PDA

View Full Version : GAZİLERİMİZE, ŞEHİT ailelerimize sahip çıkabiliyor muyuz? Biz ne yapıyoruz??Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

ikiondokuz
23-09-2011, 02:11
sayın ugur komutanım, topik yalnız diye sakın üzülme :) saat 02.11

Bu başlığı şu anda 13 kişi okumaktadır. (1 üye ve 12 ziyaretçi)

ikiondokuz,

uguraltun
23-09-2011, 13:25
sayın ugur komutanım, topik yalnız diye sakın üzülme :) saat 02.11

Bu başlığı şu anda 13 kişi okumaktadır. (1 üye ve 12 ziyaretçi)

ikiondokuz,çok teşekkür ederim kardeşim.ve buraya ilgi ve alakasını eksik etmeyen kardeşlerimiz.gündüz herkesin işi vardır geceleri bir uğrayıp selam bırakıp duyduklarınızı gördüklerinizi paylaşmanız yeterlidir.burada samimi dostlarımızın igisiyle büyüyeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.herkes imkanları ölçüsünce katkı yapacaktır.gelip okumaları bile önemlidir.saygılarımla.

uguraltun
23-09-2011, 13:37
bitanesin ugur bey. sağol varol. dişe dokunur bir iş yapan sensin. ankarada varsa mağdur durumda bir aile özelden mesaj atın. gereğini severek yaparım. saygılar sevgiler.


sayın ugur komutanım, topik yalnız diye sakın üzülme :) saat 02.11

Bu başlığı şu anda 13 kişi okumaktadır. (1 üye ve 12 ziyaretçi)

ikiondokuz,samimiyetiniz için bir kez daha teşekkürler.ilk yazıma baktım 17 07.2011. 332 gönderi olarak yazmışım.28 nci sayfa daha önceleri görmemişim,bilememeşim.eşşek kafam diyorum.95 günde 84ncü sayfaya ulaşmışız ve gönderimiz.1001 olmuş.babo abimiz burayı açmış, değerli abimiz düşünmüş.kendisi daha ne yapacak.abimiz burayı11.11.2007 tarihinde hizmete sokmuş.bu bizlerin ayıbıdır ve utancıdır.bizler katkıda bulunmaz isek olurmu.sadece özetleyip toparlamak istedim.saygılar teşekkürler.ÖNCE VATAN.

ikiondokuz
23-09-2011, 19:44
bu gün malül gazi bir arkadaşımı ziyaret ettim. kendisi halen bir kamu kuruluşunda yönetici.
94 te asteğmenken girdiği bir çatışmada yaralanmıştı, tim komutanı.
kurşun iç organlarına zarar vermiş, tedavisi yapılmış ve malülen terhis edilmiş
durumunu sordum, gayet memnundu. her zaman gaziler gününde ziyaret edildiğini
resepsiyonlara çağırıldığını, eşi ve küçük çocuğu için bile masada isimlik konulduğunu vs. anlattı
kimlik beldesi de her yıl yenileniyormuş. ve bilin bakalım şu anki rütbesi neymiş? Binbaşı :)

uguraltun
23-09-2011, 19:49
bu gün malül gazi bir arkadaşımı ziyaret ettim. kendisi halen bir kamu kuruluşunda yönetici.
94 te asteğmenken girdiği bir çatışmada yaralanmıştı, tim komutanı.
kurşun iç organlarına zarar vermiş, tedavisi yapılmış ve malülen terhis edilmiş
durumunu sordum, gayet memnundu. her zaman gaziler gününde ziyaret edildiğini
resepsiyonlara çağırıldığını, eşi ve küçük çocuğu için bile masada isimlik konulduğunu vs. anlattı
kimlik beldesi de her yıl yenileniyormuş. ve bilin bakalım şu anki rütbesi neymiş? Binbaşı :)elinize sağlık.arkadaşlarımızdanda buna benzer olayları yazmalarını,duygu ve düşüncelerini akramasını bekleriz.gazi kardeşimizede şahsım adına sevgi ve saygılarımı ve selamlarımı iletmenizi isterim.çok teşekkür ederim.:cool:

ikiondokuz
24-09-2011, 14:13
Sayın Balaban Hanım
Bir hanımefendiye cevap yazmamak kabalık olurdu, umarım fazla gecikmemiştir.
Şimdi sırp var Sırp var, benim bahsettiğim Sırplar Saraybosna’da yaşıyordu. Şimdi çoğu ölmüştür herhalde, 1996 da 80 li yaşlardaydılar. Banja Luka denilen bir yer var ki, buranın Sırpları çok vahşidir mesela, sırf Türk olduğum için az daha linç ediliyordum orada. Gerisi teferruat. İnsanlar gerçekte tamamıyla kötü değildir, kötü olan yanlış davranışlarıdır. Bizlerin maalesef sıklıkla içine düştüğümüz yanılgı, azınlık bir grubun yaptığı davranışa göre etkilenip hemen genel hükümler vermektir. Bu gün Kosova’da başkent Priştina’da Sultan Murad Hüdavendigar Türbesi var, tam karşısında da kendisini şehid eden Miloş Obiliç’in anıt mezarı var. 1912 yılından beri kaderine terk edilmiş bir Türk mirası, dimdik ayakta. Şimdi restore edilmiş daha da güzel olmuştur. Oradaki Türklerin söylediğine göre 1960 lı yıllara kadar eski yugoslavakyanın en itibarlı insanları Türklermiş. Sırplar ve Hırvatlar Türklere dokunmaya cesaret edemezmiş. Sebebi de oralardan çekilip giden Türkler bir gün mutlaka geri gelecek diye düşünmeleriymiş. Sonra bakmışlar ki Türkler anavatanda kendi canlarının derdine düşmüş, bundan sonra sahipsiz kalan soydaşlarımıza ve Boşnaklara eziyet ve horlama siyaseti başlamış. Hele de Tito devrinden sonra öyle oyunlar oynanmış ki, insanlar insanlıktan çıkmış, aynı oyunların benzerleri bu gün bizim üzerimizde denenmektedir. Eli kanlı teröristlerle ülkemizde yaşayan tüm Kürt vatandaşlarımızı aynı kefeye koyarak konulara yaklaşmak doğru değildir ve çok tehlikelidir. Oyunu iyi görmek ve iyi niyet ve duygularla bile olsa, zararlı bir takım eylem ve söylemlerle terör örgütünün amaçlarına hizmet etmemek gerekir. Daha önce de belirttiğim gibi ben hırsıza da kızarım tabi ama daha çok ta görevini yapmayan devlete kızarım. Sen daha güçlü olacaksın, daha akıllı olacaksın yaptırmayacaksın. Yoksa daha çok canlar gider, kanlar akar. Kuvvetle desteklenmeyen haklılık acizlik, hukukla desteklenmeyen kaba kuvvet ise zulümdür. En güzel zafer ise savaşmadan kazanılandır. Bilmem ki derdimi anlatabildim mi. Saygıyla…


Sırplar o zaman bir tek size teşekkür etmiş, orada yaşayan Türklere teşekkürlerini ve minnetlerini; onları katlederek, kadınlara ve çocuklara tecavüz ve işkence ederek göstermişler. Bu yüzyılda soykırımın nasıl yapılabileceğini tüm dünyaya gösterdiler.

Ben de gittim o topraklara. Annem şimdi Makedonya denilen yerden gelme Türkiye'ye. Bir de oradaki Türklerle konuşmak lazım. Mesela geçen ağustosta Kosova, Makedonya ve Karadağ'daki Türklerle, ondan önceki yıl da Bosna-hersek ve Hırvatistan'daki Türklerle konuştum, siz de konuşun.

Türk olduğunuzu söylemeden konuşun bakın bakalım Sırp-Hırvat-Makedon neler diyecekler.


Sırpları bile kendi hallerine bıraktık, Kürtleri de öyle.

Şimdi Kürtlerin sosyal hak diye cinayet işlediklerini mi sanıyorsunuz? Elbette değil.

ikiondokuz
24-09-2011, 14:49
İlginç bir anekdot.
Kosova Vushtri de bir Arnavut, 25 yaşlarında bir genç. Adı Fethi. Komik bir çocuk ama bir şekilde Türk düşmanı olmuş. Beni her gördüğünde, özellikle kalabalık ortamlarda "hey Türk!, param nerde, paramı istiyorum" diye bağırırdı. bir gün 8-10 kişinin içinden yine böyle bağırdı, kırıcı değil ama sempatik bir çocuk. durdum "ne diyosun oğlum dedim, ne parası? millet te borç aldım da vermedim sanacak, ne bağırıp durursun?" demesin mi "tazminat parası tabi ki, siz burada 5 yüzyıl kalmışsınız bizim dinimizi değiştirmişsiniz, adımızı değiştirmişsiniz, bizi mahvetmişsiniz, almanların yahudilere yaptığı gibi sizin de bize tazminat ödemeniz gerekir, paramı rica edeyim" ben bayağı bir güldüm tabi. sonra dedim ki "bugün amerikalılara secde ettiğinizden fazla o zaman Türklere tapıyordunuz, Türkler hiç bir zaman asimilasyon yapmamış, sırplar bile resmen teşekkür ediyor, sizlere medeniyet ve adalet getirmiş, sizin verdiğiniz vergiden fazlasını buraya gömmüş, tam tersine Anadoluyu ihmal etmiş, asıl benim senden para istemem gerekir, adını beğenmiyorsan nüfus müdürlüğü orada, dinini beğenmiyorsan kilise orada, sana beş beş kuruş para vermem" :) daha yaşlı olan arnavutlar "sen bu ....ın kusuruna bakma, komünist sistemde bu gençlerin okulda beyni yıkanmış, böyle konuşuyorlar, bizler kesinlikle öyle düşünmüyoruz" dediler.
Bu Fethi'yi durdurdu mu? Tabi ki hayır :)

volvox
24-09-2011, 15:15
Anne tarafım Yugoslavya'dan 60'lı yıllarda gelmiş. Karadağda doğup Zagrepte yaşayıp okuyan ailenin hiç bir üyesi türkçe bilmiyormuş geldiklerinde. Annem 18 yaşında tek kelime türkçe bilmeden geldiği Türkiyede önce lisan öğrenip sonra ege ünv. tıp fakültesini bitirip doktor olmuş.
Neyse, fazla uzatmayalım, teyzem Zagrepte evlendiği için onlar orada kalmış, teyzemin çocuklarıyla ancak ingilizce konuşabiliyoruz bugün bile. Dayılarım ve annem, rahmetli dedeme çok kızarlardı, Türkiyeye geldikleri için. Çünkü rahatları çok bozulmuştu ve dilini bile bilmedikleri bir ülkeye göç etmek zorunda kalmışlardı. Onlara göre çok gereksizdi.
Dedem ise birinci ve ikinci dünya savaşlarındaki karışıklıklarda sırpların elinden nasıl kurtulduklarını anlatır ve tekrar geleceklerini söyler dururdu. Biz o zamanlar dedeme gülerdik tabi, Yugoslavya birlik içinde yaşayan bir ülke, herkes birbirine saygılı, huzur içinde yaşayıp gidiyorlar, sırplar niye gelsinki. Üstelik sırp dahi denmezdi, yugoslav vardı sadece.
90'lı yıllarda dedemin ne kadar haklı ve öngörülü olduğunu anladık. Miloseviç'in o meşhur "Kosova savaşının rövanşını alacağız" konuşmasından sonra her şey değişti. Tam bir toplumsal delilik başladı.
Öyle ki 30yıl, 40 yıl komşuluk yapmış, iyi, kötü günlerini paylaşmış insanlar komşularına tecavüz etmeye kalkmış, 6 yaşındaki çocuklar keskin nişancılarla acımadan vurulmaya başlanmıştı. Bosnadaki akrabalarımızdan o kadar dehşet verici şeyler dinliyorduk ki inanamıyorduk kendi halinde halim selim insanlar nasıl bu kadar canavarlaşabilir diye.
Yıllar sonra o zaman çalıştığım uluslararası şirket -ki bir amerikan şirketiydi- sırbistanda kendi sektörüyle ilgili bir fabrikayı satın alınca bir toplantı için oraya gitmiştim. Ne gariptir ki aldığımız fabrika gene amerikalılar tarafından bombalanmış bir fabrikaydı.:)
Uçaktan inerken o kadar nefret doluydum ki kendimi gördüğüm ilk sırp'a kafa göz dalacak gibi hissediyordum.
Ancak sonra havaalanından taksicisine, otel temizlik görevlisine kadar o kadar iyi, kibar nazik ve yardımcı olmaya çalışan insanlar gördüm ki inerken hissettiğim şeyler için kendimden utandım.
Akşam bir yemekte sırp arkadaşlarla çok konuşmak istemeselerde konuyu olaylara getirdim, bölününce daha mı iyi oldu diye biraz saf ayağına yatıp sordum. İnanın o kadar pişmanlar ki.
Miloseviçten nefret ediyorlar, ülkeyi ne hale getirdi diyorlar. Eskiden hiç yorulmadan çok iyi ücretlerle çalışırdık, istediğimiz yere vize problemi olmadan giderdik, şimdi ise 6'ya bölündük, 100 dolar asgari ücretle geçinmeye çalışyoruz ve inanılmaz işsizlik var bunun nesi iyi dediler. Tabi pek çok şey daha anlattılar ama lafı uzatmayayım.

Sonuç olarak toplumsal histeri ülke olarak bizim başımıza da gelir mi diye en çok korktuğum şeylerden biridir.
Ruanda'da hutular 8 gün içinde 100.00 tutsiyi bir hiç için kesti. Bu insanları bu kadar canavarlaştıran insanlıktan çıkaran şey nedir.
Sakın bizim başımıza gelmez demeyin, inanın o kadar kolay geliyor ki, kimse nasıl o hale gelindiğini anlamıyor bile.

Şimdiye kadar Allah'a çok şükür türk milletinin o hep çok güvendiğim sağduyusu kazandı ki bence türk milletini yüce bir millet yapan en büyük özelliklerden biri budur. Bizi kolay kolay birbirimize düşüremezler.

Sayın ikiondokuz dostum durumun ve olayların kontrolden çıkarsa nerelere gidebileceğinin çok iyi farkında, sanırım mesleki tecrübesi gereği. Bu açıdan kendisini çok takdir ediyorum ve yazılarını dikkatle izliyorum.
Kusura bakmayın biraz roman gibi oldu, içimi dökmek istedim.
İnanın başımıza gelebilecek en kötü şey bir toplumsal histeridir. Bir daha hiç bir şey eskisi gibi olmaz.
Sayın ikiondokuz'un dediği gibi çok çok dikkatli olmalıyız.

ikiondokuz
24-09-2011, 16:12
Helal olsun sana. Biraz cesaret biraz soğukkanlılık. budur işte. gözlerinden öpüyorum seni.


http://webtv.hurriyet.com.tr/2/22236/18817668/1/kahraman-polis-teroristleri-boyle-puskurttu.aspx

KAHRAMAN POLİS TERÖRİSTLERİ BÖYLE PÜSKÜRTTÜ
Kahraman polis teröristleri böyle püskürttü.. Teröristlerin hedefi 1 minibüs dolusu öğrenci polisti..!! Bitlis-Tatvan Karayolu üzerinde bulunan Polis Meslek Yüksekokulu'na düzenlenen saldırı görüntüleri güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülere göre, siyah renkli bir minibüsle gelen 4 terörist hızla araçlarından inerek, okulun içindeki eğitim alınandan öğrencileri taşıyan minibüse uzun namlulu silahlarla ateş açıyor. O sırada, üzerinden çelik yelek bile bulunmayan bahçedeki nöbetçi polis, teröristlerle sıcak çatışmaya giriyor. Mevzi alan kahraman polis, üzerine bomba atılmasına rağmen teröristlere kurşun yağdırmaya devam ediyor. Kahraman polisin direnişi sayesinde teröristler olay yerinden hızla kaçıyor. Olayda, bir öğrenci polis adayı şehit olmuştu. TAHSİN GÜNER/ DHA

STAH
24-09-2011, 17:12
MİT’imizi kasede almışlar…

Demek ki güvenliğimiz sağlam…


*

Normalde MİT’in biraz gizli olması gerekmez mi?..

Ankara’da o bölgede bir yer tarif edilirken, herkesin en iyi bildiği yer olan “MİT’in binasına göre” tarif edilir:

“MİT var ya…”
“Ana bina…”
“Hah… Orayı geçtikten sonra sağa ilk caddeden sonraki ışıktan yukarı doğru….”

Yani Cumhurbaşkanlığı’na göre tarif etseniz bilen çıkmaz…

*

Eskiden MİT mensuplarının lojmanları da vardı…

Topluca bir arada olsunlar diye…

Sabah ya da akşam otur kapısının karşısına, girip çıkanlara bak, MİT kadrolarının tümünü gördünüz sayılır…
Yakındaki bakkaliyenin de adıydı:

“TİM Bakkaliyesi…”

Tersten yazmış ki anlaşılmasın…:)


*

Ama açılımlar içinde MİT de değişti…


Bizler; şu dinlemeleri kim yapıyor, insanların mahremiyetine dalan kim, yüksek yargı üyelerinin evlerine kim girdi, Deniz Baykal’ın kasedini kim çekti, MHP’lilerin aşk ilişkilerini kim kaydetti, Genelkurmay Başkanı’nı kim dinledi?.. MİT bunları niye bulmuyor derken…

MİT’imizin kasedi çıktı…

Başbakan’ın talimatıyla PKK ile anlaşma yapılıyor…

Görüşmeyi gidip Oslo’da yapmışlar ki kimse duymasın…

*

Aslında bu MİT’in değil, Başbakan’ın kasedidir…

Dün Ankara’da patlayan…

*

O koca çeneli yalaka bunun “normal” olduğunu söylese dahi… Her PKK mayını patladığında askere soruşturma isteyen medya, PKK ile gizli pazarlığı utanmadan “normal” göstermek için yırtınsa bile…

“Anormal” olduğunu söyleyen Başbakan’ın kendisi:

“PKK ile pazarlık yapılıyor” denildiğinde çok kızıp “Bunu ispatlamayan şerefsizdir…” dediğine göre…

*

Bence MİT çok yararlı bir iş yaptı…

Tarih yazdı diyelim…

Kasetle son yılların en büyük rezaleti ispatlandı…


İyi istihbarat yani…


BEKİR COŞKUN

ikiondokuz
24-09-2011, 17:55
sn stah
bir fikir beyan ederken, bunun gibi düşünmeyen de yalakadır falan hoş değil. alıntı da olsa.
ben böyle düşünmüyorum ne olacak şimdi. yalaka olmamak için susmam mı lazım. lütfen.
yaşanmış bir olayımı daha anlatayım. siz değerlendirin doğru mu yanlış mı.
ben pusu görevine çıktığımız zamanlar hep konuşuyordum PKK teröristleri ile, uzun bant telsize girerlerdi.
bir de doktor arkadaş vardı. benim kodum 'asker'di, onunki 'lokman'. o dönemde orada bulunanlar hatırlar bu mevzuyu.
biz küfür etmeden konuştuğumuz için bizimle konuşmaya can atarlardı.
diğer koçyiğitler sağolsun, yukardan aşağı dümdüz girişirlerdi. çok ilginçtir bu adamlar küfretmezdi.
terörist in kodu karga. o gerilla dememizi isterdi biz karga diye anons ederdik.
canına okurduk adamların, tüm iddialarını tezlerini çürütürdük, tıkanıp kalırlar cevap veremezlerdi
genellikle komutanları telsizi alırdı ellerinden, muhabere kesilir, en az bir hafta çıkamazlardı.
sonra derslerine çalışır bir daha gelirler bir daha duman ederdik. arkası yarın gibi olmuştu bir ara
o dönem o kadar çok teslim olan vardı ki, doktorla ben kendimize pay biçerdik gizli gizli.
acaba derdik. bunda bizim de bir payımız olmuşmudur. eğer olmuşsa dünyanın en mutlu insanı ben olurum.
şehit ve gazi sayımızın azalmasına katkı sağladığı için. (topiğe bağlayalım da....)
en iyi zafer savaşmadan kazanılandır. saygıyla.

esatzaman
24-09-2011, 18:38
Güvenlik güçlerinin, gerçekten Terörle Mücadele yaptığına inanıyo musunuz?

Ben inanmıyorum.

Güvenlik güçlerinin taktik,yeknik,yöntemlerine sivil irade müdahale ettiği sürece Terörle Mücadeleden bahsetmek çok gülünç olur.

ikiondokuz
24-09-2011, 18:39
alıntıdır

Şehit ailelerinin feryadı
Her gün şehit haberleri gelmeye başladı. Toplum belki kanıksar hale geldi ama bu acıyı şehit aileleri unutmuyorlar unutamıyorlar. Düşünsenize hayatının baharında nice gençler terör kurbanı oluyorlar. Geride yetimler, dullar, acılı anlara babalar kardeşler bırakıyorlar. Bugün sütunumu bir şehit kardeşi olan Cengiz Akdağ'a bırakıyorum:

"SAYIN ;RESUL TOSUN

RESUL BEY ÖNCELİKLE SİZLERE SELAM VE SAYGILARIMI SUNUYOR,İŞ HAYATINIZDA BAŞARILAR DİLİYORUM.

RESUL BEY BEN ŞEHİT KARDEŞİYİM. BİZLER ŞEHİT AİLESİ OLARAK BU ÜLKE İÇİN CANIMIZI ,CİĞERİMİZİ VERDİK ,ACI ÇEKTİK VE BU GÜNLERE GELDİK.

KALABALIK VE FAKİR AİLELER OLMAMIZA RAĞMEN KİMSELERE EL AÇMADIK ,KİMSELERDEN YARDIM DİLENMEDİK. ZAMAN ZAMAN İÇİMİZDEN VOLKANLAR PATLADI AMA HİÇ BİR ZAMAN BUNU İSYANA DÖNÜŞTÜRMEDİK.

3 SENEDİR DEVLET BÜYÜKLERİMİZ ŞEHİT AİLELERİNİN KALABALIK OLMASI VE İHTİYAÇLARININ OLMASI NEDENİYLE, ŞEHİT ÇOCUKLARINI VEYA ŞEHİT KARDEŞLERİNİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE EN AZ 2 FERDİNE KAMUDA İŞ İMKANI VERECEKELERİNİ VE ŞEHİT AİLELERİNİN SOSYAL HAKLARINI İYİLEŞTİRECEKLERİNİ SÖYLÜYORLAR. DAHA DOĞRUSU YETKİLİ AĞIZLARDAN SÖZLER VERİYORLAR AMA NEDENSE HEP BİR ŞEYLER OLUYOR UNUTULUYORUZ.

BİZLER ŞEHİT AİLESİ OLARAK BİR AN ÖNCE ŞEHİDİMİZ EVLİ İSE TÜM ÇOCUKLARINA, EĞER ŞEHİDİMİZ BEKARSA TÜM KARDEŞLERİNE DEVLETİMİZİN İŞ VERMESİNİ İSTİYORUZ. EĞER TÜM FERTLERİN İŞ SAHİBİ YAPILMASI ÜLKEMİZİN BÜTÇESİNE YÜK GETİRECEKSE HİÇ OLMAZSSA ŞEHİT AİLESİNDEN EN AZ 2 FERDİNE KAMUDA İŞ VERİLMELİDİR

BİZLER ŞEHİDİMİZE KARŞILIK BİZE YARDIM EDİN DEMİYORUZ, ASLADA DEMEYİZ.. AÇ ÖLÜRÜZ ŞEHİDİMİZE KARŞILIK ASLA BİR ŞEY İSTEMEYİZ.BİZLER ŞEHİDİMİZİN ACISINDAN VE ÜZÜNTÜSÜNDEN KENDİMİZİ TOPARLAYAMADIĞIMIZ VE ZAMAN İÇERİSİNDE BOZULAN İŞLERİMİZ VE PSİKOLOJİMİZ İÇİN DEVLETİMİZİN BİZLERİ SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ.

BİZ DEVLETİN KAPISINDAN BAŞKA YERE GİTMEYİZ, ÇÜNKÜ KAMERALAR VE BASIN KARŞISINDA "ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİNİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR, ONLARA HER TÜRLÜ YARDIMI YAPMAYA HAZIRIZ" DİYE AÇIKLAMA YAPAN İŞADAMI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞU VE BAZI SİYASİ PARTİLERİN ASLINDA GERÇEKTE ÖYLE OLMADIKLARINI, BIRAKIN ŞEHİT AİLELERİNE SAHİP ÇIKMAYI, ŞEHİT AİLELERİNİN YÜZLERİNE DAHİ BAKMADIKLARINI BİLİYORUZ.

BU NEDENLE BİZE DEVLETİMİZİN SAHİP ÇIKMASINI BEKLİYORUZ.GERÇEKTEN ŞEHİT AİLELERİNİN DESTEĞE VE SAHİPLENİLMEYE İHTİYACI VAR.ŞEHİT AİLELERİ ŞEHİDİNİN ACISI VE ÜZÜNTÜSÜNÜN YANINDA EKNOMİK YOKLUKLARLADA MÜCADELE ETMEYE ÇALIŞMAKTADIR.BİR AN ÖNCE DEVLET BÜYÜKLERİMİZ TARAFINDAN VERİLEN SÖZLER GERÇEKLEŞMELİ.

ŞEHİT AİLELERİNE İŞ VE SOSYAL HAK VERMEYİ YILLARDIR DÜŞÜNENLER ,ŞEHİT AİLELERİNİN BU ÜLKE İÇİN HİÇ DÜŞÜNMEDEN VERDİKLERİNİ DÜŞÜNSÜNLER .

RESUL BEY LÜTFEN BU KONULARDA SİZLER BİZE YARDIM EDİN BİZE SES VERİN ,KULAK VERİN .SÖZ VERENLERE SÖZLERİNİ HATIRLATIN.BİZ BU ÜLKE İÇİN ÇOK ŞEY VERDİK,ACI ÇEKTİK.BİRAZ OLSUN YÜZÜMÜZÜN GÜLMESİ KİMİ RAHATSIZ EDERKİ.

DEVLET VE MİLLET ŞEHİTLERİN EMANETLLERİNE SAHİP ÇIKMALI..YOKSA AKITILAN KAN VE GÖZYAŞLARI HELAL OLMAZ VE ÜZERİNDE YAŞAYANLAR DA HELALEŞEMEZ.LÜTFEN BU KONUDA BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYINIZ VE ŞEHİT AİLELERİNE DESTEK OLUNUZ

SAYGILARIMLA ARZ EDERİM.

Cengiz AKDAĞ
Şehit Kardeşi
05354361716.

ikiondokuz
24-09-2011, 18:43
terörle gerçekten mücadele edilse terör mü kalırdı şimdiye kadar.
hep birlikte cambaza bakıyoruz, çocuklarımız ölüyor.


Güvenlik güçlerinin, gerçekten Terörle Mücadele yaptığına inanıyo musunuz?

Ben inanmıyorum.

Güvenlik güçlerinin taktik,yeknik,yöntemlerine sivil irade müdahale ettiği sürece Terörle Mücadeleden bahsetmek çok gülünç olur.

sülber
24-09-2011, 19:52
sn stah
bir fikir beyan ederken, bunun gibi düşünmeyen de yalakadır falan hoş değil. alıntı da olsa.
ben böyle düşünmüyorum ne olacak şimdi. yalaka olmamak için susmam mı lazım. lütfen.
yaşanmış bir olayımı daha anlatayım. siz değerlendirin doğru mu yanlış mı.
ben pusu görevine çıktığımız zamanlar hep konuşuyordum PKK teröristleri ile, uzun bant telsize girerlerdi.
bir de doktor arkadaş vardı. benim kodum 'asker'di, onunki 'lokman'. o dönemde orada bulunanlar hatırlar bu mevzuyu.
biz küfür etmeden konuştuğumuz için bizimle konuşmaya can atarlardı.
diğer koçyiğitler sağolsun, yukardan aşağı dümdüz girişirlerdi. çok ilginçtir bu adamlar küfretmezdi.
terörist in kodu karga. o gerilla dememizi isterdi biz karga diye anons ederdik.
canına okurduk adamların, tüm iddialarını tezlerini çürütürdük, tıkanıp kalırlar cevap veremezlerdi
genellikle komutanları telsizi alırdı ellerinden, muhabere kesilir, en az bir hafta çıkamazlardı.
sonra derslerine çalışır bir daha gelirler bir daha duman ederdik. arkası yarın gibi olmuştu bir ara
o dönem o kadar çok teslim olan vardı ki, doktorla ben kendimize pay biçerdik gizli gizli.
acaba derdik. bunda bizim de bir payımız olmuşmudur. eğer olmuşsa dünyanın en mutlu insanı ben olurum.
şehit ve gazi sayımızın azalmasına katkı sağladığı için. (topiğe bağlayalım da....)
en iyi zafer savaşmadan kazanılandır. saygıyla.


Dikkat edin ,o teröristleri dünyada pisikolojik harekatta en iyi olan ülkelerin elemanları eğitiyor.Siz onları etkileyeceğim diye onlar sizi etkilemiş olmasın.Eğer bu konuda çok iyi bir eğitim almadıysanız sizin onları etkilemeniz mümkün değil.

uguraltun
24-09-2011, 20:04
sayın volvox çok teşekkür ederim.hep vurgulamaya çalıştığım.toplumsal olaylara gebe olmaktan çok korkuyorum.27 yıldır nefret tohumları çok güzel ekildi.umarım yanılırım.saygılar.

ikiondokuz
24-09-2011, 20:55
sevgili sülber, büyütmeyin gözünüzde çünkü büyük değiller
yukarılarda bir yerde bitlis polis okulu ile ilgili bir video kaydı attım.
lütfen seyredin ve bu adamlar kaç kuruş edermiş kendiniz görün.
en babaları apodur. bayıktır, karayılandır, feymandır
youtube dan binlerce kaydını bulabilirsiniz.
apoyu alıcı gözle bir tartın bakalım sizin paranızla kaç para eder.
örgüt değil bakkal dükkanınızın başına koyarmısınız.
bunları hamaset olsun diye söylemiyorum.
çok terörist leşine acıyarak bakmışımdır...


Dikkat edin ,o teröristleri dünyada pisikolojik harekatta en iyi olan ülkelerin elemanları eğitiyor.Siz onları etkileyeceğim diye onlar sizi etkilemiş olmasın.Eğer bu konuda çok iyi bir eğitim almadıysanız sizin onları etkilemeniz mümkün değil.

ikiondokuz
24-09-2011, 21:20
SİİRT'in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi
5 şehitimiz var...............

merlin
24-09-2011, 21:36
SİİRT'in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi
5 şehitimiz var...............
Herhalde pazarlıkta anlaşamdılar yine.

Kurban bayramı için kurbanlık alanlar bilir.
Uzatırsın elini 800lira değer biçilen hayvan için...
-500 !
-Olmaz
-500
-750 son !
-550 son , daha çıkmam !
-Olmaz abi ...
El çözülür. Satıcı sinirlidir....

Adam döner dolaşır bir daha gelir.
-Ver elini ! 600 !
-750 abey, yem pahalıdır, hayvan masraflıdır !
Eller çözülür.

Adam 5 dakika döner dolaşır yine gelir.
-Ver elini ! 625 !
-750 abi olmaz kurtarmazİşte eller her çözüldüğünde 3 ya da 5 ,bazen 10 bazen 15....Farketmiyor asker, polis, öğretmen ,kamu görevlisi ,sivil insanlar hayatını kaybediyor.


Ve bu paralık meşru sayılıyor en yetkili devlet ağızlarınca.

Koyun muyuz ? Sanırım evet öyleyiz.

piyasafatihi
24-09-2011, 21:55
SİİRT'in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi
5 şehitimiz var...............

milletimizin başısağolsun..

STAH
24-09-2011, 22:01
SİİRT'in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi
5 şehitimiz var...............


analarını ...kmek için hala ABD den icazet bekleyenlere ve dahi o icazet bekleyenlere yalakalık yapanlara.''' YALAKA''' sözü çok mu size göre...

esatzaman
24-09-2011, 22:05
Sevgili Zat-ı Ali Muhteremlerin teröristlerle rulet oynamasının kahpe sonucu..

Her zaman sölüyom,Güvenlik güçlerine namlu doğrultana insan hakkı tanınmaaaaaz.
Ne menem şey mi bu.Bi de masaya oturuyon.

Türkiye Cumhuriyeti MASAYA OTURUP DA NE ZAMAN KARLI ÇIKTI?

NEYİN PAZARLIĞI BU?

Amman terör yapma sana istediklerini vercem.

İi o zaman eline silah alan HAK PEŞİNDE KOŞSUN!

Ne hakkı bu?

Allah belanızı versin..Allah sizi bildiğiniz gibi yapsın...Boyunuz devrilsin....

uguraltun
24-09-2011, 22:07
arkadaşlar ben cengiz kardeşimi aradım halini,hatırını sordum.gururlu insanlar.izmir bucada ikamet etmekte,pazarlamacılık yapıyor,pazarlarda yumurta sattığını,çocuğunu okutmaya çalıştığını vatana millete faydalı olmasını istediğini belirtti.babası kütahya simavda oturmakta.gaziler gününde davet olup olmadığını sorduğumda.devet edildiler dedi.askerler bizimle ilgileniyor,askerle bir sıkıntımız yok dediler. bilgilerinize.

esatzaman
24-09-2011, 22:11
Adı konmuş,haritaları çizilmiş bi bölge....

Özerklik ilan etmişler...

Bunların demokratik talep istemleri bile demokratik değil....

eeee napcam ateş ederse nefsi müdafaa sen de ateş et.Etmezse....2 defa dur çek..elindekileri sırayla zor kullanma kullan.Olmuyorsa havaya ateş et...sonra gene uymuyo....yaralı ele geçirmeye çalış....teslim oluyorsa teslim al....pişmanlıktan faydalansın...

esatzaman
24-09-2011, 22:16
yüzlerine tükürsen YARABBİ ŞÜKÜR derler,utanma yok.

Sıkılma yok,

İstifa hiç akıllarına gelmez...

Çocuğunu göndermez,sağlam tesis inşaa etmez,teknik cihazlar almaz,istihbarat (iç istihbarat var) toplatmaz.

Profesyonel olacaktık hani nerde?

1 ay sağa sola dön ondan sonra yürrü Mehmetçik, gögsünü siper et!

Allah 74 milyon kez belanızı versin...

uguraltun
24-09-2011, 22:17
SİİRT'in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu'na PKK'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi
5 şehitimiz var...............


milletimizin başısağolsun..


analarını ...kmek için hala ABD den icazet bekleyenlere ve dahi o icazet bekleyenlere yalakalık yapanlara.''' YALAKA''' sözü çok mu size göre...arkadaşlar şehit haberini okudum.hemen yazmadım.stah dostum değerli arkadaşlarım burada bir araya geliyoruz.sakin olunuz.içinizden gelenleri buraya ve sayfamıza zarar getirmeyelim.benim şu anda çocuğum o bölgede çalışıyor.bazı medeyaya intikal etmeyen olayları alıyorum.çok üzgünüm.milletimizin başı sağolsun.bir abi, arkadaş olarak lütfen diyorum.aynı amaç ve duygularla buradayız.bu zorluğun üstesinden geleceğiz,başka çaresi yoktur.ne söyleseniz haklısınız,haklıyız.ben bu davaya bir ömür verdim.çocuğumda ömür veriyor.çok sıkıntılar yaşıyoruz.şehitlerimize rahmet,ailelerine sabırlar diliyoruz.ÖNCE VATAN.

esatzaman
24-09-2011, 22:20
Bakın sölüyom. 2 erkek çocuğum var.....

Vicdani RETÇİ YAPACAM...Göndermiycem...

Ben vergi mükellefiysem....Beni korumak SENİN ASLİ GÖREVİN

YA GÖREVİNİ YAP....Ya da herkes sussun,adam sansın!

esatzaman
24-09-2011, 22:29
İstihbarat Karakollardan kaldırıldı,İlçelerden kaldırıldı....İl bazında yapılandırıldı.....Onunda kadroları küçültüldü....Sivil dolaşmaları da biraz sıkar...Çünkü arkasında yetkili bulamaz....

Mahkeme kararı olmadan dinleme yapamazsın.....

Mahkeme kararı olmadan arama yapamazsın......

Ya ne yaparsın....2'nolu mevzi nöbetine 18-24 saatleri arasında KARABAŞI gönder,1'nolu mevzi nöbetine RDM'li Yalnız kovboyu gönder,

Bi zahmet dışarı çıkıpta hava nasıl oralarda bi dolaşın bakın görün bilgi toplayın diyen yok....

esatzaman
24-09-2011, 22:31
O karakolun mevcudu en az 80 kişidir.

Allah allaah...

esatzaman
24-09-2011, 22:36
90-91'de Eruh'ta idim.Körfez savaşı yılları.....

Yaş 19-20 felan....Pervarinin eteklerinden Eruh Bilgili,Tünekpınar,Dönerdöver,Fındık,Çaçi,Cıraf, 3 kapı (Beyaz,Ayı,Rüzgar)

Ya anlatılamayan şu....

O zamanlar ne G.G.Dürbünü,ne M-41,ne Uçaksavar,ne zırhlı araç,ne de şeritli silah (MG-3 hariç) vardı....18 asker ile dağlarda dolaştım....Tam 14 ay dağdan aşağı inmedim.

Bugünkü kadar eylem yapamazlardı....

Yapamazlardı çünkü bilirlerdi KOMANDOYU....

Şini bütün birlikler süt dökmüş kedi misali...

esatzaman
24-09-2011, 22:39
Hiç bir terörist 50-100 metre yaklaşmadan ne roket atabilir ne de uzun namlulu silahla şehit verdirir...Mümkün değil.

Burada tek suçlu o birlikte görev yapanlar değil...

Ben bunu bilirim..

ikiondokuz
24-09-2011, 22:40
yanlış prosedür!!!
önce vur, sonra ikaz atışı yap, sonra dur çek. doğrusu budur.
daha doğrusu da her an her saniye teyakkuz halinde bulunmaktır.
en doğrusu da sana emanet edilen vatan evladını tek parça ve canlı olarak ailesine teslim etmektir.
her türlü riske göre her türlü tedbiri düşünür, gece gündüz askere tatbikatını yaptırırsın!
her bir personel hem kendi yapacağını hem de arkadaşının yapacağını tereddütsüz bilir.
ateş edildiğine diyarbakıra bildir, onlar balıkesire sorsunlar, emir önce diyarbakıra gelsin
sen diyarbakırdan talimat bekle. ondan sonra da başarı bekle. dalga mı geçiyorsun?
sen askersin. hepimizden çok daha iyi bilirsin bu konuları.
ne varsa kendimizde var. amerikası bilmemnesi hava gazı...
iyiniyet ve irade bir araya gelsin. başka bir şey değil.


Adı konmuş,haritaları çizilmiş bi bölge....

Özerklik ilan etmişler...

Bunların demokratik talep istemleri bile demokratik değil....

eeee napcam ateş ederse nefsi müdafaa sen de ateş et.Etmezse....2 defa dur çek..elindekileri sırayla zor kullanma kullan.Olmuyorsa havaya ateş et...sonra gene uymuyo....yaralı ele geçirmeye çalış....teslim oluyorsa teslim al....pişmanlıktan faydalansın...

uguraltun
24-09-2011, 22:45
esat kardeşim.bizler neler olduğunu çok iyi biliyoruz.inan yazmaktan çekindiğimden buraya zarar gelmesinide istemediğimden.hep kendimi tutuyorum.yoksa burası siyasi yazılar var denip sıkıntı yaşıyoruz.bir olayın sonuçlarının,neden olduğu ndenleri konuşulmazmı.sırtım tvye dönük.silivri tutuklu genaral sayısı 56 dı.şu anda kanal bugünmüş haberi veren.bizim siyasetle işimiz yok.suçlu varsa cezasını ceksin.hepinize saygılar.

ikiondokuz
24-09-2011, 22:46
devletin parası mı yok kardeşim! her türlü saltanata var ama buna yok öyle mi?
kaçakçıları gözlemek için yapılmış derme çatma prefabrik karakollarda asker görev yapıyor.
adam gibi eğitim vermeden sür cepheye. bizde bunlardan çok nasıl olsa.
yazıklar olsun. haram zıkkım olsun.

esatzaman
24-09-2011, 22:47
Terörün siyaseti olmaz Uğur Abi

terör herkesi bütün ülkeyi vurur...

Bunun siyasetle alakası yok...

DİEGO
24-09-2011, 22:53
Terörün siyaseti olmaz Uğur Abi

terör herkesi bütün ülkeyi vurur...

Bunun siyasetle alakası yok...

Esat abi Uğur abininde dediği gibi yazacak çok şey varda inan burdaki huzur bozulmasın insanların paylaşım ortamı ortadan kalkmasın diye bende susuyorum ama sadece burda saygılar.

uguraltun
24-09-2011, 22:54
arkadaşlar çok doğrular söylersiniz hem telofonla oğlanla görüştüm hem ikaz ettim.son olaylardaki videoları izle dedim. tatvandaki olay yerine yakındı ogün görevdeydi. videoda polisin cesareti, adamları kaçırıyor,erzurumdaki polisin eğitimsizliği,ortadadır.bunlara çok değinmeyelim,birliklere yapılan saldırılarda. oradaki komutanın bilgili konuya vakıf olduğu zaman sorun oluşturmaz.birlik gerekeni yapar.Allah hepsinin yardımcısı olsun.

merlin
24-09-2011, 22:54
Gazetelerden haberler.... ''Skorskylerle özel eğitimli komandolar bölgeye taşınıyor '' ''devlet hastanesinde tüm izinler iptallllll'' ...Bir skorsky 10 asker taşır, pervariki minyatür hastanede izinler iptal olsa ne olmasa ne, zaten 3-5 doktor vardır ancak...
Birazdan bir bakan tehditler savurur.
Sonra kandili 30 senedir bomba yağmuruna tutan jetlerimiz havalanır.
Piri Reis isimli ''takanın'' 200 ooo dolar değerinde ÖTV si tutan aküleri de 1 senedir gümrükte bekliyormuş. Onla da RUmları tehdit ediyoruz.
İsrail zaten yusuf yusuf.
Yeeaaaahhh...Korkun bizden geliyoruzzzz...New ottomans bunlar....

ikiondokuz
24-09-2011, 22:58
kaymak sütten olur kardeşim. nasılsanız öyle yönetilirsiniz. (ayet galiba)
nereyi tutsak elimizde kalıyor. hepimiz istisnasız hepimiz kendi işimizden başka her şeyin uzmanıyız.
yalan mı???????????
topiğin selameti açısından ben gidiyorum. sakinleşince gelirim.

uguraltun
24-09-2011, 22:58
Terörün siyaseti olmaz Uğur Abi

terör herkesi bütün ülkeyi vurur...

Bunun siyasetle alakası yok...esat kardeşim biz zaten normal olayları konuşuyoruz.yönetim siyasi veya siyaset konuları diye yaklaştığı için.yanlış anlaşılmasın.birbirimizden farkımız yok.ülkemizin konularına bir vatandaş olarak duyarlı bakmamız bizim sorumluluk bilincidir. saygılarımla.

uguraltun
24-09-2011, 23:00
buraya gelip duygularını paylaşan kardeşlerim sağolunuz.

esatzaman
24-09-2011, 23:03
Bir bölgede;
otokotrol,
alan hakimiyeti,
istihbarat,
gizlilik
yetki ve inisiyatif
yeterli değilse....sonuç her zaman bu şekilde olur.Bize de lanet okumak düşer...Ve deriz ki Allam bugün de kimsenin burnu kanamadı die dua ederiz.

İyi geceler..

uguraltun
24-09-2011, 23:05
esat kardeşim.beni çok iyi anladığını sanıyorum.görevlerin en zorluklarını yaşamış baba.şimdi oğlu orada görev yapıyor.siz beni anlamazsanız,kim anlar.burda bir araya geliyoruz.sanırım beni anlıyorsunuz.hepinizi çok seviyor ve çok değer veriyorum.

esatzaman
24-09-2011, 23:12
Saygılar Abi,biliyorum oğlu askerde olan birçok anne babanın kulağı hep meydana gelen olaylarda...

Geçen gün Şemdinlide çatışma çıkmış,adliyede katip bi memur bi arkadaş ne olursun yaralılar içinde benim oğlumun ismi geçiyor mu bi ögren dedi.

Bilirsiniz tafiksten tüm türkiye ile anında görüşürüz.Aradım Şemdinli'yi...yok kayıtlarımızda o isimde yaralı yok dediler.

Katip arkadaş haberi alınca.....duygularını anlatamam.

Bu şekilde yaşayan insanlarımızın ruh hali nedir,nasıl olabilir? Yakın şahidiyim.

Milleti büyüdük,geliştik,Libyadan ihale aldık,sattık,verdik,anlaştık,gazze,filistin,BOP,ça nak,pişti diye diye bişeyleri unutturdular..

Tekrar iyi geceler....

uguraltun
24-09-2011, 23:14
arkadaşlar.bir ay kadar önce hakkaride servis aracına yapılan saldırıda.tanıdığım bir astsb arkadaşımın yaralandığını öğrendim.gata da tedavi görüyor diye öğrendim.başka bir haber alamadım.bugün bir arkadaşımla özelden paylaştım.sizlere ve burayada yazayım dedim.inanın.çok zor durumdayız hayırlısı olsun.çoğunu söyleyip paylaşmayacağımda.içimden en ağır kelimeleri geçirdiğimi biliniz.saygılar.

uguraltun
24-09-2011, 23:20
esat kardeşim sağolunuz.burada aklı selim yazmak ve konuşmak zorundayız.akşam yazdım.şehit kardeşi cengiz beyi aradım.anlattı üzüldüm.herkesin sıkıntısı kendine.oğlan bir haftadır dış görevdeydi ister istemez endişe ediyoruz.hanım bana,ben hanıma duyguları hissettirmemeye çalışıyoruz.akşam arkadaşı öğrendim ona canım sıkıldı.bizimde canımız var kısaca bizde insanız.

TNT-2
24-09-2011, 23:30
sevmişim sizin demokrasinizi avrupa birliginizi.. kana kan dişe diş.
Siviller (halk-vatandas) hukumetlere baskı yapmalı, millet gıc ustu oturup bu internete nasıl filtre konur diye vıdı vıdı yapıyor.
elin gavuru senin vatanını elınden alırda seninde gıcına bi tekme koyarsa gorursun dunyanın kac bucak oldugunu.

ist göbeginde B.T.Ö uyeleri eylem yapabiliyorsa yazıklar olsun bize...

cemos
24-09-2011, 23:52
Senin ayılıp bayıldığın Araplar (Mısır) , yıllar önce Kıbrıs Rumları ile gözümüzün içine baka baka anlaşma yaptı... Şimdide "o" anlaşmaya münhasıran İsrail ile ortak petrol arıyorlar... Yani, sen kıçını yırt, BM yasalarına göre müptesek hakları... Ve aramaya devam ediyorlar... Estiydin, gürlediydin, yapacağımı bilirim dediydin : Ne oldi ???

Hani sınır ötesi harekat : Estiydin, gürlediydin, ben yapacağımı bilirim dediydin : Ne oldi ???

Adam malına el koydu... 10 tane heron'un vardı, düştü 4'e... Gidip alsana... Estiydin, gürlediydin : Ne oldi ???

Yerine ANKA yaptıydın... Şöyleydi, böyleydi... Uçtuydu, konduydu... Daha iyiydi... Nerede bu Ankalar... Herhalde bunlar zümrüt gözlü nadir Anka kuşları hiç bir yerde görünmüyorlar : ANKA kuşlarına ne oldi ???

Gaza gelip Gazze'ye gidiyordun ? Bir hır, bir fırr, unutturdun... Sonuçta : Ne oldi ???

Daha dün Abbas'ı dinlemek için, korumalarla birlikte tekme tokat BM kapısından dışarı attılar... Sebep yanlış kapıdan girmiş... Sayın basın BM kapısından içeri alınmayan başbakanı da yazın ! Şimdi soruyorum, kapı geçemeyen Başbakanım, esip gürlüyordun : N'oldi ???

Birde Predatorleri vereceklerdi... Anlaşmışmıştık... Adamlar süper helikopterleri iki senedir sana teslim etmiyorlar... Esip, gürleyip alsana helikopterleri... Hani birbuçuk saat konuşmuştun ya ! 10 dakikası selam sabah, 45 dakikası tercüme, 10 dakikası kahveden fırt... Artık geriye neyi konuşursan... Açaydın ellerini, alaydın helikopterleri... : Ne oldi ???

Devlet adamlığı Barışı telkin ederek olur... Savaşı çığırıp durursan, koltuğun altına veri verirler tavla tahtasını...

Suriye'nin iç işlerine karışmak, egemen bir ülkeye karışmak başımızı belaya sokacak... Yarın, Rusya ile de Çin ile de papaz olacağız... Rusya silah gemisini inadına Akdeniz'e salacak... Karışma lan benim gemime diyecek... Ha "o" zaman da diyeceğiz : N'oldi ???

Somali'den insanlar ölüyor... Benim burada insanlarım savunmasız karakollar yüzünden ŞEHİT DÜŞÜYOR...

Gücü olmayan bir ülkeyiz... Çünkü; hiç bir şey üretmiyoruz...

Montaj yaptığımız arabanın bile kulpunu Çin'den getiriyoruz...

3 tane kurum Borsa'nın anasını ağlatıyor... Pozitif ayrışma yalanı denilen şey palanın cebine pozitif yansıyor... Bir not gazı veriyorlar... Anamızı ağlatıyorlar...

Şişmiş cari açığın getirdiği şişik ekonominin balonu patladığında maalesef soracak durumumuz kalmayacak : Ne oldi ???

ikiondokuz
25-09-2011, 00:16
aklı selim ve teenni ile hareket eden tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
topik kapanmasın arkadaşlar. şurası nefes alabildiğimiz ender yerlerden birisi.
boğaz kırk boğum, kırk kere düşünüp öyle yazmaya devam.
saygıyla...

uguraltun
25-09-2011, 00:22
aklı selim ve teeni ile hareket eden tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
topik kapanmasın arkadaşlar. şurası nefes alabildiğimiz ender yerlerden birisi.
boğaz kırk boğum, kırk kere düşünüp öyle yazmaya devam.
saygıyla...:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bra vo::bravo::bravo::bravo::bravo:

ikiondokuz
25-09-2011, 00:24
bir uçtan diğer uca bütün görüşlerin medyasını harfi harfine okuyorum.
bir tane bile gidişata aferin diyen yok. herkesin anafikri 'nereye gidiyoruz ve korkuyoruz'.
bunun siyasetle bir ilgisi yok. ben de aynı soruyu soruyorum ve korkuyorum.
ama bunları ifade ederken bile çok çok çok dikkatli olmak lazım.
Allah sonumuzu hayretsin...

cemos
25-09-2011, 00:28
Yüzbinlerce defa yanlış düşünmüş olmayı,,,

Yüzbinlerce defa yanılmış olmayı diliyorum...

Keşke desem ki, ileride bir tarihte : Vay be, adamlar doğru olanı yapmışlar... Aptal olan benmişim...

KEŞKE...

KEŞKE...

KEŞKE...

uguraltun
25-09-2011, 00:29
burada her yazı değerlidir arkadaşlarım.aksi düşünceli insanlarda gelebilir.düşüncelerini yazabilir.dinleriz. cevap verip polemik tartışma hakaret ve küfürler olmadığı sürece sıkıntı yok.canımız çok yanmıştır bu böyle biline.Allah orada görev yapan güvenlik güçlerimize güç ve sabır versin.Allah yardımcıları olsun.

uguraltun
25-09-2011, 00:36
bir uçtan diğer uca bütün görüşlerin medyasını harfi harfine okuyorum.
bir tane bile gidişata aferin diyen yok. herkesin anafikri 'nereye gidiyoruz ve korkuyoruz'.
bunun siyasetle bir ilgisi yok. ben de aynı soruyu soruyorum ve korkuyorum.
ama bunları ifade ederken bile çok çok çok dikkatli olmak lazım.
Allah sonumuzu hayretsin...


Yüzbinlerce defa yanlış düşünmüş olmayı,,,

Yüzbinlerce defa yanılmış olmayı diliyorum...

Keşke desem ki, ileride bir tarihte : Vay be, adamlar doğru olanı yapmışlar... Aptal olan benmişim...

KEŞKE...

KEŞKE...

KEŞKE...arkadaşlar bugün bir abimize ziyarete gittim.komd okulunda uzun yıllar öğretmenlik yapmış. hocaların,hocası bir abimiz.memleketi elazığlı.bu endişeleri aynen paylaşmışız.yeterki yanılalım.aklı selim davranıp.birlik ve beraberliğimizin bozulmaması için hareket etmeliyiz.hep yazıyorum.ayrım gayrım yoktur.azınlık çoğunluğa emir komuta etmemelidir.saygılar.

ikiondokuz
25-09-2011, 00:43
ugur bey izmirden bir arkadaşımız yok mu, bir ziyaret etse bu kardeşimizi.arkadaşlar ben cengiz kardeşimi aradım halini,hatırını sordum.gururlu insanlar.izmir bucada ikamet etmekte,pazarlamacılık yapıyor,pazarlarda yumurta sattığını,çocuğunu okutmaya çalıştığını vatana millete faydalı olmasını istediğini belirtti.babası kütahya simavda oturmakta.gaziler gününde davet olup olmadığını sorduğumda.devet edildiler dedi.askerler bizimle ilgileniyor,askerle bir sıkıntımız yok dediler. bilgilerinize.

cemos
25-09-2011, 00:48
arkadaşlar bugün bir abimize ziyarete gittim.komd okulunda uzun yıllar öğretmenlik yapmış. hocaların,hocası bir abimiz.memleketi elazığlı.bu endişeleri aynen paylaşmışız.yeterki yanılalım.aklı selim davranıp.birlik ve beraberliğimizin bozulmaması için hareket etmeliyiz.hep yazıyorum.ayrım gayrım yoktur.azınlık çoğunluğa emir komuta etmemelidir.saygılar.

Yaşım elli; eğer bu iş çözülecekse, görev almaya şimdi hazırım... Çok güzel günler gördüm... Bana yeter... Eğer evlatlarımız ve vatanımız için can feda etmemiz gerekiyorsa... Ben her şeyimle hazırım... Hemen şimdi...

Türk Yatırımcı
25-09-2011, 00:51
Türk Milleti ve Türk devleti toptan bir gaflet ve dalâlet içindedir..

"Burası kürdistan, burdan defolun" nağralarıyla, Güney Doğu elimizden kayıp gidiyor..

Acilen herkez Atatürk'ün Türk Gençliğine Hitabesini okusun, "peki ne yapabilirz ki, elimizden birşey gelmiyor" diyenler, bir daha iyice okusun..

ikiondokuz
25-09-2011, 00:58
elimizden her şey geliyor da işimize gelmiyor.
başkasının parasıyla hovardalık kolay
başkasının çocuğuyla efelenmek kolay
söylenecek çok şey var
söylenecek hiç bir şey yok.

ikiondokuz
25-09-2011, 01:03
herkes kanımıza daldırmış bir şey çekiyor
kimi hortum bulmuş, hortumla, kimi arazözle, kimi pipetle, kamışla
hiç bir şey bulamayan da homurdanıyor, çekilin de biraz da biz içelim diye
işin aslı nesli budur. gerisi de kenar süsüdür, ağdasıdır.

ikiondokuz
25-09-2011, 01:08
siyasetçisi de, askeri de, polisi de, hakimi de, savcısı da, öğretmeni de, doktoru da, esnafı da, iş adamı da gökten zembille gelmiyor. hepsi de biziz. ama hiç birimiz kuyrukta beklemeyi, hakkımıza razı olmayı da istemiyoruz değil mi?
biz müdürün odasında çayımızı içerken bir memur evrakımızı dolaştırsın, beyler gibi istirahat ederken saygılı bir şekilde versin.
niye her seferinde 'bir tanıdık' arıyoruz. sistem adam gibi çalışsa da herkes hakkını, insan gibi alsa ya.
olmaz. o zaman bizim diğerlerinden ne farkımız kalacak. şu kadar b.k kokusu çekiyoruz o kadar da olsun.
et bozulursa tuz var, tuz bozulursa ne yapacaksın?

not : ben tanıdık aramıyorum ve her seferinde olay çıkartıyorum, insanlarda garip garip bakıyor
bu güne kadar bir kişinin bile yanımda yer aldığını görmedim, herkes memura, otoriteye yalakalık derdinde.
kendi işi görülsün de gerisi önemli değil. bu yüzden şuculuk buculuk var işte, başka bir şey değil.
kimse ben dava adamıyım diye çıkmasın ortaya, sakın ha. inanmam çünkü.

DİEGO
25-09-2011, 01:17
Dava adamıyım diyemem belki ama hakka riayet ederim diyebilirim hiç düşünmeden bir çırpıda.

ikiondokuz
25-09-2011, 01:22
hakka hukuka riayet eden, Allahtan korkan kuldan utanan insan benim için en değerli mücevherdir.

ikiondokuz
25-09-2011, 01:28
Üzeyir Garihin galiba güzel bir sözü var, kulağıma küpe.
1. sınıf insanlar sadece 1. sınıf insanlarla çalışır, 2. sınıf insanlar ise 5. sınıf insanlarla.
bizde sistemin temelindeki tıkanıklık biraz da bundan diye düşünüyorum.
bir işi en iyi yapacak insanı değil de, hem çevremizi memnun edecek hem de
sözümüzden çıkmayacak, pis işlerimizi gözünü kırpmadan yapacak 5. sınıf adam arıyoruz.
ondan sonra da kızıyoruz bu kadar basit işler nasıl elimize yüzümüze bulaşıyor diye.

merlin
25-09-2011, 01:32
siyasetçisi de, askeri de, polisi de, hakimi de, savcısı da, öğretmeni de, doktoru da, esnafı da, iş adamı da gökten zembille gelmiyor. hepsi de biziz. ama hiç birimiz kuyrukta beklemeyi, hakkımıza razı olmayı da istemiyoruz değil mi?
biz müdürün odasında çayımızı içerken bir memur evrakımızı dolaştırsın, beyler gibi istirahat ederken saygılı bir şekilde versin.
niye her seferinde 'bir tanıdık' arıyoruz. et bozulursa tuz var, tuz bozulursa ne yapacaksın?
Konuyu dolaylı yoldan karışıklaştırmaya genellemeye gerek yok sayın ikibindokuz.
Ya da Türkiye de 30 senedir bitmeyen terör muhabbetlerine. (siz yapıyorsunuz diye demiyorum çok okuyorum bunu)

Arka sayfada bir video var. Kahraman polis. Orada kahraman bir polis mi görüyoruz ? Ben o videoda küçülmüş, korkan bir devlet görüyorum. Şehrin göbeği bir il burası. Yolun ortasında bir çanta . Ve burası polis okulu. Bir vatandaş yürüyor duvarın dibinde ve her ne hikmetse öğrencileri taşıyan minübüs okula girdiği anda teröristlerin minübüs de oraya geliyor.

Şimdi merak ediyorum. O minübüsten inen pkk liler yakalandı mı ? Bir araştırma yapıldı mı ? Bu adamların kanun önüne çıkarılması için bir çalışma var mı ? O minübüsün peşine takılan bir güvenlik kuvveti var mı ?

İş için bir güneydoğu şehrine gidiyorum. 6-7 ay oluyor. Yol boyunca tek kontrol noktası yok. İnanın hiç bir yerde durdurulmadık. Dönüşte ki 500kmden fazla yol yaptım, karadeniz sınırına vardığımızda 90 yerine 100km ile gittiğimiz için ceza yedik. Polise dedim zaten, 500km dir bakan yok, burada 10km için akşam akşam bana 140 lira ödettin diye. Adamcağız gülümsedi.

Neyse ,ne diyorudm. Bu ülkede söylendiği gibi terör 30 senedir yok. Terör 1998 den 2004 e dek gündemde bile olmadı genellikle. PKK darma dağın olmuştu , dağdaki binlerce militanın büyük kısmı ortadan kaldırılmıştı. Ben 2002-2003 yıllarında şu an insanların sokağa bile çıkadığı bir yerde askerlik yaptım. En ücra karakola bile şarşör takmadan lay lay lom geze geze giderdik. Gece saat 1-2 lere dek kafaları çeker sonra şehirdeki ciğercide ciğer yer dönerdik. O derece huzur vardı şehirlerde.PKK kendini feshi konusuyordu. Apo kelle korkusuyla her şeyi alttan alıyordu.
2002 de ABD gelin inin kuzey ıraka dedi. İnemedik. İnseydik örgütün kampları tamamen boşaltılacaktı. İnemedik , askerler inmek istemedi. Gazinolarda kıç büyütmek hoşlarına gitti. Siyasetçi tezkereyi geçiremedi meclisten. Neden ? AKP nin güneydoğu kökenli vekilleri hayır oyu verdi.Ana muhalefet girmek istemeyen generallerin ağzıyla hayır dedi. Sonra ABD intikamını bizim Kuzey Iraktaki askerlerin kafasına çuval geçirerek aldı.
Sonra örgüt büyük aymazlık içinde olan devletimizin rehavetinden faydalanarak militan toplamayı sürdürdü. Güçlendiler, güçlendiler, güçlendiler.Ve şimdi eski güçlerine yakın bir güce sahipler.
Apo idam kalınca rahatladı. Tekrar rest çekmeye başladı.
3 sene önce İstanbuldan araca atlayın, en ücra güneydoğu köyüne dek aracınızla gidin. O denli rahattı. Şimdi ? Kim gidebilir.

Türkiye 1990 lı yıllarda terörle mücadeleyi öğrendi. Özellikle alt rütbedeki subaylar çok büyük deneyim kazandı. Baştaki aymazlık zamanla yerini tecrübeye bıraktı. PKK lı aramak için kol düzeninde rap rap ilerleyen ordu gece görüş sistemleriyle operayson yapan bir orduya dönüştü. Ama sonra nasılsa bitti diye bir 5 senelik nadas dönemine geçildi. Bitmediler, bitmeyecekleri çok yazıldı çizildi.
Silahı bırakın pazarlığa devam edelim diyor hem anamuhalefet hem iktidar. Bakın bu büyük bir çöküştür.
Zor değil o kadar , örgütle bağı olduğu kesin 300 kişiyi tutuklarsınız aynı anda büyük bir operasyon yaparsınız. Örgüt çöker. O kadar güçlü bir örgüt değil. Yalnızca bizim devletimiz çok zayıf kalıyor o bölgede. Ve siyasetçide irade yok. Muhalefetinde de yok iktidarında da.

ikiondokuz
25-09-2011, 01:42
doğruya doğru sn merlin. bizde sistem kahramanlara göre çalışıyor.
orada başka bir polis olsaydı belki adamlar içeri girip katliam da yapabilirdi.
halbuki orada hangisi olursa olsun aynı profesyonel hareketi yapmalıydı değil mi.
amerikalılar kadar aptal bir halk görmedim. ama akil adamlar sistemi aptallara göre kurmuşlar.
tıkır tıkır çalışıyor. Birleşmiş Milletler vs uluslararası tüm kuruluşlar da öyle
şimdi sistemi bizde basit anlaşılır hale getirelim desen herkes zıplar ben aptalmıyım diye.
ver gazı ver gazı nereye kadar. herkes bir kalkan bulmuş kendisine, arkasından sallayıp duruyor.
ben daha bir tane üst düzey PKK liderinin kılına dokunulduğunu görmedim duymadım.
Apo yu getirdi amerikalılar 12 senedir başımıza bela. şu anda avukatlarıyla görüştürülmüyor tecritte diyorlar.
yarın öbürgün aslında tatilde olduğunu duysam şaşırmayacağım.

beski
25-09-2011, 01:48
Terör meselesinin, aslında ne!! olduğunu sanırım hala çözemedik, maalesef..Bu gün yine hala 1.gündem maddesi terör ise; burada ben başka şeyler ararım arakadaş!! Alışmışlar bir tarafta, kudurmuşlar bir tarafta..30 yıldır her iki tarafta halinden memnun görünüyor, olan sa; caanım ülkeme ve o'nun aslan gibi 20 yaşında gencecik fidanlarına, yarınlarına, umutlarına oluyor..Evet doluyuz, hemde çok!! Akıl, mantık hiç bir şey kabul edemiyor olanları değil mi? Daha önce de, defalarca belirtmişimdir; terör konusunda, Devletimizi 30 yıllık dönemde yöneten, sorumluluk mevkiindeki, kritik noktalardaki sivil ve askeri büyüklerimiz başarılı olamamıştır..Sonuç; tam manasıyla bir fiyaskodur..Maalesef..Ancak, hala bir umutun olduğuna inananlardanım..

Demokrasi mi? İnsan hakları mı? Özgürlük mü?; sonuna kadar..

Amma; Terör konusunda asla, asla, asla...bir trilyon kere asla!!!!

Yaşım 43, bizden de geçti.. bari çocuklarımız, torunlarımız için, ülkemiz, vatanımız, birliğimiz ve dirliğimiz için,

Tavizsiz, sürekli, amansız, acımasız sonuç odaklı bir şekilde, tüm gücümüzle bu işi, bir daha asla tekarı olmayacak bir şekilde artık bitirmemiz gerekir.. Çok uzadı zaten, daha fazla uzaması hiç iyi olmuyor!!!!!

Saygı ve hürmetler..

EZEL
25-09-2011, 01:53
1. öncelik sayılarını durdurmak olmalı !!!!

beski
25-09-2011, 01:56
İranla işbirliği yerinde olmuştur kanaatimce..(eğer doğru işlerse ve gerçekten olursa..)

ikiondokuz
25-09-2011, 01:57
askeri polisi miti biti toplam bir milyonun üzerinde silahlı adam var.
5000 kişiyi lider kadrosuyla birlikte hak ile yeksan edemiyorsa kalkalım gidelim.
devletten daha güçlü, daha zengin, daha akıllı kim vardır yahu.
şurdan kura ile 8-10 kişi seçsek, iyiniyetle ama tam yetkiyle otursak bizler bile çözeriz.
daha ben ne diyebilirim ki?

beski
25-09-2011, 01:59
1. öncelik sayılarını durdurmak olmalı !!!!

Onlar, sayı değil, madde hiç değil.. olsa olsa, manasız, anlamsız şekilden ibaret bir şekil!!!!

DİEGO
25-09-2011, 02:00
Bence gerçekten bitirmek istense pkk, belki örgüt bağlantıları ve liderlerinin yakalanması biraz zaman alabilir ama ülke içindeki dağdaki militanları bitirmek bence 1 hafta sürer ama lafta değil gerçekten istenirse.

DİEGO
25-09-2011, 02:01
askeri polisi miti biti toplam bir milyonun üzerinde silahlı adam var.
5000 kişiyi lider kadrosuyla birlikte hak ile yeksan edemiyorsa kalkalım gidelim.
devletten daha güçlü, daha zengin, daha akıllı kim vardır yahu.
şurdan kura ile 8-10 kişi seçsek, iyiniyetle ama tam yetkiyle otursak bizler bile çözeriz.
daha ben ne diyebilirim ki?

Abi yazını görmeden bende mesajımı yazıyordum kalpkalbe karşı imiş aynı şeyi düşünmüşüz aynı anda saygılar.

ikiondokuz
25-09-2011, 02:04
her gün gündem değişiyor. bir bakıyorsun günlük güneşlik, umutlanıyorsun.
ekonomi iyiye gidiyor, komşularla arayı düzelttik, iyi olacağız falan
bir bakıyorsun savaşa niyetlenmediğimiz ülke kalmamış...
oyun içinde oyun, onun içinde de başka oyun.
en son kiminle dostuz kiminle düşman takip edemiyoruz artık.
adamlar satranç oynuyor 3 hamle sonrasını hesap ediyor
biz zar atıyoruz, gele gelince bekliyoruz (bu da hiç sevmediğim mesut yılmazın sözü)

uzay44
25-09-2011, 02:07
en büyük sorunlardan birisi abd nin gözümüzün içine baka baka yalan söylemesi.düşünsenize abd isteyecek ama terör örgütü bitmeyecek.

DİEGO
25-09-2011, 02:14
her gün gündem değişiyor. bir bakıyorsun günlük güneşlik, umutlanıyorsun.
ekonomi iyiye gidiyor, komşularla arayı düzelttik, iyi olacağız falan
bir bakıyorsun savaşa niyetlenmediğimiz ülke kalmamış...
oyun içinde oyun, onun içinde de başka oyun.
en son kiminle dostuz kiminle düşman takip edemiyoruz artık.
adamlar satranç oynuyor 3 hamle sonrasını hesap ediyor
biz zar atıyoruz, gele gelince bekliyoruz (bu da hiç sevmediğim mesut yılmazın sözü)

Halkın ruh sağlığı bozuldu diye araştırma raporları açıklanıyor ya ciddi doğru, bukadar çalkantılı bir ülkede yaşayınca insan paranoyakta olsa şaşırmamak gerek istikrar hak getire, oyun içinde oyun, planlı sistematik bir oyun var iç ve dış oyuncularla sonumuz hayrolsun.

ikiondokuz
25-09-2011, 02:18
saygılar benden sevgili kardeşim, internet gitti onunla cebelleşiyordum
ama şu saatte bu kadar insanın bunları dert etmesi, uyumayıp fikir beyan etmesi bile beni mutlu ediyor.
çözüme giden bin tane yol var. ama binbirinciyi nasıl oluyorsa bulup önümüze koyuyorlar.
biz de her seferinde yiyoruz maalesef.


Abi yazını görmeden bende mesajımı yazıyordum kalpkalbe karşı imiş aynı şeyi düşünmüşüz aynı anda saygılar.

DİEGO
25-09-2011, 02:21
Estağfurullah abi ben müsadenizle çekileyim uyuyamasamda kalıbı dinlendireyim, üzülsekte gidişattan memnun olmasakta hayat devam ediyor ve ateş düştüğü yeri ençok yakıyor herkese iyi geceler saygılar.

ikiondokuz
25-09-2011, 02:21
aponun beyanı var. diyor ki, biz PKK yı kurduk, 3 yıl herşeyimizi devlet karşıladı. sonra ben sıyrıldım suriyeye gittim.
şimdi bu laf sorgulanmayacak ta neyi konuşacağız.

uguraltun
25-09-2011, 02:22
askeri polisi miti biti toplam bir milyonun üzerinde silahlı adam var.
5000 kişiyi lider kadrosuyla birlikte hak ile yeksan edemiyorsa kalkalım gidelim.
devletten daha güçlü, daha zengin, daha akıllı kim vardır yahu.
şurdan kura ile 8-10 kişi seçsek, iyiniyetle ama tam yetkiyle otursak bizler bile çözeriz.
daha ben ne diyebilirim ki?yatmaya niyetleniyorum.sizleri okumadan edemiyorum.şurdan 8-10 kişi sözüne katılıyorum.kimseyi suçlamak istemiyorum.karar verilir ve uygulanır.ya tamam.ya tamam.askeri boyutta düşüncelerinizde herkesin muhahkak doğru tesbitleriniz var.benimde bu konuda söylemek istediğim şu.karar verilip uygulamada bir haftada halledilir.bütün birlikler iyi bir planlama ile sevk edilir.herkes operasyona sevk edilir.netice alınıncaya kadar gün önemli değil.lojistik destekde aksama olmaz.bu işin arkasında siyasi irade olmalı.fakat yetmez.dağa çıkmaya devam edildiği sürece devam olacaktır.yeniden hortlayacaktır.iyi bir planlama neticeyi sağlayacaktır.hiç bir şüphem yoktur.ülkemiz bukadar huzursuzluğa itilemez.

ikiondokuz
25-09-2011, 02:24
sayın ugur komutanım da bizi bekliyor zaten :)
herkese iyi geceler arkadaşlar. Allah biliyor kalbimizi.
memleketin kötülüğünü isteyenimiz yoktur.
dert ediyoruz işte, bu da iyidir.
kurtaracak az bir yer kaldı, onu da yarın kurtarırız.
saygılar sevgiler selamlar.

uguraltun
25-09-2011, 02:26
hepinize iyi geceler.VATAN SAĞOLSUN.

uguraltun
25-09-2011, 02:30
sayın ugur komutanım da bizi bekliyor zaten :)
herkese iyi geceler arkadaşlar. Allah biliyor kalbimizi.
memleketin kötülüğünü isteyenimiz yoktur.
dert ediyoruz işte, bu da iyidir.
kurtaracak az bir yer kaldı, onu da yarın kurtarırız.
saygılar sevgiler selamlar.hepinizin eline sağlık buraya gelip bizimle yürekleri beraber atan arkadaşlarım sağolunuz.Allaha emanet olunuz.kısmetse, şimdi aklıma geldi mümkün olsada uygun bir ortamda görüşmeyi çok isterim. herkes rahatca hiç olmazsa derdini döker.sansür olmadan.

solo
25-09-2011, 10:33
Dostlar,şehitlerimize-hepsine,gelmiş,geçmiş-Allah'tan rahmet,öncelikle ailelerine sonra milletimize başsağlığı diliyorum.Sn.İki ondokuzun tüm söylemlerine katılıyorum.Uğur bey iyiniyetli,itidal sahibi biri.Sizede arkaşlarınızdan dolayı geçmiş olsun.Bu benim 2.nci nick im.Duhul daha eskidir.Eskiden yazan bitakım insanlara cevap verdim,siyaset olarak algılandı ilişiğim kesildi.B u nickle de 2 sene uzaklaştırma aldım.Bu yüzden fazla yazamıyorum.Yine doğru bildiğimi yazarım,karşıt fikir olur,yanlış anlaşılır diye.Bilesinizki içimiz kan ağlıyor,ateş düştüğü yeri yakıyor ama bizim de,miletin de yakıyor.Halbuki son iddianamelere bakıyorum,hakıymışım.Bir vatan evladının helikopteri düşüyor,2 gün sonra ulaşılıyor,ulaşaşmak üzere olanlar geri çevriliyor.Karakutu sökülüyor,kayıp,neden?!..İŞbirlikçilerin ses kayıtları çıkıyor,heronları düşürmekten bahseden.100 kişiyi çoban sananlar,silah ve uyuşturucu ticaretinden komisyon alıp,işbirliği yapanlar gibi bir sürü iddia.Şimdi derinlere dalsak gene siyaset olacak.İyisimi kan kusup,kızılcık şerbeti içtim demek mi acaba?

solo
25-09-2011, 10:40
Komşunmuz bizi rahatsız etse,30 yılı bırakın daha kısa süre,kanun yollarını denersiniz,kanun engeleyemiyorsa can ve mal güvenliğimizi sağlamak için iş başa düşer.Allah ya ona verir ya bana.Ölmek mi?canı veren ALLAH,YA ALLAH,BİSMİLLAH,DER GEREĞİNİ YAPARIZ.Ama istenende bu olmasın sakın?

solo
25-09-2011, 10:46
İçimiz kan ağlıyor 10 yıllardır,hatta asırlardır.Düzen aynı,düzülen aynı.Herşey biliniyor,hiçbirşey bilinmiyor.Son yıllarda çıktı ortaya bazı bilinmeyenler.28 şubat hainliği,2000 krizi,terör hep bu millete diz çöktürmek için.Susuyoruz sessiz çoğunluk olarak,duygularımızı seçim sandıklarında ancak ortaya koyabiliyoruz,neden?ASALETİMİZDEN.Bu millet asildir,çalışkandır,yiğittir ama özeliiğimiz odur ki,liderimiz,liderlerimiz iyi olacak ve en önemlisi birlik-beraberliğimizdir.

solo
25-09-2011, 10:53
Fazla yazmıyoruz diye burası ilgisiz sanmayınız,dedimya içimiz kan ağlıyor,korkuyorum bugün ne kötü haber gelecek diye,hangi ocağa ateş düşecek diye,tam devlet-millet barışması sağlanıyor diye ümitlenirken dön başa,sar yeniden.Ben de şunu düşünüyorum,30 yıldır devam eden terör,neden?nasıl?İstense çok kısa sürede hallolur,çözüm istemeyenler,terörden nemalanan mı var acaba?Kan ticareti yapanlar mı var?Allahsız,imansız,ahiret korkusu olmayanlar bu kadar mı fazla?Bir cana kıymak insanlığa kıymak,bir can kurtarmak insanlığı kurtarmak değil midir?

solo
25-09-2011, 11:01
Bu terör örgütüne bilerek yada bilmeyerek destek olanlar,belki bazı kürt kardeşlerimiz de okuyordur buraları,ne istiyorsunuz?O asker,oPOLİS SİZİNDE can ve mal güvenliğinizi korumakla görevli.Orada görev yapan memur size hizmet için gelmiş,Ankara,İstanbul,İzmir,Yalova,Adana,Mersin bir çok büyük il zaten sizin olmuş,rahatça buralarda bile eylem yapıyorsunuz,cana-mala zarar veriyorsunuz,ortalığı yakıp yıkıyorsunuz,hatta insanları yakıyorsunuz,eğitim yuvalarına,çocuklara,saldırıyorsunuz.ALLAHSIZLAR.

solo
25-09-2011, 11:04
Ben demokratik bir insanım,ama gözüm döndüğü zaman neler yapabileceğimi ben de bilmiyorum.Allah korusun bir kardeş kavgası en son istediğim şey ama,KÜRT vatandaş sende sesini çıkar artık,bu böyle nereye kadar gidecek,sabrımız sonsuz değildir.

solo
25-09-2011, 11:07
Kardeş kavgasına sebeb olanlara,göz yumanlara LANET olsun.Daha çok kendimi kaybetmeden şehitlerimize dualarla son veriyorum.Allah hayırlısını nasip eder İNŞAALLAH.

hasbi
25-09-2011, 11:32
Ne yazıkki olayları yönetenler karşı taraf, istedikleri gibi eylem yapıyorlar. İlçelerde devletin resmi binalarına rahatlıkla saldırıyorlar.

uguraltun
25-09-2011, 11:37
Ben demokratik bir insanım,ama gözüm döndüğü zaman neler yapabileceğimi ben de bilmiyorum.Allah korusun bir kardeş kavgası en son istediğim şey ama,KÜRT vatandaş sende sesini çıkar artık,bu böyle nereye kadar gidecek,sabrımız sonsuz değildir.arkadaşlar hepiniz sağolun.ülkemiz insani bu olaylarda batıdakiler gibi doğudaki insanlarımızda yeter demek zorundalar.bunu yapamadığımız zaman,batıdaki insanlarda olayları yanlış anlamakta.burdur tefennideki şehit cenaze törenine burdur halkı koşmuştur.ayrım gayrım yoktur.bu terör ülkemizin birlik ve beraberliğini sınırlarını tehdit etmektedir.ben şuna inanıyorum ülkemizde ayrım yoktur.sadece bir parça kendini devede kıl değildir,kendini ayrı görensadece gürültüyü bunlar çıkarmakta.büyük çoğunlukta seyretmekte.partilerin hepsine kızıyorum.kazlı çeşme mitingine bu kadar sayıda,izmir mitingine bukadar sayıda,yok rekor sayıda lafları yerine hep beraber toplanında gerçek rekoru bir görelim bakalım samimiyetinizi.beni dah fazla zorlamayız.hepsi çene yarıştırıyor.fakat bunlar mecliste bile bir araya gelemiyorki.bu işi yapacaklar.benim birlik ve beraberlik yönündeki en büyük hayalim budur.en büyük miting alanlarında,teröre yeter mitingi düzenlesinler.bütün partileri,partilerde kendi insanlarını çağırsınlar meydandan çıkaçak ses uzaydan duyulacaktır.ben ozaman derim biz BÜYÜK ÜLKEYİZ derim.ben ozaman derim bizim partiler hakkaten ülke birlik beraberliğini sağlıyorlar.bir araya geliyorlar diyebilelim.ceklerle caklarla ömrümüzü yiyorlar.bir gecede kordine edilip 100000 kişi sokağa dökülüp hepimiz buyuz denebiliyorsa.biz hepimiz türküz deyip büyükşehirlerde milyonları yeter derken görmeden bu iş olamaz. saygılarımla.kızıpıda yazdım.şehit sayımız5 di,6 yaçıkmış saygılarımla.

solo
25-09-2011, 12:07
Ben kürt vatandaşdan,yani barıştan yana olanlardan şunu beklerim.Herhangi bir ortamda öğrenci,iş alemi vs.örgüte adam taoplamaya çalışan,bağış,haraç toplayan,eylem hazırlığı yapan birilerinden haberdar olursanız ihbar edin.Böylelikle akan kana ortak olmazsınız.Aksi halde haberiniz olduğu halde,sessiz kalırsanız,sizinde mesuliyetiniz olacaktır.Bu özgürlük savaşı falan değil, pkk nın yaptığı yabancı ülkelere,başta israile hizmet etmektir.Kardeşinizi satmayın.Eline silah alda karşı çık değil,çok basit pkk ya destek olanları imzasız mektupla ihbar edin.Emin olun bu size göre hainlik olmayacak,ALLAH'ın rızasını kazanmak olacaktır.

solo
25-09-2011, 12:17
Birde şu var,ölüm imanlı bir insan için son değil,sonsuzluğa başlangıçtır.Şehitler peygamberimizin yanını hak etmişerdir,İnşaallah.Gazilerimiz ne durumda?Gerçekten onlara sahip çıkabiliyormuyuz?Vergilerimiz orda-burda çarçur edilmesin böyle faydalı işerde kullanılsın ve hatta askerliğini savaş ortamında yapan,gazi ünvanı kazanmamış çocuklarımız bile,bence gazidir.Neden?Şimdi biz tv lerden o çocukları görüyoruz,Şartları o kadar ağırki,sağ salim dönsede,ya bedenen,ya da,zihnen,psikolojik olarak çok iyi durumda olmayabilirler.Devlet bunlara hiç kafa yoruyor mu bilmiyorum.O çocukların bir süre rehabilitasyona girmelerinde toplum sağlığı açısından fayda olacağını düşünüyorum.

ikiondokuz
25-09-2011, 12:23
sayın solo, hoşgeldiniz belli ki siz de patlamaya hazır bomba gibisiniz.
güzel sözlerinizden dolayı ayrıca teşekkür ederim. teveccüh göstermişsiniz.
şimdi bu ihbardan kaçınma, elini taşın altına koyamama durumu hepimizde var maalesef.
sebebi de insanlar deşifre edilmekten ve koskoca sorunlarla tek başına bırakılmaktan korkuyor.
korkmakta da haksız değiller. bin kere başıma gelmiştir, kendimden biliyorum.
saygılar


Ben kürt vatandaşdan,yani barıştan yana olanlardan şunu beklerim.Herhangi bir ortamda öğrenci,iş alemi vs.örgüte adam taoplamaya çalışan,bağış,haraç toplayan,eylem hazırlığı yapan birilerinden haberdar olursanız ihbar edin.Böylelikle akan kana ortak olmazsınız.Aksi halde haberiniz olduğu halde,sessiz kalırsanız,sizinde mesuliyetiniz olacaktır.Bu özgürlük savaşı falan değil, pkk nın yaptığı yabancı ülkelere,başta israile hizmet etmektir.Kardeşinizi satmayın.Eline silah alda karşı çık değil,çok basit pkk ya destek olanları imzasız mektupla ihbar edin.Emin olun bu size göre hainlik olmayacak,ALLAH'ın rızasını kazanmak olacaktır.

solo
25-09-2011, 12:30
Sn.İkiondokuz,yazılacak o kadar çok şey var ki..Nasıl olacak bilmiyorum.Yazılarınızı beğeniyle okudum,okuyorum.Bu milet hassasiyetini kaybetmiş denmesin diye bu kadar yazdım.Çok doluyuz ama genede devletimize saygımız ve güvenimiz tam.

solo
25-09-2011, 12:35
Hani bir Osmanlı paşası yabancıya hitaben"Bu devlet ne büyükmüşki,siz dışardan,biz içerden bir türlü yıkamadık"o hesap şimdide öyle değil mi acaba,milletin evlatları 3er-5 şer sonsuzluğa giderken içim yanıyor.Yetiş ya Resullah...

akfenci
25-09-2011, 12:53
%100 her şeyiyle baştan sonra yerli üretilen yüksek teknoloji ürünlerini ve diğer malzemeleri kullanan TSK'ya doğru inşallah.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Malzeme Yerlileştirme Sergisi, Dünya Ticaret Merkezi'nde açıldı.
Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan yedek/onarım malzemeleri içerisindeki yerli malzeme oranını artırmak, yurtdışından tedarik edilen malzemelerin yerli sanayi imkanları ile üretilebilirliğini tespit etmek, yurtiçinden temin edilen malzemeler içerisinde rekabet ortamı yaratmak ve alternatif üretici firmaları belirlemek maksadıyla açılacak olan sergi, 24-30 Eylül 2011 tarihleri arasında 10.00-18.00 saatlerinde gezilebilecek.

http://www.haberciniz.biz/tsk-3.-malzeme-yerlilestirme-sergisi-acildi-1154355h.htm

sülber
25-09-2011, 12:53
Bu terör örgütüne bilerek yada bilmeyerek destek olanlar,belki bazı kürt kardeşlerimiz de okuyordur buraları,ne istiyorsunuz?O asker,oPOLİS SİZİNDE can ve mal güvenliğinizi korumakla görevli.Orada görev yapan memur size hizmet için gelmiş,Ankara,İstanbul,İzmir,Yalova,Adana,Mersin bir çok büyük il zaten sizin olmuş,rahatça buralarda bile eylem yapıyorsunuz,cana-mala zarar veriyorsunuz,ortalığı yakıp yıkıyorsunuz,hatta insanları yakıyorsunuz,eğitim yuvalarına,çocuklara,saldırıyorsunuz.ALLAHSIZLAR.


Ben demokratik bir insanım,ama gözüm döndüğü zaman neler yapabileceğimi ben de bilmiyorum.Allah korusun bir kardeş kavgası en son istediğim şey ama,KÜRT vatandaş sende sesini çıkar artık,bu böyle nereye kadar gidecek,sabrımız sonsuz değildir.


Kardeş kavgasına sebeb olanlara,göz yumanlara LANET olsun.Daha çok kendimi kaybetmeden şehitlerimize dualarla son veriyorum.Allah hayırlısını nasip eder İNŞAALLAH.


Ben kürt vatandaşdan,yani barıştan yana olanlardan şunu beklerim.Herhangi bir ortamda öğrenci,iş alemi vs.örgüte adam taoplamaya çalışan,bağış,haraç toplayan,eylem hazırlığı yapan birilerinden haberdar olursanız ihbar edin.Böylelikle akan kana ortak olmazsınız.Aksi halde haberiniz olduğu halde,sessiz kalırsanız,sizinde mesuliyetiniz olacaktır.Bu özgürlük savaşı falan değil, pkk nın yaptığı yabancı ülkelere,başta israile hizmet etmektir.Kardeşinizi satmayın.Eline silah alda karşı çık değil,çok basit pkk ya destek olanları imzasız mektupla ihbar edin.Emin olun bu size göre hainlik olmayacak,ALLAH'ın rızasını kazanmak olacaktır.

Zamanında bazı arap halklarıda osnmanlıya zarar verenleri seyirci gibi izledi.Ve hatta kalleşlik hainlik yaptı.Tabiiki bundan Allah raz ı gelmedi.Bugün çektikleri acılar birazda o günlerin diyeti değil mi.Yarın Filistinden beter olursunuz.Onların arkasında iyi kötü 100 milyonlarca arap ulusu olduğu halde bu haldeler.Siz seyirci kalanlar Türk üde kardeş olarak kaybettiğinizde sizin adınıza yarın üzülecek hatta sizin için dua edecek bir Allahın kulunu dahi bulamazsınız.Soyunuz büyük bir ızdırap ın içine düşmek üzere.Size sesleniyorum.tarafınızı seçin artık.Bu satırlarla Allah şahidim olsun.Ben ve neslim ileride sizin yaşayacağınız hiç bitmeyecek büyük ızdıraptan hiç bir sorumluluk duymayacak.Ve bundan dolayı ne kul hukukunda nede Allah katında hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.


Bu arada burada arada sırada kürt vatandaşlarımız ile gürcü, abaza , çerkez,laz , yörük ,arap ,roman,arnavut ,boşnak,pomak asıllılarla karşılaştırma yapmak geçen ikiondokuz arkadaşın yaptığı gibi kürtlerin arnavutlar kadar değeri olmasın mı gibi gaflet vari laflar yada lazları da kürtler gibi kışkırtacaklar türü yazılar büyük hatadır.Kimsenin değeri Türkiye Cumhuriyetinde ırk aslıyla ilgili değildir.Arnavutlar kürtlerden ırk olarak daha değerli değildirler.Ama Türkiyed ki arnavutlar gerek Osmanlı yıkılırken gerek cumhuriyet kurulurken kendi ırkının devleti(Arnavutluk) olduğu ve üstelik müslüman bir devlet olduğu halde Osmanlıyı ve Türkiyeyi tercih etmiş bekasını ve kaderini Türk milletiyle birlikte çizmiş 200 yılda Türk kültürünü özümsemiş en az Türk asıllılar kadar vatanını sevmiştir.Hatta o kadar sevmiştir ki bir Mehmet Akif çıkıp yüreğinden öyle dizeler meydana getirmiştirki sonsuza kadar okurken yürekleri kabartacak duygu selleri oluşturacak dünya milletlerinin en güzel istiklal marşını oluşturmuştur.
Yani değerler sadakat ve hizmetle ölçülür.200 yıldır başbelası olanla sadakatini ve hizmetini hep göstermiş olanın değeri hiç bir olur mu !!!
Sonra hiç kimse lazlardan hainlik beklemesin.Bazı şeyler mayadandır.Lazın haini çıkmazya;Çıksada kendi içlerinde onu derdest ederler.Devlete bile gerek kalmaz.
Ayrıca yukarıda saydığım diğer ırk asıllılardan hiçbiri Türk kültürüne zarar verici ayrılıkçı ihanetvari davranışlar göstermemiştir.

Buradan kürt vatandaşlarıma son çağrımı yapıyorum.
Sükut ikrardan gelir.
Bu olanlara susuyor.Ve kabul ediyorsan hatta istiyorsan;Bizden günah gitmek üzere...

akfenci
25-09-2011, 12:57
TSK'nın %100 yerli ürün kullanması en önemli konulardan birisi olduğu için öne çekiyorum. Vakti olanlar gidip sergiyi gezsinler. Vatandaşlarımız lütfen bu konuda duyarlı olsunlar. Kendi %100 yerli uçağımızı, helikopterimizi, tankımızı, denizaltımızı ürettiğimizi görebilmek temennisiyle.


%100 her şeyiyle baştan sonra yerli üretilen yüksek teknoloji ürünlerini ve diğer malzemeleri kullanan TSK'ya doğru inşallah.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Malzeme Yerlileştirme Sergisi, Dünya Ticaret Merkezi'nde açıldı.
Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan yedek/onarım malzemeleri içerisindeki yerli malzeme oranını artırmak, yurtdışından tedarik edilen malzemelerin yerli sanayi imkanları ile üretilebilirliğini tespit etmek, yurtiçinden temin edilen malzemeler içerisinde rekabet ortamı yaratmak ve alternatif üretici firmaları belirlemek maksadıyla açılacak olan sergi, 24-30 Eylül 2011 tarihleri arasında 10.00-18.00 saatlerinde gezilebilecek.

http://www.haberciniz.biz/tsk-3.-malzeme-yerlilestirme-sergisi-acildi-1154355h.htm

ikiondokuz
25-09-2011, 13:36
çok tehlikeli söylemler bunlar. ülkemizi yugoslavya yapacak kadar tehlikeli.
nedenini nasılını daha önce izah etmeye çalışmıştım.
Türkiye aleyhine oynanan oyunların başında iki taktik hedef vardır.
1. Kürt-Türk içsavaşı çıkması
2.Türkiyenin İranla savaşması

ikisi de Türkiyenin sonu olur. 1909 dan 1918 e kadar başımıza gelenden ders almamız lazım.
4 milyon kilometrekareden küçülüp 800 bin kilometre karelik son yurdumuz burası.
9 yılda nerden nereye gelmişiz. nasıl gelmişiz. yakın tarihimizi iyi okumamız lazım.
kurtuluş savaşını yıllarca yedi düvele karşı yaptık, hepsini yendik mavalıyla uyutulduk.
meğerse adam yerine bile koymadığımız mora beyliği canımızı alacak hale gelmiş
Allah yardım etmiş te yenmişiz, bir de yenilseymişiz ne olurmuş bir düşünün lütfen.
batının doğu "orient" sorunu dediği şey Türk sorunudur. 1071 ile başlar. Onlar bizi bu coğrafyadan söküp atmak için yüzlerce yıldır uğraşıyor. aklımız her daim başımızda olsun. bu işlerin şakaya gelir tarafı yoktur. ilk hatamız son hatamız olabilir. burdan başka gidecek yerimiz de yok. sakin olalım. dostlarımızı çoğaltalım düşmanlarımızı azaltalım.


Zamanında bazı arap halklarıda osnmanlıya zarar verenleri seyirci gibi izledi.Ve hatta kalleşlik hainlik yaptı.Tabiiki bundan Allah raz ı gelmedi.Bugün çektikleri acılar birazda o günlerin diyeti değil mi.Yarın Filistinden beter olursunuz.Onların arkasında iyi kötü 100 milyonlarca arap ulusu olduğu halde bu haldeler.Siz seyirci kalanlar Türk üde kardeş olarak kaybettiğinizde sizin adınıza yarın üzülecek hatta sizin için dua edecek bir Allahın kulunu dahi bulamazsınız.Soyunuz büyük bir ızdırap ın içine düşmek üzere.Size sesleniyorum.tarafınızı seçin artık.Bu satırlarla Allah şahidim olsun.Ben ve neslim ileride sizin yaşayacağınız hiç bitmeyecek büyük ızdıraptan hiç bir sorumluluk duymayacak.Ve bundan dolayı ne kul hukukunda nede Allah katında hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.


Bu arada burada arada sırada kürt vatandaşlarımız ile gürcü, abaza , çerkez,laz , yörük ,arap ,roman,arnavut ,boşnak,pomak asıllılarla karşılaştırma yapmak geçen ikiondokuz arkadaşın yaptığı gibi kürtlerin arnavutlar kadar değeri olmasın mı gibi gaflet vari laflar yada lazları da kürtler gibi kışkırtacaklar türü yazılar büyük hatadır.Kimsenin değeri Türkiye Cumhuriyetinde ırk aslıyla ilgili değildir.Arnavutlar kürtlerden ırk olarak daha değerli değildirler.Ama Türkiyed ki arnavutlar gerek Osmanlı yıkılırken gerek cumhuriyet kurulurken kendi ırkının devleti(Arnavutluk) olduğu ve üstelik müslüman bir devlet olduğu halde Osmanlıyı ve Türkiyeyi tercih etmiş bekasını ve kaderini Türk milletiyle birlikte çizmiş 200 yılda Türk kültürünü özümsemiş en az Türk asıllılar kadar vatanını sevmiştir.Hatta o kadar sevmiştir ki bir Mehmet Akif çıkıp yüreğinden öyle dizeler meydana getirmiştirki sonsuza kadar okurken yürekleri kabartacak duygu selleri oluşturacak dünya milletlerinin en güzel istiklal marşını oluşturmuştur.
Yani değerler sadakat ve hizmetle ölçülür.200 yıldır başbelası olanla sadakatini ve hizmetini hep göstermiş olanın değeri hiç bir olur mu !!!
Sonra hiç kimse lazlardan hainlik beklemesin.Bazı şeyler mayadandır.Lazın haini çıkmazya;Çıksada kendi içlerinde onu derdest ederler.Devlete bile gerek kalmaz.
Ayrıca yukarıda saydığım diğer ırk asıllılardan hiçbiri Türk kültürüne zarar verici ayrılıkçı ihanetvari davranışlar göstermemiştir.

Buradan kürt vatandaşlarıma son çağrımı yapıyorum.
Sükut ikrardan gelir.
Bu olanlara susuyor.Ve kabul ediyorsan hatta istiyorsan;Bizden günah gitmek üzere...

ikiondokuz
25-09-2011, 13:44
inşallah o günleri de görürüz.
hiç değilse sağa sola efelendiğimiz zaman dayanacağımız bir şeyimiz olur.


TSK'nın %100 yerli ürün kullanması en önemli konulardan birisi olduğu için öne çekiyorum. Vakti olanlar gidip sergiyi gezsinler. Vatandaşlarımız lütfen bu konuda duyarlı olsunlar. Kendi %100 yerli uçağımızı, helikopterimizi, tankımızı, denizaltımızı ürettiğimizi görebilmek temennisiyle.

sülber
25-09-2011, 14:40
Türkiye İran savaşı tamamen hayal ürünü bir varsayım.İranla ilgili savaş senaryosu iki şekilde olur 1.Zayıf İhtimal:İran batılı güçlerle ilgili bir noktaya saldırı düzenler ve batı karşılık verir.. 2.Kuvvetli ve yakın ihtimal:Batı ansızın çok büyük bir kuvvet ve şiddetle saldırı başlatır.İran cevap dahi veremez.Çok büyük kayıplar verir.
İkinci ihtimalin devamında Türkiyedeki o zaman iktidarda olan yarı siyonist yarı misyoner sözümona müslüman iktidar pastadan pay almak için kara harekatına katılır.
Türkiye ve iran arasında başka bir savaş senaryosu batı icadı uydurmadır.
Türk-Kürt iç savaşı birileri sürekli yaklaşıyor.Diğeri yok olmaz öyle bir şey.Tu kaka kötü olur dedikçe(Ki Türkler için yıkıcı Kürtler için yokedici bir savaş olur).dahada yaklaşan,kötü olacağını beyan etmekle asla uzaklaşmayan "hesapta kimsenin istemediği" ama gün be gün an be an yaklaşan bir ihtimal.
her gün şehit veren bir millet.Karşı tarafta hainlerin içlerinden çıktığı fakat bir türlü hainleri kınanamayan.Dikkat edin hainlere engel demiyorum.Hiç olmassa kınayın.Biraz adamsanız lanet okuyun diyorum.Bu yapılmadığı zaman zaten sen Yugoslavya sürecine girmişin.Bu süreci Kürtler görüyor kabul ediyor buna hazırlanıyor.Sense başını kuma gömmüş yok çok kötü olur felan diyorsun

sülber
25-09-2011, 15:02
Sizin oralarda olay yok diye kimse kendini rahat zannetmesin.


"BURALARDA OLAY YOK, RAHAT OLUN"
Siirt'teki saldırıda şehit olan askerlerin evinde yas var. Terhisine 35 gün kala şehit olan Adem Yörük'ün nişanlı olduğu, 2 yıl sonra emekli olmayı bekleyen Astsubay Canbulat'ın ise, bir hafta önce kardeşine telefonda, ''Buralarda olay yok, rahat olun'' dediği öğrenildi.

Tabiiki sözüm şehidime değil.
O nasıl olsa yapılacak birşey yok.Evdekilerin huzursuz olması bizim ömrümüz uzatmaz.hiç olmazsa evdekiler huzursuz olmasın diye söylemiştir o sözleri.

ikiondokuz
25-09-2011, 15:10
yukarıdaki bahsettiğim 2 taktik hedef abd ve stratejik ortaklarının daha doğrusu dünyayı yönetmeye çalışan küresel güçlerin A planıdır. Her ne kadar çok güçlü ve organize olsalar da sonuçta Kadir-i Mutlak değiller. Değiller ki biz hala vatanımızda, bayrağımızın altında didişerek te olsa yaşayabiliyor, duygu ve düşüncelerimizi ifade edebiliyoruz.
vizyon bellidir. tek devlet, tek din, tek para birimi, tek ordu, yani seküler bir yeni dünya düzeni. novus ordo seclorum.
piramitin tepesindekilerin piramitin tabanındakileri köle gibi sömürmesi. ortadaki uşakların da nemalanması.
doların üzerinde her türlü açıklama var aslinda. geçen bahsettiğim üniversite logoları ve sanat eserlerimizde de var.
stratejiler günün şartlarına göre değişir. uzuuuuun bir hikayedir, internetten rahatça bulabilirsiniz.
A planı yürümedi, iç savaş çıkmadı, iranla da inadına savaşa girmedik. sınırlar savaşla değişemedi.
değişebilseydi g.doğu, k.ırak, iran ve suriye topraklarından mürekkep bir judeo-kurdistan kurulabilecekti.
mart tezkeresinden de amerikanın alacağı var, kusura bakmayın deyip kürtlerin safına geçecekti. olmayınca olmuyor.
A planı ideal olanıydı ama olmayınca B planı devrede şimdi. kahramanlarımız biraz daha gayrete gelir de A planını gerçekleştirebilirlerse tadından yenmez tabi tekrar A planına da geçebiliriz. Zor. O yüzden B Planına devam.
MENU yani middle east & north africa nın genişletilerek içinde bulunduğu BOP bölgesi ki Türkiye her zaman merkezinde yer alır.
Buna göre ABD nin nüfuzunda bölgede güçlü bir Türkiye olacak, ki oluyor (efelenmeler de blöf ki bu kadar dozu kaçtı)
Türkiyenin kontrolünde de METU, yani BOP, yani yeni dünya düzeninin bir eyaleti.
hiyerarşik sıralama bu şekilde. BOP eşbaşkanı Mısır da olabilirdi, o şansını kaybetti.
ondan sonra belki insanlara chip takma aşamasına gelebiliriz. çok sonra ama hemen değil korkmayın.
araplar kolay, tek sorun israilin şahin yönetimi, onu da maşa olarak kullanılan Türkiye eliyle güvercinlerle değiştirecekler
Amerika kendisi de yapar da kasım 2012 de başkanlık seçimleri var, ne diye risk alsın sayın Obama.
bağımsız filistin, demokratik arap ülkeleri, ılıman ve barışçı israil, idare müdürü Türkiye
nasıl? kulağa biraz hoş geliyor mu bari.. Daha Nabucco falan da var ama uzar gider şimdi.
kumun içinden böyle görünüyor. gaflet ve dalalet içinde de olabilirim tabi.

delidayim
25-09-2011, 15:30
bunun adı kan uykusudur,
unutulanlar dışında yeni bir şey yok tur.
olay, milletimizin kur' an daki ''sabır'' olayını yanlış anlamasından ve uygulamasından kaynaklanmaktadır.

