PDA

View Full Version : " Ey Koca DÜnya Ben De ÖldÜm "

taraftar
13-02-2007, 01:11
Hrant DINK' in ölümünden sonra yaşananların ardından, VATAN' ı için DİYARBAKIR Lice' de şehit olan J.Komd.Astsb.Kd.Çvş.Kadir AYDIN 'a ithafen yazılmıştır.

Mekanı CENNET olsun yüce şehidimizin ve tüm şehitlerimizin ... :super:

EY KOCA DÜNYA BEN DE ÖLDÜM

Ey koca dünya ben de öldüm,
Belli ki hiç birinizin haberi yok,
Hem de DINK`ten sadece bir gün önce
Ama sen ne duydun, ne gördün, ne de umursadın…

Ölümümden hemen sonra kameralar gelmedi oraya
Halk da toplanmadı ellerinde karanfil ve mumlarla
Hiçbir devlet büyüğü ve Amerika da kınamadı ölümümü
Ve yazmadılar adımı mezar taşımdan başka hiçbir yere…

Hâlbuki benim adım öz ve öz Türkçe idi,``Kadir AYDIN``
Okunması, söylenmesi ve yazılması onunkinden daha kolaydı
Ve yazılmadı başka hiçbir yere adım, anamın yüreğinden başka…

Ben gencecik fidandım, daha hiç tomurcuk vermemiş
Ve soldurdular beni Lice de, hayatımın baharında
Beni de vurdular, ben de öldüm, bilmem duydunuz mu?
Ama bulamadılar beni vuranları 32 saatte, belki de hiç aramadılar…

Ben kendi vatanımda, vatanımı vatansızlardan korumak için öldüm
Ben Türk`tüm adım Türkçe ama öğrenemedi adımı hiç kimse
Bir kez bile manşet de olmadım ya o gül yüzümle gazetelere
İşte EY KOCA DÜNYA BEN ASIL O GÜN ÖLDÜM…

taraftar
13-02-2007, 01:18
bu gencecik şehidimizi unutmayalım istedim ...

ÇAKAL
13-02-2007, 01:20
Allah rahmet etsin.Yarın şehitlerin elleri yakamıza yapışır hesap sorarlar,nasıl hesap vereceğiz ki,çok kötü.Sağol dostum,şiir için.

taraftar
13-02-2007, 01:22
Allah rahmet etsin.Yarın şehitlerin elleri yakamıza yapışır hesap sorarlar,nasıl hesap vereceğiz ki,çok kötü.Sağol dostum,şiir için.

Sende sağol abi ....

Şair galiba Kütahyalı bir yerel şair ... ( bildiğim kadarıyla ) :super:

yazmayı unutmuşum ...

BOZOK
13-02-2007, 01:28
ALLAH RAHMET EYLESIN
vatanimiz ayakta kaliyorsa isimsiz sehitlerimizin yuzu suyu hurmetinedir
hepsinden ALLAH razi olsun mekanlari cenlet olsun

ÇAKAL
13-02-2007, 01:29
Cenab-ı mevlâm bize şehitlerimize lâyık hâlde yaşamayı nasip etsin,yoksa öteki tarafta işimiz zor.Böyle giderse bize orada sual bile sormadan,odun olarak kullanırlar.Ve Allah şehit yakınlarına hele şu duygusuz basınımızın karşısında sabırlar versin.

zamanlama
13-02-2007, 01:30
Cenab-ı mevlâm bize şehitlerimize lâyık hâlde yaşamayı nasip etsin,yoksa öteki tarafta işimiz zor.Böyle giderse bize orada sual bile sormadan,odun olarak kullanırlar.Ve Allah şehit yakınlarına hele şu duygusuz basınımızın karşısında sabırlar versin.

Amin...abi bizden iyi odun, kömür olur katılıyormusun...:notr:

cetvel
13-02-2007, 01:32
Hrant DINK' in ölümünden sonra yaşananların ardından, VATAN' ı için DİYARBAKIR Lice' de şehit olan J.Komd.Astsb.Kd.Çvş.Kadir AYDIN 'a ithafen yazılmıştır.

sevgili Misilak da bu kardeşimiz için bir başlık açmıştı ve deyim yerindeyse fırtınalar kopmuştu...

