PDA

View Full Version : ***Şimdiki Zaman Hisseler***

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12

unique_34
20-12-2010, 15:36
sayın asu bu dusuk endeks de sizde ılerı ıcın umut veren kağıt Varmıdır. dusuncelerınızı paylasırsanız sevınırım.....

asu
20-12-2010, 16:30
sayın asu bu dusuk endeks de sizde ılerı ıcın umut veren kağıt Varmıdır. dusuncelerınızı paylasırsanız sevınırım.....

sayın unique_34, öncelikle endeks düşük değil, ben endeks 26.xxx iken borsaya girdim, endeks kısa bir süre önce 72.xxx seviyelerine kadar çıktı, buda yaklaşık % 276 demek oluyor, bu rakam dünyada küresel kriz sonrası borsalardaki toparlanma açısından ilk üçe girer, güzel ülkemin içinde bulunduğu durumu görmek isteyenler için bu durum normal değil, ülkemizin içinde bulunduğu durumla bu coşkulu yükselme bence birbirini tutmuyor, ülkenin borcu o kadar katlandıki kimilerine göre bu borcun normal şartlar altında ödenebilmesi bu saatten sonra mümkün değil, diyeceğim o ki ben de borsadayım ama hiç gaza gelmiyorum! hisselere gelince Royal hocamın topiğinde bize söz söylemek düşmez, derimki bu forumu baştan sona kadar iyice oku, ne demek istediğimi anlayacaksın, birde günlük olarak mutlaka ama mutlaka xtraderx üstadın anahtar IV topiğini takip et, hani 'yok artık lebron james' tabiri vardır ya işte bu söz tam xtraderx usta için söylenmiş sanki, borsada yeni isen aman bu seviyelerde çok dikkat et, her an dünyada ya da ülkemde herşey olabilir, para hisse alırken kazanılır, şu an çoğu hisse doymuş durumda, umarım yazdıklarım yararlı olmuştur, doğru yere geldin, www.hisse.net sağlıcakla kal...

royal
20-12-2010, 20:25
:wink:TRABZON: Kar satışları

Şampiyonluk beklentisiyle kısa sürede hızla yükselen Trabzonspor hisselerinde kar satışları dikkat çekiyor

5 ay gibi kısa sürede 7 liradan 24 liraya yükselen Trabzonspor hisselerinde beklentinin önemli ölçüde bitmesinden dolayı kar satışlarının başladığı gözleniyor. Hafta sonu yapılan genel kurul toplantısında Sadri Şener yeniden başkan seçildi. Bu arada uzun süredir kulislerde Mübarek Kardeşler'in pozisyonu olduğu konuşuluyor.

royal
20-12-2010, 20:37
:wink:TRABZON: Kar satışları

Şampiyonluk beklentisiyle kısa sürede hızla yükselen Trabzonspor hisselerinde kar satışları dikkat çekiyor

5 ay gibi kısa sürede 7 liradan 24 liraya yükselen Trabzonspor hisselerinde beklentinin önemli ölçüde bitmesinden dolayı kar satışlarının başladığı gözleniyor. Hafta sonu yapılan genel kurul toplantısında Sadri Şener yeniden başkan seçildi. Bu arada uzun süredir kulislerde Mübarek Kardeşler'in pozisyonu olduğu konuşuluyor.

[QUOTE=royal;5196105]mübarek kardeşleri yakından tanıyalım!
26/05/2009 22:49

Beşiktaş hisselerinin dokuz işlem gününde yüzde 242 değer kazanmasında stat projesi ve şampiyonluk beklentisinden çok 'Mübarek Kardeşler'in etkili olduğu öne sürülüyor. 'Fiyatı şişmiş' Beşiktaş'ta son iki gündür kâr satışları başladı

İSTANBUL - 2008-2009 futbol liginde fırtına gibi esen Beşiktaş, şampiyonluğun en yakın ismi olurken, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören ve yıllardır kış uykusuna yatan hisse senetleri de çoştu. Yıllarca hisse senetlerinin fiyatı 1 ile 2 TL arasında gidip gelen Beşiktaş en son 8 Mayıs tarihinde 3.66 TL’den başlattığı rallisini geçen hafta perşembe gününe kadar kesintisiz sürdürdü.
Dokuz işlem gününde neredeyse hemen her günü satıcısız ve tavan fiyattan kapatan Beşiktaş hisseleri cuma günü ise düşüşe geçti. Ocak ayında 1.35 TL’den işlem gören hisseler cuma gününe 12.50 TL fiyatla başladı. 4.5 aylık sürede yaklaşık yüzde 850’lik getirisiyle borsanın şampiyonu olan Beşiktaş’ın hisselerindeki bu sert çıkış nedeniyle piyasa değeri de 500 milyon TL’ye fırladı. Bu ulaştığı yüksek piyasa değeriyle aralarında Otokar, Anadolu Cam ve Aselsan’ında buluhnduğu Türkiye’nin birçok dev şirketini geride bırakan Beşiktaş geçen hafta cuma günü hisselerine gelen satışlar nedeniyle hızla düştü.

Günü tabandan kapattı
Dün ise pazar günü yapılan ve şampiyonluk yolunda önemli bir engel olan Galatasaray’ı yenerek yoluna devam eden Beşiktaş hisseleri buna rağmen eski günlerin şaşaasından çok uzaktı. Cuma günü 12.10’dan haftayı kapatmasına rağmen ağırlıklı ortalama fiyatı yüksek kalan hisse ilk seansı taban fiyattan kapatmasına rağmen yüzde 2.5 çıkışla 12.40 TL’den tamamladı.
Hisse taban fiyata indiği ilk seansta 261 bin lot, ikinci seansta ise 3 milyon lot satışta hisse kalması yüzünden bugün de satışların ve düşüşün devam etmesi bekleniyor.
Pazar günü yapılan ve şampiyonluk yolunda önemli bir viraj olan Galatasaray derbisinin kazanılmasına rağmen Beşiktaş hisseleri haftanın ilk günü satışlara yenilerek iki seansta da taban fiyata inerek 11.90 TL’den kapandı.
Önceki günlerde seansları satıcısız kapatan Beşiktaş’ın cuma ve pazartesi günkü düşüşü ve hissede alıcı bulunmaması ise akıllara ‘manipülasyon’ olasılığını getirdi.

Kardeşler sahnede
Piyasadaki yaygın söylenti de Beşiktaş hisselerinin çılgın yükselişinde önemli ekonomik verilerden öte piyasada imam hatip liseli olmaları yüzünden ‘Mübarek kardeşler’ olarak tanınan iki kardeş oyuncunun çabalarının etkili olduğu öne sürülüyor. Daha önce adları Tek- Art, Net Holding, Karademir ve İzmir Demir Çelik hisselerinin hızlı tırmanışında geçen bu iki oyuncunun Beşiktaş hisselerini çok sevdikleri için uzun süredir yoğun miktarda alım yaptığı öne sürülüyor.
Bu arada son günlerdeki akıl almak hızdaki yükselişi nedeniyle İMKB ve SPK’nın Beşiktaş hisselerini yakın takibe aldığı öğrenildi. İki kurumun hisselerdeki hızlı değer artışına neden olan ‘olağandışı işlemleri’ tespit için düğmeye bastığı önümüzdeki günlerde konuya ilişkin daha detaylı bir araştırma başlatacağı öğrenildi.

Ralli mayısta başladı
Beşiktaş hisselerindeki hareket sadece mayıs ayı ile sınırlı kalmadı. Bu yıla kadar sessiz sakin ve dikkat çekmeyen hisselerden olan Beşiktaş bu yıl başından itibaren hareketlenmeye başladı. Ocak ayında gözlenen çıkış şubat ayında İMKB yönetiminin de dikkatini çekti. İMKB, Beşiktaş A.Ş.’ye 20 Şubat’ta ‘Neden hisseleriniz bu kadar hızlı değer kazanıyor? Buna neden olabilecek olağanüstü bir durum var mı?’ diye sordu. Beşiktaş’tan ise aynı gün yazılı olarak ‘Şirketimizin kamuya açıklanmamış özel durumu bulunmamaktadır’ yanıtı geldi. Bu kamuoyu ile de paylaşıldı.
Mayıs ayında ise Beşiktaş hisseleri artık zincirlerini kopardı. Özellikle 8 Mayıs’dan itibaren geçen dokuz işlem gününde üst üste satıcısız ve tavan fiyattan günü tamamladı. Bu trend 22 Mayıs’a kadar devam etti. Bu arada çıkışın hız kazanması yüzünden İMKB şirkete hem 13 Mayıs hem de 20 Mayıs’ta aynı soruyu yöneltti. ‘Kamuouyuna açıklanmamış özel bir durumunuz var mı?’ Beşiktaş’ın yanıtı da yine aynı oldu. ‘Özel bir durumumuz bulunmamaktadır.’
Ancak bu süreçte hissedeki hızlı çıkış sürdü. 8 Mayıs’ta 3.66 TL olan Beşiktaş hisseleri 21 Mayıs’ta 12.50 TL’den günü tamamladı. Yani dokuz işlem gününde hisse yüzde 242 değer kazanmış oldu. 22 Mayıs’ta ise hissede uzun bir aradan sonra satışlar arttı. Güne 12.50’den başlayan hisse haftayı yüzde 3.5’luk kayıpla 12.10 TL’den kapattı. Borsa kulislerinde bu zayıf düşüş pazar günü yapılacak olan Galatasaray derbisinin riskini almak istemeyenlerin satışlarına bağlandı.

GS galibiyeti de yetmedi
Haftanın ilk günü ise Galatarasay galibiyetine rağmen hisse düşüşünü sürdürdü. Ancak bu satıcılı seyir Beşiktaş’ı şampiyonluğa bir adım daha yaklaştıran Galatasaray zaferinden sonra da devam etti. Ve hisseler günü yüzde1.65’lik kayıpla taban fiyattan kapattı. Şimdi gözler hisseyi bu seviyelere çıkarttığı konuşulan Mübarek kardeşlere ve hissedeki hareketleri inceleme altına alan SPK ve İMKB’ye çevrildi. (Radikal)

İnönü Stadı projesi de kullanıldı
Beşiktaş hisselerindeki hızlı çıkışta Beşiktaş’ın bu yıl şampiyon olma şansının yüksek olmasından çok stat projesinin etkili olduğu öne sürülüyor. Beşiktaş’ın Dolmabahçe’deki stadının yenilenmesi için Kültür Bakanlığı’ndan ilk onayın alındığını şimdi projenin gerçekleştirilebilmesi için Anıtlar Yüksek Kurulu’na başvuru yapıldığını söyleyen bir borsacı, “Piyasa oyuncuları bu beklentiyi de kullandı. Dolmabahçe için izin alınabilirse buraya stadın yanı sıra otopark ve mağazalardan oluşan bir kompleks yapılacak. Bu da Beşiktaş’ın gelirlerini ve değerini önemli ölçüde artıracak” dedi.

MÜBAREK KARDEŞLER SAHAYA İNDİ

Beşiktaş hisselerindeki hareketin perde arkasında E ve N kardeşlerin olduğu borsa kulislerinde artık sesli olarak dile getiriliyor. İki kardeş sahada ‘gol şov’ yapıyor

26.5.2009 - 00:55

Beşiktaş hisselerinde iki ayda 1.90 liradan 15.00 liraya kadar yaşanan yükselişin perde arkasında E. ve N. İsimli Mübarek takma adıyla tanınan kardeşlerin olduğu öne sürülüyor. Kulislerde, “Mübarek kardeşler sahaya indi” söylentileri hızlı yayılıyor. Borsa kulislerinde kulaktan kulağa fısıldanan söylentilere göre Beşiktaş’a yakınlığıyla bilinen E.A isimli işadamından kaynak sağlayan kardeşler ‘Kartal’ı uçurmuş. Bugünde oldukça sert hareketler yapan ve ilk seansı taban kapatan hissenin akıbetini kestirmek mümkün değil! Uzmanlar yatırımcıların dikkatli olmalarını ısrarla öneriyor! Servetine servet kattıkları iddia edilen Mübarek kardeşlerin, ayrıca futbol kulübü hisselerine yatırım yapan bir fonun Trabzon ve Fenerbahçe hisselerindeki satışına yardımcı olduğu iddia ediliyor. Söylentilere bakılırsa Mübarek kardeşler sezonu büyük bir servetle kapacak gibi görünüyor.

shehzade
20-12-2010, 21:37
http://img195.imageshack.us/img195/3188/mangov.png

Mango Gıda'daki MACD uyumsuzluğun resmidir... Bu tarz uyumsuzluklarda genel olarak sert hareketler gözlemlenir.. Süresini kestirmek güç.. O sebeple takip etmekte yarar var...

http://img69.imageshack.us/img69/641/mango1.png

unique_34
23-12-2010, 10:01
sayın unique_34, öncelikle endeks düşük değil, ben endeks 26.xxx iken borsaya girdim, endeks kısa bir süre önce 72.xxx seviyelerine kadar çıktı, buda yaklaşık % 276 demek oluyor, bu rakam dünyada küresel kriz sonrası borsalardaki toparlanma açısından ilk üçe girer, güzel ülkemin içinde bulunduğu durumu görmek isteyenler için bu durum normal değil, ülkemizin içinde bulunduğu durumla bu coşkulu yükselme bence birbirini tutmuyor, ülkenin borcu o kadar katlandıki kimilerine göre bu borcun normal şartlar altında ödenebilmesi bu saatten sonra mümkün değil, diyeceğim o ki ben de borsadayım ama hiç gaza gelmiyorum! hisselere gelince Royal hocamın topiğinde bize söz söylemek düşmez, derimki bu forumu baştan sona kadar iyice oku, ne demek istediğimi anlayacaksın, birde günlük olarak mutlaka ama mutlaka xtraderx üstadın anahtar IV topiğini takip et, hani 'yok artık lebron james' tabiri vardır ya işte bu söz tam xtraderx usta için söylenmiş sanki, borsada yeni isen aman bu seviyelerde çok dikkat et, her an dünyada ya da ülkemde herşey olabilir, para hisse alırken kazanılır, şu an çoğu hisse doymuş durumda, umarım yazdıklarım yararlı olmuştur, doğru yere geldin, www.hisse.net sağlıcakla kal...

onerılerınız ıcın tesekkuer ederım.ellerınıze sağlık vakıt ayırıp yazdınız ıcın cok saolun umarım Kalıcı olarak tasarruflarımı değerlendırırımm.gorusmek uzere..

royal
23-12-2010, 10:07
http://www.sporx.com/futbol/superlig/trabzonspor/avrupanin-en-mutevazi-lideriSXHBQ217187SXQ

royal
27-12-2010, 21:52
beşiktaşın yaptığı transferler dudak uçuklatıyor imkbdeki fiyatı da!:wink:
http://www.karakartal.com/anasayfa/?giris=ok&tm=2010/12/27/82228

PEGA_SUS
27-12-2010, 22:13
beşiktaşın yaptığı transferler dudak uçuklatıyor imkbdeki fiyatı da!:wink:
http://www.karakartal.com/anasayfa/?giris=ok&tm=2010/12/27/82228

sevgili ROYAL hocam
vallahi 5-10 senedir BJK nın yaptığı TRANSFERLER bana sadece 2 şey düşündürüyor
1-) ya ARABIN YAĞI BOL OLUNCA, ORASINA BURASINA SÜRERMİŞ...
2-) yada birileri İYİ BİR PARA AKLIYOR
(gönlüm 2.den yana ) helal olsun vallahi

asu
29-12-2010, 18:34
Royal hocam Allah rızası içi birde kendi topiğine sık uğrasan, habire dolanıp duruyorsun, hani seninle özdeşleşmiş 5 i 1 yerde listen?, yok dersenki beni rahatsız etmeyin o zaman saygı duyarım, kusura bakma ama senin durumun aynı sanatçılar gibi, sen sitemize mal olmuş değerli bir üstadsın, topiğine sahip çıkmalısın, olmuyor böyle :hayır:, sakın ha yanlış anlama, tüm temiz kalbimle yazıyorum, saygılarımla...

royal
30-12-2010, 20:09
Bu A B C grubunu bulanı icat edeni İmkb'ye uygulayanı AllAH bildiği yapsın!Murat Kamil misin nesin sen de düzen adamı olmuşsun!Bak yarın ne kadar ah alacaksın!
30/12/2010 18:26 ***KENT***KENT GIDA MADDELERİ SANAYİİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
***KENT***KENT GIDA MADDELERİ SANAYİİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Cumhuriyet Mahallesi 2253 Sokak No:11 Gebze/KOCAELİ Telefon ve Faks No. : 0262 648 74 00 - 262 654 19 31 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Murat Kamil Tül - 0262 648 74 00 (7568) / 0262 654 19 31 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Şirket paylarının "C Listesi"ne alınması ile ilgili olarak AÇIKLAMA:İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanlığı'naŞirketimizin Pay Sahipleri ile İlişkiler Birimine son zamanlarda Şirketimiz paylarının "C Listesi"ne alınması ve Istanbul Menkul Kıymetler Borsası ("IMKB") kotundan çıkılıp çıkılmayacağı, Sermaye artırımına gidilip gidilmeyeceği konularında sayın hissedarlarımızdan gelen bilgi talepleri sonucunda, aşağıdaki açıklamanın yapılması gereklilik arz etmiştir.Bilindiği üzere, Sermaye Piyasası Kurulu'nun 23.07.2010 tarih ve 21/657 sayılı Kararıile İMKB hisse senedi piyasası işlem kurallarında değişikliğe gidilmiş,yeni işlem kuralları getirilerek, Şirketimizin de içinde bulunduğu hisseleri Borsa'da işlem gören toplam 24 şirket "C Listesi" kapsamına alınmıştır. Şirketimizin C listesine alınmasının nedeni dolaşımdaki pay sayısınınuzun zamandan beri 250.000 adedin altına düşmüş olmasıdır., SPK'nın ilgili basın duyurusunda da ifade edildiği üzere, SPK tarafından belirlenen yeni kriterler ve alınan tedbirler, İMKB'de payları işlem gören şirketlerin faaliyetleri ya da yöneticileri ya da ortakları ile ilgili olmayıp tamamıyla ikincil piyasadaki fiyat yükseltme, sabit tutma ya da düşürme amaçlı alım satımlarla ilgilidir.Şirketimizin 03.09.2010 tarihli Özel Durum Açıklamasında da belirtildiği üzere, Şirketimizin iMKB kotundan çıkması, sermaye artırımı gibi konular bugüne kadar Yönetim Kurulumuzda görüşülmediği gibi, Yönetim Kurulumuzca bu yönde alınmış herhangi bir karar da bulunmamaktadır. Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

shehzade
03-01-2011, 09:54
Marshall'de hacim artarsa ralli başlayacak gibi duruyor...

