PDA

View Full Version : Turkiye'de Emekliler Icin Yasanacak En Guzel Yer Neresi?

misterno
02-11-2007, 22:33
Arkadaslar

Is aramayacaginizi dusunursek emekliler icin en guzel yasanacak yer neresi olur?

Ancak bu emeklinin genc oldugun varsayalim mesela 40 yas civari.

Akla hemen Ege ve Akdeniz kiyilari geliyor ama orada neresi?

Goruslerinizi bekliyorum. Cocuk yok evli de degiliz varsayin.

gizemliduygular
02-11-2007, 22:50
Arkadaslar

Is aramayacaginizi dusunursek emekliler icin en guzel yasanacak yer neresi olur?

Hocam bir sürü olmayacak parametrelerin bir araya gelmesini sıralamışsınız. Emekliliğe daha çok var (gerçi yeğenim Cumhuriyet'in 125. yılında emekli olacak:he::he:)
İkincisi emekli ikramiyesi ile biz yakın şehirlere bile gidemeyiz.
Üçüncüsü çocuklar (boy boy bebelerimiz var bizim:he::he:) hatun da yalnız göndermez. Onun yanında bile kaşım, gözüm bir yere mi oynayacak haşa sümmü haşa

DUVAR USTASI
02-11-2007, 22:53
http://www.burhaniye-oren.com/resimler.asp

son_azrail
03-11-2007, 00:16
Kocaeli Değirmendere:)

VOLVO
03-11-2007, 00:25
Kocaeli Değirmendere:)

İstanbul Taksim bence en uygun emeklilik yeri:D:D:D:D

kentuf
03-11-2007, 00:41
datça ,gökova ,göcek favori yerlerim .Birde ufak bir teknen olcak yemede yanında yat .

guneysu
03-11-2007, 00:49
Rize Çayeli pazar ardeşen fındıklı hopa bide teknen olacak üstünde yat...

ara sıra dağlara çıkacaksın.. ara sıra denize açılacaksın... kafana göre takılacaksın...

yosun
03-11-2007, 01:08
Arkadaslar

Ben de kendi payıma gelen önerileri dikkatle izliyorum... :he::he:

Yalnız şu yok varsayma kısmı nasıl olacak bunu çözemedim... :D

PARK
03-11-2007, 01:27
Hayat arkadaşın nerde ise orası:)

Yükselen GüNeŞ
03-11-2007, 01:52
yo yoksa...

trendde bozukluklar varsa ?

ah sayın park, benim durum sakat :he:

Yükselen GüNeŞ
03-11-2007, 01:54
yaww bi de sizin bu yeşil ışıklara bakıncaaa ohooh bn h,iç emekli olamıcam gibi geliyor?

olsamda borsadan hiç kazanamayacapım gibi görünüyor.

1 aylık borsa beklentisi gibi oldu...

nuri1951
03-11-2007, 02:19
Sayın gençler 10 senedır emeklıyım. çocuklarımız evlendı gıttı. bırı bursa bırı antalya
onlara yakın olmak ve bu yaşta devamlı ılaç kullandıgımızdan dolayı buyuk şehırden malesef ayrılamıyorsunuz. yalnız iş icabı 3 sene balıkesır burhanıye orende 1976 1980 arası kaldım. tam emeklı için yaşanacak yer bence cennet o fotografları gonderen arkadaşıma çok teşekkurler.

Grandmaster
03-11-2007, 03:03
örene ilk kez (mugla-milasta yaşarken) 1989da gitmiştim 6 yaşında.ikinici gidişim de bu eylulde oldu.
sadece fotgraflar yetersiz kalır gidip gormek lazım.
eskiden milas güllük köyü de cok şirindi şimdi nasıl bilemiyorum.Bi ara matrikse haber düşmüştü migrosun güllük magazası satışa açıldı diye umarım bozulmamıştır.
dogu karadenizde ise,Giresun-Tirebolu'da çocuklugum gecti..ruyalarıma girer hala cok huzurlu bir yerdi..ordan ayrılalı 12 yıl oldu bozulmadıysa orası da harika bi yerdi...
oraları bilen arkadasımız varsa soyleyim,özel idare lojmanında oturmuştuk,guneşin batışını izlemek inanılmaz bir keyiftir

misterno
03-11-2007, 15:35
Ya ben eklemeyi unuttum aradigim sehir sicak olmali. Yani kar kis kiyamet istemiyorum

O yuzden Burhaniye Oren olmaz orasi cok kuzey.

Mesela soyle Antalya civari kar kis kiyamet olmayan kisin bile havasi ilik olan neresi olabilir?

yardimci olun yakinda karar vermem gerekecek

Kim
03-11-2007, 15:44
Sakin bir yer mi yoksa hareketli bir yer mi dusunuyorsunuz? Akdeniz ve Ege bolgesindeki Tatil Koyu haline gelmis kasabalari secerseniz, mayis ayindan ekim ayina kadar hareketli bir yasami secmis olursunuz bence.

Tam emekli olacagim, sakin sakin yasamak istiyorum derseniz Ege ve Akdeniz bolgesinde olan ama denize sinir olmayan kasabalari tercih edin derim.

ÖZDOĞAN77
03-11-2007, 16:06
Didim'i öneririm.
İngilizler didimin yarısını almış,onlar çakaldır,bildikleri birşeyler var ki oraya yığılmışlar.:)

misterno
03-11-2007, 16:24
peki bu bahsettiginiz yerlerin iklimi nasil kisin?

Yani didim ile Antalya arasinda kis iklimi farki varmi? Kar yagarmi soba yakmak zorunda kalirmiyiz?

ÖZDOĞAN77
03-11-2007, 16:31
peki bu bahsettiginiz yerlerin iklimi nasil kisin?

Yani didim ile Antalya arasinda kis iklimi farki varmi? Kar yagarmi soba yakmak zorunda kalirmiyiz?

Didim Antalya kadar olmasa da kışın yumuşak geçtiği bir ilçemiz.
Klima veya elektrik sobası ile de kışı geçirebilirsiniz eğer aşırı bir sıcak düşkünlüğünüz yoksa.
Didim'e kar yağmaz,didim'in içine nazaran Akbük koyu eser.Daha serindir yani.
Kışın sakindir,yazında hareketlidir,ama bir bodrum ve marmaris gibi değildir.Denizi çok temizdir ve sıcaktır.

misterno
03-11-2007, 19:29
simdi Turkiye haritasina bakiyorum sanirim benim gibi sicak seven sicaksiz yasayamayan birisi icin en guzel yer Turkiye'nin en guneyi olmalidir diye dusunuyorum, yanlissam duzeltin lutfen.

BU baglamda en mantikli yerler en guneydeki Akdeniz kiyisindaki yerlesim birimleri olacak.

Dogrumu dusunuyorum?

trusty
04-11-2007, 00:29
simdi Turkiye haritasina bakiyorum sanirim benim gibi sicak seven sicaksiz yasayamayan birisi icin en guzel yer Turkiye'nin en guneyi olmalidir diye dusunuyorum, yanlissam duzeltin lutfen.

BU baglamda en mantikli yerler en guneydeki Akdeniz kiyisindaki yerlesim birimleri olacak.

Dogrumu dusunuyorum?

Size Finike ,Kumluca diyecegim ama yazin bayilirsiniz.

Yukarida bir arkadas Oren,Burhaniye,Balikesir demis,ben de ayni fikirdeyim.

Oren'in sadece iklim ustunlugu degil,yasayan insanlarin sosyo-kulturel yetiskinligi etkileyicidir.

Memleketim olan Degirmendere/Kocaeli'de oyledir,ancak hava kirliligi bu guzelligi orter.

Ha.. karnindan konusma ne diyorsun diyorsaniz,cocuklugumun gectigi Heybeliada derim.Arabadan,trafikten nefret eden biri oldugum icin,adalari rakipsiz tek gecerim.

Allah hepimize saglik ve huzur dolu emeklilikler nasib etsin.

goldmund
04-11-2007, 01:38
ben çanakkale derim..bozcaada da olabilir

VOLVO
04-11-2007, 02:16
İzmir Urla süper bence.

Şehir merkezine yakın.
Çeşmeye yakın.

Kışın soğuk da olmaz:super:

VOLVO
04-11-2007, 02:21
İzmir Urla süper bence.

Şehir merkezine yakın.
Çeşmeye yakın.

Kışın soğuk da olmaz:super:

Size bir tane de süper video;

http://www.youtube.com/watch?v=qQvzw1TXQXw

cetvel
04-11-2007, 03:01
.........eskiden milas güllük köyü de cok şirindi şimdi nasıl bilemiyorum.Bi ara matrikse haber düşmüştü migrosun güllük magazası satışa açıldı diye umarım bozulmamıştır..........

güllük'ün işi bitti... migros, diasa, bim açıldı... pehlivanoğlu yer arıyor diyorlardı, bu saatten sonra girerse piyasaya enayilik ederi... liman dalyana doğru taşındı... limana yol açmak için epey ağaç kestiler... dağ taş her yere parador bina dikti; hepsini ingilizlere pazarladılar... ingiliz pub'ı açıldı. fuego diye bir beach bar açıldı... hatta 2-3 tane daha beach bar açıldı da şimdi aklıma gelmiyor... yazın berbat olmaya başladı... sular 2-3 günde bir muhakkak kesilir... elektrik gün içinde 3-5 kere gider, çıldırırsın... daha sayayım mı? En iyisi Güllük, Bodrum, Didim gibi yerleri unutun!... doğası daha bakir olan Karadenizin yüksek kesimlerine yönelin...

misterno
04-11-2007, 03:02
ben sicaktan bayilmama imkan yok su an nerede yasadigimi bilseydin :)

Finike Kumluca hosuma gitti benim icin ne kadar guney ne kadar az kar kis kiyamet o kadar iyi

Evet beyler finike kumluca dendi varmi artiran? :)

labtek
04-11-2007, 12:54
Emeklilik icin yer secerken bölgede suyun bol olup olmadigina mutlaka bakilmali derim.
Güney demek ,gitgide cogalan sicaklara katlanmak anlamina da gelir. Isinan dünyamizda sicaklarin bunaltici gercegi de var. Bence kis da lazim. Burhaniye- Ören örneginde kislar 2 ay sürer. O da genellikle aksamlari yakilan soba anlamindadir. Bölgede su vardir. Ucuzdur. Ayni bölgede sayilan, altinova da oldukca sakin bir kasabadir. Daha Izmir`e dogru dikili,candarli, sakran ve foca vardir. Bence daha assagisi (güney) yazin denizlerin bile sicak olmasi anlamina gelir...

trusty
05-11-2007, 01:33

Finike Kumluca hosuma gitti benim icin ne kadar guney ne kadar az kar kis kiyamet o kadar iyi

Mars'ta yasadigini biliyorum.

Bilirim sicaktir.

Sen yine de Temmuz'da Kumluca'ya gitme.

Planlari de erteleme.

Burda,senin topic'te yazacagim diye filozof olduk.

Atasozu yazdik,imzaya koyduk.

Deli-deliyi gorunce sopasini saklarmis diye bosuna dememisler...

Ah yanlarim,yanlarim..:))

Gulmekten olcez yav...

misterno
10-11-2007, 15:49
Aramizda hic guneye gitmis olan yokmu? Oralarda begendiginiz yerleri soyleyin

Sicak olsun cok sicak yeterki kis kar kiyamet camur olmasin

Hadi bekliyorum

ÖZDOĞAN77
10-11-2007, 16:22

Dogrumu dusunuyorum?

Antalya'lılar bile yazın,sıcaktan (Temmuz-Ağustos) marmara bölgesine kaçıyorlar,haberiniz olsun.Eğer serin bir yerde ikamet etmekte iseniz şuan sonradan pişman olmayın.:wink:

shibumi
10-11-2007, 17:20
Kalp rahatsızlığı olan emeklilere Mudanya yı tavsiye ederim...