şehitlerimizi unutmayalım, unutturmayalım... Bütün şehitlerimize bir Fatiha okumayı da eksik etmeyelim ltf...

taraftar
13-02-2007, 01:38
sevgili Misilak da bu kardeşimiz için bir başlık açmıştı ve deyim yerindeyse fırtınalar kopmuştu...

şehitlerimizi unutmayalım, unutturmayalım... Bütün şehitlerimize bir Fatiha okumayı da eksik etmeyelim ltf...

daha önce açılmış mı diye arattım yoktu ...

fırtına kopacak ne varki ?

hiç haberim yok ...

Böyle anlamlı ve güzel bir şiir için fırtına koparmak isteyen gelsin koparsın ... :super:

saygılar .... milletimeee

cetvel
13-02-2007, 01:42
daha önce açılmış mı diye arattım yoktu ...

fırtına kopacak ne varki ?

hiç haberim yok ...

Böyle anlamlı ve güzel bir şiir için fırtına koparmak isteyen gelsin koparsın ... :super:

saygılar .... milletimeee

bulamazsın tabii sevgili taraftar kardeşim... topic silindi çünkü... ama düzeni sağlama adına silindi...

fırtına derken de kötü anlam kastetmedim, haberin ola!.. :)

Şehitlerimize Fatiha'yı unutmayalım!...

taraftar
13-02-2007, 01:45
bulamazsın tabii sevgili taraftar kardeşim... topic silindi çünkü... ama düzeni sağlama adına silindi...

fırtına derken de kötü anlam kastetmedim, haberin ola!.. :)

Şehitlerimze Fatiha'yı unutmayalım!...

Topiği açmamdaki ilk gayem bu idi ... :super:

İkincisi anlamlı bir şiir paylaşmak istedim ...

Çetin Sürel
13-02-2007, 01:48

dostum
basınıMIZ deme şunlara bozuluyorum walla..

evidence
13-02-2007, 01:53
Allah rahmet eylesin. Güzel bi topik olmuş. Şehitlerimizi burada yazarsak okuyanlarda bi fatiha okur heralde...

ÇAKAL
07-03-2007, 09:15
Bizi mermiler değil, hainleri konuşturanlar yaralıyor

Gazi Astsb. Murat Bakbak, onlarca mermi yedi, ayağını kaybetti ama, onu asıl yaralayan, teröre çanak tutanlara sessiz kalınması

http://www.tercuman.com.tr/v1/haber.asp?id=54693&baslik=Bizi%20mermiler%20değil,%20hainleri%20konuş turanlar%20yaralıyor&katid=1

Tırtıl
07-03-2007, 09:23

Sabah sabah ağlattın bizi be taraftar..:cry:

samle black
07-03-2007, 09:55

bu şiiri türk medyasının ? önünde okuyabilecek kaç kişi var acaba şu bizim entel dantel ödüllü takımından... veya siyasilerimizden...
gerçi ben baykalın agzından bir kere dinlesem yeter bana ....

şehitler ölmez vatan bölünmez
ruhunuz şad olsun.

chemeng
07-03-2007, 10:31

ellerine yüreğine sağlık önemli bir konuya değinmişsin...bizim o şehitlere can borcumuz olduğu unutulmamalı..neticede vatanı doğal olarak bu vatan toğrağında yaşayanları korumak için şehit oldular...

ÇAKAL
11-03-2007, 02:31
Dünyanın 34 ülkesinde Türk şehitliği bulunuyor
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in Türk şehitlikleriyle ilgili soru önergesini cevapladı. Buna göre, Malta'dan Hindistan'a kadar çok geniş coğrafyada Türk şehitliği bulunuyor.

Dünyanın dört bir yanında hüküm süren Osmanlılardan geriye tarihî ve kültürel eserlerle birlikte şehitlikler de kaldı. Malta'dan Hindistan'a kadar çok geniş ve farklı coğrafyada Türk şehitliği bulunuyor. Bunlardan en ilginci Myanmar'daki Türk şehitliği. Myanmar'a, 1. Dünya Savaşı'nda giden Türk askerlerinden 1500'ü geriye dönemeyerek şehit düştü ve o topraklarda gömüldü.

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in Türk şehitlikleriyle ilgili soru önergesini cevapladı. Gül, Türk şehitliklerinin sayısına ilişkin bilgiler aktardı. Gül'ün verdiği bilgilere göre dünyanın 34 ülkesinde "Türk şehitliği" bulunuyor. Bu ülkeler şunlar: Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Filistin, Güney Kore, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İsrail, İtalya, Japonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Letonya, Libya, Lübnan, Macaristan, Malta, Mısır, Myanmar, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Suriye, Suudi Arabistan, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan.

Türk şehitliklerinin bulunduğu ülkeler arasında en dikkat çekici yer Myanmar. İsmi ve nerede olduğu pek bilinmeyen Myanmar, Güneydoğu Asya'da Andaman Denizi ve Bengal Körfezi kıyısında, Bangladeş ile Tayland arasında yer alan bir birlik olarak geçiyor. Bu az bilinen ülkede bin 500 Türk askeri yatıyor. Türklerin buraya gidişi ve kalışı da ilginç. Eski adı Burma olan Myanmar'a İngiliz sömürgesi olduğu 1915 yılında 12 bin Türk askeri gitti. Yıllar süren esaret dönemi boyunca salgın hastalıklar ve ağır çalışma şartlarından dolayı 1.500 asker şehit düştü. Askerlerin bir bölümü Türkiye'ye dönerken, kalanlar için "Türk şehitliği" yapıldı. Şehitlikte Türkçe olarak, "Birinci Dünya Savaşı'nda Irak, Suriye, Filistin ve Arabistan cephelerinde Osmanlı ve İngiliz orduları arasındaki çarpışmalar sırasında İngilizlere tutsak düşerek Burma'ya getirilen ve burada vefat eden aziz Türk askerlerinin anısına." ifadesi yer alıyor.

Ömer Şahin
10 Mart 2007, Cumartesi

Allah hepsinden razı olsun.
Bizlere de,onlara lâyık bir hâlde yaşamayı ve ölmeyi nasip etsin.

ÇAKAL
23-03-2007, 23:20

Diyarbakır'da çatışma: 3 şehit

Ooofff ooffffff.Ateş düştüğü yeri yakarmış.O kadar duyarsız bir millet olduk ki,dünya telaşesinden artık bu tür olaylar hislerimizi kıpırdatmıyor bile.Devletin başbakanı evladını şehit vermiş kişilere teselli yerine ''Askerlik yatma yeridir''diye düşüncesizce laflar ederse,imam-camaat meselesi ortaya çıkar tabiki.
Şu mübarek cuma günü kim evlatlarımızı şehit ettiyse,kim ki hala kış uykusunda yatıp bunlara sessiz kalıyorsa,kim olursa olsun,Allahından bulsun.
Cenab-ı Mevlam bizi affetsin.Şehitlerimize Allah ramet eylesin.Yakınlarına da sabırlar versin.

adabeyi
24-03-2007, 08:55
Diyarbakır'da çatışma: 3 şehit

Ooofff ooffffff.Ateş düştüğü yeri yakarmış.O kadar duyarsız bir millet olduk ki,dünya telaşesinden artık bu tür olaylar hislerimizi kıpırdatmıyor bile.Devletin başbakanı evladını şehit vermiş kişilere teselli yerine ''Askerlik yatma yeridir''diye düşüncesizce laflar ederse,imam-camaat meselesi ortaya çıkar tabiki.
Şu mübarek cuma günü kim evlatlarımızı şehit ettiyse,kim ki hala kış uykusunda yatıp bunlara sessiz kalıyorsa,kim olursa olsun,Allahından bulsun.
Cenab-ı Mevlam bizi affetsin.Şehitlerimize Allah ramet eylesin.Yakınlarına da sabırlar versin.
yüzlerce binlerce kere amin...

ÖZDOĞAN77
24-03-2007, 11:51
http://img293.imageshack.us/img293/4725/trkmve6.jpg

Gazi Astsb. Murat Bakbak, onlarca mermi yedi, ayağını kaybetti ama, onu asıl yaralayan, teröre çanak tutanlara sessiz kalınması

“BİZ askerler vurulunca değil, unutulunca ölürüz...” İnsanın tüylerini diken diken eden bu sözlerin sahibi, Gazi Jandarma Astsubay Murat Bakbak... Hakkari Yüksekova yakınlarındaki Büyük Çiftlik bölgesinde teröristlerin hain kurşunlarına hedef olan Bakbak, “Türkiye ve ülkeyi yönetenler bizi unutmasın” diyor. Gazi Bakbak, son günlerde arsız açıklamalarıyla dikkat çeken bazı belediye başkanları ile peşmerge liderlerine de öfkeli.

