PDA

View Full Version : BRKO - Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

KARADENIZ
29-04-2009, 08:23
29*birko hisseleri, 30 nisan'dan itibaren 0.64 tl baz fiyatla ii. Ulusal pazar'da islem gormeye baslayacak
brko

borsa baskanligi'nin 18.09.2008 tarih ve 289 sayili "sermaye piyasasi
kaydinda olup hisse senetleri borsa'da islem gormeyen sirketlerin hisse
senetlerinin halka arz edilmeksizin borsa'da islem gormeye baslamasina
iliskin esaslar" genelgesi kapsaminda basvuruda bulunan birko birlesik
koyunlulular mensucat ticaret ve sanayi a.s.'nin (sirket) talebinin
22.04.2009 tarihli borsa yonetim kurulu toplantisinda gorusulerek,
sirket ile ilgili olarak merkezi kayit kurulusu nezdinde 21.04.2009 tarihi
itibariyle toplam sirket sermayesinin %29,8'sini temsil eden 17.893.500 tl
nominal degerde sirket hisse senedinin 354 yatirimci hesabinda borsa'da
islem gorebilir sekilde kayden olusturuldugunun anlasildigi ve sirket'in
imkb'de islem gorme bilgi formu'nun
ticaret siciline tescil ve ilani ve imkb'de islem gorme duyurusu'nun gunluk
gazetelerde ilanini takiben sirket hisse senetlerinin borsa gunluk bulteni'nde
yapilacak duyuruyu izleyen 2. Isgunu 0,64 tl baz fiyat ve brko islem kodu ile
ii. Ulusal pazar'da islem gormeye baslamasina karar verildigi 22.04.2009
tarihli borsa gunluk bulteni'nde duyurulmustur.
Bu cercevede sirket'in
imkb'de islem gorme bilgi formu'nun ticaret siciline tescil ve ilaninin
yapildigi ve imkb'de islem gorme duyurusu'nun 28.04.2009 tarihli gunluk
gazetelerde ilan edildigi anlasilmis olup, borsa yonetim kurulu'nun 22.04.2009
tarihli toplantisinda alinan karar cercevesinde sirket hisse senetleri
30.04.2009 tarihinden itibaren 0,64 tl baz fiyat ve brko islem kodu ile ii.
Ulusal pazar'da islem gormeye baslayacaktir.
Sirket'in islem sirasina
gonderilecek emirlerde maksimum lot miktari 10.000 olarak uygulanacaktir.
Sirket'in "imkb'de islem gorme bilgi formu" ve 01.01.2008 - 27.04.2009
tarihleri arasinda spk haftalik bultenlerinde yayimlanan ozel durum
aciklamalari gunluk bulten eki'nde ve borsamizin www.imkb.gov.tr adresindeki
internet sitesinin "halka arz" bolumunde yayimlanmaktadir.

-imkb-

Kucukaga
29-04-2009, 14:39
Hoşgeldin BRKO, hepimiz için hayırlı olsun...

registan
30-04-2009, 12:14
1 tane işlem olmuş zaten.
0,71 ile tavan açıldı ilk seans.
sanırım ayarlamaları henüz yapamadılar.
işlem olmamış ikinci seans hareket gelir sanırım.
herkese ve imkb ye hayırlı olsun birko

oguzhan
30-04-2009, 14:54
Niğdeli bir hemşehri olarak Niğde nin gururu Türkiye nin en eski Ünlü Yünlü Halı fabrikası olan BİRKO tahtasına-Hissesine "HOŞ GELDİN " diyorum.Herkese hayırlı uğurlu olsun...

oguzhan
30-04-2009, 15:12
Niğde Şirketlerinin İMBK deki hisseleri...
(OYSA)=ÇİMSA-Sabancı Gurubu
DITAS=Doğan Gurubu ve şimdi de..
BRKO: Birko-Koyunlu...:he:

oguzhan
30-04-2009, 15:29
Bırko Şirketini çok geç de olsa İMKB' de işlemlere açtığı için Sayın ERDOĞAN MUMCU ve yönetim kuruluna teşekkürler..
NOT:Fuat TUĞRUL abimize özel selamlarımı iletiyorum..Birazcık tahtayı canlandırmasını istirham ediyorum..

Barış
30-04-2009, 16:03
BRKO 'nun ilk ve ikinci seans fiyat ve işlem miktarını bulabilen varsa ve yazarsa sevinirim..
Saygılarımla..

oguzhan
30-04-2009, 23:31
BRKO 'nun ilk ve ikinci seans fiyat ve işlem miktarını bulabilen varsa ve yazarsa sevinirim..
Saygılarımla..
Kusura bakmayın işlerim dolayısı ile biraz geç gördüm.
1.seans: 0.71 den 1 lot
2.seans: 0.79 dan 15000 lot.

%52.3 piyasaya kote edilmiş henüz %48 civarı kayıt altında değil.Aslında halka açıklık oranı %100 dür diğer %48 zamanla İMKB ye kote olacak.Yani % 48 in dolaşıma girmesi zaten olan hissenin sadece kayıt altına alınmasıdır.Şirket ortakların yarısı hisselerini Bizim menkul değerlere kayıt ettirmedi.Kayıt ettirenler de satış için minimum nominalin üzerini bekliyorlardır diye tahmin ediyorum.Diğer bir çok şirket gibi BİRKO nunda Mayıs ayında genel kurulu olabilir.Genel kurulda hem yeni yönetim seçimi veya güven tazelemesi ve bedelli sermaye artırımı gündeme gelebilir....
-----------------------------------------------------------------------
sadece bir yorumdur AL-SAT-TUT tavsiyesi değildir....

korhanykal57
01-05-2009, 04:35
hiç ilgilenmeyin..
yok sayın bunu bence

hselcuk
01-05-2009, 11:20
satışlar seans içinde mi yapıyo satıcı tek ? talep toplama yapılması sanırım.

mehcur
01-05-2009, 13:50
Ninelerin kurduğu Birko borsaya girdi

Lacoste, Nike gibi global firmalara iplik satan Birko Koyunlu Mensucat, İMKB Başkanı Hüseyin Erkan’ın davetiyle borsada işlem görmeye başladı

http://i.milliyet.com.tr/HaberAnaResmi/2009/05/01/fft17_mf232092.Jpeg

Niğde’nin Koyunlu beldesi sakinlerinin, göçü engellemek için kurduğu, zamanla büyüyerek Koyunlu Halı markasını oluşturan Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Sanayi, İstanbul Borsası’nda işlem görmeye başladı.
2100 ortağı bulunan şirket, kurul kaydında olması ve bu anlamda halka açık olduğu için hisselerini halka arz etmeden borsaya kote oldu.
902 çalışanı bulunan yılda 23 milyon dolarlık ihracat yapan Birko’nun Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Mumcu şirketin kuruluşunu şöyle anlattı:
“1970’li yıllar, Koyunlu kasabasında insanlar işsiz, toprak tarıma elverişli değil. Kasaba sürekli göç veriyor. 200 aile bir araya gelip buna çare arıyor. Şirket kurup, 30 ay vadeli çekler, senetlerle ortak oluyorlar.
Bende öyle ortak oldum. İçimizde 10 bin lirayla ortak olup bunu 30 yılda ödeyen nineler var.”
Yıllık cirolarının 70 milyon dolar olduğunu belirten Mumcu şunları söyledi: “Nike, Lacoste ve Marks Spencer’ın en büyük iplik tedarikçisiyiz. İMKB Başkanı bize mektup yazarak borsaya davet etti. Bizim Menkul’le birlikte şirketi borsaya hazırladık. SPK’da kırtasiyeyi azalttı, Hepsine teşekkür ediyorum. Şimdi ortaklarımız isterlerse hisselerini borsada kolaylıkla nakde çevirebilecek.”

‘Yüzlerce şirket gelecek’

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Hüseyin Erkan, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile birlikte yüzlerce şirketi sermaye piyasalarıyla buluşturmayı planladıklarını söyledi.
Anadolu’da bu yapıda yüzlerce şirket olduğunu söyleyen Erkan şöyle dedi: “Kurul kaydında olup, halka açık sayılan ve SPK Kanunu çerçevesinde yükümlülüklerini yerine getiren yüzlerce şirketimiz var. Bu şirketlerin yeni bir halka arz gerektirmeden borsaya gelebilmelerine imkân tanıdık. Birkaç başvuru daha var, onları değerlendiriyoruz. Bu çerçevede yine Anadolu’da yapacağımız birçok toplantı olacak.”

Akgiray: Şirketin objektif değeri oluşacak

Türkiye’de çok ortaklı yapıda 300 civarında şirket olduğunu söyleyen SPK Başkanı Vedat Akgiray, “İlk örneğin arkasından borsaya kotasyonların artmasını bekliyoruz” dedi. Bu şirketlerin borsada işlem görmeye başlamasıyla birlikte, ortaya objektif hisse ve şirket değerinin çıkacağına dikkat çeken Akgiray şöyle dedi:
“Bu şirketlerin hisseleri artık kolayca alınıp satılabilecek. Şirketlerin kurumsallaşması içinde çok doğru bir yöntem. Şeffaf şirketler haline geldikleri için kaynak ihtiyacı olduğunda rahatlıkla sermaye artırabilecekler.”

http://www.milliyet.com.tr/Ekonomi/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&KategoriID=3&ArticleID=1089528&Date=01.05.2009&b=Ninelerin%20kurdugu%20Birko%20borsaya%20girdi&ver=92

C.ÜNLÜ
01-05-2009, 14:43
Yeni tebliğe göre 1 tl nin altındaki şirketler sermaye azaltımı yapabilirler deniyor,yeni halka ırz edilen bu şirkete birko ysak üç alabilirmiyiz.Ya da tersi olsa örneğin.
------------
“Bu şirketlerin hisseleri artık kolayca alınıp satılabilecek. Şirketlerin kurumsallaşması içinde çok doğru bir yöntem. Şeffaf şirketler haline geldikleri için kaynak ihtiyacı olduğunda rahatlıkla sermaye artırabilecekler.
--------------
Eskiden bilançolar çarşaf çarşaf yer alırdı gazetelerde halka ırzlardan önce.....

:kahkah: :kahkah:

enigma72
01-05-2009, 18:06
http://www.tacirler.com.tr/arastirma/Birko%2029%20Nisan%202009.pdf

balıkadam
04-05-2009, 12:10
Bu ne biçim halka arz.

Halktan (biz ky) alabilen varmı.:grrr::grrr::grrr:

enigma72
04-05-2009, 12:17
Bu ne biçim halka arz.

Halktan (biz ky) alabilen varmı.:grrr::grrr::grrr:

hacim olağan üstü,herkese alacak mal var,:he::he::he:

C.ÜNLÜ
04-05-2009, 12:24
1 liradan alır,sahiplenirsiniz acele etmeyin. . :he:

registan
04-05-2009, 13:46
böyle halka arz olmaz..
bu ne biçim halka arz. güya .064 den halka arz edilmiş denecek. ama alıcı için kağıt yok.
alınacak mal yok (almayı düşünmüyorum ama)
spk nın bu tür halka arzzlara izin vermemesi gerekir.
halka arz edeceğim dediği lotları belli bir seansda bitirme zorun luluğu koymaları lazım.
işlem hacmine bak. tek tek lotlar .
tek tek sekerekten bade basaraktan türküsü gibi. tek lot işlem yapıyorlar.

benim düşüncem; bu tip halka arz işlemine izin verilmemesi lazım

epack105
04-05-2009, 14:23
simdiye kadar 1 lot islem olmus bende 1 lot alis koydum alamayacaz heralde :)

ALLIGATOR
04-05-2009, 14:28
daha önce de mert gıdada benzer durumlar olmuştu.şirketin çaycısına odacısına hisse aldırmışlardı 1 haftada %100 kazanç sağlamışlardı... bir arkadaş yazmış bence yok sayın..Olsa ne olur olmasa ne olur..

registan
04-05-2009, 14:33
haklısınız olsa ne olur olmasa ne olur ama
bu tip dolandırıcılık işine güzide kurumlarında alet olması insanı rahatsız ediyor.
bu iş böylemi olurmuş.
biraz hissenet üyelerinden ders alsınlar biraz buraları okusunlar. bu tip halka arzlara izin vermesinler.
yuh demek geliyor içimden göz göre göre soygun işi bu.

oguzhan
04-05-2009, 14:43
Arkadaşlar bu hisse bildiğiniz normal halka arz işi değil sadece daha önceden elinde hissesi olanların hisseslere kayıt altına alınıp tahta açıldı.Herhangi bir normal arz durumu yok ancak nominalin üstündeki fayatlardan bedelli sermaye artırım yoluyla hisse verecek.O yüzden kısa zamanda nominalin üstüne çıkıyor...

Wrangler
05-05-2009, 10:55
***BRKO*** Birko Birlesik Koyunlulular Mensucat Tic. ve San. A.S..'nin Borsa Baskanligi tarafindan Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri:VIII, No:54 sayili Ozel Durumlarin Kamuya Aciklanmasina Iliskin Tebligi'nin "Olagandisi Fiyat ve Miktar Hareketleri" baslikli 17. maddesine istinaden ayni Teblig'in 21 ve 22. maddelerine gore istenen aciklamaya cevaben gonderdigi 05.05.2009 tarihli yazisi asagiya cikarilmistir. Konu: 05 Mayis 2009 tarih 4/GDD/133/99/302/05003 sayili IMKB'dan gelen yazi: Aciklanacak Ozel Durumlar: Olagandisi fiyat ve miktar hareketleri Sirketimizin, hisse snetleri uzerinde gerceklesen olagandisi fiyat hareketlerine iliskin sermaye piyasasi kurulu'nun Seri:VIII, No:54 sayili ozel durumlarin kamuya aciklanmasina iliskin tebliginin "Olagandisi fiyat ve miktar hareketleri" baslikli 17. maddesine istinaden ayni tebligin 21 ve 22. maddelerine gore, henuz kamuya aciklanmamis ozel bir durumu olmadigi hususunu bilgilerinize arz ederiz. ***BRKO*** (05/05/2009 - 11:35:45)

Barış
05-05-2009, 14:17
Arkadaşlar merakımı bağışlayın içinizde bu hisseyi alabildim diyen varsa samimiyetle yazabilir mi? Kaç adet ve hangi rakama alabildi?.Tavana yazıyorum ama boşa.Uzayda mı işlem görüyor yoksa ...

WaX
05-05-2009, 16:22
***BRKO*** Birko Birlesik Koyunlulular Mensucat Tic. ve San. A.S..'nin Borsa Baskanligi tarafindan Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri:VIII, No:54 sayili Ozel Durumlarin Kamuya Aciklanmasina Iliskin Tebligi'nin "Olagandisi Fiyat ve Miktar Hareketleri" baslikli 17. maddesine istinaden ayni Teblig'in 21 ve 22. maddelerine gore istenen aciklamaya cevaben gonderdigi 05.05.2009 tarihli yazisi asagiya cikarilmistir. Konu: 05 Mayis 2009 tarih 4/GDD/133/99/302/05003 sayili IMKB'dan gelen yazi: Aciklanacak Ozel Durumlar: Olagandisi fiyat ve miktar hareketleri Sirketimizin, hisse snetleri uzerinde gerceklesen olagandisi fiyat hareketlerine iliskin sermaye piyasasi kurulu'nun Seri:VIII, No:54 sayili ozel durumlarin kamuya aciklanmasina iliskin tebliginin "Olagandisi fiyat ve miktar hareketleri" baslikli 17. maddesine istinaden ayni tebligin 21 ve 22. maddelerine gore, henuz kamuya aciklanmamis ozel bir durumu olmadigi hususunu bilgilerinize arz ederiz. ***BRKO*** (05/05/2009 - 11:35:45)

korhan kardesıme katılıyorum
yok sayın bence bunu...

ozel durum yokmus puhaha

vay KY nın halıne...

alan kım kı ozel durum olsun 1 lotla tavan oldu dıyerlerındede hacım yok

buyuk hacımde kıtlerler malı

bıde bedellı gelır sımdı nomınal deger ustunede aldılar kagıdı...

ammmannnnn dıkkatlı olun

attorney genera
05-05-2009, 21:10
yarın bayram şekeri gibi hisseler 1.29 dan itibaren yeni sahiplerine boca edilecek almak isteyen sıraya girsin bu tiyoyuda kimse vermez aklını peynir ekmekle yemeyenler için bu uyarım.

hissemix
05-05-2009, 21:59
spk şapkadan tavşan çıkartmış. başka şirket mi yok halka arz edecek.

mtnyvz
06-05-2009, 11:05
yarın bayram şekeri gibi hisseler 1.29 dan itibaren yeni sahiplerine boca edilecek almak isteyen sıraya girsin bu tiyoyuda kimse vermez aklını peynir ekmekle yemeyenler için bu uyarım.

serbest emir verdim dün gece. elde var sıfır nasıl 1,29 bu? :)

neon06
06-05-2009, 11:16
spk şapkadan tavşan çıkartmış. başka şirket mi yok halka arz edecek.

:super::super::super: 2000 den fazla ana ortağın bulunduğu bi şirket ne derece sağlamdır tartışılır!

oguzhan
06-05-2009, 16:52
%100'ü Halka açık 2100 ortaklı bir şirket.Boşta piyasada 1 lot bile yok.Hissedarlar ortalama 35-40 yıldır ellerinde tutuyorlar.Bu %100 hissenin %52,3'ü borsaya kote oldu.Diğer % 48 vatandaşın kasasında-(Turşusunu kuracak):he:.Haziranın 1.haftasında Şirketin genel kurulu var.Yani daha 1 ay var,Satan hemen hemen hiç yok.Buda demektirki 1 lotla tavan yapacak:he:.Hisse almak isteyenler eğer ortaklardan birisi hissesini satmaya karar verirse ancak o zaman alabilir.Borsaya Kote ettiren BİZİM Menkul değerlerin bile elinde hisse yok:aww:.Ama eninde sonunda %100' halkın elinde olan hisse sermaye artırımı v.s ile piyasaya dağılacak.Yada KOYUNLU'lar turşusunu kuracak:he:.Herkes hissesini torunlara saklıyor zaten birçoğunun hissesi torunlara geçti bile..

netim
07-05-2009, 10:45
Köyümün fabrikası bu fiyatlardan verilmez tabiki :)
Fiyat oturana kadarda işlem yapılmaz
Çok muhafazakar şirketti
Koyunlulu olmayan birisine hisse satılmazdı.
Nihayet kendini aşmayı bildiler:)

neon06
07-05-2009, 11:05
%100'ü Halka açık 2100 ortaklı bir şirket.Boşta piyasada 1 lot bile yok.Hissedarlar ortalama 35-40 yıldır ellerinde tutuyorlar.Bu %100 hissenin %52,3'ü borsaya kote oldu.Diğer % 48 vatandaşın kasasında-(Turşusunu kuracak):he:.Haziranın 1.haftasında Şirketin genel kurulu var.Yani daha 1 ay var,Satan hemen hemen hiç yok.Buda demektirki 1 lotla tavan yapacak:he:.Hisse almak isteyenler eğer ortaklardan birisi hissesini satmaya karar verirse ancak o zaman alabilir.Borsaya Kote ettiren BİZİM Menkul değerlerin bile elinde hisse yok:aww:.Ama eninde sonunda %100' halkın elinde olan hisse sermaye artırımı v.s ile piyasaya dağılacak.Yada KOYUNLU'lar turşusunu kuracak:he:.Herkes hissesini torunlara saklıyor zaten birçoğunun hissesi torunlara geçti bile..

borsada ki işlamleri bana hiç normal gelmiyor.yada ben bu işten hiç anlamıyorum. herhalde spk da :he: bizim gibi izliyor sadece işlemleri...anlayan varsa beri gelsin!

saygılar

memoli55
07-05-2009, 13:29
birko halka arzda noktayı koydu:beurk:

bratu26
07-05-2009, 13:33
almak isteyen buyursun....

C.ÜNLÜ
07-05-2009, 13:56
sandıktan çıktı hisseler:he:

rahatdur
07-05-2009, 14:10
şimdi almak ne kadar riskli acaba

aquarium01
07-05-2009, 15:06
şimdi almak ne kadar riskli acaba

brko nun aĞirlikli ortalamasi 1,58 de kaldi.. Kagit yarin aÇildiĞi zaman dİp yapsa yapacaĞi en kÖtÜ nokta 1,41 İ gÖrecektİr..kaĞidi bİraz yukari gÖtÜreceklerdİr bence ÇÜnkÜ aĞirlikli ort Çok yukarda kaldi

oguzhan
07-05-2009, 15:38
Arkadaşlar tekrar ifade ediyorum.Birko hissesi HALKA ARZ DEĞİDİLDİR...Yüzde yüzü halka açık olan şirket Borsada tahta sahibi oldu tahtası açıldı.Daha önce .0.60'a 0.70'e hisse satamayan ortaklar şimdi tahtadan istediği gibi hisse alıp satacak.İlk defa borsa üzerinden bir halka arz işlemi değildir...

xpeker
07-05-2009, 19:28
brko nun aĞirlikli ortalamasi 1,58 de kaldi.. Kagit yarin aÇildiĞi zaman dİp yapsa yapacaĞi en kÖtÜ nokta 1,41 İ gÖrecektİr..kaĞidi bİraz yukari gÖtÜreceklerdİr bence ÇÜnkÜ aĞirlikli ort Çok yukarda kaldi

allah senden razı olsun;)
öngörün sayesinde son 25-20 dk da 1,43-1,44'den aldığım lotları 1,54'den sattım sana güvenerek...

sen öngöründe bende güvenimde haklı çıktım:)

teşekkürler arkadaşım....

rahatdur
07-05-2009, 23:20
arkadaslar hisse hakkında bilgi werck olan war mı,hissenn gelecegi nedir..aydınlatırsanz sewinirim..saygılar

champ
08-05-2009, 04:07
http://www.haberturk.com/ekonomi/yazar/10380-Hisseleri-yuzde-170-yukseldi-yonetim-odaya-kapandi.aspx

Halka arz edilmeden halka açılan ilk İMKB şirketi olma özelliğini taşıyan Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat, 30 Nisan’da işleme açıldığı günden bu güne tavan tavan yükseliyor. Her seansa satıcısız başlayan hisse 0.64 liradan başladığı borsa serüvenini 1.73 liraya kadar sürdürdü. Ve 8 gün gibi kısa sürede şirketin değeri yüzde 170 arttı, 100 milyon liraya yaklaştı. Şirketin 250 hissedarı bir servet sahibi oldu!
Ortak sayısı 250 olduğu için otomatik olarak halka açık sayılan ve Sermaye Piyasası Kanunu’na tabi olan Birko’nun borsadaki sert hareketleri yöneticilerin de başını döndürdü. Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Mumcu’ya ulaşmak mümkün değil.
Bazı yöneticilerle 3 gündür toplantı odasına kapanan Erdoğan Mumcu, sadece yemek için odadan çıkıyormuş.
Hisse senetlerindeki olağanüstü fiyat ve miktar hareketlerinden sonra bilgi almak için aradığımız Erdoğan Mumcu’ya ulaşmak mümkün değil.
Telefonlarımıza yanıt veren şirket çalışanları, “Erdoğan Bey 4 gündür yönetim toplantısında ve hiç dışarı çıkmıyor. Tüm yöneticiler de yanında, sadece yemek için çıkıyorlar” dedi.

Şirket yöneticilerinin alışık olmadık bir şekilde odaya kapanması şirket çalışanlarını da şaşırtmış!
İçeride günlerdir ne konuştukları merak ediliyor…

Acaba Birko yöneticileri her gün bir araya gelip ne kadar kazandıklarını mı hesaplıyorlar?
Yoksa, ‘şirket hisselerini ucuza sattık’ diye dizlerine mi dövüyorlar?

Ya da kazandıkları parayla şirketin geleceğini yeniden şekillendirecek stratejik karalara mı imza atıyorlar?
Kamuoyu, çalışanlar ve çok sayıda ortak bu soruların yanıtlarını merak ediyor?

maytekin
08-05-2009, 07:31
http://www.haberturk.com/ekonomi/yazar/10380-Hisseleri-yuzde-170-yukseldi-yonetim-odaya-kapandi.aspx

Halka arz edilmeden halka açılan ilk İMKB şirketi olma özelliğini taşıyan Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat, 30 Nisan’da işleme açıldığı günden bu güne tavan tavan yükseliyor. Her seansa satıcısız başlayan hisse 0.64 liradan başladığı borsa serüvenini 1.73 liraya kadar sürdürdü. Ve 8 gün gibi kısa sürede şirketin değeri yüzde 170 arttı, 100 milyon liraya yaklaştı. Şirketin 250 hissedarı bir servet sahibi oldu!
Ortak sayısı 250 olduğu için otomatik olarak halka açık sayılan ve Sermaye Piyasası Kanunu’na tabi olan Birko’nun borsadaki sert hareketleri yöneticilerin de başını döndürdü. Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Mumcu’ya ulaşmak mümkün değil.
Bazı yöneticilerle 3 gündür toplantı odasına kapanan Erdoğan Mumcu, sadece yemek için odadan çıkıyormuş.
Hisse senetlerindeki olağanüstü fiyat ve miktar hareketlerinden sonra bilgi almak için aradığımız Erdoğan Mumcu’ya ulaşmak mümkün değil.
Telefonlarımıza yanıt veren şirket çalışanları, “Erdoğan Bey 4 gündür yönetim toplantısında ve hiç dışarı çıkmıyor. Tüm yöneticiler de yanında, sadece yemek için çıkıyorlar” dedi.

Şirket yöneticilerinin alışık olmadık bir şekilde odaya kapanması şirket çalışanlarını da şaşırtmış!
İçeride günlerdir ne konuştukları merak ediliyor…

Acaba Birko yöneticileri her gün bir araya gelip ne kadar kazandıklarını mı hesaplıyorlar?
Yoksa, ‘şirket hisselerini ucuza sattık’ diye dizlerine mi dövüyorlar?

Ya da kazandıkları parayla şirketin geleceğini yeniden şekillendirecek stratejik karalara mı imza atıyorlar?
Kamuoyu, çalışanlar ve çok sayıda ortak bu soruların yanıtlarını merak ediyor?

yaw bu yaziyi haberturke yazan , muhtemelen sozde ekonomist gecinen orhan palanin bisey bildigi yok... bir kere adamlar hisselerini satmadilar ki dizlerini dovsunler.... bence sadece ellerindeki hisselerin ederini bir nevi kayit altina aldilar...

olmakyadaolmamk
08-05-2009, 09:21
Arkadaşlar birazdan tabanı çözüp tavana götüreceklerdir. Bu hissenin değerini bulması uzun sürer. Hayırlısı bakalım.

İster al İster Sat.

netim
08-05-2009, 09:40
Şirketin bilançosunu okuyan var mı
Ben bulamadım

neon06
08-05-2009, 10:59
kısa zaman içinde çok riskli bir senet...(kazançta yüksek olabilir tabii yerse)

saygılar

carcharias
08-05-2009, 13:51
korku filmi gibi vallaha! gerilim hiç düşmüyor. bir aşağı birr yukarı:he: kim oynuyorsa bununla bu kadar vallahi ekran başında izlemek çok eğlenceli:super:

yatırımcı40
08-05-2009, 19:43
adamlar hem imkb nin hemde spk nın yardımıyla bizi soymaya çalışıyorlar 60 kuruşluk şirketi 1500liraya bize kakalayacaklar haberturk teki orhan pala gibi tiplerde bunlara aracılık ediyor adamlar 18trilyona yakın zarar açıklamış borç içindeler bu zararı bizden çıkarmaya çalışıyorlar.sakın bulaşmayın...

neon06
08-05-2009, 20:26
adamlar hem imkb nin hemde spk nın yardımıyla bizi soymaya çalışıyorlar 60 kuruşluk şirketi 1500liraya bize kakalayacaklar haberturk teki orhan pala gibi tiplerde bunlara aracılık ediyor adamlar 18trilyona yakın zarar açıklamış borç içindeler bu zararı bizden çıkarmaya çalışıyorlar.sakın bulaşmayın...

kurulduğundan bu yana (1970 li yıllar) elinde hissesi olan hissedarlar için hisselerini borsada kolaylıkla nakde çevirme(kakalama:he:) fırsatı doğdu.(keriz silkelemeyi bu hissede de görmemiz olağandır) dünyada global kriz başgöstermişken (servetlerine servet katmak için) borsaya açılmalarıda bende ayrı bi kuşku uyandırdı.

yukarıdaki yazdıklarım sadece ve sadece kendi fikirlerimdir yani hiç bir kurum yada bilgiye dayanılarak yazılmamıştır.

saygılar

sabribodur
08-05-2009, 20:50
kurulduğundan bu yana (1970 li yıllar) elinde hissesi olan hissedarlar için hisselerini borsada kolaylıkla nakde çevirme(kakalama:he:) fırsatı doğdu.(keriz silkelemeyi bu hissede de görmemiz olağandır) dünyada global kriz başgöstermişken (servetlerine servet katmak için) borsaya açılmalarıda bende ayrı bi kuşku uyandırdı.

yukarıdaki yazdıklarım sadece ve sadece kendi fikirlerimdir yani hiç bir kurum yada bilgiye dayanılarak yazılmamıştır.

saygılar

Dediklerine aynen katılıyorum usta. Bu senet SPK nın yüz karasıdır.Burda suçlu firma sahipleri değil SPk dır.her şirket bunu yapmak ister tabi 5 günde 10 lotla (her seans 1 lot) 10 tavan çeken bir şirket olurmu KY yi soymak için hazaırlanan bu tuzağa ltf düşmeyin tanıdıklarınızı uyarın.

DoğuTürk
08-05-2009, 20:55
manipulasyonun babası bu tahtada baska yerde aramaya gerek yok

yatırımcı40
09-05-2009, 23:50
arkadaşlar bizim menkul değerler sagyo da da aynı işi yapmıştı içi bomboş kendi şirketini 1500tl den millete kitledi sonra bedelli açıkladı.bu şirketle de anlaşmış. nede olsa biz ülker grubuyuz bize herkes güvenir demiş adamlara. verin bize hisselerinizi en iyi fiyattan satar milleti yine kazıklarız demişler.millete kitleyecekler sonra 1.05 seviyesinde tutup birde bedelli açıklayacaklar herkes kullanıncada 0.60'a geri gelecek.şu soyguna bakın yaw..

guneysu
10-05-2009, 00:00
mensucat kısmını atarsan.. şirketin adına kıl oldum :)

birleşelim koyunlar, sütümüzü sağan olur elbet :ley:

stajyer
10-05-2009, 09:03
arkadaşlar bizim menkul değerler sagyo da da aynı işi yapmıştı içi bomboş kendi şirketini 1500tl den millete kitledi sonra bedelli açıkladı.bu şirketle de anlaşmış. nede olsa biz ülker grubuyuz bize herkes güvenir demiş adamlara. verin bize hisselerinizi en iyi fiyattan satar milleti yine kazıklarız demişler.millete kitleyecekler sonra 1.05 seviyesinde tutup birde bedelli açıklayacaklar herkes kullanıncada 0.60'a geri gelecek.şu soyguna bakın yaw..

dostum bu olay çok farklı..sagyo da halka arza istersen sende katılabiliyordunn..birko da öle bir durum söz konusu değildi..ortakların elindeki hisseler mkk da kote olarak borsada işlem görmeye başladı..

stajyer
10-05-2009, 09:09
ayrıca borsaya giren adam mal olmıcak..açsın bir kağıdı almadan önce incelesin..kağıt tavan tavan gidiyor diye hisseler alınıyorr..bu kağıtta ortaklar satış yapmaya başlasın kağıt tabandan kurtulamaz,bunu düşünmüyorlar bile..

yatırımcı40
10-05-2009, 10:00
çok hakısın stajyer çoğu insanda başına geleni hakediyor. bende insanaları biraz olsun bilinçlendirmek için yazıyorum ama spk da özellikle son zamanlarda sanki daha çok göz yumar oldu.geçenlerde spk bülteninde okudum adamlar yoğun şikayet üzerine bir kurumu araştırmış bu kurum da hisse işlemlerinden dolayı 850bin tl haksız kazanç elde edildiğini saptamış ve kuruma spk 150bintl ceza kesmiş.bu kurumda hala işlem yapmaya devam ediyor.çok başı boşluk var.

neon06
11-05-2009, 10:12
ayrıca borsaya giren adam mal olmıcak..açsın bir kağıdı almadan önce incelesin..kağıt tavan tavan gidiyor diye hisseler alınıyorr..bu kağıtta ortaklar satış yapmaya başlasın kağıt tabandan kurtulamaz,bunu düşünmüyorlar bile..

yapmaya başladılar bile. hala bu hisseyi alma cesaretinde olan varsa cesaretinden dolayı tebrik ederim.(dediğiniz gibi borsaya giren uyanık olacak...)

bu yorumlar sadece kendi fikirlerimdir.

olmakyadaolmamk
12-05-2009, 09:35
Arkadaşlar kağıt sanki güç topluyor tabanını oluşturmaya çalışıyor. Ancak bu hisse hızlı hareket eden bir hisse hızlı bir yükseliş gelebilir.

İster Al, İster Sat.

oguzhan
12-05-2009, 16:28
Arkadaşlar kağıt sanki güç topluyor tabanını oluşturmaya çalışıyor. Ancak bu hisse hızlı hareket eden bir hisse hızlı bir yükseliş gelebilir.

İster Al, İster Sat.

Daha gücü-mücü belli değil.2100 ortaklı 7-8 büyük hissedarın sözü geçer.Hiçbir aracı kurum hiçbir halt edemez.%1-ile%10 hissesi elinde olan 10 ortak PATRON Bizim menkulle beraber getirir götürür.Başka hiç kimse zırnık hareket VEREBİLEMEZ...:he: İsteyen 2101'nci ortak olur ,bir 30 yılda o sahip olup torununa bırakır.Bu hissenin patronları:E.MUMCU, H:SARIÇAM, F.TUĞRUL,v.s geçen haftaki günlük 5 triltonluk işlemi de toplu bir şekilde ancak Yönetim yapabilir.Onlarda hareket isteyene 1,60 dan hareket verdiler..:he::he::he:Onlar işi biliyor.Geriye kalan 2090 ortaka iyi uykular..:he: Ha birde borsaya kote ettirmeyen yani kayıt ettirmeyen hissedarlar hepten ayvayı yemiştir.Yan gelip yatanlar Ö'.. nün Trene baktığı gibi bakıp elindeki kuponlarının turşusunu kursunlar...

oguzhan
12-05-2009, 16:49
GENEL DURUM:
-Dünya da ve Türkiyede Tekstil zor durumda ÇİN ile rekabet etmek imkansız.Tekstil ne zaman canlanırsa BİRKO da o zaman canlanır.
-Daha kendi enerjisini üretiyordu ama yanlış kaynak seçiminden dolayı, enerji üretimi için FUEL-OİL seçilmişti ve zarar ettiği için Enerji üretim tesisi satıldı ve işletme zararından kurtuldu.
-Küresel krizin geliyorum dediği bir dönemde tekar Halı fabrikası yatırımı yapıldı.
-Stoklar halı ile dolup taşıyor piyasada talep sıkıntısından ve stok fazlasından dolayı halı fabrikası çok düşük kapasite ile çalışıyor.
-Fabrikanın PENYE İPLİK bölümü en rantabıl çalışan bölümü.
-Eğer NİĞDE Çimento özelleştirmesinde o fabrika alınabilseydi harika olabilirdi ama olmadı.
-BİRKO' nun enerji üretme tecrübesi var.Eğer rüzgar enerji işine girmiş olsa süper olabilir.
------------------------------------------------------------------------------
Bir NOT:Eski Maliye Bakanı Sayın K.UNAKITAN bir zamanlar bu fabrikada çalışmıştı.Fabrikanın ve Sayın E.Mumcunun yönetimlerle de ilişkisi iyidir.Sosyal yönü kuvvetlidir.Ayrıca sanatı ve müziğide pek sever Sanatı ve sanatçıları korur ve Sanatçılarla da güzel sıra geceleri yapar.Gerçi sıra gecesi URFA'nın dır ama bu da Sayın E.MUMCU ailesenin sıra gecesidir.Eğer halıyı dokudukları gibi Tahtayı da dokurlarsa o zaman pek âlâ olur..

pirkaraman
12-05-2009, 18:50
ne birko mussun..bir geldin pir geldin..herkes seni bekliyormus yazı yazmak icin.... hayırlıda bir cümle yok.. gayet güzel...

olmakyadaolmamk
13-05-2009, 13:38
Yav arkadaşlar bu lanet kağıt her gün düşüyor. Sanırım çıktığı rakam a kadar basacaklar bunu. Hiç ümidim kalmadı satıp çıkacağım.

İster al-İster Sat

aRTeMiSsS
13-05-2009, 15:25
arkadaşım organize işler bunlarrrrrr:)
KENDİ TAHMİNİM:tava tavan açıp millete gel gel yaptılar şimdi iyice bir silkeleyecekler sonra yine tavan tavan:)
taktikleri bu kan emicilerin...
al-sat değil

CycLone
13-05-2009, 18:24
Hisse Kodu Sıra No Satışa Konu Şirketin Ünvanı Grubu Yatırımcının Adı-Soyadı
Ünvanı Nominal Tutar (TL)* Satış Süresi
BRKO 1 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E CEMİL AFŞAR 60.000,000 TL 99 YIL
BRKO 2 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E ENVER TEKDOĞAN 4.000,000 TL 99 YIL
BRKO 3 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E FİRDES YEŞİL 15.000,000 TL 99 YIL
BRKO 4 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E GÜLSEVER SARIÇAM 3.000,000 TL 99 YIL
BRKO 5 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E HASAN BEDRETTİN SARIÇAM 552.500,000 TL 99 YIL
BRKO 6 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E MİKTAT SARIÇAM 550.000,000 TL 99 YIL
BRKO 7 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E SEMRAL TEKDOĞAN 500,000 TL 99 YIL
BRKO 8 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E TAHSİN ÖZDEMİR 78.000,000 TL 99 YIL

safari
13-05-2009, 23:48
Hisse Kodu Sıra No Satışa Konu Şirketin Ünvanı Grubu Yatırımcının Adı-Soyadı
Ünvanı Nominal Tutar (TL)* Satış Süresi
BRKO 1 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E CEMİL AFŞAR 60.000,000 TL 99 YIL
BRKO 2 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E ENVER TEKDOĞAN 4.000,000 TL 99 YIL
BRKO 3 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E FİRDES YEŞİL 15.000,000 TL 99 YIL
BRKO 4 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E GÜLSEVER SARIÇAM 3.000,000 TL 99 YIL
BRKO 5 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E HASAN BEDRETTİN SARIÇAM 552.500,000 TL 99 YIL
BRKO 6 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E MİKTAT SARIÇAM 550.000,000 TL 99 YIL
BRKO 7 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E SEMRAL TEKDOĞAN 500,000 TL 99 YIL
BRKO 8 BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. E TAHSİN ÖZDEMİR 78.000,000 TL 99 YIL

Haberi gönderenlerin yaş ortalamalarının 11 (onbir) olduğunu varsayarsak ellerindeki malları 110 yaşına girdikleri gün satmış olacaklar insan biraz ciddi haber yollar.

neon06
14-05-2009, 10:26
uyarıları dikkate alıp bu hisse hakında sağlıklı karar verebilenlere ne mutlu. yok ben risk severim deyip girenleri yada girecekleride uykusuz geceler bekliyor...

saygılar

max_trade
14-05-2009, 11:25
ULEN 1 LOT ALIŞ BİLE YOK :d

aRTeMiSsS
14-05-2009, 11:27
uykusuz geçirecek diyen arkadaşım ne biliyorsun bu hisse hakkında?
ortaklarıyla kardeşmisin yada akrabasımısın?
snn gibiler yüzünde kyler kaçıyor hisseden ve sonra bi bakmışşın hisse uçmuş...
al-sat değil

neon06
14-05-2009, 11:41
KENDİ TAHMİNİM:tava tavan açıp millete gel gel yaptılar şimdi iyice bir silkeleyecekler sonra yine tavan tavan:)
al-sat değil

uykusuz geçirecek diyen arkadaşım ne biliyorsun bu hisse hakkında?
ortaklarıyla kardeşmisin yada akrabasımısın?
snn gibiler yüzünde kyler kaçıyor hisseden ve sonra bi bakmışşın hisse uçmuş...
al-sat değil

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!!!bende size soruyorum o zaman nereye kadar taban? alan alsın yerse!!!

kişişel yorumumdur

by_eko
14-05-2009, 12:11
1,70 lerden anca buraya kadar bırakılabilir 2. seans kesinlikle tekrar taban olacağını sanmamakla birlikte 0,95 kuruş gibi dalıyorum inşallah haydi hayırlısı...

ama kendi beklentim tawsiye olarak alınmasın yazdılarım..

olmakyadaolmamk
14-05-2009, 13:19
BY EKO bende dalıyorum dediğin gibi bunun altı zor artık. Hadi hayırlısı bakalım. Almanın tam zamanı sanırım.

aRTeMiSsS
14-05-2009, 13:37
10 dkkada iyi kar bıraktı bugün 1 kez daha tekrarlayabilir DİKKAT:)

ExisTeeN
14-05-2009, 13:44
Ortalamayı yükseltiyorlar.. 1,0288

by_eko
14-05-2009, 13:47
0,96 kuruş hayırlı olsun :)

ExisTeeN
14-05-2009, 13:53
Tera'ya dikkat!

ExisTeeN
14-05-2009, 15:53
ve tavan... 205bin lot var tavanda

Barış
14-05-2009, 15:53
İlginç tavan yaptı... Saygılar.

by_eko
14-05-2009, 15:54
w birko yine çizdi............

demirkol80
14-05-2009, 15:55
tavan olacağını belli etmişlerdi, ağırlıklı ortalamayı yukarı çekmek için oynadılar.

demirkol80
14-05-2009, 15:57
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar,
Hepinize bol kazançlar dilerim. 1.10 ile bende aranızdayım.
Saygılarımla

ExisTeeN
14-05-2009, 16:01
Saatlik'te Macd trigeri alttan kesmek üzere. 5 Dakikalıkta kestiğinde atakları gördük, bakalım saatlikte nasıl tepki verecekler. Fakat bugün dowun eksi kapamasını bekliyorum. Neticesinde yarın Brko'nun uçmasını beklemiyorum. Bundan sonraki çıkışlarını sindire sindire yapmalı, çıkmaya niyeti varsa eğer.

Al-Sat-Tut tavsiyesi değildir. Kişisel görüşlerimdir. Sadece ve sadece beni bağlar...

ExisTeeN
14-05-2009, 16:09
Sayın champ sizin görüşlerinizi öğrenebilir miyim?

Saygılarımla

by_eko
14-05-2009, 16:42
iyi mi kötü mü bilmem yarınki tawan 1,17 kuruş yani bu da ilk seans çok fena bi işlem hacmi olacak demek umarım tawanın düşük olduğunu fırsat sayıp mal boşaltma olmaz...

champ
14-05-2009, 17:52
Sayın champ sizin görüşlerinizi öğrenebilir miyim?

Saygılarımla

Merhabalar,

Biliyorsunuz bu tip hisselerde yorum yapmak cok guc. Keyiflerine kalmis. Gorusumu sorarsaniz, yarin ilk seans tavan acar, tavan kapar, ikinci seansta da tavan ya da tavana yakin bir yerden acar diye dusunuyorum. Sonrasi icin simdilik birsey soyleyemiyorum. Yaniltici da olmak istemem, riskli bir kagit sonucta. Alan da riskini bilerek aliyordur.

Saygilar

encinnn
15-05-2009, 01:46
okant2 :)

demirkol80
15-05-2009, 07:44
günaydın arkadaşlar,
çıkarken bu seviyelerde 1 lot ile tavan yapıyordu.
Umarım bir kaç tavan daha görürüz.
Saygılarımla

aRTeMiSsS
15-05-2009, 10:01
al-sat değil

tamda dediğim gibi:)
dikkat!!!

by_eko
15-05-2009, 11:51
yeni tawan 1,29 ama 1,25 1,26 dan werebilirler diye düşünüyorum dikkatli olmak lazım...

ExisTeeN
15-05-2009, 13:33
macd toparlandı 5 dakkalıkta yukarı dikkat!

ExisTeeN
15-05-2009, 14:00
1.17 - 1.22 bereket versin.. 5 dakkalık geri döndü

karasulu
15-05-2009, 14:07
1.17 - 1.22 bereket versin.. 5 dakkalık geri döndü

aynen dostum benim de ayni rakamlar:)

666
15-05-2009, 14:09
Bir sirket borsaya kote oluyor, koca forumda tek bir insan sirketle ilgili bilgi veriyor. Gerisi muneccim mubarek. Sallayin zarlarinizi.

oguzhan arkadasim aydinlatici aktarimlarin icin tesekkur ederim.

ExisTeeN
15-05-2009, 14:13
Bir sirket borsaya kote oluyor, koca forumda tek bir insan sirketle ilgili bilgi veriyor. Gerisi muneccim mubarek. Sallayin zarlarinizi.

0,67 - 1,78...
koca şirket dediğiniz şirketin 10 günlük hareketi... Şirketle ilgili bilgi dediğiniz nedir ki... Grafik desen grafik yok nasıl bir bilgi istiyorsunuz?

mclaren
15-05-2009, 14:44
0,67 - 1,78...
koca şirket dediğiniz şirketin 10 günlük hareketi... Şirketle ilgili bilgi dediğiniz nedir ki... Grafik desen grafik yok nasıl bir bilgi istiyorsunuz?

Grafikten bilgi olmaz. Arkadaş çok mantıklı bir görüş belirtti. Bilgi dediği teknik analiz değil. Şirket kimdir, nedir, ne değildir, mal varlığı, borçları, alacakları. Sahipleri, yaptığı iş, fabrikaları falan.

666
15-05-2009, 14:58
Oguzhan arkadasimizin yazilarini oku gorursun bilginin ne oldugunu.

Seceresi belli olmayan 3 gunluk borsaya acik kagitta grafiklere indikatorlere bakma, tavan surasi taban surasi komiklikten ote birsey degildir. Ayrica bunun yeri seans salonudur, hisse topigi degil.

0,67 - 1,78...

oguzhan
15-05-2009, 15:01

Ben teşekkür ederim arkadaşlar.Bildiklerimin bir kısmını paylaşıyorum diğer bildiklerim spekülasyon olabilir.Bilgimin kaynağı NİĞDE' li olmamdır.Şirket yönetimini ve hissedarların çoğunu tanıyorum.Zamanı gelince teknik paylaşım da yaparım.İster Metastock ister ELwawe grafiklerini eklerim.Şirketle ilgili şimdilik söyleyebileceğim şudur: Şirket yöneticileri ve ortakları çok sebatlı ve inatçı insanlardır öyle kolay kolay pes etmezler.Hisse çıkarken gördünüz 2100 kişi kolay kolay hisse satmadı.Hissedarların çoğu nominal altında kolay kolay işlem yapmaz nominal altına gelse bile 300-500 lotla gelir onunda hiç önemi yoktur.Daha önce Haziranda olacak dediğim Genel kurul toplantı tarihi açıklandı.Genel kurula kadar bazı beklentiler için pozisyanlar açılmış yada açılacak olabilir...Küresel piyasaların iyimserliğiyle olumlu bir hava oluşabilir.Daha önce de belittiğim gibi Hissede, SARIÇAM- MUMCU-TUĞRUL isimlerine dikkat edin.Hissede belirleyici olan aileler onlardır...2100 ortaklı olsada toplu hareket edebilir.Çünkü BİRKO 35 yıllık bir birliktir.Tekstil zararlarını kurtarıp enerji yatırımı yapar ve kâra geçerse o zaman tadından yenmez..
------------------------------------------------------------------------+
Kesinlikle AL-SAT-TUT tavsiyesi değildir..Her KOYUN-(lu) :he:kendi bacağından asılır.

ExisTeeN
15-05-2009, 15:07
Grafikten bilgi olmaz. Arkadaş çok mantıklı bir görüş belirtti. Bilgi dediği teknik analiz değil. Şirket kimdir, nedir, ne değildir, mal varlığı, borçları, alacakları. Sahipleri, yaptığı iş, fabrikaları falan.

Arkadaşın mantıklı görüş bildirdiğinin farkındayım, mantıksız bir görüş olduğunu söylemedim zaten. Belirttiğiniz hususlardaki bilgileri oğuzhan arkadaşımız verdi, vermeye de devam edecektir sanırım..

Oguzhan arkadasimizin yazilarini oku gorursun bilginin ne oldugunu.

Seceresi belli olmayan 3 gunluk borsaya acik kagitta grafiklere indikatorlere bakma, tavan surasi taban surasi komiklikten ote birsey degildir. Ayrica bunun yeri seans salonudur, hisse topigi degil.

Oğuzhan arkadaşın yazdıklarına itiraz eden, katılmayan, olumsuz görüş bildiren var mı? Yok. Fakat oğuzhan arkadaş bilgi verdi diğerleri vermedi diye gelip burada "sallayın zarınızı" diye bir tabir kullanmanız anlamsız. Buraya yazan ya da takip eden herkesin şirket hakkında bilgisi olmasını bekleyemeyiz. Bilenlerden de öğreniriz.

Saygılarımla.

ExisTeeN
15-05-2009, 15:09
Ben teşekkür ederim arkadaşlar.Bildiklerimin bir kısmını paylaşıyorum diğer bildiklerim spekülasyon olabilir.Bilgimin kaynağı NİĞDE' li olmamdır.Şirket yönetimini ve hissedarların çoğunu tanıyorum.Zamanı gelince teknik paylaşım da yaparım.İster Metastock ister ELwawe grafiklerini eklerim.Şirketle ilgili şimdilik söyleyebileceğim şudur: Şirket yöneticileri ve ortakları çok sebatlı ve inatçı insanlardır öyle kolay kolay pes etmezler.Hisse çıkarken gördünüz 2100 kişi kolay kolay hisse satmadı.Hissedarların çoğu nominal altında kolay kolay işlem yapmaz nominal altına gelse bile 300-500 lotla gelir onunda hiç önemi yoktur.Daha önce Haziranda olacak dediğim Genel kurul toplantı tarihi açıklandı.Genel kurula kadar bazı beklentiler için pozisyanlar açılmış yada açılacak olabilir...Küresel piyasaların iyimserliğiyle olumlu bir hava oluşabilir.Daha önce de belittiğim gibi Hissede, SARIÇAM- MUMCU-TUĞRUL isimlerine dikkat edin.Hissede belirleyici olan aileler onlardır...2100 ortaklı olsada toplu hareket edebilir.Çünkü BİRKO 35 yıllık bir birliktir.Tekstil zararlarını kurtarıp enerji yatırımı yapar ve kâra geçerse o zaman tadından yenmez..
------------------------------------------------------------------------+
Kesinlikle AL-SAT-TUT tavsiyesi değildir..Her KOYUN-(lu) :he:kendi bacağından asılır.

Zamanla bu topikte çoğu insanın yüzünü güldüreceğinizi düşünüyorum :) Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, çok faydası oluyor. ;)

Saygılarımla

olmakyadaolmamk
15-05-2009, 15:12
Arkadaşlar seansın kapanmasına 15 dk kala hareketlere dikkat. Nasıl toplayacaklar görün.

tiyatro
15-05-2009, 15:14
***BRKO*** BIRKO BIRLESIK KOYUNLULULAR MENSUCAT TIC.
VE SAN. A.S.'NIN 15.05.2009 TARIHLI YAZISI ASAGIYA CIKARILMISTIR. 'SIRKETIMIZ YONETIM KURULU'NUN 15.05.2009 TARIHLI TOPLANTISINDA ALMIS OLDUGU 621 SAYILI KARAR GEREGI SIRKETIMIZIN 2008 YILI CALISMA DONEMINE AIT OLAGAN GENEL KURULU TOPLANTISININ 07 HAZIRAN 2009 PAZAR GUNU SAAT 10:00'DA SIRKET MERKEZI OLAN
NIGDE ORGANIZE SANAYI BOLGESI BOR YOLU 7. KM. BIRKO CD. NO:288/NIGDE ADRESINDE YAPILMASINA KARAR VERMISTIR. YONETIM KURULU KARARI ILE BIRLIKTE OLAN GENEL KURUL TOPLANTI GUNDEMI, ORTAKLARA CAGRI VE VEKALETNAME EKTEDIR.' OLAGAN GUNDEM MADDELERININ YANISIRA; YONETIM KURULU'NUN SIRKETIN 2008 HESAP YILI SONU ITIBARIYLE DONEM ZARARI BULUNDUGUNDAN PAY SAHIPLERINE KAR DAGITIMI YAPILAMAMASININ MUZAKERESI ONAYLANMASI, SPK'NUN 14.11.2008 TARIH 17870 SAYILI
YAZISINDA BELIRTILEN 2007 YILI NET DAGITILABILIR DONEM KARINDAN 133.967,23 YTL AYRILMASI GEREKEN ANCAK 130.327,23 YTL EKSIK AYRILAN IKINCI TERTIP YASAL YEDEK AKCENIN GORUSULMESI, BIRKOYUNLU HALI TEKSTIL SANAYI VE TICARET A.S., KOYUNLU TEKSTIL SANAYI VE TICARET A.S., BIRKO ENERJI URETIM SAN. VE TIC. A.S.'NIN 2008 YILI FAALIYETLERI KONUSUNDA GENEL KURUL'A BILGI SUNULMASI, BIRKOYUNLU HALI TEKSTIL SANAYI VE TICARET A.S.'NIN TUM AKTIF VE PASIF HESAPLARIYLA BIRLIKTE BIR BUTUN OLARAK TTK'NUN 146, 151, 451 VE 5520 SAYILI KURUMLAR VERGISI KANUNU'NUN 19 VE 20'NCI MADDELERI ILE SERMAYE PIYASASI KURULU DUZENLEMELERI CERCEVESINDE DEVRALINMASI KONUSUNUN GORUSULMESI, SERMAYE PIYASASI KANUNUNA BAGLI MEVZUAT
GEREGI, YONETIM KURULU TARAFINDAN 1 YILLIGINA SECIMI YAPILAN BAGIMSIZ DENETIM SIRKETI OLUSUM BAGIMSIZ DIS DENETIM VE DANISMANLIK A.S.'NIN GENEL KURUL TARAFINDAN ONAYLANMASI HUSUSLARININ DA YER ALDIGI GUNDEM GUNLUK BULTEN EKINDE
VE INTERNET SITEMIZIN (WWW.IMKB.GOV.TR) 'GUNLUK BULTEN' BOLUMUNDE 'SIRKET
HABERLERI EKLERI' BASLIGI ALTINDA YAYINLANACAKTIR. ***BRKO*** MATRIKS

Sonuçlarını bilmem ancak bu tahtaya hikaye yazan çok olur. Yeterli Şirketleri var haber içinde bir devir mevzuu geçiyor. Belki halka arz olabilir belki bedelli olabilir. Misal enerji mevzuuna ilişkin olarak İMKB toplantısında biz o işten çekildik demişlerdi. Bakalım şimdi hikayeler yazılacak mı ? Çok su götürür ne diyeyim, piyasaya girdiği kadar sessiz bir geleceği olmaz muhtemelen. Ama önce neye neden yatırım yaptığını bilmek ilk kuraldır. Bu başlıkta bilançosu vardı inceleyip ona göre yatırım kararı verilmeli. Bilançosuna ve sektörün durumuna ayrıca yorum yapmaya gerek yoktur sanırım.

Haberi lütfen İMKB kaynaklarından teyit ediniz. Veri dağıtım ekranından alınmıştır.
Saygılarımla.

gurhan76
15-05-2009, 15:41
neye göre diyorsun son 15 dk

gurhan76
15-05-2009, 15:41
derinlik verebilen var mı arkadaşlar

oguzhan
15-05-2009, 15:51
Arkadaşlar amann biribirinizi incitmeyin.Hepiniz bu hisse için burada ,buarada bazı şeyleri paylaşıyorsunuz.Bende birnevi evsahibi sayılırım.Tahtalar çizilebilir ama gönülleri kalpleri çizmeyelim.Her hissede olduğu gibi bunda da iniş ve çıkışlar olacaktır.Bende öyle uş-kaçtı falan demem ve demeyeceğim.Gerçekten burada bu hisseyi alanlar varsa objektif olarak bildiğimi paylaşacağım.Muhakkak benimde bilmediğim veya bilemeyeceğim hususlar olacaktır.Ama ne olursunuz birbirimizi üzmeyelim.Tüm arkadaşlara bir NİĞDE'li olarak hoş geldiniz diyorum ve ilgilerinden yeni orataklıklarından dolayı teşekkür ederim.Eğer buradaki benim gibi küçük yatırımcıyı koruyacak bir bilgiye ulaşırsam muhakkak paylaşırım.
NOT:Benim 20 yıl öncesinden alınmış BİRKO hissem var.Epey temetüsü nü yedik.Kârpaylarına Halı-seccade aldık.Ama borsa ya kote olan hisselerden almadım nedenide portfoyümün tamamı başka bir hissede ama nede olsa kıdemli eski ortağım.:he:

gurhan76
15-05-2009, 16:08
aşağıda kapatmasına rağmen alıcılar ençok alıcı 1180 seviyesinde ufak bir silkeleme gibi geldi pazartesi devam gibi gözüküyor TAMAMEN ŞAHSİ FİKRİMDİR

demirkol80
15-05-2009, 16:31
Arkadaşlar amann biribirinizi incitmeyin.Hepiniz bu hisse için burada ,buarada bazı şeyleri paylaşıyorsunuz.Bende birnevi evsahibi sayılırım.Tahtalar çizilebilir ama gönülleri kalpleri çizmeyelim.Her hissede olduğu gibi bunda da iniş ve çıkışlar olacaktır.Bende öyle uş-kaçtı falan demem ve demeyeceğim.Gerçekten burada bu hisseyi alanlar varsa objektif olarak bildiğimi paylaşacağım.Muhakkak benimde bilmediğim veya bilemeyeceğim hususlar olacaktır.Ama ne olursunuz birbirimizi üzmeyelim.Tüm arkadaşlara bir NİĞDE'li olarak hoş geldiniz diyorum ve ilgilerinden yeni orataklıklarından dolayı teşekkür ederim.Eğer buradaki benim gibi küçük yatırımcıyı koruyacak bir bilgiye ulaşırsam muhakkak paylaşırım.
NOT:Benim 20 yıl öncesinden alınmış BİRKO hissem var.Epey temetüsü nü yedik.Kârpaylarına Halı-seccade aldık.Ama borsa ya kote olan hisselerden almadım nedenide portfoyümün tamamı başka bir hissede ama nede olsa kıdemli eski ortağım.:he:

Teşekkürler kardeş,
GErçekten güzel bilgiler veriyorsun.
Herkese iyi akşamlar, iyi haftasonları...
Pazartesi görüşmek üzere, seans yorumuma gelince, AOF altında kapatması hiç hoş değildi.
Saygılarımla

sabriak
18-05-2009, 06:41
Imkb gunluk bulteninde yayinlanan aciklama:

Birko birlesik koyunlulular mensucat ticaret ve sanayi a.s.`nin
15.05.2009 tarihli yazisi asagiya cikarilmistir.
`konu: Kisa calisma yonetmeliginden yararlanma ve basvuru hakkinda.
Ekonomik krizini gunumuze kadar siddetini artirarak yayilmasindan
isyerimiz de olumsuz olarak etkilenmistir. Calisma surelerinin onemli
derecede azaltilmasindan dolayi yonetim kurulumuzun 15.05.2009 tarihli
toplantisinda ekte bulunan 622 sayili kararla isyerimizde bulunan isci
ve personellerimizden 144 adet calisan personelin 15 mayis 2009-15 kasim
2009 arasinda `kisa calisma ve kisa calisma odenegi yonetmeligi`
uygulanarak ucretsiz izine ayrilmalari kararlastirilmistir.
Sermayesinin % 99,9`una sahip oldugumuz bagli ortakliklarimizdan
birkokoyunlu hali tekstil sanayi ve ticaret a.s. Yonetim kurulunun
21.04.2009 tarih 255 ve 15.05.2009 tarih 257 sayili kararlarinda da
kisa calisma yonetmeligi`nden faydalanilarak 187 personelin 1 nisan
2009-30 eylul, 19 15 mayis 2009-15 kasim araliginda ucretsiz izne
ayrilmalari kararlastirilmistir. Birko a.s. Ve birkokoyunlu hali a.s.`nin
yonetim kurullarina almis oldugu kararlar ektedir.`

-matriks-
|

demirkol80
18-05-2009, 09:17
Günaydın herkese...
1.08 e kadar hacimsiz düştü ve oradan gelen tepki ile 1.17 lere kadar vurdu.
Benim fikrim 1.10 altına sarkmayacağı yönünde,
Saygılarımla

ahmetcan2002
18-05-2009, 13:34
benim fikrimde öyle bir miktar yatay gider düşüncesindeyim

demirkol80
18-05-2009, 15:36
1.17 yi direnç yaptı kendine, yine oradan döndü.
1.10 altına sarkmaması olumlu,
Hepinize hayırlı ve bol kazançlar dilerim...

666
19-05-2009, 07:47
Katiliyorum tiyatro arkadasim.

1. Enerji isine girdik diyen sirketlerin hepsi fasa fiso sirketler. Butun kapanan sirketler enerji isi yapti! [Ornek olarak verdim bu kismi]

2. 37 senedir acilmamissin, simdi mi aklina geldi?

3. Isten cikarmalar. Kasim 2008'de 1176 calisandan 332'si isten cikarilmis. Simdi de 331 kisi (zorunlu tatil). 1176'dan geriye kalan 513 calisan. 1 sene suresinde felaket bir meblag bu yarisindan fazlasi gitmis sirketten.

4. Sirketin web sitesi 2005'ten beri update edilmemis. Turkce kismina bir alt notla IMKB'ye acildi satirini eklemisler. Sirketin sitesinden sirketle ilgili hicbir habere ulasamadim, yatirimci linki bile yok. Yurtidisina ihracat yapan bir sirket icin utanilacak bir durum bu.

5. Borsa sermayenin kucuk yatirimcilara gecirilme mekanidir. Ise yarayan sirketi acmazlar zaten.

Sahsen olumlu dusunmuyorum. Ilk sayfada korhan arkadasimizin dedigi gibi "unutun bunu" ya da 2-3 sene bekleyin fiyatlari otursun neyin ne oldugu belli olsun. Bunun disinda islem yapmanin zar sallamaktan farki yoktur. Zaten burada yazanlardan belli oluyor bu. Hicbir seyi belli olmayan fiyatlarda herkes muneccim kesilmis.

Oguzhan arkadasim alinma sen yazdiklarima. Borsaya acilan ilk sirket degil bu. Hep ayni hikaye. Madem ortagisin adam gibi yonet sirketini!

Sonuçlarını bilmem ancak bu tahtaya hikaye yazan çok olur. Yeterli Şirketleri var haber içinde bir devir mevzuu geçiyor. Belki halka arz olabilir belki bedelli olabilir. Misal enerji mevzuuna ilişkin olarak İMKB toplantısında biz o işten çekildik demişlerdi. Bakalım şimdi hikayeler yazılacak mı ? Çok su götürür ne diyeyim, piyasaya girdiği kadar sessiz bir geleceği olmaz muhtemelen. Ama önce neye neden yatırım yaptığını bilmek ilk kuraldır. Bu başlıkta bilançosu vardı inceleyip ona göre yatırım kararı verilmeli. Bilançosuna ve sektörün durumuna ayrıca yorum yapmaya gerek yoktur sanırım.

oguzhan
19-05-2009, 17:40
Katiliyorum tiyatro arkadasim.

Oguzhan arkadasim alinma sen yazdiklarima. Borsaya acilan ilk sirket degil bu. Hep ayni hikaye. Madem ortagisin adam gibi yonet sirketini!

666: Keşke yönetecek kadar bir hissem olsaydı!.Bendeki hisse halıdaki tüy bile değil.Yukarıda sıraladığınız maddeler aşağı-yukarı hepsi doğru..Aynı hissiyatı bende paylaşıyorum.Eğer çok iyi bir yönetim olsaydı, eğer zamanında Borsaya girilseydi zamanında Kayserili ve Antepli firmalar gibi doğru yatırım ve doğru seçim olsaydı şirket bu hallere düşmezdi.Temel-Teknik-Tüyo hertürlü analiz yapılabilir fakat vicdanlı bir insan olarak diyeceğim tek şey var.Geçen Kurban Bayramı Arefesinde yüzlerce işçiyi kapıya koydular onların ahı bile bunları ondurmaz kendilerinden çıkmasa bile birilerinden ahı çıkar.Ama borsa çok acımasız hak-hukuk felan hak getire..Herkes hesabını çok iyi yapmalı.Manavdan Karpuz alırken gösterdiği hassasiyetin on katını Hisse alırken göstermeli Vesselam..Hiç bir Arkadaşa, yazana çizene bozulmam..DOĞRUYA DOĞRU..:he:

ohm4455
19-05-2009, 19:28
Nedense zararda olan şirketlerde haraket var. Buda onlardan bir tanesi.
Aslında borsada bu şirketlerden çok vardı. Brko bir sen eksiktin, hayde durma dalgalan kısmetimizi ver.:he::he::he:

sabriak
20-05-2009, 06:51
Sermaye piyasasi kurulu’nun seri i, no:26 sayili tebligi’nin
ek:2 maddesi geregince; hisse senetleri borsada islem goren
ortakliklarin kurul kaydinda olan ancak borsada islem gormeyen
hisse senetlerinin borsada satisa konu edilebilmesi amaciyla
18 mayis 2009 tarihinde merkezi kayit kurulusuna basvurulan
hisse senetlerinin bilgileri.
(*)nominal tutar(tl): Bakiye alanlarinda binlik ayraci olarak
nokta(.) kusurat ayraci olarak ise virgul(,) kullanilmaktadir.
Grubu: (e)

hisse senedi
satisa konu nominal ongorulen
sirket yatirimcinin adi-soyadi tutar satis
kodu unvani (tl)** suresi
------- ----------------------- -------- ------
afyon aydin avci 0,440 2 yil

akbnk huseyin uyanik 439,960 1 yil
akbnk kemal inan 75,603 1 yil
akbnk rusen demirelli 12,493 1 yil
akbnk salih akis 7,856 1 yil
akbnk senay uye 71,701 1 yil
akbnk sevki gunbas 47,311 1 yil

aslan ismail burak parlak 539,097 1 yil

asyab ismail ozen 200.000,000 10 yil

brko abdullah candogan 300.000,000 99 yil
brko alaattin emre calapkulu 80.000,000 99 yil
brko burhan akcakil 4.000,000 99 yil
brko fatma ercan 78.500,000 99 yil
brko hasan saricam 30.000,000 99 yil
brko ismet yalcinkaya 32.500,000 99 yil
brko makbul yuksel 43.000,000 99 yil
brko melihat ozdogan 51.000,000 99 yil
brko meral ayhan 50.000,000 99 yil
brko mine eyupoglu 135.000,000 99 yil
brko munise candogan 94.500,000 99 yil
brko mustafa acar 50.000,000 99 yil
brko serkan albayrak 19.000,000 99 yil
brko yasar katirci 30.000,000 99 yil
brko yasar tosun 19.500,000 99 yil

cytas dursun ali ozdemir 0,400 1 yil

-imkb gunluk bulteninde yayinlanmistir-

-imkb-
|

oguzhan
20-05-2009, 12:02
Hisselerini borsaya kote ettirmeyen kurul kaydına aldırmayan hissedarlara GÜNAYDIN...:he: Demekki kayıt dışı olan %48 hissedar sıraya girmiş.Bu tip yeni hisse kayıtları hisseyi bir süre yatayda tutabilir.Bu Koyunlu lu hemşerilerim 99 yıl demişler ya gerçekten Koyunlular 199 yıl gene tutarlar:he:-Uyanık Patronlar hariç!!!!!

ahmetcan2002
20-05-2009, 15:29
bu hisseden birşey olmaz daha çok bekleriz

adela87
20-05-2009, 15:38
teknik taktik ne diyor bilen arkadaşlar bir incelesenizde, satsak mı beklesek mi acaba teşekkürler

ahmetcan2002
20-05-2009, 15:47
ben beklemiyorum size hayırlı yolculuklar

demirkol80
21-05-2009, 07:21
Bende çıktım, hepinize bol şans.

ohm4455
21-05-2009, 22:49
Artık taban oluşturdu...:super:

sabriak
22-05-2009, 06:37
21 mayis 2009 tarihinde merkezi kayit kurulusuna basvurulan

hisse senedi
anacm nihat fenerci 204,012 99 yil

bagfs kiymet turgay 12,000 99 yil
bagfs nuran cam 12,500 99 yil

brko abdulkadir yaban 53.500,000 99 yil
brko ahmet murat oncel 4.000,000 99 yil
brko aydin gumus 37.500,000 99 yil
brko cemil cinar 10.000,000 99 yil
brko erol ozer 4.000,000 99 yil
brko fatih yildirim 4.715,000 99 yil
brko funda topbas 70.000,000 99 yil
brko funda topbas 55.000,000 99 yil
brko hasan huseyin merdin 31.905,000 99 yil
brko huseyin erkan 4.000,000 99 yil
brko huseyin goksu 4.000,000 99 yil
brko huseyin sonmez 304.000,000 99 yil
brko mehmet altinoz 18.000,000 99 yil
brko mehmet cemil bekci 4.000,000 99 yil
brko mehmet erkan 12.000,000 99 yil
brko metin erkani 32.500,000 99 yil
brko metin sahin 6.000,000 99 yil
brko orhan altinoz 1.442.000,000 99 yil
brko rasit ceven 2.000,000 99 yil
brko sabiye yildirim 48.500,000 99 yil
brko sebahat sonmez 102.500,000 99 yil
brko serhat unlu 3.500,000 99 yil
brko suleyman yildirim 11.380,000 99 yil
brko serife altinoz 28.500,000 99 yil
brko sevket goksu 45.000,000 99 yil
brko zeki cinar 27.500,000 99 yil

-imkb-
|

ohm4455
22-05-2009, 12:13
Namuslular??? bitmedi mi satış hisseleriniz. Çıkarken neden namuslu olmadınız şimdi mi namuslu oldunuz. Az şerefli olun, 40 yıl bizi mi aradınız....:grrr::grrr::grrr:

oguzhan
22-05-2009, 14:09
http://img199.imageshack.us/img199/699/birko.jpg

Henüz daha tam sağlıklı bir grafik çıkarmak zor ama bir fikir vermesi bakımından bu grafiği ekledim.Hisse nominalin üstünde yataya almış.Hareketli ortalamarda yeşil kırmızıyı kesip aşağıya gelirse bir hareket daha yapabilir.RSİ iyice aşağılara uzanmış.Tabii bu grafik 60 dk'lık.Asıl bundan sonra günlüklere bakmak lazım.

adela87
22-05-2009, 15:56
Artık taban oluşturdu...:super:

neye göre hangi tekniğe göre?

ohm4455
25-05-2009, 08:39

10. sayfada oguzhan arkadaşın verdiği grafiği inceleyin.

666
26-05-2009, 00:12
Komik olmayin lutfen. Bu kagit ne zaman borsaya kote oldu da grafigine bakmak bir anlam ifade etsin?

10. sayfada oguzhan arkadaşın verdiği grafiği inceleyin.

ohm4455
26-05-2009, 14:53
Genel kurul yaklaşmadı mı? Bence 5' e doğru haraket olacak.

iyiarama
27-05-2009, 14:23
Genel kurul yaklaşmadı mı? Bence 5' e doğru haraket olacak.

5 dediğini rakam 0,50 mi 5,00 mı anlayamadım.

zaten ben 0,94 den aldım 14 mayısta aynı gün tavandan verdim. allah bereket versin. bu hisselerde işim olmaz...

ohm4455
27-05-2009, 17:58
5 dediğini rakam 0,50 mi 5,00 mı anlayamadım.

zaten ben 0,94 den aldım 14 mayısta aynı gün tavandan verdim. allah bereket versin. bu hisselerde işim olmaz...

afedersin işin olmayan hisede neden almiştın bende anlayamadım.

tolga7171
27-05-2009, 20:36
aman bu hisseden uzak durun bu tahtada kan emiciler var bugün 96 aldım 93 e zor sattım dikkat yatırım tavsiyesi değildir

wedat34
29-05-2009, 14:20
pirelli kabloyu satıp aldım o yukseliyor bu kagıt düşüyor.:)

wedat34
02-06-2009, 09:41
.97 vedat edip ray sigorta aldım burdaki zararım kurtuldu kalan arkadaşlara bol kazançlar dileri.

eceefe
03-06-2009, 16:21
aynen bende vedalaştım....0,97 verdim...

ohm4455
04-06-2009, 08:18

Bu hissenin tabanı mabanı yok.........

kizilakrep
04-06-2009, 15:18
Bu hissede ekmek var sanırım... Du bakalım hayırlısı.. Buralarda dolanıyorum haberiniz olsun... Aranıza katılmam an meselesi.. :D

ohm4455
04-06-2009, 18:00
Bu hissede ekmek var sanırım... Du bakalım hayırlısı.. Buralarda dolanıyorum haberiniz olsun... Aranıza katılmam an meselesi.. :D

arkadaş biz batmışız, arkadaşların dediği gibi dandik kağıttır bu. 10 ileri 20 geri hep gitti.

sabriak
05-06-2009, 06:35
4 haziran 2009 tarihinde merkezi kayit kurulusuna basvurulan

hisse senedi
brko zohra inciler 164,600 99 yil
brko abdulkadir yaban 2.317,150 99 yil
brko abdullah candogan 84,130 99 yil
brko abdullah kokbiyik 454,000 99 yil
brko adem okay 74,100 99 yil
brko ahmet aydogan 73,760 99 yil
brko ahmet balkaya 226,050 99 yil
brko ahmet celalettin ceyhun 394,250 99 yil
brko ahmet murat oncel 138,140 99 yil
brko ahmet sager 763,630 99 yil
brko ahmet suleyman yazaroglu 621,800 99 yil
brko ahmet tasoglu 93,150 99 yil
brko ahmet yaban 15,470 99 yil
brko ahmet yavuz 494,850 99 yil
brko akile selvi 4.608,670 99 yil
brko ali demirci 167,640 99 yil
brko ali goksu 487,820 99 yil
brko ali korkmaz 212,920 99 yil
brko ali oguz 437,210 99 yil
brko ali ozdemir 174,980 99 yil
brko asim ozyurt 3.391,610 99 yil
brko asuman karci 149,920 99 yil
brko ayse unver 450,530 99 yil
brko aziz sener 480,940 99 yil
brko bayram mutlu 413,710 99 yil
brko bekir sahin 132,670 99 yil
brko betul celik 476,640 99 yil
brko burak celik 3.229,130 99 yil
brko burhan akcakil 184,190 99 yil
brko bulent aydogan 73,760 99 yil
brko celal ozer 501,950 99 yil
brko cemil afsar 326,730 99 yil
brko cemil cinar 1.081,960 99 yil
brko cennet tekeli 425,840 99 yil
brko cuma kaya 658,170 99 yil
brko duran unver 374,400 99 yil
brko durmus tekin 467,950 99 yil
brko ekrem aydin 259,860 99 yil
brko ekrem oncel 357,480 99 yil
brko ekrem tosun 60,340 99 yil
brko emine ozturk 291,950 99 yil
brko emine selvi 6.984,800 99 yil
brko enver tekdogan 907,100 99 yil
brko erdogan selvi 314,790 99 yil
brko erkani tosun 47,630 99 yil
brko erol ozer 542,160 99 yil
brko fahrettin mutlu 282,810 99 yil
brko faik akinci 259,240 99 yil
brko fatih yildirim 484,820 99 yil
brko fatma cengiz 122,500 99 yil
brko fatma demircan 73,760 99 yil
brko fatma koc 485,820 99 yil
brko firdes yesil 4.077,170 99 yil
brko funda topbas 132,620 99 yil
brko funda topbas 4.869,210 99 yil
brko furkan yildiz 435,300 99 yil
brko gulay akinci 149,300 99 yil
brko guler makbuloglu 275,100 99 yil
brko gulsever saricam 199,970 99 yil
brko gulten oncel 169,810 99 yil
brko hakan makbuloglu 216,680 99 yil
brko hakan sefer 2.414,570 99 yil
brko hakan ucer 793,300 99 yil
brko halil bademler 453,430 99 yil
brko hanim bulduk 565,470 99 yil
brko hasan huseyin gulerman 3,200 99 yil
brko hasan saricam 35,010 99 yil
brko hayrettin yenel 49,010 99 yil
brko huseyin okay 74,100 99 yil
brko huseyin sonmez 485,480 99 yil
brko ibrahim albayrak 10.303,590 99 yil
brko ilknur karaca 877,090 99 yil
brko ilter teymuroglu 496,710 99 yil
brko ismail gozukara 601,970 99 yil
brko ismail unver 428,430 99 yil
brko ismet yalcinkaya 117,890 99 yil
brko kamil ahmet mumcu 33,850 99 yil
brko kamile sirin 149,300 99 yil
brko kemal selvi 8.067,930 99 yil
brko kezban yildirim 2.500,000 99 yil
brko mahmut cengiz keven 40,330 99 yil
brko mahmut gulerman 427,580 99 yil
brko makbul yuksel 514,430 99 yil
brko makbule buyukbayrak 98,240 99 yil
brko mansur esen 265,010 99 yil
brko mehmet ali balkaya 250,000 99 yil
brko mehmet cemil bekci 807,230 99 yil
brko mehmet erkan 430,280 99 yil
brko mehmet ertugrul 122,650 99 yil
brko mehmet ertugrul 38,980 99 yil
brko mehmet goksu 28,850 99 yil
brko mehmet mitig arikan 1.476,850 99 yil
brko mehmet yildirim 481,250 99 yil
brko mesut akaydin 133,500 99 yil
brko metin erkani 29,140 99 yil
brko mevlut ihtiyar 74,260 99 yil
brko miktat saricam 7.310,340 99 yil
brko muazzez kongu 387,220 99 yil
brko muharrem deveci 1.337,780 99 yil
brko munise candogan 500,000 99 yil
brko murat ergin 274,270 99 yil
brko mustafa aslan 2.197,800 99 yil
brko mustafa cakilci 724,360 99 yil
brko mustafa gozukara 1.146,970 99 yil
brko mustafa irmak 463,790 99 yil
brko mustafa kokbiyik 1.093,810 99 yil
brko mustafa ozupekoglu 1.111,860 99 yil
brko mustafa selvi 3.947,060 99 yil
brko mustafa sener 217,880 99 yil
brko mustafa tosun 673,940 99 yil
brko mustafa yaban 443,340 99 yil
brko muhibe mualla kuscu 94,610 99 yil
brko nadire inciler 128,360 99 yil
brko nahide cirpan 73,760 99 yil
brko naile varol 490,080 99 yil
brko naime kilic 759,750 99 yil
brko naime tekin 378,480 99 yil
brko nazim oral 44,940 99 yil
brko nazim sahin 159,850 99 yil
brko necmettin gumusdil 298,180 99 yil
brko nermin akaydin 493,780 99 yil
brko nevriye tekin 4.771,380 99 yil
brko nuri olca 183,520 99 yil
brko nuriye bademler 445,450 99 yil
brko nurten gokcel 149,920 99 yil
brko orhan altinoz 131,020 99 yil
brko omer koc 272,470 99 yil
brko ozden yilmaz 10,560 99 yil
brko raci yildirim 821,750 99 yil
brko rahime aydogan 122,930 99 yil
brko rasit ceven 450,530 99 yil
brko recep balkaya 508,890 99 yil
brko sabahat ugurlu 441,720 99 yil
brko safiye saricam 204,080 99 yil
brko sami cekic 489,760 99 yil
brko sebahat aydogan 73,760 99 yil
brko sebiha saricam 483,760 99 yil
brko semral tekdogan 321,340 99 yil
brko serap kongu 92,810 99 yil
brko serkan albayrak 678,560 99 yil
brko suna bicer 4.646,630 99 yil
brko suleyman yildirim 404,250 99 yil
brko sahin ertugrul 3,660 99 yil
brko serife altinoz 408,670 99 yil
brko serife tekin 74,100 99 yil
brko serife yavuz 59,080 99 yil
brko sevket goksu 1.828,670 99 yil
brko sukru aydin 267,610 99 yil
brko sukru yesil 327,050 99 yil
brko tahsin ozdemir 338,530 99 yil
brko turkan kilic 5,540 99 yil
brko yahya alper kongu 92,810 99 yil
brko yakup mutlu 177,740 99 yil
brko yasar karci 4.727,640 99 yil
brko yasar katirci 74,660 99 yil
brko yasar yildirim 326,830 99 yil
brko yusuf ziya goksu 28,850 99 yil
brko yuksel erdem 218,160 99 yil
brko yunus saricam 84,000 99 yil
brko zeliha sivsioglu 4.083,010 99 yil
brko zeynep hediye unlu 468,930 99 yil
brko zeynep korkmaz 74,100 99 yil
brko ziyaettin memicioglu 1.044,500 99 yil

-imkb-
|

kizilakrep
05-06-2009, 09:18
arkadaş biz batmışız, arkadaşların dediği gibi dandik kağıttır bu. 10 ileri 20 geri hep gitti.

Dostum kaçtan aldınızda battınız??? Kağıt zaten 0,64 fiyattan borsaya girdi hiç mal vermeden 1,50 nin üstüne attı ordan alanların zararda olması normal de maliyet 1,00-1,20 arasında olarlar tatlı kar edecek bak görürsün.. Borsada başka hisse varmı bu kadar patron kontrolünde olan ???? Sen patron olsan yükseltmen bu kadar kolayken vede satacak daha milyonlarca lotun varken kağıdı düşürürmüsün ??

gurhan76
05-06-2009, 16:44
96 dan verdim 1050 oldu şeref ............kağıt yine beş para etmez kağıt zarar yazdık senin yüzünden
brko benim için bitmiştir daaaada almam kağıdı
intikamım korkunç olacak

hguvendiren
06-06-2009, 16:32
Arkadaşlar elimdeki bjk leri verip BRKO ya girmeyi düşünüyorum ama bu hissenin bilançoları ile ilgli detaylı bilgi verebilecek arkadaşım var mı?0.98-1.00 aralığından girilir mi?Kağıt 1.73 ü görmüş.METUR daki gibi hareketlenmeler olur mu?Şirketin konumu nedir?Faaliyet alanları nelerdir?(sADECE Tekstil mi,kumaş mıvb..?)Şimdiden tşkkürler...

ohm4455
06-06-2009, 20:04
Dostum kaçtan aldınızda battınız??? Kağıt zaten 0,64 fiyattan borsaya girdi hiç mal vermeden 1,50 nin üstüne attı ordan alanların zararda olması normal de maliyet 1,00-1,20 arasında olarlar tatlı kar edecek bak görürsün.. Borsada başka hisse varmı bu kadar patron kontrolünde olan ???? Sen patron olsan yükseltmen bu kadar kolayken vede satacak daha milyonlarca lotun varken kağıdı düşürürmüsün ??

kaçtan milletin eline verdiler, arkadaş haberin yok galiba 1.73 ten

pirkaraman
07-06-2009, 21:21
herkes satmak icin dizilmis ..liste zaten 2 sayfa..aferın sırketıne guvenmeyen ortaklara..destek atmak zamanı gelmıs...

oguzhan
07-06-2009, 21:48
herkes satmak icin dizilmis ..liste zaten 2 sayfa..aferın sırketıne guvenmeyen ortaklara..destek atmak zamanı gelmıs...
Merhaba "pirkaraman": Yukarıda adı geçen kişiler satmak için değil Bizim Menkul vasıtası ile borsaya kota ettirmeyenler sonradan müracaat ederek yeni kayıt yaptırdılar.Yoksa hemen şimdi satış sırasına girmiş değiller.Aralarında akrabalarım da var oradan biliyorum...:he:
Şehir dışında işim olduğu için Genel Kurul toplantısına katılamadım eğer bilgi alırsam aktarmaya çalışırım.

sabriak
08-06-2009, 06:31
5 haziran 2009 tarihinde merkezi kayit kurulusuna basvurulan

hisse senedi
akbnk ceyhan cumbul 144,160 1 yil
akbnk haci omer bilgen 10,241 1 yil
akbnk mustafa fuat unver 485,238 1 yil
akbnk nurettin tepeoglu 251,687 1 yil
akbnk ozlem ay 93,275 1 yil
akbnk recep gunay 49,483 1 yil
akbnk sinasi sukur 261,405 1 yil

arclk derya hallacoglu 335,000 5 yil

brko hasan huseyin merdin 2.311,540 1 ay
brko hayrullah cakilci 210,390 1 ay
brko mustafa dadanlar 881,950 1 ay
brko tevfik ecemis 133,900 1 ay

bshev banu isildayancan 504,920 1 yil

celha haci fehmi engin 28,852 1 yil

mrdin ismail yildirim 846,000 5 yil

-imkb-
|

pirkaraman
08-06-2009, 09:28
merhaba oguzhan .tesekurrler.

yucin
08-06-2009, 22:37
brko; 1 ko kaç alırsan al.............

kizilakrep
09-06-2009, 11:19

Dostum açılır açılmaz gelen tavanlar bütün hisselerin yönetimin elinde olmasından kaynaklıydı. Satmaya başladılarmı geri geleceği belliydi. 1,70 lerde kağıdı alanlara ben bişi diyemem. Borsadan anlayanlar dönüşü beklemiş ve 1,20 nin altında alışa başlamıştır. Şahsen benim maliyet 1,00. 1,70 lerden alanlarda kar edecek ama diğer hisselerde olsalar daha iyi olurdu çünkü gideceği yer 2,00 olurza %15 kar yazarlar oysa başka hissede bu oran %50 olmuştu belkide. Ama aşağıdan alanların %50-100 arabı potansiyeli var..

kizilakrep
09-06-2009, 11:19

Dostum açılır açılmaz gelen tavanlar bütün hisselerin yönetimin elinde olmasından kaynaklıydı. Satmaya başladılarmı geri geleceği belliydi. 1,70 lerde kağıdı alanlara ben bişi diyemem. Borsadan anlayanlar dönüşü beklemiş ve 1,20 nin altında alışa başlamıştır. Şahsen benim maliyet 1,00. 1,70 lerden alanlarda kar edecek ama diğer hisselerde olsalar daha iyi olurdu çünkü gideceği yer 2,00 olurza %15 kar yazarlar oysa başka hissede bu oran %50 olmuştu belkide. Ama aşağıdan alanların %50-100 arası potansiyeli var..

oguzhan
09-06-2009, 12:39
Birko Hissedarlarının bilinçaltı hisse fiyatı Nominaldir(1.00).Ortakların en az %70 'i nominalin altında dönüp bakmaz.35 yıl nominalden hisse alıp taşıyan ortaklar nominal altında hisse satmaz.Elbet satanlar vardır.Onlarda ya borcundan dolayı ya yönetime küstüğü için v.s..
Nominalin biraz altında veya üstünde maliyeti olanların endişeleneceği çok fazla bir şey olmayabilir ama genede asla kesin konuşamam.Fakat 1.50--1.70 civarı maliyetlenenler için gerçekten üzgünüm keşke biraz temel-teknik bakarak alsalardı.İnşallah zararlarını kısa zamanda telafi ederler.Bu arada şahsen nominalin üstünde hiç hisse almadım.Son yeni maliyetlerim nominalin altındadır.Hissede henüz orta-uzun vade indikatörlerini algılayacak kadar data oluşmadı ama genede kısavade de sıkışma görülmekte.Her şartta BİRKO, bana göre Memsa dan MTEKS den onlarca Tekstil firmasından iyidir.Lazım olan turbo enerji ,o da iyi bir Patron iyi bir SPEK..:he: Tekstil Sektörü bu piyasada kazanamıyorsa Borsa da kazandırıyorlar bu işler böyle.TÜMTEKS e bakın ondan da kötü değilya....
Saygılar.

redsock
11-06-2009, 10:44
yeni borsaya girilmiş bir hisse tekniz analizmi olur allah aşkına.hadi sermaye yapısı desen anlicam.

kizilakrep
11-06-2009, 20:17
Öptü beni : «— Bunlar, kâinat gibi gerçek dudaklardır,» — dedi.
«Bu ıtır senin icâdın değil, saçlarımdan uçan bahardır,» — dedi.
«İster gökyüzünde seyret, ister gözlerimde :
«körler onları görmese de, yıldızlar vardır,» — dedi...

sabriak
12-06-2009, 06:37
haziran 2009 tarihinde merkezi kayit kurulusuna basvurulan

hisse senedi
akbnk ercan adalioglu 16,470 1 yil
akbnk kenan gul 25,860 1 yil
akbnk musa altunay 2,757 1 yil
akbnk orhan goceri 355,576 1 yil

akcns ilyas aladag 41,608 1 yil
akcns muhsin ozcelik 352,590 1 yil
akcns muruvet tarhun 67,316 1 yil
akcns osman ceyhan 1,859 1 yil
akcns semiha tekin 506,846 1 yil
akcns tanbey veziroglu 50,574 1 yil

bimas abdulrahman el khereiji 304.800,000 1 yil

brko mustafa basut 17.500,000 12 ay

bucim suleyman okurogullari 300,000 2 ay

deva ayse pekergin 12,500 99 yil
deva derya sensoy 52,600 99 yil
deva huseyin cuneyt goncer 3.583,100 99 yil
deva nejdet tuncay 385,500 99 yil
deva refika dayicioglu 2,000 99 yil

-matriks-
|

oguzhan
12-06-2009, 11:16
yeni borsaya girilmiş bir hisse tekniz analizmi olur allah aşkına.hadi sermaye yapısı desen anlicam.

Sayın "redsock" ben FX-Foreks piyaslarında oynadığım için 1dk ve 5dk grafiklerle uğrşıyorum.Benim açımdan 1-5-60 dk larda acayip teknik çalışıyor...ben demedim ki: günlük-haftalık-aylık...zaten henüz kıyas edecek data yok da dedim.TUMTEKS ve CEYLAN da acayip teknik çalışıyor ilginizi çekebilir...:he:
Pivot:1.00. altından al üstünden sat.Teknik meknik de gerekmez...:he:Ama Forex e göre çok ağır kalabilir...:beurk:

rixos07
17-06-2009, 18:13
0.98 ile ben de aranızdayım.

kizilakrep
17-06-2009, 20:10
Öptü beni : «— Bunlar, kâinat gibi gerçek dudaklardır,» — dedi.
«Bu ıtır senin icâdın değil, saçlarımdan uçan bahardır,» — dedi.
«İster gökyüzünde seyret, ister gözlerimde :
«körler onları görmese de, yıldızlar vardır,» — dedi...

slayter
18-06-2009, 15:30
koyun yerine ky yi kırpma topiği sanırım....

Sinarit
22-06-2009, 14:35
sayın rixos07 sizinde tüm mesajları takip ediyorum .Ama benim kendi düşüncelerime uygun olan ve sizin girdiğiniz kağıtlara giriyorum. Benim şansızlığımdan alcar iş yapmadı. Ama bundan umutluyum. Çok teşekkür ettim. Çıkacağınız zaman haber verirseniz çok makbule geçer.

kizilakrep
24-06-2009, 11:47
http://www.imageshock.eu/img_small/4333320~1o0jr.jpg (http://www.imageshock.eu/?img=4333320~1o0jr.jpg)

bartbartez
25-06-2009, 11:18
?????????

rogdopsink
26-06-2009, 10:36
birkoda ortak satışları dikkat çekiyor...

ikinci bir ciddi yükselişe bence bu aralar hazır değil...teknik falanda yok düz bir çizgiden başka...
yeni oyuncular sahneye çıkmadan zor...
şirketin temel baya kötü durumdaymıkş bu arada...

kizilakrep
28-06-2009, 12:27
BİRKO nun temeli kötü olsa ne olur ??? Şirketimi satın alacan!!! Kağıt halka arz olmadan girdi borsaya dolayısı ile satışlar PATRON satışı. Zaten patron satmazsa tavan olur başka kimde hisse var doğru dürüst ???? Ayrıca patronlar bu fiyattan çok fazla mal çıkamıyorlar... Yapmak zorunda oldukları bi hareket var ama önce kendi aralarında anlaşmaları lazım vede şu satıyım gitsin diyen küçük ortakların temizlenmesi lazım adamlar yıllardır nasıl satacağını düşünüyordu.. Şimdi satıyorlar ama esas patronlar kalınca meydanda tavanlar başlar...

stockexc
28-06-2009, 12:51
bu hafta hareketli gececek:cool:

aksam
28-06-2009, 13:37
once asagıda bıraktıgı gapları kapatsın sonra yukselmeyı dusunsun..0,50 lere geldıgınde bende alırım..

kizilakrep
28-06-2009, 21:04
once asagıda bıraktıgı gapları kapatsın sonra yukselmeyı dusunsun..0,50 lere geldıgınde bende alırım..

Ne gapından bahsediyon ne 0.50 si ??? Sen hayatında hiç borsa gördünmü acaba çok merak ediyorum... Halka arz edilmemiş bir hisse, borsada işlem görmeye başladığı fiyat bile 0,50 değil sen diyorsun 0,50 den alacam. zaten mal sadece patronlarda. hisse 0,71 ten aşağıda işlem mi yaptı da sen gap tan bahsediyosun. Ama neyse sana şimdi borsa öğretecek vaktimiz yok sen daha 0,50 lerden BRKO alacam diye gezin dur kargalara da eğlence lazım bazen...

aksam
28-06-2009, 21:17
Ne gapından bahsediyon ne 0.50 si ??? Sen hayatında hiç borsa gördünmü acaba çok merak ediyorum... Halka arz edilmemiş bir hisse, borsada işlem görmeye başladığı fiyat bile 0,50 değil sen diyorsun 0,50 den alacam. zaten mal sadece patronlarda. hisse 0,71 ten aşağıda işlem mi yaptı da sen gap tan bahsediyosun. Ama neyse sana şimdi borsa öğretecek vaktimiz yok sen daha 0,50 lerden BRKO alacam diye gezin dur kargalara da eğlence lazım bazen...

fazla agresıf bı cevap:) evet yapmadı 0,71 den asagı..haklısın ılk hedefı orası 60 dk ve 5 dk lık grafıklerde gaplar hala gozukuyor ..sonra 0,50 lı degerler.. goreceksınız mutlaka halka arz fıyatının altına gelecek ..bende ozaman alacam..etyat tan farkı ne bu hıssenın..yatırımcısına bol kazanclar..al-sat tavsıyesı degıldır..

oguzhan
28-06-2009, 22:53
fazla agresıf bı cevap:) evet yapmadı 0,71 den asagı..haklısın ılk hedefı orası 60 dk ve 5 dk lık grafıklerde gaplar hala gozukuyor ..sonra 0,50 lı degerler.. goreceksınız mutlaka halka arz fıyatının altına gelecek ..bende ozaman alacam..etyat tan farkı ne bu hıssenın..yatırımcısına bol kazanclar..al-sat tavsıyesı degıldır..
Sayın"akşam" bir düzeltme yapmamız lazım.BİRKO Mensucat halka yeni arz edilmiş şirket değil zaten hisselerinin tamamı %100 halka açık bir şirket.Yapılan sadece %53'u BİZİM Menkul Değerler vasıtası ile borsaya kote oldu.Ortak satışı diye de bir şey de yok.Borsaya hissesini kayıt ettirmeyen geriye kalan %47 hisse sahipleri yavaş yavaş kayıt altına aldırıyorlar.%100'ü halka açık olan bu Şirketin hisse sahiplerine maliyeti nominaldir ancak umudu kesip veya ihtiyacı olan tezgah altından 0.50--0.65 arası satanlar alanlar oldu.Ama bundan sonra kolay kolay 0.90 nın altına gelmez...Gelsede çıktığı gibi hacimsiz olur onunda bir önemi yok.Doğruyu söylemek gerekirse;Şirketin Mali yapısı iyi değil bayağı borçları var.Bu mali krizden kurtulabilmesi için::
1-Yabancı Ortak
2-Uzun vade işletme kredisi almak.
3-%50-%100 Bedelli Sermaye artırımı..
4-Teşvik alarak açtığı yeni Hali tesisini satmak.
5-Küçülerek zararda olan İşletmeleri tasfiye etmek
6-Yeni farklı güncel işkollarına girmek.Krizi fırsata dönüştürmek.Mesela Enerji...

Şu an en mantıklısı Bedelli Sermaye artırımı yapmak ama Hisseler zaten aynı kişilerde Sermaye artırımı yapsa dışardan taze para girişi olamayacak.Elinde 1 Trilyonluk hissesi olan cebinden 1 Trilyon para koyabilecek mi?İmkansız...O halde Bedellinin başarılı olması için hisselerin dağıtılması lazım.Hissenin dağıtılması için de 1 lira nın epey üstünde işlem yapması gerekir yoksa Şirket bu borçla fazla dayanmaz..Sönmez Flament gibi kriz başladığı gün kontak kapatsa Çimento ve Turizm işine girse idi İhya olurdu ama heralde yönetim küçük olsun zararda olsun ama benim olsun mantığıyla gidiyor.Kısaca artık işler karadüzen gitmiyor Şirkete şöyle okkalı bir CEYO lazım yanında bir de Mecnur Ç. lazım...:he:

Sinarit
29-06-2009, 14:57
ne olcak bu kağıdın hali tahmin eden arkadaşları yorumlarını bekliyorum. yazanlara teşekkürler

rixos07
29-06-2009, 20:45
birkoda ortak satışları dikkat çekiyor...

ikinci bir ciddi yükselişe bence bu aralar hazır değil...teknik falanda yok düz bir çizgiden başka...
yeni oyuncular sahneye çıkmadan zor...
şirketin temel baya kötü durumdaymıkş bu arada...

Sn rogdopsink, ben aynı fikirde değilim, son 2 haftada hatırı sayılır para kazandığım hisseler OKANT, ESEMS ve MZHLD. Yani şirketin durumunun hiç önemi yok. BRKO teknik verecek kadar data sundu, yakında bir hareket bekliyorum. Eğer bu sinyal yalancı ise acıtacak kadar düşeceğini düşünmüyorum.

rogdopsink
30-06-2009, 10:19
Sn rogdopsink, ben aynı fikirde değilim, son 2 haftada hatırı sayılır para kazandığım hisseler OKANT, ESEMS ve MZHLD. Yani şirketin durumunun hiç önemi yok. BRKO teknik verecek kadar data sundu, yakında bir hareket bekliyorum. Eğer bu sinyal yalancı ise acıtacak kadar düşeceğini düşünmüyorum.

Mümkünüdr svg rixos güzel para kazandırabiliyorlar bu tarz şirketler..:super:

ben tamamen teknik bakmaya çalışıyorum belkide teknikler farklı oldugu için öyle dedim..:wink:
ancak fibo oranları çok fazla yatayda gitmezse işlemeli diye düşünüyorum...:yes:

ama aşagıdaki satışa konu edilen ortakların baskısı kötü gibi...:arf:

yinede 99 yılda satılacagını unutmamak ve buralardan satmak istemeyeceklerinide gözardı etmemek lazım...:yes:

SERMAYE PIYASASI KURULU’NUN SERI I, NO:26 SAYILI TEBLIGI’NIN
EK:2 MADDESI GEREGINCE; HISSE SENETLERI BORSADA ISLEM GOREN
ORTAKLIKLARIN KURUL KAYDINDA OLAN ANCAK BORSADA ISLEM GORMEYEN
HISSE SENETLERININ BORSADA SATISA KONU EDILEBILMESI AMACIYLA
25 MAYIS 2009 TARIHINDE MERKEZI KAYIT KURULUSUNA BASVURULAN
HISSE SENETLERININ BILGILERI.
(*)NOMINAL TUTAR(TL): BAKIYE ALANLARINDA BINLIK AYRACI OLARAK
NOKTA(.) KUSURAT AYRACI OLARAK ISE VIRGUL(,) KULLANILMAKTADIR.
GRUBU: (E)

HISSE SENEDI
SATISA KONU NOMINAL ONGORULEN
SIRKET YATIRIMCININ ADI-SOYADI TUTAR SATIS
KODU UNVANI (TL)** SURESI
BOLUC NACIYE SAVCI 905,840 1 YIL

BRKO ALI OZDEMIR 89.500,000 99 YIL
BRKO ALI SENADALI 4.500,000 99 YIL
BRKO EMINE OZTURK 25.000,000 99 YIL
BRKO ERHAN ONCEL 109.000,000 99 YIL
BRKO HALIL GURAL 5.500,000 99 YIL
BRKO HASAN OZDEMIR 18.000,000 99 YIL
BRKO KEVSER TOM 1.500,000 99 YIL
BRKO KEZBAN YILDIRIM 20.000,000 99 YIL
BRKO MAHMUT TOSUN 45.000,000 99 YIL
BRKO MESUT AKAYDIN 2.500,000 99 YIL
BRKO MUSTAFA ADALI 82.000,000 99 YIL
BRKO MUZAFFER AYDOGAN 32.000,000 99 YIL
BRKO MUZAFFER ERDAL 58.500,000 99 YIL
BRKO NAZIM ORAL 43.000,000 99 YIL
BRKO NERIMAN AKAL 1.500,000 99 YIL
BRKO NURAY DINC 31.500,000 99 YIL
BRKO NURI GOKSU 3.500,000 99 YIL
BRKO SAHIN ERTUGRUL 117.000,000 99 YIL
BRKO YASAR ERDAL 15.000,000 99 YIL
BRKO YASAR YILDIRIM 3.000,000 99 YIL
BRKO ZATI ADALI 173.000,000 99 YIL

BUCIM NUKET YUCEL 30.000,000 12 AY

ERBOS KAZIM KETENCI 141,790 12 AY

HURGZ GUVEN FATMA AZIZE BERGIN 445,260 1 YIL

-IMKB GUNLUK BULTENINDE YAYINLANMISTIR-

-IMKB-

http://img134.imageshack.us/img134/4369/adszhia.jpg (http://img134.imageshack.us/i/adszhia.jpg/)

encinnn
01-07-2009, 13:33
ne nalet senetmis illallah dedirtti zarına satıyoz alan yok. brko alanında satanında dedirtti. yazdım bunu denk gelir elbet deniz deki arkadasım :) deniz büyük ama ben daha büyügüm enginler kapsar denizleri.

Sinarit
01-07-2009, 13:57
sana katılıyorum encinnn çıkacak diye beklerken iyice düşüyor. Zarar gitgide büyüyor. Alcar dan sonra ikinci fiyasko. Geçmiş olsun.

TraderTR
01-07-2009, 14:33
93 desteğinde şuan.... hadi bakalım.... maliyete başladım

SVG....

encinnn
01-07-2009, 14:49
evet ama bu ders oldu bana bilmedigim sulara öyle dalmamak lazım bugun öylesine girmiştim adamlar inat etti 0.92 nin altına sarkkazsa geri kaldırırlar zarar çoksa bekle ama yazdım biyere denize düşürmesin Allah. hemen satıyor.

Sinarit
01-07-2009, 15:11
kaçtan girdin encinnn brko ya ve kaçabildin mi?ben kaçamıyorum sarıldık kaldık

Sinarit
01-07-2009, 15:55
bilmediğimiz bişey mi var satmak için millet sıraya girmiş?

encinnn
02-07-2009, 07:41
ben 95 kademesini aldım birazda 96yı yarıladım derken bir baktım tepeme hisse yığdılar oyle olunca 95e geri verdim bir miktar orada satıldı kalanın bir kısmını 93 e verdim oda 92 i görünce satışı kestim bugun tekrar 96 a yazdım gitmezse 93 e kadar tekrar veririm hisseyi illaki satacan seklinde üste satış yazılıyor. e bizimde tek senedimiz bu deil oyle olunca zarar marar çıkmak lazım.
sanırım 1 in üstünde maliyeti olanları dökecekler bunun içinde 0.70 lere kadar cekecekler. dünkü bir uyarıydı bence.borsada artık dönerse brkoda indirmek için herşey oluşmuş olacak .o yüzden bile bile lades olmayın derim. panik olmadan satışa yazın gelen yoksa iyileştirin gitsin.

yada biraz asagı yapalım toplar 1in üzerine ceker satarız diye düşünüyorlar. o zaman 92 yi kırmazlar geri toplarlar 98 e kadar gerisini sazanlar halleder.

Sinarit
02-07-2009, 12:31
Bu brko nun piyasada aktif kaç lotu var ? bilen var mıdır aramızda?

encinnn
02-07-2009, 17:21
brko benim için bitmiştir. 0,92 - 0,95 arası kimseye sattırmıyorlar haliyle. 0.92 ye verdim denize ama intikamımı alacagım globale 3 gol attım vakfn dan deniz de denk gelecek elbet hele bu borsa biraz düşsün 0.90 lara bıraktığımı alırım geri.

Sinarit
03-07-2009, 09:17
satacak kimse kalmadı galiba ....

neon06
04-07-2009, 11:53

saygılar

manipulasyonun babası bu tahtada baska yerde aramaya gerek yok

uyarıları dikkate alıp bu hisse hakında sağlıklı karar verebilenlere ne mutlu. yok ben risk severim deyip girenleri yada girecekleride uykusuz geceler bekliyor...

saygılar

yorumsuz...

unifeblio
09-07-2009, 19:38
borsanın en sahtekar patronlarından birde bu hissede. sürekli zarar açıklayan hisseyi SPK nasıl halka arzına izin verdi anlamak mümkün değil. Bizim sahtekar patronda firmasının sallantıda olduğunu biliyorki. 44 milyon lot malını 1.5-2 lerden değilde buralardan veriyor piyasaya. 0.96 olsun göbek atarak çıkıcam bu kağıttan. sonra isterse 2 olsun, böyle firmalardan para kazanmak istemiyorum.

oguzhan
13-07-2009, 14:46
Günlerdir foruma girmedim.Çünkü BRKO toplu hareket kaabileyeti olan Fabrikasıda tahtasıda iyi yönetilen bir Hisse değil.Düşünün %100'ü halka açık en babasının elinde %3-4 hisse var.Bu kadar yüzlerce insan bir araya gelmiş büyük bir fabrika kurmuş ama acayip mantıksız saçma sapan bir yönetim var.Adam küresel krizde zaten zararda olan halı fabrikasına ilave birdaha yeni fabrika açıyor...Hadi fabrikaların uçan kuşa borcu var.Piyasada iş yapamayan Firmaların Tahtaları uçuyor..MTEKS-MEMSA-BISAŞ-v.s daha bir sürü...Bu kadar çoooook ortak olup her kafadan bir ses çıkarsa hisse de Fabrikalar da sahipsiz kalır...25 yıllık eski lotlarım hariç kesinlikle yeni hisse almadım heleki 1TL nin üstünde..Hisse alacaklar; Banka alın, Altın hissesi alın endeks hisseleri alın yoksa uykularınız kaçar....

unifeblio
13-07-2009, 21:10
borsanın en sahtekar patronlarından birde bu hissede. sürekli zarar açıklayan hisseyi SPK nasıl halka arzına izin verdi anlamak mümkün değil. Bizim sahtekar patronda firmasının sallantıda olduğunu biliyorki. 44 milyon lot malını 1.5-2 lerden değilde buralardan veriyor piyasaya. 0.96 olsun göbek atarak çıkıcam bu kağıttan. sonra isterse 2 olsun, böyle firmalardan para kazanmak istemiyorum.

ben yazdıktan sonra birtürlü 0.96'yı göremedi uyuz kağıt:( ama yarın 0.84'e zararına çıkıcam bidaha da böyle kan emici patronların kağıtlarına kesinlikle girmem. devletin hiçbir iş yapmayan kurumu spk'ya da dava açıcam böylesine zararda olan saçma sapan fabrikaları hemde %100 oranında nasıl halka açıyormuş bide mahkemede anlatsınlar. bu kan emici patronda buralardan hisse satmaya çırpınsın dursun. ben zararımı çıkaracağım kağıtları belirledim kısa sürede toparlıcam inşaallah. ama bu kan emici patronun batmamak için yaptığı çırpınışlarının boşa gittiğini gördüğümde hiç üzülmicem. ama o fabrikada çalışan masum insanların hatrına sevinmicemde.

oguzhan
16-07-2009, 00:01
.........Hisse alacaklar; Banka alın, Altın hissesi alın endeks hisseleri alın yoksa uykularınız kaçar....
Bugün GARANTİ 350 trilyon işlem hacmi ve % 8 le kapadı..İşlem budur....

stockexc
16-07-2009, 15:17
verem etti mi?

pirkaraman
21-07-2009, 23:22
luckness canavarı 2.burda..ortalık bosalmıs..

oguzhan
24-07-2009, 14:12
Bugün GARANTİ 350 trilyon işlem hacmi ve % 8 le kapadı..İşlem budur....
Garanti de Kârlar Garanti iken ne gerek var boğazına kadar borçta olan Hisseye...
Patronlar-Yönetim Kurul üyeleri uyumayın ,Hisselerinize sahip çıkın..Yoksa bu kadar borç zor ödenir..Piyasada iş yapamıyorsanız tahta da yapın bari..:he:

stockexc
26-07-2009, 21:01
satışlar karşılandığına göre, sahip çıkan var demektir :tamam:

stockexc
26-07-2009, 21:04
bu arada daha fazla aşağı vermeyecekler diye düşünüyorum, sadece paslaşmanın bitmesini ve abilerin eşref saatinin gelmesini bekleyin. (tamamen kişisel fikrim,yatırım tavsiyesi değildir.)

stockexc
29-07-2009, 23:00
ilk tavandan sonra buraya birikir insanlar bak yazıyorum ama geçmiştir artık...

yesilay42
29-07-2009, 23:06
ilk tavandan sonra buraya birikir insanlar bak yazıyorum ama geçmiştir artık...

geçmiş olan nedir sayın stockexc.

zarar353535
02-08-2009, 04:50
sanırım ortak satışları ile 0,60-0,65 aralığına gelecek gibi görünüyor..en kötü ihtimalle o fiyatlardan aranıza katılmak isterim...gezindimde iyi bir portre ancak ordan çizilecek gibi..ortak satışları devam edecektir..

ziya krts
08-08-2009, 12:59
sanırım ortak satışları ile 0,60-0,65 aralığına gelecek gibi görünüyor..en kötü ihtimalle o fiyatlardan aranıza katılmak isterim...gezindimde iyi bir portre ancak ordan çizilecek gibi..ortak satışları devam edecektir..

hİssede tek eksİk İyİ bİr haber oda nezaman geİr bİlmİyorum ama saĞlam sermaye yapisi yoktu madem nİye halka arz ettİler bİrkaÇ kİŞİyİ zengİn etmek İÇİn mİ ?kendİ dÜŞÜncem ucuza toplama ÇaliŞmasi baŞka bİrŞey deĞİl....(yatirim tavsİyesİ deĞİldİr)

baskan
10-08-2009, 12:12
«körler onları görmese de, yıldızlar vardır,» :kahkah::rolleyes::gulen::oley::dolar:

YILDIZLARDA kayar DURMAZ YERİNDE :yes:

hepaistos
10-08-2009, 12:28
Bu hisse de bi cacık yok...

Çizgisi 0,84 de yarın 0,64 olursa şaşırma

Şöyle 1 senesi dolsun... Grafiğine o zaman bakılır...

stockexc
10-08-2009, 18:17
bu arada daha fazla aşağı vermeyecekler diye düşünüyorum, sadece paslaşmanın bitmesini ve abilerin eşref saatinin gelmesini bekleyin. (tamamen kişisel fikrim,yatırım tavsiyesi değildir.)

yineliyorum...

baskan
11-08-2009, 09:59
Sn. stokexc, sizin yazdığınızda 0,84 destekti, Şimdi 0,82 destek. Daha fazla aşağı vermeyecekler derken hangi kademeyi kastediyorsunuz? 0,84/0,83/0,82 her kademede Yaklaşık %1,20 zarar yazıyor. :cry: Bu ortak satışları bitmeden hiç birşey belli olmayacak gibi. Şirketin bedelli açıklama riski var. :yes:

baskan
12-08-2009, 10:03
0,81 kademesinden de işlem görmeye başladı. Allah (c.c.) sonumuzu hayırlı etsin. :cry::grrr:

ziya krts
12-08-2009, 10:16
EN SON destek 0.79 büyük ihtimal etki tepkiyi bu fiyatta gerçekleştirecek bugün yarın hareket gelir kanaatindeyim..(yatırım tavsiyesi değildir)

safari
13-08-2009, 10:31
Birko'nun vergi dairesine sunulan 2009/6 aylik zarari 4,241,214 tl - kap

-matriks-

Pit
13-08-2009, 11:17
Birko'nun vergi dairesine sunulan 2009/6 aylik zarari 4,241,214 tl - kap

-matriks-

konsolidesine bakmak lazım ama yine de görünüşe göre nisan-haziran döneminde ilk 3 ayda yaratılan zararı ciddi anlamda azaltmış. Bu da olumlu birşey :yes:

baskan
13-08-2009, 11:55
Pit, dostum. senide buralarda gördüm ya. :eek: Ya sen temeli sağlam olmayan bir hissenin yanından geçmezsin. :confused::kural: :yes: Senide kimbilir kimler yönlendirmiştir. :evil: Bırak 1,00 üzerine çıkarsınlar çıkarabiliyorlarsa. O zaman ucundan bucağından almaya başlarız. :super: Yoksa adam olacağı yok bunun. Birkaç ölücünün elinde oyuncak olmuş. :dolar: Önümüz ramazan önce gıda daha sonra enerji. :super: Bundan bişey olacağı yok. daha bide GAP ları var. 0,64 den 0,71 e 0,78 e hiç işlem yapmadan gelmiş. Daha onlar dolacak. 1,00 üstünde bedelli riski var. :td::mod: Boşver dostum. Nerde eski günler. Mert insanlar alayı çapaculcu olmuş. :wave:

ziya krts
13-08-2009, 12:26
Bu sıralar batak firmalar moda kötü durum iyileşme haberi yada borç yapılandırma haberleri roket yapıyor bu tarz şirket hisselerini arkasından bakakalıyor insan;darısı bu hisseye inşallah tez zamanda olur.....

Pit
13-08-2009, 14:45
Pit, dostum. senide buralarda gördüm ya. :eek: Ya sen temeli sağlam olmayan bir hissenin yanından geçmezsin. :confused::kural: :yes: Senide kimbilir kimler yönlendirmiştir. :evil: Bırak 1,00 üzerine çıkarsınlar çıkarabiliyorlarsa. O zaman ucundan bucağından almaya başlarız. :super: Yoksa adam olacağı yok bunun. Birkaç ölücünün elinde oyuncak olmuş. :dolar: Önümüz ramazan önce gıda daha sonra enerji. :super: Bundan bişey olacağı yok. daha bide GAP ları var. 0,64 den 0,71 e 0,78 e hiç işlem yapmadan gelmiş. Daha onlar dolacak. 1,00 üstünde bedelli riski var. :td::mod: Boşver dostum. Nerde eski günler. Mert insanlar alayı çapaculcu olmuş. :wave:
ben sadece bilançosuna yorum yaptım, yoksa bilirsin benim gibi temelci birinin bu tür kağıtlarla iş olmaz :yes:

ziya krts
13-08-2009, 17:40
Bugün kıpraştı hadi hayırlısı yarın daha yukarı gider inşallah;yukarı tepki haberi geeeeelllsiiiiiinnnnnn gari.....

stockexc
16-08-2009, 20:43
bizim menkul'den gelen satışlar zayıflaştı,tahtadaki malın azalması da bunu gösteriyor. bundan sonraki hareketler sert olur kanaatindeyim; düşüşler de, yükselişler de:tamam:

ziya krts
17-08-2009, 12:17
Selam arkadaşlar bugün 0.79'u gördü ve kendini 0.81'attı daha yukarısı denemek üzere inşallah işlem hacminde bir hareketlılık var biraz daha destek alım yönlü hareketi hızlan dıracak görüntüsü çiziyor...

baskan
17-08-2009, 13:15
Sn. Ziya bey, Şu anda 0,79 kademesinde 30016 lot var. aşağısı tamamen boş. Satışta toplam 367849 lot var. 0,79 kademesi çökerse tabana gider. Nası bu hisseye güvenip yazı yazıyorsun anlamıyorum. Bizim eğer 100 000 lot daha verirse bu hisse kaldırmaz. Ekinciler geldi 0,80 i kaldırdı sonra aldığını tekrar 0,80 e yazdı. Adamlar resmen hisseye müşteri arıyorlar görüntüsü veriyor. Lütfen Ky yanlış yönlendirmeyin. Vebali çıkar. Önümüz ramazan millet rahat bir ramazan geçirsin. Bence dua yönüyle uğraşın. beddua almak iyi değildir.

baskan
17-08-2009, 13:48
Ekinciler şu anda 0,80 den almış olduğu 55 001 lotun 31 701 lotunu 0,80 e aktif verdi. Kalan 23 300 ü 0,80 e satış yazdı. Laf ola beri gele. Bu ekinciler ne yapıyor? bilen beri gelsin. İfrit oldum. Ahh gücüm olsada şunların oyunlarını bi bozabilsem.

TraderTR
17-08-2009, 14:16
Halka arz haftası sırasında bizim menkulu'den bu fiyata satıcı gelmeden senet tavan serisi yaşamıştı. Bu fiyattan satanlar hisselerini çok sonradan MKK'ya kote edenlerin satışları olduğunu düşünüyorum...

Teknik anlamda 0.79'daki boşluğunu doldurdu... Bundan sonrası önemli....

Genel anlamda senetlere bakıldığında göreceli olarak endekse göre ucuz olduğu aşikar. Speklerin ilgisini çekecektir bence, senet aylardır 21 üssel ortalamayı geçmekte zorlanmış hep, eğer olur da üzerine atılırsa alımların devamı gelir diye düşünüyorum...

SVG...

ziya krts
20-08-2009, 10:33
Sn. Ziya bey, Şu anda 0,79 kademesinde 30016 lot var. aşağısı tamamen boş. Satışta toplam 367849 lot var. 0,79 kademesi çökerse tabana gider. Nası bu hisseye güvenip yazı yazıyorsun anlamıyorum. Bizim eğer 100 000 lot daha verirse bu hisse kaldırmaz. Ekinciler geldi 0,80 i kaldırdı sonra aldığını tekrar 0,80 e yazdı. Adamlar resmen hisseye müşteri arıyorlar görüntüsü veriyor. Lütfen Ky yanlış yönlendirmeyin. Vebali çıkar. Önümüz ramazan millet rahat bir ramazan geçirsin. Bence dua yönüyle uğraşın. beddua almak iyi değildir.

Sevgili başkan bugün haklı çıktım ; KY'LERİN hayır dualarını almışımdır inşallah insanların ve sizinde itibar puanı kullanın insiyatifini hak etmişimdir nazarınızda inşallah....sevgiler saygılar...

ziya krts
20-08-2009, 10:41
Ben bundan sonra sıranın afm ve tireye geldiğine inanıyorum. Siz yatırımcıların görüşü nedir?SADECE FİKİR ALIŞVERİŞİ İÇİN SORUYORUM...

KEZEH HA AREZ
20-08-2009, 12:53
.........:)

KEZEH HA AREZ
20-08-2009, 12:53
Yanlis anlama olmus hic alakam yoktur.

stockexc
20-08-2009, 13:22
ne dedim ben? buralar d o l c a k demedim mi?:tamam:

stockexc
20-08-2009, 13:26
geçmiş yazılarıma bakın....

Pit
20-08-2009, 13:28
satıcılar çok istekli gibi, biray önceki fiyatını bile göremiyor

stockexc
20-08-2009, 13:44
ortak satışları...

hallederiz
20-08-2009, 14:01
gene mi ortak satışları (bizim menkul) başladıı..90 dan aldık az bişi umudum kalmadı şimdi bunu duyunca ..mahvettiler kağıdı bu adamlar 1-2 aydır..kişisel görüşümdürr..

baskan
20-08-2009, 15:42
Sevgili başkan bugün haklı çıktım ; KY'LERİN hayır dualarını almışımdır inşallah insanların ve sizinde itibar puanı kullanın insiyatifini hak etmişimdir nazarınızda inşallah....sevgiler saygılar...

Ziya bey yazınızı yeni gördüm. İnşallah dualarınızı almışsınızdır. Ben, beni bu kağıda bulaştıranları hiç hayırla anmıyorum çünkü. Çıktığı gibi düştü. Satmasını bilemediyseniz diye sorarsanız bu gibi piyasalarda millet kazandığını sayamıyorken zararına satmak insanın içinden gelmiyor. Şu anda alış kademelrinde toplam 200 küsür bin net alıcı varken satış kademelerinde yaklaşık 1,5 milyon lot var. Bizimin satışları bitmeden bu kağıda girmek ne kadar doğru onu zaman gösterecek gerçek şuki Kimse malına sahip çıkmıyor çünkü hissesine güvenmiyor. Bugün net alıcı kala kala İŞ kaldı o da çin ordusu yani senin benim gibi KY. Ortalama çok yüksek kaldı İnşallah siz haklı çıkarsınıda sizide hayırla anarız. Bu akşam ilk teravi, hepimize sağlık mutluluk huzur getirir. İnşallah.

stockexc
20-08-2009, 16:25
satanlar borsacı değil, derin adam hiç değil o yüzden rahat olun. tahta sahipsiz değil...

bayay
20-08-2009, 16:32
0.85 den tirene atladım. hacim çok arttı. en azından 1 görür diyorum. olmazsa 0.80 stoplos olur.

ziya krts
20-08-2009, 18:06
Ziya bey yazınızı yeni gördüm. İnşallah dualarınızı almışsınızdır. Ben, beni bu kağıda bulaştıranları hiç hayırla anmıyorum çünkü. Çıktığı gibi düştü. Satmasını bilemediyseniz diye sorarsanız bu gibi piyasalarda millet kazandığını sayamıyorken zararına satmak insanın içinden gelmiyor. Şu anda alış kademelrinde toplam 200 küsür bin net alıcı varken satış kademelerinde yaklaşık 1,5 milyon lot var. Bizimin satışları bitmeden bu kağıda girmek ne kadar doğru onu zaman gösterecek gerçek şuki Kimse malına sahip çıkmıyor çünkü hissesine güvenmiyor. Bugün net alıcı kala kala İŞ kaldı o da çin ordusu yani senin benim gibi KY. Ortalama çok yüksek kaldı İnşallah siz haklı çıkarsınıda sizide hayırla anarız. Bu akşam ilk teravi, hepimize sağlık mutluluk huzur getirir. İnşallah.

satanlar borsacı değil, derin adam hiç değil o yüzden rahat olun. tahta sahipsiz değil...

Sayın abilerim kağıdın daha yukarı yönlü hareketi var bugün aceleci davranan arkadaşlar yüzünden yada beklemekten sıkılan arkadaşlar hemen satış girdi ikinci seans tavan hareketi bozuldu kendi düşüncelerim.....

bayay
20-08-2009, 20:41
tavana satış yazdım gidecekmi bakalım.

stockexc
20-08-2009, 22:31
bu halka arz değil arkadaşım,yorumlarını bilinçsiz yapıyorsun...

baskan
21-08-2009, 07:50
bu halka arz değil arkadaşım,yorumlarını bilinçsiz yapıyorsun...

İMZA :yes::cool::super:

(Bu arada forumdaki bütün arkadaşların mubarek ramazanı sağlık mutluluk ve huzur içerisinde geçirmelerini dilerim.)

bay risk
21-08-2009, 10:44
böyle mümübarek bir günde BRKO dan bir hareket bekliyorum:wink:

stockexc
25-08-2009, 09:54
bugünkü sinsi alımları görmeyen??

wooodini
25-08-2009, 10:52
ben gördümde, peşinden sinsi satışlar geldi :)

mf2hd
30-08-2009, 14:01
arkadaslar bu mensucat şirketleri esasen ne iş yapar kısaca acıklayacak varmı acaba.sundan soruyorum dun cocuk kıyafeti satan arkadasıma ugradım.kıslık kıyafet bulmakta zorlanıyoruz dedı.ufak atolyesı olan ınsanlarınsa kumas bulmakta zorlandıgı ve uretım yapamadıgını soyluyor ve acayıp bı dar bogaz var dedıler.belkı kendılerı olayı abartıyor ama bu olayı sızle paylasıp bılgısı olanlardan bılgı almak ısterım.sımdıden cevaplarınız ıcın tskler.

ceyrus82
30-08-2009, 21:28
bekleyin daha çok beklersiniz... spek hareketi olmadan bi yere gitmez......

gurhan76
01-09-2009, 16:13
1,24 olmadan satmıcam malesef spek boşuna bekleme bendeki malları alamazsın

wooodini
01-09-2009, 20:24
bekleyin daha çok beklersiniz... spek hareketi olmadan bi yere gitmez......

valla ne yalan söylim; benim acelem yok :yes:

stockexc
01-09-2009, 21:21
U30 kağıtlarına gösterilen ilginin azaldığına ve endeksin yorulduğuna dikkat edin...Tahtamız uzun süredir ilgisiz kalmış gibi görünse de yavaş yavaş kendini göstereceği inancını taşımaktayım.Son 6 seanstır Bizim Menkul'den gelen ortak satışları durmuş görünüyor... "Peki satışlar yeniden hortlamaz mı?" cevap:bu fiyatlardan hayır...

wooodini
02-09-2009, 13:02
1,50 den alanlar var, bu fiyattan satarsa adam batar,
düşüş daha fazla sürmez zannımca, bir iki haftaya patlamasını bekliyorum,
kendi adıma maaliyeti düşürcem gibi,

asla vede asla tavsiye değildir :)

Pit
03-09-2009, 09:58
her düştüğü kademe direnç haline geliyor. bu hacim ve ilgisizlikle sonu hacimsiz düşüşten başka birşey olmaz. yukarılardan alanlara allah sabır versin....

girişim
06-09-2009, 12:11
yükselişlerden bir türlü nasiplenemeyen bir kağıt
bu hafta brko yu iyi izlemek lazım diye düşünüyorum
zararı bir tarafa bırakın zararda olan kağıtlar neredeyse yüzde yüz arttı
mesele bu değil
:super::super:

ceyrus82
07-09-2009, 00:17
1,24 olmadan satmıcam malesef spek boşuna bekleme bendeki malları alamazsın

bu tahtada henüz belli spek yok.. değşik spkeler değişik günlerde girip çıkyor kademelere oynuyolar.. tahta sahiplenilömedi.. dediğin gibi boş olduğu farkedilince bi spek musallat olur... o speğide ortak satışı göçertir..
artı bununla beraber brko borsaya açılmadan önce senetler 06 07 bandında alınıp satılıyordu.. fabrikayı bilenler neden şimdi 08 den snet alsınlar.

neon06
07-09-2009, 17:17
koyunluda çalışan bir arkadaşımdan aldığım bilgiye göre samsun bölge satış müdürlüğü devrediliyormuş.

ceyrus82
07-09-2009, 21:34
koyunluda çalışan bir arkadaşımdan aldığım bilgiye göre samsun bölge satış müdürlüğü devrediliyormuş.

orası ben çocukkende devrediliyordu.. 15 senedir felan.......

aksam
09-09-2009, 19:30
yön itibariyle hala düşüş periyoduna devam ediyor.. peki borsa keskin düşüş yaparsa yükselmeyen brko yükselecekmi???dikkatli olmakta fayda var..benim beklentim 0,5x kadar dusmesi..

wooodini
09-09-2009, 20:21
yön itibariyle hala düşüş periyoduna devam ediyor.. peki borsa keskin düşüş yaparsa yükselmeyen brko yükselecekmi???dikkatli olmakta fayda var..benim beklentim 0,5x kadar dusmesi..

ilelebet düşmeyecektir, mutlaka yükselecektir brko da :)
inş yani.

baskan
12-09-2009, 20:58
bu tahtada henüz belli spek yok.. değşik spkeler değişik günlerde girip çıkyor kademelere oynuyolar.. tahta sahiplenilömedi.. dediğin gibi boş olduğu farkedilince bi spek musallat olur... o speğide ortak satışı göçertir..
artı bununla beraber brko borsaya açılmadan önce senetler 06 07 bandında alınıp satılıyordu.. fabrikayı bilenler neden şimdi 08 den snet alsınlar.

Sn. Ceysur82, Kağıdıd uzun süredir takip ediyorum. Haberlerini kendi çapımda değerlendiriyorum. Bir kaç kez alıp sattım. Para mara kazanamadım. Yukrıdaki yazınızın içerisinden +brko borsaya açılmadan önce senetler 06 07 bandında alınıp satılıyordu.+ ifadesini anlayamadım. Açıklarsanız sevinirim.

wooodini
18-09-2009, 14:55
başlicam bu hisseye ya

baskan
01-10-2009, 07:17
Herkese hayırlı günler bol kazançlar arkadaşlar. Aslında kayıpsız günler dilemek daha mantıklı. Hisseyi al-sat al-sat perişan olduk. Pit arkadaşın dediği gibi güşen her kademe çıkarken direnç olarak karşımıza çıktı. 0,97 den al 0,93 den sat 0,90 dan al 0,85 den sat 0,80 den al 0,77 den sat. Borsayla ilgilenen arkadaşlarıma soruyorum. ortak görüş Bizzim menkulün elindeki mallar düzene girmeden kesinlikle girilmez diye ortak bir kanı var. Bu hisseden bugüne kadar al satlarla kar eden herhalde ya olmamıştır ya çok az olmuştur. Teknikçiler 0,71/0,73 aralığna kesin bakıyorlar. Oralarda tutunamazsa durum karanlık. En komiğime giden Ekinciler Menkul ve Tacirler Menkul. Bu kağıtta ettikleri zararı bilmem başka nerede ettiler. Belki krizde etmişlerdir. Bu hisseyi görünce aklıma hep eskiden dinlediğim bir fıkra geliyor. Kimse üzerine alınmasın. Çuvaldız kendime.

Adam avlanmaya çıkar . Bir bakar ki bir ayı karşısında . Çeker tüfeğini ateşler ama tüfek tutukluk yapar . Ne yapsın , kaçmaya başlar . Ayı da peşinde . Ayı yakalar bunu , bir güzel becerir . Avcı hırs yapar bunu , öldürecektir illa ki bu ayıyı . Bir müddet sonra bir daha görür ayıyı , çeker tüfeği , basar tetiğe ... Yine tutukluk yapar tüfek , bizim ki kaçar , ayı peşinde , yakalar ayı bunu bir daha becerir . Avci iyice hırslanmıştır , illa ki vuracaktır ayıyı . Takılır peşine , görür , çeker tüfeği , basar tetiğe ... Yine tutukluk yapar , ayı bunu bir daha yakalar , bir daha becerir.. Bu olaylar tekrarlanır gün boyunca...
Artık avcının dayanacak gücü kalmamıştır, hayat meselesi olmustur bu, son bir defa daha bakar , ayı karşısında çeker tüfeği, basar tetiğe ve yine tutukluk yapar... Ayı yakalar avcıyı ve der ki :
- Ya kardeşim avcı mısın ibne misin ?

Pit arkadaşım sevgiler saygılar :cry::grrr:

wooodini
01-10-2009, 14:55
ben daha fazla dayanamicam valla,
kalanlara (ki varsa) sabır dilerim

bilo
02-10-2009, 01:00
bulaşmayın bu hisseye beni de yaktı sizi yakmasın .

Pit
02-10-2009, 09:24
başlicam bu hisseye ya
almaya mı satmaya mı? :wink:

baskan
02-10-2009, 12:55
Pit, dostum. Yukarıdaki fıkranın bilmecelerini çöz bakalım. Avcı kim? ayı kim? tüfek niçin tutukluk yapar? Ayı neden avcıyı yemezde .....? Tacirler kim? Ekinciler kim? Bugün yumurtlatan TERA kim? En can alıcısı BU ŞİRKETİ NİYE HALKA ARZ ETTİLER? :notr::grrr::seyt::vurkafa::td:

Pit
02-10-2009, 13:03
Pit, dostum. Yukarıdaki fıkranın bilmecelerini çöz bakalım. Avcı kim? ayı kim? tüfek niçin tutukluk yapar? Ayı neden avcıyı yemezde .....? Tacirler kim? Ekinciler kim? Bugün yumurtlatan TERA kim? En can alıcısı BU ŞİRKETİ NİYE HALKA ARZ ETTİLER? :notr::grrr::seyt::vurkafa::td:
aslında en güzeli ky olarak bu tür şirketlere hiç bulaşmamak. kendileri çalsın kendileri oynasın. adam gibi şirket olana kadar böylelerinde ne alım ne satım yapmak doğru değil.
şirkete halka arz etme nedeni muhtemelen hisseleri ele geçirmektir.

wooodini
02-10-2009, 14:09
almaya mı satmaya mı? :wink:

satmaya demiştim,
dün kurtuldum valla :)
oh beee. Ölü yatırım dedikleri bu işte, devamlı kaybettik hiç kazanamadık, tahminen bir sene daha bu şekilde sürünür bu :(

Allah sabır versin herkese

safari
07-10-2009, 13:09
Kap : Birko birlesik koyunlulular mensucat ticaret ve sanayi a.s. / brko [] ozel durum aciklamasi (genel) 07.10.2009

kap : Birko birlesik koyunlulular mensucat ticaret ve sanayi a.s. / brko [] ozel durum aciklamasi (genel) 07.10.2009 13:55:18

ozel durum aciklamasi (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortakligin adresi : Birko a.s - nigde
telefon ve faks no. : 0 388 225 00 00
ortakligin yatirimci/pay sahipleri ile iliskiler biriminin telefon ve faks no.su : 0 388 225 00 (346)
yapilan aciklamanin ertelenmis aciklama olup olmadigi : Ertelenmemis
konu : Ihracat baglantilarimiz

---------------------------------------------------------------------------------------------
aciklanacak ozel durum/durumlar:

Ozel durum aciklama formu

ortakligin unvani/ortaklarin adi : Birko birlesik koyunlulular mensucat tic.ve san.a.s.
Adresi : Organize sanayi bolgesi bor yolu 7. Km. Birko cad. No:288
nigde
telefon ve faks no. : (0388 ) 225 00 00 - (0388) 225 00 10-11
ortakligin yatirimci/pay sahipleri ile
iliskiler biriminin telefon ve faks no su : (0388 ) 225 00 00(346) - (0388) 225 00 10-11
tarih : 07.10.2009
konu : Yurtdisi pamuk ipligi ve hali ihracat baglantilari

istanbul menkul kiymetler borsasi baskanligina

yurtdisina ihracat icin 01.09.2009 - 07.10.2009 tarihleri arasinda yapilan iplik ve hali ihrac baglantilarimiz ve karsiliklari asagiya cikarilmistir.
Konuyu kamuoyunun bilgisine sunariz.

Birko birlesik koyunlulular mensucat ve ticaret a.s. Olarak ;

iplik:

Ulke baglanti miktari tutari ortalamavade
italya 183.500,00 kg 364.190,00 eur 46 gun
macaristan 34.000,00 kg 64.600,00 eur 80 gun
romanya 82.000,00 kg 128.970,00 eur pesin
ingiltere 71.191.65 kg 97.064.39 gbp 10 gun
bulgaristan 3.285,40 kg 10.294,34 usd pesin
israil 6.634,55 kg 20.368,07 usd pesin

toplam 557.760.00 euro , 97.064.39 gbp tutarinda, 373.977,05 kg . Pamuk ipligi satis baglantisi gerceklestirilmistir.
Pamuk ipligi baglantilari 31 aralik 2009 tarihi sonuna kadar sevk islemi tamamlanacaktir.

Hali :

Ulke baglanti miktari tutari ortalamavade
amerika 3.000 m2 33.000,00 usd pesin
bulgaristan 2.500 m2 16,250.00 eur 180 gun
italya 6.649,40 m2 79.518,92 eur 60 gun
irlanda 2.000 m2 27.000.00 eur 90 gun
iran 3.500 m2 22,500.00 eur pesin
norvec 6.700 m2 65.000.00 usd 30 gun
toplam 145.268,92 euro, 98.000,00 usd 24.349,40 m2 makine halisi satis baglantisi gerceklestirilmistir.
Yapilan baglantilarimizdan italya 31.01.2010 tarihine kadar, diger baglantilar ise 31.12.2009 tarihine kadar sevk edilecektir.

Bu haberin kap 'in sitesindeki orjinal hali ve ekli dosyalarini gorebilmek icin asagidaki link'i tiklayiniz!
http://www.kap.gov.tr/yay/bildirim/bildirim.aspx?id=94689

BARBRO
07-10-2009, 14:07
ee bu ne ki şimdi