PDA

View Full Version : OYAYO Oyak Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

polat03
14-12-2007, 16:34
oyayo hangi kapının havhavıymış da bu kadar hacim olmuş. dikkat edin, ısırttırmayın kendinizi...

Fire&Forget
14-12-2007, 20:23
isirsalar iyi...kol bacak gotururler... aman dikkat

hascan
14-12-2007, 23:06
bu kağıttan soğudum iyice.0,91 i gösterip hisse gidiyor ayağına yine döktüler hisseyi ky nin kucağına.91 maliyetli ise beklesin dursun bakalım nereye kadar...

Bilge
15-12-2007, 00:16
Oyak Yatırım %100'ü halka açık bir şirket, Türkiye'de mevduat bankacılığı ile uğraşan her bankanın bir aracı kurumu var. Dolayısıyla Oyakbank'ı alan yabancı banka, piyasadan hisse toplayarak Oyakyatırım'ın kontrolünü ele geçirebilir. Sanıyorum akbabalar bunu farkettiler. Bugünkü işlem miktarına göre netler çok düşük. Yani çok kâğıt çevirmişler. Bir de 25 Aralık genel kurulunda 2006 finansal verileri değerlendirilecek. Bizim bilmediğimiz ama sonucu tahta için iyi olan bir madde bulunabilir. Kısacası tahtada volatil günler başlamış gibi görünüyor. Bugün bolinger üst bandı 0.83 olan kâğıdın bolingere geri çekileceğini bilerek 0.90'a satmamak saflıktı. İşlerimin yoğunluğu yüzünden ben de maalesef yararlanamadım. Saygılarımla...

assaint
15-12-2007, 08:30
BDDK dışında herkes OYAK onayını açıkladı
Reuters ajansının abonelerine geçtiği "BDDK, Oyak Bank'ın, Ing Bank'a satışını onayladı" haberi ile Oyak Bank iştiraki Oyak Yatırım, IMKB'de % 12.34'le tavan yaptı. Onayı verdiği ileri sürülen BDDK'dan resmi açıklama ise bir türlü gelmedi

SELÇUK GEÇER İSTANBUL
Yaklaşık 6 aydır onay bekleyen Oyak Bank'ın ING Bank'a satışı ile ilgili dün ilginç bir gelişme yaşandı. Bazı ulusal gazetelerde Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu'nun Oyak Bank'ın, ING Bank'a satışına onay verdiği yönünde haberler yayınlandı. Gazetelerdeki haberin kaynağı ise BDDK değil, İngiltere merkezli uluslararası haber ajansı Reuters'di. BDDK'dan resmi herhangi bir açıklama olmadığı için temkinli yaklaştığımız bu haberin ulusal gazetelerde yayınlanması üzerine yaptığımız araştırma gösterdi ki, doğru bir karar vermişiz. Çünkü ortada halen BDDK'nın Oyak Bank'ın, ING Banka satışına dair resmi bir açıklama yok. Ulaştığımız BDDK yetkililerinden aldığımız yanıtlar da aslında bu konuda halen net bir cevabın olmadığını gösteriyor.
ONAYLA İLGİLİ ÇELİŞKİLİ BİLGİLER GELDİ

Yetkililerinden bazıları halen bu onayın verilmediğini söylerken, bazıları BDDK'nın çarşamba günü gerçekleşen toplantısında onay kararını aldığını bildiriyor. Aslında çarşamba günü yoğun tartışmaların yaşandığı yönetim kurulu toplantısında onay şartlı olarak çıkıyor. Şartsa 'Türkiye'nin AB ve küresel ilişkileri göz önüne alınarak yani devletin ali çıkarları açısından'. Ancak yine de kurulda verilecek bu kararın bazı siyasi etkilerinin de olacağı düşünülerek, onayın kamuoyuna açıklanmasından önce bir kez de hükümete danışılması kararını alıyor.

Önceki gün öğle saatlerinde ise BDDK Başkanı bu konu ile ilgili hükümet üyelerine bilgi vermek için hazırlanırken, içeriden bir isim Reuters haber ajansına onay haberini sızdırıyor. Bu durum karşısında hem hükümete, hem de kamuoyuna karşı zor durumda kalan BDDK Başkanı Tevfik Bilgin telefonlara çıkmıyor. ING yönetimi ise yurtdışındaki borsalara kote bir şirket olmaları hasebiyle "evet onay çıktı" açıklamasını yapıyor. Ancak ING'nin bu açıklamasına rağmen BDDK onayı ne sitesinde ne de resmi bir açıklamayla doğruluyor.

ING KONUŞTU, OYAK VE BDDK SUSTU

Dolaylı yollardan alınan bilgilere göre sözlü olarak onayın çıktığı haberi piyasada dolaşıyor. ING yurtdışında borsalara kote ve açıklamasını yapıyor. Peki Oyak Grubu İMKB'ye kote iki şirketi varken (ER-DEMİR ve OYAK YATIRIM) banka yetkilileri yada BDDK'dan borsaya herhangi bir bilgi neden geçilmiyor. SPK'ya neden açıklama yapılmıyor. Madem onay çıktı üç satır karar neden BDDK'nın Resmi internet sitesinde yayınlanmıyor? Neden devlet yada özel haber ajanslarında kamuoyu bilgilendirilmiyor? Çünkü tüm ajanslar bilgiyi gazetelerden sonra dün saat 10'da yani borsada işlemler başladıktan çok sonra verdi. Onların haberi de BDDK'nın resmi kaynaklarına dayanmıyordu. Son soru Oyak Bank iştiraki Oyak Yatırımın önce tavan sonra tabana yakın kapanışının ve yüzde 20'den fazla marjda hareketinden kim ne kazandı?

Oyak Yatırım önce tavan yaptı, sonra dibe vurdu

BDDK'nın Oyak Bank'ın ING'ye satışına onay verdi haberinin gazetelerde çıkmasının ardından Oyak Yatırım hisseleri sabah saatlerinde yüzde 12.34'lük primle tavan yapıtı. Aynı saatlerde resmi açıklama var mı sorusunu sorduğumuz bir BDDK uzmanı "Evet onayladık ama biz resmi açıklama yapmayız, açıklamayı taraflara yaparız" dedi. "Ama borsaya kote bir kurumdan bahsediyoruz?" sorumuza ise "Hayır borsaya kote değil" cevabını aldık.

BORSADA DEĞİLMİŞ

Peki şimdi soralım o zaman; Oyak Yatırım ve Ereğli Demir Çelik hangi grubun iştiraki ve bu hisselerden özellikle Oyak Bankın adıyla ilintili olan Oyak Yatırım hisseleri bu haberin ardından yüzde 12.34 gibi yüksek bir getiriyle neden tavan yaptı? Ve daha önemlisi bu hisseye ikinci yarı neden yoğun satış geldi ve yüde 3.39 pirimle günü tamamladı? Yüzde 20'lerin üzerinde bir marj borsada kime ne kazandırdı?

REUTERS ONAY MERCİİ Mİ?

BDDK yetkilileri resmi açıklamayı yapmazken oluşabilecek fırsat eşitsizliklerinin farkında değil miydi? Haberler neden Reuters kaynaklı olarak çıktı?Reuters bir onay mercii mi? Başkan veya bir Kurul üyesi resmi açıklama yapmıyorsa en azından karar BDDK'nın resmi internet sitesinde yayınlanamaz mı? İlgili iki iştirak borsada işlem görürken Borsa ya da SPK kararla ilgili neden bilgilendirilmedi?

15.12.2007

assaint
16-12-2007, 14:34
Ritmi yakalayan köşeyi döner de diyebiliriz Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat Al-Sat

Gibi

cengiz007
17-12-2007, 13:29
Bu haberin OYAYO yürümesinde faydası olurmu? dedik ve 0.83 yazdık gitti, yolu açık olsun.
0.72'den SASA aldım, bekleyebilseydim, OYAYO 0.81'den alınırda.

assaint
17-12-2007, 14:06
sasa uyuşuk kağıt adamı verem eder

sonmez73
18-12-2007, 23:03
perşembe 16 .45 te oyayoyu 81 den aktif alıp cuma günü 91 den satamadığıma yanarım.çünkü satmak için fırsatım olmadı evde ancak 84 everebildim. kısa günün karı ne yapalım.şimdi (pazartyesi)başka bir gemiye atladık yüzde 4 e yakın yaptık.ama oda oyayo gibi olmasa bari yarın fırsatını bulursam tavandan taşı kuşun kafasından vuracağım.

cengiz007
25-12-2007, 08:33
Ing`nin Oyak Bank`i Satin Alma Islemi Tamamlandi. Ing Group Ile Oyak Grubu,
19 Haziran 2007 Tarihinde Yapilan Aciklamada Oyak Bank`in Yuzde 100 Hissesinin
2 Milyar 673 Milyon Dolara Ing`ye Satisi Konusunda Anlasmaya Vardiklarini
Duyurmuslardi.

Ing`den Yapilan Aciklamaya Gore 1984 Yilinda Kurulan Oyak Bank, 5900 Calisani
Ve Yaklasik Yuzde 3`luk Pazar Payi Ile Turkiye`nin Onde Gelen Bankalari Arasinda
Yer Aliyor. Bireysel Bankacilik Alaninda Uzmanlasmis Olan Oyak Bank Tum Bankacilik
Alanlarinda Olmak Uzere Toplam 1.3 Milyon Bireysel Musteri Ve 13500 Adet Kurumsal
Musteriye Hizmet Veriyor. Turkiye Genelinde Toplam 365 Adet Subesi Ile Hizmet Veren
Oyak Bank`in Tum Buyuk Sehirlerde Guclu Bir Dagitim Agi Bulunuyor.

Satin Alma Islemi Ing`nin 2007 Yili Aralik Ayinin Finansal Sonuclarina
Yansitilacak. Islemin Sonucunda Ing Bank Nv`nin Ana Sermaye Rasyosu`nda (tier 1)
50 Baz Puan Oraninda Dusus Bekleniyor. Aciklamaya Gore Ancak Bu Islem Hisse Geri
Satin Alimlarini Hicbir Sekilde Etkilemeyecekr.

Ing Ve Oyak Bank Ust Yonetimi, 17 Ocak 2008 Gunu Saat 09:30`da Ciragan Sarayi`nda
Duzenlenecek Basin Toplantisinda Konuya Iliskin Daha Detayli Bilgileri Kamuoyu Ile
Paylasacak.

-matriks-
|

cengiz007
25-12-2007, 08:34
Yİne Oyakbank İle Alakamiz Yok Dİyecekler, Temkİnlİ Olunmali.

profiteer
25-12-2007, 17:00
oyak yatirim ortakligi a.s.'nin 25.12.2007 tarihinde yapilan olagan genel kurul toplantisinda;
sirketin 2006 yili vergi usul kanunu ve sermaye piyasasi kurulu'nun xi/25 tebligine gore ayri ayri hesaplanan donem karindan spk'nun ilke kararlari geregi dusuk olan karin dagitilmasi esasindan
hareketle dusuk tutardaki ve ayni zamanda vergi usul kanunu'na gore hesaplanan kar olan 225.280 ytl'dan 11.264 ytl i. tertip yasal yedek akce ayrilmasi sonrasi; 214.016 ytl net dagitilabilir karin %20'si sirketimizin odenmis sermayesinin %5'inin altinda kaldigindan sermaye piyasasi kurulu'nun kar dagitimina iliskin 18.01.2007 tarih, 2/53 sayili karari dogrultusunda
ortaklara dagitilmayarak olaganustu yedeklere aktarilmak suretiyle sirket bunyesinde birakilmasina, sirketin yonetim kurulu uyeliklerine ilk olagan genel kurul'a kadar gorev yapmak uzere ali caner oner, ayse meltem agci, iskender ergun senturk, mustafa tayfun oral, nafis yurdal yalman'in secilmelerine, denetim kurulu uyeliklerine salih yazgan ile semih koc'un secilmelerine, sirketin mali tablo ve raporlarinin denetlenmesini teminen bagimsiz dis denetleme
kurulusu olan drt bagimsiz denetim ve serbest muhasebeci mali musavirlik a.s. ile imzalanan bir yil sureli sozlesemenin onaylanmasina karar verildigi, bildirilmistir. olagan genel kurul toplanti
tutanagi gunluk bulten ekinde yayinlanacaktir.

rogdopsink
27-12-2007, 16:50
**oyayo*** Oyak Yatirim Ortakligi A.s.`nden Gelen Yazi:
Sirketimiz Yonetim Kurulu Bugun Yaptigi Yonetim Kurulu Toplantisinda; Yonetim
Kurulu Uyeliklerine Ali Caner Oner, Ayse Meltem Agci, Iskender Ergun Senturk,
Mustafa Tayfun Oral Ve Nafis Yurdal Yalman Secilmis Olup, Yonetim Kurulu
Uyeleri Kendi Aralarinda Yaptiklari Gorev Bolumu Sonucunda Ali Caner Oner`in
Yonetim Kurulu Baskani, Ayse Meltem Agci`nin Baskan Yardimcisi Olarak Gorev
Yapmasina Karar Vermislerdir. Ayni Genel Kurulda Denetim Kurulu Uyeliklerine
Salih Yazgan Ve Semih Koc Secilmisleri, Yonetim Kurulu Uyeleri Birinci Derece
Imzaya Yetkili Olmak Uzere Sirketin Asagidaki Sartlarda Temsil Ve Ilzam
Edilmesi, Yonetim Kurulu Uyelerinin, Birinci Derece Imzaya Yetkili Olarak
Herhangi Ikisinin Mustereken Veya Yonetim Kurulu Uyelerinden Biri Ile Genel
Mudurun Mustereken Sirket Kasesi Altina Atacaklari Imza Ile Sriketi Temsil Ve
Ilzam Etmeleri Hususu Karara Baglanmistir ***oyayo***|

okan78
31-12-2007, 01:43
2 üstü geliyor!

aliorhan
31-12-2007, 09:39
2 üstü geliyor!

Okan78 2 üstü derken neyi kastediyorsun açıklarmısın?

mecnur
31-12-2007, 15:17
[QUOTE=okan78;2089520]2 üstü geliyor![/QUOTE

-okan78'e katılıyorum,

-oyayo halka arz edildiğinden beri grafiğe göre bugün itibariyle %24 düşmüş,
-en dip noktası Ağustostaki golbal krize rağmen 0.75,
-bugün endeksteki satış baskısına rağmen 0.80,
-defter değeri 1.07 ve kar etmiş bir ortaklık,
-diğer yatırım ortaklıkları incelendiğinde hepsinin mutlaka yukarıya harika bir çıkış yaptıklarını görebiliriz.
-Oyayo da halka arzedildiğinden beri yukarı ilk çıkış hareketini dahi yapmamıştır,
-aradan 8 aya yakın süre geçmiştir daha fazla beklemeyecektir.
-patronlar veya spekte buradan mal toplamayı beklemeyecektir,
-ufak bir silkeleme onlar için yeteri kadar malı toplamak için yeterlidir.
-Kısa bir süre sonunda harika bir yükseliş yapacağı umudunu taşıyorum,

Yatırım tavsiyesi değildir

Fire&Forget
31-12-2007, 16:22
Borsada cesit cesit kagit var:
AL-UNUT,
AL-UYKULARIN KACSIN,
AL-BUYUT,
AL-UYUT,
AL-TUT,
AL-SAT,
AL-BAT,
AL-YAK,
AL-TAHTASI KAPANSIN,
AL-ALLAH BELASINI VERSIN

Dikkat edin hepsinde AL var ama cogunun sonu husranla bitiyor...

iskontosunu ve karini hesapladiginizda veeee diger YO larla kiyasladiginizda cok da guvenli bir liman olmadigini gorebilirsiniz....Kendisini BPD uzerine atacak hali olmadigina gore....
Iki kez dusunun ...
3 kisiye sorun ..
istisare edin....
2 kez bos gecin...
unutmayin borsada her aliciya mal verirler ..alincaya kadar onlarin, aldiktan sonra sizin cocugunuz olur ...besleyip buyutmek zorunda kalmayin sonra....kalin saglicakla
yatirim-batirim tavsiyesi degildir...

izmir 35
01-01-2008, 14:03
Selam herkese iyi yıllar 2007 yılı kaybettik oyak yatırım diyerek ama inşallah 2008 yılı kağıdı olur inşallah inadına oyak yatırım.

erdemirci
01-01-2008, 17:17
abi bu kağıttan yana hiç mi hiç ümidim yok. Oyak hangi kağıdına sahip çıktı ki, oyayo ya sahip çıksın. Ben açıkçası ümitsizim. Size bol sabırlar.

assaint
02-01-2008, 10:45
En kötü %40 getirisi var bir miktar alınmalı derim

okan78
02-01-2008, 19:52
...oyayo hisseleri sahibini deyistiricek!herkes anlasin artik!!!!!!!

mecnur
03-01-2008, 11:15
[QUOTE=okan78;2094201]...oyayo hisseleri sahibini deyistiricek!herkes anlasin artik!!!!!!![/QUOTE

OYAYO el mi değiştirecek, yoksa oyayo sahibinin mali durumunu mu değiştirecek

mecnur
03-01-2008, 11:16
OYAYO'yu oyakbank'ın yeni sahipleri mi alacak

mecnur
03-01-2008, 17:09
OYAKBANK'ın yeni sahibi 17 Ocakta basın toplantısı yapacak, OYAYO'yu ilgilendiren bir takım açıklamalar yapılabilir

assaint
04-01-2008, 10:42
Bekle GÖr :)

Fire&Forget
04-01-2008, 11:06
banka ile YO sirketinin direk ilgisi olmadigini bugune kadar yapilan diger banka satislarindan gorebilirsiniz...Ayrica farzedelim ING bunu da satin aldi...BPD ve beklentilerinde ne fark yaratabilirki...YO sirketlerinde malumun ilanina gerek olmadigini herkes biliyor...Zaten ne kadar profesyonel veya acemice yonetildigi hergun portfoy degerine yansiyor...

mecnur
04-01-2008, 11:30
Eğer ING satın alırsa sanırım 3'lü rakamları bulabilir, her bankanın bir yatırım ortaklığı var, bunun da olacağını sanıyorum, başka bir isimde yeni bir ortaklık kurmayacaklarına göre bunula ilgileneceklerdir, hele OYAKBANK'ın sahibi yabancı olunca bu ihtimal daha kuvvetli hale geliyor ki, bankanın sermayesine göre OYAYO, ING için çerez sayılır diye düşünüyorum.

blackemr
08-01-2008, 02:33
oyayo'nun satışla bi alakası yok bence. oyayo'da benim beklentim açıkçası halka arzdan sonra sürekli olarak bilinçli bir şekilde fiyatın aşşağıya çekilmiş olması.ayrıca şirketin karlılığı fena değil ve çok da cazip pd/dd si var (0.7).
kağıdı toplayan bir grup varsa (ki olduğunu düşünüyorum yaptığı hareketlerden) maliyetlerinin pek de düşük olmadığından aşşağıya fazla mal vermiyeceklerini düşünüyorum. .74 aşşağısı bu tahta için risk teşkil edecektir. ama yine de bu kağıdı alıp orta vadede bekleyen bi yatırımcının zarar etmesi olasılığını düşük olarak görüyorum tabi imkbde işlerin çok kötü gitmediği taktirde.

Yatırım tavsiyesi değildir.

halilerhan
08-01-2008, 18:33
bizde bindik bakalım bu kayıga fırtınaya mı güzel bir sahile mi atacak bizleri:notr:

davran
08-01-2008, 20:18
oyak bankın adı ıng bank olarak değişeceğinden oyayo nun satın alınması gibi bir beklenti içine girmeyiniz.

pd/dd oranı ve karlılığı sektör ortalamasında:

sektör ORTALAMA FK = 3.34

sektör ORTALAMAPD /DD = 0.65 KEN

OYAYO da durum
pd/dd: 0.7

örneğin iş yatırım ortaklığı sektörün devi olarak

0.52 pd/dd den işlem gormekte ve fk sı 2.67...

bu durumda bu hissede spekülatif bir çıkış haricinde hareket beklemek yanlış olur.

altınoluk
08-01-2008, 21:01
http://i4.tinypic.com/6k86qs2.jpg

halilerhan
10-01-2008, 10:49
hadi be koçum üzme bizi hadiiiiiiiiiiiiiii:wink:

barmen uğur
10-01-2008, 16:33
10.01.2008 16:23:42 TELEKOM ÖZELLEŞTİRMESİNE İLİŞKİN FİNANSAL DANIŞMANLIK HİZMETİ İÇİN AÇILAN İHALEYE 8 TEKLİF ALINDI-ÖİB

Türk Telekomünikasyon A.Ş. (Türk Telekom) hisselerinin
özelleştirilmesine yönelik çalışmalar çerçevesinde, finansal
danışmanlık hizmeti alınması doğrultusunda danışman firma/firmaların
tutulması amacıyla açılan ihaleye 8 teklif alındı.
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre,
9 Ocak tarihi itibariyle 8 konsorsiyum başvuruda bulundu.
İhaleye katılan Konsorsiyumlar aşağıdadır:
1- Morgan Stanley - ING Bank - OYAK Yatırım Men. Değ. A.Ş. Konsorsiyumu
2- Deutsche Bank- Garanti Yatırım Men. Kıy. A.Ş. Konsorsiyumu
3- CS Securities- EFG - Vakıf Yatırım Men. Değ. A.Ş. Konsorsiyumu
4- Merryll Lynch - Finans Yatırım Men. Değ. A.Ş. Konsorsiyumu
5- JP Morgan - Deniz Yatırım Men. Kıy. A.Ş. Konsorsiyumu
6- Citigroup - Ak Yatırım Men. Değ. A.Ş. Konsorsiyumu
7- Goldman Sachs - İş Yatırım Men. Değ. A.Ş. Konsorsiyumu
8- Lehman Brothers - Yapı Kredi Yatırım Men. Değ. A.Ş. Konsorsiyumu

Foreks Haber Merkezi

mecnur
11-01-2008, 11:13
OYAYO-ING bank işbirliği ilginç, tesadüf mü, bir şeylere işaret mi acaba?

halilerhan
15-01-2008, 14:36
Ne Oluyoruz Yahu Dur Be Yav Nereye Gİdİyon BÖyle Çik Yukari

MEGAiletism
15-01-2008, 15:40
bende az birşey aldım belki ugurlu gelirim...

blackemr
15-01-2008, 15:51
bende az birşey aldım belki ugurlu gelirim...

inşallah uğurlu gelirsiniz ancak bu işler inşallahla maaşallahla olmuyor pek :) .74 kritik aşşağıya bırakmazlar umarım bırakmamaları demek yeterince aldık biz demektir o zaman da hareket yakın demektir. tabi bunlar beklenti

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

MEGAiletism
15-01-2008, 18:19
0,8* Fiyatlara cabuk gelicegini ümit ediyorum.

turan KAÇMAZ
15-01-2008, 22:06
arkadaşlar bu senetde bu fiatları ararız gibime geliyor orta ve uzun vade için çok güzel bir senet

Bilge
16-01-2008, 01:04
Ben bu hisseye 0.88'de girdim, şimdi 0.74. Ben girdiğimde takasta Oyak'ın payı %63'ün üzerindedi. 10.01.2008 tarihli takasta bu pay %48 görünüyordu. Borsada neredeyse temel kurallardan biri hâline gelen bir gerçek vardır. O da şudur: Bir kâğıdı, nominalin altında bir fiyattan asıl sahipleri, yani patronlar satıyorsa, orada patronların bildiği, fakat küçük yatırımcının bilmediği bir pislik var demektir. Ancak ben buradaki satışın bir pislikten kaynaklanmadığını, sadece Oyak'ın finans işlerinden çekilmek istediğini düşünüyorum. Bu kâğıdın ciddi bir şekilde gidebilmesi için şu iki şarttan biri gerçekleşmelidir. Ya Kâğıdın takas kontrolü Oyak'tan çıkıp başka bir kurumun eline geçmelidir,ki bu zaten yavaş yavaş oluyor; ya da Oyakbank'ı alan yabancının Oyakmenkul'e de talip olmasıdır. Bunun dışında en fazla endeksle birlikte hareket eder, ki bu bile iyi bir şey sayılır. Bence hayal kurmak için yanlış bir seçim oyayo. Saygılarımla...

okan78
16-01-2008, 02:38
ve 0.70 gelirse bir 100000 daha alicam.Bakalim nasil olucak 0.70 - 0.75 arasi kesin 75000 daha alirim ve okadar eminimki hic pisman olmam!!!

mecnur
16-01-2008, 10:32
Menkul kıymet yatırım ortaklıklarının BSMV yükümlüğüne dahil edilmesi durumunda inceleme geçmişe yönelik olduğu için OYAYO gibi yeni kurulan ortaklıklar en az etkilenecektir. Bu da ortaklıklar için de en primli hale getirecektir.

blackemr
16-01-2008, 11:16
buralardan mal veren panik yatırımcı hata yapar. mal verilmez alınır burdan.hep panikten düşüyor kağıt zaten. mantıklı düşünen bi insan bu satışların zararına olduğunu anlamakta güçlük çekmez. ama bu kağıdı toplayan spek veya grubu pek de destek olmak istemiyorlar. sanki düşsün de biraz da aşşağıdan alalım muhabbetindeler sanki

MEGAiletism
16-01-2008, 11:26
YO Larin icinde en güzel kagit oldu ama paralar mali endexde kaldı. dün 0,75 aldım elimdeki nakit ile.

mecnur
16-01-2008, 11:43
OYAYO hakkında denetim başlatılmayan üç yatırım ortaklığından biri hatta verilebilecek vergi cezası için önceden kaynak ayıran ortaklıklardan olduğu iddia ediliyor

koçzede
16-01-2008, 12:01
diğerleri hangileri

kekeme
16-01-2008, 14:08
OYAYO hakkında denetim başlatılmayan üç yatırım ortaklığından biri hatta verilebilecek vergi cezası için önceden kaynak ayıran ortaklıklardan olduğu iddia ediliyor

***OYAYO*** Oyak Yatirim Ortakligi A.S.'nden gelen yazi: Maliye Bakanligi Gelir Idaresi Baskanligi tarafindan 16.01.2008 gunu itibariyle Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi acisindan Sirketimiz nezdinde 2006-2007 donemi icin vergi incelemesine baslanmis olup bu hususa iliskin tutanak imzalanmistir. ***OYAYO***

IMKB Foreks

bu haber foreksde saat 11:00 de yayınlandı. demek ki bütün YO lar incelemeye alındı.

mecnur
16-01-2008, 16:50
DOW'un da etkisi ile 0,74 kapatacaktır

blackemr
17-01-2008, 00:18
oyayo'nun halka arzından beri oyak yatırım elindekilerin neredeyse yarısını verdi 80 lerdeyken bunu pek önemsemiyodum çünkü bi 4 milyonu daha 80 den aşşağğıya boşaltmaları kendi satış ortalamaları açısından da pek iyi olmayacaktı ancak tamamen piyasaya vermeyi kafaya koymuşlar gibi oyayocular biraz korkmalı bence bundan. aklınızın bi köşesinde tutun. Yine de uzun vadede bekleyenlerin karlı çıkacakları kesin bence.

gencturk
17-01-2008, 03:31
Halka arz oranı %99.95 olan ve arzı henüz 8 ay önce gerçekleşmiş bir hisseden güçlü bir çıkış beklenmemeli..

Teknik olarak 0.70'in altı henüz tam oluşmamış bir başka düşüş kanalını işaret ediyor. 0.70'in üstünde kalırsa sorun yok, ama kalamazsa düşüş hızlanabilir, yeni dip arayışına girer..

Yatırım Tavsiyesi Değildir..

SeVGiLeRLe..

gencturk
17-01-2008, 03:38
İki ay önce..

....hepinizin dikkatine! Oyayo 1.00 üstü cok yakinda görücek.Alim icin daha henüz gec kalmadiniz!Son firsatlar.

İki ay sonra..

ve 0.70 gelirse bir 100000 daha alicam.Bakalim nasil olucak 0.70 - 0.75 arasi kesin 75000 daha alirim ve okadar eminimki hic pisman olmam!!!

sn.Okan78 iyi niyetli olduğunuza şüphem yok ama hırsınızı yorumlarınıza karıştırmamanız diğer okuyucular için daha faydalı olacaktır diye de düşünmeden edemiyorum..

SeVGiLeRLe..

cengiz007
17-01-2008, 11:26
Oyakbank’i Satin Alan Ing, Turkiye’de 3 Yil Icinde 150 Yeni Sube Acarak Toplam
Sayiyi 600’un Ustune Cikarmayi Hedefliyor.

Ing’nin Hedeflerine Iliskin Duzenlenen Basin Toplantisi Oncesinde Dagitilan Bultene
Gore, Banka 3 Yil Icinde 2 Bin 500 Yeni Istihdam Yaratmayi Ongoruyor.

Oyakbank’in Ismi Yil Sonuna Kadar Ing Bank Turkiye Olarak Degisecek. Ing Bank
Turkiye, Mortgage, Kurumsal Ve Kobi Kredilerinde, Leasing, Faktoring Ve Sigorta
Emeklilik Urunlerine Odaklanarak Pazar Payini 2012 Yilina Kadar Yuzde 3’ten Yuzde
6’ya Cikarmayi Hedefliyor.

Krediler, Mevduat Ve Toplam Aktiflerde Yillik Ortalama Yuzde 30 Buyume Planliyor.

-matriks-
|oyayo'dan HİÇ SÖz Edİlmİyor, Oyayo Şube AÇilmayacakmi, Yoksa Oyayo Kapanacakmi?

cengiz007
17-01-2008, 11:29
Ing Group Bireysel Bankaciliktan Sorumlu
Icra Kurulu Uyesi Eli Leenaars, ``(oyak Bank Ve Ing Bank Birlikteligi),
Hala Buyuk Sofistike Ve Hizli Buyumekte Olan Turk Bankacilik Piyasasina
Katkida Bulunacak`` Dedi.
Oyak Bank`i Satin Alan Ing Group`un Turkiye Ve Oyak Bank Ile Ilgili
Stratejilerinin Paylasildigi Basin Toplantisinda Konusan Leenaars, Bu
Onayi Beklediklerini Ve 24 Aralik 2007 Tarihinde Aldiklari Onayin
Kendileri Icin Bir ``noel Hediyesi`` Oldugunu Soyledi.
Oyak Bank`in Ing Tarafindan Satin Alinmasinin Her Iki Kurumun Guclu
Yonelerini Bir Araya Getiren Onemli Firsatlar Sundugunu Ifade Eden
Leenaars, Ing Olarak Buyume Firsatlarini Finanse Etmeye Calistiklarini,
Cunku Turkiye Piyasasinda Onemli Bir Buyume Oldugunu Bildiklerini
Soyledi.
Leenaars, ``buyumeyi Saglamak Icin Turkiye`deki Yerel Guclu Yonetime
Guveniyoruz. Bu (oyak Bank Ve Ing Bank Birlikteligi), Hala Buyuk
Sofistike Ve Hizli Buyumekte Olan Turk Bankacilik Piyasasina Katkida
Bulunacak. Cunku Biz Gucumuzu Ve Esnekligimizi Bu Piyasaya Getiriyoruz``
Dedi.
Ing Group Hakkinda Bilgi De Veren Leenaars, Grubun Iyi Bir Konuma Sahip
Kuresel Bir Finansal Hizmetler Sirketi Oldugunu, Amerika, Avrupa Asya
Pasifik`te Bulundugunu, Dunyanin En Buyuk Dogrudan Bankasi, Dunyanin En
Buyuk Gayrimenkul Yatirim Yoneticisi Ve Interbrand`in 2007`nin En Iyi
100 Marka Siralamasinda 81. Sirada Olduklarini Bildirdi.
Oyak Bank Ile Beraber 127 Bin Calisanlari Bulundugunu Ve 6 Is Kolunda
Faaliyet Gosterdiklerini Anlatan Leenaars, Hollanda Kokenli Uluslararasi
Bir Sirket Olduklarini Soyledi.
Eli Leenaars, Stratejilerinin Duzenli Bir Sekilde Buyumeye Yatirim
Yapmak Oldugunu, Cin Ve Hindistan`a Onemli Yatirimlar Yaptiklarini, Oyak
Bank`in Ing`ye Gecisinin De Sirketin Buyumesine Yardimci Oldugunu
Aktararak, Buyumeye Yatirim Yapmakta Israrli Olduklarini Vurguladi.

-kuresel Egilimleri Firsata Donusturmek...-

Gelismekte Olan Bu Piyasalarda Yogun Bir Nufus Bulundugunu, Gsyih
Buyumesi Oldugunu Ifade Eden Leenaars, Gsyih`nin Hizli Buyumesinin Pazar
Payini Artirma Firsati Verdigini Ve Potansiyel Buyume Sagladigini
Soyledi.
Dunyada Ortaya Cikan Kuresel Egilimleri, Yaslanan Nufusun Yeni Musteri
Ihtiyaclari Yaratmasi, Orta Sinifin Git Gide Buyumesi, Hayat Sigortasi
Urunlerinin Yatirim Amacina Donusmesi, Dagitimin Daha Elverisli Ve Dusuk
Maliyetli Kanallara Kaymasi Olarak Siralayan Leenaars, Ing`nin Bu
Kuresel Egilimleri Firsata Donusturebilmek Icin Iyi Bir Pozisyona Sahip
Oldugunu, 50`den Fazla Ulkede Bulundugunu, 90 Binden Fazla Acente
Temsilcisi, 250 Bin Broker Ve 4 Bin Banka Subesi Ile Tam Dagitim
Erisimine Sahip Oldugunu Aktardi.
Leenaars, Ing`nin Bireysel Bankacilik Alanina Girerken Uc Strateji
Izledigini, Bunlarin Dogrudan Bankacilik, Self Bank Subeleri Ve
Geleneksel Subeler Oldugunu, Turkiye`deki Gibi Geleneksel Subeler
Seklindeki Satin Almalarla Calistiklarini Kaydetti.
Eli Leenaars, ``turkiye Onemli Ornek. Cok Sofistike Bir Bankacilik
Pazari Oldugunu Dusunuyoruz. Bu Nedenle Biz Buyumeyi Satin Almayla Elde
Ettik`` Dedi.
Leenaars, Oyak Bank`in 1,3 Milyon Bireysel Bankacilik Musterisi 13 Bin
500 Kobi Musterisi, Yaygin Sube Agi Ve Pazar Payini Artirma
Potansiyeline Sahip Olmasi Nedeniyle Saglam Bir Platform Oldugunu Ifade
Etti.

cengiz007
17-01-2008, 11:30
Benİm Oyayo Hİssesİ İÇİn HİÇ Umudum Kalmadi ArkadaŞlar.

cengiz007
17-01-2008, 11:39
HABERİN İÇERİĞİNDE OYAK YATIRIM ORTAKLIĞI İLE İLGİLİ HİÇ BİR HABER GEÇMİYOR YOKSA BAŞKA İSİM ALTINDA YATIRIM ORTAKLIĞIMI KURACAKLAR, ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL.(Benİm Oyayo Hİssesİ İÇİn HİÇ Umudum Kalmadi ArkadaŞlar.)

halilerhan
17-01-2008, 11:45
PANİK YOK PANİK YOK GÜZEL GÜNLERE AZZZZZZZZZZZZZ KALDI:super:

aliorhan
17-01-2008, 13:24
PANİK YOK PANİK YOK GÜZEL GÜNLERE AZZZZZZZZZZZZZ KALDI:super:

Halil Erhan arkadaşım neye dayanarak çok az kaldı diyorsunuz? Bildiğiniz birşey varsa lütfen açıklaynız. Aksi taktirde kimseye umut vermeyiniz.

halilerhan
17-01-2008, 14:03
Halil Erhan arkadaşım neye dayanarak çok az kaldı diyorsunuz? Bildiğiniz birşey varsa lütfen açıklaynız. Aksi taktirde kimseye umut vermeyiniz.

yakında anlarsınız diyorum başka şey demiyorum

aliorhan
17-01-2008, 15:09

Peki o zaman buradan alalım mı demek istiyorsun? Yoksa daha da düşmesini mi bekleyelim ne dersin? Bu yakında anlarsınız da genel de hisse pazarlayanların düşüncesi ama öyle olduğunuzu düşünmek istemiyorum. Ben sattım ama 70 in altına gelirse tekrar alacağım. Yakında görüşelim!!!!

blackemr
17-01-2008, 20:19
yeni dip neresi olacak acaba? Sanırım piyasalar düzelince yeni dip orda belirlencek destek olan yok tahtaya.

bugünkü alıcı satıcıları paylaşabilecek olan bir arkadaşımız var mı acaba?

hascan
17-01-2008, 22:08

arkadaşım neyi anlayacağız?düpedüz sallamışsın.sadece içinden geçenleri yazdığın apaçık ortada.ama piyasa ise öyle değil bizim gibi küçük yatırımcıya acımıyor her gün zarar yazıyoruz...

kaseriya
18-01-2008, 09:04
Sevgili arkadaşlar neden bu karamsarlık anlamakta güçlük çekiyorum.al satçı iseniz bir diyeceğim yok ama bir hisseden uzun vadede kazanç elde etmek için alıyorsanız sabretmeyi bilmelisiniz.bu hissenin grafiğini bir açın sizin içinizden ne geçiyorsa öyle davranın halilerhan'a katılmamak içten bile değil ama bu hadi diyince olmazki bekleyin bir 3 ay 6 ay 1 sene şayet bu süre içinde halka arz fiyatını geçmezse bende bu işten hiç anlamıyorum demektir.BU BİR AL SAT TAVSİYESİDİR..KENARDA KÖŞEDE UZUN VADEDE İHTİYACINIZIN OLMADIĞI BİR BİRİKİMİNİZ VARSA ALIN BU HİSSEYİ BU FİYATLARDAN AMA ADINIDA UNUTUN BİR SÜRE.saygılar

mecnur
18-01-2008, 09:28
Hisse sanırım bir geçiş süreci yaşıyor bu belki bir kaç ay sürebilir mallanan mallandı zaten, hisseye talebin az olması, borsanın sert düşüşlerine rağmen işlem hacminin az olması bunu gösteriyor hisseden çıkanlarda paraya ihtiyaç duyan küçük yatırımcı olduğu açık, kademeler boş olduğu için işlem hacminin düşük olmasına rağmen endeks düşerken düşüyor, çıkarken yerinde sayıyor. Ancak hisse yükseliş trendine girerse aşağıya düşülen biri iki kademenin de çok önemli olmadığını hep beraber göreceğiz.Belki 15 gün içinde düştüğü seviyeden dakikalarca ifade edilebilecek kısa bir sürede çıkacaktır. Yapılması gereken bir miktar daha düşüşü de göze alarak sabretmek olacaktır. Hisseyi düşüş trendine rağmen sekiz aydan fazladır elinde tutanları düşünün. Her yatırım ortaklığı halka arzdan sonra mutlaka defter değerinin bir kaç katı bir hareket yapmıştır. 2008 yılında buna en büyük aday OYAYO'dur. Halka arzdan bu yana düşen bir hissenin yukarı yönü çok sert olacaktır.

blackemr
18-01-2008, 10:06
Sevgili arkadaşlar neden bu karamsarlık anlamakta güçlük çekiyorum.al satçı iseniz bir diyeceğim yok ama bir hisseden uzun vadede kazanç elde etmek için alıyorsanız sabretmeyi bilmelisiniz.bu hissenin grafiğini bir açın sizin içinizden ne geçiyorsa öyle davranın halilerhan'a katılmamak içten bile değil ama bu hadi diyince olmazki bekleyin bir 3 ay 6 ay 1 sene şayet bu süre içinde halka arz fiyatını geçmezse bende bu işten hiç anlamıyorum demektir.BU BİR AL SAT TAVSİYESİDİR..KENARDA KÖŞEDE UZUN VADEDE İHTİYACINIZIN OLMADIĞI BİR BİRİKİMİNİZ VARSA ALIN BU HİSSEYİ BU FİYATLARDAN AMA ADINIDA UNUTUN BİR SÜRE.saygılar

bilader bu kağıdı elinde tutan hiç bir yatırımcının piyasanın durumuna göre orta ya da uzun vadede şüphesi yoktur zaten. yoksa neden alsınlar!!!

hisse.net fikirlerin beklerin paylaşıldığı bi forumdur amma ve lakin beklentiler belirli temeller üzerine oturtulur öyle ortaya atılmaz adama sorarlar neden böyle diye aksi taktirde insanları yönlendirmek olur. halilerhan arkadaşımızın yaptığı tehlikeli sizin yaptığınız daha tehlikeli.

Bi de bence tavsiye al sat tavsiyesi demek çok tehlikeli eğer insiderınız veya spek yakınlarınız yoksa neye güvenebiliyosunuz. oyak arzdan beri 5 milyon lot civarı vermiş piyasaya ve bu haftada bakabildiğim son takaslara göre 120000 vermişti. heee ama 1.5-2 sene derseniz aklı selim olan her insan bi kağıt bulabilir o sürede gidecek. borsada her zaman endişelenecek birşey vardır. (dediğim gibi özel bildiğiniz birşey yoksa)

Biraz fazlaca kötü senaryolardan girdim ama oyayo dan beklentilerim bu değil teknik kalmadıysa mantık kalır oyak satacaksa bile elindekileri tamamen daha aşşağıya vermesi iyi olmayacaktır onun için, veriyosa da buyursun versin.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

kaseriya
18-01-2008, 10:25
Saygıdeğer dostum ben bu forma kolay kolay yazmam insanlar etkilenmesin diye asla bu kadar *****lıda olmam nereye ne yazdıysam ortadadır.Geçmişte akenerji ve pengd.ya yazmışımdır.bunları geçmişimden okuyabilirsin.ikimizin ayrıştığı bir nokta var İMKB de al sat yapan ky kaybetmeye mahkumdur,biran önce köşeyi dönmek isteyende parasını speklere seve seve vermeye mahkumdur,bu piyasa böyle bir piyasadır.Ama buradan para kazanmakta o kadarda kolaydır uzun vadede, yeterki alım yerini iyi belirle ve gerisini kağıdın sahibine bırak...saygılar

halilerhan
18-01-2008, 13:56
bu iş sabır işidir.
isteyenler sabırsız olabilirler.
sabreden derviş...................................:super:

MEGAiletism
21-01-2008, 12:10
ben bu hisseye yuhhh derim anca bir gün olsun yükselmezmi ya.... halka arzdan bu yana % 35 aşagı... 0,70 lerden aşağı ,inmez dedik az bir lot aldım bende uğursuz geldim.

blackemr
21-01-2008, 14:23
halka arzdan bu yana düşmesi oyak'ın kendi kazığı bence. 1 haftadır düşmesini ise bu seans anlamışsınızdır heralde :he: 1 haftadır bundan ürküyordu millet

halilerhan
21-01-2008, 14:28
kaptırma elindeki malını bunlar balans ayarı yapıyolar bizim gibilerin malını toplamaya çalışıyolar ben sabrederim.sizi bilemem:super:

aliorhan
21-01-2008, 14:44
kaptırma elindeki malını bunlar balans ayarı yapıyolar bizim gibilerin malını toplamaya çalışıyolar ben sabrederim.sizi bilemem:super:

Ya hisse olmuş 0,62 siz hala elinizdeki malı kaptırmayın diyorsunuz. Ne kaptırması be isteyen şimdi bile olsa alır. Siz eğerki birşeylere dayanarak konuşmuyorsanız lütfen artık konuşmayın ya da konuşurken neye dayanarak konuştuğunuzu açıklayın lütfen.

blackemr
21-01-2008, 14:48

balans ayarı mı :ayy: piyasa kötü dostum kimsenin ayar çektiği yok tahtaya şuan tahtaya kimse istemiyor bu düşüşü ama malumunuz amerika sallanınca biz savrulurduk. şimdi amerika savruluyo bizi sorma gitsin.

mecnur
21-01-2008, 15:32
Düşüşe rağmen işlem hacminin düşük olması, OYAYO'yu yatırımcısının uzun vadeli düşündüğünü ortaya koymaktadır. Ayrıca Mal toplama diye bir şey sözkonusu değil, mal toplama olsaydı hisse yükselirdi. Alan almış endeks ne olursa olsun vermeye de niyeti yok, ileriki günlerde iyi bir haber ve endeksin de olumlu katkısı ile tutulamaz. Orta ve uzun vadede düşünen kazanır.Almak isteyen için yarını beklemek gerek, yarından sonra endekste kesin olarak yön yukarı doğru olacaktır bu da böyle bilinsin.

hascan
21-01-2008, 22:44

ne balans ayarından bahsediyorsunuz?ayar mayar kalmadı ortalık tozduman olmuş.bir şey biliyor isen yaz bilmiyor isen kafadan sallama.bu yazılarından sonra kafadan salladığın ortaya çıkıyor...

dorukhan
21-01-2008, 23:05
Sevgili arkadaşlar sayfalardan kabaca 1-2 arkadaşın yazısını okudum, hepsinide okumaya gerek duymadım çünkü hep aynı şeyleri, yazıp konuşup duruyoruz. sakın beni yanlış anlamayın bu hisse halka arz edildiğinde koşa koşa giden birisiyim. hatta oyak yatırımda hesap bile açtırdım alabilmek için. hani klasik her halka arz tavan yapar ya. işte bu ne idüğü belirsiz kağıt yapmadı hatta iki günde dip yaptı o.80 geldi ve kaldı, katır inadımı var bilmiyorum tarihte 1 kademe dahi yukarı gitmemiştir. ha günahını almayayım oyak bank satış haberi ile 8-9 kademe yükselmişti. o muhteşem hisse sahiplerinden anında bir haber geldi beyler bizim oyak bank la hiç bir ilğimiz yok diye... alan alsın, bekleyen beklesin ama ne olur bu hisse için sakın ne moralinizi bozun nede birbirinizi incitin. ben buraya tesadüfen yazdım bana kızan arkadaşlar olabilir, lütfen beni mazur görün.

sonmez73
21-01-2008, 23:10
met ede ede bitiremediğiniz kağıt düşe düşe 60 lırakamlara indi. hala övüyorlar bu nasıl yatırımcılık anlaşılmıyor. alırsın beklersin düştü öv yine düştü öv geç bunları....

gencturk
21-01-2008, 23:19
Halka arz oranı %99.95 olan ve arzı henüz 8 ay önce gerçekleşmiş bir hisseden güçlü bir çıkış beklenmemeli..

Teknik olarak 0.70'in altı henüz tam oluşmamış bir başka düşüş kanalını işaret ediyor. 0.70'in üstünde kalırsa sorun yok, ama kalamazsa düşüş hızlanabilir, yeni dip arayışına girer..

Yatırım Tavsiyesi Değildir..

SeVGiLeRLe..

Geçen günlerde hisse 0.75 üzerindeyken yaptığımız yorum paralelinde SAT-AL yapmak mümkündü. Ancak stop-loss seviyesinin çok altında kalan hissenin cari seviyesi henüz bir teknik oluşuma işaret etmediği için satış için "hem çok geç hem de çok erken" diyebiliriz.. artık tepki çıkışı beklenmeli..

Yatırım tavsiyesi değildir..

Bol kazançlar

mecnur
22-01-2008, 17:22
Evet seans sonuna doğru müthiş bir atak(%12), dünkü yazımı okuyanlar anlamışlardır. Hisseyi alan aldı kimse satmak istemiyor, birazcık talep fitili ateşlemeye yeter, bir de iyi bir haber, örneğin 12 aylık iyi bir kar veya yabancı ortaklık veye ING ile bir yakınlaşma hisseyi füze gibi yapar, sanırım bunun vakti çok uzak değil.

cengiz007
22-01-2008, 18:18
Yatırımcısına %100'e yakın kabettirdi. %100 kazandırsa dahi 1.20 olur. (Yatırım tavsiyesi değildir.)

halilerhan
22-01-2008, 20:26
sabır sabır

mecnur
23-01-2008, 12:03
İşlem hacmininin düşüklüğüne rağmen gün içinde yaptığı iniş ve çıkışlar malın blok halinde birkaç grubun elinde olduğunu göstermektedir. Bu da gerçekten çok ilginç gelişmelere gebe olduğunu gösteriyor gibi. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Çok sabırlı olmak lazım. Gün içinde paraya ihtiyaç duyan yatırımcının çıktığı küçük miktardaki lotlarla fiyat oluşuyor. Malı esas elinde buluduranlar ise sadece izleyip bekliyşorlar.

halilerhan
23-01-2008, 14:10
İşlem hacmininin düşüklüğüne rağmen gün içinde yaptığı iniş ve çıkışlar malın blok halinde birkaç grubun elinde olduğunu göstermektedir. Bu da gerçekten çok ilginç gelişmelere gebe olduğunu gösteriyor gibi. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Çok sabırlı olmak lazım. Gün içinde paraya ihtiyaç duyan yatırımcının çıktığı küçük miktardaki lotlarla fiyat oluşuyor. Malı esas elinde buluduranlar ise sadece izleyip bekliyşorlar.

şist sessiz ol ve izle:super:

internall
23-01-2008, 14:18
oyak bank binalarında olan yatırım subeleri başka yerlere taşınıyor. bildiğim 2 tane var. bu geciş döneminde beklemek gerekecek gibi duruyor...

halilerhan
24-01-2008, 12:08
sabır sabır.................-------------------- ++++++++++++++++++++++ ----------------- ============================== sabır.........................

hascan
27-01-2008, 23:04
bu hisseden bir cacık olmaz ilk fırsatta satarım.tokoba da kına yaksın.

MEGAiletism
31-01-2008, 09:08
icimden bir ses kısa zaman icinde bir tavan yapacak diyor....

internall
31-01-2008, 10:44
yükselen hisselerde top 10da neredeyse hepsi YO lar hayırdır...

mecnur
01-02-2008, 14:32
Şu lanet hisseye bak, endeksin bu yükselişinde yüzüne bakan yok, 50 000 YTL para girse hisse tavan yapacak ne alan var ne satan, lanet olsun

mecnur
01-02-2008, 14:33
endeks düşerken bir adım önde yükselirken yerine çakılı bunu sahipleri nerede kimde bu kadar mal anlamak çok güç

mecnur
01-02-2008, 14:56
Pazartesi endeks düşerken bizimki yine hacimsiz tepetaklak aşağı,bir bildikleri var herhalde, ya da insanların artık bir seneye yakın beklediklerini düşünerek iyice bıktırmaya çalışıyorlar ya da iyice unutulmasını istiyorlar, zaten topikte de en az izlenen hisselerden olması da bunu gösteriyor belki da böyle olmasını istiyorlar, ya da battı ne diyeceğimizi şaşırdık, böyle bir günde bile para kazanma fırsatı vermiyor

izmir 35
03-02-2008, 15:04
2007 yılı 12 aylık karı ne zaman açıklanacak bilen var mı

hascan
04-02-2008, 00:17
02/02/2008 09:05:35 FİTCH, OYAK BANK'IN KREDİ NOTLARINI TEYİT ETTİ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluyu Fitch, Oyak Bank'ın
yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu BB, yerel para
cinsinden uzun vadeli kredi notunu BBB-, yabancı para cinsinden
kısa vadeli notunu B, yerel para cinsinden kısa vadeli kredi notunu
F3, Ulusal Uzun vadeli kredi notunu AAA, Bireysel notunu C/D ve Destek
notunu 3 olarak teyit etti.
Uzun vadeli kredi notlarının görünümü 'durağan' olarak belirlendi.

Foreks Haber Merkezi

Bu haber in hisse ye ne gibi bir etkisi olur görüşü olan varmı?

mehmethasan
04-02-2008, 17:23
çok etkisi olur yarın tavandan açılır...
allah belanı versın oyayo..
sende degıl suç senı adam zannedıp alanda..

deli5019
04-02-2008, 19:18
oyak ın kendisi böyle satmaya devam ederse 50 yi de görürüz 40 ıda görürüz.
adamlar 1.00-1.10 arasında aldılar şimdide zararına satıyorlar. bu hisseyi takip etmeye başladığımda oyağın 7 milyondan fazla kağıtı vardı ve kağıt 0.90 dı. 6 ay geçti 4.8 milyon kağıdı oldu fiyat 0.60 oldu.ne zaman dururlar bakalım.

blackemr
04-02-2008, 20:03
deli5019 dostum her noktada katılıyorum size ama zararına satmadılar şimdiye kadar. yatırımcıyı yüksek fiyattan arz ederek ve kafalarına vererek keklediler şimdi de mal vermiyorlar fazla. yüksek fiyatlardan vericekler (fiyat artışı olunca tabi) aceleleri yok ne de olsa

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

dogan35
05-02-2008, 00:14
Arkadaslar, önce temel açıdan irdelersek ; bu şirket 2007 nisan ayında 10 milyon ytl sermaye ile yüzde 99.95’ini 1.10 fiattan halka arzetmiş. Şirketin YATIRIM AMACI ve STRATEJİSİ, http://www.oyakyatirimortakligi.com.tr/ adresinde gayet açık şekilde yazıyor.
Şirketin bu kuruluş amacına inanarak ve borsadan yeteri kadar anlamayıpta bir şekilde borsanın içinde olmak isteyen insanlar da paralarını güvenilir bir kuruma emanet etmek ve bu yolla yatırımlarını borsada değerlendirmek amacıyla bu şirkete güvendiler ve hiçde ucuz sayılamayacak arz fiatına rağmen, şirkete duydukları güven ve adına olan saygıdan ötürü şirket hisselerine yatırım yaptılar.
Şirketin IMKB’ de işlem görmeye başladığı gün olan 4 mayıs 2007’de endeks 44000’li seviyede idi ve daha sonra o zamanki konjoktürün etkisiyle 59000’lere yükseldi. Endeks buralara (yaklaşık 15000 puan) yükselirken bu hisseyle ilgilenenlerin de yakınen bildiği gibi, hisse baskı altında tutuldu ve bu arada Oyak elinde kalan malları eritmekle ve endeksin her yükselişinde elindeki malı boşaltmakla meşguldu, bu takas kayitlarindan açıkla anlaşılabilir. Önce hisse birileri tarafından tavan yaptırılıp aynı seans içinde hissenin tavan kapatmasına bile fırsat vermeden kademelerdeki aşağı doğru tüm alıcılara mal verildi. Bu her denemede ve her defasında böyle oldu. Endeks yükselirken bu hisse yerinde saydı, ama düşerken normalden fazla düştü, bu arada Oyak elindeki 6 milyon lot’tan fazla Oyak Hissesi’ni bu güne kadar bulduğu her fırsatı satış fırsatı olarak kullanarak şu ana kadar 4.800.000 lot’a indirdi ve hala satıyor. Bu hisseye arz’dan para bağlayanların paraları, hissenin gördüğü en dip seviyeye nazaran % 50 eridi, bu gidişle hisse 0.50’nin altına gelirse de şaşmamak gerek, çünkü herhalde senaryo hissenin düşüşü üzerine kurulu.
Şimdi son duruma bir bakalım. Şirketin sermayesi 10 milyon ytl, ama 31.01.2008 tarihi itibarıyla şirketin web sayfasında gördüğüm kadarıyla, şirket hiç para kazanamamış, sermayesi erimiş ve 10 milyon’un altına inmiş. Ayrıca her ne hikmetse şirketin ödediği komisyon, elde ettiği kar’dan fazla. (!) yukarı yazdığım web adresinden şirketin portföyüne bakın, külliyen zarar, aldığı bütün hisseler zarar yazmış. Tüm bunların kabaca anlamı şirket halka arz tarihi olan Nisan 2007’den bu yana hiç kar edememiş demekki…
Bu şirketin halka arzı nedeniyle yatırımcının başına gelenlerin, arzdan itibaren Oyak’ın devamlı satış yapmasının ( bu durum arz-talep dengesi vs ile açıklanamayacağı tabiidir ), bu şirkete yatırım yapan insanların parasının yarı yarıya erimesinin ve şirket hisselerinin halka arz tarihi olan nisan/2007’den bu yana göstermiş olduğu aşağı yönlü performansın (!) normal olup olmadığı, bilgi almak için telefon edildiğinde şirket yetkililerinin neden telefonlara çıkmadığı, ayrıca maillere de cevap vermediği, şirketin tutumunun etik olup olmadığı, şirketin bundan ne ölçüde sorumluluğu olduğu ; tabii ki ; her zaman piyasamızı gözetleyen, yatırımcının hak ve menfaatlerini koruyup kollayan ve yatırımcının mağduriyetini engellemeyi görev ve şiar edinmiş değerli büyüklerimizi ve yetkilileri ilgilendirir. Bunları yorumlamak bizlere düşmez ama demekki yetkililerin son zamanlarda işi çok ki buna ayıracak vakitleri yok, ya da olup bitenin farkında değiller ama birçok şirketin hisseleri sebepsiz ve mesnetsiz olağanüstü artarken o şirketlere olağanüstü durum olup olmadığını sormayı ihmal etmiyorlar her nedense.. Fakat halka arzdan bu yana düşeni gören yok...
Ne yapalım burası Türkiye..........
Saygilar..

mecnur
06-02-2008, 09:11
-OYAK(Ordu Yardımlaşma Kurumu) grubu iştiraklerinden AXA OYAK'ın da ING BANK'a satılacağı kamuoyuna duyuruldu.
-OYAK grubunun Finans ve Sigortacılık sektöründe OYAK BANK, OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., OYAK EMEKLİLİK, HALK FİNANS adında dört iştiraki mevcut, daha önce OYAK BANK satıldığına göre bu OYAK grubunun finans sektöründen yavaş yavaş çekildiği anlamına gelmektedir. Ben OYAYO'nun da satılacağını düşünüyorum. Bu aşamada hisselerin bir süre daha elde tutulmasında fayda olduğunu düşünüyorum

mecnur
06-02-2008, 09:27
-OYAK(Ordu Yardımlaşma Kurumu) grubu iştiraklerinden AXA OYAK'ın da ING BANK'a satılacağı kamuoyuna duyuruldu.
-OYAK grubunun Finans ve Sigortacılık sektöründe OYAK BANK, OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş., OYAK EMEKLİLİK, HALK FİNANS adında dört iştiraki mevcut, daha önce OYAK BANK satıldığına göre bu OYAK grubunun finans sektöründen yavaş yavaş çekildiği anlamına gelmektedir. Ben OYAYO'nun da satılacağını düşünüyorum. Bu aşamada hisselerin bir süre daha elde tutulmasında fayda olduğunu düşünüyorum

Bu sabah OYAYO yetkilisi ile telefonda görüştüğümde OYAYO'nun satışının henüz sözkonusu olmadığını söyledi

deli5019
06-02-2008, 18:37
mecnur kardeş adamlar zaten ellerindeki kağıdı piyasaya yavaş yavaş veriyorlar. yakında ellerinde pek birşey kalmaz. şu an için yolu yarıladılar. bir anda da veremiyorlar. oyak ellerindekini bitirinceye kadar yol aşağıya zaten. ondan sonrası allah kerim.

internall
07-02-2008, 00:39
Axa Oyak Sigorta’nın yüzde 70 ve Axa Oyak Hayat Sigorta’nın yüzde 100 hisselerini kontrol eden Axa Oyak Holding’in yüzde 50 hissesi, aylarca süren pazarlıkların ardından Fransız Axa grubuna 525 milyon dolar bedelle devredilecek. Böylece Fransız sigorta devinin Axa Oyak Holding’teki payı yüzde 100’e çıkacak.
OYAK Holding’in kısa süre önce 2 milyar 673 milyon dolara bankasını Hollandalı ING’ye satmasının ardından Axa Oyak Sigorta ile Axa Hayat Sigorta’daki hisselerini Fransız ortağına satması, gruba ikinci bir yüklü kaynak girişi sağlayacak. Oyak Holding, banka ve sigorta şirketlerinin satışından 3 milyar 198 milyon doları kasasına koymuş olacak.
Hürriyet ekonomi

Bu satış olursa yatırım ve finans sekteünde birtek OYAYO kalıyor grupta...neler olabilir acaba kafa yormaya değer mi değmezmi; sanırım önce ona karar vermeliyiz!

mehmethasan
08-02-2008, 17:58
gene bı % 20 yaptırıp herkezın elıne verırler..boyle olmamışmı idi..ılk seans tavan ıkıncı seans taban..bu kagıttan bı şey olacagını sanmam..kalanlarada sabır dilemekten başka çare gorunmuyorrrr

hamithan
08-02-2008, 20:43
Bu kağıttan çorba parası almak isteyenler avcunu yalar gibi geliyor bana.

erdoğan72
08-02-2008, 21:07
Bu kağıttan çorba parası almak isteyenler avcunu yalar gibi geliyor bana.
yine iyisiniz oyayo gecen sene borsaya girdi bu yüzden bsmv,den bir vergi cezası gelse bile etkilenceğini sanmıyorum

hamithan
08-02-2008, 21:55
yine iyisiniz oyayo gecen sene borsaya girdi bu yüzden bsmv,den bir vergi cezası gelse bile etkilenceğini sanmıyorum

Arkadas borsaya 2007 de girmesine bakma borsaya girmeden önceki durumu nasıl olacak.

erdoğan72
10-02-2008, 16:34
Arkadas borsaya 2007 de girmesine bakma borsaya girmeden önceki durumu nasıl olacak. sadece 2006 ve 2007 yılı icin bsmv incelemesi yabılacak

MEGAiletism
13-02-2008, 18:40
bu OYAYO dan para kazanan arkadaş varmı ?

cengiz007
13-02-2008, 19:31
Patron kazanmadan ky. kazanamaz, OYAYO'nun % 49 OYAYO nun elinde, patron dahi % 100'e yakın zarar etti. (Yatırım tavsiyesi değildir.)

erdoğan72
13-02-2008, 20:32
bu OYAYO dan para kazanan arkadaş varmı ?
10ytl kazandım ondan sonya cıktım

MEGAiletism
14-02-2008, 19:28
10ytl kazandım ondan sonya cıktım

Tebrik ederim.

Ben az bir lot 0.75 den aldım bekle bekle kar zor gibi görünüyor..

deli5019
16-02-2008, 21:43
daha çok beklleriz. kendilerinide bizide dibe götürüyorlar. bakalım dip neresi. piyasa %30 düştü bu da düştü. piyasa %10 yükseldi buysa yerinde kaldı. piyasa bir aşağı daha hareket ederse 0,40 a düşecek gibi. zaten arada bi yayınladıkları şirket değeri de devamlı düşüyor.
bi teori:bu oyağın hala başında eski generaller vardır. bunlar AKP ye gıcıklık olsun yatırımcı;mutsuz olsun, gelecekten korksunlar ve bu durumdan hükümeti suçlu bulsunlar deyip düşürüyor olabilirler

hamithan
17-02-2008, 16:01
daha çok beklleriz. kendilerinide bizide dibe götürüyorlar. bakalım dip neresi. piyasa %30 düştü bu da düştü. piyasa %10 yükseldi buysa yerinde kaldı. piyasa bir aşağı daha hareket ederse 0,40 a düşecek gibi. zaten arada bi yayınladıkları şirket değeri de devamlı düşüyor.
bi teori:bu oyağın hala başında eski generaller vardır. bunlar AKP ye gıcıklık olsun yatırımcı;mutsuz olsun, gelecekten korksunlar ve bu durumdan hükümeti suçlu bulsunlar deyip düşürüyor olabilirler

Galiba doğru diyon.

dogan35
17-02-2008, 21:48
Merak etmeyin. İlk etapta 0.43'ten fazla düsmez. (..)
:biggrin:

Oгуз
18-02-2008, 09:09
Oyak Yatirim OrtakliĞi'nin 2007 Yili Konsolİde Olmayan Net DÖnem Kari 728.416 Ytl

deli5019
18-02-2008, 13:52
bu kar bıraz kötü gibi geldi sanki. ama bunlardan da bu beklenir

dogan35
18-02-2008, 23:10
Bu sermaye ile neler yapılır neler, hiç bilmiyorsan hazine bonosu al, faize yatır, daha iyi kazanırsın, hemde stres yapmazsın. Bir de bunlar finans eğitimi almış kültürlü insanlar olacak. Breh breh. :) . Elin okuma yazma bilmeyen adamı bile domatesi halden 0.50 alarak ertesi gün pazarda 2 ytl ye satıp 1 günde % 150 kazanıyor cahil olduğu halde. Neyse sadede gelelim. Şimdi arkadaşlar, Oyayo hisselerini halka 1.1 ytl den sattılar, şu anda nerdeyse arz fiatının yarısına düştü niye yükselmiyor hep yerinde sayıyor diyorlar ? Bende diyorumki arkadaslar siz hisseyi yanlış tanımışsınız, o, bir ay kadar yerinde sayıp orada tutunuyor gibi yapar bu arada da satabildikleri kadar satış yaparlar sonra 3-5 gün içinde 20 kademe birden aşağı basarlar, nasıl olduğunu anlayamazsınız diyorum, bilmiyorum doğru mu söylemişim? Bu adı üstünde yatırım ortaklığı. Yani y a t ı r ı m c ı :) olacaksınız hem de oldukça uzun bir süre. Burada size, ananızdan emdiğinizi burnunuzdan getirmeden ekmek yok diyorum ama kimseye anlatamıyorum. Aslında kaliteli, yatırım ortaklıklığı (!) diğerlerinden şöyle ayrılır. Önce halka arz yapılır sonra ileride enaz yarı fiatına geri almak üzere kağıtları yüksek fiattan elinize verip paranızı alırlar. Bu para, satanlar tarafından faiz, repo, hazine bonosu vb yatırım enstrümanlarında veya farklı ihtiyaçların giderilmesinde değerlendirilir. Bu arada tahtaya durmadan satış yapılarak, panik ortamlarında gerekirse açığa satış yapılarak kağıdın rayiç fiatı düşürülür. Ellerinde yeteri kadar hisse olduğu için değişik aracı kurumlardan işlem yapıp, çeşitli virman oyunlarıyla tahta az bir lotla istendiği gibi döndürülür. Borsa yükselse de o asla yükselmez ama düşerken en önce o düşer, arada bir başını kaldırıp tavan yapayım dese hemen malı tepenize geçirirler ve neticede halka arzdan bu yana mevsimler geçer ,sene biter ama tahtayı yapan cingöz, siz satmadan kağıdın yükselmesine asla izin vermez ta ki en son küçük yatırımcıda dayanamayıp elindeki hisseleri satana kadar bu böyle devam eder gider. Onlar bunu takastan takip ederler. Sattığınız an, hadi geçmiş olsun!
Bütün yatırım ortaklıklarının grafiğini bir inceleyin , bakın bakalım benzerlikler görebilecekmisiniz.

mattoo
21-02-2008, 16:36
oyayonun yatırım bankası olma durumu varmış...
demedi demeyin..
inanmıyorsanız en yakın oyakyatırım kurmundan soruşturun...
malınıza sahip cıkın bence kaptırmayın..:super:

ROMEO
21-02-2008, 18:52
uzun süredir yatıyordu, bugün bir kıpırdadı yatırımcılarını sevindirir umarım....

deli5019
21-02-2008, 21:48
oyayonun yatırım bankası olma durumu varmış...
demedi demeyin..
inanmıyorsanız en yakın oyakyatırım kurmundan soruşturun...
malınıza sahip cıkın bence kaptırmayın..:super:

yatırım bankası olma durumunu en yakın kurumdan öğrenebilirmiyis ki?

mattoo
21-02-2008, 21:49
uzun süredir yatıyordu, bugün bir kıpırdadı yatırımcılarını sevindirir umarım....

oyak grubu askerlerin oyak bankın satışına karşı cıkmasına karşı bütün fonlarını..oyayo yu yatırım bankası gibi kullanarak.yumuşatmak istiyormuş..ayrıca oyayo yu holdalılara satmamasınında altında bu istek yatıyormuş.hatta holllandalılar oyayoyu istemişler.oyak grubu yüksek fiat cekmiş.

anlayacağınız söylenenler doğruysa bu şirketi güzel günler bekliyor..:super:

mattoo
22-02-2008, 16:05
vmunyar@hurriyet.com.tr

Dünya krizde kıvranırken elimde 3.5 milyar dolar nakit parayla dolaşıyorum

KALIPSAN ve Veston adlı şirketlerin patronu, gazeteceliğin de duayenlerinden Turgut Dinsel, oğlu Koray Dinsel ve Yayın Koordinatörümüz Fikret Ercan’la Oyak Grubu’nun özelleştirmeden aldığı Ereğli Demir Çelik (Erdemir) tesislerine günübirlik bir tur yaptık.

Erdemir Genel Müdürü Oğuz Özgen, Genel Müdür Yardımcısı Günhan Beşe ve İç Denetleme Kurulu Başkanı Hüseyin Akgül’le sohbet ettik. Erdemir’e Oyak Holding Genel Müdürü Coşkun Ulusoy ve Genel Müdür Yardımcısı Aydın Müderrisoğlu’nun başında yer aldığı geniş bir ekiple 1.5 yıl önce gitmiştik.

Oğuz Özgen’den öğrendiğim kadarıyla, 1.5 yılda çalışan sayısında artış olmuş. Oyak Holding devraldığında 7 bin dolayında olan çalışan sayısı bir ara 6 bin 500’e kadar inmiş. Şimdi yeniden 7 bin 400’e çıkmış. Bunda İş Yasası’nın, "asli işlerini tesislerin içinde taşeronlara yaptıramazsın" kuralı da etkili olmuş. Bazı taşeron kuruluşların elemanları da Erdemir kadrosunu geçmiş.

Özgen’den aldığım izlenim, Erdemir’de işler Oyak Holding yönetimine, "İyi ki Erdemir’i almışız" dedirtecek kadar iyi. İsdemir’deki "yassı ürün"e geçiş yatırımı da tamamlandığında Erdemir, Avrupa’da da önemli bir güç haline gelecek.

Biri Rus ortaklı, diğeri de Borusan Holding’in Mittal-Arcelor’la ortaklaşa yapacakları yatırım olmak üzere, yeni kurulacak tesislere kadar Erdemir, yassı demir çelik ürününde "Türkiye’nin tok satıcısı" olmayı sürdürecek.

Ereğli’den dönüşte bu kez Oyak Holding Genel Müdürü Coşkun Ulusoy’la buluştuk. Ulusoy’u oldukça keyifli gördüm: "Bütün dünya krizde kıvranırken, Oyak Holding olarak elimizde 3.5 milyar dolar nakitle dolaşıyoruz. Yurtdışında bazı görüşmeler yaptım, 3.5 milyar dolar nakitin farkını daha iyi gördüm."

Coşkun Ulusoy, Oyak Holding’in Türkiye’nin yaşadığı en derin kriz olan 2001’i de ciddi bir nakitle epey kárlı geride bıraktığını hatırlattı: "Oyak Holding’te göreve geldiğimde, bazı yatırım planları vardı. Örneğin İsdemir’i almayı düşünüyorlardı. Çünkü grubun 600 trilyon lira nakiti vardı. Bütün yatırımları durdurdum, parayı dolara çevirdim. 2001 krizinde dolar patlayınca, müthiş kazançlı çıktık."

Oyak Holding’in, Oyakbank’ı ING’ye 2 milyar 673 milyon dolara satışının tamamlanması ile Axa Oyak adını taşıyan sigorta şirketlerindeki hisselerini 548 milyon dolara Fransız ortağına satma kararı alması, başta ABD olmak üzere dünyanın finansal krizle kıvrandığı döneme denk geldi.

Böylece Oyak Holding, tam dünya krizinin göbeğinde 3 milyar 221 milyon dolarlık nakitle göğsünü gere gere uluslararası piyasalara hava atma fırsatına kavuştu. Oyak Holding’in elinde bir miktar daha nakit olmalı ki Ulusoy, "Elimde 3.5 milyar dolar var" rahatlığında.

Peki Oyak Holding, bu 3.5 milyar dolarla ne yapacak? Coşkun Ulusoy’un kafasında "dünya çapında bir iş yapmak" var... Bu "dünya çapında iş"i, Ülker’in Godiva’yı almasına benzetmek mümkün mü? Ulusoy yanıtladı: "Ülker, tüketiciyle birebir teması olan ürünler üretiyor. Aldığı Godiva da öyle. Bizimki tüketici gözünde aynı etkiyi yapmayabilir."

Şimdi Oyak Holding ve Coşkun Ulusoy’u yakından izleyelim, 3.5 milyar dolarla nasıl bir sürpriz yapacak görelim...

İki krizi de önceden görüp, nakite döndüm

OYAK Holding Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, krizleri önceden öngörme konusunda çok iddialı: "2000 yılında Türkiye, kurların seyrini önceden bildirdi. Bir anlamda sabit kurdu. Bunun eninde sonunda patlayacağı belliydi. Bu yüzden 600 trilyon lirayla dolara döndüm, 2001 krizi patlayınca kararımızın ne kadar isabetli olduğunu gördüm."

Ya ABD’de mortgage kriziyle başlayan şimdiki dalgayı nasıl öngörebildi?

Ulusoy, 2005’ten beri bugünlerin sinyallerini görmeye başladığını belirtti: "Aslında Oyakbank’ı satmayı planladığımızı epeydir söylüyorduk. Sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndaki (BDDK) izin de zaman aldı. Derken, elimize nakit paranın geçişi bu döneme denk geldi."

Ulusoy, hem Türkiye’nin 2001 krizini, hem de dünyanın şimdi yaşadığı dalgalanmayı öngörebilmenin rahatlığıyla sordu: "Bu kadar tesadüf olabilir mi? Demek ki bizim de bildiğimiz birşeyler var, değil mi?"

İki büyük krizde, Oyak 12’den vurmuş durumda... Bu, hissedarlara yansıdıkça Ordu Yardımlaşma Kurumu (Oyak) üyelerinin keyfine diyecek yok...

ING’nin 1 doları eksik çıktı, parayı anında avukatlarından aldı

BANKACILIK Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) gecikmeli onayından sonra, Oyak Holding Genel Müdürü Coşkun Ulusoy ve ekibi, ING’nin ekibiyle Oyakbank’ın devir işlemleri için biraraya geldi.

İşlemler yapıldı, imzalar atıldı. Paralar Oyak Holding’in hesabına geçti. ING ekibinden bir avukat, "Özür dileriz, hesabınıza geçen parada 1 dolarlık eksik var. Bilginiz olsun."

Oyak Holding’in hesabına 2 milyar 673 milyon dolar dolayında bir para geçmiş, 1 dolar eksik kalmıştı. Coşkun Ulusoy, 1 doları birakma niyetinde değildi:

- 1 doları sizden rica edeyim o zaman...

ING ekibi ve avukatları, Ulusoy’un şaka yaptığını düşündü. 2 milyar 673 milyon doların lafı mı olacaktı. Ama Ulusoy ciddiydi, yineledi:

- Lütfen 1 dolarımızı verin.

Bunun üzerine avukat cebinden 1 doları çıkarıp, Ulusoy’a uzattı... Böylece ödeme tamamlandı.

Ulusoy, aldığı 1 doları 2 milyar 673 milyon dolarlık satışın anısı olarak cüzdanına koydu...

bakın böyle bir holdingin hissesini almışsınız...yukarıda bahsedilen paranın fazla değil 1 milyon dolarını buraya soksunlar..hisse bin olur kaldıki geçen sene zaten 1100 den halka arz oldu..yani yarı fiatında sermaye 12 trilyon piyasa değeri 6 trilyon. bu tezat ama her şeyin zamanı var..

hascan
24-02-2008, 00:21
hiç inanasım gelmiyor bu yazılara.oyayo ile oyak holding tamamen ayrı birbirleri ile bağlantıları yok.hisse resmen yerlerde sürünüyor bu arkadaş ise hisse 1000 olabilir diyor.zararımı doğrultabilsem bir daha bu hissenin yüzüne bile bakmam. boş laf bunlar hisse pazarlama taktiği sadece...

mehmethasan
24-02-2008, 12:58
yok arkadaşım ben ce de gıder bu hisse...nereden mı bılıyorum ben çıktım da ondan
benım çıktıgım hısseler herzaman gıder ben sattım mı gıdıyor en buyuk ındıkator benım ama bana faydası olmuyo ...umarım zararlarınızı karşılarsınız..

halilerhan
25-02-2008, 10:56
adamın biri 15 e takmış sürekli 15le alıyo
ne anlama geliyo bu arkadaşlar..............

dorukhan
25-02-2008, 11:39
adamın biri 15 e takmış sürekli 15le alıyo
ne anlama geliyo bu arkadaşlar..............

seni beni çağırıyor, tahtada sürekli yeşil yanmasını sağlıyor, çok alım var intibası yaratıyor.
yatırım ortaklığı yatırım bankası falan olmaz, bu oyayo nun ortağı yaşar grubu olduğu içinde bu hisse çok fazla gitmez, oyak yatırım ile oyayo nun hiç bir ilgisi yok sadece sermayeyi koydu,
oyayo da yapılan iş senin benim gibi belirli bir para koyup hisse alım satımını profosyonelce yapmak, ama kar ama zarar, bazen yaptıkları kar bile hisse fiyatına yansımayabilir, malın alıcısı yoksa yoktur yükselmez,ama birileri alalım derse yükselir, şu anda kriz ortamında olduğumuz için tüm gözler endeks hisselerinde yada bankalarda
AMMA arkadaşlar sermayeyi yedik biraz yardım diye bedelli bir sermaye artırımı haberi gelirse o zaman ne olur bilemem....

halilerhan
25-02-2008, 11:42
seni beni çağırıyor, tahtada sürekli yeşil yanmasını sağlıyor, çok alım var intibası yaratıyor.
yatırım ortaklığı yatırım bankası falan olmaz, bu oyayo nun ortağı yaşar grubu olduğu içinde bu hisse çok fazla gitmez, oyak yatırım ile oyayo nun hiç bir ilgisi yok sadece sermayeyi koydu,
oyayo da yapılan iş senin benim gibi belirli bir para koyup hisse alım satımını profosyonelce yapmak, ama kar ama zarar, bazen yaptıkları kar bile hisse fiyatına yansımayabilir, malın alıcısı yoksa yoktur yükselmez,ama birileri alalım derse yükselir, şu anda kriz ortamında olduğumuz için tüm gözler endeks hisselerinde yada bankalarda
AMMA arkadaşlar sermayeyi yedik biraz yardım diye bedelli bir sermaye artırımı haberi gelirse o zaman ne olur bilemem....

teşekkürler
uzun vade de ne olur dersiniz

dorukhan
25-02-2008, 12:01
teşekkürler
uzun vade de ne olur dersiniz

halka arzda 1.10 aldım 6 ay sonra 0.75 civarında sattım, geleceği ne olur kesinlikle bilmiyorum ama, bir tek şeyi tavsiye edebilirim.
yatırım ortaklıkları nedir,nasıl kar-zarar eder, hangi şartlarda yükselir düşer bunu çok iyi araştır, ona göre işlem yap.
bizden farkları işlemlerini biraz profosonel olarak yapmaları ama kar yanında giderlerde olduğu için ve ellerindeki portfoyü tam olarak boşaltamadıkları için yükselişlerde kar eder ama nasıl yansır bilmem, düşüşlerde zarar eder nasıl yansır bilmem, şu andaki portföyde bulunan hisse senedi değeri 1.04 civarında ama daha halka arz fiyatı bile değil,
ayrıca aynı parayı başka(faiz-bono) değerlendirseydi ne olurdu bunuda düşün kardamı zarardamı......
yani kısacası yo ların ne olacağını ya kendileri yada sepkler bilir.
bekleyen derviş ya muradına ermiş yada eremeden gebermiş özet bu....

halilerhan
25-02-2008, 13:53
halka arzda 1.10 aldım 6 ay sonra 0.75 civarında sattım, geleceği ne olur kesinlikle bilmiyorum ama, bir tek şeyi tavsiye edebilirim.
yatırım ortaklıkları nedir,nasıl kar-zarar eder, hangi şartlarda yükselir düşer bunu çok iyi araştır, ona göre işlem yap.
bizden farkları işlemlerini biraz profosonel olarak yapmaları ama kar yanında giderlerde olduğu için ve ellerindeki portfoyü tam olarak boşaltamadıkları için yükselişlerde kar eder ama nasıl yansır bilmem, düşüşlerde zarar eder nasıl yansır bilmem, şu andaki portföyde bulunan hisse senedi değeri 1.04 civarında ama daha halka arz fiyatı bile değil,
ayrıca aynı parayı başka(faiz-bono) değerlendirseydi ne olurdu bunuda düşün kardamı zarardamı......
yani kısacası yo ların ne olacağını ya kendileri yada sepkler bilir.
bekleyen derviş ya muradına ermiş yada eremeden gebermiş özet bu....

çok teşekkür ederim

mattoo
25-02-2008, 22:15

bunları bilerekmi yazıyorsun...istediğin proğrama gir oyayo yaz ..haberler kısmına bak haberler oyak yatırım olarak başlar...bu haberler..buraya yanlışmı aktarılmış..şirket kartına gir...AGRUBU hissenin %99 sahibi oyak b grubu %99 halka acık onunda yarısı oyakta...benim arkadaş oyayoda yani oyak yatırımda çalışıyor telefon açtım siz oyakın değilmişsiniz dedim adam katıla katıla güldü...ha bu hissenette şu anda yazdığımız topiğin başındada farkındaysan oyakyatırım yazıyor...

hisseden zarar etmiş olabilirsin ama bu şekilde yanlış bilgi vermen hoş değil...

ha spekin 13 er lotla 800000 lot gibi işlem hacmi yapması ayak oyunları konusunda haklısın..milletin eline halka arzda 1100 den verip buralardan almaya çalışmaları..yerlede sürünmesi konusunda haklısın..ama her hissenin cıkış zamanı vardır..neyse hayırlısı diyelim..

dorukhan
25-02-2008, 22:25
bunları bilerekmi yazıyorsun...istediğin proğrama gir oyayo yaz ..haberler kısmına bak haberler oyak yatırım olarak başlar...bu haberler..buraya yanlışmı aktarılmış..şirket kartına gir...AGRUBU hissenin %99 sahibi oayak b grubu %99 halka acık onunda yarısı oyakta...benim arkadaş oyayoda yani oyak yatırımda çalışıyor telefon açtım siz oyakın değilmişsiniz dedim adam katıla katıla güldü...ha bu hissenette şu anda yazdığımız topiğin başındada farkındaysan oyakyatırım yazıyor...

hisseden zarar etmiş olabilirsin ama bu şekilde yanlış bilgi vermen hoş değil...

ha spekin 13 er lotla 800000 lot gibi işlem hacmi yapması ayak oyunları konusunda haklısın..milletin aline halka arzda 1100 den verip buralardan almaya çalışmaları..yerlede sürünmesi konusunda haklısın..ama her hissenin cıkış zamanı vardır..neyse hayırlısı diyelim..

arkadaşım sen karıştırıyorsun ben oyayo oyak yatırımın değil demedim. ama oyak yatırım farklı kurum, oyak yatırım ortaklığı farklı bir şey önce aradaki farkı öğren, oyak yatırıma ne olursa olsun oyayo yu etkilemez,oyak bankın satışının etkilemediği gibi, o arkadaşına söyle katıla katıla kendisine gülsün, %99 oyak yatırımın doğru %1 yaşar grubunun bu şirket tamamen oyak yatırımdan bağımsız onun 10 trilyon sermaye ile kurduğu bir yatırım ortaklığı.... yani oyak yatırımın karı ve değeri 1000 kat dahi artsa bu şirketi etkilemez, bu şirketi etkileyecek 2 şey yaptığı hisse alım satımlarından yapacağı kar veya oyayo ile ilgili çıkacak farklı olumlu bir haber....
şirketin halka arz sözleşmesini oku, ortaklarını öğren, yaptığı işi iyi öğren kardeşim eleştirmiyorum yanlış anlama başında her oyak yazan oyakın kendisi değildir....

mattoo
25-02-2008, 22:37
arkadaşım sen karıştırıyorsun ben oyayo oyak yatırımın değil demedim. ama oyak yatırım farklı kurum, oyak yatırım ortaklığı farklı bir şey önce aradaki farkı öğren, oyak yatırıma ne olursa olsun oyayo yu etkilemez,oyak bankın satışının etkilemediği gibi, o arkadaşına söyle katıla katıla kendisine gülsün, %99 oyak yatırımın doğru %1 yaşar grubunun bu şirket tamamen oyak yatırımdan bağımsız onun 10 trilyon sermaye ile kurduğu bir yatırım ortaklığı.... yani oyak yatırımın karı ve değeri 1000 kat dahi artsa bu şirketi etkilemez, bu şirketi etkileyecek 2 şey yaptığı hisse alım satımlarından yapacağı kar veya oyayo ile ilgili çıkacak farklı olumlu bir haber....
şirketin halka arz sözleşmesini oku, ortaklarını öğren, yaptığı işi iyi öğren kardeşim eleştirmiyorum yanlış anlama başında her oyak yazan oyakın kendisi değildir....

neyse nasılsa sen malını satmışsın..bu tür polemiklere girmeye gerek yok.ben yine dediğim gibi bu oyayo bariz bir şekilde oyak yatırım demektir ..oyakın iştirakidir...gerisi hikaye...yakında güzel haberler gelecek...buraya yazmıyorum nasılsa gerçekleşirken hepimiz göreceğiz..

dorukhan
25-02-2008, 22:51
neyse nasılsa sen malını satmışsın..bu tür polemiklere girmeye gerek yok.ben yine dediğim gibi bu oyayo bariz bir şekilde oyak yatırım demektir ..oyakın iştirakidir...gerisi hikaye...yakında güzel haberler gelecek...buraya yazmıyorum nasılsa gerçekleşirken hepimiz göreceğiz..

arkadaşım neden inat ediyorsun, oyakyatırım ayrı oyakyatırım ortaklığı ayrı şeyler, benim hisseyi satıp satmamam önemli değil hisse bu her zaman alınır.
önemli olan sen ve burayı okuyanlar doğruyu bilin ona göre işlem yapın ben oyayo çıkmaz yükselmez demiyorum, elindeki hisselerin değeri arttıkça, ve doğru zamanlarda alım satım yaptıkça tabiki karı artacak hisse yükselecek.
demek istediğim oyayo bizim k/y olarak yaptıklarımızın prfosyoneller tarafından yapılan şekli ......

Bilge
25-02-2008, 23:59
%99'u halka açık bir şirkete %1'le ortak olunsa ne olur, olunmasa ne olur! Kâğıtta gerçekten Yaşar grubu olsaydı, millet ekmek yerdi. 2007'de grubun kaybettirdiği bir kâğıt var mı? En dandiği DYO bile zamanlama hatası yapmayanlara para kazandırdı. Şu anda kâğıdın hâlâ %44-46 arası bir oranı OYAK'ın elinde. Her yükselişte Oyak satış tarafında. Kâğıdın kontrolü sağlam bir ele geçmeden, ya da sağlam bir hikâyesi olmadan uçamaz-kaçamaz. Endeksle birlikte iki kademe yukarı-üç kademe geri gider gelir. Genel kurulundan temettü-bedelsiz gibi bir haber çıkarsa, bu geçici bir harete sebep olur o kadar.

mattoo
26-02-2008, 11:04
22 Subat 2008 Tarihli Portfoy Deger Tablosu (ytl)

Oyak Yat. Ort.
Portfoy Degeri : 10,479,487.12
Toplam Deger : 10,287,861.96
Birim Pay Degeri : 1.028786

Portfoy Deger Tablosunun Tamami Excel Formatinda Haber Ekindedir.

-matriks-

mattoo
26-02-2008, 11:09

yatırım ortaklığının nasıl işlediğini biliyoruz..burada iletişim problemi yaşadık bence..

ben oyak yatırım yatırım bankası olacakmış diyorum..oyak yatırım olacak demiyorumki...eee yatırım bankası olursa bunun oyayo ya etkisi olmaycakmı diyorsun ayrıca yatırım ortaklıklarında geçmişe dönük vergisini veren tek yatırım bu istersen en yakın oyakyatırım kuruluşuna gidip soru ver...haber geldiğinde zaten hisseyle oynayan sadistler tutamayacak..aynı egserde olduğu gibi ondada polat adaylığını koyacakmış diye yazmıştım millet gülmüştü bu gün ikinci tavanı cekti...

mattoo
26-02-2008, 11:12
%99'u halka açık bir şirkete %1'le ortak olunsa ne olur, olunmasa ne olur! Kâğıtta gerçekten Yaşar grubu olsaydı, millet ekmek yerdi. 2007'de grubun kaybettirdiği bir kâğıt var mı? En dandiği DYO bile zamanlama hatası yapmayanlara para kazandırdı. Şu anda kâğıdın hâlâ %44-46 arası bir oranı OYAK'ın elinde. Her yükselişte Oyak satış tarafında. Kâğıdın kontrolü sağlam bir ele geçmeden, ya da sağlam bir hikâyesi olmadan uçamaz-kaçamaz. Endeksle birlikte iki kademe yukarı-üç kademe geri gider gelir. Genel kurulundan temettü-bedelsiz gibi bir haber çıkarsa, bu geçici bir harete sebep olur o kadar.

:super:

beklentimiz şu anda beş tane.

1. portföyünün nerdeyse yarı fiatında.
2.oyakyatırımın yatırım bankası olması.
3.bsm vergisini yatıran tek yatırım ortaklığı.
4.oyak yatırımında yabancıya satışı ( bu haber sağlam kaynak )
5.endeksin cok gerisinde kaldı.

Bilge
26-02-2008, 22:56

beklentimiz şu anda beş tane.

1. portföyünün nerdeyse yarı fiatında.
2.oyakyatırımın yatırım bankası olması.
3.bsm vergisini yatıran tek yatırım ortaklığı.
4.oyak yatırımında yabancıya satışı ( bu haber sağlam kaynak )
5.endeksin cok gerisinde kaldı.

İnşallah bunlardan biri tutar da işe yarar. Oyak bugün de satış tarafındaydı nette 80.000 lot eksi. Asıl problem bu. Saygılarımla...

dogan35
27-02-2008, 13:25
Oyak’ın takası gecen sene bir ara 6 000 000 lot’tu, 15 gün öncesine kadar ise 4.800.000 küsurdu şimdi ise 4.700.000’e düşmüş yani Oyak her pozisyonda satıcı. Amaçları ne? Zaten % 99.9’u halka açık şirketi tamamen halka satıp kağıttan tamamen çıkmak mı ? O zaman gerçekte işler çok kötü demektir. Şirketin geçen sene 1.1 ytl fiattan halka arz ettigi, (yani ona güvenip hissesine yatırım yapan halkın parasını, yatırım adına % 50 erittiği) kagıdına sahip çıkmak gibi bir misyonu olmadığı görülüyor. Bu arada insanlar aldatılmıs, mağdur olmuş kimin umrunda !
Ama buna karşılık İş ve Deniz’in de takasları artmıs. Herhalde birkaç aracı kurumdan karşılıklı is yapıp, araya girenleri yani oltaya takılanları ögütüyorlar, bu arada bir yandan azar azar mal yedirip bir yandanda basamaklara günübirlik oynayıp sözüm ona kar yapıyorlar, kağıdın üzerinde sun’i baskı kurulduğu çok açık. Endeksin grafiğiyle Oyayo’nun grafiğini üst üste koyun, aradaki korelasyona bakın, endeksin çıktığı günlerde dahi kağıdın ne kadar satış yediğini açıkça görürsünüz.
Burada öğrenmemiz gereken bir ders var. Demek ki piyasamızda, markaya, şirketin adına, sanına, ünvanına, imajına güvenmek yaptığımız en büyük hata. Asla güvenmemek gerekiyormuş. :grrr:

hknak
27-02-2008, 13:27
gercekten yorumunuz çok kaliteli,
herşeyi kısaca özetlemişsiniz, bravo

1453_fatih
27-02-2008, 13:38
Tüm Y.O ların günlük olarak birim pay değerlerini görebileceğim bi yer varmıdır acaba...?

Şimdiden teşekkürler....

sonmez73
02-03-2008, 15:10
bu hissede bu yakında bir kıpırtı olma ihtimali çok yüksek.kimse kimseyi kandırmasın..

madencix
02-03-2008, 15:36
bu hissede bu yakında bir kıpırtı olma ihtimali çok yüksek.kimse kimseyi kandırmasın..
neye dayanarak söylüyorsun...borsanın şu durumunda birşeyler beklemek hayal olur....günlük 50.000-100.000 lotla hiç bir halt olmaz bu hisse

mehmet_22
02-03-2008, 16:57
bu sayfanın ılk sayfasından son sayfasına kadar okumaya son yarım saatını ayıran bır hısse net uyesı olarak oncelıkle sızlere merhaba dıyorum...

üzücü bır durum..1.1 den halka arz edılen bır hısse senedı nasıl oluyoda bu durumlara dusuyo....

sahsı fıkrımı yazımın sonunda yazıcam ama oncelıkle kafama takılan bır durumu arz etmek ısterım...

bılıyosunuz baya bı suredır global anlamda bır calkantı yasıyoruz ve bu borsamızı etkıleyen bır durum ve tabıkı hısse senetlerıde bu durumdan nasıbını almakta...fakat bu topıc ıcerıgınde sankı oyayo turkı hısse senedı degılmıscesıne global ve mıkro duzeyde yasanan negatıflıgın oyayo uzerındekı etkısnın ne olabılecegı ne sorgulanmış nede analız edılmış...oyayonun deger kaybetmesı genelde kagıdı yapanlarda aranmış...yatırım ortaklıgı olan bır hısse senedı tabıkı yatırım araclarının etkılendıgı calkantı ortamında olumsuz etkılenecektır ve etkılenmıstırde....bazı soruların cevaplarını buyuk resme bakarak daha iyi kavrayabılecegımızı dusunuyorum...ve ayrıntılara bogulmak bızlerı yatırım kararlarında hata yapmaya surukleyecektır....

sımdıye kadar oyayo yu yuksek fıyatlardan alan arkadaslar eger hata yaptıklarını dusunuyorlarsa bence oncelıkle sorunu kndılerınde aramalılar....aklıma su an adı gelmeyen bır arkadas topıgın baslarında yoların performansı konusunda bılgıler vermıs ve hesaplamalar yapmış....sonuc bıze sunu gostermktdırkı

yo lar ımkb baz alındıgında dusuk performans gostermıslerdır...bu
1.almıs oldugunuz olumsuz rısk....

2. si dunyada cok cıddı bır dalgalanma olmustur ve bu dalgalanmada oyayonun karlılıgını belırleyecek olan ensturmanlar deger kaybetmıstır bu almıs oldugunuz 2. rısk...

3.oyakbank beklentısı mevcudıytını yıtırmıstır kagıt beklentı kaybına ugramıstır 3. rısk...

4. dusuk karlılıgıyla umut vaadetmemektedır 4. rısk...

5.halka arzdan almıs olmanız bazı halka arzların operasyonlara ugraması nedenıyle ve yapılan hesaplardan sonra oyayonun pahalılıgı ortaya cıkmaktadır yanı pahalı bır halka arza katılma 5. rısk

tum bunları goz ardı etmek ve yalnızca oyagın marka degerıne yatırım yapmak gunumuz sartlarında epey tehlıkelıdır...

onumuzdekı gunlerde oyayoya yatırım yapmayı dusunuyorum...sebeplerıne gelınce

artık 1.10 dan degıl 0.50 lı fıyatlardan alım yapılabılmektedır ve bu benım hesaplamalarıma gore ucuzdur...

kımsenın kazanamadıgı bır kagıttır yanı yukarı anlamda operasyon yememıs olması bence buyuk bır olumluluktur...

kısa vadelı degıl uzun vadelı dusundugum ıcın 0.40 0.30 lu fıyatlarda seve see malıyet dusurbıleck durumdayım...

kagıdı yapanlar ky lerden kagıt toplama operasyonu yapmaktadır bıktırma polıtıkası ızlemektedırler sahsı gorusum tabıkı kesınlıgı yoktur....

bu tarz operasyonları bu fılmı defalarca seyrettım gecmıs tecrubelerım benı aydınlatmaktadır..

dunyada bır satıs dalgası bekledıgımden kısa vadede alıcı olmak akılcı degıldır daha iyi fıyatlarda alabılcegımı umuyorum o yuzden kısa bır bekleme surem vardır...

saglıcakla kalın

alitan1970
07-03-2008, 11:26
07/03, 11:23:32

oyak yatirim ortakligi a.s.'nden gelen yazi: maliye
bakanligi gelir idaresi tarafindan 16.01.2008 gunu sirketimiz
merkezinde baslatilan banka ve sigorta muameleleri vergisi 2006-2007
donemi incelemesi;
beyan ve odemelerde mutabakat saglanarak sora ermistir. sirketimiz
03.11.2006 kurulus tarihinen itibaren bsmv vergisi yukumlulugunu
yerine getirerek odemelerini yapmis olup, vergi dairesinden bsmv
ve sorumlu oldugu diger vergilerden tahakkuk etmis olupta;
vadesi gecmis vergi borcu bulunmadiginin tespitine iliskin yazi
alinmistir.

cengiz007
07-03-2008, 11:43
Tek kelimeyle yazıklar olsun, bir daha halka arzdan hisse alınmamalı. Yatırımcısına %100 kaybettirdi. (Yatırım tavsiyesi değildir.)

alitan1970
07-03-2008, 12:59
07/03, 12:40:16

(haberin birinci ve ikinci paragrafında, mutabakat ve ödemeye ilişkin ifadeler oyak yatırım'dan yapılan
açıklamayla düzeltildi)
İstanbul, 7 mart (reuters) - oyak yatırım ortaklığı , maliye bakanlığı gelir İdaresi
tarafından başlatılan 2006-2007 dönemini kapsayan banka ve sigorta muameleleri vergisi (bsmv)
incelemesinin mutabakat sağlanarak sona erdiğini açıkladı.
şirketten yapılan yazılı açıklamada, oyak yatırım ortaklığı'nın kasım 2006'daki kuruluşundan bu yana bsmv
yükümlülüğünü gerektiği şekilde yerine getirdiği, yapılan incelemede de bu durumun tespit edilerek tutanağa
bağlandığı ifade edildi.
şirketin konuyla ilgili olarak bu sabah İmkb'ye yaptığı açıklamada, bsmv 2006-2007 dönemi incelemesinin
beyan ve ödemelerde mutabakat sağlanarak sona erdiği, vergi dairesinden oyak yo'nun kasım 2006'daki
kuruluşundan itibaren bsmv ve sorumlu diğer vergilerden tahakkuk etmiş olup da vadesi geçmiş vergi borcu
bulunmadığına ilişkin yazı alındığı belirtilmişti.
maliye bakanlığı gelir İdaresi başkanlığı, ocak ayında bsmv'ye ilişkin olarak "yatırım ortaklıkları" (yo)
nezdinde 2003-2007 dönemini kapsayan vergi incelemesi başlatmıştı.

win win win
11-03-2008, 16:01
tavanı kesin gibi...sırf ekicilerden alan operatör dışı kişi için durdurdular gibi...aslında ilk seans vakıftan vren kişinin de operasyona sebep verdiğini düşünüyorum...

barmen uğur
13-03-2008, 18:48
son dakika hareketi iyi sayılır yarın yukarı yapabilir.yine de temkini elden bırakmamak lazım. (yatırım tavsiyesi değildir)

cengiz007
14-03-2008, 15:13
OYAK yurtdışına açılıyor
Türkiye'nin en büyük gruplarından olan Oyak, 3 milyar dolarlık alım yapacak

14.03.2008 14:03
Oyak CEO'su Coşkun Ulusoy, ilk kez yurtdışında yatırım yapmaya hazırlandıklarını belirterek bu yıl Avrupa'da 3 milyar dolarlık alım yapacaklarını söyledi. Bloomberg Haber Ajansı'na konuşan Ulusoy, önemli açıklamalar yaptı. Ulusoy, yatırım bütçelerinin bir kısmını yol ve köprüler gibi altyapı yatırımları için kullanacaklarını belirtti. Ulusoy ayrıca Ereğli'ye hammadde sağlayabilecek madencilik yatırımları ile de ilgilendiklerini açıkladı.

Türkiye'nin en büyük emeklilik fonu olan Oyak'ın portföyünde 240 bin müşteri hesabı bulunuyor. Oyak şimdiye kadar yatırımlarını yurtiçinde değerlendiriyordu. Bu kapsamda Ereğli Demir Çelik'i de geçtiğimiz yıllarda bünyesine katmıştı.

Ancak Ulusoy, artık yatırımlarını farklılaştıracaklarını belirtti. Ulusoy, röportajda "Batı'ya bakıyoruz" ifadesini kullandı.

Oyak Grubu'na son dönemde önemli bir fon girişi oldu. Oyakbank'ı Hollandalı ING'e 2.7 milyar dolara satan grup, sigorta birimini de 525 milyon dolara Axa'ya devretmişti.

cengiz007
14-03-2008, 15:15
OYAK yurtdışına açılıyor
Türkiye'nin en büyük gruplarından olan Oyak, 3 milyar dolarlık alım yapacak

14.03.2008 14:03
Oyak CEO'su Coşkun Ulusoy, ilk kez yurtdışında yatırım yapmaya hazırlandıklarını belirterek bu yıl Avrupa'da 3 milyar dolarlık alım yapacaklarını söyledi. Bloomberg Haber Ajansı'na konuşan Ulusoy, önemli açıklamalar yaptı. Ulusoy, yatırım bütçelerinin bir kısmını yol ve köprüler gibi altyapı yatırımları için kullanacaklarını belirtti. Ulusoy ayrıca Ereğli'ye hammadde sağlayabilecek madencilik yatırımları ile de ilgilendiklerini açıkladı.

Türkiye'nin en büyük emeklilik fonu olan Oyak'ın portföyünde 240 bin müşteri hesabı bulunuyor. Oyak şimdiye kadar yatırımlarını yurtiçinde değerlendiriyordu. Bu kapsamda Ereğli Demir Çelik'i de geçtiğimiz yıllarda bünyesine katmıştı.

Ancak Ulusoy, artık yatırımlarını farklılaştıracaklarını belirtti. Ulusoy, röportajda "Batı'ya bakıyoruz" ifadesini kullandı.

Oyak Grubu'na son dönemde önemli bir fon girişi oldu. Oyakbank'ı Hollandalı ING'e 2.7 milyar dolara satan grup, sigorta birimini de 525 milyon dolara Axa'ya devretmişti.

(Haber, kaynak HABERTÜRK'den alınmıştır. (Yatırım Tavsiyesi değildir.)

hknak
14-03-2008, 15:48
Banka satılırken oyak bank ile oyak yo'nun bağlantısı olmadığına dair haberler gelmişti.
oyak grubunun oyak yatırım ortaklığına hak ettiği ilgi ve özeni göstermediği kanaatindeyim. adeta kaderine terk edilmiş gibi duruyor.
gerçekten oyak ismi yo' da yok gibi.

mehmethasan
14-03-2008, 16:07
iyide oyak yo bir oyak kuruluşudur denıyor her zaman ..o zaman oyak yo adını da degiştirsin mesala bır onerım var: söğüşleme yo mesala..itina ile mallarınız erıtılır nasıl başka bır onerısı olan varmı 1 10 dan halka arz edılır sonrada paranızın yarısı ıtına ıe söğüşlsnır amniyane tabırle...bir de oyak adını anmasınlar..ben kuçuk bır yatırımcı olarak sadece paramın degerıne gelmesı nı ıstıyorum

hknak
14-03-2008, 16:21
Benimki dostça bir öneriydi. Kağıdın içinde bulunduğu fiyat durumu zaten ne kadar sahipli olduğunu gösteren en büyük veridir kanaatindeyim.
En önemlisi sağlık. Sağlıkla kalın.
Ve her yazılana inanmayın.

dogan35
17-03-2008, 00:08
AÇIKÇI ‘ lara gündoğdu yine, ellerini ovuşturarak pazartesi seansın bir an önce başlamasını iple çektiklerini görür gibiyim. Bu panik ortamında bakalım yarın neler olacak göreceğiz.
Bizim kağıdın sahibi yok nasılsa ! Satıcıların en başında Oyak’ın kendisi geliyor zaten. Buldukları her fırsatta, her fiattan satıyorlar, yine satarlar, takasları her geçen gün azalıyor. Kağıtlarına sahip çıkmak gibi bir vizyonları olmadığı için yarın da onlardan tersine bir davranış beklenemez. Ne diyelim ? Sonumuz hayır olsun. Yaklaşık 1 senedir , markaya güvenip halka arz’a girmek gibi bir aptallık yapmanın cezasını çekiyor yatırımcılar ve daha da çekecek gibi görünüyor. Ne yazık ki yatirimci boğazlık görüldüğü sürece de bu böyle devam eder gider.
Şimdi burada şöyle bir senaryo yazsak ..
Adamlara telefon edip soruyorsun :
-bu iş neden böyle, neden borsanın iyi gününde de kötü gününde de bu kağıt hiç yükselmiyor da devamlı düşüyor diye?
Alınan cevap : ..
-efendim arz talep meselesi, neden satmadınız, satsaydınız o zaman,
-beyefendi, siz hangi arz talep dengesinden bahsediyorsunuz ? satmaya fırsat mı oldu, kağıt hiç yükselmedi ki.. ilk günden beri düşüyor. 2007 nisan’ında halka açıldığınızda endeks 44000 idi, daha sonra 60000’lere gitti yani 16000 puan yükseldi ama kurumunuz şimdiye kadar olan süreçte hep satıcı tarafında oldu, kağıt üzerinde suni satış baskısı kuruldu , yükselmesine asla izin verilmedi …
-! ? …
Bu halka arzla ilgili olasılıklarla da ilgili bir şeyler daha yazmak isterdim ama malum sebeplerden dolayı şimdilik bu kadarla kalsın.
Ayrıca morallerin büyük ihtimal bozuk olduğu böyle bir ortamda bunları yazmaktan hiç te mutlu olmadığımı da bilmenizi isterim.
Sağlıcakla kalın …
(Not: Yukarıda yazılanların gerçekle ilgisi yoktur .)

akide
17-03-2008, 00:55
AÇIKÇI ‘ lara gündoğdu yine, ellerini ovuşturarak pazartesi seansın bir an önce başlamasını iple çektiklerini görür gibiyim. Bu panik ortamında bakalım yarın neler olacak göreceğiz.
Bizim kağıdın sahibi yok nasılsa ! Satıcıların en başında Oyak’ın kendisi geliyor zaten. Buldukları her fırsatta, her fiattan satıyorlar, yine satarlar, takasları her geçen gün azalıyor. Kağıtlarına sahip çıkmak gibi bir vizyonları olmadığı için yarın da onlardan tersine bir davranış beklenemez. Ne diyelim ? Sonumuz hayır olsun. Yaklaşık 1 senedir , markaya güvenip halka arz’a girmek gibi bir aptallık yapmanın cezasını çekiyor yatırımcılar ve daha da çekecek gibi görünüyor. Ne yazık ki yatirimci boğazlık görüldüğü sürece de bu böyle devam eder gider.
Şimdi burada şöyle bir senaryo yazsak ..
Adamlara telefon edip soruyorsun :
-bu iş neden böyle, neden borsanın iyi gününde de kötü gününde de bu kağıt hiç yükselmiyor da devamlı düşüyor diye?
Alınan cevap : ..
-efendim arz talep meselesi, neden satmadınız, satsaydınız o zaman,
-beyefendi, siz hangi arz talep dengesinden bahsediyorsunuz ? satmaya fırsat mı oldu, kağıt hiç yükselmedi ki.. ilk günden beri düşüyor. 2007 nisan’ında halka açıldığınızda endeks 44000 idi, daha sonra 60000’lere gitti yani 16000 puan yükseldi ama kurumunuz şimdiye kadar olan süreçte hep satıcı tarafında oldu, kağıt üzerinde suni satış baskısı kuruldu , yükselmesine asla izin verilmedi …
-! ? …
Bu halka arzla ilgili olasılıklarla da ilgili bir şeyler daha yazmak isterdim ama malum sebeplerden dolayı şimdilik bu kadarla kalsın.
Ayrıca morallerin büyük ihtimal bozuk olduğu böyle bir ortamda bunları yazmaktan hiç te mutlu olmadığımı da bilmenizi isterim.
Sağlıcakla kalın …
(Not: Yukarıda yazılanların gerçekle ilgisi yoktur .)

sizde bi kere arsa aldım diye düşünün acele etmeyin sakin olun geldiği yeri ilerde görün ve kuruma hakaret etmeyin lütfen sadece sabır ve unutmasını bilin aziz kardeşimmmmmm

akide
17-03-2008, 02:10
yarın herkes düşüp bu kağıt şaha kalkarsa gene kızcanmı acep

hamithan
17-03-2008, 19:20
yarın herkes düşüp bu kağıt şaha kalkarsa gene kızcanmı acep

Siz neyi savunuyorsunuz ben anlamadım.

her yatırım ortaklığına girip polyanacılık oynuyorsunuz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

dogan35
17-03-2008, 22:31
Siz neyi savunuyorsunuz ben anlamadım.

her yatırım ortaklığına girip polyanacılık oynuyorsunuz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

Güzel kardeşim, böylesine okudugunu anlamayanlara laf anlatıcam diye boşuna kendinizi üzmeyin, çünkü faydası olmaz, anlamazlar. Kimbilir hangi şahsi hesaplarından ötürü anlamak işlerine gelmez. Lütfen onun uslübuna bakarmısın! Yukarıdaki yazım sizce de açık ve anlaşılır değilmi? Ama, o, yazımda en ufak bir hakaret olmadığı halde bana (kuruma hakaret etmeyin) diyor, (ev aldığınızı düşünün) diyor bunun gibi abuk sabuk laflar ediyor.! Ama bu hisseye halka arz’dan yatırılan paranın değerinin aradan bir sene geçtiği halde reel olarak ve de zaman kaybı gibi sebeplerle aşırı düştüğünü, aynı ölçütlerdeki bir sene önceki evin fiatıyla şimdiki evin fiatının asla aynı olamayacağını, hissenin şimdi bulunduğu değerden tekrar halka arz değerine ulaşabilmesi için ise % 100 yükselmesi gerektiğini kafası basmıyor, bahsi geçen konularda şirkete güvenenlerin bu halka arzdan ötürü aşırı mağduriyeti nedeniyle ilgili kurumu sorgulaması gerekirken beni sucluyor, halka arza katılanların kendisini bir nev’i aptal (!) gibi hissettiğini algılayamıyor. Çünkü empati yok. O sadece, işine geldiği gibi konuşuyor , belki de dün aldığı kağıdı bugün iki basamak yukardan satabilmek için ortalık kızıştırıyor. Bilinmez ki.. Onun için boşverin gitsin, muhatap olupta kendinizi üzmeye değmez bence …. Aslında en iyisi hiç yazmamak …
Selamlar, :)

hamithan
17-03-2008, 23:50
Haklısın arkadaş bunlar ortalığı karıştırmaktan başka bir şey bilmezler.Tıpkı Cumadan beri ortalığı karıştıranlar gibi.Bir abuk sabuk işin ülkeye maliyeti şu an itibarıyla ne kadar biliyormusun çok fazla bu bir günlük bilanço ya yarın öbürsügün neler olacak.Vatanını ve Milletini seven insanlar dürüst ve mert olmalı oynak avrat olmamalıdır.Kalın sağlıcakla.iyi akşamlar.

cengiz007
18-03-2008, 09:58
Imkb Gunluk Bulteninde Yayinlanan Aciklama:

Oyak Yatirim Ortakligi A.s.`nin 17.03.2008 Tarihli Yazisi Asagiya Cikarilmistir.
`sirketimizin 2007 Yili Faaliyetleri Sonucunda Olusan Gerceklesmemis Sermaye
Kazanclari Dikkate Alinmamis Net Dagitilabilir Donem Karinin %20`si Olan
178.139,92 Ytl, Sirketimizin Odenmis Sermayesinin %5`inin Altinda Kaldigindan
Sermaye Piyasasi Kurulu`nun Kar Dagitimina Iliskin 18.01.2007 Tarih, 2/53
Sayili Karari Dogrultusunda 728.416 Ytl Net Donem Karindan, I. Tertip Yasal
Yedek Akce Tutari Ayrildiktan Sonra Kalan 690.058,60 Ytl Ortaklara
Dagitilmayarak Olaganustu Yedeklere Aktarilmak Suretiyle Sirket Bunyesinde Birakilmasi
Hususunun 2007 Yili Faaliyet Donemine Iliskin 28.03.2008 Cuma Gunu Yapilacak
Olagan Genel Kuruluna Teklif Olarak Goturulmesine Oybirligi Ile Karar Verilmistir.`
Kar Dagitim Tablosu Ekte Ve Internet Sitemizin `sirketler` Bolumunde
Yayinlanmaktadir.

`ek`te Oldugu Belirtilen Dokumanlar, Imkb`ye Basili Olarak Gelen
Dokumanlardir. Bu Yazilar Ilgili Tarihteki Basili `gunluk Bulten`in
Ekinde Yayinlanmakta Olup Manyetik Ortamda Bulunmamaktadir.

-matriks- (ben Hİssemİn Yarisini 0.66 Tavandan Verdİm, HİÇ Olmazsa Malİyetİnİ DÜŞÜreyİm. (yatirim Tavsİyesİ DeĞİldİr.)

akide
18-03-2008, 21:11
Güzel kardeşim, böylesine okudugunu anlamayanlara laf anlatıcam diye boşuna kendinizi üzmeyin, çünkü faydası olmaz, anlamazlar. Kimbilir hangi şahsi hesaplarından ötürü anlamak işlerine gelmez. Lütfen onun uslübuna bakarmısın! Yukarıdaki yazım sizce de açık ve anlaşılır değilmi? Ama, o, yazımda en ufak bir hakaret olmadığı halde bana (kuruma hakaret etmeyin) diyor, (ev aldığınızı düşünün) diyor bunun gibi abuk sabuk laflar ediyor.! Ama bu hisseye halka arz’dan yatırılan paranın değerinin aradan bir sene geçtiği halde reel olarak ve de zaman kaybı gibi sebeplerle aşırı düştüğünü, aynı ölçütlerdeki bir sene önceki evin fiatıyla şimdiki evin fiatının asla aynı olamayacağını, hissenin şimdi bulunduğu değerden tekrar halka arz değerine ulaşabilmesi için ise % 100 yükselmesi gerektiğini kafası basmıyor, bahsi geçen konularda şirkete güvenenlerin bu halka arzdan ötürü aşırı mağduriyeti nedeniyle ilgili kurumu sorgulaması gerekirken beni sucluyor, halka arza katılanların kendisini bir nev’i aptal (!) gibi hissettiğini algılayamıyor. Çünkü empati yok. O sadece, işine geldiği gibi konuşuyor , belki de dün aldığı kağıdı bugün iki basamak yukardan satabilmek için ortalık kızıştırıyor. Bilinmez ki.. Onun için boşverin gitsin, muhatap olupta kendinizi üzmeye değmez bence …. Aslında en iyisi hiç yazmamak …
Selamlar, :)

kötü söz sahibine aittir.:super::super: çabuk toparlar korkma kimse dipten alıp tepeden satamaz sakin ol yahu biraz beklemeyide öğrenin yada her kağıda hemen atlamayın kardeşim zorlamı aldırdılar almasaydınız yada benim gibi takip edip aşşadan alsaydınız niye kızıyosunuz senin maliyete gelince zaten ben :super::super:satcam

dogan35
19-03-2008, 00:49
kötü söz sahibine aittir.:super::super: çabuk toparlar korkma kimse dipten alıp tepeden satamaz sakin ol yahu biraz beklemeyide öğrenin yada her kağıda hemen atlamayın kardeşim zorlamı aldırdılar almasaydınız yada benim gibi takip edip aşşadan alsaydınız niye kızıyosunuz senin maliyete gelince zaten ben :super::super:satcam

Değerli dostum, kötü bir söz söylememiştim ama yine de sizi kırdığım için özür diliyorum. Aslında yazmayacaktım ama yine okuduğunuzu anlamadığınızı görünce yazmaya karar verdim.. Borsayla uğraşanlar biraz daha dikkatli olmalı. :) Şimdi ben hangi yazımda halka arz’dan aldığımı söyledim, bulursanız bana da gösterirmisiniz ?.. Dikkatle bakarsanız benim genelleme yaptığımı , halk’a arzdan 1.1 ytl fiattan alanlardan, onların magduriyetinden falan bahsettiğimi göreceksiniz. Ama şu var ki ben bu kağıda takmış bulunmaktayım geçen sene sonlarında da bu kağıttaydım, sonra bir tepki oldu ve 0.90 – 0.91’li fiatlardan satıp komple çıktım, şimdi yine maldayım. Benim de kendime göre teknik ve matematiksel al–sat yöntemlerim var . Uğraştığım konuda okuma, araştırma gibi bir özelliğim vardır, körü körüne hareket etmem ama tabiî ki herkesin olduğu gibi hatalarım da var. . Kendi kriterlerime göre ucuz bulduğum bir pozisyona girdim mi kolay bırakmam ama doğrusu sizin gibi de ille de yüzde yüz karla 1.1 ytl fiattan satacağım diye de bir takıntım yoktur, zamanı gelince ya da kağıt beni çok huzursuz ederse komple satar çıkarım. 15 senedir bu borsanın içindeyim, neyse. Kalın sağlıcakla, bol kazanclar……

dorukhan
19-03-2008, 01:26
[QUOTE=akide;2263048]kötü söz sahibine aittir.:super::super: çabuk toparlar korkma kimse dipten alıp tepeden satamaz sakin ol yahu biraz beklemeyide öğrenin yada her kağıda hemen atlamayın kardeşim zorlamı aldırdılar almasaydınız yada benim gibi takip edip aşşadan alsaydınız niye kızıyosunuz senin maliyete gelince zaten ben :super::super:satcam[/QUOTE

çok enteresan bir yazı,hem kötü sözden bahsediyorsun hemde hakaret dolu sözlerle insanları suçluyorsun,
sen kimsinde almasaydınız ,satmayın,beklemeyi öğrenin falan diye millete akıl veriyorsun...
herkese dağıttığın aklın %1 ini kendin kullanda, yatırım ortaklığı nedir, nasıl çalışır, nasıl değeri artar, adını aldığı kurumla ne kadar ilgisi vardır önce onu öğren..
oyayo senin benim gibi borsada işlem yapan yatırımcıların kurumsallaşmış şirketleşmiş halidir.
belli bir sermaye ile kurulmuştur, alım satım yaptığı hisselerden yapmış olduğu kar veya zararla değerlenir veya değer kaybeder...
yani bu yo yu yöneten vatandaşlar o kadar beceriksizlerki kurulduğu günden beri yanlış işlem yapıp hep zarar etmişler..
değil, oyakbank, değil oyak yatırım, tüm oyak kuruluşları şu andaki değerlerinin 100 katı yukarıda satılsa bile bu hisseye zerre kadar faydası olmaz bir kademe dahi yükselmez...
bu hisse SADECE YAPTIĞI İŞLEMLERİ ADAM GİBİ YAPAR VE KAR EDERSE YADA SPEKÜLATİF OLARAK BİRİLERİ HİSSEYLE İLGİLENİRSE O ZAMAN YÜKSELİR...
BUNLAR YARINDA OLUR 10 YIL SONRADA YANİ TAMAMEN HİSSEYİ ALANLAR BUNU BİLEREK ALACAK VE ŞİKAYET ETMEYECEK...
SENDE AHKAM KESİP KİMSEYE O KENDİNE ÇOK GELEN FİKİRLERİNİ KABUL ETTİRMEYE ÇALIŞMAYACAKSIN....

akide
19-03-2008, 10:10
[QUOTE=akide;2263048]kötü söz sahibine aittir.:super::super: çabuk toparlar korkma kimse dipten alıp tepeden satamaz sakin ol yahu biraz beklemeyide öğrenin yada her kağıda hemen atlamayın kardeşim zorlamı aldırdılar almasaydınız yada benim gibi takip edip aşşadan alsaydınız niye kızıyosunuz senin maliyete gelince zaten ben :super::super:satcam[/QUOTE

çok enteresan bir yazı,hem kötü sözden bahsediyorsun hemde hakaret dolu sözlerle insanları suçluyorsun,
sen kimsinde almasaydınız ,satmayın,beklemeyi öğrenin falan diye millete akıl veriyorsun...
herkese dağıttığın aklın %1 ini kendin kullanda, yatırım ortaklığı nedir, nasıl çalışır, nasıl değeri artar, adını aldığı kurumla ne kadar ilgisi vardır önce onu öğren..
oyayo senin benim gibi borsada işlem yapan yatırımcıların kurumsallaşmış şirketleşmiş halidir.
belli bir sermaye ile kurulmuştur, alım satım yaptığı hisselerden yapmış olduğu kar veya zararla değerlenir veya değer kaybeder...
yani bu yo yu yöneten vatandaşlar o kadar beceriksizlerki kurulduğu günden beri yanlış işlem yapıp hep zarar etmişler..
değil, oyakbank, değil oyak yatırım, tüm oyak kuruluşları şu andaki değerlerinin 100 katı yukarıda satılsa bile bu hisseye zerre kadar faydası olmaz bir kademe dahi yükselmez...
bu hisse SADECE YAPTIĞI İŞLEMLERİ ADAM GİBİ YAPAR VE KAR EDERSE YADA SPEKÜLATİF OLARAK BİRİLERİ HİSSEYLE İLGİLENİRSE O ZAMAN YÜKSELİR...
BUNLAR YARINDA OLUR 10 YIL SONRADA YANİ TAMAMEN HİSSEYİ ALANLAR BUNU BİLEREK ALACAK VE ŞİKAYET ETMEYECEK...
SENDE AHKAM KESİP KİMSEYE O KENDİNE ÇOK GELEN FİKİRLERİNİ KABUL ETTİRMEYE ÇALIŞMAYACAKSIN....

unutma bu lafları çok bilmiş kardeşim hissenin ne olduğunu ne iş yaptığını senden daha iyi bilirim canını sıkma sen bi doktora uğra psikolojin bozulmuş yada kağıdı alın dedik diyemi bozuldun hayırdır

hamithan
19-03-2008, 11:44
Bak akide şekeri burdan insanları yanıltıp daha fazla zarara sokma.

Aklını kendine sakla.Burdakilerin hepsi senden akıllıdır bundan emin ol.

dogan35
19-03-2008, 13:07
Arkadaşlar morallar bozuk biliyorum ama bu birbirimize kırıcı davranmamızı gerektirmez. Lütfen daha sakin olalım. Piyasaya ve kağıda odaklanalım, piyasayı, kağıdımızı konuşalım burasının borsa konularının tartışıldığı yer olduğunu unutmayalım.
(Bu arada maliyeti 0.43’e düşümüş bulunmaktayım, tahtada 0.55’e kadar da alışlarım var , bakalım ne olacak ! )

dogan35
19-03-2008, 14:38
Kağıdın 2007 aralık ayında 0.79’lardan seans içinde nasıl 0.91’e gittiğini, sonrada işlem hacmı yaratılarak kağıda üşüşen alıcılara, alıştaki tüm kademelere mal verilerek sonuçta buralara kadar nasıl gelindiğini hatırlayın. Aynı grup yine iş başında, demekki kağıt sahipsiz değil ama aşağı doğru oynuyorlar. Bunları hep yazdım zaten, yine Atakule’nin de bir zamanlar 1.15 halka arz’dan 0.30’lara nasıl geldiğini daha sonra 3 ytl’nin üstüne nasıl çıktığını hatırlayan var mı aranızda bilmem. Bu arada tam tersine Varyo ve Dnzyo örnekleri de var tabii, bunu da gözardı etmeyelim. ..
Bulunduğumuz noktalar 2. fibo seviyesidir. Yani % 50 seviyesi. Bozuk ortamda 0.43 ve daha da altı yani 0.27 hedefleri de göz önünde bulundurulmalı. Bu hedeflere genel piyasaya şartlarına bağlı olarak çok kötü ortamlar da gidebilir ama gitmeyebilir de, bunu kesin bilebilsek zaten hepimiz köşe oluruz. :) fakat milleti malladıklarına göre bu seviyeleri de kırıp aşağı doğru yeni bir yolculuğa başlayacak gibi. Çünkü kağıtta şu an bir beklenti yok, temettü verilmeyeceği belli, kanımca portföy de iyi yönetilmiyor ama bunlara rağmen şimdi öngörülemeyen olağanüstü pozitif bir haber çıkar yukarı topuklar onu bilemem. Uzun vadeli düşünenler hariç olmak üzere malda kalmayı kalmayı pek önermem. Aşağı yönlü olasılıklar için daima para ayrılmalı, kişisel portföyün çok küçük kısmıyla al-sat yaparak maliyet aşağı çekilmeli yani yapılacak iş bütün piyasada olduğu gibi çok kısa vadeli 1-2 günlük hareketlerden faydalanmak ya da bu yapılamıyorsa piyasadan uzak kalıp uygun alış noktaları için fırsatları beklemek olmalı bence. Herkese bol kazanc ve şans, …
NOT : Burada yazılanlar sadece şahsi görüşüm ve olasılıklardır, hiçbir garantisi yoktur, bir tavsiye değildir , onun için siz sadece okuyun ama yine de bildiğinizi uygulayın, kararlarınızı kendiniz verin. Saygılar..

mehmethasan
19-03-2008, 16:11
ben bu kagıttan köşe oldum ama ters köşe...olmak ısteyenler buyursun alsınlar
nasıl para eritilirmiş ogrendım

mehmethasan
19-03-2008, 16:14
helal olsun oyayo sana en çok düşenler arasında benım kagıdın oldugun bellı oluyor..
1 numarayı kımseye kaptırma oldumu...allahın cezası

Bilge
20-03-2008, 02:13
Lütfen bu mübarek gecede bari kalp kırmayalım.

mehmethasan
24-03-2008, 17:36
ya sen ne nalet kagıtsın..borsa artarkende yerındesın azalırken ama kımseye bırıncılıgı kaptırmassın...allah senı nasıl bılıyorsa oyayo yapsın..

hascan
25-03-2008, 23:13
oyayo suz günler çok güzel tavsiye ederim...

eryet
28-03-2008, 17:25
***OYAYO*** OYAK YATIRIM ORTAKLIGI A.S.`NIN 28.03.2008 TARIHLI YAZISI ASAGIYA CIKARILMISTIR.
`SIRKETIMIZIN 28.03.2008 TARIHINDE, SAAT 15.00`DE, CILEKLI TESSILERI, CILEKLI
CADDESI NO:60, 34335 3.LEVENT/BESIKTAS/ISTANBUL ADRESINDOE, YAPILAN 2007 YILI
OLAGAN GENEL KURUL TOPLANTISINDA; GEREK KANUN VE GEREKSE ANA SOZLESMEDE
ONGORULEN ASGARI TOPLANTI NISABININ MEVCUT OLMADIGININ ANLASILMASI UZERINE AYNI
USUL VE SEKILLERDE YAPILACAK CAGRI ILE AYNI GUNDEMIN GORUSULMEK UZERE OLAGAN
GENEL KURULUN IKINCI TOPLANTIYA ERTELENMESINE KARAR VERILMISTIR.` ***OYAYO***|

şunlara bak kendi genel kurullarına bile gelmiyorlar

hamithan
28-03-2008, 22:31
***OYAYO*** OYAK YATIRIM ORTAKLIGI A.S.`NIN 28.03.2008 TARIHLI YAZISI ASAGIYA CIKARILMISTIR.
`SIRKETIMIZIN 28.03.2008 TARIHINDE, SAAT 15.00`DE, CILEKLI TESSILERI, CILEKLI
CADDESI NO:60, 34335 3.LEVENT/BESIKTAS/ISTANBUL ADRESINDOE, YAPILAN 2007 YILI
OLAGAN GENEL KURUL TOPLANTISINDA; GEREK KANUN VE GEREKSE ANA SOZLESMEDE
ONGORULEN ASGARI TOPLANTI NISABININ MEVCUT OLMADIGININ ANLASILMASI UZERINE AYNI
USUL VE SEKILLERDE YAPILACAK CAGRI ILE AYNI GUNDEMIN GORUSULMEK UZERE OLAGAN
GENEL KURULUN IKINCI TOPLANTIYA ERTELENMESINE KARAR VERILMISTIR.` ***OYAYO***|

şunlara bak kendi genel kurullarına bile gelmiyorlar

ZAMANI GELİNCE GELİRLER MERAK ETME

alitan1970
04-04-2008, 09:16
04/04, 9:13:04

oyak yatirim ortakligi a.s.'nin 03.04.2008 tarihli
yazisi asagiya cikarilmistir. "sirket merkezinde 03.04.2008 tarihinde
yapilan yonetim kurulu toplantisinda;
sirketimizin 28.03.2008 cuma gunu yapilmasi gereken ancak, turk
ticaret kanunu'nun 372. maddesinde belirtilen nisap saglanamadigindan
yapilamayan 2007 yili faaliyetlerine iliskin genel kurul toplantisi,
09.05.2008 cuma gunu saat 15.00'de asagida belirtilen ayni gundem
maddelerini gorusmek uzere cilekli tesisleri, cilekli caddesi,
no:60, 34335 3.levent, besiktas/istanbul adresinde toplanmasina,
oy birligi ile karar verildi." genel kurul toplanti gundemi gunluk
bulten ekinde yayinlanacaktir.

izmir 35
06-04-2008, 16:16
Genel kuruldan temettü verme veya sermaye artırım kararı çıkabilir mi acaba.Çok zararadayız çokkkkkkkkk.

hamithan
06-04-2008, 18:22
Genel kuruldan temettü verme veya sermaye artırım kararı çıkabilir mi acaba.Çok zararadayız çokkkkkkkkk.

TEMENTÜ YERİNE SALATALIK DAĞITACAKLAR HERHALDE HORMUNLU OLACAKMIŞ Kİ KİLO ÇEKSİN HERHALDE.

ALLAH ONLARI NASIL BİLİYORSA ÖYLE YAPSIN.:super:

barmen uğur
08-04-2008, 11:06
PORTFÖY DEĞERİ TOPLAMI (I+II+III) 9.532.965,63
HAZIR DEĞERLER (+) 1.328,31
ALACAKLAR (+) 393.891,75
DİĞER AKTİFLER (+) 11.194,03
BORÇLAR (-) 374.972,81
TOPLAM DEĞER 9.564.406,91
TOPLAM DEĞER / PAY SAYISI 0,956441

Foreks Haber Merkezi

cengiz007
18-04-2008, 09:02
(Borsa haberi 18.04.2008 tarih ve 07.09.01 saat) SERMAYE PIYASASI KURULU (SPK), 50 MILYON YTL. BASLANGIC TUTARLI OYAK YATIRIM
MENKUL DEGERLER A.S. B TIPI LIKIT FONU’NUN KURULUSUNA IZIN VERILDIGINI BILDIRDI.

KONUYA ILISKIN ACIKLAMA SPK HAFTALIK BULTENI`NDE YAYINLANDI.

(Yatırım Tavsiyesi Değildir.)
-MATRIKS-

deli5019
19-04-2008, 20:51
dibe taban yaptıkmı yoksa dibin dibimi var arkadaşlar.
son 1 aydır oyak ın kendiside çıkışı biraz durdurdu bu kağıtta.
ilk genel kurulu bilen varmı.?

cengiz007
19-04-2008, 23:17
dibe taban yaptıkmı yoksa dibin dibimi var arkadaşlar.
son 1 aydır oyak ın kendiside çıkışı biraz durdurdu bu kağıtta.
ilk genel kurulu bilen varmı.?

oyak yatirim ortakligi a.s.'nin 03.04.2008 tarihli
yazisi asagiya cikarilmistir. "sirket merkezinde 03.04.2008 tarihinde
yapilan yonetim kurulu toplantisinda;
sirketimizin 28.03.2008 cuma gunu yapilmasi gereken ancak, turk
ticaret kanunu'nun 372. maddesinde belirtilen nisap saglanamadigindan
yapilamayan 2007 yili faaliyetlerine iliskin genel kurul toplantisi,
09.05.2008 cuma gunu saat 15.00'de asagida belirtilen ayni gundem
maddelerini gorusmek uzere cilekli tesisleri, cilekli caddesi,
no:60, 34335 3.levent, besiktas/istanbul adresinde toplanmasina,
oy birligi ile karar verildi." genel kurul toplanti gundemi gunluk
bulten ekinde yayinlanacaktir. (Yatırım Tavsiyesi Değildir.)

alt_yil
21-04-2008, 15:05
arkadaşlar oyak yatırım ortaklığının İNG Bank ile herhangi bir organik bağı varmıdır.
Saygılar

deli5019
21-04-2008, 16:08
şu na için ne organik nede inorganik bağı var kardeş.
ama olsa hiç fena olmazdı...:)

alt_yil
21-04-2008, 18:16
şu na için ne organik nede inorganik bağı var kardeş.
ama olsa hiç fena olmazdı...:)

kardeş .

deli5019
21-04-2008, 21:58
kardeş: lafın gelişi yoksa aramızda organik veya inorganik bi bağ olamaz.
burayı takip etmekten başka...

cengiz007
02-05-2008, 08:54
(Borsa haberi 02.05.2008 tarih ve saat 07.42.13) OYAK YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S. CANKAYA SUBESI 25.04.2008 TARIHI ITIBARIYLE
KAPATILMISTIR.
-IMKB GUNLUK BULTENI`NDE YAYINLANMISTIR-

-MATRIKS-

hgarip
06-05-2008, 10:20
***oyayo***oyak Yat.ort.'nin 2 Mayis Tarİhlİ PortfÖy DeĞer Tablosu
PortfÖy DeĞerİ :9,651,594
Toplam DeĞer :9,817,858
Bİrİm Pay DeĞerİ :0.9818
Öncekİ Hafta Bpd :0.9874
Haft. DeĞİŞİm (%) :-0.56
Son :0.60
Prİm/İskonto(-)(%):-38.89

*** Ibs Haber Merkezİ ***

(06/05/2008 - 10:18:24)

deli5019
06-05-2008, 14:49
bu hisseyle ilgili yönetimden portföy bilgisi haricinde bir bilgi gelmiyor zaten.
o da hep düşüyor nedense..

hgarip
07-05-2008, 15:59
***OYAYO*** Oyak Yatirim Ortakligi A.S.'nden gelen yazi: Sirketimiz merkezinde yapilan yonetim kurulu toplantisinda; Sirketimizin 2008 yilinda bagimsiz denetim hizmeti alacagi bagimsiz denetim kurulusu Sirketimizin denetim komitesi tarafindan belirlendigi sekli ile kabul edilerek 2008 yili finansal tablolarimizin bagimsiz denetimini gerceklestirmesi icin DRT Bagimsiz Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Musavirlik A.S. firmasi secilmistir. Secimi yapilan bagimsiz denetim firmasiyla sozlesme imzalanmasina ve bu secimin yapilacak ilk toplantida Sirketimizin genel kurulunun onayina sunulmasina karar verilmistir. ***OYAYO*** (07/05/2008 - 15:57:52)

cengiz007
08-05-2008, 08:59
MILLIYET GAZETESININ HABERINE GORE; ING BANK, OPERASYONA K. MARAS’TAN BASLIYOR.

GAZETEDE KONUYA ILISKIN OLARAK BUGUN YAYINLANAN HABER SOYLE:

`HOLLANDALI ING GRUBUNUN TAMAMINI ALDIGI OYAKBANK, ING BANK OLARAK TEMMUZ
AYINDAN ITIBAREN YENI BIR DONEME GIRECEK.
BANKA BU YENI DONEMDE BANKACILIK
SEKTORUNDE PEK GORULMEYEN BIR YAKLASIMLA OPERASYON MERKEZINI ISTANBUL’UN
DISINDA, ANADOLU’DA BIR SEHIRDE KURACAK. KAHRAMANMARAS’TA 12 BIN METREKARELIK
BIR OFIS ALANINA SAHIP BIR MERKEZ KURACAK OLAN OYAKBANK (ING BANK), BUTUN
OPERASYONEL HIZMETLERINI BU USTEN VERECEK. KAHRAMANMARAS’TA BOYLE BIR US
KURMAKTAN BUYUK HEYECAN DUYDUGUNU IFADE EDEN OYAKBANK GENEL MUDURU HAKAN
EMINSOY, BU GIRISIM KARARINDA KAHRAMANMARASLI ISADAMLARININ YAKIN ILGISININ VE
SEHIRDE UNIVERSITE OLMASININ ETKILI OLDUGUNU SOYLEDI.
BANKALARIN GELISEN
TEKNOLOJI SAYESINDE HINDISTAN’DA BILE HIZMET VEREBILDIKLERINI BELIRTEN EMINSOY,
SOYLE KONUSTU: `OPERASYON MERKEZIMIZI MARAS’A KURACAGIZ. ISTANBUL’UN DISINA
CIKACAGIZ. 12 BIN METREKARE OFIS ALANI OLAN BIR YER YAPACAGIZ. SU ANDA ARAZININ
SATIS IZNINI BEKLIYORUZ. INSAAT MALIYETI 12 MILYON DOLAR OLACAK. ILK BASTA 250
KISIYLE BASLAYACAGIZ AMA MINIMUM BIN KISININ CALISACAGI BIR YER OLACAK. BU BENI
HEYECANLANDIRIYOR CUNKU BU SEHIRLER SANAYILESMIS SEHIRLER. BURALARDA DEVAMLI
ISCIYE IHTIYAC VAR ANCAK UNIVERSITEDEN MEZUN OLAN INSANLAR YA GOC ETMEK ZORUNDA
KALIYOR VEYA ALDIGI EGITIME UYGUN OLMAYAN ISLERE GIRIYOR. BIZIM YARATACAGIMIZ
IS, UNIVERSITE MEZUNU INSANLARI TATMIN EDECEK IS OLACAK.` UZUN YILLAR ORDU
KURULUSU OLAN OYAK GRUBUNUN SAHIBI OLMASI NEDENIYLE ASKER BANKASI OLARAK
GORULEN OYAKBANK’IN YENI ADI INGILIZCE OKUNUSU OLAN AY EN CI (ING) YERINE
TURKCE TELAFFUZ EDILEREK I-N-G OKUNACAK.
ISMIN DEGISECEGININ ING GRUBUYLA
YAPILAN SATIN ALMA GORUSMELERI SIRASINDA KARARLASTIRILDIGINI SOYLEYEN GENEL
MUDUR EMINSOY, `YAPTIGIMIZ FOKUS GRUP CALISMALARINDA SADECE BIR KISI ING
BANK’I, AY EN CI OLARAK TELAFFUZ ETTI` DEDI. ALDIKLARI ILK TEPKILERDE
INSANLARIN GULUMSEYEREK INEK ESPRISI YAPTIGINI IFADE EDEN EMINSOY, SOYLE
KONUSTU: `ING’YI INSANLARA NASIL TELAFFUZ ETTIRECEGIZ DIYE DUSUNDUK. CESITLI
ARASTIRMALAR SONUNDA ING’DE KARAR KILDIK CUNKU TURKIYE’DE YASIYORUZ. ING
HARFLERI YANYANA KOYUNCA INSANLAR ING DIYE OKUYORLAR. RAKIPLERIMIZLE ILGILI
YAPTIRDIGIMIZ ARASTIRMALARDA GORDUK KI TOPLUMA BU TIP YABANCI KELIMELERIN NASIL
SOYLENECEGINI ILETMEZSENIZ FARKLI SOYLEMLER OLUYOR. BIZ ISMIMIZI ING OLARAK
DAHA COK VURGULAYACAGIZ.`
ING BANK’IN BES YILLIK PLANLA PAZAR PAYINI
IKI KATINA CIKARMAYI HEDEFLEDIGINI SOYLEYEN OYAKBANK GENEL MUDURU EMINSOY,
SOYLE KONUSTU: `BU BES YIL ICINDE YAKLASIK 600 SUBEYE ULASMAYI HEDEFLIYORUZ.
CALISAN SAYIMIZI DA BUGUNKU KADROYA EK OLARAK 2 BIN KISI ARTIRMAYI DUSUNUYORUZ.
SU ANDA KADROMUZ 6 BIN 200 KISI. IKI KAT BIR PAZAR PAYINA ULASMAYI AMACLIYORUZ.
BIZDEN BUYUK BANKALARDAN PAZAR PAYI ALACAGIMIZ ICIN TURKIYE’DEKI BANKALAR
SIRALAMASINDA YUKARIYA CIKACAGIMIZI DUSUNUYORUZ. IKI YIL SONRA YEDINCI
SEKIZINCI SIRADA OLURUZ.` OYAKBANK’IN ING’YLE BASLAYAN YENI DONEMINDE BANKANIN
KIMLIGININ BELLI BIR ALANLA KISITLANMAYACAGINI BELIRTEN EMINSOY SOYLE DEVAM
ETTI: `KURUMSALDAN BIREYSELE GENIS BIR MUSTERI KITLESINE HIZMET VERECEGIZ.ING
BANK KIMLIGINDE TURKIYE’NIN EN BUYUK FIRMASININ DA EN KUCUK FIRMASININ DA
HIZMET ALABILECEGI BILGISI YER ALACAK. BIREYSEL BANKACILIK ORTA GELIR GRUBUNA
HIZMET VERIYORUZ. BU TABANI DAHA DA GENISLETECEGIZ. BIREYSEL BANKACILIKTAKI
REKABET USTUNLUGUMUZ FIYAT VE CABUK YANIT VERMEK OLACAK. KONUT VE IHTIYAC
KREDILERINE ODAKLANACAGIZ. KONUT KREDILERINDE YENI BIR YAPILANMAYA GIDECEGIZ:
UZMANLIK ALANIMIZ OLACAK CUNKU ING’NIN KONUTTA AVRUPA VE DUNYA CAPINDA ONEMLI
BIR USTUNLUGU VAR.`

Bu yapılan tesise Oyak yatırım kurulmayacakmı?
(Yatırım tavsiyesi değildir.)

-MATRIKS-

cengiz007
08-05-2008, 09:04
ZAMAN GAZETESININ HABERINE GORE; HOLLANDALI ING GROUP, ANKARA EMEKLILIK
SIRKETINI DE SATIN ALDI.

`2,7 MILYAR DOLARA ORDU YARDIMLASMA KURUMU (OYAK) CATISI ALTINDA FAALIYET
GOSTEREN OYAKBANK`IN YENI SAHIBI OLAN HOLLANDALI ING GROUP, POLISLERIN
YONETIMINDEKI ANKARA EMEKLILIK SIRKETINI DE SATIN ALDI.

POLIS BAKIM VE YARDIM SANDIGI`NIN ISTIRAKI OLAN ANKARA EMEKLILIK ICIN 70 MILYON
YTL ODEYEN HOLLANDALI FINANS DEVI, BOYLECE FINANS SEKTORUNDEKI KONUMUNU PEKISTIRDI.
SANDIK ILE ING ARASINDAKI TUM ISLEMLERIN NEREDEYSE TAMAMLANDIGI OGRENILIRKEN,
SATIS GELIRININ POLISIN KASASINA GIREBILMESI ICIN HAZINE MUSTESARLIGI`NIN ONAYI
BEKLENIYOR. EDINILEN BILGILERE GORE, 105 BIN UYESI BULUNAN POLIS BAKIM VE
YARDIM SANDIGI, EMEKLILIK VE SIGORTA YATIRIMLARINDAN CEKILME KARARI ALDI.
SANDIK YONETICILERINI BU KARARA SEKTORDEKI REKABETIN GIDEREK KIZISMASI VE
YABANCI SIGORTA SIRKETLERININ SEKTORU KONTROL ETMEYE BASLAMASI ZORLADI. BUNUN
SONUCUNDA SANDIK BUNYESINDE FAALIYET GOSTEREN BES SIRKETTEN BIRI OLAN ANKARA
EMEKLILIK SATISA CIKARILDI. 50 BIN MUSTERISI BULUNAN SIRKET, YAPILAN SIKI
PAZARLIKLAR SONUNDA HOLLANDALI FINANS DEVINE SATILDI. SANDIK YONETIMI,
SIGORTACILIK SEKTORUNDEKI BIR DIGER SIRKETI ANKARA SIGORTA`YI DA BU YIL
ICERISINDE SATMAYI PLANLIYOR. ODENMIS SERMAYESINI 77 MILYON YTL`DEN 150 MILYON
YTL`YE YUKSELTEN ANKARA SIGORTA`NIN 250-300 MILYON YTL ARASINDA ALICI BULMASI
BEKLENIYOR. 49 SIGORTA SIRKETI ARASINDA 11`INCI SIRADA YER ALAN ANKARA
SIGORTA`YA COK SAYIDA YABANCI FIRMANIN ILGI GOSTERDIGI IFADE EDILIYOR. 105 BIN
UYESI OLAN POLIS SANDIGI`NIN CESITLI BANKALARDA MUHAFAZA EDILEN 200 MILYON
YTL`LIK BIR MEVDUATI BULUNUYOR. SANDIK BU PARAYI FAIZDE DEGERLENDIRIP,
UYELERINE DAHA DUSUK FAIZLE KREDI OLARAK KULLANDIRIYOR. ANKARA EMEKLILIK`TEN
GELECEK 70 MILYON YTL VE ANKARA SIGORTA`DAN GELECEK 250-300 MILYON YTL ILE
SANDIGIN ELINDEKI NAKIT TUTARININ YARIM MILYAR YTL`YI ASMASI BEKLENIYOR.
POLISLERIN KASADA TOPLANACAK YARIM MILYAR DOLARI NASIL DEGERLENDIRECEGI ISE
BILINMIYOR. BAZI YONETICILER, PARANIN MEVDUAT FAIZIYLE DEGERLENDIRILMEMESINI,
INSAAT, ENERJI VEYA DEMIR-CELIK GIBI KALICI VE UYELERE YUKSEK GETIRI
SAGLAYABILECEK ALANLARA YATIRIM YAPILMASI GEREKTIGINI SAVUNUYOR.

-MATRIKS-
|

cengiz007
09-05-2008, 18:04
***OYAYO*** OYAK YATIRIM ORTAKLIGI A.S.`NIN 09.05.2008 TARIHLI OLAGAN GENEL KURUL TOPLANTISINDA, -KURUMLAR VERGISI VE
GELIR VERGISI MEVZUATI HUKUMLERI, TURK TICARET KANUNU, VERGI USUL KANUNU VE
SERMAYE PIYASASI KURULU`NUN SERI XI, NO:25, SERI IV, NO:27 TEBLIGLERI VE
08.02.2008 TARIH, 4/138 SAYILI KARARI UYARINCA VE SIRKET ANA SOZLESMESININ
ILGILI KAR DAGITIM MADDESI GEREGINCE, SIRKETIN VERGI USUL KANUNU VE SERMAYE
PIYASASI KURULU`NUN XI/25 TEBLIGINE GORE AYRI AYRI HESAPLANAN 2007 YILI DONEM
KARINDAN SPK`NUN ILKE KARARLARI GEREGI DUSUK OLAN KARIN DAGITILMASI ESASINDAN
HAREKETLE; DUSUK TUTARDAKI SPK`NUN XI/25 TEBLIGINE GORE HESAPLANAN 728.416 YTL
DONEM KARINDAN; VERGI USUL KANUNU HUKUMLERINE GORE HESAPLANAN 767.148 YTL NET
DONEM KARI UZERINDEN TURK TICARET KANUNUNUN 466. MADDESI HUKMU UYARINCA %5
ORANINDA 38.357,40 YTL I.TERTIP YASAL YEDEK AKCE AYRILMASINA, SPK`NUN SERI IV,
NO:27 TEBLIGI`NIN 5.MADDESINDE YER ALAN `YATIRIM ORTAKLIKLARININ DAGITILABILIR
KAR TUTARININ HESAPLANMASINDA GERCEKLESMEMIS SERMAYE KAZANCLARI DIKKATE
ALINMAZ` HUKMU VE 08.02.2008 TARIH, 4/138 SAYILI KARARI UYARINCA 31.12.2007
TARIHI ITIBARIYLE SIRKET PORTFOYUNDE YER ALAN MENKUL KIYMETLERE AIT; 17.807 YTL
DEGER ARTIS TUTARININ GERCEKLESMEMIS SERMAYE ARTISLARI OLARAK TENZILI, 218.448
YTL DEGER AZALISININ GERCEKLESMEMIS SERMAYE AZALISLARI OLARAK ILAVESI ILE
890.699,60 YTL OLARAK TESPIT EDILEN GERCEKLESMEMIS SERMAYE KAZANCLARI DIKKATE
ALINMAMIS NET DAGITILABILIR DONEM KARININ %20`SI OLAN 178.139,92 YTL SIRKETIN
ODENMIS SERMAYESININ %5`ININ ALTINDA KALDIGINDAN SERMAYE PIYASASI KURULU`NUN
KAR DAGITIMINA ILISKIN 18.01.2007 TARIH, 2/53 SAYILI KARARI DOGRULTUSUNDA
728.416 YTL NET DONEM KARINDAN, I.TERTIP YASAL YEDEK AKCE TUTARI AYRILDIKTAN
SONRA KALAN 690.058,60 YTL ORTAKLARA DAGITILMAYARAK OLAGANUSTU YEDEKLERE
AKTARILMAK SURETIYLE SIRKET BUNYESINDE BIRAKILMASINA, YONETIM KURULU
UYELIKLERINE ILK OLAGAN GENEL KURUL`A KADAR GOREV YAPMAK UZERE ALI CANER ONER,
AYSE MELTEM AGCI, ISKENDER ERGUN SENTURK, MUSTAFA TAYFUN ORAL, NAFIS YURDAL
YALMAN`IN SECILMESINE, DENETIM KURULU UYELIKLERINE SALIH YAZGAN ILE SEMIH
KOC`UN SECILMELERINE, SIRKETIN MALI TABLO VE RAPORLARININ DENETLENMESINI
TEMINEN BAGIMSIZ DIS DENETLEME KURULU OLAN DRT BAGIMSIZ DENETIM VE SERBEST
MUHASEBECI MALI MUSAVIRLIK A.S. ILE IMZALANAN BIR YIL SURELI SOZLESMENIN
ONAYLANMASINA KARAR VERILDIGI BILDIRILMISTIR. TOPLANTI TUTANAGI GUNLUK BULTEN
EKINDE YAYINLANACAKTIR. ***OYAYO*** Toplantıdan de bekledeğimi alamadım. Az veya çok kar var ama niye dağıtmıyorlar, İMKB niye dağıtması gerektiğini söylemiyor.)(Yatırım Tavsiyesi değildir.)

deli5019
10-05-2008, 11:13
cengiz kardeş adamlar yazıda demişler. sermayenin %5 inin altında kalan karlar dağıtılmıyabiliyor demek ki. olağanüstü yedekler de neyse oraya aktarılmış..
kar dağıtımı seneye artık... toplantıdan da bunun cıkacağı belliydi zaten..
sabır ve sağlıkcakla kalın...

cengiz007
12-05-2008, 17:03
***oyayo*** Oyak Yatirim Ortakligi A.s.`nden Gelen Yazi:
Sirketimiz Yonetim Kurulu Bugun Yaptigi Yonetim Kurulu Toplantisinda; Yonetim
Kurulu Uyeliklerine Ali Caner Oner, Ayse Meltem Agci, Iskender Ergun Senturk,
Mustafa Tayfun Oral Ve Nafis Yurdal Yalman Secilmis Olup, Yonetim Kurulu
Uyeleri Kendi Aralarinda Yaptiklari Gorev Bolumu Sonucunda Ali Caner Oner`in
Yonetim Kurulu Baskani, Ayse Meltem Agci`nin Baskan Yardimcisi Olarak Gorev
Yapmasina Karar Vermislerdir. Ayni Genel Kurulda Denetim Kurulu Uyeliklerine
Salih Yazgan Ve Semih Koc Secilmeleri, Yonetim Kurulu Uyeleri Birinci Derece
Imzaya Yetkili Olmak Uzere Sirketin Asagidaki Sartlarda Temsil Ve Ilzam
Edilmesi, Yonetim Kurulu Uyelerinin, Birinci Derece Imzaya Yetkili Olarak
Herhangi Ikisinin Mustereken Veya Yonetim Kurulu Uyelerinden Biri Ile Genel
Mudurun Mustereken Sirket Kasesi Altina Atacaklari Imza Ile Sirketi Temsil Ve
Ilzam Etmeleri Hususu Karara Baglanmistir. ***oyayo***|

cengiz007
21-05-2008, 15:02
16 MAYIS 2008 TARIHLI PORTFOY DEGER TABLOSU (YTL)

OYAK YAT. ORT.
PORTFOY DEGERI : 9,432,502.81
TOPLAM DEGER : 9,905,175.66
BIRIM PAY DEGERI : 0.990518

(Yatırım Tavsiyesi değildir.)
PORTFOY DEGER TABLOSUNUN TAMAMI EXCEL FORMATINDA HABER EKINDEDIR.

-MATRIKS-
|

cengiz007
23-05-2008, 16:22
SPK Hisseler üzerinde yükselme olduğu zaman kamuya açıklanlanması gereken bir habermi var diye soruyor, %105 düşen hisseye neden bu kadar düştü hisseniz diye neden sormuyor!!!!! OYAYO 1.10 HALKA ARZ, ŞU SATIŞ 0.53 ve ALIŞ 0.54.......

deli5019
24-05-2008, 19:03
SPK Hisseler üzerinde yükselme olduğu zaman kamuya açıklanlanması gereken bir habermi var diye soruyor, %105 düşen hisseye neden bu kadar düştü hisseniz diye neden sormuyor!!!!! OYAYO 1.10 HALKA ARZ, ŞU SATIŞ 0.53 ve ALIŞ 0.54.......

senin o dediğin ani hareketler olunca..
adamlar oyunu kılıfına göre oynuyorlar..
harka arz edileli 1 yıl olmuş baksana...

cengiz007
27-05-2008, 10:10
23 MAYIS 2008 TARIHLI PORTFOY DEGER TABLOSU (YTL)

OYAK YAT. ORT.
PORTFOY DEGERI : 9,980,129.50
TOPLAM DEGER : 9,690,559.33
BIRIM PAY DEGERI : 0.969056

(Endenks + 170 puan 1 kademe ilerleme yok.)

Yatırım tavsiyesi değildir.)

AD1974
27-05-2008, 13:01
23 MAYIS 2008 TARIHLI PORTFOY DEGER TABLOSU (YTL)

OYAK YAT. ORT.
PORTFOY DEGERI : 9,980,129.50
TOPLAM DEGER : 9,690,559.33
BIRIM PAY DEGERI : 0.969056

(Endenks + 170 puan 1 kademe ilerleme yok.)

Yatırım tavsiyesi değildir.)

ya kardesim zamanini bos yerine harcama. bu hisseden hic birsey olamaz. maalesef :grrr::grrr:

AKBABA
30-05-2008, 06:40
Oyak'tan Yurtdışına 3.5 Milyar $
29 Mayıs 2008 17:35OYAK 3.5 milyar dolarlık nakit varlıklarını ABD ve Avrupa'daki firmalara yatırmayı düşündüklerini açıkladı.

Oyak Grubu, gelişmekte olan piyasalardan çıkma kararı aldıklarını ve mevcut 3.5 milyar dolarlık nakit varlıklarını ABD ve Avrupa'daki altyapı ve enerji firmalarına yatırmayı düşündüklerini açıkladı.

Oyak Grubu, Oyakbank'ın Hollandalı ING Bank'a devrettikten sonra hedefini yurtdışına çevirdi. Oyak CEO'su Coşkun Ulusoy, Amerika ve Avrupa'daki altyapı ve enerji firmalarına 3.5 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlandıklarını açıkladı.

CNBC televizyonuna konuşan Ulusoy, önümüzdeki beş yıl içinde mevcut nakit varlıklarının en az üçte birini batı ekonomilerinde değerlendirmek istediklerini belirtti.

Ulusoy, "Bu bizim gelişmekte olan piyasalardaki fırsatlardan vazgeçtiğimiz anlamına gelebilir" diye konuştu.

Ulusoy, ellerindeki hisseleri paraya çevirdiklerine dikkat çekerek, küresel sorunların Türkiye'de de hissedilmeye başlandığı bu ortamda politik sorunların da var olduğunu vurguladı. Ulusoy, bunlara rağmen Türkiye'nin daha önce de bu koşullar altında bulunduğunu ve bu süreci sorunsuz atlatmayı başardığını sözlerine ekledi.

Temel yükümlülükleri açısından mevcut borçlar ve yatırım açısından önemli olan nakit fonlara yöneleceklerini belirten Ulusoy, daha önce emeklilik fonularını kullandıklarını söyledi. Ulusoy, bu alanda bazı riskleri gördüklerini ve mevcut parayı nakide taşıdıklarını aktradı.

Avrupa Birliği dönem başkanılğına Fransa'nın geleceğinin hatırlatılması üzerine ise Ulusoy, ilişkilerin nedensiz yere ağır ilerlediğini adil bir mekanizma işlemediğini söyledi.

Musty
30-05-2008, 08:55
Oyak'tan Yurtdışına 3.5 Milyar $
29 Mayıs 2008 17:35OYAK 3.5 milyar dolarlık nakit varlıklarını ABD ve Avrupa'daki firmalara yatırmayı düşündüklerini açıkladı.

Oyak Grubu, gelişmekte olan piyasalardan çıkma kararı aldıklarını ve mevcut 3.5 milyar dolarlık nakit varlıklarını ABD ve Avrupa'daki altyapı ve enerji firmalarına yatırmayı düşündüklerini açıkladı.

Oyak Grubu, Oyakbank'ın Hollandalı ING Bank'a devrettikten sonra hedefini yurtdışına çevirdi. Oyak CEO'su Coşkun Ulusoy, Amerika ve Avrupa'daki altyapı ve enerji firmalarına 3.5 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlandıklarını açıkladı.

CNBC televizyonuna konuşan Ulusoy, önümüzdeki beş yıl içinde mevcut nakit varlıklarının en az üçte birini batı ekonomilerinde değerlendirmek istediklerini belirtti.

Ulusoy, "Bu bizim gelişmekte olan piyasalardaki fırsatlardan vazgeçtiğimiz anlamına gelebilir" diye konuştu.

Ulusoy, ellerindeki hisseleri paraya çevirdiklerine dikkat çekerek, küresel sorunların Türkiye'de de hissedilmeye başlandığı bu ortamda politik sorunların da var olduğunu vurguladı. Ulusoy, bunlara rağmen Türkiye'nin daha önce de bu koşullar altında bulunduğunu ve bu süreci sorunsuz atlatmayı başardığını sözlerine ekledi.

Temel yükümlülükleri açısından mevcut borçlar ve yatırım açısından önemli olan nakit fonlara yöneleceklerini belirten Ulusoy, daha önce emeklilik fonularını kullandıklarını söyledi. Ulusoy, bu alanda bazı riskleri gördüklerini ve mevcut parayı nakide taşıdıklarını aktradı.

Avrupa Birliği dönem başkanılğına Fransa'nın geleceğinin hatırlatılması üzerine ise Ulusoy, ilişkilerin nedensiz yere ağır ilerlediğini adil bir mekanizma işlemediğini söyledi.

parayı yurtdışına cıkarmanın güzel bi yolu işte.
yurtdısındaki firmalara yatırım yapacaklarmışmış.
bizdekilerin suyu çıktı tabi.

hknak
30-05-2008, 09:03
formülümüz şudur: Oyak Yatırım Ortaklığı ?=? Oyak Holding yada Oyakbank.
Takip ettiğimiz hisselere iyi bakalım olurmu?

cengiz007
30-05-2008, 09:25
(İNG GRUBU) Patronlar OYAYO ile bir bağlantım yok diyor. Bu demek oluyorki yatırımlardan OYAYO faydalanamayacaktır.

hknak
30-05-2008, 09:35
bunu insanımıza anlatamadık birtürlü
isimler benziyor o kadar
birbiri ile organik yada in organik bir bağlantıları yok kardeşim
yanılgıya düşüpte alanlar %50 kaybettiler ==> 1ytl. -- 0,5 ytl
yazık değilmidir kardeşim
neyse sağlıkla kalın
herşeyin başı sağlıktır

cengiz007
30-05-2008, 10:16
1.10 YTL ve 0.52 YTL aradaki fark bakın, zarar % 120 dir, şimdi hisse senedi geleceğe yatırımmı. SPK neden bu kadar %120 düştün demiyor, gözaltına alınan hisse senetleri OYAYO'dan (değer) fiyat olarak daha değerli, bunlar benim görüşümdür. Kimseyi etkilemek istemiyorum. Sadece SPK'nın hesap sormasını talep etmek istiyorum.

Bunlar kendi düşüncem olup, yatırım tavsiyesi değildir.)

cengiz007
03-06-2008, 11:44
30 MAYIS 2008 TARIHLI PORTFOY DEGER TABLOSU (YTL)

OYAK YAT. ORT.
PORTFOY DEGERI : 9,730,539.35
TOPLAM DEGER : 9,682,842.53
BIRIM PAY DEGERI : 0.968284

-MATRIKS-

okan78
04-06-2008, 17:54
...ortalama 750 bin lot (fiyat 0.5487)!!!Hepinizin dikkatine hareket başlıyor.Satan satı ve pişman alucak daha ama üzmeyin kendinizi...alım fırsatı olur 1.00 üstü...bu şaka değil!!!

AD1974
04-06-2008, 21:56
...ortalama 750 bin lot (fiyat 0.5487)!!!Hepinizin dikkatine hareket başlıyor.Satan satı ve pişman alucak daha ama üzmeyin kendinizi...alım fırsatı olur 1.00 üstü...bu şaka değil!!!

Kardesim bildigin birsey varmi. Silverdede (0,90 da iken) iki guen kalmis diye yazdin ve aynen oeyle oldu. Aciklarmisin?

pik_son
05-06-2008, 18:17

oyak yatırım hala satıcı konumundayken hissenin uçacağınımı söylüyorsun

kaşıkçıoğlu
05-06-2008, 19:22

Sayın okan78 siz bunu geçen kasımdada söylemiştiniz. Belki iyi niyetlisiniz ama kulaktan dolma bilgiler yanıltır bazen insanı. Kulaktan dolma bilgilerle millet silvere atladı gördünüz ne oldu sonları. :yes:

cengiz007
06-06-2008, 08:54
31.03.2008 31.03.2007
OYAK YATIRIM ORT. (1,622,784) 391,025
OYAYO zarar açıklamış.

mehmethasan
06-06-2008, 12:41
porfoyunde bu kadar tahvıl bono bulundunran bır şirket nasıl zarar açıklar anlamıyorum ben ...yuzde 60 70 ı tahvıl bono vardı bunların kalan yuzde 25 lemı zarar açııklamışler..o kadar yukselışler olsu bır kere bıle takıp etmedı bu kagıt..
oyayo gerçekten de oyuyo muş...yazıklar olsun ...
ben bu kagıdı halka arzında almıştım guvenerak ...sayelerınde paramın yarısından fazlasını kaynettım ve ınatla bekledım ama ama ama ...nalet olsun sadece

AD1974
06-06-2008, 12:59
hic kimse kanmayin...bu hisseden hic birsey olmaz...sürekli düsüyor...halkdan arza buyana %100 üzerinde düsmüs ve hic cikacak hali de yok, cünkü sahipsiz oldugu icin...inanin artik zarar durumunu incelemekten biktim...akil nerden dönse kardir...benden buraya kadar...hepinize sabir diliyorum

Haaretz
06-06-2008, 13:34
Hissenin toplam değeri, şu anda tasfiye edilip pay sahiplerine dağıtılsa 0,96 YTL eder.. neden değerinin altında bu hisse?? o zaman tasfiye edelim !

izmir 35
07-06-2008, 15:21
Bu kadar da olmaz yahu pes

rigobert
07-06-2008, 15:26
Arkadaşlar bunlarda eninde sonunda operasyon olacak , ama belki 1 hafta belki 10 yıl içinde. Lütfen insanları beklenti içine sokmayın.

cengiz007
09-06-2008, 08:55
HURRIYET GAZETESININ HABERINE GORE; BANKACILIKTA ’OYAK BANK’ ISMI 7 TEMMUZ’DA
BITIYOR.

`OYAK BANK’I SATIN ALARAK TURKIYE PAZARINA GIREN HOLLANDA KOKENLI ULUSLARARASI
BANKACILIK ZINCIRI ING BANK, 7 TEMMUZ 2008 TARIHINDEN ITIBAREN RESMI ISIM
DEGISIKLIGINI TAMAMLAYACAK VE 1996’DA BANKACILIKTA BASLAYAN OYAK BANK DONEMI
RESMEN SON BULMUS OLACAK.
ING BANK TURKIYE GENEL MUDURU HAKAN EMINSOY,
`NORMALDE OYAK GRUBU ILE VARILAN ANLASMAYA GORE OYAK BANK ISMINI 1 YIL SUREYLE
KULLANMA HAKKIMIZ BULUNUYOR VE BU SURE 2008 SONUNDA BITECEKTI. ANCAK BIZ BU
SUREYI ONE CEKTIK VE 7 TEMMUZ’DA HEM TUM BANKA SUBELERINDE TABELA DEGISIMI
YAPILACAK HEM DE RESMI ISIM DEGISIMI GERCEKLESTIRILMIS OLACAK` ACIKLAMASINI
YAPTI. OYAK BANK’TAN ING BANK’A DEGISIM SURECINI ANLATAN GENEL MUDUR EMINSOY,
TSK PERSONELININ MAAS IHALESINDE BANKALAR ARASINDA OLUSAN REKABET VE BANKANIN
GELECEGE YONELIK HEDEFLERI KONUSUNDA ONEMLI DEGERLENDIRMELERDE BULUNURKEN,`ING
OLARAK ONUMUZDE ARTIK YENI VE DAHA BUYUK BIR SAYFA ACILIYOR VE OYAK BANK
DONEMINDE YARATTIGIMIZ BILGI, DENEYIM VE MUSTERI ILISKISI KULTURUNU SIMDI
ING’NIN ULUSLARARASI DENEYIMI VE YUKSEK SERMAYE GUCUNUN VERDIGI YENI IMKANLARLA
BIRLESTIRECEGIMIZ BIR DONEME GIRIYORUZ`DEDI. ISIM DEGISIKLIGININ BIRINCI
ONCELIKLI KONU OLDUGUNU BELIRTEN GENEL MUDUR EMINSOY SUNLARI SOYLEDI: `BU TUR
BIR DEGISIM OLDUKCA ONEMLI BIR OPERASYON FAALIYETI ICERIYOR. MILYONLARLA IFADE
EDILEN MUSTERILER, KREDI KARTLARI BANKA KARTLARI VE DIGER KIRTASIYELER VAR.
BUNUN ORGANIZE EDILIP HEMEN CALISMAYA BASLANMASI VE SURECIN HEMEN
HIZLANDIRILMASI GEREKIYORDU. 7 TEMMUZ ITIBARIYLE BIR TARIH BELIRLEDIK VE
DONUSUMU BU TARIH ITIBARIYLE ONEMLI OLCUDE TAMAMLAMAYI PLANLIYORUZ.``

(OYAYO'nun adı da değişecekmi?)

berkmr
09-06-2008, 21:18
arkadaşlar burada pek çok kez yazıldı oyak bank la oyak yatırımın bir alakası yoktur diye

Wrangler
10-06-2008, 13:23
***oyayo***oyak Yat.ort.'nin 6 Hazİran Tarİhlİ PortfÖy DeĞer Tablosu
PortfÖy DeĞerİ :9,454,817
Toplam DeĞer :9,622,898
Bİrİm Pay DeĞerİ :0.9623
Öncekİ Hafta Bpd :0.9683
Haft. DeĞİŞİm (%) :-0.62
Son :0.50
Prİm/İskonto(-)(%):-48.04

*** Ibs Haber Merkezİ ***

(10/06/2008 - 12:29:42)

dogan35
11-06-2008, 18:15
Bir yerde okumuştum, akşam olup seans bitince bazı yatırım ortaklığı yöneticeleri toplantı yaparlarmış, içlerinden herhangibirinin şahsi hesabında ya da büyük oynayan hatırlı bir müşterilerinin portföyüne alıp büyük zarar yazan hisseyi A tipi fonumuza mı alsak yoksa yatırım ortaklığımıza mı geçirsek ? diye.. Böylece zararlı pozisyonlarını transfer edip zarardan kurtuluyorlarmış.
Ama kardeşim bu kuruluşun adı Oyak. ne de olsa şerefli bir mazisi var öyle değil mi? (Zaten benimde bu hisseyi alma sebebim güvenilir olduğu için, ama güvendiğim dağlara kar yağdı o başka mesele.) Oyak Yat.Ort. böyle şeyler asla yapmaz, tenezzül etmezler.
Ancak şu da var ki şirketin web adresinden hergün portföyünü takip ediyorum. Öyle zamanda öyle hisseler alıyorlar ki şaşıyorum. Acaba diyorum bunlar hiç mi teknik analiz bilmiyor, havayı koklamıyor. Zaten hisseyi alır almaz zarar yazıyor ne hikmetse . Ondan sonra uzunca bir müddet bekleyip zararına satıyorlar. Sonra birgün bir bakıyorsun olmadık bir hisseyi yine portföye almışlar o da zarar. Bu hep böyle devam ediyor. Bugüne kadar daha doğru dürüst kar görmedim.
Yahu kardeşim bu ortaklığın % 99.9’u halka açık, dolayısı ile para halkın (yani hissedarların) parası. Biraz dikkatli olun. Portföy yönetimi ciddi iştir. Ya da bu işi bilenlere devredin, ne bileyim işinin ehli adamları iş başına getirin. Daha olmadı ben geleyim yeminle onlardan daha iyi yönetirim. … :cool:

deli5019
11-06-2008, 20:51
Bir yerde okumuştum, akşam olup seans bitince bazı yatırım ortaklığı yöneticeleri toplantı yaparlarmış, içlerinden herhangibirinin şahsi hesabında ya da büyük oynayan hatırlı bir müşterilerinin portföyüne alıp büyük zarar yazan hisseyi A tipi fonumuza mı alsak yoksa yatırım ortaklığımıza mı geçirsek ? diye.. Böylece zararlı pozisyonlarını transfer edip zarardan kurtuluyorlarmış.
Ama kardeşim bu kuruluşun adı Oyak. ne de olsa şerefli bir mazisi var öyle değil mi? (Zaten benimde bu hisseyi alma sebebim güvenilir olduğu için, ama güvendiğim dağlara kar yağdı o başka mesele.) Oyak Yat.Ort. böyle şeyler asla yapmaz, tenezzül etmezler.
Ancak şu da var ki şirketin web adresinden hergün portföyünü takip ediyorum. Öyle zamanda öyle hisseler alıyorlar ki şaşıyorum. Acaba diyorum bunlar hiç mi teknik analiz bilmiyor, havayı koklamıyor. Zaten hisseyi alır almaz zarar yazıyor ne hikmetse . Ondan sonra uzunca bir müddet bekleyip zararına satıyorlar. Sonra birgün bir bakıyorsun olmadık bir hisseyi yine portföye almışlar o da zarar. Bu hep böyle devam ediyor. Bugüne kadar daha doğru dürüst kar görmedim.
Yahu kardeşim bu ortaklığın % 99.9’u halka açık, dolayısı ile para halkın (yani hissedarların) parası. Biraz dikkatli olun. Portföy yönetimi ciddi iştir. Ya da bu işi bilenlere devredin, ne bileyim işinin ehli adamları iş başına getirin. Daha olmadı ben geleyim yeminle onlardan daha iyi yönetirim. … :cool:

yada kardeş milletin 1.1 liraya aldığı kağıdı 45-50 krş a indirip bu seviyelerden toplayıp (yarı fiyatına yani) daha yüksek fiyattan millete tekrar dağıtacaklar. bu yöneticilerin, kesin şirketle alakası olmayan ama bunların tanıdığı birileri şimdi kağıt topluyor olabilir. milleti enayi yerine koymaak yani..
takaslara bakarsanız oyak devamlı satarken bu kağıdı iş bank da devamlı topluyor. kim bilmiyoruz tabi.
10 aydır hergün takip ederim kağıdı, oyak 7.2 milyon kağıt sayısını 4,2 milyona indirdi.yani yarısını sattı fiyatta yarıya indi...
satışı durdursa fiyatta inmeyi durduracak aslında. ama oyak devamlı cıkıyor.
gerçi adıda değişti artık.

okan78
13-06-2008, 14:38
eğer inanmıyorsanız satın ben seve seve alırım.Biraz daha param var ve pusuda bekliyorum!!!:cool:

cengiz007
17-06-2008, 13:15
ING, OYAK Emeklilik'i satın alıyor
Anlaşmaya göre ING, OYAK Emeklilik'in yüzde 100 hissesini, 110 milyon euroya satın alacak

17.06.2008 12:35 (Haberturk)
Hollanda merkezli uluslararası finans hizmetleri şirketi ING Grubu, bireysel emeklilik şirketi OYAK Emeklilik'i satın almak üzere OYAK Grubu ile anlaşmaya vardı.

ING'den yapılan yazılı açıklamada, satın alma işleminin ING'ye, hızla
büyüyen Türkiye bireysel emeklilik sektörüne giriş yapmak için önemli
bir fırsat sunarken, ING'nin Türkiye'de banka satın alması ile bir
süredir devam eden bankacılık faaliyetlerine de hız kazandırmasının
öngörüldüğü kaydedildi.

ING Group Avrupa Sigortadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Başkanı Jacques de
Vaucleroy, "Bu satın alma ING'nin bankacılık, yatırımlar, hayat
sigortacılığı ve bireysel emeklilik sektörlerine olan keskin stratejik
odaklanmasını destekliyor. Bu anlaşma, ING'nin hızlı büyüyen Türkiye
pazarında daha fazla pay alması ve hizmet seçeneklerini genişletmesi
yönünde önemli bir fırsat sağlayacaktır" dedi.

Anlaşmaya göre ING, OYAK Emekliliğin yüzde 100 hissesini, tamamı öz
kaynaklarla olmak üzere 110 milyon avroya satın alıyor. Satın alma
işleminin gerekli süreçlerin tamamlanmasını takiben 2008'in ikinci
yarısında tamamlanması öngörülüyor.

ING Sigorta Orta Avrupa Üst Yöneticisi (CEO) Tom Kliphuis ise şunları
kaydetti:

"OYAK Emeklilik güçlü bir yönetime sahip ve dağıtım kanalı, mevcut
durumda ING Bank Türkiye ile entegre olmuş durumda. ING'nin hayat
sigortacılığı ve bireysel emeklilik alanlarındaki deneyimini OYAK
Emekliliğin güçlü dağıtım kanalı ve piyasa bilgisi ile daha da
güçlendirerek, Türkiye bireysel emeklilik sektöründe hızla öncü bir
konuma geleceğimize inanıyoruz."

6 AY İÇİNDE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ

Öte yandan, OYAK Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada da, iki
grubun, OYAK Emekliliğin satışı konusunda anlaşmaya vardıkları
bildirildi. Açıklamada, Ekim 2003'te resmen faaliyetine başlayan Oyak Emekliliğin adının da, satış işlemlerinin tamamlanmasından sonra en geç 6 ay içinde değiştirilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

cengiz007
18-06-2008, 11:02
Ben buradayken Erdemir'i alamazlar
Ulusoy'un yakın çevresine "Erdemir satılmayacak" dediği öğrenildi

18.06.2008 08:40 ( HABERTÜRK)

Oyak Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, Arcelor- Mittal'in Erdemir'deki payını yüzde 24.9'a çıkarmasıyla ilgili yakın çevresine yaptığı değerlendirmede "Borsadan istedikleri kadar hisse toplayabilirler. Ben, Oyak Genel Müdürü olduğum sürece Erdemir satılmayacak" dedi. Edinilen bilgiye göre Arcelor- Mittal'in Oyak yönetimiyle bir temas kurmadığı, Oyak'ın da karşı tarafla iletişime geçmesinin henüz gündemde olmadığı belirtildi.

'BU PARA MESELESİ DEĞİL'

Ulusoy, Arcelor-Mittal'in İMKB'deki hisse toplama operasyonlarından haberdardı. Ancak geçtiğimiz cuma akşamı Oyak şirketlerinin üst düzey yöneticileri ve basın mensuplarıyla beraber Ereğli'deki Erdemir tesislerine gitmek için Ankara gemisine bindiğinde Arcelor- Mittal'in yüzde 24.9'a ulaştığı ve açıklama yapacağı haberi kendisine ulaşmamıştı. Ulusoy'un bununla ilgili olarak "Belki alt kademelere ulaşmıştı ama bilginin yönetim basamaklarından yukarı çıkıp bana ulaşması söz konusu olmadı. Zaten gemiye de binmiştim" dediği kaydedildi. Yinde Ulusoy'un cumartesi günü Erdemir'de basın mensuplarına yaptığı ve pazartesi günü gazetelerde yayımlanan "Erdemir'in başarısını paylaşmak istemiyoruz. Sahip olduğumuz hisse oranı 50 küsür oldu. İsteyen İMKB'den hisse toplasın" açıklamasını Arcelor-Mittal'e mesaj olarak olmadığı merak ediliyordu. Ulusoy'un bununla ilgili olarak, "O sözler herkeseydi. Orada da Arcelor-Mittal'i bilerek konuşmadım. Erdemir hissesi toplayan çok büyük başka yabancı yatırımcılar da var" şeklinde konuştuğu kaydedildi. Arcelor-Mittal'in daha sonra yüzde 25'i geçme kararı alması halinde doğacak çağrı yükümlülüğü için her hangi bir düşüncesi olmadığını anlattığı belirtilen Ulusoy'un "Borsadan istedikleri kadar hisse toplayabilirler. Gelip dayanacakları hisse oranı ortada. Ben, Oyak Genel Müdürü olduğum sürece Erdemir satılmayacak" şeklinde net bir ifade kullandığı bildirildi. Basına yaptığı "Erdemir temel direk" açıklamasının söylenecek en güzel söz olduğunu ifade eden Ulusoy'un "Çimento için '100 milyonluk yere 1 milyar verirlerse satarız demiştim. Erdemir'de kaç verilirse verilsin, satış olmayacak" dediği kaydedildi.
Oyak, boş durmamış payını % 55'e çıkarmış!
ERDEMİR'İN yüzde 24.9'unu borsada toplayan Hintli Mittal'e karşı Oyak Grubu da boş durmamış. Oyak Yatırım aracılığıyla bir süredir borsada Erdemir hissesi alan grubun payı bu yolla yüzde 3'lük Erdemir hisseleri hariç yüzde 49.3'ten yüzde 52'ye çıkmış. Şirketteki payla birlikte Oyak Grubu'u Erdemir'in yüzde 55'ine hâkim olmuş. Takas dökümlerine göre Oyak özellikle son dönemde Erdemir hisselerinde yoğun alıcı konumda yer alırken, çelik devi Mittal ise Erdemir'e yatırım yapmaya 2002 yılında başlamıştı. Erdemir ihalesinin yapıldığı 5 Ekim 2005'ten önce Mittal'in hisse payı yüzde 8.6 civarındaydı. İhalenin hemen ardından grubun payı yüzde 13'e ulaşmıştı. 2006'dan sonra ise yaptığı alımlarla Mittal Erdemir'in yüzde 24.9'unu ele geçirmiş oldu. Bugün Mittal'in elindeki hisselerin değeri 2.3 milyar dolar düzeyinde. Erdemir hissele senetlerine yatırım yapan onlarca yabancı yatırım fonu bulunuyor. Şirket hisselerinin toplamda yüzde 31.5'i yabancıların elinde. En büyük yabancı da Arcelor Mittal.
Mittal operasyonu 2002 yılında başlatmıştı
Hintli Mittal, Erdemir'de satın alma operasyonuna 2002 yılında başlamıştı. Şirketin 5 Ekim 2006'daki özelleştirme ihalesi öncesinde Mittal'in Erdemir'de payı yüzde 8.6'ya ulaşmıştı. İhaleden çekilen grup bu tarihin ardından geçen sürede rakibi Fransız Arcelor'u satın aldıktan sonra Erdemir'deki payını da yüzde 24.9'a çıkardı.
Arcelor-Mittal'in Erdemir hisse senetlerinde aktif alıcı olması borsada şirketin hisselerin hızla değer kazanmasını sağladı. Dün yüzde 5 prim yapan Erdemir hisse senetlerinin fiyatı 10.2 YTL'ye ulaşırken şirketin piyasa değeri 9.5 milyar dolara çıktı.

cengiz007
18-06-2008, 11:15
“Oyak Grubu Brüksel’i rahatsız ediyor”

18 Haziran, 2008 09:59:00 (TSİ) CNN TÜRK HABERİ

Orada Neler Oluyor ?