3 Eylül 1966 Van-Erciş doğumlu Gazi Komando Astsubay Murat Bakbak, terörün en yoğun olduğu 1990-94 yılları arasında Güneydoğu’da görev yapan kahramanlardan. Ankara Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler’den, Bolu Dağ Komando Tugayı’na giden Bakbak, ardından Güneydoğu’da görev almış. Yüksekova’ya gittiği gün, bir binbaşının vurulduğu haberiyle karşılaşması ise unutamadığı olaylardan...

3 bin 500 metrede sıcak anlar

Dört yıl boyunca sayısız çatışmaya giren Bakbak, gazilik rütbesini 1 Haziran 1994’te almış. İşte Bakbak’ın ağzından o sıcak saatler:

“Bölgenin en belalı yerlerinden biri Buzul Dağları’ydı. 1 Haziran’da bölgede teröristlerle sıcak temas sağlandı. Hemen intikal ettik. Çığ düşme tehlikesi yüzünden her yerde silah kullanamıyorsunuz. Haziran ayı olmasına karşın tepelerde 2 metre kar vardı. Büyük Çiftlik denilen bölgede teröristlerin öncülerini tespit ettik. Öncülerden iki tanesini vurduk, üçüncüsü yaralandı. O geriye doğru kaçarken, peşine düştük. Meğer o, asıl grubun olduğu bölgeye kaçıyormuş. O anda, 20-25 teröristin silahları üstüme boşalmaya başladı. Tabii hemen askerlerimiz de cevap verdi. Teröristlerin roketleri kara saplanıp patlamıyordu. Ancak vücuduma çok sayıda mermi isabet etti. Sayısını ben de bilmiyorum. Uzun bir çatışma oldu. Tabii o yaralanma anında tüm yaşamınız bir film şeridi gibi gözünüzün önünden geçiyor. ‘Bitti, her şey bitti. Şehadet şerbetini içiyorum’ diyorsunuz. Biz içemedik, keşke içseydik. Onu herkes içemez. O an, çok farklı bir an, anlatılamaz...”

Kahraman pilot

Bakbak Astsubay’ı almaya gelen helikopterin bölgeye inişi, hava şartlarından ni imkansızmış. Buna karşın helikopter pilotunun fedakâr tavrı, Bakbak’ı hayata bağlamış. “O helikopter battaniyeyi sarkıtıp beni almasaydı, kan kaybından ölürdüm” diyen Bakbak, Türk askerinin kahramanlığını ve cesaretini anlatmaya sözcüklerin yetmeyeceğini vurguluyor.

Hakkari Devlet Hastanesi’ne götürülen Bakbak, ilk müdahale sonrası Van’a gönderilmiş. O yolculuğu ve sonrasını da şöyle anlatıyor Gazi Bakbak: “Van’a götürüldüğümüz helikopterde, başka bir bölgede pusuya düşürülerek şehit edilen 6 askerimiz de vardı. Yaram da ağırdı. Tabii çok farklı duygular yaşıyorsunuz. Van’daki müdahalenin ardından ben GATA’ya sevk edildim. Orada uzun süre tedavi gördüm. Genel cerrahide ve beyin cerrahide ameliyat oldum. Sol bacakta sinirler parçalandığı için çok sayıda operasyon geçirdim. Vücudumun çeşitli yerlerinde mermiler kaldı. Sinirlerin arasında olduğundan onları alamadılar. En son GATA’ya gittiğinden ABD’den gelen bir yüzbaşı ‘Ben onları çıkarırım’ dedi. Ertesi günü kalan kurşunları vücudumdan çıkardılar.”

“Bazı olaylar içimizi acıtıyor”

“Bıçak bilendi ve hazır bekliyoruz” diyen Bakbak, “Bugün Irak’ın kuzeyine gidilecek deseler, hiç gözümü kırpmadan giderim. Bizim daha yapacak çok şeyimiz var” ifadesini kullanıyor.

Bakbak, askerlerden gördüğü alakayı diğer yetkililerden göremediğinin altını çiziyor. “Biz askerler vurulunca değil, unutulunca ölürüz. Şehit ve gaziler sadece askerlerin şehit ve gazileri değil. Bu vatan, bu millet için mücadele ediliyor” ifadesini kullanan Gazi Bakbak, özellikle son dönemde arsız açıklamalar yapan belediye başkanları ile peşmerge liderlerine öfkeli. Öfkesini de şöyle dile getiriyor:

“Onlarca mermi yedim, bir sürü tedavi gördüm ama beni en çok yaralayan olay, bugün başta adını dahi ağzıma almaya iğrendiğim Diyarbakır Belediye Başkanı ile Barzani ve Talabani’nin basının karşısına çıkıp rahat rahat konuşmalarına ses çıkarılmamasıdır.”

