PDA

View Full Version : Evlİlİk İÇİn en uygun "eŞ mesleĞİ" nedİr?

norTmol
07-01-2009, 17:38
Çalışan bir eş isteyen erkek için en uygun eş mesleği nedir acaba?Evlilikte eşin yaptığı iş , mutluluğu etkileyen , yaşamı düzenleyen bir unsurdur.Bu bağlamda;
Aynı mesleği icra eden eşlerde ne gibi sorunlar, avantajlar vardır?
Eşlerden birinin diğerinden fazla ücret alması sorun oluşturur mu?
Evlenmek için en uygun kadın mesleği öğretmenlikmidir?

dalgıçkerem
07-01-2009, 17:53
mesleğine göremi eş seçmeyi düşünüyorsunuz:confused::confused: şaka bi yana böyle bişeyi genellemek olmaz. bi defa mesleğin uygunluğuna göre eş seçilebilir ama öncelikle kafaların uyuşması gerekir. Sizin tercihinizde doktor olması uygundur ama başkasının tercihinde öğretmen olması uygundur. Kimine göre de hiç çalışmaması ev kadını olması uygundur.

deep
07-01-2009, 18:05
mesleğine göremi eş seçmeyi düşünüyorsunuz:confused::confused: şaka bi yana böyle bişeyi genellemek olmaz. bi defa mesleğin uygunluğuna göre eş seçilebilir ama öncelikle kafaların uyuşması gerekir. Sizin tercihinizde doktor olması uygundur ama başkasının tercihinde öğretmen olması uygundur. Kimine göre de hiç çalışmaması ev kadını olması uygundur.

Benim acimdan holding sahibi olursa iyi olur... Ama, dur bi dakka! ben evliyim... dolayisiyla sansimi kaybetmisim... Tüh :he:

JAKO
07-01-2009, 18:10
Mesleğe göre eş seçilmez. Eşin mesleği değil, kişiliği ile ilgilidir uyum, anlaşma ve mutluluğu paylaşım. Size uyan, başkasına uymaz. Meslek takıntısına yol açabilir bu topiği sakıncalı buldum.

norTmol
07-01-2009, 18:38
Mesleğe göre eş seçilmez. Eşin mesleği değil, kişiliği ile ilgilidir uyum, anlaşma ve mutluluğu paylaşım. Size uyan, başkasına uymaz. Meslek takıntısına yol açabilir bu topiği sakıncalı buldum.

Elbette mesleğe göre eş seçilmez.Hatta böyle bir şey çok saçma bile olabilir.Benim irdelemek istediğim konu da bu değil zaten.Belki "tercih" kelimesi daha uygun olabilirdi.İktisatta " cetirüs paribüs" kavramı vardır.Yani "diğer şartlar sabit iken" bir faktörün etkisi incelenir.Burada da eş tercihindeki "sevgi, aşk, mutluluk, uyum vs," kavramlarını gözardı edip, mesleğin etkisini ölçmeyi amaçlıyorum.
Meseleye bir çok yönden bakılabilir.Örnek olması açısından bir unsurdan bahsedebilirim.Evlilikte genelde kadının eve, çocuklara daha fazla zaman ayırması gerekir.Bizim toplumumuzda erkekler de eşlerinin özellikle çocuklarına daha fazla vakit ayırmasını tercih ederler.Bu bağlamda "kadının mesleğinin" buna ne kadar müsait olduğu önemlidir. Örneğin bir öğretmen, uzun yaz tatili,genellikle günün yarısı çalışması gibi durumlarından dolayı evine daha fazla vakit ayırabilir.Ama bu bir hemşirede çok zordur.

ırmak
07-01-2009, 21:05

Bende sakıncalı buldum bu topik bence kadına uygulanan bir şiddettir...

http://www.gencgazeteciler.org/basinda-tcinsiyet.asp

http://www.gencgazeteciler.org/images/spacer.gif
KADINA KARŞI ŞIDDETE SON
Şiddetin çok çeşitli tanımları yapılabilir. Şiddet fiziksel ve ruhsal olabilir. Farklı mekanlarda, evde, okulda, sokakta, kadınlara, erkeklere, çocuklara, yaşlılara uygulanabilir. Dünyada, kadın ve kız çocukları sayısız kez şiddete maruz kalmaktadır. Toplumsal cinsiyete dayanan bu korkunç şiddet hareketleri doğumdan ölüme kadar devam etmektedir. Diğer suçların yanısıra, kadına yönelik şiddet; doğum öncesinde erkek çocuk isteğiyle cinsiyet seçimini, yeni doğan kız çocuğunun öldürülmesini, cinsel istismarı, kadın sünnetini, okulda ve işyerinde cinsel tacizi, insan ticaretini, zorla fuhuş yaptırılmasını, çeyizle ilgili, ev içi şiddeti, dayak ve evlilik içi tecavüz gibi konuları içermektedir. Kadına ve kız çocuklarına yönelik şiddet; sınıfına, ahlaki değerlerine, kültürüne ya da ülkeye bakılmaksızın toplumun her kesiminde görülmektedir.
Kadına karşı uygulanan şiddet olgusu doğrudan kişisel haklar ve bu hakların korunmasına ilişkindir. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Sayın Kofi Annan da bunu "Kadına Karşı Şiddet en utanç verici ve en yaygın insan hakları ihlalidir" şeklinde ifade etmiştir. Şunu altını çizmeme izin verin: Kadına karşı şiddet bir insan hakları ihlalidir. Bu, ailenin haklarını değil birey haklarını korumak anlamına gelmektedir. Uluslararası tecrübeler göstermektedir ki hükümetler, hükümet yetkilileri ve nüfusun çoğunluğu bu problemin ailenin değil toplumun problemi olduğunu anlarlarsa kadına karşı şiddetle mücadelede de o ölçüde gerçek faydalar elde edilebilir. "Birleşmiş Milletler Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesi Bildirgesi" kadınlara yönelik şiddeti; "ister kamusal isterse özel yaşamda meydana gelsin, kadınlara fiziksel, cinsel veya psikolojik acı veya ıstırap veren veya verebilecek olan cinsiyete dayanan bir eylem veya bu tür eylemlerle tehdit etme, zorlama veya keyfi olarak özgürlükten yoksun bırakma" (1. madde) şeklinde tanımlamaktadır. Bu tanımın son yorumlamalarına "kurbanı ekonomik ihtiyaçlardan yoksun bırakmak" da dahil edilmiştir. Bildirge, önsözünde kadınlara yönelik şiddeti, "erkekler ve kadınlar arasındaki eşitlikçi olmayan güç ilişkilerinin tarihsel bir göstergesi" ve "erkeklerle karşılaştırıldığında kadınları zorla bağımlı bir konuma sokmanın çok önemli toplumsal mekanizmalarından biri" olarak tanımlamaktadır. "Kadınlara Yönelik Ayrımcılığın Önlenmesi Komitesi"ne göre, kadınlara yönelik toplumsal cinsiyete dayalı şiddet, "bir kadına sırf kadın olduğu için yöneltilen ya da oransız bir şekilde kadınları etkileyen" şiddettir. Kadına Yönelik Şiddet denildiğinde daha çok fiziksel şiddet anlaşılmaktadır, ama fiziksel şiddete öncelik vermenin önemi bir tarafa, toplumun kadına yönelik şiddet denildiğinde temel insan haklarının ihlali olduğunu ve kadınların istekleri dışında gerçekleşen her türlü eylemin ve onları baskı altında tutan her türlü tavır ve davranışın şiddet olduğunu anlamasını sağlamamız gerekmektedir. Bu konudaki en önemli sorun, kadına yönelik şiddet konusunda toplumda bir duyarlılığın olmaması, bu olgunun doğal karşılanması. Kadına yönelik şiddet olgusunun temel insan haklarının ihlali olduğunun farkında olunmaması. Sorunun çözümü için çok kapsamlı çalışmaların yapılması gerekliliği aşikardır. Bu konunun çözüme ulaşabilmesi için öncelikle bireyin daha sonra da sırasıyla toplumun ve devletin sorumlulukları ortaya koyulmalıdır. Şiddetin bir insan hakları ihlali olduğunun kabul edilmesiyle Türk Hükümeti'nin yaptırımları daha çok gündeme gelmiştir. İnsan hakları literatüründe, ulusal ve yerel düzeydeki hükümet kuruluşları ve hükümet görevlileri bu sorunun çözümlenmesinden sorumludur. İlk amaç kamuoyunda bu konuya ilişkin farkındalık yaratmaktır. Bu yönde atılacak her adım , Kadına Karşı Şiddeti Sonlandırma yolunda önemli bir adım olacaktır.

alıntı

gemici
07-01-2009, 21:16
Benim acimdan holding sahibi olursa iyi olur... Ama, dur bi dakka! ben evliyim... dolayisiyla sansimi kaybetmisim... Tüh :he:

boşta holding sahibi kızı vardı...........sen evliymişsin neyse başka arkadaşa bakayım..........

Grandmaster
07-01-2009, 21:29
boşta holding sahibi kızı vardı...........sen evliymişsin neyse başka arkadaşa bakayım..........

geldim geldim....

kartal35
07-01-2009, 21:32
geldim geldim....

Batık holding olmasın... iyice bir araştırıver.

gemici
07-01-2009, 21:36
geldim geldim....

sana garanti.............senden yakışıklısını nereden bulacaklar.............

C.ÜNLÜ
07-01-2009, 21:40
Alo merkez.

Beni seviyormusun...

Ruh ikizini bul yeter........

Grandmaster
07-01-2009, 21:50
Batık holding olmasın... iyice bir araştırıver.
o konuda gemici abime guveniyorum

sana garanti.............senden yakışıklısını nereden bulacaklar.............

ooo iyimiş o zaman ya..benim meslek de ona sorun olmaz...ne iş olsa yaparım :p

JAKO
08-01-2009, 00:01
Hakim iyidir bak, tavsiye edebilirim. Bulabilirsen bir hakim, çalışma ortamı rahat, keyifli. Denk olursanız, kafaca ve statü olarak, öğretmenle yolları ayırıp, ben hakim buldum kusura bakma diyebilirsiniz. Benim arkadaşım öyle idi, kurallaştırmak yanlış sonuç verirse , sorumluluk kabul etmem haa.. :)

Baydisiplin
08-01-2009, 00:29
öğretmen idealdir, yarın çocuk olunca yarım gün evde anne olur, şubat tatili, yaz tatili, az çalışma ile hanım da yıpranmaz, belki et döner yerine tavuk döner yersiniz ama çocukta hanımda rahat eder, akşam eve geldiğinde yemek hazır olur. eşi bankacı olanların ise vay haline:)

exitance
08-01-2009, 00:34
Arkadaşım forumda AL-ALMA demek yasak....

Kendin karar verip alacaksın.... Sonra suçu forumdaşlara atmayacaksın....:he:

norTmol
08-01-2009, 15:09
Bende sakıncalı buldum bu topik bence kadına uygulanan bir şiddettir...

http://www.gencgazeteciler.org/basinda-tcinsiyet.asp

http://www.gencgazeteciler.org/images/spacer.gif
KADINA KARŞI ŞIDDETE SON
Şiddetin çok çeşitli tanımları yapılabilir. Şiddet fiziksel ve ruhsal olabilir.
Kadına karşı uygulanan şiddet olgusu doğrudan kişisel haklar ve bu hakların korunmasına ilişkindir.
"Birleşmiş Milletler Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesi Bildirgesi" kadınlara yönelik şiddeti; "ister kamusal isterse özel yaşamda meydana gelsin, kadınlara fiziksel, cinsel veya psikolojik acı veya ıstırap veren veya verebilecek olan cinsiyete dayanan bir eylem veya bu tür eylemlerle tehdit etme, zorlama veya keyfi olarak özgürlükten yoksun bırakma" (1. madde) şeklinde tanımlamaktadır. Bu tanımın son yorumlamalarına "kurbanı ekonomik ihtiyaçlardan yoksun bırakmak" da dahil edilmiştir.
Kadına Yönelik Şiddet denildiğinde daha çok fiziksel şiddet anlaşılmaktadır, ama fiziksel şiddete öncelik vermenin önemi bir tarafa, toplumun kadına yönelik şiddet denildiğinde temel insan haklarının ihlali olduğunu ve kadınların istekleri dışında gerçekleşen her türlü eylemin ve onları baskı altında tutan her türlü tavır ve davranışın şiddet olduğunu anlamasını sağlamamız gerekmektedir.
alıntı

"Bir erkeğin, evleneceği kadını tercih etmesinde kadının mesleğinin önemi" konulu fikir alışverişimizin nasıl olduysa "kadın hakları ihlali" meselesine geldiğini anlayamadım doğrusu.Çocuk iken kulaktan kulağa oyunu oynardık ve birinin kulağına söylenen "cebimde bir kutu çikolata var" cümlesinin kulaktan kulağa aktarıldıktan sonra en son kişi tarafından "Cemil'in birinci karısı galataya kaçmış" şeklinde algılanmasına gülerdik.Bu durum da aynen böyle oldu galiba.
Bu konu aslında hem erkek hem de kadın açısından tartışılabilir.Kadınların evlilik kararlarını evlenecekleri erkeğin mesleği etkileyebilir.Kadınlar da evlenecekleri erkeğin mesleğinin itibarlı, maddi açıdan yüksek maaşlı olmasını isteyebilirler. Ayrıca erkeğin eve daha fazla vakit ayırabilecek bir işte çalışmasını tercih edebilirler.Yine aynı şekilde erkekler de evlenecekleri kadının mesleği ile ilgili bir tercihte bulunabilirler.Burada unutulmaması gereken şey, bunun başlı başına bir tercih nedeni olmadığır.Yani "sadece meslek için evlilik kararı verilmez".Diğer şartların ""aşk, sevgi, ahlak, karakter vs. " sabit olduğu varsayımı altında konuya bakmamız gerek.
Bu bağlamda bir erkeğin "ben doktor ile evlenmek isterim" demesi kadın haklarının nesine aykırıdır? Bu bir tercihtir.Bu tercihle kim nasıl aşağılanıyor, kime, nasıl şiddet uygulanıyor?
Aynı şekilde eve daha fazla vakit ayırması konusunda bir doktora, bir mühendise veya bir hemşireye göre daha avantajlı olan bir öğretmenin bir erkek arafından bu durum gözönünde bulundurularak tercih edilmesinde nasıl bir kadın hakları ihlali vardır?
Burada bir şeyi tercih etmek diğerlerini "kötülemek", "aşağılamak" anlamına gelmiyor ki? "Ben bir hostesle evlenmek yerine bir mühendisle evlenmeyi tercih ederim" düşüncesinde hostes ile evlenmemeyi tercih etmek hostesi aşağılamakmıdır?
Yukarıda da belirttiğim gibi her iki cinsiyet açısından da konu tartışılabilir.Bugün kadınların evlilik kararlarında evlenecekleri erkeğin mesleği hiç etkileyici olmuyor mu?Ama bu soruya hep kitabi bir dille cevap verilir nedense."Önemli olan aşk, sevgi, mutluluk vs. denir.Ama nedense kadınlar açısından "doktor", "avukat", "müfettiş" gibi meslekler "işçi", "hademe", "memur" gibi mesleklere göre daha fazla tercih nedenidir.
Meseleye biraz gerçekçi bakmamız gerektiğini düşünüyorum.Popüler insanların, film yıldızlarının vs. peşinden koşan kızların durumu peki nasıl açıklanır? Bu durumda onların benimle ilgilenmemeleri benim haklarıma da aykırı olmuyor mu?
Yine aynı şekilde kızların büyük çoğunluğunun yakışıklı erkelerle ilgilenmeleri, onlarla evlenmek istemeleri çirkin erkeklerin haklarına aykırı değil mi? Bu durumda onlar aşağılanmış olmuyor mu?İşte meseleye bu mantıkla bakılınca böyle garip durumlar ortaya çıkabiliyor.

Hülasa; Bir şeyi tercih etmek özgürliktür, tercih edilmeyeni aşağılamak asla değil.

ally_mcbeal
08-01-2009, 16:14
Meseleye bir çok yönden bakılabilir.Örnek olması açısından bir unsurdan bahsedebilirim.Evlilikte genelde kadının eve, çocuklara daha fazla zaman ayırması gerekir.Bizim toplumumuzda erkekler de eşlerinin özellikle çocuklarına daha fazla vakit ayırmasını tercih ederler.Bu bağlamda "kadının mesleğinin" buna ne kadar müsait olduğu önemlidir. Örneğin bir öğretmen, uzun yaz tatili,genellikle günün yarısı çalışması gibi durumlarından dolayı evine daha fazla vakit ayırabilir.Ama bu bir hemşirede çok zordur.

klasik yaklaşımlar kadının çalışma hayatına giderek daha fazla girmesi ile değişime uğramaya başladı. artık hayat müşterek anlayışı daha fazla benimseniyor. eskiden kadın işi olarak görülen pek çok ev işine ister istemez eşi olan erkek te katılmak durumunda kalıyor. şartlar bu durumu yaratıyor. ya da evin idaresi ayrı bir meslek dalı olarak ortaya çıkıyor ve karı-koca dışarda çalışıp eve gelince beraberce ayaklarını uzatıp tv seyredebiliyor ;)
çalışan bir eş tercih etmişseniz ona evde fazla mesai yüklemek ne kadar adil olabilir? hanımınızın erken çökmesini istemezsiniz değil mi ;)
paylaşmak en güzeli.

ozbek1
10-01-2009, 14:33

büyüksün Jako abi lafı gene koymuşsun çaktırmadan

ozbek1
10-01-2009, 14:47
ideal hanım adayı eş
paran çoksa ev kadını
azsa çok kazanan eş meslek mühim değil
denklem net ve basit

emfur
30-01-2009, 23:07
ideal hanım adayı eş
paran çoksa ev kadını
azsa çok kazanan eş meslek mühim değil
denklem net ve basit

Benim için ev hanımlığı ve bankacı olmasıdır neden derseniz ev hanımı olursa hem evde oturmuş olur fazla yorulmaz.Bankacı olursa finans ekonomi durumlarında size yardımcı olabilir.İkisi arasında kaldım ben.

ÇAKAL
30-01-2009, 23:45
Eşin hayırlısı lazım.Huyu kötü ise erkeği bitirir.İsterse USA başkanı olsun.:D:D:D

gemici
30-01-2009, 23:47
Eşin hayırlısı lazım.Huyu kötü ise erkeği bitirir.İsterse USA başkanı olsun.:D:D:D

zengin eşten daha hayırlısı olurmu................

ÇAKAL
30-01-2009, 23:50
zengin eşten daha hayırlısı olurmu................Mümkün değil.Onun paraları ile 4 tene daha alırsın mı demek abi bu.Tecrübenden istifade edeyim.:he::he:

gemici
30-01-2009, 23:58
Mümkün değil.Onun paraları ile 4 tene daha alırsın mı demek abi bu.Tecrübenden istifade edeyim.:he::he:

önce zengin eşi edin sonra taktik almaya gel.............

ÇAKAL
31-01-2009, 00:03
önce zengin eşi edin sonra taktik almaya gel.............
Ağam 40 ına dayamışız merdiveni .Bu saatten sonra ancak bizi söğüşlemeye gelirler.:he::he:

gemici
31-01-2009, 00:05
Ağam 40 ına dayamışız merdiveni .Bu saatten sonra ancak bizi söğüşlemeye gelirler.:he::he:

o zaman sen hayırlıyla idare et sesini çıkarma....................

asagir
31-01-2009, 00:16
sn. nortmol;
en uygun eş mesleği mi?
sizi fena işletmişler.
(erkek olduğunuzu varsayarak bunları yazıyorum)

herşeyden önce uygun eş mesleği diye bir şey yoktur.

eş (kadın), ister doktor, ister ev kadını, ister mühendis, ister ağır işçi olsun;
her zaman konuşacak takati kendinde bulur.
cenesinden kurtulmak için uygun meslek arıyorsanız; kurtuluşunuz yok.

ister meteliksiz olsun, isterse trilyoner(kadın 'eş'); onun (kadının) parası onun, senin paran da onundur.
maddi açıdan düşünüyorsanız; kazancından da hayır yok.

sevgili forumdaşım;
iyisimi siz, uygun meslekten eş bulmadan önce, şimdiden kafa dinleyebileceğiniz bir köşe aramaya başlayın.
bir de o köşeye kaytarabilmek için bahaneleri şimdiden hazırlamaya başlayın
:):yes:

:fiyu:

Cezve
31-01-2009, 01:21
No panic...Ben öğretmenim...Boş zamanım çok...Ona yardımcı olabilirim...Bu nedenle yaptığı iş önemli değil...:super:Ama iş yapsın...Akşama kadar evde sıkılıp,akşam başımın etini yemesin...:he:Hatta ona yardım edeyimki, 'saçımı süpürge ettim' triplerine girmesin...:p

norTmol
06-02-2009, 12:05
sn. nortmol;
en uygun eş mesleği mi?
sizi fena işletmişler.
(erkek olduğunuzu varsayarak bunları yazıyorum)

herşeyden önce uygun eş mesleği diye bir şey yoktur.

eş (kadın), ister doktor, ister ev kadını, ister mühendis, ister ağır işçi olsun;

ister meteliksiz olsun, isterse trilyoner(kadın 'eş'); onun (kadının) parası onun, senin paran da onundur.

sevgili forumdaşım;
iyisimi siz, uygun meslekten eş bulmadan önce, şimdiden kafa dinleyebileceğiniz bir köşe aramaya başlayın.
bir de o köşeye kaytarabilmek için bahaneleri şimdiden hazırlamaya başlayın
:):yes:

:fiyu:

Nasıl bir görüntü verdim bilemiyorum ama yanlış görüntülendiğim kesin :) Bu konu kişisel değil.Yani ben evlilikteki bir takım amaçlarımı gerçekleştirmek için "mesleğe göre" eş arayan biri değilim.Konunun şahsımla hiçbir ilgisi yok.
Konuya "erkeğin kişisel emellerini gerçekleştirmek" için "kadının mesleğindeki durumları kullanmak" şeklinde yaklaşılmasını da doğru bulmuyorum.Konuyu biraz da ha açarsak, sizin baktığınız perspektifte, "çok para kazanan biri olsun, maddi olarak rahat edeyim" veya "az konuşan bir meslek mensubu olsun, başım rahat etsin" şeklinde konuya yaklaşmıyorum.
Meslekler insan yaşamını şekillendirirler.Bir pilot, bir öğretmen veya bir doktorun yaşamlarının şekillenmesinde yaptıkları işin mutlaka etkisi olur.Yine aynı şekilde meslekler insan karakteri üzerinde de değişime yol açabilirler.Bu bağlamda ben neredeyse bütün doktorları "havalı" görürüm.
Konunun daha iyi anlaşılması için birkaç kişi tercihi varsayımı vermek istiyorum.

1-Ben öğretmeni tercih ederim, çünkü eşimin evine daha fazla vakit ayırmasını isterim.
2-Ben doktorla evlenmek isterim, çünkü eşimin yaptığı mesleğin itibarı beni mutlu eder.Maddi getirisi de cabası.
3-Ben bankacı ile evlenmek isteim, çünkü iyi giyinirler, havalıdırlar ben ise böyle insanlardan hoşlanırım.
4-Ben bir işçi ile evlenmek isterim, çünkü konuya ideolojik yaklaşıyorum.
5-Ben bir Ev hanımı isterim, çünkü eşimin ne mesleğinin ne parasının benim için kıymeti var.Eşimin bütün vaktini evde geçirmesini isterim.

vs...
Konuya yaklaşırken diğer faktörlerin "sevgi, aşk, karakter vs.) sabit olduğunun gözönünde bulunduurlması gerek..

asagir
06-02-2009, 21:16
bu kadar düşünürseniz evde kalırsınız :)
gözünüzü yumun, balıklama dalın;
ne çıkarsa bahtınıza :)

sn. nortmol;

-yazılarım tamamen espriden ibaretti.
-yazım şeklinden belli olacağını (esprinin) düşünmüştüm.
-hakkınızda herhangi fikre(görüntüye) binaen yazmadım.

kolay gelsin.

varjan
07-02-2009, 14:32
sn. nortmol;
en uygun eş mesleği mi?
ister meteliksiz olsun, isterse trilyoner (kadın 'eş') ; onun (kadının) parası onun, senin paran da onundur.

Heh işte benim durumum..........
Vahhhh halimize.........

:)

Detay
08-02-2009, 12:17
gemici amca sence benım ıcın uygun es hangı meslekten olabılır bır rıca etsem forum huzurunda bır acıklık getırırmısın ?

MAŞALI
08-02-2009, 12:41
VALLA CANIM EN GÜZELEŞ OLMAYAN EŞ:D

BENİM ŞİMDİKİ AKLIOM OLSA ASTRONOT ALIRDIM:he:

gemici
08-02-2009, 13:41
gemici amca sence benım ıcın uygun es hangı meslekten olabılır bır rıca etsem forum huzurunda bır acıklık getırırmısın ?

senin için uygun eş mesleği.............bireysel ticaretle uğraşan biri olmalı derim.............

gemici
08-02-2009, 13:41
VALLA CANIM EN GÜZELEŞ OLMAYAN EŞ:D

BENİM ŞİMDİKİ AKLIOM OLSA ASTRONOT ALIRDIM:he:

uzay gemisi olan birini al de bir işe yarasın...................

JAKO
08-02-2009, 13:47
Bu soruyu aslında kadınlara sormak gerekir. Eş mesleğinin hayata etkisini en iyi onlar bilir, gemici eşleri, kaynakçı eşleri, temizlik işçisi eşleri, aşçı eşleri... Çeşit çok. Eve nasıl sorun getirirler, nasıl yük olurlar, bunu en iyi hanımlar bilir.
Benim için en uygun eş mesleği nedir diye soran erkek, dayağı eksik erkektir.

gemici
08-02-2009, 13:49
Benim için en uygun eş mesleği nedir diye soran erkek, dayağı eksik erkektir.

bu iyi fikir ....detayı bir güzel döveyim nasılsa bana bir şey diyemez..............

Detay
08-02-2009, 13:57
oncelıkle tesekkurler gemıcı amca :D:D:D:D ardından sevgılı jako neden dayagı eksık erkektır dıyorsun evlenıpde mutsuz olan bır suru kadın var belkı eslerı bu soruyu kendılerıne sormadıkları ıcın mutsuz ? daha acık tabırı ıle cuvaldızı kendımıze ıgneyı baskasına batıralım.. yanı en azından ben oyle yaparım kı esımı ardından da onunla gecırecegım zamanı mutlu kılabıleyım :D:D:D:D

Detay
08-02-2009, 13:58
bu iyi fikir ....detayı bir güzel döveyim nasılsa bana bir şey diyemez..............

amca sana bısı demek mumkunmu yaaa du ben bır kahveye geleyım sıze hem dayagımı yerım hem kahvemı ıcerım :D:D:D:D:D

gemici
08-02-2009, 14:00
amca sana bısı demek mumkunmu yaaa du ben bır kahveye geleyım sıze hem dayagımı yerım hem kahvemı ıcerım :D:D:D:D:D

gel evdeyim.................hem sanada uygun meslekli eş seçeriz.................