PDA

View Full Version : IBS Real Trade Programi

Pages : 1 [2] 3

petal
04-05-2006, 16:42
Sn. ekselans....

tarihsel takas değişimlerini kast ediyorsunuz... şimdi farkettim aynı sıkıntı bende de mevcut... bu sıkıntıda ibs realtrade kaynaklı bir data problemi olsa gerek.....
(1 hafta evveline kadar yoktu yeni oluşmuş olmalı.....)
bununda çözülmesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz...

ekselans
04-05-2006, 16:47
Sn. ekselans....

tarihsel takas değişimlerini kast ediyorsunuz... şimdi farkettim aynı sıkıntı bende de mevcut... bu sıkıntıda ibs realtrade kaynaklı bir data problemi olsa gerek.....
(1 hafta evveline kadar yoktu yeni oluşmuş olmalı.....)
bununda çözülmesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz...

ayrıca
Analiz bölümünde
hissehacim_tarihselde
verileren datalar da sorun var:o

gucluu
04-05-2006, 16:59
Tarihsel takas da DEGISIMLER de iki tarih arasını inceleyeyim dediğimde bende sorunlar yaşıyorum. Ortaya çıkan tabloda eksikler var.

1- Son tarihdeki yüzdeleri göstermiyor
2- Fark % Hacim hanesi boş kalıyor

denizhang
04-05-2006, 17:46
http://img118.imageshack.us/img118/1774/tak7ip.jpg (http://imageshack.us)

bendeki sorun ilk tarih yazan yerdeki rakamların hepsi aynı tüm hisselerde

merhaba ekselans

IBS şirketi yeni bir versiyon çıkartmış bu sorunu yeni versiyonda yok üstülik yeni versiyon eskisine göre daha görsel ve daha geniş bilgi var. eğer yeni versiyonu indirirsen sorun kalmaz. indirmek için BURAYA (http://update.ibsyazilim.com/transfer/RTPRO.exe) tıkla elindeki versiyonun program ayarlarına gir aynı ayarları burada yap ve kapat aç ayarların aktif olsun. sorun olursa yardımcı olayım

Kolay gelsin...

ekselans
04-05-2006, 18:12
sn denizhang ilginize teşekkür ederim
lakin bu ekteki dosya real trade pro datalar boş

denizhang
05-05-2006, 08:28
sn denizhang ilginize teşekkür ederim
lakin bu ekteki dosya real trade pro datalar boş

selam ekselans
ewet boş olması lazım tabiki eski versiyondaki C:\RTPRO\DATA\HistoricData klasörünü yeni versiyona kopyala elindeki dataların hepsi yeni versiyondada olacaktır.

Not:ama unutma sadece elinde ne kadar data varsa onları yeni versiyonda ulaşırsın klasörü kes yapıştır yama kopyala yapıştır yap

kolay gelsin...

BEDESTENLİ
05-05-2006, 09:04
bu seferde anlık işlem sırasındaki son lot kısmı gözükmüyor.(yani o anda kaç lot alındı yada satıldı-günlük lot kısmı değil)
sayın denizhang bu sorunumu nasıl çözebiliriz.tşk.ler.

ekselans
05-05-2006, 09:19
selam ekselans
ewet boş olması lazım tabiki eski versiyondaki C:\RTPRO\DATA\HistoricData klasörünü yeni versiyona kopyala elindeki dataların hepsi yeni versiyondada olacaktır.

Not:ama unutma sadece elinde ne kadar data varsa onları yeni versiyonda ulaşırsın klasörü kes yapıştır yama kopyala yapıştır yap

kolay gelsin...

ilginize tekrar teşekkür ediyorum
Lakin ben real trade net kullanıcısıyım
ve real trade net de bahsettiğiniz dosyalar yok :o
tekrar teşekkür ederim saygılar

denizhang
05-05-2006, 10:45
sayın denizhang bu sorunumu nasıl çözebiliriz.tşk.ler.

*** Eğer kullanmış olduğunuz IBS Realtrade NET ise bilgisayarınızdaki antivirüs yada firewall korumalarınızı durdurun

*** Eğer kullanmış olduğunuz IBS Realtrade PRO ise kolon başlığına ilot yazmanız yazmanız yeterli olucaktır.

(ilot u nasıl eklerim diyorsanız alis başlığına geliniz sağ tıklayıp ayarlar / sütunlar / sütun ekle tıklayın boş bir kolon gelicektir o kolonun başlığının yazdığı yerte sol tıklayıp F2 ye basın ilot yazıp enter a basın)

Kolay gelsin

BEDESTENLİ
05-05-2006, 11:00
kullandığım program ıbs real trade net denedim olmuyor.. bu sorun dün 4 mayıs ta meydana geldi yani haber sayfaları hızlı açılmaya başlayınca..

gucluu
05-05-2006, 12:06
*** Eğer kullanmış olduğunuz IBS Realtrade NET ise bilgisayarınızdaki antivirüs yada firewall korumalarınızı durdurun

*** Eğer kullanmış olduğunuz IBS Realtrade PRO ise kolon başlığına ilot yazmanız yazmanız yeterli olucaktır.

(ilot u nasıl eklerim diyorsanız alis başlığına geliniz sağ tıklayıp ayarlar / sütunlar / sütun ekle tıklayın boş bir kolon gelicektir o kolonun başlığının yazdığı yerte sol tıklayıp F2 ye basın ilot yazıp enter a basın)

Kolay gelsin

Bende PRO kullanıcısıyım ancak bu programın hiç mi kullanıcı kılavuzu olmaz ! Bir çok şeyi deneye yanıla buluyoruz.

Bir pdf dosyasi olsa nasıl kullanılır diye iyi olurdu.

emre73373
05-05-2006, 14:57
Ben de bu programı kullanıyorum. Açıklamalar, haberler bölümü açılmıyor, denediğim zaman bilgisayarı kilitliyor. Bazen de zaman ara ara duruyor, yani canlı yayın. Kullanan arkadaşlarda da bu problem varmı?
Bu hata değişik bilgisayarlar denedim yine oluyor.

petal
05-05-2006, 15:04
Ben de bu programı kullanıyorum. Açıklamalar, haberler bölümü açılmıyor, denediğim zaman bilgisayarı kilitliyor. Bazen de zaman ara ara duruyor, yani canlı yayın. Kullanan arkadaşlarda da bu problem varmı?
Bu hata değişik bilgisayarlar denedim yine oluyor.
bu sıkıntınızın çözülmüş olması lazım....

emre73373
05-05-2006, 15:07
Hayır halen devam ediyor, hatta birkaç gündür zaman sık sık duruyor haberleri okuyamıyorum, dediğim gibi başka bilgisayarlarda da aynı sorunu yaşıyorum, hatta birkaç kez yeniden yükledim programı sorun devam ediyor.

emre73373
05-05-2006, 15:10
Şu anda bu programı kullanıyorum ve sorunu yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

petal
05-05-2006, 15:19
Şu anda bu programı kullanıyorum ve sorunu yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
birçok arkadaşımız aynı sorunu yaşıyordu ibs çözdü bu sıkıntıyı... sizinki de ibs kaynaklıdır diye düşünmekteyim....

emre73373
05-05-2006, 15:21
Teşekkürler, ben akşam tekrar yükleyeyim programı belki çözülür.

TUNY
05-05-2006, 18:09
Bende PRO kullanıcısıyım ancak bu programın hiç mi kullanıcı kılavuzu olmaz ! Bir çok şeyi deneye yanıla buluyoruz.

Bir pdf dosyasi olsa nasıl kullanılır diye iyi olurdu.

--------------------------------------------------------------------------------
Yardım dökümanını buradan indirebilirsiniz.

http://update.ibsyazilim.com/realtrade/RealTrade.chm

--------------------------------------------------------------------------------

İlk kullanım bilgilerini içeren tanıtım gösterimini buradan indirebilirsiniz.
http://update.ibsyazilim.com/realtrade/RealTrade_DEMO.exe

Dosyaları IBS RealTrade'in bulunduğu dizine yükleyerek yardıma F1 tuşu ile ulaşabilirsiniz. Yardım dökümanları yeni versiyonları tam kapsamayabilir ama yine de faydalı bilgiler içeriyor bence...

Kolay gelsin

gucluu
05-05-2006, 19:59
Sn. Tunny ,

çok teşekkürler.

Bol Kazançlar

:dolar:

denizhang
08-05-2006, 10:02
Teşekkürler, ben akşam tekrar yükleyeyim programı belki çözülür.

Arkadaşlar daha hızlı ve kailteli hizmet için

çalıştığınız aracı kurum:
Kullandığınız IBS Realtraltrade ???:
Sorununuzu tam açık bir şekilde:

bu bilgileri yazarsanız daha hızlı bir şekilde yardımcı olmaya çalışalım.

sayın emre73373 hangi aracı kurumla çalışuyorsunuz???

yolarayan
08-05-2006, 13:06
ben cok memnunum ibs pro kullanıyorum hersey için tesekkurler.bisey soracaktım size denizhang bey siz bu sirkette mi calısıyoprsunuz.

emre73373
08-05-2006, 15:48
Arkadaşlar daha hızlı ve kailteli hizmet için

çalıştığınız aracı kurum:
Kullandığınız IBS Realtraltrade ???:
Sorununuzu tam açık bir şekilde:

bu bilgileri yazarsanız daha hızlı bir şekilde yardımcı olmaya çalışalım.

sayın emre73373 hangi aracı kurumla çalışuyorsunuz???
Yardım talebinize teşekkürler, IBS programında sık sık donma oluyor,
Aracı kurumumun ne alakası var. Kullanıcı adı ve şifrem var gedikten.
Neden sordunuz?

HAKAN
09-05-2006, 09:34
IBS ten ADSL ile derinlikli izleyebileceğimizi belirten bir e-mail aldım bugün. Ama siteye bir türlü giremedim. O sayfaya girebilen var mı?

pinky
09-05-2006, 09:39
IBS ten ADSL ile derinlikli izleyebileceğimizi belirten bir e-mail aldım bugün. Ama siteye bir türlü giremedim. O sayfaya girebilen var mı?
Evet giriliyor. Biraz yavaş.

https://www.ibsyazilim.com/ibsrt/on_sayfa.asp?u=%7B92DD599F-8574-4E83-8309-6B12B7039A3B%7D

pinky
09-05-2006, 09:47
Borsa derinlik bilgileri IBS'le ADSL'de

emre73373
10-05-2006, 14:38
Bu IBS programında yine problem mi var acaba bilen arkadaş var mı?

cyrano
10-05-2006, 15:39
Valla ben bu programa hiç alışamadım iş yerinde uygulanmaya başlanan güvenlik uygulamaları nedeniyle plato ve matrix kullanamadığım için mecburen kullanıyorum, bilgiler geriden geliyor, insanı çok yanıltıyor.
Ayrıca kimi bilgilerde yanıltıyor gibi belki tek örnek o da bana denk geldi ama örneğin merko gıda detayına bakarsanız 20 milyon kusur ytl kar görünüyor halbuki (-) sığmamış firmanın zararı bu.
ne bileyim kullanıyorum mecburiyetten ama hiç içime sinmedi. elimde imkan olsa başka bir program kullanmayı tercih ederim.

sugarpan
10-05-2006, 16:05
http://www.matriksdata.com/matriks/matriksinternetderinlik.asp

Matriks de derimlikliye başlamış galiba internetten

denizhang
10-05-2006, 16:24
Yardım talebinize teşekkürler, IBS programında sık sık donma oluyor,
Aracı kurumumun ne alakası var. Kullanıcı adı ve şifrem var gedikten.
Neden sordunuz?

kullanmış olduğunuz IBS programlarından hangisi olduğunu yazsanız daha hızlı cvp yazabilirdim bunun için bazı bilgileri girmenizi istedim. PRO & NET ?? hangisi.

ama datayı aldığınız yer Internet ise internet bağlantınızı kastıran bişey olup olmadığını kontrol edin.

istanbul
10-05-2006, 23:46
İnternet üzerinden ibs realtrade pro kullanmaya başladım ama derinlik bilgilerini yanlış gösteriyor,ne yaptıysam çözemedim sorunu...Gün sonunda takaslarda alan satanlara bakıyorum ama seans içinde verilen bilgilerle örtüşmüyor...Acaba benmi kullanmayı öğrenemedim yada bu işin başka bir yolumu var???Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

denizhang
11-05-2006, 08:39
İnternet üzerinden ibs realtrade pro kullanmaya başladım ama derinlik bilgilerini yanlış gösteriyor,ne yaptıysam çözemedim sorunu...Gün sonunda takaslarda alan satanlara bakıyorum ama seans içinde verilen bilgilerle örtüşmüyor...Acaba benmi kullanmayı öğrenemedim yada bu işin başka bir yolumu var???Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

Günlük datalarınızı tamamlamak için Realtrade menüsünün içindeki Online destek altındaki Bugüne ait dataları indir e tıklayıp dailydata dosyasını download edin. IBS realtrade kapalıyken bu yüklemeyi yapın.

denizhang
11-05-2006, 14:17
Yardım dökümanını buradan indirebilirsiniz.

http://update.ibsyazilim.com/realtrade/RealTrade.chm

İlk kullanım bilgilerini içeren tanıtım gösterimini buradan indirebilirsiniz.
http://update.ibsyazilim.com/realtrade/RealTrade_DEMO.exe

Dosyaları IBS RealTrade'in bulunduğu dizine yükleyerek yardıma F1 tuşu ile ulaşabilirsiniz. Yardım dökümanları yeni versiyonları tam kapsamayabilir ama yine de faydalı bilgiler içeriyor bence...

Kolay gelsin

dosyada hata vardı. içeriği görmeye kalkınca sayfa görüntülenemiyor diyordu. indiren arkadaş varsa bir daha denesin dosya güncellenmiş. yeni dosyası c:\RtPRO yada C:\RtPRO33\BIN in içine açın

kolay gelsin

istanbul
12-05-2006, 01:44
Günlük datalarınızı tamamlamak için Realtrade menüsünün içindeki Online destek altındaki Bugüne ait dataları indir e tıklayıp dailydata dosyasını download edin. IBS realtrade kapalıyken bu yüklemeyi yapın.
Sayın denizhang,ilginize teşekkürler...Belirttiğiniz yüklemeyi yaptım,yanlız şunu farkettim,takas bilgileri alırken sadece seansın bilgilerini veriyor,tüm günün toplam takas bilgilerine seansın içinde ulaşamadım yine...Çok olacak biliyorum ama affınıza sığınarak bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...Özellikle 2. seansın içinde tüm günün takas alıcı ve satıcı kurumlarını nasıl öğrenebilirim,tekrar teşekkürler...

gucluu
17-05-2006, 16:24
Ben yeni kullanmaya başladım yaklaşık 1 ay oluyor. pro zannediyordum net kullanıcısıymışım (Koçbank)

-Senetlerim sayfasında yeni sütün ekledim (PRO indikatörü) bu sütünun değerleri 0 gözüküyor. Yani virgülden sonra iki hane ile göstertmem lazım bu nasıl yapılıyor ?

-Bu yapılıyorsa eksi değerler kırmızı ve artı değerleri yeşil gösterttirebiliyormuyuz ?

-Pane tasarımını 0 dan nasıl yapabiliriz ?

Şimdiden çok tşkkk.

iagcakaya
22-05-2006, 00:45
Merhaba bende İbs Real Trade Pro yu internetten satın aldım ve kullanmaya başladım. Ancak sık sık veri kesilmesi oluyor. Anlık takaslardada hatalar var sadece o günkü işlem takaslarını gösteriyor. Bütün güncellemeleri yaptım. Matrixdata nın yüzeysel veri izlemesi tıkır tıkır çalışıyor ama ibs nin programı çok yavaş hızlanmasına ve düzgün çalışması için gereken ayarlara yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

Mersinli
22-05-2006, 13:28
aynı yavaşlık bendeki benim programdada var, araştırıyorum hızlandırmanın bir yolu var mı diye, bulursan beni de bilgilendirirmen çok iyi olur

iagcakaya
25-05-2006, 12:24
Sanırım ibs serverından kaynaklanıyor. İbs yi arama imkanım olmadı. Arayınca sizde ilgilendiririm.

Mersinli
25-05-2006, 15:12
teşekkürler syn iagcakaya

Detay
30-05-2006, 13:54
arkadaslar burada bırsey daha soylemek ısterım bazen haberler gec acılıyor veya acılmıyor hatta bende de aynı sorunlar oluyordu bunun ıcın programı actıgınızda yardım menusunu ındırın secenegı var bil.kaydedıp gereklı dosyanın ıcıne ide.exe ıcıne atınca haber acma sorunu kayboluyor..

Mersinli
30-05-2006, 18:28
sağolasın, nazar değmeye bu aralar hızlı gibi veri transveri!

nebeto
31-05-2006, 14:31
Bende Real TRade Net kulanıyorum. bende de 15 gün öncesine Göre verilerde Özelikle haberler bariz bir hızlanma oldu. ,

Bazı aracı kurumlar beli bir işlem limiti ile İBS REAL TRADE PRO programını veriyolar. Benim Sormak İstedğim bu limit Gercekleşmiş işlemlerden mi baz alınıyor yoksa gerçekleşmeyen emirlerde işin içine katılıyor mu?

Detay
31-05-2006, 22:08
olmaz oyle sey yanı gerceklesmeyen emırlerden olmaz yaptıgın hacımden alınır o mesela 100 mılyarlık dıyelım hacımı yaparsın ay sonu bakılır ve onlar sana ucretsız verır yapamazsan sen temınat olarak hesabımdan gereklı ucretı alın dersın.. bu sekılde derınlık alabılırsın..

denizhang
05-06-2006, 15:53
arkadaslar burada bırsey daha soylemek ısterım bazen haberler gec acılıyor veya acılmıyor hatta bende de aynı sorunlar oluyordu bunun ıcın programı actıgınızda yardım menusunu ındırın secenegı var bil.kaydedıp gereklı dosyanın ıcıne ide.exe ıcıne atınca haber acma sorunu kayboluyor..

haberin hızlı açılmamasıyla yardım dosyasının ne alakası olabilir.

o sadece yardım dosyası içeriğinde bilgi vardır. o yardım dosyasının haber içeriği daha hızlı gözüksn diye bir maksatla yapılmazki!! dediğin gibi olsa ben yardım dosyasından 1000 tane kopyalayıp yapıştırayım.

justdoit
05-06-2006, 15:56
pro olmayan versiyonu ile gün sonu verilerinin alabiliyor muyuz?

denizhang
06-06-2006, 08:19
pro olmayan versiyonu ile gün sonu verilerinin alabiliyor muyuz?

IBS Realtrade Net(Yüzeysel) versiyonda derinlik bilgilerini ertesi gün 08:30' da gün değişimi yapıldıktan sonra görebilirsiniz.

emre73373
07-06-2006, 15:55
Kullandığım bu Program canlı çalışmıyor artık değişik bilgisayarlarda da denedim, yine çalışmıyor. Epeydir takılmamıştım, aracı kurumdan üyeliğim var, bilmediğim bir şey mi var acaba.

hisseci
07-06-2006, 16:01
sayın denizhang yüzeyselde 5 ve 60 dakikalık grafiklerin çıkması için çalışmalar var diye duymuştum gelişmeler varmı acaba?

emre73373
07-06-2006, 16:22
Programı yeniden yüklüyorum, aracı kurumdan alığım kullanıcı adı ve şifrem var, her zaman kulllandığım bu programı canlı takip edemiyorum. Bilgilendirecek arkadaş varsa memnun olurum.

denizhang
09-06-2006, 13:17
Programı yeniden yüklüyorum, aracı kurumdan alığım kullanıcı adı ve şifrem var, her zaman kulllandığım bu programı canlı takip edemiyorum. Bilgilendirecek arkadaş varsa memnun olurum.

arkadaşlar IBS Realtrade Net kullanıcılarının dikkatine

yayın alamıyorsanız;
GÜVENLİK duvarı IBS i etkiliyormu
anti virüs programını kontrol edin IBS i etkiliyormu
Internet security programınızı kontrol edin IBS i etkiliyormu

IBS Realtrade in kullandığı port numaraları TCP 80, 443 bu port numaraları engellendiğin için yayın alamazsınız. kısa çözüm olarak Güvenlik dubarını kaparın anti virüs ve ve Internet security programını disable pasif hale getirin. Şirketinde IBS i takip edenler bilgi işlemiyle görüşüp bu portların kapalı olup olmadığı hakkında bilgi alsınlar lütfen.kapalıysa size verilmiş olan ip numarasına bu portların tanımlamasını yapsınlar.

--------------------------------------------------------------------------
IBS Realtrade NET (Yüzelsel) 5' ve 60' lık grafikler konusunda bu bilgiyi nerden aldınız bilmiyorum ama ben öyle bişey hiç duymadım. eğer varsada benim bilgim yok o zaman ama merak ettim kim dedi???

enigma
15-06-2006, 12:57
ArkadaŞlar Ibs Yi Kurdum Pcye PrĞ Yuklendi Ancak Bekleyin Dİye Msj Gelİyor 2123282626 Merkezİ Aradim Norton Antİvİrusden Dedİler Kaldirdim DeĞİŞİklİk Yok Malesef

Bİlgİsİ Olan Varmi

meksa yatırım aracı kurumum

emre73373
15-06-2006, 21:40
İstanbul'daki IBS şirketini de aradım, mail yoluyla yeni linki alıp tekrar yükledim, bağlanıyor, canlı takip bir-iki saat sonra başlıyor, ara ara kesiliyor. Bilgisayarımda problem olsa değişik bilgisayarlarla da denedim. Aynı sorun. Ama bir ay öncesine kadar böyle bir sorun yoktu. Anlamadım.....

erkmen
28-06-2006, 12:25
arkadaşlar İBS real trade NET programı il ilgili yardımlarınızı bekliyorum..
sorun şu programı açıyorum en fazla 5 dak. sonra hata rapotu veriyor...ve kapanıyor sürekli aynı şey oluyor...yaptıklarım ise öncelikle programı kaldırdım tekrar kurdum sorun devam ediyor..sonra cookie leri temizledim sorun aynı..
son olarak windowsu yeniden yükledim sorun yine aynı...ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim....

sugarpan
06-07-2006, 22:30
ram yetmiyor olabilir

tredas
08-07-2006, 19:41
bende ıbs derinlikli kullanıyorum bende de ilk kullanmaya başladığım da hata verdi ben cıldırmıştım artık her gün silip yeniden yüklemeye başlamıştım ıbs den yardım ettiler ama yine aynı sorun oldu .
ben cözümü internet explorırda araçlar oradan da acılır pencere engelleyicisi ni
aç kapa yaparak sistemi calıştırdım şimdi bir sorun yaşamıyorum aç kapada yapmıyorum bir deneyin belki olur.

enigma
08-07-2006, 20:13
ArkadaŞlar Ibs Yi Kurdum Pcye PrĞ Yuklendi Ancak Bekleyin Dİye Msj Gelİyor 2123282626 Merkezİ Aradim Norton Antİvİrusden Dedİler Kaldirdim DeĞİŞİklİk Yok Malesef

Bİlgİsİ Olan Varmi

meksa yatırım aracı kurumum

............

Mersinli
10-07-2006, 11:20
arkadaşlar real trade de grafik verileri gelmeme gibi bir arızası olan var mı? yoksa benim pc den mi kaynaklanıyor.

pinky
10-07-2006, 11:25
arkadaşlar real trade de grafik verileri gelmeme gibi bir arızası olan var mı? yoksa benim pc den mi kaynaklanıyor.
Bende grafikler geliyor.

Mersinli
10-07-2006, 11:58
teşekürler!

BEDESTENLİ
10-07-2006, 12:56
arkadaşlar hepinizin problemi güncelleme ile alakalı eskiden bende de sizdeki problemlerin aynısı olurdu,programı silip yeniden yükledim 3 aydır hiç problem yaşamıyorum,burdan yardım istemiştim, ama çaresinide bulamamıştım. programı bilgisayardan ekle kaldırdan kaldırın ve yeniden kurun.bence problem düzelecektir.

Mersinli
10-07-2006, 13:35
arkadaşlar hepinizin problemi güncelleme ile alakalı eskiden bende de sizdeki problemlerin aynısı olurdu,programı silip yeniden yükledim 3 aydır hiç problem yaşamıyorum,burdan yardım istemiştim, ama çaresinide bulamamıştım. programı bilgisayardan ekle kaldırdan kaldırın ve yeniden kurun.bence problem düzelecektir.

iki kere denedim ama düzelmedi, hisse son lot görüntüsü düşüş yüzdesi v.s. var, endeks ve diğer senetlerin grafiği yok, bir kaç hafatadır dolar datasında da karışıklılık vardı. artık bozuk da olsa bakabileceğim bir grafik de kalmadı? yükledim güncellemeleri de yapptım sonuç yine olumsuz, acaba diyorum kaspery antivir den mi kaynaklamnıyor, güvenliği kapatıp denedim sonuç gene değişmedi:(

Mersinli
10-07-2006, 13:44
ekle kaldırda görünmüyor program, yeniden yüklediğimde kullanıcı adım ben yazmadan ekranda yer alıyor şifre soruyor, giriyorum, sonuç gene hüsran

ayyan
10-07-2006, 13:59
sn mersinli adsl üzerinden mi kullanıyorsunuz ? eğer öyleyse ibs real trade i ilk actıgınızda kücük bir pencere geliyor. güncellemeler ile ilgili.
her gün sonunda günlük datalar kısmını ,kademe analizi kısmını güncelleyin
bunun ynaında adsl de paket kaybından dolayı grafiklerde veriler eksik olabiliyor. dakikalık ve günlük datalar kısmını da güncellemeniz gerekiyor haliyle. umarım işe yarar

Mersinli
10-07-2006, 14:08
adsl üzerinden, güncellemeleri yaptım ama bir değişiklik olmadı, benim kullandığımda derinlik ve kademe analizi yok 2 aylık ücretsiz kullanma fırsatı vardı deneyeyip nasıl olduğu hakkında bir fikir edineyim diyerek yükledim. geçenlerde de aynı benzer bir problem yapmıştı, üyeliğimi başlatalı 2 ay olmadı daha, eğer oldu ise diğer datalar niye hala geliyor diye düşünüyorum, yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler. pro da hisselerin 5 dk verilerine anında ulaşabiliyor musunuz matriks teki gibi

ayyan
10-07-2006, 14:38
adsl üzerinden, güncellemeleri yaptım ama bir değişiklik olmadı, benim kullandığımda derinlik ve kademe analizi yok 2 aylık ücretsiz kullanma fırsatı vardı deneyeyip nasıl olduğu hakkında bir fikir edineyim diyerek yükledim. geçenlerde de aynı benzer bir problem yapmıştı, üyeliğimi başlatalı 2 ay olmadı daha, eğer oldu ise diğer datalar niye hala geliyor diye düşünüyorum, yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler. pro da hisselerin 5 dk verilerine anında ulaşabiliyor musunuz matriks teki gibi

evet.. pro da matriksteki gibi 5 dakikalık verilere ulasabiliyoruz... sık sık güncelleme yapmak gerekiyor.. onun dısında benim pek bi sorunum yok.. isterseniz teknik servise telefon edin veya internet üzerinden sorununuzu bildirin.. yardımcı olacaklarını umuyorum.

Mersinli
10-07-2006, 22:37
evet.. pro da matriksteki gibi 5 dakikalık verilere ulasabiliyoruz... sık sık güncelleme yapmak gerekiyor.. onun dısında benim pek bi sorunum yok.. isterseniz teknik servise telefon edin veya internet üzerinden sorununuzu bildirin.. yardımcı olacaklarını umuyorum.

göstermiş olduğunuz ilgiden ve yardımcı olma isteğinizden dolayı çok teşekkür ederim sayın ayyan, şuan grafiklere ulaştım, kendiliğinden geri gelmişler :p

şaşkın_ördek
12-07-2006, 20:37
merhaba arkadaşlar. bir zamanlar ntvmsnbc nin ücretsiz verdiği stocklive programım vardı.dı diyorum çünkü bilgisayarım uçtu..ıbs real trade de sanırım böyle bir program. google dan stocklive ararken bir de baktım bizim foruma link var.hemen atladım. acaba real trade programını nasıl elde edebilirim? bi el atıverin de şu sorunu aşayım :roll:

burcay
13-07-2006, 18:20
Sayın arkadaslar bende ıbs var egemen menkulden yukledım ama sıfre yok bii yardımcı olurmusunuz sıfre yı bılen varsa --ViNCİNİNKİNİ BİLİYOM AMA İŞE YARAMIYO:)-- bana da yardımcı olurmusunuz ..
biliyorum yardImcI olacaksınız..ŞİMDİDEN tesekurler...

mucit
21-07-2006, 00:35
İbs paralıdır arkadaşlar. Çift şifre ile giremezsiniz...

ayyan
21-07-2006, 00:45
merhaba arkadaşlar. bir zamanlar ntvmsnbc nin ücretsiz verdiği stocklive programım vardı.dı diyorum çünkü bilgisayarım uçtu..ıbs real trade de sanırım böyle bir program. google dan stocklive ararken bir de baktım bizim foruma link var.hemen atladım. acaba real trade programını nasıl elde edebilirim? bi el atıverin de şu sorunu aşayım :roll:

hemen aracı kurumunuzu arayın. gerekli yardımı yapacaklarından eminim. 4 yıldır kullandıgım kurumum- ilk günden bu yana verileri yüzeysel izleme imkanı veriyor bana. derinlikli istersemde kesenin agzını acmam gerekiyor biraz..

Sayın arkadaslar bende ıbs var egemen menkulden yukledım ama sıfre yok bii yardımcı olurmusunuz sıfre yı bılen varsa --ViNCİNİNKİNİ BİLİYOM AMA İŞE YARAMIYO:)-- bana da yardımcı olurmusunuz ..
biliyorum yardImcI olacaksınız..ŞİMDİDEN tesekurler...
ehe.. ilgili kurum şikayet ederse cezası olabilir.. kimsenin kimseye sifresini verecegini de sanmam.. iyisi mi ya kesenin agzını acın.. ya da calistiginiz kuruma bir telefon acin..

emre73373
01-09-2006, 13:37
Bu programda yine geçici bir hata mı var acaba? Canlı bağlanamıyorum bir türlü.....

neeldo
01-09-2006, 13:42
Bu programda yine geçici bir hata mı var acaba? Canlı bağlanamıyorum bir türlü.....

Bende sorun yok sizin bağlantıdan bir sorun olabilirmi acaba.Programı yeniden başlatmayı deneyin.

emre73373
01-09-2006, 13:46
Yeniden kurdum, yeniden başlattım yine olmadı. Birkaç ayda bir böyle oluyor. Halbuki her zaman kullandığım bilgisayar ve program, nedense ara sıra böyle oluyor. Merkezi daha önce aramıştım ama çözüm olmadı. Kendiliğinden birkaç gün sonra yine geldi. Gedikten aldığım kullanıcı adı ve şifreyi kullanıyorum. Kahretsin tam gerekli bir andı.

emre73373
01-09-2006, 13:46
Bağlantı hatası oluştu yazıp duruyor bir türlü bağlanmıyor yineeeee.

neeldo
01-09-2006, 13:52
Ibs in yerini tutmaz ama düzelene kadar aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
http://online.platodata.com.tr/Kurumlar/yy/

emre73373
01-09-2006, 13:53
Ibs in yerini tutmaz ama düzelene kadar aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
http://online.platodata.com.tr/Kurumlar/yy/

Teşekkürler

ASEL
01-09-2006, 13:56
Pro versiyonunu kurdum 10 gunu gecti herhangi sorun yok ama tercih hakkım olsa matrix i secerdim...

ASEL
02-09-2006, 11:19
Cuma gunu seans datalarını almak istiyorum (dailydata.exe) dosya iniyor ama sıkıstırılmıs dosya acılırken hata veriyor... Cuma gunku verileri bana gonderebilecek bir arkadas varmı ??

c:/RTPro/data/DailyData ----->buradaki datalar...

ayyan
02-09-2006, 21:49
Cuma gunu seans datalarını almak istiyorum (dailydata.exe) dosya iniyor ama sıkıstırılmıs dosya acılırken hata veriyor... Cuma gunku verileri bana gonderebilecek bir arkadas varmı ??

c:/RTPro/data/DailyData ----->buradaki datalar...

aynı hata bende de var..
yarın tekrar deneyeceğim - olur olmaz- bilmiyorum :)
.. [muhtemelen dosyayı hazırlarken yapılmış bir hata..]

ASEL
04-09-2006, 15:55
zırt pırt mail attım dosyayı 3 kere degistirdiler (boyutundan anladım) ama ne aksiliktir hepside aynı hatayı verdi. C.tesi pazar dovünüp durdum..

temelanaliz61
04-09-2006, 15:57
Çıktığı gün RealTrade Pro internetten derinlik programı aldım,ama program beni derinlikliden soğuttu. Zaten gerek de yokmuş.

ayyan
04-09-2006, 16:13
zırt pırt mail attım dosyayı 3 kere degistirdiler (boyutundan anladım) ama ne aksiliktir hepside aynı hatayı verdi. C.tesi pazar dovünüp durdum..

bir iki denedim - baktım olmuyor..

uğraşmadım bende..

delta
05-10-2006, 15:07
slm arkadaşlar gedikten aldığım şifre ile derinliksiz realtrade kullanıyorum. resmi kurumdan bağlanıyorum. proxy var kurumumuzda. programı açıyorum. haberler geliyor. semboller yükleniyor. ve orda kalıyor veriler gelmiyor. haber sütununda en son açtığım satte donup kalıyor veriler gelmiyor. yardımcı olursanız sevinirim. tşk.

daltonlar
06-10-2006, 03:10
slm arkadaşlar gedikten aldığım şifre ile derinliksiz realtrade kullanıyorum. resmi kurumdan bağlanıyorum. proxy var kurumumuzda. programı açıyorum. haberler geliyor. semboller yükleniyor. ve orda kalıyor veriler gelmiyor. haber sütununda en son açtığım satte donup kalıyor veriler gelmiyor. yardımcı olursanız sevinirim. tşk.

java kurulu mu acaba...
kurumlarda engelliyorlar. bilgi işlemden çözmelisiniz. yok mu tanıdık..

delta
06-10-2006, 10:15
java kurulu onda sorun yok. ayrıca adope flasf player 9 active x kurulu. geçen hafta çalışıyordu bu hafta başından itibaren yok. bu program hangi program üzerine kurulu acaba . yanılmıyorsam java ile ilgili değil. tşk

ayyan
06-10-2006, 10:51
java kurulu onda sorun yok. ayrıca adope flasf player 9 active x kurulu. geçen hafta çalışıyordu bu hafta başından itibaren yok. bu program hangi program üzerine kurulu acaba . yanılmıyorsam java ile ilgili değil. tşk

Proxy ayarları ile ilgili olabilir.. veya kurumunuzun internet bağlantısı ile alakalı başka bişi de olabilir..

Siz en iyisi programı veren kurumu arayın , onlar ibs üzerinden gerekli yönlendirmeyi yapacaklardır kanımca..

sensiz
18-10-2006, 20:46
ıbs i finansinvestten alıyordum. şu anda alamıyorum.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekür ederim.saygılar sunarım.

greenman
18-10-2006, 21:20
ıbs i finansinvestten alıyordum. şu anda alamıyorum.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekür ederim.saygılar sunarım.

Maalesef IBS ıle calısması sona ermiş. Bu nedenle Java MAtriks ile takip edebilirsiniz. Ancak işyerlerinde java ayarlarını değiştirtmek sorun olacak. Bende bugun çok zor durumda kaldım. Iyı test edilmeden sayfalarıda değiştirmişler. Sürekli hata veriyor. Bakalım nasıl çözecekler.:mad:

sensiz
19-10-2006, 13:31
:tamam: teşekkürler sayın greenman.

MICROLINE
19-10-2006, 13:42
ıbs arayıp yeni bir şifre isteyebilirsin

MICROLINE
19-10-2006, 13:43
ama devamlı hata veriyor.kapatmak zorunda kalıyorum

MICROLINE
19-10-2006, 14:02
yeni versiyonu kurdum şu anda hatasız çalışıyor

Speedy
07-11-2006, 22:53
selamlar,

ibs rt pro'dan metastocka anlık veri aktarabiliyor muyuz? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

oziwan
06-12-2006, 11:56
Ziraat Yatırım'dan aldığım IBS Real Trade'in bu sabah ki güncellemesinden kaynaklanan bir sorunum var.

Hisse grafiklerinin kısayolları üzerinde artık hisse adı yerine yalnızca grafik yazıyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

free78
06-12-2006, 12:56
bugün bende programı çalıştırırken update yaptım.fakat nedense ekranıma yeni hisse alamıyorum daha doğrusu yeni hisse çıkmıyor.
programda ne varsa o senetler sadece acaba benim pc de mi sorun var yoksa başka bir şeymi?

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

free78
06-12-2006, 13:00
bana bugün gelen şimdi yükle bileşenlerinin ardından şimdi yükle dedim ondan sonra ekranıma başka senet alamıyorum.

yani ne oldu isse bugün oldu.

free78
06-12-2006, 13:06
programı kaldırdım yeniden kurdum.
fakat şimdide yeni arz olan son zamanlardaki senetler yok programın tabanında.

aman update etmem gerekti demeyin o zamanda ekranıma olan senetleride alamıyorum.program sıfırdan nasıl kurulduğunda mevcut olan hisseler varsas sadece onlar var.

free78
06-12-2006, 13:11
programı kaldırdım yeniden kurdum.
fakat şimdide yeni arz olan son zamanlardaki senetler yok programın tabanında.

aman update etmem gerekti demeyin o zamanda ekranıma olan senetleride alamıyorum.program sıfırdan nasıl kurulduğunda mevcut olan hisseler varsas sadece onlar var.

mesela taksim yo silver gibi (vs) senetler ekranımda olmadığından ekleyemiyorum.

registan
06-12-2006, 14:14
bende de yeni çıkan birkaç senet yükselenler ve düşenler ekranında gözükmüyorlar.
bu problemi çözmem için ne yapmam lazım

sonperde23
08-12-2006, 09:51
mesela taksim yo silver gibi (vs) senetler ekranımda olmadığından ekleyemiyorum.

hisseleri seçtiğiniz bölüme gidip sağ klik yapıp sembolleri seçin.

oziwan
08-12-2006, 12:20
Ziraat Yatırım'dan aldığım IBS Real Trade'in bu sabah ki güncellemesinden kaynaklanan bir sorunum var.

Hisse grafiklerinin kısayolları üzerinde artık hisse adı yerine yalnızca grafik yazıyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Sadece sorun bu olsa neyse,U100 dışındaki hisselerin grafiklerine erişemiyorum.Sorun düzelmezse matriks'e geçmeyi düşünüyorum,yardımlarınızı bekliyorum.

koza
17-01-2007, 23:30
Bu IBS hataları beni bıktırdı. Yeni senet ekleyeme, aracı kurum portfoy goruntuleme, bugunde gunceldata ... hata ustune hata. Bugunki seans dataları daha yeni onarıldı. Bu cektigimiz sıkıntıları diger arkadaslarımızın bilgilerine sunarız. Bu prg,yi alırken 40 kere dusunun.

koza
18-01-2007, 16:21
Senet al-sat tavsiyesi forum kurallarına aykırı ama Bu Ibs programını almayın demek aykırımı peki ?

balaban
18-01-2007, 16:27
Senet al-sat tavsiyesi forum kurallarına aykırı ama Bu Ibs programını almayın demek aykırımı peki ?

Aykırı değil:D

Ben de IBS'e hiç alışamamıştım. Matriks iyi.

koza
18-01-2007, 16:30
Sayın moderatorum bilgilendirici acıklama için teşekkür ederim.
3 tel sacım kaldı kafamda onuda bu program yuzunden yolacagım..

amadeus
19-01-2007, 00:54
arkadaşlar ibs real trade 1-2 günden beri açar açmaz hata raporu verip kapanıyor.

Sizlerde de bu sorun yaşanıyor mu? Ziraat yatırımın sunduğun ibsyi kullanıyorum

koza
19-01-2007, 01:06
arkadaşlar ibs real trade 1-2 günden beri açar açmaz hata raporu verip kapanıyor.

Bende oyle bir hata olmuyor, hiçde olmadı...

Benim sıkıntılarım

1- seans başı ve sonu donuyor.
2- Program matrix gibi kullanıslı degil.
3- Arayüzü perisan
4- Seans sonu data saglaması çok kötü, hatta Allah a emanet.
5- Firma müşteriye karşı son derece ilgisiz.

Ben aracı kurumumum hediyesi diye sabır çekiyorum ama bu nereye kadar gider, en kısa zamanda matrix e gececegim. Suan işyerimden evime geldim bugunun datalarını yukleyıp yatırım yaptıgım hisseleri incelemek istiyorum ama ne mumkun. Firma hala 17-01-2007 tarihli seans datasını bugunun datası dıye gonderiyor. Bedavada olsa cekilmez biktim valla yaaa...

amadeus
19-01-2007, 18:55

Sorunu çözdüm. Buraya da yazayım ki benzer sorun yaşayabilecek arkadaşlar da faydalansın istedim. Sorun çıkaran ie7 imiş.

İnternet explorer 7 yüklemiştim. explorer dan

araçlar -internet seçenekleri - gelişmiş bölümünde güvenlik kısmında

- (imza geçersiz olsa bile yazılımın çalıştırılmasına yüklenmesine izin ver )tarzında bir yazı var orayı aktif yaptık mı sorun çözülüyor.

sorunsuz günler dilerim:)

S. Koza size de ilginiz için teşekkür ederim.

machbet
21-01-2007, 16:58
- (imza geçersiz olsa bile yazılımın çalıştırılmasına yüklenmesine izin ver )tarzında bir yazı var orayı aktif yaptık mı sorun çözülüyor.

Arkadaşım Yapı Kredinin sunduğu IBS yi kullanıyorum sorunsuz çalışıyor! Şimdi kontrol ettim pc de IE7 araçlar -internet seçenekleri - gelişmiş bölümünde güvenlik kısmında bulunan -imza geçersiz olsa bile yazılımın çalıştırılmasına ve yüklenmesine izin ver- seçeneği işaretli değil! :düsün: Bende Firefoxta çalıştıramadım IBS yi!:mad: :o

amadeus
24-01-2007, 02:27
Arkadaşım Yapı Kredinin sunduğu IBS yi kullanıyorum sorunsuz çalışıyor! Şimdi kontrol ettim pc de IE7 araçlar -internet seçenekleri - gelişmiş bölümünde güvenlik kısmında bulunan -imza geçersiz olsa bile yazılımın çalıştırılmasına ve yüklenmesine izin ver- seçeneği işaretli değil! :düsün: Bende Firefoxta çalıştıramadım IBS yi!:mad: :o

haklısınız. benimde sorunum yine hortladı maalesef:aglayan:

o seçeneği aktif ettiğim gün sürekli açılmıştı. sonra eski tas eski hamam defalarca denemeden sonra açılmaya başladı.

bu konuda fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum

neco
24-01-2007, 22:10
http://online.platodata.com.tr/Kurumlar/yy/main.asp vm yani virtual machine yi indirin özelliklerden açın kulanın ugraştırmaz ok

KardanAdam
02-02-2007, 10:23
haklısınız. benimde sorunum yine hortladı maalesef:aglayan:

o seçeneği aktif ettiğim gün sürekli açılmıştı. sonra eski tas eski hamam defalarca denemeden sonra açılmaya başladı.

bu konuda fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum

program bende de aynı hatayı veriyor bir süredir. ilk defa ie7 kurduktan sonra oldu sanırım. daha sonra firefox kurdum, kaldırdım, ie7 kaldırdım denedim, tekrar kurdum, programı defalarca tekrar kurdum ama değişen bir şey olmadı.

ZÜLFİKAR
21-02-2007, 01:49
Arkadaşlar selam. IBS RTNET grafiklerini daha sonra tekrar kullanmak üzere indikatörleri ile beraber kaydetme şansımız varmı. Bir de clipboarda kopyala dediğimizde bu kopyayı daha sonra nasıl buluyoruz acaba.Ya da nasıl açıyoruz diye sorayım. Daha önce de sorulmuştu bu mevzu ama bilgisi olan arkadaşlar bir cümle ile değil de açıklayıcı olarak yazarlarsa daha iyi olur zannederim. Takdir edersiniz ki herkesin pc kullanma yetisi aynı değil. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

TUNY
21-02-2007, 09:20
Arkadaşlar selam. IBS RTNET grafiklerini daha sonra tekrar kullanmak üzere indikatörleri ile beraber kaydetme şansımız varmı. Bir de clipboarda kopyala dediğimizde bu kopyayı daha sonra nasıl buluyoruz acaba.Ya da nasıl açıyoruz diye sorayım. Daha önce de sorulmuştu bu mevzu ama bilgisi olan arkadaşlar bir cümle ile değil de açıklayıcı olarak yazarlarsa daha iyi olur zannederim. Takdir edersiniz ki herkesin pc kullanma yetisi aynı değil. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Real Trade'te grafiklere koyduğunu indikatörlerin bir sonraki grafik isteğinde yeniden gelmesini sağlamak için grafik üzerinde Sağ Klik kaydet demeniz ve bu kaydı Grafik.pane olarak yapmanız yeterlidir.

Grafikte bir hisse için çizdiğiniz trendleri kaydetmek için sağ klik trendleri kaydet demeniz durumunda o hissenin grafiğini çağırdığınızda trendler de gelir.

Clipboarda kopyalama işlemi ise geçici hafızaya yapılan bir kayıttır. Bu fonksiyonu kullandığınızda bir excel veya word gibi bir dosya açıp oraya yapıştırma olanağınız olur.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Başka bir sorunuz olursa yine cevaplamaya çalışırım.

swert
05-03-2007, 11:59
ibs 'i açtığımda (finans yatırım) haberler geliyor ancak hisse verileri gelmiyor.
mesajlar kısmında (alarm simgesindeki) kullanıcı onaylandı diyip bağlantı kapatıldı diyor sorun ne olabilir acaba ?

taylu
05-03-2007, 12:16
Ibs benim bildiğim en ciddiyetsiz proğram ve ait olduğu kurumdur. Hiç bir biçimde güvenerek hareket etmeyin. Mutlaka başka bir yerden teyit almaya çalışın. Tüm arkadaşlara engin sabırlar diliyorum.

swert
07-03-2007, 09:18
ibs 'i açtığımda (finans yatırım) haberler geliyor ancak hisse verileri gelmiyor.
mesajlar kısmında (alarm simgesindeki) kullanıcı onaylandı diyip bağlantı kapatıldı diyor sorun ne olabilir acaba ?

Söz konusu sorun finans yatırımdan kaynaklanmış şuanda düzeltilmiş bulunmakta ( sanrım dün öğleden sonra düzeltilmiş)

Sn. Taylu,

uyarınız için teşekkürler. Matriks de kullanıyorum tabii ki ama göz alışınca ibs'e ...

kazimbb
06-05-2007, 13:37
Söz konusu sorun finans yatırımdan kaynaklanmış şuanda düzeltilmiş bulunmakta ( sanrım dün öğleden sonra düzeltilmiş)

Sn. Taylu,

uyarınız için teşekkürler. Matriks de kullanıyorum tabii ki ama göz alışınca ibs'e ...

Arkadaşlar benim sizlere sorum, pro versiyonunu ADSL ile kullanan varmı?
memnun musunuz?
Çanak antan vesaire gerekmeden sadece ADSL bağlantımız ile hertürlü bilgi ve güncellemeler ile derinlik ve alım satım mümkünmü? Tavsiye edermisiniz?
Yazarsanız memnun olurum.
Herkeze selam ve sevgilerimle.

erdeem
06-05-2007, 14:04
Arkadaşlar benim sizlere sorum, pro versiyonunu ADSL ile kullanan varmı?
memnun musunuz?
Çanak antan vesaire gerekmeden sadece ADSL bağlantımız ile hertürlü bilgi ve güncellemeler ile derinlik ve alım satım mümkünmü? Tavsiye edermisiniz?
Yazarsanız memnun olurum.
Herkeze selam ve sevgilerimle.

Evet uzun zamandır ADSL ile derinlikli IBS kullanıyorum...memnunum..al sat işlevi de var ama ben kullanmıyorum...

diablex2
10-05-2007, 10:42
Merhabalar,
Araci kurumum vasitasiyla IBS Real Trade Net kullanmaya yeni baladim.
Size cok basit gelecek bir sorum var:
Bende sutunlarda sirasiyla Hisse-Yon-Son-Alis-Satis-Son Lot var.
İslem oldugunda Son sütünu yesil ya da sari olarak yanip sonuyor ve son lot sutununda da miktari goruyorum. Peki bu islemin alis mi satis mi oldugunu nasil anlayacagim?

Ornegin, resimde goruldugu gibi: Hisseler tablosunda sondaki hisse HALKB
yesil oldugunda 8.50 den 3450lotluk islem gormus. Bu bir alis mi satis midir?

Tesekkur ederim.

amadeus
10-05-2007, 10:57
arkadaşlar ben ziraat yatırımın verdiği ibsyi kullanıyorum.. aynı anda 2 hesabı aktif edemiyorum.yani yardım bilgilerinde 2 hesap açmayı gösteriyor fakat o finansbankın verdiği ibsye ait.. ziraat yatırımın ki farklı.. yardımlarınızı bekliyorum

istanbul 000
29-05-2007, 11:24
Real Trade'te grafiklere koyduğunu indikatörlerin bir sonraki grafik isteğinde yeniden gelmesini sağlamak için grafik üzerinde Sağ Klik kaydet demeniz ve bu kaydı Grafik.pane olarak yapmanız yeterlidir.

Grafikte bir hisse için çizdiğiniz trendleri kaydetmek için sağ klik trendleri kaydet demeniz durumunda o hissenin grafiğini çağırdığınızda trendler de gelir.

Clipboarda kopyalama işlemi ise geçici hafızaya yapılan bir kayıttır. Bu fonksiyonu kullandığınızda bir excel veya word gibi bir dosya açıp oraya yapıştırma olanağınız olur.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Başka bir sorunuz olursa yine cevaplamaya çalışırım.

Sn. Tuny,

ben dediğiniz şekilde yapmama ragmen IBS'yi kapayıp açtığımda her seferinde göstergeleri yeniden yüklemem gerekiyor. IBS ilk açıldığında grafiklerde sadece fiyat ve hacim görülüyor. Grafik.pane dosyasını kendimiz mi yükleyeceğiz, otomatik oalrak yüklenmesi mümkün değil mi bu indikatörlerin? :notr:

ayyan
29-05-2007, 11:29
arkadaşlar ben ziraat yatırımın verdiği ibsyi kullanıyorum.. aynı anda 2 hesabı aktif edemiyorum.yani yardım bilgilerinde 2 hesap açmayı gösteriyor fakat o finansbankın verdiği ibsye ait.. ziraat yatırımın ki farklı.. yardımlarınızı bekliyorum

kurumların verdigi programlarda sadce kendi hesaplarının aktif edilmesine yönelik bişi olabilir.. bir arayıp sorun aracı kurumunuzu isterseniz ?

istanbul 000
30-05-2007, 09:11
Sn. Tuny,

ben dediğiniz şekilde yapmama ragmen IBS'yi kapayıp açtığımda her seferinde göstergeleri yeniden yüklemem gerekiyor. IBS ilk açıldığında grafiklerde sadece fiyat ve hacim görülüyor. Grafik.pane dosyasını kendimiz mi yükleyeceğiz, otomatik oalrak yüklenmesi mümkün değil mi bu indikatörlerin? :notr:

İlginç bir şekilde XP'de çalışmayan özellik Vista'ya geçtikten sonra çalışmaya başladı. Hayret... :)

Registeredtr
31-05-2007, 12:32
Merhaba, ben tum hisse senetlerini seciyorum. Ekranın yarısı bos kalmasına ragmen kimi hisse senetleri gozukmuyor yada asagilarda kalıyor. Ekranı max. olarak nasıl kullanabilirim.

oziwan
15-06-2007, 16:38
IBS Real trade net'te işlem hacmine EMA indikatörünü eklemek istiyorum.Nasıl yapabilirim?

Bunu daha önce yapmıştım ama nasıl yaptığımı hatırlamıyorum,yardımcı olursanız çok sevinirim.

TUNY
25-06-2007, 00:03
en kolay yoluu fare ile hacim penceresine tıklayıp klaviyeden "+EMA" yazıp enter'a basmak şeklindedir.
bir diğer yöntem de Grafik Toolbarından EMAyı seçip Ctrl tuşuna basılı iken hacim penceresine tıklamanız.

TUNY
25-06-2007, 00:19
kurumların verdigi programlarda sadce kendi hesaplarının aktif edilmesine yönelik bişi olabilir.. bir arayıp sorun aracı kurumunuzu isterseniz ?

Evet ziraat'in Real Trade Net setinde sadece ziraatin hesapları çalışır. ASlında tüm kurumların bulunduğu setlerde hesap listesi düğümesi de mevcut. O listeye birden fazla kurumdan birden fazla hesap tanımlayabiliyorsunuz. Ziraatin setini tam olarak bilmiyorum ama Ctrl+M ile menü çubuğunu çağırıp Görünüm bölümünüden Özelleştiri seçmeniz gerekiyor.
Gelen pencerede Kategori bölümünde Dosya seçili iken sağ tarafta hesap listesini tutup toolbara taşımanız gerekiyor. Böylece Hesap listesi komutuna erişmiş olursunuz. Fakat Ziraatin seti olduğu için sadece ziraate ait birden fazla hesabı tanımlayabiliyorsunuz.
HEsap listesine hesap tanımlama şu şekilde yapılıyor;
Hesap listesini çağırıp Yönetimden yeni kullanıcı tanımlama işlemi yapılır
Yeni kullanıcıya herhangi bir ad ve şifre verilir. Bu ad ve şifreler Ziraatin verdiği şifrelerden bağımsızdır.
Bu işlem yapıldıktan sonra hesap listesine Ziraatin verdiği hesapları tanımlamaya sıra gelir.
Varsayalım Ahmet ve mehmedin hesabını gireceksiniz.
Ahmetin hesabını tanımlamak için yönetimden yeni hesap seçip hesabın ismini Ahmet veya hesap numarası şeklinde yazın
Mehmetin hesabını da aynı şekilde tanımlayın
Listenizde artık Ahmet ve mehmet adında iki hesap var
Ahmete çift tıklarsanız İlk login ekranı gelecek. Hesap numarası kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra portföyü kapatın.
Mehmetin hesabına çift tıklayıp tanımlamaları yapın.
Artık iki hesaba da doğrudan erişme şansınız var. İkisini de ayrı ayrı açabilir ikisine de aynı anda emir gönderebilirsiniz.
Aynı anda emir gönderme ise İşlemler menüsünden tüm hesaplar all sat ile yapılır.

munzur
27-06-2007, 14:25
Merhaba,
IBS Real Trade Net i yeni kullanıyorum grafikleri her açtığımda "garfiklere bolinger bandı" eklenerek geliyor. Ama ben bolinger bandını kullanmak istemiyorum MACD 21-13-8 kullanmak istiyorum ayrıca grafiklerin üzerine HO eklemek ve her açtığımda bu şekilde gelmesini istiyorum bir türlü yapamadı Engüzel program Metastock ama realtime olayı yok "en azından ben bilmiyorum TR için aslında net üzerinden çalışan modülü varmı bilmiyorum olursa harika olurdu
Neyse sorunum garfiklerin istediğim indikatörlerle yüklü gelmesi
Teşekkür ederim

TUNY
28-06-2007, 11:36
Merhaba,
IBS Real Trade Net i yeni kullanıyorum grafikleri her açtığımda "garfiklere bolinger bandı" eklenerek geliyor. Ama ben bolinger bandını kullanmak istemiyorum MACD 21-13-8 kullanmak istiyorum ayrıca grafiklerin üzerine HO eklemek ve her açtığımda bu şekilde gelmesini istiyorum bir türlü yapamadı Engüzel program Metastock ama realtime olayı yok "en azından ben bilmiyorum TR için aslında net üzerinden çalışan modülü varmı bilmiyorum olursa harika olurdu
Neyse sorunum garfiklerin istediğim indikatörlerle yüklü gelmesi
Teşekkür ederim

Grafiği istediğiniz şablonda gelmesini sağlamak için grafiği açıp gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra grafik üzerinde sağ klik kaydet, veya grafik penceresindeki başlığın üzerine sağ klik kaydet derseniz her seferinde sizin şablonun gelmesini sağlarsınız. Kaydetme esnesında kaydı Grafik.pane olarak yapmanız gerekmektedir. Varolan dosyanın üzerine kaydetme isteğine de evet derseniz sorununuz çözülmüş olur.

1000LoT
29-06-2007, 10:39
Bende ALBRK a hisse senedi gözükmüyor, sembol ekleden de ALBRK gözükmüyor?. Acaba progam güncellemesimi çıktı? Teşekkürler

MAKİNİST
29-06-2007, 10:43
bende gözüküyor...elle yazmayı denediniz mi???

1000LoT
29-06-2007, 10:47

Tamamdır oldu sağolasın. :cool:

ma©hbet
04-07-2007, 09:59

Elle girince görünüyor ama bu seferde diğer yükselen, düşen ve en çok işlem görenler gibi listelerde bu son halka açılan hisseler yok! HALKB-ALBRK gibi. Özellikle en çok işlem görenler listesinde hacim ve lot olarak en başlarda olmalarına rağmen seansda veya günlük yinede listede yoklar!:notr:

MAKİNİST
04-07-2007, 10:02
şimdi baktım...hepsinde gözüküyor...

TUNY
04-07-2007, 17:37
Elle girince görünüyor ama bu seferde diğer yükselen, düşen ve en çok işlem görenler gibi listelerde bu son halka açılan hisseler yok! HALKB-ALBRK gibi. Özellikle en çok işlem görenler listesinde hacim ve lot olarak en başlarda olmalarına rağmen seansda veya günlük yinede listede yoklar!:notr:

hangi kurumun rt netini kullanıyorsunuz

ma©hbet
04-07-2007, 18:04
Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığından bağlanıyorum!
IBS Real Trade Net-Versiyon :3.7 :düsün:

ma©hbet
04-07-2007, 18:10
Programın ekranlar menüsünden tüm hisseleri seçiyorum bu hisseler (HALKB,ALBRK) listede yine yok, aynı şekilde IMKB Endeks-Sektörlerden Bankalar butonunu tıklıyorum yine aynı!:bad:

TUNY
05-07-2007, 15:21
Programın ekranlar menüsünden tüm hisseleri seçiyorum bu hisseler (HALKB,ALBRK) listede yine yok, aynı şekilde IMKB Endeks-Sektörlerden Bankalar butonunu tıklıyorum yine aynı!:bad:

Sayfada Sembollerin üstünde Sağ Klik Menüsünde Ayarlardan Grup seç ile istediğiniz hisseleri grup halinde ekleyebilirsiniz. Tüm Hisseler için XUALL grubunu Bankalar için XBANK ı seçerseniz sürekli güncel tutulan bu grup dosyalarındaki değişiklikleri almış olursunuz. Eğer sayfanızı bu grup seçme işleminden sonra bu şekilde kaydederseniz yayından gelecek güncellemeleri otomatik sayfanıza yansır.

TUNY
05-07-2007, 16:15
Ben Yapı Kredi Yatırımınkini kullanıyorum. Geçenlerde yeni versiyon güncellemesi yapmışlardı. Onlarda herşey güncel geliyordu. Belki bankanın versiyonu henüz güncellenmemiştir. Kısa sürede onu da yaparlar herhalde. Şimdilik sembolleri sayfaya elle girip sağ klikten Grup oluştur dedikten sonra XUALL adını vererek kaydedin. Daha sonra sayfalarınız full hisselerle gelir.

BEDESTENLİ
06-07-2007, 01:21
pencere açık durumda iken sağ clik ayarlar oradan ok işaretinden çıkan yeni pencerede text var oradanda ok işareti çıkıyor ama açılması gereken pencere daha önceleri açılırken 1 ay dır açılmıyor,yeni sürüm yüklendikten sonra böyle bir
durum oluştu,yardımcı olabileceklerin cevabını bekliyorum.text ten sonraki gelmesi gereken pencere neden açılmıyor???

ayrıca en sol üst başta real trade yazan kısımdan açılan penceredeki ok işareti olan kısımlardan açılması gereken pencerelerde açılmıyor sorun aynı yerde ama bulamıyorum.
REAL TRADE
imbk-endeks sektörler
döviz
faiz
bunların önünde ok işaretleri olduğu halde PENCERELER açılmıyor

Baydisiplin
06-07-2007, 09:50
sn prestij hangi kurumun? bende yky nin var bütün menüler açılıyor dün yükledim.

BEDESTENLİ
06-07-2007, 09:57
sn prestij hangi kurumun? bende yky nin var bütün menüler açılıyor dün yükledim.

gedik yatırım,ama fark etmemesi gerek çünkü programlar aynı sadece sağlayıcı farklı.

Baydisiplin
06-07-2007, 10:01
gedik yatırım,ama fark etmemesi gerek çünkü programlar aynı sadece sağlayıcı farklı.

evet farketmemesi lazım ama gedikte sorunlar çıkabiliyor bazen, ama böyle bir sorunu ilk defa duyuyorum.

TUNY
06-07-2007, 11:36
pencere açık durumda iken sağ clik ayarlar oradan ok işaretinden çıkan yeni pencerede text var oradanda ok işareti çıkıyor ama açılması gereken pencere daha önceleri açılırken 1 ay dır açılmıyor,yeni sürüm yüklendikten sonra böyle bir
durum oluştu,yardımcı olabileceklerin cevabını bekliyorum.text ten sonraki gelmesi gereken pencere neden açılmıyor???

ayrıca en sol üst başta real trade yazan kısımdan açılan penceredeki ok işareti olan kısımlardan açılması gereken pencerelerde açılmıyor sorun aynı yerde ama bulamıyorum.
REAL TRADE
imbk-endeks sektörler
döviz
faiz

Sn Prestij büyük ihtimalle yükleme esnasında C:\RTNet\Icons altındaki User.xml ve System.xml dosyaları bozulmuştur. Programı kapatıp onları silerseniz yeniden açtığınızda sağlam olanları oluşacaktır.

BEDESTENLİ
06-07-2007, 12:35
Sn Prestij büyük ihtimalle yükleme esnasında C:\RTNet\Icons altındaki User.xml ve System.xml dosyaları bozulmuştur. Programı kapatıp onları silerseniz yeniden açtığınızda sağlam olanları oluşacaktır.

sayın tuny bu dediklerinizi yaptım olmadı,programı bilgisayardan sildim yeniden yükledim durum yine aynı.

kortas
06-07-2007, 21:58

son versıyonu yuklemeyı denedınmı?

BEDESTENLİ
07-07-2007, 01:06

REAL TRADE
imbk-endeks sektörler
döviz
faiz

evet farketmemesi lazım ama gedikte sorunlar çıkabiliyor bazen, ama böyle bir sorunu ilk defa duyuyorum.

sorun benim bilgisayarda teknik bir problemden kaynaklanıyormuş,problem; sistem geri yüklemeden windows ilk gün yüklenmiş haline yüklenerek çözülmüştür.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

dreissena
31-07-2007, 11:15
IBS de sorun yasayan var mi arkadaslar. Dun bir problem yoktu ama bugun hic bir fiyat-hacim rakami goremiyorum. Calismiyor gibi duruyor amahaberler guncel olarak geliyor ve okuyabiliyorum.

market
31-07-2007, 12:10
normal çalışıyor.

omerkamis
07-08-2007, 14:59
arkadsalr bende ıbs almak ıstıyorum sızden fıkır almak ıstedım.bu ıbs yı kullanabılmek ıcın bır aracı kurum sartmı?bır sıtede gormustum ımkb ucretsız bu programı verıyomus ve sen onlaraa mail atıyosun sana kullanıcı adı ve sıfre verıyomus bu dogrumu ne dersınınz yardımcı olabılırsenız sevınırım.saygılar...

bourbon
16-08-2007, 18:48
arkadsalr bende ıbs almak ıstıyorum sızden fıkır almak ıstedım.bu ıbs yı kullanabılmek ıcın bır aracı kurum sartmı?bır sıtede gormustum ımkb ucretsız bu programı verıyomus ve sen onlaraa mail atıyosun sana kullanıcı adı ve sıfre verıyomus bu dogrumu ne dersınınz yardımcı olabılırsenız sevınırım.saygılar...

http://www.gedık.com

ben gedık menkulden temın edıyorum..

bourbon
16-08-2007, 18:51
IBS de sorun yasayan var mi arkadaslar. Dun bir problem yoktu ama bugun hic bir fiyat-hacim rakami goremiyorum. Calismiyor gibi duruyor amahaberler guncel olarak geliyor ve okuyabiliyorum.

baska bırı ıle ayrı pc lerden aynı sıfreyle gırmıs olabılırsınız. Aynısı kardesımle banada oldu...Sıfre degıstırınce sorun cozulmustu...

bourbon
16-08-2007, 18:53
hayda ......

hersey gozukuyor ama grafıkler ve haberler calısmıyor....Herhalde cokuse dayanamadı program:)

ayyan
12-09-2007, 17:09
5 dakikalık veriler 16:25 e kadar geliyor, var mı bunun bir ayarı 17:00 a kadar yapalım?

simetri
24-09-2007, 09:15
5 dakikalık veriler 16:25 e kadar geliyor, var mı bunun bir ayarı 17:00 a kadar yapalım?

ben ykbnk ın kullanıyorum anlık değilmi bunlar.bugün hiçbir veri görünmüyor.yardım lütfen.:cry:

ayyan
24-09-2007, 10:13
ben ykbnk ın kullanıyorum anlık değilmi bunlar.bugün hiçbir veri görünmüyor.yardım lütfen.:cry:

5 dakikalık grafik verilerinden bahsetmiştim.. şu anda gözüküyor bende..

swert
19-10-2007, 12:21
IBS Real Trade Net (derinliksiz) 'de önceden seans bitiminde aracı kurum dağılımlarını görebiliyorduk. Ancak bu özelliği değiştirmişler. Önceden 1.seans işlemlerini 12:00'da günlük dağılımlarıda 17:00'da görebiliyorduk. Artık gece 01:00 sonrasında görebiliyoruz. Kısaca bir önceki günü görebiliyoruz.

Bence kötü bir uygulama olmuş.

Bu durumla karşılaşanların bilgisi olsun diye buraya bir not düşmüş olalım. (IBS'i aradım)

THE_RAMSES
20-10-2007, 15:50
programı üye olmadan kullanamayız degil mi?

emre73373
21-11-2007, 18:17
Şu an bu programda sorun yaşayan varmı? Bende çalışmıyor, genel arıza mı yoksa benim netten mi acaba?

jumpman
29-11-2007, 23:13
Selam,

Ibs Real trade net kullanıcısıyım,

Acaba RSI grafiğinde 2 zaman periyodu girmek mümkn mü örneğin (14,21) gibi? Bunları aynı grafikte nasıl görüntülüyoruz?

Bu açıklama 19. sayfada var ama yeterli olmadı, fare ile sağ tıklayıp item özelliklerinden periyodu istediğim gibi çift sayı atayamıyorum?
Nasıl olacağını bilen varsa, yardım ederse çok sevinirim

Şimdiden teşekkürler

TUNY
10-12-2007, 15:37
Selam,

Acaba RSI grafiğinde 2 zaman periyodu girmek mümkn mü örneğin (14,21) gibi? Bunları aynı grafikte nasıl görüntülüyoruz?

Bu açıklama 19. sayfada var ama yeterli olmadı, fare ile sağ tıklayıp item özelliklerinden periyodu istediğim gibi çift sayı atayamıyorum?

Şimdiden teşekkürler

RSI penceresine tıklayıp klaviyeden "+RSI" yazarsanız yeni RSI eklenir. İki RSIdan birinin periyodunu değiştirerek grafiği kaydedin.

redpardus
29-12-2007, 21:52
piramit menkulun ibs sinde bi problemmi var

sayfalar arasında geçiş yapılamıyor...daha doğrusu geçilebilecek başka bir sayfa yok....tek sayfa olarak mı gorecez acaba_???

yardımcı olursanız sevinirim

FerHenK
26-01-2008, 16:14
ArkadaŞlar İbs Yazilimda Hİsse Ekraninda KaÇ Lot Kİm Aldi Bu Kisimi GÖremİyorum Yardimlarinizi Beklİyorum.

cubane
19-02-2008, 18:03
Bu programın teknik servisine iki kere başvurdum ancak halledemediler.
Sizde de aynı şekilde oluyor mu? merak ediyorum.
Ara ara veri akışı kesiliyor, özellikle seans sonlarında-son iki dak. gibi-akış tamamen kesiliyor ta ki 17yi geçene kadar.
Gel de gavur olma.
Var mı böyle sorunu olan veya olup da çözen?

ayyan
19-02-2008, 18:16
Bu programın teknik servisine iki kere başvurdum ancak halledemediler.
Sizde de aynı şekilde oluyor mu? merak ediyorum.
Ara ara veri akışı kesiliyor, özellikle seans sonlarında-son iki dak. gibi-akış tamamen kesiliyor ta ki 17yi geçene kadar.
Gel de gavur olma.
Var mı böyle sorunu olan veya olup da çözen?

Derinlikli + derinliksiz ikisini de kullandım.. Derinlikli de başıma sürekli geldi, son 3-4 dakika bazen seans gavur oluyordu..

Derinliksizde geçen hafta oldu- pazartesiden beri sorun yok..

Benim anladığım, internet sebebiyle veri akışı bazı noktalarda yığılmalara neden oluyor.
Bu ekranın yanında çalıştırdığımız veya download ettiğimiz dosyalarla alakalı olduğu gibi, telekomla da alakalı bir sorun.
Aşırı yüklenmeden dolayı onların server ında bu sorun meydana geliyor diyeceğim ama, herkes durup dururken seansın son 4 dakikasını mı bekliyor programı açmak için? gibi bir soru geliyor aklıma. Haliyle onların serverla da çok bir alakası kalmıyor..

Aynı esnada download yapmamaya çalışın,veya hızdan yiyen programları çalıştırmadan deneyin.. Bakalım ne olacak?

emre73373
19-02-2008, 20:40
Programın derinliksizini kullanıyorum. Ben de seansın son dakikalarında birkaç kez donmalar oluyor. Hem de her zaman diyebilirim.
BUlunduğum yerde int hız sorunu var, birde seans sonu aşırı yüklenmeye yorumluyorum ben de arkadaş gibi.

cubane
19-02-2008, 23:56
Derinlikli + derinliksiz ikisini de kullandım.. Derinlikli de başıma sürekli geldi, son 3-4 dakika bazen seans gavur oluyordu..

Derinliksizde geçen hafta oldu- pazartesiden beri sorun yok..

Benim anladığım, internet sebebiyle veri akışı bazı noktalarda yığılmalara neden oluyor.
Bu ekranın yanında çalıştırdığımız veya download ettiğimiz dosyalarla alakalı olduğu gibi, telekomla da alakalı bir sorun.
Aşırı yüklenmeden dolayı onların server ında bu sorun meydana geliyor diyeceğim ama, herkes durup dururken seansın son 4 dakikasını mı bekliyor programı açmak için? gibi bir soru geliyor aklıma. Haliyle onların serverla da çok bir alakası kalmıyor..

Aynı esnada download yapmamaya çalışın,veya hızdan yiyen programları çalıştırmadan deneyin.. Bakalım ne olacak?

İlgine teşekkürler.
Download yapmıyorum. Antivirus programlarımı dahi kapattım ve bilgisayar minimum konfigürasyonda çalışıyor. İnternet bağlantım ve hızımda da problem yok. Bana kalırsa sevgili ayyan, bunların server'ında sıkıntı var ve yeni server eklemiyorlar, çünkü ek maliyet. Kullanıcı sayısı artsa eklemeler yapılır ve rahatlama olur. Seans sonlarına denk gelmesinin sebebi ise bana göre son zamanlardaki işlem sayısının artması. Bu yoğunluk kısa vadeli kesintiyi de beraberinde getiriyor.

Programın derinliksizini kullanıyorum. Ben de seansın son dakikalarında birkaç kez donmalar oluyor. Hem de her zaman diyebilirim.
BUlunduğum yerde int hız sorunu var, birde seans sonu aşırı yüklenmeye yorumluyorum ben de arkadaş gibi.

Seans sonu en zevkli yeri bana göre, kesilmesi çileden çıkarıyor beni.
Selamlar...

ayyan
20-02-2008, 00:10
İlgine teşekkürler.
Download yapmıyorum. Antivirus programlarımı dahi kapattım ve bilgisayar minimum konfigürasyonda çalışıyor. İnternet bağlantım ve hızımda da problem yok. Bana kalırsa sevgili ayyan, bunların server'ında sıkıntı var ve yeni server eklemiyorlar, çünkü ek maliyet. Kullanıcı sayısı artsa eklemeler yapılır ve rahatlama olur. Seans sonlarına denk gelmesinin sebebi ise bana göre son zamanlardaki işlem sayısının artması. Bu yoğunluk kısa vadeli kesintiyi de beraberinde getiriyor.

Seans sonu en zevkli yeri bana göre, kesilmesi çileden çıkarıyor beni.
Selamlar...

Öyleyse zor.. Hani alternatif olarak başka program diyeceğim ama, matriks biraz hantal gibi geldi bana- bilgisayarı kasıyor. Buna karşın plato ve foreks i denemedim..

Umarım bu sorunu aşarlarda, kullanıcılara ızdırap olmaz..

emre73373
05-05-2008, 20:06
Bugün öğleden sonra program hiç çalışmadı, şu saattede çalışmıyor.....
Bilgisi olan arkadaş var mı acaba?

BEDESTENLİ
05-05-2008, 21:04

doğru çalışmadı.telekomdan dolayı arıza olduğu söylendi............

ayyan
07-05-2008, 17:35

doğru çalışmadı.telekomdan dolayı arıza olduğu söylendi............

Pazartesi günü çalışmıştı bende..

Bunun yanında seansın son 3-4 dkkasında yaşadığım veri kesilmeleri azaldı.. Genelde sorun çıkmıyor.

can17can
12-05-2008, 12:54
arkadaşlar adsl kullanıyorum derinlikli data almak istiyorum tavsiyelerinizi yollarsanız sevinirim
saygılar

mustafa99
14-05-2008, 21:45
İyi akşamlar,
Yarın izleyebilmek için ibs realtrade programına hissenin kodunu eklemeye çalıştım fakat sembol eklenen bölümde TTKOM kodunu bulamadım. Nasıl eklendiği konusunda bilgisi olan var mı acaba?

kkapdan@turkbee
14-05-2008, 21:50
İyi akşamlar,
Yarın izleyebilmek için ibs realtrade programına hissenin kodunu eklemeye çalıştım fakat sembol eklenen bölümde TTKOM kodunu bulamadım. Nasıl eklendiği konusunda bilgisi olan var mı acaba?

herhangi bir hie kodu üzerinde sağ tıkla ayarlar-text-editi seç sonraeski kodu sil ve TTKOM yaz ama ıbs tanımlamıyor henüz saygılar

mustafa99
14-05-2008, 22:01
Teşekkürler Sayın kkapdan@turkbee,
dediğiniz gibi yaptım kod eklendi.Umarım yarına çalışır.

kkapdan@turkbee
14-05-2008, 22:13
Teşekkürler Sayın kkapdan@turkbee,
dediğiniz gibi yaptım kod eklendi.Umarım yarına çalışır.

rica ederim yarın çalışacaktır hayırlı kazançlar olsun :super:

kenkenli
16-05-2008, 18:10
Selam,

Şimdiden teşekkürler

grafikte 2 adet rsi secip bunlara item özelliklerinden değerler verip daha sonra bir tanesine tek tık yapın seçili kalsın sonra shıft e basıp mausla o rsi yi tutup diğerinin penceresine atın 2 rsi aynı pencerede çalışır ben yanlış anlamadıysam sorunuzu.aynı şekilde rsi yi tam pencere yapıp ortalamalardan herhengi birinide seçip ayrı pencerede ortalamayı görüp onuda seçip üstüne atabilirsiniz ortalamaıyla çalışır yanlız ortalamayı item özelliklerinden indikatör olarak ayarlamanız gerekli....kolay gelsin..

MURAT YEKTUR
19-05-2008, 15:00
ıbs ekranını açtığımda karşıma hep önceden yüklü hisse senetlerinin olduğu sayfalar geliyor. Gün içinde hisse isimlerini değiştirsemde kapatıp açtığımda gene eski h.senetleri gelmekte. Kendi takip ettiğim H.senetlerini bir kere yazmak ve her açtığımda onları görebileceğim bir sayfa mevcut mudur Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

ayyan
19-05-2008, 15:30
ıbs ekranını açtığımda karşıma hep önceden yüklü hisse senetlerinin olduğu sayfalar geliyor. Gün içinde hisse isimlerini değiştirsemde kapatıp açtığımda gene eski h.senetleri gelmekte. Kendi takip ettiğim H.senetlerini bir kere yazmak ve her açtığımda onları görebileceğim bir sayfa mevcut mudur Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Üstte sayfa seçimi yaptığınız ekranın hizzasında "kaydet" butonu olması lazım. Yeni eklediklerinizi tekrardan kaydetmek gerekli, bunun yanında "Bana özel" sayfaları var. Ama kaydetmek gerekli.

kkapdan@turkbee
19-05-2008, 15:46

ekranlar/senetlerim e tıklayın
orda rastgele yazılı olan bir hisse kodunu sağ tıklayın
ayarlar/text/edite basın sonra da soru işaretine basın
açılan pencerede seçilecek hisseleri sol pencerede seçtiklerinizide sağ pencerede görebilir ve isteğe gçre sıralayabilirsiniz
tüm bu işlem bittiğinde ok basın çıkın
üstteki ekranlar menüsüne basın senetlerime tekrar tıklayın kaydetmek istiyor musunuz sorosuna evet diyin işlem tamam

premium
09-07-2008, 17:55
seans içi açıp kapatıldıgında program ..verıler eksık kalıyor..bu konu hakkında bılgısı olan varmı ...nasıl çözerim bu iş?
teşekkürler.

MURAT YEKTUR
09-07-2008, 23:23
sevgilli ayyan ve kkaptan@turkbe teşekkürler.:hissenet:

amadeus
03-08-2008, 12:08
bilgisayarıma format attıktan sonra ibsyi tekrar kurdum. fakat açılışta kullanıcı adı ve şifre girmemiz gereken explorer sayfası açılmıyor. görüntülenemiyor diyor. dolayısıyla program açılmıyor kullanamıyorum. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

ayyan
03-08-2008, 15:26
bilgisayarıma format attıktan sonra ibsyi tekrar kurdum. fakat açılışta kullanıcı adı ve şifre girmemiz gereken explorer sayfası açılmıyor. görüntülenemiyor diyor. dolayısıyla program açılmıyor kullanamıyorum. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Olası durumlar:

- explorer pop up blocker devrededir, onu kapatıp öyle deneyin.
- ibs n server larında sorun vardır, tekrar deneyin..
- internet bağlantısı gitmiştir, bağlantıyı kontrol edin...

bunlar olmazsa teknik destek ten yardım isteyin....

bourbon
03-08-2008, 17:36
ben de kullanıcı adı giriyorum.
kabul etmıyor,kullanıcı adı yerinde otomatık olarak anonım dıye bır yazı cıkıyor?

ayyan
03-08-2008, 18:10
Şimdi baktım, bende açıldı.. O zaman server da genel olarak sorun yok diyebiliriz..

Kullanıcı adı olarak anonim türü bir yazının çıkması bugüne kadar karşılaştığım bir problem değil. Bence yapılabilecek en iyi şey evde veya komşularda başka bir bilgisayara ibs rt yi kurup kullanıcı adı ve şifreyi kabul edip etmeyeceğini görmek. Bugün teknik destek kısmının çalıştığını sanmıyorum, yarın sabaha teknik destek kısmına bu durumu sorup gelecek cevapları aktarırsanız şahsım adına sevinirim..

alaylı
03-08-2008, 19:41

Ben tatilde eşimin vistalı notebookuna ypaıredinin internet sayfası yatırım işlemlerinden online analistten yükledim. Daha önce ayrı explorer sayfası açılırdı. Söylediğiniz sorun bende de oldu, ancak ykb int sayfasına girip yüklediğim yere basınca kendiliğinden açılıyor. Belki sorununza yardımcı olur..

ayyan
03-08-2008, 20:16
Ben tatilde eşimin vistalı notebookuna ypaıredinin internet sayfası yatırım işlemlerinden online analistten yükledim. Daha önce ayrı explorer sayfası açılırdı. Söylediğiniz sorun bende de oldu, ancak ykb int sayfasına girip yüklediğim yere basınca kendiliğinden açılıyor. Belki sorununza yardımcı olur..

Vista da pop up blocker dan dolayı açılmıyor. Benim de başıma gelmişti..

BEDESTENLİ
03-08-2008, 20:37
açılmıyor..anonim diyor..

en son xp de saat 15 te girdiğimde çalışıyordu,

ayyan
03-08-2008, 20:53
Şimdi yine denedim, yine çalışıyor.. İşletim sistemi xp proffessionl.. Proxy filam kullanıyor musunuz?

Ben böyle yazıyorum ama, bu sorun sizlerin başına gelmişse kesin benim başıma da gelir..
http://img388.imageshack.us/img388/3329/ibscm8.jpg

bourbon
03-08-2008, 21:32
[QUOTE=ayyan;2528893] Bence yapılabilecek en iyi şey evde veya komşularda başka bir bilgisayara ibs rt yi kurup kullanıcı adı ve şifreyi kabul edip etmeyeceğini görmek.

notebook da vısta var,içerde xp li obur pc den gırdım gene anonım dedı sn ayyan:notr:

ayyan
03-08-2008, 21:53
[QUOTE=ayyan;2528893] Bence yapılabilecek en iyi şey evde veya komşularda başka bir bilgisayara ibs rt yi kurup kullanıcı adı ve şifreyi kabul edip etmeyeceğini görmek.

notebook da vısta var,içerde xp li obur pc den gırdım gene anonım dedı sn ayyan:notr:

Geriye yapacak pek bişi kalmıyor- en azından benim bildiğim.. Yarını bekleyip teknik destekten yardım almak kalıyor geriye..

Ben uzun süredir history kısmına dokunmuyorum, belki bende ondan dolayı açılıyordur.. Birşey söylemek zor..

bourbon
04-08-2008, 12:30
Şimdi baktım, bende açıldı.. O zaman server da genel olarak sorun yok diyebiliriz..

Kullanıcı adı olarak anonim türü bir yazının çıkması bugüne kadar karşılaştığım bir problem değil. Bence yapılabilecek en iyi şey evde veya komşularda başka bir bilgisayara ibs rt yi kurup kullanıcı adı ve şifreyi kabul edip etmeyeceğini görmek. Bugün teknik destek kısmının çalıştığını sanmıyorum, yarın sabaha teknik destek kısmına bu durumu sorup gelecek cevapları aktarırsanız şahsım adına sevinirim..

hıcbır sey yapmadan kendılıgınden duzeldı sn ayyan..
Ilgınıze tesekkur ederım.

amadeus
04-08-2008, 22:23
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Sorun aracı kurumun internet sayfasındaymış. Geçici bir süre kapalıymış. O da benim ibs kuracağım zamana denk gelmiş. Tesadüf işte. Şimdi herşey yolunda. sağolun

1000LoT
05-08-2008, 16:10
Bugun ibs de, hisselerin grafikleri (teknik analiz) bos geliyor, yani datalar yuklenmiyor, ayni zamanda gelen haberlerin ayrintilarini da okuyamiyorum tiklayinca bos bir sayfa aciliyor.

Ayni iki sorun bir baska yakinimda da var, bugun sabah itibariyle.

Bu sorunu yasayan var mi bugun aceba?

pinky
05-08-2008, 16:27
Bugun ibs de, hisselerin grafikleri (teknik analiz) bos geliyor, yani datalar yuklenmiyor, ayni zamanda gelen haberlerin ayrintilarini da okuyamiyorum tiklayinca bos bir sayfa aciliyor.

Ayni iki sorun bir baska yakinimda da var, bugun sabah itibariyle.

Bu sorunu yasayan var mi bugun aceba?
IBS Real Trade Net kullanıyorum. Bugün hiçbir sorun olmadı.

1000LoT
05-08-2008, 16:38
eywallah...
silip, bastan kurup yukledim ama ayni, neyse bakacaz bi caresine...

1000LoT
05-08-2008, 18:06
boyle bir sorun yasarsaniz aklinizda bulunsun
dns problemim varmis...
telekomunn verdigi dns adreslerini girince datalar gelmeye basladi ama seans bitti..
neyse onumuzdeki seanslara bakcagiz. :)

ayyan
05-08-2008, 18:23
dns problemim varmis...
telekomunn verdigi dns adreslerini girince datalar gelmeye basladi ama seans bitti..

Telekomun dns adresleri nelermiş :) Mesajınızı yeni gördüm, 1-2 defa benim de başıma gelmişti - yeniden kurunca çözülmüştü sorun..

pinky
05-08-2008, 18:50
dns problemim varmis...
Benim de başıma gelmişti. Şimdi hatırladım. Yasaklı sitelere girmek için DNS leri değiştirmiştim. Herşey yolunda idi, ama ertesi gün IBS çalışmayınca eski haline çevirmiştim.

1000LoT
05-08-2008, 21:19
Telekomun dns adresleri nelermiş :) Mesajınızı yeni gördüm, 1-2 defa benim de başıma gelmişti - yeniden kurunca çözülmüştü sorun..

hehe :he: telekomun bana hizmet verdigi serveren ip' si bu... sizinkiyle ayni olmasi cok zor... ayni region da olsak bi derece diyecem ama... :) yani versem de bisey ifade etmez...

Benim de başıma gelmişti. Şimdi hatırladım. Yasaklı sitelere girmek için DNS leri değiştirmiştim. Herşey yolunda idi, ama ertesi gün IBS çalışmayınca eski haline çevirmiştim.

ne zikkimmis bu ibs ya... is yerinde de sadece grafiklere ve haberler erisebiliyorum alis satis lotlari goremiyorum, yani bunun tam tersi... ama orada firewlal var... proxy si islemiyor...

BEDESTENLİ
09-08-2008, 22:30
bu tarihte bilgisayar açık olduğu halde grafiklerde 7 ağustos günlük grafikte görüldüğü halde 5 dk lık grafiklerde görünmüyor,6 ağustos tan 8 ağustos a geçiyor.

ayrıca takaslarda görünmüyor..7 sine ait datalar silinmiş..

yanlışlığına bir yerden bilgileri silmiş olabilirim,şimdi bu dataları nasıl tamamlayabilirim.

ezgim 35,5
14-08-2008, 14:50
IBS konusunda bu topikten çok şey öğrendim. emeği geçenlere teşekkürler.

pinky
14-08-2008, 15:06
bu tarihte bilgisayar açık olduğu halde grafiklerde 7 ağustos günlük grafikte görüldüğü halde 5 dk lık grafiklerde görünmüyor,6 ağustos tan 8 ağustos a geçiyor.

ayrıca takaslarda görünmüyor..7 sine ait datalar silinmiş..

yanlışlığına bir yerden bilgileri silmiş olabilirim,şimdi bu dataları nasıl tamamlayabilirim.

http://update.ibsyazilim.com/upg

Borsa kapanışından sonra yükleyin. Birkaç senedir hiç kullanmadım. İnşallah değişmemiştir.

kkapdan@turkbee
14-08-2008, 15:11
http://update.ibsyazilim.com/upg

Borsa kapanışından sonra yükleyin. Birkaç senedir hiç kullanmadım. İnşallah değişmemiştir.

malesef link çalışmıyor Sn. pinky ama IBS sistemi çalışırken önce update i çalışmıyor mu zaten? :notr:

ayyan
14-08-2008, 15:18
ibs real trade ADSL kullanıyorsanız: http://update.ibsyazilim.com/Alerter.asp?Prod=RTADSL&Comp=IBS bu adresten verileri tamamlayabilirsiniz. Yine olmazsa veriler hatalı girilmiş olabilir.

Aracı kurumun verdiği ibs i kullanıyorsanız herhangi birşey yapmanıza gerek yok, sistem otomatik olarak güncelleniyor. Bu durumda eksiklik varsa ibs merkezinden kaynaklıdır.

pinky
14-08-2008, 15:23
malesef link çalışmıyor Sn. pinky ama IBS sistemi çalışırken önce update i çalışmıyor mu zaten? :notr:
Dediğim gibi değişmiş olabilir. IBS benim yedek programım. MATRIKS kullanmaktayım.

trendci
15-08-2008, 17:45
IBS Real Trade Net kullanıyorum (gedik) grafiklerde trendleri çizip indikatörleri ekliyorum kaydet deyip grafik.pane olarak kaydediyorum. Hissenin grafiğini tekrar açtığımda ise sadece fiyat ve hacim geliyor. XP Pro kullanıyorum önceki sayfalarda bir arkadaşda aynı sorunu yaşamış vistaya geçince problem kendiliğinden çözülmüş. XP de sorunu nasıl çözebiliriz yardımcı olursanız sevinirim.

ma©hbet
15-08-2008, 19:12
Bende IBS Real Trade Pro kullanıyorum. İş pc Win2000 sorunsuz çalışırken, ev pc WinXP güncel haberler gelmiyor haber ekranı sürekli bomboş :bad: 2 gündür sorunu çözmek için uğraşıyoruz IBS ile ama değişen bir şey yok henüz :frown: :grrr:

ayyan
15-08-2008, 19:49
Bende IBS Real Trade Pro kullanıyorum. İş pc Win2000 sorunsuz çalışırken, ev pc WinXP güncel haberler gelmiyor haber ekranı sürekli bomboş :bad: 2 gündür sorunu çözmek için uğraşıyoruz IBS ile ama değişen bir şey yok henüz :frown: :grrr:

Kurulu versiyonu kaldırmadan programı yeniden kurun, bunun yanında port açma imkanınız varsa 6580 no'lu portu açın - bilmiyorsanız kurcalamayın.

Bende bu ikisinden biri sorunu çözdü, ama hangisi bilmiyorum ..

IBS Real Trade Net kullanıyorum (gedik) grafiklerde trendleri çizip indikatörleri ekliyorum kaydet deyip grafik.pane olarak kaydediyorum. Hissenin grafiğini tekrar açtığımda ise sadece fiyat ve hacim geliyor. XP Pro kullanıyorum önceki sayfalarda bir arkadaşda aynı sorunu yaşamış vistaya geçince problem kendiliğinden çözülmüş. XP de sorunu nasıl çözebiliriz yardımcı olursanız sevinirim.

Pane'i load etmeniz gerekli. rt adsl de -> sol üstteki real trade menüsü -> online destek -> idt -> pane -> pane yükle ve pane kaydet var. Yükleme/kaydetme işini ben kullanmadıgım için daha fazla birşey söylemem mümkün değil - Kutero abi ile bulmuştuk bu kısmı, yeniden çizmek benim hoşuma gidiyor.

BEDESTENLİ
16-08-2008, 00:15
bu update sorununa bir çare bulunması lazım,bir gün grafik yok oluyor, önceki gün 5 dk lığı yok,diğer gün takası yok oluyor,update sini de yapsan değişmiyor,dün yine allak bullak oldu..
bir gün önce çalışan ıbs sabah açtığımda çalışmaz oluyor, ne yapmak gerekiyorsa onu yapalım.

birde ne zaman açıyorsan o zamandan sonra ki veriler devam ediyor,önceki verileride açtığın zaman yüklemesi gerekmiyor mu..

bu sorun trade Pro olanında,diğerinde sorun yoktu..

pinky
16-08-2008, 00:26
bu update sorununa bir çare bulunması lazım,bir gün grafik yok oluyor, önceki gün 5 dk lığı yok,diğer gün takası yok oluyor,update sini de yapsan değişmiyor,dün yine allak bullak oldu..
bir gün önce çalışan ıbs sabah açtığımda çalışmaz oluyor, ne yapmak gerekiyorsa onu yapalım.

birde ne zaman açıyorsan o zamandan sonra ki veriler devam ediyor,önceki verileride açtığın zaman yüklemesi gerekmiyor mu..

bu sorun trade Pro olanında,diğerinde sorun yoktu..
328 25 90 IBS Derinlikli Help Destek isteyin.
Bu telefondan yardım alabilirsiniz. Bir de 328 26 26 var.
Uzmanlar: İbrahim, Meriç İslamoğlu, Ali, Cem Kozan, Güven, Öznur, Umut bunlar vaktiyle yardım aldıklarım.

BEDESTENLİ
16-08-2008, 00:31
328 25 90 IBS Derinlikli Help Destek isteyin.
Bu telefondan yardım alabilirsiniz. Bir de 328 26 26 var.

abi 2 günde bir online bağlanarak destek alıyoruz,böyle olmuyorki

insanın kafası seans içinde allak bullak oluyor,seans başlıyor programla yetkilisi

çalışıyor, işin enteresan tarafı bedava da sorun yok,sorun; derinlikli ücretli

olanında.. ee bizede derinliklisi lazım..

BEDESTENLİ
16-08-2008, 00:37

trendleri çizdiğinde- özellikler-trendleri kaydet- diyorsun

indikatörleri eklediğinde-grafiğin en üstündeki çubuğa sağ tık yada özellikler-kaydet(en altta) yapıyorsun.

daha önce sorun yoktu ise sistem geri yüklemeden sistemi geri al,

xp yada vista sorunu değil.

pinky
16-08-2008, 00:40
abi 2 günde bir online bağlanarak destek alıyoruz,böyle olmuyorki

insanın kafası seans içinde allak bullak oluyor,seans başlıyor programla yetkilisi

çalışıyor, işin enteresan tarafı bedava da sorun yok,sorun; derinlikli ücretli

olanında.. ee bizede derinliklisi lazım..
MATRIKS'e geçme imkanınız yok mu? Sorunsuz bir program üstelik yardım çok iyi uzmanlar super.

BEDESTENLİ
16-08-2008, 00:44
MATRIKS'e geçme imkanınız yok mu? Sorunsuz bir program üstelik yardım çok iyi uzmanlar super.

aahh pinky abi aaahh,onuda denedim,verilerin çok geldiği zaman,mesela seans sonlarında işlemlerin hızlı olduğu zamanlar kilitlenip kalıyordu,
o yüzden buna geçtik.

birinde update sorunu

diğerinde kilitlenme

bir tane kaldı denemediğimiz:)

bilgisayarın sisteminin de iyi olduğunu söylediler,ama bir türlü çözemedik.

bizim hatlardaki tellerde küff var galiba:)

pinky
16-08-2008, 00:57
aahh pinky abi aaahh,onuda denedim,verilerin çok geldiği zaman,mesela seans sonlarında işlemlerin hızlı olduğu zamanlar kilitlenip kalıyordu,
o yüzden buna geçtik.

birinde update sorunu

diğerinde kilitlenme

bir tane kaldı denemediğimiz:)

bilgisayarın sisteminin de iyi olduğunu söylediler,ama bir türlü çözemedik.

bizim hatlardaki tellerde küff var galiba:)
Bu sorun Sn. Erasure'ın uzmanlık alanına giriyor galiba.

BEDESTENLİ
19-08-2008, 18:07
arkadaşlar IBS kullanan biri varsa şu SAHOL grafiğini bir açsın 5 ağustos ta bu sahol işlem görmüşmü görmemiş mi:)
bende görmemiş gözüküyor..

http://img398.imageshack.us/img398/8223/sahollp1.jpg

BEDESTENLİ
19-08-2008, 18:18
5 dk lık FENER grafiğinde 14 ağustos var 15 ağustos yok 18-19 ağustos var

http://img126.imageshack.us/img126/7673/febd0.jpg

diğer grafiklerin bir çoğunda bu tür sorunlar var ve hala devam ediyor,bilgisayar açık olduğu halde update sorununu bir türlü çözülemiyor.

programın veri noksanlığı mı var yoksa problem benim bilgisayar da mı..

hgarip
19-08-2008, 18:44
Sn.prestij

saholda dediğin tarih bendede yok.

ama fenerin 15 ağustosu bende görünüyor...

BEDESTENLİ
19-08-2008, 18:53
Sn.prestij

saholda dediğin tarih bendede yok.

ama fenerin 15 ağustosu bende görünüyor...

programın yetkilileri bizden tarafta sorun yok diyor buyur işte,

programı kullananların yetkilileri ile görüşmesini tavsiye ederim.bakalım ne diyecekler..

Fener in 5 dk lık grafiğinin olduğunu söylüyorsun doğru mu???

hgarip
20-08-2008, 14:06
programın yetkilileri bizden tarafta sorun yok diyor buyur işte,

programı kullananların yetkilileri ile görüşmesini tavsiye ederim.bakalım ne diyecekler..

Fener in 5 dk lık grafiğinin olduğunu söylüyorsun doğru mu???

doğru dostum.
fenerin 5 dakikalık grafiği var.
ama saholun 5.8.2008 günü görünmüyor.
4 ve 6 var...

ezgim 35,5
20-08-2008, 23:29
evet sahol 5 agu bende de görünmüyor 4'den 6'ya geçiyor. ıbs global.

BEDESTENLİ
21-08-2008, 09:09
evet sahol 5 agu bende de görünmüyor 4'den 6'ya geçiyor. ıbs global.

bu tesbit ettiğim sadece bir tanesi,başka verilerin de olmama ihtimali var..

programın yetkililerini arayıp neden olmadığını sormak lazım..

ben arıyorum problem senin bilgisayarda dediler,bu yüzden araştırma yapıyorum

demek ki sorun bende değil kendilerinde..

ilginize tşk.ler.

parapara
23-08-2008, 11:15
bu ıbs real trade net te hisselerin oldugu bölümde alış, satış , hacim , fark vs gibi sutunların oldugu bölümlerı mause ile açabiliyormuyuz. mesela günlük hacmi ekledigim zaman sütun dar oldugu için bazı rakamlar görünmüyor. Bu sutünu nasıl genişletecegizde bu sorunu halledecegim.

yakader
12-09-2008, 16:31
ıbs real tarde programında sadece anlık haber akışı gelmiyor.sadece bilgisayarı ilk açtığım anda haber başlıkları oluyor.sonra hiç gelmiyor.nasıl düzeltebiliriz? teşk.ler...

ayyan
15-09-2008, 03:56
ıbs real tarde programında sadece anlık haber akışı gelmiyor.sadece bilgisayarı ilk açtığım anda haber başlıkları oluyor.sonra hiç gelmiyor.nasıl düzeltebiliriz? teşk.ler...

Programı kaldırın- yeniden bşalatın- yeniden kurun. Sorun düzelmezse destek birimine mail atın - veya arayın. Mail attıgınızda da hemen dönüyorlar.

kazimbb
18-09-2008, 23:38

Matrikste alım satım özellliği varmı ? Ben matriksi incelediğimde öyle birşey göremedim.Sonra IBS abonesi oldum.

Selamlarımla iyi geceler dilerim.

ayyan
19-09-2008, 00:01
Matrikste alım satım özellliği varmı ? Ben matriksi incelediğimde öyle birşey göremedim.Sonra IBS abonesi oldum.

Var. Ek olarak bir program yüklüyorsunuz, bununla alım-satım yapabiliyorsunuz. Derinlikli matrikste tam olarak bu özelliğin nerede olduğunu söylemem zor, Java matrikste zaman zaman denemiştim. Müşteri hizmetlerine mesaj atarsanız konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verirler zaten.

Kolay gelsin.

Bear_Bull
19-09-2008, 00:21

Var. Ek olarak bir program yüklüyorsunuz, bununla alım-satım yapabiliyorsunuz. Derinlikli matrikste tam olarak bu özelliğin nerede olduğunu söylemem zor, Java matrikste zaman zaman denemiştim. Müşteri hizmetlerine mesaj atarsanız konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verirler zaten.

Kolay gelsin.

http://www.matriks.web.tr/download.aspx
download ana sayfası
eğer aracı kurumunuz Matriks ile alım - satım desteği verebiliyorsa (yani anlaşması varsa kurulumda görürsünüz çalıştığınız aracı kuruma göre kurulum yapıyorsunuz.)
E Broker prg. indirme linki (http://217.195.205.163/download/eBrokerSetup-2000-XP.EXE)

kolay gelsin. Çok kullanışlı bir prg.

ezgim 35,5
22-09-2008, 23:20
bu ıbs real trade net te hisselerin oldugu bölümde alış, satış , hacim , fark vs gibi sutunların oldugu bölümlerı mause ile açabiliyormuyuz. mesela günlük hacmi ekledigim zaman sütun dar oldugu için bazı rakamlar görünmüyor. Bu sutünu nasıl genişletecegizde bu sorunu halledecegim.

Mause ile olmaz.
Ekranda üste bulunan yön,lot alış satış satırında genişletmek istediğiniz sütuna sağ tıklayın.
ayarlar+sütunlar+sütun genişliğine tıklayın.
mevcut genişliğin görüldüğü pencere ekrana gelir.
istediğiniz genişliği yazarak sütunu büyütebilirsiniz.

ezgim 35,5
22-09-2008, 23:22
ıbs de grafikler en fazla bir yıllık mıdır ?
5 veya 10 yıllık grafik görme imkanımız var mıdır?
ibs de yok ise bu grafikleri nereden bulabilirim?

ayyan
22-09-2008, 23:36
ıbs de grafikler en fazla bir yıllık mıdır ?
5 veya 10 yıllık grafik görme imkanımız var mıdır?
ibs de yok ise bu grafikleri nereden bulabilirim?

2 yol..

ilki ->

Herhangi bir hissenin grafiğini açtığınızda Sağ üstte Özellikler var. Oraya tıkladığınızda en altta "Tarih aralığı belirle" kısmı var. Buradan ayar yapabilirsiniz.

Diğeri ->

Aynı şekilde grafik açtığınızda sol altta "Data Bar sayısı: " yazar. Bunun üstüne çift tıkladığınızda buradan ayar yapabilirsiniz.

ezgim 35,5
22-09-2008, 23:52
Teşekkürler sn. Ayyan:super:

yakader
03-11-2008, 12:21
sn.ayyan program kesintili çalışıyor.2 yıldır kullanıyorum.1 haftadır bazen 5-10 sn .duruyor.bazende bir kaç dakika .gün boyu bu şekilde devam ediyor.ne yapabilirim?teşk.ler.....

ayyan
03-11-2008, 13:13
sn.ayyan program kesintili çalışıyor.2 yıldır kullanıyorum.1 haftadır bazen 5-10 sn .duruyor.bazende bir kaç dakika .gün boyu bu şekilde devam ediyor.ne yapabilirim?teşk.ler.....

Destek birimine mail atmanızı öneririm. 2-3 haftadır programı seansta çalıştırma fırsatım olmuyor. Ancak gün sonunda bakabiliyorum, hani bazen veri gönderiminde genel sorun olabiliyor - bazen de sorun kişisel olabiliyor. Bu karşılaştırmayı yapamadığım için birşey söylemem çok zor.

Bu arada program takldığında ibs(paralı olanı) kullanıyorsanız şu şekilde birşey yapmanızı önerebilirim:

Başlat- > çalıştır > cmd - enter

Çıkan dos ekranında:
ping 127.0.0.1:6580 yazıp enter layın. Bu zaman zaman sorunu çözebiliyor.

Kolay gelsin.

BEDESTENLİ
18-11-2008, 17:56
IBS te grafikteki son işlem zamanını gösteren çubuğun rengini nerden nasıl ayarlayabilirim.

bu grafikte renk belirgin gözüküyor,

değişik bir grafik var onda göremiyorum,

JoNaThAn
18-11-2008, 22:04
Sevgili dostlarım.. Ben bu IBS'i açıyorum.. Bilgisayarımda kurulu değil, müşterisi olduğum bir aracı kurumun sayfasında mevcut.. Hesabıma girişimi yaptıktan sonra bir bölümde IBS ve Java Matrix'in ikonları var.. IBS'e tıklıyorum, açılıyor, arka tarafta hisseler işlem de görüyor.. Online hale geliyor yani program.. Ama erkanın tam ortasında açılan "lütfen bekleyiniz" penceresi bir türlü kapanmıyor. O şekilde kalıyor ve ekranın tam ortasında olduğu içinde tahtayı takip edemiyorum..

Bunu nasıl düzeltebilirim acaba, bilgisi olan var mı?

alekss
18-11-2008, 22:22
arkadaslar bende ibs derinlikli olmayan ekran kullanıyorum benim sorunum
bir hisseye ait mesela 10 dakikalık grafik acıyorum ve hisse yanıp sonuyor data geliyor ama 30 dakika sonra grafik aynı grafik grafigi real time degisebilir nasıl yapabilirim

ayyan
19-11-2008, 01:16
Sevgili dostlarım.. Ben bu IBS'i açıyorum.. Bilgisayarımda kurulu değil, müşterisi olduğum bir aracı kurumun sayfasında mevcut.. Hesabıma girişimi yaptıktan sonra bir bölümde IBS ve Java Matrix'in ikonları var.. IBS'e tıklıyorum, açılıyor, arka tarafta hisseler işlem de görüyor.. Online hale geliyor yani program.. Ama erkanın tam ortasında açılan "lütfen bekleyiniz" penceresi bir türlü kapanmıyor. O şekilde kalıyor ve ekranın tam ortasında olduğu içinde tahtayı takip edemiyorum..

Bunu nasıl düzeltebilirim acaba, bilgisi olan var mı?

Aracı kuruma mail atın. Online çalışan birşeyse sizin pc nizden veya kurulu programdan(siteden) kaynaklı bir sorun olabilir. Hangisinin olduğunu anlamak için aynı programı farklı 2-3 pc de daha çalıştırmanız gerekiyor. Sonuçlara göre durumu tekrar gözden geçirebilirsiniz.
i- diğer pc lerde sorun yok -> bilgisayarınızda kurulu bazı bileşenler eksik veya pc yetersiz.
ii- diğer pc lerde sorun var -> sorun muhtemelen sitededir, kuruma mail atıp sorunun çözümü veya giderilmesini isteyin.

ayyan
19-11-2008, 01:17
arkadaslar bende ibs derinlikli olmayan ekran kullanıyorum benim sorunum
bir hisseye ait mesela 10 dakikalık grafik acıyorum ve hisse yanıp sonuyor data geliyor ama 30 dakika sonra grafik aynı grafik grafigi real time degisebilir nasıl yapabilirim

Derinliksiz versiyonunun bu söylediğinizi destekleyip desteklemediğine bakmak lazım. Sağ tıklayıp ayarlardan kontrol edebilirsiniz, 1-2 defa bu durumu deneyebilirsiniz de.. Java matrikste oluyor da, ibs derinliksizde olup olmadığını hatırlayamadım..

ayyan
19-11-2008, 01:23
IBS te grafikteki son işlem zamanını gösteren çubuğun rengini nerden nasıl ayarlayabilirim.

Çizginin üstüne çift tıklayın :) Bende arkaplan beyaz, mavimsi bir çizgi çıkıyor, hani çok belirgin de değil. Bunun yanında Grafik tipini mum, histogram, vs. yapınca otomatik olarak kayboluyor. Bunları akşam seans kapanışından sonra deneyin - sonra "ah ayyan, yaktın grafikleri" dersiniz :D

Not: BB ve hisse fiyatlarını gösteren çubukların rengine göre otomatik ayarlıyor. Bir yerden değiştirilmesi vardı ama, hatırlayamadım..

BEDESTENLİ
19-11-2008, 10:14

yokmu ıbs ten anlayan...:)

abdullahbattal
27-11-2008, 02:06
Arkadaşlar ben seans izleyemiyorum ama akşamları takas dökümlerine falan bakmak için bu programı kullanıyordum.Elimde bir test şifresi vardı ve artık süresi doldu galiba bugün çünkü giremiyorum.Yaklaşık 15-20 dk kullandığım bir program içinde ücret ödemek istemiyorum.Ücretsiz bu programı sağlayan veya bana şifre+kullanıcı adı verebilecek birisi varsa memnun olurum.:frown:

ayyan
27-11-2008, 02:44
Arkadaşlar ben seans izleyemiyorum ama akşamları takas dökümlerine falan bakmak için bu programı kullanıyordum.Elimde bir test şifresi vardı ve artık süresi doldu galiba bugün çünkü giremiyorum.Yaklaşık 15-20 dk kullandığım bir program içinde ücret ödemek istemiyorum.Ücretsiz bu programı sağlayan veya bana şifre+kullanıcı adı verebilecek birisi varsa memnun olurum.:frown:

İstediğiniz şey yasal değil + tehlikeli.
Sadece takaslara bakıyorsanız ben size farklı bir yol gösterebilirim.. Yapı kredi yatırım gibi bazı kurumlar ibs in ücretsiz versiyonunu veriyor(du - şimdi nasıl bilmiyorum). Bununla derinliksiz seansları izleyebiliyor, aynı zamanda seans sonlarında güncel dökümlere ve hisse bazlı kim almış- kim satmış türü bilgilere erişebiliyorsunuz.

Çalıştığınız kurumdan veya bu şekilde ücretsiz ibs veren bir kurumdan bu işi halletmeye çalışmanızı öneririm. Nasıl olsa akşamdan akşama bakıyorsunuz, anlık derinlikli bilgi sizin için bir önem arz etmiyor.

abdullahbattal
27-11-2008, 07:01
İstediğiniz şey yasal değil + tehlikeli.
Sadece takaslara bakıyorsanız ben size farklı bir yol gösterebilirim.. Yapı kredi yatırım gibi bazı kurumlar ibs in ücretsiz versiyonunu veriyor(du - şimdi nasıl bilmiyorum). Bununla derinliksiz seansları izleyebiliyor, aynı zamanda seans sonlarında güncel dökümlere ve hisse bazlı kim almış- kim satmış türü bilgilere erişebiliyorsunuz.

Çalıştığınız kurumdan veya bu şekilde ücretsiz ibs veren bir kurumdan bu işi halletmeye çalışmanızı öneririm. Nasıl olsa akşamdan akşama bakıyorsunuz, anlık derinlikli bilgi sizin için bir önem arz etmiyor.

Anladım sağolun.Aracı kurumumu değiştirmek hiç aklıma gelmedi.Halk yatırımla çalışıyordum ama madem bunu ücretsiz veren biryerler var araştırayım o zaman.Ama IBS çok iyi bir programdı özleyecem yani.

ayyan
27-11-2008, 17:26
Anladım sağolun.Aracı kurumumu değiştirmek hiç aklıma gelmedi.Halk yatırımla çalışıyordum ama madem bunu ücretsiz veren biryerler var araştırayım o zaman.Ama IBS çok iyi bir programdı özleyecem yani.

ibs derinliksiz in ücretsizini veren yerler var, bir hesap açtırın-internet şifresi alın.. hesapta da bir miktar para bırakın..

ben size aracı kurumunuzu değiştirin demedim, farklı kurumlardan temin edebilirsiniz dedim :)

parapara
27-11-2008, 18:39
7-8 aracı kurumda hesabım var . 4 tanesinin sitesinide beleş ıbs var. uzun zamandırda onlrla çalışmıyorum, hesabımdada hiç para yok . ama hiç kullanmıyorum. böyle aracı kurum aruyorsan tek tek internet sitelerine gir ıbs sembolü olan sitelerde kesin vardır.
devlet kurumu yada fayiş komisyonla çalışan bankaların hiç bir faydası yoktur.

trendci
18-12-2008, 11:11
Real Trade kullanıyorum (derinliksiz) Future piyasa verilerini getirmiyor her daim 0 gösteriyor. Benden kaynaklanan bir durum mu yoksa derinliksizde future verilerini göremiyor muyuz?

Bear_Bull
04-01-2009, 01:49
Ibs realtrade prg.ında
rengini ve ayarlarını değiştirdiğimiz indikatörleri eklediğimiz bir grafiği Varsayılan /Default olarak kaydedebilme ve sonradan açtığımız tüm grafiklerin yapılan ayarlarla açılmasını sağlayabilmemiz mümkün mü?
bayağı bir kurcaladım ama tek grafikte yapabildim.
Matriks in süresi bitmiş tekrar açtırıncaya kadar IBS ve Java matriks le idare etmek zorunda kaldım.
ne zormuş alıştığın bir şeyi kaybetmek.
Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler.