PDA

View Full Version : TCELL Turkcell

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

MAKSİMUM
14-07-2009, 19:28
bu gidişle bende hattımı değiştireceğim .
bıktım artık bu hisseden.
3 aydır bu kadarda olmaz.

xaphanes
15-07-2009, 01:45
türkcell için düşüncem 7,90den al 8.50 den satla %7-8 i risksiz getiren süper kağıttır. 7.90 olursa tüm sermayeyi yüklerim. bence yıl sonuna kadar 2 defa daha bu hareketi çizer. %15

Recidivist
15-07-2009, 14:01
Hala takip ettiğim 30 kağıt arasında ama bu ara yatırımcısna sağlam sabır testi yaptı...Ama şuanki çizgisi belli, 8.20 gibi alınıp 8.50-8.60 arası satılarak al satla biraz kar edilebilir( Güvenilir hisse olması açısından) Yoksa bu kağıttan 10 günde yiyeceğinizi 1 günde yedircek kağıt çok(ama onlarda da güven yok:notr:)

kalabak26
16-07-2009, 08:10
Teknik Analiz:
Şubat-Mayıs ayları arasında endeksin altında bir
performans gösteren hisse senedinde son bir aydır
toparlanma eğilimi öne çıkarken son 6 ayın direnç
seviyesi 8,80’de satış baskısı güçlendi. 22 haftalık
ortalama (8,20) seviyesi etrafında yeni bir destek
oluşturmasını beklediğimiz hisse senedinde 2cil
trendin tekrar 8,80 ve 9,25 seviyeleri denenmek
üzere hareket etmesini bekliyoruz.

ExisTeeN
16-07-2009, 12:45
http://666kb.com/i/baoy6d2skws8pqy9p.png

i-ked
16-07-2009, 13:29
16/07, 13:55:28

İstanbul, 16 temmuz (reuters) - türkiye'nin lider gsm operatörü turkcell , 3g'den bir üst ve
dünyanın en hızlı mobil genişbant teknolojisi olan lte testlerinde türkiye'deki en yüksek veri hızına ulaştığını açıkladı.
şirketten yapılan yazılı açıklamada, turkcell'in ericsson ile birlikte yaptığı testlerde 170 mbps'yi aşan veri
hızına ulaşıldığı belirtildi.

(haberi yazan melis şenerdem; redaksiyon tolgahan özkan)
----------------------------------------------------------------------------
temmettüden sonra uçtuk gittik başka hisseler ettik %10 zarar döndğük yuvaya en azından kaybettirmiyor TCELL

27 SUBAT 2009 TARIHLI YONETIM KURULU KARARI ILE TURKCELL GRUBU SIRKETLERININ 2N VE 3N ALTYAPI YATIRIMLARININ FINANSMANINDA KULLANILMAK UZERE TEMIN EDECEGINI DUYURDUGU 750 MILYON ABD DOLARINA KADAR SAGLANACAK OLAN IHRACAT FINANSMANI KAPSAMINDA,

SIRKETIMIZ ISTIRAKLERINDEN HOLLANDA'DA KURULU OLAN FINANCELL B.V. UNVANLI SIRKETIMIZ ICIN, YINE SIRKETIMIZ ISTIRAKLERINDEN UKRAYNA'DA FAALIYET GOSTEREN ASTELIT LLC'NIN 2N ALTYAPI YATIRIMLARI KAPSAMINDA, ERICSSON AB VE ERICSSON UKRAYNA'DAN ALACAGI URUN VE SERVISLERIN FINANSMANINDA KULLANILMAK UZERE YAKLASIK 75 MILYON ABD DOLARI TUTARINA KADAR TURKCELL GARANTILI KREDI SOZLESMESI IMZALANMISTIR. 7 YIL VADELI, 6 AYDA BIR GERI ODEMELI KREDININ MALIYETI %4,75 ILE %4,95 SEVIYELERINDEDIR.
---------------------------------------------------------------------------------------------

cihan_ist
20-07-2009, 22:06
evet artık tcell 3g de büyük söz sahibi olduğunu her yerde göstermeye başladı. 3g nin kulalnılmaya başlamasıyla cep lerde yeni bir devir başlamış olacak ve esas tcell sıçraması o zaman yaşanacak. demedi demeyin 30 temmuz sonrası çok hızlı bir ivme gelecek tcell den sıkı tutunun diyorum :)

hedefim 15 li rakamlar ;)

ErayT
21-07-2009, 12:20
Tabi eline yüzüne bulaştırmaz ise herşey çok güzel olur ;)
Ve ben 3g nin o kadar ülkemizi değiştireceğine de inanmıyorum tam kapasitede kullanan çok az kişi olacaktır

MAKSİMUM
21-07-2009, 20:15
3G falan türkiyede yalan arkadaşlar. turkcell dede hiçbir hareket beklemeyin. koza daha tarlayı kazmadan (altın aramak için ) hisse uçtu gitti. 3 G ye bir hafta var .tcell de tık yok. Anlaşılan Turkcell hareketlenmeyecek. Boşuna hevese kapılmayın derim. Ruslarla çukurova arasındaki sorunlar çözülmeden bir adımyukarı dahi gitmez.
Numara taşımadan turkcell çok müşteri kaybetti kaybetmeye de devam edşyor.6 aylık bilançosunda da göreceksiniz zaten .
Bende de var ama yatırım hesabı vadesiz hesap gibi oldu bu turkcell yüzünden .
Son tavsiyem illaki alacağım diyorsanız 7.90 a kadar düşme potansiyeli var. Acele etmeyin .
Y.T.D.

i-ked
21-07-2009, 22:37
zarar etmediğim TEK hisse TCELL bu yüzden tasarruflarımın büyük kısmı burada...

ben şahsen umutluyum en azından kaybettirmeyecek 7.90 filan da beklemiyorum
az düşüşte DJ tavukları da ama uçacaklar :) tavuk ne kadar uçabilirse... Yabani ya da göçmen kuş değil biliyoruz ki kümeste

TURKCELL ILET NEW
(NYSE: TKC)
After Hours: 13.94 Down 0.06 (0.42%) 4:12PM ET

wilkins
22-07-2009, 00:32
bende burdayım, hala bekliyom, elimdeki TCELL ler kemikleşti, temettüden 1 ay evvel almışım, daha duruyo 1 lot alıp satmadım, arada 3-5 bişilerle ralli yapıyorum işlem olsun üç beş bişi kazanıp mutlu olayım diye.

ne sabretmişim bu kağıda yahu... ama nerden çıktıysam fırladı gitti, çok şeyler kaçırdım zamanında, burdayım hiç bir yere gitmiyorum. bu kağıt 12 lira olmadanda çıkmam gibi istisnai bi durum haricinde.

wilkins
22-07-2009, 10:23
Deutsche bu saate kadar bugün yarım milyon lot kadar çıkış yaptı, hiç hoşuma gitmedi...

i-ked
22-07-2009, 10:26
Deutsche bu saate kadar bugün yarım milyon lot kadar çıkış yaptı, hiç hoşuma gitmedi...

alan kim peki çünkü yine başladığı yere döndü

22/07, 11:43:47

Parİs, 22 temmuz (reuters) - alcatel-lucent'in bugün yaptığı açıklamaya göre, turkcell
ulusal ağını "all ip" 3g (internet protokolü) iletişim ağına çevirmek için alcatel-lucent tarafından sağlanacak ip/mpls çözümünü
kullanacak.

wilkins
22-07-2009, 12:07
TURKCELL İKİ KREDİ SÖZLEŞMESİ İMZALADI

Turkcell'in 1 Temmuz ve 16 Temmuz
tarihlerinde kamuoyuna duyurduğu iki kredi sözleşmesini, Turkcell Plaza'da
düzenlenen törenle imzaladığı bildirildi.
Turkcell'den yapılan açıklamada, Turkcell'in 2G ve 3G altyapı yatırımları

için, Ericsson AB ve Ericsson Telekomünikasyon A.Ş'den alacağı ürün ve
servislerin finansmanında kullanılmak üzere Calyon Credit Agricole Bank ve Nordea

Bank AB'in aracılığıyla aldığı yaklaşık 285 milyon dolarlık kredinin, Swedish
Export Credits Guarantee Board garantisiyle, The Swedish Export Credit
Corporation'dan temin edildiği belirtildi.
Açıklamada, Turkcell'in 1 Temmuz 2009'da Kamuyu Aydınlatma Platformu
(KAP) aracılığıyla yaptığı açıklamayla 5 yıl vadeli, 6 ayda bir ödemeli tamamı

teminatsız kredinin maliyetinin yüzde 4 ile yüzde 4,25 seviyelerinde olduğunu
duyurduğu hatırlatıldı.
Turkcell'in Ukrayna'daki iştiraki Astelit LLC'nin 2G altyapı yatırımları

kapsamında, Ericsson AB ve Ericsson Ukrayna'dan alacağı ürün ve servislerin
finansmanında kullanılmak üzere Turkcell garantili kredinin ise 16 Temmuz'da
duyurulduğu anımsatılan açıklamada, 7 yıl vadeli, 6 ayda bir geri ödemeli olan

yaklaşık 75 milyon dolara kadar kredinin maliyetinin yüzde 4,75 ile yüzde 4,95

seviyelerinde olacağı kaydedildi.

AA

(22/07/2009 - 11:27:20)

wilkins
22-07-2009, 12:08
alan kim peki çünkü yine başladığı yere döndü

1.6 mln lot TEB almış ilk seans.

Deutsche 1 mln lot kadar sattı ilk seans.

ooktay
22-07-2009, 15:50
3g uzun vade beklentilerini karşılarmı acaba:düsün:

MAKSİMUM
22-07-2009, 16:26
Turkcell de hikaye şu: Tcell herzaman olduğu gibi bugünde boş geçtik.
Borsada geçirdiğimiz vakite yazık.

MAKSİMUM
22-07-2009, 16:33
Herkesin çıkacak dediği hisse çıkmaz. Batacak dediği hisse tavan yapar.
Rüzgarla aynı yöne gidersen direnemezsin. Uçururlar.

trcn
22-07-2009, 21:33
Vadettiğin günler yakın kim bilir belki yarın belki de 15 gün daha var ....

poritino
22-07-2009, 22:09
Herkesin çıkacak dediği hisse çıkmaz. Batacak dediği hisse tavan yapar.
Rüzgarla aynı yöne gidersen direnemezsin. Uçururlar.

selam maksimum 19 iletin var ama sırf ben bu iletinle 3 yerde karşılaştım:) birşeyi 1000 kez dersen olurmuş:)

i-ked
23-07-2009, 08:54
TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. / TCELL [] 23.07.2009 09:28:10

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Turkcell Plaza,Meşrutiyet Cad. No:71, Tepebaşı 34430 İstanbul
Telefon ve Faks No. : Tel: (212) 313 1000 Fax: (212) 313 0099
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: (212) 313 1888 Fax: (212) 292 9322
Yapılan Açıklamanın Ertelenmiş Açıklama Olup Olmadığı : Hayır
Konu : 3G Arabağlantı Tarifeleri

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 30 Temmuz 2009 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 3G Çağrı Sonlandırma Ücret Tarifelerini belirlemiştir. Bu kapsamda, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin ses çağrıları sonlandırma ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Görüntülü çağrıları sonlandırma ücreti ise bütün operatörler için simetrik olarak belirlenerek 0,0775 TL olmuştur.
----------------------------
3N görüntülü konuşma umrumda değil ama interneti ekonomik ise edinmek isterim göreceğiz...

kakalive
23-07-2009, 14:34
2. çeyrek bilançosu 5 Ağustos'ta açıklanacak. 3G lisansının bedeli bu çeyrekte ödendiği için zarar bekliyorum. Kişisel tahminim böyle.

Tavsiye değildir.

wilkins
23-07-2009, 14:42
TCELL çok sıkıştı, pek işlemde yok.

ama piyasada hava güzel, ABD de güzel açarsa bu günün son yarım saati olmasa bile belki yarın biraz hareketlenir diye umuyorum, inşaallah tabi, bizi çok yanılttı alışığız :)

her zaman ki hal, bekliyorum.

Kentucky
23-07-2009, 15:21
TCELL de her gun satis kademeleri dolu.
Piyasada yabanci da yok istedikleri gibi at oynatiyorlar.

5 Agustos da 2. ceyrek bilancolari aciklanacakmis. 3G de baslamis olacak. Bakalim hayirlisi portfoyun %40 i TCELL bekliyoruz.

wilkins
23-07-2009, 16:23
hey gidi hey, ABD ye kanat taksan uçacak :)

MAKSİMUM
23-07-2009, 16:34
Tcell bende de yüklü miktarda var ancak herkes 2. çeyrek bilançosunu bekliyor. Ben şahsen kötü bekliyorum. Piyasa da böyle düşünüyorki yukarı potansiyeli sağlam kağıt öylece bekliyor.2.çeyrek açıklandığında kötüde çıksa bu hisseye şu anda yansıdığından belki biraz daha aşağı gelir ama daha sonra sürekli çıkar diye düşünüyorum. Bu yüzden 10 gün bu hisseden birşey beklemeyin. Sonrası bizim.

wilkins
24-07-2009, 09:46
millet ne meraklıymış TCELL'den kaçmaya, 8,40 daki satış ne fecidir öyle... bi babayiğit girmeden yürümez, ki girecek gibide durmuyor, endeks aldı yürüdü biz de ağzımızı ayırıp bakıyoruz, 35 e veren bile çok, bekliyoruz....

wilkins
24-07-2009, 10:29
ANKET-TURKCELL'İN 2Ç NET KARININ 480.7 MİLYON TL OLMASI BEKLENİYOR

Analistlerin Turkcell'in 2009 yılının ikinci çeyreğinde
konsolide net kar tahmin ortalaması 480.7 milyon TL seviyesinde
oluştu.
Foreks'in 7 aracı kurum analisti ile düzenlediği ankete göre,
Turkcell'in kar rakamına yönelik en yüksek tahmin 540.0 milyon
TL, en düşük tahmin ise 449.2 milyon TL oldu.
Turkcell'in 2009 yılının ilk çeyreğinde konsolide net karı 566.1
milyon TL olmuştu. Şirket'in 2008 yılı 2.çeyrek karı 531.6 milyon
TL, 6 aylık karı ise 1 milyar 119.9 milyon TL olarak gerçekleşmişti.
Ankete Finans Invest, EFG İstanbul, Global Yatırım, Yatırım
Finansman, Oyak Securities, Turkish Yatırım ve Ekspres Invest
katıldı.
Turkcell'in bilanço sonuçları 5 Ağustos Çarşamba günü 23:00'te
açıklanacak. Şirket'in 6 Ağustos Perşembe günü de telekonferans
düzenlemesi bekleniyor.

TCELL 2009 2Ç
(MLN TL)
----------------------
Ortalama 480,7
Maksimum 540,0
Minimum 449,2
Medyan 478,2
----------------------

Foreks Haber Merkezi

(24/07/2009 - 11:27:11)

max_trade
24-07-2009, 14:32
Way bee ne tavukmuş bu ben tavukları keseli yaklaşım 1,5 ay kadra oldu kümes hala aynı yerinde bu nasıl bir hisse bu nasıl bir baskı bu nasıl ilginç bir durum endeks 23 binlerde tcell 7,4 lerde endeks 40 bine dayanmış tcell hala 8,5 bandında sürünüyor...

Bu ne grafik ne analiz nede şirketin genel yapısı etkiliyor burda bir katakulli var muhtemelen tcellin süre gelen ortaklık yapısı ile ilgili mahkemelerdir yoksa bu kağıt bu ortamda kendisini 10+ yapmış olmalıydı değeride rahatlıkla onun üzeridir...

Şu düğün müğün işlerimi halledeyim tekrar borsaya geri dönersen 8 bandından hiç korkmadan portföyümün %60 nı tcellee yatırırım...

saygılar sevgiler..

max_trade
24-07-2009, 14:38
vayybee koca tcellın topicinde adam yok kayıtlı üye bir ben görünüyorum şu anda..

aslında ilgi azalınca anlayınki ky ler dökülmüştür hareket olabilir :)

wilkins
24-07-2009, 15:00
ben hep burdayım, hele bi 30 Temmuz-5 Ağustos bandınıda görelim :)

MAKSİMUM
24-07-2009, 18:41
koca haftayı iki kademede hareketle tamamla. hemde hareketin bol olduğu haftada . hiç hayra alamet değil. neyseki kar tahminleri düşük kalmış. belki karı beklenenden şu kadar fazla diye bahane ile agustos ta ayın kağıdı olabilir.
ama ters köşe de sezmiyor değilim. birden aşağı düşebilir

MAKSİMUM
24-07-2009, 18:42
bu arada millet yapı kredi 36 milyonluk hisse almış diye duydum. matriks takip edenler için doğruluğu nedir. eğer doğru ise mükemmel haber bu.

butsu
26-07-2009, 07:58
oy oy değerli arkadaşlar ,3g,5g,of of dehşet bilançolar,...satışında hiç düşürülmeden cok güzel bir kıvam yakalanmış tek kagıt..bu kagıtta yüklüce bekleyenleri de anlıyorum en ufak haberin bir yükseliş habercisi olacağına inanç hiç kaybolmaz hergünde zaten bir haber mutlaka cıkar özellikle şirketin geleceği ile ilgili haberlere dikkat kesilir ky..cok iyi şirket ya paraya para demeyecek ya:)arkadaşlar rekabetin feci koşullarda oldugu kominikasyon piyasasında,artık hiçbirşey eskisi gibi değildir...o eski karlılığını yakalaması sadece hayaldir.3g'nin nasıl bir fiyasko olacağının ve bilancolara coook uzun yıllar en ufak bir etkisinin olmyacağını görmüştür yabancı yatırımcı yoksa sanıyormusunuz ki 4-5 aydır size bu kagıdı 8 den alma fırsatını hergün verirdi:)Ve bunun ötesinde mahkemeler ,ortaklarla yaşanan sorunlar vs vs..gercek şu, 8den alma güzel bir yatırım değil maalesef, bu kagıdı 1 lerden alanların şimdi ellerindeki koskoca malı 8 den verebilmeleri yatırımdı.bu kagıdı endeksin yükselmeyen tek kagıdı olarak değil,hiç düşürülmeden ve belli bir bantta cok güzel mal dagıtılabilen bir kagıdı olarak değerlendiriyorum..telekominikasyon sektörünün önümüzdeki senelerde artan rekabetle (bizim piyasaya bıyıklarını burup girmeyi düşünen yabancı operatörler dahil)karlılığı sürekli azalacak ve özellikle turkcell rakipsiz oldugu o eski dönemlerdeki gözkamaştırıcı karlarını bir daha hiçbir zaman göremeyecek.Şimdiki satışlar birazda bu perspektifle bakan yabancının mal cıkması bence.. son olarak boşa zaman kaybı..arada lolipop verir 8.8 ,8.9 olur of of banda girdi ahanda cıkıyi agalar dedirtir:)sonra yine olması gereken yere döner merak etmeyin..sadece tcell değil, kominikasyon sektörü kagıtları fikrimce önümüzdeki üç sene getirisi en az olacak sektördür...

volkanalev
27-07-2009, 04:21
Amerikan SPK'sı SEC'in Turkcell'in Rus ortağı Alfa için çok ciddi bir insider trading soruşturması yapiyor , Ruslar'ın ABD'de ciddi bir ceza yemek üzere olduğunu da tekrar hatırlatalim. ne zamandir cakili kalmasininda sebebi budur....

wilkins
27-07-2009, 11:33
Tunus'taki ihale kaybedildi.

i-ked
27-07-2009, 22:43
yurtdışı en azından bandını genişletmiş darısı bizimkilere...
borsadaki tüm param TCELLde takılı kaldı diğerlerine bakakaldım... Tamam düşmüyor ama ya ne zaman yükselecek

TURKCELL ILET NEW
(NYSE: TKC)

After Hours: 0.00 N/A (N/A) 8:00PM EThelp
Last Trade: 14.30
Trade Time: 4:01pm ET
Change: Up 0.11 (0.78%)
Prev Close: 14.19
Open: 14.50
Bid: N/A
Ask: N/A
1y Target Est: 13.66
Day's Range: 14.17 - 14.50
52wk Range: 9.51 - 19.72
Volume: 263,884
Avg Vol (3m): 823,238
Market Cap: 12.58B
P/E (ttm): 7.43
EPS (ttm): 1.93
Div & Yield: 0.77 (5.40%

http://finance.yahoo.com/echarts?s=TKC#symbol=TKC;range=1dhttp://ichart.finance.yahoo.com/t?s=TKC

wilkins
27-07-2009, 23:08
dolar yükselse biraz, değerleneceğini düşünüyorum, veriler için teşekkürler.

deutsche her gün =az miktardada olsa= mal çıkıyor ve ciddi sinir oluyorum, ne CITI daliyor ne Meri teyze nede işviçreliler, kağıda ciddi girilmesi gerekiyor, bizim gibi yerli yatırımcıyla gidecek kağıt değil, çok çok ağır, çok lotlu ve pahalı bir kağıt.

beklemeye devam... paramın çoğu burada, ufak bir kısmıyla spekülatif kağıtlara takılarak avunuyorum.

hep burdayız :)

i-ked
28-07-2009, 08:44
28/07, 9:36:19

Ankara, 28 temmuz (reuters) - bilgi teknolojileri ve İletişim kurumu (btk), türkiye'de hızlı, kablosuz ve görüntülü iletişim sağlayacak olan
üçüncü nesil (3g) elektronik haberleşme hizmetlerinin 30 temmuz'da hizmete girmesi nedeniyle yarın ulaştırma bakanı binali yıldırım'ın
katılımıyla basın toplantısı düzenleneceğini açıkladı.
btk'nın 28 kasım 2008'de gerçekleştirdiği imt-2000/umts hizmet ve altyapılarının 20 yıl süreyle yetkilendirilme ihalesinde, a tipi lisans
turkcell'e , b tipi lisans vodafone'a , c tipi lisans da türk telekom iştiraki avea'ya verilmişti.
lisansların verilmesine ilişkin imtiyaz sözleşmeleri bu yıl 30 nisan'da imzalanmış ve ardından üç operatörün eş zamanlı olarak 3g hizmetlerini
sunmaya başlamaları için üç ay süre tanınmıştı.
btk'dan yapılan açıklamaya göre, toplantıya btk başkanı tayfun acarer'in yanı sıra turkcell , vodafone ve
avea genel müdürleri de katılacak.

umarım bu olumlu etkiler

mehtapsorgun
28-07-2009, 09:01
tcell 3g ile hareketlenirmi acaba

max_trade
28-07-2009, 09:49
tcell 3g ile hareketlenirmi acaba

Herksin bildiği sır değildir yani 3g bir beklenti değil bir etkisi oalcağını sanmıyorum..

Ayrıca ülke yapısı gereği 3g sistemi kullanacak kullanıcı sayısı mevcut abonenin 10/1 i kadardır bilemedin 2. olsun..:he:

max_trade
28-07-2009, 10:41
İletişimde yeni bir dünyanın kapısı açılıyor'
Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, 'Bu dünyaya bir isim taktık; Turkcelli yaşam'' dedi
28 Temmuz 2009 Salı, 11:39

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, 3G hizmetini 81 il merkezinde sunacaklarını ve kapsama alanının şimdiden yüzde 60'a yaklaştığını bildirdi.

Ciliv, Turkcell'in 3G döneminde sunacağı hizmetlere ilişkin olarak Turkcell'in Tepebaşı'ndaki binasında düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, Turkcell'in 3G'yi Türkiye'ye getirmek için 5 senedir çok çalıştığını belirtti.

15 senedir Türk insanının potansiyeli ve teknoloji konularının kendilerini çok heyecanlandırdığını söyleyen Ciliv, başkalarının inanmadığı dönemlerde yeni teknolojileri Türkiye'ye getirdiklerini ifade etti.

Bu çerçevede 100 ülkede olan 3G teknolojisinden Türkiye'nin de eksik kalmaması vizyonuna sahip olduklarını kaydeden Ciliv, ''2008'de dünyada global ekonomik krizin çıktığı dönemde, 2009'da dünya ekonomisinin daraldığı bir dönemde biz yatırımlarımızı ikiye katladık. 2009'da 2008'in iki misli, 2,1 milyar lira Türkiye'ye bu yeni teknolojiyle ilgili yatırım yaptık. Çünkü 3G'nin yeni bir dönemin başlangıcı olacağını görüyoruz'' diye konuştu.

Ciliv, 3G'nin Türkiye'ye hem sosyal hem ekonomik açıdan büyük güç katacağını belirterek, bu teknolojiye 2 sene önce geçilemediği için üzgün olduklarını söyledi.

Turkcell'in GSM alanında en fazla yatırımı yaptığını, sahaya yayılma konusunda rakiplerinden ortalama yüzde 60 daha fazla yayılmış durumda olduğunu ifade eden Ciliv, 3G'de de kalitede, kapsamda, hizmette açık farkla bir hizmet sunmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Süreyya Ciliv, ''O yüzden 2009'da yatırımlarımızı çok artırdık. Daha başta 2'incinin yüzde 43, 3'üncünün yüzde 60 daha fazlası lisans parası vererek, A tipi lisans aldık'' diyerek, böylece hem daha avantajlı hem de en geniş frekansla hizmet sunacaklarını bildirdi.

''YENİ BİR DÜNYANIN KAPISI...''

A tipi lisansın kendilerini hem 3G'de hem de LTE teknolojisinde büyük avantaj sağlayacağını ifade eden Ciliv, ''81 il merkezinde bu hizmeti vatandaşlarımıza sunuyor olacağız ve bu kapsama alanı şimdiden yüzde 60'a yaklaşmış vaziyette. Kısa zamanda bunu hızla yükselteceğiz'' diye konuştu.

Ciliv, yurt dışında ise 100 ülkede 177 operatörle roaming anlaşması yaptıklarını belirtti.

Hız konusunda ise 28,8 megabit hızla bu teknolojinin dünyadaki liderleri arasında yer aldıklarını anlatan Ciliv, 1 ay önce yaptıkları LTE testinde de 170 Mbps hıza ulaştıklarını söyledi.

Süreyya Ciliv, ''Biz 3G'yi yeni bir dönem, yeni bir dünyanın kapısı olarak görüyoruz. Bu dünyaya bir isim taktık; Turkcelli yaşam'' dedi.

80'lerde kişisel bilgisayarların, 90'larda mobil iletişimin insanların hayatını değiştirdiği gibi 3G'nin de yeni bir dönemin başlangıcı olacağını vurgulayan Ciliv, bu yeni dünyada hem bireysel yaşamların hem de iş yaşamının pozitif bir şekilde etkileneceğini, her yerde ve her zaman internete geniş banttan hızlı bir şekilde bağlanmanın mümkün olacağını anlattı.

wilkins
28-07-2009, 11:53
mesela ciddi bi TCELL ci olarak, iki hattım var, biri avea biri vodafone.

ayrıca kullandığım telefonlar şarjı uzun giden ve sadece konuşturup mesaj atan max. 50 TL lik bir motorola ve samsung :D

3G ile falan işim olmaz.

Kentucky
28-07-2009, 14:30

ayrıca kullandığım telefonlar şarjı uzun giden ve sadece konuşturup mesaj atan max. 50 TL lik bir motorola ve samsung :D

3G ile falan işim olmaz.

Mobil TV ile de mi ilgilenmezsiniz :)

Bence 3G yi en cok Istanbullular kullanacak. Trafikde adamin cani SIKILINCA acar izler TV. Hem bizim insanimiz meraklidir hava atmaya :yes:

Turkcell Mobil TV standart paketini gunluk 1TL/7 kontor, aylik 5TL/35 kontor olarak acikladi. Tabi paketlerin ne kadar sure icerdigi su an bilinmiyor. Sanirim gunluk olan 4 saat, aylik olan 20 saat kotali olacak.

wilkins
28-07-2009, 14:35
bugün EFG şov var :) 55 çalıştı TCELL :)

BGC de daldı hadi bakalım, yakınlarda bi atraksiyon çekecek gibi.

i-ked
28-07-2009, 22:23

3G ile falan işim olmaz.

ilk hattım TCELL ve hala aynı hattı kullanıyorum 3G olayından beklentim ister ceptel ister netbook istediğim zaman ve yerde internete KESİNTİSİZ ve HIZLI ve de UYGUN FİYATA bağlanabilmek

TCELL bunu sağlayabilirse ben dahil birçok arkadaşımın ilgisini çekecektir.

NeCo1907
29-07-2009, 00:52
ilk hattım TCELL ve hala aynı hattı kullanıyorum 3G olayından beklentim ister ceptel ister netbook istediğim zaman ve yerde internete KESİNTİSİZ ve HIZLI ve de UYGUN FİYATA bağlanabilmek

TCELL bunu sağlayabilirse ben dahil birçok arkadaşımın ilgisini çekecektir.

Şuan uygun değilde kazık fiyat dersek iyi olur. İlk dönem kullanıcılara tuzlu tuzlu pazarlayacaklar, yaklaşık bir sene sonra uygun fiyata kullanılabilir. Aynı zamanda seneye Mart Nisan gibi 3G'nin yatırım meyvelerini alır.

sonerkeser
29-07-2009, 10:31

turkcelli ne zaman gorebiliriz acaba 8.60 ın uzerinde bilgisi olan benide bilgilendirirmi aldık yuksek fiyattan şimdi kös kös bekliyoruz aldıgımız dakıkada asagı yukarı dalgalanma oldu oldu anlamadım ertesi gun baktım 8.20 olmus o gunden beri tık yok şimdi biraz hareketlenir oldu ama yine istenen gibi olmuyor zaten her istediğimiz olsa idi borsada kose olurdu ...tesekurler

mehtapsorgun
29-07-2009, 12:47
3g ile insanları harcama yaptırmak,teknoloji bağımlısı yapmak istiyorlar

mehtapsorgun
29-07-2009, 12:48
en pahalı iletişim bizde

wilkins
30-07-2009, 11:41

çok iğrencinize gidecek ama demiştim :he:

tuzruhi
30-07-2009, 11:57
çok iğrencinize gidecek ama demiştim :he:

Hisse rahatladı çıkışa başladı.. Sanırım ben hisseleri bunalıma sokuyorum :he:

Varyo yuda sabah sattım .92 den .95 e kadar çıktı... tabi oda rahatladı ben satıncaa :he::he::he:

wilkins
30-07-2009, 13:50
ohoo ben kaçan trenlerimi yazsam roman olur, Bill Gates'i geçerdim bee :D

TCELL i satsam hepiniz zengin olacaksınız ama satmıyoruuum :D

wilkins
30-07-2009, 18:29
ohoo ben kaçan trenlerimi yazsam roman olur, Bill Gates'i geçerdim bee :D

TCELL i satsam hepiniz zengin olacaksınız ama satmıyoruuum :D

dayanamadım sattım :)

temettü alımınıda sayarsak 7.3 maliyetli TCELL tavukçuklarını 8.7 den yollayıp 8.75 den CCOLA ya geçmiş bulunmaktayım, uf ne güzel gündü be.

az bi parayla OKANT a bulaştık soyulduk ama napalım.

TCELL geri dönerse tekrar burda olacağım :) ama öncelikli hedef CCOLA ları 9.X lerden satmak, borsa 39.000 iken 9.4 fiyatı vardı.

wilkins
31-07-2009, 11:01
ve zengin oldunuz :D

Rizzi
31-07-2009, 11:15
temettü alımınıda sayarsak 7.3 maliyetli TCELL tavukçuklarını 8.7 den yollayıp

Sanirim tavukcuklarini 8.7den ben aldim, merak etme gozum gibi bakiyorum. :evil:

P.S.: Tavukcuklarinda sana selami var.:gulen:

wilkins
31-07-2009, 12:50
hayrını gör :)

scolak
31-07-2009, 12:54
9.3-9.35 gibi satmayı düşünüyorum. göstergelerde üst sınırlara geldi.(TKE14, MACD ve momentum da)

Rizzi
31-07-2009, 13:01
10a kadar yolu var
Gunluk grafiklerde MACD daha yeni AL vermis..
Diger gostergeler yukselis devam ettigi surece en ust seviyelerde salinim gerceklestirecektir. Bu yuzden TKE14, momentum vs pek onemi yok.
Butun endikatorler pozitif konumlarini koruyorlar.

Edit: Resim

scolak
31-07-2009, 13:03
emin konuşuyorsunuz, açıklayabilir misiniz?

Kentucky
31-07-2009, 13:15
3G yaradi :yes:

ilk gun hasilat iyimis :he:

scolak
31-07-2009, 13:44
9.45 den çıkmadım umarım pişman olmam. maliyet 8.10

fremen
31-07-2009, 13:56
TCELL çok çektirdi,
sabredenlerin gözü aydın :)

scolak
31-07-2009, 14:03
9.35 den iyi satışlar geliyor. aşağıya sarkacak gibi.pişman olacağım demiştim.

kakalive
31-07-2009, 14:05
Sonunda bugünleri de gördük ama daha gidecek çok yolumuz var. Çoğu kağıt kriz öncesi fiyatına yaklaşmaya başladı, biz halen bir hayli gerideyiz. Kademeli olarak yaptığım küçük kar satışları dışında pozisyonumu korumayı düşünüyorum. Herkese bol kazançlar.

kakalive
31-07-2009, 14:55
ABD'den gelen GSYH verileriyle endeks bir anda gevşedi ama Turkcell nispeten sağlam duruyor. Ayrıca 9.50'yi geçemesek de 30.000, 50.000 lot gibi alışlar gördüm ben o seviyede.

$DOLLARS$
31-07-2009, 15:15
gunu 9,40 uzerinde kapamayi basarirsa haftaya 10,00 lu rakamlara merhaba deriz.

asura
31-07-2009, 17:55
Resmen bugünleri de mi görecektik :)

Rizzi
03-08-2009, 10:19
sanirim saatlik grafiklerde cok guzel bir formasyon olustu
ilk hedef 10.30 gibi...

$DOLLARS$
03-08-2009, 14:39
gunluk direnc 9,80 asilisra bu hafta sonuna kadar formasyon tamamlanir ve artik ternden inme zamani bence gelmis olur

sygnylmz
03-08-2009, 15:15
10'a çok yakınız. 9.85 epey hacimli geçildi takip edebildiğim kadarıyla.

cihan_ist
03-08-2009, 22:08
arkadaşlar dolar düştü ama yurt dışı turkcell nerdeyse tavan çekecekti. yarın sabah szice ne olur tahmini olan varmı?

$DOLLARS$
04-08-2009, 04:53
bugun 9,80 gecilirse ilk seans, cuma 11,20 ler uygun rakam inis icin trenden .

kakalive
04-08-2009, 22:46
Yarın bilanço açıklanacak, sanırım NYSE kapandıktan sonra açıklanır.

LDOGAN
05-08-2009, 07:57
BugÜn İÇİn beklentİnİz nedİr ?

scolak
05-08-2009, 08:21
Dün 9.70 açıldı ve 9.75 kapattı. Açılış fiyatı önceki günden düşük fakat kapanış açılış fiyatının üzerinde olduğu için içi boş kırmızı mum oluştu. Geçmiş grafikleri incelediğimizde bu tip hareketlerin sonrasında yükselişe devam ettiğini görüyoruz. Bu gün 10.00 üzeri gidebilir diye düşünüyorum. 11.xx'li rakamlar olur mu bilme ama benim merak ettiğim bilanço açıklandıktan sonra ne olur. Açıklanmadan çıkmak mı gerekiyor acaba??? İyi de olsa bilançodan sonra beklenti tamamlanmış olacak, inişe geçer mi???

LDOGAN
05-08-2009, 08:29
bilanco kaç gibi gelir ?

mjraa
05-08-2009, 08:40
dolar 3 aylık dönemde 9 kuruş düştü olumsuz etki edebilir kur zararı olarak...

kilicaslan
05-08-2009, 21:56
kamucell tarifesinin etkisini bu bilançoda çok iyi göreceğiz..İnş bilanço iyi gelir..

kilicaslan
05-08-2009, 21:57
Bu arada 6 aylık bilançoya nereden bakabiliriz.

gladiatör
05-08-2009, 22:11
***TCELL***TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş.( Bilanço ) BilançoDipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide Dönem 30 Haziran 2009 31 Aralık 2008 Raporlama Birimi Bin TL Bin TL V A R L I K L A R DÖNEN VARLIKLAR 4770664 6154759 Nakit ve Benzerleri 6 3004305 4929783 Finansal Yatırımlar 7 136614 1042 Ticari Alacaklar 10 697284 623001 İlişkili Taraflardan Alacaklar 37 98207 96806 Diğer Alacaklar 11 39177 16959 Stoklar 13 29656 28937 Canlı Varlıklar Diğer Dönen Varlıklar 26 765421 458231 (Ara Toplam) 4770664 6154759 Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar DURAN VARLIKLAR 7215045 5972423 Ticari Alacaklar İlişkili Taraflardan Alacaklar 37 51615 68581 Diğer Alacaklar 11 12731 10961 Finansal Yatırımlar 7 50616 50616 Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar 16 595464 468749 Canlı Varlıklar Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller Maddi Duran Varlıklar 18 3514456 3139870 Maddi Olmayan Duran Varlıklar 19 2539184 1791200 Şerefiye 20 369973 369973 Ertelenmiş Vergi Varlığı 35 3189 1775 Diğer Duran Varlıklar 26 77817 70698 TOPLAM VARLIKLAR 11985709 12127182 K A Y N A K L A R KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 2967802 3183457 Finansal Borçlar 8 936762 998542 Diğer Finansal Yükümlülükler Ticari Borçlar 10 572008 482833 İlişkili Taraflara Borçlar 37 11893 31807 Diğer Borçlar 11 384712 494577 Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar Devlet Teşvik ve Yardımları Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 35 164472 191435 Borç Karşılıkları 22 107977 124537 Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 26 789978 859726 (Ara Toplam) 2967802 3183457 Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 1004536 771662 Finansal Borçlar 8 257870 196630 Diğer Finansal Yükümlülükler Ticari Borçlar Diğer Borçlar 11 17106 0 Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar Devlet Teşvik ve Yardımları Borç Karşılıkları 22 129546 6790 Kıdem Tazminatı Karşılığı 24 41007 40404 Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 35 184825 183779 Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler 26 374182 344059 Ö Z K A Y N A K L A R 8013371 8172063 ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 7965929 8084175 Ödenmiş Sermaye 27 2200000 2200000 Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-) Hisse Senedi İhraç Pirimleri 269 269 Katkı Sermaye 31152 27527 Azınlık Hisseleri Satış Opsiyonu Değerleme Fonu -438801 -433913 Değer Artış Fonları 2867 183 Yabancı Para Çevrim Farkları 132665 112666 Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 754070 517573 Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 4325179 3347069 Net Dönem Karı/Zararı 958528 2312801 AZINLIK PAYLARI 27 47442 87888 TOPLAM KAYNAKLAR 11985709 12127182 http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=88972IMKB

gladiatör
05-08-2009, 22:12
adamlar gece 11 de açıklama gönderiyorlar helal

kilicaslan
05-08-2009, 22:24
bilançoyu yorumlayabilecek var mı? kötümü geldi?

kakalive
05-08-2009, 22:31
Şu bilançoyu sabah İMKB açılmadan açıklasalar olmuyor mu ya? Zaten şirketin NYSE'de işlem gördüğü filan yok, orada halka açık olmasa daha iyi. Bu saatte yorumu geçtim, bilançoyla ilgili haber bile bulmak zor. En azından kendi sitelerinde güncelleme yapsalardı iyi olurdu.

gladiatör
05-08-2009, 22:34
http://www.denizyatirim.com/Default.asp?ViewType=AllNews

cihan_ist
05-08-2009, 22:45
tabiki bir ky olrak bu açıklamalardan bir şey anlamadım battımı turkcell ne oldu:) anlayacağımız dilden anlatacak bir babayiğit yokmu ? yoksa anladınızda çaktırmayıp ona göremi pozisyon alıyorsunuz :D

scolak
06-08-2009, 08:00
Merrill Lynch 28 temmuzdan bu yana neredeyse hiç satmadan 36 milyon tl'nin üzerinde alım yapmış görünüyor. Bir bildikleri vardır herhalde. Umarım vardır.

$DOLLARS$
06-08-2009, 08:41
turkcelin 2.ceyrek kari 386 milyon 1.ceyrek 566 milyon idi
beklenti 2.ceyrekte 498 milyon

YANSIMA
06-08-2009, 08:42
Turkcell – olumsuz; gozden geciriliyor – ikinci ceyrek sonuclarini acikladi. Bu
donemde tl389mn net kar acikladi. Bu bizim ve konsensus tahminlerininin altinda bir
rakam. Ilk yari net kari tl960mn geldi; gecen yil ayni donemde tl1,120mn net kar
aciklamisti. Ikinic ceyrekte net karin beklentilerin altinda gelmesinin en buyuk nedeni ise
tl147.5mn dava konusu karsiliklarin ayrilmasi. Bu karsiliklar ayrilmasaydi net kar
tahminlere yakin olacakti. Ikinci ceyrekte ciroda %1’lik artis yasandi ve beklentiler
dahilinde gerceklesti. Vafok’de tl701mn olarak gerceklest. Yine dava konusu karsiliklar
ayrilmasaydi vafok tl762mn olarak gerceklesecektsi ve bizim tahminimiz olan
tl764mn’a cok yakin olacakti. 3g lisans odemesi, artan yatirim harcamalari ve temettu
odemesi’nden sonra sirket’in nakitinde azalma oldu ve net nakti poziyosunu ilk ceyrek
sonundaki tl3,6 milyar’dan ikinci ceyrek sonunda tl1,9 milyar’a indi. Operasyonel
faaliyetleri beklentiler dogrultusunda gerceklesti. Ancak beklenmeyen dava konusu
karsiliklar kotu surpriz oldu. Ileriye donuk tarife savaslarin sona ermesi beklenmektedir.
3g’nin baslamasiyla tarifelerde duzelme olur mu bekleyip gormek gerekiyor.
Ak yatirim.

kakalive
06-08-2009, 09:04
9.85'ten sattıklarımı 9.30'dan yerine koydum, daha aşağı inmez umarım. Bu arada seans başladığından beri gözüm ekranda, kademenin 9.25-9.30'ın altına indiğini görmedim ama en düşük işlem 9.15 gözüküyor. Gerçekten oraya kadar indik mi?

YANSIMA
06-08-2009, 09:11
Beklenti gerçekleşti mi diyeceğiz artık.
şu yükselişde çok tavan yaptık ya.
şirket birde bir dünya zarar açıklamış.
tövbe estf.

Wrangler
06-08-2009, 09:48
YENİLEME-TURKCELL'İN TOPLAM ABONE SAYISI 36,3 MİLYONA YÜKSELDİ

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, bu yılın
ikinci çeyreğinde 389 milyon lira net kar elde etti.
Turkcell'in 2009 ikinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçları, Genel
Müdür Süreyya Ciliv'in katılımıyla düzenlenen toplantıda açıklandı.
Verilen bilgiye göre, 2009'un ikinci çeyreğinde, mobil pazarda yaşanan
802 bin abonelik daralmaya rağmen Turkcell, 43 bin abone kaydetti.
Aynı çeyrekte faturalı abonelerini 840 bin kişi artırmayı başaran
Turkcell, toplam aboneler içinde faturalı abone payını 2008'in ikinci
çeyreğindeki seviyesi olan yüzde 19'dan yüzde 24'e çıkardı.
Abone başı aylık ortalama gelir, bir önceki çeyreğe göre yüzde 9 artışla
18,6 lira olarak gerçekleşti. Abone başı aylık kullanım dakikası ise bir önceki
yıla göre yüzde 38'lik yükselişle 2001'den bu yana en yüksek seviyeye çıkarak
127,9 dakika oldu.
Zorlu makroekonomik şartlara rağmen Turkcell, grup gelirlerini TL bazında
geçen yıla göre yüzde 1,1 oranında artırarak 2 milyar 204 milyon liraya
çıkardı.
AVFÖK (Amortisman-vergi-faiz öncesi kar) yüzde 10,9'luk düşüşle 709
milyon lira olarak gerçekleşirken, net kar 2008'in ikinci çeyreğine göre yüzde
26,2 azalışla 389 milyon lira oldu.
Turkcell grubunun dolar bazında gelirleri ise yüzde 20,3 gerileyerek 1
milyar 398 milyon dolar olurken, AVFÖK yüzde 30 düşüşle 449 milyon dolar, net
karı ise yüzde 42,4'lük azalışla 246 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Turkcell'in 30 Haziran 2009 itibariyle toplam abone sayısı 36,3 milyona
yükseldi.

AA

(06/08/2009 - 10:46:29)

Wrangler
06-08-2009, 10:00
*turkcell gm cİlİv, "3g abone sayimiz 2 mİlyonu aŞti"-cnbce

(06/08/2009 - 10:56:01)

uprelude
06-08-2009, 13:28
arkadaşlar,

endeks 23.000 iken 7.20 (temettü sonrası fiyatı göre) olan bu hisse 40.000 endekse kadar yerinde saydı 8 - 8.5 aralığında, diğer hisseler aya gitti bu anca 9.90 lara gelebildi. Son 1 aydır iyi topluyorlar diye düşündüm ve 9.50 den aldım, almaz olaydım demek geliyor içimden ama artık geç zarar yazdık çünkü..şimdi de 9.25 kalkmıyor ve beni uyuz ediyor

MAKSİMUM
06-08-2009, 15:53
imf nin tcell e bankalar kadar faydası olmasada yine hisse alım için ve ileriye yönelik alınacak hisse . 3. çeyreğe daha 3 ay var ama 3 ayda 12.00 ı görebilecek potansiyelde belki bir ay sonra belki kasım sonu . Sadece
sabır diyorum.

erdeem
07-08-2009, 08:42
Uluslararası Tahkim Mahkemesi (Milletlerarası Ticaret Odası),
Çukurova'nın elinde kalan tüm B grubu Turkcell Holding hisselerini
TeilaSonera'ya 3.1 milyar dolar nakit karşılığında devretmesine
karar verdi.

Mahkeme, aynı zamanda, Haziran 2007 itibariyle Turkcell Holding
B grubu hisselerinin değerinin, alım bedeli düşüldükten sonra 1.8
milyar dolar olduğuna karar verdi. TeliaSonera'nın uğradığı zararlara
ilişkin talepleri saklı tutuldu.

TeliaSonera yaptığı açıklamada, Çukurova'nın hisseleri devretmeye
istekli olup olmadığını, verebilecek durumda olup olmadığını henüz
bilmediğini, ancak anlaşmazlığa çabuk bir çözüm bulunmasını
beklediğini ifade etti.

Çukurova ve TeliaSonera, Mart 2005'de Turkcell Holding
hisselerinin TeliaSonera'ya 3.1 milyar dolar karşılığında satılması
için anlaşmıştı. Ancak Çukurova bu anlaşma şartlarını yerine
getirmemişti.

TeliaSonera, Mayıs 2005'de konuyu Cenevre'de tahkim mahkemesine
taşımıştı.

Sonera Holding, Uluslararası Tahkim Kurulu'nun Turkcell ile
ilgili kararını KAP'a bildirdi.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ile ilgili olarak Sonera
Holding B.V.'den gelen yazı şu şekilde:

"Telia Sonera'nın bağlı şirketi Sonera Holding B.V. ("Sonera
Holding") tarafından Çukurova Holding A.Ş.'ye karşı ("Çukurova")
Milletlerarası Ticaret Odası Tahkim Kuralları uyarınca Cenevre'de
teşkil olunan hakem heyeti ("Hakem Heyeti") önünde 13856/AHV dosya
numarası altında açılmış olunan ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun 24
Kasım 2006 tarihli mektubunda değinilen tahkim davasına ilişkin
olarak, Hakem Heyeti, Çukurova'nın tüm B Grubu Turkcell Holding A.Ş.
hisselerini Sonera Holding'e 3.103.761.647 ABD Doları karşılığında
devretmesine hükmeden ikinci bir kısmi karar ("İkinci Kısmi Karar")
vermiştir. Hakem Heyeti aynı zamanda, Haziran 2007 tarihi itibarıyla
Turkcell Holding B Grubu hisselerinin değerinin, alım bedeli
düşüldükten sonra 1.809.000.000 ABD Doları olduğuna karar vermiştir.

Sonera Holding'in uğradığı zararlara ve tahkim masraflarına ilişkin
talepleri saklı tutulmuştur.

ikinci Kısmi Karar, Sonera Holding tarafından Mayıs 2005'de
Çukurova'ya karşı, Çukurova'nın Turkcell Holding hisselerini Sonera'ya
satmasına ilişkin olarak Mart 2Û05'de kamuya duyurulmuş olan işlemden
imtina etmesi sonucu başlatılan tahkim yargılaması sonucunda
verilmiştir. Aynı yargılama sürecinde verilen ve 26 Ocak 2007'de
kamuya duyurulan Birinci Kısmi Karar kapsamında ise Çukurova'nın
Turkcell Holding işleminin kapanış işlemleri için Sonera Holding ile
birlikte iyi niyetli olarak çaba göstermesine hükmedilmişti.

Yine Sonera Holding ve Çukurova arasında Milletlerarası Ticaret Odası
Tahkim Kuralları uyarınca Viyana'da teşkil olmuş olan hakem heyeti
önünde görülen 13977/AHV dosya numaralı tahkim davasında ise yeni bir
gelişme bulunmamaktadır."

Ultraekin
07-08-2009, 09:20
Çok ilginç bir şekilde hisse bu habere rağmen primli bir açılış yaptı.Ben açıkcası haberi belirsizliklerin sürmesi açısından ve konuşulan değerlerin
hisse işlem değerinin bir miktar üstünde olmasından dolayı (14 milyar Usd den işlem görüyor ve 12 milyar Usd den bahsediliyor) kötü bir açılış bekliyordum.

Ancak bizim öngörmediğimiz bir tür mücadele olabilir ve hisseyi tutabilirler.Hatta primli hale getirebilirler.Öte yandan dünkü düşüşünde sadece kar düşüklüğünden değil tahkim haberinden de olduğunu düşünüyorum.Yani önceden duyulmuş bir haber.Bu aşamada dışarıdan seyretmek mantıklı gözüküyor.Riski seven bekleyebilir ..

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

forzaseco
07-08-2009, 14:41
turkcel hakkında bilgisi olan warmı acaba..son gidişat ne yöndeee ??

chem73
07-08-2009, 15:31
http://www.matriks.web.tr/mtxupload/mtx_20090807_16_631_3582.png
http://www.matriks.web.tr/mtxupload/mtx_20090807_16_904_5431.png

forzaseco
07-08-2009, 16:24
Turkcell`de patronluk kavgası karışıyor

Türkiye'nin en değerli şirketi konumundaki Turkcell'de patronluk kavgası giderek karışıyor. Çukurova Grubu'nu uluslararası tahkime şikayet eden TeliaSonera açtığı davayı kazandı.

sn chem abım ..bu muhabbet kağıda ne yonde yansır ?yorumunu alabırmıyım

forzaseco
07-08-2009, 16:27
http://bigpara.ekolay.net/M3/haber_detay.asp?id=672848

chem73
07-08-2009, 20:41
Turkcell`de patronluk kavgası karışıyor

Türkiye'nin en değerli şirketi konumundaki Turkcell'de patronluk kavgası giderek karışıyor. Çukurova Grubu'nu uluslararası tahkime şikayet eden TeliaSonera açtığı davayı kazandı.

sn chem abım ..bu muhabbet kağıda ne yonde yansır ?yorumunu alabırmıyım

dün bilanço beğenilmedi yüzde beşten fazla düştü. Bugün belirsizlik içeren bir haber geldi yüzde bire yakın arttı. Sonuçta belirsizlikte bir adım daha ilerlendi. Ancak bu hamur daha çok su götürür , zaten sonerada aynı anlamda yorumlamış dava sonucunu. Sonuç olarak ortaklar aynı gemideler ve gemi batarsa hepsi batar. Şirketin dolayısıyla büyük ortakların zararına bir çözüm olmaz diye düşünüyorum. Vadesi olan için Tcell iyi bir yatırım, dolar bazlı grafik açık.

TEKNİK
08-08-2009, 09:44
''Uluslararası Ticaret Odası (ICC) Tahkim Mahkemesi, TeliaSonera’nın şikayetini değerlendirdi ve Turkcell İletişim’in yüzde 51’ini kontrol eden Turkcell Holding’de Karamehmet’e ait hisselerin TeliaSonera’ya verilmesi gerektiğine hükmetti.

Karamehmet söz konusu hisseleri satmak için TeliaSonera ile anlaşmış ancak son dakikada Rus Alfa Grubu’na devretmişti.

Cenevre’de bulunan Uluslararası Tahkim Kurulu, Çukurova Grubu’nun TeliaSonera’ya attığı çalımı doğru bulmadı ve Turkcell Holding’deki hisselerinin tümünü TeliaSonera’ya vermesi gerektiğine hükmetti. Mahkeme söz konusu hisselerin anlaşmanın yapıldığı tarihte el sıkışıldığı gibi 3.1 milyar dolara verilmesini isterken, aksi takdirde TeliaSonera’nın Karamehmet’ten 1.8 milyar dolar tazminat talep edebileceğine de hükmetti.

Alfa devreye girince
Türkiye’nin en büyük GSM operatörü Turkcell İletişim’de ortak olan TeliaSonera ile Çukurova Grubu’nu karşı karşıya getiren dava, 2005 yılında Çukurova’nın patronu Karamehmet’in TeliaSonera’ya söz verdiği halde hisseleri devretmemesi ile açıldı.

Çukurova Grubu, Turkcell Holding’in yüzde 52’sini 3.1 milyar dolara TeliaSonera’ya satmak üzere ön anlaşma yapmıştı. 2005 yılı Nisan ayında yapılacak genel kurulda yönetime TeliaSonera’nın önereceği 2 isim girecek ve böylece Turkcell’de hakimiyet yüzde 37 ile ortak olan TeliaSonera’ya geçecekti. TeliaSonera’nın doğrudan ve dolaylı olarak Turkcell İletişim’deki payı yüzde 64’ü bulacaktı.

Ancak Turkcell’i TeliaSonera’ya kaptırmak istemeyen Karamehmet, Rus Alfa Grubu’ndan gelen teklif karşısında satış sözünden döndü. Rus Alfa Grubu, TeliaSonera’nın verdiği fiyattan 300 milyon dolar daha fazlasını önerdi. Üstelik yönetimin Karamehmet’te kalmasına da itiraz etmedi.

Bir etkisi olacak mı?
Bunun üzerine Karamehmet, TeliaSonera’ya hisseleri satmadı ve Alfa ile 3.4 milyar dolarlık bir anlaşma yaptı.

TeliaSonera da hem yapılan ön anlaşmayı delil göstererek hem de iki taraf arasında ilk ortaklık anlaşması yapılırken taahhüt edilen “Şayet gruplardan biri elindeki Turkcell hisselerini satmaya karar verirse öncelik diğer ortağındır” maddesine dayanarak Uluslararası Tahkim’de dava açtı.

Ancak hukukçular ve analistler söz konusu tahkim kararının uygulanıp uygulanamayacağının belirsiz olduğunu, Turkcell’de karışık ortaklık yapısının uzun süre daha çözülmesini beklemediklerini belirtiyorlar. Stockholm merkezli bir analist Reuters’e yaptığı değerlendirmede, “Geçmişte de TeliaSonera lehine ve Çukurova aleyhine mahkeme kararları var. Ancak bunların hiçbirinden sonuç çıkmadı” diye konuştu.

Bir hukukçu da “Hisseler daha sonra Rus Alfa’ya devredildi. Alfa ile Karamehmet de daha sonra söz konusu hisseler için davalık oldu. Çukurova’nın hisseleri verebilecek durumda olup olmadığı bilinmiyor. Sahiplik sorunu kısa sürede çözülemez” dedi.

Karamehmet hisseleri verirse TeliaSonera’nın Turkcell’deki payı yüzde 50.8’e yükselecek

TURKCELL’de gerçekten çok karmaşık bir hisse yapısı bulunuyor. Halka açık olan Turkcell İletişim’in yüzde 51’i Turkcell Holding’in elinde. Turkcell Holding’in ise yüzde 52.91’i Çukurova Telecom Holding’e, yüzde 47.09’u da TeliaSonera iştiraki olan Sonera Holding BV’e ait.

Turkcell Holding’in hakim ortağı Çukurova Telecom Holding’de ise yüzde 51 yine Karamehmet’e ait. Hisselerin yüzde 49’una ise Alfa Telecom Turkey sahip. Yani Karamehmet hep yüzde 51’leri elinde tutarak esas şirket olan Turkcell İletişim’e hükmedebiliyor.

Turkcell Holding’deki bu karmaşık yapı, Turkcell İletişim’e ise dolaylı olarak yüzde 13.22 Alfa payı, yüzde 20.02 TeliaSonera payı ve yüzde 13.76 Çukurova payı olarak yansıyor. Zaten Çukurova’nın Turkcell İletişim’de dolaylı payının dışında yapılan muhtelif satışlardan sonra doğrudan hissesi sadece yüzde 0.05 oranına gerilemiş durumda.

TeliaSonera’nın Turkcell İletişim’de doğrudan payı ise yüzde 13.07 oranında. Yani TeliaSonera dolaylı ve dolaysız olarak halka açık Turkcell İletişim’de yüzde 37.09 hisseye sahip. Şayet Karamehmet’in kontrolündeki dolaylı yüzde 13.76’lık hisseyi alırsa, Turkcell İletişim’deki payını yüzde 50.8’e çıkarabilecek.

Turkcell İletişim’in ortakları

% 51 Turkcell Holding
% 0.05 Çukurova Holding
% 13.07 TeliaSonera
% 33.48 halka açık
% 2.32 Murat Vargı
% 0.07 Mapfre Sigorta
% 0.01 diğer hissedarlar ''

LDOGAN
08-08-2009, 11:39
''Uluslararası Ticaret Odası (ICC) Tahkim Mahkemesi, TeliaSonera’nın şikayetini değerlendirdi ve Turkcell İletişim’in yüzde 51’ini kontrol eden Turkcell Holding’de Karamehmet’e ait hisselerin TeliaSonera’ya verilmesi gerektiğine hükmetti.

Karamehmet söz konusu hisseleri satmak için TeliaSonera ile anlaşmış ancak son dakikada Rus Alfa Grubu’na devretmişti.

Cenevre’de bulunan Uluslararası Tahkim Kurulu, Çukurova Grubu’nun TeliaSonera’ya attığı çalımı doğru bulmadı ve Turkcell Holding’deki hisselerinin tümünü TeliaSonera’ya vermesi gerektiğine hükmetti. Mahkeme söz konusu hisselerin anlaşmanın yapıldığı tarihte el sıkışıldığı gibi 3.1 milyar dolara verilmesini isterken, aksi takdirde TeliaSonera’nın Karamehmet’ten 1.8 milyar dolar tazminat talep edebileceğine de hükmetti.

Alfa devreye girince
Türkiye’nin en büyük GSM operatörü Turkcell İletişim’de ortak olan TeliaSonera ile Çukurova Grubu’nu karşı karşıya getiren dava, 2005 yılında Çukurova’nın patronu Karamehmet’in TeliaSonera’ya söz verdiği halde hisseleri devretmemesi ile açıldı.

Çukurova Grubu, Turkcell Holding’in yüzde 52’sini 3.1 milyar dolara TeliaSonera’ya satmak üzere ön anlaşma yapmıştı. 2005 yılı Nisan ayında yapılacak genel kurulda yönetime TeliaSonera’nın önereceği 2 isim girecek ve böylece Turkcell’de hakimiyet yüzde 37 ile ortak olan TeliaSonera’ya geçecekti. TeliaSonera’nın doğrudan ve dolaylı olarak Turkcell İletişim’deki payı yüzde 64’ü bulacaktı.

Ancak Turkcell’i TeliaSonera’ya kaptırmak istemeyen Karamehmet, Rus Alfa Grubu’ndan gelen teklif karşısında satış sözünden döndü. Rus Alfa Grubu, TeliaSonera’nın verdiği fiyattan 300 milyon dolar daha fazlasını önerdi. Üstelik yönetimin Karamehmet’te kalmasına da itiraz etmedi.

Bir etkisi olacak mı?
Bunun üzerine Karamehmet, TeliaSonera’ya hisseleri satmadı ve Alfa ile 3.4 milyar dolarlık bir anlaşma yaptı.

TeliaSonera da hem yapılan ön anlaşmayı delil göstererek hem de iki taraf arasında ilk ortaklık anlaşması yapılırken taahhüt edilen “Şayet gruplardan biri elindeki Turkcell hisselerini satmaya karar verirse öncelik diğer ortağındır” maddesine dayanarak Uluslararası Tahkim’de dava açtı.

Ancak hukukçular ve analistler söz konusu tahkim kararının uygulanıp uygulanamayacağının belirsiz olduğunu, Turkcell’de karışık ortaklık yapısının uzun süre daha çözülmesini beklemediklerini belirtiyorlar. Stockholm merkezli bir analist Reuters’e yaptığı değerlendirmede, “Geçmişte de TeliaSonera lehine ve Çukurova aleyhine mahkeme kararları var. Ancak bunların hiçbirinden sonuç çıkmadı” diye konuştu.

Bir hukukçu da “Hisseler daha sonra Rus Alfa’ya devredildi. Alfa ile Karamehmet de daha sonra söz konusu hisseler için davalık oldu. Çukurova’nın hisseleri verebilecek durumda olup olmadığı bilinmiyor. Sahiplik sorunu kısa sürede çözülemez” dedi.

Karamehmet hisseleri verirse TeliaSonera’nın Turkcell’deki payı yüzde 50.8’e yükselecek

TURKCELL’de gerçekten çok karmaşık bir hisse yapısı bulunuyor. Halka açık olan Turkcell İletişim’in yüzde 51’i Turkcell Holding’in elinde. Turkcell Holding’in ise yüzde 52.91’i Çukurova Telecom Holding’e, yüzde 47.09’u da TeliaSonera iştiraki olan Sonera Holding BV’e ait.

Turkcell Holding’in hakim ortağı Çukurova Telecom Holding’de ise yüzde 51 yine Karamehmet’e ait. Hisselerin yüzde 49’una ise Alfa Telecom Turkey sahip. Yani Karamehmet hep yüzde 51’leri elinde tutarak esas şirket olan Turkcell İletişim’e hükmedebiliyor.

Turkcell Holding’deki bu karmaşık yapı, Turkcell İletişim’e ise dolaylı olarak yüzde 13.22 Alfa payı, yüzde 20.02 TeliaSonera payı ve yüzde 13.76 Çukurova payı olarak yansıyor. Zaten Çukurova’nın Turkcell İletişim’de dolaylı payının dışında yapılan muhtelif satışlardan sonra doğrudan hissesi sadece yüzde 0.05 oranına gerilemiş durumda.

TeliaSonera’nın Turkcell İletişim’de doğrudan payı ise yüzde 13.07 oranında. Yani TeliaSonera dolaylı ve dolaysız olarak halka açık Turkcell İletişim’de yüzde 37.09 hisseye sahip. Şayet Karamehmet’in kontrolündeki dolaylı yüzde 13.76’lık hisseyi alırsa, Turkcell İletişim’deki payını yüzde 50.8’e çıkarabilecek.

Turkcell İletişim’in ortakları

% 51 Turkcell Holding
% 0.05 Çukurova Holding
% 13.07 TeliaSonera
% 33.48 halka açık
% 2.32 Murat Vargı
% 0.07 Mapfre Sigorta
% 0.01 diğer hissedarlar ''

tüm bunlardan sonra beklenti nedir? Teknik olarak önümüzdeki hafta ne olabilir?

MAKSİMUM
08-08-2009, 15:01
tcell büyülü gibi sanki satıyorum bir daha almayacağım diyorum . ertesi gün yeniden alıyorum . tire nin çıkacağını bile bile satıp yine aldım . kaderimiz burada galiba . ya nasip :)

forzaseco
08-08-2009, 15:47
umarım bu hafta guzel performans sergıler ?

kilicaslan
08-08-2009, 18:36
Turkcell de artık en değerli hisse borsaya açık %33 lük kısım gerçi onunda yaklaşık %90 ı yabancıda gözüküyo.. Bu hisseleri borsadan ileride toplayan tcell gerçek sahibi olabilecek.
Gönlüm tcell in bir Türk şirketi olarak yoluna devam etmesinden yana..

LDOGAN
09-08-2009, 11:44
Türk Telekom ve Turkcell'in 3 aydan bu yana düzenlediği dizüstü ve mini dizüstü kampanyasında telekom bayileri 80 binden fazla bilgisayar sattı

Telefon rekabeti Telekom şirketlerine dar geldi. Operatörler dizüstü bilgisayar ve modem kampanyasına başladı. Türk Telekom mini dizüstü (netbook) ve dizüstü bilgisayar kampanyasında 40 bin, Turkcell'in düzenlediği mini dizüstü kampanyasında 40 binin üstünde bilgisayar satıldı.

3 ayda 80 bin satış yapan Turkcell ve Türk Telekom bayileri teknoloji mağazalarına dönüştü. Rekabete 1000 TL'lik hediye çeki ile Vodafone da katıldı. Teknosa 1000 TL'lik hediye çekiyle kervandan payını almaya çalışıyor. Turkcell, HP ile düzenlediği kampanyada elde ettiği satışlar ve internet kampanyası, faturalı müşterilerinin artmasına katkıda bulunurken internet kullanımının da artmasına neden oldu. Türk Telekom LG netbook kampanyası ile başladığı rekabete yerli ve yabancı 4 marka ile devam etti.

GÜNDE BİN KİŞİ BAŞVURUYOR

Telekom şirketlerinin sert rekabeti teknoloji marketlerini üzdü. Turkcell ve Türk Telekom kampanyalar için krizde bunalan bayi kanallarını kullanınca yeni bir kanal oluştu. 5 Ağustos'ta başlayan 1000 TL'lik Teknosa hediye çeki kampanyasında günde 800 ile 1000 kişinin başvurduğunu ifade eden Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane "Kampanya reklamlarına 9 Ağustos'ta başlayacak olmamıza rağmen ilgi oldukça büyük. Genelde gazetelerde okunan haber ve kampanyadan faydalanan tüketicinin etkisi ile satışlara başladık. İlerleyen günlerde büyük reklam kampanyaları ile devam edeceğiz" diye konuştu.

KDV İNDİRİMİ DE ETKİLİ OLDU

Dönem Toplam PC satış adedi
Nisan -Haziran 2008 545000
Nisan -Haziran 2009 850000
IDC'ye göre; KDV indirimiyle 2009 Nisan-Haziran dönemi toplam bilgisayar satışları 2008'in aynı dönemine göre yüzde 55 arttı.

'Teknoloji danışmanı olmalarını arzuluyoruz'

TURKCELL Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın her Turkcell İletişim Merkezi'nin teknoloji danışmanı olması için çabaladıklarını belirterek, "Bayilerde müşterilerin baktığı rafları ve ürünleri takip ediyoruz. Çalışanların eğitimde aldıkları sonuçları takip ederek bunları satış performansları ile birlikte değerlendiriyoruz.

Wrangler
11-08-2009, 08:29
HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-ŞEKER YATIRIM, TURKCELL İÇİN 11.00 TL HEDEF FİYAT İLE 'AL' ÖNERİSİNİ KORUDU

Şeker Yatırım, Turkcell için 11.00 TL hedef fiyat ile
'AL' önerisini korudu.
Şeker Yatırım (www.sekeryatirim.com.tr) konu ile ilgili
raporunda, Turkcell için 11.00 TL hedef fiyat ile 'AL'
önerisini muhafza ettiklerini belirtti.
Raporda şu değerlendirme yapıldı:
"1Y09 Sonuçları AL Hedef Fiyat: 11.00 TL
*Turkcell’in gelirleri 1H09’da geçen yılın aynı
dönemine göre %6.25 artış gösterdi Turkcell’in gelirleri
4.054 milyon TL’den 4.308 milyon TL’ye yükseldi.
*Yükselen net kara rağmen FAVÖK aynı seviyede kaldı
1Y09’da 1.493 milyon TL FAVÖK açıklayan Turkcell’in net
karı %14.41 azalarak 1.119 milyon TL’den 958 milyon
TL’ye geriledi.
*Turkcell’in faturalı abone sayısı artmaya devam
ediyor Turkcell, abone sayısını artırma stratejisini
“faturalı abone sayısını artırma stratejisi” olarak
değiştirdi. Faturalı abone sayısı 2009’un ilk yarısında
900,000 artışla 8.6 milyona ulaştı. Faturalı hat
sahiplerinin toplam abone içerisindeki oranı %19.5’den
%24.6’ya yükseldi.
*Turkcell’in Nakit Avantajı devam ediyor Turkcell,
Global krize ve yeni yatırımlara rağmen net nakit pozisyonunu
koruyor. Son gerçekleştirilen 3G Yatırım harcamalarıyla
Turkcell’in nakit pozisyonu 913 milyon USD düşüşle 2,876
milyon USD’dan 1,963 USD’a geriledi.
*ARPU rakamları değişmedi Turkcell ekonomik krize
rağmen 18.6 TL olan ARPU seviyesini korudu.
*Ukrayna operasyonları Turkcell’i olumsuz etkiledi
Ekonomik kriz ve devalüasyonun Ukrayna’yı çok olumsuz
etkilemesi nedeniyle Astelit’in gelirleri yıllık bazda
%22 azaldı. Buna rağmen Astelit’in abone sayısı %17’lik
artışla 10 milyondan 11.7 milyona yükseldi.
Geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında 1Y09’da
Türk Lirası’nda gerçekleşen %30’luk devalüasyon nedeniyle,
Turkcell’in Dolar bazındaki gelirlerinde sert düşüş yaşandı.
Gelirler yıllık bazda %18.8 düşerek 3,300 milyon USD’dan 2,680
milyon USD’a gerilerken, FAVOK 1,208 milyon USD’dan 922.8
milyon USD’na geriledi. Aynı dönemde Turkcell’in net karı ise
yıllık bazda %34.6’lık düşüş kaydederek 912.2 milyon USD’dan
596.3 milyon USD’na geriledi.
Turkcell’in Türkiye içerisindeki abone sayısı kriz döneminde
%2.5’lik artış göstererek 35.4 milyondan 36.3 milyona yükseldi.
Bu trendin arkasında yatan ana sebep Turkcell’in yeni faturalı
abone stratejisine geçmiş olmasıdır. Aynı dönemde Turkcell’in
faturalı abone sayısı 6.9 milyondan 8.6 milyona yükselmiştir.
Ağırlıklı ARPU ise 18.6 TL olan seviyesini korumuştur.
Yaşanan global krize rağmen Turkcell’in Uluslararası abone
sayısında da artış gerçekleşti. Ukrayna’da toplam abone sayısı
%17’lik artışla 10 milyondan 11.7 milyona yükselirken, Fintur
aboneleri ise %5.7’lik artışla 12.2 milyondan 12.9 milyona
yükseldi.
Global ekonominin 2009’un son çeyreğinden itibaren daralma
sürecini sonlandırarak bir toparlanma içine gireceğini
düşünüyoruz. Bu gelişmenin tüketicilerin iletişim harcamalarına
da olumlu yansırken, Turkcell’in marjlarını da olumlu yönde
etkilemesini bekliyoruz.
Turkcell’in ikinci çeyrek rakamlarından sonra, 2009 yıl sonu
tahminlerimizi gözden geçirdik. Turkcell için tahmin ettiğimiz 9.4
milyar TL’lik satış geliri beklentimizi 9.2 milyar TL’ye net kar
beklentimizi ise 2,34 milyar TL’den 2.1 milyar TL’ye revize
ediyoruz.

Değerleme

İNA ve Benzer Şirket Çarpanları yöntemine göre hedef fiyatımızı
11.00 TL olarak belirledik. Belirlediğimiz bu değerin cari piyasa
değerine göre %18’lik artış potansiyeli taşıması nedeniyle
Turkcell için daha önceden vermiş olduğumuz “AL” önerimizi
muhafaza ediyoruz."

Foreks Haber Merkezi

(11/08/2009 - 09:02:59)

enginl
12-08-2009, 13:28
Turkcell için Endeksin Üzerinde Getiri
12.08.2009 12:07:03 Son Güncelleme:12.08.2009 12:13:56 finanstrend.com

Ak Yatırım yayınladığı raporunda Turkcell için "Endeksin Üzerinde Getiri" tavsiyesinde bulundu. Ayrıntılar şöyle:

Turkcell'i ''Endeksin Üzerinde Getiri'' notuyla araştırma
kapsamımıza alıyoruz. Şirket için hedef fiyatımız %17
yukarı potansiyelle TL10,85 seviyesine karşılık geliyor.
Hedef fiyatımızı uluslararası benzer şirket çarpan
karşılaştırması ve parçaların toplamı metoduyla belirledik.
Turkcell'in baskın bir şekilde pazar lideri olarak kalacağını
düşünmekle birlikte büyümesinin giderek yavaşlayacağı
öngörüsüyle daha az çekici bir hikayeye sahip olacağına
inanıyoruz. Hisse fiyattının çekici hale gelmesinde yurt
dışı faaliyetlerinde yaşanacak gelişmelerin ve kazanılacak
ihalelerin etkili olabileceğini düşünüyoruz. Gündemde
Libya'da yapılacak ihale olduğunu hatırlatıyoruz.

• 2008-2013 dönemi için gelir büyüme tahminimiz yıllık
ortalama %4 seviyesinde bulunuyor. Gelirlerin ana
kaynağını oldukça yoğun bir rekabet ortamı olan Türkiye
piyasası oluşturuyor. Numara taşınabilirliğinin yürürlüğe
girmesi rekabet ortamını daha da kızıştırmış durumda.
Diğer iki operatörün promosyonel kampanyaları
Turkcell'e benzer kampanya uygulama zorunluluğu
doğuruyor. Turkcell'in gelecekte pazar kaybı yaşayacağını
düşünüyoruz. Tahminimiz 2008'de %56,1 oranında olan
pazar payının 2013 yılında %50 oranına gerileyeceği
yönünde.

• VAFÖK marjının %39 civarında sabit kalmasını
bekliyoruz. Numara taşınılabilirliğinin 2008 yılının
üçüncü çeyreğinde yürürlüğe girmesiyle birlikte rakip
operatörlerin yoğun bir şekilde gerçekleştirdikleri reklam
kampanyaları sonucu şirketin VAFÖK marjı 2008 yılında
daralma gösterdi. Aşırı rekabet ve fiyat savaşları sonucu
bu zayıflamanın 2009 yılında da devam etmesini
bekliyoruz. Rekabet ortamının hız kesmesiyle birlikte 2010
yılından sonra bir iyileşme yaşanmasını mümkün
görüyoruz. Üçüncü çeyrek'ten itibaren 3G'den elde
edilecek gelirler bu iyileşmeye katkı sağlayacaktır.

• Hissedarlık anlaşmazlıklarının hisse fiyatı üzerinde çok
fazla etkili olmasını beklemiyoruz. Turkcell'in
hissedarları yıllardır birbirleriyle anlaşmazlıklar
yaşıyorlar. Ancak hisse senedi fiyatı bu anlaşmazlıklardan
fazla etkilenmedi çünkü yatırımcılar daha çok Şirket'in
operasyonel performansı ve yönetimini başarılı buluyor.
Yine de hissedar anlaşmazlıklarının hisse senedi fiyatı
üzerinde baskı oluşturma olasılığı bulunuyor ancak bunun
düşük bir olasılık olduğunu düşünüyoruz.

• Turkcell entegrasyon odaklı değil. Mobil ve sabit hat
teknolojilerinin yakın gelecekte entegre olma trendine
karşı Turkcell'in sabit hatta Türk Telekom'a karşı rakip
olma gayretine girmeyeceğini düşünüyoruz.

$DOLLARS$
13-08-2009, 08:41
TCELL destek 9,00 direnc 10,00

fatmanur
14-08-2009, 21:07
Başbakan, Turkcell’de ‘ortaklar barışı’na arabuluculuk yapar mı

TURKCELL’in İsveç merkezli ortağı TeliaSonera’dan geçen hafta gelen açıklama ilk anda kafamı karıştırdı:

“Uluslararası Ticaret Odası (ICC) Tahkim Mahkemesi’nden çıkan karara göre, Çukurova Holding, Turkcell İletişim’in yüzde 51’ini kontrol eden Turkcell Holding’deki hisselerini 3.1 milyar dolara bize vermek zorunda. Karara uymazsa, Çukurova bize 1.8 milyar dolar tazminat ödeyecek.”

Hayri Çetinkaya, haberle ilgili ilk bilgiyi ilettiğinde Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan’la sohbet ediyordum. Gazeteye dönünce TeliaSonera’yı ve Çukurova Holding’in patronu Mehmet Emin Karamehmet’i yakından tanıyan, Turkcell’deki ortaklık yapısını iyi bilen birkaç kişiyle konuştum. Bir bölümü şöyle:

- TeliaSonera, Tahkim’den çıkan kararla bir adım öne geçti ama uygulamaya yansıması zor.

- Neden?

- Çünkü, TeliaSonera, Çukurova Holding’ten Turkcell Holding’deki hisselerini 3.1 milyar dolara istiyor. Oysa o hisseler artık Çukurova’da değil.

- Kimde?

- Çukurova Holding, Rus Alfa Grubu’yla anlaşırken, yurt dışında Çukurova Telekom’u kurdu. Turkcell Holding’deki hisseler bu şirkete devredildi. Alfa, Çukurova Telekom’a ortak olup, Turkcell’de Holding’te söz hakkı kazandı.

- Şimdi ne olacak?

- Çukurova Holding itiraz hakkını kullanır, karara uymaz. Ayrıca Çukurova, diğer ortağı Alfa Grubu’yla da ihtilaflı.

- Oradaki ihtilaf neydi?

- Alfa Grubu, Çukurova’ya Turcell Holding ve Turkcell İletişim için 3.3 milyar dolar vermişti. Bir bölümü hisse devri içindi. 1.8 milyar dolarlık bölümü de kredi şeklindeydi. Ödemede sorun çıktı.

- Çukurova Grubu ödemedi mi?

- Aslında bir süre önce tümünü ödemek istedi ama Alfa yanaşmadı. Yurt dışında açtığı davanın sonucunu bekliyor.

- Turkcell’de ortaklar arasındaki sorunlar nasıl çözülebilir?

- Örneğin Başbakan Tayyip Erdoğan “arabulucu” olup, Turkcell’deki ortaklar kavgasını bitirebilir.

- Bir özel şirketin içinde olan bitene Başbakan neden karışsın ki?

- Turkcell, dünya çapında bir Türk şirketi. Daha fazla yıpranmaması açısından devreye girebilir. Ayrıca yönetimin Türkler’de (yani Karamehmet’te) kalmasına da destek verilmeli...

Başbakan, Turkcell’de Çukurova-TeliaSonera-Alfa kavgasını çözmek için araya girer mi?

vmunyar@hurriyet.com.tr

febi
20-08-2009, 12:44
10 lıra ustı zorlanıor ben verdım kalanlar bol kazanc dılerım

farukurt78
24-08-2009, 14:23
zorlana zorlana geçecek inşallah

ronin
27-08-2009, 16:33
şu turkcell topiğinin haline bak ya....

nereden nereye, adamlar amacına ulaştı ky. falan kalmadı silip süpürdüler...

batmış bir şirketin topiği gibi son sırada kalmış..., sağlık olsun ne diyelim...

Chatanooga
03-09-2009, 11:11
satıcılar kimler?

PARA
11-09-2009, 10:34
10.00 destek ve direnç oldu

gogovic55
11-09-2009, 16:48
Merill sayesinde zorla da olsa 10'dan kapattık... Borsa rallisine pek ayak uydurmasa da düşmediğine şükretmek lazım.

gogovic55
14-09-2009, 16:32
Ne güzel, sadece beni ağına düşürmüş bu hisse demek ki, in cin top oynuyor topicte valla, adını ve sanını ilk kez duyduğum universal yatırım 5 milyon TL'lik hisse sattı bugün, hem de hiç gözünü kırpmadan.

cihan_ist
14-09-2009, 21:18
tcell yatırımcıları çok fazla var ama kağıt mehter marşı gibi olunca pek konuşmaya gerek kalmıyor :)

gkh
15-09-2009, 14:02
hissenete henüz üye oldum ama aylardır tcellliyim.Kağıda uzun bir zamandır hiç ilgi yok nerdeyse.Acaba bilmediğimiz bişeyler olabilirmi fikri olan varmı nedendir bu ilgisizlik?Kademeleri aşmak zormu bu kadar

Yatırım tavsiyesi değildir

Kentucky
15-09-2009, 14:12
Aldim bir kenara attim TCELL'i uzerinde konusmaya pek gerek yok.

Her sene verecegi temettulerle, telefon faturalarimi odesin biraz da cep harcligi kalsin yeter bana :clown:

gkh
16-09-2009, 09:25
Gözaltı pazarındaki kağıtlar kadar bile para kazandırmayan bir kağıtta saplandık kaldık.Endeks +850 den +720 lere inerken bile en önce tcell kademesi düşüyor.

yatırım tavsiyesi değildir

PARA
16-09-2009, 21:00
10.00 ı her geçişinde , bu sefer oldu ....gidecek artık dedirtip , geri 9,65 e kadar dönüyor

gizligüc
17-09-2009, 11:30
aracu kurumlarin hemfikir olup al verdikleri tek kagit neredeyse, 3g operasyonel karliligini da olumlu etkileyecektir diye dusunuyorum, sahsen kablolu internetimi kontrat suresi doldugunda mobil internete cevirmeyi dusunuyorum ve boyle yapan bir surude tanidigim var, yani yeni bir acilimda yasaniyor su an sirket icin ama nedense bu gelismeler fiyata yansimiyor...

en son euro bolgesi telekom ve teknoloji firmalari icin kriz geride kaldi aciklamasi da yapildi, bakalim yanlis degerleme bir yerde duzeltilecek diye beklemeye devam..

saygilar

not: teknik olarakta tahta konsolide olmus gibi duruyor

gkh
17-09-2009, 23:08
tkc 16,88.Bu değerle 9,9-9,95 arasına tekabül ediyor.Normal şartlarda 900.000 hacimle Türkiye 'yi etkilemesi her ne kadar mümkün görünmesede belki bahane olarak kullanırlar.Son 2 gündür para girişide var görünüyor.imkb nin
3.büyük şirketi olan tcell umarım iyi bişeyler yapar yakın zamanda.Belki yarın bir hareket olur:)

yatırım tavsiyesi değildir

PARA
23-09-2009, 09:45
amerika yükseldi,
imkb yükseldi,
dolar da düşmedi ,
yukarı yönü belirgin hale getirdi...

febi
23-09-2009, 10:44
gereksız ve hızlı kalktı asagıda gap yaptı hıc saglıklı deıl dıkkat etmek lazım bol kazanclar

sedataydin
24-09-2009, 09:52
Arkadaşlar foruma yeni girebildim fakat uzun süredir takip ediyorum tcell gibi bi şirketin hissesi için ilgi alaka az piyasadaki diğer hisselere göre tcell çok çok geri kaldı dünkü yabancı alımları sonrası bugün geri çekilme bana kalırsa sadece ky yi korkutup kaçırma amaçlıydı umarım malı kaptırmadınız.

gkh
24-09-2009, 11:02
Arkadaşlar merhaba

Hissenin teknik veriler açısından şu an olması gereken yer neresidir?
Yani pd/dd vbg. verilere göre şu an yaklaşık olması gereken fiyat nasıl hesaplanır,eğer bilen varsa ve burda yardımcı olursa çok iyi bir bilgilendirme yapmış olur.İşin özü hangi kriterlere göre bir hisse fiyatına az veya çok diyebiliriz?
teşekkürler,bol kazançlar

sedataydin
24-09-2009, 12:14
gkh bu sorunlarına altta borsa soruları kısmından daha iyi cevap alabilirsin ama bana sorarsan teknik meknik bilmem tek bildiğim tcell hak ettiği yerde değil bugün thy eski hesaba göre 5*3,86=19,30 lira ise tcell 10000 lira olması gerekir yabancı payı %90 neden sence bence ilerisi en büyük hisse olduğu için sabırla bekliyorlar adamlar kaptıkaçtıcı değil yabancılar bizim yerli yatırıcımlarımız gibi. Velhasılı kelam bu hisse ama bugün ama 5 yıl sonra en pahalı hisse olacak. Yatırımları bitince ne olacak düşünemiyorum bile.

gkh
24-09-2009, 22:16
teşekkürler faydalanırım.Güven konusunda şüphem olmadığından 5-6 aydır tcelldeyim.düşüncelerimiz arasında fark yok.İnsanın gözünü arkada bıraakmayan bi kağıt.Ben eksik bilgimle göstergelerin al verdiğini görüyorum.Daha iyi bilen arkadaşlar oturaklı analiz yaparsa iyi olur.
iyi akşamlar bol kazançlar

mustyss
29-09-2009, 19:59
10.30 stoploss sartıyla bu gun aldım biraz. Satıs Hedefim 11.80.

TCELL 10.10-10.30-10.70-10.90-11.80

fatihdeveci
01-10-2009, 18:28
GELİYOR!!!
Sanayi Bakanı’nı uyarılarından sonra Ankara kulislerinde GSM operatörlerine kesilecek ceza miktarı sesli olarak dile getiriliyor. En büyük cezayı da Turkcell’in alacağı öne sürülüyor. İşte kulislerde konuşulan rekor ceza miktarı
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, GSM operatörleri aracılığıyla sunulan eğlence, oyun ya da müzik mesajları konusunda hem tüketicileri hem de operatörleri uyardı. Ardından kulisler hareketlendi. Ankara’da operatörlere kesilecek cezadan en büyük payı hakim operatör konumunda olan Turkcell’in alacağı konuşuluyor. İddialara göre, 200 milyon liralık bir ceza faturası kesilmiş. Bakan Ergün’ün açıklamaları da, “bu ceza faturasının tebligatı yapılmadan önce yol yapıldı ve şirketler buna hazırlıklı olmaları konusunda önceden uyarıldı” şeklinde yorumlar yapılıyor. Tebligatın ise kısa süre içerisinde yapılacağı dile getiriliyor.

BAKAN NE SÖYLEMİŞTİ?

“GSM operatörleri üzerinden alınan mesajlar, eğlence içeren, bilgi içeren mesajlar var. Ayrıca 3G teknolojisiyle de internete daha hızlı erişim imkanı sunuyor” diyen Ergün, tüketicilerin önemli bir bölümünün bunların maliyeti hakkında bilgi sahibi olmadığını, çünkü bu hizmeti sunanların maliyeti ”biraz sakladıklarını” dile getirdi.
Son dönemlerde bu konuda fazlaca şikayet aldıklarını belirten Ergün, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’nün bu çerçevede ciddi bir denetim mekanizması işlettiğini söyledi.
Tüketicilerin duyarlı olmaları ve bu tür mesajların kendilerine maliyetinin ne olacağını araştırmaları, firmaların da bu hizmetleri tüketiciyi yanıltmayacak şekilde sunmaları gerektiğini ifade eden Ergün, şöyle konuştu:
”Bu hizmetleri tüketiciyi yanıltacak şekilde sunanlar, yanılttıkları her bir tüketici için en az 200 lira para cezasına çarptırılacaklar. Yüz binlerce tüketici olduğu düşünülürse 100 milyonlara varan cezalarla karşı karşıya kalabilirler”

bundan kımsenın haberı yok galıba kagıtta olanlara duyrulur

kıssadan hisse
01-10-2009, 19:02
Hala ufakta olsa TÜRKCELL senedi almadığıma pişmanım.Siz boşverin felaket tellallarını.Kağıdınıza sahip çıkın.Topikleri dolaşan "mikser" buraya da uğramış..Çamur atmak onun işi..Veya karıştırmak.Maskesi de hazır hiç olumsuz haber yazmayalım mı?gayreti tanınmak olmalı..Prim vermemek adına adını vermiyorum..Ama o beni tanır ve bilir..:he:
En kısa zamanda uzun zaman için bu senedi alacağım..:yes:

fatihdeveci
02-10-2009, 09:29
Hala ufakta olsa TÜRKCELL senedi almadığıma pişmanım.Siz boşverin felaket tellallarını.Kağıdınıza sahip çıkın.Topikleri dolaşan "mikser" buraya da uğramış..Çamur atmak onun işi..Veya karıştırmak.Maskesi de hazır hiç olumsuz haber yazmayalım mı?gayreti tanınmak olmalı..Prim vermemek adına adını vermiyorum..Ama o beni tanır ve bilir..:he:
En kısa zamanda uzun zaman için bu senedi alacağım..:yes:

kastın banaysa ben aratırıp yazıyorum bugunde thy topiğine yazdım. seın gıbı kafadan sallamıyorum bu kagıtta degılım almak gıbıde bı nıyetım yok sadece arastırma yaparken okudum ve kagıtta olanlara bılgı olsun dıe yapıstırdım al sat demedım. hadı sıdı sana gule gule

bahmet
12-10-2009, 07:53
07:37 : TELENOR LA BARIŞ YAPAN ALFA TURKCELL DE ATAĞA KALKIYOR-RADİKAL

Turkcell’in Rus ortağı Altimo , Norveçli telekom devi Telenor ile
beş yıldır süren kavgasını bitererek güçbirliğine gitti. Altimo yeni
dönemde Türkiye’de ortak olduğu Turkcell’deki hisselerini artırmayı ve
yönetime ağırlığını koymayı planlıyor.
Radikal Gazetesi nin haberine göre, Altimo ve Telenor, ortak
oldukları ve yönetim konusundaki görüş ayrılıkları yüzünden sürekli
kavga ettikleri Rus telekom operatörü Vimpelcom ve Ukraynalı telekom
operatörü Kyivstar’ı Vimpelcom Ltd. adıyla yeniden kurulan şirkette
birleştirme kararı aldı.
Bermuda merkezli Vimpelcom Ltd ,New York Borsasında (NYSE)
kayıtlı olacak. Başta Rusya, Ukrayna ve Bağımsız Devletler
Topluluğu’na hizmet verecek olan Vimpelcom Ltd. aynı zamanda
Gürcistan, Vietnam, Kamboçya ve Laos’a da servis sağlayacak. Avrupa,
Asya ve Afrika’da gelişmekte olan ülkelere de hizmet vermeyi planlayan
şirketin kurulmasıyla iki dünya devi arasında geçmişteki hukuki
sorunlar da çözülmüş oldu. Vimpelcom Ltd .’yi kurarken taraflar, tüm
davalardan vazgeçtiklerini açıkladı.
Vimpelcom Ltd.’nin yönetim yapısı, ortaklar arasında çıkabilecek
olası anlaşmazlıkları en aza indirecek şekilde düzenlendi. Altimo ve
Telenor’un kavgayı bitirerek Rusya ve Ukrayna’daki iki telekom
şirketini birleştirme kararında Moskova’da geçen hafta düzenlenen
yabancı sermaye toplantısı sırasında Başbakan Vladimir Putin’in
devreye girmesi etkili oldu. İki şirket arasındaki kavganın ve Telenor
aleyhine Rusya mahkemelerinde verilen kararların ülkedeki yabancı
sermaye yatırımları üzerinde olumsuz etkisi olmasından endişe eden
Putin iki tarafın en üst yöneticilerinden sorunlarnına çözüm
bulmalarını istedi.
Putin’in devreye girmesinden kısa bir süre sonra da taraflar
anlaştıklarını ve birbirleri aleyhine açtıkları tüm davalardan da
feragat edeceklerini duyurdular.
Altimo- Telenor barışının Turkcell’deki hisse dağılımı üzerinde de
etkisi olacak. Geçtiğimiz yıl Kyivstar’da Telenor ile düştüğü
anlaşmazlık sonucu New York’ta açılan davayı kaybeden Altimo ya
Turkcell’deki hissesini satarak yüzde 5’in altına inmesi ya da
Ukrayna’daki şirketteki yüzde 43.5’lik hissenini elinden çıkarması
gerekiyordu. Ancak Altimo Turkcell’deki hissesini azaltmayı tercih
etti. Bunun için de Turkcell İletişim’deki hisselerini azaltmak için
kendine ait şirket hisselerini elinde bulunduran Alfa Telecom’daki
hisselerinin yüzde 62’sini Kazakistan’ın önde gelen yatırım
şirketlerinden Visor Group ile Rusya’nın önemli girişimcilerinden
Alexander Mamut’a 90 milyon dolar gibi sudan ucuz fiyatla sattı.
Böylelikle Altimo’nun Turkcell’deki hissesi yüzde 13.2’den yüzde
4.99’a düştü. Ancak taraflar arasında imzalanan satış anlaşmasında
Altimo’nun sattığı hisseleri geri alma hakkı da bulunuyordu.
Bu arada Rus şirketi, Virjin Adaları’nda 1.7 milyar dolarlık
alacağına karşılık Çukurova Holding aleyhine açtığı davanın da
sonucunu bekliyor. Altimo davayı kazanırsa alacağına karşılık teminat
olarak gösterilen yüzde 13.5’luk Turkcell hissesinin sahibi olacak.
Davanın ilk aşamasını kazandıklarını belirten Altimo yetkililyeri
mevcut durumu, ‘Mahkeme bizim haklı olduğumuza karar verdi. Hisse
senetlerinin mülkiyet devriyle ilgili kararını bekliyoruz. Bu ayamada
da kazanırsak Turkcell’deki hisse oranımız yaklaşık yüzde 27’ye
ulaşacak ve bizim de yönetimdeki ağırlığımız daha da artacak’ diye
özetledi.

böyle giderse adı turk kendisi rus olup çıkacak.

gkh
12-10-2009, 10:04
Hisse açısından bu gelişme olumlu olabilir ama böyle bir şirket kesinlikle Türk elinde kalmalı.

raptor
12-10-2009, 10:49
Hisse açısından bu gelişme olumlu olabilir ama böyle bir şirket kesinlikle Türk elinde kalmalı.

neden turk elinde olmali anlamiyorum, biraz global dusunun, bence karamehmet in elini ayagini cekmesiyle ister isveclilerin ister ruslarin yonetime gecmesi turkcell icin cok daha iyidir...
ya da karamehmet in turkiye nin ve ya kucuk yatirimcilarin cikarlarini ruslar dan ya da isvecliler den daha fazla onemsedigini dusunuyorsaniz bu anca saf bir dusunce olur ... :)))

gkh
12-10-2009, 11:35
neden turk elinde olmali anlamiyorum, biraz global dusunun, bence karamehmet in elini ayagini cekmesiyle ister isveclilerin ister ruslarin yonetime gecmesi turkcell icin cok daha iyidir...
ya da karamehmet in turkiye nin ve ya kucuk yatirimcilarin cikarlarini ruslar dan ya da isvecliler den daha fazla onemsedigini dusunuyorsaniz bu anca saf bir dusunce olur ... :)))

Ben böyle güçlü firmaların yabancı ortaklı olmasını fakat tamamen yabancı olmamasını dileyenlerdenim.Bu düşüncemin nedeni de karamehmetin çıkarlarımızı korumasını beklemek değil sadece milliyetçi bir düşüncedir.Çünkü sonuçta rusta korumayacaktır bizleri isveçlide.Aslında burda, birilerinin bizleri önemsediğini düşünmek bile saflıktır.Zaten bence borsa,yapısı itibarı ile kimsenin kimseyi koruyacağı gözeteceği biyer değil.Burda sürekli gözü açık olmak lazım.Sonuçta günde 30 şirkete ortak olup sonra ortaklığı bozabileceğimiz tek yapı burası :))

gkh
14-10-2009, 09:09
geçen haftadan beri tcelle sırasıyla 11+7+3 mly para girişi dünde 5,5 gibi çıkı oldu.Para girişindeki yükselişi dün geri verdi çünkü %1 %1 çıkmıştı.Ben bu işi pek bilmediğimden soruyorum,burda bir mantık hatasımı var yoksa beklemek mi lazım biraz daha,yorumu olan varmı acaba?

Wrangler
14-10-2009, 13:25
Turkcell ve mercedes isbirligiyle mercedes-benz otobuslerinde turkcell 3g mobil internet hizmeti basliyor - sirket

kurulustan konuya iliskin olarak yapilan basin aciklamasi asagida
yer aliyor:

" turkiye'de otobus sektorunun lideri mercedes-benz turk ve turkiye'nin lider
iletisim ve teknoloji sirketi turkcell, gerceklestirdikleri isbirligi ile
yolcu tasimaciligi ve iletisim alanlarinin kesistigi noktada dunya capinda bir
ilk'e imza atti. Musterilerinin urunlerini en verimli ve konforlu bir sekilde
kullanmalarini hedefleyen mercedes-benz turk ve turkcell otobus yolculuklarinda
internet kullanimini en kaliteli ve en hizli hale getirmek icin "mercedes-benz
otobuslerinde turkcell 3g mobil internet hizmeti" sunuyorlar. Bu kapsamda;
turkcell'in gelistirdigi vinn 3g multimodem ile sehirlerarasi seyahatlerde
yolculara kesintisiz, turkcell 3g kalitesinde internet baglantisi sunmanin yani
sira, arac takip sistemi de devreye alinmis oluyor. Mercedes-benz turk ve
turkcell'in birlikte duzenledigi basin toplantisinda konusma yapan
mercedes-benz turk pazarlama ve satis direktoru suer sulun de "turkcell ile
birlikte gerceklestirdigimiz bu proje ile yine sektorumuzdeki hakli
onculugumuzu kanitladik. Burada ozellikle ar-ge bolumumuzde yer alan
"infotainment" ekibimizin calismalari onemli bir rol oynadi." dedi.

Turkcell kurumsal musteriler yonetiminden sorumlu genel mudur yardimcisi ekrem
yener "turkcell 3g'nin hizi sirketlere daha fazla esneklik ve dinamizm
kazandiriyor ve musterilerine cok daha zengin ve ustun icerikli hizmetler
sunmalarina yardimci oluyor. Mercedes-benz turk ile yaptigimiz isbirligiyle de
nihai kullanicilarin hayatini kolaylastirip zenginlestirecek bir hizmete imza
atmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Mercedes-benz turk ve turkcell isbirligi sonucunda, turkcell iso 16750
standartlarina uygun, otobuslerdeki elektronik ve cevre sartlarina (isi,
titresim v.b.) uygun vinn 3g multimodem'i gelistirdi. Modemin elektromanyetik
uyumluluk konusundaki "emc 2004/104 eg" sartlarina gore testleri tamamlanarak
bir yandan disaridaki kullanicilari etkileyecek zararli manyetik dalga
yaymamasi, diger yandan da disaridan gelecek zararli manyetik dalgalardan
etkilenmemesi saglandi.
Mercedes-benz turk, bundan boyle sehirlerarasi otobuslerini internet kullanimina
uygun bir elektronik ve mekanik altyapi ile uretiyor. Arac sahibi mobil internet
hizmetini almak isterse vinn 3g multimodem'in taktirdiktan sonra hattini
turkcell'e basvurarak kullanima actiriyor. Bu donanimla birlikte mercedes-benz
turk, opsiyonel donanim olan sarj uniteleri ile yolcularin bilgisayarlarinin
sarj edilme sorununa ve yolculuklarda kesintisiz mobil internet icin gerekli
altyapi sorunlarina da cozum sunuyor.
"

-matriks-

gkh
14-10-2009, 14:17
Yukarıdaki güzel habere karşılık endex 51000 e giderken,böyle bir günde tek eksi yapan u30 firması olan tcelle hayata bağlanmaya devam.Bu sedece kafasına göre hareket ediyor.Piyasa yapıcılarını merak ediyorum gerçekten.Bu sıkıcı kağıtla sabretmeyi ve kağıtta beklemeyi öğrendik ama karşılığında ciddi kardan zarar ettik.Hertürlü darbe yemiş doğanlarla aynı hareket ediyoruz malesef.Her ne kadar aylar sonra farketmiş olsamda,ky kağıdı değil sanırım.

Kesinlikle ama kesinlikle tavsiye değildir.

Recidivist
16-10-2009, 15:40
Şuan bana sorarsanız imkb 30'da en güvenli liman. Diğer kağıtlar gibi prim yapmadığından olası bir geri çekilmede sağlam duracağı kesin, hatta endekse ters hareket bile yapabilir.

Uzuuun süreli düşebilen için beton gibi kağıt walla ama ben de alacak para yok o başka:)

Kentucky
16-10-2009, 20:28
Turkcell kontorlere zam yaptiktan sonra rakip operatorler de hemen zam yaptilar. Hatta Vodafone bugun itibariyle son zamanlarda cok tutan tarifelerini yeni musterilere zamli olarak yeniledi.

Ve benim kafamda isik yandi, Turkcell hala piyasaya yon veren operator ve digerleri aslinda pek kar edemiyor.

(Turk Telekomun Avea'nin borclari icin kredi aldigini biliyorum, Vodafone'nun da gecen donemlerden zararlari var ve 3G icin cok yatirim yapti onlarda baya ekside olmalilar...)

Dunya'da ise mobil operatorler hala yuksek karlar acikliyorlar ve artik yavas yavas data gelirleri tum gelirler icinde daha yuksek % lere cikiyor. Bizim ulkemizde de devreye giren 3G sebekesi beklenenin ustunde talep gormus gibi gorunuyor ki ulkeye o mobil modemleri getiren sirket talepleri karsilayamadiklarini aciklamisti.

Goruslerim beni baglamaktadir ve yatirim tavsiyesi degildir.

gkh
20-10-2009, 09:29
bin tane olumlu haberi olsada endeks yine 51000 tcell yine -0,93%
birileri paçavra görünümü veriyor yada öyle hissettiriyor.
böyle günlerdeki hatta son günlerdeki ölülüğü de cabası.Her ne kadar sevsemde bu kağıdı,böyle zamanlarda tutamıyorum kendimi ağzıma geleni söylüyorum ilgili kişilere.

gkh
20-10-2009, 09:31
bin tane olumlu haberi olsada endeks yine 51000 tcell yine -0,93%
birileri paçavra görünümü veriyor yada öyle hissettiriyor.
böyle günlerdeki hatta son günlerdeki ölülüğü de cabası.Her ne kadar sevsemde bu kağıdı,böyle zamanlarda tutamıyorum kendimi ağzıma geleni söylüyorum ilgili kişilere.10.50 dirençti 10.60 dirençti 10.70 direnç her kademesi direnç sanki kağıdın.Neyse çok söylendik.

ytd

bors
21-10-2009, 12:39
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Turkcell ile ilgilikurum tarafından belirlenen azami fiyat sınırları üzerinde tarifeuygulaması nedeniyle soruşturma açılmasına karar verdi.

BTK'dan konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi: “Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin, abonelerine Kurum tarafından belirlenen azami fiyat sınırlarının üzerinde tarife uygulaması nedeniyle, Kurumumuzla imzalamış olduğu İmtiyaz Sözleşmesinin 13’üncü maddesini, 5809 sayılı Kanunun ilgili hükümlerini, GSM Azami Fiyat Çizelgelerinin belirlenmesine ilişkin 25.03.2009 tarih ve 2009/DK-07/151 sayılı Kurul Kararı ile 25.03.2009 tarih ve 2009/DK-07/149 sayılı Kurul Kararı hükümlerini ihlâl ettiği tespit edilmiştir. Bu çerçevede i) Söz konusu uygulamadan dolayı abonelerden fazladan alınan konuşma tutarlarının işbu Kurul Kararının ilgili işletmeciye tebliğinden itibaren en geç 1 ay içerisinde abonelere iade edilmesi, ii) Turkcell İletişim Hizmetler A.Ş.’ne Telekomünikasyon Kurumunun Denetim Çalışmalarına ilişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 13’üncü maddesi çerçevesinde Soruşturma açılmasına, söz konusu Soruşturmayı yürütmek üzere ilgili birim olarak Tarifeler Dairesi Başkanlığı’nın görevlendirilmesi, iii) Soruşturma sonucunun Kurul Kararına dönüşmesi süresi boyunca söz konusu ihlale ilişkin olarak ihlalin boyutu, süresi, abonelik türleri, elde edilen haksız kazanç, etkilenen abone sayısı vb. hususlar dâhil Soruşturma sürecinde değerlendirilecek her türlü bilgi ve belgenin Turkcell İletişim A.Ş. tarafından saklanması, iv) İşbu Kurul Kararının Kurum internet sitesinde yayımlanması ve ilgili işletmeciye bildirilmesi” hususlarına karar verilmiştir. "

Foreks Haber Merkezi

gkh
21-10-2009, 13:57
% 90 ı yabancıların elinde.Her ay açıklanan verilerde yabancı tarafından en çok alınan ilk 5 kağıt arasında.Biraz daha salınırsa biraz daha toplanır ilerde pahalıya geri alırlar.Zaten bu kadar salınmasına izin vermeleri bile hata yada taktik.Tabi burda filler kendi arasında çarpışıyor.Birbirlerini döksünler biraz.tcell de -%7 lere düşmek büyük iş.

Napalım bekliycez yine.biraz daha seyirci olalım diğer kağıtlara.Zaten 1-2 aydır hayrını görmedik,endekside tuttuk,biz olmasak belki 52000 leri görürdü:)

ytd

gkh
21-10-2009, 14:04
Bu arada kalan son kylerden olduğumdan kendi kendime konuşuyorum gibi oluyor.Yadırganmasın çünkü kendimi böyle sakinleştirebiliyorum.

bors
22-10-2009, 20:52
TCELL den herkes çıktı galiba :)

yarın bende maliyetine satış yapıcam.aldığım fiyata...
10,80 lerdeyken satmadık şimdi al-ver yapacaz.

river
22-10-2009, 21:21
Bence torunlarınız için bu kağıdı elinizde tutun :)

emrecan
22-10-2009, 21:25
TURKCELL’E REKOR CEZA
BORSAGUNDEM.COM günler önce yazdı. Turkcell yalanladı. Maliye açıkladı: 258.320.622 TL tutarında KDV ve ÖTV'nin aslı ve bu tutarın ödeme gününe kadar geçecek sürede işleyecek faizine karşılık teminat verin
Maliye, BORSAGUNDEM.COM’un gündeme taşıdı vergi cezasını Turkcell’e tebliğ etti. Günler önce yayınlanan haberimizin gerçek olmadığını öne süren Turkcell yetkilileri ise cezayla ilgili tebligatı bugün borsaya açıklamak zorunda kaldı. Maliye, Turkcell’den 2005-2009 yılları arasında roaming ücretlerinden kaynaklanan ÖTV ve KDV için 258 milyon lira ve ödeme güünne kadar geçecek sürede birikecek faize karşılık teminat istedi.
İşte Turkcell’in borsaya gönderdiği açıklama:

21 Ekim 2009 tarihinde Şirketimize tebliğ edilen, Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı Denetim Grup Müdürlüğü'nün 2 Ekim 2009 tarihli Vergi İnceleme Raporlarında;
Abonelerimizin yurt dışında yapmış olduğu görüşmelerin ("roaming") fatura edilmesi sırasında yurt dışındaki GSM operatörlerine ödenen bedeller üzerinden Katma Değer Vergisi (KDV) ve Özel İletişim Vergisinin (ÖİV) hesaplanarak, ayrıca abonelere yansıtılıp tahsil edilmesi gerektiği ve bu nedenle Şirketimizden, Nisan 2005- Temmuz 2009 arası dönemi için toplam 258.320.622 TL tutarında KDV ve ÖİV'nin aslı ve bu tutarın ödeme gününe kadar geçecek sürede işleyecek faizine karşılık olmak üzere teminatın verilmesi talep edilmektedir.
T.C. Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü tarafından Şirketimize tebliğ edilen 9 Şubat 2005 tarihli yazı uyarınca, Nisan 2005'den bugüne kadar roaming işlemlerinde yurt dışındaki GSM operatörlerine ödenen bedeller için KDV ve ÖİV abonelerimize yansıtılmamıştır.
Şirketimiz tüm Vergi uygulamalarını Maliye Bakanlığı ve bağlı kurumlarının görüş ve talimatları çerçevesinde yürütmekte ve söz konusu KDV ve ÖİV miktarlarını müşterilerimizden toplayarak devletimize ödemektedir.
Şirketimiz, T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı yetkilileriyle konu ile ilgili farklılıkların giderilmesi ve konunun devletimiz ile müşterilerimiz açısından en adil şekilde çözümlenmesi için çalışacaktır.
Şirketimiz talep edilen teminatı verip geçmiş döneme ilişkin vergi tarhiyatı ile ilgili yasal haklarını süresi içinde kullanacaktır.

YENİ CEZALAR YOLDU

Bu arada Bilgi Teknolojileri Kurumu da (BTK), abonelerden fazla para tahsil ettiği Gerçeksiyle şirkete soruşturma açtı. Kurum, fazla ödemelerin iadesini talep etti. 37 milyon abonesi bulunan Turkcell’in her abonesinden sadece aylık 1 lira fazla aldığı bile dikkat alınsa bu rakam oldukça büyük bir miktar olarak karşımıza çıkıyor. Turkcell’in abonelerden kaç aydır yüksek tahsilat yaptığı ise soruşturma sonucunda ortaya çıkacak. Kulislerde buradan da Turkcell’e yüksek miktarda bir ceza geleceği konuşuluyor.

gkh
23-10-2009, 09:44
Malesef çıkmadık.tcellden yatırımcısına da bir kazık.Zaten gsm kullanıcısı olarak aldık o kazığı ama yetmedi.Önceden bu kağıtla ilgili beklentilerim vardı kendimce ama şimdi çıkış için fırsat kollar olduk.Bu haberler falan hepsi bahane bu düşüşler için.Amaçları kim olursa olsun elinden malı almak.Büyük küçük ayrımı yapmaksızın.Sonuçta kağıtta güçte onun bunun elinde.

İyi kağıdın nasıl olacağına dair düşüncelerim tamamen değişti sayesinde.

Benim şahsi yorumlarımdır ve hislerimdir.
ytd.

fatihdeveci
23-10-2009, 10:39
GELİYOR!!!
Sanayi Bakanı’nı uyarılarından sonra Ankara kulislerinde GSM operatörlerine kesilecek ceza miktarı sesli olarak dile getiriliyor. En büyük cezayı da Turkcell’in alacağı öne sürülüyor. İşte kulislerde konuşulan rekor ceza miktarı
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, GSM operatörleri aracılığıyla sunulan eğlence, oyun ya da müzik mesajları konusunda hem tüketicileri hem de operatörleri uyardı. Ardından kulisler hareketlendi. Ankara’da operatörlere kesilecek cezadan en büyük payı hakim operatör konumunda olan Turkcell’in alacağı konuşuluyor. İddialara göre, 200 milyon liralık bir ceza faturası kesilmiş. Bakan Ergün’ün açıklamaları da, “bu ceza faturasının tebligatı yapılmadan önce yol yapıldı ve şirketler buna hazırlıklı olmaları konusunda önceden uyarıldı” şeklinde yorumlar yapılıyor. Tebligatın ise kısa süre içerisinde yapılacağı dile getiriliyor.

BAKAN NE SÖYLEMİŞTİ?

“GSM operatörleri üzerinden alınan mesajlar, eğlence içeren, bilgi içeren mesajlar var. Ayrıca 3G teknolojisiyle de internete daha hızlı erişim imkanı sunuyor” diyen Ergün, tüketicilerin önemli bir bölümünün bunların maliyeti hakkında bilgi sahibi olmadığını, çünkü bu hizmeti sunanların maliyeti ”biraz sakladıklarını” dile getirdi.
Son dönemlerde bu konuda fazlaca şikayet aldıklarını belirten Ergün, Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’nün bu çerçevede ciddi bir denetim mekanizması işlettiğini söyledi.
Tüketicilerin duyarlı olmaları ve bu tür mesajların kendilerine maliyetinin ne olacağını araştırmaları, firmaların da bu hizmetleri tüketiciyi yanıltmayacak şekilde sunmaları gerektiğini ifade eden Ergün, şöyle konuştu:
”Bu hizmetleri tüketiciyi yanıltacak şekilde sunanlar, yanılttıkları her bir tüketici için en az 200 lira para cezasına çarptırılacaklar. Yüz binlerce tüketici olduğu düşünülürse 100 milyonlara varan cezalarla karşı karşıya kalabilirler”

bundan kımsenın haberı yok galıba kagıtta olanlara duyrulur

01 10 09 da yapıstırmıstım ceza gelıyo dıye bazıları . da eleştırmıstı nerdeler acaba simdi o elestırenler

hfko
24-10-2009, 12:46
Sayın fatihdeveci siz bu haberi buldunuz buraya da attınız, teşekkür ederiz. Ama bu haber veya ceza turkcell i bence çok etkilemez. Bu haberle kağıt %5 düştü sadece. Ama 1 eylül'den beri tcell i yabancı citbank 6 milyon alarak takasını arttırmış. İlk 2 kurumda kağıdın %90 dan fazlası var. Bu haberi onlar bizden çok önce alıp satarlardı merak etmeyin. 9 aylık karı da ben çok yüksek bekliyorum. 3G ve Vınn dan dolayı karının arttığını düşünüyorum. ve TCELL in yeri kesinlikle buraları değil en az 15-20 lira arasında olması gerekiyor. ve bu fiyatlara geleceğini düşünüyorum. Ben temmuzda aldım bu kağıdı tekniği grafiği çok güzel diye ve ayrıca endeks yükselirken yükselmeyen bir kağıt olarak dikkat çekiciydi. Aradaki farkı kapatacak diye bekliyorum.
Tabi herkesin kararı kendine ait.
Hepinize bol kazançlar...

river
27-10-2009, 01:51
Devlet 300 TL ceza yazar, Turkcell VINN diyee 500 TL anında geçirir. Biz anlayana kadar bir 5 sene daha geçer...Yapacak tek bir şey var hisseyi elde tutmak, zararda olanlar yeni alımlarla maliyeti düşürerek Kasım da daha avantajlı bir konuma geçebilirler.

yavuzzx
27-10-2009, 09:42
aylarca bu kagıdı tuttum
buyukler acgözlülüklerinden devamlı baskı yaptılar, turkcellde sütten cıkmış ak kaşık değil , dünyanın zararını yaptım alsınlar ......... soksunlar.

caglar80
30-10-2009, 11:21
zamanın gelmedimi trcell vınn layalım artık

midfielder
04-11-2009, 07:12
TCELL bugun 3. ceyrek bilancosunu aciklayacak

gkh
04-11-2009, 09:12
Bugün akşam açıklar sanırım seanstan sonra,ama görünen o ki bilanço fena gelmeyecek sanırım

bors
04-11-2009, 20:11
2 saat sonra bilançolar açıklanacak. beklenenden yüksek gelmeyeceği genel görüş.

caglar80
04-11-2009, 20:20
umarım beklentiler dahilinde gelirde çıkış değerlendirirz

trakyalı
04-11-2009, 23:05
Bu haber doğru mu?

Turkcell 9 aylık kârını açıkladı - 31.10.2009 - Ekonomi - Yeni ŞafakTurkcell 9 aylık kârını açıkladı. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., yılın 9 aylık döneminde 1 milyar 277 milyon 804 bin YTL net kâr elde etti. ...
yenisafak.com.tr/Ekonomi/?i=80448

gkh
04-11-2009, 23:42
Bu haber doğru mu?

Turkcell 9 aylık kârını açıkladı - 31.10.2009 - Ekonomi - Yeni ŞafakTurkcell 9 aylık kârını açıkladı. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., yılın 9 aylık döneminde 1 milyar 277 milyon 804 bin YTL net kâr elde etti. ...
yenisafak.com.tr/Ekonomi/?i=80448

bu veri 2007 yılının sanırım.daha açıklanmadı yada ben bulamadım herhangi biryerde.

bors
05-11-2009, 07:59
TCELL bugün 3Ç09 sonuçlarını açıklayacak

CNBC-e tarafından yapılan ankete göre şirketin 3Ç09 net karının 498 mn TL olması bekleniyor.

caglar80
05-11-2009, 08:30
TCELL bugün 3Ç09 sonuçlarını açıklayacak

CNBC-e tarafından yapılan ankete göre şirketin 3Ç09 net karının 498 mn TL olması bekleniyor.

YENİLEME-TURKCELL'İN 3. ÇEYREK FİNANSAL SONUÇLARININ AÇIKLANACAĞI BASIN TOPLANTISI 13 KASIM'A ERTELENDİ

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş'nin 2009
yılı 3. çeyreğinin finansal ve operasyonel performansının değerlendirileceği
basın toplantısı 13 Kasım Cuma gününe ertelendi.
Turkcell'den yapılan basın açıklamasında, 3. çeyrek 2009 finansal sonuç
açıklamasının, ilgili hazırlıklar teknik nedenlerden dolayı tamamlanamadığı için
12 Kasım 2009 tarihine ertelendiği, Bu nedenle basın toplantısının da 13 Kasım
2009 tarihinde yapılacağı duyuruldu.

AA

guerra
05-11-2009, 12:30
05.11.2009 13:17:29
***TTKOM***TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***TTKOM***TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Turgut Özal Bulvarı Aydınlıkevler Ankara

Telefon ve Faks No. : 0312 313 23 00 - 0312 313 23 49

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 318 77 60 - 0212 273 30 24

Yapılan Açıklamanın Ertelenmiş Açıklama Olup Olmadığı : Ertelenmemiş

Konu : Turkcell ile Şirketimiz Arasındaki Milleni.com GmbH Davası

AÇIKLAMA:

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.'nin Şirketimiz ile imzaladığı Şebekelerarası İrtibat ve İşbirliği Sözleşmesine aykırı olarak, uluslararası ses trafiğini Almanya'da yerleşik Milleni.com GmbH Firması üzerinden taşıyarak Şirketimizi toplam 450.931.212,80 TL zarara uğratması nedeniyle Turkcell'e karşı açılan dava 5 Kasım 2009 tarihinde yapılan duruşmada Ankara Asliye 7. Ticaret Mahkemesi tarafından Şirketimiz lehine oybirliği ile karara bağlanmış ve davadaki taleplerimizin kısmen kabulune karar verilmiştir.

Bu çerçevede, Turkcell tarafından 137.733.276 TL ana para, 141.494.042 TL gecikme bedeli olmak üzere toplam 279.227.318 TL'nin Şirketimize ödenmesi karara bağlanmıştır. Ayrıca, yukarıda belirtilen ana paraya dava tarihi olan 05.08.2005 tarihinden itibaren işleyecek avans faizi ve gecikme cezası eklenecektir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

raptor
05-11-2009, 18:36
iste karamehmetin turkcell e kucuk yatirimcilara, rus ve isvecli ortaklarina yeni kazigi...

almanya da kendi adina kurdugu sirket mileni.com a turkcell in kaynaklarini peskes cekip, bir de ustune telekoma ceza odemesine neden oluyor,

ayni turkcell in reklam kaynaklarini kendi medya sirketlerine peskes cektigi ,

ya da kurdugu matbaa sirketine turkcell faturalarini fahis fiyattan bastirdigi gibi,

adam % 10 - 15 hisse ile turkcelin tum kontrolunu almis, butun diger ortaklarla mahkemelik, uc kagit ustune uc kagit... bir de turkcell sahibi turk kalmaliymis mis mis mis...

karamehmet sahibi olacagina yunanlilar, yahudiler alsin 10 kat daha durust yonetirler sirketi...

ariston
05-11-2009, 18:52
yazdıklarınız önemli olduğundan kontrol edeyim dedim, malesef milleni.com şirketi çukurova bağlantılı gözüküyor. Bu hiç iyi olmadı.

aşağıdaki linke göre milleni.com şirketinin sahibi eth, onunda sahibi %77 cukurova gmbh. Alo vatan , 1045 gibi hizmetler bu şirketlerin bünyesinde.

http://www.eth-ag.com/shareholders.html

iste karamehmetin turkcell e kucuk yatirimcilara, rus ve isvecli ortaklarina yeni kazigi...

almanya da kendi adina kurdugu sirket mileni.com a turkcell in kaynaklarini peskes cekip, bir de ustune telekoma ceza odemesine neden oluyor,

ayni turkcell in reklam kaynaklarini kendi medya sirketlerine peskes cektigi ,

ya da kurdugu matbaa sirketine turkcell faturalarini fahis fiyattan bastirdigi gibi,

adam % 10 - 15 hisse ile turkcelin tum kontrolunu almis, butun diger ortaklarla mahkemelik, uc kagit ustune uc kagit... bir de turkcell sahibi turk kalmaliymis mis mis mis...

karamehmet sahibi olacagina yunanlilar, yahudiler alsin 10 kat daha durust yonetirler sirketi...

raptor
05-11-2009, 19:06
hersey acik secik : sirket kaynaklarini peskes,

simdi bu durumda kucuk yatirimcinin ve ya borsa yatirimcilari derneginin bu ses tasima olayini sozlesmelere aykiri bir sekilde mileni.com a tasiyan sirket yoneticilerini ve yonetimini kotu niyetle sirketi zarar ettirdikleri icin dava etmesi gerekmiyor mu ?

gkh
05-11-2009, 22:49
hersey acik secik : sirket kaynaklarini peskes,

simdi bu durumda kucuk yatirimcinin ve ya borsa yatirimcilari derneginin bu ses tasima olayini sozlesmelere aykiri bir sekilde mileni.com a tasiyan sirket yoneticilerini ve yonetimini kotu niyetle sirketi zarar ettirdikleri icin dava etmesi gerekmiyor mu ?

Ülkenin en iyi 3-5 şirketinden birine sahip olmak yetmiyor demekki adama.son 2 haftada 2 dolandırıcılık haberi ve davası olurmu.zaten bunlara karşı nasıl hala ayaktayız hayret edilecek bişey.böyle bir şirketin Türklerin elinde olması gereğine inanan bendim ama dürüstlük şartıyla tabiki.Bu kadar kar eden bir şirkette hala ne istenir onuda anlamış değilim.Sanırım bu yüzdende ky yim ve ky kalacağım.3.çeyrek bilanço beklentisi yaklaşık 500 müş bir arkadaş paylaşmıştı burda.belki bu kurtarır bizi.dow +2 10000 de bu haber olmasa bugünde yarında 3-5 kuruş yazardık.Sayelerinde seyirci oluruz yine :grrr:

fatmanur
09-11-2009, 00:25
http://i36.tinypic.com/2vkhogk.jp

cuneytanar
11-11-2009, 11:59
bu hisseye bulaştığım güne lanet olsun.. böyle hisse olmaz olsun.. bütün hisseler mart ayından beri en az %100 getiri sağlarken olduğu yerde sayan tek hisse.. yatırımcısını delirten sinir hastası yapan tek hisse.. hiçmi hareket olmaz.. hiç mi güzel haber olmaz..

alterego
11-11-2009, 15:32
13 Kasıma doğru çıkış olabilir. 3. çeyrek sonuçlarının açıklanacak olması bazılarını harekete geçirmiş gibi..

caglar80
11-11-2009, 16:27
yarın yaparsa yapacak hareketini 12 kasım bilanço 13 kasım basın açıklaması

ytd değildir

summerd
11-11-2009, 21:54
temmuz ağustos artık ne zaman hatırlamıyorum. 9 80 maliyet. ümidimi yitirmeyeyim diyorum ama olacak gibi değil:((

fkr
12-11-2009, 10:19
Bugunku Konsolidasyon haberi sirketi nasıl etkier acaba? Fikri olan var mi?

gkh
12-11-2009, 10:22
Artık bu kağıt hakkındaki tek düşüncem U30 un en kötü kağıdı olduğudur.Çok güçlü büyük ama banane.Bana ne yararı var.Bu kadar karaktersizce hareket etmez bi kağıt.Anladık endeks çıkarken çıkmıyorsun ama bari endeks inerkende başı çekme.Kağıdı yönetenlerinde akıllı olduğunu hiç sanmıyorum.Tek beklediğim çıkış fırsatıdır çünkü uzun zaman oldu benim için.Bazı beklentilerim vardı ama en kötü şirketler kadar bile hareket etmedi bu kağıt.Tavsiye verecek kadar tecrübem yok zaten sinir üstüne yazılmış yazıdır.

Cafe Mekan
12-11-2009, 12:03
İş Yatırım - Şirket haberlerinin değerlendirilmesi

TURKCELL

Telia Sonera ve Altimo, MegaFon ve Turkcell’deki hisselerini yeni
kurucakları bir şirket altında toplayacaklar.
Telia Sonera ve Altimo, MegaFon ve Turkcell’deki hisselerini yeni
kuracakları bir şirket altında toplayacaklar. Şirketler, yeni kurulacak
şirkette Turkcell ve Megafon’daki hisseleri oranında paya sahip olacaklar.
Yeni kurulacak şirket, New York Borsası’nda işlem görecek. Telia Sonera ve
Altimo, Turkcell’de indirekt olarak %37 ve %13 paya sahipler. Yeni
kurulacak şirket, Turkcell’in ortaklık payısı nedeniyle Turkcell’in kontrol
yapısında bir değişikliğe neden olmayacak.
TUT 17% Potansiyel
(TL) Geçerli Hedef
Kapanış 9.95 11.60
PD, mn 21,890 25,520
HAO PD, mn 7,224 8,422"

Cafe Mekan
12-11-2009, 12:04
Haber 12.11.2009 12:04
TELİASONERA, "ALFA İLE KURULACAK YENİ ŞİRKET İÇİN ÇUKUROVA İLE 1 YIL İÇİNDE ANLAŞMA BEKLENİYOR"

İsveçli telekom şirketi TeliaSonera, Altimo ile Turkcell ve
MegaFon'daki dolaylı ve doğrudan hisselerini yeni bir şirketin
çatısı altında birleştirilmesi için halen Çukurova ile anlaşmanın
ve regülatör onayının gerektiğini bildirdi.
Kuruluşun açıklamasında Çukurova ile çözüme 12 ay içinde
varılacağının tahmin edildiği vurgulandı. Şirket, henüz Çukurova'dan
bir reaksiyon almadığının altını çizdi.
İsveçli kuruluş, yeni şirketin yeni pazarlara açılmak için
fırsatlara bakacağını da bildirdi.

Foreks Haber Merkezi

Cafe Mekan
12-11-2009, 12:04
Haber 12.11.2009 12:32
*ALTİMO CEO'SU, "TURKCELL'İN YÜZDE 8 HİSSESİNİ MART'TA ÖNCE GERİ ALMAYACAĞIZ"

Cafe Mekan
12-11-2009, 12:05
Haber 12.11.2009 12:34
*ALTİMO, TURKCELL'DEKİ YÜZDE 8 HİSSESİNİ MART AYINDA NEW YORK MAHKEMESİNİN KARARI İLE SATMIŞTI

Cafe Mekan
12-11-2009, 12:06
arkadaşlar bu haberler nasıl etkiler sizce kağıdı?

gkh
12-11-2009, 13:19
Tcell Endex
9,8 46335
9,9 48907
10 47456
10,2 51381
10,3 47948
10,5 49036
10,6 50072
10,8 51003

Son 1,5-2 aydır farklı tarihlerdeki endex ve hisse kapanış fiyatlarıdır.Belki faydası olur.Bol kazançlar

fatmanur
12-11-2009, 13:29
Sonera Holding, Sonera'nın ana şirketi TeliaSonera ve Alfa Telecom Turkey Limited'in ana şirketi Altimo'nun, Turkcell ile aralarındaki hukuki uyuşmazlıkları sona erdirmek için işbirliği yapmaya ve bu doğrultuda ortak çaba sarfetmeye karar verdiğini duyurdu.

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ile ilgili olarak Sonera Holding B.V. Vekili Ender Özeke'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan yazısında, ilgili taraflarca yapılmış muhtelif kamu duyurularına konu olduğu üzere, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş'nin (Turkcell) dolaylı yollardan hissedarı olan Sonera Holding BV (Sonera), Alfa Telecom Turkey Limited ve Çukurova Holding A.Ş. (Çukurova) arasında TurkcelPin dolaylı hissedarlığına ilişkin olarak devam eden birtakım hukuki uyuşmazlıklar bulunduğu anımsatıldı.

Sonera'nın ana şirketi TeliaSonera ve Alfa Telecom Turkey Limited'in ana şirketi Altimo'nun, bu hukuki uyuşmazlıkları sona erdirmek için işbirliği yapmaya ve bu doğrultuda ortak çaba sarf etmeye karar verdikleri bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''TeliaSonera ve Altimo, Turkcell ve bir Rus telekomünikasyon şirketi olan MegaFon'daki doğrudan ve dolaylı hisselerini yeni kuracakları şirkete devretmek suretiyle bu şirketlerdeki hissedarlıklarını birleştireceklerdir. Bu yeni şirket bir Batı ülkesinin hukukuna tabi olarak kurulacak olup, New York Borsasına kote olacaktır. TeliaSonera ve Altimo, bu hukuki uyuşmazlıkları sona erdirmek ve bu yeni şirketin kurulmasını mümkün kılmak için işbirliği yapmaya ve bu doğrultuda ortak çaba sarf etmeye karar vermişlerdir. Bu uyuşmazlıkların tarafları tatmin edici şekilde sonuçlanması halinde, taraflar Altimo'nun Çukurova'nın Turkcell'de dolaylı yoldan sahip olduğu hisseleri elde etmesi ve bu hisseleri herhangi bir prim eklenmeksizin yeni kurulacak olan bir şirkete devretmesi hususunda anlaşmışlardır.''

Yeni şirketin, kurulduğu zaman, Turkcell ve MegaFon'un çoğunluk hissesini elinde bulunduracağına işaret edilen yazıda, bir diğer Rus telekomünikasyon şirketi ve MegaFon'un üçüncü büyük hissedarı olan AF Telecom'un da Altimo ve TeliaSonera tarafından bu ortaklığa katılmaya davet edildikleri ifade edildi.

AF Telecom'un bu ortaklığa katılması halinde, TeliaSonera ve Rus yatırımcıların yeni şirket üzerinde esaslı ölçüde benzer ortaklığa ve eşit oranda etkiye sahip olacakları dile getirilen açıklamada, şöyle denildi:

''Çoğunluk hissedarlarından hiçbirinin şirketin kontrolünü diğer çoğunluk hissedarlarının onayı olmaksızın ele geçirme olanağı olmayacaktır. Yeni şirketin yönetim kurulu, çoğunluk hissedarları tarafından atanmış olan yönetim kurulu üyelerinin görüşleri arasında farklılıklar olması halinde, bu kilitlenme durumunu çözebilecek oy haklarına sahip bağımsız yönetim kurulu üyeleri içerecek olup, bu bağımsız üyelerden birisi yönetim kurulu başkanı olarak atanacaktır.

Öte yandan, ileride doğabilecek çelişkileri önlemek amacıyla, taraflar Turkcell'in de ortak olduğu Fintur Holdings'in kontrolüne sahip hissedarı konumunda olan ve şirket hisselerinin herhangi bir suretle satışına ilişkin olarak ön alım hakkına sahip olan TeliaSonera'nın, Turkcell'in sahip olduğu Fintur Holdings hisselerini adil piyasa değeri üzerinden satın alarak bu şirketin hisselerinin yüzde yüzüne sahip olmasına Altimo'nun destek olması yönünde anlaşmışlardır.

Taraflar arasındaki bu anlaşma hukuki açıdan bağlayıcı olup, gerekli idari ve yasal izinlerin alınması, Turkcell'in dolaylı hissedarlığına ilişkin birtakım hukuki süreçlerin tarafları tatmin edici şekilde sonuçlanması ve işlemin esasına ilişkin nihai sözleşmelerin müzakere edilmesi ve imzalanması şartlarına bağlı olmak kaydıyla, taraflar işlemi makul ticari şartlar altında tamamlamak için mümkün olan azami çabayı gösterecekleri konusunda anlaşmışlardır.''

''BU BİRLEŞME İLE 90 MİLYONDAN FAZLA ABONEYE SAHİP ULUSLARARASI LİDER BİR GSM OPERATÖRÜ KURACAK''
TeliaSonera ve Altimo'nun, Rus MegaFon ve Turkcell'deki doğrudan ve dolaylı sermaye paylarını yeni bir şirketin çatısı altında birleştirmek amacıyla imzaladıkları anlaşma ile Rusya, Türkiye ve BDT ülkelerinde, 90 milyondan fazla aboneye sahip uluslararası lider bir GSM operatörü kurulacağı belirtildi.

TeliaSonera'dan yapılan yazılı açıklamada, TeliaSonera ve Altimo'nun, Rus MegaFon ve Turkcell'deki doğrudan ve dolaylı sermaye paylarını yeni bir şirketin çatısı altında birleştirmek amacı ile bir anlaşma imzaladıkları dile getirilerek, bu yeni şirketin bir Batı ülkesinin hukukuna tabi olarak kurulacağı ve New York Borsasına kote olacağı ifade edildi.

Açıklamada, ''Bu birleşme ile aynı çatı altında buluşan iki şirket; ortaya çıkan güç ile Rusya, Türkiye ve BDT ülkelerinde, 90 milyondan fazla aboneye sahip uluslararası lider bir GSM operatörü kuracak. Her iki şirketin engin bilgi birikimi ve deneyimlerini kullanacak olan yeni şirket; iyi işleyen kurumsal bir yönetime sahip olacak ve Turkcell ve MegaFon şirketlerinin operasyonel yapılarını mükemmele taşımanın yanı sıra gelişmekte olan yeni pazarlarda da yayılmayı hedefleyecek'' denildi.

Bu yeni şirketin kuruluşunun, Turkcell ve MegaFon şirketlerinin hissedar yapılarının sadeleştirilmesi, yeni şirketin borsaya kote edilmesi, uzun dönemli bir temettü politikası üzerinde anlaşılarak düzenli temettü ödemesi sisteminin getirilmesine zemin hazırlayarak, TeliaSonera ve Altimo'ya şirket varlıkları üzerinde daha fazla kontrol ve likidite sağlaması gibi avantajlar getirmesinin beklendiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Şirketin kurulmasının ardından Turkcell ve MegaFon'un ağırlıklı hisselerine sahip olacak. Bu ortaklığa dahil olması için davet edilen bir başka telekom şirketi ise, MegaFon'un üçüncü büyük hissedarı olan AF Telecom. Eğer AF Telecom bu daveti kabul ederse TeliaSonera ve Rus yatırımcıların yeni şirket üzerinde hemen hemen eşit söz hakkı ve hisse payı olacak.

İki şirket arasındaki anlaşmaya göre hiçbir büyük hissedarın kurulacak şirket üzerinde diğer büyük hissedarın rızası dışında kontrol hakkı olamayacak. Şirketin yönetim kurulu, büyük hissedarlar tarafından önerilen üyeler arasında yaşanacak fikir ayrılıklarından doğabilecek herhangi bir çıkmazı çözüme kavuşturacak sonucu tayin edecek oyu kullanma yetkisi bulunan bağımsız üyelerden oluşacak. Şirket başkanı, bağımsız yönetim kurulu üyeleri arasından seçilecek.''

Turkcell ve MegaFon'un son derece verimli ve profesyonel yönetime sahip iki şirket olduğu vurgulanan açıklamada, her iki şirketin de ülkelerinde ulusal lider konumunda olduğu belirtildi.

Bu doğrultuda TeliaSonera ve Altimo'nun niyetinin, şu aşamada, şirket hisse yapılarındaki gelişmelerden bağımsız olarak şu an olduğu gibi ayrı operasyonlar olarak yönetmek olduğu dile getirilen açıklamada, ''Uluslararası bir telekomünikasyon grubunun parçası haline gelen Turkcell ve MegaFon'un bundan faydalanacağı, iki şirket arasında sinerji ve know-how paylaşımı imkanlarının doğacağı öngörülen gelişmeler arasında'' denildi.

TeliaSonera ve Altimo'nun, birleşme kararının ardından yeni şirketin kurulabilmesini mümkün kılmak için aralarında ve Çukurova Grubu ile yaşanan tüm anlaşmazlıkların hızla giderilmesi için ''kolları sıvadığı'' vurgulanan açıklamada, bu işbirliği çerçevesinde Altimo'nun, Çukurova Grubu'nun dolaylı Turkcell hisselerine sahip olarak, bu hisseleri ek ücret talebi olmaksızın yeni şirkete aktarması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Açıklamada, ileride doğabilecek olası anlaşmazlıklara karşı da önlem alan ortaklık yapısının, Altimo'nun, Fintur Holding'in hakim hissedarı olan ve herhangi bir hisse satışına öncelikli itiraz hakkına sahip TeliaSonera'nın, Fintur bünyesindeki Turkcell hisselerini adil piyasa değeri üzerinden satın alarak Fintur Holding'in tamamına sahip olmasını da desteklediği ifade edildi.

Mevcut durumda her iki şirket de yasal olarak bağlayıcı nitelikte bir anlaşmaya imza atmış olmalarına rağmen, işlemin tam olarak gerçekleşmesi için dokümantasyonun tamamlanması ve mevzuat onaylarının alınmasının beklendiği kaydedildi.

TELİASONERA VE ALTİMO ÜST YÖNETİCİLERİ
Açıklamada görüşlerine yer verilen TeliaSonera Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Lars Nyberg, şunları ifade etti:

''Uzun zamandır devam eden anlaşmazlıklarımızın çözülmesi için birlikte çaba gösterdiğimiz Altimo ile anlaşmaya varmamızdan dolayı son derecede mutluyum. Ancak bu anlaşmanın asıl kıymeti hayata geçince ortaya çıkacak. Turkcell ve MegaFon'un kontrol ve hissedar yapılarının gelişmesinin yanı sıra varlıklarının değeri de artacak. Şu anda bütün büyük ortaklara gelişmiş etki alanları tanıyan, tek taraflı kontrol edilmeyen bir idari yapısı olan yönetişim modeli yaratmaya odaklanmış durumdayız.

Süreç zarfında çözümsüz kalınma durumu yaşama riskimizin düşük olduğunu düşünüyoruz. Sonuca varmamız biraz vakit alabilir ancak borsaya da kote edilecek olan yeni şirketin heyecan verici bir geleceğe sahip olmasını ve hissedarlarımıza değer katmasını bekliyoruz.''

Altimo Üst Yöneticisi (CEO) Alexei Reznikovich ise anlaşmanın her iki şirketin de uzun süredir devam eden Turkcell hisseleri açmazına bir çözüm bulmasına yardımcı olacağına inandıklarını belirterek, şöyle devam etti:

''Şirketlerimiz Megafon ve Turkcell hisseleri bir araya geldiğinde kontrol sağlamasıyla doğal ortaklar haline geliyor. Bu durum mobil telekom sektöründe yeni bir küresel lider yaratmak ve ortak bir çalışma prensibinde buluşmak için iyi bir zemin oluşturuyor. Anlaşmamızın bizlere sağlayacağı fayda ortada. Amacımız, muazzam bir genişleme ve büyüme potansiyeline sahip, gelişmekte olan pazarların en dinamik oyuncularından biri haline gelecek bir şirket yaratmak ve yönetmektir. Yeni operatör, iş geliştirme ve farklı gelişen pazarlarda yayılma imkanlarına sahip olacak, abonelere yüksek kalitede hizmetler sunacak ve bütün paydaşlarına değer katacaktır.''

caglar80
12-11-2009, 16:47
sanki karı türkcell açıklamayacak amma sinir ettin türkcell yabancı neden çıkış yapıyor bi bilgisi olan varmı ??

319
12-11-2009, 22:17
Gecenin bu vaktinde açıkladılar bilançoyu.

1.457.920.000 TL kar

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=98580

caglar80
12-11-2009, 22:55
bu kadar saate kadar beklediler :grrr: geçen döneme göre düşüş var hissenin çıkmamasının sebebi hisse çatışması olsa gerek

Pscyokinesis
12-11-2009, 23:00
Turkcell hissesi NY borsasında işlem gördüğü için oradaki borsa kapandıktan sonra açıklama yapıyor genelde .

Bilanço beklentiler dahilinde geldi ne fazla ne de az

gkh
12-11-2009, 23:27
benim bildiğim 480 civarı bekleniyodu ama şimdi son çeyrek sanırım 500 e yakın.Banka gibi kağıt ama iyi kötü tepkisi olmayabilir olsada biraz iyi olur umarım.

summerd
13-11-2009, 02:15
turkcell beni hiç şaşırtmadı.. yarında şaşırtmaz. aynı yerde 1 kademe aşağı bi kademe yukarı.. bi ileri bi geri. umarım beni yanıltır ama nerde..

bors
13-11-2009, 08:25
483 civarında beklenti vardı 499 geldi TCELL. beklenene paralel sayılabilir. hisse fiyatına etki etmez bence.NÖTR diyorum

alterego
13-11-2009, 11:28
Turkcell Grubu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yıla oranla yüzde 31,4 gerileme ve bir önceki çeyreğe göre yüzde 27,6 oranında artışla 497 milyon lira net kar açıkladı.

Üçünçü çeyrek sonuçlarının açıklandığı basın toplantısında verilen bilgilere göre, Turkcell Grup konsolide gelirleri geçen çeyreğe göre yüzde 7,4'lük artışla ve yıllık yüzde 3,7;lik bir azalmayla 2 milyar 368 milyon lira olarak gerçekleşti.

Turkcell Grup'un 3. çeyrekteki AVFÖK (Amortisman-Vergi-Faiz Öncesi Kar) ve net kar rakamları; arabağlantı maliyetlerinde ve iştiraklerin azalan katkısı nedeniyle geçen yılın aynı dönemine göre azaldı.

Turkcell Grup'un dolar bazında gelirleri ise TL'nin ABD Doları karşısında yıllık bazda yüzde 24,7'lik değer kaybetmesi nedeniyle yüzde 22,8 gerileyerek 1 milyar 588 milyon ABD Dolar oldu.

Devamı;

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell'in ortaklık yapısıyla ilgili olarak 15 yıl önce olduğu gibi şimdi de birçok olasılık bulunduğunu, 10 yıl sonra da hisselerin değişmesi konusunda birçok olasılık olacağını fakat değişmeyecek bir konu olduğunu belirterek, ''Turkcell Türkiye'nin Turkcell'i olarak kalmaya devam edecek'' dedi.

Ciliv, Turkcell'in 3. çeyrek sonuçlarının açıklandığı basın toplantısında, gazetecilerin ortaklık yapısının Turkcell'in performansını nasıl etkilediğine ilişkin sorularını yanıtladı.

Turkcell'in halka açık bir şirket olduğunu ve hissedarları arasında olaylar olabileceğini ifade eden Ciliv, ''Onlar hissedarlar arasındaki olaylardır. Biz yöneticiler olarak kendimizi Türkiye'nin Turkcell'i olarak görüyoruz. O yüzden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hissedarlar arasındaki olaylar açısından, geçmişte bizim performansımızı etkilemedi, bundan sonra da etkilemeyecek diye düşünüyoruz'' dedi.

''YOLA DEVAM''

''Kontrat hisselerin Türk grubu dışında farklı bir gruba geçme olasılığı belirdi. Turkcell'in Türk şirketi olmama durumu, çalışanların moralini ve sizi nasıl etkiler?'' sorusu üzerine de Ciliv şunları kaydetti:

''Bundan 15 sene önce de birçok olasılık vardı, şimdi de birçok olasılık var. 10 sene sonra da hisselerin değişmesi konusunda birçok olasılık olacak fakat değişmeyecek bir konu var. Turkcell Türkiye'nin Turkcell'i olarak kalmaya devam edecek. Biz işimizi çok seviyoruz, işimize odaklıyız. Sadece müşterilerimiz değil, bütün milletimize faydalı işler yaptığımızı, fark yarattığımızı düşünüyoruz. O yüzden yola devam...''

Süreyya Ciliv, ''İMKB'den çıksa bile mi?'' sorusunu ise, ''Öyle bir konunun mevzu bahis olduğunu düşünmüyorum'' dedi.

''Yönetim kurulunda karar oy birliği ile mi alınıyor?'' sorusu üzerine de Ciliv, ''Kararlar için değişik şartlar gerekiyor olabilir. Ama genelde kararlar oy birliği ile veriliyor. Belli bir çoğunluk gerekiyor. 7 yönetim kurulu üyesi var, 5'inden olur almak gerekiyor'' dedi.

caglar80
13-11-2009, 16:38
ÇUKUROVA GRUBU, TURKCELL'DE SAHİP OLDUĞU HİSSEDARLIĞA YÖNELİK HER TÜRLÜ SALDIRIYI HUKUKİ ÇERÇEVEDE BERTARAF ETMEYE KARARLIDIR-KAP

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş ile ilgili olarak Çukurova
Holding A.Ş. Vekili Yalın Akmenek'in KAP'a yaptığı açıklama şu
şekilde:
"Sonera Holding B.V. tarafından, İMKB'ye 12 Kasım 2009 tarihinde
yapılmış bulunan açıklamada TeliaSonera ve Alfa Telecom Turkcy
Limited'in ana şirketi Altimo arasında, Turkcell İletişim Hizmetleri
A.Ş. ("Turkcell") hissedarlığını dolaylı yoldan ilgilendiren
ihtilafların sona erdirilmesi yönünde bir mutabakata varıldığı
belirtilmektedir. TeliaSonera ve Alfa Grubu tarafından yaratılmış suni
ve mesnetsiz ihtilafların çözümlenmesi için adımlar atılmaya
başlanması gerek Çukurova Holding gerekse tüm Turkcell hissedarları
açısından sevindiricidir.
Öte yandan, söz konusu açıklamada öne sürülen, Çukurova'nın
Turkccll'de dolaylı yoldan sahip olduğu hisselerin Alfa Grubu
tarafından ele geçirilmesi yönündeki beklentiler hiç bir hukuki veya
fiili temele dayanmamaktadır. Bu konu ile ilgili olarak, Çukurova
Grubu lehine sonuçlanacağından emin olduğumuz ve kamuya açıklanmış
bulunan ihtilaflar, British Virgin Adalarında Alfa Grubuna karşı
devam etmektedir.
Çukurova Grubu geçmişle olduğu gibi, Türkiye'nin gözbebeği konumundaki
Turkcell'de sahip olduğu, milli sermayeyi temsil eden dolaylı
hissedarlığına yönelik her türlü saldırıyı hukuki çerçevede bertaraf
etmek konusunda kararlıdır."

Foreks Haber Merkezi

türkcell deki hisse kavgası yabancı satışı yaptırdı sanırım çıkmamasının nedeni bu işin sonu nereye gider bilinmez ama ciddi bi savaş var

summerd
13-11-2009, 16:51
Arkadaslar bu hissenin çıkma ihtimali yokmu hiç.. Böyle yerindemi sayacak. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

ereglili
13-11-2009, 23:17
tcell her yıl temettü verir/defansif bir hissedir. elinde tutana uzun vadede iyi kazandırır. zaten takasın %91 i yabancılarda.endeks 58.000 lerden düşerken tcell fazla düşmedi bu sebepten de hızlı çıkışlar yapamıyor..birçok davalar ve ortaklık yapısıyla da ilgili sorunları var..tahminen yabancılar hepsini alacaklar muradına erecekler o zaman gider bence..çok güzel trade imkanı verir...
not: yatırım tavsiyesi değildir...

gkh
14-11-2009, 00:21
sn ereğliliye katılıyorum gerçekten çok güzel trade imkanı verir (tabiki normal şartlarda ve gün içinde değil) ve temettüyü verdikten sonra da 1 hafta geçmeden eski yerine gelir.Ama bazende bugünki gibi cezalandırırlar hisseyi.Senmisin 3 ayda 500 milyon kar eden diyip %1 eksi yaptırdılar.tcell anlatılmaz yaşanır ve sabır öğreticisidir kendileri:)

summerd
14-11-2009, 01:42
teşekkürler arkadaşlar... ben yeni üye oldum turkcelli fiyat olarak ve haberlerini takip ediyorum.. teknik açıdan bilgim yok malesef.. sadece sağlam hisse olduğundan turkceli sectim. sağlam şekilde sabırın ne olduğu öğretti bana :)

BOZKIR
15-11-2009, 17:53
Dolaşımdaki hisseleri toplama yarışı biz yatırımcılara yarar mı acaba???

caglar80
15-11-2009, 22:49
eğer borsa yeniden 50.000 e yol alırda tcell nasibini almassa ozaman ciddi ciddi düşünmek gerekir hissenin geleceğini aradaki kapışmadan inşalah biz yatırımcılar zarar görmeyiz

Wrangler
17-11-2009, 08:38
HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-HSBC, TURKCELL İÇİN HEDEF FİYATINI 11.5 TL'DEN 12.1 TL'YE YÜKSELTTİ

HSBC, Turkcell için hedef fiyatını 11.5TL'den 12.1TL'ye
yükseltirken, "Endekse Paralel Getiri" tavsiyesini korudu.
HSBC, (www.hsbc.com.tr) konu ile ilgili raporunda şu
bilgilere yer verdi:
"Ana ortakların paylarını tek bir şirket altında toplama
planının gerçekleşmesi 18 ila 24 aylık uzun bir süre alabilir.
Ancak bu plan tamamlandığında temettü dağıtım politikası açısından
daha olumlu bir görüntü ortaya çıkabilir. Tüm mobil operatörlerin
FVAÖK marjları 3Ç'de baskı altında kalmaya devam etti. Daha
istikrarlı rekabet şartları için olumlu sinyaller alınmaya
başlandı. Risksiz getiri oranındaki düşüşe bağlı olarak, Turkcell
için hedef fiyatımızı 11.5TL'den 12.1TL'ye yükseltiyor, "Endekse
Paralel Getiri" tavsiyemizi koruyoruz.

Foreks Haber Merkezi

(17/11/2009 - 09:36:40)

Recidivist
18-11-2009, 14:59
Oyy turkcell 9.55...:notr:

Para yok para:he:

summerd
19-11-2009, 01:49
gözüm kapalı herhangi bir hisseye girseymişsim kazanacakmışım.. ne şans bendekide tcell sağlam dedik şöyle dedik böyle dedik. yatırımcısına kazandırmayan tek hisse senedi bu çıktı..

endeks düşüyor en önde bu gidiyor. endeks çıkıyor. her kademesi direnç çıkmak bilmiyor.. dalgamı geçiyolar ne yapılar anlamıyorum artık.. kimseyede kötülüğüm dokunmadıki birisinin bedduasını alim. demek beddua aldıkki bundanda çekiyorum. lanet olsun böyle hisseye..

klavyem3
19-11-2009, 04:33
dohunmayın gökhanıma:)

ERCEYLAN
23-11-2009, 17:05
Bu hissede olanyokmu acaba?bu kadar büyük bir U30 hissede neredeyse yazan yok 1haftadır.

ereglili
23-11-2009, 17:30
tcell i herkes alamaz,sabır ister. gerçek yatırımcı olmak gerekir.

summerd
23-11-2009, 20:42
:) bu hissede olanlar hasta oldukları için tedavi oluyolardır. bende bu hissedeyim az kaldı benimde tedavi olmama.. adamı kanser yapar bu hisse. ben bulaştım siz bulaşmayın. çıkmıyor.. düşerken en önde. zaten bi bakın tüm hisselere. hangi hisse ne kadar getirmiş. hiç getirisi olmayan bi hisse senedi varsa turkcell.. al sat hissesi.. başka bişey değil.. al sat yapacaksınız yapın. ben biraz geç öğrendim. 11 lerden 9 lara indi.. dahada iner herhalde..indiği gibi çıksa gam yemicem ama yok abi yok.. 3 günde düşer 3 ayda zor çıkar düşmeye başladığı yere. beklemekten başka çarem yok. :( benim düşüncem böyle.. sizin düşünceleriniz nelerdir..?

bors
24-11-2009, 21:09
9,30 destek noktasıydı bugün 9,30 u aşağı yönlü kırdı 9,25 ten kapattı. hergün düşüyor.

gladiatör
25-11-2009, 08:32
Turkcell ıletısım hızmetlerı a.s.`den kamuyu aydınlatma platformu (kap)
aracılıgıyla yapılan acıklamada soyle denıldı:

`%100 hıssedarı bulundugumuz turktell uluslararası yatırım holdıng a.s.`nın
(turktell) 20 kasım 2009 tarıhlı olagan genel kurul toplantısında, daha once
turkcell ıletısım hızmetlerı a.s. (turkcell) yonetım kurulu tarafından alınan
kararlar paralelınde turktell`e 2009 yılı ıcerısınde sermaye avansı olarak
odenmıs 117.765.643 tl`nın, turktell`ın halı hazırda 1.088.118.212 tl olan
sermayesıne ılave edılmek suretıyle turktell`ın sermayesının 1.205.883.855
tl`ye artırılmasına karar verılmıstır. 117.765.643 tl, turkcell`ın 2009 yılı
ıcerısınde astelıt`ın fınansman ıhtıyacı dolayısıyla odedıgı sermaye avansı
olup, ıslemler gecmıs donemlerı kapsadıgı ıcın yenı bır nakıt cıkısı olmayacaktır.`

LYNX
01-12-2009, 11:06
Gedik Yatirim, aylik portföy önerisine Turkcell, Alarko Holding
ve Alkim Kimya'yi ekledi.
Gedik Yatirim (www.gedik.com) konu ile ilgili raporunda,
ay içerisinde Koç Holding, Türk Telekom, Eczacibasi Ilaç ve Marti
Otel'i çikardiklari aylik portföy önerisine Turkcell, Alarko Holding
ve Alkim Kimya'yi eklediklerini bildirildi.
Raporda su degerlendirme yapildi:
"8 aylik ralli sonrasinda Ekim ayinda %1.5 düsen IMKB 100 endeksi
Kasim ayinda ise % 3.9 daha düserek 45.350 puandan kapanmistir. Kasim
ayinda IMKB 30 endeksi % 3.6 gerilerken, bankacilik endeksi % 5.0, GYO
endeksi % 7.2, metal esya % 4.6 dege kaybetmistir. Oysa Kasim ayinda
ABD’de Dow Jones % 7.7, Brezilya’da Bowespa % 7.9, Çin’de Shanghai %
5.8 artmistir.
Model portföyümüzdeki IMKB-30 hisselerinin ortalama aylik getirisi
% -3.3 ile IMKB-30'a göre daha iyi, IMKB-30 disindaki hisselerin aylik
getirisi % 5.8 ile IMKB ortalamasindan çok daha iyi gerçeklesmistir.
Böylece aylik önerilerimizin ortalama getirisi IMKB ortalamasindan
%5.6 daha iyi gerçeklesmistir. Önerilerin yilbasindan beri getirisi
ise % 130'a ulasmistir.
Ay içerisinde önerilerimizden KCHOL, TTKOM, ECILC ve MARTI’yi
çikarmistik. Bu ayki önerilerimize TCELL, ALARK ve ALKIM’i ekliyoruz."

LYNX
01-12-2009, 11:07
Gedigin sayfasında turkcell in ortaklık durumundaki degişiklik ve beklentiler üzerine bir yazı var bir goz atın derim
http://www.gedik.com/GetData/FnnWebDosya.ashx?Dizin=AnalizDosyaKlasoru&File=446.pdf&DownloadFile=TURKCELL_14_11_2009.pdf

SQUiRE
05-12-2009, 19:40
http://www.resimbank.org/image-3C1B_4B195015.jpg (http://www.resimbank.org/share-3C1B_4B195015.html)

haftalık grafiği

indiragandi
08-12-2009, 11:02
arkadaslar 10.20 ye geldi kimseden ses yok forumda :)

Sup3rn@tur@l
09-12-2009, 23:07
http://666kb.com/i/betfyaaexffi48lps.gif

stc yukarı kesince portfoyde yerini alacaktır .

http://666kb.com/i/betg1myw3us4re50w.jpg

aslında %50 duzeltmesini tamamlamıs gorunuyor .

habsel
14-12-2009, 11:37
HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-GOLDMAN SACHS, TURKCELL İÇİN TAVSİYESİNİ VE FİYAT HEDEFİNİ YÜKSELTTİ
Goldman Sachs, Turkcell için tavsiyesini 'nötr'den 'al'a, fiyat hedefini ise 15.5 Dolar'dan 20.6 Dolar'a çıkardı. Goldman Sachs, tavsiyesini ve fiyat hedefini yükseltmesine neden olarak ekonomistlerinin Türkiye ve Rusya'nın 2010-2011 döneminde CEEMEA bölgesinde tüketimin en hızlı toparlandığı ülkeler olacakları beklentisini gösterdi. Analizlerin mobil telefon harcamaları ile toplam nominal harcamalar arasında yüksek korelasyon olduğuna işaret ettiğini ve bu nedenle mobil telefon hisselerini tüketiciharcamalarında toparlanmaya yatırım için cazip olduğuna inandkılarını

habsel
14-12-2009, 11:37
yeni pozisyon almayı düşünüyorum fakat endeks gözümü korkutuyor

indiragandi
14-12-2009, 14:01
toparlıor basladı alım satım

trakyalı
14-12-2009, 14:24
Tcell sayfası nötürdü, bu haberden sonra ala dönüşmüş.
10.00 lira geçilmesi lazım ilk hedefim 12,00 sonra 16,50
Ocaktan sonra bankaların sms şifre zorunluluğu gelince gsm şirketlerine iyi para girecek.Başta tcell e tabi...
Evladiyelik.10,00 lira üzeri kapanışlar yarın fiyat kademesini 0.10 a çıkaracak...

sedataydin
14-12-2009, 15:38
al dediler çakmak içinmi yapıyorlar yoksa.

indiragandi
17-12-2009, 10:30
yahu hissede yaprak kıpırdamıyor fikri olan varmı ..

trakyalı
17-12-2009, 10:37
Unutulan hisse iyidir.Beklesin dursun.Herşeyi güzel 10,00 direncini geçsin hele ozaman burası dolar...

summerd
24-12-2009, 23:46
sen nasıl bi belasın turkcell!!! formda allahın kulu girip bakıp yorum bile yapmıyor. sanki batık şirket.

Sup3rn@tur@l
27-12-2009, 16:15
TCELL E - Gösterge Analizleri

Fiyat ve 5 Gün Hareketli Ortalama
En son 6 gün önce kısa vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Fiyat, hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alış pozisyonunu koruyor.

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama
En son 9 gün önce kısa dönemli hareketli ortalama , orta vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Kısa dönemli hareketli ortalama, orta dönem hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.

20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama
En son 4 gün önce kısa dönemli hareketli ortalama , orta vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Kısa dönemli hareketli ortalama, orta dönem hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.

Commodity Channel Index (CCI)
CCI , +100 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 5 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girerek yükselişin belki bir süre daha devam edebileceği yönünde işaretler veriyor.

Momentum
Momentum , aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 1 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi yükselişin bir süre daha devam edebileceği şeklinde değerlendirilebilir.

Relative Strength Index (RSI)
RSI , aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 20 gün önce 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

MACD
MACD , hareketli ortalamasının üzerinde olması sebebiyle alış pozisyonunu koruyor. En son 18 gün önce hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

Stochastics
Stokastik , aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Sotkastik, 80 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

BONUSSİMO
30-12-2009, 09:18
CEO suna ödül şirketine ceza biraz tezat teşkil etmedi mi ?Bende tcell hattımı iptal ettirecem...

30/12/2009 10:08
*REKABET KURULU, TURKCELL HAKKINDAKİ SORUŞTURMADA 36.07 MİLYON TL CEZA VERDİ-CNBCE

summerd
30-12-2009, 11:57
Piyasa Degeri 23 milyar olan sirket icin bu ceza trafik cezasi gelir. Etkilenecegini sanmiyorum

sabriak
30-12-2009, 19:55
Rekabet Kurulu'nun bugün tarafımıza açıklanmış kararıyla, mobil pazarlama hizmetleri alanındaki uygulamalar nedeniyle Şirketimize 36.1 milyon TL tutarında idari para cezası verilmesine karar verdiğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Şirketimiz bugüne kadar marka işbirlikleri çerçevesinde sektörde öncülük yapan, mobil pazarlamada da geliştirdiği uygulamalarla dünya çapında ödüller alan bir konumdadır. Yaratılan fayda sayesinde kamuoyunun tercih ettiği şirket olmamızdan yola çıkarak, işbirliği yaptığımız firmalar da özgür iradeleriyle Şirketimiz ile çalışma yönünde karar almaktadırlar.

İddiaya konu olduğu üzere Şirketimiz mobil pazarlama anlaşmalarında 'fiili münhasırlık' yaratmadığı gibi tüm uygulamalarımız rekabet mevzuatına uygun yürütülmektedir.

Gerekçeli kararın tarafımıza tebliğ edilmesinin ardından, hukuki dayanaktan yoksun olduğuna inandığımız bu karar ile ilgili yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız.

tuva
07-01-2010, 11:56
TFF, Süper Lig ile 1. Lig’in gelecek 4 sezon için yayın haklarını kapsayan ihalede resmi süreci başlattı.
TFF ihaleye, Süper Lig ve 1. Lig’in gelecek 4 sezon için naklen yayın haklarını kapsayan (A), özet yayın haklarını kapsayan (B) ve mobil yayın haklarını kapsayan (C) olmak üzere üç ayrı paket çıkarırken, yayın haklarının devrine ilişkin ihalenin kapalı zarf usulüyle gerçekleştirileceği belirtildi.

İhaleler hangi bedel üzerinden başlayacak
A (Süper Lig ve 1. Lig’in naklen yayın hakkı): 214.3 milyon dolar
B (Özet yayın hakları): 40.2 milyon dolar
C (Mobil yayın hakları): 13.4 milyon dolar Tcell bununla ilgilenir sanıyorum ;)

omerkas
12-01-2010, 22:44
Turkcell gibi bir hissenin topiğinin bu derece boş kalması ilginç. Borsada önemli bir düzeltme olmazsa gidecek gibi görünüyor.

rosebud
14-01-2010, 11:43
forumdaki ilgi bir gosterge olabilir mi? thyao'nun artik endeks alti getirecegi, tcell'in endeks uzeri getirecegi beklenebilir mi? tcell vs x100 grafigi 18 haftalik dususunu gecen hafta kirdi, bu hafta da teyid ediyor ; bana gore 10.80 stop olmak uzere bu kagit uzun sureli tutulabilir. usd bazli stop : 7.40

keyifli038
29-01-2010, 09:42
Şans Oyunları sektöründe faaliyet gösteren ve %55 oranında iştirakimiz olan Inteltek Internet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş. ("İnteltek"), çevre ülkelerde oluşan yatırım potansiyellerini değerlendirme çalışmaları neticesinde Azerbaycan'da spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli ve müşterek bahis oyunları alanında faaliyet göstermek üzere Azerbaycan Azeridmanservis Limited Şirketi'nden bahis oyunlarının düzenlenmesi, işletilmesi, yönetimi ve geliştirilmesi yetkilerini almıştır. Bu kapsamda Inteltek, Azerbaycan'da kurulacak ve münhasıran 10 yıl süreyle faaliyet gösterecek olan "Azerinteltek" adlı şirkete %51 oranında iştirak edecektir.

IMKB

(29/01/2010 - 10:14:05)

trakyalı
29-01-2010, 10:50
Tcellde düşüşün nedeni ne acaba?
Gene ceza mı gelecek?

Ladino
29-01-2010, 12:47
Tcellde düşüşün nedeni ne acaba?
Gene ceza mı gelecek?

NEDEN
NEDEN
NEDEN
okuyan bir kişi bile yoOOOOOOOOOOK
tcell bu sitenin öksüz topiğimi

TCELL
haziran ayında 7,50 seviyerlinden başlayan alım trendi
ilk kez sat trendine dönmüş

düşüşin sürmesi
belki bundandır
ytd değildir.

Ladino
29-01-2010, 12:54
tcell düşer de diğer tüm hisseler düşmez mi

trakyalı
29-01-2010, 13:00
tcell düşer de diğer tüm hisseler düşmez mi

Evet benim önceden takibimde olan güçlü şirketlerden.Uzun vade gözü kapalı girilebilecek hisselerden.Yatırımları devam ettiğiden dolayı kârı düşecek olması belki yatırımcıları başka yöne çekmiş olabilir.10,50 desteği var orası kırılırsa 10,10 desteğine kadar gidebilir.Ben en son 10,60 tan çıkmış ve pişman olmuştum.10,50 altına gelirse takibime alabilirim.

trakyalı
29-01-2010, 13:02
TCELL DE SATIŞLAR EPEY VAR DİKKAT ETMEK LAZIM.10,50 altına gelmezse sorun yok.
Bol kazançlar.

http://i47.tinypic.com/118gg2a.jpg

Ladino
29-01-2010, 13:44
Yatırımları devam ettiğiden dolayı kârı düşecek olması belki yatırımcıları başka yöne çekmiş olabilir.
10,50 desteği var orası kırılırsa 10,10 desteğine kadar gidebilir.
Ben en son 10,60 tan çıkmış ve pişman olmuştum.10,50 altına gelirse takibime alabilirim.
GÜZEEEEEEL mantık
İndikatör Pozisyon
TCELL 10.80 AL 04/12/2009 SAT 15/01/2010 SAT 21/01/2010 SAT 13/01/2010 SAT 22/01/2010

keyifli038
29-01-2010, 13:57
Şans Oyunları sektöründe faaliyet gösteren ve %55 oranında iştirakimiz olan Inteltek Internet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş. ("İnteltek"), çevre ülkelerde oluşan yatırım potansiyellerini değerlendirme çalışmaları neticesinde Azerbaycan'da spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli ve müşterek bahis oyunları alanında faaliyet göstermek üzere Azerbaycan Azeridmanservis Limited Şirketi'nden bahis oyunlarının düzenlenmesi, işletilmesi, yönetimi ve geliştirilmesi yetkilerini almıştır. Bu kapsamda Inteltek, Azerbaycan'da kurulacak ve münhasıran 10 yıl süreyle faaliyet gösterecek olan "Azerinteltek" adlı şirkete %51 oranında iştirak edecektir.

IMKB

(29/01/2010 - 10:14:05)

PsHyCo_X
04-02-2010, 15:50
merill lynch elindekileri döktü, bgc partners ve deutsce securities alım yapmaya başladı...

Fiyat ucuz gözüküyor fakat teknik olarak biraz bekleme gerekebilir. Bu haftayı bence bu seviyelerde kapatırız kademe kademe alımlar gelebilir...

Bu oyalanmadan sonra haftaya alım geleceğini düşünüyorum. Genel anlamda borsada tam düzeltme geldi diyemeyiz fakat momentumu düzenledi bu satışlar. Hepimize bol kazançlar...

PsHyCo_X
08-02-2010, 22:54
http://i1002.hizliresim.com/2010/2/9/56.jpg

Yukarda ufak bir çalışmam mevcut ve düşündüğüm fiyat hareketi de budur. 10.80 aşılırsa 11.80 önemli bir direnç olacaktır ola ki orasıda aşılırsa ki pek sanmıyorum uzun vadede hedef : 14.00 - 14.50 aralığı olabilir.

Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin...

torukmaktu
10-02-2010, 10:16
Originally Posted by casaubon
MERRİLL, TURKCELL'İ ve ISBANK'I EEMEA 1 YÜKSEK DERECEDE İNANILAN HİSSELER (BU BOLGEDE EN FAZLA TAVSİYE EDİLEN HİSSE SENETLERİ) LİSTESİNE DAHİL ETTİ. GARANTİ BANKASI'NI CIKARDI.

PsHyCo_X
10-02-2010, 20:35
merill inansa da artık benim inancım kalmadı :) hala aşağıyı kırmaya uğraşıyor... Orta vadede kazançlı görünüyor onu söyleyebilirim...

alacasansar
10-02-2010, 20:42
merill inansa da artık benim inancım kalmadı :) hala aşağıyı kırmaya uğraşıyor... Orta vadede kazançlı görünüyor onu söyleyebilirim...

uzerinde cok baski olustu.
alicilar saticilar belli degil.

buguna lan yarin satior.
biraz ortaligin durgunlasmasi lazim.
hareketini o zaman yapar.

hammar
10-02-2010, 22:25
NEDEN
NEDEN
NEDEN
okuyan bir kişi bile yoOOOOOOOOOOK
tcell bu sitenin öksüz topiğimi

TCELL
haziran ayında 7,50 seviyerlinden başlayan alım trendi
ilk kez sat trendine dönmüş

düşüşin sürmesi
belki bundandır
ytd değildir.
sanırsam düşüşün nedeni ortaya çıktı KARAMEHMETE 11 YIL HAPİS yarın tabana gitmez umarım
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13752933.asp?gid=229

doktor-leon
10-02-2010, 23:10
http://img710.imageshack.us/img710/7875/capture1wc.jpg (http://img710.imageshack.us/i/capture1wc.jpg/)

eczacıbaşı 800bin lot vermiş,kesin duyumları var.spk'ya şikayet etmek lazım.taşıyanlara geçmiş olsun

Lionel
10-02-2010, 23:53
İş adamı Mehmet Emin Karamehmet, Pamukbank'tan kullandırılan bazı kredilere ilişkin yargılandığı davada 11 yıl 8 ay hapis ve 471 milyon 950 bin 66 lira adli para cezasına çarptırıldı.

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklardan Orhan Emirdağ katıldı. Mehmet Emin Karamehmet, Dinç Bilgin ve Cavit Çağlar'ın da aralarında bulunduğu davanın diğer tutuksuz sanıkları ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada, sanık avukatları esas hakkındaki savunmalarını yaptı.

Verilen aradan sonra kararını açıklayan Mahkeme Heyeti, sanıklardan Mehmet Emin Karamehmet'in Pamukbank A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dönemde, grup içi ve grup dışı kullandırılan bazı kredilerin “zimmet” suçunu oluşturduğunu kararlaştırdı.

Bu kredilerle toplam 188 milyon 788 bin 26 liranın, banka kaynaklarından yoğun suç işleme kastı içerisinde geri dönmeyeceği bilinerek kullandırıldığına hükmeden Mahkeme Heyeti, eylemin “zimmet” suçunu oluşturduğunu, suçun dolambaçlı ve hileli yollarla işlendiğine karar verdi.

Mahkeme Heyeti, suç işlenmesinde kullanılan araçların niteliği, işlenen suçun sürekliliği, tehlikenin ağırlığının çok yüksek oluşu, zarar miktarının büyüklüğü, kastın yoğunluğu ve sanığın konumu dikkate alınarak, ceza maddesindeki alt sınırdan uzaklaşıp hüküm kurulduğunu açıkladı.

Karamehmet'i önce 18 yıl hapis cezasına çarptıran Mahkeme Heyeti, suçun zincirleme olarak işlenmesi sebebiyle cezayı 21 yıl hapse çevirdi.

Banka zararının ödenmiş olması nedeniyle cezayı 14 yıl hapse indiren Mahkeme Heyeti, bu cezayı da sanığın sabıkasız oluşunu, yargılama sürecindeki saygılı tutumunu dikkate alarak cezayı 11 yıl 8 aya düşürdü.

Mahkeme Heyeti, Karamehmet'i ayrıca 471 milyon 950 bin 66 lira adli para cezasına çarptırdı.

Sanıklardan Orhan Emirdağ'ı, Pamukbank yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlüğü yaptığı dönemdeki bazı kredi işlemlerine ilişkin “zimmet” suçundan 10 yıl 4 ay 13 gün hapis cezasına çarptıran Mahkeme Heyeti, Osman Berkmen'i de bankanın yönetim kurulu üyeliği yaptığı döneme ilişkin “zimmet” suçundan 9 yıl 8 ay 20 gün hapse mahkum etti.

Osman Berkmen ve Orhan Emirdağ'ı da 471 milyon 950 bin 66'şar lira adli para cezasına çarptıran Mahkeme Heyeti, Karamehmet, Berkmen ve Emirdağ'ın kamu hizmetlerinden ömür boyu mahrum edilmesini de hükme bağladı.

mtnyvz
11-02-2010, 13:44
Karamehmet şimdi 11yıl hapis mi yatacak! Komik bir haber :kahkah:

Bu ülkede ne zamandan beri milyar dolar serveti olanlar hapis yatıyor. Yatmış bir tane gösterin de biz de inanalım.
Şayet gerçekten karamehmet hapse girerse yer yerinden oynar, dengeler değişir... Boru değil Türkiye'nin en zengin iş adamı...

PsHyCo_X
11-02-2010, 17:51
Karamehmet şimdi 11yıl hapis mi yatacak! Komik bir haber :kahkah:

Bu ülkede ne zamandan beri milyar dolar serveti olanlar hapis yatıyor. Yatmış bir tane gösterin de biz de inanalım.
Şayet gerçekten karamehmet hapse girerse yer yerinden oynar, dengeler değişir... Boru değil Türkiye'nin en zengin iş adamı...

Size katılıyorum... Nedense bu aralar zengin iş adamlarına karşı bir saldırı yapılmaya başlandı, önce Doğan grubu şimdi Karamehmet sıradaki Sabancı veya Koç herhalde...

zeytinci
12-02-2010, 02:28
Gazeteport yazarı Yavuz Semerci, Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet hakkında dün çıkan hapis kararının Yargıtay'dan döneceğini savundu.
Bloomberg HT televizyonunda Yatırım Bülteni programında konuşan Semerci, bu konudaki görüşünü Yargıtay'ın Ceza Genel Kurulu'nun daha önce aldığı emsal kararlara dayandırdı.
Gerekçeli kararın henüz yayınlanmadığını hatırlatan Semerci, "Eğer dava öncelikli olarak değerlendirilmez ise temyizi 1 ile 1.5 yıl sürebilir. Bu durumda Karamehmet'in bu süre zarfında yurtdışına çıkış yasağı anlamına geliyor" dedi.
Sorunun süre uzatımı olarak adlandırılan temdit kredilerinden kaynaklandığını belirten Semerci, zimmet kavramının 1999 yılına kadar Türk Bankacılık Kanunu'nda tanımlanmamış olduğunu hatırlattı.
EMSAL KARARLAR VAR
Semerci şöyle devam etti:
"Temdit kredilerinde otorite diyor ki, Pamukbank'ın 1994 yılından gelen ve süre uzatımlarıyla 2001 yılına kadar uzanan kredilerde sorun var. 2001'de bu krediler basit temdit edilmiyor, yeterli teminatlarla yapılıyor süre uzatımı. Zaten Pamukbank'ın teminatları arasında hep Turkcell, Yapı Kredi gibi yüksek değerli teminatlar vardı. Çukurova Grubu böyle bir karar beklemiyordu, çünkü savcının dahi son mütalaasında bu kredilerin zimmet olmadığını savunduğu biliniyor. 3 bilirkişi raporunda da bu temditin zimmet olmadığı, 2002 yılında da BDDK ile yapılan protokolle bunun ödendiği söyleniyor. Hatta bunların arasında Erol Aksoy'a verilen 2 kredi de var. O dönemde kredi temdit edilmeseydi, bunlar da batık krediye döneşecekti."
Bu konudaki en önemli kararın Halk Bankası ile Egebank arasındaki kredileri içeren Yenal Ansen kararı olduğunu da belirten Semerci, şunları söyledi:
"Mahkeme o dönemde de aynı konuda zimmet kararı vermiş, ancak Yargıtay verilen teminatların yeterli olduğu konusundaki bilirkişi raporlarını dikkate alarak Yenal Ansen lehine kararı bozmuştu. Hatta İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kendi aldığı bazı kararların da bu doğrultuda olduğu söyleniyor. Onun için önce gerekçeli kararı görmek lazım."
Semerci, Çukurova Grubu'nun bu konudaki savunmasının ise burada temdit edilen kredilerin bankanın nakit çıkışına neden olmadığı, o dönemde ek teminatlar verildiği için karşılığının alındığı, bu teminatların daha sonra protokol kapsamında BDDK tarafından tahsil edildiği yönünde olduğunu da sözlerine ekledi.

Misafir
11/02/2010 20:02:52

Bu kadar zor mu bu ülkede iş yapmak.Ne oldu birden bire Karamehmet'in üzerine gidilmeye başlandı.Hapis cezası,para cezası,yurtdışına çıkma yasağı!!Yurtdışında bir çok büyük yatırımı olan bir insana nasıl böyle bir yasak k...
Misafir
11/02/2010 19:59:56

İyi de aynı davadan yargılanan kişilerden bazıları zaman aşımı ile kurtulup,diğerleri nasıl ceza alabiliyor?Karamehmet, Pamukbank'ın diyetini fazlası ile ödedi.Bu yüzden sürekli cezalar verilmesi oldukça düşündürücü...
Misafir

zeytinci
12-02-2010, 21:17
Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayımlanan 1 Ocak 2009-31 Aralık 2009 dönemine ait gelir tablosuna göre, şirketin net satışları 8 milyar 227 milyon 747 bin 840,15 lira olarak gerçekleşti.

Şirket, 2009 yılında 2 milyar 905 milyon 2 bin 343,85 lira net kar elde etti.