Hacimi muhakkak izleyin..

royal
03-01-2011, 13:52
Royal hocam Allah rızası içi birde kendi topiğine sık uğrasan, habire dolanıp duruyorsun, hani seninle özdeşleşmiş 5 i 1 yerde listen?, yok dersenki beni rahatsız etmeyin o zaman saygı duyarım, kusura bakma ama senin durumun aynı sanatçılar gibi, sen sitemize mal olmuş değerli bir üstadsın, topiğine sahip çıkmalısın, olmuyor böyle :hayır:, sakın ha yanlış anlama, tüm temiz kalbimle yazıyorum, saygılarımla...

sayın asu senin dayanıklı ev aletleri konyayı yakalamaya niyetli galiba!:wink:
şubatın ikinci haftası beşi bir yerdelere devam edeceğim dostum!Öncelikle şu kent gıda'yı düzlüğe çıkarsınlar hele bi :super:

asu
03-01-2011, 18:43
sayın asu senin dayanıklı ev aletleri konyayı yakalamaya niyetli galiba!:wink:
şubatın ikinci haftası beşi bir yerdelere devam edeceğim dostum!Öncelikle şu kent gıda'yı düzlüğe çıkarsınlar hele bi :super:

Royal hocam merhaba,
Ben BSHEV hisselerimi sattım, aslında bu kadar yükselmeden bir geri dönüş bekliyordum, halada bekliyorum, beklentim oluşursa (12X-13X arasına tekrar gelirse) tekrar BSH kardeşlere gireceğim.
Ben şu an GSRAY, IZOCM, RHEAG, KENT, AKENR ve MANGO'dayım.
GSRAY'da beklentim büyük, RHEAG ve KENT canımıza okudu, okumayada devam ediyorlar :(
Senin 5 i 1 yerdeni 4 gözle bekliyoruz.
Hocam son bir şey ki bence en önemlisi; biliyorsun PEGASUS Havayolları 2011 yılının ilk yarısında halka arz olacak, ben bu şirketten çok şey bekliyorum, Sn. Ali Sabancı'yı bir iş adamı olarak çok beğeniyor ve takdir ediyorum, amacım PEGASUS halka arz olduğu sırada elimdeki tüm hisseleri satıp tek kalemde buna girmek, konuya ilişkin senin düşüncelerini alabilirmiyim?
Saygılarımla hocam, önce sağlık sonra bol kazanç dilerim...

shehzade
04-01-2011, 13:17
MArshal bu seans son 3 günlük işlem hacminden fazlasını ilk seans yaptı.. 2. seansta böyle yüksek hacim olursa dikkat...

royal
04-01-2011, 15:13
kent gıda yönetiminden bir açıklama istiyoruz!
http://www.borsagundem.com/haber/Kent-Gida-Soylenti-asilsiz-cikti/44086

royal
04-01-2011, 19:42
BORSA ŞİRKETLERİNİN BEDELSİZ VERME POANSİYELİ
İMKB kodu Hisse Adı Toplam hisse adedi (m) öd ser Yedekler, birikmiş kar ve yen.değ toplamı (bedelsiz verme pot)
GSRAY Galatasaray Sportif 2,788 269,704
KONYA Konya Çimento 4,873 354,638
KARTN Kartonsan 2,837 167,213
BRISA Brisa 7,442 418,541
BAGFS Bagfaş 3,000 161,983
EGGUB Ege Gübre 2,009 94,332
NETAS Netaş Telekom. 6,486 246,465
GOLTS Göltaş Çimento 7,200 247,554
ASLAN Aslan Çimento 6,426 173,191
GOODY Good-Year 11,918 259,067
ALCAR Alarko Carrier 10,800 197,179
ALGYO Alarko GMYO 10,651 181,476
BSHEV BSH Ev Aletleri 42,000 704,988
KENT Kent Gıda 28,978 306,235

]http://www.fotografekle.com/image-9068_4D02F398.jpg (http://www.fotografekle.com/share-9068_4D02F398.html)

asu
04-01-2011, 20:16
kent gıda yönetiminden bir açıklama istiyoruz!
http://www.borsagundem.com/haber/Kent-Gida-Soylenti-asilsiz-cikti/44086
Royal hocam,
KENT'in fabrikası E5 üzerinde, yerleşim yeri olarak şehir içinde kaldı, imkb'den değilde belki yerleşke olarak şehir dışına çıkacağız demek istemiş olabilirler :kahkah:

asu
04-01-2011, 20:20
BORSA ŞİRKETLERİNİN BEDELSİZ VERME POANSİYELİ
.............................

Hocam tablo çok güzelde kapanış fiyatlarına yönelik bilgiler oldukça eski, bedelsiz verme gücü bu fiyata göre değişmiyor mu?

asu
04-01-2011, 20:22
Royal hocam,
Bir sıkıntı var, sana itibar puanı vermek istediğimde sürekli
"royal adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz." şeklinde mesaj çıkıyor, diğer kişilere de habire verdim ama nafile, ben zırt pırt istemediğim kişilere niye puan vereyim, şunu sitenin yöneticisine sorsanda senin itibar puanı olayına bir el atsalar.

royal
04-01-2011, 20:35
Royal hocam,
Bir sıkıntı var, sana itibar puanı vermek istediğimde sürekli
"royal adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz." şeklinde mesaj çıkıyor, diğer kişilere de habire verdim ama nafile, ben zırt pırt istemediğim kişilere niye puan vereyim, şunu sitenin yöneticisine sorsanda senin itibar puanı olayına bir el atsalar.
teşekkür ederim asu!İtibar puanı önemli değil!Canın sağ olsun!Yönetimin takdiri onalr nasıl uygun görürse!
Alanzinho'ya hangi takım talip oldu?
Bugün 15:42 Salı
Trabzonspor'un Brezilyalı yıldızı Alanzinho'ya, Norveç'in Rosenborg takımının talip olduğu ortaya çıktı!..
!Trabzonspor'un Brezilyalı yıldızı Alanzinho'ya, Norveç'in Rosenborg takımının talip olduğu ortaya çıktı!..Sözleşmesinde "5 milyon Euro getirirse serbest kalır" maddesi bulunan Alanzinho için Norveç kulübünün önerdiği bedel ise şu anda belli değil.
Brezilyalı yıldız, 2009 yılında bir başka Norveç takımı olan Stabaek'ten Trabzonspor'a transfer olmuştu.

Bu arada Bundesliga takımlarından Wolfsburg'da forma giyen Thomas Kahlenberg'in peşinde olan bordo mavililerin, Alanzinho'yu bu transfer için takasta kullanabileceği de gelen haberler arasında. 27 yaşındaki Danimarkalı orta saha oyuncusunu kadrosuna katmak isteyen Trabzonspor Yönetimi'nin, bu oyuncu için Wolfsburg'a Alanzinho'nun yanı sıra bir miktar da para önerebileceği öğrenildi.

bu haber bugün zikredildi mi bilmiyorum!Ama yarın başlayacak olan transfer dönemi çok önemli!

royal
04-01-2011, 20:46
http://kap.gov.tr/yay/Sirket/sirket.aspx?sirketId=892
bakalım kardeşinin yanına ne zaman varacak?Ya da varabilecek mi makas bayağı açıldı nerdeyse 100 lira oldu aradaki fark!

Analistlerin hisse seçiminde en önemli kriterlerinden olan FAVÖK (finansman giderleri, amortisman giderleri ve vergi öncesi kar) sıralamasında ise başı Ford Otosan çekti. Ford Otosan’ın FAVÖK’ü 326 milyon 636 bin TL oldu. Ford Otosan’ı 145 milyon 252 bin TL ile BSH Ev Aletleri, 113 milyon 592 bin TL ile de Petkim izledi. 106 milyon 493 bin TL ile Türk Traktör 4’üncü, 88 milyon 780 bin TL ile de Yapı Kredi Finansal Kiralama 5’inci sıraya oturdu.

http://www.boschtr.com/boschlife/pdf/blife19.pdf

ersoybal77025
04-01-2011, 21:05
borsa şirketlerinin bedelsiz verme poansiyeli
imkb kodu hisse adı toplam hisse adedi (m) öd ser yedekler, birikmiş kar ve yen.değ toplamı (bedelsiz verme pot)
gsray galatasaray sportif 2,788 269,704
konya konya çimento 4,873 354,638
kartn kartonsan 2,837 167,213
brısa brisa 7,442 418,541
bagfs bagfaş 3,000 161,983
eggub ege gübre 2,009 94,332
netas netaş telekom. 6,486 246,465
golts göltaş çimento 7,200 247,554
aslan aslan çimento 6,426 173,191
goody good-year 11,918 259,067
alcar alarko carrier 10,800 197,179
algyo alarko gmyo 10,651 181,476
bshev bsh ev aletleri 42,000 704,988
kent kent gıda 28,978 306,235

]http://www.fotografekle.com/image-9068_4d02f398.jpg (http://www.fotografekle.com/share-9068_4d02f398.html)

burda prim yapmayan potansiyeli yüksek netaş ı görüyorum ötekiler zaten prim yaptı bende netaştayım bu tablo çok iyi olmuş saolun royal

asu
05-01-2011, 05:48
İnsansız Hava Aracı için imzalar atıldı 04 Ocak 2011
Vestel Savunma ile Savunma Sanayi Müsteşarlığı arasında Taktik İnsansız Hava Aracı (İHA) Geliştirme Projesi Sözleşmesi dün imzalandı. Sözleşme kapsamında Vestel, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) envanterine Taktik İHA üretecek

Vestel’in ürettiği Karayel isimli taktik İHA, 20 saat havada kalma süresine, 70-80 kilogram yük taşıma kapasitesine ve 22 feet’te uçabilme özelliğine sahip. Karayel’in iki yıl içinde teslim edilerek TSK envanterine katılması öngörülüyor.
İmza törenine katılan Zorlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, şimdiye kadar Karayel projesine 20 milyon doları aşkın yatırımı öz kaynaklarından karşıladıklarını belirtti. Proje kapsamında 6 hava aracı, 3 yer kontrol istasyonu ve bir katapult (fırlatma rampası) yapılacağı belirtilirken Karayel’in iki yıl içinde teslim edilerek TSK envanterine katılacağı bilgisi verildi.

royal
05-01-2011, 07:01
burda prim yapmayan potansiyeli yüksek netaş ı görüyorum ötekiler zaten prim yaptı bende netaştayım bu tablo çok iyi olmuş saolun royal
ben son ikiye takıldım biri c grubu olması hasebiyle gözden kaçıyor diğeri ise ky2yi attı 140 milyon avroluk yatırımın ilk somut işaretini bekliyor zaten geçen yıl şubat ayındaki yüzde 100 lük hareketini grafikten görebiliriz!Kente gelince aslan çimentodan bir ışık bekliyor dün aslan artı kapttı bugün de aynı durum olursa kıpırdanmalar olabilir!

royal
05-01-2011, 07:35
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/01/05/bshden_bin_kisilik_ek_istihdam

m.o.k.o.k.o
05-01-2011, 08:15
günaydın arkadaşlar.......

royal
06-01-2011, 12:10
bakalım taraftar Trabzonspor'a ne kadar güveniyor?
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=6214

shehzade
11-01-2011, 17:03
Bakalım yarın ne yapacak...

http://img163.imageshack.us/img163/9195/mrsh1.png

royal
12-01-2011, 14:30
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=tspor&language=tr&country=TR
İkinci yarının rüzgarı bir yana Ziraat Türkiye Kupası'nın havası ayrı bir eseceğe benziyor!Manisaspor beşiktaş maçının sonucu kağıdın ivmesini daha doğrusu unutulan performansını geri getirebilir!

royal
13-01-2011, 13:42
karadeniz fırtınası yine başladı!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=tspor&language=tr&country=TR

royal
13-01-2011, 19:09
karadeniz fırtınası yine başladı!
Fenerden neyimiz eksik fazlamız bile var o da şampiyonluğun ş harfi!:wink:
Trabzonspor da birleşme kararı aldı

Galatasaray ve Fenerbahçe'den sonra Trabzonspor da iki şirketi birleştirme kararı aldı

13.1.2011 - 17:36

SPK'nın talebi üzerine futbol kulüpleri birleşme için düğmeye bastı. Geçtiğimiz aylarda birleşen Galatasaray'dan sonra Fenerbahçe'de kısa bir süre önce sportif AŞ ile futbol AŞ'yi birleştireceğini açıklamıştı. Bugün de Trapzonspor iki şirketi birleştirme çalışmalarının başladığını duyurdu.

İşte o açıklama:

Sermaye Piyasası Kurulunun Seri:VIII No:54 sayılı, özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin tebliğ'inde belirtilen esaslar çerçevesinde, yönetim kurlumuzun almış olduğu karar aşağıdadır.

Bağlı ortaklıklarımızdan Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş.'nin (TS Sportif) şirketimizden olan alacaklarının kısmen veya tamamen ödenmesi maksadıyla profesyonel futbol takımımızın alt yapılarıyla birlikte tespit edilecek değer üzerinden TS Sportif'e satılmasına, bu satış işleminden sonra Trabzonspor futbol faaliyetlerinin TS Sportif bünyesinde yapılandırılmasına ve/veya Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. ile TS Sportif'in birleştirilmesine,

TS Sportif'in ana sözleşmesinin ilgili maddelerinin bu yapılandırma çerçevesinde tadil edilmesine,

Bu işlemler öncesinde, TS Sportif'deki halka açık hisselerin satın alınması için , Sermaye Piyasası Mevzuatı uyarınca hesaplanacak olan asgari fiyattan gönüllü çağrı yapılmasına, bu çağrı işlemi için gerekli olan finansmanın temini için finans kuruluşlarıyla görüşmelere balanılmasına ve bu çağrıya aracılık edecek olan aracı kurumun tespit edilmesine,

oy birliği ile karar verilmiştir.

royal
16-01-2011, 21:50
''Fırtına'' kupada da esiyor..
Ziraat Türkiye Kupası'ndaki ilk ciddi sınavında sahasında Manisaspor'u konuk eden Trabzonspor ligdeki iddialı yürüşünü kupada da tüm hızlıyla sürdürüyor. Her iki devrede bulduğu gollerle oyunun kontrolünü maç boyunca elinde tutan Karadeniz ekibi istediği skora zorlanmadan uzandı..

Ziraat Türkiye Kupası (B) Grubu'nda Trabzonspor ile Manisaspor arasında yapılan maçta, bordo-mavili takımın yeni transferleri Pawel ve Piotr Brozek kardeşler ile Mehmet Çakır 18 kişilik maç kadrosunda yer almadı.

Teknik Direktör Şenol Güneş, ligin ilk yarısının son haftalarında izinsiz olarak ülkesine giden, geç döndüğü için de ağır para cezası alacağını açıkladığı Brezilyalı oyuncu Jaja'yı sürpriz şekilde ilk 11'de sahaya sürdü.

Güneş, kalede Onur'un yerine Tolga'ya görev verirken, sakatlığı süren Egemen'in yokluğunda stoperde Glowacki-Giray ikilisi görev yaptı.

Antalya kampında sakatlığı nedeniyle bazı antrenmanlara katılamayan ancak sakatlığı düzelen Selçuk İnan da ilk 11'de sahaya çıktı.

Manisaspor'da ise Makukula ve Simpson gibi golcü oyuncular yedek soyunurken Kahe ilk 11'de görev yaptı.

TrabzonCell aboneleri tarafından aralık ayının en iyi futbolcusu seçilen Burak Yılmaz'a plaket ve ödülünü maç öncesi Kulüp Asbaşkanı Nevzat Şakar verdi. Trabzonsporlu taraftarlar, havanın soğukluğu ve geç saatte oynanması nedeniyle karşılaşmaya fazla ilgi göstermediler. Tribünlerde boşluklar gözlenirken 10 bin dolayında taraftar takımlarına destek verdi.

Goller: Dk. 15 Umut, Dk. 40 Jaja (Trabzonspor), Dk. 3 Yiğit Gökoğlan (Manisaspor)

Sarı Kartlar: Dk. 38 Selçuk (Trabzonspor), Dk. 17 Bülent, Dk. 35 Ahmet (Manisaspor)

TRABZONSPOR: 3 - MANİSASPOR: 1

Stat: Hüseyin Avni Aker

Hakemler: Özgüç Türkalp xxx, Ayhan Akgöz xx, Serkan Çimen xxx

Trabzonspor: Tolga xx, Serkan xx, Giray xxx, Glowacki xxx, Cale xxx (Dk. 86 Ferhat ?), Engin xxx, Selçuk xxx, Jaja xxx (Dk. 81 Alanzinho x), Yattara xx (Dk. 62 Sezer x), Burak xx, Umut xxx

Manisaspor: Recep xx, Şener xx (Dk. 75 Simpson x), Hüseyin xx, Burak xx, Eren xx, Ahmet xx (Dk. 61 Makukula x), Yiğit Gökoğlan xxx, Bülent x (Dk. 46 Dixon x), Bekir xx, Isaac x, Kahe x

Goller: Dk. 15 Umut, Dk. 40 ve 71 Jaja (Trabzonspor), Dk. 3 Yiğit Gökoğlan (Manisaspor)

Sarı Kartlar: Dk. 38 Selçuk (Trabzonspor), Dk. 17 Bülent, Dk. 35 Ahmet, Dk. 81 Bekir (Manisaspor)

::MAÇTAN DAKİKALAR::
3. dakikada Ahmet'in sol taraftan yerden ortasında, altı pas içinde kimsenin dokunamadığı top arkada bekleyen Yiğit Gokoğlan'ın önüne düştü. Bu futbolcu da gelişine bir vuruşla meşin yuvarlığı kaleci Tolga'nın solundan filelerle buluşturdu: 0-1

8. dakikada Yattara'nın pasında, ceza alanındaki Serkan'ın şutunda, kaleci Recep topu yatarak çelmeyi başardı.

9. dakikada Kahe'nin şık pasında, bir anda ceza alanında uygun durumda topla buluşan Isaac'ın şutunda, meşin yuvarlak az farkla üsten auta çıktı.

15. dakikada Trabzonspor, beraberliği yakaladı. Bu dakikada Cale'nin soldan ortasında savunmanın arkasında topla buluşan Umut'un gelişine vuruşunda, meşin yuvarlak kaleci Recep'in sağından filelere gitti: 1-1

17. dakikada ceza alanındaki Kahe'nin sert şutunda, kaleci Tolga sağına doğru gelen topu uzanarak kornere çeldi.

24. dakikada Jaja kendi ceza alanı önünde kaparak taşıdığı topta verdiği ara pasıyla bir anda Burak'ı kaleci Recep ile karşı karşıya bıraktı. Burak'ın yerden şutunda, kaleci Recep'in müdahale ettiği topu savunma uzaklaştırdı.

37. dakikada iki rakibinden sıyrılarak ceza alanına doğru hareketlenen Jaja'nın şutunda, kaleci Recep topu güçlükle kornere çeldi.

39. dakikada rakiplerinden sıyrılan Burak'ın kaleci Recep ile karşı karşıya kaldığı andaki şutunda top Recep'ten döndü. Dönen topu savunma uzaklaştırdı.

40. dakikada Trabzonspor öne geçti. Bu dakikada ceza yayı üzerinde topla buluşan Jaja'nın rakiplerine rağmen yaptığı vuruşta, top kaleci Recep'in üzerinden filelere gitti: 2-1 Karşılaşmanın ilk yarısı Trabzonspor'un 2-1 üstünlüğü ile sona erdi.

48. dakikada Burak'ın ceza alanı dışından sert şutunda, kaleci Recep topu kornere çeldi.

65. dakikada savunmaya çarpan topu önünde bularak ceza alanına giren Jaja'nın kaleci Recep ile karşı karşıya kaldığı pozisyondaki plase vuruşunda top yandan auta gitti.

71. dakikada ceza alanı içindeki Burak'ın pasında, topu havalandırarak iki rakibinden sıyrılan Jaja gelişine bir vuruşla topu filelere göndererek kendisinin ikinci takımının ise üçüncü golünü kaydetti: 3-1

85. dakikada Bekir'in pasında ceza alanı içindeki Makukula'nın şutunda, kaleci Tolga topa müdahale etti. Dönen top ile Makukula tekrar buluştu ancak bu oyuncunun ayaklarına yatarak meşin yuvarlağın sahibi olan Tolga, rakibine ikinci kez gol izni vermedi.

Karşılaşma 3-1 Trabzonspor'un üstünlüğü ile sona erdi.

gokhansell
16-01-2011, 21:57
iyi akşamlar sayın royal 61 yolculuna bende inanıyorum :) bu arada uzun süredir sizi göremiyordum hoş geldiniz

royal
16-01-2011, 22:04
iyi akşamlar sayın royal 61 yolculuna bende inanıyorum :) bu arada uzun süredir sizi göremiyordum hoş geldiniz
hoş bulduk!Dershanecilik zor iş ctesi ve pazar günleri çalışmak kadar zor bir şey yok!Eskisi kadar takip edemiyorum!Tabii bunda kent gıdanın payı büyük!Fena yakalandık c grubu muhabetine o yüzden eskisi kadar ilgilenemiyorum topiğimle ama yavaş yavaş eski günlere ve şimdiki zaman hisselere devam dileğiyle...

pazar
16-01-2011, 22:06
sayın royal kent hakkındaki düşünceleriniz nedir

royal
16-01-2011, 22:10
sayın royal kent hakkındaki düşünceleriniz nedir
hayatımda aldığım en kötü iki hisseyi sorsalar birincisi meges ikincisi kent derim!Kent için düşüncem eşek gibi c grubundan çıkaracaklar!Sabrı olan kazanacak ama o sabır var mı kimsede?Kent topiğinde ingilizce bir şeyler yazıyordu starbucks falan diye bir haber gelecek ama ne haber bugün kaynaklı orayı incelemnizi tavsiye ederim!Türkiye'de kentçilerden bir hayır yok belki yurt dışındakilerden bir fayda dokunur!

pazar
16-01-2011, 22:16
sizde böyle derseniz
bu hissenin alım zamanı gelmiş demektir
bu arada sistem size itibar puanı verilmesini engelliyor "royal adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz"

royal
18-01-2011, 10:50
Teofilo'ya sürpriz talip!18.01.2011 11:32:44
Spor Toto Süper Lig'in lideri Trabzonspor'dan izinsiz ayrılan Kolombiyalı forvet Teofilo Gutierrez için Once Caldas kulübü teklifte bulundu.
Teofilo'nun menajeri aracılığıyla Trabzonspor'a teklifte bulunan Kolombiya kulübünün, golcü futbolcuyu transfer etmekte kararlı olduğu öğrenildi.

İki kulüp arasında görüşmelerin devam ettiği, transferin bu hafta içerisinde gerçekleşebileceği belirtildi.

Teknik direktör Şenol Güneş, yaptığı açıklamada, "Benim artık Teofilo diye bir futbolcum yok" demişti. Yönetim de Güneş'in bu açıklamasının ardından Teofilo'yu satış listesinin başına koymuştu.

Bu sezon Trabzonspor formasıyla 6 lig maçında forma giyen Teofilo'nun 4 golü bulunuyor.

royal
18-01-2011, 19:24
http://www.finansgundem.com/haber/Iste-Trabzonspor-un-stadyumu/46133

royal
19-01-2011, 08:23
http://www.borsagundem.com/haber/Aziz-Yildirim-dan-sok-aciklama/45660
o bile şampiyonluktan umudu kesmiş transferi bile askıya almış!Demek ki Trabzonspor'un Şampiyonluğuna o da inanmış:wink:

bilalx
19-01-2011, 23:27
İyi çalışmalar değerli royal.Umarım hedefleriniz gerçekleşir.Saygı ve sevgilerimle.Allaha emanet olun...

royal
20-01-2011, 11:46
Şu kent gıda'nın ve yatırımcısının çektiği rezillik ne zamAn son bulacak?her cuma bir haber çıkacak diye bekliyoruz ama her defasında daha da hüsrana uğruyoruz!

royal
20-01-2011, 16:34
Şu kent gıda'nın ve yatırımcısının çektiği rezillik ne zamAn son bulacak?her cuma bir haber çıkacak diye bekliyoruz ama her defasında daha da hüsrana uğruyoruz!
sanırım birileri duydu!

designex
20-01-2011, 16:39
sanırım birileri duydu!

üstad pek göremiyorum seni yollarımız ayrıldı galiba ama trabzonda ilerki haftalarda görüşürüz umarım, kent ve c tipi hisselerde neler oluyor spknın uygulaması ne kadar yerli yerinde bence tartışılması gereken bu. saygılar..

royal
20-01-2011, 20:23
7. Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş.(Şirket)’nin 01.06.2009-31.05.2010 tarihli özel hesap dönemine ilişkin olarak ertelediği ve henüz gerçekleştirmediği olağan genel kurul toplantısı ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sonucunda;
a) Şirketin Türk Ticaret Kanunu(TTKn.)’nun 364. maddesine aykırı olarak 2009 yılı hesap dönemine ilişkin genel kurul toplantısını henüz gerçekleştirmemesi nedeniyle, Sermaye Piyasası Kanunu(SPKn.)’nun 46/c maddesinin Kurulumuza verdiği yetkiye istinaden söz konusu durumun hukuka aykırılığının tespiti için Kurulumuzca dava açılmasına,
b) TTKn.’nun 364. maddesine aykırı olarak 2009 yılı hesap dönemine ilişkin genel kurul toplantısını henüz gerçekleştirmeyen Şirketin yönetim kurulu üyelerinin TTKn.’nun 336. maddesi çerçevesinde pay sahiplerine karşı sorumlu olduğu, sorumluluğun şartları mevcut ise pay sahiplerinin zararlarını yönetim kurulu üyelerinden talep edebileceği hususlarında ortakların bilgilendirilmesine,
c) Şirketin 31.08.2010 tarihinde yaptığı ancak ertelediği genel kurul toplantısını konuya ilişkin Kurul kararının Şirkete tebliğinden itibaren iki ay içerisinde yapılması ve gündemde yer alan konuların tamamının görüşülmesi gerektiği veyahut 27.01.2011 tarihinde yapılması planlanan olağanüstü genel kurul toplantısının gündeminin, 31.08.2010 tarihli ertelenen olağan genel kurul toplantısı gündeminde bulunan ancak görüşülemeyen gündem maddelerini içerecek şekilde yeniden belirlenmesi gerektiği, aksi takdirde Şirket ve/veya Şirketin yönetim kurulu üyeleri hakkında SPKn.’nun 47/A maddesi çerçevesinde işlem yapılabileceği hususlarında Şirketin ve yönetim kurulu üyelerinin bilgilendirilmesine,
karar verilmiştir.
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2011&sayi=3&submenuheader=null&ext=.pdf
genel kurula sayılı günler kala bu haberin düşmesi bakalım kağıdı nerelere taşıyacak?Verilmeyen temettüleri verirlerse neler olacağını eminim spek bile tahmin edemiyordur!

royal
20-01-2011, 21:36
TS Club Varlıbaş AVM'de bugün 14.00'te Açıldı!

2011 yılının ilk, toplamda on yedinci TS Club mağazası Trabzon Varlıbaş Atapark AVM’de açıldı. Mağazanın açılışını bugün yapıldı

TS Club geride bıraktığımız sezonda yüzde 43 büyüme gerçekleştirerek, tüm zamanların en iyi yükselişini yapmış oldu.

royal
21-01-2011, 11:46
sayın gokhansell yolun yarısına geldik!Allah tamamına erdirsin!
ikinci seans tavan 32.80 ama çok da önemli değil haftaya çarşamba günü Beşiktaş pazar günü de fener maçına kadar çok şeye gebe!

shehzade
21-01-2011, 16:44
Bakalım yarın ne yapacak...

http://img163.imageshack.us/img163/9195/mrsh1.png

11.01.2011 marshal kapanış... 32.10

21.01.2011 marshal kapanış 35.70

Bu topiği izleyen her daim kazanır.... :super::super::super:

asu
21-01-2011, 17:15
sanırım birileri duydu!
evet hocam, dün duydular bugünde bastılar maalesef :(

royal
23-01-2011, 18:05
Pramit Men. Değ. Araştırma Müdürü Belgin MAVİŞ Bu hafta Ekonomist dergisinde T.Spor Hisseleri için % 53 yükselme potansiyeli ile Al Önerisi başlatmış. Belgin Maviş Hedef Fyatı 53 tl olarak belirlemiş. Şirket birleşmesi haberlerinin hisseyi dahada yukarılara taşıyacağını ve açılan davanın hisseyi etkilemediğini yazmış. Ligde hala lider durumda. Kupadada gruptan çıkması halinde sert yükselişler görebiliriz. Çifte kupa heyacanı hisseyi dahada yukarılara taşıyacaktır. Yükselişin asıl sebebi şirketin birleşme beklentisidir. İlk direnç noktası 33 tl. Hedef fiyat 46, Yükseliş poatansiyeli % 53Al önerisi veriyoruz.
Bakalım 33 tl ne zaman geçilecek?

mehmet0054
23-01-2011, 19:03
sayın gokhansell yolun yarısına geldik!Allah tamamına erdirsin!
ikinci seans tavan 32.80 ama çok da önemli değil haftaya çarşamba günü Beşiktaş pazar günü de fener maçına kadar çok şeye gebe!

hocam bu grafikte gösterilenler alımlar mı, eğer öyleyse 30'larda müthiş alımlar olmuş, kolay kolay aşağılara salamazlar buralardan

asu
23-01-2011, 20:43
Pramit Men. Değ. Araştırma Müdürü Belgin MAVİŞ Bu hafta Ekonomist dergisinde T.Spor Hisseleri için % 53 yükselme potansiyeli ile Al Önerisi başlatmış. Belgin Maviş Hedef Fyatı 53 tl olarak belirlemiş. Şirket birleşmesi haberlerinin hisseyi dahada yukarılara taşıyacağını ve açılan davanın hisseyi etkilemediğini yazmış. Ligde hala lider durumda. Kupadada gruptan çıkması halinde sert yükselişler görebiliriz. Çifte kupa heyacanı hisseyi dahada yukarılara taşıyacaktır. Yükselişin asıl sebebi şirketin birleşme beklentisidir. İlk direnç noktası 33 tl. Hedef fiyat 46, Yükseliş poatansiyeli % 53Al önerisi veriyoruz.
Üstadım iyi akşamlar,
Anadolu takımlarının şahlanışı umarım devam eder lakin rahat bırakmayacaklar gibi :(
http://www.takagazete.com/haber.php?id=48071

asu
23-01-2011, 20:54
bu arada bildiğiniz üzere 5 i 1 yerdelerinizi bekliyoruz,
üstadım unutmadan söyliyeyim beraber şu PEGASUS'un halka arzını bir irdeliyelim derim :wink: ilgilenirsen bilgi paylaşımı yapabiliriz, hayırlı günler...

royal
24-01-2011, 09:36

Ligde hala lider durumda burası çok önemli!

royal
24-01-2011, 20:49
grafiğe bakacak olursak 29.00 civarını taban yapmaya çalışıyor!Çarşamba günü puana ihtiyacı olan beşiktaş!Beraberlik halinde Gaziantep büyükşehir belediye kupada üst tura çıkabilir!Saldırack olan beşiktaş açık verecek olan beşiktaş ve açık futbolu seven ve açıkları kullanabilecek bir Karadeniz fırtınası var!

royal
24-01-2011, 21:06
al artık ne karar alacaksan 4 ay oldu bu kadar liboşluk olmaz!
liboş ne demek derseniz:liboş isim, argo
Liberal ekonomiyi ve liberal siyaseti savunurken çabucak zengin olmayı amaçlayan ve bu yolda hiçbir değer yargısını kabul etmeyen, her şeyi mübah gören kimse. Yani kent yönetimi ve speği saygılar!

royal
25-01-2011, 20:18
bu haberin nesi kötü?Genel kurula kalmış iki gü ver artık diyor hatırlatmada bulunuyor!
http://www.kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/47239.pdf

mehmet0054
25-01-2011, 21:14
bu haberin nesi kötü?Genel kurula kalmış iki gü ver artık diyor hatırlatmada bulunuyor!
http://www.kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/47239.pdf

royal hocam, ne olacak sizce trabzonun hâli, genel kurulda neler bekliyorsunuz, düşünceleriniz nelerdir ?

royal
28-01-2011, 14:20
.‘Allah bozmasın’Başkan Demirören yeni oyuncular Simao, Almeida ve Fernandes’in takıma kısa sürede alıştığını belirterek “İyi bir hava yakalandı. Bu kadro esas önümüzdeki sezon patlama yapacak” diye konuştu28/01/11 13:21
.Üç kulvarda yoluna devam eden tek takım unvanını elinde bulunduran Beşiktaş’ta keyifler yerinde. Özellikle de başkan Yıldırım Demirören’in mutluluğuna diyecek yok.

Ara transfer döneminde kadrosunu Simao, Almeida ve Fernandes ile güçlendiren Siyah-Beyazlılar’ın Trabzonspor karşısındaki futbolunu değerlendiren başkan Yıldırım Demirören bu kadronun esas önümüzdeki sezon büyük ses getireceğini söyledi. Yeni transferlerin takıma kısa sürede uyum sağlamasından duyduğunu memnuniyeti dile getiren Demirören “Yenilerin takıma ne kadar yararlı olduğunu görüyoruz. Trabzonspor maçına öyle bir başladık ki rakibimiz şaşırdı. Ancak nedense gereksiz yere durduk ve sonlara doğru biraz zorlandık. Ama şunu söylemek isterim ki Trabzonspor önünde ilk yarıda sergilediğimiz futbolu oynayalım bu ligde bizi kimse yenemez. Allah bozmasın böyle gidersek istediğimiz yere geliriz” dedi.

royal
01-02-2011, 17:46
Tüpçü'nün şansına bak ne ballı adam!
01/02/2011 11:18 ***BJKAS***BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Güncelleme) )
***BJKAS***BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Güncelleme) ) Ortaklığın Adresi : Süleyman Seba Cad. No:48 BJK Plaza B Blok Zemin Kat Beşiktaş İSTANBUL Telefon ve Faks No. : (212) 310 10 00 - (212) 258 81 94 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (212) 310 10 00 (107-156) - (212) 258 81 94 Orjinal Açıklamanın Tarihi : 29.12.2010 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Vergi uzlaşması sonucu ödeyeceğimiz tutar 3.907.773 TL'dir. AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:29.12.2010 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayınlanan özel durum açıklamamızda 2005-2009 hesap dönemleri için Şirketimizden 38.5 milyon TL vergi aslı ve 57,75 milyon TL vergi ziyaı cezası talep edildiği ve bununla ilgili olarak Şirketimizce söz konusu vergi inceleme raporları ve talep edilen vergi aslı, ceza ve gecikme faizleriyle ile ilgili olarak uzlaşma başvurusunda bulunulduğu duyurulmuştu.31.01.2011 tarihinde gerçekleşen uzlaşma neticesinde 38,5 milyon TL vergi aslındaki tarhiyat iptal edilmiş olup 3.907.773 TL ödenmesi, Ayrıca söz konusu vergi aslına ait vergi ziyaı cezasının da iptal edilmesi konusunda uzlaşma sağlanmıştır.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

Beşiktaş:Vergi indirimi

Beşiktaş Spor Kulubünün vergi vorcu 38 milyon liradan 3.9 milyon liraya indirildi ayrıca 57 milyon liralık vergi cezası iptal edildi
adamlar göstere göstere kağıdı artık yeni zirvelere taşıyabilirler!Darısı Trabzonspor'un başına!

royal
01-02-2011, 17:58
Ve işte Trabzonspor'un vergi borcu!
Listenin 549'uncu sırasındaki Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş'nin vergi borcu 9 milyon 243 bin 243 lira şeklinde hesaplanırken, Ankaraspor 7 milyon 948 bin 847 lira, Malatyaspor 7 milyon 640 658 lira, Adanaspor 6 milyon 929 bin 187 lira, Antalyaspor da 5 milyon 956 bin 462 lira vergi borcuyla listede yer alıyor.
http://www.61haber.com/?p=konu_61haber_&konuid=11686

asu
01-02-2011, 18:12
Sayın Royal,
Bildiğiniz üzere 5 i 1 yerdenizi bekliyoruz :yes:
Saygılarımla...

royal
01-02-2011, 18:32
Sayın Royal,
Bildiğiniz üzere 5 i 1 yerdenizi bekliyoruz :yes:
Saygılarımla...
Şubat ayının ikinci haftasını bekleyin bilanço öncesi hisseleri ayıklamaya çalışacağım!

royal
02-02-2011, 20:05
Casati Boya’yla sponsorluk anlaşması imzalandı

1Kulübümüz ile Casati Boya arasında sponsorluk anlaşması sağlandı.

Buna göre yapılan anlaşma gereğince tesislerimiz ve Hüseyin Avni Aker Stadı Avrupa’nın köklü, Türkiye’nin önde gelen firmalarından Casati Boya tarafından boyanacak.

Yapılan anlaşmanın 2 yıllık süreyi kapsadığı açıklandı.

royal
07-02-2011, 09:23
netaş'ın peşine takılacak mı acep?1o da biri olsa yeter!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=rheag&language=tr&country=TR

royal
07-02-2011, 09:57
geçen yılki hareketini hatırlayanlar vardır!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=BSHEV&language=tr&country=TR
8 Şubat 2010 fiyatı 77
23Şubat 2010 fiyatı 151

geçen yıl bilançoyu 12 Şubat'ta açıklamış!

royal
07-02-2011, 20:16
bakalım yarın kartal yüksekten uçabilecek mi?
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=Bjkas&language=tr&country=TR

asu
08-02-2011, 09:48
Sayın Royal, Bildiğiniz üzere 5 i 1 yerdenizi bekliyoruz :yes: Saygılarımla...

Şubat ayının ikinci haftasını bekleyin bilanço öncesi hisseleri ayıklamaya çalışacağım!
Royal hocam,
Bilançolar bugünden itibaren açıklanmaya başlıyor, elinizi çabuk tutunda şu bizim 5 i 1 yerdeyi yayınlayın :)

royal
08-02-2011, 12:09
Royal hocam,
Bilançolar bugünden itibaren açıklanmaya başlıyor, elinizi çabuk tutunda şu bizim 5 i 1 yerdeyi yayınlayın :)
bilançosu pırıl pırıl gelecek ilk şirket!
teşekkürler sayın diyot grafiği sizden aldım!

http://www.hizliupload.com/img/02849482891353385550.png (http://www.hizliupload.com/)[/QUOTE]

royal
08-02-2011, 12:11
Royal hocam,
size ikinci bir beşi bir yerde olarak beşiktaş haftaya perşembe malumunuz uefa kupası maçı var!

muhendis_erol
08-02-2011, 14:24
Royal hocam 13.09 da gönderdiğiniz #2320 nolu mesajdakı grafıgı açamadım. hissenin adı nedir acaba?

royal
08-02-2011, 14:26
Royal hocam 13.09 da gönderdiğiniz #2320 nolu mesajdakı grafıgı açamadım. hissenin adı nedir acaba?
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=BSHEV&language=tr&country=TR

muhendis_erol
08-02-2011, 14:28
Teşekkür ederim... Benimde favorim Bshev Rheag Bjkas ve az da olsa Fener :))
Bol kazançlar inşallah...

royal
09-02-2011, 13:52
sabah 145'e değdir şimdi geri çek olmuyor be esas oğlan olmuyor!

royal
09-02-2011, 19:38
http://www.hizliupload.com/img/02849482891353385550.png (http://www.hizliupload.com/)[/QUOTE][/QUOTE]
grafiğin neresinde kaldık beynim bulandı!Adam bizimle fena uğraşıyor!Nerde geçen yılki şubat ayındaki grafik?

http://www.foreks.com/teknikanaliz/openchartbundle_plus.jsp;jsessionid=EE5498466B70DD E972ECAC1776515EBD?sembol=XU100

yolcum
09-02-2011, 23:19
sabah 145'e değdir şimdi geri çek olmuyor be esas oğlan olmuyor!

