PDA

View Full Version : Ev dışı tüketim alışkanlılarınız ?

SALESMAN
25-11-2008, 21:00
Arkadaşlar merhaba,

Türkiyenn 10 000 kişilik bir modeli olan hissenetin her konuda en doğru bilgi kaynağı olduğunu düşündüğümden ev dışında sabah öğle yada akşam yemeği için yemek yediğimiz yerleri işaretleyerek hangi yemekleri daha çok sevdiğimizi bulmaya çalışıyorum.
katılan arkadaşlara teşekkürler..

kelaynak
25-11-2008, 21:09
inegöl köfte :party:

latino
25-11-2008, 21:16
Japon ve Çin yemekleri hariç hepsi diyebilirim, hemde iyi tuketiciyim:mut: Çin yemeklerini de severim ama Turkiye'de biraz protokol gerektiriyor...oylamada birinci tercihim tabi ki kebaplar...:clown: Adanalı olduğum düşünülürse gayet anlaşılır bir tercih sayılır..:)

ozbek1
25-11-2008, 21:28
lahmacun peymacun burger kebap

guneysu
25-11-2008, 21:36
Ev dışı yuketim alışkanlılarınız ?
başlıkda güzel olmuş:D
neyse oyumu kullandım.. vatana hayırlı olsun..

SALESMAN
25-11-2008, 21:40
haha .. hakkaten nedir bu yuketim ..

ev de tuketince tüketim deniyor dışarıda tüketince aynı zamanda butceye yük bindirdiğinden yük-etim diyoruz sayın guneysu :)

nasıl? oldu mu cevap ? bence pek olmadı ama ...

imdat modertor !! düğmesine basıp başlığı düzlettirmek istiyorum ... yok mu bir moderator

SonnenSchein
25-11-2008, 21:40
Bizim evde kimsenin yuketim alışkanlığı yok.

Hatta emin olmak için sordum. Var mı kimsede diye. Yok dediler. Hatta en ufak olanı işi daha da ciddileştirip, "valla billa yok." dedi. :D

SonnenSchein
25-11-2008, 21:44
Anahh.. Bir de anketi varmış bu sorunun. :a-o:

Ne yalan söyleyeyim, ankete bakınca yuketim'in çok da kötü bir alışkanlık olmadığını düşündüm. :D

Alışılabilir şeyler de var hani. ;)

SonnenSchein
25-11-2008, 23:09
Hıh. Buldum topiği sonunda.

Az önce kayboldu sanki bu topik. Ararken yanlış bir topiğe girmişim, fırça yedim zaten birinden.:notr:

Neyse, sorumu sorayım uzatmadan.

pizza - italyan mutfağı loantaları seçeneğinde makarna da var mı. ? :D

Bear_Bull
26-11-2008, 00:04
Görevimizi yaptık.:wink:

pizza - italyan mutfağı loantaları
balık lokantası (evde yaptığımızdan oda kışın 2 haftada 1)
fransız yemekleri (tanımadığımızdan)
çin - japon lokantalar (ilginç :aww: ve çiğ olduklarından)
mcdonals burger king gibi uluslararası fast food zincirleri (yabancı değil çocuklar çok isterlerse yerli marka)
işaretlenmemiştir.:yes:

diğerleri sırayla ayda 2 veya 3 kez dışarıda ailecek gidip yediğimiz şeylerdir.

bourbon
26-11-2008, 00:07
haftada bir rakı balık veya rakı ızgara et mutlak değerimdir:)

SonnenSchein
26-11-2008, 00:20
Bir şey daha sorabilir miyim. ?

Hani ankete katılmadan önce iyice araştırıp öylece oyumu kullanayım diye.

mcdonals burger king gibi uluslararası fast food zincirleri seçeneğine mcdonalds da dahil midir. ? :D

ally_mcbeal
26-11-2008, 00:33
aslında hepsini tercih edebilirim ama en çok sevdiklerimi seçtim :)

ayyan
26-11-2008, 00:40
Yemekleri görünce araştırmadan sevdiklerimin hepsine tıkladım :D Sonra dönüp baktım, kahvaltı mahvaltı bişiler diyor.. ben canım ne zaman birşeyler yemek isterse o zaman yiyorum- yanlış oy yani :)

SonnenSchein
26-11-2008, 00:48
Yemekleri görünce araştırmadan sevdiklerimin hepsine tıkladım :D Sonra dönüp baktım, kahvaltı mahvaltı bişiler diyor.. ben canım ne zaman birşeyler yemek isterse o zaman yiyorum- yanlış oy yani :)

Ben yanlış oy vermemek için iyice inceliyorum, araştırıyorum. Gerektiğinde sorular soruyorum. ( Soruların cevaplanmasını da sabırla bekliyorum. Cevaplanmıyor nasılsa, kullanayım bari oyumu demiyorum.)

Aceleye gelmez oy kullanmak. :D

Yanlış verilmiş bir oy, forum ahalisinin Ev dışı tüketim alışkanlılarınız ? yanlış belirlenmesine sebep olabilir. :D

SALESMAN
26-11-2008, 00:50
ayyan doğru işaretlemişsin , orada demek istediğim şu : ev dışında yemek yeme aktivitesi olarak sabahları işe giderken poğaça alan onun dışında hiç dışarıda yemek yemeyen biri de olabilir o da dışarıda yemek sayılır evde kahvaltı etmiyorsan..

SonnenSchein
26-11-2008, 00:51
Moderatörlerden birisini teessüf ettim.:he:

Topiğin özgün adını değiştirmiş.:cry:

Eh bari değitirdiniz, alışkanlılarınızı da alışkanlıklarınız diye değitirin de bütün özgünlüğü kaybolsun topiğin. :D

SALESMAN
26-11-2008, 00:57
Ben yanlış oy vermemek için iyice inceliyorum, araştırıyorum. Gerektiğinde sorular soruyorum. ( Soruların cevaplanmasını da sabırla bekliyorum. Cevaplanmıyor nasılsa, kullanayım bari oyumu demiyorum.)

Aceleye gelmez oy kullanmak. :D

Yanlış verilmiş bir oy, forum ahalisinin Ev dışı tüketim alışkanlılarınız ? yanlış belirlenmesine sebep olabilir. :D

şaka ediyorsunuz diye cevap vermemiştim , vereyim tabi , makarna elbette italyan mutfağına dahildir , bununla beraber lazanya ,tortelini ,ravyoli, gnocchi vb makarna hamuru ile yapılan italyan yemekleride italyan mutfağına dahildir.

imla hatasını moderatore bildirdim sağolsun yuketim sorununu çözmüş belki musait olduğunda mc donalsı mc donalds yapmaya yardım eder.. malesef metin içeriklerini düzeltebiliyoruz ancak anket düzenlerken başlık ve seçeneklerdeki imla hatalarını sonra duzeltebilme opsiyonu yok, yada ben bulamadım..

ayyan
26-11-2008, 00:57
ayyan doğru işaretlemişsin , orada demek istediğim şu : ev dışında yemek yeme aktivitesi olarak sabahları işe giderken poğaça alan onun dışında hiç dışarıda yemek yemeyen biri de olabilir o da dışarıda yemek sayılır evde kahvaltı etmiyorsan..

Sağolasın :) Döner kısmını eklemeyi unutmuşum :)

Nabız yoklaması türü birşey mi? Sebepsiz yere sormazsınız da..

ayyan
26-11-2008, 00:59
..

imla hatasını moderatore bildirdim sağolsun , yuketim sorununu çözmüş belki musait olduğunda mc donalsı mc donalds yapmaya yardım eder.. malesef metin içeriklerini düzeltebiliyoruz ancak anket düzenlerken başlık ve seçeneklerdeki imla hatalarını sonra duzeltebilme opsiyonu yok, yada ben bulamadım..

Anket kısmını daha önce Redkit dışında düzeltebilen yoktu. Aradan zaman geçti, versiyon yükseldi v.s.. Belki şimdi değişmiştir, ama kullanıcılar değiştiremiyor diye hatırımda kalmış.

SALESMAN
26-11-2008, 01:17
Nabız yoklaması türü birşey mi? Sebepsiz yere sormazsınız da..

evet bir amaca dönük olarak araştırıyorum , hissenet çok iyi bir örneklem anlamlı bir sayıya ulaşıldığında buradaki kitle saha araştırmalarını aratmayacak kadar uygun bana göre

SonnenSchein
26-11-2008, 01:58
evet bir amaca dönük olarak araştırıyorum

O halde ben de tercihlerimi belirteyim.

Zaten yeterince araştırma yaptım. :D

SALESMAN
26-11-2008, 01:59
29 kişide kaldık ankette.. şöyle bir 100 kişiye sorduk diyemeyecekmiyiz erol evgin gibi

VOLVO
26-11-2008, 02:09
Ayıp olmasın diye iki üç seçeneği boş bıraktım :D :D :D

KARADENIZ
26-11-2008, 03:19
evet bir amaca dönük olarak araştırıyorum , hissenet çok iyi bir örneklem anlamlı bir sayıya ulaşıldığında buradaki kitle saha araştırmalarını aratmayacak kadar uygun bana göre

sonunda dogru yatirim sektorunu buldun ve "ne varsa gida sektorunde var" dedin de mi:he::he::he:.... kismetse acilis ne zaman :super::super:

demek ki bir sure sonra "SALESMAN' in YERI" nde hisse net toplantis yapariz....

menu nin altina da bir not dusersiniz, karsi masadan gelen imkb yorumlari , yan masadan duydugunuz hisse beklenti ve onerileri, ucretsiz muessemizin ikramidir:he::he::he:

SALESMAN
27-11-2008, 01:36
daha karar vermedik ama bu anketten çıkacak sonuçlara göre bakacağız :)

SALESMAN
27-11-2008, 01:58
bu arada guneydoğu mutfağı önde götürüyor

ally_mcbeal
27-11-2008, 02:08

hemen arkasında pideciler
dünya mutfağına talep az sanki

ayyan
27-11-2008, 02:14
hemen arkasında pideciler
dünya mutfağına talep az sanki

Anketten çin-japon-fransız mutfakları kısmı tadımlık olur herhalde..

veya bana öyle geliyor.. Mis gibi yemeklerimiz var, ne bilim.. :)

guneysu
27-11-2008, 02:22
Anketten çin-japon-fransız mutfakları kısmı tadımlık olur herhalde..

veya bana öyle geliyor.. Mis gibi yemeklerimiz var, ne bilim.. :)

çin..fransız..italyan yemekleri için..

vize lazım.. pasaport lazım..uçak parası lazım..

diye onları işaretlemedim ben..:notr:

SALESMAN
27-11-2008, 12:06
bu arada merak eden olursa japon lokantası olarak taksim point otelin altındaki "udonya japon lokantası" acaip bir yer bu konuda.. yurt dışındaki japon lokantalarının en meşhurlarını denemiş olan bir arkadaşımla gittik bu kadar iyi japon lokantasına avrupada rastlamak zor dedi ..
öğlen yemeği için set menu fiyatları var.. adambaşı 25 ytl yi gözden çıkaran biri herseyden tadabilir

kartal35
27-11-2008, 16:17

İzmir içindeki Lokantalarda, Müşteri sayısı bazında ağırlık sırası izlenimim.

Güneydoğu Mutfagı
Pideciler
Dönerciler
Balık Lokantası

Loknta açmayı düşünüyorsanız bence ilk üçü
(Güneydoğu+Döner+Pide Lahmacun)
Harmanlayarak daha başarılı olabilirsiniz.
Üçünün de yer aldığı bir işletme yaratmak çok zor değil ....İzmirde , Ciro bazında başarılı örneklerini biliyorum.
Kolay gelsin.

SALESMAN
27-11-2008, 21:52
ama ankete katılmamışsınız sayın kartal
koskoca hissenette ankete 39 kişiyi aşamıyoruz ankete katılım olarak..

kartal35
28-11-2008, 00:47
ama ankete katılmamışsınız sayın kartal
koskoca hissenette ankete 39 kişiyi aşamıyoruz ankete katılım olarak..

Ankete katılmıştım .
Sanırım gözünüzden kaçmış.
Güneydoğu Mutfağı+ Et Mangal ,Köfte ızgara Seçeneğini işaretlemiştim.

SALESMAN
28-11-2008, 11:45
Ankete katılmıştım .
Sanırım gözünüzden kaçmış.
Güneydoğu Mutfağı+ Et Mangal ,Köfte ızgara Seçeneğini işaretlemiştim.

teşekkürler,
anketi farketmediniz sanmıştım.

ketenhelva65
01-12-2008, 02:13
kullandım oy vatana millete hayırlı olsun efendim..