PDA

View Full Version : Medya'dan Köşe Yazıları

Pages : 1 2 3 4 5 6 [7]

UNYELI CONAN
12-12-2010, 21:26
Sevgili Larix;
Yumurta atmak da pabuç atmak da protesto yöntemidir. Bush'a atılan pabuç için hepimiz sevinçten dört köşe olmadık mı?
Hele bir de suratının tam ortasına gelse tam olacaktı olmadı..
Bush bu olayı bu pabuç 44 numaraydı sanırım deyip geçiştirdi. Sayın Burhan Kuzu ise tam isabet alıp omlet oldu.
Bu durumda olan oldu olmasına da bence asıl önemlisi bu değil.
O fakülteden bugüne kadar ne sağı ne solu hiçbir siyasi sağlam çıkamadı. gelen hemen her siyasi protesto edildi. Burhan Kuzu da başına geleceği bilerek oraya gitmişti.
İstanbul'da konuşturulmayan aşırı şiddete maruz bırakılan, bebeği düşürülen, ağzı burnu kırılan öğrenciler Ankara'da sadece yumurta ile tepkilerini ortaya koyarak bu defa siyasetçilere söz hakkı vermediler.
Yumurtadır size de gelir bana da gelir. Hatta isabet aldığınız yumurta çürük değilse şanslı bile sayılabilirsiniz.
Önemli olan bu olaydan sonra olayı uygun bir jestle geçiştirmektir. Burhan Kuzu mesela "İstanbuldaki olayla ödeştik " dese konu tatlıya bağlanırdı.
Bunları nereden biliyor yazıyorsunuz derseniz bizler 1968-1980 dönemlerini yaşadık. O yıllarda binlerce kişi öldü. Şimdiki olaylar ona bakınca solda sıfır kalıyor.
Bu insanlar gençtir. Tepkilerini de biraz anlayışla karşılayacağız.
Başbakanın, Burhan Kuzu'nun ve emniyetin katı ve aşağılayıcı tutumları beni çok endişelendiriyor. Bu çocuklar bu insanların çocuğu yaşında. Bu kadar katılığa kabalığa hiç gerek yok.
Benim asıl korkum bu olayların tırmanması, kazara veya provokatif bir şekilde bir öğrencinin hayatını kaybetmesi ile çok daha vahim olaylara yol açabilir ve iş hükümetle üniversite gençliği arasında kan davasına dönebilir.
Bu ise kesinlikle ülkemizin hayrına bir durum değildir.
Önce aklıselim...

aklı selim ve aklını partizan diniyle yememiş olgun bir insanın yazısı.. dikkate alınmalı derim .. bu toplum artık kendi fikir şovenizminden ve partizanlık illetinden kurtulmalı..

yumurta pişmiş yumurta olmadıkça (bu can yakar) atılabilir... ister rte'ye ister kılıçdaroğluna olsun.. yamuk yapmasınlar kimse yumurta atmaz.. yamuk yapmasalarda birkaç yumuta yemek inasnı olgunlaştırır. empati duygusunu geliştirir..

Serenler
12-12-2010, 21:48
aklı selim ve aklını partizan diniyle yememiş olgun bir insanın yazısı.. dikkate alınmalı derim .. bu toplum artık kendi fikir şovenizminden ve partizanlık illetinden kurtulmalı..

yumurta pişmiş yumurta olmadıkça (bu can yakar) atılabilir... ister rte'ye ister kılıçdaroğluna olsun.. yamuk yapmasınlar kimse yumurta atmaz.. yamuk yapmasalarda birkaç yumuta yemek inasnı olgunlaştırır. empati duygusunu geliştirir..

Bu düşüncenize katılıyorum.
Ama;

a-Yumurtaya zam yapılıp benzin fiyatına döndürülmesin, çocukların bütçesi dikkate alınsın.
b- Atılacak yumurtalar çürük olmasın

BORA YAŞAR
12-12-2010, 22:08
Ahlaki seviyesi bizlere örnek teşkil etmeyecek yazarların yazısını buraya alıntılamak sadece tartışma yaratır. Başka bir işe yaramaz..

Bir çift kadın memesine bu ülkeyi satmaya hazır olduğunu söyleyen aile boyu ahlaksız insanların bizlere verecek birşeyi yoktur inancındayım..

Bu adamların yazdıklarını bir matahmış gibi bu forumun başlıklarına alıntılamak başka bir ayıptır..

İyiyi, doğruyu, güzeli, ahlaklı olanı, hukuğa uygununu temel alalım ki bir yere varmasak da yorulmayalım..Kaybetmeyelim..

Bizler sağcı ya da solcu, iktidar yanlısı ya da muhalif olsak bile temelde ahlaklı insanlarız..

Bunlar mı kaldı bize akıl verecek Allahaşkına?

"TÜRK'LÜK bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur." diye imza atıp, sonra da Ahmet Altan'ın yazdıklarını şiar edineceksin..

Oldu mu?

LARİX
12-12-2010, 22:18
Sevgili Larix;
Yumurta atmak da pabuç atmak da protesto yöntemidir. Bush'a atılan pabuç için hepimiz sevinçten dört köşe olmadık mı?
Hele bir de suratının tam ortasına gelse tam olacaktı olmadı..
Bush bu olayı bu pabuç 44 numaraydı sanırım deyip geçiştirdi. Sayın Burhan Kuzu ise tam isabet alıp omlet oldu.
Bu durumda olan oldu olmasına da bence asıl önemlisi bu değil.
O fakülteden bugüne kadar ne sağı ne solu hiçbir siyasi sağlam çıkamadı. gelen hemen her siyasi protesto edildi. Burhan Kuzu da başına geleceği bilerek oraya gitmişti.
İstanbul'da konuşturulmayan aşırı şiddete maruz bırakılan, bebeği düşürülen, ağzı burnu kırılan öğrenciler Ankara'da sadece yumurta ile tepkilerini ortaya koyarak bu defa siyasetçilere söz hakkı vermediler.
Yumurtadır size de gelir bana da gelir. Hatta isabet aldığınız yumurta çürük değilse şanslı bile sayılabilirsiniz.
Önemli olan bu olaydan sonra olayı uygun bir jestle geçiştirmektir. Burhan Kuzu mesela "İstanbuldaki olayla ödeştik " dese konu tatlıya bağlanırdı.
Bunları nereden biliyor yazıyorsunuz derseniz bizler 1968-1980 dönemlerini yaşadık. O yıllarda binlerce kişi öldü. Şimdiki olaylar ona bakınca solda sıfır kalıyor.
Bu insanlar gençtir. Tepkilerini de biraz anlayışla karşılayacağız.
Başbakanın, Burhan Kuzu'nun ve emniyetin katı ve aşağılayıcı tutumları beni çok endişelendiriyor. Bu çocuklar bu insanların çocuğu yaşında. Bu kadar katılığa kabalığa hiç gerek yok.
Benim asıl korkum bu olayların tırmanması, kazara veya provokatif bir şekilde bir öğrencinin hayatını kaybetmesi ile çok daha vahim olaylara yol açabilir ve iş hükümetle üniversite gençliği arasında kan davasına dönebilir.
Bu ise kesinlikle ülkemizin hayrına bir durum değildir.
Önce aklıselim...

Syn Serenler... Bush'a atılan ayakabbı bizi mutlu etmedi dersek yalan olur...

Her zaman , her dönemde yöneticilerin , tüm halkın desteğini aldığını söylemek mümkünmüdür...değildir. Saddamın kendi demokrasi anlayışı ile yaptığı seçimlerle aldığı destek hariç...:) Onuda ne kadar çok sevdiklerini ipin ucunda sallanırken anladı sanırım...

Yönetim şeklinin adı ne olursa olsun, toplumun yüzde yüzünden destek alması mümkün değildir... Haliyle muhalefet olacak , stk olacak, haliyle alternatif medya olacak... Türkiye'de iktidarların yakın zamana kadar demokratik yollarla gelmediğini gözönüne aldığımızda , mevcut rejime karşı biriken yıllarca bastırılmış güçlü bir muhalefetin varlığı mevcut iktidarı doğurmuştur... her ne kadar güçlü bir destek olsada bir o kadarda muhalif olması kaçınılmaz... peki memnun olmayan her birey , eline yumurta, domates, vs vs. alıp seni sevmiyorum diyerek önüne gelene fırlatmaya başlarsa ne olur ...

Onların sevmediklerini protesto etme hakkı kadar benimde sevmediklerimi protesto etme hakkım varmıdır.. ona varsa banada evet.. Peki ben bu hakkım kullanmalımıyım ... Ben ekmek derdindeyim , o yumurtayı bulduğumda birilerine fırlatmaktansa ,rafadan yapıp yemeyi tercih ederim ...Bu yumurta olayını vs ben çok abartılı bulmasamda bazı siyasilerin arkalarını sıvazlamaları , aferin demeleri ileriki günler için çok hoş değil...

Bakın , anadoludan küçük bir örnek. Köylerde eskiden ve hala olduğundan eminim , muhtar seçimleri çok ateşli geçerdi . ve taraflar bölünürdü ... taraflar birbirlerine olan hırsları için gençleri kullanır, ceplerine rakı sigara parasını koyup verirlerdi coşkuyu.. ve sonuç gençler kafaları çekip çekip birbirlerinin kafalarını resmen kırarlardı... Gençtir, adı üstünde Delikanlıdır, abilik yapıp geleceklerini yazık etmemeleri için uğraşmak lazım..

Yumurta , domates derken ülkeyi menemen yemeğine çevirmemek lazım... Birbirimizi sevmekten, saymaktan başka şansımız yok...Büyük sevecek , küçük sayacak... Büyük joplamayacak, küçük hoplamayacak...

balaban
12-12-2010, 22:21
...Bakın Amerikan 6. Filosu ülkemize geldiğinde neler yaşanmıştı?

GENELEV PROTESTOSU

O günlere uzanalım mı?

6. Filo'nun 60'lı yılların sonunda Türkiye'ye yaptığı ziyaret, eşi benzeri o tarihe kadar görülmemiş protestolara neden oldu. .

6. Filo'nun ilk durağı İzmir'di. İzmir Limanı'na demirleyen filo, protestoyla karşılaştı. Öğrenci örgütleri, sendikalar, sivil toplum örgütleri; emperyalizmin gözcüsü olarak düşündükleri bu filoyu kendi limanlarında görmek istemiyorlardı.

Ama 6. Filo'ya en ilginç protesto, bambaşka bir meslek grubundan geldi. 'Genelev çalışanları' bol parayla sahile inmiş Amerikan askerlerine 'dükkan'larının kapalı olduğunu açıkladılar. Türk kadınıyla tanışmaya hevesli Amerikan denizcilerini içeri almadılar. Dünyada eşi benzeri olmayan bir eylem koymuşlardı. 'Tepecik sakinleri' ilk büyük anti-emperyalist eylemin sahibiydiler.
6. Filo bir sonraki durağında İstanbul Dolmabahçe önüne demirledi. Asıl büyük gürültü de orada koptu. Dünyada esen rüzgarla giderek hareketlenmiş 68 kuşağı için bu kabul edilemez bir şeydi. Amerikan askerleri denize dökülecek ve çok yakınlarında hissettikleri devrimi yapacaklardı.

Hemen her gün protesto eylemleri yapılıyordu. Bu protestolardaki sosyalist motif ise İslamcı gençleri rahatsız etmeye başlamıştı. Onlar da Milli Türk Talebe Birliği, İlim Yayma Cemiyeti gibi derneklerde örgütleniyorlardı. Ama solcuların giderek artan eylemlerine karşı bir direniş komitesi kurmuşlardı. 40'lar Komitesi. Bu komitenin üyeleri arasında ünlü bir isim de vardı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül.
BEYAZIT'A KIZIL BAYRAK

Ama bu tepkileri örgütleyen asıl bir gazeteydi. Mehmet Şevket Eygi'nin sahibi olduğu Bugün Gazetesi. Olayların fitili Bugün Gazetesi'nde ateşlendi.

11 Şubat günü Beyazıt'ta yapılan eylemde Beyazıt Kulesi'ne kızıl bayrak çekilmesi bardağı taşıran damla olmuştu. Gazete ertesi gün 'Tarihimizin en kara günü' başlığıyla çıktı. Mehmet Şevket Eygi 'Kızıl komünistler'e hadlerinin bildirilmesi gerektiği çağrısını yaptı. 14 Şubat günü Milli Türk Talebe Birliği'nin, Cağaloğlu'ndaki salonunda 'bayrağa saygı' toplantısı yapıldı. MTTB Başkanı İlhan Darendelioğlu'na göre 'memlekete ihanet eden bu hainleri toprağa gömme zamanı gelmişti.'

AMERİKALILAR ŞOK OLDU

Ancak işin tuhaf yanı şuydu; muhafazakar gençlik, solculara olan tepkisinden dolayı Amerika'nın yanında yer almaya karar vermişti. Hatta 16 Şubat Pazar günü inanılmaz bir eyleme imza attılar. Dolmabahçe'ye demirlemiş 6. Filo'ya ait bir gemiyi kıble yaparak namaz kıldılar.
Amerikan deniz subayları şaşkındı. İzmir'de genelev kadınları onları kapıdan içeri almamıştı. Şimdi de İstanbul'da gemileri kıble kabul edilmiş, muhafazakar gençlik gemiye karşı namaz kılıyordu. Devrimcilerse Amerikalıları denize dökmek için Dolmabahçe'ye yükleniyordu. Ancak aşmaları gereken hazırlıklı bir kitle vardı. Hazırlıklı diyorum, çünkü MTTB'ne gerekli aletler dağıtılmıştı.

16 Şubat 1969 Pazar günü ateşle barut yan yana gelmişti. Ve beklenen kan döküldü.
Protestocu solcular kalabalıktı. Yaklaşık 35 bin kişiydiler. Karşıda onları bekleyen 3 bin kişilik bir kalabalık vardı. Ama polis protestocuları dağıtmaya kararlıydı. Taksim meydanında polis destekli İslamcı gençlik kendinden çok daha fazla olan bu protestocuları püskürtmeyi başardı. Ali Turgut Aykaç ve Duran Erdoğan hayatını kaybetti. Onlarca kişi yaralandı.

İçişleri Bakanı Faruk Sükan olayların sorumlusu olarak Türkiye İşçi Partisi'ni ilan etti. Aydınların tavrı ne oldu dersiniz? Şair Fazıl Hüsnü Dağlarca davetli olduğu 'Uluslararası Şiir Programı'na Amerika'nın ev sahipliğini yaptığı gerekçesiyle katılmaktan vazgeçti.
Peki, kanlı pazarın video görüntüleri var mı? Vardı. Üstelik bu görüntüler TRT tarafından kaydedilmişti. Hatta mart ayında 'Kanlı Pazar' adıyla yayınlanacaktı. Ancak Başbakan Süleyman Demirel son anda devreye girdi ve TRT'deki bu yayını önledi.

Gazeteci Atılay Kayaoğlu ise Ali Turgut Aykaç'ın öldürülüşünü çektiği fotoğrafıyla yılın en iyi fotoğrafı ödülünü aldı...)

Buram buram provokasyon kokan bu 'kanlı gün'ün bayraktarlığını yapan bir isim akıllarda kaldı. Bugün gazetesinin sahibi M. Şevket Eygi. Ancak gazetedeki bir başka ilginç isim de Şule Yüksel Şenler'di. Şule Hanım yıllar sonra Türkiye'de türban meselesini gündeme ilk getiren kişi olarak ünlenecekti. Şule Yüksel Şenler ile Şevket Eygi, Anadolu'yu il il gezerek kadınların tesettüre girmeleri gerektiğini anlatıyorlardı.

Hatta üniversitede ilk türban eylemi 1968 yılında Ankara DTCF'de yapılmıştı. Şule Şenler'in sıkı bir okuru olan Hatice Babacan türbanla derse girmek istedi. Ancak ısrarını sürdürünce okulla ilişkisi kesildi.

ÖZAKINCI'NIN BULDUĞU BELGE

Gelelim Şevket Eygi'ye...Araştırmacı Cengiz Özakıncı, Şevket Eygi'nin Kanlı Pazar'dan tam 20 gün sonra hesabına yatan bir parayı bulup çıkarttı. Üstelik dekontuyla... Özakıncı'nın yayınladığı belgeye göre 'Kanlı Pazar'dan tam 20 gün sonra Hollanda'da bir bankaya Mehmet Şevket Eygi adına 350 bin dolar yatırılmıştı. München Commerzbank a. g. jurnalist Mehmet Şevki Eygi.
Konte No: 86473/4936. Tarih: 8.3.1969.
Para Cidde'den gönderilmişti. Uğur Mumcu'nun deşifre ettiği Rabıta örgütünün bu para olayında bağlantısı bulunmuştu. Mehmet Şevket Eygi buna itiraz etti. Ama dekont ortalık yerde duruyordu. Şevket Eygi bunu izah edemedi. Bu olay tarihimize 'Kanlı Pazar' olarak geçti.

Gürkan HACIR-Akşam
http://www.gercekgundem.com/?p=336540

Bunlar yedilerinde neyse yetmişlerinde de aynılar. O zamanda Amerika'ya yıkama yağlama, bugün de yıkama yağlama. Dizleri kireçlenmiştir secde etmekten.

Sorsanız fahişeyi beğenmezler ama fahişeler bile bunlardan delikanlıymış.

Delikanlı yerine yüzlerce kelime yazılır ama delikanlı yeter anlayana.

balaban
12-12-2010, 22:26
Yolsuzluğu bizimkiler yaparsa helal, diğerleri yaparsa haram
Hırsızlığı bizimkiler yaparsa helal, diğerleri yaparsa haram
Adam kayırmayı bizimkiler yaparsa canları sağolsun, diğerleri yaparsa ....
Öcalanla bizimkiler anlaşırsa helal olsun, diğerleri yaparsa gözlerine dursun
Amerika'nın önünde bizimkiler diz çökerse vatanseverdir, diğerleri çökerse haindir.
Protestoyu bizimkiler yaparsa haktır, diğerleri yaparsa tukakadır.

Bunları yazıyorsunuz ama farkında değilsiniz. Geçiniz. Dürüst olmayı deneyiniz.

Serenler
12-12-2010, 22:29
Peki aynı büyükler tarafından İstanbul'da konuşturulmayan aşırı şiddete maruz bırakılan, bebeği düşürülen, ağzı burnu kırılan öğrenciler bu muameleye layık mıydılar?
Bu konuda düşünceniz nedir?

Sayın Larix;

Omlet konusuna fazlaca takılıp kaldınız sanırım.
hazır elime geçmişken size de bir soru;
Yukarıda yazdığım konuda hiçbir tepkinizi göremedim.
Siz sadece işinize gelen konularda mı tepki gösterir o konuyu büyütürsünüz?
Bu çifte standart değil midir?

LARİX
12-12-2010, 22:40
Syn Serenler...

Birbirimizi sevmekten, saymaktan başka şansımız yok...Büyük sevecek , küçük sayacak... Büyük joplamayacak, küçük hoplamayacak...

Sayın Larix;

Omlet konusuna fazlaca takılıp kaldınız sanırım.
hazır elime geçmişken size de bir soru;
Yukarıda yazdığım konuda hiçbir tepkinizi göremedim.
Siz sadece işinize gelen konularda mı tepki gösterir o konuyu büyütürsünüz?
Bu çifte standart değil midir?

:) Aslında çok detaya girmeden fikrimi yazmıştım , sanırım gözden kaçtı...

STAH
12-12-2010, 23:03
Sesini duyurmanın daha insancıl yöntemleri var iken,

tekel işçileri...

(Dünyanın en büyük içecek firması olan Dieago, Mey İçki'ye talip oldu.

Reuters'ta yer alan habere göre, Diageo, Mey İçki için 2.5 milyar dolara kadar bir bütçe ayırdı. Mey İçki, Tekel'in alkollü içecekler bölümünü 2004 yılında 292 milyon dolara alıp 2006 yılında TPG Capital'e 800 milyon dolara satmıştı.)

2004 yılında hükümet tarafından 292 milyon dolar gibi süfli bir paraya satılan, sadece 2 sene gibi kısa bir süre içinde 800 milyon dolara el değiştiren ve şimdiki ederi tam 2.5 MİLYAR DOLARA çıkan işletmelerinden çıkarılıp,ayda 600 lira ve garantisi olmayan işçi kapsamına döndürülmeleri konusunda haklarını sadece oturma eylemi yaparak aramışlardı..

ne olursa olsun polise direnmeme konusunda karar almışlardı..ve kararlarında sonuna kadar durdular..

sonuç;

http://666kb.com/i/bp6e4z25wkf8zzq7e.jpg

http://666kb.com/i/bp6e6h5ckpaabli7e.jpg

http://666kb.com/i/bp6eb8t5vm80wd6ju.jpg

2007 yılında dünyanın gördüğü en büyük kanuni mitingler yapıldı..milyonlarca kişinin katıldığı mitinglerde bırak olayı, bir tek çiçek dahi ezilmedi..mitinge 7 yaşında bebe den 70 yaşındaki dede ye kadar herkes katıldı..

http://666kb.com/i/bp6enyd930y63kl0q.jpg

sonuç;

katılanların hepsi terörist ilan edildi...düzenleyen liderler silivride..suçlarının ne olduğunu bilmeden senelerden beri zindanlarda sürünüyor...

RUHAT MENGİ

http://666kb.com/i/bp6ezezoohiosh2ei.jpg

yaptığı program sadece Türkiye de değil bir çok ülkeden izleniyor ve büyük ses getiriyordu..son derece kaliteli ve bilgilendirici bir program idi..bir çok kez iktidara ait siyasetçilerin de çağırılmasına rağmen katılmamışlar ama patronuna yapılan baskı neticesinde program sonlandırılmıştır..

UĞUR DÜNDAR

http://666kb.com/i/bp6fc5an6ry3ybp7u.jpg

sesini kısamadıkları ve herhangi bir açığını da bulamadıkları için ,f tipi polislerin eşinin yurt dışına çıkış kayıtlarını, hastalıklı kafalıların basın organına ulaştırarak, AİLE NAMUSUNA iftira etme yoluna giderek susturmaya ve baskı altına almaya çalıştılar..ama dişlerini geçiremediler..herhangi bir şiddete başvurmadan tepkisini gösteriyordu..

BEKİR COŞKUN

http://666kb.com/i/bp6fklchap2az9fmy.jpg

çalıştığı her yerden kovduruldu...hatta Türkiye den bile kovulmak istendi..herhangi bir şiddete başvurmamıştı..tepkilerini yazıyordu..

EMİN ÇÖLAŞAN

http://666kb.com/i/bp6fngqph3zaopduy.jpg

çalıştığı her yerden kovduruldu..herhangi bir şiddete başvurmamıştı..tepkilerini yazıyordu...

daha bir çok örnek vermek mümkün..

sivil toplum örgütleri susturuldu...muhalif basın susturuldu..özgür üniversite susturuldu..
basının nerede ise tamamı baskı altında..cesur bir kaç tan yazar ne zaman işinden olacağını bilmeden yazma gayreti içinde...

şimdi siz kalkmış '''SESİNİ DUYURMANIN DAHA İNSANCIL YÖNTEMLERİ VARKEN'''diye söze başlıyorsunuz...

nasıl..??? ın cevabını da yazarsanız hepimiz öğrenmiş oluruz bu yöntemleri

bende şiddete,hakarete ve saygısızlığa karşıyım..

ama koyun gibi güdülen TEPKİSİZ BİR TOPLUMA da karşıyım...

o zaman vereceğiniz ''' NASIL''' ın cevabı son derece önemlidir..

STAH
12-12-2010, 23:09
'''Ancak işin tuhaf yanı şuydu; muhafazakar gençlik, solculara olan tepkisinden dolayı Amerika'nın yanında yer almaya karar vermişti. Hatta 16 Şubat Pazar günü inanılmaz bir eyleme imza attılar. Dolmabahçe'ye demirlemiş 6. Filo'ya ait bir gemiyi kıble yaparak namaz kıldılar.Amerikan deniz subayları şaşkındı. İzmir'de genelev kadınları onları kapıdan içeri almamıştı. Şimdi de İstanbul'da gemileri kıble kabul edilmiş, muhafazakar gençlik gemiye karşı namaz kılıyordu..'''.

------

inanılacak gibi değil..!!!!!

İzmir genelev kadınlarının yaptığı eylemi hatırlıyorum..6 cı filo askerlerinin üsküdar dan denize atıldıklarını da biliyorum..ama 6 filo gemilerinin kıble yapılarak namaz kılındığını yeni öğrendim..!!!!

e-fulya
12-12-2010, 23:25
..inanılacak gibi değil..!!!!!

İzmir genelev kadınlarının yaptığı eylemi hatırlıyorum..6 cı filo askerlerinin üsküdar dan denize atıldıklarını da biliyorum..ama 6 filo gemilerinin kıble yapılarak namaz kılındığını yeni öğrendim..!!!![/B]

Hangi amaçla yapılırsa yapılsın ABD Kongre Binasını ''kıble'' yapan bu insanların müslümanlıkla-islamla bir ilgisi olabilir mi?İslamı böyle iğrenç şovlarla katlediyorlar.
Buyrun:
http://v1.iha.com.tr/p5.swf?v=5300

Ama..bir yönden doğru..arabından bilmem nesine kadar birçok ulus veya zat için zaten ABD kıbledir.
Veya şöyle diyelim..Siz sanıyor musunuzki Suudi krallarının kıblesi KABE'dir..
Hayır..Onların da kıblesi ABD ve Kabe etrafına doldurdukları milyar dolarlık gökdelenlerdir.

FİRAVUN_DAVUT
12-12-2010, 23:28
İzmir genelev kadınlarının yaptığı eylemi hatırlıyorum..6 cı filo askerlerinin üsküdar dan denize atıldıklarını da biliyorum..ama 6 filo gemilerinin kıble yapılarak namaz kılındığını yeni öğrendim..!!!!

...

Hayatta öğrenilecek daha çok şey var...

Hadi Rastgele...

STAH
12-12-2010, 23:40
Buyrun:

..Onların da kıblesi ABD ve Kabe etrafına doldurdukları milyar dolarlık gökdelenlerdir.

rezalet yahu..

şimdi daha iyi anlaşılıyor; ırakta milyonlarca masum insan abd tarafından katledilirken,ebu garip te insanlık suçu işkenceler yapılırken,yüzbinlerce müslüman kadının ırzlarına geçilirken, neden diğer müslüman ülkelerden ses çıkmadığını ve hatta eş başkan olarak desteklendiğini...

internetten, bir konu üzerine çalışma yaparken tesadüfen bulduğum bu gazete küpürünü,'''bu kadar da olmaz''diyerek hiç dikkate almamıştım..

dikkate alınmaya değer miydi acaba..?

http://666kb.com/i/bp6gr3y23chu5idm2.jpg

balaban
12-12-2010, 23:41
'''Ancak işin tuhaf yanı şuydu; muhafazakar gençlik, solculara olan tepkisinden dolayı Amerika'nın yanında yer almaya karar vermişti. Hatta 16 Şubat Pazar günü inanılmaz bir eyleme imza attılar. Dolmabahçe'ye demirlemiş 6. Filo'ya ait bir gemiyi kıble yaparak namaz kıldılar.Amerikan deniz subayları şaşkındı. İzmir'de genelev kadınları onları kapıdan içeri almamıştı. Şimdi de İstanbul'da gemileri kıble kabul edilmiş, muhafazakar gençlik gemiye karşı namaz kılıyordu..'''.

------

inanılacak gibi değil..!!!!!

6.filoya Secde ettiklerini bilmiyordum doğrusu ama hep yazıyorum bunlar ABD'nin önünde secde ediyorlar diyorum ne kadar doğru söylüyormuşum. adamlar kanıtlamışlar bir de:D:D:D

Bunların Allahları
1) ABD
2) yeşil (ABD Başkanlısından).

LARİX
12-12-2010, 23:47
Hangi amaçla yapılırsa yapılsın ABD Kongre Binasını ''kıble'' yapan bu insanların müslümanlıkla-islamla bir ilgisi olabilir mi?İslamı böyle iğrenç şovlarla katlediyorlar.
Buyrun:

Ama..bir yönden doğru..arabından bilmem nesine kadar birçok ulus veya zat için zaten ABD kıbledir.
Veya şöyle diyelim..Siz sanıyor musunuzki Suudi krallarının kıblesi KABE'dir..
Hayır..Onların da kıblesi ABD ve Kabe etrafına doldurdukları milyar dolarlık gökdelenlerdir.

Bir müslümanın, kıblesi sadece ve sadece Kabe'dir ... Bence konuyu fazla hassas noktaya taşıyorsunuz... Bunu yapmayın... Paylaştığınız video da derinliği bilmiyorum, bir protesto içinmi kongre binasının önündeler ...Kongre binası , kıble ile aynı istikamete düşmüş gibi görünüyor... ( tabi ki ordaki insanlar hangi amaç için ordadır , nedir bilmem)

Mısırda firavunun mezarı , piramitlerin etrafında namaz kılmak zorunda kalan biri , kıble ile mezar üst üste gelirse , töbe aşa, firavuna mı secde etmiş olur...

alihandro
13-12-2010, 00:10
sayın larix,

herşeyde şerh, herşeyde te'vil, herşeyde özür, herşeyde mazeret, herşeyde söylenecek kelime olmaz.

bazen sadece Allaha daha çok inanırsınız.

bazen daha çok sığınırsınız... daha çok dua edersiniz...

daha çok ağlarsınız bu ümmet için...

işte mesela ben,
Allah'a kasem olsun, kabei muazzama hakkı için, gerçekte heva ve heveslerini, menfaatlarını ilah ittihaz ettikten sonra bir de kendilerini müslüman olarak tanıtıp da, islamiyetin şerefli yüzünü yerlere sürenlerden yevmi kıyamette kendi adıma ve bütün asırdaş müslümanlar adına ben davacı olacağım...

hiçbir şey için değil, ancak şahadet için yeminimi açık etmişimdir...

ve o günde, biz işin hakkını verici insanlardık, hakikatı yazar ve çizerdik bildiğimiz kadarı ile, ama senin kullarından bir hakikatlısı, çıkıp da senin dinine mensup kulcağızların için, dinin için ne yaptı, ne yapabildi dediğinizde, işte ben bir yemin etmiştim, ya rabbi, hakkım her ne ise tehir buyur ve davamın hakkından geliver dediğim zaman evet, bu yemin etmişti, herhalde yapabilse idi daha fazlasını da yapardı dünyada iken dersiniz.

alihandro
13-12-2010, 00:43
maalesef bunlar herşeyde şerh, herşeyde te'vil, herşeyde özür, herşeyde mazeret bulmakta hüner sahibidirler..

o değil de efendim, kimsenin mahcup olmasını istemeyiz aslında. ama insan bu derecede ölçüsüz ve şartlı bakınca konuya, bu mertebe kandırılmış olunca tabi yazık oluyor... yani hakikaten yazık oluyor geçen ömre...

teşekkür ederim.

Serenler
13-12-2010, 10:38
Polise eğitim veren profesörden acı eleştiri

Bizzat polisleri eğiten Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Vahit Bıçak, polisin öğrencilere sert müdahalesini ''Polise verdiğimiz eğitimin boşa gittiğini görmek çok acı'' sözleriyle eleştirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16518336.asp?gid=373

=======================================

İşin içindeki uzman böyle diyor.
Burada olayı savunanlar hala diyecek bir laf bulabilecekler mi?
Bence bulacaklardır bundan hiç kuşkum yok:)

orwel1984
13-12-2010, 10:45
Burada olayı savunanlar hala diyecek bir laf bulabilecekler mi?

Politika gerekirse "ayranım kara" deme sanatıdır, sanatını iyi icra edenler halkı da ayranın kara olduğuna inandırırlar.

Red Kit
13-12-2010, 10:56
Medya dan köşe yazılarını okumak için hissenet medya (http://www.hisse.net/forum/content.php?r=141-Medya) sayfasını ziyaret ediniz.

http://www.hisse.net/forum/content.php?r=141-Medya