PDA

View Full Version : ONLINE Aracı Kurumunuz Hangisi ?

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

abdi
04-09-2005, 22:08
"yo"...?...nedir??

zeze_1
04-09-2005, 22:13
Matrix data linkinde sorun var
bilen var mi yeni link var mi
saygilar

http://online.platodata.com.tr/kurumlar/ykbnk/eurojava.asp?

zeze_1
04-09-2005, 22:13
"yo"...?...nedir??

yatırım ortaklığı

zeze_1
04-09-2005, 22:14
Bankalar varken neden Yo'ları tercih ediyorsanız.garanti bankasından sat yada al emri veriyorum.5-10 sn sonra gerçekleşiyor.Sadece 500ytl altındaki likitle serbest emir vermek zorundasın.Emir iyileştirme ve düzeltme olayı,40 seans muhabbeti çok güzel.Paragarantiden'de ücretsiz portföyünü online izleyebiliyorsun.Amacım reklam yapmak değil,bu yüzden garanti bana para vermiyoo,niçin yo'ları tercih ediyorsunuz onu merak ettim.Sonuçta banka kadar sağlam olamaz.

acaba garantide gerçekleşmeyen emir için ücret alınıyor mu?Yani emir veriyosunuz ama seans sonunda gerçekleşmemişse kurtaj yine de alıyorlar mı?

abdi
04-09-2005, 22:18
yatırım ortaklığı
nasıl oluyor bu iş....yani yatırım ortaklığından...he..he.....

Baydisiplin
04-09-2005, 22:19
acaba garantide gerçekleşmeyen emir için ücret alınıyor mu?Yani emir veriyosunuz ama seans sonunda gerçekleşmemişse kurtaj yine de alıyorlar mı?

ya öyle şey olurmu?kim alıyorki garantide alsın? varmı örnek?

abdi
04-09-2005, 22:20
garanti demeyin midem bulanıyor....

zeze_1
04-09-2005, 22:28
[QUOTE]garanti demeyin midem bulanıyor....[\QUOTE]

Sizde garanti mağdurlarındanmısınız yoksa:)

abdi
04-09-2005, 22:37
yo yerine aracı kurum denmesi gerekti herhalde..yo lar başka bir şey ...bankalar doğrudan alım-satım yapamıyor..kendilerine bağlı aracı kurumları var....bankalara bağlı olmayan aracı kurumlar da devamlı denetlenir ve sağlamdır....banka dışı aracı kurumların verdikleri hizmeti hiç bir bankalı aracı kurum veremez..ayrıntılara giremem ama bu işi profesyonel yapmıyorsanız......garantiye devam ediniz....sadece hızlı günlerde malınızı satamayabilirsiniz...

empire
07-09-2005, 18:47
arkadaslar iki uc gundur hasta oldum valla , matrix her an kopuyor ve kayboluyor ,
yeni linki bilen var mi
varsa rica edecem lutfen

empire
07-09-2005, 22:20
arkadaslar iki uc gundur hasta oldum valla , matrix her an kopuyor ve kayboluyor ,
yeni linki bilen var mi
varsa rica edecem lutfen

yok glaba

akaral
08-09-2005, 17:03
http://online.platodata.com.tr/kurumlar/ykbnk/eurojava.asp?

muratersin
09-09-2005, 12:30
https://www.ayatirim.com.tr/MatriksJavaMatriks.asp buradan izleyebilirsiniz.

empire
09-09-2005, 13:04
tesekkur ederim
:bravo:

muratersin
09-09-2005, 13:45
Bol kazançlar

rizakara
09-09-2005, 15:13
imkb de böyle birşey yasak programların emirleri saat bazından başka şekilde sıraya koymasını imkb kabul etmiyor ama burası türkiye :)

Senden benden alacağı komisyonu 1 tane büyük yatırımcısından hemen tahsil ediyor.
Sonuçta bankalar ky için değil
YKB de aradım emir verdim dedim 5 dakkadır gerçekleşmiyor
kadın bana aynen şöyle dedi
"işlemler yoğun kurumsal müşterilerimiz var onların işlemlerini gerçekleştiriyoruz"
resmen seni askıyo alıyor, emirini iletmiyorlar
kurumsal müşterilerin emirlerini gerçekleştiriyorlar
senin emrini borsaya iletirse büyük yatırımcı hisseyi kime satacak
onun içün bankalar kelek

rizakara
09-09-2005, 15:19
Bu arkadaşımızın derdide aynı ;
imkb disket emir sırasında api başına 1 snde 1 emir kabul ediyor bir gecede 1000 emir birikse 1000sn / 60 dakika eder. Bazı firmalar haliyle büyük emirleri öne alıyorlar.

beyler TACİRLER MENKUL DEĞERLERLE oynamayın.. adamlar tam kelekler..allah birdaha oynamak nasip etmesin hesabımı kapatıyorum birdahada oynamam..disket emri giriyorsun senden sonra emir giren adamın işlemi senden önce gerşekleşiyor adamlar işlerine geldiği gibi tahtaya malları yazıyorlar..böyle terbiyesizlik mi olur güvenip paranı teslim ediyorsun adamlar senin sırtından paramı kazanıyorlar ne yapıyorlar belli değil...karaktersizler...herkesin haberi olsun diye yazdım adamların disket emri erken yazmaları hikaye emri erken girsende tahtaya geç yazılıyor dikkat derim beyler aldanmayın..hadin kalın sağlıcakla....

rizakara
09-09-2005, 16:29
evet çok iyidir :p
iki Api makinası var (biri yüksek hız disketde sn 2 emir) = 3 Api makinası
ve patron bile sıraya giriyor :D

Acar'ın internet sitesi baya hızlı diyolar,kullanan varmı

radiolaria
14-09-2005, 19:18
Borsa işlemlerimi internetten yapıyorum. Ancak işlem hacminin yoğun olduğu günlerde beni zor durumda bırakıyor. İş bankası ile çalıştığım bir dönemde 14:01 verdiğim emir 15:58 de işleme alınmıştı. Bu nedenle Akbank' a geçmiştim. fakat orada da sorunlar yaşıyorum. :confused:

abdi
14-09-2005, 19:39
banka dışı aracı kurumların verdiği hizmeti hiçbiri veremez......tacirler menkul ile çalışıyorum..çok da memnunum...

Acheron
14-09-2005, 21:41
ben deniz yatırımla çalışıyorum. İnternetten alım satım yapıyorum. Sadece amerikanın iranı bombaladığı spekilasyonunda yoğunluktan bağlanamadı. Diğer yönden memnunum

Rakun
14-09-2005, 22:24
banka dışında hizmet veren aracı kurumlarla çalışılmasından yanayım...ben ataonline ı tercih ettim...bugüne kadar hiç sorun yaşamadım...hız bakımından çok üstün... anlık işlem yapabiliyorlar...bu piyasada ayakta kalabilmek için hızlı olmak gerekiyor...yoksa çok fırsatlar kaçar...en iyi en profesyonel hizmet neredeyse orda olmak gerek...

yolarayan
14-09-2005, 22:34
daha once gedikteydim.şimdi bizim menkuldeyim.telefonla emir vermek cok kolay ve yol gösteriyorlar

balaban
14-09-2005, 22:37
Gedik.
- Evden Matrixle (çok hızlı) veya Gedik internet sayfasından
- telefonla
- seanstayken
hiç sorun yaşamıyorum.

yasirim
14-09-2005, 23:03
Borsa işlemlerimi internetten yapıyorum. Ancak işlem hacminin yoğun olduğu günlerde beni zor durumda bırakıyor. İş bankası ile çalıştığım bir dönemde 14:01 verdiğim emir 15:58 de işleme alınmıştı. Bu nedenle Akbank' a geçmiştim. fakat orada da sorunlar yaşıyorum. :confused:
HSBCYE GEÇ KARDEŞ.MEMUN OLURSUN.

Işılay
14-09-2005, 23:06
HSBCYE GEÇ KARDEŞ.MEMUN OLURSUN.

Ben de Hsbc İnternet-telefon bankacılığını kullanıyorum.Borsa düşerken de çıkarken de hiç sorun yaşamadım şu ana kadar.

yasirim
14-09-2005, 23:11
KardeŞ Ayni Anda Hem İnternet Hem Tel Hesabini Kullanabİlİyormuyuz?HSBC İÇİN DEDİM

Baydisiplin
14-09-2005, 23:12
Sadece İnternet İse Ataonlİne Ve Ata Yatirim Bİr Numaradir. GÜvenlİk Maksİmum, Hiz Harİka, Komİsyon İadesİ Vs Vs.. Ama Ben Ayrildim ÇÜnkÜ Netten İŞlem Yapmiyordum, Dealerlari Çok YoĞun Olduklari İÇİn DÜzgÜn İŞlem Almadiklari Gİbİ Senetlerİnİzle De İlgİlenmİyorlar, Şİmdİ Yapi Kredİdeyİm Ama Burada Net Yok, Burada Da Hİzmet Var, Hem Hİzmet Hem İnternet Hemde SaĞlam Kurum Bulamadim, 5 Kurumda Hesabim Var 4 Ü BoŞ 1 Dolu.yapida Karar Kildim

yolarayan
14-09-2005, 23:15
bizim menkul.internet yavas fakat dialer süper alıs ve satıs konusunda cok yardımcı oluyorlar

guneysu
15-09-2005, 03:10
Sadece İnternet İse Ataonlİne Ve Ata Yatirim Bİr Numaradir. GÜvenlİk Maksİmum, Hiz Harİka, Komİsyon İadesİ Vs Vs.. Ama Ben Ayrildim ÇÜnkÜ Netten İŞlem Yapmiyordum, Dealerlari Çok YoĞun Olduklari İÇİn DÜzgÜn İŞlem Almadiklari Gİbİ Senetlerİnİzle De İlgİlenmİyorlar, Şİmdİ Yapi Kredİdeyİm Ama Burada Net Yok, Burada Da Hİzmet Var, Hem Hİzmet Hem İnternet Hemde SaĞlam Kurum Bulamadim, 5 Kurumda Hesabim Var 4 Ü BoŞ 1 Dolu.yapida Karar Kildim
birde koc yatırımı dene memnun kalırsın

tatlihayat
19-09-2005, 09:26
online matrix adresleri verir misniz lutfen

balıkadam
19-09-2005, 11:01
https://www.ayatirim.com.tr/MatriksJavaMatriks.asp

zfrmert
21-09-2005, 14:00
IBS real trade pro setup nerden indiririm link verirmisiniz..

osiborsa
23-09-2005, 09:03
Akadaşlar işbank internet şubesinde Alış emri vereceğim zaman adeti ne kadar olursa olsun "İşlem tutarına göre Limitsiz olmalıdır" diye hata mesajı çıkıyor sonra limitsiz veriyorum fiyatı bu kez de 1 lot alıyor. sizlerde de aynı sorun var mı yoksa benim bilgisayarda mı bişiyler var.

DEVİR
23-09-2005, 18:28
garanti bankası internet şubesini kullanıyorum.

Kendi bilgisayarımın dışında başka hiçbir bilgisayardan giriş yapmam.

İnternet şubesinin kendi güvenlik kalkanı sürekli aktiftir.

Garanti.com.tr adresinden başka bir linkten asla giriş yapmam.

Abuk sabuk sitelere girmediğim için dizüstü bilgisayarıma 2 yıldır hiç virüs bulaşmadı

Şüphelendiğim mailleri ve bulk mesajları açmadan silerim.

parola ve şifremi her hafta muntazam değiştiririm.

NE VAR Kİ....

bugün internet şubeme birileri girip fonları bozdurmayı başardı. 4440333'ü arayıp durumu izah ettim. Hiç umursamıyorlar haberiniz olsun. Televizyonda gördüğünüz en iyi internet şubesi, ödüller vs. hepsi palavra. son iki ay içinde tanıdığım 2 kişinin banka hesaplarını internet şubesi vasıtasıyla boşalttıklarında ciddiye almamış, suçu onlarda bulmuştum. Bir de üstüne benim gibi yaparsanız %100 güvende olursunuz diye hava attım.

güvenlik filan hepsi hikaye. gerçek olan hırsızlar.

Hesabınıza havale/eft blokesi koydursanız bile fon ve hisse senetlerinizin bozdurulmasını önleyemezsiniz.

İnsan başına gelince anlıyor olayın ciddiyetini. Banka hiç umursamıyor bilgilerize!!!!!!

sebal
23-09-2005, 20:49
hocam şifrematik kullanıyormusun

pinky
23-09-2005, 21:07
Gedik - MATRIX ikilisini kullaniyorum. Sorunsuz.

DoubleDragon
23-09-2005, 21:30
Online açıga satısa yaptıran aracı kurum var mı?

Azata
23-09-2005, 21:54
Finansonline.com 1 lot alış satış yaptığınız gibi anlık kademe bilgisinede ulaşabiliyorsunuz

sugarpan
23-09-2005, 22:45

Raymond james türkiye yi tavsiye edebilirm. Ben çok memnunum, hem internet hızlı hem de telefon :tamam:

sugarpan
23-09-2005, 22:46
Online açıga satısa yaptıran aracı kurum var mı?

Raymond James Türkiye :tamam:

DoubleDragon
24-09-2005, 01:30
Raymound komisyon idadesi yapmaz herhalde. veya konuşmak lazım.

DEVİR
24-09-2005, 15:01
hocam şifrematik kullanıyormusun

hiç kullanmadım sayın sebal.

Rakun
24-09-2005, 20:11
raymond james de , internetten işlem yapan biri varsa bilgilerini paylaşırsa sevineceğim...internetten online açığa satış yaptırıyormuş...işlem yapanlar biraz bilgi verin lütfen...

abdi
26-09-2005, 09:16
"...internetten online açığa satış yaptırıyormuş"

bu mümkün değil...açığa satışta ıslak imza mecburiyeti var....yine de yapıyorlarsa mevzuatı nasıl aşıyorlar bilmek isterim

kırmızı
28-09-2005, 11:46
bir açık telaşıdır almış ı...açığa verme fikrimi gözden geçireyim..

tiyatro
28-09-2005, 21:35
raymond james de , internetten işlem yapan biri varsa bilgilerini paylaşırsa sevineceğim...internetten online açığa satış yaptırıyormuş...işlem yapanlar biraz bilgi verin lütfen...

Hadi açığa alış yasal olmamasına karşın gün sonunda kapatmak kaydı ile işlem yaptırabiliyorlar.

ancak açığa satış işlemi yasal bir işlem dir ve takas gününe kadar pozisyonun sürdürebilirliği vardır. özkaynak teminat oranları işlemin karşılığına göre ödünç alma verme işlemleri farklı olan bu derece karışık ve bir aracı kurumun en büyük tedbirlerini almasını gerektiren böyle bir işlemi nasıl internette açmışlar şaşırdım doğrusu.

Kullanan arkadaşlar var ise açığa satış işleminin aynı açığa alışta olduğu gibi gün sonunda kapatılıp kapatılmadığını belirtebilirlerse sevinirim.

Saygılar.

kentuf
28-09-2005, 21:39
2 trilyon işlem hacmi ne yaptırıyorlar açığa işlem .Bu tip kişilerin emirlerininin düştü ğü delaer room farklı sen kapamazsan kapatıyorlar seans sonu .
öyle iki kuruşa beş köfte işini aracı kurumlar kaldırdı bir senedir .

MAKİNİST
28-09-2005, 21:50
sevgili dostlar;böyle günlerde para kaybetme veya kazanma hırsı ile açığa satış falan gibi şeylere girmemenizi özellikle rica ederim.Çünkü piyasanın ne olacağı belli değil.Allah muhafaza 2000 yılında intihar eden bir sürü kişi oldu.Ben onları unutmadım.

amadeus
28-09-2005, 23:39
arkadaşlar benim garanti bankasında hisse hesabım var demin bir yazı gördum bunun ne demek oldugunu bilen varmı acaba saygılar

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 05.09.2005-09.09.2005 tarih ve 2005/37 sayılı SPK Haftalık Bülteninde hisse senetlerinin kaydileştirilmesine ilişkin olarak:
Hisse Senetleri borsada işlem gören şirketlerin hisse senetlerinin tümünün kaydileştirilmesi ile ilgili olarak yürütülen çalışmalar tamamlanma aşamasına gelmiştir. Bu nedenle Seri:IV, No:28 'Kaydileşen Sermaye Piyasası Araçlarına İlişkin Kayıtların Tutulmasının Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ'in Geçici 2 ve 3'üncü maddeleri uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu'nun 05.09.2005 tarih ve 35/1106 sayılı kararına istinaden;

Takasbank nezdinde müşteri ismine saklama sisteminde mislen saklanmakta olan müşterilerimizin hisse senetleri, 29 Eylül 2005 tarihine kadar hak sahibinin Garanti Yatırım vasıtasıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na bildirdiği aksi yönde bir talebi olmadıkça, belirlenecek kaydileştirme tarihinde Merkezi Kayıt Kuruluşu’nca topluca kaydileştirilecek ve Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde hak sahipleri bazında kayden izlenmeye başlanacaktır.

Müşterilerimizce fiziken muhafazasına devam edilen kaydileştirilmemiş hisse senetleri ise, kaydileştirilmek üzere, kaydileştirmeye geçiş tarihinden itibaren Garanti Yatırım vasıtasıyla kayıtları tutularak Merkezi Kayıt Kuruluşu'na teslim edilebilecektir. Teslim alma işlemleri, doğrudan Merkezi Kayıt Kuruluşu'nun kendisi veya belirleyeceği aracı kurum veya bankalar vasıtasıyla yerine getirilebilecektir.

31 Aralık 2007 tarihine kadar teslim edilmeyen hisse senetlerine bağlı mali haklar, bu tarihten sonra Merkezi Kayıt Kuruluşu'nda kayden izlenecek ve yönetime ilişkin haklar da Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından kullanılacaktır. Hak sahiplerinin 31 Aralık 2007 tarihinden sonra hisse senetlerini bu düzenlemedeki esaslara göre teslim etmeleri halinde, Merkezi Kayıt Kuruluşunda kayden izlenmekte olan mali hakları hesaplarına aktarılacaktır.

Hak sahiplerince fiziken muhafazasına devam edilen kaydileştirilmemiş hisse senetleri , kaydileştirmeye geçiş tarihinden itibaren borsada işlem göremeyecektir. Bunların yeniden borsada işlem görebilmesi , kaydileştirilmeleri amacıyla teslim edilerek, Merkezi Kayıt Kuruluşu'nda hak sahipliklerine ilişkin kayıtların oluşturulmasına bağlıdır.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun anılan kararı çerçevesinde müşterilerimizin hisse senetlerinin kaydileştirilmemesi yönündeki talimatlarının en geç 29 Eylül 2005 tarihine kadar bağlı bulundukları Garanti Bankası şubeleri veya yatırım merkezlerimize bildirilmesi gerekmektedir.

abdi
30-09-2005, 13:57
Hadi açığa alış yasal olmamasına karşın gün sonunda kapatmak kaydı ile işlem yaptırabiliyorlar.

ancak açığa satış işlemi yasal bir işlem dir ve takas gününe kadar pozisyonun sürdürebilirliği vardır. özkaynak teminat oranları işlemin karşılığına göre ödünç alma verme işlemleri farklı olan bu derece karışık ve bir aracı kurumun en büyük tedbirlerini almasını gerektiren böyle bir işlemi nasıl internette açmışlar şaşırdım doğrusu.

Kullanan arkadaşlar var ise açığa satış işleminin aynı açığa alışta olduğu gibi gün sonunda kapatılıp kapatılmadığını belirtebilirlerse sevinirim.

Saygılar.açığa alış yasaldır overall un 5 katına kadar...en geç t2 de kapatırsınız

starsailer
01-10-2005, 02:08
garanti bankası internet şubesini kullanıyorum.

Kendi bilgisayarımın dışında başka hiçbir bilgisayardan giriş yapmam.

İnternet şubesinin kendi güvenlik kalkanı sürekli aktiftir.

Garanti.com.tr adresinden başka bir linkten asla giriş yapmam.

Abuk sabuk sitelere girmediğim için dizüstü bilgisayarıma 2 yıldır hiç virüs bulaşmadı

Şüphelendiğim mailleri ve bulk mesajları açmadan silerim.

parola ve şifremi her hafta muntazam değiştiririm.

NE VAR Kİ....

bugün internet şubeme birileri girip fonları bozdurmayı başardı. 4440333'ü arayıp durumu izah ettim. Hiç umursamıyorlar haberiniz olsun. Televizyonda gördüğünüz en iyi internet şubesi, ödüller vs. hepsi palavra. son iki ay içinde tanıdığım 2 kişinin banka hesaplarını internet şubesi vasıtasıyla boşalttıklarında ciddiye almamış, suçu onlarda bulmuştum. Bir de üstüne benim gibi yaparsanız %100 güvende olursunuz diye hava attım.

güvenlik filan hepsi hikaye. gerçek olan hırsızlar.

Hesabınıza havale/eft blokesi koydursanız bile fon ve hisse senetlerinizin bozdurulmasını önleyemezsiniz.

İnsan başına gelince anlıyor olayın ciddiyetini. Banka hiç umursamıyor bilgilerize!!!!!!
Loptopınızı acil die herhangi public ortamda wireless kullanmış olabilirmisiniz?Dizüstü bilgisayarlarda aynı cep telefonlarındaki gibi wireless LAN olayında dışarıdan müdahale tehlikeniz var sakın unutmayım...!

starsailer
01-10-2005, 02:12
Akbankmı??Başka yokmuydu?Seansın hafif yoğun olduğu günler..ay başları...vergi son ödeme günleri gibi yoğun hiç bir günde siteden faydalanamazsınız..seans sonlarında yada başında yada ani kararlarda asla hizmet veremez..Ve mantık biz büyük bankayız müşteriye ihtiyacımız yok mantığıdır..Sizin girmrdiğinizde telefonla işlem yapmanızda mümkün olmaz çünkü telefon başındakilerde giremez...Bir bilgisayar öğretmeni olarak şunu söyleyebilirim..rastladığım en dandik banka sitesi..:)

gokhan1966
01-10-2005, 02:21
EVG ile calısıyorum emirleri int. ten verebiliyorum ama en kesin çözüm telefonla emir verme. Anında işlem yapılıyor.

ufuk35
12-10-2005, 14:26
EVG ile calısıyorum emirleri int. ten verebiliyorum ama en kesin çözüm telefonla emir verme. Anında işlem yapılıyor.
slm evgınle calısıyomdaborsayı seyrete bılıyormısun ne yapmak lazım sagol bıde java matrısten seyredıyomdum sımdı hepsı sılınrı ne yuklemem lazım :roll:

chuckydoll
12-10-2005, 14:45
en guzeli global ve tacirler ..ibs yle sağ klik hisse al-sat.. anında goruntu...16:29:59 da bile emir verebilirsiniz..

garalo
12-10-2005, 14:50
en guzeli global ve tacirler ..ibs yle sağ klik hisse al-sat.. anında goruntu...16:29:59 da bile emir verebilirsiniz..

peki derinlik veriyorlarmi? yada derinlik gorebilecek oldugumuz bir araci kurum varmi peki? mesala o anki fiyattan alici ve saticilari gorebilecek oldugumuz bir sistemleri varmi?

chuckydoll
12-10-2005, 15:52
peki derinlik veriyorlarmi? yada derinlik gorebilecek oldugumuz bir araci kurum varmi peki? mesala o anki fiyattan alici ve saticilari gorebilecek oldugumuz bir sistemleri varmi?
tacirler de aylık 100 milyar ustu işlem hacmi yaparsan derinlik veriolar.... global sadece yuzeysel veriyo...

prifo
12-10-2005, 16:05
IBS Real trade den izliyorum. koçbank ekoçbanktan .
gayet iyi.
üstelik ücretsiz

kasopasha
15-10-2005, 00:15
c menkul bu konuda cok ıyı!!!

MAKİNİST
15-10-2005, 00:19
ben finansonline dan işlem yapıyorum.3 ekime kadar iyiydi daha doğrusu ben iyi sanıyordum.4 ekim günü borsa çıldırınca herkes işlem yapmak için siteye saldırınca ben giremedim.dakikalarca bekletti sonrada sokmadı.o zaman anladım ki adamların serveri yetersiz.şimdi ciddi ciddi değiştirmeyi düşünüyorum.

tiyatro
15-10-2005, 00:50
açığa alış yasaldır overall un 5 katına kadar...en geç t2 de kapatırsınız

Tebliğleri özellikle seri 65 no lu tebliğ tekrar inceleminizi tavsiye ederim Portföye 5 katına kadar alım yapılabilir bu doğru ancak bu işlemi t+2 gün içerisnde nakit yatıracağınızı varsaydıkları için izin verirler. aynı gün yapılan alım satım hesabınız için bir problem çıkarmaz bana görede bu işlem varolmalıdır.

Ancak engeç t2 de kaparsınız lafı nakit yatırmakla geçerli olur.Aksi takdirde ben bugün alayım 2 gün sonra satayım işlemi yapar iseniz takas uyuşmazlığından dolayı cezaya düşersiniz.
Oysa açığa satış işleminde bugün satıp iki gün sonra alım yaparak yerine koyma işlemi yapılabilmektedir.

Saygılar.

chemeng
15-10-2005, 11:47
ben finansonline dan işlem yapıyorum.3 ekime kadar iyiydi daha doğrusu ben iyi sanıyordum.4 ekim günü borsa çıldırınca herkes işlem yapmak için siteye saldırınca ben giremedim.dakikalarca bekletti sonrada sokmadı.o zaman anladım ki adamların serveri yetersiz.şimdi ciddi ciddi değiştirmeyi düşünüyorum.
seni raymond jamese alalım abi...

sugarpan
16-10-2005, 01:16
Raymond da herhangi bir kampanya var mı? komisyon iade veya derinlikli gibi?

jerfin
21-10-2005, 09:03
arkadaşlar benim garanti bankasında hisse hesabım var demin bir yazı gördum bunun ne demek oldugunu bilen varmı acaba saygılar

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 05.09.2005-09.09.2005 tarih ve 2005/37 sayılı SPK Haftalık Bülteninde hisse senetlerinin kaydileştirilmesine ilişkin olarak:
Hisse Senetleri borsada işlem gören şirketlerin hisse senetlerinin tümünün kaydileştirilmesi ile ilgili olarak yürütülen çalışmalar tamamlanma aşamasına gelmiştir. Bu nedenle Seri:IV, No:28 'Kaydileşen Sermaye Piyasası Araçlarına İlişkin Kayıtların Tutulmasının Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ'in Geçici 2 ve 3'üncü maddeleri uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu'nun 05.09.2005 tarih ve 35/1106 sayılı kararına istinaden;

Takasbank nezdinde müşteri ismine saklama sisteminde mislen saklanmakta olan müşterilerimizin hisse senetleri, 29 Eylül 2005 tarihine kadar hak sahibinin Garanti Yatırım vasıtasıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na bildirdiği aksi yönde bir talebi olmadıkça, belirlenecek kaydileştirme tarihinde Merkezi Kayıt Kuruluşu’nca topluca kaydileştirilecek ve Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde hak sahipleri bazında kayden izlenmeye başlanacaktır.

Müşterilerimizce fiziken muhafazasına devam edilen kaydileştirilmemiş hisse senetleri ise, kaydileştirilmek üzere, kaydileştirmeye geçiş tarihinden itibaren Garanti Yatırım vasıtasıyla kayıtları tutularak Merkezi Kayıt Kuruluşu'na teslim edilebilecektir. Teslim alma işlemleri, doğrudan Merkezi Kayıt Kuruluşu'nun kendisi veya belirleyeceği aracı kurum veya bankalar vasıtasıyla yerine getirilebilecektir.

31 Aralık 2007 tarihine kadar teslim edilmeyen hisse senetlerine bağlı mali haklar, bu tarihten sonra Merkezi Kayıt Kuruluşu'nda kayden izlenecek ve yönetime ilişkin haklar da Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından kullanılacaktır. Hak sahiplerinin 31 Aralık 2007 tarihinden sonra hisse senetlerini bu düzenlemedeki esaslara göre teslim etmeleri halinde, Merkezi Kayıt Kuruluşunda kayden izlenmekte olan mali hakları hesaplarına aktarılacaktır.

Hak sahiplerince fiziken muhafazasına devam edilen kaydileştirilmemiş hisse senetleri , kaydileştirmeye geçiş tarihinden itibaren borsada işlem göremeyecektir. Bunların yeniden borsada işlem görebilmesi , kaydileştirilmeleri amacıyla teslim edilerek, Merkezi Kayıt Kuruluşu'nda hak sahipliklerine ilişkin kayıtların oluşturulmasına bağlıdır.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun anılan kararı çerçevesinde müşterilerimizin hisse senetlerinin kaydileştirilmemesi yönündeki talimatlarının en geç 29 Eylül 2005 tarihine kadar bağlı bulundukları Garanti Bankası şubeleri veya yatırım merkezlerimize bildirilmesi gerekmektedir.
Hisse Senetlerinde Kaydileştirilme sistemine geçildi, mart 2005 de başladı kaydileştirilme işlemlerine.
hisse senetlerinin fiziken dolaşımı bitiyor, takasbank saklamasındaki ve bundan sonra ihraç edilecek bütün senetler kaydi olarak takip edilecek, şirketlerde ihraç edecekleri senetleri fiziken bastırmayacaklar sadece senetler kodlanarak kayda alınacak ve kaydileştirilen senetler imha edilecek.
Zaten senin aksi bir talebin bulunmadıkça takasbank saklamasında bulunan bütün senetler kaydileştirilecek, kaydileştirilmeyen senetlerin borsada alım satımı yapılamayacak.
Başta kaydileştirilmesini istemeyenler 31 aralık 2007 tarihine kadar kaydileştirilmesi için başvurabilecekler, bu tarihten sonra kaydileştirme başvurusu bitecek ve kaydileştirilmeyen senetler borsada alınıp satılamayacak.

Sizin bavuru yapmanıza gerek yok, zaten aksi bir talep bulunmadıkça aracı kurum hesabındaki ve takasbank saklamasındaki bütün senetler kaydileştirilecek.
Eğer kaydileştirilmesini istemiyorsanız talepte bulunacaksınız.
Ama kaydileştirilmediği zamanda borsada alım satımı yapılamayacak.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

jerfin
21-10-2005, 09:06
17.10.2005

ANKARA - Sermaye Piyasası Kurulu, aracı kurumların müşterilerden tahsil edecekleri komisyon oranlarında asgari bir sınır belirlenmesi uygulamasına son verdi. Sermaye Piyasası Kurulu'nun bu haftaki haftalık bülteninde yer alan duyuruya göre aracı kurumlar komisyon oranlarını serbest olarak belirleyecek ve asgari komisyon ve komisyon iadesi uygulamasına son verilecek. spk'nın haftalık bülteninde yer alan duyuruda konuya ilişkin şu ayrıntılara yer verildi:

" Kurulumuzun 14.10.2005 tarih ve 40/1243 sayılı kararı ile;

1) Aracı kurumların hisse senedi alım-satım işlemlerinde müşterilerinden tahsil edecekleri aracılık komisyonlarının,

01.01.2006 tarihinden itibaren aracı kurum ve müşteri arasında serbest olarak belirlenebilmesi uygulamasına geçilerek asgari komisyon ve komisyon iadesi uygulamasına son verilmesine karar verilmiştir.

2) 01.01.2006 tarihinden itibaren, aracı kurumların, yatırımcıların hak ve yararlarını zedeleyici, iyi niyet kurallarına aykırı, abartılmış, gerçeğe uymayan, müşterilerini veya kamuoyunu yanıltıcı bilgileri içermemek kaydıyla, uygulamaya başlamadan önce promosyon kampanyasının detaylarını Kurula yazılı olarak bildirmeleri ve kendilerine Kurul tarafından 10 iş günü içerisinde aksi bildirilmedikçe promosyon kampanyası düzenleyebilmelerine imkan sağlanmasına karar verilmiştir."

Bu karar yarırımcıların lehine olur umarım, aracı kurumlar birbirleri ile rekabet içine girip komisyon oranlarını aşağıya çekebilirler:gulen:

jerfin
21-10-2005, 09:14
Zaten kaydi sisteme geçildiği için Aracı kurumların takasbank saklama masrafları yarıya indi (fiziken saklama bittiği için, sigorta, depolama v.s. masrafları bitti takasbank'ın ) sanırım bunuda aracı kurumlar yatırımcılara yansıtacaklardır. (umarım ceplerine atmazlar :hmm: )

Bir de komisyonlardaki alt limit kaldırınlınca.....

Eeeee insin al-sat masraflarımız biraz daha aşağıya dimi :gulen:

starsailer
21-10-2005, 22:51
????:confused:

muhabbet
22-10-2005, 21:39
online işlemde en az müşterisi olan avantajlı.. bence açılış işlemleriniz için erciyesi kullanabilirsiniz. kavın koçla birleşme haberinde tahta kapanmıştı. açıldığında tavandan alan nadir kişilerdenim:) çok hızlı. büyük aracı kurumlar sıkıntılı..

Baydisiplin
22-10-2005, 22:29
internet sitesinde hisse virmanı, kurum içi hesaba virman, istediğin herkese eft ve havale menülerinin olmadığı bir aracı kurum varmı güvenlik için....

rekorb
22-10-2005, 22:33
komisyon iade var fakat hacmin birazcık fazla olmalı...

abdi
22-10-2005, 22:58
internet sitesinde hisse virmanı, kurum içi hesaba virman, istediğin herkese eft ve havale menülerinin olmadığı bir aracı kurum varmı güvenlik için....
aracı kuruma bir dilekçe vermen yeterli....izin vermediğiniz hiç bir işlemi yapamaz....

CERİTKALE
22-10-2005, 23:48

Yapı kredi yatırım

loyd
22-10-2005, 23:52
Garanti Yatırım Menkul Kıymetler

Baydisiplin
23-10-2005, 00:14
Yapı kredi yatırım

zaten yapı kredi yatırımdayım, ama hem dealer hem internet seçeneği olmadığı için dealerla çalışıyor internetten de sadece portföy görüyorum. o da işimi görmüyor.

MAKİNİST
23-10-2005, 00:24
komisyon iade var fakat hacmin birazcık fazla olmalı...
birazcık ne kadarcık?;)

tiyatro
23-10-2005, 01:35

Reklam olacak ama ataonline da var.

Ancak diğer aracı kurumların çoğunluğunda da olduğundan eminim.

Saygılar.

WarnerBros
23-10-2005, 22:43
halkyatırımla çalışıyorum.
Sorun yaşamadığımı söyleyebilirim.
Extrası fazla yok ama iyi çalışıyorlar.

BOSNA
01-11-2005, 11:45
Bende EKİNCİLER YATIRIM VE MENKUL DEĞERLER A.Ş ile toplam 6 yıldır çalışıyorum. Tavsiye ederim. İşlemleri internetten yapıyorum. Bir ara GLOBAL ile çalıştım 6 ay kadar yıllık işletim ücretinin 2003 için 40 ile 50 milyon arası olacağını ve aralık ayında tahsil edileceğini öğrenince hemen eski aracı kurumuma geri döndüm sanırım şu zaman da 75 ytl alıyorlar diye duydum Ekinciler de böyle bir durum söz konusu değil ilgilenenlere bilgiiii....

trendci
07-11-2005, 17:53
Garanti Bankasında günde 2-3 kez alım satım yaptığımda hesap bakiyem hemen eksiye dönüyor. 2 günlük opsiyon olmasına rağmen sistemleri çoğu kez algılamıyor. eksi bakiye verdiği zamanda hesabımda olan paramı kullanamıyorum. Son günlerde sıkça olmaya başladı. Telefonla aradığım zaman cevap veremiyorlar inceleyip size dönelim diyorlar ama genelde dönmüyorlar. Şöyle aklı başında bir aracı kurum bulsam hemen geçecem. Garanti çıldırtmaya devam ediyor

trendfriend
11-11-2005, 18:05
Herkese merhaba

Aracı kurumların web sitelerine ulaşabileceğim bir link verebilir misiniz? Örneğin AKDENİZ MENKUL DEĞERLERİ bulamıyorum.

Herkese iyi seanslar

DenizFeneri
13-11-2005, 19:44
FINANSBANK in araci kurumuna BUYRUN......

,,,FINANSINVEST,,,

...ibs real trade net anlik borsa izleme (saat gibi cok guzel gcalisiyor.)
,,,KOMISYON iadesi ........SIFIR LIMIT..........
...INTERNET ortaminda hizli alim ve satim......
...FINANSBANK tan FINANSINVEST te para transferi ayni sekilde FINANSINVEST ten istediginiz BANKA ya transferler...
...ARKADASINIZI GETIR KAMPANYA SINDA AYNI ORANLARDAN FAYDALINACAK OLMASI..........NE KADAR ARKADAS O KADAR KOMISYON ARTIYOR.......

...bilgi almak isteyen ozel e mesaj atabilir....

detaylari ve sorularin cevaplarini verebilirim....

...ve sizi onlar ile DREKT ve kontak kurmanizi size TELEFON ile ulasmalarini saglayabilirim.....
...mail ile.......
...karar sizin....

DenizFeneri
13-11-2005, 20:07
...YURTDISINDA IKAMET eden veya YURT ICERISINDEN arkadaslarin gerekli bilgileri vermek ve yardimci olmak amaci ile bana mesaj atabilir gerekli sikintilarini anlatabilirler...

...gerekli kolayligi gerek telefon ile gerekse mail ile cozume ulastirabiliriz....

...araci kurum aramayin.......FINANSINVEST var bu konuda daha detayli bilgi isteyen arkadaslarin bana ulasabilirler.....

...DJ...ENDEX,,,,VOB(vadeliislemler) araci kurum dolasmadan alim/satim
...FINANSANK tan dolar.euro/bono....islem......
...komisyon iadesi veriyor.....
...yurt disinda ikamet etmenin hicbir sakincasi yoktur....
...IBS REAL TAREDE NET online veri izleyebiliyorsunuz...
...FINANSBANK ve FINANSINVEST arasinda ayni anda PARA TRANSFERI GERCEKLESTIREBILIYORSUNUZ.
...YURT DISINDAN HESABA PARA GONDERME veya HESAPTAN YURT DISINA PARA GONDERME TRANSFERI COK KOLAY VE MUMKUNDUR....
...YAPMIS OLDUGUNUZ EXTRELER her ay sonunda bagli bulundugunuz ULKE ADRESINE...IMZA karsiligi ADRESINIZE GELMEKTEDIR....
...5 yildir burayim ve hicbir ARACI KURUM a IHTIYAC duymadan MEMNUN bir sekil de ISLEMLERIMI ........salise...dakik bir sekile YAPMAKTAYIM......

....ALLAH UTANDIRMASIN......

...ARACI KURUMMU VAR DERDIM VAR.....DEMEMEK ICIN...FINANSINVEST

.....EEE DAHA NE BEKLIYORSUNUZ.....BEKLERIZ....
...OZEL MESAJ KABUL EDILIR....

DenizFeneri
13-11-2005, 20:13
Spk, 1 Ocak 2006 Itibariyle Araci Kurumlarin Asgari K0misyon Uygulamasina Son Verilecegini Acikladi
10/17/2005 - 09:01:00

Spk, 1 Ocak 2006 Itibariyle Araci Kurumlarin Asgari K0misyon Uygulamasina Son Verilecegini Acikladi

Kurulumuzun 14.10.2005 Tarih Ve 40/1243 Sayili Karari Ile,
1) Araci Kurumlarin
Hisse Senedi Alim-satim Islemlerinde Musterilerinden Tahsil Edecekleri Aracilik
Komisyonlarinin, 01.01.2006 Tarihindenitibaren Araci Kurum Ve Musteri Arasinda
Serbest Olarak Belirlenebilmesi Uygulamasina Gecilerek Asgari Komisyon Ve
Komisyon Iadesi Uygulamasina Son Verilmesine Karar Verilmistir.
2) 01.01.2006 Tarihinden Itibaren, Araci Kurumlarin, Yatirimcilarin Hak Ve
Yararlarini Zedeleyici, Iyi Niyet Kurallarina Aykiri, Abartilmis, Gercege Uymayan,
Musterilerini Veya Kamuoyunu Yaniltici Bilgileri Icermemek Kaydiyla, Uygulamaya
Baslamadan Once Promosyon Kampanyasinin Detaylarini Kurula Yazili Olarak
Bildirmeleri Ve Kendilerine Kurul Tarafindan 10 Is Gunu Icerisinde Aksi
Bildirilmedikce Promosyon Kampanyasi Duzenleyebilmelerine Imkan Saglanmasina
Karar Verilmistir.

DenizFeneri
13-11-2005, 20:16
Sayın müşterimiz,

“Arkadaşını Getir” kampanyamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Kampanya koşulları aşağıda belirtilmiştir. Koşulları okuduktan sonra ilgileneceğini düşündüğünüz kişilerin bilgilerini aşağıdaki alanlara girip, onaylayarak kampanyaya katılabilirsiniz.

1) Yönlendireceğiniz arkadaşınızın www//// başvuru bölümünden Referans Hesap No. bölümüne sizin Finansinvest hesap numaranızı girerek internet başvurusu yapıp Finansinvest'te yeni hesap açması gerekmektedir.

2) Yönlendireceğiniz arkadaşınızın son üç ay içinde kapatılıp yeniden açılan hesabı varsa kampanyaya dahil edilmeyecektir.

3) Aşağıdaki tabloda yıl sonuna kadar getirilecek yeni müşteri sayısının toplamına göre verilecek komisyon iadesi oranları belirtilmiştir.

Yeni Müşteri Sayısı Komisyon iadesi

2-3 % 20
4-5 % 30
6-7 % 40
8 ve üzeri % 50

4) Uygulanacak iadeler herhangi bir hacim koşuluna bağlı olmayacaktır.

5) Kampanya sadece internetten yapılacak işlemler için geçerli olacaktır.

6) Kampanya 15/09/2005 tarihi itibariyle başlayacak ve 31/12/2005 tarihinde bitecektir. Kampanya süresince finansonline kullanıcılarına getirdikleri yeni müşteri sayısına bağlı olarak verilecek iade, kazandırılan yeni müşteri sayısının toplamına bakılarak aylık olarak hesaplanacaktır.

7) ADK bölümü tavsiye edilen kişilerle temasa geçecektir. Temasa geçildikten sonra tavsiye edilen kişilerin Finansinvest’te hesap açmaları ve finansonline.com şifresi almaları durumunda kampanyaya başvuru geçerli duruma gelecektir.

8) Oluşan iadeler, müteakip ayın ilk 5 günü içerisinde müşteri hesabına geçecektir.
9) Herhangi bir Finansinvest müşterisi aynı anda iki kampanyadan faydalanamaz.

muratersin
13-11-2005, 20:47
Alternatif yatırımı tek geçerim limitsiz %50 komisyon iadesi var eft 25000 YTL ye kadar ücretsiz.

eranyum
14-11-2005, 19:41
benim maaş akbank'a yattığı için akyatırım'ı kullanıyorum.. (şimdilik)
ak yatırım nasıl sizce? görüşleriniz?

leon
15-11-2005, 15:02
Herkese merhaba

Aracı kurumların web sitelerine ulaşabileceğim bir link verebilir misiniz? Örneğin AKDENİZ MENKUL DEĞERLERİ bulamıyorum.

Herkese iyi seanslar

ekteki dosyada bütün aracı kurumların adres, tel ve web adresleri var

trendfriend
15-11-2005, 22:58
Teşekkürler Sn Leon

niko
08-12-2005, 16:38
Borsaya yeni bir piliç kazandırıyorum arkadaşlar. :D
Garanti'yi kullanan bir arkadaşımız için ilk kez alıp yapmak istedik ancak fiyat seçeneği çalışmıyor sadece serbest marj butonu var.
Bir de hesapta para olmasına rağmen kullanılabilir bakiye sıfır gözüküyor.
Diğer bir soru ise elma hesabını kullanarak alıp yapılabilir mi?
Yardımlara teşekkür şimdiden

dursun
10-12-2005, 11:58
Ben Piramit Menkul Değerleri kullanıyorum.Küçük bir aracı kurum,fakat tüm sistem tıkır tıkır çalışıyor.

chemeng
10-12-2005, 15:38
Ben Piramit Menkul Değerleri kullanıyorum.Küçük bir aracı kurum,fakat tüm sistem tıkır tıkır çalışıyor.
küçükler rahat çalışır.çünkü müşteri az..en kralı RAYMON JAMES...

sugarpan
11-12-2005, 05:28
küçükler rahat çalışır.çünkü müşteri az..en kralı RAYMON JAMES...

Raymond da bedava derinlikli matriks verme olayı varmı belli bir limitte? Varsa ne kadar hacme veriyorlar?

kentuf
17-12-2005, 22:18
Bu Garanti Yatırım ilk kurulduğunda işyerime ziyarete gelmişlerdi. Şube müdür yardımcısı ile broker.

Biraz müşteri edindiler. Bize olan rağbet ve teveccühleri azaldı.

O zaman ilgimi kestim.

Kesiş o kesiş.

Onlar muhataplarını insan gibi görmüyorlar. Bankaya para kazandıracak sağmal inek yerine koyuyorlar.

Müşterilerini boy sırasına dizmişler. (Portföydeki rakamların bol sıfırlı olmasına göre.) Sizden daha yüksek oweralla sahip birisi geldiği zaman klasmandaki yeriniz aşağı iniyor.

Küme bile düşebilirsiniz.

İlk zamanlar beraber yemeğe çıkıyorduk. Sonra beni ihmal etmeye başladılar.

Ben de onları külliyen defterden sildim.

Afedersiniz sormadan hesaplardan para kesiyorlar bende yılbaşı itibari ile defterden siliyorum bunları artık müşteri memmuniyetini veya önerisi ni bile söyliycek boşta eleman bulamıyor .Valikonağı şu be tam bir kaos zaten ferir bey öyle hep cukka müşteri kaçırır .pehhh

kentuf
17-12-2005, 22:21
Ataonline,Finansonline,Garanti ile çalışıyorum.
Ataonline JetStream gold fiyat izleme-Komisyon iadesi artıları
Finansonline Finansinvest Sayfasındaki haberler ve raporlar artıları.Eksisi komisyon iadesi vermiyor.
Garanti Bonus olarak komisyon iadesi

İncelemek isteyenler için.
www.ataonline.com.tr
www.finansonline.com
garanti de normal hesaptan alış yaparsanız çarparlar sizi esentepe üstünden veya bahçekapı üstünden derinlikli müşterilerden iseniz yırtarsınız .O bonusları otuz defa alırlar sizden pehh.

haguan
18-12-2005, 20:46
aracı kurumlara ne kadar guvenmeliyiz ? ertesi gun hesabımızda 0 ytl bakiye gorme ihtimalimiz varmı ???

Baydisiplin
18-12-2005, 20:57
aracı kurumlara ne kadar guvenmeliyiz ? ertesi gun hesabımızda 0 ytl bakiye gorme ihtimalimiz varmı ???

banka aracı kurumları her zaman en sağlamıdır, muhatabınız her zaman olur, ama diğerleri için birşey diyemeyeceğim, iyiside olabilir kötüsü de, ama ben daha duymadım batıpta müşteri hesaplarını sıfırlayan bir aracı kurum, ayrıca aracı kurumlar bankalar için çıtır çerezdir, genelde prestij için vardır, yoksa örneğin Akyatırımın veya İşyatırımın karı Akbankın veya İş Bankasının karının yanında devede kulak değil pire kalır,

haguan
18-12-2005, 21:16
peki gedik yatırım hakkındakı goruslerınız nasıl

Baydisiplin
18-12-2005, 21:47
peki gedik yatırım hakkındakı goruslerınız nasıl

Gedik Holding'in bir kuruluşu ve 15 yıldır faaliyet gösteriyor, düşmez kalkmaz bir Allah olduğuna göre dünyanın en iyi aracı kurumuna da yatırsanız o paranın gideceği varsa gider, korkmayın birşey olmaz:) hele bu hisse senedi ise hiçbirşey olmaz...

muhabbet
18-12-2005, 23:13
g....kte hattın kopmasına sık sık rastlamak mümkün. ben tüm portföyümü götürecektim oaraya.. denemek için az bişey yatırmıştım. ama baktım ki kopmalar çok fazla vazgeçtim. bağlantı kopmaları hızlı düşüş olan seanslarda ayyuka çıkıyor. 1.5 saat boyunca satış yapılamadığına ve milletin açıkta kaldığına gözlerimle şahit oldum. bırakın internetten satmayı dealerdan bile satamadılar. değişiklik yapıyorlarmış... bakalım yeni sistem nasıl olacak. onu bekliyorum.

ben de online en sağlam kurumu arıyorum ama henüz bulamadım.

sugarpan
18-12-2005, 23:29
prjs çok iyi çok hızlı...tavsiye edebilirm

chuckydoll
18-12-2005, 23:46
g....kte hattın kopmasına sık sık rastlamak mümkün. ben tüm portföyümü götürecektim oaraya.. denemek için az bişey yatırmıştım. ama baktım ki kopmalar çok fazla vazgeçtim. bağlantı kopmaları hızlı düşüş olan seanslarda ayyuka çıkıyor. 1.5 saat boyunca satış yapılamadığına ve milletin açıkta kaldığına gözlerimle şahit oldum. bırakın internetten satmayı dealerdan bile satamadılar. değişiklik yapıyorlarmış... bakalım yeni sistem nasıl olacak. onu bekliyorum.

ben de online en sağlam kurumu arıyorum ama henüz bulamadım.

globale gelin herseyiyle on numara... atayı denedim.. tacirleri denedim yok... isyatırmı zaten yazmıyom...
globalin yanına bi de acar menkulu denicem bakalım...

eranyum
19-12-2005, 00:02
ben ak yatırım kullanıyorum , işlemleri internet şubesinden gerçekleştiriyorum... fakat özeelikle seansın yoğun olduğu zamanlarda (açılışta vekapanışta) şu an işleminizi gerçekleştiremiyoruz gibi hata mesajları veriyor.... yani pek memnun değilim,,,
ak yatırım ve yatırım finansman için ne dersiniz?

avukat_ankara
19-12-2005, 00:10
Ben Tacirleri kullaniyorum ve cok memnunum..islemleri cok hizli yapiyor..Tavsiye ederim

chuckydoll
19-12-2005, 00:19
ben ak yatırım kullanıyorum , işlemleri internet şubesinden gerçekleştiriyorum... fakat özeelikle seansın yoğun olduğu zamanlarda (açılışta vekapanışta) şu an işleminizi gerçekleştiremiyoruz gibi hata mesajları veriyor.... yani pek memnun değilim,,,
ak yatırım ve yatırım finansman için ne dersiniz?

bankaların kurumlarını sevmiyorum.. surekli sorun cıkartır.. yatırım finansmanın musteri hizmetlerinin iyi oldugunu biliyorum .. ama internet ten alım satım konusunda ne kadar iyiler bilmiyorum..

chuckydoll
19-12-2005, 00:30
belli baslı aracı kurumların linkleri;

http://www.finhat.com/finhat/menu/links/arkur.html

abka
19-12-2005, 01:12
ykb. dan islem yapıyorum. güvenlik mükemmel.komisyon %0,21.web den ve telefondan.hicbir sorunla karsılasmadım.eft,havale,döviz alım satım vs. vs ...hepsi var.

abka
19-12-2005, 01:45
tabiki istedigin isleme bloke veya limit koyabiliyorsun.

haguan
19-12-2005, 01:57
ben gedikten gayet memnunum cok iyi alımsatım islemi saniyelerle yapılıyo ama iste guvenilirlik acısından sormustum

muhabbet
19-12-2005, 12:57
yatırım finansman sabah açılışta 2 dk işleminiz gitmiyor. diskette kalıyorsunuz pasifte yani genelde. mesela erciyes çalışıyorsa bu erciyeste olmuyor. ama o da çalışıyorsa:) bu sabah mesela her şeyi hazırlamışım. pinsu alacam 2.54 ten. satışta 2.54. emri yolladım. sistem arızası verdi. tekrar emri girene kadar 56 gitti.satyatırım finansman çok kurumsal. iyi olmuyor. esneklik için büyük olmanız gerekiyor. ya da ikili ilişkileriniz iyi olacak. memur zihniyeti var sanki. bir an önce iş bankasının ve diğer bankaların kanatlarının altından çıkması lazım. banka sebebiyle faiz müşterisi fazla. hisse senedi yatırımcısının değerini bilmiyorlar.

bir çok kurum saniyelerle işlem yapar. mesele sıkışıklıkta ne yaptığı. gedik bu konuda sınıfta kaldı bende. sistemini yenilemezse işi zor. tabi yöneticilerini de iyi seçmiyor bence. ben oraya 4 portföy götürecektim. ama anlattığım kopmalar yüzünden erteledim bu işi.

BOSNA
19-12-2005, 23:27
globale gelin herseyiyle on numara... atayı denedim.. tacirleri denedim yok... isyatırmı zaten yazmıyom...
globalin yanına bi de acar menkulu denicem bakalım...

Aman aman GLOBAL mi bence iyi bir fikir değil çünkü 2003 yılında bizzat yaşadım müşteriye gönderilen ekstreler,hisse ve para transferleri hepsi ücretli ve yıllık hesap işletim ücreti duyduğuma göre 2005 yılı için 70-75 ytl imiş. Arkadaşlar Global e geçerken bu konulara dikkat etsinler. Birde iyi çıkış veya inişlerde telefonlara cevap çok geç veya yok
İyi tarafını da yazayım da tarafsız yatırımcı olduğum belli olsun: hisse satılır veya alınırsa cep telefonuna SMS gönderiliyor ve komisyon % 0,012 bye........

chuckydoll
19-12-2005, 23:40
Aman aman GLOBAL mi bence iyi bir fikir değil çünkü 2003 yılında bizzat yaşadım müşteriye gönderilen ekstreler,hisse ve para transferleri hepsi ücretli ve yıllık hesap işletim ücreti duyduğuma göre 2005 yılı için 70-75 ytl imiş. Arkadaşlar Global e geçerken bu konulara dikkat etsinler. Birde iyi çıkış veya inişlerde telefonlara cevap çok geç veya yok
İyi tarafını da yazayım da yatırımcı olduğum belli olsun: hisse satılır veya alınırsa cep telefonuna SMS gönderiliyor ve komisyon % 0,012 bye........

tabi subeden subeye de fark olabilir ama İzmir subesinde
yazdıgım gibi hiç sorun yaşamadım..
yıllık ücreti neyse vericez artık hak ettiklerine inanıyorum cunku..

BOSNA
19-12-2005, 23:49
tabi subeden subeye de fark olabilir ama İzmir subesinde
yazdıgım gibi hiç sorun yaşamadım..
yıllık ücreti neyse vericez artık hak ettiklerine inanıyorum cunku..

Evet olabilir tabi memnunsan sorun yok demektir bol kazançlar dilerim....

Not: Ben üye olurken bana ücretler hakkında hiçbir şey söylemediler ve ben hepsini sıkça sorulan sorular bölümünden öğrendim ve ŞOK olmuştum...

eranyum
20-12-2005, 00:17
yatırım finansman sabah açılışta 2 dk işleminiz gitmiyor. diskette kalıyorsunuz pasifte yani genelde. mesela erciyes çalışıyorsa bu erciyeste olmuyor. ama o da çalışıyorsa:) bu sabah mesela her şeyi hazırlamışım. pinsu alacam 2.54 ten. satışta 2.54. emri yolladım. sistem arızası verdi. tekrar emri girene kadar 56 gitti.satyatırım finansman çok kurumsal. iyi olmuyor. esneklik için büyük olmanız gerekiyor. ya da ikili ilişkileriniz iyi olacak. memur zihniyeti var sanki. bir an önce iş bankasının ve diğer bankaların kanatlarının altından çıkması lazım. banka sebebiyle faiz müşterisi fazla. hisse senedi yatırımcısının değerini bilmiyorlar.

bir çok kurum saniyelerle işlem yapar. mesele sıkışıklıkta ne yaptığı. gedik bu konuda sınıfta kaldı bende. sistemini yenilemezse işi zor. tabi yöneticilerini de iyi seçmiyor bence. ben oraya 4 portföy götürecektim. ama anlattığım kopmalar yüzünden erteledim bu işi.

sağol yf için

muhabbet
20-12-2005, 04:40
yine de güvenilirlik açısından yf tercih edilebilir. rahat uyursunuz. sonuçta müşterinin portföylerini boşaltıp giden dealerların olduğu aracı kurumlar bile var.
ayrıca yat.fin. ın kendine ait yfas trade sistemi var. karşınıza istediğiniz sayıda emri ayrı pencerelerde açıp hazır bekletebiliyorsunuz. istediğin anda tık yolla.

ayrıca internet işlemlerinde kademeli iadeler de var. hacme göre otomatik iade. tabi gelecek yıl bu iadeler de kalkacak. komisyon oranları serbest kalacakçünkü.

korkmaz35
20-12-2005, 09:27
arkadaşlar tekstil menkul kıymetler ile çalışan varmı. düşüncelerinizi söylerseniz sevinirim.

eranyum
23-12-2005, 21:50
arkadaşlar ata yatırım için ne dersiniz?
yada sizce en iyi aracı kurum hangisidir? hangisini tavsiye edersiniz?
ak yatırımda bazı sıkıntılardan dolayı artık çalışmayı düşünmüyorum...

bir de açık'a emir verme işlemini hangi kurumlar yapıyor? ak yatırımda bu yoktu...

TaRuS
23-12-2005, 22:02
Ben aracı kurum olarak EKİNCİLER i kullanıyorum, büyük bankalarda devamlı problem oluyor, ben diğer aracı kurum müşterileri gibi aracı kurumumdan memnunum, 6-7 senedir hiç bir problem ile karşılaşmadım, internet sayfasının içeriğide zengin, günlük yorumlarından hariç müşterilerini e-mail ile tavsiyede bulunuyor. İlgi ve alakanın biri binpara :=)) çok küçük yatırımcı olmama ragmen...
göz atmak isterseniz:
www.ekinvest.com

iyi aksamlar...

eranyum
24-12-2005, 00:38
incelediğim kadarıyla alternatif yatırım' komisyon oranı % 0.1 miş ve 25000ytl'ye kadar eft ücretsiz.. ata yatırım da da eft ücretsiz sanırım, komisyon oranı ise % 0.2...

eranyum
25-12-2005, 22:10
alternatif yatırım %0.1 lik komisyon oranı ile en avantajlısı gibi görünüyor.
alternatifi kullanan veya bilen var mı? veya önerebileceğiniz bir aracı kurum?

eranyum
26-12-2005, 00:29
arkadaşlar ayatırım'ı kullanan veya bilgisi olan var mı?

eranyum
26-12-2005, 20:41
arkadaşlar benden başka kimse yok mu?
tecrübeli arkadaşlardan bir yorum bekliyorum, ayatırım hakkında ne dersiniz

kaphtan
26-12-2005, 20:57
Atada komisyon iadesi var ayrıca telefonlada emir verebiliyorsunuz. Hatta portföy durumunuza göre hafta bir falan arayıp piyasa ve senetleriniz hakında bilgi verirler. A yatırım ın binde birinde sadece internet kullanabiliyosunuz. Ata daha kurumsallaşmış bir aracıdır. Ancak Ata ile çalışacaksanız önce komisyon oranı pazarlığı yapın, yoksa çaktırmadan binde 3 alıyorlar..

kentuf
26-12-2005, 21:21
yine de güvenilirlik açısından yf tercih edilebilir. rahat uyursunuz. sonuçta müşterinin portföylerini boşaltıp giden dealerların olduğu aracı kurumlar bile var.
ayrıca yat.fin. ın kendine ait yfas trade sistemi var. karşınıza istediğiniz sayıda emri ayrı pencerelerde açıp hazır bekletebiliyorsunuz. istediğin anda tık yolla.

ayrıca internet işlemlerinde kademeli iadeler de var. hacme göre otomatik iade. tabi gelecek yıl bu iadeler de kalkacak. komisyon oranları serbest kalacakçünkü.
haklısınız

eranyum
26-12-2005, 21:35
evet ata yatırımın tecrübesine diyecek yok. ancak komisyon iade oranları az gibi.. ancak yyüksek işlem hacimlerinde %50'ye varıyor.. henüz karar vermedim , verdiğin bilgiler için teşekkür ederim kaphtan

komisyon iadeleri 2006'dan itibaren kalkacağına göre bu aracı kurumlar arasında rekabetin kızışması ve komisyon oranlarının binde 2'nin altına düşmesi anlamına mı geliyor sizce? yoksa daha da yükselebilir mi?

muhabbet
26-12-2005, 23:35
artık iadeler bittiiiii. seneye yfas ın internetten alacağı komisyonlar belirlendi. sayfdfasından bakınız. ben beğenmedim. saçmalamışlar.

eranyum
27-12-2005, 00:15
YF için

Aylık İşlem Hacmi(YTL) BSMV hariç Oran (Binde)
750 bin YTL üstü 0.80
500 bin - 749 bin 1.00
400 bin- 499 bin 1.10
300 bin- 399 bin 1.30
200 bin - 299 bin 1.40
100 bin - 199 bin 1.50
50 bin- 99 bin 1.80
25 bin - 49 bin 1.90
25 bin (hariç) altı 2.00

eranyum
27-12-2005, 00:17
evet ky için hiçbir avantajı yok bu rakamların..
bakalım diğerlerine soralım 2006da ne yapacaklarmış

eranyum
28-12-2005, 20:07
aracı kurumların 2006 için komisyon oranlarını araştırıyorum. henüz birçoğunda belli değil. ata yakında sitemizde yayınlayacağız dedi. değişiklik olmayacağını söyleyenler de var.
araştırdığım kadarıyla komisyon oranları en cazip olanlar tacirler ile alternatif yatırım. şimdi işlem hacmi aramadan %50 komisyon iadesi yapıyorlar. 2006'dan sonra da yine binde 1 komisyon uyyulayacaklar sanırım.

muhabbet
29-12-2005, 03:25
yfas internette açıkladı... tatmin etmedi. hacim aramadan kim 1 alıyorsa ona gideceğiz sanırım.

eranyum
30-12-2005, 00:37
a yatırım'a başvuruda blundum hesap açmak için... inşallah kullanmaya başlayınca sizi de bilgilendiririm.
ilk izlenim olarak iyi gibi.. internetten başvuruda bulunup sözleşme seti istedim, ertesi gün birisi arayıp onay istedi, sonraki gün kargoyla sözleşme elimdeydi.. ben de bugün gerekli evrakı tamamlayıp kargoya verdim birkaç güne kadar açılır sanırım hesap...
kıyaslama olması açısından şunu da belirteyim...
aynı yöntemle tacirler'e de başvurdum, sözleşme istedim.. (halbuki sitelerinde böyle bir seçenekte var. ...) bugün bir bayan aradı, benim sözleşmeyi yazıcıdan çıkarıp göndermem konusunda uzun süre ikna etmeye çalıştı.. neymiş zaman kaybı olmasın.. pehh :D bize fazla masraf olma demiyorlar da... :)
kısacası tacirlerden de sözleşme gelecek ama gözümden düştü bugünkü olayla...

eranyum
30-12-2005, 21:36
Tacirler menkul için komisyon oranları 2006

"Günlük İşlem Hacmi YTL" "Komisyon Oranı (BSMV Hariç)"

0-25.000 - Binde 1
25.000-125.000 - Onbinde 8.5
125.000-250.000 - Onbinde 7.5
250.000-500.000 - Onbinde 6.5
500.000 üzeri - Onbinde 5

tiyatro
31-12-2005, 01:32
Son alınan bir karar ile komisyon iadesi kavramı tekrar yürürlüğe girecekmiş. Böylece komisyonlar serbest iken aynı zamanda iade işlemleride devam edecek.
Bilginiz olsun

Yatırımcıya kalsa komisyon yüzbinde bir olsun diyecek herhalde.:)

eranyum
31-12-2005, 14:57
Son alınan bir karar ile komisyon iadesi kavramı tekrar yürürlüğe girecekmiş. Böylece komisyonlar serbest iken aynı zamanda iade işlemleride devam edecek.
Bilginiz olsun

Yatırımcıya kalsa komisyon yüzbinde bir olsun diyecek herhalde.:)

o nasıl oluyor ? bana mantıklı gelmedi.. 2005 ve öncesinde aracı kurumlar binde 2 komisyon almak mecburiyetindeydi.. komisyon iade oranı denilen kavram da binde 2'den daha az komisyon uygulayan kurmların kullandığı bir kavramdı.
fiyatlar serbest iken komisyon iadesi neden olsun? mantıklı değil yazdığınız şey

mmavcu
31-12-2005, 23:40
Tacirler menkul için komisyon oranları 2006

0-25.000 - Binde 1
25.000-125.000 - Onbinde 8.5
125.000-250.000 - Onbinde 7.5
250.000-500.000 - Onbinde 6.5
500.000 üzeri - Onbinde 5

aynı zamanda aylık 250.000 üzeri işleme derinlikli IBS hediye....
bence yılın bombasını tacirler yaptı.

abdi
01-01-2006, 23:20
Tacirler her zaman bir numara oldu yıllardır tacirler ile çalışırım 2005 yılında komisyonları da binde bir idi...en sıkışık zamanda bile telefonları iki defa çalmamıştır.....2006 da bir avantajları daha var nakitte olan paranıza repo yapıyorlar İMKB piyasası üzerinden yapılan repolar banka repolarına göre daha avantajlıdır bir de repo stopajı 22 den 15 e düşüyor anti parantez diyelim

chemeng
02-01-2006, 13:46
tacirlerde disket emirleri tahtya geç yazılıyor...emir sırasında arkalarda kalıyorsunuz o kötü tarafı yanlız sayın abdi...

eranyum
02-01-2006, 20:15
tacirlerde disket emirleri tahtya geç yazılıyor...emir sırasında arkalarda kalıyorsunuz o kötü tarafı yanlız sayın abdi...

ben ak yatırım kullanıyorum...(dum:) herhalde ak yatırımdan daha kötü değildir tacirler yada alternatif yatırım...

bu arada alternatifte hesabım açıldı ama henüz kullanmaya başlamadım..
tacirlere de başvurmayı düşünüyorum....

bir de benim aklıma daha önce bahsi geçen güvenlik konusu geldi... alternatif'in arkasında koskoca anadolu grubu var diyorum ama yine de aklıma güvenilirlik açısından sorular geliyor???
aynı şekilde tacirler de güvenilebilir mi?

bilen arkadaşlardan yorumlarını beklerim, güvenililirlik açısından tacirler yada alternatif nasıldır?

abdi
02-01-2006, 21:10
1992 den beri çalışıyorum Tacirlerle en ufak bir yamuğunu görmedim aracı kurumlar krizlerinde de ayakta kaldı banka kökenli kurumlar da sağlamdır ama hizmet bekleme onlardan...en iyisi orta siklet aracı kurumlar..dene hizmet gör.....ben disket emri vermem derinlikliden gördüğümü alırım satarım online borsa olarak ,tacirler işlem hacmin iyi ise yahut devamlı müşterisi olursan derinlik hediye ediyor,yaz aylarında işlem hacmi düştüğünde ya da tatile felan çıkarsan derinliği de iptal etmiyorlar daha çok hizmetleri var örneğin gün içi overall un 5 katı kadar kredi kullanabilirsin...veya 3 katı isteğine bağlı....açığa satışları da var ancak int. üzerinden yapmadılar ıslak imza istiyormuş telefonla emir verip akşam yakındaki bir şubeden imza atıyorsun..ne hesap işletim ücreti var ne pul parası ne de dekont gönderdik para kestik tantanası...nakitine repo yapıyorlar...daha ne yazayım ha bir de her sabah hızlı olabilecek hisseleri yazıyorlar özelden çoğu tutuyor bu aralar..bol şans derim denemek lazım...kimine iş bankasında işkence çekmek daha cazip gelebiliyor....he..he..

mmavcu
02-01-2006, 21:28
1992 den beri çalışıyorum Tacirlerle en ufak bir yamuğunu görmedim aracı kurumlar krizlerinde de ayakta kaldı banka kökenli kurumlar da sağlamdır ama hizmet bekleme onlardan...en iyisi orta siklet aracı kurumlar..dene hizmet gör.....ben disket emri vermem derinlikliden gördüğümü alırım satarım online borsa olarak ,tacirler işlem hacmin iyi ise yahut devamlı müşterisi olursan derinlik hediye ediyor,yaz aylarında işlem hacmi düştüğünde ya da tatile felan çıkarsan derinliği de iptal etmiyorlar daha çok hizmetleri var örneğin gün içi overall un 5 katı kadar kredi kullanabilirsin...veya 3 katı isteğine bağlı....açığa satışları da var ancak int. üzerinden yapmadılar ıslak imza istiyormuş telefonla emir verip akşam yakındaki bir şubeden imza atıyorsun..ne hesap işletim ücreti var ne pul parası ne de dekont gönderdik para kestik tantanası...nakitine repo yapıyorlar...daha ne yazayım ha bir de her sabah hızlı olabilecek hisseleri yazıyorlar özelden çoğu tutuyor bu aralar..bol şans derim denemek lazım...kimine iş bankasında işkence çekmek daha cazip gelebiliyor....he..he..
aşagı yukarı 98-9 yıllarından beri tacirlerdeyim,
internet subesini de ilk cıktıgından beri kullanıyorum.
arada sırada kesilmeler oluyor, tek sorun o...
tabii ki o zaman alt sat yapamıyorsunuz, tel acmanız gerekiyor. Tel ile işlem yapmak gercekten heryerde oldugu gibi zaman alıcı.

arunnatal
02-01-2006, 21:34
sayin abdi;

overall' dan kasit nedir? hisse senetlerinizin toplam degeri mi?

yanitlarsaniz memnun olurum,

selamlar,

abdi
02-01-2006, 22:00
overall=hisse senedi+nakit+bono toplamı mesela 100 milyar değer gösterdi akşam hesabınızda 100*5=500 milyara kadar gün içinde al/sat imkanı tanıyor ya da 100*3=300 milyar akşam seans sonunda kapamanız gerekiyor buna açığa alış denir borsanın hızlı zamanlarında kullanılır iyi de oluyor işi bilene

abdi
02-01-2006, 22:03
aynı açığa alışı ataonline yapıyor %20 kullandırıyor yani 100+20=120 milyar aradaki farkı bilmem anlatabiliyor muyum tabii pek çok yatırımcının bunlardan haberi yok ..

arunnatal
02-01-2006, 22:10
benim calistigim araci kurum, bana sabit bir kredi miktari tanidi, bu degismiyor (yani gun sonundaki hisse senedi + nakit + bona vs) gun sonu toplama gore,

ancak ben bu krediyi gun sonunda kapatmak zorunda degilim, yani tasiyabiliyorum istedigim kadar kagidi, elbette gunluk faiz isliyor,

siz, overall' a gore aksam taninan bu krediyi ertesi gun kullandiginizda, ayni gun satisi yapmak yani krediyi kapatmak zorunda misiniz?

abdi
02-01-2006, 22:19
şimdi sizin söylediğiniz kredi kullanmak yani belli bir faizi var + başlangıçta alınan harç var benim yazdığım açığa alış yani faiz + harç yok gün içi işlem yapanlar kullanıyor en fazla takas gününe kadar kapatılması gerekir bedava kredi yani ben ikisini de kullanırım duruma göre borsanın hızlı zamanlarında gün içi açığa alış kullanırım

arunnatal
02-01-2006, 22:19
bir de araci kurumun, ozellikle uzun vadeli dusundugunuz kagitlarda bir sahtekarlik yapmasi (kagitlarin satilmasi, hesabik bosaltilmasi vs.) artik mumkun degil,

merkezi kayit kurulusundan (MKK) blokeyi koydugunuz anda senede bloke cozulene kadar hic kimse satamaz (uzun zamandir hepimizin bildigi takasbank uygulamalarini artik MKK yapiyor), blokeyi cozebilmesi icin sadece sizin bildiginiz sicil no ve sifreye sahip olmasi gerekiyor,

ama elbette gun ici alim satimlarla ilgili konu risk arzediyor, surekli bloke coz - bloke yap durumu olamaz cunku, kaldi ki bloke aksam 20:00 sabah 08:00 saatleri arasinda konabiliyor,

kentuf
02-01-2006, 22:22

aynı exapı den girilen emirlerde montan sırasına göre koyar sistem emri .

abdi
02-01-2006, 22:23
valla bloke koyacak kadar uzun mal taşımadım hiç eğer taşısaydım bloke koyup turşu kuracağıma aracı kuruma kiralar para kazanırdım

kentuf
02-01-2006, 22:24
:düsün:
overall=hisse senedi+nakit+bono toplamı mesela 100 milyar değer gösterdi akşam hesabınızda 100*5=500 milyara kadar gün içinde al/sat imkanı tanıyor ya da 100*3=300 milyar akşam seans sonunda kapamanız gerekiyor buna açığa alış denir borsanın hızlı zamanlarında kullanılır iyi de oluyor işi bilene

ben hiçbir şekilde açığa alışı ve satışı tasvib etmiyorum hiçbir şekilde paran dışında hareket etmen insan psikolojisini bozacağından sağlıklı karar veremiyebilirsiniz?? benim görüşüm tabi

DenizFeneri
02-01-2006, 22:25
en iyisi hisselere bolokaj koymadan islem yapmak......aninda sat anin da al.....kim ugrasir blokaj ile??

arunnatal
02-01-2006, 22:32
cok sevdigim birisinin yaklasik 1 trilyon degerindeki hisse senedi bu sekilde satildigi icin ve akabinde yasadiklarini bildigim icin onemsiyorum uzun vadeli yatirimda bloke koyma isini, araci kurumun adi, itibari vs.' si ne olursa olsun,

hos.. bu soyledigim yaklasik 10 yil kadar once oldu ama.. tedbir tedbirdir derim..

eranyum
03-01-2006, 00:18
1992 den beri çalışıyorum Tacirlerle en ufak bir yamuğunu görmedim aracı kurumlar krizlerinde de ayakta kaldı banka kökenli kurumlar da sağlamdır ama hizmet bekleme onlardan.....

açıklamalar için tşk.. :)

tiyatro
03-01-2006, 00:24
o nasıl oluyor ? bana mantıklı gelmedi.. 2005 ve öncesinde aracı kurumlar binde 2 komisyon almak mecburiyetindeydi.. komisyon iade oranı denilen kavram da binde 2'den daha az komisyon uygulayan kurmların kullandığı bir kavramdı.
fiyatlar serbest iken komisyon iadesi neden olsun? mantıklı değil yazdığınız şey

mantığını bana değil SPK ya sormak lazım.ama böyleymiş

tiyatro
03-01-2006, 13:51
aynı zamanda aylık 250.000 üzeri işleme derinlikli IBS hediye....
bence yılın bombasını tacirler yaptı.

nasıl bir yılın bombası bu. adam günlük 500.000 liralık hacme onbine 5 alcam diyor yani aylık 10 trilyon yapıyor hiç bir farkı yok hatta 0-25000 arası binde 1 demiş o da aylık 500 milyar işlem hacmi yapar. Bu yüzden bence daha dikkatli okuyun.

Keremsds
03-01-2006, 17:36
Selam dostlar. Avusturya'da yasiyorum. 3 yildir Garnati Bankasinin online servisi ile yatirim yapiyorum.

Garanti bankasi bana 30 aralik günü yurtdisinda yasadigim icin bundan sonra hisse, bono, eurobond islemlerimi internet ve telefon üzerinden yapamayacagimi bildirdi ve elimdeki hisseleri ya yurtdisinda bir bankaya virman yapmam gerektigini, ya da elimden cikarmam gerektigini söyledi. Bu yüzden 35 milyarlik hisseyi satmak zorunda kaldim. Defalarca telefonda tartismama ragmen geri adim atmiyorlar. Bundan sonra yurtdisi yerlesik Garanti müsterileri internet ve telefonla hisse/bono/eurobond alip satamayacaklar diye tutturdular (yeni vergi kanunundan dolayi, ne alakaysa. Bankanin vergiyi üstlenmeyecegini, yatirimcinin kendisinin beyan etmesi gerektigini, ben de yurtdisinda yasadigim icin bu vergiyi beyan etmemin mümkün olamayacagini savunuyorlar !!!!!!)

1) bu sorunu yasayan yurtdisinda yasayan Türk vatandaslari var mi aramizda?

2) Artik isin dogrusunu anlasalar da, özür dileseler de Garanti ile calismayi düsünmüyorum. Hangi online Araci Kurum ya da bankayi önerirsiniz. Global, tacirler, Finansonline, ya da baskasi? Benim beklentilerim sunlar. Online laim satim cabuk olsun, online fiyat/seans takibi olsun, mümkünse alim/satim derinligi gözüksün. Tabi bir de güvenilir olsun.

Cevaplariniz icin tesekkürler

Kerem

abdi
03-01-2006, 20:19
amcam almanyada işçi, iki yeğenim kazakistanda öğrenci, okul arkadaşım kanadada ve kanada vatandaşı hepsi tacirler ile çalışıyor hiç bir sorun yok internet üzerinden online borsayı takip ediyorlar ve int. üzerinden alım satım yapıyorlar garantiyi anlamak imkansız vakti tarihinde ben de tartışmıştım garantiden, daha ayrıntılı bilgi istersen özelden mesaj atabilirim yalnız özeliniz kapalı galiba selamlar

Keremsds
03-01-2006, 22:36
amcam almanyada işçi, iki yeğenim kazakistanda öğrenci, okul arkadaşım kanadada ve kanada vatandaşı hepsi tacirler ile çalışıyor hiç bir sorun yok internet üzerinden online borsayı takip ediyorlar ve int. üzerinden alım satım yapıyorlar garantiyi anlamak imkansız vakti tarihinde ben de tartışmıştım garantiden, daha ayrıntılı bilgi istersen özelden mesaj atabilirim yalnız özeliniz kapalı galiba selamlar

malesef yeni forum kurallari geregi henüz özel mesaj atamiyorum.
email yollayabilirsiniz. adresim keremsds@hotmail.com dur.

Garantide yasadigim soktan sonra bugün Globalle konustum, bir de Tacirlerle konusayim. Peki bu araci kurumlarda istenildiginde TL ya da döviz cinsinden vadeli mevduatta yapilabiliyor mu. Ayrica online olarak döviz alip satarken kur farki banklara göre daha dezavantajli olabiliyor mu?

Yani acikcasi bir bankanin yatirim bölümünde online yatirim yapmakla bir araci kurum arasinda ne gibi farkliliklar var

Saygilar

kerem

muhabbet
03-01-2006, 23:25
nurol un sayfas1na bak1n. demo var. hos olmus.

Seyfullah
04-01-2006, 00:02
Ben Ataonline kullanıyorum.
Artıları:1) Herşeyi internet ve kargo vasıtasıyla yaptım şimdiye kadar(inşallah bi pislik çıkmaz).Kargo masraflarını da karşılıyorlar.
2)Telefonda çok kibar konuşuyorlar, müsait olup olmadığımı falan soruyorlar..
3)Komisyon iadeleri var.
4)Web sayfalarından emir girme çok hızlı iletiliyor, diğer şirketlerin nasıl olduğunu bilmiyorum ama benim için artı bir özellik.
5)Sadece sizin adınıza olan banka hesaplarına para çıkışı yapılabiliyor, güvenlik için çok önemli bir özellik.
6)Turkcell hatlar için indirimli aranabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam.
7)Müşteri memnuniyetini ön planda tuttukları izlenimini aldım.
Eksileri:1)Kredili işlemlerde bazı hisse senetlerini almanıza izin vermeyip, alamadığınız hisse tavan olduğunda çıldırmanıza sebep oluyorlar (Bknz.Cbsbo,Banvt vb.)
2)Web sayfaları gelişmiş ama menuleri çok karışık.Bir kez bulduğumu bi daha bulmak için vakit kaybediyorum.
3)Kredili işlem yapıyorsanız hisse sattırmaya çok meraklılar. Eft çıkışı talep ettiğimde krediyi geçmememe rağmen hisse satmam gerktiğini söylediler,krediyi geçmediğimi söyleyip kibarca ısrar ettiğimde 3 dk. telefonda bekletip eft kaydını girmeye başladılar. Eft talebim 200 YTL ve portföyüme göre devede kulaktı.
4)Gün sonu hesap özetleri çok karışık, ne almışım ne satmışım hangi işlemden ne komisyon alınmış çok karışık. Bişey anlaşılmıyor.Dürüst olduklarını ümit ediyorum :)
5)Web sayfalarından EFT çıkış talebi emri verme hala çalışmıyor.Daha oncede çalışmıyordu, telefondan vermiştim, EFT çıkışlarda anlamsız problemler ve beklemelerle uğraşıyorum :dolar:

eranyum
04-01-2006, 02:32
nasıl bir yılın bombası bu. adam günlük 500.000 liralık hacme onbine 5 alcam diyor yani aylık 10 trilyon yapıyor hiç bir farkı yok hatta 0-25000 arası binde 1 demiş o da aylık 500 milyar işlem hacmi yapar. Bu yüzden bence daha dikkatli okuyun.

bunu neye göre yazıyorsunuz , anlamadım? bence siz daha dikkatli okuyun.. birçok aracı kurumda en az binde2 komisyon alınıyor.. bazıları da çok yüksek işlem hacmine ancak binde2'nin altında komisyon alıyor...

0-25.000 Binde 1

tacirlerde günlük 0-25000 ytl arası .... ne kadar işlem hacmi olursa olsun binde1 alacakmış. yani günlük 100 ytl'lik alış işlemi yapan kişi bile binde 1 ödeyecek...
halbuki birçok aracı kurumda alt sınır binde2'dir... mesela ak yatırım, ata yat. da 100 ytllik senet alan biri binde 2 komisyon öder... yarı yarıya fark var... mesela ata ile kıyaslarsak;
ata aylık 500000 ytlye binde 1 uyguluyor... fark ortada

daha önce söylemiştim; komisyon oranları açısından en uygun iki aracı kurum var incelediğim kadarıyla;
alternatif yat. ve tacirler... her ikisi de binde 1

eranyum
04-01-2006, 02:50
nurol un sayfas1na bak1n. demo var. hos olmus.

evet daha önce o demoyu denemiştim. ancak internet sayfasında bile java applet kullanmışlar. her işlem java ile yapılmış. bu yoğunluk esnasında sorun çıkartabilir gibi geliyor bana...

ÇELEBİOĞLU
04-01-2006, 14:40
İş bankası internet şubesinden işlem yapan arkadaşlar.Sabah alım işlemini gerçekleştiremedim.Sistemde kayıtlı vergi no olduğu halde,hata mesajı verdi.Müşteri no nuzun altına vergi kimlik no nuzu yazın ya da onun gibi bişey.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşk.ler

Keremsds
04-01-2006, 14:57
Globalle calisan arkadas varsa deneyimlerini benle paylasirsa sevinirim
saygilar

kerem

eranyum
04-01-2006, 16:49
iş bankası , akbank gibi bankalarda problem çıkması normaldir... bence aracı kurumunuzu değiştirin. iş bankasının telefon şubesini aradınız mı ? ordan yardımcı olmaları gerek...

Keremsds
04-01-2006, 18:27
Yurtdisinda yasiyorum. Su an Garanti ile calisiyorum. Global, Tacirler ya da Finansinvest'e degismeyi düsünüyorum

Karsilastirabilecek arkadas var mi.

TATOMETO
04-01-2006, 21:59
hsbc yatırım diyorum 4 senedir onlarla çalısıyorum çok iyiler bence birkere bile zorluk çekmedim borsanın en yoğun olan günlerinde bile 1 kere hata vermedi arkasında banka destegi olmayan aracı kurumlarla calışmak mantıksızca bence...

kerdi
04-01-2006, 23:04
Yıllardır İşbank ile çalışıyordum eziyet çektiğimi anladım.Hesabı kapatıp Hsbc ile
calışmaya başladım şimdilik memnunum.Yinede başka bir alternatif daha el altın
da olmalı diyorum.Acaba ALTERNATİF mi

ÇELEBİOĞLU
04-01-2006, 23:15
İş Bankasında çalışan bir tanıdığımız aynı sorunla ilgili çok şikayet geldiğinden bahsetti.Sorunu düzeltmek için uğraşıyorlarmış.Yoksa müşteri temsilcisinden hallet dedi.Yarın bakıcaz arttık.

eranyum
04-01-2006, 23:36
Yıllardır İşbank ile çalışıyordum eziyet çektiğimi anladım.Hesabı kapatıp Hsbc ile
calışmaya başladım şimdilik memnunum.Yinede başka bir alternatif daha el altın
da olmalı diyorum.Acaba ALTERNATİF mi

ak yatırımda bulunan senetlerimi alternatifte açılan yeni hesabıma virman edilmesi için bugün şubeye dilekçe verdim. ancak henüz aktarma gerçekleşmedi...
alternatifin en büyük avantajlarından birisi alım-satıma binde 1 komisyon uygulaması, ayrıca ücretsiz matriks-data sayfasından borsayı canlı izleyebiliyorsunuz.
alternatifle henüz senet alım satımı yapamadım.. onun için çok fazla yorum yapamayacağım... inşallah kullanmaya başlayınca daha ayrıntılı yazarım...

alternatifin yanı sıra tacirler'e de hesap açmak için başvuruda bulundum. bugün yarın açılır sanırım hesabım...

eranyum
04-01-2006, 23:39
hsbc yatırım diyorum 4 senedir onlarla çalısıyorum çok iyiler bence birkere bile zorluk çekmedim borsanın en yoğun olan günlerinde bile 1 kere hata vermedi arkasında banka destegi olmayan aracı kurumlarla calışmak mantıksızca bence...

hsbc'yi bilmiyorum ancak komisyon oranı sizin için önemliyse tacirler veya alternatif binde 1 'lik komisyon ile daha avantajlı duruyor... ne de olsa yarı yarıya fark var.. hsbc dahil diğer pek çok kurumda binde 2 komisyon var

tiyatro
04-01-2006, 23:40
bunu neye göre yazıyorsunuz , anlamadım? bence siz daha dikkatli okuyun.. birçok aracı kurumda en az binde2 komisyon alınıyor.. bazıları da çok yüksek işlem hacmine ancak binde2'nin altında komisyon alıyor...

0-25.000 Binde 1

tacirlerde günlük 0-25000 ytl arası .... ne kadar işlem hacmi olursa olsun binde1 alacakmış. yani günlük 100 ytl'lik alış işlemi yapan kişi bile binde 1 ödeyecek...
halbuki birçok aracı kurumda alt sınır binde2'dir... mesela ak yatırım, ata yat. da 100 ytllik senet alan biri binde 2 komisyon öder... yarı yarıya fark var... mesela ata ile kıyaslarsak;
ata aylık 500000 ytlye binde 1 uyguluyor... fark ortada

daha önce söylemiştim; komisyon oranları açısından en uygun iki aracı kurum var incelediğim kadarıyla;
alternatif yat. ve tacirler... her ikisi de binde 1

Ben demedim ki çok kötü komisyon oranları diye iyi oran veriyorlar zaten.eskiden olduğu gibi uyguluyorlar veya alternatifin yaptığı gibi. Ama bunu yılın bombası olarak değerlendirmek ilginç geldi bana.

TRUVAY
04-01-2006, 23:46
bence düşük vergi diyorlarda bir arada hatırlıyorsunuz hiç bir bankanın vermediği faizi veren banka gerisinde ne acılar bıraktı :gulen:
bence bu konuda büyük bankaların vergileri hacimi düşük olan yatırımcılar için yüksek ama en azından güven var
ucuz etin yahnisi kötü olur derler:gulen:

bol kazançlar herkese iyi akşamlar saygılarımla

eranyum
05-01-2006, 00:21
bence düşük vergi diyorlarda bir arada hatırlıyorsunuz hiç bir bankanın vermediği faizi veren banka gerisinde ne acılar bıraktı :gulen:
bence bu konuda büyük bankaların vergileri hacimi düşük olan yatırımcılar için yüksek ama en azından güven var
ucuz etin yahnisi kötü olur derler:gulen:

bol kazançlar herkese iyi akşamlar saygılarımla

vergi derken komisyondan bahsediyorsunuz sanırım
güvenilirlik konusu topicte daha önce işlenmişti... tacirler için kullanan arkadaşlar açıklama yapmıştı. 90'lı yıllardan beri kullandığını söylemişti.. alternatife gelince, arkasında anadolu grubu var. anadolu isuzu vs. birçok büyük şirketin sahibi..

ÇELEBİOĞLU
05-01-2006, 00:31
Arkadaşlar,yazın staj yaptığım aracı kurumda bir müşteri vardı.Tacirler de çok büyük parası batmış.Genel seans salonundan buna sürekli bir tahtadan mal aldırıyorlarmış.Bu sırada da vipten özel bir müşteri bizim ki aldıkça satıyormuş.Malı ortak çalışma ile bu adama yıkmışlar.Tabii ki müşteri suçlu,daha dikkatli olabilirdi.Çünkü uçana kaçana atlayan bir yatırımcı(!) ama kurumda en az onun kadar belki daha fazla suçlu.Ben sadece bir kez daha düşünün diye bu olayı anlattım,yanlış anlaşılmasın

TRUVAY
05-01-2006, 00:40
bende o konuda çekimserim bu konu hakkında konuşulmuş ben bidaha dile getiriyim o zaman herkesin kendi bileceği tabide burası türkiye neler oluyor ondan bence güven meselesi konusunda küçük ve geçmişi belirsiz şirketlere karşı antipati var belki işlerini doğru yaparlar ama bilmiyorum
saygılarımla (bu arada deminki yazıda evet vergi konusundaki iyimserlik güzel hiç bir araci kurumda olmayan kadar az alıyorlar ama bir zamanlar imar bankasıda çok en çok kazandıran banka diyordu :tamam:
hatırlatıyım dedim
(bu yazıdaki yorumlar kişisel olup adı geçen kuruluşla hiç bir işim olmamıştır )

Keremsds
05-01-2006, 00:57
Yurtdisinda yasiyorum. Su an Garanti ile calisiyorum. Global, Tacirler ya da Finansinvest'e degismeyi düsünüyorum

Karsilastirabilecek arkadas var mi.

HSBC'nin sitesinde internet bankaciligi sadece Türkiye ve KKTC oturumu olanlara aciktir diye birsey yaziyor, o yüzden olmuyor!

drtkavut
05-01-2006, 00:57
Arkadaşlar, ben HSBC, ak ve finansinvest ile çalıştım. Hsbc yi kapattım. ( hsbc bankasının sponsor dedikoduları yüzünden ve internetten ve delardan aynı anda işlem yapma imkanı vermediğinden) Ak yatırım işlem hacmine göre komisyon kesiyor.yani binde 5 verebiliyorsunuz bazen küçük işlemlerde...ak yatırımın internet işlemleri çok çok çok kötü akbank sitesinden yapılıyor ve banka hesabınız da olması gerekiyor...
finansinvest bence mükemmel belki denizli şube çalışanları çok iyi olabilir ama sistem iyi işliyor. sms le bilgi verme hisse alım satımının hem dealer hem de internetten yapılabilmesi daha önemlisi çok pratik ve çok çok çok hızlı bir internet sitesi var. ayrıca banka ile bağlantınız olmadan banka işlemlaerinizi bu siteden yapabiliyorsunuz bankada hesap açıp hasap işletim ücreti vermenize de gerek yok...saygılar..

TRUVAY
05-01-2006, 01:19
ak yatırımda bulunan senetlerimi alternatifte açılan yeni hesabıma virman edilmesi için bugün şubeye dilekçe verdim. ancak henüz aktarma gerçekleşmedi...
alternatifin en büyük avantajlarından birisi alım-satıma binde 1 komisyon uygulaması, ayrıca ücretsiz matriks-data sayfasından borsayı canlı izleyebiliyorsunuz.
alternatifle henüz senet alım satımı yapamadım.. onun için çok fazla yorum yapamayacağım... inşallah kullanmaya başlayınca daha ayrıntılı yazarım...

alternatifin yanı sıra tacirler'e de hesap açmak için başvuruda bulundum. bugün yarın açılır sanırım hesabım...
ben merak ettimde alternatif yatırımda derinlikli borsa izlenebiliyomuş demişşiniz peki bunu izlemek için belirli bir para yatırılması gerekiyormu yani hesabınızın mınumum ne kadar olması gerekiyor ayrıca derinlikli borsa ücretsizmi olacak bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılarımla

TRUVAY
05-01-2006, 01:25
alternatif yatırımla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım alabilir miyim ?
üyelerine derinlikle borsa izletiyor ve ücret alınmadığından bahsediliyor bu konudaki bilgilerinizi alabilir miyim
ayrıca hesaptaki bakiye ye sınır koymuşlar mı en az şu kadar bakiye olursa izlenebilir diye
saygılarımla

muhabbet
05-01-2006, 01:56
evet artık binde 1 komisyon veren yerlere jkaymak şart oldu. zaten vergi var. başımıza iş açtılar. binde 1 komisyon alanlar sanırım şu an tacirler ve alternatif.. diğerlerini de yazar mısınız.

eranyum
05-01-2006, 07:04
ben merak ettimde alternatif yatırımda derinlikli borsa izlenebiliyomuş demişşiniz peki bunu izlemek için belirli bir para yatırılması gerekiyormu yani hesabınızın mınumum ne kadar olması gerekiyor ayrıca derinlikli borsa ücretsizmi olacak bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılarımla

yazımı yanlış yorumlamışsınız sanırım, alternatifte matriks-data'dan normal seansı (derinlikli değil) izliyebiliyorsunuz. bunun için herhangi bir ücret alınmıyor.

derinlikli olarak borsayı izlemek için tacirlerde bir seçenek var... tacirlerde aylık 250000ytl işlem hacminiz olursa borsayı derinlikli olarak ücretsiz izleyebiliyorsunuz. alternatifte olduğu gibi normal matriksdata orda da ücretsiz

eranyum
05-01-2006, 07:09
evet artık binde 1 komisyon veren yerlere jkaymak şart oldu. zaten vergi var. başımıza iş açtılar. binde 1 komisyon alanlar sanırım şu an tacirler ve alternatif.. diğerlerini de yazar mısınız.

incelediğim kadarıyla binde1 alan başka bir kurum bulamadım... şimdilik bu ikisi görünüyor

eranyum
05-01-2006, 07:11
güvenlik yada güvenilirlik konusundan bahsedilmişken; kanunlarımızda yer alan yatırımcıları koruma fonu ile ilgili düzenlemelerden bahsetmek yerinde olur sanırım:

"4487 sayılı Kanun ile getirilen yeni düzenlemede yer alan "Yatırımcıları Koruma Fonu"; hakkında tasfiye ve iflas kararı verilen aracı kurumların müşterilerine, hisse senedi işlemlerinden doğan nakit ödeme ve hisse senedi yükümlülüklerini yerine getirmek amacı ile kurulmuştur. Fon, ilk aşamada hesabında alacağını karşılamaya yetecek kadar ya da hiç hisse senedi bulunmayan yatırımcıların, nakit ve hisse senedi alacakları toplamının 7,500,000,000.- TL'sini, tasfiye sonucunu beklemeksizin yatırımcılara ödeyebilecektir. Kaldı ki, yatırımcıların hisse senetleri Takasbank A.Ş.'de kendi adlarına saklanmaktadır."

anladığım kadarıyla iflas eden aracı kurumdaki hisse senetlerine birşey olmuyor, zaten bu senetler bizim adımıza takasbankta saklanıyor... iflas eden kurumdaki nakit paranın da ilk aşamada 7500ytl'si ödeniyormuş. tasfiye işlemi tamamlanınca alacağın kalan kısmı ne olur? orası için açık birşey yok

abdi
05-01-2006, 07:33
""mantıksızca"...??? ne demek yani ...aracı kurum parayı toplayıp kaçacak mı o bakımdan mı..yoksa başka bir mantıksızlık varsa bilelim hangsang şangay bankasına para kazandırmak çok mantıklı mı sizce ..acaba nerelerde sponsor bankanız hiç araştırdınız mı????

TRUVAY
05-01-2006, 12:06
yazımı yanlış yorumlamışsınız sanırım, alternatifte matriks-data'dan normal seansı (derinlikli değil) izliyebiliyorsunuz. bunun için herhangi bir ücret alınmıyor.

derinlikli olarak borsayı izlemek için tacirlerde bir seçenek var... tacirlerde aylık 250000ytl işlem hacminiz olursa borsayı derinlikli olarak ücretsiz izleyebiliyorsunuz. alternatifte olduğu gibi normal matriksdata orda da ücretsiz
bilgilendirmeniz için teşekkür ederim
saygılarımla

Zone
16-01-2006, 00:26
merhabalar,
Ben Garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden alım satımlarımı yapıyorum. Adamlar iyi bankacılar, ama borsadan pek anlamıyorlar, araştırma raporları vb'leri iyi, internet sitesi fonksiyonelitesi de iyi ama internet hızında berbatlar.

Haklı müşteri hattını en çok işgal eden benimdir herhalde, yüzlerine borsada işler böyle yürümüyor, siz büyük yanlış yapıyorsunuz diyorum anlamıyorlar.

Garanti Bankası'ndan akşam seans kapanışından sonra emir yazıyorum, zaten salakların disket seansından haber olduğunu sanmıyorum;

Neyse, ertesi gün seans açılıyor, 14. dakikada benim emiri borsaya göndermiş oluyorlar, tabi ben o arada 5-10 tane daha taze emir yazıyorum ama hepsi sıraya girmiş halde bekliyor.

Haklı müşteri hattını arıyorum, daha doğrusu önce bu nasıl iş inceleyin diye yazmış oluyorum, onlar beni arıyorlar, 9.44'te emriniz gerçekleşmiş, seans zaten 9.30'da açılıyor falan diyorlar.

ohaaaa diyorum, bunlar uçak rötarı kadar rötar yaptıklarında sorun olmadığını zannediyorlar, anlatmaya çalışıyorum, o arada fiyatlar uçtu, bana ne kadar zarar ettiriyorsunuz, sadece benim gibi 100 kişinin verdiği komisyonlarla bile daha akıllı 2-3 yazılımcı alıp, 2-4 server alıp, sorunu halledebilirsiniz diye ama pek anlamıyorlar.

Bu arada Paragaranti.com 3 aydır araştırma raporu vermiyor, şikayet hattına yazıyorum, çözebilen yok, garanti yatırım'ı aradım, bana mailla gönderiyorlar. eeee kalan 75.000 müşteriniz ne oldu ? onlar ne yapacak ?

bankacılık hizmetleri mükemmel, garanti yatırım iyi çalışıyor. bunlar doğru....
yani araba mükemmel ama camı açılmıyor, boğulmak üzereyim, ataonline'da hesap açtırıyorum, yoksa bunlar uçak rötarı kadar rötar yapan emirin ne sorunu olduğunu anlamayacaklar.

Zone

teo34
16-01-2006, 10:09
denizyatirim neden calismiyor?

TARAYICI
16-01-2006, 10:52
Ben ATAONLİNE dayım hiç sorunum olmadı komisyon iadeside var bence en iyilerden birisi

sermet76
20-01-2006, 20:16
slm
ben Abd de yasiyorum,Mayista gelebilecegim Turkiyeye.Yurt disindayken hesap actirmak istiyorum.Ne yapmam gerekir? Hangi araci kurumu kullanip ,nasil hesap acabilirim?
Simdiden tesekkurler

PROXY
20-01-2006, 20:26
Sonuçta sözleşme setini imzalamanız gerekiyor.Aracı kuruluşun size kargoyla göndermesi lazım..Sonra siz de imzalayıp yeniden yollayacaksınız..

Türkiyeye geldiğinizde o işlemleri yapmanız daha kolay..Ama illa hemen işlem yapmam lazım diyorsanız dediğim gibi olacak..

cagdast
30-01-2006, 09:50
ataonline'ın sitesini açamıyorum aynı sorunu yaşayan var mı?

Rakun
30-01-2006, 09:57
ataonline'ın sitesini açamıyorum aynı sorunu yaşayan var mı?

bende bi sorun yok... normal açılıyor sayfası...

wakkas
01-02-2006, 18:42
Merhaba;
teleweb'den işlem yapıyorum ..Acemi olduğum için aracı kurumlar hakkında net bir bilgimde yok ..Ama burda yapı kredi yatırımdan işlem yaptıklarını söyleyenler var ..Bu kafamı karıştırdı..Bilenler varsa teleweb den işlem yapmakla ypk yatırımdan işlem yapmak arasındaki farkı ( +/ -) lerini açıklayabilirler mi ?

Keremsds
02-02-2006, 16:42
Viyanada yasiyorum.

Garanti bugünden itibaren yurtdisi yerlesik Türk Müsterilerine alim satim yaptirmiyor. Allahim delirecegim.

Arkadaslar aranizda yurtdisi yerlesik olup ta Garantiyi kullanan var mi?

Ya da yurtdisi yerlesik olup diger bankalari kullanan arkadaslar, bankanizla bu konuda bir problem yasiyor musunuz???

Lütfen yardim

ondery
03-02-2006, 10:03
Arkadaşlar günaydın!. Benim sizlere bir önerim var, acaba derinlikli borsa izleme porgramına sahip arkadaşlar bu olanaklarını bizlerle paylaşmak ister mi? Yani kullanızı adı ve şifrelerini paylaşarak bizlerinde görmesine ne der?Yada derinlikli borsa izleme prog. almak isteyenler ortaklaşa olarak almak isterler mi?Konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum.
onyil@hotmail.com

Selçuk
03-02-2006, 10:14
finans yatırım eskiden ne güzel IBS kullandırıyordu ben askerdeyken kaldırmış.

garanti yatırım borsa için ne kullandırıyor? kendi özel javalı programı mı var?

eranyum
04-02-2006, 00:28
finans yatırım eskiden ne güzel IBS kullandırıyordu ben askerdeyken kaldırmış.

garanti yatırım borsa için ne kullandırıyor? kendi özel javalı programı mı var?

evet kendi programı var.. ancak matriks-data gibi ayrıntılı bir program değil. örneğin işlem yapılan son lotu göstermiyor. çok iyi bir java uygulaması değil ancak sadece canlı takip için iş görür

Baydisiplin
04-02-2006, 00:35
Merhaba;
teleweb'den işlem yapıyorum ..Acemi olduğum için aracı kurumlar hakkında net bir bilgimde yok ..Ama burda yapı kredi yatırımdan işlem yaptıklarını söyleyenler var ..Bu kafamı karıştırdı..Bilenler varsa teleweb den işlem yapmakla ypk yatırımdan işlem yapmak arasındaki farkı ( +/ -) lerini açıklayabilirler mi ?

Teleweb banka üzerinden acente gibi çalışıyor, yky ise aracı kurum, ikiside aynı şey sonuçta, telewebden sadece internet üzerinden işlem yapmak biraz zor gibi ve muhatap yok,

eranyum
04-02-2006, 00:49
ak yatırımda bulunan senetlerimi alternatifte açılan yeni hesabıma virman edilmesi için bugün şubeye dilekçe verdim.

daha önce alternatiften işlem yapmaya başlayınca görüşlerimi yazacağımı söylemiştim. açıkça söylemek gerekirse alternatif yatırım da en az akbank kadar kötü... akbank'tan bazı yönlerden iyi olduğunu söyleyebilirim. ancak akbankı bazı ayrıntılardan ötürü arayacağım aklıma bile gelmezdi...

sonuça olarak alternatif yatırımı tavsiye etmiyorum. sadece 2 avantajı var. binde 1 komisyon alması ve borsayı takip için ücretsiz matriks-data vermesi...

kötü tarafları;
1-internet şubesi borsanın yoğun olduğu zamanlarda çok yavaş kalıyor. normal zamanda sorun yok ama yoğunluk olan saatlerde bir linke tıklayıp sayfanın açılması için bir dakika belki daha fazla beklemek zorunda kalıyorsun...
açıkçası akbanktan internet şubesinin yavaşlığından dolayı kaçmıştım. ancak alternatif de yavaş çıktı
2-sitesinde çok fazla ayrıntı yok, yatırımcıyı yönlendirme yok, araştırma raporları çok az, aldığın hissenin maliyeti yazıyor, ancak maliyet-fiyata göre ne kadar kar- ne kadar zararda olduğumu gösteren bir tablo yok...
3-akbankta hesapta bulunan para veya hisse senetlerinin belli bir miktarını teminat alıp kredili alış satış yapabiliyordum.
burda da yapabiliyorum ancak alternatif sadece imkb100 sentlerini teminat alıyor. dolayısıyla günlük kullanabildiğim kredi miktarı yarı yarıya azaldı.

kısacası internet subesi kötü tasarlanmış ve birçok bilgi eksik... dediğim gibi binde 1 komisyon oranı tek cazip yanı.

daha önce bahsetmiştim, tacirlerde de hesap açtırdım. şimdi bir de tacirleri denemek isitiyorum. bu arada tacirlerin internet sitesini henüz kullanmadım ancak gördüğüm kadarıyla alternatife göre daha fazla ayrıntı var. tacirlerde de komisyon binde 1 ... inşallah orayı da denedikten sonra düşüncelerimi burda yazarım..:)

MAKİNİST
04-02-2006, 01:25
çok teşekkürler bu açıklamalar için...bende şu sıralar aracı kurum arayışındayım...alternatifi deneyeyim demiştim kendi kendime...sayenizde listemden çıkmış oldu...tacirleride denediğinizde onuda okuruz...ona göre bir karar veririz...:)

TOLERANS
04-02-2006, 10:16
Arkadaşlar ben de Garanti'ye geçmek istiyorum. artısı ve eksisi ile bu konuda bilgi verirseniz sevinirim...

muhabbet
04-02-2006, 12:14
en önemli kriter: yoğun işlemlerde internet tıkanıyor. bu sırada sizi bekletmeyecek ve telefonunuza cevap vererek işlem yapabileceğiniz bir aracı kurum.

chemeng
04-02-2006, 13:18
çok teşekkürler bu açıklamalar için...bende şu sıralar aracı kurum arayışındayım...alternatifi deneyeyim demiştim kendi kendime...sayenizde listemden çıkmış oldu...tacirleride denediğinizde onuda okuruz...ona göre bir karar veririz...:)
ak yatırım da oynadım hiçbir işe yaramaz onlar gitsin millete kredi versinler..internet şubesinde çok tıkanma oluyordu belki düzelmişlerdir onu bilmiyorum..bankacılık yapsınlar..
tacirlerde de oynadım abi tavsiye etmem..disket emirleri çok kötü..seans içi bazen tıkanma oluyordu..en iyi tarafı komisyon iadeleri falan var başka hiçbir artısı yok..raymons james en kralı...şimdiye kadar hiç problem olmadı...inşallah bundan sonrada olmaz...

Bullitnuts
04-02-2006, 14:37
Eczacıbaşı tavsiyemdir. Komisyon oranı düşük değil, kademeli bir tablo sözkonusu. Ancak en yoğun günde bile kendi programı sayesinde bir tek kez tıkandığını görmedim. Call centerdakileri ismen bile tanıyorsunuz zamanla. Çok iyi çalışıyorlar ve de kurumsal bir yapı sözkonusu.

Yüksek komisyon(%02) ödemeyi şöyle düşünebilirsiniz: Yavaşlıktan dolayı 1-2 kademe kaybedeceğime komisyonu biraz fazla öder ama hizmetin de en iyisini alırım.
Saygılar

yeter
04-02-2006, 14:57
Bundan 5-6 sene önce GArantiyatırımın internet şubesinde 4-5 defa serbest fiattan alış veya satış emri vermiştim. İşin ilginç yanı her verdiğim serbest fiatdan sattığım hissem, o günün en düşük fiatından alınmış. Yine serbest fiattan aldığım hisse ise o günün en yüksek fiatından alınıyordu. Böyle bir işlemin (hemde yatay giden bir piyasada) 5 defa üstüste gelme olasılığı belki de milyonda bir. Örneğin bir önceki gün 10 dan kapatan tüpraş bir sonraki gün min 9.5 görüp 11 den kapatıyordu. Ancak ne hikmetse benim hisseler 9.5 dan satılıyordu. Almak istesem eminim 12 den alırdım o hisseyi.

Yaşadığım pekçok olumsuz olayların üstüne bunlarda eklenince garanti yatırımı terketmenin en iyi karar olduğuna karar verdim.

Bullitnuts
04-02-2006, 15:04
Eczacıbaşı tavsiyemdir. Komisyon oranı düşük değil, kademeli bir tablo sözkonusu. Ancak en yoğun günde bile kendi programı sayesinde bir tek kez tıkandığını görmedim. Call centerdakileri ismen bile tanıyorsunuz zamanla. Çok iyi çalışıyorlar ve de kurumsal bir yapı sözkonusu.

Yüksek komisyon(%02) ödemeyi şöyle düşünebilirsiniz: Yavaşlıktan dolayı 1-2 kademe kaybedeceğime komisyonu biraz fazla öder ama hizmetin de en iyisini alırım.
Saygılar

benwallace
04-02-2006, 19:12
Bundan 5-6 sene önce GArantiyatırımın internet şubesinde 4-5 defa serbest fiattan alış veya satış emri vermiştim. İşin ilginç yanı her verdiğim serbest fiatdan sattığım hissem, o günün en düşük fiatından alınmış. Yine serbest fiattan aldığım hisse ise o günün en yüksek fiatından alınıyordu. Böyle bir işlemin (hemde yatay giden bir piyasada) 5 defa üstüste gelme olasılığı belki de milyonda bir. Örneğin bir önceki gün 10 dan kapatan tüpraş bir sonraki gün min 9.5 görüp 11 den kapatıyordu. Ancak ne hikmetse benim hisseler 9.5 dan satılıyordu. Almak istesem eminim 12 den alırdım o hisseyi.

Yaşadığım pekçok olumsuz olayların üstüne bunlarda eklenince garanti yatırımı terketmenin en iyi karar olduğuna karar verdim.

bende aynı şeyleri işbankta yaşıyordum şimdiye kadar ama artık o defteri kapattım dün itibariyle ve ata yatırıma geçtim, ilk günüm olmasına rağmen şimdilik memnunum e broker sayesinde matrix seans izleme ekranından hisse üzerine tıklayarak alım satım yapabiliyorum bence bu çok önemli ve üstelikte çok hızlı...:tamam:

SLX
04-02-2006, 20:00
BEN YAPI KREDİ yi terketmeyi düşünüyordum.ama geçen gün garanti internetten alayım dedim hesabımdaki küsurat parayla 5 lot ihlasa ,81 fiyattan tam 4,50 ödedim.oysa 0,249 + % vergi hadi olsun %0,003 olsun ,81*%0,003*5=4,06 ödemem gerekmez miydi garantiye mail attım sonucunu yazarım.aslında yapı da bazı sorunlar yaratmıyor değil .ama bence yine çok iyi diğer aracı kurumları hiç kullanmadım birşey diyemem

eranyum
04-02-2006, 22:35
tacirlerde de oynadım abi tavsiye etmem..disket emirleri çok kötü..seans içi bazen tıkanma oluyordu..en iyi tarafı komisyon iadeleri falan var başka hiçbir artısı yok..raymons james en kralı...şimdiye kadar hiç problem olmadı...inşallah bundan sonrada olmaz...

tacirleri kullanmadım henüz, onun için yorum yapamayacağım. ancak daha önce tacirler hakkında yazanlar ufak tefek aksaklıklarla beraber olumlu görüş bildirmişlerdi... bakalım,:düsün: deneyince ne olduğu belli olur

nikolatesla
04-02-2006, 23:25
Merhaba yaklasik 3 yildir ATAONLINE musterisiyim..tavsiye ederim..bugune kadar kendileriyle hic problem yasamadim

eranyum
05-02-2006, 00:24
ataonline'ın internet sitesinde oldukça yararlı bilgiler verilmiş. ancak binde 2 komisyon alması bir dezavantaj...

garanti yatırımı soran bir arkadaş vardı..
bankaların hisse senedi işlemlerinde iyi olduğunu söylemek mümkün değil. ben akbankı kullandım. açıkçası adamlar seni hiç takmıyorlar... onların seni-beni müşteriden saymaları için hesabın da çok kabarık olmalı,, yoksa ben var mışıım, yok muşum adamların umurunda değil... diğer bankalarda üç aşağı beş yukarı böyledir...

sn. chmeng;
rj'de komisyon oranlarına baktım ancak bulamadım. kaç komisyon alıyorlar yazabilir misiniz? tahminime göre binde 2 dir..öyle değil mi? işlem hacmine göre değişiyor mu alınan komisyon

sugarpan
05-02-2006, 00:26
rj binde 2 alıyor

eranyum
05-02-2006, 00:59
rj binde 2 alıyor

tşk. sugarpan
tacirler'i kullanan arkadaşlardan yorumlarını alabilir miyiz?

chemeng
06-02-2006, 10:04
tşk. sugarpan
tacirler'i kullanan arkadaşlardan yorumlarını alabilir miyiz?
tacirleri ben kullandım tavsiye etmem..en başta disket emirleri tahtaya geç yazılıyor..gün içi seanslarda bazen tıkanma oluyor en güzel tarafı komisyon iadeleri ve düşük komisyon başka hiçbir artısı yok..eğer ki uzun vadeci iseniz oda o kadar önemli değil o da günlükçülerin işine yarıyor..şu an raymond james kullanıyorum..hiçbir şilkayetim yok...ama komisyonda indirim yapmadılar ..zamanla onuda yapacakları kanısındayım..

wakkas
06-02-2006, 10:10
Teleweb banka üzerinden acente gibi çalışıyor, yky ise aracı kurum, ikiside aynı şey sonuçta, telewebden sadece internet üzerinden işlem yapmak biraz zor gibi ve muhatap yok,
Dikkate alınıp cevap verileceğini beklemediğimden görmemişim bile :) Teşekkür ederim cevap için .Yeterince aydınlatıcı oldu ...

Keremsds
06-02-2006, 12:16
Viyanada yasiyorum.

Garanti 1.subattan itibaren yurtdisi yerlesik Türk Müsterilerine alim satim yaptirmiyor.

Ya da yurtdisi yerlesik olup diger online bankalari kullanan arkadaslar, bankanizla bu konuda bir problem yasiyor musunuz???

Lütfen yardim

eranyum
06-02-2006, 17:36
Viyanada yasiyorum.

Garanti 1.subattan itibaren yurtdisi yerlesik Türk Müsterilerine alim satim yaptirmiyor.

Ya da yurtdisi yerlesik olup diger online bankalari kullanan arkadaslar, bankanizla bu konuda bir problem yasiyor musunuz???

Lütfen yardim

maalesef bu konuda yardımcı olamıyoruz:o

abka
09-02-2006, 10:55
ykb. ile telewebden islem yapiyorum.komisyon binde2,1 iade yok .herhangi bir hizmette yok. sik sik emirler iletimde diyor ve iletim gec oluyor. öyleki hisse alisi altina geliyor sonra 2 kademe üste cikiyor hala iletimde diyor.emir iletimi hizli olan ,komisyon orani daha hesabli olan,tercihim bankaya bagli araci kurum ariyorum..(teb yat.,ak yat.,gar. yat. gibi) yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar... cünkü teletel teleweb beni bunaltti...

abka
09-02-2006, 11:08
arkadaslar...teb yat. ,garanti ,forti bilgisi olan varmi....bunlardan birini simdilik düsünüyorum.tavsiyenize göre karar verecegim....

eranyum
09-02-2006, 21:24
arkadaslar...teb yat. ,garanti ,forti bilgisi olan varmi....bunlardan birini simdilik düsünüyorum.tavsiyenize göre karar verecegim....

aracı kurum konusunda bankaları tavsiye etmek zor. akbank sanki 20dk.da faizle borç para vermek marfetmiş ve büyük bir buluşmuş gibi bas bas reklamını yapıyor.. ancak akytirimda müsteri hizmetlerini ararsın bi Allahın kulu telefonu açmaz... üstelik müş . hiz. için kocaman tel. numarası vermişler ama telefonu açan yok... bunların müşteri anlayışı bu kadar işte...

garantiyi de bu konuda çok tavsiye edemeyeceğim, sonuçta bir banka tabi ganratinin müş. hizmetleri daha iyi. ancak kom. oranları ky için binde 2 ... çok yüksek işlem hacmi olursa ancak düşüyor...

tacirleri henüz kullanamadım ancak aylık 25000 ytl 'ye kadar binde 1, üstüne ise binde 0.85 komisyon uyguluyıor.. çok avantajlı oranlar..
ancak henüz kullanmadığım için birşey söyleyemeyeceğim.
alternatif yatırımda abank'ın bir yan kuruluşu.. banka kuruluşu olmasına rağmen kom oranı binde 1.. daha önce bu sitede yazmıştım. eksileri var. ancak iyi yanları da var... mesela daha önce bahsini ettiğim yawvaşlık bana pahalıya mal olmuştu.. ancak son zamanlarda eskisi kadar yavaş değil, iyileşme var. belki önceki yavaşlık geçici bir sorundu. bilemiyorum...

topic'i takip ettiyseniz hsbc'yi kullananlarda tavsiye etmemişti. fortis'i bilemiyorum ancak kom oranı binde 2..
bankayla çalışacağım diyorsanız binde 2'den daha düşük kom. oranı bulamazsınız.

eranyum
09-02-2006, 22:02
delta menkul'de 10-şubattan itibaren komisyonları indirmiş: binde 1
http://www.deltamenkul.com.tr

abka
09-02-2006, 23:44
95 krizinde araci kurumlar noktasinda kötü bir deneyim gecirmistim.o acidan güclü bankalarla calismak istiyorum.zaten sik al-satta yapmiyorum.anlasilan ya sabir deyip telewebe tahammül edecegiz.

eranyum
09-02-2006, 23:58
95 krizinde araci kurumlar noktasinda kötü bir deneyim gecirmistim.o acidan güclü bankalarla calismak istiyorum.zaten sik al-satta yapmiyorum.anlasilan ya sabir deyip telewebe tahammül edecegiz.

nasıl bir deneyim, çalıştığınız kurum iflas mı etmişti

Rakun
10-02-2006, 00:04
Ben uzun zamandır ataonline ile çalışıyorum...100 milyar işlem hacmine derinlikli matriks aldım...e-broker diye bir program var...hissenin üzerine tıkladığınızda direk al sat penceresi açılıyor...inanırmısınız 5 saniye içinde işlemim gerçekleşiyor...seans salonunda ağzımla söylesem bu kadar çabuk işlem yapamam...

Elixir
10-02-2006, 00:13
Ben uzun zamandır ataonline ile çalışıyorum...100 milyar işlem hacmine derinlikli matriks aldım...e-broker diye bir program var...hissenin üzerine tıkladığınızda direk al sat penceresi açılıyor...inanırmısınız 5 saniye içinde işlemim gerçekleşiyor...seans salonunda ağzımla söylesem bu kadar çabuk işlem yapamam...

komısyon kac alıyorlar

Rakun
10-02-2006, 00:25
komısyon kac alıyorlar

komisyon binde 2 ama % 50 ye kadar işlem hacmine bağlı kademeli komisyon iadesi var...

Elixir
10-02-2006, 00:31
komisyon binde 2 ama % 50 ye kadar işlem hacmine bağlı kademeli komisyon iadesi var...

tsk ederım ıyımıs ama daha ıyılerıde var

Rakun
10-02-2006, 00:41
tsk ederım iyi ama yeterı kadar ıyı degıl

dört dörtlük aracı kurum yada banka yoktur zaten ...hepsinin eksikleri var...
benim için önemli olan hızlı işlem yapmak...bu yönüyle ataonline iyidir...yoksa daha düşük komisyon alan yerlerde var tabi...

Elixir
10-02-2006, 00:51
dört dörtlük aracı kurum yada banka yoktur zaten ...hepsinin eksikleri var...
benim için önemli olan hızlı işlem yapmak...bu yönüyle ataonline iyidir...yoksa daha düşük komisyon alan yerlerde var tabi...

daha dusuk komısyon ve daha hızlı e broker 2 sn de emrın tahtada

MAKİNİST
10-02-2006, 00:55
ataonline yıllık 24 milyon hizmet bedeli alıyormuş...sitesinde yazıyor...

Rakun
10-02-2006, 00:57
daha dusuk komısyon ve daha hızlı e broker 2 sn de emrın tahtada

nerede var söyleyin bende oraya geçeyim...:tamam:

Elixir
10-02-2006, 01:03
nerede var söyleyin bende oraya geçeyim...:tamam:

e brokerlı aracı kurumum rj yılbasından once bınde 2 komısyon %55 ıade calısıyorduk( 2 adette matrıks yanında) hıc pazarlık yapmadım konusmadık bıle 0,95 ındırmısler ıadede kalktı

Elixir
10-02-2006, 01:13
bırde gun ıcı ıslemlerde 1 3 pozıyon alabılıyorsunuz dıyelımkı 1000 ytl nız var 3000 ytl lıkte ekstra alım yapabılıyorsunuz 1 5 bıle oluyorda ben 1 3 ıstedım

Rakun
10-02-2006, 01:18
e brokerlı aracı kurumum rj yılbasından once bınde 2 komısyon %55 ıade calısıyorduk( 2 adette matrıks yanında) hıc pazarlık yapmadım konusmadık bıle 0,95 ındırmısler ıadede kalktı

gayet güzel görünüyor...
anladığım kadarıyla ata ile aynı sistem...komisyon yarısı...
yanlız 2 adet matriks i anlayamadım...açarsanız....
birde derinlikli matriks ne kadar işlem hacmine bedava?

MAKİNİST
10-02-2006, 01:21
valla bu prj iyiymiş...yalnız yıllık hesap ücreti,ıvır zıvır adı altında para alıyorlar mı?birde sayın elixir,aylık işlem hacminiz ne kadar acaba?bunu ne için soruyorum?işlem hacmi az olanlarada geçerlimi yazdığınız hizmetler?teşekkürler...

Elixir
10-02-2006, 01:26
gayet güzel görünüyor...
anladığım kadarıyla ata ile aynı sistem...komisyon yarısı...
yanlız 2 adet matriks i anlayamadım...açarsanız....
birde derinlikli matriks ne kadar işlem hacmine bedava?

2 tane derınlıkli matrıks verdıler( daha dogrusu ben ıstedım 2 tane olmasını)

kusura bakmayın ama ne kadar ıslem hacmıne verdıklerıyle ılgılı maalesef bır bılgım yok eger ıstersenız yarın ogrenırım

Rakun
10-02-2006, 01:29

kusura bakmayın ama ne kadar ıslem hacmıne verdıklerıyle ılgılı maalesef bır bılgım yok eger ıstersenız yarın ogrenırım

siz zahmet etmeyin...
ben yarın bi telofon açıp öğrenicem...

sitesine baktım bu konuda bilgi bulamadım...

MAKİNİST
10-02-2006, 01:30
öğrenebilirseniz memnun olurum...ilginize çok teşekkürler...iyi geceler...

Elixir
10-02-2006, 01:31
valla bu prj iyiymiş...yalnız yıllık hesap ücreti,ıvır zıvır adı altında para alıyorlar mı?birde sayın elixir,aylık işlem hacminiz ne kadar acaba?bunu ne için soruyorum?işlem hacmi az olanlarada geçerlimi yazdığınız hizmetler?teşekkürler...

ektreye ınanın hıc bakmıyorum sadece total kısmına bakıyorum para aldıklarına daır en azından sımdıye kadar bır ıbare gormedım aylık ıslem hacmım munkunse bende kalsın;) bu konuyu umarım anlayısla karsılarsınız 5 aracı kurumum var (2 aracı kurum 3 banka)hepsıde farklı hızmetler verıyor sanırım ıslem hacmı hızmetlerde onemlı hacmınız coksa elınız daha guclu olur konusarak beklentılerınızın maxımum sevıyesınde karsılatabılırsınız

Rakun
10-02-2006, 01:37
şimdi buldum...

https://siz.rj.com.tr/gendexweb/demo/demo.html

sugarpan
10-02-2006, 09:30
Sn Elixir rj de eğer matriks (derinlikli)veriyorlarsa, ne kadar hacme öğrenebilir misiniz?

Seyfullah
10-02-2006, 14:12
Uzun zamandır müşterisi olduğum Ataonline'ı değiştirmek istiyorum. C Menkul Değerler ve Finans Invest karşılaştırması yapabilecek olan var mı, yada bunlarla bir problem yaşayan?

NeCo1907
10-02-2006, 16:47
arkadaslar ben bu borsa olayinda yeni sayilirim.. Suan icin Koc yatirim telefon bankaciligini kullaniyorum..
online satislarda Komisyon farki nedir?
hangi araci kurumu tavsiye edersiniz?

bide bununla ilgili bi anket acilsa cok iyi olur derim..

eranyum
11-02-2006, 00:23
şimdi buldum...

https://siz.rj.com.tr/gendexweb/demo/demo.html

bu linkte net şubesi demosu var. daha önce sn. makinistin sorduğu soruların cevabını göremedim.

eranyum
11-02-2006, 00:26

sn. elixir size zahmet olacak ama hangi işlem hacmine ne kadar komisyon uyguladıklarını öğrenebilirseniz çok faydalı olur. hem bütün forumdaşlar da verdiğiniz bilgilerden istifade etmiş olur... teşekkürler şimddien:)

Elixir
11-02-2006, 00:29
Sn Elixir rj de eğer matriks (derinlikli)veriyorlarsa, ne kadar hacme öğrenebilir misiniz?

sn sugarpan bugun sızın ıcın konustum

derınlıgı 500 bın ytl ıslem hacmıne verıyorlarmıs

komısyona gelınce scalaları varmıs alt lımıt 500 750 arası bınde 2,1 komısyonu baz alarak 0,35 ıade verıyorlarmıs yanı (2,10 -0,35 :1,75) ust olarak konustum 10 mılyon ytl ıse 0,70 20 mılyon ytl ıse 0,50 mıs anlıcanız hacım artıkca komısyon azalıyor

tabı bunlar kabaca sırketın soylemlerı portfoyunuzn mıktarına ve ıslem hacmınızle sıkı pazarlık yaparak daha fazla tavız alabılırsınız

eranyum
11-02-2006, 00:31
arkadaslar ben bu borsa olayinda yeni sayilirim.. Suan icin Koc yatirim telefon bankaciligini kullaniyorum..
online satislarda Komisyon farki nedir?
hangi araci kurumu tavsiye edersiniz?

bide bununla ilgili bi anket acilsa cok iyi olur derim..

telefondan alım satım yapılınca komisyon oranı binde2 veya binde 3 olur, kurumuna göre.. online işlem yaparsanız kurumuna ve aylık işlem hacminize göre binde 0.05 ila binde 2 oranında komisyon alınır.. komisyon yönünden avantajlı kurumlar daha önce forumda geçti. genelde en iyi oran binde 1...

Elixir
11-02-2006, 00:31
sn. elixir size zahmet olacak ama hangi işlem hacmine ne kadar komisyon uyguladıklarını öğrenebilirseniz çok faydalı olur. hem bütün forumdaşlar da verdiğiniz bilgilerden istifade etmiş olur... teşekkürler şimddien:)

kalplerımız bır mı ne:) ben yazıyı hazırlarken sen sormussun aradıgın cevaplar yukarda

taraftar
11-02-2006, 00:34
ikamet alanımızda varda biz mi geçmiyoruz ??? :(

en makul a.kuruma ... :)

mecburiyet en kötüsü ...

eranyum
11-02-2006, 00:38
sn sugarpan bugun sızın ıcın konustum

derınlıgı 500 bın ytl ıslem hacmıne verıyorlarmıs

komısyona gelınce scalaları varmıs alt lımıt 500 750 arası bınde 2,1 komısyonu baz alarak 0,35 ıade verıyorlarmıs yanı (2,10 -0,35 :1,75) ust olarak konustum 10 mılyon ytl ıse 0,70 20 mılyon ytl ıse 0,50 mıs anlıcanız hacım artıkca komısyon azalıyor

tabı bunlar kabaca sırketın soylemlerı portfoyunuzn mıktarına ve ıslem hacmınızle sıkı pazarlık yaparak daha fazla tavız alabılırsınız

teşekkürler cevabınız için, anlaşılan bizim gibi ky için komisyon oranı binde 2 , saygılar