mètre kare olacak ve ve degerleri ne olur bu gunun degeri ne gore? Benim bildigim o mevkii de altin oranda 1+1 daireler bile 180000ytl diye duydum bu daireler kac mètre kare ki bu kadar pahali??

hadesmania
13-12-2013, 22:22
Sayin hedesmania tesekurler cevabiniz icin peki daireler kac mètre kare olacak ve ve degerleri ne olur bu gunun degeri ne gore? Benim bildigim o mevkii de altin oranda 1+1 daireler bile 180000ytl diye duydum bu daireler kac mètre kare ki bu kadar pahali??

Benim size yukarda yaptığım basit hesap 150 m2 üzerindendi. 170 m2 4+1 şeklinde yapılacak diye duymuştum ilk. Daha sonra görüştüğüm birisi 150 m2 olacak dedi. Fiyat konusu da açıkcası yapılan projenin kalitesine göre belli olacaktır. Altınoran ın fiyatlarına sitesinden bakabilirsiniz gayet yüksek fiyata yerler satılıyor.

serpan
13-12-2013, 22:47
Benim size yukarda yaptığım basit hesap 150 m2 üzerindendi. 170 m2 4+1 şeklinde yapılacak diye duymuştum ilk. Daha sonra görüştüğüm birisi 150 m2 olacak dedi. Fiyat konusu da açıkcası yapılan projenin kalitesine göre belli olacaktır. Altınoran ın fiyatlarına sitesinden bakabilirsiniz gayet yüksek fiyata yerler satılıyor.

Sayin hedesmania tesekurler 150 veya 170 mètre kare daire cok buyuk bence eger bu buyuklukte bir d'aire yapilirsa herhalde Ona gorede cok kaliteli olur eger olmuyacaksa neden o kadar buyuk daire yapilsinki??

mdindas
14-12-2013, 22:46
tekrar şifre almanıza gerek yok sanırım sistemden unuttum şifremi deyip tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

hadesmania
15-12-2013, 10:40
Arkadaşlar bölge hakkında bilgisi olanlara birşey sormak istiyorum. Bu askı olayı bitti görünüşe göre yani 5000 lik plan askıdan indi. Şimdi ne olacak peki süreç nasıl devam edecek? 2 tane kişisel itiraz olduğunu duydum. Bunlara verilecek cevaplar için tekrar plan askıya çıkmayacak denildi bana doğru mudur? Peki 1000 lik plan ne zaman yapılacak ve kim yapacak? Bu 5000 liği yapan proje firması mı yoksa çankaya belediyesi ile bir ilgisi var mı ?

bayjackpot
15-12-2013, 19:31
Herkese selamlarımı sunuyorum..Karataş 957 parsel hakkında bilgisi olan arkadaşlar bu parselin durumunu yazabilirmi?Bir de fiyat olarak şuanki durumu nedir?Teşekkürler...Antalya'dan saygılar ve sevgiler..

tertip
15-12-2013, 23:11
Arkadaşlar bölge hakkında bilgisi olanlara birşey sormak istiyorum. Bu askı olayı bitti görünüşe göre yani 5000 lik plan askıdan indi. Şimdi ne olacak peki süreç nasıl devam edecek? 2 tane kişisel itiraz olduğunu duydum. Bunlara verilecek cevaplar için tekrar plan askıya çıkmayacak denildi bana doğru mudur? Peki 1000 lik plan ne zaman yapılacak ve kim yapacak? Bu 5000 liği yapan proje firması mı yoksa çankaya belediyesi ile bir ilgisi var mı ?

**Bundan sonraki surec gayet basit ,
-Itirazin niteligine gore Imar ve Bayindirlik Komisyonu yapilan itirazlari inceler ve karara baglar,ya tamamen red eder, yada kismi veya hepsini kabul eden bir karar cikarir, ve bu karar gene Ankara Buyuksehir Belediyesi meclisince onaylanarak kabul edilir.
-1000 lik ler zaten hazir, 5000 likler 1000liklerin on gordugu nufus yogunlugu icin revize edildi
-1000 likler gene Baskent Planlama ve Imar grubu tarafindan sunulacak, Cankaya Belediyesi devreye girmiyor.

tertip
15-12-2013, 23:15
Herkese selamlarımı sunuyorum..Karataş 957 parsel hakkında bilgisi olan arkadaşlar bu parselin durumunu yazabilirmi?Bir de fiyat olarak şuanki durumu nedir?Teşekkürler...Antalya'dan saygılar ve sevgiler..

**Daha onceki taslak calismalarda 957 nin bulundugu alan AA Agaclandirilacak Alan olarak ayrilmis. M2 fiatlari 150 TL civari

hadesmania
16-12-2013, 08:14
-Itirazin niteligine gore Imar ve Bayindirlik Komisyonu yapilan itirazlari inceler ve karara baglar,ya tamamen red eder, yada kismi veya hepsini kabul eden bir karar cikarir, ve bu karar gene Ankara Buyuksehir Belediyesi meclisince onaylanarak kabul edilir.
-1000 lik ler zaten hazir, 5000 likler 1000liklerin on gordugu nufus yogunlugu icin revize edildi
-1000 likler gene Baskent Planlama ve Imar grubu tarafindan sunulacak, Cankaya Belediyesi devreye girmiyor.

Cevap için teşekkür ederim. 1000 likler hazır demişsiniz. Yani şu anda kimin yerinin hangi parsele kayacagi belli mi anlamına geliyor bu? Birde Bu başkent planlamanın özel imar planı yaptığı o yüzden yer sahipleriyle % 5 arazilerinden almak üzere anlaşma yaptığını duydum hatta internette sözleşmeyi gördüm. Bu ne anlama geliyor açıklayabilir misiniz? Benim orda yerim varsa benimle de gelip sözleşme mi imzalayacaklar ?

serdar72
16-12-2013, 09:05

SAyın tertip 1000 liklerin çankaya belediyesi tarafından yapılması gerekmiyormu. yani kanunen böyle değilmi. siz firma yapacak demişsiniz.

tucix
16-12-2013, 11:07
Aşağıda bilgileri yazılı arsam ile ilgili durum nedir (fiyat-gelişme vs.)bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum şimdiden teşekkürler.
İli : Ankara
İlçe : Çankaya
Bucağı : 1. Bölge
Köyü : Karataş
Mevkii : Bursalözü
Parsel no : 1030
M2 : 250 (250/13600)

tertip
16-12-2013, 15:13
[QUOTE=hadesmania;9729186]Cevap için teşekkür ederim. 1000 likler hazır demişsiniz. Yani şu anda kimin yerinin hangi parsele kayacagi belli mi anlamına geliyor bu? Birde Bu başkent planlamanın özel imar planı yaptığı o yüzden yer sahipleriyle % 5 arazilerinden almak üzere anlaşma yaptığını duydum hatta internette sözleşmeyi gördüm. Bu ne anlama geliyor açıklayabilir misiniz? Benim orda yerim varsa benimle de gelip sözleşme mi imzalayacaklar ?

**!000 lik uygulama planinin hazir olmasi demek ilgili alanda her turlu yapilasma ve hizmet yerlerinin ve yol baglantilarinin detaylandirilmasi demektir
*Baskent Planlama ile sozlesme yapmak zorunda degilsiniz. Sozlesme yapanlara % 5 arsa payi karsiligi imar sureci boyunca gerekli yazisma ve is takibi hizmeti veriyorlar. Bir sekilde hizmet akti yapiyorsunuz.Internette buldugunuz sozlesme ornegini okursaniz detaylari ayrintilari ile gorursunuz.

tertip
16-12-2013, 15:26
SAyın tertip 1000 liklerin çankaya belediyesi tarafından yapılması gerekmiyormu. yani kanunen böyle değilmi. siz firma yapacak demişsiniz.

*Sayin Serdar72 Yapilan imar calismasi daha once sinirlari ABB tarafindan belirlenen Imrahor Vadisi Kentsel Donusum Projesinin bir kismi olarak algilandi, yada o sinirlar icinde oldugu kabul edildi. Bu nedenle butun calisma, 1000 likler dahil Buyuk Sehir Belediyesinin kanuni yetkisi dahilinde. Nezaketen Cankaya Belediyesine de imza icin gonderilir. Ama bu surecte Cankaya Belediyesi yetki acisindan By Pass edilmis durumda.

serpan
16-12-2013, 18:54
*Sayin Serdar72 Yapilan imar calismasi daha once sinirlari ABB tarafindan belirlenen Imrahor Vadisi Kentsel Donusum Projesinin bir kismi olarak algilandi, yada o sinirlar icinde oldugu kabul edildi. Bu nedenle butun calisma, 1000 likler dahil Buyuk Sehir Belediyesinin kanuni yetkisi dahilinde. Nezaketen Cankaya Belediyesine de imza icin gonderilir. Ama bu surecte Cankaya Belediyesi yetki acisindan By Pass edilmis durumda.

Sonunda herhalde GOKCEGIN SUYU ISINDI!!!!! baktilar bas edemiyorlar MHP ve CHP EVLENDI ha ha ha HAYIRLISI bu sefer bu bolge gokcegin AMBARGOSUNDAN KURTULUR!!!!!! Ha ha ha!!!!! Elveda GOKCEK!!!!! KESIN kaybedeceksin cunku fettullahcilarda sana destek olmuyacak baksaniza FETTULLAH HOCANIN MURUDDU. HAKAN SUKUR DE ISTIFA ETTI!!!!

miko040
16-12-2013, 19:52
slm benim karatas 219 parselde 500m2 yerim var yerimi satmak istiyorum ama belcikada kaldigim icin fiat konusunda fikrim yok cikti dediler indi dediler yardimci olan olursu sevinirim tskler

serpan
16-12-2013, 23:44
Zaten bencede en mantiklisi CHP ve MHP ITTIFAKI cunku 20 senedir bu bolgeye civi bile cakmiyan GOKCEK 25. Senesindede birsey yapmaz!!!! Sadece her secimden once bu bolge halkina yalan soyleyip secimlerden sonrada OY alamadigini gorunce. Buraya ozel bir KINI OLUSTU!!!!! Onun icin bu yore icin en HAYIRLISI gokcegin gitmesi???!!!! Cunku CUMHURIYET TARIHINDE CANKAYAYI CHP Den baskasi kazanmadi kazanacagida gorunmuyor???? En mantiklisi bu yapilan ITTIFAK zaten bekleniyorduda INSALLAH MHP ve CHP icinde cirtlak sesler bu ITTIFAKI bozmaya gucleri yetmez cunku onlari gokcek te POMPALIYACAKTIR!!!!!

serpan
17-12-2013, 15:29
Sevgili forum sakinleri ne oldu bir SESSIZLIK COKTU BURAYA???? Kusura bakmayin Ben buraya bazi siyasi gönderiler yapıyorum ama tek amacım buradaki zavallı yatırımcıların senelerdir HAK ETTIKLERI YERE GELMEMELERI IÇINDIR!!!! Yoksa bana ne Gökçek ten veye başka bir gelecek baskandan!!!! Benim sadece ve sadece emelim amacım TUM INSANLARA EŞIT VE ADALETLI DAVRANİLMASİ HIZMET VERİLMESİDİR!!!!!!! Ayıptır YAZİKTİR günahtır hak etmedikleri zulümü görmeleri!!! Insan insandır!!!! KIN VE NEFRETLE SIYASET YAPİLMAZ??? O kadar kin varki adamda nerde çürük çarık otobüs var onları veriyor OY ALAMADİGİ HATLARA!!!! Bumu dürüstlük bümü adalet bumu MUSLUMANLİK????? Bakın gitmeseydi SULTAN SÜLEYMAN GİTMEZDİ!!! Hic bir zaman hic birsey INSANLARA BAKI DEĞILDIR!!!!! NE DEMIŞ UYUK ZAT YUNUS EMRE??? MAL SAHIBI MÜLK SAHIBI HANI BUNUN ILK SAHIBI????!!!!!! Sayın Gökçek sen zannediyormusun bu KOLTUK BU MÜLK BU SALTANAT SANA BAKI KALACAK???? ALLAHDAN BAŞKA BAKI YOKTUR!!! O yaratır o verir ve zamanı geldiginde ALMASİNİ COK IYI BILIR!!!! Korkma PARMAGİ YOK GÖZÜNE SOKMAZ??? Ama cok daha BETER EDER BENIM BUYUK ALLAHİM!!!!! Uğraşma gariban insanlarla eşit ol adaletli ol!!! Birde televizyonlara çıkıp AGLİYARAK BEN SADECE ALLAHDAN KORKARİM DIYEREK POLITIKA YAPMA!!!!! ALLAHDAN KORKSAYDİN BURALARADA bir el atardin 20 senedir BIR ÇIVI CAKARDİN!!!! Buradaki İNSANLARİN ALLAHİ YOKMU?? INSAN DEGİLLERMİ????? Senin insanlık anlayışın MUSLUMANLİGİN BUMU??? Oy verene hizmet İHYA oy vermeyen NAH ALİRMİ?????? Ben seni ALLAHA HAVALE EDIYORUM!!!! O YERI GÖĞÜ YARADAN!!!O İSİNİ BİLİR!!!!! Az kaldı secimlere INŞALLAH BIZE GÖSTERECEK BUYUK ALLAHİM O GÜNLERI????? Hepinize SAYGİLAR!!!!

zeyozy
17-12-2013, 16:03
Mansur Yavaş gelirse iyi olur gibi geliyor. Hem de sağ ve sol kesim düzgün bir isimde uzlaşarak; çok kavgacı, çok agresif, hizmetleri aksatan, kendine oy çıkmayan yerleri cezalandıran (örneğin eryaman tarafları), düşmanca davranmaya eğilimli Melih Gökçek'e hatalarını gösterebilirler. Ankara daha güzel hizmetleri, daha barışçı bir ortamı hakediyor.

Mansur Yavaş'ın aday olması bile inşallah Melih Gökçek'i daha adil yönetime zorlayacaktır.

ali taş
17-12-2013, 16:55
Dün, 16:26 #367

tertip

tertip is offline

Duhul:Jan 2010Gönderi:915

Esas

Alıntı Originally Posted by serdar72 Yazıyı Oku

Son düzenleme : tertip; Dün saat: 17:21.
Sayın tertip cevabı gözden geçirip lütfen aynen onayladığınızı söyleyin.Cevap evet se arsa sahiplerine ve şahsıma hayırlı olsun.Fakat ABB imar dairesi Çankaya bld 1000 likler gidecek ve 1 yıl bekleme yetkileri var dedi.

tertip
18-12-2013, 01:55
[QUOTE=ali taş;9739180]Dün, 16:26 #367

**Sayin Ali Tas Yukarida yazdiklarimi aynen gene tekrarliyorum , bir yanlis anlama yok. Ilgilenen arkadaslar 1888 Sayili ve 21/10/2013 tarihli Buyuksehir Belediye Meclis kararini anlayana kadar tekrar tekrar okuyabilirler. Ilk iki paragrafta acikca belirtiliyorki Sayin Murat Alanin sundugu ilgili parsellerde 1000lik uygulama Imar Plani ile buna bagli yapilmasi gereken degisiklikleri iceren 5000 lik Nazim Imar Plani degisikligi. Bu acikca belirtilmis. Mevcut 5000 lik imar calismasi ve 25 000 lik imar calismasi sunulan 1000 lik uygulama Imar Calismasinin ongordugu nufus yogunluklarina cevap veremedigi icin degistirildi. Yani ilk sunulan zaten 1000 lik plan ve 5000 lik plan icin tadilat teklifi idi. 5000 lik tadilat teklifi ASKI surecini doldurdu, yapilan itirazlara Imar ve Bayindirlik komisyonun verecegi cevaptan sonra zaten ta ilk basta hazir olan 1000 liklerin yeniden sunumu icin hic bir engel yok.Arastirmalarimin neticesi benim vardigim sonuc bu.
Hayirli olsun.

hadesmania
18-12-2013, 07:33
Arkadaşlar şu anda ortalık epey karıştı haberi vardır herkesin. İşte bu şehircilik bakanlığı filan hep zan altında şu anda. Sizce bu bölge nin imar işlemlerini engelleyecek ya da uzatacak bir sonucu olabilir mi bu yaşanan olayların?

serpan
18-12-2013, 11:49
Arkadaşlar şu anda ortalık epey karıştı haberi vardır herkesin. İşte bu şehircilik bakanlığı filan hep zan altında şu anda. Sizce bu bölge nin imar işlemlerini engelleyecek ya da uzatacak bir sonucu olabilir mi bu yaşanan olayların?
Sayin hadesmania herkes BILIYOR her secimler yaklastikca yapilan alcakliklar pislikler her iki tarafli ortaya atilir yoksa sag olsun sol olsun hepsinde pislik yapan harama haraca bogulmus insanlar var!!! ALLAH onlarin belasini VERSIN!!! Bizlerede sabir neyin ne olacagi hic bilinmez?? Daha dur sen SECIMLERE kadar ne kadar SEREFSILIKLER DUYACAGIZ?? Nice KASETLER CIKACAK BELKIDE!!!! Ha ha ha!!!

tertip
18-12-2013, 13:16

**Karatas ve Yakupabdal ile ilgili imar calismalari seffaf bir sekilde sinirlari onceden belirli Ana Nazim Imar Plani ve Kentsel Donusum Projeleri icinde devam ediyor. Yani yoreyi etkilemez.

hsn323
18-12-2013, 14:02
arkadaşlar, bilenler, duyanlar bu mühye 3175 parselin yeri neresidir haritada gösterebilirmisiniz burda bizden yol için 50 m2 kesinti yaptılar yıllar önce, otoban için yaptılar herhalde yerini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

maviankara06
18-12-2013, 15:32
Sayın tertip; her zamanki gibi pozitif ön görü ve değerlendirmeleriniz bizlere moral kaynağı oluyor.
Bu bağlamda sizden veya diğer arkadaşlardan, karataş 789 parsel hakkında görüş belirtebilirlerse memnun olurum. Teşekkür ederim.Sağlıcakla kalın.

tertip
18-12-2013, 16:17
Sayın tertip; her zamanki gibi pozitif ön görü ve değerlendirmeleriniz bizlere moral kaynağı oluyor.
Bu bağlamda sizden veya diğer arkadaşlardan, karataş 789 parsel hakkında görüş belirtebilirlerse memnun olurum. Teşekkür ederim.Sağlıcakla kalın.

**Sayin Maviankara06
Rica ederim, memnuniyetle
789 parsel Karatasin en uc dogu parsellerinden biri, Yakupabdal sinirina komsu
Cevre yolunun 5.4 km guney dogusunda.Tahminim m2 fiatlari 50 TL civari. Son 3 aydir o yorede alim satim hareketi olmadigi icin sadece tahmin verebiliyorum
Kalin saglicakla

hadesmania
18-12-2013, 22:25
**Karatas ve Yakupabdal ile ilgili imar calismalari seffaf bir sekilde sinirlari onceden belirli Ana Nazim Imar Plani ve Kentsel Donusum Projeleri icinde devam ediyor. Yani yoreyi etkilemez.
sayın tertip bu bölgede ki parsel yorumlarınızla meşhursunuz anladığıma göre. Benim de naçizane 492,401,407 nolu parsellerde yerim var.buralar ile iligili ne düşünüyorsunuz? Hangi fiyatları görür sizce bir fiyat artışı beklemek doğru mudur ya da öyle sorayım.?

tertip
19-12-2013, 02:49
sayın tertip bu bölgede ki parsel yorumlarınızla meşhursunuz anladığıma göre. Benim de naçizane 492,401,407 nolu parsellerde yerim var.buralar ile iligili ne düşünüyorsunuz? Hangi fiyatları görür sizce bir fiyat artışı beklemek doğru mudur ya da öyle sorayım.?

**Estagfurullah.Bolgede benim de yatirimim oldugu icin mecburen ilgilenmek zorundayim.Bu arada edindigimiz bilgi ve tecrubeleride arkadaslarla seve seve paylasiyorum
-401/407 Ayni yorede.Karatas yerleskesinin yaklasik 600 mt guneydogusunda. Daha onceki 5000 lik calismalarda bu alan bolge parki olarak ayrilmisti. M2 fiatlari 75 TL civari
- 492 biraz daha uzakta, Karatas koy yerlesiminin 2.6 km guneydogusunda. Alan konut alani olarak ayrilmis M2 fiati 55 TL civari
Imar hareketlerinin ivme kazanmasi ile yukari yonde hareket artisi her zaman soz konusu.Bu parseller buyuk bir ihtimalle 3. Etap imar calismasi icinde yer alabilir. Tutmanizda yarar var.

hadesmania
19-12-2013, 07:05
**Estagfurullah.Bolgede benim de yatirimim oldugu icin mecburen ilgilenmek zorundayim.Bu arada edindigimiz bilgi ve tecrubeleride arkadaslarla seve seve paylasiyorum
-401/407 Ayni yorede.Karatas yerleskesinin yaklasik 600 mt guneydogusunda. Daha onceki 5000 lik calismalarda bu alan bolge parki olarak ayrilmisti. M2 fiatlari 75 TL civari
- 492 biraz daha uzakta, Karatas koy yerlesiminin 2.6 km guneydogusunda. Alan konut alani olarak ayrilmis M2 fiati 55 TL civari
Imar hareketlerinin ivme kazanmasi ile yukari yonde hareket artisi her zaman soz konusu.Bu parseller buyuk bir ihtimalle 3. Etap imar calismasi icinde yer alabilir. Tutmanizda yarar var.

Cevap için teşekkür ederim. Aklıma birsey takıldı 3. Etap imar çalışması içinde yer alabilir dediniz. 1.etap nereleri kapsıyor acaba söyleyebilir misiniz? Birde söylediğiniz m2 fiyatları çok düşük geldi bana. İnternet üzerinden fiyatlara baktığımda 300+ fiyatlar görüyorum hep m2 için. Bu durumun nedeni nedir acaba?

serpan
19-12-2013, 11:45
Cevap için teşekkür ederim. Aklıma birsey takıldı 3. Etap imar çalışması içinde yer alabilir dediniz. 1.etap nereleri kapsıyor acaba söyleyebilir misiniz? Birde söylediğiniz m2 fiyatları çok düşük geldi bana. İnternet üzerinden fiyatlara baktığımda 300+ fiyatlar görüyorum hep m2 için. Bu durumun nedeni nedir acaba?

