PDA

View Full Version : İlgİnÇ Bİr Lokanta

kemal
17-12-2006, 23:35
Geçen gün Fatih tarafındaydım. Çocuklar beni bir lokantaya götürdüler. Baya lezzetli yemekleri var. Fiyatlar inanılmaz. Çorba 500, kuru 500, pilav 500, ızgara köfte 1500, tavuk bonfile 1500, izmir köfte 1500, sütlaç 800, kemalpaşa 800, musakka 1000 vs.

Altında bir çapanoğlu mu var diye araştırdım. Yok, yok!. Malzeme kaliteli, yemekler lezzetli, patron titiz.

5-6 bin liralık yesen, bitiremezsin...

Enteresan...

(Şehzadebaşı Cad. Rami Gıda Pazarı Karşısı, Gündeş Han, Ulus Restaurant)

Sahibi Kayserili meşhur işadamı Şaban Gündeş'in tıp doktoru olan oğluymuş. O han, yanındaki işhanı ve daha birçok gayrimenkul bu zata aitmiş. Kendisi de müşterilere servis yapıyordu iyi mi...

Yolu düşen olursa ve meselenin püf noktasını kavrarsa bize de açık etsin lütfen... Ben içinden çıkamadım...

kentuf
17-12-2006, 23:58
Sürümden kazanıyordur.Dediğiniz adresi biliyorum ama hiç gitmedim bir uğrayıvereyim sonra yazarim burda.:)

win win win
18-12-2006, 00:05
Geçen gün Fatih tarafındaydım. Çocuklar beni bir lokantaya götürdüler. Baya lezzetli yemekleri var. Fiyatlar inanılmaz. Çorba 500, kuru 500, pilav 500, ızgara köfte 1500, tavuk bonfile 1500, izmir köfte 1500, sütlaç 800, kemalpaşa 800, musakka 1000 vs.

Altında bir çapanoğlu mu var diye araştırdım. Yok, yok!. Malzeme kaliteli, yemekler lezzetli, patron titiz.

5-6 bin liralık yesen, bitiremezsin...

Enteresan...

(Şehzadebaşı Cad. Rami Gıda Pazarı Karşısı, Gündeş Han, Ulus Restaurant)

Sahibi Kayserili meşhur işadamı Şaban Gündeş'in tıp doktoru olan oğluymuş. O han, yanındaki işhanı ve daha birçok gayrimenkul bu zata aitmiş. Kendisi de müşterilere servis yapıyordu iyi mi...

Yolu düşen olursa ve meselenin püf noktasını kavrarsa bize de açık etsin lütfen... Ben içinden çıkamadım...

iyi ama fatih tarafında değil anladığım kadarıyla..rami tarafı galiba?

cetvel
18-12-2006, 00:05
aslında böyle çok güzel ama bilinmeyen yerler var... mesala sirkecide hocapaşa camii'nin çevresindeki lokantalar içinde bir tanesini çok seviyorum: Balkan Lokantası... Onlar da ucuza kaliteli yemekler sunuyorlar... Özellikle öğlenleri dolmaya başlar ve saat 4-5 gibi yemekler biter.. işin ilginci ne zaman gitsem muhakkak turistler içerde oluyor...

Bence kemal abi iyi bir başlık açtı... böyle güzel ve ucuz yerleri burada yazabiliriz...

kentuf
18-12-2006, 00:09

evet otopazari karşısında sanirim .

kemal
18-12-2006, 08:31

Fatih'ten Beyazıt istikametine giderken, Saraçhane'yi, Büyükşehir Belediyesi'ni geçtikten sonra, Vezneciler otobüs duraklarına varmadan...

Eskiden Direklerarası denilen semt...

Burada 60'lı yıllarda sinemalar vardı.

Şehzade, Kulüp, Yeni, Gündeş, Gül ve meşhur (!) Turan...

Rami ismi semt adı değil, marketin adı...

kemal
18-12-2006, 08:33
Sürümden kazanıyordur.Dediğiniz adresi biliyorum ama hiç gitmedim bir uğrayıvereyim sonra yazarim burda.:)

Sürüm kısmı doğru, çünkü kalabalıktı. Ama nasıl kurtarıyor anlamadım.

kentuf
18-12-2006, 10:17
Fatih'ten Beyazıt istikametine giderken, Saraçhane'yi, Büyükşehir Belediyesi'ni geçtikten sonra, Vezneciler otobüs duraklarına varmadan...

Eskiden Direklerarası denilen semt...

Burada 60'lı yıllarda sinemalar vardı.

Şehzade, Kulüp, Yeni, Gündeş, Gül ve meşhur (!) Turan...

Rami ismi semt adı değil, marketin adı...

hıms bende rami oto pazari ve emintaş sanayi sitesi karşısında bir yer var orası sanmıştım .:)

mutlu
19-12-2006, 16:06
hakkaten borsacısınız hepiniz.... :D şöööle az kendinizi çekin geriye de yazdıklarınıza bir bakın..........:hayır: sadece bir adres için 8 tane yazı yazılmış:rolleyes: :eek: ............asıl mesele lokantanın nerede olduğu muydu yoksa ucuz ve kaliteli olduğu muydu?:gulen: :roll:
bi de alıcı ve satıcı durumuna bakalım. lokanta baya hacimli yükseliyo....:D :D geleceği parlak.:D :D

kemal
19-12-2006, 22:47
hakkaten borsacısınız hepiniz.... :D şöööle az kendinizi çekin geriye de yazdıklarınıza bir bakın..........:hayır: sadece bir adres için 8 tane yazı yazılmış:rolleyes: :eek: ............asıl mesele lokantanın nerede olduğu muydu yoksa ucuz ve kaliteli olduğu muydu?:gulen: :roll:
bi de alıcı ve satıcı durumuna bakalım. lokanta baya hacimli yükseliyo....:D :D geleceği parlak.:D :D

Bu lokanta yakında halka açılacakmış. :gulen: :gulen: :gulen: :gulen:

JoNaThAn
12-01-2007, 07:31
bikez 500 bin eski türk lirasına döner yemiştim..250ye yapanlar bile vardı ama okadarda değil..onlardan korktum:)