PDA

View Full Version : 10.12.2004 Endeks hareketi ne olacak?

TrendBULL
09-12-2004, 16:12
10.12.2004 Endeks hareketi ne olacak?

Doktorcuğum bugün yoksun sanirim.

TrendBULL
09-12-2004, 16:16
http://www.hisse.net/images/gg/9.png

JAKO
09-12-2004, 16:19
bir tabana, bir tavana. silkelemek, sertçe silkelemekte iyi yöntem.

para girişine bakacak olursak, yukarıda 23,000 üzeri görülüyor ama, yöndeki belirsizlik de devam ediyor.

PROF
09-12-2004, 16:25
Oyak dün 22 trl satis yapti, herhalde terse geldigini anladi bugün 10 trl alis yapmis.
Bugünde finanasyatirimi mi terse getirdiler acaba

JAKO
09-12-2004, 16:29
finans açıklama yaptı. yabancılara uzun vadeli satış diye. finans verdi hc ist aldı.

finansın sattığından fazlasını aldı hc istanbul , finbn de. yaklaşık 16 trilyonluk finansbank hissesi aldı. yabancı ortak mı alcak hüsnü bey?

turkishwarrior
09-12-2004, 16:29
Oyak dün 22 trl satis yapti, herhalde terse geldigini anladi bugün 10 trl alis yapmis.

Finans yatırımın hayatı ters zaten:)Yukarıda alır,aşağıdan verir...
Yabancı takası pazartesi %52.00 iken bugün %52.80 oldu...Dikkat çekici bir durum :düsün:

ÇifteVatandaş
09-12-2004, 16:42
Anlasmali alim satimlar yasak degil mi?

cincin
09-12-2004, 16:43
bir suredir izledigim takaslardan cikarttigim sonuc:
oyak ve finansbank yabancilarin islem yaptigi (mal virmanlamak usuluyle) araci kurumlar; keza donem donem AK, IS ..
adam oyak uzerinden 10 lot satiyor, finans uzerinden 20 aliyor; biz de bonbon izliyoruz:)

gemici
09-12-2004, 16:58
endeks yarında dansöz formasyonunda kıvırarak günü geçirecektir.kıvrımlara dikkat edelim lütfen..............................

iagcakaya
09-12-2004, 17:17
endeks düşerk açılır sonra yükselir

derindeniz
09-12-2004, 17:19
endeks yarında dansöz formasyonunda kıvırarak günü geçirecektir.kıvrımlara dikkat edelim lütfen..............................
hayır bence endeks erkektir vede köçek formasyonunda kıvrılacaktır öyle ince hareketler beklemeyin ....

serdarkus
09-12-2004, 17:22
hayır bence endeks erkektir ....
Hayda... işte bir anketlik soru daha!.

wallstreet
09-12-2004, 17:25
arkadaşlar endeks çıkacak diyelim çıksın... bu arada askerliğim samsun sahra sıhhiye çıktı kısa dönem, nasıldır bir bilgisi olan varmı pazara teslim olucam :) artık ben askerdeyken endeks istediğini yapabilir ben uzun vadeli hissemi aldım bekliyeceğim..

TIB mezunu değilim beni niye samsuna sıhıyeye aldılar anlmadım :) karıştırdılar galiba..

BONUSSİMO
09-12-2004, 17:35
Beyler ve bayanlar Euroline ab.haber.com sitesindeki TR ile ilgili bir haberi yanlış tercüme edip 15:44 itibari yayınlamak suretiyle alımlara sebeb olduğu söyleniyor diğer sitelerde yarın iyi bir gün olmayacak bu durumda.Çünkü haber eksik tercüme edilmiş.

XZARA_
09-12-2004, 17:37
bu yanlıs tercumenın ıcerıgı neymıs...sn BONUSSİMO.

Thomas
09-12-2004, 17:38
arkadaşlar endeks çıkacak diyelim çıksın... bu arada askerliğim samsun sahra sıhhiye çıktı kısa dönem, nasıldır bir bilgisi olan varmı pazara teslim olucam :) artık ben askerdeyken endeks istediğini yapabilir ben uzun vadeli hissemi aldım bekliyeceğim..

TIB mezunu değilim beni niye samsuna sıhıyeye aldılar anlmadım :) karıştırdılar galiba..

Hayırlı tezkereler sn. Wallstreet :)

ÇifteVatandaş
09-12-2004, 17:43
Beyler ve bayanlar Euroline ab.haber.com sitesindeki TR ile ilgili bir haberi yanlış tercüme edip 15:44 itibari yayınlamak suretiyle alımlara sebeb olduğu söyleniyor diğer sitelerde yarın iyi bir gün olmayacak bu durumda.Çünkü haber eksik tercüme edilmiş.
Ben bulamadim. Haberi buraya yazarmisiniz? Yada link?

gemici
09-12-2004, 17:43
hayır bence endeks erkektir vede köçek formasyonunda kıvrılacaktır öyle ince hareketler beklemeyin ....
.
işte sadece derinliğin denizlerde olduğunu sanan arkadaşa sorarım bu gün ki endeks hareketi erkekçemiydi haaaaaaa.yoksa ......................ha,söyle erkekçemiydi...........................

BONUSSİMO
09-12-2004, 17:45
http://www.finansanaliz.net/matriks/MemberFiles/1094-euroline-20041209184145.JPG

Kırmızı ile yazılan haberin orijinalinde başında ingilizce if varmış yani eğer yerine getirdiğini tespit ederse müzakerelere başlar şeklinde olması gerekiyormuş.Bu konu finansanaliz.net ve platodata.com.tr de forumlarda belirtilmiş.

XZARA_
09-12-2004, 17:48
benım dusuncem..okadar etkılemez sanırım.yanı trendı bozacak bısey deıl.17 aralık gorulmeden trend devam eder.sonrası?
tesekurler sn BONUSSIMO

gemici
09-12-2004, 17:50

demekki dr tipin var....................................terhisten sonra duruma göre sahte dr luk yapabilirsin......................

Rizzi
09-12-2004, 17:56
http://www.finansanaliz.net/matriks/MemberFiles/1094-euroline-20041209184145.JPG

Kırmızı ile yazılan haberin orijinalinde başında ingilizce if varmış yani eğer yerine getirdiğini tespit ederse müzakerelere başlar şeklinde olması gerekiyormuş.Bu konu finansanaliz.net ve platodata.com.tr de forumlarda belirtilmiş.
Simdi bir IF endeksi dusurecek mi?
Ne if mis be...

DrX
09-12-2004, 17:57

Tıp, dişhekimliği, eczacılık ve veterinerlik mezunları gidiyor fakat orada sıhhiye çavuş okuluda var..Kıtada revirlerde görev alıyorlar..Bol yağış, genel özellikleri itibarı ile iyi bir yer..Hayırlı tezkereler :)

Lesta
09-12-2004, 18:00
Bence aşağıdan alıcı kitlesinin geldiğini gören büyükler, yarın daha yukardan veririz hesabı yukarı çektiler.Bu haber olmasa belki bu kadar çıkmazdık ama genede 22500 üstü civarlarına çıkardık. Yarın hafta sonu hissede kalmak istemeyenlerin satışı olucak zaten onlar biraz daha yukarıdan verebilsinler diye yukarı çıktık. Önemli olan bu satışların büyüklüğü ve nereden karşılanaçağı. Bu da sadece seans içinde ortaya çıkacak. Bir kezatlıkta şurda eskiden yerli yabancı büyükler birlite hareket ederlerdi, ama şimdi pasta küçüldü, birbirlerinin dilimlerinede göz atmaya başladılar sanırım o hengamede bundan çıkıyor.

chaotic
09-12-2004, 18:27
Endeksi tahmin edemiyorum, olay çok karıştı, if var mıydı yok muydu. Bugünkü alımların nedeni if in olmaması ise, yarın if in olduğu anlaşıldığında, aldıklarını geri verirler mi falan filan, olay kaos ötesi bir vaziyet aldı. Ama menderes için çift tavan olabilir diyorum. Sahibi kıldır çift taban da yapabilir, insanlara eziyet etmekten zevk alır kendisi. NŞAda çift tavan olması gerekirdi yarın yani.

