PDA

View Full Version : ERKEK olarak kadina nasil davranmaliyiz!

Pages : [1] 2 3 4 5

bikmisbroker
06-06-2004, 15:58
Ihtiyaca binaen acilmasi geregi icab ettiginden
Topic acilmistir! ARZ ederim.

bikmisbroker
06-06-2004, 16:00
"nasilsa Bizbizeyiz!" diye dusundum..
:D :D
BaBo

Pakize SUDA
Erkeklere öğütler

e-posta

SEVGİLİ ‘erkek kısmı’,

Aşağıdakiler, tamamen size iyilik olsun diye kaleme aldığım öğütlerdir. Kendim ve hemcinslerim için bir şey istiyorsam namerdim.

Karısını, sevgilisini elinden kaçırmak istemeyen erkekler bu öğütlerime harfiyen uysunlar. Hatta bu yazıyı kesip saklayın. Ömrünüzün son demine kadar size lazım olacaktır. Unutmayın, bu öğütler istisnasız bütün kadınlar için geçerlidir. İster entel, ister feminist olsun, sonradan edinilen sıfatlar kadının doğasını değiştirmeye yetmez.

* * *

O’na hayatınızda ‘en önemli’ olduğunu sık sık söyleyin. Unutmayın, kadınlar yalnız başka kadınları değil, işinizi, annenizi, babanızı, kardeşinizi, erkek arkadaşlarınızı, bilgisayarınızı, futbol takımınızı da kıskanırlar.

Çok sevildiklerini bilmek yetmez. Bunu sizin ağzınızdan her an duymak isterler. Bir gün önce söylemiş olmanız hiçbir şey ifade etmez. Dün dündür; bugün her şeye yeniden başlamanız gerekir.

Kadın-erkek ilişkisi üzerine asla felsefe yapmayın. Hatta hiçbir şey üzerine yapmayın. Sizin genel anlamda söylediğiniz her sözü, o, ilişkinize dair söylenmiş olarak kabul edecektir.

Anlattığı her şeyi ‘dünyanın en ilginç konusu’ymuş gibi dinleyin. Anlattığı, tırnaklarının çabuk kırılması ya da daha önce bin kez anlattığı kedisinin maskaralıkları olsa da...

O’nun yanında başka bir kadının güzelliğinden, meziyetlerinden asla bahsetmeyin. Sözünü ettiğiniz kişi o’nun kız kardeşi olsa bile...

TV’de asla kadınların boy gösterdiği programlara takılmayın. Hele memelerinin yarısı ortada VJ’ler, hostesler, hele Hülya Avşar Show...

O’na çok özel olduğunu hissettirin. Daha önce kimseyi bu kadar sevmediniz; hayatınızda o’ndan bilge kadın görmediniz.

O’nunla yakın temas sonrasında sakın ha gözünüzü tavana dikip düşünmeyin. Yani ‘Öküz öldü, ortaklık ayrıldı’ halleri takınmayın.

Romantik olun. Gözlerinin içine bakın, ellerini tutun. Kadını uçurmanın tek yolu o sizin bildiğiniz yol değildir.

Kadınlar aşkı yoğun yaşarlar. Áşık kadın için sizin dışınızdaki her şey dolgu malzemesidir. Biliyorum zor olacak ama siz de biraz gayret edin; aşkı ‘yapılacak işler’ listesinden çıkarıp hak ettiği yere koyun.

Tamam, erkek milleti olarak nihayet ‘Seni seviyorum’ diyebilmeyi başardınız. Ama bunu o kadar kuru, tatsız ve coşkusuz bir biçimde yapıyorsunuz ki... Gözünüzü seveyim, dilinizle söylemeden önce yüreğinizde ısıtın biraz şu sözü.

Kadınlar adeta ilgi görmek için yaşarlar. Eğer beklediği ilgiyi sizden göremiyorsa, göreceği adamı yakında bulacaktır, hiç merak etmeyin.

Sizi eskisi kadar kıskanmıyor, her fırsatta sitem etmiyorsa artık o’nun için çok önemli değilsiniz demektir.

İki eliniz kanda olsa o’nu arayın. ‘İş toplantısı’ndan falan anlamaz kadınlar. Hem sizin de ‘İki dakika bile vaktim olmadı’ sözünüz hiç inandırıcı değil. Helaya da mı gitmediniz akşama kadar?

‘Erkeklerin aldatması’yla ilgili bir konuşma geçtiğinde sizin asla böyle bir şey yapmayacağınızın ipuçlarını aralara serpiştirin. Sohbet süresince o bütün duyu organlarıyla sizi takipte, bilmiş olun.

Beraber dışarı çıktığınızda etraftaki kadınlara attığınız bakışların ‘kaçamak’ olduğu sizin yanılgınızdan başka bir şey değildir. O, arkası dönük olsa bile nereye baktığınızı görür.

Saç rengi, biçimi, makyajı, vs. görünüşüyle ilgili değişiklikleri hemen fark edin. Bu konuda kendinize güveniniz yoksa tedbir olarak sık sık ‘Sende bir değişiklik var’ deyin. Elbet birkaçı isabet edecektir.

Sohbetleriniz sırasında bir gün o’ndan ayrılırsanız, bunun sizin için dünyanın sonu olacağını ima edin. Yağmasanız da gürleyin.

Ne zaman sizi arayıp ‘Ne yapıyorsun?’ diye sorsa, vereceğiniz cevap ‘Seni düşünüyorum’ olsun. Biliyorsunuz, pembe yalanların hiçbir günahı yoktur.

Tartıştınız, size ‘Beni arama’ dedi. Bunun anlamı şudur: ‘Telefonun başında beni aramanı bekleyeceğim.’

Beraberliğiniz başlayalı kaç yıl olursa olsun, o’na eskimiş muamelesi yapmayın. Hele, ‘Nasıl olsa bir yere gidemez’ hallerine hiç teşebbüs etmeyin. Kadını ‘elde bir’ görmek, ‘ele kaptırmak’ için birebirdir.

Erkekler genellikle arkadaşlarının yanında bülbül kesilirler, eve gelince bülbülün dut yemişine dönerler. Yapmayın. Güzel sesinizden, engin bilginizden, dáhiyane fikirlerinizden kadını mahrum etmeyin.

Bütün bu sayıp döktüklerimi yapın ama o’ndan hiçbirini beklemeyin. O’na, vermeden almanın zevkini yaşatın.

NOT: Hürriyet’te fi tarihinde yayımlanmış ama modası geçmemiş bir yazım

chem73
06-06-2004, 16:00
erkek gibi:)

bikmisbroker
06-06-2004, 16:01
eğer bu yukarıdakilerin çoğunu yapın klendere göre değeriniz daha çok azalır , karşınızdakinin aşkı kısa sürer çünkü kendini garantide hisseder anadınmı , aşk zaten biter çünkü kadın doyuma ulaşmıştır her istedi yapılmiıştır , gizem karizma kalmamıştır , yedi önünde yemedi arkasından gelmektedir , şımarmıştır ve onun gözünde eski sevgilisi deyildirsiniz artık hala sevgi vardır ama aşk kesinlikle kalmamıştır anadınmı , insanoğlunun çoğu böyledir anadınmı

delkanlı adamada yukarıdakilerin çoğunu yapmak yakışmaz anadınmı
bunları yapmakla zayıflığınızı ilan etmekten başka bişey yapmazsınız anadınmı

ne yapılması lazıma gelince bilahare yazarım
not : klenderin burda yazdıkları garantilidir test edilip onaylanmıştır anadınmı
karşı çıkan , muhalefet eden çıkabilir ama emin olun onlar bile söylemleriyle ters düşmeye mahkumdur anadınmı bu insanın doğasında var

klender derki her zaman kağıt üzerindekilerle , yaşananlar
olması gerekenlerle , olanlar bir olmaz anadınmı

o kadarrrr
klender ne diosa ooo

Seklinde oldu.

bikmisbroker
06-06-2004, 16:02
kalender abimize aynen katiliyorum
ozellikle guzel;alimli;fizigi duzgun...gibi kadinlari cezbetmenin en kolay yolu onun kendine olan guvenini kaybettirmektir pesinde kosup iltifatlar etmek sonuc vermez
aslinda derin bi konuda soyle bir teget geceyim istedim

Seklinde oldu.

bikmisbroker
06-06-2004, 16:03
Walla Klender anan baban heyrine hele yaz da ohuyak, haddimizi bilek nasil davranacagimizi da ona gore tayin edek!! Anadinmi? :D

Borsa olsa yaparih bi TEKNIK analiz!
Bilanco olsa yaparih bi TEMEL analiz!!
Amma ve Lakin mevzu DERIN! Ustalarin tecrubelerinden faydalanmak lazim?
Hem o yaziyi kaleme alanda kim ola ki?Adi Pakize Soyadi SUDA! Nihayetinde bir Kadin! Ustune ustluk Feministmi ne diyorlar? (ne demekse?) Elbette kendi kalesini savunacak! Olaya bu acidan baktim simdi bende annadinmi Gozzunun yaggini yiyem bir an once kaleme alki buradan genci yaslisi ohuyah! :D :D

Salacaklı
06-06-2004, 16:17
Ihtiyaca binaen acilmasi geregi icab ettiginden
Topic acilmistir! ARZ ederim.

Tartisma Bayaa evlere senlik olacak gibi..fakat eksigi var..
eksik olanda Anketin olmamasi...
Bu topige bir anket sart..

Evliyim
bekarim
gibi
Evlilerle Bekarlarin Kadina Bakis acilarinin farkli olacagini düsünüyorum...
yanlizca bir öneri ,,o zaman bu tartisma hedefine varir gibi..
selamlar
:D

N28aichi
06-06-2004, 16:29
Sayin BikmisBroker.Derdimize tercuman oluyorsunuz...Cok yasayin.Iyiki bizim hanimin Turkcesi pek yok ta rahat rahat bu foruma takiliyorum.Ya diyorum birde su Turkceyi halletse burada yazilanlari okuyup anlasaydi...Maazallah bu siteye bir daha adimimi atabilirmiydim acaba... A!Seyy... Pardon ben cok acil cikiyorum. Hanimin cayi bitmis. Yenileyip tekrar donebilirsem bir seyler yazarim...:p

RAINBOW
06-06-2004, 16:33
:D Özellikle bekarlar için ince iltifatlar.. :D

1-Ilk görüste aska inanir misin ? Yoksa disari cikip tekrar mi gireyim?

2-Affedersiniz! Biz kücükken farkli okullarda okumamis miydik?

3- Sirtina dokunup: Aman allahim gercekten omuz kemikleri!! Ben bunlari kanat sanmistim!

4- Cukulatadan bebeklerimiz bir dügün pastasinin üstünde sence de güzel görünür mü ?

5-Saati sorun.9'u 5 mi geciyor? Bugün pazartesi 28 mart 9.05..Sizinle tanistigimin günü ve zamani aklimda tutmam gerekli de!

6-Oturdunuz, konustunuz ve kalkti gidiyor..Birsey unutmadin mi? Neyi? Beni.!

7- Bu sehirde yabanciyim . Bana evinin yolunu tarif edebilir misin?

8- Baban uzayli miydi? Senin gibi birsey yeryüzünde yok cünkü!

9-Telefon numarami unutmusum, seninkini ödünc alabilir miyim?

10-Merhaba! Bay Watch'un son bölümünde harika oynadin, bir imza alabilir miyim?

11-Erkek"Sesi sen de duydun mu?" Ne sesi? Ben birsey duymadim! Kalbim kirildi

12-Baban hirsiz miydi? Hayir ! Ne Alaka?!? Gözlerinin yerine konulan elmaslari kim,nerden caldi o zaman?

13-Bana yolu tarif edebilir misiniz? Kiz: Ne yolu? Nereye? Kalbine

14-Beni bir cimcikler misin Kiz: Neden? Bu güzellik gercek olamaz! Rüya görüyorum sanirim

15-Annenle baban zamaninda karsilasmasaydi, yeryüzündeki en mutsuz insan ben olurdum!

16- Siz Aktuel'in kapagindaki kiz degil misiniz?

17-Umarim suni solunumdan anliyorsundur..Solugum kesildi seni görünce!

northwind
06-06-2004, 16:42
cok tesekkurler sn bikmisbroker
bu topigin omrunun cok uzun olacagini dusunuyorum
malum diger konularda topigin icerigini bozmamak icin fazla derinlere giremiyorduk ama burda kendimizi bulacagiz gibi ben saygiya binaen sitemizin buyuklerinin goruslerini duymak isterim sonra northwind kulunuzda eder bir kac kelam...

RAINBOW
06-06-2004, 16:48
:rolleyes: ÖZET DAVRANIŞLAR :D

1.Saçlarını okşa

2. Yücelt

3. Şımart

4. Gözlerinin içine bak,

5. Geleceğe ait planlar yap,

6. Dil dök

7. Yalvar

8. Destek ol

9. Yemeğe götür

10. Ak merkeze götür

11. Tekneye bindir

12. Güldür

13. Zeka oyunları yap

14. Müzik dinlet

15. Teşvik et

16. Teskin et

17. Affet

18. Hayran kal

19. Banyosunu hazırla

20. Güven ver

21. Kapıyı tut

22. Asansörde kat düğmesine bas

23. Arabasının kapısını aç

24. Isıt

25. Sarıl

26. Öp

27. Ona hasta ol

28. Kulağına fısılda

29. Ayaklarına masaj yap

30. Televizyonun kumandasını ona ver

31. Konsere götür

32. Onu her yerde ve her zaman bekle

33. Tanrıçan yap

34. Onunla birlikte rejim yap

35. Onunla birlikte spor yap

36. O uyumadan uyuma

37. O uyanmadan uyanma

38. Ne istediğini önceden anla

39. Günde yedi kez özür dile

40. Sürekli onu dinle

41. Arkadaşlarına katlan

42. Yorganı çekince ses etme

43. Yorganı titretme

44. Spor araba al

45. Saat al

46. Yüzük al

47. Küpe al

48. Maçın sesini kıs

49. Tıraş ol

50. Saç şeklini değiştir

51. Kareli gömlek giy

52. Serbest piyasa kurallarını unut

53. Köpeği gezdir

54. Yemin et

55. Dayan

56. Katlan

Sevgi ve Saygılarımla.. :)

bikmisbroker
06-06-2004, 16:58
Ne dertliler, ne engin bilgiler ve de gorusler varmisssh? Annadinmiii? :D :D

northwind
06-06-2004, 17:28
:D Özellikle bekarlar için ince iltifatlar.. :D

1-Ilk görüste aska inanir misin ? Yoksa disari cikip tekrar mi gireyim?

2-Affedersiniz! Biz kücükken farkli okullarda okumamis miydik?

3- Sirtina dokunup: Aman allahim gercekten omuz kemikleri!! Ben bunlari kanat sanmistim!

4- Cukulatadan bebeklerimiz bir dügün pastasinin üstünde sence de güzel görünür mü ?

5-Saati sorun.9'u 5 mi geciyor? Bugün pazartesi 28 mart 9.05..Sizinle tanistigimin günü ve zamani aklimda tutmam gerekli de!

6-Oturdunuz, konustunuz ve kalkti gidiyor..Birsey unutmadin mi? Neyi? Beni.!

7- Bu sehirde yabanciyim . Bana evinin yolunu tarif edebilir misin?

8- Baban uzayli miydi? Senin gibi birsey yeryüzünde yok cünkü!

9-Telefon numarami unutmusum, seninkini ödünc alabilir miyim?

10-Merhaba! Bay Watch'un son bölümünde harika oynadin, bir imza alabilir miyim?

11-Erkek"Sesi sen de duydun mu?" Ne sesi? Ben birsey duymadim! Kalbim kirildi

12-Baban hirsiz miydi? Hayir ! Ne Alaka?!? Gözlerinin yerine konulan elmaslari kim,nerden caldi o zaman?

13-Bana yolu tarif edebilir misiniz? Kiz: Ne yolu? Nereye? Kalbine

14-Beni bir cimcikler misin Kiz: Neden? Bu güzellik gercek olamaz! Rüya görüyorum sanirim

15-Annenle baban zamaninda karsilasmasaydi, yeryüzündeki en mutsuz insan ben olurdum!

16- Siz Aktuel'in kapagindaki kiz degil misiniz?

17-Umarim suni solunumdan anliyorsundur..Solugum kesildi seni görünce!
5 ile 15 numara cok hosuma giti 17 de fena degil hemen dagarcigima alayim 8 numarayi pek tutmadim uzayli kelimesi pek hos cagrisimlar uyandirmiyor
tesekkurler sn Rainbow

gemici
06-06-2004, 17:34
56.madde katlan yeter ağbi diğerleri önemli değil............................

RAINBOW
06-06-2004, 17:41

:D :D

KALENDER
06-06-2004, 19:29
Walla Klender anan baban heyrine hele yaz da ohuyak, haddimizi bilek nasil davranacagimizi da ona gore tayin edek!! Anadinmi? :D

Hem o yaziyi kaleme alanda kim ola ki?Adi Pakize Soyadi SUDA! Nihayetinde bir Kadin! Ustune ustluk Feministmi ne diyorlar? (ne demekse?) Elbette kendi kalesini savunacak! Olaya bu acidan baktim simdi bende annadinmi Gozzunun yaggini yiyem bir an once kaleme alki buradan genci yaslisi ohuyah! :D :D

doğru söylersin işi eğline müracat etmek lazım anadınmı

KALENDER
06-06-2004, 19:37
Kadınlara herşeyden önce tatlı sert olacaksın
Hertürlü derdini yada herhangi birşeyi paylaşmıcaksın
Mümkün olduğu kadar işyerindeki sorunları eve taşımıcaksın anadınmı

Özellikle bekarlar çıktığınız kişiyi kaybetmek istemiyorsanız fazla üstüne düşmeyin , onun sizi aramasından daha fazla onu telefondan aramayın anadınmı , devamlı onunla buluşmak istedinizi ona sölemeyin, politik davranın , alternatiflerinin olabileceğini ona çaktırmadan hissettirin , he gelen çıkalım teklifine müsait olsanız bile çaktırmadan önemli mazeretler Uydurun bunu yaparkende falanca gün oabilir gibi randevuyuda alabilirsiniz

Hislerinizi tamamen paylaşmayın bu sizin aleyhinize olabilir ve önünüze gelir
( eşiniz dahi Olsa )

Flört ettiniz insana sakına sensiz yapamam , sensiz yaşayamam , senden başkasıyla olamam gibi iddialı ve zayıf laflar sarfetmeyin , öyle hissetseniz bile kendinizi ona karşı güçlü hissettirmeniz gerekir annadınmı yoksa karşınızdaki güçlü olur siz güçsüz olursunuz anadınmı . bu da tabiat kanunlarına ters olduğu için bu ilişki uzun sürmez sürse bile tatsız olur annadınmı

Örneğin horoz bile tavuğa gücünü göstermek için kanatlarını aşaya doğru indirip çırpar etrafında döner ve gösteriş yapar horoz böle yaparak istedini daha rahat alır ve tavuğa hakimiyetini daha çabuk gösterir anadınmı

Ha erkek olarak böyle etken dilde, edilgen hareketler , pısırık davranışlardan ikinizde mutluysanız Bu sizin sorununuz ama nadir bi vaka annadınmı

Kadınlar doğaları gereği güçlü , tatlı sert , eşini koruyabilecek karakterde ve davranışlarda
Yeri geldinde bükülebilen , yerine göre tavizsiz erkeklerden hoşlanır

Bu arada da sakına eğlence ve espiriyi unutmayın kantarın topuzunu kaçırmamak kaydıyla çok önemlidir anadınmı

Partnerinizi muhakkak sinsice hafiften kıskandırın kıskanmıyorsa arada hiçbirşey yoktur anadınmı olay monotonluğa girmiştir çünkü bazıları eşimi kıskanmam desede bu anormal
Bir harekettir , unutmayın güven farklı kıskançlık farklıdır aradaki farkı iyi görmek lazım annadınmı

Tecrübelerimden Aklıma gelen bunlar annadınmı
Bu yüzden özellikle bekarken hep talep edilen olmuşumdur peşinden koşmamışımdır , hep peşimden koşulmuştur anadınmı

Atalarımız bile ne demiş
Kaçan kovalanır demiş ya da erkeklin 100 de doksanı gaçmaktır lafı beklide bu yüzden sölenmiş olabilir anadınmı :D

Bu yazdıklarımıda her yerde bulamazsınız anadınmı bunlar hayatın gerçekleri ha dediklerimi almazsanız gidersiniz gazete eklerinde dergilerde vs. yumuşak yumuşak garip davranışları kendinize örnek alırsınız souçta hep üzülürsünüz anadınmı

Unutmayın Klenderin dediklerini yapabilirseniz her zaman istenen erkek olursunuz anadınmı
Ve dediklerimi içselleştirirseniz dadında yenmez olursunuz anadınmı

Klender ne diyosa o
O kadarrrr

gemici
06-06-2004, 20:24
sn klender yazdın okuduk ama 20 yıl geç öğrendik.neyseki öğrenmenin yaşı yok...................

selçuk efendi
06-06-2004, 20:48
yaz yaz bitmez bu konu, çünkü kadın dediimiz şeyin tek bi cinsi yok ki. saabit bişiy olsa yazarız bi formül, ona göre oynarız. accayip yaratıklardır vesselam...

ha ama her kadın ilgiden çok hoşlanır... ilk başlarda bu bize de güzel gelir.. onlan ilgilenmek sizin için yeni birşeyi keşfetmek ve vaadedilen şeye ulaşmak amaçtır, hayallerimizi süslemese bile sezeriz... keşif bittikten soora, zordur başlardaki ilgiyi göstermek... ilişkiler de genelde bu yüzden biter.."eskisi gibi deyilsin" sanki eskisi gibi olmak mümkünmüş gibi, adı üstünde eski.. kadın sürekli kendini yenilemeli ki erkeein ilgisini ayakta tutabilsin

okkadar (ne kadar?(300 bin)) :D

bıcırık
06-06-2004, 21:21
Kadın olsun erkek olsun insanlar birbirlerine olan duygularını ve düşüncelerini açıkça dile getirmediği sürece ilişkiler tam oturmuyor. Birini duygusal açıdan elde ettiğini düşünmek kişinin karşısındakine olan duygularının sönmesine neden oluyorsa bırakın olsun zaten; zararın neresinden dönersen kardır vakası...

Siz yine de fazla çekiştirmeyin derim bayanları :D

chem73
06-06-2004, 21:24
Siz yine de fazla çekiştirmeyin derim bayanları :D
çekiştirmek daha çok bayanların yaptığı birşey. cesaretiniz varsa buyurun erkeklerin çoğunlukta olduğu bir yerde çekiştirin erkekleri. hodri meydan ;)

ÇifteVatandaş
06-06-2004, 21:33
Sayin BikmisBroker, Sayin Rainbow, "durun bir de karima sorayim. O bu ise ne diyecek" :D
Ya ben bu yazdiklarinizi uygularsam yukarida yazdigim gibi bir erkek olurum.;)
Olmazzzz bana gelmezzzz. :D

Mazhi
06-06-2004, 21:39
:eek: BICIRIK BAYAN MI???? :eek:

Sn.Bicirik,su ana kadar PM veya itibar notu yoluyla "abicim","sayin abim","hocam" gibi ifadelerden birini kazayla kullanmissam özür dilerim :D

dideban
06-06-2004, 21:47
zengin ve çapkın bir vatandışın biri lüx restauranta oturup karısıyla yemek yiyormuş derken güzel bir bayan gelmiş kocasını öpmüş ve kocasına kim bu diye sorunca kocası metresim bu karıcığım deyivermiş...tabi kadın hemen kıyameti koparmış boşanıyoruz -ayrılıyoruz falan..kocasıda iyi düşündün mü karıcığım bak yazları venedik yok artık,hizmetçiler,yatlar,davetler de olmayacak bir daha düşün istersen demiş...aradan biraz vakit geçmiş tekrar restauranta güzel bir bayan girmiş adamın karısı bu kim demiş,kocasıda ortağımın metresi bu demiş..kadının da cevabı aman ne sümsük şey bizimkisi daha alımlı ve zarif hayatım,hadi metresini alda eve gidelim demiş.... :D
yani sayın kalender delikanlılık fazla sökmüyor bu kadın dünyasında fıkra bile olsa eminim gerçektede olmuştur böyle şeyler...
televole-arabesk kültür ne yazıkki aşkada tecavüz etmiş bulunmaktadır...
direnen ve kazanan umarım yinede hep aşk olur...

selçuk efendi
06-06-2004, 21:52
şindi mevzuu aşksa o çok farklı bişiy sayın diideban... aşk dediin kavuşamazsan sürecek bişiydir... bak bugüne kadar gelmiş hikaayelere hep kavuşamamadır söz konusu olan...kavuşma olan hikaayelere ya da masallara bak, "ve sonsuza kadar mutlu yaşamışlar" diye biter... çünkü hiçbir yazar ya da hiçkimse bir aşkın sonsuza kadar nasıl gideceeni bilemez veyaa raslamamıştır.. mümkün deyildir... ama sevgiyle devaam edilebilir, güvenle veyaa.. ama aşkla; ı-ı... kültürle bi alaakası yok aşkın, ama ilişkiler dersen evet cılkı çıktı derim...

dideban
06-06-2004, 22:01
söylediklerinize katılıyorum sn.selçuk efendi....
bir fıkrayla meseleye biraz farklı renk ve derinlik katmak istedim
nitekim....

selçuk efendi
06-06-2004, 22:17
efenim eksik olmayın, aşk lafı geçti de mecraa o yöneyse bi-iki kelam edeyim dedim:)

KALENDER
07-06-2004, 00:09
zengin ve çapkın bir vatandışın biri lüx restauranta oturup karısıyla yemek yiyormuş derken güzel bir bayan gelmiş kocasını öpmüş ve kocasına kim bu diye sorunca kocası metresim bu karıcığım deyivermiş...tabi kadın hemen kıyameti koparmış boşanıyoruz -ayrılıyoruz falan..kocasıda iyi düşündün mü karıcığım bak yazları venedik yok artık,hizmetçiler,yatlar,davetler de olmayacak bir daha düşün istersen demiş...aradan biraz vakit geçmiş tekrar restauranta güzel bir bayan girmiş adamın karısı bu kim demiş,kocasıda ortağımın metresi bu demiş..kadının da cevabı aman ne sümsük şey bizimkisi daha alımlı ve zarif hayatım,hadi metresini alda eve gidelim demiş.... :D
yani sayın kalender delikanlılık fazla sökmüyor bu kadın dünyasında fıkra bile olsa eminim gerçektede olmuştur böyle şeyler...
televole-arabesk kültür ne yazıkki aşkada tecavüz etmiş bulunmaktadır...
direnen ve kazanan umarım yinede hep aşk olur...

sn dideban bunun delikanlılıkla ilgisi yoktur anadınmı
bu tamamen tabiat kanunu
tabiki istisnalar olacaktır
kadın cibilliyetsiz çıkarsa bu geneli etkilemez anadınmı
tamam

bikmisbroker
07-06-2004, 01:09
Sayin Justice'in yardimi ile Bu topic'e ANKET de eklendi su anda.
Bu topicde yazanlardan oncelikle ankete oy vermelerini rica ediyorum.
Ben "evliyim" maddesini israetledim birden bire %100 oluverdi anket..:D

bikmisbroker
07-06-2004, 01:12
Kadınlara herşeyden önce tatlı sert olacaksın
Hertürlü derdini yada herhangi birşeyi paylaşmıcaksın
Mümkün olduğu kadar işyerindeki sorunları eve taşımıcaksın anadınmı

Özellikle bekarlar çıktığınız kişiyi kaybetmek istemiyorsanız fazla üstüne düşmeyin , onun sizi aramasından daha fazla onu telefondan aramayın anadınmı , devamlı onunla buluşmak istedinizi ona sölemeyin, politik davranın , alternatiflerinin olabileceğini ona çaktırmadan hissettirin , he gelen çıkalım teklifine müsait olsanız bile çaktırmadan önemli mazeretler Uydurun bunu yaparkende falanca gün oabilir gibi randevuyuda alabilirsiniz

Hislerinizi tamamen paylaşmayın bu sizin aleyhinize olabilir ve önünüze gelir
( eşiniz dahi Olsa )

Flört ettiniz insana sakına sensiz yapamam , sensiz yaşayamam , senden başkasıyla olamam gibi iddialı ve zayıf laflar sarfetmeyin , öyle hissetseniz bile kendinizi ona karşı güçlü hissettirmeniz gerekir annadınmı yoksa karşınızdaki güçlü olur siz güçsüz olursunuz anadınmı . bu da tabiat kanunlarına ters olduğu için bu ilişki uzun sürmez sürse bile tatsız olur annadınmı

Örneğin horoz bile tavuğa gücünü göstermek için kanatlarını aşaya doğru indirip çırpar etrafında döner ve gösteriş yapar horoz böle yaparak istedini daha rahat alır ve tavuğa hakimiyetini daha çabuk gösterir anadınmı

Ha erkek olarak böyle etken dilde, edilgen hareketler , pısırık davranışlardan ikinizde mutluysanız Bu sizin sorununuz ama nadir bi vaka annadınmı

Kadınlar doğaları gereği güçlü , tatlı sert , eşini koruyabilecek karakterde ve davranışlarda
Yeri geldinde bükülebilen , yerine göre tavizsiz erkeklerden hoşlanır

Bu arada da sakına eğlence ve espiriyi unutmayın kantarın topuzunu kaçırmamak kaydıyla çok önemlidir anadınmı

Partnerinizi muhakkak sinsice hafiften kıskandırın kıskanmıyorsa arada hiçbirşey yoktur anadınmı olay monotonluğa girmiştir çünkü bazıları eşimi kıskanmam desede bu anormal
Bir harekettir , unutmayın güven farklı kıskançlık farklıdır aradaki farkı iyi görmek lazım annadınmı

Tecrübelerimden Aklıma gelen bunlar annadınmı
Bu yüzden özellikle bekarken hep talep edilen olmuşumdur peşinden koşmamışımdır , hep peşimden koşulmuştur anadınmı

Atalarımız bile ne demiş
Kaçan kovalanır demiş ya da erkeklin 100 de doksanı gaçmaktır lafı beklide bu yüzden sölenmiş olabilir anadınmı :D

Bu yazdıklarımıda her yerde bulamazsınız anadınmı bunlar hayatın gerçekleri ha dediklerimi almazsanız gidersiniz gazete eklerinde dergilerde vs. yumuşak yumuşak garip davranışları kendinize örnek alırsınız souçta hep üzülürsünüz anadınmı

Unutmayın Klenderin dediklerini yapabilirseniz her zaman istenen erkek olursunuz anadınmı
Ve dediklerimi içselleştirirseniz dadında yenmez olursunuz anadınmı

Klender ne diyosa o
O kadarrrr

Ozetle, Gencler bilebilse? Yaslilar Yapabilse!

bikmisbroker
07-06-2004, 01:16
yaz yaz bitmez bu konu, çünkü kadın dediimiz şeyin tek bi cinsi yok ki. saabit bişiy olsa yazarız bi formül, ona göre oynarız. accayip yaratıklardır vesselam...

Zaten amac burada tartisip biz erkeklerin kadinlara karsi davranislarini FORMUL'e etmek degil, ama FORMUL deyince de heyecanlanmadim degil? Hani soyle CCI, RSI, MACD vs.vs. gibi bi formulde gelistiriyormusuz bu arada? Ne gulerim amma?? Biz burada hisse net forumdaslari olarak mekanik rakamlar ile bile takip ediyoruz al verleri, Bizden kacmazzzz!!:D :p

zeplin
07-06-2004, 01:48
acaba bir insan için ne olursa olsun kazanmak mıdır öncelikli olan yoksa hissettiğimizi yaşamakmıdır?
ben şahsen eşim olacak insana rol yapmak yerine hatamla sevabımla beni bilsin isterim.yani insanın hayat arkadaşına politika yapması biraz tuhaf değil mi?

rol yaparak sevdiğim insanın kalbini kazanınca, sevdiğim ve sevgisini kazanmak istediğim insanın aslında beni değil rolünü oynadığım karakterdeki insanı sevmesini sağlamış olmuyor muyum?sonuçta gene ben sevilmemiş oluyorum değil mi?

diğer yandan sayın kalenderin yazısındaki bazı konularada anlam olarak katılıyorum.
düşünceli davranmak, huyuna gitmek gibi davranışlarda bir yere kadar ilişki içerisinde politika yapmak sayılabilir.bence doğallık - rol arasında bir denge noktası var.sanırım asıl maharette insanın muhatabının durumuna göre bu denge noktasını ayarlayabilmesinde.

bgali
07-06-2004, 01:57
Kadınlar anlaşılmak için değil,sevilmek için yaratılmışlardır.

Evlenmeden önce gözlerini dört aç, evlendikten sonra ise yarı kapalı tut.
Benjamin Franklin

Hem sevmek hem de akıllı olmak imkansızdır. Francis Bacon

Yalnızlıktan korkuyorsanız eğer, sakın evlenmeyin. Anton Çehov

"Kadın kocasını daha az sevmeli, fakat daha çok anlamalı; erkek, karısını daha çok sevmeli, fakat anlamaya çalışmamalıdır." Oscar Wilde

İnsan gerçekten bir kadını severse, onun gözünde dünyadaki bütün öteki
kadınlar kesin olarak manasını kaybeder. Oscar Wilde

Olabilecek en şiddetli, en aldatıcı, en geçici tutkunun etkisinde olan iki kişiden, ölüm onları ayırıncaya değin bu uyarılmış, normal dışı ve bitkinlik verici durumda kalacaklarına dair yemin etmelerini istemektir evlenmek... George Bernard Shaw

En zor dövüşüm ilk karımla olandı.Muhammed Ali

Kadın gizlice ağlamaz, eğer sevdiği erkek onu duyabilecekse ağlar... Anonim

(Bundan sonrakileri çok ciddiye almamanızı rica ederim.)

Mutlu bir evliliğin tek yolu var; Ne olduğunu öğrenir öğrenmez, yeniden evleneceğim!!"

Her erkek güzel, anlayışlı, tasarrufu bilen ve iyi yemek pişiren bir eş ister; ama yasalar ne yazık ki yalnızca tek kadınla evlenme izni veriyor...

Karınızı günde iki kere dövün.Siz niye dövdüğünüzü bilmeseniz de, O niye dayak yediğini iyi bilir. Çin Atasözü

Mazhi
07-06-2004, 03:19
Erkek dedigin servetini ilk karisindan aldigi manevi destege,ikinci karisini da servetine borcludur :D

zltcla
07-06-2004, 03:30
birgün temel yolda yürürken meşhur aladin lambasını bulur,meşhur cin çıkar ne dilersen dile benden der,
temel: trabzondan newyorka kadar bir otoban isterim,
cin :bu iş çok masraflı ve zahmetli,tonlarca beton,çelik,demir gerektirir,başka bir dilek dile lütfen
temel :tamam o zaman kadınları anlıyabilme yeteneğini ver bana
cin:abi otoban çift şerit mi olsun,dört şerit mi olsun :p

tüm hanımların affına ve engin hoşgörülerine sığınarak bu fıkrayı gönderdim,dünyamızı güzelleştiren ve hayat sebebimiz olan tüm hanımları anlamak değil de layık oldukları sevgiyi vermek olmalı amacımız.

syg :)

karina
07-06-2004, 11:13
Bir kadin "ben üsüyorum" dediginde, bunun cevabinin;

"üstüne bir sey al..."

"istersen bir taksiye binelim..."

"eve geldik zaten..."

türünden bir söz olmadigini,"üsüyorum" dediginde kadinin "bana sarilsana" demek istedigini ve ona sarilmak gerektigini ögrenmek epey
zamanimi aldi.

Sanirim binlerce yil boyunca isteklerini açikça söylemelerine izin verilmedigi için "gizli bir dil" gelistirmek zorunda kalan kadinlar,
bu kadar basit bir seyin erkekler tarafindan niye anlasilamadigini hiç anlayamazlar.

Erkeklerin, bakkal dükkaninin arka tarafindaki salak küçük oglana benzedigini düsünürler: "Anlayissiz ve beceriksiz salaklar."
Kadinlarin bir sey söylediklerinde aslinda baska bir sey söylemek istemis olabileceklerini kendim mi farkettim, yoksa bunu bana bazen
usulca, bazen sabirsizca, sözleriyle kadinlar mi ögretti simdi tam çikartamiyorum.

Sevgi ve sefkat eksikligine hiç tahammül edemeyen, bunlarin "açikça" söylenerek elde edilmesinin ise elde edilenin degerini düsürecegine
>inanan kadinlarin niye isteklerini düpedüz söylemedikleri ise erkekler için hep bir sirdir.

Duygularini göstermenin kadinlara özgü bir davranis oldugunu sanan erkekler, açikça sevgilerini ve sefkatlerini göstermekten hep
utanirlar.

Farkinda olmadan, onlar, bu duygularin gösterilecegi tek yerin yatak odasi olduguna inandiklarindan, kalabaliklarin içinde sevgi ve sefkat
gösterdiklerinde, herkesin seyrettigi bir yerde sevisiyorlarmis hissine kapilip tedirgin olurlar.

Erkekler için duygular, kapali yerlerde yasanmasi gereken "mahrem" seylerdir, kadinlar ise bunu hayatin her aninda yasanmasi gereken bir
sey oldugunu düsünürler.

Hemen hemen hepsi gizli bir "derebeyi" olan erkekler, kadinlarin her isteginde, her talebinde bir isyan, bir baskaldiri hatta bir hakaret
görürler.

Erkeklerin bekledikleri, kadinlarin "üsümeleri" ya da "acikmalari" degil, erkegin yaninda sogugu ve açligi hissetmeyecek kadar
kendinden geçmis bir aska kapilmalari ve bu aski taleplerini dile getirmeyerek göstermeleridir.

Galiba o yüzden, erkegin biraz kadinsilastigi ve duygularini alabildigine özgür biraktigi askin ilk günleri geçtikten ve erkek
yeniden erkekligine döndügünde, kadinlar "üsümeye" baslarlar.

"Benim uykum geldi" dediginde erkegin onla beraber yatmamasini, perhize basladigi sirada aniden bir hosluk yapma istegi duyan erkegin
ona sevdigi yemekleri almasini "düsmanca" bulmaya koyulurlar.

Artik erkegin her davranisi ince eleklerden geçirilip, onun sözlerinde ve davranislarinda "sevgisizlik" isaretleri tek tek
saptanir. Ve o gizli dil daha sik ortaya çikar.

Kendilerinden yakinirlar önce, "çok sismanladim," "çok yaslandim," "çok çirkinlestim," bunlari söyledikten sonra erkeklerin ne
söyleyeceklerine, ne yapacaklarina bakarlar.

Kendilerine büyük bir ilgi eksikligi olarak gözüken o anlayissizliklarin, artik eskisi kadar begenilmemelerinden ya da sevilmemelerinden mi
kaynaklandigini anlamaya ugrasirlar.

Bastan savma verilecek her cevap, kadinin öfkeli tepkisini hakeder.

- Yoo, hiç de sismanlamadin, iyisin, biraz kilo aldin belki ama önemli degil.

Bu yakinmalar onlara manasiz ve çocukça gelir çünkü...

Kadinlar ise sinirlenmeye baslarlar.

- Sen beni eskisi kadar sevmiyorsun.

Bunun cevabi elbette, "nerden çikardin bunu, tabii ki seviyorum" degil, siki bir sarilis ve iyi bir öpüsmedir.

Bir seylerin yanlis gitmeye basladigini gören erkek ise, güzel bir hediye almanin ya da daha kestirmesi "biraz para vermenin" zamani
geldigini düsünür.

Onun için sorunun tedavisi öpüsmede degil paradadir.

Kabul etmeli ki, kendi degerini, gizliden gizliye kendine verilen parayla ölçmeye yatkin kadin için yapilacak "fedakârligin" miktari bir
zaman ise yarar, kadin, "salagin" duygularini böyle ifade etmeye çalistigini anlar.

Erkek ise, o düz vahseti ve insafsizligi ile"agliyorsa biraz para ver," çözümlemesini benimser. Ama hediyelere ve paralara çabuk
alisilir, sarilislarin ve öpüsmelerin özlemi yeniden baslar.

Kadin "üsür." Son bir iki deneme daha yapar, bazen güzelligi ve cinselligiyle, bazen sinirli çikismalariyla, erkege "üsüdügünde ona
sarilinmasi gerektigini" bir daha ögretmeye ugrasir.

Kadin ya kadere riza gösterip teselliyi hediyelerde, parada, çocuklarinda, kendisine saglanan güvende aramaya razi olur ve arada
sirada tutan "ben çok yalnizim" yakinmalari ve aglama nöbetleriyle hayatini sürdürür ya da "üsümeye" fazla dayanamayip,
"sarilmasini bilen" biri var mi diye etrafa bakinmaya koyulur.

"Sarilmasini bilenler" bu sapaktaki kadinlari keskinlesmis radarlariyla hemen bulurlar.

Bir vakit isler iyi gider. Ama sarilmasini bilenler de bir süre sonra kaçinilmaz erkekliklerine geri dönüp, üsüyen kadina, üstüne bir hirka
almasini söylerler.

Ahmet Altan

chem73
07-06-2004, 12:20
ÜSTAD bir başka anlatmış. bir çırpıda okuyuvermişim.

muhabbet
07-06-2004, 16:59
özetle: onlar bize Allah'ın emanetidir. inancı olan için bundan daha bağlayıcı bir şey bulmak zor.

muhabbet
07-06-2004, 17:04
evlilik birken iki olmak derler.

evlilikte özgürlük iki kişiliktir. ben değil biz vardır artık. önemli olan "biz" in ortak noktalarını tespit etmektir. anlaşmazlıkların çözümü ise biz kültürünü kazanmaktan geçer. "biz" in genel çerçevesini çizmek için ise ortak kültürün, ortak kriterlerin ve ortak değerlerin önemi büyüktür. hatta kaçınılmazdır. değerlerin birleştiği yerde ise kadına nasıl davranılması gerektiği baştan ortaya konmuş olur.

SunShine
07-06-2004, 17:14
Karınızı günde iki kere dövün.Siz niye dövdüğünüzü bilmeseniz de, O niye dayak yediğini iyi bilir. Çin Atasözü

Çinlilerin bu sözü söyleyen atalarını şiddetle protesto ediyorum.

Deneyelim dedik, bırakın iki defayı, ilkinde kötü dayak yedik.

Bari sebebini bilseydik. Boşu boşuna dayak yedik. :rolleyes:

Naçizane benim tavsiyem, dövebileceğinizden emin değilseniz denemeyin bile. :hayır: :D Ya da ufak tefek çinli bir hanımla evlenin.

muhabbet
07-06-2004, 17:17
bu arada ekleyeyim: ben maalesef bekarım.

gemici
07-06-2004, 17:52
evlenmek akıl karı değildir.neden bu topikten sonra hespladım 17 yıllık evliyim.
evli olmamdan dolayı ayda karım ve ondan kaynaklanan masrafların en az 2 milyar olduğunu düşünürsek.12x2=24 milyar yıllıl
24x17= 394 milyar masrafı olmuş.

halbuki bekar olsaydım şimdi altımda porche mis gibi yaşıyordum.

bikmisbroker
07-06-2004, 18:09
evlenmek akıl karı değildir.neden bu topikten sonra hespladım 17 yıllık evliyim.
evli olmamdan dolayı ayda karım ve ondan kaynaklanan masrafların en az 2 milyar olduğunu düşünürsek.12x2=24 milyar yıllıl

Wayy beee? HIC olayin bu yonunu dusunmemistim??
Borsacilik bu olsa gerek.. :D :D

Sayin Gemici, portfoyume yardimci olurmusunuz?? :D

gemici
07-06-2004, 18:26
emrin olur.ama gördüğün gibi batmış durumdayım................

bikmisbroker
07-06-2004, 18:41
emrin olur.ama gördüğün gibi batmış durumdayım................
Simdi yeni bir topic actirtma bana? "kim daha cok icerde?" diye?
(ben de 20 yillik evliyim, 24x20=480 milyar eder? de) :D :D
Porche + Kanarya adalarinda 6 aylik tatil parasi..

gemici
07-06-2004, 18:44
anam anam benden beteri varmış.geçmiş olsun dostum gel kanarya adalarına beraber gidelim belki teselli eden birilerini buluruz.......................

nature
07-06-2004, 20:04

Sevgili gemici1,

Aman bu kadar açıktan gitmeyin...Tam bodozlamadan girmişsiniz.. :D Ufak bir paket ya da bir iki cicili bicili bir şeyler ekleyin yanına..Yoksa arkadan gelen gençler için iyi olmayacak.. :roll:

Zülfü Aşkın
07-06-2004, 20:08
arkadaslar ben cicekciyim ve cicekleri cok severim ama hayatin gercek ciceklerini(yani bayanlari) daha cok severim
hayatin gercek ciceklerine iyi bakamak lazim sevmek oksamak onlarla konusmak lazimki onlarda cicek acsin ve onlari koklayasin o guzelikleri göresin sayet bu ciceklere iyi bakmazsaniz diken gibi size batarlar
hepinizi cokkkkkkkk seviyorum hayatin gercek cicekleri:)

camarors
08-06-2004, 00:30
Sevgili gemici1,

Aman bu kadar açıktan gitmeyin...Tam bodozlamadan girmişsiniz.. :D Ufak bir paket ya da bir iki cicili bicili bir şeyler ekleyin yanına..Yoksa arkadan gelen gençler için iyi olmayacak.. :roll:

Gemici abim en dogru tespiti yapmis :(

gemici
08-06-2004, 00:37
herhalde bir bildiğimiz varda öyle demişiz................................

SunShine
08-06-2004, 07:48

Benim hanım doktor, iyi para kazanıyor.

Parası batsın, ağız tadıyla bi kere bile dövemedikten sonra. :D

GaddarErkekSunShine. :confused:

N28aichi
08-06-2004, 09:12
Naçizane benim tavsiyem, dövebileceğinizden emin değilseniz denemeyin bile. :hayır: :D Ya da ufak tefek çinli bir hanımla evlenin.
Cinlileri bilemem ama Japon bayanlara denemenizi pek tavsiye etmem...Orta okul ve lisede Aikido, Judo ve Kendo egitimi aliyorlar. Ben evlenirken bunu bilmiyordum ama sizlerin haberi olsun bari...:p

preatoria
08-06-2004, 09:19
onu bunu bilmem

kelebek gibi uçar

arı gibi sokarım

ısrarcıyım

haşinim

kalp hırsızıyım

cok canlar yakarım

kafaya taktımmı

48 saat ten fazla uğraşmam

bilmem anlatabildimmi :)

N28aichi
08-06-2004, 09:27
Sn Preatoria. Inanin gayet acik ve net. Neden diyebilirsiniz. Cunku... yazdiklariniz bekarken aynen benim icinde gecerliydi. Ama simdi hepsi tarih oldu...:o

serdarkus
08-06-2004, 09:30
Benim hanım doktor, iyi para kazanıyor.

Parası batsın, ağız tadıyla bi kere bile dövemedikten sonra. :D

GaddarErkekSunShine. :confused:

:rolleyes:
Niye, doktor dövmek yasak mı?
Ne zaman yasaklandı?
İyice yaşanmaz oluyor bu memleket. :cool:

SunShine
08-06-2004, 09:35
Niye, doktor dövmek yasak mı?
Ne zaman yasaklandı?
İyice yaşanmaz oluyor bu memleket. :cool:

Valla öyle, yaşanmaz oldu memleket.

Çin'e gitmek lazım. :D

bikmisbroker
08-06-2004, 09:39
onu bunu bilmem

kelebek gibi uçar

arı gibi sokarım

ısrarcıyım

haşinim

kalp hırsızıyım

cok canlar yakarım

kafaya taktımmı

Sn Preatoria. Inanin gayet acik ve net. Neden diyebilirsiniz. Cunku... yazdiklariniz bekarken aynen benim icinde gecerliydi. Ama simdi hepsi tarih oldu...:o

Topic senlenmis?

Bir arkadasimin lafini buraya yazmadan gecemiyecegim;

Derdiki;

BEKARKEN PADISAHTIM,
NISANLANDIM VEZIR OLDUM,
EVLENDIM REZIL!

Biz burdayiz efenim, bekleriz... :D :D

bikmisbroker
08-06-2004, 09:47

Bizim ulkemizde de MILLI egitim bakanligi bunyesinde orta okul ve Lise de ATA sporumuz SERBEST ve Greko romen Gures tekniklerinin ogretilmesi zamani gelmistir arkadaslar.

Yedi yabanci memleketlerde KLE takmaktan KUNDE atmaktan SARMA yapmaktan bi haber genclerimiz sayesinde ne hallere geldigimizin resmidir... :D :D :D

DERS ALINA!

ARZ ettim,

ertan
08-06-2004, 10:04
onu bunu bilmem

kelebek gibi uçar

arı gibi sokarım

ısrarcıyım

haşinim

kalp hırsızıyım

cok canlar yakarım

kafaya taktımmı

sünger bob gibisin... :D

-kötüyüüüm...bunu yapabiiliriim... :D

N28aichi
08-06-2004, 10:56
Bizim ulkemizde de MILLI egitim bakanligi bunyesinde orta okul ve Lise de ATA sporumuz SERBEST ve Greko romen Gures tekniklerinin ogretilmesi zamani gelmistir arkadaslar.

Yedi yabanci memleketlerde KLE takmaktan KUNDE atmaktan SARMA yapmaktan bi haber genclerimiz sayesinde ne hallere geldigimizin resmidir... :D X3

DERS ALINA!

ARZ ettim,
Sn Babo Sormayin...Yaban ellerde kaldik.Yardimimiza gelecek kimsede yok. Ayrica Hanim bir metreden fazla yaklastirmiyor ki kundeye aliyim onu!:) Bundan dolayi bende kararimi verdim, hanimi kendi silahiyla vuracagim.KENDO ogrenecegim. :D

N28aichi
08-06-2004, 11:14
http://gallery.cybertarp.com/albums/userpics/22198/1.JPG

Kendo demistim belki bilmeyen arkadaslarimiz olabilir.Bir resim ekliyelimde neler cektigimi anlayin...Ekledigim resim Kendo yapan bir arkadasima ait.(Beyaz kiyafetli) Ara sira bazi taktikler veriyor da bir tarafimiz kirilmadan siyriliyoruz hanimin elinden...:p

nature
08-06-2004, 12:52
http://gallery.cybertarp.com/albums/userpics/22198/1.JPG

Kendo demistim belki bilmeyen arkadaslarimiz olabilir.Bir resim ekliyelimde neler cektigimi anlayin...Ekledigim resim Kendo yapan bir arkadasima ait.(Beyaz kiyafetli) Ara sira bazi taktikler veriyor da bir tarafimiz kirilmadan siyriliyoruz hanimin elinden...:p

Sayın N28aichi;

Vallahi bu fotoğrafı ve alttaki yazıyı hanım görürse,sizin hanımın elinden kurtulmanız için ,arkadaşınızın bizzat eve kadar gelip ,ciddi şekilde size yardım etmesi gerekebilir.. :D

N28aichi
08-06-2004, 13:11
Sayın N28aichi;

Vallahi bu fotoğrafı ve alttaki yazıyı hanım görürse,sizin hanımın elinden kurtulmanız için ,arkadaşınızın bizzat eve kadar gelip ,ciddi şekilde size yardım etmesi gerekebilir.. :DSn Nature
Aman duymasin.Ne demisler yelin kulagi vardir. Ssssssssstt !!! :rolleyes:

bikmisbroker
08-06-2004, 13:35

Pakize Suda'dan KIRMIZI itibar puanini aldik bu yazimiz ile!!! :D

preatoria
08-06-2004, 13:41

artan ivmeli ısrar vektöründen vazgeçmeyeceksin BaBo :D

Salacaklı
08-06-2004, 13:51

sevgili babo gercek mi yoksa sakami..
Sn Pakize Suda Hanimda mi üye oldu Hisse netimize.

:roll:

serdarkus
08-06-2004, 13:57
“Erkek olarak kadına nasıl davranmalıyız!” değil de, “kadınlar erkeklere niye böyle davranır!” olması gerekir sorulan sorunun ve araştırılması gereken cevabın..

Dün hanımın yaş günüydü.. sağolsun internet çıktı, unuttum demenin inandırıcılığı kalmadı. Bir haftadır girdiğim tim kişisel sitelerde gözüme gözüme dayıyorlar, unutmak ne mümkün.

Bu nedenle, “bak unutmadım aklımda ama, doğru dürüst bir şey alamadım, kusura bakma" dedim pişkinlikle”. O da cevap verdi aynı pişkinlikle, “canın sağolsun, önemli mi.. şu misafir odası koltuk takımını yenileriz, ona sayarım, şimdi deri kaplılar moda..”

Pöh!.. biz adam olup daha kendimizi savunacak bir dernek bile kuramadıktan sonra, gırmızı da verirler, gözümüzü de morartırlar!..

preatoria
08-06-2004, 14:10
“Erkek olarak kadına nasıl davranmalıyız!” değil de, “kadınlar erkeklere niye böyle davranır!” olması gerekir sorulan sorunun ve araştırılması gereken cevabın..

Dün hanımın yaş günüydü.. sağolsun internet çıktı, unuttum demenin inandırıcılığı kalmadı. Bir haftadır girdiğim tim kişisel sitelerde gözüme gözüme dayıyorlar, unutmak ne mümkün.

Bu nedenle, “bak unutmadım aklımda ama, doğru dürüst bir şey alamadım, kusura bakma" dedim pişkinlikle”. O da cevap verdi aynı pişkinlikle, “canın sağolsun, önemli mi.. şu misafir odası koltuk takımını yenileriz, ona sayarım, şimdi deri kaplılar moda..”

Pöh!.. biz adam olup daha kendimizi savunacak bir dernek bile kuramadıktan sonra, gırmızı da verirler, gözümüzü de morartırlar!..

al işte açıksözlülüğün bedeli 2 tekliğe doğum günü hediyesi :)

bikmisbroker
08-06-2004, 14:16

Demekki TEKNIK de TEMEL de TAKTIK de Sokmuyor!.. :D :D

Sen (Erkek milleti) ne dersen de, ne yaparsan yap, sahaya cikarken HUKMEN
Maglupsun bir defa.. :D

serdarkus
08-06-2004, 14:25
al işte açıksözlülüğün bedeli 2 tekliğe doğum günü hediyesi :)

Demekki TEKNIK de TEMEL de TAKTIK de Sokmuyor!.. :D

...sonra, gırmızı da verirler, gözümüzü de morartırlar!..

ve işte tüm bu nedenlerden, bu görüşümü tekrar ediyor ve sonuna kadar da ısrar ediyorum,
" gızları da alsınlar askere!.." :cool:

SunShine
08-06-2004, 14:49

Sn BaBo,

Ankete dul seçeneğinin de ilave edilmesini talep ediyorum. :hmm:

serdarkus
08-06-2004, 15:02
Yoksa..
Biz de biliriz gırmızı vermesini, ama..
Vermiyorsak, bu yaştan sonra guşa gurda kendimize yumuşadı dedirtmemek içindir..
Gönlümüzden geçip de ses etmedğimiz ise, tüm bayanlar birer çiçektir. :cool:

Salacaklı
08-06-2004, 15:20
Evet mutlu haberi Az önce aldim..
Asik oldugum ,saygi Dugdugum Biricik esimin Amaliyati Basarili gecti..Kendisi ilede az önce Telefonda görüstüm..Dünyalar Benim oldu...

Sabah saat 6 da beri Bebegimle yasadigim karmasik duygulari ve endiselerimi anlatacak kelimeler bulamiyorum...

okurken düsünüyorsunuz degilmi ..Salacakli nin Esi Amaliyat oluyor..Kendisi Hisse nete bilmem kac tane mesaj yolluyor..Haklisiniz..! Esimin yaninda olamyasiminda sebebleri ve sartlari var...Büyük aile bölündü Kücük aile oldu..Biz ise Atom ailesiyiz 3 kisilik yasamimiz var..2 yasindaki kizim ile Hastaneye gitmeme Karari aldik..Anlayacaginiz Bebegimi Güvenerek Birakacagim es dost yok...Dostlarim ise onlarinda isi gücü var..

Biz Bu isinde üstlesinden geliriz dedik ve esim Sabah 7 de Evden ayrildi..Simdi ise gayet iyi oldugunu söyledi...

biraz gec evlendim Ari gibiydim Gülden ,cicekden cicege konardim ..Bir gün evleni verdim Bebegimiz oldu..sabirsiz erken dünyaya geldi..özel bakim gerekliydi..
Havadan gecim kaynagi olmadigina göre..Birimizin Calismasi gerekecekti..3 ay Tartistik .sen evde kal Ben Calisayim diye..En sonunda sorunu cözdük 10 adet bozuk para ile yazi mi turami attik ve ben kaybettim...iki yildir Ev Babasi oldum..bebegimle mesgulum bu aradada Evde calismaya basladim evimiz Benim isyerim oldu .. Hisse net de Tabii ki ,,sizlerde sanalda olsa benim CAN SIKINTIMA derman oldunuz...Borsadanda biraz cakmaya basladik...

Hayat devam ediyor...severek, sevilerek en önemlisi mutlu olarak yasamak .. Herseye deger...yasayacagimiz iki günlük dünyada ..Mutluluk bizlerin elinde.
Kadiniyla erkegi ile...

chem73
08-06-2004, 15:23
geçmiş olsun. acil şifalar dilerim.

bıcırık
08-06-2004, 15:30
Kimi zaman karşılıklı cinsler olarak "cins" davransak da zor durumlarda birbirimize destek olmak önemli olan bence... Geçmiş olsun Sn Salacaklı, hastalık sizden ve ailenizden uzak olsun...

preatoria
08-06-2004, 15:30
geçmiş olsun Sn.Salacaklı

bikmisbroker
08-06-2004, 15:33
Asik oldugum ,saygi Dugdugum Biricik esimin Amaliyati Basarili gecti..Kendisi ilede az önce Telefonda görüstüm..Dünyalar Benim oldu...

Sabah saat 6 da beri Bebegimle yasadigim karmasik duygulari ve endiselerimi anlatacak kelimeler bulamiyorum...

okurken düsünüyorsunuz degilmi ..Salacakli nin Esi Amaliyat oluyor..Kendisi Hisse nete bilmem kac tane mesaj yolluyor..Haklisiniz..! Esimin yaninda olamyasiminda sebebleri ve sartlari var...Büyük aile bölündü Kücük aile oldu..Biz ise Atom ailesiyiz 3 kisilik yasamimiz var..2 yasindaki kizim ile Hastaneye gitmeme Karari aldik..Anlayacaginiz Bebegimi Güvenerek Birakacagim es dost yok...Dostlarim ise onlarinda isi gücü var..

Biz Bu isinde üstlesinden geliriz dedik ve esim Sabah 7 de Evden ayrildi..Simdi ise gayet iyi oldugunu söyledi...

biraz gec evlendim Ari gibiydim Gülden ,cicekden cicege konardim ..Bir gün evleni verdim Bebegimiz oldu..sabirsiz erken dünyaya geldi..özel bakim gerekliydi..
Havadan gecim kaynagi olmadigina göre..Birimizin Calismasi gerekecekti..3 ay Tartistik .sen evde kal Ben Calisayim diye..En sonunda sorunu cözdük 10 adet bozuk para ile yazi mi turami attik ve ben kaybettim...iki yildir Ev Babasi oldum..bebegimle mesgulum bu aradada Evde calismaya basladim evimiz Benim isyerim oldu .. Hisse net de Tabii ki ,,sizlerde sanalda olsa benim CAN SIKINTIMA derman oldunuz...Borsadanda biraz cakmaya basladik...

Hayat devam ediyor...severek, sevilerek en önemlisi mutlu olarak yasamak .. Herseye deger...yasayacagimiz iki günlük dünyada ..Mutluluk bizlerin elinde.
Kadiniyla erkegi ile...

Hayat budur, Yasam da...

Sevmek-sevilmek? ve de paylasmak?? Yukarda o da ozetlenmis..

Bir SIKINTIyi burada forumdaslari ile paylasma sicakligi bize bu Topicdeki ANA fikri bir cirpida ozetledi..

Coook buyuk gecmis olsun dileklerimle haftanin yazisina aday gosteriyorum.

Sn BaBo,

Ankete dul seçeneğinin de ilave edilmesini talep ediyorum. :hmm:

Yaw Sn.Sunshine, biliyorsun bi bilgisayari acmayi beceriyorum, bir de kapatmayi? Bana oyle bisey soyluyorsunki? Bari tarif de etki kurcalayayim ve de bulayim nasil ilave yapacagimi??

Samimi itiraf;DUL secenegi hic aklima gelmedi yaw? :confused:

northwind
08-06-2004, 15:34
buyuk gecmis olsun,size esiniz ve kizinizla birlikte saglik ve mutluluk
dolu nice yillar dilerim

AloneWolf
08-06-2004, 15:36
geçmiş olsun acil şifalar ve mutluluklar dilerim sağlık dolu günlere

SunShine
08-06-2004, 15:43
Yaw Sn.Sunshine, biliyorsun bi bilgisayari acmayi beceriyorum, bir de kapatmayi? Bana oyle bisey soyluyorsunki? Bari tarif de etki kurcalayayim ve de bulayim nasil ilave yapacagimi??

Samimi itiraf;DUL secenegi hic aklima gelmedi yaw? :confused:

Sn Salcaklı'ya geçmiş olsun diyorum.

Sn BaBo,

Bakmayın siz avatarıma. Ben de bazı şeyleri yapamıyorum. Bilsem tarif etmez miyim. :D

Saygılarımla.

N28aichi
08-06-2004, 16:04
Sn Salacakli, Esinize acil sifalar dilerim.Gecmis olsun.Saygilarim ve sevgilerimle
N28Aichi

ertan
08-06-2004, 17:47
sn.salacaklı

size ve ailenize geçmiş olsun...

hislerinizi tüm sıcaklığı ile anlattığınız için de teşekkürler...

nature
08-06-2004, 19:07

Kadiniyla erkegi ile...

Sn.salacaklı olayı şimdi öğrendim..Büyük geçmiş olsun..Allah'tan acil şifalar dilerim..

Zülfü Aşkın
08-06-2004, 19:22
sn salacakli gecmis olsun dileklerimi iletiyorum
hasta olan herkese acil sifalar diliyorum

KALENDER
08-06-2004, 20:24
sayın salacaklı ailene geçmiş olsun , Allah acil şifalar versin anadınmı
saygılar

Salacaklı
08-06-2004, 20:37
Arkadaslarim , Dostlarim

Bu sanal Dünyayi Tii ye almayalim...Bu Hisse net de Ne dostluklar baslayacak..bunun bilincinde olalim.. Belkide Baslayan Dostluklar percinlesiyor,.

Bütün iyi dilek dileyen Dostlarima Forumdaslarima Cani gönülden sevgilerimi, saygilarimi gönderiyorum...Baskada sözcük bulamiyorum,,,af ola...

( su an esim oldukca iyi.)

:roll: :roll: :roll:

krokodil
08-06-2004, 21:06

bizde utanmadan para istedik ereğli için..abi özür özür :D

krokodil
08-06-2004, 21:11

Kadiniyla erkegi ile...

allah yardımcınız olsun.ailenize saadetler dilerim.hissenet ailesini seviyorum.biz burdayız salacaklı başarılar......

RAINBOW
08-06-2004, 21:37
Sevgili Salacaklı geçmiş olsun diyor, ailenizle beraber sağlıklı ve mutlu.. çok uzun ömürler diliyorum.. :)

ertan
08-06-2004, 21:48
anket son durum...

Anket Sonuçlarını Gör: Medeni Durumunuz Nedir?

Bu anket 02-06-2005 günü ve saat 01:07'de sona erecektir.

Tabii ki Evliyim!

alihoca, AloneWolf, Amateur, aritmik, BastırAnkaragücü, bikmisbroker,

camarors, DoppelAgent, ertan1tr, gemici1, HAKAN, Ke$i$, krokodil, mohikan,

mustafa gezgin, N28aichi, Objektif, Salacaklı, San Francisco, serdarkus,

SNOWDROP, SunShine, Uzaklar

23 51.11%

Nisanliyim, Evlilik planlari yapiyoruz..

bond, mazhi82, preatoria, selçuk efendi, supersonic, zeplin

6 13.33%

Bekarim, OOh oh bekarrrr!

ayyan, Dejavu, derindeniz, dideban, erciyesforce, Guardian, korhan,

mantrader, muhabbet, Oğuz Çelikdemir, paramen, PROXY, spek_avcısı,

spyeko, tifosiferre, yeter

16 35.56%

Voters: 45.

nature
08-06-2004, 22:20
anket son durum...

Bu anket 02-06-2005 günü ve saat 01:07'de sona erecektir.

Tabii ki Evliyim!

alihoca, AloneWolf, Amateur, aritmik, BastırAnkaragücü, bikmisbroker,

camarors, DoppelAgent, ertan1tr, gemici1, HAKAN, Ke$i$, krokodil, mohikan,

mustafa gezgin, N28aichi, Objektif, Salacaklı, San Francisco, serdarkus,

SNOWDROP, SunShine, Uzaklar

23 51.11%

bond, mazhi82, preatoria, selçuk efendi, supersonic, zeplin

6 13.33%

ayyan, Dejavu, derindeniz, dideban, erciyesforce, Guardian, korhan,

mantrader, muhabbet, Oğuz Çelikdemir, paramen, PROXY, spek_avcısı,

spyeko, tifosiferre, yeter

16 35.56%

Voters: 45.

Şu an evliler kafilesine ,biri daha katıldı..%52 yi geçtik.. :roll:Saniye farkıyla kervana biri daha katılmış..%53.19 olmuşuz..Yok mu arttıran.. :D

camarors
08-06-2004, 23:31
Esinize gecmis olsun sn. salacakli, mutlulugunuzun devamini dilerim.

Amateur
09-06-2004, 00:28
Sn.Salacaklı,
Hepinize geçmiş olsun. Eşinize acil şifalar dilerim...

bikmisbroker
09-06-2004, 04:28
Şu an evliler kafilesine ,biri daha katıldı..%52 yi geçtik.. :roll:Saniye farkıyla kervana biri daha katılmış..%53.19 olmuşuz..Yok mu arttıran.. :D

Simdi benim bu sonuclari Nasil gordugunuzu ogrenmem lazim? Yoksa OYNAMAM! ben..Walla oynamam!! :D :D

Ayrica o gordugunuz sayfanin fotografini cekip buraya yapistiriyorsunuz onu da ogrenmem lazim?? (Sn.Sunshine a bu konuyu soran mesaj attim ama mesaj halen postada herhalde cevap gelmedi??) YOKSA walla bu topic'e yazmam artik Billa!

ertan
09-06-2004, 08:08
sn.babo,

anketteki (şu an için) 27 rakamının üstüne gel...tıkla...yeni pencere açılacak orada kim nereye oy vermiş görünüyor...

oradaki oy sonuçlarının tamamını seçip sağ tuşla kopyaladım...buraya da cevap bölümündeki code kodunu kullanarak aktardım...

sevgiler...

nature
09-06-2004, 09:08
Simdi benim bu sonuclari Nasil gordugunuzu ogrenmem lazim? Yoksa OYNAMAM! ben..Walla oynamam!! :D :D

Ayrica o gordugunuz sayfanin fotografini cekip buraya yapistiriyorsunuz onu da ogrenmem lazim?? (Sn.Sunshine a bu konuyu soran mesaj attim ama mesaj halen postada herhalde cevap gelmedi??) YOKSA walla bu topic'e yazmam artik Billa!

Sn.BaBo'ya katılıyorum valla..Ben de yahu şu benimle aynı anda kafileye katılan kim diye bakayım dedim..''siz oy kullandınız''deyip izin vermiyor görmemize..Ama birileri bu işin yolunu biliyor..Hem de çok iyi... :hmm:

( Şimdi istermisin,yine şöyle saçlar falan öne dökülmüş,ağzında çiçek,bonuzlar sipsivri birileri daha görünsün''mehaba s.nature bir şey mi dediniz?''diye hal hatır sorsun..Ya da pisuar da işini bitiren ,bir kutup ayısı falan görünsün ortalarda .. :D )

bikmisbroker
09-06-2004, 09:53
sn.babo,

anketteki (şu an için) 27 rakamının üstüne gel...tıkla...yeni pencere açılacak orada kim nereye oy vermiş görünüyor...

oradaki oy sonuçlarının tamamını seçip sağ tuşla kopyaladım...buraya da cevap bölümündeki code kodunu kullanarak aktardım...

sevgiler...

denemedir.

Bu anket 01-06-2005 günü ve saat 19:07'de sona erecektir.
Tabii ki Evliyim!
alihoca, AloneWolf, Amateur, aritmik, BastırAnkaragücü, bikmisbroker, camarors, DoppelAgent, ertan1tr, gemici1, HAKAN, Ke$i$, KLENDER, krokodil, mohikan, mustafa gezgin, N28aichi, nature, northwind, Objektif, RAINBOW, Salacaklı, San Francisco, serdarkus, SNOWDROP, SunShine, Uzaklar 27 52.94%
bond, mazhi82, preatoria, selçuk efendi, supersonic, zeplin 6 11.76%
ayyan, Dejavu, derindeniz, dideban, erciyesforce, Guardian, korhan, manishing, mantrader, mirage, muhabbet, Oğuz Çelikdemir, paramen, PROXY, spek_avcısı, spyeko, tifosiferre, yeter 18 35.29%
Voters: 51.

cevap bölümündeki code kodunu kullanarak aktardım...
iste butun PUF nokta bu cumlede yatiyor? "guided mode" var, "enhanced mode" var Gecerli "Tag" var (sagda) CODE nerede???

ertan
09-06-2004, 10:28
kırmızı ile işaretlenmiş yer

karina
09-06-2004, 10:31
Anketin baylar için olduğunu düşünerek katılmadım ama Sn. Gemici'nin hesabına göre 2 ay sonra 360 mia. kar yazmış olacağım. :dolar:

Gelelim faydalı bilgilere:
KADINLARIN EN SIK KULLANDIKLARI KELİMELER VE ANLAMLARI:
Kadın 'hiç' derse!

Önemli değil, peki, iyi, hiç... Bir kadın size bunları söylediğinde aslında ne demek istiyor hiç düşündünüz mü? İşte yanıtlar...

İYİ: Bir kadın yerden göğe kadar haklı olduğu bir konuda bir erkekle tartışmaya girmişse, erkek artık saçmaladığını bilsin çenesini kapasın diye bu kelimeyi söyler...

5 DAKİKA: Bir kadının "5 dakika"sı yarım saate eşittir, tabii bir erkeğin 5 dakikasının da tv'deki maçın ne zaman biteceğine eşit olduğunu düşünürsek, durum gayet adil...

HİÇ: Bir erkek saatlerdir karşısında somurtan kadına en sonunda "neyin var?" diye sormayı akıl ederse alacağı cevap budur: "Hiç" cevabını alan erkek anlamalı ki az sonra kadının yerden göğe kadar haklı olduğu bir kavga başlayacak ve bu kavga en az "5 Dakika" sürecek...

PEKİ (Tek kaşını kaldırarak): Kadının bu lafının ardından erkeğin bir soru daha sorması büyük cesaret işidir... Çünkü bunun ardından kadın "Hiç" yüzünden sinirlenecek ve bir tartışmaya daha başlayacaksınız.

PEKİ (Normal bir yüz ifadesiyle): Bunun anlamı : "Pes ediyorum" ya da "aman ne halin varsa gör"...

PEKİ (Her iki kaş da havada): Siz öldünüz... 5 gün boyunca yatak odasını unutun hatta yemeği, ütülenmiş gömlekleri bile...

Derin Bir İç Çekiş: Bu erkeklerin en yanlış anladıkları bir kadın tepkisidir... Derin derin iç çeken bir kadının aklından şu geçmektedir: "Aaah ah bende de akıl olsa "Hiç" yüzünden senin gibi bir aptalla tartışır mıyım?"

Kısa Bir İç Çekiş: Bu da bir kelime değil ama erkeğin kadınlarda doğru anladığı bir tepki... "Kısa Bir İç Çekiş", kadının o an için halinden memnun olduğunu gösterir... Bir erkek bu durumun ne kadar uzun sürmesini istiyorsa, o kadar uzun süre hareket etmemeli ve nefes almamalıdır.

AAAA: Kadının bu kelimeyle başlayan her lafı, eninde sonunda erkeğin başına bela olacaktır... Örnek: "Aaaa dün öyle söylememiştin...", "Aaaa ama ben yemeğe annemleri çağırmıştım..." Bir erkeğin yapacağı en akıllı iş, kadın söze "Aaaa..." diye başladığı anda kapıya doğru yönelmektir.

LÜTFEEEEN: Bunu bir rica kelimesi olan "lütfen" ile karıştırmayın. "Lütfeeeeen" diyen kadın belli ki anlattıklarınıza inanmıyor ve "lütfen beni kandırmaya çalışma yemezler" diyor... Zaten olay bu noktaya geldiyse yapacağınız hiçbir şey yok, Bir yanlışınız geçmişteki ve gelecekteki bütün doğruları götürdüğü için yalvar yakar olsanız yine de kadını inandıramazsınız, bu aykı maaşınızı vitrinde görüp aşık olduğu gerdanlığa yatırırsanız belki biraz gülümsemesini sağlarsınız, ama yine de tartışmanızı izleyen "5 Gün" boyunca kanapede yatmaya hazır olun.

ÖNEMLİ DEĞİL: İşte kadının en tehlikeli sözlerinden biri... Yaptığınız bir şeye karşılık olarak kadın size böyle diyorsa, yaptığınız şeyi nasıl burnunuzdan fitil fitil getireceğini düşünmektedir... Çünkü kadının "önemli değil dediği konu tabii ki çok önemlidir, bundan sonra 5 yıl boyunca yapacağınız her kavgada tekrar tekrar gündeme alınacaktır..."Önemli Değil"in ardından genelde "Peki"nin tek kaş havada olan versiyonu gelir ki o zaman anlayın kadın intikam planını çoktan kurmuştur...

SÖYLE HAYATIM: Bu da bir suçunuzu, affedilmez bir günahınızı itiraf etmeniz için kadının size verdiği fırsattır... Bu fırsatı iyi kullanarak dürüst ve makul bir konuşma yapmalısınız.

TEŞEKKÜRLER: Bir kadın size teşekkür ediyor..!! Şaşkınlıktan yere yapışmayın efendim "rica ederim" demeniz yeter.

ÇOK TEŞEKKÜRLER: Bu maalesef "Teşekkürler"den daha büyük bir minnettarlık ifadesi değil.. Bir kadın size "Çok Teşekkürler" diyorsa ya kırıldı ya sinirlendi yani yaptığınız şey bir şekilde ona battı demektir... "Çok Teşekkürler"in ardından genellikle "Derin Bir İç Çekiş" gelir, siz de insanlık hali merak edip "ne oldu" diye sorarsanız, alacağınız cevap... "HİÇ"

bikmisbroker
09-06-2004, 10:39
...............................................
KADINLARIN EN SIK KULLANDIKLARI KELİMELER VE ANLAMLARI:
HİÇ: Bir erkek saatlerdir karşısında somurtan kadına en sonunda "neyin var?" diye sormayı akıl ederse alacağı cevap budur: "Hiç" cevabını alan erkek anlamalı ki az sonra kadının yerden göğe kadar haklı olduğu bir kavga başlayacak ve bu kavga en az "5 Dakika" sürecek...

ÇOK TEŞEKKÜRLER: Bu maalesef "Teşekkürler"den daha büyük bir minnettarlık ifadesi değil.. Bir kadın size "Çok Teşekkürler" diyorsa ya kırıldı ya sinirlendi yani yaptığınız şey bir şekilde ona battı demektir... "Çok Teşekkürler"in ardından genellikle "Derin Bir İç Çekiş" gelir, siz de insanlık hali merak edip "ne oldu" diye sorarsanız, alacağınız cevap... "HİÇ"

Tesekkurler Sayin Karina,

Oncelikle katkinizdan dolayi ÇOK TEŞEKKÜRLER..
Kadinlari 2 kelime ile anlatmissiniz, HİÇ ile baslayan ve ÇOK TEŞEKKÜRLER ile biten kisir dongu ile hemde..
ARADAKILER mi? Onlar detay canim..Sen isin OZUNE BAK? :D

ertan
09-06-2004, 10:42
sn.karina,

yani işimiz zor...peki tüyo yok mu, tüyo... :D

bikmisbroker
09-06-2004, 10:45
sn.karina,

yani işimiz zor...peki tüyo yok mu, tüyo... :D

Hemde nasil ZOR!!!! Basta dedik ya? :D

.................................................. ....

karina
09-06-2004, 10:55
Tiyo'yu Ahmet Altan vermiş. Ne derse desin siz sarılın yeter.

Faydalı bilgiler 2
KADIN ne demek ister?

* İhtiyacımız var = Ben istiyorum

* Bu senin kararın = Doğru karar apaçık görünüyor ama...

* Ne istersen yap = Sonra nasıl olsa ödetirim onu sana.

* Konuşmamız gerekiyor = Şikayetlerim var.

* Sen... Çok erkeksisin = Traş olman gerekiyor ve çok terliyorsun.

* Bu akşam çok naziksin = Sen sadece seks mi düşünürsün?

* Hayır ben duygusal bir dönemde değilim, saldırgan da değilim! = Adet dönemim.

* Bu mutfak çok kullanışsız = Yeni bir ev istiyorum.

* Yeni perdeler istiyorum = Ve halılar, ve mobilya ve duvarkağıdı...

* Düğün ayakkabısı almamız lazım = Diğer 40 çift istediğim beyaz tonunda değil.

* Resmi şuraya as = HAYIR... Oraya demek istedim.

* Bir ses duydum sanki = Sanırım uyudun.

* Beni seviyor musun? = Pahalı birşeyler isteyeceğim.

* Beni ne kadar seviyorsun? = Bugün senin hoşlanmayacağın bir şey yaptım.

* Popom büyük mü? = Bana güzel olduğumu söyle.

* İletişim kurmayı öğrenemedin = Beni onayla.

* Bu tariften hoşlandın mı? = Hoşlansan da hoşlanmasan da alışmak zorundasın. Ben böyle pişiriyorum.

* Bağırmıyorum! = Evet bağırıyorum, çünkü bu konu çok önemli!

* Haklısın tatlım... = Beni çok sinirlendirdin... Kafamı kızdırıyorsun...

ertan
09-06-2004, 11:02
Ne derse desin siz sarılın yeter.

evet, tüyo bu olmalı... :)

bikmisbroker
09-06-2004, 11:06
O zaman "sarilmama" da cezalandirma oluyor bir nev'i? degilmi?
Yanlismi degerlendiriyorum????

ertan
09-06-2004, 11:11
açıklananlardan anladığım kadarıyla biz hiç bir şekilde cezalandırma pozisyonunda olamıyoruz...biz hep cezalandırılan pozisyonundayız...

onun için hep sarıl, hep sarıl :)

karina
09-06-2004, 11:18
O zaman "sarilmama" da cezalandirma oluyor bir nev'i? degilmi?
Yanlismi degerlendiriyorum????

Evet bir cezalandırma ama sonuçlarına katlanabilirseniz. :eek: Sn. Ertan1tr işi çözmüş.

karina
09-06-2004, 11:25
:cool: Hemen gevşemeyin aşağıdaki kurslar siz beyler için:
Erkeklere kurslar

Kurs konuları:

1. Buz kalıbına nasıl su doldurulur? Adım adım slaytla açıklama.

2. Tuvalet kâğıdı rulosu takıldığı yerde kendini yeniler mi? Yuvarlak masa tartışması.

3. Klozet kapağını kaldırıp duvara ve yere sıçratmadan.. mümkün mü? Grup çalışması.

4. Kirli sepetiyle yerdeki halı/ döşeme arasındaki temel farklar. Resim ve grafiklerle açıklama.

5. Yemekten sonra tabak çanak kendi kendine lavabo veya bulaşık makinesine uçarak girebilir mi? Videoyla açıklama.

6. Kimlik kaybı: Uzaktan kumandayı bir parçanız olmaktan kurtarmak. Destek hattı ve yardımlaşma grupları.

7. Aranan şeyleri bulmayı öğrenmek. Höykürerek evin altını üstüne getirmek yerine doğru yere bakarak başlamak. Açık forum.

8. Eş/sevgiliye çiçek getirmek sağlığınıza zararlı değildir. Grafikler ve ses kaydıyla açıklama.

9. Normal insanlar kaybolunca yolu sorar. Gerçek yaşam itirafları.

10. Kadın park etmeye çalışırken sessizce oturmak genetik açıdan imkânsız mı? Araba kullanma simülasyonu.

11. Hayat dersleri: Anne ve eş arasındaki temel farklar. Sınıfta canlandırma.

12. Nasıl ideal bir alışveriş arkadaşı olunur? Gevşeme egzersizleri, meditasyon ve nefes alma teknikleri.

13. Bunamayla nasıl savaşılır? Doğum günleri, yıldönümleri, diğer önemli günler unutulunca nasıl özür dilenir? Beyin şoku ve gerekirse operasyon.

ertan
09-06-2004, 12:20
beni kaydedebilir misiniz?...

ne zaman başlıyor ?...

AloneWolf
09-06-2004, 12:53
Dunyada en tatli sey
Kadin bir, meyva iki
Ikisi birbirine
Oylesine benzer ki
Kadin var can erigi "

AloneWolf
09-06-2004, 13:02
Aşkınızı ifade etmenin yolları
Güller
Eşinizin gününü güllerle renklendirin...Yatak odanızı güllerle doldurup ona sürpriz yapabilirsiniz.

Aşk şarkıları
Sevdiği tüm şarkıları kasete veya cd' ye kaydedip ona hediye edin. Bu onu çok sevindirecektir.

Aşk kitabı
İçinde size ait herşeyin bulunduğu bir kitapcık hazırlayın...Beraber çektirdiğiniz fotoğraflar, şiirler...hatta gittiğiniz sinemaların biletlerini bile kullanın.

Resmini yaptırın
Bir fotoğraf yerine, onun fotoğrafını bir ressama çizdirtin ve evinize asın.

Hediyeler
Ona ufak hediyeler alın ve evin çeşitli yerlerine saklayın.

Şekerlemeler
Ona bir sürü şeker ve çikolata alıp, içine not olarak "Hepsinden daha tatlısın" yazın...

AloneWolf
09-06-2004, 13:04
Yapılması gerekenler (Erkek)
Ona çok güzel göründüğünü söyleyin.

Filmin en romantik sahnesinde onun elini tutun.

O, şarkı söylerken kulaklarınızı tıkamayın.

Onu, eski kız arkadaşınızla kıyaslamayın.

Bir centilmen olun, onu bekletmeyin, onu eve bıraktığınızda kapıdan içeri girmesini bekleyin.

Güzel bir geceden sonra onu arayın ve çok güzel bir akşam geçirdiğinizi söyleyin.

Saç kesimini değiştirdiğinde iltifat etmeyi unutmayın.

Arayacağım dediğinizde, arayın...

Ona çiçek gönderin.

Yapılmaması gerekenler (Erkek)

Sinemaya gittiğinizde, yer kapmak için atılıp, onu geride bırakmayın.

Onun yerine sipariş vermeyin.

Herşey için affedilmeyi beklemeyin.

Özel günleri asla unutmayın.

Ona hediye olarak, mutfak eşyası almayın. Bir tost makinası ne kadar romantik olabilir ki?

Onun en yakın arkadaşlarının isimlerini unutmayın.

Hesabı ödediniz diye, sizinle bir daha görüşmek isteyeceğinden emin olmayın.

AloneWolf
09-06-2004, 13:05
Erkeğin Kadına Alabileceği Hediyeler:

Daha önceden onun süpriz çekilmiş bir fotoğrafını büyütüp ona sunarsanız çok duygulanacaktır. Özellikle bu fotoğraf anı çok özel bir günde çekilmişse…

En sevdiği çiçeklerden oluşmuş bir demet…

O özel anı unutturmayacak bir parfüm…

Belki de sevdiği renklerden oluşmuş en sevdiği kıyafetine uygun bir fular…

Onun zevkine uygun bir takı…

Değerli bir saç tokası…

Kırmızı, kadife kaplı, kalp şeklinde, bir kutuda çikolata; hiçbir bayanın hayır diyemeyeceği bir hediye…

Onun günlük hayatta ihtiyaç duyabileceği şeyleri almak da hiç fena fikir değil. Mesela saat, cep telefonu, giysi, kemer vs.

Eğer sanat eserlerine ilgi duyuyorsa bir tablo, heykel onu sevindirecektir.

Onun hobilerine yönelik ihtiyaç duyabileceği malzemeler. Çünkü kişi uğraşmayı sevdiği hobileri seçer. Ve özellikle ihtiyaç duyacağı şeyler onu mutlu etmeye yeter.

Şık bir restaurantta akşam yemeği ona güzel bir süpriz olur. Ve o akşam bütün günün stresinden birlikte kurtulmak, o akşamı ve birbirinizi hissetmeniz verilebilecek en güzel hediye olur.

Bir haftasonunuzu ona ayırmak. Ve güzel bir piknik planlamak…
Belki günübirlik bir gezi planı; görmeyi, gezmeyi çok istediği bir mekan onu çok sevindirecektir…

Bir tatile çıkmak düşüncesindeyseniz, bu düşünceye onu da ortak edip birlikte bir tatil planı yapmak, tüm senenin yorgunluğunu üzerinizden atmak için en güzel fırsat olur.

Ama herşeyden önemlisi eğer hayatınızın kadını olmasına artık karar verdiyseniz, ona verebileceğiniz en güzel hediye taşlı bir yüzük ve onun için olabilecek en güzel teklif.

AloneWolf
09-06-2004, 13:06
Erkeklerin kadınlar hakkında bilmedikleri
Kadınlar futbolu erkekler kadar sevmezler. Bir de en güzel iç çamaşırlarını giydiklerinde, sizin maç seyretmek konusunda ki ısrarınız onları deli edecektir.

Kadınlar da "ayıp" şakalar yapabilir, fıkralar anlatabilir; hatta bunlar sizin hakkınızda bile olabilir.

Kadınların yaşları dışında söyledikleri en büyük yalan, göğüs ölçüleridir.

Sanıyorsunuz ki, kariyer, para, ilişkiler onların yeni ilgi alanları...çok yanılıyorsunuz...Şefkat, ilgi ve fedakarlık hala kadınların en önem verdiği konular.

Baş ağrıları artık demode oldu. Yani, artık size; duygusal açıdan moralinin bozuk olduğunu veya aranıza biraz mesafe koymanızın gerektiğini söylerse, anlayın ki o gece canı istemiyor!

Bu onun vücudu değil; uyanın artık. Sorun karnında taşıdığı bebek, eskisine göre vücudu tabii ki kötü olacak. Çünkü o sizi dünyanın en mutlu erkeği yapmaya hazırlanıyor.

Size, mavi kravatınızın ve ceketinizin güzel olduğunu mu söyledi? Akıllı olun, bu sadece sizi onlarsız hayal ettiğindendir.

Eğer hesabı ödemezseniz cimri, kapıyı tutmazsanız kaba damgası taşıyacaksınız. Fakat hesabı öderseniz, onun ekonomik özgürlüğünü ikinci plana atmakla, kapıyı tutarsanız onu bakılmaya, ilgiye ihtiyaç duyan biri yerine koymakla suçlanacaksınız. Her şekilde, baştan kaybediyorsunuz!

Ne dediğini boşverin. O sadece sizi kıskanıyor...Anneniz, kardeşiniz, eski kız arkadaşlarınız, patronunuz, kokunuz, lap-top' unuz hakkında söylediği herşey kıskandığından.

Boyutlar onun için hep önemliydi ve öyle olacak. Tavsiyemiz hemen bir fitness salonuna yazılmanız.

bikmisbroker
09-06-2004, 13:39
Erkeklerin kadınlar hakkında bilmedikleri

.................................................. ..............
Eğer hesabı ödemezseniz cimri, kapıyı tutmazsanız kaba damgası taşıyacaksınız. Fakat hesabı öderseniz, onun ekonomik özgürlüğünü ikinci plana atmakla, kapıyı tutarsanız onu bakılmaya, ilgiye ihtiyaç duyan biri yerine koymakla suçlanacaksınız. Her şekilde, baştan kaybediyorsunuz!

.................................................. .................

AMMAN bre! Bu ne YAMAN Celiskidir Alone?

bikmisbroker
09-06-2004, 13:44
Dunyada en tatli sey
Kadin bir, meyva iki
Ikisi birbirine
Oylesine benzer ki
Kadin var can erigi "

Malatyada gec evlenen bir MANAV'a evliliginin 1.ci senesi sonunda sormuslar;

-Yaw Namik, Evlilik Nasil birsey?
-Wallahi agam evlilik aynen AHA shu YESIL erik, Tezgahda iken bahiysin AGZIN sulaniyi, YIYIYSIN disin gamashiyi!

Insaat kalfasina sorsan eminim o da farkli tarif edecek?
Sofor'e sorsan farkli..

Sonuc mu? anlatilmak istenen mi?

Ahh bi anlayabilseeemmmmm... :D :D

AloneWolf
09-06-2004, 13:48
Sevgili Amanda,

Bu sana yazdığım son mektup. İlişkimiz hakkında doğru kararı verdiğimizi düşünüyorum. Birlikte olağanüstü bir beş ay geçirdik. Herşey için teşekkürler. Bilmeni isterim ki, birlikte geçirdiğimiz zamanların, kalbimde hep özel bir yeri olacak. Ama bundan sonra görüşmememiz (hatta telefonlaşmamız) ikimiz için de en doğrusu.

Sevgiler, Joey.

Sevgili Amanda,

Dün gece seni aramamın sebebi, o hep görmek istediğin film vardı ya, işte televizyonda o gösteriliyordu. Neyse, sana haber vermek için telefon açtım. Ve n'oldu? Alışkanlık işte, telesekreter kodunu girdim ve yanlışlıkla mesajlarını dinledim. Yapmamam gerekirdi, ne de olsa ayrıldık biz. Özür dilerim. Bu arada Francisco kim? Sadece meraktan soruyorum.

Joey.

Sevgili Amanda,

Birdenbire ne fark ettim biliyor musun , altı çift saki kadehin bende kalmış! Hani sana ben hediye etmiştim. Japon yemeğini cok sevdiğini bilirim, ihtiyacın olur diye düşündüm. Bir şekilde onları sana ulaştırmak istiyorum. Ne zaman uygun olur? Beni bir arasana. Herzamanki numaradan. Ama işten de arayabilirsin, 19:00'a kadar işteyim. 19:45'de evde oluyorum. Ama yok o arada arayacaksan, lütfen araba numaramı dene. Eminim saki kadehlerini sen de özlemişsindir. Bu sana yazdığım son mektup.

Joey.

Sevgili Amanda,

Ne büyük tesadüf değil mi, kedim patisiyle telefonun hafıza düğmesine basıyor ve küt diye sen karşıma çıkıyorsun! İyi oldu aslında uzun zamandır konuşmuyorduk. Gerçi 'Bitti artık Joey. Bunu kafana sok!' derken, neyi kasdettiğini tam anlayabilmiş değilim. Bu arada, o telefon konuşmasından sonra kendimi senin sokağında buluverdim. Dalgınlık işte. Gecenin bir yarısında evinin önünde sarı bir Mustang gördüm, şaşırdım, tanıdık birininin mi? Yoksa esrarengiz Francisco'ya mı ait, hani o hakkında pek iyi konuşulmayan adam! Neyse önemli değil. Saki kadehlerini sokak kapısının önüne bıraktım. Neyse. O içeriden gelen müzik neydi? Sesini fazla açmışsın, neden?

Sevgiler, Joey.

Sevgili Amanda,

Bu sana yazdığım son mektup. Seni incitmek inan bana, isteyeceğim en son şey, ama bilmen gerekir diye düşündüm: Yeni bir sevgilim var! Tanışsan çok seversin. Adı Marisa. Çok saçma değil mi, ikinizin de isminde aynı harf var! Tesadüf işte! Bu arada, Francisco'nun vergi borçları olduğunu öğrendim. Üzüldüm tabii. Yardımcı olmamı ister misin? Biliyorsun ilişkiniz beni artık yaralamıyor, elimden ne gelirse yaparım. Yine de seni Latin erkekleri konusunda uyarayım dedim! Biliyorsun onlara bir kadın asla yetmez.

Joey.

Not: Kırmızı keçeli kalemin var mı? Gerçekten ihtiyacım var. Kitapçılarda bulamadım. Varsa beni haberdar et, çağrıma mesaj yolla.

Sevgili Amanda,

Bu sana yazdığım son mektup. Telefon numaranı değiştirmiş olduğunu öğreniyorum. Bana haber bile verme ihtiyacı hissetmeden! Gerçekten incindim. Ya acil bir durum olursa ve sana ulaşmam gerekirse, hiç düşünmüyorsun değil mi? Bir de sana ait bir dolu şey var hala bu evde. Geçen gün Marisa bu konuyu açtı ve biraz tartıştık. Lütfen gel al onları, çünkü bu durum Marisa'yla ilişkimizi ciddi bir şekilde zedeliyor. En iyi zaman Çarşamba'ları. 17:00 ila 19:00 saatleri arası. Cuma'ları öğle saati hariç ne zaman istersen. Bir de tabii Salı'ları olabilir. Bu arada, internette Francisco adında bir herif var, resmen kızlara asılıyor. Yani öylesine söyledim işte.

Joey.

Sevgili Amanda,

Yarın Sevgililer Günü. Bu mektubu posta yerine bir taşa bağlayarak pencerenden attığım için kızmazsın sanırım. Postayla zamanında eline geçmeyebilirdi. Taşı farkettin mi? Birlikte tatile çöle gitmiştik ya, biliyordum hatırlayacağını. Bugün birlikte öğle yemeği yeriz diye düşündüm. İstersen Francisco'yu da getirebilirsin. Ona sıkıştığı ödemeler konusunda yardımcı olabilirim. Bir de ne diyeceğim biliyor musun, sana yazdığım mektupları senden geri almam gerekiyor. Bu son yazdığımı da getirir misin? Ben de sana ait olan şeyleri yanıma alırım. Ama çıplakken paraşütle atladığım o fotoğraf var ya, o sende kalsın! Bana haber verir misin? Aslında ben aşağıdayım. Bu sana yazdığım son mektup. Hep seviyorum, Joey.

AloneWolf
09-06-2004, 13:52
AMMAN bre! Bu ne YAMAN Celiskidir Alone?
babo sen bu çelişkinin nasıl oldugunu bilirsin:D
kadın milletini anlayabilirmisin kadınların ruhundan anlarmısın derken bir fıkra geldi aklıma :D

adamın biri yolda bir lamba bulur lambayı siler malum cin birden çıkıverir.
"dile benden ne dilersen "der
adam istanbulda tüm yollar 10 a şeritli olsun der
cin düşünür "ya başka bir dilek tutsan" der
adam o zman bana kadınları anlat der kadnlar ne ister bunun cevabını ver der
cin adama döner "yollar kaç şeritli olacaktı?"

AloneWolf
09-06-2004, 13:54
Adamın biri ıssız bir adaya düşüyor. Tesadüf bir lamba cini buluyor. Cin adamın isteğini soruyor. Adam "Burada canım sıkıldı, bana buradan Miami'ye kadar yol yap" diyor. Cin bunun üzerine, "Yapabilirim ama şimdi binlerce kilometre yol. Denizi doldur, asfalt dök, uzun iş bu olmadı başka birşey iste" diyor. Adam da "Tamam ben hep bir kadın nasıl düşünür, nasıl hisseder bunu öğrenmek isterdim. Bunu bana anlat" diyor.

Cin bunun üzerine "Yol tek şerit mi, çift şerit mi olsun?" diyor.

bu da diğer versiyonu :D

karina
09-06-2004, 15:16
İnternet üzerinden siparişle satılıyormuş. Stoklarla sınırlıymış.Söylemedi demeyin. Zaten Pakize Abla beni işbirlikçi görüp kırmızıyı basmış. Neyapayım iş hayatımda da özel hayatımda da hemcinslerimden çektiğimi bir ben bilirim. :mad:

bikmisbroker
09-06-2004, 15:44
İnternet üzerinden siparişle satılıyormuş. Stoklarla sınırlıymış.Söylemedi demeyin. Zaten Pakize Abla beni işbirlikçi görüp kırmızıyı basmış. Neyapayım iş hayatımda da özel hayatımda da hemcinslerimden çektiğimi bir ben bilirim. :mad:

Pakize ablanin KIRMIZIsi telafi edildi sayin karina, siz dogru bildiklerinizi yazmaya devam ediniz lutfen.. :D

Not;
Ne de olsa dogru TEK dir.. :D

camarors
09-06-2004, 16:11

Hemcinslerinizden hepimiz cekiyoruz sn. karina, hepimiz :( .

gemici
09-06-2004, 19:01
ERKEK olarak kadina nasil davranmaliyiz!

erkek adam kadına davranırmı hiç...............................

bıcırık
09-06-2004, 20:47
"Kadın Avcıları" 11 Haziran'da sinemalarda... :D

borsadam
09-06-2004, 23:39
bu sözlük tek ciltmi ;)

Mazhi
10-06-2004, 06:16
Erkek dedigin servetini ilk karisindan aldigi manevi destege,ikinci karisini da servetine borcludur :D

Bu yazima kirmizi veren arkadasa sadece meraktan soruyorum,kizginliktan falan degil:
1-)Neden "iade-i ziyaret" yazdiniz,ben size kirmizi falan mi vermisim,madem bu kadar eminsiniz (kaldi ki kirmizi verdigimi hatirlamiyorum son zamanlarda kimseye) neden adinizi yazma inceliginde bulunmadiniz?
2-)Gercekten yaziyi da begenmediyseniz bunun sadece bir espri oldugunu anlamadiniz mi?

Ciddiye alindiysam gercekten üzülürüm,saglik olsun,kirmizi veren de dost,yesil veren de..Uyusam mi ne yapsam saat 5 olmus :D

kemal
10-06-2004, 06:33

İş bu vadiye dökülünce "içerde olmak açısından" Kemal Dede ile hiç kimse yarışamaz.

Külliyen hasarat..

Vay ben ölmüşem!..

(Ağlayanım yok)

kemal
10-06-2004, 06:39
ve işte tüm bu nedenlerden, bu görüşümü tekrar ediyor ve sonuna kadar da ısrar ediyorum,
" gızları da alsınlar askere!.." :cool:

Oy miralay miralay
Askerin alay alay
Al kızları askere
Askerlik olsun kolay

kemal
10-06-2004, 06:47

Ben bu ankete katılmadım. Çünkü kendime uygun şıkkı bulamadım.

Hani "dede" şıkkı nerede?

Yahut benim oyumun 2 ile çarpılması lazım.

Yani ya..

kemal
10-06-2004, 06:56
Sayın Salacaklı, geçmiş olsun; Allah'tan acil şifalar dilerim.

kemal
10-06-2004, 07:03
NASIL "ROMANTİK ERKEK" OLUNUR?

Romantizm dünyasinda sadece tek bir kural geçerlidir: Kadini mutlu
etmek. Onun hosuna gidecek bir seyler yapin ve hemen puanlari kazanin.
Sevmedigi, hosuna gitmeyen bir seyler yaparsaniz, o zaman da
kazandiginiz puanlari kaybedersiniz. Zaten bekledigi seyleri yaparak
puan kazanamayacaginizi hatirlatalim. Üzgünüm, bu oyunun kurali da bu.
Yani su taksitle alisveris, ya da kredi karti sistemlerinden pek de
farkli degil.

Nasil puan toplayacaginizi bilmiyorsaniz, o zaman tabloya bir göz atin.
:)

Basit görevler:
Yatagi siz yapin. +1
Yatagi yaptiniz ama, yatak örtüsü üzerindeki dekoratif yastiklari
koymayi unuttunuz. 0
Kirisik çarsaflarin üzerine yatak örtüsünü attiniz. -1
Klozet kapagini indirmediniz. -5
Tuvalet kagidi bittiginde, degistirdiniz. 0
Tuvalet kagidi bittiginde, kagit havlu kullanmaya basladiniz. -1
Kagit havlu da bittiginde, küçük tuvalete gitmeye basladiniz. -2

Ona parfümlü ve kanatli ped almak için disari çiktiniz. +5
Ama onun yerine birayla geri döndünüz. -5

Gece birtakim gürültüler duyup, kontrol etmeye gittiniz. 0
Gece birtakim gürültüler duyup, kontrol etmeye gittiniz ama sadece
kediymis. 0
Gece birtakim gürültüler duyup, kontrol etmeye gittiniz ve biri içeri
girmis. +5
Ona yumruk atip patakladiniz. +10
Patakladiginiz kisi babasiymis. -10

Sosyal bir ortamda:
Tüm parti boyunca yanindan ayrilmadiniz. 0
Bir süre yaninda kaldiniz ve daha sonra bir tanidigi görüp konusmaya
gittiniz. -2
Tanidigin adi Banu. -4
Banu bir dansçi. -6
Banu'nun silikonlari var. -8

Dogum günü:
Onu yemege çikardiniz. 0
Onu yemege her zaman gittiginizden farkli bir yere götürdünüz. +1
Onu büyük ekrandan maç yayini yapilan bir yere götürdünüz. -2
Gittiginiz yerde limitsiz yiyin gecesi var. -3
Gittiginiz yerde hem maç yayini yapiliyor, hem de limitsiz ye gecesi
var. -5
Ve yüzünüz tuttugunuz takimin renklerine boyanmis. -10

Erkek arkadaslarinizla gece disari çiktiginizda:
Bir arkadasinizla disari çiktiniz. -5
Arkadasinizin mutlu bir evliligi var. -4
Arkadasiniz tam bir bekar. -7
Bir Mustang'i var. -10

Gece disari çiktiniz:
Onu sinemaya götürdünüz. +2
Onu, onun sevecegi bir filme götürdünüz. +4
Onu, sizin nefret ettiginiz bir filme götürdünüz. +6
Onu, sizin seveceginiz bir filme götürdünüz. -2
Filmin adi Ölüm Polisi 3. -2
Filmde robotlar seks yapiyorlar. -9
Ona yalan söylediniz, filmin yetimler hakkinda bir Avrupa filmi oldugunu
söylediniz.-15

Fiziksel görüntünüz:
Göbeginiz farkina varilir sekilde büyüdü. -15
Göbeginiz farkina varilir sekilde büyüdü ve ertimek için deli gibi
egzersiz yapiyorsunuz. +10
Göbeginiz farkina varilir sekilde büyüdü ve bol, salvar gibi pantalonlar
giymeye basladiniz. -20
Hawaii desenli gömlekler giyiyorsunuz. -30
"Umrumda bile degil, sen de aynisindan giyiyorsun" diyorsunuz. -800

Kritik sorular:
"Sisman mi görünüyorum?" diye soruyor. -5
Cevap verirken durakliyorsunuz -10
"Neren?" diye yanitliyorsunuz. -35

Iletisim:
Bir problem hakkinda konusmak istediginde, dinleyip, ilgilenmis gibi
görünüyorsunuz. 0
Bir problem hakkinda konusmak istediginde, yarim saatten daha uzun bir
süre onu dinliyorsunuz. +5
30 dakikadan daha uzun bir süre televizyona bakmadan onu dinliyorsunuz.
+10
Bunun nedeninin uyuyakalmis olmaniz oldugunun farkina variyor. -20

kemal
10-06-2004, 07:10
Erkekleri anlamak için... (Yazarı: Bir bayan)
> > > >
> > > > Hamamböcegini takip edeceksin !
> > > >
> > > > Hamamböcegi hizla bir istikamete dogru yol alirken,
> > > > hiçbir engelle karsilasmamasina ragmen aniden durur ve
> > > > bambaska bir yöne dogru kosmaya baslar. Bunun nedenini
> > > > çözdün mü erkekleri de anladin demektir.
> > > >

kemal
10-06-2004, 07:13
BAYANLAR ERKEKLERİ NASIL GÖRÜYOR?

(Aşağıdaki yazıyı bir bayan yazmıştır.)

Günün birinde üç adam ormanda yürürlerken karsilarina
> > > büyük ve vahsi bir nehir çikti. Ama nehrin karsi
> > > kiyisina mutlaka geçmeleri gerekiyordu. Peki bunu
> > > nasil basaracaklardi?
> > > Birinci adam, dizlerinin üstüne çöktü ve Tanriya dua
> > > etti: "Tanrim, lütfen nehrin karsi kiyisina geçebilmem
> > > için bana güç ver!"
> > >
> > > Pppppfffffuuuuuffffff....
> > >
> > > Tanri ona uzun kollar ve güçlü bacaklar verdi. Böylece
> > > nehrin karsi kiyisina geçebildi. Ancak bunun için 2
> > > saat boyunca dalgalarla bogustu ve neredeyse 3-4 kez
> > > bogulma tehlikesi geçirdi. Ama, basarmisti!!!!
> > >
> > > Bunu gören ikinci adam da Tanriya dua etti: "Tanrim
> > > lütfen nehrin karsi kiyisina geçebilmem için bana güç
> > > ve gerekli araci ver!"
> > >
> > > Pppppfffffuuuufffff.......
> > >
> > > Tanri ona bir tekne verdi ve o da nehrin karsi
> > > kiyisina geçmeyi basardi, ancak birkaç kez teknenin
> > > alabora olma tehlikesiyle karsilasti...
> > >
> > > Tüm bu olan bitenleri izleyen üçüncü adam, dizlerinin
> > > üstüne çöktü ve Tanriya yalvardi: "Tanrim, lütfen
> > > nehrin karsi kiyisina geçebilmem için bana güç, araç
> > > ve zekayi ver!"
> > >
> > > Ppppppfffffuuuuffff.....
> > >
> > > Tanri adami bir kadina dönüstürdü... Kadin haritaya
> > > bakti.... Nehrin biraz yukarisina dogru yürüdü ve
> > > köprüden karsiya geçti....

kemal
10-06-2004, 07:18
SAKIN BÖYLE DAVRANMAYIN!..

(Aşağıdaki yazıyı okuyalım; ama uygulamak için değil.)

Karim ve ben bir evliligi sonsuz yapmanin sirlarini kesfettik...

> > Haftada iki kere, güzel bir restoranta gideriz, biraz sarap, biraz güzel yiyecek... Sali günleri o gider, Cumalari ben... > >

Ayri yataklarda yatariz... Onunki Izmir'de, benimki Istanbul'da...

> > Karimi her yere götürürüm... Ama her seferinde dönüs yolunu bulur...

> > Yildönümümüz icin karima nereye gitmek istedigini sordum... O da "Uzun > zamandir gitmedigim bir yer olsun" dedi... Mutfagi önerdim...

> > Her zaman elele tutusuruz... Eger elini birakirsam, hemen alisverise > baslar...

> > Elektrikli blender'i, elektrikli tost makinesi, elektrikli ekmek > kizarticisi var... Bana diyor ki "Cok fazla ivir zivir var ve oturacak tek > > bir yer yok" Ben de ona elektrikli sandalye aldim...

> > Şunu her zaman hatirlayin... Evlilik bosanmanin birinci nedeni... > Istatiksel olarak, bosanmalarin %100'u evlilikle basliyor... > > "Bayan Dogru" ile evlendim... Ama yeni ögrendim ki, adi "Her zaman"mis...

> > Karima 18 aydir tek bir söz söylemedim... Onun sözünü hic bir zaman kesmek istemem...

> > Son kavgamiz benim sucumdu... Karim bana "Televizyonda ne var" diye > sordu... > > Ben de "Toz" dedim...

> > Erkekler nicin kadinlarindan önce ölürler... Cünkü öyle isterler...

gemici
10-06-2004, 09:58
(Aşağıdaki yazıyı okuyalım; ama uygulamak için değil.)

ne demek ağbi yani bilde yapma mı diyorsun......................

bikmisbroker
10-06-2004, 17:11
İnsanlığın ilk var olduğu dönemde adamın biri şeytanı yakalamaya karar vermiş fakat bunun için 40 yıl boyunca Tanrı ya ibadet etmesi gerekiyormuş. Karısıyla, dostlarıyla ve bütün dünya ile ilişkisini kesmiş ve 40 boyunca Tanrıya ibadet etmiş 40 yıl sonunda Tanrı ibadetinin karşılığı olarak ona şeytanı ağzı kapalı bir şişenin içinde sunmuş. Adam da karısına o şişeye sahip çıkmasını dünyada neler olup bittiğini artık öğrenmek istediğini söyleyerek dışarı çıkmış. Kadıcağız şeytanı merak ediyormuş. Merakına bir türlü engel olamayıp şişenin ağzını açıvermiş. Açmasıyla şeytan dışarı çıkmış ve gülmeye başlamış.
-Merakına engel olamadın ve kocanın 40 yıllık emeğini boşa çıkardın.
Kadın da şeytana ;
-Sen o şişenin içinde hiç değildin ki...
Şeytan ;
-Nasıl olur? şişeden çıktım sende gördün
Kadın;
-O şişenin içinde hiç değildin. Nasıl o şişenin içine girebilirsin ki ?
Şeytan;
-Gireyim de gör (der..... ve şişenin içine giriverir)
YANİ...... ADAMIN ŞEYTANI HAPSETMESİ 40 YILINI, KADININ İSE 5 DAKİKASINI ALMIŞ. :))))
ŞEYTAN DA TANRI'YA İSYAN ETMİŞ .
'' TANRIM MADEM Kİ KADINLARI YARATICAKTIN O ZAMAN BENİ NEDEN YARATTIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "

bikmisbroker
10-06-2004, 18:17
http://img55.photobucket.com/albums/v168/bikmisb/EnclosurePictureViewer_document.jpg

bıcırık
10-06-2004, 18:28
İnsanlığın ilk var olduğu dönemde adamın biri şeytanı yakalamaya karar vermiş fakat bunun için 40 yıl boyunca Tanrı ya ibadet etmesi gerekiyormuş. Karısıyla, dostlarıyla ve bütün dünya ile ilişkisini kesmiş ve 40 boyunca Tanrıya ibadet etmiş 40 yıl sonunda Tanrı ibadetinin karşılığı olarak ona şeytanı ağzı kapalı bir şişenin içinde sunmuş. Adam da karısına o şişeye sahip çıkmasını dünyada neler olup bittiğini artık öğrenmek istediğini söyleyerek dışarı çıkmış. Kadıcağız şeytanı merak ediyormuş. Merakına bir türlü engel olamayıp şişenin ağzını açıvermiş. Açmasıyla şeytan dışarı çıkmış ve gülmeye başlamış.
-Merakına engel olamadın ve kocanın 40 yıllık emeğini boşa çıkardın.
Kadın da şeytana ;
-Sen o şişenin içinde hiç değildin ki...
Şeytan ;
-Nasıl olur? şişeden çıktım sende gördün
Kadın;
-O şişenin içinde hiç değildin. Nasıl o şişenin içine girebilirsin ki ?
Şeytan;
-Gireyim de gör (der..... ve şişenin içine giriverir)
YANİ...... ADAMIN ŞEYTANI HAPSETMESİ 40 YILINI, KADININ İSE 5 DAKİKASINI ALMIŞ. :))))
ŞEYTAN DA TANRI'YA İSYAN ETMİŞ .
'' TANRIM MADEM Kİ KADINLARI YARATICAKTIN O ZAMAN BENİ NEDEN YARATTIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "

"Şeytana pabucu itinayla ters giydirilir" vakası... Rutinlerden :D :D :p

camarors
10-06-2004, 19:21
Universitede iken Adanali bi arkadasim vardi. Søyledigi bir søz vardi kizlarla alakali.
"Kiz dedigin; taktinmi koluna, yakismali, caktinmi, duvara yapismali" derdi.

Telefonlari numaralarini kaybetmistim memleketteki arkadaslarin. Ortak tanidigimiz bir arkadasla konustum gecenlerde.Sanirim kizlarin ahini almis, bu søzu søyleyen arkadas.Simdi Irakta calisiyormus insaat sirketi icin.Umarim tekrar gørusmek nasip olur.

bikmisbroker
10-06-2004, 19:27
Erkeklere öğütler

e-posta

SEVGİLİ ‘erkek kısmı’,

Aşağıdakiler, tamamen size iyilik olsun diye kaleme aldığım öğütlerdir. Kendim ve hemcinslerim için bir şey istiyorsam namerdim.

Karısını, sevgilisini elinden kaçırmak istemeyen erkekler bu öğütlerime harfiyen uysunlar. Hatta bu yazıyı kesip saklayın. Ömrünüzün son demine kadar size lazım olacaktır. Unutmayın, bu öğütler istisnasız bütün kadınlar için geçerlidir. İster entel, ister feminist olsun, sonradan edinilen sıfatlar kadının doğasını değiştirmeye yetmez.

* * *

O’na hayatınızda ‘en önemli’ olduğunu sık sık söyleyin. Unutmayın, kadınlar yalnız başka kadınları değil, işinizi, annenizi, babanızı, kardeşinizi, erkek arkadaşlarınızı, bilgisayarınızı, futbol takımınızı da kıskanırlar.

Çok sevildiklerini bilmek yetmez. Bunu sizin ağzınızdan her an duymak isterler. Bir gün önce söylemiş olmanız hiçbir şey ifade etmez. Dün dündür; bugün her şeye yeniden başlamanız gerekir.

Kadın-erkek ilişkisi üzerine asla felsefe yapmayın. Hatta hiçbir şey üzerine yapmayın. Sizin genel anlamda söylediğiniz her sözü, o, ilişkinize dair söylenmiş olarak kabul edecektir.

Anlattığı her şeyi ‘dünyanın en ilginç konusu’ymuş gibi dinleyin. Anlattığı, tırnaklarının çabuk kırılması ya da daha önce bin kez anlattığı kedisinin maskaralıkları olsa da...

O’nun yanında başka bir kadının güzelliğinden, meziyetlerinden asla bahsetmeyin. Sözünü ettiğiniz kişi o’nun kız kardeşi olsa bile...

TV’de asla kadınların boy gösterdiği programlara takılmayın. Hele memelerinin yarısı ortada VJ’ler, hostesler, hele Hülya Avşar Show...

O’na çok özel olduğunu hissettirin. Daha önce kimseyi bu kadar sevmediniz; hayatınızda o’ndan bilge kadın görmediniz.

O’nunla yakın temas sonrasında sakın ha gözünüzü tavana dikip düşünmeyin. Yani ‘Öküz öldü, ortaklık ayrıldı’ halleri takınmayın.

Romantik olun. Gözlerinin içine bakın, ellerini tutun. Kadını uçurmanın tek yolu o sizin bildiğiniz yol değildir.

Kadınlar aşkı yoğun yaşarlar. Áşık kadın için sizin dışınızdaki her şey dolgu malzemesidir. Biliyorum zor olacak ama siz de biraz gayret edin; aşkı ‘yapılacak işler’ listesinden çıkarıp hak ettiği yere koyun.

Tamam, erkek milleti olarak nihayet ‘Seni seviyorum’ diyebilmeyi başardınız. Ama bunu o kadar kuru, tatsız ve coşkusuz bir biçimde yapıyorsunuz ki... Gözünüzü seveyim, dilinizle söylemeden önce yüreğinizde ısıtın biraz şu sözü.

Kadınlar adeta ilgi görmek için yaşarlar. Eğer beklediği ilgiyi sizden göremiyorsa, göreceği adamı yakında bulacaktır, hiç merak etmeyin.

Sizi eskisi kadar kıskanmıyor, her fırsatta sitem etmiyorsa artık o’nun için çok önemli değilsiniz demektir.

İki eliniz kanda olsa o’nu arayın. ‘İş toplantısı’ndan falan anlamaz kadınlar. Hem sizin de ‘İki dakika bile vaktim olmadı’ sözünüz hiç inandırıcı değil. Helaya da mı gitmediniz akşama kadar?

‘Erkeklerin aldatması’yla ilgili bir konuşma geçtiğinde sizin asla böyle bir şey yapmayacağınızın ipuçlarını aralara serpiştirin. Sohbet süresince o bütün duyu organlarıyla sizi takipte, bilmiş olun.

Beraber dışarı çıktığınızda etraftaki kadınlara attığınız bakışların ‘kaçamak’ olduğu sizin yanılgınızdan başka bir şey değildir. O, arkası dönük olsa bile nereye baktığınızı görür.

Saç rengi, biçimi, makyajı, vs. görünüşüyle ilgili değişiklikleri hemen fark edin. Bu konuda kendinize güveniniz yoksa tedbir olarak sık sık ‘Sende bir değişiklik var’ deyin. Elbet birkaçı isabet edecektir.

Sohbetleriniz sırasında bir gün o’ndan ayrılırsanız, bunun sizin için dünyanın sonu olacağını ima edin. Yağmasanız da gürleyin.

Ne zaman sizi arayıp ‘Ne yapıyorsun?’ diye sorsa, vereceğiniz cevap ‘Seni düşünüyorum’ olsun. Biliyorsunuz, pembe yalanların hiçbir günahı yoktur.

Tartıştınız, size ‘Beni arama’ dedi. Bunun anlamı şudur: ‘Telefonun başında beni aramanı bekleyeceğim.’

Beraberliğiniz başlayalı kaç yıl olursa olsun, o’na eskimiş muamelesi yapmayın. Hele, ‘Nasıl olsa bir yere gidemez’ hallerine hiç teşebbüs etmeyin. Kadını ‘elde bir’ görmek, ‘ele kaptırmak’ için birebirdir.

Erkekler genellikle arkadaşlarının yanında bülbül kesilirler, eve gelince bülbülün dut yemişine dönerler. Yapmayın. Güzel sesinizden, engin bilginizden, dáhiyane fikirlerinizden kadını mahrum etmeyin.

Bütün bu sayıp döktüklerimi yapın ama o’ndan hiçbirini beklemeyin. O’na, vermeden almanın zevkini yaşatın.

NOT: Hürriyet’te fi tarihinde yayımlanmış ama modası geçmemiş bir yazım

Yazarlar
10.06.2004
Pakize SUDA

Cevap veriyorum
e-posta

PAZAR günü eski bir yazım yer aldı bu köşede: ‘Erkeklere Öğütler.’

Altına ‘Fi tarihinde yazılmış bir yazı’ notunu düşmeseymişim de olacakmış. Düştüğüm halde okur ‘dumanı üstünde’ muamelesi yapmış yazıya. Toplum olarak hafızasız olduğumuz söylenirdi de inanmazdım. Fakat biraz da konudan ötürü tabii. Kadın-erkek mevzuu... Asla bayatlamaz. Değinip de okuru yakalamayan yazar yok. İşte benim gibi isterse arşivden çıkarıp koysun.

Diyeceğim öyle ilginizi çekmiş ki hani 6 ayda bir yayımlansa aynı yazı, olacak demek.

Bu arada okuduğunu anlamamaktaki kırılmaz direnci sebebiyle heykeli dikilmesi gereken bir kısım okura ne diyeceğimi bilemiyorum.

Efendiler!

Okuduğunuz yazının başlığı her ne kadar ‘Erkeklere Öğütler’ ise de orada aslında kadınların ilişki içerisindeki halleri hicvedilmektedir. Siz illa ki alınacaksanız, ‘Kadınlara Öğütler’e alınacaksınız. Orada esas mevzu sizin ahvaliniz zira. Fakat siz saf saf ‘Biz ağzımızın payını aldık, kadınlar da alsın’ manasında şiddetle bir de kadınlara öğüt vermemi istiyorsunuz. Tekrar ediyorum, alınılacaksa -ki hiç gereği yok- kadınların alınması gereken yazıydı bu. Sizinkiyse sırada. Yani ‘Kadınlara Öğütler.’ O da fi tarihinde yayımlanmıştı bu köşede. Ama demek onu da tekrarlamakta fayda var. Bir gün bir punduna getirip yeniden ilginize, bilginize sunarız kısmet olursa.

Esin Özcan

‘Sevgililer gittiği zaman değerlerinin hemen anlaşılmadığı, aradan zaman geçtikten sonra yalnız kalınca kafaya dank ettiğini anlattığınız bir yazınız vardı. Arşivde bulamıyorum, acaba hangi aya aitti? Adı neydi? Öğrenebilirsem çok işime yarayacak.’

Ben de öğrenebilirsem benim de çok işime yarayabilir. Ancak hatırlıyorsam namerdim.

Serhat Akkan

‘Pakize Hanım, ben Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Sevgilim sizin çok hasta bir okurunuz. Bana her gün Vatan Gazetesi aldırıyor, sırf sizi okumak için.’

Ve beni bulamıyor tabii. Ya da benim yazılar Vatan Gazetesi’nde de çıkıyor. Ama herhalde sırf Konya baskısında ki biz buralarda göremiyoruz.

Serhat’cım, anladım elin sürçtü ama benim dilime düştün bir kere. Başka bölümde okusaydın hadi neyse de gazeteci olacaksın be yavrum. Senin gazete hafta sonları bir de ‘Düzeltme Eki’ verir artık.

Ebru Özkan

‘Sizi sizin ağzınızdan daha doğru gerçek bir şekilde tanımak isterim. Bana biyografinizi atar mısınız?’

Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece. Giderken orada burada eğleşiyorum işte. Sahne, set, gazete... Durum budur. Bundan ötesi CV gibi bir şey olur. Daha da ötesi roman. Sen bununla yetin en iyisi Ebru’cum.

MIŞ-MUŞ

Aldatmak da genetikmiş.

İnsanoğlu her türlü yamuğu için bir günah keçisi buldu.

*

Filistinli bir kadın yediz doğurmuş.

İsrail’e iş çıktı.

*

Çocuklarımız uzun yaşayacakmış.

Allah bizi onların başından eksik etmesin! Amin.

camarors
10-06-2004, 21:46
Universitede iken Adanali bi arkadasim vardi. Søyledigi bir søz vardi kizlarla alakali.
"Kiz dedigin; taktinmi koluna, yakismali, caktinmi, duvara yapismali" derdi.

Telefonlari numaralarini kaybetmistim memleketteki arkadaslarin. Ortak tanidigimiz bir arkadasla konustum gecenlerde.Sanirim kizlarin ahini almis, bu søzu søyleyen arkadas.Simdi Irakta calisiyormus insaat sirketi icin.Umarim tekrar gørusmek nasip olur.

Anlama kapasiten yoksa yazanlari, øzeline ayrintili aciklayayim :hayır:

bikmisbroker
11-06-2004, 20:30
"Insan yigitlikte Zaloglu Rustem bile olsa, Hamza'dan bile cesur olsa

yinede

hukmetme konusunda kadinin esiridir.Gorunuste su, atesten

ustundur.....Fakat

ikisinin arasina bir tencere (sevgi) girdi mi ates o suyu kaynatir,

buharlastirir, yok eder.Gorunuste su, nasil atesten ustunse, sen de

kadindan

ustunsun; fakat hakikatte ona maglupsun, onu istemektesin".

MEVLANA

bikmisbroker
11-06-2004, 20:32
>KADINLARI ANLAMAK ZOR
> >
> > >> > > > > >> >
> > >> > > > > >> > Öperseniz beyefendi
değilsinizdir,
> > >> > > > > >> > Öpmezseniz adam
değilsiniz.
> > >> > > > > >> > İltifat edersiniz
yalan der
> > >> > > > > >> > Etmezseniz bırakır
gider.
> > >> > > > > >> > Her isteğine evet
derseniz
> karaktersiz
> > >>olursunuz
> > >> > > > > >> > Karşı çıkarsanız
anlayışsız.
> > >> > > > > >> > Çok yanına giderseniz
sıkıldım der
> > >> > > > > >> > Az giderseniz küser.
> > >> > > > > >> > İyi giyinirseniz
çapkınsın der
> > >> > > > > >> > Dikkat etmezseniz
zevksizlikle
> suçlar.
> > >> > > > > >> > Kıskanırsınız huyun
kötü der
> > >> > > > > >> > Kıskanmazsınız
sevmiyorsun der.
> > >> > > > > >> > Siz bir dakika geç
kalın kıyamet
> kopar
> > >> > > > > >> > Kendisi bir saat
gecikirse bunda
> ne var.
> > >> > > > > >> > Arkadaşınızla
buluşursunuz adı
> ihmal olur
> > >>
> > >> > > > > >> > O buluşur "Bizim
kızlar" olur.
> > >> > > > > >> > Siz başka kadına
bakacak olsanız
> > >>gözleriniz oyulur
> > >> > > > > >> > Başka bir adam ona
baktığında adı
> > >>hayranlık konur.
> > >> > > > > >> > Konuştuğunuz anda
dinlemenizi
> ister
> > >> > > > > >> > Dinlediğiniz anda "Neden
> konuşmuyorsun?"
> > >>der
> > >> > > > > >> > Kısacası...
> > >> > > > > >> > Sade ama çok karışık.
> > >> > > > > >> > Zayıf gibi ama çok
güçlü.
> > >> > > > > >> > Akıl karıştıran ama
hayranlık
> uyandıran.
> > >> > > > > >> > İnsanı çıldırtan ama
mükemmel!
> > >> > > > > >> > Bu arada tercümelerin
de kadın
> gibi
> > >>olduğunu belirtmek
> > >> > > > > >> > isterim...
> > >> > > > > >> > Çok güzelse nadiren
sadıktır.
> > >> > > > > >> > Çok sadıksa da
nadiren güzel
> > >> > > > > >>

M.Işılak
12-06-2004, 01:12
NASIL "ROMANTİK ERKEK" OLUNUR?

Romantizm dünyasinda sadece tek bir kural geçerlidir: Kadini mutlu
etmek. Onun hosuna gidecek bir seyler yapin ve hemen puanlari kazanin.
Sevmedigi, hosuna gitmeyen bir seyler yaparsaniz, o zaman da
kazandiginiz puanlari kaybedersiniz. Zaten bekledigi seyleri yaparak
puan kazanamayacaginizi hatirlatalim. Üzgünüm, bu oyunun kurali da bu.
Yani su taksitle alisveris, ya da kredi karti sistemlerinden pek de
farkli degil.

Nasil puan toplayacaginizi bilmiyorsaniz, o zaman tabloya bir göz atin.
:)

Basit görevler:
Yatagi siz yapin. +1
Yatagi yaptiniz ama, yatak örtüsü üzerindeki dekoratif yastiklari
koymayi unuttunuz. 0
Kirisik çarsaflarin üzerine yatak örtüsünü attiniz. -1
Klozet kapagini indirmediniz. -5
Tuvalet kagidi bittiginde, degistirdiniz. 0
Tuvalet kagidi bittiginde, kagit havlu kullanmaya basladiniz. -1
Kagit havlu da bittiginde, küçük tuvalete gitmeye basladiniz. -2

Ona parfümlü ve kanatli ped almak için disari çiktiniz. +5
Ama onun yerine birayla geri döndünüz. -5

Gece birtakim gürültüler duyup, kontrol etmeye gittiniz. 0
Gece birtakim gürültüler duyup, kontrol etmeye gittiniz ama sadece
kediymis. 0
Gece birtakim gürültüler duyup, kontrol etmeye gittiniz ve biri içeri
girmis. +5
Ona yumruk atip patakladiniz. +10
Patakladiginiz kisi babasiymis. -10

Sosyal bir ortamda:
Tüm parti boyunca yanindan ayrilmadiniz. 0
Bir süre yaninda kaldiniz ve daha sonra bir tanidigi görüp konusmaya
gittiniz. -2
Tanidigin adi Banu. -4
Banu bir dansçi. -6
Banu'nun silikonlari var. -8

Dogum günü:
Onu yemege çikardiniz. 0
Onu yemege her zaman gittiginizden farkli bir yere götürdünüz. +1
Onu büyük ekrandan maç yayini yapilan bir yere götürdünüz. -2
Gittiginiz yerde limitsiz yiyin gecesi var. -3
Gittiginiz yerde hem maç yayini yapiliyor, hem de limitsiz ye gecesi
var. -5
Ve yüzünüz tuttugunuz takimin renklerine boyanmis. -10

Erkek arkadaslarinizla gece disari çiktiginizda:
Bir arkadasinizla disari çiktiniz. -5
Arkadasinizin mutlu bir evliligi var. -4
Arkadasiniz tam bir bekar. -7
Bir Mustang'i var. -10

Gece disari çiktiniz:
Onu sinemaya götürdünüz. +2
Onu, onun sevecegi bir filme götürdünüz. +4
Onu, sizin nefret ettiginiz bir filme götürdünüz. +6
Onu, sizin seveceginiz bir filme götürdünüz. -2
Filmin adi Ölüm Polisi 3. -2
Filmde robotlar seks yapiyorlar. -9
Ona yalan söylediniz, filmin yetimler hakkinda bir Avrupa filmi oldugunu
söylediniz.-15

Fiziksel görüntünüz:
Göbeginiz farkina varilir sekilde büyüdü. -15
Göbeginiz farkina varilir sekilde büyüdü ve ertimek için deli gibi
egzersiz yapiyorsunuz. +10
Göbeginiz farkina varilir sekilde büyüdü ve bol, salvar gibi pantalonlar
giymeye basladiniz. -20
Hawaii desenli gömlekler giyiyorsunuz. -30
"Umrumda bile degil, sen de aynisindan giyiyorsun" diyorsunuz. -800

Kritik sorular:
"Sisman mi görünüyorum?" diye soruyor. -5
Cevap verirken durakliyorsunuz -10
"Neren?" diye yanitliyorsunuz. -35

Iletisim:
Bir problem hakkinda konusmak istediginde, dinleyip, ilgilenmis gibi
görünüyorsunuz. 0
Bir problem hakkinda konusmak istediginde, yarim saatten daha uzun bir
süre onu dinliyorsunuz. +5
30 dakikadan daha uzun bir süre televizyona bakmadan onu dinliyorsunuz.
+10
Bunun nedeninin uyuyakalmis olmaniz oldugunun farkina variyor. -20

Bunu okurken çok güldüm 0
Neye güldüğüme bakmaya geldi -1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 ...
Tamam karıcığım daha fazla okuma....

Salacaklı
12-06-2004, 01:14
Yazarlar
10.06.2004
Pakize SUDA

Cevap veriyorum
e-posta

PAZAR günü eski bir yazım yer aldı bu köşede: ‘Erkeklere Öğütler.’

Altına ‘Fi tarihinde yazılmış bir yazı’ notunu düşmeseymişim de olacakmış. Düştüğüm halde okur ‘dumanı üstünde’ muamelesi yapmış yazıya. Toplum olarak hafızasız olduğumuz söylenirdi de inanmazdım. Fakat biraz da konudan ötürü tabii. Kadın-erkek mevzuu... Asla bayatlamaz. Değinip de okuru yakalamayan yazar yok. İşte benim gibi isterse arşivden çıkarıp koysun.

Diyeceğim öyle ilginizi çekmiş ki hani 6 ayda bir yayımlansa aynı yazı, olacak demek.

Bu arada okuduğunu anlamamaktaki kırılmaz direnci sebebiyle heykeli dikilmesi gereken bir kısım okura ne diyeceğimi bilemiyorum.

Efendiler!

Okuduğunuz yazının başlığı her ne kadar ‘Erkeklere Öğütler’ ise de orada aslında kadınların ilişki içerisindeki halleri hicvedilmektedir. Siz illa ki alınacaksanız, ‘Kadınlara Öğütler’e alınacaksınız. Orada esas mevzu sizin ahvaliniz zira. Fakat siz saf saf ‘Biz ağzımızın payını aldık, kadınlar da alsın’ manasında şiddetle bir de kadınlara öğüt vermemi istiyorsunuz. Tekrar ediyorum, alınılacaksa -ki hiç gereği yok- kadınların alınması gereken yazıydı bu. Sizinkiyse sırada. Yani ‘Kadınlara Öğütler.’ O da fi tarihinde yayımlanmıştı bu köşede. Ama demek onu da tekrarlamakta fayda var. Bir gün bir punduna getirip yeniden ilginize, bilginize sunarız kısmet olursa.

Esin Özcan

‘Sevgililer gittiği zaman değerlerinin hemen anlaşılmadığı, aradan zaman geçtikten sonra yalnız kalınca kafaya dank ettiğini anlattığınız bir yazınız vardı. Arşivde bulamıyorum, acaba hangi aya aitti? Adı neydi? Öğrenebilirsem çok işime yarayacak.’

Ben de öğrenebilirsem benim de çok işime yarayabilir. Ancak hatırlıyorsam namerdim.

Serhat Akkan

‘Pakize Hanım, ben Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi gazetecilik son sınıf öğrencisiyim. Sevgilim sizin çok hasta bir okurunuz. Bana her gün Vatan Gazetesi aldırıyor, sırf sizi okumak için.’

Ve beni bulamıyor tabii. Ya da benim yazılar Vatan Gazetesi’nde de çıkıyor. Ama herhalde sırf Konya baskısında ki biz buralarda göremiyoruz.

Serhat’cım, anladım elin sürçtü ama benim dilime düştün bir kere. Başka bölümde okusaydın hadi neyse de gazeteci olacaksın be yavrum. Senin gazete hafta sonları bir de ‘Düzeltme Eki’ verir artık.

Ebru Özkan

‘Sizi sizin ağzınızdan daha doğru gerçek bir şekilde tanımak isterim. Bana biyografinizi atar mısınız?’

Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece. Giderken orada burada eğleşiyorum işte. Sahne, set, gazete... Durum budur. Bundan ötesi CV gibi bir şey olur. Daha da ötesi roman. Sen bununla yetin en iyisi Ebru’cum.

MIŞ-MUŞ

Aldatmak da genetikmiş.

İnsanoğlu her türlü yamuğu için bir günah keçisi buldu.

*

Filistinli bir kadın yediz doğurmuş.

İsrail’e iş çıktı.

*

Çocuklarımız uzun yaşayacakmış.

Allah bizi onların başından eksik etmesin! Amin.

Allahin bildigini neden kuldan saklayalim....

Sn BaBo nun yazdigi yazidan ve Klender ustanin muhtesem cevabindan sonra Bu Topik acilmis oldu. Biz erkeklerede bir firsat olup icimizi dökmeye basladik..

Bu sohbete katilanlarin cogunun erkek oldugunu bilerek 8 haziran Sali günü Sn Pakize SUDA hanima bir email de ben gönderdim...
Hisse nette falanca topikde bir Tartisma var ,,rica etsem bu Tartismaya katilirmisiniz dedim...

Anlasilan Burada yazilanlari Pakize hanimda okumus...
Nasil bir sonuc cikartacaginida Heyecanla Merak ediyorum...

Erkek olmak ne zormus ...
:roll: :D :D

gemici
12-06-2004, 01:20
kestiricen ağbi............................

Salacaklı
12-06-2004, 01:34
kestiricen ağbi............................

bii kere Kestirdik...
:D :cool: :D

northwind
12-06-2004, 01:38
BAYANLAR ERKEKLERİ NASIL GÖRÜYOR?

(Aşağıdaki yazıyı bir bayan yazmıştır.)

Günün birinde üç adam ormanda yürürlerken karsilarina
> > > büyük ve vahsi bir nehir çikti. Ama nehrin karsi
> > > kiyisina mutlaka geçmeleri gerekiyordu. Peki bunu
> > > nasil basaracaklardi?
> > > Birinci adam, dizlerinin üstüne çöktü ve Tanriya dua
> > > etti: "Tanrim, lütfen nehrin karsi kiyisina geçebilmem
> > > için bana güç ver!"
> > >
> > > Pppppfffffuuuuuffffff....
> > >
> > > Tanri ona uzun kollar ve güçlü bacaklar verdi. Böylece
> > > nehrin karsi kiyisina geçebildi. Ancak bunun için 2
> > > saat boyunca dalgalarla bogustu ve neredeyse 3-4 kez
> > > bogulma tehlikesi geçirdi. Ama, basarmisti!!!!
> > >
> > > Bunu gören ikinci adam da Tanriya dua etti: "Tanrim
> > > lütfen nehrin karsi kiyisina geçebilmem için bana güç
> > > ve gerekli araci ver!"
> > >
> > > Pppppfffffuuuufffff.......
> > >
> > > Tanri ona bir tekne verdi ve o da nehrin karsi
> > > kiyisina geçmeyi basardi, ancak birkaç kez teknenin
> > > alabora olma tehlikesiyle karsilasti...
> > >
> > > Tüm bu olan bitenleri izleyen üçüncü adam, dizlerinin
> > > üstüne çöktü ve Tanriya yalvardi: "Tanrim, lütfen
> > > nehrin karsi kiyisina geçebilmem için bana güç, araç
> > > ve zekayi ver!"
> > >
> > > Ppppppfffffuuuuffff.....
> > >
> > > Tanri adami bir kadina dönüstürdü... Kadin haritaya
> > > bakti.... Nehrin biraz yukarisina dogru yürüdü ve
> > > köprüden karsiya geçti....
yaziyi bir kadinin kaleme aldigina dair hic suphe yok cunku bilimsel arastirmalara gore yon bulma,harita okuma gibi konularda kadinlar erkeklere oranla cok daha zayiftir
tabii bu saptamaya kadinlardan gelecek tepkileri azaltmak icinde
sozumuzu
kadinlarin erkeklerden daha iyi oldugu konularin listesi muhtemelen daha uzundur diye noktalamak isterim

gemici
12-06-2004, 01:44
sn salacaklı bir kereden birşey olmaz.....................
sn northwind bencede.........................

bikmisbroker
12-06-2004, 05:11
Allahin bildigini neden kuldan saklayalim....

Sn BaBo nun yazdigi yazidan ve Klender ustanin muhtesem cevabindan sonra Bu Topik acilmis oldu. Biz erkeklerede bir firsat olup icimizi dökmeye basladik..

Bu sohbete katilanlarin cogunun erkek oldugunu bilerek 8 haziran Sali günü Sn Pakize SUDA hanima bir email de ben gönderdim...
Hisse nette falanca topikde bir Tartisma var ,,rica etsem bu Tartismaya katilirmisiniz dedim...

Anlasilan Burada yazilanlari Pakize hanimda okumus...
Nasil bir sonuc cikartacaginida Heyecanla Merak ediyorum...

Erkek olmak ne zormus ...
:roll: :D :D

Sadece OKUMAKLA KALSA! EKSI itibar puani bile VERIYOR!! :roll:

Deermisim!!!

nature
12-06-2004, 11:24
"Insan yigitlikte Zaloglu Rustem bile olsa, Hamza'dan bile cesur olsa

yinede

hukmetme konusunda kadinin esiridir.Gorunuste su, atesten

ustundur.....Fakat

ikisinin arasina bir tencere (sevgi) girdi mi ates o suyu kaynatir,

buharlastirir, yok eder.Gorunuste su, nasil atesten ustunse, sen de

kadindan

ustunsun; fakat hakikatte ona maglupsun, onu istemektesin".

MEVLANA

Sevgili üstadım;

Bilgelik çok farklı bir şey..Her ne kadar, artık toplumumuz da, pek prim yapmıyorsa da!!

Yazı kısa ama, içerik ve mesaj çağlar üstü.. ;)

Araştırıp,bulup bizlerle paylaştığınız için ellerinize sağlık..

Bu arada ,hazır başlamışken ,onu da buraya yazayım..Benim en çok merak ettiğim konu ,sn.klender'in ahmet altan'ın yazısına vereceği cevaptı..Halbu ki hiç ses çıkmadı..O ''annadın mı''lı meşhur üslubuyla ,nasıl bir cevap yazacağını bayağı merak ettim.. ;) Amma hala sn.klender cevap hakkını kullanmadı.. :hmm: İki tarafın yaklaşımların da oldukça farklılık var..O nedenle sn.klender'in de yeni açılınımlarını ve tavsiyelerini bekliyoruz.. :)

Selamlar..saygılar..

bikmisbroker
12-06-2004, 16:57
.................................................. ......

Bu arada ,hazır başlamışken ,onu da buraya yazayım..Benim en çok merak ettiğim konu ,sn.klender'in ahmet altan'ın yazısına vereceği cevaptı..Halbu ki hiç ses çıkmadı..O ''annadın mı''lı meşhur üslubuyla ,nasıl bir cevap yazacağını bayağı merak ettim.. ;) Amma hala sn.klender cevap hakkını kullanmadı.. :hmm: İki tarafın yaklaşımların da oldukça farklılık var..O nedenle sn.klender'in de yeni açılınımlarını ve tavsiyelerini bekliyoruz.. :)

Selamlar..saygılar..

Hem de ne BUYUK bir Merakla!!
annadinmi??

bikmisbroker
12-06-2004, 20:11
EVLİLİK TREND GİBİDİR

YA YÜKSELİŞ TRENDİNİN BAŞINDA YAKALAR,ÖMÜR BOYU KARINI YİYE YİYE BİTİREMEZSİN…

YA DA DÜŞÜŞ TRENDİNİN BAŞINDA YAKALANIR, “ELBET BİR GÜN” DİYE BEKLEYEN, YATIRIMCI OLURSUN…

Annadinmi?? :D

Oğuz Çelikdemir
12-06-2004, 20:20
Ankete bakarmısınız!!!!! Yakında avrupa birliği ülkeleri gibi olucaz valla. Evlilik oranı gittikçe düşüyor. Tabi normaldir, hatun kısmı para kazanmaya başladımı, zaten yüksekte olan gözleri, arş-ı alaya çıkıyor. Ondan sonrada kimseyi beğenmiyor. Ençokta büyük alışveriş merkezlerinde tezgahtarlık yapan hatunlara gıcığım. Görsen Karunun torunu sanarsın hepsini. Burunlarından kıl aldırmıyorlar, havalarından yanlarına yanaşılmıyor. Ondan sonra 28-30 yaşına gelince de ediyle büdü misali gidiyorlar nerde tipi kayık birisi var ona yamanıyorlar. O garibimde kendisini çok farklı zannediyor :) Hey gidi güzel ülkem, bekarlığa devammm, kız köküne kıranmı girdi, sürüsüne bereket :) İlginç bir istatistik, son 5 yılda ( yıl kısmı farklı olabilir, Akşam gazetesinde yayınlanmıştı net hatırlamıyorum ) 1.8 milyon Türk erkeği doğu bloku ve diğer ülkelerden bayanlarla evlenmişler. Hmmmm, demekki 15-20 sene sonra huzur evleri baya moda olucak, getirisi de yüksek olucak. Ben en iyisi şimdiden planlarımı yapayım :)

bikmisbroker
12-06-2004, 22:55
Ankete bakarmısınız!!!!! Yakında avrupa birliği ülkeleri gibi olucaz valla. Evlilik oranı gittikçe düşüyor. Tabi normaldir, hatun kısmı para kazanmaya başladımı, zaten yüksekte olan gözleri, arş-ı alaya çıkıyor. Ondan sonrada kimseyi beğenmiyor. Ençokta büyük alışveriş merkezlerinde tezgahtarlık yapan hatunlara gıcığım. Görsen Karunun torunu sanarsın hepsini. Burunlarından kıl aldırmıyorlar, havalarından yanlarına yanaşılmıyor. Ondan sonra 28-30 yaşına gelince de ediyle büdü misali gidiyorlar nerde tipi kayık birisi var ona yamanıyorlar. O garibimde kendisini çok farklı zannediyor :) Hey gidi güzel ülkem, bekarlığa devammm, kız köküne kıranmı girdi, sürüsüne bereket :) İlginç bir istatistik, son 5 yılda ( yıl kısmı farklı olabilir, Akşam gazetesinde yayınlanmıştı net hatırlamıyorum ) 1.8 milyon Türk erkeği doğu bloku ve diğer ülkelerden bayanlarla evlenmişler. Hmmmm, demekki 15-20 sene sonra huzur evleri baya moda olucak, getirisi de yüksek olucak. Ben en iyisi şimdiden planlarımı yapayım :)

Aci bir gercege parmak basmissin be oguz?
Evlilik oranı gittikçe düşüyor. Tabi normaldir, hatun kısmı para kazanmaya başladımı, zaten yüksekte olan gözleri, arş-ı alaya çıkıyor. Ondan sonrada kimseyi beğenmiyor. Ençokta büyük alışveriş merkezlerinde tezgahtarlık yapan hatunlara gıcığım. Görsen Karunun torunu sanarsın hepsini.'

Bir de olayi tersden dusun? KAFA yapina uyan bir kisi var karsinda? Beyninin ici guzel? Sen "leb" demeden leblebinin beyazmi-sarimi oldugunu anliyor??

Ilaveten aksam geldinmi evde "baba" diye seni karsilayan gozlerinin ici gulen 2 tane yaramaz?? :D

Not;
%56 lik evliler ordusuna yaklasik %10 luk bir ILAVE de gelmek uzere? Bunu da unutma?(Nisanliyim, Evlilik planlari yapiyoruz..Grubu!!) Sen borsacisin?Bunlari hesaba katman lazim..

aritmik
12-06-2004, 23:14
Bu topiği takip edemedim..

Yazılanlarıda baştan sona okumam pek mümkün değil..(hanımdan dayak yerim.. :D )

Benim Kadınlar konusunda bekar arkadaşlara tavsiyem şu olacak...

Evlendiğinizde borsada oynadığınızı ona hiç bir şekilde söylemeyin...Eğer bunu başaramazsanız kaybettiğinizi hiç söylemeyin...

Eğer ben çok dürüstüm diyorsanız...kesin söylerim diyorsanız...

EVLENMEYİN...

Hadi evlendiniz bari hisse.net'i bırakın..

Hem hisse.net'i,hemde borsayı bırakamıyorsanız..

ÇOCUK YAPIN... :eek:

İlk seneler çocuğa karşıysanız...

O ZAMAN ANATREND TAKİPÇİSİ OLUN....

Bari AL-SAT YAPMAYIN....

Benim bildiğim ;borsayla ilgilenen kim olursa olsun kadınlara iyi davranamaz.... :D

RAINBOW
12-06-2004, 23:22
Kadınlarımız birer nadide çiçektir..

Her tür karar ve de değerlendirmelerinde ön planda olan duygularıdır...

Doğal çiçeklerden farkları geceleyin karbondioksit vermemeleridir.. :D

Doğal çiçeklerden diğer bir farkları ise dünyadaki tüm çiçek cinslerinden en uzun ömürlü olmalarıdır.. :)

Tüm dünya kadınlarının hemfikir oldukları katiyyen öncelikli istekleri bellidir bence..: (3 "S" den oluşur..Sevgi, Saygı, Sadakat.. :)

aritmik
12-06-2004, 23:27
Kadınlarımız birer nadide çiçektir..

Her çiçek gübre ister........... :D

Salacaklı
12-06-2004, 23:29
Bu tespitim Hanimlara...

Evli olan hisse net üyelerini bir inceleyin yazilarini hangi saatlerde yazmislar ve Ne kadar SIKLIK la yazmislar..

Cikan sonuc Evli üylerimiz Kültürümüz dilinde KILIBIKLIK Diplomasina Laik erkeklerdir..Eslerinin dizlerinden ayrilmayan birer kuzucukturlar...
Ailelerinin mutlulugu icin gece gündüz Para kazanmak istemleri ve arzulari dillere destandir...Pireden yag cikarmaya calisirlar...
her gece ne kahveye gitmek nede Barlara gitmek gibi kötü huylari yoktur...Bir melekdir onlar...

Siz Bekar Kadinlar hep Böyle Bir Erkek Tipiyle Evlenmek istemediniz mi...Hayallerinizi süslemediniz mi..?

Bizlerle Evlenen Hanimlar inanin cok sanslilar..

:D :roll: :D

bikmisbroker
12-06-2004, 23:32
Himmm SON yazilar gosteriyorki bu topic hisse.net forumdaslarinin eslerinin dikkatini cekmis ve de BAYANlar tarafindan da okunur olmus!!

Yazilardaki TREND bunu gosteriyor!!! :D :D

(Sn.Bayan Aritmik haric!! :D :D )

nature
12-06-2004, 23:54
Annadinmi?? :D

Vallahi ne yalan söyliyeyim üstadım,aslında içimden geçeni okumuşsunuz..Bu sözümü buraya yazacaktım..Çünkü topic başladığından beri ,istediğim gibi bir şey yazamamıştım..Ancak, çok kısa kaçar diye,duvar yazılarına yazmıştım..Yoksa ,buraya daha uygun olduğu konusunda, sizinle aynı fikirdeyim..

Sevgi ve selamlar...

bgali
13-06-2004, 00:20
KADINLAR NE İSTERLER?

Yapılan bir savaşta ünlü kral Arthur maalesef esir düşer. Karşı tarafın
kralı bu büyük şahsı affedebileceğini, ancak bir şartı olduğunu öne
sürer.
Kendisine bir soru soracaktır. Eğer Arthur soruya doğru cevap
verebilirse
hayatı kurtulacak aksi takdirde ölecektir. Soruya cevap verebilmesi
için bir
sene süresi vardır. Soru aynen şöyledir;

KADINLAR NE İSTERLER?

Bu soru tabii ki dünyanın en zor sorusu. Ancak kralın fazla bir tercih
şansı
yoktur. Ülkesine geri döner. Türlü alimlere, bilir kişilere danışır ama
soruya tam bir doğru yanıt bulamaz. Bu sorunun cevabını sadece yaşlı
bir
cadı bilmektedir. Artık son gün gelmiştir ve Arthur mecburen cadıya
gider.

Cadı soruya cevap verecektir ancak bir şartı vardır. Cadı cevap
karşılığında
Arthur'un yakın arkadaşı olan, en iyi ve en yakışıklı şövalyesi ile
evlenmek
istemektedir. Arthur yıkılır, bunu kabul edemeyeceğini söyler ve
cadının
yanından ayrılır. Şövalye tüm olanları duyar ve krala koşup, hiçbir
şeyin
onun hayatından daha önemli olamayacağını söyler. Böylece cadıdan doğru
cevabı öğrenirler.

KADINLAR HER ZAMAN KENDİ ÖZGÜR İRADELERİYLE KARAR ALMAK İSTERLER.

Evet sonunda bu cevap sayesinde karalın hayatı kurtulur fakat
sövalyenin
hayatı bir kabusa döner. Çünkü cadı dünyanın en çirkin görünüşlü
mahlukatıdır. Yemek yerken kusar, tükürür ve her olumsuz davranışı
sergiler.
Sövalye ile düğün gününde bile iğrenç davranışlar gösterir. Nihayet
sövalye
için en kötü an, yani gerdek gecesi gelir.

Fakaaatt odaya girdiğinde karşısında cadı yerine dünyanın en güzel
kadınını
görür. Çok şaşırır ve sorar: "Sen kimsin?". Kadın cevap verir: "Ben
evlendiğin cadıyım. Ancak gündüzleri son derece çirkin ve geceleri son
derece güzel olurum. Ya da gündüzleri son derece güzel, buna karşılık
geceleri son derece çirkin olurum. Nasıl görüneceğime sen karar
vereceksin".
Şövalye bir an düşünür, geceleri mükemmel bir sevgili mi, yoksa
gündüzleri
eşiyle beraber kazanacağı saygınlık mı? Ve şöyle cevap verir.

"Nasıl olmak istediğine sen karar ver lütfen. Ben senin her haline
karşı
saygılıyım". Cadı bu karar karşısında çok sevinir ve: "Sen bana seçme
özgürlüğünü verdin ve beni kısıtlamadın şövalyem. Bu yüzden ömür boyu
yanında güzel ve saygılı bir kadın olarak görüneceğim", der.

kemal
13-06-2004, 02:31
Bu tespitim Hanimlara...

Evli olan hisse net üyelerini bir inceleyin yazilarini hangi saatlerde yazmislar ve Ne kadar SIKLIK la yazmislar..

Cikan sonuc Evli üylerimiz Kültürümüz dilinde KILIBIKLIK Diplomasina Laik erkeklerdir..Eslerinin dizlerinden ayrilmayan birer kuzucukturlar...
Ailelerinin mutlulugu icin gece gündüz Para kazanmak istemleri ve arzulari dillere destandir...Pireden yag cikarmaya calisirlar...
her gece ne kahveye gitmek nede Barlara gitmek gibi kötü huylari yoktur...Bir melekdir onlar...

Siz Bekar Kadinlar hep Böyle Bir Erkek Tipiyle Evlenmek istemediniz mi...Hayallerinizi süslemediniz mi..?

Bizlerle Evlenen Hanimlar inanin cok sanslilar..

:D :roll: :D

Önceden bilgisayar ve internet yoktu.

Şimdi durum farklı.

Artık kahve insanın ayağına geldi. Hem de hiç kapanmıyor. Pijamayla oturmanıza kimse bir şey demiyor. Sigara dumanı yok. Yolda vakit geçmiyor. İstemediğiniz kişiye muhatap olmuyorsunuz. Sohbet etmeye ve oyun oynamaya çok sayıda arkadaş bulabiliyorsunuz.

Seans salonuna gitmeye de gerek kalmadı. Bütün hisse senedi ve bankacılık işlemlerini evden yapabiliyorsunuz.

Hanımlar da çok şanslı. Bizler de çok şanslıyız.

Yalnız evde erkek gibi hanım da saatlerce bilgisayarla meşgul olmaya kalkarsa hem bir bilgisayar yetmez hem de ev işleri aksayabilir.

Bereket ki hanım fazla ilgi duymuyor.

Sizde nasıl?

kemal
13-06-2004, 02:35
HANIMLAR NE İSTER?

Sevgi, ilgi, sadakat, iltifat, kompliman, hediye, samimiyet, güzel sözler, bonkörlük...

Bunlar hanımların istediği ve beklediği şeylerden bazılarıdır.

Ama istek ve beklenti listesi bu yazılanlarla sınırlı değildir.

Listenin zenginleşmesine herkes katkıda bulunabilir. Buyurun, katın...

nature
13-06-2004, 13:09
ŞARKILARLA EVLİLİK….

Evliliği de, tarih gibi devrelere ayırıp,özelliklerini de, şarkılarla dile getirmeye çalıştım..Umarım bir şeye benzemiştir…

Nişanlılık dönemi...
Her şey tozpembedir..Bulutlar üzerinde uçulur..

Yar saçların lüle lüle,

Yar benziyor beyaz güle,

O gül benim hayatımdır,

Ölürüm de vermem ele….

Evliliğin ilk zamanları,yani ,cicim bacım ayları....

Sensiz saadet neymiş,

Tatmadım bilemem ki?!

Birkaç yıl sonra....

A)Eğer, beyaz gülün dikenleri batmaya başlamışsa,yavaş yavaş, anlayana sivrisinek saz modunda söylemler;

Seni uzaktan sevmek ,aşkların en güzeli…(hele hele lafa bak:uzaktan sevmek aşkların en güzeliymiş..Ne kadar da inandırıcı değil mi?!)

B)Beyaz gülün ,dikensiz olduğu anlaşılmışsa;Elden gelen her şeyin önüne serilmesi;

Ben esmeri fındık ile,
Ben esmeri fıstık ile,
Ben esmeri badem ile beslerim…(Burada esmerlik, lafın gelişidir,sarışın ya da kumral olması fark etmez..Allah, herkesin gönlüne göre versin)

Beş yıl sonra…Artık, evliliğin gidişatı belirlenmiş,bundan sonrası için, yaşanılacak sürenin anlamı ,bariz bir şekilde,net çizgilerle , ikiye ayrılmıştır(anlayan için);

A) Giden yolculardan en çok ben şanssızım,
Ne kadar çok yaşadıysam ,o kadar çok YALNIZIM…

B) Gönlümün sahibi sensin,
Orda yalnız,orda yalnız sen varsın…
Benim için sen, her şeysin..
Neş’esin, hayatsın…..

TÜM EVLİLİKLERİN ,SON PARAGRAFIN ''B''ŞIKKI GİBİ OLMASI DİLEĞİYLE....

Sevgi ve saygılarımla....

KALENDER
13-06-2004, 13:34
Bir kadin "ben üsüyorum" dediginde, bunun cevabinin;

"üstüne bir sey al..."

"istersen bir taksiye binelim..."

"eve geldik zaten..."

türünden bir söz olmadigini,"üsüyorum" dediginde kadinin "bana sarilsana" demek istedigini ve ona sarilmak gerektigini ögrenmek epey
zamanimi aldi.

Sanirim binlerce yil boyunca isteklerini açikça söylemelerine izin verilmedigi için "gizli bir dil" gelistirmek zorunda kalan kadinlar,
bu kadar basit bir seyin erkekler tarafindan niye anlasilamadigini hiç anlayamazlar.

Erkeklerin, bakkal dükkaninin arka tarafindaki salak küçük oglana benzedigini düsünürler: "Anlayissiz ve beceriksiz salaklar."
Kadinlarin bir sey söylediklerinde aslinda baska bir sey söylemek istemis olabileceklerini kendim mi farkettim, yoksa bunu bana bazen
usulca, bazen sabirsizca, sözleriyle kadinlar mi ögretti simdi tam çikartamiyorum.

Sevgi ve sefkat eksikligine hiç tahammül edemeyen, bunlarin "açikça" söylenerek elde edilmesinin ise elde edilenin degerini düsürecegine
>inanan kadinlarin niye isteklerini düpedüz söylemedikleri ise erkekler için hep bir sirdir.

Duygularini göstermenin kadinlara özgü bir davranis oldugunu sanan erkekler, açikça sevgilerini ve sefkatlerini göstermekten hep
utanirlar.

Farkinda olmadan, onlar, bu duygularin gösterilecegi tek yerin yatak odasi olduguna inandiklarindan, kalabaliklarin içinde sevgi ve sefkat
gösterdiklerinde, herkesin seyrettigi bir yerde sevisiyorlarmis hissine kapilip tedirgin olurlar.

Erkekler için duygular, kapali yerlerde yasanmasi gereken "mahrem" seylerdir, kadinlar ise bunu hayatin her aninda yasanmasi gereken bir
sey oldugunu düsünürler.

Hemen hemen hepsi gizli bir "derebeyi" olan erkekler, kadinlarin her isteginde, her talebinde bir isyan, bir baskaldiri hatta bir hakaret
görürler.

Erkeklerin bekledikleri, kadinlarin "üsümeleri" ya da "acikmalari" degil, erkegin yaninda sogugu ve açligi hissetmeyecek kadar
kendinden geçmis bir aska kapilmalari ve bu aski taleplerini dile getirmeyerek göstermeleridir.

Galiba o yüzden, erkegin biraz kadinsilastigi ve duygularini alabildigine özgür biraktigi askin ilk günleri geçtikten ve erkek
yeniden erkekligine döndügünde, kadinlar "üsümeye" baslarlar.

"Benim uykum geldi" dediginde erkegin onla beraber yatmamasini, perhize basladigi sirada aniden bir hosluk yapma istegi duyan erkegin
ona sevdigi yemekleri almasini "düsmanca" bulmaya koyulurlar.

Artik erkegin her davranisi ince eleklerden geçirilip, onun sözlerinde ve davranislarinda "sevgisizlik" isaretleri tek tek
saptanir. Ve o gizli dil daha sik ortaya çikar.

Kendilerinden yakinirlar önce, "çok sismanladim," "çok yaslandim," "çok çirkinlestim," bunlari söyledikten sonra erkeklerin ne
söyleyeceklerine, ne yapacaklarina bakarlar.

Kendilerine büyük bir ilgi eksikligi olarak gözüken o anlayissizliklarin, artik eskisi kadar begenilmemelerinden ya da sevilmemelerinden mi
kaynaklandigini anlamaya ugrasirlar.

Bastan savma verilecek her cevap, kadinin öfkeli tepkisini hakeder.

- Yoo, hiç de sismanlamadin, iyisin, biraz kilo aldin belki ama önemli degil.

Bu yakinmalar onlara manasiz ve çocukça gelir çünkü...

Kadinlar ise sinirlenmeye baslarlar.

- Sen beni eskisi kadar sevmiyorsun.

Bunun cevabi elbette, "nerden çikardin bunu, tabii ki seviyorum" degil, siki bir sarilis ve iyi bir öpüsmedir.

Bir seylerin yanlis gitmeye basladigini gören erkek ise, güzel bir hediye almanin ya da daha kestirmesi "biraz para vermenin" zamani
geldigini düsünür.

Onun için sorunun tedavisi öpüsmede degil paradadir.

Kabul etmeli ki, kendi degerini, gizliden gizliye kendine verilen parayla ölçmeye yatkin kadin için yapilacak "fedakârligin" miktari bir
zaman ise yarar, kadin, "salagin" duygularini böyle ifade etmeye çalistigini anlar.

Erkek ise, o düz vahseti ve insafsizligi ile"agliyorsa biraz para ver," çözümlemesini benimser. Ama hediyelere ve paralara çabuk
alisilir, sarilislarin ve öpüsmelerin özlemi yeniden baslar.

Kadin "üsür." Son bir iki deneme daha yapar, bazen güzelligi ve cinselligiyle, bazen sinirli çikismalariyla, erkege "üsüdügünde ona
sarilinmasi gerektigini" bir daha ögretmeye ugrasir.

Kadin ya kadere riza gösterip teselliyi hediyelerde, parada, çocuklarinda, kendisine saglanan güvende aramaya razi olur ve arada
sirada tutan "ben çok yalnizim" yakinmalari ve aglama nöbetleriyle hayatini sürdürür ya da "üsümeye" fazla dayanamayip,
"sarilmasini bilen" biri var mi diye etrafa bakinmaya koyulur.

"Sarilmasini bilenler" bu sapaktaki kadinlari keskinlesmis radarlariyla hemen bulurlar.

Bir vakit isler iyi gider. Ama sarilmasini bilenler de bir süre sonra kaçinilmaz erkekliklerine geri dönüp, üsüyen kadina, üstüne bir hirka
almasini söylerler.

Ahmet Altan

Aslında Ahmet Atlan , kadının ben üşüyorum dedinde aslında üşümedi ona sarılmasını istediğini Geç öğrenmedi anadınmı çünkü öğrendim dediği zamana kadar karşısına böyle ince düşünen duygulu bir kadın çıkmamıştı annadınmı , bu kadınla tanışıncada feleğini şaşırdı
Annadınmı yani balık gibi dünyayı denizden ibaret sandı anadınmı zaten yazarlar hep aynıdır
Annadınmı bir konu yakalayamayadursunlar onu yamarlar , süslerler , abartırlar , genelleme yaparlar ve en sonunda da haliyle tiraj için sansasyona hazır hale sokarlar ve insanlara sunarlar bu böyle biline annadınmı
Zaten Altanın dediği gibi düşünen kadınlar çokta yok bunların çoğuda zamanla gerek evlilik gerek çoluk çocuk gereksede erkeğin hödüklüğünden sonra normale dönerler annadınmı

Altanın hatası kadınların karşılığını bulamamasını salt erkeklerin hödüklüğüne bağlaması annadınmı aslında yukarıda saydığım gibi pek çok sebebi var anadınmı

Normal bir ilişki ve aranan erkek için önceki yazımda erkeklerin yapması gerekenleri yazmıştım anadınmı bunun terside doğrudur yani istenen kadın içinde bu sefer aynı şeyleri kadının yapması gerekir annadınmı önemli olan kalenderin dediklerini yaparken vasat olacaksın Ne geri kalacaksın ne de aşırıya kaçacaksın

Neymiş efenim kadınlar duygularının hayatın her anında ve her yerinde yaşanılmasını isterlermiş , erkeklerde bu duyguların sadece yatak odasında gösterilebileceğini umuma açık yerlerde gösterilemeyeceğini ve ayıp oldunu sanırlarmış oha ki ne oha bir yazı bu kadar sivrileştirilir anadınmı erkeklere göre duygular sadece yatak odasında gösterilirmiş annadınmı

Şunuda sölim ne o herkezin içinde öpüşüp koklaşmalar sarılıp kucaklaşmalar anadınmı kalenderin en kıl olduğu şeyler anadınmı yakışıksız racona ters şeyler bazen görüyorumda kendimi zor tutuyorum annadınmı ne o herkezin içinde öpüşüp koklaşmalar ileri gitmeler annadınmı sevgi ve duyguyu göstermek için bu kadar ileri gitmeye hiç gerek yok annadınmı
Altan maalesef duyguyu herkezin içinde gösterirken ahlaki kabul edilebilir sınırları çizmemiş
Ve bu duyguların zaman ve mekandan bağımsız sonuna kadar gösterilmesi gerektini ima etmiş annadınmı

Yazıktır günahtır annadınmı Altanın haklı oduğu yerler var ama erkek milletini bu kadar hödük göstermek bu kadar genelleme yapmak bu kadar uç örnekler vermek hangi akla mantığa sığar anadınmı

<< Erkeklerin bekledikleri, kadinlarin "üsümeleri" ya da "acikmalari" degil, erkegin yaninda sogugu ve açligi hissetmeyecek kadar

yeniden erkekligine döndügünde, kadinlar "üsümeye" baslarlar.”>>

aferin Altana burada kalenderin yazdıklarını dibine kadar destekler şekilde yazı yazmış annadınmı evet erkekliklerine döndüklerinde erkek gibi muamele görürler ama öbür türlü
erkek bazında bir embesildirler annadınmı

yani siz siz olun ne Atlanın dediği o hödük erkeklerdende olmayın , embesil erkeklerdende olmayın orta yolu izleyin , sınırları aşmayın , itidalli olun partnerlerinizi ne
doyurun ne aç bırakın Altanın dediklerinin ortasını yapın

sözün kısası üzülmemek için kelendere kulak kesilin annadınmı bu işler ince işlerdir ve daha çok boyutu vardır annadınmı

kalender ne diyosa
o kadarrr

Ali Baba
13-06-2004, 13:57
Önceden bilgisayar ve internet yoktu.

Şimdi durum farklı.

Artık kahve insanın ayağına geldi. Hem de hiç kapanmıyor. Pijamayla oturmanıza kimse bir şey demiyor. Sigara dumanı yok. Yolda vakit geçmiyor. İstemediğiniz kişiye muhatap olmuyorsunuz. Sohbet etmeye ve oyun oynamaya çok sayıda arkadaş bulabiliyorsunuz.

Seans salonuna gitmeye de gerek kalmadı. Bütün hisse senedi ve bankacılık işlemlerini evden yapabiliyorsunuz.

Hanımlar da çok şanslı. Bizler de çok şanslıyız.

Yalnız evde erkek gibi hanım da saatlerce bilgisayarla meşgul olmaya kalkarsa hem bir bilgisayar yetmez hem de ev işleri aksayabilir.

Sizde nasıl?

Durum bendede aynı. Hanım oldukça memnun borsayla uğraşmamdan.Böylece evde gözünün önünde oluyorum. ;)

Neyseki kendisi yazı işeri dışında pek oturmaz bilgisayara, yoksa bir bilgisayar daha gerekecekti. Hatta borsayla hanımda ilgilenseydi ev işleri aksayacağından bulaşıkları yıkarmısın sonrada evi süpür ben bi hissenin temel analizini yapıyım falan gibi durumlara maruz kalabilecektik.

nature
13-06-2004, 14:15
[

Durum bendede aynı. Hanım oldukça memnun borsayla uğraşmamdan.Böylece evde gözünün önünde oluyorum. ;)

Hah işte!Borsanın bir fazileti daha ortaya çıktı.. ;) Hanımlar bunu iyi anlayıp değerlendirmeli...Dolayısıyla ,beylerinin borsayla ilgilenmesinden memnun olmalı..Bu cümleyle, keseri bizden yana, biraz fazla mı yonttuk dersiniz, sn.berg acaba? :D

Hatta borsayla hanımda ilgilenseydi ev işleri aksayacağından bulaşıkları yıkarmısın sonrada evi süpür ben bi hissenin temel analizini yapıyım falan gibi durumlara maruz kalabilecektik.

Bu durum ,oldukça teklikeli olabilir bence de..Bu açıdan ''bir evde ,borsayla ilgilenen bir kişi olması kafidir,fazlası zarardır''gibi kısa ve veciz bir nutuk ,nasıl olur acep?? :roll:

bikmisbroker
13-06-2004, 15:52
.................................................. .....................

Sizde nasıl?

Kemal abe, bizde de durum tam tersi!! Oglan bu isin piri zaten, ehh yurt disinda olmamizdan dolayi TC ile konusma va yazisma internet uzerinden BEDAVA oldugu icin bizim hanimda ogrendi bilgisayari acip kapamayi (benim gibi) dolayisi ile evde herkes bilgisayar kullaniyor, yakinda evde bir SERVER kurariz zannediyorum.
Bu vesile ile TC deki butun akraba ve arkadaslarda email ve de bilgisayar sahibi oluverdiler!! Bu piyasaya BUYUK oranda katkimiz oldu..
(ilk etapda TC de bizden dolayi en az 7-8 eve bilgisayar girdi)

bıcırık
14-06-2004, 11:13
Hisse.net çocuklarının -nam-ı diğer Junior lar- da artık bir topic leri var ancak bilerek ya da yanlışlıkla bu topic e girdiklerinde bayanlarla ilgili yanlış! düşüncelere meyillenmesin yavrucaklar :D Hepsi de erkek ve yaş iken eğilme çağındalar :)

nature
14-06-2004, 12:57
Hisse.net çocuklarının -nam-ı diğer Junior lar- da artık bir topic leri var ancak bilerek ya da yanlışlıkla bu topic e girdiklerinde bayanlarla ilgili yanlış! düşüncelere meyillenmesin yavrucaklar :D Hepsi de erkek ve yaş iken eğilme çağındalar :)

Sn.bıcırık ,hiç merak etmeyin ..Yazarlarken kontrol altındalar.. Yazacaklar dediysek, öyle boylarından büyük konularda değil tabii.. :D

Hele hele, böyle derin ve ince konular da,erkenden bilgi sahibi olmalarına gerek yok.. :roll:

M.Işılak
14-06-2004, 13:02

YANLIŞ ????????

Benim şimdiye kadar bu bölümde okuduklarım arasında pek yanlış bir şeye rastlamadım ki... :p

İnsanlığın gelişimi öncekilerin yaptıkları yanlışlardan ders almaksa bırakalım bir sonraki kuşak daha bilinçli ve daha az zarar görür olsun :p

camarors
14-06-2004, 14:36
Sn.bıcırık ,hiç merak etmeyin ..Yazarlarken kontrol altındalar.. Yazacaklar dediysek, öyle boylarından büyük konularda değil tabii.. :D

Hele hele, böyle derin ve ince konular da,erkenden bilgi sahibi olmalarına gerek yok.. :roll:

Olsunlar, olsunlar, bilgi sahibi olsunlar da, biz yandik, onlar yanmasin ,bari. :D

nature
14-06-2004, 15:20
Olsunlar, olsunlar, bilgi sahibi olsunlar da, biz yandik, onlar yanmasin ,bari. :D

Ooohhhoooo!Ne ince dertliler varmış.. :D

Hani ben ,çocukların okuyupta, içi kararmasın istemiştim,bu küçük yaşta.. :D

nature
14-06-2004, 15:24
YANLIŞ ????????

Benim şimdiye kadar bu bölümde okuduklarım arasında pek yanlış bir şeye rastlamadım ki... :p

İnsanlığın gelişimi öncekilerin yaptıkları yanlışlardan ders almaksa bırakalım bir sonraki kuşak daha bilinçli ve daha az zarar görür olsun :p

Sn.misilak;

Hani ben ,bu kadar bilimsel gerçeklerle, ne kadar geç tanışırlarsa ,o kadar lehlerine olur ,diye düşünmüştüm yavrucaklar için.. :roll:

nature
14-06-2004, 15:30
Ya hu sevgili arkadaşlar;

Bakıyorum da hepimiz ''off topic''çiyiz bu gün..Galiba herkesin keyfi kaçık .. :D

İşler tıkırında oldumu ,pek uğrayan olmuyor buralara..Haydi bari günün komiği,ilginci...'taşınalım da muhabbeti koyulaştıralım.. :roll: Yoksa bu endeksle seans sonu zor gelecek... :D

kemal
14-06-2004, 22:56
Kemal abe, bizde de durum tam tersi!! Oglan bu isin piri zaten, ehh yurt disinda olmamizdan dolayi TC ile konusma va yazisma internet uzerinden BEDAVA oldugu icin bizim hanimda ogrendi bilgisayari acip kapamayi (benim gibi) dolayisi ile evde herkes bilgisayar kullaniyor, yakinda evde bir SERVER kurariz zannediyorum.
Bu vesile ile TC deki butun akraba ve arkadaslarda email ve de bilgisayar sahibi oluverdiler!! Bu piyasaya BUYUK oranda katkimiz oldu..
(ilk etapda TC de bizden dolayi en az 7-8 eve bilgisayar girdi)

Bizde üç çocuk var. İkisi üniversiteye gidiyor. Üçüncü de bu sene lise sona geçiyor. O yüzden bilgisayar ve dil konusunda fazla sorunum yok. Çoğu şeyi onlardan öğreniyorum. Zaten internet bağlantı ADSL sisteme geçtik çok şükür. Hem daha hızlı hem sabit ücret. Yoksa 4 kullanıcıya telefon parası mı yeter. E-mailleri, ICQ'ları, BBC'leri.. Benim de satrancım, borsam.. Yalnız ben chati sevemedim. (Forumu sevdim.)

Mirim, erken doğmuşuz vesselam..

bikmisbroker
14-06-2004, 22:59
Bizde üç çocuk var. İkisi üniversiteye gidiyor. Üçüncü de bu sene lise sona geçiyor. O yüzden bilgisayar ve dil konusunda fazla sorunum yok. Çoğu şeyi onlardan öğreniyorum. Zaten internet bağlantı ADSL sisteme geçtik çok şükür. Hem daha hızlı hem sabit ücret. Yoksa 4 kullanıcıya telefon parası mı yeter. E-mailleri, ICQ'ları, BBC'leri.. Benim de satrancım, borsam.. Yalnız ben chati sevemedim. (Forumu sevdim.)

Mirim, erken doğmuşuz vesselam..

Ahh mirim ahh! Bari iyicene erken dogsaydik da su Uskudara gider iken...ki donemleri gorseydik?? Mendilini yere dusunren Guzel bayanlarin ardindan APARIRdik hic degilse??O da yok anasini satiim!! Tam ara donem bizimkisi?

5 tane ihtilal, 35 tane devaluasyon! TAM bir gecis donemi yane!! :D :D

kemal
14-06-2004, 23:32
Ahh mirim ahh! Bari iyicene erken dogsaydik da su Uskudara gider iken...ki donemleri gorseydik?? Mendilini yere dusunren Guzel bayanlarin ardindan APARIRdik hic degilse??O da yok anasini satiim!! Tam ara donem bizimkisi?

5 tane ihtilal, 35 tane devaluasyon! TAM bir gecis donemi yane!! :D :D

Üstad, bazen uçuk hayaller kurarım. Ne düşündüm biliyor musunuz? Hangi dönemde yaşamak isterdiniz? diye bir soru sorulsa (tabi istek gerçekleşecek) acaba ne cevap verirdik? Ya da dünyanın en tatlı demleri hangi yıllar olabilir? Geçmiş zamanlardan biri mi? Bugünlerimiz mi? Yoksa gelecekten bir kesit mi? Diğer bir soru da şu: Nerede yaşamak isterdiniz? Dünyanın neresinde? (İsteğimizin gerçekleşeceğini varsayıyoruz.)

Belki bu sorular bir topic konusu olabilir. Ne dersiniz?

bikmisbroker
15-06-2004, 03:51
Üstad, bazen uçuk hayaller kurarım. Ne düşündüm biliyor musunuz? Hangi dönemde yaşamak isterdiniz? diye bir soru sorulsa (tabi istek gerçekleşecek) acaba ne cevap verirdik? Ya da dünyanın en tatlı demleri hangi yıllar olabilir? Geçmiş zamanlardan biri mi? Bugünlerimiz mi? Yoksa gelecekten bir kesit mi? Diğer bir soru da şu: Nerede yaşamak isterdiniz? Dünyanın neresinde? (İsteğimizin gerçekleşeceğini varsayıyoruz.)

Belki bu sorular bir topic konusu olabilir. Ne dersiniz?

Buyrun Hocam,
HIT olacak bir topic daha, acmak da size duser, bekliyoruz efendim..:D

kemal
16-06-2004, 00:31
Buyrun Hocam,
HIT olacak bir topic daha, acmak da size duser, bekliyoruz efendim..:D

Üstadım, topiği açtık sayenizde, ilgilerinizi bekliyoruz.

bikmisbroker
16-06-2004, 02:47
Üstadım, topiği açtık sayenizde, ilgilerinizi bekliyoruz.

Estafurullah, memnun oldum 1- 2 sey karaladik, bakalim genelde millet ne zamanda yasamak istemis acaba? Ben de merak ediyorum ya! :D

Haa bu arada bu Topic ile ilgili bir de resim seettirelim buralara gelmiskene!

Hani "Arif olan anlar" derler ya! O sekilde..:D

http://img55.photobucket.com/albums/v168/bikmisb/cake.jpg

include
16-06-2004, 23:09
kısaca ;

karnından sıpa
sırtından dil eksik edilmeye

Tabii ki Evliyim! 39 54.93%
Nisanliyim, Evlilik planlari yapiyoruz.. 6 8.45%
Bekarim, OOh oh bekarrrr! 26 36.62%

include
16-06-2004, 23:36
VE sonuç çek elini camış ;)

bikmisbroker
17-06-2004, 12:36
Yazarlar
17.06.2004
Pakize SUDA
Cevap veriyorum

.....................................

* * *

Leyli Doğanöz

‘Hafta sonu çıkan ve aslında fi tarihinde yayımlanmış olan hani şu kadınlara şöyle davranın böyle davranmayın konulu yazınızı internet ortamında almam mümkün olabilirse sevinirim.’

Ayol nedir bu ilgi... İki kere yayımlandı yetmedi. Bari reçeliyle turşusunu da yapıp göndereyim. Hamsiyi geçti vallahi şu kadın-erkek mevzuu.

.......................................

Demis...!! Yine hinzirlik pesinde "Selahattin Duman"in BAYAN versiyonu! :D

bıcırık
17-06-2004, 14:01
Aslına bakarsanız topic le direkt olarak alakalı değil ama bir takım şeyleri açıklar nitelikte bir yazı...

''Erkekler aglamaz.''

''Erkekler korkmaz.''

''Erkekler kari gibi gülmez.''

Derken ortalik dul kadindan geçilmiyor. Zira zavalli
erkekler genç yasta Hakk'in rahmetine kavusuyorlar.

*

Siz hiç kapi komsusuna sabah kahvesine gidip karisini
çekistiren erkek gördünüz mü?

Fare görünce bagiran?

''Bu ara sinirlerim zayif'' deyip habire aglayan?

Oysa onlar da kadinlarla ayni duygulara sahip olarak
geliyorlar dünyaya.

Lakin daha ilk gün ayaklarina mavi patik giydirmek
suretiyle ''Agir ol bakalim!'' diyoruz.

''Ne alakasi var mavi patikle?'' demeyin. Mavi soguk
ve ciddi bir renktir. Kime isterseniz sorun. Ve
katiyen tesadüf degildir o patiklerin rengi.
Düsünülmüs, tasinilmis, seçilmistir.

Ayaga giydirildigi anda kulaga sunlar fisildanmis
demektir: Sen erkeksin.

Erkek olmanin gerekleri vardir. Ömrünün sonuna kadar
bunlari yerine getirmekle yükümlüsün. Ömrünün süresi
ise çatlama kat sayina bagli. Içine ata ata ne kadar
yasayabilirsen artik. Bize sorarsanız pek uzun
sürecegi kanaatinde degiliz.

Dikkat edecegin husus, en dramatik hallerde bile mavi
patikli oldugunu unutmamandir.

*

Misal,
Asik oldun.

Sakin belli etme. Birak karsindaki yansin tutussun.
Sen agir ol. Molla desinler yeter ki asik demesinler.

*

Misal,
Sevgilinden ayrildin.

Sakin aglayip sizlama. Yine birak karsindaki yikilip
sürünsün. Gözyasi dedigin kadin kismina yakisir. Zaten
senin gözyasi bezlerin mavi patik operasyonuyla
alinmis bulunuyor.

*

Misal,
Eve hirsiz girdi.

Karinla yataktasiniz. Tikirti duydunuz ya da hirsizla
burun buruna geldiniz. Kim bogusacak adamla? Bak
bakalim karinin ayaklarina! Ne renk patikleri? Pembe.
Ya hirsizinkiyle seninki? Mavi.

Kural,
Mavililer bogusacak.
Pembeliler bagiracak.

Herkes görevini bilsin. Ta dogumhanede yapildi bu is
bölümü.

*

Misal,
Esinle kavga ettin.

Ne yapacaksin? Hiç. Isine gidip hiçbir sey olmamis
gibi çalisacaksin.

''Ay Ismail çok sinirim bozuk, benimki sabah sabah
anneme laf etti'' diyemezsin.

Karin o esnada telefonun basinda, bir sigara ve bir
kahve esliginde arkadaslarina seni çekistiriyor
olabilir. Olsun. Onun mazereti var, patikleri pembe.

*

Misal,
Evde aniden bir böcek peydahlandi.

Kim gidecek üstüne? Tabii ki sen. Zira karinin gitmesi
hiçbir ise yaramaz.

Böcek renk körü mü? Maviyle pembeyi ayiramaz mi? Ve
sorarim sana, hangi böcek pembeden korkar? Tam tersine
aska gelip karinin üzerine tirmanmaya bile
kalkisabilir.

Ama mavi... Birrrrr.

*

Misal,
Savasa gidilecek.

Kim gidecek? Tabii ki Mehmetçik. Sen hiç ''Vatan
sagolsun'' diye bagiran Aysecik gördün mü? Benim
bildigim Aysecik kameranin karsisinda ''Size
baba diyebilir miyim amca?'' diyordu ve hatirladigim
kadariyla omuzunda tüfek falan da yoktu.

*

Diyecegim,

Mavi patikli olmak zor zanaat.

ertan
17-06-2004, 14:32
Düşünce Farkı

Cenk isimli bir adam Ceyda diye bir kizdan hoşlanıyor ve ona sinemaya gitmeyi teklif ediyor.Ceyda kabul ediyor ve her ikisi de oldukca iyi zaman geçiriyorlar. Birkaç akşam sonra bu kez Cenk Ceyda'yı yemeğe davet ediyor ve gene çok iyi zaman geciriyorlar. Birbirlerini düzenli olarak görmeye devam ediyorlar ve bir süre sonra ikisinin de görüştüğü özel biri yokken, bir aksam gene yemeğe çıkıyorlar. Dönüşte arabada otururken, Ceyda'nın aklına bir şey geliyor ve üzerinde fazla düşünmeden pat diye
"Farkında mısın, bu gece görüşmeye başlayalı tam 6 ay oldu." diyor.
Bunun ardından derin bir sessizlik oluyor arabada. Ceyda için cok uzun suren bir sessizlik bu. Ve düşünmeye basliyor:
Aman Allahım acaba yanlış bi şey mi söyledim? Belki de bu iliskinin kendisini sınırladığını düsünüyordur. Belki de onu istemediği ya da emin olamadığı bir şeye ittiğimi zannediyodur.
Bu arada Cenk de düşünüyor tabii:
Vay canına, 6 ay ha?
Ve Ceyda düşünmeye devam ediyor:
Bi dakka ya, peki ama ben bu türden bi iliski istiyor muyum? Bazen kendim için daha çok alan istiyorum. iliskimize ne olacağını düşünmek için. Yani, nereye gidiyoruz biz? Birbirimizi bu şekilde görmeye devam mı edeceğiz? Yoksa yavaş yavaş evliliğe doğru mu gidiyoruz? Ya çocuklar? Tüm bir hayatı birlikte mi geçireceğiz? Bu aşamadaki bir bagğlılığa hazır mıyım? Bu insanı gerçekten tanıyor muyum?
Cenk'in de kafası düşüncelerle dolu:
...yaniiii...bu demek oluyor ki... dur bakiim.. Şubat. Evet Şubat'ta ilk kez dışarı çıkmıştık, ki bu da benim arabayı yeni aldığım zamanlara denk geliyor. Hmm kaç kilometre gitmiş oluyorum bu durumda? Oha! Yağı değiştirmenin zamanı gelmiş!
Ve Ceyda düşünmeye devam ediyor:
Onu üzdüm. Yüzünden okuyabiliyorum. Belki de tamamen yanlış anlıyorumdur. Belki de ilişkimizden daha fazla beklentileri vardır, daha yakın ve bağlı olmak gibi. Belki de ben hissetmeden o çoktan anlamıştı, şüphelerimi yani. Evet eminim ki anladı. Bu nedenle kendi duygularını söylemekten kaçınıyor. Reddedilmekten korkuyor.
Cenk tam bi lineer düşünce gurusu:
Bu arada vitese de bakmalarını istiycem. O gerizekalılar ne derlerse desinler hala vitesi geçirmede bi sorun var. Ve bu kez suçu havanın soğukluğuna atmazlarsa iyi olur. Dışarsı 30 derece ve bu vites çöp kamyonu gibi. Üstüne üstlük o beceriksiz heriflere 300 milyon ödedim. Soyguncular!
Ceyda da arpacık kumrusu:
Bana kızgın. Ama onu suçlayamam. Ben de olsam ben de kızardım. Onu böyle bir şeye soktuğum için o kadar suçlu hissediyorum ki... ama n'apabilirm yani, ben de duygularımdan emin diilim ki!
Cenk de düşünüyor:
Büyük ihtimalle garanti süresinin sadece 90 gün olduğunu söylicekler... pislik torbalari.
Ceyda'nın beyni oldukça yaratıcı:
Belki de ben cok fazla idealistçe davranıyorum, yanımda benim hoşlandığım ve benden hoşlanan harika bir insan otururken, ben beyaz atıyla bir şovalye bekliyorum. Öyle biri ki, benim bencilce, küçük kız hayallerim yüzünden acı çekiyor.
Cenk'in beyni gel-gitte:
Garanti mi? Garanti mi istiyolar? Onlara bi garanti vericem ve onlar da garantilerini alıp....
"Cenk" diye sesleniyor Ceyda...
"Efendim?" diyor Cenk irkilmiş bir halde.
"Lütfen kendine bu şekilde eziyet etme", derken gözlerinde yaşlar beliriyor Ceyda'nın.
"Belki de hiçbir zaman... Offf Allahım, kendimi öyle sey hissediyorum ki..." diyor ve hıçkırarak ağlamaya başlıyor.
"N'oldu şimdi?" diye soruyor Cenk.
"Ben koca bi aptalım, yani biliyorum ki şovalye falan yok. Bu aptalca. Ne şovalye ne de at var." diyor Ceyda
"At mı yok?" diyor kafası karışık tabii zavallı Cenk.
"Aptal olduğumu düşünüyorsun di mi?" diye devam ediyor Ceyda.
"Elbetteki hayır!" diyor, en sonunda hiç değilse bir doğru cevap vermenin mutluluğunu taşıyan Cenk.
"Sadece.. sadece zamana ihtiyacım var." diye cevap veriyor Ceyda
(Cenk en güvenli ne söyleyebilirim diye düşünürken bir 15 saniye> gecer.) Ve> "Evet." der Ceyda etkilenmiş bir şekilde, elini tutar."Cenk, gerçekten böyle mi hissediyosun?" "Nasi yani?"der Cenk
"Yani ben zamandan bahsederken." der Ceyda
"Ah elbette." der Cenk
Ceyda Cenk'e döner ve dikkatle gözlerine bakar. Tabii zavalli Cenk gerilmistir. Tabii bir de at olayı vardır, ve eğer Ceyda gene attan bahsederse ne diyeceğini bilmemektedir.
Ve en sonunda Ceyda konuşur:
"Teşekkür ederim, Cenk."
Cenk de teşekkür eder.
Derken alır kızı evine bırakır. Kızcağız, bitkinlik ve ruhundaki acıyla sabaha kadar ağlar. Cenk eve gider, bi paket Panco açar ve televizyondaki tenis maçına iyice gömülür. İcinden bi ses arabada ciddi bi şeylerin gectiğini söylese de, anlamasının mümkün olmayacağını düşünür ve üstünde durmamaya karar verir.
Ertesi gün Ceyda en yakın arkadaşını, hatta en yakın iki arkadaşını arar ve yaklaşık 6 saat boyunca son olayların yorumu yapılır. Tabii ki en kücük detay, mimik, kelimelerdeki nuanslar analiz edilmelidir ve farklı senaryolar düşünülüp tartışılır. Bu konu günlerce tekrar tekrar gundeme gelir ve asla sıkılınmaz.
Bu arada Cenk, Ceyda'yla ortak arkadaşları olan biriyle top koşturmaktadır ve bir an durur, sıkılmış bir ifadeyle arkadaşına sorar:
Ya Ceyda'nin hiç atı olmuş muydu biliyor musun?"

bikmisbroker
17-06-2004, 15:25
Düşünce Farkı

.................................................. ................................
Ertesi gün Ceyda en yakın arkadaşını, hatta en yakın iki arkadaşını arar ve yaklaşık 6 saat boyunca son olayların yorumu yapılır. Tabii ki en kücük detay, mimik, kelimelerdeki nuanslar analiz edilmelidir ve farklı senaryolar düşünülüp tartışılır. Bu konu günlerce tekrar tekrar gundeme gelir ve asla sıkılınmaz.
Bu arada Cenk, Ceyda'yla ortak arkadaşları olan biriyle top koşturmaktadır ve bir an durur, sıkılmış bir ifadeyle arkadaşına sorar:
Ya Ceyda'nin hiç atı olmuş muydu biliyor musun?"

Ana fikir kisaca burada ozetlenmis..Ve isin ilginc yani Cenk ile Ceyda evlenmis bile olsalar, evliliklerinin 40 ci yilini DEVIR mis de olsalar, hiiic farketmeyecek? Bakmayin szi buradaki Cenk ile Ceydanin CIKIYOR olmalarina?

bikmisbroker
17-06-2004, 15:26
[I]
*
................................

Diyecegim,

Mavi patikli olmak zor zanaat.

Walla burada da ANA FIKIR Bu yaw?

bgali
17-06-2004, 21:38
"Kadinlari anlama simülatörü"

Bu simülatörün üzerinde çalıştığı bilgisayar 16 cpu destekli, 2 GB
memoryli ve saniyede trilyonlarca hesaplamayi yapabiliyor. Bu kadar
uğraştıktan sonra bile ilk denememde bilgisayar yenilmekten kurtulamadı.

Sokaktan çevirdiğim bir bayan ile yapılan karşılaşma logları
asağıdadır :

Birinci müsabaka :

Kadın: -Bilgisayar söyle bakalım saçlarımın yeni modelini nasıl
buldun?
Bilgisayar: -Böyle çok güzel olmuşsunuz efendim.
Kadın: -Önceden güzel değildim yani?
Bilgisayar: -Hayır önceden de güzeldiniz ama böyle çok güzel
olmuşsunuz efendim.
Kadın: Önceden bu kadar güzel degildim yani?
Bilgisayar: -Hayır efendim önceden de çok güzeldiniz.
Kadın: Simdi pek o kadar güzel olmamışım ama?

(bilgisayar terk eder)

İkinci müsabaka :

Kadın: -Bilgisayar, erkek arkadasımdan ayrılmak istiyorum ben.
Bilgisayar: -Pek mutlu değilsiniz zaten efendim, ayrılın bence.
Kadın: Ama onu seviyorum.
Bilgisayar: O zaman konuşarak sorunlarınızı çözmeyi denemelisiniz.
Kadın: Yüzünü görmek, sesini duymak bile istemiyorum o hayvanın.
Bilgisayar: -O zaman mail atın, görüşmeyeceğinizi söyleyin?
Kadın: Hayir ondan ayrılamam.
Bilgisayar: Kendinize biraz zaman tanıyın, duygularınız düşünceleriniz
netleşsin.
Kadın: Ne istediğimi biliyorum ben. Onunla asla olmaz.

(bilgisayar terkeder)

Üçüncü müsabaka:

Kadın: -Bilgisayar sen beni sevmiyorsun.

(bilgisayar terk eder)

bıcırık
18-06-2004, 13:05

İkinci müsabaka :

Kadın: -Bilgisayar, erkek arkadasımdan ayrılmak istiyorum ben.
Bilgisayar: -Pek mutlu değilsiniz zaten efendim, ayrılın bence.
Kadın: Ama onu seviyorum.
Bilgisayar: O zaman konuşarak sorunlarınızı çözmeyi denemelisiniz.
Kadın: Yüzünü görmek, sesini duymak bile istemiyorum o hayvanın.
Bilgisayar: -O zaman mail atın, görüşmeyeceğinizi söyleyin?
Kadın: Hayir ondan ayrılamam.
Bilgisayar: Kendinize biraz zaman tanıyın, duygularınız düşünceleriniz
netleşsin.
Kadın: Ne istediğimi biliyorum ben. Onunla asla olmaz.

(bilgisayar terkeder)

Her insanın kafası biraz karışık olabilir ama yaa :D :D

son_azrail
18-06-2004, 13:54
hala anlayamadığım birşey neden biz hep koşanız?neden onlar hiç koşmuyor sevdiklerini bizden önce söyleyemiyor?hani kadın erkek eşitti?madem eşitizi arada onlarda bizi tavlamaya çalışsın...

son_azrail
18-06-2004, 13:55
bide benim gibi bikaç arkadaş için bi şık koysaydınız seviyorum ama karşı taraf seviyormu bilmediğimden bekarım gibi:)bilsek nişana doru gideriz ama bilmioz...

bıcırık
18-06-2004, 13:58
hala anlayamadığım birşey neden biz hep koşanız?neden onlar hiç koşmuyor sevdiklerini bizden önce söyleyemiyor?hani kadın erkek eşitti?madem eşitizi arada onlarda bizi tavlamaya çalışsın...

Çünkü ne yazık ki bu toplum bahsettiğiniz gibi sevdiği erkeğin peşinden koşan bayanları "hafif" olarak nitelendiriyor. :hayır: Bu yüzden bayanlarda bunun korkusu var.

son_azrail
18-06-2004, 14:03
sadece o problem değilki çıkmaya başlasan anlaşamasan arkadaşlığadönüşte yok ki ne yazıkki bende en yakın arkadaşıma vurulmuş durumdayım gidip konuşamıyomda:) çünkü arkadaşlığını kaybetmek istemiyorum biliyorumki eğer hayır derse arkadaşlıkta bitecek...

M.Işılak
18-06-2004, 15:26

Üçüncü müsabaka:

Kadın: -Bilgisayar sen beni sevmiyorsun.

(bilgisayar terk eder)

En azından bilgisayar işi çözmüş...

bıcırık
18-06-2004, 16:16
MFÖ - "Ali Desidero" kadın erkek ilişkilerini irdeleyen nadide şarkılarımızdan biridir cuma günü iyi gidiyor tavsiye ederim :D

serdarkus
18-06-2004, 16:24
:rolleyes: Hımm... bu iş gettikçe karışmakta. Demiştim, ateşle oynanıyor.

Niye gızlar erkeklerin peşinde dolanmıyor sorusu da sorulduysa artık, bir sonraki soru da, hazır olmak gerek, kim daha güzeldir. Yani, Kadınlar mı daha güzel, erkekler mi?

Haydi üstadlar, gün bu gündür. Golaysa bunu da bir cevaplayın bakayım!.. :cool:

preatoria
18-06-2004, 16:35
:rolleyes: Hımm... bu iş gettikçe karışmakta. Demiştim, ateşle oynanıyor.

Niye gızlar erkeklerin peşinde dolanmıyor sorusu da sorulduysa artık, bir sonraki soru da, hazır olmak gerek, kim daha güzeldir. Yani, Kadınlar mı daha güzel, erkekler mi?

Haydi üstadlar, gün bu gündür. Golaysa bunu da bir cevaplayın bakayım!.. :cool:

hocam biz fikir birliği yapamıyoruz tüm erkekler karar verse koşmasak kızların peşinden ahhhh ahhh memleket cennet olur cennet :D

kendimize söz geçiremiyoruz mesele burada

M.Işılak
18-06-2004, 16:37
Cevap kolay... Süslenme ihtiyacı kimde daha azsa o daha güzeldir...

serdarkus
18-06-2004, 16:48
Cevap kolay... Süslenme ihtiyacı kimde daha azsa o daha güzeldir...
Ne yani...
Fatih Ürek çirkin mi ki o kadar süslenir!... :D

preatoria
18-06-2004, 17:04
caddede sokakta iş yerinde etrafımda pır pır dönen sürekli bana kur yapan yemek davetlerinde bulunan gızların oldugu bir ülke düşlüyorum (sadece düşlüyorum şantaj amaçlı kullanılmasın ilerde) ;)

gemici
18-06-2004, 17:54
buna düşünme suçu denir........................................

son_azrail
18-06-2004, 23:10
misilak abinin dediği doğru hangisi daha çok süslenme gereği duymuyorsa odur:)hayır ben kızlar peşimizde koşsun demedim sadece neden bizim koşmamız gerektiğini iddia eden yazlar yazılıyor kitaplar çıkartılıyor,neden kız tawlama kitapları war,erkek tavlama yok?(erkeği elinde tutmanın altın kuralları adlı kitaplar var ama bunlara göre zate erkek tawlanmıştır?) madem kadın erkek eşit onlarda düşünsün biraz...

preatoria dedii doğru biz koşmazsak bize mecbur olduklarını anlayıp bizim peşimizden koşarlar...bakınız avrupa biz burda koştuğumuz için en çirkini bile kendini peri kızı sanıyor:)

serdarkus
20-06-2004, 18:49
- Kadın mı güzel, erkek mi?

Bu beyhude sual, dünya dünya olalı, belki yüz binlerce defa sorulmuş ve bir o kadar defa da cevabı verilmiştir. Estetik, mes'eleyi erkek lehine halletmiştir. Tabiatın müşahedesi de estetiğe hak veriyor.

Birçok hayvan cinslerinde erkeğe nazaran dişi çirkindir. Bunu kim bilmez? Keçi, cılız, sarkık etleri ve ahmak çehresiyle erkeğinin yanında gülünç bir hayvandır. "Teke" tümsekli burnu, adaleli vücudu, dar beli ve gergin göğsüyle, çıplak kayalar üzerinden ufka dik durduğu zaman, zannedilir ki mitolojik bir ilâh, dünya nizamının sonsuz hatlarını gözden geçiriyor. Güzelliği anlamakta üstat olan eski Yunanlılar "teke" den çoban bir tanrı meydana getirmişlerdir.

Şehvetli ve saldırgan Pan, keçi tırnaklı ayakları, kıllı baldırları, yassı burnu, boynuzları ve çekik altın gözleriyle "teke" nin ilahî şekilde görünüşüdür. Miskin inek ve öfkeli boğa arasında da aynı mukayese yapılabilir. Tavukla horozu, insan aynı cinse mensup addetmekten utanır, biri o kadar çirkin, diğeri o kadar güzeldir. Hilkat, tavuktan bütün esirgediklerini horoza bol bol vermiştir. Tavuk, bodur şekli, şerefsiz çehresi, nizamsız hareketleri ve çirkin sesiyle korkaklık, oburluk ve dar akıllığın bir nümunesi iken, horoz, rengârenk şafak madenlerinden dökülmüş zannedilen zengin ve muhteşem tüyleri, iç içe girmiş akik ve yakut halkalardan yapılmış ateşli gözleri ve mercandan oyulmuş savaşçılara has ibiği ile, nefis feragati, mertlik ve kahramanlığın mükemmel bir timsalidir. İplik boyunlu, kuru kafalı, alık kısrağın yanında, alnında perçemleri, boynunda yeleleri ve kırları dolduran kişnemeleri ile gergin at ne şanlı bir mahlûktur? Tavuk, ceylân, sülün, arslan ve hemen bütün hayvanların erkek ve dişisi arasında yapılacak mukayese bizi aynı neticeye götürür.

İnsan cinsinde de, dişinin erkekten daha güzel olması için hiç bir sebep yoktur. Kadının süslenmeye muhtaç olması, saçlarını bir uzatıp bir kısaltması, hayvan kürklerine sarılması, yaradılıştan güzel olmadığının ve bunu kendisinin de bildiğinin kâfi bir delili değil midir? Erkek sun’î süs vasıtalarına tenezzül etmez, zira erkek güzelliği buna muhtaç değildir.
Ahmet HAŞİM/ GUREBAHANE-İ LAKLAKAN “

serdarkus
22-06-2004, 19:55
Tanrı önce yerküresini yaratır. Bakar ve der:
"Güzel..."

Sonra atmosferi yaratır. Kenardan bakar ve yine der:
"Güzel..."

Daha sonra toprakları, dağları ve denizleri yaratır. Bakar ve der:
"Güzel..."

Erkeği yaratır, bir baştan sona seyreder:
"Güzel..."

Sonra kadını yaratır ve bir hayli baktıktan sonra der:
"Önemli değil, boyanır..."

bikmisbroker
22-06-2004, 20:09
Tanrı önce yerküresini yaratır. Bakar ve der:
"Güzel..."

Sonra atmosferi yaratır. Kenardan bakar ve yine der:
"Güzel..."

Daha sonra toprakları, dağları ve denizleri yaratır. Bakar ve der:
"Güzel..."

Erkeği yaratır, bir baştan sona seyreder:
"Güzel..."

Sonra kadını yaratır ve bir hayli baktıktan sonra der:
"Önemli değil, boyanır..."

HOCAM,

Almissin kalemi eline..DAHA zor buraya senin yazdiklarinin altina yazmak!! :D

serdarkus
22-06-2004, 20:22
HOCAM,

Almissin kalemi eline..DAHA zor buraya senin yazdiklarinin altina yazmak!! :D
Walla hocam, attınız beni bir kor ateşe, yanmışım ki ben ne yanmışım..
Allah bilir ya, şimdi kıs kıs gülersiniz bana.
IHLAS 'da yatırımcı olmak, bu topiğe yazmaktan daha az tehlikeliydi ya!. :p

borsadam
22-06-2004, 20:51
hocam biz fikir birliği yapamıyoruz tüm erkekler karar verse koşmasak kızların peşinden ahhhh ahhh memleket cennet olur cennet :D

kendimize söz geçiremiyoruz mesele burada
ya şimdi nediyim artık orta yaşını geçmek üzere biri olarak söylemesi bize düşermi :)
koşmanız gerekmiyor
zaten koşuyorsanız ulaşamayacaksınız demektir.
biraz yakışıklıyanız şansınız %10 artar ama
kendinize güveniniz olsun, onları anlamaya çalışın (anlamış gibi yapın)ve dinlemeyi bilin (dinliyormuş gibi yapın)
az konuşun şansınız %60 artar

serdarkus
22-06-2004, 20:59
ya şimdi nediyim artık orta yaşını geçmek üzere biri olarak söylemesi bize düşermi :)
koşmanız gerekmiyor
zaten koşuyorsanız ulaşamayacaksınız demektir.
biraz yakışıklıyanız şansınız %10 artar ama
kendinize güveniniz olsun, onları anlamaya çalışın (anlamış gibi yapın)ve dinlemeyi bilin (dinliyormuş gibi yapın)
az konuşun şansınız %60 artar

Neymiş..
Gençler bilebilse,
Yaşlılar yapabilse.!. :p

sensiblemeatball
22-06-2004, 21:00
sevgili arkdaşlar
üniversitede bir hocamız vardı, gerçekten farklı biriydi çok zekiydi, başkalarının hesap makinasıyla yaptığı işleri daha hızlı yapardı desem yeridir, hani deha ile deli arasında ince bir çizgi var derler ya öyle biri. erkekler eşlerinden korkar, korkmazsa hali kötü derdi. bizde yürü derdik.

şimdi hak veriyorum, ve şu türk atasözünü tekrarlıyorum "karısından korkmayanın imanından şüphe edilir". huzur istiyorsanız uyun, isteyerek uyun, istemesenizde olacağı o.

borsadam
22-06-2004, 21:07
Neymiş..
Gençler bilebilse,
Yaşlılar yapabilse.!. :p
neyseki Babo dan gençim :) o cevap versin

bikmisbroker
22-06-2004, 21:15
neyseki Babo dan gençim :) o cevap versinBenim ruhum senden genctir ama ne haber? :roll:

Cyrene
22-06-2004, 22:15
erkekler için bir özlü söz

BİR KADININ KUCAĞINA DÜŞMEDEN KOYNUNA GİREMEZSİN :D

bikmisbroker
22-06-2004, 22:20

Yaw Bu yasima geldim Olayi bu kadar kisa ve OZ aciklayan bir cumle ile karsilasmadim simdiye kadar?? :D

Nereden bulursunuz bu laflari Allasen? :rolleyes:

Cyrene
22-06-2004, 22:27
hoşunuza gitmesine sevindim sayın bıkmış broker
bende 3-4 yıl önce öğrenmiştim

M.Işılak
22-06-2004, 22:29

Biz kalender meşrebiz (bkz. günün komiği mesaj #2224), kucağı da bir koynu da bir...

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Not: Arkadaşlar dikkat, bunun kılıcı var, sn. bıcırık'ın hiç olmazsa sadece pençeleri var :p

Not2: Nasıl olsa sonra editlemek zorunda kalacağım, iyisimi şimdiden söyleyeyim; bizim hanımın da oklavası varmış...

kemal
22-06-2004, 22:33
Benim ruhum senden genctir ama ne haber? :roll:

Benim ruhum da cümle aleme tur bindirir.

chem73
22-06-2004, 22:35
İki şey dünyaya hükmeder:
Biri kılıç, diğeri düşünce. Kılıç, eninde sonunda düşünceye yenilir. (Napolyon)
Xena :neyi tercih ettiğinizi yanlış mı görüyorum :rolleyes:

Cyrene
22-06-2004, 22:52
kafamı toplayana kadar kılıcı
topladıktan sonra akılı

toparlayamazsam yandık

bikmisbroker
23-06-2004, 01:36
Benim ruhum da cümle aleme tur bindirir.

Hisse netin en genc ekurisi..:)

Kemal-Babo..2lisi..Ayril da gell.. :D

son_azrail
23-06-2004, 01:56
bundan sonra bir kadını ASLA SEVMEYECEĞİM...nedenmi belki bazı yazılarımdan hatırlayanlar wardır...sınıftaki arkadaşlarımdan birini seviyorum...bunu söyledim ve sanki sevmek kötü bir şeymiş gibi herşeyi bitirdi(5 dk önce) kardeşim napabilirim sevdim ne diyebilirim daha.sevdiğimi söylemeyeip arkadaşlık oyunun devammı ettirseydim?...bundan sonra tek sevdiğim war oda KOCAELİSPOR insanların alayından nefret ediyorum....

bikmisbroker
23-06-2004, 02:15
bundan sonra bir kadını ASLA SEVMEYECEĞİM...nedenmi belki bazı yazılarımdan hatırlayanlar wardır...sınıftaki arkadaşlarımdan birini seviyorum...bunu söyledim ve sanki sevmek kötü bir şeymiş gibi herşeyi bitirdi(5 dk önce) kardeşim napabilirim sevdim ne diyebilirim daha.sevdiğimi söylemeyeip arkadaşlık oyunun devammı ettirseydim?...bundan sonra tek sevdiğim war oda KOCAELİSPOR insanların alayından nefret ediyorum....

ASK Nefretle baslar...YETERKI Taktiksel hata yapma..Biz bu basliklari neden aciyoruz??

son_azrail
23-06-2004, 02:19
abi ne taktiği taktik mi kaldı....hayır diyeceğini biliyordum ama onu kandırmakta istemiyordum....kötü bir şey yapmışım gibi nedir ya?asıl şunu tartışmak gerekir sevmek kötü bir şeymi neden böyle bir tepki yedim demekki SEVMEK KÖTÜ BİRŞEY BU KADINLARI SEVMEYECEN....EZECEN....bakın ezilen kadınlara hepsi mum gibi....şaka bi yana ama aldığım tepkiye çok üzüldüm....en azıdan t.... senle olmz diyebilirdi....bu ne dumur oldum...?

bikmisbroker
23-06-2004, 02:22
'hayır diyeceğini biliyordum ama onu andırmakta istemiyordum'

Ne demek bu?

son_azrail
23-06-2004, 02:26
şu demek abi önce yazıyı düzelttim k harfi eksik çıkmış...arkadaşım her zaman arkadaş gözüyle bakabilirirm ama bu arada aynı zamanda sevgili gözüyle de görmek istediğim biri olduğunu bilmeli...o beni hep arkadaş görecekti ama ben?arkadaş olarak gördüğüme onu inandıracaktım bence bu yalanı oynamam ona haksızlık yapamam....dedim demez olaydım:)

camarors
23-06-2004, 02:27
abi ne taktiği taktik mi kaldı....hayır diyeceğini biliyordum ama onu kandırmakta istemiyordum....kötü bir şey yapmışım gibi nedir ya?asıl şunu tartışmak gerekir sevmek kötü bir şeymi neden böyle bir tepki yedim demekki SEVMEK KÖTÜ BİRŞEY BU KADINLARI SEVMEYECEN....EZECEN....bakın ezilen kadınlara hepsi mum gibi....şaka bi yana ama aldığım tepkiye çok üzüldüm....en azıdan t.... senle olmz diyebilirdi....bu ne dumur oldum...?

Kizlari kendinden daha cok seversen kaybedersin, bence.

son_azrail
23-06-2004, 02:30
kendimden daha çok değil kendimi sevmeme yardımcıolması için bir kız sevdim...=) enteresan bir tanım oldu ama:) ama o olmaz bile demedi allahtan dmur oldumu bana demedi arkadaşıma dedi bana dese....

camarors
23-06-2004, 02:33
Kiza elci mi gønderdin, naaptin :roll:

bikmisbroker
23-06-2004, 02:35
şu demek abi önce yazıyı düzelttim k harfi eksik çıkmış...arkadaşım her zaman arkadaş gözüyle bakabilirirm ama bu arada aynı zamanda sevgili gözüyle de görmek istediğim biri olduğunu bilmeli...o beni hep arkadaş görecekti ama ben?arkadaş olarak gördüğüme onu inandıracaktım bence bu yalanı oynamam ona haksızlık yapamam....dedim demez olaydım:)
En dogrusunu yapmissin, once seni tebrik ederim ....

Netice? netice senin istedigin gibi olmayabilir?? Bu ayri bir konu..
Senin istedigin gibi olsaydi, su andaki gibi aci cekmezdin..

ASK=aci cekmektir..

ASK=Kavusamamktir.

son_azrail
23-06-2004, 02:36
kendim söledim de gece gece yüz yüze konuşmadığımızdan msnden konuşuoduk aynı zamandada başka bi arkadaş lada konuşuoduk sınıftan msnde ben söleyince o bana bişi demedi bende hbrleri diğer arkadaştan aldım...baya kızmış hatta okadar kızmışki yumurta koysak kaynarmış?ağlancak halimde yaptıklarıma bak:)

bikmisbroker
23-06-2004, 02:37
Simdi sira geldi "karar" vermene..

1-ACI cekmeye devam mi etmek istiyorsun?
2-ALTERNATIFLER nelerdir, ogrenip degerlendirmekmi??

Tercih senin..

son_azrail
23-06-2004, 02:38
bikmisbroker abi yane de ne demek dumur olmak ya ne güsel sevenin var biz ne yapalım bir sevenimiz bile yok ondan diom ya bir daha ASLA sevmeyecem....böyle güsel bir şeyde ben alcağım sonucu da biliyordum...ama bilmesi gerekiyordu...kötü biri olabilirim ama bunları hak etmedim...

camarors
23-06-2004, 02:40
Bence ønce teshisi koymamiz lazim, kesin bir 'hayir' mi var cevap olarak, ayrica sen bu kizi esprilerinle guldurebiliyor muydun?

son_azrail
23-06-2004, 02:41
acı mı o da ne?ben hiç rahat görmedim böyle konularda...daha hiç bir kızla çıkmadım çıkmamda....bizde gönül eğlendirmek pek yoktur dediğim gibi karar verilmiş dava bitmiştir tek üzüldüğüm nokta kötü bir şey yapmışım gibi olayın bitmesi....
bundan sonra ASLA....tek seveceğim şey KOCAELİSPOR olacak evlenirsem dekocaelisporla evlenirim(o da olmayacağına göre:) )

camarors
23-06-2004, 02:43
MSN'den falan bi de araci ile cevap olmaz, guzelce oturacaksin kizla biryerlerde, konusacaksin,seviyom falan denmezki kizlara ama, hoslaniyorum denir, dusmana silah teslim etmek gibi birsey bu.

bikmisbroker
23-06-2004, 02:44
Merak etme "asla" da asla deme..Cunki o 'asla' ile baslayan seyleri ileriki yasaminda oyle bir yapacaksinki?? Kendinde sasiracaksin..Bu anin sicakligi ile aci cekiyor olabilirsin, dogaldir..
Cekeceksin de..Simdi kalkip yasadiklarimi yazdirtma bana (senin yaslarindaykene!)

Aksam aksam bambaska bir topic konusudur bu..:D

camarors
23-06-2004, 02:48
Merak etme "asla" da asla deme..Cunki o 'asla' ile baslayan seyleri ileriki yasaminda oyle bir yapacaksinki?? Kendinde sasiracaksin..Bu anin sicakligi ile aci cekiyor olabilirsin, dogaldir..
Cekeceksin de..Simdi kalkip yasadiklarimi yazdirtma bana (senin yaslarindaykene!)

Aksam aksam bambaska bir topic konusudur bu..:D

Sayin abim guzel yazmis yine, seneler sonra (benim gibi unutkansan bi de) belki ismini bile hatirlamazsin, ya da hatirlasan bile gulup gecersin, neler dusunmusum, yapmisim ben ya, dersin :)

bikmisbroker
23-06-2004, 02:48
Birsey daha soyleyeyim sana OZELLIKLe boyle konulari msn de mmsn den vaya bir baskasinin agzindan telefondan faxsdan KONUSMA! ..
Lafini soyleyecegin kisiyi al karsina..
Gozlerinin icine bak..
Veeee, ne diyeceksen onun gozlerinin taaa icine bakarak soyle..

Neticeye sen de sasiracaksin..

Not;
Yukardaki Case icin ARTIK gecerli degil bu onerim.Mac bitmis ve sen 3-0 Hukmen MAGLUP olmus durumdasin..MAALESEF..Gecmis olsun

son_azrail
23-06-2004, 02:50
camarors abi aracı kullanmdım direk olarak ben söledim....ama arada ortamın ne olduğunu anlayabilmek için diğer arkadaşıda alet ettim...(çooook kötü biriyim ya)
bikmisbroker abi öle biriyimdir ki hayatım nedense hep keskin çizgilerle doludur,hiç yumuşayamıoyrum....ve bu son sözümdür sırf bu laf yüzünden ilerde birine aşık olsam geri dönüş yapıpta gidip onla KONUŞMAM.....bu arada ya hala anlayamadığım şey
SEVMEK KÖTÜ BİR ŞEYMİ?TAMAM ARKADAŞIM OLABİLİR yoldan geçen A kişisi söylese seni seviyorum diye daha mı iyi?söyleyende belli söylenende olur yada olmaz neden kötü bir şey söylemişim gibi hissetmeme neden oldu bu kız şimdi benim ya?şans meleğimdi o benim şansım uçup gitti:)

bikmisbroker
23-06-2004, 02:54
camarors abi aracı kullanmdım direk olarak ben söledim....ama arada ortamın ne olduğunu anlayabilmek için diğer arkadaşıda alet ettim...(çooook kötü biriyim ya)
bikmisbroker abi öle biriyimdir ki hayatım nedense hep keskin çizgilerle doludur,hiç yumuşayamıoyrum....ve bu son sözümdür sırf bu laf yüzünden ilerde birine aşık olsam geri dönüş yapıpta gidip onla KONUŞMAM.....bu arada ya hala anlayamadığım şey
SEVMEK KÖTÜ BİR ŞEYMİ?TAMAM ARKADAŞIM OLABİLİR yoldan geçen A kişisi söylese seni seviyorum diye daha mı iyi?söyleyende belli söylenende olur yada olmaz neden kötü bir şey söylemişim gibi hissetmeme neden oldu bu kız şimdi benim ya?şans meleğimdi o benim şansım uçup gitti:)

IYI ki sen soyluyorsun, HEDEF buyuteceksin simdi, ondan daha iyisini bulmaya calisacaksin, ondan DAHA COK sevebilecegin birisini hemde..

Karsiliginda bu kiz ile dustugun hatalara dusmeyerek KARSINDAKININ de seni sevebilecegi bir KISI arayacaksin!!

Isin ZOR ama imkansiz degil..

son_azrail
23-06-2004, 02:58
abi karşıma alıp konuşmayı bende isterdim ama kız sınıf arkadaşım ve okul bitti:) mezunuk sonra o istanbulda ben izmitte zordu...ama size birşey söyleyemmi çok sevdiğim bir arkadaşımdı bu yaptıklarıyle beni üzdü.......bana asıl koyan bu yoksa hayır demesi değil....

bikmisbroker
23-06-2004, 03:00
Bir laf aklima geldi simdi;
Soyleydi galiba..

Zor'u basarmak bizim isimiz, Imkansiz ise biraz zamanimizi alir

Hayattaki IMZAn bu olsun sevgili kardesim..

son_azrail
23-06-2004, 03:10
akşam akşam başınızı ağrıttıysam özür dilerim ama son nokta güseldi.....bide cengiz abimin (kurtoğlunun şarkıları) güsel zate bu dünyada....gece olunca...

greenback
23-06-2004, 04:50
hayat kötü dostlar...

topiğin tamamını okumadım ama anladığım kadarıyla erkeklerin sıkıntılarından bahsediliyordu.

bir kızın gözüne nasıl bakacağınızı öğrendiğinizde,
kendine güvenen bir erkek imajını nasıl verebileceğinizi anladığınızda,
kısaca onu nasıl elde edeceğinizi bildiğinizde....

artık birçok hevesi kaybetmişsiniz demektir...

sonra da tekrar, gençliğinizdeki , "O" duyguları yaşamak için uğraşır durursunuz.

yaman çelişkidir vesselam...

bıcırık
23-06-2004, 11:26
Her zaman için daha kötü durumları düşünmekte fayda var... İki tarafın da birbirini sevip kavuşamaması mesela. Şimdi sadece bayanları anlamaya çalışıyorsunuz, öyle bir durumda hayat ve hayata dair herşey karmakarışık oluveriyor - bir dizide söyledikleri gibi : " Tövbe Tanrı'ma" :)

son_azrail
23-06-2004, 11:31
aaa bence en kötü durum mu sadece sevdiğini değil arkadaşınıda kaybediyorsun.....hem iki taraf sevse ve kavuşamasa hep bir yerlerde seni seven birinin varlığını hissedeceksin buda sana güç verecek ama şu andan itibaren hem sevdiğimi hemde ARKADAŞIMI KAYBETMİŞ DURUMDAYIM...

bıcırık
23-06-2004, 11:42
aaa bence en kötü durum mu sadece sevdiğini değil arkadaşınıda kaybediyorsun.....hem iki taraf sevse ve kavuşamasa hep bir yerlerde seni seven birinin varlığını hissedeceksin buda sana güç verecek ama şu andan itibaren hem sevdiğimi hemde ARKADAŞIMI KAYBETMİŞ DURUMDAYIM...

Kendini suçlu hissetme, bayanların verdiği tepkiler genelde kendi suçlarını örtbas etmek içindir :) Bu arkadaş bir şekilde seni ümitlendirdiğini fark ettiği, ya gerçekten olamayacağını düşündüğü ya da kafası iyice karıştığı için böylesi bir tepki vermiş olabilir. Herşeyde olduğu gibi bu durumda da kafa karışıklıklarının ve soru işaretlerinin çözümlenmesi için biraz zaman vermekte fayda var. Hem sen de "asla"ları bir kenara bırakıp daha net bakabilirsin olaylara. Biraz zaman verdikten sonra tekrar konuşmalısın derim ben, hiçbir şey olmasa bile arkadaşlığını kurtarabilmek için...

bikmisbroker
23-06-2004, 13:02
.................................................. .......
Biraz zaman verdikten sonra tekrar konuşmalısın derim ben, hiçbir şey olmasa bile arkadaşlığını kurtarabilmek için...

MUMKUN degil Teoride gecerli olan PRATIK de mumkun olmayan bir durum.Boyle birsey yaparsan eger, seni EZMEK isteyecektir o kiz.

Dikkat et, benden soylemesi, ezilmek tehlikeside var!

son_azrail
23-06-2004, 13:51
borsayı bilemek anlama daha kolay:) ezilmek ten korkumda yok...