PDA

View Full Version : Tatil yeri önerileri.

Ebu Computer
29-06-2007, 01:22
Daha önce böyle bir topic vardı ama bulamadım.

Bu sene gidip memnun kaldığınız yada memnun kalmadığınız yerleri yazarsanız gidecek olan bizlerede faydası olur.

Örneğin http://www.turon9.com//hotels/Details.aspx?HID=75&ACCSD=&ACCED=&RC=&RID= 1 hafta burada kalalım dedik sonra birde www.sikayetvar.com a bakalım şikayetler nelerdir diye bakınca buraya gitmekten vaz geçtik.

http://www.sikayetvar.com/index.php?ara=phoenix&loc=ara

Sizlerde gideceğiniz yer hakkındaki şikayetlere bakın , az çok fikir sahibi oluyorsunuz.

Tatili bitiren arkadaşlar tavsiyelerinizi , önerilerinizi bekliyoruz.

Saygılarla...
:cool:

Ebu Computer
29-06-2007, 01:38
http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=329288&goto=nextoldest

Burada güzel bir arşiv var.:yes:

Saygılarla...

SALESMAN
29-06-2007, 09:59

Bu sene gidip memnun kaldığınız yada memnun kalmadığınız yerleri yazarsanız gidecek olan bizlerede faydası olur.

Örneğin http://www.turon9.com//hotels/Details.aspx?HID=75&ACCSD=&ACCED=&RC=&RID= 1 hafta burada kalalım dedik sonra birde www.sikayetvar.com a bakalım şikayetler nelerdir diye bakınca buraya gitmekten vaz geçtik.

http://www.sikayetvar.com/index.php?ara=phoenix&loc=ara

Sizlerde gideceğiniz yer hakkındaki şikayetlere bakın , az çok fikir sahibi oluyorsunuz.

Tatili bitiren arkadaşlar tavsiyelerinizi , önerilerinizi bekliyoruz.

Saygılarla...

bu sıcakta güneyde tatil yapılmaz bana göre ama ısrarla güneyde herşey dahil bir tatil köyüne gitmek istiyorsanız
benim sıralamam:
1.Club med
2.Robinson club
3.Magic life

bu 3 ü dışında her şey dahil konseptli bir yere gitmemek daha iyi,
bu yıl fiyatlar bakımından ilk iki biraz yüksek o bakımdan :
MAGICLİFE A GİDİN .... (ilk tercih sarıgerme olabilir)

bana göre bu sıcakta ayvalık -bozcaada tarafı tatil için daha uygundur , özellikle bozcaada aralıksız esen rüzgar sebebiyle sıcaklarda en güzel yerdir,

ama bunlar daha küçük otellerde kalıp ,yemeği dışarda yiyeceğiniz sakin sessiz bir tatili sevenlere uygundur;

bozcada da üzüm bağlarınınortasında 5 odalı bir otel var (giden olursa adını hatırlar söylerim)

ayvalıkta ortunç otel (harika bir yer )

kaz dağlarında (manici kasrı - çetmihan hotel )

NOT: yoga meditasyon ve huzur arayanlar için de iki butik öneririm kaz dağları tarafında ama onları ifşa etmeyelim özelden sorana söylerim.

karadogan969
29-06-2007, 10:01
Side (Selge Beach) mükemmel bir yer Ultra herşey dahil, animasyon da süper şiddetle tavsiye ederim.

KARAHAN
29-06-2007, 10:10
harika bir topik teşekkürler ebu computer...

Ebu Computer
29-06-2007, 16:52
Mayıs ve Haziran fiyatları oldukça makuldü.

Temmuzun girmesiyle fiyatlar %50 ye yakın zamlanmış.

Saygılarla...

MAKİNİST
29-06-2007, 16:56
tatil için (mümkünse) en iyi aylar haziran ve eylül ayıdır bence...

tugay007
29-06-2007, 17:00
tatil için (mümkünse) en iyi aylar haziran ve eylül ayıdır bence...

maalesef okul çağında çocuğu olanlar için sözkonusu aylar mümkün değil.:cool::cry:

PAŞA
29-06-2007, 17:06
Boşverin denizi..Uzungöl'e gidin...Sabahları erkenden kalkıp ,manzaraya bakın ,nefes alın ve yaşadığınızın farkına varın.....

radyolog
29-06-2007, 17:10

Bir zamanlar ben açmıştım umarım katkısı olur:)

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=8554

Serenler
29-06-2007, 17:20
Alanya incekumda Hotel Lonicera'yı öneriririm.
Yıllardır giderim hiç bir aksaklık görmedim. 4 yıldız HD ama 5 yıldızlık hizmet sunuyorlar. Tenisten nizami futbol sahasına kadar aklınıza gelebilecek her türlü tesis var.
http://www.lonicera.com.tr/

Not:Bu güzel tesis üniversite yıllarını çay ve simitle paylaştığımı sınıf arkadaşıma ait.
O günden bugüne insanlığından ve insanlara saygısından hiç bir şey kaybetmedi.
Onun bu yapısı ve davranışları tesis işletmesine birebir yansıdı.:super:

kentuf
29-06-2007, 17:31
yarın sabah asos'a gitmeyi düşünüyorum oraları bilen biri varmı bana fikir verebilecek .

0pennacle0
29-06-2007, 17:33
Yabancı ülkelerde tatil yapmış arkadaslar var mı?Eger varsa bizlerle bu tecrübelerini paylaşabilirler mi?Bali,Karayipler,Maldivler,vb.
Yeni bir topic açmak istemedim..

kentuf
29-06-2007, 17:34
Yabancı ülkelerde tatil yapmış arkadaslar var mı?Eger varsa bizlerle bu tecrübelerini paylaşabilirler mi?Bali,Karayipler,Maldivler,vb.

Bekarmısınız?

ufuken
29-06-2007, 17:44
Bir turizmci olarak belki yararım dokunabilir.
Geçen hafta Fethiyeden alanyaya kadar tüm bölgeyi sahilden gezdim aracımla
iş işte naaparsınız :)
Öncelikle şunu söyleyeyim kum sahil bulmak istiyorsanız ve benim gibi bebeklikten beri Marmaranın o güzel kumuyla ve deniziyle büyümüşseniz memnun olmanız çok zor.Yine de gezi notları;
Ben Fethiyeyi değişmemiş buldum Ölüdeniz hala güzeldi.Yamaç Paraşütü olayını abartmışlar kafanızı kaldırdığınızda onlarca paraşüt görüyorsunuz tepenizde.
Göcek de yapılaşma deniz kirliliği ciddi boyuttaydı.küçük koylara gitmeniz gerekiyor.
Kalkan mimarisi ve temiz deniziyle 10 numaraydı.Ama kumsalı dar ve kum yok küçük taşlık sahili.Ama Türkiyede değilsinizde İnanılmaz egzotik bir ülkedeymişsiniz gibi bir havası var mimari açıdan muhteşem(Bodrumu katlar)
Kaş,kemer Çooook sıcak,Nemli ve İnciluz doluydu.
Antalyada konyaaltı veya Lara gibi seçenekler var ama memnun kalacağınızı sanmam.Ben Larada denize de girdim ama kum problemi kalkan gibi.
Alanya boyuna kadar benzer sıcak ve Nemli hava eşliğinde küçük Rusya haline gelmiş memleketimde bence Temmuz Ağustos dönemi Cehennem gibi.
Ben kendi sevdiğim yerleri önereyim size isterseniz,Otelci olmama rağmen otellerde tatil yapmam,animasyondan,havuzdan nefret ederim.Benim gibi olanlara tavsiyem;
Marmaris -Turunç ilçesi,sakin,kumu fena değil tekne turuyla gidilebilecek güzel mekanlar mevcut.hatta sürekli gittiğim bir pansiyon var Adı Can pansiyon çok ucuz ve denize sıfır Pansiyon alt katında Restaurantı var kendi şezlongları vs var ve yemekleri çok lezzetli şiddetle tavsiye ederim
Eğer Temmuz Ağustos ayında tatil yapacaksanız ve deniz olsun diyorsanız size Kerpe ve Kefkeni tavsiye ederim Karadeniz kıyısı olmasına rağmen denizi dalgasız ve Çam ormanlarıyla dolu,kumu muhteşemdir.
son tavsiyem akçay-altınoluk bölgesi havası güzeldir denizaltı hayatı çanakkaleyi aratmayacak kadar güzeldir 10-15 metrede ahtopot görebilirsiniz suyu biraz soğuktur birde kumu küçük taşlıklıdır.Koyun yoğurdu yemeden gelmeyin sakın.
henüz gezemediğim Gökçeada hakkında da çok olumlu şeyler duydum bir araştırın isterseniz gidersem ben buradan yazarım size.
İyi Tatiller

İstanbula çok yakın

LilyWasHere
29-06-2007, 17:46
Ben de gitmeyin diye 2 yer yazaym:)
İlki Olimpos, ikincisi Sarıgerme...
Son 2 yıldır tatil için seçtiğim ve beni pişman eden yerler buralar:(

patates22
29-06-2007, 22:39
son tavsiyem akçay-altınoluk bölgesi havası güzeldir denizaltı hayatı çanakkaleyi aratmayacak kadar güzeldir 10-15 metrede ahtopot görebilirsiniz suyu biraz soğuktur birde kumu küçük taşlıklıdır.Koyun yoğurdu yemeden gelmeyin sakın.

Haftasonu Altınoluk-Küçükkuyu arasındaydım. Akçay'da artık denize girilmez, koli basilinden geçilmiyor. Yıllarca kanalizasyonun denize verilmesinin sonucu...

Altınoluk'ta hava gerçekten muhteşem. Ancak Altınoluk merkezde kalmanızı önermem. Belediye sağolsun, limanın yakınındaki mafya gazinoları zaten dar olan plajı şezlonglarıyla doldurdu, havlunuzu serecek yeri zor bulursunuz. Kum tanelerinden fazla sigara izmaritiyle dolu plaj. Küçükkuyu'ya doğru güzel yerler var. Deniz temiz, fazla kalabalık ta değil.

fantastico
29-06-2007, 22:52
yarın sabah asos'a gitmeyi düşünüyorum oraları bilen biri varmı bana fikir verebilecek .

assosun icinde degil hemen 1,5 km ustundeki koyde (adini unuttum simdi) pansiyonlarda kalin. Pansiyon dedigim de zaten koylulerin kendi evleri. Bolgeye ozel taslardan yapilmis evler bunlar. Hem daha otantik hem daha ucuz. Asagidaki oteller guneydekilerden daha pahali. Zaten sadece birkac tane otel var cunku assos dediginiz yer bir sokak ve yaklasik 15-20 binadan ibaret.

Gun boyunca asagida denizin tadini cikarabilirsiniz. Denize cikma yapilmis tahta iskeleler var. Cogu genelde oradaka cafelere ait. En bastaki belediyenindi ben gittigimde. Sezlonglarini ve minderlerini ucretsiz kullanabilirsiniz.

Akvaryum gibi bir deniz, biraz serindir yalniz. Aksamlari koydeki insanlarin islettigi restoranlardan yiyebilirsiniz. Zeytin yagli fasulyeyi severseniz kesinlikle kacirmayin. Ek olarak da kabak cicegi dolmasi hatirimda kalmis. Hersey dogal ve inanilmaz lezzetli.Denizdeyken oradaki cafelerden gozleme yiyeceginiz icin ondan bahstmiyorum bile.

Koydeki Athena tapinagini da gormeden gelmeyin bence.

Inanilmaz sessiz ve huzurlu bir tatil gecireceksiniz :)

Ben de bu sene bir ara ugramayi dusunuyorum. Bir degisiklik varsa haber verirseniz sevinirim.

Iyi tatiller...

kentuf
29-06-2007, 22:54
assosun icinde degil hemen 1,5 km ustundeki koyde (adini unuttum simdi) pansiyonlarda kalin. Pansiyon dedigim de zaten koylulerin kendi evleri. Bolgeye ozel taslardan yapilmis evler bunlar. Hem daha otantik hem daha ucuz. Asagidaki oteller guneydekilerden daha pahali. Zaten sadece birkac tane otel var cunku assos dediginiz yer bir sokak ve yaklasik 15-20 binadan ibaret.

Gun boyunca asagida denizin tadini cikarabilirsiniz. Denize cikma yapilmis tahta iskeleler var. Cogu genelde oradaka cafelere ait. En bastaki belediyenindi ben gittigimde. Sezlonglarini ve minderlerini ucretsiz kullanabilirsiniz.

Akvaryum gibi bir deniz, biraz serindir yalniz. Aksamlari koydeki insanlarin islettigi restoranlardan yiyebilirsiniz. Zeytin yagli fasulyeyi severseniz kesinlikle kacirmayin. Ek olarak da kabak cicegi dolmasi hatirimda kalmis. Hersey dogal ve inanilmaz lezzetli.Denizdeyken oradaki cafelerden gozleme yiyeceginiz icin ondan bahstmiyorum bile.

Koydeki Athena tapinagini da gormeden gelmeyin bence.

Inanilmaz sessiz ve huzurlu bir tatil gecireceksiniz :)

Ben de bu sene bir ara ugramayi dusunuyorum. Bir degisiklik varsa haber verirseniz sevinirim.

Iyi tatiller...

Teşekkürler .Bu bahsettiğiniz yerde deniz derinmi genelde derinmiş sanırsam kız iki yaşında bıcı bıcı kudurdu .

fantastico
29-06-2007, 22:56

Ek olarak o koyun icine devamli gelen dolmuslardan biri yarim saat uzakliktaki bir kumsala calisiyordu. (Oranin da adini unuttum maalesef :) ama kahveden birine sorun soylerler) Orada genis bir kumsal var. Assosa giden cadircilar da orada kaliyor. Assosun icinde kumsal yok. Kum isterim diyorsaniz bir gununuzu orada gecirebilirsiniz...

fantastico
29-06-2007, 22:57
Teşekkürler .Bu bahsettiğiniz yerde deniz derinmi genelde derinmiş sanırsam kız iki yaşında bıcı bıcı kudurdu .

Evet dedigim gibi assosun icinde kare seklindeki tahta iskelelerden giriliyor denize, yani sadece derin deniz var.

Bir sonraki mesajimdaki yeri deneyin, orasi kumsal....

AVCI06
29-06-2007, 23:01
Şu yukarıdaki köyün ismi ADATEPE olabilirmi ?

kentuf
29-06-2007, 23:01
Sağolun araç ile gideceğim gezer bakarim .Birde kıyıköy ü çok met ettiler ben çok önceden gitmiştim belki orda kalırım yoksa direk assos.Bu arada kum deniz için bozcaada ayazma çok iyidir.:)

fantastico
29-06-2007, 23:04
Şu yukarıdaki köyün ismi ADATEPE olabilirmi ?

hayir

simdi hatirladim . Adi BEHRAMKALE :)

fantastico
29-06-2007, 23:06
Sağolun araç ile gideceğim gezer bakarim .Birde kıyıköy ü çok met ettiler ben çok önceden gitmiştim belki orda kalırım yoksa direk assos.Bu arada kum deniz için bozcaada ayazma çok iyidir.:)

araciniz ile gidiyorsaniz koyden asagiya kadar arabayla gidebilirsiniz. ama Assosun icine araba girmiyor, dedigim gibi sahil boyunca dolasan bir sokak, birkac hotel, restoran ve cafeden ibaret Assos. 100 m yukarida muthis denz ve Midilli manzarali bir cepte arabinizi birakip asagiya yuruyorsunuz...

kantar
29-06-2007, 23:15
Bir turizmci olarak belki yararım dokunabilir.
Geçen hafta Fethiyeden alanyaya kadar tüm bölgeyi sahilden gezdim aracımla
iş işte naaparsınız :)
Öncelikle şunu söyleyeyim kum sahil bulmak istiyorsanız ve benim gibi bebeklikten beri Marmaranın o güzel kumuyla ve deniziyle büyümüşseniz memnun olmanız çok zor.Yine de gezi notları;
Ben Fethiyeyi değişmemiş buldum Ölüdeniz hala güzeldi.Yamaç Paraşütü olayını abartmışlar kafanızı kaldırdığınızda onlarca paraşüt görüyorsunuz tepenizde.
Göcek de yapılaşma deniz kirliliği ciddi boyuttaydı.küçük koylara gitmeniz gerekiyor.
Kalkan mimarisi ve temiz deniziyle 10 numaraydı.Ama kumsalı dar ve kum yok küçük taşlık sahili.Ama Türkiyede değilsinizde İnanılmaz egzotik bir ülkedeymişsiniz gibi bir havası var mimari açıdan muhteşem(Bodrumu katlar)
Kaş,kemer Çooook sıcak,Nemli ve İnciluz doluydu.
Antalyada konyaaltı veya Lara gibi seçenekler var ama memnun kalacağınızı sanmam.Ben Larada denize de girdim ama kum problemi kalkan gibi.
Alanya boyuna kadar benzer sıcak ve Nemli hava eşliğinde küçük Rusya haline gelmiş memleketimde bence Temmuz Ağustos dönemi Cehennem gibi.
Ben kendi sevdiğim yerleri önereyim size isterseniz,Otelci olmama rağmen otellerde tatil yapmam,animasyondan,havuzdan nefret ederim.Benim gibi olanlara tavsiyem;
Marmaris -Turunç ilçesi,sakin,kumu fena değil tekne turuyla gidilebilecek güzel mekanlar mevcut.hatta sürekli gittiğim bir pansiyon var Adı Can pansiyon çok ucuz ve denize sıfır Pansiyon alt katında Restaurantı var kendi şezlongları vs var ve yemekleri çok lezzetli şiddetle tavsiye ederim
Eğer Temmuz Ağustos ayında tatil yapacaksanız ve deniz olsun diyorsanız size Kerpe ve Kefkeni tavsiye ederim Karadeniz kıyısı olmasına rağmen denizi dalgasız ve Çam ormanlarıyla dolu,kumu muhteşemdir.
henüz gezemediğim Gökçeada hakkında da çok olumlu şeyler duydum bir araştırın isterseniz gidersem ben buradan yazarım size.
İyi Tatiller

İstanbula çok yakın

Gerçekten Turunç çok güzel. Geçen yıl Marmaris Turunç otelde 10 gün kaldık gerçekten mükemmeldi. Tekne turları var, denizi çok güzel. Akçay altınoluk bölgesi iyi fakat ben özellikle ÖREN'i tavsiye ediyorum.Kumsalı çok geniş ve uzun, akşamları güneş batışı bir harika. Kaz dağı Pınarbaşı mevkii çok güzel gidip piknik yapabilirsiniz.Havası oksijeni bol çok iyi. Ayvalık şeytan sofrasına gidebilir ve dönüşte yol kenarından bal v.s. alabilirsiniz, kısaca özetlersek edremit civarında bir yerde ( ören, akçay, altınoluk, assos ), konaklayıp tüm buranın güzelliklerinden yararlanabilirsiniz. giden arkadaşlara iyi tatiller dilerim ben oğlumun düğününü yaptıktan sonra eşimle yine ören taraflarına gideceğiz.

KARAHAN
29-06-2007, 23:40
sayın ufuken turunçtaki can pansiyonun telefonu varsa yazabilirmisiniz...aileye uygunmudur...turunçta başka tavsiye edebileceginiz 4-5 yıldız otel var mı...teşekkürler

VOLVO
29-06-2007, 23:47

Geçen hafta eşimle Tunus'ta 1 hafta tatil yaptık. İkimizin toplam tatili (uçak+otel+gezme görme- alışveriş dahil) 1000 Euro tuttu. Gerçi uçak bedavaya geldi sayılır.Birikmiş millerimiz vardı.Sadece vergi olarak uçak biletine 220 ytl ödedik o kadar.

Otel 5 yıldızdı.All-inclusive. İnternet üzerinden satın aldık. Turla gitmedik.Herşeyi kendimiz planladık. Bölge Hammamet idi.

Ciddi düşünen varsa ayrıntı veririm gerekirse. Vize yok.Pasaportunu göster geç.

stajyer
29-06-2007, 23:57
Haftasonu Altınoluk-Küçükkuyu arasındaydım. Akçay'da artık denize girilmez, koli basilinden geçilmiyor. Yıllarca kanalizasyonun denize verilmesinin sonucu...

Altınoluk'ta hava gerçekten muhteşem. Ancak Altınoluk merkezde kalmanızı önermem. Belediye sağolsun, limanın yakınındaki mafya gazinoları zaten dar olan plajı şezlonglarıyla doldurdu, havlunuzu serecek yeri zor bulursunuz. Kum tanelerinden fazla sigara izmaritiyle dolu plaj. Küçükkuyu'ya doğru güzel yerler var. Deniz temiz, fazla kalabalık ta değil.

bizde akçay daki yazlığa gidemiyoruz diye üzülüyordukk,moral werdin dostum:)

Desperado
30-06-2007, 00:09
Her sey dahil konseptli, tas veya cakil degil adamakilli ince kumlu kumsali olan, yemekleri guzel ve her gun ayni seyin seklini semalini ve ismini degistirip vermeyen bir tatil koyu ariyorum. 3 senedir gittigim yerlerde odedigim parayi dusununce cok da memnun kaldigim soylenemez; tavsiye edebileceginiz yer var midir acaba arkadaslar?

sn Serenler; Lonicera'nin kumsali nasil acaba, cakilsiz ve ince kumlu mudur?

fantastico
30-06-2007, 00:17
Her sey dahil konseptli, tas veya cakil degil adamakilli ince kumlu kumsali olan, yemekleri guzel ve her gun ayni seyin seklini semalini ve ismini degistirip vermeyen bir tatil koyu ariyorum. 3 senedir gittigim yerlerde odedigim parayi dusununce cok da memnun kaldigim soylenemez; tavsiye edebileceginiz yer var midir acaba arkadaslar?

Kemer`deki eski Magic Life World. Simdiki adi Hotel One World oldu sanirim. Ben 3 kere gittim. Bir tek kumsali sizin dediginiz kadar ince kum degil. Her gun bir restoraninda rez yaptirsaniz agiz tadiyla yemek yemis olursunuz. Turk sofrasindan, Meksika restoranina kadar 4-5 cesit restorani vardi ben kaldigimda.
Rez saati basladiginda ilk 10 dk. icinde odanizdan telefonla rez yaptirmaniz gerekiyor yalniz ozel restoranlari icin, yoksa hemen doluyor hersey, orasi biraz riskli :) kacirirsaniz acik bufeye talim :)

Kaygan
30-06-2007, 00:23
İstinyede imkb nin karşısında tatil yapın iyi gelir, belki tiyo bile gelir :clown:

safran_
30-06-2007, 00:24
Kemer`deki eski Magic Life World. Simdiki adi Hotel One World oldu sanirim. Ben 3 kere gittim. Bir tek kumsali sizin dediginiz kadar ince kum degil. Her gun bir restoraninda rez yaptirsaniz agiz tadiyla yemek yemis olursunuz. Turk sofrasindan, Meksika restoranina kadar 4-5 cesit restorani vardi ben kaldigimda.
Rez saati basladiginda ilk 10 dk. icinde odanizdan telefonla rez yaptirmaniz gerekiyor yalniz ozel restoranlari icin, yoksa hemen doluyor hersey, orasi biraz riskli :) kacirirsaniz acik bufeye talim :)

Dostum tel alabilirimiyim veya net adresi varmı

Serenler
30-06-2007, 08:27

Sevgili Desperado,
Lonicera'nın web sitesine bakarsanız orada aslında lonicera'ya ait tüm koyu boydan boya kaplayan denize sıfır çok sayıda tesis olduğunu görürsünüz. Yani tüm koy boyunca her yer sizindir:)
Kumlara gelince; adını da kumundan alıyor adresi şöyle:"İncekum Fuğla koyu".
Sidenin kumunun çok ince bulanık olmasına karşılık burası duru ve tertemiz bir yapıya sahip. Koyun açok denize bakan ucu da dalış ve balık meraklıları için birebir.

BEDESTENLİ
30-06-2007, 09:02
sayın ufuken turunçtaki can pansiyonun telefonu varsa yazabilirmisiniz...aileye uygunmudur...turunçta başka tavsiye edebileceginiz 4-5 yıldız otel var mı...teşekkürler

sayın karahan zaten küçük bir yerleşim yeri, bundan 5 yıl önce gitmiştim sakin hoş ve güzel marmaris e de yakın otel açısından oraya gittiğinizde sıkıntı yaşamazsınız,turunç a giderken sağdan bir köye giriliyor alabalık yetiştiriyorlar ve kızartıp servis yapıyorlar severseniz çok hoş,kusura bakmayınız alabalığı çok severimde orada bile kaçırmamıştım.

http://www.turuncotel.com.tr/
http://www.sihirlitur.com/gezi/turunc/kalinir.html
ayrıca google da ararsanız bir çok seçenek bulursunuz.saygılar.

kentuf
30-06-2007, 09:45
Sıcaklık 6-7 düşecekmiş assos ta hafta sonu istediğim otel doluymuş bende haftaya erteledim programı olmadı akinonyaya giderim .

kentuf
30-06-2007, 09:46

Fethiye hilside git yemekler de denizde çok güzel ,kadro süper.:super:

orkung
30-06-2007, 10:35
Ben buraya 23 Nisanda gittim. Duyduğum kadarıyla yeni el değiştirdi. Hotel biraz bakımsızdı, ve 23 Nisan sebebiyle çok kalabalıktı. Yemekleri güzel değildi.
Tabi bunlar kalabalık olduğu içindir diye tahmin ediyorum. Bu arada animasyonda yapılmadı, sadece sabah ve öğlen tatiyana:) ile aerobik yapıldı.

Bu aralar nasıldır bilemem, gitmeden önce araştırmakta fayda var.

Side (Selge Beach) mükemmel bir yer Ultra herşey dahil, animasyon da süper şiddetle tavsiye ederim.

ertan
30-06-2007, 10:50
çoğunlukla yurtdışı bağlantılı çalışan bir firma...

geniş bir arazisi var, barlar ve restorantlar çeşitli yerlere dağıtılmış bu nedenle sıkıcı gelmiyor...

otelin konumu...

http://www.princess.com.tr/htm/ephe/gallery/genel1.jpg

http://www.princess.com.tr/htm/ephe/index.htm

kentuf, sana yakın bu yer...:wink:

Desperado
30-06-2007, 10:56
Fethiye hilside git yemekler de denizde çok güzel ,kadro süper.:super:

abi, simdi baktim da bi.. kumsal kum cakil karisik diyo... ben soyle incecik kumlu bi plaj ariyorum; kumdan kale yapicam :D

sn Serenler'in bahsettigi oteli listeye aldim, bakicam...

kentuf
30-06-2007, 11:02

geniş bir arazisi var, barlar ve restorantlar çeşitli yerlere dağıtılmış bu nedenle sıkıcı gelmiyor...

otelin konumu...

EVET irtibat ofisi bana yakın .Tutturdu kız bıcı bıcı güneyede üşeniyorum yahu her tarafımız deniz ,denize girecek yer bulamıyoruz .Ben sabah gerçi boğaza koşmaya gidince bir gir çık yapıyorum daha ölmedim pehh. Bu otelde fena durmuyor yemekleri nasıl .??

kentuf
30-06-2007, 11:05
abi, simdi baktim da bi.. kumsal kum cakil karisik diyo... ben soyle incecik kumlu bi plaj ariyorum; kumdan kale yapicam :D

sn Serenler'in bahsettigi oteli listeye aldim, bakicam...

Daha iyi ya karışık, surlarla kapıları çakıldan yaparsın .Patara plajına yakın bir otel bul kendine antalyada .oralar o şekilde .

Desperado
30-06-2007, 11:10
Daha iyi ya karışık, surlarla kapıları çakıldan yaparsın .Patara plajına yakın bir otel bul kendine antalyada .oralar o şekilde .

Patara cok guzeldi ya, bak soyledin aklima geldi... 9-10 sene once bi gitmistim... Hatta kumlar cok sicakti, ayagim cok yanmisti :D

ertan
30-06-2007, 11:17
EVET irtibat ofisi bana yakın .Tutturdu kız bıcı bıcı güneyede üşeniyorum yahu her tarafımız deniz ,denize girecek yer bulamıyoruz .Ben sabah gerçi boğaza koşmaya gidince bir gir çık yapıyorum daha ölmedim pehh. Bu otelde fena durmuyor yemekleri nasıl .??

güzel...

yanlış hatırlamıyorsam çocuklar için ayrıca bir yemek yeri var, palyaço benzeri giyimli kızlar çocuklara yemek yediriyor...

çocukla tatil her zaman zordur...her yemeği yemez, çoğu zaman hiç yemek yemez...öğlen uykusu gelir büyük ihtimal odaya çıkar başında beklersiniz...

havuza, denize gireceğinize çocuk havuzu yanında çocuğu takip etmekten amele yanığı gibi yanarsınız...

gece bara mara gidemezsiniz, çocuk uyuyacaktır...

en güzeli yanınıza ya eşinizin ya da kendi anne babanızı alıp çocuğu onlara emanet etmek ve tatilin keyfini eşinizle başbaşa sürmektir...

böylece hem siz, hem çocuk hem yaşlılar mutlu olacaktır...:)

ertan
30-06-2007, 11:24

istanbul için...

http://www.istanbul.net.tr/istanbul_beach_club.asp

SALESMAN
30-06-2007, 11:27

var. ben varım.

msn den konuşalım..

mehcur
30-06-2007, 13:20
tatile gitmek isteyenlere fikir verebileceğini düşündüğüm bir site.gidilebilecek hemen hemen bütün heryeri yazmışlar.bilmediğim yerleri keşfettim burada...

http://www.sihirlitur.com/gezi/index.html

fantastico
30-06-2007, 13:36
Dostum tel alabilirimiyim veya net adresi varmı

sn safran tel veya internet adresi bulamadim. Google da aratinca yabanci operatorlerin sitesinden bulabiliyorsunuz, zaten buyuk bir cogunlugu yabanci turistler olusturuyor otelde.

tesisi gormeniz acisindan:

http://www.arakea.be/site/hotel_59226.htm

bir de otelle ilgili sikayetlerin oldugu bir sayfa buldum, bunlar kulaga pek hos gelmiyo gerci, ben boyle durumlarla hic karsilasmamistim. El degistimesi sorun yaratmis olabilir:

http://www.otelsikayet.com/otel-sikayet-tavsiye/?Oid=870

JAKO
30-06-2007, 13:39
çıralı ve adrasan
öncelik çıralı
adrasanda oteller daha iyi çıralıda bir iki otel var kalanı pansiyon sakin dinlendirici temiz serin arayana gece gürültü istemeyene göre yerler

niko
01-07-2007, 19:55

Magic Life Sarıgerme tesisi tam aradığınız yer.
Emsalsiz kumu ve kumsalı var. İncecik. Taş isteseniz de bulamazsınız.
Yemekler muhteşem.
4 farklı konsept restoran da var (Osmanlı, Brezilya, İtalyan, Akdeniz).
15-22 Haziran arasında tatil yaptım.
Şiddetle tavsiye ederim.
Kum konusunda çok iddialı olmasa da Marmaris'deki tesis de rüya gibi bir yer.
Hemen hemen tüm Magic Life'lara gittim de :he:

dolunay
01-07-2007, 22:05
bende size asla gitmeyin diyeceğim bir yer yazmak istiyorum,gittiğiniz yerde hem keriz yerine konursunuz hemde bir sene beklediğiniz tatil ızdıraba dönüşür,bunun için ayrıca bir tatile ihtiyacınız olur diyebileceğim bir yer,üstelik verdiğiniz parada az değil

Burası marmarisde TURUNÇ OTEL.Zaten google'a ^^şikayet turunç^^ yazın bu kadar şikayet alan otel yoktur.Sadece otel değil denizide berbat,ayrıca devamlı virajlı olan bir yoldan 1 saatte gidiyorsunuz.

Bu kadar otel varken yanlışlıklada olsa gitmeyin diye yazdım,

dolunay
01-07-2007, 22:29
http://www.sikayetvar.com/?ara=turun%E7+otel&loc=ara

balaban
01-07-2007, 22:41

Tunus Hammamet. İsteseniz bile çakıl bulamazsınız. İncecik kum, altın kumsal. Turizm şirketinden herşey dahil tur alabilirsiniz, Uçak dahil. Pahalı değil. Kendiniz de gidebilirsiniz.

Bodrum TMT oteli çok severim. İskeleden denize girersiniz, kumdu taştı uğraşmazsınız. İki yıl önce işletme değişti o zamandan beri gitmiyorum ama duyduğuma göre iyiymiş.

Yurtiçindeki oteller yerli turist istemiyor. Yurtdışına verdikleri fiyatın çok yükseğini yerlilere veriyorlar.

kaya
01-07-2007, 23:33
Tunus Hammamet. İsteseniz bile çakıl bulamazsınız. İncecik kum, altın kumsal. Turizm şirketinden herşey dahil tur alabilirsiniz, Uçak dahil. Pahalı değil. Kendiniz de gidebilirsiniz.

Bodrum TMT oteli çok severim. İskeleden denize girersiniz, kumdu taştı uğraşmazsınız. İki yıl önce işletme değişti o zamandan beri gitmiyorum ama duyduğuma göre iyiymiş.

Yurtiçindeki oteller yerli turist istemiyor. Yurtdışına verdikleri fiyatın çok yükseğini yerlilere veriyorlar.

loniceranın kumu tek kelimeyle harikadır. Zaten mevkiside incekumdur.

inorganik
02-07-2007, 00:08
cok fazla otele gittim, las vegastakiler de dahil , turkiyede en iyisi bence cornelia resort ama biraz pahali.

uygun birsey derseniz ise phaselis rose oneririm. super bir yer, antalya da idi.

dapdap
02-07-2007, 02:28
Bende bu hafta sonu Kuşadasına kaçıcam arkadaşlar ama hala bir otel yada apart bulamadım
var mı daha önce gidip memnun kalan arkadaşlarımız

dolunay
02-07-2007, 20:00
Bende bu hafta sonu Kuşadasına kaçıcam arkadaşlar ama hala bir otel yada apart bulamadım
var mı daha önce gidip memnun kalan arkadaşlarımız

pine bay resort hotel tavsiye ederim,adalend ile anlşamaları var giriş ücretsiz,adalend avrupanın en büyük aquaparkı,yunuz ve fok gösterileride var.otelde havuz küçük gibi ama adalendde ir sürü havuz var zaten,denizde çok güzel,haziran fiyatı 90 gibiydi,temmuz 130 civarıdır,ama turlara göre değişir.

SALESMAN
03-07-2007, 10:01
Magic Life Sarıgerme tesisi tam aradığınız yer.
Emsalsiz kumu ve kumsalı var. İncecik. Taş isteseniz de bulamazsınız.
Yemekler muhteşem.
4 farklı konsept restoran da var (Osmanlı, Brezilya, İtalyan, Akdeniz).
15-22 Haziran arasında tatil yaptım.
Şiddetle tavsiye ederim.
Kum konusunda çok iddialı olmasa da Marmaris'deki tesis de rüya gibi bir yer.
Hemen hemen tüm Magic Life'lara gittim de :he:

bende öyle yapıyorum bu sene,

sarıgermede sivirsinek sorunu yaşadınız mı?

bikmisbroker
03-07-2007, 10:22
bu sıcakta güneyde tatil yapılmaz bana göre ama ısrarla güneyde herşey dahil bir tatil köyüne gitmek istiyorsanız
benim sıralamam:
1.Club med
2.Robinson club
3.Magic life

bana göre bu sıcakta ayvalık -bozcaada tarafı tatil için daha uygundur , özellikle bozcaada aralıksız esen rüzgar sebebiyle sıcaklarda en güzel yerdir,

ama bunlar daha küçük otellerde kalıp ,yemeği dışarda yiyeceğiniz sakin sessiz bir tatili sevenlere uygundur;

bozcada da üzüm bağlarınınortasında 5 odalı bir otel var (giden olursa adını hatırlar söylerim)

ayvalıkta ortunç otel (harika bir yer )

kaz dağlarında (manici kasrı - çetmihan hotel )

NOT: yoga meditasyon ve huzur arayanlar için de iki butik öneririm kaz dağları tarafında ama onları ifşa etmeyelim özelden sorana söylerim.
Sayin salesman,
Magic Life sarigermedeyim su anda..
Tesis en az 15 yillik belli, ama deniz ve kum ile yemek servisi ile diger aktiviteleri ile 5 ***** LIK bir otel..
Otelde ki Turk sayisi %10-%15, geri kalan yabanci..
Cok guzel bir yer, ve ben bu topici yeni farkettim.

taita-x
03-07-2007, 11:26
ne işiniz var kuşadasında, marmarıste, magic life ta... bırakın bunları... yaylaya çıkın yaylaya... serın serın... kafa dınleyın... hem sivrisinek de olmaz yaylada...
:):yes::cool::wink::mut::he:

ally_mcbeal
03-07-2007, 11:52
benim sıralamam:
1.Club med
2.Robinson club
3.Magic life

bu yaz club med için niyetleniyorduk ama belirttiğiniz gibi bu yılki fiyatları biraz yüksek kaçıyor. ancak ilgilileri için dalış, sörf vs pek çok aktiviteye (dersler dahil) hiçbir ücret ödenmeyecek olması açısından yine de düşünmeye değer.

BEDESTENLİ
03-07-2007, 12:33
bu yaz club med için niyetleniyorduk ama belirttiğiniz gibi bu yılki fiyatları biraz yüksek kaçıyor. ancak ilgilileri için dalış, sörf vs pek çok aktiviteye (dersler dahil) hiçbir ücret ödenmeyecek olması açısından yine de düşünmeye değer.

iki gün kanal yapsanız tatil bedavaya gelir:yes::cool::)

kentuf
03-07-2007, 12:42
Sayin salesman,
Tesis en az 15 yillik belli, ama deniz ve kum ile yemek servisi ile diger aktiviteleri ile 5 ***** LIK bir otel..

hocam kablosuz internet varmı ??? iyi tatiller bu arada .direnci üçüncü denemede delip geçtik diyebilirmiyiz bu arada pehh ???

ally_mcbeal
03-07-2007, 13:14
iki gün kanal yapsanız tatil bedavaya gelir:yes::cool::)

iki kanal yetmez sn prestij ama haklısınız önce bileğe kuvvet, zaten tatil sonradan gelir değil mi ;)

bikmisbroker
03-07-2007, 13:18
hocam kablosuz internet varmı ??? iyi tatiller bu arada .direnci üçüncü denemede delip geçtik diyebilirmiyiz bu arada pehh ???

Kablosuz internet sadece LOBBY de var.. (Odalarda yok yane)
Direnc mi??
Esas direnc 52 binde..Pehhh!! :D:D

bourbon
03-07-2007, 14:18
bu sıcakta bence de guney cekılmez..
salesmane katılıyorum.Bozcaada gercekten gorulmesı gereken bır yer.
Bır de Trakyanın Karadenıze bakan kıyıları Kıyıkoy- igneada arası doga ve orman olarak cok guzel ve daha serın .Ama buralarda da kalıtelı tesıs sorunu var.Bence en azından haftasonu 1 2 gunluk denenmelı...

ally_mcbeal
03-07-2007, 14:40
Kıyıkoy- igneada arası doga ve orman olarak cok guzel ve daha serın .Ama buralarda da kalıtelı tesıs sorunu var.Bence en azından haftasonu 1 2 gunluk denenmelı...

iğneada harika doğaya ve denize sahip henüz hiç bozulmamış bir yer. fazla dillendirmeyin lütfen sevgili bourbon ;)

ENGINEER68
03-07-2007, 14:43
Bu sıcaklarda güney hiç çekilmez.
Ben Karadeniz derim.
Ya Sinop yada Amasya.Görmek lazım.

balaban
03-07-2007, 14:55
Bu sıcaklarda güney hiç çekilmez.
Ben Karadeniz derim.
Ya Sinop yada Amasya.Görmek lazım.

İkisi de çok güzel ama ben illaki Sinop derim.

ally_mcbeal
03-07-2007, 14:57

sevgili balaban sanırım yeni yerler görmeyi, gezmeyi çok seviyorsunuz. (ben de öyle;))
hoşgeldiniz, özlemiştik sizi.

balaban
03-07-2007, 15:06
sevgili balaban sanırım yeni yerler görmeyi, gezmeyi çok seviyorsunuz. (ben de öyle;))
hoşgeldiniz, özlemiştik sizi.

Evet yeni yerler görmeyi seviyorum. Hoşbuldum:) Ben de sizi özledim.

Desperado
03-07-2007, 15:12
ya su topik keske 2-3 ay once acilsaymis, erken rezervasyon yaptirmis bulunduk nisanda.. neyse, onumuzdeki sene icin inceleyecek 3-4 otel not aldim simdiden...

SALESMAN
03-07-2007, 17:19
Sayin salesman,

sayın BB,
ne diyeyim tatil yeri teknik analizinde de başarılısınız
magic life sarıgerme sizin grafikte al verdiğine göre bende rezervasyonu yaptırayım o zaman..

selamlar ,
iyi tatiller

SALESMAN
03-07-2007, 18:22
ne işiniz var kuşadasında, marmarıste, magic life ta... bırakın bunları... yaylaya çıkın yaylaya... serın serın... kafa dınleyın... hem sivrisinek de olmaz yaylada...
:):yes::cool::wink::mut::he:

illa ya biri ya öbürü mü olacak yani?

2 hafta önce zaten delmece yaylasına gidip çadırlarda haftasonu kamp yaptık , yaylayada çıkarız marmarise de ineriz netekim ....

sardes
03-07-2007, 18:32
illa ya biri ya öbürü mü olacak yani?

2 hafta önce zaten delmece yaylasına gidip çadırlarda haftasonu kamp yaptık , yaylayada çıkarız marmarise de ineriz netekim ....

ikisinin tadı da farklı gerçekten. Fotoğraf çektiyseniz, gonderirmisiniz. :)
Güzel topik bu arada. :) Ben yakın zamanda Yalova terminal, yakın yerlerlerdeki düşen su şelalesine gidebildim. Ama zaman kısıtlıydı hepsine gidemedik.
Kıyı köye kardeşler gitti, onlarda tesis sorunundan şikayetçi olup döndüler. Bozcaada harika. :) internette adresi var.
http://www.bozcaada.info/
iyice dolaşın. Çok detaylı hazırlanmış. Gelincik reçeli yemeden dönmeyin.
Yan etkisi var, oraya gittikten sonra buralarda yaşama isteğimi kaybettim. Ada da yaşamayı hayal eder oldum. :)

BEDESTENLİ
04-07-2007, 01:07

Kastamonu ya uğramayı ihmal etmeyin, ılgaz dağlarından geçerken alabalık yemeden geçmeyin set alabalık anayola 1 km uzaklıkta ormanın içinde nefis bir yer.:cool:

kentuf
04-07-2007, 11:13
Gökçe adaya giden varmı ? Gittisyse nerde kaldı deniz nasıl Tavsiyesi olan arkadaşlar.

kentuf
04-07-2007, 11:15
Kastamonu ya uğramayı ihmal etmeyin, ılgaz dağlarından geçerken alabalık yemeden geçmeyin set alabalık anayola 1 km uzaklıkta ormanın içinde nefis bir yer.:cool:

orda yeni bir tesis açılmış bir haftalık bedava konaklama hediye ettiler rezerve için arayacaklar .buraya deniz yakınmı yoksa havuz ve dağ sefasımı sadece ?

balaban
04-07-2007, 11:16

Ilgaz muhteşem gerçekten:yes::yes:

rogdopsink
04-07-2007, 11:18
olyimpos yazıldımı bilmiyorum ama tam zamanı geldi bence ayrıca bir çok tatil yerinede yakın gerçekten mükemmel bir doga

MAKİNİST
04-07-2007, 11:24
orda yeni bir tesis açılmış bir haftalık bedava konaklama hediye ettiler rezerve için arayacaklar .buraya deniz yakınmı yoksa havuz ve dağ sefasımı sadece ?

kentuf; dikkat et...devre mülk satmak için ketenpereye getirmesinler seni...:yes:

kentuf
04-07-2007, 11:28
kentuf; dikkat et...devre mülk satmak için ketenpereye getirmesinler seni...:yes:

valla turistik tesismiş gittiğim bir restorant hediye etti.katalog bir tane vardı vermedi bana bayağa iyiydi resimlerden .ismi ılgaz mauntain resort ismi şimdi baktım karta.

BEDESTENLİ
04-07-2007, 11:38
http://www.otelrezervasyon.com/hotelinfo.asp?lang=tr&otelid=944&gb_sorted=yas_1&os_like=Y

http://www.ilgazmountainresort.com/

ılgaz dağlarında ormanlık ve çimenlik alanlar mevcut dağ sefası denebilir ama ılgaz dağlarından 130 km lik bir mesafe ile sahile ulaşmanız mümkün kastamonu nun sahil şeridinde cide inebolu abana bozkurt çatalzeytin ilçeleri var,ılgaz dağları ise iç kesimde kalıyor,sayın kentuf ılgaz da yayla gölü var yaklaşık 1800 metre yükseklikte kırkpınar yaylası ılgaz kastamonu yolu üzerinde ılgaz ı 10 km geçtikten sonra soldan yukarı çıkılarak kırkpınar yayla gölüne ulaşabilirsiniz.
sizin bahsettiğiniz yer yayla gölü ne de yakın sayılır.

BEDESTENLİ
04-07-2007, 11:59
Kırkpınar yaylası Ilgaz merkezden 22 Km uzaklıkta denizden 1800 metre Yükseklikte bir yayla gölü olup adini gölü besleyen 40 pınardan almıştır. Ilgaz Sıradağlarının uzantısı olan 2400 metrelik Emir gazi tepesinin yamaçlarında bulunan yayla Ilgaz Dağlarının kendine özgü flora sinin essiz örnekleri ile doludur. Çiğdem, düğün çiçeği, yabani lale, unutma beni, sari orkide, çuha, salep, orman gulu yaylada rastlayabileceğiniz yüzlerce çiçekten sadece bir kaçı. Fauna içinse yaban ördeği (Angit), kuyruksallayan, karatavuk, maviagackakan, alakarga ve apollon kelebeğini sayabiliriz.

En boğucu yaz sıcağında bile, Kırkpınar sizi bahar serinliği ile karsılar. Cam gölgesinde piknik yapmak, golde yüzmek, hamakta sallanmak, gol çevresinde yürüyüş yapmak, çimenler üzerinde yalınayak dolaşmak, uçurtma uçurmanın Keyfini sürmek, golde botla dolaşmak; Kirkpinar'da geçireceğiniz zamanı keyifli kılmak için sizleri bekliyor.
Baharın gelmesi ile birlikte eriyen karların altından filizlenen çeşit çeşit çiçekler yaylayı bir çiçek denizine çevirir. Yaylaya her çıktığınızda başka bir renkte çiçeğin yaylaya hakim olduğunu görürsünüz...

Sansınız yaver giderse yayla evlerinde tereyağının yapılısını izleyebilir, koy ekmeği, taze tereyağı ve yayık ayranından oluşan bir yayla ziyafetine konuk olabilirsiniz...
Yer yer 2000 metreyi gecen yürüyüş parkurları boyunca ; essiz panoramik görüntüler, cam ve çiçek kokuları ile yoğrulmuş temiz dağ havası, soğuk pınar suları ve doğanın sizlere sunduğu kanlıca mantarı, ahududu, dağ çileği ve böğürtlenden oluşan zengin acık büfe mönüsü sizlere eslik edecektir.

Fotoğraf avcıları için bulunmaz güzellikler ile dolu bu parkura kameranızı almadan kesinlikle çıkmayınız. Apollon kelebeğinin essiz güzellikteki tırtılları, yaban ördekleri, yabani orkideler kameraları ile birlikte gelenleri bekliyor...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=23054&start=45

BEDESTENLİ
04-07-2007, 12:10
Çrş 31 Oca 2007, 09:37 Gürcan BİLGİÇ'in Kaleminden "Yetim Ilgaz"

22/01/2007 Pazartesi tarihli Sabah Gazetesi'nde yayınlanan spor yazarı Gürcan BİLGİÇ'in yazısını sizlerle paylaşmak istedim.

Yetim Ilgaz

Ilgaz'da geçen üç günden sonra, Türkiye'nin sorunlarını daha net anlıyorsunuz. Kastamonu Valiliği yeni bir pist için bütçe ayırmış, proje hazırlamış ama yapamamış. Nedeni bürokrasi. Çünkü Ilgaz Dağı Milli Park konumunda. Bölge ekonomisini canlandırcak yeni pistin yapımı için bir türlü anlaşma sağlanamıyor. Elbette bir de Çankırı Valiliği var. Ilgaz iki il tarafından paylaşılamadığından, Anadolu'nun yüce dağı yetim kalmış, ilgi bekliyor. Avusturyalılar ve İtalyanlar proje hazırlamışlar. 32 km'lik dünyanın en uzun pistini yapacaklar. 50 milyon doların üstünde bir yatırım. 10 yıl işletip, devredecekler. Ama izin çıkmıyor. Çünkü herkes bu hamlenin onay mercii olmak istiyor. Ilgaz'da tatil ucuz. Böyle bir hamle olursa Erzurum gibi parlayacak. Ama yaptırmıyorlar. Tek sıkıntı ne biliyor musunuz? Televizyon haberlerinde kar kalınlıkları verilirken, Ilgaz'ın adı bile geçmiyor. Çünkü yetim, çünkü böyle bir yer yok. 3 günü dolu dolu geçirdik Ilgaz'da. Kayak hocaları Ali ve Mert Şenoğlu kardeşler ile Mete Hancı'nın üstüne titrediği okul çocukları, bir saat sonra yanımızdan vızır vızır geçiyorlardı. Herkese "sosyete" hobisi olarak gelen kayak sporunun basitucuz şekilde yapıldığını görünce ve bu gelişmeleri duyunca içimiz buruldu. Bırakın Ilgaz, yeniden Anadolu'nun yüce dağı olsun.

Kaynak: Sabah Gazetesi

SALESMAN
05-07-2007, 12:58
ikisinin tadı da farklı gerçekten. Fotoğraf çektiyseniz, gonderirmisiniz. :)
Güzel topik bu arada. :) Ben yakın zamanda Yalova terminal, yakın yerlerlerdeki düşen su şelalesine gidebildim. Ama zaman kısıtlıydı hepsine gidemedik.
. :)

bu bizim kampın hava kararmadan az önce çektiğim fotografı ;burası delmece yaylası , buradan 5 km kadar aşağı inildiğinde yüzülebilecek bir şelale var , orasıda erikli diye geçiyor..

SALESMAN
05-07-2007, 13:44
ekabir kampçı dağbaşında dahi olsa patlıcan herseyi eksik etmez...

Ebu Computer
10-07-2007, 19:39
Arkadaşlar iyi olsun temiz olsun kaliteli olsun derken 1 haftalık tatili http://www.surmelihotels.com/ otelde geçirdik.

Şunu gördümki bundan önceki senelerde otellerde ufak internet cafeler vardı ve otel için küçükde olsa bir kazanç kapısıydı.

Son durum ise şöyle tesislerin çoğunda Wi-Fi (Kablosuz bağlantı ) mevcut ve ücretsiz.

Laptopunuzu alıp tatildede seansı izleyebilirsiniz. Kafama takılan bir soruda kaç kişi tatilde seansı izlemek ister.:he:

Birde şunu fark ettimki size vaadedilenler ile karşılaştığınız hizmetler birbirinizi tutmuyor.

Fiyatlar çok pahallı eğer otelde kalıcaksanız herşey dahil kalmakta fayda var. Örnek vermek gerekirse 0.5 Lt su 4 ytl.:frown:

Saygılarla...

sardes
10-07-2007, 19:54
haftasonu alabalık tesisi, orman içinde buz gibi.
:) karamürselde olan bu işletmede acaip saygılı ve ilgili insanlar çalışıyor. Tesisde alabalık işletmesi var. Tesiste bulunan evler karadeniz tarzı ahşağp dekore edilmiş. Çift katlı dairelerde iki aileye yatacak rahat yer var. Geçen yaz günlüğünü 60 milyona kiraya verdiler. kahvaltılarıda 20 milyondu. Kahvaltıda ayrı göveçler içinde mantar, peynir, yumurta geliyor. Zeytin vs eklemeyeyim. İnanılmaz güzel. Orda orman içinde dinlenen kalan ailelerde vardı. Biz çok sevdik. Sakin. İzmir dönüşü bir gece konaklamak için harika bir yer.
Link ekte.
http://www.basdegirmen.com/basdeg/konaklama.html

radyolog
10-07-2007, 20:21
hafta sonu ANKARA yada İSTANBUL dan ufak kafa dinleme kaçamakları için:

YER: İNKUMU/BARTIN

BARTIN A GELİNCE SADECE OKLARI TAKİP EDİNİZ

SUNSET İNKUMU MOTEL

http://img49.imageshack.us/img49/8650/moteluo5.jpg (http://imageshack.us)
Shot with DSC-W70 (http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=DSC-W70&make=SONY) at 2007-07-10

radyolog
10-07-2007, 20:27
GÜN DOĞUŞU

MOTELİN ARKASINDAKİ DAĞ YÜKSEK OLDUĞU İÇİN GEÇ DOĞAR ALDANMAYIN :)

http://img211.imageshack.us/img211/1713/gndouuah1.jpg (http://imageshack.us)
Shot with DSC-W70 (http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=DSC-W70&make=SONY) at 2007-07-10

radyolog
10-07-2007, 20:30
BALIK VE SALATA ENFES :):)

YANINADA İLLAKİİİİ:party::party:

http://img211.imageshack.us/img211/8968/balikou2.jpg (http://imageshack.us)

radyolog
10-07-2007, 20:36
MİLLE PARDON

ÖNCE SALATA OLMALI İDİ Dİ Mİ

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?p=1734092#post1734092

radyolog
10-07-2007, 20:37
VE ARTIK GÜN SONA ERER TABİİ Kİ :):)

http://img211.imageshack.us/img211/4516/gnbatiivy3.jpg (http://imageshack.us)

taita-x
10-07-2007, 20:39

anladım ben dediğini abi... ama bence kola daha güzel olurdu... ama tabi sizin gibi düşünenlere de saygımız var...:mut:

taita-x
10-07-2007, 20:43
walla ben tatil için çeşmede bi otel rezervasyonunu yaptırdım... hatta parasını bile ödedim... caprise tarzında bir otel... hani şu kadın erkek ayrı olan oteller var ya... işte o tarz bir otel... ben böyle otelleri tercih ediyorum... otelin adını bile bilmiyorum... ama çok değer verdiğim bir abim var bu işlerle ilgilenen... turizmci... ben parayı verdim ona o da yerleri ayırdı... eğer güzel bir yerse size yazarım... tabi böyle tatil yeri arayanlar için...

ARTEMİS
10-07-2007, 20:45
ben ailece bodrum isis hotel de geçirdim bu seneki yaz tatilimi .pazar günü döndüm istanbula...bodrum süper ama İSİS kesinlikle tavsiye etmiyorum.işletme bir felaket hiç 5 yıldızlı bir tesise yakışacak bir işletme yok..

bilgilerinize
saygılar

radyolog
10-07-2007, 20:51
anladım ben dediğini abi... ama bence kola daha güzel olurdu... ama tabi sizin gibi düşünenlere de saygımız var...:mut:

SVG TAİTA

nasılsın kardeşim:) uzun zamandır görüşemiyoruz:yes:

bir kaç foto bir kaç anı ,güzel olanlar akılda kalır nasılsa kola ile

yada :sarhos:

sevgi ve saygılarımla:yes::yes:

taita-x
10-07-2007, 20:54
SVG TAİTA

nasılsın kardeşim:) uzun zamandır görüşemiyoruz:yes:

bir kaç foto bir kaç anı ,güzel olanlar akılda kalır nasılsa kola ile

yada :sarhos:

sevgi ve saygılarımla:yes::yes:

abi ne güzel anlatmışssın... bana da :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo: düşer...

saygılar...

BEDESTENLİ
10-07-2007, 21:14
BALIK VE SALATA ENFES :):)

http://img211.imageshack.us/img211/8968/balikou2.jpg (http://imageshack.us)

sayın radyalog alabalık görünce dayanamıyorum, hem de nasıl ENFES ki??

Ebu Computer
10-07-2007, 23:00
Birde otellerde şunu fark ettinizmi yabancıysanız farklı davranılıyor türkseniz farklı davranılıyor.

İnsanın kendi ülkesinde 2. sınıf insan muamelesi görmesi zoruna gidiyor.

Saygılarla...

balaban
10-07-2007, 23:05
ben ailece bodrum isis hotel de geçirdim bu seneki yaz tatilimi .pazar günü döndüm istanbula...bodrum süper ama İSİS kesinlikle tavsiye etmiyorum.işletme bir felaket hiç 5 yıldızlı bir tesise yakışacak bir işletme yok..

bilgilerinize
saygılar

Geçen yaz ben de isise gitmiştim, işletme hiç iyi değil.

