PDA

View Full Version : İşte bunlar çok MODA!

pinky
25-02-2007, 19:09
Moda ile ilgili herşey. Tasarımcılar, mankenler, fotografçılar. Erkek - kadın giysileri, aksesuarlar. Defileler. Ünlüler. Önümüzdeki mevsim nasıl giyineceğiz? Gündüz, gece , spor, işyeri kıyafetleri, gelinlikler, smokinler, plaj kıyafetleri. Kot pantalon devam edecek mi? Deri kıyafetler. Top modeller. Hangi danslar, hangi müzikler moda. Saç rengi ve biçimi? Modayı kimler yönlendiriyor? Modacılar mı? sanayiciler mi? Mini etekler ne zaman moda oluyor ? Ekonomik krizlerde mi yoksa bolluklarda mı? Moda haberleri. Modaya kesin uyuyormusunuz? Yoksa benim gibi fazla aykırı kaçmamak şartıyle kendi zevkinize göre mi giyiniyorsunuz? Erkekler defilelerde hanım mankenlere mi yoksa kıyafetlere mi bakarlar?

balaban
25-02-2007, 19:30
TELEVOLE topiği ne zaman açılacak diye merak ediyordum:) Gözümüz aydın, hadi hayırlısı olsun:D

pinky
25-02-2007, 19:36
TELEVOLE topiği ne zaman açılacak diye merak ediyordum:) Gözümüz aydın, hadi hayırlısı olsun:D
Televole de daha çok ünlülerin dedikoduları var ve bunlar benim hiç ilgimi çekmez ve seyretmem. Modada renkler kıyafetler aksesuarlar danslar müzikler var. Şahıslar arka planda. Şahıs olarak mankenler ve tasarımcılar tabiiki var ve olmalı bence. Saygılar

PARK
25-02-2007, 19:43
bizim ülkemizde bu aralar ''VATAN HAİNLİĞİ'' çok moda oldu..................

balaban
25-02-2007, 19:57
Televole de daha çok ünlülerin dedikoduları var ve bunlar benim hiç ilgimi çekmez ve seyretmem. Modada renkler kıyafetler aksusuarlar danslar müzikler var. Şahıslar arka planda. Şahıs olarak mankenler ve tasarımcılar tabiiki var ve olmalı bence. Saygılar

Şimdi, moda da gereksiz bir şey, tüketim ekonomisine yönelik tamamen. Kumaş üreticilerinin elinde kalanlardan yaptıkları etekleri ne diye alıp giyeyim. Kumaşlarla ne yapacağını kendileri düşünsünler. Banane:)

Tamam ciddi ciddi yazayım:) Moda; herkesin içine girmeye çalıştığı, giydiğinde yakışmasa da illa da oldurmaya çalıştığı kıyafetleri giymek değildir. Kendine yakışanı bulup giymektir moda. Bakıyorsun düşük belli pantalon giymiş, aslında giydiğini ve güzel göründüğünü sanıyor, yahu pantalonun içine girememiş ki yakışsın. Mini etek giyip, oturunca çekiştirmek değildir moda yada çarpık bacaklarını görmeden aynı eteği giyip yakıştığını düşünmek. Yada öyle bir ayakkabı çıkarıyor ki seneye giyme imkanın yok. Ayakkabı dediğin aynı yıl içinde eskimez o zaman seneye de giyebileceğini alman gerekir.

gemici
25-02-2007, 20:00
bizim köyde modanın diğer adına salakölçer derler

balaban
25-02-2007, 20:05

Bu hiç aklıma gelmemişti. :) :)

PARK
25-02-2007, 20:05

keh keh keh:D :D :D :D sevgili gemici tanrı ömrünüzü uzatsın efendim....

gemici
25-02-2007, 20:06
keh keh keh:D :D :D :D sevgili gemici tanrı ömrünüzü uzatsın efendim....

sen dedin ya uzatır şimdi...amin diyelim de boşa gitmesin

pinky
25-02-2007, 20:14
sen dedin ya uzatır şimdi...amin diyelim de boşa gitmesin
Benden de en iyi dileklerimle bir amin. Sağlıkla ve mutlulukla inşallah.

gemici
25-02-2007, 20:15
Benden de en iyi dileklerimle bir amin. Sağlıkla ve mutlulukla inşallah.

bu gidişle hayatta ölmem ben sizde görün

PARK
25-02-2007, 20:43
:D :D :D :D :D seviyeli birliktelikler.....

ally_mcbeal
25-02-2007, 20:43
son zamanlarda yeleklerin yeniden popüler olduğunu görüyorum ve bence çok şık duruyor özellikle deri olanlar.

pinky
25-02-2007, 21:02
Üniversiteli modacılar, kilim, perde, peştamal gibi malzemelerle ilginç bir kreasyon yarattı. Hamam peştamalları gece elbisesine, perdeler mantoya dönüştü

ABDULLAH MALKOÇ

İstanbul Ticaret Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin kilim, suni deri, tül perdelik, astarlık kumaş ve hamam peştamalları gibi başka amaçlar için üretilmiş malzemelerden yarattıkları koleksiyon önceki akşam Baliza Restaurant'ta modaseverlerin beğenisine sunuldu.
Üniversitenin üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin 2006-2007 öğrenim yılının birinci döneminin sonuna kadar sınırlı malzemeyle ürettikleri sınırsız tasarımlarının sergilendiği defilede Nur Gümüşdoğrayan, Özge Ulusoy, Dragana, Delila, Sladjana gibi profesyonel mankenlerin yanı sıra öğrenciler de podyuma çıktı.

ALINTI - Milliyet

http://img265.imageshack.us/img265/5818/amagug9.jpg (http://img265.imageshack.us/my.php?image=amagug9.jpg)

bourbon
25-02-2007, 21:13
bence bızde moda yok..Fabrıkasyona ozentılık var..
Sankı oslo dayız..herbayan sarısın..
cızmesınden etegıne kadar herkez aynı..
bence en guzel moda kendıne ozgunluk ve yakıstırmak...

kentuf
26-02-2007, 00:10
Bu senenin modası mor renk.Özellikle erkekte belirgin olarak kullanılıyor.Kadında ise ince çizgilerle .Kadına dayak atan eller kırılsında moda diye bazı hayvanlar atarlar belli olmaz.

kentuf
26-02-2007, 00:14
MODA için fon kurdum ismi modafon.:wink:

MAKİNİST
26-02-2007, 00:21
belki konuyla ilgisi olmayacak ama bu da başka bir moda...gece gündüz farketmez...24 saat arabanın sis lambalarını yakarak gezmek...

ally_mcbeal
26-02-2007, 01:37
24 saat arabanın sis lambalarını yakarak gezmek...

hiç raslamadım. nerde moda?

Musty
26-02-2007, 01:42
hiç raslamadım. nerde moda?

Kadıköy Moda'da...:he:

_joeblack_
26-02-2007, 01:42
MODA için fon kurdum ismi modafon.:wink:

bende erkekler için kurdum mandafon :D :D :D

ally_mcbeal
26-02-2007, 01:44
Kadıköy Moda'da...:he:

o zaman raslamamam normal. bana uzak.
:D :D

ssafak
26-02-2007, 12:33
arkadaşlar ben moda bölümü mezunuyum,

mini etek modası böyle çıkmış;
1920li yıllarda ünlü modacı Chanel'in atölyesinde çalışan kızlardan biri eteğini ütülerken yakmış ...bunun üzerine eteğin kenarlarını kısaltıp bastırmışlar ve mini etek ilk defa orda giyilmiş,bunun üzerine inanılmaz tepkiler almış , fakat bir süre sonra okadar hızlı yayılmışki bu moda , en tepkili insanlar bile giymeye başlamış, bir kaç yıl devam eden modanın ardından kumaş üreticileri çok büyük zarar etmişler ve bunun telefisi için maksi etek modasını çıkarmışlar(topuklara kadar uzun ve geniş etek) ve mini eteğin ardından maksi etek modası başlamışta kumaşçılar stoklarını eritmişler ....:yes: :yes: :yes:

Smyrna
26-02-2007, 12:45
ben moda falan bilmiyorum pek, ha şu olabilir bazen dışarda gördüğüm üzerime yakışçağını düşündüğüm olursa alır giyerim, bilmiyorum buda modaya dahilmi,

önceden ucuz olduğunu düşündüğüm ürünleri alırım 3-5 kez giyer sonrada yüzüne bakmazdım hatamın farkına vardım, ondan kelli bedava verseler bile ihtiyacım olmayan hiç bir şeyi almamaya karar verdim iyide oldu,

indirim muhabbetlerine aldanmayın, mümkün olduğunca marka almamaya çalışıyorum çünkü sadece marka nedeniyle ürün fiatı ikiye katlanıyor, oysaki aynı kalite hatta daha kalitelisini çok daha ucuza bulmak mümkün.

PARK
26-02-2007, 16:23
üye alımı başladıktan sonra HİSSE NET e üye olmak da bu aralar çok ama çok moda....:):):):)

balaban
03-03-2007, 14:56
Bu yaz çantanız beyaz, tırnaklarınız siyah olacak, kır yaşamını anımsatan çizgiler, 60'ların retro tarzıyla desenli elbiselere yansıyacak

Kış ne zaman gelecek diye şikayet edip dururken 2007 ilkbahar-yaz sezonu kapımıza dayandı bile. Şimdi zaman, bu sezonun trendlerini yakalama, kavrama ve uygulama zamanı. 60'ların desenleri, kemerli elbiseler, fiyonklu bluzlar, portföy çantalar ve siyah detaylar bu senenin ilk bakışta göze çarpan trendleri.

Portföy çantalar
Sapsız el çantaları bu sezonun en gözde aksesuvarları. Rengarenk portföy çantaları hem gündüz hem de gece elinizden düşüremeyeceksiniz.

Bol ceketler ve bluzlar
Askeri parkaları hatırlatan geniş ve maskülen kesimli ceketler bu baharın vazgeçilmezleri. Trençkotlarınızı kaldırırken, bu ceketlerden mutlaka edinin. Ayrıca kombinezon stili elbiseler, karpuz kol detayları, maksi elbiseler ve tunik kesimli bluzların üzerinde iri desenler de bu sezonun trendi.

Saç bantları
Bu yazın saç modasıysa Sienna Miller ve Gwyneth Paltrow'un öncüsü olduğu saç bantlarıyla şekilleniyor. Kalın, baskılı, saten veya koton, saç bantlarınızı hazırlayın.

Beyaz çanta
Beyaz çantalar bu sezonunun olmazsa olmazı. Bunu Louis Vuitton, Dior ve Chanel gibi markaların koleksiyonlarındaki bembeyaz çantalardan da anlayabiliriz.

Kalın kemer
2007 baharında da kalın kemerler gündemde. Kadınsı hatları ön plana çıkaran bu tarz aksesuvarlardan henüz edinmediyseniz şimdi harekete geçmenin tam zamanı.

Pırıltılı parmak arası
Parmak arası terliği plajlardan sokağa taşıyan Brezilya markası Havaianas, bu sezonun trendlerinden birine öncülük ediyor. Hollywood yıldızları için özel olarak Swarovski Crystals Mesh ve Swarovski Crystals Mesh Metalisse modellerini tasarlayan firma sınırlı sayıda ürettiği bu modellerden bir kısmını da Türkiye'de Beymen mağazalarında satışa sunuyor.

Masum bikiniler
Bu yaz plajlarda seksi mayokinilerin yerini sade kesimli şortlu bikiniler alacak. Boyundan askılı veya balenli bikiniler de üçgenlerin tahtını zorlayacak.

Elbiselerde 60'lar
Çiçekli kumaşlar, pastel renkler, puantiye tasarımlar, iri baskılar... 60'ların desenlerini selamlayın çünkü bu sezonun en gözde elbiseleri bu tarzda olacak.

Siyah oje
Bu sezon gardırobunuz için pastel renkleri tercih ederken tırnaklarınız için siyahtan şaşmayacaksınız çünkü 2007 ilkbahar-yaz sezonunun oje rengi kesinlikle siyah. Chanel'in Le Vernis Nail Colour Black Satin'ini mağazalarda tükenmeden tuvalet aynanızın önüne ekleyin..

Milliyet/Bugün

PARK
03-03-2007, 15:00
Cumhurbaşkanı kim olacak sorusunun cevabını öğrenmek de bu aralar çok revaçta:):):)

bourbon
03-03-2007, 17:17
acıkhavada kahvaltılar gene moda..
bugun ben yaptım da:)

bathan
03-03-2007, 17:25
borsada kaybetmek çok moda.

lancelot
03-03-2007, 17:47
Bir erkek olarak gözlerime göre bu sene bayan elbiselerinde patlama olacak gibi hatta oldu... :D çiçekli böcekli desenli desensiz ne ararsanız var :) vitrinlere bi bakın mutlaka dikkatinizi çekecektir, hatta genellikle aynı modeller olduğunu bile göreceksiniz :D Bence erkek modası daha aktif olmalı hep aynı hepp aynı :D bizlere yeni bir akım lazım galiba... ya da benim gibi en iyisimi size ne yakıştığına inanıyorsanız ve size gerçekten bir öz güven hatta hava kattığına inandığınız şeyleri alıp giymek en güzeli... ;)

pinky
10-08-2007, 16:28
TBeqxzG5l_c

pinky
13-08-2007, 10:59
A1q2M61q68k

furkav
18-08-2007, 18:13
borsada kaybetmek çok moda.

kaybedincede pılını pırtını ne varsa toplayıp balkona atılıyorsun.malum ceza verecekya .ama artık balkondan çıkamıyom.malum sıcak hava uykusu güzel olur.karşı balkonlar da pek hareketli ıheva gibi.
artık balkonda uyumak moda.sayglr.:beurk::super:

ally_mcbeal
01-09-2007, 17:48
söze başlarken ''baktığın zaman'' demek çok moda :D

tvlerde ve etrafta herkesin diline takılmış bir ''baktığın zaman'' muhabbeti... gıyk geldi.
bakmıycam kardeşim allah allah... :bad:

_serhat_
01-09-2007, 18:14
söze başlarken ''baktığın zaman'' demek çok moda :D

tvlerde ve etrafta herkesin diline takılmış bir ''baktığın zaman'' muhabbeti... gıyk geldi.
bakmıycam kardeşim allah allah... :bad:

"Ezber bozmak" öbeği çok moda.. herkes bozulan bi ezberden bahsedior..

Sanki uzay çagına geçti turkiye.. ya da sanki eskiden kendini tekrarlayan ve tekduze bir kafa yapısıyla her konu cozuluyordu turkiyede..

"shark in a suit" der amerikalılar, bu adamlar her sektörde vardır ve konusurken sizin kullanmadıgınız ama aslında da pek bi anlama atıfta bulunmayan sözler kullanarak anlık olarak sizi etkilerler.. Sonra bi bakmışsınız bi kredi kartınız daha olmuş :) ya da hisse senediniz :) Bu söz de onların ithalatı..

PARK
01-09-2007, 18:38
İşte bunlar çok MODA!

Vefasızlık...

ardahan
01-09-2007, 20:46
Olaylara ben merkezli bakıp empati yapmamak, kendisi için istediğini başkası için de istememek çooook moda...

bourbon
02-09-2007, 05:16
Avrupanın bıle hala ımrenerek baktıgı her degerımıze,unlu buyuklerımızın mıraslarına haddını bılmeden saldırmak,asagılamak cok moda...

davran
02-09-2007, 06:59
bizim ülkemizde bu aralar ''VATAN HAİNLİĞİ'' çok moda oldu..................

bravo park ,,, aynen , bayrağa saldırmak bölücülük yapmak , teröristlere özgürlükçü deyip müsamağa göstermek çoook moda oldu..

Bodrum'da ‘Türk Bayrağı'nı indir’ tehditi 1 Eylül 2007

Sezer ŞAHİNDAŞ/BODRUM (Muğla), (DHA)

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında otomobiline Türk Bayrağı asan malülen emekli üsteğmen 62 yaşındaki Ertuğrul Gültekin'in yolda önünü kesen 4 kişinin ‘Türk Bayrağı'nı indir Kürt Bayrağı'nı as' diye tehdit ettiği iddia edildi.

Turgutreis Beldesi'nde bir ekmek dağıtım şirketinde şoför olarak çalışan evli ve 4 çocuk babası emekli üsteğmen Ertuğrul Gültekin'i 30 Ağustos Zafer Bayramı için Türk Bayrakları'nı astığı otomobinin önü yolda giderken 4 kişi tarafından kesildi. Olay anında otomobilinden inmeye çekindiğini belirten Gültekin bayrakları indirmemesi nedeniyle 4 kişinin sözlü tehditlerine maruz kaldığını ileri sürdü.

Saldırganların otomobili yumrukladığını iddia eden Gültekin, şunları söyledi:

“Otomobille olay yerinden kaçarak kurtulabildim. Aksi taktirde beni orada linç edeceklerdi. Kürtçe ve Türkçe konuşuyorlardı. Türk bayraklarını indirmemi ve 30 Ağustos'un geçmesi nedeniyle Kürt bayrağı asmamı istediler. Bana Türk Bayrağı'nı indirip, Kürt Bayrağı takmamı isteyen gençlere cevap olarak ‘Ancak benim kanım aktıktan sonra Türk Bayrakları'nın otomobilden ineceğini söyledim. Bu bayrak ve vatan hepimizin. Eğer havayı, suyu, denizi, ekmeği paylaşıyorsak akıllarını başlarına alsınlar. Biz yaşadıkça onları bu yaptıkları hadiselerden uzak durmalarını öneriyorum. Hep beraber aynı çatının altında yaşamak için mücadele vereceğiz.”

Savcılığa ve jandarmaya suç duyurusunda bulunan emekli üsteğmen Ertuğrul Gültekin'i tehdit eden 4 kişinin arandığı belirtildi.

Genelkurmay’ı kastederek "Bölücülüğün kimler tarafından yapıldığı ortaya çıktı" diyen DTP’li Ahmet Türk hakkında Ankara Başsavcılığı, TCK ’301’den inceleme başlattı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı da Türk’ün sözleri ve "kimyasal silah" açıklaması nedeniyle DTP’yi incelemeye aldı.

aman beni de onlardan sanmayın.. moda oldu deyince yanlış anlaşılmasın..

:grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:

lancelot
03-09-2007, 08:28
Aklıma geldi, Paris Hilton, hapisten sonra yine çooooooooooooooooook moda :D :D

ÇAKAL
27-11-2007, 21:34
Kırmızı moda imiş bu sene.Yeni öğrendim.Borsa çökünce bu işlere merak sardım.:oley::oley:

pinky
28-04-2012, 17:42
http://www.youtube.com/watch?v=UMPHOJ84_js