PDA

View Full Version : Fİbonaccİ Zaman Fİyat Hedeflerİ

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16

JAKO
06-03-2015, 05:32
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Davutoğlu başkanlığındaki Türk heyetinin ABD ziyaretinden haberleri olmadığını açıkladı.
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş da başbakanın heyetinde yer alıyorlar.
Para bulmaya mı gittiler acaba? Doların ateşi ile bu ziyareti yan yana getirebilir miyiz? Yazılmayanları çözen, sebebi ziyareti de çözer.

Dıscover
06-03-2015, 12:54
dolar ana vatanina donuyor.

Adam tarlasini sularken tasti bize geldi.
vana kapandi.
simdi kuruma zamani.

uzun vade grafiginiz ibretlik.

40 milyar dolar borc varken 2001 de ne olmustu.
simdi 400 500 borc varken

Ne olabilir. !

airborne
06-03-2015, 13:30
Ahmet Mergen bu çıkışta yeni zirve beklemiyorum 86500 geçişi de tırttı diyor kafayı yicem ya.

JAKO
06-03-2015, 13:54
Son 12 yıldır, Dünya borsaları ve bizim borsamız, ekonomi iyi olduğu için yükselmiyor. Onun için bu yükseliş döneminde alışık olduğumuz, beklentilerimize uygun hareketler olmadı, başka bir borsa, huyu başka, suyu başka. Üretim ekonomisi olmaktan uzaklaşmış, ithalata dayalı ve borçlanmaya dayalı ve batağa saplandığını hissetmeyen bir ekonomiyi başarılı diye savunanların yarattıkları algıyı kendi görüşleri gibi savunan insanları her yerde gördük. Gerçeklerle yüzleşme vakti. Buna rağmen, borsamız yükselebilir, Arjantin iflas ederken borsası rekorlarda zirvelerde yüksek rakımını korudu. Mantık arayacaksak, ekonomik göstergelere değil, emperyalizmin amaçlarına bakabiliriz.

JAKO
06-03-2015, 14:32
Hikaye ne olursa olsun, esas olan, trenddir. Hangi bahaneler hikaye edilirse edilsin, hangi önlemler alınırsa alınsın, çaresiz dolar beş yıl ayakta duracak. Buna uyum sağlamak, bunu önlemeye çalışmaktan daha akıllıca olur.

Bir gazetenin birinci sayfasına göre doların arka planı bu şekildedir, bu hikayedir, herkes hikaye yazabilir.

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11034243_10205286643940187_550159481320745497_n.jp g?oh=e898f6bc7541c326874d886f276c38d5&oe=558A1749&__gda__=1434453273_bc0bfb08eec22a6c6e206444ed51483 7

JAKO
06-03-2015, 15:46
Milletin adamı, asrın lideri bunu hatırlamıyor mu?
Tansu Çiller, ekonomi profesörü. faizi düşürmekte israr etti, ekonomi kurmaylarına kül tablası fırlattı. Beynimin yarısı dediği Osman Ünsal, dahi dediği Bülent Gültekin'i kim hatırlar? Olmaz dediler, inat etti, faizi düşürdü ve sıcak para kaçtı 5 nisan krizi çıktı.

5 nisan krizini ve 2001 krizini toplayın, 50 ile çarpın, öyle bir duvara toslamak üzere hızla ilerliyoruz. Nisan sonu deyişim bundandır, borsaya veda edeceğimi ilan edişim bundandır.

Borsanın çakıldığı her hareketin arka planında batan bankalar vardır.

JAKO
06-03-2015, 16:04
Ahmet Mergen bu çıkışta yeni zirve beklemiyorum 86500 geçişi de tırttı diyor kafayı yicem ya.

Halil Reçber de 55 bine düşecek demiş. Sonuçta şablonlarla bakılan bir tür kahve falı bu.

airborne
06-03-2015, 16:19
Halil Reçber de 55 bine düşecek demiş. Sonuçta şablonlarla bakılan bir tür kahve falı bu.

Hocam ama 1 1.5 ay içinde 15 20 bin puan yükselecek öngörünüz var 102200 dediniz mesela.Bu sürede bilmiyorum bu kadar yukselisi havsalam almıyor

latino
06-03-2015, 18:12
Son 12 yıldır, Dünya borsaları ve bizim borsamız, ekonomi iyi olduğu için yükselmiyor. Onun için bu yükseliş döneminde alışık olduğumuz, beklentilerimize uygun hareketler olmadı, başka bir borsa, huyu başka, suyu başka. Üretim ekonomisi olmaktan uzaklaşmış, ithalata dayalı ve borçlanmaya dayalı ve batağa saplandığını hissetmeyen bir ekonomiyi başarılı diye savunanların yarattıkları algıyı kendi görüşleri gibi savunan insanları her yerde gördük. Gerçeklerle yüzleşme vakti. Buna rağmen, borsamız yükselebilir, Arjantin iflas ederken borsası rekorlarda zirvelerde yüksek rakımını korudu. Mantık arayacaksak, ekonomik göstergelere değil, emperyalizmin amaçlarına bakabiliriz.

Üstad Brezilya da da tam tersi oldu!! Korunmanın tek yolu her bilgiyi çok iyi analiz etmek gerek..

Dıscover
06-03-2015, 18:44
bir arkadaşım
ziyaretime geldi.

dolar borçlusu. goy goycu olmadıgımızdan akıl amak tartısmak ıcın gelmıstı.

doları tutarlar mantıgında . ve epey dolar borcu var. !

sizin grafiğinizi gösterdim.

30 sn civarı durdu.

beyin hucrelerınde takrıbı ısınmadan 2 3 mılyon hucre yanmıstır..
asla 2.7 olmaz dıyordu . bak dusuyorrr. sonra 2.61 .

gercekler insanların yuzune vurulunca ve kotu yakalanmıslarsa.

reaksiyon genelde tepkısızlık oluyor.
=)

JAKO
06-03-2015, 18:44
http://666kb.com/i/cwolo4hyqlzmzft2i.png

JAKO
06-03-2015, 18:49
bir arkadaşım
ziyaretime geldi.

dolar borçlusu. goy goycu olmadıgımızdan akıl amak tartısmak ıcın gelmıstı.

doları tutarlar mantıgında . ve epey dolar borcu var. !

sizin grafiğinizi gösterdim.

30 sn civarı durdu.

beyin hucrelerınde takrıbı ısınmadan 2 3 mılyon hucre yanmıstır..
asla 2.7 olmaz dıyordu . bak dusuyorrr. sonra 2.61 .

gercekler insanların yuzune vurulunca ve kotu yakalanmıslarsa.

reaksiyon genelde tepkısızlık oluyor.
=)

Bankalar borç yapılandırmasıyla liraya dönmesine bugünler hala izin verebilirler. Bir süre sonra buna yanaşmak istemeyeceklerdir. 12 yıl önce dolarla borçlananlar için avantajdı, şimdi beş yıl felaket ve henüz banka sektöründen kötü sinyaller almıyoruz.

JAKO
06-03-2015, 18:52
Faizi düşürürsen sıcak para kaçar, yükseltmeye mecbur ederler.
Faizi yükseltirsen inşaat balonu patlar.
Ne yöne tükürürsen tükür, 5 nisan ve 2001 krizleri toplamının 50 katı büyüklükte bir kaosa hızla ilerliyoruz. Bin nasihatten iyidiri anlayanlar için üçüncü ders.

JAKO
06-03-2015, 21:01
http://666kb.com/i/cwop55355g8vghm7j.png

JAKO
06-03-2015, 22:27
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, ABD’ye yapmakta oldukları ziyaretten haberi olmadığını söyledi.
Harf, başkent Washington’da düzenlediği günlük basın toplantısında bir gazetecinin, “Şu sıralarda Türkiye Başbakanı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı New York’ta ve iki üç gün orada kalacaklar, D.C’ye gelmeyecekler gibi görünüyor...” dedi. Gazeteci sorusunu bitiremeden Harf, “Ben duymadım” yanıtını verdi. Harf, Türk yetkililerle ayarlanmış bir görüşme olup olmayacağı sorusunu da, “Üzgünüm, ben duymadım ama kontrol edebilirim” diye yanıtladı.
http://www.aydinlikgazete.com/images/haberler/ahmet_davutoglu_abdde_washingtonun_haberi_yok_h645 10_25719.jpg

RAUF
07-03-2015, 01:52
http://www.chartupload.com/images/80098595676765388571_thumb.png (http://www.chartupload.com/viewer.php?file=80098595676765388571.png)

dolar yukarı gidiyor olabilir bütün ciddi veriler aşısır ısınmış bir motordan bahsediyor, çok aşırı ısınmış motorlarla bir ucak kaç fite kadar yükselebilir !! bütün veriler 2 30 geri çekilme gösteriyor.

RAUF
07-03-2015, 02:35
http://www.chartupload.com/images/21034589075015269402_thumb.png (http://www.chartupload.com/viewer.php?file=21034589075015269402.png)

yükselen trendin testi 97500 aşagı kırılırsa endekste yükselen trend bitmiş olabilir, ahmet mergen halil recber bunlar eskidigini düşünüyorum, doların düşecegini piyasanın yükselebilecegini düşünüyorum.

gezi olayları , kaset olayları , son darbe ekonomik olur secimler öncesi , bir ülkede ekonomi iyiyse hukumet kim olursa olsun başta kalır, nerede olunursa olsun ekonomi kötü ise o iktidar kalamaz, şayet dolar dahada yukarı anlamsız şekilde yükselmeye devam ederse , dünyanın yapıcı kuvveti ( yahudiler ) hukumet üstünde doları yukarı taşıyarak borsayı aşagı basarak secimlere kadar ülkede kaos yaşatıp devülasyona sebeb olurlarsa secimlere kadar ekonomik buhrana sebebiyet verip iktidara darbe vurma derdinde olabilirler, maglesef bizlerde böle bi kaotik bir piyasa da yatırım yapıyoruz allah bu yurtta yaşayan herkes in yar ve yardımcısı olsun 97500 aşagı kırılırsa yükselen tren bitebilir

morton6
07-03-2015, 03:04
Bu hükümetin ekonomik olarak başarısı yoktur.Sadece şansı vardı.Bunların yerinde herhangibir parti olsa idi o asansöre binecekti.ABD nin parasal genişlemesi tüm dünyada aldatıcı rahatlık getirdi.Ayrıca sattığı yüzlerce kurum,gayrimenkul ve toprak bunların elini güçlendirdi.Artık bitti.Gerçeklerle yüzleşme zamanı.Bunca imkana ramen türk halkının geliri artmamış azalmıştır.Ayrıca özelleştirme adıyla peşkeş çekilen kurumlar sayesinde giderleri katlanmıştır.Bunu elektrik doğalgaz vs faturalarında görebilirsin.2008 ve 2004 yılında çıkarttığı emeklilik reformları sayesinde çocuklarımız 65 yaşına kadar çalışacak maaşlarıda bugünkü para ile 400 tl ye inecektir.Tarihin hiçbir döneminde hane halkı bu derece borçlandırılmamıştır.Yanlış para politikaları sayesinde bu duruma geldik.Tl yi değerli tutarak ithalata dayalı büyümeyi seçtiler.Kaynakları inşaata ,alışveriş marketlerine harcadilar.Kaynaklar bitmiştir kıdemler kaldı onuda alacaklar.Borsanın ekonomi ile ilgisi yoktur.Bunu vitrin olarak kullanıyorlar.Halkı uyutmak için.Ayrıca artık ihanet derecesinde olaylar yaşanmaktadır.Türk halkı televizyon dizilerinde bu satılmış medyadan kurtulup gerçekleri görmesi gerekir.Bu hükümet gerisinde bir enkaz bırakmıştır.Oyun bitti artık.Bu oyunu en fazla 6 ay bir sene daha sürdürebilirler ama sanmıyorum.

cezaa60
07-03-2015, 03:20
Ülke 13 yıl önce satılmıştı koçum. Bir gecede 6 banka battı. Ecevit hapşırır faiz çıkar.sezer getirir borsa düşer vs vs . işimiz sakatların sağlık durumlarına bağlıydı. Mecliste 365 tane kocabaş içinde bir tane çalışan kafa bulamayıp amerikadan gel benim ekonomimi kurtar diye adam getiren kimlerdi. Hoş derviş geldi 6 ay sonra 16 milyar dolarla uçup gitti.hey gidi güzel ülkem ne puştluklar görmüştü.2002 öncesi

morton6
07-03-2015, 03:48
Ülke 13 yıl önce satılmıştı koçum. Bir gecede 6 banka battı. Ecevit hapşırır faiz çıkar.sezer getirir borsa düşer vs vs . işimiz sakatların sağlık durumlarına bağlıydı. Mecliste 365 tane kocabaş içinde bir tane çalışan kafa bulamayıp amerikadan gel benim ekonomimi kurtar diye adam getiren kimlerdi. Hoş derviş geldi 6 ay sonra 16 milyar dolarla uçup gitti.hey gidi güzel ülkem ne puştluklar görmüştü.2002 öncesi

O hükümet bop eşbaşkanı olsaydı devrilmezdi.ABD ye ıraka sen girersen bende girerim diyen bir hümetti.Kıvrık oğlu bende türkmenim musula giremezsin demişti.ABD askerlerine dua etmemişti.ABD NİN OPERASYONUNU ENGELLEMİŞTİ.Savunduğumdan değil ama gerçek bu.6 ayda devirdiler.koçum.

airborne
07-03-2015, 10:45
Valla bu haftasonu çok huzursuzum hiç geçmiyor zaman.Bu endeks yükselsin artık

morton6
07-03-2015, 11:22
Çoğu kimse yükşeliş bekliyor ama ben pazartesinden korkuyorum.Pazartesi kriz çıkacak gibi geliyor.en az 4-5 gün şellale düşüş bekliyorum.Umarım yanılırım.eğer düşüş belirginleşirse hisselerinizi stoplayın.Ben pazartesi elim klavyede olacak.hisseler yarı fiyatına hatta daha aşağılara gelebilir.

dr.v
07-03-2015, 11:32
Çoğu kimse yükşeliş bekliyor ama ben pazartesinden korkuyorum.Pazartesi kriz çıkacak gibi geliyor.en az 4-5 gün şellale düşüş bekliyorum.Umarım yanılırım.eğer düşüş belirginleşirse hisselerinizi stoplayın.Ben pazartesi elim klavyede olacak.hisseler yarı fiyatına hatta daha aşağılara gelebilir.
Sayın morton6 bu da çok karamsar olmuş...
Olmaz demem hiç bir zaman ancak köprüden önce bir son çıkış var. Bu çöküşten önceki çıkış...
Hatta global olarakuzun vadede ekonomiler sıkıntı yaşamaya başladığında bir para bolluğu daha yaşanabilir bile...

JAKO
07-03-2015, 11:42

76 bin puanın altında borsada beklentiler azalır ve satışlar hızlanır. O durumda düşüş derinleşir.

latino
07-03-2015, 13:09

Yazmayım diyorum ama bu kadar cahilce bu kadar yanlı olunca insan dayanamıyor;

1- Bak bakalım 2001 yılında dünya da nerelerde ne krizler yaşanmış?
2- 13 yıl önce yaşanan kriz de rahmetli Ecevit daha önce ki pisliklerin ve hırsızların günahını çekti, ekonomiyi ve ülkeyi onlardan kurtardı kriz patlak verdi, senin biat ettiklerin bütün değerlerimizi zenginlerimizi çalan iç ve dış hırsızlara peşkeş çekti.
3- Belki son 100 yılda çıkan en büyük fırsat (bedava para paketleri) cahilce sadece betona ve ranta kurban edildi.
4- Ülkenin tüm kurumlar çökertildi, eğitim sistemi bitirildi, halk ve şirketler gırtlağına kadar borçlu kimse geleceğe güvenle bakamıyor!
5- Ülkenin içte ve dışta 2 kuruşluk itibarı kalmadı hiç bir gelişmiş ülke yan yana bile gelmek istemiyor, Ortadoğu da bir çok ülkede elçiliğimiz bile yok!
6- Tertemiz düze çıkmış bir ekonomin 13 yıl boyunca içine edildi borçlandırıldı, şirketleri satıldı, şimdi 07 Haziran'dan sonra yeni bir iktidar gelse ve geçmişin pislikleri yüzünden kriz çıksa sorumlu yeni iktidar mı olacak? (Evecit'in başına gelen)
7- Yalanla dolanla ülke ve ekonomi yönetilmez, herşey iyi iken sırıtmaz ama işler ciddileşince bütün gerçekler ortaya çıkar.

Sayfalar dolusu yazarım ama kısaca keseyim bunları Bilal bile anlar!.....

siyahsancak
07-03-2015, 13:42
http://ekonomi.haber7.com/piyasalar/haber/1314064-dolar-spekulasyonunun-altindan-yine-citi-cikti

JAKO
07-03-2015, 15:06
yabancı çıkışının boyutu, yılbaşından itibaren bakacak olursak, yaklaşık olarak geçtiğimiz hafta yaşanan para çıkışı kadar. arada büyüyüp küçülmesini operasyon olarak değerlendirmek gerekir.

mirror
07-03-2015, 15:42
yabancı çıkışının boyutu, yılbaşından itibaren bakacak olursak, yaklaşık olarak geçtiğimiz hafta yaşanan para çıkışı kadar. arada büyüyüp küçülmesini operasyon olarak değerlendirmek gerekir.

yabancı saklama payları
http://666kb.com/i/cwphlf066ew6dhzxj.gif

Dıscover
07-03-2015, 15:43
isteee city banki getirdik. biz yaptik. bizzzzzz.
city gidince . zupekilator hiristiyanlar.
Adam tefeci.
cagirsan gelir alacagini alir .isini bitirince gider.

kimsede noluyo demez.
desende dönüp bakmaz.

JAKO
07-03-2015, 15:52
http://666kb.com/i/cwphv879yp77amb4c.png

JAKO
07-03-2015, 15:54
http://666kb.com/i/cwphxinmbsryrb364.png

JAKO
07-03-2015, 16:10
http://666kb.com/i/cwpib13oi7gpuhuq4.png

airborne
07-03-2015, 16:45
http://666kb.com/i/cwpib13oi7gpuhuq4.png

Alım varantlarini mi toplamış Deutsche? Yanlış mı yorumluyorum

JAKO
07-03-2015, 17:05
kritik istihdam verisi açıklandı ve sonuçları yorumlanınca, fed'in faiz artırma beklentisi arttı denildi.

bu, bu... pantolonu gösteren ütüdür ütü... bu gidişatın sonu kötüdür kötü..

ABD'de tarım dışı istihdamda artış Şubat ayında hız kazanırken, işsizlik oranı yüzde 5.5 ile altı buçuk yıldan uzun bir sürenin en düşük seviyesine inerek Fed'in Haziran ayında faiz artışını değerlendirebileceği beklentisini kuvvetlendirdi.

ABD Çalışma Bakanlığı verilerine göre, tarım dışı istihdam Ocak ayındaki 239,000 artışın ardından Şubat ayında 295,000 ile beklentilerin üzerinde arttı. Ocak ayında yüzde 5.7 düzeyinde bulunan işsizlik ise Mayıs 2008'den bu yana en düşük seviyeye indi.

Reuters anketine katılan ekonomistler tarım dışı istihdamın Şubat'ta 240,000 artmasını, işsizlik oranının ise yüzde 5.6 olmasını bekliyorlardı.Veriler ABD istihdam piyasasının güçlenmeye devam ettiğini gösteriyor olsa da, işsizlikteki düşüş büyük ölçüde vatandaşların istihdam havuzunu terk ettiğini gösteriyor.

Ücretlerde artış

Ortalama saatlik ücretler ise 0.03 dolar artış kaydetti.

Fed yetkilileri, istihdam piyasasının borçlanma maliyetlerini yükseltilmesini gerektirecek kadar hareketlenip hareketlenmediğini değerlendirirken ücretverisini yakından izliyor.

Bugünkü istihdam verisinin bir buçuk hafta sonra, yani 17-18 Mart'ta Fed para politikasını değerlendirmek üzere toplanacak. Birçok uzman, Fed'in Haziran ayında borçlanma maliyetlerinde artışa kapıyı aralayabilmek için bu toplantıda faiz artırımlarında "sabırlı" olunacağı ifadesini kullanmaktan vazgeçeceğini öngörüyor.

JAKO
07-03-2015, 17:26
citi akbank hisselerinden 800 milyon dolar zararla çıktı.

batibati
07-03-2015, 17:27
citi akbank hisselerinden 800 milyon dolar zararla çıktı.

city gunahini birakmaz bizde yeduk.

JAKO
07-03-2015, 18:26
city gunahini birakmaz bizde yeduk.
başka bir şey yaptılar, akbank tahtasında bıraktıklarını oradan aldılar alacaklar.

JAKO
07-03-2015, 18:28
benim nisan beklentim sürüyor, hedefim 102 bin puan.
bunu mart ayı ortasında fed'in faiz artışı kararı bozar.
önümüzdeki hafta satışların sürmesi ve düşüşün devamı bozar.
fed faiz artışı kararını nisan ayı ikinci yarısında verir ve filim biter şeklinde bekliyorum, ama bu meydan er meydanı değil, çakal meydanıdır, bunu da belirteyim. yiğitlik yapılacak yerde değiliz.

JAKO
07-03-2015, 20:02
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1240055_10152948941322740_3507126770306141066_n.jp g?oh=a4b010eb9333fc193958f64c474a0dd1&oe=558AD41D&__gda__=1434943780_9f1377f687589d25f10cb51e2a81aba 9

JAKO
07-03-2015, 20:29
http://666kb.com/i/cwpou2h3wb1dwxtjg.gif

airborne
07-03-2015, 21:01
Jako hocam xu100 olanını da atabilir misiniz rica etsem

JAKO
08-03-2015, 00:55
abd doları pazartesi günü yeni bir zirve yaptıktan sonra on günlük bir düzeltmeye girmeli. bu düzeltmede 2,50 seviyesine yaklaşabilir.

JAKO
08-03-2015, 02:04
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bana diyorlar ki Merkez Bankası'na çok vuruyorsunuz. Çıksın işte çözsün o çözecek, ben mi çözeceğim. STK’lara ve işadamlarına sesleniyorum. Sakın dolar alarak köşeyi dönerim gibi bir yaklaşım içine girmeyin. Duvara çarparsınız." dedi.

Gaziantep bazı STK temsilcilerinin katıldığı yemekte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası'nın köşeye sıkıştırılmak istendiğini belirterek, “Dolar zenginleri üretmek istiyorlar. Bir taraftan da Merkez Bankası'nı köşeye sıkıştırmak istiyorlar. Bana diyorlar ki Merkez Bankası'na çok vuruyorsunuz. Çıksın işte çözsün o çözecek ben mi çözeceğim. STK’lara ve işadamlarına sesleniyorum. Sakın dolar alarak köşeyi dönerim gibi bir yaklaşım içine girmeyin. Duvara çarparsınız. Dere yatağında akar.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti; "Her darbe önce elini vatandaşın cebine atar. Memleketin kaynaklarını peşkeş çeker. Bir kitapçık kriziyle bu ülke bir gecede fakirleştirilmiştir. 40 milyon dolar birilerinin cebine girmiştir. Bu üst aklın karşısında dün nasıl dimdik durduysak, yine duracağız. Yatırımcılarımıza, iş adamlarımıza yaptığınız uygulamalar bilesiniz ki size ters dönebilir. Verdiğiniz kredilerde kredi geri çağırmalarda, kurallarını dışına çıktığında bedelini siz ödersiniz."

http://www.kanal34.com.tr/haber/2957/erdogandan-isadamlarina-dolar-alarak-koseyi-donerim-yaklasimi-icine-girmeyin.html

AKP DESTEKÇİLERİNİN SAYIN ERDOĞAN'A GÜVENMELERİNİ VE DOLAR POZİSYONUNU BUNA GÖRE ALMALARINI NİYAZ EDERİM.

greenspan41
08-03-2015, 02:19
Önümüzdeki Hafta Döviz piyasalarında Çok İlginç hareketlere sahne olabileceğini düşünüyorum. Dünya Baronlarının Sepekülatörü mü Yoksa Erdoğan mı? İzleyip göreceğiz...

ayıboğa
08-03-2015, 03:24
Ok okokkkkkkkkkkkkkkkk:)

morton6
08-03-2015, 03:44
Fitch Türkiye analisti Rawkins, yatırımcılarınTürkiye’deki siyasi riskler konusunda endişeli olduğuna dikkat çekti...

JAKO
08-03-2015, 11:38
Asyabank'a el konulmasının siyasi bir operasyon olduğunun düşünülmesiyle başlayan ve merkez bankası başkanının hedef alınmasi ile devam eden siyasi baskı daha çok konuşulacak.
"İMF'ye hiç borcumuz yok, borcu bitirdik" gibi kandırmacalarla gerçeklerin örtülmesinin imkansız olduğu bir dönemdeyiz.
ESki krizlerde temel sorun, bankacılık kesiminin cari açık sorunuydu, yapısal önlemlerle bu sektör bu sorundan uzaklaştırıldı. Fakat, şimdi daha büyük bir sorun var ki, özel sektörün dış borç yükü ve ani yüklenmelerdeki kırılganlığı gibi bir sorunla ilk kez yüz yüze gelecek olmamız. özel sektör demek, reel ekonomi demek.
Sakıp Sabancı, 2001 krizi için "Bu da geçer, ama deler de geçer" demişti ki, o krizde kendi bankası en karlı çıkan bankaydı.
Şimdi, 5 nisan ve 2001 krizleri toplamının 50 misli daha ağır bir kaotik durum bizleri bekliyor. 5 yıl sürecek ve çok can yakacak.
Borçlanarak geleceği yedik. Borsanın dip yapıp tekrar yeni bir zirve denemesi gibi bir olasılğı bu beş yılın neresine koyabiliriz?
Mümkün olabilir mi? Mart ortasında fed faiz artış kararı vermezse, bir ay daha oyalanırız, nisan beklentimiz sönük bir şekilde gerçekleşir ya da buraya kadarmış deriz.

Dıscover
08-03-2015, 12:49
ilginc bir surec olacak.
bimden 4.5 tl ye 1 kg sucuk alan adam
2500 tl ye iphone almamasi gerektigini ogrenecek.

batibati
08-03-2015, 13:48
is yerinde tanidigim bircok arkadasim mevduatlarini nakit paralarini ya dolara yada gram altina cevirdi parasi olani zengin mi yapacaklar aceba ? dolar uc ay icinde 3 3,5 tl gram altinda 200 tl olacakmis ! ya bu kur tredarlari herkesi zengin edecek yada burdan sattiklari dolarlari daha ucuza alacaklar.jole kafa 2,50 ustu dolari kime satacaklar diyodu millet catir catir aliyo.cok enteresan gunler olacak.

JAKO
09-03-2015, 01:15
Dolar için 1,95 de mümkün olabilirdi ama... koşullar 12 yıl önceki koşullara eşit olsaydı olabilirdi. Şimdi tam tersi bir durum var, sıfır faiz dolar muhabbetinin bittiği süreç başlarsa, faizler kaç baz puan yükselecek şeklinde ilerlemesi de başlayabilir.
Veya kredi geri ödemen olmaz, devletin bankaların en baba müşterisi olmaz, cari açık sorunun olmaz, o şartlarda olabilirdi, bu da imkansızsa, beş yıl ayakta kalmaktan ve varis olmaktan kurtuluşu yok mecburen.

miranda
09-03-2015, 12:13
ilginc bir surec olacak.
bimden 4.5 tl ye 1 kg sucuk alan adam
2500 tl ye iphone almamasi gerektigini ogrenecek.

Aynen katılıyorum. Aylık bın tl ucretle calısıp, hıc ıhtıyacı olmamasına ragmen ıkı bın tl'lık telefon aldıran sısteme kapıtalızm dıyoruz :) Olmayan gelırını harcamak kadar aptalca bır sey olur mu, oluyor.

fıght clup
09-03-2015, 13:04
ekonomik kriz pompalama istasyonuna hoşgelidniz:halay:

morton6
09-03-2015, 13:27
Yorum yapmakla kriz çıkıyorsa yada çoşku yaşanıyorsa zengin olmamız gerekirdi.Sen hemen cumhurbaşkanına söyle faiz kriz lobisini buldum de:))

miranda
09-03-2015, 15:32

Soyle desek ve daha gercekcı olsak. Mesela endeks sevıyesı sızın ıcın ekonomık krız veya ekonomık refah gostergesı mıdır? Kaldı kı ben yuzbınlerı gormeyı beklıyorum. O zaman her sey gulluk gulıstanlık olmayacagı gıbı sımdı de yasanan bu duzeltmede olduk bıttık yandık demıyoruz kı. Sıze gore tam tersıne ben endeksın yukselmesını beklıyorum. O zaman krız pompalamıyorum. Ama bu baska bır sey. 3-5 bın kısı(30-50 de olur) ıle donen fınans pıyasaları baska bır sey, gercek yasam, butce, borcluluk, yoksulluk baska bır sey. Iktısat-fınans-psıkolojı okuyun bence bıraz daha. Okuyun kı, tıpkı doların yapılan acıklamalardan dolayı yukseldıgını soyleyenlerın dustugu hataya dusmeyın.

JAKO
09-03-2015, 16:39

sen liraya güven, sayın cumhurbaşkanının tavsiyesine uy ve dolar alma. imf'ye de borcumuz yok zaten.
faiz lobisi dolar lobisi ufak iş, sopayı gösterirsin hizaya gelirler.

ya da düşünmeye başla:

Başbakanın ABD gezisi başlayınca ortaya çıktı ki, Başbakan Yardımcısı Babacan ve Maliye Bakanı Şimşek birlikte ABD’ye gitmişler. Önceden açıklanmamıştı. Görünüm aniden gerçekleştirilmek durumunda kalınmış bir gezi izlenimi veriyor. Resmi bir davet yok. Hatta ABD Dışişleri Sözcüsü, ABD yönetiminin bilgisinin olmadığını söylüyor. Görüşmelerin merkezinde özel finansman kuruluşları var.
Sebebi ne?

JAKO
09-03-2015, 16:41
Yarından itibaren bir haftalık yükseliş bekliyorum.

airborne
09-03-2015, 16:43
ay sonuna kadardı neden 1 hafta oldu şimdi :)

batibati
09-03-2015, 16:50
Yarından itibaren bir haftalık yükseliş bekliyorum.

yukselisin devami 17 ve 18 mart ta mi belli olacak hocam.aklima su geliyor.fed parasal genislemeyi kesti kesecek diye piyasalar manipule ediliyordu.ve eylul ayiydi fed para kesmeyle ilgili bir durum olmadigini acikladi ve bir gunde yuzde 10 yukselmistik.bankalar bile tavana kitlemisti malum sonrasinda 17 aralik vb caktilar gectiler.iste mart ikinci haftadan nisan ilk haftasina kadar oyle bir cosku olacak diye dusunuyorum.sizin bir haftalik yukselis beklentiniz hep tepki diye disardan izlenecek.coskuyu ikinci hafta yasiyacaz.10 yildir bir nebze bu adamlari tanidiysam boyle olacak diye dusunuyorum.

JAKO
09-03-2015, 17:32
ay sonuna kadardı neden 1 hafta oldu şimdi :)
17-18 mart tarihlerindeki fed toplantısıyla denk gelmesi de mi tesadüf?

airborne
09-03-2015, 17:38
17-18 mart tarihlerindeki fed toplantısıyla denk gelmesi de mi tesadüf?

Hani direksiyonu terse çevirirler yükselişe devam derler gibi gibi

morton6
09-03-2015, 20:17
Herkes tepki yükseliş bekliyor.Ben 83000 lerde yukarsı yok diyorum.sonra aşağı ralli.

Dıscover
09-03-2015, 20:56
bende karamsarim. :(
algimla pis oynadilar. ;)

viper
09-03-2015, 21:37
Herkes tepki yükseliş bekliyor.Ben 83000 lerde yukarsı yok diyorum.sonra aşağı ralli.

83 lerden yukarısının olup olmadığını 83 lere geldiğinde ( o da gelirse eğer ) değerlendirmek daha sağlıklı olabilir

JAKO
09-03-2015, 23:22
http://666kb.com/i/cwru87dfzkfipnlbt.png

morton6
09-03-2015, 23:56
Fitch 20 martta açıklama yapacak.10 gün kaldı.Eğer olumsuz bir şey gelecekse bunu satın almamız gerekir.Bu hareketler bunun habercisi olabilirmi.

morton6
10-03-2015, 00:13
Burdan beklemiyorum.76-77000 lerden 83000 e 3-4 gün sürecek bir ralli bekliyorum.Aynı hızla aşağı inecek.Tabii olursa.

batibati
10-03-2015, 00:50
Fitch 20 martta açıklama yapacak.10 gün kaldı.Eğer olumsuz bir şey gelecekse bunu satın almamız gerekir.Bu hareketler bunun habercisi olabilirmi.

fitch i ipleyen yok ki.cunku asyali yatirimcilarin bistte portfoy degeri devede kulak bile degil.moodys ve sp bunlar onemli.gerisi hikaye.zaten fitchle bir anlasmamizda yok.kendi kendine takiliyo. :)

JAKO
10-03-2015, 10:28
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11029494_10205316104436681_278360398643839639_n.jp g?oh=40e947b7abd1dd786e83cf5fada627f1&oe=55B9CB22

JAKO
10-03-2015, 10:35
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/17789_10205316123677162_3657323664135631731_n.jpg? oh=1a9a04c6bf82169a702c9742db3daf4a&oe=558DB02A&__gda__=1435494679_deb71e2f2873635cc3402e5242282fb 0

JAKO
10-03-2015, 10:40
"Kredi notu artırımı ile gelen borsa şenliği" beklentisi artık hayal bile edilebilecek durumda değil. Beş yıl döviz ayakta. Beş yıl sonra abd dolarının dünya parası olmasına kuşku ile bakılıyor.

JAKO
10-03-2015, 10:42
http://i.hizliresim.com/mGggyV.png

JAKO
10-03-2015, 10:47
Bugünden itibaren beklediğim 7 günlük yükseliş gelemezse eğer, tasfiye halinde limited şirkete döneriz.

miranda
10-03-2015, 11:58
Sımdı de $ yenı zırve yaptırmadan endeksı asagı salma donemı. Bır nevı, mal alımının degısık versıyonu :) A bakın endesk nasıl da ınıyor. Sız bakarken hupletırler. Farkına bile varmadan.

alpha
10-03-2015, 12:00
evet ben de diğer topikte aynısını yazdım...sanki mal toplanıyor... endeks yeni dip yaparken dolar hala zirvesinden %1 aşağıda hem de altın parite aşağılardayken..

Sımdı de $ yenı zırve yaptırmadan endeksı asagı salma donemı. Bır nevı, mal alımının degısık versıyonu :) A bakın endesk nasıl da ınıyor. Sız bakarken hupletırler. Farkına bile varmadan.

airborne
10-03-2015, 12:06
Bitti bu iş . Ralliyi bize tersten gösterdiler

dr.v
10-03-2015, 13:06
Sayın Jako
79950 ve 78000 desteklerini deneyecek gibi. Sizce salıya kadar daha aşağıları var mı?

Stratejim 78 bin e kadar bekle. Onun altı karmaşık süreçler...
Ekonomi her şey. Para düşmanları bile tek ülküde birleştiren namertlik olduğundan ekonomideki kaotik gelişmeler süreçleri çok farklı bir noktaya getirebilir.

siyahsancak
10-03-2015, 16:09
taban oluşumu diyebilirmiyiz acaba?

JAKO
10-03-2015, 19:32
http://www.aktifhaber.com/citibanktan-sonra-hsbc-de-turkiyeden-ayriliyor-1134994h.htm

Faiz lobisi olarak suçlanan banka. hsbc. Türkiye'den ayrılma kararı, asyabanka el konulması ve iş bankası söylentilerine dayanılarak alındı deniliyor haberde.

http://666kb.com/i/cwsoxwqk3wjhzzzum.gif

göksu
10-03-2015, 21:34

kalbinle değil gözünle bakacaksın .sonjuçta borsa çelik çomak değil .gözünü 70 binde 60binde açarsın .anlamassın ne olduğunu.herkes şartlanmış çıkacak diye adamlar teker teker türkiyeden çıkıyor sen mal alıyorlar diyorsun bu işin sonunda not indirimi gelecektir. bi 10 gün bekleyelim baakalım neler olucak

sindog
10-03-2015, 21:42
1 haziran 2014 usd/try: 2.12 dxy: 80
10 mart 2015 usd/try : 2.63 dxy: 98.5

% 19.34 degisim usd/try
% 18.78 degisi dxy

1 haziran 2014 bist 100:78489 , 1 mart 2015 bist100:77977... yerinde saymis

Hani icsel sebeplerle dolar firlamisti bu kadar... Hani nerde kriz burada? Bir kriz geliyorsa global geliyor, yoksa su gostergelerle Turkiye`deki yerel bir krizden bahsetmek imkansiz bence. Kur olmasi gerektigi yerde, borsa 9 aylik dolarin deger kazancina karsin yerinde saymis... Azicik sakin olmakta fayda var diye dusunuyorum.

göksu
10-03-2015, 22:04
1 haziran 2014 usd/try: 2.12 dxy: 80
10 mart 2015 usd/try : 2.63 dxy: 98.5

% 19.34 degisim usd/try
% 18.78 degisi dxy

1 haziran 2014 bist 100:78489 , 1 mart 2015 bist100:77977... yerinde saymis

Hani icsel sebeplerle dolar firlamisti bu kadar... Hani nerde kriz burada? Bir kriz geliyorsa global geliyor, yoksa su gostergelerle Turkiye`deki yerel bir krizden bahsetmek imkansiz bence. Kur olmasi gerektigi yerde, borsa 9 aylik dolarin deger kazancina karsin yerinde saymis... Azicik sakin olmakta fayda var diye dusunuyorum.

birde dolar bazlı bakarsanız endekse yerindemi saymış düşmüş daha doğru olur

sindog
10-03-2015, 22:08
orasi oyle tabi. Ancak bahsettigim esas nokta; dolar sadece bizde guclenmemis son 9 ayda. Dolar kurundan kaynakli icsel bir kriz algisi yaratiliyor bence, panige gerek yok.

morton6
10-03-2015, 22:19
orasi oyle tabi. Ancak bahsettigim esas nokta; dolar sadece bizde guclenmemis son 9 ayda. Dolar kurundan kaynakli icsel bir kriz algisi yaratiliyor bence, panige gerek yok.

Satma arkadaş.5 yıl sonra bu fiyatlardan satarsın.Bu tokat aklınızı başınıza getirir.Hayal dünyasında yaşadığınızı ,yalan dünyasında yaşadığınızı anlarsınız belki.

sindog
10-03-2015, 22:30
sorun satmak satmamak degilki burda. Gercekten kriz var mi ülkede su an yoksa o algi mi yaratiliyor? Sorunumuz bu. Ben her sey gulluk gulistanlik demiyorum zaten, hatta kriz cok yakinda kapida da gozukuyor. Ancak usd/try kurunun bu yukselisi veya borsanin gecen 2 hafta icindeki hareketinin yerel bir krizin baslangici olmadigini dusunuyorum. Abd kaynakli para politikasi degisimi sonucunda bu hareketler dogal gorunuyor. Tabi bunu krizin baslangici olarak yorumlayacaklar da olacaktir, normal.

Dıscover
10-03-2015, 22:51
mükemmel firtinaya ceyrek var

morton6
10-03-2015, 22:52
sorun satmak satmamak degilki burda. Gercekten kriz var mi ülkede su an yoksa o algi mi yaratiliyor? Sorunumuz bu. Ben her sey gulluk gulistanlik demiyorum zaten, hatta kriz cok yakinda kapida da gozukuyor. Ancak usd/try kurunun bu yukselisi veya borsanin gecen 2 hafta icindeki hareketinin yerel bir krizin baslangici olmadigini dusunuyorum. Abd kaynakli para politikasi degisimi sonucunda bu hareketler dogal gorunuyor. Tabi bunu krizin baslangici olarak yorumlayacaklar da olacaktir, normal.

Ben Ankaradayım.Ostimde tanıdığım büyük kurumlar var.Para dönmüyor ,herkes günü kurtarmaya çalışıyor.Millet mal vermeye korkuyor parasını alamıyor.Batık oranları katlanmış durumda.Borsa ile reel ekonomiyi karıştırma.Ben çok kriz gördüğümden krizlerden korkarım.Çünkü kimse borsanın düşeceğine inanmaz.2-3 yılda çıktığını 20 günde geri verir aptallaşırsın.kitapçık krizi yıllık 5-6 milyar dolar cari açıktan çıkmıştı.Buna kılıf kitapçık olarak bulundu.Şimdi her ay bu cari açığı veriyoruz.Bunada abd krizi de merkez bankası krize de,yunanistan krizi de bir kılıf bulacaklar.Bunlar bilinmiyormuydu zamanınını beklediler.Ayın 20 sindede büyük ihtimal not indirimi olacak rallide çoşku dönemine gireceğiz.Kriz var endeks 90000 ikende vardı.borsa reel ekonomiyi temsil etmiyor.Tutuyorlardı.Benim bir ümidim vardı belki 82000-83000 i bir daha test eder diye ama onuda yapmayacak herhalde.

sindog
10-03-2015, 23:02
Ben Ankaradayım.Ostimde tanıdığım büyük kurumlar var.Para dönmüyor ,herkes günü kurtarmaya çalışıyor.Millet mal vermeye korkuyor parasını alamıyor.Batık oranları katlanmış durumda.Borsa ile reel ekonomiyi karıştırma.Ben çok kriz gördüğümden krizlerden korkarım.Çünkü kimse borsanın düşeceğine inanmaz.2-3 yılda çıktığını 20 günde geri verir aptallaşırsın.kitapçık krizi yıllık 5-6 milyar dolar cari açıktan çıkmıştı.Buna kılıf kitapçık olarak bulundu.Şimdi her ay bu cari açığı veriyoruz.Bunada abd krizi de merkez bankası krize de,yunanistan krizi de bir kılıf bulacaklar.Bunlar bilinmiyormuydu zamanınını beklediler.Ayın 20 sindede büyük ihtimal not indirimi olacak rallide çoşku dönemine gireceğiz.Kriz var endeks 90000 ikende vardı.borsa reel ekonomiyi temsil etmiyor.Tutuyorlardı.Benim bir ümidim vardı belki 82000-83000 i bir daha test eder diye ama onuda yapmayacak herhalde.

goruslerimiz benzer aslinda; sadece ben henuz zamanin gelmedigine inaniyorum, siz geldigini soyluyorsunuz. O bahsettiginiz buyuk ihtimal not indirimi olmazsa, medyada 1-2 pembe haber yazilir, yurt disi gezilerinin sonucu abd`den, arap yarim adasindan gelen sicacik paralar secim ekonomisine sacilirsa ne olur peki... 3 gunde her sey toz pembeymis gibi olur degil mi? Iste borsa da tam da dediginiz gibi budur realite degil, hayali degerlerin dunyasi fiyatlanir...

Dıscover
10-03-2015, 23:54
secime kadar benjamin.

morton6
11-03-2015, 00:04
goruslerimiz benzer aslinda; sadece ben henuz zamanin gelmedigine inaniyorum, siz geldigini soyluyorsunuz. O bahsettiginiz buyuk ihtimal not indirimi olmazsa, medyada 1-2 pembe haber yazilir, yurt disi gezilerinin sonucu abd`den, arap yarim adasindan gelen sicacik paralar secim ekonomisine sacilirsa ne olur peki... 3 gunde her sey toz pembeymis gibi olur degil mi? Iste borsa da tam da dediginiz gibi budur realite degil, hayali degerlerin dunyasi fiyatlanir...

Ben 83000 üstü yok diyorum.O pembe tablo çizildi 94000 e kadar.Sizin yanılgınız 5 dalgayayı beklemeniz.O beşinci dalga 94000 de bitti .3ün zirvesini geçemeden.Artık 83000 dede treddütteyim.5 ci dalgada tuzak kurdular.Hala sıcak paradan bahediyorsunuz.Kısa pozisyonda alamıyorsunuz bu korkudan sadece seyrediyorsunuz.Çünkü hala içinizden 98000 i geçmesi gerekir diye düşünüyorsunuz.

JAKO
11-03-2015, 00:54
garanti bankası grafiği. bu trend başarılı olursa 6 liralar mümkün olabilir.
borsada büyük satışlar hep büyük paranın bankaların arızaya geçmeleri ile yaşanır. gözlerini karartıp sattıklarında arka planı öğrenene kadar satışlarını bitirmiş olurlar.
beklediğimiz tepki yükselişi gelmedi, gelmediği gibi düşüş devam etti, bu da ayı piyasasının güçlü olduğu şeklinde anlaşılır.

http://666kb.com/i/cwswz0y06hlgvlxj3.gif

altnygt
11-03-2015, 01:00
yaw arkadaş 2-3 gün önce 76 bin diyordun şimdi garanti 6 diyosun????yarın endeks 76500 den dönerse ben demiştim dersin.

JAKO
11-03-2015, 01:51
yaw arkadaş 2-3 gün önce 76 bin diyordun şimdi garanti 6 diyosun????yarın endeks 76500 den dönerse ben demiştim dersin.

şartını da yazmışım, onu görmemişsin. Dursun, vurabilir de vurmayabilir de, garantisi yok Trend yapısı itkiye dönüşürse 6 lira mümkün olabilir, başarısız olursanın anlamı itkiye dönüşmez.

JAKO
11-03-2015, 01:51
http://666kb.com/i/cwsygg2libfaoqbcv.gif

JAKO
11-03-2015, 01:58
Dünya borsalarına yayılan yükselişin ana nedeni, amerikan merkez bankasının faizi sıfıra düşürmesiyle paranın dünya gezisine çıkışıydı. Şimdi, tarım dışı istihdam verileriyle de faiz artışı döneminin başlayacağının sinyalleri alındı. Dünya turuna çıkan sıcak paranın ana vatanına dönüşü beklentisi, sonun başlangıcı olarak yorumlanıyor, algılanıyor. Bizim öngörümüz, nisan 30, final şeklindeydi, zamana bakarken de hedef de verdik, 102 bin hedefi. ve bir şeyi hep söyledik vurguladık, tek mesaj okumakla bunu göremezsini, o da şudur: zaman ya da fiyat hedeflerinden birinin görülmüş olması, diğerini geçersiz kılar.
bu düşüş dalgasını başlamadan, yükseliş beklentimi yazmış olmama rağmen yazdım. yükseliş beklentisinin başlaması gerektiği gün başlayamamasının anlamının ayı piyasasının güçlü oluşu şeklinde anlaşılması okunması yorumlanması gerektiği de trend kültürüdür. bunu da sabah seans başlamadan yazdım. esas beklentimin şansı kalmadı. önümüzdeki beş yıl dolar ayakta duracak ve dövizdeki hareketi de başlamadan yazdım. şimdi önümüzdeki bir ay için çıldırtacak bir gelişme şansı kalmadı, notumuz artırılamaz, sıcak para gelemez, hazırı kaçıyor, ekonominin bozuk olduğunu yıllardır yazıyorum, ve asyabank hadisesi ile dolara müdahale hadiseleri de fitile kibrit oldu. Benim de aklım bu kadar.

sindog
11-03-2015, 02:00
Ben 83000 üstü yok diyorum.O pembe tablo çizildi 94000 e kadar.Sizin yanılgınız 5 dalgayayı beklemeniz.O beşinci dalga 94000 de bitti .3ün zirvesini geçemeden.Artık 83000 dede treddütteyim.5 ci dalgada tuzak kurdular.Hala sıcak paradan bahediyorsunuz.Kısa pozisyonda alamıyorsunuz bu korkudan sadece seyrediyorsunuz.Çünkü hala içinizden 98000 i geçmesi gerekir diye düşünüyorsunuz.

Hangisinin olacağını bekleyıp gormekten baska sansımız yok şu durumda... benim öngorum bahsettiğiniz 5. dalga temelli olsa da, zaman olarak bu tarihlerde kriz çıkamayacağı düşüncemle destekleniyor. Seçimlere 3 ay kala kriz çıkabilir elbet bir ülkede eğer ki hükümet partisi değiştirilmek yada güçsüzleştirilmek isteniyor ise, ancak bunun olabilmesi için öncelikle bir muhalefet partisinin yada bir başka deyişle ciddi oy potansiyeli olan karşıt bir gücün, söylemin, ideolojinin olması gerekir ki seçmenlerin kararlarını ciddi anlamda etkileyen böyle bir kriz yaratılsın. Şu anki kamuoyu anketleri böyle bir durumun varlığını ortaya koymuyor, şu halde bu andan itibaren krize girdiğimizi düşünsek sizce 3 ay içinde endeks nerelere kadar geriler bu hızla 50'ler, 40'lar 30'lar mı? Toplum böyle bir krizle boğuşurken mi seçimler yapılacak yani Haziran ayında? Yanlış anlaşılmasın, ben bu derece büyük bir kriz olamaz demiyorum ancak olacak ise bile yalnızca Türkiye'yi etkilemeyecektir ve onun da gerçekleşmesine henüz bir zaman var diyorum.

Kısaca Petrol fiyatları yeniden aşağı kırılmışken, ab merkez bankası geniş para polıtıkasına dün itibariyle başlamış iken, fed'den olumlu bir haber gelir, biraz da iç huzuru bulabilirsek bir kaç haberle beraber yeni balonun içinde bulabiliriz kendimizi diyorum... Tamamen kişisel görüşlerimdir, ciddiye alınacak bir şey değil.

JAKO
11-03-2015, 02:13
http://666kb.com/i/cwsz2ws4y8a2ng83j.gif

JAKO
11-03-2015, 02:20
Görülen o ki, faiz artırım kararı beklenilen 18 mart tarihine kadar düşüş ve sonuç ne olursa olsun, beklenti fiyatlandı olacak, faiz artırım kararı gelmezse, piyasa hızlı bir yukarı yapabilecek, faiz artışı kararı gelirse güdük kalacak bir yukarı hareket gelebilecek.

sindog
11-03-2015, 05:44
Görülen o ki, faiz artırım kararı beklenilen 18 mart tarihine kadar düşüş ve sonuç ne olursa olsun, beklenti fiyatlandı olacak, faiz artırım kararı gelmezse, piyasa hızlı bir yukarı yapabilecek, faiz artışı kararı gelirse güdük kalacak bir yukarı hareket gelebilecek.

Sn.Jako,

Grafiklerinizi ve goruslerinizi uzun zamandir yakindan izlemeye calisiyorum, forumda özellikle fikirlerine onem verdigim biri üstadsiniz. Izninizle bu görüsunuze bir iki ufak ek yapmak isterim sadece; Aralik ayindaki fed toplantisi oncesi de buna cok benzer bir durum vardi piyasalarda, algilar neredeyse birebir ayniydi taki toplanti sonuclanip Yellen konusana kadar. Faiz artirimiyla ilgili olarak "sabirli" ifadesi kullanilmasiyla piyasal bir anda rahatladi ve 40 gun icinde bist 100`de 91 bin seviyesi goruldu. O toplantida bir seyler daha soylendi, yanlis hatirlamiyorsam "faiz artirimiyla ilgili karar 2015`in 3.toplantisi gorusulecek" benzeri bir ifadeydi o. Önumuzdeki toplanti 2.toplanti, 3.toplanti ise Nisan`in 28`inde olacak olan toplanti. Yani cok buyuk ihtimalle faiz artirimi konusunda ayni yada benzeri bir aciklama daha bizi bekliyor olacak bu toplanti sonucunda. Tam burda ama su anki durum cok farkli gibi dusunenler olacaktir tabi ki; lakin bu insanlar oturup 5 kisi "subat tdi verisi pek iyi geldi, alsak mi bu isi biraz öne Yellen`cim... yok yok John, bir sonraki dedik ya, elaleme rezil etme beni" seklinde tartismalarla bu islere karar veren insanlar degiller. Programlar belli, uygulanabilir olan tarihler belli, faiz arttirim zamanini hepsi cok iyi biliyor ve aslinda bize bunu beyan da ediyorlar, piyasanin supheci anlayisi gerilimi arttiriyor ki, bu da tam istedikleri durum.
Bu kadari ikna edici gelmediyse eger buyrun fed toplanti tutanaklari sonrasi fed`de 25 yil gorev yapmis emekli ekonomist abimiz neler demis bakalim:

"ABD ekonomisi dış şoklara karşı dirençli olabilir ancak bağışık değil. Ekonominin bu yıl 2014'ün ikinci yarısındaki kadar hızlı büyüyeceğini sanmıyorum. Eğer ekonomi 2015'te ortalama yüzde 3 büyürse, bu gerçek bir başarı olur ve işsizlik oranını yüzde 0,5 daha düşürür."

Oliner, ayrıca son dönemde açıklanan veriler arasındaki "ters akım"ın Fed'in işini zorlaştırdığını öne sürerken, "İşgücü piyasası güçlenmeye devam ediyor, işsizlik oranı düşüyor, ancak işçi ücretlerindeki artış çok cılız. Düşük petrol fiyatları, değerlenen dolar ve yurt dışındaki (ekonomik) zayıflık da enflasyonu baskılıyor. Dolayısıyla, Fed'in faiz artırımına yönelik yaklaşımını netleştirmek için daha fazla veriye ihtiyacı var" değerlendirmesini yaptı.
Oliner, bir soru üzerine faiz artırımının eylüle kadar ertelenebileceği yönünde görüş bildirirken, bunun gerekçelerini şöyle açıkladı:

"Petrol fiyatlarındaki sert düşüşün manşet enflasyonu en az gelecek birkaç ay daha negatife düşüreceğini ve bunun yıllık enflasyonu aşağı çekeceğini biliyoruz. Çekirdek enflasyon da çok düşük kalacak. Bu yüzden, FOMC'nin hazirana kadar enflasyonun yüzde 2 hedefine yaklaştığına dair yeterli kanıta sahip olacağını sanmıyorum. Faiz artırımının, eylüle ertelenmesi yıl ortasında başlamasından daha muhtemel görünüyor". dedi.

kaynak : http://www.aa.com.tr/tr/haberler/456523--fed-faiz-artirimini-erteleyebilir

Simdi elimizde ne var bakalim; petrol fiyatlari hala dusuyor, subat ayi tdi artmis olsa da isci ucretleri artmamis durumda, ellerinde 2015 yilina ait sadece ve sadece 2 aylik veri var ve de asiri guclenmis bir dolar.
Tesadufe bakin ki tam da adamin faiz arttirimi ertelemesi icin uzerinde durdugu sartlar.... Tum bunlara bakinca mart ayinda faiz arttirim karari beklemek cok akdenizli hissiyati gibi geliyor bana. Sabirli ve sakin olmaliyiz.

Su halde kafadan bir senaryo uyduralim; dunku sert satis iyi bir silkeleme hareketiydi ki bu kadar sert bir satisi gerektirecek kosullar da bence yoktu piyasada yada illaki varsa da biz henuz bilmiyoruz. Sn.Jako`nun hazirladigi grafikteki 10 mart gunu kirilimina uyacak sekilde ve de merkezin hamleleriyle yarin tepki alimlariyla cuma gunune kadar 82000 seviyelerine kadar gitsek, onumuzdeki haftanin ilk 3 gunu fed korkusuyla yine bir sert satisla su anki bulundugumuz bolgeye hatta 77500 kadar donsek ve 18 mart aksami rahatlamasiyla tekrar 40 gunde 90binleri 3.fed toplantisina yani 28 nisana kadar gorsek cok mu sacma olur? Haa, 28 nisan sonrasi ne olur, iste su anki pazarliklar da onun icin yapiliyor muhtemelen. Onu da Nisan ayinda dusunelim...

Tabi bu bir senaryo, ayni sekilde 1-2 gun daha dip arayisi icine girip daha derinlerlerden de donebilir endeks, ancak ben teknigi o kadar da bozmayacagi ve de dolar bazli destek noktasindan cikacagini dusundugum icin buna uygun yazdim senaryoyu

Dıscover
11-03-2015, 09:21
dun aksam ki toplanti.

mb ozgurdur zart zurt.
vr bankacilik sistemimiz saglamdir.

haydaa. Bunu niye vurguladilar.

Bottousa
12-03-2015, 21:27
Düşünceleriniz ve fikirleriniz benim için çok önemli. Bir topik sayfasına girmiş rastgele bir yazı görüp okumuş birisi değilim. Yazılarınızdaki her parçayı okuyup bütünü görüyoruz.

Ayılar gerçekten kuvvetli. Daha önce 10 Marta kadar süren bir düşüş bekliyorum demiştiniz. Ayıların bu kuvveti ile bu tarih 18 Marta kadar uzayıp 73.500 görülebilir mi?

Erdoğanın tatlıya bağladık yorumunu nasıl değerlendirmeli.

1-Erdoğan tarafından olumluysa faiz düşer... Dolar düşer ama bence Borsa da düşer. Siyasetin MB karışmasını olumlu algılamayacaktır.
2-Başçı tarafından olumlu ise faiz düşmez... Hatta artabilir. Dolar artar. Borsa düşer...

Sonuç borsa her halükarda düşecek kanımca. Nisan ya da 102 bin den hiç biri görünmeyebilir Sayın Jako. Seçime kadar siyasi gerginlik ve doların artabileceğini Endeksin ise 68 bin lere kadar inebileceğini düşünüyorum.

Şahsi düşüncemdir.

JAKO
13-03-2015, 01:11
100 milyar dolar sıcak para girişi olacağı fısıltı gazetesine manşet haber oldu.

dr.v
13-03-2015, 12:51
100 milyar dolar sıcak para girişi olacağı fısıltı gazetesine manşet haber oldu.

Sayın JAKO FED faizi 18 inde artırılacağı sinyalini verirse gelişmekte olan ülkelerden sıcak para çıkışı zaman ve miktar olarak nasıl olur sizce?

JAKO
13-03-2015, 15:13
Sayın JAKO FED faizi 18 inde artırılacağı sinyalini verirse gelişmekte olan ülkelerden sıcak para çıkışı zaman ve miktar olarak nasıl olur sizce?
Ekonomi yönetiminin becerisi önemli, FED faizi artırırken ve artırması beklenirken senin ekonomi yönetimin faizleri düşürürse, hiç bir şey öngörülemez, duvara çarparız. Sıcak paranın hazine bonosuna geldiğini, gelişiyle kurların düştüğünü, kurlar düşerken ithal hammadde ve girdilerin fiyatlarının düştüğünü, bunun sonucunda enflasyonun düştüğünü, enflasyon düşünce faizlerin düştüğünü, ve faizler düşünce sıcak paranın bonadan çıkıp borsaya girdiğini hatırlamamız, sıcak parayı nasıl kontrol edebileceklerinin ipuçlarını da ihtiva ediyor.

svevoid
13-03-2015, 16:07
Burda soru şu: Yabancı neden bu kadar düşüşe rağmen alımda isteksiz.

Son yükseliş sürecinde dipten tepeye kadar borsaya giren paranın 2/3'ü son düşüş sürecinde çıkmış.

Fiyatladıkları şey, bu ayki Fitch ve 10 Nisan'daki Moodys'in not indirme (Moodys için yatırım yapılabilir ülke konumundan çıkarma bile olabileceği konuşuluyor) mevzusu mu?

Bugünkü enflasyon verisi yüksek gelse FED'in faiz arttırımı kesin gibiydi. Şu an bu veri bizim lehimize geldi, ancak endekste hala bir dipten dönüş sinyali mevcut değil.

JAKO
13-03-2015, 19:46
1-temel
2-teknik
3-genel algı

eğer önümüzdeki hafta piyasa yukarı dönecek olursa, 3.şık: zekamıza oynadılar.

13-03-2015, 19:55
günlük rsi'ın 23 olduğu yerde eğer arkasından supriz bir haber çıkmaz ise bu piyasa önümüzdeki haftadan itibaren yukarı döner tepki/trend değişimini izlemek gerekir herkese iyi hafta sonları - mal alıştan kazanılır.

JAKO
14-03-2015, 01:57
http://666kb.com/i/cww04ywk1lec7b7ez.png

Dıscover
14-03-2015, 12:03
http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1741255-norvec-refah-fonu-67-milyar-dolar-getiri-sagladi

herkes carsiyi terk ediyor.

fıght clup
14-03-2015, 20:10
Geçmiştede burada yazmıştım, ters indikatörümdür diye:) herkes görevini yapıcak, felaket tellalığı tellalığını👏👏👏

afc881
14-03-2015, 23:45
Ekonomi yönetiminin becerisi önemli, FED faizi artırırken ve artırması beklenirken senin ekonomi yönetimin faizleri düşürürse, hiç bir şey öngörülemez, duvara çarparız. Sıcak paranın hazine bonosuna geldiğini, gelişiyle kurların düştüğünü, kurlar düşerken ithal hammadde ve girdilerin fiyatlarının düştüğünü, bunun sonucunda enflasyonun düştüğünü, enflasyon düşünce faizlerin düştüğünü, ve faizler düşünce sıcak paranın bonadan çıkıp borsaya girdiğini hatırlamamız, sıcak parayı nasıl kontrol edebileceklerinin ipuçlarını da ihtiva ediyor.

Sıcak para hazine bonosuna geldiğinde kur düşerken öncesinde ilk faizleri düşürür...

faizler düşünce sıcak paranın bonadan çıkıp borsaya girdiği ise yine yanlıştır...borsaya para faizler yüksekken,vatandaş karamsar iken sokulur,faizlerin düştüğünü görüp de tozpembe ortam var algısı oluşturulan küçük yatırımcıya köpük servis edilir...

faizleri arttıran en önemli unsur bonoya talep olmaması idi...

bonoya talep ise senin enflasyon beklentin siyasi potansiyelin vs.vs.

JAKO
15-03-2015, 15:17
http://666kb.com/i/cwxkzgq5tbmju76m8.gif

altnygt
15-03-2015, 18:07
evet bravo 73400-73500 muhtemel diptir

fıght clup
17-03-2015, 22:51
😂😂😂😂😂 krizinmi var derdin var😎😎

sindog
19-03-2015, 00:02
Sn.Jako,

Grafiklerinizi ve goruslerinizi uzun zamandir yakindan izlemeye calisiyorum, forumda özellikle fikirlerine onem verdigim biri üstadsiniz. Izninizle bu görüsunuze bir iki ufak ek yapmak isterim sadece; Aralik ayindaki fed toplantisi oncesi de buna cok benzer bir durum vardi piyasalarda, algilar neredeyse birebir ayniydi taki toplanti sonuclanip Yellen konusana kadar. Faiz artirimiyla ilgili olarak "sabirli" ifadesi kullanilmasiyla piyasal bir anda rahatladi ve 40 gun icinde bist 100`de 91 bin seviyesi goruldu. O toplantida bir seyler daha soylendi, yanlis hatirlamiyorsam "faiz artirimiyla ilgili karar 2015`in 3.toplantisi gorusulecek" benzeri bir ifadeydi o. Önumuzdeki toplanti 2.toplanti, 3.toplanti ise Nisan`in 28`inde olacak olan toplanti. Yani cok buyuk ihtimalle faiz artirimi konusunda ayni yada benzeri bir aciklama daha bizi bekliyor olacak bu toplanti sonucunda. Tam burda ama su anki durum cok farkli gibi dusunenler olacaktir tabi ki; lakin bu insanlar oturup 5 kisi "subat tdi verisi pek iyi geldi, alsak mi bu isi biraz öne Yellen`cim... yok yok John, bir sonraki dedik ya, elaleme rezil etme beni" seklinde tartismalarla bu islere karar veren insanlar degiller. Programlar belli, uygulanabilir olan tarihler belli, faiz arttirim zamanini hepsi cok iyi biliyor ve aslinda bize bunu beyan da ediyorlar, piyasanin supheci anlayisi gerilimi arttiriyor ki, bu da tam istedikleri durum.
Bu kadari ikna edici gelmediyse eger buyrun fed toplanti tutanaklari sonrasi fed`de 25 yil gorev yapmis emekli ekonomist abimiz neler demis bakalim:

"ABD ekonomisi dış şoklara karşı dirençli olabilir ancak bağışık değil. Ekonominin bu yıl 2014'ün ikinci yarısındaki kadar hızlı büyüyeceğini sanmıyorum. Eğer ekonomi 2015'te ortalama yüzde 3 büyürse, bu gerçek bir başarı olur ve işsizlik oranını yüzde 0,5 daha düşürür."

Oliner, ayrıca son dönemde açıklanan veriler arasındaki "ters akım"ın Fed'in işini zorlaştırdığını öne sürerken, "İşgücü piyasası güçlenmeye devam ediyor, işsizlik oranı düşüyor, ancak işçi ücretlerindeki artış çok cılız. Düşük petrol fiyatları, değerlenen dolar ve yurt dışındaki (ekonomik) zayıflık da enflasyonu baskılıyor. Dolayısıyla, Fed'in faiz artırımına yönelik yaklaşımını netleştirmek için daha fazla veriye ihtiyacı var" değerlendirmesini yaptı.
Oliner, bir soru üzerine faiz artırımının eylüle kadar ertelenebileceği yönünde görüş bildirirken, bunun gerekçelerini şöyle açıkladı:

"Petrol fiyatlarındaki sert düşüşün manşet enflasyonu en az gelecek birkaç ay daha negatife düşüreceğini ve bunun yıllık enflasyonu aşağı çekeceğini biliyoruz. Çekirdek enflasyon da çok düşük kalacak. Bu yüzden, FOMC'nin hazirana kadar enflasyonun yüzde 2 hedefine yaklaştığına dair yeterli kanıta sahip olacağını sanmıyorum. Faiz artırımının, eylüle ertelenmesi yıl ortasında başlamasından daha muhtemel görünüyor". dedi.

kaynak : http://www.aa.com.tr/tr/haberler/456523--fed-faiz-artirimini-erteleyebilir

Simdi elimizde ne var bakalim; petrol fiyatlari hala dusuyor, subat ayi tdi artmis olsa da isci ucretleri artmamis durumda, ellerinde 2015 yilina ait sadece ve sadece 2 aylik veri var ve de asiri guclenmis bir dolar.
Tesadufe bakin ki tam da adamin faiz arttirimi ertelemesi icin uzerinde durdugu sartlar.... Tum bunlara bakinca mart ayinda faiz arttirim karari beklemek cok akdenizli hissiyati gibi geliyor bana. Sabirli ve sakin olmaliyiz.

Su halde kafadan bir senaryo uyduralim; dunku sert satis iyi bir silkeleme hareketiydi ki bu kadar sert bir satisi gerektirecek kosullar da bence yoktu piyasada yada illaki varsa da biz henuz bilmiyoruz. Sn.Jako`nun hazirladigi grafikteki 10 mart gunu kirilimina uyacak sekilde ve de merkezin hamleleriyle yarin tepki alimlariyla cuma gunune kadar 82000 seviyelerine kadar gitsek, onumuzdeki haftanin ilk 3 gunu fed korkusuyla yine bir sert satisla su anki bulundugumuz bolgeye hatta 77500 kadar donsek ve 18 mart aksami rahatlamasiyla tekrar 40 gunde 90binleri 3.fed toplantisina yani 28 nisana kadar gorsek cok mu sacma olur? Haa, 28 nisan sonrasi ne olur, iste su anki pazarliklar da onun icin yapiliyor muhtemelen. Onu da Nisan ayinda dusunelim...

Tabi bu bir senaryo, ayni sekilde 1-2 gun daha dip arayisi icine girip daha derinlerlerden de donebilir endeks, ancak ben teknigi o kadar da bozmayacagi ve de dolar bazli destek noktasindan cikacagini dusundugum icin buna uygun yazdim senaryoyu

11 mart tarihindeki çok karamsar tabloda oluşturduğum senaryo işliyor görünüyor. Önümüzdeki süreçte fitch ve moodys'in açıklamaları para piyasalarının yönünü belirleyecek olsa da, piyasanın (bence gereksiz de olsa) en korktuğu viraj fed toplantısı idi. Fedin rahatlatıcı açıklamaları ve doların gevşemesiyle beraber yarından itibaren güçlü alımlarla önce 83 bin, fitch sonrası ise 87 bin seviyeleri borsada yakın gözükmekte.

Lakin burda daha önemli olan nokta Fed'in sözlerinde gizli, satır aralarını iyi yorumlayabilmek önümüzü görebilmemiz açısından faydalı olacaktır düşüncesindeyim. Fed diyor ki; ben faizi ancak ve ancak enflasyonu yuzde 2 seviyesınde görürsem artırırım ve de ekliyor istihdamın artması yetmez saatlik ücretlerin de artması şart. Nisan toplantısında böyle bir kararın olmayacağını da söylüyor bize, elimizde sağlam verilerin olması gerekir diyor. Haziran'da elimizdeki veriler faiz arttırımının önünü açacak şekilde gelirse belki arttırabilirim diyor. Yani bir nevi daha önce 2014 aralık ayında nisan ayını bize işaret ederken şimdi değerlendirmeyi haziran ayına ötelemiş oluyor. Yani en az 3 aylık bir süre zarfında piyasa algısında güçlü dolardan daha az güçlü bir dolar yaratıyor. Fed bununla da yetinmiyor, ileriki zamanlarda faizi arttıracağım zaman belirleyeceğim faiz oranları beklentimi biraz daha aşağı çekiyorum diyor.
Yani, satır arasında abd ekonomisi henüz o kadar da iyi gitmiyor diyor ya da aşırı güçlü dolardan şu aşamada kaçınmak istiyor.

Tüm bunları toplu değerlendirdiğimizde; acaba faiz arttırımı 2015 sonuna mı kalacak ve hatta 2015 yılında hiç de yapılmayabilir mi soruları ister istemeden oluşuyor kafalarda. Peki usd/try ve dxy nerelere gider bu açıklamadan sonra bakıp göreceğiz. Beklentim 2 aylık süreçte usd/try nin tekrar 2.30 lu rakamları tekrarlayacağı yönünde, tabi ki iç dinamikler bundan sonra daha önemli olacak.

Borsa ise bu açıklamayla yüzde 70 oranında rahatlamış olmalı, kredi derecelendirme kuruluşları sonrası ralliye kalkması ve bu rallinin fed açıklaması sonrası nisan sonu değil de mayıs ayının ortalarına kadar gidecek olması çok muhtemel gözükmekte. Algılar, ekonominin çok başarılı gittiği yönde olmalı ki seçmenlerin oyları yön bulsun ve de yabancılar 2,64'ten dolar satıp, 76-77 seviyelerinden yaptıkları maliyetleri 100 seviyelerinden nakite çevirsinler. Borsa ekonominin vitrini çünkü, önümüzde aşılması gereken bir 400 kafa rakamı var unutulmamalı...

JAKO
21-03-2015, 11:18
http://666kb.com/i/cx3hv6lheb9gsnmmf.jpg

alpha
22-03-2015, 09:28
"seçim sonrası ralli / zirve / ciddi yükseliş olacak" olarak mı anlamalıyız

http://666kb.com/i/cx3hv6lheb9gsnmmf.jpg

JAKO
22-03-2015, 13:14
17 Mart tarihine kadar düşüş, fibonacci zaman kırılımlarına ters ve klasik temel analiz beklentilerine uygun olarak gerçekleşti.
Temel analiz beklentisine göre şimdi 2015 birinci çeyrek bilanço beklentisinin satın alındığı döneme girdik. Klasik bilanço hareketinin biteceği tarih 15-20 mayıs haftası.

JAKO
28-03-2015, 10:02
http://666kb.com/i/cxajebwn8zqfwwnby.gif

JAKO
28-03-2015, 21:15
Türkiye'nin bölünmesine göre hesaplar yapılmış, bölünme fiyatlanmış mıdır? Zekamızın yetmediği ve bizden gizlenen neler oluyor, bilmiyoruz.
http://www.lamba.tv/wp-content/uploads/2015/03/fuatavni.jpg.pagespeed.ce.8CNgzQwPQj.jpg

anti panik
29-03-2015, 02:11
Merhaba dostlar,..:)

Haftalık 3 hisse yarışması harici, yeni "Haftalık Piyasa Analizi ve En Çok Kazandıran Yatırım Aracı Yarışması" başlığı açtım..

İçeriğin sizlerin öneri ve beklentileriyle daha faydalı hale gelmesini istiyorum..

Malum yatırıma dönemsel bakarsak..bütçenin hepsi, her zaman borsa olmuyor.. Farklı bakış açısı-yatırım aracı ve riski azaltmak gerekiyor....:):)

Topikle ilgili bir hafta boyunca görüş ve öneri toplayıp, sonra start vereceğiz..

Buyrun.. görüşlerinizi bekliyorum..:):)

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=146300

JAKO
05-04-2015, 00:22
http://666kb.com/i/cxi8iighzjpbtc345.gif

siyahsancak
11-04-2015, 12:24
sayın jako kritik yerlerde ve seviyelerdeyiz öyle durumlarda sizin tecrübe sahiplerinin yol göstermelerine ihtiyacımız var.son durumu genel olarak özetlemenizi bekliyoruz.seçime kadar olan süreci yani.

JAKO
11-04-2015, 17:43
sayın jako kritik yerlerde ve seviyelerdeyiz öyle durumlarda sizin tecrübe sahiplerinin yol göstermelerine ihtiyacımız var.son durumu genel olarak özetlemenizi bekliyoruz.seçime kadar olan süreci yani.

http://666kb.com/i/cxp225fs06dmw9jz6.gif

morton6
11-04-2015, 20:32
Döviz ve altın yorumuda alabilirmiyiz.Halil reçberin bovespa bist benzerliği hakkında ne düşünüyorsunuz.Şuana kadar resimler ikiz.Benzerliğe görede bu şıralar asıl düşüş dalgası başlayacak diyor.dövizdeki hareket ve endeksin rsi si destekliyor.Ayrıca bilançoların açıklanacak olması ve temettülerin dağıtılacak olması beklentileri bitiriyor.Ne düşünüyorsunuz.siz bir benzerlik görüyormusunuz.

19mali07
11-04-2015, 20:36
http://666kb.com/i/cxp225fs06dmw9jz6.gif

Sn jako "Nisan veya 100 bin. Hangisi önce gelirse borsa benim için biter" demiştiniz. Değişiklik var mı?

JAKO
13-04-2015, 18:33
sadece bu senetleri takip ediyorum. seans izleme ekranım. disiplin.

http://i59.tinypic.com/2jabujb.png

altnygt
13-04-2015, 22:07
benim ekranımda 10 tane kağıt vardır 6 tanesi lokomotif banka ilaveten kchol ekgyo eregl ve kıytırık vestel....sen bu kadar çok kagıt takip edip nasıl disiplinli olabiliyorsun????

JAKO
13-04-2015, 22:29
benim ekranımda 10 tane kağıt vardır 6 tanesi lokomotif banka ilaveten kchol ekgyo eregl ve kıytırık vestel....sen bu kadar çok kagıt takip edip nasıl disiplinli olabiliyorsun????

http://www.2shared.com/document/-7eg9xK-/DSPLN.html

potansiyel hesabı yaparak.

morton6
19-04-2015, 04:40
Bu önümüzdeki 2 haftaya dikkat.Yunanistan krizi patlayabilir.Bu global bir kriz getirir.Dünya piyasalarında ve bizde bir bahane aranıyordu düşüş ve çöküş için.kimsenin tahmin edemediği yerlere gerileyebiliriz.

JAKO
24-04-2015, 08:38
2015 yılı ilk çeyrek dönemi ile ilgili bilanço beklentisi tarafında beklenti bitti diyeceğimiz tarih 15 mayıs. Seçim, 7 Haziran'da.
Nisan sonu için trend sonu beklediğimi de paylaştım. Seçim sonrası belirsizliği öne çıkan özellikli durum oldu bu kez. Genelde her seçimlerden önce borsa düşer ve seçimlerden sonra yükselir, sonuç ne olursa olsun yükselir seçim belirsizliği ortadan kalktı diye yorumlanır, bu kez seçim sonrası için daha önce hiç konuşulmayan belirsizlikler konuşuluyor.
Bilanço beklentisi döneminde yukarı gidemeyen borsanın düşmemesi bile bilanço beklentisine bağlanmalıdır. Coşkulu bir bilanço hareketinin seçim öncesinde yaşanması gerçekçi beklenti olmaz.
Bilanço beklentisinin bitişinden itibaren ekim ayına kadar borsada kalmak güvenli değil.

Dıscover
24-04-2015, 18:49
dolar bazinda bist.
ucuzluyor ama daha yolu var gibi.

JAKO
02-05-2015, 01:19
http://www.bigpara.com/haberler/piyasa-haberleri/borsalar-yuzde-40-dusecek_ID1423341

batibati
02-05-2015, 17:27
http://www.bigpara.com/haberler/piyasa-haberleri/borsalar-yuzde-40-dusecek_ID1423341

cok ta dikkate alinacak biri degil dow 16 binken de yuzde 20 dusecek diyodu.her bin puanlik artista dusus hedefini yuzde 10 yukseltiyor.bu adam birakin insanlik icin ufak bir iyiligi gunahini bile vermez.

JAKO
02-05-2015, 22:11
30 nisan 2015 için final tarihi diye yazdığımı hatırlayan ve hatırlatan arkadaşlar için notum: Cuma günü başlayan düşüş, sonun başlangıcı olabilir.
En iyi olasılıkla 10-15 gün daha dalgalı seyir sürebilir.
Ekim sonuna kadar 72 bin ve 65 bin seviyeleri görülebilir.
İki hafta içinde ekim sonuna kadar yastıkbanktayım.

afc881
02-05-2015, 23:24
2015 yılı ilk çeyrek dönemi ile ilgili bilanço beklentisi tarafında beklenti bitti diyeceğimiz tarih 15 mayıs. Seçim, 7 Haziran'da.
Nisan sonu için trend sonu beklediğimi de paylaştım. Seçim sonrası belirsizliği öne çıkan özellikli durum oldu bu kez. Genelde her seçimlerden önce borsa düşer ve seçimlerden sonra yükselir, sonuç ne olursa olsun yükselir seçim belirsizliği ortadan kalktı diye yorumlanır, bu kez seçim sonrası için daha önce hiç konuşulmayan belirsizlikler konuşuluyor.
Bilanço beklentisi döneminde yukarı gidemeyen borsanın düşmemesi bile bilanço beklentisine bağlanmalıdır. Coşkulu bir bilanço hareketinin seçim öncesinde yaşanması gerçekçi beklenti olmaz.
Bilanço beklentisinin bitişinden itibaren ekim ayına kadar borsada kalmak güvenli değil.

30 nisan 2015 için final tarihi diye yazdığımı hatırlayan ve hatırlatan arkadaşlar için notum: Cuma günü başlayan düşüş, sonun başlangıcı olabilir.
En iyi olasılıkla 10-15 gün daha dalgalı seyir sürebilir.
Ekim sonuna kadar 72 bin ve 65 bin seviyeleri görülebilir.
İki hafta içinde ekim sonuna kadar yastıkbanktayım.

kalp ile beyin aynı şeyi söylemiyor ki analizler de eski havasında değil sn.jako...

muhalefet de olunsa 4,4lük analizlerinizi özlediğimi ifade etmek isterim...saygılarımla...

JAKO
03-05-2015, 13:17
http://666kb.com/i/cyb68oe9hvv14wavl.gif

Sonhaber
03-05-2015, 13:54
Sayın jako goodyer teknik olarak yorumlayabilirmisiniz tşk

JAKO
03-05-2015, 21:54
http://666kb.com/i/cybjauiicqyqhf9jl.gif

batibati
05-05-2015, 23:03
Arkadaşlar borsada kazanmak için oluşturulmuş borsa teknikleri eğitim setleri alip kullanan varmi almayi dusunuyorum fayda gorurmuyum?

borsada kazanmak icin bi set daha henuz icat edilmedi.ama teknik analiz ogrenmek istiyorsaniz youtube da egitim videosu cok.faydasini mutlaka gorursunuz.goreceginiz fayda sadece teknik bilgidir.kazanmak ise sizin becerinize sezgilerinize ve edindiginiz tecrubelere baglidir.

BJK Coccinella
06-05-2015, 00:33
Arkadaşlar borsada kazanmak için oluşturulmuş borsa teknikleri eğitim setleri alip kullanan varmi almayi dusunuyorum fayda gorurmuyum?

Ben, Sayın Yusuf SARI'nın ve Sayın Yaşar ERDİNÇ'in kitaplarını okudum, faydasını gördüm. Siz de muhakkak fayda sağlayacak kaynaklara ulaşacaksınız. Eğitim setleriyle ilgili link verirseniz ben de incelemek isterim.

morton6
06-05-2015, 19:46

Halil Reçber in kursunu tavsiye ederim.3 gün kuralı al sinyali.Hangi hisse alınır hangisi alınmaz.Faydasını görürsünüz.

morton6
06-05-2015, 19:51
Sayın jako düşüş başladı gibi geliyor.Yarın garantide boşluklu düşüş benim için olayın bittiğini gösterir.Bir ay içinde ne sebep bulurlar yada yaratırlar bilmiyorum ama tahminim olursa kimsenin tahmin edemiyeceği yerlere gelebiliriz.

JAKO
07-05-2015, 08:39
Sayın jako düşüş başladı gibi geliyor.Yarın garantide boşluklu düşüş benim için olayın bittiğini gösterir.Bir ay içinde ne sebep bulurlar yada yaratırlar bilmiyorum ama tahminim olursa kimsenin tahmin edemiyeceği yerlere gelebiliriz.

FED, YELLEN.. Faiz kararı yeterli olur.

JAKO
07-05-2015, 08:57
11 Mayıs gününe kadar yükseliş bekliyorum.

afc881
07-05-2015, 09:06
FED, YELLEN.. Faiz kararı yeterli olur.

dünyanın gırtlağına kadar borca batık ülkesi olan ABD'nın bu 2015in herhangi bir gününde faiz attırma ihtimali olamaz...

ve dünyada ilk kapitalizmi bozma hareketinin başlayacağı ülke de ABD olacaktır...ne afrika ne ortadoğu ne de çin...

gelişmemişler ezile ezile bu kapitalizmin çıkışını öğrendi,borçlanmayacaksın...

şimdi eur/dolar paritesinin düşmesi ile bozuk avrupa iyi ABD masalını yersen diye yutturmaya çalışıyorlar,köpüğü dolarlara çevirip paritenin 1,04 altına düştüğünde kriz çıkartacaklar ve dolarları euro'ya döndürecekler; eur/dolar paritesini 1,60 üzerine çıkartınca da iyi avrupa kötü ABD masalını dinlemeye kalkmamak lazım...

eur/dolar paritesi 1,13ten mi döner 1,18den mi bunu bilemem ama yunanistan'ın euro'dan çıktığı gün eur/dolar paritesinin dibidir...

Sonhaber
07-05-2015, 09:24
Sayın jako goodyer teknik olarak yorumlayabilirmisiniz tşk

günaydın sayın jako goodyer teknik olarak nasıl görünüyor

JAKO
07-05-2015, 23:13
günaydın sayın jako goodyer teknik olarak nasıl görünüyor

dipten döndü, yükselişi denedi satış baskısı gördü alçalan takozlarla sıkışıklığı sürüyor. ben bu şablonu severim. yatırımını bir yılda yaklaşık olarak 4 defa amorti eden bir yatırım. sorunuzun yanıtı, iyi gördüm.

JAKO
07-05-2015, 23:15
11-13 mayıs tarihlerinde çıkış yapıp 31 ekim 2015 tarihine kadar borsada olmayacağım.

kızılyıldız
07-05-2015, 23:21
11-13 mayıs tarihlerinde çıkış yapıp 31 ekim 2015 tarihine kadar borsada olmayacağım.

$/tl beklentinizi öğrenebilirmiyim.

syg.

JAKO
07-05-2015, 23:31
$/tl beklentinizi öğrenebilirmiyim.

syg.

mayıs sonunda dolar.
http://666kb.com/i/cyfnsvrqzm6ge877t.gif

Dıscover
08-05-2015, 07:54
gunaydin.
onumuzdeki gunler epey zor.

yalniz secimden tek parti cikarsa kisa bir kutlama ve ralli olabilir.

bist 3 cent te.

secimden once 2.6 sarkarsa. secim sonrasi 3.2 3.4 gidebilir.

tabi fed herseyi degistirebilir.veya bizde ekonomi yonetimi sacma sapan birine emanet olursa.

bakalim.

Sonhaber
08-05-2015, 09:16
dipten döndü, yükselişi denedi satış baskısı gördü alçalan takozlarla sıkışıklığı sürüyor. ben bu şablonu severim. yatırımını bir yılda yaklaşık olarak 4 defa amorti eden bir yatırım. sorunuzun yanıtı, iyi gördüm.

teşeküürler yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz için kazançalrınız daim olsun

JAKO
08-05-2015, 17:40
Pazartesi günü de yükseliş bekliyorum. Salı gününden itibaren en uzak vade tarihi olarak 22 mayıs tarihini işaretledim, "sell in may and go away."

JAKO
15-05-2015, 09:44
http://666kb.com/i/cyn6u57kiavn3yyi6.gif

JAKO
16-05-2015, 14:44
ABD ayak değiştirdi, biz de değiştiriyoruz.

morton6
16-05-2015, 20:58
89000 -91000 civarı son çıkış diyorlar.Sonra aşağı ralli .siz ne dşünüyorsunuz.Bazıları 100000-130000 değerler vermeye başladı.İnsanlar çıkışa inanmaya başladı..Bence düşüş yakın.

çağrıbey
16-05-2015, 21:22
gunaydin.
onumuzdeki gunler epey zor.

yalniz secimden tek parti cikarsa kisa bir kutlama ve ralli olabilir.

bist 3 cent te.

secimden once 2.6 sarkarsa. secim sonrasi 3.2 3.4 gidebilir.

tabi fed herseyi degistirebilir.veya bizde ekonomi yonetimi sacma sapan birine emanet olursa.

bakalim.

borsa tek parti iktidarını satın almıyormu? sonuç ne çıkarsa çıksın (ben %99 mevcut durum korunacak diyorum) düşüşün seçim sonrasına ertelenmesi sebebiyle, 7 haziran sonrası iyi bir düzeltme beklediğimi belirtmek isterim...

JAKO
16-05-2015, 22:18
89000 -91000 civarı son çıkış diyorlar.Sonra aşağı ralli .siz ne dşünüyorsunuz.Bazıları 100000-130000 değerler vermeye başladı.İnsanlar çıkışa inanmaya başladı..Bence düşüş yakın.
Bilanço beklentisi bitti, fiyatlanmamış bilançolar fiyatlanabilir, hisse bazlı hareketler görülebilir. "Aşağı ralli" demeyeyim, 5 ay dalgalı bir piyasa daha doğru olur.

JAKO
17-05-2015, 16:35
http://666kb.com/i/cypi7x31o56n1qp8x.gif

JAKO
17-05-2015, 17:21
http://666kb.com/i/cypjemsxu5a0wfg41.gif

JAKO
24-05-2015, 00:56
http://666kb.com/i/cyvxthe1t0haqbuhg.gif

JAKO
24-05-2015, 12:03
Ekim sonuna kadar 13 bin puanlık bir düşüş bekliyorum. Beş aylık bir süreç. Ağırlık merkezi haziran mı olur, eylül mü olur sorusunun yanıtı ikisi de olabilir. Temmuz ağustos ekim ayları dalgalanma özellikli haziran eylül ayları düşüş karakterli olabilir.

uzman1
24-05-2015, 12:07
Pazartesi günü de yükseliş bekliyorum. Salı gününden itibaren en uzak vade tarihi olarak 22 mayıs tarihini işaretledim, "sell in may and go away."

JAKO Baba çıkış yaptıktan sonra dolara park etmek uygun mu?
İlgi alanınızdaysa dolar analizi rica edebilir miyiz?

Dıscover
24-05-2015, 15:57
secimden tek partide ciksa ardindan hizli bir cokus.
ve kisa sureli bir ralli.
agustos eylul tekrardan

yukari asagi.

morton6
24-05-2015, 22:18
Sayın Jako yunanistan haberi nasıl etkiler.İMF ye borcunu ödemeyecekmiş.

JAKO
25-05-2015, 00:19
Sayın Jako yunanistan haberi nasıl etkiler.İMF ye borcunu ödemeyecekmiş.

Yunanistan boşa efeleniyor. Düyunu umumiye diye bir şey yaşadık biz. Yunan etkisi ancak bahane olabilir, esas olarak trend bitti, dünya borsalarında genel hava bu. Düşecek düzelecek dalgalanacak şablonlar oluşturacak çok düştü düzeldi yükseliş için şablonlar oluşturuldu bilanço beklentisi var gibi gerekçeler üretilecek, puyasanın bunu yapabilmesi için, beklenti bitti fiyatlaması yani düşmesi lazım.

JAKO
25-05-2015, 00:22
JAKO Baba çıkış yaptıktan sonra dolara park etmek uygun mu?
İlgi alanınızdaysa dolar analizi rica edebilir miyiz?

Dolar düzeltme hedefini buldu gibi, lakin, güvenli alım için 8 haziran beklenebilir, zaman olarak görülen bu, teknik olarak görülen ise 2,50'ler fırsat olabilir.

http://666kb.com/i/cywxkrv30ksbbmsea.gif

JAKO
27-05-2015, 00:41
Seçim sonrası siyasi istikrardan emin olma konusu, seçim belirsizliğinin ortadan kalkıp kalkmayacağı konusu var. Normal koşullarda seçimlerden önce borsa düşer, sonrasında yükselir, sonucu ne olursa olsun, fiyalanmıştır denir ama bu kez durum farklı. Seçim sonrasının belirsizliği endişe yaratıyor. tarafsız cumhurbaşkanı seçim mitingleri yapıyor. secim sonrası dönemde muhalefet partilerine hükümeti kurma görevini asla vermeyeceği, seçimi iptal edebileceği ama vermesi gereken koşul olursa asla vermeyebileceği olasılığı yorumunu yapan değerlendirmeler okunuyor konuşuluyor.
parası olan insan, akıllı insandır.

ayhan53
27-05-2015, 06:37
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=144134
hissenet geleneksel seçim anketine sizleride bekliyoruz
oylama gizlidir hedef en az 2.000 oy
alalım oylarınızı

Dıscover
01-06-2015, 20:06
bugun ku satim kuvetliydi.

kolalisyon kokusumu !

JAKO
01-06-2015, 23:01
bugun ku satim kuvetliydi.

kolalisyon kokusumu !
Beklenti yok. 21-22 Hazirana kadar bugünkü gibi günlerden 2-3 tane daha beklerim.

Dıscover
01-06-2015, 23:46
ben benjamin deyim.

girmek icin firsat koluyorum
ama disarisida berbat.

jp morgan gumus stogunu 4 senede 11 kat artirmis.
ve bono degil fiziki gumus.
55 000 000 ons.
1570 000 ton yapar.

kamyona yuklesen kamyon 20 ton tasisa 75 000 kamyon gumus eder niye

neye hazirlaniyorlar.
ilginc

JAKO
02-06-2015, 09:15
Hababam sınıfındaki unutulmaz replik: "Sözlü yoklama yapacağım, çıkarın kağıtları, kalemleri"
Ekim sonuna kadar bu grafik ne diyeceğine karar vermiş olur.
Endeksin dolar grafiği.
http://666kb.com/i/cz51hbslg02s2e3i7.jpg

Dıscover
02-06-2015, 21:15
Sn jako Bist 2008 de dolar bazinda kaca inmisti !
feto ve gezide 2.6 centti.
sizce kaci goruruz. !

JAKO
03-06-2015, 01:02
Sn jako Bist 2008 de dolar bazinda kaca inmisti !
feto ve gezide 2.6 centti.
sizce kaci goruruz. !
2008 yılında 1.2 cent görüldü.
Ekim sonuna kadar 2,5 - 2,6 cent görülebilir. 72 bin puan görülebilir.

trefli
03-06-2015, 12:01
sayın jako,
herkes dolar yükselecek dediği için ben doların düşeceğini tahmin ediyorum..
10 ay kadar önce yabancı bir sitede gördüğüm dolar grafiğine göre doların son 2-3 aydır trend üst çizgisine değdiğini ve trend üst çizgisinde çaktırmadan halka arz uygulandığını düşünüyorum.
yine aynı yabancı sitede önümüzdeki yıllara yönelik dolar endex grafiği yayımlanmıştı ve 100 seviyesinden sonra aşağı trend başlayacağını gösteriyordu. 2020 yılına kadar seyri gösteriyordu bu grafik.. dolar endeksi o zamandan bu yana bu grafik doğrultusunda hareket gerçekleşiyor gibi.
grafikleri soracaksınız ama yaşadığım bazı sorunlar nedeniyle grafikler şu an elimde değil maalesef, keşke olsa ben de grafiğin önümüzdeki yıllara ait detaylarını hatırlamıyorum çünkü... araştırıyorum, bulursam buraya koyarım.
bu doğrultuda dolarda zirvede olduğumuzu, göstergelerin giderek zayıfladığını, doların bi sebeble düşüşe geçeceğini, sonra da şöyle oldu böyle oldu gibi bahanelerin üretileceğini düşünüyorum. aynı düşünce doğrultusunda xu100 endeksin yükselişe geçeceğini ve ciddi bir yükseliş olacağını, birçok hissede tarihi zirvelerin görüleceğini düşünüyorum.. şu anda , içinde bulunduğumuz haftada endeks ve birçok hisse senedi için alım fırsatı oluştuğunu düşünüyorum.. endeks 80500-81000 cazip alım fırsatı mı acaba..
kesinlikle yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bu yazıyı insanlarda farklı bir bakış açısı da oluşsun diye yazdım, ne dersiniz... saygılarımla..

Dıscover
03-06-2015, 20:01
benzer dusuncelerdeyim.

belki 2.4 2.2 ye gelebiliriz.

secimden once notumuz degismemisti.

secimden once not degistirilmez diye.

austosta not iner eylulde fed gelirse dert kuvetli olur

viper
06-06-2015, 13:24
https://www.youtube.com/watch?v=UXnR8hV_1DU

edward20
06-06-2015, 16:31
Bu bölümde, endekslerin ve büyük hisselerin fibonacci zaman fiyat analizlerini paylaşarak, piyasayı daha iyi anlamaya ve anlamayı kolaylaştırıcı grafik çalışmalarını derli toplu paylaşmayı amaçladım.

ilk olarak ulusal yüz endeksi grafiği:
xu100 ulusal endeksi 28 mart 2008 hedefi 71.583,30

http://i189.photobucket.com/albums/z247/lilyyar/28MART.png

merhaba hocam, şu grafiği hangi programla yapıyorsunuz acaba iyi çalışmlar

JAKO
06-06-2015, 17:16
merhaba hocam, şu grafiği hangi programla yapıyorsunuz acaba iyi çalışmlar
Dynamic Trader

JAKO
06-06-2015, 17:27
sayın jako,
herkes dolar yükselecek dediği için ben doların düşeceğini tahmin ediyorum..
10 ay kadar önce yabancı bir sitede gördüğüm dolar grafiğine göre doların son 2-3 aydır trend üst çizgisine değdiğini ve trend üst çizgisinde çaktırmadan halka arz uygulandığını düşünüyorum.
yine aynı yabancı sitede önümüzdeki yıllara yönelik dolar endex grafiği yayımlanmıştı ve 100 seviyesinden sonra aşağı trend başlayacağını gösteriyordu. 2020 yılına kadar seyri gösteriyordu bu grafik.. dolar endeksi o zamandan bu yana bu grafik doğrultusunda hareket gerçekleşiyor gibi.
grafikleri soracaksınız ama yaşadığım bazı sorunlar nedeniyle grafikler şu an elimde değil maalesef, keşke olsa ben de grafiğin önümüzdeki yıllara ait detaylarını hatırlamıyorum çünkü... araştırıyorum, bulursam buraya koyarım.
bu doğrultuda dolarda zirvede olduğumuzu, göstergelerin giderek zayıfladığını, doların bi sebeble düşüşe geçeceğini, sonra da şöyle oldu böyle oldu gibi bahanelerin üretileceğini düşünüyorum. aynı düşünce doğrultusunda xu100 endeksin yükselişe geçeceğini ve ciddi bir yükseliş olacağını, birçok hissede tarihi zirvelerin görüleceğini düşünüyorum.. şu anda , içinde bulunduğumuz haftada endeks ve birçok hisse senedi için alım fırsatı oluştuğunu düşünüyorum.. endeks 80500-81000 cazip alım fırsatı mı acaba..
kesinlikle yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bu yazıyı insanlarda farklı bir bakış açısı da oluşsun diye yazdım, ne dersiniz... saygılarımla..
Dolar kurunu, faizi, enflasyonu tayin eden, sıcak para. Sıcak para ısınmaya devam edecek mi, gelmeye devam edecek mi? Dış borç ödeme yüküne bakıyor musunuz ara sıra? Bu cari açık oranı ile daha ne kadar yaşamaya devam edebiliriz? Sıcak para konuşur, sıcak parayı fed konuşturur. O lisanı konuşacak elbette ki, Türkçe konuşturacak bir ekonomik yapmız yok.

Dıscover
07-06-2015, 20:29
yoyo hareketlerine hazir olun.

JAKO
08-06-2015, 12:39
http://666kb.com/i/czbn5o4zjgnleee08.gif

JAKO
08-06-2015, 12:40
Dolar beş yıl yükseliş trendinde, ekim sonuna kadar borsada dalgalanmaya devam.

Dıscover
08-06-2015, 23:28
Sn jako onceden de burada konusulan ve yazilanlar.
grafikler var.

dolar yolunda gidiyor.

fed den sonra altin dusunuyorum.

jp morgan inanilmaz bir altin ve gumus stokladigi ortaya cikti.
2012 de gumusu 50 dolara cikartirken.
5 000 000 ons gumus varmis.
simdi 55 000 000 ons.
11 kat fazla.
niye fiziki.

ve 2000 beyaz yakali isten cikartiliyor.

Dıscover
08-06-2015, 23:28
eylul ekim kasim.
cok sert hsreketler bekliyorum.

JAKO
08-06-2015, 23:41
Sn jako onceden de burada konusulan ve yazilanlar.
grafikler var.

dolar yolunda gidiyor.

fed den sonra altin dusunuyorum.

jp morgan inanilmaz bir altin ve gumus stokladigi ortaya cikti.
2012 de gumusu 50 dolara cikartirken.
5 000 000 ons gumus varmis.
simdi 55 000 000 ons.
11 kat fazla.
niye fiziki.

ve 2000 beyaz yakali isten cikartiliyor.

altın için dip seviyelerdeyiz. yükseliş trendinin temmuzuzun son haftasında başlayacağını tahmin ediyorum.
haziranın üçüncü haftasından itibaren altın pozisyonu alınabilir.

JAKO
08-06-2015, 23:43
eylul ekim kasim.
cok sert hsreketler bekliyorum.

haziran ya da eylül aylarından birinden birinin dip ayı olmasını beklerim. dibe yakın olduğumuz seviye dibe dair ipucu 72 bin puana yakınlıktır.

JAKO
08-06-2015, 23:44
Bugünkü gaplar doldurulacaktır. Malzeme zengiliği oldular.

JAKO
14-06-2015, 14:05
Dip ayı olarak haziran ayı netleşti. Haziran ayını dip ayı olarak tespit ve tesçil ediyoruz. Nato'nun ne işi var haziranda. Temmuz ayının ilk on günü içinde şimdiki panik treninin etki alanından çıkmış olacağız. Son durak 9 temmuz. Ötesi, 31 ağustos 2016 tarihinde sonlanacak uzun vadeli yükseliş trendi.

JAKO
15-06-2015, 23:54
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/t1.0-9/602405_432409696803193_2067450571_n.jpg?oh=505d127 b6f718d0266851e48dd49fcfc&oe=55F2D25C

JAKO
18-06-2015, 08:16
Temel analiz felsefesine göre düzeltmenin diplerinde olmamız gereken zamandayız.
Toparlanma: 15 Haziran - 15 Temmuz.
İkinci çeyrek bilanço hareketi zamanı: 15 Temmuz 20 Ağustos.

JAKO
21-06-2015, 16:12
Dip ayı Haziran ayı. Bilanço hareketi için olası trend aralığı, 10 Temmuz 20 Ağustos tarih aralığı. Riskler, Yunanistan Euro bölgesinden çıkabilir (yoka yakın olasılık da olsa) ve fed faiz artışı kararı. Hedefleri trendin ucunu gördükten sonra ararız.

Yükseliş beklentisi döneminde borsa yükselemiyorsa, bunu trend bitiminde düzeltmenin derinleşeceği şeklinde yorumlarız. Yükseliş bekledik yükselmedi diye sızlanmayız.
Düzeltme sığ kaldıysa, güdük kaldıysa, bunun da coşkulu bir ralli öncesinde olunuğu şeklinde yorumlanmasına izin vermek gerekir.

Kahvenin telvesini iyi okumak, okumanın ötesinde yorumlamak gerekir. Kahvenin telvesi trend şablonları.

JAKO
22-06-2015, 07:53
teknik analiz, geçmişin şablonları ile geleceğin şablonlarını tahmin etme yöntemidir.

temel analiz ise, olması gerekendir.

JAKO
25-06-2015, 13:26
Türkiye'de yapılan toplam cironun yarısından fazlasını %70 yabancı şirketler yapıyor.
Bankacılık, Madencilik, Sigorta ve Parakende sektörü, Turizm sektörü,
Geriye kalan %30 Türk Milleti paylaşıyor,
Bu oran örneğin sigortacılık sektörün de %99.
Türk Borsasından aldığımız hisse yabancı hissesi mi, biz bıyıklı mıyız, yabancılar ne alıyor?

Dıscover
25-06-2015, 21:51
http://odatv.com/n.php?n=amerikan-dumanina-bir-yilda-550-milyon-dolar-2506151200

JAKO
27-06-2015, 19:18
9 temmuz tarihine kadar 5 bin puanlık bir düşüş bekliyorum.

morton6
27-06-2015, 22:16
78951 in altında bir kapanış bekliyorum.Önümüzdeki hafta.O gün yukarı yada aşağı kırılma günü olacak bence.

JAKO
28-06-2015, 13:26
78951 in altında bir kapanış bekliyorum.Önümüzdeki hafta.O gün yukarı yada aşağı kırılma günü olacak bence.
Bilanço hareketi için 78 bin puan desteği önemli. İkinci çeyrek bilanço hareketi için alım dönemindeyiz.

luxat
29-06-2015, 18:48
Bist100;endekste FLAT FORMASYON hedefinin bizi bekleedigini düşünüyorum.

http://prntscr.com/7mqk6b

JAKO
30-06-2015, 07:57
Yarın iflas etmiş bir Yunanistan görme ihtimaline çok yakınız.

Dıscover
04-07-2015, 09:31
evde biraz kotu gun icin fiziki doviz tutmanin onemi.

JAKO
05-07-2015, 23:51
Yunanın hayır oyuna rağmen ve her şeye rağmen dip haziran'da kalmıştır.

JAKO
09-07-2015, 14:39
Bugün zaman olarak bir trendin son günü ve yarın yeni bir başlangıcın ilk günü.

JAKO
11-07-2015, 23:42
http://666kb.com/i/d09ke28ofrly3frvv.gif

morton6
12-07-2015, 22:37
http://666kb.com/i/d09ke28ofrly3frvv.gif

Cuma günü çekiç oluştu.önümüzdeki 2 hafta 78000 e yolculuk olabilir.

C.ÜNLÜ
13-07-2015, 00:55
Cuma günü çekiç oluştu.önümüzdeki 2 hafta 78000 e yolculuk olabilir.

Karışma ustanın işine,............

Çekiç mekiç göremedik nassa...:oley:

Dıscover
17-07-2015, 23:43
gumus altin ucuzluyor.
Fed in zamani geliyor olabilir.

digital altin satiliyor.
ama fiziki altin deli gibi supuruluyor.

JAKO
18-07-2015, 23:21
gumus altin ucuzluyor.
.........
ama fiziki altin deli gibi supuruluyor.
ay sonuna kadar, 31 temmuz 2015 gününe kadar altında alım dönemi. Sonra çok düştü alımı, bu alımın düzeltmesi ve alıcıların güveni ile tipik bir yükseliş trendinin başlamasına tanık olabileceğiz.

JAKO
18-07-2015, 23:22
Ağustosa kadar dalgalı seyir, sonra bilanço hareketi yükselişi.

http://666kb.com/i/d0gnehpl3hlbab5t3.gif

JAKO
19-07-2015, 00:29
The National Business sitesinde çıkan “‘Kırılgan beşler’ arasında sermaye girişlerinde azalmaya karşı en savunmasız ülke Türkiye” başlıklı yazı ekonomimizin önündeki tehlikenin habercisi.

Fitch Ratings’den yeni bir araştırmaya göre, bu yıl ABD’de faiz oranlarında beklenen artış yüzünden sermaye girişlerinde bir düşüş, "Kırılgan beş" olarak adlandırılan gelişmekte olan piyasalar arasında en çok Türkiye’yi etkileyecek.
...
Fitch'in Cuma günü geç saatlerde yayımlanan raporuna göre Türkiye, dış ve kamu maliyesi ve bankacılık sektörü ile ilgili 11 potansiyel zayıf noktası ile grubun en kötü performans gösteren üyesi oldu.
...
Fitch’e göre, " ABD’nin ultra gevşek para politikasının yarattığı çok büyük ölçüde sermaye girişi algıları yanlış olabilir". "Biz gelişmekte olan piyasalarda sistemik bir kriz beklemiyoruz. Bununla birlikte, Federal Rezerv (ABD Merkez Bankası) tarafından yapılacak bir sıkıştırma makroekonomik ve dış finansman baskılarını daha da artıracak."
Federal Rezerv tarafından faizlerin düşürülmesi ve piyasaya sıcak para akıtılmasından dolayı en çok riskli duruma düşecek ekonomilere "Kırılgan Beş" adını, 2013 yılı sonlarında Morgan Stanley verdi.

Morgan Stanley, Hindistan ve Endonezya’nın, yükselen ABD faiz oranlarının ekonomilerinde istenmeyen etkilerini azaltmak için bu yıl yeterli reformları yaptıklarını söyledi.

Al-Monitor’da çıkan “Dolardaki yükselişe rağmen ihracat tıkandı” başlıklı yazıda, “Türkiye dış ticarette sıkıntılı bir döneme girdi. Dolardaki artışa rağmen ihracat 6 aydır geriliyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, dolar bazında ihracat, Ocak-Haziran 2015 döneminde yüzde 8,1 düşüşle 73 milyar 261 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti” deniliyor.

Dışarıdan gelen “sıcak para” ile dönen Türkiye ekonomisi ve ana parayı ödemeden, borçlarının yalnız faizlerini taze borçlarla ödeyebilen devlet, altından kalkamayacağı bir darbe ile karşılaşacak.

Yunanistan’da olan bizde de olur mu sorusunu yeniden sormak gerekiyor.

Kaynak: http://www.thenational.ae/business/economy/turkey-most-vulnerable-to-a-fall-in-capital-inflows-among-fragile-five-says-fitch

iso43500
19-07-2015, 18:54
Ağustosa kadar dalgalı seyir, sonra bilanço hareketi yükselişi.

http://666kb.com/i/d0gnehpl3hlbab5t3.gif

Syn jako verdiginiz emek ve harcadiginiz zaman icin cok tesekkurler.. gecmis sayfalari okudum ve gercekten cok faydali analizleriniz olmus..
Acaba endex te 90.xxx leri görüp (tabi bi aksilik cikmazsa) duzeltmesi sizce nereye kadar olabilir.. yoksa oralar uzun bi süre zirve olarakmi kalir.

aliev
19-07-2015, 19:49
Doğum gününüz kutlu olsun Sayın Jako.

morton6
19-07-2015, 22:50
Herkeste bir iyimserlik.Hükümet kurulacak 90000-100 000 hedefleri.1 ay öncesine kadar tek parti hükümeti vardı.90000 lerdemiydik.Benim şahsi düşüncem endeks bazında her çıkış satış fırsatıdır.kimsenin tahmin edemiyeceği yerlere inebiliriz.bu ilk başta yavaş yavaş sonra hızlanarak olacaktır(75000-80000).75000-77000 altında çöküş gelecektir.Bunada sebep çıkacaktır.

emre yildiz
19-07-2015, 23:23
Herkeste bir iyimserlik.Hükümet kurulacak 90000-100 000 hedefleri.1 ay öncesine kadar tek parti hükümeti vardı.90000 lerdemiydik.Benim şahsi düşüncem endeks bazında her çıkış satış fırsatıdır.kimsenin tahmin edemiyeceği yerlere inebiliriz.bu ilk başta yavaş yavaş sonra hızlanarak olacaktır(75000-80000).75000-77000 altında çöküş gelecektir.Bunada sebep çıkacaktır.

Dolar cinsinden kaç lira oluyor o hedef ? Şuan dolar 1.90 2.00 lira olsa idi dediğiniz doğru idi ama şuan o dediğinz çöküş demek temerrüd demekle eş değer olur ...

buraksnl
20-07-2015, 00:56
sağ gösterir sol ,sol gösterir sağ çakar pala...
herkes düşecek der yükseltir,herkes yükselecek der düşürür...
ah ulan pala boyun devrile emi!!!!

morton6
20-07-2015, 08:40
Dolar cinsinden kaç lira oluyor o hedef ? Şuan dolar 1.90 2.00 lira olsa idi dediğiniz doğru idi ama şuan o dediğinz çöküş demek temerrüd demekle eş değer olur ...

0,4-0,5 cent daha önceki dipleri.

luxat
21-07-2015, 01:06

@muradizmmm Seneryo gun be gün daha mantıklı hale geliyor gibi :) FLAT FORMASYON HEDEFİ 62BİNLERDİR http://prntscr.com/7v0las

JAKO
21-07-2015, 17:01
Doğum gününüz kutlu olsun Sayın Jako.

Çok teşekkür ederim sn. aliev. yaşayın.

JAKO
21-07-2015, 17:01
@muradizmmm Seneryo gun be gün daha mantıklı hale geliyor gibi :) FLAT FORMASYON HEDEFİ 62BİNLERDİR http://prntscr.com/7v0las

dip geride kaldı, haziran ayında kaldı.

JAKO
21-07-2015, 17:02
Dolar grafikle bakayım. Hatırlatmanız iyi oldu.

JAKO
24-07-2015, 11:17
https://www.youtube.com/watch?v=DxvzbyWZ_xg

JAKO
25-07-2015, 23:21
http://666kb.com/i/d0nqu69a8s8fd72p8.gif

econfin
26-07-2015, 00:20
http://666kb.com/i/d0nqu69a8s8fd72p8.gif

Tarih aralığının %50'si de bu hafta dipleyip bitebilir

luxat
27-07-2015, 14:40

Soytarılık oranı arttıkça hedef dahada netleşiyor,bu ülkeye yazık oluyor,hergun cebteki para eriyor,bu devaluasyonu hak etmiyoruz,bunu reva gorenler malesefki vatanperver gorunmekteler.HERNEYSE DURMAK YOK YOLAAA DEVAMMMMM

JAKO
28-07-2015, 23:04
altını bozdurmak gerdana dizdirmek için almak lazım, şimdi alım zamanı. uzun vadeli yatırım için olduğu düşünülürse gerdan bir kaç sene bekleyecek.

https://www.youtube.com/watch?v=zfv8E4kW-Rg

JAKO
30-07-2015, 12:24
Önümüzdeki hafta pazartesi gününden itibaren neşeli seanslar sizlerin olsun.

ghost
31-07-2015, 00:38
Sn.Jako,
Altın alımını nasıl yapmak lazım?Fiziki altın mı?Yoksa bankalardan gr altın mı?

ghost
31-07-2015, 10:10
Sn.Jako,

Ons-Dolar altın alımı yapmak daha karlı değil mi?Ons-Dolar alımını nereden yapabiliriz?
Saygılarımla..

JAKO
31-07-2015, 20:01
Sn.Jako,
Altın alımını nasıl yapmak lazım?Fiziki altın mı?Yoksa bankalardan gr altın mı?
Pazartesi günü yunan borsası açılacak. Piyasalar önümüzdeki hafta iyi olacak dedik haftanın son iki günü de iyi oldu üstelik geleneksel düşüş günü olan cuma bile yükseliş yaşandı.
altın ise bence diptedir ve artık uzun vadeli yükselişi başlayacaktır.
Fiziki altın mı kağıt üzerinde altın mı, güvenlik açısından Cumhuriyet altını benim şahsi tercihimdir.

JAKO
09-08-2015, 12:12
Ufukta bir itki görünmüyor ve bilanço hareketi haftasına giriyoruz. Mana ve ehemmiyeti dalgalı piyasadır.

hisseli
11-08-2015, 10:16
https://www.youtube.com/watch?v=kiitNyNq4EI&feature=youtu.be

JAKO
13-08-2015, 21:54
Bilanço hareketi güme gitti gidiyor.

JAKO
15-08-2015, 12:53
Önümüzdeki hafta hisse bazlı bilanço hareketine izin verebilir bir piyasa, teselli ikramiyesi olur. Sonrası, kelaynaklar 31 ekim 2015 tarihine kadar keyiflenme mevsimine girecekler.

polat55
18-08-2015, 07:00
Üstadım,

PINSU...biliyorsunuz uzun süredir elimde tutuyorum...fikriniz aynı mı?...hedefi kaç olur?...değerli vaktinizi alıyorum ama inanın koskoca forumda birkaç kişi dışında da sağlıklı bilgi alabileceğim kimse yok...siz de o birkaç kişiden birisiniz...

yardımcı olursanız çok memnun olurum...

saygılarımla.

Not: Mesaj kutunuz dolu olduğu için buraya yazmak zorunda kaldım...isterseniz özelden de cevaplayabilirsiniz, bu sayfaları doldurup diğer arkadaşları rahatsız etmeyeyim..

JAKO
19-08-2015, 00:17
http://666kb.com/i/d1c45vapipbklf9py.gif

JAKO
19-08-2015, 00:18
Üstadım,

PINSU...biliyorsunuz uzun süredir elimde tutuyorum...fikriniz aynı mı?...hedefi kaç olur?...değerli vaktinizi alıyorum ama inanın koskoca forumda birkaç kişi dışında da sağlıklı bilgi alabileceğim kimse yok...siz de o birkaç kişiden birisiniz...

yardımcı olursanız çok memnun olurum...

saygılarımla.

Not: Mesaj kutunuz dolu olduğu için buraya yazmak zorunda kaldım...isterseniz özelden de cevaplayabilirsiniz, bu sayfaları doldurup diğer arkadaşları rahatsız etmeyeyim..

Mangal yakmak için çam ormanında yerden çam yaprakları toplasanız, kozalak toplasanız kibriti çaksanız yeterli olur, normal ormanlarda böyle olur. Ama aynı malzemeye Bolu Abant gölü etrafında denerseniz, benzin bile dökseniz zor yanar.
Mevzu bu.

polat55
19-08-2015, 15:55
Mangal yakmak için çam ormanında yerden çam yaprakları toplasanız, kozalak toplasanız kibriti çaksanız yeterli olur, normal ormanlarda böyle olur. Ama aynı malzemeye Bolu Abant gölü etrafında denerseniz, benzin bile dökseniz zor yanar.
Mevzu bu.

Üstat, umutsuz vaka mı diyorsunuz yani:)

JAKO
19-08-2015, 23:09
Üstat, umutsuz vaka mı diyorsunuz yani:)
Umutsuz diyemem, çalışan şablonu var. Fakat, brüt satışları, genel yönetim giderleri ve pazarlama giderlerinden düşük. Zarar yazıyor.

polat55
20-08-2015, 08:03
İlginize teşekkürler...

altnygt
20-08-2015, 08:27
bir kere tuttur dişimi kırıcam demiştim

dip geride kaldı, haziran ayında kaldı.

JAKO
20-08-2015, 14:03
https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/10568824_625607320877108_2739323732073942198_n.jpg ?oh=9fe5fccc0c1cade49bbf9a8487bb4f11&oe=567C59C1

uranacus
20-08-2015, 14:09
jako hocam allahta sizi güldürsün .

Dıscover
21-08-2015, 23:06
kibleee nerede aa gafiller.

JAKO
22-08-2015, 09:09
Türkiye Cumhuriyeti, tarihinde ilk kez, seçim sonuçlarını beğenmeyip, seçimden sonra seçime gidiyor, duble seçim yapıyor.
Türkiye'nin intihar ettiğini, intiharı destekleyenlere anlatmayı başaramadık.

JAKO
23-08-2015, 15:17
https://www.youtube.com/watch?v=M7pcGGo-XmA

JAKO
23-08-2015, 15:18
Her rastlantısal yükseliş, kaçış fırsatıdır.

luxat
24-08-2015, 11:02
29.06..2015 paylaşimimdir.

Alıntı Originally Posted by luxat Yazıyı Oku

Soytarılık oranı arttıkça hedef dahada netleşiyor,bu ülkeye yazık oluyor,hergun cebteki para eriyor,bu devaluasyonu hak etmiyoruz,bunu reva gorenler malesefki vatanperver gorunmekteler.HERNEYSE DURMAK YOK YOLAAA DEVAMMMMM

6362 SPK nın 104.,107. ve 115. Maddesinde de belirtildiği üzere kesinlikle yatırım tavsiye niteliği taşımaz .Hayali seneryolardır
www.facebook.com/#!/groups/trendvedalga/

morton6
25-08-2015, 02:07
Her rastlantısal yükseliş, kaçış fırsatıdır.

Çöküş başladımı Jako?Hedef neresi?Yada ralli öncesi silkelememi?

JAKO
25-08-2015, 23:26
Çöküş başladımı Jako?Hedef neresi?Yada ralli öncesi silkelememi?
bir yükseliş başlamalı, bütün olumsuzluklar fiyatlandı hisseler çok ucuzladı yükselişi havası seziliyor.

bugün yükselen senet sayısı 333.

http://666kb.com/i/d1j6bggd2y4f2mlqd.gif