PDA

View Full Version : Erkeklerin en sevmediği 10 şey

Red Kit
06-12-2006, 12:03
Aklımıza gelenleri yazalım en sonunda ilk 10 sıralamasını yapar ve bu gönderide sıralarız. Genel olarak kabul görecek önerilerinizi bekliyorum, aklıma gelen ilk bir kaç maddeyi sıraladım...

Not : Birazdan Kadınların en sevmediği 10 şey başlığını açacağım.
Kişisel eşyalarının yerinin habersizce değiştirilmesi.
Aksiyon film yerine duygusal film izlenmesi.
Sürekli sağlıklı pişirilen sebze yemekleri.
Hijyen'in abartılarak herkesi tedirgin eder hale gelmesi.
Başım ağrıyor veya yorgunum kelimeleri
Et ve sebze almak için markete gidildiğinde hazır gelmişken eşine ayakkabı elbise yatak yorgan kılıfı vs vs almak için zaman geçirmek.
Pazar günleri salonun elektrikli süpürge ile temizlenmesi.
Kaynananın muhtar gibi her şeye karışması.
Kadının uzun ve sürekli konuşması.
Kadının evde mutlak hakimiyet kurma isteği
Özel günleri hatırlamaya çalışmak ve hediye almak zorunda kalmak
Kadının sürekli eski defterleri karıştırması

MAKİNİST
06-12-2006, 12:06
evli ise kaynanası.......:D

Red Kit
06-12-2006, 12:07
Evli veya birisi ile birlikte yaşadığını varsayıyoruz.

ekselans
06-12-2006, 12:08
kadınların çok konuşması

ardahan
06-12-2006, 12:09
- Ne dersen de yine bildiğini yapması....
- Birşey istediği zaman başka bir şey var mı diye sorarsın. Yok der... İstedikleri şeyleri alırsın ardından ben sana şunu söylemeyi unutmuşum der...

varjan
06-12-2006, 12:10
evli ise kaynanası.......:D

Direk öyle demeyelim istersen;
kaynanasının muhtar gibi herşeye karışması bence.....

MAKİNİST
06-12-2006, 12:12
net konuşmazlar...

BUSHIDO
06-12-2006, 12:12
- Bak onlar, bunlar, sunlar ne almislar, ne yapmislar.... bizde alalim, yapalim!

radyolog
06-12-2006, 12:13

:D :D :D

MAKİNİST
06-12-2006, 12:14

tamam dostum...:tamam:

balaban
06-12-2006, 12:16
Bu topik çok iş yapacak:D

mirage
06-12-2006, 12:16
Maç seyrederken önünden geçilmesi.

PAŞA
06-12-2006, 12:44
Giysi alış-verişine çıkmak.....

ardahan
06-12-2006, 12:50
Bu topik çok iş yapacak:D

Sırları deşifre ediyoruz farkında olmadan. Şimdi bunlara göre de strateji geliştirir bu bayanlar :D:D:D

Bir ekleme daha

- Kafalarında bir senaryo vardır ve bu senaryo da sadece oyuncuyuzdur. Fine ı onlar der :hayır:

Baydisiplin
06-12-2006, 12:52
en sevmediğim şey, hazırım hadi çıkalım diyip ben kapıda beklerken onun hala içeride oyalanıyor olması,

PAŞA
06-12-2006, 12:52
Otomobil kullanabildiğini sanan bayanlar...(İstisnalar kaideyi bozmaz..:-)

karınca
06-12-2006, 12:54
eve her gelişinde gözü yaşlı eş ile karşılaşma

ardahan
06-12-2006, 12:56
eve her gelişinde gözü yaşlı eş ile karşılaşma

Hayattan bezdirir be abi onlar :(

Red Kit
06-12-2006, 13:00
En iyisi ondan fazla madde ekleyelim ardından hepsini oylarız. Yarın sabaha kadar fikirlerimizi yazalım. Yarın en önemli maddeleri anket yaparız, en çok oylanan maddeleri topten yaparız.

bikmisbroker
06-12-2006, 13:30
Bas agrilari...

bikmisbroker
06-12-2006, 13:30
Kiskanclik krizleri..

bikmisbroker
06-12-2006, 13:31
Hemcinslerindan cok daha guzel olduklarini dusunmeleri..

tractact
06-12-2006, 13:31
Yeri ve zamanı olsun olmasın, konusu açılsın veya açılmasın kocasının ailesi hakkında aynı eleştirileri tekrar tekrar yapıp huzur namına bişey bırakmaması :D

bikmisbroker
06-12-2006, 13:32
Kendi annelerine "evet" esinin annesine "Hayir" ci tutumlari..

bikmisbroker
06-12-2006, 13:33
Eskiden olanlari MUTLAKA ama MUTLAKA isitip isitip tekrar gundem maddesi yapmalari..

tractact
06-12-2006, 13:34
Yeri ve zamanı olsun olmasın, konusu açılsın veya açılmasın kocasının ailesi hakkında aynı eleştirileri tekrar tekrar yapıp huzur namına bişey bırakmaması :D

Eskiden olanlari MUTLAKA ama MUTLAKA isitip isitip tekrar gundem maddesi yapmalari..
Sanırım benim yazdığımı genellemiş olmuşsun BaBo :gulen:

ekselans
06-12-2006, 13:40
dedikodu,laf taşımak,başkalarının özel hayatı hakkında konuşmak

ssafak
06-12-2006, 14:35
dedikodu,laf taşımak,başkalarının özel hayatı hakkında konuşmak

bence bu konuda erkeklerde en az bayanlar kadar meraklılar, ama onlar yaptığında adı dedikodu değil , muhabbet oluyor nasılsa???

taita-x
06-12-2006, 14:42
...
Eşin Eğer Galatasarylıysa bittin abi... (Düman Başına)
Sanki futboldan anlıyomuş gibi konuşmaları...
Spor yorumlayanlara yorum yapmaları...
KArarsız olmaları...
iki de bi hasta omaları...
sürekli telefonla konuşmları...

daha çok var aslında ama
....

zamanlama
06-12-2006, 14:48
Kadınların hiçbir konuda doymamaları hep daha fazlasını istemeleri.

karınca
06-12-2006, 16:31
Hemcinslerindan cok daha guzel olduklarini dusunmeleri..
devamlı olarak "ben güzelmiyim?" şeklindeki sorular var ya...

XZARA_
06-12-2006, 16:36
yalan...

asmf
06-12-2006, 16:41
Çalışan bayanların sadece kendi yorgunluklarını düşünmeleri...
Eşlerininde bir işte çalıştıklarını yorulabileçeklerini düşünmemeleri...Her işi kendilerinin yapabileceklerini dşünmeleri...
:gulen: Bu topiği erkeklerin ağlama duvurı veya deşarz topiği yapsak :D

since999
06-12-2006, 16:41
maç seyrederken bayanların sohbet etmeye kalkması...

asmf
06-12-2006, 16:45
Belli saatlerde arayıp Nerdesin ? diye soru yok mu offf of daha niceleri

karınca
06-12-2006, 21:04
elektronik eşyaların nasıl çalıştığını 2-3 kere anlatmaya çalışıp sonunda "ben aptalmıyım neden defalarca anlatıyorsun?" diye gelen bir soru sonrasındaki ilk kullanma aşamasında, "bu nasıl çalışıyor?" sorusu...:vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:

cavit
06-12-2006, 22:13
benim en sevmediğim şey sanırım kadınların olmadığı bir dünya olurdu. (hatunlara yalakalık yapmıyorum ama onların olmadığı bir dünya düşünün bakalım, işin içinden çıkabilecekmisiniz?)

Karan YILMAZ
06-12-2006, 22:59
Saat geceyarisini coktan gecip, siz derin bir uykuya daldiginizda, telefonun calmasi ve "SEN GECEN GUN BU KELIMEYI SOYLERKEN NE DEMEK ISTEDIN" diye sorgulayan bir sevgili ve sonrasinda 1 saat telefon gorusmesi.

lamba
06-12-2006, 23:32
yalanları sakın untmayın ama bunda erkek daha suclu ...yalanlarını yuzlerıne vurulsa zaten ya kacarlar yada duzelırler kı o ımkansız.........:düsün: :düsün: :düsün: :gulen:

gemici
06-12-2006, 23:36
ben onu bunu bilmem ..20 yıldır evde nereye otursam oraya oturmamam gerektiğinin söylenmesi

zamanlama
06-12-2006, 23:47
ben onu bunu bilmem ..20 yıldır evde nereye otursam oraya oturmamam gerektiğinin söylenmesi

Erkekler hayatlarının bir devresinde evlerinin tam hakimidirler.Oda dogdukları günden 3 yaşına kadar oldukları zamandır.
(Gaston Paces)
:D

gemici
06-12-2006, 23:51
Erkekler hayatlarının bir devresinde evlerinin tam hakimidirler.Oda dogdukları günden 3 yaşına kadar oldukları zamandır.
(Gaston Paces)
:D

demek ki benim durumum normal ..şikayet etmeyeyim

selçuk efendi
07-12-2006, 00:01
dürüstlük isteyip yalanı teşvik etmeleri (tabii ki kendileriyle ilgili durumlardan bahsediyorum:))

zamanlama
07-12-2006, 00:07
Birde şey var bir işle uğraşırken bişey okurken,sürekli bıkmadan soru sormaları hele sorular çoğaldıkça gereksizleşir offf ki offf :D

BOZOK
07-12-2006, 00:10
her ozel gunde birseler almak dusunmek bosa para harcamak zaten ihtiyaci olan seyleri her vakit aliyoruz

PAŞA
07-12-2006, 09:47
elektronik eşyaların nasıl çalıştığını 2-3 kere anlatmaya çalışıp sonunda "ben aptalmıyım neden defalarca anlatıyorsun?" diye gelen bir soru sonrasındaki ilk kullanma aşamasında, "bu nasıl çalışıyor?" sorusu...:vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:

:D :D :D :D :D

Allah da sizi güldürsün....

Red Kit
07-12-2006, 22:22
15 gün sonra anket kapanınca gerçekler ortaya çıkacak :)

balaban
07-12-2006, 22:26
Öncelikle sn.yöneticimize özellikle bu topiği açtığı için teşekkür edelim. Beyler çok ihtiyaç duyuyorlarmış:D

Yazılanları okudum, sanki dünyada yaşayan bir canlıdan değil de uzaylılardan söz ediyorsunuz.:)

NIETZSCHE
07-12-2006, 22:29
Benim bayanlar ve elektronik aletler konusunda gözlediğim şu:

Bu nasıl çalışıyor yaaa, ha tamam buldum, dedikten sonra: Ellerine gelen ilk fişimsi şeyi ilk prizimsi şeye sokuyorlar. Sonrada çalışmasını bekliyorlar.

Bende hep aynı tepkiyi veriyorum: kızlar ve teknoloji!

NIETZSCHE
07-12-2006, 22:44
Aynı konunun 3 değişik versiyonu: 1-Kadın/Erkek, 2-Kadın/Kadın, 3-Erkek/Erkek

1.Versiyon: Kadın / Erkek: Bir erkeğin hayatı nasıl karartılır?

Kadın: Saçımı kestireyim mi?

Erkek: Olur.

Kadın: Ama kıyamıyorum.

Erkek: Öyleyse kestirme.

Kadın: Canım değişiklik istiyor...

Erkek: O halde kestir.

Kadın: Bana akıl vermeyi bırak, delilere verir gibi.

Erkek: Eger nasıl hoşuma gittiğini bilmek istiyorsan, sana derim ki uzun saçlı. Bunu biliyorsun.

Kadın: Beni tanıdığında kısaydı..

Erkek: Ve sana tam olarak ne dediğimi hatırlıyorum:"Ne güzel olurdun uzun saçla"

Kadın: Ama herkes kesmemi söylüyor.

Erkek: Bu durumda kuafore git, ve bırak uyuyayım lütfen. Bunu senden Allah rızası için istiyorum.

Kadın: Peki nasıl kestireyim? Kat kat mı yoksa perçemli mi?

Erkek: Kat kat.

Kadın: Bana yakışacağını sanmıyorum, çünkü saçım çok düz.

Erkek: Bırak perçemli olsun öyleyse.

Kadın: Çok yorucu.

Erkek: Yorduğu zaman tekrar kestirirsin.

Kadın: O zaman asla uzatamam.
Erkek: Uzatmak istiyorsan kestirme güzelim.

Kadın: Bana guzelim deme!!!

Erkek:?!?!?!?!!!

2.Versiyon: Kadın / Kadın:

1.Kadın: Ah şekerim sacını mi kestirdin? Ne kadar güzel olmuşsun!

2.Kadın: Ay sahi mi söylüyorsun? Ben pek emin olamıyorum. Ay çok mu kısa oldu acaba...?

1.Kadın: Amaaan ne alakası var. Benim yüzüm bu kadar geniş olmasa, aynı kesimi ben de
denerdim. Benim şu saçım klasik oldu artık, yeni bir modele hiç cesaret edemiyorum.

2.Kadın: Ay yapma Allah aşkına nesi varmış yüzünün... Bak şöyle suralarından kat verdirsen, harika olur! Benim de boynum uzun olmasa aynı seninki gibi bir model yaptırırdım.

1.Kadın: Ah şekerim sen de bir alemsin. Keşke benim de boynum seninki gibi olsa. En
azından şu çökük omuzlarımın dikkat çekmesini engellemiş olurdum.

2.Kadın: Ayol sen ne diyorsun? Senin gibi omuzları olmasını isteyen bir sürü kız var...
Giydigin her şey sana öyle yakışıyor ki... Bir de benim şu kısa kollarıma bak. Omuzlarım seninkiler gibi olsaydı, giydiğim bluzlar üstümde emanet gibi durur muydu?

Vır vır vır, dır dır dır...

3.Versiyon: Erkek / Erkek:

1.Adam: Saçını mı kestirdin?
2.Adam: Evet
1.Adam: Sıhhatler olsun abi!..
2.Adam: Sağol...

Detay
07-12-2006, 22:50
hahahahaha
abi super yaaa

karınca
08-12-2006, 00:52

Benim bayanlar ve elektronik aletler konusunda gözlediğim şu:

Bu nasıl çalışıyor yaaa, ha tamam buldum, dedikten sonra: Ellerine gelen ilk fişimsi şeyi ilk prizimsi şeye sokuyorlar. Sonrada çalışmasını bekliyorlar.

Bende hep aynı tepkiyi veriyorum: kızlar ve teknoloji!
Evet öyle...
GSM cihazların nasıl çalıştığını 1 sene boyunca anlattım durdum.
1 sene sonrasından başlayıp günümüze kadarki süreçte kullanılabilen fonksiyonlar;
Yanıt verme
yanıt reddetme
Menüden mesaja girebilme (yıllar geçsede hala hangi harflerin Türkçe hangisinin ingilizce olduğunu halen soruyor)
Mesaj yazabilme
GSM cihazı kapatabilme
GSM cihazı açabilme
Birisini arayabilme
Şarj edebilme.

balaban
08-12-2006, 00:56
Yazılanları okudum, sanki dünyada yaşayan bir canlıdan değil de uzaylılardan söz ediyorsunuz.:)

"Başka gezegenden gelenler" fikrimi hala koruyorum.:)

karınca
08-12-2006, 00:59
Çalıştığım yerdeki bayan personeller.
Diyelim ki odada sadece ikimiz var birşey soruyorum "ben mi?"
Bugün sabah...
Her zaman gittiğimiz benzin istasyonundaki araç temizliği sırasında bayan eleman bir duvarın önünde duruyordu, işlem bitince "haydi gel" diye seslendim...
"Ben mi? diyerek arkasına baktı (arkasında duvar var). Duvarı görünce kendisine seslendiğimi anladı.

NIETZSCHE
08-12-2006, 01:04
çok gittik galiba üzerlerine, onlarsız da olmuyor be,
incik boncukla uğraşan uçuşan tanımlanamayan nesneler:)

alvardar
08-12-2006, 01:12
kapris :gulen:
bazen ne yapsan yaranamazsın. illa cezalandıracak mazoşit midir nedir? :D

yosun
08-12-2006, 01:24
Öncelikle sn.yöneticimize özellikle bu topiği açtığı için teşekkür edelim. Beyler çok ihtiyaç duyuyorlarmış:D

hahhahahaha :gulen: :gulen: :gulen:

Siz çok yaşayın Sayın balaban, demek ki beyler gerçekleri görmeyip, hayal ürünleri ile uğraşıyorlar :D

karınca
08-12-2006, 01:30
Ben sadece karşılaştıklarımı yazıyorum.
Şurası bir gerçek ki erkekler ne kadar "mantık"dan bahsederse bayanlar o kadar "duygusallıktan" bahseder.
İşte çelişen nokta burada başlıyor.
Mantık alışverişi kısa sürer. Bayanların uzun süreli alış veriş nedeni de olasılıkla duygusalıktan kaynaklanıyordur. Tek tek mağazaları dolaşıp en güzelini (ama sadece güzeli) bulma, Yada çevresindeki kişilerden farklı bireşey alabilme.
Şu en güzeli var ya aklıma geldi. Eşimin birsürü ayakkabısı vardır benimkilerin 5 katı falan. Ama sadece güzelini arar, ben sadece rahatmı ona bakarım. Eşimin ayakkabıları genelde ayağını vurur durur. Ama güzel ya giymeye devam eder. Ben ayağımı vuran bir ayakkabıyı çıkartır atarım bu nedenle genelde spor ayakkabı kullanırım. Eşim vuran ayakkabıları nedeni ile devamlı nasırdan şikayet eder. Bende bugüne kadar böyle bir problem olmadı
Daha çok seçenek sıralayabilirim...
Fakat yukarıda yazdığım gibi mantık ile duygusallık 2 farklı nokta.
İşte iki tarafa da garip gelen ve "sevilmeyen" noktalar burada başlıyor. Birine mantıklı gelen diğeri için birşey ifade etmeyebiliyor.
Evlilik ile de ortak bir nokta bulunmaya çalışılıyor.

Eşim için elektronik eşyalar ne kadar anlatsamda fark etmiyor en basitinden aldığımız televizyon yaklaşık 1 yıllık, TV'nin yanında ise receiver durur.
Kural basit önce TV açılıyor sonradan receiver. TV otomatik olarak receiver'ı buluyor.
Ama 1 yıl geçti hala olmuyor be dostum ben ne yapayım...

Çuvaldıza gelirsek.
Arada eşim işte iken "çamaşırları as", "birkaç bulaşık var yıkayıver" der.
Ama bende bunları beceremiyorum. Eve gelince benim yaptıklarımı görüp yeniden yapar.

Belkide alışkanlıklar ile ilgili.
Sonuçta teknolojideki gelişmelere tepkileri geç oldu. Evdeki kızım teknoloji açısından oldukça ileri.

baron11
09-12-2006, 13:29
Erkekleri bıktıran davranışlar

Kadınların farkında olmadan yaptıkları, doğru olduğunu düşündükleri bazı davranışlar zamanla erkeğin ondan uzaklaşmasına neden oluyor.

Sevgiliniz fazla konuşmayı sevmeyen ve sakin yapıda biriyse sürekli üzerine giderek "bir derdin mi var? Niçin konuşmuyorsun" gibi sözlerle onu bunaltmayın. Böyle davranmakla aslında iyilik yapılmadığını vurgulayan uzmanlar, erkeklerin, kadınlar kadar çok konuşmayı sevmediğine dikkat çekiyor.

Onu çok seviyor ve merak ediyor olabilirsiniz ama bu onu günde 10 kez aramanızı gerektirmez. Özellikle işyerinden saat başı sevgilinizi arayıp onu kontrol etmeniz onu sıkabilir.

Hesabı genelde erkekler öder ancak bırakın bunu içinden geldiği için yapsın. Eğer her zaman hesap ödeme görevini ona bırakıyorsanız, kendilerini kullanılmış gibi hissederler. Zaman zaman siz de hesap ödemeyi teklif edin.

Erkekler gözyaşlarından etkilenir ve hiçbir erkek bir kadını ağlatmak istemez. Ne var ki, her şeye ağlarsanız, sizinle doğru dürüst konuşamayacak ve söylemek istediklerini söyleyemeyecek.

Erkeklerin, içlerinden geldiği gibi davranmayı sevdiğine ve sürprizlerle dolu bir hayat istediğine dikkat çeken uzmanlar, şunları kaydediyor: "Siz cumartesi akşamlarının programını 3 hafta önceden yaparsanız, çok sevdikleri sürprizleri yaşayamazlar. Fazla üstlerine düşerseniz, hareketlerinin kısıtlandığını düşünürler. Uzun zamandır biriyle birlikte olan bir erkek bile özgürlüğünden kolay kolay vazgeçmez. Planlama huyundan vazgeçemiyorsanız, en azından havayı yumuşatın. Ona öneri yapın, emir vermeyin. Böylece kendine de söz hakkı verdiğinizi düşünür ve rahatsız olmaz.".....:rolleyes:

Umarım kimsenin şimşeklerini üzerime çekmem....:rolleyes:

baron11
09-12-2006, 13:32
hahhahahaha :gulen: :gulen: :gulen:

Siz çok yaşayın Sayın balaban, demek ki beyler gerçekleri görmeyip, hayal ürünleri ile uğraşıyorlar :D

Biz erkekler mükemmeliyetçiyiz,ondan olmasın sakın...:D

zamanlama
09-12-2006, 14:11
Bir kadın "kadınların erkeklerden üstün olan özelliklerini" yazmış bir "erkek" de ona yanıt vermiş

Kadın: Kırmızı ışıkta yanımızdaki arabanın bizden önce çıkması yada bir aracın bizi sollaması hiçbir şey ifade etmez
Erkek: Bizim için de çevremizde diğer hemcinsimizin sahip olduğu mücevherat veya üzerindeki pahalı giysi hiçbirşey ifade etmez

Kadın: Kas olacak diye bir zorunluluğumuz yok
Erkek: Selüloitler olmayacak gibi bir zorunluluğunuz var ama...

Kadın: Aşık oluyoruz.... korkmadan.
Erkek: Biz de oluyoruz.... azıcık ödümüz patlıyor ama sebep olanlar UTANSIN

Kadın: Biri birimizin ağzını yüzünü kırdığımız sporlar yapmıyoruz.
Erkek: Vahşi bakışlarla birbirinizin gözünü oyduğunuz kıskançlık ,haset, çekememe sporlarıyla yeterin ce uğraşıyorsunuz.

Kadın: Hiç iki kadının silahla oynarken birbirini vurduğunu duydunuz mu?
Erkek: Hiç iki erkeğin "aman tanrım benim elbisemin aynısını giymiş" diye mahvolduğunu duydunuz mu?

Kadın: Horlamıyoruz
Erkek: Halt etmişsiniz, hatta hıçkırmıyor, geğirmiyor ve hapşırmıyorsunuz da. Yoksa siz insan değil misiniz?? Size Afrodit diyebilir miyim? :))

Kadın: Az bildiğimiz bir şey üzerinde çok fazla konuşabiliriz.
Erkek: Yani çok konuşup hiç bir şey söylemezsiniz

Kadın:TÜKÜRMEYİZ
Erkek: KIRITMAYIZ!!

Kadın: Sanat eserlerinin % 90'ı kadınlardan esinlenilmişdir.
Erkek: Sanat eserlerinin % 90'ı erkekler tarafından yapılmışdır.

Kadın: Uzağa işeme, uzağa tükürme, yüksek sesle geğirme gibi aptalca karizma krikolarımız yok
Erkek: Ortamın en güzeli olma, en zayıf olma, en pahalı giyineni olma, en zengin kocayı bulma gibi krikolarınız var ama

Kadın: Doğum günü, evlilik yıldönümü gibi özel günleri parmağımıza kırmızı iplik bağlamadan da hatırlayabiliyoruz
Erkek: Ütüyü fişde, yemeği ocakta, arabanın anahtarını kontakta unutmuyoruz. Bunlar daha faydalı.....
:roll: :roll: :roll:

ipeksay
09-12-2006, 14:25
İyiki "kadınım" dedirtecek gerçekler;

1.) Sigaradan sararmiş bıyıklarımız yok.
2) Arabamızın yolda patlayan lastiğini değiştirmeyi bilmesek de olur.
3) "Ya kalkmazsa?"
4) "Ya inerse?".. sizin de işiniz zor valla yaaa...
5) Pantolon giymek bizim icin fizyolojik olarak en az etek kadar
rahattır.
6) Kişiliğimiz kullandığımız arabanın beygir gücü ile doğru orantılı olarak
değerlendirilmiyor.
7) Tuvalette sadece tavana değil, sağımıza solumuza herhangi bir ölçme
–biçme endişesi duymaksızın bakınabiliriz.
8) "Gerçek mi, rol mü yapiyor?"
9) "Damsız Girilmez" bize bir şey ifade etmiyor...
10) Kırmızı ışıkta yanımızdaki arabanın bizden önce çıkması ya da bir aracın
bizi sollaması hiç birsey demek değildir.
11) İstediğimiz her yerde ve her koşulda ağlayabiliriz.
12) Bedensel hareketlerimiz vücudumuzdaki olası kasları
belirginleştirecek diye bir zorunluluğumuz yok...
13) Vücudumuzda kas olacak diye bir zorunluluğumuz da yok hatta..
14) Kas gücü gerektirecek işleri zevkle yapacak birileri her zaman vardır…
15) Düğme, sökük vs. dikmek özel bir beceri gerektirmiyor.
16) Dünya yerle bir olsa önce kadınlar ve çocuklar!
17) "Yoktan var edilen" yapay bedenlerimize tapınacak bir karşı cins varken
, kozmetik ürünleri ve estetik cerrahinin olanaklarından sonuna kadar
yararlanıyoruz…
18) Aşık oluyoruz... korkmadan.
19) Biraz göbek sevimli mi durur? ... hadi ordan!! siz hic “kalçalarımdaki
yağlar beni çekici gösteriyor” diyen bir kadin ya da “yağlar beni çekici
gösteriyor” diyen bir kadın gördünüz mü?
Asla dış görünüşümüzle ilgili yalan telkinlerle kendimizi kandırmaya
çalışmayız…

Rejim gerekiyorsa rejim… Allah Allah!!!
20) Tecavüze uğradığımızda cinsel tercihimizi değiştirmek zorunda değiliz…
21) Duygusal saçmalıklar adına kredi sahibiyiz... çiçek ve çikolata
istiyoruz…
22) Evde, banyoda, kıl- tüy dökmeyiz...
23) Dokunduğumuz bedenin herhangi bir kısmından silikonlar fışkırma korkusu
duymayız…genelde tabi!!!
24) Sünnet olmuyoruz...
25) Meslek grubunda "ev kadını" diye kebap bir seçenek var...
26) Birinden hoşlansak da "ilk adım atma kabusu"ndan muafız...
27) Evet, gelinlik 200.- $, smokin ise 100.-$.. ve her ikisini de
sevgili damat ödüyor...
28) "3 dubleden sonra feciii sarhoş olurum" diyebiliriz rahatlıkla...
29) "Çirkin" kadın yoktur.
30) 50 yaşından önce hiçbir erkeğe seks için para ödemek zorunda değiliz…
31) 31 sayısıda sadece diğerleri gibi bir sayı...
32) Kısa boy mu? E topuklu ayakkabılar ne güne duruyor ki?
33) Yaşımız ne olursa olsun bir uçan balon taşıyabilir, pamuk helva ve elma
şekeri de yiyebiliriz
34) Her sabah traş olmak zorunda değiliz.
35) Bir gece hoş bir rüya görsek ertesi sabah pijamamızı kirliye atmamız
gerekmez.
36) Genellikle istediğimizi almamız için söylememiz yeterlidir....
37) Bazen istemediğimizi söyleyerek de alırız.
38) Blue-jean'lerimizin muhtelif kısımları diğer taraflarına göre
dengesiz biçimde durmaz-beyazlamaz... ya da sararmaz...
39) Kızdığımızda birbirimizin anneleri, kızkardeşleri, ebeleri, dayıları ya
da sülalesine dair cinsel taleplerimiz olmaz…
40) Ayakta kalmak(?) için 1,5 porsiyon kaymaklı künefe yememiz gerekmiyor...
41) Bebeklik albümlerimiz sırtüstü çırılçıplak resimlerimizle dolu değil…
42) "Hadi amcalara göster.." şeklinde rezil bir çocukluk anımız da hiç
olmayacak…
43) Uçan tekmelerle birbirimizin ağzını yüzünü kırdığımız sporlar
yapmıyoruz…
44) Fiziksel güç iddiamız yok ama ,grip olunca da ölümcül bir hastalığa
yakalanmış gibi iptal olmuyoruz...
45) Silah... hiç iki kızın silahla oynarken birbirini vurduğunu duydunuz mu?
46) Horlamıyoruz....
47) Az bildiğimiz bir şeyi çok anlatabiliriz.
48) Birbirimize, beklenmedik yıkıcı sonuçlar doğurabilecek, eşşek şakaları
yapma adetimiz yoktur…

49) Canımızın çektiği yemeği pişirir, herkese yedirebiliriz.

50)Kerizi parasından ayırmada Allah vergisi bir yeteneğimiz vardır.
51) Sigaramızı yakacak birileri hep vardır...
52) Evde bozulan bir aleti, onarmaya calışıp bir daha kullanılmayacak hale
getirmek yerine tamirci çağırmak rasyonalitesine sahibiz.
53) Tükürmeyiz...
54) Giysilerimizden o gün öğle yemeğinde ne yediğimiz anlaşılmaz.
55) Harika alyansımız asla kılların arasında kaybolmaz.
56) Estetik sanatların %90'ı kadından esinlenmiştir.
57) Ayaklarımız kokmuyor.
58) "Erkek sözü" gibi ikna etmeye yönelik sıfatlar yaratmadık hiç...
Yoksa verilen sözlerin tutulmaması gibi bir sorun mu var?
59) Övgü ve komplimanlar sadece ruhumuzu okşar geçer, ikna etmeye yetmez...
ya gururu okşanan bir erkek neyi reddeder ki?
60) Çapkınlıklarımızın ardından giysilerimizde, biz istemedikçe (mesela
Monica L. istemişti!), deliller (ruj lekesi, sarı saç teli vs. bulunması
ihtimali yok...
61) Toplum içinde organ düzeltme stresi…
62) Cep telefonumuzun sesi popomuzdan gelmez.
63) En sevmediğimiz insanlara bile, öyle gerekiyorsa eğer, yeterince
dayanabiliriz.
64) Sevişirken sırtımız yere gelse de bu kazananın karşı taraf olduğu
anlamına gelmez.
65) "Anneme gidiyorum" diyerek kapıyı çarpmak bize yakışan bir ayrıcalık…
66) Saçımızı boyayabiliriz... 20 yaşında bile...
67) Çığlık atabiliyoruz... sevinince, üzülünce, korkunca...
68) Aradığımız adresi, kaybolmadan önce sormayı düşünebiliyoruz...
69) Uzağa işeme, uzağa tükürme, yüksek sesle geğirme vb. Karizma
krikolarımız yok....
70) Askere gitmiyoruz..
71) Annelik duygusu... apayrıdır...
72) Sevgilimize, ağabey ya da babamıza ait gömlek, kazak, mont, T-shirt'leri
giyebiliyoruz.
73) Bale, dans, ritmik jimnastik, buz pateni vb. uğraşlar edinmemiz cinsel
tercihimiz hakkında tartışma yaratmaz....
74) Hayatımızın hiçbir döneminde kravat takmak zorunda değiliz...
75) Mücevherler bizim...
76) Yağmurda şemsiyesiz kalmayız...
77) Belli dönemlerimiz, cinayet bile işlesek hafifletici neden kabul edilir.
78) "Boşanmak istersek" tek celsede boşanırız.
79) "Boşanmak istemezsek" zengin bir dul oluruz.
80) Bir gün önce çıkardığımız çoraplarımızı evin altı üstüne gelmeden,
üstelik de kimselere sormadan bulabiliyoruz.
81) Kol saatimizin aynı zamanda hesap makinesi, takometre, barometre,
termometre ve radyo olması gerekmiyor.
82) Playboy Late Night, kırmızı nokta, Tutti Frutti vb. yüzünden uykusuz
geceler geçirmiyoruz.
83)Özel günleri parmağımıza kırmızı iplik bağlamadan da
hatırlayabiliyoruz...
84) "Kaaaave.."ye gitmiyoruz.
85) Trafik polisinin alkol vs. çevirmelerinden muafız...
86) İstemezsek hesap ödemeyebiliriz.
87) Yürürken ceplerimizden bozuk para, anahtar, çakmak vs. sesleri gelmez...
88) Gece eve bırakılırız...
89) Bulaşık makinesi karmaşık bir dünyadır mekanizma değildir...
90) Geceyarısı yataktan sıvışıp, buzdolabının ışığında zeytinyağlı dolma,
börek ve "hain köfte" yemiyoruz...
91) Ortalıktaki alakasız her türlü nesne ve sözcükten cinsel cağrışımlar
çıkarıp günün 24 saatini seks düşünerek geçirmeyiz...
92) Kel olmuyoruz...
93) Toplu taşıma araçlarında nadiren ayakta kalırız.
94) Futbol mu? Bizim tuttuğumuz takım genelde kaybetmez...
95) Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır...
96) Berberde kimse yüzümüzü kolonya ile ovuşturarak gözlerimizi yuvalarından
çıkartmıyor…
97) Bizim berberlerin koltuğunda üzerimize yaslanılması ya da üzerimize
abanılmasıda da gerekmiyor...
98) Para cüzdanımız bir süre sonra kavisli yuvarlak hatlı bir şekil almıyor…
99) Pantolon almaya cıkıp eve uçak maketi, uzaktan kumandalı araba, mini
langırt masası vb. emtia ile dönmüyoruz.
100) Eh... bir de Brad Pitt hak ettik artık.
NE DERSİNİZ .) :)

NIETZSCHE
09-12-2006, 14:43
Erkek- kadın ilişkileri konusunda bugüne kadar izlediğim ve en beğendiğim komedi dizisi şu anda da CNBC-E de yayınlanmakta olan" Married with Children" dır. Al Bundy(Al) ve karısı Peggy(Peg) nin atışmaları gerçekten koparan repliklerdir. İşte birkaçı:

-------------------------------------------------------
50.000$ kazanilir
- hey peg.. nereye gidiyorsun??
- hawaii
- iyi o zaman ben avrupaya gidiyorum..
-------------------------------------------------------

peg bi dergide gördüğü testi kocasına uygulamaktadır
peg - bu gece aşağıdakilerden hangisiyle birlikte olmak isterdiniz, a) karınız..
al - b
------------------------------------------------------------------

- alllll, beni neden plaja götürmüyorsun?
- ne farkeder ki? her seferinde evin yolunu buluyorsun.

--------------------------------------------------------------------

al: erkeklerin beni arzulamasını istemiyorum! Bu yuzden bunu işin uzmanına sormak istedim. peg, erkeklerin seni arzulamamasını nasıl beceriyorsun?
peg: onlarla evleniyorum

--------------------------------------------------------------------
al:

- peg, seni bana dokunmaman konusunda daha once uyarmistim.
- bir erkek butun hayati boyunca erkektir ama bir kadin "karin" olana kadar seksidir.
- noeller pismanliklar icin degildir, pismanliklar icin evlilik yildonumleri vardir.
- tanrı kadınların top oynamasını isteseydi onlari erkek olarak yaratırdı
- pardon peg, seni duymadim. kendimi nasil oldurecegimi dusunuyordum da..
- her basarili erkegin arkasinda evli olmadigim bir kadin yatar.
- peg, seninle evli olmayan herkesi kiskaniyorum.
- bir ulkeyi mahveden seyler, bilgisayarlar ve kadinlardir.
- sigorta evlilik gibidir. surekli bir seyler odersin ama geriye hicbir sey alamazsin.
- ask sadece kor degil ayni zamanda aptaldir.
- senkronize yuzme spor degildir, camur guresi tam anlamiyla bir spordur.
- bud, ise yaramayan her seyi atamayiz. atsaydik su anda evde bir annen olmazdi.
- eve gidiyorum.. niye oldugunu bir tanri bilir.
- hayatimdan nefret ediyorum.. uyuyamiyorum, yemek yiyemiyorum, karimi arka bahceye gomemiyorum bile.
- acele edin. son gelen peg'in yanina oturur.
- peg, bu kaktusun calar saatimin yerinde olmasinin guzel bir anlami var mi?
- annenizle evliyim, cezalandirilmayi hak ettim.
- tehditler bana islemez, ben zaten cehennemdeyim.
- peg, eger bana birazcik deger veriyorsan, beni seninle sevismeye zorlama.
- yatagimda o lanet kadin varken uyuyamiyorum.

----------------------------------------------------------------
:D :D :D

Cinnamon
09-12-2006, 22:52

O kadar zor değil, biraz gayretle en zor anlayanlar bile birşeyler çıkarabilir. Hiç değilse felsefi açıdan yaklaşabilir. ;)

MAŞALI
14-12-2006, 02:09
abi benim en uyuz olduğum bi olay oluyo..nerdeydin? mesela.. :D tabii erkek üstünlüğü çatır çatır döktürüyorum yalanları..:gulen: hiç şüphe yok..:tamam: ama 6 ay geçiyo yanlışlıkla konu açılıyo..:confused: sen o gün nerdeydin? ahanda zıçtık ben ne dediydim yahu? :o hiç unutmuyolar be abi..:mad: unutmadıkları tek konuda bu..:aglayan: kapının anahtarını üzerinde unutup 5 sene önce sölediğini unutmuyolar..:oley:

MAŞALI
14-12-2006, 02:11
bi de hazırım deyip ben hazırlanıp arabayı çalıştırdıktan 15 saat sonra aşğıya inmeleri yokmu? ooof oof:vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:

chemeng
16-12-2006, 12:24
bi de hazırım deyip ben hazırlanıp arabayı çalıştırdıktan 15 saat sonra aşğıya inmeleri yokmu? ooof oof:vurkafa: :vurkafa: :vurkafa:
haklısın baba ...bir yere giderken hazırlanmak bilmezler...bir yerden dönerkende kalkmak bilmezler..
en güzeli bir yere gideceğin zaman normalden 30 dakka önceyi söylüyorum hazır ol diye...ancak denk geliyor..bir yere oturmaya gidilidğinde normalden 30 dakka önce başlıyom hadi kalkalım demeye onlar kalkıp vedalaşana kadar denk geliyor ancak işte...ben hep böle yapıyorum.....ama bazı zamanlarda 30 dakka az geliyor keşke 1 saat deseydim dediğimde oluyor...:oley: :oley: :oley:

yosun
16-12-2006, 12:50
abi benim en uyuz olduğum bi olay oluyo..nerdeydin? mesela.. :D tabii erkek üstünlüğü çatır çatır döktürüyorum yalanları..:gulen: hiç şüphe yok..:tamam: ama 6 ay geçiyo yanlışlıkla konu açılıyo..:confused: sen o gün nerdeydin? ahanda zıçtık ben ne dediydim yahu? :o hiç unutmuyolar be abi..:mad: unutmadıkları tek konuda bu..:aglayan: kapının anahtarını üzerinde unutup 5 sene önce sölediğini unutmuyolar..:oley:

Harika ya....:oley: :oley:

MAŞALI
18-12-2006, 01:43
haklısın baba ...bir yere giderken hazırlanmak bilmezler...bir yerden dönerkende kalkmak bilmezler..
en güzeli bir yere gideceğin zaman normalden 30 dakka önceyi söylüyorum hazır ol diye...ancak denk geliyor..bir yere oturmaya gidilidğinde normalden 30 dakka önce başlıyom hadi kalkalım demeye onlar kalkıp vedalaşana kadar denk geliyor ancak işte...ben hep böle yapıyorum.....ama bazı zamanlarda 30 dakka az geliyor keşke 1 saat deseydim dediğimde oluyor...:oley: :oley: :oley:

babacım sen denizlide olsan emin ol seninle takılırdım..emin ol kafalarda uyuşuyodur..:D

balaban
18-12-2006, 01:54

Burayı okumamıştım ama diğer topikte beylerin hafızalarının zayıf olduğunu yazmıştım:D Hanımlar hiç unutmazlar, Allah vergisi işte:) Unutmadıkları tek konu bu değil, işlerine gelen-gelmeyene göre değişir unutulan-unutulmayan.:)

MAŞALI
18-12-2006, 01:58
Burayı okumamıştım ama diğer topikte beylerin hafızalarının zayıf olduğunu yazmıştım:D Hanımlar hiç unutmazlar, Allah vergisi işte:) Unutmadıkları tek konu bu değil, işlerine gelen-gelmeyene göre değişir unutulan-unutulmayan.:)

ya balaan hanım bir bayan olarak valla sizi takdir edecem son cümlenizden dolayı:D

balaban
18-12-2006, 01:59
ya balaan hanım bir bayan olarak valla sizi takdir edecem son cümlenizden dolayı:D

Eksik olmayın, yazdığım doğru ama bu insanoğlunun genel özelliği. Erkeklerde de var aynı huy:D

Seyfullah
18-12-2006, 02:04

Hehehe :D Çok doğru :D

Bu yüzden erkeklerin söyledikleri herşeyin geçerliliği 1 hafta içinde dolmalıdır :oley:

Hatta bu karşı tarafa en başta alenen "Bir hafta önce söylediğim herşey geçerliliğini yitirecektir" diye söylenmelidir :D

MAŞALI
18-12-2006, 02:05
ya ben olayı çözdüm..vurdumduymazlık..çok güzel bi çare..anahtar kelimeler..evet, güzelsin, yakışmış, bakarız,halledriz,çok yorgunum ve olurmu aşkım tabii seni seviyorum..:D

Seyfullah
18-12-2006, 02:07
Erkek : Ya ben hiçbir tatışmada haklı olamıyorum amaaağ
Kadın : "Evet Canım" dediğin sürece sen haklısın :D

mutlu
18-01-2007, 12:26
En nefret ettiğim şey:
Bazı kadınlar yanlarında erkekleri olmadan hiçbir şey yapamazlar. Ne sinemaya gidebilirler, ne de restorana ne de alışverişe... Yapacakları her işte erkeklere bağlıdırlar ve günde 10 kez ararlar. Bu tür davranışları bir kadında gördüm mü fıttırırım. Bazı arkadaşlarda maalesef görüyorum ve sinirden kuduruyorum.

ÇAKAL
20-01-2007, 10:20
1-çenebaz avrat,:eek:
2-hanımla :eek: alışveriş,
3-pembe dizi,:eek:
4-küpeli hemcins,:o
5-sürekli arıza yapan araba,:aglayan:
6-sırrını afişe eden arkadaş,:mad:
7-ders çalışma,:(
8-gazetede spor sayfasını okurken birinin içine düşmesi,:rolleyes:
9-askerlik anılarını dinlemek(anlatmak değil),:)
10-dışarı çıkarken hanımın hazırlanmasını bekleme.:eek:

Kurnalı
03-11-2012, 22:09
hepside süper

ayse_k
21-05-2013, 15:03
peki ya FB liyse, ve en temelinden ofsayt dahil bir çok kuralı biliyorsa :)
maçlara bile gidiyorsa ? :)

...
Eşin Eğer Galatasarylıysa bittin abi... (Düman Başına)
Sanki futboldan anlıyomuş gibi konuşmaları...
Spor yorumlayanlara yorum yapmaları...
KArarsız olmaları...
iki de bi hasta omaları...
sürekli telefonla konuşmları...

daha çok var aslında ama
....