Kameranızı çıkartın, görüntüleri çekin fotoğraflarınızı, videolarınızı ve haberlerinizi CNN Türk için Haberim'e gönderin, yayınlayalım.

Video, fotoğraf veya hikayenizi göndermek için tıklayın.

Metin Güneş / CNN TÜRK / Londra

İngiltere’de yayımlanan The Times gazetesi, son yıllarda hızlı bir büyüme kaydeden Oyak Grubu’nun, ''Türk ordusunun çıkarlarına hizmet eden bir kuruluş'' olması nedeniyle Brüksel’de rahatsızlığa yol açtığını yazdı.

Dünyanın en büyük demir-çelik grubu olan ArcelorMittal’in birleşmeden önce Arcelor ve Mittal olarak 2005 yılında Erdemir’i satın almak için ayrı ayrı teklifte bulunduklarını hatırlatan The Times, Oyak Grubu’nun bu iki devi alt ederek Erdemir’in yüzde 53’ünü 3 milyar dolara satın aldığına dikkat çekti.

Oyak’ın başarılı bir kurum olduğu belirtilen yazıda, “Şirketin hızla büyümekte olması Brüksel’de bazı kişileri dehşete düşürüyor” denildi.

Oyak’ın sıradan bir emekli fonu olmadığı, amacının Türk ordusunun çıkarlarına hizmet etmek olduğuna işaret edilen yazıda, Oyak Grubu’nun Türkiye’de bir "finansal güç" olarak görülebileceğini, ama bazı AB parlamenterlerinin grubu "Türk ordusunun kabul edilemez bir uzantısı" olarak gördükleri kaydedildi.

Ordunun muhtemelen "Türkiye’deki en kalıcı güç" olduğu kaydedilen yazıda, geçmişte hükümetleri görevden aldığı için aynı zamanda "istikrarsızlığa yol açan bir güç" olarak da tanımlanabileceğini belirtildi.

Oyak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Ulusoy’un ısrarla, "Oyak’ın sadece ticari bir kuruluş" olduğu ve üyelerinin kazancı ile ilgilendiğini savunduğunu belirten gazete, bu üyelerin subay olduğunu vurguladı.

Yazıda, Oyak’ın bağımsız denetim kuruluşları tarafından denetlendiği ve faaliyetlerini tam bir açıklıkla sürdürdüğü de belirtilirken, “Ama ordu bağlantısı hassas bir nokta ve Oyak’ın ülke dışında da büyüme planları göz önüne alındığında, grubun bağımsız bir mali fon olduğuna dair şüpheleri ortadan kaldırması gerekiyor” denildi.

cengiz007
20-06-2008, 09:09
(20.06.2008 tarih ve 08.23 saatli borsa haberi)
REFERANS GAZETESININ HABERINE GORE; OYAK`IN YUZDE 50 HISSESINI ALAN AXA,
YENI SATIN ALMALARA ACIK.

AXA OYAK SIGORTA`DA OYAK`IN YUZDE 50 HISSESINE SATIN ALAN AXA, TURKIYE`DE
ORGANIK BUYUME YANINDA YENI SIRKET SATIN ALMA FIRSATLARINI DEGERLENDIRECEK.
AXA, BIREYSEL EMEKLILIK SEKTORUNE DE GIRMEYI DUSUNUYOR.
AXA OYAK
SIGORTA`DA OYAK`IN YUZDE 50 HISSESINI 525 MILYON DOLARA SATIN ALARAK YOLA TEK
BASINA DEVAM EDEN AXA, TURK SIGORTA SEKTORUNDE IDDIALI HEDEFLERE SAHIP. ORGANIK
BUYUME YANINDA INORGANIK BUYUMEYE DE ACIK OLAN AXA, TURKIYE`DE YENI SIRKET
SATIN ALMALARINA SICAK BAKIYOR.
SON OLARAK, ING`NIN OYAK EMEKLILIK`I SATIN
ALMASIYLA DORUK NOKTASINA CIKAN BIREYSEL EMEKLILIK SISTEMI`NE(BES)YABANCI
ILGISININ ONUMUZDEKI DONEMDE DE SURMESI BEKLENIRKEN, AXA DA UZUN DONEMDE BES`E
GIRMEK ISTIYOR. SIRKET, HAZINE MUSTESARLIGI`NDAN GELECEK ONAY DOGRULTUSUNDA
ONUMUZDEKI HAFTALARDA ADINI AXA SIGORTA OLARAK DEGISTIRECEK. OYAK HISSELERININ
AXA`YA DEVREDILMESI ILE ILGILI SURECIN DE COK YAKINDA TAMAMLANMASI VE AXA OYAK
SIGORTA`NIN UST YONETIMININ DE AXA SIRKETINDE DE GOREVINI SURDURMESI
BEKLENIYOR.
REFERANS`IN SORULARINI YANITLAYAN AXA CEO`SU HENRY DE
CASTRIES, TURKIYE`NIN GELECEK VAAT EDEN BIR ULKE OLDUGUNU VE AXA OLARAK
TURKIYE`DE BUYUMEK ISTEDIKLERINI SOYLEDI.
`OYAK`IN ELINDEKI YUZDE 50
HISSEYI SATIN ALMANIZIN NEDENI NEDIR?` SORUSUNU CASTRIES SU SEKILDE YANITLADI:
`IKI SERMAYEDAR ARASINDA ORTAK BIR ANLASMA SOZKONUSU. ANA KONUMUZ
SIGORTACILIKLA ILGILI TURKIYE`DE DAHA FAZLA YATIRIM YAPMA KARARI ALDIK. OYAK`IN
DA FARKLI ONCELIKLERI, FINANSAL SEKTORDEN CIKMA GIBI BIR KARARLARI VARDI. DAHA
ONCE DE BILINDIGI GIBI OYAKBANK`IN HISSELERINI DE ING`E SATTILAR.`

AXA`NIN UZUN VADEDE BIREYSEL EMEKLILIK SEKTORUNDE YER ALMAYI ISTEDIGINI IFADE
EDEN CASTRIES, `ANCAK, BUNUN ICIN DOGRU ZAMANLAMA ONEMLI. SU ANDA SATIN ALMAYI
DUSUNDUGUMUZ BIR FIRMA YOK. GELECEKTE SATIN ALMA FIRSATI OLURSA
DEGERLENDIREBILIRIZ. BOYLE BIR FIRSATLA KARSILASMAZSAK YENI BIR SIRKET KURARAK
ORGANIK OLARAK BUYEMEYI DE DUSUNEBILIRIZ` DEDI.
HIZLA BUYUYEN VE
SIGORTASIZ PEK COK KISININ OLDUGU TURKIYE`NIN COK CAZIP BIR PAZAR OLDUGUNU
BELIRTEN CASTRIES, TURKIYE`DE SIGORTA SIRKETLERI ARASINDA GELECEKTE
BIRLESMELERIN GORULEBILECEGINI SOYLEDI. CASTRIES, TURKIYE`YE NEDEN DIGER
AVRUPALI SIRKETLERDEN ONCE YATIRIM YAPTIKLARI KONUSUNDA SUNLARI SOYLEDI: `BIZ
RAKIPLERIMIZIN ONGOREMEDIGI SEYLERI GORDUK. TURKIYE HIZLA BUYUYEN BIR ULKE
OLDUGUNU KESFETTIK. TURKIYE`NIN AB ILE KISA BIR SUREDE ENTEGRE OLACAGINI TESPIT
ETTIK`
OYAK GRUBU ILE ARALARINDA HER ZAMAN GUCLU BIR ILISKI OLDUGUNU
BELIRTEN CASTRIES, BU ILISKININ ONUMUZDEKI DONEMDE DE SURECEGININE INANDIGINI
KAYDETTI. AXA OYAK`IN SERMAYESININ DE GUCLU OLDUGUNU IFADE EDEN CASTRIES,
SERMAYE ARTIRIMININ SIRKET SATIN ALMALARI HALINDE SOZKONUSU OLACAGINI
VURGULADI.
ABD`DEKI MORTGAGE KRIZININ, OZELLIKLE BU PAZARDA YATIRIMLARI
OLAN AIG, MONOLIGNE GIBI SIRKETLERI ETKILEDIGINI IFADE EDEN CASTRIES, AXA`NIN
COK AZ ETKILENDIGINI DILE GETIRDI. CASTRIES, KRIZIN SIGORTACILIKTAN ZIYADE
BANKACILIK SEKTORUNUN KRIZI OLDUGUNU VURGULADI.
2009, FRANSA`DA TURKIYE
YILI OLARAK ILAN EDILIRKEN, CASTRIES, AYNI ZAMANDA ONUMUZDEKI YIL DUZENLENECEK
`TURK MEVSIMI` ETKINLIKLERININ FRANSA KANADI BASKANI. CASTRIES, FRANSA`DA 2009
YILININ TURKIYE YILI ILAN EDILMESI KONUSUNDA SUNLARI SOYLEDI: `FRANSA`DA TURK
YILI TURKIYE`NIN KAYDETTIGI GELISMENIN FRANSIZ TOPLUMU TARAFINDAN ALGILANMASI
ICIN MUTHIS FIRSAT. FRANSADAKI INSANLAR, TURKIYE`NIN YASAMIS OLDUGU EKONOMIK VE
SOSYAL GELISMEYI, TURKIYE`DEKI KULTUREL MOZAIKI YETERINCE BILMIYORLAR. GECMISTE
DE FRANSA VE OSMANLI DEVLETI ARASINDA CIDDI KULTUREL BAGLAR VARDI. TURKIYE YILI
DA TURKIYE, FRANSA ARASINDAKI BU KOKLU ILISKIYI GELECEGE TASIMAK ACISINDAN
ONEMLI BIR FIRSAT. ZAMAN ZAMAN YASANAN BIRTAKIM POLITIK OLUMSUZLUKLARI BIR YANA
KOYARSAK, FRANSA ILE TURKIYE DOSTLUGU HER ZAMAN VAROLMAYA DEVAM EDECEK.
CASTRIES, TURKIYE`NIN DOGRU TANINMASINI ISTEYEN VE TURKIYE`YI BILEN BIR KISI
OLDUGU ICIN FRANSA CUMHURBASKANI SARKOZY`NIN 2009 YILINDAKI ETKINLIKLERIN
FRANSA KANADI BASKANI GOREVINI KENDISINE VERDIGINI DUSUNDUGUNU SOYLEDI.

cengiz007
24-06-2008, 11:24
20 HAZIRAN 2008 TARIHLI PORTFOY DEGER TABLOSU (YTL)

OYAK YAT. ORT.
PORTFOY DEGERI : 9,615,981.67
TOPLAM DEGER : 9,417,360.22
BIRIM PAY DEGERI : 0.941736

-MATRIKS-
Arkadaşlar bu hisse günden güne BİRİM PAY DEĞERİ'ini kaybediyor. Halka arzda 1.10 idi.Şu an 0.94. Nasıl bu hissenin günden güne kan kaybettiği hakkında bilgisi olan varmı?

Bilge
26-06-2008, 00:40
20 HAZIRAN 2008 TARIHLI PORTFOY DEGER TABLOSU (YTL)

OYAK YAT. ORT.
PORTFOY DEGERI : 9,615,981.67
TOPLAM DEGER : 9,417,360.22
BIRIM PAY DEGERI : 0.941736

-MATRIKS-
Arkadaşlar bu hisse günden güne BİRİM PAY DEĞERİ'ini kaybediyor. Halka arzda 1.10 idi.Şu an 0.94. Nasıl bu hissenin günden güne kan kaybettiği hakkında bilgisi olan varmı?

Sayı Cengiz007, yatırım ortaklıkları portföylerinde hisse senedi bulundururlar. Borsanın böyle sert düştüğü dönemlerde de pay başı değerleri düşer. Pay başı değer borsaya oranla daha az düştüğü için ya potföyü çok iyi yönettiler ya da potföylerindeki hisse ağırlığı az diye düşünüyorum.

Buraya yazı yazmışken şu düşüncemi de eklemek istiyorum. Anladığım kadarıyla Oyak, finans sektöründen çekiliyor. Bankayı ve sigortayı sattı. Oyayo'yu da borsada satıyor. Kâğıdın ağırlığı sağlam bir kuruma geçmeden bu kâğıtta hiçbir şey olmaz. Kurumsal bir satış olursa o başka tabii. Bunların dışında aşağı meyilli yatayda sürünür durur. Elinde olanlara Allah sabır versin. Ne diyeyim...

cengiz007
27-06-2008, 15:49
Borsanın (İMKB) 27.06.2008 tarih ve 15.31.33 saatli haberi.

OYAK BANK`IN KAHRAMANMARAS`TA
KURACAGI OPERASYON MERKEZI (CALL CENTER) ICIN ORGANIZE SANAYI BOLGESINDE
(OSB) ARZA TAHSIS EDILDI.
KAVLAKLI BELDESINDE BULUNAN KAHRAMANMARAS OSB MUDURLUGUNDE YAPILAN
TOPLANTIDA, OPERASYON MERKEZI ICIN AYRILAN 17 BIN 360 METRE KARE ARSANIN
TAHSIS BELGESI OYAK BANK GENEL MUDUR YARDIMCISI SELAMI OZCAN`A VERILDI.
KAHRAMANMARAS OSB YONETIM KURULU BASKANI KEMAL KARAKUCUK, ALTERNATIF
ILLER ARASINDA KAHRAMANMARAS`IN SECILMESINDEN SON DERECE MUTLU
OLDUKLARINI BELIRTEREK, ``OSB MUTESEBBIS HEYETI OLARAK ALDIGINIZ
KARARLA, 17 BIN 360 METRE KARE ARSA TAHSISINDE BULUNDUK. BUNUN COK
ONEMLI BIR YATIRIM OLDUGU KANAATINDEYIZ. BU TESIS AYNI ZAMANDA YOREMIZE
HEM BANKACILIK HEM DE ISTIHDAM ACISINDAN COK BUYUK KATKILAR SAGLAYACAGI
INANCINDAYIM`` DEDI.
OYAKBANK GENEL MUDUR YARDIMCISI SELAMI OZCAN, BU PROJE YAKLASIK 1,5 YIL
ONCE BASLADIGINI, ALTERNATIF 3 IL ARASINDA KAHRAMANMARAS`I TERCIH
ETTIKLERINI BELIRTEREK, SUNLARI SOYLEDI:
``BOYLE BIR OPERASYON MERKEZI ICIN BELLI KRITERLERIN OLUSMASI GEREKIYOR.
BUNLARIN HEPSININ KAHRAMANMARAS`TA BULUNDUGUNU GORDUK. OZELLIKLE
TELEKOMUNIKASYON ALT YAPISININ IYI OLMASI, IKLIM SARTLARI, UNIVERSITE VE
HEPSINDEN ONEMLI ULASIM, BIZIM YATIRIMI BURAYA YAPMAMIZA NEDEN OLDU.
ARSA TAPU TAHSIS BELGESINI ALDIKTAN SONRA YATIRIMIN PROJESI
HAZIRLANACAK, 2 YIL ICINDE PROJE BITIRILECEK.``
ILK ETAPTA 250 KISI ISTIHDAM EDECEKLERINI VE SAYININ 1,000`E KADAR
CIKACAGINI BILDIREN OZCAN, ``ING BANK DUNYADA 13. BUYUK FINANS KURULUSU.
BIR COK ULKEDE 150 BINE YAKIN CALISANI VAR. BIR COK ULKEDE FAALIYET
GOSTERIYOR. BURALARDA DA CALL CENTER`LAR VAR. HEDEFIMIZ ORALARDA YAPILAN
OPERASYON VE CALL CENTER HIZMETLERINI ALARAK BURADA BUYUMEK. EGER BUNU
BASARABILIRSEK KAHRAMANMARAS`TAKI ISTIHDAMI 2 BIN KISIYE CIKARABILIRIZ.
ARKASINDA DIGER BANKALARI DA BOLGEYE CEKMEMIZ GEREKTIGINI DUSUNUYORUM``
DEDI.

ibergun
04-07-2008, 10:46
halka arzdan aldık şu hale bak adına yakışmıyor..

Wrangler
08-07-2008, 12:23
***oyayo***oyak yat.ort.'nin 04 temmuz tarİhlİ portfÖy deĞer tablosu
oyak yat.ort.
Portfoy degeri : 8.844.152,98
toplam deger : 8.898.251,97
birim pay degeri : 0,889825

(08/07/2008 - 11:54:37)

barmen uğur
14-07-2008, 14:53
08.07.2008 11:44:12
TABLO-OYAK YATIRIM ORTAKLIĞI PORTFÖY DEĞERLERİ-4 TEMMUZ

Menkul Kıymetin Türü Nominal Değer Toplam Alış Maliyeti Toplam Rayiç Değer Grup (%) Genel (%)
1) HİSSE SENEDİ 1.710.001,11 4.645.437,91 3.535.653,90 100,00% 39,98%
Elektronik
130.000,00 572.132,50 479.700,00 13,57% 5,42%
Gıda İçki ve Tütün
0,24 1,8 1,66 0,00% 0,00%
Kağıt Ürünleri, Basım ve Yayın
399.999,78 1.012.135,55 543.999,70 15,39% 6,15%
Taş ve Toprağa Dayalı Sanayi
55.000,39 288.272,09 214.501,52 6,07% 2,43%
Metal Eşya,Makine ve Gereç
75.000,00 358.748,44 255.750,00 7,23% 2,89%
PerakendeTicaret ve Mağazacı
0,7 1,63 1,01 0,00% 0,00%
Bankalar
460.000,00 915.560,77 787.200,00 22,26% 8,90%
Holding ve Yatırım Şirketleri
590.000,00 1.498.585,14 1.254.500,00 100,00% 14,18%
II) BORÇLANMA SENEDİ 6.159.000,00 4.831.138,47 4.856.920,81
V) DİĞER 598.550,00 451.000,00 451.578,27
UZUN POZİSYONLAR 40 174.600,00 168.400,00
PORTFÖY DEĞERİ TOPLAMI (I+II+III) 8.844.152,98
HAZIR DEĞERLER (+) 1.474,26
ALACAKLAR (+) 217.343,67
DİĞER AKTİFLER (+) 9.772,02
BORÇLAR (-) 174.490,95
TOPLAM DEĞER 8.898.251,97
TOPLAM DEĞER / PAY SAYISI 0,889825

Foreks Haber Merkezi

barmen uğur
14-07-2008, 14:55
elbet birgün çıkacak bu kağıt sabretmek lazım.

passsa
03-08-2008, 23:51
Bu Yatırım Ortaklıkları endeks düşerken düşerler. Endeskten de hızlı düşerler ama çıkış olduğunda pay değerleri otomotikman yükselirler ve endeksin çıkışı durulduğunda da bu hisseler birden bir kaç günlüğüne hareketlenirler.

Kendi adıma bu hafta ve önümüzdeki hafta endeskte dramatik düşüş hareketi olmazsa bu tip kağıtlarda hareketlilik olacağını tahmin ediyorum...
Oyak da buna ayak uydurur diye umuyorum... Bir de olası böyle bir harekete katılmayarak insanın sabır taşını çatlatması riski var tabi, bilinmez ???

deli3538
04-08-2008, 18:27
oyak eskisi kadar bu kağıttan satmıyor artık. en büyyük hisseder olan oyak geçen seneki halka arzlar ile aldığı kağıdın yarısını kademeli olarak zararına sattı. ve kağıdı buralara kadar getirdi. halka arz fiyatının yarısının dahada altına geldi. bu aşamada eğer oyak daha da satmaz ise hissenin durumu düzelir. ama yok oyak yola devam ederse vahim durum sözkonusudur. ama fiyat çok düşük. uzun vadeli düşünenler(1.5-2 sene) için iyi bir hisse olabilir.

deli3538
13-08-2008, 22:12
maaşallah sağlma zarar açıklamış. 2 kusur. bilançosu da fiyatı da dibe gidiyor.
bakalım nereye kadar gider.. birileri bu kağıdı bozuk para gibi harçıyor. bu sene ki 12 aylığını şimdiden negatif sayabiliriz...

izmir 35
02-10-2008, 15:18
oyak yaırım ort.ne zaman çıkacak ki batırdı beni bu kağıt kimse de konuşmuyor bu kağıt hakkında ne olucak bunun sonu.

mirit131
04-10-2008, 23:50
izmir 35 senden benden baska oyak lı yok herhalde beklemeye devam bır gun olacak bu kagıt cıldıracak hedef 4,5

Feridun_Bitir
08-10-2008, 19:03
Millet bu kağıda bişeyler oluyor var mı anlayan nedir?

internall
08-10-2008, 22:45
oyak yatırımn elinde gözüken bu gün itibarı ile "OYAK YATIRIM 4.316.298 lot" OYAYO hissesinin içinde oyak yatırım hüşterilerinin hesabındakiler de dahildir. bilgilerinize...

cengiz007
15-10-2008, 13:41
oyak yatırım neden taban yaptığını bilen var mı arkadaşlar?

deli3538
18-10-2008, 22:23
neden olacak. açıklanan zararlar ve piyasanında etkisiyle buralara kadar geldi.
bu hisseden şimdiye kadar satanlar kar yaptı..
birde oyak ha bire satıyordu..
inşallah bundan sonra öyle olmaz..

ecesu
14-12-2008, 22:51
alllloooooooooooooooooo

metintezel
15-12-2008, 02:32
bu şirketin ödenmiş sermayesi kaçtır bilen varmı saygılar ...

izmir 35
21-12-2008, 14:16
yine aynı senaryo bütün yatırım ortaklıkları çıktı yine oyak yatırım yerinde sayıyor ne zaman çıkacak yahu ismine yazık valla oyak yatırım olucak bide yuhhh

sarıkaya
21-12-2008, 15:19
halka arzında 1.10 dan kakalamışlardı bizlere gelinen nokta ? Utanç duymuyorlardır herhalde. Oyakbank ... şubesi müdürü dostum da ikaz etmişti almayın diye ... bizler için en uygun şarkı " ... kendim ettim kendim buldum... "

metintezel
22-12-2008, 21:00
beter olsun

cengiz007
23-12-2008, 20:33
bu şirketin ödenmiş sermayesi 10.000.000 ytl'dir.

metintezel
24-12-2008, 21:09
bu şirketin ödenmiş sermayesi 10.000.000 ytl'dir.

cevap verdiniz için teşekkürler...

italikkraker
29-12-2008, 08:41
borsadan alinacak dersler konusunda ibretlik olarak muhtesem bir zararla elimde tuttugum kagit bu. herhangi bir islem yapacagim zaman acip bu kagida bakiyorum kendime geliyorum, soyle bir silkeleniyorum.

borsada en sig ve kotu kagitlarda ilk 10 da kesin kendine yer bulur. elimdekini de satmayacagim. sadece sirket batma, tahta kapanmasi gibi tecrubeler yoktu borsa tarihimde belki onlari bile yasatir kimbilir, oyak ismine aldanip girecekler 5-10 kere degil 5000 kere filan dusunsunler. gorulecegi uzere yatirim tavsiyesi degildir. al/sat demiyorum, sadece bendeki ozel konumunu belirttim.

demiryol
20-01-2009, 12:33
Hisse senetleri imkb`de islem goren yatirim ortakliklarinin
16 ocak 2009 tarihli portfoy deger tablolari (tl)

ak yat. Ort.
Portfoy degeri :36,876,769.46
toplam deger :37,674,312.01
birim pay degeri :2.09

alternatif yat. Ort.
Portfoy degeri :26,992,639.29
toplam deger :29,008,461.27
birim pay degeri :1.302696

ata yat. Ort.
Portfoy degeri : 7,028,699.28
toplam deger : 7,127,365.91
birim pay degeri : 0.896953