Eski Foça, Kazdağlarının Güre (Akçay) ile Küçükkuyu arası ve Göcek diğer favori yerlerimdendir...

labtek
11-11-2007, 11:15

Hadi bekliyorum

Sn, misterno. Mademki asiri sicaga da hasret duyuyorsunuz, senenin 10 ayi hareketli, sadece 2 ayi toroslara veya denize baliga cikarak birbirleri ile konusma imkani bulabilen insanlarin yasadigi yer KAS dir. Caniniz hic sikilmaz.

esmeray2005
12-11-2007, 12:17
Didim Antalya kadar olmasa da kışın yumuşak geçtiği bir ilçemiz.
Klima veya elektrik sobası ile de kışı geçirebilirsiniz eğer aşırı bir sıcak düşkünlüğünüz yoksa.
Didim'e kar yağmaz,didim'in içine nazaran Akbük koyu eser.Daha serindir yani.
Kışın sakindir,yazında hareketlidir,ama bir bodrum ve marmaris gibi değildir.Denizi çok temizdir ve sıcaktır.

Didim Akbük kesinlikle tavsiye ederim.Babam emekli ve orada yaşıyor.Gidiyoruz yanına ara ara.Sessiz sakin, denize sıfır,ne insan gürültüsü,ne taşıt nede hava kirliliği.Eğer 80-90 bin ytl niz varsa oradan bir villa satın alın.3 yıl önce sorduğumda 20 bin ytlye satılıyordu.Şimdi ise 70 binden başlıyormuş.Yatırım içinde iyi bir yer.Fakat tek kötü tarafı caminin uzak olması.Ezan sesi duyamazsınız.Kumkent sitesinde oturuyor babam ve Akbük'ün merkezinde cami var.

labtek
12-11-2007, 14:18
Sn, misterno. Mademki asiri sicaga da hasret duyuyorsunuz, senenin 10 ayi hareketli, sadece 2 ayi toroslara veya denize baliga cikarak birbirleri ile konusma imkani bulabilen insanlarin yasadigi yer KAS dir. Caniniz hic sikilmaz.

Yanlis anlasilmasin; kas`in yerli halki 10 ay hizmet sektöründe sabahlara kadar calisirlar. birbirlerine ayiracak zamanlari pek olmaz. Yerli halkin 2 ay beraber olma sansi vardir. Demek istedigim buydu...

ozgur23
13-11-2007, 14:02
Misterno,

Ben Antalyaliyim. Benim hayalim 40li yaslarda emekli olup Antalya'ya yerlesmek. Sehir merkezinden biraz uzakta Kepez ustu, Yenikoy mevkiilerinde mustakil bahceli bir ev dusunuyorum. Onun disinda Antalya civarinda yerlesilecek bir yer olarak kesinlikle once Kas, Kalkan ya da Finike civarini tercih ederim.

Selamlar,
Ozgur

Hadi bekliyorum

trusty
14-11-2007, 10:25
Misterno,

Ben Antalyaliyim. Benim hayalim 40li yaslarda emekli olup Antalya'ya yerlesmek. Sehir merkezinden biraz uzakta Kepez ustu, Yenikoy mevkiilerinde mustakil bahceli bir ev dusunuyorum. Onun disinda Antalya civarinda yerlesilecek bir yer olarak kesinlikle once Kas, Kalkan ya da Finike civarini tercih ederim.

Selamlar,
Ozgur

Son uc gundur Antalya'dayim.

Kale icinde bir hotel tuttuk.

Antalya inanilmaz guzel bir yer.

Ya da son 17 yildir cok degismis.

Kis aylarinda da bir hareket var,Side'de oturan arkadasim diyor, daire fiyatlari Side'de daha ehvendir,ancak kislari cok sessiz ve sakin oluyor diyor.

Tatil icin belki Side daha uygundur, ancak benim gibi kislari Turkiye'de yasamak isteyenler icin Antalya rakipsiz.

Konaklama disinda hayat biraz pahali, gecen gece Turku Bar'a gittik.2 duble raki, B.peynir,kavun,cacik ve saksuka salata hesap 40 YTL.5'de bahsis verdik,45 YTL.ile ciktik.Oysa girerken, bilmedigimizden fikir edinmek icin sormustuk, adam basi 20 YTL.gibi abi dediler.

Her neyse, dinlediginiz muzik ve bize ozgu sosyal hava para ile olculmez.Cok eglendik,Bos kalan cerceve ve ormanciyi dinlerken gozlerimiz doldu.

Kurban olayim,ben bu ulkenin topragina, insanina..!

Inanin dunya da boyle bir ulke, boyle bir millet yok.

Saygi ile.

gemici
14-11-2007, 11:58
antalya tam sana göre trusty.......ben ege yi tercih ederim......

hatipali74
15-11-2007, 20:47
sayın misterno, size memleketim olan Fethiye'yi öneririm.Şu an genellikle yerleşenler hep emekli insanlar.3 tarafı dağlarla çevrili olduğu için oksijeni en bol akdeniz yerleşim yeri.70 km. çapında 4 farklı iklimi bulabilirsin.İçme suyu bu bölgede en bol yer(malum küresel ısınma).Kışları sadece elektrikli soba ve klima yeterli, yani yaz kış sıcak.30 km yakınında çok sakin, emekli yerli ve yabancıların yaşadığı yerler bulabilirsin.kararını vermeden bir kere Fethiye'yi gör ve kıyasla.www.fethiye.net şimdilik fikir edinmene yardımcı olur.Özellikle benim de birikimlerimle arazi aldığım ve emekliliğimi geçirmeyi planladığım Yakapark'ı incelemeni tavsiye ederim.Sormak istediğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz.sss.

abidin
15-11-2007, 21:08
5 yıl önce Side'de oranın yerlisi bir esnaf ile tavla oynuyordum, adam herhalde benim lafazanlığımdan hoşlandı ben de katılayım dedi ama öyle bir pot kırdı ki hemde nasıl;

- Yahu biz yazın dağa-yaylaya kaçmaya çalışırız, millette bu sıcakta para harcamaya bu cehenneme gelir demişti...

Çok bozulmuştum, nede olsa ben de o cehennemliklerdendim :( ama sonradan düşününce Side her ne kadar cazip olsa da 7 gün sonra sıcaktan sıkılıyorsun.

Ben olsam güneyi düşünmezdim, benim favorim Ege :)

kaya
15-11-2007, 21:35
Sizin için en uygunu karavanda yaşamak...

ozgur23
16-11-2007, 15:07
Sayin Trusty,

Valla yarami destiniz. Ben de is nedeniyle su anda Amsterdam'da yasiyorum. 3 ayda bir mutlaka hem ailemi gormek hem de ozledigim icin Antalya'ya gidiyorum. Emekliligini Antalya'da geciren anne ve babama da anlatiyorum ne kadar sansli olduklarini.

Evet, biraz gece hayati eglencesi pahalidir ama parasiz da keyif alabileceginiz o kadar cok sey var ki Antalya'da, o kadari da varsin olsun.

Pek bahsedilmemis ama emeklilikte cok onemlidir mesela, Antalya'da saglik sistemi de cok yerindedir. Cok siklikla saglik ocaklari mevcuttur, Akdeniz Tip Fakultesi'nde cok deneyimli iyi doktorlar vardir, ayrica devlet hastanesinin son derece modern yeni binasi hizmete girmek uzere. Cok sayida ozel hastane var ve devletle anlasmali olarak sizi sosyal guvencenizden sira falan beklemeksizin tedavi ediyorlar, daha ne olsun. Amsterdam'da tip fakultesi acil servise isim dustu, acil serviste diyorum dikkat edin, 3.5 saat sira bekledim !!

Tanri bize de emekliligimizi Antalya'da gecirmeyi nasip etsin.

Gectigimiz ay yurtdisindan 10 kadar arkadasimi Antalya'ya getirdim. Kaleici, Kolyalti Sahili, Karaalioglu Parki gibi yerleri biraz gezdirdim, inanin agizlari acik kaldi. Ben dunyanin en guzel sehirleri siralamasinda hem ilk 10'da olan Amsterdam'da yasayan biriyim ve Barcelona, Madrid, San Francisco, Londra, NewYork, Las Vegas, Bruksel, Lizbon vs. guzellik atfi yapilmis bircok sehre defalarca gezi ya da is amacli gittim, dolastim.

Hani Ataturk'e atfedilen bir soz vardir, Antalya ziyaretinde soylemis, hatta Antalya'nin cesitli yerlerinde yazilidir.

"Hic suphesiz ki Antalya dunyanin en guzel yeridir" M.K. Ataturk

Diyorum ki, Ata'm neyi yanlis soylemis ki bu gune kadar, kesinlikle hakliymis :)

Son uc gundur Antalya'dayim.

Kale icinde bir hotel tuttuk.

Antalya inanilmaz guzel bir yer.

Ya da son 17 yildir cok degismis.

Kis aylarinda da bir hareket var,Side'de oturan arkadasim diyor, daire fiyatlari Side'de daha ehvendir,ancak kislari cok sessiz ve sakin oluyor diyor.

Tatil icin belki Side daha uygundur, ancak benim gibi kislari Turkiye'de yasamak isteyenler icin Antalya rakipsiz.

Konaklama disinda hayat biraz pahali, gecen gece Turku Bar'a gittik.2 duble raki, B.peynir,kavun,cacik ve saksuka salata hesap 40 YTL.5'de bahsis verdik,45 YTL.ile ciktik.Oysa girerken, bilmedigimizden fikir edinmek icin sormustuk, adam basi 20 YTL.gibi abi dediler.

Her neyse, dinlediginiz muzik ve bize ozgu sosyal hava para ile olculmez.Cok eglendik,Bos kalan cerceve ve ormanciyi dinlerken gozlerimiz doldu.

Kurban olayim,ben bu ulkenin topragina, insanina..!

Inanin dunya da boyle bir ulke, boyle bir millet yok.

Saygi ile.

ozgur23
16-11-2007, 15:10
Sizin için en uygunu karavanda yaşamak...

Bir aile dostumuz ciddi ciddi bunu yapti. Su anda yilin 9 ayni Olimpos-cirali'da karavanda geciriyor, emekli maasiyla rahat gecinip, tum gun balikla ugrasip aksam da mangal basinda rakiyla onlari yiyor. Arada sirada cocuklari torunlari yanina gelip gidiyor. Hayat bu iste :)

misterno
17-11-2007, 03:35
biraz daha konusursaniz isimden istifa edip yerlesecem Antalya'ya

BEn sicagi seven biriyim, cehennemede hazirlik yapmak lazim yani bir de o var :) simdiden alisalim sonra zorluk olmasin

CERİTKALE
17-11-2007, 10:07
Antalya'nın çevresi güzel, doğa, deniz, yeşillik...

Ama içinde yaşanır mı tartışılır. Her yer beton yığını olmuş. Yüksek apartmanların arasında nerdeyse hiç ağaç, yeşillik yok. Bildiğim kadarıyla altyapı sorunu var.

Bunu da dikkate almalı...

trusty
19-11-2007, 11:56

Ama içinde yaşanır mı tartışılır. Her yer beton yığını olmuş. Yüksek apartmanların arasında nerdeyse hiç ağaç, yeşillik yok. Bildiğim kadarıyla altyapı sorunu var.

Antalya'nin tabi ki sorunlari var.

Baslica sorun esnaf, dolasan turistlere tam saha press uyguluyorlar, insanlar bikmis, dukkanlarin onunden uzak gecmeye calisiyorlar.

Istenen fiyatlar akillara zarar eger bu durum boyle giderse,burada turizm pek uzun surmez.

Gelelim sehir icine ve trafik olayina, su an idare ediyor, eger trafik ve park kurallari cok sert uygulanmazsa, Istanbul gibi Antalya'yi da 10 sene icinde kaybederiz, burada bir de motosikletliler konusu var, dis agrisi gibi...

Kanada'da adam 40 km.tahdit tabelasi koyuyor ama calinin arkasinda bir motosikletli polis bekliyor, istisnasiz her ihlalde tepenize biniyor, zaten iki kez surat yapma sansiniz var, ondan sonra tum kazancinizi araba sigortasina odersiniz.Ayda 700 dolar gibi...

Burada yasalar var, cok guzel, ama o yasayi uygulamak icin yeterli kolluk kuveti ve arac yok, adam gecmese ben kerizmiyim diye dusunuyor, cunki digerleri geciyor ve ceza uygulamasi yapilamiyor.

Kurallar uygulanmak ve hepimiz icindir, ya kurallara uyar medeni toplimlar gibi yasariz ya da bugunki gibi...

Bugun Nar suyu icmek icin, yol kenarindaki satici cocuga sordum , 2.5 lira abi dedi, onundeki tabelada 1 Euro yaziyor, yurudum gittim, arkamdan sesleniyor 2 lira abi , gel diyor.Bu bir bardak nar suyunda boyle digerlerini dusunun.

Kale icinde herkes otelin onunu ickili lokanta gibi dosemis, yemekler cogu et mamulu izgara ve salatalar, ancak yapilan her yemek yenmeyecek kadar kotu...Dun gezmek icin Ornek koy'e gittim oglen yemegini orada yedim,
Iskembe corbasi, izgara kofte yedim nefisti..Yani usta bir ascinin elinden ciktigi belliydi, toplam 12 ytl.odedim.Kale icinde hem yediginiz berbat hem odediginiz ayni yemek icin 20 ytl'nin ustunde..

Eger Antalya'da bir ev alir ya da tutarsaniz ve bu yemek konusunu kendiniz hallederseniz, kesinlikle pahali bir kent degil,sehrin turistlerin ugramadigi taraflari tipik bir anadolu kenti gibi, fiyatlar da oyle...

Eger bir kisi icin,kira haric ayda 1200 YTL. harcama imkaniniz varsa cok guzel bir yasam tutturabilirsiniz.

Yok ben evimde yerim, ickimi kendim alirim, baliga giderim, hafta da iki gece cikarim diyorsaniz, bu kadar para da harcamayabilirsiniz, araba ve masrafi katmiyorum, lutfen Antalya'ya arabanizla gelmeyin, siz de sorunun bir parcasi olursunuz.Benden soylemesi.

Son cumle olarak, kislari bu kadar nefis bir havasi olan cok az kent gordum,bence emekliler ozellikle benim gibi kis ve soguktan yilmis emekliler icin cok guzel bir kent.

Kanada'da ordekler ve bir kisim kuslar sonbahara dogru kafileler halinde guneye ucarlar, daha yasanabilir yerlerde kisi gecirmek icin....

Onlara niye kus beyinli deriz bir turlu anlamam, bilmem anlatabildimmi...

JAKO
19-11-2007, 13:36
deniz şart değilse konya emekliler için biçilmiş kaftan

ozgur23
19-11-2007, 18:05
Sayin Misterno,

Bu yaz kendi gozlerimle valiligin onundeki sicaklik olcerde 49 dereceyi gordum. Ayrica aksamin 9'unda 38 dereceyi arabamin derecesinden okudum.

Diyecegim odur ki, biraz degil baya bir sicaksever olmak lazim :)

biraz daha konusursaniz isimden istifa edip yerlesecem Antalya'ya

BEn sicagi seven biriyim, cehennemede hazirlik yapmak lazim yani bir de o var :) simdiden alisalim sonra zorluk olmasin

ozgur23
19-11-2007, 18:09
Sayin Trusty,

Antalyalilar Kaleici'ni terkedeli ve ayaklarini keseli uzun yillar oluyor. Orasi artik sizin de belirttiginiz gibi yalnizca bir turist kaziklama mekani.

Genel olarak sehir cok pahali degil ancak cok ucuz da sayilmaz. Benim emekli ogretmen annem babam 3 ayliklariyla kendi evlerinde, rakilarini da icerek belirli bir yasam kalitesinde yasayabiliyorlar. 1200-1500 YTL net geliri olan, 500'e kiralik ev bulup (Antalya'da nufustaki birey sayisi kadar neredeyse ev var. Cogunlukla evler bos) kalaniyla da hos bes yasamak mumkun.

Antalya'nin tabi ki sorunlari var.

Baslica sorun esnaf, dolasan turistlere tam saha press uyguluyorlar, insanlar bikmis, dukkanlarin onunden uzak gecmeye calisiyorlar.

Istenen fiyatlar akillara zarar eger bu durum boyle giderse,burada turizm pek uzun surmez.

Gelelim sehir icine ve trafik olayina, su an idare ediyor, eger trafik ve park kurallari cok sert uygulanmazsa, Istanbul gibi Antalya'yi da 10 sene icinde kaybederiz, burada bir de motosikletliler konusu var, dis agrisi gibi...

Kanada'da adam 40 km.tahdit tabelasi koyuyor ama calinin arkasinda bir motosikletli polis bekliyor, istisnasiz her ihlalde tepenize biniyor, zaten iki kez surat yapma sansiniz var, ondan sonra tum kazancinizi araba sigortasina odersiniz.Ayda 700 dolar gibi...

Burada yasalar var, cok guzel, ama o yasayi uygulamak icin yeterli kolluk kuveti ve arac yok, adam gecmese ben kerizmiyim diye dusunuyor, cunki digerleri geciyor ve ceza uygulamasi yapilamiyor.

Kurallar uygulanmak ve hepimiz icindir, ya kurallara uyar medeni toplimlar gibi yasariz ya da bugunki gibi...

Bugun Nar suyu icmek icin, yol kenarindaki satici cocuga sordum , 2.5 lira abi dedi, onundeki tabelada 1 Euro yaziyor, yurudum gittim, arkamdan sesleniyor 2 lira abi , gel diyor.Bu bir bardak nar suyunda boyle digerlerini dusunun.

Kale icinde herkes otelin onunu ickili lokanta gibi dosemis, yemekler cogu et mamulu izgara ve salatalar, ancak yapilan her yemek yenmeyecek kadar kotu...Dun gezmek icin Ornek koy'e gittim oglen yemegini orada yedim,
Iskembe corbasi, izgara kofte yedim nefisti..Yani usta bir ascinin elinden ciktigi belliydi, toplam 12 ytl.odedim.Kale icinde hem yediginiz berbat hem odediginiz ayni yemek icin 20 ytl'nin ustunde..

Eger Antalya'da bir ev alir ya da tutarsaniz ve bu yemek konusunu kendiniz hallederseniz, kesinlikle pahali bir kent degil,sehrin turistlerin ugramadigi taraflari tipik bir anadolu kenti gibi, fiyatlar da oyle...

Eger bir kisi icin,kira haric ayda 1200 YTL. harcama imkaniniz varsa cok guzel bir yasam tutturabilirsiniz.

Yok ben evimde yerim, ickimi kendim alirim, baliga giderim, hafta da iki gece cikarim diyorsaniz, bu kadar para da harcamayabilirsiniz, araba ve masrafi katmiyorum, lutfen Antalya'ya arabanizla gelmeyin, siz de sorunun bir parcasi olursunuz.Benden soylemesi.

Son cumle olarak, kislari bu kadar nefis bir havasi olan cok az kent gordum,bence emekliler ozellikle benim gibi kis ve soguktan yilmis emekliler icin cok guzel bir kent.

Kanada'da ordekler ve bir kisim kuslar sonbahara dogru kafileler halinde guneye ucarlar, daha yasanabilir yerlerde kisi gecirmek icin....

Onlara niye kus beyinli deriz bir turlu anlamam, bilmem anlatabildimmi...

ozgur23
19-11-2007, 18:15
Betonlasma konusunda dogru bir tespit. O kadar duzensiz bir yapilasma var ki. Bir sokaga giriyorsunuz sokagin sonunda bir bina cikiyor cunku devlet istimlak ederken yerlesim planlarini ve ara sokaklari hesaba hic katmamis, yalnizca ana arterleri gecmis, kalan parseller icin hicbir duzenli yapilasma planlamamis. Yanyana iki binadan biri digerinden 5 metre geriden basliyor. Bunun bir duzeni sirasi olmasi lazim.

Mesela Amerika'da adamlar baslamis caddeleri paralel cekmeye, 1. cadde, 2. cadde diye gidiyor. Burada hicbir yolun paraleli yok illa ki bir yerde kesisiyor ya da yol birde bitiyor. Tam bir rezalet yapilasma konusunda.

Burada yasayacaksaniz bir sekilde yesilliginizi kendiniz yaratmaniz lazim, ya mustakil ev ya da yesil bir site gibi.

Ulasim problemleri -pek soylemek icimden gelmiyor ama- AKP'li belediye doneminde biraz hafiflemeye basladi zira bildikleri en iyi sey olan (bkz. Ankara) alt gecit ust gecit olaylariyla ana arterleri biraz rahatlattilar.

Sehir icinde yapilabilecek pek birsey yok onun icin neredeyse sehir merkezindeki tum yollar tek yon hale getirildi. Gidis baska yoldan donus baska yoldan, merkezde biraz sikinti devam ediyor ama yapilabilecek fazla birsey yok.

dunya
21-11-2007, 12:03

Ne büyüklükte bir yer aradığınıza bağlı, ama kumluca ve kemerin ortasında yoldan içerde deniz kıyısı çıralı ve adrasan (çavuşköy) köyleri vardır. Eğer para durumunuz uygunsa buralardan bahçesi olan bir ev alabilirsiniz. Narenciye işine girersiniz hafiften. Kışın saklıkente gider kayak yaparsınız ertesi gün kıyıda güneşlenirsiniz. Benim çok sevdiğim yerlerdir. (özellikle çıralı).

PAŞA
21-11-2007, 13:30
MERSİN banko....Çünkü her şey çok ucuz...Ve ne arasan var...

misterno
28-11-2007, 16:54
Mersin de adam gibi denizmi var? Ayrica cok fazla fakir fukar goc etmis Mersin'e, tekin bir yer degil gibime geldi. Nedense oraya turistte gitmez hic.

MAS
01-12-2007, 23:20
Bakin size bir yer önereyim, karar verme zorlugundan kurtulmus olun.

Güzelcamli

Bir yani millipark, biryani Kusadasi. Adnan Menderes Havaalani 90 dakika. Yasam kaliteli ve ucuz. Üstelik istemediginiz kadar sicak, üstelik asla bunaltici degil.

Saygilarimla.

MAS

HAŞAT
01-12-2007, 23:44
Bakin size bir yer önereyim, karar verme zorlugundan kurtulmus olun.

Güzelcamli

Bir yani millipark, biryani Kusadasi. Adnan Menderes Havaalani 90 dakika. Yasam kaliteli ve ucuz. Üstelik istemediginiz kadar sicak, üstelik asla bunaltici degil.

Saygilarimla.

MAS
Güzelçamlı'ya çok yakın mesafede Davutlar vardır. Orası da güzel, şirin bir beldedir. Ama ben Didim'i tavsiye ederim. Nem neredeyse yok gibidir. Zaten İngilizlerin buraya yerleşmelerinin sebeplerinden biri de budur.
Sevgiler

azakemlak
03-12-2007, 19:27
Tek kelime ile emekli olunduğunda yaşanacak en güzel yer bence bir çok tanıdığım insan var hepsi emekli :) sabah ormana dogru yürüyüş zaten her taraf orman ikindinleride deniz . Zaten bu bölgeyi bilenler biliyor :he: :cool:

radyolog
03-12-2007, 19:55
BODRUM/GÜMÜŞLÜK TE

kuş cenneti karşısında 2 dönüm arazim var imarlı/parselli

oraya bir ev kurunca ( ki orası milas belediyesine bağlı ) benden kralı olmaz :):)

akşamları Allah sağlık verirse ,sabahları balığa

çıkar ara sıra diktiğim agaçlardan zeytin çöplenir

akşamları da muşamba kaplı tahta masamda rakımı içer

yağınıda akşam üzeri kızarttığım balığa serperim :):)

DUVAR USTASI
03-12-2007, 20:05
malum geçim şartlarına göre farketmez
herhangi bir asri mezarlığı

kantar
03-12-2007, 20:36
Kaz dağının eteklerinde akçay, edremit, burhaniye oralar da güzeldir.

azakemlak
03-12-2007, 22:11
Herkezin memleketi kendine güzel :) yaşım 24 ve hala doğdugum yerdeyim ve ileridede doğdugum yerde olacam

PAŞA
04-12-2007, 08:34
Mersin de adam gibi denizmi var? Ayrica cok fazla fakir fukar goc etmis Mersin'e, tekin bir yer degil gibime geldi. Nedense oraya turistte gitmez hic.

Mersin'i hiç bilmediğiniz belli..:clown:
Mersin'le Antalya'nın tek farkı: Antalya'da şehir merkezinden denize girebilirsiniz ,Mersin'de giremezsiniz..Mersin-Antalya birbirine komşu olup ,en uzak olan illerdir...Yani Türkiye'nin güney kıyısının yarısı Antalya'da yarısı Mersin'de dir...Ve şimdi her 2 ilide görmüş birisi olarak şunu iddia ediyorum.Mersin'in denizi ve doğası Antalya'dan 2 gömlek daha iyidir.Neden mi?Çünkü Mersin'i kimse bilmiyor:he:Tıpkı Doğu Karadeniz'i bilmedikleri gibi...Ve bu yüzden Mersin ,doğa olarak 40 sene önce ki o güzel Antalya gibi...

Fakir fukara göç etti Mersin'e doğru.Hatta şehir tam merkezden 2 ye bölündü bile diyebiliriz..Merkezin doğusu ,hem etnik olarak ,hem çevre olarak Diyarbakır gibi...Batısı ise bahse girerim Antalya'dan daha lüks...Hatta gelenler İzmir'e benzetirler...O televizyonlarda gördüğünüz ,terör olayları Mersin'in doğusunun ,en doğusundan görüntüler...Yani Mersinlilerin o olaylardan haberi bile olmuyor...

Turist gelmediği ,yani az geldiği doğru..Bu yüzden Mersin daha sakin ,daha bakir..Keşke hep turist az gelse...Ama adamlar cin gibi...Sizden önce keşfettiler ve arazi alıyorlar...

Şimdi bunlardan sonra açıkcası ,keşmekeş ,kirli Antalya'da ,Alanya'da (bunları örnek vermemim sebebi ,bahsettiğiniz denizden dolayı) yaşayacağıma ,emekli olsam ,huzur bulacağım ,Antalya ve Alanya ile aynı doğaya sahip ,ve onlardan daha ucuz! (Antalya'da ki 1 ev fiyatına Mersin'de 2 ev alabilirsiniz) Mersin'de yaşamayı isterim.

Aslında bu yazıyı yazmamam lazımdı..Mersin'i tanıtmış oldum...Kimse Mersin'e gelmesin:he: ,Mersin temiz kalsın:he:

emlaksan
06-12-2007, 08:52
Mersin'i hiç bilmediğiniz belli..:clown:
Mersin'le Antalya'nın tek farkı: Antalya'da şehir merkezinden denize girebilirsiniz ,Mersin'de giremezsiniz..Mersin-Antalya birbirine komşu olup ,en uzak olan illerdir...Yani Türkiye'nin güney kıyısının yarısı Antalya'da yarısı Mersin'de dir...Ve şimdi her 2 ilide görmüş birisi olarak şunu iddia ediyorum.Mersin'in denizi ve doğası Antalya'dan 2 gömlek daha iyidir.Neden mi?Çünkü Mersin'i kimse bilmiyor:he:Tıpkı Doğu Karadeniz'i bilmedikleri gibi...Ve bu yüzden Mersin ,doğa olarak 40 sene önce ki o güzel Antalya gibi...

Fakir fukara göç etti Mersin'e doğru.Hatta şehir tam merkezden 2 ye bölündü bile diyebiliriz..Merkezin doğusu ,hem etnik olarak ,hem çevre olarak Diyarbakır gibi...Batısı ise bahse girerim Antalya'dan daha lüks...Hatta gelenler İzmir'e benzetirler...O televizyonlarda gördüğünüz ,terör olayları Mersin'in doğusunun ,en doğusundan görüntüler...Yani Mersinlilerin o olaylardan haberi bile olmuyor...

Turist gelmediği ,yani az geldiği doğru..Bu yüzden Mersin daha sakin ,daha bakir..Keşke hep turist az gelse...Ama adamlar cin gibi...Sizden önce keşfettiler ve arazi alıyorlar...

Şimdi bunlardan sonra açıkcası ,keşmekeş ,kirli Antalya'da ,Alanya'da (bunları örnek vermemim sebebi ,bahsettiğiniz denizden dolayı) yaşayacağıma ,emekli olsam ,huzur bulacağım ,Antalya ve Alanya ile aynı doğaya sahip ,ve onlardan daha ucuz! (Antalya'da ki 1 ev fiyatına Mersin'de 2 ev alabilirsiniz) Mersin'de yaşamayı isterim.

Aslında bu yazıyı yazmamam lazımdı..Mersin'i tanıtmış oldum...Kimse Mersin'e gelmesin:he: ,Mersin temiz kalsın:he:

MERSİNİN GAYRİMENKUL ALIMINDA VE BELKİDE YAŞAM KONUSUNDA UCUZ

OLMASI MUHAKKAK EMEKLİLER İÇİN + ETKENDİR..

ŞÜPHESİZ.

ANCAK DİĞER YANDAN AKDENİZ BÖLGESİNİN SICAKLARI DÜŞÜNDÜRÜCÜ BELLİ 1

YAŞTAN SONRA..

YUKARIDA 1 KATILIMCI,

AKÇAY EDEREMİT ÖNERMİŞ..

BEN BU YÖNÜYLE KAZ DAĞLARI ETEKLERİNDE YER ALAN BÖLGEYİ YAŞLI

İNSANLARIN SAĞLIKLARI AÇISINDAN DA OLUMLU BULUYORUM..

FAKAT SONUÇTA, İNSANIN GÖNLÜNÜN SEVDİĞİ YER ÖNEMLİ..

SAYIN PAŞA MERSİNE BAYILMIŞ, UMARIM MUTLU VE HUZURLU 1 ŞEKİLDE

DİLEDİĞİNCE YAŞAR GÜZEL MERSİNDE..

BU TEMENNİMİZ TÜM ŞEHİRLERİMİZ VE TÜM MİLLETİMİZ İÇİNDE GEÇERLİ

TABİİ..

SAĞLIKLA KALINIZ

E M L A K S A N

redpardus
14-12-2007, 01:35
emekli yeri olarak size SİNOP u önerebilirim

hem ufak bir il.hem çok ucuz(emlak olsun ihtiyaçlar olsun yeme içme olsun)30bin nufus var.halkı derseniz çok iyi..denizi ise karadenizde denize girilebilen en güzel yer..sinoptan bodruma gidenler bodrumu beğenmiyor heberiniz olsun:)ayrıca sessiz sakin bir yer olması da artı özellik.il merkez olduğu için de birçok olanağa da sahip

herşeyi artı yani:)

CYASHA
14-12-2007, 02:31
BODRUM/GÜMÜŞLÜK TE

kuş cenneti karşısında 2 dönüm arazim var imarlı/parselli

oraya bir ev kurunca ( ki orası milas belediyesine bağlı ) benden kralı olmaz :):)

akşamları Allah sağlık verirse ,sabahları balığa

çıkar ara sıra diktiğim agaçlardan zeytin çöplenir

akşamları da muşamba kaplı tahta masamda rakımı içer

yağınıda akşam üzeri kızarttığım balığa serperim :):)Of be ustadim... Sunu okudugum andan itibaren en birinci Hisse.net dostum sizsiniz. :))))) Tam hayalimdeki genclik ve olgunluk yas yasam tarzi... Ne diyeyim, Allah saglikla bu dediklerinizi yaptirsin size ve Hocaaaanima.... Belki bize de bir aksam sofranizda yer verirsiniz ve ertesi sabah orada uyaniriz erkenden saat 05:00 da.. Oooohh beraber baliga cikariz.. Hele benim gibi tum hayatini Ankara denen kara yerde gecirmis birisi icin ne hayal ne hayal.. :cry::cry::cry:

guneysu
14-12-2007, 02:57
Of be ustadim... Sunu okudugum andan itibaren en birinci Hisse.net dostum sizsiniz. :))))) Tam hayalimdeki genclik ve olgunluk yas yasam tarzi... Ne diyeyim, Allah saglikla bu dediklerinizi yaptirsin size ve Hocaaaanima.... Belki bize de bir aksam sofranizda yer verirsiniz ve ertesi sabah orada uyaniriz erkenden saat 05:00 da.. Oooohh beraber baliga cikariz.. Hele benim gibi tum hayatini Ankara denen kara yerde gecirmis birisi icin ne hayal ne hayal.. :cry::cry::cry:

sen hayal kurmaya devam et... radyoloğum balıkta işi bileni yanına almak ister... eee bende karadenizliyim.. anlayan anladı...:wink::wink:

emlaksan
17-12-2007, 21:54
Çamlıhemşin, Ayder yaylası..
Yazları orda..
Kışları ise sıcak 1 memlekette olmak var.
:)

thor
05-01-2008, 08:28
Türkiyede iki tane boğaz var.
1.İst.boğazı
2.Çanakkale boğazı
Heryere gittim sayılır fakat çanakkale boğazı süper bir yer,istanbul boğazına nazaran daha sıcak ve nemsiz.
Sit alanı olduğu için birçok yer betonlaşma fazla olmaz oralarda!
Yerleşecek gibiyim oraya ilerde.
Araştırın derim arazi fiyatları da uygunç

emlaksan
05-01-2008, 09:40
İzmir Dikili Çandarlı, temiz ve doğal yapısı ile güzel bir bölge..Bir dostumun triplex villasını satılığa çıkarması ile inceleme fırsatı buldum. Genç yaşlı emekli her kesim için önerilecek, yaşam şartları emsallerine göre daha kolay ve ucuz, ev-villa fiyatları ise uygun fırsatlar arzeden, güzel bir belde.
Bu şirin ve şık yere dikkat çekmek istiyorum.
Saygılarımla,
Serhan

ghost
05-01-2008, 11:01
Arkadaşlar,ben size Mersin'i öneririm.Kışları bile çok soğuk değil.Yazın 3-4 ay
çok sıcak olur.Gıda,kira,ev ucuz.Deniz ve dağ yakın.Sosyal etkinlikler çok iyi.
Hem kafa dinlenir,hemde rahatça yaşanır.

Saygılar...

azakemlak
11-01-2008, 21:51
alanya incekum emeklilerin en güzel tatil yapacağı yer çünki bir çok insan kışları burada yazları sıcak havaya dayanamayanlar :) memleketlerinde kışları geliyorlar ve şuanda hava çok güzel !!! incekum gelmeden bence birşeylere karar vermeyin sonra gelipte niye ben buraya daha önce gelmedim demeyin :)

k0900
11-01-2008, 22:31
dolmuş olmayan
iş makınası olmayan
su sorunu ve parası olmayan
kamyon ,otobüs ,tır olmayan
çanak anteni olmayan
baz istasyonu olmayan
asgari ücret olmayan
ekmegin endüstriyel fırında yapılmadığı
komşunuzu hemen dibinizde , altınızda yada üstünüzde görmediğiniz
uyduruk - mimari açıdan- binası olmayan