PDA

View Full Version : Yazılı & Görsel Medyanın İyi-Kötüleri...

TCM
27-01-2007, 14:35
---Gazete, dergi, radyo, tv vs. yazılı ve görsel medyada bizlere sunulan binlerce makale, yorum, resim, şarkı, dizi, film vs. var...Sanırım sizlerde katılacaksınız bunların çoğunluğu faydasız hatta zararlı ve bomboş içeriklerle karşımıza konulmakta. Tabi güzel şeylerde mevcut.... İstedim ki iyilerden karşılıklı haberdar olalım, kötüler hakkında da yorum yaparak hem birbirimizi uyaralım hem de rahatlayalım....

TCM
27-01-2007, 14:54
--Birkaç ay önce, öğle arası seda sayan ın, ahu tuğba nın programlarını görünce hayranlığını belirtmek isteyen pek çok arkadaşın böyle bir yere ihtiyacı olduğunu düşünmüştüm ama fırsat olmadı, kısmet bugüneymiş...

--Aslında ilk örneğin kötü bir program olacağını düşünüyordum ama güzel bir programla açılışı yaptık...

--TRT 2 de "KIRILMA NOKTASI" adlı Ramazan ÖZTÜRK ün hazırladığı program var. İki haftada bir cumartesileri saat 11 gibi başlıyor... Bu hafta AIDS ve MALARYA hastalıkları pençesindeki Afrika dan (özellikle Güney Afrika) bahsedildi. Acı verici birkaç rakam; AIDS neyse de malarya tedavisi basit sıtma çeşidi bir hastalık, korunma için 1 dolarlık cibinlik yeterli olabiliyor ama az sayıdaki çalışanın günlük kazancının 2 dolar olduğu ülkelerde bu basit korunma bile neredeyse çoğunluk için imkansız. Ülkelerin çoğu coğrafi nedenler dolayısıyla fakir, tarım ile uğraşma imkanı olan ülkeler de iç savaşlar nedeniyle kalkınamıyor. AIDS birinci sıradaki ölüm nedeni. Sebep çok eşlilik, geçim için fuhuşun yaygınlığı, biliçsizlik, yoksulluk....İkinci sırada malarya. Ruanda nüfus 9 milyon, % 40 ı HIV taşıyıcısı ve hastası...Mozambik 19 milyon nüfusun % 14 ü hasta. Uganda 26 milyonun % 20 si taşıyıcı..Toplam dünyadaki AİDS hastalarının % 63 ü Afrikada,ve AİDS ten ölenlerin % 72 si yine Afrika dan...
----Sahip olduklarımızın kıymetini bilememek ne kadar kötü birşey aslında...Sevgiyle.

TCM
29-01-2007, 00:22
--Şu an Star-ATV ve Shov da bildiğimiz yarışma programları var...En bilineni STAR daki herhalde. Geçen turun sonunda bir dahaki yarışma 2008 de demişlerdi bir yılı bırakın elemanlar bir ay zor dayanmışlar. Bülent ERSOY 17 yaşındaki kıza, kalçan geniş, omuzların dar, kolların kalın deyince kızcağızda kabul edip aldım kabul ettim cinsinden gülümseyerek boynunu büktü... Desene armut "ben hiç olmazsa doğduğumda neysem şimdi de oyum, orjinalim"
---Kaçış yok üç kanalda da sözüm ona star seçiliyor, birine takılmak zorunda hissediyorsanız da bari sms göndererek paranızı çarçur etmeyin...

diojen2006
29-01-2007, 00:57
hepsini kapatalım

Serenler
29-01-2007, 14:20
Halka gına getirenler keşfediliyor

Aşk FM'in kendi sitesi aracılığı ile yaptığı, "Ekranda en az 5 yıl görmek istemedikleriniz' anketine göre, bakın halk kimleri artık ekranlarda görmekten bıkmış?

Aşk FM'in yaptığı "ekranda en az 5 yıl hiç görmek istemedikleriniz" anketi büyük katılımla devam ediyor

Televizyonda kendine yer bulanlar, bir daha asla o koltuğu bırakmak istemiyor ve bunun için ne gerekiyorsa yapmaya kararlı görünüyor!

Hakemler uzman oluyor aşkı yorumluyor, oyuncular ekranda birbirini parçalıyor,

Kimisi seyircinin pantolonunu indiriyor, kimisi de canlı yayında soyunmayı marifet biliyor!

Ankara’nın bölgesel radyosu Aşk FM, bu konuyu dinleyicilerine sordu, 1 hafta boyunca web sitesinin forum bölümünde ve canlı yayınlarında halkın yorumlarını aldı, derlediği 70’in üzerinde ünlü isimden en çok şikayet edilen 10 ismi web adresinde anket olarak 25 Ocakta oylamaya sundu.

İlk 2 Günün Oy Dağılımı Şöyle;

Hülya Avşar 438 % 27.55
Seda Sayan-Nihat Doğan 242 % 15.22
Zekeriya Beyaz 223 % 14.03
M.Ali Erbil 170 % 10.69
Lerzan Mutlu 113 % 7.11
Esra Ceyhan 112 % 7.04
Erman Toroğlu 106 % 6.67
Aydın 77 % 4.84
Reha Muhtar 62 % 3.90
Hıncal Uluç 47 % 2.96

Toplam Oy Sayısı : 1590

Ankette son durumu görmek ve oy vermek için:
http://www.askfm.com.tr/
Artık ne yapacağınızı siz bilirsiniz:seyt:

Oylama 18 Şubat 2006’da sona erecek

balaban
29-01-2007, 14:26
[B]

Ankette son durumu görmek ve oy vermek için:
http://www.askfm.com.tr/
Artık ne yapacağınızı siz bilirsiniz:seyt:

Oylama 18 Şubat 2006’da sona erecek

"Hepsi" diye şık koymamışlar:mad:

Işılay
29-01-2007, 14:34
Hiç birini görmek istemiyorum.......

Serenler
29-01-2007, 16:32

Hiç birini görmek istemiyorum.......

Çok haklısınız.. :D
Al birini vur ötekine,:confused:
İnsan seçim yapmakta bile zorlanıyor:düsün:

varjan
29-01-2007, 16:38

Bende aradım ama maalesef ?????? :seyt:

(Oldum olası Hülya ya gıcık olduğum için oyun onadır..... :mad: )

balaban
29-01-2007, 16:39
Bende aradım ama maalesef ?????? :seyt:

Ben yinede oyumu M.Ali'ye verdim. Aslında hiç birini görmüyorum ama ne olduklarını biliyorum.

BOSNA
29-01-2007, 18:39
Bende oyumu hülya ya verdim ve hepsini demek isterdim ama yok..

BOSNA
29-01-2007, 18:42
Görsel medyada şu Flash tv nin gece haberlerine gıcık oluyorum haber değil sanki felaket (Allah korusun) senaryosu ! Tabi birde ok ları yokmu çıldırtıyor haber izlemek isteyenleri, en iyisi kapatıyorum gidiyor.

TCM
30-01-2007, 01:46
Görsel medyada şu Flash tv nin gece haberlerine gıcık oluyorum haber değil sanki felaket (Allah korusun) senaryosu ! Tabi birde ok ları yokmu çıldırtıyor haber izlemek isteyenleri, en iyisi kapatıyorum gidiyor.

--Kanal 1 in ana haber bültenine ne demeli...Haberlerden seçmeler:
* Bir önceki geceki buz pateni yarışmasında Şebnem (bakire olandı di mi bu) niye ağladı, kayan 120 kg luk kuğu kimdi, asena kimle ağladı, yarışmada jüriyle bozuşup ayrılmak isteyen kimdi ......
* Diğer yarışmada neler oldu.....
* Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz in delik çorapları,
* 150 bin dolara bir geceliğine takla atan ablanın 9 yıl önceki halini nasıl buldunuz....
* Boran ağa (bozan mıydı yoksa) nın küçükken ki görüntülerini nasıl buldunuz...
Haberlerin sonunda da önemli bir haber vardı ama onu hatırlayamadım :)

--Haber kanallarının hepsi Wolfowitz in delik çoraplarını en iyi çekebilmek için birirleriyle yarışmışlar. Çaktırmadan uzaktan çekseler neyse, adamı o kadar miiletin içinde çoraplarının deliklerini 30 cm. den çekmek için uğraşarak utandırırken hiç mi kendileri utanmadılar acaba...

TCM
01-02-2007, 00:47
---Bu da benim ekranımdan...
Şehirlerin gelişmişliğinin bir göstergesi de kaldırımlarının yüksekliği imiş. Yani ne kadar alçak olursa o kadar gelişmiş. Evin sokağına yeni asfalt döküldüğünden kaldırımın yüksekliği 5-6 cm. civarında. Bu durum mahalledeki öküzleri sevindirdi. Arabalarını rahatlıkla kaldırıma çıkarıp duvarın dibine kadar yerleştiriyorlar. Hesapta daha güvende olacak arabaları. Allah ın öküzü, kaldırımdan çocuk nasıl geçecek, yaşlı nasıl geçecek, bebek arabasıyla kadınlar nasıl geçecek, yola inmek zorunda kalmayacaklar mı? Arabanın lastiklerini indirsem, üzerine kaya düşürsem yeri değil mi? Bütün bu öküzleri, dükkanlarının önüne malzeme koyarak aynı şekilde yolu tıkayan ayı larla otobanın ortasına zincirlesek güzel olmaz mı? Daha iyi bir ceza aklına gelen var mı? Yarın 155 i arayıp şikayet etmeyen sizin gibi olmasın mı?...

TCM
03-02-2007, 01:40
--Geçen yanılmıyorsam shov tv de ana haber bülteni: "buz pateninde ölümden döndü" , "kafa üstü yere çakıldı"... Haberi izliyoruz, yani izlemeye çalışıyoruz, bayan patenci erkek partnerini baş aşağı pozisyonunda taşırken tutamıyor ve erkek düşüyor. Ama başının buza öldürücü çarpma sahnesini göremiyorsunuz çünkü o sırada ekranın altından yani erkek patencinin baş hizasından reklam bandı geçiyor..Görüntü tekrar veriliyor (insanı salak yerine koyuyorlar ya yüz kere gösteriyorlar sanki iki kere göstersen anlaşılmayacak). Hah bu kez görürüm diyorsun ama yine reklam bandı adamın kafasının hizasında, bir daha bir daha derken sonuncuda kafanın yere çarpmasını görebiliyoruz.Ama erkek patenci bırakın ölümden dönmeyi hiçbirşey olmamış gibi gösteriyi partneriyle birlikte tamamlıyor.

TCM
05-02-2007, 04:05
---Gazetelerden Hrant DİNK cinayetinin incileri devam ediyor..
- Sabah gazetesi Ogün SAMAST ın görüntülerini bastığı ilk gün uzman birinin ağzından yazıyordu: *katil dikkat çekmemek için kot pantolon giymiş *katil ortağına rahat görünebilmek için beyaz bere takmış *resimlerden usta bir koşucu olduğu anlaşılıyormuş vs.vs. Şimdi adam dikkat çekmek istiyor mu istemiyor mu önce ona karar verin, bir kaç kareye bakarak adamın usta bir koşucu olduğunu nasıl anladınız?
- Günlerdir cenazeyi ambulansa koyarken görünen adamın Yasin Hayal olabileceğini yazanlar, aslında emniyet mensubu olduğunu öğrenmişler. Kardeşim yazıyı yazanlar hiç mi araştırmaz, sağa sola hiç mi sormaz. Benzetilen bakkalın çırağı olsa tamam tanıyan eden yok, emniyette cinayet büro amirliğinde görevli polis memurunu nasıl tanımadan günlerce Yasin Hayal i ye benzetirler.

TCM
05-02-2007, 04:17
- Dan BROWN ın "İhanet Noktası"...Kitabın yarısındayım, çok güzel, şiddetle öneririm....

TCM
05-02-2007, 04:17
- Geçen gelen bir mail, kimden belli değil ama ilginç, sizlerle paylaşmak istedim ..
% 99'u Müslüman olan memleketimizde Müslüman kesimin zihninde dinî bir anlam ifade eden kutsal isimlerin, tüm Türkiye'nin seyrettiği dizilerde küçük büyük herkesin beynine kötü imajlar kullanılarak gerçek mânâları dışında kötü bir biçimde yerleştirilmektedir. Bunun tesadüf olduğunu söylemek saflık olur. Bu dizilerin yapımcıları ve arkalarındaki güçler yetkililerce incelenmelidir. Bu şekildeki farklı dizilerin birçoğunun yayınlandığı kanalın ortak adresinin ATV olduğu da dikkate değerdir.

Gafur: Kelime anlamı olarak, bağışlamada, merhamette sınır tanımayan anlamına gelmekte olup Allah'ın 99 isminden biridir. Çarşamba günleri ATV'de yayınlanan Avrupa Yakası dizisinde psikopat, elinde bıçakla dolaşan, kendisinden her türlü kötülük beklenebilen, cinsel sapkınlıklar sergileyen, özürlü giyinen, komşunun karısına göz dikmiş tipleme.

Burhan: Sağlam delil mânâsına gelmekte olup Kur'ân-ı Kerim'in isimlerinden biridir. Avrupa Yakası dizisinde ise psikopat,
aptal, cinsel sapkınlıklar sergileyen, dedikoducu, salak tiplerden birinin adı.

Tacettin: Dinin tacı anlamına gelmekte olup Avrupa Yakası dizisinde en şapşal, salak, beyinsiz, herkesin arkasından dalga geçtiği, kolay işletilebilen cahil karakterin adı.

Aziz: En yüce, en üstün anlamına gelmekte olup Allah'ın 99 isminden biridir. Aziz isimli karakter ise ATV'de yayınlanan Beyaz Gelincik dizisinde kadın pazarlayan, psikopat, katil, başkasının karısına göz dikmiş, aşağılık dizi karakterinin adı.

Kadir: Her şeye gücü yeten mânâsına gelmekte olup Allah'ın 99 isminden biridir. ATV'de yayınlanan En Son Babalar Duyar adlı dizide sahtekâr, yalancı, para için her türlü dalavereyi çevirebilen başrol oyuncusunun adı.

Amil: Amel eden, ibadet eden, iş ve aksiyon sahibi anlamına gelmekte olup Peygamberimiz'in isimleri arasında yer almaktadır. Hayat Bilgisi adlı dizide ise aklı fikri para, sahtekâr, yalancı bir okul müdürünü canlandırmaktadır.

Mennan: Çok ihsan eden, lütufta bulunan anlamına gelmekte olup Allah'ın 99 isminden biridir. Hayat Bilgisi adlı dizide ise üçkâğıtçı, düzenbaz, uyanık, yalancı, ikiyüzlü okul hizmetlisinin adıdır. Dizide, müdür, "Mennan gel lan buraya hayvan" demekte, Allah'ın bu güzel isminin böyle aşağılayıcı bir cümlede kullanılması kesinlikle kabul edilebilir değildir.

Bu isimler toplumumuzda "Allah'ın kulu" mânâsına gelen Abdülkadir, Abdülmennan, Abdülaziz şeklinde kullanılırken veya kullanılması gerekirken, bu dizilerde Abdül kısmının çıkarılıp direkt olarak Allah'ın 99 isminden biri olarak kullanılmaktadır. Dizilerde öne çıkarılan, imrendirilen isimlerin neden yukarıda bahsedilen isimler gibi olmadığı da bir başka soru işaretini aklımıza getirmektedir.

TCM
05-02-2007, 04:26
--Üst tarafa bir ilavede benden. Avrupa Yakası ndan TANRIVERDİ...

--Özellikle GAFFUR... Cep telefonuna melodi yapılan, klipleri seyredilme rekoru kırılan... Adam bu salaklığı ve sapıklığıyla yatak odası kreasyonlarını değiştirdi yav..Peker Açıkalın ne kızıyordur millete, aşık oldukları karaktere bak diye..

Şafak
05-02-2007, 21:15

aynen sanki engellilere haber sunuyor gibi haber sunuyorlar:(
direk zaplıyom:)

TCM
06-02-2007, 02:16
aynen sanki engellilere haber sunuyor gibi haber sunuyorlar:(
direk zaplıyom:)

---İşitme değil sanki zeka özürlülere haber veya şov (hemen hemen hepsi) programları sunuyorlar...Temelin fıkrasında var ya.Temel yurtdışındaki arkadaşına mektup göndermiş, içine de ahırda 2 tane ineğin arasında çektirdiği resmini koymuş, kendisini de yuvarlak içine alıp not düşmüş; "ortada işaretlediğum penum" diye...Anladık kardeşim oklarla işaretlemene, şu şöyle dedi bu böyle yaptı diye alttan 50 kere yazı geçirterek vurgulamana gerek yok...

TCM
13-02-2007, 23:03
--Haber bültenlerinde yıllanmış e-postalarda demode olmuş görüntüleri bulup koymuyorlar mı, bir de matah bir şey gösteriyorlarmış gibi onlarca kez tekrarlıyorlar. Dün akşam Star Tv nin haber bülteninde iş arkadaşının kafasında bilgisayarın klavyesini kıran adamı gösterdi durdu...

TCM
15-02-2007, 14:56
--Ana vericilerde sorun olunca TRT yerine bir gün sadece yerel radyo kanallarını dinlemek zorunda kaldık. Aman efenim bilmediğimiz, eciş, bücüş, garip, ne idüğü belirsiz, sözleri anlaşılmaz, anlaşılsa da bir işe yaramaz (kudurdum bu akşam gibi) ne kadar güzel şarkılarımız varmış meğer... Spikerlerin insanlara hitap şekliyle yurdum insanının cevaplarını dinlemeye ise doyum olmuyor. Yav neler çekmişim ben yıllardır TRF FM in yüzünden, gözüm gönlüm kültürüm açıldı...

TCM
19-02-2007, 03:08
Yan masadan...

---Osman ULAGAY Milliyet te ekonomi sayfasındaki yazısında TAV Havaalanları A.Ş. den, piyasalardan bahsetmiş.
--ULAGAY; "Dünyada likidite bol, buna karşılık satın alınabilecek finansal değer (hisse senedi, tahvil, bono v.b.) miktarı sınırlı. Öte yandan , son beş yılda benzeri görülmemiş biçimde büyüyen dünya ekonomisinin yarattığı ve yaratacağı fırsatlar var..."
*** Arkadaş ın VOB dan haberi yok galiba...
--Sayın ULAGAY a göre TAV a gelen talep çok fazlaymış, dünyadaki 2000 havaalanından 40 ı özel şirketlerce yönetiliyormuş ve üçü de TAV a bağlıymış. Güzel buraya kadar. "bundan 20 yıl sonra ÇİN ve Hindistan gibi ülkerlerde yüz milyonlarca kişi zenginleşen orta sınıfa katılırken, dünyada uçakla seyahat eden isan sayısı ne kadar artacak, havaalanı işletmeciliği nasıl gelişecek acaba?.."
*** Burada da Sn. ULAGAY demek istiyorki, dünayada zenginler artacak, bu zenginler uçağa binecek ve TAV ın taşıdığı yolcu sayısı artacak ve şirket daha fazla kar edecek. Bu hikaye bana Nasrettin Hoca nın fıkrasını hatırlattı..Komşusu sık sık Hoca yı borcunu vermesi için rahatsın edince artık Hoca dayanamamış ve "bak komşu demiş, karşıya ektiğim dikenleri görüyorsun, bunlar büyüyecek, arasından koyunlar geçecek, koyunların yünleri bu dikenlere takılacak, ben onları toplayıp işeyip satıp senin paranı ödeyeceğim", bunları duyan komşusu gülmeye başlayınca da hoca bozuntuya vermemiş "bak demiş peşin parayı bulunca nasıl da gülüyorsun"..

TCM
21-02-2007, 01:27
--Zeynep KOKUŞ ne olur "buz dansı" yarışmasından ayrılma...Seni sevenleri seyretmek isteyenleri düşün..Hüüüüü,, Hüüüü..

TCM
25-02-2007, 21:30
--TRT 2 de bugün 1+100 adlı pogramın konuğu TEMA Vakfı Onursal Başkanı Sn. Hayrettin KARACA idi...Sevmem pek birilerini saatlerce dinlemeyi ama 1,5 saatti en az zevkle dinlettirdi kendini...Erozyon, biten daha doğrusu bitirilen tarım, her tarafı satılık ülke, yitip giden değerlerimiz.... anlattı da anlattı adam, ömürler gör dedim ama yaş da kemale ermiş....Yerime düzgün birini bulamadım diye hayıflanıyordu adam.

çakır.
04-03-2007, 14:42
GÖLGELER ;FUNDA ARAR ve KIRAÇ örnek sanatçı duruşlarıyla;muzeyyen şener,safiye ayla,hamiyet yüceses ten şarkılarıyla dolu dolu bir proğram sundular,proğram geç saate konulmuş tu ama; dün akşam AY TUTULMASINI izlerken nostalji içeren şarkıları dinlemek iyiydi.
-geceler geceler ah geceler,
-neden baktın bana öyle,
-ada sahillerinde bekliyorum..vs.
proğram saat 1.5 bitti.

TCM
06-03-2007, 01:38
--National Geographic WILD.... Tam aradığım kanal. Digitürk 82. kanalda yayına başladı bugün..

TCM
21-03-2007, 13:11
---Hyundai reklamı..Anne, baba ve bebek...Bebek ilk kez "baba" deyince anne-baba bebeği kaptığı gibi doğru en mutlu anlarını paylaşacakları Hyundai lerinin içine giriyorlar. Bebek arka koltukta anne baba sevinç çığlıkları atıyor, baba arabasının direksiyonunu öpüyor bebeğim "baba" dedi diye. Neymiş en mutlu anlar hyundai de yaşanırmış... Bir anne baba düşünün bebekleri konuşacak ilk kez ve baba bebeğine sarılıp öpmek yerine arabasına koşup onu öpecek. Bu kadar gerzek ve itici reklam az bulunur..

TCM
07-10-2007, 00:27
* Haftasonunda bile diziler var artık, nereden bulurlar bu kadar seviyesiz, hiçbirşey vermeyen diziyi, kim yazar, kim oynar. Yabancı filmler dahi neredeyse yok. E tabi 10 tane kazmayı topla, 3 tane evde geçen dizi çek bedavaya oynat, güzel filmlere niye para versinler ki. Seyreden sazanlar dolu nasılsa?

TCM
08-12-2007, 06:20
* Turkcell in yeni reklam filmini seyretmişsinizdir. Baba kızıyla msn de yazışırken. Babanın bilgisayarında açık olan live messengerin ekranına, kızın gönderdiği her mesaj geldiğinde msn nin "driling" ses efekti veriliyor. Bir deneyin bakalım msn ekrandayken mesaj gelirse ses çıkıyor mu? :)... Yaaa sürpriz yaptım kötü mü oldu . :wink:

TCM
08-12-2007, 06:29
* Bir de blendax ın reklamı. Kız, blendax la yıkadığı muhteşem saçları ve salak erkek arkadaşı CAN. Kız ne zaman fikirleri salak CAN la uyuşmasa, önünde saçlarını sallayınca bizim salak CAN ın aklı başından gidiyor ve herşeye tamam diyor. Bu kadar gerzek reklamlar için bir de yapanlara para vermiyorlardır umarım.

TCM
01-03-2008, 05:02
* Var mısın, yok musun? Bu ne biçim boş bir yarışma programıdır. Hadi denk geldi birkaç kez seyrettin, başka program yoktu, kumanda bozuktu vs vs. Ama çevremde bu yarışmanın başlamasını bekleyenleri, program başladığında (neyi kaçıracaksa) hiçbir şey kaçırmamak için pür dikkat gözünü ekrandan ayırmayanları, yarışmacılarla birlikte geri sayımlara katılıp tempo tutanları, kazananla sevinip kaybedenle kahrolanları gördükçe ben de kahroluyorum. Eminim sadece kutuların kapaklarının açılması için geçen süre yarışmanın yarısını oluşturuyordur. Hele yarışmacıların zaman geçirmek için birbirlerine yağ yakmaları yok mu? Sevgili kardeşim, canım ağabeyim, biricik arkadaşım senin dünyalar kadar güzel kalbinde, sıcacık sevgi dolu yüreğinde...sevgi dolu, iyiliksever ahlaklı bir insansın...Ebik gübük, gevik vs. vs...Lan kardeşim ne zaman tanıdın adamı da böyle tüm güzel sıfatları kullanabiliyorsun, o kadar adamın içinde hiç kötü biri yok mu, bunlar insan değil mi, bu yarışmayı düzenleyenler bu kadar iyi insanı, sevgi kelebeklerini nereden buldu? Bence bu yarışma tamamen düzmece olsa da (büyük ihtimal herkesin eline veriyorlar 5 er 10 ar milyar, 2 saat geyik yapın diyorlar) yarışmacılar nasıl üzülüyorlar arkadaşları kaybedince, adam büyük parayı kutusundan çıkardı diye intihar edecek neredeyse...

ÇAKAL
01-03-2008, 07:19
Sarıkamış’ta, Birinci Dünya Savaşı sırasında 120 Türk çocuğunun fedakarlığını anlatan “120” filmi vizyona girdi. Ama ne yazık ki gönüllere giremedi. Koca koca salonlarda bir kaç kişiye oynuyormuş.
O, 120 yiğit yavru, bir daha öldüler, bizim vefasızlığımız, vurdum duymazlığımız, aymazlığımız karşısında.
Durun, içiniz o kadar kararmasın! Size müjdeli bir haber vereyim!
Recep İvedik, izlenme rekorları kırmış.
Değerlerimizle alay eden, onlarla dalga geçerek güldürmeyi tercih eden bir İvedik. Böyle bir filmi seyretmek için ivedi davrananlar.
İşte cevabı; atların niçin ayakta öldüğünün, cirit kulüplerinin niçin kapandığının, “120” filmine niçin ilgi gösterilmediğinin...
Çare?
Çare dövünmekte, yuh olsun, ah, oh demekte değil.
Çare, çağımızı anlamakta, bu anlayışla, güzelliklerimize sahip çıkmakta, çıkanları çoğaltmakta...

http://www.turkiyegazetesi.com/makaledetay.aspx?id=368346

sen.canım
01-03-2008, 13:54
Sarıkamış’ta, Birinci Dünya Savaşı sırasında 120 Türk çocuğunun fedakarlığını anlatan “120” filmi vizyona girdi. Ama ne yazık ki gönüllere giremedi. Koca koca salonlarda bir kaç kişiye oynuyormuş.
O, 120 yiğit yavru, bir daha öldüler, bizim vefasızlığımız, vurdum duymazlığımız, aymazlığımız karşısında.
Durun, içiniz o kadar kararmasın! Size müjdeli bir haber vereyim!
Recep İvedik, izlenme rekorları kırmış.
Değerlerimizle alay eden, onlarla dalga geçerek güldürmeyi tercih eden bir İvedik. Böyle bir filmi seyretmek için ivedi davrananlar.
İşte cevabı; atların niçin ayakta öldüğünün, cirit kulüplerinin niçin kapandığının, “120” filmine niçin ilgi gösterilmediğinin...
Çare?
Çare dövünmekte, yuh olsun, ah, oh demekte değil.
Çare, çağımızı anlamakta, bu anlayışla, güzelliklerimize sahip çıkmakta, çıkanları çoğaltmakta...

http://www.turkiyegazetesi.com/makaledetay.aspx?id=368346

gerçekten düşündürücü hayatımız magazin oldu genelde yarışma ve dizileri seyrediyoruz.

TCM
05-06-2008, 02:42
* "Yol Arkadaşım" ; kanal d de yeni başladı. Dondurmam Gaymak, Babam ve Oğlum daki içten, sevecen Ege şive ve insanını sevenlerin zevkle izleyeceği, ailecek seyredilebilecek güzel bir dizi.

TCM
16-03-2012, 18:01
Neredeyse dört yıl olmuş son mesajı yazalı.
Salı günleri TRT 1 deki "seksenler" i izleyeniniz vardır muhakkak. Özellikler 60-70 doğumlu olanlar geçmişten eğlenceli, keyifli, üzücü pekçok şey bulacaklardır dizide. Seyredilen filmden, dinlenilen müziğe, çalan kapı zilinden, duvarda asılan resimlere, konuşma şeklinden, giyinme şekline geçmişten anılar var hep. Kimin eli kimin cebinde belli olmayan günümüz dizilerinden sonra bu diziyi çok sevdim. Halen izlemeye gayret ettiğim tek dizi. Yaşı benim gibi müsait olanlar izleyin bir kere...