Olur hocam olur, azıcık sabır..
Bugün bence, yola çıkmadan önce güçlü ara gazı verip motoru kontrol ettiler ve gördüler ki motor sağlam, yolda bırakmaz.
Rahat olmak lazım. Üzmez bizi. :cool:

royal
10-02-2011, 12:35
Olur hocam olur, azıcık sabır..
Bugün bence, yola çıkmadan önce güçlü ara gazı verip motoru kontrol ettiler ve gördüler ki motor sağlam, yolda bırakmaz.
Rahat olmak lazım. Üzmez bizi. :cool:
inşallah üzmez ama vergi dairesine bildirilecek karı açıklasa kıvılcım başlayabilir!

royal
10-02-2011, 13:24
size ikinci bir beşi bir yerde olarak beşiktaş haftaya perşembe malumunuz uefa kupası maçı var!
kartal da kanatlandı kanarya mı iyi kuş kartal mı diye sormazlar mı?

asu
10-02-2011, 14:43
kartal da kanatlandı kanarya mı iyi kuş kartal mı diye sormazlar mı?
kartal da iyi kuş kanarya da, üstelik ikisi de aslan'ı makaraya almışlar dalgalarını geçiyorlar, bakalım sonu nasıl bağlanacak
Bugün 5 i 1 yerdeye (BSHEV) çok ufakta olsa giriş yaptık
5 i 1 yerdeyi hatırlayalım
1) BSHEV
2) BJKAS
3) ?
4) ?
5) ?

royal
10-02-2011, 14:46
kartal da iyi kuş kanarya da, üstelik ikisi de aslan'ı makaraya almışlar dalgalarını geçiyorlar, bakalım sonu nasıl bağlanacak
Bugün 5 i 1 yerdeye (BSHEV) çok ufakta olsa giriş yaptık
5 i 1 yerdeyi hatırlayalım
1) BSHEV
2) BJKAS
3) ?
4) ?
5) ?
3 numaraya kent gıda diueceğim ama c grubundaki kağıt korkutuyor sermaye artırımı için bir hareket yok bakalım bilanço gelsin ne değişecek?

yolcum
10-02-2011, 18:26
inşallah üzmez ama vergi dairesine bildirilecek karı açıklasa kıvılcım başlayabilir!

Valla Hocam kıvılcım mı olur Grizu Patlaması mı onu bilmem ama Netaştan çıkıp buraya girdim.
Ekranda izledikçe devrim dönüyor.. Bilançoya az kaldı. Sabır deyip bekliyoruz.
O patlamazsa bunu tavsiye edenlere ben patlıyacağım. :)

royal
10-02-2011, 20:30
Valla Hocam kıvılcım mı olur Grizu Patlaması mı onu bilmem ama Netaştan çıkıp buraya girdim.
bugün vestele muazzam para girişi vardı yarın da boshevde aynı şeyi beklemek sanırım hayalci olmaz!Zaten vergi dairesine bildirilecek kar da eli kulağında bekliyor!Dut gibi silkelendik iki günde ancak daha önceki zirve yaklaşık 58 gün önceki 149.5 seviyesine istenirse 1 günde getirebilirler!İşlem hacminin azlığı kağıdı soğutmak ky'den bunda başarılı oldular mı oldular!
oluşan formasyon şu:
YUTAN AYI FORMASYONU

Künye:

İki çubuklu formasyon. Güvenilirlik düzeyi vasat. Gösterdiği yön aşağı. Oluştuğu andaki trend yönü yukarı. Piyasada dönüş sinyali. Teyit tavsiye edilir.

Tanım:

Yutan Ayı Formasyonu yukarı giden bir piyasada küçük beyaz bir mumu izleyen ve küçük beyaz mumu tümüyle gövdesinin içine alan uzun siyah bir mumla oluşur (uzun siyah mumun küçük gövdenin kuyruklarını kapsaması gerekmez). Yutan Ayı Formasyonu önemli bir tepe dönüş sinyalidir.

Tanınma Kriterleri:

1. Piyasa yukarı yönlü bir trend içindedir.
2. İlk gün beyaz bir mum görülür.
3. Bunu ikinci gün ilk günkü mumun tüm gövdesini kapsayan uzun siyah bir mum izler.

Açıklama:
Piyasa yukarı gitmektedir. Ancak satışların azaldığını ilk günkü küçük beyaz mumla anlarız. Bunu ertesi gün ilk gün açılışına yakın ya da açılışın altında bir kapanış ve güçlü bir satış dalgası izler. Piyasa artık yukarı gitme gücünü yitirmiştir ve satıcılar giderek güç kazanmaktadır.

Önemli Noktalar:

İlk ve ikinci günkü gövdelerin göreli büyüklükleri önemlidir. Eğer ilk günkü gövde çok küçükse (ya da bir Dojiyse) ve ikinci gün çok uzun siyah bir gövde varsa, bu satış yönlü baskının çok daha güçlü olduğunu gösterir.

Özellikle çok hızlı çıkış durumlarında potansiyel alıcıların çoğu zaten senet almış olacakları için ve piyasayı yukarı götürecek yeni para girişi olasılıkları da.azalmış olduğu için, kar realize etmeye uygun bir ortam vardır. Bu açıdan Yutan Ayı Formasyonu böyle hızlı yukarı giden piyasalarda daha önemlidir ve bir dönüş sinyalidir.

Yukardan aşağı bir dönüşün olasılığı eğer ikinci gün hacim yüksekse veya ikinci uzun siyah mumdan önce bir yerine birkaç ufak gövde varsa artar.

Dönüşün başladığı üçüncü gün teyit edilmelidir. Teyit siyah bir mum, aşağı yönlü aralıkla bir açılış veya daha düşük kapanış şeklinde olabilir.

royal
10-02-2011, 20:33
kent gıdada oluşan çakışan dip boğa formasyonu var !
ÇAKIŞAN DİP BOĞA FORMASYONU

Künye:

İki çubuklu formasyon. Güvenilirlik düzeyi vasat. Gösterdiği yön yukarı. Oluştuğu andaki trend yönü aşağı. Piyasada dönüş sinyali. Teyit tavsiye edilir.

Tanım:

Çakışan Dip Boğa Formasyonu aşağı yönlü bir trendde aynı kapanış fiyatlarına sahip iki siyah gövdeyle oluşur. Kısa dönemli bir desteği gösterir. Ertesi gün bir dönüş beklenebilir.

Tanınma Kriterleri:

1. Piyasa aşağı yönlü bir trend içindedir.
2. Birinci gün uzun siyah bir mum görürüz.
3. İkinci gün kapanış fiyatı ilk mumun kapanış fiyatına eşit veya çok yakın ikinci bir siyah mum görürüz.

Açıklama:
Piyasa ilk siyah mumun da gösterdiği aşağı yönde hareketine devam etmektedir. Ertesi gün, fiyatlar daha yüksek seviyeden açılır ve gün boyu yukarı gittikten sonra dünün kapanış fiyatına eşit bir kapanışla kapanır. Bu kısa dönem bir desteği gösterir. Açığa satanlar bunu dikkate almak zorundadırlar. Eğer dikkate almazlarsa, para kaybedebilirler. Birbiri ardına iki eşit kapanış piyasada kısa dönem destek anlamına gelir ve bu destek ertesi gün bir yukarı dönüşe yol açabilir.

Önemli Noktalar:

Yukarı dönüş üçüncü gün teyit gerektirir. Bu teyit beyaz bir mum, yukarı yönlü bir aralıkla açılış veya ertesi gün daha yüksek bir kapanış şeklinde olabilir.

royal
10-02-2011, 21:51
bu haberi es geçmemekte fayda var!Haber 3 Ocak'ta ama yatırım 2011'in ilk döneminde dikkat!
03/Ocak/2011 Saat 14:04
BSHEV:Yeni yatırım
Bosh ev aletlerinden yapılan 140 milyon liralık yeni yatırım yapılacağı haberi hisseye hareketlilik getirdi
Bosh ev aletlerinden yapılan 140 milyon liralık yeni yatırım yapılacağı haberi bedelsiz sermaye artırım beklentisini artırdı.

royal
10-02-2011, 22:02
bu siteyi de ekleyin dosyanıza güncel genel kurul tarihleri var!
http://www.tacirler.com.tr/arastirma/genelkurul.pdf

royal
11-02-2011, 14:14
boshev iyice abarttın hani dönem karı nerede saat 15.30 kadar açıkla da bitsin bu işkence!

royal
11-02-2011, 20:43
Hafta sonu hisse.nette nostalji yapmak isteyen dostlarıma!http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=32791&page=1
1 Haftalık tatili bugün bitirdik yarın sabah yeniden öğretmenliğe devam!Bu defa ilk direnç noktası 27 MART'TAKİ YGS!enerjimi öğrencilerime aktarmam lazım!Pazartesi görüşmek üzere!

royal
12-02-2011, 22:05
kent gıda için kritik tarih 24.02.2011 bakalım neler olacak!Geçen yıl dananın kuyruğunun koptuğu tarih ile çakışıyor!İyi seyirler!

royal
14-02-2011, 10:17
hayırlı olsun!
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/47929.pdf

yolcum
14-02-2011, 12:33
hayırlı olsun!
http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/47929.pdf

11.17'deyken iyiymiş ama 12.30'u beğenmedim.. Son hareketlerde K/Y 'ları panikletip döküyorlar gibi..
Bu bilanço ile bu hafta 150'yi geçmezse.. O zaman başka şeyler düşünmek lazım..

asu
15-02-2011, 10:24
Royal hocam,
DOAS bu müthiş kara rağmen düşüyor, yorum yapabilir misiniz?
YIL.........Kar (12 aylık)
2010.......(+)149.515
2009.......(+)30.535
2008.......(-)109.749
2007.......(+)64.327

edebi
15-02-2011, 10:27
Son kez söylüyorum seçim geliyor,DURDO'yu gözardı etmeyin...

PEGA_SUS
15-02-2011, 11:07
Son kez söylüyorum seçim geliyor,DURDO'yu gözardı etmeyin...

ne yani
BİZİMKİLER ''sayın aydın doğan, bize bi 10-20 trilyonluk AFİŞ basıver hele '' mi diyecekler ?
öreni var, 7 si var, samanyolu galaksisi var...
var oğlu var yani
:kahkah:

royal
15-02-2011, 16:15
bakalım ne zaman Q7 ve çetesi atağa kalkacak!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=bjkas&language=tr&country=TR

royal
15-02-2011, 19:01
bakalım ne zaman Q7 ve çetesi atağa kalkacak!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=bjkas&language=tr&country=TR
iddaa sitesinde favori beşiktaş!
592 Beşiktaş - Dynamo Kiev
UAL 1.95 3.0 2.8
bakalım sözün bittiği yerde miyiz?

edebi
15-02-2011, 19:03
seçim x durdo = para...

royal
15-02-2011, 19:09
[ı]seçim x durdo = para...[/ı]:cool:
seçime 1 ay kala ancak sistem değişebilir!Önemli olan YSK başkanının açıklaması yani seçim hakkında açıklam ne zaman başlar o zaman!Sağlıcakla kalın!
Bu arada boshevde çok güzel dolap çeviriyorlar yarından itibaren diğer senaryoya geçebilirler!O kadar karı ne yapacaklarını şaşırdılar sanırım!:mut:
Kent gıda oldu Kraft ama tık yok bakalım ne zaman tık tık iyi günler diyecekler?:halay:
Kaybettikleri prestiji düşünün kağıt Ekim 1'den bu yana kodese tıklılmış gibi bakalım haber bombardımanı ne zaman başlayacak?:halayci:

edebi
15-02-2011, 19:14
seçime 1 ay kala ancak sistem değişebilir!Önemli olan YSK başkanının açıklaması yani seçim hakkında açıklam ne zaman başlar o zaman!Sağlıcakla kalın!
Bu arada boshevde çok güzel dolap çeviriyorlar yarından itibaren diğer senaryoya geçebilirler!O kadar karı ne yapacaklarını şaşırdılar sanırım!:mut:
Kent gıda oldu Kraft ama tık yok bakalım ne zaman tık tık iyi günler diyecekler?:halay:
Kaybettikleri prestiji düşünün kağıt Ekim 1'den bu yana kodese tıklılmış gibi bakalım haber bombardımanı ne zaman başlayacak?:halayci:

Sayın Royal,önceki tecrübelerime dayanarak söylüyorum seçime 3 ay kala hareket ivme kazanıyor.Seçime 1 ay kala ise karlar realize ediliyor...SAYGILAR.

royal
15-02-2011, 19:23
İbrahim Üzülmez veda etti

İbrahim Üzülmez, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyerek siyah-beyazlı kulübe veda etti

15.2.2011 - 19:59

Beşiktaş’ın sözleşmesi feshedilen eski kaptanı İbrahim Üzülmez, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyerek siyah-beyazlı kulübe veda etti.

Basın toplantısına Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören de katıldı. Demirören, toplantı sırasında İbrahim Üzülmez'e kaptanlık pazubandını hediye etti.

İşte Yıldırım Demirören'in açıklamaları:

"Bugün belki Türk futbol tarihinde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Maalesef İbrahim‘in sözleşmesini feshettik. Bu Beşiktaş’a yakışan bir olaydır. Beşiktaş lider ise disiplinden taviz veremez. Dün gece ben sabaha kadar uyuyamadım. Kişiliğiyle, futboluyla herkese örnek olan bir futbolcudur. Onun soyunma odasında yaptığı kabul edilemez. Olmaması gereken bir olay ile karşılaştık. Bir karar almamız gerekiyordu, aldık. Onu kadro dışı bırakamayız, A2’ye gönderemeyiz. O nedenle sözleşmesini feshettik. Kalsaydı Türk futbolu kaybederdi, kaybeden biz olduk. Kararları almak ve uygulamak zorundayız. Ben bir oğlumu kaybettim. Şartlar uygun olursa Gaziantep maçında ona jübileyi teklif ediyoruz.O Beşiktaşlı Deli İbrahim olarak kalacaktır."

İbrahim Üzülmez ise şunları söyledi:

"Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Başkanım burada olmak istedi. Ben de kendisine saygımdan dolayı bunu kabul ettim. Uzun yıllar kaptanlık yapmış biri olarak böyle bir olay yaşamak beni çok üzdü. Ankaragücü maçında sportmenliğe yakışmayan bir hakaret karşısında ben de kendimi kaybettim ve olaylar bu noktaya geldi. Ben de insanım. Tepkimi ortaya koyuyorum. 36 yaşındayım, bu takımın kaptanıyım. Hakarete de dayanamazdım.

Beni herkes tanır. Sizlere karşı olumsuz bir şey söyledim mi? Kimseye yapmadım, 1 kişi hariç. Kimseyle kavga etmem. Bir oyuncu olarak takdiri sizlere bırakıyorum. Tüm amacım ve isteğim buraya layık olmak içindi. Bu durumu savunmuyorum ama beni bu şekilde davranmaya zorlayan arkadaşımı da vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Uzun yıllardır buradayım. Bir çok kişi ile çalıştım. Ancak böyle bir olayla gündeme gelmedim. Neden bu arkadaş. Ben kendi kişiliğimi biliyorum. Sizler de araştıracaksınız elbette.

Bir insana kaptanlığın saygı ve sevgi çerçevesinde verileceğini biliyorum. Geride güzel izler bıraktım. Beni arayan personel kardeşlerimin de gözyaşlarını görünce demek ki ben bu görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım dedim. Kimse durup dururken böyle bir olayla gündeme gelmek istemez. Üzüntü yaşıyorsunuz ama iş işten geçmiş oluyor. Başkan kalemimizi kırdı. Benim üzerime düşen görev; 11 yıldır hizmet verdiğim Beşiktaş’a veda etmektir. Ben Beşiktaş’a zarar vermedim. Bu olay neden oldu? Keşke küçükler büyüklerine saygılı olabilseydi. Çok üzgünüm ancak bize yakışan o asaleti taşıyıp, çekilmektir. Bundan sonrası ile ilgili ne karar alırsam alayım, her zaman Beşiktaş’ın kaptanı olarak bu sorumluluğu üzerimde taşıyacağım.

İki hedefim vardı buraya gelirken

1.’si: Burada değişmez oyuncular arasında olmak. Devamlı oynayan biri olmak. Şükürler olsun ki öyle de oldum.

2. hedefim de: Burada futbolu noktalamaktı. Ancak kimse bırakmak istemez. Ben de bu olaylardan dolayı çok üzgünüm. Herkese teşekkür ediyorum. Tartıştığım birileri varsa herkesten özür diliyorum. Ben böyle olmasını istemezdim."

Basın toplantısının soru-cevap bölümünde Yıldırım Demirören şunları söyledi:

"Bizi dünya takip ediyor. Ben kaptanıma da söyledim. "Kaptan herkesin yaptığını yapamaz" Bu hareketin olması dünyanın takip ettiği Beşiktaş’ta kabul edilebilir bir olay değildir. Eğer demokrasi varsa biz bu kuralları uygulamalıyız. Bu olayda kazanan olmadı, hepimiz kaybettik.

Kaptanlıklarla ilgili biz karar vermiyoruz. Oyuncularla konuşacağız. Zaten yanlış bilmiyorsam şu an 2. kaptan Nobre. Bu toplantı futbol tarihinde bir ilk. Alt yapımız İbrahim’e her zaman açık. Muhteşem bir hoca olur. Beşiktaş’ı artık dünya takip ediyor. Lider olduğumuz için her şeyimiz farklı. Biri derse ki kaptan oyuncu dövüyor, o zaman bizim futbolumuz kaybeder.

"FUTBOLUN İÇİNDE HER ŞEY VAR"

Diğer oyuncular da hem fikir. Biz bu olayı iyice araştıracağız. Her zaman futbolcunun ağzından küfür çıkar. Ancak dövme lafını geri alıyorum. Ortada dövme yok, atılan bir yumruk var. Eğer İbrahim Toraman’a bir ceza vermemiz gereken durum varsa veririz. Eğer başka şeyler de ortaya çıkarsa Beşiktaş Toraman’ın da cezasını verir. İbrahim burada olduğu sürece hiçbir oyuncu kaptan olamayacağını bilir. Bunun için bir kavga çıkartıyorlarsa bunun karşılığını alamazlar. Biz özellikle önümüzdeki yılın kadrosunu kuruyoruz. Tabii ki kupaları almak isteriz. Bu yolda da devam edeceğiz. Asıl hedef mevcut kadro ile önümüzdeki yılın kadrosunu kurmak. Ligden kopabiliriz de, ancak önümüzdeki yılın kadrosunu yaptık. Hoca ile buluştuğumda ona, onu oynat, bunu çıkar asla demem. Takım da yeni oluşum içinde. Bizim için Sivok çok önemliydi gitti, Ersan çok önemliydi gitti. Hakem hatalarını bir kenara bırakın. Kötü maçlar da oynadık. Futbolun içinde her şey var."

İbrahim Üzülmez sözlerini şöyle tamamladı:

"Şu anda net bir karar vermedim. Bu olayın üzüntüsünü paylaşıyorum. Düşüncelerim net değil. Başkanım da tekliflerini yaptı. Futbol oynayabilecek durumdayım. Ailemle oturup kesin kararımı vereceğim. Yüzlerce oyuncu ile çalıştım, neden bu oyuncu. Bunu sizlerin vicdanına bırakıyorum. Herkese, hepinize bana yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum."

ilter26
15-02-2011, 20:36
ekiz hakkında yorum alabilirmiyim lütfen

royal
15-02-2011, 20:41
ekiz hakkında yorum alabilirmiyim lütfen
benim bildiğim tek bir ekiz var o da bosh kardeşler!
Şaka bir yana milllet ta halka arz olurken uyarmıştı tehlikeli kağıt bulaşmayın diye!O yüzden pek izlemedim inceleme fırsatım da olmadı!

ilter26
15-02-2011, 20:45
benim bildiğim tek bir ekiz var o da bosh kardeşler!
Şaka bir yana milllet ta halka arz olurken uyarmıştı tehlikeli kağıt bulaşmayın diye!O yüzden pek izlemedim inceleme fırsatım da olmadı!

öyleymiş de daha düşermi bilmiyorum 4 85 den aldım düştü diye şimdi 4 25 daha da düşmez umarım teşekkür ederim

royal
16-02-2011, 12:32
iddaa sitesinde favori beşiktaş!
592 Beşiktaş - Dynamo Kiev
UAL 1.95 3.0 2.8
bakalım sözün bittiği yerde miyiz?
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=Bjkas&language=tr&country=TR
grafik parçalı bulutlu bakalım ikinci seans güneş açacak mı?

royal
16-02-2011, 12:33
bu kağıdın tahta yapıcısı sanırım bizimle maytap geçiyor o kadar kara rağmen kağıdın ümüğünü sıkıp duruyor bakalım ne zaman patlayacak!

royal
17-02-2011, 15:14
boshev iyice sıkıştı!
141 aşılırsa buradan sonrası Şam'da kayısı:yes:

yolcum
17-02-2011, 20:47
grafik parçalı bulutlu bakalım ikinci seans güneş açacak mı?

Umarım elinde fazla yoktur..

royal
17-02-2011, 22:07
Umarım elinde fazla yoktur..
beşiktaş avrupadan elendi diyebiliriz ancak dünyanın sonu gelmez!Riskimiz aldık dersimizi de yarın taban olabilir ama zaten bunu geçse m.city geçilemeyeceği zaten belliydi!Sadece zaman kaybettik beşiktaşa koyduğumuz parayla!

royal
17-02-2011, 22:09
http://666kb.com/i/br2e6ezmwbno5y2ux.gif[/QUOTE]
neyse beşiktaştaki zararı inşallah yarın boshevden çıkartırız!

mehmet0054
18-02-2011, 22:13
royal hocam size tspor ile ilgili fikir danışmak görüşleriniz almak istiyorum, çağrı fiyatı açıklandı yaklaşık 18.84, bu fiyattan kimse satmak istemez, satmak istemeyen de bir an önce bu fiyatlardan bari veriyim deyip satarsa hisse iyice aşağılara gelmez mi ? Toplama süreci bittikten sonra hissenin durumu tahmininizce ne olur ? Fikirlerinizi paylaşırsanız memnuniyet duyarım. teşekkürler

autotruble
20-02-2011, 01:24
http://i54.tinypic.com/140at6c.jpg

royal
21-02-2011, 09:36
inşallah dalya deyince yaparsınız yorumu!

royal
21-02-2011, 10:57
tarih tekerrürden ibarettir derlermiş!
Arçelik!in karını beğenmeyen stratejistler bu şirketi analizlerle değerlendirmelerine alıyorlar

royal
21-02-2011, 14:57
Ar-Ge Sertifika Töreni
BSH Ev Aletleri
Four Seasons Bosphorus, Ortaköy
26 Şubat 2011 Cumartesi
Program Yer: Four Seasons Bosphorus, Ortaköy, İstanbul Tarih: 26 Şubat 2011 Cumartesi Saat: 15:00 Akış: Açılış Konuşmalar: Mustafa Koç, Koç Grubu CEO’su Dr. Kurt-Ludwig Gutberlet, BSH Grubu Global CEO’su Nihat Ergün, Sanayi ve Ticaret Bakanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Sertifikaların verilmesi

atesdaglı
21-02-2011, 15:13
dodru
bu hısselere dıkkat

royal
22-02-2011, 14:29
http://img1.loadtr.com/k-674675-rtygr.gif (http://www.loadtr.com/674675-rtygr.htm)[/QUOTE]
159.50 dün tavanı gördü şimdi 150 civarı nakış gibi işleniyor!

royal
23-02-2011, 08:52
http://img1.loadtr.com/k-674675-rtygr.gif (http://www.loadtr.com/674675-rtygr.htm)
159.50 dün tavanı gördü şimdi 150 civarı nakış gibi işleniyor![/QUOTE]
arkanıza yaslanın ve izleyin!

muhendis_erol
23-02-2011, 11:48
Royal Hocam Rheag' a ne oldu??????????????????????????

royal
23-02-2011, 11:51
Royal Hocam Rheag' a ne oldu??????????????????????????
mart ayında bak ne olacak!

muhendis_erol
23-02-2011, 11:58
:) bakalım inşallah hocamm

royal
25-02-2011, 14:20
Ar-Ge Sertifika Töreni
BSH Ev Aletleri
Four Seasons Bosphorus, Ortaköy
26 Şubat 2011 Cumartesi
Program Yer: Four Seasons Bosphorus, Ortaköy, İstanbul Tarih: 26 Şubat 2011 Cumartesi Saat: 15:00 Akış: Açılış Konuşmalar: Mustafa Koç, Koç Grubu CEO’su Dr. Kurt-Ludwig Gutberlet, BSH Grubu Global CEO’su Nihat Ergün, Sanayi ve Ticaret Bakanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Sertifikaların verilmesi
bakalım kullanacaklar mı?

autotruble
27-02-2011, 01:06

Önceki grafiğin son parçasının görünümü.

http://i51.tinypic.com/2505m54.jpg

royal
27-02-2011, 20:10
BSH Ev Aletleri, Türkiye’nin 1 numaralı Ar-Ge Merkezi Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı AR-GE Departmanı Genel Müdürü Ziya Karabulut’un katılımıyla İstanbul’da gerçekleşen Ar-Ge Merkezi Sertifika Töreni’nde 87 inovatif şirket sertifika aldı.

Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markalarıyla inovasyon ve enerji verimliliğinde beyaz eşya sektörünün lider şirketi BSH Ev Aletleri de Türkiye’nin 1 numaralı Ar-Ge Merkezi Sertifikası’nın sahibi oldu.

Tören için Türkiye’ye gelen BSH Grubu Global CEO’su Dr. Kurt-Ludwig Gutberlet, yabancı firmaları temsilen yaptığı konuşmada, geleceğin teknolojisini şimdiden ‘hayal etmenin’ ve tasarlamanın büyük önem taşıdığını belirterek, “BSH’ye Türk ev aletleri endüstrisinde en büyük yabancı yatırımcı sıfatını kazandırmakla birlikte gelecek beş yıl içerisinde 300 milyon Euro daha yatırım yapacağız. 2011 yılında Ar-Ge bölümü için inşa edeceğimiz Çerkezköy’deki yeni merkez, bu yatırımın önemli bir bölümünü teşkil edecek. Toplam yatırım tutarı yaklaşık 8 milyon Euro olan bu merkezimizde geleceğin teknolojilerini bugünden yaratacağız” dedi.

Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleşen törende Türkiye’nin 1 numaralı Ar-Ge Merkezi Sertifikası’nı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan BSH Grubu CEO’su Dr. Kurt-Ludwig Gutberlet, “Açık farkla birinci olmak istiyoruz ve olayların baş döndürücü bir hızda geliştiği bir çağda bunu başarmak konusunda son derece iddialıyız” diye konuştu.

Törende, Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı firmaları temsilen bir konuşma yapan Gutberlet şunları kaydetti: “Hem Türkiye’de hem de dünya çapındaki pazarlarda yıllar boyunca rekabet gücümüzü sürekli olarak artırdık. Bu, geleceği kalıcı olarak güvence altına almaya odaklı uzun vadeli bir stratejinin sonucudur. Bu stratejimizin temel taşları ise –Türkiye’de olduğu gibi– geleceğin pazarlarına bilinçli stratejik yatırımlar yapmamız ve net kalite anlayışımızdır. Müşterilerimizin markalarımıza güven duymasının altında yatan şey de bu kalite anlayışıdır. Ve bu elbette, inovasyon konusunu kapsamaktadır: Faal olduğumuz sektörü inovasyonun lideri olarak yönetmek istiyoruz.”

Gutberlet: “Türk hükümetinin desteğine güveniyoruz”

Türkiye’deki yatırımlarından da bahseden Gutberlet, özellikle süper enerji verimli ürünlerin pazarlanmasında hükümetin de desteğine güvendiklerini vurguladı: “Türkiye BSH için çok büyük önem taşımaktadır. Bu ülkenin geleceğine inanıyoruz… Bu doğrultuda önümüzdeki beş yıl içerinde Türkiye’ye 300 milyon Euro daha yatırım yapacağız. Böylece Türkiye’de tüm dünya için kaynakları koruyan ve süper tasarruflu ev aletleri geliştirmeye, üretmeye ve etkin bir şekilde pazarlamasını yapmaya daha da güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Bu çalışmalarımızda ayrıca Türk hükümetinin de desteğine güveniyoruz – örneğin; tüketiciler için ilgili vergi indirimi. Zira bu ürünlerin tüm vatandaşlar tarafından tercih edilmesi sadece şirketler için değil, aynı zamanda dünyamız ve gelecek nesiller için de çok önemli…”

8 milyon Euro yatırımla yeni merkez kurulacak

BSH Ev Aletleri A.Ş., 133 mühendisten oluşan Ar-Ge kadrosunu 2015 yılına kadar 200 kişiye çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca Türkiye’deki Ar-Ge faaliyetlerine verilen önemin bir göstergesi olarak, 2011 yılında Çerkezköy’deki Ar-Ge bölümü için yeni bir merkez inşa edilecek. Yatırım tutarı yaklaşık 8 milyon Euro olan bu merkez, ev aletleri sektöründe çığır açacak buluşların beşiği olacak.

BSH inovatif teknolojilerle çevreci ürünler yaratıyor

Daha az enerji tüketilmesini sağlamak BSH Ev Aletleri’nin hiç değişmeyen hedeflerinden biri. Bu doğrultuda geliştirdiği teknolojilerden biri olan Zeolit® ile donatılan bulaşık makineleri enerji verimliliğinde kendi sınıfındaki en yakın rakibinden %30 daha fazla verim sağlıyor. Enerji tüketimini azaltan (A-%20) doğal mineral Zeolit®, aynı zamanda yıkama sürelerini de düşürüyor ve daha iyi kuruma sağlıyor. Özellikle plastik ve cam takımların kurutulmasında gözle görülür derecede daha iyi sonuç elde edilirken, VarioSpeed fonksiyonu da yıkama süresini %50’ye varan oranda kısaltıyor.

i-DOS teknolojisiyle donatılmış çamaşır makineleri ise gereken deterjan miktarını tüketiciden daha doğru belirliyor ve böylece bir yandan masraflardan tasarruf edilmesini sağlarken bir yandan da çevrenin korunmasına yardımcı oluyor.

Entegre i-DOS teknolojisiyle su altındaki pompalar; standart sıvı deterjanı; yıkama haznesindeki rezervuardan gerektiği miktarda ve hassas bir şekilde besliyor. Mililitre aşamalarında kalibre edilen doz çözümüyle i-DOS diğer dozlama sistemlerine açık ara fark atıyor. Deterjan çamaşır yüküne, kir miktarına, su sertliğine ve seçilen yıkama programına göre dağıtılıyor. Dayanıklı bir pamuklu kumaşın normal kiri için çıkış miktarı gibi temel ayarlar ekran aracılığıyla uyarlanabiliyor. Ardından i-DOS bu ayarları her yıkamada otomatik olarak kullanıyor.

Törendeki konuşmasında ürünlerinin teknoloji ve inovasyon açısından gücüne de vurgu yapan Gutberlet “BSH’nin gerçekleştirdiği yeniliklerden Zeolit® ve i-Dos örneklerinde açıkladığım üzere, kaynakların korunması ve insanların yaşam kalitesini artıran enerji verimliliği hususunda gerçekten yapılabilecek pek çok şey var ve bu, bizim endüstrimizde özellikle önem taşımaktadır. Evlerde elektrik kullanımının yarısından çoğu ev aletleri kaynaklıdır. Bu aletleri daha enerji tasarruflu hale getirerek hem çevreye hem de iklimin korunmasına büyük katkıda bulunmuş oluruz” dedi.
evet beklemeye başlayalım!Mart ayı yeni bir başlangıc olur da baharla birlikte biz de yeşilleniriz inşallah!

royal
28-02-2011, 09:46
mart ayında bak ne olacak! Originally Posted by muhendis_erol
Royal Hocam Rheag' a ne oldu??????????????????????????Mart gelmeden başladı!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=rheag&language=tr&country=TR

royal
02-03-2011, 09:53
Bosch Grubu'nun satışları arttı

Bosch Grubu, 2010 mali yılının kesinleşmemiş finansal verilerine göre, tüm dünyada 47,3 milyar euro satış yaptığını açıkladı

28.2.2011 - 15:02

Bosch Grubu, 2010 mali yılının kesinleşmemiş finansal verilerine göre, tüm dünyada 47,3 milyar avro satış yaparak, bir önceki yıla oranla yüzde 24 artış kaydetti.

Bosch'tan yapılan yazılı açıklamaya göre bu rakam, 2007 kriz öncesi satış seviyesine ulaşan firmanın, 125 yıllık tarihindeki en yüksek satış düzeyini ifade ediyor.

Vergi öncesi kazançta 2010 satışlarının yüzde 7 ile 8'i arasındaki hedef aralığına dönen Bosch Grubu, bir önceki yıl 1,2 milyar avro zarar etmişti.

Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Franz Fehrenbach, ekonomik açıdan yeni mali yılda da tüm iş kollarındaki satışlarda büyüme ve pozitif sonuçlar görmeyi beklediklerini belirterek, ''2011'de Bosch satışları 50 milyar avroluk satış kotasını ilk kez geçecek'' değerlendirmesinde bulundu

satışlar arttı da e bu kağıt neden 159.5Tan 129'a düştü?Çapanoğlunu bulmak lazım!

babacan1905
02-03-2011, 12:12
mart ayında bak ne olacak!

http://i53.tinypic.com/2aex948.jpg

tmusaoglu
02-03-2011, 12:22
Çok yakışmışlar... :))

royal
02-03-2011, 12:25
http://i53.tinypic.com/2aex948.jpg
resim çok güzel!Mart ayı deyince bunu kastetmedik boshev ve rheag kastettik kent gıda kastettik nisan ayında da feneri kastettik yanlış anlaşılmasın!

asu
02-03-2011, 18:08
Bosch Grubu'nun satışları arttı
Bosch Grubu, 2010 mali yılının kesinleşmemiş finansal verilerine göre, tüm dünyada 47,3 milyar euro satış yaptığını açıkladı
28.2.2011 - 15:02
Bosch Grubu, 2010 mali yılının kesinleşmemiş finansal verilerine göre, tüm dünyada 47,3 milyar avro satış yaparak, bir önceki yıla oranla yüzde 24 artış kaydetti.
Bosch'tan yapılan yazılı açıklamaya göre bu rakam, 2007 kriz öncesi satış seviyesine ulaşan firmanın, 125 yıllık tarihindeki en yüksek satış düzeyini ifade ediyor.
Vergi öncesi kazançta 2010 satışlarının yüzde 7 ile 8'i arasındaki hedef aralığına dönen Bosch Grubu, bir önceki yıl 1,2 milyar avro zarar etmişti.
Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Franz Fehrenbach, ekonomik açıdan yeni mali yılda da tüm iş kollarındaki satışlarda büyüme ve pozitif sonuçlar görmeyi beklediklerini belirterek, ''2011'de Bosch satışları 50 milyar avroluk satış kotasını ilk kez geçecek'' değerlendirmesinde bulundu

satışlar arttı da e bu kağıt neden 159.5Tan 129'a düştü?Çapanoğlunu bulmak lazım!
sessizce bekliyoruz hocam, neyi sermaye artışını, neyi bedelsizleri, sakin atın çiftesi pek olur...

royal
03-03-2011, 14:15
sessizce bekliyoruz hocam, neyi sermaye artışını, neyi bedelsizleri, sakin atın çiftesi pek olur...
bugün de tavan olmazsa satıp çıkacağım şuna bak!'Endeks 1642 puan yukarıda!

royal
03-03-2011, 20:30
bugün de tavan olmazsa satıp çıkacağım şuna bak!'Endeks 1642 puan yukarıda!
boshev macerasını noktaladım şimdilik biraz inzivaya çekileceğim!Kent gıdayı genel kurul ihtimali ile tutmaya devam edeceğim!Bugün yarın gk kararı alacakların düşünüyorum!

royal
03-03-2011, 20:42
http://i41.tinypic.com/akbndx.jpg http://i42.tinypic.com/28i3gqo.jpg
http://i40.tinypic.com/33peatt.jpg http://i40.tinypic.com/2009ykp.jpg
http://i44.tinypic.com/73eczm.jpg http://i41.tinypic.com/11sifrs.jpg
http://i43.tinypic.com/2504duv.jpg http://i42.tinypic.com/30v2bs2.jpg
http://i43.tinypic.com/2gxr5dy.jpg http://i40.tinypic.com/fyq1om.jpg
http://i42.tinypic.com/jkapog.jpg http://i40.tinypic.com/301q6gw.jpg[/QUOTE]
geçen yılki durum ve bu yıl olacaklar!

16alp34
04-03-2011, 00:57
bu yıl hangisinden ne bekliyorsunuz peki ?

royal
04-03-2011, 09:14
Daha önceki ziyaretlerde Abdullah Gül'ün yanında rheagli yöneticiler de vardı acaba yine birlikte mi gittiler?

royal
07-03-2011, 15:42
resim çok güzel!Mart ayı deyince bunu kastetmedik boshev ve rheag kastettik kent gıda kastettik nisan ayında da feneri kastettik yanlış anlaşılmasın!
gitmeyen kağıt ne kaldı?

yigit2100
07-03-2011, 15:54
Grnyo :)

royal
08-03-2011, 21:17
Yarından itibaren kent gıdayı takibe almaKta fayda var pkent nasıl bugün hareketlendiyse kent gıdanın da eli kulağında!Son bir şey daha söylemek istiyorum yeni sloganımız:" Küçük yatırımcı donsuz yatar lotsuz yatmaz. "

asu
08-03-2011, 22:23
Yarından itibaren kent gıdayı takibe almaKta fayda var pkent nasıl bugün hareketlendiyse kent gıdanın da eli kulağında!Son bir şey daha söylemek istiyorum yeni sloganımız:" Küçük yatırımcı donsuz yatar lotsuz yatmaz. "
hocam bu slogan pek iddaalı olmuş yaw, emin siniz değil mi? sonra hem dondan hem de lotlardan olmayalım:biggrin:

royal
09-03-2011, 09:17
[QUOTE=autotruble;5552011]http://i54.tinypic.com/140at6c.jpg
eski grafik geri mi sarıyor ne?15 Mart'ta 12 Aylık karı gönderecekler yine!

emre73373
09-03-2011, 09:21
Bu hareketlere bakınca (aylardır), bu lanet ikizler için denecek ve benim her zaman dediğim laf "al birini çarp ötekine".........

royal
09-03-2011, 18:46
Bu hareketlere bakınca (aylardır), bu lanet ikizler için denecek ve benim her zaman dediğim laf "al birini çarp ötekine".........
yok ya bu adamalra teşvik vermemek lazım sen ülkem için bir şey yapmıyorsun ki!Tam tersi nehir ve denizlerimizi kirletiyorsun biz sanıyoruz ki adamlar ülkeye yatırım yapıyor arı bal alacağı çiceği biliyor boşu boşuna milleti oyalayıp duruyorlar!Arçelik ülkemin markası dedik yamuk yaptı elin Yahudi ALman şirketimi bu ülke için çalışacak?

unique_34
10-03-2011, 13:50
sayın royal su gecmısd donemlerdekı 3ü 1 arada tahmınlerınızden yaparmısınız incelemekde olduğunuz sımdıden tesekkuerler...

royal
13-03-2011, 21:45
Kent gıda yarın senden bir mucize bekliyorum bilmem çok şey mi istiyorum?

edebi
14-03-2011, 13:42
Mart ayı, rheag ayı...

royal
14-03-2011, 20:02
Kent gıda yarın senden bir mucize bekliyorum bilmem çok şey mi istiyorum?
beklediğim mucize bu değil di ama olsun cuma gününe kadar haber bombardımanı bekliyorum öncelikle gk kararını!Bakınız ölüler diriliyor ilk ölü aslan sonra burce şimdi de sıra kent gıdada inşallah!
KENT GIDA MADDELERİ SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. / KENT [] 14.03.2011 14:57:05
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi
:
Cumhuriyet mah. 2253 sk. No:11 Gebze/Kocaeli

Telefon ve Faks No.
:
0262 648 74 00 - 0262 654 19 31

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su
:
Murat Kamil Tül - 0262 648 74 00 - 7568

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı?
:
Hayır

Özet Bilgi
:
Üst Yönetim Kadrosundaki Değişiklik

AÇIKLAMA:

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanlığı'na
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimizin, başta kategori katılımı ve satış stratejisi olmak üzere, ticari stratejisi üzerinde çalışmak üzere Strateji Direktörlüğüne Bahar Uçanlar atanmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.[/QUOTE]

royal
16-03-2011, 09:26
sanırım artık boschevin zamanı geldi japonya'daki teknolojinin yara alması yine bu adamlarının ekmeğine yağ sürdü!Madem yaşam için teknoloji diyor bence u teknolojiyi şimdi japonya'daki nükleer santral için kullansın elini taşın altına soksun yok olan sadece japonya değil dünya!

doktor34
16-03-2011, 10:16
herkese günaydın arkadaşlar gübre fabrıkalarını yakın taip edin süper bilanço 25000 ederi bulunmaktadır ....

royal
18-03-2011, 16:49
derbi maçın sonucu iyi tahmin eden ptesi günü yükselişle uyanacağa benziyor!

royal
28-03-2011, 22:47
hayırdır inşallah eti gıda 50.yıl reklamını yapıyor bir ara kent gıdanın eti'yi alacağı haberleri çıkmıştı medyada bakalım yoksa halka arz mı olacak onun alt yapısını mı oluşturuyor?

royal
28-03-2011, 23:01
[QUOTE=royal;5684019]kanal d'de tanıtıcı reklam olarak görüldü!
http://www.tvideoizle.com/etinin-50-yil-surprizi-hq.html
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2137593
Kraft almak istedi Eti'nin kurucusu 'daha ölmedim' dedi
ABD'li gıda devi Kraft Foods, Türkiye'nin önde gelen bisküvi ve çikolata üreticilerinden Eti'yi satın alma girişiminde bulundu. Eti'nin kurucusu ve Onursal Başkanı Firuz Kanatlı ise 'Ben ölmeden Eti'yi kimseye sattırmam' diyerek görüşmelere son noktayı koydu

EKONOMİ SERVİSİ
Gıda ve içecek alanında dünyanın en büyük ikinci şirketi olan Kraft Foods, Türkiye'nin önde gelen bisküvi ve çikolata üreticilerinden biri olan Eti'yi satın almak için girişimlerde bulunduğu belirtildi. Eti'nin kurucusu Firuz Kanatlı ise 'Yetmiş sekiz yıllık ömrüm boyunca en büyük mücadelelerimi Eti için verdim. Ben ölmeden Eti'yi kimseye sattırmam' diye görüşmeleri başlamadan bitirdi.
SATIN ALMALARLA BÜYÜDÜ

1903 yılında James L. Kraft tarafından Chicago'da kurulan Kraft, 1988 yılında 12.9 milyar dolara Philip Morris tarafından satın alındı. Kraft'ın Philip Morris tarafından satın alınmasının ardından satın almalarda büyüme dönemi de başlamış oldu. Philip Morris, Nabisco'yu 2000 yılında 19.2 milyar dolara, Danone'nin büskivi işini ise 2007 yılında 7.2 milyar dolara satın alarak Kraf ile birleştirdi.

CADBURY ARDINDAN TÜRKİYE AŞKI

Cadbury'nin alınmasının ardından Nestle'yi geçerek dünyanın en büyük gıda firması olabileceği belirtilen Kraft'ın yeni hedefinde ise Türkiye'deki bir şirket var. Eti'den üst düzey bir yetkili Kraft'ın Eti'yi satın alma girişiminde bulunduğunu fakat Eti'nin bu teklifi kabul etmediğini söyledi.

Kraft için biçilmiş kaftan

Yunanistan Gümülcine'de babasına ait bir un fabrikası bulunan Kanatlı ailesi 1923 yılında Türk-Yunan mübadelesi sırasında Türkiye'ye göç ederek buğday üretimine en elverişli illerden biri olan Eskişehir'e yerleşti. Galatasaray Lisesi'nden mezun olan ve Cenevre'de işletme eğitimi alan Firuz Kanatlı ise, askerlik görevi sırasında bisküvi satışlarının oldukça yüksek olduğunu gözlemledi. Firuz Kanatlı, vatani görevini tamamlamasının ardından Eskişehir'de Eti'nin temellerini attı. Bugün 4 bine yakın çalışanı, 160 yurtiçi ve yurtdışı distribütörü ve beş kıtada 43 ülkeye ihracatı bulunan Eti, Kraft'ın global vizyonu açısından biçilmiş kaftan gibi duruyor.

150 ülkede çalışanı var

Dünyanın en büyük gıda firması olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2008 yılı cirosu 42 milyar dolar Kraft, dünyada 150 ülkede 170 fabrikası ve 98 bin çalışanı bulunuyor. Kraft'ın Türkiye pazarında, Milka ve Toblerone çikolataları Jacobs ve Maxwell House kahveleri, Tang, Cipso, Patos ve Çerezos gibi markalarla faaliyet gösteriyor.

YAYIN TARİHİ: 05.01.2011

shehzade
29-03-2011, 10:59
TERS OMUZ BAŞ OMUZ FORMASYONU
Düşüş trendinin sonlarında görülür. Tepede oluşan omuz-baş-omuz formasyonunun ters çevrilmiş hali gibidir.
Oluşumu :
Fiyatlar hızla düştükten sonra durur ve artışa geçer. Bu “ sol omuz ”dur.
Fiyatların artışı durur ve sol omuzun altına kadar geriler. Bunu takiben fiyatlarda bir canlanma olur ve sol omuzun üzerinde bir seviyeye çıkar. Bu “ baş ”tır.
Fiyatlar tekrar başın en düşük seviyesine ulaşamayacak seviyeye kadar düşüşünü sürdürür ve tekrar canlanarak yukarı hareket eder. Bu “ sağ omuz ”dur.
Sol omuz, başın tepe noktaları sağa doğru uzatıldığında, ortaya çıkan çizgiye “ boyun çizgisi ” denilir. Bu çizgi direnç noktası gibi görülse de gerçekte direnç çizgisi değildir. Genellikle yatay veya aşağı eğimli olur.
İşlem hacmi :
Sol omuz oluşurken hisse senedi işlem hacminde düşüşler görülür.
Baş oluşurken işlem hacminde kısmi artışlar görülür.
İşlem hacmindeki en ciddi artış, boyun çizgisinin kırılmasında meydana gelir. İşlem hacminde dikkat edilecek önemli nokta budur. Eğer kırılma günlerinde işlem hacminde artış görülmüyorsa formasyona şüphe ile bakılmalıdır.
Kırılma:
Boyun çizgisi yatay ve eğik olabilir. Boyun çizgisinin hacimle kırılması formasyonun teyidi anlamını taşır. Düşüş trendi bitmiş, yükseliş trendi başlamıştır.
Boyun çizgisi kırıldıktan sonra, çizgiye doğru hacimsiz bir geri dönüş çabası oluşabilir. Bu doğal karşılanmalı ve son alış fırsatı olarak değerlendirilmelidir.
Ölçme formülü :
Tepede oluşan omuz-baş-omuz formasyonunun tersi gibi değerlendirilir.
Başarısız hareketler :
Formasyonun oluşumunu tehlikeye düşürecek ilk kriter sağ omuzda oluşması gereken işlem hacmindeki canlanma beklentisidir. Eğer sağ omuzda işlem hacminde ciddi artış olmazsa ve boyun çizgisi kırılsa bile formasyona şüphe ile bakmak gerekir.

http://img147.imageshack.us/img147/4421/tobocu3.jpg

http://img707.imageshack.us/img707/2862/ekranalntslk.png

bankafinans
29-03-2011, 21:24
Royal Hocam VESBE hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

asu
02-04-2011, 19:50
Royal üstadım,
5 i 1 yerde alabilir miyiz?
Saygılarımla.
1) KENT mi acaba?
2) BSHEV mi acaba?
3) ?
4) ?
5) ?

pokerface
03-04-2011, 00:24
çok hissede analiz yaptım ama bana gore bu senenın en iyi hisseleri şunlarr
vesbe
bi düşüş daha olabilir
cuma gunu kapanışı 3.02 den yapmış çok onemlı bi direnç kıramamış 2.57 ye kadar düşebilir
takıp et düşüşü o civarlara gelince al hemen
KUTPO
2.34 direncini kırmış ilk hedefi 2.61 yukseliş yonunden onu açık bi hisse
yukselişlerde dirençlerimiz
1.direnc:2.61
2.direnc:3.05 çok onemli direnc noktası
3.direnc:3.77
4.direnc:4.55
düşüşlerde destekler
1.destek:2.34
2.destek1.89
sanko:
1.destek:3.90
1.direnc:4.66
2.direnc:5.93
3.direnc:7.98
4.96-5.93 arasındakı dirençler
1.direnc:5.28
2.direnc :5.76 burayı kırdıktan sonra 5.93 geçip 6.54 deneyebilir 6.54 de satışlar başlar
haznedar
destek : 2.94
1.direnc:3.20
2.direnc:3.60
3.direnc:4.30 buraya kesin gelecek 3.60 da bi silkeleme yapıp gelebilir veya direk gelebilir
3.60 4.30 arası direncler
1.direnc:3.81
2.direnc:4.10 riske girmek istemessen burada çıkabilirsin
destekleri
1.destek:3.52
2.destek:3.34

1.destek:2.71
2.destek:2.41
3.destek:2.24
sanko gunluk kapanışta 2.61 ustunde yaparsa gir hisseye
hzndr gunluk kapanışta 3.20 ustunde yaparsa gir hiseye
kutpo hemen girebilirsin

shehzade
04-04-2011, 12:07
Royal üstadım,
Saygılarımla.
1) KENT mi acaba?
2) BSHEV mi acaba?
3) ?
4) ?
5) ?

Sevgili asu...

MArshall ve mango'yu ekleyebilirsin o listeye.. :yes:

royal
04-04-2011, 13:36
Royal üstadım,
Saygılarımla.
1) KENT mi acaba?
2) BSHEV mi acaba?
3) ?
4) ?
5) ?
3) ben Alyag olabilir diyorum malum önümüz turizm mevsimi tüm gıdalarda kıpırdamlar var var alyag bir kafayı yukarı kaldırırsa yüzde 100 prim potansiyeline ulaşıyor!Geçen yıl Nisan'ın 1'i ile 14'ü arasındaki grafiği incelemenizi tavsiye ederim!Hedef fiyatım 2.20

shehzade
04-04-2011, 14:04
Yolun açık olsun Marshall :yes:

asu
04-04-2011, 17:02
Royal üstadım,
Saygılarımla.
1) KENT mi acaba?
2) BSHEV mi acaba?
3) ?
4) ?
5) ?

Sevgili asu...
MArshall ve mango'yu ekleyebilirsin o listeye.. :yes:

3) ben Alyag olabilir diyorum malum önümüz turizm mevsimi tüm gıdalarda kıpırdamlar var var alyag bir kafayı yukarı kaldırırsa yüzde 100 prim potansiyeline ulaşıyor!Geçen yıl Nisan'ın 1'i ile 14'ü arasındaki grafiği incelemenizi tavsiye ederim!Hedef fiyatım 2.20
Kazamız mübarek olsun
5 i 1 yerde (Başlangıç: 02.04.2011)
1) KENT
2) BSHEV
3) ALYAG
4) MANGO
5) MRSHL

royal
05-04-2011, 07:47
endeks kağıdı değil ama geçen yılki grafik elini kulağına götürdüğünü söylüyor!Keyifli seyirler!

bankafinans
07-04-2011, 20:04
endeks kağıdı değil ama geçen yılki grafik elini kulağına götürdüğünü söylüyor!Keyifli seyirler!

Hocam Zoren Hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. saolun

birol19
07-04-2011, 20:26
sn hocam ipmat hakkında silgi verirmisiniz tşkler

royal
07-04-2011, 20:29
sn hocam ipmat hakkında silgi verirmisiniz tşkler
yiğit bulut akp'den adaymış belki etkisi olur!

royal
07-04-2011, 20:30
Hocam Zoren Hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. saolun
adı gibi zor ama endeksin gerisinde kaldı takibimde olan bir kağıt değil ama Allah gönlünüze göre versin!

shehzade
07-04-2011, 23:34
Artık Patlaması lazım...!!!

MArshal artık KArtonların ve de Konyaların bir alt kademesindeki kağıtlardan biri olmayada aday..

10.000 sermaye 116.000 öz sermaye...!!

http://img651.imageshack.us/img651/9670/marshallt.png (http://img651.imageshack.us/i/marshallt.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

altınsoy
08-04-2011, 06:38
hocam HAZNEDAR hakkında yorumlarınız nelerdir , almayı düşünüyorum ama içi boş bi şirket diye duydum bu doğrumudur

çaça
08-04-2011, 09:58
sayın royal.bir konu hakkında bilginizi alacaktım.metur bedelli verdi.metur y olarak çıktıçbenim elimde eski fiyattan metur var.ben bedelliye girmedim.şu an fiyat 1.67. metur y 1.35. birleşiceğini söylüyor.eski zarar görecek diyorlar.bu konuda aydınlatırmısınız.şimdiden teşekkür edrim.yada eskileri lotu yükselecekmi...

shehzade
13-04-2011, 15:00
Kazamız mübarek olsun
1) KENT
2) BSHEV
3) ALYAG
4) MANGO
5) MRSHL

01.04 itibariyle kapanışlar...

MAngo..3.26 Bugün şuan itibariyle 4.49
MArshall 34.00 bugün şuan itibariyle 38.40

BU topic her zaman kazandırdı.. Ve de kazandırmaya devam edecek...

Bu topiği izlemeye devam....

shehzade
13-04-2011, 15:03
Ve MArshall Tavan... 39.00

asu
13-04-2011, 15:56
Kazamız mübarek olsun
1) KENT
2) BSHEV
3) ALYAG
4) MANGO
5) MRSHL

01.04 itibariyle kapanışlar...
MAngo..3.26 Bugün şuan itibariyle 4.49
MArshall 34.00 bugün şuan itibariyle 38.40
BU topic her zaman kazandırdı.. Ve de kazandırmaya devam edecek...
Bu topiği izlemeye devam....
Shehzade dostum afiyet olsun,
Yarasın, löp löp et olsun :)
MANGO'daki hikayeme baktım, 24.12.10 da almışım (2,88), 05.01.11 de satmışım (3,12).
Bugün MANGO 4,50
SABIR olay bu kadar basit.
Ben şansımı BSHEV ve KENT'te deniyorum, resmen biryerlerimden kan alıyorlar, süründürüyorlar, ama SABIR, hatta YA SABIR :)

shehzade
13-04-2011, 16:13
Shehzade dostum afiyet olsun,
Yarasın, löp löp et olsun :)
MANGO'daki hikayeme baktım, 24.12.10 da almışım (2,88), 05.01.11 de satmışım (3,12).
Bugün MANGO 4,50
SABIR olay bu kadar basit.
Ben şansımı BSHEV ve KENT'te deniyorum, resmen biryerlerimden kan alıyorlar, süründürüyorlar, ama SABIR, hatta YA SABIR :)

Aynen öyle Sevgili ASU tek anahtar SABIR...

asu
13-04-2011, 18:35
Royal üstadım;
Bosch yeni Ecologixx 8 I-DOS çamaşır makinesinin bizzat test edilmesi için 14–17 Nisan tarihleri arasında da Gaziantep şehir merkezi ve Şehitkâmil Belediyesi'nde tüketici ile buluşacakmış :)
http://www.haberler.com/bosch-yeni-camasir-makinesini-gaziantep-te-2643661-haberi/

mango
16-04-2011, 10:26
Aynen öyle Sevgili ASU tek anahtar SABIR...

bende tam 3,12 den almıştım nasip işte, 4,25 ten tavan öncesi ayrıldım ama ilk fırsatta geri dönecem.

altınsoy
16-04-2011, 14:53
hocam geçmiş yorumlarınızı okudum.... BSHEV bu hafta toplantısı var, bu namı değer uyuz eşeğimiz ayağa kalkarmı acaba???

shehzade
18-04-2011, 08:37
Bu haftanın hissesi olarak NETAŞ'ı takip etmekte yarar var... MAcd ile fiyatlar arasındaki uyumsuzluk çok bariz gözüküyor...

shehzade
18-04-2011, 10:51
Neden NETAŞ?

4 gün önceki Netaş Topiğindeki yorumum...

MACD UYUMSUZLUKLARI & YORUMU

Aşağıda gördüğünüz grafiğimiz bu uyumsuzlukları ifade edebilmek amacı ile AFYON hissesine ait "geçmiş tarihli" bir FİYAT & MACD GRAFİĞİ dir...

http://www.hisseyorum.net/userfiles/image/forum/4F7_2009-10-27_180305.gif

Evet ; yukarıda ki gibi bir grafik ile karşılaştığımız da ; fiyat grafiği yükselirken, aynı zamanda MACD ın oluşturduğu tepeleri birleştiren çizgimiz de yükseliyor ise UYUMLU bir durum vardır...

Genel kuralımız gereği her iki grafik için de FİYAT ve MACD tepeleri bir öncekinden daha yüksek seviyelerde gerçekleşmiştir...

Şimdi yukarıda tek pencerede vermiş olduğum FİYAT & MACD GRAFİKLERİ ni alt alta ve ayrı vereyim...

Daha anlaşılır olacaktır...

http://www.hisseyorum.net/userfiles/image/forum/943_2009-10-27_180526.gif

http://www.hisseyorum.net/userfiles/image/forum/36F_2009-10-27_180630.gif

Bu grafikleri incelediğiniz de yeşil ile çizilen 1 no lu çizgiler FİYAT & MACD grafiği için UYUMLU bir görünüm yaratır iken, 2 no lu kırmızı çizgimiz maalesef grafiğin bu bölümü için UYUMSUZLUK yaratmaktadır...

Yani fiyat yükselir iken, MACD bir önce ki tepesine rağmen alçak da kalmıştır...

Oysa ki MACD ın da bir öncekinden yüksek tepe yapması gerekirdi...

Nitekim bu uyumsuzluğun sonucu olarak ;

"Bu iş de bir dengesizlik olmalı" şeklinde ki düşünce ile derhal SAT kararı vermek gerekecektir...

Görüldüğü üzere bu UYUMSUZLUK ardından hisse de 1800 lerden 1000 seviyesine kadar çok ciddi bir gerileme yaşanmıştır...

MACD İndikatöründen en etkili bir şekilde yararlanabilmek için ;

1. MACD a AL sinyali geldiğinde, bu AL sinyalinin denk geldiği fiyat seviyesi, hissenin bir önce ki dip seviyesinin daha altında iken MACD ın al sinyali verdiği nokta bir önce ki MACD ın dip seviyesinden daha yukarı da ise AL...

Bu durumda POZİTİF UYUŞMAZLIK vardır ve alım sinyalidir...

2. MACD a sat sinyali geldiğinde, bu SAT sinyalinin denk geldiği fiyat seviyesi, bir önce ki fiyat seviyesinin üzerinde iken MACD ın SAT sinyali verdiği nokta bir önceki MACD tepesinden daha aşağı da ise SAT...

Bu durum ise NEGATİF UYUMSUZLUK tur ve satış sinyalidir...

KAYNAK (http://www.borsaegitim.com/egitimler/konu_icerik.asp?yap=Cevap&Kalt_id=85&K_id=150&F_id=9&sira=3)

http://img600.imageshack.us/img600/1001/netasv.png (http://img600.imageshack.us/i/netasv.png/)

Görüldüğü üzere yukarda verilen Macd uyumsuzluğunun örneğinin TAM TERSİ Netaş'ta mevcut..

shehzade
20-04-2011, 12:30
hey maşallah Marshall ve Mango yüzümüzü ziyadesiyle güldürüyor bu hafta....

royal
20-04-2011, 14:12
sportiflerin yine eli kulağında!Endeksin soğumasını bekliyor!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=fener&language=tr&country=TR

kotukedi
20-04-2011, 14:40
royal hocam selamşlar,

5 i 1 yerde listenizde olan ALYAG hakkındaki görüşleriniz nelerdir acaba. endekse ayak uyduramadı bir türlü.

melodramalirik
20-04-2011, 19:31
Artık Patlaması lazım...!!!

MArshal artık KArtonların ve de Konyaların bir alt kademesindeki kağıtlardan biri olmayada aday..

10.000 sermaye 116.000 öz sermaye...!!

http://img651.imageshack.us/img651/9670/marshallt.png (http://img651.imageshack.us/i/marshallt.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ben bu yaznının yazıldığı tarihe bakar we yapılan yorumu okur we sonrasında saygıyla eğilirim bu adam karşı wayy beee

royal
21-04-2011, 13:28
sportiflerin yine eli kulağında!Endeksin soğumasını bekliyor!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=fener&language=tr&country=TR
endekse hiç tepki vermediler bakalım daha ne kadar dayanabilecekler!Herkes trabzonsporun aksamasını bekliyor sanırım!

shehzade
21-04-2011, 14:27
Sayın Asu Listemize Eczyt'ide ekleyebilirmiyiz... Marshall %100 yaptı omu çıkartabiliriz..

Kartal'daki dönüşüm projesine aktaralıcak 20 milyar dolar kaynak O bölgede arazisi olan şirketlere (Eczyt-ecilc-mutlu) yarayacak..

15 tl lik defter değerinin %50 den fazla iskontolu işlem gören eczyt'yi takip listemize ekleyelim derim..

asu
21-04-2011, 19:35
Sayın Asu Listemize Eczyt'ide ekleyebilirmiyiz... Marshall %100 yaptı omu çıkartabiliriz..
Kartal'daki dönüşüm projesine aktaralıcak 20 milyar dolar kaynak O bölgede arazisi olan şirketlere (Eczyt-ecilc-mutlu) yarayacak..
15 tl lik defter değerinin %50 den fazla iskontolu işlem gören eczyt'yi takip listemize ekleyelim derim..
İyi akşamlar shehzade arkadaşım,
Eski 5 i 1 yerdemizi hatırlayalım

5 i 1 yerde (Başlangıç 02.04.2011)
1) KENT
2) BSHEV
3) ALYAG
4) MANGO
5) MRSHL

KENT
04.04.2011 2. seans kapanış 197,00
21.04.2011 2. seans kapanış 172,50
Getiri - % 12,44

BSHEV
04.04.2011 2. seans kapanış 135,50
21.04.2011 2. seans kapanış 134,50
Getiri - % 0,74

ALYAG
04.04.2011 2. seans kapanış 1,18
21.04.2011 2. seans kapanış 1,14
Getiri - % 3,39

MANGO
04.04.2011 2. seans kapanış 3,29
21.04.2011 2. seans kapanış 5,10
Getiri % 55

MRSHL
02.04.2011 2. seans kapanış 35,10
21.04.2011 2. seans kapanış 70,00
Getiri % 100

MRSHL listeden çıkartıyoruz (Bana nasip olmadı, alanlara afiyet olsun) bu arada ALYAG da kredi sözleşmesi olumsuz sonuçlandı, ardından bedelli açıkladı, listeden çıkartalım derim (Tabiki Royal üstadıma da sormak lazım) yerlerine ECZYT ve ECILC koyalım.
Son durumda 5 i 1 yerde

1) KENT
2) BSHEV
3) MANGO
4) ECILC
5) ECZYT

Shehzade ve Royal dostlarım, sizin için de uygunsa 5 i 1 yerdemizi bu şekilde yayınlayalım, yorumunuzu bekliyorum.
Özellikle BSHEV ve KENT bizi çok üzdü, biran önce şaha kalkmalarını umuyoruz...

shehzade
21-04-2011, 22:46
Evet harika olmuş... Kent ve Bshev sizin eski gözdeleriniz bir şey diyemem... Mango benim her daim gözdem... Eczyt yeni gözdem... Birde bu akşam hisse grafiklerine bakarken ARSAN dikkatimi çekti... Fincan kulp oluşmuş.. Eskiden kalan gap'ını dodurmuş... Yakında oda marshall daki gibi seriye bağlayabilir...

royal
22-04-2011, 07:18
sportiflerin mayıs ayı gelmeden heyecan yarattığını herkes biliyor!

dedot
22-04-2011, 20:45
ffkrl pazartesi sizce ne olur tavan yapabilirmi

edebi
22-04-2011, 20:48
Seçim arefesinde DURDO'muzu da unutmayalım...

shehzade
22-04-2011, 23:15
Üstteki grafik İntema'nın.. Alttaki grafik ise ARSAN'ın.... Benzerlik çok bariz.. Bakalım aynı gidişat olacakmı Arsan'da da..

http://img189.imageshack.us/img189/58/intema.png

http://img197.imageshack.us/img197/8096/arsan.png

asu
23-04-2011, 09:40
Herşey çocuklarımız için. Onların kurtlar sofrasında yem olmamaları, kendi ayakları üzerinde durabilmeleri çok önemli. Artık karşımızda tank top tüfek kullanan düşman yok, bizi bizden daha iyi tanıyan içte ve dışta düşmanlarımız var. Onları sadece aklımızla yenebiliriz. Nicelik değil nitelikli çocuklar yetiştirmek önemli.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk’ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin!.. Bu belli. Fakat zekânı unut!.. Daima çalışkan ol!”
Mustafa Kemal Atatürk

royal
24-04-2011, 19:59
bu hafta sanırım fenerbahçe haftası olacak!5 gollü galibiyet artı liderlik gerçi ilk yarı ve ikinci yarının başında yusuf arkadaş yanındaydı ama!

shehzade
25-04-2011, 10:14
neden netaş?

4 gün önceki netaş topiğindeki yorumum...

Macd uyumsuzlukları & yorumu

aşağıda gördüğünüz grafiğimiz bu uyumsuzlukları ifade edebilmek amacı ile afyon hissesine ait "geçmiş tarihli" bir fiyat & macd grafiği dir...

[ımg]http://www.hisseyorum.net/userfiles/image/forum/4f7_2009-10-27_180305.gif[/ımg]

evet ; yukarıda ki gibi bir grafik ile karşılaştığımız da ; fiyat grafiği yükselirken, aynı zamanda macd ın oluşturduğu tepeleri birleştiren çizgimiz de yükseliyor ise uyumlu bir durum vardır...

Genel kuralımız gereği her iki grafik için de fiyat ve macd tepeleri bir öncekinden daha yüksek seviyelerde gerçekleşmiştir...

şimdi yukarıda tek pencerede vermiş olduğum fiyat & macd grafikleri ni alt alta ve ayrı vereyim...

Daha anlaşılır olacaktır...

[ımg]http://www.hisseyorum.net/userfiles/image/forum/943_2009-10-27_180526.gif[/ımg]

[ımg]http://www.hisseyorum.net/userfiles/image/forum/36f_2009-10-27_180630.gif[/ımg]

bu grafikleri incelediğiniz de yeşil ile çizilen 1 no lu çizgiler fiyat & macd grafiği için uyumlu bir görünüm yaratır iken, 2 no lu kırmızı çizgimiz maalesef grafiğin bu bölümü için uyumsuzluk yaratmaktadır...

Yani fiyat yükselir iken, macd bir önce ki tepesine rağmen alçak da kalmıştır...

Oysa ki macd ın da bir öncekinden yüksek tepe yapması gerekirdi...

Nitekim bu uyumsuzluğun sonucu olarak ;

"bu iş de bir dengesizlik olmalı" şeklinde ki düşünce ile derhal sat kararı vermek gerekecektir...

Görüldüğü üzere bu uyumsuzluk ardından hisse de 1800 lerden 1000 seviyesine kadar çok ciddi bir gerileme yaşanmıştır...

Macd indikatöründen en etkili bir şekilde yararlanabilmek için ;

1. Macd a al sinyali geldiğinde, bu al sinyalinin denk geldiği fiyat seviyesi, hissenin bir önce ki dip seviyesinin daha altında iken macd ın al sinyali verdiği nokta bir önce ki macd ın dip seviyesinden daha yukarı da ise al...

Bu durumda pozitif uyuşmazlık vardır ve alım sinyalidir...

2. Macd a sat sinyali geldiğinde, bu sat sinyalinin denk geldiği fiyat seviyesi, bir önce ki fiyat seviyesinin üzerinde iken macd ın sat sinyali verdiği nokta bir önceki macd tepesinden daha aşağı da ise sat...

Bu durum ise negatif uyumsuzluk tur ve satış sinyalidir...

kaynak (http://www.borsaegitim.com/egitimler/konu_icerik.asp?yap=cevap&kalt_id=85&k_id=150&f_id=9&sira=3)

[ımg]http://img600.imageshack.us/img600/1001/netasv.png[/ımg] (http://img600.imageshack.us/i/netasv.png/)

görüldüğü üzere yukarda verilen macd uyumsuzluğunun örneğinin tam tersi netaş'ta mevcut..

alanlar hayrını görsün

ismetx
25-04-2011, 10:51
valla göremedik. hafta sonu yorumlarınız okudum, bugün almaya niyetliydim ama işim sebebiyle dışarı çıktım. o arada uçup gitti. yine de emeğinize sağlık

asu
25-04-2011, 11:05
alanlar hayrını görsün
Ne var bunda büyütecek? Bunu sen hep yapıyorsun :wink:

denetmen 34
25-04-2011, 14:04
sizi gönülden tebrik ediyorum sayın shehzade...
eczyt da hedefiniz nedir...?

muratkayadelen
25-04-2011, 15:43
sayın shehzade, yorum ve grafiklerden sonra dikkatimi çeken netaş'ı cuma günü gücüm yettiğince aldım ve bu sabah bir kısmını % 7 ile çıkardım. Çok az bir kısmını tuttum.
Elinize emeğinize sağlık, doğru yere odaklanmamıza yardımcı oluyorsunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.

royal
25-04-2011, 16:01
bu hafta sanırım fenerbahçe haftası olacak!5 gollü galibiyet artı liderlik gerçi ilk yarı ve ikinci yarının başında yusuf arkadaş yanındaydı ama!
beklenen aksine çok ağır ilerledi!Kapanışına bakalım ne yapacaklar trabzon geri geldikçe fener yeşilleniyor!

gmisyon
25-04-2011, 17:04
sayin shehzade emekleriniz inanilmaz... sanirim sadece sahsim adina degil burada sizi okuyan herkesin adina tesekkur etmeliyim... basarilarinizin devamini diliyorum...

fetiadar
25-04-2011, 17:07
alanlar hayrını görsün

Bu hocayı ,daha ötesi mütevazi ve beyfendi arkadaşı takip edin derim .............

kara_sahin_61
25-04-2011, 17:47
merhaba şehzade kardeş yazılarını beğeni ile okuyorum
benım elımdede aselsan gözfn mutlu katmer aksa var bunlar hakkında yorum alabılır mıyız
saygılar bol kazançlar

SUYANIK
25-04-2011, 18:38
sayın SHEHZADE hocam. AFYON hissesi hakkında bir kaç sorum olacak eğer müsait olup cevaplarsanız çok sevinirim. Afyondaki satış hala sürüyor ve satışlar ısrarla karşılanıyor, hisse 174-175,5 bandına sıkıştı haftalardır orda gidip gidip geliyor. Sizce şirketin satışı bittiğinde hisse nasıl bir yol izler. Buralar alım seviyesimi hocam. SAYGILARIMLA

shehzade
25-04-2011, 19:34
Sevgili arkadaşlar hepinize teşekkür ederim... Fakat esas teşekkürü burda paylaşım yapmamıza müsade eden topic sahibi Royal Kardeşime ediniz.. Bizim yaptığımız sadece takip ettiğimiz bir kaç hisse ile ilgili grafikleri burada paylaşmak.

Sadece ve sadece ilgilendiğim ve takip ettiğim hisseleri burada paylaşıyorum... Bilgi sahibi olmadığım hisseler hakkında yorum yapmak ve hiçbir arkadaşımıda yanlış bilgilerle mağdur etmek istemiyorum...

Umarım anlayışla karşılarsınız..

İlginize tekrar tekrar teşekkür ederim...

mekda
25-04-2011, 19:41
alanlar hayrını görsün

teşekkür ederiz. emeklerine sağlık :wink:

shehzade
27-04-2011, 12:05
3 Resim arasındaki Benzerlikleri bulunuz :he::he:

http://www.hizliupload.com/img/99647323743918753514.png (http://www.hizliupload.com/) Hizliupload.com (http://hizliupload.com)

http://www.hizliupload.com/img/16555929721653686028.png (http://www.hizliupload.com/) Hizliupload.com (http://hizliupload.com)

http://www.hizliupload.com/img/79183168695826789965.png (http://www.hizliupload.com/) Hizliupload.com (http://hizliupload.com)

shehzade
28-04-2011, 11:07
Üstteki grafik İntema'nın.. Alttaki grafik ise ARSAN'ın.... Benzerlik çok bariz.. Bakalım aynı gidişat olacakmı Arsan'da da..

http://img189.imageshack.us/img189/58/intema.png

http://img197.imageshack.us/img197/8096/arsan.png

Arsan 2.30 üzerinde tutunursa ilk hedef 2.50 sonrasında 2.90

muzaffererdogan
28-04-2011, 12:59
Arsan 2.30 üzerinde tutunursa ilk hedef 2.50 sonrasında 2.90

Size bir teşekkür borçluyum. İfa edeyim.

Saygılar.

shehzade
28-04-2011, 13:06
Size bir teşekkür borçluyum. İfa edeyim.

Saygılar.

Kazancınız sonucu yüzünüzde oluşacak küçük bir gülümseme bizim için en büyük kazanç...

Ben teşekkür ederim..

shehzade
29-04-2011, 14:03
''1994 yılında, 1 lot KONYA alıp, hiçbir işlem yapmayan bir kişinin,

Bugün, 23 Nisan 2011 tarihi itibariyle,elindeki portföyü tam 780 lot Konya yapıyor...!!

780 çarpı 327 = 255 000 tl.. Vay be....!!''

Başka bir forum sitesinden Baksoy isimli arkadaşımızın yazısı..

Yatırım budur arkadaşlar..

Al sat ile yatırım yaplmıyor malesef..

Bu yazının ışığında işte size bir yatırım önerisi..

Elinizdeki sermayenin bir bölümü ile bedelsiz beklentisi yüksek kağıtlardan en azından 3 er tane alın..

Hangi kağıtlar bunlar?

Kartonsa
Netaş
Konya
Brisa
Bagfaş

geriye kalan kısmını al sat yapacaksanız onun için ayırın ve her kar ettiğinizde yukardaki hisselerden alım yapın 1 adet 2 adet size kalmış o..

1-2 lot sizin gözünüze çok dokunmaz ama beklentileri gerçekleştikten sonra en azından 3-4 sene içerisinde size ciddi bir gelir ve de sermaye getirir..

gokhan8903
29-04-2011, 19:22

Bugün, 23 Nisan 2011 tarihi itibariyle,elindeki portföyü tam 780 lot Konya yapıyor...!!

Başka bir forum sitesinden Baksoy isimli arkadaşımızın yazısı..

Al sat ile yatırım yaplmıyor malesef..

Bu yazının ışığında işte size bir yatırım önerisi..

Elinizdeki sermayenin bir bölümü ile bedelsiz beklentisi yüksek kağıtlardan en azından 3 er tane alın..

Hangi kağıtlar bunlar?

Kartonsa
Netaş
Konya
Brisa
Bagfaş

geriye kalan kısmını al sat yapacaksanız onun için ayırın ve her kar ettiğinizde yukardaki hisselerden alım yapın 1 adet 2 adet size kalmış o..

1-2 lot sizin gözünüze çok dokunmaz ama beklentileri gerçekleştikten sonra en azından 3-4 sene içerisinde size ciddi bir gelir ve de sermaye getirir..

sn. shehzade çok başarılı bir yorum..ayrıca seçtiğiniz hisselerde beni ayrıca mutlu etti..ben 2 yıl önce düşünmüştüm böyle bişey yapmayı ve hissemide netaş olarak seçmiştim..her ay sonunda harcamalarımdan sonra hesabımda kalan parayla netaş aldım..şuan 300 tane netaşım var ve 10 yıl hedef koymuştum başlarken durum şimdiden beni mutlu etmeye yetti..portföyümü soran kimseyede netaşı sölemem yokmuş gibi davranmak daha güzel yoksa sürekli fiyatını,grafiğini kovalıycam ve dayanamayıp satıcam..herkese yatırımlarında bol şans ve kazanç dilerim!!

shehzade
29-04-2011, 20:59
sn. shehzade çok başarılı bir yorum..ayrıca seçtiğiniz hisselerde beni ayrıca mutlu etti..ben 2 yıl önce düşünmüştüm böyle bişey yapmayı ve hissemide netaş olarak seçmiştim..her ay sonunda harcamalarımdan sonra hesabımda kalan parayla netaş aldım..şuan 300 tane netaşım var ve 10 yıl hedef koymuştum başlarken durum şimdiden beni mutlu etmeye yetti..portföyümü soran kimseyede netaşı sölemem yokmuş gibi davranmak daha güzel yoksa sürekli fiyatını,grafiğini kovalıycam ve dayanamayıp satıcam..herkese yatırımlarında bol şans ve kazanç dilerim!!

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:: bravo::bravo:

shehzade
02-05-2011, 12:30
Bu hafta Bilanço beklentisiyle ECZYT'de 8.xx li rakamları testedebiliriz... İyi bir bilanço ve Kartal beklentisinin sıcak kalmasıylada 8-10 arasında bir yerlerde kendimizi bulabiliriz.. Eğer 11 mayısa kadar olan süreç istediğimiz gibi giderse defter değerine ulaşması kaçınılmaz olacaktır...

bambilic
02-05-2011, 14:38

..

Bu nasıl oluyor hocam açıklar mısınız? 3 sefer bedelsiz ve 1 bedelli veren Konyada.

royal
02-05-2011, 17:35
kent gıda sanırım milleti zehirledi!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=kent&language=tr&country=TR

royal
02-05-2011, 17:50
geçen hafta yazamadım malum sebeblerden dolayı ama şaka maka kağıdı 105'e kadar getirdiler bugün sirkeleme vardı dıu döker gibi sabah ola hayrola bundan sonra her şey daha güzel olacak!

royal
02-05-2011, 21:31
körün istediği bir göz Allah verdi iki göz!Her şey fenerin istediği gibi!
Emenike Sakatlandı
Karabükspor'un gol silahı Emanuel Emenike, Ankaragücü maçının 43. dakikasında sakatlanarak oyundan çıktı.
02 Mayıs 2011 Pazartesi, 20:50
Karabükspor, Ankaragücü maçından çekiniyorKarabükspor'un deplasmanda Ankaragücü ile oynadığı maçın 43. dakikada Emenike sakatlanarak oyundan çıktı. Hafta sonu Fenerbahçe ile sahasında karşılaşacak olan Karabükspor'da Nijeryalı oyuncu, kaburgasına aldığı darbeden dolayı oyundan çıkmak zorunda kaldı. Emenike'nin son durmu yapılacak kontrollerden sonra belli olacak.

Saglik,Para,...
02-05-2011, 21:46
sayin shehzade elimde bagfas var grafigine bakip inceleyebilirmisiniz kisa vadeli. TEKFK icin hedefiniz nedir veya ne zaman patlama yapar simdiden tesekkürler.

ytd.

royal
03-05-2011, 14:52
sportiflerin gazını sabah aldılar bakalım hava kalmış mı?Son 1 saat hareketli geçeceğe benziyor sabahki hareketli seansa istinaden!

royal
03-05-2011, 15:03
Fenerbahçe yıldız oyuncu ile anlaştı

Fenerbahçe, uzun süredir gündeminde olan Sezer Öztürk için kulübü Eskişehirspor’la büyük ölçüde anlaştı

3.5.2011 - 14:42

Radyospor’dan Özgür Sancar’ın edindiği bilgiye göre, sarı lacivertliler Sezer’le 5 yıllık sözleşme karşılığında yıllık 1.200 euroya anlaşırken, bonservis konusunda da Eskişehirspor’la anlaşma aşamasına geldi. Tarafların 3 buçuk ya da 4 milyon euronun yanı sıra Bilica’nın bonservisinin kırmızı siyahlılara verilmesi çerçevesinde anlaşma zemini oluşturdu.

SEZER ÇOK TEMKİNLİ

Sezer Öztürk ise gelişmelerle ilgili son derece temkinli davrandı ve her türlü kararı Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal’a vereceğini söyledi.

KULÜBÜM VE BAŞKANIMIZ EN İYİ KARARI VERECEKTİR

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Sezer, Her transfer döneminde ismim geçiyor. Şu sanda lig bitmedi. 3 hafta kala transferle ilgili bir yorum yapmak istemiyorum. Eskişehirspor’un futbolcusuyum ve burada mutluyum. Başkanımız Halil Ünal’a çok şey borçluyuz. Taraftar beni bağrına bastı. Bu nedenle transferimle ilgili olarak Eskişehirspor için en iyisi ne ise, en doğrusu hangisi olacaksa bu yönde karar vermek istiyorum” dedi.

HALİL ÜNAL’IN SÖZÜNDEN ÇIKMAM; KULÜBÜMÜN MENFAATLERİ ÖNEMLİ

Sezer kulübü tatmin edecek rakamlara ulaşılması durumunda her şeyin konuşulabileceğini ifade ederek, “Kulübümü çok tatmin edecek rakamlar varsa, başkanımız da uygun görürse her şey konuşulur. Başkanımız ne derse o olur. Sözünden çıkmam. Kulübün menfaatleri var. Bu doğrultuda karar verilecektir. Şu anda tek düşüncem kalan 3 maçımızı kazanıp, ligi 5. bitirmek” şeklinde konuştu.

ŞU ANDA SADECE KALAN MAÇLARI KAZANMAYI DÜŞÜNÜYORUM; 5. OLMAK İSTİYORUZ

Milli futbolcu, Eskişehirspor’a çok şey borçlu olduğunu belirterek, “İyi bir sezon geçirdiğimi düşünüyorum. Her şeyi takımıma borçluyum. Çok kaliteli bir kadromuz var. İyi oynamam da takımın başarısıyla bağlantılı. Takım arkadaşlarım ve hocamıza teşekkür ediyorum. Eskişehirspor taraftarı beni çok seviyor; onların büyüklüğünden söz etmeye bile gerek yok. Muhteşem bir taraftar. Şu anda sadece kalan 3 maçımızı kazanmayı düşünüyoruz. Ama size daha önce de söyledim. Ben yapabileceklerimi biliyorum. Büyük takımların hepsinde direkt oynayabileceğimi düşünüyorum” diye konuştu.

shehzade
03-05-2011, 19:57
[IMG]http://img851.imageshack.us/img851/8096/arsan.png (http://img851.imageshack.us/i/arsan.png/)

Grafik bize bir kaç gün beklememiz gerektiğini söylüyor...

Eğer ki güzel bir haber düşerse... 2003 yılında bıraktığı 4.03- 4.59 arasındaki boşluğu doldurabilir....

Bunun olabilmesi için beklenti şart arkadaşlar.. O sebeple şuan yazdıklarmızı bir yatırım tavsiyesi olarak almamanız gerektiğini hatırlatır bol kazançlar dilerim...

shehzade
04-05-2011, 01:49
Arsan ve SELEC'te ters omuz ve baş oluşmuş gözüküyor...

eğer diğer omuzda oluşursa TOBO gerçekleşmiş olacak ve çok güzel kazançlar sağlayabilir..

TOBO ile ilgili en yakın örneğimiz Marshall..

3x.xx li rakamlarda toboyu grafikte göstermiş ve ikaz etmiştik... Bugün ki geldiği nokta ise ortada...

royal
04-05-2011, 13:37
sportiflerin gazını sabah aldılar bakalım hava kalmış mı?Son 1 saat hareketli geçeceğe benziyor sabahki hareketli seansa istinaden!
kaldıkları yerden devam ediyor bakalım endeksin tersi mi hereket edecekler!

royal
05-05-2011, 13:35
Ve Nihat'tan son nokta!

Nihat Kahveci, 2 senelik alacağından vazgeçerek Siyah-beyazlı kulüpten sezon sonunda ayrılmak istediğini söyledi

5.5.2011 - 14:23

Konyaspor maçında sahada Quaresma'yla, stat dışında da bir gazeteciyle kavga eden Nihat Kahveci, sezon sonu Beşiktaş'tan kesin olarak ayrılıyor.

Dünkü idman sonrası transfer komitesi üyesi Cengiz Zülfikaroğlu'yla görüşen tecrübeli golcü, "Alacaklarımdan vazgeçiyorum. Sezon sonu takımdan ayrılacağım" dedi.

Camianın beklentilerini karşılayamadığı için oldukça üzgün olduğunu belirten Nihat, "Daha önce de size ayrılmak istediğimi iletmiştim. Yaşadığım şanssız sakatlıklardan dolayı bir türlü eski formuma ulaşamadım.

5 MİLYONDAN VAZGEÇTİ

Bana ödeyeceğiniz parayla kulübe daha faydalı olabilecek transferler yapabilirsiniz. Bugüne kadar hakettiğim paradan da sizin uygun gördüğünüz kadarıyla indirim yapacağım. Kalan 2 senelik sözleşmem gereği almam gereken 5 milyon eurodan ise vazgeçiyorum" ifadelerini kullandı.

Cengiz Zülfikaroğlu da kariyeri başarılarla dolu olan golcü oyuncuya yaptığı bu fedakârlıktan dolayı teşekkür ederken, Nihat Kahveci'ye başarılar diledi.

kasaya 5 milyon lira fazladan para kalacak!Sezon bitince de almedia'yı 10.000.000 euro'ya satacaklar!Forlan da transferini açıklayıp geçen yıl temmuz ayında yaptıkları opersayonu 1 1.5 ay önceye alacaklar!Tabii Türkiye Kupası da cabası!

royal
05-05-2011, 16:25
şölen başladı bakalım gap ne olacak!

kasaya 5 milyon lira fazladan para kalacak!Sezon bitince de almedia'yı 10.000.000 euro'ya satacaklar!Forlan da transferini açıklayıp geçen yıl temmuz ayında yaptıkları opersayonu 1 1.5 ay önceye alacaklar!Tabii Türkiye Kupası da cabası![/QUOTE]

nurttt
06-05-2011, 07:09
Bu nasıl oluyor hocam açıklar mısınız? 3 sefer bedelsiz ve 1 bedelli veren Konyada.

2000'li yillarin basinda Konya senedi gazetelerde haber oldugunu hatirliyorum beklentisi fazla senet diye ve o tarihlerde kaca bolundu hatirlamiyorum ama Konya icin yazilanlar dogrudur. O tarihlerde (2000'in baslarinda) pahali bir senet oldugunu biliyorum.

my_kapri
07-05-2011, 20:01
Arsan ve SELEC'te ters omuz ve baş oluşmuş gözüküyor...

eğer diğer omuzda oluşursa TOBO gerçekleşmiş olacak ve çok güzel kazançlar sağlayabilir..

TOBO ile ilgili en yakın örneğimiz Marshall..

3x.xx li rakamlarda toboyu grafikte göstermiş ve ikaz etmiştik... Bugün ki geldiği nokta ise ortada...

Arsan var elimde Hocam 2.34 ten aldım bu hafta vaziyeti ne olur çok bekletirmi:)

shehzade
08-05-2011, 00:30
Arsan var elimde Hocam 2.34 ten aldım bu hafta vaziyeti ne olur çok bekletirmi:)

Endeksin durumu kritik...

Eğer endeks çok geri gelmezse arsan'ın hareketlenmesi ve omuzu oluşturması için geri gelmesi yakındır..

royal
08-05-2011, 21:04
:wink:
şölen başladı bakalım gap ne olacak!

kasaya 5 milyon lira fazladan para kalacak!Sezon bitince de almedia'yı 10.000.000 euro'ya satacaklar!Forlan da transferini açıklayıp geçen yıl temmuz ayında yaptıkları opersayonu 1 1.5 ay önceye alacaklar!Tabii Türkiye Kupası da cabası!
[/QUOTE]

FORLAN'DA MUTLU SON08.Mayıs.2011 5:25
Almeida’nın bonservisini, transferini gerçekleştiren fona devreden Beşiktaş yönetimi yine aynı fon aracılığıyla Atletico Madrid’in starını renklerine bağladı.

YILDIZ transferleriyle geçen sezon büyük sükse yapan Beşiktaş, bir büyük dünya starının daha işini bitirdi. Fenerbahçe’nin iki sezondur almayı planladığı ancak yüksek maliyeti nedeniyle transferini gerçekleştiremediği Diego Forlan yeni sezonda Beşiktaş forması giyecek.

Takas olacaklar

Siyah beyazlılara geldiği günden beri uyum sorunu yaşayan Hugo Almeida ile de lig bitiminde yollar ayrılacak. Almeida’yı ara transferde fon aracılığıyla renklerine bağlayan Beşiktaş, Forlan transferini de yine bu fon aracılığıyla bitirdi. Yapılan anlaşma gereği Beşiktaş, Almeida’nın bonservisini bedelsiz olarak fona devredecek. Atletico Madrid ile anlaşan fon da Forlan’ı bonservis bedeli olmaksızın siyah beyazlılara verecek.

3 yıllık imza

Uruguaylı golcü için kulübü Atletico Madrid’in isteyeceği bedeli fon karşılaşacak. Beşiktaş’ın kasasından ise yıldız futbolcu için yılda sadece 5 milyon Euro çıkacak. Siyah beyazlılar, Forlan ile 3 yıllık sözleşme imzalayacak.20 milyon Euro bonservis bedeli olan ve son Dünya Kupası’nda müthiş bir performans sergileyen Forlan, yeni sezonda Beşiktaş’ın yeni starı olarak boy gösterecek.

Mourinho’yu bekliyor

Bu transfer karşılığında Almeida’nın bütün haklarına sahip olacak fon ise Real Madrid Teknik Direktörü Mourinho’nun kararını bekleyecek. Daha önce adı ünlü İspanyol kulübüyle anılan Almeida, Mourinho’nun R.Madrid’de kalması halinde en büyük hayaline kavuşacak. Portekizli hoca Real Madrid’den ayrılırsa, Almeida’yı da gittiği takıma götürecek.

FORLAN KİMDİR?

Tam Adı: Diego Forlan Corazzo Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1979 / Montevideo, Uruguay Boyu: 1.79 Mevkii: Forvet Yetiştiği Kulüpler: Penarol, Danubio, Independiente Oynadığı Takımlar: Indepentiente (1998-2001), Man.United (2001-2004), Villarreal (2004-2007), Atletico Madrid (2007) Milli Takım: 73 maç, 20 gol

batmaniac2010
09-05-2011, 09:32
endeksin durumu kritik...

Eğer endeks çok geri gelmezse arsan'ın hareketlenmesi ve omuzu oluşturması için geri gelmesi yakındır..

tskrler .....arsan analızınız ıcın...

my_kapri
09-05-2011, 12:48
Endeksin durumu kritik...

Hocam mükemmelsiniz daha dün yazdınız bugün harekete başladı benim pörtföyüm sizin tavsiyeleriniz. Ecyat hakkında endekste bi terslik olmazsa olumlu görüşleriniz devam ediyormu iyi çalışmalar...

shehzade
09-05-2011, 13:08
Hocam mükemmelsiniz daha dün yazdınız bugün harekete başladı benim pörtföyüm sizin tavsiyeleriniz. Ecyat hakkında endekste bi terslik olmazsa olumlu görüşleriniz devam ediyormu iyi çalışmalar...

Eczyt için önemli gün 11 Mayıs...

2 günümüz var.. O sebeple bugün hacimsiz bir ilk seans yaşadık.. Eğer ikinci seans'ta bu şekilde başlarsa seans ortalarına doğru sert hacimli bir hareket gelmesi muhtemel....

Kağıdın kendi değeri 15 tl..

Bu proje büyük bir beklenti... Ve bu muhakkak fiyatlanacaktır...

ENGİN03
09-05-2011, 14:41

2 günümüz var.. O sebeple bugün hacimsiz bir ilk seans yaşadık.. Eğer ikinci seans'ta bu şekilde başlarsa seans ortalarına doğru sert hacimli bir hareket gelmesi muhtemel....

teşekkürler abi,,,, borsada ucuz kalmış sağlam hisselerden bir tanesi,,,, umarım ederine ulaşır en kısa zmandaa

vatanda
09-05-2011, 14:47
Hayırlı günler elimde ciddi miktarda ipmat var grafiksel acıdan ne dersiniz ?

my_kapri
09-05-2011, 17:19

Saol Hocam tşkler

happyblackman
09-05-2011, 17:29
SHEHZADE ustadım öncelikle sizden edindiğim bilgilere dayanarak GERELde de
sanki ters omuz baş omuz oluş gibi sanki guzel hareketlere gebe gibi
bi incelermisiniz bende bişeyler öğrenebilmişyim....... doğru analiz edebiliyormuyum??

shehzade
09-05-2011, 20:29
Hayırlı günler elimde ciddi miktarda ipmat var grafiksel acıdan ne dersiniz ?

SHEHZADE ustadım öncelikle sizden edindiğim bilgilere dayanarak GERELde de
sanki ters omuz baş omuz oluş gibi sanki guzel hareketlere gebe gibi
bi incelermisiniz bende bişeyler öğrenebilmişyim....... doğru analiz edebiliyormuyum??

Gerel'e baktım bir tobo oluşumu varmış gibi gözüküyor doğrudur..Hacimdeki düşüşde dikkat çekici.. 1.50 üzerine atması durumunda çıkış yapabilir...

İpmat'a bakamadım malesef proğramda bir arıza oluştu genel bir şey inşallah düzelirse bakarız onunda falına :)

vatanda
09-05-2011, 20:47
İlginiz için tesekkürler. Ben zaten hissedeyim. 6-7 olmadan cıkmıcam zaten. Sadece bilgilenmek için soruyorum. Şayet düşersede aşağıdan toplayım maliyet düşürerek devam ediyorum. İşlerinizde kolaylıklar iyi aksamlar. Yorumunuzu bekliyorum.

happyblackman
09-05-2011, 22:57
ustadım yorumunuz için çok tesekkür ederim bide petkim dikkatimi çekti
onda da çok guzel tobo oluşmuş bi incelerseniz sevinirim..
tamamen öğrenme amaçlı olarak sormak istiyorum bi tobo oluşumunda
ne kadar lık bi hareket olur ve ne kadar zaman alır bu konuda bilgilendirirseniz
çok sevinirimm. şimdiden tesekkurler

my_kapri
12-05-2011, 07:16
Sayın Şehzade Arsan ve Ecyatr için endeksten kaynaklanan sular ne zaman durulur aceba?

shehzade
12-05-2011, 12:44
Sayın Şehzade Arsan ve Ecyatr için endeksten kaynaklanan sular ne zaman durulur aceba?

Asgari 1 aylıkı bir zamanda şuan bulunduğumuz noktaların çok ötesinde olacağız nasipse..

Endeks'in vereceği tepki bizede ziyadesiyle yarayacaktır...

shehzade
15-05-2011, 14:14
Bu Pazartesi'den itibaren SELEC'i ısrarla takibe alıyoruz..

Şuan grafik atacak durumda değilim.. Akşama inşallah bir terslik olmazsa grafiktede göstereceğim sebebini...

shehzade
16-05-2011, 00:04
http://img546.imageshack.us/img546/511/selec.png (http://imageshack.us/photo/my-images/546/selec.png/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

SELEC'te gördüğünüz üzere TOBO için gerekli olan Sol OMUZ ve Boyun oluşmuş..

Cuma günü de daha önce 3 kez direnç olarak ve 2 kezde destek olarak 2.35 'ten geri yukarı dönmüş...

Cuma günü 2.35'ten geri döndü hisse. P.tesi günü olası bir endeksin yukarı yönlü tepkisinde kendini yukarı atacaktır hisse..

Sağ omuzunda oluşması ile hissede pozisyon alınabilir...

Sıkı takipteyiz.. olacaklara bakacağız...

Ünal AYSAL'ın Başkan seçilmesi Galatasaray hisselerini Forlan ile gelecek hafta sözleşme imzalanacak olmasıda BJK hisselerinde hareketlilik sağlayacaktır..

my_kapri
16-05-2011, 12:17
selec için tşkler hocam arsan tavan denemesi yaptı biraz salındı arsanın amacı ne hocam çok hareketli

shehzade
16-05-2011, 22:48
selec için tşkler hocam arsan tavan denemesi yaptı biraz salındı arsanın amacı ne hocam çok hareketli

Daha aşağıya çekerse biliyor ki şirketin enerji işine girmesinden dolayı cazip hale gelecek ve buralardan mal alımı olacak...

Marshall'da da 4-5 kez 38 denemesi olmuştu o zamanlar.. Sonrasında hep salınım 31-33 aralığına...

Arsan'da sabırlı olup aşağı salındıkça alım yapabilecek olan çok kazanacaktır muhakkak..

Borsada sabır çok önemli..

İstiyoruz ki aldığımız günün ertesi günü hatta ertesi dakka hemen artsın tavanlara başlasın 5 gün tavan yapsın satayım sonra girdiğim kağıt tavan yapsın satayım 1 sene sonra Sabancılar gibi zengin olayım... Malesef işler böyle yürümüyor :)

royal
16-05-2011, 22:53
kent gıdada 2213 lot işlem olmuş 165'ten bakalım önümüzdeki günlere!

royal
16-05-2011, 22:56
fenerbahçedeki oyunu da çözebilene aşk olsun!Takımın kasasına milyonlar giriyor adam kyyi dut gibi sirkeliyor bakalım yarın nelere gebe olacak?

ENGİN03
16-05-2011, 23:10
Daha aşağıya çekerse biliyor ki şirketin enerji işine girmesinden dolayı cazip hale gelecek ve buralardan mal alımı olacak...

Marshall'da da 4-5 kez 38 denemesi olmuştu o zamanlar.. Sonrasında hep salınım 31-33 aralığına...

Arsan'da sabırlı olup aşağı salındıkça alım yapabilecek olan çok kazanacaktır muhakkak..

Borsada sabır çok önemli..

İstiyoruz ki aldığımız günün ertesi günü hatta ertesi dakka hemen artsın tavanlara başlasın 5 gün tavan yapsın satayım sonra girdiğim kağıt tavan yapsın satayım 1 sene sonra Sabancılar gibi zengin olayım... Malesef işler böyle yürümüyor :)

teşekkür ederim.... arsan fincan kulp formasyonu olur dediğinizden beri takibimde,,,,,, silkeleyip gidecek dediğiniz gibi

ENGİN03
16-05-2011, 23:13
İpmat'a bakamadım malesef proğramda bir arıza oluştu genel bir şey inşallah düzelirse bakarız onunda falına :)

falına hemen bak yoksa kağıt dipleri görecek :)

05ozgur10
17-05-2011, 11:43
SHEHZADE ustadım bir mango yorumlasan..Şirket karı nı katlayarak artırıyor,ihracat bağlantıları devamlı artıyor ve ay sonunda %120 bedelsizi var ama 5.10-5.50 aralığına sıkıştı kaldı..ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

bykayserili
17-05-2011, 14:06
SELEC aldı başını gidiyor ufak ufak : )

hadiabi
17-05-2011, 14:23
merhaba,
Utopya ve uyum ıle ıglılı yorumlarınız nedır..tşkler şimdiden

shehzade
17-05-2011, 16:07
Mango için Mayıs sonu hedefimiz önceki sayfalarda mevcut halende geçerli...

Selec'te 2. omuz çalışmaları mevcut.. mutlaka yönünü yukarı yönlü döndürecek....

Utopya ve Uyum takibimizde olan hisseler olmadığı için ne desem boş...

premonition
17-05-2011, 16:48
arsan hakkında görüşlerinizi paylaşabilir misiniz acaba
tesekkürler ?