PDA

View Full Version : Eskişehir yolu ve civarı

Pages : [1] 2

unlun
28-11-2007, 21:59
arkadaslar bu baslığı hepimizin bildiği gibi Ankaranın incisi Eskişehir yolu ve civarı hakkında bilgi ve dusuncelerimizi paylaşmak amacıyla acıyorum. Bilindiği gibi şu ana kadar eskişehir yolunun ilk 20 km si hızlı bir sekilde şehirleşmiş, burada oldukca kaliteli ve lüks konutlar yapılmış, alışveriş merkezleri yarışırcasına kurulmaya baslanmıştır. 30. km de turkuaz vadis, balıkuyumcu evlerinin inşaası sürmektedir. Son bir gelişme olarak Cankaya üniversitesinin yeni kampus inşaası gectiğimiz gunlerde atılmıştır. Gercekleşmesi muhtemel olan Disneylan projesi bolgeye inanılmaz bir hareket katacaktır.

İşte bu mustesna bolge hakkında gorus, düşünce ve bildiklerinizi paylaşmanız dileğiyle konuyu acıyorum.
Saygılar unlun

emlaksan
05-12-2007, 19:13
ESKİŞEHİR YOLU CİVARI GAYRİMENKUL YATIRIMI AÇISINDAN MÜKEMMEL BÖLGEDİR..
TÜM DÜNYA ŞEHİRLERİNDE OLDUĞU GİBİ ANKARANIN BATISI,
ANKARA ESKİŞEHİR YOLU 50.KM ye KADAR SEÇKİN FIRSATLAR ARZEDİYOR..
BU FIRSATLAR DEVAM EDECEKTİR..

EMLAKSAN:super:

serdar72
09-12-2007, 19:32
Forumda herkes karataş mühye tarafını konuşuyor. eskişehir yolunu hiç konuşan yok. bu iyiye işaret. çok konuşulmayan yerlerde gelişmeler birden bire oluverir.

ne demişler sabreden derviş muradına ermiş.:):yes::cool::super:

emlaksan
10-12-2007, 06:45
Evet enteresan 1 durum..Aslında Eskişehir yolu daima toplamda daha iyi kazandırıyor ancak sanırım Mühye Karataşçıların beklentileri çok yakın zamanlı..Bu o bölgenin tercih edilmesinin sebebi diye düşünüyorum..
Çayyolu ötesi, Dodurga Aşağıyurtçu Yukarıyurtçu ve o yönde Temelliye kadar çok şekilli yatırım fırsatları var..
Yüksek kat emsal oluşturmuş yerler var..
Bunun yanında Eskişehir yolunda ki satılıklar 1-2 gün durmadan süratle satılıyor..
Satılan m2 lere baktığınızda 10.000 den başlıyor 50.000 ve üzerinde satışlar oluyor..
Sonuç olarak karataşta 200 m2 yer alıp daire hedefi yapmış olanların yatırıma yönleneceği bir yerde değil doğrusu..
Madden güçlü yatırımcılar rağbet ediyor..
Gözlemim budur..
Ancak belirtmeliyim ki;
Küçük yatırımcınında yöneleceği yerler var..
Örnek
Çokören-Temelli bölgesi..
Batı şeridi sonuçta..
Kazandırır..

serdar72
10-12-2007, 07:58
Evet enteresan 1 durum..Aslında Eskişehir yolu daima toplamda daha iyi kazandırıyor ancak sanırım Mühye Karataşçıların beklentileri çok yakın zamanlı..
Bu o bölgenin tercih edilmesinin sebebi diye düşünüyorum..
Çayyolu ötesi, Dodurga Aşağıyurtçu Yukarıyurtçu ve o yönde Temelliye kadar çok şekilli yatırım fırsatları var..
Yüksek kat emsal oluşturmuş yerler var..
Bunun yanında Eskişehir yolunda ki satılıklar 1-2 gün durmadan süratle satılıyor..
Satılan m2 lere baktığınızda 10.000 den başlıyor 50.000 ve üzerinde satışlar oluyor..
Sonuç olarak karataşta 200 m2 yer alıp daire hedefi yapmış olanların yatırıma yönleneceği bir yerde değil doğrusu..
Madden güçlü yatırımcılar rağbet ediyor..
Gözlemim budur..
Ancak belirtmeliyim ki;
Küçük yatırımcınında yöneleceği yerler var..
Örnek
Çokören-Temelli bölgesi..
Batı şeridi sonuçta..
Kazandırır..

Zamanlama konusunda ben pek emin değilim.

hemen satılmasını beklentilerin daha yakın bir zamanda gerçekleşeceği için olmasın :)

Doğu şeridininde fiyatları batıya göre daha uygun olması dikkat çekici.

bakalım zaman ne gösterecek hayırlısı.

.

emlaksan
10-12-2007, 09:58
Sayin Serdar 72;

Dikkat ederseniz Ankarada BATI - GÜNEY BATI - şeridi hayli gelişti..

Ankaranın DOĞU ve KUZEY bölümlerine baktığımızda, daire-arsa fiyatlarının,

Batı-Güney Batı ile mukayese edilemediğini açıkça görüyoruz.

Bu sebeple görüşünüze katılıyorum, ilerleme BATI ağırlıklı..

Zaten önümüzde basit 1 örnek var..

Neredeyse, 40 yıl evvelden günümüze,

Karataş - Yakupabdal - Mühye arazileri

üzerindeki beklentiler, nihayet şimdilere kadar geldi dayandı..

Dikkat ediniz,

40 yıl ÖNCE hiç 1 gelişme olmayan ÇAYYOLU

bu süre zarfında doldu taştı..

İşte FARK,

İşte GELİŞİM..

Sağlıkla kalınız.

E M L A K S A N

Serhan :super:

primemft
10-12-2007, 16:17
eskişehir yolunda yolun sağı, temelliye varmadan ıhlamurkent civarı, arkası, bölümde (organize sanayi bölgesi olarak düşünülen bölgeye yakın bölge ) için fiyatlar ne civarda bilen bir arkadaş varmı, o bölgede kooperatif bölgesi deniliyor, arsa ve yapı kooperatifleri var.. m2 fiyatları ve yatırım açısından durumu değerlendirebilecek, arkadaşımız var mı?

emlaksan
10-12-2007, 21:41
Sayın Primemft ;

2 organize sanayi var..

Başkent Ogs deki fiyatlar, 80 - 150 ytl / m2 yeri ve konumuna göre değişiyor..Çift Yola cephe arsalar 150 ytl -- tali yollara cephelerde 80 den başlıyor diyebiliriz..

OGS lerin çevresinde muhakkak konut alanları olacak..

2.OGS nin yolları açıldı, alt yapısıyla tamamlanma aşamasında..

Buranında dışında kalan ve 2.OGS ye yakın İMARSIZ yerlerde bulabileceğiniz en düşük m2 fiyat bence 25 ytl minimumdur..

Bilginizi rica ederim..

Sağlıkla kalınız.

E M L A K S A N

Serhan

yatirimci
14-12-2007, 15:51
Sn Emlaksan;

Atasehir bolgesinde Besa Atasehir insaatlarını gectikten sonra YeniAtabilge sitesini de gecince, Alacaatlı koyu ile Atasehir arasında kalan bolgede satılık arazi varmı? Fiyatlar nedir?

Saygılar

emlaksan
15-12-2007, 17:49
Sayın Yatırımcı ;

Söylediğiniz yerde elimde arsa maalesef yok..

Dodurga köyü onay bekleyen 1000'lik plan içinde arsa mevcut.

Konut alanı arsası veya az yoğunluklu villa arsaları.

Bu arada Yakupabdalla ilgili 1 sorunuz var mıydı?

Bu yönde 1 sorunuzu hatırlıyorum ancak geçmiş sayfalara bakmadım henüz.

Varsa eğer, yakupabdal arsasının parsel bilgisini not edin ki yaklaşık fiyatı size

söyleyebileyim.

Ancak ortalama ve fikir olsun diye soruyorsanız;

Kentsel dönüşüm plan dışı yerlerde 8 ila 12 ytl civarında mevkiisine göre değişen fiyatlar

gerçekleşiyor.

Plan içinde ise kayak merkezi dolaylarına yakın olanlar 18 ila 25 ytl arasında gerçekleşiyor.

(konumlarına göre tepe - sırt - dere ayrılıyor)

Köye yakın - Ankara tarafına yada köyün batısına düşen ve ayrıca özel sebeplere dayalı

tutulan parsellerde ise 30 - 35 ytl ile 65 ytl arasında fiyat gerçekleşiyor diyebiliriz.

Bilgilerinizi rica ederim.

Sağlıkla kalınız.

Emlaksan

k0900
15-12-2007, 19:53
Eskişehir yolunda 2.OSB bölgesinde imarı kesinleşmiş (OSB lerde imar yetkisi kanunu geregi OSB yönetimince yapılmaktadır) altyapısı bitmek üzere olan en büyük parselini ( 140 dönümlük kısım ) Aselsan almıştır ve tesislerini buraya taşıyacaktır.Yatırım düşünen arkadaşlar 10 ila 30 dn parselleri OSB yönetiminden aracısız ( 40 kadar boş parsel olduğunu biliyorum ) alabilirler.
iyi kazançlar...

TZKOPARAN
15-12-2007, 20:32
Eskişehir yolunda 2.OSB bölgesinde imarı kesinleşmiş (OSB lerde imar yetkisi kanunu geregi OSB yönetimince yapılmaktadır) altyapısı bitmek üzere olan en büyük parselini ( 140 dönümlük kısım ) Aselsan almıştır ve tesislerini buraya taşıyacaktır.Yatırım düşünen arkadaşlar 10 ila 30 dn parselleri OSB yönetiminden aracısız ( 40 kadar boş parsel olduğunu biliyorum ) alabilirler.
iyi kazançlar...
sn.k0900 bu 2.obs bölgesi eskişehir yolu kaçıncı kilometrede,ve metrekare fiyatları hakkında bilginiz var mı .birde burada alınacak arsalarda ne gibi yatırım yapılabilir. teşekkür ederim.

linux
15-12-2007, 21:03
eskişehir yolu civarı ve gölbaşı favorilerimdir.

yatirimci
15-12-2007, 22:55
iyi kazançlar...

Merhaba,
OSB arsaları sadece isadamları icin degilmi
Normal vatandas alabılır mı?

Saygılar

emlaksan
17-12-2007, 16:14
Sayın Yatırımcı ;

OSB arsalarını TC vatandaşı olan herkes,

ücretini ödemek suretiyle alabilir :)

Sıkıntı yok efendim.

Sağlıkla kalınız,

Emlaksan

yatirimci
18-12-2007, 16:44
Sayın Yatırımcı ;

OSB arsalarını TC vatandaşı olan herkes,

ücretini ödemek suretiyle alabilir :)

Sıkıntı yok efendim.

Sağlıkla kalınız,

Emlaksan

OSB arsa fiyatları hakkında bilginiz var mı?
Yardımınız icin Tesekkur ederim.

serdar72
18-12-2007, 16:53
Polatlıya giderken sağda

Temellinin tam içinde

Eskişehir yolundan (tam ölçmedim ama) 3 km civarı içeride

Google earth ile bakınca görünüyor. alt yapı çalışmaları devam ediyor.

Sanayici ve çok zengin değilseniz çevresinden para durumunuza göre tek tapu yada kooperatif lerden yerine göre değişmekle beraber max 25-30 YTL/ m2civarına rahatlıkla yer bulabilirsiniz.

daha uygun bulma imkanınızda vardır.

selamlar.

emlaksan
18-12-2007, 19:24
OSB arsa fiyatları hakkında bilginiz var mı?
Yardımınız icin Tesekkur ederim.

Sayın Yatırımcı;

Temelli bölgesinde iki OSB var..

Birincisi Başkent OSB'dir..

Tali yollara cepheler şu an 70-80 YTL / m2 fiyatlıdır..

Çift (ana) yollara cepheli arsaların m2 fiyatları ise 100 - 150 YTL / m2 dir..

NoT: Verdiğim fiyatlar, mal sahipleri tarafından 3.şahıslardan istenen oranlardır.

Diğer OSB nin yolları ve alt yapısı neredeyse tamamlandı.

OSB sınırlarına çok yakın ( OSB dışında ve İmarsız ) yerlerde yada OSB bitim sınırına 300 - 500

metre uzaklıktaki

yerlerde m2 / 20 - 30 YTL den aşağı

yer bulmak imkansız gibi..

OSB içinde kalan yerlerin son fiyatları hakkında kesin bilgim yok ancak 40 - 45 YTL

den aşağı olmayacağını sanıyorum.

Git gide fiyatın artacağıda kesindir.

OSB ile alakalı iş/yatırım yapacaklara, yönetim 1 şekilde elinde mevcut

arsalardan veriyor diye duyuyorum. Ancak hangi şart ve fiyatlarla gerçekleşiyor bilemiyorum.

Bunu siz başvuru yaparak öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum.

Sonuç olarak ben size - Satıcı Vatandaşın - istediği fiyat seviyesi hakkında

fikir verebiliyorum.

Ayrıca,

OSB lere yakın bölgelerde konut alanlarına tahsis edilmiş yerler olacaktır.

Bu yerlerinde kıymetinin artacağı ve primer olacakları da şüphesiz.

Umarım yazdıklarım fikir edinmenize yardımcı olur.

Sağlıkla kalın,

Serhan

k0900
21-12-2007, 19:59
kimler alabilir?
isteyen her şirket ve kişi parsel alabılır, 2.OSB şimdiki sanayı bak. Zafer Çağlayan ın projesidir anayola bağlantı asfaltı hariç altyapısı tamamlanmıştır isterseniz OSB yönetiminden isterseniz şantiye sahasındakı yönetim ofisinden bilgi alabilirsiniz.
Parselleri ne yapabiliriz ?
ister rantından faydalanıp satın ister fabrika depo vs yapın ...
neden 2 OSB?
Çok iyi planlalan sahada parsel büyüklüğü en ideal rakamdadır(küçük parsellere büyük sanayıcı gelmez)
Arsa konumu Ankara nın en fazla gelişen bölgesindedir,(Temelliye 5 km kala sağda 3 km içerde)
TCDD ile sanayi içine özel bir hat yapılacaktır,ulaşım açısından en avantajlı OSB olacaktır.

proje hk bilgi için
http://www.aso2osb.org.tr/hakkinda.htm

Ayrıca 21 aralık 2007 hürriyet eki ankara ilavesinde aşagıdakı haber detayını okuyabilirsiniz

ASO Başkanı’ndan sanayi bölgelerine gelin çağrısı
Sanayi alanlarının şehrin içinde olmaması gerektiğini söyleyen ASO Başkanı Nurettin Özdebir, "Ankara sanayi havzası oluşturuyoruz. Beş tane organize sanayi bölgesi var. Bir tanesinin alt yapısı tamamlandı. Sanayicilerimizin buralara gelmesi lazım" dedi.

k0900
21-12-2007, 20:03
en önemli hususu yazmayı atlamışım: buradakı tüm parseller İMARLI hukuksal sorun : sıfır
:super:

unlun
24-12-2007, 18:51
Ankara’daki uygulamaları hakkında da bilgi veren Bayraktar, Ankara’nın artık gelişme vizyonunu belirlediğini, Ankara-Temelli aksiyonu üzerinde çok büyük, 40-50 bin konutluk bir şehir kurulacağını, burada 2 üniversite, orta ölçekli sanayi bölgesi, sağlık, kültür merkezleri bulunacağını anlatan Bayraktar, burada gerçekleştirmeyi planladıkları Disneyland projesi için de "siyasi iradenin göstereceği tavrı beklediklerini" bildirdi. Bayraktar, "Bu proje için kaynağa gerek yok. O kendi kendisini yapar" dedi.

k0900
27-12-2007, 21:06
ASO II. Organize Sanayi Bölgesi Temel'i Törenle Atıldı
"Ankara Sanayi Odası (ASO) tarafından Temelli Beldesi'nde kurulacak 2. Organize Sanayi Bölgesi altyapı temel atma töreni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanların katılımıyla gerçekleşti."

Sanayi Bakanlığı'nın internet sitesinde bu haber, bu görüntü ve bilgilerle veriliyordu.
Bu kadar önemli bir OSB'nin, tüm elektrik ve SCADA altyapısını kurma görevi de Siemens'e verilmişti.
Büyük ve modern bir organize sanayi bölgesi olmak için yola çıkan her organize sanayi bölgesinde olduğu gibi, burada da yine Siemens çözümleri ve teknolojileri tercih edilmesinden dolayı mutlu ve gururluyuz. Mutluyuz, çünkü inandığımız ve Türkiye'nin modern OSB'leri yanı sıra tüm büyük tesislerine kazandırdığımız çözümlerin doğruluğu kanıtlanmıştır. Gururluyuz, çünkü Türkiye'nin büyük ve modern OSB'leri yine bizi tercih ediyor. Ülkemize, rekabetçi sanayi tesislerinin rekabet gücüne, Siemens olarak bizim teknolojilerimiz ve çözümlerimiz destek oluyor. Daha ucuz sistemlerle yapılabilecek sistem çözümlerinin nasıl da büyük kayıplara neden oldukları artık kıyaslamalarla daha da rahat görülebilir durumda.

Her fırsatta tekrarladığımız, kesintisiz enerji, hızlı müdahale ancak ve ancak bizim çözümlerimizle mümkün olabiliyor.
Ankara Sanayi Odası'nın tanımlamasına göre; ASO II.OSB diğer adıyla, Temelli OSB, kurum kimliğine uygun ve sanayicimizin ihtiyaçlarına en uygun standartlara sahip Türkiye'de örnek gösterilecek bir organize sanayi bölgesi olması hedeflemiştir. Bu hedef çerçevesinde arıtma tesisi ve 1.000.000 m² ye yaklaşan yeşil alanı ile çevreye, kaliteli ve kesintisiz elektrik teminine göre projelendirilen elektrik şebekesi ile sanayiciye, eğitim ve sağlık tesisleri ile topluma, sosyal tesis dokusu ile bölgede çalışacak is gücüne saygılı bir organize sanayi bölgesi hayata geçirilmektedir.
Yukarıdaki paragraf, Ankara Sanayi Odasının resmi internet sitesinden alınmıştır. (http://www.aso2osb.org.tr/)
Kesintisiz enerji sözü, boş bir söz değildir. Hat diferansiyel röleler ile yapmış olduğumuz sistemle enerji her noktaya her yönden akmaktadır. Hat üzerinde olabilecek arızalar, anlık olarak kesilmektedir ve bu kesintilerden hiçbirini sanayi tesisi hissetmemekte veya etkilenmemektedir. Selektivite gibi bir sorun söz konusu değildir. İstenildiği kadar ve teoride sonsuz sayıda dağıtım merkezi ardı ardına sıralanabilir. Röleler 1 ms (saniyenin yüzde biri) hassasiyetle arızalara tepki vermekte ve olayları kaydetmektedir. SCADA sistemindeki RTU'lar sayesinde bilgiler doğru zamanlı olarak ekrana akmakta ve operatörler olaylara göre en doğru kararı verebilmektedir. Metal-clad, arabalı ve vakum kesicili sistemlerle, sistemin güvenliği ve hızı en üst düzeyde sağlanmaktadır.

ASO'nun bildirdiğine göre, 2008 yılı fabrikaların üretime başladığı yıl olarak tarihe not düşülecektir.
ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi Ankara-Eskişehir Karayolunun 42. km'sinde Temelli bölgesinde karayoluna 4 km. mesafededir. II. Organize Sanayi bölgesinin içinde yer aldığı toplam 25 milyon m2'lik alan Ankara Sanayi Havzası olarak adlandırılmaktadır. Bu havzada başka organize sanayi bölgeleriyle, ASO Teknoparkı da yer almaktadır.
ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi bittiğinde bölgede kurulacak fabrikaların toplam kapalı alanı 2 milyon m2'yi bulacak, bu fabrikalarda yaklaşık 50 bin kişiye istihdam sağlanacaktır. Kurulacak bu fabrikaların sadece bina yatırım maliyetlerinin 1.000.000.000.- YTL olacağı tahmin edilmektedir.

ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi tamamlandığında, modern fabrikaların yanı sıra, Bölge Müdürlük Binası, banka, çarşı, sağlık merkezi, laboratuar, teknik birimler, eğitim merkezi, sergi salonu, kafeterya ve camii gibi sosyal tesisleri de içinde barındırıyor olacaktır.
İlgili bağlantılar ve kaynaklar:
http://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=2396

emlaksan
28-12-2007, 19:51
Eskişehir yolunda - sağda ve solda - Temelliye kadar, Özel Proje Alanları, Merkezi İş Alanları, Metro güzergah Merkezi Terminal ve Rekreasyon Alanları, Lojistik Merkezleri ile saymakla bitmeyen müthiş Projeler var.

TZKOPARAN
29-12-2007, 01:45
sn.emlaksan,aso 2.osb bölgesi yakınlarında konut yapımına uygun yatırım yapılabilecek imarlı arsa var mı .bu bölgede m2 fiyatları ne durumda. eskişehir yolu temelliye kadar 100.000 ytl para ile nereden ne kadar arsa alabiliriz.alınacak arsanın konuta dönüşme süresi azami kaç yıldır sizce , bilgilendirirseniz memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.

emlaksan
29-12-2007, 11:01
Sn Tzkoparan;

OSB lerin yakınında, Malıköy - Alcı - Türkobası köyleri mevcuttur.
Bu köylerin çevresinde planlanan Konut bölgeleri vardır.
Bazı yerler orta yoğunluklu bazıları ise seyrek yoğunluklu planlanmıştır.
Köylerin yakın çevresinden arsa almanızı tavsiye ederim. (köy içinden değil)
Rastgele alım yapmamalısınız. Dikkat ediniz. Çünkü bölgede, AR-GE merkezleri, Bölgesel Spor Merkezleri, Bölgesel Park Alanları, Ulaşım Terminalleri, Raylı taşıma şeridi, Stratejik Merkezler - Arkeolojik Sit Alanları ! - Tır Kamyon Parkı ve Otopark Alanları olarak planlanan yerler var.
Ayrıca Kültür Sitesi olarakta planlanan yerler var.
Bu sebeple alım yaparken, profesyonel yardım almanızı öneriyorum.
Fiyatlara gelince, sizinde bildiğiniz üzere çok değişken.
Bana bir yatırımcı talep açıp alım için başvurduğunda, bölgeye gidip, belirlenmiş doğru ölçülere dayalı en uygun yeri bulup, alınmasını temin ediyorum.
Bu istikametten değerlendiriniz.
Sağlıkla kalın,
Serhan Öcalan

TZKOPARAN
29-12-2007, 22:20
Sn Tzkoparan;

OSB lerin yakınında, Malıköy - Alcı - Türkobası köyleri mevcuttur.
Bu köylerin çevresinde planlanan Konut bölgeleri vardır.
Bazı yerler orta yoğunluklu bazıları ise seyrek yoğunluklu planlanmıştır.
Köylerin yakın çevresinden arsa almanızı tavsiye ederim. (köy içinden değil)
Rastgele alım yapmamalısınız. Dikkat ediniz. Çünkü bölgede, AR-GE merkezleri, Bölgesel Spor Merkezleri, Bölgesel Park Alanları, Ulaşım Terminalleri, Raylı taşıma şeridi, Stratejik Merkezler - Arkeolojik Sit Alanları ! - Tır Kamyon Parkı ve Otopark Alanları olarak planlanan yerler var.
Ayrıca Kültür Sitesi olarakta planlanan yerler var.
Bu sebeple alım yaparken, profesyonel yardım almanızı öneriyorum.
Fiyatlara gelince, sizinde bildiğiniz üzere çok değişken.
Bana bir yatırımcı talep açıp alım için başvurduğunda, bölgeye gidip, belirlenmiş doğru ölçülere dayalı en uygun yeri bulup, alınmasını temin ediyorum.
Bu istikametten değerlendiriniz.
Sağlıkla kalın,
Serhan Öcalan

Serhan bey,bölgedeki sosyal alanlar belirlendiğine göre bu bölgenin 5000 lik imar planı yapılmış görünüyor,1000 lik plan yapılmış mı acaba .1000 lik yapılmamış ise alacağımız yerlere sosyal merkezlerin çıkma ihtimali var bence.arsa konusunda fazla bir bilgim yok açıkcası, ben bu bölgeye 100 bin ytl yatırım yapmak istiyorum.alabileceğim arsa m2 miktari ne kadar olur ve azami 10 yıl sürede konuta dönüşebilir mi. düşüncelerinizi rica ediyorum.

emlaksan
30-12-2007, 07:56
Sn Tzkoparan,
Bahsettiğim bölgelerin belirlenmiş olması, 5000 lik yada 1000 lik seviyede onaylanmış bir uygulama planın olmasını gerektirmiyor.Yani daha açık bir ifade ile konut hedefli yatırım yapmak için mutlaka 5000 yada 1000 lik ölçeği beklemeniz şart değil.
Kaldı ki belirlenmiş alanlar Genel Nazım İmar Planı kapsamında tesbit edilmiştir.
Buna en güzel örnek Gölbaşı Karagedik bölgesidir.
Üniverste Kampüs Alanlarına ayrılmış bölgeler nedeni ile Karagedik arazileri müthiş prim yaptı.Ve bu bir günde alınmış kararların sonucu değildi!
Yine örnek olarak Temelli Çokören bölgesinde Üniverste Kampüs alanı mevcuttur. (Not:Karagedik Bölgesinde ki kadar geniş bir alan olmasada)
Yazımda anlatmak istediğim buydu.
Arsa yatırımı yapıp kazançlı çıkan insanların, başarı sebebi tesadüflere bağlı değildir.
Size bahsettiğim bölgelerde, köyiçleri (ikincil olarak) ve çevresi yapılaşmaların müsaade/tesis edileceği yerlerdir.
Ayrıca düzenlenecek (meskun) konut alanları bölgeleride yönlenmeniz için uygun olacaktır diye düşünüyorum. Süratli ve kapsamlı bir inceleme yapabilecek vaktiniz varsa siz, yok ise profesyonel yardım alarak yatırım yapmanızı öneriyorum.
Kişisel görüşlerim bundan ibarettir.
Sağlıkla kalın,
Serhan

emlaksan
30-12-2007, 08:22
Sn Tzkoparan;
OSB lerin hızlı gelişimine tanık oluyoruz..Şehir içinde bulunan sanayi Temelli de bu bölgelere kayıyor. Odalar, ilgililer, devlet bu plana destek veriyor. Bu hızla, bölge yerleşkesi içinde (uygun-ayrılmış-korunan bölgelerde) konut yapılaşması da hızlanacaktır şüphesiz.
Foruma reklam yapma endişesi ile artık telefon yazmıyorum.
Ancak daha detaylı görüş almak isterseniz bana
mail atın lütfen,emlaksan@hotmail.com
Sağlıkla kalın,
Serhan

emlaksan
30-12-2007, 10:03
Dikkat
Forum katılımcılarının Gayrimenkul Yatırım ile yoğun meşgul olduklarını müşaade ederek, bazı önemli bilgilerin – tazelenmesi – maksadıyla bir kaç satır yazmak istiyorum.

Şehir Planlama
İmar Kanununa göre,
Planlar, kapsadıkları alan ve amaçları açısından;
‘’Bölge Planları ‘’ ve ‘’ İmar Planları‘’ olarak;
İmar Planları ise;
‘’Nazım İmar planları’’ ve ‘’Uygulama İmar Planları’’ olarak hazırlanırlar.
Not: Uygulama İmar Planları gerektiğinde etaplar halinde yapılabilir.

Nazım İmar Planı :
Varsa Bölge yada Çevre düzeni planlarına uygun olarak halihazır haritalar
üzerine, ve yine varsa kadastral durumu üzerine işlenmiş olarak çizilen ve arazi parçalarının;
genel kullanış biçimlerini, başlıca bölge tiplerini, bölgelerin gelecekteki nüfus yoğunluklarını,
gerektiğinde yapı yoğunluğunu, çeşitli yerleşme alanlarının gelişme yön ve büyüklükleri ile
ilkelerini, ulaşım sistemlerini ve problemlerin çözümü gibi hususları göstermek ve
Uygulama İmar Planlarının hazırlanmasına Esas olmak üzere düzenlenen, detaylı bir raporla açıklanan ve raporuyla beraber bütün olan planlardır.

Uygulama İmar Planı :
Onaylı halihazır haritalar üzerinde varsa kadastral durumu işlenmiş olan ve Nazım İmar Planına uygun olarak hazırlanan ve çeşitli bölgelerin yapı adalarını, bunların yoğunluk ve düzenini, yolları ve uygulama için gerekli imar uygulama programlarına esas olacak,
Uygulama etaplarını ve esaslarını ve tabii diğer bilgileri ayrıntıları ile gösteren ve 1/1000
Ölçekte düzenlenen raporlarıyla bir bütün olan plandır.

Not: Belediyeler Kent İmar Planlarını 3 şekilde yaptırırlar.

a) Belediyesi içinde kurulmuş yada kururlacak İmar Plan Bürosu ile
b) Belediyesince ihale edilmek suretiyle
c) İller Bankasına yetki verilmek suretiyle

Saygılarımla,

Serhan Öcalan

Özel soru ve sorunlanızı,emlaksan@hotmail.com adresime yazabilirsiniz

primemft
02-01-2008, 11:32
arkadaşlar,

bir arkadaşım temelli civarı arsa arıyordu, birkaç bilgi almış ama fiyat çok değişken.. temelliye gelmeden alcı köyü 226 adaya ait parsellerde arsa payı satılıyormuş, sanırım konut kooperatifleri imiş.. buralara niyetlenmiş, beraber alalım diyor. :) yapı kooperatifleri falan deyince pek ayağım girmedi ama, yine de fiyat konusunda bilgi verebilecek arkadaşlarımız varsa memnun olurum...

serdar72
03-01-2008, 07:23
arkadaşlar,

bir arkadaşım temelli civarı arsa arıyordu, birkaç bilgi almış ama fiyat çok değişken.. temelliye gelmeden alcı köyü 226 adaya ait parsellerde arsa payı satılıyormuş, sanırım konut kooperatifleri imiş.. buralara niyetlenmiş, beraber alalım diyor. :) yapı kooperatifleri falan deyince pek ayağım girmedi ama, yine de fiyat konusunda bilgi verebilecek arkadaşlarımız varsa memnun olurum...

o kooperatif için talep edilen fiyat nedir. bir sorun. fiyatın belli olması lazım. fiyatda anlaşmadan nasıl satış yapacaklar ki?

ORÇUN
03-01-2008, 09:53
Hayırlı kazançlar herkese. Eskişehir yolunda Sincan ilcesine bağlı yenipeçenek ve çiçektepe köyleri var.Yola uzaklığı 2-3 km arasında.Yatırıma uygun yerler.m2fiatları 25-30 arasında değişiyor. Yaz ın fiyatlar aratcakmış. Bilgilerinize.:super:

unlun
04-01-2008, 09:52
Ankara'nın duayen emlakçılarından Salim Taşçı, Ankara’nın "çanak" olarak tabir olarak merkezinin artık konut bakımından ömrünü doldurduğunu söyledi.

Ankara’nın etrafında uydu kentlerin kurulmaya başladığını söyleyen usta emlakçı gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlere Eskişehir Yolu ve çevresini tavsiye etti.

Ankara’daki en büyük gayrimenkul atılımlarının Eskişehir Yolu ve çevresinde olduğunu ifade eden Taşçı, bu bölgenin ilerleyen zamanlarda Ankara’nın gözbebeklerinden biri olacağını söyledi. Taşçı, en yüksek arsa ve konut fiyatlarının bu bölgede olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Başkentin merkezinde şu anda arsa kalmadı. Şehir Eskişehir Yolu’na doğru hızla genişliyor. Eskişehir Yolu’nun 15. kilometresine kadar arsa fiyatları metrekare başına bin 500 Dolar oldu. Yolun iç kesimlerinde bu fiyat bin Dolara inmekte. Daha iç kesimlerde ise 750 Dolar civarı bir fiyat karşımıza çıkıyor. Anayol kenarlarını konuttan çok ticaret merkezleri tercih ettiği için bu kısımlar daha pahalı. Yirminci kilometreden sonra ise yeni şehirler oluşmaya başladı. Bu bölgedeki arsaların ve konutların da geleceğini parlak görüyorum."

http://www.ankarahaber.com

k0900
04-01-2008, 10:03
Yılbaşı tatılınde arkadaşlarımızla Eskişehir yolu Şehitali Çokeren bölgesi Mali Alçı köyleri 2 OSB ile Başkent osb bölgelerini dolaştık emlaktakı durgunluk ve yeni inşşat yapımındakı isteksizlik bu bölge için geçerli değil, ancak bilhassa Şehitalı Çokeren arası kısımlarda fiyatlar hayli yüksek otobandan sonra Temelliye kadar yolun sağında hala alınabilecek arazıler mevcut...

primemft
04-01-2008, 13:07
o kooperatif için talep edilen fiyat nedir. bir sorun. fiyatın belli olması lazım. fiyatda anlaşmadan nasıl satış yapacaklar ki?

arkadaş ın verdiği bilgiye göre m2 50 , 70 ve 80 olan üç tane kooperatif varmış.. hemen hemen bir birinin yanı olan bu bölgede böylesi bir fiyat farklılığı olağan olmasa gerek... zaten satanda kar istemeden satmayacağına göre, ortalama bir fiyat varmı onu merak etmiştim...

serdar72
04-01-2008, 16:36
arkadaş ın verdiği bilgiye göre m2 50 , 70 ve 80 olan üç tane kooperatif varmış.. hemen hemen bir birinin yanı olan bu bölgede böylesi bir fiyat farklılığı olağan olmasa gerek... zaten satanda kar istemeden satmayacağına göre, ortalama bir fiyat varmı onu merak etmiştim...

Öncelikli olarak bahse konu 3 kooperatifin yada arazilerin nerede olduğu önemli yer var iyi ve kısa vadeli yer var uzun vadeli. Öncelikli olarak nerelerde olduğunu belirtirseniz o bölge ile ilgili arkadaşlar cevap verbilirler.

genelde en yüksek fiyat 65-70 civarında yolun sağ tarafı için. yerine göre 25 pazarlık payına göre 20 ye kadar yer bulma imkanınız olabilir.

emlaksan
06-01-2008, 06:41
Eskişehir yolunda Yurtçu arazisinde - Turkuaz Blokları karşısında, yolun sağında TK alanlarina ayrılmış yerler var.
Buralarda fiyatlar şimdilik uygun. Fırsatlar var. Ancak küçük metraj bulmak çok zor. Orta ölçekli yatırımcı için alternatif az. Buna karşın kooperatif kurularak bir şekilde çözüm üretilebilir diye düşünüyorum. Sadece 1 fikir :)
Selamlar,
Serhan

unlun
06-01-2008, 16:02
Sayın emlaksan bahsettiğiniz bu alana tokinin maliye bakanlığı çalışanları için proje ürettiğini duydum. Bu konuda bir bilginiz varmı. Bu alanda tokinin resmi kurum çalışanları için geniş bir toplu konut projesi yer almaktaimiş.

emlaksan
06-01-2008, 18:18
Sayın Unlun;

Doğru olabilir.
Ben özellikle Nazım İmar Planında Toplu Konut Alanı olarak planlanmış yerlerin bilgilerine sahibim.
Yurtçu arazisinin içinde mera alanı var, iyi biliyorum.
Bu alana Toki girecek diye söylemişlerdi, bunu duymuştum.
O bölgede parçalı şekilde Toplu Konut Alanları olacak, yerler belli.
Yıldızı parlak bir bölge.
Çok kısa sürede müthiş yükseliş gösterecektir.
Şimdiden altını çizerek bu bölgeye tekrar tekrar dikkat çekiyorum.
Alan kazanır.

Sağlıkla kalın,

Serhan
Soru ve sorunlarınızı yazabilirsiniz:super:emlaksan@hotmail.com

decsan
07-01-2008, 12:50
Doğru Bu bölge Yapracık köyüne ait ve Maliye Bakanlığı Personeli için bir konut projesi gündemde ama gelecek ne getirir bilinmez...

emlaksan
07-01-2008, 22:33
Bilgi Notu ;

Halaçlının kuzey ve batı taraflarında SK alanları var.
Serhan

unlun
11-01-2008, 22:03
Ankara Turkuaz Vadisi Toplu Konut Uygulaması kapsamında 413 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

unlun
12-01-2008, 16:53
Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) güzergâhta farklı noktalarda, inşası halen devam eden 5554 konutluk projeleri bulunmakta ve bunlara ilave özellikte Temelli’de mevcut 720 konuta ilave 2. etap konutları da ileriki yıllarda yapılacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ballıkuyumcu – Portaş 2150 konutluk projesi halen sürmektedir.

Türkkonut, Temelli Yenihisar Projesi ile bölgede 5050 konutluk arsaların satışına devam etmektedir.

Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun (OYAK) Temelli’de 4.000.000m2 arazisi bulunmaktadır ve önümüzdeki yıllarda bölgede konut projeleri uygulayacaktır.

Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) organizasyonu ile Mali Köy’de kurulan Başkent Organize Sanayi Bölgesi faaliyete geçmiştir.

Çankaya Üniversitesi, güzergâhta büyük bir yerleşke arsası satın almıştır.

Villalardan oluşmakta olan Ihlamurkent Uydukent Projesi tamamlanmak üzeredir.

Şehitali bölgesinde, MESA Mesken Sanayi A.Ş. ileriki yıllarda konut projeleri üretmek amacıyla yaklaşık 3.000.000m2 bir arazi yatırımı yapmıştır.

Kent-Koop, Ballıkuyumcu bölgesinde 1113 konutluk uydukent projesinin inşaat çalışmalarını sürdürmektedir.

Batıbirlik, güzergâhta 139.000m2’lik bir araziyi ileriki yıllarda konut üretmek amacıyla almış bulunmaktadır.

Temelli girişinde 1.800.000m2’lik bir alanda Göl ve Rekreasyon Alanı uygulanacaktır.

Temelli’de 200.000m2 bir alanda Motor Sporları Projesi önümüzdeki yıllarda hizmete girecektir.

Ankara Büyükşehir Belediye Nazım İmar Planı çerçevesinde Temelli’ye metro hattı planlanmıştır.

Ankara – İstanbul Hızlı Tren Projesi, Temelli’den geçmektedir.

Temelli güzergahında Amerikan Paramount Pictures firmasınca Disneyland eğlence merkezi projesi planlanmaktadır.

emlaksan
15-01-2008, 06:33
Bilgi Notu:

Eskişehir yolunda Turkuaz Bloklarının hemen sonrasında planlanmış Tema Park alanları var.
Yolun her iki tarafında.
(Tema Park = Belli bir konu çerçevesinde düzenlemeleri yapılan eğlence ve eğitim amaçlı parklardır)
Disneyland Tema Parklara önemli bir örnektir:yes:
Çevresine yapılacak tek tapu yada hisseli yatırımlar, fazlasıyla geri dönecektir.
Dikkat çekmek istiyorum.

Serhan
Soru yada sorunlarınızı yazabilirsiniz:super:emlaksan@hotmail.com

unlun
17-01-2008, 22:23
Bayraktar'ın , Ankara’da “DİSNEYLAND” projesini de gündemde tuttuklarını belirtirken, “Onu yapmamız lazım. Disneyland Ankara için daha uygun bir proje. Ortadoğu’dan, Türkiye’nin her tarafından uçakla, trenle, otobüsle gelinebilir,gündemde bunu tutuyoruz” şeklinde yapmış olduğu açıklamayı basından yine ilgiyle takip ettik."Ankara disneyland" projesi hakkında basında çıkan her konu artık vatandaşlarımız tarafından ilgiyle takip edilmektedir.Toki başkanı Erdoğan Bayraktar gibi bu projeye destek veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek'ten geleceğimize katkıda bulunacak bu dev projenin temellerinin bir an evvel atılmasını istiyor,başarılar diliyoruz.
Editör. 17 Ocak 2008

emlaksan
18-01-2008, 09:55
Bilgi Notu;

Eskişehir yolu Hisarlıkaya bölgesi Tema Park Alanlarına yakınlığı ve güney - batı şeridinde bulunması sebebiyle dikkat çekici bir bölge. Hisarlıkayanın kuzey batısı TK alanı. (Ballıkuyumcunun batısı) Yatırım için ideal yerler, ayrıca Metro güzegahı.

Serhan

unlun
23-01-2008, 11:24
Düşünceler;

Çankaya 902 Güneypark Projesi önünde engel kalmadı. Önümüzde ki bahar yaz döneminde temellerin atılarak inşaatların başlayacağını sanıyorum.

Mamak çöplüğünde kurulan dönüşüm santrali vasıtasıyla 20.000 konutun elektrik ihtiyacı karşılanıyor. Doğukent projesinin üzerine gidilmesi ile Mamak Çöplüğü sorunu artık zihinlerden kaybolmaya başladı.

Şehrin doğusunda bulunan bu bölgenin batı ve güneye nazaran daha yavaş gelişim göstermesini normal karşılıyorum. Kuvvetli yatırımların yöneldiği ve gelecekte de yöneleceği bölge daima batı ve güney batı şeridi olacaktır. Görünen bu.

Eskişehir yolunda ama Disneyland ama başka bir Tema Park Projesinin olacağını zannediyorum. Çünkü bu yönde talep var. Yabancı sermaye bu bölgede çok büyük bir alış veriş merkezi kurmak maksadı ile yer arıyor.

Şehrin batı bölgelerinde fiyat artışlarını normal buluyorum. Çünkü güçlü beklentiler burası üzerinde ve süreklilik arzediyor. Nihayetinde beklentiler sonuçları doğuracaktır.

Karataş Yakupabdal Kentsel Dönüşüm Projesinde yakın zamanlı gelişmeler olabilir. Sınır onayı değişikliği bunun bir nedeni olarak algılanabilir. Karataş ve Yakupabdal da HS ikincil konut alanları, Olimpiyat köyü, ÖP alanları, çevre yolları, TTA gibi çok yönlü bir plan var. 1/10.000 sınır değişikliği ile güncellenen bu bölgede 1/5000'lik çalışmanın çok uzun sürelere tehir edilmesini beklememek gerekir. Bu bölge içinde insanların yıllardır beklentileri var.

Umarım önümüzde ki aylarda, baharla birlikte Ankara gayrimenkul piyasası canlanarak, arzulara uygun neticelere merhaba der. :)

Selamlar

Serhan

Tesekkurler emlaksan

unlun
23-01-2008, 11:26
sayın serhan bu yabancı sermayenin kim oldugu ve bu alışveriş merkezini tam olarak nereye yapmayı planladığını acıklayabilirmisiniz...
Saygılar

emlaksan
23-01-2008, 13:11
Sayın Unlun;

Tema Park içinde yer alacak bir Disneyland projesi markadır, adresi malum. Bunun yanında

Eskişehir yolu üzerinde çevre yolu yakınlarında yabancı sermayeli

bir şirket ile arsa alım satımı nedeniyle görüşmelerimiz devam ediyor.

Zaten bu bölgeye yerli yada yabancı sermayenin girmek istemesi doğaldır.

Ankaranın son 30 yılında böyle müthiş bir gelişim seyrettiğimiz bir başka

örnek yoktur diye düşünüyorum.

Saygılarımla,

Serhan

emlaksan
28-01-2008, 08:31
Duyuru;
Eskişehir yolunda Ballıkuyumcu köyünde 6000 m2 kadar arsa satışa konuldu. 500 m2 ve 1000 m2 lik paylar halinde satılacaktır.
Tema Park yanında (Yapılacak Disneyland) ve Konut Alanı içinde yer almaktadır.
İlgilenen forum katılımcıları e-mail atabilirler.
Dikkatlerinize sunuyorum.
Saygılarımla,
Serhan

em_re
28-01-2008, 10:58
merhaba sayın emlaksan.bu ballıkuymcu köyündeki arsaların imar durumu ve m2 fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz.

emlaksan
28-01-2008, 13:10
Merhaba Sayın Emre;
Eskişehir yolu Ballıkuyumcu köyü arazisinde Toplu Konut Alanına ayrılmış bölgede imar emsal durumu yüksek olacaktır. (Çok katlı)
Yerin avantajları;
Planların hangi parsellere oturduğunu bilmek kaydıyla,
1- Tema Park - Disneyland Projesinin yer alacağı bölgeye komşu olmasıdır.
2- İmar durumunda Toplu Konut Alanı (Yüksek kat) olarak ayrılmasıdır.
500 m2 ve 1000 m2 paylar şeklinde alabilirsiniz, yardımcı olabilirim.
m2 fiyatları ise 95-100 ytl civarındadır.
Selam ve sagılarımla,
Serhan

unlun
01-02-2008, 10:07
Sayın Serhan,
Ben turkuaz vadisiniden ev aldım. Bittigi zaman tasınmayı da dusunuyorum. Ancak o civarda henuz baska bir yapılasma yok. Burada bir iki yıl icersinde de birseyler olacak gibi de gorunmuyor. Zaten turkuazın ne zaman bitecegini de kimse bilmiyor. Soruyorsunuz dolanbaclı cevaplar veriyorlar. Sorum su buraları kac yıla adam olur. Mesala ulasım, sosyal ve ticari hayat ne zaman gelişir. Bir öngorude bulunabilirmisiniz.

emlaksan
01-02-2008, 15:42
Sayın Unlun;
Öncelikle hayırlı olsun. İnşallah bir an evvel biter ve taşınırsınız evinize.
Yatırımların zamanla şekilleneceğini biliyorsunuz. Eğer çevre yapılaşması 1-2 yıl içinde olacak olsa,
Disneyland atıyorum 5-6 sene değilde gelecek yıl inşa edilmeye başlayacak olsa,
siz bugünkü şartlarla orada daire edinebilir miydiniz?
Her zaman söylerim, doğru yere yatırım yapacak kişinin en az 5 sene kuvvetinde sabrı olması gerekir.
8 sene sabır kuvveti olan 5 senelikten,
10 sene sabrı olanda her ikisinden daha kazançlı olacaktır.
Mantığı burdan kavramalıyız.
Eskişehir yolu istikametiyle - Ankaradaki diğer yerlerini kıyaslarsanız, az zamanda çok mesafeler
alındığını aşikar şekilde göreceksiniz.
Örnek: Karataş - Yakupabdalın merkeze yakınlığı,
gelişim süreci içinde bugün bulunduğu nokta ile Turkuaz Vadisi yapılaşmasının geldiği noktayı düşünmemiz yeterli olacaktır.
Mesafeler açısından değerlendirince tablo ortaya çıkıyor zaten.
Mühye Karataş Yakupabdalın merkeze yakınlığıyla gelişimleri doğru orantılı olmamıştır.
Çayyolu için aynı şeyi söyleyebilir miyiz? Çayyolunun - Eskişehir yolunun merkeze olan uzaklık yakınlığını bir tarafa bırakıp,
başlı başına şehirleştiğine tanıklık ediyoruz. Bu istikametten değerlendirmemiz sizce daha doğru olmaz mı?
Nihayetinde bölge gelişimine devam etmektedir.
Sizi net anlıyorum, oturmayı planladığınız için gelişimin daha süratli olmasını istiyorsunuz.
Adınıza aynı dilekleri paylaşıyorum. Gelişimin kendi gerçekleri içinde süratle devam edeceğine inancım tamdır.
Belli bir süreç sonunda, belki bu forumda, Metronun evinize yakın oluşunun avantajlarını konuşacağız.
Çünkü Metro güzergahındasınız :)
Ankaranın yarınları, dünlerinde planlanmıştır ve aynen o plan üzerine yürütülmektedir.
Hazine arazilerinin bulunduğu yerler haricinde sürprizler beklemiyorum.
Kişisel görüşlerim bunlardan ibarettir.
Selam ve saygilarimla,
Serhan

yatirimci
05-02-2008, 22:00
Sayın Unlun;

Tema Park içinde yer alacak bir Disneyland projesi markadır, adresi malum. Bunun yanında

Eskişehir yolu üzerinde çevre yolu yakınlarında yabancı sermayeli

bir şirket ile arsa alım satımı nedeniyle görüşmelerimiz devam ediyor.

Zaten bu bölgeye yerli yada yabancı sermayenin girmek istemesi doğaldır.

Ankaranın son 30 yılında böyle müthiş bir gelişim seyrettiğimiz bir başka

örnek yoktur diye düşünüyorum.

Saygılarımla,

Serhan

Sn emlaksan,

Cevreyolu civarında atasehir bolgesi var. bu civarda mevcut yeni bir plan varmı?

Saygılar

emlaksan
06-02-2008, 02:38
Sayin Yatirimci;
Atasehir - Alacaatli - Dodurga seridinde degistirilmis veya yenilenen bir plan yok bildigim kadarıyla. Mevcut durum devam ediyor.
Ulasim gelişimi beklentisi dışında bolgelerin emsal imar durumları gecerlidir.
Selamlar,
Serhan
Soru yada sorunlarinizi yazabilirsiniz:super:emlaksan@hotmail.com

Red Kit
06-02-2008, 06:26
Sürekli fraklı renk ve farklı font ve farklı renkle yazamazsınız. Lütfen normal yazı fontlarını seçin.

yatirimci
08-02-2008, 00:19
Sayin Yatirimci;
Atasehir - Alacaatli - Dodurga seridinde degistirilmis veya yenilenen bir plan yok bildigim kadarıyla. Mevcut durum devam ediyor.
Ulasim gelişimi beklentisi dışında bolgelerin emsal imar durumları gecerlidir.
Selamlar,
Serhan
Soru yada sorunlarinizi yazabilirsiniz:super:emlaksan@hotmail.com

Sn Emlaksan,

Kusuruma bakmayın ama bu bolgedeki mevcut durumu ozellikle bESA KARİNA civarında neler planlanıyor, paylasabılırmısınız

emlaksan
08-02-2008, 17:21
Sayin Yatirimci;

Besa Karina Evleri civarinda plan açısından en dikkat çekici olan:
Metronun yakın oluşu ve Sağlık Alanı (H) yakını olmasıdır.
Selamlar,
Serhan

f.aytas
08-02-2008, 22:20
Kooperatif hissesi alimi konusunda bilgisi olan arkadas var mi?

Mesela soz konusu alimlarda hangi hususlara dikkat etmeli? Arsadan farki nedir?

Bilgisi olan arkadaslardan gorus rica ediyorum.

dr_selin
09-02-2008, 08:09
sayın emlaksan
eskişehiryolu temelliye kadar olan bölgede ne tür gelişmeler olacak bir çok köyden bahsedildi.ozellikle yola yakın köyleri merak ediyorum.ayrıca polatlı yakınlarında bahsettiğiniz planda ileriye dönük neler gözüküyor kısa vadeli yatırımlara uygunmu.hema denilen yerin yakınlarında doktorlar sitesi varmış burada imar varmı.sizce yatırım yapmak mantıklımı.tesekkürler iyi çalışmalar

emlaksan
09-02-2008, 11:52
Sayın Dr Selin;

Eskişehir yolu müthiş bir bölge. Bunu her fırsatta belirtiyorum. Sözettiğiniz istikamette Yapracık Ballıkuyumcu A.yurtçu Y.yurtçu Alagöz Yenihisar var. Eskişehir yoluna biraz daha uzak ancak yine tercih edilen köylerde var. Dodurga Fevziye Hisarlıkaya Ücret Çokören gibi. Genel olarak baktığımızda, bu köylerin hepsi ve arazileri ile ilgili çeşitli planlar mevcut. Toplu Konuta ayrılan, Disneyland için T öngörülen, Konut Alanı olan, Ticari planlanan, Terminal Merkez Alanı, Villalık bölge, Kentsel servis alanları, Spor ve golf alanları, Metro istasyonları, Sağlık sitesi, Arge merkezleri, Kültür sitesi, Merkezi İş Alanları Kompleksi......uzayıp gidiyor. Buralara yapılacak bilinçli yatırımlar daima kazanç olarak geri döner, yüksek getiri sağlar. Öncelikle hedef belirleyip, tespit edilen hedefe yönelik doğru yere yatırım yapılmalıdır. Böylelikle hedefe giden süreçte yanılma olmayacağı gibi,
Temelli sonrası mücavir alan dışında kaldığı için, yorum yapmayacağım.
Diğer yandan Hema dişli fabrikasının güneyinde Doktorlar sitesi var doğrudur. Sanırım Olukpınar köyü arazisinin dahilidir. O arazide imar uygulama yok. Zaten alan dışı olduğundan Ankara ile en az 15-20 sene süre ile ilişkisi olmayacağı kanaatindeyim.
Dolayısı ile benimde alanım dışında.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

Korsan Ojeda
09-02-2008, 13:01
Sayin Emlaksan,

Eskisehir yolu Yukarı Yurtçu Gümüşçük mevkii yatirim icin uygun mudur?

Iyi çalışmalar

emlaksan
09-02-2008, 16:33
Sayın Ojeda;
Y.yurtçu için parsel numarası veriniz.
Teşekkürler,
Serhan

Korsan Ojeda
11-02-2008, 14:11
Sayin Emlaksan,

Parsel no:3.

Soz konusu parsel uygun degilse, hangileri uygundur. M2 fiyatlari nedir?

Iyi calismalar

emlaksan
11-02-2008, 14:42
Sayın Ojeda;
Yurtçu arazisinde bahsettiğiniz parsel köyün hayli arka taraflarında görünüyor.
Şu an için o bölgede alıcıların m2/30-40 lira arasında talepleri var.
Plan dahilinde bulunan bölgeleri tercih ediniz.
Selamlar,
Serhan
Soru yada sorunlarınızı yazabilirsiniz emlaksan@hotmail.com

serdar72
12-02-2008, 07:28
Sayın Serhan,

Yukarı yurtçu komşusu olan sincan çiçektepe bölgesi hakkında fikirleriniz nedir. özellikle de 368 parsel hakkında bilginiz varmı.

Ayrıca TOKi yapracık bölgesinde toplu konut projesi planı yapıyormuş hangi bölge ve parselleri kapsadığı konusunda bilginiz varmı?

Teşekkürler.

emlaksan
12-02-2008, 16:09
Sayın Serdar72;
Çiçektepe bölgesinde resmi planda bir şey görülmüyor. Yapracık bölgesinde ise Toki Planı bilmiyorum. Genel planda yok. Yakınında Yurtçu arazisinde Toplu Konut için planlanmış yerler var. Bunun hakkında bilgim var. Yapracık yakınlarında, ayrıca hazine arazisi varsa eğer, Toki girebilir. En doğrusu Tokiyi arayıp sormanızdır. Tokinin gireceği yerlerde hazine arazilerinin oluşu, arsa maliyetini önemli ölçüde düşürdüğünden, ucuz konut üretilebilmektedir.
Selamlar,
Serhan

genc34
13-02-2008, 16:54
Merhabalar,

ben istanbul da oturuyorum ailem 1972 yılında aşağıda belirttiğim yerden arsa almış fakat henüz bildiğim kadarı ile değeri hala düşük. Ankaraya ne yolum düştü ne de bakabildik. açıkçası bir bilgim yok ileride ne olur düşüncelerinizi yazarsanız memnun olurum.

ilçesi önceden etimesgut / erler mahallesi diye geçiyor. ada no : 42448 , Parsel no : 14
olarak tapu da geçiyor.