Sayin hadesmania o dediginiz fiatlarin ucuz gelmesi banada cok mantiksiz ve ters geliyor bundan 10 sene oncede aynen sizin dediginiz 400 lu parselleri kac para diye sordum burda banada verilen Fiat ayni 70 ila 75ytl olur hep???!! Ama ne hikmetse baska yerlere sorunca veya almak icin musteri olunca ya olmadik bir Fiat verirler alamasin diye yada HIC SATILIK ARSA YOK KARATASDA???? Zaten banada bu soylenilen fiatlarda HIC MANTIK YOK!!!! Daha 1 ay once yana done yer aradim KARATASIN EN ICRA KOSESINDE BULAMADIM????!! Bir tane buldum oda cok pahali hemde cok uzak parsel metresine 350 ytl dedi birde naz yapti vermek istemedi???? Bende gittim golbasinin gerder koyunden buraya 25 km hemde dagin basinda ve KARATASA GORE BES PARA ETMEZ BIR YER ama Ben 75 ytl Den aldim KARATASIN EN UZAK PARSELI ANKARAYA 5km uzaklilta ama burdaki arkadaslara gore hala 75 ytl BU NASIL BIR CELISKI?????? Bu ne ANLAMA GELIYOR??? Eger varsa bu fiata veren buraya ilan versinde gorelim????

tokgönül
19-12-2013, 12:11
peki serpan bey yakupabdal içinde aynı şeyleri söylemek mümkünmü?en uzak yeri en az şukadar ediyor diyebilirmiyiz.

maviankara06
19-12-2013, 12:30
Sayın Serpan; aynen dediğiniz gibi. Bu ne yaman çelişkidir. Akla hayale gelmeyecek dağ başları aldı başını gidiyor ama hala bu bölgede 50 60 70 li fiyatlardan bahsediliyor. Bölgeye yatırım yapalı 20 yıl oldu. Birileri bizim gençliğimizi umutlarımızı hayallerimizi çaldı. Haram olsun demekten başka yapacak bir şey yok. Umut fakirin ekmeği hesabı beklemeye devam edeceğiz.

tertip
19-12-2013, 13:44

** 1. Etap imar calismasi Otoban altini kapsiyor
2. Etap imar calismasi otoban ustunun cevre yoluna yakin olan bir seritini kapsiyor
Diger imar calismalarida bolgenin geri kalan arka taraflarini icerecek
Internette gordugunuz 300 TL fiatlar otoban alti ve belkide bazi otoban ustu parseller icin. Karatasin arka taraflari icin degil
Eger sizin parsellere m2 si 300 TL veren varsa hic dusunmeden hemen satin derim/

hadesmania
19-12-2013, 13:46
** 1. Etap imar calismasi Otoban altini kapsiyor
2. Etap imar calismasi otoban ustunun cevre yoluna yakin olan bir seritini kapsiyor
Diger imar calismalarida bolgenin geri kalan arka taraflarini icerecek
Internette gordugunuz 300 TL fiatlar otoban alti ve belkide bazi otoban ustu parseller icin. Karatasin arka taraflari icin degil
Eger sizin parsellere m2 si 300 TL veren varsa hic dusunmeden hemen satin derim/

Bizim mühye 401, 407 ve 492 deki yerlerimiz otoban altında kalmıyor mu ?

tertip
19-12-2013, 13:52
Bizim mühye 401, 407 ve 492 deki yerlerimiz otoban altında kalmıyor mu ?

**Benim bahsettigim Karatas 401,407, 492 parseller. Muhye degil. Sorunuzu ve cevabi biraz dikkatle okuyun lutfen

hadesmania
19-12-2013, 14:00
**Benim bahsettigim Karatas 401,407, 492 parseller. Muhye degil. Sorunuzu ve cevabi biraz dikkatle okuyun lutfen

Evet ben sorumda mühye olduğunu belirtmeyi unutmuşum sizde karataş anlayarak cevap vermişsiniz .yanlış anlaşılmanin kaynağı belli oldu. benim hatam sorarken net soru sormamam kusura bakmayın. Karataş da bulunan bu parsellerin durumunu öğrenmiş olduk böylece. Ama ben hala bizim parselleri merak ediyorum. Bölgeyi tanımıyorum fazla o yüzden yorumunuzu mühye olarak yaparsanız çok sevinirim.

Edit: son olarak da bir arkadaşımın da karataş 1537 parselde yeri var orası için diyebileceğiniz birsey var mı?

tertip
19-12-2013, 14:26
Evet ben sorumda mühye olduğunu belirtmeyi unutmuşum sizde karataş anlayarak cevap vermişsiniz .yanlış anlaşılmanin kaynağı belli oldu. benim hatam sorarken net soru sormamam kusura bakmayın. Karataş da bulunan bu parsellerin durumunu öğrenmiş olduk böylece. Ama ben hala bizim parselleri merak ediyorum. Bölgeyi tanımıyorum fazla o yüzden yorumunuzu mühye olarak yaparsanız çok sevinirim.

**Imar kesintisi yaklasik %50 civari. Dolayisi ile brut 300 TL lik parsellerin fiati , imar sonrasi kesintiden sonra 600 TL demektir. Fiatlar buna paralel olarak imarli parsellerde 700/750 den baslayan fiatlarla alici bekler.

serpan
19-12-2013, 16:28
peki serpan bey yakupabdal içinde aynı şeyleri söylemek mümkünmü?en uzak yeri en az şukadar ediyor diyebilirmiyiz.

Sayin tekgonul Ben EMLAKCI degilim sadece yatirimciyim ama benim anlamadigim SACMALIKLAR VAR BURDA?????? Yaniltiliyoruz neden hala anlamis degilim???!!!! Sizlere DIYORUM iyi anlayin benim demek istediklerimi!!!!ben 23 sene once bu bolgeden karatas'dan cok yer aldim ve aldigimdada o zamanin BEHRINDE VERDIGIM PARA bu gunku dedikleri 70 ila 75 YTL île ayni degerdeydi anladinizmi???? Simdi Ben demek istiyorumki ALLAHIN BELASI TAAAAA ankaraya 80. KM UZAKLIKTAKI YERLERDE BILE 75YTL ye yer bulunmuyor ama ne HIKMETSE cankaya gibi ANKARANIN KALBINDE BIR YER!!!!! ALTIN ORAN HEMEN YANI BASINDA ORTALAMA BIR DAIRE 600.000 YTL DENILIYOR ama 500 mètre yaninda karatas arazisi 75 YTL DENILIYOR!!!??? YANI ALLLAHINIZIN ASKINA HANGINIZE BU MANTIKLI GELIYOR BU?????

serpan
19-12-2013, 16:35
Sayın Serpan; aynen dediğiniz gibi. Bu ne yaman çelişkidir. Akla hayale gelmeyecek dağ başları aldı başını gidiyor ama hala bu bölgede 50 60 70 li fiyatlardan bahsediliyor. Bölgeye yatırım yapalı 20 yıl oldu. Birileri bizim gençliğimizi umutlarımızı hayallerimizi çaldı. Haram olsun demekten başka yapacak bir şey yok. Umut fakirin ekmeği hesabı beklemeye devam edeceğiz.

Sayin mavikara size de tek bir cevap verecegim, burda ve bu bolgede yatirimi olan insanlarin hayalleri île oynayip Boyle fiatlari mantiksiz bir sekilde gosterip ZAVALLI INSANLARIN ARSALARINI ELLERINDEN YOK PAHASINA ALAN VEYA ALMAYA CALISAN KAN EMICI YARASALARA LANET OLSUN!!!!!! Sakin onlara kanmayin SABRETMEYE DEVAM EDIN ACLIKTAN KIMSE OLMEMIS simdide olmezsiniz!!!! VAMPIRLERE KAN VERMEYIN!!!! Ve hicbir supekilasyonlara inanmayin kapilmayin su anda ankarada arsa merkeze yakin bu kadar guzel nezih ve depreme dayanikli yer Yok BURALAR ALTINDAN DEGERLI BEKLEYIN SATMAYIN DERIM TAVSIYEM BUDUR!!!!!!!! Ama tabiki secim sizlerin SAYGILAR!!!!

hadesmania
19-12-2013, 20:16
**Imar kesintisi yaklasik %50 civari. Dolayisi ile brut 300 TL lik parsellerin fiati , imar sonrasi kesintiden sonra 600 TL demektir. Fiatlar buna paralel olarak imarli parsellerde 700/750 den baslayan fiatlarla alici bekler.
Sayın tertip verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu bölgeye yatırım yapmış insanlar olarak birbirimize destek olmamızı çok önemli buluyorum. Sonuçta buradan herkes kazançlı çıkar inşallah.

tertip
19-12-2013, 22:14
Sayın tertip verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu bölgeye yatırım yapmış insanlar olarak birbirimize destek olmamızı çok önemli buluyorum. Sonuçta buradan herkes kazançlı çıkar inşallah.

**Rica ederim Sayin Hadesmania Bolge dantel gibi islenerek Ankara nin en guzel yerlesim yeri olacaktir.Laf aramizda Hadesmania nin anlami ne acaba?

hadesmania
19-12-2013, 22:18
**Rica ederim Sayin Hadesmania Bolge dantel gibi islenerek Ankara nin en guzel yerlesim yeri olacaktir.Laf aramizda Hadesmania nin anlami ne acaba?
Hades bildiğiniz gibi yunan mitolojisinden bir karakter mania da italyanca kökenli bir sevme, taraftar olma belirtir kelime. kendime orjinal bir nick ararken yıllar önce bunu bulmuştum :)

barishk82
20-12-2013, 08:19
Günaydın Arkadaşlar;

aşağıdaki arsamız için bilgi ve fiyat almak istiyorum;

Ankara, Karataş köyü 1656 parsel no 200 metrekare,

Öncelikle;
arsamız 1 etap imar planı içindemidir?

konut alanı olarak mı görünüyor ?

mt kare fiyatı nedir?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. iyi forumlar.

zeyozy
20-12-2013, 13:17
....Laf aramizda Hadesmania nin anlami ne acaba?
ben de bu vesileyle sorayım müsadenizle.:)

sayın Tertip, neden "tertip" ?

zeyozy
20-12-2013, 13:23
Bu arada kayıvalidemin -buradaki bölgeyi bilenlerin 85-90 lira değer biçtiği, güney ankara facebook grubu' ndaki komşu arsa sahiplerinden bir arkadaşın "m.karesi 95 TL" dediği- 580. parseldeki arsası; en sonunda içine sinen evi kaçırmamak amacıyla metrekaresi 80 TL.'den satılıktır.

tertip
20-12-2013, 15:39
ben de bu vesileyle sorayım müsadenizle.:)

sayın Tertip, neden "tertip" ?

**Sayin Zeyozy Askere alinma biliyorsunuz her sene donemler halinde yapilir. 1993/1 Tertip, 1993/2 Tertip gibi. Babamin asker arkadaslarida birbirlerini selamlarken veya konusurken isim belirtmeden sadece Ne haber Tertip, hadi bize gidelim Tertip gibi gayet samimi bir sekilde birbirlerine hitap ederlerdi. . Buda kucukken benim cok hosuma gitti,mahalle arkadaslarimi veya okuldaki sinif arkadaslarimi bende bu sekilde cagirmaga basladim. TERTIP .. Daha sonra universite yillari calisma hayati vs derken bu isim aradan kayboldu. Hisse nete uye olurken birden aklima geldi cocukluk yillarim, ne de olsa bu topikte bolgede yatirimi olan kisiler olarak bizleri baglayan ortak bir nokta var, o yuzden ismi secerken TERTIP olarak sectim.
Iyi gunler Tertip !:)

sessiz ol
20-12-2013, 18:16
Merhaba gruba yeni katılan birisi olarak kimseyi tanımadığımdan cevabıda yetkili yada bilen birisinden alırsam sevinirim. yakupabdalda 957 parselde bir arsam var hisseli sizce buranın şuandaki metrekare fiyatı nedir ve geleceği nasıl olur imar durumu filan bilgi verirmisiniz birde resimli olursa dahada sevinirim çünkü alırken nasılbişeydir diye bakmadım . grup için teşekkürler. acil cevap alırsam sevinirim

mehmettk71
20-12-2013, 18:52
Merhaba arkadaşlar
Eskişehir yolu üzerinde gelecek hafta içinde arsa grup alımı planlıyoruz.Grubun çoğunluğunu memurlar oluşturmaktadır.Sizlerden aramıza katılmak isteyen olursa mehmettk_71@hotmail.com veya 0506 744 18 11 nolu telefondan ulaşabilir.Bana ulaştığınız takdirde sizlere ayrıntılı bilgiyi vereceğim.(Not:emlakçı değilim)

MEHMET TUNÇKAYA
0506 744 18 11

serdar72
22-12-2013, 16:18
Melihin karşısında en büyük rakip olarak Mansur YAVAŞ açıklanmış. Herhalde yakında Ankaranın her yeri ile ilgili projeleri duymaya başlarız. yakında seçimler varmış ve birileri seçim sonuçlarını Mikro(p)soft belirlemesin diyorlarmış.. bu yorum Otoban altından 1/5000 lik imar süreçleri devam ederken.. oradan imar geçmez, geçmedi, geçmeyecek diyenlere bilip bilmeden Mikro(p)analizlerin yapılması gibi birşey olsa gerek... Seçim sonuçları ne olursa olsun Ankaraya ve ankaralıya hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum. Ankaranın her yerindeki tüm yatırımcılara bol kazançlar getirsin..

maviankara06
22-12-2013, 21:35
:)Arkadaşlar içiniz rahat olsun. Forumu uzun süredir takip edenler bilir. Tamamen tesadüfmüdür. Yoksa bir bildiklerimi var. Mikro ve Rafican ne zaman Karataş bölgesini karalama bombardımanını yoğunlaştırıyor peşinden güzel haberler geliyor. Bir ara karataştaki Çankaya Belediyesinin asfalt fabrikasını dillerine dolamışlardı boşuna ümitlenmeyin buralardan bir yol olmaz diye. Arkasından otoban altlarının imar askı haberi geldi. İnşallah yakında, otoban üstü bölgelerin imar haberlerini duyacağız.

mustafa2011
23-12-2013, 10:32
tüm forum üyelerine slmlar. sn.Toprak size bir sorum olacaktı;
Bölgeyi cok iyi bilmiyorum ama Karataş 153 parselde küçük bir yerim var proje kapsamında mıdır,yeri hakkındaki görüşleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir ve m2 fiyatı ortalama nedir.Şimdiden teşekkür ederim

mavi61
23-12-2013, 12:23
mrb arkadaşlar dün çankaya kadastro , belediye , den aldığım GERÇEK !.. bilgilere göre arsamıza verilen ( karataş 229 parsel ) 20.000 tl yi ki bu arada karataş ın heryeri ama HERYERİ DİKKAT !.. İMARDA !....20.000*4 e 5 katlanacağını ÖZELLİKLE söylediler ve çok kısa zamanda ..karataş için aldığım bilgiler bunlar benden söylemesi 2 ila 4 ay gibi bir süre de olacağını özellikle !.. söylediler araştıran BÜYÜK ABİLERİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER..ve burda benim gibi 30 yıldır bekleyenlere MÜJDELER olsun..

hala kapak arayanlara gelsin..

maviankara06
23-12-2013, 13:32
:cool:Sayın mavi61 ;teşekkürler, sağ olun var olun. Bu haber kendini bilmezlere, kapıdan atılsalar bacadan girmeye çalışan arsızlara güzel kapak oldu. Çok bekledik çok sabrettik çoğu gitti azı kaldı.

mustafa2011
23-12-2013, 14:54
Bölgeyi cok iyi bilmiyorum ama Karataş 153 parselde küçük bir yerim var proje kapsamında mıdır,yeri hakkındaki görüşleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir ve m2 fiyatı ortalama nedir.Şimdiden teşekkür ederim
sn.Tertip kusura bakmayın sorum sizeydi ama yanlışlıkla Toprak yazmışım.Sorumu cevaplayabilirseniz memnun olurum

hayrettin
23-12-2013, 21:41
Bütün forum üyelerine selamlarımı gönderiyorum. Forumu uzun zamandır takip etmekteyim.

Sayın Tertip öncelikle çok değerli yorumlarınız ve katkılarınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Size bir sorum olacak.
Bölgeyi çok iyi bilmiyorum, ancak Mühye Değirmenönü mevkiinde 820 parselde küçük bir hissem mevcut.

Söz konusu parselin niteliği, herhangi bir imar ve proje kapsamında olup olmadığı konusundaki görüş ve tavsiyelerinizi alabilirsem çok sevineceğim. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin...

Hayrettin.

tertip
24-12-2013, 02:18
**Internet erisiminde sorun var. En erken Sali aksami cozulebilir. Cozum ertesi arkadaslarin sorularina yanit vermege calisacagim. Bu teknik aksakliktan dolayi kusura bakmayin.

asdfg
24-12-2013, 12:17
askıyla ilgili son durum hakkında hiç bi duyum yokmu. çok sessizleşti ortalık

hadesmania
24-12-2013, 12:27
Evet bence de çok sessizleşti kimden bilgi alıcaz acaba?

abdurrahman73
24-12-2013, 12:35
Selam

Yazisma sureci, buyuksehir 1/5000 hakkindaki itirazlari yazdi ve degerlendirmeleri icin buyuksehir belediye meclisine gønderdi. Buyuk ihtimalle ocak ayi ikinci pazartesinden itibaren bu itirazlar degerlendirilecek ve konu tam bir netlik kazanacak.

asdfg
25-12-2013, 14:01
iyi günler. beklenen imar geçtikten sonra konut alanındaki parsellerin metrekare fiyatları ortalama kaçtan satılır acaba. öngörüsü olan varmı

hadesmania
25-12-2013, 14:21
Selam

Yazisma sureci, buyuksehir 1/5000 hakkindaki itirazlari yazdi ve degerlendirmeleri icin buyuksehir belediye meclisine gønderdi. Buyuk ihtimalle ocak ayi ikinci pazartesinden itibaren bu itirazlar degerlendirilecek ve konu tam bir netlik kazanacak.
bilgilendirme için teşekkürler.

serpan
25-12-2013, 22:00
bilgilendirme için teşekkürler.

Ankarada buyuk depremler BASLADI bakalim buralarin hali Nice olur??? Istifalar saskinlik yaratiyor!!!! Herhalde amerika AKP nin IPINI CEKTI????

tertip
26-12-2013, 00:48

**Buyuk bir ihtimalle Otoban Ustu 2. etap imar calismasi icinde, cevre yolunun yaklasik 300 mt dogusunda. Konum olarak gayet guzel, tutmanizda yarar var. M2 fiatlari 175/190 civari

tertip
26-12-2013, 00:53
Günaydın Arkadaşlar;

aşağıdaki arsamız için bilgi ve fiyat almak istiyorum;

Ankara, Karataş köyü 1656 parsel no 200 metrekare,

Öncelikle;
arsamız 1 etap imar planı içindemidir?

konut alanı olarak mı görünüyor ?

mt kare fiyatı nedir?

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. iyi forumlar.

**Bendeki haritada cikmiyor. Eger arkadaslardan biri topige yapistirirsa yerini , uzerinde yorum yapabiliriz. Kusura bakmayin!!

tertip
26-12-2013, 01:07
Merhaba gruba yeni katılan birisi olarak kimseyi tanımadığımdan cevabıda yetkili yada bilen birisinden alırsam sevinirim. yakupabdalda 957 parselde bir arsam var hisseli sizce buranın şuandaki metrekare fiyatı nedir ve geleceği nasıl olur imar durumu filan bilgi verirmisiniz birde resimli olursa dahada sevinirim çünkü alırken nasılbişeydir diye bakmadım . grup için teşekkürler. acil cevap alırsam sevinirim

**Topige hos geldiniz. Insan ayakkabi ,gomlek alirken bile bir bakar ,ustune giyer, dar mi bol mu diye. Yerini gormeden ustune ayaginizi basmadan bir daha arsa yatirimi yapmayin.
957 parsel cevre yolunun 7 km guneyinde,bolgenin en son gelisecek parsellerinden biri. Cevre parsellerin satis fiati 45/50 TL civari.
Zarar etmeden satabiliyorsaniz satin ve cevre yolunun biraz daha yakinina gelin.

tertip
26-12-2013, 01:12
iyi günler. beklenen imar geçtikten sonra konut alanındaki parsellerin metrekare fiyatları ortalama kaçtan satılır acaba. öngörüsü olan varmı

**Parsellerin konumuna , hisse sayisina , alt yapinin kolay erisilebilir olmasi gibi pek cok nedenlere dayanarak genis bir yelpaze icinde 750-1500 TL arasinda degisen bir degere ulasabilir.

asdfg
26-12-2013, 08:45
**Parsellerin konumuna , hisse sayisina , alt yapinin kolay erisilebilir olmasi gibi pek cok nedenlere dayanarak genis bir yelpaze icinde 750-1500 TL arasinda degisen bir degere ulasabilir.

ilginiz için sağolun. bi sorum daha olacaktı.
mesela benim 100 metrekare arsam var. imar geçince bu 50 metrekareye düştü. benim arsamın değeri 50*750 tl mi oluyor. ama askıdai parsellerden şuan bile metrekaresi 500 e ilanlar var. bu durumda ben nası bi kar ediyorum. işin kilit kısmı emsal 2 olayı durumumudur.
biraz karışık oldu ama aydınlatırsanız sevinirim.

semeray
29-12-2013, 15:32
topic cezamı aldı, 3 gündür tık yok!

hadesmania
29-12-2013, 15:39
topic cezamı aldı, 3 gündür tık yok!
Evet herkesi bir sessizlik aldı. Sanırım herkes gündemi takip ediyor ve analiz etmeye çalışıyor.

tertip
30-12-2013, 17:10
*Tum arkadaslarin Yeni Yili kutlu olsun. 2014 te bolge icin guzel imar haberlerini paylasmak dilegi ile,
Kalin saglicakla

mehmettk71
30-12-2013, 20:30
Merhaba arkadaşlar
Eskişehir yolu üzerinde gelecek hafta içinde arsa grup alımı planlıyoruz.Grubun çoğunluğunu memurlar oluşturmaktadır.Sizlerden aramıza katılmak isteyen olursa mehmettk_71@hotmail.com veya 0506 744 18 11 nolu telefondan ulaşabilir.Bana ulaştığınız takdirde sizlere ayrıntılı bilgiyi vereceğim.(Not:emlakçı değilim)

MEHMET TUNÇKAYA
0506 744 18 11

Sayın Form dostları
Geçen hafta içinde çoğunluğu memur arkadaşlarımızın oluşturduğu ve benimde dahil olduğum grup alımımızı gerçekleştirdik.Elimden geldiğince dökümanlarla bölgeyi anlatarak kişilerin doğru yere,doğru yatırım mantığıyla yatırım yapmalarında yardımcı olmaya çalıştım.Bana inanan güvenen insanlara teşekkür eder,yatırımlarının hayırlı olmasını dilerim...

Bundan sonraki grup alımı için isim listesi oluşturmaya devam edeceğiz.saygılarımla...

maviankara06
31-12-2013, 11:20
:my: YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN :my:

hayrettin
31-12-2013, 14:15
Bütün forum üyelerine selamlarımı gönderiyorum. Forumu uzun zamandır takip etmekteyim.

Sayın Tertip öncelikle çok değerli yorumlarınız ve katkılarınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Size bir sorum olacak.
Bölgeyi çok iyi bilmiyorum, ancak Mühye Değirmenönü mevkiinde 820 parselde küçük bir hissem mevcut.

Söz konusu parselin niteliği, herhangi bir imar ve proje kapsamında olup olmadığı konusundaki görüş ve tavsiyelerinizi alabilirsem çok sevineceğim. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin...

Hayrettin.

Herkese Merhaba,

Tüm forum sakinlerinin yeni yıllarını kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Sayın Tertip daha önce dile getirdiğim husus hakkındaki değerli yorumlarınızı alabilirsem sevineceğim.

Selamlar...

hadesmania
31-12-2013, 17:59
Mutlu yıllar arkadaşlar

mkamert
01-01-2014, 07:34
herkesin yeni yılını kutlar saglık ve mutlulular dilerim

acaba karataş 212 parselin son durumu ve fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz teşekkürler

tertip
02-01-2014, 14:09
Herkese Merhaba,

Tüm forum sakinlerinin yeni yıllarını kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Sayın Tertip daha önce dile getirdiğim husus hakkındaki değerli yorumlarınızı alabilirsem sevineceğim.

Selamlar...

**Sayin Hayrettin
Bende Muhye ile ilgili detay harita yok, onun icin yardimci olamiyacagim, uzgunum.

tucix
02-01-2014, 15:01
Herkesin yeni yılını en içten dileklerle kutlarım.
Aşağıda bilgileri yazılı arsam ile ilgili durum nedir (fiyat-gelişme vs.)bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

tertip
02-01-2014, 17:16
Herkesin yeni yılını en içten dileklerle kutlarım.

**1030 parsel her ne kadar otoban altinda yer alsada bendeki haritada Ozel Cevre Koruma alani icinde gorunuyor. Bu alanda ki parseller icin yorum yapmak zor.

hayrettin
02-01-2014, 19:49
Arkadaşlar, merhaba,

Mühye Değirmenönü mevkiinde bulunan 820 parselin konumu ve imar bilgileri hakkında bilgisi olan var mı acaba?

bir_ihtimal
03-01-2014, 10:13
**1030 parsel her ne kadar otoban altinda yer alsada bendeki haritada Ozel Cevre Koruma alani icinde gorunuyor. Bu alanda ki parseller icin yorum yapmak zor.

Sayın tertip merhaba,

Bahsettiğiniz durum 1032 parsel için de geçerli midir?

Teşekkürler,

İyi çalışmalar.

tertip
03-01-2014, 13:47
Sayın tertip merhaba,

Bahsettiğiniz durum 1032 parsel için de geçerli midir?

Teşekkürler,

İyi çalışmalar.

**Sayin Bir_ihtimal
1032 parselde Ozel Cevre Koruma Alani icinde.

arsa
04-01-2014, 01:23
Merhaba Mehmet bey, öncelikle topice hoşgeldiniz. Eskişehir yolunun ne tarafından bahsediyorsunuz ve şu an da Balıkuyumcu mevkiisinde yola 1-2 km yakınlığındaki arsalar kaç lira ediyor? Şimdiden Teşekkürler.
Sayın Form dostları
Geçen hafta içinde çoğunluğu memur arkadaşlarımızın oluşturduğu ve benimde dahil olduğum grup alımımızı gerçekleştirdik.Elimden geldiğince dökümanlarla bölgeyi anlatarak kişilerin doğru yere,doğru yatırım mantığıyla yatırım yapmalarında yardımcı olmaya çalıştım.Bana inanan güvenen insanlara teşekkür eder,yatırımlarının hayırlı olmasını dilerim...

Bundan sonraki grup alımı için isim listesi oluşturmaya devam edeceğiz.saygılarımla...

gorro
04-01-2014, 10:39
Arkadaşlar KARATAŞ 230 PARSELDE 800 M2 arsam sahibinden satılıktır.M2 fiyatı=125 tl,toplam 100000 tl. Telefon 05327231817

tucix
04-01-2014, 10:46
bilebildiğim kadarıyla 1030-1031-1032 parseller civarında google mapsten gördüğüm bir hafriyat çalışması var bunun ne olduğunu bilen var mı acaba yada burası sözkonusu parsellerin olduğu yermidir ??
http://i.hizliresim.com/wvz4D6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://i.hizliresim.com/wjJnOr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

mehmettk71
06-01-2014, 00:47
Merhaba Mehmet bey, öncelikle topice hoşgeldiniz. Eskişehir yolunun ne tarafından bahsediyorsunuz ve şu an da Balıkuyumcu mevkiisinde yola 1-2 km yakınlığındaki arsalar kaç lira ediyor? Şimdiden Teşekkürler.
Merhaba,hoşbulduk:))
Eskişehir yolunun sol tarafı 2023 Nazım İmar Planında projelerin yoğun olduğu bir bölgedir.Biz grup olarak yapracık imarına 160 metre uzaklıkta,planda 60 metrelik bulvara yakın konumda,Mesa inşaat arazisinin yanında ve planda metro güzergahında bir yeri tercih ederek alımımızı yaptık.
Eskişehir yolunun 1km içerisinde 60tl-75tl,2km içeride çambayırı mevkii imarlıdır,fiyatı 140tl'den başlamaktadır.Bölgede 50tl'ye kadar tarla bulabilirsiniz.Yatırım yapılacak planlı bölgeler arasındadır.
Ballıkuyumcıya yatırım düşünürseniz tekrar ayrıntılı bilgi veririm.saygılarımla...

izmitli
07-01-2014, 14:53
Selamlar,
Karataş 1631 de 200 metrekare yerim var, arada sırada gelip buraya durumunu sorarım. Kendim bakıyım dedim ama;
Ankara Büyük Şehir Belediyesi nin sitesinde "askı sürecindeki imar planı" bölümüne bakıyorum, Çankaya dakileri filtreliyorum ve planları indiriyorm ama bir türlü arsamın durumunu anlayamıyorum.
Siz hangi haritalardan görüyorsunuz parsellerin durumunu ? Hafif detaylı anlatabilirseniz memnun olurum.

Yerim hakkında kısa bilgi de verebilirseniz memnun olurum, şu andaki fiyatı ...vs.

Hürmetler.

süreyya
07-01-2014, 21:39
Merhabalar,
Karataş yerlibel mevkiinde bir yerimiz var, buradaki gelişmelerden bilgisi olan varsa bilgilerini paylaşırsa memnun olurum, teşekkürler.

süreyya
07-01-2014, 21:54
Bir sorum daha olacak, telefonla arayan bir şahıs Umut inş.ın hukuk bürosundan olduğunu belirterek, önümüzdeki hafta izaleyi şuyu davası açacaklarını ve tarafımıza tebligat yollanacağını söyledi, biz satma gibi bir niyetimizin olmadığını belirttik ve kendileri şuan ikamet etmediğimiz bir adres söyleyip oraya tebligat yollayacaklarını söylediler, konuyla ilgili bu durumda ne yapabiliriz? Böyle bir şey nasıl mümkün olur?

süreyya
07-01-2014, 23:01

Bizi de bugün itibariyle arayan kişi sn. İzmitli'nin mesajında adı geçen şahıstı.

sinco
08-01-2014, 10:31
Bizi de bugün itibariyle arayan kişi sn. İzmitli'nin mesajında adı geçen şahıstı.

Selamlar;

Sizin için özcanlar turizm'i araştırdım. Sağlam bir yetkiliye ulaşamadım ama sakarya firması olup, ankarada arsa işleri ile ilgili, yada gayrimenkul işleri yapmıyorlar. Metro ile ortaklıkları yok. Sizi arayıpda bu konular hakkında bilgi verebilecek özel bir avukatları yok. Çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim, bu aralar sahtekarlar piyasada dolaşıyor.

süreyya
08-01-2014, 11:36
Selamlar;

Sizin için özcanlar turizm'i araştırdım. Sağlam bir yetkiliye ulaşamadım ama sakarya firması olup, ankarada arsa işleri ile ilgili, yada gayrimenkul işleri yapmıyorlar. Metro ile ortaklıkları yok. Sizi arayıpda bu konular hakkında bilgi verebilecek özel bir avukatları yok. Çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim, bu aralar sahtekarlar piyasada dolaşıyor.
Sn. Sinco, yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Bizimle görüşen kişi, Umut inş. adına hukuk bürosundan Alper Yılmaz diye kendini tanıtmıştı, aradığı tlf. no 312 xxx ile başlıyordu.

tertip
08-01-2014, 16:56
Bir sorum daha olacak, telefonla arayan bir şahıs Umut inş.ın hukuk bürosundan olduğunu belirterek, önümüzdeki hafta izaleyi şuyu davası açacaklarını ve tarafımıza tebligat yollanacağını söyledi, biz satma gibi bir niyetimizin olmadığını belirttik ve kendileri şuan ikamet etmediğimiz bir adres söyleyip oraya tebligat yollayacaklarını söylediler, konuyla ilgili bu durumda ne yapabiliriz? Böyle bir şey nasıl mümkün olur?

*Sayin Sureyya
Genellikle bu tur kisiler bos atip dolu tutariz umidi ile calisiyorlar, akillari sira size korku salip elinizdeki parselleri yok pahasina almaya calisiyorlar.Hic endise etmenize gerek yok, metanetle bekleyin, tekrar aradiklarinda fazla konusmayin, is o noktaya gelirse bizde geregini yapariz deyin ve telefonu kapatin. Is izaleyi suu ile mahkemeye gelirse herkesin o parsel icin alma tasarrufu var, bu adamlarinda eldekini kaptirma olasiligi soz konusu. Onlardan daha buyuk yatirimcilar devreye girip rahatlikla alabilirler.
Ozetle telasa kapilmadan bekleyin.

süreyya
08-01-2014, 17:43
*Sayin Sureyya
Genellikle bu tur kisiler bos atip dolu tutariz umidi ile calisiyorlar, akillari sira size korku salip elinizdeki parselleri yok pahasina almaya calisiyorlar.Hic endise etmenize gerek yok, metanetle bekleyin, tekrar aradiklarinda fazla konusmayin, is o noktaya gelirse bizde geregini yapariz deyin ve telefonu kapatin. Is izaleyi suu ile mahkemeye gelirse herkesin o parsel icin alma tasarrufu var, bu adamlarinda eldekini kaptirma olasiligi soz konusu. Onlardan daha buyuk yatirimcilar devreye girip rahatlikla alabilirler.
Ozetle telasa kapilmadan bekleyin.
Sn. Tertip, aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ediyorum, sizlerin bilgileri ışığında, olası gelişmelerde buradan sizlere yazıp sizlerin görüşlerinizi almak isterim. Tekrar teşekkür ediyorum.

tertip
08-01-2014, 18:52
Sn. Tertip, aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ediyorum, sizlerin bilgileri ışığında, olası gelişmelerde buradan sizlere yazıp sizlerin görüşlerinizi almak isterim. Tekrar teşekkür ediyorum.

** Sayin Sureyya, rica ederim. Olasi gelismeleri topik araci ile paylasin, gerekirse olasi hukuki ve idari destegi temin ederiz, merak etmeyin. Kalin saglicakla.

süreyya
08-01-2014, 19:00
** Sayin Sureyya, rica ederim. Olasi gelismeleri topik araci ile paylasin, gerekirse olasi hukuki ve idari destegi temin ederiz, merak etmeyin. Kalin saglicakla.İyi akşamlar.
Olası gelişmeleri yukarıda belirttiğim gibi sizlere bu topic'ten paylaşacağım.

vmg
08-01-2014, 22:19
Sayın tertip ve diğer forum dostlarına sevgilerimle.

Aileden de Oğuzhan Oğuz, sinco ve tertip'e selamlar iletilmem istendi :)

Sanırım 1-2 aydır foruma ilk kez girebiliyorum.

Öncelikle Danıştay'ın Kentsel Dönüşüm Projesi'nin iptal kararını bozma kararı haberi geldi. Özellikle sayın tertip'in bu konudaki fikirlerini bekliyorum. Kararın tamamını okudum. Bu durumun istenirse kısa vadede bile büyük artı sağlayabileceği aşikar.

Bunun dışında Oğuzhan bey burada harita paylaşıyordu; 679 parselin haritada konumunu bizimle paylaşma imkanınız var mıdır?

Seçimler öncesinde olumlu yansımalar olacağını da düşünüyorum. Melih Bey kısa sürede bir hamle yapabilir; Mansur Bey'in ise bölge ile ilgili sürekli bilgi edindiğini biliyorum.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

İyi akşamlar dilerim.

vmg
08-01-2014, 22:27
Bu arada 679 parsel derken Karataş'ı kast etmiştim.

Saygılar, sevgiler...

tertip
08-01-2014, 23:04

Öncelikle Danıştay'ın Kentsel Dönüşüm Projesi'nin iptal kararını bozma kararı haberi geldi. Özellikle sayın tertip'in bu konudaki fikirlerini bekliyorum. Kararın tamamını okudum. Bu durumun istenirse kısa vadede bile büyük artı sağlayabileceği aşikar.

Bunun dışında Oğuzhan bey burada harita paylaşıyordu; 679 parselin haritada konumunu bizimle paylaşma imkanınız var mıdır?

Seçimler öncesinde olumlu yansımalar olacağını da düşünüyorum. Melih Bey kısa sürede bir hamle yapabilir; Mansur Bey'in ise bölge ile ilgili sürekli bilgi edindiğini biliyorum.

İyi akşamlar dilerim.

**Selamlar ve sevgiler Sayin VMG
Iyisinizdir umarim, aileyede selamlar ve sevgiler.
Artik yavas yavas secim telasi saracak ortaligi, ama kim gelirse gelsin artik Karatas/ Yakupabtalin imar onceligi Buyuksehir belediyesinin gundeminde olacaktir. O bakimdan icimiz rahat olsun. Cin siseden cikti artik, onu tekrar iceri sokmaz imkansiz.

Danistayin Kentsel Donusum Projesini iptal kararini bozmasi cok sevindirici bir karar. Ben kararin tamamini okuyamadim, paylasirsaniz veya bir link verirseniz sevinirim. Otoban altinin uygulamadaki 1000 lik imar calismasinin onundeki en buyuk engel Danistay karari ile ortadan kalkti.Boylece tum bolge ile ilgili olarak, hem otoban alti hem otoban ustu imar calismalari sinirlari daha once belirtilen Kentsel Donusum Projesine uygun olarak Buyuksehir Belediyesince gerceklestirilecektir. Buda ayni zamanda Cankaya Belediyesinin olabilecek engellemesinin by pass edilmesi demektir. Yani 5000 lik ve 1000 lik dahil tum uygulamali Imar calismasi Buyuksehir tarafindan yapilabilecek veya onaylanabilcektir.

679 parseli harita olarak topige tasima olanagim yok, ama bendeki haritadaki durum soyle,
Cevre yolunun yaklasik 3.5 guneydogusunda, ve su anda uzerinde calisilan otoban ustu imar plani icinde degil.
Kal saglicakla

cck80
09-01-2014, 04:37
sayin Tertip;

Karatas 230 parsel alimi icin uygun bir fiyat araligi verebilimisiniz bana rica etsem.

Saygilar.

başkentliyiz
09-01-2014, 10:42
Karatas 230 parsel alimi icin uygun bir fiyat araligi verebilimisiniz bana rica etsem.

sorunuza ben cevap vereyim, internet fiyatları 120 TL civarına kadar çıkıyor, günlük pratikte 100 TL ye kapatırsanız gayet iyi bir rakam, bu arada kaç m2 alacaksınız ve size kaç Tl dendi ?

başkentliyiz
09-01-2014, 11:10
arkadaşlar, danıştayın iptal kararının reddi davasını olumlu görmesi güzel, yani iptal edilen kentsel dönüşüm uygulaması için engel kalkmış oldu, bu durum şunu getirir, 2023 nazım planı içinde konut alanı olarak yer alan her bölge, her parsel otoban üstü-altı- sağı-solu vs... potansiyel değer taşır, diğer parseller de kaydırılmayı bekler. sonradan çizilen ve bu sayede 500 m gerisine göre 1.5 katı fazla paraya parsellerin satıldığı malum proje hoş bir uğraşı olarak mazide yerini alır. öte yandan, büyükşehir in yeni askıdan inen ve yapılan itirazların mahkeme sürecinde olduğu 1/5000 lik plan, nazım planının revizyonu niteliğinde olan bir mevzi imar planıydı ve ön görülen emsal oranı (2.0) ise sürpriz şekilde yüksekti. aslında toplanan otoban altı bölgenin çoğu malum kişlerde olduğundan buranın imarını bir an önce ve yüksek emsalle geçirmek istedikleri söyleniyor, ama bunun kesinliğini bilemem ve kimseyi töhmet altında bırakmak da istemem. sonuç olarak bölge değerli, çankaya 1. bölge ve her gelişme buraya değer katar.
bir de ; ankara da bugün peçenek neresi deseniz, benim gibi 40 yıllık ankaralı olanlar 40 kere düşünür, ama toki inşaat yaptı diye otoban üzerinden bile fazla para istenir oldu, tercih insanların, vade sorunu yoksa, nakit ihtiyaç yoksa, tutmaya devam, çünkü rant çok büyük ve ne kadar büyükse uzlaşı o kadar zor olur, ama oldu mu, tadından yenmez....

herkese svgi ve saygılarımla..

cck80
09-01-2014, 15:39
Tesekkurler Baskentli;
Dediginiz gibi bircok ilan mevcut degisik fiyatlardan cogu guncel olmasa da. 105 TL civarinda yer bulduk.
Tertip Beyinde fikrini alip ona gore tam sekillendirmek istiyoruz alim talebimizi, belki baska parsellerede kayabiliriz.

hadesmania
09-01-2014, 17:21

İyi akşamlar dilerim.

danıştayın kararını okuyabileceğimiz bir link var mı acaba?

tertip
09-01-2014, 17:45
Tesekkurler Baskentli;
Dediginiz gibi bircok ilan mevcut degisik fiyatlardan cogu guncel olmasa da. 105 TL civarinda yer bulduk.
Tertip Beyinde fikrini alip ona gore tam sekillendirmek istiyoruz alim talebimizi, baska parsellerede kayabiliriz.

**Selamlar Sayin cck80
Bilgi acisindan son bir ayda cevre parsellerin istenilen fiatlari
212 parsel 110 TL, 219 parsel 125 TL, 230 parsel 110 TL, 231 parsel 100 TL, 239 parsel 100TL

Size teklif edilen 105 TL uygun bir rakam. Ama her halde bir pazarlik payi vardir, Yuvarlak rakam olsun diye 100 TL ye baglayin.
Hayirli olsun

hsn323
09-01-2014, 19:25
selam yaklaşık 2 aydır soruyorum ama bi cevap alamadım mühye 3175 parsel neresidir yokmu bir bilen

başkentliyiz
10-01-2014, 09:23
[QUOTE=tertip;9851285]**Selamlar Sayin cck80
Bilgi acisindan son bir ayda cevre parsellerin istenilen fiatlari 212 parsel 110 TL, 219 parsel 125 TL, 230 parsel 110 TL, 231 parsel 100 TL, 239 parsel 100TL

NOT: bu parsellerin tümü aynıdır, % 20 lik fiyat farkı ise serbest pazar ekonomisine aykırı değildir :)

zeyozy
11-01-2014, 09:50
Kayıvalidemin -buradaki bölgeyi bilenlerin 80-85 lira değer biçtiği, güney ankara facebook grubu' ndaki komşu arsa sahiplerinden bir arkadaşın "m.karesi 90 TL" dediği- 580. parseldeki 6 dönüm arsası; en sonunda içine sinen evi kaçırmamak amacıyla metrekaresi 75 TL.'den satılıktır.

Şu anda gerçekten 70 teklif eden var, kısa süre içinde elden çıkarmak istiyor. Bu ilan gerçekten kısa süre için geçerlidir.

sinco
11-01-2014, 11:46

İyi akşamlar dilerim.

Selamlar,

uzun zamandır giremiyorum bende. Gelişmeleri takip ediyorum:) abime benden çok selamlar arayacağım onu zaten :) Seninle tanışsaydık iyi olurdu ama birdahaki sefere kısmetse:)

sachkeen
11-01-2014, 22:34
bilebildiğim kadarıyla 1030-1031-1032 parseller civarında google mapsten gördüğüm bir hafriyat çalışması var bunun ne olduğunu bilen var mı acaba yada burası sözkonusu parsellerin olduğu yermidir ??
http://i.hizliresim.com/wvz4D6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://i.hizliresim.com/wjJnOr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Hemen bir altında ki parselde yerimiz olması münasebetiyle hafriyat yapan ekipten elemanlarla konuşmuş ve Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müd. ile ilgili bir çalışma olduğu bilgisini almıştım ama bu olay yaklaşık 8-10 ay kadar önce olmuştu...
Yanılıyorsam ya da daha güncel/net bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim tabi ki...
Selamlar...

mahxx
12-01-2014, 09:19
Hemen bir altında ki parselde yerimiz olması münasebetiyle hafriyat yapan ekipten elemanlarla konuşmuş ve Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müd. ile ilgili bir çalışma olduğu bilgisini almıştım ama bu olay yaklaşık 8-10 ay kadar önce olmuştu...
Yanılıyorsam ya da daha güncel/net bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim tabi ki...
Selamlar...

bahsettiğiniz alana çankaya belediyesi lojistik tesisi kurdu.parsel numarası 1094'tür. 1030 lu parsler yolun karşısındaki yamaçtadır.konu ile ilgili link aşağıdadır:

http://www.cankaya.bel.tr/oku.php?yazi_id=22019

vmg
13-01-2014, 22:09
danıştayın kararını okuyabileceğimiz bir link var mı acaba?

Maalesef sayın hadesmania. Bir örneğini internet harici bir yerde gördüm ama resmi evrak olduğu için paylaşmamak daha doğru olabilir. Sayın tertip'e konu ile ilgili bilgi verdim, kararın yorumlamasını o daha iyi yapacaktır.

vmg
13-01-2014, 22:15
Selamlar,

uzun zamandır giremiyorum bende. Gelişmeleri takip ediyorum:) abime benden çok selamlar arayacağım onu zaten :) Seninle tanışsaydık iyi olurdu ama birdahaki sefere kısmetse:)

Aleykümselam, mutlaka ileteceğim :)

Yerel seçimler yaklaştığı için işim gereği çok yoğun bir dönem yaşıyorum. Bu dönemde biraz hayattan da koptum açıkcası.

Ama kısa sürede bende tanışmak isterim. Karşılıklı müsait bir vakitte ofisimde sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarım.

Görüşmek üzere...

hadesmania
13-01-2014, 22:43
arkadaşlar büyükşehir belediye meclisi toplantısı bugün başladı. gündemi incelediğimde mühye karataşla ilgili şunu gördüm;
56- Çankaya İlçesi Mühye Mahallesi Tp. 550, 557, 558, 3202, 554, 553, 552, 556, 3239 ve 3240 parseller ile Karataş Mahallesi Tp. 10, 11, 1646, 1549, 1547, 1545, 1543, 1539, 1541 ve 1645 parsellerde 1/5000 ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar plan değişikliğine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.
bu ne anlama geliyor açıklayabilecek birisi var mı?

kale.
14-01-2014, 15:19
arkadaşlar büyükşehir belediye meclisi toplantısı bugün başladı. gündemi incelediğimde mühye karataşla ilgili şunu gördüm;
56- Çankaya İlçesi Mühye Mahallesi Tp. 550, 557, 558, 3202, 554, 553, 552, 556, 3239 ve 3240 parseller ile Karataş Mahallesi Tp. 10, 11, 1646, 1549, 1547, 1545, 1543, 1539, 1541 ve 1645 parsellerde 1/5000 ve 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar plan değişikliğine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu.
bu ne anlama geliyor açıklayabilecek birisi var mı?

Bu parseller sit alanı, buralar konut alanına çevriliyor

Losalamos
14-01-2014, 22:23
Sn Süreyya ve Sn izmitli aynı kişiler beni de kasım ayında aramıs ve ben zer seyler söylemişlerdi sadece avukatın ismi değişmiş bana Ankara Barosu av. Cem Axxxxx demişlerdi araştırdşğımda bu av. Kocaeli barosunda cıkmışti ayrıca kasım ayında 55 bin vermişlerdi ve dava dilekçesini verdiklerini belirtmişlerdi diğer anlattıkları sizin yazdıklarınıza benzer, hatta bunun üzerine facebooktaki guney ankara grubunda bunları yazmıstım ayrıntılı olarak ama avukat vasıtasıyla Ankara dan araştırdığımda böyle bir davanın olmadıgını öğrenmistim.

hadesmania
14-01-2014, 23:02
o zaman adamlar buradan ucuza yer alabilmek için her türlü dalavere başvuruyor demektir. bu da bizim buraların aslında ne kadar değerli olduğunu - olacağını gösteriyor bence.

hadesmania
15-01-2014, 17:48
Bu parseller sit alanı, buralar konut alanına çevriliyor
sit alanı olan yerlerin konut alanına çevirilmesi nasıl oluyor anlamadım? bu bölge de sit alanı diye rağbet görmeyen ve diğer proje içi parsellere göre çok ucuza satılan yerler vardı. Şimdi buralar konut alanı olunca fiyatları diğer yerler gibi yüksek mi olacak anlamadım tam.

tertip
16-01-2014, 16:26
Maalesef sayın hadesmania. Bir örneğini internet harici bir yerde gördüm ama resmi evrak olduğu için paylaşmamak daha doğru olabilir. Sayın tertip'e konu ile ilgili bilgi verdim, kararın yorumlamasını o daha iyi yapacaktır.

*Sayin VMG
Paylastiginiz bilgi ve belge icin tesekkurler.
Danistayin iptal karari, daha once Idare Mahkemesi tarafindan iptal edilen Karatas/ Yakupabdal/Bursal Kentsel Donusum Projesini yeniden yururluge koyuyor. Bu proje Ankara Buyuksehir Belediye Meclisince 2005 yilinda kabul edilmistir. Sinirlari Karatasin otoban ustundeki tum tapulama alani ile, Yakupabdalin tum tapulama alani ve Bursal/Yaylabagin bir kismini icermektedir.
Bu Danistay karari bolge icin ozellikle Karatasin otoban ustu ve Yakupabdal icin cok onemli bir gelismedir. Bu alan icin zaten 5000 likler coktan hazirlanmistir. Simdi artik sinirlarin kesinlik kazanmasi ile uygulamali 1000 lik imar planlarinin hazirlanip yururluge konmasinda hic bir engel kalmamistir. Uygulama Kentsel Donusum Projesi oldugu icin tum calismalar Buyuksehir tarafindan yapilacak hale gelmistir.
Danistay karari halen gundemde olan otoban alti ile ilgili imar calismasini ilgilendirmemektedir.
Bolgede yatirimi olan tum arkadaslara hayirli olsun.
Bu arada belgeleri paylastigi icin Sayin VMG yede tekrar tesekkurler.

hadesmania
16-01-2014, 16:51
sayın tertip bu yukarda benim ve bir arkadaşın bahsettiği şu anda büyükşehir belediyesinde görüşülen konu hakkında bir yorumunuz var mı acaba? sit alanlarının konut alanına çevirildiği doğru mu? bu otoban altı ile ilgili yakın zamanda askıdan inen plana yapılan itirazlar değerlendirilecek diye düşünüyordum ben ama gündemde mühye karataş ile iligli sadece yukarıda paylaştığım madde vardı. açıkçası tam anlamadım ne olduğunu.

karaca77
16-01-2014, 16:54
sayın tertip, bugün gazete çıkan imrahor kentsel dönüşüm vadisine şehir ve plancılar odası B.Belediyesine dava açacaklarını belirtmişler. Bu otoban altında ne tür sonuçlar doğurur. Dava süreci nasıl işler? bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler.

mahxx
16-01-2014, 17:14
sayın tertip, bugün gazete çıkan imrahor kentsel dönüşüm vadisine şehir ve plancılar odası B.Belediyesine dava açacaklarını belirtmişler. Bu otoban altında ne tür sonuçlar doğurur. Dava süreci nasıl işler? bilgi verebilirmisiniz. teşekkürler.
Sayın Karaca77 şehir plancılar odası büyükşehirin almış olduğu 1888 nolu meclis kararına yani 25000 liklerin ve 5000 liklerin onaylandığı bizim yıllarca beklediğimiz imar kararına itiraz edecekler.baştan beri söylediğim gibi bu imarda imrahor vadisi bir problem.nedenine gelince;geçmişte alınan bir mahkeme kararı(çankaya belediyesi tarafından aldırılmıştır)) bu bölgenin imara açılmasını engelleyecek bir unsurdur.bunun üstüne şehir plancılar odasının aldıracağı bir karar bu projenin birkaç yıl ötelenmesine sebep olabilir.ne yazık ki bu oda ve temsilcileri bu tür siyasi ataklarla belediyenin önünü kestikleri gibi buradan beklentisi olan bizleri de madur durumuna düşürmektedir.

tertip
16-01-2014, 19:32
sayın tertip bu yukarda benim ve bir arkadaşın bahsettiği şu anda büyükşehir belediyesinde görüşülen konu hakkında bir yorumunuz var mı acaba? sit alanlarının konut alanına çevirildiği doğru mu? bu otoban altı ile ilgili yakın zamanda askıdan inen plana yapılan itirazlar değerlendirilecek diye düşünüyordum ben ama gündemde mühye karataş ile iligli sadece yukarıda paylaştığım madde vardı. açıkçası tam anlamadım ne olduğunu.

**Sit alanlarinin konut alanina cevrilmesi ile ilgili olarak biraz arastirma yapip doneyim.Su anda duyumun disinda detay bilgim yok

başkentliyiz
17-01-2014, 09:47
Sayın Karaca77 şehir plancılar odası büyükşehirin almış olduğu 1888 nolu meclis kararına yani 25000 liklerin ve 5000 liklerin onaylandığı bizim yıllarca beklediğimiz imar kararına itiraz edecekler.baştan beri söylediğim gibi bu imarda imrahor vadisi bir problem.nedenine gelince;geçmişte alınan bir mahkeme kararı(çankaya belediyesi tarafından aldırılmıştır)) bu bölgenin imara açılmasını engelleyecek bir unsurdur.bunun üstüne şehir plancılar odasının aldıracağı bir karar bu projenin birkaç yıl ötelenmesine sebep olabilir.ne yazık ki bu oda ve temsilcileri bu tür siyasi ataklarla
belediyenin önünü kestikleri gibi buradan beklentisi olan bizleri de mağdur durumuna düşürmektedir.

sn. mahxx, bu bölgenin yatırımcı profili aslında mevcut siyasi eğilim kadar karşı görüşten insanlardan da oluşmakta. bu yüzden siyasi olsa, bilakis önümüzü açmaları lazım. olayın 3 yönü var :

1. sadece idrar yarıştırmak
2. bilgi eksikliği, akıl noksanlığı (yok burası havanın ankaraya girdiği yerlerden biriymiş, buralar kapanırsa klimatizasyon olamazmış vs. gibi kendilerinin bile düşününce taharet aldıkları yerle gülmeden yapamayacakları bir bilgiye dayalı itiraz)
3. rant çok büyük, beklenti büyük, biz de nasibimizi alalım düşüncesi ya da kimse para kazanmasın gibi bir kompleks.

tertip
19-01-2014, 17:01

**Sayin Hadesmania
Bir onceki sayfada Sayin Kalenin belirttigi gibi gerek Muhye ve gerek Karatas taki bu ilgili parseller Buyuksehir Belediye Meclisinin aldigi kararla sit alanindan konut alanina cevriliyor. Bu adi gecen parsel sahipleri icin buyuk bir olay.Onlar adina sevindim dogrusu.
Bu kararin bahsettiginiz otoban alti imar calismasi ile ilgili itirazlarla ilgisi yok. Tamamen bagimsiz gelisen bir olay.

tertip
19-01-2014, 17:16

*Sayin Karaca 77
Sehir Plancilari odasinin mahkemeye basvurarak aldirmak isteyecegi imar calismasini iptal karari her ne kadar can sikici olsada sureci degistirmeyecegini umuyorum.Odanin bahsettigi alan Imrahor vadisi Kentsel Donusum sinirlari icindeki alandir ve bu alan Buyuksehir Belediyesinin imar tasarrufu icindedir. Ayrica Danistayin vermis oldugu iptal karari( Daha once bir Idare mahkeme Buyuksehirin Karatas/ Yakupabdal Kentsel donusum Projesini iptal etmisti) buna emsal alinirsa olasi bir mahkeme girisiminin Buyuksehir lehine sonuclanacagini dusunuyorum. Bu arada mahkeme sureci icinde Buyuksehir otoban alti ile ilgili imar calismasini bitirirse artik kesinlikle geriye donusu mumkun olmayan bir imari mahkemenin durduracagini zannetmiyorum.
Ozetle biraz gecici zorluklar yasansada ben gene otoban alti imar calismasinin sureci icinde mutlu sonla bitecegine inaniyorum.

hadesmania
20-01-2014, 09:34
sayın tertip verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. burda gerçekten önemli konular hakkında güzel bilgilendirmeler alıyoruz sizden.
sit alanının konut alanına çevrilmesi gerçekten büyük bir olay. orda proje dışı diye fiyatı düşük olan yerlerden arazi toplayan insanlar şimdi değerlerini katladılar birkaç kere. sanırım bu planlanmış bir şeydi daha önce. görülen şey o şu anda.
bu otoban altı imar planının devamı olacak olan 1000 lik plan hakkında atılacak ilk adım nedir acaba? ve kim atacak bu adımı başkent planlama mı? burda yeri olan insanlarla özel imar planı yapıldığı için %5 lik sözleşme imzalanacak diyorlardı onunla ilgili bir duyum varmı acaba?

metcezir
20-01-2014, 13:57
Anakara Çankaya Karataş köyü ömerli mevkiindeki 245 parselde 200 mt arsam var bu parselin imar durumu nedir geçer akçesi ne kadardır planlarında neler var bir bilen aktarabilirse müteşekir olurum

abdurrahman73
21-01-2014, 09:08
T.C.
ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI DUYURUSU

Belediye Meclisimiz 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunun 13. Maddesi gereğince aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 24 OCAK CUMA günü Saat: 18.00’de Emniyet Mahallesi Hipodrum Caddesi No:5’te bulunan Belediye Meclis Salonunda Olağanüstü olarak toplanacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

İ. Melih GÖKÇEK
Büyükşehir Belediye Başkanı

G Ü N D E M :

1- Geçen toplantı tutanak özeti.

2- Yeni Güneypark Kentsel Dönüşüm Gelişim Proje Alanı 1/25000 ve 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan değişikliğine ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu
3- Keçiören İlçesi Bağlum 1. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliğine yapılan itiraza ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu

sinani
21-01-2014, 09:17
Abdurrahman Bey,
Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler..

cck80
21-01-2014, 09:53
neden Mesai saati disinda gorusuyor bunlar, kanunsuz birsey mi yapacaklar:)

hadesmania
21-01-2014, 11:52
bu toplantıya herkes katılabiliyor mu acaba?

hsn323
22-01-2014, 13:06
17. kere soruyorum galibe yine cevapsız kalacak ama napalım mühye 3175 parsel ne tarafa düşer bile gören duyan bi yardımcı olsun

tertip
22-01-2014, 15:22
17. kere soruyorum galibe yine cevapsız kalacak ama napalım mühye 3175 parsel ne tarafa düşer bile gören duyan bi yardımcı olsun

**Sayin hsn323
Bendeki haritalarda Muhyenin buyuk bir kismi yok, sadece Karatas ve Yakupabdalin buyuk bir kismi var. O yuzden kendi adima yarimci olamayacagim.Uzgunum.
Bazen sorulara arkadaslar yardimci olamiyorsa bu onlarin ilgilenmediginden degilde yardimci olacak bilgiye sahip olmadiklarindan dolayi

hsn323
22-01-2014, 16:05
ilgilendiğinizden dolayı çok teşekkür ederim. Bir bilen bulunur herhalde. bölgedeki emlakçıları da aramak istemiyorum onlarda vardır diye düşünüyorum, yıllar önce sağolsunlar hergün ararlardı parsel ortağınızım sizin yerinizide almak istiyorum diye şimdi de sormaktan korkuyorum. diğer belediyelerde olduğu gibi çankaya belediyesi internet sayfasında bir e-imar sayfasıda yok. tek yok direk tapuya gitmek oluyo galiba

tertip
22-01-2014, 16:47
*Sayin hsn323
Mesaj kutunuz dolu, gonderdigim mesajlar geri geliyor dolu oldugundan dolayi, bosaltin lutfen

taylan
22-01-2014, 17:34
Merhaba Ender Bey,forumu takip edenler acisindan karatas ve takupabdalin son durumunu yorumlatabilirmisiniz?Hergun baska bir gelisme oluyor.

tertip
22-01-2014, 19:28
Merhaba Ender Bey,forumu takip edenler acisindan karatas ve takupabdalin son durumunu yorumlatabilirmisiniz?Hergun baska bir gelisme oluyor.

**Selamlar Sayin Taylan
Cuma gunu Buyuksehir Meclisince gorusulecek Yeni Guneypark Kentsel Donusum Projesinin neticesini bekleyelim. Pek cok taslarin yerinden oynamasi olasi olan bir gelisme bu.
Simdilik bildiklerimiz ozetle,
* Karatas Otoban alti imar calismasi
* Karatas Otoban ustu imar calismasi
* Karatas Otoban alti imar calismasinin iptali icin Ankara Mimarlar odasinin yapabilecegi mahkeme girisimi
*Danistayin Otoban ustu Karatas ve Yakupabdal Kentsel Donusum Projesi ile ilgili daha once Idare Mahkemesi tarafindan verilen iptal kararini iptal etmesi,yani Ankara Belediyesinin 2005 yilinda ilan ettigi Karatas/ Yakupabdal/Yaylabag Kentsel Donusum sinirlarini aynen yururluge koymasi.

Cuma gunu alinacak ve onaylanacak Yeni Guneypark Kentsel Donusum Projesi yukaridaki degiskenleri fazlasi ile etkileyecektir

maviankara06
22-01-2014, 20:34
Sayın tertip, değerli öngörüleriniz için teşekkürler. Bu arada bu mimarlar odası, bütün planamalara çomak sokmaktan başka ne işe yarar acaba. yılardır Ankaranın en verimli tarım arazileri (Eskişehir yolu, İstanbul yolu, esenboğa yolu bölgesi vs.) yağmalanırken nerelerdeyi bu zatı muhteremler. Umarım bu sefer hevesleri kursağında kalır.

hsn323
22-01-2014, 21:22
2 mesaj var onlarıda sildim bişey yok yani başka bir sıkıntı var herhalde

taylan
23-01-2014, 17:39
**Selamlar Sayin Taylan
Cuma gunu Buyuksehir Meclisince gorusulecek Yeni Guneypark Kentsel Donusum Projesinin neticesini bekleyelim. Pek cok taslarin yerinden oynamasi olasi olan bir gelisme bu.
Simdilik bildiklerimiz ozetle,
* Karatas Otoban alti imar calismasi
* Karatas Otoban ustu imar calismasi
* Karatas Otoban alti imar calismasinin iptali icin Ankara Mimarlar odasinin yapabilecegi mahkeme girisimi
*Danistayin Otoban ustu Karatas ve Yakupabdal Kentsel Donusum Projesi ile ilgili daha once Idare Mahkemesi tarafindan verilen iptal kararini iptal etmesi,yani Ankara Belediyesinin 2005 yilinda ilan ettigi Karatas/ Yakupabdal/Yaylabag Kentsel Donusum sinirlarini aynen yururluge koymasi.

Cuma gunu alinacak ve onaylanacak Yeni Guneypark Kentsel Donusum Projesi yukaridaki degiskenleri fazlasi ile etkileyecektir

yorumunuz icin tesekkurler SN.TERTIP

b-y
23-01-2014, 19:23
Herkese Selamlar;

Bir konuda yardıma ihtiyacım var.
1975 Yılında Alınan(tapuda yazıldığı gibi) kıbrıs köyü,sobuçman mevkide parsel no:1330,pafta no:26 m2:1470 olan tapulu arsamız var
35 Yıldır Ne gidildi ne araştırıldı!
Bölgeyi bilen emlakçılar veya arkadaşlardan ricam bu arsanın değeri ve imarı ne durumdadır?
Şimdiden teşekkürler

oguzhan oguz
24-01-2014, 12:12
1 aylık cezanın arkasından herkese selam

tertip
24-01-2014, 14:00
1 aylık cezanın arkasından herkese selam

**Hos geldin Sayin Oguzhan Oguz
Ozlettirdin kendini. Ne cezasi bu??

hadesmania
24-01-2014, 17:32
Arkadaşlar şu anda belediye meclisi toplantısını izliyorum. Konu mühye 902 parselle alakali. Bakalim dinliycez neler diyorlar.

oguzhan oguz
24-01-2014, 21:17
**Hos geldin Sayin Oguzhan Oguz
Ozlettirdin kendini. Ne cezasi bu??

Merhaba Ender Bey, guneyankara.com la ilgili reklamdan dolayı sanırım

NAPA
25-01-2014, 09:41
Arkadaşlar şu anda belediye meclisi toplantısını izliyorum. Konu mühye 902 parselle alakali. Bakalim dinliycez neler diyorlar.

2 hafta içersinde Ankara ile ilgili belediye başkanının projeleri açıklanacak.Bu projelerden en önemlisi IMRAHOR rekrasyon alanı.Yalnız burası bildiklerinizden epey farklı olacak, tabiri caizse Ankara'nın Boğazı olacak.Yapılanlar son rötuşlar, bölge çok güzel olacak çok.
az kaldı biraz daha sabır.