MEHMET AKİF ERSOY UN BU KONUDAKİ ELEŞTİRİSİ ŞÖYLE;

Biz Müslümanlar, ben öyle görüyorum, Allah ile pek laubaliyiz! Zannediyoruz ki, Çenab-ı Hak oturduğumuz yerden isteyivermekle hatırımız için ilahi kanunlarını değiştirir. Zavallı bizler. Safta emeksizce yaşamak, çalışmaksızın amacına erişmek hakkını, böyle bir ümidi kim veriyor? Müslümanlık galiba. Belki. Öyle ya, müslüman|ar Allah'ın sevgili kullarıdır. Hani Müslümanlık bir kardeşlik husule getirecekti? Bugün Müslümanlar kadar müteferrik (dağınık], müteşeddit (katılaşmış) bir millet var mı? Diğer tarafta Müslümanlık cehalet,Müslümanlar ise sefalet içinde mahvolup gidiyor...

Müslümanlık bu dünya için bir hayat-ı tayyibe (temiz ve yüksek bir yaşam düzeyi) va'd ediyordu. Neye yermedi? İşte hep bizim cehaletimiz yüzünden. Müslümanların hepsi cahil; Arabi cahil, Türkü cahil, Kürdü; cahil, Arnavutu cahil, hepsi. Hepimiz kışkırtmaya kapılıyoruz. Hani, müminler idi? O halde nedir Müslümanların bu hali? 350 milyon mu, 400 milyon mu, cihanda bu kadar Müslüman var; şarkta var, garpta var, şimalde var, cenupta var; hepsi hirman içinde yaşıyorlar. Siz diyoruz ki; "Müslümanız o halde Allah bize üstünlük, başarı vermelidir". Demek sen Müslümanlığınla Allah'ı minnet altında bırakmak istiyorsun. Ne kadar cüret. Ne kadar hamakat (ahmaklık). Doğrusu, dünya dünya olalı, gafletin cehaletin,körlüğün, sağırlığın bu mertebesi ne görülmüş ne işitilmiştir. Doğrusu, cehlin bu derecesi de mutlaka tahsil ile elde edilmek lazım gelecek. Ah, biz alık(tembel) Müslümanlar. Nasıl olmuş da bu kadar azim bir kitlenin umumu birden kötürümler gibi, hisden, hareketten mahrum kalmış?..

"Sabır" nedir?.. Bize göre "sabır", suret-i mutlakada "katlanmak" demektir. Neye katlanmak? Her şeye. Daha doğrusu katlanılmayacak şeylere. Mesela zelil (aşağılık) olmaya, hakaret görmeye, dövülmeye, sövülmeye; özetle insanlık onurumuzu lekeleyecek musibetlerin hepsine. Aman yarabbi. Kur'an ne söylüyor, biz ne anlıyoruz. "Sabır" katlanmak değil, göğüs germektir. Neye göğüs germek?

Sonunda katlanılmayacak acılara katlanmak ıstırabına mahkum olmamak için, önceden her türlü şedaide (zorbalıklara), her türlü mezahime (sıkıntılara), mertçesine, insancasına göğüs germek. Hele "tevekkül" hiç bizim anladığımız mahiyette mi? "Tevekkül", Kur'an'ın gösterdiği, Hadis'in gösterdiği "tevekkül"', bütün esbaba sarıldıktan (tüm yolları denedikten) sonra olan tevekküldür. Biz cehaletimiz (bilisizliğimiz) yüzünden dini bu hale getirdik. Din de bizi bu hale getirdi. İslam dini bir miskinlik (uyuşukluk) dini oldu.

ikiondokuz
25-09-2011, 15:44
Akif işte. Teşhisi koymuş.
ben de hep sorgulamışımdır. nüfusun yüzde 99 u müslüman bir milletiz.
kurban almaya bir gün geç kalsan bulamazsın, bayram namazında yer bulamazsın.
bu kadar müslüman var da bu kadar kötülüğü kim yapıyor kardeşim
hep iç düşmanlar, dış düşmanlar, Türkiye gerçekleri, gaflet dalalet hıyanet
bıktık artık.... biraz samimiyet

sülber
25-09-2011, 15:48
peki yukarıdaki seneryoda Türkiye ye göreceli olarak verilen paye liderlik-eşbaşkanlık bunun garanti belgesi varmı.3 yıl mı? 3+3 yapabiliyormuyuz fark ödesek.Böyle söylendi diye hemen inandınız mı?
Ben başka seneryodan bahsedeyim.Çıkarılan iç-savaş ve karışıklılardan sonra Ankara-Tahran-Şam ve Bağdat a dayanan ve Türkiyeden alınan eşbaşkanlık rolününde verildiği bir judeo kurdıstan a ne dersiniz?

Sonra da kendine biyerlere bağlayan kırodustan üzerine tuzu biberi olur.ve benim 5 dak da yazdığım seneryo sizlere on yıllarca ezberlettirilen seneryolardan gerçekleşme ihtimali çok daha yüksek değilse ne olayım...

sülber
25-09-2011, 15:55
Neyse başkalarının senaryolarının gerçekleşme ihtimali,doğrusu yanlışı...Bir kenera.

Var mı kendi senaryomuzu yazabilen.
Çözüm önerebilen...

ikiondokuz
25-09-2011, 16:21
bunlar benim düşüncelerim. bunları dile getirmek onaylamak anlamına gelmez.
amerikalıya güven olmaz, menfaati için herkesi satar. satıyorda.
judeo kurdistan zaten A planında, olamadığı için B planı diyorum zaten.
sizler ve ezberleme meselesini anlamadım. bir yerlerde gördüyseniz link verin de okuyayım.
ben nev-i şahsıma münhasır takılıyorum. her hangi bir yaftam yok.peki yukarıdaki seneryoda Türkiye ye göreceli olarak verilen paye liderlik-eşbaşkanlık bunun garanti belgesi varmı.3 yıl mı? 3+3 yapabiliyormuyuz fark ödesek.Böyle söylendi diye hemen inandınız mı?
Ben başka seneryodan bahsedeyim.Çıkarılan iç-savaş ve karışıklılardan sonra Ankara-Tahran-Şam ve Bağdat a dayanan ve Türkiyeden alınan eşbaşkanlık rolününde verildiği bir judeo kurdıstan a ne dersiniz?

Sonra da kendine biyerlere bağlayan kırodustan üzerine tuzu biberi olur.ve benim 5 dak da yazdığım seneryo sizlere on yıllarca ezberlettirilen seneryolardan gerçekleşme ihtimali çok daha yüksek değilse ne olayım...

delidayim
25-09-2011, 17:29
verilen başkanlık gerçek,
fakat bizim umduğumuz gibi değil.
maksatları ortadoğu ve yakınasyada sözü dinlenen bir abi ülke oluşturmak.hızla plan ilerliyor.
ama bu bizim hayrımıza değil,hayrımıza isteselerdi kurdukları pkk yı bitirirlerdi.başımızı dertten çıkarmamızı istemiyorlar,kendi vatanımızın selaheti için sürekli abd ile görüşüp yardım talep ediyoruz komediye bakın.
özet le ;
pan islam pan türk oluşumu ve bunun bizim ile tek noktadan yönetimi planlanıyor.islam dünyasının vatikanı yapılacaz yani.
arap dünyasında yayılan sempatimiz beklediğimiz bir olaydı,şimdi ikinci kademe de şunu bekliyorum ve idda ediyorum.
Türkiye nin desteklediği oluşumların haricinde bir oluşum arap baharı yaşayan ülkelerde başa getirilmeyecek.biz kimi destekliyorsak onlar başa getirilecek.(yada biz zaten başa geçecek olanlara destek verdirildik)seyrediyoruz.
ilerki adımlar içinde somali operasyonları bekliyorum.

sülber
25-09-2011, 18:35
Yapılan ortak planlardan hariç herkesin ayrı bir planı vardır.İsrail inde ABD den ayrı bir planı(A-B-C) vardır.Bende bizim ayrı bir planımız olmalı diyorum.Varsa ben bu plandan haberdar olmak ve bu plan dahilinde hareket etmek istiyorum.Başıbozuk sürü gibi bırakıldı millet.Devir sallapati yaşama devri değil.Milletin her bir bireyi bilinçlendirilmeli ve plan dahilinde hareket etmeli.
Mertçe, yiğitçe,adam gibi...Denmeliki bu savaş ve şehitler bitmez.Bu coğrafyada yaşamanın bedeli.Ama.Amaaaa herkes elini taşın altına sokmalı.judeo kurdıstan biter ortodoks kurdıstan çıkar ortaya.İçindeki çıbanı bulmaya görsünler.Kaşırda babam kaşırlar.
Ha bu arada müslüman olduğunu söyleyen kürtlere sözüm:Google da yahudi kürt yazın okuyun.Neler duyacaksınız.Kimlere nasıl alet edildiğinizi okuyun.Bunlara uyunca müslümanlığınızdan eser kalırmı birde onu düşünün.

ikiondokuz
25-09-2011, 18:53
maalesef bizim plan yapma ve uygulama gibi bir lüksümüz yok.
eskiden 'bekle gör' konumundaydık, şimdi 'planları etkileyebilme' (belki) konumundayız
milli bir kızılelmamız yok. tam olarak ne istiyoruz belli değil. statüko direnci de cabası.
belki de o yüzden savrulup duruyoruz. bu savrulmaların bedelini de ağır biçimde ödüyoruz.
bize verilen roller milli menfaatlerimizle bazen örtüşüyor, bazen çatışıyor.
çatıştığı yerlerde de dikkatimiz terör vs flash olaylara çekiliyor ki fazla itiraz edecek mecalimiz kalmasın
ortalıkta hiç bir şey olmasaydı, gündemde sadece füze kalkanı olsaydı mesela? tepkiler nasıl olurdu.
resme değişik açılardan ve mesafelerden bakmakta büyük fayda var diye düşünüyorum.

Türk Yatırımcı
25-09-2011, 22:06
Neyse başkalarının senaryolarının gerçekleşme ihtimali,doğrusu yanlışı...Bir kenera.

Var mı kendi senaryomuzu yazabilen.
Çözüm önerebilen...

Benim nacizane bir çözüm önerim var..

Molotofla sağa sola saldıran, apo posteri açıp polis taşlayanlardan yakaladıklarını, mülâkat odasına alacaksın..

Teker teker..

Fiske vurmak yok..

İyi davranılacak..

Karnı aç mı sorulacak(abartmıyorum), açsa devletten bir yoğurtlu iskender verilecek.(bunlar devletten beklemeye alışmış, bayılırlar "devlettene")

Üstüne de bir sigara(yine devletten)..

"Bak kardeşim, buranın adı Türkiye, dili Türkçe, bayrağı Türk bayrağı, ve burda yaşayanlara Türk denir", "kabul ediyor musun?"

"-Ediyorum"..

Derhal ismi kayıt altına alınıp serbest bırakılacak..(bir daha aynı suçtan yakalanırsa, mülâkata alınmayacak)

-"hayır etmiyorum" derse..

"Ver kardeşim T.C. pasaportunu, nüfus cüzdanını, ilk uçakla Erbil'e(devletten beleş), gitsin orda özgürce kürtlüğünü yaşasın..

İnanın bana, 3 günde alayı mum gibi olur.. Bir tane eylem göremezsiniz sokaklarda..

Kimse sakın çıkıp, "evrensel hukuk, yapamazsın edemezsin" zırvasında bulunmasın..

Benim askerim polisim, milletim patır patır can veriyor, ben öyle evrensel hukuku yerim, YERİM!!

Bu çözüm bu kadar basit..

Bu cennet vatanda yaşamak için can atan Peçenek Türkleri, Ahıska Türkleri, Irak Türkmenleri var.. Ne yazık ki kabul edilmiyorlar..

Bunların ne haddine, bu ülkenin ekmeğini yiyip, kin beslemek..

Adam olsunlar önce..

Ya sevecek, ya terk edecekler!!

bikmisbroker
25-09-2011, 22:11
Gecen hafta ABD de bir kisi elindeki silah ile bir binaya daldi.
Niyeti bir avukati silah ile oldurmek..

Allahtan Avukat burosunda degilmis.
Bulamayinca o hirsla saga sola ates etmeye basliyor!!

Polis geliyor, Ozel timler bu adami beyninden 2 kursun ile temize havale ederek cesedini teslim aliyorlar.

Ve burasi "her ulkeye demokrasi goturmeye bayilan ABD!"

Bizde polisin eli kolu bagli.
Asker ise hicbirsey yapamaz durumda.
SIKIYSA 2 tane PKK li oldursun..

Bu celiski ortadan kalkmadikca bu is duzelmez.

kuscu
25-09-2011, 22:25
Turkiyede oynanan oyunlar yaklasik 300 yillik maziye dayaniyor.Bu oyunun aktorleri her daim degisiyor A-B-C oluyor. Lakin konu ayni amac ayni. Burada yazilanlari okuyorum. Biraz yuregime su serpiliyor. uc bes duyarli arkadas mevcut hala cunku.
Sunu sormak istiyorum soz konusu vatansa gerisi teferuat diyen kac kisi kaldik vatan sana canim feda diyen kac kisi kaldik.30 yillik mazisi olan toplumdaki dejenerasyon sureci oyle tahmin ediyorumki bu oyunu kuranlari memnun etti. Cunku duyarsiz cikarci popcu bir millet olduk ciktik. Fenerbahce yada GS yada BJK sampiyon olunca sokaklara dokulen milyonlar vatanimizin daglarinda bizim icin namus icin seref icin onuruyla serefiyle sehit olanlar icin sokaga dokulmuyor ama guzel alismisiz soylemeye vatan sagolsun (VATAN SAGOLSUN ) AMA biz ne yapiyoruz orada onlar sehit olurken BIZ NE YAPIYORUZ.... Efendiler herkse gozunu acmali vatanin dort bir yani kusatilmisken o kurum bu kurum su siyasi gorus bu bilmemne demek yerine DAMARLARINIZDAKI ASIL KANDA MEVCUDIYETINIZE donmeniz gerekir. Bir daha yaziyorum.....
SOZ KONUSU VATANSA GERISI TEFERUATTIR.

hasbi
25-09-2011, 22:25
Benim nacizane bir çözüm önerim var..

Molotofla sağa sola saldıran, apo posteri açıp polis taşlayanlardan yakaladıklarını, mülâkat odasına alacaksın..

Teker teker..

Fiske vurmak yok..

İyi davranılacak..

Karnı aç mı sorulacak(abartmıyorum), açsa devletten bir yoğurtlu iskender verilecek.(bunlar devletten beklemeye alışmış, bayılırlar "devlettene")

Üstüne de bir sigara(yine devletten)..

"Bak kardeşim, buranın adı Türkiye, dili Türkçe, bayrağı Türk bayrağı, ve burda yaşayanlara Türk denir", "kabul ediyor musun?"

"-Ediyorum"..

Derhal ismi kayıt altına alınıp serbest bırakılacak..(bir daha aynı suçtan yakalanırsa, mülâkata alınmayacak)

-"hayır etmiyorum" derse..

"Ver kardeşim T.C. pasaportunu, nüfus cüzdanını, ilk uçakla Erbil'e(devletten beleş), gitsin orda özgürce kürtlüğünü yaşasın..

İnanın bana, 3 günde alayı mum gibi olur.. Bir tane eylem göremezsiniz sokaklarda..

Kimse sakın çıkıp, "evrensel hukuk, yapamazsın edemezsin" zırvasında bulunmasın..

Benim askerim polisim, milletim patır patır can veriyor, ben öyle evrensel hukuku yerim, YERİM!!

Bu çözüm bu kadar basit..

Bu cennet vatanda yaşamak için can atan Peçenek Türkleri, Ahıska Türkleri, Irak Türkmenleri var.. Ne yazık ki kabul edilmiyorlar..

Bunların ne haddine, bu ülkenin ekmeğini yiyip, kin beslemek..

Adam olsunlar önce..

Ya sevecek, ya terk edecekler!!

çözüm o kadar kolay olsa idi hemen çözülürdü. türkiye'nin bu arap baharı ortamında ve israil ile ilişkileri bu kadar gergin iken de sert tedbirler alamaz. Bence bu böyle gidecek ve ülkemin insanı yeter artık bunlara biraz toprak verelim de ayrılsınlar diyecek.
Muhtemelen 2023 yılında kadar turkıyemız bıraz daha kuculmus olarak haritada yerini alacak ve bu da zafer gibi sunulacak.

aslanbey
25-09-2011, 22:39
terör olaylarına karışanlara bence hoşgörüyle yaklaşılıyor zaten...taş atan çocuklara polis hayli müsamahalı..araba yakanlara da...yapılacak şey belli ama hukuk devleti elden bişey gelmiyor...

esatzaman
25-09-2011, 23:13
Kurtuluş Savaşı yıllarında arkamızdan bizi vuran,Asala'ya yataklık eden Arapların özgürlüğü için.....sıfır sorunlu kafa patlatıyorlar!

ABD ve AB'nin gayrimeşru çocuğunun son bir ayda verdirdiği şehitler....bir yandan...

1990'lı yıllarda dağda kaçacak delik arayanlar...Bugün "hedi len" diyebiliyor....

Ve biz buna müzakere diyoruz....demokrasi diyoruz..hak diyoruz...

Lanet olsun!

uguraltun
26-09-2011, 00:04
arkadaşlar hepinizin ellerine sağlık.mümkün olduğunca küfür ve siyasete değinmeden yazmaya devam edelim.bugünlük yazımı sabah yazdım.tekrar alıntılarım.elbette vatanımız için hepimiz birşeyler düşünüp üretmeye çalışıyoruz.acaba bir katkımız olurmu diye.haberler beni çok yordu ben 24 saat yaşamaya devam ediyoruz ailecek.eve ve ekran başına yeni geldim hemen sayfamızı açtım.hanımda oğlumla konuştum,iyiymiş. haberlere bakmak istemedim dedi.sadece sizlere teşekkür etmek istedim.burayı kapattıracak lütfen söylemde bulunmayalım.göstermiş olduğunuz hassas davranışlar içinde teşekkür ederim.

davran
26-09-2011, 00:28
Şantiyeyi basıp Türk bayrağını yaktılar!
AYDIN’ın Germencik İlçesi’ne bağlı Ortaklar Beldesi’nde, belediye şantiyesini basarak görevliyi etkisiz hale getiren yüzleri maskeli bir grup direkteki Türk Bayrağı’nı indirip yaktı, ardından olay yerinden kaçtı.

Olay, bugün saat 02.30 sıralarında, Germencik İlçesi’ne bağlı Ortaklar Beldesi’nde meydana geldi. İl jandarma ekipleri tarafından Ortaklar Beldesi’de düzenlenen ve 1 kişinin gözaltına alındığı KCK operasyonunun ardından yüzleri maskeli yaklaşık 15 kişilik bir grup, belediye şansiyesini bastı. Şantiyenin güvenlik görevlisini etkisiz hale getiren gruptakiler direkte asılı Türk Bayrağı’nı indirip yaktı, ardından kaçtı. Polis yakılan Türk Bayrağı’nı emniyette muhafaza altına aldı, direğe de yeni bir Türk Bayrağı çekildi. Terör örgütü PKK sempatizanı olduğu sanılan gruptaki kişilerin kimliklerinin belirlenmeye çalışıldığı, olayla ilgili çalışmaların da sürdüğü bildirildi.


hem de Aydın'da ...

akfenci
26-09-2011, 00:33
İbretlik olması açısından İngiliz ajan Hampher'ın şahsi hatıra defterinin kendi ağzından yazılmış olarak birebir okumanızı öneririm. Benzer olaylar şu anki durumda başka ülke ajanları tarafından uygulanıyor olabilir.

Bir İngiliz Ajanının Hatıraları Hampher
http://www.idefix.com/kitap/islami-nasil-yokedelim-bir-ingiliz-ajaninin-hatiralari-hampher-hampher/tanim.asp?sid=EDJDWJE5FS1AIL2M1NFY

Online okuman isteyenler için bağlantısı
www.hakikatkitabevi.com/download/turkce/09-IngilizCasusu.pdf

uguraltun
26-09-2011, 00:39
hem de Aydın'da ...kardeşim sağ olunuz var olunuz.bu haberleri görüyoruz ve atlamıyoruz.evde sabah tan yatasıya kadar 17-18 saat kadar ekran başında sayılırız ben bakamasam hanım bakar okur bak bunlar olmuş der.bu haberlerde insanlrımızın birgün yeter diyip,taşkınlık yapmasından sokağa dökülmesinden korkarım istenilen budur.aklın ortadan kalkması,olayların biyümesi halkın sokağa dökülmesidir.güvenlik güçlerimiz elinden geleni yapacakyır.güvenmekten başka şu elimizden gelmez.hassasiyetinzi için teşekkürler.benim yazılarımı özellikle dikkatle okuyunuz.sayfamız zarar görmesin saygılar.bayrağımızı kimse yırtamaz yanlış anlamayınız.ÖNCE VATAN.

ikiondokuz
26-09-2011, 01:25
derin provokasyon kokusu var. neden diyarbakır, hakkari değil de aydın?
aynı oyunları temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar.
yakında anlaşılır ne olduğu, soğukkanlı olmak ve gaza gelmemek lazım.


kardeşim sağ olunuz var olunuz.bu haberleri görüyoruz ve atlamıyoruz.evde sabah tan yatasıya kadar 17-18 saat kadar ekran başında sayılırız ben bakamasam hanım bakar okur bak bunlar olmuş der.bu haberlerde insanlrımızın birgün yeter diyip,taşkınlık yapmasından sokağa dökülmesinden korkarım istenilen budur.aklın ortadan kalkması,olayların biyümesi halkın sokağa dökülmesidir.güvenlik güçlerimiz elinden geleni yapacakyır.güvenmekten başka şu elimizden gelmez.hassasiyetinzi için teşekkürler.benim yazılarımı özellikle dikkatle okuyunuz.sayfamız zarar görmesin saygılar.bayrağımızı kimse yırtamaz yanlış anlamayınız.ÖNCE VATAN.

bikmisbroker
26-09-2011, 01:41
terör olaylarına karışanlara bence hoşgörüyle yaklaşılıyor zaten...taş atan çocuklara polis hayli müsamahalı..araba yakanlara da...yapılacak şey belli ama hukuk devleti elden bişey gelmiyor...

Ben bu ABD yi anlamiyorum.
Assagida anlattigim olayi TV den izledim!
Bu ABD ye "demokrasi" goturmeli, HUKUK DEVLETi olmasi saglanmali.
Hem de ACiLEN!!

Bu ornektende anlasilacagi uzere, ABD ne demokratik bir ulke ne de HUKUK devleti.
Baksana Polis elinde silah etrafa ates eden kisiyi SWAT ekibi ile beynine 2 tane kursun SIKARAK durdurdu.


Gecen hafta ABD de bir kisi elindeki silah ile bir binaya daldi.
Niyeti bir avukati silah ile oldurmek..

Allahtan Avukat burosunda degilmis.
Bulamayinca o hirsla saga sola ates etmeye basliyor!!

Polis geliyor, Ozel timler bu adami beyninden 2 kursun ile temize havale ederek cesedini teslim aliyorlar.

Ve burasi "her ulkeye demokrasi goturmeye bayilan ABD!"

Bizde polisin eli kolu bagli.
Asker ise hicbirsey yapamaz durumda.
SIKIYSA 2 tane PKK li oldursun..

Bu celiski ortadan kalkmadikca bu is duzelmez.

ikiondokuz
26-09-2011, 01:49
Jandarma karakoluna saldırı
yeni haber
CİHANGiriş Saati : 25.09.2011 22:20
Güncelleme : 26.09.2011 00:32 Terör örgütü PKK mensupları, Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Ziyaret beldesinde jandarma karakoluna taciz ateşi açtıktan sonra kaçtı.

Teröristlerin saldırıda kullandığı aracın arazi şartlarına elverişli iki tane 4x4 araç olduğu belirlendi. Olayda can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, saat 21.30 sıralarında meydana gelen olayda, beldeye iki farklı sahte plakalı araçla gelen teröristler, Ziyaret beldesi Jandarma Karakolu'nun nizamiye girişine uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açtı. Nöbetçi askerlerin karşılık vermesi üzerine teröristler kaçtı.

Kaçan teröristlerin yakalanması için başlatılan çalışmada olayda iki aracın kullanıldığı belirlendi. Arazi şartlarına uygun araçların ikisine İstanbul plakasının takılı olduğu ve plakaların sahte olduğu belirlendi.

Siirt, Batman ve Diyarbakır'daki güvenlik güçleri alarma geçerek, teröristlerin kullandığı biri gri renkli, çift kabin, diğeri siyah renkli 4x4 araçların izini sürüyor.

uguraltun
26-09-2011, 02:27
güvenlik güçlerimizin, Allah yardımcıları olsun.

kuscu
26-09-2011, 05:17
hem de Aydın'da ...

Kardesim ben anlayamiyorum bu ne sabir bu SABIRMI??? YOKSA GAFLET VE DELALET UYKUSUMU ????
Germencik halki bu olaydan sonra orada 1 tane bunlardan adam birakmamali yaww
YETTI GAYRI NE ZAMAN DIYECEK BU MILLET BU ADAMLARIN HEPSI PKK LI VEYA SEMPATIZANI OLMUS ICLERINDE TOPLASAN BELKI %10 VEYA %20 YI GECMEZ normal olani......
Bu millet borsada uyanmasada artik bu uykudan uyanmali Vatan Elden gitmeden
benden soylemesi
ayrica benim bu soyledigim ciddi ciddi %100 YATIRIM TAVSIYESIDIR.

sülber
26-09-2011, 09:49
Kardesim ben anlayamiyorum bu ne sabir bu SABIRMI??? YOKSA GAFLET VE DELALET UYKUSUMU ????
Germencik halki bu olaydan sonra orada 1 tane bunlardan adam birakmamali yaww
YETTI GAYRI NE ZAMAN DIYECEK BU MILLET BU ADAMLARIN HEPSI PKK LI VEYA SEMPATIZANI OLMUS ICLERINDE TOPLASAN BELKI %10 VEYA %20 YI GECMEZ normal olani......
Bu millet borsada uyanmasada artik bu uykudan uyanmali Vatan Elden gitmeden
benden soylemesi
ayrica benim bu soyledigim ciddi ciddi %100 YATIRIM TAVSIYESIDIR.


Şimdi tlf ile öğrendim.Germencik Ortaklar anayolun üst kısmı,neşetiye köyünün tümüne,bodrum yolundaki sazlıköy ün anayolun altına tek araç ile ne emniyet nede jandarma giremiyormuş.
Şimdi bunları yazdık bazı arkadaşlar kürt kardeşleri ile arası açılacağından rahatsız olurda;Mantar devletim bu durumu bilipte yıllardır buna razı olur.

ikiondokuz
26-09-2011, 12:16
TÜRK CEZA KANUNU...
Maddeler: 213 - 222

2. Kitap, 3. Kısım, 5. Bölüm: Kamu Barışına Karşı Suçlar


BEŞİNCİ BÖLÜM
Kamu Barışına Karşı Suçlar
Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit

Madde 213 - (1) Halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak amacıyla hayat, sağlık, vücut veya cinsel dokunulmazlık ya da malvarlığı bakımından alenen tehditte bulunan kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Suçun silâhla işlenmesi hâlinde, verilecek ceza, kullanılan silâhın niteliğine göre yarı oranına kadar artırılabilir.

Suç işlemeye tahrik

Madde 214 - (1) Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi, altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kısmını diğer bir kısmına karşı silâhlandırarak, birbirini öldürmeye tahrik eden kişi, onbeş yıldan yirmidört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Tahrik konusu suçların işlenmesi hâlinde, tahrik eden kişi, bu suçlara azmettiren sıfatıyla cezalandırılır.

Suçu ve suçluyu övme

Madde 215 - (1) İşlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama

Madde 216 - (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Kanunlara uymamaya tahrik

Madde 217 - (1) Halkı kanunlara uymamaya alenen tahrik eden kişi, tahrikin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

Ortak hüküm

Madde 218 - (1) Yukarıdaki maddelerde tanımlanan suçların basın ve yayın yoluyla işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

ikiondokuz
26-09-2011, 12:21
Bilgisayarların IP adresleri değiştirilebilse de MAC adresleri parmak izi gibidir.
Burada yazan arkadaşlara kanunlara uymalarını tavsiye ederim.
Derdimiz bize yeter, bir de onlara üzülmeyelim.

beski
26-09-2011, 12:47
Eskiye göre, roller değişmiş durumda!! Eskiden onlar kaçardı, TSK.kovalardı.. Aradan geçen bunca, uzun zaman sonra, sorunun çözülmemesi, bir yana!!!, TSK.savunma! modunda..

Sabırlı olmak,Akıllı olmak, Gaza gelmemek, Demokrasi, İnsan hakları, Bölgesel ekonomik farklılıklar, Kültürel haklar, vs.vs.gibi söz söylem ve düşüncelerin hiç ama, hiç bir manası kalmamış, karşı tarafın davranış ve son dönemdeki eylemleri bunu çok net ve açık birşekilde bir kez daha ortaya koymuştur..

Sıfır müsamaa, sıfır tolerans, sıfır taviz, sıfır acıma!!!

Sürekli operasyon, sert önlemler, terör suçları ile sınırlı olmak üzere, idam yasasının çıkartılarak; teröre bulaşmış kan dökmüş, bayrak yırtmış, Devletin malına, bütünlüğne zarar verecek, zaafiyet yaratacak iş ve eylemlere katılmış herkes, yaşları ne olursa olsun, suçları kesin birşekilde sabit olmak koşulu ile; idam edilmelidir!!!

Bu virüs, vücuda daha fazla zarar vermeden, kol, bacak her neyse kesilip atılmalıdır.. Bu temizliğin ardından iyi bir çalışma ile anayasa yeniden ele alınmalı, ilk 5 madde hariç olmak üzere yeniden hazırlanmalıdır..

Maalesef, ülkemizin bu temizliğe ihtiyacı var!!

Fil bile, yeni doğmuş yavrusunu; ananın bütün yardımlarına rağmen kalkıp yürüyemiyecekse, sürüye katılamayacaksa, sürüyü zaafiyete uğratır düşüncesi ile, olduğu yerde kaderine terkedip yoluna devam ediyor!! Bir hayvan olan fil, bile devemlılık, doğanın kural ve kaidelerinin kendi içinde kalmasına izin veriyor..(Bu arada gözlerim yaşlı bir şekilde bu belgeseli izlediğimi de belirtmemde bir sakınca görmüyorum..)

Eğer bizi yönetenler, eğer bu Devleti yönetenler; Türkiye Cumhuriyeti Devletini, ve biz Türk Milletinin sonusuza dek, bu topraklarda yaşayacaklarına ve dünya döndükçe var olacaklarına inanıyorlarsa, bu lanet virüsten kurtulmadan bu iş olmaycak, olamayacak olduklarını da görmeleri gerekir..Maalesef, maalesef..

Onun için, çok sert ve acımasız tedbirlerle birlikte bir temizlik şarttır!!! O ne der, bu ne der, şu hesap bu hesap meselesi değil bu!!!

Bu; Türk Milletinin ve üzerinde yaşadığı Türk Devletinin varlığını devam ettirme sorunudur!! Olaya bu çerçeveden bakılmalıdır..

Bu adamlar bize sadece zarar verecektir, emin olun, tıpkı bu güne kadar olduğu gibi..Bunlara değer vermeye, zaman ve yatırım

yapmaya değmez!!

Yukarıda dile getirdiğim hususların, biraz hırs, biraz insan sevgisi, biraz vatan sevgisi, biraz demokrasi ve yaşam hakkı inancı, biraz hak-hukuk-adalet anlayışı gibi değer ve düşünce duyguları içinde yazdığımı, ve içinde aynı şeyleri barındırdığını belirtmek isterim..(Anlayabilene, anlamak isteyene tabii..)


Saygılar, sevgiler..

ikiondokuz
26-09-2011, 13:34
Mevzuat bayrak konusunda çok zayıf. Bayrak yakmanın cezası yok neredeyse....
Suç bile değil, kabahat olarak nitelendirilmiş.
Taşları bağlamışlar köpekleri salmışlar misali. Yazık, çok yazık...

BAYRAK KANUNU

Madde 1 – Bu Kanunun amacı Türk Bayrağının şekli, yapımı ve korunması ile ilgili esas ve usulleri belirlemektir.
Yasaklar
Madde 7 – Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.
Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz.
Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.
Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır. Cezalar
Madde 8 – (Değişik: 23/1/2008-5728/421 md.)
Bu Kanuna ve çıkarılacak tüzüğe aykırı olarak Bayrak yapmak, satmak ve kullanmak yasaktır. Bu yasağa aykırı olarak yapılan Bayraklar o mahallin yetkili amirlerince toplatılır.
Bu Kanun hükümlerine aykırı davranışta bulunanlara, fiilleri suç oluşturmadığı takdirde mahalli mülki amir tarafından Kabahatler Kanununun 32 nci maddesi uyarınca idarî para ceza verilir.KABAHATLER KANUNU
EMRE AYKIRI DAVRANIŞ
Madde 32 - (1) Yetkili makamlar tarafından adli işlemler nedeniyle ya da kamu güvenliği, kamu düzeni veya genel sağlığın korunması amacıyla, hukuka uygun olarak verilen emre aykırı hareket eden kişiye yüz Türk Lirası idari para cezası verilir. Bu cezaya emri veren makam tarafından karar verilir.
(2) Bu madde, ancak ilgili kanunda açıkça hüküm bulunan hallerde uygulanabilir.
(3) 1.3.1926 tarihli ve 765 sayılı Türk Ceza Kanununun 526 ncı maddesine diğer kanunlarda yapılan yollamalar, bu maddeye yapılmış sayılır.

CEZA KANUNU

ÜÇÜNCÜ KİTAP
Kabahatlar
BİRİNCİ BAP
Ammenin nizamına müteallik kabahatler
BİRİNCİ FASIL
Salahiyettar mercilerin emirlerine itaatsizlik

Madde 526 - (Değişik: 28/9/1971 - 1490/20 md.)
(Değişik: 12/6/1979 - 2248/21 md.) Yetkili makamlar tarafından adli işlemler dolayısıyla ya da kamu güvenliği ve kamu düzeni veya genel sağlığın korunması düşüncesiyle kanun ve nizamlara aykırı olmayarak verilen bir buyruğu dinlemeyen veya bu yolda alınmış bir önleme uymayan kimse,eylem ayrı bir suç oluşturmadığı takdirde,üç aydan altı aya kadar hafif hapis ve bin liradan üç bin liraya kadar hafif para cezasıyla cezalandırılır.

ikiondokuz
26-09-2011, 13:54
sevgili beski,
devletin elini tutan mı var Allahaşkına, tepe yönetimden 10 kişiyi halletseler çil yavrusu gibi dağılır bu şe..sizler güruhu. kim kimdir, ne yer ne içer, kimlerle ne görüşür, gücü nedir, nerdedir, koordinatlarına kadar devlet bilir. bilir bilmesine de bilmezden gelir. sorunu kökünden halledeyim demez de kenarında gezinir durur...
kimi rant derdinde, kimi oy derdinde, kimi saltanat... makam mevki prestiş. legal illegal her türlü menfaat var.
bu terör bizim için bela ama bazı kesimler için ab-ı hayat gibi. terör olmasa bir dakika bile varlığını sürdüremeyecek o kadar çok hainler (sonunda bana da dedirttiler ya bunu) var ki. Bu oluşumlarda iyiniyetle, vatanseverlik duygularıyla, vatana millete hizmet ettiğini düşünerek canla başla gayret eden insanlarımız da çok fazla. Yeter artık, ne zaman aklımız başimıza gelecek te, doğruyu yanlışı göreceğiz. Bu akıl tutulmalarından ne zaman kurtulacağız. Allah bizi dostlarımızdan korusun, düşmanlar bir şey değil. Akan kan dursun artık. Şehitlerimiz gazilerimiz istatistikten ibaret kalmamalı. Ailelerin ocağında ateş var. Bu ateşin acısı hepizin yüreğini yakmalı artık.


Eskiye göre, roller değişmiş durumda!! Eskiden onlar kaçardı, TSK.kovalardı.. Aradan geçen bunca, uzun zaman sonra, sorunun çözülmemesi, bir yana!!!, TSK.savunma! modunda..

Sabırlı olmak,Akıllı olmak, Gaza gelmemek, Demokrasi, İnsan hakları, Bölgesel ekonomik farklılıklar, Kültürel haklar, vs.vs.gibi söz söylem ve düşüncelerin hiç ama, hiç bir manası kalmamış, karşı tarafın davranış ve son dönemdeki eylemleri bunu çok net ve açık birşekilde bir kez daha ortaya koymuştur..

Sıfır müsamaa, sıfır tolerans, sıfır taviz, sıfır acıma!!!

Sürekli operasyon, sert önlemler, terör suçları ile sınırlı olmak üzere, idam yasasının çıkartılarak; teröre bulaşmış kan dökmüş, bayrak yırtmış, Devletin malına, bütünlüğne zarar verecek, zaafiyet yaratacak iş ve eylemlere katılmış herkes, yaşları ne olursa olsun, suçları kesin birşekilde sabit olmak koşulu ile; idam edilmelidir!!!

Bu virüs, vücuda daha fazla zarar vermeden, kol, bacak her neyse kesilip atılmalıdır.. Bu temizliğin ardından iyi bir çalışma ile anayasa yeniden ele alınmalı, ilk 5 madde hariç olmak üzere yeniden hazırlanmalıdır..

Maalesef, ülkemizin bu temizliğe ihtiyacı var!!

Fil bile, yeni doğmuş yavrusunu; ananın bütün yardımlarına rağmen kalkıp yürüyemiyecekse, sürüye katılamayacaksa, sürüyü zaafiyete uğratır düşüncesi ile, olduğu yerde kaderine terkedip yoluna devam ediyor!! Bir hayvan olan fil, bile devemlılık, doğanın kural ve kaidelerinin kendi içinde kalmasına izin veriyor..(Bu arada gözlerim yaşlı bir şekilde bu belgeseli izlediğimi de belirtmemde bir sakınca görmüyorum..)

Eğer bizi yönetenler, eğer bu Devleti yönetenler; Türkiye Cumhuriyeti Devletini, ve biz Türk Milletinin sonusuza dek, bu topraklarda yaşayacaklarına ve dünya döndükçe var olacaklarına inanıyorlarsa, bu lanet virüsten kurtulmadan bu iş olmaycak, olamayacak olduklarını da görmeleri gerekir..Maalesef, maalesef..

Onun için, çok sert ve acımasız tedbirlerle birlikte bir temizlik şarttır!!! O ne der, bu ne der, şu hesap bu hesap meselesi değil bu!!!

Bu; Türk Milletinin ve üzerinde yaşadığı Türk Devletinin varlığını devam ettirme sorunudur!! Olaya bu çerçeveden bakılmalıdır..

Bu adamlar bize sadece zarar verecektir, emin olun, tıpkı bu güne kadar olduğu gibi..Bunlara değer vermeye, zaman ve yatırım

yapmaya değmez!!

Yukarıda dile getirdiğim hususların, biraz hırs, biraz insan sevgisi, biraz vatan sevgisi, biraz demokrasi ve yaşam hakkı inancı, biraz hak-hukuk-adalet anlayışı gibi değer ve düşünce duyguları içinde yazdığımı, ve içinde aynı şeyleri barındırdığını belirtmek isterim..(Anlayabilene, anlamak isteyene tabii..)


Saygılar, sevgiler..

ikiondokuz
26-09-2011, 15:37
vatanını milletini gerçekten seviyormusun kardeşim. sözde değil ama özde seviyormusun.
o zaman şehitlerimize de gazilerimize de üzüleceksin. ne büyük bir fedakarlık olduğunu takdir edeceksin.
trafik kazalarında ölenlere yaralananlara da üzüleceksin, açık unutulan rögar kapağından içeri düşen bebelere de
cezaevi aracında yanarak ölen 5 mahkuma da. mağdur edilen herkese de.
reis bey diye bir roman var. orada çok haşin bir hakime birisi şöyle diyor "ağlayabilseydiniz anlayabilirdiniz"
Bunun kürdü türkü ermenisi rumu yok. Ben Türküm de ne oluyor? Kendi öz yurdumda itilip kakılmıyorum sanki.
sanki burası benim evim yurdum değil de, birilerinin lütf-u inayeti sayesinde sığıntıyım.
değilim kardeşim. sizler de değilsiniz. burası bizim yurdumuz, devlet bizim devletimiz.
devletin içinde ne varsa bize hizmet için var. hiç kimse milletin üzerinde değil, bilakis emrindedir.
topyekün bu bilince vardığımız zaman yeni bir çağ açılacak, o zaman Türkiye de kurtulacak, dünya da.

beski
26-09-2011, 15:49
sevgili beski,
devletin elini tutan mı var Allahaşkına, tepe yönetimden 10 kişiyi halletseler çil yavrusu gibi dağılır bu şe..sizler güruhu. kim kimdir, ne yer ne içer, kimlerle ne görüşür, gücü nedir, nerdedir, koordinatlarına kadar devlet bilir. bilir bilmesine de bilmezden gelir. sorunu kökünden halledeyim demez de kenarında gezinir durur...
kimi rant derdinde, kimi oy derdinde, kimi saltanat... makam mevki prestiş. legal illegal her türlü menfaat var.
bu terör bizim için bela ama bazı kesimler için ab-ı hayat gibi. terör olmasa bir dakika bile varlığını sürdüremeyecek o kadar çok hainler (sonunda bana da dedirttiler ya bunu) var ki. Bu oluşumlarda iyiniyetle, vatanseverlik duygularıyla, vatana millete hizmet ettiğini düşünerek canla başla gayret eden insanlarımız da çok fazla. Yeter artık, ne zaman aklımız başimıza gelecek te, doğruyu yanlışı göreceğiz. Bu akıl tutulmalarından ne zaman kurtulacağız. Allah bizi dostlarımızdan korusun, düşmanlar bir şey değil. Akan kan dursun artık. Şehitlerimiz gazilerimiz istatistikten ibaret kalmamalı. Ailelerin ocağında ateş var. Bu ateşin acısı hepizin yüreğini yakmalı artık.

sn.ikiondokuz,

Elleri tutuk mu bilemem ama, bir yerlerinin tutuk olduğu kesin!! Aklım, hafızam, mantığım almıyor!! Aklı başında olan hiç bir Türk vatandaşının da aldığını zannetmiyorum..

İşin ekonomik kısmını; acı bir realite olsa da,konuşmak istemiyorum, midem bulanıyor!!

Ne düşünüyorum biliyor musunuz; bir gün bu topraklarda bu lanet terör biter de, hesap sorma vakti bize gelir, hesap alma! sayfasını bu millet açarsa; bunun hesabını kim, nasıl verecek? Esas o zaman ne olacak? Bundan çok korkarım, kimlerin ne yaptığını, yapmadığını, gizli anlaşmalar, ekonomik menfaatler, anlaşmalar, sözleşmeler, ihanetler!!! Aman Allahım..

ikiondokuz
26-09-2011, 16:13
hesap sorma zamanı. işte ne zaman oraya gelsek taş duvarlara tosluyoruz ya.
adama diyorsun ki, yahu sizin ordan kötü kokular geliyor bi bakarmısın.
kükrüyor, vay sen bana şerefsiz mi dedin, biz böyle şeyler yapacak adammıyız.
değilsin de bir bak birader, kötü kokudan kendin de zehirlenmişsin, daha ne inat ediyorsun
kimse burnundan kıl aldırmıyor, en iyimser ifadeyle taassup var, aşağıdan yukarıdan gaz var baskı var
sanki tanrı kelamıdır, laf bile söyleyemezsin. bu mudur cumhuriyet, bu mudur demokrasi.
her hareketten bir pozisyon, bir üstünlük kapma telaşı, doğruyu yanlışı arayan yok.
kardeşim akan kan duracaksa değil apoyla şeytanla bile görüşürüm. ne kıvranıp duruyorsunuz.
ne istiyorsunuz. bağımsız devlet. al sana bağımsız devlet vurursun kellesini. ya da savaşırız kimin gücü yeterse.
ne istiyorsunuz. yanlışların düzeltilmesini. nereyi yanlış buluyorsanız getirin tekliflerinizi mecliste görüşelim. köpeklerini de çek sahadan. çekmezse itlaf et.
bu kadar basit bu kadar kolay...
zor olan şahsi menfaatlerden vazgeçmek ve sürü psikolojisinden kurtulmak...


sn.ikiondokuz,

Elleri tutuk mu bilemem ama, bir yerlerinin tutuk olduğu kesin!! Aklım, hafızam, mantığım almıyor!! Aklı başında olan hiç bir Türk vatandaşının da aldığını zannetmiyorum..

İşin ekonomik kısmını; acı bir realite olsa da,konuşmak istemiyorum, midem bulanıyor!!

Ne düşünüyorum biliyor musunuz; bir gün bu topraklarda bu lanet terör biter de, hesap sorma vakti bize gelir, hesap alma! sayfasını bu millet açarsa; bunun hesabını kim, nasıl verecek? Esas o zaman ne olacak? Bundan çok korkarım, kimlerin ne yaptığını, yapmadığını, gizli anlaşmalar, ekonomik menfaatler, anlaşmalar, sözleşmeler, ihanetler!!! Aman Allahım..

ikiondokuz
26-09-2011, 17:01
kendi kendime konuşuyorum belki ama hiç önemli değil, torunlarım okur ileride
hem de nasıl olsa bir ben daha var benden içeru...
"insanların tamamı benimle aynı fikirde olduğu zaman, yanılmaktan çok korkarım" oscar wilde
değerli arkadaşlar niye iki kelam da siz etmezsiniz
şu da var elbette, fikrini düşüncesini özgürce dile getiremeyen "adam doğru söylüyor da şimdi yanlış bir şey söylerim 'bizimkiler'le ters düşerim. şu kadar zamandır belli bir yere gelmişim, ya beni dışlarlarsa halim nice olur?" diye düşünenlerimiz de var.
bu bence hepsinden daha kötü. aklımız mantığımız ipotek altında olduğu sürece çözüme hiç bir zaman ulaşamayız.

mahmut1
26-09-2011, 17:34
Turistik yerlerde,otopark yerlerinde,garajlarda,hal ve pazar yerlerinde, inşaat işlerinde hep onlar güneydoğuda elektirik kayıp kaçak oranı bazı illerde %80 ödenen %20 de oradaki memurlar ve askerin ödediğidir vergi dersen zaten yok yatırım yapsan yakıp yıkıyorlar bizler onlar yüzünden elektriği pahalı alıyoruz vergiyi yüksek ödüyoruz fakat her zaman mağdur olanda onlar nasıl mağdur oluyorlarsa.

emirseyit
26-09-2011, 19:28
Sayın ikiondokuz,
Başlangıçta bende sizi bazen görevinizin dahi önüne geçebilecek duygusal zaaflara açık bir kişilikte tahayyül etmiştim.Ancak süreç içinde zahmetli ancak bir o kadarda kalıcı olabilecek bağlılığın sizin öğretilerinizde hayat bulacağına bende ikna oldum.O noktada toptancı yaklaşımlar yerine suça ve suçluya odaklı ;özellikle terör örgütünün karar alıcılarına,kırsalda ve kentlerde o gençleri kin ve nefretle donatarak dağa süren KCK tipi oluşumlara tavizsiz sertlikte olmak gerektiğinde mutabıkız.Sonuçta Pervari de kahpece yapılan en son saldırıda şehit düşenlerden birininde Şırnak-Beytüşşebaplı kürt asıllı bir evladımız olduğunu hatırladım ve hatırlatmak istedim sadece.Yoksa bu ülkenin nimetlerinin tümüne yakınını harmanlayan küçük bir kitlenin, külfetlerin tümünü anadolunun garibanlarının sırtına yükleyip durmasından , duyarsızlıklarına ve timsah gözyaşlarına kızgınlığımdan dolayı yazı yazma keyifsizliğim aynen devam ediyor.

uguraltun
26-09-2011, 19:55
ikiondokuz ve emirseyit kardeşim.elinize sağlık.yazma keyifsizliği insanların duyarsızlığı malesef bizleri soğutuyor.yazılanlara bakıyorum arkadaşlar.öğle arası gaziler derneğimize uğradım kapalıydı.büyüklerimiz umarım bir an önce çözüm için gereken kararları alırlar.

akfenci
26-09-2011, 21:09
Seyh Said isyanı bahane edilerek zamanında binlerce alim idam edilmişti. Doğu bölgelerimiz bir sürü kıymetli bilim adamını bu şekilde kaybetti. Şeyh Said isyanının bilinçli olarak çıkarılmasında yine İngiliz ajanlarının parmağının olduğu GenelKurmay raporlarında kayıtlı diye biliyorum.


İbretlik olması açısından İngiliz ajan Hampher'ın şahsi hatıra defterinin kendi ağzından yazılmış olarak birebir okumanızı öneririm. Benzer olaylar şu anki durumda başka ülke ajanları tarafından uygulanıyor olabilir.

Bir İngiliz Ajanının Hatıraları Hampher
http://www.idefix.com/kitap/islami-nasil-yokedelim-bir-ingiliz-ajaninin-hatiralari-hampher-hampher/tanim.asp?sid=EDJDWJE5FS1AIL2M1NFY

Online okuman isteyenler için bağlantısı
www.hakikatkitabevi.com/download/turkce/09-IngilizCasusu.pdf

ikiondokuz
26-09-2011, 22:11
sevgili emirseyit,
duygusallığımız masumlara olan merhametimizin bir neticesidir. yoksa şiddete yönelmiş bir cani ruhluya karşı bir an bile tereddüt etmezdim. şu an için beni en mutlu eden şey sizin bu yazınız olmuştur. lütfen yazmaya devam edin. saygıyla.


Sayın ikiondokuz,
Başlangıçta bende sizi bazen görevinizin dahi önüne geçebilecek duygusal zaaflara açık bir kişilikte tahayyül etmiştim.Ancak süreç içinde zahmetli ancak bir o kadarda kalıcı olabilecek bağlılığın sizin öğretilerinizde hayat bulacağına bende ikna oldum.O noktada toptancı yaklaşımlar yerine suça ve suçluya odaklı ;özellikle terör örgütünün karar alıcılarına,kırsalda ve kentlerde o gençleri kin ve nefretle donatarak dağa süren KCK tipi oluşumlara tavizsiz sertlikte olmak gerektiğinde mutabıkız.Sonuçta Pervari de kahpece yapılan en son saldırıda şehit düşenlerden birininde Şırnak-Beytüşşebaplı kürt asıllı bir evladımız olduğunu hatırladım ve hatırlatmak istedim sadece.Yoksa bu ülkenin nimetlerinin tümüne yakınını harmanlayan küçük bir kitlenin, külfetlerin tümünü anadolunun garibanlarının sırtına yükleyip durmasından , duyarsızlıklarına ve timsah gözyaşlarına kızgınlığımdan dolayı yazı yazma keyifsizliğim aynen devam ediyor.

delidayim
26-09-2011, 22:52
Seyh Said isyanı bahane edilerek zamanında binlerce alim idam edilmişti. Doğu bölgelerimiz bir sürü kıymetli bilim adamını bu şekilde kaybetti. Şeyh Said isyanının bilinçli olarak çıkarılmasında yine İngiliz ajanlarının parmağının olduğu GenelKurmay raporlarında kayıtlı diye biliyorum.

sayın akfenci ben şaşırdım şimdi,alim derken neyi kastediyorsunuz?hangi bilim adamları?

delidayim
26-09-2011, 23:05
arkadaşlar ,dostlar,
basit bir örnekle düşüncemi anlatmak istiyorum.
diyelimki bir arsanız var,adamın birinin bu arsada gözü var ve sizi arsadan kovamayağını bilsede,satmayacağınızı bilsede,en azından o arsanın konumundan fayda elde etmek istiyor.ve sizin başınıza bir çete musallat ediyor,çetenin harçlığını silahını tedarik ediyor,çetede zaten meyilli bu iş için,
şimdi siz bu çeteylemi oturup konuşursunuz,yoksa bu çeteyi tutup besleyen adamla mı?
İnşallah bize bir lider nasip olurda,abd ile oturup ya herro ya merro bu işi masaya vurarak bitirir.
bu çetenin kurucusu ve besleyicisi abd.marksist görüntü ile süsleyip rus destekli imiş gibi gösteren abd,adamlar birden marksist düşünceyi terketti halk desteği için dindar oldu,camiyi imamı ezanı işin içine kattı.domuz bağıyla meşhur oluşumla aralarında su sızmıyodu zaten,karakol baskını sonraları karşılıklı tebrikler,
yani size musallat edilen tek çete yok,çeteler konsorsiyumu var ve besleyen adam ortada.
bunu tartışmalı.acilende çözüm bulup uygulamalı,memleket kardeş kavgasına sürükleniyor.

akfenci
26-09-2011, 23:31
Konu forumda kuru kuruya tartışılacak kadar hafif konu değil. Araştırmamız okumamız lazım. Selamlar. Sevgiler.


sayın akfenci ben şaşırdım şimdi,alim derken neyi kastediyorsunuz?hangi bilim adamları?

merlin
26-09-2011, 23:39
sayın akfenci ben şaşırdım şimdi,alim derken neyi kastediyorsunuz?hangi bilim adamları?
Mahkeme başkanı Sait' e sorar , Sait Efendi din elden gidiyordu diyorsun, o yüzden ayaklandım diyorsun.Yunan askeri altında eziliyordu memleket.Bölgede çok az asker ordumuza katıldı.Ama sen 5000 kişilik ordu toplayıp isyan ediyorsun, hem de İngiliz ajanı kışkırtmasıyla , nasıl bir müslümansın sen , kaç mehmetçik canından oldu senin isyanın yüzünden, ingilizle birlikte olup din kardeşini mi satmak senin mislümanlığın''
Sait sus pus olur.


Efendim mevzu şu, bu ülkede devletin temellerini hzamedemeyen geniş bir kesim var. Sait meleket açlıktan kırılırken 5000 kişiyi toplayıp isyan etmekten kaçınmıyor. Ama o ve çevresindeki yobazlara ''alim diyoruz''.
Yarın Apo asılsın bu ülkede ,kalkıp ''devlet alim apoyu astı ''derler.


Şeyh Sait isyanını bastırmak için 220 asker şehit olmuştur.
Asıldığı iddia edilen ''alimler'' isyan eden isyancılar, çatışmalarda nalları dikenler.
Sait ve çevresindekiler yargılanıp idam edilmişler.

Acısı olanların kaynakları referans alınırken Saiti yargılayan mahkeme kayıtlarına kimse inanmaz.

Uğur Mumcu , Kürt-İslam Ayaklanması. Bulursanız okuyun. Her şey çok güzel anlatılıyor orada.

akfenci
26-09-2011, 23:47
Şeyh Said ve onun gibiler İngilizlerin oyuncağıdır.


Mahkeme başkanı Sait' e sorar , Sait Efendi din elden gidiyordu diyorsun, o yüzden ayaklandım diyorsun.Yunan askeri altında eziliyordu memleket.Bölgede çok az asker ordumuza katıldı.Ama sen 5000 kişilik ordu toplayıp isyan ediyorsun, hem de İngiliz ajanı kışkırtmasıyla , nasıl bir müslümansın sen , kaç mehmetçik canından oldu senin isyanın yüzünden, ingilizle birlikte olup din kardeşini mi satmak senin mislümanlığın''
Sait sus pus olur.


Efendim mevzu şu, bu ülkede devletin temellerini hzamedemeyen geniş bir kesim var. Sait meleket açlıktan kırılırken 5000 kişiyi toplayıp isyan etmekten kaçınmıyor. Ama o ve çevresindeki yobazlara ''alim diyoruz''.
Yarın Apo asılsın bu ülkede ,kalkıp ''devlet alim apoyu astı ''derler.


Şeyh Sait isyanını bastırmak için 220 asker şehit olmuştur.
Asıldığı iddia edilen ''alimler'' isyan eden isyancılar, çatışmalarda nalları dikenler.
Sait ve çevresindekiler yargılanıp idam edilmişler.

Acısı olanların kaynakları referans alınırken Saiti yargılayan mahkeme kayıtlarına kimse inanmaz.

Uğur Mumcu , Kürt-İslam Ayaklanması. Bulursanız okuyun. Her şey çok güzel anlatılıyor orada.

merlin
26-09-2011, 23:52
Şeyh Said ve onun gibiler İngilizlerin oyuncağıdır.
Hiç kuşkusuz...
Bu isyan 10 sene planlanmış...
Tarihteki en vahim isyanlardan...Götürüsü çok büyük...Şu veya bu şekilde hata yapıldığının iması dahi rahatsız edici...Kusura bakmayın o yüzden kaba konustyusam...

akfenci
27-09-2011, 00:08
Bu isyan bahane edilerek o zaman ki şartlarda tabii ki yeterli analize imkan vermediğinden kurunun yanında yaşı da yaktırmışlar. Yok edilen alimlerinin bir kısmının Şeyh Said'le ilgisi alakası olmayabilir, bu yönde iddialar var. Günahı yakanların boynuna. Zaten İngilizlerin amacıda bu değil miydi?

İngiliz ajan Hempher'ın kendi hatıra defterinden birebir alıntılar yapılan kitaptaki örnekler çok manidardır.


Hiç kuşkusuz...
Bu isyan 10 sene planlanmış...
Tarihteki en vahim isyanlardan...Götürüsü çok büyük...Şu veya bu şekilde hata yapıldığının iması dahi rahatsız edici...Kusura bakmayın o yüzden kaba konustyusam...

sülber
27-09-2011, 00:26
Biz burada sık sık boşuna mı diyoruz.Terörizm konusunda masum olduğunu iddiasında olan kürtlerin bu işleri kınadığını beyan etmesi gerekir diye.Yarın bir gün dayankları olur.O alim efendiler memlektin savaşına doğru dürüst asker göndertmezken isyancıbaşıya 5000 askerin gidişini nasıl izlemişler.Ha olan bitenden haberi olmayan...Memleket elden gidiyor senin hebrin bile yoksa sen neyin alimisin diye sormazlar mı? Alim değil onlar hayin hayin.
Bir arkadaşta burada sık sık sapla samanı karıştırıyor.
Yok efendim şehide üzüldüğüm gibi teröristede üzülecekmişim.Yok efendim o kadar da uzun boylu değil.Bunu yapan her kimse her iki cihanda şahidimdir ki müslüman değildir.Sen elin gevuru ile bir oluıp müslüman ordunun askerine kıyanın belasını buluşuna üzül kahrol...Üstelik bunu da şehitler topiğinde yap.Sonra da ben müslümanım cennete felan girmek istiyom diye heveslen.Destur tövbe de tövbe.çarpılırsın alimallah.Gece şehitlerin ruhu uyutmaz seni...

akfenci
27-09-2011, 00:31
Şartları bilmeden genelleme yapmanız doğru olmaz diye düşünüyorum.

Doğru olan yöntem bu olayları baştan engelleyecek, insanları eğitimde bilimde kalkınmışlıkta gelişmişlik düzeyine eriştirecek aktiviteleri yapmamızdır.

Kişi başı kitap okuma oranımız hala çok düşük, yerlerde sürünüyor. Buna çok üzülüyorum.


Biz burada sık sık boşuna mı diyoruz.Terörizm konusunda masum olduğunu iddiasında olan kürtlerin bu işleri kınadığını beyan etmesi gerekir diye.Yarın bir gün dayankları olur.O alim efendiler memlektin savaşına doğru dürüst asker göndertmezken isyancıbaşıya 5000 askerin gidişini nasıl izlemişler.Ha olan bitenden haberi olmayan...Memleket elden gidiyor senin hebrin bile yoksa sen neyin alimisin diye sormazlar mı? Alim değil onlar hayin hayin.
Bir arkadaşta burada sık sık sapla samanı karıştırıyor.
Yok efendim şehide üzüldüğüm gibi teröristede üzülecekmişim.Yok efendim o kadar da uzun boylu değil.Bunu yapan her kimse her iki cihanda şahidimdir ki müslüman değildir.

uguraltun
27-09-2011, 00:35
Şehit cenazesinde gerginlik

DHA
--------------------------------------------------------------------------------

İzmir’de Jandarma er Önder Turgay'ın cenaze töreninde gerginlik yaşandı.

Cami önüne gelen bir grup “Şehitler ölmez vatan bölünmez” diye slogan atınca, şehit yakınları “İyilik yapmak istiyorsanız dua edin lütfen” diyerek grubu susturmaya çalıştı.

Şehidin cenazesi, kılınan namazın ardından bir süre omuzlarda taşınarak askeri top arabasına konuldu. Bu sırada cami önünde toplanan ve Türk bayrakları açan grubun “PKK Meclis'te yurtseverler hapiste” sloganına tepki gösteren şehit yakınları “Vatan hainleri sizsiniz” diye bağırdı. Türkiye şehitlerini uğurluyor

Foto galeri için tıklayın

Bir şehit yakını da “Taşkınlık yapmayın, bu parti meselesi değil. Başbakan'a da Selahattin Demirtaş'a da sesleniyorum, gelsinler gencimi geri versinler” dedi.

Şehit yakınları, çevredekiler tarafından sakinleştirilirken, polisler de slogan atan grubu uzaklaştırdı. Şehit erin cenaze Kadifekale Hava Şehitliği'nde toprağa verildi.


'AĞABEYİMİ AL BAYRAKLARA SARIP MI GÖNDERECEKTİNİZ'

Evin önünde duran ambulansa binen annesi Fadime Türkmen, nişanlısı Kezban Göktaş ve kardeşleri 10 yaşındaki Nermin ve 19 yaşındaki Merve Türkmen tabuta sarılarak göz yaşı döktü. Küçük kardeşi Nermin’in "Ağabeyimi böyle al bayraklara mı sarıp gönderecektiniz’ diyerek ağlaması, görenleri duygulandırdı. Fenalaşan anne Fadime ile kız kardeşi Merve’ye sağlık görevlileri müdehale etti.

KONYA'DAKİ TÖRENE 10 BİN KİŞİ KATILDI

YAKLAŞIK 10 BİN KİŞİ KATILDI

Şehidin cenazesi evin önünde yaklaşık 10 dakika durduktan sonra ambulansla törenin düzenleneceği Selçuklu İlçesi’ndeki Mürşitpınar Camisi’ne getirildi. Buradaki törene Vali Aydın Nezih Doğan, Garnizon Komutanı ve 3’üncü Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral Yılmaz Özkaya, Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Namık Boran, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Ak Parti Konya Milletvekilleri İlhan Yerlikaya, Kerim Özkul, Mustafa Kabakçı, Mustafa Baloğlu şehidin yakınları ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

'KOMUTANLARA SÖYLEYİN ASKERLERİ ÖLDÜRTMESİNLER'

Vali Aydın Nezin Doğan, baş sağlığı dilemek üzere Türkmen ailesi’nin yanına gitti. Bu bırada Şehidin kızkardeşi Nermin Türkmen, Vali Doğan’a ”Bunlar hep askerleri öldürüyorlar. Komutanlara söyleyin askerleri öldürtmesinler’ diyerek göz yaşı döktü. Tören sırasında Türk Bayrağı’na sarılı tabuta sarılan küçük kızkardeş Merve Türkmen de "Bizi bırakıp nereye gidiyorsun’ diyerek ağladı. Küçük kız, yakınları tarafından teselli edildi.

AĞABEYİNİN FOTOĞRAFINI TAŞIDI

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Şehit Er Halil İbrahim Türkmen’in cenazesi top arabasına konuldu. Bu sırada küçük kardeşi Nermin ağabeyinin fotoğrafını eline alarak top arabasının önüne geçti. Bando eşliğinde askeri adımlarla ağabeyinin fotoğrafını taşıdı. Yaklaşık 500 metre top arabasında giden şehidin cenazesi, daha sonra omuzlara alındı. Tekbir ve terör örgütü aleyhine atılan sloganlar eşliğinde Konya Garnizon Komutanlığı Şehitliği’ne getirilen şehit Er Türkmen toprağa verildi.

SİNOP

BOYABATLI ŞEHİT ER DURSUN’U SON YOLCULUĞUNA 5 BİN KİŞİ UĞURLADI

Belenoluk Jandarma Karakolu’na cumartesi akşamı PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Er Ömer Dursun için bugün memeketi Sinop’un Boyabat İlçesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Terhisine 70 gün kala şehit olan er Ömer Dursun’un cenazesi, Boyabat Devlet Hastanesi morgundan alındıktan sonra 5 bin kişinin katıldığı kortej eşliğinde Merkez Caddesi’ndeki Otogar alanına getirildi. Ellerine Türk bayrakları alan çok sayıda kişi, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atarak yaklaşık 300 metre yürüdü.


Tören alanında şehit askerin 7 çocuk annesi 62 yaşındaki Gülizar Dursun oğlunun tubutuna sarılıp gözyaşı döktü. Acılı anneyi yakınları teselli etmeye çalıştı. Şehit ağabeyleri 23 yaşındaki Bayram ve 24 yaşındaki Vural Dursun tören sırasında fenalık geçirdi. İki ağabeye 112 acil servis ekipleri alanda müdahale etti. Bayram ve Vural Dursun, tören süresince güçlükle ayakta durabildi.

Düzenlenen törene şehidin ailesinin yanı sıra Ak Parti Sinop Miletvekili Mehmet Ersoy, CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, Sinop Valisi Ahmet Cengiz, Sinop’un CHP’li Belediye Başkanı Baki Ergül, Kastamoğnu Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Ali Çardakçı, Sinop Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mehmet Erkan Arıkan, sivil, mülki ve askeri erkan temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı. Öğleleyin kılınan cenaze namazının ardından Şehit Ömer Dursun’un cenazesi Boyabat İlçesi Darıözü Köyü’nde defnedildi.

ANTALYA

Siirt’te PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Er Adem Yörük’ün cenazesi memleketi Antalya’da toprağa verildi. Şehit Er Yörük’ün babaocağı Antalya’nın Korkuteli İlçesi Küçükköy Beldesi’nde düzenlenen cenaze törenine yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Öğle vakti gerçekleştirilen cenaze töreni için çevre ilçeler, beldeler ve köylerlerden vatandaşlar Küçükköy’e akın etti. Askeri konvoyla memleketine getirilen Şehit Er Yörük’ün cenazesi Küçükköy girişinde Türk Bayraklarıyla karşılandı. Cenaze beldede ilk olarak baba evine ulaştı. Burada tekbirlerle karşılanan Şehit Er’in cenazesi son kez evine girdikten sonra omuzlarda cenaze namazının kılınacağı Merkez Camii’ne getirildi. ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ’Askere uzanan eller kırılsın’ diye sloganlar ve Türk Bayraklarıyla yürüyen kalabalık, şehidin cenazesini yaklaşık 1 kilometre omuzlarda taşıdı.

ANNESİ FENALAŞTI

Merkez Camii önünde katafalka konulanan Şehit Er Adem Yörük’ün tabutunun başına ilk olarak baba İlyas Yörük geldi. Baba Yörük oğlunun tabutunun başında gözyaşlarını sildi ve ağlamayacağına söz verdi. Ardından anne Meryem Yörük, askerin yardımıyla kalabalığın içinden oğlunun tabutuna ulaştı ve şehit düşen oğlunun tabutunu son kez öptü. Bir ara fenalaşan anne Yörük’ün koluna kadın astsubaylar girdi.

NİŞANLISI ELİNİ TABUTTAN AYIRMADI

Şehit Er Adem Yörük’ün 42 gün sonra terhis olmasıyla birlikte evlilik hayalleri kurduğu nişanlısı 20 yaşındaki Özlem Karadağ, şehidin fotoğrafıyla birlikte cenazenin yanına geldi. Şehidin fotoğrafını sımsıkı kucağında tutan Karabağ’ın kolunda ise Şehit Er Adem Yörük’ün iki kardeşinden birisi 19 yaşındaki Mükerrem Yörük vardı. Özlem Karabağ, nişan yüzüğünün takılı olduğu sağ elini şehidin tabutunun üzerinden hiç ayırmadı. Cenaze namazının başlamasıyla bir kenara oturan Karabağ’ı aile ve askerler sakinleştirmeye çalıştı.

Antalya’nın Korkuteli İlçesi Küçükköy Beldesi’nde düzenlenen cenaze törenine ailesi vatandaşların yanı sıra Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Akaydın, Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, CHP ve AK Partili Antalya milletvekilleri katıldı. Merkez Camii’nde öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra Şehit Er Adem Yörük’ün cenazesi belde mezarlığında toprağa verildi.

PERVARİ ŞEHİDİ KÜRTÇE AĞITLARLA TOPRAĞA VERİLDİ

SİİRT’in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan 6 askerden Jandarma Onbaşı 20 yaşındaki Recep Gök, memleketi Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi Akçayol Köyü’nde Kürtçe ağıtlar ve gözyaşları arasında toprağa verildi.

Pervari’nin Belenoluk Köyü Jandarma Karakolu’na önceki gece PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda ağır yaralanan ve kaldırıldığı Ankara GATA’da şehit olan Jandarma Onbaşı Recep Gök, memleketi Beytüşşebap’ın Akçalı Köyü’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Onbaşı Gök’ün cenazesine Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral İlhan Bölük, Beytüşşebap Kaymakamı İhsan Selim Beydağ ile yaklaşı 3 bin kişi katıldı.

BABASI KÖY KORUCUSU

Babası Hüseyin Gök’ün Akçayol Köyü’nde geçici köy korucus olan Gök’ün 4 aylık asker olduğu, bekar ve 9 çocuklu bir ailenin oğlu olduğu belirtildi. Helikopterle köye getirilen şehit Gök’ün cenazesi omuzlara alınarak son kez baba evine götürüldü. Burada anne Fatma, baba Hüseyin ve şehidin yakınları Kürtçe ağıtlar yakarak gözyaşlarına boğuldu. Anne ve baba Gök, oğullarının tabutuna sarılarak gözyaşları dökerken yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.
Şehit Gök’ün cenazesi daha sonra 500 metre mesafedeki köy camiine götürülerek, burada kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında yine Kürtçe ağıtlar ve gözyaşları arasında toprağa verildi.

HALASI PKK’NIN DAĞ KADROSUNDA

Şehit Recep Gök’ün halası Emine Gök’ün 20 yıl önce PKK’ya katılmak üzere dağa çıktığı belirtildi. Hala Gök’ün PKK’nın üst sorumlularından olduğu ve örgütte ’Rujen Jirki’ kod adını kullandığı öğrenildi.

yorum yapmıyorum çok üzgünüm.duygusal ortamda söylenen bir sözdür öyle olduğunuda düşünmek istiyorum.komutanlar öldürtmesinler.sözüne çok üzüldüm.güvenin zedelendiği yaralandığımızın resmidir.amaçlarına ulaşılmştır.yıllardır süren terör ortamı,kargaşa ve kaos. ve canı yanan insanlar ne denmesi beklenmeli.Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. ....

merlin
27-09-2011, 01:23
Biz burada sık sık boşuna mı diyoruz.Terörizm konusunda masum olduğunu iddiasında olan kürtlerin bu işleri kınadığını beyan etmesi gerekir diye.Yarın bir gün dayankları olur.O alim efendiler memlektin savaşına doğru dürüst asker göndertmezken isyancıbaşıya 5000 askerin gidişini nasıl izlemişler.Ha olan bitenden haberi olmayan...Memleket elden gidiyor senin hebrin bile yoksa sen neyin alimisin diye sormazlar mı? Alim değil onlar hayin hayin.
Bir arkadaşta burada sık sık sapla samanı karıştırıyor.
Yok efendim şehide üzüldüğüm gibi teröristede üzülecekmişim.Yok efendim o kadar da uzun boylu değil.Bunu yapan her kimse her iki cihanda şahidimdir ki müslüman değildir.Sen elin gevuru ile bir oluıp müslüman ordunun askerine kıyanın belasını buluşuna üzül kahrol...Üstelik bunu da şehitler topiğinde yap.Sonra da ben müslümanım cennete felan girmek istiyom diye heveslen.Destur tövbe de tövbe.çarpılırsın alimallah.Gece şehitlerin ruhu uyutmaz seni...
Sayın Sülber ;
Bizim töremizde bunlar yok , utanç duyuyoruz diyen çok Kürt var. En azından benim tanıdıklarım öyle diyor. Demeyen de var. Ama diyen de çok.
Ama medyada ve siyasi arenada bu insanlara büyük ambargo var ..
Kamer Genç meclis kürsüsünde BDP lilere hitaben ''ben Kürdüm ve Aleviyim, 5 dönem vekillik senelerce Danıştay üyeliği yaptım, siz kimsiniz ki beni temsil ediyorsunuz ?'' dedi.
Ama üzerinde kimse durmadı.Görmezden gelindi.

Sonra bir şehit eşi, bir öğretmen , çıkıp dedi ki'' size mi kaldı beni savunmak ,ben de kürdüm''.

Yaşar Kemal Almanya da bir fuarda gazeteciye verdiği cevapta ''ben Kürt Kökenli türk yazarım, Türkçemle yaşarım '' dediği için kendisine 10 senedir ambargo uygulanıyor. Romanları yok sayılıyor.Ve adam asla gündeme çıkarılmıyor.

Medya çok büyük bir alçaklık içinde.
Ve maalesef devletimiz tüm Kürtleri BDP nin kucağına itiyor.

İnanın insanların büyük kısmı sürekli boykottan, huzursuzluktan şikayetçi. Diyarbakırdan,Urfadan ,Mardinden kaçan Kürtler var. Ama devlet maalesef bir aymazlık içinde. BDP yi tüm Kürtlerin temsilcisi sayıyorlar. Kimse çıkıp ''BDP yi muhattap almıyoruz ''demiyor.

Kürtler biz Türküz demek zorunda değil. Kültürel haklarını da talep edebilirler. Ama bir halkı bir partiye ve partinin çetesi PKK ye havale etmek büyük aymazlıktır. Hele hele bu örgüt şehit ve sivil kanından besleniyorsa.

ikiondokuz
27-09-2011, 02:08
'Kürtler, artık PKK'ya karşı sesini yükseltiyor'

27.09.2011 Siirt'te geçen hafta 4 genç kızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısına kürt aydınlar da tepki gösterdi.Bunlardan biri de yıllar sonra yurda dönen Kemal Burkay. Son dönemde yaşanan terör olayları, PKK'nın amacı, BDP'nin tavrı gibi pek çok konuda Cihan Haber Ajansı'nın sorularını cevaplayan Burkay Siirt'te gerçekleştirilen saldırıya Kürt kamuoyundan yükselen tepkilerin önemli olduğunu vurguladı. Saldırıların PKK'nın içindeki hangi kanat tarafından gerçekleştirildiğini tam olarak anlayamadığını söyleyen Burkay, "PKK içinde başka odaklar mı var? Kontrol edilemeyen kesimler mi var? Ama görünen o ki PKK bu eylemleri onaylıyor." şeklinde konuştu. 12 Haziran seçimlerinin ardından kamuoyunun demokratik bir anayasa için çaba sarf etmek, diyalog ortamını geliştirmek ve silahların tümden susmasına çabalamak beklentisi içinde olduğunu, ancak yaşananların tam tersi yönde seyrettiğini belirten Burkay şöyle konuştu: "Bu eylemler aynı zamanda yeni demokratik bir anayasa yapılmasını sabote ediyor. Bu eylemleri yapanların gerekçeleri ne olursa olsun, PKK'nın somutta işlevi budur. Bu olduğu zaman demokratik bir anayasa yapamazsınız."

Siirt'teki saldırı sonrası Kürt vatandaşların PKK için yaptığı eleştirilere işaret eden Kemal Burkay, şimdiye kadar Kürt kesiminden PKK'nın yaptıklarına karşı güçlü bir ses duyulmadığından yakınıldığını, ancak son olayla artık Kürt halkının da sessiz kalmadığını gösterdiğini söyledi. Burkay, "Şimdi yavaş yavaş bu sesler duyuluyor ve yükseliyor. Dolayısıyla bu olumlu. Belli ki bir değişimin eşiğine geldik. Artık PKK da Kürtlerin adına yanlış yaparak onlara böyle istediği gibi her şeyi kabul ettiremeyecek. Yanlışlar yapıldığında Kürtlerin sesi daha çok yükselecek. Öyle olacak ki silahların susması da bir bakıma buna bağlı. Barışçıl çözümde mesafe kat etmemiz de buna bağlı." dedi. GÜRKAN TUZLU İSTANBUL

ikiondokuz
27-09-2011, 02:22
sapla samanı karıştıran ve teröristlere de üzülün diyen arkadaş ben oluyorum galiba.
eğer doğruyu söylüyorsanız bu meyanda bir tane cümlemi alıntı yapın sn sülber.
sizi ikna etmek veya fikrinizi değiştirmek gibi bir misyonum yok, ben sadece kendimi ifade ediyorum
ama siz bazen öyle laflar ediyorsunuz ki, nerden başlamalı nasıl anlatmalı şaşırıp kalıyor insan
yuvarlak lafları ve sloganları unutun. tam olarak hangi cümleye itirazınız var somut olarak onu konuşalım.
Ha ben konuşmak istemiyorum, savaşmak istiyorum diyorsanız muhatabınız ben değilim, en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz. arkadaşlar ilgilenecektir.
Yanlış anlaşılmasın ben "illa dağa mı çıkalım" diyen kürtlere de hep aynı şeyi söylemişimdir. "şehirde yaşayacaksan kurallara uyacaksın, dağa çıkacaksan paşa keyfin bilir orada da seninle ilgilenecek çok güzel arkadaşlar var"Biz burada sık sık boşuna mı diyoruz.Terörizm konusunda masum olduğunu iddiasında olan kürtlerin bu işleri kınadığını beyan etmesi gerekir diye.Yarın bir gün dayankları olur.O alim efendiler memlektin savaşına doğru dürüst asker göndertmezken isyancıbaşıya 5000 askerin gidişini nasıl izlemişler.Ha olan bitenden haberi olmayan...Memleket elden gidiyor senin hebrin bile yoksa sen neyin alimisin diye sormazlar mı? Alim değil onlar hayin hayin.
Bir arkadaşta burada sık sık sapla samanı karıştırıyor.Yok efendim şehide üzüldüğüm gibi teröristede üzülecekmişim.Yok efendim o kadar da uzun boylu değil.Bunu yapan her kimse her iki cihanda şahidimdir ki müslüman değildir.Sen elin gevuru ile bir oluıp müslüman ordunun askerine kıyanın belasını buluşuna üzül kahrol...Üstelik bunu da şehitler topiğinde yap.Sonra da ben müslümanım cennete felan girmek istiyom diye heveslen.Destur tövbe de tövbe.çarpılırsın alimallah.Gece şehitlerin ruhu uyutmaz seni...

ikiondokuz
27-09-2011, 03:10
Bu gün olan biteni iyi değerlendirebilmek için yakın tarihi iyi anlamak gerekiyor.
2. Abdülhamit'in Aşiret Mektepleri (1892-1907) ve Hamidiye Alayları uygulamasına kadar
Kürtler Osmanlıyla organik bir bağı olmayan, vergi vermeyen, asker vermeyen dağınık aşiretlerdi.
Abdülhamit Han Kürt ve Arap aşiret reislerinin oğullarını alıp İstanbulda özel askeri okullarda yetiştirdikten sonra
mülazım (teğmen) rütbesi ile Kürtleri kendi aşiretlerine milis komutanı olarak, Arapları da diğer kıtalarda görevlendirmiş
böylece devletten maaş alan, üniforma giyen, devletin terbiyesinden geçmiş, devlete bağlı insanlar ve aşiretler kazanmıştır.
islam coğrafyasını demiryolları ile birleştirmek suretiyle ve halife sıfatını da ön plana çıkartmak suretiyle imparatorlukta birlik ve beraberlik sağlamaya çalışmıştır.
Bu sayede en dar zamanımızda doğu anadolu ermenilere kaptırılmamış, coğrafyamızdaki kürt ve arap teba ayrı bir devlet kurmak için ingilizlerle anlaşıp bizi satmamıştır. Doğu ve Güneydoğuyu tutamamış olsak her yer giderdi. Kurtuluş savaşının ağır silah ve mühimmatı Kazım Karabekirin Doğu Cephesinden Eliflerin Kağnıları ile Batı cephesine taşınmıştır.
Bunları bilelim de gün gelir lazım olur...

emirseyit
27-09-2011, 09:44
Eğer bu ülkede bir iç savaş yaşanmayacaksa ki İnşallah öyle olur,bu tamamen aklı selim kürtlerin vatanperverliği ve ayrık otlarını enterne etmeleriyle mümkün olabilecektir.Bu kapsamda güney doğuda görev yapan özellikle de kürt asıllı öğretmenlere seslenmek isterim.Orta öğretim çağında ki çocuklar anne babasından çok öğretmenlerinden etkilenir,eğer bir liseden 15-20 genç dağa çıkıyorsa burada öğretmenlerin hiç bir sorumluluğunun olmadığı düşünülebilir mi?

MHP yada başka hiç bir partiyle organik inorganik bağı olmayan bir vatandaş olarak söylüyorum; devletde kürt asıllı vatandaşlarımızda ,Bahçelinin itidalli duruşunun hakkını ödeyemez,tabi oda ülkücüler üzerinde ki bu kontrolü nereye ne kadar sürdürebilecek düşünmek gerek.

Devletin ve hükümetin (Başbakanın mit-pkk görüşmesine ait açıklamasından sonra artık bu ayırımı yapıyoruz,halimizi anlayın)milletin kendisine sunduğu bu kadar imkanlarla terörün kökünü kazımamış-kazıyamamış oluşudur bizi en çok düşündürmesi gereken.

sülber
27-09-2011, 11:30
Şartları bilmeden genelleme yapmanız doğru olmaz diye düşünüyorum.

Doğru olan yöntem bu olayları baştan engelleyecek, insanları eğitimde bilimde kalkınmışlıkta gelişmişlik düzeyine eriştirecek aktiviteleri yapmamızdır.

Kişi başı kitap okuma oranımız hala çok düşük, yerlerde sürünüyor. Buna çok üzülüyorum.


Azizim ben size bir şart söyleyeyim : Yine o yıllarda dersim de: Bir karakol kurulur ve o karakaola askerler gönderilir.O sizin isyancı alim efendiler.Bir gün köylü kılığında karokala yaklaşır ve ani bir baskınla karokolu ele geçirir.Ve askerin hepsinin kafasını keser(ruhları şad olsun.cennet mekanları olsun) ve alim oldukları için hepsinin başını karokol duvarlarına saksı gibi dizer.Bak işte dünyada 1000 yıldır insanlıkça uygulanmayan vahşet alimliği bu !!! Sonra şartlların verdiği psikoloji ile devlet de gereğini yapar.Şimdi bir an için bu karkoldan haber alamayan ve sonra karokola denetleme-ziyarete gelen komutanın yerine kendinizi bir koyun.Orada o komutanın askerlerinin yerine bir kendinizi koyun.O köyde ve civarda neler yapabileceğinizi bir hayal edin.O sırada kitap okuma oranının düşüklüğü insan hakları(gerçi karşılarında zaten insan yoktu) kalkınmışlık ile bu olayların ilgisi yoktu.Devlete o alimler tam bir vahşi hayvan gibi davrandılar ve karşılığını aldılar.O kadar basit.Ha hakikaten suçsuz masumlarda zarar gördüyse bunun vebali devletten çok o vahşiliği yapan alimlerdir...

sülber
27-09-2011, 13:26
vatanını milletini gerçekten seviyormusun kardeşim. sözde değil ama özde seviyormusun.
o zaman şehitlerimize de gazilerimize de üzüleceksin. ne büyük bir fedakarlık olduğunu takdir edeceksin.
trafik kazalarında ölenlere yaralananlara da üzüleceksin, açık unutulan rögar kapağından içeri düşen bebelere de
cezaevi aracında yanarak ölen 5 mahkuma da. mağdur edilen herkese de.
reis bey diye bir roman var. orada çok haşin bir hakime birisi şöyle diyor "ağlayabilseydiniz anlayabilirdiniz"
Bunun kürdü türkü ermenisi rumu yok. Ben Türküm de ne oluyor? Kendi öz yurdumda itilip kakılmıyorum sanki.
sanki burası benim evim yurdum değil de, birilerinin lütf-u inayeti sayesinde sığıntıyım.
değilim kardeşim. sizler de değilsiniz. burası bizim yurdumuz, devlet bizim devletimiz.
devletin içinde ne varsa bize hizmet için var. hiç kimse milletin üzerinde değil, bilakis emrindedir.
topyekün bu bilince vardığımız zaman yeni bir çağ açılacak, o zaman Türkiye de kurtulacak, dünya da.


Evet yukarıdaki yazınız dolayısıyle sizi kastettim.
Siz şehidin acısını trafik kazasında kaybettiklerimizle bir tutamazsınız.Hele trajik bir kazada kötü bir ölümle karşılaşan mahkumların acılarını hiç bir tutamazsınız.Bunları aynı parafğrafta bir sıradan olaylarmış gibi yazarsanız;Onların milletin yüreğindeki acısını birmiş gibi lanse ederseniz;Hepsinin değerleride birmiş gibi algılanır.
Şehdimin değeri başka:Baş köşede...
Bilinçaltına yanlış gönderme yapıyorsunuz.

sülber
27-09-2011, 13:44
Sn merlin elbette dediğiniz gibi rahatsız olan kürt vatandaşlarımız vardır..Basının bunda payı olduğunu tahmin edebilirim.Ama istenirse çok daha gür seslerinin çıkacağına inanıyorum.Ben aslında bunları kürtleri eleştirmek maksadıylada yazmıyorum.Onları tarihi büyük bir vebalden kurtarmaya çalışıyorum.
Kürt vatandaşlarımıza sesleniyorum:30 yıl sonra petrol kaynakları tükenince;Uluslararası güçlerin terkettiği ortadoğuda:Sen devlet bile kursan ne yazar.Karnını doyurmak için bile Türk kardeşine muhtaç olursun.Sakın bu sözlerimi kötü anlamda algılama.Gel çağrıma kulak ver:Emperyalistlerin katliamına,kardeş katilliğine ortak olma...Bu reziliği onaylamadığını gücün yettiğince haykır.Bu haykırışın torunlarının istikbal ve huzuru seninse ahiretinin kurtuluşu olacaktır.

emirseyit
27-09-2011, 13:50
Sayın ikiondokuza haksızlık etmişsiniz sayın sülber.O yazıdan nasıl öyle bir anlam çıkardınız pes doğrusu.Maalesef çoğumuzda var bu,cambazı bırakıp kuşa bakarız o da olmadı anlamsız mesele üretip birbirimizle didişiriz.Bu anlayışsızlığı bir an önce terketsek iyi olur.

sülber
27-09-2011, 14:01
Sayın ikiondokuza haksızlık etmişsiniz sayın sülber.O yazıdan nasıl öyle bir anlam çıkardınız pes doğrusu.Maalesef çoğumuzda var bu,cambazı bırakıp kuşa bakarız o da olmadı anlamsız mesele üretip birbirimizle didişiriz.Bu anlayışsızlığı bir an önce terketsek iyi olur.

Bilinçaltı reklamcılık ile ilgili fazla okuduğumdan yada bazı konularda hassas olduğumdan olsa gerek...
Yoksa sn ikiondokuz ne alıp veremediğim olsun ki ? Tanımam etmem.Sadece katılmadığım yazısını söyledim.Onun gibi düşünmediğimi yazdım.Şartmı hepimiz aynı düşünmemiz mi gerekiyor.Sizin gibi üçüncü şahıslar ikisinide okur kendi kararını verir.

ikiondokuz
27-09-2011, 14:40
neyse "terörist için de üzülelim" demediğimiz ispatlandı da aklandık.
şahsi polemikleri gerçekten sevmiyorum, bir faydası da yok, hem birbirimizin gerçek kimliklerini bile bilmiyoruz.
zaten önemli olan kimin ne söylediği değil, neye istinaden ne söylendiği.
kimbilir belki bir gün gerçekten biraraya gelir, çayımız kahvemizi içerken de bu sohbetleri yaparız.
birbirimize bakacak yüzümüz olsun. hatırlar gönüller kırılmasın. saygıyla.

ikiondokuz
27-09-2011, 14:46
alıntıdır.

1925 Mart'ında İngiliz Büyükelçisi Ronald Lindsay'in bizzat Başbakan İsmet İnönü'ye söylediği gibi İngiltere, Türkiye'nin "barış içinde yeniden yapılanması"nı beklemekteydi. İçerideki huzursuzlukların İngilizlerin de aleyhine olacağına kuşku yoktu. Musul'da pusuya yatmış olan İngiltere, o tarihte henüz Kürtlerin ayaklanmasını istemiyordu, zira bir ayaklanmayı bahane eden Türkiye'nin topuyla tüfeğiyle Musul'a sarkmasından çekiniyordu. Doğal olarak bu durum, Lozan'da girilen barış sürecine büyük zarar verecekti. Dolayısıyla İngiltere'nin bu isyanda bir çıkarı bulunmuyordu. Ancak isyanı bahane olarak kullandığı açıktır; nitekim sonradan Musul'un, kendi içindeki Kürtlere hakim olamayan Türklere teslim edilemeyeceği tezini ustalıkla kullanacaktı.

ikiondokuz
27-09-2011, 16:42
"Bazı insanları her zaman, bütün insanları zaman zaman aldatabilirsiniz. Ama herkesi devamlı aldatamazsınız." Abraham Lincoln

Gerçekte cumhuriyetin ilk yıllarındaki isyanların milliyetçilik boyutu pek yoktur. Halk milliyetçilik, demokrasi, cumhuriyet, laiklik gibi kavramlara henüz yabancıdır. Yüzyıllardır tebası olduğu halife-i ruyi zemin yani padişahtan başka bir güce tabi olmamıştır. Hilafetin lağvedilmesi ile birlikte çok hızlı ve üstüste gelen inkılapların, özellikle şapka konusundaki yıllardan beri gelen dini telkinlerin de etkisiyle, "din elden gidiyor" tandanslı bir muhalefet ve akabinde Abdülhamidin oğullarından birinin (Mehmed Selim Efendi) halife sultan olarak başına geçirileceği bir Kürt islam devleti kurulması teşebbüsüne kadar gitmiştir. İstiklal Mahkemeleri eliyle tüm muhalifler berhava edilmiştir. Bu arada İskilipli Atıf Hoca gibi şapka devrimindan 1,5 yıl önce şapka aleyhine kitap yazmış bulunanlar bile idam edilmiştir. Yakın tarihimiz açısından çok iyi irdelenmesi gereken bir kesit olarak görüyorum.
O günün şartlarında cezası idam olan şapka kanununa muhalefet suçunun cezası şimdi kabahatler kanununa göre 100 TL civarında idari para cezası. Bey, paşa, efendi gibi hitaplar da halen yasak aslında. "bay" hitabı da tutulmamış, ama "bayan" kelimesi benimsenmiş. Bazı şeyler olmayınca olmuyor...

ikiondokuz
27-09-2011, 19:11
http://i.milliyet.com.tr/568x337/2011/09/27/guneydogu-dan-pkk-ya-yeter-artik--1654023.Jpeg
Güneydoğu'dan PKK'ya: Yeter artık!
13:29 | 27 Eylül 2011
Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak ve Mardin’deki bazı sivil toplum kuruluşları, terör örgütü PKK’nın hain saldırılarını şiddetle kınadı.

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şiddet olaylarının artık sona ermesi gerektiğini belirterek, halkın şiddet olaylarından bıktığını söyledi.

"İnsan olarak ne diyeyim. Artık insanlığımdan utanıyorum, bunlar vahşet" şeklinde tepkisini dile getiren Akyıl, şöyle konuştu: "Ucu kime dokunuyorsa dokunsun bu saldırıları şiddetle kınıyorum.

Siirt’teki 4 genç kızımız hayatını kaybetti, bugün de Batman’da hamile bir kadın ile 4 yaşındaki çocuğu öldü ve 20 günlük polis hayatını kaybetti. Dünyada böyle bir şey var mı... Bunun izahı yok. Kimden gelirse gelsin şiddeti kınıyorum. Bunun bir an önce durdurulması gerekir. Kim olursa olsun artık yeter. Hangi çağda yaşıyoruz, vatandaşın tahammülü kalmadı. Silahla, şiddetle dünyada kimse başarılı olmamış. Bu işin çözümü parlamentodadır."

Dicle Toplumsal Araştırmalar Merkezi (DİTAM) Başkanı Mehmet Kaya da, şiddeti başlatan unsurların ortadan kaldırılması gerektiğini belirterek, şiddeti başlatan temel unsurun da diyalogsuzluk olduğunu söyledi.

-"ŞİDDET OLMADIĞINDA BÖLGEDE EKONOMİ GELİŞİYOR"-

Siyasette şiddet dilinin hakim olduğunu, dünyanın hiç bir yerinde şiddeti yöntem olarak kullanarak, demokratik hak elde etme devrinin kalmadığını belirten Kaya, şöyle dedi: "Öncelikle dili barışçıl hale getirmek sonra da demokratik kanalları olabildiğince kullanmaktır. Bu çerçevede özellikle iktidar partisinin BDP’yi Meclise çağrısının ve dilinin olumlu olması, BDP’nin de bir an önce Meclise dönmesi gerekiyor. Demokratik kanalların bir an önce açılması gerekiyor. Kürt sorunu sadece bölgeyi ilgilendiren bir sorun değil. Maalesef şiddet ortamı ister istemez bölgede hem sosyal hem de ekonomik yaşamı çok olumsuz etkiliyor. Şiddetin olmadığı dönemlerde bölgemize baktığımızda gerçekten hayatın güzel aktığını, ekonominin geliştiğini görebiliyoruz. Ama son günlere baktığımız zaman belli saatten sonra evlere çekilmek, sosyal yaşam gittikçe daralmaya başlıyor. Bu da ister istemez ülkemizin, bölgenin ekonominin zarar görmesine, hem de yaşam olanaklarının daralmasına neden oluyor. Şiddetin tırmanması toplumda endişeye yol açıyor. Bir şekilde bu şiddetin artık bu topraklarda sona ermesi gerekiyor."

-"SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ"-

"Sözün bittiği yerdeyiz " diyen KAMER Vakfı Başkanı Nebahat Akkoç ise, "Aslında siviller doğrudan hedef değilmiş gibi açıklama yapılıyor, ’gezmeden gelirken vuruldu’ diye bir açıklama yapılıyor. Ama böyle çatışmalar olursa kimin bu çatışmalarda hayatını kaybedeceğini bilemeyiz. Ben bunu kaza olarak kabul etmiyorum" dedi.

İnsanların evlerinden dışarda olduğu saatlerde yapılan çatışmaların mutlaka kurbanları olacağını vurgulayan Akkoç, "Bütün şiddet olaylarını kınıyorum" dedi.

Diyarbakır İş Kadınları Derneği Başkanı Hülya Çetin de saldırıları şiddetle nefretle kınadığını, şiddet olaylarının toplumlar arasındaki kardeşlik duygularına zarar verdiğini söyledi.

-"BU CENAZELERİN HİÇ KİMSEYE BİR FAYDASI OLMAZ"

Batman Baro Başkanı Yusuf Tanrıseven, şiddetin tırmanışının çok üzücü olduğunu, bunu onaylamanın mümkün olmadığını belirterek, şiddet olaylarını her zaman kınadıklarını ve bunu her ortamda dile getirdiklerini söyledi.

İnsanların ölümüne neden olan şiddet olaylarının tasvip edilmeyeceğini kaydeden Tanrıseven, "Hiç bir şey insan canından daha önemli değil" dedi.

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş de, saldırıların tüm toplumu olumsuz etkilediğini ve huzursuz kıldığını belirtti.

Hayata olan bakışı daraltığını ifade eden Geliş, "Bu cenazelerin hiç kimseye bir faydası olmaz. Ne zamana kadar bu olumsuzlukların içinde cebelleşeceğiz. Herkesi kendi kulvarında sorumluluğa davet ediyoruz. Tekirdağ’da, Muğla’da, Hakkari’de aynı sorumluluk içindeyiz. Bu gemide hepiz varız, bu geminin güzellikleri de olumsuzlukları da hepimiz için. Bu saldırıların tamamen bertaraf olması için hepimizin katkı sunması lazım" şeklinde konuştu.

-"BÖLGENİN HUZURA İHTİYACI VAR"-

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu da şiddet olaylarını kabullenmenin ve tasvip etmenin mümkün olmadığını belirterek, şunları söyledi: "Son aylarda bölgemizde ve ilimizdeki şiddet olaylarında büyük bir artış görülüyor. Hepimizi derinden üzen bu olayları tasvip etmek mümkün değildir. Bu olaylarda bir çok masum insan yaşamını yitirmektedir. Artık, akan bu kan durmalıdır. Anneler gözyaşlarına boğulmamalı, gencecik insanlar yaşamlarının baharında ölmemelidir. Bölgenin huzura ihtiyacı vardır. Yatırımcının gelmesi için öncelikle bunun sağlanmış olması gerekiyor. Bu nedenle herkesin ama herkesin sağduyulu davranması gerekiyor. Bu olayların sona ermesi halinde ülkemizin önü açıktır. Ülkemizi dünyanın önde gelen ülkeleri haline getirecek uzlaşma ile hazırlanacak demokratik çağın gereklerine uygun yeni bir anayasa ivedilikle hazırlanmalıdır."

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şube Başkanı Kazım Aksoy da terör örgütünün saldırılarını kınadıklarını, Güneydoğu’daki sivil toplum örgütleri olarak istikrarın sağlanmasından yana olduklarını söyledi.

Sorunların demokratik mekanizmalar içerisinde çözüme kavuşturulması için daha çok çaba gösterilmesi gerektiğine inandıklarını belirten, Aksoy, "Şiddete başvurmanın faydası yok. Bölge yatırımlarına, turizmine, ticaretine, refah ve huzuruna darbe vuracak bu puslu havanın biran önce dağılması gerekmektedir. Halkımızın sağduyusuyla bu kaosun da üstesinden gelecektir" dedi.

solo
27-09-2011, 19:18
İşte bu..Ben bunu bekliyordum,istiyordum.Kürtler sessiz kaldıkça-Barıştan yana olanlar-pkk lılar sanıyorki,bütün kürtler bizi destekliyor.Soy,sop,ırk ayrımı olmadan,hepimizin bir millet olduğumuzu kabul kabul edersek,sorunlar barışçı yoldan,demokrasi içerisinde daha kolay çözülür.İnternet-sosyal medya-da da şöyle bir şey yazmış bir kürt kardeşimiz"Benim için ölme-öldürme-Böyle sesler çoğaldığı zaman terörden nemalananlar da vazgeçeceklerdir inşaallah.

solo
27-09-2011, 19:22
Bir vatan evladının helikopteri nasıl düşmüş veya düşürülmüş,neden?Bir yakın arkadaşı açıklama yaptı bogün.Hainler er-geç ortaya çıkacak,temizlenecek,işte o zaman bu millet gerçek yerine gelecek,Dünya 'ya da nizamat verecek inşaallah.

ikiondokuz
27-09-2011, 21:04
PKK'lı teröristler Elazığ'da 3 öğretmeni kaçırdı
Elazığ Arıcak İlçesi'nden Yoğunbilek Köyü'ne gitmekte olan servis aracının saat 17.15 sıralarında PKK'lı teröristler tarafından yolu kesildi.
19:21 | 27 Eylül 2011
Araçta bulunan 4 kadın öğretmen serbest bırakılırken 3 erkek öğretmen kaçırıldı. Öğretmenlerin bulunması için bölgede operasyon başlatıldı.

DİEGO
27-09-2011, 21:13
PKK'lı teröristler Elazığ'da 3 öğretmeni kaçırdı
Elazığ Arıcak İlçesi'nden Yoğunbilek Köyü'ne gitmekte olan servis aracının saat 17.15 sıralarında PKK'lı teröristler tarafından yolu kesildi.
19:21 | 27 Eylül 2011
Araçta bulunan 4 kadın öğretmen serbest bırakılırken 3 erkek öğretmen kaçırıldı. Öğretmenlerin bulunması için bölgede operasyon başlatıldı.
Adamların gözünü korkutan bir unsur olmayınca bu olayların sonu gelmez kadınları bırakmalarıda geçen 4 bayanı araçlarında şehit ettiler özür dilediler ya ondandır, ama bu şekilde sözde gözdağları ile bu olayların sonu gelmez.

merlin
27-09-2011, 22:01
PKK'lı teröristler Elazığ'da 3 öğretmeni kaçırdı
Elazığ Arıcak İlçesi'nden Yoğunbilek Köyü'ne gitmekte olan servis aracının saat 17.15 sıralarında PKK'lı teröristler tarafından yolu kesildi.
19:21 | 27 Eylül 2011
Araçta bulunan 4 kadın öğretmen serbest bırakılırken 3 erkek öğretmen kaçırıldı. Öğretmenlerin bulunması için bölgede operasyon başlatıldı.
Elazığ...Yani doğunun batıya açılan kapısı. Orada bile yol kesip insan kaçırabiliyorlar demek artık. Vay halimize ...

2000...2001....2002....Toplam şehit sayısı 15-20...
Açın okuyun o dönemi, PKK yandaşlarının yazdığı kitapları okuyun...Bitmiş tükenmiş bir örgüt.Liderleri yakalanmış...Moralmen çökmüşler. Kendileri itiraf ediyorlar. Örgüt resmen dağılma noktasında. Binlerce militan kaçmış. Kimi yurtdışına firar etmiş. Kimi kentlere dağılmış. Örgüt liderleri feshi konusuyor. Ve operasyonlarda darmadağın olmuşlar. Orduyla cephe savaşına girmeye kalkışmışlar bazı yerlerde, perişan olmuşlar. Tek çatışmada yüzlerle ifade edilen kayıplar vermişler.

Sonra ? Sonrası 9 senede 1000 den fazla şehit.
Ve rakam her geçen gün artarak katlanıyor.
Haftalar önce kaçırılan kaymakam adayı ne oldu ?
Geçen gün Aydın'da şantiye basan 15 kişilik grup ne oldu ?
Terör yine hortluyor ama bu sefer yalnızca doğuda değil her yerde.
Ama müzakereler devam efendim. Müzakeresiz olmaz. Hem çok normal bu. NE var bunda PKK ile görüşüyorsak.Değil mi ama ....


Şimdi bu öğretmenlerin ailelerini düşünüyorum. 1500 lira maaş anasını satayım. Bilmem nerede 200 nüfuslu bir köye çolunu çocuğunu yolluyorsun eğitim versin diye.
Devlet karayolunda yol kesiliyor ve çocukların kaçırılıyor. Şimdi günlerce beklerler. Kaygıyla. Sonra gururu çiğneyeceksin, atlayıp diyarbakıra gideceksin.BDP lilere gideceksin.Çocukların için arabuluculuk isteyeceksin yalvar yakar.Onlar da işlerine gelirse kurtaracaklar(!)Şaka değil bunlar, açın okuyun....
Devlet başa kuzgun leşe. Eh eski bir laftır.Yaklaşık 1000 senelik. Ama biraz cesaret ister. Kapasite meselesi....

ikiondokuz
27-09-2011, 22:30
http://medya.zaman.com.tr/2011/09/27/m_pkk-630_k.jpg
Terör örgütü kamplarından kaçan 9 terörist Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarında güvenlik güçlerine teslim oldu.Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK'ya ait kamplardan kaçan 3'ü kadın 9 teröristin Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim olduğunu söyledi.

Vali Özkan, Silopi İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürülen teröristlerin ifadelerinin alınmasına başlanıldığını bildirdi.

ikiondokuz
27-09-2011, 22:32
http://medya.zaman.com.tr/2011/09/27/sehit-erdal-canbulat.jpg
Şehit komutan, saldırıdan bir saat önce uyardı ama yardım gitmedi
BAYRAM KAYA ANKARA - 27.09.2011 Siirt Pervari'de 6 askerin şehit olduğu saldırıda Karakol Komutanı Astsubay Başçavuş Erdal Canbulat'ın, çatışmadan bir saat önce teröristlerin telsiz konuşmasına ulaştığı ve 'saldıracaklar' diye üstlerini bilgilendirdiği öğrenildi. Yapılan 10'un üzerinde ihbara rağmen de herhangi bir takviye birlik gönderilmedi. Saldırı esnasında yola döşenmiş tuzak mayın riski ve helikopterlere yerden açılan ateş gerekçesiyle karakola müdahale edilemedi. Savcılık, 'ihmal' iddialarını inceliyor.

sülber
27-09-2011, 22:37
Mantardan baş olmaz.
Etrafta bunca taze et varken kuzgun leşe bakmaz.

ikiondokuz
27-09-2011, 22:42
hocam bu açılımlar vs ortalık sakinken yapılacaktı. büyük zamanlama hatası var.
o dönemde beklenip beklenip terör hortladıktan sonra yapılacak her demokratikleşme adımı PKK ve BDP ye mal edilecektir. devlet buna rağmen her ikisinden de vazgeçmemelidir.
Hem demokratikleşme hem de terörle mücadele kararlı bir şekilde yürütülmelidir.
sadece kürtler değil devlet tüm halkını kucaklamalıdır.
müzakere müzakere dedikleri de netleşti iyice, sır değil. ateşkes, pkk nın silahsızlaştırılması, sivil anayasa
bizi yani halkı ölümle korkutup sıtmaya razı etme operasyonu bence
naçizane...


Elazığ...Yani doğunun batıya açılan kapısı. Orada bile yol kesip insan kaçırabiliyorlar demek artık. Vay halimize ...

2000...2001....2002....Toplam şehit sayısı 15-20...
Açın okuyun o dönemi, PKK yandaşlarının yazdığı kitapları okuyun...Bitmiş tükenmiş bir örgüt.Liderleri yakalanmış...Moralmen çökmüşler. Kendileri itiraf ediyorlar. Örgüt resmen dağılma noktasında. Binlerce militan kaçmış. Kimi yurtdışına firar etmiş. Kimi kentlere dağılmış. Örgüt liderleri feshi konusuyor. Ve operasyonlarda darmadağın olmuşlar. Orduyla cephe savaşına girmeye kalkışmışlar bazı yerlerde, perişan olmuşlar. Tek çatışmada yüzlerle ifade edilen kayıplar vermişler.

Sonra ? Sonrası 9 senede 1000 den fazla şehit.
Ve rakam her geçen gün artarak katlanıyor.
Haftalar önce kaçırılan kaymakam adayı ne oldu ?
Geçen gün Aydın'da şantiye basan 15 kişilik grup ne oldu ?
Terör yine hortluyor ama bu sefer yalnızca doğuda değil her yerde.
Ama müzakereler devam efendim. Müzakeresiz olmaz. Hem çok normal bu. NE var bunda PKK ile görüşüyorsak.Değil mi ama ....


Şimdi bu öğretmenlerin ailelerini düşünüyorum. 1500 lira maaş anasını satayım. Bilmem nerede 200 nüfuslu bir köye çolunu çocuğunu yolluyorsun eğitim versin diye.
Devlet karayolunda yol kesiliyor ve çocukların kaçırılıyor. Şimdi günlerce beklerler. Kaygıyla. Sonra gururu çiğneyeceksin, atlayıp diyarbakıra gideceksin.BDP lilere gideceksin.Çocukların için arabuluculuk isteyeceksin yalvar yakar.Onlar da işlerine gelirse kurtaracaklar(!)Şaka değil bunlar, açın okuyun....
Devlet başa kuzgun leşe. Eh eski bir laftır.Yaklaşık 1000 senelik. Ama biraz cesaret ister. Kapasite meselesi....

ikiondokuz
27-09-2011, 22:50
iki tarafta işin nereye gitmek zorunda olduğunu biliyor
bundan siyasi rant elde etmek için dolambaçlı yollara gidiliyor.
PKK nın miadı 1999 da dolmuştu aslında. 1984-1999 15 yıl.
Apoyu getirip teslim ettiler, öldürmemek kaydıyla tabi.
Türkiye iç ve dış politikada tehlikeli birilerinin kuyruğuna bastıkça
bunlar da örgütü gıdıklıyor. örgütün başı kıçı belli değil aslında
en zayıf zamanını yaşıyor, liderlik zafiyeti var, bir darbelik işi kalmış durumda
bitirilmek isteniyorsa tam zamanı. biraz kararlılık, biraz cesaret.
medyanın çok iyi kullanılarak halkın biliçlendirilmesi de önemli tabi.
gizli saklı kapalı kapılar ardında bu iş olmaz.

uguraltun
28-09-2011, 00:31
arkadaşlar yazılarınızın hepsini okuyorum.az çok sizlerde beni tanıdınız.hanımda haberleri hiç kaçırmaz.oğlanla devamlı irtibat halinde, anne merak ediyor..akşam öğretmenlerimizin kaçırılması.devamlı olumsuz haberler malesef dengemizi bozuyor.basılan karakolun ayrıntıları,hepsi üzücü.bizimde kızımız kısmetse.eğitimci olacak.ben oraları biliyorum.hanım dedim kızını doğuya gönderirmisin dedim.evde otursun biz bakalım dedi.çok kötü duygular yaşıyoruz.bakınca azıcık bir ışık düzelme görebilirmiyiz diye.çok kuvvetli bir psikolojim olduğunu düşünürüm.dayanma gücüm çok fazladır.burada duygularımı devamlı bastırarak sizlerede moral vermeye çalışıyorum.hakkımızda hayırlısı olsun...

polat55
28-09-2011, 11:58
Sayın sülber,

yazınızı okuyunca aklıma bir olay geldi...geçenlerde anlattılar...

bir uzman doktor, önemli bir karar vermeden önce cebinden şeyhinin resmini çıkarıp bakarmış, eğer resim ona gülümsüyorsa olumlu, gülümsemiyorsa olumsuz karar veriyormuş...

ikiondokuz
28-09-2011, 15:20
alıntıdır. ata1919.org (rumuzumla denk düşmüş, hoş bir tesadüf)

Şehit Nedir? Kime Denir? Şehit olmak Nedir,Nasıldır???...


Allah yolunda, dini, canı, malı, namus ve şerefi, vatan ve milleti uğrunda ölenlere şehit denir. Bu hususta Kur’an-ı Kerim’de Allah Teâlâ: “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar ölü değil, diridirler, fakat siz (o yüksek hayatın) farkında değilsiniz.” (Bakara, 154) buyurmaktadır. Peygamber Efendimiz (s.a.s.) de hadisi şeriflerinde; “Hiç kimse Cennet’e girdikten sonra bütün dünyaya sahip olsa bile tekrar dünyaya dönmek istemez, yalnız şehitler kendilerine verilen nimetler sebebiyle dünyaya dönüp on defa şehit olmayı arzu ederler. (Buhârî, Cihad, 6) “Şehitleri al kanları ile, kanlı elbiseleri ile gömünüz. Allah yolunda yaralananların damarlarından kan akar, onların rengi kan rengidir. Fakat kokusu misk kokusudur.” (Muvatta, 2-463) buyurmaktadır. Milletimizin şanlı tarihinde çok muhteşem zaferleri vardır. 26 Ağustos 1071 yılında Anadolu’nun kapılarının milletimize açılmasına sebep olan Malazgirt Zaferi ve bu yıl 81. yıl dönümünü idrak edeceğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı tarihimizde çok büyük önemi hâizdir. Müslüman milletimizi zaferden zafere koşturan, tarih sayfalarını kahramanlık destanları ile süsleten sebep, vatana hizmet etmek ve şehit olmak arzusudur. Büyük bir felaket olan haçlı ordularını bu ruh ve heyecan durdurmuştur. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ecdadımız, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar Meydan Savaşı’nı kazanarak, ülkeyi düşmandan kurtarmıştır. Bu nedenle her karış toprağı şehit kanlarıyla yoğrulan vatanımızın kıymetini çok iyi bilmemiz gerekiyor.

Millî şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklâl Marşı’nda: “Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı Düşün, altındaki binlerce kefensiz yatanı Sen şehit oğlusun, incitme yazıktır atanı Verme dünyaları alsan da, bu Cennet vatanı” demiştir.

Bunun için vatanı sevmek, gerektiğinde vatanımızı düşmandan korumak için savaşmak ve bu uğurda canımızı seve seve vermek kutsal bir görevdir. Vatanını seven, toprağını işler, yollarını yapar, ormanlarını korur, camiler, okullar, hastahaneler yapar, göğe yükselen minarelerin yanında fabrika bacalarını da yükseltir. Böylece hem manevî hem de maddî kalkınmayı birlikte gerçekleştirir. Yurdunu seven, milletine hizmet etmeyi şerefli bir görev bilir. Sevgili Peygamberimiz; “İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” (Müslim, c. 2, s. 45) buyurmuştur. Dinimizde vatan sevgisinin önemi şu cümlede özetlenmiştir: “Vatan sevgisi imandandır.” (Age., c. 7, s. 32) İşte bu şuur ve anlayışla ay yıldızlı bayrağımızın gönderde dalgalandığı, ezanların minarelerden çınladığı Anadoluyu, bize ebedî vatan yapan ecdadımızı rahmetle anıyoruz. Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da topla, tüfekle istiklâl ve hürriyetimizi elimizden alamayanlar, günümüzde kaleyi içten fethetmenin yolunu aramaktadırlar. Özellikle milletimizin arasına çeşitli vesilelere sokulmak istenen ayrımcılıkların hepsi, esasen bu sinsi oyunların bir parçasıdır. Öyleyse bize düşen, tarihî hadiselerden ibret alarak uyanık olmak, bu hâin oyunlara gelmemektir. Yüce dinimizin bizden istediği birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde; vatanımızın imarı, gelişmesi ve güçlenmesi için hep birlikte gayret göstermeliyiz. Bunu başarabildiğimiz takdirde geleceğimize güvenle bakabilir ve kanları ile bu vatanı sulayarak bizlere emanet eden, şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhlarını şâd etmiş oluruz. Bu vesile ile canlarını feda ederek miletimize hür bir vatan bırakan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz.

Büyük şairlerimizden Yahya Kemal, ordumuz ve milletimiz için ne güzel söylemiştir:

“Şu kopan fırtına Türk ordusudur Ya Rabb
Senin uğrunda ölen ordu, bu ordudur Ya Rabb
Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın
Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm’ın.”

uguraltun
29-09-2011, 01:17
değerli arkadaşlarım. emeği geçenlere saygıyla,şükranlarımı sunarım.

uguraltun
30-09-2011, 00:39
Ana konumuz şehitler ve gaziler.
Topik sadece mevcutlar için ne yapılabileceğinden ziyade yeni şehit ve gaziler üretmemesi için sistemi sorgulamamıza da izin vermiştir madem. Tarih de konuşacağız, coğrafya da, din de, kültür de. Tabi forumun kurallarını ihlal etmeden, kırmadan dökmeden.


arkadaşlar emeklerinize çok teşekkürler.genel konuları görmeden sonuca ulaşmak çok zordur ve buna katılıyorum.sistem neden gazi ve şehit üretiyor muhahkak irdelenmelidir,bunlara çok katılıyorum.forum kurallarına mümkün olduğunca uyarsak,burada mümkün olduğunca saygıyı ve sevgiyi sağlarsak.ihtiyac olan gazi ve şehitler ilede paylaşımlar olursa çok dahada güzel olacaktır.emeği geçen arkadaşlara sevgi ve saygılarımı sunarım.iki gündür kaçırılan öğretmenlerimize çok üzgünüm.bir an önce kurtulurlar ve ailelerine kavuşurlar.yüksekovadaki kapısında vurulan mühendis kardeşimede,Allah ailesine sabır versin.mekanı cennet olsun.

cemos
30-09-2011, 20:40
PJAK; "hesapta" silah bırakmış...

Mevzilerden çekilmiş...

Bugünkü açıklama : Afganistan da kullanılan 3 adet süper helikopter bize verilecek... ( Yıllardır vermiyorlardı - Bayram değil, seyran değil amcam beni niye öptü )

ikiondokuz
30-09-2011, 20:43
iran kandile bayrağı diktim diyor.
hadi hayırlısı...


PJAK; "hesapta" silah bırakmış...

Mevzilerden çekilmiş...

Bugünkü açıklama : Afganistan da kullanılan 3 adet süper helikopter bize verilecek... ( Yıllardır vermiyorlardı - Bayram değil, seyran değil amcam beni niye öptü )

delidayim
01-10-2011, 22:34
adaletin,sanatın,edebiyatın geri kaldığı bir ülkede bakılması gereken ilk şey DİL dir.
milleti aydınlatıp ,ufkunu açacak olanlar aydın lardır.bu topraklarda aydınlar ın kullandığı dil halkın anlayışına hitab etmemiştir.
arapça farsça ağdalı kelimeler dilimize sokulmuş,kullanmak büyüklük sayılmış ve halada sayılıyor.
örnek vereyim isterseniz,
şimdi f tipi bir şahıs var,kimilerine göre alim,
açın dinleyin yada alın okuyun,kelimelerin büyük kısmınının anlamını yazamazsınız,anlamış gibi yapıp okur geçersiniz.
halk aydınını anlamaz,er komutanını anlamaz.öğrenci hocasını anlamaz.
söylenmesi gereken söylenemeyince,yada anlaşılmayınca,yapılması gereken yapılamaz.
bir milletyin aydını o milletin düşüncesine ilgi alanına hitab edecek,bizde din konusuna değinen aydın varmı?
peki o büyük alman edebiyatında bu konuya değin me yen varmı?
onların aydınları o milletin din adamlarına bile ışık tuttular.söylenmesi gerekenleri düşünüp üretip söylediler ve aydınlattılar,halk okudu ve aydınlandı,
biz de ne oldu?gırtlağımızdan çıkan harfleri temsil edemeyen bir yazı kullandık,ç ö ü yok arapçada.daha ne kargaşalar.böyle olunca okusada anlamayan cahil bir toplum oluşur.sorgulamaz.
mesela 1993 senesinde turgut özal şaibeli bir şekilde öldü,adnan kahveci şaibeli bir şekilde öldü,eşref bitlis şaibeli bir şekilde öldü,uğur mumcu direk katledildi.
ortak bir noktaları varmıydı acaba aynı yıl ve aynı karanlık şekillerde ölmelerinden başka?
kürt meselesi desem.
ne yapalım?
herşeyi anadilimizde talep edelim,hukuk sistemimizi,ders kitaplarımızı,din kitaplarımızı her şeyi.
söylendiğinde,okunduğunda o kelimenin ifade ettiği resim gözümüzde oluşmuyorsa ,anlamadık diyelim ve anlaşır olanı isteyelim,
ilk önce anlayan anlatabilen bir toplum oluşturalım,gerisini kolayca hallederiz.
ayrıca bu sayfada madem şehit ve gazilerimizi konuşuyoruz,konuyla ilgili okunması şart olan bir kitap var,
osman pamukoğlu(emekli paşa)--unutulanlar dışında yeni bir şey yok.
rica ediyorum okıumayanlar okusun.okusunlarki konuşurken neden bahsettiğimizi bilelim,3-5 çapulcumu yoksa büyük bir gerilla savaşımı,halk desteği ne durumda?nasıl bir gider sözkonusu?imkanlarımız yeterlimi?

özetle,dilini bilmeyen bir toplum üretemeyecektir,düşünce üretemez ilim üretemez geri kalır,adaleti de sanatı da edebiyatı da teknolojisi de.

uguraltun
02-10-2011, 00:29
Ana konumuz şehitler ve gaziler.
Topik sadece mevcutlar için ne yapılabileceğinden ziyade yeni şehit ve gaziler üretmemesi için sistemi sorgulamamıza da izin vermiştir madem. Tarih de konuşacağız, coğrafya da, din de, kültür de. Tabi forumun kurallarını ihlal etmeden, kırmadan dökmeden.

sanırım arkadaşlar, bir hatırlatmada bulundular.son 3-4 sayfa silindi.bilginize iyi geceler.bende yukarıda bir arkadaşımızdan bir parça alıntıladım.uymak zorundayız.saygılar.

ikiondokuz
02-10-2011, 00:44
Moderatörden rica ediyorum, bu topikte yazdığım bütün yazılar silinsin lütfen.

uguraltun
02-10-2011, 23:52
Moderatörden rica ediyorum, bu topikte yazdığım bütün yazılar silinsin lütfen.


kardeşim bende aynı duyguları yaşamadım değil.bilmenizi istiyorum.burada sadakatle ve saygı ile arkadaşlarımızla paylaştığımızı düşünüyorum.arkadaşlarımında şahsıma, bir abi ve arkadaş olarak yaklaşmaları değer vermeleri benim için bir gurur ve onurdur.bunun bilincindeyim.bende buradaki arkadaşlara çok değer verdim.yazılarında tamamına yakınını okuduğumu sanıyorum.neden böyle olduğunu bilemiyorum.bende diyorumki artık bu sistemin sorgulanmasının yeri burası olmayabilir.sistemide içindeki sıkıntıları bir parça yazmassak nasıl olacak.daha çok gazi ve şehit olaylarına devam edelim. nereye kadar sürecek.inşallah ülkemiz yeniden,kendisine rehber olarak MUSTAFA KEMAL ATATÜRK aramak zorunda kalmaz.saygılarımı sunarım.

merthannn
03-10-2011, 09:41
http://webtv.hurriyet.com.tr/2/22554/18886903/1/bir-vali-ayni-soruyu-7-kez-niye-sorar.aspx

bir vali aynı soruyu 7 kez neden sorar izleyin cevabını kendiniz vereceksiniz arkadaşlar

uguraltun
04-10-2011, 00:46
FLAŞ!.. FLAŞ!.. Mardin'de askeri helikopter düştü

Mardin'in Ömerli İlçesi yakınlarında askeri helikopter düştü, 1'i ağır 3 personel yaralandı.

Mardin'in Ömerli İlçesi Kovanlı Köyü yakınlarında bugün askeri bir helikopter teknik bir arazı nedeniyle düştü. Askeri helikopterin, Mardin Alay Komutanlığı'ndan bir heyeti Ömerli ilçesine indirdikten sonra dönüş yolunda düştüğü iddia edild


FLAŞ!.. FLAŞ!.. Polis panzerine roketatarlı saldırı!

DHA
--------------------------------------------------------------------------------


ŞIRNAK’ın İdil İlçesi’nde devriye görevi yapan polis panzerine bir grup PKK’lı tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda can kaybı ya da yaralananın olup olmadığı konusunda henüz bilgi alınamazken, kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla ilçede geniş çaplı operasyon başlatıldı.


PKK'dan sabırları zorlayan açıklama

DHA
--------------------------------------------------------------------------------

PKK, Şırnak’ta kayıp olduğu belirtilen Uzman Çavuş Kemal Ekinci’yi kaçırdığını iddia etti.

PKK’nın açıklaması, örgüte yakın internet sitelerinde yer aldı. Örgüt, Şırnak’ta geçen cumartesi günü Şırnak Çakırca Tugay Komutanlığı’nda görevli Gaziantep’li Uzman Çavuş Kemal Ekinciyi kaçırdığı öne sürdü, ayrıntı vermedi. Uzman çavuştan haber alınamadığı belirtilirken, Şırnak Valiliği bu konuda açıklama yapmadı.

PKK: ÖĞRETMENLERİ YAKINDA SERBEST BIRAKACAĞIZ

TERÖR örgütü PKK, Diyarbakır ve Elazığ’da kaçırdığı 12 öğretmeni yakında serbest bırakacağını açıkladı.

PKK’nın yaptığı, örgüte yakın internet sitelerinde yayınlanan açıklamada, Diyarbakır ve Elazığ’da kaçırılan 12 öğretmenin yakın zamanda serbest bırakacağı belirtildi. Öğretmenlerin kaçırılması eyleminin Türkiye ve hükümetine uyarı olduğu; bunun sivillere yönelik eylem değil, devlet politikalarına karşı olduğu öne sürüldü.

KOŞULLU SERBESTLİK

Açıklamada, öğretmenlerin bırakılması için yapılan kimi çağrılar ve öğretmen ailelerinin isteklerinin izlendiği ifade edilirken, "Bu kesimler merak etmesin ve gönüllerini rahat tutsunlar. Yakınları serbest bırakılacaktır. Talep gelmesi ve Kürdistan’da yürütülen asimilasyon politikalarında bir nefer olmayacaklarının garantisinin verilmesi durumunda bu öğretmenleri tarafsız sivil toplum örgütlerine teslim edeceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz" denildi. Diyarbakır ve Elazığ’da kaçırılan 12 öğretmenin adları şöyle:
-22 Eylül, Lice’nin Baharlı Köyü: Asker öğretmen Mehmet Gözbaşı,
-26 Eylül, Lice’nin Cavundur Köyü: Vekil öğretmen Remzi Savaş,
-26 Eylül Hazro’nun Çiftlibahçe Köyü: Ahmet Ürün
-27 Eylül, Lice’nin Birlik ve Dolunay Köyü: Tekin Çakır, Talip Maçin, Ümit Eşer, Tubay Yalçın, Merdal Aksoy
-27 Eylül Elazığ’ın Arıcak İlçesi Yoğunbilek Köyü: Gökhan Yıldız, Abdullah Karan, İhsan Sarıkaya ve İsmail Yücel.iyi geceler.......

uguraltun
05-10-2011, 00:36
FLAŞ!.. FLAŞ!.. Polis aracına roketatarlı saldırı!
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde akşam saatlerinde polislerin içinde bulunduğu servis aracı PKK’lı teröristlerin roketli saldırısına uğradı. Roketler, araca isabet etmezken, olayla ölen yada yaralanan olmadı.
Olay, akşam saat 19.30 sıralarında Esendere Mahallesindeki TOKİ konutları yakınında meydana geldi. Görevlerini tamamlayan polisler servis aracına binip evlerine gitmek için yola çıktı. Servis aracı, TOKİ yakınlarında pusu kuran PKK’lıların roketatarlı saldırısına uğradı. Şans eseri roketatarlar polis servis aracına isabet etmezken faciadan dönüldü. Atılan 2 roketatar yakınlardaki evlerin duvarına isabet etti. Ölen yada yaralananın olmadığı roketatarlı saldırı sonrası olay yerine çok sayıda polis takviye olarak gönderildi. Yetkililer, bölgede roketatarı atan PKK’lıları yakalamak için geniş çaplı operasyon başlatıldığını belirtti.


Bir kaza, 4 şehit!
Mardin’de Akrep adı verilen zırhlı aracın devrilmesi sonucu 4 polis şehit oldu, 1 polis yaralandı

Adnan AVULA - Nezir Güneş MARDİN
--------------------------------------------------------------------------------


Kızıltepe Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne ait ’Akrep’ Jandarma Tabur Komutanlığı önünde devrildi. İçinde 5 polis memurunun bulunduğu araç saat 9 sıralarında iddiaya göre yoldaki mıcır nedeniyle kontrolden çıktı. Kazada, araçta bulunan polis memurlarından 4’ü ağır 1’i de hafif yaralandı. Durumu ağır olan ve Mardin ile Diyarbakır’a sevkedilen polisler Aytaç Usta, Hasan Babacan ve Mustafa Acar, yolda şehit oldu. Yaralı polisler Kuddusi Arısoy ise hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ünal Gürel’in tedavisi ise sürüyor. Şehit polisler Mardin’de düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi.İncinaz’ı babasız kaldı

28 yaşında şehit olan 6 yıllık polis Kuddusi Arısoy’un,ilk görev yeri olan İstanbul’dan sonra yaklaşık 3.5 ay önce Mardin’e atandığı öğrenildi. Şehidin 3 yaşında İncinaz adlı bir kızı vardı.şehit kardeşlerimize,Allahdan rahmet diliyorum.yaralılarımıza acil şifalar.:aglayan:

uguraltun
06-10-2011, 01:58
arkadaşlar bir vatandaş olarak olayların tırmanması ve gerginliğn artarak devam ettirilmesi beni çok kaygılandırıyor.bu duruma çok üzülüyorum.elden bir şey gelmiyor.gücüm yokki siz ne yapıyorsunuz,nereye gidiyoruz diyebileyim,dışarının oyununa geliyorlar diye düşünüyorum.çok ama çok endişeleniyorum.saygılar.

tmttu
15-10-2011, 16:36
http://webtv.hurriyet.com.tr/2/23139/18995349/1/diyarbakirli-sehidin-buyuk-oykusu.aspx

DİYARBAKIRLI ŞEHİDİN BÜYÜK ÖYKÜSÜ
Çukurca İlçesi'nde mayına basarak şehit olan Diyarbakırlı er 21 yaşındaki Mehmet Tangören'in, daha önce köyündeki şehit cenazesi evlerinin çatısına bayrak asarken görüntü ve fotoğrafı ortaya çıktı.

magurus
15-10-2011, 19:42
http://webtv.hurriyet.com.tr/2/23139/18995349/1/diyarbakirli-sehidin-buyuk-oykusu.aspx

DİYARBAKIRLI ŞEHİDİN BÜYÜK ÖYKÜSÜ
Çukurca İlçesi'nde mayına basarak şehit olan Diyarbakırlı er 21 yaşındaki Mehmet Tangören'in, daha önce köyündeki şehit cenazesi evlerinin çatısına bayrak asarken görüntü ve fotoğrafı ortaya çıktı.


selam kardeşlerim...

şehidimiz sadece kendi evini değil tüm evleri türk bayrağıyla donatmış...

ALLAH MEKANINI CENNET EYLESİN....AMİN...

bu ülkede yaşayan, vatan, bayrak, toprak sevdalıları,siz gazi ve şehitlerimize minnettardır...

şu anda, silah altında olan tüm vatan evlatlarının ALLAH yardımcısı olsun...

emre yildiz
15-10-2011, 20:30
Hakkariden yeni dönmüş ve malesef yakın arkadşlarını (silah arkadaşlarını) şehit vermiş biri olarak olarak hisse.net ailesinin bu duyarlılığı beni çok duygulandırdı ama yetmez.... keşke bu mesele çözülebilse fakat hainlerin derdi çok başka .... 1980 lerden bu yana özellikle 90 lı yıllarda doğmuş gençler-çocuklar sokakta polis taşlamayı, asker taşlamayı, molotof atmayı(en son yediğim şey) bir yaşam tarzı haline getirmiş bir oyun haline getirmiş, liseler dağa daha çok adam çıkarma ile övünür anılır olmuş, eğitim öğretim malesef daha da zorlaşmış, kardeşlik - milletlik lafını edenler imam dahi olsa vurulur olmuş insiyatif kaybedilmiş....yazmak istemiyorum dilimi tutayım diyorum ama 3 aylık yeni evlenmiş Hakan kardeşim hemşerim Erhan'ım .... rahmetli Ferhat 'ım unutulmuyor o güzel gözleri ....Rabbim şehitlerimize rahmet arda kalan eşlerine çocuklarına annelerine sabır ihsan eylesin ....

Sevgi ve Saygılarımla..

bilselc
18-10-2011, 16:30
Bitlis'te Patlama: 4 Polis Şehit
18 Ekim 2011 Salı 16:10
Acı haber Bitlis'in Güroymak ilçesinden geldi.

Güroymak'ta meydana gelen patlamada, 4 polis şehit oldu 2 vatandaş da hayatını kaybetti. Çok sayıda yaralı olduğu bildiriliyor. Çok sayıda yaralı olduğu bildiriliyor.


Şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, tüm halkımıza baş sağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum..terörü, teröristi ve teröre destek olanlara bişey demiyorum küfretip onları sevindirmeyeceğim...Cenabı hak Onları bildiği gibi yapsın

teknik oyuncu
19-10-2011, 09:30
Üç beş bölücüden oy alabilmek uğruna veya sakat bir siyasal islam düşüncesinin peşinde kendi milletinin adını söylemekten utanarak ''bu millet'' diyenler, bırakın şehitlere sahip çıkmayı; altımızdan iç çamaşırlarımızı alamaya varıncaya kadar bizi soymaya çalışmaktalar.

Olaya yanlış bir teşhis koyarsak zaten bocalarız.

Mutlaka gerçekler su yüzüne bir gün çıkacak, çünkü güneş balçıkla sıvanamayacaktır.

Yedi kat yerin üzerinde sadece kalem sesi duyulan mekanda sevaplar ve günahlar kayıt altına alınmaktadır.

Seçimlerde çok konuşan ve ölüleri bile kaldırmaya çalışan cemaatler maalesef terör konusunda hiç konuşmuyorlar. İhale işleri ile daha fazla meşguller. Kafaları hangi ihaleyi alandan bize ne kadar pay düşecek meselesi ile çok meşgul.

Allah ıslah etsin.

tmusaoglu
19-10-2011, 09:35
Allah, bu terör olayının bu seviyelere gelmesinde kimin payı varsa hepsini perişan etsin. Kahretsin ne bu ya 24 şehit mi olu? Savaş mı var? Hiç uğruna evlatlarımız ölüyor. Kimse vatan- millet uğruna demesin, kendi vatandaşının canını koruyamayan, önlemini alamayan devlet uğruna canlar mı veda edilir. Yazık... Yazıklar olsun... :cry:

Mert Can
19-10-2011, 09:41
Yani aklım hayalim almıyor böyle bir şeyi..
Israil askerini kurtaracagınıza, oraya buraya ucak gonderecegınıze kendı vatan evlatlarınızı korumak ıcın F16 gonderemıyor musunuz?
Israil yada herhangıbır devlet boyle bısı olsa o Cukurcada tas ustunde tas bırakır mıydı ?
Kandıl dıye bır yer olurmuydu, adamlar roportaj verıyor , dalga gecıyorlar bizimle !
Bu mu super guc olmak...
Not artısıyla buyuk guc olunuyorsa yapmasınlar..
Basın dık duruyorsa, eğmıyorsan buyuk gücsündür!
Soka girdim diyecek bişi bulamıyorum..
Yazıklar olsun...Yetkisi olupta bunları bitirmeyip hergün bize çile yaşatanlara..
Şehidlerimizin mekanı cennet olsun..Allah sabırlar versin..

foxmulder
19-10-2011, 11:06
Teröristler gece 12 de başlamışlar 5 e kadar taramışlar ehli insaf ya , gitti gitti 26 tane ana kuzusu

norveçli
19-10-2011, 11:09
Milletin beğenmediği İsrail devleti tek bir askeri için neler yaptı.Zamanında onlarca yıl sürse de yahudilere zulm etmiş kişileri dünyanın öbür ucunda bulup teker teker ya indirdiler ya mahkum ettirdiler.Biz son dönemde içi boşaltılan ulus bilincimizi koruyamadığımız müddetçe olan şehit evlatlarımıza ve ailelerine ve güzel ülkemizin geleceğine olacak.Şehitlerimizi Allah'tan rahmet dilerim.

tmttu
19-10-2011, 11:11
Allah rahmet eylesin. Acimiz cok buyuk.

Artik kararlarin alinmasi gerek.
Acilen;
Terör bölgeleri olagan hal ilan edilmeli. Hava karardiginda disari cikma yasagi ve ates acma hakki verilmeli.
Tekrar yol arac kontrol hakki jandarmaya verilmeli.
Özel Harekat polisi artirilmali ve bölgede gezmeleri ve kalmalari icin lojistik destek saglanmali.
Kuzey Irak'ta tampon bölge kurulmali ve önlemler alinmali.
Terör örgutun aleyhinde cok net ve sert medya propagandasi yapilmali (mesela 200 kursun atilan 4 universite kizin aracin resimler bilboardlara asilmali, teslim olan elemanlarla reportaj yapilip medyada islemeli, örgutun kuyuya atip kursunladigi 5 kizi anlatilmali vs).

saygilar

caylak25
19-10-2011, 11:15
hala söylenecek sözü olan var mı?

icraat beyler icraat.. geçin laf kalabalıklarını..

özellikle de devlet büyüklerimiz...

doga11
19-10-2011, 11:18
Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül... ne bu şiddet, bu celâl?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal.
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın;
Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın,
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri 'toprak' diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:
Değmesin ma' bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar-ki şehâdetleri dinin temeli-
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder -varsa- taşım.
Her cerîhamdan, İlâhî, boşanıp kanlı yaşım;
Fışkırır rûh-ı mücerred gibi yerden na'şım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl!

doga11
19-10-2011, 11:18
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927

Serdarzorlu
19-10-2011, 11:19
Artık sözün tükendiği noktadayız.... 26 can, 26 oğul, 26 yar, 26 ocak, 26 kardeş... Mekanınız cennettir...

rookie_IV
19-10-2011, 11:22
Bugun gerceklesen saldirida hayatini kaybeden tum sehitlerimize Allah tan rahmet, yaralananlara acil sifalar diliyorum.

doga11
19-10-2011, 11:24
26 Şehit 24 Yaralı. 50 anne.... 50 baba
Her anne ağlıyordur şimdi.
Yoksa benim oğlum mu diye
Bu ülke ağlıyor mu yüreğim yanıyor diye

Trabzon maçı kaybetti diye
Ağlayan sokağa çıkanlar hani nerede
Yüreğimiz yanıyorsa eğer içten
Haydi sokaklara sokaklar yetmez çukurcaya

Onlar PKK için onbinleri toplayıp gitimyor mu itlerin yanına
Haydi bayraklar ele hep beraber çukurcaya
Yüreğimiz yanmıyor olabilir, kaybolan canlar bizim canımız değil
Yüreğimiz yansın bu gidişle bizimde canımızı yakarlar

Haydi çukurcaya hep beraber el ele
Yüreği yeten varsa, vatanını seven varsa kol kola
Gidelim çukurcaya 100.000 kişi Kızılayda yaramaz
Gidelim hep beraber çukurcaya.

aonurs
19-10-2011, 11:24
biz kardeşiz etle tırnak gibiyiz.oyuna gelmeyelim.bu ülkeyi hep beraber kurduk

doga11
19-10-2011, 11:26
biz kardeşiz etle tırnak gibiyiz.oyuna gelmeyelim.bu ülkeyi hep beraber kurduk

Lafımız herkese değil kibizim itlere ve itlerin yanında olanlara

polat55
19-10-2011, 11:28
biz kardeşiz etle tırnak gibiyiz.oyuna gelmeyelim.bu ülkeyi hep beraber kurduk

Hep bildik laflar sayın aonurs...nasıl kardeşlik bu bana söyler misiniz?...elbette galeyana gelmeyelim, gaza gelmeyelim...ama size katılmıyorum...böyle kardeşlik olmaz...sadece ezildim, dilimi kullanamadım, kültürümü yaşayamadım vs vs...bahanesiyle bu kadar şiddet, toprak isteme...hangi mantıkla???...bunları tanımıyorsunuz siz...

MERT4633
19-10-2011, 11:29
Allah rahmet eylesin

piyasafatihi
19-10-2011, 11:31
milletimizin başı sağolsun! Allah geride kalanlara sabır ülkemiz yöneticilerine vatan sevgisi ve akıl versin! başkalarının talimatları ile ülke yönetilemedeğinin süslü söylemeler ve birilerine yaranma çabası ile taviz vermenin ülkemizi getirdiği noktadayız. bir kere daha belirtmek istiyorum ki söz değil icraat zamanıdır. öncelikli olarak ulusal kanallarımız başta olmak üzere tv kanallarımızda hain terör örgütünün kanlı yüzünü anlatan( kendi mensuplarından 6000 teröristi ajanlık işbirlikçilik vb nedenler ile öldürdüğü) yayınlar yapmalıyız. başta beslediğimiz terörist başı ve onun kuzey ırak'taki işbirlikçisi iki palyançoyunun icabına biran önce bakmalıyız. söz konusu vatan olunca bunların çok zor olacağını sanmıyorum. ayrıca askerimize eskiden olduğu gibi yetki vermeliyiz. maalesef asker şuan yetkisi olmadan bir araba durdurp aramak bir yana karakolundan dışarı bile çıkamıyor. bunu bizzat vatani görevimi yaparken yaşadım!

Allah şehit ailelerine sabır versin...

doga11
19-10-2011, 11:32
Biz bunu da unuturuz dağlıca unutuluğu gibi
Bir iki hafta tehditler savurur boş tepeleri bombalarız
Sona yine susarız
aradan 2 ay geçer 50 kişi daha ölür
ve yine aynı şekilde davranırız
Fransız başbaaknının dediği gbi Türkler unutkandır.

BEYPAZARLI
19-10-2011, 11:35
Türk toplumunu,gençliğimizi,işçimizi,üniversitelerimizi ,ordumuzu,onurumuzu,şerefimizi,tarihimizi pasifize ederek devletimi ve milletimi bu hale düşürenleri ALLAH'ım bildiği gibi yapsın.Çok daha ileri gitmek istemiyorum.
Aziz şehitlerim mekanınız cennet.Sİzlere sahip çıkamadık,bizleri affedin diyemeyecek duruma düştük.Lanet olsun...Lanet olsun...Lanet olsun...

piyasafatihi
19-10-2011, 11:37
Biz bunu da unuturuz dağlıca unutuluğu gibi
Bir iki hafta tehditler savurur boş tepeleri bombalarız
Sona yine susarız
aradan 2 ay geçer 50 kişi daha ölür
ve yine aynı şekilde davranırız
Fransız başbaaknının dediği gbi Türkler unutkandır.

maalesef unuturuz!! daha doğrusu medya unuttuğu anda milletimizin de çok büyük kısmı unutur! daha sonra da kış gelmesi ile kanlı terör örgütü sözde eylemsizlik ilan eder ve inlerine çekilir. bizim idareciler de nutuk atmaya başlar..

cemalettin
19-10-2011, 11:39
Şehitlerimize Allahtan rahmet Ailelerine sabır dilerim ....Bütün miletimizin başı sagolsun.Haber yaptıgını zanneden şakraban degil bu millet 100 şeyit 1000 şehit verecegini bilse bile devletimiz bunun hesabını eninde sonunda ödettirecek başlarının başını birgün mutlaka alacaktır..

19-10-2011, 11:39
Allah şehitlerimizin mekanlarını cennet eylesin,içimizdeki hainlerin de gıyaben yüzlerine tükürüyorum,
özellikle mecliste hiçbir şey olmamış gibi pişkin pişken gezinen ve bu ülkeden maaş alan,
o vurulan Mehmetçiğin ailesinin yatırdığı vergilerden maaş olan o yüzsüzleri de Allah bildiği gibi ıslah etsin,
Allah Onlana KAHHAR sıfatı ile tecelli etsin,
benim verdiğim vergilerden o şerefsizlere düşen hakkım haramı zıkkım olsun...

Akresi
19-10-2011, 11:39
Söz bitmiş ama....

Allah şehadet mertebesiyle kalanlarına şefaat ettirsin, sabır versin. Bu meseleyi çözecek akl-ı selim insanları milletimize bir an önce nasip etsin. Dirliğimizi, birliğimizi daim kılsın' (Amin)

TNT-2
19-10-2011, 11:44
Kana kan dişe diş intikam, bunun dışındaki hicbirsey şehidin acısını dindirmez.

BOZKURT06
19-10-2011, 11:48
biz kardeşiz etle tırnak gibiyiz.oyuna gelmeyelim.bu ülkeyi hep beraber kurduk

nasiiiii
ATAMIZ musul-kerkük ü almak için kahraman ordumuzu hazırlamış ve yürüyüşe geçerken
BU MİLLETİN önünde kim durdu ?
beraber kurmadık, birileri kurdu.
birileri de
her zaman AZİZ TÜRK MİLLETİME İHANET ETTİ
hep benim AZİZ TÜRK MİLLETİMİ ARKADAN HANÇERLEDİ.

Amiral
19-10-2011, 11:52
http://img827.imageshack.us/img827/7040/sehitlerimiz2.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/827/sehitlerimiz2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

shehzade
19-10-2011, 11:54
Bu söz devamlı bitiyor ama...

Elde somut bir düzelme var mı? YOK.!

Böyle kardeşlik olmaz olsun...

500 kişiyi katırlarla getirip birleştirmediler ya bu kadar adam yine orda çalışan orda yaşayan insanlar..

İsrail'e kızanlar 1 tane esir askeri kurtarmak için gösterdiği çabayıda görsün....


Cumhurbaşkanımız Silvan'da yanarak şehit olan 13 askerimiz için açıklama yaparken ne demişti?? Bu saldırıyı yapanlar bu saldırının misliyle karşılık bulacaklardır...

Bugün ne diyor... Misliyle karşılığını vereceğiz..

Aradan geçen 4 ayda ne değişti?


Ne karşılık verdik Misli Misli???

piyasafatihi
19-10-2011, 12:00
http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/10/19/basbakanlik.onunde.teror.protestosu/633695.0/index.html

halk bu vatanın sahipsiz olmadğını göstermek adına biraya gelince onları engellemeye çalışanlar teröristlerin cebimizden maaş alan destekçileri polis tokatladığında nerdeydi? bırakın halk tepkisini ortaya koysun ! Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur!!

sussli
19-10-2011, 12:09
‎" 19 Ekim 2009, tam iki yıl önce bugün..Bir grup kansız o.ç. sözde barış otobüsü ...ile habur kapısında gösteri yaptı. Ankara ayakta alkışladı.
O günün yıl dönümünde 18 yıl önceki Bingöl saldırısından sonra en kanlı vahşeti yaptılar bugün. En fazla ses getirecek Mükemmel bir zamanla, profesyonel bir organizasyon ile hiçbirinin burnu kanamadan...
Geçen Cumhurbaşkanı Hakkari'de kurufasulye yedi asker ile, Hükümet Anayasa değişikliği için kapı çalıyor bu kargaşada da zamları sokuşturuyor. Kimsede tık yok.
Al dedi kansızlar ses böyle getirilir, icraat böyle yapılır
Hükümet, Asker, Polis, Jandarma, MİT, Millet hiçbiri bunu tahmin edemedi, önlem alamadı. Yazıklar olsun, kimse kimseyi kandırmasın milletimiz dahil hepimiz bitmişiz. Profil resimleri değişir şimdi, Türk bayrakları, Kemal Atatürkler gelir, kurdelalar ile terör kınanır. Akşama birşey kalmaz ama hadi bakalım şerefee eller havayaa..
Motorcular yürüyüş için organize olur ama o gün ya çocuğunun ödevi çıkar, ya pazar kahvaltısnı tercih eder 10 motor toplaşırsa ne ala
Sinirlerim feci bozuk, teyp kaydı çalışmaya başladı bile zaten;
-İntikamımız acı olacak
-Komutanlar ve Bakanlar toplandı
-Kara harekatı başladı
-Terörü lanetliyoruz
-Bu acıları yaratanları Allah'a havale ediyorum..
-Kandile bomba yağdı
-Bıçak kemiğe dayandı

Akşama gerçekten birşey kalmaz. Fatmagülü kim düdükledi, Kanuni akşam kimi alacak hareme, magazin bir o..'yu taksiye binerken donunu görmüş, ne olacak fenerin hali?
Hepimizde icraat sıfırrr, şaşkınlık dolu kelimeler ile anlatırız Atatürk'ün bir subayı için Menemen'i yaktığını, bir daha tekrarı olmayacağını bilerek. Bir savaş var ve hepimiz kaybettik. "
- bir dostumun yazısı ! aynen düşüncelerimdir....-

nerkan
19-10-2011, 12:12
Kandile o bayrak dikilmedikçe, oralar bizden sorulmadıkça bu işin sonu gelmez, ondan sonra içeri dönersin dışarı bitmeden içerisi bitmez

Reis
19-10-2011, 12:12
Kana kan dişe diş intikam, bunun dışındaki hicbirsey şehidin acısını dindirmez.
tamamen katılıyorum.
şehitlerimize ALLAH rahmet eylesin diyip iki cümleyle geçiştirmemek lazım.

Jah
19-10-2011, 12:19
Hep bildik laflar sayın aonurs...nasıl kardeşlik bu bana söyler misiniz?...elbette galeyana gelmeyelim, gaza gelmeyelim...ama size katılmıyorum...böyle kardeşlik olmaz...sadece ezildim, dilimi kullanamadım, kültürümü yaşayamadım vs vs...bahanesiyle bu kadar şiddet, toprak isteme...hangi mantıkla???...bunları tanımıyorsunuz siz...

bu turlu sikayetler terorun baslamasina sebep olmus hakli nedenlerdir. bunlari "bahane' olarak nitelendirirsek baris icinde (birarada yada ayri olarak) yasama sansimiz cokaz olur.
bu arada bu hukumet gucunu uluslararasi alandan ziyade birazda bu guzelim ulkede gostermeye baslasa iyi olur.
Allah rahmet eylesin, hepimizin basi sagolsun.

aerius
19-10-2011, 12:38
ALLAH tüm ŞEHİTLERİMİZE rahmet eylesin..ki onlar rahatlar öbür tarafta şu anda...ama her şeye rağmen ateş düştüğü yeri yakarmış..ALLAH ŞEHİT ailerine sabır versin..dayanılması çok zor bir acı....:(

RODYUM
19-10-2011, 12:42
Arkadaşlar, bu bir TÜRK-KÜRT mücadelesi değildir. TÜRKiYE-israil (siyonist) mücadelesidir. Adamlar kuduruyor Ülkemizin sesinin gür çıkmasından. Dün akşam Dağlıca kamutanı DİRİK dedi, halkın %2 si hain diye. İşte bu %2 hainler israil ve batının kucağına oturmuşlar, huzurumuzu bozuyorlar. Bu millet ne hainler gördü, bunlarin da çaresine bakılacaktır, inş. her ne kadar yetersizlikler varsa da. Bu arada başkalarının "mukabelei bilmisil zalimanesidir" (Zulme karşı aynısıyle muamele zalimliktir.) dusturundan hareketle %98 in hakkına girmemek lazım. Adamların (israil vs.) amacı da bu zaten. O yuzden belimizi doğrultamadık yıllardır.

Ayrıca bir noktaya dikkat çekmek istiyorum; dün akşam Filistinli esirler geldi Ankaraya, toprağı öptüler. Gece bu olay oldu... Suriye olaylarından sonra da arttı köpek saldırıları...

Bir de televizyonlarda gazetelerde, KCK yi sempatik gösteren gazeteci hainleri de iyi tanımak lazim. PKK dan daha tehlikeli olan ondan daha yukarıda olan KCK var. Adamlar resmen develet zannediyorlar kendilerini. vergi bile koymuşlar, "devrim vergisi". bu adamları iyi tanımak lazim, üstü kapali destek verenleri. Adamlar tutuklanıyor, bunlara desek verenler var (ne yazık ki) siyasi suçlu diye savunuyorlar, ne siyasisi, bunlar teröristen daha tehlikeli...

Son olarak canavara, karşı mulayim olayim dersen, seni parçalar bir de senden dişinin kirasını izler. Askeri olarak da gerekli etkin cevap verilmelidir. Boş dağları dövmek değil, bu hainlerin leşlerinin en azından sayısın bilmek istiyor bu MİLLET. Bu yeterli mi? Hayır tabiki, bunların siyaset, medya ve ekonomi uzantılarıyla da mücadele etmek lazım, bunları teşhir etmek lazım!

"ŞEHİTLER ÖLMEZ" boş bir laf değildir. Onlar hala aramızdadir, gelir annesinin elini öper, çocugu varsa başını sıvazlar, öldüğünü bile bilmez belki de. Olan Arkada kalanlara oluyor, RABBİM o kullarina sabır versin. ben şahsen Ahirette o kardeşlerimizle Cennette (Allah hepimize nasip etsin) görüşüp "Bize hakkınızı helal edin" demek isterim.
Rabbim hepimizi o kardeşlerimizle cennette kavuştursun...
Ailelerine sabır...

polat55
19-10-2011, 12:44
bu turlu sikayetler terorun baslamasina sebep olmus hakli nedenlerdir. bunlari "bahane' olarak nitelendirirsek baris icinde (birarada yada ayri olarak) yasama sansimiz cokaz olur.
bu arada bu hukumet gucunu uluslararasi alandan ziyade birazda bu guzelim ulkede gostermeye baslasa iyi olur.
Allah rahmet eylesin, hepimizin basi sagolsun.

- İşte galiba sorun burda...benim söylediklerimle bu yaşanmışlıkların doğru olduğunu mu savunmuşum...elbette son 30 yılda hoş olmayan şeyler yaşandı...ama bunun karşılığı bu değildir...(somut örnek: ahmet türke yumruk atıldı karşılığında 2 polis şehit edildi.)algımız farklı...ilk 3 yaşta şiddetle yetişen, şiddetle büyüyen, sevgi-saygı gibi şeyleri tanımayan nesil, bilinç altına yerleşmiş olan bu olguyu her anlaşmazlıkta ortaya koymakta...oturup konuşma, anlaşma veya başka bir yol bilmemekte...

- Dünyanın hiçbiryerinde kültürümü yaşatmıyorlar diye insanlar birbirlerini öldürmüyorlar...

- Türkler bu coğrafyaya kuruluş ve yıkılış dönemlerini çıkarın en az 400 yıl ciddi hakimiyet kurdular...bugün abd nin, avrupanın yaptığı gibi yapsalardı, başka kültüre saygılı ve içlerinde insan sevgisi olmasaydı, bugün ne kürt kalırdı, ne ermeni ne de rum...(bu arada ermenileri de osmanlı bizansın elinden kurtarmıştır, yoksa şimdi tarihin tozlu sayfalarında olacak bir ırktı...) hal böyleyken son 30 yılda yaşananları bahane edip bu yüzyıllara dayanan ilişkiye balta vurmaya çalışmanın neresi mantıklı?...

- sizin babanız bana kötülük yapmış olsa benim sizi öldürmeye kalkışmamı neye sığdırıyorsunuz merak ediyorum...sonuçta her kesimin içinde bu işin bitmesini istemeyen ve bundan nemalanan insanlar var...

- şu an ülkenin en büyük 20 şirketinin 8'i kürt kökenli vatandaşların...özellikle son birkaç yıldır dil, kültür, yaşam tarzı konularında hiçbir sıkıntı yok...istedikleri zaman istedikleri yerde tatil yapıyorlar...vs vs...bunu uzatmak mümkün...ama hala...hani tek dert kültürün yaşanmaması, ezilme idi?...öyleyse bu ne?????

bana kalırsa birileri fena halde gaza geliyorlar ve ne istediklerini dahi bilmiyorlar...ne dersiniz???

ama bunun bir de ahireti var...

hasbi
19-10-2011, 12:47
5 gün önce sayın cumhurbaşkanı teftiş etmişti oraları.
enterasan değil mi

bayrağım
19-10-2011, 12:58
TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN...

Hep sözde kalıyor.
Yeter artık ne yapacaksak yapalım.

BİR TÜRK OLARAK KAHROLUYORUM .

BOZKURT06
19-10-2011, 12:59
5 gün önce sayın cumhurbaşkanı teftiş etmişti oraları.
enterasan değil mi

gözdağı veriyorlar
sen ne kadar teftiş edersen et,
bizim borumuz öter buralarda demeye getiriyorlar sözde
DEVLETİM ile değil, o ilelebet BAKİ KALACATIR, YÖNETENLER ile dalga geçiyorlar da

anlayacak adam nerdeeeee.

futbolcu
19-10-2011, 13:00
26 tane insanı, en nefret ettiğin insanları yanyana koysalar, al silahı eline vur deseler kaçımız yapabiliriz, kaçımız kıyabiliriz. Bunun ezilmişlik, hak, hukukla ilgisi yok. Tüm talepleride karşılasan hep daha fazlası olacak çünkü kan emicilik ruhlarına işlemiş.

Yok ramazandan sonra yok kıştan sonra randevuyla olmuyor bu işler. Eğer kararın ve gücün var ise basarsın tepesine bitirirsin. En ufak karikatürlere bile tolerans göstermeyen, şahin olan zihniyet hergün gelen şehit haberlerine "bağrımıza taş basacağız" diyebiliyor. Silivrideki tutuklulara istenen cezaların 10'da1'i kadar teröriste istenen cezalar. Hak hukuk adalet kavramları birbirine girdi iyice. Sonu iyi değil ama Allah hayırlısını verir inşallah.

Bak ne haldeyiz yine Allah'a havale edip bağladık yakınmamızı. Oysa bizler için canını veren o gencecik umutların bedenleri kara toprakta şimdi. Aileleri diri diri mezarda yaşayacaklar bundan sonra. Kimimiz "şehit oldular rahatlar" diyecek, kimimiz saygı duruşunda bulunacak. 3 gün sonra gündem "çoookk daha önemli" bir ekonomik/siyasi her ne halt olacak gelişmeyle değişecek ve unutulacak bu genç yürekler, istatistik olacaklar.
Lanet olsun.

[NIRVANA]
19-10-2011, 13:07
Elektronik olarak sınır güvenliğini şu ankinden çok daha güvenilir hale getirebilecek birtakım uygulamalar yapılabilir. İnsansız olarak sınır güvenliği sağlayacak çözümler mutlaka hayata geçirilmeli, bu gençlere ve ailelerine karşı bir sorumsuzluk içerisindeyiz. TSK ve hükümet daha akılcı çözümler için mutlaka teknik destek almalı artık. Envanterini millileştiren kurumlardaki arge cilerden neden destek alınmadığını anlamıyorum. Bu iş her eylem sonrası uçakları kaldırıp dağı taşı bombalayarak bitmez. Senelerdir bitmedi, demek ki içerideki hainleri saptayabilmek için önce dışarıdan sızıntıları engellemek lazım. Aksi takdirde bu vurkaç stratejisi adım adım hedefe ilerlemekte.

polat55
19-10-2011, 13:12
26 tane insanı, en nefret ettiğin insanları yanyana koysalar, al silahı eline vur deseler kaçımız yapabiliriz, kaçımız kıyabiliriz. Bunun ezilmişlik, hak, hukukla ilgisi yok. Tüm talepleride karşılasan hep daha fazlası olacak çünkü kan emicilik ruhlarına işlemiş.
Yok ramazandan sonra yok kıştan sonra randevuyla olmuyor bu işler. Eğer kararın ve gücün var ise basarsın tepesine bitirirsin. En ufak karikatürlere bile tolerans göstermeyen, şahin olan zihniyet hergün gelen şehit haberlerine "bağrımıza taş basacağız" diyebiliyor. Silivrideki tutuklulara istenen cezaların 10'da1'i kadar teröriste istenen cezalar. Hak hukuk adalet kavramları birbirine girdi iyice. Sonu iyi değil ama Allah hayırlısını verir inşallah.

Bak ne haldeyiz yine Allah'a havale edip bağladık yakınmamızı. Oysa bizler için canını veren o gencecik umutların bedenleri kara toprakta şimdi. Aileleri diri diri mezarda yaşayacaklar bundan sonra. Kimimiz "şehit oldular rahatlar" diyecek, kimimiz saygı duruşunda bulunacak. 3 gün sonra gündem "çoookk daha önemli" bir ekonomik/siyasi her ne halt olacak gelişmeyle değişecek ve unutulacak bu genç yürekler, istatistik olacaklar.
Lanet olsun.

Değerli futbolcu,

biz en sevmediğimiz bir vatandaşın canı yandığında geçmiş olsuna gideriz...elimizden ne geliyorsa yaparız...zeminde mertlik var...

bunu dünyada sadece Türk insanı düşünür...ama karşındaki; bırak kısasa kısası, bir yumruğun karşılığında bile 2 polisi şehit ediyor....farklılık burda...yetişme tarzı ve bilinç altına işlenen ve yüzyıllardır süregelen, artık genetiğe yansıyan olay bu...

kaldı ki şu an en rahat yaşayanlar onlar...

CycLone
19-10-2011, 13:14
Kandile o bayrak dikilmedikçe, oralar bizden sorulmadıkça bu işin sonu gelmez, ondan sonra içeri dönersin dışarı bitmeden içerisi bitmez
Türkiyemi yapacak bunu, topraklarını kaybetmesinde..
ben rusya gürcistan ermenistan birçok ülkede ikamet ettim bölgede en korkak Türkler diyorlar.. içerden görünüş ve dışardan görünüş %180 derece zıt. nasıl ortadoğuda lider ülke olacaksa.....ülke bir avuç arabın pohpohlamasına geliyor gibi... hükümetin laftan başka bir icraati yok çünkü kesinlikle cesareti yok...

Z&M
19-10-2011, 13:14
http://c1110.hizliresim.com/q/m/15tk.jpg

http://c1110.hizliresim.com/q/m/15rz.jpg

Ey,mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
Kızkardeşimin gelinliği,şehidimin son örtüsü!
Işık ışık, dalga dalga bayrağım,
Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
mezarını kazacağım.
Seni selamlamadan uçan kuşun
yuvasını bozacağım.

Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder...
Gölgende bana da, bana da yer ver !
Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar.
Yurda ay yıldızın ışığı yeter.

Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün.
Kızıllığında ısındık,
Dağlardan çöllere düşürdüğü gün.
Gölgene sığındık.

Ey, şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalan;
Barışın güvercini, savaşın kartalı...
Yüksek yerlerde açan çiçeğim;
Senin altında doğdum,
Senin dibinde öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
Yer yüzünde yer beğen !
Nereye dikilmek istersen,
Söyle, seni oraya dikeyim !

ARİF NİHAT ASYA


Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı ve yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim.

EFT
19-10-2011, 13:17
başımız sağolsun

celikbilek
19-10-2011, 13:32
karakollara harekete duyarlı robot koyacaksın, her hareketin karşılğı seri atışta 100 mermi olacak. İşte o zaman karakollara saldırı serbesttir diye gazetelerede ilan vereceksin.
Yok eğer öbür dünyayı beklersek daha çok bekleriz.

shehzade
19-10-2011, 13:36
Terörün Haklı nedeni mi olur??

Bu hak hukuk arama mücadelesi değil....

RODYUM
19-10-2011, 13:47
Yapmayın Allah aşkına bu millete korkak diyenler dönüp kendilerine baksınlar, yıllardir rusyanin kıçının dibinden ayrilmiyorlar.
Her şey bir tarafa bu millete Korkak kimse diyemez.
Siz sadece kafkaslardan değerlendiriyorsunuz.
Biraz batiya, afrikaya, ortadoğuya bakın... herkes Türkiyenin önemini hatırlamaya başladı.
Bu millet ortadoğuda zaten lider, hedef dunya gücü olmak. tabiki yıllarin hantallığı var. Dağlıca komutanı dün açkladı:hainler, TSK ya bile yuva kurmuş.

Kolay olmayacak ama, Gelecek Türkiye için çok parlak...

Siz biraz oraların etkisinde kalmışşınız...Türkiyemi yapacak bunu, topraklarını kaybetmesinde..
ben rusya gürcistan ermenistan birçok ülkede ikamet ettim bölgede en korkak Türkler diyorlar.. içerden görünüş ve dışardan görünüş %180 derece zıt. nasıl ortadoğuda lider ülke olacaksa.....ülke bir avuç arabın pohpohlamasına geliyor gibi... hükümetin laftan başka bir icraati yok çünkü kesinlikle cesareti yok...

polat55
19-10-2011, 13:55
Terörün Haklı nedeni mi olur??

Bu hak hukuk arama mücadelesi değil....

Bunu idrak edebilecek zekaya sahip olmasına rağmen kökükörüne bunu savunanlar hain, bu zekaya sahip olmayanlar ise kör cahildir...

AGARTA72
19-10-2011, 14:06
kana kan dişe diş intikam, bunun dışındaki hicbirsey şehidin acısını dindirmez. [sıze=7][/sıze]ya susturacağız,ya kan kusturacağız.

Işılay
19-10-2011, 14:18
UTANIYORUM ŞEHİDİM,
UTANIYORUM,
YEMEKTEN,
... İÇMEKTEN..
SENİN ANNEN AĞLARKEN
GÜLMEKTEN UTANIYORUM..
SANMA Kİ UNUTUYOR,
UNUTTURUYORUZ !
UNUTANLARI BARINDIRMAKTAN UTANIYORUM,
SEN VATAN İÇİN BİZİM İÇİN
ŞEHİT OLURKEN SENİ GÖRMEZDEN GELENLERDEN UTANIYORUM..


Aziz NESİN

kerkenez61
19-10-2011, 14:46
Başımız sağolsun, mekanları cennet olsun inşallah...
Allah öncelikle ailelerine ve güvenlik güçlerimize, daha sonrada tüm milletimize sabır versin...
Bu işi yapanlara bir söz söylemiyorum, artık sözun çoktan bittigi yerdeyiz. Şu vakitten sonra bunu yapanın, göz yumanın, destekleyenin ... Vs ; 7'sinden 70'ine diyet ödeme vakti gelmiştir. Hoşgörü, demokratikleşme ... Vs hikayedir.
"Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir.
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!..."

alacakaranlık
19-10-2011, 14:54
Başımız sağolsun şehitlerimizin ruhu rahat olsun mekanları cennet olsun elbet birgün bu aziz vatanda şehitlerimizin kanı yerde kalmıyacak gerekirse bende herşeyimle tekrardan cephede ordumuzla beraber o dağlarda pkk ve bunun gibi aşalık örgütlere karşı savaşmaya hazırım,kanımız yerde kalmıyacak bu vatan bölünmez böldürtmem bunu bilin aklınıza kazıyın

şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum yaralılarımıza gazilerimize acil şifalar diliyorum

kabara
19-10-2011, 15:02
şehitlerimize allahtan rahmet yüce TÜRK milletine baş saglıgı diliyorum.

birde siyasilerimize sesleniyorum yazık size her seferinde çıkıp aynı şeyleri söyleyerek agzınızı yormayın kasetten versin televizyonlar nede olsa aynı terane satılıyor hep. hani ramazanın hatrına duruyorduk kurban geldi. yüce TÜRK evletlarıda teker teker kurban oluyorlar işte.

teknik oyuncu
19-10-2011, 15:04
Başbakan, bu Türkiye'ye saldırıdır demiş, Türk milletine saldırıdır diyemiyor. Bölücüleri aman kızdırmayalım. Küstürmeyelim.

Böyle bir millet mi var! havası zaten bütün meselenin özüdür. Kendi vatanında garipsin, kendi vatanında parya. Senin adını anmaktan korkan bir idareci sınıfı ile yönetiliyorsun. Bir çuval bulgur veya kömür uğruna.

mtsmts
19-10-2011, 15:17
BDP NİN BAŞKANI İMRALIDAKİ P...... İÇİN O OLMAZSA ÇÖZÜM OLMAZ DİYOR VE ELİNİ KOLUNU SALLAYA SALLAYA GEZİYOR

BEDAVA EĞİTİM HAKKIMIZ DIR DİYE PANKART AÇAN İKİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ İSE 601 GÜN HAPİSTE YATIYOR

YORUMSUZ

şu yunanlılar adalarını satıyorlarmış param olsa birini alır oraya yerleşirdim bu ülkede yaşamak gerçekten hele bu insanlarla birlikte aynı havayı solumak kanıma dokunuyor adamlar İstanbulun göbeğinde bile yürüyüş yapıp slogan hatta bomba atarken polisler bile çaresiz kalıyor bir polise sordum nedir bu durum dedim bana verdiği cevap ne hissetiğinizi anlıyoruz fakat resmi olarak yürüyüş izni almışlar yürüyün bakalım at hırsızları pislikler daha nereye kadar yüreyeceksiniz.