JAKO
09-12-2004, 18:31
bütün hisselere tek tek baktım, hepsi düşüş trendinde. durum vahim.

rush
09-12-2004, 18:35
yarın aşağı gider bu endeks....

ulusoy35
09-12-2004, 18:38
oyle gorunuyorkı buyuklerımız bızı bıraz daha sılkeleyecekler..olurkı yukarıacılıs yaparız, ilk direnc gorulecek nokta :22800-22900 arası olacaktır.bu bant aralıgı daha once asagı kırdıgımız kanalın alt cızgısıdır.uralarda gecılırse 23000 ustune tabılecegımızı dusunuyorum...

ulusoy35
09-12-2004, 18:43
yarın aşağı gider bu endeks....
sevgılı dostum son gunlerdekı sılkeleme hareketınden dolayı kesın bır sekılde yukarı veya asgı yon belırlemek yanlıs olur..tek bılınmesı gereken yogun br sekılde mal alındıgı ve gelecek sonucun yuksek ıhtımalle olumlu oldugudur...

BUZZ
09-12-2004, 19:07
Yabancılar kararın ne olduğunu zaten biliyorlar, bizim gibilerede medyadan bazen iyi bazen kötü haber ve yorum veriyorlar. Mal toplamak için Türkyie hakkında olumsuz düşüncesiolanların haberlerini ve nmülakatlarını veriyorlar mal çıkmak istediklerinde Türkiye hakkında olumlu konuşanları çıkarıyorlar. Genç ekonomistlerin bile adamlarda kaydı var. Hangisi menfi hangisi olumlu belli durum neyyi gerektiriyorlarsa onu çıkarıyorlar. Hükümetteki yetkilileresoru bile sorulurken duruma göre olumsuz veya olumlu sorıular soruluyor. Bunların yatacak yerleri yok topu yattıkları yerde dönüp duracaklar vay hallerine!:...

erdeem
09-12-2004, 19:15

Bir yabancı fon adına satış yapmış. Herhalde aynı fon bugün de döviz aldı.

erdeem
09-12-2004, 19:18
Artilk rallide bile para kazanmak daha zor. Endeks yükselse bile hissen yükselmeyince kazanamıyorsun. Çıkarken genele yayılmak yok. ..Endeksi birkaç hisse ile çıkarıp birkaç hisse ile indiriyorlar. Hisse seçimi çok önemli artık. Yeni oyunlar bir aydır yürürlükte...

rush
09-12-2004, 19:21
sevgılı dostum son gunlerdekı sılkeleme hareketınden dolayı kesın bır sekılde yukarı veya asgı yon belırlemek yanlıs olur..tek bılınmesı gereken yogun br sekılde mal alındıgı ve gelecek sonucun yuksek ıhtımalle olumlu oldugudur...

bende sizden farklı düşünmüyorum sevgili ulusoy35 lakin silkeleme için bundan daha iyi bir ortam olmaz diye düşünmekteyim o yüzden aşağı demiştim.
17 aralığa kadar çıkacak haberlerin benim açımdan pek bir önemi yok 22680 ise bugünki kapanış +1000 puan -1000 puanlık bir aralıkta oynamış endeks ne fark eder yani???

cehennem
09-12-2004, 19:21
Endeks yarın 23binin üzerinde olacaktır. özellikle uçak,işfin,dohola dikkat

chaotic
09-12-2004, 19:25
Endeks yarın 23binin üzerinde olacaktır. özellikle uçak,işfin,dohola dikkat

abi cehennem nicki ile geldin, korkuttun bizi :D Söylediğin de 3 tane spekülatif hisse, tüyofesörümsü hisselerden :D Umarım haklı çıkarsın

cehennem
09-12-2004, 19:31
abi cehennem nicki ile geldin, korkuttun bizi :D Söylediğin de 3 tane spekülatif hisse, tüyofesörümsü hisselerden :D Umarım haklı çıkarsın
4300den boşalttığım işfini3700den yerine koydum.27000 sattığım uçağı iseyerine koyamadım demem şuki ancak riski alanlar kazanırlar[yada aybederler]

Sarıvadi
09-12-2004, 19:42
Dalgalarla sörf yapmak zevkli olduğu gibi, su yutma ve hatta boğulma tehlikesi vardır.

Bu deniz daha çoook dalgalı olacak. Ister kenarda dalgaların dinmesini bekle, yok iyi yüzerim diyorsan dalgaların tadını çıkar.

Bir mantık yürütmek gerekirse;
Dalgalanmayı yapan ky olmayacağına göre, by.
Öyleyse by yüzmeyi de iyi biliyordur.
Birilerini boğmaksa amaç: o da iyi yüzme bilmeyenidir.
Ky dalgayı çıkarmıyorsa; yüzmeyi iyi bilmiyordur.

Kaptırdım diye üzülme, daha çoook alırsın.... Kucağıma bıraktılar diye hayıflanma daha çoook kucak açan olur.

karınca
09-12-2004, 20:10
Walla ben yazından anladım çünkü TIB olmaz TIP olmalı
Dostum birlik Samsun'un tepesindedir.
Samsunda iken hafta sonlarında yanlış hatırlamıyorsam Ordu evinden ileriye doğru gidiyordun ve galiba öğretmen evi arkalarında kalan bir balıkçı vardı...
İşte oradaki dükkan balıkçı gibi gözüküyordu ama balıkda pişiriyordu tezgahın arka tarafından yukarıya çıkılıyordu "sote" bir yer.
Balıkları "ağlatmadan" götürüyorduk... :D

BONUSSİMO
09-12-2004, 20:10
Turkey

17. The European Council recalled its previous conclusions regarding Turkey, in which, at Helsinki, it agreed that Turkey was a candidate state destined to **** the Union on the basis of the same criteria as applied to the other candidate states and, subsequently, concluded that, if it were to decide at its December 2004 meeting, on the basis of a report and recommendation from the Commission, that Turkey fulfils the Copenhagen political criteria, the European Union will open accession negotiations with Turkey without delay.

Orijinal ingilizce metinde if var.

cautionary
09-12-2004, 20:58
Turkey

17. The European Council recalled its previous conclusions regarding Turkey, in which, at Helsinki, it agreed that Turkey was a candidate state destined to **** the Union on the basis of the same criteria as applied to the other candidate states and, subsequently, concluded that, if it were to decide at its December 2004 meeting, on the basis of a report and recommendation from the Commission, that Turkey fulfils the Copenhagen political criteria, the European Union will open accession negotiations with Turkey without delay.

Yaw tartıştığımız cümleye bak...Türkiyenin kopenhag kriterlerini yerine getirdiğine karar verilirse, müzakereler başlayacak.

