PDA

View Full Version : INDES - Index bilgisayar

Pages : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

iwontsmoke
23-09-2010, 14:04
''fırsatını bulsa (endex göçse mesela) fiyatı düşürmekten mutlu olur patron..işine geliyor çünkü..''
dün gece yazdıgım yazının içinden bir cümle yukarda..ilk seans tesadüf bu ya, endexin uzun süre sonra %1,5 kadar düşecegi tuttu..indes ne yaptı?..%3,85 düştü..bir ara %6 ya kadar verdiler..

zamanı gelince 7 de olur 10 da olur bu kagıt..ama patron piyasa degerinin artmasını istemiyor şimdilik..boşuna kendinizle sinir savaşına girmeyin diye yazıyorum bunları..sadece gerçekleri algılayıp ona göre yorum yapalım..hayali çakallar üretip, paramızın peşinde oldugunu sandıgımız adamların halüsinasyonunu görmeyelim..
bu yazdıklarım kagıdı satın demek degil tabii..çünkü yunanlılarla çok önceden bizim çok sonra haber alacagımız bir fiyatta devir anlaşması yapılır,kagıt sebepsiz bir trende başlar görünür..belli bir yerinde açıklama yapılır..trend epeyce yol almıştır ve yeni giren az bir kara çıkar,bir daha da üstten almaz, bakar kalır..çogu kişi ise hiç girmez..kagıdı geçmişte alıp satmış, bıkmış olanlar..kagıt onları ikna edip,algılarını degiştirincede iş işten geçmiş olur..
o yüzden satmak veya tutmak yatırımcının kendi tercihi..ama niye tuttugunu bilmek lazım.sorunları biliyor olmak ve önceki sayfalarda yazılan gibi endex 51 den 61 e gitti bizim uyuz yattı kaldı deyip şaşırmamak lazım..bu kagıdı tutuyorsak olacakları biliyor gibi tutmak lazım..1 sene içinde 1,5 görmesi de, 7 lira görmeside sürpriz degil diye tutmak lazım.çok uzun vadeci varsa şirketi yakından bilen biri olarak şunu söyleyebilirim,bu kagıttan bir servet kazanabilir..ama 5 ama 10 yıl sonra..tıpkı 7 yıl önceki koza davetiyenin durumu gibi bu kagıt şimdilik..bir altın madeni aldılar,kapatıldı açıldı,tekrar 3 ay kapalı kaldı açıldı kapatıldı mahkemeler vs.kagıt gunlerce hem tavan hem taban..bir yanda çevreciler bilmem ne derken kagıt çok süründü,bıktırdı..sonra ayakbaglarından kurtulunca, girişimci ve zeki patronlarının da sayesinde kagıdı 7 yıl önce almış ve sabretmiş biri zirvelere yakın sattysa servet kazandı..20 kuruşlardan 6 liralara 30 kattan fazla gitti kagıt 3 senede..burada sabır sabır diyen bir arkadaşımız var devamlı..eninde sonunda o haklı çıkacak uzun vadede..ayakbagı olmayan dgate i 80 kuruştan 7 lira yapan(izin veren) de bu patron..zamanı geldiginde indese de yolu açacak..ama o zamanı kendi de bilmiyor şu anda..

zdx
23-09-2010, 23:43
Kardeş çok saçma sapan örnekler vermişsin kusurabakma.Aç biraz oku koza ve ipmatın sahipleri kimdir nedir necidir.0,20 kuruşken ne iş yaparlarmış sonra Allah nasıl yürü ya kulum demiş.Ha bunların cvbını bulamıyorsan da hiç yukarıdaki gibi bir yazı yazma.Yine verdim indesleri yukarıdan keyfim çekerse alırım.alamazsamda yukarı giderse zerre üzülmem.bu kağıdı iştiraki dgate ile bile hareket olarak kıyaslamak elma ile armut kadar da farklı bişeydir.neden?biraz durup düşünün.

not:Patronun dgate e izin verdiği falan yok.hatta oradaki kalın abi kimse üzerine oynuyorlar ama adam her gelen malı karşıladı.üzerine giyotin olarak halka arz haberini salladılar.abi bana mısın demedi.ne zaman indeside tahtadaki çapulcuların elinden amma patron amma dgate teki gibi kalın bir abi gelir alır işte o zaman o yukarıda yazdığınız rakamlar ulaşılabilir olur.yoksa şimdilik hayalden öteye gitmez bence.bişeye de dikkatinizi çekeyim benim derdim şirketle değil şirket 10 numara şirket mali açıdan lafımız yok ama tahtadakiler ne iş yapar onu hiç sormayın bende cvp vermeyeyim.

iwontsmoke
24-09-2010, 01:09
not:Patronun dgate e izin verdiği falan yok.hatta oradaki kalın abi kimse üzerine oynuyorlar ama adam her gelen malı karşıladı.üzerine giyotin olarak halka arz haberini salladılar.abi bana mısın demedi..

ayrıntılı olarak bişeyler yzıcaktım ama yukarıdaki lafa tekrar bakınca üstüne cvp yazmak gelmedi içimden..borsada patrondan habersiz(izinsiz) bir kagıdın gidemeyecegini bilmeyecek birine ne anlatabilirim..siz canlandırmaları yapın kendi dünyanızda,kalın abiler,çakal kurumlar betimleyin ve istediginiz zaman indesi alın, patronun kafasına vurmak için..ama benim yazıma cvp yazmayın bir daha..

amutlu
24-09-2010, 01:52
ayrıntılı olarak bişeyler yzıcaktım ama yukarıdaki lafa tekrar bakınca üstüne cvp yazmak gelmedi içimden..borsada patrondan habersiz(izinsiz) bir kagıdın gidemeyecegini bilmeyecek birine ne anlatabilirim..siz canlandırmaları yapın kendi dünyanızda,kalın abiler,çakal kurumlar betimleyin ve istediginiz zaman indesi alın, patronun kafasına vurmak için..ama benim yazıma cvp yazmayın bir daha..

arkadaşım yazdıkların akla ve mantığa uygun.siz yinede yazın ..bizim için yazın...'balık bilmezse halik bilir' sevgiler saygılar...

zdx
24-09-2010, 10:16
Sayın Amutlu kusurabakma İwontsmoke arkadaşımızın cvbını anladım ama seninkini inan ki anlayamadım.Ne yazmışız şirketi mi kötülemişiz.Kağıtta nerelerde ne işlem yaptığım bile açık açık yazmışım zaten 3 kez trade ettim.bu tradelerde de oran olarak indes endekse eşlik etmese bile ben endeksin yüzde olarak getirisinden allah bereket versin bu 3 trade toplamında daha fazlasını yaptım.neyi yanlış yapmışım anlayamadım açıkçası.hatta bırakın kendimi yaklaşık aynı oranları 1kaç eş dosta dahi kazandırdım.bazılarında hisse hala var.bu kağıdı alırken trade etmek aklımda bile yoktu ama ben de tahtada yapılanı anlayacak kadar bu işlerin içindeyim değerlendirdim.şimdi elimde indes yok ama inanın kağıt alsa başını gitse hepiniz adına sevinirim 1 gr üzülmem ve hayıflanmam.

not:Topiclerde bir kişiye cvp verirken hepinize en az o kişinin 3-5 mesajını okumanızı tavsiye ederim.İwontsmoke lafım yok ben ona yazdım o da bana yazmış.ama biraz derin düşünürse yazdıklatımın hissede olanların aleyhine değil lehine olduğunu anlayacaktır.

Rakun
24-09-2010, 16:20
spk haftalık bültende, grup şirketi olan despec bilgisayar halka arz başvurusunda bulunduğu görülüyor...geçen hafta açıklanmış ama kimse yazmamış foruma....

hayırlı olsun...

Rakun
24-09-2010, 16:40
http://img844.imageshack.us/img844/8558/despec.png (http://img844.imageshack.us/i/despec.png/)

Rakun
24-09-2010, 16:49
http://www.index.com.tr/grup/despec.asp

index' in internet sitesinden despec hakkında şu bilgiler var....

zdx
24-09-2010, 17:09
Buna rağmen 2,28 mi bence dicek kelime yok.herkesin batık firma dediği escom bile yakaladı fiyat olarak.iyi ki bu haberi görmemişim elim gitmez satamazdım yoksa.:) Ama azıcık delikanlı olsunlar şu dgate te de yapacaklarını açıkladıkları halka arzı da resmileştirsinler.tabii niyetleri gerçek ise.

karya
27-09-2010, 13:24
herkes ölü taklidi yapıp sessiz kalıyorsa heran birşeyler hortlayabilir demektir. Ses ve hareket hızlı gelebilir.

zdx
27-09-2010, 17:04
1 escom = 2,34 bir indes = 2,28. escomun indesi fiyat seviyesi olarak yakalayabileceğini daha önce özelden buradaki bir arkadaşa yazmıştım.eminim yazdığım gün arkadaş bişey demedi ama masa sandalye escomla indesi kıyaslıyor diye bir tebessüm etmiştir.Karya kardeş ölü taklidi yaparken gerçekten ölmez umarım.:)

amutlu
27-09-2010, 23:52
' Bizden lot bekleyen anasından emzik beklesin'...derdi . bir arkadaş aynen onun dediği gibi. köpeksiz köyde değneksiz geziyorlar.bir baba yiğit aranıyor....

zdx
28-09-2010, 10:32
Arkadaşım adamlar kimsenin malının falan peşinde değil.(Zaten mal ellerinde.) eğer öyle olsa bana 888 . kez aşağıdan alım imkanı tanımazlardı.Tahtada yapılan açıkça şudur ister inanırsınız ister inanmazsınız.Birileri patrondan almış icazeti onun üzerine gelmeyeceğini biliyorlar amaç tahtayı p.ç etmek ki sen ben soğuyalım kağıttan.şeker geliyor 2,30 kaldırıyor aynı şeker her daim gün sonuna kadar 2,29 a satıcı.her gün bir başka kurum aynı şeyi yapıyor.ne aşağı düşürülürken mal alınıyor ne de yukarı çıkılırken mal alınıyor tahtadan ciddi anlamda.bu kadar düzgün bir şirketin tahtası bu kadar dandik olsun olacak iş değil.

zdx
28-09-2010, 17:37
escom=2,51,indes =2,28 bir de % 10 fark koydu.Sen bu işi bilmiyorsun Erol abi.

Rakun
29-09-2010, 17:26
kimsenin ayazağadaki arsa fiyatlarından haberi yok anlaşılan...

10 liralık bir cüzdan düşünün içinde 300 lira olsun...kaça satarsınız bu cüzdanı...???

zdx
29-09-2010, 17:46
Rakun kardeş seans sonu 2,29 a satıyorlardı.(Escom=2,78) :) Ah Erol abi ah!

Ünlü bir borsacı demiş bir hissenin fiyatı ancak ona başkasının ödemeye razı olduğu fiyattır.:)

not:Ama ne olursa olsun bugün + kapadı fiyat olarak indes.bu bile başarıdır.

Rakun
30-09-2010, 00:04
http://img716.imageshack.us/img716/7039/emlak.png (http://img716.imageshack.us/i/emlak.png/)

Rakun
30-09-2010, 00:15
http://img153.imageshack.us/img153/9784/emlak2.png (http://img153.imageshack.us/i/emlak2.png/)

Rakun
30-09-2010, 12:15
geçen bilanço döneminde dolar fiyatı 1.57 olduğu için yüksek kambiyo zararı yazmıştı....şimdi tam tersi dolardaki düşüş bilançoya kar olarak yansıyacak...dolayısıyla bu dönem yüksek kar gelmesi muhtemeldir....

Rakun
30-09-2010, 12:19
Rakun kardeş seans sonu 2,29 a satıyorlardı.(Escom=2,78) :) Ah Erol abi ah!

Ünlü bir borsacı demiş bir hissenin fiyatı ancak ona başkasının ödemeye razı olduğu fiyattır.:)

not:Ama ne olursa olsun bugün + kapadı fiyat olarak indes.bu bile başarıdır.

kardeş,,,

erol abiyi fazla takma ....sana 40 bin m2 arsayı bonus olarak veriyor....daha ne istiyorsun...

BEYPAZARLI
30-09-2010, 14:25
Halka Arz Hisse Senetleri Piyasası Halka Arza Karar Verme Halka Arza Hazırlık 7 Adımda Halka Arz Halka Arz ve Satış Yöntemleri Halka Arz Yöntemleri Satış Yöntemleri Ön Talep ve Ek Satış
Maliyetler Zaman Çizelgesi Danışma Hatları İşlem Görme Başvuruları Belirlenen Halka Arzlar Gelişen İşletmeler Piyasası GİP'te İşlem Görmenin Faydaları GİP'te Halka Arz ve Tahsisli Satış GİP'te İşlem Görme Süreci GİP'te Satış Yöntemleri GİP'in Şirketlere Sunduğu Avantajlar HSP-GİP Başvuru Farkları Maliyetler Danışma Hatları
Halka Arz İzahnameleri Hisse Senetleri Tahviller Borsa Yatırım Fonları Varantlar
Borsada İşlem Görme Hisse Senetleri Hisse Senetleri Piyasası Ulusal Pazar Kotasyon Kriterleri Şirketler Yatırım Ortaklıkları Pazar Ücretleri Başvuru Belgeleri İkinci Ulusal Pazar Pazara Kabul Pazar Ücretleri Başvuru Belgeleri Yeni Ekonomi Pazarı Pazara Kabul Pazar Ücretleri Başvuru Belgeleri Gelişen İşletmeler Piyasası GİP'te İşlem Görme GİP Listesi'ne Kabul Başvurusu GİP Listesi'ne Kabul Kriterleri Başvuru Bilgi ve Belgeleri GİP'te İşlem Görmeye Başlama GİP Listesi Ücretleri Piyasa Danışmanlığı Danışman Olabilecek Şirketler Piyasa Danışmanı Listesi Tahviller Kotasyon Kriterleri Kot Dışı Borçlanma Araçları Pazar Ücretleri Başvuru Belgeleri Borsa Yatırım Fonları Kotasyon Pazar Ücretleri Başvuru Belgeleri Varantlar Kotasyon Pazar Ücretleri Başvuru Belgeleri SPK Kaydındaki Şirketler İşlem Görme Kriterleri Pazar Ücretleri Başvuru Belgeleri
Şirketlerin Yükümlülükleri Hisse Senetleri Piyasası Kamuyu Aydınlatma Temettü Dağıtımı Kurumsal Yönetim Bağımsız Denetim Gelişen İşletmeler Piyasası Bağımsız Denetim Kamuyu Aydınlatma Temettü Dağıtımı Piyasa Danışmanı İle Anlaşma Kurumsal Yönetim
HİSSE SENETLERİ

Şirket Başvuru Tarihi Sermaye ve Halka Arzı Planlanan Sermaye Oranı
Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş. 05.07.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:13.912.500 TL Halka açılma oranı:%20
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 17.08.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:2.500.000.000 TL Halka açılma oranı:%25
Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 25.08.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:175.000.000 TL Halka açılma oranı:%28,75
Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 27.08.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:224.000.000 TL Halka açılma oranı:%28,93
Global Menkul Değerler A.Ş. 03.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:40.000.000 TL Halka açılma oranı:%33,33
Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret A.Ş. 16.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:11.500.000 TL Halka açılma oranı:%39,35
İhlas Yayın Holding A.Ş. 16.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:200.000.000 TL Halka açılma oranı:%25
Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 17.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:20.000.000 TL Halka açılma oranı:%30
Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. 20.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:139.300.000 TL Halka açılma oranı:%13,05
Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş. 28.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:12.500.000 TL Halka açılma oranı:%24

BEYPAZARLI
30-09-2010, 14:28
indes DESPEC BİLGİSAR PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş NİN HALKA ARZI İÇİN 16,09,2010 DA İMKB YE BAŞVURDU

HİSSE SENETLERİ

Şirket Başvuru Tarihi Sermaye ve Halka Arzı Planlanan Sermaye Oranı
Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş. 05.07.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:13.912.500 TL Halka açılma oranı:%20
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 17.08.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:2.500.000.000 TL Halka açılma oranı:%25
Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 25.08.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:175.000.000 TL Halka açılma oranı:%28,75
Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 27.08.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:224.000.000 TL Halka açılma oranı:%28,93
Global Menkul Değerler A.Ş. 03.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:40.000.000 TL Halka açılma oranı:%33,33
Despec Bilgisayar Pazarlama ve Ticaret A.Ş. 16.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:11.500.000 TL Halka açılma oranı:%39,35
İhlas Yayın Holding A.Ş. 16.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:200.000.000 TL Halka açılma oranı:%25
Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 17.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:20.000.000 TL Halka açılma oranı:%30
Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. 20.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:139.300.000 TL Halka açılma oranı:%13,05
Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş. 28.09.2010 Halka arz sonrası Şirket Sermayesi:12.500.000 TL Halka açılma oranı:%24

Rakun
30-09-2010, 15:17
BEYPAZARLI...şunu karman çorman yazacağına despec halka açılıyor desen ...birde güzel bir yorum yazsan kardeşim...sil şunları bi zahmet..........

BEYPAZARLI
30-09-2010, 16:14
BEYPAZARLI...şunu karman çorman yazacağına despec halka açılıyor desen ...birde güzel bir yorum yazsan kardeşim...sil şunları bi zahmet..........

Haklısın dostum,
özellikle İMKB nin sayfasından kopyaladım ki,tereddütler olmasın diye.
YORUM:
geçen yükselişte 1,525,000 lotu olanlar herhalde despec'in halka arzedile-ceğini biliyorlardı diyelim yeter...

amutlu
30-09-2010, 23:18
Bizim, uyuyan TOSUBAĞA A gurubu hisseleri içine girmiş nasılsa..eee kafayı çıkar bir bak..endex nereye gelmiş.beygirler neredeyse son düzlüğe girmiş..hala uyuyorsun.istersen onları yakalayabilirsin..uçan TOSUBAĞA olabilirsin..eee hadi , hadi , hadi gari ..

Rakun
01-10-2010, 14:09
4 ekimde ayazağa mevkiinde bir ihale daha var..............şimdilik piyasa bu ihalelere kayıtsız kalıyor...........halbuki indesin değeri konusunda çok açık örnekler bunlar....................

BEYPAZARLI
04-10-2010, 11:23
İndes despec bilgisayarın halka arzı için İMKB ye başvuruyu yaptı.
Despec bilgisayarın internet sitesindeki yatırımcı bölümünün izahname
kısmında :
SERMAYE:11,500,000 tl olacak.
halka açıklık oranı % 39,35
halka arzedilecek hisse sayısı:4,525,000 lot
talep toplama:14-15 ekim 2010
İMKB ye kotasyonu:20 ekim 2010
İMKB de işlem görme tarihi:22 ekim 2010 olarak gözüküyor.

Hayırlısı bakalım!...

Rakun
04-10-2010, 15:25
Elektronik devi, yerli tasarımla ev aletleri sektörüne girdi

Türkiye'de yılda yaklaşık 600 bin çift evleniyor. Özellikle yaz aylarında artan nikâh
trafiği birçok sektöre olduğu gibi ev aletleri pazarına da hareketlilik getiriyor.

Mevcut şirketler yeni ürünleri müşterilerin beğenisine sunarken pazar yeni bir oyuncuyla
tanıştı. Türkiye'nin en büyük elektronik dağıtım şirketi Index, tamamen Türk tasarımı
olan ev aletlerini 'Homend' adıyla tüketiciyle buluşturdu. Markanın basına tanıtıldığı
toplantıda konuşan Homend Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, "5 milyon dolarlık
yatırımla ev aletleri pazarına giriyoruz. Ürünlerimiz yurtdışında üretilecek ancak
Ar-Ge'si Türkiye'de yapılacak. Tamamen Türk ev hanımlarını düşünerek yapılan tasarımlarımız
kullanım kolaylığı sağlayacak." dedi. Son tüketiciyle buluşmamayı kendilerinin kırmızı
çizgisi olarak tanımlayan Bilecik, ürünlerin Türkiye'de üretilmesinin kendilerini
heyecanlandırmadığını ancak tüm yatırımın yoğunlaştığı tasarım fabrikası sayesinde
pazarda fark oluşturacaklarını vurguladı.

Homend Genel Müdürü Hakan Koçer ise halihazırda 60 markanın rekabet ettiği pazara
sadece tasarıma bakarak markalarının algılanabileceği farklı ürünler sunacaklarını
kaydetti. Marka, ürünlerini Çin'de üretiyor. İlk aşamada ütü, mutfak aletleri, elektrikli
süpürge ve kişisel bakım aletleri ürün kolunda 36 tasarımını piyasaya sürüyor. Bir
sonraki aşamada özel tasarımlar ve internet paylaşımlı elektronik aletler üzerinde
çalışmalar yapılacak. Markanın çatı kuruluşu Index 5,6 milyar dolarlık teknoloji
dağıtım pazarında 2010 sonu itibarıyla 1 milyar 135 milyon dolar ciro hedefliyor.
Bünyesinde 6 şirket bulunduran firma, 21 yıllık geçmişe sahip. Kâğıthane'deki 20
bini kapalı olmak üzere 40 bin metrekarelik tesise sahip. 200 markanın 25 bine yakın
ürününün dağıtımını gerçekleştiriyor. Bu arada ev aletleri pazarının büyüklüğü ise
1,7 milyar lira.

RAKAMLARLA INDEX
Çalışan sayısı 480
Pazar payı yüzde 23
2009 ciro 1 milyar 26 milyon dolar
2010 tahmini ciro 1 milyar 135 milyon dolar
Bayi sayısı 7 bin 400
Grup şirketleri Datagate, Despec, Netec, Neotech, Teklas ve Homend

Rakun
04-10-2010, 15:59
http://www.homend.com.tr/

yeni şirketin internet sitesi...

Synergy
04-10-2010, 21:41
iyi aksamlar,

http://i807.photobucket.com/albums/yy355/sunenergy/INDES110_134-1.jpg

zdx
06-10-2010, 09:38
Yabancı 75 bin lot mal vermiş.

BEYPAZARLI
11-10-2010, 09:43
685 - 11.10.2010 09:26:00 - despec, halka arz gelırıyle kırtasıye sektorune gırecek-dunya
dunya gazetesının haberıne gore;ındex grup, ımkb`ye bır sırketını
daha getırıyor. Grubun tuketım malzemelerı sırketı despec bılgısayar,
halka arzın ardından kırtasıye sektorune gırecek. Sırket bu alandakı
satıon alma fırsatlarını da degerlendırecek.

Gazetenın ınternet sıtesınde konuyla ılgılı olarak bugun yayınlanan
haber asagıda bulunuyor:

`gectıgımız gunlerde hısselerını borsa`ya acmak ıcın ımkb`ye basvuran
ındex grup sırketlerınden despec bılgısayar, halka arzdan elde edılen
gelır ıle kırtasıye sektorune gırecek. Bu anlamda sırket satın alma
fırsatlarını degerlendırecek.

Sırket eylul ayında halka acılmak ıcın spk`ya basvurmustu. Despec`ın
odenmıs sermayesı 11 mılyan lıradan 11.5 mılyon lıraya cıkarılacak.
Artırılan sermayenın yanında 4 mılyon 25 bın lıra nomınal degerlı hısse
de ortak satısıyla halka arz edılecek. Oyak yatırım`ın lıderlık yapacagı
halka arz, ortaklar arasında esıt oranda yapılacak. Despec, grubun 3. ımkb
sırketı olacak.

ındex grup ceo`su erol bılecık, despec bılgısayar`ın sırketın faalıyet
konusuyla ılgılı olarak, `genıs yelpezanın sektorel tanımında su benzetmeyı
yapıyoruz. ındex araba ıse, despec de benzındır` dedı. Bu yapısı nedenıyle
despec`ın krızlerde de cok ıstıkrarlı olduguna degınen bılecek, sırketın
tuketım malzemelerı (toner, murekkep kartus, serıt, yedekleme urunlerı,
kagıt urunlerı, aksesuar vb) sektorunde faalıyet gosterdıgını kaydettı.
Bılecık, bu yıl ıcınde yapılmasını bekledıgı halka arz sonrasında sırketın
kırtasıye sektorune de gırecegı bılgısını verdı. Bılecek, sırketın halka
arz nedenlerı ve planları hakkında su bılgılerı sıraladı:

`sırket faalıyetlerının reel buyumesı sonucu gereken fon ıhtıyacının
gıderılmesı halka arz nedenlerımızın basında gelıyor. Ayrıca sektordekı
reel buyumeye baglı olarak, karlılıgın artırılması ve ozellıkle orta ve
kucuk olceklı kucuk cıro yapan musterılere daha ıyı hızmet verılebılmesı
elektronık tıcaret alt yapısının (b2b) guclendırılmesı de onemlı bızım
ıcın. Ote yandan, bılısım sektorunun tuketım malzemelerı ıhtıyacını yerlı
uretım malları ıle desteklemek amacı ıle, bu alanda bılgısayar aksesuarları
basta olmak uzere yenı yatırım fırsatlarının takıp edılmesı ve fırsatların
degerlendırılmesı de halka acılmamızın en onemlı nedenlerı arasında. Halka
arz sonrası sırketımızın buyume hedef ve amaclarına uygun olabılecek basta
kırtasıye kanalı olmak uzere, sırket satın alınması fırsatlarını
degerlendırecegız` dedı.

4,2 mılyon net kar yuzde 40 pazar payı

2009 yılını 131,2 mılyon lıralık satıs gelırı rakamıyla yuzde 18`lık buyume
ve 7,6 mılyon lıra net karla kapatan sırket, bu yılın ılk altı ayında
4,2 mılyon lıra net kar elde ettı. Sırket bu yılın ılk yarı yıl sonuclarına
gore 66,8 mılyon lıra satıs gelırı elde ettı. 2009 yılında 84 mılyon dolar
cıro elde eden sırket, bu yıl yuzde 10 buyumeyı hedeflıyor. Erol bılecek,
sırketın tuketım malzemelerınde (aksesuar harıc) yuzde 40 pazar payına sahıp
olduguna degındı.

Eglence aksesuarlarında bu yıl uzmanlastık

2010 yılının urun portfoylerıne onemlı katılımların saglandıgı bır yıl
olduguna degınen bılecık, `ozellıkle tuketım malzemelerınde aksesuar dıye
bahsettıgımız urunler vardır. Sektorde temel olarak uc amac vardır. Teknolojı
ıs ve egıtım ıcın kullanılır. Ama bır de eglence ıcın kullananlar da vardı.
Bu anlamda aklınıza gelebılecek butun eglence aksesuarları (mouse, oyun ıcın
kullanılan konsollar gıbı) konusunda uzmanlastık` dedı.

Onumuzdekı yıllarda bt`de halka arzlar artacak

erol bılecık, despec`ın borsa`da 8. Bılısım sırketı olacagına degınerek,
onumuzdekı yıllardan ıtıbaren bu sektorde halka arzların artacagını
kaydettı. Bılecık, `grup sırketlerı olarak ımkb`dekı bılısım teknolojı
sırketlerınde toplam butunun kucuk parcasıyız. Yabancı yatırımcıların
henuz cok az dıkkatını cekıyoruz. Fakat bu trend yıl sonu ıtıbarıyle
degısecek. Farkındalık farklı yere gelecek` dedı. Bılecık, sektorde
halka arzların onumuzdekı yıllarda artacagını da sozlerıne ekledı.

Dusuk kur olumlu ama ıstıkrarlı dolar ıstıyoruz

bılısım teknojılerı sektorunde yogun bır rekabetın oldugunu belırten erol
bılecek, dusuk kurun sırketı olumlu etkılendıgınden bahsettı. Bılecık,
`a`dan z`ye her seyı ıthalat yapıyoruz. Tuketım malzemelerının her seyı
ıthalatla yapılıyor. Bu nedenle dusuk kur, talebe yardımcı olması acısından
onemlı. Ama sureklı dusmesı veya yukselmesı degıl de kurun ıstıkrarlı olması,
kur polıtıkası acısından en buyuk fayda saglayan yapı olur` dıye konustu.

Dubaı seyhı al maktoum despec`le ımkb`ye gelıyor

despec bılgısayar`da ındex`ın patronu erol bılecık aılesı ıle despec group
bv yuzde 50`ser oranda ortak konumda. 1998 yılında merkezı despec bılgısayar
ıle ortaklık kuran hollanda`da bulunan despec group bv`nın yuzde 70 hıssesı
ıse 2007 yılında dubaı seyhı al maktoum`un ortagı oldugu dubaı ınternatıonal
fınancıal centre (dıfc) ısımlı kurulus tarafından satın alındı.

2011`de turkıye sıcrama yapabılır
ındex grup cıft hane buyuyebılır

erol bılecık, ındex grup olarak yıl basında belırlenen yuzde 11`lık buyume
hedeflerı dogrultusunda ılerledıklerını ve hedefte bır sapmanın soz konusu
olmayacagını soyledı. 6 aylık sonuclarının bunu destekledıgıne degınen
bılecek, `yılsonunda yuzde 10 ve uzerınde buyuruz. Hatta 1.50 lıradan
1.42`lere dusen dolar kuru ıle bu rakam daha yuksek cıkabılır` dedı. 2011
yılında turkıye`nın sıcrama yapabılecegını, ozellıkle yılın ıkıncı yarısında
daha da basarılı olunacagını tahmın eden bılecık, `bız de grup olarak 2011
yılında yuzde 10`un uzerınde cıft hanelı buyuyebılırız` dedı.

BEYPAZARLI
12-10-2010, 10:14
Normal şartlarda bir değişiklik olmaz ise DESPEC Bilgisayarın halka arzı kasım ayının ilk haftasında gerçekleşebileceğini zannediyorum.

zdx
12-10-2010, 13:53
Yok ben Erol abinin yerinde olsam despec halka arzını kasımın 2. haftasına denk getiririm.Arada da o hafta dolardaki düşüşten kaynaklanan iyi bir 9 aylık bilanço açıklar indes yaslarım millete malı...Sesli düşündüm

BEYPAZARLI
12-10-2010, 14:36
Yok ben Erol abinin yerinde olsam despec halka arzını kasımın 2. haftasına denk getiririm.Arada da o hafta dolardaki düşüşten kaynaklanan iyi bir 9 aylık bilanço açıklar indes yaslarım millete malı...Sesli düşündüm

Seni mi kıracaklar dostum!
birinci değil ikinci hafta olsun...
Bu beklentiler olduktan sonra...

BEYPAZARLI
12-10-2010, 15:23
Beklenti üzerine beklenti...
Şirketi DESPEC i halka arz ediyor,
piyasada özellikle dizüstü bilgisayar satışlarında rekorlar kırılıyor,
dolar tepetaklak 1,40 larda,
2010/9 aylık bilançoların açıklanması dönemine girilmek üzere,
şirket kırtasiye alanına yöneliyor,
ayrıca 2011 de bir şirketin daha halka arzı gündemde...

bize de sabır düşüyor.

BEYPAZARLI
13-10-2010, 09:50
540 - 13.10.2010 07:49:42 - dubaı seyhı el maktum ıle ındeks bılgısayar sahıbı bılecık`ın ortak oldugu despec bılgısayar borsaya gelıyor-sabah
sabah gazetesının haberıne gore;ust uste rekorlar kıran ımkb halka
acılmak ısteyen sırketlerın de ıstahını kabartıyor. Dubaı seyhı el
maktum ıle ındeks bılgısayar sahıbı erol bılecık`ın ortak oldugu
despec bılgısayar borsaya gelıyor

gazetenın ınternet sıtesınde konuyla ılgılı olarak bugun yayınlanan
haber asagıda bulunuyor:

`anayasa referandumu oncesınde baslayan hızlı yukselısını arada soluk alarak
devam ettıren ve kırılmadık rekor bırakmayan ıstanbul menkul kıymetler borsası
(ımkb) dubaı seyhı el maktum`u da cezbettı. Maktum ıle ındeks yonetım kurulu
baskanı erol bılecık`ın yuzde 50`ser hısseyle ortak oldugu despec bılgısayar,
halka acılmaya karar verdı. Sırketın yuzde 39.35`ının yıl sonuna kadar halka
arz edılmesı planlanıyor.
Bolgede buyuyecek halka arz sonrasında
bılecık ve maktum`un despec bılgısayar`dakı esıt ortaklıgı korunacak. Despec
bılgısayar, oyak yatırım`ın lıderlıgını yapacagı halka arz sonrasında
turkıye`nın yanında surıye, ırak, bulgarıstan ve romanya gıbı bolge ulkelerınde
de buyumeyı hedeflıyor. Sırketın uzmanlastıgı alanda farklı markaların
dagıtımını bolge ulkelerınde de gerceklestırmeyı hedefledıgını belırten bılecık
`surıye ılk adım atacagımız ulkeler arasında. Burada turk bankalarının aktıf
hale gelmesını beklıyoruz. Halıhazırda sınır satısı yapılan ırak da buyume
hedeflerımız arasında yer alıyor. Ayrıca turkıye`de pek cok bılısım fırmasının
odagında yer alan romanya ve bulgarıstan da bızım hazırlık yaptıgımız ulkeler
arasında sayabılırız` dıye konustu.

2009`u 131.2 mılyon lıralık satıs gelırı rakamıyla yuzde 18`lık buyume ve 7.6
mılyon lıra net kârla kapatan sırket, bu yılın ılk altı ayında 4.2 mılyon lıra
net kâr elde ettı. Sırket bu yılın ılk yarı yıl sonuclarına gore 66.8 mılyon
lıra satıs gelırı elde ettı. 2009 yılında 84 mılyon dolar cıro elde eden
sırket, bu yıl yuzde 10 buyumeyı hedeflıyor. Sırket eylul ayında halka acılmak
ıcın sermaye pıyasası kurulu`na (spk) basvurmustu. Despec`ın odenmıs sermayesı
11 mılyan lıradan 11.5 mılyon lıraya cıkarılacak. Artırılan sermayenın yanında
4 mılyon 25 bın lıra nomınal degerlı hısse de ortak satısıyla halka arz edılecek

2009 yılını yuzde 6 kârla kapatan despec bılgısayar`ın teknolojı dagıtımı yapan
sırketlerın yuzde 2`lık oranının ustunde oldugu yorumunu yapan erol bılecık,
`genelde sektordekı kârlılık oranının yuzde 2 ıle 2.5 arasında degıstıgı
dusunlurse, bu rakamın sektor ıcın ıyı oldugu yorumunu yapabılırız` dedı.

Despec, bılgısayar sarf malzemelerı dagıtımında uzmanlasmıs bır sırket. Sırkete
1998 yılında despec group bv yuzde 50 ortak olmustu. Hollanda merkezlı despec
group bv`nın yuzde 70 hıssesı 3 yıl once dubaı seyh`ı el maktum`un ortagı
oldugu dubaı ınternatıonal fınancıal center tarafından satın alındı. Despec
group bv sırketı ıle erol bılecık aılesı despec bılgısayar`ın yuzde 50 ortagı
konumunda despec bılgısayar`ın satıslarının onemlı bır bolumunu hp urunlerının
ozellıkle de yazıcı toner ve kartus olusturuyor. Sırket hp, epson, okı,
ımatıon, sony, canon, targus, tdk, memorex, trust, lexmark ve ıbm`ın bılgısayar
malzemelerının dıstrıbutorlugunu yapıyor. Ayrıca xerox, panasonıc, samsung ve
brother`ın da bılgısayar tuketım malzemelerıne ılıskın ara toptancılıgını yapıyor. `

-matrıks-

BEYPAZARLI
13-10-2010, 18:35

bize de sabır düşüyor.

Halka arz haberi ile hissede hareketlenme başladı sayılır.
bugünden itibaren haberler peşpeşe ekranlara düşmeye başlayabilir.
beklentiler fazla olunca elbette haberler de fazla olacak...

BEYPAZARLI
14-10-2010, 11:24
Halka arz haberi ile hissede hareketlenme başladı sayılır.
bugünden itibaren haberler peşpeşe ekranlara düşmeye başlayabilir.
beklentiler fazla olunca elbette haberler de fazla olacak...

DESPEC BİLGİSAYAR ın halka arzı ile ilgili hisselerin kayda alındığı haberinin hafta başında geleceğini düşünüyorum.

certek
14-10-2010, 12:18
DESPEC BİLGİSAYAR ın halka arzı ile ilgili hisselerin kayda alındığı haberinin hafta başında geleceğini düşünüyorum.

sayın beypazarlı yorumlarınız ve katkılarınız için teşekkür ederiz.Ben sazanlık yapıp kancaya biraz yukarıdan takıldım(2,48) . sanki haberler öncesi ivme kazanmak için yapılan bir geri çekilme izlenimi yaratıyor.teknik olrak değerlendirmenizi alabilirmiyim

hatipali
14-10-2010, 22:09
İndes, malum Hataylı:he: bir, çok saygın adem oğlu Erol beyin şirketidir...
Halka arzından bu yana yatımcılarının elinde epey büyük boyutlarda keçiboynuzları bulunmaktadır.. 6 yıldır bu keçiboynuzları kemirilip durmaktan keçiboynuzu ve kemiren dudaklar mutasyona uğrayıp Erol beyin er geç kavuşacağı mezarına bedduayı şerifeler olarak yağmaktadır....
Bu İndes'in takriben %36 sı bir yunan fonunda çakılı durmaktadır.. Yıllar boyu bir arpa boyu yol gidememesinin en bariz sebebi bu fondan duyulan korkudur... Lakin yakında bu korkuda giderilecek gibi durmaktadır... Yunan ülke ve şirketlerinin içinde bulundukları kriz malum.. Bir vakitler bizim at pazarlıkları yaptığımız gibi bir çaresizlik içindedirler..
İndes'in muhtemelen konjüktürün çok müsait olacağı kasım ayı içinde halka arz edeceği Despec bilgisarayın %50 ortağı Dubai şeyhi El Maktum’dur... Malum şeyhte para bol... Bu parabol geometrideki parabol değil tabii.:biggrin:
Hatırlarsanız El Maktum yakın geçmişte istanbuldaki devasa bir projeden akılsız ve mesnetsiz bir mahalle baskısı yüzünden çekilmişti...
Eh artık ortam eskisi kadar riskli değil... Türkiye, Ortadoğu ve Arapların gözdesi şöyle bir şeytanın avukatlığı yaparsak eğer....
Yakında girecekleri yeni iş sahası nedeniyle Şişli-Ayazağa daki 40 dönümlük arsa şeyhin iştihasını kabartabilir..
Despecin %50 sini alabilen şeyh İndes'in sahibiyle anlaşıp yunan ortağın payını satın alabilir...
ve yıllar boyu Erol abinin korkulu rüyası bitebilir..
2006 senesinde datagate nin halka arzı sürecinde İndes neredeyse 3 kat gitmişti... Tarih genellikle tekerrür ediyor.. Yapılan hatalar nedeniyle.. :he:
Her şeyin bir ilki ve zamanı vardır düsturunca yıllardır beddua alan İndes belki yukarda belirttiğimiz sebep ve beklentilerle hak ettiği bir bilişim holding fiyatına ve saygınlığına kavuşabilir...
Kim bilir... tabiî ki Erol bilir...:biggrin::cool:

BEYPAZARLI
14-10-2010, 22:32
Halka arzından bu yana yatımcılarının elinde epey büyük boyutlarda keçiboynuzları bulunmaktadır.. 6 yıldır bu keçiboynuzları kemirilip durmaktan keçiboynuzu ve kemiren dudaklar mutasyona uğrayıp Erol beyin er geç kavuşacağı mezarına bedduayı şerifeler olarak yağmaktadır....
Bu İndes'in takriben %36 sı bir yunan fonunda çakılı durmaktadır.. Yıllar boyu bir arpa boyu yol gidememesinin en bariz sebebi bu fondan duyulan korkudur... Lakin yakında bu korkuda giderilecek gibi durmaktadır... Yunan ülke ve şirketlerinin içinde bulundukları kriz malum.. Bir vakitler bizim at pazarlıkları yaptığımız gibi bir çaresizlik içindedirler..
İndes'in muhtemelen konjüktürün çok müsait olacağı kasım ayı içinde halka arz edeceği Despec bilgisarayın %50 ortağı Dubai şeyhi El Maktum’dur... Malum şeyhte para bol... Bu parabol geometrideki parabol değil tabii.:biggrin:
Hatırlarsanız El Maktum yakın geçmişte istanbuldaki devasa bir projeden akılsız ve mesnetsiz bir mahalle baskısı yüzünden çekilmişti...
Eh artık ortam eskisi kadar riskli değil... Türkiye, Ortadoğu ve Arapların gözdesi şöyle bir şeytanın avukatlığı yaparsak eğer....
Yakında girecekleri yeni iş sahası nedeniyle Şişli-Ayazağa daki 40 dönümlük arsa şeyhin iştihasını kabartabilir..
Despecin %50 sini alabilen şeyh İndes'in sahibiyle anlaşıp yunan ortağın payını satın alabilir...
2006 senesinde datagate nin halka arzı sürecinde İndes neredeyse 3 kat gitmişti... Tarih genellikle tekerrür ediyor.. Yapılan hatalar nedeniyle.. :he:
Her şeyin bir ilki ve zamanı vardır düsturunca yıllardır beddua alan İndes belki yukarda belirttiğimiz sebep ve beklentilerle hak ettiği bir bilişim holding fiyatına ve saygınlığına kavuşabilir...

Yıllık cirosu 1.135 milyon dolar olan(1,135x1,500=eski tl ile yaklaşık bir katrilyon yediyüz trilyon tl) bir şirketin normal yıllık kârı 15-20 milyon tl olmaz,olamaz.
eninde sonunda ederini bulur.
Bakarsınız bir yıl sonra bir adel-bir ayces gibi 2,30 lardan 19,00-20,00 lere gitmiş.
gider mi?
bilemem.kahin değilim.adel gidiyorsa-ayces gidiyorsa ; 1,7 katrilyon ytl ciro yapan ve sermayesi 56 trl. olan İNDES niye gitmesin!...
unutmayalım İMKB de beklentiler prim yapar...
İNDES te ise beklenti değil beklentilerin alası var.
Eh,DUBAİ ŞEYHİ EL MAKDUM'umuz da olduğuna göre sağ şeridi boşaltın!...

Rakun
14-10-2010, 22:50
hissenin 6 yıllık geçmişinde (dgate halka arzı hariç (ki o dönem borsa zirvedeydi)) ben hiçbir haber, beklenti,satınalma, yeni şirket kurma, bilanço, ciro, temel veriler borsada ralli vs...vs......borsada gördüğüm bildiğim bir hisseyi yükselten ne varsa... hiçbiri indes in yükselmesini sağlayamadı...hal böyle olunca uzun yatırımcı niye diye soruyor...olumsuzluk arıyor...ve bullabildiğimiz yunandaki % 35 hisse ve erol abi akla geliyor...başka izahati olan varsa saygı duyarım...

BEYPAZARLI
14-10-2010, 22:57
hissenin 6 yıllık geçmişinde (dgate halka arzı hariç (ki o dönem borsa zirvedeydi)) ben hiçbir haber, beklenti,satınalma, yeni şirket kurma, bilanço, ciro, temel veriler borsada ralli vs...vs......borsada gördüğüm bildiğim bir hisseyi yükselten ne varsa... hiçbiri indes in yükselmesini sağlayamadı...hal böyle olunca uzun yatırımcı niye diye soruyor...olumsuzluk arıyor...ve bullabildiğimiz yunandaki % 35 hisse ve erol abi akla geliyor...başka izahati olan varsa saygı duyarım...

dediklerin doğru dostum.aynen katılıyorum.
ve bir şeyi ilave etmek istiyorum:

''toprağın çürütmediği ceset,
zamanın göstermediği sonuç yoktur.''

sözün özü :S A B I R.

Rakun
14-10-2010, 23:06
dediklerin doğru dostum.aynen katılıyorum.
ve bir şeyi ilave etmek istiyorum:

''toprağın çürütmediği ceset,
zamanın göstermediği sonuç yoktur.''

sözün özü :S A B I R.

hocam sende şakamaka sabır derken nerdeyse 1 yıllık yatırımcı oldun...:)gençliğin bu hissede geçecek benden söylemesi...:)

zdx
14-10-2010, 23:30
bir zamanlar 3,10 a pnsüt alıp 6-6,50 arası satmıştım.topiğine de 5 lira olsun ki tarzım değil afedersiniz d.numa kadar kredi ile pnsüt alıcam yazmıştım olmadı alamadım.eğer Erol abi geçen sefer yaptığı yanlış gibi bir yanlış daha yapıp aşağılara versin inanın çılgınlığı yapmaya niyetlendiğim diğer tahta da bu tahtadır.Yeter bu tahtada yatırımcıya çektirilen eziyet.

BEYPAZARLI
15-10-2010, 10:15
hocam sende şakamaka sabır derken nerdeyse 1 yıllık yatırımcı oldun...:)gençliğin bu hissede geçecek benden söylemesi...:)

O sabırlar sonucu krizleri kazasız belasız atlattık dostum.
Biliyorsunuz İMKB nin mezarları (çok çok özür dilerim ama) gündelikçi hurdalarla dolu.
O hurdalıkta yer almaya da hiç niyetimiz olmamalı...

Gelelim İNDES e:
Kurul kaydına alınma haberi hafta başında ekranlara düşebilir.

BEYPAZARLI
15-10-2010, 10:37
Bu yıl kuresel olcekte yaklasık
88,3 mılyon bılgısayar satıldıgı bıldırıldı.
Aa muhabırının gartner sırketının raporundan derledıgı bılgılere gore,
2010 ucuncu malı donem ıtıbarıyla 88,3 mılyon bılgısayar satılırken bu oran
gectıgımız yılın aynı donemıne gore yuzde 7,6 oranında artıs anlamına gelıyor.
Rapora gore, gectıgımız ıkı yıl hızla artıs gosteren tuketıcılerın
dızustu, ucuz ve ``mını`` bılgısayar talebı, bu yıl yavasladı. Gartner, oncekı
raporlarında artıs oranını yuzde 12 cıvarında bekledıgını acıklamıstı. Zıra
garnter, gecmıs yılları kıyaslayarak ozellıkle okulların acılması ıle bılgısayar
talebının artacagı ongorusunde bulunmustu.
Raporda hp`nın ``kucuk bır dususe ragmen`` lıderlıgını surdurdugu
belırtıldı.
2009-2010 kıyaslamalı ``3. Ceyrek`` bılgısayar satıs grafıgı soyle:

Sırket 2010 3. Ceyrek 2010 3. Ceyrek pazar payı (yuzde) 2009 3. Ceyrek 2009 3. Ceyrek pazar payı (yuzde) 2010-2009 yuzdelık kıyaslama
hp 15,431,749 17,5 15,513,420 18,9 -0,5
acer 11,527,716 13,1 11,726,586 14,3 -1,7
dell 10,816,474 12,2 9,908,099 12,1 9,2
lenovo 9,140,778 10,4 6,871,379 8,4 33,0
asus 4,793,186 5,4 3,911,263 4,8 22,5
toshıba 4,695,600 5,3 4,014,945 4,9 17,0
dıger 31,896,091 36,7 30,106,333 37,1 5,9
toplam 88,301,594 100 82,052,025 100 7,6

-aa-

BEYPAZARLI
15-10-2010, 11:18
Yıllık cirosu 1.135 milyon dolar olan(1,135x1,500=eski tl ile yaklaşık bir katrilyon yediyüz trilyon tl) bir şirketin normal yıllık kârı 15-20 milyon tl olmaz,olamaz.
eninde sonunda ederini bulur.
Bakarsınız bir yıl sonra bir adel-bir ayces gibi 2,30 lardan 19,00-20,00 lere gitmiş.
gider mi?
bilemem.kahin değilim.adel gidiyorsa-ayces gidiyorsa ; 1,7 katrilyon ytl ciro yapan ve sermayesi 56 trl. olan İNDES niye gitmesin!...
unutmayalım İMKB de beklentiler prim yapar...
İNDES te ise beklenti değil beklentilerin alası var.
Eh,DUBAİ ŞEYHİ EL MAKDUM'umuz da olduğuna göre sağ şeridi boşaltın!...

Bakalım şeyhin nefesi 2,45 lik mi,yoksa 2,62 lik mi?

blueblood
15-10-2010, 11:47

sayın beypazarlı,
despec bilgisayar ile indeks bilgisayarın sahiplerinin bir olması dışında bir ortak yönü var mı?
yani despec bilgisayarın halka arzından bir nakit elde edildiğinde bunun İNDEKS bilgisayara bir katkısı olacak mı?yoksa doğrudan bu gelir patronun mu cebine girecek?
Bu konu da bir bilginiz var mı?Paylaşırsanız yanlış anlamaları önlemiş olursunuz.despec bilgisayar,indeks bilgisayarın bir bağlı ortaklığı mı?ya da iştiraki mi?öyle değilse bunun indekse nasıl faydası olur?
saygılar.

zdx
15-10-2010, 11:57
Arkadaşım pazardan domates alırken bile seçiyorsun.Allah aşkına elinin altında internet var.Borsaya para yatıracaksın biraz araştır lütfen.Hep armut piş ağzına düş olmaz.Bak çok önemli bir şey yazıcam borsayı eğer kendin öğrenmezsen ancak birilerinin senin kazanmanı istediği kadar para kazanabilirsin.Saygılarımla.Oda şanslı ve doğru insanı bulabilmiş isen.

blueblood
15-10-2010, 12:07
Arkadaşım pazardan domates alırken bile seçiyorsun.Allah aşkına elinin altında internet var.Borsaya para yatıracaksın biraz araştır lütfen.Hep armut piş ağzına düş olmaz.Bak çok önemli bir şey yazıcam borsayı eğer kendin öğrenmezsen ancak birilerinin senin kazanmanı istediği kadar para kazanabilirsin.Saygılarımla.Oda şanslı ve doğru insanı bulabilmiş isen.

Ben araştırdım zaten.
Gördüm ki despec şirketinin indeks ile ancak borç alacak ilişkisi var,bir ortaklık ilişkisi yok.
Yanlış biliyorsam biri yanlışı mı göstersin.
Yok amacınız yanıltıcı bilgi vererek vatandaşa gel gel yapmaksa o başka bir konu.

blueblood
15-10-2010, 12:17

ben sizden değil bu şirketin müdavimi beypazarlıdan bir cevap bekliyordum.

BEYPAZARLI
15-10-2010, 12:18
despec indeksin değil grubun bir şirketi.
ileride grubun holdinge dönüşmesi ile holdingin şirketi olur.
büyük bir ihtimalle 2011 de TEKLOS DA HALKA ARZEDİLECEK.
Sözün özü indes de beklenti çok...
haberler periyodik olarak peşpeşe gelebilir...

malum birde ŞEYHİMİZ var ya!...

blueblood
15-10-2010, 12:23

teşekkürler.
Demekki neymiş bu halka arzdan indekse bişey düşmezmiş.İnsanları yanıltıcı bilgi vermeyelim istiyorum sadece.

BEYPAZARLI
15-10-2010, 12:26
indeksin grup şirketleri:
İNDES-DATAGATE-DESPEC-NEOTECH-NETEX-TEKLOS

DESPEC iN:
Ortaklık yapısının detayı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Ortak Adı Ülkesi Pay Oranı Pay Adeti Pay Tutarı
Desbil Teknolojik Ürünler A.Ş. T.C. % 49,90 5.490.634 5.490.634 TL
Despec Group B.V. Hollanda % 50,00 5.500.000 5.500.000 TL
Diğer T.C. % 0,10 9.366 9.366 TL
TOPLAM 11.000.000 11.000.000 TL

BEYPAZARLI
15-10-2010, 12:34
teşekkürler.
Demekki neymiş bu halka arzdan indekse bişey düşmezmiş.İnsanları yanıltıcı bilgi vermeyelim istiyorum sadece.

Bizim gündelikçi ve kısa vadecilerle işimiz olmaz.
orta vade(8-10 AY) ile uzun vade (12-36 ay) sabretmesini bilenlerle bizim işimiz.

blueblood
15-10-2010, 12:49
sayın beypazarlı indeks bilgisayarın en son açıklanan 6/2010 bilançosunda bağlı ortaklıkları:
1.datagate
2.neotech
3.teklos
4.neteks iletişim
5.neteks dış tic.
6.infin
olarak görünmektedir.Bahsettiğiniz DESPEC şirketi görünmemektedir.
Durum KAP tan görünebilir.Sizin kaynağınız neresidir öğrenmek mümkün mü acaba?

BEYPAZARLI
15-10-2010, 13:58
sayın beypazarlı indeks bilgisayarın en son açıklanan 6/2010 bilançosunda bağlı ortaklıkları:
1.datagate
2.neotech
3.teklos
4.neteks iletişim
5.neteks dış tic.
6.infin
olarak görünmektedir.Bahsettiğiniz DESPEC şirketi görünmemektedir.
Durum KAP tan görünebilir.Sizin kaynağınız neresidir öğrenmek mümkün mü acaba?

Biz ne dedik.
indesin değil grubun şirketi demedik mi?

tsubasaa
15-10-2010, 14:11
2,35 üstü küpünışlarda yükselen üçgen hedefine (2,6) doğru hareket devam edebilir.ek olarak kısa vade de 2,48 aşılır ve destek yapılırsa zirve için önünde ciddi bir engel kalmayacaktır.spk bültenin açıklanacağı günlerde onay beklenen despec için grup şirketlerinde hareketlilik gözlenmesi doğaldır.

BEYPAZARLI
15-10-2010, 14:41
Şu anda ağırlık ortalaması 2,51
tavanı 2,70

SABIR...

BEYPAZARLI
15-10-2010, 16:19
şu anda ağırlık ortalaması 2,53
2,55 in üzerinde kapatabilirsek önümüzdeki hafta güzel haberlerle
çok daha iyi yerlere gelebileceğimizi ümit ediyorum.

Sabır ağacımız artık meyvelerini vermeli...

iwontsmoke
15-10-2010, 16:48
bugun nasıl kapatırsa kapatsın kısa vade yön yukarı..despec gongu geldiginde 3 liranın ustunde olacaktır..sonra yine verirler malum nedenlerden..ben bu kagıt sorunlu oldugundan daha guvenli oldugunu düşündügüm dgate 6,70 den almıştım biraz..despec gelene kadar dgate in de 9-10 görecegini düşünüyorum..ama o çok sıg bir kagıt.fazla almaya gelmez.

Rakun
15-10-2010, 16:52
despecten daha önemli olan bilançoda iyi bir kar yazmasını bekliyorum...6 aylık kapanışta dolar 1.57 idi...sağlam kambiyo zararı yazmıştı...dolardaki ciddi düşüş kar hanemizi ciddi oranda yükseltecek...benim için esas beklenti bu...erol beyin açıklamalarında da bunun ipuçları var zaten...

hem
15-10-2010, 17:25
Injşallah 25,6 kapatır

hem
15-10-2010, 17:34
Aslında 2,55 geçmişti içimden olsun bunada şükür

zdx
15-10-2010, 18:16
evt ben yazarım gel gel yaparım sonra da hissenin yakın zamandaki en yüksek kapanışını yaparım.yazdıklarımdan neyi anlamadın gel geli nereden çıkardın.bu kadar paranoya ile burada işin ne?

not: Bundan önceki gel geli de arsanı 1,40 larda ısrar ederek yaptım.bazen insan senin gibi insanları görünce burada faydalı yazılar yazmak istemiyor.Bir insana burada cvp verirken zahmet et 1-2 mesajını oku bari.

BEYPAZARLI
15-10-2010, 18:50
şu anda ağırlık ortalaması 2,53
2,55 in üzerinde kapatabilirsek önümüzdeki hafta güzel haberlerle
çok daha iyi yerlere gelebileceğimizi ümit ediyorum.

Sabır ağacımız artık meyvelerini vermeli...
Beklediğimiz gibi günü 2,53 ağırlık ortalaması ile kapattı.
Pazartesi günü seansa 2'lik dilimlerle başlayacak.

Dow16
15-10-2010, 20:07
evt ben yazarım gel gel yaparım sonra da hissenin yakın zamandaki en yüksek kapanışını yaparım.yazdıklarımdan neyi anlamadın gel geli nereden çıkardın.bu kadar paranoya ile burada işin ne?

not: Bundan önceki gel geli de arsanı 1,40 larda ısrar ederek yaptım.bazen insan senin gibi insanları görünce burada faydalı yazılar yazmak istemiyor.Bir insana burada cvp verirken zahmet et 1-2 mesajını oku bari.
Kardeş böyle bir haftada herşeyi mazur görmek lazım.selamlar,hayırlı kazançlar

tsubasaa
15-10-2010, 21:42
2,35 üstü küpünışlarda yükselen üçgen hedefine (2,6) doğru hareket devam edebilir.ek olarak kısa vade de 2,48 aşılır ve destek yapılırsa zirve için önünde ciddi bir engel kalmayacaktır.spk bültenin açıklanacağı günlerde onay beklenen despec için grup şirketlerinde hareketlilik gözlenmesi doğaldır.

birileri yazımızı görmüş tekniği nakış gibi işlemiş gün içi en çok zorlandığı 2.54 ünde üstünde kapatmış:).bu seviye üstü tutunursa artık zirve yolculuğu başlamış demektir..

BEYPAZARLI
15-10-2010, 23:39
5- Grup Şirketleri Hakkında Bilgiler (19.12.2008 17:59:09)
Ticaret Unvanı Faaliyet Konusu Ödenmiş/Çıkarılmış Sermayesi Şirketin Sermayedeki Payı Para Birimi Şirketin Sermayedeki Payı (%) Şirket İle Olan İlişkinin Niteliği
Datagate Bilgisayar Malzemeleri A.Ş. Bilgisayar ve aksamları alım satımı 10.000.000,00 5.924.000,00 YTL 59,24 Bağlı Ortaklık
Neotech Teknolojik Ürünler Dağ. A.Ş. Ev Elektroniği ürünleri alım satımı 1.000.000,00 800.000,00 YTL 80,00 Bağlı Ortaklık
İnfin Bilgisayar Ticaret A.Ş. Bilgisayar ve aksamları alım satımı, dış ticareti 50.000,00 49.900,00 YTL 99,80 Bağlı Ortaklık
İnko İletişim ve Dijital Hizm San.Tic. A.Ş. Telekomünikasyon (Gayrifaal) 150.000,00 104.805,00 YTL 69,87 Bağlı Ortaklık
Teklos Teknoloji Lojistik Hizmetleri A.Ş. Lojistik 5.000.000,00 4.999.500,00 YTL 99,99 Bağlı Ortaklık
Neteks İletişim ürünleri Dağıtım A.Ş. Network ürünleri alım-satımı 1.100.000,00 550.000,00 YTL 50,00 Bağlı Ortaklık
Neteks Dış Ticaret Ltd.Şti. Network ürünleri alım-satımı 5.000,00 4.950,00 YTL İştirak
Despec Bilgisayar Pazarlama ve Tic. A.Ş. Tüketim Ürünleri Alım-Satımı 11.000.000,00 YTL 0 Grup Şirketi

BEYPAZARLI
15-10-2010, 23:44
İNDES E BAĞLI ORTAKLIĞI OLAN VE GRUP ŞİRKETLERİ
Ticaret Unvanı Faaliyet Konusu Ödenmiş/Çıkarılmış Sermayesi Şirketin Sermayedeki Payı Para Birimi Şirketin Sermayedeki Payı (%) Şirket İle Olan İlişkinin Niteliği
Datagate Bilgisayar Malzemeleri A.Ş. Bilgisayar ve aksamları alım satımı 10.000.000,00 5.924.000,00 YTL 59,24 Bağlı Ortaklık
Neotech Teknolojik Ürünler Dağ. A.Ş. Ev Elektroniği ürünleri alım satımı 1.000.000,00 800.000,00 YTL 80,00 Bağlı Ortaklık
İnfin Bilgisayar Ticaret A.Ş. Bilgisayar ve aksamları alım satımı, dış ticareti 50.000,00 49.900,00 YTL 99,80 Bağlı Ortaklık
İnko İletişim ve Dijital Hizm San.Tic. A.Ş. Telekomünikasyon (Gayrifaal) 150.000,00 104.805,00 YTL 69,87 Bağlı Ortaklık
Teklos Teknoloji Lojistik Hizmetleri A.Ş. Lojistik 5.000.000,00 4.999.500,00 YTL 99,99 Bağlı Ortaklık
Neteks İletişim ürünleri Dağıtım A.Ş. Network ürünleri alım-satımı 1.100.000,00 550.000,00 YTL 50,00 Bağlı Ortaklık
Neteks Dış Ticaret Ltd.Şti. Network ürünleri alım-satımı 5.000,00 4.950,00 YTL İştirak
Despec Bilgisayar Pazarlama ve Tic. A.Ş. Tüketim Ürünleri Alım-Satımı 11.000.000,00 YTL 0 Grup Şirketi

gürbey
15-10-2010, 23:46
giden hissenin arkasından bakmamayıda öğrenmek gerek:)

BEYPAZARLI
16-10-2010, 00:19
hala kafamda çözemediğim soru:
siz yılda 1,7 milyar tl lik ciro yapacaksınız ve 12 ayın sonunda 15 milyoncuk kâr elde edeceksiniz?...
bütün duygularım olmaz diye bağırıyor.
bakalım patlama 2010/9 aylık bilançoda gerçekleşecek mi?

şirket 1,7 milyar ciro yapsın,
Bilişim şirketleri 2009 yılı ilk 500 arasında ciro bazlı sıralamada 7. sırada ol,
halka arz edilecek şirketlerin olsun,
ülkenin en büyük tedarikçisi konumunda bulun,
şirketin arsası nerdeyse sermayesi kadar olsun,

Ve İNDES imkb de 56 milyon tl sermayesi ile 2,55 den işlem görsün!....
olmaz,olamaz....

onun için işte S A B I R diyoruz.

kazanova
16-10-2010, 18:48
hala kafamda çözemediğim soru:
siz yılda 1,7 milyar tl lik ciro yapacaksınız ve 12 ayın sonunda 15 milyoncuk kâr elde edeceksiniz?...
bütün duygularım olmaz diye bağırıyor.
bakalım patlama 2010/9 aylık bilançoda gerçekleşecek mi?

şirket 1,7 milyar ciro yapsın,
Bilişim şirketleri 2009 yılı ilk 500 arasında ciro bazlı sıralamada 7. sırada ol,
halka arz edilecek şirketlerin olsun,
ülkenin en büyük tedarikçisi konumunda bulun,
şirketin arsası nerdeyse sermayesi kadar olsun,

Ve İNDES imkb de 56 milyon tl sermayesi ile 2,55 den işlem görsün!....
olmaz,olamaz....

onun için işte S A B I R diyoruz.

sen bir de armada bilgisayarı incele kar rakamlarına göre armada 5 yıllık karıyla işlem görüyor...

bado
17-10-2010, 11:47
2-3 ay önceki gibi yazılmaya başlandı, hadi hayırlısı, bu elerbu kadarla kalmaz, kalmamalı, daha da daha da güzel olacak, güzel yerlere gelecek, o zaman buralara neler yazılacak, ama beklentiler birikti, rakam vermek bile zor,,,,,,

Adil Talat
17-10-2010, 12:16
birileri yazımızı görmüş tekniği nakış gibi işlemiş gün içi en çok zorlandığı 2.54 ünde üstünde kapatmış:).bu seviye üstü tutunursa artık zirve yolculuğu başlamış demektir..

ewt katılıyorum öyle

BEYPAZARLI
18-10-2010, 10:00
ilk beş kademede 90,000 alış-43,000 satış var.
güne iyi başladık. hayırlısı...

BEYPAZARLI
18-10-2010, 10:02
tavan 2,80 de

BEYPAZARLI
18-10-2010, 10:31
geçen hafta halka arz edilen torunlargayri menkul 7,30 dan halka arz edildi.talep arzdan fazla.
Demek ki piyasa DESPEC BİLGİSAYAR ı dört gözle bekliyor.

BEYPAZARLI
18-10-2010, 11:16

bize de sabır düşüyor.

eh ne diyelim ki,
S A B I R dan başka...

certek
18-10-2010, 11:51
Hissemizin yükselip geriye dönüşü kağıdın toplanıyor izlenmimi yaratmasına neden oldu bende.Sizlerin düşüncesinide almak isterim

adyyyghe
18-10-2010, 12:09
hissenin 10 dk lık grafiğine bakıldıkça yükselmelerin hacimli düşüşlerin hacimsiz olduğu görülmektedir.buda dayet güzel bi durum.2,60 üstündeki her durum gayet iyidir.kendi düşüncem bugun en azından 70 i deneriz diye düşünyorum.

BEYPAZARLI
18-10-2010, 14:41
hissenin 10 dk lık grafiğine bakıldıkça yükselmelerin hacimli düşüşlerin hacimsiz olduğu görülmektedir.buda dayet güzel bi durum.2,60 üstündeki her durum gayet iyidir.kendi düşüncem bugun en azından 70 i deneriz diye düşünyorum.

2010/9 Aylık bilançolarda gözde sektörün BİLİŞİM SEKTÖR ü olacağı konusunda hemfikir var gibi...

BEYPAZARLI
18-10-2010, 16:19
2,64 kalkarsa günü 2,70 in üzerinde kapatırız.

adyyyghe
18-10-2010, 16:20
katılıyorum bana kalırsa son dakikalarda kalkacak.

BEYPAZARLI
18-10-2010, 17:12
İndes despec bilgisayarın halka arzı için İMKB ye başvuruyu yaptı.
Despec bilgisayarın internet sitesindeki yatırımcı bölümünün izahname
kısmında :
SERMAYE:11,500,000 tl olacak.
halka açıklık oranı % 39,35
halka arzedilecek hisse sayısı:4,525,000 lot
talep toplama:14-15 ekim 2010
İMKB ye kotasyonu:20 ekim 2010
İMKB de işlem görme tarihi:22 ekim 2010 olarak gözüküyor.

Hayırlısı bakalım!...

Despec bilgisarın halka arzında OYAK yatırım konsorsiyum lideri.
OYAK önümüzdeki hafta İHLAS YAYIN HOLDİNG in de halka arzını yapacak.
ihlas yayın holdingin talep toplama tarihleri 25-26 ekim.
dolayısıyla bir çakışma yaşandı gibi.
despecin arzı ekimin son haftası olabilir.
ya nasip!...

tsubasaa
18-10-2010, 20:40
Satışları 2.62 de çok iyi karşladılar.2,6 üstü kapanışların devamı kısa sürede zirvesini test etmesini sağlayabilir...

BEYPAZARLI
18-10-2010, 23:16
Despec bilgisarın halka arzında OYAK yatırım konsorsiyum lideri.
OYAK önümüzdeki hafta İHLAS YAYIN HOLDİNG in de halka arzını yapacak.
ihlas yayın holdingin talep toplama tarihleri 25-26 ekim.
dolayısıyla bir çakışma yaşandı gibi.
despecin arzı ekimin son haftası olabilir.
ya nasip!...
OYAK YATIRIM 25-26 ekimde halka arzedeceği ihlas yayın holdinle ilgili bütün
bilgileri içeren izahnameleri saat 22,00 itibariyle KAP'ta yayınladı.

Şimdi sıra, (en yakın zamanda) DESPEC BİLGİSAYAR İLE İLGİLİ hisselerin
kayda alındığına ait haberin ekranlara düşmesinde...

BEYPAZARLI
19-10-2010, 10:49
hissede 2,72 aşılırsa ilk hedef 3,10

BEYPAZARLI
19-10-2010, 10:52
ABD de APPLE nin 4,çeyrek kârı % 70 arttı.
aynı şekilde IBM in kârı da beklentilerin üzerinde geldi.
Türkiye'de de Bilişim sektörünün 2010/9 aylık bilançoları beklentilerin
üzerinde gelmesi bekleniyor.

hem
19-10-2010, 14:47
2,76 kapanış bekliyorum

bado
19-10-2010, 15:41
aynen katılıyorum.

cank22
19-10-2010, 20:31
2.5x lerden satmıştım geçenlerde
Bugün 2.64 ten aldım tekrar bakalım portföyümün yarısıyla

BEYPAZARLI
20-10-2010, 10:18
İMKB nin despec bilgisayarın halka arzedilecek hisselerinin kurul kaydına alındığına dair haberi bekleniyor.

BEYPAZARLI
20-10-2010, 10:24
İMKB nin despec bilgisayarın halka arzedilecek hisselerinin kurul kaydına alındığına dair haberi bekleniyor.

kasım ayında hakkında çok konuşulacak diye ümit ediyorum...

brainsaw
20-10-2010, 10:44
çok büyük beklentilerin olduğu bir şirket. biz de bu beklentilerin ucundan tuttuk bakalım...

BEYPAZARLI
20-10-2010, 11:28
2,72 de küçük bir direnç var.
orayı aştığı an önü açık...

BEYPAZARLI
20-10-2010, 11:29
2,72 de küçük bir direnç var.
orayı aştığı an önü açık...

2,72 kalktı..
hadi hayırlısı...

BEYPAZARLI
20-10-2010, 11:35
tavanı 2,94

fantoma
20-10-2010, 11:38
BEYPAZARLI Merhaba,

Öncelikle bıkmadan verdiğin objektif bilgiler ve detaylar için teşekkürler,umarım bunların devamı gelir,bizleri mahrum bırakma..

2,72 direnci geçildi,ikinci büyük direnç noktası neresidir acep?

tşk,

BEYPAZARLI
20-10-2010, 11:40
BEYPAZARLI Merhaba,

Öncelikle bıkmadan verdiğin objektif bilgiler ve detaylar için teşekkürler,umarım bunların devamı gelir,bizleri mahrum bırakma..

2,72 direnci geçildi,ikinci büyük direnç noktası neresidir acep?

tşk,

tarihi zirvesi 3,05,fakat önünde direnç kalmadı.

BEYPAZARLI
20-10-2010, 11:41
tavan yapacak gibi gözüküyor.

BEYPAZARLI
20-10-2010, 11:47
şu an ağırlık ortalaması 2,80

adyyyghe
20-10-2010, 11:52
a.o yu yükseltsin hele

BEYPAZARLI
20-10-2010, 11:55
İMKB de biliyorsunuz beklentiler satın alınır.
İndes te beklentiler bitmek bilmiyor.
despec in halka arzı,
2010/9 aylık bilançoda sürpriz kâr beklentisi,
2010/12 aylık bilanço
2010 yılına ait muhtemelen nisan 2011 de yapılacak temettü ödemesi,
2011 yılında halka arz edilecek bir başka grup şirketi(teklos ,neotech veya netex)

beklenti say say bitmiyor.

orta ve uzun vadecilere altın yumurtlayan bir tavuk.
hayrını görün...

cank22
20-10-2010, 12:03
Kısa vadeli veya Aralık ayına dek 3.5-4 hedefi çok mu hayali olur sizce?

moneycash
20-10-2010, 12:03
6 aylık karı iyimi gelmişti?

BEYPAZARLI
20-10-2010, 12:10
6 aylık karı iyimi gelmişti?

bütün dünyada 2010 yılının ikinci yarısında bilişim sektörünün ciro ve kârında
önemli artışlar görülüyor.dün ABD de APPLE ve IBM de çok iyi beklentilerin
üzerinde kâr açıkladılar.ayrıca dolardaki düşüş indesin kârını olumlu yönde
etkiliyecek.

indesin 2009/6 aylık karı:7,043,802 tl
indesin 2010/6 aylık karı:7,530,324 tl.

BEYPAZARLI
20-10-2010, 12:18
Kısa vadeli veya Aralık ayına dek 3.5-4 hedefi çok mu hayali olur sizce?

benim beklentim dünya piyasalarında önemli bir dalgalanma olmazsa NİSAN 2011 'Ee kadar
4,50 li fiatları görebilir.
bu benim tahminim olup al-sat amaçlı değildir.

tsubasaa
20-10-2010, 12:31
kısada 2,84 altı kapanış olumsuz olacak.haber beklediği için hala potansiyel olsada 2,80-2,86 aralığında oldukça satış yedi tahta.bi dahaki denemelerde burası önemli olacak.

awci
20-10-2010, 13:37
arkadaşlar öncelikle merhaba bu kağıtta yeniyim ve okuduğum kadarıyla olumlu bir havası var.sizin beklentileriniz oldukça iyi gibi ;orta ve uzun vadede beklentileriniz nedir acaba?

awci
20-10-2010, 14:28
herhalde yanlış bir soru sordum.kimse cevap vermedi.hayırdır İNŞAALLAH!!!

adyyyghe
20-10-2010, 14:31
düşündükleri nedir acaba.74 altına sarkmasa keşke.

adyyyghe
20-10-2010, 14:36
millete adrenalin yaşatıyorlar.

awci
20-10-2010, 14:40
düşündükleri nedir acaba.74 altına sarkmasa keşke.

İnşaallah dediğin gibi olur.Bu arada hisse ile ilgili bir yorum alamadık.üstadlardan cevapsız bırakmazlar umarım

BEYPAZARLI
20-10-2010, 14:41
herhalde yanlış bir soru sordum.kimse cevap vermedi.hayırdır İNŞAALLAH!!!

3-5 sayfayı okusan soruna cevapları bulursun.
o kadar da zahmete katlanıver.

cank22
20-10-2010, 14:45
Tavan da güzelmiş 3.12 :D

Gören de çok mal var zannedicek biri alıyo 3000 lot öteki satıyo 3500 lot biri alıo 1000 lot öteki satıyo 500
Yerinde sayıyo

Biri alınca hemen birisi satıyo
Bakalım sonu ne olucak
İsteseler çok rahat kaldırırlar...

awci
20-10-2010, 14:51
3-5 sayfayı okusan soruna cevapları bulursun.
o kadar da zahmete katlanıver.

kusura bakma arkadaşım,böyle bir cevap alacağımı bilseydim,sormazdım.verdiğin cevap içinde teşekkürler.

BEYPAZARLI
20-10-2010, 14:59
unutmayın beklentiler bitmedikçe daima ileri.
Yeter ki beklentiler bitmesin...
hissenizin kıymetini bilin sonra tuh...keşke... demeyesiniz...

adyyyghe
20-10-2010, 15:01
seans sonunu bekleyeceğiz o ana kadar al sat devam.

BEYPAZARLI
20-10-2010, 15:13
şu anda ilk 5 kademede 103,918 lot alış,103829 lot satış emri var.

BEYPAZARLI
20-10-2010, 15:20
imkb ye ihlas yayın holding ile despec bilgisayar halka arz için aynı tarihte
16 eylülde başvurdular.
ihlas yayın holdin haftaya pazartesi-salı günü talep toplama ile halka arz ediliyor.
ikisi çakışınca despec in halka arzı ekim sonu-kasım başına kaydı gibi.
sonuçta beklenti devan ediyor.önemli olan bu.

awci
20-10-2010, 15:24
şu anda ilk 5 kademede 103,918 lot alış,103829 lot satış emri var.

senin bu dediğine göre alıcılar satıcılarda fazla hissenin yukarı meyilli olması gerekmiyor mu?

adyyyghe
20-10-2010, 15:24
şu an alıcı satıcının 2 katı oldu neredeyse

adyyyghe
20-10-2010, 15:26
senin bu dediğine göre alıcılar satıcılarda fazla hissenin yukarı meyilli olması gerekmiyor mu?

böyle bir kaide yok.yanıltmak için herşeyi yapabilirler.alıcı fazla gösterip çakarlar.satıcı fazla gösterip alırlar.herşey mümkün

awci
20-10-2010, 15:30
şu an alıcı satıcının 2 katı oldu neredeyse
alt kademelerde herhalde sizin bu dediğiniz çünkü kağıtta bir hareket yok,işlem hacmi 4 mil aşağıdan alış görünüyor o zaman

adyyyghe
20-10-2010, 15:34
biz burda babaların gelmesini bekliyoruz kademeler hiçbir bilgi vermez.iş olsun diye bakıyoruz.

awci
20-10-2010, 15:39
vkfrs'te iken alıcılar ve satıcılar kıyaslamasının neticesi bazı gidişi belirlerdi.tabiki emir iptalleride etkili oluyordu.onun için yazmıştım,eyer kızdırıyorsam herkesten özür dilerim.kimsenin hakkına girmek istemem.

BEYPAZARLI
20-10-2010, 16:01
indes te günlük-haftalık düşünmeyin.
orta ve uzun vadeciler için beklentiler çok güzel ve net.

awci
20-10-2010, 16:08
alıcılar ve satıcılar durumunu verebilecek bir var mı?

BEYPAZARLI
20-10-2010, 16:11
daha öncede demiştik.bu dönem bilişim sektörünün dönemi olacak diye.
Türk Telekomun 2010/9 aylık bilançosu açıklandı.
Bir önceki yıla göre % 38.2 artışla 1.9 milyar TL.

Dow16
20-10-2010, 19:57
daha öncede demiştik.bu dönem bilişim sektörünün dönemi olacak diye.
Türk Telekomun 2010/9 aylık bilançosu açıklandı.
Bir önceki yıla göre % 38.2 artışla 1.9 milyar TL.

sn BEYPAZARLI INDES'in 9/2010 bilançosunda beklediğiniz bir kar rakamı hakkındaki fikrinizi varsa bizimlede paylaşırmısınız.

serdars
20-10-2010, 21:42
Zamanında bana çok kazandırmıştı elimde yok ama bende sempatisi vardır yolun açık olsun indes...

BEYPAZARLI
20-10-2010, 22:24
sn BEYPAZARLI INDES'in 9/2010 bilançosunda beklediğiniz bir kar rakamı hakkındaki fikrinizi varsa bizimlede paylaşırmısınız.

indesin 2009/9 aylık bilancosu 11.067.500 tl.
2010/9 aylıktaki bilanço için bekleyip göreceğiz...

tsubasaa
20-10-2010, 22:31
Bu hisede 3-5 kişiyiz:)sessiz sakin kimseleri uyandırmadan 2.38 den 2.80 e geldik:)).2.84 üstü kapanışlarda zirve diyecek gibi yakında bu hafta arz onayı gelirse hoş olur.

amutlu
20-10-2010, 23:13
Sayın; BEYPAZARLI ,israrla,dostca bugüne kadar verdiğin bilgiler ve söylediklerin sizi haklı çıkardı.belki bazılarının sabrı yetmedi ayrıldı. ama hayat acımasız,yaşamın özü böyle...neyse verdiğin emeklere saygılar,sevgiler.....

hatipali
21-10-2010, 00:03

Ayın 14 ünde yazdık.15 inde çıkış başlamış.2.4 lardan başlayıp bir haftada % 20 ye yakın bir kazanç getirmiş.Yıllık faizlerin % 9 olduğu ülkemizde iyi bir kazanç.Ama ne bir teşekkür , ne bir kadirşinaslık babından bir hatırlama.:he:
Demekki indestekiler için vefa sadece bir semt adıymış.:he:Adios amigos:halay:

asostan
21-10-2010, 09:44
hintli arena ile geliyor sarf malzemeleri çok ucuzlayacak. indeks korkudan, alelacele despeci halka açıyor.kulağına su kaçtı.

BEYPAZARLI
21-10-2010, 09:53
günaydın,
güne iyi bir başlangıç yaptık.
hayırlısı...

awci
21-10-2010, 11:00
arkadaşlar kağıdımıza ne oldu bir anda eksiye gelmiş

awci
21-10-2010, 11:21
endeksi düzeltiyorlar.sanki düşüş yada çıkış yapıp yapmayacağı bu güne bağlı gibi;önemli bir açıklama falan mı yapacaklar anlamadım.

adyyyghe
21-10-2010, 11:26
sayın awcı dostum kağıd desteğinde tutunarak yukarı aşağı gidiyor.panik yapmaya gerek yok.2,40 dan geldi buraya.2,74 üstünde oslduğu sürece sorun yok.

awci
21-10-2010, 11:37
sayın awcı dostum kağıd desteğinde tutunarak yukarı aşağı gidiyor.panik yapmaya gerek yok.2,40 dan geldi buraya.2,74 üstünde oslduğu sürece sorun yok.
Çok teşekkürler.İnşaallah!

vippol35
21-10-2010, 12:17
dgate dip olmuş düşüş ondan gibi ...............

awci
21-10-2010, 12:33
aralarındaki bağ nedir?bilişim de olmasından dolayı mı? acaba

maximus72
21-10-2010, 14:51

dgate giderken bu trene bakar gibi seyretmişti.(dgate ortağı Tayfun ateş sürekli mal satıyor bugün gene borsaya mal yollamış ondan düşüyor.)

Dow16
21-10-2010, 15:19
dgate düşüyor diye bu satılırmı ya,data çıkarken bu çıktımıki?.

Rakun
21-10-2010, 15:28
devir teknoloji devri elektrik süpürgesi var...öyle eski usül balkondan aşağı...... geçsinler bunları...olmadı kuru temizleme yapılabilir...

cank22
21-10-2010, 15:49
Amma verdiler yaa...:frown:
Keşke 2.80lerden satıp burdan yerine koysaydık
Ama onu yapsam kağıt şimdi 3 liraydı kesin...
Hayırlıs....

Dow16
21-10-2010, 19:49
indesin 2009/9 aylık bilancosu 11.067.500 tl.
2010/9 aylıktaki bilanço için bekleyip göreceğiz...

Daha öncede geçmiş dönem karlarıyla ilgili gördüğüm bir yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum;9/2009 karı yukarıdaki ana ortaklık paylarına aittir,%100 kar rakamı ise(azınlık payı 1,481,686) dahil:12,549,186 dır,ayrıca diğer dönemlerde şöyledir.
1-09/12: 17.644.090.tl
2-10/03: 5.153.502.tl
3-10/06: 8.295.057.tl dir.bilgilerinize sunulur.maalesef matrix'te (yalnızca ana ortaklık paylarına göre) f/k ları bu oranları dikkate alarak yanlış hesaplamaktadır.

Rakun
22-10-2010, 00:56
bence iyi bir silkeleme oldu...kapanış 2.74...........dgate bakanlar yanlış yaptı...cezayı yarın keserler...yukarı yaparsa haftayada zirve denemesi yapmalı ve geçmeli artık....despec satmak istiyorlarsa tabi..............

BEYPAZARLI
22-10-2010, 09:34
Oyak yatırım T2 hariç(t2 yi şu an göremiyoruz)indesteki 3.031.000 lotunun 482.000 lotunu sattı.şu anda oyakta 2.549.708 lot gözüküyor.

BEYPAZARLI
22-10-2010, 10:00
şu anda ilk 5 kademede 10,395 lot alış,55,837 lot satış var

seccokowaski
22-10-2010, 10:22
datagate normale dönmeden hisse yapması gereken hareketi yapmayacak kanaatindeyim. aralarında sadece sektörel değil, ortaklık ilişkiside varmış.
gücü yeten varsa tabanı bozsun...

astek
22-10-2010, 10:35
Ortaklık var. İkisi de Index Grup şirketi.

BEYPAZARLI
22-10-2010, 11:05
İlk beş kademede 86358 lot alış,69.724 lot satış var.

BEYPAZARLI
22-10-2010, 11:12
OYAK YATIRIM pazartesi salı ihlas yayın holdingin halka arzını tamamlamış olacak.
sırada DESPEC bilgisayar var.
Pazartesi günü İMKB den kayda alınma kararı büyük bir ihtimalle çıkacak.
sabır...

BEYPAZARLI
22-10-2010, 11:19
haftaya bu fiatları çok arayacak olabiliriz.

BEYPAZARLI
22-10-2010, 11:34
ilk beş kademede 121,308 lot alış-94,830 lot satış emri var.

awci
22-10-2010, 12:17
sayın BEYPAZARLI
2.78 ile 2.80 lerde alıcı ve satıcılarda durum nedir acaba bilgi verebilir misiniz?

BEYPAZARLI
22-10-2010, 12:19
haftaya bu fiatları çok arayacak olabiliriz.

güzel bir silkeleme yaptılar iki günde...

awci
22-10-2010, 14:30
senedimiz işlem görmüyor mu? yoksa millet bi haber mi beklyor?
işlem hacminde bir değişiklik yok

BEYPAZARLI
22-10-2010, 14:58
senedimiz işlem görmüyor mu? yoksa millet bi haber mi beklyor?
işlem hacminde bir değişiklik yok

tahta dengeli.
ilk beş kademede 94,200 lot alış- 92,686 lot satış emri var.
pazartesiye hazırlık yapılıyor gibi.

BEYPAZARLI
22-10-2010, 16:00
2,80 deki 57,000 lot kaldırıldı.

awci
22-10-2010, 16:11
2,80 deki 57,000 lot kaldırıldı.

2.82 ile 2.84 te kaç tane satıcı var görebiliyor musun?

BEYPAZARLI
22-10-2010, 16:22
2,80--6616
2,82--4968 lot var

awci
22-10-2010, 17:39
Sayın BEYPAZARLI bu hisseyi okuduğum kadarıyla bayağı takip ediyorsunuz.şimdi sadece sizin fikrinizi sorma babında önümüzdeki hafta için beklentiniz nedir?
bilanço nun açıklanması bir patlamaya neden olur mu?

BEYPAZARLI
22-10-2010, 18:43
Sayın BEYPAZARLI bu hisseyi okuduğum kadarıyla bayağı takip ediyorsunuz.şimdi sadece sizin fikrinizi sorma babında önümüzdeki hafta için beklentiniz nedir?
bilanço nun açıklanması bir patlamaya neden olur mu?

İmkb de hisselerin fiatının belirlenmesindeki en önemli faktör hissenin üzerinde taşıdığı yedek akçeler,bedelsiz potansiyeli,sektöründeki konumu,karlılık oranları ve en tabisi
hissede oluşan beklentilerdir.
İNDES te beklentiler oldukça fazla.
piyasanın en büyük tedarikçilerinden biri,
grup şirketlerinden DESPEC önümüzdeki günlerde halka arzedecek.
2010/9 aylık bilançoda beklentilerin üzerinde rakamlar görülebilir.
dolardaki değer kaybı şirkete olumlu yansıyor.
bütün dünyada bilişim sektörü hızlı bir büyüme içinde.
2011 de de bir başka şirketin halka arzı planlanıyor.
istanbuldaki şirketin merkez arsası değerli.vs.vs....

önümüzdeki hafta içinde arz edilecek hisselerin kurul kaydına alındı haberi hissede
yukarı yönlü hareketlere sebep olabilir.
bu nedenle bu beklentiler de hissenin fiatını olumlu yönde etkileyecektir diye düşünüyorum.

yalnız benim tavsiyem kısa vadeli gündelikçiler için değildir.
bizler orta ve uzun vade de imkb ye bakıyoruz.

Dow16
22-10-2010, 23:46
BEYPAZARLI arkadaşımızın'da daha önce belirttiği gibi önümüzdeki sene nasdaq senesi olacak heralde 2000'deki gibi.bugün dow -0,13 kapanmasına rağmen nasdaq +0,68 kapattı futureleri şu anda +1,20.İnşaallah ındes'ede yansır.2000'de bizde bilişim hissesi yoktu onun yerine zorlama netaş ve alctl gitmişti.saygılar hayırlı kazançlar

awci
23-10-2010, 17:00
İmkb de hisselerin fiatının belirlenmesindeki en önemli faktör hissenin üzerinde taşıdığı yedek akçeler,bedelsiz potansiyeli,sektöründeki konumu,karlılık oranları ve en tabisi
hissede oluşan beklentilerdir.
İNDES te beklentiler oldukça fazla.
piyasanın en büyük tedarikçilerinden biri,
grup şirketlerinden DESPEC önümüzdeki günlerde halka arzedecek.
2010/9 aylık bilançoda beklentilerin üzerinde rakamlar görülebilir.
dolardaki değer kaybı şirkete olumlu yansıyor.
bütün dünyada bilişim sektörü hızlı bir büyüme içinde.
2011 de de bir başka şirketin halka arzı planlanıyor.
istanbuldaki şirketin merkez arsası değerli.vs.vs....

önümüzdeki hafta içinde arz edilecek hisselerin kurul kaydına alındı haberi hissede
yukarı yönlü hareketlere sebep olabilir.
bu nedenle bu beklentiler de hissenin fiatını olumlu yönde etkileyecektir diye düşünüyorum.

yalnız benim tavsiyem kısa vadeli gündelikçiler için değildir.
bizler orta ve uzun vade de imkb ye bakıyoruz.

değerli yorumlarınıza teşekkür ederim.söylediğiniz gibi orta ve uzun vade de yorumlarınızdan yola çıkarak söylüyorum bekelyen bayağı para kazanacak gibi,İNŞAALLAH! öylede olur.
ama sanki bu hafta içinde 3.50 TL'yi geçecek gibi bilançosu beklenilenden yüksek açıklanırsa;bu tamamen kendi şahsi fikrimdir. hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak alınamaz.

BEYPAZARLI
23-10-2010, 23:51
Katmerciler araçüstü donanım ekipmanları şirketinin halka arzı ile ilgili hisselerin
kayda alındığı haberi ekranlara düştü.
Kasımın ilk haftası halka arz ediliyor.

Bizlerde sabırla DESPEC'in halka arz haber ve tarihlerini bekliyoruz.
Beklemek hele hele İMKB de beklentileri beklemek çok güzel.

Pazartesiden itibaren daha da güzelleşecek diye umuyorum.

BEYPAZARLI
24-10-2010, 00:02
Katmerciler araçüstü donanım ekipmanları şirketinin halka arzı ile ilgili hisselerin
kayda alındığı haberi ekranlara düştü.
Kasımın ilk haftası halka arz ediliyor.

Bizlerde sabırla DESPEC'in halka arz haber ve tarihlerini bekliyoruz.
Beklemek hele hele İMKB de beklentileri beklemek çok güzel.

Pazartesiden itibaren daha da güzelleşecek diye umuyorum.
24 Ekim 2010, Pazar
Katmerciler borsaya ‘bonus’la geliyor
Katmerciler, 3-5 Kasım tarihlerinde 6 lira sabit fiyatla hisselerinin yüzde 24’ünü halka açıyor. Halka arzda, ‘geri alım garantisi’ ve ‘bonus hisse’ teşvikleri kullanılması planlanıyor
02:38 | 23 Ekim 201

EKONOMİ SERVİSİ

Katmerciler Araç Üstü Ekipman, hisselerinin yüzde 24’ünü halka açıyor. Halka arzın, 3-4-5 Kasım tarihlerinde 6 lira sabit fiyatla gerçekleştirilmesi planlanıyor. Katmerciler’in halka arzında, bugüne kadar hiçbir halka arzda uygulanmamış ‘geri alım garantisi’ ve ‘bonus hisse’ teşviklerinin kullanılması planlanıyor. Bu konuyla ilgili olarak SPK’nın onayı bekleniyor.
DenizYatırım liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda, aldığı hisseyi 90 gün süreyle hesabında tutan yatırımcı yüzde 5 “Bonus Hisse” ile ödüllendirilirken, 90 gün sonunda hisse fiyatının, halka arz fiyatının altında işlem görmesi halinde arzu eden yatırımcının hisseleri için “geri alım garantisi” veriliyor. Yatırımcılar, bu iki teşvikten birini seçebiliyor.

Gelir hedefi 18 milyon TL
Halka arzdan 18 milyon TL gelir beklendiğini belirten Katmerciler Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Katmerci, gelirin yatırımlarda ve kısa vadeli borçların finansmanında kullanılacağını kaydetti. Şirket, İzmir Çiğli’de bulunan fabrikasının yanına 6 milyon dolarlık bir yatırım planlıyor.
Mehmet Katmerci, şirketin bankalara borcunun 12 milyon TL civarında olduğunu, bunun 6 milyon TL’sinin kısa vadeli olduğunu bildirdi. Katmerci, 2010 yılı ciro hedeflerinin 70 milyon lira olduğunu kaydetti.
Katmerciler’in arz öncesi 11 milyon lira olan sermayesi, 1.5 milyon liralık sermaye artırımıyla 12.5 milyon liraya çıkarılacak. Ayrıca, 1.5 milyon liralık ortak satışının yapılmasıyla, şirketin halka arz sonrası halka açıklık oranı yüzde 24 olacak. Babası İsmail Katmerci’nin şirkette yüzde 85, kendisi ve diğer iki kardeşinin ise yüzde 5’er hissesi bulunduğunu hatırlatan Mehmet Katmerci, halka arz edilecek hisselerin babasına ait olduğunu söyledi.

‘Yatırımcılar uzun vadeye özendirilecek’
Halka arzı liderliğini ve danışmanlığını yapan DenizYatırım Kurumsal Finansman Müdürü Nurullah Erdoğan, ilk defa uygulanacak ‘bonus’ ve ‘geri alım’ teşvikleriyle yatırımcıların daha uzun vadeli yatırıma özendirilmesi, uzun vadeli düşünen yatırımcıların ise korunması ve ödüllendirilmesinin amaçlandığını kaydetti.
Erdoğan, ihtiyaç duyulması halinde teşviklerin finansmanı için kullanılmak üzere ortak satışı gelirlerinin 3 ay DenizYatırım’da bloke edileceğini söyledi.

BEYPAZARLI
24-10-2010, 00:06
24 Ekim 2010, Pazar
Katmerciler borsaya ‘bonus’la geliyor
Katmerciler, 3-5 Kasım tarihlerinde 6 lira sabit fiyatla hisselerinin yüzde 24’ünü halka açıyor. Halka arzda, ‘geri alım garantisi’ ve ‘bonus hisse’ teşvikleri kullanılması planlanıyor
02:38 | 23 Ekim 201

EKONOMİ SERVİSİ

Katmerciler Araç Üstü Ekipman, hisselerinin yüzde 24’ünü halka açıyor. Halka arzın, 3-4-5 Kasım tarihlerinde 6 lira sabit fiyatla gerçekleştirilmesi planlanıyor. Katmerciler’in halka arzında, bugüne kadar hiçbir halka arzda uygulanmamış ‘geri alım garantisi’ ve ‘bonus hisse’ teşviklerinin kullanılması planlanıyor. Bu konuyla ilgili olarak SPK’nın onayı bekleniyor.
DenizYatırım liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda, aldığı hisseyi 90 gün süreyle hesabında tutan yatırımcı yüzde 5 “Bonus Hisse” ile ödüllendirilirken, 90 gün sonunda hisse fiyatının, halka arz fiyatının altında işlem görmesi halinde arzu eden yatırımcının hisseleri için “geri alım garantisi” veriliyor. Yatırımcılar, bu iki teşvikten birini seçebiliyor.

Gelir hedefi 18 milyon TL
Halka arzdan 18 milyon TL gelir beklendiğini belirten Katmerciler Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Katmerci, gelirin yatırımlarda ve kısa vadeli borçların finansmanında kullanılacağını kaydetti. Şirket, İzmir Çiğli’de bulunan fabrikasının yanına 6 milyon dolarlık bir yatırım planlıyor.
Mehmet Katmerci, şirketin bankalara borcunun 12 milyon TL civarında olduğunu, bunun 6 milyon TL’sinin kısa vadeli olduğunu bildirdi. Katmerci, 2010 yılı ciro hedeflerinin 70 milyon lira olduğunu kaydetti.
Katmerciler’in arz öncesi 11 milyon lira olan sermayesi, 1.5 milyon liralık sermaye artırımıyla 12.5 milyon liraya çıkarılacak. Ayrıca, 1.5 milyon liralık ortak satışının yapılmasıyla, şirketin halka arz sonrası halka açıklık oranı yüzde 24 olacak. Babası İsmail Katmerci’nin şirkette yüzde 85, kendisi ve diğer iki kardeşinin ise yüzde 5’er hissesi bulunduğunu hatırlatan Mehmet Katmerci, halka arz edilecek hisselerin babasına ait olduğunu söyledi.

‘Yatırımcılar uzun vadeye özendirilecek’
Halka arzı liderliğini ve danışmanlığını yapan DenizYatırım Kurumsal Finansman Müdürü Nurullah Erdoğan, ilk defa uygulanacak ‘bonus’ ve ‘geri alım’ teşvikleriyle yatırımcıların daha uzun vadeli yatırıma özendirilmesi, uzun vadeli düşünen yatırımcıların ise korunması ve ödüllendirilmesinin amaçlandığını kaydetti.
Erdoğan, ihtiyaç duyulması halinde teşviklerin finansmanı için kullanılmak üzere ortak satışı gelirlerinin 3 ay DenizYatırım’da bloke edileceğini söyledi.

DESPEC BİLGİSYAR'ın bonus ve teşvik'e ihtiyacı olacağını sanmıyorum.

BEYPAZARLI
24-10-2010, 22:29
Hafta içinde düzeltmesini de yapan İNDES için artık önünde engel kalmadı diyebiliriz.
3,05 Zirve denemesini yapmasını bekliyorum.

Unutmayalım,bizim gündelikçilerle işimiz olmaz.
Hedeflerimiz büyük,yolumuz uzun.

yapmamız gereken tek şey biliyorsunuz:

S A B I R...

Dow16
24-10-2010, 23:02
Sn BEYPAZARLI ;6 aylık dipnotları sanırım incelemişsinizdir,döviz % 10 düşerse (özellikle dolar) ındes 7,221 milyon tl ilave kar yazacağını belirtiyor.30,06,2010 usd:1,582 kapanış ;30,09,2010 ise 1,447 kapanış bu durumda 9/2010' bilançosu sürpriz bir kar getirebilirmi?. Hatta 12/2010 da dahil.Bu hususta şirketi en iyi bilen olarak temettü politikaları nedir,böyle bir sürpriz kar gelirse bu ne kadar dağıtacakları temettü'ye yansır,bir fikriniz varsa paylaşırsanız seviniriz.(çok aradım bir açıklama bulamadım). saygılar,hayırlı kazançlar

BEYPAZARLI
24-10-2010, 23:56
Sn BEYPAZARLI ;6 aylık dipnotları sanırım incelemişsinizdir,döviz % 10 düşerse (özellikle dolar) ındes 7,221 milyon tl ilave kar yazacağını belirtiyor.30,06,2010 usd:1,582 kapanış ;30,09,2010 ise 1,447 kapanış bu durumda 9/2010' bilançosu sürpriz bir kar getirebilirmi?. Hatta 12/2010 da dahil.Bu hususta şirketi en iyi bilen olarak temettü politikaları nedir,böyle bir sürpriz kar gelirse bu ne kadar dağıtacakları temettü'ye yansır,bir fikriniz varsa paylaşırsanız seviniriz.(çok aradım bir açıklama bulamadım). saygılar,hayırlı kazançlar

Yılsonu bilanço hesapları için erken.
önümüzde daha iki aydan fazla süre var.
Soruna bilgi babında cevap vermek gerekirse İNDES yıllık net kârının(vergi-yedekakçe vb.düşüldükten sonra)% 40 nı temettü olarak dağıtıyor.
geçen yıl karı 15.934.942 tl idi.bunun üzerine dolardaki düşüşten dolayı senin hesapladığın 7.221.000 tl ve şirketin yıllık bazda hesapladığı %10-15 lik büyüme hedefini de eklersek yaklaşık olarak tahmini 25 milyar tl civarında bir kâr rakamına ulaşır.
buda hisse başına yaklaşık nominal değer üzerinden net % 17-18 temettü demektir.

not:bir hisse yıllık bazda sermayesi kadar kâr ediyorsa imkb deki fiatı genelde 10,00 tl dir.Eğer indes 25 milyar tl yıllık kar açıklarsa buda yaklaşık fiatının 4,50-5,00 aralığında
olaması gerektiğini gösterir.tabii bu her hisse için geçerli değildir.hissenin geçmişi bilançoları bu fiatların oluşmasında önemlidir.
Bilmem anlatabildim mi?

BEYPAZARLI
25-10-2010, 10:46
İndesin bilanço rakamlarının 11-12 kasımda açıklanacağını düşünüyorum.
Bilanço-halka arz haberleri birbirini takip edeceğe benziyor.

yine tekrarlıyoruz:S A B I R...

brainsaw
25-10-2010, 11:41
bugün 2.82-2.88 bandında dolaşacak gibi görünüyor.

BEYPAZARLI
25-10-2010, 11:50
bugün 2.82-2.88 bandında dolaşacak gibi görünüyor.

Sindire sindire...

ilk beş kademede:111.118 lot alış-84.297 lot satış emri var.

BEYPAZARLI
25-10-2010, 11:55
Sindire sindire...

ilk beş kademede:111.118 lot alış-84.297 lot satış emri var.

malum fırsatçı gündelikçileri silkeleme hareketi...

brainsaw
25-10-2010, 11:58
bekleyelim bakalım bugün nelere gebe,herhangi süprizi olacak mı?

BEYPAZARLI
25-10-2010, 12:11
Sürpriz bilançolar gelmeye devam ediyor.
creditwest faktorin CRDFA 2010/9 aylıkta 19 milyar kâr açıkladı hisse tavana gitti.2,86
crdfa nın sermayesi 40 milyar tl.

aynı beklenti indeks te de oluşabilir mi? bekleyeceğiz...

brainsaw
25-10-2010, 14:40
yatırım finansman araştırmasıyla ; yeni alımlar başladı gibi...

alıntıdır:

HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-YATIRIM FİNANSMAN, İNDEKS BİLGİSAYAR'I 'ENDEKSİN ÜZERİNDE GETİRİ' ÖNERİSİ İLE ARAŞTIRMA LİSTESİNE DAHİL ETTİ

Yatırım Finansman Menkul Değerler, İndeks Bilgisayar'ı 'Endeksin
Üzerinde Getiri' önerisi ile araştırma listesine dahil etti.
Yatırım Finansman Menkul Değerler (www.yfas.com.tr) konu ile
ilgili raporunda, İndeks Bilgisayar'ı 3.52 TL hedef fiyat ve 'Endeksin
Üzerinde Getiri' önerisi ile araştırma listesine dahil ettiklerini
belirtti.
Raporda şu değerlendirme yapıldı:
"İndeks Bilgisayar'ı 3.52 TL hedef fiyat ve Endeksin Üzerinde
Getiri önerisi ile araştırmamıza dahil ediyoruz...
7,500 şirketten oluşan ağıyla Bilişim Teknolojileri (BT)
distribütörlüğünde pazar lideri...1989 yılında kurulan İndeks
Bilgisayar, önde gelen 200’den fazla uluslararası BT markasının 7,500
şirketten oluşan geniş ağıyla distribütörlüğünü yapıyor. Grup,
iştirakler yoluyla isimsiz ürünler (OEM), PC parçaları, elektronik ve
ağ ürünleri tedarik ederken aynı zamanda BT şirketlerine lojistik
hizmeti de sağlıyor. İndeks Bilgisayar, 2009 yılında 1,026 milyon
dolar toplam satış geliri elde ederken, pazar payı %18 seviyesinde
oluştu.
Gelişmekte olan piyasalar bilgisayar (PC) satışları için ana
faktör... Dünya genelinde PC pazarı gelişmekte olan ülkelerin itici
gücüyle yıllık bazda 1.çeyrek’te %24.2 ve 2.çeyrek’te, geçen yılın
aynı dönemlerine göre %22.4 büyüdü. Uluslararası Telekomünikasyon
Birliği’ne (ITU) göre, Türkiye’de her 100 haneden 34.4’ü internet
kullanıcısı iken, bu seviye gelişmekte olan ülkelerin 2008 yılı
ortalaması olan 38.5’in altında bulunuyor. Buna göre gelişmekte olan
ülkeler arasında Türkiye BT pazarının önemli bir büyüme potansiyeli
mevcut.
İndeks Bilgisayar, BT pazar büyümesinden en fazla fayda sağlayacak
şirketler arasında yer alacaktır... International Data Corporation’a
(IDC) göre, Türkiye BT pazarının son 10 yıldaki yıllık ortalama büyüme
hızı %12 oldu ve 2009 yılında toplam ciro 5.7milyar dolar’a ulaştı.
IDC, 2009-2012 yılları arasında sektörün yıllık ortalama büyüme
hızının %15 olmasını beklemektedir. Pazar lideri olmasından dolayı
İndeks’in sektördeki büyümeden en iyi faydayı sağlayacağını
düşünüyoruz. Sonuç olarak İndeks Bilgisayar’ın satış gelirlerinin 2010
yılında %10 artışla 773 mn dolar’a ve 2011 yılında %7 yükselişle 823mn
dolar’a ulaşmasını bekliyoruz.
İndeks dağıtım ağını kullanarak yüksek katma değerli işlere
girmeyi amaçlıyor... 2010 yılının son çeyreğinden itibaren geçerli
olmak üzere, Indeks Grup küçük elektrikli ev aletleri sektörüne
“Homend” markası ile giriş yaptı. Homend ürünleri İndeks’in iştiraki
Neotech tarafından dağıtılacak. Ayrıca 2011 yılında satış sonrası
teknik servis şirketi kurulması planlanıyor.
Yunan ortağın sahip olduğu hisselerle ilgili sahiplik sorununun
çözülmesi Şirket değerini artırabilir... Atina merkezli Pouliadis &
Associates Indeks Bilgisayar’da %35.6 hisseye sahip. Pouliadis &
Associates sahip olduğu hisseleri kurumsal borçlarına teminat olarak 5
bankaya rehin vermiş durumda. Hisselerin oy hakkı ve temettü hakları
bu 5 bankaya ait iken sahiplik hakkı ise halen Pouliadis &
Associates’de bulunuyor. Söz konusu hisselerdeki sahiplik sorununun
çözümlenmesinin Şirket’in değerini yükseltici etki yaratmasını ve
sektöre kıyasla daha iskontolu işlem görmesine neden olan baskının yok
olmasını sağlayacağına inanıyoruz.
“Piyasa Üzeri Getiri” önerisi ile incelememizi başlatıyoruz...
İndirgenmiş Nakit Akımları ve piyasa çarpanları karışımından oluşan
değerlememizde İndeks Bilgisayar için 3.52 TL hedef hisse fiyatına
ulaştık. Hedef hisse fiyatımız, %24 yükseliş potansiyeli
barındırmaktadır. Bu değerlememizde Şirket’in sahip olduğu Genel
müdürlük binasının da yer aldığı 40 bin metrekare büyüklüğündeki
arsadan elde edilebilecek potansiyel değeri katmadık. Söz konusu
bölgede İstanbul Belediyesi konut projelerinin de yer aldığı proje
planlanıyor. İndeks hisseleri mevcut durumda 4.1x FD/FAVÖK çarpanı ile
6.1x ortalama çarpana sahip benzer şirketlere göre %34 iskontolu işlem
görmektedir. İndeks Bilgisayar’ın önemli ölçüde büyüme potansiyeli
barındıran Türk BT pazarında cazip bir seçim olabileceğini
düşünüyoruz."

Dow16
25-10-2010, 22:29
sn BEYPAZARLI Kardeşe, dün geceki açıklamasından dolayı teşekkür eder,hissedeki bildiğim birkaç yatırımcı arkadaş ile beraber kendisine buradaki misyonundan-açıklamalarından dolayı şükranlarımızı sunarız.saygılar hayırlı kazançlar(İnşaallah doğru yerdeyizdir.)

BEYPAZARLI
25-10-2010, 23:40
Yatırım finansmanın İNDES hakkında hisse değerlendirmesinden sonra diğer bazı yatırım-finans kurumlarından da
hisse ile ilgili olumlu görüş ve değerlendirmeler de gelebilir.
önümüzdeki günlerde İNDES ile ilgili olumlu her haber gelişinde hissede yukarı yönlü hareketin devam edebileceğini
söyleyebiliriz.

İMKB nin en önemli kurallarından birisi de biliyorsunuz''imkb de beklentiler satın alınır.''
İNDES teki beklenti ise birden çok.

bir diğer önemli kural da:gündelikçi değil;orta-uzun vadeci olmayı bilmektir.
sonuçta düğüm tek sözcükte toplanıyor: S A B I R.
ORTA-UZUN VADE de hissedeki beklenti fiatımızı daha önce söylemiştim,biliyorsunuz.
bekleyip göreceğiz.

BEYPAZARLI
26-10-2010, 11:17
İndes in 04 mayıs 2006 daki zirvesi olan 3.05'i hafta içinde deneyebilir.

BEYPAZARLI
26-10-2010, 12:10
ilk beş kademede 224.421 lot alış;129.300 lot satış emri var.

Dow16
26-10-2010, 19:57
Sn BEYPAZARLI biz bu hissede yeniyiz ama gündelikçide değiliz;zaman zaman size soru sormak zorunda kalıyoruz(çünkü buranın nitelikli bilgi sahibi sizsiniz) öncelikle bu hususta anlayışınıza teşekkür ederiz.14,10,2010 dan itibaren oyak'ta - 526,141 lot eksilme oldu.bilanço dipnotlarında yanlış hatırlamıyorsam oyak'ta Nevres Erol Bilecik adına 1,300,000 civarında mal olduğu beyan edilmişti, burada bir patron satışı ile karşı karşıya gelebilirmiyiz acaba?.hoş satışların % 80'i ilk günde olmak üzere ayın 20/10/2010'ına kadar yapılmış ama genede incelemekte fayda var.patron satış yapsa bildirmek zorunda ama unutan patronlarlada karşılaşmıyor değiliz.Acaba patron (veya despec'in halka arzını yapacak kurum) burada ana hareketin despec'in arzı esnasındamı olmasını istiyorlar.Saygılar

Rakun
26-10-2010, 22:19
şunu bilmenizi isterim...

erol bilecik indesin bir kademe dahi gitmesini istemiyor...isteyemez...erol bey 'in en büyük korkusudur bu...çünkü her kademesi ona trilyonlarca zarar demek...

niyesi..............

yunan bankalarında rehin duran %35 hisseyi almak için oradaki hukuki sürecin oluşmasını bekliyorlar...bu hisseleri ya erol bilecik alır yada yeni bir ortak bulunur...

şuan bu hisselerin mülkiyet hakları hala yunan ortağın elinde bulunuyor...rehin durumu sadece temettü ve oy kullanma hakları anlamında 5 yunan bankasına ait...

(şirket, yunan ortağı ile hiçbir alacak verecek ilişkisi olmadığını ve aralarında maddi bir yükümlülüklerinin bulunmadığını borsaya bildirmişti)...

............................

çok manidardır...3 aylık bilanço sonrası oyak sunduğu araştırma raporunda indes için 2.94 fiyat hedefi koymuştur...ne yazıktır ki 2.40 - 2.50 fiyat aralığında 400 bin lot oyak tarafından satılmıştır...

indes halka arz edildiği 2004 senesinden buyana,,,

açıkladığı kar rakamına göre hesaplanan F/K oranı ve verdiği temettü miktarına bağlı olarak borsada fiyatlanmaktadır...ve yaptığı işe göre düşük kar marjı ile çalıştığından bu değerleme yöntemi doğrudur.........

fakat,,,

indesin içinde,,,,

orta ölçekli bir lojistik şirketi olma yolunda olan teklos lojistik ,

maslakta merkez binalarla beraber 40 bin m2 büyüklüğünde çok değerli bir arsa ,

datagate in %60 hissesi ve

neotech , infin ,neteks olmak üzere nispeten küçük ölçekli şirketleri bulunmaktadır................

bu yapısıyla indes, bigisayar ithal eden basit bir distribütör değil bilişim holding şirketidir...

ve borsada buna göre değer bulmalıdır...

violin
26-10-2010, 22:40
sağolun değerli paylaşımlarınız için.

BEYPAZARLI
26-10-2010, 22:41
şunu bilmenizi isterim...

erol bilecik indesin bir kademe dahi gitmesini istemiyor...isteyemez...erol bey 'in en büyük korkusudur bu...çünkü her kademesi ona trilyonlarca zarar demek...

niyesi..............

yunan bankalarında rehin duran %35 hisseyi almak için oradaki hukuki sürecin oluşmasını bekliyorlar...bu hisseleri ya erol bilecik alır yada yeni bir ortak bulunur...

şuan bu hisselerin mülkiyet hakları hala yunan ortağın elinde bulunuyor...rehin durumu sadece temettü ve oy kullanma hakları anlamında 5 yunan bankasına ait...

çok manidardır...3 aylık bilanço sonrası oyak sunduğu araştırma raporunda indes için 2.94 fiyat hedefi koymuştur...ne yazıktır ki 2.40 - 2.50 fiyat aralığında 400 bin lot oyak tarafından satılmıştır...

indes halka arz edildiği 2004 senesinden buyana,,,

açıkladığı kar rakamına göre hesaplanan F/K oranı ve verdiği temettü miktarına bağlı olarak borsada fiyatlanmaktadır...ve yaptığı işe göre düşük kar marjı ile çalıştığından bu değerleme yöntemi doğrudur.........

fakat,,,

indesin içinde,,,,

orta ölçekli bir lojistik şirketi olma yolunda olan teklos lojistik ,

maslakta merkez binalarla beraber 40 bin m2 büyüklüğünde çok değerli bir arsa ,

datagate in %60 hissesi ve

neotech , infin ,neteks olmak üzere nispeten küçük ölçekli şirketleri bulunmaktadır................

bu yapısıyla indes, bigisayar ithal eden basit bir distribütör değil bilişim holding şirketidir...

ve borsada buna göre değer bulmalıdır...

İndes hakkında fazla konuşmak istemiyorum.Hisse ve patronu tanıyanlar yeterli sayılabilecek düzeyde bilgi verdiler.
Borsada söylenen herşey doğru-herşey yanlıştır.Yani tutarsa doğru,tutmazsa yanlış.
Yinede bir fikir jimnastiğ yapmakta fayda görüyorum.
Dikkat edin fikir jimnastiği:
''GLobal veya ülke düzeyinde yaşanan bütün krizlerin ortak yönü:SERVETLERİN EL DEĞİŞTİRMESİ OLAYIDIR.''
BU SON KRİZDE DE DÜNYADA VE BİZDE DE SERVETLER EL DEĞİŞTİRDİ VE DEĞİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR.

Bu açıklamalardan sonra gelelim İNDES' e:
İndesteki olumlu beklentileri biliyorsunuz.Bu beklentilerin ekranlara düşmesi hissedeki
yukarı yönlü hareketi devam ettirecek görünüyor.

Ama asıl olay yabancı ortaktaki hisselerin akibeti.
Bu hisseler er-geç el değiştirecektir.
% 35 Oranındaki bu hisselerin el değiştirmesi hissede çağrı mecburiyeti doğurur.
Şu anda böyle bir olayın olduğunu düşünün: Yıllık cirosu 1,137 milyar dolar olan ve sermayesi 56 milyar olan bu şirket hisselerinin fiatı olası bir
çağrıda 10,00 altında bana göre asla olamaz.
Soru şu:BU hisseler ne zaman el değiştirir?
Yunan ekonomisi gözönüne alındığında ,imkb nin şu an yükselen en iyi borsalardan olduğu düşünülürse bu işlem heran başlayabilir.

İşte biz bu yüzden uzun vade diyoruz,sabır diyoruz.
ayrıca İMKB de İNDES benzeri ucuz 3-5 hisse ya var ya yok.
Tercih sizin.
Ben yine kendim için S A B I R diyor S A B I R tesbihi çekiyorum.
Son söz :Yaklaşık 6 aydır sabır çektirdiğimiz insanların indesteki kârı temettü dahil şu
anda %75.

Dow16
26-10-2010, 22:47
Yunanlılarla gitsin oturup anlaşsınlar sonra dahada geç olacak,bakın dow azda gene eksi ama nasdaq gene % + 0,45(future),böyle giderse seneye bu fiatları bulamazlar.

BEYPAZARLI
26-10-2010, 23:03
İndes hakkında fazla konuşmak istemiyorum.Hisse ve patronu tanıyanlar yeterli sayılabilecek düzeyde bilgi verdiler.
Borsada söylenen herşey doğru-herşey yanlıştır.Yani tutarsa doğru,tutmazsa yanlış.
Yinede bir fikir jimnastiğ yapmakta fayda görüyorum.
Dikkat edin fikir jimnastiği:
''GLobal veya ülke düzeyinde yaşanan bütün krizlerin ortak yönü:SERVETLERİN EL DEĞİŞTİRMESİ OLAYIDIR.''
BU SON KRİZDE DE DÜNYADA VE BİZDE DE SERVETLER EL DEĞİŞTİRDİ VE DEĞİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR.

Bu açıklamalardan sonra gelelim İNDES' e:
İndesteki olumlu beklentileri biliyorsunuz.Bu beklentilerin ekranlara düşmesi hissedeki
yukarı yönlü hareketi devam ettirecek görünüyor.

Ama asıl olay yabancı ortaktaki hisselerin akibeti.
Bu hisseler er-geç el değiştirecektir.
% 35 Oranındaki bu hisselerin el değiştirmesi hissede çağrı mecburiyeti doğurur.
Şu anda böyle bir olayın olduğunu düşünün: Yıllık cirosu 1,137 milyar dolar olan ve sermayesi 56 milyar olan bu şirket hisselerinin fiatı olası bir
çağrıda 10,00 altında bana göre asla olamaz.
Soru şu:BU hisseler ne zaman el değiştirir?
Yunan ekonomisi gözönüne alındığında ,imkb nin şu an yükselen en iyi borsalardan olduğu düşünülürse bu işlem heran başlayabilir.

İşte biz bu yüzden uzun vade diyoruz,sabır diyoruz.
ayrıca İMKB de İNDES benzeri ucuz 3-5 hisse ya var ya yok.
Tercih sizin.
Ben yine kendim için S A B I R diyor S A B I R tesbihi çekiyorum.
Son söz :Yaklaşık 6 aydır sabır çektirdiğimiz insanların indesteki kârı temettü dahil şu
anda %75.

İNDES te 19.sayfadan başlamıştık hareket.100.sayfaya geldik.
DALYA dedik sizin anlayacağınız.
Dalyanız hayırlı olsun.

BEYPAZARLI
26-10-2010, 23:09
İndes patronunun 1110.2010 da DÜNYA gazetesindeki demecinden bir bölümü
tekrar yayınlıyorum.Biraz okurken didikleyin bakalım ne sonuca varacaksınız?

2011`DE TURKIYE SICRAMA YAPABILIR
INDEX GRUP CIFT HANE BUYUYEBILIR

EROL BILECIK, INDEX GRUP OLARAK YIL BASINDA BELIRLENEN YUZDE 11`LIK BUYUME
HEDEFLERI DOGRULTUSUNDA ILERLEDIKLERINI VE HEDEFTE BIR SAPMANIN SOZ KONUSU
OLMAYACAGINI SOYLEDI. 6 AYLIK SONUCLARININ BUNU DESTEKLEDIGINE DEGINEN
BILECEK, `YILSONUNDA YUZDE 10 VE UZERINDE BUYURUZ. HATTA 1.50 LIRADAN
1.42`LERE DUSEN DOLAR KURU ILE BU RAKAM DAHA YUKSEK CIKABILIR` DEDI. 2011
YILINDA TURKIYE`NIN SICRAMA YAPABILECEGINI, OZELLIKLE YILIN IKINCI YARISINDA
DAHA DA BASARILI OLUNACAGINI TAHMIN EDEN BILECIK, `BIZ DE GRUP OLARAK 2011
YILINDA YUZDE 10`UN UZERINDE CIFT HANELI BUYUYEBILIRIZ` DEDI.

2011-2012`DE SATIN
ALMALAR DUSUNEBILIRIZ

EROL BILECIK, GRUP OLARAK SATIN ALMALAR, YABANCI ORTAKLIKLARIN AJANDALARI
ICINDE OLMADIGINI BELIRTEREK, `BIZ BU KONULARDA COK TECRUBELIYIZ. BUNLAR
SEVDIGIMIZ SEYLER. BU TUR FIRSATLARI 2011-2012 DUSUNEBILIRIZ` DEDI. BILECIK,
GRUBUN 2009 YILINDA 1,26 MILYAR DOLAR OLAN CIROLARININ BU YIL SONUNDA 1 MILYAR
135 MILYON DOLAR OLACAGINI TAHMIN ETTI.

ILERIDE BASKA ARZ DUSUNEBILIRIZ
AMA BIRAZ DINLENMEMIZ LAZIM

SERMAYE PIYASALARINA ILK 2004 YILINDA INDEKS BILGISAYAR HALKA ARZIYLA
GIRDIKLERINI, 2006 YILINDA DA DATAGATE ILE BORSAYA GELDIKLERINI HATIRLATAN
EROL BILECIK, `SERMAYE PIYASALARINA INANIYORUZ` DEDI. YENI LANSMANINI
YAPTIKLARI KUCUK EV ALETLERI MARKASI HOMEND ILE 7 SIRKETLERININ OLDUGUNU
KAYDEDEN BILECEK, GRUP SIRKETLERINDEN BASKA HALKA ARZLAR OLUP OLMAYACAGINA
YONELIK OLARAK ISE, `BIRAZ DINLENMEMIZ GEREKIYOR. AMA ALTERNATIF OYUNCULARIMIZ
DA VAR. ILERIDE DIGER SIRKETLERIMIZI HALKA ACMAYI DUSUNEBILIRIZ` DEDI. BILECIK,
OZEL SEKTOR TAHVIL IHRACLARINI ISE IYI BIR ENSTURMAN OLARAK DEGERLENDIRDI. `

-MATRIKS

seccokowaski
26-10-2010, 23:59
Cuma günü 2,84 kapatınca bu hafta için önce 2,90 denemesi sonrasında 3,00 üzeri denemesi öngörmüştüm. Tuhaf bir biçimde hacimsizliğe ve tuhaf hareketlere takıldı kaldı. önü oldukça açık bir kağıt. bu konuda kesinlikle sıkıntı ve tereddütüm yok. Sıkıntının kaynağı diğer kağıtlar üçer beşer kademelenirken böylece beklemekte. ben bir aydır bu kağıttayım. kazancımdan memnunum ve inşallah bu kağıtta dahada kazanacağım.

BEYPAZARLI
27-10-2010, 12:15
Hayatın en pahalı eğitimi:SABIR eğitimidir.
Eninde sonunda öğrenilir ama bedeli oldukça ağır olur.

Dow16
27-10-2010, 12:36
Oyak ufak ufak malı yediriyor, bu gün'de -26,079, patrona selam,yola devam!.

Rakun
27-10-2010, 14:45
ağustos 2011 tarihinde yunan bankalarının %35 indes hissesini 6 yıllık rehin tutma süresi dolacaktır...

imkb tarihinde bir hissenin 6 yıl boyunca belli bir aralıkta baskı altında yatay kaldığı herhalde görülmemiştir...

rekorlar kitabına konu olacak bu başarıyı gösterenleri kutlamak gerekir...!

en azından uzun vadeli yatırımcısını faizler karşısında ezdirmeyecek kadar vicdan sahibi oldukları için ayrıca bir teşekkürü hak ediyorlar...!!!

tebrik ve teşekkürlerini iletmek istiyen uzun vadeli yatırımcılar için email adresi aşağıdadır..........

ebilecik@index.com.tr

BEYPAZARLI
27-10-2010, 15:14
Oyak ufak ufak malı yediriyor, bu gün'de -26,079, patrona selam,yola devam!.

oyak hisseyi 2,30 lardan 2,80 lere taşıyarak o hareketini yaptı.
bugünkü ise sabredemeyenlerin eğitim testi idi.
Dedik ya,sabır eğitimi pahalıdır diye...

BEYPAZARLI
27-10-2010, 15:21
Bu arada güzel bilançolar gelmeye devam ediyor.
dikkatimi çekenler:
yaklaşık olarak yazıyorum.
arçelik:2010/9 aylık 418 milyar
egegübre:2010/9 aylık 11 milyar
goodyear:2010/9 aylık 11 milyar
crdfa:2010/9 aylık 19 milyar
aselsan da sürpriz yapabilir daha açıklamadı 6 aylık 105 milyardı.

violin
27-10-2010, 15:40
sayın beypazarlı 6 aylığını bulamadım yazarsanız sevinirim

BEYPAZARLI
27-10-2010, 15:46
sayın beypazarlı 6 aylığını bulamadım yazarsanız sevinirim

indes 2010/6 aylık kârı 7.530.320 tl.

BEYPAZARLI
27-10-2010, 15:49
indes:
2009/3:3,335,800-2009/6:7,043,802-2009/9:11,067,500-2009/12:15,934,942
2010/3:4,726,641-2010/6:7,530,324

violin
27-10-2010, 15:58
teşekkürederim

Dow16
27-10-2010, 16:02
sn BEYPAZARLI ,oyak patronla bir şekilde ilgili olmalı diye düşünüyorum az bir ihtimalde olsa bahsettiğiniz hareketi yapanlar oyak mimli olduğu için daha etkili olsun diye oradan almışlardır ama şu anda mütemadiyen veriyorlar emin olun?.bir problem yok ama genede sıkıcı.

BEYPAZARLI
27-10-2010, 16:11
sn BEYPAZARLI ,oyak patronla bir şekilde ilgili olmalı diye düşünüyorum az bir ihtimalde olsa bahsettiğiniz hareketi yapanlar oyak mimli olduğu için daha etkili olsun diye oradan almışlardır ama şu anda mütemadiyen veriyorlar emin olun?.bir problem yok ama genede sıkıcı.

Dediğin gibi oyak satmak isterse bu satışlar 2,70 lerden değil 2,90-3,20 lerden olur.
aldırma,bunlar olagan işlerden...

Dow16
27-10-2010, 16:27
Bu hissenin can yaktığını duyduydukta acısını yaşamak bugüne nasipmiş.Bu hisseyle işimiz iş

Dow16
27-10-2010, 16:31
taban yap taban beyefendi taban senin şanına ancak bu yakışırmış.

Dow16
27-10-2010, 16:35
Kimi korkutuyonuz ne o 2,70,2,72,2,74,2,76 ve yukarılara basamakta 200 lot alış olan bu uyuz tahtaya satış yazıyonuz......vanlar.

Dow16
27-10-2010, 18:48
Arkadaşlar, bu hisse ile ilgili yakından tanıdığım ve en 20 yıldan beri kesintisiz(biz yedi yıl ara verdik) borsa ile uğraşan kardeşlerim beni özellikle uyardılar bu patron hakkında,ama biz 2010 yılında bırakın Türkiye'yi dünya genelinde bilişim hisselerinin yılı olacağını düşündüğümüz için bu hisseye genede bulaştık,umarım sonuç bu günkü gibi olmaz.bu gün bütün borsa düştü buda düşebilir hatta daha fazlada düşebilir normaldir;bir yatırımcı karı görür,sıkışır veya bir şekilde kağıdı satar ve düşer buna kimin ne itirazı olabilirki?.ama bu gün görünmez bir el indes'i sanki aşağı itmek için çırpındı durdu 200'er lot alış kademesi olan tahtaya 20 şer 25'şer bin lot aşağı düşen borsada satış koydular,yapanlara soruyorum değermi ya; korkmayın bu hisseden seneye ne yapsanız çıkacak İnşaallah.ister patron ister spek kimseniz burada temiz iş yapın ya,bu hisseye başka türlüsü yakışımıyor.(okul,anadolu lisesi yaptırmadanda hayır dua alınabilir)

Dow16
27-10-2010, 23:26
Amerika kapandı bloomberg 'deki sunucu(melike AYHAN )nasdaq'da ralli var dedi.dow -0,39 sp aynı nasdaq ise(future)+ 0,44 Erol abiye burdan tavsiye türkcell'de çukurovanın(Karamehmet) durumuna düşmesin,oda ilk başta finli Telia-sonera'ya hiç mertebesinde (şimdi yıllık temettünün belkide onda biri) bir paraya verilen pay zamanında alınmayınca hem ülke-hemde çukurova grubu 10 'larca milyar dolar kaybetti .akıl vermek bize düşmez ama Erol bey yunanlılarla bir an önce uygun şartlarda anlaşır İnşaallah.saygılar

cank22
27-10-2010, 23:30
ya 2.64 maliyetle bekliyoıdum geldi bugün yine 2.64 e geri
Daha ne kadar iner ki?
Aralıkta 337kd askerim
Satmıcam sanırım. Uzun vade olumlu sanki
ama bu aralar ne yapacağımı şaşırdım

BEYPAZARLI
27-10-2010, 23:34
Imkb de 1 kasımdan itibaren hisselerdeki baz fiat aralığı

hisse senetleri--------fiat aralığı

0,01-5,00---------------0,01
5,02-10,00--------------0,02
10,05-25,00-------------0,05
25,10-50,00-------------0,10
50,25-100,00------------0,25
100,50-250,00-----------0,50
251,00-500,00-----------1,00
502,50-1,000,00---------2,50
1,005,00- üzeri---------5,00

BEYPAZARLI
28-10-2010, 09:09
UYUM marketler zincirinin halka arzı haftaya,kasımın ilk haftası.
DESPEC in halka arz haberini beklemeye devam.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 09:16
UYUM marketler zincirinin halka arzı haftaya,kasımın ilk haftası.
DESPEC in halka arz haberini beklemeye devam.

Uyum Gıda, halka açılacak 52.5 milyon lira toplayacak
Paylaş
Haberi Paylaş

Benim Sayfam
Xing

Facebook
Google

MySpace
Twitter

E-posta
Friend Feed

28 Ekim 2010

İstanbul merkezli ve 33 mağaza ile hızlı tüketim ürünleri ve perakende sektöründe faaliyet gösteren Uyum Gıda’nın yüzde 30’u halka açılacak.

8.75 lira olan halka arz fiyatına göre halka arzdan 52.5 milyon lira gelir elde etmesi beklenen Uyum Gıda’nın piyasa değeri 175 milyon lira olacak. Talep toplama yöntemi ile gerçekleştirilecek halka arzda Halk Yatırım ve Tera Menkul Değerler liderlik edecek. 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek halka arzdan elde edilecek gelirin tamamı yeni mağaza açılışlarında kullanılacak. Önümüzdeki yıl 40 yeni mağaza açmayı öngördüklerini söyleyen Uyum Gıda Genel Müdürü Sait Koç, “İstanbul ‘Uyum’lu olacak. 2012 sonrası için ise İstanbul dışında da mağaza açmayı planlıyoruz” dedi.Halen 23 bin metrekare satış alanına sahip ve üç adet üretim ve paketleme tesisinde faaliyet gösterdiklerini söyleyen Sait Koç, ayda 1 milyon 200 bin tüketicinin alışveriş yaptığı Uyum Gıda’nın 2009’da 172 milyon lira ciro elde ettiğini belitti. Koç “2010’da 200 milyon lira ciro öngörüyoruz. 10 yıl içinde pazarın yüzde 50-60’ı en çok 10 perakendeci şirket tarafından yönetilecek. Biz de 5 yılda 10 şirketten biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 09:56
ilk beş kademede 95,129 lot alış-9,058 lot satış emri var.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 10:13
ilk beş kademe:92,555 lot alış- 12,609 lot satış emri var.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 10:19
bu beklentiler varken paniğe gerek yok.
elindekileri kaptıranlar KEŞKE diyebilir.

brainsaw
28-10-2010, 10:56
umarım endekste, hissede yukarı hareketini pazartesi günü yapar.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 11:12
bu beklentiler varken paniğe gerek yok.
elindekileri kaptıranlar KEŞKE diyebilir.

ilk beş kademe:114.594 lot alış,44823 alış var

BEYPAZARLI
28-10-2010, 11:13
İndes'teki bu beklentiler aslında bugün bile bu hisseye tavan yaptırmaya yeterde artar bile...

BEYPAZARLI
28-10-2010, 11:16
İndes'teki bu beklentiler aslında bugün bile bu hisseye tavan yaptırmaya yeterde artar bile...

tavanı: 2,98

brainsaw
28-10-2010, 11:16
birileri bizi duydu sanırım:)

BEYPAZARLI
28-10-2010, 11:19
umarım endekste, hissede yukarı hareketini pazartesi günü yapar.

Pazartesi günü hisselerdeki kademelere ait baz fiat aralığı düşüyor.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 11:23
ilk beş kademe:116,088 alış---69,925 satış emri var

brainsaw
28-10-2010, 11:23
bilgi için teşekkürler

brainsaw
28-10-2010, 11:27
bugün herkese biraz maliyet düşürme şansı tanıdı.bir daha bu şansı verir mi bilinmez...

BEYPAZARLI
28-10-2010, 11:29
imkb deki düşüşü fırsata çevirip dostlarımızın (ky)ellerindeki hisseleri 2,50-2,66 bandında çarptılar.

ilk beş kadene:122,117 lot alış,80,661 lot satış emri var.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 11:41
İlk beş kademe:156,473 lot alış,104,460 lot satış emri var.
tahta güçlenmeye başladı.daha da iyi olacağına işaret.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 12:08
İMKB de biliyorsunuz beklentiler satın alınır.
İndes te beklentiler bitmek bilmiyor.
despec in halka arzı,
2010/9 aylık bilançoda sürpriz kâr beklentisi,
2010/12 aylık bilanço
2010 yılına ait muhtemelen nisan 2011 de yapılacak temettü ödemesi,
2011 yılında halka arz edilecek bir başka grup şirketi(teklos ,neotech veya netex)

beklenti say say bitmiyor.

orta ve uzun vadecilere altın yumurtlayan bir tavuk.
hayrını görün...

Bu arada elektrikli küçük ev aletlerinede hızlı girdiler.

moral bozmaya gerek yok.
eninde sonunda çifte bayram yapacağız.
ilk beş kademede:153,908 lot alış,109,802 satış emri var.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 12:27
imkb + ya geçti.
pazartesi bu fiatları çok arayabiliriz.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 12:32
Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.
Pazartesi görüşmek dileğiyle....

BEYPAZARLI
28-10-2010, 12:33
Tahtadaki kapanışa doğru yapılan hareketleri ve rakamları görenler indesteki hareketin ne olduğunu anlamıştır sanırım!...

Dow16
28-10-2010, 15:16
Tahtadaki kapanışa doğru yapılan hareketleri ve rakamları görenler indesteki hareketin ne olduğunu anlamıştır sanırım!...

Sn BEYPAZARLI Despec ile ilgili detaylar belli olmaya başladı,9/2010 ciro. 97,000,000 milyon tl; net kar 5,960,000 tl yani indes bu durumda heralde en az 10 despec ediyor.Hayırlısı olsun arza az kaldı heralde kasım sonu olur gibi duruyor.saygılar

BEYPAZARLI
28-10-2010, 18:56
Sn BEYPAZARLI Despec ile ilgili detaylar belli olmaya başladı,9/2010 ciro. 97,000,000 milyon tl; net kar 5,960,000 tl yani indes bu durumda heralde en az 10 despec ediyor.Hayırlısı olsun arza az kaldı heralde kasım sonu olur gibi duruyor.saygılar

sabır dostum,
bugün bazı arkadaşlarımızın elindeki hisseleri 2,54-2,70 bandında ellerinden adeta kaptılar.
sabır dedik ama nasip meselesi.

yıl sonunda ve 2011 de indes ve grup şirketlerinin adını çok duyacağız.
şimdiden kendinizi hazırlayın.

BEYPAZARLI
28-10-2010, 19:04
Haftaya KATMERCİLER ARAÇÜSTÜ EKİPMANLARI,arkasından UYUM PERAKENDE MARKETLERİ ve daha sonra İNDES in DESPEC BİLGİSAYAR şirketi
sırasıyla halka arzedilecek.

rokan_2003
28-10-2010, 22:53
arkadaşlar mrh. yorumlarınızı takip ediyorum, kendime bi tarih belirledim nisan 2011 e kadar devam indes ne olacak bakalım beypazarlının dediği gibi SABIR!

BEYPAZARLI
30-10-2010, 18:02
Pazartesi gününden itibaren öncelikle iki konu haberi üzerine yoğunlaşacağız.
İlk gelecek haber DESPEC BİLGİSAYAR'ın en geç bu ayın sonunda halka
arz edileceğine dair hisselerin kayda alındı haberi.Bu HABER BU HAFTA EKRANLAR DÜŞER.

İkinci haber ise en geç 12 kasımda gelmesi beklenen 2010/9 aylık bilanço haberi.
Bu haberde büyük bir ihtimalle 11 ve 12 kasımda gelecek diye düşünüyorum.

İMKB de zaman zaman silkeleme hareketleri olsa da beklentisi olan hisseler yine de gereğini yapar.
İNDES te o beklentili hisselerden biri.

S A B I R 'a devam....

BEYPAZARLI
31-10-2010, 21:37
Bayrama iki hafta kaldı.
Bu iki haftada İNDES'ten güzel haberler bekliyorum.
Sabah ola hayrola ...

BEYPAZARLI
01-11-2010, 10:12
GÜNAYDIN,
Güne yükselişle başlayacağımızı umuyorum.
GÖZLERİMİZDE imkb den gelecek haberlerde olacak bu hafta.

BEYPAZARLI
01-11-2010, 10:38

güne 0,01 lik aralıklarla başlıyoruz.
iyi olur inşaallah...

BEYPAZARLI
01-11-2010, 10:47
2,77 fiatla % +1,09 yukarıda güne başladık.
ilk beş kademede 8.034 lot alış,3.103 lot satış emri var.

BEYPAZARLI
01-11-2010, 10:56
fiat aralıklarının düşürülmesi sonucunda kademelerde 100-200-300 lotlar var.
alışmak biraz zaman alacak gibi.

BEYPAZARLI
01-11-2010, 10:58
Katmerciler 3-4-5 kasımda halka arz ediliyor.
Darısı DESPEC imizin başına...

brainsaw
01-11-2010, 11:01
alış satış fiyatına alışamadık,enteresan fiyatlardan giren çıkanlar var:)

BEYPAZARLI
01-11-2010, 11:17
ilk beş kademe:50,112 lot alış,27,041 lot satış emri var.
kademeler dolmaya başladı .
kapışma aşağı mı,yukarı mı?

brainsaw
01-11-2010, 11:26
bi haber patlayacak gibi

BEYPAZARLI
01-11-2010, 11:46
bilançolarda son tarih 12 kasım,
halka arz haberi ile bilanco peşpeşe gelebilir.
DESPEC in halka arz fiatı içinde bedelsiz barındırıyor gibi.
Sabrın sonu güzel olacak...
S A B I R...

jundola
01-11-2010, 15:47
sn beypazarli dgate'in blancosu kotu geldi.. Bu durum indes'e yansir mi? yorum alabilir miyim?