PDA

View Full Version : NUHCM - Nuh Çimento Sanayi A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16

sar
29-01-2013, 17:30
Hakikaten beton kardeşim. Ne aşağı ne yukarı.
Kim su döküyor bu çimento kağıdının üzerine? Donup kalıyor yahu!...

ht0737
30-01-2013, 18:13
Borsa da deprem oldu bizim ki az bi sallandı sonra toparlandı..
Spek iyi mal toplamışsındır artık...

turkomega
30-01-2013, 20:48
panik satışları geldi , hala olması gereken yerde değil. İsterse endeks 50bin olsun Nuh çimentonun etkilenmesi tamamen panik satışıdır.

Şöyle basit bir karşılaştırma yapalım :

7 Ocak 2013 endeks : 79bin
7 Ocak 2013 Nuh : 11.20 (kapanış)

Peki 7 ocaktan bu yana ne değişti ?
- İştirak satışından ciddi bir kar elde edildi.
- Atık ısıdan enerji üretimine resmen başlandı

Negatif olarak sayabileceğimiz ;
Şirket ortaklarından birinin 65bin lot satmak istemesi. (Öyle çok büyük bir meblağ sayılmaz)

Peki ben neden bu hissedeyim ne bekliyorum neden nuh çimento ?
- Ünye çimentonun %40 'ına sahip (karlılığı iyi gelecek gibi duruyor)
- Bostancıda yapım aşamasında olan (kabası çıkmış) ; biri 4 biri 5 yıldızlı iki otel projesi (İşletme Dedeman'a kiralanacak)
- İkitelli arazisinin değerlendirilmesi (iş yeri yada konut inşaatı)
- Körfezdeki yeni yapılacak köprü ve neticesinde orada uzun vadade ki kentleşme (Civardaki en yakın çimento şirketi Nuh Çimento'dur.)
- Marmara bögesindeki kentsel dönüşüm hikayeleri ve onların beton/çimento tedariği.

Gelelim mali bilançolara ve ortalama temettü durumuna ;

09/2012 , 09/2011 , 09/2010 tarihlerinden hisseyi incelediğimizde ;
2012nin 9.ayında net kar açısından diğer dönemlerden daha karlı geçtiğini bununda yıl sonu bilançosuna yansıyacağı görüşündeyim. Yılsonu bilançosu açısından bu sene geçen senelere göre daha iyi bir dönem karı açıklayacaktır görüşündeyim. Temettü geliri olarak %40 bekliyorum (bir süpriz çıkmazsa)

Orta vadadeki beklentim : 12.30 - 12.50
Eğer bu süre zarfında iyi reklam yapılırsa (ki nuh bu işi hiç beceremiyor) ve yatırım fonlarını çekmeyi başarırsa : 14.xx

Yatırım tavsiyesi değildir.

aslanbey
30-01-2013, 21:35
bence bugün fazlaca bile düştü bir ara ben o kadar beklemiyordum bir ara 10.55 de gördüm belki daha da aşağısını görmüştür...orta vade de ben 14 üstünü bekliyorum...artık takasları da göremiyoruz herşey ky. alehine.......al sat tut tavsiyesi değildir..

aslanbey
30-01-2013, 22:03
http://d1301.hizliresim.com/15/y/jkqn8.gif (http://bit.ly/c25MCx)

carkos
30-01-2013, 22:56
taş gibi kıpırdamıyor hesap var ne oldugunu bilen yok.emirler yazılıp siliniyor bu hisseye yakışmıyor nedersek boş baldöktülerin bir milyon lotunu bile bu yönetim piyasaya gelmesin diye özel emirle almadılar piyasaya vermeye mecbur ettiler hep üç kagıt yazık yatacak yerleri yok.partaş küstürülmüş daha söylenecek çok şey var ama neyse....

nerkan
30-01-2013, 23:03
10.70 de bulunan 200 günlük HO nun altına seans içi sarkarak 10.40 seviyesinden dönmüş ve 10.80 den kapatmış WR ve CCI göstergeleri yukarı dönmüş, 200 günlük ortalamanın üzerinde kaldığı sürece sıkıntı olmayacağını düşünüyorum
http://e1301.hizliresim.com/15/y/jktf1.png

accx
31-01-2013, 09:34
***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Finansal Duran Varlık Satışı )

Ortaklığın Adresi : Akyar Mevkii Hereke - KOCAELİ

Telefon ve Faks No. : ( 262 ) 316 20 00 Fax:( 262 ) 511 41 21

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : ( 262 ) 316 20 12

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 17.01.2013

Özet Bilgi : İştirakimiz Nuh Ay Limited Şti.'nin Satılması

Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 16.01.2013

Satılan Finansal Duran Varlığın Ünvanı : NUH-AY Çimento Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Satılan Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Yurtiçinde ve yurtdışında çimento, kireç, alçı, briket, kiremit, beyaz tuğla, hazır beton üretim ve ticareti yapmak, kurulmuş ve kurulacak başka sınai ve ticari işletmelere iştirak etmek

Satılan Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 1.000.000 TL.

İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 30.01.2013

Satış Koşulları : Vadeli

Satılan Payların Nominal Tutarı : 700.000 TL.

Beher Pay Fiyatı : 27,70 TL.

Toplam Tutar : 11.000.000 USD = 19.391.900 TL. (30.01.2013 TCMB alış kuru: 1,7629 TL.)

Satılan Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : 70

Satış Sonrasında Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : 0

Satış Sonrası Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlığın Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : 0

Satılan Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 1,45

Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Yoktur.

Satış Sonucu Oluşan Kar/Zarar Tutarı : 18.691.900 TL.

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği : Satıştan doğacak kazancın %75'i satışı izleyen beşinci yılın sonuna kadar pasifte özel bir fon hesabında tutulacaktır.

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 16.01.2013

Satın Alan Kişinin Adı/Ünvanı : Gökay İnşaat Madencilik Nak.Turz.San.Ve Tic.Ltd.Şti.

Satın Alan Kişinin Ortaklıkla İlişkisi : Yoktur.

Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Pazarlık yöntemi ile

Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Değerleme Raporu düzenlenmemiştir.

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Rapor düzenlemeyi gerektirecek aktif büyüklükte olmadığı için

Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : Değerleme Raporu düzenlenmemiştir.

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : Değerleme Raporu düzenlenmemiştir.

EK AÇIKLAMALAR:

17.01.2013 tarihinde duyurusunu yaptığımız Nuh-Ay Çimento Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hisselerimizin satılma kararına ait satış işlemleri tamamlanmıştır. Bu işlem ile 700.000 TL nominal değerli hisselerimizin tamamnını Gökay İnşaat Madencilik Nak.Turz.San.Ve Tic.Ltd.Şti.'ne 19.391.900 TL (Ondokuzmilyonüçyüzdoksanbirbindokuzyüz TL) tutar ile satışı gerçekleşmiştir.
Satıştan doğan kazancın % 75'i satışı izleyen beşinci yılın sonuna kadar pasifte özel bir fon hesabında tutulacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(31/01/2013 - 09:24:47)

KURTBEY
31-01-2013, 12:04
EEEEEEYYY NUHHHHHH;;;;.....YUH ARTIK BE YUH.. Koca senet 3-5 lotlarla kademe yapıyor.....

turkomega
31-01-2013, 12:33
EEEEEEYYY NUHHHHHH;;;;.....YUH ARTIK BE YUH.. Koca senet 3-5 lotlarla kademe yapıyor.....

seni duymuş olmalılar 50bin lot var ilk 5 kademede...

accx
31-01-2013, 13:13

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : ( 262 ) 316 20 12

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Evet

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 31.01.2013

Özet Bilgi : 31.01.2013-09:24'de Nuh Ay şirketinin satışı ile İlgili yaptığımız açıklamanın satış vadelerini belirten ek bilgidir.

Satılan Finansal Duran Varlığın Ünvanı : NUH-AY Çimento Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Satılan Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Yurtiçinde ve yurtdışında çimento, kireç, alçı, briket, kiremit, beyaz tuğla, hazır beton üretim ve ticareti yapmak, kurulmuş ve kurulacak başka sınai ve ticari işletmelere iştirak etmek

Toplam Tutar : 11.000.000 USD = 19.391.900 TL. (30.01.2013 TCMB alış kuru: 1,7629 TL.)

Satış Sonrası Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlığın Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : 0

Satılan Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 1,45

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği : Satıştan doğacak kazancın %75'i satışı izleyen beşinci yılın sonuna kadar pasifte özel bir fon hesabında tutulacaktır.

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 16.01.2013

Satın Alan Kişinin Adı/Ünvanı : Gökay İnşaat Madencilik Nak.Turz.San.Ve Tic.Ltd.Şti.

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Rapor düzenlemeyi gerektirecek aktif büyüklükte olmadığı için

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : Değerleme Raporu düzenlenmemiştir.

EK AÇIKLAMALAR:

31.01.2013 tarihinde Nuh-Ay Çimento Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin satışı ile ilgili yaptığımız açıklamaya ek açıklamadır.
Nuh-Ay Çimento Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin hisse satış bedeli olan 19.391.900 TL (OndokuzmilyonüçyüzdoksanbirbindokuzyüzTL) Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim 2013 dönemlerinde dört eşit taksitte tahsil edilecektir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(31/01/2013 - 13:12:00)

turkomega
31-01-2013, 13:28
birşeyler olacak ama hadi hayırlısı.. sürekli iştirak satışını servis ediyorlar KAP'a.

aslanbey
31-01-2013, 15:41
ilk 3 kurumun alımlarının devam etmesi güzel...

aslanbey
31-01-2013, 15:47
sontoplam/günlük/haftlk/aylık /3aylık
YKR YAPI KREDI 5.383.272 9.940 10.514 122.548 606.152
TAC TACIRLER 4.377.544 5.406 -3.482 23.465 29.852
DZY DENIZ 2.681.941 1.523 11.665 6.051 16.059

carkos
31-01-2013, 16:06
31/01/2013 13:12:00 ***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Finansal Duran Varlık Satışı )

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Evet
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 31.01.2013
Özet Bilgi : 31.01.2013-09:24'de Nuh Ay şirketinin satışı ile İlgili yaptığımız açıklamanın satış vadelerini belirten ek bilgidir.

EK AÇIKLAMALAR:
31.01.2013 tarihinde Nuh-Ay Çimento Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin satışı ile ilgili yaptığımız açıklamaya ek açıklamadır.
Nuh-Ay Çimento Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin hisse satış bedeli olan 19.391.900 TL (OndokuzmilyonüçyüzdoksanbirbindokuzyüzTL) Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim 2013 dönemlerinde dört eşit taksitte tahsil edilecektir.

IMKB

accx
01-02-2013, 09:26
NUH ÇİMENTO, SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ ALANINDAKİ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR-DÜNYA

Geçtiğimiz yıl 5 milyon tondan fazla çimento üretimi
gerçekleştiren Nuh Çimento, sürdürülebilir enerji alanındaki
yatırımlarına devam ediyor. AB Çevre Fonu'ndan aldığı 10 milyon euro
teşvikle çimento sanayine Avrupa'nın en büyük 'Arıtma Çamuru Kurutma
Tesisi'ni kazandıran firma, 2012'de 70 bin ton evsel ve endüstriyel
atığı işleyerek ekonomiye yeniden kazandırdı.
Bölgedeki sanayi kuruluşlarının yanı sıra Kocaeli Büyükşehir
Belediyesi'nin insan sağlığı açısından son derece zararlı olan ve
kanserojen etkisi olduğu belirlenen evsel atık çamurlarını fabrika
bacalarından çıkan 300 derecenin üzerindeki sıcaklık ile kurutan
firma, elde edilen tozu prosesinde kömür yerine alternatif yakıt
olarak kullandı. Firma ayrıca geçtiğimiz aylarda devreye aldığı 5
ton/saat kapasiteli Atıktan Türetilmiş Yakıt (ATY) besleme sitemiyle
de yıllık 10 bin ton CO2 azaltımının yapılmasını planlıyor.
Sürdürülebilir enerji konusundaki yatırımlarla pek çok firmaya
örnek olduklarını ifade eden Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Atalay
Şahinoğlu, Hereke Tesisleri'nde bugüne kadar 30 milyon doların
üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini kaydetti. Yapılan yatırımlarla
ilgili özellikle AB ülkelerinden övgüler aldıklarını dile getiren
Şahinoğlu, "Gerçekleştirdiğimiz tüm bu yatırımlarla Marmara Denizi'nin
temizlenmesine, katı atık depolama sorununun engellenmesine ve
depolama esnasında oluşan sera gazlarının havaya karışmasına engel
oluyoruz" dedi.

http://www.dunya.com/izmitin-evsel-ve-sanayi-atiklari-nuh-cimentonun-yeni-yakiti-oldu-180165h.htm

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(01/02/2013 - 09:16:03

carkos
01-02-2013, 09:38
01/02/2013 09:16:03 NUH ÇİMENTO, SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ ALANINDAKİ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR-DÜNYA

Geçtiğimiz yıl 5 milyon tondan fazla çimento üretimi
gerçekleştiren Nuh Çimento, sürdürülebilir enerji alanındaki
yatırımlarına devam ediyor. AB Çevre Fonu'ndan aldığı 10 milyon euro
teşvikle çimento sanayine Avrupa'nın en büyük 'Arıtma Çamuru Kurutma
Tesisi'ni kazandıran firma, 2012'de 70 bin ton evsel ve endüstriyel
atığı işleyerek ekonomiye yeniden kazandırdı.
Bölgedeki sanayi kuruluşlarının yanı sıra Kocaeli Büyükşehir
Belediyesi'nin insan sağlığı açısından son derece zararlı olan ve
kanserojen etkisi olduğu belirlenen evsel atık çamurlarını fabrika
bacalarından çıkan 300 derecenin üzerindeki sıcaklık ile kurutan
firma, elde edilen tozu prosesinde kömür yerine alternatif yakıt
olarak kullandı. Firma ayrıca geçtiğimiz aylarda devreye aldığı 5
ton/saat kapasiteli Atıktan Türetilmiş Yakıt (ATY) besleme sitemiyle
de yıllık 10 bin ton CO2 azaltımının yapılmasını planlıyor.
Sürdürülebilir enerji konusundaki yatırımlarla pek çok firmaya
örnek olduklarını ifade eden Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Atalay
Şahinoğlu, Hereke Tesisleri'nde bugüne kadar 30 milyon doların
üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini kaydetti. Yapılan yatırımlarla
ilgili özellikle AB ülkelerinden övgüler aldıklarını dile getiren
Şahinoğlu, "Gerçekleştirdiğimiz tüm bu yatırımlarla Marmara Denizi'nin
temizlenmesine, katı atık depolama sorununun engellenmesine ve
depolama esnasında oluşan sera gazlarının havaya karışmasına engel
oluyoruz" dedi.

http://www.dunya.com/izmitin-evsel-ve-sanayi-atiklari-nuh-cimentonun-yeni-yakiti-oldu-180165h.htm

lvkutören
01-02-2013, 14:58
nuh'cuğum biraz tepki millet yukarı sen aşağı senin yönün ters yönünü bulmana yardım edeyim... aha bu tarafa gidecen.....canım benim

işçi74
01-02-2013, 15:02
nuh'cuğum biraz tepki millet yukarı sen aşağı senin yönün ters yönünü bulmana yardım edeyim... aha bu tarafa gidecen.....canım benim

eskiden 1-2 ayı bulurdu ama şimdi erken den başlıyor belirtiler,nuh bu saglıklı bedenle olmaz:)

accx
01-02-2013, 18:53
Ergün AYAZ/İZMİT (Kocaeli), (DHA)

KOCAELİ’nin Körfez İlçesi’ne bağlı Hereke semtindeki Nuh Çimento Fabrikası, 23 milyon liralık yatırımla kendi elektriğini kendisi üretmeye başladı. Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Şahinoğlu bacadan çıkan sıcak gazı elektriğe dönüştürerek yılda 15 milyon liralık tasarruf sağladıklarını söyledi.

Nuh Çimento Fabrikası’nda yatırımlarla ilgili bilgilendirme toplantısına Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Şahinoğlu, Genel Müdür Hayrettin Şener ile Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Kayhan katıldı. Nuh Çimentonun yatırımlara devam ettiğini söyleyen Atalay Şahinoğlu, "Bu yeni yaptığımız yatırımın ardından çok güzel bir açılış merasimi düzenleyecektik. Ancak bu merasim için 120 bin TL gibi bir masrafımız olacaktı. Bu sırada Uzunçiftlik Nuh Çimento Diş Hastanesinin bizden ek bina gibi bir talebi oldu. Bizde açılış merasimini yapmaktansa ona harcayacağımız parayı hastaneye bağışlamayı düşündük" diye konuştu.

BACA GAZINI ELEKTRİĞE DÖNÜŞTÜRDÜLER

Nuh Çimento’da 14 yıldır görevde olduğunu ve 12 yıldır da Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığını söyleyen Şahinoğlu konuşmasına söyle sürdürdü:

"Çok önemli yatırımlarımız oldu. Bacalarımızdan çıkan, havaya atılan sıcak gazlar yaklaşık 300 santigrat derece civarında. Bununla ilgili yaklaşık 23 milyon lirayı bulan yatırım yaptık. Böylece bacadan havaya atılan sıcak gazların elektriğe dönüştürülmesini sağladık. Saatte 18 megawatt elektrik üreteceğiz. Böylece yılda yaklaşık 15 milyon liralık elektrik tasarrufu yapacağız. Ayrıca bacadan elde edeceğimiz elektrik enerjisi bir yılda 76 bin ton karbondioksitin havaya gitmesini de engelmiş oluyoruz. Bir senede çıkmayacak olan gazlarımız 3.5 milyon adet ağaç dikmeye bedel" dedi.

DENİZDEN TATLI SU ÜRETTİ

Küresel ısınmaya bağlı olarak yaşanan su sıkıntısı ve kuraklık, sanayi kuruluşlarını farklı projeler geliştirme olanağı sağladığını söyleyen Atalay Şahinoğlu, "Kocaeli’nde deniz kenarında fabrikamız var. Tuzlu suyu tatlı suya çeviren bir tesis kurduk. Bunun için de yaklaşık 12 milyon dolar civarında yatırım yaptık. Yaklaşık 4-5 ay önce denizden tatlı su üretim istasyonlarını da açtık. Buradan elde edilen tatlı su ile fabrika içersindeki el yıkama, personelin duş alma gibi fabrika içersindeki tüm ihtiyaçlarda kullanılıyor. Bu su içilebilir nitelikte ve bunu yapmamızdaki asıl neden ise bir gün Hereke’de su kıtlığı olursa ilçe halkına da bu su kullanımını sağlamaktır" diye konuştu.

ATIK ÇAMURU ENERJİYE DÖNÜŞÜYOR

Arıtma çamurunu da tesislerinde enerjiye dönüştürdüğünü söyleyen Şahinoğlu şöyle devam etti:

"Fabrikamızda toplanan arıtma çamurlarını berteraf ediyoruz. Arıtma tesislerinden çıkan kanalizasyon tortuları daha önce tarlalarda gübre olarak kullanılıyordu. Ancak daha sonra bu yasaklanınca ortada kaldı. Biz de 25 milyonluk yatırımımızla bu tortuları baca gazıyla kurutup daha sonra yakıyoruz. Bu yakma işlemi sonrasında da 3 bin kalorilik bir yakıt elde ediyoruz. Tortuları bizlere firmalar kendileri getiriyorlar. 10 senede 580 milyon yatırım yaptık. Çevreye zararlı bir müessese olsa ben burada asla çalışmam. 37 senede gelinen noktayı biz bir buçuk sene de yaptık. 12 milyon lira harcayarak torbalı filtre sistemine geçtik. Bacalarımızdan elektrik kesilse bile torbalı filtrelerden toz çıkması mümkün değil" dedi.

Kaynak:http://gundem.milliyet.com.tr/baca-gazini-elektrige-donusturduler/gundem/gundemdetay/01.02.2013/1663359/default.htm

aslanbey
01-02-2013, 20:08
arkadaşlar güzel haberler paylaşmışlar teşekkürler....bu sene ki hareket rötar yaptı biraz....

nerkan
01-02-2013, 22:49
Bilançoda Ünye Çimentonun (dolaylı ortaklık) değer artışı gösteriyor mu bilmiyorum ama eğer gösteriliyorsa sırf 68 milyon TL civarı oradan kar yazar, diğer bilanço kalemlerinden bahsetmiyorum bile, bence 12 aylık bilanço güzel gelecek sabrettiğimize değecek:he:

turkomega
02-02-2013, 01:52
hayırlısı demek lazım ... bugün 10.70 den 27bin lot işlem gerçekleşti.. bu fiyattan kim neden satar ki ... en azından satışın karşılanması olumlu bir veri. Endeks yükseliyor nuh ekside , endeks düşüyor nuh ekside :) Birden sıçrayacak gibi... Arkadaşların paylaştıkları ve KAP'a yollanan son veriler artık reklam servisine başlandığını gösteriyor ki spek yeterli malı toplamış. Kişisel düşüncem bu fiyattan daha da satan bulamaz , zaten kaç kişide toplanmış ki nuh senetleri.

ünye çimento bilançoya nasıl yansıyor acaba haftaya ofiste bunu inceleyeceğim geçen senelerle kıyas yaparak.gelişmeleri buradan aktarırım.

iyi haftasonları

aslanbey
02-02-2013, 09:29
bir de son takasları gösteren link paylaşan olursa sevinirim...

aslanbey
02-02-2013, 09:29
en son takas da ilk 3 almaya devam ediyordu...

aslanbey
03-02-2013, 22:18
en son takas da ilk 3 almaya devam ediyordu...

http://webservice.foreks.com/chart/wfx/takas.jsp?bastip=islem&hisse=NUHCMEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=dblSon&by=desc

nerkan
04-02-2013, 20:14
Teknik olarak kötü kapattı 10.66 bollinger alt bandının altında 10.65 den kapatmış 10.55-10.45 destek olarak çalışmazsa daha altları test edebilir, macd. stoch,WR , RSI yönünü aşağı çevirmiş

http://a1302.hizliresim.com/16/4/js16l.png

aslanbey
04-02-2013, 20:28
bu kadar olumlu haberlere karşı bu kadar tekniği bozdular..ya kasıtlı yapıyorlar ya da olumsuz bir haber gelecek...bu kadar baskı eziyet...

carkos
04-02-2013, 21:08
bu kadar olumlu haberlere karşı bu kadar tekniği bozdular..ya kasıtlı yapıyorlar ya da olumsuz bir haber gelecek...bu kadar baskı eziyet...
kasıtlı yaptıkları konusunda hem fikiriz..fakat bu kadarda olmaz yazık bunca senedir bekleyen yatırımcılara yatacak yerleri yok.....:) :)

aslanbey
04-02-2013, 21:11
o zaman bekleyip sabredip göreceğiz..belki biraz daha zorlayacaklardır ky cıyı....

turkomega
05-02-2013, 01:44
10.65 kapatması çokta önemli değil.10.65 destektir.
http://a1302.hizliresim.com/16/5/jshpd.png (http://bit.ly/c25MCx)

nerkan
05-02-2013, 22:21
Bugün fabrikanın önünden geçtim (Hereke den) bi fabrikanın azametine baktım bide borsadaki işlem değerine, dedim bu işte bi yanlışlık var ya fabrika büyük değil ben gözümde büyütüyorum yada borsadaki değeri çok düşük,ikinci şık akla daha yatkın geliyor

sar
06-02-2013, 11:45
Bu işlem hacmi ile 2. kümeye düşmezse iyi...

aslanbey
06-02-2013, 23:00
Bu işlem hacmi ile 2. kümeye düşmezse iyi...
daha sonra amatöre....

HİSSEMATİK
06-02-2013, 23:05
NUH ÇİM mi?
YUH ÇİM mi?
Gerçekten de YUH ÇİM .....

aslanbey
06-02-2013, 23:10
bu kadar durgunluk bakalım neye çıkacak ya hayra ya bayıra....biz hayır düşünelim hayır olsun...

yakuza34
06-02-2013, 23:19
bunun elbet bir bedeli olacaktır,nitekim bizde 1 hisse varsa patronlarda çok katı var vee hiçbir patron para kaybetmeyi sevmez,ytd

ht0737
08-02-2013, 10:20
Bilanço açıklama tarihi en son hangi gün ?
Bilen birisi paylaşabilir mi ve yıl sonu tahmini var mı ?

aslanbey
08-02-2013, 19:49
http://f1302.hizliresim.com/16/8/jxcjh.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
08-02-2013, 19:49
bu haftayı da böyle kapadı....

aslanbey
08-02-2013, 19:53
http://f1302.hizliresim.com/16/8/jxcq8.gif (http://bit.ly/c25MCx)

nasıl da ayarlarlar anlamam..bollınger ve 100 günlük ort.lar da dokundurup kapatırlar...

aslanbey
08-02-2013, 21:12
http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&sqi=2&ved=0CEQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.foreks.com%2Fhisse%2Fpages%2F takas.jsp%3Fbastip%3Dbakiye%26seciliHisseIdx%3D0%2 6hisse%3DHISSE*HISSELER%26kurum%3DCSM%26order%3Dst k0GO%26by%3Ddesc&ei=szoKUeGIM_La4QT254DYAw&usg=AFQjCNFIcKJ1X-ZnkNQkssz3r_f4msJZTQ&sig2=y1Im7PcHW-WomR8mM9lL5Q&bvm=bv.41642243,d.d2k

aslanbey
08-02-2013, 22:28
http://e1302.hizliresim.com/16/8/jxll3.gif (http://bit.ly/c25MCx)

fisherfatih
12-02-2013, 23:30
10,75 ve üzeri kapanışlarda kısa vadeli düşüş trendi sonlanarak yukarı hareket başlayabilir. Bugünkü ortalamanın üzerinde hacimli artı kapanışı olumlu sayılır. Ama bu hacimle nereye gidebilir orası muamma... Yatırım tavsiyesi değildir.

ahmetizm
13-02-2013, 07:57
temettü durumu nedir bilen var mı acaba?

lvkutören
13-02-2013, 09:50
%3,74 aşağı açıldı hayırdır bilgisi olan varmı arkadaşlar

turkomega
14-02-2013, 23:49
araştırdığım kadarıyla bir haber yok... belki sendika ile anlaşamamışlardır ama öyle bir bilgiyi KAP'a duyurmaları gerekirdi..
11.10 maliyetle bekliyoruz bakalım ilerleyen günlerde neler göreceğiz.. yatırım tavsiyesi değildir.

aslanbey
17-02-2013, 22:24
http://b1302.hizliresim.com/16/k/k75vw.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
17-02-2013, 22:25
http://b1302.hizliresim.com/16/k/k75xt.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
17-02-2013, 22:26
geçen haftayı biraz toparlayarak geçirmişiz grafiklere göre...

turkomega
18-02-2013, 13:28
18/02/2013 13:24:54 *nuh çimento'nun vergi dairesine sunulan tabloda 2012 yılı dönem net karı 58.045.431 tl

accx
***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 2012 YILI OCAK-ARALIK DÖNEMİ

Mali Tablonun Verildiği Otorite : KÖRFEZ VERGİ DAİRESİ

Mali Tablonun Verilme Nedeni : GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİ 4 .DÖNEM

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 18.02.2013

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimizin Geçici Vergi Beyannamesi ekinde sunulmuş olup Sermaye Piyasası mevzuatına göre düzenlenmemiş 2012 yılı Ocak-Aralık dönemi Gelir tablosu "pdf" dosyası olarak ekte sunulmuştur.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=260824

IMKB

(18/02/2013 - 13:24:26)

accx
Nuh çimento'nun vergi dairesine sunulan tabloda 2012 yılı dönem net karı 58.045.431 tl

(18/02/2013 - 13:24:54)

nerkan
18-02-2013, 14:49
Vergi dairesi karı geçen yıla göre 2 mılyon lira kadar düşük geldi, geçen yıl 60 milyon bildirmiş, ben asıl konsolide bilançoyu bekliyorum, özellikle ünye çimentonun değer artışından dolayı konsolide de 100 milyonu zorlayacak bi kar açıklamasını bekliyorum

nerkan
18-02-2013, 19:46
Vergi dairesi karı geçen yıla göre 2 mılyon lira kadar düşük geldi, geçen yıl 60 milyon bildirmiş, ben asıl konsolide bilançoyu bekliyorum, özellikle ünye çimentonun değer artışından dolayı konsolide de 100 milyonu zorlayacak bi kar açıklamasını bekliyorum

Altını biraz daha doldurayım (rakamlarda ufak hatalar olabilir şimdiden söyleyeyim) şirketin iştirakleri Nuh Beton ve Nuh GYO nun Ünye Çimentoda yaklaşık % 40 a denk gelen 63.734.650 adet hissesi mevcut 31.12.2011 de Ünye Çimento yılı yaklaşık 3.40 TL den kapatmış Ünye Çimentonun 2011/12 aylık bilançodaki değeri 216.697.810 tl görünüyor ( bakınız 38.sayfa http://www.nuhcimento.com.tr/uploads/investments_d/31.12.2011%20Konsolide%20Finansal%20Tablolar%20ve% 20Dipnotlar.pdf) Ünye nin 31.12.2012 kapanışı ise 5.48 TL, yani hisse başı 2.20 TL.lik bir değer artışı var 63.734.650 X 2.20 =140.216.230 TL salt Ünye Çimentonun borsadaki değer artışından kar yazacak NUHUMUZ üzerindeki baskı bence bu yüzden

lvkutören
18-02-2013, 22:08
konsolide bilançolar ne zaman açıklanıyor bilen varmı arkadaşlar.

aslanbey
18-02-2013, 22:39
o zaman konsolideyi bekleriz....

nerkan
19-02-2013, 11:25
konsolide bilançolar ne zaman açıklanıyor bilen varmı arkadaşlar.

BİLANÇOLARDA SON TARİH
Banka, sigorta şirketleri, diğer borsa şirketlerinin 2012 yılı konsolide olmayan mali
tablolarını son gönderme tarihi 16 Mart 2013’dür. Konsolide bilançolarda ise 13 Nisan 2013 dür.

aslanbey
19-02-2013, 20:39
http://c1302.hizliresim.com/16/m/k90cc.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
19-02-2013, 20:40
http://c1302.hizliresim.com/16/m/k90dr.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
19-02-2013, 20:41
günlük ve aylık macd ler güzel....

nerkan
19-02-2013, 21:51
Altını biraz daha doldurayım (rakamlarda ufak hatalar olabilir şimdiden söyleyeyim) şirketin iştirakleri Nuh Beton ve Nuh GYO nun Ünye Çimentoda yaklaşık % 40 a denk gelen 63.734.650 adet hissesi mevcut 31.12.2011 de Ünye Çimento yılı yaklaşık 3.40 TL den kapatmış Ünye Çimentonun 2011/12 aylık bilançodaki değeri 216.697.810 tl görünüyor ( bakınız 38.sayfa http://www.nuhcimento.com.tr/uploads/investments_d/31.12.2011%20Konsolide%20Finansal%20Tablolar%20ve% 20Dipnotlar.pdf) Ünye nin 31.12.2012 kapanışı ise 5.48 TL, yani hisse başı 2.20 TL.lik bir değer artışı var 63.734.650 X 2.20 =140.216.230 TL salt Ünye Çimentonun borsadaki değer artışından kar yazacak NUHUMUZ üzerindeki baskı bence bu yüzden

Rakamları düzeltiyorum hisse miktarı 49.474.386 adet (bu resmi ortaklık ancak halka açık 11 milyon adete yakın hisseden de almış olduklarını ve ellerindeki Ünye adetinin daha fazla olduğunu düşünüyorum) bu durumda Ünyenin borsa değer artışından minumum 49.474.386 x 2.20 TL =108.843.649 TL menkul kıymet karı yazmasını bekliyorum, diğer iştiraklerdeki değer artışı ve Nuh-Ay ' ın satışından gelecek parayla birlikte güzel bilanço açıklamasını bekliyorum bekleyip görücez 1 aya kadar belli olur

http://b1302.hizliresim.com/16/m/k93kp.png

aslanbey
19-02-2013, 22:44
inşallah sayın nerkan nisan ortasına kadar buralardayız o zaman...sabredelim...

umiteroglu2002
20-02-2013, 02:34
[QUOTE=nerkan;8441637]Rakamları düzeltiyorum hisse miktarı 49.474.386 adet (bu resmi ortaklık ancak halka açık 11 milyon adete yakın hisseden de almış olduklarını ve ellerindeki Ünye adetinin daha fazla olduğunu düşünüyorum) bu durumda Ünyenin borsa değer artışından minumum 49.474.386 x 2.20 TL =108.843.649 TL menkul kıymet karı yazmasını bekliyorum, diğer iştiraklerdeki değer artışı ve Nuh-Ay ' ın satışından gelecek parayla birlikte güzel bilanço açıklamasını bekliyorum bekleyip görücez 1 aya kadar belli olur

ne acayip yorumlar yapıyorsunuz kardeşim; ünye çimentodaki değer artışından nuh a ne fayda var. sadece ünyenin karından dağıtılan miktarın ortaklık yüzdesi kadarını alır, o kadar. öyle inandırıcı sallıyorsunuz ki, ben bile inanacam. ben 2 yıldır bu kağıttayım, mecburen maliyet yüzünden çıkamıyorum; başkalarının başını yakacak yorumlar yapmayın. borsanın dandik hisselerinden biri. sebebini merka edenlere söyleyeceğim tek bir şey var... şirketin yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin yaşlarına bakın ne demek istediğimi anlarsınız

sar
20-02-2013, 11:11
Rakamları düzeltiyorum hisse miktarı 49.474.386 adet (bu resmi ortaklık ancak halka açık 11 milyon adete yakın hisseden de almış olduklarını ve ellerindeki Ünye adetinin daha fazla olduğunu düşünüyorum) bu durumda Ünyenin borsa değer artışından minumum 49.474.386 x 2.20 TL =108.843.649 TL menkul kıymet karı yazmasını bekliyorum, diğer iştiraklerdeki değer artışı ve Nuh-Ay ' ın satışından gelecek parayla birlikte güzel bilanço açıklamasını bekliyorum bekleyip görücez 1 aya kadar belli olur

http://b1302.hizliresim.com/16/m/k93kp.png

Nuh Çimento bilançosunda, Ünye Çimento'nun piyasa değeri mi dikkate alınacak yoksa öz sermayesi mi? Sanki Ünye Çimento'nun öz sermayesi dikkate alınmalı. Çünkü piyasa fiyatı değişken. Mesala Nuh Çimento elindeki Ünye Çimento hisselerini kısa sürede tahtada sabit fiyata satabilir mi?
Bilanço işinden anlayan bir arkadaş açıklayıverirse biz de öğrenmiş oluruz. Başka senetlerde de aynı durumlar söz konusu...

aslanbey
20-02-2013, 20:19
http://b1302.hizliresim.com/16/n/k9zrb.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
20-02-2013, 20:22
ilginçtir ccı de pozıtıf uyumsuzluk var bakalım nereye kadar tepkisiz kalacak....bir de çanak yada fincan formasyonu görüyorum..teknikden daha iyi anlayan bir arkadaş varsa yorum yapabilir...

ht0737
21-02-2013, 15:26
Şeker piliç var gözaltı pazarında senden fazla Hacmi var yar yar Haberin var mı ???
Tahta yapıcı bezdirdin

aslanbey
21-02-2013, 22:16
http://www.foreks.com/wfxis/takas.jsp?bastip=islem&hisse=NUHCMEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=dblSon&by=desc son takaslar...

turkomega
22-02-2013, 13:51
Arkadaşlar Nuh-ay iştirakinin satışı 2013 Ocak yılında olduğu ve ödeme 2013 4.çeyrekte alınacak yani 2013 yıl sonu bilançosunda gözükecek.

Ünye ile ilgili de şöyle bir durum var , şirket temettü dağıtırsa sadece nuh çimento elindeki hisselerin temettüsü kadar kar yazar.piyasa değeri önemli değildir.

yatırım tavsiyesi değildir.

aslanbey
22-02-2013, 16:10
http://www.resmiyet.net/images/nuhcm.jpg son takasımız...

derdo85
24-02-2013, 00:32
cehaletime verin aslan bey, bu işlerde yeniyim...paylaştığınız tablo ne anlama gelmektedir? ilgilenirseniz sevinirim.

aslanbey
24-02-2013, 22:04
cehaletime verin aslan bey, bu işlerde yeniyim...paylaştığınız tablo ne anlama gelmektedir? ilgilenirseniz sevinirim.

aracı kurumlar da ki son hisse takaslarıdır sayın derdo.....

HİSSEMATİK
25-02-2013, 10:49
Ben bu kağıtta şunu çok iyi anladım.
Kağıt düştüğü yerden kalkamıyor.
Bizim oralarda bir tabir bardır.
Yerinden kalkamayanlara " ÖKÜZ ÖLÜSÜ GİBİ " derler.
Bu da aynen öyle kalkmasını bilmiyor.

ht0737
25-02-2013, 16:02
Yüzde 2 prim yapamıyor ne tuhfa bi kağıt...
Amca kağıdıda topladı derdi ne acaba ????

demiryol
25-02-2013, 22:10
25 Şubat 2013 06:28
NUH ÇİMENTO/ŞAHİNOĞLU: ÇİMENTO ÜRETİM KAPASİTESİNİ YÜZDE 100 ARTIRAN YATIRIM YAPTIK

Nuh Çimento, evsel ve fabrika atıklarını işlemden geçirip yakıt
olarak kullanıyor. Bütün su ihtiyacını deniz suyunu tatlı suya
çevirerek karşılıyor. 22 milyon dolarlık son yatırımla kurulan yeni
tesis de bütün baca gazlarını yeniden enerjiye dönüştürecek ve grubun
elektrik faturasını yılda 10 milyon lira azaltacak.
Hürriyet Gazetesinin haberine göre, Türkiye’nin en büyük çimento
fabrikalarından Nuh Çimento, son 10 yılda yaptığı ilginç yatırımlarla
adeta kendi kendine yeten “Nuh’un Gemisi” gibi oldu. Nuh Çimento
Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Şahinoğlu, 2002’den bugüne kadar
yaklaşık 580 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını belirterek,
“Kapasitemizi artıran ve ticaretimizi geliştirmek için yaptığımız
yatırımların yanısıra maliyetlerimizi düşürmek için de birçoğu
Türkiye’de ilk veya tek olan tesis yatırımları da yaptık. Mesela,
İzmit’in evsel atıklarını ve çok sayıda sanayi tesisinin atıklarını
kurutup tesisimizde kömürle birlikte yakıt olarak kullanabiliyoruz.
Sonra çevremizdeki su kaynaklarını olumsuz etkilememek için deniz
suyunu tatlı suya çeviren bir tesis yatırımı daha yaptık. Şimdi de 22
milyon dolarlık bir yatırımla grubumuzun yıllık elektrik faturasını
10-15 milyon lira düşürecek bir tesis daha kurduk. Bacalarımızdan
çıkan bütün sıcak gazları bu tesise yönlendirip elektrik üretiyoruz”
dedi.
Atalay Şahinoğlu Nuh Çimento’nun son 10 yılda toplamı 580 milyon
doları bulan yatırımları şöyle sırallanıyor: “Çimento üretim
kapasitesini yüzde 100 artıran yatırım yaptık. 2.1 milyon ton klinker
kapasitesi 4.3 milyon tona, 2.8 milyon ton olan çimento üretim
kapasitesi de 6 milyon tona çıktı. Nuh Çimento’ya ait 32 megavatt’lık
elektrik santralının kapasitesini 160 megavata çıkardık. Hem genel
sisteme elektrik satabilen hem de kendi ihtiyacının tamamını
üretebilen bir yapı oluştu. Yıllık 400 bin metreküp kapasitli
gazbeton fabrikamız oldu. Kireç fabrikasını da yeniledik. Nuh
Beton’un 300’e yakın mikser ve 80 pompasını yeniledik. Yeni beton
santralı tesisleri açtık. Limanımızda 250 metrelik rıhtımı 600 metreye
çıkardık.”

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22669537.asp

cüneytt
26-02-2013, 00:06
k.y. nında anasını 3 yıldır ağlattın ihtiyar...birazda ona değinseydin...yeşil sertifika aldınmı AB uyumlu..almadıysan onada müracaat et...temmuz 2013 den sonra mecburi...

carkos
26-02-2013, 11:07
26/02/2013 11:05:24 *nuh çimento/şahinoğlu: 2013'te de yüzde 3-4 büyüme kaydedebiliriz ya da yatay olur-cnbce

carkos
26/02/2013 11:04:36 *nuh çimento/şahinoğlu: 2012'de grup olarak yüzde 3-4 büyüme kaydettik-cnbce

carkos
26/02/2013 11:04:35 *nuh çimento/şahinoğlu: Marmara bölgesi, ege ve orta anadolu en çok talep gösteren bölgeler-cnbce

carkos
26-02-2013, 11:10
26/02/2013 11:08:45 *nuh çimento/şahinoğlu: Marmara bölgesinde pazar payımız yüzde 24, türkiye genelinde yüzde 8-cnbce

carkos
26/02/2013 11:09:47 *nuh çimento/şahinoğlu: Yeni yatırımlarla baca gazlarını elektrik enerjisine dönüştüreceğiz-cnbce

carkos
26/02/2013 11:09:46 *nuh çimento/şahinoğlu: 18 mw'lik bir elektrik santrali kurduk, yılda 15 milyar tl tasarruf edeceğiz-cnbce

carkos
26-02-2013, 11:12
26/02/2013 11:12:30 *nuh çimento/şahinoğlu: çamur kurutma tesisi için fransa çevre fonunudna 10 milyon dolar kredi verdiler-cnbce

carkos
26-02-2013, 11:14
26/02/2013 11:13:15 *nuh çimento/şahinoğlu: Fransa'dan çevre dostu yatırım için verilen kredinin maliyeti libor -0,25-cnbce

carkos
26-02-2013, 11:16
26/02/2013 11:16:23 *nuh çimento/şahinoğlu: Bu yıl üretim yatırımı yapmayacağız, çevre dostu yatırımlar sürecek-cnbce

carkos
26-02-2013, 11:17
26/02/2013 11:17:19 *nuh çimento/şahinoğlu: çimento ve klinker üretiminde tek fabrika olarak avrupa'nın en büyüğüyüz-cnbce

carkos
26-02-2013, 11:18
26/02/2013 11:17:53 *nuh çimento/şahinoğlu: üretimimizin yaklaşık yüzde 15-20'sini ihraç ediyoruz-cnbce

carkos
26-02-2013, 11:21
26/02/2013 11:21:27 *nuh çimento/şahinoğlu: Bu yıl ünye çimento ve nuh çimento geçen yıla yakın oranda temettü verecek-cnbce

carkos
26-02-2013, 11:23
26/02/2013 11:23:01 *nuh çimento/şahinoğlu: Tahvil çıkarmak için acelemiz yok kredibilitemiz zaten çok yüksek-cnbce

ht0737
26-02-2013, 18:09
Borsa Yükselse de Düşsede değişmeyen Kader yüzde 2 prim yapmaması...
Lanetlimisin yoksa Bereketsizmisin....

aslanbey
26-02-2013, 19:32
pek çok haber var ama yaprak kımıldamıyor...tam bir sabır tahtası...

aslanbey
26-02-2013, 19:42
http://d1302.hizliresim.com/16/u/kjpyu.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
26-02-2013, 19:43
ya öldü ya ölü taklidi yapıyor...vicdansız...

carkos
26-02-2013, 20:59
Nuh'un kendi kendine yeten çimento gemisi

Nuh Çimento, evsel ve fabrika atıklarını işlemden geçirip yakıt olarak kullanıyor.
Bütün su ihtiyacını deniz suyunu tatlı suya çevirerek karşılıyor. 22 milyon dolarlık
son yatırımla kurulan yeni tesis de bütün baca gazlarını yeniden enerjiye dönüştürecek
ve grubun elektrik faturasını yılda 10 milyon lira azaltacak.

TÜRKİYE'nin en büyük çimento fabrikalarından Nuh Çimento, son 10 yılda yaptığı ilginç
yatırımlarla adeta kendi kendine yeten “Nuh'un Gemisi” gibi oldu. Nuh Çimento Yönetim
Kurulu Başkanı Atalay Şahinoğlu, 2002'den bugüne kadar yaklaşık 580 milyon dolarlık
yatırım yaptıklarını belirterek, “Kapasitemizi artıran ve ticaretimizi geliştirmek
için yaptığımız yatırımların yanısıra maliyetlerimizi düşürmek için de birçoğu Türkiye'de
ilk veya tek olan tesis yatırımları da yaptık. Mesela, İzmit'in evsel atıklarını
ve çok sayıda sanayi tesisinin atıklarını kurutup tesisimizde kömürle birlikte yakıt
olarak kullanabiliyoruz. Sonra çevremizdeki su kaynaklarını olumsuz etkilememek için
deniz suyunu tatlı suya çeviren bir tesis yatırımı daha yaptık. Şimdi de 22 milyon
dolarlık bir yatırımla grubumuzun yıllık elektrik faturasını 10-15 milyon lira düşürecek
bir tesis daha kurduk. Bacalarımızdan çıkan bütün sıcak gazları bu tesise yönlendirip
elektrik üretiyoruz” dedi.

KAPASİTE İKİYE KATLANDI
Atalay Şahinoğlu Nuh Çimento'nun son 10 yılda toplamı 580 milyon doları bulan yatırımları
şöyle sırallanıyor: “Çimento üretim kapasitesini yüzde 100 artıran yatırım yaptık.
2.1 milyon ton klinker kapasitesi 4.3 milyon tona, 2.8 milyon ton olan çimento üretim
kapasitesi de 6 milyon tona çıktı. Nuh Çimento'ya ait 32 megavatt'lık elektrik santralının
kapasitesini 160 megavata çıkardık. Hem genel sisteme elektrik satabilen hem de kendi
ihtiyacının tamamını üretebilen bir yapı oluştu. Yıllık 400 bin metreküp kapasitli
gazbeton fabrikamız oldu. Kireç fabrikasını da yeniledik. Nuh Beton'un 300'e yakın
mikser ve 80 pompasını yeniledik. Yeni beton santralı tesisleri açtık. Limanımızda
250 metrelik rıhtımı 600 metreye çıkardık.”

ÇOK ORTAKLI VE HALKA AÇIK
Nuh Çimento Sanayi A.Ş. Türkiye'nin en eski sanayi tesislerinden biri. Tüzel kişi
ortakları, Nuh Ticaret ve San. A.Ş., Partaş Tekstil İnş. Ve San. A.Ş. payı yüzde
5'in altında olanlar ise (yüzde 40.7). Yönetim Kurulu Başkanı ise eski İTO Başkanı
Atalay Şahinoğlu. Nuh Grubu'nun ortakları arasında, Eskiyapan, Göbülük, Yurtbilir,
Küçükçalık gibi ünlü aileler bulunuyor. Nuh Grubu'nda yaklaşık 1000 kişi çalışıyor
ve 2012 cirosu 400 milyon doları buldu. Şirketin yönetim uzun süredir tamamen profesyoneller
tarafından yürütülüyor. Bu özelliğiyle de çok ortaklı ve aile şirketleri için önemli
bir kurumsal yapı örneği oluşturuyor.

Çevreci yatırımlar
Deniz suyunu tatlı suya çeviriyor
· Nuh Çimento'nun çok yüksek su ihtiyacı bulunuyor ve çevredeki tatlı su kaynakları
yetersiz kalıyordu. Bu yatırımla suyun kaynağı deniz oldu.

Kendi ısısından klima sistemi
· Nuh Çimento'nun tüm binalarında kışın ısınma yazım serinleme, üretim sırasında
ortaya çıkan ısıdan karşılanıyor.

Çamur (atık) kurutma tesisi
· Nuh Çimento'nun bacalarından çıkan sıcak gazların bir kısmıyla İzmit'in ve çevredeki
diğer sanayi tesislerinin çamur atıkları kurutuluyor ve enerji kaynağı haline geliyor.
Firma atıkları bertaraf ettiği için ayrıca para kazanıyor. Karbon salınımı konusunda
uluslararası ‘kredi' kazanıyor.

Baca gazlarından elektrik üretimi
· 22 Milyon dolarlık bu son yatırımla, Nuh'un bütün bacalarından çıkan sıcak gazlar
bir merkezde toplanarak elektrik enerjisi üretiliyor. 15 megawatt'lık bu yatırım
sayesinde, dev sanayi tesisinin yıllık elektrik faturası 10-15 milyon lira düşecek.

Kozyatağı'na iki ‘Dedeman' açılacak
ATALAY Şahinoğlu, Kozyatağı'nda Nuh Çimento Sanayi A.Ş.'ye ait arsa üzerinde 87
bin metrekarelik bir alışveriş merkezi inşa etiklerini belirterek, “Ayrıca bir 5
yıldızlı, bir de 4 yıldızlı iki otel yaptık. Bu yatırımlarımız yaklaşık 100 milyon
liralık yatırım oldu. Oteller Dedeman olarak açılacak” dedi.

Türkiye'nin ‘Trabzonlu Iacocca'sı yönetiyor
NUH Çİmento Sanayi A.Ş.'yi 1999 yılından beri Atalay Şahinoğlu yönetiyor. Şahinoğlu,
Türkiye'nin ilk ‘büyük şirket kurtarma operasyonu' olarak tarihe geçen İGS'nin kurtarılması
projesini başarıyla yürüten isim. Bankalarla sıkı pazarlıklar yapan, gayrimenkul
varlıklarını iyi fiyatlarla satmayı başaran ve İGS'yi kurtaran Şahinoğlu o dönemde
ABD'de zordaki Chrysler'i kurtararak efsaneleşen Lee Iacocca'ya benzetilmişti. 1939
Trabzon doğumlu olan Atalay Şahinoğlu, İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi
İktisat Fakültesi mezunu. Çalışma hayatına 1962 yılında Koç Holding şirketlerinde
başladı. Koç'ta Genel Müdürlük pozisyonuna kadar yükseldi. Koç Topluluğunda çalışma
hayatı 1985'e kadar sürdü. Takiben Hazet Holding A.Ş'nin (İGS) Ekonomik kurtarma
operasyonunu yürüttü. 1990–1995 arası İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu
Başkanlığı, 1995 –2005 arası İTO Meclis Başkanlığı yaptı. Atalay Şahinoğlu, 1995
–1998 arası Toprak Holding İcra Kurulu Başkanlığı görevinde de bulundu. 1999'da Nuh
Grubuna katıldı. Halen Nuh Grubu şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak
görev yapıyor.

mesizm
27-02-2013, 15:01
Şu anda 10,50 lerde. 15,50 lerde olsa ne farkedecekti yine hissede kalacaktık. O yüzden istediğin gibi inip, çık bir sıkıntı görmüyorum....

emektar
27-02-2013, 15:50
20 bin endekse göre bu tahta 30 lira olmalıydı.

emektar
27-02-2013, 15:55
20 bin endekse göre bu tahta 30 lira olmalıydı.

endekss 20 binden 87 bine gitti--- bu tahta 7,50 den 10.50 oldu.
beş yıldır yatırımcısını madur etti.

nerkan
27-02-2013, 16:01
26/02/2013 11:21:27 *nuh çimento/şahinoğlu: Bu yıl ünye çimento ve nuh çimento geçen yıla yakın oranda temettü verecek-cnbce

Bu sabunluk bizi 32 kuruş temettüye talim ettirecek demek ki:bad:

emektar
27-02-2013, 17:02
bu şirket bu hantal yapısıyla zor hareketlenir.
ancak
nuh gayrımenkul yada nuh enerji yi halka arzederse iyi yerlere gelebilir....

aslanbey
27-02-2013, 21:47
biz bu gemideyiz ama ya batarız ya çıkarız....

aslanbey
27-02-2013, 21:59
http://www.foreks.com/wfxis/takas.jsp?bastip=islem&hisse=NUHCMEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=dblSon&by=desc

takasları yazayım dedim ama linkle olmadı..mangonun topiğinde var link..4030 nolu gönderi sağolsunlar paylaşmışlar..

emektar
27-02-2013, 22:47
biz bu gemideyiz ama ya batarız ya çıkarız....

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=258267

NUH GAYRİMENKUL İNŞ. A.Ş çıkarılmış sermayesi...135.338.000,00 tl
NUH ENERJİ SAN.VE TİC. A.Ş. çıkarılmış sermayesi..78.050.000,00 tl

aslanbey
27-02-2013, 22:56
işin şakası batmayız orası kesinde gün gelip de bizleri çoştursa...

emektar
27-02-2013, 23:47
teknik olarak 10.20 görülebilir.altı kapanışlar sıkıntılı olur.

aslanbey
28-02-2013, 14:49
http://b1302.hizliresim.com/16/w/klfx1.gif (http://bit.ly/c25MCx)

ht0737
28-02-2013, 18:16
Amcaoğlun UNYEC temettusu belli oldu...Hadı Amca kağıdı topladın (NUHCM) yüksek bir temettu açıkla yada bir bedelsiz!!!
şenlensin topiğimiz...

aslanbey
28-02-2013, 21:52
takasları görebilsek..en son cıty nın de alımları vardı...

emektar
28-02-2013, 22:29
http://b1302.hizliresim.com/16/w/klzd5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

bir çok hissede trend bozulduğu halde NUHCM de kanalın alt bandı aşağı ve hacimli kırılmadıkça tren hala yukarı görülüyor.

aslanbey
28-02-2013, 22:37
http://g1302.hizliresim.com/16/w/km00n.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
28-02-2013, 22:38
hocam sanki kısa vadeli yükseliş trendinde biraz ihlal yapmışız gibi nedersiniz...

emektar
28-02-2013, 22:51
http://b1302.hizliresim.com/16/w/km0g7.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
aslanbey grafikteki trend çizgilerine ve benzerliklere dikkat ederseniz yükselişin çok yakın olduğunu görürsünüz.

aslanbey
28-02-2013, 22:54
hayli benzer durumlar..ben ocak gibi bekliyordum o yüzden maliyetlendim ama biraz yanılttı beni..şu anda orta vade de umutluyum....güvenim tam hisseye hatta uzun bekleyebilsek belki de tadından yenmeyecek...

emektar
28-02-2013, 22:58
kaçanı kovalamamak------------ eldekine sahip çıkmak

gösterileni değil-------------saklananı aramak---------

piyasaya değil---------------verilere yatırım yapmak-------

onların verdiği verileri değil----------- -vermediklerini bulmak----------

emektar
28-02-2013, 23:00
Gazoz kapağı ile değil--------alınteri ile yatırım yaptığımızı unutmadan-------hırsımıza arzularımıza yenik düşmeden -----sebat edip - sabırla beklemek.

aslanbey
28-02-2013, 23:00
güzel sözler.......düstur edinmeli......

emektar
28-02-2013, 23:18
esas olarak----hissede bir sorun çıkar ve inşaat sektörü çökerse- hissenin azami dibi 7.20 gözüküyor...--hissese azami zirve 35tl gözüküyor.inşaat sektöründe daralma olmazsa -----kentsel dönüşüm devam ettiği sürece------- istanbula yakınlığı limanı ve diger imkanlarıyla emsallerinden bir adım öne çıkıyor...................enerji---gayrımenkul--lojistik----hazır beton tesisleri------beton yapı makine malzeme tedarik firması......ve.......çimento fabrikası gibi büyük yatırımları var....aceleci olmucaz...vakti saati gelince hareketlenir.....

tren64
28-02-2013, 23:21
benim için ilk halka arzından beri alakam kesilmedi . nuhun gemisi gibi görürdüm baktım gitmiyen gemi demirlemiş , ortak satışı olmazsa işlemde olmuyor , beklemek peygamber sabırı gerektiriyor fakat takipe başladım yine ... ytd.

emektar
01-03-2013, 00:09
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=258267

NUH GAYRİMENKUL İNŞ. A.Ş çıkarılmış sermayesi...135.338.000,00 tl
NUH ENERJİ SAN.VE TİC. A.Ş. çıkarılmış sermayesi..78.050.000,00 tl

Bağlı ortaklarına baktığınızda NUHCM ARTIK KABINA SIĞMIYOR. piyasada bir sürü ne olduğu belirsiz dandik hisse halka açıkkken
nuh bunları düşünmez mi acep.......

nerkan
01-03-2013, 10:45
Şirketin halka açıklık oranı çok düşük (% 11) şirket sahipleri bu nedenle tahtada istediği gibi at koşturuyor, yönetim yaşlılardan oluşuyor, kanları akışkan değil, bu nedenle tahtaya yabancı, emeklilik fonu v.s ilgisi yok, kan değişikliği lazım yönetimde, bakın Ülker'de Sabri Ülker işleri Murat Ülker'e bırakınca Ülker grubu nasıl şaha kalktı, işte Nuh içinde böyle bir kan değişikliği lazım, yoksa adı gibi Nuh gibi köhne kalır

emektar
01-03-2013, 10:53
Piyasa Değeri--------- 1.584.750.000,00
Sermaye--------------- 150.214.000,00
Öz Sermaye----------- 836.026.000,00
Net Kar(TL)................. 48.883.700,00
Fiyat / Kazanç Oranı...... 20,21
Senet Sayısı------------ 18.155.800,00
52 Hafta...................9.30 - 11.55

emektar
01-03-2013, 11:10
hayırlı cumalar...
en güzel yatırım ahirete olan yatırımdır.
herşey boşşş....bir rekat namaz dünyanın içindeki herşeyin toplamından daha değerlidir.
parayla imtihana can kurban.Rabbim paradan alsın yerine sağlık-iman-huzur- versin....

aslanbey
01-03-2013, 21:55
hayırlı cumalar...
herşey boşşş....bir rekat namaz dünyanın içindeki herşeyin toplamından daha değerlidir.
parayla imtihana can kurban.Rabbim paradan alsın yerine sağlık-iman-huzur- versin....
10 numara yorum......

aslanbey
01-03-2013, 21:56
Şirketin halka açıklık oranı çok düşük (% 11) şirket sahipleri bu nedenle tahtada istediği gibi at koşturuyor, yönetim yaşlılardan oluşuyor, kanları akışkan değil, bu nedenle tahtaya yabancı, emeklilik fonu v.s ilgisi yok, kan değişikliği lazım yönetimde, bakın Ülker'de Sabri Ülker işleri Murat Ülker'e bırakınca Ülker grubu nasıl şaha kalktı, işte Nuh içinde böyle bir kan değişikliği lazım, yoksa adı gibi Nuh gibi köhne kalır

yok mu genç bir veliaht.....geçsin dümene...gemiyi çıkarsın...

aslanbey
01-03-2013, 22:00
http://b1303.hizliresim.com/17/1/kmzsl.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
01-03-2013, 22:01
http://g1303.hizliresim.com/17/1/kmzx7.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
01-03-2013, 22:02
1 haftayı böyle kapadık...fazla hareketsiz durağan....can sıkıcı...

tren64
01-03-2013, 22:03
hayırlı cumalar...

bilgi paylaşımların ve bu güzel dileklerin için sagol

tren64
01-03-2013, 22:08
n gurubu hisselerinde var ( netaş hariç) bir durum. yada bende ytd.

aslanbey
01-03-2013, 22:13
n gurubu hisselerinde var ( netaş hariç) bir durum. yada bende ytd.

demek ki daha n ye sıra gelmedi...acelemiz yok...:)

aslanbey
01-03-2013, 22:36
http://www.foreks.com/wfxis/takas.jsp?bastip=islem&hisse=NUHCMEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=dblSon&by=desc taksları vereyim dedim ama olmadı..isteyenler erbos topiğinden bakabilirler

aslanbey
01-03-2013, 22:40
erbos da 143 nolu sayfa...

aslanbey
03-03-2013, 22:10
http://report.paragaranti.com/rasyonet_teknikanaliz.asp?Hisse=NUHCM

aslanbey
03-03-2013, 22:10
henüz daha al a geçmemiş..teknik olarak...

emektar
04-03-2013, 15:01
bu hissenin hareketlenmesi için 200.000 işlem hacmi ve taze bir habere ihtiyaç var.roketi ileri götüren arkasındaki barut miktarıdır.
blonço ve temettü beklentisine tepkisiz kalan hissede güçlü beklentiler oluşturacak haberlere ihtiyaç var....

emektar
04-03-2013, 15:11
haber:
1- teknikten
2- temel den
3- bilançodan
4- sektörden
5 - herşeyden daha önemli bir kıstastır

yatırım yaparken haberleri es geçenin üzerinden tır geçer

aslanbey
04-03-2013, 21:42
bu tacirlerin satışı bitmeden hareket olmayacak gibi...bugün de 14.910 lot vermişler..

emektar
04-03-2013, 22:24
bu tacirlerin satışı bitmeden hareket olmayacak gibi...bugün de 14.910 lot vermişler..

büyük ihtimalle ilk iki aracı kurum patron malı.bunu satış olarak görmemek lazım.yükselmesini engellemek için baskı oluşturuyor.
adam diyorki tahtanın sahibi benim.benden habersiz kuş uçurmam.

aslanbey
04-03-2013, 22:27
belki de doğruolan sizin görüşünüzdür....

emektar
04-03-2013, 22:36
daha öncede anlatmaya çalıştım.bu şirketi sadece çimento olarak görmemek lazım.içinde bir dünya saklı.tam nuhun gemisi gibi.
çimento---hazır beton---gaz beton---kireç---gayrımenkul--enerji üretimi---gemisi ve limanıyla--- kasasında dolu parasıyla....
gün gelecek kabına sığmayacak....halka arzlar----ihalelere katılımlar niye olmasın.....
bu kdar baskı bir şeyin habercisi olmalı....
borsa yükselirken....petkim yıllarca yerinde saydı.türk hava yolları 2 liraya kadar düşmüştü.vakıf gayrımenkul nerdeyse bir liraya kadar düşmüştü.bakın şimdi nerelerde.bunlar yeterince örnek teşkil etmiyor mu...?

emektar
04-03-2013, 23:32
http://www.nuhcimento.com.tr/tr/home/
http://www.nuhenerji.com.tr/index.html
http://www.nuhgayrimenkul.com.tr/
http://www.nuhyapi.com.tr/nuh-yapi.html
http://www.nuhbeton.com.tr/tesisler.html
http://www.nuhcimento.com.tr/tr/home/belgeler/l1.asp

emektar
04-03-2013, 23:42
henüz daha al a geçmemiş..teknik olarak...

http://www.forexprostr.com/equities/nuh-cimento-technical

emektar
05-03-2013, 11:04
10.60 üzeri kapanışlada yeniden zirve denemesi yapar...

emektar
05-03-2013, 23:04
10.60 üzeri kapanışlada yeniden zirve denemesi yapar...

teknik AL vermeye başladı.tek eksiği hacim.yarın inş. hacimlede desteklenir....

tren64
06-03-2013, 01:26
bu gün :) hafta başlangıç denebilirmi zirve için , yada (B) Lİ çimonto hisselerindenmi etkilendi??
ytd.

bolein
06-03-2013, 09:14
bu gün :) hafta başlangıç denebilirmi zirve için , yada (B) Lİ çimonto hisselerindenmi etkilendi??
ytd.

Daha çok kendi halinde takılmayı seviyor.Sektörel bir hareketlilik gözükürse kısa vadeciler takılıyor bazen peşine.Yaz aylarına doğru çimento sektörü her zaman gözde olmuştur.Nuh çimento son yıllarda çok dar bir alanda hareket ediyor.Şirket üzerinde bir hikaye oluşursa bu dar banttan kendini kurtarabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

accx
06-03-2013, 18:25
***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Bilanço )

***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Bilanço )
Bilanço

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem

Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide

Dönem 31.12.2012 31.12.2011

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 448509996 386580201

Nakit ve Benzerleri 5 24212874 24734174

Finansal Yatırımlar 0 2416105

Ticari Alacaklar 257743685 226133688

- İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 8,22 13642702 12830865

- Diğer Ticari Alacaklar 8 244100983 213302823

Diğer Alacaklar 24230011 17361839

- İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar 9,22 19472983 16039334

- Diğer Alacaklar 9 4757028 1322505

Stoklar 10 83589462 60342301

Canlı Varlıklar

Diğer Dönen Varlıklar 16-a 50713679 49941714

(Ara Toplam)

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar 1,16-d 8020285 5650380

DURAN VARLIKLAR 903179195 838807237

Ticari Alacaklar 8 1009373 1935591

Diğer Alacaklar 9 484139 458363

Finansal Yatırımlar 6 5710429 6566359

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar 11 135293520 131359498

Canlı Varlıklar

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 16-e 74203205 49968413

Maddi Duran Varlıklar 12 599466679 563042252

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 13 28623556 29367596

Şerefiye 3 24910842 24910842

Ertelenmiş Vergi Varlığı 20 7039249 7373670

Diğer Duran Varlıklar 16-b 26438203 23824653

TOPLAM VARLIKLAR 1351689191 1225387438

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 327443257 204372665

Finansal Borçlar 7 208068789 82882328

Diğer Finansal Yükümlülükler

Ticari Borçlar 8 78310537 59841009

- Diğer Ticari Borçlar 74781541 59841009

- İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 3528996 0

Diğer Borçlar 9 10264516 7502077

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar

Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 15 1961538 1552637

Devlet Teşvik ve Yardımları

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 24 1948798 5051619

Borç Karşılıkları 14 2797514 2410834

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 16-c 24091565 45132161

(Ara Toplam)

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 172550822 184972266

Finansal Borçlar 7 134600304 151142872

Diğer Finansal Yükümlülükler

Ticari Borçlar 8 0 0

Diğer Borçlar

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar

Devlet Teşvik ve Yardımları

Borç Karşılıkları 14 6486720 6611720

Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 15 16609539 14510326

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 20 14854259 12707348

Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler

Ö Z K A Y N A K L A R 851695112 836042507

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 851544243 836173235

Ödenmiş Sermaye 17 150213600 150213600

Sermaye Düzeltmesi Farkları 17 39338145 39338145

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-)

Hisse Senedi İhraç Pirimleri

Değer Artış Fonları

Yabancı Para Çevrim Farkları -112343 859994

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 109985608 86239560

Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 487707537 484014496

Net Dönem Karı/Zararı 64411696 75507440

AZINLIK PAYLARI 150869 -130728

TOPLAM KAYNAKLAR 1351689191 1225387438

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=264601

IMKB

(06/03/2013 - 18:14:58)

accx
06-03-2013, 18:30
***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

Adres Akyar Mevkii Hereke

Telefon 262 - 3162000

Faks 262 - 5114121

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 262 - 3162012

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 262 - 5114121

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi Olağan Genel Kurul Toplantısının gün,yer ve gündeminin tespiti

EK AÇIKLAMALAR:

Olağan Genel Kurulumuzun aşağıdaki gündemi görüşmek üzere 27.03.2013 Çarşamba günü saat 14:30 de Çimento Fabrikası Toplantı Salonu - Hereke/Kocaeli adresinde toplanmasına, mevcudun oybirliği ile karar verildi.

Karar Tarihi 06.03.2013

Genel Kurul Türü Olağan

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012

Tarihi ve Saati 27.03.2013 14:30

Adresi Çimento Fabrikası Toplantı Salonu - Hereke/Kocaeli

Gündem 1- Açılış ve Toplantı Başkanlığının seçilmesi.
2- Yönetim Kurulunca hazırlanan 2012 yılı faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi.
3- 2012 yılı hesap dönemine ilişkin Denetçiler Raporunun ve Bağımsız Denetim Rapor Özetinin okunması.
4- 2012 yılı hesap dönemine ilişkin Finansal Tabloların okunması, müzakeresi ve onaylanması.
5- Boşalan yönetim Kurulu üyeliği için yapılan atamanın Genel kurulun onayına sunulması.
6- Yönetim Kurulu Üyelerinin şirketin 2012 yılı faaliyetlerinden dolayı ibra edilmesi.
7- Denetçilerin şirketin 2012 yılı faaliyetlerinden dolayı ibra edilmesi.
8- Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, 2012 yılı ve izleyen yıllara ilişkin şirketin ?Kâr Dağıtım Politikası? hakkında Pay sahiplerine bilgi verilmesi.
9- 2012 yılı kârının dağıtılması ve kâr dağıtım tarihi konusundaki Yönetim Kurulunun önerisinin kabulü, değiştirilerek kabulü veya reddi.
10- Yönetim Kurulu Üyelerinin ücretlerinin tespiti.
11- Yeni Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi ve görev sürelerinin belirlenmesi.
12- Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Yönetim Kurulu tarafından yapılan Bağımsız Denetleme Kuruluşu seçiminin onaylanması.
13- Türk Ticaret Kanunu?nun 395 ve 396. maddelerine göre Yönetim Kurulu Üyelerine izin verilmesi ve yıl içerisinde bu kapsamda yapılan işlemler hakkında Genel Kurulun bilgilendirilmesi.
14- 2012 yılı içinde yapılan bağışlar hakkında Genel Kurulun bilgilendirilmesi ve 2013 yılı bağış sınırının belirlenmesi.
15- 2012 yılında 3. kişiler lehine verilen teminat, rehin ve ipotekler hakkında Genel Kurulun bilgilendirilmesi.
16- 2012 yılı içerisinde ilişkili taraflarla yapılan işlemler hakkında Genel Kurulun bilgilendirilmesi.
17- Yönetim Kurulu Üyeleri ve üst düzey yöneticiler için uygulanan ?Ücretlendirme Politikası ve bu kapsamda yapılan ödemeler? konusunda Genel Kurulun bilgilendirilmesi.
18- Yönetim Kurulunun, ?Nuh Çimento Sanayi A.Ş. Genel Kurulunun Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında İç Yönergesi? teklifinin onaylanması.
19- Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığından alınan izinler çerçevesinde Esas Sözleşmenin Denetim Md-13, Murakıplar Md-14, Genel Kurul Md-15?in yeni şekli ile görüşülmesi ve onaylanması.
20- Genel Kurul Toplantı Tutanağının imzalanması hususunda Toplantı Başkanlığına yetki verilmesi.
21- Dilek ve görüşler.

Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

IMKB

(06/03/2013 - 18:27:41)

körfez78
06-03-2013, 19:22
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
06.03.2013 tarihinden geçerli olmak üzere Sn.Atalay ŞAHİNOĞLU Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Koordinatörlük görevlerinden istifa etmiştir.

emektar
06-03-2013, 19:36
genel kurul tarihi belli oldu.27 mart 2013 çarşamba.
genel kurulda onaylanırsa 48 milyon temettü dağıtacak.
hissseye isabet eden temettü tutarı 0.32 kuruş.
hemen-hemen 3 hisseye 1 lira veriyor.
Allah bereket versin.

m kurt
06-03-2013, 19:42
bu nuh bu yıl hareket etmesi lazım, yazık bukadar insanları üzdü, Allah'tan korksunlar 6 yıldır sürünüyor.

m kurt
06-03-2013, 19:44
Kurt kocayınca çakallara maskara olurmuş, Nuhcm bizi yeni borsacılara maskara yaptı, yeni başlayan bir arkadaşım risksiz hisse sordu Aselsan aldırdık, adam 3 katı para kazandı bize nuhtan dolayı dalga geçiyor, maskara yaptın bizi nuh yeter bu kadar kaldığını, senin değerin şu fiyatın on katı olmalı.

emektar
06-03-2013, 19:52
bu nuh bu yıl hareket etmesi lazım, yazık bukadar insanları üzdü, Allah'tan korksunlar 6 yıldır sürünüyor.

06.03.2013 tarihinden geçerli olmak üzere Sn.Atalay ŞAHİNOĞLU Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Koordinatörlük görevlerinden istifa etmiştir.

NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. / NUHCM [] 06.03.2013 19:30:40

Özel Durum Açıklaması (Genel)
Yönetim Kurulu üyemiz sayın Tevfik BİLGİN'in Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmesine karar verilmiştir.

en güzel haber bu.isim benzerliği yoksa....(BDDK) eski Başkanı Tevfik Bilgin'in Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmesi olumlu bir gelişme.belki ilk defa profosyönel biri nuhun kaptanı olacak.
nuhun gemisinde yelkenler fora....:)

körfez78
06-03-2013, 20:15
NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. / NUHCM [] 06.03.2013 19:30:40

Yönetim Kurulu üyemiz sayın Tevfik BİLGİN'in Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmesine karar verilmiştir.

en güzel haber bu.isim benzerliği yoksa....(BDDK) eski Başkanı Tevfik Bilgin'in Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmesi olumlu bir gelişme.belki ilk defa profosyönel biri nuhun kaptanı olacak.
nuhun gemisinde yelkenler fora....:)

benzerlik yok.. ta kendisi :)

nerkan
06-03-2013, 20:37
Şirketin halka açıklık oranı çok düşük (% 11) şirket sahipleri bu nedenle tahtada istediği gibi at koşturuyor, yönetim yaşlılardan oluşuyor, kanları akışkan değil, bu nedenle tahtaya yabancı, emeklilik fonu v.s ilgisi yok, kan değişikliği lazım yönetimde, bakın Ülker'de Sabri Ülker işleri Murat Ülker'e bırakınca Ülker grubu nasıl şaha kalktı, işte Nuh içinde böyle bir kan değişikliği lazım, yoksa adı gibi Nuh gibi köhne kalır.01/03/2013

Sonunda sesimi duydular, aranan taze kan bulundu, inşallah bundan sonrası daha iyi olacak, yeni yönetimin yapacağı çok iş var şirketin üzerindeki tozları üfleyip şöyle bir silkinip kendisine gelmesiyle başlayabilirler mesela

NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. / NUHCM [] 06.03.2013 19:19:43

Ortaklığın Adresi : Akyar Mevkii Hereke-KOCAELİ
Telefon ve Faks No. : (262) 316 20 00 Fax: (262) 511 41 21
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (262) 316 20 12
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Sn.Atalay Şahinoğlu İstifası

AÇIKLAMA:

accx
06-03-2013, 20:44
NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. / NUHCM, 2013 [] 06.03.2013 18:53:04

Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Telefon 262 - 3162000
Faks 262 - 5114121
Özet Bilgi Genel Kurula Sunulacak Kar Payı Dağıtım Önerisi

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 06.03.2013
Konunun Görüşüleceği Genel Kurul Tarihi 27.03.2013

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Peşin

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)
NUHCM(Eski),TRANUHCM91F0 0,3200000 0,2720000

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi
29.05.2013

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)
NUHCM(Eski),TRANUHCM91F0 0,000 0,00000

EK AÇIKLAMALAR:
2012 yılı yasal kayıtlarımıza göre hazırlanan bilançomuzdaki dönem karından ödenecek yasal yükümlülükler düşüldükten sonra kalan 58.001.141.- TL net karın aşağıdaki şekilde dağıtılmasının ve kar dağıtım tarihinin 29.05.2013 tarihini geçmemek üzere genel kurulda belirlenmesinin, Olağan Genel Kurula önerilmesine karar verilmiştir.
- I. Tertip Yasal Yedek Akçe -.- TL*
- II. Tertip Yasal Yedek Akçe 4.055.767.-TL
- Toplam 150.213.600.-TL sermayemiz için brüt temettü 48.068.352.-TL
(1 TL hisse başına brüt 0,32 TL, net 0,272 TL)
- Olağanüstü yedek akçe 4.802.527.-TL
- Nuh Çimento Eğitim ve Sağlık Vakfına Bağış 1.074.495.-TL
TOPLAM 58.001.141.-TL
* Yasal kayıtlarımızda ödenmiş sermayenin % 20'sine ulaşıldığı için I.tertip yasal yedek akçe ayrılmamıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

aslanbey
06-03-2013, 21:19
http://d1303.hizliresim.com/17/6/ktjck.gif (http://bit.ly/c25MCx)

günlük macd güzelleşiyor..bakalım 0 ı yukarı kesecek mi....

aslanbey
06-03-2013, 21:20
bugün kü duruşuna dayanamadım biraz daha aldım maliyet geldi biraz daha aşağılara...

aslanbey
06-03-2013, 21:23
http://d1303.hizliresim.com/17/6/ktjkv.gif (http://bit.ly/c25MCx)

4-9-18 günlük üssel ort.larda güzel..ccı ve w%r ye de daha tam ayak uyduramamış..

emektar
06-03-2013, 21:23
benzerlik yok.. ta kendisi :)

haber ekonomi sitelerine yeni düşmeye başladı.....
hissenet ailesi kadar kimse hızlı olamaz.

Tevfik Bilgin YKB oldu!

http://www.finansgundem.com/haber/tevfik-bilgin-ykb-oldu/327444

aslanbey
06-03-2013, 21:26
http://d1303.hizliresim.com/17/6/ktjpl.gif (http://bit.ly/c25MCx)

hele şu aylık MACD ın hakkını vereceksin elbette bir gün...

carkos
06-03-2013, 21:37
bugün kü duruşuna dayanamadım biraz daha aldım maliyet geldi biraz daha aşağılara...

yönetimle ilgili gelişmeler güzel fakat hacim yok pek piyasanın ilgisini çekmiyor temettü geçen seneyle aynı takip etmek gerek bekleyip görücez....:) :)

aslanbey
06-03-2013, 22:17
yönetimle ilgili gelişmeler güzel fakat hacim yok pek piyasanın ilgisini çekmiyor temettü geçen seneyle aynı takip etmek gerek bekleyip görücez....:) :)

dediğiniz gibi bu kadar temettü için değmez zaten......temettü için almadım..orta ve uzun vade düşünüyorum...

emektar
06-03-2013, 22:36
20-25 yıl önce hem dil bilen hem de ekonomiden anlayan yönetici sayısı çok azdı.profosyönel bir yönetici bir şirketin başına geçtiği zaman hissesi günlerce yükselirdi.Tevfik Bilgin DE Türkiye nin yetiştirmiş olduğu önemli kişilerden biridir.
eski halk bankası müdürü,Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu müdürlüğü yapmış birisi.

NUH un başına getirilmesinin bir amacı olmalı.
şirketi yeniden yapılandıracağından yeni hikayeler yazacağından eminim.kendiside geilişini ve hedeflerini açıklayacaktır.

aslanbey
06-03-2013, 22:41
hayırlısı olsun şirketimiz için....

tren64
07-03-2013, 01:36
sn. tefik bilgin in y.k.b. öncelikle hayırlı olsun , bu kurumsallaşmanın başlaması anlamını çıkardım. kurumsallaşmış ve profosyonel
yöneticilerin şrk. daha verimli oluyor.
macd ala döndü fakat işlem hacmi nerdeyse yok , haberlerin etkisiyle yarın belli olur , hadi hayırlısı ytd.

cüneytt
07-03-2013, 09:16
Nuhçim:
yaza yaza ihtiyarı gönderdim..(OHH) helal olsun bana. Tevfik Bilgin kaptanlığında nereye gider dersiniz bu Nuh'un gemisi...

bol kazançlar.

Seanscı
07-03-2013, 09:17
Nuhçim:
yaza yaza ihtiyarı gönderdim..(OHH) helal olsun bana. Tevfik Bilgin kaptanlığında nereye gider dersiniz bu Nuh'un gemisi...

bol kazançlar.

selam, abi bak teknik çizerim gerçekleşmez sonra kızarsın bak :)

cüneytt
07-03-2013, 10:20
selam, abi bak teknik çizerim gerçekleşmez sonra kızarsın bak :)

niye kızayım arkadaş..:) bunun tekniğidemi var..:) nerde..:)

kısa vadeli ve üçün, beşin hesabını yapmam ben nuhta...

bol kazançlar.

Seanscı
07-03-2013, 10:53
http://s20.postimage.org/m8y5xewv1/CFT0307_09195487.png

emektar
07-03-2013, 17:20
baştaki 11.55 e uzanan tek mumdan niye olmasın....
gölü bulandıracak bir taş lazım.ky ile olacak iş değil...
tahtada bir ky var birde patron.oyuncu görmedim.

tren64
08-03-2013, 02:02
baştaki 11.55 e uzanan tek mumdan niye olmasın....
gölü bulandıracak bir taş lazım.ky ile olacak iş değil...
tahtada bir ky var birde patron.oyuncu görmedim.

taş patron ve ortaklarında, oyuncu sahaya inemiyor taşın korkusundan, ky turübünde oyuna ve sahaya müdahale edmiyor elinde
bilet (hisse) bekliyor. ytd.

emektar
08-03-2013, 16:40
Tevfik Bilgin sanki üç büyük bankanın düdürü oldu....

emektar
08-03-2013, 16:43
Borsa'da yükselişler ABD işsizlik verisinin ardından yüzde 2'yi aştı....

emektar
08-03-2013, 17:13
hissse oldukça sığ.derinlik kazandırmadan bu haliyle yabancıların yada fonların gelmesini kimse beklemesin.
yükselişler endekste yeni zirveler getirse bu hissede tepkileri hep sınırlı olmuştur..ya halka açıklık oranı artırılmalı yada %100 ün üzerinde bedelsiz vererek büyük yatırımcıya yer açılmalıdır.bu haliyle niye halka açıldığını merak ediyorum.
300-500 lotla günü bitiren tahtaya büyük balık gelir mi..?

emektar
09-03-2013, 00:46
http://www.resimyukleyin.net/images/94717398122816713387.jpg (http://www.resimyukleyin.net/)

ADX göstergesi bozulma olmasına rağmen trendin hala yukarı yönlü olduğunu gösteriyor..

emektar
09-03-2013, 01:15
ADX (14)göstergesi----------
eger 20 nin üzerindeyse yönüne göre HİSSENİN TRENDİNİ belirleyebilirsiniz...
20 nin altı ise yatayı gösterir.
20 nin üzerinde uzun süre yatay kalamaz ...ya düşer yada çıkar...

istihkam
09-03-2013, 15:23
Sevgili arkadaşlar, hemen hergün KAP'a gönderilen hisse alım bildirileri aylardan beri devam ediyor acaba ne yapcaklar bu hisseleri turşumu kuracaklar.. Nekadar daha alacaklar yada nezamana kadar ? teknik olarak grafiğini çok beğenmedim. (yani benim bakış açıma göre diyorum. yoksa beğenen olabilir. saygı duyarım.he:) kağıdım yok ama aylardır sadece bi göz atıp geçiyorum sadece o kadar. cevap bilen varsa paylaşalım. biliyorsunuz bilgi paylaşıldıkça çoğalır. :bravo:

turkomega
09-03-2013, 17:41
beni hayal kırıklığına uğrattı nuh baba.

ytd

emektar
09-03-2013, 23:40
Nuh Çimento'nun önemli misafirleri
http://www.mavikocaeli.com.tr/yerel/nuh-cimentonun-onemli-misafirleri-h173637.html

emektar
09-03-2013, 23:52
BDDK eski başkanı çimentocu oldu...
devlet bu adamdan daha fazla yararlanabilirdi....

http://www.ekonomiekibi.com/haber/detay/5075/bddk_eski_baskani_cimentocu_oldu

emektar
09-03-2013, 23:53
Küçük, BDDK eski Başkanı Tevfik Bilgin'i kabul etti
http://www.kibrispostasi.com/index.php/cat/35/news/100541/PageName/KIBRIS_HABERLERI?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

emektar
11-03-2013, 11:33
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=55548&page=424

emektar
11-03-2013, 16:21
istikrar abidesi -----henüz işlem yapamadık.
kimbilir belki bu sessizliğin arkasından güzel şeyler olur...

emektar
11-03-2013, 23:38
-Nuh Çimento yıllık 4.400.000 ton klinker üretim kapasitesiyle Türkiye' nin en büyük çimento tesisidir.
-Dünyanın en büyük kapasiteli Farin Değirmenlerinden (480 t/h) biri Nuh Çimento' dadır
-Türkiye' de ilk ve tek galeden tahrikli 2 ayaklı ve en büyük Döner Fırın Nuh Çimento' dadır.
-Türkiye' de ilk ve tek yer altı tünel bandıyla, gemilere otomatik çimento / klinker yükleme ve kömür boşaltma sistemi Nuh Çimento' dadır
-TüTürkiye'de ilk on-line hammadde analiz cihazını kullanan , Çimento sektöründe kendi elektrik enerjisini üreten ilk firma Nuh Çimento' dur.
-türkiye' nin en büyük klinker siloları Nuh Çimento' dadır. (2x100.000 ton)

alıntıdır...
-

KURTBEY
12-03-2013, 12:05
Endeks neredeyse normale döndü ama Ruh sessizliğini koruyor.Tevfik Bilgin bir heyecan getirecek mi bakalım....

emektar
12-03-2013, 17:46
para kazanma hırsıni trade etmeyen borsada para kazanamaz.nuh beklerse teknede bekler...

emektar
13-03-2013, 12:00
Nuh Çimento'nun önemli misafirleri
http://www.mavikocaeli.com.tr/yerel/nuh-cimentonun-onemli-misafirleri-h173637.html

DÜNYA ÇİMENTO SEKTÖRÜ, NUH ÇİMENTO'DA BULUŞTU

Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük çimento fabrikası olan Nuh Çimento, Global Cement firmasının İstanbul'da düzenlediği 7. Küresel Çimento Sektörü Yakıt Konferansı'na (Global CemFuels) katılan 100'e yakın üst düzey sektör yöneticisini Hereke'deki tesislerinde ağırladı. Türkiye ve Kocaeli'nin tanıtımı için yabancı sektör temsilcileri ile çeşitli alanlarda ortak çalışma yaparak önemli katkılar sağlayan Nuh Çimento, Uluslararası düzenlenen konferans için İstanbul'a gelen Avrupa, Amerika, Kanada, Arap Devletleri, Uzakdoğu ülkelerinin yanında Türkiye'deki çimento sektör temsilcilerini de Hereke'deki tesislerde bir araya getirdi. Konferansın ana konusu olan alternatif yakıt kullanımını Türkiye'de en iyi teknolojiler ile uygulayan ve sektöründe öncü olan Nuh Çimento'ya gelen ziyaretçilere, Nuh Çimento Genel Müdürü Mehmet Hayretin Şener ve Kalite Çevre ve AR-GE Müdürü Oğuz Aydinç ev sahipliği yaptı. Düzenlenen organizasyonda Nuh Çimento'ya gelen ziyaretçilere fabrika ile ilgili bilgilendirici broşürler verilerek tanıtıcı sunum yapıldı. Sunum sonrasında katılımcılara fabrika sahası, çamur kurutma tesisi, atık ısıdan elektrik enerjisi üretim santrali, atıktan türetilmiş yakıt besleme tesisi, laboratuvarlar ve kumanda odası gezdirildi. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği gezi sonrasında Nuh Çimento sosyal tesislerinde yenilen yemek ile yorgunluklarını atan heyet Nuh Çimento'dan mutlu ve memnun ayrıldı. (CİHAN)

emektar
13-03-2013, 12:03
13/03/2013 09:14 ***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( ŞGBF-Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri )

http://www.foreks.com/wfx/haberac.jsp?id=20130313091412

KURTBEY
13-03-2013, 12:12
Nuh'ta bir hareketlilik var ama hayırlısı....http://www.f5haber.com/kocaeli/dunya-cimento-sektoru-temsilcilerinden-nuh-cimento-haberi-308811/

KURTBEY
13-03-2013, 12:14
http://www.bugun.com.tr/son-dakika/dunya-cimento-sektoru-nuh-cimento-da-bulustu-haberi-182737

emektar
14-03-2013, 12:12
bugün güzel duruyor.birilerinin dikkatini çekmiş olmalı.gün boyu yapmış olduğu hacmi sabahtan yaptı...

alevli adam
14-03-2013, 16:52
emektar kardeş seni burda görmek güzel akfgy artık yazmıyorsun o hissede senin yazılarını okuyordum inşaallah o hisseyle ilgili bir sıkıntı yoktur burada da mallandık hadi hayırlısı

emektar
14-03-2013, 20:23
emektar kardeş seni burda görmek güzel akfgy artık yazmıyorsun o hissede senin yazılarını okuyordum inşaallah o hisseyle ilgili bir sıkıntı yoktur burada da mallandık hadi hayırlısı
sayın alevli kardeş...
ben uzun vade yatırımcıyım...bir sürü teknik ve temel analizden sonra hisse seçerim. en az bir yıl beklemiyeceğim hisseyi bir dakka dahi elimde tutmam.ve zamanı gelince hisseyi portföyüme dahil ederim.
AKFGY yapı itibarı ile tam benlik.... zaten gyo larda da bugünden yarına birşey beklememek lazım yatırımların geri dönüşümü zaman alır...... Tevfik Bilgin in gelmesi ile beraber NUHCM de portföyüme girdi.uzun süredir giden hisselerim vardı onları boşalttım.yeni portföyüm yavaş yavaş şekilleniyor.
iyi bir portföy seçiminde günlük yada haftalık endeksin inip çıkması insanı strese sokmuyor.

emektar
14-03-2013, 20:56
takaslar...

http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CD8QFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.foreks.com%2Fwfxis%2Ftakas.js p%3Fbastip%3Dislem%26hisse%3DEGGUBEN%26kurum%3D----%2BKURUMLAR%2B-----%26order%3Dstk0GO%26by%3Ddesc&ei=BzIaUeWuGYuKhQf4-YHABg&usg=AFQjCNHloz_Fs313mqlGe-6g0AEn7UdpHg&sig2=1BRAASO4OxIOExz1uZJmEw&bvm=bv.42261806,d.d2k&cad=rja[/

aslanbey
14-03-2013, 21:54
http://report.paragaranti.com/rasyonet_teknikanaliz.asp?Hisse=NUHCM al vermiş ama......uzun harici sıkıcı bir tahta..fazla ilgilenmeye de gelmez...alıp da unuttuk bile...

emektar
15-03-2013, 16:22
sanada yakışan budur.çıkarsan üzülürüm.
biriktirenler için yükselmemesi iyidir.her ay bir miktar alıyorum.yükselişe geçtiğinde aldığınız her hisse maliyetinizide yükseltecektir.

alevli adam
15-03-2013, 17:00
Aman yükseleyim deme 15 nisanda alım inşaallah ondan sonra ytd

emektar
15-03-2013, 17:01
Avrupa borsalarında düşüşler hızlandı. ABD borsaları ekside açıldı.

alevli adam
15-03-2013, 17:03
sanada yakışan budur.çıkarsan üzülürüm.
biriktirenler için yükselmemesi iyidir.her ay bir miktar alıyorum.yükselişe geçtiğinde aldığınız her hisse maliyetinizide yükseltecektir.

emektar abi sana bir sorum olacak arkadaşlar biliyorum burası nuhcm topiği ama hakkınızı helal edin akfgy hedefin kaç hocam 1.dalga düzeltmesi bitmiş olabilirmi hocam birde trend çiziminde en üst kısmı aşmazsa düşüş trendini yaşayacakmış gibi korkutuyor beni fikrini esirgeme benden allah razı olsun

emektar
15-03-2013, 22:50
Cevabını AKFGY topiğinde verdim.……

aslanbey
15-03-2013, 23:27
http://f1303.hizliresim.com/17/h/l36m6.gif (http://bit.ly/c25MCx)

emektar
15-03-2013, 23:28
***Şirketin 2012 yılına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantı tarihi
27 Mart 2013 Çarşamba günü saat 14.30’da NUH ÇİMENTO FABRİKASI TOPLANTI SALONU-HEREKE/KOCAELİ adresinde

***1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı Net (TL)
0,2720000
***Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi
29.05.2013

aslanbey
15-03-2013, 23:29
http://f1303.hizliresim.com/17/h/l36r1.gif (http://bit.ly/c25MCx)

aslanbey
15-03-2013, 23:29
1 haftayı daha böyle tatsız tuzsuz kapadı...

aslanbey
15-03-2013, 23:41
cıty ve turkısh alımlara devam etmiş son takaslarda..http://95.0.13.132/widgets/takas.jsp?bastip=islem&hisse=NUHCMEN&kurum=KURUM*KURUMLAR&order=dblSon&by=desc

aslanbey
15-03-2013, 23:41
0.27krş mu temettü sakız parası bozdur bozdur harca.....

alevli adam
16-03-2013, 00:37
Cevabını AKFGY topiğinde verdim.……

sağolasın abi

emektar
18-03-2013, 12:38
nuh çimetoyu birinin hareketlendirmesi lazım.henüz o oyuncu yok....bu nasıl olabilir patron ya hisse toplar yada vereceği hisselere yeni oyuncu bulur....

emektar
20-03-2013, 17:24
gelecek hafta bugün genel kurulu var----genel kurul tarihi yaklaştıkca hareketlenme bekliyorum.

emektar
21-03-2013, 16:01
nazlanma....zamanının geldiğini herkes biliyor.

aslanbey
21-03-2013, 21:07
sayın emektar tam yatırımcısınız..fazla boş da bırakmıyorsunuz buraları..ama çok naz ediyor..ben2014 şubata kadar beklerim..ötesin de yokum Allah kısmet ederse..

carkos
22-03-2013, 10:37
22/03/2013 09:34:33 ***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Telefon 262 - 3162000
Faks 262 - 5114121
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet
Özet Bilgi Genel Kurula Sunulacak Kar Payı Dağıtım Önerisi Düzeltme

Düzeltme Gerekçesi ve Düzeltilen Bilginin İçeriği
06.03.2013 tarihinde 18:53'te yaptığımız açıklamanın ekinde yer alan kar payı dağıtım tablosunda yapılan düzeltme dolayısı ile yapılmıştır. . . 06/03/2013 18:53'de KAP'ta yayımlanan bildirimimiz aşağıdaki şekilde düzeltilmektedir.
06.03.2013 tarihinde 18:53'te yaptığımız açıklamanın ek dökümanında yer alan kar payı dağtım tablosunda bir düzeltme yapılmış olup, diğer bilgilerde herhangi bir değişiklik olmamıştır.

2012 yılı yasal kayıtlarımıza göre hazırlanan bilançomuzdaki dönem karından ödenecek yasal yükümlülükler düşüldükten sonra kalan 58.001.141.- TL net karın aşağıdaki şekilde dağıtılmasının ve kar dağıtım tarihinin 29.05.2013 tarihini geçmemek üzere genel kurulda belirlenmesinin, Olağan Genel Kurula önerilmesine karar verilmiştir.
TOPLAM 58.001.141.-TL

* Yasal kayıtlarımızda ödenmiş sermayenin % 20'sine ulaşıldığı için I.tertip yasal yedek akçe ayrılmamıştır.

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)

29.05.2013

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=268561

IMKB

lionbjk
22-03-2013, 11:35
bu kagıdın yüklü yatırmlar yapması yüksek karlılıgı hersey iyi...fakat neden bir konya çimentıo gibi 300 lü fiyatlarda olamadıgı soruluyor işte size cevabı konyanın dolasımdaki lot sayısı sadece 1.200 000 adet....nun çim in ise 22.000.000 adet çok fazla ve dagınık işte bu kadqar basit....

Mr.Patience
22-03-2013, 13:28
22/03/2013 09:34:33 ***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Telefon 262 - 3162000
Faks 262 - 5114121
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet
Özet Bilgi Genel Kurula Sunulacak Kar Payı Dağıtım Önerisi Düzeltme

06.03.2013 tarihinde 18:53'te yaptığımız açıklamanın ekinde yer alan kar payı dağıtım tablosunda yapılan düzeltme dolayısı ile yapılmıştır. . . 06/03/2013 18:53'de KAP'ta yayımlanan bildirimimiz aşağıdaki şekilde düzeltilmektedir.
06.03.2013 tarihinde 18:53'te yaptığımız açıklamanın ek dökümanında yer alan kar payı dağtım tablosunda bir düzeltme yapılmış olup, diğer bilgilerde herhangi bir değişiklik olmamıştır.

TOPLAM 58.001.141.-TL

29.05.2013

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=268561

IMKB

yine vasatın altında bir kar paylaşımı sergiledi...10 tl tahta fiyatıyla temettü verimi %3 bile değil !...kar son üç yıldır 80 milyonun üzerine çıkmadı....bakıldığında bayii ağı ve müşteri bağlantıları geniştir...İstanbul E-5 in üzerinde dev gibi tesisi vardır ve marmaraya da hakimdir..pekii ama yanlışlık nerede ? ...biryerlerde hantallık var gibi !...sanki bal yapmayan dev bir arı :) yıllarca takip ettim ve tuttum ! ama ne trade için işime yaradı nede temettü getirisi anlamında ? sermaye de 150 milyon aslında...ama halen küçücük bolu çimentonun bile kar payı verimliliğine ulaşamadı...şahsi değerlendirmemdir tavsiye niteliği taşımaz.....bir özeleştiri olarak varsayınız..yatırımcısına hayırlı olsun diyelim...

aslanbey
22-03-2013, 15:57
[http://g1303.hizliresim.com/17/q/lbbpf.gif (http://bit.ly/c25MCx)

ilginçtir bir çekiç oluşmuş mum grafiğinde...

emektar
22-03-2013, 17:30
Yaptığı yatırımlarla %100 büyüdü.yatırım yapan şirketin karlılığı düşük olur. Geri dönüşümü bu dönemden itibaren blonçoya yansıyacaaktır.
Hacİmdeki artış umut verici...teknik olarak 10.80 üzeri kapanışlar hisseyi eski zirvelerinin üzerine taşıyacaktır.
her çeyrek blonçoda yeni hareketleri kaçınılmaz görüyorum. beklenti olarak 2013 yılının en çok konuşulacak hisseleri arasında olacağını düşünüyorum.ben uzun süreliyim.hiç acelem yok.sabırla beklerim.

emektar
22-03-2013, 18:00
haftayı son dakka alımlarıyla güzel bir kapanışla süslemesini umuyorum.

ötekiben
22-03-2013, 18:31
uyuyan güzel biri öpsede uyansa ruyadan...............

aslanbey
22-03-2013, 18:37
bir öpse o kadar çok insanı mutlu edecek ki....

aslanbey
22-03-2013, 18:54
http://www.candlesticker.com/tr/Cs09.asp

aslanbey
22-03-2013, 18:55
çekiç mi şemsiye mi göreceğiz...

aslanbey
22-03-2013, 19:07
http://95.0.13.132/widgets/takas.jsp?bastip=islem&hisse=NUHCMEN&kurum=KURUM*KURUMLAR&order=dblSon&by=desc

aslanbey
22-03-2013, 19:07
city nin azar azar alımları devam ediyor.....

emektar
22-03-2013, 20:05
city nin azar azar alımları devam ediyor.....

satıcı olsa alıcı cıkacaktır.

http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3djson.jsp?hisse=nuhcm

aslanbey
22-03-2013, 23:42
http://c1303.hizliresim.com/17/q/lbx73.gif (http://bit.ly/c25MCx)
grafiği güncelleyelim.....mumun son şekli böyle...

aslanbey
22-03-2013, 23:43
ccı ve w%r yukarı dönmüş..tam 20 günlük üssel ort. kapatmış..

emektar
24-03-2013, 00:34
ccı ve w%r yukarı dönmüş..tam 20 günlük üssel ort. kapatmış..
+Dİ....-Dİ yi kesmek üzere.bu akıllı işaretler çoğu zaman doğruyu söyler...

aslanbey
24-03-2013, 18:50
+Dİ....-Dİ yi kesmek üzere.bu akıllı işaretler çoğu zaman doğruyu söyler...

http://c1303.hizliresim.com/17/s/ldxzu.gif (http://bit.ly/c25MCx)

grafik de benden olsun..müsadenizle..

emektar
25-03-2013, 16:03
3-5 lotlarla 11 e 12 ye gitse benim için hiç bir önemi yok.10 bin lotla eski haline gelir.asıl olan hacimli yükseliştir.herkes razı olduğu yerden vererek yenilerinin almasıdır.buda Tevfik Bilgin in çizeceği yol haritasına bağlı.ilk demeci bu yönüyle çok büyük önem taşıyor.
sabırsızlıkla bekliyorum.yol haritasına göre iki üç yıl kalabilirim.

HİSSEMATİK
26-03-2013, 11:06
Bu Çimentonun adını değiştirmek lazım.
YUH Çimento olsun. Tam olsun.

ötekiben
26-03-2013, 11:43
borsanın en iyi anahtarı sabır be dostlar................

sar
26-03-2013, 17:34
Özel Durum Açıklaması (Güncelleme)

İşyerimizde uygulanmakta olan toplu iş sözleşmesi 31.12.2012 tarihinde sona ermiştir. Üyesi bulunduğumuz Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) ile
Türkiye Çimse-İş Sendikası arasında düzenlenecek yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tarafların anlaşmasıyla sonuçlanmıştır.
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=269135

emektar
26-03-2013, 17:51
endeksten habersiz---ruhsuz--dünyadan kopmuş bir hisse. sanki bacasında baykuş ötüyor..
endeks bin puan gitti sen bir kademe bile gidemedin...üzerine tur bindi sen bir saattir işlem yapmadın...

Andromed
26-03-2013, 19:25
Özel Durum Açıklaması (Güncelleme)

İşyerimizde uygulanmakta olan toplu iş sözleşmesi 31.12.2012 tarihinde sona ermiştir. Üyesi bulunduğumuz Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) ile
Türkiye Çimse-İş Sendikası arasında düzenlenecek yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tarafların anlaşmasıyla sonuçlanmıştır.
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=269135
Bu sendika işi biliyor seneyi anlaşmayla kapamış ne kadar zam aldılar acaba zavallı çalışanlara burada bize verdikleri gibiyse vay o insanların haline bize burada hiç bir şey koklatmıyor patron şu hissenin haline bak.

emektar
27-03-2013, 11:17
bu gün bozmayacaksan sessizliğini ne zaman bozacaksın...?

great-falcon
27-03-2013, 13:07
bu gün bozmayacaksan sessizliğini ne zaman bozacaksın...?

Bugün 10.75 ve üzeri bir kapanış yaparsa güzel olur kanaatindeyim.

tren64
27-03-2013, 15:53
entegrede tekim fabrika ve durumuyla övünüyorsun yerli ve yabancı sektör temsilcilerine fabrikayı gezdiriyon . birazda hisseyi gezdirsen .. yazmayım diyom ama sabır heykeli olduk çakıldık ytd.

emektar
27-03-2013, 18:02
50 bin endeks seviyesinden işlem görüyor.2012 yılını Hedef ve beklentilerinin altında kapadı.
halen genel kurul toplantısı devam ediyor.sonularıç seans sonu gelir...

accx
27-03-2013, 22:27
NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. / NUHCM, 2013 [] 27.03.2013 21:07:05

Genel Kurul Toplantısı Sonucu

Telefon 262 - 3162000
Faks 262 - 5114121
Özet Bilgi 27.03.2013 Olağan Genel Kurul Sonuç Bildirimi

Genel Kurul Türü Olağan
Tarihi ve Saati 27.03.2013 14:30
Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012
Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012
Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
Alınan Kararlar 27.03.2013 Tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı toplantı tutanağı, hazirun cetveli ve ek dökümanlar ekte yer almaktadır.
Alınan Kararlar Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır
Alınan Kararlar Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır
Alınan Kararlar Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem maddeleri arasında yer alan süreçlere ilişkin bilgi

Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü? Evet

Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Peşin

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net (TL)

Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi
29.05.2013

Pay Biçiminde Kar Payı Dağıtılacak mı? Hayır

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

emektar
28-03-2013, 00:15
NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş. / NUHCM [] 27.03.2013 21:22:30

AÇIKLAMA:
Şirketimizin 27.03.2013 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında;
a) Yönetim Kurulu Başkanlığına Tevfik BİLGİN'in seçilmesine,
b) Üyelerimizden Mustafa YALÇIN ve Hasan SEZER'in Denetimden sorumlu komite üyeleri olarak; Yılmaz KÜÇÜKÇALIK, Sinan YURTBİLİR, Hakkı ARIKAN, Mustafa YALÇIN, Hasan SEZER'in Kurumsal Yönetim Komitesi üyeleri olarak seçilmelerine, görev alanları ve çalışma esaslarına daha sonra belirlenerek kamuya açıklanmasına karar verilmiştir.

emektar
28-03-2013, 00:44
27.03.2013 Olağan Genel Kurul Sonuç Bildirimi...
aşağıdaki tutanakları okumanızı tavsiye ederim...
okuduktan sonra Tvfik Bilgin in niye getrildiği daha iyi anlaşılacaktır...
NUHUN GEMİSİ İÇTEN İÇE SU ALIYORMUŞ HABERİMİZ YOKMUŞ.

http://www.kap.gov.tr/yay/Sorgu/SorguBildirimSonuc.aspx?kaynak=slink&sirketID=1042&paketTipi=-2
5- Ek-1-NuhEskiyapan-Tutanak.pdf
6- Ek-2-Partaş-Tutanak.pdf

emektar
28-03-2013, 01:17
5 ve 6. tutanakları okuduğumda şirketin iyi yönetilmediği anlaşılıyor....
tevfik bilgin başkanlığında yeni yönetimin yapacağı işler...varlık satışı yoluyla veya
bağlı ortaklarından nuh gayrımenkul------nuh enerji ve nuh yapı gibi çıkarılmış sermayasi yüksek olan
şirketlerin halka arzedilip gelen para ile yüksek faizli banka borçlarının kapatılması ve finansal ihtiyaçların
öz kaynaklardan temini yoluna gidilmesi....
herşeyden önemlisi şeffaf bir yönetim....
yeni yönetimin alacağı kararlar hisse fiyatını etkileceği kesin...hepsini bekleyip göreceğiz...
bu yazımı arşivden bulup buraya inşallah yapıştıracağım...
tevfik bilgin ayrılırsa bende hisseyle vedalaşırım...

carkos
28-03-2013, 11:47
28/03/2013 10:46:28 ***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( ŞGBF-Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri )

***NUHCM***NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş.( ŞGBF-Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri )
Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri
Adı Soyadı Görevi Mesleği Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler Ortaklıktaki Sermaye Payı (%) Temsil Ettiği Pay Grubu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Olup Olmadığı Yer Aldığı Komiteler ve Görevi
Tevfik Bilgin Yönetim Kurulu Başkanı Yönetici - - 0 - Bağımsız Üye Değil
Nurullah Eskiyapan Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Yönetim Kurulu üyesi Tapeten Mensucat A.Ş, Nasa Gıda Sanayi A.Ş, Katmer Un Sanayi A.Ş şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı 0 - Bağımsız Üye Değil
Fikret Eskiyapan Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Yönetim Kurulu üyesi Nuh'un Ankara Makarnası A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi, Merkez İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı 0 - Bağımsız Üye Değil
Nuh Eskiyapan Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Yönetim Kurulu üyesi 0 - Bağımsız Üye Değil
Levent Yurtbilir Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Yönetim Kurulu üyesi Nuh'un Ankara Makarnası A.Ş.'de İcra Kurulu Üyesi 0 - Bağımsız Üye Değil
Sinan Yurtbilir Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Yönetim Kurulu üyesi Gayrimenkul Sektöründe faaliyetleri bulunmaktadır. 0 - Bağımsız Üye Değil Kurumsal Yönetim Komite Üyesi
B.Gökberk Hisarcıklıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Yönetim Kurulu üyesi Eskihisar Şirketler grubu yönetimindedir. 0 - Bağımsız Üye Değil
Yılmaz Küçükçalık Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı - Küçükçalık Şirketler Grubu yönetim kurulu eş başkanı, Emintaş Emlak İnşaat, Lüks Kadife A.Ş., Birlik Mensucat A.Ş. Şirketleri yönetim kurulu üyesi, Kent Meydanı İnşaat Yatırım ve Yönetim Adi Ortaklığı icra ve yönetim kurulu üyeliği 0 - Bağımsız Üye Değil Kurumsal Yönetim Komite Üyesi
Hakkı Arıkan Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Yönetim Kurulu üyesi İkramlar Gıda A.Ş.Yönetim kurulu başkanı 0 - Bağımsız Üye Değil Kurumsal Yönetim Komite Üyesi
Mustafa Yalçın Yönetim Kurulu Üyesi Mali Müşavir Yönetim Kurulu üyesi AK-KA İnşaat Turizm A.Ş. ve Sağlık Kaynak Suyu A.Ş. Genel Koordinatörü 0 - Bağımsız Üye Denetimden Sorumlu komite ve Kurumsal Yönetim Komite üyesi
Hasan Sezer Yönetim Kurulu Üyesi Yönetici - TMSF Başkanlık Müşaviri 0 - Bağımsız Üye Denetimden Sorumlu komite ve Kurumsal Yönetim Komite üyesi

IMKB

emektar
28-03-2013, 17:56
http://www.mavikocaeli.com.tr/yerel/nuh-cimentonun-genel-kurulu-yapildi-h175737.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

alevli adam
28-03-2013, 18:06
[QUOTE=emektar;8609564]http://www.mavikocaeli.com.tr/yerel/nuh-cimentonun-genel-kurulu-yapildi-h175737.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter[/Q
Hayırlısı olur inşaallah taşları yerine oturturlar o kadar insanın ahını almazlar

cüneytt
28-03-2013, 22:15
5 ve 6. tutanakları okuduğumda şirketin iyi yönetilmediği anlaşılıyor....
tevfik bilgin başkanlığında yeni yönetimin yapacağı işler...varlık satışı yoluyla veya
bağlı ortaklarından nuh gayrımenkul------nuh enerji ve nuh yapı gibi çıkarılmış sermayasi yüksek olan
şirketlerin halka arzedilip gelen para ile yüksek faizli banka borçlarının kapatılması ve finansal ihtiyaçların
öz kaynaklardan temini yoluna gidilmesi....
herşeyden önemlisi şeffaf bir yönetim....
yeni yönetimin alacağı kararlar hisse fiyatını etkileceği kesin...hepsini bekleyip göreceğiz...
bu yazımı arşivden bulup buraya inşallah yapıştıracağım...
tevfik bilgin ayrılırsa bende hisseyle vedalaşırım...

emektar hocam; bu dediklerinizi biz 3 senedir diyoruz...geçmişe doğru okursanız görürsünüz...

bilenler bilir..yaza yaza ihtiyarı (a.şahinoğlunu) gönderttik....bakmayın bu sıralar buraya takılmadığımıza, bekliyoruz...bakalım t.bilgin ne yapacak.

bol kazançlar.

ötekiben
29-03-2013, 11:04
nuhun gemisinin başına adam gibi bir adam gelmiştir bundan sonrası ky için iyi olur diye düşünüyorum................tevfik bilgin iyi bir yöneticidir................

great-falcon
29-03-2013, 11:05
dehleyin artık şu kağıdı...

KURTBEY
29-03-2013, 11:07
Kır zincirlerini proleterya :he: Ma'şallah,böle devam..