PDA

View Full Version : ankara çankaya karataş-mühye arsa fiyatları ve parsel bilgileri

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

emlaksan
06-07-2008, 17:23
Sayın Shiftmen;
Akbank ve Türkiye Finans arsa kredisi vermektedir.
Değişmediyse;
Akbank ipotek ve 1,60 uyguluyor.
T.Finans ipotek ve 1,65 uyguluyor.
Selamlar,
Serhan

Soru yada sorunlarınızı yazabilirsiniz [email protected]

shiftmen
06-07-2008, 19:30
Sayın Shiftmen;
Akbank ve Türkiye Finans arsa kredisi vermektedir.
Değişmediyse;
Akbank ipotek ve 1,60 uyguluyor.
T.Finans ipotek ve 1,65 uyguluyor.
Selamlar,
Serhan

tek tapu mu olması grekiyor yoksa hisseli imarlı olabilirmi?
selamlar

emlaksan
06-07-2008, 19:51
tek tapu mu olması grekiyor yoksa hisseli imarlı olabilirmi?
selamlar

Sayın Siftmen;
Detayları hatırlamıyorum. Sormanızda fayda var.
Selamlar,
Serhan

taarruz__
08-07-2008, 11:14
degerli arkadasim sözlerinize katilmamak bencillik olur kendi acimdan söylüyorum
buna benzer fuzuli islerle ugrasilacagina doguya ekmek,is,su,yol götür,(bir okul yaptir,10 tane cezaevi kapat mantigi ile hareket etmek lazim) sonucta bu ülke hepimizin,ne mulu türküm diyene..slmlar

sn derenderelİ; sÖyledİklerİnİze aynen katiliyorum. Sadece İkİmİzİn ayni kafadan olmasi yetmİyo mİlletÇe ayni kafadan olmaliyizkİ bu Ülke hakettİĞİ yerlere gelebİlsİn. Saygilar..

kkk
12-07-2008, 15:35
mühye 820 parselle ilgili sorum olacak, fiyat ve konum olarak 895-896nın çok üzerinde sanırım. Belediye sayfasında ismi 902 ile birlikte geçiyor, inşaatlara burda 902 ile birlikte başlanma olasılığı var mıdır? Bir de 820'nin içinde askeriyeyle problemli bir yer var deniyor buranın durumu nedir?

camsoy
13-07-2008, 00:26
mühye 820 parselle ilgili sorum olacak, fiyat ve konum olarak 895-896nın çok üzerinde sanırım. Belediye sayfasında ismi 902 ile birlikte geçiyor, inşaatlara burda 902 ile birlikte başlanma olasılığı var mıdır? Bir de 820'nin içinde askeriyeyle problemli bir yer var deniyor buranın durumu nedir?

Sayın kkk

Muhye 820 parsel, meşhur 902 parsel ile sınır yaklaşık olarak 76 dönüm olan çok ortaklı bir parseldir. Ortakları arasında zikrettiğiniz üzere Askeriye de vardır.

Fiat olarak da 895 ve 896 parselin üstünde olduğu doğrudur. Bilgimiz dahilinde en son işlem m2 si 190 YTL den olmuştur. Bu perspektifden bakacak olursak m2 fiatları 180-200 YTL bandında seyreder.

Bu noktada şunuda söylemekte fayda var, Aşağıdaki lintede görüleceği üzere Mühye 820 parselin adı 902 ve 903 parselle beraber Mühye Güneypark kentsel dönüşüm projesinde zikr edilmektedir. Fekat 902 parselden sonra hangi parselde inşaatın başlıyacağı tamamen Büyükşehir Belediyesinin kendi insiyatifindedir.

http://www.ankara.bel.tr/AbbSayfalari/Projeler/emlak/kaynak_gelistirme_2/cankaya_muhye.aspx

Saygılarımla....

[email protected]

succo
14-07-2008, 11:42
karataş 893 parsel hakkında bilgi verebilirmisiniz varsa uydu fotoğrafı ..

şimdiden teşekkür ederim

emlaksan
14-07-2008, 19:09
Sayın Succo;
Karataş 893 parsel 42.400 m2 olup, tarla vasfındadır
ve az hissedarlıdır. Google Earth le ilgili bir sorun var
bu sebeple uydu lokasyonunu ekleyemedim. Forumdaki
diğer dostlarımız fotoraf konusunda yardımcı olurlar.
Selamlar,
Serhan

sinani
14-07-2008, 19:20
Değerli Arkadaşlar,

Melih Gökçek'in kamulaştırma açıklaması ile ilgili aklıma takılan soruyu paylaşmak istedim.
Diyelimki Kentsel Dönüşüm kararı alınmadan önce 2000 yılında 3,000 m2 tek tapu tarla aldınız. 2006 yılında bunun 1,500 m2 sini birine sattınız. Yani 2005 de alınan kentsel dönüşüm kararından sonra tarlanın yarısını satmış oldunuz. Bu durumda ne olur ? tarlanın tamamı kamulaştırmayamı gider ?
Saygılarımla

succo
14-07-2008, 20:30
sayın emlaksan ilginize teşekkür ederim

emlaksan
15-07-2008, 08:32
Sayın Succo;
Rica ederim.
Selamlar

emlaksan
15-07-2008, 08:42
Sayın Sinani;
Bu kamulaştırma meselesi kolay olmaz ve geriye dönük
bu karar hukuken sakat görünüyor. Fakat kamulaştırma
konusunda daima belediyenin eli kamulaştırma yasasına
dayanarak güçlüdür. Diyelim ki belediye kamulaştıracak,
o halde sizin hisseniz için bir sıkıntı olmaz. Ancak alan
kişinin hissesi kamulaştırılır şeklinde olaya bakmak gerek.
Tekrar ediyorum bu olay bana göre o kadar kolay değil.
Selamlar,
Serhan

sinani
15-07-2008, 09:30
Teşekkür ederim.. Serkan Bey
İyi çalışmalar

emlaksan
15-07-2008, 09:44
Rica ederim.
Selamlar.

succo
16-07-2008, 15:32
Sayın Emlaksan

karataş 893 parselin uydu görüntüsü sizde mevcut ise yardımcı olabilrmisiniz

Emin SELİMOĞLU
16-07-2008, 16:40
Karataş 893 parsel Karataş ile Bursal ( yaylabağ ) köyü sınırında , vadide manzarası olmayan hafif meyilli tamamı 42400 m2 olan bir arazidir. Resim konumu hakkında fikir edinmenize yardımcı olur sanırım.

succo
16-07-2008, 19:30
ilginize çok teşekkür ederim

nokta
17-07-2008, 00:10
Tüm forum dostlarıma selamlar, :wink:

Forumu pek yazamıyorum, ama takip ediyorum.

Forumda bizlerle bilgi ve tecrübelerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

mühye 895 de m2 si 82 ytl den alım yaptım.Bu rakam bana kalırsa bu günlerin taban rakamı sanırım.

Benim sizlerle paylaşacağım husus 895 ve 896 da fiyatların gerçekten dibe vurduğu kanaatindeyim.

Tabiki dahada aşşağılara inermi orasını zaman gösterecek bu da bizim kaderimiz olsa gerek,

902 nin inşaatları ha başladı ha başlayacak diye 3 ila 5 yıl bekleyeceğiz sanırım:cry:

Tüm forum dostlarıma hayırlı kazançlar dilerim.
SAYGILARIMLA....

emlaksan
17-07-2008, 11:31
Sayın Nokta;
Alımınız hayırlı olsun. Bol kazançlar dilerim. Yazınızda 902 parselde
inşaat sürecinin 3-5 yıl daha uzayabileceğini düşündüğünüzü okudum.
Sürecin bu kadar uzama ihtimali yok bence. Bir kaç ay evvel inşaatların
başlayacağına dair kanılar oluşmuştu, beklenti kuvvetliydi. Ancak gözden
kaçan gerçekler vardı. Örneğin alt yapı çalışmaları, yol ve saire. Teknik bir
hazırlık olmadan inşaatların temel koyması beklenemezdi. Şimdi buna yöne-
lik hazırlık devresi geçiliyor. Belli bir zaman sonra inşaatların temellerini koy
ması beklenebilir. Sürecin çok fazla uzamayacağı inancındayım. Alım yaptı-
ğınız fiyat seviyesinin bu denli düşük olması, arazinin kendi gerçekliği ile
açıklanamaz. Melih Gökçek'in sözlü ve yazılı müdahalesi böyle bir durumun
meydana gelmesine neden oldu. Açıklamalar gelmeseydi, kafalarda soru işa
retleri doğmayacak ve doğal olarak fiyat yüksek seviyede tutunacak yada
tırmanacaktı. (öncelikle 895 ve 896 parseller açısından) Nihayetinde hak
sahipleri açısından aslında değişen bir şey yok.
Selamlar,
Serhan

memocan
17-07-2008, 12:57
sayın nokta 82 ytl den emlakcıdanmı aldınız.Halen ınternet sıtelerınde fıyatlar 90-95 ytl aralıgında da

taarruz__
17-07-2008, 14:14
Tüm forum dostlarıma selamlar, :wink:

Forumu pek yazamıyorum, ama takip ediyorum.

Forumda bizlerle bilgi ve tecrübelerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

mühye 895 de m2 si 82 ytl den alım yaptım.Bu rakam bana kalırsa bu günlerin taban rakamı sanırım.

Benim sizlerle paylaşacağım husus 895 ve 896 da fiyatların gerçekten dibe vurduğu kanaatindeyim.

Tabiki dahada aşşağılara inermi orasını zaman gösterecek bu da bizim kaderimiz olsa gerek,

902 nin inşaatları ha başladı ha başlayacak diye 3 ila 5 yıl bekleyeceğiz sanırım:cry:

Tüm forum dostlarıma hayırlı kazançlar dilerim.
SAYGILARIMLA....

sn nokta; ilk öncelikle hayırlı olsun. 82 ytlden alım yaparak güncel fiyatların altında almıssınız. fiyatlar düşermi onu kestirmek güç. ama şu bir gerçek ergenokon davası, akpartinin kapatma davası ve ankaranın yaz geldikten sonra bi anda boşalması hem piyasayı düşürmüş hemde satışlar bu orana göre azalmıştır. dolayısıyla fiyatlarda düşmüştür. arazi işi sabır ister dolar gibi yada altın gibi yatırım araçlarından çok farklıdır. arazinize proje açıklandığı zaman en mantıklı yatırım aracı arsa olduğu anlaşılacaktır. zaten aldığınız yerde her an patlamaya hazır bir bomba gibi. o bölgeden alarak çok doğru bi tercih yaptığınıza inanıyorum. benimde o bölgede benimde yerim var beklemeye devam ediorum. sabr edecem ve sonunda meyveli pasta yiyecem buna kesin inanıyorum :) sorularınız için [email protected]

nokta
18-07-2008, 01:45
Sayın Emlaksan,
yazımda 902 nin inşaatlarının 3 ila 5 yıl sona başlayacağı şeklindeki kanaatim biraz latifeydi.(cümlenin sonunda ikon kullanmıştım.yanlış anlaşıldı ise özür dilerim) Malumunuz bu bölgenin topografyası çok dağlık aynı şekilde 902 de yapılacak binalar ancak %20 lik bir alanı oluşturuyor sanırım.Sizinde dediğiniz gibi bir lokasyona temel atılmazdan evvel illaki bir yol açılması gerekir ki 902 parselin eski halini düşünürsek bu hiçde kolay olmadı.Bu bölgenin Çankayaya çok yakın olması aynı şekilde arazinin çok büyük ve hemen hemen imarsız olması maalesef ticari ranta açık bir hale getirdi. yıllardır(ben 2003 yılında ilk alımımı yaptım, o tarihten öncesini arsa olarak bilmem) oradaki bir kısım emlakçı arkadaşların yok atakuleye 2 km v.s gibi görsel olarak doğru olan gerçeklerden yola çıkarak çok büyük rakamlar kazandıkları zaman zaman kulağıma gelir. ama siyaseten atakuleye çok uzak olduğunu nedense pek görmek istemezler.
Aynı şekilde benim ilk alım yaptığım aylarda kentsel dönüşüm ilan edildi.
Bölgede sizinde dediğiniz gibi melih beyin geçen aylarda ki beyanatlarından sonra haliyle yatırımcı tedirgin oldu, hatta alt yapı çalışmaları esnasında açık söylemek gerekirse ben fiyatların tırmanacağı kanaatindeydim.
902 de alt yapının bitmesine mütakip çok şaşaalı bir temel atma töreni yapacağına dair bir söylenti kulağıma geldi tabiî ki bu ne kadar doğru ne kadar yanlış zaman gösterecek.
Bu zaman için ağutos ayı söyleniyormuş.
Not: elçiye zeval olmaz..

Saygılarımla….

nokta
18-07-2008, 01:47
Sayın memocan;
internetteki fiyatları ben de takip ediyorum ifade ettiğiniz gibi 90 ila 95 bandında seyrediyor.
Yalnız bölgedeki emlakçıları gezdiniz zaman rakamlar çok rahatlıkla 90 nın altına iniyor,
Bana kalırsa çok güzel bir pazarlık yapmanız gerekiyor. Olay şu gazeteye veya internete ilan veren kişi veya kuruluşlar bir yerde arsa satarken bir yerde alım yapıyorlar, haliyle sıkışıp satmak isteyen olduğu gibi yatırım için arsa almak isteyen de olacak emlakçılığın temel felsefesi zaten bu.
Emlakçı malı atıyorum 82 den buldu m2 sine 2 ,3 , 4, 5, ytl tabiî ki duruma göre ekleyip satıyor.Bu ekleme nasıl oluyor şayet alacağınız m2 büyükse emlakçı sürümden kazanayım diye m2 sine 1 ila 2 ytl ekliyor şayet alım küçük metrajda ise örnek 4 ila 5 ytl ekliyor.
Sonuçta emlakçı bu işden para kazanıyor.
Not: bir dönem emlakçılık yapmıştım. Emlakçılığı angarya olarak görmek yanlış bence akıllı yatırım yapmak isteyen bir yatırımcı kesinlikle profesyonel yardım almalıdır.
Sorunuza gelince ben bölgeden ilk alımımı 2003 de bir emlakçı vasıtası ile yaptım.Bu esnada tanıştığım mal sahibi, elinde kalan m2 yi satmak istediğini söyledi ve emlakçıların kendisine verdiği rakamı söyledi aynı fiyattan ben aldım.

Saygılarımla…

nokta
18-07-2008, 01:48
Sayın taaruz;
:yes: meyveli pastayı umarım en kısa sürede yeriz.
Ben 2003 den beri pasta yiyecem diye bekliyommm.
Bölge potansiyelini bildiğim için 2. alımı gerçekleştirdim.
Sizinde ifade ettiğiniz gibi ekonomik verilerin düzelmesini beklemek gerekiyor.

Saygılarımla…

nokta
18-07-2008, 01:54
sayın camsoy;
sesiniz soluğunuz çıkmıyor.işler yoğun sanırım.

Bu vesile ile forumdaki yatırımcı ve emlakçı arkadaşlara hayırlı kazançlar dilerim.

emlaksan
18-07-2008, 07:44
Sayın Nokta;
Açıklamanız için teşekkür ederim. Bir an için ikonun espriye dönük
kullanıldığını kaçırmış olmalıyım. Fakat sorun değil, birileri bir şekilde
902 sürecinin çok fazla uzayacağını düşünüyor olabilir. Zararı yok,
konu hakkındaki fikirlerimizi paylaşarak, tazelemiş olduk diyelim :)
Tekrar hayırlı olsun.
Selamlar,
Serhan

kkk
21-07-2008, 18:00
:ayy: haberleri duydunuz mu? :ayy:
melih gökçek eymiri odtü'den almaya çalışıyo, mogan gibi komple halka açıcakmış, dayanak noktası odtü'nün yıllar önce belediyeden anlaşıp aldığı arazi için şu ana kadar yasal %40 DOP kesintisi uygulanmamış olması. Konu epey yeni. habertürkte melihin odtü rektörü ural akbulut ile atışmaşına bakmak isterseniz http://video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=36776&k_A=haberturk

Bu gerçekleşirse ne olur? Halk adına iyi olacağı kesin:mut:, çünkü şu ana kadar odtü mensubu olmayan insanlar eymir gölüne girmekte zorluk çekiyordu. Diğer yandan bir odtü'lü olarak eymirin geleceği adına endişeler taşıyorum. Ancak imar işlerinde ve olanaklar yönünden eli güçlü olan büyükşehir belediyesi himayesinde korunması da olası.

Tabi gölün geleceği ne olacak tartışmaları bir yana ben daha çok bizim arsalarla ilgileniyorum. Acaba melihin göle halk adına(!) göz dikmesi 820 895 896 gibi eymir manzaralı bölgeleri de kapsayacak geniş çaplı bir konutlaşma projesinin ilk ayağı olabilir mi? :ayy:Ne dersiniz? Tabi mogan gölü çevresinde senelerdir uyguladıkları gibi seyrek yapılaşma olacak diyip 895 896yı bir buçuk dönümlük villa parsellerine çevirirse o zaman way halimize...:aww:

camsoy
22-07-2008, 22:29
sayın camsoy;
sesiniz soluğunuz çıkmıyor.işler yoğun sanırım.

Bu vesile ile forumdaki yatırımcı ve emlakçı arkadaşlara hayırlı kazançlar dilerim.

Sayın Nokta,

Sağolun varolun. Değil foruma girmeyi e-postalarımı bile kontrol edemedim geçen hafta , çok şükür çok yoğunluğumuz vardı. Yurt dışındaki yatırımcılarımızın AnaVatana gelmesiyle beraber yaz ayları yoğun geçiyor.

Sizlere iyi çalışmalar dilerim...

camsoy
22-07-2008, 22:41
:ayy: haberleri duydunuz mu? :ayy:
melih gökçek eymiri odtü'den almaya çalışıyo, mogan gibi komple halka açıcakmış, dayanak noktası odtü'nün yıllar önce belediyeden anlaşıp aldığı arazi için şu ana kadar yasal %40 DOP kesintisi uygulanmamış olması. Konu epey yeni. habertürkte melihin odtü rektörü ural akbulut ile atışmaşına bakmak isterseniz http://video.haberturk.com/Video.aspx?v_ID=36776&k_A=haberturk

Bu gerçekleşirse ne olur? Halk adına iyi olacağı kesin:mut:, çünkü şu ana kadar odtü mensubu olmayan insanlar eymir gölüne girmekte zorluk çekiyordu. Diğer yandan bir odtü'lü olarak eymirin geleceği adına endişeler taşıyorum. Ancak imar işlerinde ve olanaklar yönünden eli güçlü olan büyükşehir belediyesi himayesinde korunması da olası.

Tabi gölün geleceği ne olacak tartışmaları bir yana ben daha çok bizim arsalarla ilgileniyorum. Acaba melihin göle halk adına(!) göz dikmesi 820 895 896 gibi eymir manzaralı bölgeleri de kapsayacak geniş çaplı bir konutlaşma projesinin ilk ayağı olabilir mi? :ayy:Ne dersiniz? Tabi mogan gölü çevresinde senelerdir uyguladıkları gibi seyrek yapılaşma olacak diyip 895 896yı bir buçuk dönümlük villa parsellerine çevirirse o zaman way halimize...:aww:

Sayın kkk,

Aslında yeni bir haber değil bu çok uzun süredir bilinen fakat kamaoyundan saklana bir hadise. Hatta forumun sıkı takipçileri hatırlayacaklar değerli Toprakbaba bu hadiseyle direkt olarak alakadar değil ama ODTU ile alakadar bir yorumda bulunmuştu. '3307 parsel 897 parselin tam karşısında tepelerde odtü nün kırmızı kalemle çizdiği (odtü nün kamulaştırıp orman yapmak istediği)bir arsa demişti geçtiğimiz aylarda belkide geçen yıl,

Eymir Gölü benim çok sevdiğim sık sık kullandığım şehrin içinde gizli bir bahçedir. Eğer kamulaştırılısa ki çok zor bir ihtimal eski güzelliğini ve nezihliğini kaybedeceği inacındayım....

Fakat şu da bir gerçekki ODTÜ burayı layıkıyla işletemiyor. Yollar bozuk, Servis yavaş, toplam tesis sayısı 10 u geçmiyor. Bu güzellikte de büyüklükte bir tesis yurt dışında olsa şehrin incisi haline gelirdi....

Saygılarımla...

nokta
26-07-2008, 00:26
Slm forum dostlarım geçenlerde başkan beyin o.d.t.ü ile ilgili açıkladığı yazıdan bir paragraf yeni dikkatimi çekti,

"" Mecburen yıkılır

Ben yıkma taraftarı değilim, çözüm arayacağım. Bu çözüm için elimizden geleni yaparız. Değilse de mecburen yıkılır. Bu yetki 5216 sayılı belediye kanunundan sonra belediyelere verildi. Bu konuda ODTÜ Rektörü Ural Akbulut’u bir kaç sefer yaptığımız görüşmelerde uyardım. Bu işin sonucunda başlarına iş açılabileceğini ifade ettim, tedbir alınmadı."

Başkent’teki yapıların büyük bölümünün kaçak olduğu iddialarını da kabul etmeyen Gökçek eleştirileri şöyle yanıtladı:

"Ankara’da yüzde 30-40 kaçak yapılaşma diye bir olay yok. İmar ıslah planları bittiğinden beri kaçak yapılaşma Ankara’da hemen hemen bitmiştir. Şu anda tek kaçak yapılaşma Çankaya Belediyesi’nin müsaadesiyle Mühye ve Karataş’ta yapılmaktadır. Çankaya Belediyesi bilinçli olarak kaçak yapılara göz yummaktadır."
not:metnin orjinali http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=9462259

Sizce.. mühye ve karataşda kaçak yapılaşma var mı?

Saygılarımla..

emlaksan
26-07-2008, 09:35
Bilgi;
Çankayaya yeni bağlanan köylerden Evcilerde,
m2 si 2,50 - 4,00 ytl arasında konumlarına göre
fiyatları değişmek üzere, az hisseli yada tek tapu
yerler var. Konut projeleri üreten ve Havaalanı
referansına sahip bazı inşaat şirketlerinin bölgeden
yüksek miktarda alım yaptığını tespit ettim.
Selamlar,
Serhan

camsoy
27-07-2008, 12:26
Slm forum dostlarım geçenlerde başkan beyin o.d.t.ü ile ilgili açıkladığı yazıdan bir paragraf yeni dikkatimi çekti,

"" Mecburen yıkılır

Ben yıkma taraftarı değilim, çözüm arayacağım. Bu çözüm için elimizden geleni yaparız. Değilse de mecburen yıkılır. Bu yetki 5216 sayılı belediye kanunundan sonra belediyelere verildi. Bu konuda ODTÜ Rektörü Ural Akbulut’u bir kaç sefer yaptığımız görüşmelerde uyardım. Bu işin sonucunda başlarına iş açılabileceğini ifade ettim, tedbir alınmadı."

Başkent’teki yapıların büyük bölümünün kaçak olduğu iddialarını da kabul etmeyen Gökçek eleştirileri şöyle yanıtladı:

"Ankara’da yüzde 30-40 kaçak yapılaşma diye bir olay yok. İmar ıslah planları bittiğinden beri kaçak yapılaşma Ankara’da hemen hemen bitmiştir. Şu anda tek kaçak yapılaşma Çankaya Belediyesi’nin müsaadesiyle Mühye ve Karataş’ta yapılmaktadır. Çankaya Belediyesi bilinçli olarak kaçak yapılara göz yummaktadır."
not:metnin orjinali http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=9462259

Sizce.. mühye ve karataşda kaçak yapılaşma var mı?

Saygılarımla..

Sayın Nokta,

Mühye ve Karataşda kaçık yapılanma mevcut. Şöyleki 2004 yılında çıkan kentsel dönüşüm projesi sonrasında proje içerisinde kalan bölgeye kesinlikle bir çivi dahi çakmak yasal değil, cezai müeyidesi var.

Geçenlerde Yakupabdalın proje içerisinde kalan 400 lü parsellerden bir tanesine gecekondu yapılmaya başlanmış, belediye ekipleri ihbar üzerin ertesi gün gelip yıkmışlar.

Fakat 2004 den önce yapılan yerlere göz yumuluyor. Bugün gidin 895 parsel ile 896 parselin arasından Karataşa doğru giden yolda, yolun sol tarafına bakın (köprünün öncesi), ne demek istediğimi anlayacaksınız...

Saygılarımla

[email protected]

birisi
01-08-2008, 12:32
[QUOTE=camsoy;2463663]Çok önemli bir nokta. Biz ' bundan sonra' yı Kentsel dönüşümün 'START' aldığı zaman olan 2004 olarak biliyoruz ama bu karar için meclis toplantısı yapıldığı tarih olan MAYIS 2008 mi acaba?

Saygılar...

Arcan

ALINTIDIR:
[B][I]

Bundan sonra hangi bundan acaba?

arkadaşlar merhabalar formu yakından takip ederek büyük bir zevkle okuyorum
ama yeni üye olma şansı buldum burdan emlaksan ,torakbaba,camsoy,taarruz,
emin selimoglu arkadaşlara bizleri bilgilendirdikleri için ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

camsoy arkadaşımız güzel bir soru sormuştu alınan kararla ilgili ve bende belediyeye internetten daha detaylı soru sorarak sorunun cevabını net bulmaya çalıştım.Tabii ki sonuçta resmi olmayan bir evrak daha detaylı ve gerçekçi olması için büyükşehir belediyesine bizzat evrak nezdinde başuvuru yapılmasının gerektiğini düşünüyorum. Bana gelen cevap aşağıdaki olup siz değerli arkadaşlarımızın yorumlarını bekliyorum? Bu 14.05.2008 den tarihinden sonra belediye ileride yine kamulaştırma işine girebilirmi sonuçta daire sahibi olmak için bizlerde çocuğumuzun çoluğumuzun eşimizin boğazlarından keserek yapmış olduğumuz yatırım bunlar.

Sayın:...................

İlgi: 01.07.2008 Tarihli ve 218345 Numaralı 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu Çerçevesindeki Başvurunuz.

İlgi Başvurunuz konusu nedeniyle EMLAK İSTİMLAK Birimine iletilmiş olup, söz konusu birimin gerekli incelemesi sonucunda vermiş olduğu cevap aşağıda belirtilmiştir.

Konu ile ilgili bir Belediye Meclis Kararı bulunmaktadır. Anılan Belediye Meclis Kararının Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı'ndan sorulması gerekmektedir. Kentsel dönüşüm projeleri alanında kalan 14.05.2008 tarihine kadar tapu sahipleriyle uygulama çalışmalarına başlandığında Belediye Meclisinin alacağı kararlar doğrultusunda uygulama yapılacaktır. 14.05.2008 tarihinden sonra yapılan mülkiyet değişikliği yapılan taşınmaz sahipleriyle konut anlaşması yapılmayacağı belirtilmiştir. Söz konusu bölgede herhangi bir kamulaştırma çalışmamız bulunmamaktaDIR.

Bilgi edinmenizi ve gereğini rica ederim.

Saygılarımla,

Ankara Büyükşehir Belediyesi
Bilgi Edinme Yetkilisi ve Mavi Masa Şube Müdürü
Hüseyin Acar

shiftmen
01-08-2008, 19:28
[QUOTE=camsoy;2463663]Çok önemli bir nokta. Biz ' bundan sonra' yı Kentsel dönüşümün 'START' aldığı zaman olan 2004 olarak biliyoruz ama bu karar için meclis toplantısı yapıldığı tarih olan MAYIS 2008 mi acaba?

Saygılar...

Arcan

ALINTIDIR:
[B][I]

emin selimoglu arkadaşlara bizleri bilgilendirdikleri için ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

camsoy arkadaşımız güzel bir soru sormuştu alınan kararla ilgili ve bende belediyeye internetten daha detaylı soru sorarak sorunun cevabını net bulmaya çalıştım.Tabii ki sonuçta resmi olmayan bir evrak daha detaylı ve gerçekçi olması için büyükşehir belediyesine bizzat evrak nezdinde başuvuru yapılmasının gerektiğini düşünüyorum. Bana gelen cevap aşağıdaki olup siz değerli arkadaşlarımızın yorumlarını bekliyorum? Bu 14.05.2008 den tarihinden sonra belediye ileride yine kamulaştırma işine girebilirmi sonuçta daire sahibi olmak için bizlerde çocuğumuzun çoluğumuzun eşimizin boğazlarından keserek yapmış olduğumuz yatırım bunlar.

İlgi: 01.07.2008 Tarihli ve 218345 Numaralı 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu Çerçevesindeki Başvurunuz.

İlgi Başvurunuz konusu nedeniyle EMLAK İSTİMLAK Birimine iletilmiş olup, söz konusu birimin gerekli incelemesi sonucunda vermiş olduğu cevap aşağıda belirtilmiştir.

Konu ile ilgili bir Belediye Meclis Kararı bulunmaktadır. Anılan Belediye Meclis Kararının Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı'ndan sorulması gerekmektedir. Kentsel dönüşüm projeleri alanında kalan 14.05.2008 tarihine kadar tapu sahipleriyle uygulama çalışmalarına başlandığında Belediye Meclisinin alacağı kararlar doğrultusunda uygulama yapılacaktır. 14.05.2008 tarihinden sonra yapılan mülkiyet değişikliği yapılan taşınmaz sahipleriyle konut anlaşması yapılmayacağı belirtilmiştir. Söz konusu bölgede herhangi bir kamulaştırma çalışmamız bulunmamaktaDIR.

Saygılarımla,

Hüseyin Acar

bu demek oluyorki alınan karar geriye işletilmeyecek.14.05.2008 tarhinden sonra yapılan el değiştirmelerde kamulaştırma uygulanacak.Nispeten iyi.

emlaksan
02-08-2008, 14:59
Hiç olmaması gerekirdi. Serbest piyasa koşullarına yapılan bu müdahale
aslında kabul edilemez bir çok yönden. Dostlarımız oluşan bu durumdan
olumsuz etkileniyor. Üzücü ve düşündürücü.

camsoy
02-08-2008, 23:35

Saygılar...

Arcan

ALINTIDIR:
[B][I]

Saygılarımla,

Hüseyin Acar

Sayın birisi,

Evvvela teşekkür ederim, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz yatırımcılara forum içi ve dışı.

Ben kararın çıkmasının hemen akabininde mayıs ayının sonunda ve tekrar temmuz ayında Büyükşehir imar dairesindeki yetkili kişilerle yaptığımız toplantı sonucunda kararın 2004'den sonraki alım satımlarda etkili olduğunu öğrendik. İlk toplantımızda bu kesin değildi ama Temmuz ayında yaptığımız istişare toplantısında bu olay kesilik kazandı, ama forumda da daha öncede belirtiğimiz üzere bu sadece bir karar, yani bu kararın bozulması başka bir meclis oturumuna bakar. Belediyenin ekonomik gücüne bakar.Gene Belediyenin kaybetmek istemediği siyasi seçmen gücüne bakar. Yani, bir teknik adam gözüyle olaya objektif olarak baktığımızda bu tarz bir uygulamanın gerçekten çok zor olduğunu görüyoruz.

Saygılarımla....

[email protected]

rüzgar22
03-08-2008, 00:20
Sayın Camsoy, Sayın Birisi 2 gün önce "bilgi edinme hakkı" kapsamında bölgedeki kamulaştırma ile ilgili Büyük Şehir Belediyesi'ne tarih ve desimal numarasını da açıkça gösterdiği ve cevap aldığı dilekçesini forumda üyelere sundu. Bu dilekçede alenen ifade edilen konu kamulaştırma faaliyetlerinin henüz olmadığını etkilenecek hak sahiplerinin ise 15.04.2008 sonrası hak sahibi olan vatandaşlar olduğuydu. Ancak siz belediye çalışanları ile bir toplantı yaptığınızı (!) ve onlarında ifadesinin 2004'ü işaret ettiğini söylemişsiniz. Bu noktada doğru olan bilgi, "resmi bir yazışma" sonrası ifade edilen tarih mi, yoksa sizin toplantı sonrasında şifahen elde ettiğiniz tarih bilgisi mi..

nokta
03-08-2008, 00:25
selam forum dostlarım,
inanın mühye deki gelişmeleri hayretle izliyorum. melih in nisanda temeller atılacak demesine karşılık 4 ay geçmesine karşın malesef bir icraat yok veyahut biz küçük yatırımcıların haberi yok!
ben yatırımlarımı pursaklar ve mühyede yaptım her ikisindede melih ne yaptı ne etti ise ikisinide perişan etti hele hele pursaklar tam bir sıkıntı mevcut imarlı arsamı diğer parsellerle birleştirerek sırf benim değil bir çok kişinin arsasını heç(işe yaramaz,değerinin altı ) etti.
valla inanın artık Ankara ya arsa yatırımı yapmak melih sayesinde imkansız hale geldi imarlı arsa alıyorsunuz kentsel dönüşüm diye imar planı değiştiriyor,
yok imarsız alıyorsunuz hurra olmadı ben beğenmedim filanca tarihten sonra alanlar konut sahibi olamayacak,, böyle bir saçmalık olurmu?
ben dişimden tırnağımdan artırmışım konut sahibi olmak için arsa almışım,
hayat bu paraya sıkıştım arsamı satmak istiyorum diyorum, ama malesef belediyeni almış olduğu karar nedeniyle arsa para etmiyo(değerinde), yok melih in keyfini beklersek 15-20 veya 30 yıl bir dairemiz olacak gerçekten saçma....

not:aynı yatırımlar istanbulda olmuş olsa idi inanın şimdiye ihya olmuştum.
geçenlerde mühyeden arsa aldım artık mühye mi aman...
bırak kalsın ben almayım abicimmm

emlaksan
03-08-2008, 05:35
Merhaba,
Pursaklarda tek tapu yerleri yada az hisseli imarlı yerleri
ada bazında şuyulandırma suretiyle çok hisseli hale getirerek
nihayi imar uygulamalarını revize eden Büyükşehir aynı hadiseyi
Bağlum, Mamak, Saray gibi yerlerdede yaptı. Bağlum Belediyesi
ile mahkemelik oldu. Hakikaten ilginç bir durum. Daire getirisi
manasında ciddi azalmalar sonucunu doğuracak. Ayrıca çok
hisseli olması Kentsel Dönüşüme bağlı uygulamaların dışında
olduğundan vatandaşlarla, müteahhitleri baş başa bırakacak.
İçinden çıkılması zor anlar yaşatacağını düşünüyorum. Mamak
Şirintepede aynı uygulama başımıza geldi. Tek tapu yerimiz
tanımadığımız bir çok kişi ile şuyulu vaziyette. İşin içinden
nasıl çıkacağımızı bilemiyorum. Sıkıntılı bir durum. İnsanların
beklentilerine rağmen alınmış bu kararlar düşündürücü. Mamak
Belediyesi ... Grup Başkanlığına geçmişte yaptığım başvuruda
bazı adaletsizliklerin ve mağduriyetlerin giderilmesi amacı taşıdığı
söylenmişti. Ancak gelinen noktada kararların başka adaletsizliklere
yol açtığı aşikar. Bu yapılanlara katılmak, onaylamak mümkün değil.
Fakat öyle bir gerçek var ki kabul etmeliyiz. Belediyenin eli bu gibi
durumlarda yasalardan kaynaklı olarak son derece güçlüdür. Gerek
plan revizyonlarında gerekse kamulaştırmalarda durum böyle.
Mühye Karataş Mamak yada başka bir yerde 2004 sonrası el değiş
tiren hisseler açısından toplu bir kamulaştırma mümkün müdür?
Akıl işi değil. Bu ancak etap imar uygulamaları esnasında imkan
dahili olabilir. Peyder pey yapılabilir. Diğer yandan Başkanın açıklama
sına baktığımda ilk haliyle 2 mayısta söylediği 2004 sonrası el değişti
ren hisselerin sahipleriyle konut sözleşmesi yapmayacağıydı.
Pekiyi, yapmayacakta ne yapacak? Aynı parselde 2003 de mülkiyet
sahibi olan Ahmet amcaların hisseleri karşılığı daire verirken, 2008 de
mülkiyet sahibi olan Mehmet amcaların hisselerini Kamu Yararı sebebi
ile istimlak edecek. Böylesi bir uygulama hukuken eşitlik ilkesiyle bağdaşmaz.
Uygulanabilirliğine gelirsek, çok tartışılacaktır. Hiç şüphesiz.
Sanırım Mehmet amcalar hesaplarına yatacak paraları almazlarsa,
park ve bahçeleri olacak. Uydu kentin ortasında. Hadi bakalım :)

camsoy
03-08-2008, 13:51
Sayın Camsoy, Sayın Birisi 2 gün önce "bilgi edinme hakkı" kapsamında bölgedeki kamulaştırma ile ilgili Büyük Şehir Belediyesi'ne tarih ve desimal numarasını da açıkça gösterdiği ve cevap aldığı dilekçesini forumda üyelere sundu. Bu dilekçede alenen ifade edilen konu kamulaştırma faaliyetlerinin henüz olmadığını etkilenecek hak sahiplerinin ise 15.04.2008 sonrası hak sahibi olan vatandaşlar olduğuydu. Ancak siz belediye çalışanları ile bir toplantı yaptığınızı (!) ve onlarında ifadesinin 2004'ü işaret ettiğini söylemişsiniz. Bu noktada doğru olan bilgi, "resmi bir yazışma" sonrası ifade edilen tarih mi, yoksa sizin toplantı sonrasında şifahen elde ettiğiniz tarih bilgisi mi..

sayın ruzgar22

Maalesef ilgili kurumlar kendileri arasında ko-ordinasyondan bihaberler. Birisinin Ak dediğine öbürü kara diyebiliyor. İnşallah olay Sayın birisi'ne ilgili kurumdan verilen cevap şeklindedir. Kesinlikle tek temennimiz budur. Benimde o bölgede 2005 yılından sonra yapmış olduğum ciddi miktarda yatırımlarım var. Niye hem kendimin mağdur olmasını hem de Mayıs 2008'e kadar o bölgeyi tavsiye ettiğim ve alımlar yaptırdığım yatırımcılarımın mağdur olmasını isteyim?

taarruz__
04-08-2008, 10:30
slm form dostlarım uzun zamandır aranızda yoktum. uzun bir tatil dönemınden sonra işimin başındayım. ve gordümkü karataş mühye yakubabdaldaki istikrarsızlık bilinçli bir şekılde devam ediyo. ne diyelim. sabır.

The Boss
04-08-2008, 12:13
Diyelim ki benim mayıs 2008den önce mühyede alım işlemim var. daha sonra haziran 2008 de ek yer aldım. O zaman ne yapacak? Mayıs öncesi dursun sonrasını kamulaştıracağım mı diyecek? Bence uygulanamaz bir durum...

Emin SELİMOĞLU
04-08-2008, 12:46
sn Boss , bu kararın uygulamayacağı konusunda sanırım çoğunluk hemfikir.
uygulanmaya konuldu diyelim sonucunda neler olabileceği hakkında fikir yürütelim ,

1- bu tarihten önce yeri olanların hissedar sahipleri diğer hissedarlardan daha karlı bir duruma geleceklerdir. sözleşmeler başladığında ben kendi hissemle sözleşmeyi piyasa koşullarında m2 si 400 YTL den farzederek imzaladım. diğer hissedarlarınkini ise 400 YTL den kamulaştırma yapması çok büyük külfet getirir ayrıca aynı bedelle kamulaştırdığını farzedersek hiçbir zararları olamayacak sadece daire elde edemeyeceklerdir. alacakları bedel ile Çankayada güzel bir daire zaten alabilir duruma tekabül edecektir. diğer taraftan illa daire almak isteyenler için ise o tarihten önce hisse almış olanlar çok avantajlı bir duruma geçeceklerdir. mesela ben o zaman tapu satışı yapamasamda noterden hak satışı yapabilecek duruma geleceğim. bunun bana getirisi ise belediyenin 400 YTL den belirlediği rakamı ben kendim 600 YTL den satışa sunarsam daire almak isteyen kişi ise " gülü seven dikenine katlanacak " misali o bedele razı olacak. bu da sn İ.Melih GÖKÇEK 'in haksızlıkları , haksız rantın önüne geçmek adına yaptığı büyük bir haksızlık olacağından buna hiçbir kanun müsade etmez.

2- bence kimse korkmasın. sn emlaksan 'ın bahsettiği gibi kamulaştırmada belediyelerin ellerinin sağlam olmasına karşın , iş icraata gelince hiçde o kadar kolay değil. buna kolay kolay cesaret edemez. ben kesinlikle ve kesinlikle bu kanunun fiiliyata döküleceğine inanmıyorum. ancak tek olumsuz durum ise bu bölgeden alım yapmak isteyen insanlarda ise bir tedirginlik sözkonusu olmasıdır.

3- bu durum böyle devam ederse , şahsen yerel seçimlerde İ.Melih GÖKÇEK 'e KIRMIZI KART :seyt:göstermeyi düşünüyorum. onu bu millet nasıl getirdiyse öylede götürmesini bilir.

4- ÇÖZÜM ; yerel seçimlerde belediye başkanlığıma adaylığımı koyarım. sizde bana oy verirseniz bütün sorunları forum meclisiyle birlikte hallederiz. :):):)yoksa bu durumlara katlanmaya devam edersiniz ona göre. :yes::yes:

The Boss
04-08-2008, 16:41
Sn Emin Selimoğlu,
Oyum sizedir... :)

birisi
04-08-2008, 17:16
sn emin selimoğlu benim de oyum sizedir

birisi
08-08-2008, 12:00
arkadaşlar güneypark daki iş makineleri çekilmiş alt yapı filan işleri bitmedi öyle değilmi yollar açılmış ama bir türlü temelin atma tarihide belli olmadı hayret birşey, duyumlarınız varsa paylaşırmısınız

ortaca
08-08-2008, 14:47
sn Boss , bu kararın uygulamayacağı konusunda sanırım çoğunluk hemfikir.
uygulanmaya konuldu diyelim sonucunda neler olabileceği hakkında fikir yürütelim ,

1- bu tarihten önce yeri olanların hissedar sahipleri diğer hissedarlardan daha karlı bir duruma geleceklerdir. sözleşmeler başladığında ben kendi hissemle sözleşmeyi piyasa koşullarında m2 si 400 YTL den farzederek imzaladım. diğer hissedarlarınkini ise 400 YTL den kamulaştırma yapması çok büyük külfet getirir ayrıca aynı bedelle kamulaştırdığını farzedersek hiçbir zararları olamayacak sadece daire elde edemeyeceklerdir. alacakları bedel ile Çankayada güzel bir daire zaten alabilir duruma tekabül edecektir. diğer taraftan illa daire almak isteyenler için ise o tarihten önce hisse almış olanlar çok avantajlı bir duruma geçeceklerdir. mesela ben o zaman tapu satışı yapamasamda noterden hak satışı yapabilecek duruma geleceğim. bunun bana getirisi ise belediyenin 400 YTL den belirlediği rakamı ben kendim 600 YTL den satışa sunarsam daire almak isteyen kişi ise " gülü seven dikenine katlanacak " misali o bedele razı olacak. bu da sn İ.Melih GÖKÇEK 'in haksızlıkları , haksız rantın önüne geçmek adına yaptığı büyük bir haksızlık olacağından buna hiçbir kanun müsade etmez.

2- bence kimse korkmasın. sn emlaksan 'ın bahsettiği gibi kamulaştırmada belediyelerin ellerinin sağlam olmasına karşın , iş icraata gelince hiçde o kadar kolay değil. buna kolay kolay cesaret edemez. ben kesinlikle ve kesinlikle bu kanunun fiiliyata döküleceğine inanmıyorum. ancak tek olumsuz durum ise bu bölgeden alım yapmak isteyen insanlarda ise bir tedirginlik sözkonusu olmasıdır.

3- bu durum böyle devam ederse , şahsen yerel seçimlerde İ.Melih GÖKÇEK 'e KIRMIZI KART :seyt:göstermeyi düşünüyorum. onu bu millet nasıl getirdiyse öylede götürmesini bilir.

4- ÇÖZÜM ; yerel seçimlerde belediye başkanlığıma adaylığımı koyarım. sizde bana oy verirseniz bütün sorunları forum meclisiyle birlikte hallederiz. :):):)yoksa bu durumlara katlanmaya devam edersiniz ona göre. :yes::yes:
Sn.emin bey Karataşta satılığa çıkardığınız 200mt. Yerinizin 760parseldeki! fiyat konusun da bayağı bonkörlük yapmışsınız.:super::he:

Emin SELİMOĞLU
09-08-2008, 11:12
sn ORTACA bey , Karataş 760 parselde şuan piyasada 3 kişide yer bulunmaktadır. Esnaf arkadaşlarımın istedikleri fiyatlardan size örneklerle açıklamada bulunayım. Şahsi olarak beni telefonumdan ararsanız ben size telefonlarınıda veririm kendinizi görüşürsünüz.

1- 400 m2 yerine 35 YTL den 14000 YTL istemektedir.

2- 200 m2 yeri olan bir diğer esnaf arkadaşımız ise 30 YTL den bir kuruş aşağıya düşmedi 6000 YTL istemektedir.

3- 200 m2 ise bendedir ve bende 30 YTL den istediğim bu yerimi en son şuanda 27 YTL den 5400 YTL ye satıyorum. Madem ilanları tarayan birisisiniz , o zaman benim hemen her bölgedeki kendime ait yerlerimin piyasanın altında rakamlara sattığımı da bilirsiniz. Arayın sizinle bir görüşelim. Pazarlık sünnettir.

Ayrıca Karataşın en güzel arsalarından birisi olan Karataş 148 Parselde 200 m2 bir yakınımın yeri mevcuttur. 10500 YTL ye satılıktır. Onun şahsi bir ihtiyacından dolayı satılıktır. Ben kesinlikle komisyon almayacağım.

EMİN SELİMOĞLU --- 0 532 605 38 53

ortaca
10-08-2008, 21:37
sn ORTACA bey , Karataş 760 parselde şuan piyasada 3 kişide yer bulunmaktadır. Esnaf arkadaşlarımın istedikleri fiyatlardan size örneklerle açıklamada bulunayım. Şahsi olarak beni telefonumdan ararsanız ben size telefonlarınıda veririm kendinizi görüşürsünüz.

1- 400 m2 yerine 35 YTL den 14000 YTL istemektedir.

2- 200 m2 yeri olan bir diğer esnaf arkadaşımız ise 30 YTL den bir kuruş aşağıya düşmedi 6000 YTL istemektedir.

3- 200 m2 ise bendedir ve bende 30 YTL den istediğim bu yerimi en son şuanda 27 YTL den 5400 YTL ye satıyorum. Madem ilanları tarayan birisisiniz , o zaman benim hemen her bölgedeki kendime ait yerlerimin piyasanın altında rakamlara sattığımı da bilirsiniz. Arayın sizinle bir görüşelim. Pazarlık sünnettir.

Ayrıca Karataşın en güzel arsalarından birisi olan Karataş 148 Parselde 200 m2 bir yakınımın yeri mevcuttur. 10500 YTL ye satılıktır. Onun şahsi bir ihtiyacından dolayı satılıktır. Ben kesinlikle komisyon almayacağım.

tabi görüşelim hiç birşey olmazsa bir çayınızı içmiş olurum:cool: hemşerimsiniz sanırım ben artvinliyim..

The Boss
13-08-2008, 13:52
902 de çalışmalar ne durumda? Bu aralar bakabilen oldu mu?

birisi
15-08-2008, 17:28
902 de çalışmalar ne durumda? Bu aralar bakabilen oldu mu?

arkadaşlar güneypark ilgili galiba yol çalışmaları bitti şimdi alt yapı çalışmalarının (kanalisazyon su elektrik v.s. gibi işlere başlayacaklar galiba yada bu yapılan köprüler bittiği zaman güneyparkın temelini birliktemi atacak seçime ön hazırlık olsun diye temel atıldığı an inşaat süresinin 1 yıl içerisinde çok yol alabileceğini düşünüyorum çünkü 6 adet firma var arkadaşlar ve bunlardan 3 tanesi ruhsatı şu an çıkartmış durumdalar. belediye sitesinde kurumsal bölümün meclis taoplantı gündeminin 71.maddesi şöyle arkadaşlar Çankaya İlçesi Mühye Köyü 902 parsel (Güneypark) Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi içerisinde kalan altyapı imalatlarının yapılması veya yaptırılmasına ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu raporu." arkadaşlar ben emlakçı değilim kendim muhasebecilikle ugraşıyorum spekülasyonlar olsun diye konuşmuyorum

mahonx
19-08-2008, 21:56
sayın katılımcılar karataş köyündeki 960 ve 509 parseller hakkında beni bilgilendirir misiniz ?kentsel dönüşüm alanında mı? konumu nasıl? şu anki rayici nedir? cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekürler.

ortaca
20-08-2008, 14:29
sayın katılımcılar karataş köyündeki 960 ve 509 parseller hakkında beni bilgilendirir misiniz ?kentsel dönüşüm alanında mı? konumu nasıl? şu anki rayici nedir? cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekürler.

sayın mahonx bu konudaki en sağlıklı bilgiyi emlaksan verir. ona danış.

Emin SELİMOĞLU
20-08-2008, 17:33
SN mahonx arkadaşım , Karataş 509 ve 960 nolu parsellerin her ikiside tek tapu arazilerdir. Her kiside kentsel dönüşüm projesi dahilindedir. Özellikle 960 nolu parsel çok güzel bir lokasyona , konuma sahiptir. Karataş solak mevkisinin güzel arsalarından birisidir. Eğer bu arsalar size aitse şahsi kanaatim o yöndedir :wink: iyi bir arazi aldığınızın farkında olduğunuza benim adım gibi Eminsinizdir. :yes: Yoksa durup dururken tek tapu iki arsayı cımbızla çeker gibi soran çok nadir olur. :yes::yes:
Karataş 509 nolu parsel nispeten daha yukarda olmasından dolayı 960 parsele göre biraz daha beklemeniz gerekebilir. Ama tek tapu olması artı bir avantaj tabiki. yardımcı olur. Karataş 509 parsel 1450 m2 Tek tapu , Karataş 960 parsel ise 49100 m2 Tek tapu halindedir. Fotoğraflar konumları hakkında sanırım fikir edinmenize Hayırlı işler bol kazançlar, iyi yatırımlar dilerim.

emlaksan
20-08-2008, 20:26
Sayın Ortaca;
Düşüncenize teşekkür ederim. Bir konunun altını çizmek istiyorum.
Foruma yazan tüm arkadaşlarımız değerli bilgi ve fikirlerini paylaşıyorlar. Bu sebeple
her türlü bilgi ve görüşünü sayfalara taşıyan tüm dostlara teşekkür etmeliyiz.
Selamlar,
Serhan

mahonx
20-08-2008, 21:20
Sayın Emin bey beni bu konuda bilgilendirdiğiniz için size çok teşekkür ederim.ayrıca bu foruma yazıları ile katkıda bulunan tüm uzman arkadaşlara da bizleri bilgilendirdikleri için çok teşekkürler.

mahonx
21-08-2008, 18:59
sayın Emin bey ve diğer uzman arkadaşlara (sayın emlaksan ve toprakbaba)bir sorum daha olacak.karataş solak1022 ve1017 parseller ve diğer 634,435 parseller hakkındaki yorumlarınız nelerdir?Saygılar.

emlaksan
21-08-2008, 20:34
Sayın Mahonx;

Karataş 1017 parsel 3500 m2 büyüklükte, az hissedarlıdır. Konumu güzeldir.
Proje içerisinde yer almaktadır. Tarla vasfındadır. Paydaşları dışında 3.şahıslara
satışı 5578 sayılı yasaya göre mümkün değildir.

Karataş 1022 parsel 8640 m2 büyüklükte, az hissedarlıdır. Konumu güzeldir.
Proje dışarısında yer almaktadır. Tarla vasfındadır. Paydaşları dışında 3.şahıslara

Karataş 435 parsel 14800 m2 büyüklükte, az hissedarlıdır. Konumu güzeldir.
Proje içerisinde yer almaktadır. Tarla vasfındadır. Paydaşları haricinde 3.şahıslara

Karataş 634 parsel 63.400 m2 büyüklükte, az hissedarlıdır. Proje içerisinde yer al-
maktadır. Tarla vasfındadır.

Selamlar,
Serhan

mahonx
21-08-2008, 21:51
Sayın Serhan bey özellikle rica ediyorum google earth üzerinde bu parselleri görmem mümkün mü?birde şuanki metrekare ederleri ne kadar?ayrıca daha önceki konuya yanıt verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

camsoy
22-08-2008, 11:40
Sayın Serhan bey özellikle rica ediyorum google earth üzerinde bu parselleri görmem mümkün mü?birde şuanki metrekare ederleri ne kadar?ayrıca daha önceki konuya yanıt verdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Sayın Mahonx,

Serhan beyle en son görüşmemizde hafta sonu Ankara dısında olacağını söylemişti, bu bakımdan istediğiniz yerleri harita üzerinde gösteremeyebilir. İşinizin acil olabileceğini düşünerek ben göstereyim dedim.

Fiat olarak da,

20 dönüm altı yerlerde paydaşlar haricinde satışa izin olmadığından fiat analizi yapmak 1017 ve de 1022 parsel için biraz güç ve de riskli. Ama şöyle söyleyim, Solak mevkiinde satış işlemleri +/-65 YTL civarındadır. (Not: 1022 parsel proje dışı)

435 parsel içinde aynı olay geçerlidir(20 dönüm altı)

634 parsel ise Yakupabdal manzara parselleri ile sınır olan 63 dönüm büyüklüğünde bir parseldir. Rayiç fiatı +/-30 YTL civarındadır.

Saygılar

[email protected]

mahonx
22-08-2008, 13:05
Sayın Camsoy çok teşekkür ediyorum.

emlaksan
22-08-2008, 15:38
Sayın Mahonx;
Rica ederim. Sevgili Camsoyun bahsettiği üzere erken saatlerde Ankara ilçelerinde
arazi çalışması yapıyorum. Bu sebeple akşam saatlerinde nete girme imkanım oluyor.
Bu arada sevgili Camsoy kardeşimin ilgisine ayrıca teşekkür ederim.
Selamlar,
Serhan

ortaca
22-08-2008, 21:17
Sayın Ortaca;
Düşüncenize teşekkür ederim. Bir konunun altını çizmek istiyorum.
Foruma yazan tüm arkadaşlarımız değerli bilgi ve fikirlerini paylaşıyorlar. Bu sebeple
her türlü bilgi ve görüşünü sayfalara taşıyan tüm dostlara teşekkür etmeliyiz.
Selamlar,
Serhan

Önemli değil Serhan abicim ben sadece yardıma ihtiyacı olan birisini ustaya yönelttim:cool:. Bu arada ben Yavuz:he:

camsoy
23-08-2008, 13:50
Sayın Camsoy çok teşekkür ediyorum.

Rica ederim Sayın mahonx,

her zaman...

emlaksan
23-08-2008, 14:23
Sevgili Yavuz,
Ortaca nicki sana aitmiş bu vesile öğrenmiş olduk :)
Selamlar,
Serhan

carixma
26-08-2008, 20:05
üstadlar Karataş 271 Parselin özelliklerini ve metresinin ne kadardan gittiğini yazıp bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler..

emlaksan
26-08-2008, 21:35
üstadlar Karataş 271 Parselin özelliklerini ve metresinin ne kadardan gittiğini yazıp bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler..

Sayın Carixma;

Karataş 271 parsel 82.450 m2 büyüklükte olup, tarla vasfındadır.
Kentsel dönüşüm projesi içerisindedir. Lokasyonu güzeldir. 700 den
fazla hissedarı mevcuttur. Piyasadaki sıkıntılar sebebiyle fiyatlara
yansıyan durgunluk, ihtiyaç satışlarında hafif gerilemelere yol açtı.
Bir diğer sebep ise Melih Gökçek'in malum açıklamalarıdır diye düşü-
nüyorum. Son dönemde hangi fiyattan satış gerçekleşmiş araştıralım.

Selamlar,
Serhan

camsoy
27-08-2008, 12:22

sayın carixma,

271 parsel'de bilgimiz dahilinde en son satış işlemi m2 42 ytl den olmuş. Bu bakımdan bakılacak olunduğunda Karataş 271 parselin 40-48 YTL/m2 civarında fiatı olduğunu düşünüyorum.

Saygılar...

emlaksan
27-08-2008, 16:50
Merhaba,
Karataş 271 parselle ilgili araştırmalarımda 40 + ytl/m2 civarında
alım satım gerçekleşebileceğini tespit ettim.
Selamlar,
Serhan

carixma
27-08-2008, 18:56
emlaksan ve camsoy a bilgilendirmeli için teşşekkürler ederim..

nokta
27-08-2008, 22:17
Tüm forum dostlarına selamlar,

bu forumda ki diğer akadaşlar gibi 902 güneypark inşaatlarının akibetini merak ediyoruz.

benim son yaptğım alımda, altyapının devam ettiği akabinde ağustos ayında

temel atılacak beklentisi vardı.

sn.emlaksan , sn.camsoy , sn.emin selimoglu ve diğer forumdaşlar

şu an hangi aşamada bizleri bilgilendirirseniz sevinirim.

TEŞEKKÜRLER...

birisi
28-08-2008, 15:28
sayın nokta bende merak ediyorum 902 güneyparkın akıbetini, şu sıralar kimse bir şeyler bilmiyor herkes sus pus. Galiba süpriz bir şekilde temel atılma işlemi olacak kesin seçimlere yatırım olarak kullanılacak ancak anlamadıgım güneypark haksahipleri çok sayıda kooperatif üyeleri çok sabırlı insanlar gerçekten nerdeyse taksit ödemeleri bitecek ama halen bir çivi bile yok sessizce bekliyorlar inşallah iyi bir nedenleri vardır bir de arkadaşlar güneypark hak sahibi hiç aramızda yok mu bu formu okuyan ya da bu forma üye olan arkadaşlar bizi bilgilendirme yapabilirlermi düşüncelerini aktarırsalar çok seviniriz.

TEŞEKKÜRLER

BEKLE BEKLE NEREYE KADAR, BİR YERE KADAR

bekle bekle nereye kadar

prof_06_
29-08-2008, 15:23
Anakara Çankaya civarındaki arsaların durumları, fiyatları, ve hangi arsaların gerçekten yatırım için size en kısa vade de getiri sağlayacağı- bir borsa haline gelen arsa arz ve taleplerinin sürekli değişim gösterdiği sadece kısa vadede kazandıran arsaların hangi dönemlerde alınıp satılamayan arsalarınız için takas durumlarını yalnızca bilgi paylaşımı için hem tavsiyelerini beklerken bilgi ve fikirlerimden yararlanacağınızı da ümit eder msj larınızı beklerim.

prof_06_
29-08-2008, 15:48
öncelikle bu sayfayı oluşturduğunuz güzel olmuş.buraya yeni üye sayılırım ama 3 aydır arkadaşım zaten burdaki gelişmeleri takip ediyormuş.size danışmamı tavsiye ettiği bi konu var yardımcı olursanız sevinirim. 2-3 sene önce tavsiye üzerine karataşın 852 parselinden m2 si 18 den yer aldım.ancak belirli bir süre sonra araştırmalarım sonucu sit alanı olduğunu öğrendim.geçen sene sattım mecburen m2 si: 10 ytl den.bu acı deneyim üzerine yine güvenilir bir emlakçıdan karataş 1004 parselden 200 m aldım. bazı emlakçılar sat orasıda kötü felan dediler kimisi projeden bahsediyor ama metresine 40 ytl verdiler burdan zarar etmemişim orası iyi ama sizce satmalımıyım yada nereden arsa almamı tavsiye edersiniz.800 lü parsellerin sit alanı olduğunu yazmışsınız bilgilerinize güveniyor yardım bekliyorum.
teşekkürler.

prof_06_
29-08-2008, 15:50
öncelikle bu sayfayı oluşturduğunuz güzel olmuş.buraya yeni üye sayılırım ama 3 aydır arkadaşım zaten burdaki gelişmeleri takip ediyormuş.size danışmamı tavsiye ettiği bi konu var yardımcı olursanız sevinirim. 2-3 sene önce tavsiye üzerine karataşın 852 parselinden m2 si 18 den yer aldım.ancak belirli bir süre sonra araştırmalarım sonucu sit alanı olduğunu öğrendim.geçen sene sattım mecburen m2 si: 10 ytl den.bu acı deneyim üzerine yine güvenilir bir emlakçıdan karataş 1004 parselden 200 m aldım. bazı emlakçılar sat orasıda kötü felan dediler kimisi projeden bahsediyor ama metresine 40 ytl verdiler burdan zarar etmemişim orası iyi ama sizce satmalımıyım yada nereden arsa almamı tavsiye edersiniz.800 lü parsellerin sit alanı olduğunu yazmışsınız bilgilerinize güveniyor yardım bekliyorum.
teşekkürler.

prof_06_
29-08-2008, 15:59
karataş da büyük bir durgunluk var sanırım.yeni arsa alımı için tavsiyede bulunabileceğiniz yerler için bilgilerinizi baylaşırsanız sevinirim.
tüm üyelere teşekkürler....

kapila
30-08-2008, 18:30
Muhye 896 parselde bulunan 500m2 hİssemİ 100 ytl den pazarliksiz satisa cikarmis bulunmaktayim. Murat akdogan 0532 208 26 74.

The Boss
30-08-2008, 21:58
Sayın Kapila,
Bugün 89Ytl'den ilan vardı gazetede... Bilgilerinize..

Muhye 896 parselde bulunan 500m2 hİssemİ 100 ytl den pazarliksiz satisa cikarmis bulunmaktayim. Murat akdogan 0532 208 26 74.

kapila
30-08-2008, 22:04
sayın the boss herhalde herkes ıstedıgı fıyata satma ozgurlugu vardır diye dusunuyorum hurrıyet emlakta 110, 105,90,95 bunların hepsi var. ben bu fıyata satmak nıyetındeyım onun dısında satmayı dusunmuyorum. bılgılerınız ıcın tes.ederım.

nokta
31-08-2008, 06:36
sayın nokta bende merak ediyorum 902 güneyparkın akıbetini, şu sıralar kimse bir şeyler bilmiyor herkes sus pus. Galiba süpriz bir şekilde temel atılma işlemi olacak kesin seçimlere yatırım olarak kullanılacak ancak anlamadıgım güneypark haksahipleri çok sayıda kooperatif üyeleri çok sabırlı insanlar gerçekten nerdeyse taksit ödemeleri bitecek ama halen bir çivi bile yok sessizce bekliyorlar inşallah iyi bir nedenleri vardır bir de arkadaşlar güneypark hak sahibi hiç aramızda yok mu bu formu okuyan ya da bu forma üye olan arkadaşlar bizi bilgilendirme yapabilirlermi düşüncelerini aktarırsalar çok seviniriz.

TEŞEKKÜRLER

BEKLE BEKLE NEREYE KADAR, BİR YERE KADAR

bekle bekle nereye kadar

SN. birisi DEĞERLİ YORUMLARINIZI BİZ FORUM ARKADAŞLARINDAN ESİRGEMEDİĞİNİZ İÇİN GERÇEKTEN TEŞEKKÜR EDERİM.
sizinde dediğiniz gibi google de güneypark veya mühye diye arama yaptığınızda muhakkak bu forumu göreceksiniz.Güneyparkda Hak sahibi olan insanlar dan internet kullanmayı bilmeyen olabilir bu olasılığı gözardı etmemekde fayda var,dolayısı ile bu forumda katılımcı olamayabilirler.
ancak bu konu ile profesyonel olarak uğraşan bu konulara hakim olan insanların forumun doğası gereği paylaşımdan kaçınmaları sadece çıkar amaçlı olarak bu forumun kullanılmasını açıkcası kınıyorum.
BU forumun amacı bireysel kullanıcıların fikir alış verişidir.zaman zaman bireysel kullanıcıların satış ilanlarını görmek bence gayet normal ama forumu asıl amacının dışına taşıyıp bir hürriyetemlak, milliyetemlak v.s gibi çarşaf çarşaf ilan vemek bence forum doğasına aykırı.

zaman zaman gazetelerde görürüz chat aşkı v.s :) diye sanal ortamda her kez her kılığa girebiliyor, biri perikızı biri padişah olabiliyor tabiki tanışana kadar,,
o açıdan bu forum da her okuduğumuza inanmamak gerektiğini düşünüyorum.
bazen bilinçli olarak yönlendirmeler olduğuna şahit oluyorum.
Açıkcası kimseyeye akıl vermek gibi bir durumum söz konusu değil,
ama 17.7.2008 tarihinde forumda yazdığım gibi 895den m2 si 82 ytl ye alım yaptım.alımdan önce güncel fiyatları takip etmek amacı ile bölgeyi araştırdım bazı emlakçı arkadaşların çaylarını içtim:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes: forumda değişik zamanlarda yazan telefon ve mail adreslerinden ulaştığım kişi ve firmalar yüzyüze geldiğinizde (forumdan gittiğinizi söylemeden tabiki) hiçde öyle sanıldığı gibi paylaşımcı v.s olmuyor. o açıdan forumda her okuduğuma her duyduğuma inanmıyorum.
siz siz olun bir malı almadan önce satmaya çalışın o zaman malın fiyatı ortaya çıkar.
herkeze hayırlı kazançlar dilerim.

not: SN.kapila yazımın sizinle kesinlikle alakası yok.sizin satış ilanınızı gördüm benimde yerim var.
sn.boss un bahsettiği gibi gazete veya internet sitelerinde değişik rakamlarda ilanlar var.
yazımda da bahsettiğim gibi gidip pazarlığa oturduğunuz zaman alırken-satarken hiç farketmiyor
ya yeni satıldı veya ergenekon davası olmadı seçimler bahane edilip rakamlar birden bire değişiyor.

kapila
31-08-2008, 08:21
rica ederim sn.nokta size tamamen katılıyorum. herkes sunu bılmesı gerekırkı 5 lıraykende 100 lıraykende 150 lıra olsada muhye de ve civarında arazısı olanlar herzaman kazanacak. ben neden satıyorum 896 parselde 5000m2 olan yerımın 500 m2 acılıyet ısteyen bır konu oldugu ıcın satıyorum. satamazsam da hıcde sorun degıl.

kapila
31-08-2008, 08:24
arkadaslar emlaksan (serhan) arkadasımızın cayını ıctım. kendısı gercekten bılgılerı dogrulltusunda cok cıddı bır sekılde yardımcı oluyor. ve sunuda belırtmek ısterımkı hıcbır maddi kazanc gozetmeksızın. kendısıne ve burada bir misyon ustlenmıs butun arkadaslara tes.ederim.

kapila
31-08-2008, 17:14
arkadaslar bu arada hilal mahallesinde 550.000 den cıkardıgım 6+1 dublex dairemide 400.000 ytl ye satıyorum.dikmen vadisi 4.ve 5.etapın yapılacagı cankaya tarafında bulunmaktadır 302m2 olan daire cok ıyı bir yatırım olacagını dusunuyorum.ilgilenenler benimle kontak kurabilirler. herkese bol kazanclar..

The Boss
31-08-2008, 22:56
Sayın kapila,
herhalde değil kesinlikle herkes istediği fiyatı isteyebilir. Ben sizin bilgilenmeniz için o bilgiyi aktarmıştım. Belki katkım olur diye. Ancak siz farklı anlamışsınız. Sorun değil. Umarım siz de istediğiniz fiyata satarsınız.

sayın the boss herhalde herkes ıstedıgı fıyata satma ozgurlugu vardır diye dusunuyorum hurrıyet emlakta 110, 105,90,95 bunların hepsi var. ben bu fıyata satmak nıyetındeyım onun dısında satmayı dusunmuyorum. bılgılerınız ıcın tes.ederım.

toprakbaba
01-09-2008, 01:10
teşekkürler.

size kısa ve net bir cevap vereyim karataş 1004 parsel, konum olarak,mühye 895 ve 896 parsel den daha değerli bir parseldir.

dr_selin
01-09-2008, 01:24
sn nokta lütfen son yazınızı biraz geniş açıklarmınız

kapila
01-09-2008, 01:39
sayın the boss tes.ederim bilgileriniz icin ama sizde hak verirsinizki o kadar cok dalgalanma varki su anki ortamda satmanında almanında cok kolay olmadıgı bir zamandayız. ama suda bir gercekki siz nasıl 895 parselden tabiriyle turnayı gozunden vurdunuz bende zamanında oyle yaptım, bizler dogru olanın yaptık elbette. ama sunuda biliyorum bu forum da bile fiyatları asagı cekmek isteyen o kadar ınsan varki, ozellikle belediye baskanının acıklamalarından sonra.895 896 kupon parseller ve hatta toprakbabanın dedigi gibi karatas 1004 parsel cok daha guzel konum olarak.artık gercekten ınsanlar sıkıldı ne olacak diye. evet bekleyip gorecegız hepimiz. keske kamulastırsalar da 10-15 yıl beklemesek. gercekten soyluyorum bu konu artık cok uzadı forumdakı arkadaslar herkes sıkıldı. arsa sabır isi fakat insanların kaderiyle ve mevzuatı hemen halledilebilecek bir imar planının (parselizasyon,kentsel donusum,kamulastırma) surumcemede kalması bıraz bizleri uzuyor.herkesın ramazan ayının hayırlı gecmesı dilegiyle butun form dakı arkadaslara selamlar

nokta
01-09-2008, 02:55
Sn. dr selin yazıyı yazmamın sebesi Sn. the boss un gazetede 895 parsellle ilgili fiyatı söylemesi etken oldu.(gazeteye ilan veren akadaşları az çok tanırım.) Benim de yatırımılarımın bir kısmı o bölgede 895 de olduğu için bölge ile yakinen ilgilenmekteyim bölgeden ilk alımımı kentsel dönüşüm ilan edilmeden almıştım.
Yaklaşık 4,5 sene falan oluyor.üzerine iki üç sefer daha alım yaptığım için zaman hatırlamıyorum.
895 den arsa almadan önce çok sayıda emlakçı arkadaşları gezdim.(not forumdaki daha evelki yazılarıma bakılırsa emlakçıları öcü olarak görmediğimi bilakis akıllı ve DÜRÜST bir emlakçının refakatinde yapılan yatırımların daha da verimli olacağını ifade etmişimdir)
Ama dürüst emlakçı bulmak haliyle zor, bende klasik galeri taktiği ni denedim.Araba sürmeme karşın fazla anlamam haliyle araba alırken galerici başlar abi bu araba şöyle güzel böyle güzel falan diye bende tamam arkadaş bana yarım saat müsaade et bende ikna olayım falan diyerek galerinin bulunduğu lokasyon dışında örnek olarak arabayı emek de bir galeriden alacaksam arabayı demetevler 12.caddedeki bir galeriye götürüp satacam dedim, bana neyi var neyi yok yani eksiği gediği neyse söyledi kaça alabileceğini söyledi bende bu şekilde gerekli Pazar araştırmasını yapmış olup emekdeki galeriye geri gittim.
Demetevlerdeki galericinin vermiş olduğu (arabayı oraya satmak için göürmüştüm) rakamın üzerine 1 ila 2 milyar üstüne arabayı alabileceğimi imkanımın anca okadar olduğunu söyleyerek işi bağladım. Tabiî ki bu olayların hepsi yalın bir ifade ile olmadı sohbet muhabbet sıcak satış v.s derken 1 günüm arabayı almaya ayırmıştım.

Yukarıda ifade ettiğim gibi arsa alırkende gerekli Pazar araştırmasının tam ve eksiksiz yapılmasında fayda görüyorum.895 için ilk emlakçı tavsiye ederken bir diğeri oranın yeşil alan ilan edileceğini bir diğeri mezarlık yapılacağını falan ifade etmişlerdi o dönemlerde,
Bunun sebebi emlakçının o an için elinde bulunan pörtföyden dolayıdır.yani emlakçının mevcut elinde olan mal en iyi olmayan mal en kötüdür,haliyle pazarlama stratejisi gereği elindeki malı göklere çıkartıp yüceltirken olmayan malı yere indirip kötüler.
Dahası elinde bulunan malların içerisinde kar marjının fazla olduğu pörtföyünde öncelik sırası ilk baştadır.Çünkü emlakçı elinde geleceği parlak olmayan yatırımcıya getirisi olmayacak bir malı şayet büyük karla satabiliyorsa(KAZIKLIYORSA) o an için Türkiyenin en iyi arsa sı sizin aldığınız arsadır.
Benim forumda ifade etmeye çalıştığım konu sanal ortamların zararını bilecek yaşta ve deneyimlere sahip insanlarız sonuçtada her arkadaşımın elinde 300 ila 500 arsa yok,
Hepimizin küçük yatırımları var. başımdan geçenleri bir parça sizlere aktarmaya çalıştım ki sonu hüsranla sonuçlanmasın.

Gazeteye ilan veren emlakçılardan özellikle hürriyet gazetesinde ankaradaki arsalarınız alınır satılır v.s diye her gün ilan verirler, saymadım ama 10 ila 15 tane firma var bunların zaten bildiğim 3 tanesi k.ören ufuktepe de 2 tanesi hüseyingazi de , işin ilginç tarafı bu arkadaşlar akrabalar.
Adamlar öyle sistem kurmuşlar ki ankaradaki diğer arsa işi yapan emlakçılarla nerdeyse 24 saat irtibattalar.Peynir ekmek satar gibi bir birlerine mal pazarlıyorlar.
Son söz. Siz siz olun internetten olsun gazete v.s den görüştüğünüz kişi ve kuruluşlara ihtiyatlı yaklaşın..olabilir güvendiğiniz bir emlakçınız vardır ama sonuçta bir para yatıracaksınız emlakçınıza hissetirmeden bir başka emlakçı veya emlakçılarla görüşüp istişare etmenizi tafsiye ederim.zaten bu ülkede yanlış giden ne varsa hep insanlara aşırı güvenmeden kaynaklanır.

Herkeze hayırlı ramazanlar dilerim…

prof_06_
01-09-2008, 12:43
sn kapila geçen hafta tanıdığım daire arkadaşım m2 si:104 den 896 verdi.haberiniz olsun sakın ucuza düşünmeyin o bir ay ilanını bekledi ama sonunda verdi.:cool:

prof_06_
01-09-2008, 12:49
size kısa ve net bir cevap vereyim karataş 1004 parsel, konum olarak,mühye 895 ve 896 parsel den daha değerli bir parseldir.

bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim ama neden 896 dan felan daha iyi bir yer sizce.896 parsel 902 nin karşısında üstelik.
cevabınızdan anladığım dursun satmayın kıymetli bir yere sahipsiniz herhalde.

toprakbaba
01-09-2008, 15:14
bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim ama neden 896 dan felan daha iyi bir yer sizce.896 parsel 902 nin karşısında üstelik.
cevabınızdan anladığım dursun satmayın kıymetli bir yere sahipsiniz herhalde.
mühye 895-896 parseller , nasıl imrahor vadisi kentsel dönüşüm 7. etap arsaları ise karataş 1004 parselde öyle şu an cebinize para koyup otobanın alt kısmından arsa almaya kalksanız size piyasada m2 ce çok bulunan 895-896 parseli önerrirler,karataş 1004 parsel temini daha zor ama bu iki parsele göre daha ekonomik bir parseldir,ayrıca 895-896 parsellerin çok büyük kısımları yamaçdan oluşurken ,karataş 1004 parselin yarısına yakını düz,diğer yarısda çok tatlı meğilden oluşmaktadır.Ayrıca 895-896 parsellerde fiyat istikrarını bulmak zordur,en ufak açıklamalarla borsa gibi tavan yada taban yapaarken,karataş 1004 parsel ve civarı fiyat istikrarını her zaman korumuştur.

serdar72
01-09-2008, 15:45
Sn. dr selin yazıyı yazmamın sebesi Sn. the boss un gazetede 895 parsellle ilgili fiyatı söylemesi etken oldu.(gazeteye ilan veren akadaşları az çok tanırım.) Benim de yatırımılarımın bir kısmı o bölgede 895 de olduğu için bölge ile yakinen ilgilenmekteyim bölgeden ilk alımımı kentsel dönüşüm ilan edilmeden almıştım.
Yaklaşık 4,5 sene falan oluyor.üzerine iki üç sefer daha alım yaptığım için zaman hatırlamıyorum.
895 den arsa almadan önce çok sayıda emlakçı arkadaşları gezdim.(not forumdaki daha evelki yazılarıma bakılırsa emlakçıları öcü olarak görmediğimi bilakis akıllı ve DÜRÜST bir emlakçının refakatinde yapılan yatırımların daha da verimli olacağını ifade etmişimdir)
Ama dürüst emlakçı bulmak haliyle zor, bende klasik galeri taktiği ni denedim.Araba sürmeme karşın fazla anlamam haliyle araba alırken galerici başlar abi bu araba şöyle güzel böyle güzel falan diye bende tamam arkadaş bana yarım saat müsaade et bende ikna olayım falan diyerek galerinin bulunduğu lokasyon dışında örnek olarak arabayı emek de bir galeriden alacaksam arabayı demetevler 12.caddedeki bir galeriye götürüp satacam dedim, bana neyi var neyi yok yani eksiği gediği neyse söyledi kaça alabileceğini söyledi bende bu şekilde gerekli Pazar araştırmasını yapmış olup emekdeki galeriye geri gittim.
Demetevlerdeki galericinin vermiş olduğu (arabayı oraya satmak için göürmüştüm) rakamın üzerine 1 ila 2 milyar üstüne arabayı alabileceğimi imkanımın anca okadar olduğunu söyleyerek işi bağladım. Tabiî ki bu olayların hepsi yalın bir ifade ile olmadı sohbet muhabbet sıcak satış v.s derken 1 günüm arabayı almaya ayırmıştım.

Yukarıda ifade ettiğim gibi arsa alırkende gerekli Pazar araştırmasının tam ve eksiksiz yapılmasında fayda görüyorum.895 için ilk emlakçı tavsiye ederken bir diğeri oranın yeşil alan ilan edileceğini bir diğeri mezarlık yapılacağını falan ifade etmişlerdi o dönemlerde,
Bunun sebebi emlakçının o an için elinde bulunan pörtföyden dolayıdır.yani emlakçının mevcut elinde olan mal en iyi olmayan mal en kötüdür,haliyle pazarlama stratejisi gereği elindeki malı göklere çıkartıp yüceltirken olmayan malı yere indirip kötüler.
Dahası elinde bulunan malların içerisinde kar marjının fazla olduğu pörtföyünde öncelik sırası ilk baştadır.Çünkü emlakçı elinde geleceği parlak olmayan yatırımcıya getirisi olmayacak bir malı şayet büyük karla satabiliyorsa(KAZIKLIYORSA) o an için Türkiyenin en iyi arsa sı sizin aldığınız arsadır.
Benim forumda ifade etmeye çalıştığım konu sanal ortamların zararını bilecek yaşta ve deneyimlere sahip insanlarız sonuçtada her arkadaşımın elinde 300 ila 500 arsa yok,
Hepimizin küçük yatırımları var. başımdan geçenleri bir parça sizlere aktarmaya çalıştım ki sonu hüsranla sonuçlanmasın.

Gazeteye ilan veren emlakçılardan özellikle hürriyet gazetesinde ankaradaki arsalarınız alınır satılır v.s diye her gün ilan verirler, saymadım ama 10 ila 15 tane firma var bunların zaten bildiğim 3 tanesi k.ören ufuktepe de 2 tanesi hüseyingazi de , işin ilginç tarafı bu arkadaşlar akrabalar.
Adamlar öyle sistem kurmuşlar ki ankaradaki diğer arsa işi yapan emlakçılarla nerdeyse 24 saat irtibattalar.Peynir ekmek satar gibi bir birlerine mal pazarlıyorlar.
Son söz. Siz siz olun internetten olsun gazete v.s den görüştüğünüz kişi ve kuruluşlara ihtiyatlı yaklaşın..olabilir güvendiğiniz bir emlakçınız vardır ama sonuçta bir para yatıracaksınız emlakçınıza hissetirmeden bir başka emlakçı veya emlakçılarla görüşüp istişare etmenizi tafsiye ederim.zaten bu ülkede yanlış giden ne varsa hep insanlara aşırı güvenmeden kaynaklanır.

aynen katılıyorum.

ben bizzat bu olayı yaşadım. Adam sana malı satmak için en ufak küçük şeyleri bile deve yapıp övmeye ve malını satmaya çalışıyor.

hatta ve hatta Allah Allah nidaları atmaktan bile çekinmiyorlar.

Allah hepsini bildiği gibi yapsın.

yaşadıklarımın bir kısmını

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=25876

de anlatmaya çalıştım.

Allah Şu mübarek günlerin hürmetine hepimizi İyiler ve iyilikler ile karşılaştırsın. Sahtekar dolandırıcı art niyetli yalancılar ile değil.

prof_06_
02-09-2008, 11:24
mühye 895-896 parseller , nasıl imrahor vadisi kentsel dönüşüm 7. etap arsaları ise karataş 1004 parselde öyle şu an cebinize para koyup otobanın alt kısmından arsa almaya kalksanız size piyasada m2 ce çok bulunan 895-896 parseli önerrirler,karataş 1004 parsel temini daha zor ama bu iki parsele göre daha ekonomik bir parseldir,ayrıca 895-896 parsellerin çok büyük kısımları yamaçdan oluşurken ,karataş 1004 parselin yarısına yakını düz,diğer yarısda çok tatlı meğilden oluşmaktadır.Ayrıca 895-896 parsellerde fiyat istikrarını bulmak zordur,en ufak açıklamalarla borsa gibi tavan yada taban yapaarken,karataş 1004 parsel ve civarı fiyat istikrarını her zaman korumuştur.

verdiğiniz bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu.
peki yatırım için yeni bir arsa almaya kalkarsak bana önerebileceğiniz bir yer varmı.burası biraz daha uzun vade de harekete geçebilecek bir saha.
yakupabdal veya mamak tarafı nasıl sizce,-gölbaşı zaten hareketsiz.bu konu ile ilgili bilgilenirinizi paylaşırsanız sevinirim.
tşk.

camsoy
02-09-2008, 22:50

Sayın Nokta,
Galeri taktiği süper.:). Geçtiğimiz son iki haftayı araba galerilerinde geçirmiş biri olarak keşke diyorum, keşke daha önce yazsaydınız yukarıdaki yazıyı. Kimin aklına gelir.:bravo::bravo::bravo:

Ben de herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum...

selcuk40
03-09-2008, 08:24
Sayın nokta ticari taktiğiniz süper, merak ettim kayserilimisiniz.....yazınızı okuyan çoğu kişinin bu taktiği uygulayacağına eminim...

Hayırlı ramazanlar diliyorum.....

toprakbaba
03-09-2008, 23:27

Yazdıklarınıza tamamen katılıyorum , iyi insan bulmak artık gerçekten zor hale geldi , ekonomik zorluklar insanların bozulmasının en büyük nedeni , ayrıca insanoğlu doyumsuz , bunların başındada bazı emlakçılar geliyor , insanların yıllarca yaptığı birikimlere 1 gün içerisinde ortak olmak istiyorlar,aslında bilmiyorlarki sonuçta kaybeden hep kendileri oluyorlar,kazıklanan bir insan ve onun çevresi yatırımdan soğur bir kere , ama hakettiği kadar kar yapıp iyi bir enaf olduğunu kanıtlasa ,satış yaptığı insanların çevrelerinde satış yapıp çok daha fazla kar edecekler,ama bunu düşünen kim.
Tüm katılımcı arkadaşlarımızın ve İslam Aleminin Mübarek Ramazan Bayramını kutlarım.

toprakbaba
03-09-2008, 23:38
verdiğiniz bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu.
peki yatırım için yeni bir arsa almaya kalkarsak bana önerebileceğiniz bir yer varmı.burası biraz daha uzun vade de harekete geçebilecek bir saha.
yakupabdal veya mamak tarafı nasıl sizce,-gölbaşı zaten hareketsiz.bu konu ile ilgili bilgilenirinizi paylaşırsanız sevinirim.
tşk.

Arsa yatırımı yaparken,önemli olan beklentileriniz ve paranızın buna oranı.Çok uzağa gitmediğiniz sürece Eskişehir yolu (maksimum uzaklık aşağı ve yukarı yurtçu) ,mühye ve karataşın otoban altı parselleri ,yakupabdalın otobana yakın olan parsellerini gösterebilirim.Ayrıca arsa yatırımı sabır isteyen birşeydir.Önemli olan bazı kırılma noktalarında kırılmasına izin vermemektir.

nokta
04-09-2008, 01:01
Çok değerli forum dostlarım iyi ki varsınız!

Açık söylemek gerekirse pek çoğunuzu, hatta hiç birinizi tanımıyorum, düşünsenize belki her gün karşılaşıyoruz ama bundan bihaberiz…)
Benim tek girip yazı yazdığım forum burası onun dışında açıkcası internet özürlüyümdür.
Yapmıyoruz diye de bilmiyoruz anlaşılmasın, sizlerle burada zaman içerisinde karşılaştığım örneklemeleri aktarmaya çalıştım ki hiçbir arkadaşımın tanıyıp tanımamak önemli değil zararının ziyanının olmasını arzu etmem, haksızlığa mümkün olduğunca sesimi çıkartırım.Mümkün olduğunca diyorum çünkü maalesef doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar hesabı dürüstseniz maalesef sizi kolay kolay barındırmıyorlar.
Pek çok arkadaşımız arsa yatırımından uzak durur, nitekim bir daire gibi bir işyei gibi somut değildir, pafta üzerinde görürsünüz ama gitmek isteseniz beklide yaım saat yürümeniz gerekecektir.Çoğu yatırımcı elle tutup gözle görmek istiyor.Bu yüzden sanırım asa yatırımından uzak durmayı tercih ediyorlar.
Acıkcası 2003 lere kadar bende uzak durmayı yeğlerdim.Kısmet oldu ilk arsamı aldım derken tabiî ki olaylar filmler )) başınızdan haliyle geçiyor,,,
Hiç unutmam bir arkadaşın incirlide caddeye cepheli bir dükkanı vardı, emlakçı arkadaşımı sohbet muhabbet v.s bağlamış ör. 40.000ytl ye vekalet almış dükkanı ilana çıkıyorlar almaya gelen müşteriye emlakçı kendini malsahibi gösteriyor, pazarlık o kadar ateşliki dükkan sahibini ikna etmek için( dükkan sahibi yani emlakçı, tok satıcılık yapacak ya dedikleri fiyatı yok olmaz felan diye mahsusdan kapıya yöneliyor yani ben bu rakamlara dükkan vermem falan diye tabi dükkanı almaya gelen müşteriye diğer emlakçı başlıyor ya abi bak adam çıkdı gidiyordu bak kapıdan çevirdim senin için sen olmazsa 5 ila 10 milyar daha da verde malsahibini ayıktırmıyalım dükkanın yeri güzel bak sonra üzülürsün falan diye müşteriye gaz veriyo….. tabi müşteri malsahibi zannettiği kişinin aslında yandaki diğer emlakçı olduğunu nerden bilecek nerden duyacak….))
Yaaaaaaaaa..tabiki sizlerin başından da muhakkak daha ilginçleri geçmiştir.

Unutmadan şunu ifade etmeliyim, bir satışta vekalet varsa şöööööle bi oturup düşünün,
İstisnası vardır ama açıkcası %99 unda şaibe vardır.
İşte daha buna benzer neler neler var,
Daha önceki yazımda da bahsetmiştim arkadaşlar artık siz galeri modeli deyin veya ismi başka bir şey olsun hiç önemli değil,, bir malı ALMADAN ÖNCE SİZ SİZ OLUN SATMAYA ÇALIŞIN Kİ DEĞERİNİ ÖĞRENİN.
Yoksa yukarıdaki hatıradaki gibi sizede ya işte bak malsahibi işte gidiyo du kapıdan çevirdim,
Gönlünü zor ettim hatta abi veya abla sizi çok sevdim sizden komüsyon bile almayacam duanız yeterli gibi laflar ediliyor sa yapılacak tek şey oradan bir anca uzaklaşmak yoksa canınız yanabilir.

Ayrıca her insanın dili dini farklı olabilir bunlara saygı duyarım keza saygı duyulmasınıda beklerim ama ticaretin içerisine din alet ediliyorsa yine aynı şekilde orada yine film dönüyordur… acil uzaklaşmak gerekir.

Forumdan bilgi ve tecrübelereini esirgemeyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Not:
Kesinlikle yazılarımda ifade ediyorum not forumdaki daha evelki yazılarıma bakılırsa emlakçıları öcü olarak görmediğimi bilakis akıllı ve DÜRÜST bir emlakçının refakatinde yapılan yatırımların daha da verimli olacağını ifade etmişimdir)
Sadece birazzzz dikkat etmek gerekir… çok şükür şuana kadar kötüsü ile karşılaşmadım.Allah(c.c) da uzak etsin.

SN selçuk40 kayserili değilim. Angaralıyım))

serdar72
04-09-2008, 11:04

Açık söylemek gerekirse pek çoğunuzu, hatta hiç birinizi tanımıyorum, düşünsenize belki her gün karşılaşıyoruz ama bundan bihaberiz…)
Benim tek girip yazı yazdığım forum burası onun dışında açıkcası internet özürlüyümdür.
Yapmıyoruz diye de bilmiyoruz anlaşılmasın, sizlerle burada zaman içerisinde karşılaştığım örneklemeleri aktarmaya çalıştım ki hiçbir arkadaşımın tanıyıp tanımamak önemli değil zararının ziyanının olmasını arzu etmem, haksızlığa mümkün olduğunca sesimi çıkartırım.Mümkün olduğunca diyorum çünkü maalesef doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar hesabı dürüstseniz maalesef sizi kolay kolay barındırmıyorlar.
Pek çok arkadaşımız arsa yatırımından uzak durur, nitekim bir daire gibi bir işyei gibi somut değildir, pafta üzerinde görürsünüz ama gitmek isteseniz beklide yaım saat yürümeniz gerekecektir.Çoğu yatırımcı elle tutup gözle görmek istiyor.Bu yüzden sanırım asa yatırımından uzak durmayı tercih ediyorlar.
Acıkcası 2003 lere kadar bende uzak durmayı yeğlerdim.Kısmet oldu ilk arsamı aldım derken tabiî ki olaylar filmler )) başınızdan haliyle geçiyor,,,
Hiç unutmam bir arkadaşın incirlide caddeye cepheli bir dükkanı vardı, emlakçı arkadaşımı sohbet muhabbet v.s bağlamış ör. 40.000ytl ye vekalet almış dükkanı ilana çıkıyorlar almaya gelen müşteriye emlakçı kendini malsahibi gösteriyor, pazarlık o kadar ateşliki dükkan sahibini ikna etmek için( dükkan sahibi yani emlakçı, tok satıcılık yapacak ya dedikleri fiyatı yok olmaz felan diye mahsusdan kapıya yöneliyor yani ben bu rakamlara dükkan vermem falan diye tabi dükkanı almaya gelen müşteriye diğer emlakçı başlıyor ya abi bak adam çıkdı gidiyordu bak kapıdan çevirdim senin için sen olmazsa 5 ila 10 milyar daha da verde malsahibini ayıktırmıyalım dükkanın yeri güzel bak sonra üzülürsün falan diye müşteriye gaz veriyo….. tabi müşteri malsahibi zannettiği kişinin aslında yandaki diğer emlakçı olduğunu nerden bilecek nerden duyacak….))

Unutmadan şunu ifade etmeliyim, bir satışta vekalet varsa şöööööle bi oturup düşünün,
Daha önceki yazımda da bahsetmiştim arkadaşlar artık siz galeri modeli deyin veya ismi başka bir şey olsun hiç önemli değil,, bir malı ALMADAN ÖNCE SİZ SİZ OLUN SATMAYA ÇALIŞIN Kİ DEĞERİNİ ÖĞRENİN.
Yoksa yukarıdaki hatıradaki gibi sizede ya işte bak malsahibi işte gidiyo du kapıdan çevirdim,
Gönlünü zor ettim hatta abi veya abla sizi çok sevdim sizden komüsyon bile almayacam duanız yeterli gibi laflar ediliyor sa yapılacak tek şey oradan bir anca uzaklaşmak yoksa canınız yanabilir.

Ayrıca her insanın dili dini farklı olabilir bunlara saygı duyarım keza saygı duyulmasınıda beklerim ama ticaretin içerisine din alet ediliyorsa yine aynı şekilde orada yine film dönüyordur… acil uzaklaşmak gerekir.

Not:
Kesinlikle yazılarımda ifade ediyorum not forumdaki daha evelki yazılarıma bakılırsa emlakçıları öcü olarak görmediğimi bilakis akıllı ve DÜRÜST bir emlakçının refakatinde yapılan yatırımların daha da verimli olacağını ifade etmişimdir)
Sadece birazzzz dikkat etmek gerekir… çok şükür şuana kadar kötüsü ile karşılaşmadım.Allah(c.c) da uzak etsin.

Bunu daha önce neden söğlemedin gardaş :)

aslında insan insan olsa ne ekonomik durumu bahane ederek diğer insanları kandırmaya çalışır nede haddinden fazla kar etmeye çalışır. insanlar biz helal olan ticareti yapıyoruz diyerek en başta kendi nefisleri kendilerini kandırıyor sonra onlarda başkalarını...

Öncelikli olarak kişi kendine karşı saygılı olmalı. aslında kandırdığı karşıdaki değil kendisidir. önce kendine olan saygısını ve dürüstlüğünü kaybetmeli ki bir insan sonra başkalarını kandırabilsin. Kişi nefsini terbiye edememiş ise herşey yapmaya muktedirdir.

İnsanlar ne olursa olsun. ister tanıdığımız biri ister hiçtanımadığımız yeni tanıştığımız biri yinede gerçek anlamda araştırma yapmadan hareket etmemek en doğrusu.

örneğin ben alım yaparken arkadaşımızın belirttiği gibi bir iki emlakcıyı arayıp o bölgede yerim var kaça alırsınız diye sorsam iş bitmişti ama adam işin kurdu olmuş, öyle bir pazarlama taktiği izlediki ona bile göz açtırmadı. benim bir miktar param gitsede dürüstlüğüm ve onurum helal rızkım yerinde ya onların ki...

bende Angaralıyım :)

Darendeli
04-09-2008, 23:31
Angarali Kardeslerim bir ders mukabilin de ki yazilarinizi kendimden de ders almis olarak keyifle okumaktayim fakat Af edersiniz ama birde kicimizda Türk dogrudur Müslüman dürüsttür gibi deyimlermiz var fakat öylesi insanlari Su icinde bulundugumuz Bereketli Ramazan ayinda o insanlari allah Riziktan uzak huzur yüzü görmesin insallah, cünki o insanlar alin terimizi, coluk cocugumuzun rizkini calmaktalar bu gibi zihniyet sahibi insanlari rabbim 2 cihanda yüzü gülmez insallah,Allahin selami üzerinize olsun dostlar

toprakbaba
04-09-2008, 23:56

Not:

Tamam alım yaparken uyguladığınız taktiğe saygı duyuyorum ,ancak daha öncede belirttiğim gibi insanoğlu doyumsuz,emlakçılar bir arsayı satarken ne kadar yüceltiyorsa ,alırkende o oranda öldürüyorlar,bu taktiği uygulayarak arsanın gerçek değerini hiçbirzaman bulamayıp,belkide ileride size çok büyük bir getirisi olacak bir yatırımı kaçırabilecek olmakta bir risk,örneğin mühye 895 parselde 1000 m2 arsa alacaksınız ve emlakçı sizden m2 sini 90 ytl istiyor,belki pazarlıkla 87 ytl ye verecek,siz taktiğinize başladınız ve emlakçıları arayıp arsanızı satmayı düşündüğünüzü söyledeiniz ,emin olunki emlakçılar size o gün nakit olarak maximum 75 ytl verirler,ve hepsi ağız birliği yapmış gibidir.Siz mantık olarak 15.000 ytl civarlarında kazık yediğinizi düşünerek alım yapmaktan vazgeçersiniz,arsanın gerçek değeri 75 ytl değil 87 ytl dir,belki size 3-5 yıl içerisinde daire getirecek olan yatırımdan vazgeçmiş olmazmısınız.

nokta
05-09-2008, 02:14
Sn. toprakbaba ve diğer forum arkadaşlarım,

Ticaret matematikten oluşuyor olabilir ama hiçbir zaman trigonometri, türev integral kuralları da içermez.Her alımı aynı şekilde her satımı bulunduğu şekle şemale göre sahibinden mi, komisypncudan mı, dahada derinlere inersek

Almancı veyahut bay veya bayan olma durumuna göre değerlendirmekte fayda görüyorum.
Örneğin malsahibi bayan ise orta yaş civarı vede kapalı ise genelde çoğu emlakçı bu müşteriyi kek gibi görür(alıcı veya satıcı olsun sonuçta ya mal alacak yada satacak yani işin içinde para dönecek)
Veya Almancı ise genelde Türkiye piyasasını bilmedikleri için tabiî ki hepsi için geçerli değil kek gibi görülür.(not : bunu özellikle yazdım kısmet olursa bu olayı size ilerleyen günlerde yazarım.sanırım film gibi bir olay hak vereceğinize inanıyorum)
Veya sosyal olarak kültürel olarak bulunduğu bölge ile tezatlık taşıyorsa aynı şekilde kek görülür.
Yani yazmaya kalksam baya bir yazı olacağı için kısa kısa geçiyorum buda konu bütünlüğünü bozuyor.

Olayın özü bana kalırsa insan psikolojisi örneğin satacağınız malın sadece kötü taraflarını öntarafa çıkartırsanız haliyle karşınızdaki insan salak değil yemez! Ama iyi taraflarınıda bi parça karşı tarafa söylerseniz tabiî ki karşınızdaki insanın psikolojisine uygun olarak karşı tarafta sizin hakkınızda oluşacak intiba genelde pozitifdir.size güveni artar.Yanlız şablon gibi olmuyor bu olaylar arkadaşlar karşınızdaki kişinin gerçekten okur yazar olup olmadığı,yaşı,dini,memleketi, o onda bulunduğu ekonomisi, v.s daha sayamadığım bir çok bileşenin sentezi sonucu bir pazarlama taktiği ortaya konuluyor… hani mehteran da yanlış hatırlamıyorsam 2 ileri bir geri yürüyüşü vardır ya onun gibi komisyoncu o anki müşterinin durumuna göre alacağı veya satacağı malın konumuna ve değerine göre davranıyor.kısacası duruma göre şerbet veriyor.

Sn. toprakbaba yazınızda belirtiğiniz gibi taktik benim taktiğim değil bende başkalarından duydum yalnız bu taktiği bilmek üzerine kitaplar yazıp seminerler vermekle olmuyor olayı pratiğe döküp sahada başarı ile uygulamak gerekir diye düşünüyorum.

Ayrıca emlakçılar ağız birliği etmiş lafına katılımıyorum şöyleki her gelen her müşteriden para kaldırmayı amaç edindiği için vede genelde elin parası ile iş çevirmeye çalıştığı için aynı rakamları kesinlikle vermezler veremezler.bana kalırsa kırılma noktasını doğru yerde doğru zamanda yakalamak gerekir diye düşünüyorum.

Başımdan geçen bir vakayı anlatmayı uygun görüyorum,
Zamanın birinde arkadaşım arsa almaya karar verdi geçmiş zaman rakam 50.000ytl idi çıktık yola yaz sıcağı zaten terliyoruz o emlakçı senin bu emlakçı benim geziyoruz gezdiğimiz emlakçıların şekline göre(büronun lokasyonuna göre,karşımızdaki emlakçının giyim kuşamına göre, hatta ofisin dizaynına göre) rakam telaffüz ediyoruz.
Neden derseniz maalesef emlakçı arkadaşların çoğu dükkana gelen müşterinin telaffüz edeceği rakama göre davanıyor. Bu ikramlardada geçerli pörtföylerdede geçerli.
Her neyse mühye köyünün içinde bir emlakçı arkadaşa uğradık ofis şık mekan şık karşımızdaki adam tabiri caizse kelli feli derler hani o çeşit biri,
Orda biz 50000 ytl desek adım gibi biliyorum bize davranış değişecek önemsenmeyeceğiz çünkü ofisden belli oluyor büyük paraların adamları kendileri.
Bizde başaladık elimizdeki arsadan katkarşılığı 12 daire kaldığını bunu bir şekilde yatırıma yönlerdirmek istediğimizi bu işlerden pek anlamadığımızı ama piyasayı biraz gezdiğimizi üç aşağı beş yukarı 895 in fiyatını bildiğimizi (895 ı de bir tanıdık vasıtası ile duyduğumuzu v.s.) falan falan ifade ettik dediğim gibi o anki atmosfere göre görüşme 2 saat falan sürdü artık bi nebze doğaçlama yaparak tiyatro sahneliyoruz. Her neyse bu dairelerin 1 tanesini yeni sattığımızı parasının hazır olduğunu diğer daireleri arzu ederse takasdan verebileceğimizi( takasadan malı kabul etmeyeceğini adım gibi biliyordum, malın devamının kendisine geleceğine inandırmak adına bunu söylemek ihtiyacını hissettim nitekim düşündüğüm şekildede oldu) sırf emlakçı arkadaş 12 dairenin devamı gelsin diye inanın size m2 si piyasada 90ytl olan yerden bize bi kıyak yaparak 85 ytl ye bulabileceğini bu işten para kazanmayacağını(az kazanmıştır) sadece bizleri tanımaktan memnun olduğunu bizim yatırım danışmanımız olmasından memnun olduğunu v.s. v.s diyerekten işibağlamıştık. Bize 895 den uygun fiyatla yer vermesinin sebebi veyahut diğer emlakçılardan daha hesaplı bir fiyat vermesinini sebebi bize kendisini ispatlama ihtiyacı idi ilk işinde diğer emlakçılardan bir farkı olup bize hesaplı yer alması zaruri idi. Böyle bir durumda hiçbir zaman emlakçıların vereceği fiyat aynı olmaz neden derseniz emlakçı böyle yağlı müşteriyi hayatta kaçırmaz , aklı sıra o emlakçı arkadaş geri kalan 11 dairenin parasından nasıl iş çevireceğini düşünür.
Yalan söylemeyi hoş bulmuyorum ama hayatın içerisinde maalesef pembe yalanlar söylemek zorunda kalıyorum..

SN.toprakbaba galeri taktiğinde olduğu gibi kimi emlakçıya alıcı olursunuz kimine satıcı kimine yağlı müşteri gibi durursunuz kimine tok satıcılık yaparsınız,kimne salağa yatarsınız. Dedim ya her şey o anki atmosfere o anki bileşenlere bağlı

Yazınızda ifade etmişsiniz 15000ytl kazık yemekten kaçıp ta 3-5 yıl sonra daire sahibi olmaktan vazgeçermisiniz diye sormuşsunuz. Yukarıda aktardığım olaydan 15000ytl kazık yememeye çalışırım. Allem eder kalem eder 1 veya 2 milyar fazla vermeyi tercih ederim.

Galeri taktiğinde ifade etmiştim demetevledeki galerinin verdiği rakamın 1 ila 2 milyar
fazlasını verdim demiştim(sonuçta galericide para kazanacak aynı parayı teklif edemezdim)

umarım açıklayıcı olmuştur.
Yazımdada ifade etmiştim bir Almancı olayı var ilerleyen günlerde onu yazmaya çalışayım.

Herkeze ii geceler dilerim.

Tüm hemşerilerime saygılar sevgiler
Serdar72

Not: yukarıda yaptığım taktik artık geçerliliğini sanırım kaybedecek :yes:
umarım o emlakçı arkadaş bu forumu okumuyordur.

nokta
05-09-2008, 02:19
sn. camsoy

arabanız hayırlı olsun güle güle kullanın.
araba aradığınızı söyleseniz yadımcı olurdum :wink:

toprakbaba
05-09-2008, 02:42
Sn. toprakbaba ve diğer forum arkadaşlarım,

Ticaret matematikten oluşuyor olabilir ama hiçbir zaman trigonometri, türev integral kuralları da içermez.Her alımı aynı şekilde her satımı bulunduğu şekle şemale göre sahibinden mi, komisypncudan mı, dahada derinlere inersek

Almancı veyahut bay veya bayan olma durumuna göre değerlendirmekte fayda görüyorum.
Örneğin malsahibi bayan ise orta yaş civarı vede kapalı ise genelde çoğu emlakçı bu müşteriyi kek gibi görür(alıcı veya satıcı olsun sonuçta ya mal alacak yada satacak yani işin içinde para dönecek)
Veya Almancı ise genelde Türkiye piyasasını bilmedikleri için tabiî ki hepsi için geçerli değil kek gibi görülür.(not : bunu özellikle yazdım kısmet olursa bu olayı size ilerleyen günlerde yazarım.sanırım film gibi bir olay hak vereceğinize inanıyorum)
Veya sosyal olarak kültürel olarak bulunduğu bölge ile tezatlık taşıyorsa aynı şekilde kek görülür.
Yani yazmaya kalksam baya bir yazı olacağı için kısa kısa geçiyorum buda konu bütünlüğünü bozuyor.

Olayın özü bana kalırsa insan psikolojisi örneğin satacağınız malın sadece kötü taraflarını öntarafa çıkartırsanız haliyle karşınızdaki insan salak değil yemez! Ama iyi taraflarınıda bi parça karşı tarafa söylerseniz tabiî ki karşınızdaki insanın psikolojisine uygun olarak karşı tarafta sizin hakkınızda oluşacak intiba genelde pozitifdir.size güveni artar.Yanlız şablon gibi olmuyor bu olaylar arkadaşlar karşınızdaki kişinin gerçekten okur yazar olup olmadığı,yaşı,dini,memleketi, o onda bulunduğu ekonomisi, v.s daha sayamadığım bir çok bileşenin sentezi sonucu bir pazarlama taktiği ortaya konuluyor… hani mehteran da yanlış hatırlamıyorsam 2 ileri bir geri yürüyüşü vardır ya onun gibi komisyoncu o anki müşterinin durumuna göre alacağı veya satacağı malın konumuna ve değerine göre davranıyor.kısacası duruma göre şerbet veriyor.

Sn. toprakbaba yazınızda belirtiğiniz gibi taktik benim taktiğim değil bende başkalarından duydum yalnız bu taktiği bilmek üzerine kitaplar yazıp seminerler vermekle olmuyor olayı pratiğe döküp sahada başarı ile uygulamak gerekir diye düşünüyorum.

Ayrıca emlakçılar ağız birliği etmiş lafına katılımıyorum şöyleki her gelen her müşteriden para kaldırmayı amaç edindiği için vede genelde elin parası ile iş çevirmeye çalıştığı için aynı rakamları kesinlikle vermezler veremezler.bana kalırsa kırılma noktasını doğru yerde doğru zamanda yakalamak gerekir diye düşünüyorum.

Başımdan geçen bir vakayı anlatmayı uygun görüyorum,
Zamanın birinde arkadaşım arsa almaya karar verdi geçmiş zaman rakam 50.000ytl idi çıktık yola yaz sıcağı zaten terliyoruz o emlakçı senin bu emlakçı benim geziyoruz gezdiğimiz emlakçıların şekline göre(büronun lokasyonuna göre,karşımızdaki emlakçının giyim kuşamına göre, hatta ofisin dizaynına göre) rakam telaffüz ediyoruz.
Neden derseniz maalesef emlakçı arkadaşların çoğu dükkana gelen müşterinin telaffüz edeceği rakama göre davanıyor. Bu ikramlardada geçerli pörtföylerdede geçerli.
Her neyse mühye köyünün içinde bir emlakçı arkadaşa uğradık ofis şık mekan şık karşımızdaki adam tabiri caizse kelli feli derler hani o çeşit biri,
Orda biz 50000 ytl desek adım gibi biliyorum bize davranış değişecek önemsenmeyeceğiz çünkü ofisden belli oluyor büyük paraların adamları kendileri.
Bizde başaladık elimizdeki arsadan katkarşılığı 12 daire kaldığını bunu bir şekilde yatırıma yönlerdirmek istediğimizi bu işlerden pek anlamadığımızı ama piyasayı biraz gezdiğimizi üç aşağı beş yukarı 895 in fiyatını bildiğimizi (895 ı de bir tanıdık vasıtası ile duyduğumuzu v.s.) falan falan ifade ettik dediğim gibi o anki atmosfere göre görüşme 2 saat falan sürdü artık bi nebze doğaçlama yaparak tiyatro sahneliyoruz. Her neyse bu dairelerin 1 tanesini yeni sattığımızı parasının hazır olduğunu diğer daireleri arzu ederse takasdan verebileceğimizi( takasadan malı kabul etmeyeceğini adım gibi biliyordum, malın devamının kendisine geleceğine inandırmak adına bunu söylemek ihtiyacını hissettim nitekim düşündüğüm şekildede oldu) sırf emlakçı arkadaş 12 dairenin devamı gelsin diye inanın size m2 si piyasada 90ytl olan yerden bize bi kıyak yaparak 85 ytl ye bulabileceğini bu işten para kazanmayacağını(az kazanmıştır) sadece bizleri tanımaktan memnun olduğunu bizim yatırım danışmanımız olmasından memnun olduğunu v.s. v.s diyerekten işibağlamıştık. Bize 895 den uygun fiyatla yer vermesinin sebebi veyahut diğer emlakçılardan daha hesaplı bir fiyat vermesinini sebebi bize kendisini ispatlama ihtiyacı idi ilk işinde diğer emlakçılardan bir farkı olup bize hesaplı yer alması zaruri idi. Böyle bir durumda hiçbir zaman emlakçıların vereceği fiyat aynı olmaz neden derseniz emlakçı böyle yağlı müşteriyi hayatta kaçırmaz , aklı sıra o emlakçı arkadaş geri kalan 11 dairenin parasından nasıl iş çevireceğini düşünür.
Yalan söylemeyi hoş bulmuyorum ama hayatın içerisinde maalesef pembe yalanlar söylemek zorunda kalıyorum..

SN.toprakbaba galeri taktiğinde olduğu gibi kimi emlakçıya alıcı olursunuz kimine satıcı kimine yağlı müşteri gibi durursunuz kimine tok satıcılık yaparsınız,kimne salağa yatarsınız. Dedim ya her şey o anki atmosfere o anki bileşenlere bağlı

Yazınızda ifade etmişsiniz 15000ytl kazık yemekten kaçıp ta 3-5 yıl sonra daire sahibi olmaktan vazgeçermisiniz diye sormuşsunuz. Yukarıda aktardığım olaydan 15000ytl kazık yememeye çalışırım. Allem eder kalem eder 1 veya 2 milyar fazla vermeyi tercih ederim.

Galeri taktiğinde ifade etmiştim demetevledeki galerinin verdiği rakamın 1 ila 2 milyar
fazlasını verdim demiştim(sonuçta galericide para kazanacak aynı parayı teklif edemezdim)

umarım açıklayıcı olmuştur.
Yazımdada ifade etmiştim bir Almancı olayı var ilerleyen günlerde onu yazmaya çalışayım.

Herkeze ii geceler dilerim.

Tüm hemşerilerime saygılar sevgiler
Serdar72

Not: yukarıda yaptığım taktik artık geçerliliğini sanırım kaybedecek :yes:
umarım o emlakçı arkadaş bu forumu okumuyordur.

bence yarın bir Hürriyet gazetesi alın ve Ankaradaki arsalarınız alınır -satılır ilanlarını tek tek aramaya başlayın size 895 parsele en yüksek rakamı veren emlakçının 1 yada 2 puan yukarısına alabilirseniz o zaman konuşalım unutmayın karşınızdaki insanlar emlakçı piskoloğ değil.

camsoy
05-09-2008, 12:32
sn. camsoy

arabanız hayırlı olsun güle güle kullanın.
araba aradığınızı söyleseniz yadımcı olurdum :wink:

Sağolasın Sn. Nokta,

Arabayı aldık, bir sorun yok çok şükür. Bu 12 daire:), (sizinde vakalar süper: Galerici taktiği- 12 daire vakaası)= olayı Şubat ayı gibi mi oldu?

saygılar...

nokta
05-09-2008, 22:57
Sn. toprakbaba hürriyet gazetesi alıp tek tek emlakçıları arayıp arsamı kaça alırsınız veya kaça satarsınız demeye gerek yok,

Daha önceki yazımda 01.09.2008 tarihli forumun 70. sayfasında http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=20308&page=70 yandaki linkden de ulaşabilirsiniz. Son paragrafında yazdıklarımı aynen yayınlıyorum

“”Gazeteye ilan veren emlakçılardan özellikle hürriyet gazetesinde ankaradaki arsalarınız alınır satılır v.s diye her gün ilan verirler, saymadım ama 10 ila 15 tane firma var bunların zaten bildiğim 3 tanesi k.ören ufuktepe de 2 tanesi hüseyingazi de , işin ilginç tarafı bu arkadaşlar akrabalar.
Son söz. Siz siz olun internetten olsun gazete v.s den görüştüğünüz kişi ve kuruluşlara ihtiyatlı yaklaşın..olabilir güvendiğiniz bir emlakçınız vardır ama sonuçta bir para yatıracaksınız emlakçınıza hissetirmeden bir başka emlakçı veya emlakçılarla görüşüp istişare etmenizi tafsiye ederim.zaten bu ülkede yanlış giden ne varsa hep insanlara aşırı güvenmeden kaynaklanır.”” Demişim.

Sayın arkadaşlarım yukarıdaki yazıyı 5 gün önce yazmışım. Yazımdada ifade ettiğim gibi gazetedeki alınır satılır reklamlarını veren arkadaşların 5 tanesini yakın sayılabilecek derecede tanırım çalışma şeklini prensiplerini gayet iyi bilirim.bu arsaları kendilerine mi alıyorlar yoksa kelepircileri nemi aldırıyorlar v.s. bir sürü oyunları var.bu yüzden her zaman dediğim gibi telefonla konuşmak yerine bir günümü iki günümü ayırıp yerinde sıcak satış veyahut alış yapmayı her zaman tercih ederim.

Emlakçı mı psikolog mu suali vardı.
Ticaretin en önemli kuralı karşı tarafı çözmektir. Örneğin galerici satacağı arabayı sevdiğinizi anladığı anda fiyat kırmaz, aynı şekilde emlakçı evin hoşunuza gittiğini anladığı anda fiyat kırmadığı gibi komisyonda ikram etmez,
Ama siz beğendiğiniz arabayı veya evi daireyi arsayı olsada olur hesabı yaklaşırsanız piyasada daha nice ev olduğu veya araba olduğunu psikolojik olarak malsahibine hissetirdiğiniz vakit kozlar sizin lehinize döner. (ya kardeşim piyasada alıcımı var, bak biz bu yoklukta geldik.zaten ramazan ayındayız millet oruçlu oruçlu sıraya mı girdi, zaten peşinden kurban bayramı geliyor, hadiii olmadı zaten arkası kar kış emlakda yaprak kımıldamaz diyerekten kanala girdiğiniz vakit emlakçımı psikolog mu anlarsınız.)

Pazarlık şansınız artar.hiç ummadığınız rakamlara alım yaparsınız.

nokta
05-09-2008, 23:00
Sağolasın Sn. Nokta,

Arabayı aldık, bir sorun yok çok şükür. Bu 12 daire:), (sizinde vakalar süper: Galerici taktiği- 12 daire vakaası)= olayı Şubat ayı gibi mi oldu?

saygılar...

sayın camsoy rakamları değiştirerek vermeyi uygun gördüm.
şubat değildi. :)

emlakbaba
07-09-2008, 11:03
Sevgili emlaksan yakupabdal 345,363,410,429,726,795,808,951 parseler hakkında
bilgi rica ediyorum yakın bir dostum burayı takip ediyor yazma hakkını alamamış sorun yaşıyormuş zaman ayırıp vereceğiniz bilgilere şimdiden teşekkür ederiz hayırlı ramazanlar h.şahin

emlaksan
08-09-2008, 00:24
Sayın Emlakbaba;

Yakupabdal 345 parsel 32.800 m2 büyüklükte ve ~ 120 hissedarlıdır. Köy içi proje dışıdır.

Yakupabdal 363 parsel 31.850 m2 büyüklüktedir. Az hissedarlıdır. Köy içi ve proje dışıdır.

Yakupabdal 410 parsel 58650 m2 büyüklüktedir. Muhtemelen tek tapudur. Proje dışıdır.

Yakupabdal 429 parsel 65.700 m2 büyüklüktedir. Çok hissedarlıdır. Proje içerisindedir.

Yakupabdal 726 parsel 3.250 m2 büyüklüktedir. Az hissedarlıdır. Proje içerisindedir.

Yakupabdal 795 parsel 44.450 m2 büyüklüktedir. Az hissedarlıdır. Proje içerisindedir.

Yakupabdal 808 parsel 26.080 m2 büyüklüktedir. Az hissedarlıdır. Proje dışarısındadır.

Yakupabdal 951 parsel 131.900 m2 büyüklüktedir. Çok hissedarlıdır. Proje içindedir.

Düşünceler;

Arkadaşınız bu parsellerden alım mı yapmak istiyor yoksa hissesi mi var?
Eğer hangi parseller öne çıkıyor ise soru; 795 ve 951 parselleri ana kadastro
yolu lokasyonu ve manzara açısından olumlu değerlendiyorum. Proje dışı
kalmış köy içi parseller ev yapmaya uygun oluşu ile özel lokasyon arzediyor.
Diğer proje dışı parseller konusunda fikir yürütmeyelim. 429 proje içi oluşu ile
değerlendirilir. 726 ise tarla vasfı oluşu ile 2 Ha altında kaldığından satışı ancak
paydaşlarına yapılabilmektedir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.

Selamlar,
Serhan

bark212
17-09-2008, 05:17
iyi günler benim mustafa kemal mahallesinde arsam var satmak istiyorum.Arsa ticari+imarlı toplam 5389m2 ama arsa hisseli olduğundan ben kendi hissemi satmak istiyorum benim hissem 389m2 havelsanın hemen arkasında cepa alışveriş merkezine 100mt.uzaklıkta ilgilenmek isterseniz iletişime geçebiliriz iyi çalışmalar...

prof_06_
24-09-2008, 21:00
SN EMLAKSAN; daha öncede birkaç arsa olayımı paylaşmıştım.karataşın 800 lü parsellerinden almış ancak buranın sit alanı olduğunu öğrenince güçlükle satıp elimden çıkartmış ancak acı bir tecrübe saymıştım.
daha sonra 1004 parselden yer aldım orası şuan için iyi gibi.
sizden isteğim bilgilerinizle bizi bursal hakkında aydınlatmak.bursalın proje içerisinde bir miktar arsam var. şuanki fiyatları ve satıp satmamak için uygun bir zamanın oluştuğu dönemler için bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.
bu siteye katkınızdan dolayı ayrıca teşekkür ederim.
bursal 300 lü parseller.

kapila
25-09-2008, 02:16
sevgili arkadaslar sizinle bir konuyu paylasmak daha dogrusu ıcımı dokmek ıstıyorum.2 haftadır elımde bulunan bır kac yerı satmaya calısıyorum (muhye 896 da bulunan yerim olsun,1 adet dublex dairem ve buna benzer formda paylastıgım bırcok yer) sizinde bıldıgınız uzere bu piyasa kosullarında bıraz zor oldugu kanısına vardım.fırsatcı ınsanlar ortaya cıktı ve bu sahsen benı cok uzdu. buna su ornegı vermem cok dogru olabılır.telefon gelıyor beyefendi muhye 896 da bulunan yerınıze talıbım hemen tapuya gıdelım bıtırelım ısı .......emlak (bu ısı durust yapan kısılere sozum meclısten dısarı)

kapila
25-09-2008, 02:22
bolgeyı cok ıyı takıp eden kısılerden bırtanesıyım. beyefendi bakın bu bugun aldıgım fıyat teklıfıydı. 50 ytl verırım dedı ne dıyorsunuz beyefendı dedım tamam en son 60 verırım dedı. telefonu nazık bır dıller kapattım. 10 dakıka sonra aynı kısı bakın butcemı zorluyorum 70 ytl verırım dedı.arkadaslar tabii serbest fiyasa sonucta veren razı alan razı olduktan sonra sorun degil.ama muhye bu duruma dusmemelıydı. bunu bu hale getıren tek bır kısı degıl bırcok ınsan var. uzuldum sadece baska bır ornek verecegım

kapila
25-09-2008, 02:27
bu ornegı vermeden once arkadaslar elınızde bulunan yerlerı tutun ve kesınlıkle satmayın.elımde bulunan 675m2 ımarlı bır yerım var altındag dogantepe ılcesınde sayın emlaksan serhan bey sagolsun cok ılgılemekte ve elınden gelenı yapmaktadır. o cıvarı cok fazla bılmemekle beraber 1256 m2 lık yerın 675 m2 sı bana ait olmakla beraber satısa koydum 1 aydır gelen telefonun haddi hesabı yok. ınanırmısınız bana 30.000 ytl teklıf eden ve hatta bugun saat 19:30 da 25.000 teklıf eden kısıler cıktı.2 yada max 3 yıl sonra 4 adet daıre alacagı kentsel donusumun cok hızlı bır sekılde yayıldıgı bır bolgedır.nedenmı satıyorum kardeslerımın ıstegı dogrutusunda karar verdık.

kapila
25-09-2008, 02:34
arkadaslar ben yatırımlarının cogunu cankaya bolgesınde yapan bır katılımcı olarak uzulmemek elde degıl. bizler buraları kolay almadık evet su anda ne dıyorum bılıyormusunuz boyle gıdecekse melıh gokcek kamulastırsın gercekten kamulastırsın bu bolgeyı kentsel donusum vatandasın arazısını kelepr kapatmak adıyla yapılan bir oyunsa kamulastırılması en dogrusu. 500 m2 si olan misal ahmet amca 1 daire ıcın 15 yıl bekleyecekse kamulastırsın aynı gun ıcınde cankaya olmasın baska bır yerden daıre almasında hıcbır sakınca olmayacaktır.bu vakıtten sonra boykot edıyorum ve elımde bulunan muhye896 da bulunan 10.000(10 donum)m2 yerımın 1m2 sini bile satmıyorum.

kapila
25-09-2008, 02:42
yazılarımın yanlıs anlasılmamasını diliyorum .cunku ailece dısımızle tırnagımızla aldıgım bu yerlerı baskasına rant olacak dıye satmayacagım. bende o zaman bır emlakcı (sozum meclısten dısarı bılmenızı ısterım) acarım zor degıl ya parcalarım bu yerlerımı ohhh yan gel yat. sitemimi mazur gormenızı ısterim. herkesın ısıne sonsuz saygılıyım ama kımse muhyenın kaderıyle boyle oynaması gercekten acı verıcı bır durum. zamanında hep dedıler kardesım tapunda cankaya yazsın gerısı sorun degıl. evet prim yapan bır bolge dedık. ya arkadaslar ben verdıgım paraları eskısehır yoluna yatırsaydım (risk aldım kabul edıyorum) su anda 30 un uzerınde daırem, miami de yazlıgım, yatım katım daha neler neler.Allaha cok sukur yine ama bu hallere gelmemelıydı.

kapila
25-09-2008, 02:48
simddi sızlere soruyorum sevgılı form katılımcıları. 902 yerıne atıyorum 895 ve 896 ıle sozlesme yaptılar. uzerınden 2 yıl gectı. hadı seney basladı dıyelım.3 yıl oldu ınsaat surecı ıvır zıvır 6-7 yıl. ne oldu kentsel donusum den daıre aldım.sıze bırsey soyleyeyımmı dıkmen vadısı 4.5 etaba gırdım mecburıyetten yoksa beledıyenın verdıgı parayla bır daıre alamıyordum. herneyse 3 yıl gectı Daha baslayacak. ben bu daıreyı 2015 yılından once alamayacagım. konusunca melıh gokcek arkadaslar bırazda bizlerde kendımızde hata aramalıyız. bu yerlerın sahıbı bızler degılmıyız evet bızlerız. SATMAYALIM OZAMAN BEKLEYELIM NE OLACAK GORELIM. sozlerım kımseyı lutfen ıncıtmesın kendıme kızmakta va uzuntu duymakta oldugumdan hislerımı paylasmak ıstedım.herkese bol kazanclar umarım hersey duzelır dileklerımle..

kapila
25-09-2008, 02:59
biraz once ornegımı bır yakın dostumun yaptıgı yatırmla bitirmek ıstıyorum.sene 1999 elınde birikimi olan dostuma cankayada ve umıtkoyde yatırım yaptırdım. ben kendı gucum yettıgınce cankaya bolgesıne agırlık verdım. ama umıtkoyde buldugum arazıyı bende nakıt olmadıgı ıcın arkadasıma onerdım bastırdı parayı aldı .şansmı desem arkadaslar ama helali hoş olsun. su anda 8 tane umitkoyde kirada dairesi var. bizde muhyeyı bekleyelım duralım ha oldu ha olacak diye. kentsel donsusum projesı ıcerısınde, efendım atakuleye 3 km, burnumuzun ucunda, gol manzaralı falan filan.bana lutfen sunu demeyın bu kadar umitsiz olmayın evet bir hayır vardır elbet ama spekülasyonlar ve yapılan ticari oyunlar biraz sinirlerimizi gerdi diye dusunuyorum.herkese bol kazanclar

emlaksan
25-09-2008, 09:36
SN EMLAKSAN; daha öncede birkaç arsa olayımı paylaşmıştım.karataşın 800 lü parsellerinden almış ancak buranın sit alanı olduğunu öğrenince güçlükle satıp elimden çıkartmış ancak acı bir tecrübe saymıştım.
daha sonra 1004 parselden yer aldım orası şuan için iyi gibi.
sizden isteğim bilgilerinizle bizi bursal hakkında aydınlatmak.bursalın proje içerisinde bir miktar arsam var. şuanki fiyatları ve satıp satmamak için uygun bir zamanın oluştuğu dönemler için bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.
bu siteye katkınızdan dolayı ayrıca teşekkür ederim.
bursal 300 lü parseller.

Sayn Prof 06;

Bursal 300 lü parseller 3-5 ay evveline kadar 40-45 Lira/m2 den alınıp
satılıyordu. Belki bir kaç lira daha ucuz hisselerde denk geliyordu ancak
münferit diyebiliriz. Şu an Ankara genelinde gayrimenkul piyasasında
ciddi bir durgunluk söz konusu. Talep hayli azaldı diyebilirim. Bu sebeple
satış için uygun olmayan şartlar, alım için fevkalade müsaittir. Bursalda
uygulanacak projeleri yakınen takip etmiyorum. Daha önce sanırım Kara-
taş 800 lü parsellerden yer almışsınız. Sonrasında 800 lü parsellerin bazı
larının sit alanı olduğunu öğrenmişsiniz. Keşke satmayasaydınız demek
zorundayım. Çünkü son sınır onayıyla 800 lü parsellerde proje içerisine
dahil edildi. Doğrusuda buydu. Yakupabdal Karataş Mühye yatırımı ya-
pan tüm arkadaşlara önerim, Değerli dostum Kapila nında önerdiği üzere,
hisselerini ellerinde bulundurmalarıdır. Bursal konusunda aynı şeyi söyle-
yebilirim. Eğer ihtiyacınız yoksa topraklarınızı satmayınız. Biliyorsunuz,
yatırım işi birazda sabır işidir. Benim ilk bakışta söyleyebileceklerim bunlar.
Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim.

Selamlar,
Serhan

emlaksan
25-09-2008, 09:57
Sevgili Kapila;
Mühye konusundaki düşüncelerinize tamamiyle katılıyorum.
Çankaya projeleri hak sahiplerine tatmin edici şekilde dönecektir.
Şüphesiz.
Selamlar

berk06
25-09-2008, 14:54
Merhaba arkadaslar,

Ben formu yaklasik 1 yila yakin bir suredir takip ediyorum fakat sadece okumakla yetindim bugune kadar. Bugunde nerden estiyse uye olup yazmak istedim, aranizda hayalet gibi gezmek yerine, aktif bir uye olmayi tercih ettim. Serhan Bey (emlaksan) ile gerek msn gerekse e-mail yoluyla irtibatta bulundum ama yuz yuze gorusme olanagim olmadi. Kendisi benim ismen degilde, Kazakistan'dan Azerbaycan'a gecen kisi olarak tanir:)
2005 yilinda ancak alim gucum basladi, ve bu arada 895 parselde 500 m2 yer aldim, m2 fiyati 42 ytl idi. Bu alimdan sonra araya dugun, dogum girdi, ancak kendimi toparlayabildim, yeniden arsa yatirimi yapmak istiyorum. Cunku topragin cok degerli olduguna inaniyorum. Bakalim hersey kismet!
Bir konuda danismak istiyorum... 895 parselde aldigim arsa, o aralar yurtdisinda olmam dolayisiyla, aileden birinin ustune aldirttim, ve hala tapu benim ustume degil. Formda okuduklarim beni biraz telaslandirdi, tapu el degistirmelerinde, daire hakki elden gidiyormus (mayis 2008 sonrasi). Bu konuda umarim bir sorun yasamam. Cunku bu arsaya buyuk umutlar bagladim. Su anda bana ait tek gayrimenkul. O yuzden gozum gibi bakiyorum :)
Bu arada formda, bilgileriyle bizi aydinlatan cok degerli arkadaslarimiza tesekkur ediyorum.

Iyi gunler
Ozan Uluocak

emlaksan
25-09-2008, 15:36
Sayın Berk06;

Hoşgeldiniz. 895 parseldeki yeriniz her ihtimale karşı aile bireyinizin üzerinde kalmalı.
Ne olur ne olmaz. Vakti gelip, 895 parselle ilgili olarak belediye girişimlere başlayınca,
sözleşme imzalandıktan sonra, yetkililer ile görüşürsünüz. Ya sözleşmeden doğan hak-
kın devri yoluna gidilir yada tapu alınınca satış vasıtasıyla üzerinize tescil edersiniz.

Selamlar,
Serhan

saytecs
25-09-2008, 17:43
Herkese Selamlar
Kıbrıs köyü 2493 kadastro parseli hakkında bilgi Verebilecek Arkadaşlara Şimdiden Teşekkür Ederim. Fiyat Bilgisi Mevkii Hissedar Durumu Nedir.

shiftmen
25-09-2008, 18:35
Dün Doğukent'den 1 dönüm yer aldım.Yakupabdal-karataş'dan orta vadede( benim için 10 yıl) ümidimi kestiğim için böyle bir alım yaptım.Umarım bu yatırım beni hayal kırıklığına uğratmaz.Alımı dün yaptım ve bu iş için mamağa gittiğimde şunu farkettim ki mamak bölgesinde kentsel dönüşüm anlamında ciddi bir hareket var.Sanırım bunda mamak belediyesinin AKP li olup Büyük şehirle iyi anlaşmasının da etkisi olsa gerek.Yollar düzenleniyor yıkımlar, inşaatlar devam ediyor vs vs... Çankaya bölgesinde ise tam bir durgunluk hakim.Dün yine o bölgeyi dolaşırken şunu gördüm ki, yakupabdal-karataş bölgesi konum olarak çok güzel bir bölge.Bu durumu haketmeyecek kadar güzel.Ama maalesef hiç hareket yok. Umarım belediye seçimlerinden sonra bir şeyler değişir.

emlaksan
25-09-2008, 19:56
Sayın Shiftmen;
Mamak yatırımınız hayırlı olsun.
Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

ali
25-09-2008, 20:20
902 projesi hakkında bilgisi olan var mı
neler oluyor orada neden başlamadı acaba

emlaksan
25-09-2008, 20:48
Düşünceler;
Çankaya Kentsel Gelişim Projeleri için güçlü beklentiler var. Belki 30 yıl evveli
için değildi ancak artık bu bölgede son bekleyiş sürecine bir şekilde girildiğini
düşünüyorum. Bu saatten sonra ihmal edilmesini, unutulmasını beklemiyorum.
Çünkü plan içersindeki parsellere bir süredir ev ticarethane ve saire yapılmasına
kesinlikle müsaade edilmemektedir. Çankaya Belediyesi mevcut kentsel gelişim
sürecinden by-pass edildi. Sanırım gecekondu tarzında yapılaşma olan ve son
sınır onayı değişikliğiyle proje dışarısına çıkartılan Köyiçi bölgeleri Çankaya Bele-
diyesine miras kalacak. Büyükşehir Belediyesi Yakupabdal Karataş bölgesinde
uygulanacak gelişim projesinde tek yön belirleyicidir. Projenin hedeflenen bitiş
tarihi 2015 yılı olarak açıklanmıştı. Dolayısı ile planı, alt yapısı, inşaat süreci der-
ken ortalama 6-7 yıllık bir süreç olacağı kesin gibi. Bu projeye sadece konut
anlamında bakmak doğru mu? Yakupabdal için Kış Sporlarının öne çıkarılacağı
Olimpiyat Köyü, Konut Alanları, İkincil Villakentler, Turizm Ticaret Alanları ile
Restorantlar planlanmıştır. Tüm bunlar hakkında olumlu düşünüyorum. Bunca
yıllık bekleyiş ardından , güzel planları yaşama geçirip, bölge ve yatırımcısının
taçlandırılması gerekir. Büyükşehir Belediyesinden beklentimiz budur!
Selamlar,
Serhan

shiftmen
25-09-2008, 21:09
Sayın Shiftmen;
Mamak yatırımınız hayırlı olsun.
Selamlar,
Serhan

temenniniz için tşk. umarım hayırlısı olur.6-7 aydır araştırıyordum.En sonunda doğukentte karar kıldım.Fiyat-lokasyon , emsal oranı, inşaat alanı, beklenti süresi vs.. gibi kriterler içinde bana en makul bu bölge geldi.Umarım yanılmamışımdır.
Yakupabdal-karataş hakkındaki görüşlerinize katılıyorum. Belediye bu bölgeye hassasiyet gösteriyor.Gecekondulaşmaya izin vermiyor.Hatta alınan son meclis kararına da bu hassasiyetin bir göstergesi olarak bakıyorum.Ama ben gelecek belediye seçimleri sonrasında M. Gökçek seçildiği halde 1-2 yıllık süre içinde bu bölgede herhangi bir gelişme olmazsa bu bölgede işlerin çok uzayacağına kanaatindeyim.
selamlar.

emlaksan
26-09-2008, 12:31
Düşünceler;

Doğukent bölgesinin son dönemde, geçmişle kıyaslandığında revaçta olduğu
gerçeği var. Fiyatlar belirli bir seviyeye tırmandı. Mamak bölgesine, Nato yolu
civarlarına yeni yapılan binalar hayli ilgi çekici. İmrahor bölgesininde önümüz-
deki dönemlerde atılım yapmasını bekleyebiliriz. Yakupabdal Karataş bölgesinde
açıklanan hedef 2015 olduğundan belediyenin yapı yasağı koyup kontrollü şekil
de ilerlemek istemesini doğal karşılamak gerekir. Çünkü Ankaranın bir çok yerinde
5000 lik seviyede onaylı ve 1000 lik çalışmaları başlamış yada başlayacak yerleri
var. Bir kaç sene zarfında bunlar tamamlanırken, Çankaya gelişim planları ele alınma
ya başlayacaktır. Mühye bölgesi gelişim planlarının hedeflenen bitim tarihi 2018
yılıdır. Hangi plan olursa olsun ufak tefek tehirler 1-2 yıllık gecikmelerin normal
karşılanması gerekir. Yakupabdal Karataş Mühye bölgelerinin planlarını kısa-orta
vade aralığında bekliyoruz. 6-7 yıllık bir süreç, normal karşılanmalıdır.

Selamlar,
Serhan

berk06
26-09-2008, 15:44
Yatiriminiz hayirli olsun sayin Shiftmen... Acaba mahsuru yoksa m2 sini kaca aldiginiz ogrenebilirmiyim?

shiftmen
26-09-2008, 20:13
Yatiriminiz hayirli olsun sayin Shiftmen... Acaba mahsuru yoksa m2 sini kaca aldiginiz ogrenebilirmiyim?

tşk. 130 bin ytl /dönüm.

nursiahmet
26-09-2008, 22:59
sevgili shiftmen, emlaksan ve diğer arkadaşlar ;
doğukentte m2si piyasa fiyatlarının altında olursa arsa almayı düşünüyorum. elinize buralarda bilgi geçerse banada haber verirseniz minnettar kalırım.

bu arada shiftmen arsan hayırlı olsun. bol kazançlar dilerim.

shiftmen
27-09-2008, 15:27
sevgili shiftmen, emlaksan ve diğer arkadaşlar ;
doğukentte m2si piyasa fiyatlarının altında olursa arsa almayı düşünüyorum. elinize buralarda bilgi geçerse banada haber verirseniz minnettar kalırım.

bu arada shiftmen arsan hayırlı olsun. bol kazançlar dilerim.

Doğukent'de arsa fiyatları 125-230 arası arsa bulabilirsiniz.Fiyatlar konuma göre değişiyor.iyi bir arsa alabilmek için emlakcılarla irtibat halinde olup aynı zamanda sizinde devamlı araştırmanız gerekiyor.Bu şekilde iyi bir arsayı ucuza kapatabilirsiniz.Bana göre doğukent bölgesi için tam alım zamanı.Çünkü inşaatların başlama arifesinde şuan.1-2 tane başlayan inşaat var.Ekonomik beklenetilerde kötü.kriz havası var.Cebinizde nakitiniz var ise Doğukent de 180 lik bir arsayı130-140 a rahat alabilirsiniz.
Selamlar.

emlaksan
27-09-2008, 16:45
Sayın Nursiahmet;

Doğukent bölgesinde uygun fiyatla yer gelirse bilgi veririm.

Selamlar,
Serhan

nursiahmet
27-09-2008, 19:57
merhaba shiftmen, emlaksan ve diğer arkadaşlar ;
bana doğukentte bir arsa bilgisi geldi. 50664/4 parselde 1573 m2 tek tapu bir arsa. Yerine baktım internetten biraz eğimi var dolayısıyla (çok katlı konut alanı mı, yoksa villa parselimi emin olamadım) özellikle shiftmen ve emlaksan bura ile daha bilgili olduğunuz için sizden yardım rica ediyorum. m2 fiyatına da 115 lira istiyor. bu 50664/4 parseldeki arsanın durumu ve konumu sizce nasıldır ? Sizce ne kadardan almalıyım, bana yardımcı olursanız sevinirim

emlaksan
29-09-2008, 05:06
Sayın Nursiahmet;

50664/4 ada/parsel deki arsa iki cephesinden çaplı. Bu sebeple önermiyorum.
Aynı bölgede daha düzgün biçimli parsel bulunma imkanı var. O halde iyisini
tercih etmeliyiz derim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.

Selamlar,
Serhan

berk06
29-09-2008, 08:13
Arkadaslar, hepinizin seker bayramini kutluyorum, saglikli ve huzurlu bir bayram gecirmenizi temenni ediyorum.
Uzun yola gidecek arkadaslar icinde, lutfen dikkatli olsunlar!

Emin SELİMOĞLU
29-09-2008, 10:52
sn. forum dostlarımızın bende mübarek Ramazan Bayramını kutlarım. Mevlam nice nice Ramazan ve bayramlarına sevdiklerimizle birlikte kavuştursun.

EMİN SELİMOĞLU -- 0 532 605 38 53

kapila
29-09-2008, 15:21
arkadaslar herkese iyi bayramlar dileklerimle

nokta
29-09-2008, 22:57
tüm forum arkadaşlarımın bayramını kutlarım...... Saygılarımla

toprakbaba
30-09-2008, 00:19
Tüm form katılımcılarımızın ve tüm İslam aleminin bayramını kutlarım.

hisseciyim_ben
30-09-2008, 09:02
Ramazan bayramınız kutlu olsun.
Her gününüzün sağlık ve mutluluk dolu bayram güzelliği içinde geçmesi dileklerimle...

camsoy
01-10-2008, 12:18
Tüm forum üyelerinin ramazan bayramını kutlarım. Ailenizle, sevdiklerinizle, sağlıkla ve huzurla nice bayramlara...

alihocali
01-10-2008, 17:05
herkezin bayramı kutlu olsun

emlakbaba
05-10-2008, 12:56
Sayın Emlakbaba;

Yakupabdal 345 parsel 32.800 m2 büyüklükte ve ~ 120 hissedarlıdır. Köy içi proje dışıdır.

Yakupabdal 363 parsel 31.850 m2 büyüklüktedir. Az hissedarlıdır. Köy içi ve proje dışıdır.

Yakupabdal 410 parsel 58650 m2 büyüklüktedir. Muhtemelen tek tapudur. Proje dışıdır.

Yakupabdal 429 parsel 65.700 m2 büyüklüktedir. Çok hissedarlıdır. Proje içerisindedir.

Yakupabdal 726 parsel 3.250 m2 büyüklüktedir. Az hissedarlıdır. Proje içerisindedir.

Yakupabdal 795 parsel 44.450 m2 büyüklüktedir. Az hissedarlıdır. Proje içerisindedir.

Yakupabdal 808 parsel 26.080 m2 büyüklüktedir. Az hissedarlıdır. Proje dışarısındadır.

Yakupabdal 951 parsel 131.900 m2 büyüklüktedir. Çok hissedarlıdır. Proje içindedir.

Düşünceler;

Arkadaşınız bu parsellerden alım mı yapmak istiyor yoksa hissesi mi var?
Eğer hangi parseller öne çıkıyor ise soru; 795 ve 951 parselleri ana kadastro
yolu lokasyonu ve manzara açısından olumlu değerlendiyorum. Proje dışı
kalmış köy içi parseller ev yapmaya uygun oluşu ile özel lokasyon arzediyor.
Diğer proje dışı parseller konusunda fikir yürütmeyelim. 429 proje içi oluşu ile
değerlendirilir. 726 ise tarla vasfı oluşu ile 2 Ha altında kaldığından satışı ancak
paydaşlarına yapılabilmektedir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.

Selamlar,
Serhan

sevgili serhan bey sık giremiyorum cevabm geç oldu :) arkadaşım yatırım amaçlı olarak sordu sizin bilgilerinizi verdim.yanınıza ugrayacak.saygılar

emlakbaba
05-10-2008, 12:58
forum üyelerinin geçmiş bayramını kutlar saygılarımı sunarım
h.şahin

emlaksan
05-10-2008, 22:52
Sayın Emlakbaba;
Teşekkür ederim.
Selamlar,
Serhan

berk06
06-10-2008, 09:30
Arkadaslar,

Yenikent'teki arsa alimiyla ilgili , hisse satin alan arkadaslarla veya satin almayi dusunen arkadaslarla temasa gecmek isterim.
e-mail : [email protected]
msn : [email protected]

emlaksan
06-10-2008, 10:33
Sayın Berk06;
Yenikent konusuyla ilgili Sayın Kapila ile irtibat kurabilirsiniz.
Yenikent ve ek olarak Gölbaşında yüksek emsalli bölgelerde
girişim ve araştırmalarımız sürmektedir. Uygun yer bakıyoruz.
Kısa süre içerisinde netice alacağız.
Selamlar,
Serhan

atabayrak
06-10-2008, 16:07
Arkadaşlar haftasonu Eymir Gölüne gidip oraları bir gezeyim dedim ve moralim çok bozuldu.902 ile ilgili hiçbir gelişme olmadığı gibi hadi olsa bile ki yok Yakupabdala sıra gelmesine kanatimce en az 20 yıl var.Dağ taş tarla oraların dolması imkansız birşey.Bende aynı sizler gibi dişimden tırnağımdan artırdıklarımla Yakupabdala yatırım yaptım 2006 senesinden beri forumun üyesiyim.Arkadaşlar sağolsunlar bildiklerini paylaştıkça seviniyodum,ümütleniyodum 8 sene sonra bu iş tamam diyordum ancak yaşım genç olmasına rağmen oraya imarın girdiğini görebileceğime inanmıyorum ancak torunlarım görür herhalde.Üzüntümü sizinle paylaşmak istedim.Galiba en doğru yatırım batı gibi gözüküyor.Saygılarımla.....

memocan
06-10-2008, 16:09
902 de gokcek 2009 da hak sahiplerine konut anlasmasi yapti?vazgecme sansi varmidir?

emlaksan
06-10-2008, 19:16
Arkadaşlar haftasonu Eymir Gölüne gidip oraları bir gezeyim dedim ve moralim çok bozuldu.902 ile ilgili hiçbir gelişme olmadığı gibi hadi olsa bile ki yok Yakupabdala sıra gelmesine kanatimce en az 20 yıl var.Dağ taş tarla oraların dolması imkansız birşey.Bende aynı sizler gibi dişimden tırnağımdan artırdıklarımla Yakupabdala yatırım yaptım 2006 senesinden beri forumun üyesiyim.Arkadaşlar sağolsunlar bildiklerini paylaştıkça seviniyodum,ümütleniyodum 8 sene sonra bu iş tamam diyordum ancak yaşım genç olmasına rağmen oraya imarın girdiğini görebileceğime inanmıyorum ancak torunlarım görür herhalde.Üzüntümü sizinle paylaşmak istedim.Galiba en doğru yatırım batı gibi gözüküyor.Saygılarımla.....

Sayın Atabayrak;

Yakupabdal Karataş bölgesiyle ilgili bugüne değin bir çok açıklamalarda bulundum.
Bu bilgi paylaşımım resmi plana dayanmaktadır. Her şeyden önce Mühye planları
ile Yakupabdal-Karataş planlarının bir ilişkisi olmadığını kesin olarak belirtmek,
söylemek ve bunun altını çizmek istiyorum. İmrahor şeridi Mühye planları-
nın konutlaşma bitim tarihi 2018 yılıdır. Yakupabdal Karataş Gelişim Proje-
sinde konutlaşma bitim süreci 2015 dir. Dolayısıyla Mühye projesi kendi
içerisinde Karataş Yakupabdal Projeside kendi içerisinde ayrı ayrı değer-
lendirilecektir. Yakupabdal Karataş sürecinde bir Olimpiyat Köyü, Turizm
Ticaret Alanları İkincil Dağ Villaları ve konutlar olmak üzere önem arzeden
dikkat çekici proje var. Sadece konuta dönük yerlere bakarak, bu bölgeyi
ve geleceğini beğenmek tabiidir diye düşünüyorum. Aslında yıllar yılı bek -
lentilerin hüsranla sonuçlanmış olmasının nedeni açık. 2006 da değil 1996
da bölgeye yatırım yapmış olsaydınız, aynı beklentilere sahip olacaktınız.
Fakat unutmayalım ki ne 1996 da ne de 2000 lerin başında bölgeyle ilgili
resmi plan mevcut değildi. Çevre ve Orman Bakanlığının üst planı yoktu.
Nazım imar planı yoktu. Hiç bir şey yoktu. Tüm bunlara rağmen herkeste
imar planı beklentisi vardı. Elbette olacak şey değildi. Olmadı da..
Fakat 2005 yılından itibaren gelişmeler başladı. Bölgeyle ilgili projeler ve
sınırları belirginleşti. Bir kaç ay evvel Köyiçi bölgesi plan dışarısına çıkarıl-
dı. Hem Karataş Köyiçi hemde Yakupabdal Köyiçi için durum budur. Bura-
da sorulacak soru '' neden '' olmalıdır. Çünkü Büyükşehir Belediyesi 902
parselde Çankaya Belediyesine By-pass uygulayıp projeyi tetiklediğinde,
gecekondu yapılaşmasının hukuk platformunda engelleme girişimleri ve
açtığı davalar ile uğraştı. Nihayet tüm bunları hallettikten sonra hak sa-
hipleri ile sözleşmeleri imzaladı. Şimdi inşaat süreci beklenmektedir.Yuka-
rıda açıkladığım sebepler nedeniyle Yakupabdal ve Karataş köyiçlerinde
bulunan yoğun gecekondu yapılaşması projeden, sınır onayıyla bertaraf
edilmiştir. Tüm bunların nedenine ve zamanına dikkat çekmek istiyorum.
Bugün Yakupabdalda protesto gösterisi yapıldı. Belediye ekiplerinin gelip
dağda bulunan kaçak yapıları yıkacağı duyumu alınmış. Sonuç olarak bu
gelişmeler adım adım imar süreci hakkında fikir vermektedir. 2-3 hafta
önce bir yıkım olayı yaşanmıştı zaten. Tüm bunlar ışığında bir proje süre
cinin yürüyeceğini düşünmek doğru yaklaşım olacaktır. 2005 öncesinde
bu bölgeyle ilgili hiç bir resmi plan yürülükte değilken söz ve zanlarla
doğurulan beklentileri, 2005 sonrasında Büyükşehir Belediyesinin çalışma
yaparak ortaya koyup onayladığı proje ve buna dayalı beklentileri birbirine
karıtırmamalıyız. Fikirlerimizi resmi bir plana yaslamadıkça, olumlu yada olumsuz
düşüncelerimizin kıymeti yoktur. Düşüncelerimizi ve beklentilerimizi resmi projelere
odaklayıp, buna itibar etmeliyiz :) Sanırım elle tutulan ve doğru olan budur.

Selamlar,
Serhan

memocan
06-10-2008, 20:01
HİÇ İstemİyorum ama Çankaya beledİyesİnİ akp almadikÇa elle tutulur bİrŞey gÖremeyeceĞİz herhalde oralarda

shiftmen
06-10-2008, 20:01
Bende sayın atabayrak gibi düşünüyorum.Öte yandan sayın emlaksanın dediği gibi 902 projesinin daha önce öngörülen tamamlanma tarihi 2009. hadi olsun 2010. yakupabdal-karataş bölgesi 2003 yılında kentsel dönüşüm ilan edilmiş.Aradan 5 yıl geçti.Hiç bir şey olmadı.2015 yılında tamamlanırmı bana göre imkansız.zaten konut piyasasıda şuanda doymuş durumda.şuanda satılmayı bekleyen 2 milyon konut varmış.Kentsel dönüşümün yapılabilmesi için müteahhitlerin dönüşüm projelerine ilgi duyup kendilerine kalacak konutları satabilme ümidi taşıması lazım.Şu kriz ortamında ve konut bolluğunda karataş-ykbabdal gibi devasa bir alanın yapılaşmaya açılması yapılacak konutların talep görmesi ne derece mümkün şüpheliyim.Bu bölge sadece konut ile doldurulabilecek bir bölge değil.Alış veriş merkezleri fuar merkezleri gibi önden bazı ilgi çekici cazip yatırımlar gelirse belki bu bölgenin gelişmesi hızlanabilir diye düşünüyorum:Umarım emlaksan haklı çıkar.
Emlaksanın dediği gibi köy içi alanların problem teşkil etmesin diye kentsel dönüşümden çıkartılması iyi gelişmeler.Ama şuanda daha fazlasının yapılıyor olması gerek.En azından nazım imar planında öngörülen ana yolların yapılması gibi. Belediyede forum üyesi bir köstebeğimiz olsada bize durum hakkında içerden güzel bilgiler verse negüzel olacak :)
selamlar.

emlaksan
06-10-2008, 20:57
Merhaba,
Bu köstebek olayına bende katılacağım:) Diğer yandan proje, plan incelendiğinde, toplu konut yanında çok geniş bir araziye, ikincil konutlar tasarlandığını görüyoruz. Bu Karataş ve Yakupabdal için böyle. Dolayısıyla Çankaya nın Ayrancı, Gop ve benzeri bölgelerinde uygulanmış geleneksel inşaat yapılanmasını artık bu projelerde beklemeyelim. Konuyu arazilerin dolmasına getireceğim. Araziler dolmayacak:) Yeşil alanları, sosyal yaşam alanları, sportif faaliyet alanları ve tabii turizm ticaret alanlarına büyük sahalar ayrılmış. Kentsel gelişimde ağaçlandırılacak alanlar hatırı sayılır büyüklükte görünüyor. Benim kentsel gelişimle ilgili çekincem, 200 m2 ve altının hak sahibi yapılmayacağı yönündeki düşüncemdir. İlerde bu kriterin değişmesi de ayrıca muhtemeldir. Mamak Kentsel Dönüşüm Projesinde bu tarz bir durumun varlığını hatırlıyorum. Önümüzdeki günlerde bu konuyu araştıracağım. Bununla alakalı görüş yada tecrübesi olan arkadaş varsa paylaşmasını rica ediyorum.
Selamlar,
Serhan

kapila
07-10-2008, 00:29
arkadaslar herkese merhabalar.ılk once su konudan bahsetmek ısterım bu kostebegi sahsen ben tanıdıgımı belırtmek ısterım ayda 2 yada 3 kez benı kendısı aramaktadır elımde bulunan yerlerı ucuza kapatmak icin. simdi sevgili form dostları sunu unutmayın hepimiz yatırımımızı ve umutlarımızı farklı farklı bolgelerde yaptık ve bahsettıgınız kostebek dedıgınız kısının muhye 895 parselde 10.500 m2 si 896 parselde 8.250 m2 si ve 902 de yaptıgı sozlesmede 3 daire si bulunmaktadır. allah daha cok versin kımsenın gozunun olmadıgını bıldrımek ısterim ama bunun suclusu arazilerini satan kısıler.

kapila
07-10-2008, 00:38
arkadaslar uzerine basa basa diyorum bakın bir gun bana hak vereceginize eminim hicbirimiz ermiş degiliz fakat proje ici imrahor vadısı icerisinde yerlerı bulunan arkadaslar sundan emın olsunlarkı fazlasıyla yatırımlarının mükafatlarını alacaklar. ellerinizdeki yerler,i satmayın arkadaslar...simsarlara gelecek kazandırmayın farkettiyseniz para demiyorum gelecek diyorum...bırakın dursun hepimiz sonunda geride kalan kisilerin en basta cocuklarımızın gelecegı ıcın bu yatırımları yaptık.diger bir konuya gelince sevgili form dostlarına sincan yenikentte yapacagımız yatırımla ılgıli ilgi ve alakalarına tesekkur ederim
yatırım alım yapmak icin az bır sure kaldı.sayın emlaksanın belırttıgı konu uzerine yorum yapmam gerekırse golbasında 2.0 emsal olan bolge uzerınde yogunlasmıs vazıyetteyim

kapila
07-10-2008, 00:47
sincan yenikentte 10-15 yıl beklemem gereken yatırımı golbasında max.6-7 sene ıcerısınde geri donusumu olabilecek bir projeyi sizlerle paylasmak isterim. bu konuda arastırma ıcerısınde ve en kısa surede sonuclandıracagımıza ınanıyorum allahın izniyle. ben bugune kadar golbası tarafına hic sıcak bakmadım ama 1/5000 lik projesini cizmekte oldugunu cok yakın bır dostum sayesınde ogrendıgımden itibaren her iki bolge icin kafa yormaya basladım getirisi ve goturusu nasıl olabilir diye.yakın bır sure ıcerısınde sızleri konu uzerınde aydınlatacagım. gun ıcerısınde benı telefonla arayan sevgili form dostlarına yakın bır sure ıcerısınde cok hesaplı bir yatırıma girebileceğimizi mujdeleyeceğim.

kapila
07-10-2008, 00:58
bana sunuda soran arkadaslar var ben emlakcı degılım bilginiz olsun lutfen bu ısı gercekten durust yapan üstadlara bırakmak en dogrusudur kanaatindeyim.sayın emlaksanı tanıyana kadar bu işi durust bır sekılde yapan kısıler olduguna ınandım. sayın emlaksan benım gercek anlamda gayrımenkul danısmanımdır daha onceki formdakı yazılarıma bakarsanız benı anlayabılecegınızi dusunuyorum. ama sunu yıne soyluyorum arkadaslar arastırın, sorun ve turnayı gozunden vurun. cok para herzaman kurumus toprak gibidir,akar akar ama biter.ama bu topragı elınızde bulunan su ıle beslersenız bir denız olusabılır. arkadaslar herkese bol kazanclar ve hayırlı gunler dilegiyle..

toprakbaba
07-10-2008, 01:25
Her zaman söylediğim gibi arsa işi sabır işidir.Hiç kimse zannetmesinki yaptığı 5-10.000 ytl lik yatırıma bir kaçyıl içerisinde daire sahibi olsun,bu bölgeyi patlamaya hazır bir bomba gibi görüyorum bir kıvılcım gerekiyor ,bu kıvılcımla bence gereken patlamayı yapabilecek potansiyelde.Düşünün şehre bukadar yakın vede şehrin en güzide semtlerinden birine bu kadar yakın nerede arazi var,hepimiz zamanında at yarışı yada futbol maçı seyretmişizdir ,at şahlandı gidecek jokey dizginler atı bu işte bir iş var diye düşünürsünüz bu bölgede buna benziyor ,yürüyüp gidecek ama dizginleniyor tutuluyor bunun sebebi ne diye düşündüğüm de ,katılır yada katılmazsınız aklıma tek gelen şey,Melih Gökçek Çankaya belediyesini almayı bir gurur meselesi yapmış durumda,ama bu bölge o kadar yerleşik dolu bir bölgeki,kalıcı ne bırakabilir.Eymir gölünü kıyı kanununa göre ele geçirmesi büyük olasılık ,bu gölü doğasını bozmadan milli park yapıp güneypark ve imrahorun 7. etapıyla birlikte ,kalıcı mükemmel yerleşim yeri haline getirip, Sosyal Demokratların Çankayaya yıllarca Yapamadığını Ben yaptım diyebilmek,Kırkkonakların çarpık yapılaşmasıyla kıyaslar yapıp bakın bu onların yaptıkları ,buda bizim yaptıklarımız diyerek iz bırakmak peşinde olduğunu düşünüyorum.Sizce bu dizginlemenin sebebi bu değilde ne olabilir.

hisseciyim_ben
07-10-2008, 01:39
Eğer zahmet olamaz ise mühye(902 hariç) ve karataşda en popüler parseller hangileridir ve şuanda alım yapacak olsanız sizce hangi parseller ne kadardan uygun görünürdü m2 bazında.Sizlere ve forumdaki dostlarımızla denk geldikçe paslayabilirim satmak isteyenlerin bilgilerini....

toprakbaba
07-10-2008, 02:50
Eğer zahmet olamaz ise mühye(902 hariç) ve karataşda en popüler parseller hangileridir ve şuanda alım yapacak olsanız sizce hangi parseller ne kadardan uygun görünürdü m2 bazında.Sizlere ve forumdaki dostlarımızla denk geldikçe paslayabilirim satmak isteyenlerin bilgilerini....
Karataşın en populer bölgesi otobanla Ankara arasında kalan aşağı solak,kadılarınbeli ve asmalı bölgesi olduğu düşüncesindeyim bu bölgelere parseller ekleyecek olursak,solak 1004-1005-1617-1602-1631 ,kadılarınbeli-1128-1136-1137-1139,asmalı 1-4-10 şu an aklıma gelen parseller,bu parseller m2 fiyatı olarak yamaç oluşuna ,manzaralarına göre 65-80 ytl arasına alıcı bulmaktadır.otoban ilerisi,otobana yakın parseller 50-65 ytl bedelle satılırken ,otoban altı bu parsellerin çok daha iyi yatırımlar olduğu düşüncesindeyim.

hisseciyim_ben
07-10-2008, 04:22
teşekkürler sayın toprakbaba; görüşmek üzere.

ALDENIZ
09-10-2008, 21:39
arkadaslar ben yatırımlarının cogunu cankaya bolgesınde yapan bır katılımcı olarak uzulmemek elde degıl. bizler buraları kolay almadık evet su anda ne dıyorum bılıyormusunuz boyle gıdecekse melıh gokcek kamulastırsın gercekten kamulastırsın bu bolgeyı kentsel donusum vatandasın arazısını kelepr kapatmak adıyla yapılan bir oyunsa kamulastırılması en dogrusu. 500 m2 si olan misal ahmet amca 1 daire ıcın 15 yıl bekleyecekse kamulastırsın aynı gun ıcınde cankaya olmasın baska bır yerden daıre almasında hıcbır sakınca olmayacaktır.bu vakıtten sonra boykot edıyorum ve elımde bulunan muhye896 da bulunan 10.000(10 donum)m2 yerımın 1m2 sini bile satmıyorum.

sn kapila goruslerinize sonuna kadar katiliyorum ve size tesekurler ederim zavalli insanlari tefecilerin eline dusmekten kurtariyorsunuz yani insanlar disinden tirnagindan arttiracak cocuklarina gelecek saglamak icin bir avuc toprak alacak onuda yerlerini cok kotu diyrek kandirilarak elinden uc kurusa almaya calisacaklar yazik bu vatandasa biraksinlar yakalarini onlarda biliyorlarki ankaranin en gozde yerleri cankaya koskune 3km uzakta ve hemde ankaranin 80km uzakliktaki yerleri bile dolmusken nasil olurda buralari deger kazanmiyacakmis arkadaslar biraz daha sabir edin inanin pisman olmuyacaksiniz yatirimlariniz sizlere kat kat fazlasiynan donecek boyle ucuz capulcu politikalar gelip gecicidir hemde topraklarinizin bulundugu yerler ankaranin goz bebegi hir bir deprem riski yok manzarali gelecegi cok parlak sizlere allahtan sabirli olmanizi diliyorum ve sn kapilaya tekrar tekrar teskurler ediyorum

ALDENIZ
09-10-2008, 22:22
:notr:
Karataşın en populer bölgesi otobanla Ankara arasında kalan aşağı solak,kadılarınbeli ve asmalı bölgesi olduğu düşüncesindeyim bu bölgelere parseller ekleyecek olursak,solak 1004-1005-1617-1602-1631 ,kadılarınbeli-1128-1136-1137-1139,asmalı 1-4-10 şu an aklıma gelen parseller,bu parseller m2 fiyatı olarak yamaç oluşuna ,manzaralarına göre 65-80 ytl arasına alıcı bulmaktadır.otoban ilerisi,otobana yakın parseller 50-65 ytl bedelle satılırken ,otoban altı bu parsellerin çok daha iyi yatırımlar olduğu düşüncesindeyim.

sn toprakbaba karatas 375 381 394 402 575 587 numarali parsellerinin durumu ve konumu nasil bu gunku piyasa degeri kac lira metre kare bazindan ve tahminlerinize gore kac senede gelesir mumkunse beni aydinlatirmisiniz ve simdiden cok tesekur ederim islerinizde basarilar dilerim:notr::notr::notr::notr::notr:

ALDENIZ
09-10-2008, 22:31
sevgili arkadaslar tuluntas fevziye koyu iyi taniyaniniz varmi bir ricam olacak fevziye koy 200 lu parsellerin durumu ve fiatini ogrenmek istiyordum birde kuzeykent projesine dahilmi mumkunse degerli bilgi ve yardimlarinizi bekliyorum

emlaksan
10-10-2008, 10:54
Bilgi;
Mühye 820 parselde hissesi bulunanlar, ihtiyaç olmadıkça hisselerini elden çıkarmasınlar. 820 parselin 902 projesinden çıkarılması kaderine terkedilmiş olmasından değil, 902 projesinin uç sınırı 820 parselin sadece 750 m2 sine isabet etmiş olmasındandır. Parselin büyüklüğü 73.430 m2 ve parsel çok hissedarlıdır. Forum dostlarımızdan bir ablamızın bu parselde hissesi var. Ziyaretinde fikir alış verişinde bulunduk. Bu nedenle konuya forum sayfalarında dikkat çekmek istedim.
Selamlar,
Serhan

dr_selin
10-10-2008, 13:32
sayın emlaksan
902 parselle ilgili merak ettiğimiz şeyler var genel olarak forumda bu husus bir türlü açıklığa kavuşmadı.902 parselde inşaatlar niçin başlamadı.proje iptali gibi bir durum varmı.lütfen bu konudaki görüş bilgi ve duyduklarınız varsa bizlerle paylaşırmısınız teşekkürler

emlaksan
10-10-2008, 17:59
Sayın Dr_Selin;

Bildiğiniz üzere Mühye 902 parselin projesi ihale edildi ve inşaat süreci beklenmektedir. Proje iptali gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Geri kalan son sözleşmelerinde imzalandığı bilgim dahilindedir. 902 parsele yapılacak inşaatların gecikme nedenini üç ana başlıkta açıklayacağım.

1- Parsel üzerinde gecekondusu bulunan hak sahiplerinden birisiyle ilgili dava sürecinin devam ediyor olması

2- Askeriyeyle ilgili bir konu hakkında uzlaşma sürecinin devamı.

3- Kriz ortamı sebebiyle inşaat firmalarının yapılaşma sürecine temkinli yaklaşması.

Not: 902 parselde hak sahibi olanlar, yukarıda açıkladığım konularda detaylı bilgi almak isterlerse, 4308585 veya .532 5544294 numaralı telefonlarımdan bana ulaşabilirler.

Selamlar,
Serhan

camsoy
11-10-2008, 00:05
Sayın Dr_Selin;

Bildiğiniz üzere Mühye 902 parselin projesi ihale edildi ve inşaat süreci beklenmektedir. Proje iptali gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Geri kalan son sözleşmelerinde imzalandığı bilgim dahilindedir. 902 parsele yapılacak inşaatların gecikme nedenini üç ana başlıkta açıklayacağım.

1- Parsel üzerinde gecekondusu bulunan hak sahiplerinden birisiyle ilgili dava sürecinin devam ediyor olması

3- Kriz ortamı sebebiyle inşaat firmalarının yapılaşma sürecine temkinli yaklaşması.

Not: 902 parselde hak sahibi olanlar, yukarıda açıkladığım konularda detaylı bilgi almak isterlerse, 4308585 veya .532 5544294 numaralı telefonlarımdan bana ulaşabilirler.

Selamlar,
Serhan

Sevgili Emlaksan,

Geçenlerde Güneypark ihalesini kazanan 7 inşaat firmalarından bir tanesinin yetkilsi ile beraberdik. Yetkili olan mühendis arkadaş benim üniversiteden eski bir arkadaşım. Sohbet sonunda Güneypark ve sorunlarına geldi. Bazı bürokratik işlemlerden dolayı inşaatın başlamamış olmasından dolayı onlarda bekleme halinde fakat arkadaşımın vurguladığı çok önemli başka bir nokta vardı.

Çoğu inşaat firması kendi elindeki hazır bitmiş yapıyı satamadıklarından dolayı piyasada ciddi bir ölçüde likidite sorunu var. Öyleki inşaat piyasasında malzeme fiatları artarken, konut satış fiatları düşmekte. 2 yıldan bu yana konut fiatlarında yaklaşık 20-25 % düşüş var. Hal böyle iken inşaat firmaları yeni yatırımlara girerken biraz daha ince eleyip sık dokuyorlar.

emlaksan
11-10-2008, 00:56
Sevgili Camsoy;

Kriz ortamı ve özellikle konut satışlarında yaşanan reel daralma sektör için büyük bir sıkıntı. 902 sözleşmeleri incelendiğinde belediye ile yapılan sözleşmelerde teslim tarihine ilişkin bağlayıcı hüküm olmamasına karşın, inşaat firmalarıyla belediye arasında yapılan sözleşmelerde, ruhsat tarihinden itibaren 18 ayda teslimat şartı hüküm altına alınmıştır. Bana göre Büyükşehir, inşaatların başlamasını herkesten daha çok istemektedir. Parsel üzerinde evi olupta yıkılmış hak sahiplerine, dairelerin teslim tarihine kadar aylık 250 ytl kira yardımı yapmaktadır. Bunun yanında ihaleyi kazanmış inşaat firmalarından iki yada üç tanesinin olumsuzluklara rağmen işe başlamaya istekli oldukları yönünde bilgi var.

Diğer yandan parsel içinde mahkeme süreci yaşayan sadece bir kişi kaldı. Görülen dava sürecine ek olarak mahkemeye usül yönünden bir itiraz olduğu edindiğim bilgiler arasındadır.
Hafta içerisinde bu konuda daha net bilgilere erişecek ve forumla paylaşacağım.

Son olarak Askeriye ile ilgili problem, çözüme yönelik olarak, belediye tarafından hazırlanıp sunulan protokolün, incelenmesi safhasındadır. Ancak elbette bürokrasidir, sonucu yada sürecin sonlanma tarihi hakkında çok net olamıyorum. Kısa sürmesi dileğiyle..

Selamlar,
Serhan

camsoy
11-10-2008, 01:13
Sevgili Camsoy;

Kriz ortamı ve özellikle konut satışlarında yaşanan reel daralma sektör için büyük bir sıkıntı. 902 sözleşmelerini incelendiğinde belediye ile yapılan sözleşmelerde teslim tarihine ilişkin bağlayıcı hüküm olmamasına karşın, inşaat firmalarıyla belediye arasında yapılan sözleşmelerde, ruhsat tarihinden itibaren 18 ayda teslimat şartı hüküm altına alınmıştır. Bana göre Büyükşehir, inşaatların başlamasını herkesten daha çok istemektedir. Ayrıca parsel üzerinde evleri olupta yıkılan hak sahiplerine, dairelerinin teslim tarihine kadar aylık 250 ytl kira yardımı yapmaktadır. Bunun yanında ihaleyi kazanmış inşaat firmalarından iki yada üç tanesinin olumsuzluklara rağmen işe başlamaya istekli oldukları yönünde bilgi var.

Diğer yandan parsel içinde mahkeme süreci yaşayan sadece bir kişi kaldı. Görülen dava sürecine ek olarak mahkemeye usül yönünden bir itiraz olduğuda edindiğim bilgiler arasında
Hafta içerisinde bu konuda kesin bilgiye sahip olacak ve forumla paylaşacağım.

Son olarak Askeriye ile ilgili problem, çözüme yönelik olarak, belediye tarafından hazırlanıp sunulan protokolün, incelenmesi safhasındadır. Ancak elbette bürokrasidir, sonucu yada sürecin sonlanma tarihi hakkında çok net olamıyorum. Kısa sürmesi dileğiyle..

Selamlar,
Serhan

Aslına bakarsanız, bu projenin başlamasını en çok isteyen taraflardan bir tanesi kesinlikle büyükşehir belediyesidir. Benim tahminim yerel seçimlerden önce kesinlikle ve kesinlikle ne pahasına olursa olsun inşaatlar başlayacak. :yes:

berk06
14-10-2008, 13:07
Sn Kapila,

Yurtdisinda olmamdan dolayi sizinle irtibati sadece internet yolu uzerinden kurabiliyorum. Golbasi ve Yenikent ile ilgili msn yada e-mail yoluyla gorusebilirmiyiz?

kapila
14-10-2008, 21:15
tabi bu konuda yogun bır sekilde calısıyoruz bu hafta sonu sevgılı formkatılımcılarına bu konuda bilgi verecegız [email protected]

emlaksan
18-10-2008, 18:14
Sevgili Kapila;
Koop. için trampa yönünde yer temini açısından gelişme var mı? Ben henüz alternatif bulamadım ancak yoğun gayret sarfediyorum. Ayrıca önümüzdeki hafta toplantı yapalım.
Selamlar

kapila
19-10-2008, 01:14
sayın emlaksan,trampa yonunde yer teminini en kısa sırada cozecegiz ve sizinde bildiginiz gibi bu yatırımımız yerli yerinde, hesaplı ve saglam adımlarla ilerleme kaydettigimize inanıyorum. sizinde yogun cabalarınızla sadece ufak bir puruz var onuda kısa zamanda cozecegiz. mal sahibiyle problem yok sizin cabalarınız sonucu. toplam 20 kisi alabiliyoruz sadece bunun uzerine cok talep var fakat herkese 500 er m2 dusecek sekilde bir alım yapacagız. hersey kesın olmadan girismek istemiyoruz biliyorsunuz kimseye mahcup olmak ıstemeyız.

kapila
19-10-2008, 01:18
sunu belırtme ısterımkı dusunce asamasında bile 12 kisi tamamladık sadece 8 kısı daha alabilecegiz. haftaya ltf..toplantı yapmak ve son sekline getirmek istiyorum. sizin yogun gayretlerınız sonucu hem sizin hem benim etrafımızdaki esimiz dostumuz hemde form katılımcıları dogru bir yatırım yapmıs olacagız. tekrar tesekkurlerımı bildirir bol kazanclar dilerim..

kapila
19-10-2008, 01:24
bu arada bunu tek bir arsa alımıyla yapmamak gerektigini karınca kararınca piyasa sartlarına uygun olarak gelecegi sizin deneyimlerinizle gorerek devam ettirmeyi dusunuyoruz. bilgi birikimleriniz ile bugune kadar yonlendırdıgınız konularda sahsım adına konusuyorum hic birsekilde yanılmadınız. tekrar tesekkurlerımı bildirir hepimiz icin hayırlı bir alım olması dilegiyle.

emlaksan
19-10-2008, 03:08
Sevgili Kapila;
Teşekkür ederim. Bazen abartıldığını düşünüyorum. Yani sonuç olarak şahsi fikirlerimden ziyade mevcut plana dayalı hareket etmeyi prensip haline getirdim. Doğrusunun bu olduğu inancınayım. Geriye dönük neredeyse 20 yıla yaklaşan tecrübelerimde gördüğüm bu. Spekülatif bölgelere itibar etmiyorum. Bunu tavsiye de etmiyorum. Gayrimenkul yatırımlarında hırslı davranmak risk almaktır. Nerede bir çabuk kazanç ihtimali varsa altında sıkıntı olma ihtimalide vardır. Nice örnekler gördük hep beraber. Yakın zamanlı.. Buradan hareketle daima orta+ vadeli ve risk ihtiva etmeyecek şekilde yatırımlara yönelmenin uygun olduğu düşüncesindeyim. Az miktarla maximum getiri, sıfır risk. Sanırım beni mutlu kılan bu.. Koop. meselesinde sayı belirttiğiniz gibi kısıtlı. Fakat sonrasında ek alımla yeni üye imkanımız olacaktır. Bu gün bir dostuma onaylı Karagedik planını gösterdim. Bu proje hayata geçtiğinde, yakın çevresi ve bağlantı noktalarına yakın yerlere canlılık getirecektir. Bölgede depolama alanları, yüksek yoğunluklu tk alanları olduğunu biliyoruz. Son olarak bu girişime ön ayak olduğunuz ve vakit ayırarak önemli katkılar sağladığınız için bende size teşekkür ediyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

senaa75
03-11-2008, 10:48
Toprakbaba Merhaba

Mühye köyü 512 parsel hakkında ne dusunuyorsunuz. Gelecek vaadedebilir mi?

berk06
17-11-2008, 08:40
Sn Murat Bey
Sn Serhan Bey
Yogunlugumdan dolayi, forumu takip edemedim, va sanirim 25 Ekim toplantisindan sonra Golbasi yatirimi sonlandirilmis, hisseciler belirlenmis ve alim yapilmistir.. Bunuda kacirdim.. Umarim bir sonraki yatiriminiza katilirim.. Saygilar

Ozan Uluocak

linux
17-11-2008, 10:47
Sevgili Kapila;
Koop. için trampa yönünde yer temini açısından gelişme var mı? Ben henüz alternatif bulamadım ancak yoğun gayret sarfediyorum. Ayrıca önümüzdeki hafta toplantı yapalım.
Selamlar

sayın emlaksan kolay gelsin öncelikle, gölbaşı bölgesi hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyiz?

emlaksan
18-11-2008, 10:59
Sn Murat Bey
Sn Serhan Bey
Yogunlugumdan dolayi, forumu takip edemedim, va sanirim 25 Ekim toplantisindan sonra Golbasi yatirimi sonlandirilmis, hisseciler belirlenmis ve alim yapilmistir.. Bunuda kacirdim.. Umarim bir sonraki yatiriminiza katilirim.. Saygilar

Ozan Uluocak

Ozan bey,
Gölbaşı yatırımımız aynı yerden etaplar halinde devam edecek. İrtibatta olalım.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
18-11-2008, 11:11
sayın emlaksan kolay gelsin öncelikle, gölbaşı bölgesi hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyiz?

Sayın Linux;

Gölbaşı hakkında olumlu düşüncelere sahibiz. Belli bölgelerde yatırımlara sıcak bakıyoruz. Bunlar Karagedik ve havarisi. Bugün sabah saatlerinde değerli Akat ailesinden bir mesaj aldım. Doğudan Avrupaya taşınacak doğalgaz anlaşması imzalanmış. Gölbaşı bu proje için çok önemli bir noktadır. Yatırım yaptığımız bölgeyi dört sebebe dayalı olarak seçmiştim. Bunlar sırasıyla,

TK alanlarına sınır oluşu
Ticaret Borsası yapılmasına yönelik arazinin ve projenin varlığı
Yüksek prim potansiyeliyle Lojistik Merkez ve Depolama alanlarına yakınlık
Doğu ülkeleri doğalgazının Avrupaya seçtiğimiz yerden taşınacak olmasıdır.

Nerde mevcut bir plan ve ciddi bir proje başlayacaksa yakın durmakta fayda olacağı kanaatindeyim. Bu sebepledir ki bölgeye yatırımları mantıki buluyorum.

Selamlar,
Serhan

.

camsoy
18-11-2008, 13:56
Sayın Linux;

Gölbaşı hakkında olumlu düşüncelere sahibiz. Belli bölgelerde yatırımlara sıcak bakıyoruz. Bunlar Karagedik ve havarisi. Bugün sabah saatlerinde değerli Akat ailesinden bir mesaj aldım. Doğudan Avrupaya taşınacak doğalgaz anlaşması imzalanmış. Gölbaşı bu proje için çok önemli bir noktadır. Yatırım yaptığımız bölgeyi dört sebebe dayalı olarak seçmiştim. Bunlar sırasıyla,

TK alanlarına sınır oluşu
Ticaret Borsası yapılmasına yönelik arazinin ve projenin varlığı
Yüksek prim potansiyeliyle Lojistik Merkez ve Depolama alanlarına yakınlık
Doğu ülkeleri doğalgazının Avrupaya seçtiğimiz yerden taşınacak olmasıdır.

Nerde mevcut bir plan ve ciddi bir proje başlayacaksa yakın durmakta fayda olacağı kanaatindeyim. Bu sebepledir ki bölgeye yatırımları mantıki buluyorum.

Selamlar,
Serhan

.

İmzalanan antlaşma hakkında:

Güncelleme: 23:58 TSİ 17 Kasım 2008 Pazartesi

TAHRAN - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, imza töreninde yaptığı konuşmada, mutabakat zaptıyla yol haritası çizildiğini, tarafların görevleriyle teknik konuların tanımlandığını belirterek, “Mutabakat zaptıyla enerji alanındaki işbirliği ve çalışmalar bir adım daha ileriye taşınacak” diye konuştu.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın doğalgaza ihtiyacı olduğunu söyleyen Bakan Güler, şunları kaydetti: “2007’den bu yana titiz ve kapsamlı çalışmalar yapılarak bu noktaya gelindi. Önemli bir mutabakat zaptı imzaladık, gereken çalışmaları başlatacağız. Türkiye olarak bu projeyi ciddi şekilde takip edeceğiz. Bu proje, iki ülkenin yanısıra bölge ülkelerini ve Avrupa’yı da büyük ölçüde ilgilendiriyor.”

Projenin yaşama geçirilip geçirilmeyeceğine ilişkin bir soruyu yanıtlayan Güler, “Türkiye olarak neyi imzaladıysak ciddi olarak takip ediyoruz. Doğalgaz çıkarılması, rafineri ve boru hattını kapsayan büyük bir proje. Doğal olarak zaman alacak” dedi.

Güler, çalışmaların çok yavaş ilerlemesinde dış baskıların etkisinin olup olmadığına ilişkin bir soruya da, “Baskı söz konusu değil” diye karşılık verdi.

İran’dan alınacak doğalgaz miktarının müzakere edildiğini, ancak fiyat konusunun ele alınmadığını vurgulayan Güler, “Çok kapsamlı olan ve 1 yıl kadar sürecek teknik çalışmayı hemen başlatıyoruz” dedi, mutabakat zaptının her iki ülkeye, bölgeye ve dünyaya hayırlı olması temennisinde bulundu.

NOZERİ: İŞBİRLİĞİ DAHA DA PEKİŞTİ
İran Petrol Bakanı Gulam Hüseyin Nozeri de, iki ülke arasındaki mutabakat zaptının enerji alanındaki işbirliğini daha da pekiştirdiğini söyledi.

Nozeri, “Mutabakat zaptının uygulanmasına yönelik taraflar arasında düzenli toplantılar yapılacak ve çalışma grubu oluşturulacak” diye konuştu.

Teknik çalışmaların 1 yıl kadar sürebileceğini belirten Nozeri, Güney Pars havzasındaki doğalgazı taşıyacak boru hattının 1850 kilometre olduğunu bildirdi.

Boru hattı projesinde Türkiye ve İran’ın ortak yatırım yapabileceklereni anlatan Nozeri, iki ülkenin enerji alanındaki işbirliğini geliştirmeyi öngören mutabakat zaptının imzalanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

MUTABAKAT ZAPTI NEYİ ÖNGÖRÜYOR?
Türkiye ile İran’ın enerji alanındaki mevcut işbirliğini daha da geliştirmeyi öngören mutabakat zaptına göre Türkiye, yatırım yapacağı Güney Pars havzasındaki 22., 23. ve 24. doğalgaz fazlarının işletilmesi hakkını elde edecek. Buradan çıkarılacak doğalgazın Türkiye’ye ulaştırılması için boru hattı inşa edilecek.

İran doğalgazı, Türkiye üzerinden Avrupa pazarına ulaştırılacak. Türkmenistan doğal gazının İran üzerinden Türkiye ve Avrupa’ya transferi sağlanacak. İki taraftan da yılda yaklaşık 35 milyar metreküp doğalgazın transferi öngörülüyor.

Proje, Güney Pars havzasından günde 46 milyon metreküp doğalgaz çıkarılmasını öngörüyor. Türkiye, bu miktarın yarısını kullanma hakkına sahip olacak.

İran, Türkiye üzerinden Avrupa’ya intikal ettireceği doğalgaz miktarı kadar Türkmenistan doğalgazını Türkiye’ye ulaştıracak.

Halen İran’dan ithal edilen günlük 27 milyon metreküp doğalgaz, projenin yaşama geçirilmesiyle 50 milyon metreküp olacak.

Kaynak: NTVMSNC
http://www.ntvmsnbc.com/news/466239.asp

camsoy
18-11-2008, 14:16
Nabucco boru hattı,

Rus gazına alternatif olarak İran ve Türkmen gazının Türkiye üzerinden Erzurum tarafından giriş yapıp Çorum üzerinden devam eden Ankara Ahibozda terminale ulaşan ve batı istikametinde Eskişehir ve Bursa'yı geçip Edirne'den Avrupaya ulaşması planlanan çok büyük bir projedir.

Toplam olarak 1850 km olarak planlanan boruhattı, Güney Pars havzasından günde 46 milyon metreküp doğalgaz çıkartacak. Bu 46 milyon m3 doğalgazın yarısı direkt olarak Türkiye'nin kullanımı için ayrılacak geri kalan kısmı Türkmenistandan da çıkarılacak gazla beraber Avrupa'ya ulaştırılacak.

Aşağıdaki linklerden planlanan boru hattının güzergahlarını görebilirsiniz...

http://www.nabucco-pipeline.com/project/project-description-pipeline-route/project-description.html
http://www.botas.gov.tr/images/icerik/harita/GasToEurope.jpg

emlaksan
19-11-2008, 09:13
Sevgili Camsoy detay bilgiler için teşekkür ederiz. Bölge plan çeşitliliği açısından hayli çekici diye düşünüyorum.
Selamlar

emlaksan
21-11-2008, 13:40
Karagedik Projesi içerisinde yüksek emsalli (net:1,50) bölgede 2500 m2 hisse satışa konulmuştur.
(Hisseye ~15 daire isabet eder - 125.000 Lira)
İlgilenenler telefon yada mail adresimden bana ulaşabilir.
Serhan

.

emlaksan
21-11-2008, 14:20
Bilgi;
Geçen yıl düzenlediğimiz ilk toplantıda bulunan bir dostumuz, Yakupabdal 1219 parseldeki 150 m2 yerini satışa koydu. Teklif yapmak isteyen olursa benimle irtibata geçebilir.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
25-11-2008, 19:16
Sevgili Camsoy detay bilgiler için teşekkür ederiz. Bölge plan çeşitliliği açısından hayli çekici diye düşünüyorum.
Selamlar

Planlar gerçekten çok çesitli. Bazı bölgelerde sadece TOKI var diye bir çok yatırımcımız alımlar yaptı.

Ne kadar fazla proje olursa o derece ehemmiyet taşır diye düşünüyorum ben nacizane...

Karagedik projesi
Toplu konut alanları
Depolama alanları
Nabucco boru hattı

Borsanın meşhur bir kaidesi vardır. ‘Beklentiyi satın almak’. Beklentiler yukarıda, satın alanlara da hayırlı olsun diyoruz....:super: Umarız kat ve kat fazlalasını kazanırlar...

emlaksan
26-11-2008, 14:01
Ek olarak Ticaret Borsasını belirtmekte fayda var. Bildiğim kadarıyla 200 dönümün üzerinde ATB nin mülkiyetinde olan parseller var. Sanırım ~500 dönüm üzerine Ankara Ticaret Borsası kurulacak. Bölgede Depolama Alanlarının bulunuşu tesadüf değil. Planları genel olarak ele aldığımızda, Ahiboz ve Mahmatlı bölgesinde sanayi-depolama-tk alanlarının yüklü biçimde olduğunu görüyoruz. Bu durum bize bölgenin ileriye dönük güzel iş çıkaracağının haberlerini vermektedir. Arazinin speküle olmaması ayrı bir avantajdır. Ticari alanlar ve yakın pozisyonlar Ankarada her zaman yüksek prim yapmıştır. Orta vade beklentisine sahip olanlar için uygun bir bölge olduğu inancındayım.
Selamlar,
Serhan

kemaldeniz
30-11-2008, 02:30
karataş parsel no:1631 de, 1000 m2 arsamız ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim. satılsa ne kadar eder? beklense gelecekte getirisi ne olabilir?

melih gökçek bizim oraları gösteriyor şimdi kanal B 'de İmar Dosyası programında. gölle, trt arasındaki araziyi gösteriyor kalemle. arazinin büyüklüğü 1.5milyon metrekare, kağt üzerinde 1.7 milyon metrekarelik hak sahibi görünüyormuş. kimseyi mağdur etmeden bu sorunu çözdük, dedi. aynı bölge ise, 50 metrakere arsaya, 20 metrekare daire verecekmiş. sözleşmeler filan yapmış. 7-8 müteahhite %48 gibi bir oran ile vermiş. bizim hiç haberimiz de yok. bindik bir alamete, gedeyoz kıyamete.

emlaksan
30-11-2008, 11:50
Merhaba,
Programı izlemedim ancak Melih beyin kastettiği yer Mühye 902 olsa gerek. Mühyede başka yerle sözleşme yapılmadı. Her 500 m2 ye borçlanmadan daire edinme fırsatı doğdu. Yüksek metrajlara daha büyük daireler şeklinde sözleşmeler tanzim edildi.
Selamlar

taarruz__
01-12-2008, 12:09
slm yatırımcı dostlarım. karataş 1005 parselde bir yatırımcı dostum acil paraya ihtiyacı olduğundan dolayı 1000 m2 yeri var m2 sini 69 ytlden verecek. istediğiniz kadar bölebilir..1005 parsel karataşın en güzel parsellerindendir.. bilgilerinize.. ilgilenen yatırımcılar 433 55 10- 0532 645 00 22.

nokta
06-12-2008, 01:51
Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı Mübarek Olsun.

memocan
06-12-2008, 12:26
902 baslayacak dıye benım gıbı mıllet 895-896 dan yer aldı ama baslayacagıda yok

Gokcek denen adamdan hesap sorulmadıgı ıcın AT KOŞTURUYOR

emlaksan
06-12-2008, 14:09
Bence Melih bey, 902 nin başlamasını herkesten daha çok istiyor. Fakat ekonomik vaziyetin sıkıntılı gidişi bir yana geri kalan ufak tefek pürüzlerde aşıldığı vakit 902 de inşaatların başlamasının önünde ne engel olabilir? Belediye - Vatandaş, Yüklenici - Belediye sözleşmeleri imzalanmışken, parsel üzerinde kalan son gecekondu sahibi ile mahkemelik vaziyet, inşaatların temel koymasına mani değilken (Bu bilgiye hukukçu bir hanımefendi vasıtasıyla ulaştım) ve son olarak Askeriye ile ilgili anlaşmazlık protokol imza aşamasındayken 902 sürecinin son durumunu, Melih beye bağlamak doğru mudur? Bana göre Sayın Başkanı eleştirebileceğimiz en önemli husus 2 Mayısta yaptığı ve hak sahipliğiyle ilgili olumsuz açıklamaları ile buna bağlı olarak Mühyede oluşan haksız durumdur.
Selamlar,
Serhan

.

memocan
06-12-2008, 15:15
Cok istiyor ve sorunda yok ise neden baslamiyor
adam ve oglu zaten muhyeyi parsellemis

emlaksan
06-12-2008, 16:38
Sayın Memocan;
İhale bitmiş. Pürüzlerin Melih beyden kaynaklanması söz konusu değil ki. Gecekondu sahiplerine yüksek miktarda kira ödeneği veriyor belediye. Neden uzamasını istesin, niçin böyle düşündüğünüzü anlamaya çalışıyorum. Bu sebeple soruyorum.
Selamlar

.

camsoy
08-12-2008, 19:16
Tüm forum okurlarının bayramını kutlar esenlikler dilerim.

emlaksan
15-12-2008, 03:23
Merhaba,
Karataş 245 parselde hissesi bulunan bir dostumuz satacağını bildirdi. İlgilenen arkadaşımız olursa bana ulaşabilir.
Selamlar,
Serhan

.

taarruz__
15-12-2008, 14:11
slm yatırımcı dostlar. elime kelepir fiyatlarıyla uygun arsalar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edecem.

taarruz__
15-12-2008, 14:17
bir müşterimin elinde 1617 parselde 2 dönümü var. m2 si 60 ytlden en son verecek. 1617 parsel trt binasının arkası mühye 902 güneyparkın karşısındadır. atakuleye ve cumhurbaşkanlığı köşküne 2-3 dakida (6) km mesafededir. bilgilerinize. istediğiniz kadar bölebilirde. hayırlı ve bol kazançlar.. CEM UFUK 0532 645 00 22-0312 433 55 10

nokta
15-12-2008, 15:07
SELAMLAR FORUM DOSTLARI, malumunuz yerel seçimler yaklaşıyor. Bu bölgelerin geleceği adına hangi isimler sizce faydalı olur?
1. i.melih ak parti
2. karayalçın chp
3. t.altınok(keçiören belediye başkanı) ak parti

diğer partilerin çıkaracakları adayların kazanma şanslarını sıfır olarak görüyorum..

memocan
15-12-2008, 16:24
4.hepsinin ......................

nuroo
15-12-2008, 19:16
i.melih gokcek disinda ikiside olur adam 15 senedir baskan
hala muhye-yakupabdal-karatas yerinde sayiyor
belki melihin disindakiler birseyler yapar:cry:

memocan
15-12-2008, 19:35
komur dagıtmakla mesgul adam
ama koyden emlakcılara gore oglu ve kendısı muhyeden cok arsa almıs

bu mıllet sayesınde bır 10 yıl daha oturur o koltukta
ankaralı hakedıyor bu baskanı
bızde karsıyaka mezarlıgından torunların ev sahıbı olmasını beklerız

slash
16-12-2008, 16:42
gercekten guzel espiri yaptiniz :)
belkide dogru!:arf:
bunlari yasamamak icin bize en faydali baskani secmek lazim.M. gokcek olayi biliyor daha dogrusu kentsel donusumu yapan kendisi secilemezse nasil olur acaba ! Karayalcin in da daha onceden burayla ilgili projesi daha dogrusu cizdirdigi imar plani varmis belkide oda secilirse kendi projesinden devam eder yani sil bastan. Bilemiyorum sayin arkadaslar. Sizce ne?

emlaksan
16-12-2008, 20:08
Karayalçın seçilirse, plan aşağı yukarı benzer şekilde devam eder. Ama bir farkla. Bu kez Çankaya Kentsel Gelişimi öncelik kazanır. Hızlanır diye düşünüyorum. Gökçek için bir şey söylemeyeceğim. Çizgisi belli. Altınok gelirse, planlar 25.000 lik bazda değişmez, imar çalışmalarının yapılacağı bölgelerde, sıra açısından öncelikler değişir kanaatindeyim. Benim tahminim kısaca böyle.
Selamlar,
Serhan

.

alfonso
17-12-2008, 16:07
Sayın Emlaksan

Karataş ömerli mevkii 257 parsel ve yakupaptal civanpınarı mevkii 1237 parsel hakkında ne dusunuyorsunuz. Gelecek vaadedebilir mi?

Teşekkürler,

emlaksan
17-12-2008, 21:00
Sayın Emlaksan

Karataş ömerli mevkii 257 parsel ve yakupaptal civanpınarı mevkii 1237 parsel hakkında ne dusunuyorsunuz. Gelecek vaadedebilir mi?

Teşekkürler,

Sayın Alfonso;

Karataş 257 parsel, 14.050 m2 büyüklüktedir ve tarla vasfındadır. Parsel 150 m2 lik hisselere bölünmüş vaziyettedir. Yaklaşık 35 hissedarlıdır. 5578 sayılı yasa nedeniyle 3.şahıslara satışı mümkün değildir.

Yakupabdal 1237 parsel ise 6850 m2 büyüklükte ve tarla vasfındadır. Yine yaklaşık olarak hissedar sayısı 35 dir. 5578 sayılı yasa nedeniyle 3. şahıslara satışı yapılamazken, her iki parseldeki hisselerinizi, paydaşlarınıza satabilirsiniz.

Çankaya Yakupabdal - Karataş - Mühye parselleri her şartta gelecek vaadeder. Zaruri bir sebep olmadıkça satmayınız. Hatta mümkünse m2 nizi çoğaltmanızı öneririm.

Selamlar,
Serhan

.

alfonso
18-12-2008, 11:26
Teşekkürler

Peki m2 fiyatları hakkında bilginiz varmı ?

emlaksan
18-12-2008, 12:06
Rica ederim.
Son gerçekleşen fiyatlara bakmak lazım. Alım-satım niyetiniz ciddileşirse üzerine düşer,
sıkı bir araştırma yaparız.
Selamlar
Serhan

.

The Boss
29-12-2008, 18:56
Mühye 895-896'da fiyatlar ne durumda bilen var mı? Teşekkürler.

emlaksan
29-12-2008, 19:03
Merhaba, 70 civarında seyrediyor. İnişli çıkışlı değişken.

.

dincerc
30-12-2008, 13:30
merhabalar karataş solak mevkii 959 parselde 1000m2 yerim var. fiyatlar ne aralarda şuanda? satmayı düşünüyorum.

emlaksan
31-12-2008, 01:14
Sayın Dincerc;
Karataş 959 parsel tarla vasfında ve 67.860 m2 toplam büyüklüğe sahiptir. Hissedar sayısı ~ olarak 50-55 kişidir. Parselin konumu güzeldir. Geride bıraktığımız aylarda Büyükşehirin yaptığı yeni sınır onayı ile 959 parsel Kentsel Dönüşüm Planı dışında bırakılmıştır. Köyiçi imar planına dahil olacağı kanaatindeyim. Buna göre zemin +3 yada zemin +4 kat şeklinde imar uygulaması yapılacaktır. Kuvvetle muhtemel. Fiyatlar konusunda son dönemde elime geçen bir veri yok. Alım satım işlemleri minimum seviyede diyebiliriz. Bana göre çok acil bir ihtiyaç olmadıkça içinde bulunduğumuz dönemde mal satmak mantıklı değil. Parsel gerçek ederini bulmayacaktır. Sabretmenizi öneriyorum. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

memocan
31-12-2008, 15:56
Y.abdal 1269 da yerim var.
Birkac kisi arayip satip satmadigimi sordu.
Acaba bir hareketmi var buralarda

emlaksan
31-12-2008, 20:04
Merhaba,
Hareket köyiçi parsellerde yaşanacak gibi. İmar çalışması yapacaklar. Ancak seçim öncesinde olur mu bilinmez. Sanmıyorum. Köyiçi bölgesinde imar uygulaması yapılırsa, tüm Yakupabdal parsellerinde reel bir yükseliş yaşanacaktır.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
31-12-2008, 20:05
.

Forum dostlarının yeni yılını kutlar, 2009 senesinin sağlık, mutluluk ve bol kazançlar getirmesini dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

caka
05-01-2009, 12:07
sayın emlaksan
karataş 161 parsel m2 fiyatları hk. bilgi verebilirmisiniz
saygılar

emlaksan
05-01-2009, 22:49
Sayın Caka;
161 parselin 39.650 m2 büyüklükte ve tarla vasfında olduğunu görüyorum. Çok hissedarlı.
Fakat son dönemde istatistik oluşturacak bir bilgi gelmedi bana. Alım satım çok durgun. Fiyatlar istikrarsız. Ne söylesek doğru olmaz. Böyle zamanlarda satışa çıkan mala gelen talep hangi fiyattan gerçekleşmişse bana göre kriter odur. Buna göre değerlendiriniz.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
06-01-2009, 11:45
Bilgi;
Forum dostlarımızdan değerli Akat ailesi ile Cumartesi günü bir araya geldik. Sohbet esnasında Balgat Gökkuşağı mahallesindeki evlerini satışa çıkardıklarını söylediler. Hayli güzel lokasyonu ve uygun fiyatıyla forum katılımcılarınında ilgisini çekeceğini düşündüm. Daire 140 m2, 3+1 ve yatak odasında ayrıca ebeveyn banyosu mevcut. Pimapeninden çelik kapısına barbeküsünden 1.kat ve aydınlık ferah oluşuyla full yapılı olmasına kadar bir çok yönden tercih sebebi olabilecek bir daire. İçinde halen kiracısı varmış. 600 Lira kira getirisi mevcut. Uyumlu bir kiracı ve çıkması gerekirse sıkıntı yaratmayacak olması ayrı bir avantaj diye düşünüyorum. Daire almak niyetinde olanlara iyi bir alternatif olacağı düşüncesiyle forumda bu bilgiyi paylaşmak istedim. İlgilenen arkadaşlar bana ulaştıklarında kendilerini direk olarak mal sahibi Akat ailesiyle irtibatlandıracağım.
Selamlar,
Serhan

.

Darendeli
06-01-2009, 13:31
Bilgi;
Forum dostlarımızdan değerli Akat ailesi ile Cumartesi günü bir araya geldik. Sohbet esnasında Balgat Gökkuşağı mahallesindeki evlerini satışa çıkardıklarını söylediler. Hayli güzel lokasyonu ve uygun fiyatıyla forum katılımcılarınında ilgisini çekeceğini düşündüm. Daire 140 m2, 3+1 ve yatak odasında ayrıca ebeveyn banyosu mevcut. Pimapeninden çelik kapısına barbeküsünden 1.kat ve aydınlık ferah oluşuyla full yapılı olmasına kadar bir çok yönden tercih sebebi olabilecek bir daire. İçinde halen kiracısı varmış. 600 Lira kira getirisi mevcut. Uyumlu bir kiracı ve çıkması gerekirse sıkıntı yaratmayacak olması ayrı bir avantaj diye düşünüyorum. Daire almak niyetinde olanlara iyi bir alternatif olacağı düşüncesiyle forumda bu bilgiyi paylaşmak istedim. İlgilenen arkadaşlar bana ulaştıklarında kendilerini direk olarak mal sahibi Akat ailesiyle irtibatlandıracağım.
Selamlar,
Serhan

.

Sayin emlaksan düsünülen rakami yazarsaniz ona göre bir degerlendirme yapilabilinir,slmlar

emlaksan
06-01-2009, 14:33
Sayın Darendeli;

Teleffuz edilen rakam 140.000 TL civarında ve sanırım bir miktarda pazarlık payıda var. Bana .4308585 numaralı ofis yada .0532 5544294 numaralı cep telefonumdan ulaşıp, mal sahibinin iletişim bilgilerini alabilirsiniz.

Selamlar,
Serhan

.

Darendeli
06-01-2009, 15:00
sayın darendeli;

teleffuz edilen rakam 140.000 tl civarında ve sanırım bir miktarda pazarlık payıda var. Bana .4308585 numaralı ofis yada .0532 5544294 numaralı cep telefonumdan ulaşıp, mal sahibinin iletişim bilgilerini alabilirsiniz.

Selamlar,
serhan

.

tsk:ler belki cevremden ilgilenen olabilir,

emlaksan
06-01-2009, 17:05
Sayın Darendeli;

Elbette. Sonuçta Gökkuşağı mahallesi tutulan yerlerden ve satıcı taraf yakın dostumuz, bu noktada inşallah yine çevre ve dostlarımızdan birisi talip olur, beğenir ve alım yapar, böylece bizlerde güzel bir alış verişe vesile olur, mutluluk duyarız. İlginize ayrıca teşekkür ederim.

Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
10-01-2009, 15:32
Bilgi;

Bir dostumuz, konumu güzel olan Karataş 245 parseldeki 500 m2 hissesini satışa çıkardı. Bu hissenin plana göre ve emsaller baz alındığında, başkaca borçlanmaya gerek kalmadan sahibine bir daire kazandıracağını söyleyebiliriz. Fiyatı uygundur. İlgilenenlere duyurulur.
Selamlar,
Serhan

.

nokta
13-01-2009, 23:51
mrb, forum dostları geçenlerde elime bir kağıt geçti sizlerle paylaşmak istedim.
gerçi benim şu ekonomik krizden ötürü ümidim yok ama, hayırlısı diyelim....

İlgi: 22.12.2008 Tarihli ve 271749 Numaralı Başvurunuz
902 kentsel dönüşüm projesi 2009 yılı başında başlayacak ve 2010 yılı eylül ayında bitirilecektir. projenin gecikmesinin nedeni msb'ye ait parselin proje içinde kalması ve anlaşmasının gecikmesidir. anlaşma sağlanmış olup çok yakında imza edilecektir.

Saygılarımızla,

Bilgi Edinme ve Mavi Masa Şube Müdürlüğü

memocan
14-01-2009, 12:45
902 2009 da teslım edılecektı
bence bu ıste bır oyun var
gokcek fazla arsa toplayamadı herhalde yakınlarına

emlaksan
14-01-2009, 13:49
Sayın Dr_Selin;

Bu olayın, inşaatların başlaması sürecini etkilemeyeceği bilgisine ulaştık

Askeriye ile Belediye arasında gerçekleşecek Mutabakat/Protokol imzaya doğru gidiyormuş

Bazı firmaların inşaata başlamaya istekli oldukları yönünde duyumlar var

Selamlar,
Serhan

Yukarıda koyu renkle bugün yazdıklarım, Ekim 2008'de açıkladığım 902 sürecindeki engellerle ilgili maddelere ek ve güncel bilgilerdir. Forum dostlarının dikkatlerine..

Selamlar,
Serhan

.

safakcan
21-01-2009, 17:37
[QUOTE=emlaksan;2878201]Sayın Dincerc;
Karataş 959 parsel tarla vasfında ve 67.860 m2 toplam büyüklüğe sahiptir. Hissedar sayısı ~ olarak 50-55 kişidir. Parselin konumu güzeldir. Geride bıraktığımız aylarda Büyükşehirin yaptığı yeni sınır onayı ile 959 parsel Kentsel Dönüşüm Planı dışında bırakılmıştır. Köyiçi imar planına dahil olacağı kanaatindeyim. Buna göre zemin +3 yada zemin +4 kat şeklinde imar uygulaması yapılacaktır. Kuvvetle muhtemel. Fiyatlar konusunda son dönemde elime geçen bir veri yok. Alım satım işlemleri minimum seviyede diyebiliriz. Bana göre çok acil bir ihtiyaç olmadıkça içinde bulunduğumuz dönemde mal satmak mantıklı değil. Parsel gerçek ederini bulmayacaktır. Sabretmenizi öneriyorum. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

sn emlaksan benimde 956 parselde 200 m2 lik yerim var buranın durumu hakkındada bilgi verirseniz sevinirim ayrıca mümkünse fiatı hakkında da bilgii verebilirsiniz cünkü bir isim dolayısıyla acilen satmam gerekebilir

emlaksan
21-01-2009, 20:02
[QUOTE=emlaksan;2878201]Sayın Dincerc;
Selamlar,
Serhan

sn emlaksan benimde 956 parselde 200 m2 lik yerim var buranın durumu hakkındada bilgi verirseniz sevinirim ayrıca mümkünse fiatı hakkında da bilgii verebilirsiniz cünkü bir isim dolayısıyla acilen satmam gerekebilir

.

Sayın Safakcan;

Karataş 956 parseli inceledim. 40.700 m2 büyüklükte ve tarla vasfındadır. Yaklaşık bir yıl evvel Büyükşehir Belediyesinin çalışmasıyla yeniden tanımlanan sınır onayıyla bu parsel Kentsel Dönüşüm Planı içerisinden çıkartılmıştır. Bu durumda parselin geleneksel köyiçi imar çalışmasına tabi olacağı söyleyebilir. Kuvvetle muhtemeldir. Parsel içerisinde ~ 170 adet paydaşınız mevcuttur. Satış meselesine geldiğimizde olumludur diyemiyorum. Samimiyetle ifade etmek gerekirse, bu dönem alımlar için uygundur fakat satıcılar için elverişli değildir. Benim konu hakkındaki görüşüm bu yönde. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

.

ALDENIZ
26-01-2009, 22:16
sevgili forum dostlarim onumuzdeki secimler karatasi nasil etkiler eger gokcek kalirsa yine cok yillar beklermiyiz eger karayalcin gelirse biliyorum ki bu bolgeden cok oy alacak tahmin ediyorum ki hemen ilk isi bu bolgeleri canlandiracak projeleri hayata gecirecekdir bu konuda ve su anda buralarin konumu nedir bilenlerinizden bilgilerini paslasmalarini rica ediyorum:notr:

memocan
27-01-2009, 12:09
bu mıllet yıne gokcekı secer projelerı unut

emlaksan
27-01-2009, 18:45
Merhaba,
Bende konu hakkında görüşlerimi paylaşmak isterim. Öncelikle seçimlerden hangi sonuç çıkarsa çıksın Mühye Karataş Yakupabdal planları seçkinliğini daima koruyacaktır. Şehre bu denli yakın duruşu olan köyler uydu kentleşme ve benzer projeler kapsamında şüphesiz cazibe merkezleri haline gelecektir. Bu noktada inanıyorum ki gerek Melih Gökçek gerekse Murat Karayalçın olsun - hangisi göreve seçilirse seçilsin - Yakupabdal Karataş Mühye köyleri bir şekilde hakkını alacaktır. Bu konuda olumlu düşünmek ve pozitif beklenti içinde olmak gerektiği inancındaım.
Selamlar
Serhan

.

camsoy
27-01-2009, 20:35
Merhabalar,

Ortada 2023 yılına kadar uygulunacak bir nazım imar planı varken ve de onayları alınmış kentsel dönüşüm projeleri varken, kim gelirse gelsin bölge hak ettiği değere ulaşacaktır.

Benim kişisel kanaatim, seçimlerden önce bölgede kıpırdanma olacağı ve bölgedeki fiatlarının artacağı yönündedir. Son 2 haftadır 895-896 parsellerinde hareketlilik gözlemliyoruz.

ALDENIZ
27-01-2009, 21:41
vallaha ben bir yurtdasiniz olarak dusuncelerim beni korkutuyor eger gokcek yine gelirse bence bu yoreler bize sadece kendimize aile mezarligi yapariz gibime geliyor cunku gokcek oralardan oy almasi mumkun degil ben cankayayi iyi taniyorum sosyal demokratlarin kalesidir keci orenle karistirmayin ona gore oylarinizi cope atmayinda bir ise yarasin bu defasinda yani tilkiler ve eniklerine kaptirdiginiz tavuklar ve cucukler yeter

emlaksan
28-01-2009, 00:37
Değerli Arkadaşlar;
2023 yılına kadar yoğunluk kazanması tahmin edilen olası Ankara nüfusuna yönelik nazım imar planını Melih Gökçek yapmıştır. Göreve gelecek kişi Karayalçın olursa Çankaya planlarının öncelikli durumda olacağı aşikar gibi. Ancak Ankaralı Melih Gökçekle yola devam kararı alırsa niçin endişeli olalım? Mevcut planı yürürlüğe koyan bu yönetim değil midir? Dolayısıyla kim olursa olsun bu dönemden itibaren bariz gelişme beklemeliyiz. Çankaya köyleri planlıdır. Biraz daha sabır.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
28-01-2009, 01:56
vallaha ben bir yurtdasiniz olarak dusuncelerim beni korkutuyor eger gokcek yine gelirse bence bu yoreler bize sadece kendimize aile mezarligi yapariz gibime geliyor cunku gokcek oralardan oy almasi mumkun degil ben cankayayi iyi taniyorum sosyal demokratlarin kalesidir keci orenle karistirmayin ona gore oylarinizi cope atmayinda bir ise yarasin bu defasinda yani tilkiler ve eniklerine kaptirdiginiz tavuklar ve cucukler yeter

haklısınız:)
bende çankayayı çok iyi tanıyorum 32 yıllık bir çankayalı olarak ve maalesef mevcut çankaya yönetiminin çankayaya kattığı hiç bir artı değer yok.

Eskiden bir ayrılacalıktı Çankayada oturmak, eskiden Ankara'nın incisi diye lanse edilirdi. Şehir büyüdükçe yeni Çankayalar planlandı inşa edildi, bugün bir çayyolu, beysukent, bilkent, çukurambar, keçiören'in bazı bölgeleri, etliğin bazı kesimleri ve şu an aklıma gelmeyen daha bir çok Çankaya var.

Elmalarla Armutları birbirine karıştırmamak lazım, kentsel dönüşüm projeleri tamamen Büyükşehir Belediyesinin kendi insitiyafinde bu bakımdan alt belediyelerin hiç bir yaptrırım gücü yok. Sadece üst ve alt belediyenin uyumlu çalışması istenen ve de özlediğimiz.....

ALDENIZ
29-01-2009, 00:32
arkadaslar sunu size garanti edebilirimki cankayada sag ve liberal partilerin kazanmasi mumkun degil ve cumhuriyet tarihinde gorulmemistir orasi tek degismiyen sosyal demokratir ve turkiye cumhuriyeti yasadigi muddetcede boyle kalacagina inaniyorum onun icin de demek istiyorumki onemli olan buyuk sehirin cankaya gibi sol bir partinin almasi lazim iste o zaman cankaya yatirimlariniz cok buyuk kazanc getirir aynen gokcegin yaptigi gibi sincan etimesgut haymana golbasi vs gibi oy aldigi yerleri gelistirdigi gibi yani allaha revami bu ta polatli 80km gelisiyor para ediyor cankaya 15senedir yerinde sayiyor bumu milliyetcilik bumu allah korkusu bumu muslumanlik ayip degilmi hani nerde adillik esit hizmet bu alenen terbiyesizlik simdide cankaya bolgesinden arsalari toplayip yakinlarina peskes cekiyorlar amac ne biliyormusunuz kendileri dahi kazanmasa yine kazanan bunlar olacak cunku biliyorlarki ankarada arsa kalmadi yapisiz en degerli yerler cankayadir buna gore bal tutan parmagini yalar ona gore iyi hesap yapin durust politikacilar secin sagci solcu onemli degil onemli olan yurtdaslarimin kazanmasi:grrr:

emlaksan
29-01-2009, 15:05
Merhaba,
Çankayanın ihmal edilmişliği yadsınamaz bir gerçektir. Geçmişe dönük forumda bir çok kez altını çizdik, hep beraber görüşlerimizi paylaştık. Çankaya köylerinin plan içerisine alınmış olması öyle yada böyle olumludur. Eğer Ankara tercihini Karayalçından yana kullanırsa, Çankaya köylerinin planları öncelikli konuma gelecektir. Bundan hiç şüphem yok. Sayın Aldeniz sanırım sizde bunu ifade ediyorsunuz. Aksini düşünürsek yani Gökçek seçilirse Çankaya köylerinde gelişme olmayacak düşüncesi genel olarak hakim. Ben konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum. Yakupabdal Karataş ve Yaylabağ köyleri arazilerini kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesinin ilan tarihi 2005-2006 yılları arasındadır. 1/10.000 sınır onayıyla projeye tabi tutulacak alan büyüklüğü ~ 3.600.000 m2 dir. Mühye - İmrahorla birlikte bu alan ~ 7.160.000 m2 dir. Dolayısı ile buraya Kentsel Dönüşüm uygulayacağım dediğinizde zorlanırsınız. Kolay değil. Bu parsellere baktığınızda, hisse manasında müthiş bölünmüşlük göze çarpmaktadır. 100..150..200..250 m2 ler şeklinde. On binlerce hisse var. Arazide geleneksel tip imar çalışması yapıp, belediye olarak işin içinden çıkabilirlerdi. Belki de en adil seçenek bu olurdu. Fakat prestij projesine yönelince işler değişiyor. Kaynak bulmak gerekiyor. Belediye olarak vatandaşın arsasına bir nevi şuyulanıp kat karşılığı anlaşmalar yaparak pay alıyorlar. Bu belediye paylarıda (daireler) satılarak şimdi ve sonraki bölgelerde alt yapı yada sair hizmetlerde kullanılacaktır. Anladığım bu. 902 inşaatları henüz başlamadı ancak son noktasında beklemektedir ve ileride uygulanacak Kentsel Dönüşüm Projesi mantığına örnektir. Kısa sürede başlayarak yatırımcılarının yüzlerini güldürmeside samimi dileğimizdir.
Selamlar,
Serhan

.

ALDENIZ
31-01-2009, 17:44
sevgili arkadaslar hani derler ya yilanin sevmedigi ot deliginin tam onunde bitermis bencede tam oyle olacak herhade neden derseniz cankayayi yine sosyal demokratlar kazanacak ama buyuk sehiri buyuk ihtimalle gokcek kazanacak gibime geliyor cunku basbakan erdoganin davosta yaptigi hakli cikis akp ye buyuk puan topladi cok buyuk bir secim yatirimi haline donusecek ve bundanda en buyuk pasta parcasinida gokcek alacak bana burdan oyle gorunuyor bilmem siz ne dusunursunuz ama ne derseniz deyin basbakanimizin hareketini sonuna kadar destekliyor ve saygi duyuyorum zira sorun vatanim ve gururu olunca gerisi teferruattir saglicakla kalin kaderimize boyun egmekten baska caremizde yok zaten

Yücesan
04-02-2009, 02:01
Özellikle ; Karataş, Mühye, Yakupabdal, İmrohol, Eskişehir Yolu, İncek, Gölbaşı ilçeleri olmak üzere bu arsaların degerlemesini alım satımını ve toptancılıgını yapmaktayım. Sitede eskiler zaten tanırlar beni. Toprakbabanın yetersiz kaldıgı yada yetişemedigi durumlarda sizlere yardıma hazırım. Yatırım uzmanlık işidir

Yücesan
04-02-2009, 02:11
Konuya dönmek gerekirse ; Ankara Arsa Toptancısı olarak ...
secimlerden önce Karayalcın profoganda olarak Çankaya'yı kullanmış ve önümüzdeki haftalarda (günü belirli oldugunda buraya yazarım) Mühye köyünde bu bölgelere dair projelerini anlatıp sözler vermek için bir ziyaret yapacaktır buna karsılık olarak Gökcek bircok konusmasında es gectigi Çankaya'ya yeni dönemde el atacagını hatta secimlerden önce sümerin altında dedigi imar çalısmalarını koz olarak kulanacaktır hislerim beni yanıltmıyorsa yine Melih Gökcek kazanır gibi görünüyor ama Çankaya belediyesi sol partiden bir başkan cıkartacak gibi yani yıllardır süre gelen adet yine bozulmayacak düsüncesindeyim ... Her iki ihtimaldede Çankaya karlı cıkacak gibi görünüyor. Bunların dışında birçok gizli ve önemli duyumlar alıyoruz ve yatımlarımızı bunlara yönelik net bir sekilde yapıyoruz. Daha net ve detaylı bilgiler için Arsa fiyatlarınız için [email protected] Saygılar

Yücesan
04-02-2009, 02:28
Ankara Arsa Toptancısı Olarak yogunluktan dolayı uzun zamandır aranızda degildim. MÜHYE, KARATAŞ, YAKUPABDAL, ( bu 3 bölgede her mevkii ve parselde istenilen miktarda ) İNCEK GÖLBASI ESKİŞEHİR YOLU VE ANKARANIN BİRCOK YATIRIMA UYGUN YÜKSEK PRİM GARANTİLİ BÖLGESİNDE en ucuz en cazip fiyatlarla hizmetinizdeyiz. Ankara'da arsa ANKARA ARSA TOPTANCISI YÜCESAN'dan ALINIR....

Ankara'da HER BÖLGE VE PARSEL İÇİN ALMADAN ÖNCE LÜTFEN BİRDE BİZE SORUNUZ.

[email protected]
www.yucesanemlak.spaces.live.com

The Boss
04-02-2009, 09:37
Sayın Yücesan,
Reklamınızı yapmadığınız bir kaç başlık kalmış. Umarım onları da tamamlarsınız en kısa zamanda.

camsoy
07-02-2009, 14:48
Sayın Yücesan,
Reklamınızı yapmadığınız bir kaç başlık kalmış. Umarım onları da tamamlarsınız en kısa zamanda.

:).........

alihocali
09-02-2009, 17:45
herkeze iyi günler,iyi akşamlar......bu arada arsa fiyatlarından haberdar olon var mı arkadaşlar mesela 1631 karataş:super::he:...teşekkürler

camsoy
09-02-2009, 18:11
herkeze iyi günler,iyi akşamlar......bu arada arsa fiyatlarından haberdar olon var mı arkadaşlar mesela 1631 karataş:super::he:...teşekkürler

Karatas 1631, yaklaşık 63 dönüm ve 300 kadar hissedarlı karataş'ın güzel mevkiili bir parselidir. +70 TL/m2 civarlarında alıcı bulabilir diye düşünüyorum....