PDA

View Full Version : ankara çankaya karataş-mühye arsa fiyatları ve parsel bilgileri

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

panzehir
14-06-2011, 01:14
Serhan bey merhabalar, Çankaya 1. bölge karataş köyü karakaya mevkii 779 parselde 250 m2 arsam var. Bu parsel ile ilgili bilginiz mevcutsa paylaşırsanız sevinirim.

emlaksan
15-06-2011, 00:13
Sayın panzehir;
Merhaba. Parseli inceleyip size bilgi aktarmaya çalışacağım.
Selamlar,
Serhan

.

arayan
17-06-2011, 01:01
İli : Ankara
İlçe : Çankaya
Köyü : Karataş
Mevkii : Karakaya
Parsel no : 760
M2 : 210

arkadaşlar böyle bi arsamız var. bugünlerde bu arsanın değeri ne kadar dır.
ben izmirde oturuyorum oraları pek bilmiyorum. birisi çevre yolu geçiyo oraları değerlendi dedi.

bilen birisi varsa fiyatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
satmak istesek kaça gider kabaca...

teşekkürler.

emlaksan
21-06-2011, 15:37
Sayın panzehir;
Karataş 779 parsel 12.600 m2 toplam büyüklüktedir. Nispeten az hissedarlıdır. Bu bölgedeki fiyatlar güncel şekliyle takibimde değil. Araştırmanızı öneririm. Bu arada parselin büyüklüğü 20 dönümün altında kaldığından eğer tapudaki vasfı tarla ise o halde 3.şahıslara satılması mümkün değildir. Paydaşlarına satış yapılabilir.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
21-06-2011, 15:39
Sayın arayan;
Karataş 760 parsel 50.210 m2 toplam büyüklüğe sahiptir. Çok hissedarlıdır. Güncel fiyatlar takibimde değil. Araştırmanızı öneririm. Eğer bilgiye ulaşmakta sıkıntı yaşarsanız bana cep telefonumdan ulaşınız. Yardımcı olamya çalışırım.
Selamlar,
Serhan

.

arayan
21-06-2011, 19:55
merhaba emlaksan.
bilgiye ulaşmakta gerçekten zorlanıyorum.
cep telefonunuzu ben bulamadım profilinizden arıycaktım sizi.

Sayın arayan;
Karataş 760 parsel 50.210 m2 toplam büyüklüğe sahiptir. Çok hissedarlıdır. Güncel fiyatlar takibimde değil. Araştırmanızı öneririm. Eğer bilgiye ulaşmakta sıkıntı yaşarsanız bana cep telefonumdan ulaşınız. Yardımcı olamya çalışırım.
Selamlar,
Serhan

.

panzehir
22-06-2011, 10:08
serhan bey ilginiz için çok teşekkür ederim hayırlı işler dilerim.

emlaksan
24-06-2011, 09:53
Sayın panzehir;
Rica ederim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
24-06-2011, 09:54
Sayın arayan;
Bana .0532 5544294 numaralı telefonumdan ulaşabilirsiniz.
Selamlar

.

fatoş
06-07-2011, 11:12
merhaba sayın emlaksan karataş 463 parselde 150 m bahçe var satmak istiyorum ne kadar eder acaba?bilgilendirirseniz çok sevinirim....

emlaksan
06-07-2011, 12:27
Sayın fatoş;
Merhaba Karataş 463 parsel toplamda 8230 m² dir ve çok hissedarlıdır. Bölge fiyatları yakın takibimde değil. Bu sebeple bölgeyi yoğun çalışan bir emlakçı kardeşimize sordum. 25-30 lira civarlarından taliplisi olabilir dedi. İfadesini aynen naklettim.
Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

asil olçun
06-07-2011, 18:57
sayın emlaksan,
pursaklar gümüşyayla köyü( eski den çubuğa bağlı köydü, pursaklara bağlandı ve mahalle oldu) ankara ya yaklaşık 40 km, migre dağı var sınırlarında buradan tarla almak nekadar doğru yatırım için tek tapu yer bulmak kolay fikriniz nedir? sayğılarımla.

emlaksan
07-07-2011, 14:11
Sayın asil olçun;
Önümüzdeki hafta başında Karacaören bölgesinde çalışma yapacağım. O esnada yeri inceleyip sonrasında edineceğim bilgileri sizle paylaşırım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
12-07-2011, 19:45
sayın emlaksan,
pursaklar gümüşyayla köyü( eski den çubuğa bağlı köydü, pursaklara bağlandı ve mahalle oldu) ankara ya yaklaşık 40 km, migre dağı var sınırlarında buradan tarla almak nekadar doğru yatırım için tek tapu yer bulmak kolay fikriniz nedir? sayğılarımla.

Sayın asil olçun;
Planlı Karacaören çalışmamı gerçekleştiremedi. Bu sebeple Karacaören çalışmasını yaptığımda bahsettiğiniz yeri de inceleyip size geniş bilgi aktaracağım. Konu notlarımdadır. Bilginiz olsun. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

asil olçun
13-07-2011, 00:04
sayın emlaksan teşekkür ederim, ilği ve alakanıza.

emlaksan
13-07-2011, 14:02
Sayın asil olçun;
Selamlar

.

NAPA
14-07-2011, 09:41
Tansın Cengiz Güneypark projesi başlıyor!
01.06.2011 Çarşamba

Sinpaş Yapı Endüstri ve Tic. A.Ş ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan protokol çerçevesinde, Mühye köyünde uygulanacak Güneypark Projesi ile ilgili kentsel tasarım ve planlama sürecinin devam ettiğini, belediyenin ruhsat onay tarihinden başlayarak 3 yıl içerisinde konutların inşasının tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceğini açıkladı.

Sinpaş'ın Güneypark Kentsel dönüşüm proje alanında gerçekleştirilecek konut projesi ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Sinpaş Yapı Endüstri ve Tic. A.Ş. arasında Kasım 2010'da kat karşılığı inşaat ve satış vaadi sözleşmesinin imzalanmış olduğunu hatırlatırım.

Bu dev proje aslında Sayın, Murat KARAYALÇIN döneminden kalan bir projedir. Fakat, o yıllarda tasarımdan öte gidememiştir. Yıllar sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın, İ.Melih GÖKÇEK'in girişimleriyle yeniden hayat bulmuştur. Ancak, projenin asıl başlama tarihi bilinememektedir. Türkiye'nin en lüks konut projesi olacak Güneypark ile ilgili kentsel tasarım ve planlama süreci hızla işlemekte. Sinpaş'ın mimarları bu proje için seferber olmuş durumdalar.

Tasarım ofisleri ise birbirleri ile adeta yarışma halindeler. Diğer tüm projelerinde de benzerlerine az rastlanan güçlü bir konsept geliştirmek için en verimli şekilde bölgeyi kullancak olan firma başkente yeni bir soluk kazandıracağa benziyor.

Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Mühye köyünde hayata geçirilecek olan Proje kapsamında 1.000 Adet Villa, 500 Teras ev, 24 ile 36 katlı yüksek bloklardan oluşan 4.500 çok katlı konut olmak üzere Toplam 6.000 konut yapılacak. Projenin ekonomik değeri yaklaşık 2.5 Milyar Dolar civarında olacak.

Diğer taraftan, Ankara'lı yatırımcılar yayılan haberler üzerine bu bölgeden arsa edinme yarışına girişiyorlar. Ancak, görünen o ki arsa sahiplerinin satmaya hiç mi hiç niyeti yok..

taylan
18-07-2011, 18:36
karatas ve yakupabdal konusunda hala umutlumusunuz serhan hocam

emlaksan
19-07-2011, 11:59
Evet umutluyum
Selamlar

.

bir_ihtimal
24-07-2011, 16:56
Merhaba,

Çankaya Belediyesi Güneypark Projesi'ni durdurmuş gibi bir haber okudum internetten, fakat sadece birkaç internet sitesi var bu haberi veren.

İşin aslı nedir bilen var mıdır?

emlaksan
27-07-2011, 12:19
Merhaba,
Sanırım o haber yargı kararı vasıtasıyla planın yürütmesinin durdurulmasına ilişkindi. Yakın bir tarihte Yeni Güneypark planını askıda gördüm ancak yeniden itiraz yapıldı mı yada konu tekrar yargıya taşındı mı takip etmedim. Umarım plan bir an evvel onay alır ve böylelikle hak sahiplerinin mağduriyetleri ortadan kalkar.
Selamlar

.

şakayık
02-08-2011, 21:10
Ili:ankara ilçesi:çankaya
bucağı:1. Bölge
köyü:karataş
mevkii: Sorguncuk
parsel no:230
m2:165400
vasfı:tarla
hisse:3200/2646400

sayın emlaksan ,
yukarıda açıkladığım arsanın yeri ,konumu ve bugünkü değeri hakkında bilgi verirseniz sevinirim .
Saygılarımla

emlaksan
04-08-2011, 01:50
Sayın şakayık;
Bahsi geçen parseli inceledim. Tapu bilgilerinin tamamını teyid ettim. Hissenize isabet eden metraj 200 m² dir. Parsel çok hissedarlıdır. Lokasyonu beğendim. Köyün doğusunda yer alıyor. Parselde satılık hisse olduğu bilgisine ulaştım ancak ilgililerine ulaşamadım. Yakın çevresinde istenen fiyatlar ~ 50 TL civarlarında. Bölgeyi yoğun çalışan bir emlakçı kardeşimizden fiyat hususunda teyid aldım. Alım-satım noktasında olunacaksa derinlemesine araştırma yapmak gerektiğinin altını çizmek isterim. İfade ettiğim rakamlar yaklaşıktır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
04-08-2011, 02:04
Merhaba,
Telefon rehberimdeki bilgilerin tamamını kaybettim. Aciliyeti olan dostlarımız bana .0532 5544294 numaralı telefonumdan ulaşabilirler.
Selamlar,
Serhan

.

ereneren06
07-08-2011, 19:33
Güneypark Projesinin Yürütmesi Durduruldu
PAZARTESI, 27 HAZIRAN 2011 00:00
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi‘nin 13.08.2010 gün ve 2495 sayılı kararı ile onaylanan "Yeni Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanına ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonları"nın iptali istemi ile Ankara 2. İdare Mah. açtığımız, 2011/461 Esas no ile devam eden davamızda mahkeme 25.05.2011 tarihinde dava konusu işlemin yürütmesinin durdurulmasına karar vermiştir.

güney park durduruldu ve iptali içinde tmmob yeterince sebebi var gözüküyor iptali sonrasında nasıl bir hukuksal süreç izlenir

ereneren06
07-08-2011, 19:38
Yeni Güneypark Kentsel Dönüşüm Ve Gelişim Proje Alanına İlişkin Planı Yeniden Yargıya Taşıdık
CUMA, 17 HAZIRAN 2011 00:00
17.06.2011 tarihinde açılan dava ile Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylı kent bütünü üst ölçekli planların koyduğu ilke ve esaslara uymamakta, genel yerleşmeler sistemi, yoğunluk deseni ile doğal ve açık alan sistemini tamamen bozmakta, korunan doğal alan statülerinden birisi olan ÖÇK alanı ve havza alanının doğal yapı sisteminin devamı/uzantısı olan İmrahor Vadisi bilim ve hukuk dışı bir şekilde kullanıma açmakta, üst ölçekli planda belirtilen "ağaçlandırılacak alan"ların yerleşim dışı tutulma ilkesine aykırı olarak nüfus, istihdam ve ulaşım-yeşil sistem (Ankara kenti hava koridoru) dengelerini bozan bir nitelik olduğu, planlama ilkeleri ve esasları açısından teknik ve yasal zorunluluk olmasına rağmen, doğal yapı verilerinden biri olan hidrolojik-hidrojeolojik yapıya ilişkin yasal ve doğal eşik niteliğindeki havza su sistemini göz ardı edildiği gerekçesi ile Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi‘nin 14.03.2011 gün ve 802 sayılı kararı ile onaylanan "Yeni Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı"nın öncelikle yürütmesinin durdurulmasına takiben İPTALİ talep edilmiştir.
BU GİRİŞİM TMMOB LEHİNE SONUÇLANMIŞ VE SORUNLARIN AŞILMASI İÇİN HENÜZ BİR YASAL DÜZENLEMEDE UYGULANMIŞ DEĞİL

ereneren06
07-08-2011, 19:42
Yeni Güneypark Kentsel Dönüşüm Proje Alanına ilişkin davamızda bilirkişi raporu gelmiştir.
SALI, 29 MART 2011 00:00
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 14.09.2009 gün ve 2130 sayılı kararı ile onaylanan “Çankaya İlçesi, Mühye (902 Parsel) Yeni Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı Sınırları”nın iptali istemi ile 16.04.2010 tarihinde açmış olduğumuz devam eden davamızda bilirkişi raporu lehimize olarak bildirilmiştir.
Hukuksal süreç hakında bilgi verdim benimde göremediğim bişe vardır sizin yorumlarınız da benim için önemli.

emlaksan
09-08-2011, 08:16
Sayın ereneren06;
Yeni Güneypark Planı nın 5000 likleri ve 1000 lik leri aynı zamanda onay alarak kesinleşmiş. Ancak Kentsel Dönüşüm sınırlarına dava açılmış ve yürütmeyi durdurma kararı verilmiş. Bunun üzerine Belediye konuyu Danıştaya götürerek yürütmeyi durdurma kararına itiraz etmiş. İtiraz haklı bulunmuş. Buna ilişkin yazı henüz Belediyeye intikal etmemiş. Yazı geldiğinde 1000 likler de ilan edilecekmiş. Ulaştığım bilgiler bunlardır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

ereneren06
09-08-2011, 10:43
Güney park planının 5000 lik ve 1000 liklerinin kesinleştiği hakında yasal bi yazıyı bulabilir ve paylaşırsanız sevinirim: http://www.spo.org.tr/resimler/bizden/orj/1292_13_57_06.jpg
yazısında bölgenin dik ve heyal alanı diyor ve projeyle emsal oranının aşıldığından bahsediliyor bu aşırı yapılaşmaya izın veren bi projenin bilir kişi raporu istenmişse ve sonucunda bilirkişi raporunun büyükşehir belediyesinin alehine çıkması muhtemelken 1000 lik projenin onay alması bu kosullar altında nasıl sağlandı.Sizin de yazdığınız Gelişim Proje alanı Sınırları davasında iptali istenen parseler hangileri?

emlaksan
09-08-2011, 13:00
Sayın ereneren06;
Yeni Güneypark Planı nın 5000 likleri ve 1000 lik leri aynı zamanda onay alarak kesinleşmiş. Ancak Kentsel Dönüşüm sınırlarına dava açılmış ve yürütmeyi durdurma kararı verilmiş. Bunun üzerine Belediye konuyu Danıştaya götürerek yürütmeyi durdurma kararına itiraz etmiş. İtiraz haklı bulunmuş. Buna ilişkin yazı henüz Belediyeye intikal etmemiş. Yazı geldiğinde 1000 likler de ilan edilecekmiş. Ulaştığım bilgiler bunlardır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Merhaba,
İdare Mahkemesinde açılan ve bilirkişi raporu sonrası yürütmeyi durdurma verilen kararın temyizi Danıştay da oluyor. Dolayısıyla İdare Mahkemesinin verdiği kararı Danıştay bozabiliyor. Aldığım bilgi resmi ağızdandır ve Belediye nin kararı Danıştaya götürdüğü, Danıştayında itirazı haklı bulduğu ancak buna ilişkin yazının henüz Belediyeye ulaşmadığı dile getirildi. Bu noktada sürece ilişkin resmi belge henüz yok. Takip edilmesi gerekiyor. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

ereneren06
09-08-2011, 16:06
Kentsel Gelişim ve Dönüşüm Projesi kararma dayanak aldığı, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 73. maddenin gereğince

Eskiyen kent kısımlarını yeniden inşa ve restore etmek,
Konut alanları, sanayi ve ticaret alanları, teknoloji parkları ve sosyal donatılar oluşturmak,
Kentin tarihi ve kültürel dokusunu korumak amacıyla hareket edilmesidir. gibi bir çok maddesi var bu ve bu benzeri

maddelerine aykırı bi yapılasmaya gidilmek istendiğinden bir çok bölgedeki kentsel dönüşüm yasası uygulanamamakta bu mühye içinde geçerli yeniden düzenlenen Kentsel Dönüşüm Ve Belediye Yasası’nın 73.Maddesindeki Değişiklik hakının resmi gazetete yayınlanmasının ardından anayasa mahkemesine taşınacağı ve anayasa mahkemesinden döneceği üzerinde duruluyordu sonrasında karar ne yönde geliştiği konusundsa bilgi sahibi değilim aydınlatırsanız sevinirim ben iki halide sonuçlarını düşündüm Yeni kanun uygulanması belediyeye arsa sahiplerinden kendi belirlediği düşük fiyatan toprakları satın alma hakkını tanımazmı ve diğer ihtimal düşünülürsede zaten toprakların bi değeri kalmıyacaktır yanlışmıyım.

NAPA
09-08-2011, 16:09
Bu projeyi engellemek için neden bu kadar uğraşırlar aanlamış değilim..Ankaranın havasını suyunu vadisini düşündüklerini hiç zannetmem..

Muhtemelen muhalaefet olsun diye yapılan bir uygulama, şehir planlamacılar daha öncede aynı dava maratonunu akay kavşağı ve kugulu park için yapmışlardı...

Diğer tarafta sözleşme imzalamış evinin yapılmasını bekleyen yüzlerce vatandaş...

mahix
09-08-2011, 17:47
şpo halkı,vatandaşı düşündüğünden idare mahkemesine dava üstüne dava açıyor zannediyorsunuz ama amaç farklı.amaç özellikle belediye hizmetlerini engellemek halka götürülen hizmetlerin belirli bir partiye oy olarak dönmesinin önünü kesmektir.kendi sitelerine bakarsanız açılmış olan davalar zihniyetlerinin göstergesidir.bu davaların hangi parti belediyeleri hedef seçilerek açıldığı alenidir.nedense hiç çankaya belediyesine yönelik bir dava gözükmemektedir ve işin garip tarafı çankaya belediyesini yapmayı planladığı ssk işhanını yıkıp yerine yapacağı bina için gıklarını çıkarmadılar.ankara büyükşehir o alana halkın faydalanacağı parklar yapalım demişti ama çankaya direniyor oraya belediye binası yapmak için.madem taarfsızınız hadi görelim itiraz edin çankaya belediyesine .idare mahkemesine dava açın.

emlaksan
11-08-2011, 08:19
Merhaba,
Özellikle 902 parseli mercek altına aldığımızda orada bir kentsel dönüşüm projesine ihtiyaç olduğunu açıkça görüyoruz.. Bölge güzide. Dolayısıyla bu dönüşümü sağlamak için 902 yerleşkesine elbette yüksek emsal vereceksiniz. Mamak ta Etlik te Keçiören de ve uzatmayayım bir çok semt ve ilçede dönüşüm verilen yüksek emsaller neticesinde gerçekleşmiştir ve gerçekleşmektedir. Yerel seçimler evvelinde neredeyse tüm adaylar bu bölgeye imar uygulayacaklarını taahhüt etmişlerdir. Bunları izledik ve hafızalarımızdadır. Bu noktada 902 parselin hak sahipleriyle sözleşmeler imzalanmış ve yıllardır ortada yaşanan büyük bir mağduriyet var. O halde tüm tarafların bu sorunun çözümüne katkıda bulunma sorumlulukları da var diye düşünüyorum. Danıştay ın plana verilen yürütmeyi durdurma kararını iptal etmesini (resmi belgeyle ilan edildiğinde) süreç açısından çok önemli bir gelişme olarak değerlendireceğim. Kısa süre içerisinde sorunların ortadan kalkması samimi dileğimizdir.
Selamlar

.

eraybey
13-08-2011, 11:22
Merhaba

Aşağıdaki tarla sahibiyim. Durumu hakkında bilgi verebilecek varmıdır arkadaşlar.

