PDA

View Full Version : Celik Kapi

ŞahMat
27-12-2004, 13:24
Daire girisine koyabilecegim saglam ve guvenli bir celik kapi markasi arastiriyorum. Markasinin saglamligi ve de guvenligi tarafinizdan, sahsen bir aninizla test edilmis ise tecrubenizi paylasmaniz daha bir makbule gecebilecegi gibi yine celik kapi konusunda topigimizde cesitli tavsiyeleriniz icin atisin serbest oldugunu bildirir saygilarimi iletirim..
yer : Antalya
selamlar..

DEVadam
27-12-2004, 18:28
Sayın CheckMate,Celik Kapi demişsiniz zannedersem bu Çelik Kapı demek :D

Kale kapı bu konuda alternatifsiz bir marka.
http://www.kalekapi.net/kalecelikkapiozellikler.html

ŞahMat
27-12-2004, 18:46
Turkiye'ye ilk gidiste bir tane Turkce klavye alacagim ve bu sorunlara son verecegim sayin DEVadam :)
Benim de topigi actiktan sonra yaptigim arastirmalar da (google sagolsun) kale ismine cok rastladim. Linki verdiginiz iyi oldu. Ismi gibi kapi gercekten..
Ilginize tesekkur ederim.
saygi ile,

San Francisco
27-12-2004, 18:56
Turkiye'ye ilk gidiste bir tane Turkce klavye alacagim ve bu sorunlara son verecegim sayin DEVadam :)

saygi ile,
Benim Klavye Türkçe ama gel görki Hisse nette baz1 harfleri yazam1yorum.
Mecburen "1" yerine yani(bir rakam1 degil, i nin noktas1z1z1) "i "leri kullan1yorum. Ayn1 zamanda yumu_ak g lerde hiç ç1km1yor. Amma velakin word de ve ba_ka programlarda herhangi bir problem yok.

Master
27-12-2004, 19:09
sn San Francisco ayni sorunu ya_1yorum :mad:

ŞahMat
27-12-2004, 19:10
Benim Klavye Türkçe ama gel görki Hisse nette baz1 harfleri yazam1yorum.
Mecburen "1" yerine yani(bir rakam1 degil, i nin noktas1z1z1) "i "leri kullan1yorum. Ayn1 zamanda yumu_ak g lerde hiç ç1km1yor. Amma velakin word de ve ba_ka programlarda herhangi bir problem yok.

oke, almaktan vazgectim o halde..

bu kale celik kapilarda cok pahaliymis bu arada..
http://www.kalekapi.net/kalecelikkapimodeller.htm

daha ucuzlarina ve gosterislilerine bakayim.. soyle hirsiz bakinca ben bu kapiyi nerden baksam 5 dakika da kesin acamam desin yane..

fason celik kapilara el atmak farz oldu.. yer antalya, olurda guzel bir linke denk gelirseniz, paylasmanizi rica ederim..

saygi ile,

San Francisco
27-12-2004, 19:14
çelik kap1n1 koruman için birde bir de demir kap1 laz1m..:) H1rs1zlar çelik kap1lar1da aç1yorlarm1_. Bunun yan1da ferfoje kap1 ypt1r1yorlar

ŞahMat
27-12-2004, 19:30
su dunyada guvenlige harcanan para hic bir seye harcanmiyor.. :mad:
sayenizde celik kapi da klavye gibi elimizde gumledi sayin San Francisco :D
tesekkurler..

Fatih
27-12-2004, 22:05
Çelik kapılarıda açıyorlar aslında açmıyorlar ya şuna yerinden söküyorlar diyeyim..:) Açmaktan kısa sürüyormuş..:) Aman dikkat iş çelik kapıda bitmiyor onu duvara sıkıca tutturmanız lazım yoksa hırsızlar dinlemiyor çerçesini kanıttırarak açıyorlar..

kentuf
27-12-2004, 22:09
çelik kapı kale alacağınıza gidip bir alış veriş merkezinden 400 milyonluk bir çelik kapı alın birde 35 milyona göstermelik bir alarm göz alın kapı üstüne takın kralı yaklaşamaz eve pehh.yoksa 1 milyar kapıyamı verilir .1 milyara gider manyak bir pörtföy yaparsın pehh.

San Francisco
27-12-2004, 22:11
Bzizm komsunun kapisi celikti Her nasilsa kan1rt1p içeri girdiler. Simdi celik kapi bir de üstüne ferfoje yaptiriyor. Ferfoje yi de sökerlermi bilmem

BOYNER
27-12-2004, 22:17
Çelik kapıyı, eski kapının üzerine esnemeyecek şekilde 0 boşlukla takılmasına dikkat edin...

fiora
27-12-2004, 22:33
İlahi kentuf.. Güldürdün beni..
Onlar o "göstermelik gözü" de KÖR etmesini biliyorlar ama:))

ŞahMat
28-12-2004, 00:22
çelik kapı kale alacağınıza gidip bir alış veriş merkezinden 400 milyonluk bir çelik kapı alın birde 35 milyona göstermelik bir alarm göz alın kapı üstüne takın kralı yaklaşamaz eve pehh.yoksa 1 milyar kapıyamı verilir .1 milyara gider manyak bir pörtföy yaparsın pehh.

valla dogru soze ne denir :D kapinin fiyatindan cok gosterisli goze pek durmasi goze saglam gelmesi cok onemli.. bir de sahte alarm goz oldumuydu, tamamdir..

"göstermelik bir alarm göz" iyi fikir tuttum.. sagol varol..

ŞahMat
28-12-2004, 00:25
Bzizm komsunun kapisi celikti Her nasilsa kan1rt1p içeri girdiler. Simdi celik kapi bir de üstüne ferfoje yaptiriyor. Ferfoje yi de sökerlermi bilmem

ne kadar masraf o kadar hirsizin ilgisini cekiyor gibi geliyor bana.. "ha bunlarda kesin kiymetli esyalar mevcuttur" imajini da verdikmi halimiz nicedir yane..

ŞahMat
28-12-2004, 00:26
Çelik kapılarıda açıyorlar aslında açmıyorlar ya şuna yerinden söküyorlar diyeyim..:) Açmaktan kısa sürüyormuş..:) Aman dikkat iş çelik kapıda bitmiyor onu duvara sıkıca tutturmanız lazım yoksa hırsızlar dinlemiyor çerçesini kanıttırarak açıyorlar..

Sn. Fatih bilginizi paylastiginiz icin tesekkur ederim..

ŞahMat
28-12-2004, 00:28
Çelik kapıyı, eski kapının üzerine esnemeyecek şekilde 0 boşlukla takılmasına dikkat edin...

Ben eski kapiyi sokup yerine celik kapiyi yerlestirecegiz sanmistim oysa anladigim kadari ile eski kapi ile birlikte kullanilacak :confused:

San Francisco
28-12-2004, 00:54
benim de gördüğüm eski kapılar sökülüyordu. Bu metodu bende duymadım..
Bu arada klavye problemimi çözdüm .ı" yerine 1 yazmıyor.. Bu tür problemleri olan varsa özelime yazsın.

greenback
28-12-2004, 01:15
koçtaşta bu işi uzmanlarına danışıp çözebilirsiniz.pahalı olur belki ama güvenilir olur...
çelik kapı ile tahta kapının anormal bir farkı yoktur.ikiside kanatlardan esner.alacağınız kapıdan ziyade,kilit önemlidir.yukarı açılan kilit tercih ederseniz,hırsızınız ,yıkım ekibi olmadan kapınızı kıramaz....
yukarıdan kastım,tavana doğru idi..

BOYNER
28-12-2004, 01:21
Ben eski kapiyi sokup yerine celik kapiyi yerlestirecegiz sanmistim oysa anladigim kadari ile eski kapi ile birlikte kullanilacak :confused:

Eski kapıyı sökün tabi :) , ama eski kapının kasası yerinde kalsın. Eğer kasayı sökerlerse betonla, çelik kapı arasına köpük sıkarak dolduruyorlar. Bu da hırsızların kapıyı esneterek içeri girmelerini kolaylaştırıyor. Ama tahta kasa kalırsa, esnetme olayı ortadan kalkar...

supersonic
28-12-2004, 08:59
Abi şimdi hurdacıya gidiyosunuz, eski püskü çıkma demir kapı alıyosunuz. Eve gelirken bi de kaynakçı alıyosunuz yanınıza buraya kadar tamam.

Kapıyı ve çerçevesini bi güzel monte ettiriyorsunuz. Değil hırsız, itfaiye gelse kırmadan açamayacağı antika mı antika kilitleri bile vida yerine kaynakla monte edilmiş, bütün mahalleyi ayağa kaldırmadan kırılması imkansız canavar gibi bir demir kapınız oluyor.

Afiyet olsun.

MUSTİS
28-12-2004, 09:19
Topigi okuyunca aklima geldi.Turkiye de yazlikta komsum
Kendisi marangoz,evinin giris kapisini kendisi yapmisti bende ona neden celik kapi yaptirmadigini sordum,bosver ben kapinin hasini yaptim gelsin hirsiz acsin da goreyim demisti.
Hakikaten oyle bir yapmis ki? bende sonra ona hak verdim,dis kapi surgulu sola dogru
aciliyor,normal kilit var,ozelligi ise kapinin obur tarafinda duvar icinde kalan kisminda
da kilit var onuda duvar dan delik acarak yapmis ve kiliti goremiyorsunuz...
Kendi icadi....

lutas
28-12-2004, 09:23
Aha Da BÖyÜk BÖyÜk Yaziyom
En Önemlİ Noktaaaa

Kapinin Yan Taraflarina Sakin KÖpÜk Siktirmayin
Oraya Çİmento DÖkmelerİ Gerekİr.
Kapinin SaĞ Ve Sol Üst Kenarlarinin Beton Kismini Kirarlar.
Ordan Baya Bİ DÖkerler.ama Malİyet Artmasin DeyÜÜÜ ÇoĞu Bunu Yapmaz .malzemeden KaÇar.
Yoksa Bİ Levye İle Kanirtti Mi AhŞaptan Bİle Kolay AÇilir.
Haberİn Olaaaa.

ŞahMat
28-12-2004, 09:25
Eski kapıyı sökün tabi :) , ama eski kapının kasası yerinde kalsın. Eğer kasayı sökerlerse betonla, çelik kapı arasına köpük sıkarak dolduruyorlar. Bu da hırsızların kapıyı esneterek içeri girmelerini kolaylaştırıyor. Ama tahta kasa kalırsa, esnetme olayı ortadan kalkar...

sn BOYNER, simdi anladim :) cok tesekkurler..

ŞahMat
28-12-2004, 09:28
Abi şimdi hurdacıya gidiyosunuz, eski püskü çıkma demir kapı alıyosunuz. Eve gelirken bi de kaynakçı alıyosunuz yanınıza buraya kadar tamam.

Kapıyı ve çerçevesini bi güzel monte ettiriyorsunuz. Değil hırsız, itfaiye gelse kırmadan açamayacağı antika mı antika kilitleri bile vida yerine kaynakla monte edilmiş, bütün mahalleyi ayağa kaldırmadan kırılması imkansız canavar gibi bir demir kapınız oluyor.

Afiyet olsun.

sevgili supersonic, sagol varol tavsiye icin, degisik bir yaklasim getirmissin..

ŞahMat
28-12-2004, 09:34
Topigi okuyunca aklima geldi.Turkiye de yazlikta komsum
Kendisi marangoz,evinin giris kapisini kendisi yapmisti bende ona neden celik kapi yaptirmadigini sordum,bosver ben kapinin hasini yaptim gelsin hirsiz acsin da goreyim demisti.
Hakikaten oyle bir yapmis ki? bende sonra ona hak verdim,dis kapi surgulu sola dogru
aciliyor,normal kilit var,ozelligi ise kapinin obur tarafinda duvar icinde kalan kisminda
da kilit var onuda duvar dan delik acarak yapmis ve kiliti goremiyorsunuz...
Kendi icadi....

Helal olsun marangoz abime, ozel kapi yapip hirsizi bi guzel captan dusurmus tabii.. paylasim icin tesekkur ederim ustad..

ŞahMat
28-12-2004, 09:36
koçtaşta bu işi uzmanlarına danışıp çözebilirsiniz.pahalı olur belki ama güvenilir olur...
çelik kapı ile tahta kapının anormal bir farkı yoktur.ikiside kanatlardan esner.alacağınız kapıdan ziyade,kilit önemlidir.yukarı açılan kilit tercih ederseniz,hırsızınız ,yıkım ekibi olmadan kapınızı kıramaz....
yukarıdan kastım,tavana doğru idi..

sn greenback, tavsiyeniz icin tesekkur ederim..

Salacaklı
28-12-2004, 09:41
Herşey ortada

Demek ki Köşeler dönüldü...

Sıra Kazançları emniyete almaya Kaldı..

Gözü olan namerd olsun...

:D :roll: :D

ŞahMat
28-12-2004, 09:43
Aha Da BÖyÜk BÖyÜk Yaziyom
En Önemlİ Noktaaaa

Ordan Baya Bİ DÖkerler.ama Malİyet Artmasin DeyÜÜÜ ÇoĞu Bunu Yapmaz .malzemeden KaÇar.
Haberİn Olaaaa.

Sayenizde haberim oldu sn lutas, tesekkur ederim.. "neyse parasini veririz kardesim, bol cimento dok lutfen!.." diyecegim ;)

San Francisco
28-12-2004, 09:43
Haberİn Olaaaa.
Beton düküldüğünden, verdiği nemden dolayı içindeki saç, zamanla çürüyormuş.

ŞahMat
28-12-2004, 09:56
Herşey ortada

Demek ki Köşeler dönüldü...

Sıra Kazançları emniyete almaya Kaldı..

Gözü olan namerd olsun...

:D :roll: :D

Allah herkese nasip eylesin, eylerken icinde mutlu olunmasini temenni ederim elbette, yoksa neye yarar ki.. Yanliz benim is biraz tam tersi oldu sn salacakli.. Almistim simdi satacagim. Iceride iki klima vesaire var. Kimse de kalmadi artik orada, fiyat-kalite-tecrube kombinasyonu ile hem guvenligi hem de gosterisi artirip 2005 icinde satmayi dusunuyorum..

lutas
28-12-2004, 10:14
Beton düküldüğünden, verdiği nemden dolayı içindeki saç, zamanla çürüyormuş.

Bu dış kapı değil ki. Hele merdiven kısımlarında da kalorifer peteği varsa hiçbirşey olmaz.Olsa bile 15-20 yıldan önce çürüme yapacaksa onun malı zaten çelik kapı deyüü satmasın...

Artı fiyat/maliyet/kazanç korelasyonundan özetle,
''Hırsız Girmesinden İyidir Çıkar'' bence...

ŞahMat
29-12-2004, 09:20
Topikten ilgisini, yardimini, bilgisini, tecrubelerini esirgemeyen ve emegi gecen herkese cok tesekkur ederim.. Bugun itibari ile islem tamamlanacaktir ;)
Hayirli olsun..
Saygilarimla,

MUSTİS
29-12-2004, 09:27
Topikten ilgisini, yardimini, bilgisini, tecrubelerini esirgemeyen ve emegi gecen herkese cok tesekkur ederim.. Bugun itibari ile islem tamamlanacaktir ;)
Hayirli olsun..
Saygilarimla,
Hayirlisi olsun..Umarim istedigin sekilde satarsin........

mirage
29-12-2004, 09:52
BİRKAÇ hafta önce Kanal D Haber’de bir tartışma yaşadık. ‘Euro’ya ne diyeceğiz?’ Çünkü her ülke kendine göre söylüyor. Öro diyen var, Öyro diyen var, Yüro diyen var. Biz ne diyeceğiz.

Sonunda TDK’nın önerisi aklımıza yattı.

TDK diyor ki, her ülke kendi dilinde Avrupa’nın ilk iki hecesini söylüyor. Biz de öyle yapalım. Ve bir de öneri yapıyor: Avro.

Biz de Avro diyoruz. Kulağa biraz garip geldiğini kabul etmeliyim.

Ama en azından ‘bizce’.

ŞahMat
29-12-2004, 12:09
hocam hayir mi ? :D

ŞahMat
29-12-2004, 12:10
Hayirlisi olsun..Umarim istedigin sekilde satarsin........

sagolasin ustad..

ozguraksoy9134
17-11-2011, 14:23
benim bildiğim en iyi çelik kapı (http://www.celikkapimodelleri.gen.tr/) ve çelik kapı modelleri (http://www.celikkapimodelleri.gen.tr/) sitesi