PDA

View Full Version : ISTANBUL'da NERELERDEN ARAZİ ALMALI

TEKMEGÖL
06-04-2009, 16:10
:beurk:PARANIZ VAR. ARAZİ Mİ ALMALI, KONUT MU ?

DİYELİMKİ KONUT ALDINIZ: Değerlendi, değerlendi, fiyatı 10 sene sonra 100 kat arttı.
siz kendinizi amma da kazandım diye teselli edebilirsiniz. Ama unuttuğunuz birşey var, aynı anda bütün konutların fiyatı arttı. Konutunuzu satsanız ancak yine bir konut satın alabilirsiniz. Yani 10 yıl önce bir konutunuz vardı, 10 yıl sonra yine bir konutunuz var.

DİYELİMKİ ARAZİ ALDINIZ: Konuta ödeyeceğiniz parayla 10 dönüm yer aldınız. Henüz imar durumu yok. Ama imar beklentisi var. Beklediniz. iki üç yıl sonra imar durumu çıktı.
Konutta 10 yıl demiştik, buradada toplam 10 yıl beklediniz diyelim.

Müteahhit geldi %30 ile aldı. 10 dönüme 20 villa yaptı. size %30 verdi 6 adet villanız oldu.

HALBUKI KONUT ALSAYDINIZ HALEN BIR KONUTUNUZ OLACAKTI....?

HANGISI IYI SIZ KARAR VERIN.

Bol Kazançlar.

borsamania
06-04-2009, 23:24
İmar geçmezse ne olacak :))

bikmisbroker
06-04-2009, 23:43
Bir de "beklentisi olan yerlerde" arazi almak var.
Mesela, 3 cu bogaz koprusunun gececegi soylenen anadolu kavagi ve rumeli kavagi ayaklarina yakin yerler.

Bir diger yerde Izmit Korfezinin ustune eskihisar-karamursel hatti uzerinde yillardir Yap, Islet Devret formulu ile kurulacagi ve Istanbulu Bursa uzerinden Izmire baglayacagi soylenen Kopru guzergahinda arazi almak..

O kopru yapilirsa Istanbul-Bursa arasi 1.5 saate dusecekmis.

Sanki bu guzergah uzerinde arazi almak daha iyi, k.mursel tarafindaki bolgede zaten tersane kuruldu bile.

TEKMEGÖL
07-04-2009, 08:31
IMAR GEÇMEZSE NE OLACAK.....?

Tabiiki gözünüzü kapatıp öyle almayacaksınız. Beklentisi olan yerlerden alacaksınız.

ÇATALCA'ya dikkat.

İmarlar seçim arifesinde açıklanmadı... sebep...?
üçüncü köprü seçim arifesinde açıklanmadı.... sebep...?
Çevre yolu nereden geçecek, seçim arifesinde açıklanmadı...sebep...?

Istanbul'da seçimi AKP kazandı,
Seçim öncesi açıklansa idi ve seçimi CHP kazansa idi KESIN IPTAL edilirdi.

şimdi açıklanacak her planı uygulamak için koca beş yıl var.
üçüncü köprü, çevre yolları, üçüncü havaalanı açıklanacak ve bu iktidar zamanında tamamlanacak.

çatalca'ya dikkat. Arazi alacaklar bilhassa İzzettin, Kestanelik, Örcünlü'ye dikkat

Yukarıda saydıklarım gerçekleşip, güzergah ve yerler kesinleşince;
Buralara yapılacak bir yatırım, tüm hayatınızı değiştirip, sizi gelecekte hayal edemeyeceğiniz kadar zengin edebilir.

Ancak; alım yaparken ISKI'ye sorun YAKIN KORUMA arazilere, asla bina yapamayacağınızı bilin ve ISKI ye sormadan alım yapmayın.

Benden söylemesi. İleride çok kazanırsanız bana dua etmeyi unutmayın.

Bol kazançlar.

serdar72
07-04-2009, 08:59
Ne alırsanız alın fakat aşağıdaki yazdıklarımı okumadan almayın.

birde bu aralar ekonomi hakikaten sıkıntılı ne zaman düzeleceği belli değil.

bence hiç acele etmeyin ve kendinizi ağırdan satın.

alıcı görünün ama isteksiz alıcı olun. satıcılar sizin ayağınıza gelsin. düşünüyorum araştırıyorum deyin. acele etmeyin ve mutlaka araştırın. sorabildiğiniz kadar yere ve doğrudan mal sahibine köylüye gidin.

aracıların size gösterdikleri ile diğerleri arasında mutlaka kıyaslama yapın.

unutmayın bu zamanda KRAL NAKİTDİR...

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=25876

ne olursa olsun hakkınızda hayırlısı olsun..........

Selamlar.

serdar72
07-04-2009, 11:16

Tabiiki gözünüzü kapatıp öyle almayacaksınız. Beklentisi olan yerlerden alacaksınız.

ÇATALCA'ya dikkat.

üçüncü köprü, çevre yolları, üçüncü havaalanı açıklanacak ve bu iktidar zamanında tamamlanacak.

çatalca'ya dikkat. Arazi alacaklar bilhassa İzzettin, Kestanelik, Örcünlü'ye dikkat

Buralara yapılacak bir yatırım, tüm hayatınızı değiştirip, sizi gelecekte hayal edemeyeceğiniz kadar zengin edebilir.

Ancak; alım yaparken ISKI'ye sorun YAKIN KORUMA arazilere, asla bina yapamayacağınızı bilin ve ISKI ye sormadan alım yapmayın.

Bol kazançlar.

benim daha önce ankarada aldığım yer ile ilgili satan adamın elinde 1/5000 lik imar planı vardı

fakat yalanmış o plan sınır belirlemek için düzenlenmiş ve sonrasında iptal bile olmuş.

bizzat gidin belediyeye sorun bilgi verirler. bu konuda dikkat edin.

DOMATES BİLE ALIRKEN PAZARDA 3-4 YERE BAKIYORUZDA MİLYARLARI YATIRIRKEN NEDEN DİKKAT ETMEYİZ. ÇÜNKÜ GÜVENİRİZ.

HAYIR HAYIR KİMSEYE GÜVENMEYİN. BU EN YAKIN ARKADAŞINIZ VE ÇOK İYİ GÖRDÜĞÜNÜZ KİŞİ BİLE OLSA.

amacım arkadaşı suçlamak değil başımdan geçeni anlatarak diğer insanlarında afedersiniz kazık yemesini engellemektir.

selamlar.

borsamania
07-04-2009, 12:24
Dostum çok iyi niyetli bi insansınız insanlara karşılıksız yardım ediyorsunuz yatırıma yönlendiriyorsunuz. Bende hadımköy tarafı ile ilgili fikirlerinizi merak ettim.

Saygılar

TEKMEGÖL
07-04-2009, 12:51
SAYIN: BORSAMANIA

Hadımköy tarafından bende yer almak için çok araştırdım. Üç sene önce imar yok idi ve çok ucuz fiyatlara yer bulmak mümkün idi. Ancak şimdi imar durumu açıklandı ve hatta bazı yerlere 18 uygulama bile yapıldı.

Bu bölge çoğunlukla DEPO ve LOJİSTİK imarlı olduğundan, son senelerde çok hızlı fiyat artışı oldu. üç sene önce 20 dolar olan yerler şu anda 150 - 300 dolar arasında. Yani atı alan üsküdarı geçmiş gibi görünüyor.

Ancak yinede araştırıp, uygun yer alırsanız, uzun vadede çok para kazanacağınızı düşünüyorum.

Çünkü Üçüncü köprü açıklanınca, Bu bölgeden Depo ve Lojistik bağlantısı, üçüncü çevre yoluna daha yakın olacak.

Bol kazançlar.

borsamania
07-04-2009, 15:09
Yorumunuza teşekkür ederim sizin de belirttiğiniz gibi biçok bölgede fiyatlar yeterince yüksek

serdar72
07-04-2009, 15:53
İmar geçmezse ne olacak :))

üstüne 5 bardak terkos suyu.....nasıl olsa bedava. :) :) :)

serdar72
07-04-2009, 16:03
Araştırma yaptığım zamanlar şunu gördüm.

birinin 7-8 dediği yere başka biri 3-4 diyor. peki nasıl oluyor. bu kadar fark olur mu?

biri aracı, almış satmak istiyor veya başkasının malının üstüne iyi bir kar koyup satmaya çalışıyor. alan birini bulurum. almazsada maliyeti mi var bana taş attım kolummu yorulacak mantığı ile çalışıyor. hatta bu işi ikinci iş olarak yapıyor.

Diğeri ise bunun ticaretini profesyonel anlamda yapıyor ve bir müşteri başka memnun müşteri getirir deyip satızı ile alıcıyı bir araya getirerek komisyon alıyor.

bazılarıda gerçekden elinde malı var onu satmak istiyor.

tüm bu seçeneklere göre fiyatlar da değişiyor ve bu kadar fark ortaya çıkabiliyor.

yazdıklarımın bir çoğunu ya yaşadım yada birinci elden çevremde duydum. bunların bir kısmını da yazmadım sizler ile paylaşmadım. ancak yakında onları da paylaşacağım. amacım bilgi vermektir. ne mal alıyorum ne mal satıyorum. aldım bekliyorum. arkadaşların bilgilerini paylaştıkları böyle bir forum olması çok güzel.

herkes yaşadığını ve fikirlerini paylaşıyor.

:) :) :)

emlaksan
07-04-2009, 17:32
Sayın Tekmegöl;

Açılış yazınızda dile getirerek verdiğiniz örnek hayli güzel. Düşündürücü. Teşvik edici. Bende sizin gibi bu tarz yatırımlar hakkında olumlu düşünüyorum. İstanbul gayrimenkulleri konusunda burda topik yürüten Sayın Rasputin46-2 ve size ayrıca teşekkür ediyorum. Konuya net örnek oluşturması bakımından bir kaç satırda ben yazmak isterim. 1993 de Mamak bölgesinde bir yatırımcı ile imar yakını ama imarın dışında olan bir arazi aldık. Aynı anda bizde %20 civarında bir nakitle aynı parsele hisselendik. Zaman içinde imar geçti. 4 adet imar parseli çıktı. Müteahhit girdi ve 75 adet daire yapıldı. Paylaşım %35 lehimize ve %65 yüklenici lehine idi. Mal sahibi taraf olarak 28 adet daire teslim edildi. Küçük ortak olarak bize düşen daireler 5 adet oldu. O tarihte arsaya ödediğimiz para 1 Renault Spring marka aracın bedelinin yarısı kadardı. Dairelerin teslimi 1999 - 2003 arasında etaplar usulüyle gerçekleşti. Şimdi geriye dönüp bakıldığında, yarım araç parası ile yapılan bir yatırımın nihai portresinin, ne kadar kazançlı olabileceği çok net şekilde görülmektedir. Üstelik bu olay afaki değil bizzatihi gerçektir. Bu ve benzeri örnekleri neredeyse 20 yıldır müşahade ediyoruz. 1992 yılında 2.300.000 TL ye alınan bir arsa hissesinin, Etlik semtinde 1 adet net daireye dönüştüğü gerçeği düşünüldüğünde, gayrimenkul yatırımının ne kadar mantıklı olduğu tartışmasızdır. Burada en önemli püf noktalarından biri yer-lokasyon seçiminin planlara dayanmasıdır. Hangi planlara? Devletin resmi onaylı nazım planlarına. Bir diğeri ise beklemeyi bilmek, sabretmektir. İkisi birleştiğinde, çok önemli bir sorun olmadıkça, (savaş-ekonomik fevkaladelikler vb.) vade içerisinde zarar söz konusu olmaz. Bir yatırıma olumlu bakabilmek için ve elbette olumlu sonuçlara ulaşabilmek için yatırımlarımızı odakladığımız hedefleri bilmek, doğru seçeneği işaretlemek zorundayız. Hepimiz için geçerli olan budur. Tabii ben örneklerimi Ankara arsalarına dayandırdım. İstanbul için yeni plan hazırlanacak. Bu plan onaylandığı andan itibaren devrede olmayı arzu ediyorum. İstanbul yatırım bölgelerini çalışmak ayrı bir güzellik olacaktır. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.

Selamlar,
Serhan

.

ZzeusS
07-04-2009, 20:49
Ben Silivri diyorum...

İşte İstanbul'un imar planı

Tarih: 16 Mayıs 2007 Kaynak: Vatan
Vatan çalışmaları yaklaşık 2 yıldır devam eden İstanbul'un 1/25 binlik imar planlarının taslağını ele geçirdi.

Yeni planlara göre Anadolu Yakası'nda Kartal, Pendik ve Tuzla büyük prim potansiyeli taşıyor. Avrupa Yakası'nda ise Silivri'de 2 milyon nüfuslu bir kent kurulacak. Kent merkezlerinde ise en büyük süpriz Kağıthane'ye... Kağıthane'de 160 bin metrekare alanlı silikon vadisi inşa edilecek. Diğer silikon vadileri ise Kurtköy, Tuzla Silivri'de.

Vatan çalışmaları yaklaşık 2 yıldır devam eden İstanbul'un 1/25 binlik imar planlarının taslağını ele geçirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi uzmanlarının çalıştığı taslak, İstanbul Metropoliten Planlama Merkezi'ne hazırlatıldı.

Taslak, 2023 yılına kadar İstanbul'un gelişimine yön verecek nitelikte. Önümüzdeki aylarda İBB Meclisi gündemine gelecek taslak, meclis onayının ardından yürürlüğe girecek.

İşte taslakta ilçe ilçe İstanbul:
Avcılar: İlçeden sanayi tesisleri kaldırılacak. Sanayi tesisleri yerine ofis ve alışveriş merkezleri inşa edilecek. 27 kilometre uzunluğundaki Bakırköy-Beylikdüzü hafif raylı taşıma hattının güzergahında kalan ilçe ikinci derece merkez olacak. Jeolojik açıdan sorunlu olan sahil şeridinde konutlar yıkılarak yenileri inşa edilecek. Ayrıca kıı şeridinde turizm geliştirilecek. Tahtakale Bölgesi nitelikle konut inşaasına ayrılacak.

Bağcılar: İlçede çok ciddi kentsel dönüşüm uygulaması yapılacak. Neredeyse ilçenin tamamı yıkılarak yeniden inşa edilecek. Kazlıçeşme-İkitelli hattıyla metroya bağlanacak. Ayrıca Halkalı hattı da oluşturulacak. İlçenin sınırları içerisinde E-5-TEM bağlantı yolu açılacak. Alibeyköy, Gaziosmanpaşa ve Tekstilken üezirinden inşa edilecek metro Bağcılar'a ulaşacak.

Bakırköy: Ayamama Deresi boyunca yeşil band oluşturulacak. bu band sahil kesiminde de devam edecek. 1. derecede merkez olma özelliği korunacak. Deniz araçları seferleri artırılacak. Yenikapı ile metro bağlantısı yapılacak. Ataköy turizm bölgesine dönüşecek. Kruvaziyer limanı inşa edilecek. Planlı ilçe zemin ve inşaat kalitesi açısından deprem riski taşıyor. Bu sorun çözülecek. Florya'ya yat limanı inşa edilecek.

Bahçelievler: E-5 üzerindeki eski sanayi tesislerinin bulunduğu arsalara az katlı ofis ve alışveriş merkezleri inşa edilecek. Yapılaşmanın yüksek olduğu ilçede kentsel dönüşüm uygulanacak. İlçe metro ile Bakırköy'e, bir başka hat ile Yeşilköy'e bağlanacak. Yenibosna'daki sanayi tesisleri boşaltılacak. Yerine hizmet sektörüne yönelik yapılaşmaya izin verilecek.

Bayrampaşa: Sanayi tesislerinin tamamı boşaltılacak. Yerine ofisler ve alışveriş merkezleri inşa edilecek. Seyrantepe ile Kazlıçeşme arasında inşa edilecek metro hattı ilçeden geçecek. İlçenin neredeyse tamamı yıkılarak yeniden inşa edilecek.

Beşiktaş: Aşırı nüfus baskısı altındaki ilçe metro ile Zincirlikuyu'ya bağlanacak. Ayrıca metro bağlantısı darhane üzerinden Kağıthane'ye ulaştırılacak. Ayrıca Beşiktaş-Şişli-Metris metro hattı oluşturulacak. Böylece traifiğin rahatlaması sağlanacak. İlçede kültür etkinliklerine yönelik altyapı hazırlanacak.

Beykoz: Metro ile Üsküdar'a bağlanacak. Mahmut Şevket Paşa, Ali Bahadır, Öğümce, Paşamandra, Bozhane, Göllü, Kılıçlı, İshaklı, Cumhuriyet ve Polonezköy doğa turizmi ve ekolojik tarımın geliştirileceği köyler. İlçe sınırlarındaki doğal SİT alanları yapılaşma tehlikesi ile karşı karşıya. İlçede cam sanat müzesi kurulacak. Hidiv Kasrı, Mihrabad, Beykoz Korusu ve Beykoz Çayırı İstanbul geneline hitap edecek mesire yeri haline dönüştürülecek. Kavacık'ta yeni ofis inşaatlarına izin verilmeyecek.

Beyoğlu: JICA raporuna göre yüksek deprem riski altındaki ilçelerden. Binaların sağlıklı hale getirilmesi gerekiyor. Halıcıoğlu, Sütlüce, Okmeydanı ve Namazgah özel müdahale gerektiren koruma alanlarından. Ayrıca ilçenin Haliç kıyısındaki Aynalıkavak ve Taşkızak tersanelerinde kültür tesisleri oluşturulacak. İstiklal Caddesi ve Tarlabaşı'nda sivil toplum örgütlerinin katılımıyla kentsel dönüşüm projeleri artırılacak. Beyoğlu ve Taksim'e ulaşım kolaylaştırılacak. İnşaası devam eden Taksim-Yenikapı hattı Kazlıçeşme'ye kadar uzatılacak. Karaköy, Perşembe Pazarı ve Tersaneler bölgesi yeniden canlandırılacak.

Büyükçekmece: Kıraç ile birlikte ilçedeki sanayi tesislerinin mevcut üretim tesislerinin niteliği arttırılacak. Göl ve Sazlıdere Havzası'ndaki sanayi tesisleri zamanla tasfiye edilecek. İlçenin sahil şeridi turizm ve rekreasyon amaçlı düzenlenecek. İlçenin Beylikdüzü ve Gürpınar gibi yerleşim merkezlerinde zemin akması ve kaymalarına neden olan aktif ve potansiyel heyelan alanları bulunuyor. Göl ile Terkos arasındaki alanda doğal ve yaban hayatı korunacak. 5 adet yeni kent ormanı planlanacak. Göl havzasının orta ve uzun koruma kuşakları İSKİ Yönetmeliği çerçevesinde yerleşime açılacak. Mevcut sanayi tesisleri daha sağlıklı hale getirilecek. Küçükçekmece Gölü ile Büyükçekmece Gölü arasındaki alan lojistik depolarına ayrılacak. Mimarsinan'daki sanayi tesislerinin bir kısmı turizm tesisine dönüştürülecek.

Çatalca: Nüfus artışının içme suyu kaynaklarını kirletmesine izin verilmeyecek. İlçedeki 600 bin metrekare alanda faaliyet gösteren sanayi tesisleri 10 yıl içinde boşaltılacak. 54 milyon 200 bin metrekare alanlı tarım arazileri korunacak. Mutlak ve kısa mesafeli koruma alanlarındaki araziler 5 yıl içinde kamulaştırılacak.
Eminönü: Tarih Yarımada'nın kimliği ile uyuşmayan işlevler tasfiye edilecek. yani üretim ve imalat yapılmayacak. Çevre, yaşam ve yapı kalitesi yükseltilecek. İstanbul silüeti tekrar kazandırılacak. Tarihi, kültürel ve mimari değerler korunacak. Lastik tekerlekli ulaşım sisteminin tarihi eserler üzerindeki baskısı azaltılacak. Gece-gündüz arasındaki nüfus farkı azaltılacak. Ticaret alanlarının ve turizm işletmelerinin konut alanları üzerindeki baskısı azaltılacak. Boşaltılan mekanlar tekrar konut işlevi kazanacak. Surlar turizm açılacak. 40-50 rakımın üzerindeki yapılaşmaya izin verilmeyecek. Meydanların ve külliyelerin tarihi kimliğini bozan yapılar yıkılacak. Zarar görmüş eski eserler restore edilecek.

Eyüp: İlçedeki konutların öncelikli olarak lenilenmesi gerekiyor. Silahtarağa ile Gaziosmanpaşa arasındaki koridor hizmet ve sosyal donatı koridoru haline getirilecek. Akpınar'da turizm amaçlı arsa imarı verilecek. Pierre Loti eleferik ile Taksim'e bağlanacak. Alibeyköy'ün depo ve sanayi tesislerine festival alanları inşa edilecek. Alibeyköy havzasının mutlak korunma alanındaki konut alanları acilen kamulaştırılacak. Defterdar Mahallesi'nde sur tecrit alanı içinde kalan 4 bin 179 kişinin yaşadığı evler boşaltılacak.

Esenler: Otogar ile Akpınar Caddesi arasındaki alan yeşil alana dönüştürelecek. Esenler Oto Sani merkezi iş alanına dönüştürülecek. İlçe TEM'e ekspres yol ile bağlanacak. İlçe genelinde ciddi kentsel dönüşüm projesi uygulanacak. Kentin muhtelif yerlerinde cep otogarları yapılarak, mevcut otogarın trafiği azaltılacak.

Gaziosmanpaşa: Güngören üzerinden Yenibosna'ya karayoluyla bağlanacak. İlçedeki sanayi tesisleri hizmet ve ticaret alanına dönüşecek. İlçe genelinde yenileme ve kentsel dönüşüm projeleri uygulanacak. Gaziosmanpaşa-Avcılar TEM otoyolunun kuzeyinde paralel bir yol yapılacak. Beşikta'tan başlayarak Kağıthane, Eyüp üzerinden Gaziosmanpaşa'ya gelecek metro Ispartakule'ye kadar uzanacak.

Habibler'de kuzeye gelişim engellenecek. Habibler ve Cebeci'de 2 milyon 900 bin metrekare alanlı hayvanat bahçesi, 8 milyon 800 bin metrekare bölge parkı ve 490 bin metrekare hizmet ve donatı alanı oluşturulacak. İSKİ Koruma havzasındaki konutlar yıkılacak. Gazi, Zübeyde Hanım, Cebeci, Habibler ve Malkoç'taki orta ve uzun koruma mesafesindeki konutlar rehabilite edilecek.

Güngören: İlçe genelinde kentsel dönüşüm uygulamaları yapılacak. Zeytinburnu ile Bağcılar arasında yapılacak hafif raylı taşıma hattı Güngören'den geçecek. Merter'deki tekstil teşhir mağazalarına dönüşmüş olan Keresteciler Sitesi'ne İstanbul genelinde erişilebilirlik kolaylaştırılacak.

Kadıköy: Emekevler'de gecekondu dönüşüm projesi uygulanacak. İlçede nüfus yoğunluğu düşürülecek. Merzede yüzde 30 oranında konutlaşma sağlanarak, ilçenin gece-gündüz arasındaki nüfus farkı azaltılacak. Merkezde sinema, tiyatro ve sergi salınlarına dönüşümün önü açılacak. Deprem riski olan noktalarda binalar yıkılarak yenisi inşa edilecek. Kadıköy'ün mevcut merkezi ile entegre olmak koşuluyla E-5'e kadar yeni bir ticaret ve ofis binalarının bulunduğu yeni bir alan oluşturulacak. Kurbağalıdere'nin batısındaki bu alan yaklaşık 1 milyon metrekare olacak. Kozyatağı ile Bostancı arasında 2 milyon metrekare alanda ticaret ve ofis alanları oluşturulacak.

İskelede yeni düzenlemeler yapılacak. Deniz ulaşımı daha kolay hale getirilecek. Anadolu yakasının en önemli merkezi olan ilçe yeniden yapılandırılacak. Bu yapılandırmada 22 kilometrelik Kartal-Kadıköy metro yatırımı belirleyi olacak. İlçedeki konutların donatı standartları yükseltilecek. Yaşam kalitesi artırılacak. Sağlıksız ve yasadışı gelişen Fikirtepe, Merdivenköy ve Dumlupınar yeniden ele alınarak planlı ve düzenli yapılaşma sağlanacak.

Kağıthane: Metro ile Beşiktaş ve Metris'e bağlanacak. Ayrıca Levent-Maslak metrosu Seyrantepe üzerinden ilçeye ulaşacak. Beşiktaş'tan başlayan bir başka metro bağlantı hattı ise ilçeden kazlıçeşme'ye yönelecek. İlçedeki nüfus yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor. Depolama ve sanayiden dönüşecek alanlarda festival amaçlı tesislerin inşa edilecek. Kentsel dönüşüm projesi uygulanması zorunlu. İlçenin Büyükdere Caddesi'ne yakın olan kısımları ise merkezi iş alanına dönüştürülecek. Kentsel dönüşüm projesi İBB, Kağthane Belediyesi ve TOKİ tarafından uygulanacak. Sadabad'da mesire yeri düzenlemesi yapılacak. Cendere Vadisi projesi ile de yeşil alan düzenlemeleri yapılacak. İlçe sınırlarında bir de silikon vadisinin oluşturulması gündemde.

Kartal: Sabiha Gökçen Havalimanı'na yakınlığı, Avrupa Yakası ile deniz yoluyla bağlantı kurma olanağı, Gebze sanayi Bölgesi'ne yakınlığınedeniyle üst düzey bölge olarak geliştirilecek. İlçedeki sanayi tesislerinin neredeyse tamamı boşaltılacak. İlçe bilgi ve teknoloji merkezli şirketlere ev sahipliği yapacak şekilde düzenlenecek. Ticaret, finans ve kültür etkinlikleri ise artırılacak. E-5 ile Kurtköy arasındaki alanda ciddi kentsel dönüşüm uygulamaları yapılacak. İlçedeki mevcut sağlıksız binalar, yıkılarak yenileri inşa edilecek. Metro ile Kurtköy, Tuzla ve Gebze'ye bağlanacak.

Küçükçekmece: Gölün güneyinde oluşturulacak iç ve dış kumsallar ile turizm ve rekreasyon alanları oluşturulacak. Kayabaşı, Ispartakule, Altınşehir, Yarımburgaz, Ayazma, Güvercintepe ve Şahintepe konut gelişme alanları. Yani toplu konut inşa edilecek bölgeler. Özellikle Kayabaşı bölgesine uydukent kurulacak. Küçükçekmece gölünün ekolojisi korunacak. Olimpiyat koyunun güneyinde yeşil alan bölgesi oluşturulacak. Bakırköy-Beylikdüzü arasındaki metro ilçenin ulaşımına katkıda bulunacak. İkitelli yapılacak ulaşım yatırımlarıyla tüm kente hitap eden bir merkez kimliğine kavuşturulacak.

Maltepe: İlçe sınırlarında 6 milyon 300 bin metrekare alanda Türkiye'nin en büyük bölge parklarından birisi olacak. Askeri alanlarla çevrelenmemiş, yapılaşma başlamamış olan alanlar bölge parkına dönüştürülecek. Kurtköy'e bağlantı yolu yapılacak. E-5 ile TEM arasında bağlantı sağlanacak. Başıbüyük'te kentsel dönüşüm yapılacak. Dragos'taki sanayi tesisleri yenilenecek.

Küçük bir cep otogarı yapılacak
Pendik: Üniversite altyapısı geliştirilecek. Liman altyapısı geliştirilecek. Liman için kullanılacak alan kısıtlı olduğundan buradaki potansiyel Gebze'ye yönlendirilecek. İlçe sınırları içerisinde, üniversite, organize sanayi bölgesi, lojistik merkezi ve teknopark ile bağlantılı 500 bin metrekare alanlı fuar ve sergi alanı oluşturulacak. Kartal'dan başlayacak ve tuzla'da bitecek olan E-5 ile TEM arasındaki Doğu - Batı yönündeki arter ilçeden geçecek. İlçedenin kuzeyinde 500 bin metrekare alanlı fuar tesisleri inşa edilecek. Sabiha Gökçen Havalimanı ile Tuzla lojistik merkezi ve sanayi alanlarının kesişiminde 3 milyon 200 bin metrekare alanlı İstanbul Teknoloji Parkı inşa edilecek. Tuzla Tersanesi ve Sabiha Gökçen Havalimanı arasında 6 milyon 500 bin metrekare alanlı Lojistik merkezi oluşturulacak. Kıyı şeridi yeniden düzenlenecek. Kıyı alanlarında yeşil bir kuşak oluşturulacak.

Şişli: Büyükdere caddesi üzerinde inşa edilecek gökdelenler denetim altına alınacak. Aksi takdirde bu durum hem egzozlardan hem de evsel yakıtlardan çıkan kirleticilerin çok yoğun olduğu ilçenin daha da kirlenmesine neden olacak. Kuştepe'de kentsel dönüşüm projesi uygulanacak. Harbiye Açık Hava Tiyatrosu, kongre vadisine dönüştürülecek. İlçedeki sanayi tesisleri boşaltılacak. Buralar hizmet sektörünün faaliyet gösterdiği merkezler haline gelecek. Ayrıca dinlence, eğlence ve alışveriş merkezleri yapılarak Büyükdere Caddesi rehabilite edilecek. TOKİ'nin Galatasaray'a yapacağı stadyum ile daha edğerli hale gelecek Seyrantepe metro ile İSTOÇ'a bağlanacak. Ayrıca Levent Maslak hattı da Seyrantepe ile bağlantılı hale gelecek.

Sarıyer: Doğal SİT alanları tehdit altında. Taksim-Maslak merkezi iş alanının kuzeye doğru yayılması engellenmeli. İstinye turizm merkezi haline getirelecek. zekeriyaköy yoğun yapılaşma baskısı altında. Gümüşdere, Kilyos, Demirciköy ve Rumeli Feneri'nde su sporları ve Kilyos'ta ise müzik ile festival merkezleri oluşturulacak. Kilyos-Karaburun arası koruma altına alınacak. Kilyos ve civarında rekreasyon alanları oluşturularak günübirlik turizm geliştirilecek.

Silivri: İstanbul'un yeni ve en önemli çekim merkezlerinden birisi olacak. İlçe kuzeye doğru geliştirilecek. Mevcut merkez zemin yapısı açısından risk taşıdığından az yoğunluklu turizm ve kültürel etkinlik merkezi olarak kullanılacak. Zamanla Beylidüzü metrosu buraya kadar ulaşacak. İlçedeki nüfus 2 milyona istihdam edilen eleman sayısı ise 800 bine çıkartılacak. Sadece bilişim sektöründe istihdam edilen eleman sayısı 160 bin olacak. Gümüşyaka'da 7 milyon metrekare alanlı liman ve 9 milyon metrekare alanlı lojistik deposu yapılacak. Selimpaşa, Ortaköy, Kavaklı ve Çanta'da ileri teknoloji üretim merkezi haline gelecek. İlçe genelinde toplam 130 milyon metrekare konut alanı oluşturulacak. Merkez ve Alipaşa Köyü'nde iki sağlık kompleksi inşa edilecek. Çanta üniversite merkezi olacak.
Tuzla: Yeni imar planıyla en fazla gelişecek ilçelerden birisi. Liman daha da geliştirilecek. İstanbul'un en büyük lojistik merkezleri Orhanlı'da buraya inşa edilecek. Erenköy gümrüğü buraya taşınacak. Deri, mermerciler, boya ve vernik sanayiinde faaliyet gösteren sanayi tesisleri disipline edilecek. Orhanlı ve Aydınlı yeni gelişme bölgeleri olarak belirlendi. Özellikle Orhanlı ciddi bir çekim merkezi olacak. Konut için ayrılan alan 5 milyon metrekare civarında. Metro ile Kartal'a bağlanacak. E-5 üstündeki sanayi tesisleri öncelikli olarak boşaltılacak. Buralar ofis ve ticaret merkezi haline dönüştürülecek. Lojistik merkezinin kuzeyinde bir cep otogarı oluşturulacak. Organize sanayi bölgesinin güneydoğusunda 1 milyon 470 bin metrekare alanlı bir teknopark oluşturulacak. Meyve-sebze hali inşa edilecek. Okan Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi'ne erişim kolaylaşacak. Yeni üniversite inşaatlarına izin verilecek. Aydınlı'da kentsel dönüşüm uygulanacak.

Ümraniye: Dudullu Organize sanayi Bölgesi'nde üretim durdurulacak. Yerine ofis ve ticaret binalarının inşaası yönlendirilecek. Buradaki sanayi tesisleri Tuzla Organize Sanayi Bölgesi'ne yönlendirilecek. TEM üzerinde bir cep otogarı inşa edilecek. İlçe metro ile Bostancı ve Üsküdar'a bağlanacak. Elmalı su toplama havzasındaki sanayi tesisleri uzun vadede boşaltılacak. Orman üzerinde baskı oluşturan konut alanlarının yoğunluklarına sınırlama getirelecek.

Üsküdar: İlçe genelinde nüfus yoğunluğunun düşürülmesi hedefleniyor. Metro ile Beykoz'a bağlanacak. Anadolu Yakası'nın en önemli ulaşım odağı olacak. İlçenin merkezi Harim ve Haydarpaşa'da oluşturulacak yeni merkeze kaydırılacak. kültürel ve sanatsal etkinlikler ile ilçenin gece-gündüz yaşınılır hale gelmesi sağlanacak. Mevcut merkez ve Altunizade ise yeniden düzenlenecek.

TEKMEGÖL
11-04-2009, 14:31
Çatalca: Nüfus artışının içme suyu kaynaklarını kirletmesine izin verilmeyecek. İlçedeki 600 bin metrekare alanda faaliyet gösteren sanayi tesisleri 10 yıl içinde boşaltılacak. 54 milyon 200 bin metrekare alanlı tarım arazileri korunacak. Mutlak ve kısa mesafeli koruma alanlarındaki araziler 5 yıl içinde kamulaştırılacak.

Silivri: İstanbul'un yeni ve en önemli çekim merkezlerinden birisi olacak. İlçe kuzeye doğru geliştirilecek. Mevcut merkez zemin yapısı açısından risk taşıdığından az yoğunluklu turizm ve kültürel etkinlik merkezi olarak kullanılacak. Zamanla Beylidüzü metrosu buraya kadar ulaşacak. İlçedeki nüfus 2 milyona istihdam edilen eleman sayısı ise 800 bine çıkartılacak. Sadece bilişim sektöründe istihdam edilen eleman sayısı 160 bin olacak. Gümüşyaka'da 7 milyon metrekare alanlı liman ve 9 milyon metrekare alanlı lojistik deposu yapılacak. Selimpaşa, Ortaköy, Kavaklı ve Çanta'da ileri teknoloji üretim merkezi haline gelecek. İlçe genelinde toplam 130 milyon metrekare konut alanı oluşturulacak. Merkez ve Alipaşa Köyü'nde iki sağlık kompleksi inşa edilecek. Çanta üniversite merkezi olacak.

Arazi alırken, hem Silivri hem Çatalca benim gözdem. Çatalca arazi açısından gerçekten de tarım alanı olarak kalması gereken bir bölge. Ancak Birkaç yıl önce Sn. Tayyip Erdoğan'ın Çatalcayı istanbulun yeni yerleşim alanı olarak işaret ettiğini, Google da eski sayfalarda bulabiliriz.

Yeni yerleşim alanı demek, illaki tarım arazilerini ve su havzalarını imara açmak değildir.

Zaten Önceki yazılarımda da Çatalcadan yer alırken mutlaka İSKİ ye sorun öyla alın diye uyarmıştım. Çünkü YAKIN KORUMADA olan alanlar su havzası demektir. Ve kesinlikle Yapı imar izni çıkmayacağı ve kamulaştırılacağı belli olan alanlardır.

Çatalca İstanbul ile silivrini ortasında kalmaktadır. Ve İstanbula daha yakındır.

Ve yüksek katlı konut yapımız izin verilmemektedir. imarlar VİLLA yapmaya uygun çıkmaktadır. Bu nedenle de gelecekte VİLLALAR kenti olacak ve Zengine hitap edecektir.

Özellikle tekrar söylüyorum, araştırmadan alım yapmayınız. Ben Çatalcada İZZETTİN mahallesinde CEYLAN villalarının çevresini araştırdım ve alım yaptım.

Bekleyip göreceğiz.

Herkese bol kazançlar.

western dream
11-04-2009, 20:28
istanbul içinde büyük araziler var .Onlar satın alınır gerisi hikaye ,...diğerlerini alır 30 sene beklersiniz..

Şehrin göbeğinde 3-4 dönümlük araziler varken ,akıllı işi değil.
Satın alacaksanız onları satın alın.
Çakallarada inanmayın.

Teşekkürler.

Parçala , böl , yönet... ucuz numara.

ZzeusS
13-04-2009, 11:03
istanbul içinde büyük araziler var .Onlar satın alınır gerisi hikaye ,...diğerlerini alır 30 sene beklersiniz..

Şehrin göbeğinde 3-4 dönümlük araziler varken ,akıllı işi değil.
Satın alacaksanız onları satın alın.
Çakallarada inanmayın.

Teşekkürler.

Parçala , böl , yönet... ucuz numara.

Sn. western dream

Hikaye dediğiniz yerlerden 2 yılda 3 kata yakın para kazandım. Kriz döneminde bile fiyatlarda ciddi bir düşüş olmadı. İstanbul'un büyüyebileceği yerler belli ve insanlar artık şehir içinden uzaklaklaşma eğilimindeler. Buna çok neden sayılabilir ( deprem , trafik,gürültü , vs... ) Şehir içindede arsalar olduğu doğrudur ama 3-4 dönümü alabilecek insan sayısı 1/10.000 gibi bir orandadır.

saygılar..

rasputin46-2
13-04-2009, 12:49
sayın tekmegöl.....çatalcada yanılmıyorsam chp kazandı....hükümetin ve büyükşehirin yatırımlarında ve imar değişikliğinde olumsuz bir etkisi olabilirmi....büyükşehir belediyesinin önceden yaptığı planlarda bundan dolayı gecikme, farklılaşma olurmu....bu konudaki görüşünüzü merak ettim....selam ve saygılar....

rasputin46-2
13-04-2009, 12:58
sayın zzeuss ...silivride bölgelere göre arazi fiyatları konusunda bilginiz varmı...filamingo sokağında yarım dönüme tek katlı çok güzel bahçeli bir çiftlik evi bakmıştım.... nobel kitapevi sahibine aitti...fiyatlarda düşme oldu mu....kelepir yerler varmı...selam ve saygılar....

TEKMEGÖL
13-04-2009, 17:19
Sn. Rasputin46-2

İstanbul belediyesinin İmar planlarıyla ilgili, 1/100 000 lik plan çalışma notlarını Sn. ZzeusS detaylı bir şekilde aktarmış.

Bunlar tabiiki değişim gösterebilir. Ancak; Parti gözeterek imar değiştirileceğini pek tahmin etmiyorum. Zira Halkımız çok bilinçli. Bu seçimde gerekli uyarıyı yaptı ve AKP den CHP ye
yöneldi. Bunun nedenini Çatalcadaki Esnafa sorduğumda, Eski belediye başkanına defalarca gittiklerini, İmar durumunu hızlandırması gerektiğini söylediklerini Ancak sonuç alamadıklarını söylediler.

İmarla sizin ne ilginiz var dediğimde, aldığım cevap çok ilginç idi; Şu anda parseller çok büyük, 5 dönümden 100 dönüme parsel var. Halbuki ÇATALCA belediyesi 1000 lik parselleri onaya sunsa ve Büyük şehirden onay alsa, 5 dönüme gücü yetmeyen vatandaş, 1 dönüm yer alacak, villasını yapacak, buraya yerleşecek, ve her gelen kişi bizden alışveriş yapacak, Çatalcanın ticari işlem hacmi artacak. AKP belediye başkanı bu işi yapmadı, Biz de oyumuzu CHP belediye başkan adayına vereceğiz diyorlardı... Zaten öyle oldu.

Hem seçim zamanı görüşüyorlar dı , Hem şimdi, CHP li başkana bu konuda baskı var. İmar durumunu CHPli İlçe onaya sunar ve bunu AKP li büyükşehir onaylamaz ise, o zaman bir sonraki seçimde İstanbul Büyükşehir belediye başkanı nın da sonuctan etkileneceğini bilmesi gerekir.

Ancak; herşeyden önemlisi: Üçüncü köprü ve Çevre yolları projesi zaten, İstanbul büyükşehir Belediyesine ait olacak. Açıklandığında, güzergahın geçeceği yer neredeyse kesin. Haritayı inceleyenler zaten tahmin ediyorlar.

Saygılar.

Bol kazançlar.

ÇAKAL
13-04-2009, 17:32

ÇATALCA'ya dikkat.

Bol kazançlar.:super::yes::super:

rasputin46-2
13-04-2009, 17:54
sayın tekmegöl görüşleriniz için teşekkür ediyorum...yanlız sayın zzeuss istanbul imarıyla ilgili verdiği bilgi....16 mayıs 2007 vatan gazetesi haberi...resmi bir bilgi değil.... istanbul büyükşehir belediyesi 100.000 imar planını hazırladı...başkanın onayına sundu....başkan imzaladıktan sonra 100.000 lik planın ne olduğu herhalde bir ay içerisinde belli olucak.... şu anda kimseye bir şey söylenmiyor sır gibi saklanıyor...daha sonrada 25.000 lik planlar hazırlanıcak...bu da bir seneyi bulur....selam ve saygılar...işlerinizde bol kazançlar dilerim...

ZzeusS
15-04-2009, 11:23
sayın zzeuss ...silivride bölgelere göre arazi fiyatları konusunda bilginiz varmı...filamingo sokağında yarım dönüme tek katlı çok güzel bahçeli bir çiftlik evi bakmıştım.... nobel kitapevi sahibine aitti...fiyatlarda düşme oldu mu....kelepir yerler varmı...selam ve saygılar....

Sn. rasputin46-2
Bölgeyle yakından ilgileniyorum. Hatta şuanda imarlı bir tarla için pazarlık halindeyim. Fiyatlar son bir yıldır çok hafif geriledi. Daha doğrusu ilgilendiğim kavaklı bölgesinde dönüm fiyatı ( arsa ) 100.000 TL denebilir.Burası Silivrinin en pahalı bölgesi. Büyük arsalarda( net ) birim fiyat 75-80 bin aralığına inebiliyor. Açıkçası bu bölgede gerçek satıcı bulmak çok zor. Tüm emlakçılarda telefonum olmasına rağmen haftada en fazla bir yer geliyor. Filamingo yolu bölgesinde 1 dönüm arsa fiyatı 120-140 gibi bulunabilir.Fakat 500 metre bir arsa bulmak zor , bu ölçüde ifraz yapılmıyor bildiğim kadarıyla..

Saygılar

ZzeusS
15-04-2009, 11:40
sayın tekmegöl görüşleriniz için teşekkür ediyorum...yanlız sayın zzeuss istanbul imarıyla ilgili verdiği bilgi....16 mayıs 2007 vatan gazetesi haberi...resmi bir bilgi değil.... istanbul büyükşehir belediyesi 100.000 imar planını hazırladı...başkanın onayına sundu....başkan imzaladıktan sonra 100.000 lik planın ne olduğu herhalde bir ay içerisinde belli olucak.... şu anda kimseye bir şey söylenmiyor sır gibi saklanıyor...daha sonrada 25.000 lik planlar hazırlanıcak...bu da bir seneyi bulur....selam ve saygılar...işlerinizde bol kazançlar dilerim...

Sn. rasputin46-2

Bildiğim kadarı ile 1/5000 likler ( Silivri ve Çatalca dahil ) tek tek askıya çıkmaya başladı. Askıya çıkanları 4 TL karşılığında İBB 4. kattan tedarik ediliyor.Aşağıdaki linkten askıya çıkanlar takip edilebilir.
http://application2.ibb.gov.tr/NewIBBUsercontrols/ImarPlanlari.aspx

Saygılar

rasputin46-2
15-04-2009, 12:00
Sn. rasputin46-2
Bölgeyle yakından ilgileniyorum. Hatta şuanda imarlı bir tarla için pazarlık halindeyim. Fiyatlar son bir yıldır çok hafif geriledi. Daha doğrusu ilgilendiğim kavaklı bölgesinde dönüm fiyatı ( arsa ) 100.000 TL denebilir.Burası Silivrinin en pahalı bölgesi. Büyük arsalarda( net ) birim fiyat 75-80 bin aralığına inebiliyor. Açıkçası bu bölgede gerçek satıcı bulmak çok zor. Tüm emlakçılarda telefonum olmasına rağmen haftada en fazla bir yer geliyor. Filamingo yolu bölgesinde 1 dönüm arsa fiyatı 120-140 gibi bulunabilir.Fakat 500 metre bir arsa bulmak zor , bu ölçüde ifraz yapılmıyor bildiğim kadarıyla..

Saygılarçok teşekkürler....belki ben yanılıyorum....geçmiş zaman bir dönümde olabilir....yanında kardeşininde villası vardı....ikiyede bölmüş olabilirler....emin değilim....selam ve saygılar....

MAS
15-04-2009, 12:37
Sayin Tekmegöl ve diger dostlar, Gebze - Mollafenari arasi (pelitli, cumaköy) ile ilgili görüslerinizi rica edebilirmiyim. Imar durumu nedir su anda mesela? Tavsiye edermisiniz?

Tesekkürler.

Saygi ve sevgiyle,

MAS

rasputin46-2
15-04-2009, 13:30
ibb şehir bölge planlamadan onur beyle görüştüm...100.000 plan istanbul onaylanmamış....ancak silivriye bakan abdülbasit bey silivri merkez ve bazı köylerde yeni imar planlarının hazırlandığını söyledi....çatalcaya içinde hazırlandığı tapu ada pafta parsel numaraları verilirse özellikle izzettin ve kestanelikte imar durumunundaki değişiklikleri söyleyebileceklerini belirttiler...

TEKMEGÖL
15-04-2009, 16:20
http://www.maksimum.com/haberler/h/istanbulun_cevre_duzeni_plani_kabul.php

İstanbul'un çevre düzeni planı kabul edildi
İstanbul'un 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı, Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi.
Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında söz alan CHP Grup Başkanvekili Kemal Akar, İstanbul'un çevre düzeni planının, daha önceleri belediye meclisinden oy birliğiyle geçmiş bir plan olduğunu anımsatarak, ''Çünkü İstanbul'un bu plana gereksinimi vardı. İstanbul'un bir plan anayasasının olması gerekiyordu. Uzun uzun çalışmalarla, belirli çekinceleri, itirazları da koyarak İstanbul'un 1/100.000'lik çevre düzeni planına sahip olması konusuna Meclis gerekli titizliliği gösterdi'' diye konuştu.

Planın 3.5 yıldır Meclis'in gündeminde olduğunu ifade eden Akar, ''Nasıl ülkemizde bir anayasaya ilişkin toplumsal mutabakat öngörülüyorsa, böylesi bir planın da İstanbul'da siyasi faaliyet gösteren siyasi partilerin, gelecek Meclis'te görev alacak siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin en üst düzeyinden mutabakatını sağlayacak bir çalışmanın ürünü olmasında yarar var'' dedi.

1/100.000 ölçekli çevre düzeni planının İstanbul'un planı olduğunu dile getiren Akar, kendilerine intikal eden bilgiler çerçevesinde, bu planın içeriği konusunda yeteri kadar bir bilgilendirme olmadığını söyledi.

Akar, şöyle devam etti:

''Önümüzdeki ay bu Meclis iki kez daha toplanacaktır. Bu süre içerisinde İstanbul'da bu plana ilgi duyan siyasi partiler, sivil toplum örgütleri kim varsa, bu sürecin içinde yeteri kadar bilgilendirilerek, bu planın siyasi mutabakat sağlanarak çözüme ulaştırılmasının yararlı olacağını düşünüyorum. Bu nedenle de bu planın gündemde kalmak üzere, komisyona ihalesini talep ediyorum.''

Daha sonra söz alan CHP'li Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Sağ da seçime bir ay kala İstanbul'un anayasası denilebilecek bir planın aceleye getirildiğini, bu nedenle Meclis'ten geçirilmesini etik bulmadığını söyledi.

Bu planın hazırlanma aşamasında, Elektrik Mühendisleri, Harita ve Kadastro Mühendisleri, Jeofizik Mühendisleri, Maden Mühendisleri ve Mimarlar odaları gibi pek çok meslek odasının yer almadığını öne süren Sağ, ayrıca planda katılmadığı bazı yerler bulunduğunu dile getirdi.

Planda, Silivri'de 3. bir havalimanının öngörüldüğünü, halbuki 25 kilometre ileride Avrupa standartlarında Çorlu Havalimanı'nın bulunduğunu ifade eden Sağ, ayrıca Silivri'deki yerin 1. derece korunması gereken tarım alanı olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada, İstanbul'un 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı oy çokluğuyla kabul edildi.

13.02.2009

Kaynak : AA

rasputin46-2
15-04-2009, 23:09
100.000 lik plan kadir topbaş tarafından imzalanması bekleniyor..imzaladıktan sonra yürürlülüğe girecek..imzalayana kadarda herhangi bir bilgi verilmiyor....

TEKMEGÖL
16-04-2009, 08:11
Sayin Tekmegöl ve diger dostlar, Gebze - Mollafenari arasi (pelitli, cumaköy) ile ilgili görüslerinizi rica edebilirmiyim. Imar durumu nedir su anda mesela? Tavsiye edermisiniz?

Tesekkürler.

Saygi ve sevgiyle,

MAS

Sayın MAS,

Sorduğunuz bölge ilie ilgili hiçbir araştırmam yok. Bu nedenle yardımcı olamıyorum. Kusura bakmayın.

Hunter26
16-04-2009, 11:02
Arkadaşlar merhaba,
yurt dışında inşaat işleri yapan bir yakınımız var, İstanbul'da mütahitlik yapmak ister. Bunun için bir kaç gün önce uygun olabilecek kat karşılığı veya satılık asra bakmaya başladım. Bölge olarak nereleri uygun olabilir. Şerifali , küçükbakkalköy semtlerinde çok yoğun inşaatlar yapılmakta bu bölgelerde seçim yapmak doğru olurmu? sizlerin önerebileceği semtler varmıdır?
Konuya çok yabancıyım, emlaktan hiç anlamam fikir verebilirseniz çok makbule geçer..
Saygılar

spagost
16-04-2009, 14:53
merhaba
forumu yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum, Istanbul ile ilgili topiginizi gorunce belki siz ustadlardan Hadımköy Kartaltepe mevkii hakkında bilgi edinebilirim diye dusundum. Bu taraflardaki imarlı arsaların gelecegi nasıl ümit vaad edermi bilgilendirirseniz cok sevinirim. Herkeze iyi calismalar.

TEKMEGÖL
21-04-2009, 12:11
merhaba
forumu yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum, Istanbul ile ilgili topiginizi gorunce belki siz ustadlardan Hadımköy Kartaltepe mevkii hakkında bilgi edinebilirim diye dusundum. Bu taraflardaki imarlı arsaların gelecegi nasıl ümit vaad edermi bilgilendirirseniz cok sevinirim. Herkeze iyi calismalar.

kartaltepe hakkında bilgim yok. Ama hadımköy Genel olarak LOJİSTİK imarlı olduğundan, ve Üçüncü Köprü Çevre Yolu Güzergahında olduğundan, Geleceği çok parlak.

spagost
22-04-2009, 08:37
cok tesekkurler tekmegöl

rasputin46-2
22-04-2009, 09:05
sayın tekmegöl ,izzettinde dönüm fiyatları şu an nedir....selam ve saygılar...

TEKMEGÖL
22-04-2009, 12:41
sayın tekmegöl ,izzettinde dönüm fiyatları şu an nedir....selam ve saygılar...

Sayın RASPUTİN46

İzzettin Çatalcanın Mahallesi oldu.

İzzettin' de iki bölüm var. Çatalca'dan - Kestanelik'e giderken ANA Yolun sağında kalan arazilerin çoğu, İSKİ YAKIN KORUMA alanında olduğundan, fazla prim yapmıyor. Bu kısımda kalan yerlerde 20 000 - 50 000 TL dönüm fiyatla yer almak mümkün.

ANA YOLUN solunda kalan ve Genellikle villaların yapıldığı İZZETTİN KÖYÜNE YAKIN yerlerin fiyatları, Asfalt kenarında 130 000 - 150 000 TL den başlıyor, ESKİ CEYLAN TATİL KÖYÜ VİLLALARININ çevresinde kalan yerler, 80 000 TL ile 120 000 TL dönüm'e kadar fiyatı var.

Ben bu bölgeden, Kadastral yol ile arasında bir parsel olan (yola sınırı yok) 2.5 dönüm yeri 180 000 TL.ye aldım. BEKLENTİM ÇOK YÜKSEK.

Selem ve saygılar.

rasputin46-2
22-04-2009, 13:42
sayın tekmegöl verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim...prof.dr. nevzat yalçıntaşın izzettin köyüne giderken asfaltın yanında solda büyük bahçeli villası vardı...(at çiftliğinden sonra... benzinliğe gelmeden çok önce ..)eğer biliyorsanız ve size zahmet olmazsa ...onun hemen arkasındaki ve komşusu arazilerin dönüm fiyatları nedir...selam ve saygılar...

TEKMEGÖL
23-04-2009, 09:05
sayın tekmegöl verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim...prof.dr. nevzat yalçıntaşın izzettin köyüne giderken asfaltın yanında solda büyük bahçeli villası vardı...(at çiftliğinden sonra... benzinliğe gelmeden çok önce ..)eğer biliyorsanız ve size zahmet olmazsa ...onun hemen arkasındaki ve komşusu arazilerin dönüm fiyatları nedir...selam ve saygılar...

Sayın Rasputin 46-2
Nevzat yalçıntaş'ın Villasını biliyorum. Etrafı taş duvar ve Çamlarla çevrili Çiftlik gibi bir yer. Onun yanında asfalt kenarı yetler 100 TL. dolayındadır diye düşünüyorum. Arkasında kalan yerler KÖY YERLEŞİM ALANI İÇERİSİNE, Bu imar planı içerisinde girermi bilmiyorum. Bu nedenle bir fiyat tahminim yok.

Benzinligin karşısına ikinci CEYLAN villaları yapıldı, her villa 250 000 dolardan satılıyor. Çok da kullanışlı değil. Benzinliğin karşısı ve Villaların yanında, Yol kenarı arsa fiyatları 100 - 130 TL. arasında.

AMA arazi alacaksanız ESKİ CEYLAN VİLLALARI çevresinin, geleceğinin daha parlak olacağını düşünüyorum. Çünkü arazi hafif meyilli. Yapılan villalar, diğerinin manzarazını kapatmıyor.

Ceylan villalarına giden asfalt yola girin, CEYLAN Villalarının iki parsel üstünde tek bir villa var,onun bitişiğindeki, Asfalt kenarı 14,5 dönüm yerin DÖNÜMÜNE Üç ay önce 70 000 TL fiyat verdim, satmadı. 120 000TL.DÖNÜMÜNE istiyordu. ALVİN EMLAK veya BAĞDATLILAR EMLAK kanalıyla yeri gördüm. Tabiiiki ÇOOK para. Keske alabilecek nakitim olsaydı.

Üçüncü köprü çevre yolu açıklanınca, İnsanın sırtı bir daha yere gelmez.

Selam ve Saygılar.

rasputin46-2
23-04-2009, 10:25
sayın tekmegöl verdiğiniz bilgiler çok aydınlatıcı ....tekrar teşekkür eder ...işlerinizde bol kazanç dilerim...

ZzeusS
24-04-2009, 11:01
Sayın Rasputin 46-2
Nevzat yalçıntaş'ın Villasını biliyorum. Etrafı taş duvar ve Çamlarla çevrili Çiftlik gibi bir yer. Onun yanında asfalt kenarı yetler 100 TL. dolayındadır diye düşünüyorum. Arkasında kalan yerler KÖY YERLEŞİM ALANI İÇERİSİNE, Bu imar planı içerisinde girermi bilmiyorum. Bu nedenle bir fiyat tahminim yok.

Benzinligin karşısına ikinci CEYLAN villaları yapıldı, her villa 250 000 dolardan satılıyor. Çok da kullanışlı değil. Benzinliğin karşısı ve Villaların yanında, Yol kenarı arsa fiyatları 100 - 130 TL. arasında.

AMA arazi alacaksanız ESKİ CEYLAN VİLLALARI çevresinin, geleceğinin daha parlak olacağını düşünüyorum. Çünkü arazi hafif meyilli. Yapılan villalar, diğerinin manzarazını kapatmıyor.

Ceylan villalarına giden asfalt yola girin, CEYLAN Villalarının iki parsel üstünde tek bir villa var,onun bitişiğindeki, Asfalt kenarı 14,5 dönüm yerin DÖNÜMÜNE Üç ay önce 70 000 TL fiyat verdim, satmadı. 120 000TL.DÖNÜMÜNE istiyordu. ALVİN EMLAK veya BAĞDATLILAR EMLAK kanalıyla yeri gördüm. Tabiiiki ÇOOK para. Keske alabilecek nakitim olsaydı.

Üçüncü köprü çevre yolu açıklanınca, İnsanın sırtı bir daha yere gelmez.

Selam ve Saygılar.

Sn Tekmegöl

Çatalca bölgesini sizin kadar bilmem mümkün değil ama Silivri Kavaklı'dan şöyle bir örnek verebilirim. Bölgede ortalama dönüm fiyatı(ortalama 4-5 dönümlük imarlı tarla olarak ) 80-90.000 TL/dönüm iken otoban kenarlarında veya yakınında 50-60.000 TL/dönüme kadar düşüyor. Hatta 40'lı rakamlarla satmak isteyenler bile var. Emlakçılar gerek gürültüsü , gerekse lokal hava kirliliği oluşturması nedeni ile otoban kenarına pek talep olmadığını dile getiriyorlar. Tabiki bu durum otobandan herhangi bir çıkış olmayan yerler için geçerli . Olurda arsanızın yakınından otoban çıkışı gibi bir oluşum tabiki tam tersine arsayı çok değerli bir hale getirecektir. Kişisel görüşümdür paylaşmak istedim.

Saygılarımla..

TEKMEGÖL
24-04-2009, 11:55
Sn Tekmegöl

Çatalca bölgesini sizin kadar bilmem mümkün değil ama Silivri Kavaklı'dan şöyle bir örnek verebilirim. Bölgede ortalama dönüm fiyatı(ortalama 4-5 dönümlük imarlı tarla olarak ) 80-90.000 TL/dönüm iken otoban kenarlarında veya yakınında 50-60.000 TL/dönüme kadar düşüyor. Hatta 40'lı rakamlarla satmak isteyenler bile var. Emlakçılar gerek gürültüsü , gerekse lokal hava kirliliği oluşturması nedeni ile otoban kenarına pek talep olmadığını dile getiriyorlar. Tabiki bu durum otobandan herhangi bir çıkış olmayan yerler için geçerli . Olurda arsanızın yakınından otoban çıkışı gibi bir oluşum tabiki tam tersine arsayı çok değerli bir hale getirecektir. Kişisel görüşümdür paylaşmak istedim.

Saygılarımla..

Sayın:ZzeusS

Çok doğru bir tespit.

Üçüncü Köprü Çevre yolu Olarak kullanılacağı söylenen Ve 56 merte genişliğinde ÖRCÜNLÜ'den geçen otobanın, Örcünlü geçişinde güzergah tespiti yapıldığı konuşuluyor. ESKİ EDİRNE ASFALTI 56 metreye GENİŞLETİLİYOR. Projelerini bölgedeki emlakçılarda bulabilirsiniz.

Bu Yolun Otoban olacağı ve - Çatalca'ya çıkışı Örcünlü_Kestanelik Sapağında olacağı ; Bu bölgeye yatırım yapanlar veya ilgilenenler arasında konuşulmakta.

Bu sapak İzzettine 3 kilometre mesafede. İzzettin ise çatalca'nın yeni gelişmekte olan ve sürekli villalar yapılan mahallesi.

Zaten, ilk yazımda dediğim gibi. ARAŞTIRMADAN ALMAYIN. Asfalt yolun alt tarafı çoğunlukla koruma alanında.
İSKİ SU HAVZASINDAN alırsanız sadece sebze ekebilirsiniz. OTOBAN KENARINDAN alırsanız Prim yapmaz demiyorum. Otoban çıkışına yakın yerler On kat artarsa, Otoban gürültülü yerler Üç-Dört kat artar.

İKİNCİ çevre yolu yapıldığında, yollar çok ıssız imiş ve insanlar geçmeye çekinirlermiş. Şu anda Bu otobanın bir ucundan, diğer ucuna boş yer bulabilirseniz, Dönümünü ancak MİLYON dolarlara alabiliyorsunuz.

Saygılarımla

BOL KAZANÇLAR

TEKMEGÖL
28-04-2009, 17:15
istanbul'un Anadolu yakasında, KEFKEN den - BEYKOZ a kadar, karadeniz otoyolunun devamı olan yerler,Gelecek beş yıl içerisinde,ÇOK değerlenebilir.

ARAŞTIRARAK ALIM YAPANLAR, BENCE İYİ KAZANÇ elde eder. Bilhassa otoban yolun Yerleşim birimlerine çıkış yapacağı, gişelerine yakın yerlere özen göstermek gerek.

Sn. Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle, "Karadeniz otoyolu Üçüncü köprüye bağlanacak ve Avrupa ile birleşecek"

BOL KAZANÇLAR.

kapadokya
03-05-2009, 22:55
Sayın Tekmegöl,
Anadolu yakasında karadeniz otobanının, (Kefken-Beykoz arasında) nerelerden (Şile'Nin hangi köylerinden) geçeceğini biliyorsanız bizimle paylaşabilirmisiniz?
Teşekkürler

serdar72
04-05-2009, 08:11
istanbul'un Anadolu yakasında, KEFKEN den - BEYKOZ a kadar, karadeniz otoyolunun devamı olan yerler,Gelecek beş yıl içerisinde,ÇOK değerlenebilir.

ARAŞTIRARAK ALIM YAPANLAR, BENCE İYİ KAZANÇ elde eder. Bilhassa otoban yolun Yerleşim birimlerine çıkış yapacağı, gişelerine yakın yerlere özen göstermek gerek.

Sn. Tayyip Erdoğan'ın ifadesiyle, "Karadeniz otoyolu Üçüncü köprüye bağlanacak ve Avrupa ile birleşecek"

BOL KAZANÇLAR.

"ÇOK değerlenebilir." demek aynı zamanda HİÇ DEĞERLENMEYEDEBİLİR. anlamına da gelir.

Anladığım kadarı ile siz araştırmısşınız. iyi kazanç elde edilebileceğini varsayıyorsunuz.

1- bahsettiğiniz otoban yolu güzergahı nedir????
2- otoban çıkışları nereye yapılacak bilginiz varmı????
3- nerelere özen göstermek gerek???? galiba özen gösterilecek yerler ile ilgili bilginiz var???
4- RTE nın ifadelerinden bağlanacak o yol ile ilgili ne sonuç çıkaracağız. bağlanacak tamamda nereden nasıl bağlanacak.

ŞİMDİ GELELİM SENİN YAZINDAN ÇIKARDIKLARIMA:
1- bir yerlere yatırım yapmışsın bunu pazarlamaya çalışıyorsun????
2- bildiklerin var gibi fakat ne hikmetse bu forumda onları açıkca dile getirmiyorsun. yada
3- birşeyler biliyormuş gibi yaparak başka amaçlar güdüyorsun.
4- bu forumda bildiklerin varsa açıkca yazarsın paylaşırsın. yoksa yuvarlak laflar yaparak birşeyler biliyor iması ile yazmazsın.
5- yada bir yerlerden birşeyler duymuşsun fakat emin değilsin. bunu bu forumda yazanlara dolaylı olarak onaylattırmaya ve bilgi almaya çalışıyorsun.

bu benim acizane anladıklarım. yanlış anlamış da olabilirim. fakat forumda herkes bildiklerini ve duyduklarını tamamı ile paylaşıyor ve dile getiriyor. fakat sizde bu açıklığı bazen görüyorum fakat genelde göremediğimi de ifade etmeliyim. ŞAHSIM ADINA DAHA NET OLMANIZI BEKLERİM.

selamlar.

ogeday
04-05-2009, 08:25
Sayın Tekmegöl,
Anadolu yakasında karadeniz otobanının, (Kefken-Beykoz arasında) nerelerden (Şile'Nin hangi köylerinden) geçeceğini biliyorsanız bizimle paylaşabilirmisiniz?
Teşekkürler

riva,alibahadır,paşamandıra,öğümce,BOZHANE,GÖLLÜ,K ILIÇLI,SAHİLKÖY,KARAKİRAZ KÖYLERİ, DİYE DEVAM EDİYOR.

TEKMEGÖL
04-05-2009, 08:39
"ÇOK değerlenebilir." demek aynı zamanda HİÇ DEĞERLENMEYEDEBİLİR. anlamına da gelir.

Anladığım kadarı ile siz araştırmısşınız. iyi kazanç elde edilebileceğini varsayıyorsunuz.

1- bahsettiğiniz otoban yolu güzergahı nedir????
2- otoban çıkışları nereye yapılacak bilginiz varmı????
3- nerelere özen göstermek gerek???? galiba özen gösterilecek yerler ile ilgili bilginiz var???
4- RTE nın ifadelerinden bağlanacak o yol ile ilgili ne sonuç çıkaracağız. bağlanacak tamamda nereden nasıl bağlanacak.

ŞİMDİ GELELİM SENİN YAZINDAN ÇIKARDIKLARIMA:
1- bir yerlere yatırım yapmışsın bunu pazarlamaya çalışıyorsun????
2- bildiklerin var gibi fakat ne hikmetse bu forumda onları açıkca dile getirmiyorsun. yada
3- birşeyler biliyormuş gibi yaparak başka amaçlar güdüyorsun.
4- bu forumda bildiklerin varsa açıkca yazarsın paylaşırsın. yoksa yuvarlak laflar yaparak birşeyler biliyor iması ile yazmazsın.
5- yada bir yerlerden birşeyler duymuşsun fakat emin değilsin. bunu bu forumda yazanlara dolaylı olarak onaylattırmaya ve bilgi almaya çalışıyorsun.

bu benim acizane anladıklarım. yanlış anlamış da olabilirim. fakat forumda herkes bildiklerini ve duyduklarını tamamı ile paylaşıyor ve dile getiriyor. fakat sizde bu açıklığı bazen görüyorum fakat genelde göremediğimi de ifade etmeliyim. ŞAHSIM ADINA DAHA NET OLMANIZI BEKLERİM.

selamlar.

AYNI KİTABI OKUYAN İNSANLAR, FARKLI YORUMLAR ÇIKARTABİLİRLER.

SİZİN HANGİ YORUMU ÇIKARDIĞINIZ ve NE ANLDIĞINIZ BENİ HİÇ İLGİLENDİRMİYOR. HAYATIM BOYU DOĞRU BİLDİĞİM ŞEYLERE MUHALEFET EDENLERİ, AYDINLATMAYI GÖREV EDİNMEDİM. ONLARA KARŞI HEP " KİTAP GİBİ SESSİZ KALDIM"

MURPHY YASALARINI OKUMUŞ OLANLAR, ŞU ANDA NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAMIŞLARDIR.

SİZE DEĞİL FORUM İZLEYİCİLERİNE YAZIYORUM.

ONLARA SAYGILAR.

muratserdar
04-05-2009, 11:11

BOL KAZANÇLAR.

Aynen katılıyorum,özellikle sahil yolunun kandıra sınırına kadar geldiğini,kandıra sahil bandının turizm bölgesi kapsamına alındığını,bu sahil yolunun melen üzerinden yada yakınından geçeceğini biliyorum.Ayrıca yazın kefken,kerpe,cebeci'ye gittim muthiş kalabalık,kandıra izmit yolu araç trafiğinin istanbul trafiğinden farklı olmadığını gördüm.Yapılacak otabanında kandıra cezaevi ile kandıra merkez arasında olduğunu,izmit gişelerinin kandıra cezaevinin bir kaç km önünde olacğını ayrıca bu otoyolun daha çok ağır yük araçları kullanımına yönelik olacağını biliyorum.
Getirisi 5 sene içerinsinde çok yüksek olduğunu bilerek bende Kandıra civarında gayrımenkul aldım.Ayrıca pazarlama gibi bir niyetimde yok orBeklentisi çok Ayrıca

muratserdar
04-05-2009, 11:25
Özellikle ben Kandıra'yı ön plana çıkarıyorum ki,çünkü kandıra kadastrosu biteli 1-2 sene oldu.Hala bakir bir yer.Kadastro bitiminden sonra tapu işlem hacmi 5 katına çıkmıştır.Yani yılda 2000 işlem yaparken 10000 lere çıkmıştır.Burdaki satışların yüzde 80'ninn istanbul ikametli olanların yaptığını biliyorum.
Doğası harika bir yer.genelde alımların çoğu da istanbula yakın olmasından ve yapılacak otoyol ve sahil yolu ile istanbula ulaşımın 40-50 dakikaya düşüceğinden sebeb yatırım yapacakların bunları gözönünde bulundurmaları gereklidir diyorum.
Saygılar.

rasputin46-2
04-05-2009, 12:28
köprünün ,yolun kavşağın nerelerden geçeceğini büyük holdingler biliyorlar.......ilgili köylerde planlar açılıp şunları şunları alıyoruz....yanındakiler kalsın diyerek önceden topladılar..köylülerde uyandılar....(birebir şahit olan bir emlakçının anlatımı...) kendi düşüncem holdinglerin büyük şirketlerin belediye başkanlarının milletvekillerinin imar müdürlerinin aldıkları yerler araştırılsa bize ipucu verebilir...

TEKMEGÖL
06-05-2009, 17:19
İstanbul Büyükşehir Belediyesi sitesine girip, İmar Planları bölümünü seçtiğinizde, 1/5000 lik İmar planları onaylanan köy ve mahallelerden, Askıda olanları görebilirsiniz.

Çatalca'nın Çakıl mahallesi ve Çanakça'nın onaylanmış olduğu ve askıda olduğu görülmekte.

İzzettin Mahallesi, Kesatnelik köyü, Örcünlü köyü ise henüz açıklanmadı.

Dört gözle bekliyoruz.

BOL KAZANÇLAR.

naturel
06-05-2009, 21:32
İstanbul Büyükşehir Belediyesi sitesine girip, İmar Planları bölümünü seçtiğinizde, 1/5000 lik İmar planları onaylanan köy ve mahallelerden, Askıda olanları görebilirsiniz.

Çatalca'nın Çakıl mahallesi ve Çanakça'nın onaylanmış olduğu ve askıda olduğu görülmekte.

İzzettin Mahallesi, Kesatnelik köyü, Örcünlü köyü ise henüz açıklanmadı.

Dört gözle bekliyoruz.

BOL KAZANÇLAR.

Sayın TEKMEGÖL

Benim İnceğiz köyüne bağlı, Maltepe mevkiinde 10 dönüm civarı 5 sene önce aldığım bir arsam mevcut. İnceğiz-Elbasan yolu üzerinde.
Burası henüz İzettin gibi Mahalle sayılmıyor ama Çatalca Merkezine oldukça yakın bir bölge.
Bu bölgenin 1/5000 lik İmar planları ile ilgili bilginiz var mı acaba.

Saygılar

TEKMEGÖL
08-05-2009, 08:38
Sayın TEKMEGÖL

Benim İnceğiz köyüne bağlı, Maltepe mevkiinde 10 dönüm civarı 5 sene önce aldığım bir arsam mevcut. İnceğiz-Elbasan yolu üzerinde.
Burası henüz İzettin gibi Mahalle sayılmıyor ama Çatalca Merkezine oldukça yakın bir bölge.
Bu bölgenin 1/5000 lik İmar planları ile ilgili bilginiz var mı acaba.

Saygılar

Sayın NATUREL

Ben bilmiyorum. Ancak; bölgedeki emlakçılar bu konuları yakından takip ediyorlar. Sanırım İsim yapmış bir emlakçıdan öğrenebilirsiniz.

BOL KAZANÇLAR.

TEKMEGÖL
09-05-2009, 11:02
İSTANBUL - ÇATALCA- Elbasan köyü

1/5000 lik imar planları askıya çıkarıldı.

www.ibb.gov.tr adresinden görülebilir.

BOL KAZANÇLAR

Korsan Ojeda
10-05-2009, 23:00
Degerli forum uyeleri,

Topicte daha cok Catalca-Silivri civarina yogunlasilmis durumda.

Kanimca Anadolu yakasinda Tuzla'da istikbal vaad etmekte.

Tuzla ilcesi Akfirat, Orhanli ve Tepeoren koyleri hakkinda bilgisi olan var mi?

Selamlar,

Korsan Ojeda

volcano78
11-05-2009, 08:26
Degerli forum uyeleri,

Topicte daha cok Catalca-Silivri civarina yogunlasilmis durumda.

Kanimca Anadolu yakasinda Tuzla'da istikbal vaad etmekte.

Tuzla ilcesi Akfirat, Orhanli ve Tepeoren koyleri hakkinda bilgisi olan var mi?

Selamlar,

Korsan Ojeda

oralar zaten çok pirim yaptı.şu an en üst seviyelerde.

TEKMEGÖL
13-05-2009, 11:47
YIL 1982

İSTANBUL MASLAK'TA BİR ŞİRKETTE ÇALIŞIYORUM.

MASLAKTAKİ BP'nin ÖNÜNDE BİR MEYDAN VAR ORADAN SERVİS ARAÇLARI U DÖNÜŞÜ
YAPIYOR. VE KARŞISINDA Kİ BİNANIN ÖNÜNDE DURUYOR.

KOCA MASLAK MEYDANINDA SADECE ÜÇ BİNA VAR. BİR ÇİÇEKÇİ ve BİR ÇANAK ÇÖMLEK YAPIP SATAN SUNDURMA VAR.

ÇALIŞTIĞIM ŞİRKETİN SEKİZİNCİ KATINDAN ÇEVREYE BAKINCA TAMAMEN TARLA. BUĞDAY EKİLİ ve BAZI BOŞ TARLALARDA İNEKLER OTLUYOR.

HERGÜN ŞİRKETE GELDİĞİMİZDE, BU ŞİRKETİN DAĞ BAŞINDA NE İŞİ VAR, NİYE
ŞEHİR İÇİNDEN BİR APARTMAN ALMAMIŞ DİYE DE SÖYLENİYORDUK.

İNANIN ON AYLIK MAAŞIMLA , BURADAN İKİ DÖNÜM YER SATIN ALABİLİRDİM. AMA İSTANBULDAN AYRILMAYI DÜŞÜNDÜĞÜMDEN ALMADIM. VE YILLARCA ŞANTİYELERDE DOLAŞTIKTAN SONRA, 2002 YILININ SONUNDA TEKRAR İSTANBULA DÖNDÜM.

ŞU ANDA DA YİNE MASLAKTA, BAŞKA BİR İŞ MERKEZİNDE GÖREV YAPIYORUM.

MASLAKTA İNŞAATLARA 34 KAT İMAR VERİLİYOR. VE İŞ MERKEZİ YAPILIYOR.

MÜTEAHHİDE VERSEN, %50- %55 KAT KARŞILIĞI BİNA YAPIYOR.

EVET İKİ DÖNÜM YER ALSAYDIM, ŞU ANDA 34 x%50 = 17 KAT İŞ MERKEZİM OLURDU.
HER KAT İKİ MİLYON DOLARA SATILIYOR.

AMA BEN GİTTİM ANKARA BATIKENTTE BİR KOOPERATİFE GİRDİM. BİR EVİM OLDU.

İŞTE ARADAKİ FARK,

HANİ DERLER YA,
" KAYBOLAN KOYUNUN KUYRUĞU BÜYÜK OLUR"
" KÖR ÖLÜR, BADEM GÖZLÜ OLUR"
"YAPSAYDIM, ETSEYDİM İLE OLSAYDI, HERKES ZENGİN OLURDU"

BENİMKİ DE ÖYLE İŞTE.

İSTANBUL'da ARSAYA YATIRIM YAPMANIN, NE KADAR KARLI OLDUĞUNU VURGULAMAK İSTEDİM.

BOL KAZANÇLAR.

TEKMEGÖL
18-05-2009, 12:27
Hayatı İstanbul'da geçen eski insanlardan bazıları, Anadolu şehirlerini ziyaretleri sırasında

İstanbulda para kazanmak çok kolay, "ISTANBUL'un TAŞI TOPRAĞI ALTIN" derlermiş.

Güzel anadolumun insanı, hep düşünürmüş, Bende istanbula gidip, taşından Toprağından
ALTIN TOPLAYAYIM, bende zengin olayım diye.

Birgün Binmiş trene, gelmiş İstanbul'a.

Trenden iner inmez yerde bir altın görmüş.

Altına bir tekme atmış ve şöyle demiş.

BUGÜN ÇOK YORGUNUM, ÇALIŞMAYA YARIN BAŞLAYACAĞIM.

Garibim Zannetmişki Heryer altın dolu, Yarından itibaren eğilip toplayacak.

Halbuki eskilelrin demek istediği; PARAN VARSA İSTANBUL'un TAŞINA TOPRAĞINA YATIR, GÜNÜ GELİNCE ALTINA DÖNÜYOR.

Gerçektende doğru.

BOL KAZANÇLAR.

TEKMEGÖL
22-05-2009, 08:27
Bugünkü akşam gazetesinde 18 dönüm GECEKONDU nun 20 milyon dolar olduğu ana sayfada manşet olarak yer almakta.

O gecekonduları yapanlar, belkide, bir daire alacak paraları olmadığı için ilkel şartlarda
yaşamaya razı olmuşlardı....?

Belkide o zamanlar, dağ başında bir yerdi,

Şimdi her gecekondu sahibi bir milyon dolar para alacak.

Diyeceğim o ki; İstanbulda Arsa alıp uzun süre beklemek, Gelecek nesillerin hayatını
değiştiriyor.

BOL KAZANÇLAR.

karadağlı
17-02-2011, 23:19
2009 haberden sonra kimse buralara uğramaz olmuş.

Jantrader
24-03-2011, 00:16
1982ye gitmeye gerek yok yıl 2005 gayrimenkul piyasası çıkışa yeni başlamış ama daha gerçek primlerini yapmış değil, büyükçe bir Alman şirket ofis almak istiyor yada arsa alıp ofis yaptıracak biz de danışmanlık veriyoruz. Bir arsada karar kılındı, tüm yetki bizde epey para harcadık, çok basit bir rapora bile 2000 euro gibi fiyat çekiyoruz, adamlar ciddi yani. Arsada tam işi bitiricez, mal sahibi de usanmış, belediye de, biz de. Almanya'daki yönetim kurulu onay vermedi iş iptal oldu yaptıkları harcama boşa gitti. Çok değil 1.5 yıl geçti aynı arsa Alman şirketin anlaştığı fiyatın 3-4 katına satıldı, şu an ikiz ofis kulesi var üzerinde.
Arsanın konumu önemli ancak daha önemli olan zamanlama...Borsadan farklı değil yani...

ali desidero
24-03-2011, 01:20
Bu sayfaya bi piyasa yapici lazim. Ankara sayfasinda var, yazisip duruyolar. )

piyasafatihi
14-08-2011, 00:13
arkadaşlar merhaba,

hepimiz binbir emek ile kazanıp biriktirdiğimiz tasarruflarımızın ilk olarak değerini korumak daha sonra da onları doğru yatırımlar ile çoğaltmak isteriz.takdir edersiniz ki doğru fiyata ve doğru yerden alınış arsa, arazinin yaptığı primi kolay kolay hiçbir yatırım aracı yapmaz.hepimizin başından geçen veyahut duyduğumuz "arsadan köşe dönme" hikayeleri vardır.bunun için can alıcı soruyu soruyorum:

2011 yılında istanbul'da prim yapacak arsa, arazi nereden alınır?kıymetli görüşlerinizi paylaşır topicimizi şenlerdirirseniz çok mutlu olurum:D

esatzaman
14-08-2011, 00:55
Mayıs ayında Silivri merkezden daire aldım.Fiyatlar uçmuş.Zemin kat dahi 85'den başlıyo.Arsa fiyatları 3'e katlamış.Maalesef 500m2'ye 750 istediler.

piyasafatihi
14-08-2011, 16:28
Mayıs ayında Silivri merkezden daire aldım.Fiyatlar uçmuş.Zemin kat dahi 85'den başlıyo.Arsa fiyatları 3'e katlamış.Maalesef 500m2'ye 750 istediler.
daireniz hayırlı olsun:D güzel günlerde kullanın.
işte en sevmediğim durum bu!devlet büyüğümüz saolsun çıktı gündemi değiştirmek için olmayacak bir vaatte bulundu ve uçuk fiyatlar bu bölgede ortaya çıktı.ne çılgın projeymiş!!!

uyuz
30-08-2011, 16:10
Sayın Yatırımcı Arkadaşlarım ,

İstanbul içinde gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yatırımcı arkadaşlara ;
2012 de bitecek olan ve şu an inşaatı devam eden projemizde , yapacağnız 50000 tl yatırım ile inşaat bitiminde net 600 tl kira alma garantisi ile gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz , inşaatımız da 9 bodrum 18 normal kat olmak üzere 27 katlıdır , satışlar 6-7-8-9-10 . katlar içindir , sözleşmede ve tapuda kira garantisi olacak tır , kira bedeli minimum olmak üzere anlaşılacak ve her sene yönetimle kira bedeli için anlaşma yapılcaktır , kira lar hiç bir zaman düşmeyecek ama artabilcektir , mücbir bir sebeb olmadığı sürece ( deprem , afet , darbe , savaş ......... ) gayrimenkulllerin hepsi boş bile kalsa kiralar ödenecektir , eylül sonuna kadar kat irtifakı tapuları çıkacaktır , 2012 ağustos gibi de normal tapular teslim edilecektir , şu an inşaat 6. bodrumdadır , arap turistlere yönelik bir projedir , ve inşaat bittiinde satmanız halinde bile %100 den fazla kar etceğiniz bir projedir , ilgilenen arkadaşlar özel den irtibata geçebilirler .inşaat bittiğinde %100 den fazla kar edeceğimizi nasıl garanti altına alabiliriz ? ayrıca %100 kara ben olsam kimseyi ortak falan almam .

ogeday
02-09-2011, 00:32
Başbakan Erdoğan Beykoz’da...

GÜNCEL
1/5000 ölçekli planlar İBB’de askıda….
Riva, İshaklı, Kılıçlı, Göllü ve Bozhane Köyleri’ni kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nın Büyükşehir Belediyesi’nde askıya çıkartıldığı duyuruldu.

Beykoz Belediyesi’nin web sitesinden konuya ilişkin bir duyuru yayınlandı… Yayınlanan duyuruda, Riva, İshaklı, Kılıçlı, Göllü ve Bozhane Köyleri’ni kapsayan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nın 12 Ağustos 2011 günü askıya çıkartıldığını ve 12 Eylül 2011’e kadar askıda kalacağı belirtildi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar,yukarıdaki haber o bölgelerde tarlası bağı bahçesi olan için ne ifade eder,örneğin tapuda tarla olan araziye imar verilerek ev yapılır mı,değeri artar mı,doğa turizmi ve organik tarım bölgesi olarak seçildiğide söyleniyor bu bölgeler için,bilgilerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Not:İlgilenenler için bende bu bölgelerle işgili bildiğim kadarı ile bilgi verebilirim...