PDA

View Full Version : Eskişehir yolu ve civarı

Pages : 1 [2]

camsoy
25-06-2009, 01:07
Son olarak tekkeköy ile alakadar eklemek istediğim: EVET bu bölgede çok kooperatifin alım yaptığı doğrudur, Arsanın toplam büyüklüğü 15 394 675 m2 dir ve çok ortaklıdır. Ben de nacizane ortaklarından birisiyim....

tualtuana
25-06-2009, 11:34
sayın tualtuana,

alım büyüklükleri konusunda bir bilginiz varmı?

yani ne kadar alıyorlar.

hatırladığım kadarı ile geçen sene camsoy un verdiği bilgilere göre o bölgeden geçen senede birileri yer almış olmalı.

selamlar.

Buradaki koop. alımlarında metraj gözedilmiyor.. Sadece küçük metrajlı durumlarda verilen m2 fiyatları düşüyor. o bölgede köylülerin sattığı fiyatlar 1,7tl civarı ve koop. ise 1.6 tl den alabiliyor..fakat 50 dönüm ve fazlası satışlarda ise m2/2 tl yi buluyor...
Sayglar

Darendeli
25-06-2009, 12:33
Sayın Ahmet 75,

Geçen yıl bu bölge ile alakadar yukarıdaki ayrıntılı yazı yazmışdım. Geçen yıldan bu yana fikirlerim değişmedi. Tekkeköy bölgesi batı aksında en ucuz bölgelerden bir tanesi.

Tamam, Esk. yoluna uzak olabilir ( 20 km) ama avantajları çok. Sadece ve sadece org. Sanayiye yakınlığı bile bir cazibe merkezi adayı olması sebebidir. Bir düşünün organize sanayide o kadar fabrikalar açılacak, nerde yaşayacak bunca insan. Nereden gelecekler. Çoğunluğu civar bölgelerde ikamet edecekler. Bugün Ostim'in civarına baktığınzda hemen konutlar göreceksiniz kaldı ki bazıları Sanayi ile iç ice: ( örnek uzay yolu caddesi. Caddenin ileri kısmı tamamen konut alanı.) Ostimde çalışanlar için Batıkent niye bu kadar revaçta??? Çünkü çok yakın...

İşin bir taraftanda fiat/metraj boyutu var. Çok yatırımcı profili inceledim/çalıştım. Misal olarak kendi yatırımcılarıma örnek verecek olursam: Yurt dışı yatırımcılarımız haricinde genelde yerli yatırımcılarımızın elinde 20 000- 50 000 TL lik bir meblağ var. Bu finansman gücü ile hem Batı aksında hemde tek tapu bir yer arıyorlar.

Karşılaştığımız en büyük sorunda burada oluşuyor, hem tek tapu, hem batı hattında, hem Esk. yoluna yakın hemde 50 000 TL lik yer zor çıkıyor. Çıksada arz-talep dengesinden dolayı fiatı yüksek oluyor, istisnalar mevcut değil mi? Tabiiki mevcut. Misal ballıkuyumcu 1000 m2 tek tapu, 45 000 TL, dodurga imarlı tek tapu 300 m2 45 000 TL, ama ya m2 si az oluyor, ya düşük emsalli oluyor, yada m2 fiatı yüksek geliyor.

Fiat/metraj boyutunda şöyle bir örnek var: Bazı yatırımcı yüksek metrajdan haz alıyor. 20 000 TL lik yatırımla Tekkeköyden 7 il a10 dönüm arası yer aldığında, mutlu oluyor insan....

Gene bizim Tekkeköy değerlemesi uzun oldu, Bakalım bu sefer hangi emlakçı arkadaşımız bu değerlemeyi alacak, başını ve sonunu kırparak kendi sitesine koyup kendi emeğiymiş gibi pazarlayacak merak ediyorum:)

Bu vesile ile tüm dostların da regaib Kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim....

Sayin camsoy sizin de hisseniz olduguna göre burada, mantik olarak iyi yer olmasa sizde yatirim yapmassiniz! Bu vesile ile bende sizin izinize basarak buradan bir toprak yatirimi yapmak isterim söyle 20 dönüm filan,bana özelden bir mesaj gönderirseniz sevinirim,slm ve saygilar

Ahmet 75
25-06-2009, 15:39
Son olarak tekkeköy ile alakadar eklemek istediğim: EVET bu bölgede çok kooperatifin alım yaptığı doğrudur, Arsanın toplam büyüklüğü 15 394 675 m2 dir ve çok ortaklıdır. Ben de nacizane ortaklarından birisiyim....

Çok teşekkürler..Metrekaresi 3.5 liraya koop.hissesi uygun fiyat mıdır?

camsoy
25-06-2009, 23:23
Sayin camsoy sizin de hisseniz olduguna göre burada, mantik olarak iyi yer olmasa sizde yatirim yapmassiniz! Bu vesile ile bende sizin izinize basarak buradan bir toprak yatirimi yapmak isterim söyle 20 dönüm filan,bana özelden bir mesaj gönderirseniz sevinirim,slm ve saygilar

Sayın Darendeli,

Sevmediğim, beğenmediğim ya da ısınmadığım bir bölgeyi başkasına da tavsiye etmiyorum. Bu yüzden genel olarak alımlarım bir kaç bölgede oluşuyor. Misal olarak Dodurgayı, Kusunları, Tekkeköy'ü ve Ahiboz'u örnek gösterebilirim. Cep telefonum: 0532 642 7942'den bana ulaşabilirsiniz....

Êsen kalın...

camsoy
25-06-2009, 23:48
Çok teşekkürler..Metrekaresi 3.5 liraya koop.hissesi uygun fiyat mıdır?

Sayın Ahmet,

Kooperatifler hassas bir konu, giderleri çok fazla, bir kooperatif hiç bir şey yapmasa bile yılda 3000 TL ile 4000 TL arasında gideri var, avukatlık hizmeti , irtibat bürosu, ve de muhasebe/ vergi masrafları var. Bir de işin bürokrasi hammaliyesi var. Kooperatif yönetiminde yapılacak en ufak bir hata, size geri dönüşü çok ağır olabiliyor. Eğer beni telefonumdan arar ya da ofisime uğrar, bir çayımızı içerseniz daha etraflıca görüşürüz....

Saygılar....

NAPA
25-06-2009, 23:58
Benim anlamadigim nokta, 20 binden 150 bine gelmis Cayyolu yenikent arsalari , yapilacak evin maliyeti ile olacak 300 bin...kardesim diger tarafta 160-170 e kum gibi yapisiz villa satilik (cay yolu 2 )...Aklim mantigim almiyor, buralarda fiyatlarin yukselecegine iliskin soylentilere inananlara...

Diger taraftan, Ankara ya Disneylan yapilmasina iliskin sozler, bana gore dunyanin en buyuk yalanidir. Kardesim Parise giden varmi bilmiyorum, Disneylan giris bileti 40-60 euro civari, gelin orlandoya 75 dolar...paris disneylanda senede 12 milyon turist gelirken bu sayi orlandoda 30 milyonun uzerinde...Ve birisi avrupa digeri amerikada bulunmakta...siz istanbul gibi bir sehre 3 milyon turisti getiremiyorsunuz ki ankaraya gelsinler...

Siz memlekette 30 dolar verip coluk cocuk ailece disneylanda gidecek kac kisi taniyorsunuz... Birakin bu hayal urunu projeleri, biraz gercekci olun...

Ankarada yer gok ev apartman olmus, artik biraz gazin cikma zamani geldi...

Kusura bakmayin, biraz protest oldu ama icimden geleni soyledim...

camsoy
26-06-2009, 13:29
Benim anlamadigim nokta, 20 binden 150 bine gelmis Cayyolu yenikent arsalari , yapilacak evin maliyeti ile olacak 300 bin...kardesim diger tarafta 160-170 e kum gibi yapisiz villa satilik (cay yolu 2 )...Aklim mantigim almiyor, buralarda fiyatlarin yukselecegine iliskin soylentilere inananlara...

Diger taraftan, Ankara ya Disneylan yapilmasina iliskin sozler, bana gore dunyanin en buyuk yalanidir. Kardesim Parise giden varmi bilmiyorum, Disneylan giris bileti 40-60 euro civari, gelin orlandoya 75 dolar...paris disneylanda senede 12 milyon turist gelirken bu sayi orlandoda 30 milyonun uzerinde...Ve birisi avrupa digeri amerikada bulunmakta...siz istanbul gibi bir sehre 3 milyon turisti getiremiyorsunuz ki ankaraya gelsinler...

Siz memlekette 30 dolar verip coluk cocuk ailece disneylanda gidecek kac kisi taniyorsunuz... Birakin bu hayal urunu projeleri, biraz gercekci olun...

Ankarada yer gok ev apartman olmus, artik biraz gazin cikma zamani geldi...

Kusura bakmayin, biraz protest oldu ama icimden geleni soyledim...

Sayın Napa,

Disneyland projesi iptal oldu, ismi Disneyland olmıyacak ama başka bir tema park olacak, 2023 Nazım İmar planında bu şekilde gözüküyor.

Ankara'da Disneyland olması mantıki bir olay değil bence de. Orlando, Florida'da kış ayı pek yoktur. Yılın 5 ayı aşırı yaz, 4 ayı yaz geri kalan 3 ayı da bahar yaşanır. Orlando'ya bir keresinde Temmuz ayında gittik, sıcaklardan Disneyland'da piştik bir keresindede Florida'ya Ocak ayında gittik. Kuzey-doğu yakasında, Boston'da kar yağarken orada bahar vardı ve de sıcak bir bahar.:) Eğer bir gün Disneyland gibi Universal gibi Six Lakes gibi ( 2008 operasyonları için zarar açıkladılar) bir eğlence park firması gelirse benim tahminim güneyi seçer Antalya gibi, Bodrum gibi ya da Çeşme,İzmir gibi....

Bahsettiğiniz Yenikent fiatları hem doğru hem değil şöyleki: Çayyolu Yenikent'te 65 000 TL ye de imarlı 240 m2 lik arsa bulursunuz 200 000 TL yede. Her zamanki gibi önemli olan lokasyon, geçenlerde ben duydum 320 000 TL ye arsa satışı olduğunu. Peki sebep: Çok basit cadde üzeri olması, 5 yıl sonra orada bankalar ve de cafeler yükselecek, istenen kira minimum 5000 TL olacak. Park caddesi örneği gibi ya da Çukurambar gibi. Bilmem bilirmisiniz Park caddesinin ya da Çukurambarın eski halini. Şu an Ankaranın m2 olarak en pahalı bölgelerinden bir tanesi.....

Esen kalın....

hayrettin
27-06-2009, 00:04
Umarım herkes iyidir. Benim Ballıkuyumcu 133 parselde 1000 m2 hisseli yerim var. Lokasyonu ve kısa-orta vadede geleceği hakkında görüşlerinizi almak isterim. Yazacağınız görüşleriniz benim için yönlendirici olacaktır. (Satmaya niyetlendim de biraz! Yoksa beklemeli miyim ne dersiniz?)

Kolay gele...Bol kazanç!....

plevne
28-06-2009, 18:11
Eskişehiryolu/yapracık 66 parselde 1860m tek tapu yerimiz mevcut,burası ile ilgili Lokasyonu ve kısa-orta vadede geleceği hakkında görüşlerinizi almak isterim. Yazacağınız görüşleriniz benim için yönlendirici olacaktır.

NAPA
29-06-2009, 18:37
Sayın Napa,

Disneyland projesi iptal oldu, ismi Disneyland olmıyacak ama başka bir tema park olacak, 2023 Nazım İmar planında bu şekilde gözüküyor.

Ankara'da Disneyland olması mantıki bir olay değil bence de. Orlando, Florida'da kış ayı pek yoktur. Yılın 5 ayı aşırı yaz, 4 ayı yaz geri kalan 3 ayı da bahar yaşanır. Orlando'ya bir keresinde Temmuz ayında gittik, sıcaklardan Disneyland'da piştik bir keresindede Florida'ya Ocak ayında gittik. Kuzey-doğu yakasında, Boston'da kar yağarken orada bahar vardı ve de sıcak bir bahar.:) Eğer bir gün Disneyland gibi Universal gibi Six Lakes gibi ( 2008 operasyonları için zarar açıkladılar) bir eğlence park firması gelirse benim tahminim güneyi seçer Antalya gibi, Bodrum gibi ya da Çeşme,İzmir gibi....

Bahsettiğiniz Yenikent fiatları hem doğru hem değil şöyleki: Çayyolu Yenikent'te 65 000 TL ye de imarlı 240 m2 lik arsa bulursunuz 200 000 TL yede. Her zamanki gibi önemli olan lokasyon, geçenlerde ben duydum 320 000 TL ye arsa satışı olduğunu. Peki sebep: Çok basit cadde üzeri olması, 5 yıl sonra orada bankalar ve de cafeler yükselecek, istenen kira minimum 5000 TL olacak. Park caddesi örneği gibi ya da Çukurambar gibi. Bilmem bilirmisiniz Park caddesinin ya da Çukurambarın eski halini. Şu an Ankaranın m2 olarak en pahalı bölgelerinden bir tanesi.....

Esen kalın....

Sayin CAMSOY

CUKURAMBARI IYI BILIRIM, BIR ANKARALI OLARAK...

Unutulmamali ki bir muhitin deger kazanmasi icin belediyelerin menfaatleriyle paralellik saglamasi gerkir..Cukurambar olayi benzer, yada Mustafa Kemal Mahallesi..Cigdem yada yuzuncuyilda eskiyen evlere yikim karari verilirken, 100 metre ilerisinde bulunan cukurambara civi cakilmiyordu...nedeni ni ben bilmem, buyuksehir bilir...derken 1-2 yilda 2 semte luks konutlar yapildi bir anda, tum aga ve beyler tasindi o aleme..

Cayyoluda cayyolu olmaktan cikti kanimca, bakin bir zamanlar ilko da arsalar satildi, oraya yapilan evler yamali bohca gibi, sekilsiz duzensiz ve goz kirletir vaziyette, ayni yontem yenikentte uygulanmakta, muhitin guzelligine ragmen modern gecekondular insaa edilmekte...Banka ve cafe konusuna gelince, bir semte cok sayida banka acilacagida cok mantikli gelmiyor...nede olsa isletmeler kar amaciyla kurulur..umitkoye galeria ilk kuruldugunda cok havaliydi, simdi ulustaki anafartalar carsinindan hic farki yok.

Sonuc olarak, Ankara duz alana kurulmus, her tarafi bos olan bir sehir,nitekim villalarin yanibasindaki bugday tarlalari hala muhafaza edilmekte...nufusunda istanbul olmasi onumzdeki 50 yilda gorulmuyor...

Finans piyasasinin istanbula tasinmasi(SENEYE 3 BANKA BIRDEN GIDECEK), buyuk capli sanayi yatirimlarinin yapilmamasi sehrin cok fazla da buyumeyecegine isaret...

Benim nacizane kanaatim, eskisehir yolu ve diger bolgelerde asiri sisen gayrimenkul fiaytlarinin cok fazla surmeden havasini bosaltmaya baslayacagi yonunde...

Bu arada, bakiniz, hurriyetemlakta ankarada satilik 60.900 daire var, sahibinden.com 10.500 daire satilik, diger emlakcilari siz dusunun..:beurk:

emlaksan
29-06-2009, 21:43
Düşünceler;
Ankaranın nüfus artış hızı 3 yılda ~ %20+ civarında. (DİE 2000 verileri) Neredeyse 2010 yılına dayandığımız şu sıralarda göçün geçmişe nazaran daha fazla arttığını düşünürsek, bir 10 yıl sonra tablonun aşağı yukarı ne olacağını anlayabiliriz. Şehir planları, projeksiyon ile nüfus yoğunluğunun ne olacağını hesaplayarak oluşturulmaktadır. Bu sebeple gerek Eskişehir yolu istikametinde gerekse şehrin her yönünde 25.000 lik bazda geniş bir planın variyetini yadırgamayalım. Yadırgamamız gereken esas konu, var olan planlar üzerinde beklentilerin yanlış zamanlara taşınmış olmasıdır. Fiyatlardaki iniş çıkışların sebeplerinden biri budur.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
01-07-2009, 12:52
Sayin CAMSOY

CUKURAMBARI IYI BILIRIM, BIR ANKARALI OLARAK...

Unutulmamali ki bir muhitin deger kazanmasi icin belediyelerin menfaatleriyle paralellik saglamasi gerkir..Cukurambar olayi benzer, yada Mustafa Kemal Mahallesi..Cigdem yada yuzuncuyilda eskiyen evlere yikim karari verilirken, 100 metre ilerisinde bulunan cukurambara civi cakilmiyordu...nedeni ni ben bilmem, buyuksehir bilir...derken 1-2 yilda 2 semte luks konutlar yapildi bir anda, tum aga ve beyler tasindi o aleme..

Cayyoluda cayyolu olmaktan cikti kanimca, bakin bir zamanlar ilko da arsalar satildi, oraya yapilan evler yamali bohca gibi, sekilsiz duzensiz ve goz kirletir vaziyette, ayni yontem yenikentte uygulanmakta, muhitin guzelligine ragmen modern gecekondular insaa edilmekte...Banka ve cafe konusuna gelince, bir semte cok sayida banka acilacagida cok mantikli gelmiyor...nede olsa isletmeler kar amaciyla kurulur..umitkoye galeria ilk kuruldugunda cok havaliydi, simdi ulustaki anafartalar carsinindan hic farki yok.

Sonuc olarak, Ankara duz alana kurulmus, her tarafi bos olan bir sehir,nitekim villalarin yanibasindaki bugday tarlalari hala muhafaza edilmekte...nufusunda istanbul olmasi onumzdeki 50 yilda gorulmuyor...

Finans piyasasinin istanbula tasinmasi(SENEYE 3 BANKA BIRDEN GIDECEK), buyuk capli sanayi yatirimlarinin yapilmamasi sehrin cok fazla da buyumeyecegine isaret...

Benim nacizane kanaatim, eskisehir yolu ve diger bolgelerde asiri sisen gayrimenkul fiaytlarinin cok fazla surmeden havasini bosaltmaya baslayacagi yonunde...

Bu arada, bakiniz, hurriyetemlakta ankarada satilik 60.900 daire var, sahibinden.com 10.500 daire satilik, diger emlakcilari siz dusunun..:beurk:

Sayın Napa,

İtalyanlar, zaman en iyi ilaçtır der. Bekleyip göreceğiz, Çayyolu gelişmeye devam edecek hata ve hatta benim tahminim 2029 yılına kadar Temelli ile bitişecek. Şu an 21. km Dodurga'ya kadar Ankara dolu. 27. km de Turkuaz vadisi başlıyor 31. km ye kadar devam ediyor. Bu arada Çankaya üniversitesinin inşaası da devam ediyor. 40. km.de Organize sanayi bölgelerinin inşaatları devam ediyor.

Unutmayınız:

1988de, Ankara 11. km.de bitiyordu, mutlukent'te
1998 de 15. km Kou sitesinde
2008 de 21, km Dodurgada

21 ila 27. km arası ve 31 -35 km önümüzeki 10 yıl içerisinde
35-44. km ler de 2029 yılına kadar olacağını düşünüuorum.

Tabiiki iç kesimlerde boşluklar olacak, bugün çayyolu içeriye kadar 10km. girdi. Zamanla bu yerlerin hepsi dolacak. Şehirin helişimibalımından ve de 2023 nazım imar planı göz önüne alındığında sizce Samsun yolumu, Konya yolumu, İstanbul yolumu, Eskişehir yolumu daha hızlı ve de daha planlı gelişecek? Aslında bunun cevabı nazım imar planında....

Son olarak DİE resmi tahminlerine göre 2023'de Ankaranın nüfusunun 7.5 milyon kişi olması planlanıyor. Şu an ki nüfusumuz ise: 3.7 milyon.

esen kalın....

emlaksan
01-07-2009, 13:12
Nüfus artışına dayalı olarak şehrin devamı muhakkak dışarılara doğru taşınacak. Başka yolu yok ki. Niçin 20. km Çayyolu 2 - Dodurga otoban dışarısında MİA düşünülüyor? MİA - ÖPA - Kültür Merkezi, Sağlık Sitesi, ArGe planı neden daha batıya doğru, otoban dışına planlanmış? Bu noktada düşünmemiz gerekir. O bölge ve çevredeki nüfusu, dışarı doğru taşıyacak cazibe merkezleri oluşturmaktır gaye. Çünkü şehir kalabalıklara cevap veremez hale gelecek yakında. Düşünün ki 8 milyonluk bir Ankara ve iki kat insan. Şehre yakın yerlere emsal arttırarak plan yapsanız ana arterler dahi çalışamaz hale gelecektir zamanla. Planları projeksiyon vasıtasıyla algımıza sunmadıkça, şehirleşmenin tüm yönlerde niçin ilerilere doğru taşınması gerektiğini hakkıyla yerine oturtamayız. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

tolstoy87
01-07-2009, 14:34
Merhaba,

Eskişehiryolu Temelli Beyobası köyü arazisinde bulunan yedi parselimden ikisini satıyorum. İmarsız durumda olan her bir parsel 5000 m2 olup, fiyatı 50.000 tl'dir. İlgilenenler özelden mesaj atabilir ya da 0506 218 10 14'ü arayabilir.
Teşekkürler

NAPA
01-07-2009, 22:31
Sayin Camsoy

" Çayyolu gelişmeye devam edecek hata ve hatta benim tahminim 2029 yılına kadar Temelli ile bitişecek. Şu an 21. km Dodurga'ya kadar Ankara dolu. 27. km de Turkuaz vadisi başlıyor 31. km ye kadar devam ediyor. Bu arada Çankaya üniversitesinin inşaası da devam ediyor. 40. km.de Organize sanayi bölgelerinin inşaatları devam ediyor. '" seklindeki dusuncenize kismen katilmiyorum...
Nedenine gelince, google earth de baktigimda eskisehir yolu guzergahinin hala arpa-bugday tarlalariyla isgal edildigi, hatta Turkuaz Vadisi ile cayyolu arasinda dahi devasa bir boslugun oldugu asikar...Sene 97 de, eskisehir yolu 30. km ye kadar arsa kalmadigi soylentileri duyulurdu, ama simdi dahi 20. km den arsa bulmak kolay..97 de temeli atilan, 2003 de teslim edileye baslanilan cayyolu 2 de 5 yil gecmesine ragmen tam doluluk saglanamamisken, 15 -20 km ilerisinin dolmasini dusunmek biraz hayal gibi geliyor bana.

Hatirlanacagi uzere, Japonyada 1990 li yilarda baslayan ve halen etkisi hissedilen krizin gerekcesi EMLAK PIYASASI ndaki asiri siskinlik, devaminda Amerika da ve avrupada yasanan krizinde nedenleri ayniydi...

1 arti 1 nasil 2 yaparsa, her turlu mal ve hizmet piyasasi da arz ve talebe gore hareket eder...Bu emlak piyasasi icinde gecerlidir.

Sonuc olarak: Kisisel gorusum , ben bu fiyatlara Eskisehir yolundan ne arsa, ne de ev alirim.Hele birde,diger bolgelerde cok uygun fiyata alma imkanim varken....Ve hatta o kadar iddaliyim ki, bugun ki arsa fiyatina yarin bir gun villa alirsam hic sasirmayin...

camsoy
01-07-2009, 23:57
Sayın Napa,

Her tür görüşe saygım var. Siz ev almak istersiniz, başkası imarlı arsa, ben ise imarsız arsa. Hepsinin kendi içinde kısa, orta ve uzun vadede dönüşümleri olacaktır. Ama genel olarak şu konuda hemfikiriz galiba: Gayrimenkul alan her zaman kazanır....

Konuyu daha fazla uzatıp, polemiğe dönüşmesini istemiyorum, hepimiz işinde gücünde, belirli bir tahsil seviyesinde medeni insanlarız. Yalnızca bir yanlış anlaşılmanın önüne geçmek istiyorum.

21.kmde satılık yer kalmadı diye bir söylemim olmadı. 21. km ye kadar şu an Ankara doldu dedim,Esk. yolu hattını kastederek.... 21. km: Esk. yolu ile çevre yolunun kesişim noktasıdır. Yaşamkent'in ilerisi yani...

21. km ile 27. km arası boş, göz alabildiğine tarlalar mevcut sol tarafta. Sağ tarafta ise: BOTAŞ Yaparacık tesisileri var.

27. kmde hatta 28, Turkuaz vadisi başlıyor ve 30-31. km de de bitiyor.

İlerisi gene boş ben dolu demedim ki.

41 km.dede iç kesimlerde Organize Sanayi Bölgesi inşaatları devam ediyor.

Esen kalın....

emlaksan
02-07-2009, 10:32
Ben Eskişehir yolu istikametinde, plan üzerinde renklendirilen tüm bölgelerin, belirlenen vade içerisinde - belki bir parça ileri zamana taşarak - sırayla uygulama içerisine dahil olmasını bekliyorum. Bu sebepledir ki Ankaranın her yönünde - kısa ve orta+ vade - yatırımcıların, plan ile işaretlenmiş bölgelere yatırım yapmalarını önerdim, öneriyorum. Bunun gerekliliği her geçen yılla birlikte daha iyi anlaşılacaktır, beraberce göreceğiz. Uzun vade söz konusu olduğunda ise atıyorum 20-30 sene, plan dahili yerler şart değil.. Son olarak arsa yatırım işinin birde sürprizleri var. Bunlardan biri Tokinin, Ankaranın her hangi bir yerinde, maliye hazinesine ait arsaların bulunduğu yerlere yaptığı projelerdir. Bir diğer sürpriz ise kooperatiflerin, büyük metrajlı arsalara uyguladığı mevzi imarlardan gelir. Bu çizgilerin dışında kalan beklentiler veya söylentilerle hareket etmenin sonu ise ancak hüsran olabilir. Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

NAPA
02-07-2009, 17:11
Nihayetinde, gayrimenkul almak, akillica bir yatirimdir, ama ucuk rakamlarin altina imza atmaninda mantikli olmadigi kanisindayim...

Yanlis anlasildimsa af ola, herkese bol kazanc temennisiyle...

emlaksan
04-07-2009, 10:33
Nihayetinde, gayrimenkul almak, akillica bir yatirimdir, ama ucuk rakamlarin altina imza atmaninda mantikli olmadigi kanisindayim...

Yanlis anlasildimsa af ola, herkese bol kazanc temennisiyle...

Sayın Napa;
Görüşünüze katılmamak mümkün değil. Örnekle; plansız bir yerde söylentiyle talep yoğunluğu yaşanıyor. Fiyat 5 liradan 30 liraya çıkıyor. Sonrasında ortada bir uygulama olmayınca, haliyle fiyat önce duruyor, sonra düşüyor. Böyle yerlerde alım yapmak risktir. Ne olur? Kısa vadede görünen zarardır. Orta vadede zarar, kar şeklini alır. Uzun vadede ise maxsimum kazançlar yaşanır. Bu istisnalar hariç daima böyledir. Bu sebepledir ki üzerinde durduğumuz en önemli mesele kişinin yatırıma girişmeden evvel hedefini kesin olarak belirlemesi ve belirlenen hedefe göre doğru yere yatırım yapmasıdır. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

DALYANTR
05-07-2009, 20:01
Eskişehir yolu ve çevresinde yada çayyolu yerleşim alanının yakınlarında Oto Servis açmak için kelepir ticari arsa yada dükkan varmı ? bu bahsettiğim yerlerde bu iş için belediyeden ruhsat alınabiliyormu?İş yeri için net kullanım alanının en az 300 m2 olması gerek.
Şu an sadece düşünce aşamasındayız maksat fikir almak.

Ahmet 75
10-07-2009, 09:37
Sayın Camsoy,
Hacıtuğrul Karahöyük mevkiinde arsa koop. hissem var. O bölgede bir üniversitenin yer baktığını ve ciddi alıcı olduğu duyumunu aldım. O yöre hakkındaki yorumunuzu alabilir miyim? Teşekkürler..

camsoy
10-07-2009, 16:46
Sayın Camsoy,
Hacıtuğrul Karahöyük mevkiinde arsa koop. hissem var. O bölgede bir üniversitenin yer baktığını ve ciddi alıcı olduğu duyumunu aldım. O yöre hakkındaki yorumunuzu alabilir miyim? Teşekkürler..

Sn. Ahmet 75,

Ankara dışındayım, Gelecek hafta inşallah Ankara'da olacağım. Bölge hakkında ben de bazı söylentiler duydum, gelecek hafta bölge ile alakadar duyumlarımı kesinleştirdikten sonra size de aktarırırım...

camsoy
15-07-2009, 00:02
Sayın Camsoy,

Sayın Ahmet,

Salı günü tüm gün Temelli ve civar köylerinde idim. Yapracık'dan başladık, Y. Yurtçu, Malıköy, Türkobası, Temelli, Polatlı, Çokören, Ballıkuyumcu, Fevziye, Şehit Ali ve Dodurga'da arazi çalışmalarında bulunduk.

Hacıtuğrul ile ilgili söylenti var, ama kesin bir bilgi yok.

Şu an için Eskişehir yolunda ileride kurulması düşünülen üniversite alanları şunlar:

Eskişehir yolu ile Çokören arasında
Alagöz ile Ballıkuyumcu arasında
Alagöz ile Hisarlıkaya arasında
Ballıkuyumcuda
Y. Yurtçuda ( Çankaya üniversitesi tahsis)

vede: Hacettepe Üniversitesi Polatlı Karaboğazdaki Teknokent.

Ahmet 75
15-07-2009, 09:24
Sayın Ahmet,

Salı günü tüm gün Temelli ve civar köylerinde idim. Yapracık'dan başladık, Y. Yurtçu, Malıköy, Türkobası, Temelli, Polatlı, Çokören, Ballıkuyumcu, Fevziye, Şehit Ali ve Dodurga'da arazi çalışmalarında bulunduk.

Hacıtuğrul ile ilgili söylenti var, ama kesin bir bilgi yok.

Şu an için Eskişehir yolunda ileride kurulması düşünülen üniversite alanları şunlar:

Eskişehir yolu ile Çokören arasında
Alagöz ile Ballıkuyumcu arasında
Alagöz ile Hisarlıkaya arasında
Ballıkuyumcuda
Y. Yurtçuda ( Çankaya üniversitesi tahsis)

vede: Hacettepe Üniversitesi Polatlı Karaboğazdaki Teknokent.

Çok teşekkürler sayın camsoy..

camsoy
15-07-2009, 20:18
Çok teşekkürler sayın camsoy..

Sayın Ahmet,

Rica ederim, iyi çalışmalar dilerim....

serdar72
12-08-2009, 12:58
Toki Eskişehir yolu üzeri yapracık konutlarının yapımını üstlenecek müteahhit firmaların tespiti için ihaleler dizisine başladı.

Şu ana kadar 6 bölgenin ilanı verildi. bu inşaatlar yapracık ve komşu bölgelere hareket geitrecektir.

http://toki.gov.tr/html/ihale/ANKARA%201014.pdf

http://toki.gov.tr/html/ihale/yapracik6.pdf

http://toki.gov.tr/html/ihale/yapracik5b.pdf

bark212
24-08-2009, 01:19
arkadaşlar mustafa kemal mahallesinde ticari parsel içerisinde satılık arsam var 389m2 ilgilenmek isteyen arkadaşlar bana ulaşırlarsa sevinirim 05053168277 burak atak

serdar72
02-10-2009, 12:57
İstanbul Disneyland iptal edildi
TOKİ, İstanbul-Halkalı Atakent'te yapılacak ‘Uluslararası doğa ve eğlence parkı'nın da içinde yer aldığı projenin ihalesini ikinci kez iptal etti. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, geçen yıl aralık ayında yapılan projeye ilişkin hasılat paylaşımı ihalesini, Makro İnş. Tic. Ltd. Şti.'nin kazandığını hatırlatarak, ihalenin, imar planında ve zemin etüdlerinde çıkan sorunlar nedeniyle iptal edildiğini, proje üzerinde yeni çalışma yapıldığını söyledi. Toplam 1.4 milyon metrekarelik arazinin 1 milyon 241 bin metrekarelik bölümüne doğa ve eğlence parkı yapılması, doğa ve eğlence parkı alanı olarak ayrılan bölüm dışındaki alanlara da lüks konut ve iş merkezleri yapılması öngörülüyordu. Proje, ‘Türkiye'nin ilk Disneyland benzeri tema parkı' olacaktı.

ereneren06
03-09-2010, 16:13
benım merakım baglıca bolgesı eskısehır yolunda kar getırecek bolgelerden kıssa surelı yatırım bolgelerı nerelerdır

camsoy
03-09-2010, 19:22
benım merakım baglıca bolgesı eskısehır yolunda kar getırecek bolgelerden kıssa surelı yatırım bolgelerı nerelerdır

Merhaba,

ESkişehir yolunda, çevre otobanından sonraki bölümde planlı çok fazla sayıda seçenek vardır. Dodurga, Ballıkuyumcu, Yurtçu bölgeleri başlıcalarıdır...

ereneren06
03-09-2010, 22:20
tessekurler 1 aydır muhye cıvarını ınceledım 5 yıllık kar getırecek yerler ama malesef gelecekte yapılasma arz etmedıgını elımdekı kaynaklar dahılınde gordum 902 parselın yapımı ıle cevre parseller kar getırecektır ama bu kar ustune cıkması soz konusu degıldır bu benım sahsı gorusumdur ama bunu destekleyen de bırcok belge var elımde ordan arsa alıp 5 yıl ıcerısınde %30 luk bır kar elde etmek yerıne eskısehır yolu hakında bılgıye ıhtıyacım var daha buyuk kar getırecagını dusunuyorum tek bu bolgede anlamadıgım mıllıyet emlak tan baktıgım da bu bolge balıkuyumcu dıyelım parsel no kactır veya hangı parsellerden yuksek gerılım hattı gecer ımarlasma en hızlı hangı bolgede gelıstı bu bır kac yıl ıcınde ve burdakı tarlaların arsa olması halındekı kesılme payı % kac cıvarında gerceklestı vılla arsasımı almak daire arsasımı almak yatırım amaclı daha cok kar getırır arkadaslar bu bolgeyı arastırmaya yenı basladıgım ıcın sorulması gereken bı cok soru var tekrar zamanınızı ayırdıgınız ıcın tesekkur ederım

camsoy
03-09-2010, 23:35
tessekurler 1 aydır muhye cıvarını ınceledım 5 yıllık kar getırecek yerler ama malesef gelecekte yapılasma arz etmedıgını elımdekı kaynaklar dahılınde gordum 902 parselın yapımı ıle cevre parseller kar getırecektır ama bu kar ustune cıkması soz konusu degıldır bu benım sahsı gorusumdur ama bunu destekleyen de bırcok belge var elımde ordan arsa alıp 5 yıl ıcerısınde %30 luk bır kar elde etmek yerıne eskısehır yolu hakında bılgıye ıhtıyacım var daha buyuk kar getırecagını dusunuyorum tek bu bolgede anlamadıgım mıllıyet emlak tan baktıgım da bu bolge balıkuyumcu dıyelım parsel no kactır veya hangı parsellerden yuksek gerılım hattı gecer ımarlasma en hızlı hangı bolgede gelıstı bu bır kac yıl ıcınde ve burdakı tarlaların arsa olması halındekı kesılme payı % kac cıvarında gerceklestı vılla arsasımı almak daire arsasımı almak yatırım amaclı daha cok kar getırır arkadaslar bu bolgeyı arastırmaya yenı basladıgım ıcın sorulması gereken bı cok soru var tekrar zamanınızı ayırdıgınız ıcın tesekkur ederım

Merhaba,
Eskişehir yolu ya da yeni adıyla Dumlupınar Bulvarı çok gelişti ve gelişmeye devam ediyor. 1989 yılında piknik yapmaya gittiğimiz Çayyolu şu an nezih bir yerleşim birimi. Çoğu kişi hatırlamaz ama nostalji olması bakımından yazmak istiyorum, Radarı hatırlayan varmı? Şu an aralarda bir yere sıkışan ama çok değil bundan 15 yıl önce, Eskişehir yolundan çıplak gözle görülen radar yada halk arasındaki ismi ile 'Beyaz Top'. Şimdi yukarıda sorduğunuz sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.

bu bolge balıkuyumcu dıyelım parsel no kactır
Bölgelerin yani köylerin ya da mahallelerin belirli bir parsel numarası yoktur. Parsel numarası tarlaları belirlemek için verilen bir sıralama biçimidir. Misal Dodurga bölgesinin yaklaşık olarak 50,000,000m2'lik yani 50,000 dönümlük arazisi vardır. Vede bunu teşkil eden yaklaşık olarak 3000 tane (izafi) parseli.

veya hangı parsellerden yuksek gerılım hattı gecer
Hangi parsellerden yüksek gerilimin geçtiği kadastral pafta dediğimiz yerleşke paftasında dikkatli bir gözle bakıldığında belli olur. Pasel numaralarını zikretmek hayli uzun olur, çünkü Gölbaşından, Yapracık bölgesine kadar uzanır yüksek gerilim hattı.

ımarlasma en hızlı hangı bolgede gelıstı
Eskişehir yolunda çevreyolundan sonraki bölgelerde ( Dodurga, ŞehitAli, Yapracık, Ballıkuyumcu, Aşağı Yurtçu, Yukarı Yurtçu, Hisarlıkaya, Çokören, Yenipeçenek, malıköy, Alcı, Türkobası vb....) en hızlı gelişim süreci 25000lik nazım imar planında, Toplu Konut Alanı olarak işaretlenen bölgelerde yaşandı. TOKİ'nin yaptırdığı prestij projeler sayesinde Yurtçu bölgesinde oldu. TOKI Turkuaz vadisi yaklaşık 4000 konutuyla güzel, hoş, yaşanabilir bir şehir oldu. Gene TOKİ'nin yaptırdığı halen inşaatına devam eden TOKI Yapracık konutlarıda 10,000 tane devam eden konutla bir hayli mesafe kattetti. Çok sevgili forum dostumuz serdar72'nin bir tesadüf eseri bu sayfanın üstünde 12.08. 2009 tarinde yazmşı olduğu bir yazısı var. O yazıda ToKI Yapracık ihale sürecinden bahsediyor. :) Şu an itibariyle 10,000 konutun inşaatı devam ediyor ve geçen günlerde bölgeye yaptığım gezide bazı inşaatların kaba halinin bittiğini gözlemledim. Gene imarlaşmanın bir başka yoğun olduğu bölge Türkobası bölgesidir. Bu bölgeye çok büyük bir organize sanayi bölgesi kurulmaktadır. Ankara 2 OSB, Başkent OSB ve de Anadolu OSB bu bölgede etaplar halinde çalışmalarına devam ettirmektedir.

a.hali hazırda faal olarak çalışan fabrikalar.
b.belirli bir zaman dilimi içerisinde ( Yönetimden yönetime değişmektedir. Takriben 2 yıl) inşaatına başlanacak fabrikalar
c.İnşaata en son başlıyacak kooperatif üyesi sanayiler.

I]bu bır kac yıl ıcınde ve burdakı tarlaların arsa olması halındekı kesılme payı % kac [/I]
Bölgede son imar örneklerini incelediğimizde yaklaşık olarak %50 ile gerçekleşmektedir.

cıvarında gerceklestı vılla arsasımı almak daire arsasımı almak yatırım amaclı daha cok kar getırır arkadaslar

Emsal hesabı çok önemli bir kriterdir yatırım yaparken.Bir örnekle konuyu anlatmaya çalışıyım. Çünki, hayati öneme sahiptir.

Diyelim ki: X köyüünün/mahallesinin 3 farklı bölgesinde 1000'er m2 imarsız tarlanız var ve bu köyünün hepsinden imar geçti.

Xköyü 1. bölge ( yüksek emsalli yani yoğunluklu)
1000m2 imarsız tarlanız 500m2 imarlı arsa oldu
Yüksek emsalli demiştik ya diyelimki emsal 1.5 olsun.......750 m2 inşaat kullanım alanı oluştu.

Xköyü 2. bölge ( orta emsalli yani yoğunluklu)
Orta emsalli demiştik ya diyelimki emsal 0.75 olsun.......375 m2 inşaat kullanım alanı oluştu.

Xköyü 3. bölge ( düşük emsalli )
Düşük yoğunluklu demiştik ya diyelimki emsal 0.25 olsun.......125 m2 inşaat kullanım alanı oluştu.

Önemli olan yukarıdaki hesaplarda kaç m2 imarlı arsa olduğu değil kaç m2 inşaat kullanım alanı olduğudur.

Siz 1.bölgede müteaahhitle kat karşılığı antlaşmya gideceğiniz zaman yakşaık olarak 2.5 daire net olarak alacakken. ( Toplam 5 dairenin yarısı sizin, yarısı müteaahhitin)

2.bölgede yaklaşık 1.25 daire ( Toplam 2.5 dairenin yarısı sizin, yarısı müteaahhitin)

3.bölgede yaklaşık 0.4 daire ( Toplam 0.8 dairenin yarısı sizin, yarısı müteaahhitin)

Yukarıdaki örnektede açıkca görüldüğü üzere, aynı köy/mahalleden yapılan yatırımların geri dönüşleri çok farklı olmaktadır.

Gayet açıklayıcı bir yazı oldu sanırım. Daha farklı aklınıza gelen sorularını olursa, yazmaktan çekinmeyiniz....

Arcan Çamsoy

ereneren06
04-09-2010, 10:07
Arcan bey sorularıma buyuk bir tıtızlık ıcerısınde vermıs oldugunuz yanıtlar ıcın sıze ne kadar tesekkur etsem azdır cok aydınlatıcı cevaplar oldu benım ıcın.

ereneren06
04-09-2010, 10:23
ayrıca emsal degerı hesaplanırken bolgenın tepelık olması zemın yapısı goz onunde bulundurularak yapılıyor sanırım baska kırıterler nedır tam bılmıyorum arsa alırken cevresındekı gelısımedekı hesaplanan emsal degerlerı goz onunde bulundurularak alacagımız arsaının emsanın yaklasık emsal degerı sudur dememız mumkunmudur bırde aldıgımız parselde ımar gırmeden once hangı bolgesının bıze ayıt oldugunu neye gore belırlerız tellerle cevırmek agac dıkmek yasalar onunde bırsey ıfade edermı ımara gırdıgınde parselın belırlı bır bolumu sit alanı oldugunda o parselın ortakcılarına nasıl bır arsa paylasımı yapılıyor yerlerı neye gore belırlenıyor

camsoy
04-09-2010, 13:22
ayrıca emsal degerı hesaplanırken bolgenın tepelık olması zemın yapısı goz onunde bulundurularak yapılıyor sanırım baska kırıterler nedır tam bılmıyorum arsa alırken cevresındekı gelısımedekı hesaplanan emsal degerlerı goz onunde bulundurularak alacagımız arsaının emsanın yaklasık emsal degerı sudur dememız mumkunmudur bırde aldıgımız parselde ımar gırmeden once hangı bolgesının bıze ayıt oldugunu neye gore belırlerız tellerle cevırmek agac dıkmek yasalar onunde bırsey ıfade edermı ımara gırdıgınde parselın belırlı bır bolumu sit alanı oldugunda o parselın ortakcılarına nasıl bır arsa paylasımı yapılıyor yerlerı neye gore belırlenıyor

Emsal hesabı yapılırken hiç şüphesiz en önemi kriterlerden biri bölgenin zemin mekaniğidir. Gevşek zeminli bir bölgeye yapılacak olan kat yüksekliği ile sert zeminli bir bölgeye yapılacak olan kat yükseklği hiç şüphesiz aynı olamaz. 25000lik plan dediğimiz nazım imar planında hangi bölgede ve hangi mevkiide ne tür yapılanma olacağı belirtilmiştir. Bu sebeple bu plan Ankara'nın anayasası olarak kabul edilmektedir.

İmarsız bir hisse satın alırken uyulması gereken kurallar vardır, bu kurallara uyUlduğu sürece yatırımcı yatırımını garanti altına alır. İmarsız bir tarlada malikler diğer hissedarlarla aynı haklara sahiptir, dolayısıyla tellerle çevirmeniz ya da ağaç dikmeniz birşey ifade etmez.

Son olarak, SİT Alanlarının hangi bölgeler olduğu gene nazım imar planda belirlidir. SİT Alanı olunduğu bilindiği halde yapılacak olan bir yatırımın sonucu tabirimi hoşgörürseniz 'Bile bile lades demek olur'. Eğer SİT Alanınıda içine alan bölgede imar çalışması varsa, SİT Alanı imar dışı tutulacak sizin hissenize de ya kamulaştırma ya da kaydırma yapılacaktır.

Kartal_06
04-09-2010, 14:01
Sayın camsoy Eskişehir yolu civarınd önerebileceğiniz bir yatırım varmı .?

camsoy
05-09-2010, 02:08
Sayın camsoy Eskişehir yolu civarınd önerebileceğiniz bir yatırım varmı .?

Sayın Kartal 06,

Dodurga, Ballıkuyumcu ve de Yurtçu bölgeleri kişisel olarak Eskişehir yolunda beğendiğim bölgeler. Bu bölgelerin planlı kısımından yapılacak yatırımın, ilerisi için güzel bir getirisi olacağı kanaatindeyim.

Esen kalınız....

tuscany
06-09-2010, 15:06
Sayın Kartal 06,

Dodurga, Ballıkuyumcu ve de Yurtçu bölgeleri kişisel olarak Eskişehir yolunda beğendiğim bölgeler. Bu bölgelerin planlı kısımından yapılacak yatırımın, ilerisi için güzel bir getirisi olacağı kanaatindeyim.

Esen kalınız....

bu bolgelerde ortalama 100 bın tl ye ne kadarlık bır yer alınabılır bırkac yılda getırısı ne olur bıldıgınız bır arsa var mı

camsoy
09-09-2010, 03:40
bu bolgelerde ortalama 100 bın tl ye ne kadarlık bır yer alınabılır bırkac yılda getırısı ne olur bıldıgınız bır arsa var mı

Merhaba,
Elinizdeki naktinizle, Dodurga veya Ballıkuyumcu bölgesinden ilerisi için yaklaşık olarak 3-4 daire getirisi olacak bir yatırım yapabilirisiniz. Bu vesile ile sizin ve tüm forum okurlanın Bayramını kutlar, esenlikler dilerim.

tuscany
12-09-2010, 18:32
herkesın bayramını kutluyorum yatırım yapılacak bolgelerden uygun fıyatlı ve yerı ıyı olan arsalardan haberdar edersenız sevınırım

omergoktas1985
20-09-2010, 08:11
Eskişehir yolunda o.s.b tek tapu 2.044 metrekare ankaranın yatırım merkezinde süper yatırımlık arsam var bilgilerinize türkobası köyü mevki sincan asvalt yoluna cepheli bahce yapmaya uygun kaçırılmayacak güzel parsel...

bafralı55
28-09-2010, 23:46
Değerli Dostlar,
Alagöz köyü 587 parsel, 15800 m2 büyüklüğündeki tarlanın yaklaşık satış fiyatı ne olabilir, ortalama piyasa fiyatlarıyla kolayca satılabilirmi, bilgilendirirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

emlaksan
29-09-2010, 10:15
Merhaba,
Alagöz deki tarlanın konumuna bakacağım. Sonra değerlendirelim.
Selamlar

.

foxx
29-09-2010, 10:33
Serhan bey, dodurga, 1191 parsel için değerlendirmeniz ne olur acaba.teşekkürler..

emlaksan
29-09-2010, 11:50
Serhan bey, dodurga, 1191 parsel için değerlendirmeniz ne olur acaba.teşekkürler..

Sayın foxx;
Dodurga 1191 parselin konumuna baktım. Otoban dışı bölümde ve otobana yakın sayılır. Büyükçe bir tarla. Fiyatta pazarlık yapılmasının şart olduğunu düşünüyorum. Diğer detayların ise plan üzerinden karşılıklı değerlendirilmesi uygun olacaktır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

bafralı55
29-09-2010, 22:33
İlginize teşekkürler sn Emlaksan

emlaksan
01-10-2010, 10:13
Sayın bafralı55;
Rica ederim. Alagöz 587 parseli dijital paftada göremedik. İfraz sebeplerden biri olabilir. Eski paftayı temin edip yeri bulmaya çalışacağım. Araştırmaya devam ediyorum.
Selamlar,
Serhan

.

melik
21-10-2010, 19:52
sn:emlaksan
sizden bir ricam olacak, ankara-çankaya-yakupabdal köyü- karapınar mevkii, pafta:17, parsel:980 ve tarla vasıflı ve yüzölçümü sanırım 12500m2 veya 12800m2 lik ve hisse oranı ise 250/12500 veya 250/12800 olan tapulu yerden bilginiz varmı, kısaca konumu nedir, bilgilendiriseniz sevinirim.

emlaksan
22-10-2010, 02:02
sn:emlaksan
sizden bir ricam olacak, ankara-çankaya-yakupabdal köyü- karapınar mevkii, pafta:17, parsel:980 ve tarla vasıflı ve yüzölçümü sanırım 12500m2 veya 12800m2 lik ve hisse oranı ise 250/12500 veya 250/12800 olan tapulu yerden bilginiz varmı, kısaca konumu nedir, bilgilendiriseniz sevinirim.

Sayın melik;
Hissenizin bulunduğu Yakupabdal 980 parsel toplamda 12.300 m2 dir. Çok hissedarlıdır. Gayrimenkulünüzün vasfı tarla olduğundan ve 5578 sayılı Toprak Koruma Kanunu uyarınca 20.000 m2 den küçük tarlalardaki hisselerin 3.şahıslara satışının yapılamayacağı belirtilmiştir. Ancak hissedarlar arası alım-satım imkanı vardır. Bu noktada taktir edersiniz ki hissenizin serbest piyasa koşulları içerisinde satışa sunumu mümkün olmadığından güncel raiçler açısından değerlendirilmesi de şimdilik uygun değildir. Ancak imar uygulaması yapıldıktan sonra hisselerin 3.şahıslara satışına mani hal ortadan kalkacaktır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

aviator
25-10-2010, 13:05
Sayın Emlaksan Ve Sayın Camsoy,

Yazılarınızı devamlı takip ediyorum çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Her ikinizde Dodurga konusunda uzmansınız.
Buyüzden bir konuda fikrinizi almak istiyorum.
Babamın 20 küsür yıl önce yeşil kent koop. vasıtasıyla almış olduğu bir yer var tapusu mevcut. Dodurga ada no:6 parsel No:7 olarak geçiyor ve 360m2. Kendisi aldığından beri ne görmüş nede takip etmiş. Buranın konumu nasıldır acaba yakınlarında yapılaşma varmıdır? Şuan ne kadar eder tutmakta fayda varmıdır? yapılaşma başladıysa sadece villamı yapılabilir? Zaman ayırdığınız için çok teşekkürler. Hoşçakalın..

emlaksan
25-10-2010, 14:37
Sayın aviator;
Olumlu ifadeleriniz teşekkür ederim. Ankara genelinde toprağı ve üzerine yapılan çeşitli ölçekteki planları sıkı takip etmeye çalışıyoruz. Dodurga bölgesinde bir kaç mevzi imar planı onaylanmış. İmar geçen yerlerin kimisinde yapılaşma başlamış, kimisinde hiç yapılaşma yok ve bazısı ise yapılaşmış ancak belli seviyede durarak beklemeye geçmiştir. Bana göre yapılaşma olmayan imarlı yerlerde revizyon olabilir. En azından bu ihtimalden bahsedilebiliriz. Çünkü gerçekleşen bu mevzi imarlar yıllar evveline dayanmaktadır. Yani Nazım Plan öncesinde planlama yapılıp imar geçen küçük çaplı uygulamalardır. Yapılaşan, yapılaşmakta olan ve belli seviyede duran yerlere baktığımda neredeyse tamamının Özel Proje Alanları içerisinde tanımlandığını görüyorum. (nazım planda) Sizin yerinizin yapılaşan Teda Koop yakınında/civarlarında olduğunu da tahmin ediyorum. Arzu ederseniz bir gün ofisimize gelip, planlar üzerinde parselinizin lokasyonuna bakabilir, ne tür bir tablo içerisinde yer aldığına ve özellikle de yarınlarda nasıl bir vizyonu olacağına dair kanaat sahibi olabilirsiniz. Acil bir ihtiyaç olmadıkça elde tutulması gerekir düşüncesindeyim. Bu bölge de önemli gelişmelerin olmasını bekliyorum. Zaman içerisinde adım adım izleyeceğiz. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

aviator
25-10-2010, 14:46
Sayın Aviator;
Olumlu ifadeleriniz teşekkür ederim. Ankara genelinde toprağı ve üzerine yapılan çeşitli ölçekteki planları sıkı takip etmeye çalışıyoruz. Dodurga bölgesinde bir kaç mevzi imar planı onaylanmış. İmar geçen yerlerin kimisinde yapılaşma başlamış, kimisinde hiç yapılaşma yok ve bazısı ise yapılaşmış ancak belli seviyede durarak beklemeye geçmiştir. Bana göre yapılaşma olmayan imarlı yerlerde revizyon olabilir. En azından bu ihtimalden bahsedilebiliriz. Çünkü gerçekleşen bu mevzi imarlar yıllar evveline dayanmaktadır. Yani Nazım Plan öncesinde planlama yapılıp imar geçen küçük çaplı uygulamalardır. Yapılaşan, yapılaşmakta olan ve belli seviyede duran yerlere baktığımda neredeyse tamamının Özel Proje Alanları içerisinde tanımlandığını görüyorum. (nazım planda) Sizin yerinizin yapılaşan Teda Koop yakınında/civarlarında olduğunu da tahmin ediyorum. Arzu ederseniz bir gün ofisimize gelip, planlar üzerinde parselinizin lokasyonuna bakabilir, ne tür bir tablo içerisinde yer aldığına ve özellikle de yarınlarda nasıl bir vizyonu olacağına dair kanaat sahibi olabilirsiniz. Acil bir ihtiyaç olmadıkça elde tutulması gerekir düşüncesindeyim. Bu bölge de önemli gelişmelerin olmasını bekliyorum. Zaman içerisinde adım adım izleyeceğiz. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın Serhan Bey,

Hızlı cevabınız için teşekkürler. Telefonunuz bende mevcut Kızılaya geldiğimde mutlaka arayıp yanınıza uğrayacağım.
Kolay gelsin.
Saygılar,

emlaksan
25-10-2010, 15:06
Sayın Serhan Bey,

Hızlı cevabınız için teşekkürler. Telefonunuz bende mevcut Kızılaya geldiğimde mutlaka arayıp yanınıza uğrayacağım.
Kolay gelsin.
Saygılar,

Sayın aviator;
Rica ederim. Memnuniyetle bekliyoruz. Bir gün öncesinde telefonla görüşerek size uygun olan saatte mutabık kalıp ofis buluşmamızı gerçekleştiririz. Görüşmek dileği ile.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
25-10-2010, 23:07
Sayın Emlaksan Ve Sayın Camsoy,

Yazılarınızı devamlı takip ediyorum çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Her ikinizde Dodurga konusunda uzmansınız.
Buyüzden bir konuda fikrinizi almak istiyorum.
Babamın 20 küsür yıl önce yeşil kent koop. vasıtasıyla almış olduğu bir yer var tapusu mevcut. Dodurga ada no:6 parsel No:7 olarak geçiyor ve 360m2. Kendisi aldığından beri ne görmüş nede takip etmiş. Buranın konumu nasıldır acaba yakınlarında yapılaşma varmıdır? Şuan ne kadar eder tutmakta fayda varmıdır? yapılaşma başladıysa sadece villamı yapılabilir? Zaman ayırdığınız için çok teşekkürler. Hoşçakalın..

Sn. Aviator,

İçten yaklaşımınız ve de pozitif geribildiriminiz için teşekkür ederim. Teveccühünüz.

Dodurga 6 ada, 7 parsel, Yaşamkent Yeni Atabilge sitesinden gelen, ve O-20 çevre yolunun altından geçen stabilize yolun devamında olup, bu yola 120 metre ve Çevreyoluna da 520 metre'dir. NetCAD paftasından baktığımda 359m2 olarak görmekteyim. Zamanında mevzi imar geçirilerek, tasarlanan bu bölgede şu anda villalar mevcuttur. Sizin adanızda toplam 13 tane parsel var. Bu 13 parselden 6'sının konumu diğerlerine göre daha güzel önleri açık, kapanmayacak vaziyette. Sizin parselinizde bunlardan birtanesi. Benim naçizane düşüncem; burayı satmayıp elinizde tutmanızın yönünde olacaktır.

Saygılar
Arcan Çamsoy

aviator
26-10-2010, 10:25
Sn. Aviator,

İçten yaklaşımınız ve de pozitif geribildiriminiz için teşekkür ederim. Teveccühünüz.

Dodurga 6 ada, 7 parsel, Yaşamkent Yeni Atabilge sitesinden gelen, ve O-20 çevre yolunun altından geçen stabilize yolun devamında olup, bu yola 120 metre ve Çevreyoluna da 520 metre'dir. NetCAD paftasından baktığımda 359m2 olarak görmekteyim. Zamanında mevzi imar geçirilerek, tasarlanan bu bölgede şu anda villalar mevcuttur. Sizin adanızda toplam 13 tane parsel var. Bu 13 parselden 6'sının konumu diğerlerine göre daha güzel önleri açık, kapanmayacak vaziyette. Sizin parselinizde bunlardan birtanesi. Benim naçizane düşüncem; burayı satmayıp elinizde tutmanızın yönünde olacaktır.

Saygılar
Arcan Çamsoy

Sevgili Arcan Bey,

Soruma zaman ayırıp detaylı bilgiler verdiğiniz için çok teşekkürler. Şuan için acil bir ihtiyacımız yok tutmaya devam edelim. Tanıştığımıza çok memnun oldum ileride sizinle ve Serhan beyle yüzyüzede tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılar

camsoy
26-10-2010, 23:21
Sevgili Arcan Bey,

Soruma zaman ayırıp detaylı bilgiler verdiğiniz için çok teşekkürler. Şuan için acil bir ihtiyacımız yok tutmaya devam edelim. Tanıştığımıza çok memnun oldum ileride sizinle ve Serhan beyle yüzyüzede tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılar

Sn. Aviator,

Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Gelişmeler olursa sizinle paylaşırım. İnşallah ilerleyen zamanlarda tanışır bir çay içer, etraflıca konuşuruz.

Saygılar
Arcan

safak
23-11-2010, 15:27
malıköy 604 parselde arsam var ma nasıl bir yer olduğunu bilmiyorum gitmedim ankara dışındayım ve görmek nasip olmadı dost tavsitesi ile aldım bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

emlaksan
24-11-2010, 15:37
malıköy 604 parselde arsam var ma nasıl bir yer olduğunu bilmiyorum gitmedim ankara dışındayım ve görmek nasip olmadı dost tavsitesi ile aldım bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Merhaba Sayın safak;
Malıköy ün paftası ofisimizde mevcut. Yarın gün içerisinde lokasyon ve plan açısından durumunu inceleyip düşüncelerimizi paylaşırız.
Selamlar

.

safak
30-11-2010, 23:52
Merhaba Sayın Emlaksan;
ilginiz için teşekkür ederim
cevbınızı bekliyorum
selamlar

emlaksan
01-12-2010, 08:03
Merhaba Sayın Emlaksan;
ilginiz için teşekkür ederim
cevbınızı bekliyorum
selamlar

Sayın safak;
Sorunuzu notlarıma almış olmama rağmen atlamışım. En kısa sürede lokasyonuna bakıp size bilgi aktaracağım.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
07-12-2010, 03:06

Sayın safak;
Parselin lokasyonunu nihayet görebildik. Doğalgaz santralı ile gecekondu önleme bölgesinin hemen yanında ve konut alanları şeklinde renklendirilmiş bölge içerisinde görünmekle birlikte netcad sorgusundan gelen kesitte kamulaştırmayla ilgili bir ibare de gördük. Bana kalırsa uygun olduğunuz bir vakit tapunuzla birlikte ofisimize uğrayın ve dilekçe tanzim edelim. Sonrasında ilgili makamlara müracaatla işin aslını tam manasıyla öğrenelim derim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

omergoktas1985
28-12-2010, 15:03
Sayın emlaksan öncelikle saygılar ankara eskısehir yolunda kargalı sınırları içerisinde rulman arkası tek tapu 70.000 dönüm...kadostro yolu mevcut...bir arsa var acaba fiyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz metresi kaça gidiyor...

emlaksan
28-12-2010, 18:13
Sayın omergoktas1985;
Bana kadastral parselin numarasını verebilir misiniz? Yeri tam görebileyim.
Selamlar,
Serhan

.

muratti833
28-12-2010, 22:57
sayın emlaksan yapracık 312 ve 314 parseller nasıl sizce bu parsellerden yer aldım fakat neresi nasıl pek bilmiyorum sizin düşüncelerinizi bekliyorum tşk.

emlaksan
29-12-2010, 11:10
Sayın muratti833;
Yanıtlamıştım sorunuzu. Görmediniz sanırım. Hayırlı olsun alımınız. Hatırladığım kadarıyla parsel lokasyonları güzel. Sonuçta köy planlı. İleriye yönelik önü açık diye düşünüyorum. Toki Yapracık konutlarının köyün arazisini olumlu etkilediğini söyleyebilirim. Sonuçta yanı başında dev bir proje olunca beklentilerin kuvvetlenmesini doğal karşılıyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Jack Demphsy
16-01-2011, 09:38
Merhaba,

Çokören Mahallesi, Çift arkaç mevkiinde, 1544 no'lu parsel, 12.500m2'lik bir tarlayı, eş dost tavsiyesi ile almış bulunuyorum.
Sizden tarla ile ilgili yorum (Etrafında yatırımlar mevcut mu?, ne vadede, nasıl kazanç sağlar,...vs.) alabilir miyim?

Teşekkürler...

camsoy
16-01-2011, 11:57
Merhaba,

Çokören Mahallesi, Çift arkaç mevkiinde, 1544 no'lu parsel, 12.500m2'lik bir tarlayı, eş dost tavsiyesi ile almış bulunuyorum.
Sizden tarla ile ilgili yorum (Etrafında yatırımlar mevcut mu?, ne vadede, nasıl kazanç sağlar,...vs.) alabilir miyim?

Teşekkürler...

Merhaba,

Öncelikle yatırımın hayırlı, uğurlu olsun. 1544 parsel yanılmıyorsam, Eskişehir yoluna yakın ince uzun parsellerden, yarın NetCAD paftasından bakıp ayrıntılı bilgi vermeye çalışırım....

Jack Demphsy
19-01-2011, 19:33
Sn. Camsoy,

Çokören mevkiindeki tarla için, NetCAD'den bakıp, bilgi verecektiniz.
Unuttunuz galiba.

Tekrar teşekkürler..

camsoy
19-01-2011, 22:48
Sn. Jack Demphsy,

Çokören 1544 parsel, Eskişehir yolu ile köy merkezi arasında, köy yerleşkesinin kuzeybatısında, kadastro yoluna 2. parsel bir tarladır, konumu güzeldir fakat plansızdır. Eskişehir yoluna kuşbakışı olarak yaklaşık 4500 mt. uzaklığındadır.

Düşüncelerim bundan ibarettir....

yakaza
24-02-2012, 01:45
burayı yeni gördüm...

eskişehir yolu 31.km de özlem gülyurt kooperatif e ait 73 villalık bir site kuruldu.

evler ortalama 550-650 m2 arsa üzerine kurulu dubleks. ayrıca bodrumu da var. 5+1

sol tarafta golf kentin karşısındaki evler.

yani eskişehir yolundan içeri girince sol tarafta golf kent sağ tarafta bu site var.

acaba buradaki evlerin değerleri nedir. bir zamanlar disneyland gazı vermişlerdi. sonra teknopark filan. tabi herşey arsa pazarlama stratejisi.

aşağıdaki resimde arkada yukarıda dizili olarak görülen evler

http://www.hurriyetemlak.com/detay/buyuk-fotograf/MVVMCo6VjXU=#http://hurriyetemlak.cubecdn.net/image.ashx?type=5&image=Images\7\3\2\9\3\8\6\0\24ce4272-8933-4fd1-bce3-a78fcc08ebc0.jpg

sampek77
04-03-2012, 14:01
Sincan Çiçektepe- Peçenek Köylerini kapsayan askı süresi dolmak üzere olan 1/5000 lik imar planı

http://www.ankara.bel.tr/AbbSayfalar...n/5000_nip.pdf

emre_211
10-07-2012, 11:53
çiçektepe yenipeçenek bölgesi 1000 lik imar planı onaylanmış ve askı süresi dolalı 10 gün olmuştur. bilgilerinize....

Ahmet 75
04-08-2012, 04:08
Sinpaşın Eskişehir Yolu 55. kmde yola cephe satın aldığı araziye dair rapor..
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=226844

serdar72
27-05-2013, 13:53
http://www.aksam.com.tr/ekonomi/basbakan-vialandi-acti/haber-209665

yaww bu park Ankara ya kurulmayacakmıydı... yıl 2005 de bir proje yapılmıyormu idi??? eskişehir yoluna... hani arazi simsarları ağızlarından bal? akıtarak bu bölgede arazi pazarlıyorlardı...

all06
27-05-2013, 14:42
Evet melih gökçek bi şeçim programında bahsetmişti bilkentin oralarda iyerlerde yer gösterdik felan demişti ama detayları bilmiyorum

nosfecagri
26-01-2014, 09:07
Arkadaşlar merhaba,

Yeni yapılan Sincan adalet sarayı ve Ahi mesut bulvarı civarlarından ev almak ne kadar mantıklı sizce? Buralarda oturan varsa özellikle çevre, insanlar hakkında da bilgi almak isterim. Çünkü sadece yatırım değil aynı zamanda kiradan kurtulma amaçlı oturmak için almayı düşünüyorum.

Teşekkürler.

safak
17-02-2014, 08:29
merhaba SERHAN bey
anayurt hakkında bir görüşmemiz olmuştu sonucunu hakkında bilgi alamdım.
yardımlarınız va ilginiz için teşekkür ederim

emlaksan
17-02-2014, 13:31
Merhaba Sayın safak;
Anatyurt taki parseli inceledim. Telefondaki fadelerinizden anladığım kadarıyla tevhid yapılmış. Lokasyon olarak Organize Havvancılık Bölgesine oldukça yakın ve neredeyse sınır vaziyette. Sonuç olarak her koşulda söz konusu projeden olumlu etkilenmesini bekleyebiliriz. Fiyatları yakın takib etmediğim için sizi bu konuda daha net bilgiler alabileceğiniz bir dostumuza yönlendireceğim. Lütfen beni arayınız.
Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar

.

safak
17-02-2014, 13:41
Sayın Serhan Bey;
İlgi, alaka ve hoşgörünüz için minnettarım. Saygılarımı sunuyorum.
Sağlık,huzur, mutluluk ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar

snop34
15-03-2014, 09:10
yukarı yurtçu toki 11 nci bölge bölge bloklarına 50 metre mesafede 50 m.lik bulvara cephe emsal 1 imarlı 2700 m2 arsa satılıktır. 220 tl/m2

ondr
24-03-2014, 19:46
Sincan Temelli Türkobasında Başkent organize sanayiye yakın 33.000 m2 satılık tarla. İlgilenirseniz parsel ve fiyat konusunda beni arayınız. Önder. 0532 431 87 30

all06
08-04-2014, 14:10
Peçenek köyünde 9000 tek tapu tarla 495 000
Peçenek köyü imar planı içinde 5200 tektapu metrekare 312 000 tl

all06
08-04-2014, 18:45
A. Yurtçu 62799-3 3194 mertekarede 319 metrejare hisse satılık 90 bin

el_roman0
10-04-2014, 00:20
Iyi Geceler Arkadaslar,

Eskisehir Cayyolu üzerinde (hemen BP istasyonun arkasindaki HACI EMIRE CANTÜRK CAMI 100-200m yakinlarinda) 450m² Arsamiz var.
En son 2011 yilinda Ankaraya tatile gelmistim ve buralarda bi hareketlilik görmüstüm. Son durumunu ögrenebilirmiyim? Bi gelisme var mi yoksa Caminin yakinlari daha halen bos mu?

Ve m² fiyatini bilen var mi acaba?

Tesekkürler
saygilarimla

mehmettk71
10-04-2014, 22:54
Ada parsel bilgilerini özelden veya buradan yazarsaniz, bilgi vermeye çalışırım. .

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

el_roman0
11-04-2014, 09:40
iyi günler,

malesef parsel nr si yok cünkü evraklarimiz türkiyede.
ama googleden gösterebilirim yerlerini.asagidaki linkden görebilirsiniz yerini..tskler#

http://www.directupload.net/file/d/3588/sv9rfmnb_jpg.htm

ankar
28-04-2014, 19:41
Serhan Bey selam
Eskişehir yolu 31 inci kilometre yola 150 metre mesafede 62634 pafta 1 nolu parsel hakkinda bilgi verebilir misiniz?

all06
29-04-2014, 10:46
arkadaş çiçektepe köyünde hasankartal imar bölgesine yakın iki adet tek tapu tarla satılık yatırım için müsaittir biri 13 dönüm birisi 16 dönüm metrekare fiyatları 70 bin

Bear_Bull
04-05-2014, 20:17
Eskişehir Emek Mh 3+1 145m2 Satılık http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-eskisehir-emek-mh-3+1-145m2-satilik-163389972/detay/ …