Bizde halk olarak birşeyler yapabiliriz...
En azından şunu yapabiliriz.

http://www.mehmetcik.org.tr/

bu siteye girip bizler için,canlarını hiçe sayan,fedakar mehmetçiklerimize,unutulmadıklarını,arkalarında büyük bir gücün olduğunu,Türk milletinin varlığını hissettirebiliriz.
Onlar asla yalnız değil.Bunu bilsinler...
Haydi Türk ulusu göreve...

Mehmetçik vakfı,bağış toplayan değil,bağış kabul eden bir vakıftır.

ÇAKAL
26-03-2007, 07:25
4 evladım vardı, birini vatana bağışladım

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi Kurşunlu köyü yakınlarında uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit düşen 3 askerden Muharrem Yalanız ve Tanju Çankaya dün memleketlerinde düzenlenen cenaze törenlerinin ardından toprağa verildi.

Mayın patlaması sonucu şehit düşen Tanju Çankaya ve Muharrem Yalanız toprağa verildi.
Jandarma erlerin omuzlarında taşınan Türk bayrağına sarılı şehit naaşları, sloganlar ve tekbirlerle son yolculuğuna uğurlandı. Törenlere katılan kalabalık, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', ' Kahrolsun Amerika', 'Kahrolsun PKK' sloganları ile teröre lanet okudu. Şehit er Muharrem Yalanız'ın cenazesi dün sabah saatlerinde memleketi Artvin Şavşat ilçesine bağlı Ilıca köyündeki baba ocağına getirildi.

Cenaze gelirken gözyaşı dökenleri gören acılı anne Müfide Yalanız, "Ağlamayın, o şehit oldu. Allah bana 4 tane evlat verdi, ben de bir tanesini vatanıma bağışladım." dedi.

Cezane töreninde aile bireyleri sinir krizleri geçirirken, baba Turgut Yalanız'ı İl Jandarma Komutanı J. Albay Birol Şimşek, anneyi de J. Astsubay Çavuş Gülnur Çakmak teselli etti. Yoğun katılımın olduğu törenin ardından cenaze, terör örgütü aleyhine atılan sloganlar eşliğinde aile kabristanına götürüldü. Şehit erin cenazesi burada toprağa verildi.

Jandarma Komando Çavuş Tanju Çankaya için de memleketi Ardahan'ın Posof ilçesi Savaşır köyünde tören düzenlendi. Öğlen namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip başlayan tören, şehit erin özgeçmişinin okunması ile devam etti. Daha sonra mikrofona gelen Ardahan Merkez Camii imam hatibi Ahmet Ballı, yaptığı konuşma ile cenazeye katılan topluluğa anlamlı mesajlar verdi. Ardahan Valisi Murat Yıldırım, daire amirleri, subay, astsubay ve çok sayıda vatandaşın katıldığı şehit erin cenaze töreninde, Amerika ve PKK aleyhine sloganlar atıldı. Elinde Türk bayrağı ile şehit erin tabutunun yanından uzun süre ayrılmayan küçük bir çocuk ise dikkatlerden kaçmadı. Baba Tahsin Çankaya'yı tutan Tuğgeneral Paşa Özen, ağlamamak için kendini zor tuttu. Anne Ziynet Çankaya ise oğlunun naaşının arkasından bayan bir subayın kollarında zor da olsa yürümeye ve ayakta durmaya çalıştı. Bir ara baygınlık geçiren Çankaya ailesinin kızlarını teselli etmek ise yine acılı baba Tahsin Çankaya ve kardeşlerine düştü. Şehit erin naaşı daha sonra köyü Savaşır'da toprağa verildi.

Bedirhan Koç, Ercan Yentek; Artvin, Ardahan, Cihan

26 Mart 2007, Pazartesi

Cenab-ı Hak hepsinden razı olsun.İçim burkuluyor ve gamsız gamsız:grrr: hiçbir şey olamış gibi duranları görünce, onları bırakın,ben bile daralıyorum.Allah yardımcıları olsun.