PDA

View Full Version : En İyİ Restoranlar

VOLVO
07-04-2007, 03:23
Hep gazetelerden okuyacak değiliz ya:)

Bizde birbirimize tavsiye edelim. Herkes favorisini yazarsa birbirimizi bilgilendirmiş oluruz.

Mesela Kadıköy Çiya güzel anadolu yemekleri yapar. Fırsat bulursanız bir kere denemelisiniz:cool:

VOLVO
07-04-2007, 21:45
Bugün Ortaköy'de LAİLA kumpircisinden aldım.Çok kötüydu haberiniz olsun.Ne patatesi ezmiş ne de malzemesi malzeme idi:grrr:

ozbek1
07-04-2007, 22:23
en iyi restoran nere bilmem ama

4 kap yemek 3 milyon hemi de etli

buranın iyi bir restoran olmadığını denemeden söyleyebilirim

ally_mcbeal
08-04-2007, 00:08
yeşilköyde dilim pizza. pizzaları, erişte güveci, peynirli mevsim salatası, çukulata suflesi... hepsi ayrı lezzetli ;)

tifosiferre
08-04-2007, 00:26
yeşilköyde dilim pizza. pizzaları, erişte güveci, peynirli mevsim salatası, çukulata suflesi... hepsi ayrı lezzetli ;)

pizza ile suflesi gerçekten çok iyi de,milletin oraya gitme amacı farklı:cool:

ally_mcbeal
08-04-2007, 00:28
pizza ile suflesi gerçekten çok iyi de,milletin oraya gitme amacı farklı:cool:

neymişş??

thejackalav
08-04-2007, 00:44

Aynen katılıyorum arada uğrarım north shields öncesi... iyi gelir...

PARK
08-04-2007, 01:00
İstanbul da rakının mabedi sayılan ÇİÇEK PASAJI nda KİME NE RESTORANT (o salaş hali ve nostalji kokan havası ile) vazgeçilmezimdir.........

karınca
08-04-2007, 01:36
En iyi restaurant yazınca aklıma Öğrenciliğim geldi
Lisede yatılı oluyorum yıllardan 80 civarı.
Eskişehirde hafta sonları döner yemeye gittiğimiz bir yer vardı "Güney Kebap Salonu"
Sonradan Eskişehirde okuyan biri orada yemek yediğimi öğrenince şaşırıp "orası çok lüks bir yer orada nasıl yerdiniz" diye sormuştu...
"Demekki parayı bizden kazanmış" dedim

Yine öğrenciliğim döneminde hamamönü civarında lise son sınıfta keşfettiğim bir yer vardı adı galiba abdülselam'dı. Civarda çalışan birçok hammal öğleyin orada yerdi. Kalabalık olması nedeni ile bir gün orada yedim baktım ki muhteşem... her hafta sonu gider olmuştum. Bir ara ailem ziyaretime geldi "nerede yemek yiyelim" diye babam sordu. Hemen alıp götürdüm ama yukarıda yazdım ya yiyenler hep hammal, işçi falan, babam içeriye bile girmedi. Garson çıkıp "aile yerimiz var" dedi bizi yan tarafta başka bir kelek yere götürdü. Masa sallanıyor sandalyeler dökülüyor falan. Babam olmaz dedi çıktı.
Sonradan öğrendim ki son derece lüks bir yer olmuş BMW , Mercedes'li müşterileri varmış. şimdi ne yapıyor bilmiyorum.
Yine hamaönüne giderken porsuk'un yan tarafında balık hali vardı. Balık satan dükkanların olduğu yerdede bir lokanta... Bir gün denemek için gittim kiremitte bir balık istedim muhteşem... Yan masaya bir asker oturdu, bugünün parası ile 3-4 YTL ye tepeleme hamsi geldi. İzmirde aynı tabağı 3 porsiyon sayarlar.
Mezun oldum 2 sene sonra gittim tüm balık satan yerlerde dahil olmak üzere yine lüks restauran olmuş bana rezervasyonunuz varmı diye sordu. Çıktım...

tent
08-04-2007, 02:02
esnaf lokantalarına dikkat edin arkadaşlar. müşterisi hep aynı kişiler olduğu için temizliği ile, yemeklerinin kalitesi ile her zaman iyidirler.

PARK
08-04-2007, 02:04
esnaf lokantalarına dikkat edin arkadaşlar. müşterisi hep aynı kişiler olduğu için temizliği ile, yemeklerinin kalitesi ile her zaman iyidirler.

çok güzel bir saptama sevgili tent tebrik ederim........

freesky
08-04-2007, 02:32
Selam Dostlar,
Benim epeyce "impressed" oldugum bir mekandir Istiklal'de Abdullah Efendi, yada Haci Abdullah. Birisi Emirgan'da, otekisi Istiklal'de. Ben istiklaldekine gitmistim unv de okurken. SOnradan oralara gidecek kadar paramiz olmadigi icin gidemedik bir daha. :-) Ama TK'ye dondugumde gitmek istedigim ilk mekanlardan birisidir, sadece ayva tatlisinin hatirina bile gidilir. Bir de Kisikli'da guvecte kuru fasulye yapilan bir yer var. Orayi da tek gecerim. Altunizade'ye cok yakin, camlicaya giderken yol uzerinde.
Afiyet Olsun.
freeSKY
Nt: Ortakoy'deki Kumpircilerden 4 numara da adamimdi vaktinde. Bir patates yapiyor ki eleman. 3-4 kisi zor yersiniz. Hem de sicak sicak, sogumadan alabiliyorsunuz. Hala ayni cocuklarmi bilemem. Sanriim Diyarbakirlilardi.

VOLVO
08-04-2007, 03:08
Birde şimdiye kadar yazılanlardan alakasız olacak ama Diyar Burma'nın Şöbiyeti her zaman ağzımı sulandırmıştır:cheers:

VOLVO
12-04-2007, 21:05
Birgün arabayla İstanbul'dan İzmir'e gitsem de

Bursa da Mudanya yolu üzerinde İskender'de döner
Karacabey NGS'de Mustafakemalpaşa tatlısı
Akhisar'da da Hünkar'da köfte yesem:cry: :cry:

PARK
22-04-2007, 14:33
NİZAM PİDE SALONU-BEYOĞLU.........(Kentuf toplantıyı orada düzenliyorsa en iyisi oradır sanırım):):)):

VOLVO
29-04-2007, 13:23
NİZAM PİDE SALONU-BEYOĞLU.........(Kentuf toplantıyı orada düzenliyorsa en iyisi oradır sanırım):):)):

Evet Sn.Park, göndermiş olduğunuz iştah açıcı fotoğraflardan sonra Nizam'ı denemek farz oldu:he: Birde detaylı yerini tarif edebilirseniz çok makbule geçer.
Malum pide her daim yenilebilincek bir ürün ve her an canımız feci çekebilir:cry: :cry:

PARK
29-04-2007, 13:27
Merkez: Kalyoncu Kulluk Caddesi No: 13 Taksim / İstanbul
Telefon: (0212) 249 55 01 - 252 66 15
Fax: (0212) 249 83 99
Email: [email][email protected]

buyrun efendim....

dealer333
16-02-2008, 00:40
İstanbul -kadıköy - hasanpaşa güler osmanlı mutfağı

brokerüstad
09-12-2012, 11:42
Dünyanın en lezzetli pidesi
İstanbul'un ilk pidecilerinden Horhor Caddesi'ndeki Karadeniz Pidecisi artık Etiler Ak Merkez karşısında. Lezzetine doyum olmayan pidelerin yanına döner ve fırın sütlacın da eklendiği Π-de Kral, palmiye ısıtıcılar bulunan bahçesiyle, Etiler'de yaz-kış uğranabilecek mekanlar arasına şimdiden girdi.
http://www.haberx.com/dunyanin_en_lezzetli_pidesi(17,n,11158643,101).asp x

bridgea
26-12-2012, 13:11
http://www.3starrestaurants.com/michelin-restaurants-star-guide.asp

Bizde bir tane bile yok!