Birde otellerde şunu fark ettinizmi yabancıysanız farklı davranılıyor türkseniz farklı davranılıyor.

İnsanın kendi ülkesinde 2. sınıf insan muamelesi görmesi zoruna gidiyor.

Saygılarla...

Uyguladıkları fiyat politikası yanlış, Türkler'den daha fazla alıyorlar. Pazar günü gazetede bir işletmeciye sorulmuş, o da öyle bir fiyat politikalarının olmadığını-erken ödendiği için daha ucuz olduğunu söylemişti, bence değil. Genel olarak Türkleri istemiyorlar. Ben de yurtdışını geziyorum.

Ebu Computer
10-07-2007, 23:18

otelin konumu...

Kaldığım sürmeli otel ile bu üstteki otel arasında club aqua fantasia diye bir otel vardı.

Denizi sürekli dalgalı ama princess biraz daha içerde kalıyor koy gibi bu nedenle dalgalardan etkilenmiyor.

Birde denizde bişey ayağımızı soktu. Bir anda ayaklarımızın farklı yerlerinden 5-6 iğne sokmasına benzer acı duyduk ve hızla denizden kaçtık.:he:

O günden sonra denize giremedik bu şikayeti farklı bir kaç kişiden daha duyduk.

Deniz hevesimizi yat turuna katılarak giderdik yanlız o günde yangınlar vardı girdiğimiz koylarda duman tekneyi kapladı hatta tekne üzerine ağaç külleri dökülüyordu.

http://img382.imageshack.us/img382/2520/teknees2.jpg

Saygılarla...

baron11
10-07-2007, 23:20
http://img467.imageshack.us/img467/1390/asosxt3.jpg

Burdaki küçük bir pansiyondaki tatili herzaman beş yıldızlı bir tatile tercih etmişimdir.Sığınağım,kışın fırsat bulursam hafta sonu bile kaçarım kafa dinlemek için...:)

Asos-Behramkale/Balıkesir

Ebu Computer
10-07-2007, 23:23
http://img382.imageshack.us/img382/8246/tekne1jn8.jpg

Saygılarla...

balaban
10-07-2007, 23:24

Burdaki küçük bir pansiyondaki tatili herzaman beş yıldızlı bir tatile tercih etmişimdir.Sığınağım,kışın fırsat bulursam hafta sonu bile kaçarım kafa dinlemek için...:)

Görünen de Nazlıhan herhalde. Kafa dinlemek için ideal:yes::yes:

taraftar
10-07-2007, 23:26
tatile benim gibi henüz çıkmamış olan arkadaşların sanırım en fazla ilgi gösterdikleri topictir ... :D :D :D

yalnız ben yeni keşfettim ... :)

neresi favori şimdi ?

taraftar
10-07-2007, 23:27

abi yalnız sığınağını deşifre ettin olmaz ki ? ? ? :D :D :D :D

taraftar
10-07-2007, 23:29
Kaldığım sürmeli otel ile bu üstteki otel arasında club aqua fantasia diye bir otel vardı.

Denizi sürekli dalgalı ama princess biraz daha içerde kalıyor koy gibi bu nedenle dalgalardan etkilenmiyor.

Birde denizde bişey ayağımızı soktu. Bir anda ayaklarımızın farklı yerlerinden 5-6 iğne sokmasına benzer acı duyduk ve hızla denizden kaçtık.:he:

O günden sonra denize giremedik bu şikayeti farklı bir kaç kişiden daha duyduk.

Deniz hevesimizi yat turuna katılarak giderdik yanlız o günde yangınlar vardı girdiğimiz koylarda duman tekneyi kapladı hatta tekne üzerine ağaç külleri dökülüyordu.

http://img382.imageshack.us/img382/2520/teknees2.jpg

Saygılarla...

ortadaki bayanın acil diyete ihtiyacı var .... :D :D

baron11
10-07-2007, 23:32
Görünen de Nazlıhan herhalde. Kafa dinlemek için ideal:yes::yes:

Evet,hele birde bir pansiyonum var adamcağız sırf misafirleri için açık tutuyor,asıl işi zeytinyağı.Bizleri dostları olarak kabul eder ve parçasını saçar gittiğimizde...:yes:

baron11
10-07-2007, 23:36
abi yalnız sığınağını deşifre ettin olmaz ki ? ? ? :D :D :D :D

Olsun sizler benim sanal dostlarım arkadaşlarımsınız,belki dedim arkadaşlarımın da arada bir sığınağa ihtiyacı olabilir düşüncesiyle yazdım.Sobaharda da güzel olur...:yes:

Ebu Computer
10-07-2007, 23:49
http://img158.imageshack.us/img158/3763/tekne2bf3.jpg

Buda yangını söndürmek için denizden suyu alıp yangın bölgesine giden helikopterin resmi.

Saygılarla...

Ebu Computer
11-07-2007, 00:17
Kaldığımız http://www.surmelihotels.com/ otele diğer otellerden memnun kalmayıp fark verip transfer olanlar vardı.

Şikayetleri açık büfe yemek demişler ama 4 çeşit yemekli tablot yemek çıkmış.:he:

Aynı şekilde kahvaltı açık büfe demişler ama kahvaltıda küçük yağ peynir bal paketleri verilmiş.

Bizdede durum şöyleydi:

http://img107.imageshack.us/img107/3448/mutsp1.jpg
Soğuk meze reyonu.

http://img107.imageshack.us/img107/4953/mut1ro7.jpg
Tatlı reyonu.

Bunlar haricinde et salata meyve ıvır zıvır bir sürü reyon var kilo alarak geliyor insan.:yes:

Saygılarla...

Layoti
11-07-2007, 01:23
Arkadaşlar ben,eşim ve oğlum yaz tatillerimizin 1 haftasını son 4 yıldır hep aynı yerde geçiriyoruz.Acayip huzur verici ve dinlendirici bir tatil oluyor hem aile için son derece ideal bir yer.www.kaleresort.com tabi eğer tatil anlayışınıza göre değerlendirmeniz lazım.Çevrede çok yakın gezilecek yerler var.Otele 4 km mesafede çan yolu üzerinde bir köy var kestanbol diye oğlak çevirme yapılan acayip ucuz tamamen ahşap inşaa edilmiş küçük bir restaurant var et ve buz gibi köy ayranı oğlağınızı yemeden önce bahçede otlarken görebiliyorsunuz mükemmel..çok fazla beklentisi olmayan sakin ve huzurlu bir tatil için çok güzel tavsiye ederim..

DEVadam
11-07-2007, 01:36
Farklı bir ortamda tatil düşünüyorsanız,iyi bir seçim diyebilirim.

HillSide Su (http://www.hillside.com.tr/HillsideSuHotel/content_reader.jsp?contentcode=intro_leisure)

Otelde ki her şey beyaz renk.

sardes
11-07-2007, 09:38
Kaçkar yayla turu,
Toplam 7 günün, 3 gününü sırtta bir çanta ve yürüyerek yayla yayla dolaşıyorsunuz. Bir de eşek grubu dahil oluyor. :) Yiyecekleri o taşıyor. Fotoğrafları görmek için linkin yazı kısmındaki küçük resimlerden birine tıklamanız yeterli ve ordaki tüm karelerdeki temaların hepsi bir gezi içinde yapılıyor. Biz 3 yıl önce gittik. Tur rehberleri o yörenin insanı ve istanbulda okumuş,iş kurmuşlar. Lazca türkü söylerler. Her giden horon vurur. Ayrıca agustos ayı en iyi ay. Yağış az oluyor. Yine de sırtınıza polar ve yağmurluk almadan gidilmiyor. http://www.bukla.com/trans_yayla.php

volkan_as
11-07-2007, 21:55
İki yeri tek geçerim : Bozcaada ve Şirince.

Abi zaten şehirde bir sürü suratsız insandan bıkıp tatile çıkıyorsun, 5 yıldızlılarda birtek güleryüzlü adam göremiyorsun, mok gibi de para verip dönüyorsun.

Git abi Bozcaada'ya, kal orda ufak bir pansiyonda (Otel Tena...otel-pansiyon arası, şirin bir kafesi olan bir yer) insanlığını hatırla. Git abi Şirinceye (Otel Kırkınca Evleri'ni tavsiye ederim), iç mürver şurubunu yılın yorgunluğunu at. Paran cebinde kalsın, huzur dol, yeni dostlar edin.

Bozcaada'da İstanbul'lu bir çift ile tanıştık. Adaya dalmaya gelirlermiş her hafta ve balık vurup yerlermiş afiyetle. Aynı otel(cik)de kalıyorduk. Bir akşam oturup rakımızı içtik beraber, ertesi sabah tekneyle dalmaya çıktık. Yaklaşık 10-12 kadar balık vurdular ve otele telefon açtılar:
-Aloo Erdal Abi (otelin sahibi)
-Efendim
-Abi 4 tane şundan, 2 tane bundan, 6 tane de şundan vurdum, geliyoruz..mangalı yakın
-Oglum fazla vurmuşsun, bizde de iki kova sardalya var, komşular leğen leğen toplamışlar denizden, hediye ettiler. Asma arası mangal yapacaktık. Mangal dolu anlayacağın...
-Abi balıklar öldü artık, geri denize atılmaz ki...buğularız olmazsa.
-İyi, ben o zaman mahalleyi topluyorum.
-Topla abi, durum bu...Bişey alalım mı gelirken?
-Yağlı fırın kağıdı alın 3 rulo..sardalyeler için.
-Tamam abi.
.................................................

O akşam bütün mahalle otelin kafesine geldi. Otelin tek elemanı Çağdaş, mangalı yaktı, bir sardalye kebabı çekti bize anlatamam. Erdal abi (otel sahibi) buğulamayı yaptı. Benim hatun ve İstanbullular salataları yaptılar. Konu komşu masaları hazırladı. Ben de birikmiş bulaşıkları yıkadım. O akşamki ziyafet sadece yaşanırdı. (Merak edene: Yediğimiz-içtiğimizin ücreti ile ilgili ise adisyonda en ufak bir kalem hareketi yoktu--yazacak olan adam yok maydonoz, yok rakı, yok su..yazar da yazar değil mi?)

Adadan ayrılıp Şirince'ye geçtik ondan sonra. Güya 1-2 gün kalıp dönecektik. Bozcaada'daki samimiyeti aratmayacak insanların pansiyonuna (Kırkınca Evleri) denk gelince 6 gün de orada kaldık. Sabah kahvaltısı 15 çeşit köy mamülü. Her sabah kahvaltı hevesi ile yataktan bir fırlıyorsun ki sorma.

Bakalım bu sene ne zaman izin alıp yola çıkarız. Özledim ki özledim oraları.

kentuf
12-07-2007, 00:17
Sayin salesman,

Hocam bende 25 ağustos- 1 eylül rezerve yapıp ödemesini yaptım .Odaya kablolu internet çekin dedim ayıp size diye not düştüm oda farkında pehh.Bakalim hizmet nasıl.Fotorafları bekliyoruz hocam.Biz gidip gelince atarım bende.

tractact
12-07-2007, 17:14

Kablosuz internet sadece LOBBY de var.. (Odalarda yok yane)
Direnc mi??
Esas direnc 52 binde..Pehhh!! :D:D

hadi bakalım... tatil topiği güya burası :)

şimdi ben bu tatil topiğinde nasıl borsa sormayayım... :yes:

Sevgili BaBo tam dediğin dirence geldik... nolcek şimdi? (bu arada BaBo 03.07.2007'de telaffuz etmiş 52bin rakamını)

kentuf
12-07-2007, 17:31
hadi bakalım... tatil topiği güya burası :)

şimdi ben bu tatil topiğinde nasıl borsa sormayayım... :yes:

Sevgili BaBo tam dediğin dirence geldik... nolcek şimdi? (bu arada BaBo 03.07.2007'de telaffuz etmiş 52bin rakamını)

pehhhhhhhhhh.

bourbon
12-07-2007, 17:52

baron abı en tuttugum yerlerdendır..:super:
selamlarımla...

baron11
13-07-2007, 22:56
baron abı en tuttugum yerlerdendır..:super:
selamlarımla...

Birgün beni karşında görürsen şaşırma o zaman,süpriz yapabilirim..:)

Bu ayın 22 sinden sonra fırsat bulabilirsem belki birkaç gün,levrek zamanı geliyor..:)

Ali Baba
13-07-2007, 23:06
Tatıl güzelmış gercektende. Bı bakayım dedım bu arada foruma.

Sıde Kumköy. Mırımare beach deyım. Otel gercekten süper. Sanırım bırazda kılo aldım. :)Denıze sıfır genelde alman turıstler var. Yemeklerı hıc sormayın 1001 cesıt yemek servıs hersey mükemmel. Seneyede nasipse yıne gelirim.

Herkese iyi tatiller.

kentuf
13-07-2007, 23:16
Tatıl güzelmış gercektende. Bı bakayım dedım bu arada foruma.

Sıde Kumköy. Mırımare beach deyım. Otel gercekten süper. Sanırım bırazda kılo aldım. :)Denıze sıfır genelde alman turıstler var. Yemeklerı hıc sormayın 1001 cesıt yemek servıs hersey mükemmel. Seneyede nasipse yıne gelirim.

Herkese iyi tatiller.

hocam yemeklerden paket yapılabiliyormu yahu .:he:

Ali Baba
14-07-2007, 00:49
hocam yemeklerden paket yapılabiliyormu yahu .:he:

Bende onu düsünüyordum. Gıderken bıraz yanımda götürebılsem cok süper olurdu. :D

Ebu Computer
14-07-2007, 01:32
http://www.tatilsepeti.com/TesisDetay.asp?No=162&otel=Miramare_Beach_Hotel

Güzel bir yere benziyor.

Sayın Ali Baba da geçer not verdiğine göre bence listeye alınmalı.

Otelin reklamını daha çok alman sitelerinde gördüm galiba alman müşteriler ağırlıkta.

Sauna ücretli bu bir olumsuzluk.

Saygılarla...

catedral
14-07-2007, 01:33
Ek olarak o koyun icine devamli gelen dolmuslardan biri yarim saat uzakliktaki bir kumsala calisiyordu. (Oranin da adini unuttum maalesef :) ama kahveden birine sorun soylerler) Orada genis bir kumsal var. Assosa giden cadircilar da orada kaliyor. Assosun icinde kumsal yok. Kum isterim diyorsaniz bir gununuzu orada gecirebilirsiniz...

Kadırga Koyu kumsaldır. Merkezdeki Nazlıhan Otelin sahibine ait Eden Beach vardır. Seneler evvel gitmiştim. Sanırım bir otel daha açılmış. Eden Beach Çocuklu lar için daha kolay. Merkezdeki otel odaları çok dar. restorasyon yapılırken odalara yeterli özen gösterilmemiş.

Kadırgaya köy merkezinden ayrılan bir yol. Küçükkuyu tarafından da gidiliyor.

10 dakika köy merkezinden sürüyor. Yol yenilendimi bilmiyorum. Oldukça dikkatli sürüş ister. Köyle merkez arası da yaklaşık 5 dakka sürüyor.

Merkezde bir de Kervansaray Oteli var. (Adı değişmediyse) Behram moteli geçince karşınıza çıkıyor. Patika yolun girişinde. Havuzu var. Odaları ve yemekleri hakkında fikrim yok. Daha bir otel otel.

Çocukla Assos'a gideceksiniz Kadırga koyunu tercih edin. Akşam üstü merkeze gidersiniz. Zaten çocukla Assos'un fazla bir özelliği olmaz:) Ben 2 çocukla Nazlıhan'da kalma gafletinde bulunmuştum. Suyu soğuk. Otellerin önünden denize girilmiyor. Patikaya ilerlemeniz lazım. Açık plaj gibi. Kıyı da, suda taşlık ve derin. Çocuk oynamasına müsait değil.

sevgiler

ally_mcbeal
14-07-2007, 10:31
Kadırga koyunu tercih edin.

Suyu soğuk. Otellerin önünden denize girilmiyor. Patikaya ilerlemeniz lazım. Açık plaj gibi. Kıyı da, suda taşlık ve derin.
sevgiler

kadırga koyu çok güzel ama dediğiniz gibi suyu oldukça soğuk.

SALESMAN
14-07-2007, 10:48
kadırga koyu çok güzel ama dediğiniz gibi suyu oldukça soğuk.

biz ona çivi gibi diyelim isterseniz..

çocuklarla gitmek için kadırga koyunda albena motel ve istanbuldaki emmim restaurantın yeri olan clup kapheros uygundur;
bunun yanında hemen yakındaki terrace motel de çok sade ve sıcak bir yerdir sahibi mustafa oran ve eşi çok misafirperver ve eğlenceli 50 yaşlarında bir çifttir..

çocuksuz çift olarak yada tek başına tatile çıkıp kafa dinlemek ve dış dünyadan tamamen kopmak isteyen biri olursa diye http://www.cakalini.com/ adresini vereyim alaçatıya giderken 2 gece konaklamak için idealdir
, altınoluk yakınlarında yer ,sadece 8 oda var ve bir miktar üst profil bir yerdir aramadan gitmemek lazım..

balaban
18-07-2007, 14:38
Türk fazla ödüyor

Moskovantalya...
Antalya'daki otellerde neredeyse hiç Türk olmadığını; ağzına kadar Rus'la dolu olduğunu uzuuuun uzun anlatmaktansa... Kısaca, "seçimi Putin kazanır" dedim, dün.

Biri mesaj atmış...
"Sen ne biçim gazetecisin, turist Ruslar'ın oy hakkı mı var?" diye soruyor.

E tabii, zekâ seviyesi bu olunca, korkarım, gün gelir hakikaten Putin bile kazanır.

Neyse...
stanbul'dan bindik THY uçağına... Oturduk. Sonra indik. Çünkü bindikten 20 dakika sonra, 1.5 saat rötar olduğunu söyledi pilot... Döndük salona. Vakit geçirmek için bir şeyler içelim dedik. 2 soda, 1 portakal suyu, 25 lira... Ben iddia ediyorum... THY'nin sahibi olacağına, havalimanında büfen olsun, daha kârlı... Homur homur homurdanırken, anons geldi. Gene doluştuk uçağa. Tekerlekler kesildiğinde, rötar 2 saati aşmıştı. Buna da şükür... Apronda deve kesen belediye otobüsçülerine THY'yi emanet edersen, uçtuğuna şükret.
İndik Antalya'ya... Taksi... Girdik otele.
Kapıda bir kız... Üstünde, Antep yöresine ait folklorik bir kıyafet... Hesapta, yerel hoşluk ayarlamışlar ama, Antalya yöresini denk getirememişler anlaşılan.
"Merhaba" dedik.
"Hujgeldınız" dedi.
Yer, Antalya... Kıyafet, Antep... Kız, Rus.
"Eyvah" dedim eşime...
"Galiba biz havadayken, Antalya'yı kökünden Ruslar'a sattılar..."
AKP çünkü bu.
Satar mı, satar.
Şaka bir yana, eskiden sadece resepsiyonda Rus çalışırdı. İpin ucu kaçmış... Garsondan barmene, spor hocasından animatöre, alayı Rus... "Zıbgniev dobırlıçski" falan diye konuşuyorlar kendi aralarında, tek kelime anlamıyorsun... SPA'daki masajcılar zaten Bali'li... Gece gösterisi yapanlar, Çinli, Ukraynalı, Brezilyalı... "İstihdam" yarattığımız Türkler, bahçıvan ve plajda havlu topluyor! 85 derece, güneşin alnı kabağında bi tek bizim garibanlar çalışıyor. Öbürleri klimalı.
Uzatmayayım, attık bavulları...
Doooğru havuza.
Tatiana orada, Natasha orada, Elena orada... Ama, öyle yan gözle falan bakmak yok. Çünkü Boris de orada, İgor da orada... Üstelik, arkadaşlar bildiğin yarma... En ufak tefeği, Mehmet Okur gibi... Yani, günü bittiğinde, "çıkmıyorum ulan odadan" dese, "canın sağolsun abi" demekten başka çare yok.
Gazeteciyiz ya, dayanamadım...
Yakaladım müdürü.
Her ihtimale karşı, sordum önce...
- Birader Türk müsün?
- Türk'üm...
- Hay gözünün yağını yiyim, gel iki laf edelim, Türkçe'yi unutacağız bu gidişle.
Oturduk... Anlattı.
- Bu yaz, vaziyet çok daha vahim...
- Niye?
Devam etti...
- Yabancıya 35 Euro'ya oda veriyoruz. Geçen sene de 35 Euro'ya veriyorduk... Sıfır zam. Zam yaparsan, gelmiyorlar. Lira'ya çevir, 60 lira filan. Türk'e aynı odayı, geçen sene 125 liraya veriyorduk, bu sene 185 liraya veriyoruz. Yani bir Türk, geçen sene 2 katı ödüyordu, bu sene 3 katı ödüyor. Yabancıya zam yapmamak için, kendi vatandaşımızı kazıklıyoruz.

O kadar açık konuştu ki, "resmen keriz yerine konduğum" halde, kendisini affettim. O da, bu iyiniyetim karşılığında, Almanya ve Rusya üzerinden nasıl ucuza rezervasyon yapabileceğimi öğretti... Ödeştik.

Turizm politikamız, işte bu...
Parası olan vatandaşını kazıklayacaksın, paraya ihtiyacı olan vatandaşını da en ağır işlerde çalıştıracaksın... Milletin vergilerini, teşvik olarak dağıtıp, önce dünyanın en lüks tesislerini yapacaksın, sonra da bedavaya yakın fiyatlarla yabancıya sunacaksın.

Bu nedenle diyorum ki, "Antalya'da seçimi Vladimir Putin kazanır, Angela Merkel de 4 milletvekili çıkarır..."
Çıkarmalı!
Çünkü biz devamlı seçim yapıyoruz, haklarımızı savunsunlar diye, tatil bölgelerinden milletvekili çıkarıyoruz da, n'oluyor?
Rus'a yarıyor... Alman'a yarıyor...
Bize gram faydası yok.
O zaman, neden illa milletvekili seçeceğiz diye ısrar ediyoruz ki? Bırakalım, adamlar kimi istiyorsa, onu seçsin, nasıl istiyorsa, öyle yönetsin... Sonuçta, bizim memleketimizde, onların istediği olmuyor mu?

NOT:
Deveciler, dönüşte de 1.5 saat rötar yaptı.

MAKİNİST
18-07-2007, 14:45
aşkolsun sn balaban...ben de sizin başınızdan geçti diye okuyorum saf saf...yazsanıza şuna yılmaz özdil diye...(onun yazısı di mi)..

balaban
18-07-2007, 14:51
aşkolsun sn balaban...ben de sizin başınızdan geçti diye okuyorum saf saf...yazsanıza şuna yılmaz özdil diye...(onun yazısı di mi)..

Yazıda gazeteciyim dediği için ben yazmadım demeye gerek görmedim.:):) Ben gazeteci değilim. Y.Özdil'in :)

casaubon
18-07-2007, 14:55
http://www.lulea.se/english/inenglish/visitlulea.4.142ad110e98d650dc800029836.html

polosport
30-07-2007, 17:40
Türk fazla ödüyor

Moskovantalya...
Antalya'daki otellerde neredeyse hiç Türk olmadığını; ağzına kadar Rus'la dolu olduğunu uzuuuun uzun anlatmaktansa... Kısaca, "seçimi Putin kazanır" dedim, dün.

Biri mesaj atmış...
"Sen ne biçim gazetecisin, turist Ruslar'ın oy hakkı mı var?" diye soruyor.

E tabii, zekâ seviyesi bu olunca, korkarım, gün gelir hakikaten Putin bile kazanır.

Neyse...
stanbul'dan bindik THY uçağına... Oturduk. Sonra indik. Çünkü bindikten 20 dakika sonra, 1.5 saat rötar olduğunu söyledi pilot... Döndük salona. Vakit geçirmek için bir şeyler içelim dedik. 2 soda, 1 portakal suyu, 25 lira... Ben iddia ediyorum... THY'nin sahibi olacağına, havalimanında büfen olsun, daha kârlı... Homur homur homurdanırken, anons geldi. Gene doluştuk uçağa. Tekerlekler kesildiğinde, rötar 2 saati aşmıştı. Buna da şükür... Apronda deve kesen belediye otobüsçülerine THY'yi emanet edersen, uçtuğuna şükret.
İndik Antalya'ya... Taksi... Girdik otele.
Kapıda bir kız... Üstünde, Antep yöresine ait folklorik bir kıyafet... Hesapta, yerel hoşluk ayarlamışlar ama, Antalya yöresini denk getirememişler anlaşılan.
"Merhaba" dedik.
"Hujgeldınız" dedi.
Yer, Antalya... Kıyafet, Antep... Kız, Rus.
"Eyvah" dedim eşime...
"Galiba biz havadayken, Antalya'yı kökünden Ruslar'a sattılar..."
AKP çünkü bu.
Satar mı, satar.
Şaka bir yana, eskiden sadece resepsiyonda Rus çalışırdı. İpin ucu kaçmış... Garsondan barmene, spor hocasından animatöre, alayı Rus... "Zıbgniev dobırlıçski" falan diye konuşuyorlar kendi aralarında, tek kelime anlamıyorsun... SPA'daki masajcılar zaten Bali'li... Gece gösterisi yapanlar, Çinli, Ukraynalı, Brezilyalı... "İstihdam" yarattığımız Türkler, bahçıvan ve plajda havlu topluyor! 85 derece, güneşin alnı kabağında bi tek bizim garibanlar çalışıyor. Öbürleri klimalı.
Uzatmayayım, attık bavulları...
Doooğru havuza.
Tatiana orada, Natasha orada, Elena orada... Ama, öyle yan gözle falan bakmak yok. Çünkü Boris de orada, İgor da orada... Üstelik, arkadaşlar bildiğin yarma... En ufak tefeği, Mehmet Okur gibi... Yani, günü bittiğinde, "çıkmıyorum ulan odadan" dese, "canın sağolsun abi" demekten başka çare yok.
Gazeteciyiz ya, dayanamadım...
Yakaladım müdürü.
Her ihtimale karşı, sordum önce...
- Birader Türk müsün?
- Türk'üm...
- Hay gözünün yağını yiyim, gel iki laf edelim, Türkçe'yi unutacağız bu gidişle.
Oturduk... Anlattı.
- Bu yaz, vaziyet çok daha vahim...
- Niye?
Devam etti...
- Yabancıya 35 Euro'ya oda veriyoruz. Geçen sene de 35 Euro'ya veriyorduk... Sıfır zam. Zam yaparsan, gelmiyorlar. Lira'ya çevir, 60 lira filan. Türk'e aynı odayı, geçen sene 125 liraya veriyorduk, bu sene 185 liraya veriyoruz. Yani bir Türk, geçen sene 2 katı ödüyordu, bu sene 3 katı ödüyor. Yabancıya zam yapmamak için, kendi vatandaşımızı kazıklıyoruz.

O kadar açık konuştu ki, "resmen keriz yerine konduğum" halde, kendisini affettim. O da, bu iyiniyetim karşılığında, Almanya ve Rusya üzerinden nasıl ucuza rezervasyon yapabileceğimi öğretti... Ödeştik.

Turizm politikamız, işte bu...
Parası olan vatandaşını kazıklayacaksın, paraya ihtiyacı olan vatandaşını da en ağır işlerde çalıştıracaksın... Milletin vergilerini, teşvik olarak dağıtıp, önce dünyanın en lüks tesislerini yapacaksın, sonra da bedavaya yakın fiyatlarla yabancıya sunacaksın.

Bu nedenle diyorum ki, "Antalya'da seçimi Vladimir Putin kazanır, Angela Merkel de 4 milletvekili çıkarır..."
Çıkarmalı!
Çünkü biz devamlı seçim yapıyoruz, haklarımızı savunsunlar diye, tatil bölgelerinden milletvekili çıkarıyoruz da, n'oluyor?
Rus'a yarıyor... Alman'a yarıyor...
Bize gram faydası yok.
O zaman, neden illa milletvekili seçeceğiz diye ısrar ediyoruz ki? Bırakalım, adamlar kimi istiyorsa, onu seçsin, nasıl istiyorsa, öyle yönetsin... Sonuçta, bizim memleketimizde, onların istediği olmuyor mu?

NOT:
Deveciler, dönüşte de 1.5 saat rötar yaptı.

bu kadar keyıflı yazı ıcın tebrıkler.:he::he::he::he:

bikmisbroker
30-07-2007, 18:28
Iddiali bir tatil kompleksi...
http://www.sungatehotels.com/sungate.htm
Nem orani %80 lerde olmasa guzel olacak, ama nefes almak bile ZOR!!!

kentuf
28-08-2007, 14:16
Sayin salesman,

Hocam allahtan kablosuz varda borsaya bakabiliyoruz .Valla ben hiç memnun kalmadım kadro iyi ama tesis modifiye edilmesi gerek .Yemekler güzel gerisi traş .Odanın klimasını bile ben onardım diyebilirim .Deniz öğleden sonra çok dalgalı ve en kötüsü her taraf sivrisinek dolu .süreyi doldurmadan akinonyaya kaçabilirim yoksa kafayı sıyıracam .

Valla fethiye körfezi ne gelinecekse bence kesin adres letonia resort veya hilside olmalı .

PARK
28-08-2007, 14:26
Hocam allahtan kablosuz varda borsaya bakabiliyoruz .Valla ben hiç memnun kalmadım kadro iyi ama tesis modifiye edilmesi gerek .Yemekler güzel gerisi traş .Odanın klimasını bile ben onardım diyebilirim .Deniz öğleden sonra çok dalgalı ve en kötüsü her taraf sivrisinek dolu .süreyi doldurmadan akinonyaya kaçabilirim yoksa kafayı sıyıracam .

Valla fethiye körfezi ne gelenecekse bence kesin adres letonina resort veya hilside olmalı .

Geçmiş olsun kentufcum. Ne varsa akinonyada var değilmi:):)

Ebu Computer
28-08-2007, 17:29
İkinci bir krizin beklendiği şu günlerde porföyü boşaltıp tatile gitmek en iyisi.:yes:

Saygılarla...

Grandmaster
28-08-2007, 17:39
Ay başında Bodrum Rixos a gittim 4 gunlugune...kafa dinlemek için ideal...iki katlı evcikler şeklinde tasarlanmış odalar...(her bina 2 oda oluyor yani...gordugum kadarıyla)..
Yerli turist cok azdı,oldukca fazla kazak ve azeri turist vardı...
yemekler vs. harika
koyu bence cok iyiydi...en cok onem verdiğim de denizdir zaten.
müşteriler ailecek gelmişti.
sakin bir ortam..yani dinlenmek icin birebir

dealer333
21-09-2007, 22:59
gelibolu da morto koyu bir gece iki gün için daha doğrusu temiz hava oksijen ve dinlenme aile ortamı tavsiye ederim. abide motel morto koyu gelibolu.
tam dinlenmelik yer.. sakin sessiz kimse yok. sezon kısa olur temmuz ağustos gibi bir gece iki gün haftasonu bile gittik. 3.5 saatte oteldeydik daha doğrusu plajda. balık olayı var istersen dalgıçlık yap, yüz veya kafanı dinle, dinlen. hakan beye selam söyle. Milli parkın en ucunda. tarih gör. rüzgar çok olur ama dikkat et... kazak al yanına.

azakemlak
05-12-2007, 13:15
Slm Arkadaşlar,Antalya/ ALanya bölgesine gelmeyi düşünürseniz Size tavsiye edeceğim oteller , Özkaymak, Lonicera, Alaiye, Long Beach birde Aydın Bey Gold Dreams gerisi fasa fiso fotolarına ve sitelerine aldanmayın diyecem bu :) iyi tatilller.

BEDESTENLİ
18-06-2008, 23:31
Yaz geldi,tatile gitmek isteyenler olabilir,geçen sene güzel yerler tavsiye edilmiş,

tatilciler bakar belki...

Serenler
19-06-2008, 09:25
Slm Arkadaşlar,Antalya/ ALanya bölgesine gelmeyi düşünürseniz Size tavsiye edeceğim oteller , Özkaymak, Lonicera, Alaiye, Long Beach birde Aydın Bey Gold Dreams gerisi fasa fiso fotolarına ve sitelerine aldanmayın diyecem bu :) iyi tatilller.

Lonicera benim sınıf arkadaşım meslekdaşım Uğur Bey'e ait.
Alanya avsallar incekum Fuğla koyunda. Üç tarafı denizle çevrili doğa harikası bir yer. Diğer tesislerde göremeyeceğiniz oranda sevgi, saygı dolu personele sahip bir tesis. Giden bir defa daha gidiyor. Dostlarına tavsiye ediyor.
Etkinlikler açısından nerdeyse 5 yıldızlı bir konsepte sahip.

http://www.lonicera.com.tr/index_tr.html

Hala öğrencilik döneminin sevgi ve saygı dolu heyecanını taşıyan güzel insan Uğur kardeşimin başarılarının devamını diliyorum.:cool:

JAKO
19-06-2008, 10:56
...en kötüsü her taraf sivrisinek dolu .süreyi doldurmadan akinonyaya kaçabilirim yoksa kafayı sıyıracam .
......
Sivrisineklere bir çare bulmadılar orada, senelerdir aynı sorun. Biz hiç rahat edememiştik.

ANIL
19-06-2008, 11:15
ordu:)....

drcz
07-06-2009, 14:11
Antalya Belek teki SUSESİ Hotel harika tavsiye ederim.....

nunu74
12-06-2009, 07:25
selam,
tavsiye edebileceginiz cocuklarin alinmadigi otel-hotel var mi? kafa dinlemeye ihtiyacim var da!:oley:.
tesekkurler.:).

drcz
15-06-2009, 22:40
selam,
tavsiye edebileceginiz cocuklarin alinmadigi otel-hotel var mi? kafa dinlemeye ihtiyacim var da!:oley:.

Yok. Ama tımarhane olabilir

gemici
15-06-2009, 22:42
selam,

çıralı ya git...............

BABUTSA
16-06-2009, 12:35
selam,

Kıbrıs'a gelin.Herkes kumar için geldiğinden ,yanlarında çocuk olmuyor....:he: