PDA

View Full Version : Turk Telekom`daki Grev Sona Erdi

abidin
29-11-2007, 02:13
-ulastirma Bakani Yildirim: ``sonuc, Emekciler Icin De
Turk Telekom Icin De Ulkemiz Icin De Hayirli Olmustur``

Ankara (a.a) - 29.11.2007 - Turk Telekom`da 16 Ekim`de Baslayan Grev,
Taraflar Arasinda Saglanan Uzlasmayla Sona Erdi.
Grevin Sona Erdirilmesi Amaciyla Ulastirma Bakani Binali Yildirim Ve
Turk-is Genel Baskani Salih Kilic`in Gozetiminde, Turk Telekom Ve
Haber-is Sendikasi Yetkilileri, Ptt Genel Mudurlugu`nun Ahlatlibel
Tesislerinde Bir Araya Geldiler. Gorusmelerde Anlasmazlik Maddeleri Ele
Alinarak, Uzlasma Saglandi.
Ulastirma Bakani Binali Yildirim, Basin Musavirligi Araciligiyla A.a`ya
Yaptigi Aciklamada, Taraflarin Uzlasmaya Vardigini Bildirdi. Grevin,
Calisanlara Da Isverene De Bir Faydasinin Bulunmadigini Vurgulayan
Yildirim, Gerek Toplu Is Sozlesme Gorusmeleri Surecinde, Gerekse Grev
Karari Aldiktan Sonra Taraflarin Uzlasmasini Istediklerini Ve Bunun Icin
Caba Gosterdiklerini Kaydetti.
Yildirim, Sunlari Kaydetti:
``bu Surecte Grevde Bulunan 23 Bin 400 Turk Telekom Calisani Ve
Ailelerinin Magdur Olmamalari Icin Fedakarliktan Cekinmeyen Isverene
Tesekkur Ediyorum. Grev Suresince Kamu Malina Zarar Vermeden Ve Hicbir
Hizmeti Aksatmadan Ozverili Bir Sekilde Calisan Turk Telekom
Calisanlarini Ozellikle Tebrik Ediyorum. Ulastirma Bakanligi Olarak Her
Zaman Sosyal Baristan, Istikrardan Ve Hak Edenin Hakkini Almasindan Yana
Oldugumuzu Bir Kez Daha Belirtmek Istiyorum. Sonuc, Emekciler Icin De
Turk Telekom Icin De Ulkemiz Icin De Hayirli Olmustur.``
(gk-ska-zb-moc)

01:03 29/11/07

--aa--|

PARK
29-11-2007, 02:18
Türk Telekom'daki grevin esas amacı maaş zamları değildi,burdaki asıl olay yönetimin sendikasızlaştırma politikası idi...

Acaba bu akşam ki anlaşma bu konularda ne gibi bir düzenleme getirdi merak ediyorum açıkcası...

karınca
29-11-2007, 02:20
...Grev Suresince Kamu Malina Zarar Vermeden Ve Hicbir Hizmeti Aksatmadan ...|
Bu kısıma katılmıyorum.
İş yerimdeki telefon ki oldukça önemli bir yer, 10 gündür çalışmıyor.
Yine eşim kaynanam ile yaklaşık 25 gündür görüşemiyor çünkü kaynanamın bölgesindeki telefon hatları sabotaj ile koparılmış...

abidin
29-11-2007, 02:22
Türk Telekom'daki grevin esas amacı maaş zamları değildi,burdaki asıl olay yönetimin sendikasızlaştırma politikası idi...

Acaba bu akşam ki anlaşma bu konularda ne gibi bir düzenleme getirdi merak ediyorum açıkcası...

Bundan sonra,Fiber Kabloyu kepçe değil köstebekler koparacakmış :he::he::he:

PARK
29-11-2007, 02:24
Bu kısıma katılmıyorum.
Yine eşim kaynanam ile yaklaşık 25 gündür görüşemiyor çünkü kaynanamın bölgesindeki telefon hatları sabotaj ile koparılmış...

Veee işim gereği 35 gün önce yapılan ADSL abone başvuruları hala bekletiliyor,bir telefon arızanız olsa bu süre zarfında giderilmiyor...

Bu eylemin halkımıza verilen eziyet dışında hiçbir katkısı olmamıştır...

Bu bağlamda bütün T.Telekom çalışanlarını kınıyorum ve eylem böyle yapılmaz diyorum...

guneysu
29-11-2007, 02:28
Bu kısıma katılmıyorum.
..

anlaşılan gizli ve derin bir iş yeri avatarınız bile kapkaranlık :D:D:D

abidin
29-11-2007, 02:31
Bu kısıma katılmıyorum.

Problemlerin hep doğuda olduğunu sanıyordum, İzmir'in bu hale gelmiş olmasını bir yana bırak onarımdaki süre de gereğinden fazla abartılmış.

Geçmiş olsun, ben bu sıkıntıları burada (ANKARA) yaşamadım ama kişisel haklara tecavüze giren bu olayları ayıplıyorum.

ayyan
29-11-2007, 02:50
Telefon parası alınmıyor, ADSL başvurusu yapılamıyor, telefon iptal ettirilemiyor.

Benim yaşadıklarımdan üçüne örnek..

İnternetin sürekli kopması, bağlantının sağlanamaması, aranılan telefona ulaşılamaması da komşularımın yaşadıklarına örnek..

Yapılan tek şey "insanlara eziyet".

Tamam, insanların grev hakkı vardır.. E ama sen o hakkı kullanmaya çalışırken bana zarar verirsen bunun adı ne oluyor? Çözemedim ben bunu..

karınca
29-11-2007, 11:44
anlaşılan gizli ve derin bir iş yeri avatarınız bile kapkaranlık :D:D:D
işyerim 112 istasyonu
Karanlık bi şey yok
Avatarımı ise askerlerin şehit edilmesinden sonra matem nedeni ile siyah yaptım
Şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum.

Olay Telekom çalışanlarının yaptığı ve üstlenmedikleri sabotaj.

Telekom çalışanlarına bi sorun bakalım yılda ne kadar para ellerine geçiyordu da greve gittiler...
Büyük olasılıkla benden fazla para kazanıyorlar üstelik anlaşmaya zorlamak için telefon hatlarına sabotaj yaptılar. Bunun, yani yaptıkları sabotajın parası yine halkın cebinden çıkacak.
Grev çalışanın hakkı ancak bu, milletvekillerinin "geçinemiyoruz(!)" gerekçesi ile maaşlarına devamlı zam yapmalarına benziyor.

serdar72
29-11-2007, 13:10

sendika bu konuda bir kelime bile açıklama yapmamıştır. eğer öyle ise neden beni bitirmek istiyorlar vb açıklamada bulunamamıştır.

yapılan tüm arızalar kamuoyunda sendikanın başına kalmıştır. bana göre sendika burada görevini tam olarak yapamamıştır.

KENE
04-12-2007, 07:00
Telefon parası alınmıyor, ADSL başvurusu yapılamıyor, telefon iptal ettirilemiyor.

Benim yaşadıklarımdan üçüne örnek..

İnternetin sürekli kopması, bağlantının sağlanamaması, aranılan telefona ulaşılamaması da komşularımın yaşadıklarına örnek..

Yapılan tek şey "insanlara eziyet".

Tamam, insanların grev hakkı vardır.. E ama sen o hakkı kullanmaya çalışırken bana zarar verirsen bunun adı ne oluyor? Çözemedim ben bunu..

Olaya bence yanlış bakıyorsunuz, grevin amacı budur zaten, hizmet verdikleri zamanla vermedikleri zaman arasında bir fark olmayacaksa grevi yapanlar hangi yaptırımı kullanacaklar? Siz bir tüketici olarak sadece uğradığınız mağduriyeti dile getiriyorsunuz ve kendi pencerenizden olaya bakıyorsunuz. Sanırım hiç grev ya da eylem yapma şansınız olmadı, yoksa olaya böyle bakmazdınız.

Amaç; patron(işveren) ile tüketici(müşteri) arasındaki zincire çomak sokup bu işte biz de varız demektir, aksi takdirde başçavuşun yellenen karakaçanı durumuna düşersiniz.