PDA

View Full Version : IPEKE - İpek Dogal Enerji Kaynakları Araştırma ve Üretim A.Ş.

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

FT-2
17-12-2013, 23:49
Aynen öyle yeraltında 1000 varil petrol var.ister bi seferde çek ister 50 50 20 günde çıkar.ayrıca bu işin tekniği bu bana göre diye bisiy yok.

http://www.ensonhaber.com/batmanda-teksas-usulu-petrol-uretimi-2013-04-03.html

Sabr
17-12-2013, 23:57
Bugün şirket yatırımcı ilişkilerine bizzat sordum sondaj ekipmanları ne kadar getiri sağlar diye 500 varile çıkıyormuyuz ortalama dedim
Cvp: yok yok o ekipmanlar kullanımında dahi 350 ort. Diyince sükut altın oldu benim için...
Allah yardımcımız olsun benim malım kredi faiz vs değil inş helalinden kazanıp haramla faizle uğraşmayan kimseyede banada Allah zararına mal sattırmayı nasip etmez,yüzümüz gülerek satıp ticaretimize devam ederim.. Başta vatan millet bürünlüğü sonra da bizim sulha ermemiz dileğiyle hayırlı geceler...

Yatırım tavsiyesi değildir...

prost
18-12-2013, 06:10
İstikrar oda bu şirkette yok.niye taban oldu bana adam gibi aciklama kim yapar.

Sabr
18-12-2013, 06:11
İstikrar oda bu şirkette yok.niye taban oldu bana adam gibi aciklama kim yapar.

Günaydın prost uyku tutmadı değilmi??? Beni de :)) sabır...

solaris2010
18-12-2013, 06:58
Günlük ve saatlik rsi değerleri dibin dibinde...Bugün gaplı açılış olurmu bilmem ancak kuvvetli bir tepki geleceği kesin...Bugünü FED Beklentisi ile mal toplamayla da geçirebilir pala....BU düşüşün dolar ve tahville desteklenmemesi en büyük umudumuz...Ben çok uzun olmayan bir sürede 4.10. Direncine doğru gideceğini düşünüyorum....selamlar

iPad 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

prost
18-12-2013, 07:09
Gunaydin.uyku sorunu yok çok şükür.ise giderken yazdim.bide gelirken yaziyorum başka yok.

camgz
18-12-2013, 07:33
Cemaat forvete hakan sukurude aldı ki dokunmayin şabanıma olacak gibi...

çırak69
18-12-2013, 07:38
http://www.radikal.com.tr/ekonomi/borsa_yerle_bir-1166728

Hükümetin dünkü operasyona karşılık verme ihtimali borsada ilginç hareketlere neden oldu. Gülen cemaatine yakın olduğu ileri sürülen Koza Grubu’nun hisselerinde sert satışlar yaşandı. Koza Madencilik %12, İpek Doğal Enerji %13, Koza Altın ise %6 düştü. İhlas Grubu’nun hisseleri de %12 civarında değer kaybetti.

mdrs
18-12-2013, 08:09
Cemaat forvete hakan sukurude aldı ki dokunmayin şabanıma olacak gibi...

Ama Hagi olmadan Hakan frovette pek bi işe yaramaz.

boldpilot23
18-12-2013, 08:15
http://u1312.hizliresim.com/1j/l/vn3ql.png (http://bit.ly/c25MCx)

boldpilot23
18-12-2013, 08:19
http://u1312.hizliresim.com/1j/l/vn3ql.png (http://bit.ly/c25MCx)

hisse 5,3 lardayken grafik paylaşarak 3 lü rakamlara hatta 2,8* li rakamlara yolculuk başladı dediğimde..milletin malını sattırıp elinden malını almak isteyen spek adamı olduğumu söyleyerek bana tepki verenler olmuştu..o isanları dinleyerek elindeki malı vermeyenler olmuştur ellbet..beni spek adamı ilan edenleri ALLAH bildiği gibi yapsın

FT-2
18-12-2013, 08:29
--İKİ İHTİMAL VAR...

1--iktidar bu hengameyi küçük sıyrıklarla atlatır....seçimden güçlü çıkar...cemaat için kötü...

2--iktidar seçimleri kaybeder....cemaat için gene iyi olacağı şüpheli...

myetis
18-12-2013, 08:33
Dünkü düşüşü tekniğe, grafiğe bağlamanız olaya ne kadar hakim olduğunuzu gösteriyor. Bravo

hisse 5,3 lardayken grafik paylaşarak 3 lü rakamlara hatta 2,8* li rakamlara yolculuk başladı dediğimde..milletin malını sattırıp elinden malını almak isteyen spek adamı olduğumu söyleyerek bana tepki verenler olmuştu..o isanları dinleyerek elindeki malı vermeyenler olmuştur ellbet..beni spek adamı ilan edenleri ALLAH bildiği gibi yapsın

mdrs
18-12-2013, 08:41
taban taban gidiyoruz, bi kaç gün daha böyle devam ederse 0.1 liraya gelir hepimiz rahatlarız. Çobanın da güdecek koyunu falan kalmaz. :fiyu:

alf_ist
18-12-2013, 08:49
bu düşüş dalgasının ne zaman biteceğini merak edenlere.... Garanti bankasının gezi olaylarındaki dip noktası 6.58 geldiğinde yukarı trend başlar.

alf_ist
18-12-2013, 08:51
cemaat chp ile mutabakata vardı bile. buşunamu muammer ince,sarıgül,kılıçdaroğlu amerikaya gitti. senaryo büyük

--İKİ İHTİMAL VAR...

1--iktidar bu hengameyi küçük sıyrıklarla atlatır....seçimden güçlü çıkar...cemaat için kötü...

labine
18-12-2013, 08:51
Bazı büyük şirketler kendi hisseleri alarak yatırımcısına destek veriyor. Bu zor günlerde önemli bir duruştur.. Acaba anlatabildimmi!!

alf_ist
18-12-2013, 08:55
cemaat chp ile mutabakata vardı bile. buşunamu muammer ince,sarıgül,kılıçdaroğlu amerikaya gitti. senaryo büyük

--İKİ İHTİMAL VAR...

KenIron
18-12-2013, 08:57
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, operasyonu değerlendirirken, “Kime uzanıyorsa, kayınpederler, yeğenler, analar, babalar, çocuklar, gemicikler, fenerler, sonuna kadar gitmelidir” dedi. Vural şöyle konuştu: “Bu soruşturmada herhangi bir engelleme olmadan, savcılara müdahale etmeden, KCK soruşturması gibi kanun zırhına sokulmadan sonuna kadar gidilmesi gerekmektedir. Kime uzanıyorsa. Bu dönemde üstü örtülen, örtülmek istenen her türlü husus açığa çıkarılmalıdır. Biz bunu istiyoruz. Peşinde olacağımızı ifade etmek istiyorum. Başbakan, dünyanın en büyük gayrimenkul komisyoncusu haline gelmiştir. Bütün kamu kurumlarının arsaları Başbakanlık’a bağlanmıştır. Bu mülklerle ilgili yatırım yapacaklar Başbakan’dan izin almalıdır. 1 yıldır, 2 yıldır madenleri işletecek olanlara izinler Başbakanlık’ta bekletiliyorsa, kime izin verildi kime verilmedi? Bir taraftan banka lobisi, bir taraftan rant lobisi Türkiye’yi sömürmektedir.”

ali fuat
18-12-2013, 08:59
Sn Labine patron duydu sesinizi, bozdu tabanı :) yeter ki isteyelim. keşke tavan dileseydik, acaba kaç istek kabulunde bugun :)

alf_ist
18-12-2013, 09:02
savcı öz görevden alınacak olay bitecek :)

ÖMER06
18-12-2013, 09:10
bu cömaat hukumete savas aştıda ıpek gurubuda cömaata yazılı basın görsel basınıyla tam destek verıyorken bu savaştanda en buyuk zararı ıpek gurubu hısselerı darbe yıyıyorken bu cömaat nerde destek vermelerı yokmu yoksa kendılerı mallarını ky devredıp nasılsa senet ky da zarar onların kendılerının zararı acama mınımumdamıkı bukadar sahıpsız senetler

teknikanalizim
18-12-2013, 09:14
Dayanamadım beyler..

IPEK E tabandan aldım

Bankaların F/K ları ilginç seviyelere geldi bir anda...

Buralarda kalmaları için denklem baya bozulmalı

trtronik
18-12-2013, 09:21
Sn Labine patron duydu sesinizi, bozdu tabanı :) yeter ki isteyelim. keşke tavan dileseydik, acaba kaç istek kabulunde bugun :)

İnşallah dediğin gibidir. Bana daha çok ortalamayı düşürmek için yapıyor gibi geliyor

alf_ist
18-12-2013, 09:24
hayırlısı olsun inşallah. bende almak istedimde sonra içime sinmedi... düşüş hareketi bir durulması lazım erken diye düşünüyorum.

Dayanamadım beyler..

IPEK E tabandan aldım

Bankaların F/K ları ilginç seviyelere geldi bir anda...

Buralarda kalmaları için denklem baya bozulmalı

boldpilot23
18-12-2013, 09:32
dünkü düşüşü tekniğe, grafiğe bağlamanız olaya ne kadar hakim olduğunuzu gösteriyor. Bravo

iki günlük düşüşte en fazla tepkiyi neden ipeke verdi desem yok şu zümreye yakın yok bu zümreye yakın o yüzden dersiniz..adamlar aşağı basacak bahaneyi buldu..3 ayda geleceği yere 2 günde geldi..yani dünkü düşüş olmasada yavaş yavaş bu seviyelere gelecekti..

GEOS
18-12-2013, 09:43
AZ KALDI - bir üretim kuyusu daha ocak ayında muhtemelen devreye girecek...
++
Şirketimizin AR/İPK/X/4762 numaralı ruhsatında keşif yapılan İpek Koza-1/K isimli petrol kuyumuzun yakınında olmak üzere; İpek Koza-2 arama kuyusu sondajına başlanmıştır. (30.10.2013)- yaklasık 50 gün oldu ...... hedefe ramak kaldı ...beğenmediğiniz miktarda artezyen olan ancak atbası ile sağılacak 300 varillik bir üretim daha , eder 600 varil kabaca , siz beğenmeyin ... ben beğendim varil toplamını ...
++

Akyatırım portfoyunde , garanti yatırım portfoyunde bulunan ve an 0,42 pp/dd değeriyle ...... sadece oynanan oyunun perde arkası ve onü nü beklemekten baska caremiz yok ......

bence

alf_ist
18-12-2013, 09:55
ipek 3.53 geldi ortalama kıpırdamadı bile dikkatli olun arkadaşlar. kademe analizi verebilecek varmı?

GEOS
18-12-2013, 10:04
Atbası = Christmas tree olarak anılır dünyada .......

aklıma geldi yılbası üstü diye yazdım ........

mdrs
18-12-2013, 10:11
Akşam 21:30 da FED güzel bir açıklama yaparsa belki iç gündem unutulurda biraz borsa kendini toplar diye ümit ediyorum.

KUTERO
18-12-2013, 10:11
haftalıkta 200 lükten destek aldı şimdilik..
kademeler

http://666kb.com/i/ck77g9rjshads14j5.gif

KenIron
18-12-2013, 10:14
Az önce foruma gönderdiğim yazıda 1-2 senedir izinleri bekletilen maden şirketi sanırım Kozaa ve Kozal.

propoliss
18-12-2013, 11:17
Şu anda endeks ile ilgili bu çalışmanın benzerini bile bulabileceğinizi zannetmiyorum

http://www.sankoanaliz.com/tr-TR/makale/endeks-dip-arayisi.snk

Taktikçi
18-12-2013, 11:20
Yine tekrar etme gereği duyuyorum.Ruhsat başvurularını tamamı iade edilmistir.yani iptaldir.bu ipek enerjiye özgü bir durum deildir.tpao ve diğer sirketlerde buna dahildir.resmi gazateyi geçmişe dönük incelerseniz kanunun yürürlüğe girdiği tarihten bu yana hicbir başvurunun sonuçlandırılmadığını hatta süresi dolan birçok ruhsatın (en çokta tpao nun) iptal yada fesh edildiğini görürsünüz.2014 haziran ayından öncede başvuru alınmayacağına göre konuyu siyasi gerilime bağlamak yanlıştır.şu an tamamen yönetmeliğin halen çıkarıamasından ötürü bu durum yaşanmaktadır.

KenIron
18-12-2013, 11:53
Yine tekrar etme gereği duyuyorum.Ruhsat başvurularını tamamı iade edilmistir.yani iptaldir.bu ipek enerjiye özgü bir durum deildir.tpao ve diğer sirketlerde buna dahildir.resmi gazateyi geçmişe dönük incelerseniz kanunun yürürlüğe girdiği tarihten bu yana hicbir başvurunun sonuçlandırılmadığını hatta süresi dolan birçok ruhsatın (en çokta tpao nun) iptal yada fesh edildiğini görürsünüz.2014 haziran ayından öncede başvuru alınmayacağına göre konuyu siyasi gerilime bağlamak yanlıştır.şu an tamamen yönetmeliğin halen çıkarıamasından ötürü bu durum yaşanmaktadır.
Benimki resmi değil bu sektörle ilgili bilgisi olan bazı arkadaşlarımdan aldığım bir duyum. Bu da yeni değil bir süredir devam eden bir olay, yasa ile ilgisi yok.

sunlife08
18-12-2013, 12:00
3.53 altı kapanışlarda dikkatli olmakta fayda var 3.00 da 2li dip yapmak isteyebilir

bu saatten sonra 2 li dip olsa ne yazar akraba olduk.zarar % 50

mdrs
18-12-2013, 12:10
But the fish yan goes.

Taktikçi
18-12-2013, 12:13
Benimki resmi değil bu sektörle ilgili bilgisi olan bazı arkadaşlarımdan aldığım bir duyum. Bu da yeni değil bir süredir devam eden bir olay, yasa ile ilgisi yok.

Elbette dedikodu olacak.6 aydır başvuruda yok sonuçlananda.Resmi gazeteyi tarayın o tarihten bu yana bir tane bulamazsınız ruhsat alan.su an tüm şirketler aynı sıkıntıyı yaşıyor.

KenIron
18-12-2013, 12:16
Elbette dedikodu olacak.6 aydır başvuruda yok sonuçlananda.Resmi gazeteyi tarayın o tarihten bu yana bir tane bulamazsınız ruhsat alan.su an tüm şirketler aynı sıkıntıyı yaşıyor.

Benim bahsettiğim daha eski başvurular.

prost
18-12-2013, 12:30
Patron kagidin yüzde otuz değer kaybetmiş.birakin bu cemaat ayaklarini.elinde bi dünya ruhsat var.actigin acacagin kuyu var.nerdeyse 3 taban yedin hala aciklayacagin bir özel durumun bile yokmu.memnunmusun bu durumdan.(evet) mi.

esrarengiz20
18-12-2013, 13:05
Bu güne kadar borsada yaptığım en doğru hareket 3800 adet ipek hissesinin 2000 tanesini zararına 4,28 den satmak oldu

sadiktan06
18-12-2013, 13:56
Bu hisse ne zaman düşse Üstad ya kayboluyor ya da çok önemli bir işi oluyor! Haber var mı?

mdrs
18-12-2013, 15:07
Bu hisse ne zaman düşse Üstad ya kayboluyor ya da çok önemli bir işi oluyor! Haber var mı?

Yoo burda şu an ama diyecek kelime bulamıyordur. Denecek ne kaldı her şey ortada. Çıkan çıktı kalan çakıldı. Bekleyeceğiz bakalım ne kadar süre.

altınay
18-12-2013, 15:25
akın denilen cisim yatacak yerin yok.bunca beddua ve ahların altından nasıl kalkacaksın.insan ky adam yerine kor da bir açıklama yapar.senin hiç mi hisse alım proğramın olmaz.senden hiç mi bu insanlar iyi haber almaz. atbaşları senin olsun evinede döşelt belki orda petrol bulursun

mdrs
18-12-2013, 15:31
Arkadaşlar kademeleri payşacak birileri var mı işteyim. Teşekkürler.

BORAX
18-12-2013, 16:22
Sayın üstad..!
Kardeş ipek elimde kalmadı ama takibini sizin samimi paylaşımlarınız la öğreniyordum. Kabiliyetiniz ve yorumlarınızla keşke kozaa yatırımcısı olsaydınız da bizde istifade etseydik.
Son günlerin alavere dalavereleri sizin öngörebileceğiniz bir durum olmadığı için kendinizi sakın sakın üzmeyiniz. Allah'a emanet olunuz,saygılarımla.

sahap16
18-12-2013, 16:41
Birgün herşey yoluna girer hayırlısıyla, sıkmayın canınızı arkadaşlar Allah başka elem keder vermesin...Bu arada forumda bir kişiye ait birkaç hesap olduğu kokusu alıyormusunuz? Hazır operasyon kasırgası yaşanırken bunlarada bir el atarlarmı. :) CANIM BU ARADA SENİ SEVİYORUM:)

gomit
18-12-2013, 16:52
Halk yatırım portföyündeki ağırlığını indirdiğini yayınladı...

78suncity
18-12-2013, 17:18
http://u1312.hizliresim.com/1j/l/vnhy4.png (http://bit.ly/c25MCx)

ilbey74
18-12-2013, 17:22
Dün kaybettiğim tutarın yarısını çok şükür bugün çıkarabildim bu kağıttan. Bundan sonra, çok büyük alım fırsatı vermezse, gün sonu portföyümde ipek taşımayacağım. Gruba şöyle baktığımda yine en sağlamı kozal gibi duruyor. Oynarsam en azından reel karı olan şirkette oynarım.

Dıscover
18-12-2013, 17:37
4.50 den çıkacaktım. 10 kuruş kalmıştı. . düşen asasörde kedi gibi kaldım... =( .. yaktın bizi feto. bakalım tayip in finas kaynaklarına inenen bu darbe ye nasıl bir cevap verilecek..

bize kötü olabilir.. bildiğin yatırımcı olduk !!!:. =(

ab35001
18-12-2013, 18:54
Adamlar haber spekülasyonu yaparak küçük yatırımcıyı çarptılar ve çok ah aldılar.
Allahın izniyle bu karşılıksız kalmayacak.
Allah Başbakanı başımızdan eksik etmesin.

ALP1071
18-12-2013, 19:27
aynen katılıyorum..

muratçelik
18-12-2013, 19:47
Adamlar haber spekülasyonu yaparak küçük yatırımcıyı çarptılar ve çok ah aldılar.
Allahın izniyle bu karşılıksız kalmayacak.
Allah Başbakanı başımızdan eksik etmesin.
Aman eksik etmesin adamın sadece 3 bakanı 100 milyar euro para götürmüş sen hala başımızdan eksik etmesin diyorsun. Bence sizin gibi düşünenleri eksik olmadıkca merak etme tayyit gibiler bu ülkeyi daha çoookk söğüşlemeye devam eder eksikte olmazlar biri gider diğeri gelir... ekonomi haberlerinde aman yabancıların borsada 60 milyar doları var paralarını cekmeseler diye duaya cıkacaklar nerdeyse... Nur topu gibi ipekiğin de oldu başbakandan olma artık var git gerisini sen düşün...

kafkaf
18-12-2013, 20:01
21:00 abd merkez bankası aylık tahvil alım miktarını 75 milyar dolara indirdi
21:00 abd merkez bankası aylık tahvil alım miktarını 10 milyar dolar düşürdü
21:00 abd merkez bankası, politika faizini değiştirmeyerek %0.25'te bıraktı

tahvil alımlarında azaltım OCAK ayında başlayacak !

Nicola Tesla
18-12-2013, 20:06
FED Tahvil alımını 10 milyar dolar düşürdü. Dow Yukarı sert tepki verdi. 21:06

kafkaf
18-12-2013, 20:10
21:00 abd merkez bankası aylık tahvil alım miktarını 75 milyar dolara indirdi
21:00 abd merkez bankası aylık tahvil alım miktarını 10 milyar dolar düşürdü
21:00 abd merkez bankası, politika faizini değiştirmeyerek %0.25'te bıraktı

tahvil alımlarında azaltım OCAK ayında başlayacak !

http://u1312.hizliresim.com/1j/l/vnqws.png (http://bit.ly/c25MCx)

palm
19-12-2013, 06:33
http://gundem.bugun.com.tr/4-bakan-icin-sok-iddia-haberi/902840

bakalım siyanür ile altın çıkartmak sağlığa zararlı mıymış?

içimden bir ses, 17 aralık itibari ile siyanür kullanılarak yapılan madenciliğinin sonu gelmiştir bu ülkede diyor...

mdrs
19-12-2013, 07:14
http://gundem.bugun.com.tr/4-bakan-icin-sok-iddia-haberi/902840

bakalım siyanür ile altın çıkartmak sağlığa zararlı mıymış?

içimden bir ses, 17 aralık itibari ile siyanür kullanılarak yapılan madenciliğinin sonu gelmiştir bu ülkede diyor...

Sanırım İpek Grubuna bir operasyon yapılacak ve FT2 gibiler görev almışlar önceden bu grubun hisselerini kötüleyip zemin hazırlıyorlar. İşin sonunda bak biz demiştik bu şirket böyle kötüydü diyecekler. Hakkınızı vermek lazım görevinizi iyi yapıyorsunuz.

"Sence buralar dip mi? diye soruyor hayalindeki dip ne? şirketin batması mı?

üstad
19-12-2013, 07:32
İnsanların algilarini bozmak için bedelli geliyor mu demediler, petrol kim bunlar kim mi demediler...her pisliği her çamuru attılar. 1 senedir aynı pilavlari ısıtıp ısıtıp milletin onune koydular.

Şimdi de baktılar bu hikayeler artık para etmiyor başka ne uydurabiliriz de milleti zehirlerizin derdine dustuler.

Hisse al güzelle, hisse sat yada açığa bas adından da gelip forumlarda zehir saç.

Bunlar için herşey mubah, bunlar para için herşeyi yapar. Allah ıslah etsin.

Sent from my HTC One using hisse.net mobile app

kafkaf
19-12-2013, 09:08
Öyle veya böyle 2nci kuyunun sonuna gelmişlerdir artık. Moral bozmaya gerek yok bence. Ytd...

Sabr
19-12-2013, 09:10
Ft-2 hep kötüyü düşünerek sağlam adım atmaya çalışırken kendisinin göremediklerinide çevrenden toplamaya çalışıyor.. Ama ki elindeki malda maliyetli olunca üstad ın maliyetsiz elimdeki mal lafını bile polemiklerde kullanıyor.. Menfi çıkarımı olmazsa burada gezmez ama farklı bir pozisyonu olabilir şirket destekli vs....
Neyse prost un dediği gibi oku değerlendir geç..
Ft-2 ye inanma Ft-2 sizde kalma... İdeal...

üstad
19-12-2013, 09:54
Aslında bu çalışmamı dün ilk seans paylaşacakdım, fakat haddini aşan iftiracı ve karalamacı karakterlerin pis yazılarını görünce vazgeçmiştim.

Şimdi ise paylaşıyorum, fakat bu benim somut paylaşım bazında jübilem olacak. Bundan sonra da bol bol geyik yapar dalgama bakarım artık.

Bu bir kolerasyon çalışmasıdır.

http://u1312.hizliresim.com/1j/m/vp4b2.png (http://bit.ly/c25MCx)

sunlife08
19-12-2013, 10:02
Aslında bu çalışmamı dün ilk seans paylaşacakdım, fakat haddini aşan iftiracı ve karalamacı karakterlerin pis yazılarını görünce vazgeçmiştim.

Şimdi ise paylaşıyorum, fakat bu benim somut paylaşım bazında jübilem olacak. Bundan sonra da bol bol geyik yapar dalgama bakarım artık.

% 50 zarar ettikten sonra dönecek herhalde o desteği kırarsa nereye gelir onuda hesap ediyorsunuzdur herhalde.2,5 tl ler hayal olmaz radara girer.buraya kadar düşmesi normal mi.borsa 60000 e düşse tüy olacak paralarımız.bu hissenin en kötü 4-4,5 tl arasında olması lazımdı bu düşüşte.

kebaltaci
19-12-2013, 10:14
alakası yok dostum teknikten anlıyormusun bilmiyorum ama hissenin buralara düşeceği belliydi daha öncede yazdık hatta 3.5 en önemli destek kırılırsa çok sakat dönerse güzel

sunlife08
19-12-2013, 10:14
bu olanların bana göre cemaatle hiçbir alakası yok ne cemaatçiyim ne akp li. bana göre dış güçlerin oyunu seçim öncesi.türkiye birilerini ekonomik anlamda çok korkutmaya başlayan ekonomik adımlar atıyor özellikle cari açığı azaltmaya yönelik rahatsızlık var dış ülkelerde.terörün bitmesi kuzey ırakla yapılan petrol anlaşmaları bunlar önemli şeyler.seçimlerin sonucu belli ben seçim riski görmüyorum.risk yaratılmaya çalışılıyor olan bize oldu % 50 zarar.

sunlife08
19-12-2013, 10:15
alkbank'ın hem İran'a yönelik petrol ve doğalgaz ödemeleri, hem de Kuzey Irak'a toplamda yıllık 26 milyar doları bulması beklenen ödemelerde aracılık etme ihtimali, ABD ile birlikte İsrail'de rahatsızlık oluşturdu.

Halk Bankası'nın hem İran'a yönelik petrol ve doğalgaz ödemeleri hem de Kuzey Irak'a toplamda yıllık 26 milyar doları bulması beklenen ödemelerde aracılık etme ihtimalinin ABD ile birlikte İsrail'de rahatsızlık oluşturduğu belirtiliyor.

TÜRKİYE'NİN ENERJİSİ BÜYÜK DARBE ALDI

Rusya ile 2011'de gaz fiyatlarında yapılan pazarlıklar sayesinde 34 milyar dolar indirim alan Türkiye, Kuzey Irak'la yapılan anlaşmalarla da Irak gazını yüzde 50 daha ucuz alacak. Dolayısıyla Türkiye'nin Rusya ve İran'a karşı pazarlıklıkta eli güçlenecek, ucuz gaz ve elektrik kullanma imkanına sahip olacak sanayide şahlanacaktı. Yıllık 60 milyar dolar enerji gideri büyük oranda azaltacak bu hamleler yapılan operasyonlarla büyük bir darbe almış oldu.

SALDIRILAR ABD'DEN 

Türkiye'nin en büyük halka arzını yerli ve yabancı yatırımcının rekor talebiyle gerçekleştiren Halkbank'a yönelik saldırılar genellikle ABD'den geliyor. Geçen yıl İran'a yapılan 6.5 milyar dolarlık altın ihracatı da yine ABD yönetiminde rahatsızlık oluşturmuştu. ABD yönetimi ise ekonomi yönetimine baskısını artırarak bankanın İran'la altın ticaretini durdurmasını istemişti.

5 MİLYAR DOLAR

Ayrıca İran'la son nükleer pazarlık sonrası Hindistan'ın da İran'a ödemelerinde Halkbank'ı kullanacak olması Batılı ülkeleri rahatsız ediyor. Çünkü Hindistan'ın hali hazırda İran'a 5.3 milyar dolar petrol borcu bulunuyor. Ayrıca Hindistan aylık 1 milyar dolar, yani yıllık 12 milyar doları bulan ödemeyi Halkbank üzerinden yapmayı planlıyor.

20 MİLYARLIK ALTIN

Tahran yönetiminin petrolü paraya çevirmekte zorlanırken altın ticareti yapması ABD'nin de dikkatinden kaçmamıştı. Edinilen bilgilere göre geçen yıl başından itibaren ABD'li yetkililer ekonomi yönetiminden altın ihracatındaki artışa ilişkin bilgi talep ediyordu. Türkiye ile İran arasındaki ticaret geçen yıl sonu itibariyle 20 milyar doların üzerine çıktı. Türkiye'nin İran'la ticaretinin büyük bölümü petrol ve doğalgaz ithalatı. Bu, Rusya tekeline karşı enerji çeşitliliği için önemli bir unsur. Ayrıca 10 milyar doları aşan enerji alımının yarısının TL olarak ödendiği de cari açığın büyümesi önleniyor.

KUZEY IRAK PETROLÜ

Halkbank'ın son olarak ise Kuzey Irak ile yapılan görüşme sonrasında hedef seçildiği ifade ediliyor. Edinilen bilgilere göre Türkiye Kuzey Irak'tan gelecek yıllık 16 milyar doları bulacak petrol ve 10 milyar dolarlık doğalgazın ücretinin kamu bankası üzerinden ödenmesi formülünü merkezi Irak yönetimine iletti. Öncelikli olarak gelecek olan petrolün parasının Halk Bankası ile Bağdat yönetimine ödenmesi planlanıyordu. ABD tarafının ise bu paranın kendisinde toplanmasını istediği ifade ediliyor.

ABD OPERASYONA İKİ AY ÖNCE BAŞLADI

Sürekli olarak Türkiye'nin müttefiki olduğunu söyleyen ABD, Türkiye'yi itibarsızlaştırma kara para transferi yapılan bir ülke olarak göstermek amacıyla ilk darbeyi iki ay önce vurmuştu. İki ay önce Paris'te yapılan Mali Eylem Görev Gücü (FATF) zirvesinde Türkiye'nin attığı adımlardan katılımcı ülkelerin büyük bölümü övgü ile söz ederken ABD'nin muhalefet yapmıştı.

WASHINTON HALKBANK'I AFFETMİYOR!

Diplomasi kaynaklarından edinilen bilgilere göre FATF sekreteryası raporunda olumlu görüş beyan etmesine rağmen ABD heyetinin karşı duruşu sebebiyle Türkiye terörün finansmanı ile mücadelede Suriye, Kenya, Etiyopya ve Küba gibi ülkelerin olduğu "kara-gri liste"den çıkmayı bir sonraki toplantıya erteledi. Türk heyeti ise Ankara'ya gelişinde Amerika'nın takındığı tutumun sebebini öğrenmek amacıyla ABD büyükelçiliğinden yetkilileri çağırarak görüşmede bulundu. Şimdi ABD'nin bir sonraki genel kurulun yapılacağı iki ay sonrası için Türkiye'yi kara listeden çıkmaması için itibarsızlaştırmaya devam edeceği belirtiliyor.

46 MİLYAR DOLARLIK KORKU 

İran ile Batı'nın barışmasından sonra Tahran'ın yıllık 20 milyar doları bulması beklenen petrol gelirlerinin Halkbank üzerinden akacak. Kuzey Irak'ın da yıllık 26 milyar dolarının da adresinin Halkbank olması korkunun kaynağını açıklamaya yetiyor.

CIA VE MOSSAD'DAN ABD'YE HALKBANK'I DURDURUN RAPORU

Seçim ayarlı operasyonun yankıları sürerken 'United Against Nuclear Iran' (UANI-Nükleer İran'a karşı birlik) kuruluşunun Halkbank ile İran arasındaki para ilişkisini sorgulayıp suçlamalar yönelttiği Aralık başında yayınlanan raporu gündeme geldi. Kurucuları arasında eski Mossad Başkanı Meir Dagan, CIA eski Başkanı Jim Woolsey, ABD Hazine Bakanlığı Terörizmin finansmanı eski uzmanı Avi Jorisch, eski büyükelçi Richard Holbrooke'un da olduğu olduğu UANI'ın ABD yönetimine Halkbank ile ilgili hazırladığı bir raporda uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

Star'ın ulaştığı rapor, İran'ın Ankara Büyükelçisi Ali Reza Bikdeli'den yapılan bir alıntıyla başlıyor. İranlı diplomatın, "İran'ın petrol alışverişindeki para transferlerinde kilit bir noktada bulunan Halkbank'ın giderek daha kritik bir önem kazanacağı" sözleri raporda yeralıyor.

5 MİLYAR DOLAR HESABI

Halkbank'ın Batı ile İran'ın vardığı uzlaşının resmileşmesiyle başlayacak önemli bir para akışını da kontrol edeceği belirtiliyor. Bir Reuters haberine de atıfta bulunan raporda, Cenevre'de devam eden İran-Batı müzakerelerindeki ilerlemeye paralel olarak Hindistan'ın Aralık ayı içinde Halkbank aracılığıyla İran'a para transferlerinin başlayacağı hatırlatılıyor. Bu çerçevede Halkbank aracılığıyla ödenmesi gereken paranın hacmi ise raporda 5.3 milyar dolar olarak geçiyor. "Halkbank'ın 'sessizce' altın alımı ile İran ekonomisine can damarı olduğu" belirtilirken, Halkbank'taki ABD hissedarlarının da bir an önce harekete geçmeleri çağrısı yapılıyor. Rapor, Halkbank'ın kara listeye alınmamasının yaptırımların ihlali anlamına geldiği yazılıyor. Bu çerçevede devreye giren bir başka isim ise Jonathan Schanzer... Schanzer adı geçen aylarda birbiri ardına yayınlanan MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili makalelerde beyan ettiği görüşleriyle biliniyor.

HÜKÜMETE DE SUÇLAMA

ABD Hazine Bakanlığı eski terörün finansmanı uzmanlarından Schanzer, "Halkbank dosyasının" ABD-Türkiye arasındaki hassas konulardan olduğunu iddia ediyor. Halkbank'ın İran petrollerinin uluslararası pazarlara ulaştırılması açısından taşıdığı önemin, Türk hükümetinin İran politikasıyla da örtüştüğü tespitinde de bulunuluyor. Schanzer, Ankara'nın HAMAS ile ilişkilerini de teröre destek olarak yorumluyor.

Kaynak: Star

theosos
19-12-2013, 10:17
Şunu baştan söyleyim umarım tersi çıkar ama görünen bazı gerçekler var...

Bu grubun son zamanlardaki yayın politikası belli, durduğu taraf da...
Bu öyle ya da böyle bu grup için daha önce olmayan bir risk ortaya çıkarmıştır...
Karşı cepheden karşı atakların gelmesi olasıdır...
Bu ortamda elinde yüklüce mal olanlar hesabına bu risklere göre yapma durumundadır... Şu anda bu grupta yüklüce mal taşıyan hiç bir grubun rahat olduğunu sanmıyorum...
Muhtemelen her grup ortam böyle devam ettikçe elindeki malı diğer gruba kaktırma derdinde olacaktır...
Bu ortamda elindeki maldan kurtulma derdinde olanların Polyanna maskeleri altında forum üzerinden bilgi dezenformasyonu yaratma çabalarına, yanlış yönlendirmelerine karşı dikkatli olunmalıdır...
Zaman hayal fiyatlar peşinde koşma zamanı değil, tuzaklara karşı dikkatli olma zamanıdır...

Dediğim gibi umarım tam tersi çıkar ama dikkatli olmakta fayda var...

efe78
19-12-2013, 10:21
evet 3.43 haftalık yükselen trend desteği,oralardan döndü gibi ama bu adamın tv leri ,gazeteleri hükümete salladıkça dönüş olur mu bilemiyorum.ilk baransu twitlerini görünce gereğini yapmalıymışız.bizi ancak ikinci kuyudan petrol haberi,yüksek günlük üretim,ne bileyim ırakta,iranda ortaklık gibi bir haber, belki yüksek bedelsiz kararı vb. kurtarır.ya da (sanmıyorum ya-altın fiyatları malum) iyi bilanço..başka da bir şey düşünemiyorum.tekrar 5.30-5.40 lar hayal gibi...

sunlife08
19-12-2013, 10:23

Bu öyle ya da böyle bu grup için daha önce olmayan bir risk ortaya çıkarmıştır...
Bu ortamda elinde yüklüce mal olanlar hesabına bu risklere göre yapma durumundadır... Şu anda bu grupta yüklüce mal taşıyan hiç bir grubun rahat olduğunu sanmıyorum...
Muhtemelen her grup ortam böyle devam ettikçe elindeki malı diğer gruba kaktırma derdinde olacaktır...
Bu ortamda elindeki maldan kurtulma derdinde olanların Polyanna maskeleri altında forum üzerinden bilgi dezenformasyonu yaratma çabalarına, yanlış yönlendirmelerine karşı dikkatli olunmalıdır...
Zaman hayal fiyatlar peşinde koşma zamanı değil, tuzaklara karşı dikkatli olma zamanıdır...

düşse ne yazar kazık ta yer kalmadı çıkamayız zaten.kol felan kesilecek durum kalmadı.kol keseceksek bu saatten sonra taş bağlayıp denize atlamak daha doğru.maliyet 5,2 tl bekle babam bekle artık.bir sene rahat gelmez bu fiyatlara diye düşünüyorum.maliyet azaltmak için biraz daha ortalığın durulmasını beklemek lazım hala yön belli değil.belirsizlik var. yatırım tavsiyesi değildir..

uzoo
19-12-2013, 10:30

Altına imzamı atarım genel piyasa içinde geçerli

FT-2
19-12-2013, 10:40

--temel veremedik,
şimdi de teknikçi avlamaya geldi sıra...

theosos
19-12-2013, 10:47
düşse ne yazar kazık ta yer kalmadı çıkamayız zaten.kol felan kesilecek durum kalmadı.kol keseceksek bu saatten sonra taş bağlayıp denize atlamak daha doğru.maliyet 5,2 tl bekle babam bekle artık.bir sene rahat gelmez bu fiyatlara diye düşünüyorum.maliyet azaltmak için biraz daha ortalığın durulmasını beklemek lazım hala yön belli değil.belirsizlik var. yatırım tavsiyesi değildir..

Kol kesme falan hep yatırımcının kendisinin vereceği karar, beni bağlamaz... Şahsen benim için %50 zarar ile %90 zarar arasında fark yoktur... Normal şartlar altında 5 senede beklesem bu tahtada operasyon yapan pisliklere bir kuruşumun dahi geçmesini istemem... Lakin son olaylarla kağıdın fiyatını etkileyen unsurlarda yapısal bir değişim yaşanıyor ve artık bu da hesaba katılmalı... Aslında aslolan bu tahtadaki pisliklerle baştan muhattap olmamak, lakin bu tahta sahibi her daim kendi stratejisini gerçekleştirmesi için gereken ortamı hazırlamayı ne yazık ki başarıyor bu kağıtlarda... Millet de uzun vadede parasını kaybetmese bile zamanını ve huzurunu kaybediyor... Yani değiyor mu yaptığı yatırıma, bence değmiyor...

FT-2
19-12-2013, 10:48
--KOZAL, haziran-gezi sürecinde , endeks 63 bin iken ve ONS bu fiyatların biraz daha üzerinde iken 22 binleri test etmiş idi...siyasi kaygıyı da gurup bu kadar hissetmemişti....

--kısaca, komşuda pişer bize de düşer...üzüm üzme baka baka kararır..

sunlife08
19-12-2013, 10:49
Kol kesme falan hep yatırımcının kendisinin vereceği karar, beni bağlamaz... Şahsen benim için %50 zarar ile %90 zarar arasında fark yoktur... Normal şartlar altında 5 senede beklesem bu tahtada operasyon yapan pisliklere bir kuruşumun dahi geçmesini istemem... Lakin son olaylarla kağıdın fiyatını etkileyen unsurlarda yapısal bir değişim yaşanıyor ve artık bu da hesaba katılmalı... Aslında aslolan bu tahtadaki pisliklerle baştan muhattap olmamak, lakin bu tahta sahibi her daim kendi stratejisini gerçekleştirmesi için gereken ortamı hazırlamayı ne yazık ki başarıyor bu kağıtlarda... Millet de uzun vadede parasını kaybetmese bile zamanını ve huzurunu kaybediyor... Yani değiyor mu yaptığı yatırıma, bence değmiyor...

doğru söylüyorsunuz bizde paramızı kaptırdık şimdi sabır duasına devam.

simatic
19-12-2013, 10:51
bu hısseye patron el atması lazım mahvettıler kuyuları devreye alıorum dedıgın den berı hıssede olanların allah yardımcısı olsun 5 nerde 3.5 nerde...

palm
19-12-2013, 11:08

yanlış yönlendirmek istemem ama ben bu senedin

5 liradan 1 yıl içinde 4 .. 3 ... 2 ... 1... ve sonunda 0.5 e düştüğünü de gördüm... bakınız 2008 ( bölünmeleri geriye doğru düzeltirseniz aynen söylediğim rakamları gördüğünü siz de tespit edebilirsiniz) hatta daha da ayrıntı vereyim.. 5 lirayken 1 maden açıktı.. 0.5 düştüğü gün 2.maden açılmıştı.. yani düşüşün mantığı da yoktu

özetle 1 yıl içinde 10 da 1 ine düşebilen spekülatif bir şirket....

yanlış anlamaz iseniz al/sat önerisi yapamam ama düşen fiyatlı bir hissede maliyet düşürmenizi önermem..

dibin dibi yoktur.. düşen bıçak elle tutulmaz ..

sunlife08
19-12-2013, 11:14

5 liradan 1 yıl içinde 4 .. 3 ... 2 ... 1... ve sonunda 0.5 e düştüğünü de gördüm... bakınız 2008 ( bölünmeleri geriye doğru düzeltirseniz aynen söylediğim rakamları gördüğünü siz de tespit edebilirsiniz) hatta daha da ayrıntı vereyim.. 5 lirayken 1 maden açıktı.. 0.5 düştüğü gün 2.maden açılmıştı.. yani düşüşün mantığı da yoktu

yanlış anlamaz iseniz al/sat önerisi yapamam ama düşen fiyatlı bir hissede maliyet düşürmenizi önermem..

girdik işte kardeş allahtan girdiğim para az tek tesellim o.herşey mümkün dediğiniz gibi.allah yardımcımız olsun ne diyeyim.sabır demekten başka.biraz nefes alsın bir ortalama çekeriz başka yapacak şu aşamada birşey yok.

kebaltaci
19-12-2013, 11:17

bu nasıl bir mantıktır allah aşkına bu mantıkla 2008 KRİZİNDEN sonra alanlarında parası şuan 20 katında. böyle saçma sapan yazacaksanız allah aşkına hiç yazmayın zaten milletin kafası karışık daha fazla karıştırmayın. durum basit zaten şimdiye kadar stop loss 1000 sefer yapılmalıydı ama yapmayanlar olmuş. tekrar diyoruzki 3.5 hadi bilemedin fibonacci dip desteği 3.4 çok önemli destekler aşşağısı karanlık sular ama tepkide vermiş bugüne kadar buralardan. kısaca yeni alım yapacaklar biraz daha takip edecek malda olanlarda dediğim destekleri kırarsa kendi kararlarını verecekler.

gomit
19-12-2013, 11:18
Tahtayı yönetenlerin iyi niyetli olmadıklarını düşünüyorum... Gerçekten iyi niyetli değiller... Ve hisse bence bir kumar hissesidir artık... Yatırım hissesi değildir... Çöptür... Bundan sonra zararlar karşılansa bile, bedellide ve şimdiki siyasi dalgalanmalarda izlediği bu politikayı unutmayacağım... Alarmı mı ayarladım... İstediğim fiyata gelinceye kadar bir daha bakmayacağım...

theosos
19-12-2013, 11:25
Tahtayı yönetenlerin iyi niyetli olmadıklarını düşünüyorum... Gerçekten iyi niyetli değiller... Ve hisse bence bir kumar hissesidir artık... Yatırım hissesi değildir... Çöptür... Bundan sonra zararlar karşılansa bile, bedellide ve şimdiki siyasi dalgalanmalarda izlediği bu politikayı unutmayacağım... Alarmı mı ayarladım... İstediğim fiyata gelinceye kadar bir daha bakmayacağım...

Hep öyle idi...

ALBATRO
19-12-2013, 11:36
Tam bir yıldır verdiklerini misliyle geri aldı.
Şu an piyasalar istikrarsızlık pompalıyor,onun için haber beklemenin bence zamanı değil eğer nakitte paranız varsa destek atmanın zamanıda değil beklemekte fayda var .
Piyasalar yerine oturmadan bize rahat yüzü yok ,yolsuzluk olayının nereye varacağı kimlere uzanacağı ve boyutu belli değil .
Unutmayın atla eşek tepişir arada sıpalar ezilir olan sıpalara olur.

palm
19-12-2013, 11:45
bu nasıl bir mantıktır allah aşkına bu mantıkla 2008 KRİZİNDEN sonra alanlarında parası şuan 20 katında. böyle saçma sapan yazacaksanız allah aşkına hiç yazmayın zaten milletin kafası karışık daha fazla karıştırmayın. durum basit zaten şimdiye kadar stop loss 1000 sefer yapılmalıydı ama yapmayanlar olmuş. tekrar diyoruzki 3.5 hadi bilemedin fibonacci dip desteği 3.4 çok önemli destekler aşşağısı karanlık sular ama tepkide vermiş bugüne kadar buralardan. kısaca yeni alım yapacaklar biraz daha takip edecek malda olanlarda dediğim destekleri kırarsa kendi kararlarını verecekler.

zaten benzer bir şeyler söylemişiz... ben fibonacci dip desteği falan bilmem... sen demişsin ki 3.4 önemli daha altı karanlık...

ben diyorum ki, başbakanı ve bugün gazetesini izleyin...

sizce başbakan , altın ve petrol çıkartıp kazandıkları para ile desteklediği medya organları ile hükümeti kötüleyen bir guruba hiç bir yaptırımda bulunmayacak mı?

dünkü operasyonun arkasında olduğunu düşündüğü gizli yapılanmayı çökerteceğini açıklamasından daha 24 saat geçmedi..

neler olacağını tahmin etmek çok da zor değil...

FT-2
19-12-2013, 13:31
ben olsam kozalın kasasındaki nakitinin yarısını kozaa ve ipek arasında bölüştürür veririm. Iskonto uygulamam.devlet değil miyim,istediğimi yaparım.. Kozal nasılsa kendine nakit üretiyor,kurulı düzeni var.. Diğerleri açlıktan ölüyor. Onları da ayağa kaldırıp satma niyetindeyim..
Kim alır bu haliyle bunları ?

resmi olarak atp ve holidng ortak yüzde 30 da halka arzda....

gecegezen
19-12-2013, 13:48
06-01-2012 1,25 değeri ile 25-06-2013 3,01 değerlerinin oluşturduğu uzun vadeli yükseliş trendini 3,56 değeri ile test ediyor. yarın bunu 3,57 ile yapacak. dayanamaz ise duygusal olmamak lazım çünkü yüksek momentumlu kısa vade düşüş trendi içerisinde boy atlayarak ilerliyor. formasyonu bozuldu sırası ile bekleme yaparak 3,27-2,9 ve en son 2,5 yığılmasına kadar gidebilir gibi duruyor. 2. kuyu haberiyle birlikte bir yükseliş yakalarsa arkaya bakamamak lazım.

yatırım tavsiyesi değildir.

propoliss
19-12-2013, 14:51
Bugüne dek yazıldı çizildi ne değişti. Hala korku salıyorlar falan filan. Ülkede gelişen her olumsuz olaya ilk önce tepki verenlerden. Bunun kadar cibiliyetsiz kağıda şirkete patrona yönetime aklınıza ne geliyorsa rastlamadım. Sanki ülkeyi bu şirket yönetiyor. Sana ne be olan dan bitenden. Altı üstü kazmayı vuracaksın petrolü gazı altını Allah(c.c.) verdikçe çıkaracaksın. Hem yeraltından çıkan beleş maldan nasiplen hemde Allah'ın kulunu yolmaya çalış. Nereye kadar gidebilirsiniz ki böyle. Sizde adalet yoksa Allah'ın adaleti her zaman tecelli eder edecektir.

tasovali05
19-12-2013, 14:54
Kağıdı indirirler 1 liralara ,ondan sonra petrol haberi gönderirler ,kağıt olur 4 tl .%400 ..Kim kazandı ,ky hala zararda ,İpekteki olay bundan ibaret malesef.Spek Spek spek

ASLA YTD...

Solicitor
19-12-2013, 16:18
Teknik meknik hikaye 2.50 lere yolculuk başladı allah sonumuzu hayır etsin..

TURKOTRADER
19-12-2013, 16:21
http://m.t24.com.tr/yazi/bilmiyoruz-biliyorlar/8066

Yorumsuz 😔

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

theosos
19-12-2013, 16:21
Bugüne dek yazıldı çizildi ne değişti. Hala korku salıyorlar falan filan. Ülkede gelişen her olumsuz olaya ilk önce tepki verenlerden. Bunun kadar cibiliyetsiz kağıda şirkete patrona yönetime aklınıza ne geliyorsa rastlamadım. Sanki ülkeyi bu şirket yönetiyor. Sana ne be olan dan bitenden. Altı üstü kazmayı vuracaksın petrolü gazı altını Allah(c.c.) verdikçe çıkaracaksın. Hem yeraltından çıkan beleş maldan nasiplen hemde Allah'ın kulunu yolmaya çalış. Nereye kadar gidebilirsiniz ki böyle. Sizde adalet yoksa Allah'ın adaleti her zaman tecelli eder edecektir.

En çok da bu sinir bozucu... Aslında altın gibi değerli bir madeni devletin kendi çıkarması ve külçe külçe Merkez Bankası'na koyması ve onu millete mal etmesi gerekir bence...

Ülkem topraklarındaki altın sayesinde bir aile zengin oldu, ülkem bu grubun değeri kadar milyar dolar zenginleşmesi gerekirken...

theosos
19-12-2013, 16:29
Kağıdı indirirler 1 liralara ,ondan sonra petrol haberi gönderirler ,kağıt olur 4 tl .%400 ..Kim kazandı ,ky hala zararda ,İpekteki olay bundan ibaret malesef.Spek Spek spek

ASLA YTD...

Evet durum bu maalesef... Son bir senede defalarca yaşanan dibe vurmalar yukarı çıkarmalar dibe vurmalar yukarı çıkarmalarda yapıldığı gibi...

Çözümü teoride var ama pratikte yok maalesef çünkü tahtadaki operasyonu yapan pislikler maalesef her daim kağıda atlayacak birilerini buluyor... Ve maalesef her defasında masa kazanıyor...

kafkaf
19-12-2013, 16:53
Herkesin morali bozuk ama sunu unutmayin. Rezerv haberinin aciklanmasi çok yakin. İyi gelecek bir haber bütün catismalari unutturabilir, çünkü fiyat gerçekten ucuzladı. Beklentisi olan bir hissedesiniz, daha kotusude olabilirdi. Ytd.

78suncity
19-12-2013, 17:13
http://u1312.hizliresim.com/1j/m/vph2w.png (http://bit.ly/c25MCx)

Eser404
19-12-2013, 17:36
*halk yatırım, ipek enerji'nin portföydeki ağırlığını %15'ten %10'a indirdi 18 Aralık 2013 17:43

sadiktan06
19-12-2013, 18:13

oooo üstad gelmiş hemde hisse eksideyken biz sizi tavanlarda ortaya çıkarsınız diye bekliyorduk valla çok şaşırdım tebrik ederim :)

cicikus75
19-12-2013, 18:15
Neyse ortaklar olan oldu, biz gelecege bakalim, cemaatle, hukumet anlasir diyordum, tam tersi birbirine girdiler,
simdi soru su sirkete ne olabilir ? Bu arada sizce kim kazanir yada en akli selim tekrar anlasabilirler mi?

Iyi Senaryo ,
1- Sirket finansal olarak saglam, batma riski yok.
2- Siyasi olaylar dovizi artirir , bu sirketde Altin ve Petrolu dovizle sattigi icin Kar'i arttirir.
3- Devlet ekonomiyi kotulestirmemek icin sirketlerin ustune cok gitmez, orta yol bulunur, baris cubugu icilir.
4- 2. Kuyudan petrol cikar, rezerv iyi haberi gelir.

Kotu Senaryo,
1- Devlet maliyeyi sirkete gonderir, cesitli cezalar cikartir.
2- Basin gruplarina yuklenir, oradanda sirkete zor anlar yasatir.
3- Arama lisanslari konusunda sirkete zorluklar cikarabilir, yeni alanlar tahsis edilmez. (bence en buyuk risk bu)
4- Altin fiyatlari dusmeye devam eder, karlilik duser.

dürüst
19-12-2013, 18:19
Piyasa algısına gülmamek elde değil.
Sanki operasyonda altın kuriyeliğini yapan İpek,sanki evinde ayakkabı kutusu İpek ailesinde bulundu....
Bu operasyonda İpek Koza gurubunun en fazla olumsuz etkilenmesindeki mantık nedir?
Hesaplarıma göre Yılbaşında ikinci kuyumuzun müjdeli haberi gelir şu anda 2500 lerde olmaları gerekiyor. Yanılsama olsa olsa 1-2 hafta olur o zamanda Ocak ayının ilk yarısı diyelim. Esas faliyet karı üreten ve tabela şirketi olmaktan ilk kez kurtulmuş olacak bilançomuz asıl ilk çeyrekte ortaya çıkacak. Peki nedir bu panik.......

simpley
19-12-2013, 18:35
http://i.imgur.com/XzueoR9.png

dürüst
19-12-2013, 19:12
*halk yatırım, ipek enerji'nin portföydeki ağırlığını %15'ten %10'a indirdi 18 Aralık 2013 17:43
Halk yatırım önce portföyündeki Halkbank hiselerinin ağırlığını indirse daha iyi eder...

kafkaf
19-12-2013, 19:17
Halk yatırım önce portföyündeki Halkbank hiselerinin ağırlığını indirse daha iyi eder...

Doğru söze ne denir? ))) tespitiniz için tebrikler...

FT-2
19-12-2013, 19:38
Sanki operasyonda altın kuriyeliğini yapan İpek,sanki evinde ayakkabı kutusu İpek ailesinde bulundu....
Bu operasyonda İpek Koza gurubunun en fazla olumsuz etkilenmesindeki mantık nedir?
Hesaplarıma göre Yılbaşında ikinci kuyumuzun müjdeli haberi gelir şu anda 2500 lerde olmaları gerekiyor. Yanılsama olsa olsa 1-2 hafta olur o zamanda Ocak ayının ilk yarısı diyelim. Esas faliyet karı üreten ve tabela şirketi olmaktan ilk kez kurtulmuş olacak bilançomuz asıl ilk çeyrekte ortaya çıkacak. Peki nedir bu panik.......

--artık devlet, hükümet yok...uzun sürecek bir fetret devri başlıyor....ne zaman aklınız başınıza gelecek....her gün bir öbceki günü arar olacaksınız....

ALBATRO
19-12-2013, 19:44

Sayın dürüst.
Peki nedir bu panik demişsiniz.
Bana göre bu paniğin sebebi hisse fiyatı nereden nereye geldi yatırımcısına kan kaybettirdi ve tam bir kaos ortamının içine düştük bu bugün başımıza gelen yarın başımıza neler gelecek bilinmiyor işte paniğin nedeni budur.
Kimse bana ben uzun vade yatırımcıyım demesin zira bu zamanlarda tedbirini almayanlar sadece mezarlıkta korkudan ıslık çalarak geçer.
Kuru kuruya inat etmek sadece para kaybettirir tecrübeyle sabittir emin olabilirsiniz .
Hayırlı akşamlar ALLAHA emanet olun.

theosos
19-12-2013, 19:50

İyi sen gül o zaman...
Piyasa salak bir sen akıllı...
Bu kağıt bu olaylar başladığından beri 4.70'den 3.40'a indi iki haftada...
Mantık mı nedir??? Bu panik nedir mi???
Bu gruptaki medya şirketlerinden haberin var de mi??? Kondensaytı 3-5 hafta önceden öğrenen birisinin bundan haberi olmaması mümkün mü?
Haber veren abilere sor anlatsınlar sana mantığı... Hatta şunu da sor, ne bu şiddet bu celal...

dürüst
19-12-2013, 20:08
İşte anlayamadığın ve senin (theosos) gibi piyasanın anlayamadığı konu İpek gurubunun burada müşteki konumunda, şikayetçi konumunda olduğudur. Siyasi trend açısından bakılırsa da mevcut iktidarın düşüş trendine girdiği tartışılmaz. Gurup şimdiye dek sanıldığı gibi iktidara bağlılığının olmadığı da bu olaylarda anlaşılmış oluyor. Uzun vadede olası bir siyasi değişiklik eskiden gurup için tehlikeli iken artık tam tersi avantajlı hale geliyor...

78suncity
19-12-2013, 20:39
şirket neyine güveniyor merak ediyorum bu kriz bizi bir vuruyorsa gruba daha çok vuruyor

naka
19-12-2013, 22:54
Ortalık toz duman.. hisse düşmüş ama Akın İpek taş gibi yerinde duruyor. Bugün, ters esen rüzgara aldanmayın. Sular durulacak diyorum. İnanmayanlar, gözlemledikleri tarafların hareketlerine baksın. Acele eden geç kalmış demektir. Ağırdan alanın yolu uzun..

naka
19-12-2013, 23:02
Keşke 5,7 lerden almasaydım da bu fiyatlardan fullenseydim.. İpek taşıyanlar şeçimlerden sonrasını da hesaplamalı. Hatta bu ortamda tahtadan bir numara beklemek boşa beklemek olur..

naka
19-12-2013, 23:05
Endişe etmeyin.. İpek, kaybedileni yerine koyar.. ardından önce ikiye, sonrada bi üçe katlar, herkes yoluna..

naka
19-12-2013, 23:11
Nedense hiç kimse sormuyor.. yolsuzluk var mı yok mu? polisler gözünü kapasaydı daha kötü değil mi.. savcı işini yapmasa bu memleketi bize bırakırlar mı..

palm
19-12-2013, 23:35
bu hafta sonu fazla mesai yapmanız lazım :)

malum haftaya altının onsu 1200 $ ın altına düşebilir...

aralık 18 e kadar 3 iş günü var.. kolay gelsin

bunu da cuma günü yazmışım....

birilerinin haftasonu mal pazarlamasını engellediğim iyi olmuş..

Sabr
20-12-2013, 00:27
Bugün cuma gecesi tüm müslüman kardeşlerimin cuması hayırlı bereketli sabrı bol ve mübarek olsun... Cenab-ı hak hepimize hayırlısı ne ise onu ihsan eylesin.. Kimsenin canı yanmadan zarara hüsrana uğramadan ticareti i rast getirsin.. En başta vatan birlik bütünlüğümüzü daim eylesin ki başta namusumuz şerefimiz korunsun..
Hayırlı cumalar... Sabrımız geniş en zor sınavımız beklemek olsun,rabbim daha zorlarıyla sınamasın bizleri inşallah...

uysav1
20-12-2013, 01:32
Amin sabr kardesim petrolu bulan bir sirketin tumsiyasi olaylardan etkilenmefen tavan tavan gitmesi gerekirken sozde dindar ozde ky dusmani malum kisiler elimizdeki uc bes lotada gozu dikmis ben uzun vade bekleyecegim cakallara kagidimi yem etmeyecegim bedelli de yapsa fark etmez cunku ihtiyacim olmayani kadariyla bekliyorum her yatirimci bu mantikla hareket ederse spek elimizdeki kagidin ancak ucun birini alir yatirim tavsiyesi degildir.dusuncelerim kimseyi yanlis yonde etkilemesin

OKTAY5
20-12-2013, 06:37
Bugün cuma gecesi tüm müslüman kardeşlerimin cuması hayırlı bereketli sabrı bol ve mübarek olsun... Cenab-ı hak hepimize hayırlısı ne ise onu ihsan eylesin.. Kimsenin canı yanmadan zarara hüsrana uğramadan ticareti i rast getirsin.. En başta vatan birlik bütünlüğümüzü daim eylesin ki başta namusumuz şerefimiz korunsun..
Hayırlı cumalar... Sabrımız geniş en zor sınavımız beklemek olsun,rabbim daha zorlarıyla sınamasın bizleri inşallah...

Sizden Allah razı olsun. Ne güzel dua ettiniz öyle.

Allah sizinde işlerinizi rast getirsin.

Bende uzun bi aradan sonra hisseye dün geri dönüş yaptım.

Herkese bol kazançlar.

mathematikchi
20-12-2013, 07:26
--artık devlet, hükümet yok...uzun sürecek bir fetret devri başlıyor....ne zaman aklınız başınıza gelecek....her gün bir öbceki günü arar olacaksınız....

Balik ye bol bol fosfor alsin bedenin ihtiyacin oldugu asikar

78suncity
20-12-2013, 08:01
yaşar erdinç
Dün sabah piyasalar FED kararına tepki olarak düşüşle açıldı ve izleyen yarım sata içinde 70 bin test edildi. Ardından 71.500 seviyesine kadar yükseldi ama bunu yavaş yavaş başlayan ve ikinci seansta hızlanan satışlar izledi. Seans sonuna doğru en düşük 68.600 seviyeleri görüldü. Kapanış işlemlerinde endeks 69.100 seviyesinden kapandı. Teknik olarak bakıldığında, sert düşüşün yaşandığı önceki gün görülen dip seviye test edilerek, dün ikinci bir dip oluştu. Grafikte görüldüğü üzere son üç gündür, günlük işlem miktarı 1 milyar lota yaklaştı. Yüksek hacimli bu gerileme orta vade açısından çok olumsuz olup, son günlerdeki yolsuzluk operasyonu borsa üzerinde net bir satış baskısı oluşturmuş durumda. Bu operasyonla elbetteki şirketlerin karları etkilenmeyecek ama, piyasalar için üç önemli dengeden (fay hattından) biri ciddi biçimde yerinden oynadı. Bu da siyaset fay hattı olarak adlandırılabilir. Son gelişmelerin seçimler öncesinde olması ve seçim sonuçlarını çok ciddi biçimde etkileme olasılığının olması, borsadaki yatırımcıların risk almayıp nakde geçme tercihini gösteriyor. Şu an borsa, faiz ve dolarda yeni denge seviyesinin oluşması beklenmelidir. BIST-100 endeksi için yeni denge seviyesinin 70 bin civarı olma olasılığı yüksektir. Nasıl ki Mayıs sonunda başlayan gezi ve sonrasında Bernanke’nin açıklamlarıyla endeks ortalama 75 bin seviyesi denge yapıp bunun etrafında dalgalandıysa, önümüzdeki birkaç ay içinde 70 binin etrafındaki 5-6 bin puanlık aralık (yani 64-65 bin ve 75-76 bin aralığı) yeni dalgalanma bandı olmaya adaydır. Fakat endeksin 70 bin ortalama etrafında dengeye oturabilmesi için, zaman gerekiyor. Her geçen gün dalga boyları azalacaktır fakat bugün de aşağı ve yukarı yönde sert hareketler beklenebilir. Şunu tekrar vurgulayalım ki; borsa artık seçim sonuçlarını ve siyasi istikrardaki değişimi fiyatlıyor ve bir süre daha devam edecektir. Bu sabah Çin hariç dış piyasalarda olumlu hava var. ABD vadelileri yüzde 0.10 yukarıda olup, içeride daha ziyade dolar/TL kurunun hareketleri izlenecektir. Dolar 2.0550 seviyesindeki direncini sert yukarı kırdı. Bugün sadece gün içine odaklanacak olursak, endeksin kısa vadeli desteği 68.500 olup, bunun üzerinde tutunmaya çalışmasını bekleyebiliriz, fakat 70.850’deki direncin yukarı geçilmesi zor görünüyor. Önümüzdeki bir iki hafta içinde 64-66 bin aralıkları da görülebileceği için, yatırımcıların, bu aşamada alım yapmak için dalga boylarının azalmasını ve günlük bazda endeksin dip seviyesinin netleşmesini beklemelerinde fayda var.

üstad
20-12-2013, 08:32
Patron denilen vatandaş gazetesinde tarafsızlık nedir unutup sağa sola saldıracağına biraz da hisselerine saldırsın !

2012 de ki yaptığı kozaa ve ipeke bedellilerini yatırımcılar olarak şikayete konu etmiş sonuç alamamıştık. Sıkıyorsa şimdi de yapsın, yapsın ki gidip bir daha şikayet edelim ve görelim bakalım o gün ki muamele bugün kendilerine yapılacak mı !

ankara1453
20-12-2013, 08:48
hayırlı sabahlar....

Sabr
20-12-2013, 08:53
Krediyle açığa satış yapan bu kadar kişinin hakkı haram olsun...!!!! Sonra ödünç piyasada mal ararsın yemedimi yaz olm satışa mal almayan şerefsizdir...!!!! Bu kadar kişinin hakkı ahı bu cuma günü inş çıkar senden!!!!

78suncity
20-12-2013, 09:01
krediyle açığa satış yapan bu kadar kişinin hakkı haram olsun...!!!! Sonra ödünç piyasada mal ararsın yemedimi yaz olm satışa mal almayan şerefsizdir...!!!! Bu kadar kişinin hakkı ahı bu cuma günü inş çıkar senden!!!!

sabır dediğin bir yere kadar sonuçta insanız çatlıyoruz kardeşim

FT-2
20-12-2013, 09:09
"Erdoğan 'devlet içinde devlet' olarak nitelendirdiği şeyi bitireceğini ilan etti. Ancak yolsuzluk operasyonu kapsamında bu hafta şüphelilerde istif istif para olduğunu gösteren fotoğrafların ortaya çıkmasının ardından, Türkler soruşturma çerçevesinde çıkacak yeni ifşaatlara kendilerini hazırlıyorlar."

'HAYALET GİBİLER'
Independent gazetesi de Türkiye'deki son gelişmeleri okuyucularına aktarıyor.

"Erdoğan'ın geleceği eski müttefikiyle kavgasının tehdidi altında" başlıklı haberde, yolsuzluk operasyonunun Gülen tarafından organize edildiği yazılıyor ve Erdoğan'ın polis şeflerini görevden almasına dikkat çekiliyor.
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/ft-imam-batidaki-gonullu-surgununden-tahakkum-ediyor-h46229.html

kafkaf
20-12-2013, 09:29
Arkadaşlar sakin olun sinirlerinize mukayyet olun. Petrol arama faaliyeti aynı hızla devam ediyor. 5-10 güne kadar rezerv haberi gelir sanırım. Siyasi kavga petrol rezervini azaltmaz, petrol kalitesini düşürmez herhalde))) YTD.

Taktikçi
20-12-2013, 09:30
"Erdoğan 'devlet içinde devlet' olarak nitelendirdiği şeyi bitireceğini ilan etti. Ancak yolsuzluk operasyonu kapsamında bu hafta şüphelilerde istif istif para olduğunu gösteren fotoğrafların ortaya çıkmasının ardından, Türkler soruşturma çerçevesinde çıkacak yeni ifşaatlara kendilerini hazırlıyorlar."

'HAYALET GİBİLER'

"Erdoğan'ın geleceği eski müttefikiyle kavgasının tehdidi altında" başlıklı haberde, yolsuzluk operasyonunun Gülen tarafından organize edildiği yazılıyor ve Erdoğan'ın polis şeflerini görevden almasına dikkat çekiliyor.
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/ft-imam-batidaki-gonullu-surgununden-tahakkum-ediyor-h46229.html

Bu mit krizinde bu polis müdürleri tasviye edilmemişlermiydi.cemaat polisini al tekrar başba bir cemaatteni ata.sonra bugün tekrar al.herkes saf ya.

simpley
http://i.imgur.com/XzueoR9.pngkolay gelsin

dragon111
Arkadaşlar ben forumu uzun süredir takip ediyor ama yazmıyodum. Ancak artık ben de dayanamamaya başladım. Ben de dahil hep FT-2'yi eleştirdik, düşüncelerine inanmak istemedik. Geldiğimiz noktaya baktığımda tüm öngörülerinin gerçekleştiğini de görüyorum. Galiba bu hisse yakın zamanda 2'li rakamları da test edecek gibi. İnşallah beklenen açıklamalar bir an önce gelir de korkulan olmaz. Ama şunu söylemeden edemicem; petrol bulundu haberi ya da günlük üretim miktarı haberi geldiğinde hiç te istediğimiz gelişmeler olmadı. Hep bir sonraki haberde operasyon başlar dedik ama bundan sonraki haberlerde de bizim lehimize bişeyler olacağından çok emin değilim. Hakkımızda hayırlısı olsun bakalım, bekleyip görecez ama zararımızda çok fazla...

ankara1453
20-12-2013, 09:40
yeter artık, dön artık yukarı...ytd...........................

kafkaf
20-12-2013, 09:47
http://u1312.hizliresim.com/1j/n/vq2lf.png (http://bit.ly/c25MCx)

fekeli
20-12-2013, 09:48

'HAYALET GİBİLER'

Bu işin altın da çok çirkin emeller ,hayeller var.Adamlar bir taşla iki kuş vuruyor, Cemaatle - Erdoğanı birbirine kırdırıp ikisindende kurtulmak istiyor. Halkı arkalarına almadan başaramayacaklarınıda biliyorlar, bizi taraf yapmak içinde ayakkabı kutuları, para sayma makinası gösteriyorlar 4,5 milyar $ hangi ayakkabı kutusuna sığar. resimlerin üstündeki tarihler saat ler hep düzmece.. insanın inanası geliyor...

FT-2
20-12-2013, 09:48
bu mit krizinde bu polis müdürleri tasviye edilmemişlermiydi.cemaat polisini al tekrar başba bir cemaatteni ata.sonra bugün tekrar al.herkes saf ya.

--o halde yapanlar,

--ya kedidir kedi...ya da ergenekoncu...

ankara1453
20-12-2013, 10:03
dolar gevşedi tekrar 2.09 un altına geriledi...ytd...

FT-2
20-12-2013, 10:19
bu işin altın da çok çirkin emeller ,hayeller var.adamlar bir taşla iki kuş vuruyor, cemaatle - erdoğanı birbirine kırdırıp ikisindende kurtulmak istiyor. Halkı arkalarına almadan başaramayacaklarınıda biliyorlar, bizi taraf yapmak içinde ayakkabı kutuları, para sayma makinası gösteriyorlar 4,5 milyar $ hangi ayakkabı kutusuna sığar. Resimlerin üstündeki tarihler saat ler hep düzmece.. Insanın inanası geliyor...

--insanoğlu kendini ne güzel kandırıyor...biraz da telefon tape lerini getirsene

sahap16
20-12-2013, 10:19
4, 5 milyar $ değil arkadaşlar, 4, 5 MİLYON $ bu para

kafkaf
20-12-2013, 10:28
http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1477525-fitchrawkins-turkiyeye-sermaye-akisi-yavaslamaz

Fitch Ratings Kıdemli Direktörü Rawkins, "Türkiye'ye net sermaye akışlarında uzun süren bir yavaşlama beklemiyoruz" dedi
--------------------------------------------------------------------------------------

siyasi kriz biraz yumuşasın kalınan yerden devam edilir bence. YTD.

teknikanalizim
20-12-2013, 10:35
Kim yandaş kim candaş kim kardaş karışır oldu...

Her kafadan bir ses çıkıyor.

Tayyip efendi biran önce radikal bir şekilde çıkıp olan biteni anlatıp bulanıklığı gidermesi lazım.

Kaç gündür ayakkabı kutusundan cıkan 4,5 milyon dolar ile para sayma makineleri insanların gözüne gözüne sokuluyor.

Oysa bu sadece bir idda ne Savcılıktan bu haber onaylanıyor.

Nede ilgili kurumlardan red ediliyor.

Ama medya nazarında bilinç altlarına hem içerde hem dışarda

AKP= yolsuzluk ve sümen altı edilen milyon dolarlar yerleşti bile..

NET BİLGİLER GELSİN ARTIK.

teknikanalizim
20-12-2013, 10:37
İçerde ne oluyor derseniz..

Denklem biraz büyük..

Neresinden nasıl bakmak isterseniz öyle görürsünüz.

-Hükümet tarafından bakarsanız komplo var bizi yıpratıyorlar.

-Muhalefet tarafından bakarsanız hepsi birleşti akp istifa etsin vatanı bitirdiler

-Cemaat tarafından bakarsanız biz karışmadık biz işimize bakıyoruz

-Bide uluslar arası boyutu var abd ve israil politikası olarakta bakılabilir

Yani gördüğünüz gibi kim nerden bakmak istiyor ise onu görüyor..

Ben şu aşamada hepsinin üzerinden bakmaya çalışıyorum.

-Önümüz seçim neden bu dönemde böyle bir proje devreye sokuldu

-Neden siyasi arenada bir takım vitrin dizayn çalışmaları yapılmaya başlandı

-Tamda Kuzey Irak ile petrol ve doğal gaz konusunda dev adımlar atılırken bu süreçler sekteye uğratıldı.

-Acaba neden gerek Irak gerek Azerbaycan gerek Rusya üzerinden Türkiye nin bir enerji lokasyonu olması birilerinimi rahatsız etti.

-Neden terör konusunda iyi yada kötü radikal adımlar atılıp sonuca dair bir şeyler yapılmaya çalışılırken sistem sabote edildi

Yani gördüğünüz gibi neden çok yorum çok..

Ben kısaca bir kaçtanesine değindim..

Kısaca ben öteden beri şunu savundum sorun akp sorunu değil... Sorun muhalefet sorunu..

Siyasi sistemi malesef halkın tercihleri üzerinden dengeleyemediler..

Halen alternatifsiz bir seçim sürecindeyiz. Özellikkle dünya ekonomilerinin dünya politikalarının çok aktif yaşandığı bu zamanlarda isteyebileceğim en kötü şey eski sistem saçma sapan 6 aylık 1 yıllık parsellemeye dayalı siyasetin geri gelmesidir.

Dolayısı ile benim görüşüm akp nin karşısında gerçekten ama gerçekten siyaset yapan muhalefet yapan bir %35 civarında güçlü bir parti oluşturulabilirse sistem dengelenir..

Bunun içinde mevcut yapı malesef yetersiz benim düşüncem chp nin üst yönetimini komple devre dısı bırakıp yine chp nin içinde bulunan kaliteli adamlardan yeni bir vizyon oluşturmaktır.

Kemal efendi ok safsın temiz görünüyon sevimlisin ama asla bu ülkede siyaset yapabilecek bir vizyona sahip değilsin.

Benim görüşüm bu olmakla beraber 10 yıllık bir süreçte olan bitenleri iyi yada kötü diye ayırsak TÜRKİYE de MİLAT yaşanmıştır.

dragon111
20-12-2013, 11:20
Keşke evrene olumlu mesajlar vererek şu kağıdı yükseltebilseydik....:)

78suncity
20-12-2013, 11:33
keşke evrene olumlu mesajlar vererek şu kağıdı yükseltebilseydik....:)

o dediğin reklamlarda olur ama iyi fikir:)

efe78
20-12-2013, 11:39
dün yazmıştım,"ipek medya yayın politikasıyla yatırımcıyı ürkütüp, senedin değer kaybına uğramasına yol açtı" desek tazminat davası açsak sonuç ne olur?hukukçu olan ya da tanıdığı olan bir araştırsa diyorum.

kafkaf
20-12-2013, 12:41
bir gün nasrettin hoca komşusundan büyük bir kazan almış.komşusu kazanı istediğinde nasrettin hoca içine küçük bir tencere koymuş.komşusuna:
- senin kazan doğurdu,demiş. adam sevinçden napacağını şaşırmış.nasrettin hoca bir gün kazanı tekrar almış. adam kazanı sorduğunda hoca şu cevabı vermiş:
- senin kazan öldü,demiş. adam:
- hocam ne diyorsunuz. kazanın canı var mı? kazan hiç ölür mü, der. hoca:
-kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne niye inanmıyorsun

hükümet yanlısı yazıları ile 20 milyon $ lık matbacının 2-3 milyar $ servete ulaştığına inanıyorsun da... ?

Kimsenin avukatı değilim ancak moraller bozulunca herkes her şeyi yazıyor diye bende bir şeyler karaladım. Niyetim kimse ile tartışmak değil...

matbaacı iken kredi çekerek bergama altın madenini satın aldıklarında altının onsu 375 dolardı. maliyet ise ons başına yaklaşık 300 dolardı. Yani yaklaşık 75 dolar kar ons başına. peki nasıl bu kadar zengin oldular? Tabi ki onsun fiyatının inanılmaz yükselişi sayesinde. Bu esnada altın madeni sayılarını ve üretim miktarlarını inanılmaz artırdılar. Ons başına üretim maliyeti ise hala 420 dolar civarında diye hatırlıyorum. Sonuç müthiş bir kar ! Şuan bile ons 1200 dolar civarında yani 800 dolar civarında kar ons başına )) Demek ki para altın işinden geliyor!

İpeke, yakın zamanda güzel bir rezerv açıklarsa faaliyet karı yazacak bir şirket haline gelecektir. Moralleriniz bozmayın, sinirlerinize hakim olun...
YTD.

bingo
20-12-2013, 13:07
ipekte bu ortamda bedelli artırma yaparlarmı nedersiniz doslar

kafkaf
20-12-2013, 13:20
ipekte bu ortamda bedelli artırma yaparlarmı nedersiniz doslar

Yapması için neden var mı? Paraları mı yok? Lütfen şirketin finansallarını inceleyin... Fazla söze gerek yok.

Moraller bozuk iken hep daha kötüsünü aklınıza getirmeniz insan psikolojisinin bir sonucudur.

Sakin olun, panik yok.

YTD.

FT-2
20-12-2013, 13:25
Yapması için neden var mı? Paraları mı yok? Lütfen şirketin finansallarını inceleyin... Fazla söze gerek yok.

Moraller bozuk iken hep daha kötüsünü aklınıza getirmeniz insan psikolojisinin bir sonucudur.

Sakin olun, panik yok.

YTD.

2011 yılında bedelli açıklandığındaki bilançoya da bir bakınız....bedelliye ihtiyaç varmıymış...

kafkaf
20-12-2013, 13:28
2011 yılında bedelli açıklandığındaki bilançoya da bir bakınız....bedelliye ihtiyaç varmıymış...

Ne demek istediğiniz anlıyorum ancak bu işe girişirken zaten bedelli yaptılar. Tekrar yapmaları için bir neden yok. Ayrıca şirketi arayıp bu konuda bilgi almakta mümkün...

YTD.

FT-2
20-12-2013, 13:30
Ne demek istediğiniz anlıyorum ancak bu işe girişirken zaten bedelli yaptılar. Tekrar yapmaları için bir neden yok. Ayrıca şirketi arayıp bu konuda bilgi almakta mümkün...

YTD.

2008 de de petrol çıkaracağız diye almışlardı...ama TV, OTEL ve UÇAK alımına gitti....

kafkaf
20-12-2013, 13:37
2008 de de petrol çıkaracağız diye almışlardı...ama TV, OTEL ve UÇAK alımına gitti....

Yazılarıma dikkat ederseniz şirketi ve yaptıklarını savunma niyetimin olmadığını görürsünüz. Borsada işlem gören bu hissenin bazen düştüğünü arkasından yükseldiğini görebilirsiniz. Şimdi düşmüştür ve fiyatı ucuzlamıştır. Güzel bir haber ile fiyatının yükselmesi mümkündür. YTD.

Borsada işler böyle yürüyor. Şirketin ve sahiplerinin yaptıklarından ziyade beklentiler fiyatlanıyor. O kadar çok spekülatif hisse var ki tavan tavan giden... Bu neden yükselmesin? YTD.

Moral bozmaya gerek yok bence...

ENGINEER68
20-12-2013, 13:50
CEO'su içeride olan Halkbank %3 kusur artıda bizim uyuz geri gelmek için kolluyor.Ayıp be.

dragon111
20-12-2013, 14:32
CEO'su içeride olan Halkbank %3 kusur artıda bizim uyuz geri gelmek için kolluyor.Ayıp be.

Endeks artıdayken bile bizimki hala düne göre zarar yazıyor.

efe78
20-12-2013, 14:50

sayın FT sanıyorum son 1 yıl içinde bedelli konusunda bazı kısıtlamalar getirildi...bilançosunda bedelsiz potansiyeli varken bedelli yapamıyor gibi bir bilgi kalmış aklımda...

ankara1453
20-12-2013, 15:26
kim baskılıyor bu kadar anlamış deilim...ytd...

FT-2
20-12-2013, 15:28
sayın ft sanıyorum son 1 yıl içinde bedelli konusunda bazı kısıtlamalar getirildi...bilançosunda bedelsiz potansiyeli varken bedelli yapamıyor gibi bir bilgi kalmış aklımda...

--en son bağfaş yaptı...olsa bile ikisini bir arada yapar....bence bilançosunda bedelsiz potansiyeli de yok...izin verirlerse suç işlemiş olurlar...çünkü öyle bir özsermayesi yok...özsermaye artışı birikmiş kardan ya da enflasyon artışı kaynaklı değil....sanal...

Eser404
20-12-2013, 15:29
Her Şey Eğitimden Geçer .

Eser404
20-12-2013, 15:56
hayır şimdi petrolü çıkarsan ne olacak ? 10 tane üniversite açsan ne olacak ?

dragon111
20-12-2013, 16:10
Arkadaşlar destek her an kırılabilir gibi duruyor artık. Satsak ertesi gün yükselir, satmasak 2'li rakamları da gösterirler bize. Gelde çık işin içinden...

max5a
20-12-2013, 16:21
BIST 69.803 %1,02

Dolar 2,0900 %0,89

Euro 2,8605 %1,01

Parite 1,3682 %0,15

Altın 80,53 %1,21

kafkaf
20-12-2013, 16:21
Elliot analizine göre 3.10 çok güçlü destek. Ytd.

max5a
20-12-2013, 16:22
3,40Son 20 Ara - 17:20

-0,04 / -1,16%Günlük Değişim

19.171.542 TLİşlem Hacmi

-41,78%Yıllık Değişim

max5a
20-12-2013, 16:23
sanki gece vurgunu...endeks kapanmasına yakın düşürüyorlar düşürebildikleri kadar ... bu nedir arkadaş açıklama da yok...

simpley
20-12-2013, 16:28
http://i.imgur.com/XzueoR9.pngsayfa 29 gönderi 348

FT-2
20-12-2013, 16:41
Bu grup maalesef dönem dönem çeşitli zulümleri yatırımcılarına yaşatıyor. 2012 de bedelli, 2013 ilk yarisinda tum baskı ve başvurulara rağmen faaliyetlerden haberdar etmeme ve şimdi de bu saçmalıklar. Bunların hepsi kurumsallik da bir arpa boyu yolu ancak gidebilmenin getirdiği handikapları. İş faaliyet konusuna gelince açılmayan ceneleri siyasete gelince bülbül oldu mübarek. Adama sorarlar sen holding misin yoksa siyasi parti mi diye. Ama tabi suratlar kosele olmuş bir defa.

Bunlara sorsan müslümanlık da kimseye sıra bırakmazlar, kurban olsunlar müslümanlığa.

Size güvenip faaliyetlerinize ortak olan bunca insanın hakkı haram zehir zemberek olsun size, burnunuzdan fitil fitil gelsin !!

Noırmandy nin hisselerini _altını (ovacığı)_ AKIN, TEKİN İPEK kardeşler, kendi üzerlerine alsalardı ve daha sonra halka arz etselerdi...

İPEKE ve KOZAA, biri düğün davetiyesi üreten, diğeri ürettiklerinin bir kısmını pazarlayan 15-20 milyoın cirolu, karsız iki şirket olmaya ve piyasa değerleri 15-30 milyon TL arsında olmaya devam edecekti....

--AKIN-TEKİN-PELİN kardeşler.... İPEKE yi ve KOZAA yı, KOZAL a hemde 2. ve 3. dereceden ortak edince...taş atıp da kolları mı yoruldu ki?....

--3 defa milleten bedelli topladı...borsa hareketleriye kaç kez vole vurdu...boş-sanal şirketlere 2 milyar dolarlık değer yarattı...

--bunu siz bilmiyorsunuz ama, büyük paralı insanlar, şirket sahipleri, bu işi az çok bilenler gayet farkında....

--adamların maliyeti sıfırın bile altında ...ve sizler onunla dans ediyor ve kötü havada ondan medet umuyorsunuz...

--Allah, kolaylık(.....) versin.

efe78
20-12-2013, 16:44
3 e mi düşer diyorsun şimdi smpley kardeşim...dedim tuttu mu diyorsun?

üstad
20-12-2013, 16:44
2003 yılına kadar hafta sonu riski diye birşey vardı, eski borsacılar bilir. Malum o yıllar siyaset karışık, koalisyonlar v.s birinin ak dediğine öteki kara diyor falanlar v.s ler.

Ana faaliyeti Altın ve Petrol olan bu şirketlerin üretiği ürünlerin fiyatlarının % 1 den fazla arttığı bir günde hisselerde ki bu negatif performans hafta sonu riski almak istememenin görsel açılımıdır.

Sözün bittiği noktadır, bu aşamadan sonra temel faaliyetleri değerlendirecek-konuşacak bir mevzu kalmamıştır.

Bu grup medya şirketlerini topyekün sattığı gün bu şirketler varolan fiyatlarının misli değerlere zıpkın gibi giderler. O güne kadar da bu saçma sapan ve artık döngüsel hale gelen sert indi çıktılar devam eder.

Keyifli tatiller demek isterdim lakin hafta sonunun da içine etti deyyüsler.

sahap16
20-12-2013, 17:07
"Rabbim kalbine göre versin"cümlesi, ne güzel cümledir... "Muhatabı iyi niyetliyse dua, kötü niyetliyse, beddua yerine geçer...

Bizim elimizden gelen beklemek arkadaşlar Allah iyi niyetli hiçbir arkadaşımıza borsadaki parasını zarar ederek çıkmayı nasip etmesin, insanlar dişinden tırnağından arttırdıkları birikimleri ile güvenip yatırım yapıyorlar çakallar ise bunun peşine düşüyorlar.Birgün inşallah rüzgarı arkamıza alacağız ve bu stresli günlerimizi unutacağız ama bu dönem biraz daha üzerlerse çelik gibi olun bunlar onların son hamleleridir Allah hepimizin yardımcısı olsun iyi hafta sonları...

78suncity
20-12-2013, 17:31
http://u1312.hizliresim.com/1j/n/vqg4v.png (http://bit.ly/c25MCx)

simpley
20-12-2013, 18:48
3 e mi düşer diyorsun şimdi smpley kardeşim...dedim tuttu mu diyorsun?
Hayır, "dedim tuttu" demiyorum, emek verdim, beynimi yordum, açıklamak için teknik terimler kullanmak yerine oklar koydum, kimselerin ilgisini çekmedi, tepki gelmedi, yararlı olmaya çalışıyorum, fikir teatisinin yanında somut verilere de lütfen bakın, çoluk çocuğunuzun nafakasını i..e'lere yedirmeyin, diyorum.

Sabr
20-12-2013, 20:18
Şu an hisse ruhsatların iptal edilmiş halini fiyatlıyor... Allah kahretsin bunları... Sabredecem 2 senede olsa inş zararına satmadan kurtulup çıkayım dönüp bakarsam.....!

kal62
20-12-2013, 20:31
Arkadaşlar, eğri oturup doğru konuşalım, hırsızın hiç mi suçu yok. Banka genel müdürünün, bakan çocuklarının evine paraları dış güçler mi koydu. İnsan azıcık utanır. Bunlarda utanma olsa hemen istifa ederlerdi. Yüzsüz bunlar, şimdi size bir fıkra anlatayım, adamın biri tecavüz etmekten yargılanmış, hakim sormuş niye yaptın? Sanık demiş, hakim bey şeytana uyduk affedin. Beraat etmiş. İkinci kez yine tecavüzden çıkmış hakîmin karşısına hakim yine sormuş akıllanmadın mı niye yaptın. Sanık demiş hakim bey şeytana uyduk affedin. Hafif ceza almış. Cezası ertelenmiş. 3. kez tekrar yine aynı suçtan hakim karşısında, hakim demiş yahu sen alkıllanmayacak mısın? Sanık demiş, sormayın hakim Eğer dış istihbarat örgütünden talimat alıp casusluk ve vatana ihanet yapılıyorsa, bu çok açık bir suçtur. Devletin içinde yer etmiş bir cunta yabancı istihbarat kurumlarına taşeronluk yapmaktadır. Organize bir suç örgütü ile karşı karşıyayız.
...........
Dış istihbarat merkezlerinden talimat almanın yani vatana ihanetin cezası çok açıktır. [B]Vatana ihanet eden Emniyet-Yargı cuntasıyla bağlantıları olan herkes de yaptıklarının hukuka göre en ağır suç olduğunu bilmeli. Vatana ihanet edenlerle aynı yatağa girenler de bunun bedelini öderler. Bu iş normal ceza davalarına benzemez. Türkiye çok kritik bir üç aya giriyor.....

Bunların taşeronları da bellidir. Herkes her şeyi bilmektedir. Türkiye bu vesayet ve cuntayı kıracaktır.

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/CemKucuk/cunta-operasyonu-ve-onumuzdeki-3-ay/44458[/QUOTE]

Nicola Tesla
20-12-2013, 21:26

Ya da BAGFS örneği daha yakın bir örnek. Bedelli olacak demiyorum ama olmayacak da diyemeyiz.

caster
20-12-2013, 22:15
şirket sahibinin tarafsız olup itidalli davranması gerekirken kendine bağlı medya ile hükümete savaş açması anlaşılır gibi değil.kendini düşünmedin bari ortaklarını düşün .hesabını veremezsin...

Sabr
20-12-2013, 22:33
Adam yatırımcıyı iplemiyor.. Medya grubunun saldırıları ve körükle gitmeside ringte nock-out olmaya az kalmış boksöre 1-2 vurmak gibi fakat maçı hakem yani seçimler yönetir.. O boksör kalkınca ruhsatlar iptal olur ve daraltılırsa biz eski ipek matbağa hisselerinde kalırıs... Acı senaryo tavş bu yayınların dieti ödenir bedelli olarak bize dönersede gene olan bize olur.. Kader nasip bekleyip göreces..

Nicola Tesla
20-12-2013, 22:39
http://www.haber7.com/guncel/haber/1108057-bulut-erdogan-spkya-talimat-verdi

Son 3 gündür açığa yapılan satışlar inceleniyor.

Sizi bilmem ancak ben Noter kanalı ile SPK ya ihtarname gönderip SPK yı mahkemeye vereceğimi, görevi kötüye kullandıklarını, yatırımcıyı korumak varken, Halkbank'ın tahtasının geçici olarak kapatılması gerekirken neden kapatılmadığını, SPK tarafında her şirketin bir sorumlusu olduğunu ve bu sorumlunun şirketten haber akışını talep etmediği için görevini yapmamaktan dolayı yatırımcıları zarara uğrattıklarını bildirir bir şikayette bulunacağım ve zararımın tazminini talep edeceğim.

Önce avukatımla görüşeceğim. 5 senede sürse benim paramı ne Akın İpek, ne de onun saz arkadaşları yiyemezler. Hem bu dünyada hem gerçek dünyada bunun hesabını soracağım. Ömrüm vefa etmezse Akın İpek düşünsün. Onun yerinde olsam diğer tarafa bırakmadan bu işi çözerdim. Bu saatten sonra İPEK isterse 100 TL olsun. Satmadım-satmayacağım. Ama bu stresin hesabını soracağım.

belekkimi
20-12-2013, 22:40
Endeks artıdayken bile bizimki hala düne göre zarar yazıyor.

biri devletin bankası her türlü toparlanır da ya diğeri..

FT-2
20-12-2013, 23:02

Sizi bilmem ancak ben Noter kanalı ile SPK ya ihtarname gönderip SPK yı mahkemeye vereceğimi, görevi kötüye kullandıklarını, yatırımcıyı korumak varken, Halkbank'ın tahtasının geçici olarak kapatılması gerekirken neden kapatılmadığını, SPK tarafında her şirketin bir sorumlusu olduğunu ve bu sorumlunun şirketten haber akışını talep etmediği için görevini yapmamaktan dolayı yatırımcıları zarara uğrattıklarını bildirir bir şikayette bulunacağım ve zararımın tazminini talep edeceğim.

Önce avukatımla görüşeceğim. 5 senede sürse benim paramı ne Akın İpek, ne de onun saz arkadaşları yiyemezler. Hem bu dünyada hem gerçek dünyada bunun hesabını soracağım. Ömrüm vefa etmezse Akın İpek düşünsün. Onun yerinde olsam diğer tarafa bırakmadan bu işi çözerdim. Bu saatten sonra İPEK isterse 100 TL olsun. Satmadım-satmayacağım. Ama bu stresin hesabını soracağım.

--ne kadar saçma....açığa satış şuç değil ki...aracı kurum ile açığa satış anlaşman yok ise zaten satamazsın...açığa satmak akti ten de olmuyor ki...o andaki üst kademeye-kademeler yazabilirsin...düşen piyasada yukarı yazdığın satışı kim alacak ki?...

--tahta kapatmak için sebep lazım...genel müdür yolsuzluk-rüşvet vs ile suçlanmış...her şey biliniyor....2 -3 saat önceden...kapatmak için belirsizlik lazım...belli olmayan ne ki?...mahkemenin bitmesini mi bekleyecek?..

--sen ne için şikayet edeceksin...pek anlayamadım...

Sabr
20-12-2013, 23:19
Bir acı gerçekte ipeğin lokomotifi olan kozaa nın yoğun şekilde yabancı satışıyla baskılanması.. Bgc part ubs credit ve en yüklü bugün akşam citi... Petrol olmasa dahi kozaa 5 olsa ipeke 5,4 olurdu lokomotifin hararet yaptığını gören yabancı 4,37 den aldığını bugün 3 2,98 3,01 den verdi...

ab35001
20-12-2013, 23:33
Çok hem de çok zarar ettim.
Ama sorun değil.
Allah'a havale ediyorum.
İnşallah Allah'ım da Tayyibin eliyle bedelini ödetir.
İşte bu bir Bedelli'ye değer.
Keyifle ben de bedelli'ye o zaman katılırım.

Nicola Tesla
20-12-2013, 23:38
--ne kadar saçma....açığa satış şuç değil ki...aracı kurum ile açığa satış anlaşman yok ise zaten satamazsın...açığa satmak akti ten de olmuyor ki...o andaki üst kademeye-kademeler yazabilirsin...düşen piyasada yukarı yazdığın satışı kim alacak ki?...

--tahta kapatmak için sebep lazım...genel müdür yolsuzluk-rüşvet vs ile suçlanmış...her şey biliniyor....2 -3 saat önceden...kapatmak için belirsizlik lazım...belli olmayan ne ki?...mahkemenin bitmesini mi bekleyecek?..

--sen ne için şikayet edeceksin...pek anlayamadım...

İlk sorunuzdan linki izlemediğinizi yada izleseniz bile anlayamadığınızı görüyorum.

İkinci soru ise; belli olan nedir? ya iftira ise ve Halkbank'ın düşüşünden ben zarar ederken pala açığa satışlardan bu ülkenin milyarlarca dolarını cebine indiriyorsa...

Üçüncü soru; Daha önce çalıştığım firma halka açıktı. Spk sürekli arar faaliyetlerimizin durumunu sorardı. Bilgilendikten sonra neden KAP a açıklama yapmadığımızın savunmasını alır en kısa sürede açıklamayı isterdi. Burada görüyoruz ki İpek'in SPK daki temsilcisi uyuma numarası yapıyor. Bir nevi 3 maymunu oynuyor.

ab35001
20-12-2013, 23:47
Bulut: Erdoğan SPK'ya talimat verdi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Yiğit Bulut, SPK'ya inceleme için talimat verildiğini açıkladı.

Bakalım Başbakanın bile haberdar olmadığı operasyondan kimler haberdarmış ve özellikle koza grubunda hisse satmış?
Ya Rab sana havale ediyorum.

kelebekk
20-12-2013, 23:48

çok haklısınız..hata ipek gurubundan koza ve kozal yatırımcılırıda dava açmamlılar hisseleri borsada işlem gören bir gurubun sahip olduğu medya organlarıyla orantısız ,tek yönlü gerilimli yayın politikasıyla yatırımcısını zarar uğratması yargıya taşınmalı ve bilirkişi oluşturulmalıdır... yazık beş, on bin tl helal birikimyle alıntıriyle,emeğiyle ,çoluk çocuğunun rızkıyla real bir umuda hikayeye bağlıyan küşük yatırımcının hüsrana uğratılması hem tarih hemde yüce Allah önünde hesabı mutlaka olacaktır..

karacengiz
21-12-2013, 00:12
Bunnarin kellle koltuk vur babam vur bu deli cesareti nerden neden kaynaklaniyor? safliktan mi yoksa cok guvendikleri başka şeyler mi var mesela hükûmetin yipranma neticesinde yeni bir siyasi olusum mu planliyorlar acaba??
Öyle ahmakca hareket ediyorlarki hükümet aleyhindeki bir damla haberi bile bosa harcamiyorlar pozisyonlari itibarıyla sacma geliyor bana. akpnin ilk yillarindaki dogan medyasının saldırısını onbeşe katladilar dogan grubunun simdiki durumu ortada.. bunlarin fisini tayyip cekerken hic tereddut etmez. Belkide bunlar tayyibin fisini ceker hic belli olmaz.

ankara1453
21-12-2013, 00:38
en aktif forum 24 saat yazılıyor burda takipçisi çok,,, takipçisi olduğu kadar yatırımcısında da bol para olsa patronun eline bakmazdık..ytd...

üstad
21-12-2013, 01:09
Bende avukatım aracılığı ile SPK ya ipek grubu tahtalarinda açığa satışların ve sorumlularının işlemlerinin başlangıç tarihi itibarı ile kapsamlı şekilde ortaya çıkarilması için sikayetde bulunacağım.

Sabr
21-12-2013, 01:11
Bende avukatım aracılığı ile SPK ya ipek grubu tahtalarinda açığa satışların ve sorumlularının işlemlerinin başlangıç tarihi itibarı ile kapsamlı şekilde ortaya çıkarilması için sikayetde bulunacağım.

İlgili işlemlerin sıra ve yapılması gerekenler hakkında bilgi edinelim aynı başvuruları bende yapayım...

volkanalev
21-12-2013, 03:46
En son paragraf...... Lafi IPEK GRUBUNA MI ACABA? OYLEYSE DURUM VAHIM.......

Başbakan Tayyip Erdoğan, bakanlarını da kapsayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ilişkin çok sert açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, partisinin genel merkezinde dün akşam yemekte bir araya geldiği milletvekillerine yaptığı konuşmada, bugün başlayacak Karadeniz gezisinde “hükümete yönelik operasyon” dediği bu soruşturmanın arkasındakilerle piyonlarını tek tek açıklayacağını söyledi. Erdoğan şöyle konuştu:

HEPSİNİ AÇIKLAYACAĞIM

“Bu süreçten daha öncekilerde olduğu gibi yine güçlenerek çıkacağız. Yolsuzluk iddiaları önemlidir, elbette soruşturulacaktır ama işin bir de öbür boyutu var. Bu, hükümete yönelik bir operasyondur. Yarın ki (bugün) Karadeniz gezimde yapacağım konuşmaları iyi takip edin. Bu işin arkasında yurtiçinde dışında kimler var, piyonları kimler hepsini açıklayacağım.

İMAR MÜDÜRÜ MÜSÜN

Savcı, yok ‘Marmaraymış’ yok ‘ruhsat niye verdin’ diye operasyon yapıyor. ‘Yok burası yeşil alan yok burası imarlı mı’ diye operasyon yapıyor. Savcı savcılığını yapsın, sen imar müdürü müsün ki nereden bileceksin bunları. Bu savcı orada burada bunlardan öç alacağım deyip duruyormuş.

RUHSATI ALINANLAR BAĞIRIYOR

(Bazı gazete ve televizyonların yayınlarını eleştirerek) Bunların maden ruhsatları ellerinden alınınca bas bas bağırıyorlar. Altın ağalığı yaparken iyiydi. Bunların hepsini açıklayacağım.”

Sabr
21-12-2013, 05:55

Başbakan Tayyip Erdoğan, bakanlarını da kapsayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ilişkin çok sert açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, partisinin genel merkezinde dün akşam yemekte bir araya geldiği milletvekillerine yaptığı konuşmada, bugün başlayacak Karadeniz gezisinde “hükümete yönelik operasyon” dediği bu soruşturmanın arkasındakilerle piyonlarını tek tek açıklayacağını söyledi. Erdoğan şöyle konuştu:

HEPSİNİ AÇIKLAYACAĞIM

“Bu süreçten daha öncekilerde olduğu gibi yine güçlenerek çıkacağız. Yolsuzluk iddiaları önemlidir, elbette soruşturulacaktır ama işin bir de öbür boyutu var. Bu, hükümete yönelik bir operasyondur. Yarın ki (bugün) Karadeniz gezimde yapacağım konuşmaları iyi takip edin. Bu işin arkasında yurtiçinde dışında kimler var, piyonları kimler hepsini açıklayacağım.

İMAR MÜDÜRÜ MÜSÜN

Savcı, yok ‘Marmaraymış’ yok ‘ruhsat niye verdin’ diye operasyon yapıyor. ‘Yok burası yeşil alan yok burası imarlı mı’ diye operasyon yapıyor. Savcı savcılığını yapsın, sen imar müdürü müsün ki nereden bileceksin bunları. Bu savcı orada burada bunlardan öç alacağım deyip duruyormuş.

(Bazı gazete ve televizyonların yayınlarını eleştirerek) Bunların maden ruhsatları ellerinden alınınca bas bas bağırıyorlar. Altın ağalığı yaparken iyiydi. Bunların hepsini açıklayacağım.”

Son paragraftaki tek muhatabı belli... İpeğin bugğnki değeride zaten petrolsüz duhsat iptalleri olmş fiyatı... Kozaa yı da yBAncı neden satmaya başladı anlaşldı...

üstad
21-12-2013, 07:36
Canakale kaz dağlarında çok sağlam rezerv tespit edilmiş ve koza grubu dahil başka yerli ve yabancı firmalarında madenler için sadece kaz dağlarına özel bir durum olarak ced raporlarının kabul islemleri bir türlü çıkmayınca madenleri işletmeye acamadiklarinin haberi geçen hafta basina yansımıştı. Başbakanın atifda bulunduğu ruhsatlar hiçbir firmaya işletme oluru verilmeyen bu bölge. Burada ülkenin en verimli altın rezervleri olduğunu ve özellikle yabanci menşeili Kuzey Biga Madencilik A.S 'nin tek başına 2 milyar dolarlık yatırım yapacak iken ced alamamasi sonrası yatırım yapamadığıni sektörü yakından takip edenler biliyor.

Özetle bu itisme ve kakisma kaz dağlarında ki büyük rezervin üretime alınma savaşıdır durumu iyice alenen ortaya çıkmış oldu.

Keşke burasının ışletmesine gecebilselerdi, burada ki çok büyük rezerv icin üretime onay verilse idi koza grubu çok daha katlayarak büyüyecek idi.

KenIron
21-12-2013, 07:52

HEPSİNİ AÇIKLAYACAĞIM

İMAR MÜDÜRÜ MÜSÜN

Şüpheniz olmasın. Fakat bu anladığım kadarı ile yeni bir olay değil. Olmuş bitmiş, muhtemelen bu grubun bulduğu kaynak başkalarına (mesela Çalık'a) verilecek(en kibar ifade bu, peşkeş çekilecek yazmam doğru olmaz). Ben bu ruhsatın Kaz Dağlarındaki olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen başka yer, daha büyük bir maden.
Bu ülkede her hırsızı yakalamayacaksın, önce babasına dayısına bakacaksın.

üstad
21-12-2013, 08:01
Şüpheniz olmasın. Fakat bu anladığım kadarı ile yeni bir olay değil. Olmuş bitmiş, muhtemelen bu grubun bulduğu kaynak başkalarına (mesela Çalık'a) verilecek(en kibar ifade bu, peşkeş çekilecek yazmam doğru olmaz). Ben bu ruhsatın Kaz Dağlarındaki olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen başka yer, daha büyük bir maden.
Bu ülkede her hırsızı yakalamayacaksın, önce babasına dayısına bakacaksın.

En büyük rezerv kaz dağlarında ve bu yakın zamanda orada firmaların ruhsatları bir türlü alamadığı haberleri eşliğinde kamuoyuna yansımış idi. Hatta evrensel gazetesi 'nin bu haberini forum da siz paylasmisdiniz.

KenIron
21-12-2013, 08:09
En büyük rezerv kaz dağlarında ve bu yakın zamanda orada firmaların ruhsatları bir türlü alamadığı haberleri eşliğinde kamuoyuna yansımış idi. Hatta evrensel gazetesi 'nin bu haberini forum da siz paylasmisdiniz.

Benim tahminim başka bir yerde daha büyük bir rezerv olduğu yönünde.
Tüm şirketlerin aynı bölgedeki ruhsatı iptal olmuşken bu kavga sebebi olamaz.
Kavga ancak haksızlık durumunda olur.

üstad
21-12-2013, 08:28
Benim tahminim başka bir yerde daha büyük bir rezerv olduğu yönünde.
Tüm şirketlerin aynı bölgedeki ruhsatı iptal olmuşken bu kavga sebebi olamaz.
Kavga ancak haksızlık durumunda olur.

Kuzey Biga Madencilik şirketi yabancı menşeili bir şirket ve sırf bu şirket 2 milyar dolarlık yatırım yapmak istiyor orada. Ekiplerini dahil kurmuşlardı fakat ruhsat alamadıkları için herşeyi askıya alarak beklemeye geçtiler. Düşünün 2 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanan bir yerde ne kadarlik büyük bir rezerv olduğunu. Koza da oraya çok asiliyor lakin şu ana kadar kimseye ruhsat vermediler o bölgede. Kavga bu yüzden.

TAPGUN
21-12-2013, 08:33
beyler 4,13+20=4,33 maliyetteyim..
bu kadar tepkisiz bu kadra iğren öteis kagıtla karılaşmadım...grafikleri inceldim kendi capımca...2,25 den önce dönmez geliyor bana
hep yaptıgı tepe nin yarısını görmeden dönmemiş hain hisse..3 ken 1,5 görmeden dönmemiş..
inş dediklerin hep saçma kalır hiç biri olmaz..
çok kızdım şirketi aradım...
yatım yetkilisi ile görüştüm...
dedim batıyor msunuz.bilelim beraber batacagız bu gidişle...
adam acele etmeyin çok acelecisiniz.turk yatırımcı klasiği...
dedim koza ipek buyuk şirket...milyar dolar değeri varda endeks 30 kagutııı iiiii
hangi endeks30 kagıtı 15 günde %30-40 arası düşüş yapıyor?????
adam dedi diğer şirkelerde düşüyor..
dedim koza ipek grubu gibi şirketler bu kadar düşmez.. ters bi haber mi var? yok problem ne..kem küm..
30 endeks kagıtı endeks oarında düşer aksi bir durum olmadıkça...ama kozaaa aldı başını gittiiii....
adam dedi ne yapalım..
kasada paraznız çok tekrar kap a haber gönderin kendi hisseniz kendiniz toplayın.. bunu yapan büyük şirketler dolu..akfen de yaptı.
vesbe de yapıyor..
milyar dolarlık şirketim diyecen..hissen o... kagıtına dönecek...15 günde yerlede sürünecek..hangi büyük şirket bu durmuna düşer yabacı raporlarında al tut 6-7-8 fiyat veriliyordu...bu kagıta mıı...
koza ipek bırakmış kagıtlartını rüzgar nerey görtürüse oraya gidiyor...
pazartesi spk ya şikayette bulunacam..araştırsınlar ne iş...yatımcıyı koruyanlar nerde görelim bu kadar miletin parası ile dalga geçilmez..
şirketlerin sağcısı solcusu olmaz...
tek amaçalrı kar etmek gelir sağlmak olur...
borsa da yatırımcı kazanmak için geliyor...
şirkeletilerin kölesi olup ömür boyu onalrın keyfini beklemek için değil...
kasada paran çok dagıt milete hissenin fiyatını parasını borsadan defol git...
herkes aldıgına pişman şikayetçi nasıl ticaret?????

Sabr
21-12-2013, 08:40
beyler 4,13+20=4,33 maliyetteyim..
bu kadar tepkisiz bu kadra iğren öteis kagıtla karılaşmadım...grafikleri inceldim kendi capımca...2,25 den önce dönmez geliyor bana
hep yaptıgı tepe nin yarısını görmeden dönmemiş hain hisse..3 ken 1,5 görmeden dönmemiş..
inş dediklerin hep saçma kalır hiç biri olmaz..
çok kızdım şirketi aradım...
yatım yetkilisi ile görüştüm...
dedim batıyor msunuz.bilelim beraber batacagız bu gidişle...
adam acele etmeyin çok acelecisiniz.turk yatırımcı klasiği...
dedim koza ipek buyuk şirket...milyar dolar değeri varda endeks 30 kagutııı iiiii
hangi endeks30 kagıtı 15 günde %30-40 arası düşüş yapıyor?????
adam dedi diğer şirkelerde düşüyor..
dedim koza ipek grubu gibi şirketler bu kadar düşmez.. ters bi haber mi var? yok problem ne..kem küm..
30 endeks kagıtı endeks oarında düşer aksi bir durum olmadıkça...ama kozaaa aldı başını gittiiii....
adam dedi ne yapalım..
kasada paraznız çok tekrar kap a haber gönderin kendi hisseniz kendiniz toplayın.. bunu yapan büyük şirketler dolu..akfen de yaptı.
vesbe de yapıyor..
milyar dolarlık şirketim diyecen..hissen o... kagıtına dönecek...15 günde yerlede sürünecek..hangi büyük şirket bu durmuna düşer yabacı raporlarında al tut 6-7-8 fiyat veriliyordu...bu kagıta mıı...
koza ipek bırakmış kagıtlartını rüzgar nerey görtürüse oraya gidiyor...
pazartesi spk ya şikayette bulunacam..araştırsınlar ne iş...yatımcıyı koruyanlar nerde görelim bu kadar miletin parası ile dalga geçilmez..
şirketlerin sağcısı solcusu olmaz...
tek amaçalrı kar etmek gelir sağlmak olur...
borsa da yatırımcı kazanmak için geliyor...
şirkeletilerin kölesi olup ömür boyu onalrın keyfini beklemek için değil...
kasada paran çok dagıt milete hissenin fiyatını parasını borsadan defol git...
herkes aldıgına pişman şikayetçi nasıl ticaret?????
Okan klasiği.... :) ben geçen sene mayıstan beri çekiyorum Allah koymasın

FT-2
21-12-2013, 08:57
Neden sattılar acaba ruhsatlarını? Satanlar daha güçlü ve daha girişimci idiler.

Üstelik, daha önce de yazdığımız gibi, Fronteer’in 2006 yıllık raporunda bir önceki yılbaşında belirlenmiş olan işletilebilir altın kaynağı iki milyon ons (70 ton) olarak bildiriliyordu. O yılın Ağustos ayı değerlendirmeleri de toplam 120 ton kadar altın kaynağına değiniyordu.

O zaman Alamos Gold iyi bir alış veriş yapmış olmalı.

Pek benzemiyor. Çünkü, o “düzgün giyimli, çok uygar görünümlü uzmanlar dünya çapında saygın, akredite, hem de bağımsız yeniden değerleme uzmanları”n raporları önceden söylenenlerden farklı bir sonuca varmış görünüyor.

Rapora göre, Ağı Dağı ve Kirazlı’da, 0,2 gram/ton cut off değerine göre hesaplanmış olan görünür 39,864 ton ve muhtemel 19,276 ton altın (rezervi değil) kaynağının var olduğu sonucuna varılmış.

Demek ki, öyle 120 ton altın rezervi yok buralarda. Kendi borsalarına böyle haberler uçurup kâğıtlarının değerinin düşmemesini sağlamış değiller mi idi, Fronteer ve Teck? Demek ki, söyledikleri doğru değildi. Söylediklerinin yarısı ancak var. O zaman, daha büyük işlere girişmek için mi; yoksa, umduklarını bulamadıkları için mi elden çıkardılar ülkemizin kaynaklarını.

Alamos Gold’un, bunun için 48 milyon ton cevher ve 59 milyon ton pasa, toplam 17 milyon ton kazı yapmasının gerekeceği hesaplanmış. Yatağına göre cevherin yüzde 52-90 arasında değişen, ortalama yüzde 85,5 bölümü elde edilebilir görünmekte. Yani yeraltındaki cevherin 0,2 g/t’ndan daha zengin bölümü çıkarılacak; ama, bunun da yüzde 15’i atıkların içinde kalacak. Ne teknoloji, ama!

Yatırımın toplam mal oluşu 121 milyon USD olacak ve yatırımın içsel geri dönüş oranı yüzde 21 olacak gibi görünüyormuş. Buna göre faiz olmasa net bugünkü değeri 317 milyon USD olacak olan projenin yüzde 5 faiz oranıyla NBD’i 179 milyon USD ve yüzde 10 faiz oranındaki NBD de 93 milyon USD olacak şekilde hesaplanmış.

Onlar adına bu uğraşa değer mi diye sormaya gerek yok. Adam olsunlar paralarını daha kazançlı bir yerde değerlendirsinler. Ama, ülkemiz adına düşünülünce, alınacak ocak başı satış fiyatının yüzde 1’i Devlet Hakkı ve şirket kâr ederse alınacak Kurumlar Vergisi için bu pisliği göze almaya değer mi? Yalnızca Alamos Gold’un bu projeleri için 6 açık ocak açması, 3 yığın liçi alanı oluşturması, ormanları yok etmesi, havaya siyanür ve nitrik oksitler, toz salması, suya asit ve ağır metaller salması, yöre tarımına zarar vermesi, yollarımız ve öteki altyapıları yıpratması ve hele su kaynaklarını tüketmesine değer mi?

http://haber.sol.org.tr/yazarlar/tahir-ongur/kazdaglarinda-umduklarini-bulamiyor-birbirlerini-kandiriyorlar-27546
http://www.ttb.org.tr/kutuphane/kazdaglari.pdf

mgunes54
21-12-2013, 09:34
Başbakan #Erdoğan: "Bugünkü Karadeniz gezimde, işin arkasında yurt içinde ve dışındakileri, piyonları açıklayacağım" http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25412642.asp …

Başbakan Tayyip Erdoğan, bazı bakan çocukları ve işadamlarının tutuklu bulunduğu yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Parti genel merkezinde düzenlenen yemekte bir araya geldiği milletvekillerine konuşan Erdoğan, bugün başlayacak Karadeniz gezisinde “hükümete yönelik operasyon” diye nitelendirdiği operasyonun arkasındakileri ve piyonlarını tek tek açıklayacağını söyledi.

Bu süreçten daha öncekilerde olduğu gibi yine güçlenerek çıkacağını belirten Erdoğan, "Yolsuzluk iddiaları önemlidir, elbette soruşturulacaktır ama işin bir de öbür boyutu var. Bu, hükümete yönelik bir operasyondur. Yarın ki (bugün) Karadeniz gezimde yapacağım konuşmaları iyi takip edin. Bu işin arkasında yurtiçinde dışında kimler var, piyonları kimler hepsini açıklayacağım." dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

SAVCI SAVCILIĞINI YAPSIN

"Savcı, yok ‘Marmaraymış’ yok ‘ruhsat niye verdin’ diye operasyon yapıyor. ‘Yok burası yeşil alan yok burası imarlı mı’ diye operasyon yapıyor. Savcı savcılığını yapsın, sen imar müdürü müsün ki nereden bileceksin bunları. Bu savcı orada burada bunlardan öç alacağım deyip duruyormuş."

İPEK MEDYA GRUBU HEDEFTE

Erdoğan İpek medya grubunu, yani Bugün gazetesi, Bugün TV ve Kanal Türk'ü kast ederek "Bunların maden ruhsatları ellerinden alınınca bas bas bağırıyorlar. Altın ağalığı yaparken iyiydi. Bunların hepsini açıklayacağım.” dedi.

Maliye'nin gözü bir süredir Cemaat'e yakınlığı herkesçe bilinen Akın İpek'in üzerindeydi. Yaklaşık bir ay önce, yani dershane krizinin patlak verdiği günlerde, Koza Holding'e ait altın şirketi Koza Altın'a birden fazla yılı kapsayan vergi incelemesi başlatılmıştı. Bu incelemeler şirketin hisselerinin düşmesine sebep oldu ve bu durum İpek medyaya bağlı gazete ve TV'lerde hükümete karşı muhalefetin artmasına neden oldu.

Ayrıca Erdoğan'ın da değindiği gibi şirkete bağlı bazı maden ocaklarının ruhsatları iptal edildi. Bu yaşananlardan sonra Başbakan Erdoğan'ın Akın İpek ile ilgili ne açklayacağı merak ediliyor.

Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=hepsini...gim-2112131200

FT-2
21-12-2013, 09:39
http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/gulenden-cok-sert-yolsuzluk-konusmasi-h46292.html
HIRSIZI GÖRMEDEN HIRSIZI YAKALAYANLARIN ÜZERİNE GİDENLER... ALLAH ONLARIN EVLERİNE ATEŞLER SALSIN (F.GÜLEN)

berkeri
21-12-2013, 09:43
sildim,,,,

üstad
21-12-2013, 09:51
Kaz Dağları’ndaki Madenlere Durdurma Kararı

Çanakkale Çevre Platformu’ndan Hicri Nalbant Kaz Dağları’ndaki madenlere karşı açtıkları davalarda mahkemenin ÇED iptaline karar verdiğini, bu durumda madenlerin işletmeye geçmelerinin mümkün olmadığını söyledi.

İstanbul - BİA Haber Merkezi
12 Aralık 2013, Perşembe 16:52

http://www.bianet.org/bianet/cevre/152005-kaz-daglari-ndaki-madenlere-durdurma-karari

İşte kavganın nedeni olan ve çok büyük rezerv olduğu halde hükümetin çed lerini vermediği madenler. Burada firmalar işletme kurmak için başvuruda bulunmuşlar idi. Lakin çed verilmediği için yüksek rezervleri işletmeye geçiremediler bir türlü.

FT-2
21-12-2013, 10:01
fiyat 470 lerde iken DEUCHE ile milletin algısı ile oynadın..

fiyat 4.50 lerde iken merill lync ile milletin algısı ile oynadın...

yetmedi...teknik ile avlamaya çalıştın...

şimdi de KAZ DAĞLARI ile ...KAZ DAĞLARI ında KOZAL için ufukta bile fol yok yumurta yok...hiç faaliyet raporu okumaz mısın??...

--temel veremedik,
şimdi de teknikçi avlamaya geldi sıra...

C

Özetle bu itisme ve kakisma kaz dağlarında ki büyük rezervin üretime alınma savaşıdır durumu iyice alenen ortaya çıkmış oldu.

İşte kavganın nedeni olan ve çok büyük rezerv olduğu halde hükümetin çed lerini vermediği madenler. Burada firmalar işletme kurmak için başvuruda bulunmuşlar idi. Lakin çed verilmediği için yüksek rezervleri işletmeye geçiremediler bir türlü.[/QUOTE]

-yukarıda TAHSİN ÖNGÖR ün yazısında ciddi bir rezerv olmadığı ispatlı iken...hala yazmaya devam ediyorsun...

Sabr
21-12-2013, 10:05
Başbakan #Erdoğan: "Bugünkü Karadeniz gezimde, işin arkasında yurt içinde ve dışındakileri, piyonları açıklayacağım" http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25412642.asp …

Başbakan Tayyip Erdoğan, bazı bakan çocukları ve işadamlarının tutuklu bulunduğu yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Parti genel merkezinde düzenlenen yemekte bir araya geldiği milletvekillerine konuşan Erdoğan, bugün başlayacak Karadeniz gezisinde “hükümete yönelik operasyon” diye nitelendirdiği operasyonun arkasındakileri ve piyonlarını tek tek açıklayacağını söyledi.

Bu süreçten daha öncekilerde olduğu gibi yine güçlenerek çıkacağını belirten Erdoğan, "Yolsuzluk iddiaları önemlidir, elbette soruşturulacaktır ama işin bir de öbür boyutu var. Bu, hükümete yönelik bir operasyondur. Yarın ki (bugün) Karadeniz gezimde yapacağım konuşmaları iyi takip edin. Bu işin arkasında yurtiçinde dışında kimler var, piyonları kimler hepsini açıklayacağım." dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

SAVCI SAVCILIĞINI YAPSIN

"Savcı, yok ‘Marmaraymış’ yok ‘ruhsat niye verdin’ diye operasyon yapıyor. ‘Yok burası yeşil alan yok burası imarlı mı’ diye operasyon yapıyor. Savcı savcılığını yapsın, sen imar müdürü müsün ki nereden bileceksin bunları. Bu savcı orada burada bunlardan öç alacağım deyip duruyormuş."

İPEK MEDYA GRUBU HEDEFTE

Erdoğan İpek medya grubunu, yani Bugün gazetesi, Bugün TV ve Kanal Türk'ü kast ederek "Bunların maden ruhsatları ellerinden alınınca bas bas bağırıyorlar. Altın ağalığı yaparken iyiydi. Bunların hepsini açıklayacağım.” dedi.

Maliye'nin gözü bir süredir Cemaat'e yakınlığı herkesçe bilinen Akın İpek'in üzerindeydi. Yaklaşık bir ay önce, yani dershane krizinin patlak verdiği günlerde, Koza Holding'e ait altın şirketi Koza Altın'a birden fazla yılı kapsayan vergi incelemesi başlatılmıştı. Bu incelemeler şirketin hisselerinin düşmesine sebep oldu ve bu durum İpek medyaya bağlı gazete ve TV'lerde hükümete karşı muhalefetin artmasına neden oldu.

Ayrıca Erdoğan'ın da değindiği gibi şirkete bağlı bazı maden ocaklarının ruhsatları iptal edildi. Bu yaşananlardan sonra Başbakan Erdoğan'ın Akın İpek ile ilgili ne açklayacağı merak ediliyor.

Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=hepsini...gim-2112131200

Eğer bunu böyle yayınlamışsalar istediğimz kadar yırtınıp patlayalım yok sebep şu bu vs namluları birbirlerine doğrultmuşlar...
Fakat öncesinde silah ateşlenmiş ama kim ne yaptı kim sıktı bu silahı onuda bilmiors.. İşimiz zor aşikar sabırdan başka şans yok..

üstad
21-12-2013, 10:07
FT 2 siyasi ve ideolojik safsatalarını git başka yerde kus, burası yeri değil.

FT-2
21-12-2013, 10:12
--neresi siyasi, neresi ideolojik...?...

TAPGUN
21-12-2013, 10:31
Eger odatv haberleri doğru ise yandık o zaman....
Nerde duracak belli değil...???
Artık 4-5 li degerleri 4-5 yılda bile görülmez sanırım...
ölmeden öldürdü bizi bu kozalar....ipekler.....
Kesintiz %30-40 değer kabeden kagıttan ne çıkar....?

TAPGUN
21-12-2013, 10:32
Gezi olayları dediler koç gurbuna gittiler..
Bu kadar değer yapbetmedi...
Nedir bu kadra sıkıntı bu kagıtta....

üstad
21-12-2013, 10:38
Haber sol ve Oda tv gibi kuruluşlar ideolojik cephelerdir arkadaşlar. Koza yatırımcıları bu zevatın geçmişte yaptıkları ve sonucunda avuçlarını yaladıkları iftiralarını dün gibi hatırlar. Özellikle bu grubun büyümesinden rahatsız olan alman vakıfları hopteriks tipli piyonları öne sürerek çevreci geçinen tetikçi avukatları ile eskiden aynı filmleri çok sahneledi. Her defasında da tokat yediler.

O aşırı sol eğilimli madenci düşmanlarının helvaları 7 yıl önce yenildi.

Bu türden medyayı bu konularda kesinlikle ciddiye almayın, tamamen ideolojik bel altı çalışan cürühdur kendileri.

İnterneti tararsanız geçmişte madenlerin açılmaması için yaptıkları pislikleri bolca görürsünüz.

prost
21-12-2013, 10:38
Bazi atismalarda kabak tadi verdi.mide bulandirdigi için foruma girmek bile gelmiyor içimden.başka kimse yokmu adam gibi bilgi yazacak. Bizim bizlerin başka isleri var arada borsada işlem yapip yatirim yapariz.ancak sirketin önce su her hisseder olduğu gibi sabit çok bilmidlerden kurtulması gerekir.bulmuşlar bir maden geleni nazil yolariz hesabi.

FT-2
21-12-2013, 10:40

--temel yok, birbirlerine iliştirilerek, konsolide bilanço numarası(oyunları) ile havadan değer yaratılmış, sanal şirketler olduğu için..

--kısaca: sel ile gelen, yel ile gider...

78suncity
21-12-2013, 10:44
Biri koç biri ipek böceği

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FT-2
21-12-2013, 10:58
Haber sol ve Oda tv gibi kuruluşlar ideolojik cephelerdir arkadaşlar. Koza yatırımcıları bu zevatın geçmişte yaptıkları ve sonucunda avuçlarını yaladıkları iftiralarını dün gibi hatırlar. Özellikle bu grubun büyümesinden rahatsız olan alman vakıfları hopteriks tipli piyonları öne sürerek çevreci geçinen tetikçi avukatları ile eskiden aynı filmleri çok sahneledi. Her defasında da tokat yediler.

Bu türden medyayı bu konularda kesinlikle ciddiye almayın, tamamen ideolojik bel altı çalışan cürühdur kendileri.

İnterneti tararsanız geçmişte madenlerin açılmaması için yaptıkları pislikleri bolca görürsünüz.

--benim, kendime ait bir fikrim yorumum yok....kaldı ki solorg. da yazıyı yazan..TAHSİN ÖNGÜR ün siyasi ve ideolojik bir tavrı yok...biraz da çevreci ve doğalcı gözden bakmış....

--kısaca, burada ciddi bir rezerv olsa TECK...neden devretsin ki?...diyor..ve bunu da rakamlarla ispatlıyor....

Taktikçi
21-12-2013, 11:01
Biri koç biri ipek böceği

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öyle ama Cem BOYNER eline pankart aldı gezi olaylarında bende çapulcuyum dedi.Başbakan yerden yere vurdu.Boyner 6 dan 11.5 i gördü.

Sol görüşlü medyanın ara kızıştırdığını düşünüyorum.Hocaefendiyi bu kadar sevdiklerini ben bilmiyordum.

Ben şu aşamada bile iki grubun aralarının düzeleceğini düşünüyorum.Sebebi ise ortak kişilerin çok olması.

Sabr
21-12-2013, 11:03
Bugün tv yi açın...

TAPGUN
21-12-2013, 11:06
haber sol ve oda tv gibi kuruluşlar ideolojik cephelerdir arkadaşlar. Koza yatırımcıları bu zevatın geçmişte yaptıkları ve sonucunda avuçlarını yaladıkları iftiralarını dün gibi hatırlar. özellikle bu grubun büyümesinden rahatsız olan alman vakıfları hopteriks tipli piyonları öne sürerek çevreci geçinen tetikçi avukatları ile eskiden aynı filmleri çok sahneledi. Her defasında da tokat yediler.

Interneti tararsanız geçmişte madenlerin açılmaması için yaptıkları pislikleri bolca görürsünüz.

inş dediğiniz gibi olur...
Yoksa yandık...
ömür boyu elimzde kalır....

üstad
21-12-2013, 11:10
VARAN 1

Biraz da belge ile konuşalım ve bu alman vakıflarının uzantılarının haberlerini çürütelim.

Koza Altın'ın yeni madenlerinde çatır çatır ÇED belgeleri nihai ediliyor ve şirkete işletme izinleri veriliyor.

İşte en yakın örnek Çed nihai belgesi ve tarihi ile aşağıda.

http://www.csb.gov.tr/db/ced/editordosya/dudas%20koza%20altin%20NCR.pdf

http://u1312.hizliresim.com/1j/p/vr5xl.png (http://bit.ly/c25MCx)

TAPGUN
21-12-2013, 11:13
Bu adamların kozaların ipeklerin bu işle hiç alakası yok diyelim....
Neden %30-40 arası düşüş......
Endeks 30 kagıtları değil mi bunlar afersiniz ama o.... Kagıtı mıı?
Halkbankasının adı karıştı...
%25 düştü tepkiye geldi.....
Hafta başında beri tık yok...
Açtıgın hep altınta kapatıııı neidr yaniii.
Medyada adı geçemdi düş düş düş neye kadar
ipek kozanın sahibi kenisini borsa hiç mi izlemiyorrr..
Kendine güvenen hisesinin alan küçük yatırımcıyı magdur oldugunu anlamaycak kadar beyni olmayan insanlar mı?
çıkp medyaya açıklasınlar alakamız yok işimizde gücümüzdeyiz...
Herşey meydanda veya iftira var bunda makhemede hesabını sorurasız..?
Adamlar kagıtları bırakmışlar meydana artık mevlam kayıra... Bu mu yaniii
iş adamı şirketinin itibarına bakmaz mı?

mgunes54
21-12-2013, 11:14
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25412642.asp

HEPSİNİ AÇIKLAYACAĞIM

İMAR MÜDÜRÜ MÜSÜN

kafkaf
21-12-2013, 11:15
--benim, kendime ait bir fikrim yorumum yok....kaldı ki solorg. da yazıyı yazan..TAHSİN ÖNGÜR ün siyasi ve ideolojik bir tavrı yok...biraz da çevreci ve doğalcı gözden bakmış....

--kısaca, burada ciddi bir rezerv olsa TECK...neden devretsin ki?...diyor..ve bunu da rakamlarla ispatlıyor....

Teck devretmedi, teck ortaklığı ile kozaa kuruldu. ))

FT-2
21-12-2013, 11:23
teck devretmedi, teck ortaklığı ile kozaa kuruldu. ))

--önce yazının tamamanı iyici oku sindir..sonra yaz...hemen atlama...ayrıca, teck ortaklığı ile kozaa kurulmadı...kozaa zaten vardı...konaklı maden demek istedin ama...amaç beni karalamak için olunca zart diye ortya atıldın..

üstad
21-12-2013, 11:24
VARAN 2

EKİM 2013

http://www.csb.gov.tr/db/ced/editordosya/giresun_koza_altin_bakir_nihai.pdf

http://u1312.hizliresim.com/1j/p/vr6fh.png (http://bit.ly/c25MCx)

üstad
21-12-2013, 11:27
FT traşı bırak da şu belgeleri yorumla, iyot gibi geldi demi ?

Daha istermisin ?

Toz olma ortalıkdan !

dseam85
21-12-2013, 11:28
la tayıp akın ipeke takmıs durumda dıkkatttt

FT-2
21-12-2013, 11:33
ft traşı bırak da şu belgeleri yorumla, iyot gibi geldi demi ?

Daha istermisin ?

Toz olma ortalıkdan !

--hepsini getir de ..seni getirdiğine pişman edeyim...

revachol
21-12-2013, 11:56
sen kimsin ki sol haber i bel altıyla suçluyorsun hadsiz sen burda 5 liradan beri yok rezerv patladı patlayacak diye diye hisse pazarlıyorsun.

üstad
21-12-2013, 12:00
--hepsini getir de ..seni getirdiğine pişman edeyim...

Sen henüz çed nihaisi yeni verilen iki madeni sindir de bende bu arada yenilerini getireyim.

Technical005
21-12-2013, 12:59
Bugün gazetesi nesine güvenip bu şekilde ''İspanya'da iktidar partisine yolsuzluk operasyonu'' diye bir başlık atıyor..Tayyip Erdoğanda konuşmasında bunu belirtiyor,gazetenin biri böyle böyle başlık atmış diye,bir bakıyorum bugün gazatesi ,yazıklar olsun sana akın ipek ,cami duvarından uzak dur işine bak sen,sana yatırım yapan milletin parasını çar çur ettirme...

ALBATRO
21-12-2013, 13:05
Şu an ruhsat muhsat fasa fiso gelir .
Kasap et derdinde koyun can derdinde ,an itibarıyla bu hisse fiyatı nereye kadar düşer diye hesap yapmak lazım bırakın ruhsatları bırakın hırsızları onlara bir şey olmaz bırakın onu bunu savunmayı siz kendinizi düşünün.
Eriyen yok olan paranızın hesabını yapın zira zengine bir şey olmaz bende çok inandım kendimce çok savundum fakat baktımki şirket sahipleri art niyetli gözümü açtım.Ben bir küçük yatırımcıyım ve küçük yatırımcının tesellisini iyi bilirim kaybedince dahada hırslanır esen rüzgardan medet umar bir,iki sene daha beklerim zararımı çıkartırım der satacağı zamanı bilmez alacağı zamanı bilmez tanımadığı bilmediği şahıslardan akıl danışır ondan sonrada zarar eder.
Şimdiye kadar hiç düşündünüzmü? her hissenin bir yazı yazma sayfası var niye?
Duyar gibiyim albatro düne kadar hisse uzun vade'de çok güzel olacak diyodun ne olduda fikrin değişti diyenlere borsanın istikrarla var olduğunu ve bu istikrar ortamının yeniden oluşmasını taşların yerine oturmasını beklemek gerektiğini söylemeye çalışıyorum.
Ben bu borsada çok şey gördüm çok şeye tanık oldum ben borsaya girdim ikiz kuleler yıkıldı akabinde bir sürü şeye tanık oldum bir tek üçüncü dünya savaşı çıkmadığı kaldı .
Şunu iyi öğrendim'ki kaos ortamını hissettiğiniz an paranızı korumaya alacaksınız ne demek istediğimi anlarsınız .Bekleyip uygun bir ortamda tekrar geri girdiğinizde belkide elinizdeki hissenin iki katını alacaksınız .
ALLAHA emanet olun kurda kuşa yem olmayın AMİN.

Technical005
21-12-2013, 13:22
İpek 4,20 nin altında çoktan elden çıkarılması gereken bir kağıt olarak gözüküyorken, oradan satamayanlar için uzun vadeli bakıldığında 2,90 da çok sağlam bir direnci var, gözünü oraya dikmiş gözüküyor , yatırımcısı için kabus oldu ,orayıda kırarsa 1,20 de soluklanır gibi teknik olarak.. Bugün gazetesi bu şekil yayınlara devam ederse de , buralarda bize çok uzak gözükmüyor malesef..
ASLA YTD...

kafkaf
21-12-2013, 13:54
--önce yazının tamamanı iyici oku sindir..sonra yaz...hemen atlama...ayrıca, teck ortaklığı ile kozaa kurulmadı...kozaa zaten vardı...konaklı maden demek istedin ama...amaç beni karalamak için olunca zart diye ortya atıldın..

Niyetin kimse ile tartismak ya da kimseyi karalamak değil. Sadece bildiğim bir şey varsa onu yazarim.

camgz
21-12-2013, 13:55
Başbakan kafaya taktığı grubu,holdingi,şirketi,işadamını herzaman alt etmiştir.ipek grubu dünyanın en büyük uranyum damarını da bulsa işi zor.ipeğin beyaz bayrağı sallaması lazım.

theosos
21-12-2013, 14:03
Eden bulur...
Bu grup yatırımcısına çok çektirdi, şimdi sıra onda...
Bu grubun tahtasındaki pislikler de bu grup yatırımcısına çok çektirdi, şimdi sıra onlarda...
Başbakanın açık açık grubu ifade etmesinden sonra bakalım pazartesi nereden açacak bu kağıt?
Herkes malı birbirine kaktırma derdinde olacak muhtemelen daha önce de söylediğim gibi...
Malda yakalanan büyük gruplar alıcılı göstermeye çalışabilir elindeki maldan kurtulmak için, bu sırada bunlara kaktırılabilir mal ama bakalım buna cesaret edebilecekler mi herkeste stres tavan yapmış iken...
Bir de merak ettiğim bunca olumsuzluktan sonra kağıda alıcı gelecek mi???

Belli bir oranda malda olan biri olarak olumlu gördüğüm tek şey bazı pisliklerin de bundan zarar görecek olması... Lakin bu pislikler öyle ya da böyle zararını ya da kardan zararını birkaç sene içinde yine türlü pisliklerle yatırımcıdan çıkaracaktır bu da işin olumsuz tarafı...

üstad
21-12-2013, 14:19
Başbakan dün karadeniz de anlatacağım sözleri ile alakalı bugün samsun da yaptığı konuşma da koza yı bırakın söylemeyi ima dahi etmedi.

Amerikayı operasyonun dışarda ki yöneticisi, Amerikan büyükelçisinibu işleri burada koordine eden, chp yi ise içeride ki taşeronu olarak niteleyerek bu meyanda ilerledi.

Yani konuşmasında hiçbir ima ve ifade yok koza ile ilgili.

Buyrun okuyun işte samsun konuşması ve hatta konuşmasının tamamı bugün gazetesinde manşetden yayınlandı : http://gundem.bugun.com.tr/tutmaya-mecbur-degiliz-haberi/905551

hasbi
21-12-2013, 14:22

Koc tr ekonomisinin en az %10 unu kontrol ediyor, koc ile ipek bir mi.

labine
21-12-2013, 14:28
ünye konuşmasında ''İspanya'da iktidar partisine yolsuzluk operasyonu'' cümlesi bugün gazetesinden...ve şu an fatsa konuşmasında medyadan ve zararlı çıkacaklarını söylüyor.

üstad
21-12-2013, 14:38
ünye konuşmasında ''İspanya'da iktidar partisine yolsuzluk operasyonu'' cümlesi bugün gazetesinden...ve şu an fatsa konuşmasında medyadan ve zararlı çıkacaklarını söylüyor.

Zaman gazetesi kastettiği gazete. Dün ilk internet sitesine bu haber zaman koymuştu, bugünde basılı olarak verdiler. Haberin kaynağı zaman gazetesi. Bugünde de var ancak çok sınırlı bir içerikde.

Buyrun: http://gazeteler.erenet.net/zaman-gazetesi.html

labine
21-12-2013, 14:47

bu haber sonrası ''bugün'' de yer alması, bu gurubu hedef aldığını gösteriyor diye düşünüyorum..dilerim siz haklısınızdır...

labine
21-12-2013, 14:59
17 aralık olaylarına kadar düşen ...bu tarih sonrası da %25 değer yitiren bir hissenin pazartesi yaşayacakları merak konusu kendi açımdan..açıklamalardan, artık bu iktidarın bu guruba olan desteğinin olmayacağı, sadece ipek için trakya ve güneydoğu anadoluda başvurdukları ruhsatları alamayacağı. kozaa ruhsatlarını saymıyorum bile...şirket susmuş, bilgi yok!!...kendi alsa, yatırımcısına güven verse..o da yok !! ne beklediğini bilmeyen. haberlere odaklanmış, nereden ne haber yakalarız da rahatlarız psikolojisine bürünmüşüz..yazık bizlere...

theosos
21-12-2013, 15:00
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25412642.asp

----
---

Başbakan dün karadeniz de anlatacağım sözleri ile alakalı bugün samsun da yaptığı konuşma da koza yı bırakın söylemeyi ima dahi etmedi.

Amerikayı operasyonun dışarda ki yöneticisi, Amerikan büyükelçisinibu işleri burada koordine eden, chp yi ise içeride ki taşeronu olarak niteleyerek bu meyanda ilerledi.

Yani konuşmasında hiçbir ima ve ifade yok koza ile ilgili.

Buyrun okuyun işte samsun konuşması ve hatta konuşmasının tamamı bugün gazetesinde manşetden yayınlandı : http://gundem.bugun.com.tr/tutmaya-mecbur-degiliz-haberi/905551

Sen hala hangi kafadasın üstad gerçekten??? Kim bu altın ağaları? Kim bu basbas bağıranlar??? Uzaydan mı acaba bu ağalar???

Yok konuşmasında kozaanın lafını etmemiş de neymiş...

üstad
21-12-2013, 15:04

bu haber sonrası ''bugün'' de yer alması, bu gurubu hedef aldığını gösteriyor diye düşünüyorum..dilerim siz haklısınızdır...

Kaz dağlarını kast ediyor orada başbakan, geçmiş sayfalarda içerik ve link vererek açıkladım. Kaz dağlarında koza dan çok daha büyük olan bir dünya şirketi de dahil olmak üzere hiçbir şirkete çed vermediler. Sadece bir şirket alabildi.

Kuzey Biga Madencilik burada milyar dolarlık yatırım yapma kararı aldı ve başvuruda bulundu ancak ced alamadı.

Kuzey Biga Madencilik'ten ‘Altın’ Yatırım
Kuzey Biga Madencilik, Çanakkale'de 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.
http://www.energyworld.com.tr/root.vol?exec=page&nid=479886

----------------------------------------------------
Kaz Dağlarında, çoğu dağın kuzeyi ve kuzeybatısında yer alan onlarca maden sahasında altın arama faaliyetleri devam ediyor. ÇED sürecini tamamlayan Alamos Gold, Kirazlı’da 2013, Ağı Dağı’nda ise 2014’ün ilk üç ayında işletmeye geçeceğini açıklamasına rağmen şu an itibariyle bu hedefinden uzak durumda. Bunda altın fiyatlarındaki uluslararası düşüşün yanı sıra, özellikle yazın Gezi eylemleri sürecinin bu şirketlerin gözünü korkutmasının da önemli rol oynadığı dile getiriliyor. Nitekim, maden şirketleri Gezi sonrası işçilerine izin vererek çalışmalarını durdurmuştu.

1. Ağı Dağı Altın İşletmesi- (Alamos Gold-Çan)
2. Kirazlı Altın İşletmesi - (Alamos Gold Çanakkale Merkez. Nihai ÇED Raporunu aldı)
3. Çamyurt Altın İşletmesi- (Alamos Gold-Çan)
4. Bayramiç Kuşçayırı (Karayı) Altın İşletmesi- Chesser Arama Mad. Ltd. Şti. - Newmont Pilot Gold’a satıldı)
5. Lapseki Şahinli (Kestanelik) Altın İşletmesi- Chesser Arama Mad. Ltd. Şti.
6. Esan Eczacıbaşı Lapseki Şahinli Altın İşletmesi
7. Çan Halilağa Altın İşletmesi- Truva Bakır Maden İşletmeleri AŞ- Pilot Gold
8. Koza Altın İşletmesi Atikhisar Baraj Havzasında-Merkez Serçiler köyü -Çed Süreci başladı

Madenlerden sadece Alamos Gold, Kirazlı’daki maden sahası için nihai ÇED olumlu belgesi alırken, diğerleri henüz bu belgeyi alamadılar.
http://www.evrensel.net/haber/70553/kaz-daglari-kolay-lokma-imis.html#.UrWde7QV-np

üstad
21-12-2013, 15:10
Sen hala hangi kafadasın üstad gerçekten??? Kim bu altın ağaları? Kim bu basbas bağıranlar??? Uzaydan mı acaba bu ağalar???

Yok konuşmasında kozaanın lafını etmemiş de neymiş...

Üstde ki derleme çalışmam esas altın ağalarının kim olduğu soruna cevap veriyor. Çanakkale de ki Kaz Dağlarında çok büyük rezerv var ve bütün firmalar gördüğün gibi sıraya girmiş vaziyetteler, lakin sadece bir tanesi almayı başarabildi çed belgesini şu an.

Mesela çok çarpıcı olduğu için altını çiziyorum Kuzey Biga Madencilik şirketini, adam 1 milyar dolar yatırım yapacağım diyor bak, 1 milyar dolar yatırım yapılan yerde ki rezervi sanırım kabaca tahmin edebilirsin. Öyle büyük bir rant var ki orada senelerdir yabancı şirketlerin yanısıra Koza'nın da gözü hep burada. Lakin alamadılar ve hırçınlar.

Birde senden ricam benimle girdiğin ikili diyaloglarında kelimelerini saygı esasına uygun seçersen memnun olurum.

labine
21-12-2013, 15:45
önceki linklerinizi gördüm...sanırım ben yanlış ifade ettim..demek istediğim ''altın ağaları'' haberi ile direk şirketi işaret etmelerinin ardından bu gün konuşmasında ''ispanya'' haberi ile zaman gazetesini değil ''bugün'' grubunu ifade ettiğini düşündüğüm konusu idi..kısaca bu grup ile hesaplaşacağı vurgusunun konuşmalarında yer alması...en fevkalade durum ise şirketin yatırımcısına açıklama yada bilgi vermemesi... ortada bırakması....

belekkimi
21-12-2013, 15:57
Son paragraftaki tek muhatabı belli... İpeğin bugğnki değeride zaten petrolsüz duhsat iptalleri olmş fiyatı... Kozaa yı da yBAncı neden satmaya başladı anlaşldı...

eğer direk hükümetin hedef tahtasına oturursa o zaman ....bu fiyatları bırakın mumla ateş böceğinin ışığıyla ararız..

belekkimi
21-12-2013, 16:13
Başbakan’a asimetrik savaş başlatan Akın İpek’in kaşıntısının sırrı çözüldü!
Uzun süredir Başbakan Erdoğan ve Ak Parti iktidarına yönelik “asimetrik savaş” yürüten Akın İpek’in kaşıntısının nedeni belli oldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden ünlü medya patronu Akın İpek’i topa tuttu.

Başbakan Tayyip Erdoğan, bakanlarını da kapsayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ilişkin çok sert açıklamalarda bulundu. Yayınlarından dolayı Bugün gazetesi ve Kanaltürk’ün patronu Akın İpek hakkında isim vermeden sert konuştu.
HEPSİNİ AÇIKLAYACAĞIM
İMAR MÜDÜRÜ MÜSÜN

artık kim için söyledi diye yoruma gerek kalmadı. hedef tahtasındayız artık..........

tecrübee
21-12-2013, 16:22
17 aralık olaylarına kadar düşen ...bu tarih sonrası da %25 değer yitiren bir hissenin pazartesi yaşayacakları merak konusu kendi açımdan..açıklamalardan, artık bu iktidarın bu guruba olan desteğinin olmayacağı, sadece ipek için trakya ve güneydoğu anadoluda başvurdukları ruhsatları alamayacağı. kozaa ruhsatlarını saymıyorum bile...şirket susmuş, bilgi yok!!...kendi alsa, yatırımcısına güven verse..o da yok !! ne beklediğini bilmeyen. haberlere odaklanmış, nereden ne haber yakalarız da rahatlarız psikolojisine bürünmüşüz..yazık bizlere...

topiğe gireyim arkadaşları uyarayım dedim.baktım arkadaşımız gayet güzel özetlemiş durumu.ama bikaç kelam yazayım yine de

arkadaşlar sizler de biliyorsunuz ki bu grubu adam eden bu noktalara getiren mevcut iktidardır.

bu grup elindeki yayin organlarını iktidar karşıtı olarak kullanmaktadır.

iktidar ne doğan ne de koç tanıamadı.hepsinin hatta zamanının medya devi olan doğanları bile tarumar etti.ipek grubu vızz gelir tırrr gider.

benden uyarması...ben bir daha bu grup hisselerine mümkün değil yatırım yapmam!

FT-2
21-12-2013, 16:35
Sen henüz çed nihaisi yeni verilen iki madeni sindir de bende bu arada yenilerini getireyim.

--devam edemedin...nereden vuracağımı anladın...

camgz
21-12-2013, 16:40
Öyle ama Cem BOYNER eline pankart aldı gezi olaylarında bende çapulcuyum dedi.Başbakan yerden yere vurdu.Boyner 6 dan 11.5 i gördü.

Sol görüşlü medyanın ara kızıştırdığını düşünüyorum.Hocaefendiyi bu kadar sevdiklerini ben bilmiyordum.

Ben şu aşamada bile iki grubun aralarının düzeleceğini düşünüyorum.Sebebi ise ortak kişilerin çok olması.

Yani istese akın ipek kağıdı şaha kaldırır diyorsun.ama düşmesi işine geliyor.

drak
21-12-2013, 17:03
Ben de aralarinin duzelecegini dusunuyordum ancak fikrim degisti. Kim kaybederse kaybetsin biz kaybecegiz. Hukumet kaybederse herkesle beraber bizim hisse. Cemaat kaybederse sadece bizim hisse.

Ancak sanki ikisi birden kaybediyor.

LG-P970 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

justalion
21-12-2013, 17:09
merhaba arkadaşlar bugüne kadar pek çok forumda yazdım ancak bu kadar sürekli ve motivasyonu yüksek forum görmedim....adım emre birçok cemaat yapılanmasını tanırım ve imam hatip toplantılarına da katılırım....herkes aynı şeyi söyler ama hiç bir zaman anlaşamazlar, çünkü aslında dillerinin söylediği kalplerinden gelmemekte.....burda yazan arkadaşların bazılarıda yazdıkları ne kadar kötü ve anlaşılmaz olursa olsun eğer kalpten geliyorsa onlara dahi teşekkür ediyorum....biraz sağduyu lütfen....

pearl35
21-12-2013, 17:36
Forumda daha önce pek çok arkadaş hissenin aşağı hareketi hakkında uyarmıştı.
Vergi incelemesi yapılacağı zaman benim gibi bir çok kişi sanırım satma fırsatı bulamadı. Sonra toparlanır mı derken olay gittikçe kötüleşti. Maliyetim 5 lira civarıyken sabır sabır derken inatla kayıp noktasına geldik.
Şirketin medya kanadı muhalafet rolüne soyunmuşken bize yapacak bir şey kalmıyor.
Burdan versek düştüğü yerden alır mıyız bilmiyorum.
Pazartesi ile ilgili öngörüsü olan paylaşırsa sevinirim. Destek tanır mı artık bilmiyorum.

FT-2
21-12-2013, 17:38
--bu yazımı, 14 aralıkta yazdım...
--gurubun yumuşak karnı çok...iktidar için kolay lokma olduğunu vurgulamak için....işlerin bu noktaya gittiği zaten belliydi...zamanlaması bilinmiyordu....2-3 saate yakın birzamanımı aldı...elimdeki hisseler ile ilgili bu kadar araştırma yapmıyorum...

---15-20 gün içinde konaklı projesi ile ilgili açıklama olacağı söyleniyor...
eski bir yazımı yeniden getiriyorum:

KONAKLI projesi nedir.

--teck mining 6-7 yıldır uğraştığı bir proje idi....sonra, KOZA gurubuna gidiyor bunu sen işlet beni de küçük ortak et...KOZAL ile yüzde 60-40 oranında ortak oluyorlar---neden ise--KOZAA yı almak akıllaırına gelmiyor....aradan 6 ay geçiyor...KOZAA da bdelliye gidyorlar...ve akıllıarına o zaman KOZAA geliyor....KOZAL kendi hakkını KOZAA ya devrediyor...ama her neden ise 23 kasımda bu hisse devri oluyor..KAP a bildirmek akıllarına gelmiyor....bedelli tarihi açıklandığında hisse devri olalı epey olmuş....hisse devrini taa 2 ay sonra söylüyorlar...

-konacklı projesi önceden TECK iindi..TECK, dünyanın en büyük maden üeticlerinden biri, burada 6-7 yıl kazı yapıyor...bir sonuca gidiyor ki, bunu KOZAL a devrediyor...dikkati edin KOZAA ya değiil...KOZAL a...TECK yıllardır burada altın bakır arayacak...sonra bunu gidip KOZAL a benim şuada 6-7 yıldır maden aradığım bir saha var...burada altın ve bakır madeni var....ben işletmeyeceğim sen işlet ve beni de azınlık ortak al... bunun anlamı şudur...TECK, bu bölgede ciddi bir maden rezervi--ekonomik anlamda--bulamadı...ama az bir miktarda altın var idi..gitti KOZAL a ben de bir bölge var...benim için rantable değil...ama bir miktar--ÇED raporunda 1 ton civarı yazıyor-- altın var...sizin de mastra-gümüihanede tesisiniz var...orada işlersiniz diyerek....burada ciddi bir maden olsa TECK zaten kendisi çıkarır... -

--şimdi soralım...TECK ve KOZAL bir araya geliyorlar KONAKLI MADEN A.Ş. diye bir ortak şirket kuruyorlar...TARİH 25 mayıs 2011....de...yani, KOZAA nın bedelli sürecinden 6 ay kadar önce...izim İPEK AİLES nin aklına, burada bakır madeni ağırlıklı bu işi KOZAA ya verelim...KOZAA ile TECK ortak olarak KONAKLI projesini yapsınlar diye bir fikir nedense gelmiyor....gel zaman git zaman aradan 6 ay geçiyor...29. kasm 2011 de KAP a bir haber düşüyor...KOZAA yüzde 100 bedelliye gidyor....şimdi sıkı durun...bundan tam 6 gün önce yani 23 kasım 2011 de KOZAL, konaklı projesindeki haklarını KOZAA ya devretme kararı alıyor...yönetim kurulunda...bu durumu ivedlikle İMKB ye bildirilmesi gerekirken 9 ocak 2011 de bilidiriliyor...bedelli açıklanmadan evvel KOZAA nın bu projenin başat oyuncusu olacağı bilinse hissede yüzde 50 ye ykaın sert bir düşüş olurmuydu...bu bilgiyi şirket ve şirkete yakın olanlar biliyor...kamuoyu bilmiyor...bu işin bir tarafı....acaba bedelli süreci olmasaydı, KOZAA ya KONAKLI projesi verilecekmiydi?...verilse zatan baştan verilirdi...derlerdi ki bu KOZAL altından daha çok KOZAA yı ilgilendirir...KONAKLI MADEN kurulurken KOZAA ortak olurdu...şimdi ben şu şekilde düşünsem doğru değil mi?...milletten yüzde 100 bedelli istiyoruz...ona bir iş verelim de bedelliye seve seve girsinler...2008 den beri milleti oyalıyoruz..somut bir şeyler yapıyormuş gibi yapalım...nasıl olsa oradaki altını çıkaracağız...bakırı da çıkarıyormuş gibi lanse ederiz...

http://i42.tinypic.com/2vl8vo8.png

http://i42.tinypic.com/206ohmf.png
http://i39.tinypic.com/1oocqh.png
http://i43.tinypic.com/10qbdqe.png

--SPK-İMKB BEDELLİ NİN AMACINI SORUYOR...:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimizin 28.11.2011 tarihli özel durum açıklaması ile kamuya duyurulan 100% oranında bedelli sermaye artırımı ile ilgili olarak yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine açıklama yapma gereği ortaya çıkmıştır.
Sözkonusu sermaye artırımında elde edilecek kaynak şirketimizce metal madenciliği konusundaki projelerin finansmanında kullanılacaktır.
(KONAKLI yı almışlar ama, aldık demiyorlar)

http://i39.tinypic.com/15ysrrt.png

niye koza gurubu diyorsunuz ki...hisse devri zaten belli olmuş..oranlar belli...ayrıca, burada sanki, ne koza gurubun ne de TECK in elinde olmayan bir saha(maden) yı işletecekler havası var...

http://i44.tinypic.com/2cwu8sk.png

bu son iki haberi bir gün ara ila ayrı ayrı göndermenin bir anlamı var mı?...amaç hareket olsun..

dürüst
21-12-2013, 17:40
Malını satanlar sattıktan sonra neden mütemadiyen olumsuzu öne çıkarıp yazmaya devam eder. Ben kendi adıma eğer bir hissede çıkış kararı almışsam, orada öylesi bir olumsuzluk görmüşsem arkama dahi bakmam, bir kez daha o eski defterleri karıştırmam, banane derim.
Burada bakıyorum da satanlar elbirliği etmişçesine olumsuzu pompalayıp hissenin düşmesine seviniyorlar.
Aklıma hep bir arkadaşımın sözü geliyor "Kozasızım, İpeksizim rahatsızım". Bu hisse işte böyle bir hisse, satsanız bile gözünüz hep burda, sanki Dünyada başka hisse kalmamış....

Taktikçi
21-12-2013, 17:43
Yani istese akın ipek kağıdı şaha kaldırır diyorsun.ama düşmesi işine geliyor.

İsterse tabiki yapar.Sonuçta varsayalım bu grubu bitirecekler.Bu bir günde olmayacak.Ama ben yine aynı şeyi söylüyorum gerginlik had safhada.Ancak hem hükümetin hem cemaatin gidecek başka yerleri yok.Taban aynı.Herkes ortada kalmış durumda.Hatta 2 yazarın biri istifa etti.diğeri kovuldu deniyor.Bu böyle gitmez.Bu gerilimden ötürü partililer başbakana cemaat üyeleri ise cemaat medyasına kızıyor.İllaki bir barış olacak ama ne zaman?Kim önce geri adım atarsa o kazanır.Sonrada barış gelir.

78suncity
21-12-2013, 17:43
Malını satanlar sattıktan sonra neden mütemadiyen olumsuzu öne çıkarıp yazmaya devam eder. Ben kendi adıma eğer bir hissede çıkış kararı almışsam, orada öylesi bir olumsuzluk görmüşsem arkama dahi bakmam, bir kez daha o eski defterleri karıştırmam, banane derim.
Burada bakıyorum da satanlar elbirliği etmişçesine olumsuzu pompalayıp hissenin düşmesine seviniyorlar.
Aklıma hep bir arkadaşımın sözü geliyor "Kozasızım, İpeksizim rahatsızım". Bu hisse işte böyle bir hisse, satsanız bile gözünüz hep burda, sanki Dünyada başka hisse kalmamış....

rahatsızım kozam var ipeğim var:(

dürüst
21-12-2013, 17:48
rahatsızım kozam var ipeğim var:(
Çok güzel.... sonuç bu hisselerde olmakta olmamata heyececan verici...

üstad
21-12-2013, 17:57

Gerçekden insanların gerçek karakterlerini tanıdığımız maskelerin düştüğü günler oldu şu son zamanlar. Bu hisseler bize bir de hayat dersi verdi bu yönü ile. Hissenin grafiği yönünde yaklaşım ve tavır sergileyen insanları gördükçe insanlara bakışım değişti. Bu tür insanları Allah uzak eylesin.

Birde bu saydıklarınızın yanına açıkcıları ekleyin. Onlardan da bol miktar da var burada.

efe78
21-12-2013, 18:24
üstad size özel mesaj yazdım.