PDA

View Full Version : İşimi değiştireceğim,tavsiyesi olan var mı?

ÖZDOĞAN77
23-11-2006, 13:50
Elemana ihtiyaç duyulmayan,makul bir getirisi olan,büro veya evden idare edilebilecek,bir işe hep özlem duymuşumdur.
Çünkü,şu anki işim,sürekli eleman problemi olan,çok emek verip,sabırlı olmayı gerektiren,hizmet sektörüne yönelik,stresli ve yorucu bir iş.
Her türlü tavsiye ve önerilere açığım,aklıma yatan bir iş olursa değiştirebilirimde..
Sevgi ve saygılarımla...

cetvel
23-11-2006, 14:42
işin zor dostum, herkes böyle bir iş arıyor...

İstanbul dışına çıktım da kendime geldim... şu an Güllük'teyim ve "OH BE HAYAT VARMIŞ" diyorum... hava güzel, deniz güzel... şu an bile (biraz titreyek de olsa) denize giriyorum. Trafiğin T'si yok, stresin S'si yok... Hayat düzenli, kimsecikler yok şu anda buralarda... ADSL'le bağlantım var, bilgisayar 24 saat açık, heran dünyayla bağlantım var... Evlere ve işyerlerine yönelik gıda servisi yapan küçücük bir iş kurdum kendime... Belediyenin iğrenç rüşvet çarklarına inat işimi yürütüyorum, yaz gelince daha da iyi olacak inşallah...

Daha ne isteyeyim?...

Siz de ithalat-ihracat'dan anlıyorsanız, promosyonculara yönelik ürün getirin derim yurtdışından... Evden yürütün işi, para da kazanırsınız... kolay gelsin size...

ÖZDOĞAN77
23-11-2006, 15:43
işin zor dostum, herkes böyle bir iş arıyor...

İstanbul dışına çıktım da kendime geldim... şu an Güllük'teyim ve "OH BE HAYAT VARMIŞ" diyorum... hava güzel, deniz güzel... şu an bile (biraz titreyek de olsa) denize giriyorum. Trafiğin T'si yok, stresin S'si yok... Hayat düzenli, kimsecikler yok şu anda buralarda... ADSL'le bağlantım var, bilgisayar 24 saat açık, heran dünyayla bağlantım var... Evlere ve işyerlerine yönelik gıda servisi yapan küçücük bir iş kurdum kendime... Belediyenin iğrenç rüşvet çarklarına inat işimi yürütüyorum, yaz gelince daha da iyi olacak inşallah...

Daha ne isteyeyim?...

Siz de ithalat-ihracat'dan anlıyorsanız, promosyonculara yönelik ürün getirin derim yurtdışından... Evden yürütün işi, para da kazanırsınız... kolay gelsin size...

Teşekkür ederim,değerlendireceğim.Hayırlı ve bol kazanç,sağolun.:)

deep
23-11-2006, 15:57
Emeksiz iş olur mu yaf :) utopik geldi biraz...

Yapilacak iş cok ama hepsi emek ister, sabir ister...

Yatirim butcesi nedir? ona gore degerlendirelim...

ÖZDOĞAN77
23-11-2006, 16:44
Emeksiz iş olur mu yaf :) utopik geldi biraz...

Yapilacak iş cok ama hepsi emek ister, sabir ister...

Yatirim butcesi nedir? ona gore degerlendirelim...

Sevgili dostum,yan gelip yatmak istemiyorum,bireysel çabamla bir iş düşünüyorum,başkasına ihtiyaç duymadan,tabiki emek vereceğim,uğraşacağım.Tavsiyeniz varsa,değerlendiririm.
Sevgi ve saygılar...:)

kandahhar
24-11-2006, 02:41
sayın trader siz her ne kadar çalışacağım diyorsanızda bence asıl istediğiniz çalışmadan kazanmak . baksanıza evden veya bürodan iş istiyorsunuz. tabiki evden veya bürodan her iş yapılabilir ama sizin aklınızdaki sanki en risksiz en zahmetsiz iş olan çalışmamak gibi bir şey.

selçuk efendi
24-11-2006, 03:05
belli ki insanlarla (yönetiminiz altındakiler sanırım) uğraşmaktan sıkılmışsınız, benim öğretmenken öğrencilerle uğraşmaktan sıkıldığı gibi...
valla bulalım da ben de yapayım:) gerçi yakında evde çeviri işlerine başlarım, hatta ingilizce özel ders falan ama sizin böyle bir imkanınız yoktur sanırım...

ÖZDOĞAN77
24-11-2006, 13:16
sayın trader siz her ne kadar çalışacağım diyorsanızda bence asıl istediğiniz çalışmadan kazanmak . baksanıza evden veya bürodan iş istiyorsunuz. tabiki evden veya bürodan her iş yapılabilir ama sizin aklınızdaki sanki en risksiz en zahmetsiz iş olan çalışmamak gibi bir şey.

Sevgili dostum,işimi aralıksız 20 yıldır yapıyorum,haklılık payınız var.Amacım,iş yapmamak değil,insanlarla uğraşmamak,yoruldum galiba.Yoksa çalışmamak çok lüks hele bu zamanda hele 40 yaşında iken daha.:)

Sevgiler...

ÖZDOĞAN77
24-11-2006, 13:30
belli ki insanlarla (yönetiminiz altındakiler sanırım) uğraşmaktan sıkılmışsınız, benim öğretmenken öğrencilerle uğraşmaktan sıkıldığı gibi...
valla bulalım da ben de yapayım:) gerçi yakında evde çeviri işlerine başlarım, hatta ingilizce özel ders falan ama sizin böyle bir imkanınız yoktur sanırım...

Sayın dostum,beni iyi analiz etmişsiniz,insanları ve insan ilişkilerini seven,sosyal bir insanım ancak iş konusunda yılların birikimi var beni bezdiren.
Bu nedenle bir arayış içindeyim.Emek yoğun bir işim var,biraz daha aklımı ve sermayemi kullanarak başka bir uğraşı amacındayım.
Sevgiler...:)

Smyrna
24-11-2006, 13:34
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=12531

buna benzer bi topik açmıştım ama yeterince ilgi görmedi inceleyebilirsin...

mondas
24-11-2006, 18:34
Borsa :oley: :oley: :D

ÖZDOĞAN77
25-11-2006, 11:24
Borsa :oley: :oley: :D

Sevgili mondas,

borsa 15 yıllık ek işim zaten,yanına eklediğiniz ifadeler nasıl korkunç bir arena olduğunu da özetlemiş.:)

Borsa gerçekten zor ekmek yenecek bir yer...
Sevgiler...

Desperado
25-11-2006, 11:55
Evde oturup sadece borsa, eurobond, bono vb yatirim araclarinin getirisiyle ortalamanin biraz ustu yasam icin ne kadar birikim gerekir acaba sizce... benim kendime koydugum bi yas sinirim ve meblag var kafamda; eger o noktaya gelirsem biraz erken emekli edip kendimi ege veya akdeniz kiyisinda bi yerde sakin bi omur gecirmek istiyorum... bakalim, allah izin verirse demek lazim...

Evden oturdugun yerde cok da ugrasmadan para getirecek bi is ben de cok fazla bilmiyorum eger yeterli birikim yok ise; ozel ders vermek olabilir bi konuda bilgi birikiminiz varsa sn selcuk efendinin dedigi gibi, uni.'de okurken ben de mat. ve geo dersi veriyodum, eglencelidir aslinda. Ama bilhassa basta yeterli sayida ogrenci bulmak cok kolay olmayacaktir. Eger iyi bi ogretmenseniz zamanla artar elbet, ama devamli bi getiri kapisi olarak bakilabilir mi bilmiyorum; biraz riskli elbette.

ergenplan
25-11-2006, 12:00
100.000 ytl. birikim bence yeterli olabilir....

başka bir iş aramaya da gerek yok...

abidin
25-11-2006, 12:03
Niye iş değiştireceksin ki?

ÖZDOĞAN77
25-11-2006, 12:09
Sayın Desperado,ergenplan teşekkür ederim.
Sayın abidin,gerekçesini topiği açarken yazmıştım.
Sevgilerimle...

LUCKY INVESTOR
19-04-2016, 19:58
Elemana ihtiyaç duyulmayan,makul bir getirisi olan,büro veya evden idare edilebilecek,bir işe hep özlem duymuşumdur.
Çünkü,şu anki işim,sürekli eleman problemi olan,çok emek verip,sabırlı olmayı gerektiren,hizmet sektörüne yönelik,stresli ve yorucu bir iş.
Her türlü tavsiye ve önerilere açığım,aklıma yatan bir iş olursa değiştirebilirimde..
Sevgi ve saygılarımla...

iş değiştirmeden önce , hayata , yaşantınıza , kendinize olan bakış açınızı değiştirmeniz gerekebilir...

Koray
03-05-2016, 08:43
Sevgi ve saygılarımla...

Konu hortlamışş,
umarım aradığını bulmuşturr ...

Evde oturup sadece borsa, eurobond, bono vb yatirim araclarinin getirisiyle ortalamanin biraz ustu yasam icin ne kadar birikim gerekir acaba sizce... benim kendime koydugum bi yas sinirim ve meblag var kafamda; eger o noktaya gelirsem biraz erken emekli edip kendimi ege veya akdeniz kiyisinda bi yerde sakin bi omur gecirmek istiyorum ...

Aaahh ah,
kiminn hayali değil ki :)