Acaba ne kadar yapar, bekleyelim mi bu konuda bilgi almak istiyorum. Daha
önce işlerimden dolayı bakamadım

şimdiden teşekkür ederim.

emlaksan
13-02-2008, 18:17
Sayın Genç34;
Bahsettiğiniz bölgeyi biliyorum. Arsanızın yerine yarın paftadan bakacağım.
Orada sıkıntı var. İnşaat ruhsatı verilmiyor yıllardır. Ve sorunun çözümüne dair atılan hiç bir adım yok. Bazı parsellerin üzerinden otoban geçmesi ayrı bir sorun yaratmış.
Andığım problemler sebebi ile fiyatlarda düşük.
Konumuna bakıp değerini söylerim.
Selamlar,
Serhan

genc34
14-02-2008, 09:50
Sayın Genç34;
Bahsettiğiniz bölgeyi biliyorum. Arsanızın yerine yarın paftadan bakacağım.
Orada sıkıntı var. İnşaat ruhsatı verilmiyor yıllardır. Ve sorunun çözümüne dair atılan hiç bir adım yok. Bazı parsellerin üzerinden otoban geçmesi ayrı bir sorun yaratmış.
Andığım problemler sebebi ile fiyatlarda düşük.
Konumuna bakıp değerini söylerim.
Selamlar,
Serhan

Merhabalar Serhan bey,

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Tapuda yazılan yer tam olarak ilçesi ve yeri nerde nereye bağlı ve ilerde ne olur, beklememiz gerekiyor mu ? şimdiki fiyatı ne kadar ? bu konuda beni aydınlatırsanız memnun olurum.

İstanbuldan selamlar.

emlaksan
14-02-2008, 16:17
Merhaba Genç34;
Yerinize paftadan baktım.
Önünden enerji nakil hattı geçiyor. (Yüksek gerilim sıkıntı yaratıyor)
Ve ada biraz çukurda kalmış. Elbet alıcısı bulunur. 3 aşağı 5 yukarı,
35 bin dolaylarında teklif gelir diye düşünüyorum. İleriye dönük,
elinizde tutun, şu olur bu olur diyebileceğim yönü yok.Karar sizindir.
Satmak isterseniz, alıcı bulmanıza yardım ederim.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

serdar72
14-02-2008, 16:38
Toki

YAPRACIK BÖLGESİNDE PLANLAMA ÇALIŞMALARI nın devem ettiğini Süreç ve konut tipleri ile ilgili bir sonucun olmadığını bildirdi.

bakalım ne zaman sonuçlanancak.

emlaksan
14-02-2008, 17:41
Yapracık ta normal imar çalışması devam ediyor.
Emsal 0,50 sanırım. Düşük bir değer tabii.
Diğer yandan, genel planda ayrılmış TK yeri göremiyorum.
Fakat Yapracıkta, daha sonradan, hazine arazisi denk gelen
yerleri planlamaya almış olabilirler.
Selamlar,
Serhan

genc34
16-02-2008, 10:42
Merhaba Genç34;
Yerinize paftadan baktım.
Önünden enerji nakil hattı geçiyor. (Yüksek gerilim sıkıntı yaratıyor)
Ve ada biraz çukurda kalmış. Elbet alıcısı bulunur. 3 aşağı 5 yukarı,
35 bin dolaylarında teklif gelir diye düşünüyorum. İleriye dönük,
elinizde tutun, şu olur bu olur diyebileceğim yönü yok.Karar sizindir.
Satmak isterseniz, alıcı bulmanıza yardım ederim.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

Merhaba Serhan bey

Yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Benim size göndermiş olduğum arsa yer olarak ( ilçe / köy ) adresi ne diye geçiyor öğrenebilirmiyim. Tapuda Etimesgut diye gözüküyor olması lazım tam olarak emin değilim

Selamlar, Görüşmek üzere.

emlaksan
16-02-2008, 11:50
Sayın Genç34;
Doğrudur, arsanız Etimesgut İlçesi Erler mahallesi olarak kayıtlıdır.
Bu arada bölgede benzer bir arsa 37.000 YTL bedelle satılmış.
Bu haber yeni sayılır yaklaşık 1-2 ay evveline dayanıyor. Yine konumu
biraz daha iyi olan diğer bir arsa (enerji nakil hattı problemi olmayan)
50.000 YTL gördü. Bu arsa ise benim portföyüm dahilindedir.
Bunlar sizin için kriter oluşturacak net örneklerdir.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

tmsf
16-02-2008, 11:51
hocam sitede yeni gördüm ,yardımcı oluyorsunuz
bir de bizim araziler var ama saglıklı bişey söylenmiyo...kütahya eskişehir yolu (otoban)kenarları iki tarafıda bu konu da yardımcı olabilirmisiniz...

KÜTAHYA ÇIKIŞI(ESKİŞEHİR) YOLU ÜZERİNDE 9.KM HELVACIOĞLU ÇİFTLİĞİ...TAPULAR BENDE..38 DÖNÜM...MAHALLE OLMUŞ FALAN AMA ÇOK YAKINDA YERLEŞİM YOK..BENZİNLİK VAR SAĞOLUN....ŞİMDİDEN

emlaksan
17-02-2008, 10:26
Sayın Tmsf;
Kütahyadaki yerlerinizin tapularını faksıma bekliyorum.
Plancı arkadaşlarla görüştüm. Yardımcı olacaklar.
Tabloyu gördükten sonra değerlendiririz.
Selamlar,
Serhan

sinani
17-02-2008, 20:13
Serhan Bey,

Merhaba..Yapracık Ötegeçe mevkii 828 nolu parsel hakkında bir yorumunuz olabilirmi ? Eskişehir yolu boyunca, bu bölgeden önceki ve sonraki yerler imarlı olmasına rağmen Etimesgut belediyesi sınırında olduğu için imar sorunu var.Saygılarımla..

emlaksan
17-02-2008, 20:53
Sayın Sinani;
Pazartesi yada salı günü paftadan bakayım yerine,
sonra değerlendirelim.
Selamlar,
Serhan

genc34
20-02-2008, 17:17
Merhabalar,

ben istanbul da oturuyorum ailem 1972 yılında aşağıda belirttiğim yerden arsa almış fakat henüz bildiğim kadarı ile değeri hala düşük. Ankaraya ne yolum düştü ne de bakabildik. açıkçası bir bilgim yok ileride ne olur düşüncelerinizi yazarsanız memnun olurum.

ilçesi önceden etimesgut / erler mahallesi diye geçiyor. ada no : 42448 , Parsel no : 14
olarak tapu da geçiyor.

Acaba ne kadar yapar, bekleyelim mi bu konuda bilgi almak istiyorum. Daha
önce işlerimden dolayı bakamadım

şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Daha önce Eskişehir yolunda - sağda ve solda - Temelliye kadar, Özel Proje Alanları, Merkezi İş Alanları, Metro güzergah Merkezi Terminal ve Rekreasyon Alanları, Lojistik Merkezleri ile saymakla bitmeyen müthiş Projeler var.

diye bir yazınız var acaba bu dediğiniz Daha önce verdiğim ve yukarıdaki alıntıda da belirttiğim yer e de vurma olasışığı varmı.

varsa e kadar bir süre içersinde dedikleriniz gerçekleşir. bu arada kusura bakmayın gerçekten bulunan yerdeki arsam hakkında hiç bir bilgim yok.
teşekkür ediyorum.

İstanbul dan selamlar

emlaksan
20-02-2008, 18:21
Sayın Genç34;
Söz konusu yazımda, imarlı olmayan ve şu an tarla vasfındaki yerlerden bahsetmiştim.
Sizin yeriniz imarlı. Bu sebeple büyük bir değişiklik beklememek doğru olur.
Bunun yanında ihtiyacınız yoksa satmayınız. Sonuçta topraktır, değerlenir. Diğer yandan
yatırım değiştirip, 5-6 dönüm imarsız ama gelişecek bir arsaya yönlenebilirsiniz.
En güzel yatırım, henüz imarsız olan ve imarda üzerine ne olacağını bildiğiniz arsa ve tarlalarda gerçekleşir. Çoğu insan tarla yatırımı yapar ama 10 sene sonra imar kesinleştiğinde ne oluşacağını bilmeden yapmıştır. Şansa kalır. Hedefi daire kazanmaktır, villalık bir arsası olur. Hiç istemeyeceği bir şeydir villalık arsa örneğin. Halbuki diğer bir kişi aynı yere aynı zamanda ne oluşacağını bilerek yatırım yapmıştır. Hedefe tam isabet kaydeder. Bu sebeple en doğru yol izlenmelidir. Planlı yatırım her daim çok kazandırır.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
27-02-2008, 23:05
Sayın Sinani;
Yapracıkta belirttiğiniz parseli paftada göremedim.
Bir arkadaşımdan rica ettim, yeni paftayı getirecek.
Gecikme bundan kaynaklı. Sonrasında değerlendirelim.
Selamlar,
Serhan

sinani
28-02-2008, 20:10
Serhan Bey,

İlginiz ve ayırdığınız zaman için teşekkür ederim.

(Etimesgut ötegeçe 828 ve 834 parseller )

Saygılarımla

Sinan Eke

emlaksan
01-03-2008, 17:20
Sayın Sinani;
Andığınız parseller, piyasa koşullarına göre
60-65 ytl/m2 den hemen,
70 + ytl/m2 civarından ise beklemeli alıcı bulur kanaatindeyim.
Selamlar,
Serhan

unlun
02-03-2008, 14:42
Turkuaz vadisinden ev almıştım. Bitmeden konutkente tasındım cevreyi biraz tanıyayım ve yola alışayım diye. Çayyolu güzel bir yerleşim. Gerek yasayanların sosyal yapısı gerekse konum itibariyle Gelişme ye cok musaitken aradığım canlılığı bulamadım. Daha önce keklikteydim on gun oldu oraları arar oldum. Cayyolu eskide bir yer cok yeni sayılmaz 20 25 yıllık siteler var. cayyolunun belediye yapılmayısı da bana garip geldi. Acıkcası turkuaz vadisi ne tasınmak beni dusundurmeye basladı. Hele tokinin yine bu taraftaki "Prestij Konutları"na bakınca korkum arttı. Hem merkeze daha yakın hemde ümit koyun dibinde ama ne tasınan var ne kiralayan. Turkuaz ne olur bilmemem valla. İçime bi kurt düştü sormayın. :):)

emlaksan
03-03-2008, 19:32
Sayın Unlun;
Metro ile birlikte her şey süratle değişecektir.
Selamlar,
Serhan

serdar72
03-03-2008, 20:57
sadece metro değil o bölgede artık isdihdama yönelik projelerde uygulamaya başlandı. başlangıç olarak çankaya üniversitesinin kampüs inşaatı var ve devam ediyor. öğrenci sayısı ve çalışanları o bçlgede yapılan inşaatlara yeterli talebi oluşturacaktır.

SSSS
03-03-2008, 22:03
iyi akşamlarsn.emlaksan,
bağlıca ıı.etapda 47166 ada 5 parsel ile polatlı7 kuşcu köyü deretürkmen mevkii 758 parsel hakkındaki görüşleriniz için şimdiden teşekkürler..

emlaksan
04-03-2008, 00:02
Sayın SSSS;
Bağlıcadaki yere paftasından bakıp görüş bildireceğim.
Bana e-mail atarak sorunuzu tekrarlarsanız sevinirim.
Diğer yandan mücavir alan dışında kalan yerler takibimde değil.
Bilginizi rica ederim, sağlıkla kalın
Selamlar,
Serhan

camsoy
05-03-2008, 00:29
Merhabalar,

Temelli Tekke koyu nun (organize sanayi) 101-5 parselin su anki tahmini fiatini bilen bir arkadas varmi?

tesekkurler?

unlun
05-03-2008, 16:52
Eskişehir Yolu üzerinde 30. km’de TOKİ tarafından yapılmakta olan Turkuaz Vadisi Evleri’nin % 65’i tamamlandı. Çevre yolunun dışında da Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alanın 1/5000 ölçekli imar planları tamamlanmış durumda.

Turkuaz Evleri’nin karşısında köprüden itibaren Aşağı Yurtçu’ya doğru kalan bölgede 300 dönümlük alanda Çankaya Üniversitesi inşaatları sürmekte. Çankaya Üniversitesi’nin 2008’de bu kampüse öğrenci alabileceği de söylentiler arasında. Yine, Eskişehir Yolu’nun sağındaki arazide de (Turkuaz’ın karşısı) 25 bin konut yapılacağı yolunda beklentiler var.

Buranın az ötesinde Aşağı ve Yukarı Yurtçu köyleri civarı “DİSNEYLAND” olarak düşünüldüğünde bölgenin süratli bir şekilde gelişmeye açık olduğu ve cazibe merkezi haline gelmesi olasılığı gözlerden kaçmıyor.

unlun
05-03-2008, 17:07
Sayın emlaksan bu haberin aslı esası varmıdır. Eger doğruysa bu nedemek sizce.

04 Mart 2008 Salı
ANKARA -AA- Ankara 9. İdare Mahkemesi, toplu konut alanı ilân edilen Yenimahalle Yukarıyurtçu mahallesi Karapınar mevkiinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca hazırlanan imar planlarının onaylanmasına ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 12 Mayıs 2006 tarihli kararının yürütmesini dâvâ sonuna kadar durdurdu.
Toplu konut alanı ilan edilen Yenimahalle Yukarıyurtçu mahallesi Karapınar mevkiinde, TOKİ tarafından hazırlanan 1/50.000 ölçekli Metropolitan Nazım İmar Planı Revizyonu, 1/5.000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1.000 ölçekli uygulama planlarının onaylanmasına ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 12 Mayıs 2006 tarihli kararının yürütmesinin durdurulması istemiyle Ankara 9. İdare Mahkemesi'nde dava açıldı.
Mahkeme, söz konusu Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararının, "şehircilik ilkeleri, planlama esasları, imar mevzuatı ve kamu yararına aykırı" olduğunu belirterek, yürütmesini durdurdu.
Mahkemenin kararında, 2985 sayılı Toplu Konut Kanunu'nun 4. maddesi uyarınca Yenimahalle Yukarı Yurtçu Mahallesi Karapınar Mevkiinde idarelerin mülkiyetinde bulunan alanları da kapsayan bölgeye yönelik olarak hazırlanan söz konusu planların onaylanması için Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'ne sunulduğu, Belediye Meclisi'nin de 12 Mayıs 2006'da planları onayladığı belirtildi.
Dava sürecinde, söz konusu planların "şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına ve kamu yararına uygun olup olmadığının tespiti amacıyla" keşif ve bilirkişi incelemesi yaptırılmasına karar verildiği ifade edilen kararda, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğretim üyelerinden oluşan 3 kişilik bilirkişi heyetinin 6 Kasım 2007'de raporu hazırlayarak mahkemeye sunduğu bildirildi.
Kararda, bilirkişi raporunda özetle, "...dava konusu alanda plan değişikliği yaparak önceki planda var olan yeşil alan ve kamu kuruluşu alanının yerine konut alanı önerilmesinin ilgili yönetmelik hükümlerine aykırı olduğu, yapılan değişiklikle bir nüfus yoğunluğu artışının yaşanacağı, Eskişehir Yolu üzerinde oluşacak ek trafik yükünden ve bunun çözümlerinden hiç söz edilmediği, nüfus yoğunluğunun nazım imar planı bütünlüğünü olumsuz etkileyeceği... gibi nedenlerle plan değişikliklerinin İmar Yasası'na ve ilgili yönetmelik hükümlerine uymadığı" tespitlerinin yapıldığı belirtildi.
Bilirkişi raporundaki tespitlerin hüküm tesisi için yeterli olduğu kanısına varan İdare Mahkemesi, davalı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın bilirkişi raporuna yaptığı itirazı da yerinde görmedi.
Mahkeme, söz konusu Belediye Meclisi kararının, "şehircilik ilkeleri, planlama esasları, imar mevzuatı ve kamu yararına aykırı olduğu" gerekçesiyle dava konusu işlemde hukuka uygunluk bulunmadığına, bu nedenle "hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğabileceğinden dava sonuna kadar yürütmenin durdurulmasına" oy birliğiyle karar verdi.
Ankara Bölge İdare Mahkemesi, bu karara yapılan itirazı reddetti.
:grrr:

Sayın emlaksan bu haberin aslı esası varmıdır. Eger doğruysa bu nedemek sizce.

unlun
06-03-2008, 09:50
KONUT SAHİPLERİNE UMUT VERDİ

05 Mart 2008 13:28

Ankara 9. İdare Mahkemesi'nin, toplu konut alanı ilan edilen Yenimahalle Yukarıyurtçu Mahallesi Karapınar mevkiinde TOKİ tarafından hazırlanan imar planlarının onaylanmasına ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesi kararının yürürlüğünü durdurması ile ilgili olarak A.A muhabirine değerlendirmede bulunan TOKİ Başkanı Bayraktar, davaya kendilerinin de müdahil olduğunu ve mahkemenin nihai kararını beklediklerini söyledi.

Turkuaz Vadisi Projesi'nde 4 bin 856 konut yaptıklarını, bunların yarıdan fazlasının satıldığını, konutların hemen hemen tamamının kaba inşaatının bittiğini anlatan Bayraktar, şu bilgiyi verdi:

''Mahkemenin nihai kararını beklemek lazım. Ayrıca bu karar, inşaat ruhsatını iptal etmiyor. Ruhsatımız geçerli, çalışmalarımız devam ediyor. Ruhsatın iptali için ayrı bir dava açılması gerekli. İnşaatların hemen hemen tamamının kabası bitti. İnşaat bittikten sonra da ruhsatı iptal edemezler, kabası bittikten sonra yıkacak mıyım?

Davaya biz müdahil olduk. İdare Mahkemesi nihai kararını verecek. Lehimize karar verirse problem yok. Aleyhimize karar verirse o zaman Danıştay'a gideceğiz. Bu durumları birçok projede yaşadık.''

Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına ilişkin bilirkişi raporunda, ''yeşil alan ve kamu kuruluşu alanının yerine konut alanı önerildiği, nüfus yoğunluğu artışının yaşanacağı, Eskişehir yolu üzerinde oluşacak ek trafik yükünden ve bunun çözümlerinden hiç söz edilmediği, nüfus yoğunluğunun nazım imar planı bütünlüğünü olumsuz etkileyeceği'' yönünde tespitler bulunduğunun hatırlatılması üzerine TOKİ Başkanı Bayraktar, şu bilgiyi verdi:

''Bizim o projede bıraktığımız yeşil alan miktarı, Türkiye standartlarının çok üzerinde, Ankara standartlarının da üzerinde. Ancak, idare mahkemesinin alacağı kararlar doğrultusunda, mahkeme kararlarına uyum için, gerekirse vatandaştan arazi alıp yeşil alan olarak değerlendiririz.

Ankara gelişecekse Eskişehir yoluna doğru gelişecek. Temelli ile Ankara birleşecek. Orada binlerce konut alanı var. Ballıkuyumcu'da 60 bin konutluk şehir kuracağız. O zaman oranın imar planını da iptal etmeleri gerekir. O gerekçeler gerçekçi değil. Zaten yolun her iki tarafında çok ciddi ilave yol alanı bırakıldı. Metro gidecek.

Ankara'ya nefes aldıracak, büyütecek, geliştirecek projeler. Temelli, Ankara'nın bir mahallesi haline geldi ve gelmek üzere.''

unlun
12-03-2008, 07:53
Sayın serhana cok tesekkur ederim. Serhanın yorumunu aynen alıyorum:

"Hiç mağdur olduğunuzu düşünmeyin. Buna formüller hazırlanacaktır, göreceksiniz. Eğer bir değişim olacaksa, mevcut durum (sizlerin) korunarak, daha da gelişkin hadiseler müspet yönde varedilecektir.
Ben konunun henüz içine girmedim. İnanın vakit bulamadım. Ancak tecrübelerim, mağduriyetten ziyade
daha fevkalede ve ziyade durumlara muhatap olacağınıza dair sinyaller veriyor.
Siz iyimser olmayı bir şekilde bırakmış olabilirsiniz.Ancak tecrübelerim bana istikamette yanılmayacağımı kesin olarak ifade ediyor. Turkuaza yatırım yapmış her insan doğru adım atmıştır. Hiç şüphem yok. Elbet aksilikler olabilir. Her işte bir hayır vardır diyerek, olumsuz tutumunuzu ve endişelerinizi lütfen değiştirin. Beklentilerinizi yükseltin."
Selamlar,
Serhan

Sayın serhan yukarıdaki dusunceleriniz beni rahatlattı. Eger konuyla ilgili duyumlarınızı zaman içersinde burada paylaşırsanız cok memnun olurum. Zannediyorum ki bu aralar oldukca yoğunsunuz. Allah kolaylık versin.

emlaksan
12-03-2008, 08:12
Sayın Unlun;
Mevcut durumun en kısa sürede, olumlu yönde değişeceğini
sanıyorum. Bu sebeple endişeli değilim. Tekrarlamak istedim.
Gelişmeleri takip edeceğiz. Yoğunluk konusunda haklısınız. Her gun
bir bolgedeyiz. Ancak elimden geldigince gecikmeden yazmaya
gayret sarfediyorum.
Selamlar,
Serhan

serdar72
14-03-2008, 11:36
Karamehmet Disneyland'ı dikiyor
14 Mart 2008 Cuma 00:58
Turkcell'in sahibi Karamehmet büyük bir projeye imza atıyor. Ankara'nın göbeğine Disneyland kuruluyor. Peki ne zaman?
İNTERNETHABER-ÖZEL
ZÜBEYİR KINDIRA

Paris’te, her yıl milyonlarca turist çeken ve Fransa’nın milli gelirinde önemli bir paya sahip olan Disneyland’ın bir kopyası Ankara’ya dikilecek.

Bu müthiş projeyi gerçekleştirecek isim ise Turkcell ve Show TV’nin sahibi Mehmet Emin Karamehmet.

TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM

Çukurova Grubu’nun sahibi Mehmet Emin Karamehmet’in Ankara’ya 28 kilometre uzaklıkta, kentin büyüme yönünde olan Eskişehir yolu üzerinde büyük bir alanda Disneyland Projesini gerçekleştirmek için tüm hazırlıklarını tamamladığı öğrenildi.

TURİZM POTANSİYELİ ARTACAK

Proje ve plan bazında tüm hazırlıklarını bitiren ve inşaat izinleri gibi formaliteleri de tamamladığı bildirilen Çukurova Grubunun Disneyland Projesi ile hem Ankara’nın ve Türkiye’nin turizm potansiyelini arttırmayı hem de Grubun amiral kuruluşu olan Turkcell’e rakip bir kuruluşa sahip olacağı belirtiliyor.

Disneyland’ın hangi tarihte açılacağı ve içindeki sürprizler ise bir sır gibi saklanıyor....

unlun
14-03-2008, 18:34
http://www.panoramio.com/photo/8524424

unlun
14-03-2008, 18:41
arkadaslar bu disneyland projesi ne zamandır beklediğim bir şeydi. Umutlarımı acıkcası buna baglamıştım. Sevgili emlaksanın bahsettiği gelişmelerden birisi de buydu sanırım. Bu projenin bir an once baslamasını diliyorum. Ayrıca cankaya universitesinin yeni kampusunun de acılısıyla bolge iyice canlanacak. Ve metro tabiki. Birde bizim su turkuazın imar sorunu hallolursa tam süper olacak. Allah hayretsin insaallah.

emlaksan
16-03-2008, 19:47
Amin.
Umarım kısa sürede güzel gelişmeler olur.
Serhan

emlaksan
17-03-2008, 04:37
Sayın Unlun;
Evet. Israrla üzerinde durduğum ve gerçekleşeceğine inandığım
projelerden biri Eskişehir yoluna yapılacak Disneyland yada benzer
bir Tema Park idi.
Ayrıca Çayyolu bölgesinde otoban dışı Dodurga arazisi,
Eskişehir yolu Temelli istikameti,
Yakupabdal ve Karataş projesi, Elmadağ Lalabel arasındaki bölge
ile Yeşilderenin doğası inandığım başlıca yerler. Ayrıca sayamadığım bir çok yer. Ayrı ayrı değerler ile donatılacaktır. Yatırımcıların Ankara
planlarından güzelliklerle çıkacaklarını biliyorum. Sadece Ankaralının
değil, Ankara arsalarına diğer illerde yaşayan yatırımcılarında ileriye
dönük itibar göstereceği inancındayım. Başkentimize bu yakışır.
Herkese bol kazançlar, sağlık ve mutluluk diliyorum.
Selamlar,
Serhan
Soru yada sorunlarınızı yazabilirsiniz emlaksan@hotmail.net

unlun
17-03-2008, 09:35
Bilgi;
Eskişehir yolunda Turkuaz bölgesinde yeşil alanların oranı
dava gelişimi sürecinde yada sonucunda istimlak vasıtasıyla
arttırılabilir.
Selamlar,
Serhan

Sayın Serhan,
Bu konuyu mumkunse biraz acarmısınız. Yani bu yesil alan uretimi su anda turkuazda yapılmış insaatların bazılarını yıkmak suretiyle de olabilirmi. İstimlak yoluyla arsa edinildiğinde arsa sahipleri de dava acmazmı. Bu konularda teknik bilgiye sahip değilim o nedenle. Bir de pazar gunu vadiye gittim orada calışan muhendisinde işcisine kadar hiç kimse bu davayla ilgili birşey bilmiyor. Biz oyle birsey duymadık diyorlar. Bu mumkun mu ? :)))

emlaksan
17-03-2008, 14:08
Sayın Unlun;
İstimlaklar her daim mahkeme yoluyla olabilir.
Öyle sanıyorum ki açılan davanın konusu yerleşkenin inşaat
oranı ile yasa ve üst planlardan kaynaklı zorunluluklar dahilinde
olması geren yeşil alanın eksikliğine dairdir. Bu durum inşaatların
yıkılması sonucunu doğurmadan hallolur :)
Zaten anladığım kadarıyla henüz sadece yürütmeyi durdurma var.
Karar değil. Çözüleceğini göreceksiniz. Dava duyulmamış olabilir.
Bu her zaman mümkün.
Selamlar,
Serhan

clark30
18-03-2008, 23:20
Anladıgım kadarıyla şehit ali yolu girişinin tam karşısına(yolun sagına) disneyland yapılacak bende şehit ali yolunun grişinde (yapracık arazisinden )eskişehir yolunun solundan arsa almıştım 5 sene oldu şu an dönümü 80.000 ytl inşallah dedginiz yere kurulur bizim arsa 160.000 görür herhalde

kayramayra
19-03-2008, 10:41
sn emlaksan Ankarayı iyi bildiğiniz için soruyorum çayyolu bağlıca köyünde kooperatif hissem var yazılarınızdan hep yolun karşı tarafı daha değerli gibi anlaşılıyor. bağlıca köyü hakkındaki fikirlerinizi öğrenmek isterim.

emlaksan
19-03-2008, 13:45
Sayın Kayramayra;
Genel olarak yolun sol tarafı tercih ediliyor. Ancak bu gerçek,
bağlıca arazisinin değersiz olduğu anlamına gelmez kesinlikle.
Bağlıcada imar durumu kesinleştiği için, primler durağan konumda.
İmarsızdan imarlı duruma yönelen tarla ve arsa kazanımları, doğası
gereği daha yüksektir. Ayrıca sanırım belediye farklılığı bahsi
geçen durumun sebepleri arasında gösterilebilir.
Selamlar,
Serhan

serdar72
19-03-2008, 13:57
İmarı çıkan yerlerde fiyatın artmaması normal çünkü o bölge için beklenti gerçekleşmiş demektir. imarı çıkmamış tarla fakat imar dahilinde olan yerlere bakmak en uygunu olduğuna inanıyorum.

emlaksan
19-03-2008, 22:00
Tüm forum üye ve okurlarının kandiilerini kutlarım.
Selamlar,
Serhan

unlun
26-03-2008, 10:07
Kaynak:
http://www.bizim-mig.com.tr/arsiv/67/67-1.asp

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Bülent Gedikli ile Yerinden Yönetim Platformu Dergisi adına, Ankara ve ülkenin genel sorunlarını değerlendirdik.
…………………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………………………………………………………… ………………….……….

“BAŞKENT ANKARA SANAYİ
VE FUAR MERKEZİ OLMALI…”
Ankara’nın bir sanayi merkezi olma yolunda büyük ilerleme kaydettiğini, aynı zamanda ticaret ve kongre merkezi olma yolunda da büyük ilerlemeler kaydettiğini belirten Bülent Gedikli, “Başkent Ankara sanayi anlamında Türkiye’nin önde gelen illerinden biri. Bu potansiyel Ankara’da var” diye konuştu.
Ankara’nın büyük bir doğal zenginliğe sahip olduğunu, gölleri, kaplıcaları ve Selçuklu döneminden kalan turizm zenginliğini de bünyesinde barındırdığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, bu konuda yeni proje hazırladıklarını ve yakın zamanda da Ankaralıların yapılanları göreceklerini söyledi.
Haymanayı da turizm bölgesi yaptıklarını, bunun içinde büyük bir tesis inşa ettiklerini söyleyen Gedikli şu görüşlere yer verdi:
“Haymana termal turizminde öncü bir ilçemiz. Burada yeni yatırımlar yapmayı hedefliyoruz. Otellerimizin sayısının da artması gerekir. Sanayi merkezi olarak düşündüğümüz Ankara, turizmde de ön plana çıkacak. Örneğin yeni kongre merkezleri yaparak ticaretle birlikte turizminde gelişmesine öncülük edeceğiz. Çünkü Ankara’nın coğrafi yapısı buna çok uygun. Dünya çapında tesisler yaparak yabancı turisti ağırlayabiliriz. İş adamlarımızın bu konuda yeni projeler üretmelerini istiyoruz ve öneriyoruz.
Her ilin kendine uygun bir vizyonu var. Bu hedefe ulaşmak için gerekli stratejileri, uygulamaları devreye sokacağız. Önemli olan hayata geçirmek. Ankara da bir de “Disneyland” projesinden söz ediliyor. Belediye başkanının verdiği bilgiye göre anlaşması yapılmış. Önemli olan bu projenin gerçekleştirilmesi. Biz bireylere ne kazandırdığına değil, Ankara’ya ne kazandırdığına bakıyoruz. Bu noktada isabetli bir proje olabilir.”

uhter
26-03-2008, 10:52
çiçektepe ve yenipeçenek mevkileri hakkında bilgisi olan var mı?bu yerler prim yapar mı?disneyland yapılırsa bu yerler degerlenir mi?şimdiden teşekkür ederim

serdar72
26-03-2008, 11:22
çiçektepe ve yenipeçenek mevkileri hakkında bilgisi olan var mı?bu yerler prim yapar mı?disneyland yapılırsa bu yerler degerlenir mi?şimdiden teşekkür ederim

yapılan plan çalışmalarına göre bağlıca ile disneyland arasında planı çıkmamış bölge olarak sadece yapracık ve çiçektepe kalıyor. bu bölgeninde alınacaksa eskişehir yoluna yakın ve oraları görür yerleri tercih etmelisiniz.

serdar72
26-03-2008, 19:02
Sayın Emlaksan,

eskişehir yolu
şehitali köyü
293 parsel plan içinde mi kalıyor kalıyorsa emsal kaç. bilgi verebilirmisiniz.

teşekkürler.

emlaksan
27-03-2008, 08:34
Sayın Serdar72;
Uygun bir zamanda yeri paftadan inceleyip
size bilgi aktarayım. Müthiş bir yoğunluk içindeyiz.
Bu sebeple sorulara elimde olmayarak geç
cevap yazıyorum. Bilginizi rica ederim.
Selamlar,
Serhan

serdar72
27-03-2008, 10:34
Sayın Serdar72;
Uygun bir zamanda yeri paftadan inceleyip
size bilgi aktarayım. Müthiş bir yoğunluk içindeyiz.
Bu sebeple sorulara elimde olmayarak geç
cevap yazıyorum. Bilginizi rica ederim.
Selamlar,
Serhan

teşekkür ederim sorun değil.

emlaksan
27-03-2008, 12:25
Ok.
Görüşmek üzere..
Selamlar,
Serhan

ORÇUN
27-03-2008, 17:14
Yenipeçenek Eskişehir yoluna Çiçektepeden daha yakın.Arazisi güzel.Yapracık ın hemen arkasında kalıyor.Fakat Eskişehir yolunu görmüyor.Görse fiyatlar şimdiki gibi olmaz.Şu anda 25-30 arasında değişiyor.Acil bulursanız dahada ucuza alabilirsiniz.Yapılacak olan Disneyland parkı na uzaklığı 5 km olacaktır.Şu anda Yapracık köyüne, Bağlıca otobanına bağlanması için alt yapı ve yol açma yapılıyor. Buralar Sincan ın arasizi ama Ankaraya Sincandan daha yakın olacak, yol yapıldıktan sonra. Batı Terminal için parsel taşlarını yerleştirdiler. Teminalin yarısı buraya taşınacak, yeri hazır.Toki projesi var.Yenipeçenek e mektup dağıttılar.Onunu da yeri hazır. Meşe dağı var. Ormanlık dublex evler için ormanın dibi.Ankarada bulamassın böyle yeri. Havası temiz.Meşe dağınında imar çalışması var diyolar, duyduğuma göre.Benden bukadar.Sağlıcakla kalın.

serdar72
27-03-2008, 17:56
Yenipeçenek Eskişehir yoluna Çiçektepeden daha yakın.Arazisi güzel.Yapracık ın hemen arkasında kalıyor.Fakat Eskişehir yolunu görmüyor.Görse fiyatlar şimdiki gibi olmaz.Şu anda 25-30 arasında değişiyor.Acil bulursanız dahada ucuza alabilirsiniz.Yapılacak olan Disneyland parkı na uzaklığı 5 km olacaktır.Şu anda Yapracık köyüne, Bağlıca otobanına bağlanması için alt yapı ve yol açma yapılıyor. Buralar Sincan ın arasizi ama Ankaraya Sincandan daha yakın olacak, yol yapıldıktan sonra. Batı Terminal için parsel taşlarını yerleştirdiler. Teminalin yarısı buraya taşınacak, yeri hazır.Toki projesi var.Yenipeçenek e mektup dağıttılar.Onunu da yeri hazır. Meşe dağı var. Ormanlık dublex evler için ormanın dibi.Ankarada bulamassın böyle yeri. Havası temiz.Meşe dağınında imar çalışması var diyolar, duyduğuma göre.Benden bukadar.Sağlıcakla kalın.

Sayın orçun

1-Batı Terminal için parsel taşlarını yerleştirdiler. Teminalin yarısı buraya taşınacak, yeri hazır.

***demissin yeri tam olarak nereye düşüyor bilgi verebilirmisin.

2-Toki projesi var.Yenipeçenek e mektup dağıttılar.Onunu da yeri hazır.

***demişsin yerini biliyormusun mektupda ne diyorlar bilgi verbilirmisin

3-Meşe dağı var. Ormanlık dublex evler için ormanın dibi.Ankarada bulamassın böyle yeri. Havası temiz.

****Bak bu en güzeli keşke imkanım olsa oraya ev yapıp otursam işe oradan gelip gitsem.

İyi çalışmalar.

ORÇUN
28-03-2008, 22:57
HAYIRLI KASANÇLAR DİLEKLERİMLE,
1-Batı Terminali Yenipeçenek in KUŞTEPE mevkiine yapılacak,parsel taşlarını buraya yerleştirdiler.
2-Toki projesi yenipeçenek KUMBAARI ve AKPINAR mevkiine yapılacak.Bu bölge Hazine arazisinin fazla olduğu bölge,Köylüde bu yerleri ekiyor.Dağıtılan mektupta hazine arazilerin TOKİ ye geçtiği ve Tarlaları ekiyorsunuz ama biz heran projeye başlaya biliriz, sizin ekinleriniz boşa gidebilir diye bir yazı göndermişler.Vatandaşa tebliğ edliyiyor yani.
3-Yenipeçenek ile yapracığı ayıran yer Meşe dağıdır. Yapracığın imarı yapıldı. Bu bölgelerde birtek Yenipeçenek kaldı.
Yenipeçenek te aslında arsa veya tarla kalmadı. Hepsi şuanda koop. lerin elinde. Hemde büyük parseller.Buranın imarı yapılacaktı ama Melih Gökçek ile bu koop. lerin arası açık. Melih denen adam buradan çok büyük pasta istedi Koop.lerde vermeyince imarını çıkartmadı.Koop.ler özel imar yaptıracaklardı ama yaptıramadılar.
Zaten Melih efendi bu seçimde gidecek. Ozaman Yenipeçenek ve Çiçektepedeki patlamayı ve çalışmaları görüm.

serdar72
29-03-2008, 17:09
HAYIRLI KASANÇLAR DİLEKLERİMLE,
1-Batı Terminali Yenipeçenek in KUŞTEPE mevkiine yapılacak,parsel taşlarını buraya yerleştirdiler.
2-Toki projesi yenipeçenek KUMBAARI ve AKPINAR mevkiine yapılacak.Bu bölge Hazine arazisinin fazla olduğu bölge,Köylüde bu yerleri ekiyor.Dağıtılan mektupta hazine arazilerin TOKİ ye geçtiği ve Tarlaları ekiyorsunuz ama biz heran projeye başlaya biliriz, sizin ekinleriniz boşa gidebilir diye bir yazı göndermişler.Vatandaşa tebliğ edliyiyor yani.
3-Yenipeçenek ile yapracığı ayıran yer Meşe dağıdır. Yapracığın imarı yapıldı. Bu bölgelerde birtek Yenipeçenek kaldı.
Yenipeçenek te aslında arsa veya tarla kalmadı. Hepsi şuanda koop. lerin elinde. Hemde büyük parseller.Buranın imarı yapılacaktı ama Melih Gökçek ile bu koop. lerin arası açık. Melih denen adam buradan çok büyük pasta istedi Koop.lerde vermeyince imarını çıkartmadı.Koop.ler özel imar yaptıracaklardı ama yaptıramadılar.
Zaten Melih efendi bu seçimde gidecek. Ozaman Yenipeçenek ve Çiçektepedeki patlamayı ve çalışmaları görüm.

bizimde o bölgede bir kooperatifimiz var.

mantıklı olanda ankaraya yakın olan bölgenin imarını daha önce çıkartmaktır. ama çıkarlar işin içine girince birde yetksi olanlar buna karışmış ise daha büyük yanlışlar yapılıyor.

yeni hazırlanan imar planına göre yolun sağ tarafı yani çiçektepe tarafının emsal değeri daha yüksek planlanıyor. bu neden bu taraf daha verimli ve yüksek getirili olacağını bekliyorum.

şeçimlere az kaldı. hayırlısı Allah dan

selamlar.

emlaksan
30-03-2008, 08:42
Sayın Serdar72;
Şehitali 293 parsel konut alanları içinde görülmektedir.
Emsal 0,50 ila 1,00 arasında gerçekleşebilir.
Selamlar,
Serhan

serdar72
30-03-2008, 15:03
Sayın Serdar72;
Şehitali 293 parsel konut alanları içinde görülmektedir.
Emsal 0,50 ila 1,00 arasında gerçekleşebilir.
Selamlar,
Serhan

Sayın Emlaksan,

teşekkür ederim. Bu plan dediğiniz. en son hazırlanmakta olan ve çok yakında çıkması beklenen planmıdır. yoksa daha ileriki yıllarda olabilecek 25.000 lik plana göremi

teşekkürler.

emlaksan
31-03-2008, 07:02
Sayın Serdar72;
Çok yakın tarihli bir gelişme beklemiyorum.
Emsal ise önerilen bazlıdır.
Andığınız parsel bir dostumuzun
akrabalarına ait. Sanırım içlerinden bir kaçı hisselerini daha evvel satmıştı.
Buna göre değerlendiriniz.
Selamlar,
Serhan

melik
31-03-2008, 15:29
sn.emlaksan
asagıda verecegim parselin durumu nasıl yani m2 birim fiatları.
saygılar.

temelli mah.
cayırlık mevki.
parsel:508

serdar72
01-04-2008, 00:06
Sayın Serdar72;
Çok yakın tarihli bir gelişme beklemiyorum.
Emsal ise önerilen bazlıdır.
Andığınız parsel bir dostumuzun
akrabalarına ait. Sanırım içlerinden bir kaçı hisselerini daha evvel satmıştı.
Buna göre değerlendiriniz.
Selamlar,
Serhan

Sayın Serhan bey,

Teşekkür ederim.

emlaksan
01-04-2008, 10:05
Sayın Serdar72;
Rica ederim
Selamlar

emlaksan
01-04-2008, 10:08
Sayın Melik;
508 parsel hangi köye aittir.
Lütfen açıklık getirin inceleyip, bilgi vereyim.
Yada tapu fotokopisi varsa fakslayınız.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
07-04-2008, 06:27
Bilgi;
Eskişehir yolu Türk Konut Projesi ve inşaat alanlarına sınır/komşu vaziyette
25.500 m2 tek tapu tarlanın satılık olduğu haberi geldi. Emsallerinin minimum 24-25
lira/m2 arasında işlem gördüğü bu yer hayli uygun bir fiyatta. Ayrıca yola cepheli. Ücret köyü arazisi. Uygunluğu nedeni ile isteyenleri ilgilisine yönlendirebilirim.
Selamlar,
Serhan

melik
08-04-2008, 16:25
Sayın Melik;
508 parsel hangi köye aittir.
Lütfen açıklık getirin inceleyip, bilgi vereyim.
Yada tapu fotokopisi varsa fakslayınız.
Selamlar,
Serhan

tapudaki bilgileri aşagıdadır.

İLİ:ANKARA
İLÇESİ:POLATLI/0
MAHALLESİ:TEMELLİ
MEVKİİ:ÇAYIRLIK
ADA:-
PAFTA:-
PARSEL:508

CİNSİ:TARLA

not:tapudaki bilgiler bunlar.(bu parseli tamamı temelli belediyesinden satın alınmıştır.)

tapu sicil bilgileri.
yevmiye:2613
cilt:6
sahife:508
tarih:27.04.2000

selamlar.

emlaksan
09-04-2008, 06:59
Sayın Melik;
Perşembe günü Temelli bölgesinde olacağım. Bu esnada bahsettiğiniz
508 parseli incelemeye çalışacağım. Hafta sonunda bilgi aktarırım.
Selamlar,
Serhan

unlun
13-04-2008, 17:05
Merhaba
Turkuaz vadisi platformunun oluştugu grubumuzu ziyaret edip uye olabilirsiniz.

http://groups.google.com.tr/group/turkuazvadisi

unlun
13-04-2008, 17:07
Merhaba
Turkuaz vadisi platformunun oluştugu grubumuzu ziyaret edip uye olabilirsiniz.

http://groups.google.com.tr/group/turkuazvadisi

su an google grup modulunde bir sorun var herhalde sonra tekrar deneyiniz...

emlaksan
14-04-2008, 03:44
Sayın Melik;
Perşembe günü Ücret köyüne gittim. Ancak güzergah olarak Gölbaşı-Ücret ara yolunu kullanıp, ivedi şekilde dönmek zarureti doğduğundan çayırlık mevkiini yerinde inceleme fırsatı bulamadım. Hafta içerisinde Eskişehir yolundan Temelli istikametine tekrar gideceğim. Gecikmeli olsada size yazacağım.
Bilginizi rica ederim.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
15-04-2008, 03:56
Bilgi Notu;
Beklenen yeni Batı Terminali, Eskişehir yolu Elvan Köyü yakınlarına yapılacaktır.
Planları bitmiştir. Ayrıca aynı bölgeye Toptancı Hali inşa edilecektir. Henüz çalışmalar
başlamadı. Detaylar tarafıma ulaştığında parsel bilgilerini yazacağım.
Dikkatlerinize sunarım.
Selamlar,
Serhan

ORÇUN
18-04-2008, 21:23
Bilgi Notu;
Beklenen yeni Batı Terminali, Eskişehir yolu Elvan Köyü yakınlarına yapılacaktır.
Planları bitmiştir. Ayrıca aynı bölgeye Toptancı Hali inşa edilecektir. Henüz çalışmalar
başlamadı. Detaylar tarafıma ulaştığında parsel bilgilerini yazacağım.
Dikkatlerinize sunarım.
Selamlar,
Serhan

Sayın Serhan bey ben daha önce terminalin yapılacağını yazmıştım.Parsel taşlarını yeleştirdiler.Yenipeçenek arazisine yapılacak,Halde Peçenek arazisine yapılacak.Köy arazilerinin imarı yapıldı ama Başkan imzalamıyor.Yeni Başkan imzalayacak, Seçimden sonra.Seçimden önce yatırım yapmanın tam zamanı.

Melih Gökcek geçen toplantı yaptı.TV de izledim.Disneyland hakkında birşeyler diyordu.Acaba tam yerini söyledimi bliyormusunuz.

Saygılar sunar.Bol kazançlar dilerim..

emlaksan
19-04-2008, 05:12
Sayın Orçun;
Yeni Batı Terminalinin Elvan köyü yakınlarına yapılacağı bilgisi Büyükşehir kaynaklı ve resmi
bilgidir. Planlar tamamlanmadan bilgi girmek doğru olmayacağı için şimdi yazmak uygun oldu. Bu noktada parsel bilgileri ulaştığında tabloyu foruma daha net çizeceğim. Diğer yandan sorduğunuz Tema Park yeri çok uzun zamandan beri 25.000 lik planda yer almaktadır. Hatta belki yeşil alanların bölgede arttırılması dahi söz konusu olabilir. Disneyland yada benzer bir Tema Park projesi Eskişehir yolunun her iki yanında ve yola cephe vaziyette yer alacak gibi görünüyor. Böyle bir projenin start alması Eskişehir yolundaki yatırımların hızlanması, değerlenmesi anlamına gelir ki tercih edenler için büyük avantaj olacaktır. Hiç şüphe yok.
Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

camsoy
19-04-2008, 23:07
Sayın Orçun;
Yeni Batı Terminalinin Elvan köyü yakınlarına yapılacağı bilgisi Büyükşehir kaynaklı ve resmi
bilgidir. Planlar tamamlanmadan bilgi girmek doğru olmayacağı için şimdi yazmak uygun oldu. Bu noktada parsel bilgileri ulaştığında tabloyu foruma daha net çizeceğim. Diğer yandan sorduğunuz Tema Park yeri çok uzun zamandan beri 25.000 lik planda yer almaktadır. Hatta belki yeşil alanların bölgede arttırılması dahi söz konusu olabilir. Disneyland yada benzer bir Tema Park projesi Eskişehir yolunun her iki yanında ve yola cephe vaziyette yer alacak gibi görünüyor. Böyle bir projenin start alması Eskişehir yolundaki yatırımların hızlanması, değerlenmesi anlamına gelir ki tercih edenler için büyük avantaj olacaktır. Hiç şüphe yok.
Selamlar,
Serhan

Sn. Emlaksanında arz buyurduğu üzere o bölgeye şu anki planda bir Tema park ayrılmış durumda. Belki bu Disneyland olmaz ama başka tür ve de MARKALI bir park olacağı kuvvet-i yüksek ihtimal. İlişikteki ekte Tema parkın yeri var.

Saygılarımla
Arcan Çamsoy
aac@camsoy.com

emlaksan
25-04-2008, 11:59
Sayın Melik;
Temelli Çayırlık mevkii 508 parselin yerine baktım.
Yer plan içerisinde görünüyor. Çok katlı bölgede.
Dolayısı ile beğenilen, tercih edilen yerde.
Emsalin 0,75-1,00 arasında gerçekleşmesini bekliyorum.
Beklemenizi öneririm. İlerleyen zamanda güzel lokasyonuyla
iyi getirisi olacaktır. Şu an için m2 si 30-35 ytl den alıcı bulur
kanaatindeyim. 5000 lik plan sonrası süreçte fiyatı artacaktır.
Bilginizi rica ederim.
Selamlar,
Serhan

hayrettin
25-04-2008, 14:58
GÜNEYKENT KENTSEL DÖNÜŞÜM

Herkese Merhaba,

Güneykent projesi 5000'lik plan sanırım askıya sunulmuş, bu konuda bilginiz var mı? Bir de proje kapsamındaki bölgenin 5000'lik plan sonrası muhtemel süreç ve durumu hakkındaki değerlendirmeleriniz neler olabilir? Bilgisi olan arkadaşaların yorumlarını alabilirsem sevinirim. Teşekkür ederim. Kolay gele...

Hayrettin

melik
25-04-2008, 15:56
Sayın Melik;
Temelli Çayırlık mevkii 508 parselin yerine baktım.
Yer plan içerisinde görünüyor. Çok katlı bölgede.
Dolayısı ile beğenilen, tercih edilen yerde.
Emsalin 0,75-1,00 arasında gerçekleşmesini bekliyorum.
Beklemenizi öneririm. İlerleyen zamanda güzel lokasyonuyla
iyi getirisi olacaktır. Şu an için m2 si 30-35 ytl den alıcı bulur
kanaatindeyim. 5000 lik plan sonrası süreçte fiyatı artacaktır.
Bilginizi rica ederim.
Selamlar,
Serhan

sn:emlaksan
ilginiz için teşekkür ederim.
bekleyecegiz mecburen.

emlaksan
25-04-2008, 16:47
Sayın Melik;
Rica ederim.
Bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

unlun
01-05-2008, 11:04
Birçok şehirde olduğu gibi Ankara’nın da cazibe merkezleri artık değişti. Bir zamanlar Ankara’nın en gözde yeri Gaziosmanpaşa, Çankaya idi. Şimdilerde ise Eskişehir Yolu en çok tercih edilen bölge Gayrimenkul Group Emlak Ofisi’nin sahibi Fatih Ayaz, Ankara’da konut fiyatlarının geçen yıl ortalama yüzde 45 ile 80 arasında değişen oranlarda artış gösterdiğine işret etti. Son 10 yılda Eskişehir Yolu, Çukurambar, Bilkent, Ümitköy ve Çayyolu’na doğru gelişen Ankara’daki fiyat artışı diğer bölgelere nazaran bu bölgelerde daha fazla olduğunu ifade eden Ayaz, bu bölgedeki Bilkent, Ümitköy, Çayyolu, Beysukent, Yaşamkent’in dışında Ankara’nın batı aksında kalan Eryaman,Sincan-Yenikent, Susuz ve Etimesgut gibi yerlerin de oldukça değer kazandığını söyledi.

Öte yandan Batıkent ve civarı prim yaparken Çayyolu ve çevresi de gözde semtlerden biri haline geldi. Yine yeni metro ağının temellerinin atılması ve sağlam altyapısı ile Keçiören bölgesi de prim yaptı. Ankara’nın son birkaç yıldır gayrimenkul açısından yerinde sayan semtlerin başında ise Ayrancı, Büyükesat, Küçükesat ve Yenimahalle geliyor. Bu semtlerdeki konut fiyatları metrekare bazında bin ile bin 200 YTL arasında değişiyor. Yine Ulus, Kurtuluş, Cebeci ve Kolej gibi semtlerin ise gayrimenkul fiyatları açısından cazibesini yitiren ve düşüşte olan semtler olduğu ifade ediliyor.

Ankara’da çıkışta olan bölgeler ve buralardaki fiyat hareketleri şöyle:

Çayyolu bölgesinin devamı niteliğinde olan Yaşamkent, lüks konutlardan oluşan siteleriyle, imarlı villa arsaları ile, son yıllarda artan talebi ve yeni başlayan ve inşası süren lüks projeleri ile son bir yıldır çıkışını yavaşlatmış olsa bile önümüzdeki dönemin en popüler bölgesi olmaya aday.

Bölgedeki arsaların metrekare fiyatları 500-800YTL aralığında. Ümitköy: Sosyal konutlardan lüks villalara kadar çok geniş bir konut çeşitliliği sunan bölgenin önümüzdeki dönemde merkezi konumunu artıracağı öngörülüyor. Arsanın hemen hemen kalmadığı bölgede imarlı arsaların metrekare fiyatları 750 YTL’den başlıyor.

Alacaatlı: Henüz 1/1000′lik imar planı onanmamış olan Alacaatlı, Konutkent ve Yaşamkent bölgelerine komşu bir konumda yer alıyor. Özellikle arsa açısından son 2-3 yıldır belirgin bir atış ve talep gösteren bölgede imarsız arsaların metrekare fiyatları 150-400 YTL aralığında seyrediyor.

Beytepe: Henüz imar çalışmaları tamamlanamamış olan Beytepe, çıkışın yoğun hissedildiği bölgelerden. Çayyolu’nu İncek’e bağlayan yolunda açılması ve bu yolun Beytepe’den geçmesi sonucunda imarsız arsaların metrekare fiyatları 200-500 YTL civarına yükseldi.

Keçiören: Keçiören’de çıkıştaki bölgeler arasında Keçiören Belediye binasının olduğu bölge, Migros çevresi ,Dr.Besim Ömer Caddesi ve çevresi, Atatürk Parkı ve çevresi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin bulunduğu Subay Evleri, Gökçek Parkı çevresi ve de Adnan Menderes Mahallesi yer alıyor.

Bu bölgelerdeki arsaların metrekaresi 500 YTL ile 2 bin 500 YTL arasında değişiyor. Yine aynı bölgelerdeki konutların metrekare satış fiyatları 800 YTL ile 3 bin YTL arasında değişiyor.

Sincan: Sincan, günde güne çok göç alan ve hızlı gelişen özellikle de dar gelirli kesimin tercih ettiği bölgeler arasında yer alıyor. Sincan çarşı içinde kalan sokaklardaki arsaların metrekare birim fiyatları bin 500 ile 2 bin 500 YTL arasında değişiyor. Daireler ise 65 bin ile 80 bin YTL’den satılıyor.

Eryaman: &#214;zellikle G&#246;ksu Parkı’nın yapımı ile birlikte b&#246;lge, Anakara’nın g&#246;zde mesire alanı haline geldi.<SPAN style=”mso-spacerun: yes”> </SPAN>Bu b&#246;lgedeki imarlı arsalar metrekare bazında 500 YTL ile 1000 YTL, imarsız arsalar 30 ile 120 YTL’den işlem g&#246;r&#252;yor.

Etimesgut: Etimesgut’a yakın Bağlıca, Yaprakcık ve Temelli’ye kadar olan b&#246;lgeler yatırımcının tercih ettiği b&#246;lgeler arasında. Yine il&#231;e sınırları i&#231;erisinde yer alan Elvankent ise yatırım potansiyeli y&#252;ksek bir yer haline geldi. Etimesgut’taki imarlı arsaların metrekaresi 100 YTL’den başlayıp 1000 YTL’ye kadar &#231;ıkabiliyor. İl&#231;edeki dairelerin ortalama fiyatı ise 65 ile 85 bin YTL arasında.

Ankara’da &#246;n&#252;m&#252;zdeki birka&#231; yıl i&#231;inde yıldızı parlayacak b&#246;lgeler buralardaki gayrimenkul fiyatları ş&#246;yle:

Temelli: Merkez civarı b&#246;lgelere g&#246;re uygun olan fiyatları sebebiyle arsa yatırımcıları a&#231;ısından &#246;zellikle son iki yıldır cazip b&#246;lgelerden birisi oldu. Buradaki imarlı arsaların metrekaresi 30 ile 80, imarsız arsaların metrekare fiyatları ise 10-25 YTL’den satılıyor.

Dodurga K&#246;y&#252;: İncek ile Alacaatlı b&#246;lgeleri arasında kalan Dodurga, imarlı b&#246;lgelere sınır olması ve fiyatlarının komşu b&#246;lgelere oranla daha uygun olması nedeniyle yatırımcılara parlak bir gelecek sunuyor. Dodurga’daki imarlı arsaların metrekaresi 125 ile 200, imarsız arsaların ise 50 ile 90 YTL’den satılıyor.

Ballıkuyumcu K&#246;y&#252;: Eskişehir Yolu &#252;zerinde bulunan b&#246;lge, Disnayland projesine olan yakınlığı, B&#252;y&#252;kşehir Belediyesi’nce inşa edilmekte olan Portaş Konutları, Kent-Koop projesi..gibi &#231;alışmalar sebebiyle son yıllarda g&#246;zde yatırım alanları arasına girdi. Burada imarlı olan arsalar 75 ile 150 YTL’den imarsız olanları ise 30 ile 80 YTL metrekare fiyattan satılıyor.

Şehitali K&#246;y&#252;: B&#252;y&#252;k inşaat firmalarının ve kooperatiflerin tercih ettiği k&#246;ydeki imarlı arsaların metrekaresi 80-60 YTL, imarı olmayan arsaların ise 40-90 YTL’den satılıyor.

Eskişehir Yolu’ndaki diğer k&#246;yler: Yukarıda &#246;zellikle belirttiğimiz b&#246;lgelerin dışında kalan Temelli’ye kadar olan g&#252;zerg&#226;htaki sağlı sollu diğer k&#246;ylerde (Yapracık, Yukarı Yurt&#231;u, Aşağı Yurt&#231;u, Alag&#246;z, Malık&#246;y, Alcı, Hisarlıkaya vb.) son yıllarda arsa yatırımcılarının tercih ettiği alanlar. Bu k&#246;ylerde imarsız arsa metrekare birim fiyatları 15-100 YTL bandında değişiyor.

Başkent ilan edildikten sonra d&#252;zenli yapılaşma şansını yakalayan Ankara, T&#252;rkiye’nin site yaşamı ile ilk ve en &#231;abuk tanışan kenti oldu. En fazla memur ve b&#252;rokrat barındıran kent olan Ankara’da markalı konut sayısı hızla artıyor.

Ankara’da geniş sosyal olanaklara sahip ve g&#252;venlikli konuta olan talep ile birlikte inşa edilen markalı konut sitelerinin sayısı her ge&#231;en g&#252;n artıyor. Aslında Ankara’nın site yaşamı ile tanışması, T&#252;rkiye’deki diğer b&#252;y&#252;k kentlerin aksine &#231;ok eski. T&#252;rkiye’nin başkenti olduğu 1923 yılında k&#252;&#231;&#252;k bir Anadolu kenti olan Ankara, bu tarihten sonra hızlı ve d&#252;zenli bir yapılaşma şansı yakaladı. &#199;ok sayıda b&#252;rokrat ve memuru barındırmaya başlayan kentte, ilk siteler &#246;nce bu kesim i&#231;in inşa edilmeye başlandı. Daha sonraki gelişimini de bu y&#246;nde devam ettiren Ankara, artık markalı konut sitelerine ev sahipliği yapıyor.

Fiyatlar y&#252;ksek

Ankara’daki yeni konut sitelerinin bir &#231;oğu, Eskişehir Yolu &#252;zerinde ve Batıkent, &#199;ayyolu, Temelli, İncek gibi b&#246;lgelerde yoğunlaşıyor. Villadan residence’e, daireden sıra evlere kadar pek &#231;ok tipte konutun &#252;retildiği sitelerin en g&#246;ze &#231;arpan &#246;zellikleri ise İstanbul’daki konut sitelerine nazaran daha geniş yeşil alanlara sahip olmaları. Ortanın altı gelir grubuna hitap eden projelere rastlamanın zor olduğu Ankara’da yeni projelerdeki konut fiyatları, 110 bin YTL’den başlıyor 1 milyon YTL’ye kadar &#231;ıkıyor.

Ataseven Park Konakları

Ataseven İnşaat’ın &#199;ayyolun’da yapımına devam ettiği Ataseven Park Konakları’nda kullanım alanları 172 metrekare ile 228 metrekare arasında değişen dairelerin fiyatları 325 bin ile 480 bin YTL arasında değişiyor. 2006 yılının aralık ayında teslim edilecek olan daireler, Garanti Bankası tarafından 240 aya kadar aylık y&#252;zde 1.85 vade farkı ile kredilendiriliyor. Toplam 56 daireden oluşan sitede a&#231;ık ve kapalı otoparklar, basketbol, squash ve spor alanları, mini golf sahası, sauna, fitness, a&#231;ık ve kapalı y&#252;zme havuzu, g&#252;neşlenme terası, &#231;ocuk oyun alanları, y&#252;r&#252;y&#252;ş yolları, kafe ve restoran gibi donatılara yer veriliyor.

Mesa Yonca Evler

Mesa Şirketler Topluluğu, Ankara-Eskişehir yolu g&#252;zergahında Alacaatlı mevkiinde inşa edilen Mesa Yonca Evleri’nin &#252;&#231;&#252;nc&#252; etabında satışlar devam ediyor. Sitedeki 138 metrekare net alanlı, 3+1 daireler 214 bin ile 240 bin YTL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Garanti Bankası’nın 240 aya kadar, aylık y&#252;zde 1.85 vade farkı ile kredilendirdiği sitenin &#252;&#231;&#252;nc&#252; etabı &#252;&#231; bloktan oluşuyor. 24 saat g&#252;venlik hizmeti verilen sitede &#231;ocuk bah&#231;esi, basketbol sahası ve y&#252;r&#252;me yollarının yanısıra kapalı otoparklar yapılıyor.

Bilkent Bah&#231;e

Tepe İnşaat’ın Bilkent &#220;niversitesi’nin hemen yanıbaşında inşa ettiği Bilkent Bah&#231;e’de b&#252;y&#252;kl&#252;kleri 356 metrekare ile 361 metrekare arasında değişen 4 tip villa 580 bin dolar ile 670 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Eyl&#252;l 2007′de teslim edilmesi planlanan villalar, Finansbank tarafından 25 yıla kadar y&#252;zde 70 oranında kredilendiriliyor.

Her biri 500 metrekare arsa i&#231;inde toplam 124 villadan oluşan Bilkent Bah&#231;e’de, y&#252;zme havuzu, fitness salonu, kafe, oyun salonu, sauna, bilardo ve masa tenisi salonu, tenis kortu, basketbol/voleybol sahası, &#231;ocuk bah&#231;eleri, y&#252;r&#252;y&#252;ş ve koşu parkuru gibi tesislere yer veriliyor.

Ankara - Ankara

Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Eskişehir Yolu &#252;zerinde inşa ettiği Ankara Ankara’da b&#252;y&#252;kl&#252;kleri 100 metrekare ile 277 metrekare arasında değişen daireler, 269 bin dolar ile 609 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. 24 aya kadar aylık y&#252;zde 2.05 faiz oranı taksitlendirilen daireler i&#231;in 240 aya kadar uzayan vadelerle konut kredisi kullanmak m&#252;mk&#252;n. Projenin 2008′in nisan ayında tamamlanması &#246;ng&#246;r&#252;l&#252;yor.

145′i satışa sunulan ve 184 bağımsız b&#246;l&#252;m&#252;n yer aldığı sitede bisiklet yolu, kafe, d&#246;rt mevsim yararlanılabilecek havuz ve &#231;ocuk havuzu, fitness salonu, toplantı ve oyun salonu, g&#252;neşlenme terası, y&#252;r&#252;y&#252;ş parkuru ile &#231;ocuk oyun alanı gibi donatılara yer veriliyor.

T&#252;rkkonut Temelli Yenihisar Villakent Projesi

T&#252;rkkonut’un Temelli’de projelendirdiği Temelli Yenihisar Villakent Projesi’nde yer alan 150 metrekarelik daireler, 110 bin YTL’ye satılıyor. Ekim 2007′de teslim edilecek olan daireler i&#231;in 10 yıl vadeli kredi imkanı sağlanıyor. Sitede projeleri ve inşaat ruhsatları hazır olarak satılan villa arsalarının metrekare fiyatları ise 40 ile 45 YTL arasında değişiyor. Kendi evini kendisi yapmak isteyenler i&#231;in projelendirilen villakentte arsa b&#252;y&#252;kl&#252;kleri 600 metrekareden başlıyor, 1000 metrekareye kadar &#231;ıkıyor. Toplam 5 bin konuttan oluşacak olan Temelli Yenihisar Villakent Projesi’nde ayrıca kooperatifler tarafından inşa edilen konutlar da bulunuyor.

Proje b&#252;nyesinde temel eğitim ve orta &#246;ğretim okulları, sağlık ve spor tesisleri, k&#252;t&#252;phane, kreş, sinema, tiyatro ve konferans salonları, karakol, postane, ibadethane gibi sosyal donatılar ile hizmet ve ticaret merkezleri, parklar, rekreasyon alanları gibi d&#252;zenlemelere de yer veriliyor.

Ataseven &#220;mitk&#246;y Villaları

Ataseven İnşaat’ın &#220;mitk&#246;y’de yapımına devam ettiği Ataseven &#220;mitk&#246;y Villaları’nda 260 metrekarelik evler, 325 bin dolar ile 335 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Banka kredisine uygun olan villaların Aralık 2006′da teslim edilmesi planlanıyor. 6 d&#246;n&#252;m arazi &#252;zerinde 56 konuttan oluşan sitenin sosyal tesisleri i&#231;inde y&#252;zme havuzu, sauna, fitness salonu yer alıyor. Ayrıca &#231;ocuk oyun alanları ve basketbol sahalarının da yer alacağı Ataseven &#220;mitk&#246;y Villaları’ndaki evler, manzaralı ve barbek&#252;l&#252; terasları, ş&#246;mine, sauna, &#231;amaşır yıkama odası, hobi odası, su deposu ve hidrofor gibi donanımları ile dikkat &#231;ekiyor.

Besa Karina Evleri

Besa İnşaat’ın &#199;ayyolu’nda inşa ettiği Besa Karina Evleri’nde daire fiyatları 160 bin YTL’den başlıyor, 460 bin YTL’ye kadar &#231;ıkıyor. 68 metrekare ile 318 metrekare arasında değişen ve farklı konut tiplerinin yer aldığı Besa Karina Evleri’nin ilk etabı 2008 yılının haziran ayında, projenin tamamı ise 2009 yılının sonunda tamamlanacak.

Toplam 72 d&#246;n&#252;m &#252;zerine inşa edilen Besa Karina Evleri’nde 620 daireden oluşan 10 konut bloğunun yanısıra i&#231;inde market, mağazalar, ofisler, &#231;ocuk eğlence merkezi, &#231;ocuk yuvası, sağlık birimleri, restoran ve kafeler, fitness ve kapalı y&#252;zme havuzu, a&#231;ık ve kapalı otopark ile alışveriş merkezi yer alıyor. 24 saat g&#252;venlik hizmeti verilecek olan sitede ayrıca 30 bin metrekarelik yeşil alan, &#231;ocuk parkları, tenis ve basketbol sahaları bulunacak.

Beysupark

Birlik Yapı tarafından Beysukent’te inşa edilen Beysupark’ta yer alan 185 metrekarelik 4+1 daireler 434 bin ile 460 bin YTL, villalar ise 850 bin ile 950 bin YTL arasında değişiyor. Hemen teslim edilen konutlar i&#231;in banka kredisi kullanılabiliyor.

230 bin metrekare arsa &#252;zerinde 560 konuttan oluşan Beysupark’ta 3+1 ve 4+1 tipindeki dairelerden oluşan 240 konutun yanısıra villa, teras ev ve yama&#231; evler yer alıyor. Sitenin sosyal tesisleri i&#231;inde y&#252;zme havuzu, sinema, fitness salonu gibi birimler bulunuyor. Ayrıca bir alışveriş merkezinin de yer aldığı Beysupark’ın a&#231;ık alanlarında ise basketbol ve voleybol sahaları, &#231;ocuk parkları ile y&#252;r&#252;y&#252;ş parkurlarına yer veriliyor.

Akkent Konutları

&#220;nal Akpınar İnşaat’ın Batıkent b&#246;lgesinde inşa ettiği Akkent Konutları’nın birinci etabında kampanyalı satışlar s&#252;r&#252;yor. Sitede 120 metrekare net kullanım alanına sahip olan 3+1 daireler, 160 bin ile 215 bin YTL arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Daireler firmanın Akbank ile yaptığı &#246;zel anlaşma gereğince 1 yıl geri &#246;demesiz olarak 10 yıla kadar kredilendiriliyor. Vade farkı ise peşinat oranı ve vade s&#252;resine g&#246;re aylık y&#252;zde 0 ile 1.40 arasında değişiyor. Ekim 2007′de teslim edilecek olan Akkent Konutları’nın birinci etabı 36 bin metrekare arsa &#252;zerinde 6 blokta toplam 282 konuttan oluşuyor. Projenin tamamında ise 100 konut yer alacak. Sitenin sosyal tesisleri i&#231;inde a&#231;ık y&#252;zme havuzları, fitness salonu, gibi birimlere yer verilecek. 24 saat g&#252;venlik hizmetinin verileceği sitede ayrıca a&#231;ık spor alanları, y&#252;r&#252;y&#252;ş parkurları ve kapalı otoparklar bulunacak.

Asmin Renk Villaları

Uzuner İnşaat’ın &#199;ayyolu’nda inşa ettiği Asmin Renk Villaları’nda net 310 metrekarelik ikiz villaların fiyatı 350 bin ile 500 bin YTL arasında değişiyor. Y&#252;zde 50 peşin &#246;demek şartı ile 36 aya kadar taksitlendirilen villalar, 2007 yılı i&#231;inde teslim edilecek. 30 d&#246;n&#252;m arazi &#252;zerinde 35 blokta 70 evden oluşan Asmin Renk Villaları’nda her evin kendine ait 400 metrekare bah&#231;esi bulunuyor. 80 metrekare taban oturumu &#252;zerinden 380 metrekare br&#252;t alana sahip olan villalarda 5 oda, 1 salon, 3 banyo, hobi odası, depo-kiler, &#231;amaşırlık ve ısı odası bulunuyor.

Kaynak : Esra &#214;ZS&#220;MER /Milliyet

Etiketler: Gayrimenkul değerleme

makaleyi yazana ve bize ulaştırana teşekk&#252;r ediyoruz...

unlun
05-05-2008, 17:29
Eskişehir Yolu &#252;zerinde 30. km'de TOKİ tarafından yapılmakta olan
Turkuaz Vadisi Evleri'nin &#37; 70'i tamamlandı. &#199;evre yolunun dışında da
Ankara B&#252;y&#252;kşehir Belediyesi tarafından alanın 1/5000 &#246;l&#231;ekli imar
planları tamamlanmış durumda.

Turkuaz Evleri'nin karşısında k&#246;pr&#252;den itibaren Aşağı Yurt&#231;u'ya doğru
kalan b&#246;lgede 300 d&#246;n&#252;ml&#252;k alanda &#199;ankaya &#220;niversitesi inşaatları
s&#252;rmekte. &#199;ankaya &#220;niversitesi'nin 2008'de bu kamp&#252;se &#246;ğrenci
alabileceği de s&#246;ylentiler arasında. Yine, Eskişehir Yolu'nun
sağındaki arazide de (Turkuaz'ın karşısı) 25 bin konut yapılacağı
yolunda beklentiler var.

Buranın az &#246;tesinde Aşağı ve Yukarı Yurt&#231;u k&#246;yleri civarı "DİSNEYLAND"
olarak d&#252;ş&#252;n&#252;ld&#252;ğ&#252;nde b&#246;lgenin s&#252;ratli bir şekilde gelişmeye a&#231;ık
olduğu ve cazibe merkezi haline gelmesi olasılığı g&#246;zlerden ka&#231;mıyor.
Toki Turkuaz Vadisi konutlarının en son b&#246;l&#252;m&#252; belirtilen tarihlerden
&#246;nce teslim edileceği s&#246;ylenmekte. Buna g&#246;re teslim tarihi son kısım
konutlar i&#231;in Ekim 2008 olarak belirtilmekte. Nisan 2008 tarihinde
&#231;ekilen fotoğraf aşağıdadır.

Kaynak: http://www.kentlob.net/index.php/GAYRiMENKUL-DEGERLENDiRME/TOKi-Turku...

emlaksan
05-05-2008, 22:54
''Dodurga K&#246;y&#252;: İncek ile Alacaatlı b&#246;lgeleri arasında kalan Dodurga, imarlı b&#246;lgelere sınır olması ve fiyatlarının komşu b&#246;lgelere oranla daha uygun olması nedeniyle yatırımcılara parlak bir gelecek sunuyor. Dodurga’daki imarlı arsaların metrekaresi 125 ile 200, imarsız arsaların ise 50 ile 90 YTL’den satılıyor''
Alıntı:Esra &#214;zs&#252;mer-Milliyet

D&#252;ş&#252;nceler;
Dodurga k&#246;y&#252; otoban dışı arazisinde bağlar b&#246;lgesi dışında kalan yerleri
50 ytl/m2 den bulmak zor g&#246;r&#252;n&#252;yor. Mevkiilerine g&#246;re ve plandaki konumlarına
g&#246;re yerler 60 ytl/m2 ile 90 ytl/m2 arasında değişmektedir. &#214;n&#252;m&#252;zdeki 1 yıl civarı,
Dodurga b&#246;lgesine yapılacak yatırımlar hala uygun fiyatlı olacak diyebiliriz. Ufak tefek artışlar muhakkak olur. Ancak fırsatlar devam etmektedir. Genel olarak Eskişehir yolu
ve şehrimizin batı-g&#252;neybatı kulvarı &#246;nemli gelişmeler kaydetmektedir. Bu durum
ileriye d&#246;n&#252;k devam edecektir.
Selamlar,
Serhan

camsoy
06-05-2008, 00:01
Alıntı:
Originally Posted by Physics
Selamlar,
yeni organize sanayi b&#246;lgesi civarında arazi almak gibi bir d&#252;ş&#252;ncemiz var. Serhan Bey bu konuda d&#252;ş&#252;ncelerinizi almak m&#252;mk&#252;n m&#252;?
Teşekk&#252;rler...

Sayın Physics;
Belirttiğiniz b&#246;lge ile sevgili Arcan bey ilgili. (camsoy) Sizi y&#246;nlendireceğim.
Mail vasıtası ile telefonlarınızı bildiriniz.
Selamlar,
Serhan

------

Sayın Physics;
Yeni Organize Sanayi b&#246;lgesi yada &#246;b&#252;r adıyla T&#252;rkobası b&#246;lgesi Eskişehir Yoluna doğru giderken yolun 40.km sinde sağ tarafta kalır.

B&#246;lgenin &#246;nemi

Bu b&#246;lgede 4 tane organize sanayi b&#246;lgesi ve 1 tanede serbest b&#246;lge vardır.

• Ankara 2. OSB
• Anadolu OSB
• Başkent OSB
• T&#252;rkobası OHB
• Ansbas Serbest B&#246;lge

Ankaradaki hali hazırda mevcut bulunan OSTİM sanayi b&#246;lgesinin temeli bundan 40 yıl &#246;nce atılmış vede 30 yıl &#246;nce Ankaranın kuzeyine Demetevlerden sonraki b&#246;lgede faaliyete ge&#231;miştir. Fakat daha sonraları BATIKENT projesi ile OSTİM Demetevler ile Batıkent arasına sıkışmış ve b&#252;y&#252;yemez hale gelmiştir. Buna istinaden d&#246;nemin Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer &#199;ağlayan yeni bir Organize Sanayi b&#246;lgesi inşa etme fikrini ortaya atmıştır. Bu nokta &#231;ok &#246;nemlidir ziraa Zafer &#199;ağlayan 2007 se&#231;imlerinden sonra parlemantoya girmiş ve halen de Sanayi ve Ticaret bakanlığı g&#246;revini s&#252;rd&#252;rmektedir.

Eski bir &#199;in atas&#246;z&#252; ş&#246;yle der ‘Arkandaki destek kadar g&#252;&#231;l&#252;s&#252;n’. Herkes hemfikirdir ki projeniz ne kadar g&#252;zel olursa olsun eğer arkanızda desteginiz yoksa projenizinde anlamı yoktur. Bu bakımdan T&#252;rkobası b&#246;lgesi &#231;ok şanslıdır ziraa:

1. Arkasında H&#252;k&#252;metin desteği var
2. Arkasında B&#252;y&#252;kşehir belediyesinin desteği var ziraa belediyenin de o b&#246;lgede yatırımları var.
3. Ankara sanayicisinin maddi desteği var.

T&#252;rkobası b&#246;lgesinde fiatlar:

B&#246;lgede fiatlar m2 si 35 YTL den başlar 7 YTL ye kadar d&#252;şer.

Eskişehir yoluna yakın olan ASO II. OSB bilgsinde T&#252;rkobası k&#246;y&#252;n&#252;n hemen girişinde fiatlar m2 25-35 YTL bandında seyreder. Tarlanın durumu, yola cephe oluşu, tek tapu olması fiatı belirleyen fakt&#246;rlerdir.

Kuzeye doğru gidildik&#231;e, Başkent OSB (şu an faal fabrikalar var) fiatlar d&#252;şmeye başlar. Ankara &#199;ayını k&#246;pr&#252;den ge&#231;tikten sonra sağ tarafta da organize hayvancılık b&#246;lgesi vardır. Bu b&#246;lgenin fiatları aşağı tarafa nispeten &#231;ok daha uygundur.

Yola cephe 800 li parselerde fiatlar 11-12 YTL m2 den başlar ve yukarıya 900 l&#252; ve 1000 li parsellere doğru gidildik&#231;e fiatlar 7-8 YTL m2 kadar d&#252;şer 1000 li parsellerde.

Bununla beraber hali hazırdaki nazım imar planında Hızlı tren yolu direkt bu b&#246;lgeden ge&#231;mektedir. Bu da bu b&#246;lgenin başka bir avantajıdır.

Son olarak Eskişehir yolu hali hazırda 30. km Turkuaz Vadisine kadar doldu. Bundan 20 yıl &#246;nce piknik yapmaya gittiğimiz Eskişehir yolu 13.km &#199;ayyolunda artık boşyer yok.

&#199;ok değil gene bundan 10 yıl &#246;nce Eskişehirde &#246;ğrenciyken hep gider gelirken g&#246;r&#252;rd&#252;k Eskişehir yolu 15.km Koru Sitesine gelince Ankara biterdi. Son 10 yılda 1998 -2008 yılları arasında Eskişehir yolu 15.km ile 30.km arasında neredeyse boşyer kalmadı. 10 yılda tam 15 km doldu. Bu &#231;ok ama &#231;ok &#246;nemli ve de b&#252;y&#252;k bir gelişme. Şu an 30.de imara a&#231;ılmamış Turkuaz vadisin karşısı Aşağı ve de Yukarı Yurt&#231;u b&#246;lgesinde m2 si 75 YTL ve &#252;zerinde satış ger&#231;ekleşiyor. Acaba bundan 10 yıl &#246;nceki durumu neydi Aşağı ve de Yukarı Yurt&#231;u b&#246;lgelerinin? Benim tahminim m2 si 3-4 YTL.

Biraz uzunca oldu ama gayet kapsamlı oldu. Daha başka sorularınız olursa l&#252;fen sormaktan ka&#231;ınmayın.

Saygılarımla...
A.Arcan &#199;amsoy
arcan@aacyatirim.com

camsoy
06-05-2008, 00:08
Sayın Physics;

Lütfen ilişik haritaya bakınız.

Saygılarımla...

A.Arcan Çamsoy
arcan@aacyatirim.com

serdar72
06-05-2008, 07:29
Alıntı:
Selamlar,
yeni organize sanayi bölgesi civarında arazi almak gibi bir düşüncemiz var. Serhan Bey bu konuda düşüncelerinizi almak mümkün mü?
Teşekkürler...

Sayın Physics;
Belirttiğiniz bölge ile sevgili Arcan bey ilgili. (camsoy) Sizi yönlendireceğim.
Selamlar,
Serhan

------

Sayın Physics;
Yeni Organize Sanayi bölgesi yada öbür adıyla Türkobası bölgesi Eskişehir Yoluna doğru giderken yolun 40.km sinde sağ tarafta kalır.

Bölgenin önemi

Bu bölgede 4 tane organize sanayi bölgesi ve 1 tanede serbest bölge vardır.

• Ankara 2. OSB
• Anadolu OSB
• Başkent OSB
• Türkobası OHB
• Ansbas Serbest Bölge

Ankaradaki hali hazırda mevcut bulunan OSTİM sanayi bölgesinin temeli bundan 40 yıl önce atılmış vede 30 yıl önce Ankaranın kuzeyine Demetevlerden sonraki bölgede faaliyete geçmiştir. Fakat daha sonraları BATIKENT projesi ile OSTİM Demetevler ile Batıkent arasına sıkışmış ve büyüyemez hale gelmiştir. Buna istinaden dönemin Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan yeni bir Organize Sanayi bölgesi inşa etme fikrini ortaya atmıştır. Bu nokta çok önemlidir ziraa Zafer Çağlayan 2007 seçimlerinden sonra parlemantoya girmiş ve halen de Sanayi ve Ticaret bakanlığı görevini sürdürmektedir.

Eski bir Çin atasözü şöyle der ‘Arkandaki destek kadar güçlüsün’. Herkes hemfikirdir ki projeniz ne kadar güzel olursa olsun eğer arkanızda desteginiz yoksa projenizinde anlamı yoktur. Bu bakımdan Türkobası bölgesi çok şanslıdır ziraa:

1. Arkasında Hükümetin desteği var
2. Arkasında Büyükşehir belediyesinin desteği var ziraa belediyenin de o bölgede yatırımları var.

Türkobası bölgesinde fiatlar:

Bölgede fiatlar m2 si 35 YTL den başlar 7 YTL ye kadar düşer.

Eskişehir yoluna yakın olan ASO II. OSB bilgsinde Türkobası köyünün hemen girişinde fiatlar m2 25-35 YTL bandında seyreder. Tarlanın durumu, yola cephe oluşu, tek tapu olması fiatı belirleyen faktörlerdir.

Kuzeye doğru gidildikçe, Başkent OSB (şu an faal fabrikalar var) fiatlar düşmeye başlar. Ankara Çayını köprüden geçtikten sonra sağ tarafta da organize hayvancılık bölgesi vardır. Bu bölgenin fiatları aşağı tarafa nispeten çok daha uygundur.

Yola cephe 800 li parselerde fiatlar 11-12 YTL m2 den başlar ve yukarıya 900 lü ve 1000 li parsellere doğru gidildikçe fiatlar 7-8 YTL m2 kadar düşer 1000 li parsellerde.

Bununla beraber hali hazırdaki nazım imar planında Hızlı tren yolu direkt bu bölgeden geçmektedir. Bu da bu bölgenin başka bir avantajıdır.

Son olarak Eskişehir yolu hali hazırda 30. km Turkuaz Vadisine kadar doldu. Bundan 20 yıl önce piknik yapmaya gittiğimiz Eskişehir yolu 13.km Çayyolunda artık boşyer yok.

Çok değil gene bundan 10 yıl önce Eskişehirde öğrenciyken hep gider gelirken görürdük Eskişehir yolu 15.km Koru Sitesine gelince Ankara biterdi. Son 10 yılda 1998 -2008 yılları arasında Eskişehir yolu 15.km ile 30.km arasında neredeyse boşyer kalmadı. 10 yılda tam 15 km doldu. Bu çok ama çok önemli ve de büyük bir gelişme. Şu an 30.de imara açılmamış Turkuaz vadisin karşısı Aşağı ve de Yukarı Yurtçu bölgesinde m2 si 75 YTL ve üzerinde satış gerçekleşiyor. Acaba bundan 10 yıl önceki durumu neydi Aşağı ve de Yukarı Yurtçu bölgelerinin? Benim tahminim m2 si 3-4 YTL.

Biraz uzunca oldu ama gayet kapsamlı oldu. Daha başka sorularınız olursa lüfen sormaktan kaçınmayın.

Saygılarımla...
A.Arcan Çamsoy
arcan@aacyatirim.com

Arcan bey,

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. bu aralar o tarfata araştırma yapıyoruz. bkalım kısmet nereye olacak.

ne olursa olsun hayırlısı olsun.

emlaksan
06-05-2008, 13:14
Sayın Unlun;
Yanılmıyorsam Turkuaz Evlerinden daire satın almıştınız.
Rica etsem giriş tarihiniz, &#246;deme şartları ve teslim ile maliyet
konusunda yatırımınızın detaylarından bahsedebilir misiniz?
Teşekk&#252;rler,
Serhan

unlun
06-05-2008, 15:06
Sayın Serkan,

Ben Turkuaz vadisi 3.bolgede (yakınlarda Ayhan Demircinin devir aldığı bolge) KD-KB ve 12.katı aldım. Benim dairenin peşin bedeli 90.350 YTL idi. Bankanıncıkardığı masraflarla 93.000 YTL yi buldu. Konut tesliminde de zannedersem bir miktar &#246;dememiz olacak. Benim daire cepesinden ve katından dolayı ucuz olanlar arasında. &#199;ok katlı 3+1 ler 80.000 ila 140.000 arasında değişiyordu. Ben 60 milyar peşin verdim ve gerisini de garanti bankasından kredi kullandım. 5 yıl aylık &#246;demelerim 750 YTL sabit. Toplamda faziyle beraber 110.000 YTLye geliyor. S&#246;zleşmeye gore iki yıl i&#231;ersinde teslim edecekler.
Benimki garanti aracılığıyla oldu ancak ziraat aracılığıyla alan ve y&#252;zde 20-30-40 ini verip geri kalanını 8 yıl &#246;deyenler var.

emlaksan
06-05-2008, 17:37
Sayın Unlun;
Hayırlı olsun. Bir dostumuzun burayla ilgili sorusu oldu.
Ağırlıklı olarak arsa alım satım hizmetinde bulunduğum için,
ilk elden, sizden bilgi almayı uygun gördüm. Teşekkür ederim.
Verdiğiniz bilgileri dostumuza mail vasıtasıyla ileteceğim.
Selamlar,
Serhan

camsoy
09-05-2008, 00:34
Arcan bey,

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. bu aralar o tarfata araştırma yapıyoruz. bkalım kısmet nereye olacak.

ne olursa olsun hayırlısı olsun.

Hayırlısı Serdar bey

Yardımcı olabileceğimiz bir konu olursa lütfen irtibata girmekten çekinmeyin. Yalnız şu sıralar Türkobasının yukarı bölgelerinden ve de Tekke köyden kooperatifler inanılmaz bir biçimde arsa topluyorlar. Çankaya Tapu bu haftayı istirahatle geçirirken :yes: Polatlı ve de Ayaş tapu mesai yaptı....

Saygılar

Arcan

camsoy
09-05-2008, 00:38
Sayın Unlun;
Yanılmıyorsam Turkuaz Evlerinden daire satın almıştınız.
Rica etsem giriş tarihiniz, ödeme şartları ve teslim ile maliyet
konusunda yatırımınızın detaylarından bahsedebilir misiniz?
Teşekkürler,
Serhan

Sevgili Emlaksan

Turkuaz vadisi fiat listesi ek dosyadadir.

Saygılar...

emlaksan
09-05-2008, 02:07
Sevgili Camsoy,
Teşekk&#252;r ederim.
Selamlar,
Serhan

çokörenli
15-05-2008, 14:13
disneylandın yapımına başlandıma bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim şimdiden teşekkürler

Darendeli
17-05-2008, 11:17
Degerli katilimci arkadaslar bir süredir yazilarinizi takip ediyorum,ve en sonunda bende üye olmaya karar verdim eger kabül görürsem araniza !! Bende bu konuyla ilgili olarak Yapracik cicektepe mevkii den 5500 m2 Kooparatiften hisseli yer aldim burayla ilgili gelecegi ile bilgilerinizi,ve tecrübeli üyelerimizden paylasmak istedim slm ve sevgiler.

emlaksan
18-05-2008, 00:55
Sayın Darendeli;
Aramıza hoş geldiniz.
Serhan

Darendeli
18-05-2008, 20:18
Hosbulduk sayin emlaksan degerli bilgilerinizi takipteyim devamini bekleriz

emlaksan
19-05-2008, 18:14
Sayın Darendeli;
Teşekkür ederim.
Katkılarınızla bilgi akışımız güçlenecek.
Selamlar,
Serhan

Darendeli
19-05-2008, 23:18
Sayın Darendeli;
Teşekkür ederim.
Katkılarınızla bilgi akışımız güçlenecek.
Selamlar,
Serhan

Sayin serhan yukaridaki yazimdada bahsettigim gibi acaba cicektepe mevki,yapracik taki arazinin gelecegi ile ilgili beklentimiz kisa vadedemi ,yoksa uzun vadedemi olmali sizce!! koop.baskanin vermis oldugu bilgi arazi 120,000 m2
toplam 89 pay var benimde burada 4 hisse var, Bu konudaki kiymetli görüslerinizi rica edebilirmiyim,saygilar

explode79
20-05-2008, 14:28
Sitenize yeni kayıt oldum, epeydir takip ediyordum.Faydalı bir site olduğu kanısına vardıktan sonra üye oldum.

Sincan Yenipeçenek Köyü hakında fazla bilgi bulamadım. Arkadaşlardan yardım eden olursa sevinirim.

Yenipeçenek köyünde bir arkadaş vasıtasıyla 5000 m2 bir yer alacam.m2 fiyatı 25.000 ytl diyorlar.Arazi AKPINAR mevkii diye bir yerde. Arazi düz, hoşuma gitti. Detaylı araştırma yapamadım Arazinin parsel no su: 2173
bu arazi hakkında bilgi veren olursa minettar kalırım.
sağlıcakla kalın..

emlaksan
20-05-2008, 23:39
Sayın Explode79;
Bende Yenipeçenek paftası maalesef yok. Ancak o bölge ile uğraşan bir emekli memur ağabeyimiz vardı.
Telefonuna ulaşabilirsem size bilgi vermeye çalışayım yada sizi direk irtibatlayayım. Mail adresinizi bildirirseniz iyi olur.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
20-05-2008, 23:55
Sayın Darendeli;
Çiçektepe tarafında kooperatiflerin ileride güzel işler yapacağı kanaatindeyim. Kooperatifler dışında, imar uygulamaları açısından çok kısa vadeli beklenti doğru olmayabilir. Orta ve uzun vadede beklentiye girilmesi uygun olacaktır. Bildiğiniz üzere Yapracık imarı bitti bitecek. Bölge bundan olumlu etkilenecektir. Ayrıca Elvan köyü yakınlarında inşa edilecek Batı Terminali ve Hal projeleri hayata geçtiğinde, yine olumlu etkileri olur kanaatindeyim. Son olarak lokasyonuna baktığımızda, kuzey batı olduğu görüyoruz. Olumlu düşünmemiz için bir diğer sebeptir :) Bilginizi rica eder, bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

explode79
21-05-2008, 10:07
Sayın Explode79;
Bende Yenipeçenek paftası maalesef yok. Ancak o bölge ile uğraşan bir emekli memur ağabeyimiz vardı.
Telefonuna ulaşabilirsem size bilgi vermeye çalışayım yada sizi direk irtibatlayayım. Mail adresinizi bildirirseniz iyi olur.
Selamlar,
Serhan

ÇOK TEŞEKKÜREDERİM SERHAN BEY.
CEVABINIZI BEKLİYORUM.

Darendeli
21-05-2008, 11:28
Serhan bey vermis oldugunuz bilgiler koop.baskaninin vermis bilgiler ile örtüsmekte cok tskler:super:

emlaksan
22-05-2008, 01:53
Rica ederim Dostlar,
Serhan

serdar72
24-05-2008, 14:34
Sayın emlaksan,

önceki mesajlarınızda Çiçektepe tarafı ile ilgili olarak çok kısa vadeli beklentinin doğru olmayabileceği, Orta ve uzun vadede beklentiye girilmesinin uygun olacağını belirtmişsiniz.

burada orta ve uzun vade deki kastınızı yıl olarak hangi aralıkta düşünmeliyiz. 4-8 diyebilirmiyiz.

Birde yapracık imarı bitti bitecek demişsiniz. imar geçecek bölge nereleri bilgi verebilirmisiniz. köy içi mi yoksa çevresindeki tüm köy arazisi varmı. sadece yapracık ile sınırlı mı?

Teşekkürler.

emlaksan
24-05-2008, 15:41
Sayın Serdar72;
Doğrudur. Çiçektepe tarafı ile ilgili orta ve uzun vadeli beklentiler karşılık bulacaktır diye düşünüyorum. 4-5 yıl bana göre iyimser bir tahmin olur. Bölgede kooperatifler var biliyorsunuz. Bunlar mevzi imar çalışması yapabilir. Ve saire. Çok yönlü düşünüldüğünde, Çiçektepe ve çevre yerlerin lokasyon itibariyle güzel olduğu açık. Buraya yönelecek yatırımların, beklentilerine dönük vadeyi iyi hesaplamaları şart. Neden 4-8 yıl içinde imarda gelişim ön görmüyorsunuz diye sorarsanız, Ankara geneli onaylı mevcut Nazım Planın, Ankarayı gelecekte, 15 milyon nüfusla ve bunu taşıyacak donanımlı bir yerleşke nizamıyla kucakladığını söyleyebilirim. (yaklaşık olarak)
O halde hazine arazilerinin bulunduğu ancak planlı olmayan yerler dışında sürpriz beklemiyorum. Arzu ederseniz bir gün gelin ofisime, hem çay kahve içelim hemde planı açıp beraberce gözden geçirelim, değerlendirelim. Ayrıca Yapracıkta geniş bir alan plan dahilindedir. Sınırlarını inceleriz.
Selamlar,
Serhan

serdar72
24-05-2008, 22:24
Sayın emlaksan,

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

kooperatiflerin planlamaları ile ilgili çalışma yapılması güzel bir fikir. bu konuda üst birliklerin el atması gerekir. fakat onların amacı benim gördüğüm kadarı ile sadece gelir elde etmek gibi duruyor.

tekrar teşekkürler. görüşmek üzere.

Emin SELİMOĞLU
24-05-2008, 23:01
Merhaba arkadaşlar , forumun uzun zamandır takipçisiyim. Ancak bugüne kadar yazmak istemedim. Bundan sonra fırsat bulduğumda katılmaya çalışırım.

YAPRACIK ÇAL MEVKİSİNDE 4477 m2 TEK TAPU = 225 000 YTL. PAZARLIKLI...:cool::cool:

Arsamız köyün alt tarafındadır. Eskişehir yolunu görmez , ancak dikey uzaklığı 700 - 800 metre mesafededir. Çevre yolunu görür , Bağlıca istikametindedir. ilanın netteki linki ,

http://www.hurriyetemlak.com/real_estate/land/advertise_detail.php?ad_id=1495356

emlaksan
25-05-2008, 11:06
Sayın Serdar72;
Rica ederim.
Önümüzdeki günlerde, Polatlı ve köyleri ile ilgili
esaslı bir çalışma ve bilgi denetim yapacağız.
Selamlar,
Serhan

serdar72
26-05-2008, 10:22
Sayın Serhan bey,

sizinde uzman olarak yapacağınız araştırmalar ışık tutacaktır.

polatlı tarafında kooperatifler yolu ile insanlara pahalı mal satışı yapılıyor. arkadaşların iyi araştırmadan veya uzman kişilere danışmadan karar vermemelerini acizane olarak hatırlatmak isterim. Direk toprak sahibinden gerçek değerine almak gerekiyor.

teşekkür eder hayırlı çalışmalar dilerim.

emlaksan
26-05-2008, 12:46
Sayın Serdar72;
Polatlı köylerini uzun zamandır mercek altına almak istiyordum. Bu çalışmam yaklaşık 2-3 ay sürecektir. Her yönüyle inceleyeceğim Polatlıyı. Bu yönde yüksek talep var. Bölgeye girmek ve çok yönlü araştırma yapıp doğru yer ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak kaçınılmaz oldu.
Selamlar,
Serhan

Morgan
29-05-2008, 18:58
Oncelikle herkese merhabalar, uzun zamandir (bazen ara arada olsa) forumu takip etmekteyim, isleriminin yogunlugu nedeni ile uye olup mesaj yazmak bugune kismetmis.

Oncelikle sunu belirtmeliyim ki forum yazarlarinin genelde konularina hakim ve spekulasyon yapmak yerine gercek bilgi paylasimi yapan insanlar oldugunu dusunuyorum. Bende bu dusunce ile hareketle elimden geldigi kadar bilgi paylasimini yapmaya calisacagim. Malesef arsa-emlak yatirim isleri ile ilgili olarak teknik bilgi eksikligim mevcut fakat pratik bilgi olarak orta duzey sayilabilirim - Istanbul silivride arsa, Ankara Tokide emlak yatirimlarim mevcut, bu nedenle az cok bu bolgelerdeki gelismeler hakkinda fikirlerim ve bilgilerim mevcut.

Simdi bugun beni mesaj yazmaya iten neden sudur: Golbasi-Tuluntas bolgesinden 100 bin ytl civarinda imarli arsa yatirimi yapmak niyetindeyim. Lakin Tuluntas bolgesinin imar planini nasil bulurum nerden edinirim hic bir fikrim yok. Bu imar planini nasil bulabilecegimi bilen bir arkadas var ise ve beni yonlendirebilirse cok sevinirim.

Imar planini inceleyip hedef arsa bolgemi daha da netlestirmek istiyorum.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
Emre.

emlaksan
30-05-2008, 07:05
Sayın Morgan;
İmar planına dayalı paftayı ilgili belediyeden edinebilirsiniz.
Selamlar,
Serhan

Morgan
30-05-2008, 07:45
Serhan bey, bilgi icin tesekkurler. Inanin is yogunlugumdan dolayi hafta icerisinde ankarada bile duramiyorum. Ancak hafta sonlari olabiliyorum o zamanda zannederim belediye kapali oluyor. Belki soyle tekrar sorabilirim: Elektronik olarak bu imar plani mevcut mudur? Veya hafta sonu emlakcilara gitsem onlardan edinebilirmiyim? biraz garip oldugunu biliyorum lakin kendi islerinizle ugrasirken, bu isleri takip etmeye inanin vakit kalmiyor. Tesekkurler.
Emre.

moonlord
30-05-2008, 09:56
uzun süredir ihtiyaç duyduğumda forumu kullanmaktayım ama aktif kullanıcı olmaya ancak fırsat bulabildim..

arazi konusunda mevcut bilgimi paylaşmak ve ihtiyacım olan bilgilere de bilgisi olan arkadaşlardan ulaşmak isterim..

arazi konusunda her türlü konuda yardımcı olabilirim..

Sadık KUNDAK
İNCESU GAYRİMENKUL
4315593--- 0505 3282260

hayrettin
30-05-2008, 16:14
Serhan bey, bilgi icin tesekkurler. Inanin is yogunlugumdan dolayi hafta icerisinde ankarada bile duramiyorum. Ancak hafta sonlari olabiliyorum o zamanda zannederim belediye kapali oluyor. Belki soyle tekrar sorabilirim: Elektronik olarak bu imar plani mevcut mudur? Veya hafta sonu emlakcilara gitsem onlardan edinebilirmiyim? biraz garip oldugunu biliyorum lakin kendi islerinizle ugrasirken, bu isleri takip etmeye inanin vakit kalmiyor. Tesekkurler.
Emre.
Emre Bey ve diğer katılımcı Arkadaslar,merhaba,

Emre Bey, ben de Tuluntaş bölgesiyle ilgilenmekteyim. Tuluntaş-Ballıkpınar yolunda 5164 m2'lik imarsız bir tarla yatırımım mevcut. Şu anda imarsız ancak Belediye'ye gidip öğrendiğime göre bölgenin (Güneykent projesi) 5000'lik planı askıdan inmiş,sanırım bazı itirazlar varmış, değerlendirmeler ve düzeltmeler sonrasında tekrar askıya çıkacakmış.Sanırım en fazla 1-2 ay içerisinde plan onaylanır diye düşünüyorum. Ayrıca 1000'lik plan çalışmasına da hemen başlanacağı konusunda duyum aldım.
Sizin ulaşmaya çalıştığınız imarlı yerlerin planlarına ya da imarsız alacaksanız taslak 5000'lik planlara emlakçılardan ulaşabilirsiniz, kolay gele.....

Hayrettin.

taylan
30-05-2008, 18:06
merhaba sadik bey foruma hosgeldiniz son gunlerde melih gokcekin kentsel donusum alanlarinda gerceklestirmeyi dusundugu kamulastirma hakkinda incesu emlakin bir calisani olarak siz ne dusunuyorsunuz diger bir sorumda karatas koru baglari mevkiini benim icin yorumlarmisiniz bu mevkide bulunan arsalarin metrekaresi icin ne isteniyor bu mevkii hakkindaki dusunceniz nedir beni ve forum katilanlarini derin bilgileriniz ile aydinlatirsaniz sevinirim

emlaksan
31-05-2008, 23:30
Bilgi Notu;
Çayyolu Dodurga arazisinde, plan içerisinde, Türk Konut kompleksinin hemen karşısında,
Özel Proje Alanında! arsa satışa konuldu. 50.000 m2. Emsal yüksek. Yerin lokasyonu eşsiz.
Özellikle arsa kooperatiflerinin dikkatine sunuyorum.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
31-05-2008, 23:38
Sayın Morgan;
Rica ederim. Sanırım Gölbaşındaki emlakçılar yardımcı olur.
Ancak sıkıntıya düşerseniz, alamazsanız, bana bildirin yardımcı olmaya çalışırım.
Selamlar,
Serhan

em_re
02-06-2008, 13:24
benden de herkese merhaba,
benim de şehitali köyünde yenimahalle tapulu küçük miktarlı imarsız bir arsam var.bu bölgede imar çalışması varmı varsa ne durumdadır?bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa memnun olurum.
selamlar.

emlaksan
02-06-2008, 13:32
Sayın Emre;
Şehitali köyünde plan var. Hissenizin bulunduğu parsel planin neresine denk geliyor bakmak lazım. Böylece ileriye dönük ne olur, ne ölçüde değerlenir ve saire soruların cevaplarını bilme imkanınız var.
Selamlar,
Serhan

em_re
02-06-2008, 15:59
merhaba sayın emlaksan,
arsam şehitali köyü 663 parselde.yanıtınız için teşekkürler.
selamlar

ORÇUN
11-06-2008, 14:03
Epeydir burada yazı yazan yok, yatırımlar durdu herhalde.

Batı terminali, Disneyland, Yapracığın imarı hakkında yeni bilgiler varmı acaba.

Sayın Emlaksan en son BatıTerminali nin planının onaylandığını yazmıştı. Yeni

gelişmeler varmı acaba.

Herkese iyi çalışmalar.Sağlıcakla kalın

emlaksan
12-06-2008, 05:20
Sayın Orçun;
Evet, Yeni Batı Terminali parselleri onaylandı. Ayrıca Toptancı hali yapılacak bölgeye.
Bunlar resmi bilgidir. Bunun dışında yeni bir duyum-bilgi almadım henüz. Aldığımda,
paylaşacağım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

suysal
12-06-2008, 12:47
Sayın Emlaksan, sorumu bu başlık altında yazmam doğru olur mu bilemiyorum ama Çayyolu bölgesinden 500 m2 civarı bir arsa alarak ev yapmayı planlıyoruz. Paramız da sınırlı olduğundan acaba biraz daha beklesek fiyatlarda düşüş olur mu, ne dersiniz? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

ORÇUN
12-06-2008, 16:44
Sayın Orçun;
Evet, Yeni Batı Terminali parselleri onaylandı. Ayrıca Toptancı hali yapılacak bölgeye.
Bunlar resmi bilgidir. Bunun dışında yeni bir duyum-bilgi almadım henüz. Aldığımda,
paylaşacağım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

Sayın serhan ilginize bilginize çok teşekkür ederim.

Batı terminalinin planı çıktı dediniz, 2175 parsel yenipeçenek köyüne uzaklığı

ne kadar bu konuda bilgi verirmisiniz. Terminalin inşaaa başlama arihi bellimi

acaba.

Şimdiden teşekkürler.

emlaksan
13-06-2008, 07:03
Sayın Orçun;
Rica ederim. Terminal inşaatının başlama tarihi henüz net değil. Yeni Batı Terminali ve Yeni Toptancı halinin uygulanacağı parselleri ve sınırlarını önümüzdeki günlerde foruma
yazacağım. Söz konusu projeler Elvan köyü yakınlarında olacaktır. Seyahat halinde olduğumdan verdiğiniz parseli inceleme fırsatım yok. Ankaraya döndüğümde ilgileneyim.
Lütfen mail adresime sorunuzu tekrarlayın.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
13-06-2008, 07:09
Sayın Suysal;
Çayyolu bölgesinde villa yapabileceğiniz yerlerin fiyatlarında düşüş beklemiyorum. Genel olarak Eskişehir yolunda böyle bir durum meydana gelmedi diyebilirim. Bölgede henüz fiyatların şişmediği yerleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Lokasyon açısından güzel, uygun ve değerlenecek yerler mevcuttur.
Selamlar,
Serhan

suysal
13-06-2008, 08:44
Serhan Bey, bahsettiğniz lokasyon açısından güzel ve fiyatı uygun yerler konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bize nereleri tavsiye ederdiniz?

sampek77
13-06-2008, 11:23
yeni peçenek köyünde 800 metre kare tek tapu bir tarla var. 1241 parsel . metre kare fiyatı 30 ytl istiyorlar. Benim alma durumum yok. İlgilenen arkadaşım varsa ipeksami06@hotmail.com veya 05052509144 ulaşabilir.

emlaksan
13-06-2008, 23:14
Sayın Suysal;
Çayyolu bölgesini ve yakın köylerini önerebilirim.
Yatırım miktarınıza göre tercih edeceğiniz yer değişebilir.
Selamlar,
Serhan

ORÇUN
14-06-2008, 13:27
Sayın Orçun;
Rica ederim. Terminal inşaatının başlama tarihi henüz net değil. Yeni Batı Terminali ve Yeni Toptancı halinin uygulanacağı parselleri ve sınırlarını önümüzdeki günlerde foruma
yazacağım. Söz konusu projeler Elvan köyü yakınlarında olacaktır. Seyahat halinde olduğumdan verdiğiniz parseli inceleme fırsatım yok. Ankaraya döndüğümde ilgileneyim.
Lütfen mail adresime sorunuzu tekrarlayın.
Selamlar,
Serhan

Sayın serhan bey,

İlginiz için teşekkür ederim.Adresinizi ekledim. Ordan yazabilirim .

İlginiz ve bilginiz için tekrar teşekkür ederim. Hayırlı kazançlar dileğiyle.

emlaksan
14-06-2008, 17:53
Sayın Orçun;
Rica ederim.
Bende size sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

suysal
16-06-2008, 11:50
Sayın Emlaksan,
Arsa için en fazla 180 -200,000 YTL ayırabiliyoruz. Onda da en az 500 m2 ; emsal 0,20 taks 0,40 olmalı ki yapılan ev birşeye benzeyebilsin dedik. Lakin İlko ve Yenikent bize çok dağınık ve çirkin göründüğünden oraları hiç istemiyoruz. Diğer yandan da etrafında yerleşim olan, altyapısı tamamlanmış bir yere ihtiyacımız var. Bilginiz dahilinde yerler varsa görüşmek isterim.
Selam ve saygılarımla

Physics
16-06-2008, 13:53
Selamlar Sayın Emlaksan,
yenimahalle 2. bölge balıkuyumcu köyü yedekarkı mevkiinde 1142 parsel no ile belirtilen arsanın bugünkü değeri konusunda yardmcı olabilmeniz mümkün mü acaba? Gelecek vaad eden bir yermi?
Teşekkürler,
iyi çalışmalar...

emlaksan
16-06-2008, 15:27
Sayın Suysal;
Yenikent ve İlko düşünmediğinize göre başka alternatiflere yönelmek gerekecek.
Bu durumda müsaade edin düşüneyim. Hangi yerler olabilir, uygundur, belirleyelim.
Telefon ve mail adresinizi içeren iletişim bilgilerinizi bana ulaştırın lütfen.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
16-06-2008, 15:36
Sayın Physics;
Ballıkuyumcu paftasına bakıp, lokasyonunu belirledikten sonra
yorum yapalım. Ancak hemen belirtmek istiyorum, Ballıkuyumcu
arazisi kesinlikle gelecek vaad eder fakat fiyatlarıda buna mukabil
tavan yapmış vaziyette. Mümkünse sorunuzu içeren mail gönderiniz.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
17-06-2008, 15:43
Sayın Physics;
Ballıkuyumcu 1142 parseldeki yeriniz kaç m2 dir
bilgi verir misiniz?
Selamlar,
Serhan

emlaksan
17-06-2008, 15:57
Sayın Physics;
Mailinizi aldım. Alımdan vazgeçmekle doğru yapmışsınız.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
22-06-2008, 11:50
Bilgi;
Polatlı çevresindeki Plan dahili köylerle ilgili çalışmalarımız başladı.
Temmuz ve Ağustos aylarında, bölgeyi mercek altına alacağız.
Buralarla ilgili ilk izlenimlerimizde, fiyatlarda aşırı bir şişme olmadığını
müşahade ettik. Polatlı merkez yerleşkesinin batısına doğru gelişim,
daha hızlı sürüyor. Ayrıca planlanan Teknokent bölgesinide yakından
inceleyeceğiz. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

taylan
25-06-2008, 16:25
sevgili emlaksan ve camsoy bes on gun once yapracikta imar calismalarinin basladigini duydum yapracik 687 parselde herhangi bir gelisme var mi emsal orani,metrekare fiyati hakkinda bir degisim soz konusumu size daha once sormusdum ama herhangi bir cevap alamamisdim bu bolge yuksek katli olarak mi planlaniyor yoksa villa alani mi cevebiniz icin tesekkurler saglicak ile kalin

emlaksan
26-06-2008, 10:56
Sevgili Taylan;
Yapracıkta çok katlı sayılabilecek bir plan söz konusu. Emsal 0,75 - 0,80
civarında bekleniyor. Fiyatlar hususunda çeşitlilik söz konusu. 50 ytl ile 75
ytl arasında değişiyor diyelim. Hisse oluşundan tek tapu oluşuna mevkiinden
tutunda lokasyonuna kadar bir çok yönden değerlendiriliyor.
Selamlar,
Serhan

serdar72
27-06-2008, 14:20
Eskişehir yolu, yurtçu, yapracık, çiçektepe, yeni peçenek taraflarının bu yaz dan başlayarak imar çalışması yapılacağı yönünde duyumlar var.

eğer bu duyum doğru ise arkadaşların ellerindeki yerleri şimdilik bekletmelerinin faydalı olacağını düşünüyorum.

hayırlı günler.

emlaksan
27-06-2008, 16:11
Düşünceler;
Eskişehir yolu köylerinin çoğu plan içerisinde. Sincana bağlı Yeni peçenek ve Çiçektepe köylerinin imar durumu hakkındaki duyumları bende kontrol edeyim Sayın Serdar72.
Umarım bir gelişme vardır ve memnuniyet verici bir süreç yaşanır.
Selamlar,
Serhan

camsoy
29-06-2008, 23:56
sevgili emlaksan ve camsoy bes on gun once yapracikta imar calismalarinin basladigini duydum yapracik 687 parselde herhangi bir gelisme var mi emsal orani,metrekare fiyati hakkinda bir degisim soz konusumu size daha once sormusdum ama herhangi bir cevap alamamisdim bu bolge yuksek katli olarak mi planlaniyor yoksa villa alani mi cevebiniz icin tesekkurler saglicak ile kalin

Sayın taylan

Yapracık bölgesini 'Çok İyi' bilmiyorum. Çok iyi bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmayıda etik bulmuyorum. Fakat o bölgeden sürekli alım yapan çok samimi bir arkadaşım var. Hafta içinde ofisine uğrıyacağım. Bölgede ne tür gelişmeler olduğunu ve olacağını ona sorarım. Sizleride bilgilendiririm.

Saygılar...

arcan@aacyatirim.com

emlaksan
05-07-2008, 09:57
Bilgi;
Polatlı imar çalışmaları 5 binlik sevide devam ediyor.
İmar kapsamındaki yerler, Polatlı merkezinden köylere doğru
7-8 km'lik bir dairenin içerisini kapsamaktadır. Aynı yerlerle
ilgili planlanan inşaat emsallerinin bilgisini burada paylaşacağım.
Bu noktada örneğin, Polatlı merkezine 18 km uzaklığı olan bir yer
planın dışında ve uzun vadeli olarak değerlendirilmelidir. Ayrıca
Teknokent Üçpınar ile İğciler arasına planlanmış. Fakat fiyatlar
uçmuş vaziyette. Polatlının şehitlik tarafında çok katlı bölge
mevcut. İmarlı yada imarı an meselesi olan yerler var. Buna göre
çok katlı olmak üzere, imarlı yerlerin m2'si 80-90 lira, imarı
yakın olan yerlerin ise m2 fiyatı 50-60 lira arasında değişmektedir.
Burada yüksek yoğunluklu olarak söz ettiğim yerler 8-10 katlıdır.
İmar kapsamı içine alınmış yerlerin tüm yoğunluk tasarısını
ilerleyen günlerde detaylı şekilde paylaşacağım.
Selamlar,
Serhan

Ahmet 75
06-07-2008, 13:43
Sayın Emlaksan,
Hacıtuğrul tarafıyla da ilgilenseniz oralara gitmişken..

emlaksan
06-07-2008, 16:13
Sayın Ahmet 75;
Polatlı Hacıtuğrul Köyü ve havarisinde bazı kooperatiflerin yerler aldığını
biliyorum. Ve özel imar çalışmalarının olduğu bilgisi gelmişti daha evvelden.
Eskişehir yoluna yakın lokasyonu, imar çalışmaları ve sair sebeplerle tercih
edilen bir bölge. Bunun yanında 5 ila 10 ytl/m2 seviyesinde fiyatlar
olduğunu biliyorum. Tabii Eskişehir yoluna yakınlık ve uzaklığa göre değişiyor
fiyatlar. Altını çizelim. Özel bir inceleme yapmadım. Ancak ilerleyen günlerde,
Polatlı üzerindeki çalışmalarım devam edecek. Talebiniz doğrultusunda,
gitmişken, Hacıtuğruluda genel manada mercek altına alacağım.
Bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

ORÇUN
06-07-2008, 20:00
Düşünceler;
Eskişehir yolu köylerinin çoğu plan içerisinde. Sincana bağlı Yeni peçenek ve Çiçektepe köylerinin imar durumu hakkındaki duyumları bende kontrol edeyim Sayın Serdar72.
Umarım bir gelişme vardır ve memnuniyet verici bir süreç yaşanır.
Selamlar,
Serhan

Sayın Serhan bey,

Sincan / Yenipeçenek köyünün imar çalışmaları hakkında bilgi alabildinizmi acaba. Bizide bilgilendirebilirmisiniz . Teşekkürler.

Bol Kazançlar Dileğiyle...

emlaksan
07-07-2008, 07:28
Sayın Orçun;
Bugün Yeni Peçenek konusuyla ilgileneceğim. Foruma yazarım.
Selamlar,
Serhan

Darendeli
07-07-2008, 13:46
Sayın Orçun;
Bugün Yeni Peçenek konusuyla ilgileneceğim. Foruma yazarım.
Selamlar,
Serhan

bu konuya birde cicektepe mevkisinide eklerseniz,bende bilgilenmis olacagim
size zahmet olacak ama ,emeginize saglik sayin serhan

emlaksan
07-07-2008, 14:46
Sayın Serhan bey,

Sincan / Yenipeçenek köyünün imar çalışmaları hakkında bilgi alabildinizmi acaba. Bizide bilgilendirebilirmisiniz . Teşekkürler.

Bol Kazançlar Dileğiyle...

Sayın Orçun;
Yenipeçenekle ilgili araştırmalarım sonucunda;

1- Saraycık ile Yenipeçenek arasında kalan bölgede 3 nolu gecekondu
önleme projesi var. Hazine ile vadandaşların parsellerini kapsamaktadır.
2- Yenipeçenek köy içi bölgesi 1000'lik imarı onaylanmıştır.
3- Muratkent Kooperatifinin 5000'lik seviyede imar çalışması sonuçlan-
mamış ve gelişen yeni bir durum söz konusu değildir. Plan onaysızdır.

Selamlar
Serhan

emlaksan
07-07-2008, 14:51
Sayın Darendeli;
Çiçektepe ile ilgili sonuçlar ise şöyle;

1- Çiçektepe köy içi bölgesi 1000'lik uygulama plan onaylıdır.
Ancak parselasyon henüz yapılmamıştır.
2- Çiçektepe ile Yenipeçenek arasında belli parsellerde 5000'lik
çalışma başlatılmış ancak henüz gelişme sağlanamamıştır. Plan
onaysızdır. (Muratkent Özel İmar çalışması)

Selamlar,
Serhan

ORÇUN
07-07-2008, 20:00
Sayın Orçun;
Yenipeçenekle ilgili araştırmalarım sonucunda;

1- Saraycık ile Yenipeçenek arasında kalan bölgede 3 nolu gecekondu
önleme projesi var. Hazine ile vadandaşların parsellerini kapsamaktadır.
2- Yenipeçenek köy içi bölgesi 1000'lik imarı onaylanmıştır.
3- Muratkent Kooperatifinin 5000'lik seviyede imar çalışması sonuçlan-
mamış ve gelişen yeni bir durum söz konusu değildir. Plan onaysızdır.

Selamlar
Serhan

Sayın serhan bey.

Bilgileriniz için teşekkürler. 3 nolu gece kondu projesi bizi nasıl etkiler benim parsel numaram 2175. bilgi alabilirmiyiz acaba.Bu parsel i kapsarmı.
sağlıcakla kalın.Kolay gelsin

emlaksan
07-07-2008, 22:12
Sayın serhan bey.

Bilgileriniz için teşekkürler. 3 nolu gece kondu projesi bizi nasıl etkiler benim parsel numaram 2175. bilgi alabilirmiyiz acaba.Bu parsel i kapsarmı.
sağlıcakla kalın.Kolay gelsin

Rica ederim.
Yenipeçenek paftam yok. 2175 parsel eğer Yenipeçeneğin kuzey
tarafına doğru ise yani Saraycık tarafına, proje kapsamında olması
kuvvetle muhtemeldir. Bilgiye ulaşıp size yazacağım.
Selamlar,
Serhan

hasan7
17-07-2008, 17:45
Epeydir sizlerin yazdıklarını okuyordum, dayanamadım ben de sorayım dedim. Ballıkuyumcu'nun imar durumu hakkında bilgisi olan kimse var mı? Özellikle Şehitali sınırına yakın 179 parsel civarı. Teşekkürler.

emlaksan
17-07-2008, 22:26
Epeydir sizlerin yazdıklarını okuyordum, dayanamadım ben de sorayım dedim. Ballıkuyumcu'nun imar durumu hakkında bilgisi olan kimse var mı? Özellikle Şehitali sınırına yakın 179 parsel civarı. Teşekkürler.

Merhaba,
Ballıkuyumcu plan içersinde ve yer yer 1000'lik imarı gerçekleşmiş
vaziyettedir. Sanırım imar tapuları dağıtım aşamasında. Tabii bazı
parselleri. Etap halinde devam edeceğini sanıyorum. Ballıkuyumcu
köyünün güney doğusu yanılmıyorsam güney batısına nazaran da
ha düşük emsale sahne olacak. Tabii pafta önümde değil, bakmak
gerek. Mail adresime sorunuzu hatırlatırsanız, ofiste bulunduğum
bir zamanda tam yerine bakıp, bilgi aktarayım.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
26-07-2008, 09:05
Polatlı planı içerisinde bir Adalet Sarayı yapılacak.
Yerini biliyorum. Ancak kararın kesinleşmesini bekliyorum.
Adliye çevresi, ileriye dönük, son derece karlı bir yatırım
fırsatı olacaktır, şüphe yok. Avukatlık ofisleri vs.
Tespit ettiğim yer ile ilgili karar kesinleştiğinde, forumla
paylaşacağım.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
28-07-2008, 05:38
Temelli çok katlı Toki Blokları karşısında
tek tapu büyük yerler mevcuttur.
50 dönüm - 100 dönüm şeklinde.
Fiyatları hayli uygundur.
Selamlar,
Serhan

unlun
28-07-2008, 08:11
TOKİ'den Disneyland projesi!
Toplu Konut İdaresi, Disneyland -Temapark' yapımı şartıyla arsa satacak.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara'da 2 yıl önce başlattığı ''Disneyland-Temapark'' yapımı çalışmalarında yeni bir aşamaya geldi.

İdare, temapark yapımı için ayrılan Ballıkuyumcu'daki 3,8 milyon metrekare araziyi, park yapımı şartıyla satışa çıkardı. Asgari satış bedeli, 143 milyon 369 bin YTL olarak belirlenen 3 milyon 818,7 bin metrekarelik arsa için 7 Ağustos'ta açık artırma yapılacak.

Etap harici inşaat emsali 0,70 olarak belirlenen arsada, yaklaşık 2 milyon 673 bin 122 metrekare inşaat alanı olarak kullanılabilecek.

Tema parklarında, insanların ''gerçeklik'' duygusunu yaşaması için, bütün materyaller gerçeğine en yakın şekilde kullanılıyor. Söz gelimi, bir okyanus ortamı yaratılıyor ve ziyaretçiler, burada bindikleri gemilerde dev dalgalarla boğuşuyor. Ya da buzdan bir dünya yaratılarak ziyaretçilerin kuzey kutbunda nasıl yaşandığını deneyimlemesi sağlanıyor. İsteyen bir uzay gemisine binerek Ay'a yolculuk yapabiliyor ya da denizaltında okyanus dünyasını keşfedebiliyor, yarış arabası kullanabiliyor, çölde yolculuk ediyor. İsteyenler mağaralarda veya balta girmemiş ormanlarda define arıyor, dev şatolarda şövalyelerle yemek yiyor.

3 YIL ÖNCE ABD ŞİRKETİ TEKLİF GETİRMİŞTİ

Hollywood'un büyük film şirketlerinden ve dünyanın sayılı eğlence parkı sahiplerinden olan Paramount Pictures, 3 yıl önce, Ankara'da, dev bir eğlence parkı kurmak için TOKİ'ye yatırım teklifi getirmişti.
TOKİ'nin 20 bin konutluk proje geliştirdiği Eskişehir Yolundaki Aşağı Yurtçu-Ballıkuyumcu mevkiinde 3 milyon metrekarelik alanda kurulması öngörülen tema parkının yatırım tutarının yaklaşık 1 milyar dolar olması planlanıyordu. İnşaatına 2007 yılında başlanması öngörülen projede bir gelişme sağlanmadı. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi projenin Kazan tarafından gerçekleşmesi yönünde görüş bildirdi. Öte yandan arazinin hangi şartlarda şirkete verileceği konusu tam netlik sağlanmadı. TOKİ'nin sadece araziyi mi satacağı, 49-50 yıllığına kiraya mı vereceği yoksa kurulacak merkezde pay sahibi olup olmayacağı konusunda görüşmeler yapıldı. Temaparkı'ın inşaatının 2-3 yıl içinde tamamlanması planlanırken, inşaat aşamasından başlamak üzere on binlerce kişiye istihdam sağlaması bekleniyordu.
Teklif getiren şirketin yatırımın finansmanı konusuna açıklık getirememesi nedeniyle projede ilerleme sağlanmadı.
Temaparkı'na, özellikle Doğu Avrupa, Rusya, Türk cumhuriyetleri, yakın Asya, Ortadoğu'dan çok sayıda turistin gelebileceği de belirtiliyordu.

KOOPERATİFLER VE ÜST BİRLİKLER İÇİN DE ARSA

TOKİ'nin Ballıkuyumcu'da toplam 7 milyon metrekare arsası bulunuyor. İdare, 7 Ağustos'ta Eskidji Gayrimenkul tarafından Ankara ve İstanbul ile canlı bağlantılı olarak düzenleyeceği açık artırmada 3,8 milyon metrekarelik temapark alanıyla birlikte toplam 4 milyon metrekarelik alanı satışa çıkarıyor. TOKİ, aynı açık artırmada, Ballıkuyumcu'daki 1 milyon 35,9 bin metrekarelik ticari rekreasyon alanını, 189,4 milyon YTL asgari bedel ile satışa çıkarıyor.
Toplam 81 parça araziden kooperatif ve kooperatif birliklerine satılacak olanlarda, vadeli satışlarda yüzde 25 peşin 30 ay vade veya yüzde 30 peşin 48 ay vade uygulanacak. Diğer alıcılara yüzde 35 peşin 36 ay vade veya yüzde 40 peşin 48 ay vadeli satış yapılacak.

memocan
04-08-2008, 14:11
ANKARA'DA "DİSNEYLAND" BENZERİ TEMA PARKI KURMAK İÇİN 3 YILDIR ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN ORTAK GİRİŞİM GRUBU, YATIRIMINI ASKIYA ALDI
Ankara'da "Disneyland" benzeri tema parkı kurmak için 3 yıldır
çalışmaları sürdüren Tema Parkı Ortak Girişim Grubunun, yatırımını
askıya aldığı bildirildi.

Ankara'da, 1 milyar dolarlık yatırımla gerçekleştirilmesi öngörülen
"Disneyland" benzeri Tema Parkı'nın yapımına talip olan Tema Parkı
Ortak Girişim Grubunun, Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) "tema parkı
yapımı şartıyla" satışa çıkardığı Ballıkuyumcu'daki 3,8 milyon
metrekarelik arazinin ihalesine girmeyeceği belirtiliyor.

TOKİ, aralarında tema park yapımı şartıyla satışa sunulan arazinin
de bulunduğu 95 parça araziyi, Eskidji Gayrimenkul tarafından 7
Ağustos Çarşamba günü düzenlenecek açık artırmayla satışa
çıkarmıştı. Temapark yapımı için ayrılan Ballıkuyumcu'daki 3 milyon
818,7 bin metrekarelik arazinin asgari bedeli ise 143 milyon 369 bin
YTL olarak belirlenmişti. Etap harici inşaat emsali 0,70 olarak
belirlenen arsada, yaklaşık 2 milyon 673 bin 122 metrekarelik alanda
inşaat yapılabilecek.

Verilen bilgiye göre, tema park yatırımı için oluşturulan ortak
girişim grubu, yabancı işletmeci ve finansör şirketlerin desteğini
de alarak, 3 yıl önce TOKİ'ye Ballıkuyumcu'daki arazi için öneri
götürdü. Büyükşehir Belediyesiyle de görüşen girişim grubu, bu
kuruluşların yatırımlara olumlu bakması üzerine fizibilite ve master
planı çalışmalarını gerçekleştirdi.

Söz konusu alanda toplam 6 milyon metrekarelik araziye talip olan
grubun yatırım niyetinin açıklanmasından sonra, bölgede 8-12 YTL
olan arazilerin bedeli giderek artmaya başladı. TOKİ ile arsa ve
yatırım şartları konusunda görüşmeler devam ederken bu konuda tam
bir uzlaşma sağlanmadı.

-HOLLYWOOD YILDIZLARININ MALİKANESİ İLE KOOPERATİFLER YAN YANA-

Kamuoyuna yansıtılan yatırım haberleri nedeniyle bölgedeki
arazilerin metrekare fiyatı 100 YTL'nin üzerine çıkarken, şirketin 6
milyon metrekarelik arazi talebine karşın TOKİ'nin, bölgeyi
kooperatiflere yerleşimine de açması ve tema parkı yapılacak alanı
3,8 milyon metrekareye düşürmesinin, girişim grubundaki
yatırımcıların tepkisini çektiği belirtiliyor.

Yatırım Destek Ajansı ile de birlikte hareket eden ortak girişim
grubunun, 1 milyar dolar düzeyinde yatırımı öngören söz konusu proje
için, yatırım kolaylığı sağlamak yerine, bölgenin konut
kooperatiflerine açılarak yatırımın konseptini bozacak uygulamalar
yapılması üzerine, TOKİ'nin "tema parkı yapımı şartıyla" açtığı
arazi ihalesine katılmama kararı aldığı ve yatırımını da "şimdilik"
askıya aldığı bildirildi.

Dünyada gelişmiş ülkelerde örnekleri bulunan tema parklarının,
Paramount, Universal, MGM gibi büyük film şirketleri tarafından
işletildiğini, bunların yatırımcıları da seçtiğini anlatan ortak
girişim grubu yetkilileri, bölgenin konut kooperatiflerine açılması
konusundaki eleştirileri hakkında şu bilgiyi verdi:

"Biz Türkiye'de sadece tema parkı değil, bir eğlence şehri kurmayı
planlıyorduk. Bu amaçla, Ankara, İstanbul, Bursa ve Antalya'da
inceleme yaptık. En uygun yer olarak Ankara'yı seçtik. TOKİ'ye proje
teklifi götürdük ve olumlu görüş verilmesi üzerine fizibilite ve
master plan çalışması yaptık. Bu görüşmeler sürerken, yatırım
beklentisi nedeniyle bölgedeki arazilerin fiyatı sürekli arttı.
Metrekare fiyatı 8-12 YTL'den 100 YTL'nin üzerine çıktı.

Ayrıca, bölgede, 6 milyon metrekarelik alanda uygulanacak özel proje
uyarınca, tema parkının çevresinde ona uygun yerleşim birimlerinin
oluşturulması öngörülüyordu. İşletmeci büyük şirketler, buraların
cazibesini artırmak için, anlaşmalı oldukları dünyaca ünlü artist ve
aktörleri, müzisyenleri buralara getirmeyi planlıyordu. Bu nedenle,
bölgedeki yaşam merkezlerinin de 'eğlence kenti' konseptine uygun
konsepte olması gerekiyordu. Ama TOKİ'nin, hem tema parkı yapılacak
alanı küçültmesi hem de etrafındaki alanı konut kooperatiflerine
açması, projenin bütünlüğünü önemli ölçüde olumsuz etkiledi. Bu
nedenle, ortak girişim grubu olarak söz konusu arazinin satış
ihalesine kesinlikle girmemeye karar verdik."

-ANITKABİR'E GİDEN ZİYARETÇİ TEMA PARKINA DA GİDECEKTİ

Yaklaşık 1 milyar dolar yatırım öngörülen tema parkı için neden
Ankara'nın seçildiği yönündeki soru üzerine, ortak girişim grubu
yetkilileri, şu açıklamada bulundu:

"Ankara bir kez siyasi bir merkez. Anıtkabir, Meclis burada.
Ankara'ya Türkiye'nin her yerinden en az bir kez gelmek isteyen çok
kişi var. Dışarıdan gelen hemen her vatandaş da Anıtkabir'i ziyaret
eder. Geçen yıl Anıtkabir'i 10 milyonun üzerinde kişi ziyaret etmiş.
Dışarıdan gelen öğrencilerin Anıtkabir'den sonra gideceği mekanlar
çok sayılı. Biz fizibilite etüdü yaparken, bu rakamı bile dikkate
almadan, tema parka yılda asgari 3,5 milyon ziyaretçinin geleceğini
varsaydık.

Ayrıca, Ankara güvenli bir şehir ve ulaşım imkanları
geliştirilebilir. Arazi bedelleri, iklim şartları uygun.

Biz 3,5 milyon ziyaretçi sayısı planlarken, ne Anıtkabir'in
ziyaretçilerini, ne hızlı tren projesini ne de yeni havaalanını
dikkate aldık. Bu nitelikleri nedeniyle Ankara, söz konusu yatırım
için uygun bir yer niteliğini koruyor. Ancak, izlenen arazi
politikası nedeniyle yerli-yabancı yatırımcı ve finansör firmalar
olarak, TOKİ'nin arazi satış ihalesine girmeme kararı aldık."

-TEMA PARKI MI LUNAPARK MI?

Girişimci grubu yetkilileri, TOKİ'nin satış ihalesinde "tema parkı
ve eğlence şehrinin tarifini yaparak satış şartnamesinde
belirtmemesi" ve "fizibilite, master plan ve konseptin uzman
firmalara yaptırılarak şartnameye eklenmemesi"ni de önemli bir
eksiklik olarak nitelerken, şu görüşü savundular:

"İsteklilerin nasıl bir tema parkına yatırım yapacağı (bu tema parkı
mı lunapark mı olacak), yatırımın boyutlarının ne olacağı
belirtilmemişken, (tema park yapma koşuluyla arazi satışı) ihalesi,
sadece arazinin ulaşabileceği en yüksek fiyata satılması için (tema
park) sözcüğünün satış lokomotifi olarak kullanılmasıdır."

Yetkililer, arazi için belirlenen bedelin, ihale karar pulu, damga
vergisi dahil 730 milyon YTL'ye yükseldiğine işaret ederek, yatırım
bedeli 665 milyon dolar olan projeye bu durumda girmenin çok riskli
olacağını kaydettiler.

Söz konusu yatırım için arazi ihalesine girmeme kararı alan girişim
grubunun Büyükşehir Belediyesiyle görüşmelerinin sürdüğü
belirtiliyor.

Girişim grubunun hazırladığı Anadolu Eğlence Şehri konsepti içindeki
tema parkının konusunun yüzde 60'ının Anadolu medeniyetlerinden
alındığı görülüyor. Truva Atı'ndan, Nemrut'taki heykellere kadar pek
çok uygarlığın kültürel ürünlerinin tema parkında kullanılması
planlanıyor. Yetkililer, söz konusu konseptte, doğrudan 3 bin 500
olmak üzere toplam 20 bin kişiye iş imkanı sağlanmasının
öngörüldüğünü kaydetti.

-KOOPERATİFLER VE ÜST BİRLİKLER İÇİN DE ARSA-

TOKİ'nin Ballıkuyumcu'da toplam 7 milyon metrekare arsası bulunuyor.
İdare, 7 Ağustos'ta Eskidji Gayrimenkul tarafından Ankara ve
İstanbul ile canlı bağlantılı olarak düzenleyeceği açık artırmada
3,8 milyon metrekarelik temapark alanıyla birlikte toplam 4 milyon
metrekarelik alanı satışa çıkarıyor.

Toplam 81 parça araziden kooperatif ve kooperatif birliklerine
satılacak olanlarda, vadeli satışlarda yüzde 25 peşin 30 ay vade
veya yüzde 30 peşin 48 ay vade uygulanacak. Diğer alıcılara yüzde 35
peşin 36 ay vade veya yüzde 40 peşin 48 ay vadeli satış yapılacak.

(04/08/2008 - 15:09:11)

Ahmet 75
04-08-2008, 16:22
adamlar haklı..kooperatiflere satış saçma..başka yer mi kalmadı Ankarada..bu kadar büyük bir yatırım fırsatı geri tepilmemeli.

em_re
05-08-2008, 17:42
ankara disneyland,ankaranın çehresini değiştirecek sayısız fayda sağlayacak böyle önemli bir projeye sahip çıkmalıyız.hatta bu projenin gerçekleşmesi için kamu baskısı yaratmalıyız.

tutku
05-08-2008, 21:28
Arkadaslar cay yolunda gordugum kadariyla gelecegin yasamkenti adi ustunde YASAMKENT semti.kulturlu seckinlerin yerlestigi cayyolunun yukselen yildizi .Ankaranin yeni gozdesi. YASAMKENT.

emlaksan
06-08-2008, 11:33
Eskişehir yolu Yaşamkent, Dodurga, Yenikent bölgeleri ve devamla
Eskişehir yolu, batı şeridinin parlayan yıldızları olacaktır. Planlar
bunu açıkça ifade etmektedir. Bölgeye yatırım yapanların ileriye dönük
fazlasıyla memnun kalacaklarını düşünüyorum. Bu yönde yapılan tüm
yorumlara katılıyorum. Ataşehir noktaya gelecek metronun devam isti
kametindeki Dodurgaya ayrıca tekraren dikkat çekmek isterim.
Selamlar

serdar72
06-08-2008, 14:57
Muğla’ya Disneyland!
İZMİR DHA
Muğla’nın Milas İlçesi Ören Beldesi’nde 13 bin dönüm alanda yapımı planlanan ve projesi hazırlanan Akdeniz Entegre Eğlence Merkezi’nin, 17 bin kişiye istihdam sağlayacağı düşünülüyor.

Şu ana kadar proje için bakanlıklardan ve bakanlıklara bağlı 74 kurumdan onay alındı. Bakanlıklar ve bağlı kurumlardan onayı alınan projenin hayata geçirilmesi için, Bakanlar Kurulu’nda onaylanması ve Resmi Gazete’de yayınlanması bekleniyor. Tesisin toplam bütçesinin 3.2 milyar dolar olduğu belirtildi.
Projenin yapımı için, Paris’teki Disneyland ile Almanya’daki Heidi Park örneklerinden yola çıkıldığı bildiriliyor.

8 bin yataklı tesis
Kurulacak olan eğlence merkezinde çizgi film kahramanlarıyla animasyon gösterileri, oyuncakların yanında, Osmanlı Selçuklu mimarisinden esinlenerek yapılacak otantik yapılar, 7 yıldıza kadar tırmanan otellerle birlikte, 8 bin yataklı konaklama tesisleri de bulunacak. Liman da yapılacak ve merkeze feribotlarla, yatlarla ulaşılması mümkün olacak.

aytaccetinkaya
06-08-2008, 16:26
TEMA yapmasın başları yapar. TÜRKİYEDE ucuza arazi kapatmaya okadar alışılmış ki.06 Ağustos 2008 12:40

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Ercan Tıraş, ''yarın açık satış ihalesi yapılacak tema park arazisine, Tema Park Ortak Girişim Grubunun girmeyeceğini açıklamasının dünyanın sonu olmadığını'' belirterek, ''Biz bu tema parkını mutlaka yapacağız. Başbakan'ın bu konuda kesin talimatı var'' dedi.

Tıraş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arazinin gerçek değerinin belirlenmesi için satış ihalesinin önem taşıdığını vurgulayarak, araziye 3 yıl içinde gerçek değerini verecek yatırımcı çıkmazsa, TOKİ'nin bu işi kendinin yapacağını bildirdi.

Tema parkı konusunda uzun süredir çalışma yapıldığını, araziyle ilgilenen başka guruplar da çıktığını ancak en ciddi olarak ortak girişim grubunun ilgilendiğini anlatan TOKİ Başkan Vekili Ercan Tıraş, şöyle devam etti:

''Araziyle başka ilgilenenler de oldu. Ama en ciddi ilgilenen bunlardı. Ancak bunlar bu işi yapmak istiyor diye arsayı bedava veremeyiz. Arsayı gerçek değerinden satmamız lazım. İhaleyle arsa gerçek değerini bulsun istedik. Bu grup olmazsa, dünyanın sonu değil. Biz tema parkını mutlaka yapacağız. Zaten Sayın Başbakan'ın bize tema parkının yapılması konusunda kesin talimatı var. Ankara Büyükşehir Belediyesi de destekliyor.''

Arazi satış ihalesinin mutlaka yapılacağını, alıcının çıkıp çıkmamasının önemli olmadığını vurgulayan Tıraş, ''Eğer 3 yıl içinde ciddi bir yatırımcı gelip gerçek değeri üzerinden yatırım yapmazsa, biz TOKİ olarak bu işi yapacağız. Bu güçteyiz. Gerektiğinde yaparız. Bizim insanlara, kamunun malını değerinin altında verme lüksümüz olamaz'' dedi.

''DÜNYADAKİ ÖRNEKLERİYLE AYNI BÜYÜKLÜKTE''

Ortak girişim grubunun, ''6 milyon metrekare konsept üzerine kurulması planlanırken, TOKİ'nin tema parkı alanını 3,8 milyon metrekareye düşürdüğü'' yönündeki eleştirisine ise Başkan Vekili Tıraş, şöyle yanıt verdi:

''3,8 milyon metrekare, uygun bir büyüklük. Dünyadaki tema park yatırımları da aşağı yukarı bu büyüklükte. Zaten yatırımcı, çevresindeki konaklama yatırımlarıyla birlikte 6 milyon metrekare düşünüyor. O şekilde de yeterli arsamız var.''

''Ünlü ve yüksek gelirli insanlara yönelik konaklama mekanları oluşturma fikrine karşılık alanın konut kooperatiflerine açılması'' yönündeki eleştiri üzerine de Tıraş, ''Tema parkları, eğlence merkezleri, konaklamalı alanları değil. İnsanlar günübirlik gelir gider. Kaldı ki aynı alanda konaklama tesisi yapılacak arazilerimiz de var'' diye yanıt verdi.

Ankara'nın ulaşım olarak kolay ve yakın olduğuna dikkat çeken Tıraş, ''Eskişehir'den, İstanbul'dan gelen eğlenecek, gidecek'' dedi.

Kooperatiflere satılacak arsaların da tema parkına çok yakın, içiçe olmadığını vurgulayan Tıraş, kooperatifteki vatandaşların da eğlenmeye gelebileceğine işaret etti.

Bölgenin, projelerin üzerinde çok uzun zamandır çalışıldığını, çalışmalar başladığında 8-10 YTL olan metrekare fiyatının 100 YTL'ye çıktığını kaydeden Tıraş, ancak halen 45-70 YTL'ye satılan araziler bulunduğunu da hatırlattı.

Tıraş, yapılması öngörülen TEMA parkının yeri konusunda herhangi bir değişiklik olmadığını, Ballıkuyumcu'da yapılacağını, gecikmenin de imar planlarından kaynaklandığını kaydetti.

AA muhabirinin diğer konulardaki sorularını da yanıtlayan Tıraş, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın finansman konularında görüşmeler yapmak üzere ABD'de bulunduğunu belirtirken, varlığa dayalı menkul kıymet ihracı konusundaki çalışmaların da belli bir noktaya geldiğini ancak sonuçlanmadığını söyledi.

Tıraş, ''teslimi geciken konutlarla ilgili'' soru üzerine, çok az sayıda konutta bu sorunun yaşandığını, gecikmelerin birkaç ayı aşmaması halinde taksitlerin ertelenmesinin düşünülmediğini belirtti.

Diğer taraftan, internet arama motorlarıyla yapılan arama sonucunda, Paris'teki tema parkının 554 bin 419 metrekare, Tokyo'dakinin 485 bin 622, İngiltere'dekinin 433 bin metrekare, Hong Kong'dakinin 404 bin 685 metrekare olduğu belirlendi. Ancak bu büyüklükler, dahil edilen tesislere göre değişiklik gösteriyor.

Tema Parkı Ortak Girişim Grubu, TOKİ'nin uyguladığı politika yüzünden, ''Tema Parkı yapımı şartıyla'' satışa çıkarılan Ballıkuyumcu'daki 3,8 milyon metrekarelik arazinin ihalesine girmeyeceğini açıklamıştı. Yarın yapılacak açık artırmada, 3 milyon 818,7 bin metrekarelik arazinin asgari bedeli 143 milyon 369 bin YTL olarak belirlenmişti.

AA

unlun
06-08-2008, 17:32
TOKİ Turkuaz Vadisi ile ilgili açtığımız grubu ziyaret edip üye olabilirsiniz. Grupta bölge ile ilgili birçok dosya ve bilgi bulacaksınız. Bekliyoruz...

http://groups.google.com.tr/group/turkuazvadisi?hl=tr

memocan
06-08-2008, 19:17
bahsedilen yaşamkentte 3+1 evler 200000 ytl
4+1 ler 280000 ytl

dodurgada yapısız villalar 200000 ytl nasıl gıdecegızkı oralara

tutku
06-08-2008, 21:36
Arkadaslar yasamkent semtinde basin kulubu sitesinin yaninda YESILLER isimli sitede uygun fiyatlarda az sayida satilik daireler var.bence degerlendirilecek bir firsat.

kly1
06-08-2008, 21:46
uygun fiyat kaç acaba mümkünse öğrenebilirmiyiz selamlar

tutku
06-08-2008, 21:49
sn kly1 180000 ile 220000 arasi.

emlaksan
07-08-2008, 05:12
Bilgi;
Eskişehir yolu, Yurtçu bölgesinde çok uygun diyebileceğim
yatırım fırsatı var. Bölgeye yatırım yapmak isteyen var ise
benimle temas edebilir. Piyasada gerçekleşen normal fiyattan
%35 daha düşük. İlgilisi ile direk irtibatlayacağım.
Selamlar,
Serhan

sampek77
07-08-2008, 07:59
Çiçektepe Köyü 219 parselde 8,5 dönüm tarla acil satılıktır. 95.000 ytl.

Sami ipek 05052509144

ortaca
08-08-2008, 09:53
Bilgi;
Eskişehir yolu, Yurtçu bölgesinde çok uygun diyebileceğim
yatırım fırsatı var. Bölgeye yatırım yapmak isteyen var ise
benimle temas edebilir. Piyasada gerçekleşen normal fiyattan
%35 daha düşük. İlgilisi ile direk irtibatlayacağım.
Selamlar,
Serhan

evet serhan hocam bahsettiğiniz yerler fena deil açıklamalarını da yaparsanız düşünülebilir! Saygılar.:super:

emlaksan
09-08-2008, 00:39
Sayın Ortaca;
Açıklamaya fırsat kalmadan yer satıldı. Hayırlısı olsun.
Selamlar,
Serhan

tualtuana
10-08-2008, 10:17
Arkadaşlar, Ücret te yola 1 parsel, tek tapu 13.500 m2 yer satılıktır.. m2/ 26 ytl den verilecektir...ilgilenenlere duyurulur..

tualtuana
10-08-2008, 10:19
üyeliğimden sonra yeteri kadar zaman ayıramadım, malum iş yoğunluğu..Elimden geldiği kadar foruma katkıda bulunup yardımcı olmaya çalışacağım..Herkese bol kazanç ve akıllı yatırımlar..

tualtuana
12-08-2008, 14:12
Temelli Türkkonutta 616 m2 yer satılıktır..m2/67 ytl isteniyor 1359 /11 ... ilgili arkadaşlar inceleyip benimle irtibata geçebilir..ilgili arkadaşa yönlendireceğim..

unlun
13-08-2008, 12:58
TOKİ'den İstanbul'a tema park süprizi

A.A.

Ankara'da tema park yapımı için ayrılan Ballıkuyumcu'daki arazinin satışı amacıyla düzenlenen ihalede araziye alıcı çıkmazken, Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul'da tema parkı yapımı için ihaleye çıkıyor.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, geçen hafta ABD'de yaptığı temaslarda, firmaların İstanbul Halkalı'da tema park yapımı işine büyük ilgi gösterdiğini belirterek, “Bir hafta içinde ihaleye çıkıyoruz” dedi.

Bayraktar AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da tema parkının Halkalı'daki eski çöplük alanının bulunduğu 1,5 milyon metrekare alanda kurulmasının planlandığını belirterek, şunları söyledi:
“ABD'de yaptığım görüşmelerde firmalar konuya büyük ilgi gösterdi. Ben orada tema parkını yaptırmak için üstüne para alacağım. Halkalı'daki bu yer çok kıymetli. Ben aslında Ankara'ya öncelik veriyordum. Ama müşteriler İstanbul'daki projeye daha fazla ilgi gösterdi. Halkalı'da 25 bin konut yapıyorum, konutların iyi paraya satılması için değişik projeler uygulamam lazım. Orada büyük şehir belediyesi bir proje uygulayacaktı. Ancak arsayı almadan ihale edince mahkemelik oldu. Şimdi biz arsayı aldık, kendi tapulu malımız üzerinde, 1,5 milyon metrekare alanda büyük eğlence merkezi kuracağız. Bir hafta içinde ihaleye çıkacağız.”

Bayraktar, Halkalı bölgesindeki projenin isminin de “Atakent” olarak değiştirildiğini kaydetti.

ANKARA'DAKİ TEMA PARK NE OLACAK?

Ankara'da tema park alanı olarak ayrılan Ballıkuyumcu'daki 3,8 milyon metrekarelik arazinin satışı için açılan ihalede alıcı çıkmamasını da değerlendiren TOKİ Başkanı Bayraktar, projeye ilişkin çalışmaların devam ettiğini, yeni açılacak ihalede kim kendilerine uygun teklif verirse ona satacaklarını söyledi.

Bayraktar, şöyle devam etti:
“Benim birisiyle anlaşmak gibi bir kaygım da lüksüm de yok. İhaleye çıkacağız, biri gelip alırsa yapar, almazsa yapmaz. Devletin malını bedavaya kimseye verecek halimiz yok.
Onlar, 'Bize arsaları ver, biz arsalara konut yapalım' diyorlar. Sonra millete, 'Biz burada Disneyland yapacağız, burada konutlar çok kıymetli' diyelim ve konutları satıp, oradan para kazanalım, Disneyland'ı yapalım' diyorlar. Bu şartlarda olmaz. Derenin taşıyla derenin kuşunu vurmaya çalışıyorlar.”

Ankara'da tema parkı kurmak için 3 yıldır çalışmaları sürdüren Tema Parkı Ortak Girişim Grubu, TOKİ'nin uyguladığı politika yüzünden, arazinin satışına ilişkin ihaleye girmeyeceğini duyurmuştu.
Firma, Ankara'da tema parkı yapımı için arazi arayışını sürdürüyor.

DÜNYA BANKASINDAN 1 MİLYAR DOLAR KREDİ İÇİN HAZİNE GARANTİSİ ARANIYOR

ABD'de Dünya Bankası yetkilileriyle görüştüğünü ve 1 milyar dolar kredi sağlanması konusunda anlaşma sağlandığını bildiren Bayraktar, ancak kredinin kullanımı için Hazine garantisi gerektiğini, bu konuda çalışmalar yapıldığını söyledi.
“Türkiye'ye, TOKİ'ye kredi kullandırmak konusunda çok istekliler” diyen Bayraktar, “Anayasa Mahkemesinin AK Partinin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin kararının kaynak sağlamak açısından dış piyasalarda etkili olup olmadığı”nın sorulması üzerine, “Böyle bir etkiyi tam belirlemedim ama psikolojik bir rahatlama var” dedi.
Bayraktar, Dünya Bankasından sağlanacak kredinin kentsel dönüşüm ve sosyal konut projelerinde kullanılacağını kaydetti.

“BİZE ELİNİ UZATAN YOK”

ABD'deki tutsat (mortgage) krizinde gelinen noktayı da değerlendiren Bayraktar, şöyle konuştu:
“Onların durumu bizden kötü, emlak fiyatları dibe vurmuş. Vatandaş borcunu ödemiyor. Banka bir konuda 300 bin dolar kredi vermiş, konutun fiyatı 180 bin dolara düşmüş. Devlet vatandaşlara 1000-2000 dolar yardım ediyor. Finansman kuruluşlarına da 350 milyar dolar para pompaladı. Ben de burada 650 milyon YTL para ödüyorum, elini uzatan yok.”

tualtuana
17-08-2008, 12:07
Temelli de, sağ taraftakı villaların üstünde, imarlı 376m2 villa parseli satılıktır..35.000 ytl isteniyor..Sahibiyle görüştürebilirim..ilgilenen arkadaşlar irtibata geçebilir..

unlun
25-08-2008, 10:47
Milyon dolarların döndüğü bir pazarda tesadüflere yer olmadığına
inanırım.

22 Temmuz seçimlerinden sonraki dönemde, Melih Gökçek ve ekibinin
AKP'yle yaşadığı soğukluk ve sorunlar nedeniyle, AKP'nin müstakbel
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayının, TOKİ'nin konut teslim
törenlerini AKP mitingine çeviren, bu mitingler sürecinde AKP'ye 6
puan mertebesinde oy kazandırdığı iddia edilen TOKİ Başkanı Erdoğan
Bayraktar olduğu söyleniyordu. Ne tesadüftür ki, hemen hemen aynı
dönemlerde, Ankara'ya yapılması planlanan Disneyland projesinde Melih
Gökçek'in ağırlığı ve açıklamaları günden güne azalmaya başlamıştı. Ve
nihayet bundan beş-altı ay öncesi dönemde, Disneyland değil ama bir
Temapark'ın Ankara'da yapılacağı söylentisi iyice ayyuka çıktı. Öyle
ki, Bayraktar, gazete röportajlarında bu Temapark'tan övgüyle söz
etmeye dahi başladı.

Ancak projenin olgunlaşması sürecinde işe talip olan tek ortaklık ile
TOKİ arasında süren görüşmelerde garip sorunlar ortaya çıkmaya
başladı. Söz konusu ortaklığın açıklamalarına göre TOKİ, Temapark için
satışa çıkarılması istenilen 6 milyon metrekarelik arazinin yalnızca
3.5 milyonunu Temapark alanı olarak ayırıp, geri kalan kısımda,
Temapark'ın etrafında konut alanı olarak kendisi tarafından
kullanılacak bir rant bölgesi yaratmak istedi.

İki çıkar odağının rant kavgasında taraf olacak değilim. Ama risk alıp
yatırımıyla maddi bir momentum oluşturacak bir ticari hareketin, bu
momentumun sağlayacağı rantı bir çırpıda gözden çıkarmayacağını herkes
gibi Bayraktar da biliyordu herhalde. Ama bu, O'nu, araziye o şartlar
altında talip olmadığını bildiği halde Eskidji aracılığıyla açık
arttırmaya sunmaktan engelleyemedi.

Bayraktar'ın TOKİ'sinin o gün için anlamsız görünen hareketi bugün
nihayet anlaşılır hale geldi! Önce Bayraktar, Eskidji'deki fiyasko
açık arttırmadan hemen sonra, Temapark tipi yatırım için İstanbul'dan
büyük istek geldiğini, bu konuda çalışma başlatacaklarını açıkladı.

Aradan bir hafta geçti, AKP'nin yerel seçimlerde Bayraktar'ı İstanbul
Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapacağı konuşulmaya başlandı.

Türkiye ve çevre ülkelerin biri Ankara'da diğeri İstanbul'da iki
Temapark'a birden misafir çıkarması zor. Bu durumda Temapark'ın ya
İstanbul'da ya da Ankara'da olacağını varsayabiliriz. Ve bu il
tercihinin Bayraktar'ın siyasi kariyerinin yol haritasına paralel
değişiklikler gösterdiğini gördük.

Bu tesadüf mü sizce? Tesadüf falan değil. Olay, Bayraktar'ın koltuk
uğruna Ankara'nın geleceğiyle oynamasından ibaret.

emlaksan
27-08-2008, 15:46
Merhaba,
Eskişehir yolunda Tema Park olarak ilan ve onay edilmiş bölgeye
mutlak bir şey yapılacak. Disneyland gelmezde örnek olarak
Universal Studios veya başka bir açılım gelirse bölgenin ne kaybı
olur düşünmek gerek. Tabii ilk etapta açıklanan büyüklükte olması
ayrı bir güzelliktir. Bu alanın konutlara boğulması yasal açıdanda
mümkün görünmüyor. Biraz gecikse bile gereği yapılacaktır.
Selamlar

sedatoncu
28-08-2008, 14:03
Arkadaşlar merhaba. Aşağı Yurtçu'da 8 parselde 5720 m'2 tarla satılıktır. Bol kazançlar.

Pevril Geçer : 0532 685 26 46

emlaksan
04-09-2008, 12:05
Polatlı İnler bölgesinde, 1.100.000 m2 satılık tarla mevcuttur. Bu yönde talebi
olanlar mail adresim vasıtasıyla bana ulaşabilirler. Ayrıca Polatlı bölgesinde,
gelişime açık yerlerde, çeşitli büyüklüklerde, orta ve uzun vadeye uygun,
m2 fiyatları 0,75 lira ile 5 lira arasında değişen tarlalar mevcuttur.
Selamlar,
Serhan

bark212
17-09-2008, 04:19
herkese iyi günler benim mustafa kemal mahallesinde arsam var satmak istiyorum.Arsa ticari+imarlı toplam 5389m2 ama arsa hisseli olduğundan ben kendi hissemi satmak istiyorum benim hissem 389m2 havelsanın hemen arkasında cepa alışveriş merkezine 100mt.uzaklıkta ilgilenmek isteyen olursa iletişime geçebiliriz herkese iyi çalışmalar...

Ahmet 75
24-06-2009, 11:26
Arcan Bey,
Geçende Serhan Beyden de bilgi aldım. Tekke Köyü civarındaki 101/5 parsel hakkında sizin de düşüncelerinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

Alıntı:
Selamlar,
yeni organize sanayi bölgesi civarında arazi almak gibi bir düşüncemiz var. Serhan Bey bu konuda düşüncelerinizi almak mümkün mü?
Teşekkürler...

Sayın Physics;
Belirttiğiniz bölge ile sevgili Arcan bey ilgili. (camsoy) Sizi yönlendireceğim.
Selamlar,
Serhan

------

Sayın Physics;
Yeni Organize Sanayi bölgesi yada öbür adıyla Türkobası bölgesi Eskişehir Yoluna doğru giderken yolun 40.km sinde sağ tarafta kalır.

Bölgenin önemi

• Ankara 2. OSB
• Anadolu OSB
• Başkent OSB
• Türkobası OHB
• Ansbas Serbest Bölge

Ankaradaki hali hazırda mevcut bulunan OSTİM sanayi bölgesinin temeli bundan 40 yıl önce atılmış vede 30 yıl önce Ankaranın kuzeyine Demetevlerden sonraki bölgede faaliyete geçmiştir. Fakat daha sonraları BATIKENT projesi ile OSTİM Demetevler ile Batıkent arasına sıkışmış ve büyüyemez hale gelmiştir. Buna istinaden dönemin Ankara Sanayi Odası Başkanı Zafer Çağlayan yeni bir Organize Sanayi bölgesi inşa etme fikrini ortaya atmıştır. Bu nokta çok önemlidir ziraa Zafer Çağlayan 2007 seçimlerinden sonra parlemantoya girmiş ve halen de Sanayi ve Ticaret bakanlığı görevini sürdürmektedir.

Eski bir Çin atasözü şöyle der ‘Arkandaki destek kadar güçlüsün’. Herkes hemfikirdir ki projeniz ne kadar güzel olursa olsun eğer arkanızda desteginiz yoksa projenizinde anlamı yoktur. Bu bakımdan Türkobası bölgesi çok şanslıdır ziraa:

2. Arkasında Büyükşehir belediyesinin desteği var ziraa belediyenin de o bölgede yatırımları var.

Eskişehir yoluna yakın olan ASO II. OSB bilgsinde Türkobası köyünün hemen girişinde fiatlar m2 25-35 YTL bandında seyreder. Tarlanın durumu, yola cephe oluşu, tek tapu olması fiatı belirleyen faktörlerdir.

Kuzeye doğru gidildikçe, Başkent OSB (şu an faal fabrikalar var) fiatlar düşmeye başlar. Ankara Çayını köprüden geçtikten sonra sağ tarafta da organize hayvancılık bölgesi vardır. Bu bölgenin fiatları aşağı tarafa nispeten çok daha uygundur.

Yola cephe 800 li parselerde fiatlar 11-12 YTL m2 den başlar ve yukarıya 900 lü ve 1000 li parsellere doğru gidildikçe fiatlar 7-8 YTL m2 kadar düşer 1000 li parsellerde.

Bununla beraber hali hazırdaki nazım imar planında Hızlı tren yolu direkt bu bölgeden geçmektedir. Bu da bu bölgenin başka bir avantajıdır.

Son olarak Eskişehir yolu hali hazırda 30. km Turkuaz Vadisine kadar doldu. Bundan 20 yıl önce piknik yapmaya gittiğimiz Eskişehir yolu 13.km Çayyolunda artık boşyer yok.

Çok değil gene bundan 10 yıl önce Eskişehirde öğrenciyken hep gider gelirken görürdük Eskişehir yolu 15.km Koru Sitesine gelince Ankara biterdi. Son 10 yılda 1998 -2008 yılları arasında Eskişehir yolu 15.km ile 30.km arasında neredeyse boşyer kalmadı. 10 yılda tam 15 km doldu. Bu çok ama çok önemli ve de büyük bir gelişme. Şu an 30.de imara açılmamış Turkuaz vadisin karşısı Aşağı ve de Yukarı Yurtçu bölgesinde m2 si 75 YTL ve üzerinde satış gerçekleşiyor. Acaba bundan 10 yıl önceki durumu neydi Aşağı ve de Yukarı Yurtçu bölgelerinin? Benim tahminim m2 si 3-4 YTL.

Biraz uzunca oldu ama gayet kapsamlı oldu. Daha başka sorularınız olursa lüfen sormaktan kaçınmayın.

Saygılarımla...
A.Arcan Çamsoy
arcan@aacyatirim.com

tualtuana
24-06-2009, 13:23
Tekke köyü 101 ada da bir koop.in alımı mevcuttur.. Ve şuanda bu ada ve parseldeki şahıslara m2/2 tl gibi bir rakam vermektedirler..
Saygılar..

serdar72
24-06-2009, 14:19
Tekke köyü 101 ada da bir koop.in alımı mevcuttur.. Ve şuanda bu ada ve parseldeki şahıslara m2/2 tl gibi bir rakam vermektedirler..
Saygılar..

sayın tualtuana,

alım büyüklükleri konusunda bir bilginiz varmı?

yani ne kadar alıyorlar.

hatırladığım kadarı ile geçen sene camsoy un verdiği bilgilere göre o bölgeden geçen senede birileri yer almış olmalı.

selamlar.

camsoy
25-06-2009, 01:04
Arcan Bey,
Geçende Serhan Beyden de bilgi aldım. Tekke Köyü civarındaki 101/5 parsel hakkında sizin de düşüncelerinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

emlaksan@hotmail.com[/email]

------

Sayın Physics;

Bölgenin önemi

• Ankara 2. OSB
• Anadolu OSB
• Başkent OSB
• Türkobası OHB
• Ansbas Serbest Bölge

Saygılarımla...
A.Arcan Çamsoy
arcan@aacyatirim.com

Sayın Ahmet 75,

Geçen yıl bu bölge ile alakadar yukarıdaki ayrıntılı yazı yazmışdım. Geçen yıldan bu yana fikirlerim değişmedi. Tekkeköy bölgesi batı aksında en ucuz bölgelerden bir tanesi.

Tamam, Esk. yoluna uzak olabilir ( 20 km) ama avantajları çok. Sadece ve sadece org. Sanayiye yakınlığı bile bir cazibe merkezi adayı olması sebebidir. Bir düşünün organize sanayide o kadar fabrikalar açılacak, nerde yaşayacak bunca insan. Nereden gelecekler. Çoğunluğu civar bölgelerde ikamet edecekler. Bugün Ostim'in civarına baktığınzda hemen konutlar göreceksiniz kaldı ki bazıları Sanayi ile iç ice: ( örnek uzay yolu caddesi. Caddenin ileri kısmı tamamen konut alanı.) Ostimde çalışanlar için Batıkent niye bu kadar revaçta??? Çünkü çok yakın...

İşin bir taraftanda fiat/metraj boyutu var. Çok yatırımcı profili inceledim/çalıştım. Misal olarak kendi yatırımcılarıma örnek verecek olursam: Yurt dışı yatırımcılarımız haricinde genelde yerli yatırımcılarımızın elinde 20 000- 50 000 TL lik bir meblağ var. Bu finansman gücü ile hem Batı aksında hemde tek tapu bir yer arıyorlar.

Karşılaştığımız en büyük sorunda burada oluşuyor, hem tek tapu, hem batı hattında, hem Esk. yoluna yakın hemde 50 000 TL lik yer zor çıkıyor. Çıksada arz-talep dengesinden dolayı fiatı yüksek oluyor, istisnalar mevcut değil mi? Tabiiki mevcut. Misal ballıkuyumcu 1000 m2 tek tapu, 45 000 TL, dodurga imarlı tek tapu 300 m2 45 000 TL, ama ya m2 si az oluyor, ya düşük emsalli oluyor, yada m2 fiatı yüksek geliyor.

Fiat/metraj boyutunda şöyle bir örnek var: Bazı yatırımcı yüksek metrajdan haz alıyor. 20 000 TL lik yatırımla Tekkeköyden 7 il a10 dönüm arası yer aldığında, mutlu oluyor insan....

Gene bizim Tekkeköy değerlemesi uzun oldu, Bakalım bu sefer hangi emlakçı arkadaşımız bu değerlemeyi alacak, başını ve sonunu kırparak kendi sitesine koyup kendi emeğiymiş gibi pazarlayacak merak ediyorum:)

Bu vesile ile tüm dostların da regaib Kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim....