PDA

View Full Version : FONFK Fon Finansal Kiralama

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

pardon
22-01-2010, 17:30
ayriyeten serbest marjada kafayı takmayın,serbest marj fiyatın oturması için uygulanan bir yöntem,sisin elinizde p.tesi gözde olmayacak en erken perşembe,cuma hesabına geçer dolayısıyle güniçi yapacağı hareketin sizlere faydası olmaz.

başar
22-01-2010, 17:33
bedelsizi 1000 lira üstünden veriyor;elindekilotu 0.758 le çarpıp çıkan sonucu bugünkü kapanış rakamına böleceksin.

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimizin kısmi bölünme işlemi sonuçlanmış olup, 25/01/2010 tarihinde bir adet şirketimiz hissesine karşılık 0,758407587 adet Gözde Finansal Hizmetler A.Ş. hissesi verilecektir.
Saygılarımızla.

1 Adet FFK = 0,75840787 Adet Gözde

Hesap dogru 1000 Lot = 758 Lot Gözde başka bir hesap yok.

Oluşacak fiyat belli değil.

pardon
22-01-2010, 17:39
[QUOTE=başar;3953933]Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimizin kısmi bölünme işlemi sonuçlanmış olup, 25/01/2010 tarihinde bir adet şirketimiz hissesine karşılık 0,758407587 adet Gözde Finansal Hizmetler A.Ş. hissesi verilecektir.
Saygılarımızla.

1 Adet FFK = 0,75840787 Adet Gözde

Hesap dogru 1000 Lot = 758 Lot Gözde başka bir hesap yok.

Oluşacak fiyat belli değil.[/QUOTE olabilir çünkü bugüne kadar böyle bir şirket yavrulaması sonucu bölünme olayı yaşamadım. o zaman size şunu söyleyeyim alacağınız gözde ve elinizdeki fonfk'nın toplam değeri bugünküyle aynı olacak,yani bu bölünme sonucunda elinideki değer aynı kalacak;burada öenmliolan bu bölünmeden doğan enerji sonucu kağıtların nereye gideceği.

Asmiltak
22-01-2010, 17:54
Karar hayırlı olsun.. Bakalım önümüzdeki hafta neler gösterecek bizlere..

puerto
22-01-2010, 18:38
her ne olursa olsun yeni emeklemeye çalışan bir hisse senedi olarak görüyorum ikisinide..gidecekleri daha uzun bir yol olduğuna inaniyorum..

şahsi fikrimdir..kimseyi bağlamaz..

başar
22-01-2010, 19:19
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [FONFK, GOZFN] 22.01.2010 19:09:58

Bölünmeye İlişkin Duyuru

FFK Fon Finansal Kiralama A.Ş.'nin (FFK Fon Fin. Kir.) iştirakleri olan Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. ve Kaynak Finansal Kiralama A.Ş.'nin sermayelerinde sahip olduğu iştirak hisselerinin, Gözde Finansal Hizmetler A.Ş.'ne (Gözde Finansal Hizmetler) net kayıtlı değerleriyle ayni sermaye olarak konulması suretiyle kısmi bölünmesi işlemine ilişkin pay değişim işlemlerinin 25.01.2010 tarihinden itibaren gerçekleştirilecek olması nedeniyle Borsa'daki uygulama aşağıda gösterildiği biçimde yapılacaktır:

Bölünme işlemine ilişkin Duyuru'da, Uzman Kuruluş tarafından bölünmeye konu iştiraklerin değerlerinin tespitine ilişkin hazırlanan raporda, yeni kurulan Gözde Finansal Hizmetler'e devredilecek olan Kaynak Finansal Kiralama A.Ş. ve Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.'nin toplam piyasa değerlerinin 1.291.144.366 TL olduğu belirtilmektedir. Bu tutar dikkate alındığında Gözde Finansal Hizmetler'in sahip olacağı payların piyasa değeri 45.274.339,70 TL, dolayısıyla 35.529.030 TL tutarındaki kuruluş sermayesine göre 1,00 TL nominal değerli 1 adet Gözde Finansal Hizmetler payının fiyatı 1,27 TL olarak hesaplanmaktadır. Bölünme öncesi FFK Fon Fin. Kir.'in 22.01.2010 tarihli İkinci Seansta gerçekleşen ağırlıklı ortalama fiyatı olan 3,00 TL dikkate alındığında, bölünme sonrası 1,00 TL nominal değerli 1 adet FFK Fon Fin. Kir. payının fiyatı ise 2,04 TL olarak hesaplanmaktadır.

Bölünme öncesi FFK Fon Fin. Kir.'in 22.01.2010 tarihli İkinci Seansta gerçekleşen ağırlıklı ortalama fiyatları baz alınarak hesaplanan piyasa değerinin, bölünme işlemi sonrası ortaya çıkan şirketlerin 30.06.2009 tarihli özkaynaklarına göre ağırlıklandırılarak dağıtılması sonucunda, 1,00 TL nominal değerli 1 adet Gözde Finansal Hizmetler payının değeri 0,96 TL olarak, 1,00 TL nominal değerli 1 adet FFK Fon Fin.Kir. payının değeri ise 2,28 TL olarak hesaplanmaktadır.

Bölünme sonrası FFK Fon Fin. Kir. ve Gözde Finansal Hizmetler payları için çeşitli yöntemlere göre farklı fiyatlar hesaplanabildiğinden tek bir baz/referans fiyat verilememekte olup, söz konusu paylar 25.01.2010 tarihli Birinci Seansta serbest marjla işlem görecektir.

Gözde Finansal Hizmetler'in payları 25.01.2010 tarihinden itibaren "İMKB İkinci Ulusal" ve "İMKB İstanbul" endeksleri kapsamına alınacak olup, 25.01.2010 tarihinden itibaren İMKB Endekslerinin hesaplanmasında;
1- FFK Fon Fin. Kir.'in sermayesi 46.846.881 TL, saklama oranı %20,
2- Gözde Finansal Hizmetler'in sermayesi 35.529.030 TL, saklama oranı %20,
olarak dikkate alınacaktır.

HER İKİSİ DE SERBEST MARJ

KARALAMAYA ÇALIŞANLARA YALAN YANLIŞ BİLGİLER VERENLERE İŞTE İSPAT

ninova12
22-01-2010, 20:37
Bu durumda bizim karımız kağıdın yaratacağı sinerji mi olacak

alpyaz
22-01-2010, 23:16
İkinci açıklamayı okudum serbest marjla açılacakmış, şirketi aradığımızda farklı söylemişlerdi...hayırlısı....pazartesi hareketli geçecek ..

garips
23-01-2010, 00:29
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [FONFK, GOZFN] 22.01.2010 19:09:58

Bölünmeye İlişkin Duyuru

FFK Fon Finansal Kiralama A.Ş.'nin (FFK Fon Fin. Kir.) iştirakleri olan Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. ve Kaynak Finansal Kiralama A.Ş.'nin sermayelerinde sahip olduğu iştirak hisselerinin, Gözde Finansal Hizmetler A.Ş.'ne (Gözde Finansal Hizmetler) net kayıtlı değerleriyle ayni sermaye olarak konulması suretiyle kısmi bölünmesi işlemine ilişkin pay değişim işlemlerinin 25.01.2010 tarihinden itibaren gerçekleştirilecek olması nedeniyle Borsa'daki uygulama aşağıda gösterildiği biçimde yapılacaktır:

Bölünme işlemine ilişkin Duyuru'da, Uzman Kuruluş tarafından bölünmeye konu iştiraklerin değerlerinin tespitine ilişkin hazırlanan raporda, yeni kurulan Gözde Finansal Hizmetler'e devredilecek olan Kaynak Finansal Kiralama A.Ş. ve Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.'nin toplam piyasa değerlerinin 1.291.144.366 TL olduğu belirtilmektedir. Bu tutar dikkate alındığında Gözde Finansal Hizmetler'in sahip olacağı payların piyasa değeri 45.274.339,70 TL, dolayısıyla 35.529.030 TL tutarındaki kuruluş sermayesine göre 1,00 TL nominal değerli 1 adet Gözde Finansal Hizmetler payının fiyatı 1,27 TL olarak hesaplanmaktadır. Bölünme öncesi FFK Fon Fin. Kir.'in 22.01.2010 tarihli İkinci Seansta gerçekleşen ağırlıklı ortalama fiyatı olan 3,00 TL dikkate alındığında, bölünme sonrası 1,00 TL nominal değerli 1 adet FFK Fon Fin. Kir. payının fiyatı ise 2,04 TL olarak hesaplanmaktadır.

Bölünme öncesi FFK Fon Fin. Kir.'in 22.01.2010 tarihli İkinci Seansta gerçekleşen ağırlıklı ortalama fiyatları baz alınarak hesaplanan piyasa değerinin, bölünme işlemi sonrası ortaya çıkan şirketlerin 30.06.2009 tarihli özkaynaklarına göre ağırlıklandırılarak dağıtılması sonucunda, 1,00 TL nominal değerli 1 adet Gözde Finansal Hizmetler payının değeri 0,96 TL olarak, 1,00 TL nominal değerli 1 adet FFK Fon Fin.Kir. payının değeri ise 2,28 TL olarak hesaplanmaktadır.

Bölünme sonrası FFK Fon Fin. Kir. ve Gözde Finansal Hizmetler payları için çeşitli yöntemlere göre farklı fiyatlar hesaplanabildiğinden tek bir baz/referans fiyat verilememekte olup, söz konusu paylar 25.01.2010 tarihli Birinci Seansta serbest marjla işlem görecektir.

Gözde Finansal Hizmetler'in payları 25.01.2010 tarihinden itibaren "İMKB İkinci Ulusal" ve "İMKB İstanbul" endeksleri kapsamına alınacak olup, 25.01.2010 tarihinden itibaren İMKB Endekslerinin hesaplanmasında;
1- FFK Fon Fin. Kir.'in sermayesi 46.846.881 TL, saklama oranı %20,
2- Gözde Finansal Hizmetler'in sermayesi 35.529.030 TL, saklama oranı %20,
olarak dikkate alınacaktır.

HER İKİSİ DE SERBEST MARJ

KARALAMAYA ÇALIŞANLARA YALAN YANLIŞ BİLGİLER VERENLERE İŞTE İSPAT
Verilen gözde fin %75,6 saklama oranı %24,4

andyxp1
23-01-2010, 02:12
Çok ilginç olacak. Şimdiye kadar borsada bu tür bir bölünme görmemiştim. ilk olacak.
Büyük olasılık sadece özkaynaklarda eksilme olacak. Sermaye azaltımı gibi bir şey söz konusu değil; zaten mantıklı da değil.
FONFK 2010'a hızlı girdi. Ardından sürprizler gelebilir. Son yılların acısı çıkabilir. Ben bölünme öncesinden almıştım. KY'yı epey bir süründürdüler. Portföyde az zaman birbirimizi hasmane duygularla süzmedik.Ama inat edip satmadım. His olarak şimdi vakti geldi gibi görünüyor.
Ortalık çok hareketlenebilir de, Hisse satışı, 12 aylık karın yüksek gelmesi. Leasing sektörünnü nihayet harekete geçmesi, hatta Türkiye Finans'ın da borsaya açılması gibi sürprizler olabilir. ama bu hareketlerin başlangıç noktasında hissenin fiyatının düşük olması yükselme olasılığını daha mümkün kılıyor. Aşağı gitse nereye gidecek? Pek aşağıya gime yeri kalmadı. En azından hissede kalıp heyecan yaşamak ilginç gelecek bana. Herşey olabilir ama canımın sıkılmayacağı kesin gibi. Hayırlısı olsun bakalım..
Leasing sektörü, kriz, KDV'nin %18'e çıkması gibi riskleri artık bertaraf edip kendilerini ispat ettiler. 2009 bilançoları tüm olumsuzluklara rağmen hep karlı. 12 aylıklar da olumlu gelişme bekliyorum. Bunların da etkisi olmalı.

analiz/5
23-01-2010, 09:43
inşallah pazartesi endeksi takmazda hareket eder.dow göçmüş yine

tsubasaa
23-01-2010, 12:03
olayı yanlış anlamadıysam fonfk daki 9 mlyon lotun bir kısmı gozfn olcak.
bi kaç yanlış bilgilendirme olmuş.
1 lot fonfk ya 0.75 gozfn geçecek hesabınıza.
p.tesi elinizde gözfn olmaz denmiş.bazı aracı kurumlar t+2 den önce hesaba geçmezler.iş yatırım gibi.hepsinde aynı değildir durum geçenlerde olur.ama hesabında gozfn göremeyenler aracı kurumlarını arayıp hisseleri satabilirler.

1 den fazla fiyat hesaplama şekli olmasından dolayı fiyat oluşumu piyasaya bırakılacak(serbest marj)..
hesaplama yöntemleri son seans ortalama fiyatını 3 tl yi baz aldığından açılması gereken fiyata göre 1000 lotta şu anki değerlerine göre 5 tl eksi açıyor.

analiz/5
23-01-2010, 13:49
Arkadaşlar pazartesi her iki kağıdın yönü hakkında yorumu olan varmı.

risk ci
23-01-2010, 13:55
slm foruma evet dünki spk bülteninde fonfk ile yeralan bilgiler benim bütün umutlarımı çökertti. Ha bu serbest marj olayı 0 da olabilir 1000 de olabilir onu allah bilir yeterki alıcısı olsun bu arada dünki dow un çöküşüde beni bayağı kaygılandırdı. Şunu söylemek istiyorum özellikle bir hesap yapmışlar eğer ki bu hesaplara göre olsa idi kağıdın dün 10'dan kapanması lazımdı yani fonfk yine yaptı yapacağını bu kağıt ve yan kuruluşundan gözfn birşey beklemek bana göre boşmuş neyse elimde kalanlarıda pazartesi verceğim ve bir daha böyle hatalar yapmamaya çalışacağım (Fonfk gibi) neyse onun yerini dolduracak başka kağıtlar var birkaç tane artık hevesimi onlara saklıyorum hele bir çıkalım şu fonfk belasından ondan sonra düşünürüz.

ninova12
23-01-2010, 16:10
Olumsuz düşünme sebein nedir arkadaş?

analiz/5
23-01-2010, 17:02
gönül isterki pazartesinden itibaren afyon çimento örneğini fon ve gözdede yaşayalım

risk ci
24-01-2010, 13:39
gönül isterki pazartesinden itibaren afyon çimento örneğini fon ve gözdede yaşayalım
Gönül ne istemez ki yeterki hayalini kur

risk ci
24-01-2010, 13:47
Evet .....

ninova12
24-01-2010, 14:26
Amerika göçtü.Çok şanssız biraz da şanssız bırakılmış bir kağıtsın

pardon
24-01-2010, 14:46
dow'un göçmesi kötü ama götürecek olan adam dowu mowu sallamaz yeterki götürmeyi kafaya koysun;bakalım p.tesi ne olacak;şahsi beklentim %10-20 arası bir yükseliş olacağı yönünde.

ninova12
24-01-2010, 14:53
Gözde nin kuruluş amacına dayanarak fonfk dan daha hızlı gideceğini düşünüyorum tabiki yarın değil zaman içinde

risk ci
24-01-2010, 14:58
dow'un göçmesi kötü ama götürecek olan adam dowu mowu sallamaz yeterki götürmeyi kafaya koysun;bakalım p.tesi ne olacak;şahsi beklentim %10-20 arası bir yükseliş olacağı yönünde.

spek sen olsan yarın götürür müsün?

neden07
24-01-2010, 15:31
arkadaşlar bana göre spekler hesaplarını hep bölünme üzerine kurdular en son bedelsiz verdiklerinde bile gözde yi düşündüler. yarın ben çok iyi bir seans bekliyorum gözde ve fonfk için ytd.

fatimi
24-01-2010, 16:28
spek sen olsan yarın götürür müsün?

spekler için ne güzel bir fırsat olur endeksin göçmesi panikle satanların hepsini bir güzel alır ellerinden.(tabiki götürmek istiyorsa kağıdı gitmeyecekse endeks %5 artıda olsa gitmez çok gördük o günleri). Amerika birgün düştü diye bu panik niyeki?amerika defalarca %2 artı kapadı,ertesi günleri tavanmı oldu fonfk.cuma endeks çokmu iyiydide fonfk prim yaptı?henüz tren istasyondan bile çıkmadı.günlük hareketlere bakıpta yorum yapmayın.bütünü görün her kağıdın bir zamanı olur.bugüne kadar endeks kadar çıksa kağıt nerelerde olmalıydı şimdi.batak kağıtlar bile 4 e 5 e katladı.bu kağıdın gitmesi için beklenen buydu.bundada götüremezlerse bundan sonrası çok daha zor olur.ama dediğim gibi günlük bakarak yorum yapmayın olaya.gitmesi için illaki tavan tavan gitmesi gerekmez....

Kalın sağlıcakla....bol kazançlar....

başar
24-01-2010, 16:34
İMKB 30 kağıdı ya ondan endeks göçerse o da göçer. Afyon çok göçtü ya.

fatimi
24-01-2010, 17:21
İMKB 30 kağıdı ya ondan endeks göçerse o da göçer. Afyon çok göçtü ya.

tabi kardeş afyon düşüşe ayak uydurmadı cuma günü(amerika,avrupa,imkb göçmesine rağmen),ama afyonun fonfk dan bir farkı var ona dikkat etmek lazım.Afyon piyasa değeri olarak şu an bedavaya yakın işlem görüyor.fonfk ise çooooooooooook pahalı:he:

başar
24-01-2010, 17:42
Ülker tavanda, Fener yüzde 7 değer kaybetti
Anadolu Gıda ile birleşen Ülker Gıda`nın hisseleri önceki gün yüzde 19 dün de yüzde 16.15 prim yaptı. Ulusal Pazar`da 3 bin 307 lira referans fiyat üzerinden dün serbest marjla işleme açılan Ülker Gıda, dünkü ilk seansta tavan yaptı. Yüzde 10.56 değer kazanan Ülker Gıda hisseleri, 2. Seans`ta da yüzde 5.06 yükseldi. Ülker Gıda, 650 lira ve yüzde 16.15 artışla günün en çok kazandıran ikinci hissesi oldu. Fenerbahçe hisseleri önceki günkü yüzde 10 artıştan sonra üçüncü gün yüzde 6.94 değer yitirdi. Borsa`da işlem görmeye başladığı ilk 4 seansın üçünde tavan yapan ve toplam yüzde 37.14 prim sağlayan Fenerbahçe Sportif A.Ş. hisseleri, dün 1. Seans`ta yüzde 4.17, 2. Seans`ta yüzde 2.90 geriledi. 1.000 lira düşüşle 13.400 liradan kapanan hisselerin günlük değer kaybı, yüzde 6.94 olarak hesaplandı. Beşiktaş A.Ş. hisseleri de yüzde 4.81 gerilerken, Galatasaray A.Ş. hisselerindeki değer kaybı yüzde 0.84 düzeyinde kaldı.

BJK, sahada taraftarını üzdü, borsada ‘fanatik' yatırımcısını sevindirdi

2005 yılında, yeşil sahalarda şampiyonluk mücadelesi veren üç büyük futbol kulübü Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş, İMKB'de de yatırımcı önünde yarıştı. İMKB'de bu üç halka açık kulübün hiss esenetlerinin performasnı, ligdeki ile örtüşmedi. Ligde zor günler yaşayan ve artık şampiyonluk yarışından kopmuş görünen Beşiktaş'ın hisse senetleri, borsada üç kulüp arasında 2005 yılının açık ara şampiyonu oldu. Yıla 22400 TL'den başlayan BJK hisse senetleri 25 Temmuz'da yüzde 1737 gibi yüksek oranlı bedelsiz sermaye artırımı ile bölündü. Bu bölünme kararından sonraki işlem gününde borsada serbest marj ile işlem gören hisse senetlerinin fiyatı gün içinde 2.6 YTL'den 21 YTL'ye kadar çıktı ve kapanışı 8.75 YTL düzeyinden yaptı. Bu bedelsiz sermaye artırımı ve bir günlek serbest marjlı işlem sayesinde BJK hisse senetlerine yatırım yapan yatırımcılar, yılı yüzde 380'lik bir kazanç ile kapattılar. Buna karşılık, ligin ilk yarısını lider bitiren Fenerbahçe'nin hisse senetleri 2005'i yüzde 99, ligde ilk yarının ikincisi Galatasaray'ın hisse senetleri ise yüzde 61 düzeyinde kazanç ile bitirdi. 2005 yılı Nisan ayında halka açılan ve 15 Nisan tarihinde işlem görmeye başlayan Trabzonspor'un hisse senetleri ise halka arzdan bu yana yüzde 5'lik bir kazanç sağladı.

BİRAZ HAYAL KURMANIN KİMSEYE ZARARI OLMAZ HERHALDE. SERBEST MARJ EFSANELERİ. BİR DE BOSH FREN VARDI ONU BULAMADIM.

ninova12
24-01-2010, 17:51
Sizce gözde mi fonfk mı öne çıkar

fatimi
24-01-2010, 18:07
Sizce gözde mi fonfk mı öne çıkar

farketmez birini almış olana diğeri bedava:he: ikiside gidecektir...

zehrayıldız
24-01-2010, 18:31
acelenız neki bilmiyorum gözde kızımız yeni doğdu.emekliyecek yürüyecek daha acele etmeyın

zehrayıldız
24-01-2010, 18:34
son yazımdı ama sözüm de duramadım görecek günler var daha çocuklar

zehrayıldız
24-01-2010, 18:36
yarında itibaren herkez şapkasını önüne koysun iyi hesap yapsın.kimse kimsenın vebalıne girmesın günah ama unutmamak gerek geçen sene endekse göre az prim yaptı gerçileasıng sektörü iyiolmadı.sebeb ondan bence

wisem
24-01-2010, 18:45
aşağı yukarı aynı tipte kağıtları tekniğini inceledim. Temel analizi önemli ama tekniğe göre bu da kötünün en iyisi, önce 310, 350 , 4 sonra 7 hedefi olarak görüyorum ama yatırım tavsiyesi vermiyorum.

istanbul
24-01-2010, 21:36
serbest marj..daha önce kaç hissede gerçekleşmişki..benim hatırladığım ya 5 yada biraz da unuttuklarımızla 6-7..

bunu da kullanamayacaksa,kağıdı yapanın başka amaçları vardır herhalde..cuma günü bile zoraki + 4 yükselişle kapattı..normalde tavana gitmesi gereken hisse pozisyonundayken..

eğer dökmek amaçsa p.tesi hiçbir icraat olmaz bu kağıtta..daha da çok bekletir..taaa ki herkes dökülünceye kadar..bu arada leasingler geçen sene darbe yediklerinde bu kağıt toplanamadıysa..bu spek yada sahip..bilmiyor demektir bu işi..

yarın belli eder herşeyini..serbest marj bu ya..hemde ikisinde de ..

ben olsam her ikisinde de en kötü % 50 yaptırırdım hemde ilk seans ta..2. seans tavan..salı ilk seans tavan..ondan sonra vereceksem salı 2. seans tavandan itiberen gelene gidene hediye ederdim..2 günde % 100 kar..nerede var böyle marj..sadece serbest marj da..

kullanamazsa kendi bilir..daha çok bekler..bekletirde..

hayırlısı..

tsubasaa
24-01-2010, 22:10
son 9 yılda aklıma gelenler ve ayrı tutulması gerekenler.

bfren piyasada 7000 lot varken 3 mlyndan bölündü 45 ti serbest olmasa açması gereken fiyat aynı seans 500 görüp 300 kapadı.tavanlarla 1 mlyna gitti.

bjkas 42000 civarı bölündü 2600 olması gereken fiyattı aynı senas 21 görüp 9 civarı kapadı 15.4 civarına tavan tavan gitti.

afyon herkes biliyor zaten yakın geçmiş:).3 ünüde sitelerde yazmıştım.gelecekleri fiyatlarla birlikte beni yanıltmadılar.

bu üçü kesinlikle ayrı tutulmalı sermayeleri düşül lot sayıları az ve %80 i patronda olan senetlerdi.çok rahat hareket etmeleri kaçınılmaz.ve hiç bir piyasa şartı bunları engelleyemezdi.efsane olarak nitelendirilebilir bu tip hareketler bizim borsamızda serbest marj enden olduğu için.3-4 yılda karşınıza çıkar fırsatı görürseniz ihya eder.

----

skplc bedelli sermaye artırdı eski yeni rüçhan ayrıldı serbest açtı serbestte %100 e yakın alım satım marjı verdiki. 1 dk da al satla %40 aldığımı hatırlıorum..tavan tavan gidemedi serbest marj sonrasında.sermaye yüksek mal toplu değil hareket imkanı zor..

benzer bi serbest marj akgrt 2 hafta olmadı sanırım.açılması gereken fiyata göre %25 yaptı serbestte %10-15 arasıda serbest sonrası prim..

fonfk ve gozfn senet yoğunluğu ve sermaye yüksekliğiyle son iki örneğe benzerler.yarın neler olacağı tamamen piyasa oyuncularına bağlı eğer engel çıkaran olmazsa kötü piyasada bile serbest marj değerlendirilir.ama elinde çok senet olupta önünü tıkayanlar olursa kimse karışmaz senede.afyon da patron tek lot müdahale etmedi.akgrt piyasa 100 trlyn hacimle tahtaya %25 yaptırdı serbestte.

sermaye yüksekliği nedeniyle diğer senetlerle bfren bjkas afyon gibi karşılaştırılmamalı onlar gibi hareket beklenmemeli yaparsa süpriz olur.

benim en fazla beklediğim %50-100 arasıdır.engel çıkaran olursa serbest marjı hüsran yaparlar piyasada kötü olunca satış baskısı yaşayabilir.

tüm serbest marjlar öncesi tahtalarda satış baskısı yaratılır.bu unutulmamalı.

ciddi prim beklemek yanlış olacak.akgrt taki hareket olsa bile sevindirici olarak görürüm:)..

hayırlısı bakalım sabah ola hayrola:)

herkese bol kazançlar...

al sat tut tavsiyesi kesinlikle değildr.

KULTiGiN
25-01-2010, 00:18
:(:(:(:(:(:(

istanbul
25-01-2010, 00:44
afyona benzetenler var..ama arada çok fark var..

benim gözümde en pozitif ayrışan fark..daha kimse yarın serbest marjın farkında değil..üstelik 2 şirket ve ikisi de serbest marj..

afyonda 5 yıldır bunu bekleyenler var,haber tahtaya düştükten sonra alım yapan ve bölünmeyi 4 gözle bekleyen 100 lerce sadece bu sitede bekleyenler vardı..

ve afyon tahtasında patronun elinde % 55 hisse vardı,pozitifte..geriye kalan % 45 lik kısımın ne kadarı daha patronda yada yandaşlarında ???..üstelik kağıdın değeri haber geldiğinde 700 ytl ve toplamda 55.000 lot vardı..evet tahta sığdı ama ederi ölçüldüğünde onlarca trilyona ihtiyaç vardı hacim yapmak için..

burada ise sadece 10 trilyonla hisselerin tamamına sahip olunabiliyorken..bunun neresi sığ değil...asıl sığ olan afyonmu fonmu..

artık yarına da kalmadı..bugün herşey belli olacak..9 saat sonra serbest açıldığında durum net olarak ortaya çıkar..

analiz/5
25-01-2010, 07:20
Bol kazançlar

analiz/5
25-01-2010, 07:28
olayı yanlış anlamadıysam fonfk daki 9 mlyon lotun bir kısmı gozfn olcak.
Bi kaç yanlış bilgilendirme olmuş.
1 lot fonfk ya 0.75 gozfn geçecek hesabınıza.
P.tesi elinizde gözfn olmaz denmiş.bazı aracı kurumlar t+2 den önce hesaba geçmezler.iş yatırım gibi.hepsinde aynı değildir durum geçenlerde olur.ama hesabında gozfn göremeyenler aracı kurumlarını arayıp hisseleri satabilirler.

1 den fazla fiyat hesaplama şekli olmasından dolayı fiyat oluşumu piyasaya bırakılacak(serbest marj)..
Hesaplama yöntemleri son seans ortalama fiyatını 3 tl yi baz aldığından açılması gereken fiyata göre 1000 lotta şu anki değerlerine göre 5 tl eksi açıyor.

garanti gözdeleri geçmiş sabahtan

risk ci
25-01-2010, 08:53
acelenız neki bilmiyorum gözde kızımız yeni doğdu.emekliyecek yürüyecek daha acele etmeyın

ooo bu bebeğin kahrını çekmekte çok zor olacak belki siz az çok bilirsiniz. Tabi anne iseniz diye söyledim. Bunun maması var bunun çoçuk bezi var bunun ağlaması varda var işte hepsini sayamıyorum. Çocuk 6 yaşına gelene kadar çilesi çok olacak bunuda unutmamak lazım.

e.yegen
25-01-2010, 09:35
1000 lot fonfk ya 3.04 den 3040 tl

1000 lot fonfk 2.04 * 1000 =2040
750 lot gözfn 1 * 750=750

toplam 2790 tl

350 tl zarar

spk ya şikayet edecem fonfk yıldız holdingi

böyle şey olamaz yaptılar süprizi yatırımcıya

1 seans sonunda zarar ugrarsam tabii

neyseki 2.24 fonfk 1.50 gözde açtı

3.74 karlı durumdayız

alpyaz
25-01-2010, 09:50
GÖZDE kaç şu an

SIDHARTA
25-01-2010, 09:56
1,34-1,35

SIDHARTA
25-01-2010, 10:03
Arkadaşlar kağıt gitmiycek herhalde. Serbest ama alım çok az

e.yegen
25-01-2010, 10:06
2.25 fonfk

1.21 gözde

3.46 sadece %10 yaptı cumaya göre

omercars
25-01-2010, 10:07
gozfn 1 miydi açılış arkadaşlar..ibs hala yükleyemedi..1,35 de gördüm şu an 1,17

soundofsilence
25-01-2010, 10:07
arkadaslar bu naısl ıs anlamadım ben cuma gunu 3.04 sımdıkı fıyat kaca gelıyor bırde ekranımda gözdeyı goremıyorum ben kodu ney cuma 1000 lotum vardı cumaya göre nerdeyız tsk ler

omercars
25-01-2010, 10:12
sanırım 1 açılmış..yine sanırım 2 seans serbest marj uygulanacak

analiz/5
25-01-2010, 10:13
endexte müsade etmişken böyle bi fırsat şirketlere 40 yılda bi gelir serbes marj olayı.
fon yine fos yine fos

analiz/5
25-01-2010, 10:13
3 ol 5 ol kardeşim yaaaaaaaaa

omercars
25-01-2010, 10:15
adamlar afyon eski yi 84 açıldı serbest ile 400 e taşıdı..gozfn ye bakın ancak yüzde 20 arttı

SIDHARTA
25-01-2010, 10:16
Bence de endeksten korkuyordum. O da iyi bu şartlarda başka kağıt olsa şu anda 4-5 lerde olurdu

soundofsilence
25-01-2010, 10:17
arkadaslar herkes dert yanıyor cumaya göre durum ne suan artıdamıyız eksıdemı 1000 lotun degerı ne suan

SIDHARTA
25-01-2010, 10:24
Ben pek anlamam ama spk yazısına göre. Cuma günü elinde 1 lot fonfk olan (maliyeti 3,04). Şu anda 1 lot fonfk : 2,27 ve 0,75 lot gozfn : 1,22 ise hesaplarsak 0,75*1,22 = 0,91 + 2,27 =3,18 oluyor. Doğrumu hesapladım bilenler yorumlar herhalde.

Asmiltak
25-01-2010, 10:24
arkadaslar bu naısl ıs anlamadım ben cuma gunu 3.04 sımdıkı fıyat kaca gelıyor bırde ekranımda gözdeyı goremıyorum ben kodu ney cuma 1000 lotum vardı cumaya göre nerdeyız tsk ler

Yukarıdaki hesap doğrudur..

pardon
25-01-2010, 10:27
Ben pek anlamam ama spk yazısına göre. Cuma günü elinde 1 lot fonfk olan (maliyeti 3,04). Şu anda 1 lot fonfk : 2,27 ve 0,75 lot gozfn : 1,22 ise hesaplarsak 0,75*1,22 = 0,91 + 2,27 =3,18 oluyor. Doğrumu hesapladım bilenler yorumlar herhalde.hesabınız doğru.

pardon
25-01-2010, 10:33
iilaki birileri serbest marjı kulanmak isteyecektir;gücü ne kadara yeter onu bilmem;belki buradakilerin çoğunu hayal kırıklığına uğratacak ama %10/%20 arası yukarı yapabilir.

SIDHARTA
25-01-2010, 10:35
Belkide 2 seans biren serbest o yüzden hızlı hareket etmiyordur.

KULTiGiN
25-01-2010, 10:38
Sadece 1. seans serbest marj olacak dıye açıklandı.....

SIDHARTA
25-01-2010, 10:39
Yazıda ben 25/01/2010 diye hatırlıyordum belki yanlış hatırlıyorumdur.

e.yegen
25-01-2010, 10:41
iilaki birileri serbest marjı kulanmak isteyecektir;gücü ne kadara yeter onu bilmem;belki buradakilerin çoğunu hayal kırıklığına uğratacak ama %10/%20 arası yukarı yapabilir.

bu kagıttan bir halt olmaz

içi boş bidon kagıt

yazıklar olsun yıldız holdinge

açıklamada yok gozfn ne iş yapacak diye

pardon
25-01-2010, 10:45
bu kagıttan bir halt olmaz

içi boş bidon kagıt

açıklamada yok gozfn ne iş yapacak diye

birkaç gün önce metiyelerr yazıyordun uçacak,kaçacak şöyle böyle diye;kaç gündür bu kağıttasın,ne kadar tanıyorsun?ne yapmaya çalıştığını sorgula,milletinde moralini bozma,gidiyorsan güle güle.bu kağıt afaki gider diye bir beklentim olduğu için bunları yazmadım ama insan biraz tutarlı olur ayıp.

e.yegen
25-01-2010, 11:02
birkaç gün önce metiyelerr yazıyordun uçacak,kaçacak şöyle böyle diye;kaç gündür bu kağıttasın,ne kadar tanıyorsun?ne yapmaya çalıştığını sorgula,milletinde moralini bozma,gidiyorsan güle güle.bu kağıt afaki gider diye bir beklentim olduğu için bunları yazmadım ama insan biraz tutarlı olur ayıp.

kısmi bölünmede sermaye azaltımı olmayacak deniyordu son anda serbest marj koyarak sermaye azalttılar

yani fonfk açılış fiyatı degişmeyecekti ama gelgörki spk ımkb den geçmedi bu olay

%200 bedelsiz verdiğinde bile 5 tl den 10 tl ya gitti bunda koskoca bir hayal kırıklığı yaşattı bize

cuma günü gözdeleri bonus olarak hesaplıyordum ama daglara kar yagdı

Asmiltak
25-01-2010, 11:30
Biraz kıpırdanıyor gibi.. Gözde özellikle

tsubasaa
25-01-2010, 11:37
son 9 yılda aklıma gelenler ve ayrı tutulması gerekenler.

bfren piyasada 7000 lot varken 3 mlyndan bölündü 45 ti serbest olmasa açması gereken fiyat aynı seans 500 görüp 300 kapadı.tavanlarla 1 mlyna gitti.

bjkas 42000 civarı bölündü 2600 olması gereken fiyattı aynı senas 21 görüp 9 civarı kapadı 15.4 civarına tavan tavan gitti.

afyon herkes biliyor zaten yakın geçmiş:).3 ünüde sitelerde yazmıştım.gelecekleri fiyatlarla birlikte beni yanıltmadılar.

bu üçü kesinlikle ayrı tutulmalı sermayeleri düşül lot sayıları az ve %80 i patronda olan senetlerdi.çok rahat hareket etmeleri kaçınılmaz.ve hiç bir piyasa şartı bunları engelleyemezdi.efsane olarak nitelendirilebilir bu tip hareketler bizim borsamızda serbest marj enden olduğu için.3-4 yılda karşınıza çıkar fırsatı görürseniz ihya eder.

----

skplc bedelli sermaye artırdı eski yeni rüçhan ayrıldı serbest açtı serbestte %100 e yakın alım satım marjı verdiki. 1 dk da al satla %40 aldığımı hatırlıorum..tavan tavan gidemedi serbest marj sonrasında.sermaye yüksek mal toplu değil hareket imkanı zor..

benzer bi serbest marj akgrt 2 hafta olmadı sanırım.açılması gereken fiyata göre %25 yaptı serbestte %10-15 arasıda serbest sonrası prim..

fonfk ve gozfn senet yoğunluğu ve sermaye yüksekliğiyle son iki örneğe benzerler.yarın neler olacağı tamamen piyasa oyuncularına bağlı eğer engel çıkaran olmazsa kötü piyasada bile serbest marj değerlendirilir.ama elinde çok senet olupta önünü tıkayanlar olursa kimse karışmaz senede.afyon da patron tek lot müdahale etmedi.akgrt piyasa 100 trlyn hacimle tahtaya %25 yaptırdı serbestte.

sermaye yüksekliği nedeniyle diğer senetlerle bfren bjkas afyon gibi karşılaştırılmamalı onlar gibi hareket beklenmemeli yaparsa süpriz olur.

benim en fazla beklediğim %50-100 arasıdır.engel çıkaran olursa serbest marjı hüsran yaparlar piyasada kötü olunca satış baskısı yaşayabilir.

tüm serbest marjlar öncesi tahtalarda satış baskısı yaratılır.bu unutulmamalı.

ciddi prim beklemek yanlış olacak.akgrt taki hareket olsa bile sevindirici olarak görürüm:)..

hayırlısı bakalım sabah ola hayrola:)

herkese bol kazançlar...

al sat tut tavsiyesi kesinlikle değildr.

beklediğim gibi akgrt benzeri hareket..

olağan olan buydu.

SIDHARTA
25-01-2010, 11:50
Şimdi 2. seans bunun tavanı 2,28 mi ( ağr ort ) ?

soundofsilence
25-01-2010, 11:59
egerkı serbest marj 2.seans devam etmezse hıssenın 1.seans agırlıklı ortalamasının yuzde 10 ustu tavan yuzde 10 altıda taban

analiz/5
25-01-2010, 12:03
heba oldu serbes marj son 27 dakika

doygun
25-01-2010, 12:09
heba oldu serbes marj son 27 dakika

artık ne yapacaksa yapması lazım

analiz/5
25-01-2010, 12:16
fon için tarihi fırsat kaçıyor yazık

doygun
25-01-2010, 12:25
son 5 dk ortalık hareketleniyor :)

ninova12
25-01-2010, 12:32
disket açılışı kaçtı her ikisinin

analiz/5
25-01-2010, 12:43
gözde tavan 1,41
fon tavan 2,50

geçmiş olsun

garips
25-01-2010, 12:53
Arkadaşlar biraz da mantıklı olmak lazım.Eğer bunu birisi toplayıp tavan yaptırmak istiyorsa birçok kişinin (3-4) olsada çıksak diye düşündüğü ortamda 3-4- den alıpta karından niye taviz versin.Birde yükselecek diye kredili alanlar. Şimdi onları yavaş yavaş toplayarak istediği yere daha karlı bir şekilde getirir.Kendi hisse sayısı ve parası uygun oluncada tavan tavan tavan..... yapar, beklenen bir flaş haber gelincede haberi duyup atlayanlara boşaltır.Bence empati yapınca bu daha mantıklı. Ancak orta-yakın zamanlarlarda daha güzel günler göreceğiz kanatindeyim.Benim şahsi düşüncem. Herkese bol kazançlar.

risk ci
25-01-2010, 13:21
slm foruma evet dünki spk bülteninde fonfk ile yeralan bilgiler benim bütün umutlarımı çökertti. Ha bu serbest marj olayı 0 da olabilir 1000 de olabilir onu allah bilir yeterki alıcısı olsun bu arada dünki dow un çöküşüde beni bayağı kaygılandırdı. Şunu söylemek istiyorum özellikle bir hesap yapmışlar eğer ki bu hesaplara göre olsa idi kağıdın dün 10'dan kapanması lazımdı yani fonfk yine yaptı yapacağını bu kağıt ve yan kuruluşundan gözfn birşey beklemek bana göre boşmuş neyse elimde kalanlarıda pazartesi verceğim ve bir daha böyle hatalar yapmamaya çalışacağım (Fonfk gibi) neyse onun yerini dolduracak başka kağıtlar var birkaç tane artık hevesimi onlara saklıyorum hele bir çıkalım şu fonfk belasından ondan sonra düşünürüz.

:cool::cool::cool::cool::cool:

fatimi
25-01-2010, 13:24
gözde tavan 1,41
fon tavan 2,50

geçmiş olsun

arkadaşlar şu anki fiyatlara göre 3,29 a geliyor fiyat.fena değil yine %10 a yakın prim var.son dakikalardaki alımlar umut verici.inşaallah devamı gelir.

Bol kazançlar

soundofsilence
25-01-2010, 14:38
Arkadaşlar biraz da mantıklı olmak lazım.Eğer bunu birisi toplayıp tavan yaptırmak istiyorsa birçok kişinin (3-4) olsada çıksak diye düşündüğü ortamda 3-4- den alıpta karından niye taviz versin.Birde yükselecek diye kredili alanlar. Şimdi onları yavaş yavaş toplayarak istediği yere daha karlı bir şekilde getirir.Kendi hisse sayısı ve parası uygun oluncada tavan tavan tavan..... yapar, beklenen bir flaş haber gelincede haberi duyup atlayanlara boşaltır.Bence empati yapınca bu daha mantıklı. Ancak orta-yakın zamanlarlarda daha güzel günler göreceğiz kanatindeyim.Benim şahsi düşüncem. Herkese bol kazançlar.

guzel yorum yapmısın bence herkess konustugu surece gıtcek olsada gıtmez

doygun
25-01-2010, 14:40
gozde tavanı kapatınca bakalım ne olacak :)

doygun
25-01-2010, 14:41
gozdede 1,41 tavan 49099 lot var bitince bakalım satan alabilecekmi

soundofsilence
25-01-2010, 14:42
gözde basladı tavana kıtleyecek galıba

doygun
25-01-2010, 14:42
kemerleri baglayın ucuş olacak galiba 2,29 un uzeri hep 20bin lot ve uzeri

doygun
25-01-2010, 14:43
gözde de 1,41 de 43bin lot var

doygun
25-01-2010, 14:45
haydi 1,41 de son 41 bin lot
ve 1,40 4 bin lot :)

analiz/5
25-01-2010, 14:48
bunlar bu fonu tabanda yaptırır hiçde utanmaz ha

doygun
25-01-2010, 14:53
bunlar bu fonu tabanda yaptırır hiçde utanmaz ha

alışları iyi ise yaptırırlar ama ellerinde yüklü miktarda vardır diye umuyorum yoksa bu kadar rahat haraket edemezler

doygun
25-01-2010, 14:55
gozde birtavan yapsa yeter :) topu topu 50bin lot 100bin liraaya bakıyor

doygun
25-01-2010, 14:58
1,40 d 14 bin
1,41 de 48bin lot gözdede var

fonfk 2,23 - 2,27 ye kadar 30bin lot

analiz/5
25-01-2010, 15:00
Yeter karrrrdeşim deyip bu sefer cidden kaçtım
bol kazançlar
adamı hasta eder bu kağıt

yatırım değil batırım tavsiyesidir
speekkkkkkkkkk al hayrını gör sabah 2,30 a vermedik 2,22 al

doygun
25-01-2010, 15:17
teb 2,30 ortlama ile mallanmış su an 2,22 den veriyor :) alan finans global cep tu cep sagolsun

gozfn de haraket var

doygun
25-01-2010, 15:18
gozfn 1,41 de 48bin lot var su hayırlısıyla bir tavan yapaydı fonfk de peşinden gider artık :)

adamlar daha da mallanmaya calısıyorlar

doygun
25-01-2010, 15:30
gozde 43 lot kaldı :)
fonfk üst kademe düzeltiyor 2,23-2,27 arası 58 lot var

serttepe
25-01-2010, 15:31
Bu başlığı şu anda 39 kişi okumaktadır. (9 üye ve 30 ziyaretçi)

bu ne bereket

doygun
25-01-2010, 15:35
spek teb iş hcbs global finans agırlıklı oynuyor ama koordinasyon bozuklugu var gibi tam ceviremiyor :)

gozfn 1,41 de 39200 lo var

doygun
25-01-2010, 15:41
gozfn 1,41 de 16 bin alıcı bekliyor sıra fonfk de :)

Forever
25-01-2010, 15:42
Gözdeler tükendi..

Darısı Fonun başına.. :D

andyxp1
25-01-2010, 15:59
Bugün yapılacak en iyi iş sadece seyretmek. Kişisel görüşüm olarak Fonfk'nın bu durumu değerlnedireceğini düşünüyorum. hissenini seviyesine bakıldığında aşağı gitme ihtimali düşük. zaten oldukça düşük kaldı. İki olasılık var ya yukarı gider ya da %10'luk marjda bir süre daha yatay devam eder. Ancak Endeks düzeyine bakılırsa yukarı hareket etmesi gerekli.
Öte yandan 12 aylığın olumlu gelmesi. Zaten leasing sektörünnü 2009'da dip yapmış olması, Gözde'nni içinde Türkiye Fİnans'ın 2009 karını da barındırıyor olması, Mecliste bekleyen teşvik tasarısı, sıranın leasing sektörüne de gelecek olması olumlu etkenler.
Bunlar mutlaka uzun vadeli planda gözönünde tutulması gereken unsurlar. Ülker grubunun KY'sına kazandırma konusunda oldukça kıskanç bir tutumu olduğunu göz önünde tutmak gerekli. Gözde+ Fonfk için 5-6 lira hedef koymuştum. Vade olarak da 2011 ortası.
Bunlar kişisel görüşüm tabii.

doygun
25-01-2010, 16:17
gozde yine kapattı fonkfk hava aldı ilermedi

e.yegen
25-01-2010, 16:24
BDDK, İKİ FAKTORİNG ŞİRKETİ DISINDA TÜM ŞİRKETLER İÇİN İNTİBAK SÜRECİNİN TAMAMLANIDĞINI BİLDİRDİ

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu(BDDK), iki faktoring şirketi dısında tüm
şirketler için intibak sürecinin tamamlanıdğını bildirdi.
BDDK'dan yapılan yazılı açıklamada şu bilgiler verildi:
"Bilindiği üzere 01.11.2005 tarih ve 25983 mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak
yürürlüğe giren 5411 sayılı Bankacılık Kanununun (Kanun) 93 üncü maddesinde, bankalar ve
finansal holding sirketleri ile finansal kiralama, faktoring ve finansman sirketlerinin kurulus ve
faaliyetlerinin, yönetim ve teskilat yapısının, birlesme, bölünme, hisse değisiminin ve
tasfiyelerinin düzenlenmesi, uygulanması, uygulanmasının sağlanması, uygulamasının izlenmesi
ve denetlenmesi islemleri Kurumumuzun görev alanı içinde tanımlanmıstır. Bu çerçevede,
Kanunun 170 inci maddesi uyarınca finansal kiralama, faktoring ve finansman sirketlerinin
kurulus ve faaliyetlerine iliskin izin islemlerinin yürütülmesi ile denetim ve gözetimi 01.01.2006
tarihinden itibaren Kurumumuz sorumluluğunda bulunmaktadır.
Bu kapsamda, anılan tarih itibarıyla Hazine Müstesarlığı tarafından 83 finansal kiralama,
88 faktoring ve 9 finansman sirketinin sorumluluğu Kurumumuza devredilmistir.
Kanunun 93 üncü maddesinin verdiği yetki çerçevesinde, değisen ekonomik konjonktür
ve artan rekabet sartlarında sektörün ihtiyaçlarının karsılanabilmesi ve isleyisinin daha sağlıklı bir
yapıya kavusturulması amacından hareketle yapılan düzenleme çalısmaları sonucunda “Finansal
Kiralama, Faktoring ve Finansman Sirketlerinin Kurulus ve Faaliyet Esasları Hakkında
Yönetmelik” (Yönetmelik) 10.10.2006 tarih ve 26315 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak
yürürlüğe girmis, Yönetmelik ile sirketlerin sermayelerinin ve kurumsal yönetiminin
güçlendirilmesine yönelik olarak getirilen değisikliklere uyum sağlanabilmesini teminen
sirketlere bir yıllık intibak süresi tanınmıstır.
İntibak süresi sonunda Kurumumuz denetim elemanlarınca sirketlerin yönetsel ve
organizasyonel yapılarının kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde tesis edilip edilmediğine
iliskin olarak sirketler nezdinde denetimler gerçeklestirilmistir. Denetim bulguları ile bu süreçte
sirketler tarafından Kurumumuza tevdi edilen diğer bilgi ve belgeler Bankacılık Düzenleme ve
Denetleme Kurulu tarafından her bir sirket bazında değerlendirilmis ve iki faktoring sirketi
dısında tüm sirketler için intibak süreci tamamlanmıstır.
Bu kapsamda, Kurumumuz gözetim ve denetimi altında bulunan finansal kiralama,
faktoring ve finansman sirketlerinin unvanları ile iletisim bilgilerine Bankacılık Düzenleme ve
Denetleme Kurumu’nun resmi internet sitesinin asağıda verilen bağlantısından ulasılabilir.
http://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Kuruluslar/Kuruluslar.aspx"

YASA MECLİSDE BİZİM FONFK VE GÖZFN LERİ BEKLİYOR
YASA ÇIKMA OLASILIĞI ARTTI

BU BEKLENTİ YARATA BİLİR

İŞFİNDE YABANCI ALIMI DİKKATE DEGER

YaTıRıMcI
25-01-2010, 16:37
elimizdeki malı speke kaptırdık.. 9500 tane GOZFN vardı, 6900 tanesi gittii geri de alamadım..:bad: derinlik ne durumda, GOZFN alışta son durum nedir?
ŞİRKETİN SERMAYESİNİ BİLEN VAR MI? TEŞEKKÜRLER..

doygun
25-01-2010, 16:58
elimizdeki malı speke kaptırdık.. 9500 tane GOZFN vardı, 6900 tanesi gittii geri de alamadım..:bad: derinlik ne durumda, GOZFN alışta son durum nedir?
ŞİRKETİN SERMAYESİNİ BİLEN VAR MI? TEŞEKKÜRLER..

46000 lot tavanda var

e.yegen
25-01-2010, 17:00
gozfn bir nevi t. finans katılım bankasının %3.44 lük payı işlem görüyor asya bank albaraka gibi düşünün o yüzden fonfk dan daha talepli ve fiyatı uygun hemde solo 2011 bilançosunda hali hzır satılabilir varlıkları 142 trilyon bu 142 /35.529 = 4 tl yapıyor gelecekte tabiki bu bize bir yön verebilir

fonfk gelince yıldız hong satışa çıkarabilir veya ortaklık kurabilir bunu gelecek belirleyecek

krizde gördüğü dip 1.50 ler şu an 2.20 lerde leasıng yasa sı kdv indirimi göz önüne alındıgında ucuz kagıt

3 yıldır düşüyor

doygun
25-01-2010, 17:22
spek kagıt ı iyi sıkıyor ao 2,21 e düşürdü
pgç + 209bin en güzel i de bu oldu

doygun
25-01-2010, 17:34
gozfn bir nevi t. finans katılım bankasının %3.44 lük payı işlem görüyor asya bank albaraka gibi düşünün o yüzden fonfk dan daha talepli ve fiyatı uygun hemde solo 2011 bilançosunda hali hzır satılabilir varlıkları 142 trilyon bu 142 /35.529 = 4 tl yapıyor gelecekte tabiki bu bize bir yön verebilir

fonfk gelince yıldız hong satışa çıkarabilir veya ortaklık kurabilir bunu gelecek belirleyecek

krizde gördüğü dip 1.50 ler şu an 2.20 lerde leasıng yasa sı kdv indirimi göz önüne alındıgında ucuz kagıt

3 yıldır düşüyor

su an defter degeri 2,86tl
ve bugun para girişi + 229,449
bakalım yarin nasıl bir tablo cizecek

doygun
25-01-2010, 17:36
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/25/4865.png

ninova12
25-01-2010, 18:39
Hepimize geçmiş olsun.Arkadaşlar maliyetimizinası lhesaplayacağız .Örnek olarak 1000 lot varsayarsak
1000 lot fonfk 2,28 :2280
758 lotgözde 0,96 :727
bu mudur?

PEPE18
25-01-2010, 18:53
arkadaşım hiç birşey bilmiyorsan önceki yazılanları oku.kısaca
1000x2.19= fon
750x1.41=gözde
beklentilerimi karşılamasada kısa günün karı.ben hala bekleyip göreceğim ama sadece laf olsun diye yazan arkadaşlara biraz yazdıklarını okumalarını ve seviyelerini düşürmemeleri rica ederim.

ninova12
25-01-2010, 19:03
arkadaşım hiç birşey bilmiyorsan önceki yazılanları oku.kısaca
1000x2.19= fon
750x1.41=gözde
beklentilerimi karşılamasada kısa günün karı.ben hala bekleyip göreceğim ama sadece laf olsun diye yazan arkadaşlara biraz yazdıklarını okumalarını ve seviyelerini düşürmemeleri rica ederim.

Öncelikle üsluba dikkat et arkadaş bu bir.
İkincisi sen dön bak yazılanlara şirketin açıklamaları benim verdiğim fiatlar.
Üç:Farklı fiatlardan alım yapanların maliyetleri senin yazdığın gibi değil,sen kapanış fiatlarını yazmışsın
4-Senden önce forumun seviyesi gayet düzgündü en azından haziran 2009 dan beri

mağdur
25-01-2010, 20:16
ARKADAŞLAR MANZARAYI ÇAKTINNIZMI ADAMLAR GOZFK Yİ FONU FİYATINA ÇIKARACAKLAR.YANİ 2.00 TL OLABİLİR.RULET DÖNÜYOR.:he:

ninova12
25-01-2010, 20:47
Dün belirtmiştim gözdeyi ön planda tutacaklar banka payı olması avantaj

istanbul
25-01-2010, 21:16
Bu arada sayın adminler..mümkünse yeni tahtası açılan Gözde Finans'ın topiği de aktif hale getirilirse daha düzenli yürür gibi..en azından fondan çıkıp gözdeyle yola devam edecekler için aktif edilmesini bekliyoruz..

andyxp1
25-01-2010, 22:52
Çok ilginç.. Bir hisse 1.05 lira (0.75X1.41) hem de net vergisiz nakit temettü verirse fiyatı ne olur?

Gözde hissesini alan bugün itibariyle 2. seans sonu 1.41 liraya satabilirdi. Yani Fonfk bir nevi nakit temettü vermiş oldu (benzetme).
hatta bu temettü yerine geçen, nakite hemen çevrilebilir "aset" nakit ödemedeki gibi vergi kesintisine de tabii değil; net. Hisse fiyatı da temettü verdikten sonra 2.29 lira.
Çok ilginç. İMKB'de başka bir hisse 1.05 lira nakit (hem de net) temettü verseydi, fiyatı ne olurdu? Sanırım kat kat yüksek olması gerekliydi. Bu tür bedelsizlerin önemli yanı, hem şirketten hisse sayısı ve oranı eksilmeden nakit gelir elde etmek, hem de istenirse bu nakiti hisse sayısının yanında hisse oranını arttırmak için kullanabilmek imkanı..
Neyse. Bugün aklıma gelen ilginç bir şey de bu.
Matruşka bebekleri gibi. Fonfk içinde Türkiye finans ve Kaynak finans vardı. Fonfk içinden Gözdeyi verdi. Şimdi de Gözdenin içinde TÜrkiye finans hisseleri var. Üstelikl 2009 karıda bu şirketin içinde. Ayrıca Kaynak finans diye bilinmez bir bonus da yanında.
muhakeme yoluyla düşünürsek istisnai ve bir defalık da olsa an itibariyle 1.05 liralık nakit(e hemen çevrilebilir) temettü veren hissenin fiyatı 2.29 lira olmaz diye düşünüyorum.
İlginç şeyler oluyor. Olsun bakalım. Ben bu maceralı olayın içinde olmayı tercih ediyorum. Heyecan, macera sürprizler, bilinmeyenler..Kaç bölüm tekmili birden? o da belli değil.. Sonu iyi biter umarım.
Ülker'in "artık finans sektöründe büyümek istemiyoruz.." ifadesi bana çok ilginç geldi. Ya ne olacak. sermaye arttırmayacak mı? yasal yedekler hariç hep nakit temettü mü verecek artık? Yoksa satacak mı? Bu ifadeyi değerlendirecek olanlardan da yorum alırsak sevinirim.

ozgurcocuk
26-01-2010, 10:20
2,12 aranızdayım biraz erkenmi davrandım acaba

ozgurcocuk
26-01-2010, 10:21
Ebn aldım düşüyor

e.yegen
26-01-2010, 10:34
dün 2.28 bugün 2.08 % 10 deger kaybetti içi boş bidon kagıdına çevirdiler yazıklar olsun yıldız holdinge kagıdına sahip çık biraz ne bu rezillik

nerdeyse taban olacak yazıklar olsun

mehmet.topak@fonleasing.com

mail atın şu müdüre biraz kagıdına sahip çıksınlar laf geveleyip durmasınlar

cuma günü 3.04 dü fonfk

şimdi 1.43 * 750 1072
2.07*1000 2070

toplam 3014

koca bir hiç cuma kapanışına geldi nasıl bir kısmi bölünme bu

koca bir bidon

radyotek
26-01-2010, 10:45
""DİKKAT""
Arkadaşlar bence fonda simdi oyuna başladılar,fondan kaçırtıp gözdeye yönlerdiriyorlar herkez gittikten sonra fonda gerekeni yapacaklar...

ozgurcocuk
26-01-2010, 10:48
Tabana gidiyor

analiz/5
26-01-2010, 10:49
adam sizi en çok kayb.sıralamasunda 2. yapmış daha ne istiyonuz

analiz/5
26-01-2010, 10:50
1.de yapabilir maaşallah tu tuuuuuuu
bizi yanıltmadı tuuuuu tu
nazar değmesin

radyotek
26-01-2010, 10:51
""DİKKAT""
Arkadaşlar bence fonda şimdi oyun başladı, fondan kaçırtıp gözdeye yönlendiriyorlar, herkez fondan gittikten sonra gereken oyun oynanacak...

ozgurcocuk
26-01-2010, 10:52
Toparlandı biraz

ozgurcocuk
26-01-2010, 10:53
2,11 ağırlıklı ortalaması

Asmiltak
26-01-2010, 11:00
Şu anda bulunduğu noktanın altına sarkması yükselen kanal desteğini kırması anlamına gelir, kritik yerlerde dolaşıyor kağıt..

http://i50.tinypic.com/b6c7y9.jpg

radyotek
26-01-2010, 11:10
Aklım almıyor sermayesi 15milyon olup özsermayesi 187milyon olan bir kagıt nasıl bu yerlerde olabilir... bu kadar oynanmaz kagıtla....

PEPE18
26-01-2010, 11:17
bugün sabah sahibi ben ne istersem o olur dedi ve açıldığında 2.19 dan bir anlık hemen 2.01 çekti bu istersem ne yapabileceğim kanıtı dedi.ve kağıdı yavaş yavaş aşağıya çekti.çok değişik bir kağıt ama bugün 2.15 in üstüne atması lazım normal şartlarda.şu an 2.08 de bekliyor.ne olusa olsun normal şartlar değil spek yönetiyor.ve sanki büyük olaylar olucak gibi.
bu sadece görüşümdür.

bay risk
26-01-2010, 11:22
derinlik verebilirmisiniz?

doygun
26-01-2010, 11:25
5489 2,08 2,09 5011

YaTıRıMcI
26-01-2010, 11:26
Arkadaşlar düşünülmesi gereken en önemli soru, ekonomik konjonktür gereği şirketler konsolidasyon sürecine girmişken; neden FONFK bölünerek GOZFN halka arz etti??:yes: FONFK ile yapılamayan bazı şeyleri GOZFN kullanarak mı yapmak istiyorlar?? Benim aklımı kurcalayan bu soruya cevap verebilecek tecrübeli borsacılara şimdiden teşekkür ederim..:notr: bir de şirketin sermayesi, aktif büyüklüğü ve halka açıklık oranı hakkında bilgi verrirseniz çok iyi olacak.. çok şey mi istedim acaba:)

AL, SAT, TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR...

doygun
26-01-2010, 11:26
5 kademe
2,08 ve altı alıcı 54bin lot
2,09 ve astü satıcı 26 bin lot

ozgurcocuk
26-01-2010, 11:52
oralama 2,10 görünüyor

ozgurcocuk
26-01-2010, 14:24
Sürekli geri geliyor bir habeer falanmı var

ninova12
26-01-2010, 14:26
dEFTERİ KAPATTIM

ozgurcocuk
26-01-2010, 14:28
defteri kapattım

nasıl yani sattınmı

analiz/5
26-01-2010, 14:30
arkadaşlar dün satmama rağmen kağıdın şu haline üzüldüm
koskoca yıldız holding hisseyi nasıl bu hale düşürüyor hayret.
destek atmıyor hiç.

analiz/5
26-01-2010, 14:31
- 7,76 allah yardımcınız olsun
sankim borsa 10.000 puan düştü

e.yegen
26-01-2010, 14:36
Adnan paşa nın neden 1.700.000 lotu sattıgı ortada

uyan yıldız holding kagıdına sahip çık biraz

müdüre mail atın arkadaşlar

bu nasıl fiyat istiktrarı spek un eline kaldık

dün 2.38 bugün 2 tl yazık ky

ülkere yıldız holdige güvenen yatırımcıya

spk ya şikayet edecem

müdürn maili

ninova12
26-01-2010, 14:43
nasıl yani sattınmı

eWET MAALESEF BENİ ÇOK ÜZDÜ BU KAĞIT NEREDEYSE 10 AY SÜRÜNDÜM

analiz/5
26-01-2010, 14:49
endexte bişi yok -0,76
fonda var ne varsa

cotakan
26-01-2010, 14:51
Sabır sabır!
Öyle hemen uçup kaçmak yok bekleyin sabredinnnn.

Ben gözdeleri satıp fon aldım.Neden mi?
Gözde naparsa yapsın %80 i fonun elinde gözdenin dolayısı ile gözdenin karı zaten fonun karı demek.
ve bu kağıt hareketini daha yapmadı.esas olan rüzgar karşısında durabilmektir.Acil paraya ihtiyacınız yoksa ki borsadakilerin çoğunun yoktur.Bekleyin bu kağıt bu özsermaye ile ki sermayesini 10 a katlamış daha yapacak çok işi var ben den söylemesi ama sabırr az daha....
tavsiye değil ama al diyorum ben her nekadar finans siteleri tut da dese ben de diyorum ki her aşağı iniş ortalama maliyeti aşağı çekmek için bir fırsattır al al al yattt beklee.

doygun
26-01-2010, 15:11
Kagıtta o kadar cok bir para cıkısı ve cok aşırı bir hisseyi satım cıkayım gibi bir baskı yok sadece görünen spekin kagıtı sürekli çevirerek istedigi fiyatlarda gezerek mal toplama istgi olarak yorumluyorum. Satan kurum yeniden alıyor hep aynı kurumlar oyunuyor .

cotakan
26-01-2010, 15:16
fonun fiyatı 2050 gözde 1350
gözdenin %80 i fonun o da yaklasık hisse başına 1000 tl
o zaman fonun reel değeri gözde hariç 1050 şu an için
komik değil mi sizce de..
esas hareket fonda olacak tahminimce ve fonun takas dökümlerini iğncelerseniz ky dışında satan yok
sadece alıcı yok şu an ne zaman çıkar bilemem ben gözdenin bir taliplisi çıkarsa yada fon roketler.gözdenin sermayesi belli fiyatı belli ancak kendi başına bir iş alırsa gözde de roketler fon da.Ama her ikisinde de roketleyen fon olur.
gözde piyasa değeri/ defter değeri=1 olan bir şirket fon öyle değil çok çok düşük.ben en az şu anki fiyatından bölünme öncesi fiyatına çıkacağını düşünüyorum fon un ama gözdeyi bilemem alacağı işe bağlı...

doygun
26-01-2010, 15:32
esas hareket fonda olacak tahminimce ve fonun takas dökümlerini iğncelerseniz ky dışında satan yok
sadece alıcı yok şu an ne zaman çıkar bilemem ben gözdenin bir taliplisi çıkarsa yada fon roketler.gözdenin sermayesi belli fiyatı belli ancak kendi başına bir iş alırsa gözde de roketler fon da.Ama her ikisinde de roketleyen fon olur.
gözde piyasa değeri/ defter değeri=1 olan bir şirket fon öyle değil çok çok düşük.ben en az şu anki fiyatından bölünme öncesi fiyatına çıkacağını düşünüyorum fon un ama gözdeyi bilemem alacağı işe bağlı...

eger gözdenin %80 i fonunsa zaten fonfk'nın kasısnda duran gözdenin hisse lotu fiyatı bile fonun su an ki degerinden uzerinde :super:

radyotek
26-01-2010, 15:53
arkadaşlar ben hesabımda daha gözdeyı goremıyorum sızde gozukuyormu...:beurk:

ozgurcocuk
26-01-2010, 16:20
Esas hareket fonda olacak tahminimce ve fonun takas dökümlerini iğncelerseniz ky dışında satan yok
sadece alıcı yok şu an ne zaman çıkar bilemem ben gözdenin bir taliplisi çıkarsa yada fon roketler.gözdenin sermayesi belli fiyatı belli ancak kendi başına bir iş alırsa gözde de roketler fon da.ama her ikisinde de roketleyen fon olur.
Gözde piyasa değeri/ defter değeri=1 olan bir şirket fon öyle değil çok çok düşük.ben en az şu anki fiyatından bölünme öncesi fiyatına çıkacağını düşünüyorum fon un ama gözdeyi bilemem alacağı işe bağlı...

fonun defter değeri ne kadar? Teşekkürler

analiz/5
26-01-2010, 16:26
şu anki duruma göre fon ve gözdeleri çarparsanız cuma değeriyle aynı
bölünmenin bi anlamı kalmadı.

benim 10.000 fon vardı dün 2,22 den verdim 7500 gözde 1,41 verdim

cuma 3,04 den 30,400 idi
dursaydı şimdi
10.000*2,04 fon 20,400
7500*1,36 gözde 10,200
dön dolaş bunca beklenti boşaymış
sabır dilerim sizlere

dilberhala
26-01-2010, 16:38
Allah sabır versin bu gruba bulaşana girdi bir kazık bakalım nasıl ve ne zaman çıkar... Zaten ne zaman aldıysam zarar ettim bu fonu

doygun
26-01-2010, 17:21
fonun defter değeri ne kadar? Teşekkürler

2,86 tl defter degeri

doygun
26-01-2010, 19:09
arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin su an benim hesabıma göre fonfk nın sahip oldugu %80 lik gözde nin her bir fonfk hissesine(sadece gözdenin ) 4 tl katması gerekiyor

2,24 den bölünüp 2,06 kadar geri gel bölünen hissenin %80 sende olsun ve verdigin her hisse (1,37x0,75) 1,02tl yapsın :( cok hayret edilecek sey

fonfk gozde hisselerini satsa kendi degerinin 2 katı yapacak(1 hisseye 0,75 lot verildi ve bu verilen gozdenin %20si) 1,37 tl %20 sinin fiyatı ise fonfk nin elinde her bir hisseye esdeger gelecek 4
tl degerinde gozde bulunuyor buda fonfk nın tam 2 katı

fonfk'dan gozde tamamen cıkınca geri kalan fonfk daki herşey 0 maliyet li oluyor :) . bir yanlışım varmı ?

tek sorun gözdenin %80ini 1,37 den bir anda satamazsın; ya iyi müşteri bulacaksın yada talep toplayıp borsaya sunacaksın

cotakan
26-01-2010, 23:30
Şöyle söyleyeyim:
fonfk nın %19.96 sı halka açıktır.Kabaca %20 si diyebiliriz.Gözde hisseleri ise herkese hisse sayısıyla doğru orantılı olarak dağıtıldı.bu da oranı değiştirmez yani yine gözdenin de %19.96 sı kabaca %20 si halka açıldı sadece...Geri kalanlar grubun elinde yani bizim menkul değerlerin takasında gizli.bu adamlar gözdeyi 35 milyona kurdu.Bu fonfk nın sermayesinin yaklaşık 2.3 katı eder.
kısaca hesap edelim:
1- ffk fon fın. Kır.`ın sermayesı 46.846.881 tl, saklama oranı %20,
2- gozde fınansal hızmetler`ın sermayesı 35.529.030 tl, saklama oranı %20,
fonfk 15 000 000 sermayeli bir şirket nominal 1 liradan halka açılıyor.şu anki değeri 2 lira o da eder 30 000 000 lira ama %100 kendi iç kaynakları ile kurduğu şirket gözde 35 000 000 lira
şu anki fiyatı gözdeyi bile temsil etmemekte
fonun piyasa değeri 96 500 000 lira öz sermayesi 191 000 000 lira zaten pd/dd=0.50 lirabu da sadece fonun değerinin su an hisse başına 4 000 lira olması demek
Gözde ise pd/dd =1 lira gözdeninde %80 fonun elinde
35 000 000 *80/100= 28 000 000 lira gözdedeki payı
191 000 000 + 28 000 000 =219 000 000 tl defter değeri fonun
su andaki piyasa değeri 96 500 000 ise bu değer 219 000 000 olması gerekmektedir pd/dd=1 olması için ki bu reel değerdir.operasyonel değeri hariç
2 lira yaklasık %230 artış göstermek zorundadır reelize için ki bu fiyat 4,6 lira eder.İşte bu fiyat sadece fonun fiyatıdır.
buna bir de iyi işler potansiyel beklentiler hesaba katılırsa fiyatın tekrar 7 liralı seviyelere çıkması muhtemel.
2 liranın da altına gerilese ben alım diyorum.
kazancınız bol olsun...

cotakan
26-01-2010, 23:37
gözdenin yapacağı karın %80 ni direkt fonun kasasına girecektir.
saygılarımla....

cotakan
26-01-2010, 23:39
tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum fonun yapacağı kardan gözde bir + değer kazanmayacaktır çünkü gözde fon hissesine sahip değildir.
onun için fon da ısrar ediyorumm..

yatırım tavsiyesi değildir...

erdeğim
26-01-2010, 23:40
Şöyle söyleyeyim:
fonfk nın %19.96 sı halka açıktır.Kabaca %20 si diyebiliriz.Gözde hisseleri ise herkese hisse sayısıyla doğru orantılı olarak dağıtıldı.bu da oranı değiştirmez yani yine gözdenin de %19.96 sı kabaca %20 si halka açıldı sadece...Geri kalanlar grubun elinde yani bizim menkul değerlerin takasında gizli.bu adamlar gözdeyi 35 milyona kurdu.Bu fonfk nın sermayesinin yaklaşık 2.3 katı eder.
kısaca hesap edelim:
1- ffk fon fın. Kır.`ın sermayesı 46.846.881 tl, saklama oranı %20,
2- gozde fınansal hızmetler`ın sermayesı 35.529.030 tl, saklama oranı %20,
fonfk 15 000 000 sermayeli bir şirket nominal 1 liradan halka açılıyor.şu anki değeri 2 lira o da eder 30 000 000 lira ama %100 kendi iç kaynakları ile kurduğu şirket gözde 35 000 000 lira
şu anki fiyatı gözdeyi bile temsil etmemekte
fonun piyasa değeri 96 500 000 lira öz sermayesi 191 000 000 lira zaten pd/dd=0.50 lirabu da sadece fonun değerinin su an hisse başına 4 000 lira olması demek
Gözde ise pd/dd =1 lira gözdeninde %80 fonun elinde
35 000 000 *80/100= 28 000 000 lira gözdedeki payı
191 000 000 + 28 000 000 =219 000 000 tl defter değeri fonun
su andaki piyasa değeri 96 500 000 ise bu değer 219 000 000 olması gerekmektedir pd/dd=1 olması için ki bu reel değerdir.operasyonel değeri hariç
2 lira yaklasık %230 artış göstermek zorundadır reelize için ki bu fiyat 4,6 lira eder.İşte bu fiyat sadece fonun fiyatıdır.
buna bir de iyi işler potansiyel beklentiler hesaba katılırsa fiyatın tekrar 7 liralı seviyelere çıkması muhtemel.
2 liranın da altına gerilese ben alım diyorum.
kazancınız bol olsun...

sizin analizinize göre gözdefnnsın şuanki degeri ne olmalı. teşekkürler

cotakan
27-01-2010, 01:31
gözdenin fiyatı belli henüz kuruldu.sermaye 35 000 000 nominal bedel 1000 tl satış fiyatı 1270 tl
bu demek oluyo ki reel fiyatı 1000 tl
henüz bir iş yapmadı ve ne amaçla kuruldu tam olarak bilgi sahibi değiliz.
potansiyeli önümüzdeki günlerde belli olacak
şu an 1 masa 12 sandalye ve 2 pc den ibaret sanırım ve kasasında 35 000 000 para var ne yapar bu parayla ona göre değişir.
ve şu an gerçek değeri 1 liradır
saygılarımla...

msgs
27-01-2010, 09:15
gözdenin fiyatı belli henüz kuruldu.sermaye 35 000 000 nominal bedel 1000 tl satış fiyatı 1270 tl
bu demek oluyo ki reel fiyatı 1000 tl
henüz bir iş yapmadı ve ne amaçla kuruldu tam olarak bilgi sahibi değiliz.
potansiyeli önümüzdeki günlerde belli olacak
şu an 1 masa 12 sandalye ve 2 pc den ibaret sanırım ve kasasında 35 000 000 para var ne yapar bu parayla ona göre değişir.
ve şu an gerçek değeri 1 liradır
saygılarımla...

kasasında 35.000.000 mu?
gözde ayni sermaye konularak kurulmadı mı?
sermaye, firmanın varlıklarının ortaklar tarafından finanse edilen kısmını gösterir. kasada duran parayla doğrudan bir ilgi kurmak çok da doğru değil.

argossa
27-01-2010, 12:31
Beyler herhangi bi fikri olan varmı? Bu ne pislik bi kağıt böyle nerden bulaştım.Pazartesiden bu zamana habire düşüyor. Genelde kol keserim ama bu sefer sabırlı olayım dedim ama ağzıma mıctı serefsiz kağıt. 2 günde net % 16 kaybettirdi bana....pislik!

doygun
27-01-2010, 12:38
Beyler herhangi bi fikri olan varmı? Bu ne pislik bi kağıt böyle nerden bulaştım.Pazartesiden bu zamana habire düşüyor. Genelde kol keserim ama bu sefer sabırlı olayım dedim ama ağzıma mıctı serefsiz kağıt. 2 günde net % 16 kaybettirdi bana....pislik!

kagıtta birşey yokta spekte pislik var :super:

e.yegen
27-01-2010, 12:41
Adnan paşa nın neden 1.700.000 lotu sattıgı ortada

uyan yıldız holding kagıdına sahip çık biraz

müdüre mail atın arkadaşlar

bu nasıl fiyat istiktrarı spek un eline kaldık

dün 2.38 bugün 2 tl yazık ky

ülkere yıldız holdige güvenen yatırımcıya

spk ya şikayet edecem

müdürn maili

endeks artıya geçti ikizler yine aşagıya gidiyor

3 yıldır düşüyor kagıdı

biraz sahip çıksınlar kagıtlarına

mail atın müdüre ky lar

ozgurcocuk
27-01-2010, 13:17
Hiç tepki yok

radyotek
27-01-2010, 13:45
bu işler email yollamayla olacak iş degil... spek lerın neler yapacagını önceden sezdırmek gerekıyor.. 3 seneden sürünen kagıt artık zamanı gelmiştir diyiyorum kendi sahsı düşüncem...

ozgurcocuk
27-01-2010, 16:23
Gözfin düşüyor bizimkinide aşağıya çek mek istiyor

analiz/5
27-01-2010, 16:32
260.000 lot 2,06 dan el değiştirdi sanki bi oyun oldu
fakat kağıt artmadı

kazanmanız temennisiyle

analiz/5
27-01-2010, 16:34
Gözfin düşüyor bizimkinide aşağıya çek mek istiyor

gözde 1 ede düşse fonu etkilememesi lazım
fonun şu fiyatına inanamıyorum fakat almayada cesaret edemiyorum

yatırım tavs.değildir

KULTiGiN
27-01-2010, 16:34
Bu başlığı şu anda 10 kişi okumaktadır. (5 üye ve 5 ziyaretçi)

KULTiGiN,erdeğim,ozgurcocuk,radyotek,seyyah72,

Ben GÖZFN ve FONFK nın ne zaman yukarı ralli yapacağını biliyorum da... Şimdi söylesem, bir çok arkadaş "NE ALAKA?" diyecektir...

En iyisi susmak....:)

analiz/5
27-01-2010, 16:35
2,04 e vermeye başladılar

KULTiGiN
27-01-2010, 16:40
2,04 e vermeye başladılar

Verenler kim? Biz alalım mı? Ne dersiniz?

analiz/5
27-01-2010, 16:47
[QUOTE=KULTiGiN;3970321]Verenler kim? Biz alalım mı? Ne dersiniz?[/QUOTE

kultigin kardeş al yad sat diyemem fakat şu bölünme olayı başka bi kağıtta olsaydı 3 e 5 e katlardı
maaşallah şu anki fon ve gözde fiyatları fonun cuma kapanışının altına geldi.bunca millet bekledi fonda uzun zamandır.belki şu gö
zde olayından bişi çıkar diye oda fos çıktı ne diyeyim allah yardımcınız olsun

ozgurcocuk
27-01-2010, 16:51
kapanışa doğru bişeyler olabilirmi acaba hareket var ufaktan

analiz/5
27-01-2010, 16:59
kapanışa doğru bişeyler olabilirmi acaba hareket var ufaktan

sağ gösterip sol vuriler 2,09 cup 2,03

e.yegen
27-01-2010, 17:01
haber gelebilir fonfk satıyoruz veya ortaklık kuruyoruz şunu bunu yapacaz diye hem zamanıda müsait

analiz/5
27-01-2010, 17:06
haber gelebilir fonfk satıyoruz veya ortaklık kuruyoruz şunu bunu yapacaz diye hem zamanıda müsait

kardeş öyle bişi olcak olsa önceden alırdı bunlar bu kağıdı

analiz/5
27-01-2010, 17:08
birazcık küçük y atırımcıyı düşünselerdi ortaklar tarafından hisse
alımı yapılıp bilgi verilirdi.
böyle bişi olsa bu kağıda sinerji yapardı

doygun
27-01-2010, 17:15
Her an herşey olabilir son 5 dk dikkat derim :)

biri kademelerle cok acayip oynuyor millet dökülsede fazla beklemesem diye :)

doygun
27-01-2010, 17:17
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/27/5419.png

ozgurcocuk
27-01-2010, 17:17
yaptı hareketini aşağıya doğru

doygun
27-01-2010, 17:19
Alan satan hep aynı spek kagıt ceviriyor

ozgurcocuk
27-01-2010, 17:26
2,02 gösterdiler

KULTiGiN
27-01-2010, 17:28
Her an herşey olabilir son 5 dk dikkat derim :)

biri kademelerle cok acayip oynuyor millet dökülsede fazla beklemesem diye :)

Evet son 5 dakıkada yaptı yapacagını... Sanırım bu topiği okuyorlar.....:)

doygun
27-01-2010, 17:29
Spek ben kagıt toplamaz isen asagıya vururum tehdidi yapıyor :)
ama bugun kredili oynuyan varsa onları toplayacak

doygun
27-01-2010, 17:43
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/27/5652.png
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/27/5665.png
BAKIN BAKALIN SON DK KİMLER 1 LİK YAPMIŞ KİM ALMIŞ KİM SATMIŞ
HİSSEDE 5 KURUM DA PARA GİRİŞİ VAR AMA HİSSE YİNE AYNI FİYATTA SPEK BU KURUMDAN ONA ONDAN DİGERİNE AKTARIP DURUYOR ARADA NE GELİRSE ONUDA ALIYOR. YILDIRDIGI YATIRIMCININ MALINI KAPIYOR.

doygun
27-01-2010, 17:54
2,02 gösterdiler

2,02 den sadece 2 lot işlem yapıldı

su an fonfk nın elinde bulunan gozfn hisselerinin degeri bile fonfk'dan yüksek

PEPE18
28-01-2010, 02:21
evet en sonunda 2 gün önce açılışta bir anlık gösterdiği 2.01 e yaklaştırdılar.istadiğini yapıyor.çok ters bir kağıt olmakla birlikte bugün bu kağıdın yukarı doğru hareket yapmasını bekliyorum.
bu sadece düşüncedir alım yada satım değildir.

cotakan
28-01-2010, 10:51
her an sıçrayabilir dikkat!

radyotek
28-01-2010, 11:10
torba yasası meclisten geçmiş. bu yasa fonfk yı etkiler mi

ozgurcocuk
28-01-2010, 11:11
gitmeye pek istekli değil

amadeus
28-01-2010, 11:13
2,15 üstüne hacimli çıkarsa sert hareket eder. çok kazandırır

ozgurcocuk
28-01-2010, 11:15
gözfn gidiyor inanamıyorum

radyotek
28-01-2010, 11:16
gözde uçtu

amadeus
28-01-2010, 11:31
bu saatten sonra burdan dönmesi çok zor ... 2,15 aşağı kırılmadıkça 2,50 ilk hedefi

e.yegen
28-01-2010, 11:50

dün ne dedim
güvendiğimiz daglara kar yagdı idi
bügün ankaraya kar yagdı

gozfn ve fonfk umutlar yeşerdi

doygun
28-01-2010, 11:57
Spkek hala mal almaya ugrasıyor :) ama nafile kendi alııyor kendi satıyor

ozgurcocuk
28-01-2010, 12:01
2,15 ALTINA GELMESİ BARİ GÖZFN TAVAN OLDU bizimkinini bir gözü yerde

doygun
28-01-2010, 12:07
2,15 altına gelmesi bari gözfn tavan oldu bizimkinini bir gözü yerde

ne yapsın spek malı daha toplayamamış gözdenin % 80 i fonfk nın su an zaten gözdeyi satsa kendi fiyatından fazla hisse bası para verir :) kendide yanında hediye kalır

erdeğim
28-01-2010, 12:08
gözdeyi tavana kilitleyip fonfknin 216 217 gidip gelmesi nedemek oluyor. gözdeyi tavan yapıp fonfkde gelene malı yedirmiyorlardır umarım.

soundofsilence
28-01-2010, 12:08
gozde de tavanda durum ne gören varmı

erdeğim
28-01-2010, 12:10
gozde de tavanda durum ne gören varmı

fnfknin tavanı 226

doygun
28-01-2010, 12:10
Kemerleri baglayın :) sert hareketler geliyoor

doygun
28-01-2010, 12:12
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/28/2192.png

soundofsilence
28-01-2010, 12:14
doygun dosdum gozfn ıda verırımısın durum ne alıcı varmı tahtada

amadeus
28-01-2010, 12:15
şu anda fonfk nin ölü fiyatını görüyoruz. ilerleyen zamanlarda bu fiyatları çok arayacağız keşke daha fazla hisse alsaydık diye..

bu fiyatlardan çok işlem oluyor. Mal yedirildiğini değil tersine ucuza toplandığını düşünüyorum. zaten bu yüksek hacim varken bu kadar malı kynin alması bence imkansız

doygun
28-01-2010, 12:24
doygun dosdum gozfn ıda verırımısın durum ne alıcı varmı tahtada

http://i1001.hizliresim.com/2010/1/28/2275.png

doygun
28-01-2010, 12:26
gözdeyi tavana kilitleyip fonfknin 216 217 gidip gelmesi nedemek oluyor. Gözdeyi tavan yapıp fonfkde gelene malı yedirmiyorlardır umarım.

şu anda fonfk nin ölü fiyatını görüyoruz. Ilerleyen zamanlarda bu fiyatları çok arayacağız keşke daha fazla hisse alsaydık diye..

Bu fiyatlardan çok işlem oluyor. Mal yedirildiğini değil tersine ucuza toplandığını düşünüyorum. Zaten bu yüksek hacim varken bu kadar malı kynin alması bence imkansız

bu fiyatlar gözdeye göre cok ucuz fiyatlar unutmayın gözdenin %80 yine bizim gözde isterse 5 liraya cıksın bizim en az onun 3-4 katı fiyatlarda olmamız lazım BEN BU FİYATTA OLASINI SPEK BASKI YAPARAK MAL TOPLAMASI OLARAK YORUMLUYORUM DAHA GİDECEK COK YOLUMUZ VAR :)

amadeus
28-01-2010, 12:30
dayanamayıp niyeti bozdular 70 bin lotla 2-3 kademe çizdi sanırım. umarım ikinci seans devamı gelir

sahin0666
28-01-2010, 12:31
o ney di öyle 2.20 70.000 adet

doygun
28-01-2010, 12:32
VE SON DAKİKA GOLLLLL İŞ'TEN

http://i1001.hizliresim.com/2010/1/28/2358.png

doygun
28-01-2010, 12:36
dayanamayıp niyeti bozdular 70 bin lotla 2-3 kademe çizdi sanırım. Umarım ikinci seans devamı gelir

2 seans bu fiyatları kimse bulamaz bence 2 seans 2,30 ları geceriz de 2,38 e tavan yaparmıyız ? Ama devamı haftaya gelecek cunku su an fonfk bedava :)

amadeus
28-01-2010, 12:40
2 seans bu fiyatları kimse bulamaz bence 2 seans 2,30 ları geceriz de 2,38 e tavan yaparmıyız ? Ama devamı haftaya gelecek cunku su an fonfk bedava :)

belli olmaz . şaşırtmak için aldıklarını ikinci seans geri verebilir bile. en güzeli bir hedef belirleyip beklemek. ben ilk etapta 2,5o yi beklicem. ister ağırdan gitsin ister tavan yaparak farketmez.

soundofsilence
28-01-2010, 12:46
ne guzel adamların ıstedıgı ortam olusmus bırlesme oldugu zamanda herkes gıtcek dedı gözdefn 1.50 lerı gördu döndu bıktırdılar o gunden bugune saldılar hisseyı topladılar yukarı yaptılar gene yapabılırler sakın olun dıllendırmeyın hısseyıde suraya gıtcek buraya gıtcek dıye ltf ama derınlık veren ılk 5 kademedekı alıs satısı veren arkadas ara ara bu verıyı verebılırmı vermesı forumca uygunsa yasak degılse ıyı olur fonfk da ısın gırmezı 70 bınle ıyı ama ıs rahat durmaz 2.seans vermezse ıyı bencede fıyatları ucuz buluyorum fonfk ıcın gözde ıcın bır sey dıyemıyecegım genel takası vercek varmı gozdede kımın elınde senet

doygun
28-01-2010, 13:03
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/28/2596.png
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/28/2616.png
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/28/2619.png

TARİHLERE DİKKAT

doygun
28-01-2010, 13:06
ne guzel adamların ıstedıgı ortam olusmus bırlesme oldugu zamanda herkes gıtcek dedı gözdefn 1.50 lerı gördu döndu bıktırdılar o gunden bugune saldılar hisseyı topladılar yukarı yaptılar gene yapabılırler sakın olun dıllendırmeyın hısseyıde suraya gıtcek buraya gıtcek dıye ltf ama derınlık veren ılk 5 kademedekı alıs satısı veren arkadas ara ara bu verıyı verebılırmı vermesı forumca uygunsa yasak degılse ıyı olur fonfk da ısın gırmezı 70 bınle ıyı ama ıs rahat durmaz 2.seans vermezse ıyı bencede fıyatları ucuz buluyorum fonfk ıcın gözde ıcın bır sey dıyemıyecegım genel takası vercek varmı gozdede kımın elınde senet

musait oldukca derinlik verebilirim ama sürekli bilgisayar basında duramıyorum :)

cinali33
28-01-2010, 13:11
bu hareketin nedeni spek amcamı yok sa habermi geldi

ninova12
28-01-2010, 13:36
bu hareketin nedeni spek amcamı yok sa habermi geldi

Esas nedeni amcadır,diğer sebebi yasadır

cinali33
28-01-2010, 13:52
teşşekkürler sn ninova 12

e.yegen
28-01-2010, 14:06
bölünmemiş hali 1000 lota göre geçen cumaya göre

3.30 tl şu an fiyatı

3.04 cumaya göre %8 yapmış

daha hiç bir şey

3 yıldır düşüyor bu kagıt

soundofsilence
28-01-2010, 14:22
durum ne acaba alıcı satıcı dengesı kademeler

amadeus
28-01-2010, 14:31
2,15 i test edip döndü çok güzel hareketler bunlar

ninova12
28-01-2010, 14:32
Hacim dehşet

soundofsilence
28-01-2010, 14:44
gecen dondugu yer 1 51 den döndu gözdefn

soundofsilence
28-01-2010, 15:10
kımse yok

amadeus
28-01-2010, 15:10
ben stopladım maalesef ...

2.15 benim kritik seviyeydi. üstüne çıkarsa geri alırım

ozgurcocuk
28-01-2010, 15:11
Düşüyo yorumu olan varmı

cotakan
28-01-2010, 15:13
Sabır sabır arkadaşlar ne kadar sabır o kadar meyve.....
Fonfk nın ucuz olduğunu cümle alem biliyor illa 4 liranın üstüne cıkacak borsa düşse de çıksada hedef fiyat önce 4 lira sonra 7 lira..

cotakan
28-01-2010, 15:16
bu kalanların ekmeğini yağlar.kimseye satmayın demem ama satarsanız yükselir tek engel ky bence büyükler anlaşmasa gözde doğmazdı.
Büyükler anlaştı gözde doğdu.
Şimdide 20 000- 30000 maliyetlilerin zararını kurtarma zamanı bence .
hatırlayın 3-4 yıl önceki büyüklerin maliyetini.
bu kaıtta bir grup var ortalama maliyeti şu anki fiyata göre 5000 civarı.
bunlar 4 yıldır satmıyo ben neden satayım...

analiz/5
28-01-2010, 15:39
Yazmiyrum allah yardımcınız olsun

doygun
28-01-2010, 15:39
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/28/4138.png

analiz/5
28-01-2010, 15:42
düşerken iki günde 0,30 kuruş düştü şindi 0,10 kuruş çıkcam diye korkuyo
yuh diyorum bu kağıda

e.yegen
28-01-2010, 15:48
2.12-2.02 destek yerleri.. 2.00 STOP yeri.. 2.22 - 2.38 direnç yeri.. desteklerinde tutunursa bir atak daha yapabilir.. grafiğinde bozulma yok

amadeus
28-01-2010, 16:45
ben stopladım maalesef ...

2.15 benim kritik seviyeydi. üstüne çıkarsa geri alırım

2.14 den sattıklarımı .. 2.10 dan geri aldım. satış iştahı azaldı.daha alta vermeyecekler gibi.

doygun
28-01-2010, 16:57
2,11 de 1000
2,12 de 2000
2,13 3952
2,14 7179 lot var

doygun
28-01-2010, 16:57
2,10 1436
2,09 11629
2,08 12864
2,07 9786

doygun
28-01-2010, 17:15
çok güzel hareketler başlıyor

doygun
28-01-2010, 17:27
kapanış 2,10

cinali33
28-01-2010, 18:36
gene bu lanet olası kagıda bulaştım allah sonumuzu hayırlı bir şekilde getirsin

ozgurcocuk
29-01-2010, 10:11
goffn koptu gidiyor

soundofsilence
29-01-2010, 10:14
doygun dosdum nerdesın gelınce gozdefn ve fonfk da derınlık verebılırmısın tsk ler

hyutak
29-01-2010, 10:15
nazarettin

doygun
29-01-2010, 12:04
doygun dosdum nerdesın gelınce gozdefn ve fonfk da derınlık verebılırmısın tsk ler

TABİ Kİ BİLGİSAYARI SU AN ACTIM HEMEN VARİYORUM
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/29/2342.png

doygun
29-01-2010, 12:32
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/29/2588.png
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/29/2591.png

mcang
29-01-2010, 13:57
sadece sesli düşünüyorum yatırım tavsiyesi değildir varsa benım gibi sesli düşünen lütfen paylassın

ülker grubu finans dışında buyumeyi planladığını acıkladı bu haberlerle birlikte bu hisse içindekki iştiraklerini gözde finansa verdi ve ayırdı şuan bu hisse sadece kendi içinde kaldı tabi gözde finansdaki payı hariç neden boyle bir yapılanmaya gitti .... bu soru beni baya düşündürüyor acaba şiketin v,izyonununumu değiştirecekler baska bri sektör vs. anlamadım ama kafamda boyle bir sey olabilirmi diye soru işareti kaldı.. buyonde bir haber gelmedi ama bu yapılanma neden ne gereği vardı baska birşey yoksa.... bilmiyorum sadece sesli düşündüm bilgisi olan varsa paylaşşın ltf. eğer boyle bir yapılanma içine girerlerse ...... bilmiyorum
yatırım tavsiyesi değildir
bol ve hayırlı kazanclar dilerim

ninova12
29-01-2010, 15:05
Benim de aklıma takılmıştı bu .Finans işeririni gözdeye devredip fon u da sataabilir mi?

hyutak
29-01-2010, 15:17
ewt. bende bu soruyu merak ettim.....borsa diyalog a sordum cevap gelirse size ulaştırırım

soundofsilence
29-01-2010, 15:20
doygun kardes yok gelsede bır derınlık verse bıze cok makbule gecer:)

vebacan
29-01-2010, 16:26
Yakında size de piyango vurabilir mi? BELKİ!!!

soundofsilence
29-01-2010, 16:49
doygun yok derınlıkte yok

soundofsilence
29-01-2010, 16:54
bır tek ben varım yazan galıba :)) bu sefer gececek ve ustundede kapatırsa p tesı devam 1.54 ustu

tufan_34
29-01-2010, 17:01
:notr: bütün fk'lar uçtu bizimki yerinde sayıyor onlar yürüyorsa bizim uçmamız gerekirken :(

tufan_34
29-01-2010, 17:03
bari son gülen biz olsak bu grafik hertürlü yukarı hareketi kaldırır 3 gün tavan gitse sırıtmaz

ninova12
29-01-2010, 17:16
ikizi uçtu yine bize de hava

tufan_34
29-01-2010, 17:18
keşkem gözde alsaydım :(

soundofsilence
29-01-2010, 17:34
doygun dosdum fonfk gene agır kaldı gözdeye göre gözdenın kapanısı guzel oldu ıkı senet ıcınde gun sonu pastası verebılırmısın hatta ımkanı varsa hangı kademeden kac lot ıslem oldu tsk ederım sımdıden emegıne saglık

doygun
29-01-2010, 18:17
doygun dosdum fonfk gene agır kaldı gözdeye göre gözdenın kapanısı guzel oldu ıkı senet ıcınde gun sonu pastası verebılırmısın hatta ımkanı varsa hangı kademeden kac lot ıslem oldu tsk ederım sımdıden emegıne saglık

http://i1001.hizliresim.com/2010/1/29/5900.png
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/29/5908.png

İŞİM NEDENİ İLE BUGUN SEANS İÇİNDE BİLGİSAYAR BAKAMADIM TABLOLAR YUKARIDADIR.

GÖNDENİN NE YAPACI BELLİ DEGİL AMA HER HALDE FONFK NİN FİYATINI BULACAK DEGİL. BULSADA BEN BUNA ŞİŞİRME DERİM ZATEN GÖZDENİN %80 i FONFK NİN YANİ BİZİM YAKLASIKDA HER LOT İÇİN YANILMIYORSAM 3 LOT GÖZDE DÜŞÜYOR

cinali33
29-01-2010, 20:18
çok şükür senden kurtuldum biraz zarar etsemde önemli degil:halay::halay::halay: