PDA

View Full Version : EDS (Elektronik Denetim Sistemi) Anıları

VOLVO
30-04-2008, 23:00
Istanbul'da başlayan bu sistemi savunmakla birlikte Mart ayında aşırı hız sebebi ile ilk cezamı ödemiş bulunmaktayım:cry::cry::cry:

Tam 177 YTL.

Ankara-Istanbul TEM yolunun Çamlıca gişelerinde bu sistem var.Ve benim araba kabak gibi gözükmüş.

Emniyet şeridini ihlal edenler (ki hiç sevmem) artık bir kez daha düşünmek zorunda.Tabii kırmızı ışıkta geçen, kural ihlali yapanların da canı yanacaktır.

Tüm hisse net sürücülerine dikkatli sürüşler dilerim:super::super:

ozbek1
04-05-2008, 19:44
Istanbul'da başlayan bu sistemi savunmakla birlikte Mart ayında aşırı hız sebebi ile ilk cezamı ödemiş bulunmaktayım:cry::cry::cry:

Tam 177 YTL.

Ankara-Istanbul TEM yolunun Çamlıca gişelerinde bu sistem var.Ve benim araba kabak gibi gözükmüş.

Emniyet şeridini ihlal edenler (ki hiç sevmem) artık bir kez daha düşünmek zorunda.Tabii kırmızı ışıkta geçen, kural ihlali yapanların da canı yanacaktır.

Tüm hisse net sürücülerine dikkatli sürüşler dilerim:super::super:

geçmiş olsun hocam
merak ettiğim
mart ayındaki cezan eline yeni mi geçti?

BEDESTENLİ
04-05-2008, 20:38
Yavaş gidiniz.hız sınırlarını aşmayınız!!!

PARK
05-05-2008, 12:20
Sanırım ceza ile birlikte o an çekilen ihlal fotoğrafları da birlikte geliyor posta ile...

Yanlışmı biliyorum yoksa?

BEDESTENLİ
08-05-2008, 15:45
Trafik kurallarına uyalım,uymayanları uyaralım...

uymayanları uyarmak daha zor olanı.:yes:

ENGINEER68
08-05-2008, 16:12
[QUOTE=VOLVO;2346274]Istanbul'da başlayan bu sistemi savunmakla birlikte Mart ayında aşırı hız sebebi ile ilk cezamı ödemiş bulunmaktayım:cry::cry::cry:

Tam 177 YTL.

Öncelikle geçmiş olsun.Aşırı hız diyorsunuz ama benim bildiğim EDS sistemi aşırı hızı değil emniyet şeridine giren araçları tespit etmede kullanılıyor diye biliyorum.

PARK
08-05-2008, 16:49
[QUOTE=VOLVO;2346274]Istanbul'da başlayan bu sistemi savunmakla birlikte Mart ayında aşırı hız sebebi ile ilk cezamı ödemiş bulunmaktayım:cry::cry::cry:

Tam 177 YTL.

Öncelikle geçmiş olsun.Aşırı hız diyorsunuz ama benim bildiğim EDS sistemi aşırı hızı değil emniyet şeridine giren araçları tespit etmede kullanılıyor diye biliyorum.

Bende öyle biliyorum:yes:

Sanırım VOLVO paşam uyanıklık yapmış ve kabak gibi görünmüş :):)

ÇAKAL
08-05-2008, 16:52

Tam 177 YTL.

VOLVO dostum ceza eve mi geldi?

Arada ben de dalıyorum vuuup diye!:D:D:D

PARK
08-05-2008, 17:09
VOLVO dostum ceza eve mi geldi?

Arada ben de dalıyorum vuuup diye!:D:D:D

Aaaaa çok ayııııııııp ÇAKAL ağabey...:hayır:

PARK
16-05-2008, 13:20
Acayiiip bir milletiz vesselam...

Şu EDS kameralarından kurtulmak için garip bir yöntem bulmuş büyük milletimiz...

Şimdi efendim;

Biliyorsunuz plakalarımızdaki beyaz kısım reflektörlü boyalardan oluşmaktadır öyle bir sprey üretmişlerki bu plakaya sıkılıyor ve gece kural ihlali durumunda EDS kamerasının flaşı patladığında çıkan fotoğrafta plaka kısmı tamamen beyaz olarak çıkıyor...

Tabi bu durumda yüce devletimiz avucunu yalıyor.:):):):)