Eeeee...nedir şimdi bu...Bir şey mi diyor bu cümle.milyon kez duyduk bu cümleyi.

HAKAN
09-12-2004, 21:04
Yaw tartıştığımız cümleye bak...Türkiyenin kopenhag kriterlerini yerine getirdiğine karar verilirse, müzakereler başlayacak.

Eeeee...nedir şimdi bu...Bir şey mi diyor bu cümle.milyon kez duyduk bu cümleyi.

Ayrıca
bu cümlede if olması kadar doğal birşey olamaz. Ne deselerdi henüz yapılmayan bir toplantı için. :düsün:

BONUSSİMO
09-12-2004, 21:06
TURKİYE KOPENHAG KRITERLERINI YERINE GETIRMISTIR, AB GIRIS MUZAKERELERINI GECIKMEKSIZIN BASLATACAK -3. TASLAK METIN

Yukarıdaki metine karşılık euro-line bu haberi geçmiş cautionary doğru mu şimdi ??

Lesta
09-12-2004, 21:11
Şimdi ne desek boş. Haberin doğruluğunu yanlışlığını yarın 11 e doğru öğreniriz :)

Sarıvadi
09-12-2004, 21:12
Ayrıca
bu cümlede if olması kadar doğal birşey olamaz. Ne deselerdi henüz yapılmayan bir toplantı için. :düsün:

euroline'dan geçen dahi iyi olurdu. Bu çok önemli bir detaydır, zira Türkiye'nin Kopenhag kriterlerini yerine getirdiği bundan önce defalarca söylenmişti. Şimdi başına "IF" eklenmesi o nedenle önemli bir detay.
Yani getirip getirmediğine bir daha bakılacak.

HAKAN
09-12-2004, 21:14
TURKİYE KOPENHAG KRITERLERINI YERINE GETIRMISTIR, AB GIRIS MUZAKERELERINI GECIKMEKSIZIN BASLATACAK -3. TASLAK METIN

Yukarıdaki metine karşılık euro-line bu haberi geçmiş cautionary doğru mu şimdi ??

Tabii ki yanlış ancak bu kadar alımı sadece bu habere bakarak yapmış olacak kadar kadar gözü kara mı bu adamların. Ben o an DOHOL ve ADNAC yi takip ediyordum. Bu haberden sonra aktiften alınan miktar çok fazlaydı.

pej
09-12-2004, 21:14
O cümledeki ''if'' Türkiyenin müzakeresi için şart getirmiyor,eğer Aralıkta bir karar alınacak ise diyor.

Esasında Euroline kısaltılmış tercümesi bence yanlış değil.

Orada söylenen :

Avrupa Konseyi EĞER Aralık 2004 toplantısında raporun ve komisyonun Türkiye'nin Kopenhag kriterlerini yerine getirdiğini salık vermesi durumuna binaen karar vermek durumunda ise Avrupa Birliği gecikmeksizin Türkiyenin katılma müzakerelerini başlatacaktır.

Yani Helsinkide kararlaştırıldığı şekilde diğer ülkelere uygulandığı gibi rapor ve komisyonun önerisine göre karar alınacak ise bu karar ancak gecikmeksizin müzakerelere başlama kararı olabilir diyor......

Bu bence yeni açılımlar,öneriler,yorumlar getirmenin önünü kesmeye çalışan bizim lehimize bir yorum.

onkel 3
09-12-2004, 21:20
Ayrıca

SIkIntI iste, üzerine konusulacak, tartIsIlacak bir seyler aranIyor . Malda oldugun zaman olumlu haberler ararsIn, malda olmadIgIn zaman öküz altInda buzagI ararsIn .

HAKAN
09-12-2004, 21:21
Avrupa Konseyi EĞER Aralık 2004 toplantısında raporun ve komisyonun Türkiye'nin Kopenhag kriterlerini yerine getirdiğini salık vermesi durumuna binaen karar vermek durumunda ise Avrupa Birliği gecikmeksizin Türkiyenin katılma müzakerelerini başlatacaktır.

Yani Helsinkide kararlaştırıldığı şekilde diğer ülkelere uygulandığı gibi rapor ve komisyonun önerisine göre karar alınacak ise bu karar ancak gecikmeksizin müzakerelere başlama kararı olabilir diyor......

Bu bence yeni açılımlar,öneriler,yorumlar getirmenin önünü kesmeye çalışan bizim lehimize bir yorum.

Haklısınız tekrar okuyunca ben de böyle algılıyorum. İmza :roll:

BONUSSİMO
09-12-2004, 21:22
http://www.finansanaliz.net/matriks/MemberFiles/1094-euroline2-20041209222120.JPG

Haberin gelmesi ve o saatten sonraki grafik takdirlerinize sunulur.İyi geceler.

imisen
09-12-2004, 21:37

evet yaa..bunlar en işveli dansözü zil diye takar , kıvırta kıvırta çalıp çalkalar evelallah ..

şuw
09-12-2004, 21:39
Tercüme hatalarından kaynaklanacak bir kaç IF bizi bu defa 23700 üstüne atar :D :D

Şu AB muhabbeti bizi perişan etti,eğer türkiyenin 2004 gündemi kendi iç meseleleri olsa %10 altına inmiş enflasyon ve 60 milyar dolar ihracatla borsa rahat rahat 2 cente ulaşırdı.

Şurda bir hafta daha ya sabır,önümüzdeki aylar güzel olacak.

UFO
09-12-2004, 21:46
Fazlasıyla haber odaklı olmuş yazılar. Böyle bir keskin dönemeç öncesi herkes endişeli, bu da normal.
Bugün BY 'lerin arzu ettiği volatilite vardı, ne kadar kafası karışan çok olursa o kadar iyi onlar açısından.
Temelde iki alternatif görüyorum.

1) İnandığım senaryo: Bu ileri geri sözler ne kadar devam ederse etsin Avrupa bizi bizim istediğimiz şartlarla kabul edecektir. Türkiye sadece Kıbrıs konusunda küçük bir geri adım atabilir, bu tolerans vardır. Dolayısıyla hiçbir şekilde hisse ve bono pozisyonu bozulmamalıdır. Dövizdeki artışlar, yabancı paranın girmesi için fırsat olarak kullanılacaktır. 17 Aralık sonrasında şiddetini kestiremediğim bir yukarı ralli yaşanacaktır. Elinde hisse ve bono tutanlar, kıpraşmazlarsa kazanacaklardır. Dökülenler arkadan bakacaklar ve ikna olup daha da yükselir diyerek girdikleri anda ki muhtemelen 2 cent civarı ellerine hisseler tutuşturulacaktır. Ama yükseliş daha sonra da devam edeceğinden çok fazla kazanamasalarda çok fazla kaybetmeyeceklerdir.

2) Daha az olasılık verdiğim senaryo: Klasik hareket, 17 Aralık 'ta çıkan kararın iyi olmayacağını düşünen yerli ve yabancı yatırımcılar düşen dövizi fırsat bilerek hisse pozisyonlarını kapatıp dövize yöneleceklerdir. Yerli yatırımcı kim tahmin edersiniz artık...:)
Bu hareket 17 Aralık 'a kadar sürecek, ancak karar sonrası, yahu elde edilen o kadar da kötü değilmiş denilerek hızlı bir toparlanma yaşanacaktır. Ancak 17 Aalık 'a kadar borsada fiyatlar oldukça düşmüş olacağından kıpırdamadan bekleyenler yükseliş sonrası ancak pata olacaklar, arada morali bozulup çıkanlar ise zararı sineye çekeceklerdir.

Bir İMKB filmi
Yazan: BY 'ler, oynayan KY 'lar :D

RAINBOW
09-12-2004, 21:50
Endeksimizin üzerindeki ölü toprağını atmak üzere olduğunu hissediyorum.. :roll:

wallstreet
09-12-2004, 21:51
Arkadaşlar if li ya da if siz ne farkeder sonuçta bu hafta gün gün bakıldığında borsaya hergün trilyonlarca para girmiş gözüküyor adamlar raporu tınlamıyor bile... eğer AB türkiye'den vazgeçtik dese bile merak etmeyin o cümleden yine olumlu birşey çıkarıp bu borsayı çıkaracaklar... şuan hiçbir yabancı gün verilmeye dair bir şüphe duymuyor duysalardı her allahın günü milyon dolarlık malları alıp alıp takaslarına yerleştirmezlerdi...

ağın
09-12-2004, 21:52
Sn Wallstreet...

Samsun'da askerlik yapacağın yerde ben 1976 Temmuzdan itibaren 20 ay askerlik yaptım. Çavuş Talimgah Taburu 1, bölükde. Ayrıca 2. bölük ile Er Eğitim Taburundan 5. bölük vardı. Güzel bir yer. Samsun'u kuş bakışı görebilirsin. ABD nin eski radar üssü. Hayırlı teskereler dilerim...

wallstreet
09-12-2004, 21:52
Onlar duymuyorsa ben neden duyayım ayrıca neden korkuyoruz anlamıyorum eğer baktık olmadı 17 aralıkta ab vermiyoruz kardeşim gün dedi endeks bir günde zınk diye 15 bine inecek hali yok en fazla maximum yapacağımız zarar %6 -7 olur bizde satar çıkarız 11 eylülde bile satış fırsatı vermişlerdi hiçbir kağıt taban olmadı... hadi biz satar çıkarızda bu adamlar bu kadar aldıkları milyonlarca malı nasıl 1 günde çıkacaklar esas onların korkması telaşlanması lazım hepimiz rahat olalım biraz onlar stress yapsın :)

hiçbir yabancı fon ya da banka salak değildir hergün milyonlarca lot alan yabancı bu endeksi 27-30bin arasına getirmeden bırakmaz kötü bir haberibile dünyanın en iyi haberi yaparlar merak etmeyelim...hepimize bol kazançlar stressten uzak günler diliyorum....

spek_avcısı
09-12-2004, 21:57
http://www.ntvmsnbc.com/news/299884.asp?cp1=1

hollanda bile bunu derse bence alırlar :)
http://www.cnnturk.com.tr/DUNYA/haber_detay.asp?PID=319&HID=1&haberID=57026

chaotic
09-12-2004, 21:58
Endeksimizin üzerindeki ölü toprağını atmak üzere olduğunu hissediyorum.. :roll:

Rainbow seninle aynı fikirdeyim lakin, piyasayı sallamaya devam edecekler, yukarı aşağı gidip geleceğiz, bu esnada 21xxx falan gösteriverirler belki. Sonrası iyi olacak ama fırsat varken dökebildiklerini dökecekler.

Bu arada, yeni avatarında sanki biraz endişeli bakıyorsun 2 cente doğru, eski avatar daha kendinden emindi. :D

izmut
09-12-2004, 21:58
adamlar gün vermesine verecek . ona avusturya ve fransa bile itiraz etmiyor. işin püf noktası kendi kamuoylarını tatmin etme. bak biz türkiyeye gün verdik ama ucu açık. müzakereler olumlu sonuçlanmayabilir. sonuçta politikacıların bir sonraki seçimde alaşağı olmamaları ilk öncelikleri.falanca kişi höt düyor ! bizimkiler aaa höt demiş satalım diyor. ardından diğeri hut diyor . bizimkiler aaaa ne güzel hut demiş hadi alıma geçelim diyor. 17 aralığa kadar senaryo böyle. 20sinden itibaren öküz ölecek ortaklık bitecek ya aşağı ya yukarı. ne olursa olsun hayırlısı

şuw
09-12-2004, 22:02
:eek:

Bu arada Türkiye piyasasına girmek için nakte dönen büyük fonlar dünya piyasalarını perişan etmiş durumda.

edvin
09-12-2004, 22:03
ab korkusu boşuna.yarın birgün çok güzel açıklamalar gelecek.ben portföyümü ab ye uyarladım ve ful mallandım bugun.

MAS
09-12-2004, 22:04
İyi olur iyi. Meraklanmayın.

pej
09-12-2004, 22:07
BNB Paribas AB Liderler konseyinde Chirac'ın ''evet'' diyeceğinden bu kadar emin olmasa idi borsa fiatının %50 üzerinde TEB'i alırmı idi.

Olumsuz olacağını bilse idi ve hala almak istiyorsa 17 Aralık sonrasını bekler,yarı fiatına alırdı.

AB kararının olumlu ve 2003 en geç Temmuz-Agustos müzakere tarihli olmasını bekliyorum ve buna göre de bu gün hisse oranımı %100'e çıkardım.

chaotic
09-12-2004, 22:12
tkf kötü açıldı, kapanışa doğru toparladı, az bir kayıpla kapandı. tkc seans boyunca düştü ve güniçi en düşüklerden, %2 civarı aşağıdan kapandı.

blue
09-12-2004, 22:15
bu gece RTE brükselden ne açıklama yapacak

aritmik
09-12-2004, 22:17
Yukarıdaki yazıları okuyan bir By eminim ellerini oğuşturuyordur...

Yani arkadaşlar birbirinize destek ve dolduruş konusunda üzerinize yok..Bu kadar ky bu kadar malda vede bu kadar dahada yukarısına emin ise bravo... :D

Bir if'den bile bu kadar etkilenen bir psikoloji karar açıklandıktan sonra nasıl davranacak..

Herkes pozisyonu itibariyle hissi vede hissevi hatta dolari yazıyor ve düşünüyor olabilir...Ancak ortada üzerinde dikkatle düşünülmesi gereken bir gerçek var...

En büyük beklentinin bitmesine sadece 6 iş günü kaldı...

Asıl gerçek budur..

Bu fiyatların içerisinde bu beklenti yoktu ki? diyenlere o zaman şu soruyu sormak ihtiyacı hissediyorum...

Yabancılar 2 milyar dolarlık malı hangi beklenti ile topladılar... :eek:

şuw
09-12-2004, 22:25
Sn Aritmik yabancılar elbette 2 milyar dolarlık senedi AB beklentisi için aldı,beklenti gerçekleşince 17 aralıkta 2 milyar dolarları sizce ne olacak. :D

gemici
09-12-2004, 22:26
kaderimiz iki harfe kalmis satar1m böyle borsan1n anas1n1....................

Ali Baba
Fiatlarin icinde her türlü beklenti vardir mutlaka.beklentilerinyönü ve gelismelerin seyri bundan sonraki fiat hareketleriniolusturacaktir.

sonuc olarak kisa dönemde her türlü calkantilar olabilir.ama uzun vadedeTürkiyenin önü acilmistir. AB li yada AB siz.

Hersey cokgüzel olmiyacak kisa zamanda ama daha güzelolacak.

blue
Yukarıdaki yazıları okuyan bir By eminim ellerini oğuşturuyordur...

Yani arkadaşlar birbirinize destek ve dolduruş konusunda üzerinize yok..Bu kadar ky bu kadar malda vede bu kadar dahada yukarısına emin ise bravo... :D

Bir if'den bile bu kadar etkilenen bir psikoloji karar açıklandıktan sonra nasıl davranacak..

Herkes pozisyonu itibariyle hissi vede hissevi hatta dolari yazıyor ve düşünüyor olabilir...Ancak ortada üzerinde dikkatle düşünülmesi gereken bir gerçek var...

En büyük beklentinin bitmesine sadece 6 iş günü kaldı...

Asıl gerçek budur..

Bu fiyatların içerisinde bu beklenti yoktu ki? diyenlere o zaman şu soruyu sormak ihtiyacı hissediyorum...

Yabancılar 2 milyar dolarlık malı hangi beklenti ile topladılar... :eek:
Sn Aritmik
bu kadar malı topladılar ama sence böyle büyük bir beklenti için yeterli karı yapabildiler mi acaba?

BUZZ
09-12-2004, 22:30
17 Aralıkta verilecek karar çoktan verildi!:...Bunu yabancılar biliyor ve o tarihe kadar ne koparırlarsa kar çünkü ondan sonra satacak adam zor bulunur. <22500 ün altına geldiğinde fonlar ve ky cıların satış yaptığına eminim.

aritmik
09-12-2004, 22:31
Sn Aritmik yabancılar elbette 2 milyar dolarlık senedi AB beklentisi için aldı,beklenti gerçekleşince 17 aralıkta 2 milyar dolarları sizce ne olacak. :D

Gerçekler her zaman satılır... :)

şuw
09-12-2004, 22:31
Sevgili Aritmik bombayı patlatıp hisse netten tüymüş. :D :D :D :D :D

Meğer burdaymış :mad:

aritmik
09-12-2004, 22:38
Sn Aritmik
bu kadar malı topladılar ama sence böyle büyük bir beklenti için yeterli karı yapabildiler mi acaba?

Adamlar o kadar güzel trade yaptılar ki maliyetleri bence çok düşük...

Ama illa yabancılar bu işten karlı çıkacaklar diye bir kural yok...

Hindistan'da yabancıların 5 yıldır devamlı alım yaptığını vede endeksinin 5 yıldır aynı seviyede olduğunu söyleyen bir dostumun kulaklarını çınlatmadan da geçemiyeceğim... :D :D

şuw
09-12-2004, 22:38
Gerçekler her zaman satılır... :)

----------------------/-----------------

Kesinlikle doğru söylüyorsunuz sn. Aritmik,ama nakitte olanlara satacaklar.

:D :D :D :D :D :D

blue
09-12-2004, 22:42
Sn Aritmik
Bence eger 17 aralık sonrası ciddi bir satış olacaksa ,17 aralık önceside ciddi bir yükseliş olması gerekmez mi?

aritmik
09-12-2004, 22:44
17 Aralıkta verilecek karar çoktan verildi!:...Bunu yabancılar biliyor ve o tarihe kadar ne koparırlarsa kar çünkü ondan sonra satacak adam zor bulunur. <22500 ün altına geldiğinde fonlar ve ky cıların satış yaptığına eminim.

Sevgili BUZZ..

Gül ve Erdoğan'ın bakışlarından vede konuşmalarından onların bile çıkacak karar konusunda net bir fikirde olmadıkları o kadar belli ki.. :eek:

Yabancıların bu kararı bilmelerinin pek mümkün olduğunu sanmıyorum...

Hem bilseler kasım da 200 milyon dolarlık alım yaparlarmıydı??? :D

Ayrıca forumların çoğuna baktığımda ky'lerin hala itinayla mal toplaması dışında ben pekde bir panik havası göremiyorum..

aritmik
09-12-2004, 22:47
Sn Aritmik
Bence eger 17 aralık sonrası ciddi bir satış olacaksa ,17 aralık önceside ciddi bir yükseliş olması gerekmez mi?

Şu anda tl bazlı tarihi zirveden sadece %6 aşağıda olduğumuzu bilmem hatırlatmama gerek varmı??

Lesta
09-12-2004, 22:49
Yerli fonlar yabancılardan belli bir iskontoyla malı alıp sonra kafalarına mal yeme riski olmadan endeksi yukarı çekebilebilirmi acaba. Teknik olarak böyle bir şey mümkünmü ve yasal mı?

blue
09-12-2004, 22:53
Şu anda tl bazlı tarihi zirveden sadece %6 aşağıda olduğumuzu bilmem hatırlatmama gerek varmı??
4-5 sene önceki tl bazlı zirveye bakıyorsan bence çok yanlış yaparsın AB beklentisi olmasaydı normal gündemle endeks daha yukarılarda olurdu.

wallstreet
09-12-2004, 22:54
arkadaşlar eğer 17 aralık beklentinizde şüphe varsa sizde beklentisi olan hisselere geçin mesela İMKB da beklentisi olan hangi hisse var ona geçin 17 aralıkta endeks düşse bileonların ilerideki beklentisi sebebiyle para kazanbilirsiniz yada imkb 100 de..şimdi ben durup duruken neden İŞ c alayım okadarda prim yapmışken İŞC belki %20 diüşer beklentisi olan kağıt %5 düşer(olumsuz bir durumda)...

iyi araştırma yapılmasınada gerek yok bir kaç hisse bariz toplanıyor ve altın gibi beklentileri var...

aritmik
09-12-2004, 22:55
----------------------/-----------------

Kesinlikle doğru söylüyorsunuz sn. Aritmik,ama nakitte olanlara satacaklar.

:D :D :D :D :D :D

Ama satacaklar işte....

Kimbilir belkide satamazlar.. :confused:

Yabancılar megatrend takibi falan yapmaya kalkabilirler..2014'deki kesin ab üyeliğine kadar 10 milyarlık mal topluyorlarmış.. :D

Tarih:2014.......endeks:23705...

Yorum:2013'de toplam 1milyar312 milyon dolarlık alım daha yaparak toplam alımlarını 2003'den beri 10 milyar doların üzerine çıkaran yabancılar 23700 direncinin kırılamaması halinde malları satacak adamda kalmadığından ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar..

NASIL SENARYO AMA.... :D :D

onkel 3
09-12-2004, 22:57
Sevgili BUZZ..

Gül ve Erdoğan'ın bakışlarından vede konuşmalarından onların bile çıkacak karar konusunda net bir fikirde olmadıkları o kadar belli ki.. :eek:

Yabancıların bu kararı bilmelerinin pek mümkün olduğunu sanmıyorum...

Hem bilseler kasım da 200 milyon dolarlık alım yaparlarmıydı??? :D

Ayrıca forumların çoğuna baktığımda ky'lerin hala itinayla mal toplaması dışında ben pekde bir panik havası göremiyorum..

Hocam ya, siz halen kücük hesaplar yapuyorsunuz ve kücük yatIrImcIyla ugrasiyorsunuz . öyle sanIyorumki 17 aralIktan sonra devler savasI yasanacak; yani öyle klasik hareketler olmuyacak . Sunu iyi biliyoruz bu adamlar 18 aralIk ta bu malI bize satmIyacaklar . SanIrIm esas hatayI surda yapuyorsunuz ve büyük resmi görmüyorsunuz . Bu büyük bir proje ve bu projenin kalbini TüRKIYE olusturuyor . Simdi yasadIklarImIz ise bu projenin hayata gecmesinin ilk adImlarI .

SaygIlar

b.a.b.a.l
09-12-2004, 22:59
Bu anketlerde "umurumda değil" seçeneği de olmalı benim gibiler için... Endeksi napiim benim senetlerim gitmedikten sonra. Nasıl olsa imkb 30' a bulaşmıyoruz.

hank
09-12-2004, 23:05
Kısa ve net, "IF" ters tepecek.

saat 15:30 > $:1435
seans kapanışı 16:30 > 1425

şimdi : 1446
http://finance.yahoo.com/q?d=t&s=USDTRL=X

pej
09-12-2004, 23:05
Şevgili aritmik,k/y sanırım ortalama %75 gibi senette.
Yabancı payı %50.5 lardan %52.8 e geldi.

Artık sıra diğer vatandaşları borsaya çekmeye geldi,bunu da şu haberler yapacak:

a-AB olumlu kararı ile şenlikler başlayacak ve AB müzakere sürecinde verilecek fonları gazeteler açıklar.Bunlar milyarlarca Avro.
b-Arkasında IMF borç ötelemesi ile cari açık endişelerinin giderilmesi (3.5 milyar dolar öteleme zaten önceki anlaşmadan hakkımız vardı,1.5 milyar dolar aynı şekilde kullanmadığımız para var v.s.).
c-Hemen arkasından not arttırım haberleri ve/veya TCMB faiz indirimi.
d-Birkaç büyük uluslararası şirketin yatırım veya şırket satın alma haberi.
e-THY'na ilave birkaç başarılı özelleştirme haberi; Erdemir, Petkim, Tekel, TürkTelekom v.s. olabilir

Bu bombardımana vatandaşımız sanırım zor dayanacaktır,seni bile aramızda tekrar göreceğimize eminim. :D

Eğer yine katılım olmaz ise o zaman yabancılar bir müddet daha yatırımcı olmak zorunda kalacaklardır. :o

O zaman AB yasalarına uyum çerçevesinde IMKB ile ilgili olan yasa düzenlemelerinin en kısa zamanda gündeme geleceğini göreceğiz.

Şu an sahip oldukları takasdaki %53 hisse ile bu yeni yasaların yürürlüğe girmesi sonrasında şirketlerde patronların çok başını ağrıtacak haklara sahip olacaklardır.

Ellerindeki tüm bu şirketlerin hisse değerinin bir Google kadar etmediği düşünülürse bunları daha sonra ellerini öpene diledikleri fiattan satmakta fazla zorlanmayacaklarını düşünüyorum.

aritmik
09-12-2004, 23:06
4-5 sene önceki tl bazlı zirveye bakıyorsan bence çok yanlış yaparsın AB beklentisi olmasaydı normal gündemle endeks daha yukarılarda olurdu.

Temelde düşüncelerde fark olduğu için sizinle uzlaşmamız çok zor...

Sizin gibi yorum yapanları anlamakta zorluk çekiyorum....

Arka arkaya 2 kere çok ciddi bir kriz yiyen(kriz günlerinde imf programı uygulanıyor vede yine ab beklentisi mevcut idi)bir ekonomiden çıktığımızı unutuyoruz...

Böylesine ağır bir kriz sonrası piyasa 0.4 centlerden 1.7 centlere gelebiliyorsa bunun nedeni veya nedenleri arasında ab beklentisini katmamak pekde doğru olmasa gerek..

Yoksa makroekonomik hedeflerin çoğu bence sadece ucuz dolar politakası sayesinde oluşturulmuştur....

Ab beklentisi ile bu kadar sıcak para girmiştir..cari açık yine ab beklentisi ile finanse edilmektedir..vs.vs..vs..

Serkopagus
09-12-2004, 23:06
Kanal D de başbakan konuşma yapıyor bilgilerinize sunulur.. :)

wallstreet
09-12-2004, 23:07
[QUOTE=Esen Yusuf]Hocam ya, siz halen kücük hesaplar yapuyorsunuz ve kücük yatIrImcIyla ugrasiyorsunuz . öyle sanIyorumki 17 aralIktan sonra devler savasI yasanacak; yani öyle klasik hareketler olmuyacak . Sunu iyi biliyoruz bu adamlar 18 aralIk ta bu malI bize satmIyacaklar . SanIrIm esas hatayI surda yapuyorsunuz ve büyük resmi görmüyorsunuz . Bu büyük bir proje ve bu projenin kalbini TüRKIYE olusturuyor . Simdi yasadIklarImIz ise bu projenin hayata gecmesinin ilk adImlarI .

evet kimse tarihten sonra gelecek fonları düşünmüyor milyarlarca dolarlık fonlardan bahsediliyor.. mal toplayan yabancılar yine başka yabancılara satacaklardır türkiyedeki yok genç spekülatörlerde, bıyıklı osman amcada yada hızlı trader, çılgın, vahşi, dehşet broker lakaplılarda onların satışlarını karşılayacak paramı var:.....

BUZZ
09-12-2004, 23:14
11 yıldır yabancılarla trade ederim ve ne yazıkki gerçek büyük yabancı kurluşlar herşeyi önceden bilirler. Soros İngiliz poundunu nasıl darmadağın ettti yıllar önce?..Yazılan tüm yabancı raporlarda da dikkatli olmak lazım. Basıma girmeden önce kontrol edilir ve alınmış pozisyonları destekleyici ve malı başkalarına yükleyici raporlar çıkarılır. Bizim hakkımızda çıkan son raporların nedense tersi oluyor. Bizim hükümetin karar hakkında bilgi olmaması çok normal bunlar çok gizli bilgilerdir va büyük kuruluşlar medya+finans bununla geçinmektedir. Ne yazsam boş, herkes kendi yoluna gider bu arada petroll dediğimiz gibi 2. ayağını yapıp 41 dolarlalara geldi. 46 dolarlalrı deneyecek eğer kıramazsa sert bir şekilde 35 dolarlara gider. Ama biraz alıcılı olup 50 dolarları tekrar denerse o zaman düşüş trendi biraz gecikebilr. Beklentim bu , hayırlısı!...

aritmik
09-12-2004, 23:18
Hocam ya, siz halen kücük hesaplar yapuyorsunuz ve kücük yatIrImcIyla ugrasiyorsunuz . öyle sanIyorumki 17 aralIktan sonra devler savasI yasanacak; yani öyle klasik hareketler olmuyacak . Sunu iyi biliyoruz bu adamlar 18 aralIk ta bu malI bize satmIyacaklar . SanIrIm esas hatayI surda yapuyorsunuz ve büyük resmi görmüyorsunuz . Bu büyük bir proje ve bu projenin kalbini TüRKIYE olusturuyor . Simdi yasadIklarImIz ise bu projenin hayata gecmesinin ilk adImlarI .

SaygIlar

Ben sadece kendi hesabımı yapıyor vede kendi düşüncelerimi yazıyorum..

Yani ben şu an böyle düşünüyorum ve hareketlerimi vede stratejilerimi ona göre çiziyorum..

Bu orman ve ağaç muhabbetinde sıkıldım..Ormanda yaşamıyorum ki görmeye çalışayım...Yada büyük resim dediğiniz şeye siz gerçekten inanıyormusunuz...Güçlü TÜRKİYE'ye kimse izin vermez..Biz ne zaman bu adamların projelerinde piyon olmaktan kurtulursak o zaman güçleneceğiz..

Bin kere yazdım...Bu bir OYUN..

vede bu oyunun sonunda tren her zaman devrilmiştir...

Yine devirecekler.... :mad:

Eğer şu an piyasada alım oranlarını arttıranlar yerliler olsaydı,sıcak para yerine gerçek yatırım parası gelseydi,size hak verebilirdim..

Ama gerçekler öyle değil... :mad:

blue
09-12-2004, 23:20
Sn Aritmik
Yabancıların 15 aralıktan sonra bende realizasyon yapacaklarını düşünüyorum ama ciddi bir ralli sonrası olacagını düşünüyorum mutlaka eninde sonunda satış gelecektir ama ya 17 aralık öncesi yada hemen sonrası hızlı bir yükselişle gel gel yapacaklardır ,peki sizce endeks şuan çok mu şişti normal seviyesi ne olmalı?

Garboy
09-12-2004, 23:30
Devletimiz büyüktür
Devletimiz güvenilirdir
Devletimizin yayın organı yanlış bilgi vermez
(Radyasyonlu çay,süt,fındık,patates haricinde :) )
Yerli sata dursun yabancı payı 17 aralıkta %60'a çıkacak
Son bir ayki yabancı takasına baksanıza beyler
hergün minik minik artıyor

wallstreet
09-12-2004, 23:33
arkadaşlar, ya ben anlamıyorum ya da bazı arkadaşlar anlatamıyor..eğer 17 aralıktan sonra bu kadar kar satışı yiyeceğimize dair beklenti varsa kimse aptal değil herkes malından 15 aralıkta çıkar düşünce yine alır.. ya da şöyle düşünelim 18 aralık baktık hafif satıcılı aa riske girmeye gerek yok der hemen elindekini çıkarırsın..

wallstreet
09-12-2004, 23:34
ne bu, endeks aniden 1000 puan düşecek bütün kağıtlar taban olucak ve kimseye satış fırsatı vermeyeceğinimi düşünüyorsunuz...bu karda realizasyon bekleniyorsa ve kimse keybet istemiyorsa herkes satar kağıdını çıkar ama yabancılar ya da milyonlarca lot alan adamlar bu beklentiyi bilerek yaratmış olmasın!!!! hakikaten çok komik 17 aralığa kadar milyonlarca lot al 18 aralıkta sat :D esas çıkış ocakta olacak ocakta belkide 30binleri göreceğiz..kimse çok büyük realize beklemesin...bu kadar mal 1 hafta sonra satılmak için alınmaz..mesela herhangi bir büyük kağıda bakalım takasında %50 yabancı var bu adam satıcı alıcı gelmez ise eğer bugünlerde aldığı kağıdı kaçtan satacak endeks 15binkenmi.... yani bugünlerde alıyorsa bu endeksi 27-30 bin aralığına çıkarmadan satmaz..ben bunu bilir bunu söylerim...

saygılar

_corleone_
09-12-2004, 23:38
ya bu yabancı payları bukadar önemli indikatörse; ben yabancı payı %20 iken mal alırım %60 kende satarım mantık bu olmazsa yanlış olur bence........... adam imkb yi alıp dondurucudamı saklıcakki devamlı mal alsın!! elinde mal coğalınca satacak azalınca alacak......... asıl korkulması gereken budur bence......

blue
09-12-2004, 23:40
RTE'den nasıl bir açıklama geldi acaba görüşmede ne konuşulmuş?

Garboy
09-12-2004, 23:40
madem tepedeyiz niye almaya devam ediyor
piyasanın %50 si zaten onların

aritmik
09-12-2004, 23:43
ya bu yabancı payları bukadar önemli indikatörse; ben yabancı payı %20 iken mal alırım %60 kende satarım mantık bu olmazsa yanlış olur bence........... adam imkb yi alıp dondurucudamı saklıcakki devamlı mal alsın!! elinde mal coğalınca satacak azalınca alacak......... asıl korkulması gereken budur bence......

Evet işte budur...

Korkulması gereken günlere yaklaşıyoruz.. :p

turkishwarrior
09-12-2004, 23:45
Yabancılara fazlada güvenmeyelim.Adamlar hergün trade yapabiliyor.2000 yılını hatırlayın.20.000 lerdeki endeksi gözünün yaşına bakmadan 12.000 lere getirmediler mi?Adamların Endeks 12.000 lerden aldıkları malları var.Örneğin DOHOL geçen yıl 1.000 TL. iken bu adamların ellerinde bu mal yokmuydu acaba?Maliyetleri en kötü ihtimalle 15.000 lerdedir.Olumlu olacak diyoruz(bende bu fikirdeyim) ama madalyonun diğer yüzünüde lütfen ihmal etmeyelim...

aritmik
09-12-2004, 23:46
esas çıkış ocakta olacak ocakta belkide 30binleri göreceğiz..

yani bugünlerde alıyorsa bu endeksi 27-30 bin aralığına çıkarmadan satmaz..ben bunu bilir bunu söylerim...

saygılar

1.Ocağa 21 gün kaldı... :p

2.Onlar 27-30 binden satmaya başladımı ky'ler kendilerine hangi seviyede gelebilirler.. :D

hank
09-12-2004, 23:47
yarın bende city yabancıdaki hesabımdan 2 lot meksa' daki hesabıma virmanlayıp düşürmezsem o yabancı oranını :dolar:

aritmik
09-12-2004, 23:50
Sn Aritmik
Yabancıların 15 aralıktan sonra bende realizasyon yapacaklarını düşünüyorum ama ciddi bir ralli sonrası olacagını düşünüyorum mutlaka eninde sonunda satış gelecektir ama ya 17 aralık öncesi yada hemen sonrası hızlı bir yükselişle gel gel yapacaklardır ,peki sizce endeks şuan çok mu şişti normal seviyesi ne olmalı?

Bence endeksin seviyesi kadar sizin cüzdanınızın şişikliği de önemli..

Benim cüzdan aşırı şişmişti...

Şişenleri yiyorum.. :D :D

BUZZ
10-12-2004, 00:00
Bağırta bağırta gidecek!...12000 den beri diyorum.....%300 ler %400ler ne güzel trendler.....Az laf çok iş.!:..

cenkog
10-12-2004, 00:03
IMKB 30 zaten 2 cent'in üzerinde ...

Tercüme hatalarından kaynaklanacak bir kaç IF bizi bu defa 23700 üstüne atar :D :D

Şu AB muhabbeti bizi perişan etti,eğer türkiyenin 2004 gündemi kendi iç meseleleri olsa %10 altına inmiş enflasyon ve 60 milyar dolar ihracatla borsa rahat rahat 2 cente ulaşırdı.

Şurda bir hafta daha ya sabır,önümüzdeki aylar güzel olacak.

derindeniz
10-12-2004, 00:34
.
işte sadece derinliğin denizlerde olduğunu sanan arkadaşa sorarım bu gün ki endeks hareketi erkekçemiydi haaaaaaa.yoksa ......................ha,söyle erkekçemiydi...........................

varlıgı denize baglı kardeşim endeks sapına kadar erkektir ben inecem dedi kimse tutamadı sözünün eridir.çıkacam diyor bak yarın kimse tutamayacak çıkacak.
Endeks delikanlıdır civandır merttir aynı zamanda kendisine yapılan yamugu unutmaz dikkat et bak seni kara listeye aldı gibime geliyor.....

ruhban
10-12-2004, 01:45
22.903,10 :d

Cenk-Uygur
10-12-2004, 02:09
Turkey

Ha bir dakika eger buradaki IF yuzunden satis yapacaksaniz cok yanlis edersiniz, niye? Cunku: Birkere "concluded that" yani sonucta kelimesini atlamayin. Gerisinde yazanlar ucuncu sahis kullanmis zaten kullanmak zorunda. Adamlar verilecek bir karar varsa oda Turkiye'ye muzakere tarihi verilmeli diyor. "If it were to decide" verilecek bir karar varsa anlaminda. Gerisinde zaten Turkiyenin Kopenhag kriterlerini yerine getirdigi soyleniyor. ;)

Niye bu kadar taktiniz kafayi anlamadim, gayet olumlu bir cumle. Siz onu bunu birakinda Zana dene kadinin yaptigina bakin, asil sorun onlar. :mad:

goçaş
10-12-2004, 07:27
Tıp, dişhekimliği, eczacılık ve veterinerlik mezunları gidiyor fakat orada sıhhiye çavuş okuluda var..Kıtada revirlerde görev alıyorlar..Bol yağış, genel özellikleri itibarı ile iyi bir yer..Hayırlı tezkereler :)

kardeş bolbol ot yolarsın

SunShine
10-12-2004, 07:32
Simdi bir IF endeksi dusurecek mi?
Ne if mis be...

Ben onu bunu bilmem.

Ben derim ki;

"Elin IFiyle kuyuya inilmez." :D

Fatih
10-12-2004, 07:53
Nedense beni bu gece uyku tutmadı 6dan beri netteyim..
Hadi bakalım neler olacak bugün seansta..
Elin IF'i ipi o kadar önemli değil bahsedilen konuda ki krıterleride yerine getirdiğimiz aşikarken..

ERKA
10-12-2004, 07:58
Turkcell'in yılın ilk dokuz ayına ilişkin net karı 443 trilyon 193 milyar 556 milyon lira oldu. Şirketlerden İMKB'ye gönderilen Uluslararası Finansal Raporlama Standartları'na (UFRS) göre hazırlanan, bağımsız sınırlı denetimden geçmiş, konsolide 9 aylık mali tablolara göre, Koç Holding'in net dönem karı 415 trilyon 260 milyar lira olurken, şirketin net karı 415.3 trilyon lira oldu. Söz konusu dönemde Migros, 41.1 trilyon lira, Vakıf Finansal Kiralama 2.3 trilyon lira kar açıklarken, Tat Konserve 35.5 trilyon lira, Banvit 8.6 trilyon lira zarar bildirdi. Bağımsız denetimden geçmemiş, konsolide 9 aylık sonuçlara göre de Acıbadem Sağlık 10.2 trilyon lira, Nuh Çimento 25 trilyon lira, Menderes Tekstil 894.9 milyar lira, Alkim Kağıt 704.2 milyar lira net kar elde etti. Aynı dönemde Egeplast 19.2 trilyon lira ve Mazhar Zorlu Holding 12.1 trilyon lira net zarar açıkladı

SENOL
10-12-2004, 08:10
Az önce omveri.net e baktım da dolar 1452 gozukuyor orada ...

Bu arada yabancı hisse oranları hicbir zaman olcu olamaz bunu unutmayalım 99 senesindeki yukseliste yabancıların en yuksek oranı hisse bazında 2000 agustos ayındaydı endeks bazında yukselisin tepe noktası neresiydi bir de onu hatırlıyalım 21 ocak 2000 aradan gecen onca ay sonra en yuksek seviyeye ulasmıs yabancı takas oranı ama ne olmus derseniz yabancı takasına mal alınmıs gibi gozukurken aslında maldan cıkılmıs bir nevi aldatılmısız takaslar hicbir zaman bizi yanıltmasın ...

Matchbox
10-12-2004, 08:12
USD 1.452.000 1.462.000

Kaynak : Garanti Bankası

gemici
10-12-2004, 08:16
varlıgı denize baglı kardeşim endeks sapına kadar erkektir ben inecem dedi kimse tutamadı sözünün eridir.çıkacam diyor bak yarın kimse tutamayacak çıkacak.
Endeks delikanlıdır civandır merttir aynı zamanda kendisine yapılan yamugu unutmaz dikkat et bak seni kara listeye aldı gibime geliyor.....
pardon aabey,gerçekten derin denizmisin.derin devlet gibi....................................

serdarkus
10-12-2004, 08:49
.... yabancı hisse oranları hicbir zaman olcu olamaz bunu unutmayalım 99 senesindeki yukseliste yabancıların en yuksek oranı hisse bazında 2000 agustos ayındaydı endeks bazında yukselisin tepe noktası neresiydi bir de onu hatırlıyalım 21 ocak 2000 aradan gecen onca ay sonra en yuksek seviyeye ulasmıs yabancı takas oranı ama ne olmus derseniz yabancı takasına mal alınmıs gibi gozukurken aslında maldan cıkılmıs bir nevi aldatılmısız takaslar hicbir zaman bizi yanıltmasın ...
Ben takas takibinden anlamam, o zaman da anlamıyordum. Basından hatırladığım ise gayet net..

Ocak.2000 ve önceki birkaç ayda, yabancılar gelecek borsa gidecek haberleri gündemdeydi hep. Ocak sonuna kadar böyle devam etti. Şubat sonuna doğru ise, haberlerin seyri birden değişti," Yabancılar daha önceden girmişti, Ocak.2000 de çıktılar" başlıklı tablolar eşliğinde düşüş gerekçesi olarak verildi.

zxcvb
10-12-2004, 20:58
99 senesindeki yukseliste yabancıların en yuksek oranı hisse bazında 2000 agustos ayındaydı
Bu gerçek mi?
O zamanlar böyle bir veri var mıydı?

derindeniz
10-12-2004, 22:39
pardon aabey,gerçekten derin denizmisin.derin devlet gibi....................................

bazıları öyle derler ama sen kısaca teşkilat de daha otantik oluyor...

erdeem
11-12-2004, 00:58
Hükümet IMF'den zaman istedi
HABERTÜRK Ankara Muhabiri Gulin Yıldırımkaya… Ankara’nın AB odaklı gündeminde, ekonomi cephesinde de önemli gelişmeler yaşanıyor. İki haftadır Ankara’da olan IMF heyetiyle görüşmelerde sona gelindi. Ekonomi yönetimi IMF’in yeni stand by öncesi şart koştuğu yapısal reformların yasalaştırılması için zaman istedi. Bu reformlar; bankalar kanunu, gelirler idaresinin yeniden düzenlenmesi ve sosyal güvenlik reformu

porta
12-12-2004, 20:19
Kapanış: 22.944

22500-23000
adako, atalay10, ayfer35, bahriyeli, bedo, beelzebub, berg, borsamania, bulent, burhan kara, cenkog, cincin, empee3, gemici1, Hadramut, izmut, JAKO, kaplanserhat, kaptannemo, korkmaz, Lesta, manishing, maral, old-bear, pej, Perke, porta, sabotek, Serkopagus, XZARA_, şuw
31
42.47%

RAINBOW
12-12-2004, 20:32
Çok bol adrenalinli bir haftaya girmekteyiz..

Belki de Borsamız tam tersi bir hareket yapar ve oldukça vasat hareket eder...çok düşük işlem hacimli ve yatay seanslara şahit oluruz..

Ya da korkutma senaryoları eşliğinde 22.000 altına sarkıtı sarkıtıverirler endeksimizi..

Fakat her halukarda portföylerimize sahip çıkalım...çıkmayanları uyaralım derim ben..

Saygılarımla..