Karataş Mh. Küplü Harman Sk. Kapı No:26 / Genel No: 148
Kütük Sayfa No: 52
Pafta No: 2
Parsel No:54

Saygılarımla.

emlaksan
13-08-2011, 13:49
Sayın eraybey;
Bahsettiğiniz parsel üzerinde hatırladığım kadarıyla ev yok. Acaba telle çevrili yerlere mi kapı numarası vermişler. Bunu anlayamadım. Köyün tutulan mevkisinde yer alan parselin metrekare fiyatı hakkında arkadaşlar 75 lira ile 100 lira arasında alıcı bulabilir dediler. Naklen aktarıyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

eraybey
13-08-2011, 23:41
merhaba

Verdiğim zahmetten ötürü ve bilgilendirme için tşk ederim.

Saygılarımla

emlaksan
16-08-2011, 13:37
Sayın eraybey;
Selamlar

.

kapila
17-08-2011, 01:28
Degerli Arkadaslar asagıda bilgileri bulunan 5890 m2 tamamı olan imarlı arsanın acil 5193 m2 olan hissemi 30 eşit parca halinde satılıga cıkarmıs bulunmaktayım. Fiyatı cok hesaplı tutarak Her hisse 173.10 m2 seklinde 50.000 TL olacak sekilde satılacaktır. Pafta ve parsel ile ilgili http://albis.altindag.bel.tr/ImarDurumuSorgulama.aspx sayfaya girip bütün bilgileri gorebilirsiniz. Satısa cıkarmıs oldugum bu arsama hic bir sekilde herhangi bir komisyon ucreti ve aynı zamanda alım satım ile ilgili ucret alınmayacaktır. Lutfen detaylı arastırın arazinin hemen yanında kültür merkezi inşaatı bitmek uzere olup 200 metre ileride 6 adet TOKİ nin blokları bulunmaktadır. Konu ile ilgili şahsımı Murat Akdoğan 0532 208 26 74 veye Sayın Emlaksan Serhan bey'i 0532 554 42 94 numaralı telefonlardan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Herkese bol ve hayırlı kazanclar diliyorum.

T.C.
ALTINDAG BELEDIYESI
IMAR VE SEHIRCILIK MÜDÜRLÜGÜ
IMAR
[B]TOPLAM M² AÇIKLAMALAR
ADA PARSEL
24171 1 5889,09 Aplikasyonsuz ölçüler ve alan yaklasıktır.
BILGILENDIRME AMAÇLI IMAR DURUMU
Bilgilendirme Amaçlı Imar Durumu'nun kullanıcıya verildigi tarih :17.08.2011 1:55 Ölçek :1/2000
Bu imar durumu örnegi bilgi amaçlıdır hiç bir sekilde mimari proje onayı , insaat ruhsatı
islemleri ve diger resmi islemlerde kullanılamaz. Hata çıkması durumunda resmi kayıtlar
geçerlidir.
DOGANTEPE II.ETAP KENTSEL DÖNÜSÜM PROJESI IMAR PLANI DEGISIKLIGI PLAN NOTLARI
1. KONUT ALANLARI
* BU ALANLARDA E=1.6 VE Hmax=SERBESTTIR. TEK ADA TEK PARSEL SEKLINDE UYGULAMA YAPILACAGI GIBI
MIN.1500 M2’DEN DÜSÜK OLAMAMAK KAYDIYLA PARSELLERE DE AYRILABILIR.
* YAPI YAKLASMA MESAFELERI 25, 20, 15 VE 12 METRELIK YOLLARDAN 7 METRE; 10 VE 7 METRELIK YOLLARDAN
VE PARK ALANLARINDAN 5 METRE; BITISIK PARSELE 4 METRE OLACAKTIR. * *
ADA BAZINDA UYGULAMA DURUMU:
* TEK ADA TEK PARSEL SEKLINDE UYGULAMA YAPILMASI HALINDE ADA ÖLÇEGINDE YASAYACAK NÜFUSA HITAP
EDECEK; OTOPARK, ÇOCUK OYUN ALANI, PARK, SPOR ALANI, GÜNÜBIRLIK TICARET (YALNIZ ZEMIN KATLARDA),
TRAFO ISI MERKEZI VB (TEKNIK ALTYAPI) KULLANIMLARI YER ALABILIR.
* ADA BAZINDA 1/500 ÖLÇEKLI KENTSEL TASARIM PROJELERI IMAR VE ISTIMLAK MÜDÜRLÜGÜ TARAFINDAN
ONAYLANMADAN INSAAT RUHSATI, BU KENTSEL TASARIM PROJELERININ UYGULAMASI YAPILMADAN ISKAN
RUHSATI VERILEMEZ. BINALAR TABII ZEMINDEN KOTLANDIRILACAKTIR. ÇIKMA YAPILAMAZ. BINALAR ARASINDA
H/2 MESAFE BIRAKILMASI ZORUNLUDUR.
* ZEMIN KATLAR +1.50 METREDE TESIS EDILEBILIR. ARAZI DÜZENLEMEDE +2.00 METREYE KADAR KAZI VE
DOLGU YAPILABILIR. BUNUN KABULÜNE IMAR MÜDÜRLÜGÜ YETKILIDIR.
* ZORUNLU MÜSTEMILATLAR BINA IÇERISINDE KARSILANACAKTIR.
* JEOLOJIK VE JOETEKNIK ETÜDLER IMAR MÜDÜRLÜGÜ TARAFINDAN ONAYLANMADAN INSAAT RUHSATI
VERILEMEZ.
* ARAZININ MEYILINDEN DOLAYI BINALARA RAMPA VEYA KÖPRÜ SEKLINDE DÜZENLEMELER ILE GIRIS
YAPILABILIR.
PARSELLERE AYRILMASI DURUMU:
* PARSELLERE AYRILMASI DURUMUNDA ISE ADA BAZINDA 1/500 ÖLÇEKLI KENTSEL TASARIM PROJESI
ARANMAZ. BITISIK PARSELE YAPI YAKLASMA MESAFESI 4 METRE OLACAKTIR.
* PARSEL CEPHESI BELIRLENMESINDE GENIS YOL ESAS ALINACAKTIR. BIRDEN FAZLA YOLA CEPHELI
PARSELLERDE YOL GENISLIKLERININ ESIT OLMASI HALINDE DAR CEPHE PARSEL CEPHESI OLARAK KABUL
EDILECEKTIR.
* BINALAR YÜKSEK YOLDAN KOTLANDIRILACAKTIR.
* + - 0.00 ALTINDA AÇIGA ÇIKAN BODRUM KATLARDAN SADECE 1. BODRUM KAT ILE PARSELIN YOLA CEPHELI
ÇIKMALARI INSAAT EMSALINE DAHIL DEGILDIR. OTOPARK IHTIYACI PARSEL IÇERISINDE KARSILANACAKTIR.
2. SOSYAL DONATI ALANLARI:
PLAN KAPSAMINDA BULUNAN TEMEL EGITIM VE LISE ALANI, SAGLIK TESIS ALANI, SU DEPOSU, DINI TESIS ALANI
VE PAZAR ALANI IÇIN YAPILASMA KOSULLARI VE ÇEKME MESAFELERI PLAN ÜZERINDE GÖSTERILDIGI SEKLIYLE
GERÇEKLESTIRILECEKTIR.
3. REKREASYON ALANLARI:
REKREASYON ALANLARI IÇINDE E=0,05 H= 6,50 METRE YAPILASMA KOSULLARI KAPSAMINDA EGLENCE,
DINLENME, SPOR, KÜLTÜR, IBADET, KAFE, RESTORAN, ÇAY BAHÇESI, MUHTARLIK HIZMET BINASI VB AMAÇLI
YAPILASMA YAPILABILIR. YAPI YAKLASMA MESAFESI TÜM YOLLARDAN 10 METREDIR. REKRASYON ALANLARI
KAPSAMINDA YOLLARA 10 METRE MESAFE IÇINDE KALMAK VE GEREKLI GÜVENLIK ÖNLEMLERI ILGILI KURUM VE
KURULUSLARCA ALINMAK KAYDIYLA TRAFO, SU DEPOSU, POMPA ISTASYONU, DOGALGAZ REGLAJ ISTASYONU VB
ALTYAPI TESISLERI YER ALABILIR. YER TESPITINE IMAR MÜDÜRLÜGÜ YETKILIDIR.
4. YAYA YOLLARI SERVIS VE OTOPARK VB. GIRISI OLARAK KULLANILABILIR.
5. DIGER HUSUSLARDA 3194 SAYILI IMAR KANUNU VE ILGILI YÖNETMELIKLERINDE BELIRTILEN HÜKÜMLER
UYGULANACAKTIR.

necdet1965
20-08-2011, 09:58
Sayın Emlaksan,

Burada birçok arkadaşa yardımcı olduğunuzu, bilgilerinizi paylaştığınızı görüyorum, teşekkür borçluyuz.

Bizim de 508 de 1000 m2 bir hissemiz var (1000/32250) ancak belediyenin sayfasından baktığımda parselden sonra da kırılımlar var ancak bizim tapuda sadece 508 yazıyor. Ayrıca Köyü Mühye, sokağı Köyüklü olarak belirtilmiş tapuda. Bu pasel parçalanmış olabilir mi? Bir de burası için gelişmeler ve öngörünüz nelerdir? Fiyatlar hangi seviye bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Peşin teşekkürlerimle.

Hüküm
20-08-2011, 11:25
Sayın Necdet 1965

Parselınızde herhangı bı parcalanma soz konusu degıldır..

Fiyat m2 si 105 -- 110 tl gibi degerlendirebiliriz düsünürseniz...

Hüküm Gayrimenkul 0536 540 36 37 --- 312 442 80 82...

emlaksan
20-08-2011, 21:31
Sayın Emlaksan,

Burada birçok arkadaşa yardımcı olduğunuzu, bilgilerinizi paylaştığınızı görüyorum, teşekkür borçluyuz.

Bizim de 508 de 1000 m2 bir hissemiz var (1000/32250) ancak belediyenin sayfasından baktığımda parselden sonra da kırılımlar var ancak bizim tapuda sadece 508 yazıyor. Ayrıca Köyü Mühye, sokağı Köyüklü olarak belirtilmiş tapuda. Bu pasel parçalanmış olabilir mi? Bir de burası için gelişmeler ve öngörünüz nelerdir? Fiyatlar hangi seviye bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Peşin teşekkürlerimle.

Sayın necdet1965;
Rica ederim. Anladığım kadarıyla 1000 m² hisseniz var. Bildiğim kadarıyla fiziki manada bir ifraz ayrışım yada parçalanma söz konusu değil. Belediye sayfasında tam olarak nereye baktığınızı bilmiyorum. Bu sebeple çıkarsamada bulunamıyorum. Ancak size şunu söyleyebilirim, hissenizin bulunduğu parselde ~ 40+ paydaş mevcuttur. Parselin konumu güzel. Hissenizi muhafaza etmenizde fayda var. Mühye Karataş ve çevresinde önümüzdeki dönemde gelişmeler yaşanacağını düşünüyorum. Sonuç olarak güzide bir bölgedir. Gerçekleşen fiyatları yakın takip etmiyorum. Sayın Hüküm fiyat konusunda açıklama yapmış. Bu istikametten değerlendiriniz.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

necdet1965
23-08-2011, 20:12
Sayın Hüküm ve Emlaksan ilgi ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, sağolun.

thunderforum
23-08-2011, 22:11
sn emleksan uzun zamandır verıgınız degerlı bılgılerı takip ediyorum. zamanınız musaıtse bir sorum olacak: yakup abdalın arkası askerı radarın alt tarafındaki mamak kıbrıs köyü 1400 parsel için m2 fiyatları ve gelecegı hakkındakı dusuncelerınızi paylasabılırsenız sevınırım. sımdıden tesekkurler...

emlaksan
24-08-2011, 07:56
Sayın necdet1965;
Rica ederim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
24-08-2011, 08:12
Sayın thunderforum;
Rica ederim. Kıbrıs köyü dahilindeki parselin konumunu inceledikten sonra yaklaşık değeri ve plansal değerlendirmesi hakkında düşüncemi paylaşacağım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
24-08-2011, 09:32
sayın emlaksan,

Sayın asil olçun;
Önümüzdeki hafta başında Karacaören bölgesinde çalışma yapacağım. O esnada yeri inceleyip sonrasında edineceğim bilgileri sizle paylaşırım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın asil olçun;
Gümüşyayla köyü ve çevresini inceledim. Planlama açısından dikkatimi çeken hususların başında köyün doğusunun tarımsal nitelikli işaretlenmiş olmasıdır. Kuzey ve güney kısımlarında yine tarımsal statünün korunması önerilmiş. Köy yerleşkesinin batısı komple ağaçlandırılacak alanlar şeklinde önerilmiş. Bunun yanında dikkatimi çeken bir diğer hususta köy yerleşkesi devamına konut gelişme alanı önerilmemiş olmasıdır. Bu bana köy nüfusunun artmadığı yada önemli bir değişiklik olmadığını anlatmaktadır. Gerek görülmemiş. Fiyatlar konusunda bir araştırmam olmadı ancak çok uygun yerler bulunabileceğini düşünüyorum. Gelecek açısından uzun++ vade ile değerlendirilmesinin uygun olacağı kanaatindeyim nacizane. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

KUNDUZ
28-08-2011, 17:17
Arkadaşlar yakupabdal mühye ve karataş yatırımcısını UYARIYORUM.........Yakupabdal 555 parselde 600 metre yer almıştım yaklaşık 5 yıl önce...e-devlet sayfasına girip adıma açılmış dava varmı diye bakarken bu yıl haziran ayında bu parseldeki hissedarların elinden hisselerini kapmak için izale davası açıldığını ve davanın eylül sonuna ertelendiğini gördüm..Tüm birikimimiz le aldığımız hisseleri ele geçirme savaşı başlamış çünkü geleceği çok parlak yerler...Bu konuda başta Emlaksan arkadaşım olmak üzere hepinizin fikirlerini bekliyor herkese hayırlı bayramlar diliyorum....

emlaksan
29-08-2011, 12:49
Sayın KUNDUZ;
Öncelikle kolaylıklar diliyorum. Yanlış anlamadıysam Yakupabdal 555 parselde hisseniz var ve paydaşlardan biri ortaklığın giderilmesi gayesi ile İzalei Şuyu davası açmış. Bu çok sık rastlanılan bir durum değil belirtmeliyim. Size denk gelmiş. Bu noktada davayı bizzat takip etmenizi ve hatta imkanınız var ise bir Avukat ile hareket etmenizi öneririm. Bu tür davaların bir çok incelikleri var. Başka ne yapabilirsiniz? Eğer maddi gücünüz var ise siz de açık arttırmaya girerek fiyatı yükseltebilir, arttırma esnasında fiyatı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Menfaatlerinize uygun seviye ise belki tamamını da alabilirsiniz. Eğer maddi imkanlar elverişli değilse ne yapılabilir? Bu durumda dava için mahkemeye gittiğinizde duruşma salonunda sizin gibi davayı takip eden diğer paydaşlarla tanışıp organize olabilirsiniz. Birlikten güç doğar düşüncesindeyim. Yerinizde olsaydım kesinlikle böyle yapardım. Eğer davayı takibe gitmezseniz, bilirkişinin tayin ettiği rakamın önce % 60'ıyla ve gayrimenkule yine alıcı çıkmaz ise sonraki oturumda % 40 ıyla satış işlemine geçileceğini gözönünde bulundurmalısınız. Burası çok önemli ve işin püf noktalarından biri burada saklıdır. Önemle üzerinde durunuz. Biliyorsunuz yeterli çok çeşitli büyüklüklerde tek tapu yer bulmak zordur. Elinizde 300-500 bin var ise genel olarak sıkıntınız olmaz diyebilirim. Ancak bu büyüklükte bir meblağa sahip değilseniz ve elinizde atıyorum 50 bin liranız varsa ve üstelik akıllıca bir yatırım yaparak 10-15 yıl içerisinde bir veya bir kaç daire edinmek istiyorsanız o halde hisse alacaksınız. Başka şans yok. Madem yatırım yapmak istiyoruz ve tek tapu alacak güce sahip değiliz o halde zarar görmeyecek biçimde nasıl yatırım yapabiliriz? Bunun iki yolu var bence. Uygulayarak netice aldığımız yöntemlerdir. Grup oluşturarak alım yapmak veya hedef bir kaç parsel üzerinde yoğunlaşarak lokasyonu seçili bu parseller içerisinde peyderpey güç oluşturmak. Böylece birbirini tanıyan, hedefler bağlamında konsensüs sağlamış bir topluluğa dahil olacaksınız. Grup dışı paydaşlardan biri kanuni hakkı vechile dava açarsa karşısında birlikten güç alan bir grup insanla karşılaşacaktır. Bu çoğu kişi için caydırıcı olacaktır. Örneğin A bölgesinde 50.000 m² büyüklüğündeki 1 nolu parselden zaman içerisinde 25 kişi toplamda 35.000 m² yer almış ve grup oluşturmuş olsun. Geri kalan 15.000 m² yi ise 3 kişi temsil etsin. Grup dışı kişilerden birinin 5000 m² hisseye sahipken İzalei Şuyu davası açtığını farzedelim. Ne olacak? A bölgesindeki 1 nolu parselin m² sinin 50 lira olduğunu varsayalım. Yanı sıra davayı açan kişinin diğer paydaşların davaya girmeyeceği ümidi ile indirimlerden istifade ederek parselin tamamını ucuza kapatmak istediğini de farzediyoruz. Davacı duruşmada muhtemelen 25 kişiyi temsil eden bir Avukat ile karşılaşacaktır. Bu durumda indirim olmayacak ve 25 kişilik grup olarak arttırmaya koyacağınız her 1 liraya tek başına 10 lira koymak durumunda kalacaktır. 25 kişinin koyduğu tek 1 lira karşısında - 1 kişinin koymak durumunda olduğu 10 lira... İşte birlikten güç doğması bu dur. Talihsizlik olarak görülebilecek bir durumu iyi bir plan ve biraz gayretle lehinize döndürebilirsiniz. En azından bu ihtimal var. İzaleyi şuyu davalarıyla ilgili diğer bilgi ve tecrübelerimi sizle paylaşabilirim. Bana .532 5544294 numaralı telefonumdan ulaşabilirsiniz. Bu arada az evvel tapu bilgilerinize gözattım. Parseliniz 31.150 m² toplam büyüklüğe sahip ve hissedar grubu aşırı kalabalık değil. ~30 kişi civarında. Hissedar tablosunun son hali dava dosyasında vardır. İnceleyebilirsiniz. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

eya58
10-09-2011, 01:29
verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederiz ankara yakupaptal koyu civanpinar mevkiinde kain 1159 parseli teskil eden 88900m2 miktarindaki yerin 160 m2 sinin sahibiyim su an ki degeri ne olur? tesekkur ederim isim Mehmet ARICAN

emlaksan
10-09-2011, 12:24
Sayın eya58;
Merhaba. Bahsettiğiniz parseli o bölgeyi yoğun çalışan bir dostuma sordum. Ortalama 30+ lira civarından alım satım olduğunu söyledi. Kendi araştırmanızıda yapın. Satılacak hisseyi ilana koyduğunuzda gelecek talepler gerçek seviyeyi belirleyecektir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

tertip
23-09-2011, 03:19
Tam raporu bulamadim ama duydugum kadari ile Yakupabtal Mahallesi ile ilgili olarak koy ici 1/1000 lik uygulama imar plani Cankaya Belediyesi tarafindan hazirlanmis.Bu konuda bilgisi olan arkadaslar var ise raporun ana hatlarini paylasmalarini rica ederim. Bana aktarilan bilgi cok basit olarak su
*Cevre yolundan gelip Elma daga cikan yol 30 metre olarak genisletilip aynen korunuyor
*Uygulama imar plani mevcut yapilarin konumunu tasdik edip onlara gore sekilleniyor
*Alan olarakta 460 hektar lik bir alani kapsiyor
Bu konuda daha detay bilgi sahibi arkadaslarin paylasimlarini varsa hangi link lerden daha detay bilgi alinabilecegini bildirmelerini rica ederim

memocan
23-09-2011, 14:23
y.abdal koy ıcı ımar calısmaları vardı zaten
acaba koy dısı 1200 lu parseller ne alemde?

tertip
23-09-2011, 19:39
Benim bahsettigim calismanin varligi degil bittigi seklinde.
Imar calismasi bitmis olup Cankaya Belediye Meclisine sunulmus ve kabul edilmis.Yani 1/5000 Nazim Imar Plani ve buna bagli 1/1000 uygulama Imar Plani bitmis.Bundan sonraki process Buyuk Sehir Belediyesine mi sunulacak yoksa Cankaya direkt olarak uygulamaya mi baslayacak. Ayrica askiya asilma durumu ne zaman olabilir ve en onemlisi 460 Ha alana giren arsalar hangileri

nokta
23-09-2011, 20:33
sn. emlaksan 902 parsel üzerinde sondaj ekipmanları gördüm bu gun bu konu hakkında bilginiz varmı ? teşekkür ederim kolaygelsin

ali
24-09-2011, 09:36
yakubabdal 741 parsel bu imar planında var mı?
yardımcı olabilir misiniz. yeri toki bloklarının hemen altı diye biliyorum
Saygılarımla

emlaksan
24-09-2011, 17:32
Sayın nokta;
Konuyla ilgili detaylı bilgiye sahip değilim ancak yakın zaman içerisinde gelişme bekliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
24-09-2011, 17:35
Sayın ali;
Bahsettiğiniz parsel Toki Blokları nın hemen altında ise Kusunlar köyü dahilinde olabilir. Bilgiyi kontrol etmenizi öneririm. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Y@kup
05-10-2011, 08:49
Gökçek: Türkiye'ye Hollywood kuracağız
-------------------------------------
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başkentte yapılması planlanan 3 yeni projeye ilişkin bilgi verdi. ABD'nin Başkenti Washington'da gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Gökçek, Temapark ve hayvanat bahçesinin AOÇ alanına yapılmasının planlandığını, Hıdırlıktepe'de muhteşem bir inanç müzesi inşa edileceğini söyledi. Başkan Gökçek, başkentte dev bir film platosu oluşturulması için çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

ABD'nin Başkenti Washington'da düzenlenen Türk Festivali'nin onur konuğu olan, Washington ile kardeş şehir protokolünü imzalayan Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi heyetinde yer alan gazetecilerle bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Başkan Melih Gökçek, Saray Spor Tesisleri'nin son durumuna ilişkin soru üzerine şunları söyledi: "Ankaragücü'nün sözleşmesinin süresinin bitmesini bekliyoruz. Ekim ayının ikinci yarısında bitiyor diye biliyorum. Ardından da tesisler MİT'e teslim edilecek ve orası akademi olacak. Buradaki süreç MİT'in bir akademi çalışmasıyla başladı. Benim burayı üniversiteye vereceğimi duyunca, onlar da benden rica ettiler, gezdirdim. Ondan sonra da ısrarla 'burayı bize verin' dediler. Biz de verdik. Karşılığında orasının hem arsa bedeli, hem de tesis bedeli tespit edilecek ve karşılığında Hazine'den arazi alacağız."

HAYVANAT BAHÇESİ VE TEMAPARK

"Washington'da bilinen programınızın dışında Ankara için ne gibi çalışmalar gerçekleştirdiniz?" sorusu üzerine Başkan Gökçek, "Burada bizim kafamızdakine uyabilecek bir hayvanat bahçesi ve tema park karışımı bir yer bulduk. Six flax diye bir yere gittik. Orada bizi gezdirdiler. Gezdirirken yaptıkları işin mantığını anlattılar. Bu iş için tabiri caizse sır olabilecek konuları bütün açıklığıyla bize anlattılar. Orada bir de safari park var. 3 bölümden oluşuyor. Bir su oyunları var, orası kapalı. Temapark ve hayvanat bahçesini gezdirdiler bize. Çok faydalı ve yararlı oldu." cevabını verdi.

Hayvanat bahçesi konusunda Avrupa'dan fiyat aldıklarını belirten Başkan Gökçek, "Bunu oradakilere de söyledik. Yap-işlet-devretle düşünüyoruz. Siz kafanızdakini toparlayın, biz de daha görüşmelerimizi sürdüreceğiz dedik." diye konuştu.

Eğlence parkı ile ilgili düşüncelerini gezdiği yerdeki yetkililere anlattıklarını ifade eden Melih Gökçek, eğlence parkının 8 milyon dolar zarar ettiğini öğrendiklerini; ancak bunun bir sosyal çalışma olması dolayısıyla projeyi yapmak zorunda olduklarını kaydetti. Temapark ve hayvanat bahçesinin Atatürk Orman Çiftliği'nin içinde kurulacağını ve toplam 2 milyon metrekarelik bu alanın çok uygun olduğunun kendilerine anlatıldığını ifade eden Başkan Gökçek, "Bize 'En ideal rakamı bulmuşsunuz. Lunapark için de 600 bin metrekare idealdir' dediler. Mesela 5 tane rolly coster var. Ne yapacağımızı zaten biliyoruz da nasıl yapacağımız konusunda temas kuracağız. Yap-işlet modeliyle mi ya da kendimiz mi yapacağız, onu düşünüyoruz. Mesela sadece lunaparka talip bulabilirsiniz. Hayvanat bahçesine bulamayabilirsiniz. Görüştüğümüz kişiler de öyle söyledi, çünkü zararına çalışan bir yer. Ama biz ikisini harmanlayıp uygulamak istiyoruz. Şu da beni mutlu etti. Yılda 2,5-3 milyon müşterileri olduğunu söylüyorlar. Biz de 2,5 milyonu yakalarız." diye konuştu.

Hemen çalışmalara başlanırsa, söz konusu parkın 2 senede bitirilebileceğini kaydeden Başkan Melih Gökçek, maliyetiyle ilgili olarak da "Moganpark'a gelen vatandaş sayısı sadece pazar günlerinde 30-40 bin kişi. Buraya ise bütün Türkiye gelecek." dedi. Parkın belli bir kısmının kapalı olacağını, bu sayede kışın da hizmet vereceğini kaydeden Başkan Gökçek, "Kafeleri de camdan kapalı yapacağız. Burası kış bahçesi olacak." diye konuştu. "Bunu Büyükşehir Belediyesi olarak, para kazanmak için değil, Ankara için yapıyoruz." diyen Başkan Gökçek, "Çünkü o hayvanat bahçesine giden kişi daha sonra AVM'leri ziyaret edecek, otellerde kalacak, para bırakacak." dedi. Bir gazetecinin "Disneyland rafa kalktı diyebilir miyiz?" sorusuna da "Maalesef. Talep eden bulamıyoruz, çok çaba sarf ettik, yok." cevabını verdi.

MÜZE VE FİLM PLATOSU

Bu çalışmanın yanında Hıdırlıktepe'de inşası planlanan inanç müzesi çalışmalarının da sürdüğünü kaydeden Başkan Gökçek, şunları söyledi: "Bir diğer projemiz de Ankara'ya bir film platosu kurmak istiyoruz. Hollywood tarzı gibi ama aynısı olması mümkün değil. Buranın Türkiye'nin Hollywood'u olmasını istiyoruz ve belediye olarak çok ciddi yatırım yapmayı planlıyoruz. Ankara'da bu konuda bir üniversite kuruluyor. O da ciddi bir adım. Ankara bu işin merkezi haline gelebilir. Üniversite'nin Ankara'da kurulması büyük bir avantaj. Bundan sonra film yapımlarının merkezi haline gelebilir Ankara."

Washington'a gelirken uçakta 'Aşk Tesadüfleri Sever' filmini izlediğini ve çok hoşuna gittiğini kaydeden Başkan Gökçek, "Ankara'yı gösteriyor. İnsan kentini görünce hoşuna gidiyor. Bizim bütün filmlerin hepsi İstanbul'da geçer. Biz bunu Ankara'ya çekeceğiz. Bunu yarı yarıya hale getireceğiz. Çok geç kaldık ve zararın neresinden dönersek kardır." diye konuştu.

Bu konuda çok ciddi bir yatırım planladıklarını ve Ankara'da kapalı dev hangarlar yaptırmayı düşündüklerini ifade eden Başkan Gökçek, "Açık platformlar yaptıracağız, geniş birkaç milyon metrekarelik bir arazi üzerine plato kuracağız. Oraya otel de yapacağız, bir oyuncular için bir de personel için." dedi. Otellerin çok sembolik rakamlarda olabileceğini, örneğin çekilecek bir saatlik filmin içerisinde tahmini olarak 3-5 dakika Ankara manzarası veya isminin yer alması karşılığında ücret bile alınmayacağını belirten Başkan Melih Gökçek, "Kameraları da bedava alacaklar. Çek ve git. Hatta kameramanları bile temin etmeyi düşünüyoruz, onlar bile belediyenin personeli olsun. Belki o tarzda bizim bir şirketimiz olur. Yer olarak ise şu anda aklımda bir şey yok." şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARA DEVAM

Bu çalışmalar dışında başka projelerinin olup olmadığına ilişkin soruya da cevap veren Başkan Gökçek, şunları söyledi: "Şimdi özellikle hayvanat bahçesi ve Hıdırlıktepe'de yapacağımız müze bizim ana hedeflerimiz. Kızılay'daki binaların dış cephelerinin değiştirilmesi üçüncü önemli projemiz. Ankara'nın aydınlatılması için Başbakanımız da söz verdi. Mevcut, devam edecek 3 metronun haricinde, yine bir çaba sarf edip, Esenboğa'ya da aynı tarzda metro yapılması. Kültür Bakanımızla anlaştık, Medeniyetler Müzesi'ni de AKM'ye yapacağız. Film platosu yeni bir fikir olarak ortada. Beynam ormanlarına motokros sahası yapıyoruz inşallah. O da Ankara için bir hayli önemli. Birçok kentsel dönüşüm çalışmamız sürüyor. Şu anda Mamak, Kuzey Ankara'ya devam ediyoruz, 902 başladı, Dikmen Vadisi inşallah başlayacak, Yüzüncü Yıl başlayacak. Alt geçitlere başladık, şu anda demiryolu boyunda yeni AOÇ bulvarı üzerinde toplam 6 tane alt-üst geçit yapıyoruz. Ümit ediyorum ki en fazla ocak sonunda biter. Onun dışında da yapacağımız yeni yerler var."

Dünyada beğendiği şehirlerin başında Washington'un geldiğini, bunun en büyük nedenlerinden birinin de yeşil bir kent olması olduğunu kaydeden Başkan Gökçek, "Ancak, bir piknik kültürü burada yok. O kültürü kazandırmak sizin elinizde. Biz kalkıp da yapmasaydık piknik alanları, Ankara'da gelişir miydi piknik?" dedi.

ANKARA 4 KONUDA BİR NUMARA

Washington ziyareti sırasında Ankara'nın farklarının bir kez daha gözler önüne serildiğini ifade eden Başkan Gökçek, "Biz 4 konuda dünyada mübalağa etmiyorum bir numarayız. Birincisi 4 milyonluk şehirlerin içerisinde en iyi trafik bizim. İkincisi rekreasyon alanlarında. Dünyanın hiçbir yerinde Ankara'da olduğu gibi 8 tane rekreasyon alanı bulamazsın. Kentsel dönüşüme gelince de biz dünyada bir numarayız. Dördüncüsü ise sosyal ve kültürel projeler." diye konuştu.

Başkent Ankara'da Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yurt dışı organizasyonlarının hiçbir ülkeninkiyle mukayese edilemeyecek kadar iyi olduğunu ifade eden Başkan Gökçek, AŞTİ'nin eskiden Mamak Çöplüğü olarak anılan ancak şimdi yapılan çalışmalarla cazibe merkezi haline gelen bölgeye taşınacağını kaydetti.

JFK
06-10-2011, 15:04
arkadaşlar bu karataş arazileri için daha nekader bekleyeceğiz yıllardır elimizde bekliyoruz bir büyükşehir takoz koyuyor bir çankaya belediyesi sonucu bilen varmı 902 ile ilgili çalışmalar nasıl o bölgeye giden varmı herhangi bir yolyapımı sontaj çalışması varmı artık baydı bukonu herkese bol kazançlar

emlaksan
07-10-2011, 05:03
Sayın JFK;
Bilindiği üzere 902 parselin planlamasını Büyükşehir Belediyesi yapmıştır. Süreç içerisinde plan dava edilmiş İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma vermiş ve nihayet Büyükşehir Danıştay nezdinde karara itiraz etmiş ve nihayet gelinen noktada Büyükşehir in itirazı haklı bulunarak yürütmeyi durdurma kararı iptal edilmiştir. Bunun neticesinde askı süreci yaşanmıştır. Yeni bir itiraz/iptal ve saire olmaz ise 902 parselde çalışmaların başlaması beklenmektedir. Mühye - Karataş açısından net bilgilere sahip değilim. Ancak önümüzdeki dönem içersinde gelişme bekliyorum. Bölgede çalışılan plan ve sınır onayları devamlı iptal ve durdurmalar ile karşı karşıya kaldığından zaman açısından net olmak kolay değil. İzliyoruz. Bilgi ve düşüncelerim bu istikamettedir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

JFK
10-10-2011, 11:17
teşekkürler emlaksan, hafta sonu bölgeyi gezdim fiyatlar 100/100 artmış kimse o bölgede arazi bulamıyor bulanlarda otoban dışı otoban içinde fiyat kestiren yok herkes tuttura bildiğine satıyor. çok yakında bir patlama olacak gibi

NAPA
10-10-2011, 13:45
Internette yer alan emlak sayfalarına baktığınızda özellikle 895-896 parsel fiyatlarında ciddi farklar olduğu görülüyor. Bazıları 120 bazıları 160 lira istiyor , sanırım bu makasın nedeni de piyasadaki söylentilerin fazlalaşması..
Her ne kadar hali hazırda 902 parsele ilişkin somut bir gelişme olmasa da..

MustafaKorhan
12-10-2011, 14:38
Sayın Serhan Bey,

Karataş Solak mevkii 993 No.lu parselde 200 m2 bir arsamız var. Bu parselde arsa m2 fiyatlarını size danışmak istedim. Zamanında dergi yarışması vasıtası ile kazanılmış bu arsa için ayrıca dergiden gelen bir belge de var. Bu belgede de 41 parsilasyon, 518.ada, 20 no.lu parsel şeklinde bir bilgi de yer alıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

cappo
13-10-2011, 17:10
iyi günler
mühye 896 parsel de 200 m2 bir yer var . m2 si 150 tl den veriliyor. Sizce alınması uygun olabilir mi bu fiyata. Teşekkürler

emlaksan
14-10-2011, 02:29
Sayın Serhan Bey,

Karataş Solak mevkii 993 No.lu parselde 200 m2 bir arsamız var. Bu parselde arsa m2 fiyatlarını size danışmak istedim. Zamanında dergi yarışması vasıtası ile kazanılmış bu arsa için ayrıca dergiden gelen bir belge de var. Bu belgede de 41 parsilasyon, 518.ada, 20 no.lu parsel şeklinde bir bilgi de yer alıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sayın MustafaKorhan;
Merhabalar. Karataş bölgesi fiyatlarını yakın takip etmiyorum. Bu sebeple izninizle bölgeyi yoğun çalışan dostlara danıştıktan sonra paylaşımda bulunmak istiyorum. Diğer yandan sanırım o tarihte bu hisseler dağıtılırken resmi sıfatı olmayan parselasyon yapılıp buna ilişkin belgeler gönderilmiş. Bugün için bir anlam ifade etmiyor.
Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
14-10-2011, 02:45
Sayın cappo;
Mühye fiyatları yakın takibimde değil. Bana telefonla ulaşabilirseniz sizi bölgeyi yoğun çalışan bir dostumuza yönlendirebilirim. Böylelikle gerçekleşen fiyatlar konusunda net bilgi edinebilirsiniz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

memocan
14-10-2011, 17:28
895-896 da fıyatlar 150 tl mı oldu
hayırdır 902 projesımı basladı?
dıbınden altınmı cıktı?
beledıyenın yesıl alan olacak rekrasyon olacak dedıgı bu bolgeler nasıl ımara acılacak?
eymır golu ve cevresındekı toplu konuta uygun olmayan bu zemınler temeller nasıl ıyılestırılecek?
Cankaya beledıyesının sureklı actıgı yurutmeyı durdurma mahkemelerı nasıl engellenecek?
Gokcekın bu bolgeye ılgısı nasıl cekılecek?
.........................................
zor be

NAPA
14-10-2011, 19:58
sn. emlaksan 902 parsel üzerinde sondaj ekipmanları gördüm bu gun bu konu hakkında bilginiz varmı ? teşekkür ederim kolaygelsin

Dun SINPAS yetkilileri ile bir arkadasim gorustu.SINPAS GYO Ankara da 2012 basinda Oran, Incek ve Esat ta 3 konut-rezidans-is merkezi projesinin temelini atacagini ozellikle Oran daki projenin Ankara nin en elit projesi olacagi, Mart gibi insaatin baslayacagi ve su anda on talep toplamaya basladiklarini belirtmisler. (Resmi web sayfalarinda da yayinlanmis) Gecenlerde bir arkadasim resimleri gostermisti, muhtesem gercekten(0ran projesi)

Onemli olan nokta ise Muhye 902 projesinin sirketin digerr bir kolu olan SINPAS YAPI tarafindan yurutuldugu, bu projenin proje calismalarinin surdugu ama detaylarin netlesmediginin beyan edilmesi.

Benim kisisel tahminim, SINPASIN ayni anda Ankara da 4. ve daha buyuk bir projeye baslayamayacagi yonunde.Boyle bir ekonomik krizde mumkun gorunmuyor.

emlaksan
22-10-2011, 10:40
Sayın MustafaKorhan;
Arkadaşla görüştüm. Parselde satılık hisselerin -130+ civarlarından alıcı bulabileceğini düşünüyor.
Selamlar

.

emlaksan
22-10-2011, 10:53
Sayın cappo;
Yaptığım araştırmada fiyatların yükselmiş olduğunu gördüm. İlanlarda m² sine 150 liraya kadar isteyenler var.
Selamlar

.

MustafaKorhan
25-10-2011, 09:56
Sayın MustafaKorhan;
Arkadaşla görüştüm. Parselde satılık hisselerin -130+ civarlarından alıcı bulabileceğini düşünüyor.
Selamlar

.

Sayın Serhan bey,

Yardımınız için tekrar teşekkür ederim.

bodguart
25-10-2011, 22:12
Sayin EMLAKSAN Golbasi- gokceogut mevki trt villalarina 300 m 590 parsel arsa 31 donumden ibaret Veya yakupabdal 889 parsel 14 donumden ibaret bu arsalarda donum fiyati 20.000 Tl der Toki Gultepe 1 deki 130.000 Tl degerindeki dairemle takas etmek ister sizden ricam ne yapayim bir Bilgi verirseniz minnettar olurum Yildirim 0554 5041967

abrakadabra
25-10-2011, 23:19
y.abdal koy ıcı ımar calısmaları vardı zaten
acaba koy dısı 1200 lu parseller ne alemde?

bak şimdi bende merak ettim.. güncellemiş olayım.. civanpınarında durum nedir hakkaten

NAPA
26-10-2011, 08:38
Muhye 902 projesi için SİNPAŞ -Ağoğlu ortaklığı olacağına dair söylentiler başladı.
Emlakkulisinde T.Kireşçinin 902-Güneypark için bahsettiği gizemli büyük ortak Ali Ağoğlu mu...???

emlaksan
26-10-2011, 16:25
Bilgi;
Mühye 902 parselde plan revizyonuna ilişkin çalışma Belediye Meclis onayına gönderilmiş. Onay aldıktan sonra tekrar askı süreci yaşanacaktır. Öğrendiğim kadarıyla bu tadilat plana girmemesi gereken bir parselin çıkarılmasına ve bazı düzeltmelere ilişkinmiş. Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

cappo
29-10-2011, 14:05
değerli emlaksan paylaştığın bilgiler için teşekkür ederim. bir yer hakkında bilgi almak istiyorum. gleceğe yönelik bir yatırım yapma düşüncesindeyim yakupabdal 894 parsel hakkında biraz bilgi alabilmem mümkün mü acaba? gelecek(5-10) yıl açısından bu bölgede herhangi bir proje var mı ? m2 fiyatları kaç tl civarında ...
teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için

emlaksan
29-10-2011, 14:31
Sayın cappo;
Rica ederim. Yakupabdal da bahsettiğiniz yer dağın arka tarafına Yaylabağ sırtlarına doğrudur. Fiyatların son dönemde artış gösterdiğini söyleyebilirim. O bölgedeki gerçekleşen değerler yakın takibimde değil. Ancak araştırdığım kadarı ile yakın çevresinde istenen rakamlar 13-15 lira civarlarından başlıyor gibi görünüyor. Profesyonel bir değerleme yapmış değilim. Emlakçı ve ilanlardan edindiğim bilgi ve izlenimler bu şekilde. İfade ettiğim rakamları yaklaşık kabul ediniz. Kendi araştırmalarınızı yapmayı ihmal etmeyiniz. Gönlünüze göre güzel bir alım yapmanızı diliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

cappo
29-10-2011, 15:15
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. bahsettiğim parsel de 1000 m2 bir yer var 18000 tl die anlaştım ama kafamda soru işaretleri var hala alıp almamakta kararsız kaldım. bu bölgenin geleceği ile ilgili olumlu beklentiler var mı acaba bide m2 fiyatı piyasaya göre yüksek mi acaba

emlaksan
29-10-2011, 21:14
Sayın cappo;
Rica ederim. Öncelikle bu parselin planlı alanlar içerisinde olmadığının altını çizmeliyiz. Ancak Yakypabdal köyiçi plan çalışması haberi ve Yaylabağ planında aşama kaydedilmesi plan dahilinde olmayan uç parselleri bile etkiledi. Kişisel olarak uygulama
planı dahilinde yada master planda ileriye dönük şehir ihtiyaçları doğrultusunda imar görmesi planlanmış ve resmi onay almış yerler ile bu alanlara yakın sayılabilecek tarlaları tercih ederdim diye düşünüyorum. Peki uzun vadeyi göze alıp sürpriz bir çalışma ihtimalinide hesaba katarak yatırıma girilebilir mi? Bu düşünülebilir. Fiyat konusunu tekrar sormuşsunuz. Bu husustaki ilk gönderiniz sonrası emin olabilmek için bölgeyi yoğun çalışan bir emlakçı arkadaşı arayarak fikrini aldım ve ifade ettiği rakam aralığını yazdım. Bunun dışında bir bilgiye sahip değilim. Tabir caizse ince eleyip sık dokumanızı öneririm. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

cappo
30-10-2011, 09:05
beni aydınlatıp değerli bilgilernizi paylaştığınız için tekrardan teşekkür ederim. iyi çalışmalar

safakcan
31-10-2011, 18:16
sayın elmaksan
ablamın karataş solak mevkii 956 parselde 200 metrekare arsası var. buranın değeri ve geleceği hakkında bilgi verebilirmisiniz . ayrıca ablamı arayan bir kişi burada bir kaç kişiden arsa alarak 3000 metrekare topladığını ve kendininin arsasınıda almak istediğini ve daha sonra bu arsaları tek tapuya dönüştürerek izalei şuu davası açacağını soylemis.öncelikle izalei şuu davası nedir
ve bu kişi bu davayı açmakla ne elde edebilir. bilgi verebilirseniz sevinirim

emlaksan
31-10-2011, 21:57
Sayın cappo;
Rica ederim. Faydası olduysa ne mutlu. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
31-10-2011, 22:04
Sayın safakcan;
Bahsettiğiniz parsel toplamda 40.700 m² büyüklüktedir. İzaley-i Şuyu yani ortaklığın giderilmesi davası açacak kişi 3000 m² hissesi ile çok kuvvetli değil. Parselin hissedar yapısını inceledim. Gördüm ki 150 nin üzerinde paydaş mevcut. Güncel kayıtların incelenip parsel içerisinde başka hisse toplayan olmuş mu öncelikle bu sorgulanmalıdır. İşin aksi tarafı parselde çok hissedar olması sebebiyle dava açacak kişinin eğer parselin tamamını alma hedefi varsa eli güçlenecek demektir. Çünkü paydaşlar muhtemelen Türkiye nin dört bir yanındaki kişilerdir. Dolayısıyla belki ilan edilse dahi davadan haberleri olmayacak ve arttırmaya giremeyecekler. Katılan olmassa mahkeme tarafından seçilen bilirkişi görüşünde belirtilen toplam bedel üzerinden önce %40 ve yine katılan olmaz ise %60 indirimle arttırmaya çıkılacaktır. Bu size dava açacağım diyen kişinin hedefine ulaşması anlamına gelecektir. Diğer yandan belki parselin tamamını alma hedefi yoktur ve blöf yapıyor da olabilir. Hisseleri daha ucuza almak/kapatmak gayesi ile. İfade ettiğim hususları ihtimaller olarak değerlendiriniz. Peki neler yapılabilir? Öncelikle eğer ihtiyacınız yok ise bu söylemlere aldırmayın ve satmayın toprağınızı. Bekleyebilenlerin, sabredebilenlerin kazandığı bir tablo ile karşı karşıyayız. Önlem olarak - bu zor olacaktır ancak - paydaşlardan bulabildiklerinizle temas ederek sürece hazırlıklı olmalarını sağlayabilir, her biriyle olmasa bile bir kaç paydaşla toplanarak organize olup ileride gerçekleşebilecek muhtemel senaryolar üzerinde fikir teatisinde bulunulabilirsiniz. Böylelikle eğer bir gün hakikaten bir İzaley-i Şuyu davası ile karşılaşırsanız grup olarak davaya müdahil olur, böylelikle fiyatı zarar etmeyeceğiniz bir noktaya çıkararak mukabele edip, gerekirse o noktada parseli alırsınız yada arttırmadan çekilerek satmış ve işin içinden çıkmış olursunuz. Dikkat ediniz, İzaley-i Şuyu davası açarak parseli ucuza kapatmaya çalışmak varken, paydaşları arayarak '' hissenizi satın '' ve '' dava açacağım '' gibi ifadeler kullanılması benim için ayrı bir soru işaretidir. Bu arada dava açıldığı andan itibaren paydaş olmayan herkes arttırmaya girerek parselin tamamını satın alabilir. Bunun istisnası parseldeki tüm paydaşların uzlaşarak arttırmanın sadece paydaşlar arasında gerçekleşmesini sağlamaktır ki parselin hissedar yapısı buna müsait değil diye düşünüyorum. Dolayısıyla 3.şahısların katılımına açık gerçekleşecek bir arttırma, dava açan kişinin hedefini vurabilir. Yani evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Diğer yandan bu davanın masraflı olduğunu da eklemek isterim. Son olarak Karataş arazisi üzerinde geleceğe yönelik beklentiler kuvvetlidir diyebiliriz. Bölgedeki fiyatları yakın takip etmiyorum. Bu sebeple değerleme konusunu notlarıma aldım, bölgeyi yoğun çalışan bir dostumuza danışıp görüşlerini sizle paylaşmaya çalışacağım. Bilgi ve düşüncelerim bunlardan ibarettir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

safakcan
01-11-2011, 22:22
Sn emlaksan bilgileriniz icin cok tesekkur ederim Yeni edeneceginiz bilgiler konusunda alakalarinizi bekliyorom

emlaksan
05-11-2011, 06:56
Sayın safakcan;
Rica ederim, bilgiler faydalı olduysa ne mutlu. Gerçekleşen yaklaşık değerler hakkında bilgi edinip size dönüş yapacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

bayjackpot
05-11-2011, 13:09
Bu forumu uzun zamandır takip ediyorum çok faydalı ve bilgilendirici olduğu kanaatindeyim.Başta Toprakbaba ve emlaksan olmak üzere bir sorum olacaktı.Mühye 3307 parselden metrekaresi 75 tl ye yer alınırmı.Çevre kıorumada olmasının gelecekte muhtemel riskleri nelerdir?Teşekkürler...

mahxx
05-11-2011, 13:35
902 güneyparkın revizyonlu yeni imar planı dün itibarı ile (04-11-2011)askıya çıkmış.bu bölgeden beklentisi olanlar için önemli bir haber.inşallah itiraz veya başka bir sebepten gidişat yine aksamaz.

NAPA
05-11-2011, 20:03
Itiraz ettiler kac defa dava acildi, yurutme durduruldu, danistay iptal etti, Buyuksehir davayi kazandi , artik bu asamada itiraz edenler bosa kurek cekmis olur..ama burasi Turkiye her an hersey olabilir...

emlaksan
06-11-2011, 05:45
Sayın bayjackpot;
Konu hakkında bir kaç teyid aldıktan sonra bilgi ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.
Selamlar

.

emlaksan
06-11-2011, 05:46
Merhaba,
Güneypark hak sahipleri için güzel haber. İnşallah artık planlama süreci aksamaz ve proje kısa zamanda başlar.
Selamlar

.

abidin
07-11-2011, 10:33
Bu topiğin "Bayram Hediyesi" bu olsa gerek, müjdeli bir haber.

Serhan Dostum, detayları belli mi? Bizi bilgilendirirsen çok sevinirim.

İyi bayramlar

mahxx
07-11-2011, 15:42
902 ile ilgilenen arkadaşlar için aşağıya planın linkini veriyorum.
http://www.ankara.bel.tr/AbbSayfalari/Ana_sayfa/Imar/Cankaya/yeniguneypark_1000.pdf.pdf

emlaksan
09-11-2011, 10:05
Sevgili abidin;
Değerli Dostum, plan detaylarını incelemedim. Bu aşamada öncelikle kesinleşmesini bekleyeceğim. Sayın NAPA nın yorumuna katılıyorum. Zaman içerisinde bir çok itirazlar değerlendirildi, İdare Mahkemesi ve Danıştay kararları çıktı. Bundan böyle yeni bir yargı süreci yada itiraza neden olabilecek yeni bir sorun yaşanmamasını diliyorum. Akabinde uygulama, parselasyon ve ruhsat süreçlerinin takib edilmesini bekleyebiliriz. İyi bayramlar.
Selamlar

.

emlaksan
09-11-2011, 10:09
Sayın mahxx;
Bilgi paylaşımına katkılarınız nedeniyle teşekkür ederim. İyi Bayramlar.
Selamlar

.

mahxx
09-11-2011, 17:58
sayın emlaksan özellikle siz ve diğer katılımcıların değerli yorumlarına benimde naçizane bir katkım olmuşsa ne mutlu bana.özellikle bu başlık ve ankara ile ilgili diğer başlıkları düzenli olarak takip eden biri olarak kişilerin karşılık beklemeden bilgi paylaşımı yapmış olması gerçekten övgüyü hak ediyor.sizin ve diğer değerli katılımcıların bayramını kutluyorum.

Yossi
10-11-2011, 13:22
Arkadaşlar 1583 parsel dedeme ait, biri sürekli arayıp fiyat artırıyor. Ne yapalım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

akılvesabır
10-11-2011, 13:42
Sayın EMLAKSAN,

Sizden bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum. Mühye'de bulunan 895 numaralı parselin geleceği hakkındaki öngörüleriniz nedir acaba?

Saygılarımla,

emlaksan
13-11-2011, 17:42
Sayın mahxx;
Rica ederim. Bilgi paylaşıldıkça önem ve değer kazanıyor.
Sağlıkla kalınız
Selamlar

.

emlaksan
13-11-2011, 18:18
.

Arkadaşlar 1583 parsel dedeme ait, biri sürekli arayıp fiyat artırıyor. Ne yapalım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sayın Yossi;
Karataş 1583 parselden mi bahsediyorsunuz? Eğer öyleyse K 1583 kayıtlarımda 25.868 m² büyüklükte görünüyor ve 100 ün üzerinde hissedarı var. Son tablo için güncel kayıtlara bakmak lazım. Eğer ihtiyacınız yoksa satmayın derim. Toprak nihayi gelişimine yaklaştıkça getirisinden maximum faydalanırsınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
13-11-2011, 18:25
Sayın EMLAKSAN,

Sizden bir konu hakkında fikrinizi almak istiyorum. Mühye'de bulunan 895 numaralı parselin geleceği hakkındaki öngörüleriniz nedir acaba?

Saygılarımla,

Sayın akılvesabır;
Mühye master planda renklendirilmiş olduğundan ileriye dönük yatırım yapılabileceği düşüncesindeyim. Bir çok parsel Özel Proje Bölgesi dahilinde ve Özel Proje Alanı olarak işaretli görünüyor. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
15-11-2011, 08:06
Sayın bayjackpot;
Bölgedeki fiyatlar yakın takibimde değil ancak Güneypark 902 planındaki olumlu gelişmeler sebebiyle son dönemde artış gösterdğini söyleyebilirim. ÖÇK kapsamındaki yerlerde planlar az yoğunluklu olabiliyor. Şehircilik Bakanlığı dahilinde Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kuruluna müracaat ederek konu hakkında detaylı bilgi almanız nacizane önerimdir.
Selamlar,
Serhan

ciga06
17-11-2011, 06:58
merhabalar mühye tuzaklıbaşı mevkiğinde 495 parselde 1.bölgede 10000/2000m arsam var değeri nedir geleceği varmı acaba öğrene bilirmiyim.

emlaksan
17-11-2011, 11:36
Sayin ciga06;
Bölgedeki fiyatlar yakın takibimde değil. Araştırmanızı öneririm. Bu noktada eğer ihtiyacınız yoksa hissenizi satmayın derim. Mühye arazisi üzerinde beklentiler kuvvetli. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

bayjackpot
17-11-2011, 21:27
Sayın Emlaksan,verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim...

emlaksan
18-11-2011, 06:49
Sayın bayjackpot;
Selamlar,
Serhan

.

akılvesabır
18-11-2011, 09:17
Sayın akılvesabır;
Mühye master planda renklendirilmiş olduğundan ileriye dönük yatırım yapılabileceği düşüncesindeyim. Bir çok parsel Özel Proje Bölgesi dahilinde ve Özel Proje Alanı olarak işaretli görünüyor. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Çok teşekkür ederim. Kafama takılan bir soru daha var. Renkelendirilmiş alan diye bir kavramdan bahsettiniz. Bu planda farklı tonda renklerle yapılan bir çalışma mevcut mu. Örneğin önem stratejik önemine göre?

emlaksan
18-11-2011, 13:40
Sayın akılvesabır;
Rica ederim. Renklendirilme ifadesinden kastım master planda imar görecek alanlar arasında olduğunun altını çizmek istemiştim.
Selamlar,
Serhan

.

bayjackpot
24-11-2011, 20:45
902 Güneypark'ın revizyonlu imar planı askıya çıkmıştı.Plana itiraz ya da başka bir sıkıntı var mı?Bilgisi olan arkadaşlar
paylaşırsa memnun olurum.Teşekkürler...

emlaksan
26-11-2011, 10:33
Merhaba,
Bir hafta önce sormuştum bu konuyu. O ana kadar bir itiraz gelmemişti. Sanırım 4 Aralık günü askı süresi nihayetleniyor. Tekrar kontrol eder ve paylaşımda bulunurum.
Selamlar,
Serhan

.

bayjackpot
26-11-2011, 18:14
Teşekkürler Serhan Bey,haber bekliyorum...

asiL_0671
26-11-2011, 22:30
Mrb Serhan Bey. 777.ci parselde herhangi bir değişme var mı? İmar ne durumda? Fiyatlarda değişme var mı? Uyduda mevkiyi nasıl görebilirim? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

emlaksan
27-11-2011, 21:09
Sayın asil _0671;
Merhabalar. Hangi köyün 777 parseliydi? Paylaşır mısınız lütfen. Yardımcı olamya çalışacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
27-11-2011, 21:36
Sayın bayjackpot;
4 Aralık sonrası sorgulamakta fayda var. Çünkü askı süreci bu tarihte sonlanıyor. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

asiL_0671
27-11-2011, 22:22
Yakupabdal 777.ci parsel Serhan Bey

emlaksan
28-11-2011, 08:14
Sayın asil_0671;
Su an itibarıyla bir gelişme yok. Yakupabdalla ilgili imar çalışması beklenmektedir.Henüz detay bilgilere sahip değiliz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

asiL_0671
28-11-2011, 11:32
Çok teşekkür ederim Serhan Bey. Kusura bakmayın size zahmet verdim ama uyduda konumunu,yerini nasıl öğrenebilirim? Bir bilginiz var mı bu konuyla ilişkin?

emlaksan
30-11-2011, 05:44
Sayın asiL_0671;
Merhaba. Mail adresinize gönderebilirim. Yada ofisime gelirseniz hem planı hem de dijital pafta üzerinden parselin yerini görebilirsiniz.
Selamlar,
Serhan

.

asiL_0671
01-12-2011, 19:21
Serhan Bey özelden gönderemedim galiba. asiL_0671_BM@hotmail.com mail adresim. gönderirseniz çok sevinirim.

inkatra
01-12-2011, 23:47
902 parsel sahipleri facebook ta, 902 Parsel Mühye Güneypark Projesi Mağdurlarıadı altındabir grup kurulmuştur...herkesi bu gruba bekliyoruz...birlikten kuvvet doğar..linki de budur...http://www.facebook.com/#!/groups/252556876098/?notif_t=group_activity

diğer bir grubumuzda gene facebook ta 902 PARSEL MAGDURLARI adı altında diğer bir grubumuz mevcuttur.bütün 902 parsel sahiplerini bekliyoruz örgütlenmek için..onun linki de budur...http://www.facebook.com/#!/groups/226598698156/

bu iki facebook ta kurulan grupların adreslerini neden verdim..çünkü bütün 902 parsel sahiplerini tek çatı altında toplamaktır..sebebi de 902 parsel kentsel dönüşüm mağdurları derneği adı altında bir dernek kurulmak üzere..DERNEĞİMİZ, DERNEKLER MASASINA BAŞVURUDA BULUNMUŞ OLUP,ALINDI BELGESİ üstte gönderdiğim gruplarda sunulmuştur...ÜYE OLMAK İSTEYEN MAĞDURLARIMIZIN 05056057851 NUMARALI TELEFONA BAŞVURMALARI BU KONUDA DUYARLI OLMALARI ÖNEMLİDİR.

bu grubu kurmamızın nedeni ileri ki dönemde dikmen vadisindeki gibi dairelerin tarafımıza verilmemesi amacıyla kurulmuştur..herkesi grubumuza bekliyoruz..ve 902 ile ilgili güncel bilgileri de burada bulabilirsiniz..İYİ GECELER..

inkatra
01-12-2011, 23:50
http://www.tebernuskirecci.com.tr/index.php?bolum=vatandas_soruyor&obje=arama&id=7&kelime=902

emlak uzmanı tebernüş bey 902 ile ilgili bir soruya, 5 aralık pazartesi günü yapacağı programa ankara emlak piyasasını iyi bilen birisini çağıracağını belirtti..program sky türkte yayınlanacak....orada 902 de konuşulacak...bilgilerinize..ayrıca sitede, 902 ile ilgili sorular da var orada soruları inceleyebilirsiniz..PROGRAM 12:30 DA SKYTÜRK TE TARİH: 5 ARALIK

NAPA
05-12-2011, 17:01
Mühye 902 parselle ilgili beklentileri olan arkadaşlara MÜJDELİ HABER..
Bugün Sinpaş Yapı sahibi AVNİ ÇELİK, Tebernüş Kireşçi ile yaptığı mülakatta;
Güneypark - Mühye 902 projesinin askı sürecinin dün (4 aralık) tarihinde tamamlandığı ve projelerini belediyeye ruhsat almak üzere verdiklerini, belediyenin ruhsat vermesi üzerine inşaata başlayacaklarını, ilk etapta 2500 konutun HAK SAHİPLERİ için yapılacağını beyan etmiştir.

Hadi gözünüz aydın..

izlemek isteyenler için;

http://www.emlakkulisi.tv/izle//tebernus_kireccinin_skyturkteki_emlak_kulisi_progr aminin_5_aralik_2011_konugu__avni_celik-2139.html

emlaksan
05-12-2011, 17:26
Merhaba,
Hak sahipleri açısından önemli bir gelişme, güzel bir haber. Hayırlı olsun.
Selamlar

.

miha
05-12-2011, 20:17
Mühye 902 parselle ilgili beklentileri olan arkadaşlara MÜJDELİ HABER..
Bugün Sinpaş Yapı sahibi AVNİ ÇELİK, Tebernüş Kireşçi ile yaptığı mülakatta;
Güneypark - Mühye 902 projesinin askı sürecinin dün (4 aralık) tarihinde tamamlandığı ve projelerini belediyeye ruhsat almak üzere verdiklerini, belediyenin ruhsat vermesi üzerine inşaata başlayacaklarını, ilk etapta 2500 konutun HAK SAHİPLERİ için yapılacağını beyan etmiştir.

Hadi gözünüz aydın..

izlemek isteyenler için;

http://www.emlakkulisi.tv/izle//tebernus_kireccinin_skyturkteki_emlak_kulisi_progr aminin_5_aralik_2011_konugu__avni_celik-2139.html

:halay::halay::halay::halay::halay::bravo:
çok güzel bir haber. inşallah sinpaş'ın hisseleride borsada pirim yapar..

adn21
05-12-2011, 20:36
merhabalar toprakbaba,
Mühye 896 parselde 3500m2 otlakiye vasıflı taşınmaz sahibiyim. Ankara dışında yaşıyorum. Gelişmeler hakkında fazla bilgi sahibi olamıyorum. Tesadüfen 902 parseldeki gelişmeyi duydum. 902 parseldeki gelişmenin 896 parsele olacak etkisi ve 896 parselin m2 fiyatı hakkında bilgi alabilirsem memnun olurum. İyi akşamlar

adn21
07-12-2011, 12:38
Merhabalar sesimi duyurup konuya hakim forum takipçilerinden yanıt alabilirmiyim.
Mühye 896 parselde 3500m2 otlakiye vasıflı taşınmaz sahibiyim. Ankara dışında yaşıyorum. Gelişmeler hakkında fazla bilgi sahibi olamıyorum. Tesadüfen 902 parseldeki gelişmeyi duydum. 902 parseldeki gelişmenin 896 parsele olacak etkisi ve 896 parselin 1000 lik parsel çalışması ve m2 fiyatı hakkında bilgi alabilirsem memnun olurum.

emlaksan
07-12-2011, 15:31
Sayın adn21;
Sesinizi duyuyoruz :) 902 parsele Cuma gününe kadar itiraz gelmediği bilgisi ardından Sinpaş açıklaması paylaşıldı. Bu 902 hak sahipleri açısından sevindirici, önemli ve güzel bir haber. Danıştay, İdare Mahkemesinin 902 parsel ile alakadar vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararını iptal edince GÜneypark Projesi nin önünün açılacağı anlaşildı ve piyasa bunu algılayınca beklentiler sebebiyle doğal olarak fiyatlar yükseldi. Henüz 896 parsele ilişkin uygulamaya yönelik bir çalışma bilgisi yok. Beklentiler ise kuvvetli. Bu noktada fiyatları yakın takip etmiyorum. Bu hususu bölgeyi yoğun çalışan emlakçılardan soruşturmanızı öneririm. Bilgi ve kişisel düşüncelerim bu istikamettedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

adn21
07-12-2011, 16:07
Sayın Emlaksan çok çok teşekkür ederim. Yanlış anlamadıysam bu durumda 896 da henüz 1000 lik parselasyon başlamadı.?

perihan ağaoğlu
07-12-2011, 18:55
Selamlar, Ben aranıza yeni katıldım. 895 de küçük bir hissem var. olumlu iyi haberleri bekliyoruz. Bilgilendirmeler içinde Serkan beye cok teşekkür ederim.
saygılarımla

emlaksan
07-12-2011, 23:51
Sayın Emlaksan çok çok teşekkür ederim. Yanlış anlamadıysam bu durumda 896 da henüz 1000 lik parselasyon başlamadı.?

Sayın adn21;
Rica ederim. Evet bildiğimiz kadarı ile henüz 896 parsel açısından bir uygulama söz konusu değil. Ancak 902 Güneypark Projesiyle alakadar gelişmeler sebebiyle çevre parsellerle ilişkili olarak beklentiler kuvvetlendi. Görünen bu.
Selamlar,
Serhan

.

izzet44
07-12-2011, 23:54
slmlar hocam
ıncekde tokı tbmm projesı basladı ....
ıkıncı etap olacak sızce degerlendırılmelımı
ıyıbır yaıtırım olur mu tsk lerrr...

emlaksan
07-12-2011, 23:56
Sayın perihan ağaoğlu;
Aramıza hoş geldiniz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
07-12-2011, 23:59
Selamlar Sayın izzet44;
İncek Ankara açısından bilinen bir markadır. Dolayısıyla düz bir mantıkla iyi bir yatırımdır diyebiliriz.
Selamlar

.

NAPA
08-12-2011, 08:14
Merhaba sn izzet44
3+1 ve 4+1 ler için şartlar nedir?
ilk projede 250-290 arası değisişiyordu..

slmlar hocam
ıncekde tokı tbmm projesı basladı ....
ıkıncı etap olacak sızce degerlendırılmelımı
ıyıbır yaıtırım olur mu tsk lerrr...

perihan ağaoğlu
15-12-2011, 14:46
Sn Emlaksan merhaba,
Biraz önce okudugum bu yazıya göre bizim hisseler ne durumda olur.
saygılarımla
GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN İLAN

ÖZEL ÇEVRE KORUMA KURUMU BAŞKANLIĞINCA 383 SAYILI K.H.K.’NİN 1. MADDESİNE GÖRE 11.05.2009 TARİH 2232 SAYILI KARARIYLA ONAYLANAN 1/1000 ÖLÇEKLİ İMAR PLANINA GÖRE HAZIRLANAN ANKARA İLİ, GÖLBAŞI İLÇESİ, OĞULBEY MAHALLESİ KADASTRONUN 70, 71, 117, 189, 190, 191, 872, 873, 875, 876, 877, 878, 879, 880, 881, 882, 883, 884, 885, 886, 887, 888, 889, 890, 891, 892, 893, 894, 895, 896, 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903, 904, 905, 906, 907, 908, 909, 910, 911, 912, 913, 914, 915, 916, 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927, 928, 929, 930, 931, 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942, 943, 944, 945, 946, 947, 948, 949, 950, 951, 952, 953, 954, 955, 956, 957, 958, 959, 960, 961, 962, 963, 964, 965, 966, 967, 968, 969, 970, 971, 972, 973, 974, 975, 976, 977, 978, 979, 980, 981, 982, 983, 984, 985, 986, 987, 988, 989, 990, 991, 992, 993, 994, 995, 996, 997, 998, 999, 1000, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1006, 1007, 1008, 1009, 1010, 1011, 1012, 1013, 1014, 1015, 1016, 1017, 1018, 1019, 1020, 1021, 1022, 1023, 1024, 1025, 1026, 1027, 1028, 1029, 1030, 1031, 1032, 1033, 1034, 1035, 1036, 1037, 1038, 1039, 1040, 1041, 1042, 1043, 1044, 1045, 1046, 1048, 1049, 1050, 1051, 1052, 1053, 1054, 1055, 1056, 1057, 1058, 1059, 1060, 1061, 1062, 1063, 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069, 1071, 1122, 1123, 1127, 1155, 1156, 1361, 1416, 1654 NOLU PARSELLERİ İLE İMARIN 15/1, 15/2, 15/3, 15/4, 15/5, 15/6, 15/7, 15/8, 15/9, 15/10, 15/11, 17/1, 17/2, 17/3, 17/4, 17/5, 17/6, 17/7, 17/8, 17/9, 17/10, 118/1, 118/2, 118/3, 118/4, 119/1, 119/2, 119/3, 119/4, 119/5, 124/1, 125/1, 125/2, 125/3, 125/4, 125/5, 125/6, 126/1, 126/2, 126/3, 126/4, 126/5, 126/6, 126/7, 127/1, 127/2, 127/3, 127/4, 127/5, 129/1 NOLU PARSELLERİNDE 3194 SAYILI İMAR KANUNUNUN 18. MADDESİ İLE 2981/3290 SAYILI KANUNUN EK-1 MADDESİ GEREĞİNCE YAPILAN İMAR UYGULAMASI GÖLBAŞI BELEDİYE ENCÜMENİ’NİN 23.08.2011 TARİH VE 66/245 SAYILI KARARI VE ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ENCÜMENİ’NİN 17.11.2011 TARİH 1581/4392 SAYILI KARARI İLE KABUL EDİLMİŞ OLUP; 15.12.2011 TARİHİ İTİBARİYLE 1(BİR) AY SÜREYLE BELEDİYE İLAN PANOSU VE DİĞER İLAN YERLERİNDE ASKIYA ÇIKARTILMIŞTIR. İLGİLİLERE ÖNEMLE DUYURULUR.

emlaksan
16-12-2011, 00:05
Sayın perihan ağaoğlu;
Merhablar. Sanırım sizin Çankaya Mühye 895 parselde hisseniz var. Dolayısıyla Gölbaşı Oğulbey Mahallesiyle alakadar bu yazı hissenizin olduğu yerle ilişkili değil. Diğer yandan Güneypark taki olumlu gelişmeler Mühye 895 parselde kıymet artışına sebep oldu. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

perihan ağaoğlu
20-12-2011, 15:51
Merhaba Serhan bey.
Cok teşekkürederm.
saygılarımla

emlaksan
21-12-2011, 01:15
Sayın perihan ağaoğlu;
Rica ederim
Selamlar

.

koba_musti
23-12-2011, 15:45
50755 parselde 250 metre karelik almayı düşündüğüm bir arsa var bu parsel hakkındaki bilgi ve ğörüşleriniz ve fiyatları hakkındaki yardımlarınızı bekliyorum .. sizce yatırım için uygun bir parselmidir saygılarımla.....

koba_musti
24-12-2011, 22:00
fromdaki arkadaşların bu konu hakkında bilği sahibi olan birileri yokmu.

emlaksan
25-12-2011, 00:16
Sayın koba_musti;
Bahsettiğiniz ada numarası olsa gerek. Bu adaya bağlı 5 adet parsel mevcut. Ortalama 1000 m² lik parsellerdir. Size önerilen hangisidir bilemiyorum. Öncelikle 1-2 ve 5 nolu parselleri tercih ederdim diye düşünüyorum. Diğerlerinde çap var. 250 m² ye istenen fiyat nedir? Ona göre emsal fiyat lokasyon ve diğer açılardan sorgulayarak devam edelim. Ne getirir, ne götürür gibi... Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

ciga06
29-12-2011, 15:19
mühye 495 parsel tuzaklıbaşı mevkinde son durum nedir acaba 2 sene içinde burda bişeyler olurmu...

santi78
04-01-2012, 14:41
895 ve 896 hakkında bir gelişme varmı?

emlaksan
05-01-2012, 08:17
Merhaba,
Mühye 902 parseldeki olumlu gelişmeler genel olarak fiyatları arttırdı. Planlama anlamında beklentiler kuvvetlendi. Uygulamaya dair şimdilik net bilgi yok ancak önümüzdeki dönemde gelişme olması ihtimaller dahilinde görünüyor. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

meragi
05-01-2012, 22:32
895 ve 896 hakkında bir gelişme varmı?

Şu an metrekare fiatlarının 165 TL civarında olduğu söyleniyor.

santi78
11-01-2012, 16:16
Emlakçının birisi 895 ve 896 nın planlarının belediye tarafından hazırlanıp sunulacak dedi.

memocan
11-01-2012, 17:05
902 baslamadı.baslasa bıle karsısındakı 895-896 nın yesıl alan rekrasyon olma ıhtımalı var.buna ragmen 165 tl den alıcı buluyorsa helal olsun

perihan ağaoğlu
12-01-2012, 18:59
902 de şantiye acıldı. yakında satış ofisi kurulacakmış. kepceler kum taşıyor

mmarvas
13-01-2012, 15:50
902 baslamadı.baslasa bıle karsısındakı 895-896 nın yesıl alan rekrasyon olma ıhtımalı var.buna ragmen 165 tl den alıcı buluyorsa helal olsun

895-896 rekrasyon alanı olması için fazla büyük değiller mi memocan? hele 902 bitmeye yakın olup da sinpaşın ilgi alanlarına girdiği vakit 165 de bulunamaz diye düşünüyorum..

mcmtel
15-01-2012, 03:11
selamlar.
rahmetli babamız 1970 lerde gazete kuponuyla arsa almış.
karataş mahallesi cevizindere 153 parsel 200 metrekare (359 parsel içinde ortalarda)
sorum şu: şu anki değer durumu nedir? mapsgoogle da nerde görebilrim? açıkçası ihtiyacımız olmadığından şu an veya yakın gelecekte satmayı da düşünmüyoruz. belki emekliliğimizde iyi fiyata gelebilir ancak, gelecekle ilgili olarak arsanının durumunu da öğrenmek isterim. ne dersiniz?

NAPA
15-01-2012, 09:17
Bir sitede rasladigim bilgi:

şu anda imrahor,Mühye ve Karataşta arsa toplayan büyük yatırımcılar var ve son bir yılda 40 milyon liraya yakın arsa topladılar firma ismi zikretmiyorum ama şu anda böyle bir durum var tapuda mühye yazsın hemen alıyorlar karataşta belirli parselleri alıyorlar dün bir emlakçı arkadaşımla bir araya geldik mühyenin 150-160 tl civarlarından satıldığını söyledi,Güneypark'ın başlamasıyla 200 leri bulacağını söyleniyor.buradaki asıl büyük proje Dikmen vadisinin devasalını düşünebilirsiniz büyükşehirden kulağımıza gelen bilgilere göre kesikköprü barajından Ankaraya yapılan acil durum su boru hattı ile Gölbaşına suyu dolduracaklar Gölbaşından taşan su eymire doluyor eymir Gölünden taşan su mühyenin içinden geçen eski çay olarak reklerasyon yapılarak yeniden canlandırılacak bu vadinin tabanında yerleşim olmayacak tamamen dikmen vadisi ,vadi tabanı tarzında Avrupa standatlarında halı gibi çimlerin olduğu dinlenme ve spor alanlarının olduğu yerler olacak,vadi tabanındaki hak sahiblerine Güneypark'ın karşısında yapılacak çevre yoluna kadar uzanan arazilerde olacak binalardan m2 karşılığı daire verilecek. elinde arsa olan arkadaşlara tavsiyem satmamaları en fazla 5 yıl daha dişlerini sıkmaları.sağlıcakla kalın

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=53871&start=40

emlaksan
16-01-2012, 04:59
Sayın mcmtel;
Karataş 153 parsel toplamda 75.100 m² ve çok hissedarlıdır. Lokasyonu güzeldir. Tercih gören bir bölgedir. Fiyatları yakın takib etmiyorum. Beklemeniz konusunda sizle aynı fikirdeyim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

mcmtel
17-01-2012, 15:05
Sayın Serhan bey. Çok teşekkür ederim.

Bir de ricam olacak. maps.google.com haritasında yer olarak nereye kalıyor bir gösteren olursa çok sevineceğim.

İyi günler dileğiyle...

emlaksan
18-01-2012, 05:35
Sayın mcmtel;
Rica ederim. Pafta kesitini ve parselin yerini e posta adresinize gönderebilirim.
Selamlar

.

mcmtel
18-01-2012, 08:19
mcmtel@gmail.com

tekrar teşekkürler.

emlaksan
18-01-2012, 10:03
Rica ederim. Uydu görüntüsünü yolladım. İnceleyebilirsiniz.
Selamlar

.

nurka
19-01-2012, 16:21
Bir sitede rasladigim bilgi:

şu anda imrahor,Mühye ve Karataşta arsa toplayan büyük yatırımcılar var ve son bir yılda 40 milyon liraya yakın arsa topladılar firma ismi zikretmiyorum ama şu anda böyle bir durum var tapuda mühye yazsın hemen alıyorlar karataşta belirli parselleri alıyorlar dün bir emlakçı arkadaşımla bir araya geldik mühyenin 150-160 tl civarlarından satıldığını söyledi,Güneypark'ın başlamasıyla 200 leri bulacağını söyleniyor.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=53871&start=40

Bahsi geçen bölgede bir alım hareketi epeydir var. Burada kimin alım yaptığı ismen konuşuluyor. Kimin diye yazdım çünki bildiğimiz kadarıyla bir kişi alım yapıyor. Monopson yani tek alıcılı bir piyasa dikkatli olmak lazım. Bu tip hareketler borsada da zaman zaman yapılır. Fiyat alımlarla yukarı çekilir, sonra bir hikayeye dayandırılarak yüksek fiyattan servis edilir. Bu alıcının ne maksatla aldığı önemli. Ya bizlerin bilmediği bir gelişme var veya olacak yada yukarda yazdığım düzenek. Burada enteresan olan arsa toplayanın yaklaşık bir yıldır deşifre olması. Normalde bu kadar aleni olmaz bu işler. Bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum. selamlar.

perihan ağaoğlu
19-01-2012, 17:43
bana da bir emlakcı 895 parselin Nisan 2012 de 200bin olacagını ifade etti.

NAPA
19-01-2012, 19:09
bana da bir emlakcı 895 parselin Nisan 2012 de 200bin olacagını ifade etti.

Emlakçıların spekülasyonu bitmez, amaç belli para kazanmak (normal olarak ekmek parası)Paroranda 3+1 ev 500-600 ise bu 200 lü fiyatlar ucuz bile kalır, eğer güneykent başlar ve biterse.

Şu an 895-896 ve ya komşu parsellerden 150-155 civarı 2-3 dönüm isteseniz arsa bulamazsınız.İlanlara hiç inanmayın.

İsmi piyasaya duyulan kişide emin olun alacağı kadar almıştır.Yıllar öncede bazı büyük firmalar oto yol kenarını toplamıştı, sanırım keyiiften yapmamışlardır.

Sinpaşın şantiyesini kurmaya başlaması, bölgeye konteyner yerleştirmesi, bangır bangır Güneykent da görev yapacak personel alım ilanlarını yayınlaması, ister istemez otoban altı parsellere hareket getirecektir.

Melih GÖKÇEK'in bir toplantısı olmuştu Mühye köyünde, mühyede bir zaman gelecek kayıklarla gezeceksiniz demişti.Sanki seçime kadar bu bölge ve Hacı Bayram civarını restore etmekle uğraşacak gibi görünüyor.

inkatra
20-01-2012, 09:47
sayın Serhan bey size yapracıkla ilgili sorum olacaktı..yapracıkta 827 ve 611 parselde 2 adet arsam var..orayı satmayı düşünüyorum..sizce satmalımıyım? gelecek vaadediyor mu? satarsam metrekare fiyatı olarak ne kadara gider..teşekkürler şimdiden...İyi günler..

perihan ağaoğlu
20-01-2012, 11:40
Sayın NAPA yazdıklarınız kulaga cok hoş geliyor. Benim m2 cok az. ama olumlu duyumlar sevindiriyor. saygılarımla

alstat
24-01-2012, 14:48
Toprakbaba forumun en başlarında "977 975 951 gibi parsellerin nazim imar planinda cok katli yapi olarak gozuktugunden bahsetmisti". Acaba bu konuda bir bilgisi olan var mı? Bazı parseller müstakil bazıları çok katlı mı olacak? Güneykent projesi kapsamına girmesi halinde proje planlanırken mi netleşecek? Fiyat hakkında da bilgisi ya da fikri olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

alstat
24-01-2012, 14:53
Örneğin 977. parselde m2 si 80 TL, 975. parselde 75 TL ve 951. parselde m2 si 70 TL ye internette ilanlar var. Bu fiyat seviyeleri nasıl acaba? Bu arada parsellerin Karataş tan olduğunu yazmayı unutmuşum. Herkese bol kazançlar.

toprakbaba
28-01-2012, 19:47
toprakbaba forumun en başlarında "977 975 951 gibi parsellerin nazim imar planinda cok katli yapi olarak gozuktugunden bahsetmisti". Acaba bu konuda bir bilgisi olan var mı? Bazı parseller müstakil bazıları çok katlı mı olacak? Güneykent projesi kapsamına girmesi halinde proje planlanırken mi netleşecek? Fiyat hakkında da bilgisi ya da fikri olan var mı? şimdiden teşekkür ederim.

975-977-951 gibi yukarı solak parsellerinin yüksek kat olacağı tahminimin hala sonuna kadar arkasındayım ama hala öncerliğin otobanla ankara arasında kalan bölgede olacağını düşünüyorum.bundan 2-3 yıl önce herkezin bu bölgede umutsuzluğa kapıldığı dönemlerde söylediklerimizin bir bir gerçekleştiğini görmek benim için çok büyük bir mutluluk şu an ankaranın imarsız en pahalı arsaları bu bölgede inanın belli bir zaman sonra ankaranın imarlı en pahalı parsellerininde bu bölgede olacağı düşüncesindeyim.

alstat
30-01-2012, 09:50
975-977-951 gibi yukarı solak parsellerinin yüksek kat olacağı tahminimin hala sonuna kadar arkasındayım ama hala öncerliğin otobanla ankara arasında kalan bölgede olacağını düşünüyorum.bundan 2-3 yıl önce herkezin bu bölgede umutsuzluğa kapıldığı dönemlerde söylediklerimizin bir bir gerçekleştiğini görmek benim için çok büyük bir mutluluk şu an ankaranın imarsız en pahalı arsaları bu bölgede inanın belli bir zaman sonra ankaranın imarlı en pahalı parsellerininde bu bölgede olacağı düşüncesindeyim.

Toprakbaba verdiğin bilgiler için çok sağol. Bundan sonra da söylediklerinin gerçekleşmesini dilerim. Beklenti yüksek demek ki ! İnsanlar da senin gibi düşünüyor olmalılar ki imarsız arsalar için fiyat oldukça yükselmiş ya da bana yüksek gibi geldi. Bir de işin zaman boyutu var tabi ki. İnsan ne zaman ne olacağını kestiremiyor. Kestirebilenler varsa da onlar biz değiliz o kesin. :) Herkese bol kazançlar dilerim.

safak
30-01-2012, 14:50
merhabalar sayın emlaksan
hacı tuğrul 546 da 548 de bir gelişme varmı 1000lik planı geçti denilmişti ama sonuç hakkında bir yorumunuzu alabilirmiyiz
teşekkürler

safak
30-01-2012, 14:55
malıköy 264 hakkında bir bilginiz varmı orda fiyatlar nedir ve alınması uygunmudur

santi78
31-01-2012, 12:51
Karataş 272 parsel ve civarı ile ilgili bilgisi olan varmı?

kavak63
31-01-2012, 13:05
sayın üsdatlar.
1993 yılında mühye 821 parselde 1950 m2 diye aldıgım yer.
daha sonra 30küsürm2 cıkdı. çingene kazım lakaplı kazım KOÇ tarından dolandırıldım.

ben artık orayı unuttum. burada konuya hakim arkadaşları görünce sormak isterim.

çankara 1,bölge.mühye 821 parselden birşey olurmu .yorum yaparsanız sevinirin.
saygılar.

emlaksan
31-01-2012, 19:46
hacı tuğrul 546 da 548 de bir gelişme varmı 1000lik planı geçti denilmişti ama sonuç hakkında bir yorumunuzu alabilirmiyiz
teşekkürler

Sayın safak;
Hacıtuğrul 546 parsel 3.155.383 m² büyüklüktedir ve ~ 400 kişinin üzerinde hissedarı vardır. Yine Hacıtuğrul 548 parsel 1.060.000 m² büyüklükte ve içerisinde ~ 390 kadar hissedar mevcuttur. Güncel vaziyet sorgulanabilir. Polatlı Hacıtuğrul planını daha evvel incelemedim. Ancak çok şanslı olduğumuzu söyleyebilirim. Çünkü bu planın hazırlanmasında emek ve katkıları olduğunu bildiğim Sayın Solakoğlu var. Değerli dostumuzun bu konudaki bilgilerinden faydalanabileceğinizi sanıyorum. Bu noktada iznini almak koşuluyla kendisinin iletişim bilgilerini sizle paylaşmak niyetindeyim. Bana telefonla ulaşıp numaranızı bırakırsanız konuyla ilgilenip size yardımcı olmaya çalışacağım. Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
31-01-2012, 19:49
Karataş 272 parsel ve civarı ile ilgili bilgisi olan varmı?

Sayın santi78;
Karataş 272 parsel 66.050 m² ve nispeten az hissedarlıdır. Lokasyonu güzel. Karataş bölgesi tercih görmektedir.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
31-01-2012, 19:54
malıköy 264 hakkında bir bilginiz varmı orda fiyatlar nedir ve alınması uygunmudur

Sayın safak;
Malıköy 264 parsel 20.500 m² toplam büyüklüğe sahiptir. Az hissedarlı olduğunu söyleyebilirim. Yerini beğendim. Önlerde sayılır. Fiyat konusunda net ve güncel bilgilere sahip değilim. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
31-01-2012, 20:42
sayın üsdatlar.
1993 yılında mühye 821 parselde 1950 m2 diye aldıgım yer.
daha sonra 30küsürm2 cıkdı. çingene kazım lakaplı kazım KOÇ tarından dolandırıldım.

ben artık orayı unuttum. burada konuya hakim arkadaşları görünce sormak isterim.

çankara 1,bölge.mühye 821 parselden birşey olurmu .yorum yaparsanız sevinirin.
saygılar.

Sayın kavak63;
Mühye 821 parsele baktım ve zaten toplam büyüklüğün 1950 m² olduğunu gördüm. Çok fazla hissedar var. Bu noktada 1993 tarihinde almış olduğunuz tapu belgesinin alt kısmına bakarsanız 123272/8526336 şeklinde bir ifade göreceksiniz. Aşağı yukarı 30 m² ye takamül ediyor. Tapu esnasında, yani takrire girdiğinizde işlemi yapan memur size aldığınız hisse oranını muhakkak söylemiştir. Keşke buna dikkat edilebilseydi. Söyleyecek söz bulmak güç. Mühye ile ilgili sorunuza dönersek güzide bir bölge. Ve tercih görmekte. Güneypark 902 parselde 500 m² imarsız hisseye 1 adet daire sözleşmesi yaptılar. Hesaplar açısından elimizdeki kriterlerden biri bu. Diğer yandan 902 nin alt taraflarında bulunan 895-896 gibi parsellerde fiyatların belli seviyeleri yakaladığını söyleyebiliriz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

CHEVALİER
01-02-2012, 00:38
Sayın emlaksan,bugün aldığım bir telefondan sonra,yaklaşık 50 sene önce annemin almış olduğu bir arsamızın olduğunu öğrendik.araştırma yaptığımda en iyi bilginin değerli hisse.net mensuplarıda olduğunu gördüm.Ankara/Çankaya/yakupabdal köyündeki Tarlanın:pafta numarası :19 parsel:1146 ve 8000 metrekare olduğu tapumuzda görünüyor.Bu parselin metrekare değeri hakkında bilginiz var mı?Birde tapuda tarla hisseli olarak gözüküyor? 250/28000 biçiminde.tam olarak ne anlama gelmekte.Teşekkür ederim.Saygılar

santi78
01-02-2012, 07:37
Sayın emlaksan,
Karataş 227 parselmiş ben yanlış anlamışım. Sizin 227 parsel ile ilgili görüşünüz nedir?
Saygılar...

santi78
01-02-2012, 07:49
Sayın emlaksan,
Karataş 227 parselmiş ben yanlış anlamışım. Sizin 227 parsel ile ilgili görüşünüz nedir?
Saygılar...

emlaksan
01-02-2012, 08:15
Sayın emlaksan,bugün aldığım bir telefondan sonra,yaklaşık 50 sene önce annemin almış olduğu bir arsamızın olduğunu öğrendik.araştırma yaptığımda en iyi bilginin değerli hisse.net mensuplarıda olduğunu gördüm.Ankara/Çankaya/yakupabdal köyündeki Tarlanın:pafta numarası :19 parsel:1146 ve 8000 metrekare olduğu tapumuzda görünüyor.Bu parselin metrekare değeri hakkında bilginiz var mı?Birde tapuda tarla hisseli olarak gözüküyor? 250/28000 biçiminde.tam olarak ne anlama gelmekte.Teşekkür ederim.Saygılar

Sayın CHEVALİER;
Bahsettiğiniz yeri inceledim. Her ne kadar elinizdeki tapunun alan kısmında 8050 m² yazıyor olsa da Ha nın altında 2 rakamının olduğunu zannediyorum. Tapu belgelerinin tanzim tarihi 1958-1960 yıllarına dayandığından ufak tefek eksiklikler olabiliyor. Bu noktada parselin toplam büyüklüğü 28.050 m² dir ve içerisinde 100 kişiden fazla hissedar mevcuttur. Güncel vaziyet ayrıyeten sorgulanabilir. Lokasyon olarak baktığımda Yakupabdal 1146 parsel ile Karataş 230 parselin komşu olduklarını görüyorum. Sınır vaziyetteler. 1146 eski Kentsel Gelişim Projesi sınırları içinde yer almaktaydı. Plan yargı kararı sebebiyle iptal edilmişti diye hatırlıyorum. Son olarak 250/28050 ibaresi ~ 28 dönüm tarla içerisinde 250 m² ye tekabül eden hissenizin bulunduğunu ifade etmektedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
01-02-2012, 08:36
Sayın emlaksan,
Saygılar...

Sayın santi78;
Karataş 227 parsel toplamda 38.500 m² dir ve ~ 250-300 hissedarı mevcuttur. Lokasyon olarak 272 in kuzey batısında yer aldığını söyleyebiliriz. Master plan açısından ise Özel Proje Bölgesi kapsamında görülmektedir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

CHEVALİER
01-02-2012, 09:39
Sayın CHEVALİER;
Bahsettiğiniz yeri inceledim. Her ne kadar elinizdeki tapunun alan kısmında 8050 m² yazıyor olsa da Ha nın altında 2 rakamının olduğunu zannediyorum. Tapu belgelerinin tanzim tarihi 1958-1960 yıllarına dayandığından ufak tefek eksiklikler olabiliyor. Bu noktada parselin toplam büyüklüğü 28.050 m² dir ve içerisinde 100 kişiden fazla hissedar mevcuttur. Güncel vaziyet ayrıyeten sorgulanabilir. Lokasyon olarak baktığımda Yakupabdal 1146 parsel ile Karataş 230 parselin komşu olduklarını görüyorum. Sınır vaziyetteler. 1146 eski Kentsel Gelişim Projesi sınırları içinde yer almaktaydı. Plan yargı kararı sebebiyle iptal edilmişti diye hatırlıyorum. Son olarak 250/28050 ibaresi ~ 28 dönüm tarla içerisinde 250 m² ye tekabül eden hissenizin bulunduğunu ifade etmektedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

İlginize teşekkür ederim sayın emlaksan.metrekare değeri olarak bir bilginiz varmı?50 yıl durmuş bu tarla nasıl olsa diyerek,yatırım amaçlı elimizde tutmamızı önerirmisiniz?Saygılar

emlaksan
01-02-2012, 09:59
Sayın CHEVALİER;
Rica ederim. Bölgede gerçekleşen fiyatları bire bir takip etmiyorum. Yerinizde olsam nakte ihtiyacım yoksa satmaz beklerdim. Toprak daima değerlenir.
Selamlar,
Serhan

.

CHEVALİER
01-02-2012, 10:35
teşekkür ederim Serhan Bey.
saygılar

santi78
01-02-2012, 12:51
Sayın emlaksan;
250-300 civarı ortak için çok ortaklı diyebilirmiyiz? 272 parsele göre nispetten daha az değerli galiba? m2 ne kadardan gidiyor? Size göre geleceği parlak bir lokasyonmu? Bu civarda sizin önerebileceğiniz daha iyi parseller varmı?
Saygılarımla...

Sayın santi78;
Karataş 227 parsel toplamda 38.500 m² dir ve ~ 250-300 hissedarı mevcuttur. Lokasyon olarak 272 in kuzey batısında yer aldığını söyleyebiliriz. Master plan açısından ise Özel Proje Bölgesi kapsamında görülmektedir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
01-02-2012, 15:17
Sayın emlaksan;
250-300 civarı ortak için çok ortaklı diyebilirmiyiz? 272 parsele göre nispetten daha az değerli galiba? m2 ne kadardan gidiyor? Size göre geleceği parlak bir lokasyonmu? Bu civarda sizin önerebileceğiniz daha iyi parseller varmı?
Saygılarımla...

Sayın santi78;
Genel tercihin sırasıyla tek tapu, az hiissedarlı ve çok hissedarlı şeklinde devam etmesi beklenendir. Kimi yatırımcı için tek tapu olmazsa olmaz iken bir diğeri için az hissedarlı yada çok hissedarlı oluşu problem değildir. Bu kişiye göre değişir. Mantıken herkesin tek tapu yer almaya gücü olmayacağına göre yada arazilerin bölüşümleri açısından düşünüldüğünde herkese yetecek büyüklük ve küçüklükte tek tapu yerler bulunamayacağına göre o halde gücü olanlar tek tapu yerlere yönelirken yatırıma ayırdıkları para müstakil parsel almaya yetişmeyenler de hisseli tercih etmek durumunda kalacaklardır. Bir diğer seçenekte grup veya kooperatif alımları şeklinde olabilir. Bu da en iyi çözümlerden biridir. İyi organize olunabilirse. Keşke imkan olsa da tüm alımlar birlikten güç doğar noktasından hareketle toplu yapılabilse. Bir hedefte birleşmiş kişilerin aralarında organize olarak küçük birikimleri daha büyük sonuçlara bağlamak niyetiyle toplu alım gerçekleştirmeleri hisse satın almayla alakadar her türlü olumsuz düşünce ve çekinceleri ortadan kaldırmaktadır. Sorunun ikinci kısmına dönersek tercihlerin kriter olduğu bir mantıkla 227 ile 272 parsellerin hissedar yapılarının, değerleri üzerinde bir miktar etkisi olabileceği sonucuna varabiliriz. Diğer kriterler içinde plansal vaziyetler, beklentiler ve sair bir çok husus sayılabilir. Karataş bölgesi yakın takibimde değil. Bu sebeple fiyat konusunda fikir beyan edemiyorum. Kişisel düşüncelerim bu şekilde. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

santi78
06-02-2012, 19:35
Sayın emlaksan verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..
3307 parsel(m2 80 tl) ve karataş 1146(m2 110 tl) arsalara bu fiyatlar isteniyor bana çok fazla geldi gerçektende ilerisi için çokmu prim yapacak yerler?
Sağolun...

emlaksan
07-02-2012, 03:45
Sayın santi78;
Rica ederim. Beklentiler kuvvetli. Dolayısıyla talebe bağlı olarak fiyatların yükselmesi beklenen bir durumdu. Mühye ve Karataş Özel Proje Bölgesi olarak işaretlidir. İleriye dönük uygulanacak plana göre tablo şekillenecektir. İmarsız bir toprak parçası üzerinde planlama önerileri mevcutsa belli bir vade içerisinde koşullar her ne olursa olsun değerlenme meydana gelecektir. Kişisel düşüncem o dur ki gayrimenkul yatırımlarında en keskin getiriler uygulamalar sonrası görülen yapılaşma ile kendini gösterir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

oaium
07-02-2012, 14:36
forumun başına bakıyorum, mühye, karataş, yakupabdal, sonuna bakıyorum mühye, karataş yakupabdal.. çok merak ediyorum, bu forum bile 5 yıl olmuş, 5yılda değil son 25 yılda bu emlakçıların pazarladığı bölgelerden bişey kazanabilen oldu mu?

ccaesp
07-02-2012, 17:17
Sayın Emlaksan,
40000 civarında kredi çekip mühye 895 veya 896 parsellerden yatırım için 250 m2 hisse almak istiyorum. Güneykent projesininde Nisan Mayıs aylarında inşaata başlamasıyla fiyatların büyük bir ivmeyle artacağını 2013 te 300 lerde olacağını tahmin ediyorum. Fakat buradan 250 m2 almak yerine Karataş mevkiiden ileride daire düşecek şekilde 500 m2 yer almak daha iyi bir yatırımmı olur. Değerli düşüncelerinizi paylaşabilirmisiniz. ve Karataş da önerebileceğiniz 40000 e 500 m2 hisse alabileceğim güzel parselleri söyleyebilirmisiniz.
Teşekkür ederim.
Saygılarımla,

ccaesp
08-02-2012, 00:31
Sayın Emlaksan,
40000 civarında kredi çekip mühye 895 veya 896 parsellerden yatırım için 250 m2 hisse almak istiyorum. Güneykent projesininde Nisan Mayıs aylarında inşaata başlamasıyla fiyatların büyük bir ivmeyle artacağını 2013 te 300 lerde olacağını tahmin ediyorum. Fakat buradan 250 m2 almak yerine Karataş mevkiiden ileride daire düşecek şekilde 500 m2 yer almak daha iyi bir yatırımmı olur. Değerli düşüncelerinizi paylaşabilirmisiniz. ve Karataş da önerebileceğiniz 40000 e 500 m2 hisse alabileceğim güzel parselleri söyleyebilirmisiniz.
Teşekkür ederim.
Saygılarımla,

Pardon Güneykent yazmışım, 902 parsel Güneypark olacaktı..
Mühye, Karataş ve Yakupabdal parsel bilgilerini bilgisayarda (googleearth vs) görebileceğimiz döküman, dosya bulabilirmiyiz.

Teşekkür Ederim,
Saygılarımla,

emlaksan
08-02-2012, 08:27
Sayın oaium;
Niçin böyle düşünüyorsunuz? Gelin 25 seneyi bir tarafa bırakalım ve son 10-15 yıla bakalım. Forum dostlarımızdan sevgili kapila yanılmıyorsan 10-15 sene evvel Mühye köyü 896 numaralı parselden m² si ~ 3-5 TL den yüklü bir alım yapmıştı. Sene 2012 ve m² fiyatlarının ulaştığı seviye ~ 160 TL. Borsayı hariç tutarsak hangi yatırım aracı ~ 10 yılda 3-5 Lira mı 160 Lira yapardı? Bu sorunun cevabını gerçekleştirilen yatırımla mukayese ederek bir sonuca varabiliriz diye düşünüyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
08-02-2012, 09:04
Sayın ccaesp;
Rica ederim. Mühye de anılan parsellere yatırım yapabileceğiniz gibi Karataş köyüne de yatırım gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Karataş tercih ederseniz size önerilenlerin yanında köy yerleşkesinin kuzeyine doğru uzanan otoban yakını parselleri de incelemeye almanızı öneriyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

atabayrak
08-02-2012, 21:45
Sayın Emlaksan,
Teşekkür ederim.
Saygılarımla,

895-896 parselin yeşil alan olduğunu pek çok emlakçı onaylamıştır.Dikkatli alımda bulunmanızı tavsiye ederim.

ccaesp
09-02-2012, 01:14
Sayın oaium,
Bu konuda Serhan Bey' e katılıyorum. Ben o bölgeyi 7 - 8 aydır takip ediyorum.. Temmuz 2011 de 895. parselden 250 m2 yi 112 TL ye almaktan son anda vazgeçmiştim ve şu anda tekrar almak istediğimde fiyatlar 155-160 liraya çıkmış :aww: Eğer Temmuzda almış olsaydım 250 m2 hisse 8 ayda bana ~12000 TL kazandıracaktı. Bence çok güzel bir kazanç olurdu :arf:

902 parselin de geçmişini incelediğimde büyükşehir bel. ile çankaya bel. arasındaki çok sayıda dava, mahkeme vs dışında, 2003 lerde ~4 tl, 2006 larda ~130 tl civarında olduğunu gördüm.. geçen haftada birisi internette 902 parselden 1000 m2 (200 m2 daire hakkı) hissesini 800000 tl ye satıyordu, buna göre m2 si 800 TL olarak hesaplarsak buda 902 parselin 9 yılda %20000 arttığını gösteriyor ki buda müthiş bir orandır. 902 yi artık kaçırdık asıl şimdi yapmamız gereken 1993 teki 902 parsel örneğinin aynısını 2012 de bulmak ve sabırla 10 - 15 yıl elimizde tutabilmek olduğunu düşünüyorum. :wink:
Saygılarımla,

ccaesp
09-02-2012, 01:23
895-896 parselin yeşil alan olduğunu pek çok emlakçı onaylamıştır.Dikkatli alımda bulunmanızı tavsiye ederim.

Uyarınız için çok teşekkür ederim sayın atabayrak. Bende bu konuyu ayrıca araştıracağım.
Peki 895-896 parselin yeşil alan olma ihtimali dışında, belediye tarafından küçük küçük parsellere ayrılma ihtimali varmıdır?
Saygılarımla,

ccaesp
09-02-2012, 10:35
Sayın ccaesp;
Rica ederim. Mühye de anılan parsellere yatırım yapabileceğiniz gibi Karataş köyüne de yatırım gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Karataş tercih ederseniz size önerilenlerin yanında köy yerleşkesinin kuzeyine doğru uzanan otoban yakını parselleri de incelemeye almanızı öneriyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim Serhan Bey,
Bir konuda daha yardımınıza ihtiyacım olacak. Bu bölgenin parsel nolarını ve lokasyonlarını daha iyi kavramak amacıyla dijital ortamda harita üzerinde gösterebilecek dosya, resim, dökümanı nasıl bulabiliriz. (google earthta, citysurfta, yahoomapste çalışacak şekildede olabilir) İmar daireleri bu konuda ne derece yardımcı oluyor.
Teşekkür ederim,
Saygılarımla.

qwq61
09-02-2012, 12:36
Sayın Emlaksan,

Karataş 923 parsel'den 618 m2 hisseyi 2006 yılında aldım. Bugüne kadar o bölgede hiç bir gelişme olmadı. Doğal olarak bu durum fiyatını etkilemedi. Sizin 923 parsel ile ilgili öngörünüz nedir? Teşekkür ederim.

kapila
09-02-2012, 20:04
Degerli forum okuyucuları Altındağ Doğantepe de bulunan 246 m2 imarlı arsamı satısa cıkarmıs bulunmaktayım. Aynen o bolgede bulunan toplu olarak satmıs oldugum 5193 M2 lik imarlı arsamı m2 240 TL den sattım. Aynı rakama bu hissemide satısa cıkardım. Satmış oldugum arsayı alan kisi mütahit ile anlasmak üzeredir, yerini kısa sure icerisinde kat karsılıgı verecektir.İlgilenenler sahsıma 0532 208 26 74 numaralı telefondan ulasabilirler. İmar durumunu Altındag Belediyesi web sitesinden bakabilirsiniz.
http://albis.altindag.bel.tr/popups/windows/imardurumu.aspx?hali=1
Ada/Parsel: 24170/2
Arsa toplam: 2905 M2
Emsal: 1.60 Hmax serbest.

Arsanın hemen yanında Altındag belediyesinin kültür merkezi yer almaktadır. Kultur merkezi Ada/Parsel = 24157/1

Saygılar.

kapila
09-02-2012, 20:53
Degerli Forum okuyucuları Bodrum Turgutreis'de bulunan S.S Güzeldeniz Yapı kooperatifte bulunan hissemi satısa cıkarmıs bulunmaktayım. Arazinin hemen altında Doğuş Holding'e ait marina bulunmaktadır. İletişim ve adres bilgileri asagıdadır. Lutfen gerekli bilgileri kooperatiften aldıktan sonra 0532 208 26 74 numaralı telefondan sahsımı arayabilirsiniz.
Adres : Ataç 1. Sok 28/12 Kızılay - Ankara
http://www.guzeldeniz2.com/default.aspx?anaTnm=2
Telefon : 0312 430 2798
Fax : 0312 433 1648
Saygılar

mmarvas
09-02-2012, 22:17
Uyarınız için çok teşekkür ederim sayın atabayrak. Bende bu konuyu ayrıca araştıracağım.
Peki 895-896 parselin yeşil alan olma ihtimali dışında, belediye tarafından küçük küçük parsellere ayrılma ihtimali varmıdır?
Saygılarımla,

895-896 yeşil alan olacak gibi kesin bilgiler sunuyorsunuz ve emlakçıklara dayandırıyorsunuz iddianızı, yeşil alandan kastınız nedir? hak sahipleri ne olacak o zaman? yeşil alan olacaksa bu kadar fiyatı neden oluyor, burası yatırım yapmak isteyenlerin takip ettiği bir yer, yanlış yönlendirmelerden azami derecede uzak duralım derim vebal nihayetinde, bu arada emlaksan ve toprakbabadan 895-896 parsellerinin geleceği hakkında gerçekçi bilgiler alabilir miyiz acaba?
şimdiden teşekkürler

oaium
10-02-2012, 20:29
Sayın oaium;
Niçin böyle düşünüyorsunuz? Gelin 25 seneyi bir tarafa bırakalım ve son 10-15 yıla bakalım. Forum dostlarımızdan sevgili kapila yanılmıyorsan 10-15 sene evvel Mühye köyü 896 numaralı parselden m² si ~ 3-5 TL den yüklü bir alım yapmıştı. Sene 2012 ve m² fiyatlarının ulaştığı seviye ~ 160 TL. Borsayı hariç tutarsak hangi yatırım aracı ~ 10 yılda 3-5 Lira mı 160 Lira yapardı? Bu sorunun cevabını gerçekleştirilen yatırımla mukayese ederek bir sonuca varabiliriz diye düşünüyorum.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın Emlaksan,
Belirli parsellerde dedikodularla, mahkemeler ile ''çıvgın proce''ler ile fiyatlar artmıştır, enflasyonun üzerinde veya altında...
Fakat benim değerlendirmem daha makro düzeyde... yıllar önce de buralar atakuleye 5 dakika diye pazarlanırdı... o zamanlar atakule'nin, çankaya'nın kıymetli olduğu dönemler, gerçekten şehrin gideceği yön o istikametteydi.
Fakat 10 larca senedir o yöne gitmedi, üstelik artık atakule bomboş, in-cin top oynayan bi çarşı, çankaya'da eski oturanlar kalamdı..
Diyeceğim ankara karakterli bi şehir değil, elçilikler var, köşk var, bisürü özel yer var ama buna ragmen cankayanın degeri duştu, revaçta değil. üstelik o bölgede vadinin yeşil alanlıgını falan unutsak bile artık inşaat yapılması çok zor düzeyde parseller parçalanmış durumda. 40 yıl önce bile çok parlak geleceği diye gazete kuponuyla arsa dağıtılmış. yine parlaktır tabi, değildir demiyorum:)

atabayrak
10-02-2012, 21:03
Ben bu forumun altı yıllık üyesiyim.Geçmişe dönük bu forumdan elde ettiğim birikimler vede güvenilir emlakçılar ile yaptığım görüşmeler sonucunda bu kanaata vardım ve bu bölgeden alımdan vazgeçtim.Bu tamami ile benim kanaatımdır.Ben arkadaşımı dikkatli alım yapması konusunda sadece uyardım.Sizde derinlemesine bir araştırma yapın ve oluşan kanatiniz sonucuda bir alım yapabileceğinizi düşünüyorum.Niçin bu kadar sinirlendiniz onuda ayrıca anlıyamadım.Saygılarımla...

mmarvas
10-02-2012, 22:08
Ben bu forumun altı yıllık üyesiyim.Geçmişe dönük bu forumdan elde ettiğim birikimler vede güvenilir emlakçılar ile yaptığım görüşmeler sonucunda bu kanaata vardım ve bu bölgeden alımdan vazgeçtim.Bu tamami ile benim kanaatımdır.Ben arkadaşımı dikkatli alım yapması konusunda sadece uyardım.Sizde derinlemesine bir araştırma yapın ve oluşan kanatiniz sonucuda bir alım yapabileceğinizi düşünüyorum.Niçin bu kadar sinirlendiniz onuda ayrıca anlıyamadım.Saygılarımla...

sinirlenmedim, sadece bir forumda bu kadar emin konuşunca yanlış yönlendirmeler de bulunmuş olabilirsiniz. ihtiyatlı olmakta fayda var. yoksa kırmak gibi bir niyetim yok. bir de yeşil alan için 200 TL'li fiyatlar çok gerçekçi fiyatlar değil, müyhe için genelev taşınacak diye köylülerden çok ucuza yerler toplandığını da hatırlıyorum.

emlaksan
10-02-2012, 22:17
Sayın ccaesp;
Rica ederim. Netcad programı kullanıyoruz. Profesyonel olmayanlar için pahalı olduğu söylenebilir. 3+ bin lira civarında olduğunu zannediyorum.
Selamlar

.

emlaksan
10-02-2012, 22:27
Sayın qwq61;
Açıkça söylemek gerekirse tarih konusunda emin değilim ancak çalışma yapılması yönünde beklentim var.
Selamlar

.

emlaksan
10-02-2012, 22:40
Sayın mmarvas;
Anılan yerler planda ÖPB (Özel Proje Bölgesi) olarak işaretli. Dolayısıyla bu yerlerde çalışma yapılacağını söyleyebiliriz.
Selamlar

.

cemtürk
10-02-2012, 22:41
sayın emlak san....................1996 yılında FORT HİSSESİ ALAN BİRİ ŞU AN ..............offf offf...mühye nere ankara nere buralardan bedava verseler almam genel anlamda ankaradan YAŞANACAK EN SON ŞEHİR.............

cemtürk
10-02-2012, 22:42
ankaradan bi numara olmaz geçen ay ankaradaydım ENTERASAN bi yer....garip

emlaksan
10-02-2012, 22:46
Sayın oaium;
Sizi anlıyorum :) Her şey gönlünüzce olsun.
Selamlar

.

emlaksan
10-02-2012, 23:11
Sayın cemtürk;
Gayrimenkul getirileriyle alakadar düşüncelerimi açıklarken borsayla kıyası her daim hariç tutuyorum. Çünkü borsa da hakikaten inanılmaz kazançlar olabiliyor. Şüphesiz risk te var. Konu gayrimenkul yatırımları olunca insanlar bunu risksiz buldukları ve şüphesiz iyi kazanacaklarını bildikleri için gerçekleştiriyorlar. Diğer yandan biliyorsunuz bizler Ankara da yaşıyoruz. Şehrimizi seviyoruz. Her bakımdan gelişmesi ve güzelleşmesi dileğimizdir.
Selamlar

.

cemtürk
10-02-2012, 23:19
SİZİ anlıyorum syın emlaksan .......tanıdıgım ve çok deger verdiğim ankaralı arkadaşlarım var.....................size kolay gelsin şehrinizde mutluluklar Şehr-i ŞAHANE yede gelirseniz BAŞ ve GÖZ üstüne ................ankarada yatırım yapaccak paramız yok ..........

emlaksan
11-02-2012, 08:11
Sayın cemtürk;
Teşekkür ederim. Bilmukabele sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar

.

santi78
11-02-2012, 09:32
3307 parsel için çok iyi diyorlar m2 şu an 80-85 tl arası gerçektende prim yapacak bir parselmi?
Bu parsel hakkında bilgisi olan bir arkadaş varmı?
Saygılar....

mmarvas
11-02-2012, 22:24
Sayın mmarvas;
Anılan yerler planda ÖPB (Özel Proje Bölgesi) olarak işaretli. Dolayısıyla bu yerlerde çalışma yapılacağını söyleyebiliriz.
Selamlar

.

çok teşekkür ederim sayın emlaksan. birşey daha soracağım izninizle 925 parsel var mıdır? yoksa gölbaşı ilçe sınırlarında mıdır? pek detaylı bilgim yok o yüzden 925 parsel dediler, araştırdım ama neresi olduğunu bulamadım, bilginiz varsa paylaşırsanız çok teşekkür ederim

emlaksan
12-02-2012, 05:07
Rica ederim. Köy ismi belli mi?
Selamlar

.

JACK SPARROW03
12-02-2012, 23:43
sayın emlaksan öncelikle bilgi paylaşımınızdan dolayı canı gönülden teşekkür etmek istiyorum.
köyü: elvan
mevkii :devekaya kumpınarı pafta :6 parsel:508 yaklaşık 34 yıl geçmesine rağmen herhangi bir imar yok.buranın durumu hakkında bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkür ediyorum...

serpan
13-02-2012, 00:25
Sevgili serhan bey EMLAKSAN bu formda verdiginiz emekler bilgiler inanin TAKTIRE SAYAN. ALLAH SIZDEN RAZI OLSUN. Cunku insanlarimizi bilgilendirip hem DOGRU yatirim yapmalarini hemde kurda kusa yem olmamalari icin elinizden gelen gayreti gosteriyorsunuz, Benim sizlerden ricam karatasda parsel numaralarini bilmedigim ama bolgesini bildigim bir arsayi soracaktim GUNEY DOLAYI ve KUZEY DOLAYI Burasi vadinin iki yamaci acaba bu bolgenin durumu ve fiati hakkinda bilgi alacaktim nasil bir gelisme varmi nasil gelecek vaat ediyor daha ne kadar beklemem lazim 20 senedir bekliyorum kalin saglicakla.

emlaksan
13-02-2012, 06:43
Sayın JACK SPARROW03;
Rica ederim. Olumlu ifadeniz için ben de size teşekkür etmek isterim. Etimesgut Elvanköy deki parsel toplamda 10.500 m² dir ve ~ 30 hissedarlıdır. Eğer tapunuzda vasfı için tarla yazıyorsa 5578 sayılı Kanun sebebiyle hissedarları haricindeki 3.şahıslara satışı ve devri kısıtlı olabilir. Diğer yandan parselin konumu ve planlama açısından değerlendirmek için dijital paftalarıma baktım ancak mevcutlar içerisinde 508 i göremedim. Göz kararı ile lokasyonunu tahmin edebiliyorum. Buna göre eğer 512 nin güneyinde ise o halde Elvan planının sınırında kalmış demektir. Yani Üniverste Alanı ile Elvanköy imar sınırının arasında gibi. Bir kaç yıl evvel tam bu sınırdan bir kaç dostumuza m² si ~ 20 TL den hisse almıştık. Geçenlerde bu bölgede faaliyet gösteren bir emlakçı abimizle yaptığım görüşmede fiyatların yükseldiğini öğrendim. Çevre de Üniverste Alanı, Batı Otogarı ve Yeni Toptancı Hali projeleri mevcuttur. Bu tarz projelerin varlığı bölgede canlılığı arttıracak ve fiyatlarını belli ölçülerle olumlu etkileyecektir diye düşünüyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
13-02-2012, 07:30
Sayın serpan;
Olumlu ifadeleriniz için teşekkür ederim. Paylaşımlar faydalı oluyorsa ne mutlu. Bununla birlikte günümüzde bilgiye erişmek son derece kolaylaştı. İnternet bu konuda adeta devrim yarattı. Bilgiye erişim bu denli kolaylaşınca geçmişte yaşanan kötü örnekler günümüzde neredeyse kalmadı diyebiliriz. Diğer yandan sorduğunuz bölgede kooperatifinize ait çok sayıda parsel vardı. Bunları 2007 yılında mercek altına almış ve size bilgi aktarmıştım. Az evvel maillerimi geriye doğru kontrol ettim ve o tarihte size değerlenme mevzusu ile alakalı olarak 902 projesinde yaşanacak olumlu bir gelişmenin Karataş parsellerinin fiyatlarını da belli ölçülerle olumlu etkileyeceğini ifade etmişim. Yakın tarihte Güneypark planı önündeki engeller kalktı ve hali hazırda yapılaşmanın başlaması beklenmektedir. Bu sebeple öncelikle Mühye parselleri olmak üzere takiben Karataş parsellerinde kıymet artışı yaşandı diyebiliriz. Şüphesiz lokasyonlardaki farklar parseller arasında fiyatları değiştirmektedir. Planlama açısından şimdilik net bir bilgi edinemedik. Ancak sene içerisinde zaman zaman mail atarsanız bilgi alış verişinde bulunabiliriz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

JACK SPARROW03
13-02-2012, 13:48
Sayın serhan bey çok teşekkür ederim ;katkılarınızdan ve emeğinizden dolayı ...

serpan
13-02-2012, 14:53
COK COK tesekurler SERHAN bey sagolun anladigim kadariyla iyiye dogru bir gidis var kalin saglicakla birde SERHAN bey teknoloji nereye gelirse gelsin sizin gibi iyi niyetli halkinin yarari icin canla basla gayret gostereenler olmazsa vallaha hepimiz yamyamlara soyle veya Boyle yem olmaya mahkumuz cunku gidecek yolu nebiliyoruz nede bulabiliyoruz sizlerin sayesinde bu gunlere kadar bekledik sagolun ALLAH RAZI OLSUN tekrar tekrar yoksa coktan yok pahasina satmistim inanin

cappo
13-02-2012, 20:50
iyi akşamlar herkese yakupabdal 1250 parsel ile ilgili bilgi alabilmem münkün müdür acaba ? kentsel dönüşüm içindemidir metre kare fiyatları kaç tl arasında değişşmektedir ve geleceğe yönelik yatırım açısından uygun bir yatırımmıdır. vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

emlaksan
14-02-2012, 18:24
Sayın serpan;
Olumlu ve samimi ifadeleriniz için teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce olsun.
Selamlar

.

emlaksan
14-02-2012, 18:31
Sayın cappo;
Yakupabdal 1250 parsel 30.250 m² toplam büyüklüğe sahiptir. Gördüğüm kadarıyla ~ 80+ hissedar mevcut. Son dönemde bu parsel yada yakınlarından satış takip etmedim. Bu sebeple gerçekleşen fiyatlar hakkında bilgim sınırlı. Yakupabdal da alım satım yapan bir kaç dosta fikirlerini soracağım. Bilgi edindiğimde paylaşımda bulunurum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

cappo
15-02-2012, 10:43
teskkr ederm emlaksan

emlaksan
15-02-2012, 10:59
Sayın cappo;
Rica ederim. Emlakçı arkadaşlarla görüştüm. O çevrede 40-50 TL arasında alım satım oluyormuş. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

CHEVALİER
15-02-2012, 21:26
Serhan bey,birkaç sayfa önce,yakupabdal 1146 parselde 250 m karelik,bir arsamızın olduğunu ve bu parsel hakkında bilginizin olup olmadığını sormuştum.Burasının hisseli olduğunu söylemiştiniz.Benim merak ettiğim burayı satmak istediğimde,ki istiyorum,bu parseldeki 250 metrekarelik bölümün parseldeki yerinin nasıl belirlendiğini öğrenmek ve satmak için diğer hissedarlardan vekalet alınması gerekip gerekmediği.Yani prosedür nasıl işliyor?Birde çeşitli fiyat farklılıkları söz konusu.Örneğin O bölgeden bir emlakçıdan fiyat aldığımda metrekare için 15 TL demişti.Az önce milliyetemlak sitesinde aynı parselde (1146) 250 metrekare için istenen fiyat 10 000 TL.metrekaresi 40 TL ye geliyor.Bu kadar fiyat oynar mı?Teşekkür ederim

ccaesp
16-02-2012, 00:54
Merhaba Serhan Bey,
Yatırım için bazı parseller belirledim. Bu parseller ile ilgili bilgi&fiyat paylaşabilirmisiniz.
mühye 3307, karataş 951, 975, 977, 1602, 1617, 1631
kısa - orta vadede hangi parsel daha avantajlıdır ve 3307 nin Eymir e çok yakın olması toplu konut veya çok katlı projeler için engel teşkil eder mi?
Teşekkür ederim,
Saygılarımla.

emlaksan
16-02-2012, 03:30
Sayın CHEVALİER;
Rica ederim. Hissenizi satmak/devretmek için diğer paydaşlardan muvafakat almanıza gerek yok. Diğer yandan bahsettiğiniz kişinin ifade ettiği fiyat kişisel fikrine dayanıyor şeklinde düşünmek lazım. Nitekim aynı parselde hissesi olan başka bir kişinin 40 TL istediğini görmüşsünüz. Sonuçta her bir satıcı sahibi olduğu yere dilediği fiyatı isteyebiliyor. Örneğin 60 TL de istiyor olabilirdi. Sonuçta buna mani bir durum da yok. Ancak tabii orada yada yakın çevresinde gerçekleşen ortalama bir fiyat muhakkak vardır. Bunun tespit edilmesi yani profesyonel kriterler üzerinden değerlendirilmesi alıcı ve satıcılar açısından en uygunu olacaktır. Son olarak 1146 parseldeki hissenizin yerinin tespiti mümkün değil. İmar çalışması yapıldığında oluşacak yeni parselasyon içerisinde yeri belli olan bir parselde tanımlanacaksınız. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
16-02-2012, 03:46
Sayın ccaesp;
Rica ederim. Bahsettiğiniz hemen her parsel tutulmakta ve tercih görmektedir. Henüz planlamayla ilgili elimde mevcut bir veri yok. Bu sebeple çıkarsamada bulunamıyorum. Fiyat konusunda ise bölge yakın takibimde değil. Alım satım noktasındaysanız piyasa araştırması yapmanızı önereceğim. Tercih gören parseller oldukları için satıştaki hisselerin fiyatları arasında büyük farklılıklar olmaz diye düşünüyorum. Rakamlar aşağı yukarı bellidir anlamında. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

zzak
16-02-2012, 14:05
Serhan Bey, Yakupabdal (mezarlık arkası mevkii) 345 parsel hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum. 250 m2 arazinin ortalama değeri nedir? (İnternette aynı parselden 750 m2 araziyi 60000 liraya satmak isteyen birinin ilanını gördüm.)

Yaklaşık 4 yıl önce bu parsel için "Yakupabdal 345 parsel 32.800 m2 büyüklükte ve ~120 hissedarlıdır... Köy içi proje dışıdır... Proje dışı kalmış köy içi parseller ev yapmaya uygun oluşu ile özel lokasyon arzediyor..." diye yazmışsınız... Bu arazinin şimdiki durumu nedir? Şu an inşaat yapılabilir mi? Gelecekteki durumu ne olur? Ne gibi gelişmeler olacak ya da olabilir? İyi bir yer midir?

Ayrıca bu arazinin köydeki yeri tam olarak neresidir? Köy mezarlığına göre tarif eder misiniz? Ya da daha iyisi, Google Maps'teki koordinatlarını verebilir misiniz?

Yardımcı olursanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

savari
16-02-2012, 15:17
Büyükşehir Belediye Başkanı GÖKÇEK, TOBB ETÜ Ekonomi ve Genç Girişimciler Topluluğu’nun Davetlisi Olarak, Üniversitelilere Projelerini Anlattı…..- MÜHYE’YE 42 KİLOMETRELİK KANAL
Yeni Mamak, Dikmen Vadisi 4. Ve 5. Etap, Güneypark, 50. Yıl Kentsel Dönüşüm Projeleri ve kat mülkiyeti ile verilen arsalar hakkında bilgi veren Başkan Gökçek, Mühye Vadisi ile ilgili de 2-3 aya kadar Belediye Meclisi’ne yeni bir proje getirileceğini kaydederek, “Burası da en büyük kanal yeri olacak. Büklüm büklüm giden yer, kanal yeri haline gelecek. Sağı solu rekreasyon alanı, üst kısımlarında da binalar yer alacak. Ankara’nın örnek yerlerinden birisine daha imza atacağız. Mogan ve Eymir ile de birleştirip 42 km’lik bir kanal haline getireceğiz” diye konuştu.

CHEVALİER
16-02-2012, 20:11
Sayın CHEVALİER;
Rica ederim. Hissenizi satmak/devretmek için diğer paydaşlardan muvafakat almanıza gerek yok. Diğer yandan bahsettiğiniz kişinin ifade ettiği fiyat kişisel fikrine dayanıyor şeklinde düşünmek lazım. Nitekim aynı parselde hissesi olan başka bir kişinin 40 TL istediğini görmüşsünüz. Sonuçta her bir satıcı sahibi olduğu yere dilediği fiyatı isteyebiliyor. Örneğin 60 TL de istiyor olabilirdi. Sonuçta buna mani bir durum da yok. Ancak tabii orada yada yakın çevresinde gerçekleşen ortalama bir fiyat muhakkak vardır. Bunun tespit edilmesi yani profesyonel kriterler üzerinden değerlendirilmesi alıcı ve satıcılar açısından en uygunu olacaktır. Son olarak 1146 parseldeki hissenizin yerinin tespiti mümkün değil. İmar çalışması yapıldığında oluşacak yeni parselasyon içerisinde yeri belli olan bir parselde tanımlanacaksınız. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın Serhan Bey,zaman ayırıp bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Saygılarımla.

emlaksan
17-02-2012, 16:20
Serhan Bey, Yakupabdal (mezarlık arkası mevkii) 345 parsel hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum. 250 m2 arazinin ortalama değeri nedir? (İnternette aynı parselden 750 m2 araziyi 60000 liraya satmak isteyen birinin ilanını gördüm.)

Yaklaşık 4 yıl önce bu parsel için "Yakupabdal 345 parsel 32.800 m2 büyüklükte ve ~120 hissedarlıdır... Köy içi proje dışıdır... Proje dışı kalmış köy içi parseller ev yapmaya uygun oluşu ile özel lokasyon arzediyor..." diye yazmışsınız... Bu arazinin şimdiki durumu nedir? Şu an inşaat yapılabilir mi? Gelecekteki durumu ne olur? Ne gibi gelişmeler olacak ya da olabilir? İyi bir yer midir?

Ayrıca bu arazinin köydeki yeri tam olarak neresidir? Köy mezarlığına göre tarif eder misiniz? Ya da daha iyisi, Google Maps'teki koordinatlarını verebilir misiniz?

Yardımcı olursanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Sayın zzak;
Rica ederim. Son iki yıl içerisinde Yakupabdal köyü genelinde fiyatların arttığını söyleyebiliriz. 345 parsel bahsettiğiniz büyüklükte ve dört yıl öncesine göre (2011 verileri) hissedar sayısı biraz değişerek ~ 130 civarına çıkmış. Köy merkezine giden ana asfaltın son virajında bir noktada olduğumuz düşünülse mezarlığa mesafemiz yaklaşık 2000 metre kadar olurdu. Parsel sol kolda aşağıda ve dereye doğrudur. Fiyatlar hususunda net konuşabilmek için değerleme çalışması yapmak icab eder. Bu noktada ince eleyip sık dokumanızı öneririm. Bir kaç yıl evvel 345 parselin kendi durumuyla alakadar bilgileri paylaşırken köyiçi bölgelerin Kentsel Dönüşüm Projesi içerisinden çıkarıldığı bilgisini de paylaşmışım. Ve hali hazırdaki yapılaşma benzeri ev yapmak isteyenler için köyiçi parsellerin uygun olduğundan bahsetmişim. Bu noktada henüz imar detayları açıklanmadı. Dolayısıyla ileriye dönük oluşacak yeni yapılaşma hakkında çıkarımlarda bulunabilmek için süreci izlememiz gerekiyor. Son olarak eğer arzu ederseniz parselin yaklaşık lokasyonunu uydu görüntüsü üzerinde işaretleyip e posta adresinize gönderebilirim. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

kapila
17-02-2012, 16:44
Büyükşehir Belediye Başkanı GÖKÇEK, TOBB ETÜ Ekonomi ve Genç Girişimciler Topluluğu’nun Davetlisi Olarak, Üniversitelilere Projelerini Anlattı…..- MÜHYE’YE 42 KİLOMETRELİK KANAL
Yeni Mamak, Dikmen Vadisi 4. Ve 5. Etap, Güneypark, 50. Yıl Kentsel Dönüşüm Projeleri ve kat mülkiyeti ile verilen arsalar hakkında bilgi veren Başkan Gökçek, Mühye Vadisi ile ilgili de 2-3 aya kadar Belediye Meclisi’ne yeni bir proje getirileceğini kaydederek, “Burası da en büyük kanal yeri olacak. Büklüm büklüm giden yer, kanal yeri haline gelecek. Sağı solu rekreasyon alanı, üst kısımlarında da binalar yer alacak. Ankara’nın örnek yerlerinden birisine daha imza atacağız. Mogan ve Eymir ile de birleştirip 42 km’lik bir kanal haline getireceğiz” diye konuştu.

Serhan bey Melih beyin yukarıdaki açıklamalarına istinaden değerli yorumlarınızı alabilirmiyiz. Saygı ve sevgilerle

emlaksan
17-02-2012, 17:47
Sevgili kapila;
Rica ederim. Sayın Gökçek in açıklamaları Mühye ve çevre araziler için sevindirici. Hem konut hem rekreasyon alanları hem de bahsi geçen kanal projesi bölgedeki tabloyu şüphesiz olumlu etkiler. Bu noktada bir kaç ay içerisinde Belediye Meclisine sunulacağı ifade edilen planın detay bilgilerine ulaştığımızda daha net değerlendirmelerde bulunabileceğiz.
Selam ve Saygılarımla

.

emlaksan
17-02-2012, 17:55
Sayın CHEVALİER;
Selam ve Saygılarımla

.

perihan ağaoğlu
18-02-2012, 17:14
merhaba, beklentilerimizi de yükseltiyor. 895-896 parsellerde bu kapsamda mı olacak selamlar

emlaksan
19-02-2012, 19:20
Merhaba,
Açıklamayı ve master planı düşündüğümüzde tüm Mühye yi kapsayacak bir planlama çağrışım yapıyor.
Selamlar

.

perihan ağaoğlu
21-02-2012, 09:50
Cok yeşekkürederim.
saygılarımla

Merhaba,
Açıklamayı ve master planı düşündüğümüzde tüm Mühye yi kapsayacak bir planlama çağrışım yapıyor.
Selamlar

.

trddyb
21-02-2012, 13:15
Sayın üstadlar, Ankara mamak tarafının yatırım için çok cazip olduğunu söylüyorlar. ve bir arkadaşım bana 979 parselden mavi göl karşısı diyor (daha gidip görmedim) 2000 m2 bir yer bulmuş. 5 - 8 yıl bekleyebilirim ama yatırım yapılırmı yapılmazmı ne dersiniz. saygılarımla

bykara
21-02-2012, 14:50
ben daha yenı sattım ordan bır yer. 1019 dan 8TL metresı bu na gore kıyasla arada cok fark yok. 979 a ne fıyat ıstıyolar

trddyb
21-02-2012, 19:33
öncelikle ilginize teşekkürler
2000 m2 için 38.000 TL dediler. birde sorabilirmiyim 979'un yerini internet'ten nasıl bulabilir yada görebilirim.

bykara
21-02-2012, 20:23
öncelikle ilginize teşekkürler
2000 m2 için 38.000 TL dediler. birde sorabilirmiyim 979'un yerini internet'ten nasıl bulabilir yada görebilirim.

o okonuda serahn beyden yardım ısteye bılırsın. ayrıca tapu daıresınden harıtadan da bakabılırsın. yer bence cok pahalı ıyı degerlendırmende fayda var. ıntternette bır cok ılan var o bolge ıle ılgılı onlarlada gorusebılırsın

trddyb
21-02-2012, 20:40
o okonuda serahn beyden yardım ısteye bılırsın. ayrıca tapu daıresınden harıtadan da bakabılırsın. yer bence cok pahalı ıyı degerlendırmende fayda var. ıntternette bır cok ılan var o bolge ıle ılgılı onlarlada gorusebılırsın

Bilgi İçin teşekkürler. dikkate alacağım...

emlaksan
22-02-2012, 08:17
Sayın bykara;
Geçenlerde forum okuru bir dostumuz bana ulaştı. Bayındır 1019 parselde iki dönüm kadar satılık hisse olduğunu söyledi ve bir ilan sitesine ait link paylaşıp değerlendirmemi rica etti. Akabinde ilanın kaldırıldığını gördüm ve durumu dostumuza bildirdim. Anladığım kadarıyla satılan yer sizindi. Metre fiyatının 8 TL olduğunu da söylemişti. Sayın trddyb nin sorduğu 979 parselin büyüklük ve hissedar yapılarını mukayese edersek, 1019 parsel 186.100 m² ve ~ 40 hissedarlı iken 979 parsel 89.050 m² büyüklükte ve ~ 20 hissedarlıdır. Bu noktada 979 parsel görülmeye gidildiğinde 1019 ile lokasyon açısından aralarında ne fark olduğu bilgisi fiyatlar arasındaki farkı da izah edebilir. Yada 979 a istenen fiyatın uygun olmadığı anlaşılabilir. Tabii planlama açısından aralarında oluşabilecek farkları hariç tutmak zorundayız. İmarsız ve plansız bir parsel ile imarsız ama planlı bir parsel arasında mutlaka fark olacaktır. Bu sebeple sadece toprak üzerinden yapılacak bir değerlendirme ya hatalı olur yada yetersiz. Dolayısıyla arsa tarla yatırımı yaparken plan pafta lokasyon üçgeni üzerinde durmak ve diğer püf noktalarıyla birlikte geniş bir değerlendirme yapmak uygun olacaktır. Son olarak Mamak Belediyesi internet sitesinde imar durum ve parselasyon haritası var. Fakat Bayındır ın kadastral vaziyeti yayında mı bilemiyorum. Denemekte fayda var. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

trddyb
22-02-2012, 10:24
Sayın bykara;
Geçenlerde forum okuru bir dostumuz bana ulaştı. Bayındır 1019 parselde iki dönüm kadar satılık hisse olduğunu söyledi ve bir ilan sitesine ait link paylaşıp değerlendirmemi rica etti. Akabinde ilanın kaldırıldığını gördüm ve durumu dostumuza bildirdim. Anladığım kadarıyla satılan yer sizindi. Metre fiyatının 8 TL olduğunu da söylemişti. Sayın trddyb nin sorduğu 979 parselin büyüklük ve hissedar yapılarını mukayese edersek, 1019 parsel 186.100 m² ve ~ 40 hissedarlı iken 979 parsel 89.050 m² büyüklükte ve ~ 20 hissedarlıdır. Bu noktada 979 parsel görülmeye gidildiğinde 1019 ile lokasyon açısından aralarında ne fark olduğu bilgisi fiyatlar arasındaki farkı da izah edebilir. Yada 979 a istenen fiyatın uygun olmadığı anlaşılabilir. Tabii planlama açısından aralarında oluşabilecek farkları hariç tutmak zorundayız. İmarsız ve plansız bir parsel ile imarsız ama planlı bir parsel arasında mutlaka fark olacaktır. Bu sebeple sadece toprak üzerinden yapılacak bir değerlendirme ya hatalı olur yada yetersiz. Dolayısıyla arsa tarla yatırımı yaparken plan pafta lokasyon üçgeni üzerinde durmak ve diğer püf noktalarıyla birlikte geniş bir değerlendirme yapmak uygun olacaktır. Son olarak Mamak Belediyesi internet sitesinde imar durum ve parselasyon haritası var. Fakat Bayındır ın kadastral vaziyeti yayında mı bilemiyorum. Denemekte fayda var. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Serhan bey
Eminim çok güzel bilgiler verdiniz. ama açıkçası ben konuya olan uzaklığımdan dolayı anlayamadım. gerçi özel mesajda atmıştım size eğer özel mesajdaki sorularım bağlamında cevaplar verebilirseniz daha kolay anlayacağımı düşünüyorum. şimdiden tşk. ederim.

cck80
22-02-2012, 15:06
iyi gunler herkeze.

karatas 7 parseldeki 1000m2 topragimi satiyorum, ilgilenen olursa arayabilir.
Yurtdisindayim.
+380672407300

saygilarimla.

lawyer80
22-02-2012, 19:40
Sayin cck80; Fiyat konusunda bilgi verirseniz iyi olur

emlaksan
23-02-2012, 15:53
Sayın bykara;
Selamlar,
Serhan

.

Serhan bey
Eminim çok güzel bilgiler verdiniz. ama açıkçası ben konuya olan uzaklığımdan dolayı anlayamadım. gerçi özel mesajda atmıştım size eğer özel mesajdaki sorularım bağlamında cevaplar verebilirseniz daha kolay anlayacağımı düşünüyorum. şimdiden tşk. ederim.

Sayın trddyb;
Rica ederim. Özetle 979 parselin yerini görmeye gittiğinizde imkan bulursanız 1019 un da yerini görün demek istedim. Fiyatların mukayesesi açısından. Mevcutta Bayındır paftam yok ama siz yeri gördükten sonra beğenirseniz ve tabii fiyatın uygun olduğuna kanaat etmişseniz planlama açısından sorgulanmasında destek verebilirim. Bu arada özel mesajınızı geç farkettim. Üzerinde biraz düşünüp size bilgi vermeye çalışacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

eminavcı45
23-02-2012, 20:51
iyi günler mühye köyü 510 parselde 1000 ve 500 metrekare arsamız var fiyatı ve son durumu hakkında bilgisi olan varmı.

ferit36
24-02-2012, 15:15
Serhan Bey,
Benim İmrahor 50086 ada 8 nolu parselin sahibiyim.geleceğe dönük burada planlanan herhangi bir şey var mı? ve şu anda m2 değeri hakkında bana bir bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler...