PDA

View Full Version : Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30

nowussy
09-02-2012, 18:10
Subedeki bayan bana internetten eft 2,5TL dedi. Calisanlar musteriyi yanlis bilgilendirip caydirabiliyor. Hatta ben Turuncuda ucretsiz deyince bizde oran fazla o yuzden ucretsiz degil dedi. Kullandiginiza gore eminim haklısınızdır calisanlar ezbere konusabiliyorlar...Tesekkurler.

dostum teb in internet sitesinde yaziyor zaten EFT v.s. masrafi yok, hesap isletim ucreti yok diye...
ya ben anlamiyorum bu sube personelini kendi bankasinin hesabini bilmiyor.. madem bilmiyosun bari sallama ama di mi...

pingu
09-02-2012, 18:16
dostum teb in internet sitesinde yaziyor zaten EFT v.s. masrafi yok, hesap isletim ucreti yok diye...
ya ben anlamiyorum bu sube personelini kendi bankasinin hesabini bilmiyor.. madem bilmiyosun bari sallama ama di mi...

Hic valla, ben de forumdaki arkadaslardan gecenlerde TEB Marifetli hesabi duyunca, bugun subeye ugrayip hesap actirayim turuncudan buraya geceyim diye sordum sırf eft ucretli diye neyse diyip ciktim hatta turuncu hesabim oldugunu ve memnun oldugumu marifetli hesabin da ona alternatif hatta faiz orani daha iyi diye gittigimi soyledim. Yarin gidiyim de actirayim bari hesabi...Ben burada ogrendiklerimle calisanlari solladim ya helal olsun.:)

ozkanica
09-02-2012, 19:07
11.10 ziraat
11.25 vakıf

mkdmkd
09-02-2012, 19:49
Abank +100 bin 32-45 gün %12

GOODFATHER
09-02-2012, 20:00
sen trene nerde bindin?
nerede ineceksin?

haa bir de son bir yılda ne kazandın? ne kaybettin?

bi onları da yaz hele şuraya...

Bende trende çok At 'da ama son 200 m de hareket yapıyorlar:)
Daha önce sermayem çok azdı geçen sene biraz sermaye yaptım.
Şuan o sermayeye göre %500 deyim kartopu misali hep artıyor.
2 yılda 1 hisse %100, 3 hissede %50 ,2 hisse de ise %20 gibi.
Bu şekilde oldu yani tek hissede bekleyip olacak bir yatırım değil.
Ayrıca bu tecrübe üniv. den başlayıp harçlıklarla 1 lot hisselerle,
uzun zamanlar al-sat yapmalar küçük tutarlar kaybedip öğrenme.
yaklaşık 14 yıl sonra oldu tecrübede birikti, arkasından para birikti:)
Bir kaç örn:VKRSK,DARDL,MZBYO,EUROM,BURCE vb. hisselerden.
Tavsiyem bu borsaya hisseye zaman ayırıp iyi inceleyemiyorsanız,
Sabır yoksa ,günlük hesaplar peşindeyseniz soğukkanlı değilseniz.
Sakın ama sakın Borsa ya girmeyin dipsiz kuyu misali çeker sizi.
Allah herkese bol kazanç nasip etsin hedefim çok yüksekler değil.

blueberry
09-02-2012, 21:38
arkadaşlar tezgahaltı faiz ne zamandır var.
faizlerin çok yüksek olduğu zamanlarda da varmıydı yoksa faizler düşmeye başladıktan sonra mı çıktı.
benim son bir senede bu forum sayesinde haberim oldu.

Ali Haylaz
09-02-2012, 21:58
Şu borsa yorumlarını gidip borsa bölümünde yapsanız daha iyi olur.

Burası mevduat faizi bölümü.

m.tolga
09-02-2012, 22:00
Finans Bu gün Eski müşteri 30.000 ve üzerine 100 güne 12.50 veriyor.
Vade Sabit 99 gün veya 101 gün isteseniz 12.10'a düşüyor oran.

Bence 32 gün yerine biraz daha uzun vade de iyi oran alabilirdiniz.
Saygılar

mevduattaki parayı belki başka bir şekilde değerlendirebilirim diye, kısa vade tuttum...

austin
09-02-2012, 22:09

Ayşe teyzede sendeki bilgi birikiminin, tecrübenin hiç birisi yok fakat onun 2 yıl önce aldığı altın da %100 getirdi. Yeterli bir cevap olmuştur umarım.

GOODFATHER
09-02-2012, 22:41
Ayşe teyzede sendeki bilgi birikiminin, tecrübenin hiç birisi yok fakat onun 2 yıl önce aldığı altın da %100 getirdi. Yeterli bir cevap olmuştur umarım.

2 yıl daha beklese belkide aynı kalır o kefen parası niyetine alıyor.
Ben ve benim gibiler ise onun kazandığının 10 katını kazanıcağız.

askan
09-02-2012, 22:48

Sen bu hisselerden kazandıysanbuna tecrübe deneceğini hiç zannetmiyorum

chucky68
09-02-2012, 22:57

arkadaşım kazancındaki heyacanını çok iyi anlayabiliyorum...sana harbiden saygıda duyuyorum....bende kabul ediyorum...uzun vadede borsa iyi kötü mutlaka birşeyler fazlasıyla kazandırır...ancak bizde kendi yağımızla sıfırdan sadece mevduatlarla hatırı sayılır biryerlere gelebildik...çoğu yoldaşımda bu forumda eminimki borsa dışında sadece faizlerden birikim yapmıştır...yani bizim çok fazla hırsa ihtiyacımız yok...burda mevduat sahiplerinin yarısı zaten 35-45 yaş yaş arası...kendine göre zaten hedefi az çok yakalamış insanlar....fazla maceraya ihtiyacımız yok...sağlık daha mühim artık...haa yaşımız 20 olurdu...iş hayatımıza yeni başlardık....zaten bu durumda şu anki faizlerden bu genç arkadaşımızın bir anda sadece mevduat faizlerinden köşelik olması mümkün değildir...aslında bundan sonra birikime yeni başlayanlar için sadece maaşlarla tasarufa girişip günümüzdeki %11-12 gibi faizlerle yeterli birikimi yapması hayaldir..mecburen başka altın,borsa,döviz vs gibi alternatif yatırımlarada girişmesi lazımdır..faizler bundan 10-15-20 sene önce çok süperdi...işte orada faizden para birikiyordu...maaşlarlada azar azar mevduat faizi işliyordu...şimdi ise bende sıfırdan bugün birikime başlasam dürüstçe söylüyorum daha agrestif yatırım araçlarına bakardım...işte o zaman azar azar borsada kağıt toplayabilirdim...ama bizim gibi zaten belli bir birikim yapmış kişiler için borsa KUMARDIR....demek istediğimi anlamışsındır kardeşim...bol kazançlar..tebrikler

C H UCK Y...............................chucky günlüğü...........13 frıday

chucky68
09-02-2012, 23:10
chucky son olarak derki....evim var..arabam var...kira gelirlerim var...huzurum yerinde...keyif adamıyım...emekliliğime kalmış 4 sene...yaş 43....bundan sonra borsada elimdeki nakit birikimimi 1 trilyon yapsam ne olur...şu anki nakit birikimimle yetinsem ne olur....elimdeki mevcut mevduat birikimim zaten beni tatmin ediyor....benim gibi birçok yoldaşımıda eminimki tatmin ediyordur...ayda zaten mevduattan 4000 tl üzerinde faiz alıyorum.... tek istediğim sağlık.....huzur.....bağdat caddesi.....bir cafede oturup kahve içmek..sahilde çay içip denizi seyretmek...işte chucky felsefesi....bedava fazla maceraya bulaşmadan genç yoldaşlarıma birikim nasıl yapılır...işte bunun eğitimini tecrübemle verebiliyorsam ne mutlu chuckye...

C H UCK Y.......................caddenin la martin gömlekli keyif bebeği

chucky68
09-02-2012, 23:18
yapı kredi %11.50 32-45 gün

abank %12.25 32-90 gün

hsbc %10.25 32-45 gün

tekstil bank 32 gün %11.75

bugün caddede laf olsun diye sorduğum oranlardır

C H UCK Y......................karda gezen yeşil parkalı bebek

GOODFATHER
09-02-2012, 23:28
arkadaşım kazancındaki heyacanını çok iyi anlayabiliyorum...sana harbiden saygıda duyuyorum....bende kabul ediyorum...uzun vadede borsa iyi kötü mutlaka birşeyler fazlasıyla kazandırır...ancak bizde kendi yağımızla sıfırdan sadece mevduatlarla hatırı sayılır biryerlere gelebildik...çoğu yoldaşımda bu forumda eminimki borsa dışında sadece faizlerden birikim yapmıştır...yani bizim çok fazla hırsa ihtiyacımız yok...burda mevduat sahiplerinin yarısı zaten 35-45 yaş yaş arası...kendine göre zaten hedefi az çok yakalamış insanlar....fazla maceraya ihtiyacımız yok...sağlık daha mühim artık...haa yaşımız 20 olurdu...iş hayatımıza yeni başlardık....zaten bu durumda şu anki faizlerden bu genç arkadaşımızın bir anda sadece mevduat faizlerinden köşelik olması mümkün değildir...aslında bundan sonra birikime yeni başlayanlar için sadece maaşlarla tasarufa girişip günümüzdeki %11-12 gibi faizlerle yeterli birikimi yapması hayaldir..mecburen başka altın,borsa,döviz vs gibi alternatif yatırımlarada girişmesi lazımdır..faizler bundan 10-15-20 sene önce çok süperdi...işte orada faizden para birikiyordu...maaşlarlada azar azar mevduat faizi işliyordu...şimdi ise bende sıfırdan bugün birikime başlasam dürüstçe söylüyorum daha agrestif yatırım araçlarına bakardım...işte o zaman azar azar borsada kağıt toplayabilirdim...ama bizim gibi zaten belli bir birikim yapmış kişiler için borsa KUMARDIR....demek istediğimi anlamışsındır kardeşim...bol kazançlar..tebrikler

C H UCK Y...............................chucky günlüğü...........13 frıday

Puan vereyim dedim ama 24 saat içinde sınırı doldurduğunuz için,
Daha sonra deneyin diyor yani daha sonra veririm borcum olsun.

armiero
10-02-2012, 00:46

kardeş 14 yılda %500 kazandığını farzederek diyorum ki;

git son 14 yılın mevduat oranlarını bul bi hesap et 14 yıl önceki 1 liran bugün mevduatta dursaydı kaç lira olurdu acaba?

ondan sonra teraziye koy mevduat kazancınla %500 lük borsa kazancını

mevduat alay edilecek bir tercih değildir.

abdal ata binmiş bey oldum zannetmiş...

ha bir de benim peder beyin(ağzı bozuktur) çok sık kullandığı bi laf var kusuruma bakmayın zaten kendim sansürleyeceğim :)
-elin *ikiyle gerdeğe girilmez.

biz riski kendi kurduğumuz işimizde alırız elalemin kurduğu işte riske girmeyiz... neden? çünkü alınteri...

tarihte borsadan zengin olan 3-5 insan var evet ama sadece 3-5 ve birçoğu oyunun kurallarını kendisi koyuyor... nasıl zengin olduklarını da bilen zaten biliyor... sizin gibiler öylelerine meze olmaktan öteye gidemezsiniz...

birgün silkelenirsin aklın başına gelir...

ha bir de bence endeks 60.000'in altını görür sonra illa ki 70.000'e çıkar... ama ben girermiyim? girmem...
hadi eyvallah...

austin
10-02-2012, 00:58

Ayşe teyzenin 2 sene sonra üzerine bir %100 daha koymayacağının ve sizin de bu süre içinde sermayenizin %70'ini kaybetmeyeceğinizin garantisi var mı?

Benim mevduatımı (banka batmadıkça) kaybetmeyeceğimin garantisi var ama:wink:

Macron
10-02-2012, 02:23
Sizin gibi 10 katını kazanacağız şöyle zengin olacağız diye borsaya girip,
sattıkları mülklerin ve tüm birikimlerinin % 10' a düştüğünü gözümle gördüm..

Macron
10-02-2012, 02:50
Kağıdın yada kağıtların düştüğü gün eşşek çarpmışa dönersin

Stres dizboyu; adamı öttürür,
Gündüz maçta akşam barda hep borsa düşünürsün

Tatilde şezlong' da önünde lap top, elinde telefon;
önündeki denizi görmezsin menkuldeki temsilcinle konuşursun.

Yok hocam bana göre değil öyle kazanç,
ne demişler " benden uzak ol allaha yakın "

maredo
10-02-2012, 03:01
Sizin gibi 10 katını kazanacağız şöyle zengin olacağız diye borsaya girip,
sattıkları mülklerin ve tüm birikimlerinin % 10' a düştüğünü gözümle gördüm..

Onlar kaldıraçlı işlemler yapmıştır büyük ihtimalle, kaldıraç hernekadar aksini söyleselerde birikimin çok hızlı bir şekilde yok olmasına sebeb olur, bu tip işlemlerde kumarda manu kazanır mantığı ile hep aracı kurum yada banka kazanır vede pirimi götüren MT ancak son dönemlerde özellikle obsiyon işlemlerinde kurun çok oynak olması sebebiyle opsiyonların patlaması bankaların çok müşteri kaybetmelerine sebeb oldu özellikle Özel bankacılık dedikleri ama aslında kar baskısıyla tam bir kumarhane gibi çalışşan şubeler çok müşteri kaybetti, bazı müşteriler yaptıkları işlemler sonrası bankaları yaptıkları işlemin risklerini yeterince anlatmadıkları yada hiç risk yokmuş gibi anlatmaları sebebiyle mahkemeye başvurdu, istinanız her kurumda var bu olaylar bunun tek sebebi kar baskısı vee tabi kötü Mt lerin pirim açgözlülüğü, duyduğuma göre BDDK böle durumlarda müşteriyi haklı görüyormuş.

necdet1965
10-02-2012, 10:28
Şu borsa konusunu kapatabilir miyiz lütfen.

dudu
10-02-2012, 10:55
2006-2010 arası mevduat oranları çok iyiydi, keşke mevduatda kalsaydım lafını borsaya girenlerden çok duydum, ama iş bilenin kılıç kuşananın tabi.

2006 - 2010 arasi mevduat faizleri iyi idi ama borsada endeks de dustu geldi 2008 de 1/3 e ve ben o kadar borsa tecrubeme
ragmen 1.20 den Arclk 1.00 TL den Toaso 10.00 TL den Tuprs alma cesaretini gosteremedim :(

Buna ragmen yine de 2010 yilinda tekrar hisseye girmeme ragmen 2 yilda su anda %42 kardayim. Gelecek ne getirir bilinmez ancak bu bir mentalite meselesidir. Kimisi rahat olur borsada benim gibi, kimisi rahat olur mevduatta.

Syg,

dudu
10-02-2012, 11:21
Artik size tezgahalti faiz oranlarini yazamiyorum.
Cunku mevduatim kalmadi. Tum parami borsada iyi temettu veren kagitlara
gomdum!!
Artik faiz yerine %8-10 arasi yillik temettu alacagim. Kafam cooook rahat. Hisse senedi fiyatlari inmis cikmis umurumda bile degil. Yeter ki ortak oldugum sirketler her sene artan oranda kar etsin ve bu karini dagitsin. Bu tip en az 10 tane sirket var. Fazla arastirmaya da gerek yok. Girin temel analiz bolumune, okuyun.

Buradaki 0.25% fazla alacagim diye debelenenlere de acikcasi cok aciyorum. :(
Ama elimden bir sey gelmez. Herkesin tercihi farkli.

Bankalara da bu arada cok uyuz oldum uyuz. :(

Onlara sadece gecis donemlerinde parami veririm. Bu da bundan sonra cooook nadir olur.

Syg,

julia.luthor
10-02-2012, 11:33
gomdum!!
Artik faiz yerine %8-10 arasi yillik temettu alacagim. Kafam cooook rahat. Hisse senedi fiyatlari inmis cikmis umurumda bile degil. Yeter ki ortak oldugum sirketler her sene artan oranda kar etsin ve bu karini dagitsin. Bu tip en az 10 tane sirket var. Fazla arastirmaya da gerek yok. Girin temel analiz bolumune, okuyun.

Onlara sadece gecis donemlerinde parami veririm. Bu da bundan sonra cooook nadir olur.

Syg,

sayın dudu portföyünüzü çeşitlendirmeniz daha sağlıklı olurdu.

saygılar.

Pscyokinesis
10-02-2012, 11:34
Mevduat faizleri 2006-2010 yılları arasinda o kadar yüksek değildi ortlaama %15-20 arasindaydi .

Daha önceki ben o dönemleri göremedim ama küçükken hatırlıyorum yıllık %130-%140 gibi faizler sözkonusu idi .

Tabi ki o zaman kimse borsaya girmeye gerek duymaz .

Ama şimdi mevduat faizleri 10-12 bandinda ise yüksek temettü veren sağlam şirketlerde pozisyon alınabilir .

Mevduatla evimi arabamı aldım diyorsunuz borsada şu anki vuracak olursak sadece 200 tl ile para ayırarak 20 yıl çoçuğu için biriktirenler bunun sonunda çok güzel bir evler alabilecek duruma gelebiliyor çevremden biliyorum
.
Tabi borsada kumar kağıtlarina girmekten bahsetmiyorum onlarda kaybetmeyi baştan kabul eidp girmek gerekiyor .

Hatta riski azaltmak için mevduat hisse sepet yapılabilir .

dudu
10-02-2012, 11:44
sayın dudu portföyünüzü çeşitlendirmeniz daha sağlıklı olurdu.

saygılar.

Haklisiniz ama ben o cesitlendirmeyi hisse senetleri ile yaptigimi dusunuyorum.

Tamam hisse senetleri tabiati geregi cok oynak fiyat hareketleri sergileyebilirler, bunu kabul ediyorum. Zaten siz aldiktan sonra %50 lere varan dususlere dayanacak sinirleriniz yok ise hic bulasmayin derler.
Cok dogru bir soz. Ama itiraf etmeliyim ki: 25 yilda ogrendigim en onemli sey sudur: eger aldiginiz sirket iyi secilmis ise siddetli bir krizde pacavra degerine de dusse eninde sonunda bir gun geliyor eski tepelerini geciyor. Bunu defalarca yasayip kendim de gordum.
Bu yuzden sinirlerin cok saglam olmasi gerekiyor. Yani herkese gore degil.

Syg,

julia.luthor
10-02-2012, 11:46
Haklisiniz ama ben o cesitlendirmeyi hisse senetleri ile yaptigimi dusunuyorum.

Tamam hisse senetleri tabiati geregi cok oynak fiyat hareketleri sergileyebilirler, bunu kabul ediyorum. Zaten siz aldiktan sonra %50 lere varan dususlere dayanacak sinirleriniz yok ise hic bulasmayin derler.
Cok dogru bir soz. Ama itiraf etmeliyim ki: 25 yilda ogrendigim en onemli sey sudur: eger aldiginiz sirket iyi secilmis ise siddetli bir krizde pacavra degerine de dusse eninde sonunda bir gun geliyor eski tepelerini geciyor. Bunu defalarca yasayip kendim de gordum.
Bu yuzden sinirlerin cok saglam olmasi gerekiyor. Yani herkese gore degil.

Syg,

kısa vadede likiditeye ihtiyacınız olabilir bu borsa 33000 iken olursa pek hoş olmaz.

sadece bu yüzden dedim.

kağıtlarını yok pahasına satan çok gördüm.

syglr.

dudu
10-02-2012, 11:50
Mevduat faizleri 2006-2010 yılları arasinda o kadar yüksek değildi ortlaama %15-20 arasindaydi .

Daha önceki ben o dönemleri göremedim ama küçükken hatırlıyorum yıllık %130-%140 gibi faizler sözkonusu idi .

Tabi ki o zaman kimse borsaya girmeye gerek duymaz .

Ama şimdi mevduat faizleri 10-12 bandinda ise yüksek temettü veren sağlam şirketlerde pozisyon alınabilir .

Mevduatla evimi arabamı aldım diyorsunuz borsada şu anki vuracak olursak sadece 200 tl ile para ayırarak 20 yıl çoçuğu için biriktirenler bunun sonunda çok güzel bir evler alabilecek duruma gelebiliyor çevremden biliyorum
.
Tabi borsada kumar kağıtlarina girmekten bahsetmiyorum onlarda kaybetmeyi baştan kabul eidp girmek gerekiyor .

Hatta riski azaltmak için mevduat hisse sepet yapılabilir .

Ben enflasyonun %50-70 bandinda oldugu senelerde de yatirim yaptim. O zaman %80-100 arasi banka faizi vardi. Borsada da
yillik bir hisse %100 artmazsa artti demezdik. Iyi senelerde %300-400 artislar olurdu. Bedelsizler enflasyon yuksekligi nedeni ile
daha sik ve daha yuksek oranli olurdu. Yani kimse borsaya girmez demek yanlis olur ancak sunu diyebilirsiniz risksiz guzel reel faiz varken tabii ki borsaya yatirim yapmak daha zor olur, tercih edilmez.
Dediginiz gibi uzun vadeli kucuk tasarruflarla kagit biriktirmek en dogrusu, ortalama bir maliyet olusuyor, yuksekten aldim kaygisi olusmuyor, ancak belirli bi disiplin gerektirdigi icin de en zoru.

Syg,

dudu
10-02-2012, 11:57
kısa vadede likiditeye ihtiyacınız olabilir bu borsa 33000 iken olursa pek hoş olmaz.

sadece bu yüzden dedim.

kağıtlarını yok pahasına satan çok gördüm.

syglr.

Yok pahasina ihtiyactan satti ise haklisiniz ama ben cogu kere gordum ki korkudan satiliyor. Onun icin zaten hep derler borsaya kisa vadede ihtiyaciniz olan para ile girmeyin. Bu sizi daha rahat yapar. Ayrica sunu da gordum ki bir sene isler borsada kotu gitse de ertesi sene onu da telafi ediyor. Elimde nakit para oldugu zaman hep sunu dusunerek paramla hemen hisse senedi almisimdir: Iyi secilmis bir sirket kendi isini ekonomik sartlar nedeni ile donemsel olarak yani gecici olarak iyi bile yapamasa, elindeki nakite yuksek pazarlik gucu ile benden cok daha yuksek faiz alarak operasyonel olmayan kar elde edebilir.

Syg,

chucky68
10-02-2012, 12:01
forumumuzu borsacılar basmış......VURUN GARDAŞLAR VURUNNN!!!!! ......:)

CH UCK Y...................yoldaş bebek

julia.luthor
10-02-2012, 12:08

yok niye vuralım şahsen ben kağıt ve diğer enstrümanların yanında hep 25% mevduat taşıdım.

şu ara sağlık el vermediği için 90% mevduattayım...

Macron
10-02-2012, 12:12
gomdum!!

Syg,Ben sana daha çok acıyorum,
Benim kafam rahatken sen gün içinde kimbilir kaç kez eşşek çarpmışa dönüyorsun

julia.luthor
10-02-2012, 12:18
Ben sana daha çok acıyorum,
valla dalaşıp boşuna sinirlerinizi yıpratmayın keyfinize bakın bu günleri ararsınız...

dudu
10-02-2012, 12:36
Ben sana daha çok acıyorum,

Hic de sizin dediginiz gibi olmuyor. Ben cook rahatim. mevduatta oldugum zamanlardan cok cok daha rahatim. Ay basi
enflasyon rakami aciklanirdi. Tuhhhh Allah kahretsin gecen ay da parami enflasyona erittirdim derdim, kahrolurdum ama elimden bir sey de gelmezdi. 2008 - 2010 arasi boyle gecti. Cok sukur kurtuldum.
Darisi sizin basiniza...

Syg,

askan
10-02-2012, 12:37
%93 mevduat
%7 borsadayım
2008 krizinden sona girdim borsaya ve portföyde borsadaki oranı hiçbir zaman %20 yi geçmedi

dudu
10-02-2012, 12:38
yok niye vuralım şahsen ben kağıt ve diğer enstrümanların yanında hep 25% mevduat taşıdım.

şu ara sağlık el vermediği için 90% mevduattayım...

Gecmis olsun. Sizi bir ara PNSUT topiginde sikca goruyor, yazilarinizi okuyordum ve siki bir temettu yatirimcisi oldugunuzu
dusunuyordum.

Syg,

rogdopsink
10-02-2012, 12:46

:))

Para mevduatçıda..:))
Hisseciler alınca üç kademe çıkıyor ama satınca beş kademe düşeceklerini bildikleri için 'gel gel' yapıyorlar..
400 milyar imkbnin piyasa değeri var..600 milyar mevduatın 270 milyarı tasarruf mevduatı..
Vatandaş üç kuruş nakite az biraz faiz alıyor oda rahatsız ediyor milleti..
270 milyar borsaya gelse imkb'nin piyasa değeri sanki aynı oranda artacak..
Aksine küçük yatırımcıya enayi muamelesi yapacaklar..Yine tepeden atladı hisselere diye..

dudu
10-02-2012, 13:04
:))

Para mevduatçıda..:))
Hisseciler alınca üç kademe çıkıyor ama satınca beş kademe düşeceklerini bildikleri için 'gel gel' yapıyorlar..
400 milyar imkbnin piyasa değeri var..600 milyar mevduatın 270 milyarı tasarruf mevduatı..
Vatandaş üç kuruş nakite az biraz faiz alıyor oda rahatsız ediyor milleti..
270 milyar borsaya gelse imkb'nin piyasa değeri sanki aynı oranda artacak..
Aksine küçük yatırımcıya enayi muamelesi yapacaklar..Yine tepeden atladı hisselere diye..

Sunu hatirlatmak isterim: Borsamizin 2/3 u kriz seviyelerinde bile yabancinin elinde.
Tum karin, temettunun de 2/3 unu onlar yiyorlar.
Biz de kendi fabrikalarimizda isci, kendi otellerimizde garson, temizlikci v.s olarak calisiyoruz onlara hizmet ediyoruz.

Syg,

julia.luthor
10-02-2012, 13:11
Gecmis olsun. Sizi bir ara PNSUT topiginde sikca goruyor, yazilarinizi okuyordum ve siki bir temettu yatirimcisi oldugunuzu
dusunuyordum.

Syg,

teşekkürler,

hala öyleyim ama sağlık önce gelecek artık.

birkaç uzun vadeli hissem var.

sadece nakte döndüm, piyasa kalbimi çok yoruyor...

uğraşamayınca da şahsen rahat olmuyorum...

rogdopsink
10-02-2012, 13:29
Sunu hatirlatmak isterim: Borsamizin 2/3 u kriz seviyelerinde bile yabancinin elinde.
Tum karin, temettunun de 2/3 unu onlar yiyorlar.
Biz de kendi fabrikalarimizda isci, kendi otellerimizde garson, temizlikci v.s olarak calisiyoruz onlara hizmet ediyoruz.

Syg,

Özet olarak özelleştirme diyorlar galiba bu tanıma..
Hatta ne kadar çok özelleşirsek o kadar çok seviniyorlar halka açık hisselerde..
Borsada asıl kar eden sektörü bankacılık olarak ayırırsak ve ödenmiş sermayeye 100 birim agırlık verirsek;

Bunun 15,6 birimi halka açık..bunun 2/3 ü dediğiniz gibi yani 10,4 birimi yabancıda..5,2 birimi yerlide.
halka arz olmayan kısımda 57 birimi yerlide 27,4 birimi yabancıda...

üç beş toplama yaparsak 37,8 birimi yabancıda ,62,2 birimi yerlide..

Yani 2/3 yerli yabancı oranı aslında ters..Ama biz yine işçi,garson,temizlkçi vs olarak çalışıyoruz..
Bizimkilere çalışıyoruz da ne farkediyor..Sonuç olarak paranın dini,imanı,ırkı olmaz..
Dagıtıp dagıtmamak şirkete baglı..Bence dagıtmasınlar mevduata yatırsınlar daha ii..
Nasıl olsa o temettülerde hiç oluyor borsada..--

julia.luthor
10-02-2012, 13:38
Özet olarak özelleştirme diyorlar galiba bu tanıma..
Hatta ne kadar çok özelleşirsek o kadar çok seviniyorlar halka açık hisselerde..
Borsada asıl kar eden sektörü bankacılık olarak ayırırsak ve ödenmiş sermayeye 100 birim agırlık verirsek;

Bunun 15,6 birimi halka açık..bunun 2/3 ü dediğiniz gibi yani 10,4 birimi yabancıda..5,2 birimi yerlide.
halka arz olmayan kısımda 57 birimi yerlide 27,4 birimi yabancıda...

üç beş toplama yaparsak 37,8 birimi yabancıda ,62,2 birimi yerlide..

Yani 2/3 yerli yabancı oranı aslında ters..Ama biz yine işçi,garson,temizlkçi vs olarak çalışıyoruz..
Bizimkilere çalışıyoruz da ne farkediyor..Sonuç olarak paranın dini,imanı,ırkı olmaz..
Dagıtıp dagıtmamak şirkete baglı..Bence dagıtmasınlar mevduata yatırsınlar daha ii..
Nasıl olsa o temettülerde hiç oluyor borsada..--

rog topiği kapattın bari blog yazısı yazsan da okusak artık...

mesela bu konularda...

not: senin topiği pdf'e aktarıp saklayacağım, tabii başarabilirsem...

anı olsun anılar iyidir...

pingu
10-02-2012, 13:43
teşekkürler,

hala öyleyim ama sağlık önce gelecek artık.

birkaç uzun vadeli hissem var.

sadece nakte döndüm, piyasa kalbimi çok yoruyor...

uğraşamayınca da şahsen rahat olmuyorum...

Sn. julia.luthor,
Oncelikle gecmis olsun dileklerimi sunuyorum.
Bence de en onemlisi saglik...Borsa'da 2000li yillarda esimle beraber ciddi bir bicimde vakit ayirip borsayla ilgileniyorduk. Esasen ilk baslarda bayagi da kar etmistik ta ki TCELL halka arzina girip boyumuzun olcusunu alana dek, uzulduk karimizin cogu bu kagitla gitti (neden TCELL'e basvurduk hala da bilmiyorum, cahillik, tedbirsizlik, genclik, daha once kazaniyor olmamizin verdigi asiri guven artik siz ne derseniz) o yildan bu yana da sanki borsada para olunca o paranin esiri olup surekli kafanda merak ediyor, kontrol etme ihtiyaci duyuyor ve ilgilenmeyince de huzursuz oluyorsun gibi geliyor. Bizim de portfoyumuzde cocuklarimiz icin tuttugumuz 2 kağıt var her ay duzenli alim yapip hic satim yapmiyoruz, disiplinli bir bicimde uyguluyoruz. Bir de BES'deki paramizda hisse fonu alip satiyoruz...Borsadaki para insani kendi parasinin esiri yapiyor, mevduattaki para ise insani parasinin efendisi yapiyor...Bu arada marifetli hesabimi actirdim, artik turuncuyu kullanmayacagim. EFT marifetli hesapta ucretsizmis. Burada paylastiginiz icin tesekkurler.

olgunus
10-02-2012, 14:01
arkadaslar mevcut topik amacından saptirtmaya ugraşan arkadaşlar mevcut topikte faiz gemisine binenler arasında 0,50 1 puan için paylaşım yaparız bu mevduatçıların tercihidir borsayada yatırım yaparız risk alabildigimiz ölçüde kimse kimseyi etki altında bırakmmalı görüyorumki mevcut topikde siz bu işi bırakın borsaya dalın demeye getiriyorsunuz mevcut maden bunu dicektiniz 48 binlerde nerdeydiniz burada mevduat yapan arkadaşların çoğuna 40 bine inse borsa dahi yatırım yaptırtamassınız bizde biliyoruz borsada gün gelir yuzde 20 kazanırsın aynı oranda kaybedebilirsiniz bırakın bizi bize biz oranlarımızı paylasalım 0,25 ciysek oyleyizdir siz gidin yuzde 40 kazanın gozumuz yok kaybetmeye tahammulu olmayanların aralarindaki paylaşimida çok görmeyelim lutfen...

sanciks
10-02-2012, 14:02
Yanlış foruma mı girdim acaba,Buneya iki sayfa borsa konuşuluyor.

pingu
10-02-2012, 14:11
arkadaslar mevcut topik amacından saptirtmaya ugraşan arkadaşlar mevcut topikte faiz gemisine binenler arasında 0,50 1 puan için paylaşım yaparız bu mevduatçıların tercihidir borsayada yatırım yaparız risk alabildigimiz ölçüde kimse kimseyi etki altında bırakmmalı görüyorumki mevcut topikde siz bu işi bırakın borsaya dalın demeye getiriyorsunuz mevcut maden bunu dicektiniz 48 binlerde nerdeydiniz burada mevduat yapan arkadaşların çoğuna 40 bine inse borsa dahi yatırım yaptırtamassınız bizde biliyoruz borsada gün gelir yuzde 20 kazanırsın aynı oranda kaybedebilirsiniz bırakın bizi bize biz oranlarımızı paylasalım 0,25 ciysek oyleyizdir siz gidin yuzde 40 kazanın gozumuz yok kaybetmeye tahammulu olmayanların aralarindaki paylaşimida çok görmeyelim lutfen...

Bu forum bana gercekten çok faydalı oldu. Yıllardır bankamızdaki az faize razı oluyorduk, bosuna eft masrafi oduyorduk forum sayesinde gerceklerden haberimiz oldu, gercek oranlari ogrenip pazarlik yapar olduk, ucretsiz eft yapar olduk. Bugun INGden(%10) TEBe(%11,5) gecisim bile bu forum sayesinde oldu ve simdiden arti yazmaya basladi. Foruma yazanlarin eline saglik, bilgiyi saklamayip paylasanlarin Allah kazanclarini bol etsin...:)

nowussy
10-02-2012, 14:46
Sayin Pingu, eger henuz hesap acmadiysaniz size iyi bir haberim var,
dostlar gecen gun finansbank a mail attim dedim TEB marifetli hesap diye gunluk vadeli bir mevduat acmis, ING nin ise turuncusu var, sizin niye yok.. Gelen cevap soyle "cift sarılı hesap" adi aldinda bir calismasi var finansbank in. henuz internette duyurulmadi, ilk kez bu forumdaki dostlarim ogreniyor. Subeye gidip acabiliyorsunuz. EFT v.s. masrafi yok, turuncu gibi gunluk vadeli.. oranlar ise soyle
0-10.000 arasi gunluk %8
10.001-150.000 arasi gunluk %12
150.000-500.000 arasi gunluk %10
500.001-7.500.000 arasi gunluk %9 ben bugun actirdim, ilk cift sarili hesabi ben acmisim, hayirlisi bakalim, umarim isinize yarar,
saglicakla kalin..

nowussy
10-02-2012, 14:50
birde dostlar, burda lutfen borsa mi vadeli mevduat mi polemigi yapmayalim. herkesin tercihi kendine.. bu forum bana gore hisse.net deki en faydali ve en guzel forum, buradaki usta arkadaslardan cok seyler ogrendim, eskiden valorun ayni gun olabileceginden bile haberim yokken degerli arkadaslarin paylasimlari ile bilgi sahibi olduk. forum boyle kalsin, faydali paylasimlar olsun, itis kakis guzel bir sey degil, saglicakla kalin, herkese bol kazanclar..

r.lucas
10-02-2012, 16:07
Bir de kademeciler var borsada,aynı gün içinde 2 kadame alttan alıp 1 kademe yükseğine verdi mi elektrik faturası çıktı .Güzel iş

mandrake
10-02-2012, 16:30
http://www.finansgundem.com/haber/Faizin-kaymagini-45-bin-kisi-yiyiyor/82025

Faizin kaymağını 45 bin kişi yiyiyor

Bu paranın yarısı milyon liralık mevduat hesabı bulunan 45 bin 608 kişinin cebine girdi. Milyonluk hesapların çoğu banka ve sanayi şirketlerinin ortak yöneticilerine ait.

Türkiye'de milyonerler kulübüne 2011'de 10 bin 822 kişi eklendi. Böylece milyoner sayısı 45 bin 608'e çıktı. Bankacılık sistemindeki 695.5 milyar liralık mevduatın yüzde 47.4'ü milyoner hesabında tutuluyor. Bu da bankaların geçen yıl mevduata ödediği 37.3 milyarlık faizin neredeyse 18 milyar lirasının milyonerlere gittiğini gösteriyor.

KALAN 51.8 MİLYONA

Türkiye'deki toplam mudi sayısının 51.8 milyon olduğu düşünüldüğünde bankaların ödediği faizin kalan kısmı da diğer mudilere gitti. Verilere göre, milyonerlerin hesaplarında tuttukları mevduat 1 yılda 39.5 milyar lira artış gösterdi. Milyonerlerin hesabında toplam 329.8 milyar lira bulunuyor. Bunun 313.4 milyarı yurtiçi, 16.4 milyarı ise yurtdışı yerleşik milyoner hesaplarında bulunuyor. Bankacılık sistemindeki toplam m695.5 milyarlık mevduatın 667.6 milyarı yurtiçi yerleşiklere, 27.8 milyarı ise yurtdışı yerleşiklere ait. Öte yandan, 10 bin liraya kadar olan 49.3 milyon adet hesapta tutulan mevduat toplamı 32.3 milyar lirayla sınırlı kaldı.

49 MİLYON HESAPTA 10 BİN VE ALTI MEVDUAT

Aralık itibarıyla yurtiçi ve yurtdışı yerleşiklerin sahip oldu 49.2 milyon hesapta 10 bin TL'ye kadar, 3 milyon 60 bin 75 hesapta 10-50 bin TL arası, 1 milyon 188 bin 194 hesapta 50-250 bin TL arası, 201 bin 839 hesapta 250 bin-1 milyon TL arası mevduat bulunduğu tespit edildi. Sırasıyla bu hesaplarda, 32 milyar 379 milyon TL, 82 milyar 62 milyon TL, 143 milyar 839 milyon TL, 107 milyar 339 milyon TL olduğu belirlendi.

yeni borsacı
10-02-2012, 17:28
dostlar gecen gun finansbank a mail attim dedim TEB marifetli hesap diye gunluk vadeli bir mevduat acmis, ING nin ise turuncusu var, sizin niye yok.. Gelen cevap soyle "cift sarılı hesap" adi aldinda bir calismasi var finansbank in. henuz internette duyurulmadi, ilk kez bu forumdaki dostlarim ogreniyor. Subeye gidip acabiliyorsunuz. EFT v.s. masrafi yok, turuncu gibi gunluk vadeli.. oranlar ise soyle
0-10.000 arasi gunluk %8
500.001-7.500.000 arasi gunluk %9 ben bugun actirdim, ilk cift sarili hesabi ben acmisim, hayirlisi bakalim, umarim isinize yarar,
saglicakla kalin..

Bu güzel paylaşım için teşekkürler nowussy.
İncelemek için linki veriyorum:
http://www.finansbank.com.tr/yatirim/mevduat-ve-yatirim-urunleri/cift-sarili-hesap.aspx

austin
10-02-2012, 17:42
http://www.finansgundem.com/haber/Faizin-kaymagini-45-bin-kisi-yiyiyor/82025

Faizin kaymağını 45 bin kişi yiyiyor

Bu paranın yarısı milyon liralık mevduat hesabı bulunan 45 bin 608 kişinin cebine girdi. Milyonluk hesapların çoğu banka ve sanayi şirketlerinin ortak yöneticilerine ait.

Türkiye'de milyonerler kulübüne 2011'de 10 bin 822 kişi eklendi. Böylece milyoner sayısı 45 bin 608'e çıktı. Bankacılık sistemindeki 695.5 milyar liralık mevduatın yüzde 47.4'ü milyoner hesabında tutuluyor. Bu da bankaların geçen yıl mevduata ödediği 37.3 milyarlık faizin neredeyse 18 milyar lirasının milyonerlere gittiğini gösteriyor.

KALAN 51.8 MİLYONA

Türkiye'deki toplam mudi sayısının 51.8 milyon olduğu düşünüldüğünde bankaların ödediği faizin kalan kısmı da diğer mudilere gitti. Verilere göre, milyonerlerin hesaplarında tuttukları mevduat 1 yılda 39.5 milyar lira artış gösterdi. Milyonerlerin hesabında toplam 329.8 milyar lira bulunuyor. Bunun 313.4 milyarı yurtiçi, 16.4 milyarı ise yurtdışı yerleşik milyoner hesaplarında bulunuyor. Bankacılık sistemindeki toplam m695.5 milyarlık mevduatın 667.6 milyarı yurtiçi yerleşiklere, 27.8 milyarı ise yurtdışı yerleşiklere ait. Öte yandan, 10 bin liraya kadar olan 49.3 milyon adet hesapta tutulan mevduat toplamı 32.3 milyar lirayla sınırlı kaldı.

49 MİLYON HESAPTA 10 BİN VE ALTI MEVDUAT

Aralık itibarıyla yurtiçi ve yurtdışı yerleşiklerin sahip oldu 49.2 milyon hesapta 10 bin TL'ye kadar, 3 milyon 60 bin 75 hesapta 10-50 bin TL arası, 1 milyon 188 bin 194 hesapta 50-250 bin TL arası, 201 bin 839 hesapta 250 bin-1 milyon TL arası mevduat bulunduğu tespit edildi. Sırasıyla bu hesaplarda, 32 milyar 379 milyon TL, 82 milyar 62 milyon TL, 143 milyar 839 milyon TL, 107 milyar 339 milyon TL olduğu belirlendi.

1 milyon üstü toplam rakamı mudi sayısına bölersek ortalama kişi başı 7,2 milyon TL mevduat yapıyor. Acaba her bir tekil kişi tek hesapla mı belirtiliyor yoksa hesap sayısımı baz alınıyor? Bir milyarderin onlarca adet milyonluk ayrı ayrı hesapları olabilir sonuçta.. 1-10 milyon, 10-50milyon, 50-250 milyon ve 250milyon üstü kategorisi yapsalar (ki asla yapmazlar) çok daha acıklı durumlar çıkacağına inanıyorum..

Pscyokinesis
10-02-2012, 18:52
0-10.000 arasi gunluk %8
saglicakla kalin..

Tanışma oranı mı yoksa eski müşteri mi bu oranlar .

Birde %12 günlük faizi belli bir tarihe kadar vereceği taaahüt ediyor mu yoksa günlük olarak ertesi gün bile değiştirebilir oranlari.

..AKIN..
10-02-2012, 20:08
Bankalarda üç (3) kişilik ortak hesap diye bir sey var midir? Mevduat guvencesini 150.000'e cikarmak acisindan?

öle bişey yok sayın üstadım hesap 50000 ile sınırlıdır istersen 10 kişilik ortak hesap aç

Pscyokinesis
10-02-2012, 20:19
öle bişey yok sayın üstadım hesap 50000 ile sınırlıdır istersen 10 kişilik ortak hesap aç

Ortak hesapta kişi başına güvence 50000 tl olarak belirtiyor tüm bankalardaki müşteri temsilcileri hepsi mi yanılş biliyorlar .

armiero
10-02-2012, 21:19
0-10.000 arasi gunluk %8
saglicakla kalin..

şimdi baktım da internet şubesinden de duyurmuşlar: http://www.finansbank.com.tr/yatirim/mevduat-ve-yatirim-urunleri/cift-sarili-hesap.aspx

bir de "Çift Sarılı Hesap'tan hem gerçek hem de tüzel kişiler faydalanabilir." şeklinde belirtmişler kesinlikle pazartesi ilk işim bu hesabı açtırtmak olacak...

efsun
10-02-2012, 21:20
Müşteri temsilcisine sormaya gerek yok, azıcık araştırma zahmetine katlanan herkes birinci elden öğrenebilir : :)
tmsf'nin sık sorulan sorular bölümünde her türlü senaryo için gayet açıklayıcı cevaplar var !

Ortak hesap sahipleri sigorta sisteminden nasıl faydalanır?
Ortak hesap sahiplerinin sigorta kapsamı hesaba ortak olanların her biri için ayrı ayrı hesaplanır. Ortak hesapta hesap sahiplerinin payları belirtilmemiş ise her hesap sahibinin eşit oranda paya sahip olduğu kabul edilir.

http://www.tmsf.org.tr/sss.tr

eray026
10-02-2012, 23:06
Finansbank Çift Sarılı Hesap Tanışma Faizi Oranları

Türk Lirası %12
Dolar ve Euro %4,50

"Çift Sarılı Hesap Tanışma Faizi"nden nasıl faydalanabilirsiniz?
Tanışma Faizinden bir kez ve ilk faiz kazandığınız hesap için faydalanabilirsiniz.
Belirtilen Tanışma Faizi oranı yıllık basit faiz oranıdır.
Avantajlı Tanışma Faizi oranı hesabınızda alt limit tutarı dışında 10 bin ve 150 bin TL/USD/EUR arası bakiye bulunan günler için geçerlidir. Hesapta bu tutar aralığında bakiye bulundurulan ilk günde geçerli olan Tanışma Faizi oranı, ilk hesap açılış tarihinden itibaren 3 ay süre ile uygulanır.
Hesap bakiyenizin 10 bin ve 150 bin TL/USD/EUR'nun altında veya üstünde olduğu günlerde hesabınıza standart Çift Sarılı Hesap gecelik faiz oranı uygulanacaktır.
Tanışma Faizi oranı döviz cinsine göre farklılık göstermektedir.

pingu
10-02-2012, 23:56
0-10.000 arasi gunluk %8
saglicakla kalin..

Tesekkurler paylasim icin ama TEB'de islemlere basladim.
2 tane olumlu/olumsuz tesbitim var:
1) Finansbank internet sayfasinda Avantajlı Tanışma Faizi oranı hesabınızda alt limit tutarı dışında 10 bin ve 150 bin TL/USD/EUR arası bakiye bulunan günler için geçerlidir. yazıyor...Bu TEB'den daha iyi TEB'de 35bin TL ile sinirli...TEB internet sayfasinda soyle yaziyor: Tanışma Faizi 35.000 TL, 20.000 USD ve 15.000 EUR’ya kadar tutarlar için uygulanabilecektir.
2) TEB'de EFT ucretsiz, Finansbank'ta sanirim degil.

nowussy
11-02-2012, 02:00
Tanışma oranı mı yoksa eski müşteri mi bu oranlar .

Birde %12 günlük faizi belli bir tarihe kadar vereceği taaahüt ediyor mu yoksa günlük olarak ertesi gün bile değiştirebilir oranlari.

dostum internet sitesinde nedense yeterince detayli yazmamislar, soyle soyleyim
0-10.000 arasi gunluk %8
500.001-7.500.000 arasi gunluk %9 oranlar bunlar, hesap acildiktan sonra bu faiz oranini 3 AY GARANTI EDIYOR. (faizin 3 ay boyunca degismeyecegi internet sitesinde yaziyor http://www.finansbank.com.tr/ciftsarilihesap/popup.aspx) 3 aya kim ole kim kala zaten...
bu arada sayin Pingui sizin sorunuzu da yanitlamaya calisayim. Ben finansa dedim, ben internetten EFT icin para odemek istemiyorum turuncu gibi diger gunluk vadeli hesaplarda EFT masrafi yok dedim, sorun olmaz dediler, o isi hallettik. Hesap acarken EFT masrafini odemek istemediginizi ozellikle belirtirseniz sorun cikaracaklarini sanmiyorum Sayin Pingui..
bir de bu hesabi acacaklara bir nacizene uyarim olacak, mesela hesabi 150.000 tl ile acarsaniz, ilk gunun sonunda bir miktar 1 gunluk faiz isleyeceginden bakiye 150.000 TL nin ustune cikacak, o zaman faiz %12 den bakiyenin tamami icin %10 a dusuyor. o yuzden %12 faizden faydalanmak isteyen birisi toplam bakiyenin eklenen faiz ile 150.000 i gecmemesine dikkat etmeli.. mesela 150.000 TL yerine 148.000 Tl falan acmali...
ayni sey 500.000 Tl icinde gecerli bakiye 500.000 i gecince faiz yuzde 10 yerine yuzde 9 oluyor, o yuzden mesela 495.000 TL ile hesap acmak daha mantikli..
evet linki bugun koymuslar bende gordum ama nedense 10.000-150.000 arasi bakiyeler disindaki i gecerli faiz oranlarini sitede belirtmemisler.. bu arada bu faizler pazarliga kapali imis arkadaslar, tatmin olmayip banka personeline gonderilen direktifi okudum, banka personelinin %12 yi %12,10 yapma hakki bile yok.. ama 3 ay faiz garantisi veriyorlar.. suan icin bence cazip, yeni bilgi edinirsem paylasirim
herkese bol kazanclar diliyorum,

Pscyokinesis
11-02-2012, 13:11
dostum internet sitesinde nedense yeterince detayli yazmamislar, soyle soyleyim
0-10.000 arasi gunluk %8
500.001-7.500.000 arasi gunluk %9 oranlar bunlar, hesap acildiktan sonra bu faiz oranini 3 AY GARANTI EDIYOR. (faizin 3 ay boyunca degismeyecegi internet sitesinde yaziyor http://www.finansbank.com.tr/ciftsarilihesap/popup.aspx) 3 aya kim ole kim kala zaten...
bu arada sayin Pingui sizin sorunuzu da yanitlamaya calisayim. Ben finansa dedim, ben internetten EFT icin para odemek istemiyorum turuncu gibi diger gunluk vadeli hesaplarda EFT masrafi yok dedim, sorun olmaz dediler, o isi hallettik. Hesap acarken EFT masrafini odemek istemediginizi ozellikle belirtirseniz sorun cikaracaklarini sanmiyorum Sayin Pingui..
bir de bu hesabi acacaklara bir nacizene uyarim olacak, mesela hesabi 150.000 tl ile acarsaniz, ilk gunun sonunda bir miktar 1 gunluk faiz isleyeceginden bakiye 150.000 TL nin ustune cikacak, o zaman faiz %12 den bakiyenin tamami icin %10 a dusuyor. o yuzden %12 faizden faydalanmak isteyen birisi toplam bakiyenin eklenen faiz ile 150.000 i gecmemesine dikkat etmeli.. mesela 150.000 TL yerine 148.000 Tl falan acmali...
ayni sey 500.000 Tl icinde gecerli bakiye 500.000 i gecince faiz yuzde 10 yerine yuzde 9 oluyor, o yuzden mesela 495.000 TL ile hesap acmak daha mantikli..
evet linki bugun koymuslar bende gordum ama nedense 10.000-150.000 arasi bakiyeler disindaki i gecerli faiz oranlarini sitede belirtmemisler.. bu arada bu faizler pazarliga kapali imis arkadaslar, tatmin olmayip banka personeline gonderilen direktifi okudum, banka personelinin %12 yi %12,10 yapma hakki bile yok.. ama 3 ay faiz garantisi veriyorlar.. suan icin bence cazip, yeni bilgi edinirsem paylasirim
herkese bol kazanclar diliyorum,

Bir şey daha soracaktim yeni müşteriye tanışma oranı diye yazıyor ben finansbak eski müşterisiyim bu orandan faydanabiliyormuyum .

Yoksa finansbank ilk defa mi hesp açtırmak gerekiyor bu 12 oranında yararlanmak için sitede tanışma oranı dediği için kafam karıştı .

Pazartesi müşteri temsilcisine mail atıpdaha detaylı bilgi alacağım ama mevduatin dolmasınada 2 ay var o zamana kadar kaldırmazlar inşallah kampanyayı .

Trade Shark
11-02-2012, 13:27
finansbank bu hesapla ing ve teb i solladı diyebiliriz. yinede 3 bankada da hesap açmak uygun.diğer bankalara göre avantajlı.

julia.luthor
11-02-2012, 13:44
finansbank bu hesapla ing ve teb i solladı diyebiliriz. yinede 3 bankada da hesap açmak uygun.diğer bankalara göre avantajlı.

ing artık esprisini yitirdi.

teble çalışmak iyi olabilir.

rekabet artar ing belki yine espri yapar:)

olgunus
11-02-2012, 13:49
Arkadaşlar ben telefondan açtırdım şimdi 500 tl alt limiti var bunu hesapta tutuyorlar üst limitte 100 bin diye söğledi çifte sarılıda sanırım eski müşteri için bu böğle olacak başka deneyen arkadaşlarda olursa paylaşırız teşekkürler...

SENOL
12-02-2012, 00:10
bu sıra en yüksek oran nedir..finans 500 bine 12,40 vermiş bir aylık ..var mı fazlası bir arkadaşıma söyleyeceğim de..pazartesi bağlayacakmış..

julia.luthor
12-02-2012, 03:22
bu sıra en yüksek oran nedir..finans 500 bine 12,40 vermiş bir aylık ..var mı fazlası bir arkadaşıma söyleyeceğim de..pazartesi bağlayacakmış..

şekere de sorsun competitive oranlar veriyor bu aralar...

..AKIN..
12-02-2012, 13:29
Ortak hesapta kişi başına güvence 50000 tl olarak belirtiyor tüm bankalardaki müşteri temsilcileri hepsi mi yanılş biliyorlar .

sanırım yanlış anlattım ortak hesapta kişi başı sigorta miktarı benim kastetdiğim yani bankaya bişey olursa herkes ayrı sigortalı sizin de dediğiniz gibi

Müşterek hesaplardaki mevduat, mevduat güvencesinden nasıl yararlanacaktır?
Müşterek tasarruf mevduatı hesaplarında güvence tutarı, hesaba ortak olanların her biri için ayrı ayrı geçerli olacaktır.

Örneğin: A ve B kişisinin X bankasındaki müşterek hesaplarında 220.000.-TL bulunduğunu ve her birinin müşterek hesap üzerinde eşit paya sahip olduğunu varsayalım. Bu durumda, A ve B kişilerinin müşterek hesaptaki payları olan 110.000.-TL'lık tutarların her birinin yalnızca 50.000.-TL.'lık kısımları güvence kapsamında olacaktır.

Diğer taraftan, müşterek hesap sahibi gerçek kişilerin, aynı bankada başka hesapları da bulunmakta ise güvence tutarı, ortak hesaptaki tutar ile diğer hesaplarındaki tutarların toplamının 50.000.TL kısmı için geçerli olacaktır.

asil olçun
13-02-2012, 14:01
forum dostları,
bugün sabah ziraat bankasından aradılar, ziraat bankası bonosu halka arz edliyor,çok avantajlı, vergi muafiyeti var dediler, ben sizinle çalışmayı bıraktım, başka bankayla çalışıyorum dönüşüm 20 şubat dedim, hemen vadeyi bozun 13-14-15 tarihini kaçırmayın dedi. bu bono hakkında görüşü olanlar yazarsa iyi olur

Kişniş
13-02-2012, 14:40
forum dostları,
bugün sabah ziraat bankasından aradılar, ziraat bankası bonosu halka arz edliyor,çok avantajlı, vergi muafiyeti var dediler, ben sizinle çalışmayı bıraktım, başka bankayla çalışıyorum dönüşüm 20 şubat dedim, hemen vadeyi bozun 13-14-15 tarihini kaçırmayın dedi. bu bono hakkında görüşü olanlar yazarsa iyi olur

6 ay sonu getirisi (Alım tutarı*100)/95,423 olarak hesaplanır. Getiri üzerinden tahakkuk edecek gelir vergisi %10dur (vadeli mevduatta bu oran %15 tir). 6 aylık vade süresince bonolar İMKB tahvil Bono piyasasında işlem görür. Bu süre içerisinde faizler düşerse bononun değeri artacağından getirisi artar.

poplemon
13-02-2012, 16:13
arkadaşlar finansbanktan 9 şubat 2012 de 120.000 tl ye 61 gün için 12.80 faiz aldım sizce nasıl..? bu oranın içinde hoşgeldin faizide var ...ama oran bence düşmekte olan faizlere göre gayet güzel...

poplemon
13-02-2012, 16:16
farklı bankalarda müşterek hesaplar açmak en iyisi galiba bu durumda 100.000 akbankta açtıysan 100.000 finansta olsun mesela..

poplemon
13-02-2012, 16:20
ortak hesaplarda beher kişi için 50 şerbin tl güvence altın dadır müsterih olun benimde müşterek hesabım var ve bankaya ilk hesabı açtırdığımda ilk bunu sormuştum ve garanti bankası na sordum ...bu kadar bilgisiz olamazlar yani...

blueberry
13-02-2012, 17:09
forum dostları,

banka bonoları aynı veya yakın tarihli hazine bonosu + 0.50 puan oluyor. stopajda % 10
ama son zamanlarda hazine bonosu faizleri düştü. ocak başında 12 ye dayanmıştı şimdi 9 larda.

parasabir
13-02-2012, 20:22
Merhaba yoldaşlar, bu formda eskiden daha çok paylaşılan faiz oranları konusu ikinci plana düşmüş. Hisse.net' de her konuda forum mevcut olup, her konu kendi formunda tartışılmalı ve paylaşılmalı. Buraya klasik yazılardan çok, küçük yatırımcıya yönelik paylaşımlar eklenmeli nacizane fikrim. Zira büyük yatırımcı zaten paranın nerede yavruladığını çok iyi biliyor ve forumlarda paylaşmıyor. Neyse uzun mesele........
Bugün iki ayrı il' de iki ayrı bankadan 183 gün mevduat bağladım. Paylaşmak istedim. Geçen hafta 12.75 veren şekerbank 12 verdi. FİBABANKA ise 250 bine kadar 12.25 veriyor. 250 binin üzereine 11.75 veriyor. Aynı soyisimden ikinci kişiye tanışma hesabı açmıyor. Hatta müşteri temsilcisine kızarak;''Ya kardeşim hukuk karşısında karı-koca maaşlarından tutunda malları bile ayrıdır. Herbiri bağımsız ferttir. Siz kim oluyorsunuz da soyadından insanları birbirine sorumlu yapıyorsunuz.'' dedim. Ama sonuçta banka politikası.
Esen kalınız.

mandrake
13-02-2012, 22:58
Arkadaslar

Turkiye de tek bir hesap numarasi ile her subesinde islem yapilabilen banka varmi?

Atiyorum mesela Kadikoy'deki subesinde hesap acmisim ama Taksim subesinde para yatirmak istiyorum. Subeler arasi masraf vermek istemedigim icin bu soruyu soruyorum.

Ben bir tek garanti bankasini duydum baska bilen varmi?

murat.gecer
13-02-2012, 23:39
Teb almıyor

GozgurS
13-02-2012, 23:52
İş bankasındaki hesabınızda da aynı işlemleri yapabiliyorsunuz? Hemen hemen tüm bankalarda kendi adınıza olan hesabınıza tüm şubelerden ücretsiz para yatırabiliyorsunuz.

Arkadaslar

Turkiye de tek bir hesap numarasi ile her subesinde islem yapilabilen banka varmi?

Atiyorum mesela Kadikoy'deki subesinde hesap acmisim ama Taksim subesinde para yatirmak istiyorum. Subeler arasi masraf vermek istemedigim icin bu soruyu soruyorum.

Ben bir tek garanti bankasini duydum baska bilen varmi?

blueberry
14-02-2012, 00:00
işbank 350.000 32 gün 10.50
çekelim o zaman parayı dedim siz bilirsiniz dediler.

caglar80
14-02-2012, 00:04
selamlar...
vakıfbank 200.000 e 11.25 kampanya faizi

julia.luthor
14-02-2012, 04:44
ing 75000 üzeri 12%.

mgdv2001
14-02-2012, 08:55
işbank 350.000 32 gün 10.50
çekelim o zaman parayı dedim siz bilirsiniz dediler.

Sona Ermediyse Finansbank 100 güne 12,5 kampanyası var 2 puan Sizin anaparada ciddi rakam farkettirir.
100 Günde 1630Tl. oynar faiz gelirinde([(2*0,85)/36500]*100Gün*Anapara)

Ben olsam arkama bile bakmazdım
Saygılar

julia.luthor
14-02-2012, 09:07
finans 75000 üzeri 12.40%

julia.luthor
14-02-2012, 09:07
şeker 100000 üzeri 12.25%

aviator
14-02-2012, 10:54
Merhaba Arkadaşlar,
Cuma Finanstan Pazarteside Fibadan dönüşüm var oranları bildireceğim,
Hesaplamalarda iyi olan arkadaşlardan bir ricam var,
Finansın yeni çıkan gecelik 12 üç ay tutmak 3 ay mevduat yapmakta hangi orana denk gelir?
Şimdiden teşekkürler..

JonDowes
14-02-2012, 11:36
gecelik 12 üç ay tutmak 3 ay mevduat yapmakta hangi orana denk gelir?

3 ay %12.15

maredo
14-02-2012, 12:06
Finans oranları düşürmüş

Macron
14-02-2012, 12:09
Merhaba Arkadaşlar,
Cuma Finanstan Pazarteside Fibadan dönüşüm var oranları bildireceğim,
Hesaplamalarda iyi olan arkadaşlardan bir ricam var,
Finansın yeni çıkan gecelik 12 üç ay tutmak 3 ay mevduat yapmakta hangi orana denk gelir?
Şimdiden teşekkürler..3 aylık (91 gün) 12.15
Yıllık bileşik brüt 12.63
yıllık bileşik net 10.735

Pscyokinesis
14-02-2012, 12:13
Finans oranları düşürmüş

oranlar ne olmuş eski müşteri için geçen hafta 12 veriyordu.

maredo
14-02-2012, 12:16
92 güne 12,20 veriyor Finans, 32 gün 11,65

julia.luthor
14-02-2012, 12:39

dün telefonla 75000 için 12,40 aldım 32 gün. şube ataşehir.

şeker ve finans piyasadan para çekiyor, bu kadar aşağıya çekmezler...

ing 12'den 45 gün bağladım.

finansla aramızda tatsızlık olmuştu...

aviator
14-02-2012, 12:51
3 ay %12.15

3 aylık (91 gün) 12.15
Yıllık bileşik brüt 12.63
yıllık bileşik net 10.735

Sayın JonDowes ve Sayın Macron Teşekkürler,

Bu durumda finans 12.50 civarı verirse mevduat yapacağım.
Yok eğer Sayın Maredo ya verdikleri 12.20 oranını verirlerse gecelik 12 den 3 ay daha mantıklı.
Hiçyoktan bu 3 ayda başka fırsatları yakalama şansımız olur.
Hoşçakalın..

Nightrain
14-02-2012, 12:55
bu finanstaki tutarsızlık nedir nedendir? bir arkadaşımız aynı gun 32 gun için 11,65 diyor, başka bir arkadaşımız ise 12,40, arada 1 puan fark var !!!???

metin100
14-02-2012, 12:58
Fiba 12,25 92gun;denizbank11,40;(sayin julia luthor sekerbankin 12,25 oranli subesini belirtirseniz sevinirim)

metin100
14-02-2012, 13:04
Sayin nightrain finansbank yeni musteriye 12,40 aylik;eskisine(yeni dusen oran 11,85den)sanirim 11,60 uyguluyor

julia.luthor
14-02-2012, 13:05
Fiba 12,25 92gun;denizbank11,40;(sayin julia luthor sekerbankin 12,25 oranli subesini belirtirseniz sevinirim)

92 gün göztepe yeni müşteri.

julia.luthor
14-02-2012, 13:07
bu finanstaki tutarsızlık nedir nedendir? bir arkadaşımız aynı gun 32 gun için 11,65 diyor, başka bir arkadaşımız ise 12,40, arada 1 puan fark var !!!???

yeni müşteri girişi yapmış olabilirler 2 yıldır tek ilişkim yok finansla sadece oran sorarım.

maredo
14-02-2012, 13:09
dün telefonla 75000 için 12,40 aldım 32 gün. şube ataşehir.

şeker ve finans piyasadan para çekiyor, bu kadar aşağıya çekmezler...

ing 12'den 45 gün bağladım.

finansla aramızda tatsızlık olmuştu...

MT nin dediği oranları bugün düşürmüş banka, çıkışları takmıyormuş, yada beni kekliyorlar bilemem olabilir ama sorduğum diğer bankalardada oranlar düşük şekere sormadım verdiği oran nedir bilmiyorum.

man_london
14-02-2012, 14:44
garanti bankasindan oran alan arkadaslar lutven paylasalim oranlar garantide su siralar nasil

julia.luthor
14-02-2012, 14:49
garanti bankasindan oran alan arkadaslar lutven paylasalim oranlar garantide su siralar nasil

internetten farklı vermiyorlar pek...

Heval
14-02-2012, 15:31
Fiba bu gün tavissiz 12 üzerine çıkmadı ; 12 den bağladım ;

julia.luthor
14-02-2012, 15:36
Fiba bu gün tavissiz 12 üzerine çıkmadı ; 12 den bağladım ;

12 ve üzeri iyi, birkaç hesabım var 12 ve üzeri diyenleri yeniledim.

diğerlerini kapattım.

olgunus
14-02-2012, 15:48
Arkadaşlar finansbank 12 orani zaten veriyor 3 ay garanti edecek sekilde 12,15 lere geliyor arti istediginiz andada kaçabiliyorsunuz bu yüzden finansbank a ilgi artınca bunlarda bunun üstünde oran vermek istemiyorlar ama 11,65 ler filan komik kalıyor yatır gecelige bak keyfine bol kazançlar...

Nightrain
14-02-2012, 18:45
finanstaki gecelik 12 eski vadeli müşterisine de uygulanıyor mu?

olgunus
14-02-2012, 19:22
finanstaki gecelik 12 eski vadeli müşterisine de uygulanıyor mu?

evet uygulanıyor elinizi çabuk tutun derim ....

asil olçun
14-02-2012, 19:31
dostlar,
teb 300.00 üzeri ,11.85 son veriyor 32 gün. 30.00 olursa, 12

wednesday
14-02-2012, 20:39
bugün akbank'taki müşteri temsilcisi TRY 100bin - 32 gün - %11'den bağlamış

oktay G
14-02-2012, 20:41
dün 40000 dönüşüm vardı finansdan bunuda çift sarılı yapalım dedim xclusive mt cime ,oda tam bende bunu diyecektim siz benden iyi biliyorsunuz dedi ,bende tabi dedim hissenet üyesiyim ,kampanyaları anında takip ediyoruz deyince şasırdı ,bizde çift sarılı sucuklu yumurta yaptık hesabı,ana para dönsün onuda yapacagım böyle ,3 ay kafamız rahat yoldaşlar

chucky68
14-02-2012, 23:44
oranlar zaman içinde düştükçe daha önce finans bankasından yapmış olduğum 100 günlük %12.60 faiz oranına gözüm gibi sahip çıkıyorum...13 nisana kadar benim faiz bundan işliyor..düşme ihtimalini iyi değerlendirdiğimden 100 gün anında bağlamıştım..şayet vade bittiğinde gene böyle 100 güne %12.50 vede üzeri bir oran bulursam hiç kaçırmam...çift sarılı falan bunlar iyide bence acil paraya ihtiyaç duyabilecekler için iyi..genede 90 günde çift sarılı hesapta ortalaması %12.15e denk geliyor...benim görüşüm hangi banka 100 gün civarına %12.50 yada üzeri bir faiz veriyorsa fazla düşünmeden yapmaktır....mart ayında faizler gene biraz oynayacaktır...kaçırmamak lazım..zaman içinde oranların düşmesi çıkmasından daha muktederdir...benden söylemesi...

C H UCK Y..........................................SLAYER

BOSPOROS
15-02-2012, 03:04
SLM

ilk baharda büyük fırtınaya ve tsunamiye yakalanmayın...

ERDAL SAGLAM-14 Şubat 2012

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=19911422

Bu gidişle sıcak paralı 2012’de de konuşuruz
DÜN 2011 yılına ilişkin ödemeler dengesi rakamları açıklandı, merakla beklenen yıllık cari açık rakamı rekor kırdı. Özetle; 2011 yılında cari açık milli gelirin yüzde 10’una ulaştı.
Hatırlıyor musunuz; 2011 yıl ortası gibiydi, IMF Türkiye’deki cari açığın milli gelirin yüzde 10’una ulaşacağını tahmin etmişti. Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Ali Babacan dahil tüm ekonomi yönetimi ağız birliği etmişçesine, IMF’in hesap bilmediğini, cari açığın bu rakama ulaşmayacağını söylemişlerdi. Özel sohbetlerinde IMF’den özür dilediler mi bilmiyorum, ama görünen çok açık; ekonomi yönetimi cari açık konusunda ciddi biçimde yanıldı. Yanılmadılarsa; bilerek piyasaları ve Türk halkını yanılttılar demektir.

2010 yılında 47 milyar dolar olan cari işlemler açığı, 2011 yılında 77 milyar dolara çıktı. Yılın son iki ayında artış hızı yavaşlamasaydı, bu rakam çok daha büyük olacaktı.

Evet, son aylarda cari açıktaki artış hızında yavaşlama var ama bunun yeterli olmadığı ortada.

Herkesin üzerinde mutabakata vardığı hususlardan biri; cari açıkta yaşanacak düşüşün, büyümede meydana gelecek düşüşle birebir olmayacağı yönünde. Bir başka deyişle büyüme oranı yüzde 8.5’lerden yüzde 4’e düşse bile, cari açığın milli gelire oranının yüzde 10’dan ancak yüzde 8’lere, en çok 7.5’e inebileceği tahmin ediliyor. Büyüme aynı kalmak kaydıyla bu rakamın daha yukarıda oluşacağını tahmin edenler bile var.

Makul bir cari açık/milli gelir oranı konusunda da yorumlar değişik. Ne olursa olsun yüzde 10’luk bir oranın çok yüksek ve tehlikeli olduğu ortada. Aslında yüzde 8’ler bile ciddi yüksek rakamlar. Tehlikenin nedeni ise dış kaynağa, bizim örneğimizde çoğu sıcak paraya bağlı bir yapısal bozukluğa, işaret etmesi. Bir başka deyişle ekonomi ancak dış kaynağa bağlı büyüyor, dolayısıyla bu yapıyla istikrarlı yüksek büyüme mümkün değil. Böyle olunca da dışarıdan kaynak kesilmesi halinde kurlar çok yukarı gidebiliyor, dolayısıyla kriz dediğimiz ani, servet kayıplarına neden olabiliyor.

Bu nedenle, yapısı değişmediği takdirde, eğer kriz istemiyorsak, dengeli makul bir büyüme oranıyla yetinmek zorundayız. Ya büyüme hırsımızı törpüleyeceğiz ya da ekonominin yapısını değiştirip, daha hızlı ve istikrarlı, yani krize yol açmayacak büyümeye geçeceğiz.

İşte büyüme hırsımızın törpülenmesi gerektiğini bu nedenle tekrarlayıp duruyoruz. Yüzde 4’lük büyümenin üzerine çıkılması halinde, cari açığın başımıza iş açacağı açık. Son aylarda Başbakanı da tahrik edecek biçimde agresif büyüme sözcülüğü yapanlar, faizler düşük kalsın, piyasadaki para bol olsun diyenler, inanın başımıza bir iş geldiğinde ortalıkta olmayacaklar. Bunun faturası, şimdiye kadar olduğu gibi, ister istemez siyasetçilere çıkacaktır.

DÖVİZ RİSKİ BÜYÜYOR

2011 yılında cari açık yüksekti, artık artış hızı kesilmeye başladı, bu yıl cari açığı artık konuşmayız diyenler yanılıyorlar. Bu büyüme hırsı devam ederken, küresel piyasalarda yeni sıkıntılar yaşanırsa, ya da Suriye, İran gibi yanıbaşımızda ciddi siyasi çatışmalar başlarsa döviz akışının aynen devam edeceğini düşünenler varsa, ciddi yanılırlar.

Bu arada dün açıklanan cari açık rakamlarının detayları da ilginç. 2011 yılında 77 milyar dolarlık cari işlemler açığının finansmanının 13.4 milyar doları doğrudan yabancı sermaye yatırımı ile 22.1 milyar doları portföy yatırımı ile 18.9 milyar doları net krediler, 8.4 milyar doları efektif-mevduat ve diğer varlık-yükümlülükler ile 12.5 milyar doları net hata ve noksan ve 1.8 milyar doları ise rezervler ile sağlanmış. 2011’de bankaların uzun vadeli dış borç çevirme oranı yüzde 177 reel sektörün ise yüzde 116 olmuş. Küresel likiditede bir sıkıntı olması halinde, bu yüksek döviz borcu ciddi risk oluşturabilir.

12.5 milyar dolarlık net hata noksan kalemi ise spekülasyonu bol ve tehlikeli bir rakam.

Yani yine dış kaynakla, banka ve reel sektörün döviz borcunu artırarak, hatta döviz rezervlerinden yiyerek yüksek büyüdük. Bunun sürdürülebilir bir denge olmadığı açık.

Şimdi unutsak da, bence bu gidişle, Nisan-Mayıs gibi yine cari açığı konuşmaya başlarız.

yeni borsacı
15-02-2012, 10:20
Vergi Dairesine gönderilmiş 2011-12 Banka Kar tablosu(milyon TL):

Albaraka:160,155
Alternatif: 28,314
Bank Asya:216,096
Deniz:873,974
Finans:848,112
Halk:2045,134
Şeker:117,617
Tekstil:22,018
YKB:1857,486

Forumda bolca adı geçen bankaların kar durumları ortada buda bazı endişeli forumdaşların yüreğine su serper inşallah :)

julia.luthor
15-02-2012, 10:25
Vergi Dairesine gönderilmiş 2011-12 Banka Kar tablosu(milyon TL):

Albaraka:160,155
Alternatif: 28,314
Bank Asya:216,096
Deniz:873,974
Finans:848,112
Halk:2045,134
Şeker:117,617
Tekstil:22,018
YKB:1857,486

Forumda bolca adı geçen bankaların kar durumları ortada buda bazı endişeli forumdaşların yüreğine su serper inşallah :)

sayın hocam,

burda kar veya toksik varlık önemli değil.

benim tek çekincem sermaye transferi ve de müşteri diyaloğu.

yoksa zaten bankalarımızın sermaye yeterlilik rasyoları bile yeter.

bankacılık sistemimiz çok iyi.

saygılar.

seresli09
15-02-2012, 10:37
merhaba.bu gün finans bankta çift sarılı hesap için arandım.aynen ıng deki gibi herhengi bir hesap işletim ücreti ve eft ücreti yok dedi.başka bir şubeside eft ve hesap işletim ücreti var dedi.açtıran arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.vadeli oran için 90 güne 12.45 imiş.

olgunus
15-02-2012, 11:05
sayın seresli finansbankası 50 bin üstü hesaplarda exclusive müsteri yapiyor yeni uygulamasiyla hesaba 2 adet otomatik fatura tanıtıldığında hesap işletim ücretide almiyor eft ücretide almıyor diger konuyu hesabı actırdıgınız sube ile gorüşeceksiniz açiklamasındada eft hasap işletimle ilgili bilgi yok ama mevduatınız 50 üzeri vede 2 otomatik ödemeyşle bu sorunları aşabilirsiniz kolay gelsin...

maredo
15-02-2012, 13:04
Arkadaşlar finansbank 12 orani zaten veriyor 3 ay garanti edecek sekilde 12,15 lere geliyor arti istediginiz andada kaçabiliyorsunuz bu yüzden finansbank a ilgi artınca bunlarda bunun üstünde oran vermek istemiyorlar ama 11,65 ler filan komik kalıyor yatır gecelige bak keyfine bol kazançlar...

Bunu biraz açarmısınız, 3 aylık 12 mi veriyor finans, istediğiniz anda kaçabiliyorsunuz demişsiniz, para bağlı değilmi o nasıl oluyor?

olgunus
15-02-2012, 16:28
maredo cift yumurtali melemen yapiyor finans ing nin gunlük hesabi gibi aynen faiz günlük işliyor kolay gelsin ...

serkan30
15-02-2012, 17:01
finansbank müşteri temsilcisi tanıdık olmasına rağmen bugün itibari ile 50 günlük 11.35 zor kopardım. Bilgizine...

olgunus
15-02-2012, 19:06
finansbank müşteri temsilcisi tanıdık olmasına rağmen bugün itibari ile 50 günlük 11.35 zor kopardım. Bilgizine...

birader finans 12 zaten veriyor 50 gune 10 verse ne yazarki lütfen mt nin karşısına biraz araştırıp oturmanız menfaatiniz icabıdır...

serkan30
15-02-2012, 20:13
birader finans 12 zaten veriyor 50 gune 10 verse ne yazarki lütfen mt nin karşısına biraz araştırıp oturmanız menfaatiniz icabıdır...

Arkadasim
bugun itibariyle finansin 50 gune 12 verdigi kesinlikle balon. Oran 11.15 idi. MT genel mudurluge benim yanimda telefon acip rica minnet 11.35 yapti.

julia.luthor
15-02-2012, 20:21
Arkadasim
bugun itibariyle finansin 50 gune 12 verdigi kesinlikle balon. Oran 11.15 idi. MT genel mudurluge benim yanimda telefon acip rica minnet 11.35 yapti.

http://www.finansbank.com.tr/ciftsarilihesap/popup.aspx

serkan30
15-02-2012, 22:21
http://www.finansbank.com.tr/ciftsarilihesap/popup.aspx

Sn.Julia-luthor
yeni müşteri ye veriyor, onu biliyorum. Ben eski müşteri oranından bahsediyorum.

mahmut074
15-02-2012, 23:14
Merhabalar,

Bu Finansbank'ın çifte sarılı hesabı İNG'nin Turuncu Hesabı'nın aynısı değil tam olarak. Para O/N işletiliyor ama burada vadesiz hesap da açılıyor anladığım kadarıyla. Para oraya aktarılıyor sonra falan diyor. Üstelik açıklamalarda hesap işl. ücr. alınmaz gibi bir ifade de yok. Faiz oranına ilişkin kesin bir bilgisi olan var mı?

Nightrain
15-02-2012, 23:56
çift sarılıyı mevcut vadeli müşterisine 12 den açıyorlar mı?

GÜRKAN
16-02-2012, 00:05
finansbank
bugün vade dönüşüm vardı (eski müşteriyim)
tutar 195...93 gün klasik vade (günlük veya yumurtalı olandan değil)
% 12.10 dan yeniledim.

saygı ile.

olgunus
16-02-2012, 00:14
çift sarılıyı mevcut vadeli müşterisine 12 den açıyorlar mı?

evet açıyorlar ben açtırdım ...

olgunus
16-02-2012, 00:17
Sn.Julia-luthor
yeni müşteri ye veriyor, onu biliyorum. Ben eski müşteri oranından bahsediyorum.

eski müşteriyede veriyorlar eski yani ayrımı yok en azindan bugünde yoktu ama yarın ne olur bilemem para akışı hızlanırsa belki onünü kesebilirler telefon bankacılıgından bile açılabiliyor

asil olçun
16-02-2012, 00:34
Gürkan Kardeşim,
Ağzına sağlık ne güzel izah ederek konuya açıklılk getirdin. Kafamız iyice karışıyor,birde burada konu belli başka konularla yatırımcıyı yormayalım.
Aramızda her kesimden bilği alışverişi yapan var. birlik, beraberliğimizi kuvvetlendirelim.Forumlar içinde en kaliteli olan forum burası kıymetini bilelim. Banka çalışanları bile forumu öğrenmiş, dayanışma iyi diyorlar. Sayğılarımla, bol kazançlar.

asil olçun
16-02-2012, 00:37
Gürkan Kardeşim,
Ağzına sağlık ne güzel izah ederek konuya açıklılk getirdin. Kafamız iyice karışıyor,birde burada konu belli başka konularla yatırımcıyı yormayalım.
Aramızda her kesimden bilği alışverişi yapan var. birlik, beraberliğimizi kuvvetlendirelim.Forumlar içinde en kaliteli olan forum burası kıymetini bilelim. Banka çalışanları bile forumu öğrenmiş, dayanışma iyi diyorlar. Sayğılarımla, bol kazançlar.

oktay G
16-02-2012, 08:32
eski yeni farketmiyor yoldaşlar ,bende eskiyim 40000 tl mi 12 den yumurtalı yaptım ,sakın altına razı olmayın bu devirde

julia.luthor
16-02-2012, 09:05
12 altı çok mantıksız.

ing bir ay önce 11.25 vermişti, sonra baktı bir TL hesap kalmadı, bu sefer kendileri telefon üstüne telefon açtılar.

zaten söyleyeyim para kaçmaya başlayınca tutuşuyorlar.

12 altını hakaret sayarım deyin ve hesabınızı kapatın, yoksa enflasyona bile direnemezsiniz...

julia.luthor
16-02-2012, 09:08
Hiç yapamayan böyle de bağlayabilir veya açın sayfayı MT'niz görsün, en azından size masal anlatır:wink::

http://www.sekerbank.com.tr/yatirimaraclari/mevduatfaizleri.jsp

Kırık Vadeli Oranlar (İnternet ve Telefon Bankacılığı - )

Vade 0.00 - 9,999,999,999.00
1 - 6 (Günlük) 8
7 - 13 (Haftalık) 9.5
14 - 20 (2 Hafta) 9.75
21 - 31 (1 Aylık) 10.5
32 - 49 (32 Günlük) 11
50 - 91 (3 Aylık) 11
92 - 119 (92 Günlük) 12
120 - 149 (4 Aylık) 12
150 - 180 (6 Aylık) 12
181 - 270 (9 Aylık) 12
271 - 364 (271 Günlük) 12
365 - 365 (1 Yıllık) 12
366 - 730 (2 Yıllık) 12

Not: Pazarlıkla burdaki oranların üzerine çıkıyorlar...

elma
16-02-2012, 10:51
eski yeni farketmiyor yoldaşlar ,bende eskiyim 40000 tl mi 12 den yumurtalı yaptım ,sakın altına razı olmayın bu devirde

Finansbank internet sitesinde ücret-masraflar ile ilgili bölümü okumanızı öneririm.
İnaktif (pasif), çalışmayan eski hesaplara 100 TL ücret (sanırım yıllık) var. Her üç ayda bir hesap sayılarına bağlı olarak 18 TL veya 36 TL hesp işletim ücreti de ayrıca var. Finansbank eski müşterilerinin çalışmayan eski hesapları nedeniyle sözkonusu masraflarla karşılaşmaları muhtemeldir. Ben de Oktay G gibi çifte sarılı cazibesine katılmadan önce bir araştırayım dedim, cazibesini ortadan kaldıracak masrafları görünce hemen eski hesaplarımı kapattım. Belki yeniden hesap açar ve çifte sarılıya katılabilirim.:yes:

elma
16-02-2012, 11:15
Vakıfbank'ın da günlük faiz işleyen yeni bir mevduat hesabı başlattığını ve faiz oranının %12 olduğunu duydum, ancak bir şubeyi aradım olmadığını söylediler. Henüz şubedekiler de duymamış olabilir, aslı var mı?

okkesyilmaz
16-02-2012, 11:19
günlük faiz işleminde hesaptaki paranın tamamına faiz işlemiyormuş. hesapta bir miktarı boşta kalıyormuş. öyle mi.

Macron
16-02-2012, 11:24
Finans = 61 gün üstü 12.20
İng = 91 gün 12
Citi = 91 gün 12.25

olgunus
16-02-2012, 11:48
günlük faiz işleminde hesaptaki paranın tamamına faiz işlemiyormuş. hesapta bir miktarı boşta kalıyormuş. öyle mi.

500 tl lik kısmına faiz işlemiyor doğrudur oda fazla bir sey degil ....

oktay G
16-02-2012, 11:57
Finansbank internet sitesinde ücret-masraflar ile ilgili bölümü okumanızı öneririm.
İnaktif (pasif), çalışmayan eski hesaplara 100 TL ücret (sanırım yıllık) var. Her üç ayda bir hesap sayılarına bağlı olarak 18 TL veya 36 TL hesp işletim ücreti de ayrıca var. Finansbank eski müşterilerinin çalışmayan eski hesapları nedeniyle sözkonusu masraflarla karşılaşmaları muhtemeldir. Ben de Oktay G gibi çifte sarılı cazibesine katılmadan önce bir araştırayım dedim, cazibesini ortadan kaldıracak masrafları görünce hemen eski hesaplarımı kapattım. Belki yeniden hesap açar ve çifte sarılıya katılabilirim.:yes:
benim finasta 100000 den fazla mevduat var ,2 adet otamatik ödeme verdikten sonra hiçbir üçret almıyorlar ,10 yıla yakın çalıştım, zaten exclusive müşteri oluyorsun kart dahil hiç bir ücret yok

asil olçun
16-02-2012, 12:25
Teb,Ankara, cebeci şubesi: 11.85 verdi ilğiliye cevap.

maredo
16-02-2012, 14:20
oranlar 13 e dayandığında uzun bağlayalım oranlar düşecek diyenler haklı çıktı, ben dahil kısa bağlayanlar şimdi düşük oranlara razı olmak zorunda, finans bugün 11,60 yapmış oranı.

Macron
16-02-2012, 18:13
oranlar 13 e dayandığında uzun bağlayalım oranlar düşecek diyenler haklı çıktı, ben dahil kısa bağlayanlar şimdi düşük oranlara razı olmak zorunda, finans bugün 11,60 yapmış oranı.Bugün Finansbank'tan 61 gün üzeri 12.20 oran aldım..

Macron
16-02-2012, 18:16
Zaten hiç birşey yapamazsanız sucuklu yumurtası var finansın..

julia.luthor
16-02-2012, 18:17
valla 12 altına oran alanlar kapasın hesapları.

günlerini görsünler, enflasyon 10.45, vergiyi de düşün zaten reel bir şey kalmıyor...

Macron
16-02-2012, 18:19
Kendim dedim kendi canımı istettim,
gideyim sucuklu yumurta yapayım kendime..:)

okkesyilmaz
16-02-2012, 19:22
çift sarılı hesap

vadesiz hesap vadeli hesap melezi gibi bir şey

faiz oranı brüt % 12

süre 90 gün

faiz günlük işlenir ve anaparaya eklenir.

günlük birleşik faiz .

aynen likit fon gibi.

hesaptaki 500 tl kısıma faiz işlenmez.

istediğin zaman üstüne para ekleyebilirsin. eklediğin paraya da faiz işlemeye başlar.

ister tüm parayı ister bir kısmını istediğin zaman çek o güna kadar aldığın faizin bozulmasın.

bu eğer böyleyse ve ben yanlış anlamadıysam kim vadeli hesap açtırır ki. :biggrin:

böyle hesaplar vadeli hesabın idam fermanı sayılır.

maredo
16-02-2012, 19:26
Bugün Finansbank'tan 61 gün üzeri 12.20 oran aldım..

35 gün 11,60, para lazım yoksa uzun bağlıyacam

Birde düştük bir zalim MT ye o var bu var diyoruz hiç tınmıyor, hesabıda alıp başka şubeye gitmeye kalksam kattiyen vermez savaş çıkar, başka bankada denedim çok olay oldu.

pingu
16-02-2012, 19:29
çift sarılı hesap

vadesiz hesap vadeli hesap melezi gibi bir şey

faiz oranı brüt % 12

süre 90 gün

faiz günlük işlenir ve anaparaya eklenir.

günlük birleşik faiz .

aynen likit fon gibi.

hesaptaki 500 tl kısıma faiz işlenmez.

istediğin zaman üstüne para ekleyebilirsin. eklediğin paraya da faiz işlemeye başlar.

ister tüm parayı ister bir kısmını istediğin zaman çek o güna kadar aldığın faizin bozulmasın.

bu eğer böyleyse ve ben yanlış anlamadıysam kim vadeli hesap açtırır ki. :biggrin:

böyle hesaplar vadeli hesabın idam fermanı sayılır.

Ben de aynı şekilde düşünmeye başladım, acaba hala likit fon alan var mı çok merak ediyorum, her an parayi baska sekilde degerlendirebilme imkani cok iyi vade sonu beklememek buyuk avantaj. Sanirim Mart sonuna dek bu hesaplara insanlari alistiracaklar %15 vergi kesintisi var bunlarda. Mart sonu Nisan başı 3 aydan uzun vadeli mevduat hesaplarina stopaj %15 altina düşerse belki bankalar vadeli mevduat toplayabilir yoksa kim neden vadeli hesap acsin ki? Finansbanktan korkan da Vakifbanktan korkmaz herhalde:)

asil olçun
16-02-2012, 20:59
Bugün Finansbank'tan 61 gün üzeri 12.20 oran aldım..

sayın macron, finansbanktan çok iyi oran almışsın hangi şubesi bu

asil olçun
16-02-2012, 21:07
forum dostları,
bugün ziraat aradılar, tekrar bankanıza gelin beraber çalışalım diye, sizin düşük oranlarınıza razı olmam dedim, şu oranı teklif etdiler: 32gün 350 üzeri 11, 92 gün 10.85 finans bankla aramızda oran farkı düştü, 32 günde 300 tl 92 günde 750 fark var biz de paranız olursa rahat uyku uyursunuz dediler. finansa ugradım geçen ay aldığımız oranı unut geçen ay 12.75 almıştım, bu ay 11.50 belki oda dediler, ama sizi çift sarılı hesaba alırız dediler. vade dönüşü 21 de. finans bank rahatlamış müşteriye ısrar etmiyor.

julia.luthor
16-02-2012, 21:16
35 gün 11,60, para lazım yoksa uzun bağlıyacam

Birde düştük bir zalim MT ye o var bu var diyoruz hiç tınmıyor, hesabıda alıp başka şubeye gitmeye kalksam kattiyen vermez savaş çıkar, başka bankada denedim çok olay oldu.

olay olsun da kıymetinizi bilsinler...

yoksa daha çok ezerler mevduatçıyı.

bana da çekemez gözüyle bakıyorlardı...

çekmek kolay, çok kolay...

julia.luthor
16-02-2012, 21:17
forum dostları,
bugün ziraat aradılar, tekrar bankanıza gelin beraber çalışalım diye, sizin düşük oranlarınıza razı olmam dedim, şu oranı teklif etdiler: 32gün 350 üzeri 11, 92 gün 10.85 finans bankla aramızda oran farkı düştü, 32 günde 300 tl 92 günde 750 fark var biz de paranız olursa rahat uyku uyursunuz dediler. finansa ugradım geçen ay aldığımız oranı unut geçen ay 12.75 almıştım, bu ay 11.50 belki oda dediler, ama sizi çift sarılı hesaba alırız dediler. vade dönüşü 21 de. finans bank rahatlamış müşteriye ısrar etmiyor.

ziraatte likit fazlası var, devlet bankası rekabetçi de değil.

bu gün böyle ama yarın mutlaka üzülürsünüz.

bir de rahat yatma olayını da anlamadım...

dalga geçiyorlar herhalde...

maredo
16-02-2012, 21:46
olay olsun da kıymetinizi bilsinler...

yoksa daha çok ezerler mevduatçıyı.

bana da çekemez gözüyle bakıyorlardı...

çekmek kolay, çok kolay...

Mevduatı başka bankaya götürmek çok kolayda aynı bankanın başka şubesine götürmeyi bir deneyin bakın neler oluyor

Macron
17-02-2012, 02:42
sayın macron, finansbanktan çok iyi oran almışsın hangi şubesi buSuadiye şubesi;
Yarın dönüşüm var aldığım oranlar şöyle;

Finansbank 61 gün üstü = 12.20
Citi 91 gün = 12.25
şekerbank 92 gün = 12
Fibabanka 91 gün = 12.25 ( 250.000' e kadar )

Fibabanka'da 250.000 üstü 11.75, neden böyle diye sordum kız
"faizlerde düşme beklentisi var, yönetim kendine göre böyle bir önlem almış" dedi

julia.luthor
17-02-2012, 03:07
Mevduatı başka bankaya götürmek çok kolayda aynı bankanın başka şubesine götürmeyi bir deneyin bakın neler oluyor

basit yazılı emir veriyorum...

olmazsa başka bankaya...

efsun
17-02-2012, 12:09
ama afyon sucuğu kullanın :) sucuğun hası AFYON'dan çıkar...

Kendim dedim kendi canımı istettim,
gideyim sucuklu yumurta yapayım kendime..:)

Macron
17-02-2012, 13:03
Şekerbank 12 ile 94 gün bağlandı..

Macron
17-02-2012, 14:01
Bugün oranlar jet gibi düştü.

Dün 91 güne 12.20 veren finansbank bugün arayarak 91 güne maksimum 11.85 verebileceğini söyledi.
Yine dün 12.25 veren Citibank bugün 11.75' e düştü,
Şekerbank 11.75 dedi uzun görüşmeler sonunda 12 yaptı ve 94 günlük şekerbanktan bağlandı..

maredo
17-02-2012, 14:18
12 lere veda uzunca bir süre 11 lere yaşıyacağız bu gidişle

aviator
17-02-2012, 15:13
Merhaba
Sabah 10 da finans 145000 çift sarılı %12 açtırdım.
Diğer oranları sordum (telefondan) daha belli olmadı dediler bende direk çiftsarı açtım.
Bu arada yukarda konusu geçmiş yeni müşteriye diye alakası yok ben yıllardır finanstayım açıyorlar.
3 ay tutarsanız 12.15 e denk geliyor ve şuan alternatifi yok bence.
Herkese Bol kazançlar...

aviator
17-02-2012, 15:14
unutmadan 150.000 i geçmemeye dikkat edin o yüzden 145te tuttum ben

Macron
17-02-2012, 15:23
bende pastırmalı yumurta yapacaktım,
Finanstaki abla 150.000 üstüyse rafadan yiyeceksin dedi,
Eyvallah dedik :)

aviator
17-02-2012, 15:33
bende pastırmalı yumurta yapacaktım,
Finanstaki abla 150.000 üstüyse rafadan yiyeceksin dedi,
Eyvallah dedik :)

Aynen :) benide uyardılar sağolsunlar, ama hisse.net ciyim ne anlatıyorsunuz demedim, tamam dikkat ederim dedim.

asil olçun
17-02-2012, 17:48
ingbank bugün 12 verdi .

torraptors
17-02-2012, 22:27
Finansbank, bu güne kadar hangi kampanyayı ortaya attıysa,mutlaka içine bir üçkağıt sokabileceği bir gri alan bırakmıştır.(bknz. sözünüze ıvır zıvır,yok faizsiz nakit kredi vs.vs.)Ve tüm kampanyalarından muhakkak surette bir mağdurlar gurubu ortaya çıkmıştır.Çift sarılı hesapta da böyle bir gri alan var gibime geldi.Mesela Turuncuda saat 17 de mevcut olan tutar üzerinden ertesi gün sözkonusu faizin günlük getirisini elde ediyorsunuz.Hesap çok net oysa ki Çift sarılıda ise durum karışık.Şöyle ki;
"Çift Sarılı Hesap'ta faiz işletilecek tutar; müşteri tarafından belirlenen alt limite, saat 17:00'deki ve gün sonundaki bakiyelere göre belirlenir. Hesabın gün sonundaki bakiyesi saat 17:00'deki bakiyesinden düşükse (para çekilmişse) düşük olan tutarın, fazla ise (para yatırılmışsa) saat 17:00'deki bakiyenin hesap açılışında müşteri tarafından belirlenen alt limitin üzerinde kalan kısmına faiz getirisi kazanılır.
Çift Sarılı Hesap'ta faiz işletilecek tutarın vadeli hesaba aktarımı gün sonunda yapılır ve gün başında hesaba faiz tahakkuku yapıldıktan sonra vadeli hesaptaki bakiye, Çift Sarılı Hesap'a bağlı vadesiz hesaba aktarılır. Gün sonu işlemlerinin başladığı saat ile bittiği saat arasında vadeli hesaba aktarılan tutar üzerinde tasarrufta bulunulamaz, sadece vadesiz hesapta kalan bakiye kullanılabilir. "
Yoksa Çift sarılıya 12 verirken vadelide 12 nin altına düşmezdi kanaatimce...Yıllardır şunu söylerim Finans kampanya yapıyorsa ve hele ki çok cazip görünüyorsa,kesin bir bit yeniği vardır.Finans seçilecekse vadeliden iyi bir oran kapmak en iyisi.Slm,syg.

chucky68
17-02-2012, 23:16
yukardaki arkadaşın dediği gibi finans bankasının çift sarılı hesabında 90 gün için %12 olan faiz oranının hiç para çekmeden yada yatırmadan hareketsiz bir şekilde tutarsanız o zaman günlük işleyen faiz %12.15 e denk gelebilir...ancak çok fazla para akışı yaparsanız yani çekip yatırırsanız o vakit bu çift sarılı hesap kol böreğine dönüşebilir...bu tip hesapların hilesi çok olur...burda maksat müşteriyi cazip kıldırıp istediği gibi para akışı yapabilmesini özgür kılmaktır...çünki bu tip durumlarda günlük faiz hesaplama biçimi bankanın kendi menfaatine uygun gerçekleşebilir...sizde anlamassınız....nerden nasıl bileceksiniz bunun hilesini??...o yüzden şahsi kannatim vadelide 90 gün için %12 den daha yukarda bir oran bulabilrseniz direk vadeliyi düşünmenizdir..yok eğer çift sarılı hesapta 90 gün içinde pasif kalacaksanız yani para alış verişi olmayacaksa mantıklı olabilir...buna dikkat edelim...

C H UCK Y.......................................uslanmaz bebek

asil olçun
17-02-2012, 23:50
sayın chucky, finansbankta hesap açtıranlar çift sarılı hesapda 145 i geçmeyin diyorlar forumda ve çift sarılı hesapda 90 gün para hareketi olmazsa 12.15 gelir diyorlar.bunu anlamadım açıklarmısınız.
çift sarılı hesap olarak 350 bin üzeri açamazmıyız. değerli bilginiz için teşekkür ederim.

chucky68
18-02-2012, 00:48
sayın chucky, finansbankta hesap açtıranlar çift sarılı hesapda 145 i geçmeyin diyorlar forumda ve çift sarılı hesapda 90 gün para hareketi olmazsa 12.15 gelir diyorlar.bunu anlamadım açıklarmısınız.
çift sarılı hesap olarak 350 bin üzeri açamazmıyız. değerli bilginiz için teşekkür ederim.

finansın yaptığı bu mevduat türü tıpkı geçen yıl ing nin yaptığının kopyasını çekmek....bir ara ing de 250.000 tl den başlamıştı...sonra 150.000 tl vede en sonunda 100.000 tl ye kadar çekti...yani her paraya bu hesap olmuyor... finanstada limit en fazla 150.000 tl...burda maksat 1 tane babayiğit mevduat müşterini yerine birkaç tane değişik hesap sahibini bankaya kazandırmak...bir zaman sonra finanstaki bu %12 tanışma faizi aşağıya düşer...çünki mevduata doyacaklar...aynen ing gibi olacak...faiz oranı aslen %12...ancak hesaptan hiç para çekmesseniz bu faiz günlüğün günlüğü şeklinde vade sonunda %12.15 gibi bir oaran denk geliyor...ancak vade bittiğinde çift sarılı hesap kırmızı karta dönüyor...yani aynı faizi vermiyorlar...bir anlamıda kalmıyor...keşke vadeyi en az 6 ay tutsalardı bir şeye benzerdi...3 ay için bir yem veriyorlar...sonrası allah kerim....mevduatın modifiye edilmiş çift sarılı olarak lanse edilmiş turuncuya rakip yeni nesil bir işlem türü....

C H UCK Y.......................ceviz ağacı

okkesyilmaz
18-02-2012, 01:10
çift sarıdan ben şunu anladım saat 17:00 den sonra mesai başlangıcına kadar para çekme, para yatırma. gece paraya dokunma , repo gibi. çekme o zaman. 1 ay sonra faizler tek rakamlarda gezinse çift sarıda o gün para yatıranlar % 12 faiz alacak. :biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=u01vyniy1Ak

oktay G
18-02-2012, 11:58
bu finasbankta milleti ne korkutmuş helal olsun ,adamlar ne yapsa millet bityenigi arıyor hemen,ben 10 yıla yakın çaliştım hiçbir yamugunu görmedim bu bankanın ,dün xclusive mt cimlede görüştüm hiç bir üçret kesilmiyormuş ,vadesi dolsun öteki hesabımıda çift yumurtalı yapacagım ,şu anda en cazibi bu yoldaşlar ,bu hesapta bityenigi arayanlar ,kedi çiger meselesi heralde

olgunus
18-02-2012, 14:13
bu finasbankta milleti ne korkutmuş helal olsun ,adamlar ne yapsa millet bityenigi arıyor hemen,ben 10 yıla yakın çaliştım hiçbir yamugunu görmedim bu bankanın ,dün xclusive mt cimlede görüştüm hiç bir üçret kesilmiyormuş ,vadesi dolsun öteki hesabımıda çift yumurtalı yapacagım ,şu anda en cazibi bu yoldaşlar ,bu hesapta bityenigi arayanlar ,kedi çiger meselesi heralde

aynen yorumunuza katılıyorum cenk agabeyde kol boreginden bahsetmis kıymalımı peynirlimi acaba :) Sonuç itibari ile bu hesabin ing dekindne tek farkı 500 tl lik kısma faiz işletilmiyecek olmasi saat 17 kadar hesaba 100 bin yatirin o gece 100 bininde faizini oduyor ertesi sabah cektiginizde kaldiki bir sonraki gun sayet çektiyseki olmayan paranın faizini odeyecek degil yatirip cekmelrdede ben kontrol ediyorum aksam saat 17 den onceki paranın 500 tl si hariç faizini ödüyor daha ne olsun fahiş yönetim ücreti olan b tipi likit fonlardan kurtulduk diger bankalarda şaşkınlık içerisinde TEB in marifetli hesabı bile sınır 35 binde devede kulak demeyelimde bas anca kalır o yüzden günlük ihtiyaçlar için biçilmiş kaftan bence ha uzun vadeli 3 aylik 12,15 üstü bir oran bulurum buda en az 12,5 olmasi lazimki 3aylık firsatları kacirtmaya degecek bir sey olmali yoksa günlük cazibesi bambaşka ortahalli hesaplar için bende oktay bey gibi masraf filan ödemiyorum kuru temizleme check up filan acıbademde oda cabası ücretsiz faydalanıyorum ......

torraptors
18-02-2012, 15:05

Sayın Oktay
Mesajımı dikkatlice okuduysan,Finansbank'a güvenilmez demiyorum, korktuğum filan da yok Finanstan.Yazının sonunda Fiananstan iyi oran alınırsa vadeliye yatırmanın daha faydalı olacağını da yazmışım.Neticede sistem içinde yeri iyi olan ve bilançosu iyi bir banka.Sizin gibi akıllı ve dikkatli olmayan bir çok kişi çift sarıdan vadesize,ya da tersine gidip gelirken mutlaka biraz yolunacak.Turuncu ise tek hesapta tutuyor parayı,ödemeni de eft ni de ordan yapıyorsun,gün sonu hesapta ne kalırsa ona da faiz işletiyor.Yoksa ne Finansa kılım ne de ING nin muhibbiyim.Ben yerli yabancı tüm bankaların gözünde müşteriysem, hepsi benim gözümde aynı.Bir de fikirlerimizi yazarken,adabı muaşeret kurallarına uyarsak herhalde daha doğru olur.Kiminin parası çok,kiminin az ve de hiç olmayabilir.Burda fikir belirtmeye engel değil bu durumlar.Ne kimsenin ciğerinde gözü olan bir kediyim ne de servet yarıştıracak bir edepsiz.Vesselam.

oktay G
18-02-2012, 16:34
Sayın Oktay
Mesajımı dikkatlice okuduysan,Finansbank'a güvenilmez demiyorum, korktuğum filan da yok Finanstan.Yazının sonunda Fiananstan iyi oran alınırsa vadeliye yatırmanın daha faydalı olacağını da yazmışım.Neticede sistem içinde yeri iyi olan ve bilançosu iyi bir banka.Sizin gibi akıllı ve dikkatli olmayan bir çok kişi çift sarıdan vadesize,ya da tersine gidip gelirken mutlaka biraz yolunacak.Turuncu ise tek hesapta tutuyor parayı,ödemeni de eft ni de ordan yapıyorsun,gün sonu hesapta ne kalırsa ona da faiz işletiyor.Yoksa ne Finansa kılım ne de ING nin muhibbiyim.Ben yerli yabancı tüm bankaların gözünde müşteriysem, hepsi benim gözümde aynı.Bir de fikirlerimizi yazarken,adabı muaşeret kurallarına uyarsak herhalde daha doğru olur.Kiminin parası çok,kiminin az ve de hiç olmayabilir.Burda fikir belirtmeye engel değil bu durumlar.Ne kimsenin ciğerinde gözü olan bir kediyim ne de servet yarıştıracak bir edepsiz.Vesselam.
sayın torraptors ben bu yorumu genel olarak yaptım size yapsaydım zaten alıntı yapardım ,finansda benim babamın oglu degil ,geçen sene finansı bırakıp ing ye geçmişim ,3 ay öncede tekrar geçtim finansa,işime neresi gelirse oraya giderim ,benim amacım yoldaş arkadaşlar daha fazla kazansın

asil olçun
18-02-2012, 18:26
forum dostları,
burada her kesimden arkadaş var, bilgi paylaşımı güzel. birbirimizi kırmayalım, dostluğu kuvvetlendirelim.yazı yazarken kardeşlerimizi üzmeyelim kafamıza her takılanı sormak lazım o zaman forum amacına ulaşır, hepinize bol kazançlı günler.
saygılarımla.

Trade Shark
18-02-2012, 20:52
artık yapıkredi bankasındanda O/N mevduat hesabı bekliyoruz...2012 yi mevduat yılı ilan etmişler:)

maredo
19-02-2012, 00:26
artık yapıkredi bankasındanda O/N mevduat hesabı bekliyoruz...2012 yi mevduat yılı ilan etmişler:)

Geçen oran sordum altdan gidiyor

aviator
19-02-2012, 00:46
Merhaba,
Finans çift sarı muhabbeti hakkında birkaç fikrimi yazayım zamanım kalırsa borsa muhabbetleri hakkındada yazacagım:

- Ing turuncu cıktıgında 9.5 tanışma faizi vardı ve bankada kuyruklar olusuyordu cunki 8.50 , 8.75 lere talim ediliyordu
forumda yaklaşık 1 yıl onceye donersek yazışmalardanda hatırlarız. O yüzden şimdi 12 oranını beğenmiyor olmamız bizim için
sevindirici faizler neredeyse %50 artmış bunu unutmayalım.(hernekadar bencede gerçek enflasyon hala daha yüksek)

- Cuma günü hesap açtım 145000 küsür, buradaki yazılanları görünce girip kontrol ettim, gecelik 47 küsür brüt, 40 küsür net
gecelik faiz işlemiş ekstrede gözüküyor.

-Finans olayı biraz karışık anlatmış yok saat 17den öncesi gece sonu gün başı 17 öncesi vs gibi. Bana göre ing den farklı anlatmalarının sebebi ing turuncuda atm lerden para yatırıp çekemiyordunuz zaten 17den sonra paraya dokunamıyordunuz. anladığım finansı repo gibi düşünün. gece atm den para çektiniz veya yatırdınız o miktarlar faiz dışı kalır demek istediklerini sanıyorum.

- Birkaç aydır bu çiftsarı benzerini VOB da takasbanka teminat yatırıp işlem yapmayarak zaten yapıyordum buradanda paylaşmıştım fakat pek ilgilenen olmadı (Syn Figo hariç) Takasbankın taahütü en iyi piyasa şartlarına göre yatan teminatı gecelik değerlendirmek olduğu için genelde 12 üzeri oranlardan nemalanıyordu fakat borsanın son rallisi ve tahvil faizlerindeki düşüş ile beraber oradaki O/N oranları birmiktar düştü o yüzden çiftsarı cazip suan.

-çiftsarıda para vadesize gidiyor geliyor gibi bir olay var 2 hesap açılmış eğer hesap işletim ücreti ödüyorsanız onu araştırın ben yaklaşık 10 yıldır çalıştığım için finansinvest dahil ve herşeyim otomatik ödeme olduğu için vermiyorum.

aviator
19-02-2012, 01:35
Borsa Konusuna gelirsek,

Şahsen ben birikiminin %10- 20 si maximum olmak kaydıyla dönem dönem girip çıkıyorum.
Tabi dönem dönem değince ucu çok açık oluyor, aslen ortalama yılda 2-3 kez diyebiliriz.
Birkaç bankayla çalıştığım için değişik raporlar geliyor hisseler öneriliyor, aklıma yatan sektör ve
şirketleri uzunca takip ediyorum. Teknik bilgim falan yok fiyatların ve endeksin çok düştüğüne inandığım dönemlerde
( bu tabi kafamda belirlediğim suraya kadar düserse alırım noktası) suradanda satarım diyerek takip ettiğim
hisseleri alıyorum. Bazı hisseleri çok kısa zamanda bazılarınıysa bekleyerek karla satıyorum ama gerçekten hiç kısa
vadede ihtiyacım olmayacak meblalar olması kaydıyla.
Aslında hisse netle tanışma vesilemde buydu 2007 gibi sayın M.Dgny ı takip ederek başladım.
Boş zamanlarımı değerlendirecek bir hobi olarak görüyorum hisse olayını birazda portföyü iyi sayılacak noktalardan çeşitlendirmek,
kesinlikle kısa yoldan para kazanma gözüyle bakmam.
Uzun vade derseniz VOB topiğinde bugün paylaşıldı oradan alıntı yapıyorum
http://stratejikdusunceler.blogspot.com/
Uzun vadede uçan kaçan birşey yok bear bull arkadaşımız VOB topiğinde güzel çalışmalarından bahsetmiş
imkb 10.000 ken hisse alanların çoğu(şuan 60.000) mevduat yapanların gerisinde getiri elde etmiş.
Özetle son 10 yıldaki mevduat faizleri en iyi getiriyi sağladı ama bundan sonrası işte benim birazda çeşitlendirme
yapma sebebim düşük faiz yüksek likitide önümüzdeki 10 yıldada mevduatçıyı risksiz kazanan yapacakmı o soruya
cevabınıza göre bence borsada bir miktar düşünülebilir.
( Aman diyim ben böyle dedim diye kimse yanlış anlamasın zaten soluksuz yükseldi 1 ayda)

Herkese Saygılar..

ayhan53
19-02-2012, 10:54
MERKEZ’İN FAİZ KARARI İZLENECEK

Yurtdışı piyasalarda gözlenen iyimser hava yurtiçinde de etkisini gösteriyor. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3 değer kazandı. Dolar/TL destek seviyelerinde altın ise yatay hareket ediyor. Para hisse senetlerine yönelmiş durumda. Bu hafta bir yandan Euro Bölgesi’ndeki gelişmeler izlenirken diğer yandan salı günü açıklanacak olan TCMB’nin faiz kararı izlenecek. Yurtdışından olumsuz açıklamalar gelmedikçe içerideki olumlu hava korunabilir.

BORSA

Destekler güçlendi
Destek seviyelerinde güçlenen endeks yeniden atağa geçti. Boşluk bırakarak haftayı 61.111 seviyesinden tamamladı. Direnç seviyeleri 61.700 ve 62.500 seviyelerinde bulunuyor. Destekler 60.000 ve 59.500 seviyelerinde. Açıklanan bilançolarla hisse seçiciliği artacak.

DÖVİZ

Güç kaybediyor
1.77-1.80 aralığını aşamayınca gerilemesini sürdürdü. Güç kaybı sürüyor. Haftayı 1.7535 seviyesinden tamamladı. İlk desteği 1.74 seviyesinde bulunuyor. Bu seviyenin altına kayması halinde güç kaybı devam edebilir. Güçlü dirençler 1.77 ve 1.80 seviyelerinde.

FAİZ

YÜZDE?9.10 SEVİYESİ?İZLENMELİ
Yatay harekette Tahvil ve Bono Piyasası’nda gösterge 4 Aralık 2013 vadeli tahvilin bileşik faizi yüzde 9.32 seviyesinde. Yatay hareket ediyor. Yukarı hareketlerde 9.5-10 seviyeleri takip edilebilir. Aşağı hareketlerde 9.10 ve 9 seviyeleri takip edilmeli.

ALTIN

Sıkışma yaşıyor
1.710-1.760 aralığında sıkışma yaşıyor. Haftayı 1.724 seviyesinden tamamladı. Güçlü destek seviyesi 1.710’da. Dirençler 1.730 ve 1.760 seviyelerinde. Yukarı hareketlenmelerde 1.760 seviyesindeki direnç takip edilebilir.

ozziem
19-02-2012, 15:58
Finansa bizimkilerle paraları birleştirip 25000 üstü yatıracaz. Ama bu çift sarılı hessabı hiç istemiyorum. Güvenmiyorum o kadar çünkü, illaki bi şey çıkar. Bana hiç çekmesem 12.15 faiz vereceklermiş ama tamam da vadesiz gesap felan açarlar 100 tl keserler felan.. Zaten o zaman verecekleri faiz %11 lere gelir. Onun için uzak durmak istiyorum.
12.40 oran verebilirler mi acaba , 12 üstü oran isteyeceğim. Son pazarlıklar nasıl?

okkesyilmaz
20-02-2012, 09:47
Finansa bizimkilerle paraları birleştirip 25000 üstü yatıracaz. Ama bu çift sarılı hessabı hiç istemiyorum. Güvenmiyorum o kadar çünkü, illaki bi şey çıkar. Bana hiç çekmesem 12.15 faiz vereceklermiş ama tamam da vadesiz gesap felan açarlar 100 tl keserler felan.. Zaten o zaman verecekleri faiz %11 lere gelir. Onun için uzak durmak istiyorum.
12.40 oran verebilirler mi acaba , 12 üstü oran isteyeceğim. Son pazarlıklar nasıl?

yanlış bilmiyorsam vadeli hesap açarken de vadesiz hesap açtırıyorlar. benim çift sarılı hesabım var baktım hafta sonu bile vadeliden vadesize aktarıp günlük faiz işletiyorlar.

bazı arkadaşlar da yazmış para çekersen eklersen ilk yatan anaparaya göre 12.15 faiz alamazsınız diye. ::biggrin::biggrin::biggrin: faiz günlük işliyor . yani o gün ne varsa ona faiz veriyorlar. sonradan yatırılmış yada anaparadan çekilmiş paraya 90 günlük tam faiz verecek herhalde dünyada bir akıllı yoktur.

armiero
20-02-2012, 11:52
birikiminiz 100.000 tl nin altındaysa finansın çift sarılısı 12 faiz oranı ve giriş çıkışın serbest olması sebebiyle şuan çok uygun gözüküyor...

üstünde bu kadar konuşmaya ne garek var anlamadım :)

Pscyokinesis
20-02-2012, 12:51
Bugün bir tanıdığım vakıfbanka gitmiş faiz oranlari niye bu kadar düşük finansbank 12 veriyor demiş .

onlarda o yunan bankasi her an batabilir demiş o yüzden orada hesapı olanlara söyleyin o bankadan paralarını çeksinler diye tavsiye etmiş.

Adamlar bilmiyorlar mı burada finansbanki türk mudileri sayesinde ayakta durup kar ediyor .

Yunanistanla doğrudan alakası yok . Hem fibabank ve şekerbankta yüzde 12 veriyorlar onlarda yunan bankasi demek lazım onlara .

hem exclusive üye isenizi ücretsiz check up dergi aboneliği , kuru temizleme gibi hizmetleride çabasi

aviator
20-02-2012, 14:42
Fiba 92 gün yenileme 12.00 oran,
bu hafta oranlarda düsüs oldugunu belirttiler
saygılar,

armiero
20-02-2012, 14:59
Bugün bir tanıdığım vakıfbanka gitmiş faiz oranlari niye bu kadar düşük finansbank 12 veriyor demiş .

onlarda o yunan bankasi her an batabilir demiş o yüzden orada hesapı olanlara söyleyin o bankadan paralarını çeksinler diye tavsiye etmiş.

Adamlar bilmiyorlar mı burada finansbanki türk mudileri sayesinde ayakta durup kar ediyor .

Yunanistanla doğrudan alakası yok . Hem fibabank ve şekerbankta yüzde 12 veriyorlar onlarda yunan bankasi demek lazım onlara .

hem exclusive üye isenizi ücretsiz check up dergi aboneliği , kuru temizleme gibi hizmetleride çabasi

bir kaç ay evvel finansbank ve denizbanka güvenemediğimden vakıfbank ile çalışıyordum...

ama her ay finansbank ve denizbanktan aldığım oranlarla vakıfbankı arayıp pazarlık yapmaktan yorulmuştum en sonunda parayı taşımak istedim vakıfbank benden 500 lira masraf istedi sonra merkezle konuşalım bi dediler ve konuşup 250 ye yaparız dediler ardından ben internet şubesine girip bu işlemi 18 liraya hallettim ve şubedeki arkadaşlar da(!) bunu öğrenince tabiri caizse morarmışlardı... hiç unutmam denizbank 10-11 oran verirken vakıfbank bana 8-9 oran veriyordu pazarlıklar pazarlıklar derken 10'u zar zor alıyordum üstüne bir de bulduk enayiyi bir de 500 lira taşıma masrafı diye yolalım dedikleri anda tepem atmıştı...

vakıfbanka güveniyorsunuz anlıyorum ama şube çalışanına güvenenleri anlayamıyorum....
bankanın adı ne olursa olsun siz siz olun şube çalışanlarına güvenmeyin derim ben...

engink
20-02-2012, 15:20

çok iyi sallamışlar,böyle bir şey mümkün değil.finansbank dediğin banka en çok kar eden bankalardan. ben eurotekfen ile çalışıyorum kesinlikle bir sorun yok.

julia.luthor
20-02-2012, 15:29
çok iyi sallamışlar,böyle bir şey mümkün değil.finansbank dediğin banka en çok kar eden bankalardan. ben eurotekfen ile çalışıyorum kesinlikle bir sorun yok.

sadece sermaye transferi olabilir o kadar...

ozziem
20-02-2012, 15:47
yanlış bilmiyorsam vadeli hesap açarken de vadesiz hesap açtırıyorlar. benim çift sarılı hesabım var baktım hafta sonu bile vadeliden vadesize aktarıp günlük faiz işletiyorlar.

bazı arkadaşlar da yazmış para çekersen eklersen ilk yatan anaparaya göre 12.15 faiz alamazsınız diye. ::biggrin::biggrin::biggrin: faiz günlük işliyor . yani o gün ne varsa ona faiz veriyorlar. sonradan yatırılmış yada anaparadan çekilmiş paraya 90 günlük tam faiz verecek herhalde dünyada bir akıllı yoktur.

Mecburen buna yatırdık. Hiç dokunmassak 12.15 e denk geliyormuş. Ama 18 tl hesap işletim ücretini kesiyorlarmış açtıkları hesaptan. En uygunu buydu, normal oklunca 11.65 veriyolar.

JonDowes
20-02-2012, 16:00

olmaz diye bir şey yok tabii ama bunun "olabilirliği" sorgulanır. ticari bir bankanın likit varlıklarını dövize dönüp bunu aniden yurtdışına kaçırması ancak sınırlı miktarlarda olabilir. diyelim ki bilançonun %5'i kadar... 40 milyar TL aktifli bir bankada bu; 2 milyar TL "kaçırma" anlamına gelir... bankanın sahibi bu bankayı en acilinden piyasaya çıkarsa; haraç mezat bir iki ayda 6-7 milyar TL'ye satar... yani, hem davalarla uğraşacak hem adını lekeleyecek hem de dünyadaki kalan tüm alacaklılarını tutuşturup tüm borçlarına "bank run" başlatacak... hepsi; 2 milyar TL'lik sıcak para için.. 1-2 ay sabretse elde edebileceği; yasal, spekülasyonsuz 6-7 milyar TL varken hem de... ekonomik ve mantıki açıdan anlamsız. Türk bankalarının risk ölçütleri, batılılara kıyasla pırlanta gibi. pırlantalar da genelde "show" ile yüksek fiyata satılır. kendi malını düzenbazlıkla yok edip sigortadan para almak asla daha fazla kazanç getirmez. zira o zaman pırlantanın değeri en düşük yerden realize olur (%50 veya daha düşüğü).

armiero
20-02-2012, 16:06

http://haber.gazetevatan.com/dexia-ve-nbgye-turkiyeden-su-yok/404635/2/Haber

julia.luthor
20-02-2012, 16:11

o da kolay değil:yes:

mandrake
20-02-2012, 16:18
Turkiye de insanlar bankaya para koymaya korkuyormus herkes ozel kasalara koyuyormus o yuzden bankalarda ozel kasa kalmamis

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/19957859.asp

Girişimciliğin önündeki en büyük engellerden biri, ülkedeki birikimin sermayeye dönüşmemesidir. Yastık altı olarak tabir ettiğimiz ve mutlak surette ekonomiye kazandırılması gereken paradan söz ediyorum. Vatandaşlarımız parasını mevduata yönlendirmek yerine altına yatırıp, evinde ve banka kasalarında saklıyor. Bu yöntem o kadar çok tercih ediliyor ki, bankalarda özel kasa bulunamadığını görüyoruz.

asil olçun
20-02-2012, 19:43
dostlar,
yarın dönüşüm var, finansbanka ugradım 145 çift sarılı olur digeri 11.50 veya hepsi 11.50 90 gün. ben parayı çekeceğim dedim, yarın oranlar belli olsun oran alalım, aynı gün gerekirse 15 e kadar parayı öderiz dediler. şekerbank a uğradım yeni bir kanpanya bugün başlamış 12.50, 92 gün hiç bir kesinti felan yok aynı gün 16 ya kadar o günden hesap açılışı var. böyle olursa şekerbanktan bağlantı yapacağım, finans bu oranı vermez paraya doymuş gözüküyor. sayğılarla

maredo
20-02-2012, 20:06
dostlar,
yarın dönüşüm var, finansbanka ugradım 145 çift sarılı olur digeri 11.50 veya hepsi 11.50 90 gün. ben parayı çekeceğim dedim, yarın oranlar belli olsun oran alalım, aynı gün gerekirse 15 e kadar parayı öderiz dediler. şekerbank a uğradım yeni bir kanpanya bugün başlamış 12.50, 92 gün hiç bir kesinti felan yok aynı gün 16 ya kadar o günden hesap açılışı var. böyle olursa şekerbanktan bağlantı yapacağım, finans bu oranı vermez paraya doymuş gözüküyor. sayğılarla

Finansdaki MT de aynı şeyi söyledi hazine hiç takmıyor çıkarsa çıksınlar modundaymış

Şeker in verdiği 12,50 oranı bayaa iyi ama sahibi kim bilmiyorum, orda biraz soru işareti var, Finans'ın sahibi NBG çokmu iyi durumda? o daha büyük soru işareti aslında tabi.

debianmr
20-02-2012, 20:32
Bilginiz olmasi acisindan; Finansbank Exclusive uyeligini sadece mevduatinizi uzun sure tutacaksaniz dusunun. Cunku mevduatinizi cektiginiz ay gibi 500TL Yillik kart ucreti aliniyor o ayki islem ortalamaniz dustugu icin. Ben de Finans'tayim ama uye olmadim Exclusive'e.

ozziem
20-02-2012, 22:07
dostlar,

12.50 oran nerede? Bugün bizimkiler yatıramamışlar finansa, çok kalabalıkmış banka, yarın yine gidecekmişler bizimkiler ama şekere mi gitseler acaba? Şeker in oranı nerede, ben hiçbir yerde göremedim.

asil olçun
20-02-2012, 22:37
finans bugün çok kalabalıktı. finans düşük veriyor ve gitmeye ısrarcı değil. ankara şekerbank

malibu1990
20-02-2012, 22:38
işbankası 30-60 güne 9 vakıf 10.40 veriyor

malibu1990
20-02-2012, 22:39
kırık vade hakkında bilgisi olan var mı? işbankasında kırık vade var mı?

ragwaer
20-02-2012, 23:08
uzun zamandır çalıştığım teb'den bugün itibariyle ayrıldım. 32 gün için 2 bankadan oran aldım. teb ve yapı kredi : her ikisi de 32 gün için 11.25 verdiler. ing bank 12 ile bağladım.(250bin üzeri).bilgilerinize arkadaşlar.

blueberry
21-02-2012, 00:21
işbankası 30-60 güne 9 vakıf 10.40 veriyor

iki bankanında e-vadeli oranları bunlar.
100.000 üstünde şube oranları daha yüksektir

chucky68
21-02-2012, 01:00
finans bankasında bugün 20.000 tl civarı bir vadelim dolmuştu...bankaya gittim öğlen olmuş hala oranlar belli değil diyorlar...zaten kıl olduğum bir müşteri temsilcisi bayan var....suratsız bir şekilde ne bir çay içermisiniz ne su içermisiniz bile usulen sormadan yap işini gir der gibi....sırf benle ilgilenen bu kız yüzünden vade sonu burdan çıkmayı ve başka şube yada bankaya taşınmayı düşünüyorum...birde üstüne sıraya girmeden bana bu paradan şu kadar para verirmisiniz...çok acelem var beni bekletmeyin dedim...böyle bir uygulamamız artık yok sıraya girip almanız lazım deyince çok kızdım...ama kıza belli etmedim...o gene son bir kez benim adıma güya en yakın sıra nosunu bana verdi...üzerimede işim bitince kapıyı kapadı....sebebi dedikodu yapacağı başka bir müşteri gelmesiydi...ona hemen okkalı bir kahve geliverdi..bende kapıda onları izlerken sıramın bana gelmesini vede paramı çekmeyi bekledim...hani az param olsa anlıcam...denemek için başka finans şubelerine gittim..daha sevecen ve ilgili davranıyorlar....13 nisanda asıl büyük vadem doluyor...başka bir finans şubesine ya giderim yada başka bankaya el sallarım....birde oranlar çok düşmüş..finans şu anda 32-92 güne %11.60 veriyor...aynı oranı veren birçok banka varken finansın kaprisini çekemem...daha sağlamını bulurum...şayet nisanda vade sonuda gene böyle %11.50 oran çıkarsa finansta durmanın pek anlamı yok...çift sarılı işide bunları çok şımartmış....bir çok mevduat bunlara geldiği için yüksek ihtimal yakında oranları dahada düşer...bu durumda kafa ağrıtmayan ve öz geçmişi daha eski olan bir bankaya gitmek daha doğru gibi olur...

C H UCK Y..................................duygusal bebek

mgdv2001
21-02-2012, 08:45
Dün Cep telefonuma ing den mesaj geldi.
Size özel Turuncu Hesap faizi Mart sonuna kadar %11 diye.
3 ay Vadeliyede 12 oran verdiğini bir arkadaştan da duymuştum.(Forumda da paylaşılmış zaten)
İng sanırım tekrar rekabete başlıyor.
Şu an Teb marifetli 1 ay sonu devam faizi 35.000 e kadar 10,5
İng 100.000 e kadar 11 vereceğim diyor. Mart sonuna kadar gecelik.
Yıl sonunda burada bütün deneyimli arkadaşlar yazdı çizdi aman bu oranları kaçırmayın en az mart sonu bağlayın diye.
yararlanabilenlere ne mutlu.
Şu anki oranlar en az 1 - 1,5 puan aşağıda.
ben mart sonu bilanço dönemi oranların tekrar biraz yukarı hareketlenmesini bekliyorum.
Bu arada şeker 12,5 diyen arkadaş Ankara hangi Şube ? bizim şekerbank şubesi böyle bir oran yok diyor.
hayırlı günler

JonDowes
21-02-2012, 09:15
Bankalar paranızı istiyor (http://displayer.prnet.com.tr/Displayer.aspx?ArticleID=49539684) (sayfalara tıklayarak ilerleniyor)

elma
21-02-2012, 09:24
Yeni müşteri dışında ING Turuncu faizi %10'dan %11'e çıkan başkaları var mı? Eski müşteriyim, ancak böyle bir mesaj gelmedi, gelirse değerlendirmek isterim.

sensity
21-02-2012, 09:28
21 Subat 2012
Fiba Banka (Kampanya Oranlariymis )
80+
32-44 gun 11.75
45-60 gun 12.00
61-91 gun 12.25

Baska bankalardan bugune ozel oran alanlar varsa paylasabilirse sevinirim.

cozali
21-02-2012, 12:19
İlk mesajım buraya olsun, garanti 250.000 tl. 32 günlüğe şubeden 11,25 vermişti, pazartesi günü doluyor ama o günden bu yana faizleri 0,25 puan düşürmüşler yani bu kez en fazla 11,00 verirler sanırım, şekerbank'ta da hesap açtırmıştım e-vadeli hesaba 92 gün 12,00 faiz veriyor oraya mı aktarsam yoksa finansbank'ta hesap açtırsam daha fazla verirler mi diye düşünüyorum tabi 0,25 puan fazla verseler bunun için de başka hesap açtırmaya değer mi bilmiyorum.

asil olçun
21-02-2012, 13:25
ankara şekerbank cebeci şubesi, 92 gün 350 üzeri. 12.50

Macron
21-02-2012, 14:43
Şekerbank yeni müşteri maksimum 12 diyor..

JonDowes
21-02-2012, 15:21
TCMB en pahalı fon kaynagı olan gecelik borç verme faizini 12.50'den 11.50 'ye çekti. orta-büyük bankalardan artık bu oranın üstünde bir mevduat oranı beklemeyin... bu 3-10 güne tamamen yansımış olur; vakit kaybetmeden 12+ oranlar ile uzun vade baglamak avantaj olabilir.

pingu
21-02-2012, 15:45
TCMB en pahalı fon kaynagı olan gecelik borç verme faizini 12.50'den 11.50 'ye çekti. orta-büyük bankalardan artık bu oranın üstünde bir mevduat oranı beklemeyin... bu 3-10 güne tamamen yansımış olur; vakit kaybetmeden 12+ oranlar ile uzun vade baglamak avantaj olabilir.

Sn. Jon Dowes,

Alternatif olarak Hazine bonosu veya ornegin isbankasi 806 (tahvil bono fonu) almak da düşünülebilir mi?

Kolayca nakde dönebilme acisindan soruyorum...

Tesekkurler.

excali
21-02-2012, 15:55
Sn. Jon Dowes,

Alternatif olarak Hazine bonosu veya ornegin isbankasi 806 (tahvil bono fonu) almak da düşünülebilir mi?

Kolayca nakde dönebilme acisindan soruyorum...

Tesekkurler.

Fonun Getirisini incelediniz mi? Kaç?:notr:

mgdv2001
21-02-2012, 15:56

Bu günler itibarıyla 10-11 arası bir oranla TL Mevduat yapmaktansa (2-3 aylık Vade)
Ben 1.7-1.74 aralığından USD yi yakalayabilen arkadaşların Dolar Mevduatına yönelmesinin daha karlı olabileceğini düşünmeye başladım artık.
Usd ye yaklaşık 4.5 - 5 arası faiz veriliyor.
Merkez 1 Ay evvel Doları zor tuttuğu günleri çabuk unuttu kanaatindeyim.
Kurun daha fazla düşmesini engellemek amacı taşıyorsa eğer !! Faiz indirmek yerine 1.7 li kurlardan USD alımı yaparak kuru dengelemek daha sağlıklı olurdu.

Enflasyonun Kağıt üzerinde %10 (Gerçekte en az iki katı) olduğu bir ortamda bu oranlarla T.C de Tasarrufu asla özendiremez ve kredileri yine patlatırsınız.
Bu nasıl bir ekonomik politikadır anlayabilen varsa açıklasın
Saygılar

pingu
21-02-2012, 16:09
Fonun Getirisini incelediniz mi? Kaç?:notr:

http://www.isbank.com.tr/content/TR/Fiyat_ve_Oranlar/Iki_Tarihteki_MK_Fiyat_Karsilastirmasi_-284-269.aspx

Gecen bir ayda 806 fonun Getirisi 1,55% , gelecek ay aynisi olur mu bilinmez ama ayni olursa iyi sanki ustelik stopaj sanirim 10%...Bir bilene soralim:)

oktay G
21-02-2012, 16:13
yoldaşlar ,Turuncu, Marifetli, Çift Sarılı Hesap karşılaştırması ile ilgili bir yazı buldum ,hesabı olanlar ve açtıracaklar mutlaka okusun menfaitinize olacaktır
http://www.tuketicifinansman.net/2012/02/finansbank-cift-sarili-hesap-basvurusu-yapmadan-once.html

excali
21-02-2012, 16:32
http://www.isbank.com.tr/content/TR/Fiyat_ve_Oranlar/Iki_Tarihteki_MK_Fiyat_Karsilastirmasi_-284-269.aspx

Gecen bir ayda 806 fonun Getirisi 1,55% , gelecek ay aynisi olur mu bilinmez ama ayni olursa iyi sanki ustelik stopaj sanirim 10%...Bir bilene soralim:)

Geçen yıl: %2.78 yıllık çıktı(1/1/2011-1/1/2012)...Çok düşük değil mi?(Siteden siz de yapıp kontrol edin-yanlış yapıp yapmadığımızda mütabık kalalım)

JonDowes
21-02-2012, 16:38
Tahvil ve bonolar, piyasadaki faiz ve fonlama beklentilerini en hızlı yansıtan araçtır. Yani bono faizleri çoktan düştü bile. Şu an kısa vadeler 8.xx 'li, uzun vadeler 9.xx 'li faizlerde. Bu noktadan sonra bonolarda ciddi bir düşüş daha yaşanması lazım ki, bu faizin üstüne ek bir prim gelebilsin (hem düz bono alımında hem de bono fonu alımında bu şekilde). ben bu tarz bir düşüş olacağını düşünmüyorum. ayrıca, likit fonların aracı olan repolar da artık tek basamaklı noktalardan geçiyor. kısacası %11 üstü oranlar için mevduat dışında garantili yol yok gibi. usd ve hissedeki beklentiler ayrı bir spekülatif yön içerdiği için burada değinmek istemem.

pingu
21-02-2012, 16:44
Tahvil ve bonolar, piyasadaki faiz ve fonlama beklentilerini en hızlı yansıtan araçtır. Yani bono faizleri çoktan düştü bile. Şu an kısa vadeler 8.xx 'li, uzun vadeler 9.xx 'li faizlerde. Bu noktadan sonra bonolarda ciddi bir düşüş daha yaşanması lazım ki, bu faizin üstüne ek bir prim gelebilsin (hem düz bono alımında hem de bono fonu alımında bu şekilde). ben bu tarz bir düşüş olacağını düşünmüyorum. ayrıca, likit fonların aracı olan repolar da artık tek basamaklı noktalardan geçiyor. kısacası %11 üstü oranlar için mevduat dışında garantili yol yok gibi. usd ve hissedeki beklentiler ayrı bir spekülatif yön içerdiği için burada değinmek istemem.

Sn. Jon Dowes,
Teşekkürler, hızlı cevabınız için. Sanırım vadeli mevduatın alternatifi yok şu sıralar, aynen devam...

pingu
21-02-2012, 16:48
Geçen yıl: %2.78 yıllık çıktı(1/1/2011-1/1/2012)...Çok düşük değil mi?(Siteden siz de yapıp kontrol edin-yanlış yapıp yapmadığımızda mütabık kalalım)

Sadece 1 aylık gecmis getirisine baktım...Haklı olabilirsiniz...Zaten fonda 1 sene asla durmadim, arada alıp satarım. Bir aralar 815 fon almışlığım vardı iyi kar etmiştim ama onda 90 gün fonda durma şartı vardı. Sanırım şimdiki getirisi de iyi değil arada takip ediyorum...Forumda şu an uygun mu alanlar ve tavsiye edenler var mı diye sormak istedim...

asil olçun
21-02-2012, 17:03
dostlar,
bu gün faizlerde düşme yaşanıyor, biraz önce bağlantı yaptım şekerbank, 100 gün 12 zorla dün 12.50 vermişlerdi. ing de düşmüş 90 gün 11.75. ing dün 12 vermişti. sayğılarımla

blueberry
21-02-2012, 18:24
tüfeye endeskli devlet tahvilleri nasıl.
anladığım kadarıyla enflasyon oranı + reel faiz getirisi var.
ayrıntılarını bilen bir arkadaş anlatsa.

sensity
21-02-2012, 19:38
21 Subat 2012
80+

Tekstilbank
32+ gun 11.50

ING 11.75 32 gun min 75+ max 500-
Tbank 12.00 32 gun+
Deniz OZEL 11.50 32 - 60 gun

caglar80
21-02-2012, 20:28
merhaba arkadaşlar bir sorum olacak 2 hafta önce 1 banka ile anlaşıp 32 gün vadeli yatırmıştım paramı.. sorum ise ben vade bozumunda yeni anlaşma yapmak istemessem parayı taşıma işlemi mi yapmalıyım ve ücreti nedir yada kendim çekip kendimmi taşımalıyım başka bankaya biraz tuhaf oldu ama tam bilgim yok mevduat konusunda

sensity
21-02-2012, 20:42
Bu sorunun cevabı bankanla olan ikili ilişkine ve bankana bagli. En kotu senaryoda, vade bıtımınde paranı subeden elden alırsan herhangı bır eft ucretı odemezsın. Ben mevduatımı goturmeden once ılk ıs cıkısta EFT masrafsızlık pazarlıgı/onayı alırım. Bastan konusursanız sorun olmuyor. Ama her bankada yemıyor, ornegın Fınans alıyor, aldıgını sonradan ıade etsede bı 10 tl falan gıdıyor.

caglar80
21-02-2012, 20:51
Bu sorunun cevabı bankanla olan ikili ilişkine ve bankana bagli. En kotu senaryoda, vade bıtımınde paranı subeden elden alırsan herhangı bır eft ucretı odemezsın. Ben mevduatımı goturmeden once ılk ıs cıkısta EFT masrafsızlık pazarlıgı/onayı alırım. Bastan konusursanız sorun olmuyor. Ama her bankada yemıyor, ornegın Fınans alıyor, aldıgını sonradan ıade etsede bı 10 tl falan gıdıyor.

teşekkürler mevduat güzel ama zor iş para taşı flan bide yüklüyse yani

sensity
21-02-2012, 21:19
200 luk kupur rica edersin, bıde kargo posetı falan alırsın, vs vs :))

asil olçun
21-02-2012, 21:50
Para taşımak çok kolay bankalar çoğu yerde 100 metre ara ile, yeni anlaşma yapılan bankadan görevli bir kişi geliyor parayı sayarak alıyor ,sonra güvenlik görevlisine telefon açıyor parayı alıp beraberce yeni şubeye geliyorsun işlemlerin hazır imza atıp sonuçlanıyor. parayla alakan kalmıyor.

ozziem
21-02-2012, 23:07
Şekerbank 12.50 imkansız dediler. 11.00 en fazla. Finansbanka çidt sarılı mevduatta ise adam ilginç bir şekilde 1000 tl boşta durması gerekiyor dedi. Vadesize yatıracan dedi. Geriye kalan 12 den faizde olur dedi. Biz sonra yatırırız siz açın deyince açtılar, İBAN ımızı verdiler, buraya yatıracan dediler:), yaa resmen sahtekarlar. Açtırdık hesabı ama 1000 TL yatırmassak ne olur, böyle birşey başına gelen var mı? Herifler sahtekar resmen , ama mecburen en yüksek bunlar, işimiz bitene kadar çalışacağız bunlarla.

sensity
21-02-2012, 23:33
Aynen, Sekerbank Kizilay Sube deki kadina 12.50 dedigimde bana uzaydan gelmisim muamelesi cekti. 12.50 alabilen arkadaslari hayretle alkıslıyorum.

chucky68
22-02-2012, 00:22
finans bankasına çift sarılı için 20.000 tl para ayırdım....bugünde imzasını atmaya gittim..arada oranları sordum... düne göre çok dahada düşmüş...90 güne bile %11.35 çektiler...demekki neymiş...ocak ayı başlarında faizler %12.50-12.80 civarı gezinirken tüm yoldaşlarıma aman kaçırmayın bu oranları yakında bulamassınız demiştim..haklı çıktım...ben uzun vade yapın deyince kimse tınlamadı...oysa 100 güne %12.60-12.80 veren bankalar vardı...(finans,şeker gib)şimdi aynı bankalar çok daha aşağılara inmişler...her zaman söylüyorum...30 gün vadeli sevdasına kapılan pirince giderken evdeki bulgurdanda olur...uzun vadede şu aralar artık yüksek oranlar kolay kolay gelmez...heleki merkez bankası bugün faiz koridorunda indirime gidince ben mart ayında bile faizlerin uzun vadede %12 civarına gelemeyeceğini düşünüyorum...umarım ocak ayındaki yüksek faizlerden beni dinleyenler en azından 100 güne bağlamışlardır...yıllar önce aylık mevduat cazipti...çünki biliyordukki dakika başı oranlar hep yükseliyordu...oysa şimdi çok istisna durumlarda böyle arada bir yüksek faiz bulunca uzun vadenin kazancını hiç bir vade veremez....devir değişti....

C H UCK Y........................yılların cadde bebeği..............la martına

julia.luthor
22-02-2012, 05:26
Şekerbank 12.50 imkansız dediler. 11.00 en fazla. Finansbanka çidt sarılı mevduatta ise adam ilginç bir şekilde 1000 tl boşta durması gerekiyor dedi. Vadesize yatıracan dedi. Geriye kalan 12 den faizde olur dedi. Biz sonra yatırırız siz açın deyince açtılar, İBAN ımızı verdiler, buraya yatıracan dediler:), yaa resmen sahtekarlar. Açtırdık hesabı ama 1000 TL yatırmassak ne olur, böyle birşey başına gelen var mı? Herifler sahtekar resmen , ama mecburen en yüksek bunlar, işimiz bitene kadar çalışacağız bunlarla.

Kırık Vadeli Oranlar (İnternet ve Telefon Bankacılığı - )

Vade 0.00 - 9,999,999,999.00
1 - 6 (Günlük) 8
7 - 13 (Haftalık) 9.5
14 - 20 (2 Hafta) 9.75
21 - 31 (1 Aylık) 10.5
32 - 49 (32 Günlük) 11
50 - 91 (3 Aylık) 11
92 - 119 (92 Günlük) 12
120 - 149 (4 Aylık) 12
150 - 180 (6 Aylık) 12
181 - 270 (9 Aylık) 12
271 - 364 (271 Günlük) 12
365 - 365 (1 Yıllık) 12
366 - 730 (2 Yıllık) 12

http://www.sekerbank.com.tr/bireysel/mevduatfaizleri.jsp

90 gün bağlayın gitsin zaten faizler düşüş trendine girdi...

şubedekiler alkolü biraz fazla kaçırmış gibi...:sarhos:

sensity
22-02-2012, 09:20
Bugun guncel oran alan var mi arkadaslar ? 22 Subat 2012 saat 09.30 ve sonrasi itibariyla ?

Eusebio
22-02-2012, 09:29
umarım ocak ayındaki yüksek faizlerden beni dinleyenler en azından 100 güne bağlamışlardır...

C H UCK Y........................yılların cadde bebeği..............la martına

Sayın Chucky; sizinle aynı gün finanstan 100 gün bağlamıştım 12.60 ile. dönüşüm de aynı zamanda dolayısı ile. Nisan'da ki hareketinizi merakla bekleyeceğim.

seresli09
22-02-2012, 10:17
eurobanktekfen 29 şubata kadar 12.50 kampanyası var ama 90 gün ve %70 i yunan ortağı.ne kadar güvenilir??

Ali Haylaz
22-02-2012, 10:18
Citibank 32 gün üstü +350 % 11.50

sensity
22-02-2012, 10:28
eurobanktekfen 29 şubata kadar 12.50 kampanyası var ama 90 gün ve %70 i yunan ortağı.ne kadar güvenilir??

12.00 e dusmus..

Ali Haylaz
22-02-2012, 10:35
Şekerbank 32 gün üstü +350 11.50

Ultraekin
22-02-2012, 10:42
http://www.eurobanktekfen.com/bireysel_bankacilik/detay.aspx?SectionID=uwlLpNfS0XkZwvIHct3arA%3D%3D&ContentID=UeMxDltROozZ6rk6XbLHOg%3D%3D( 92 gün sonrası 12.50.)

Aradığımız sayfa bulunamıyor ...:)

seresli09
22-02-2012, 10:44
http://www.eurobanktekfen.com/bireysel_bankacilik/detay.aspx?SectionID=uwlLpNfS0XkZwvIHct3arA%3D%3D&ContentID=UeMxDltROozZ6rk6XbLHOg%3D%3D

sensity
22-02-2012, 10:46
http://www.eurobanktekfen.com/bireysel_bankacilik/detay.aspx?SectionID=uwlLpNfS0XkZwvIHct3arA%3D%3D&ContentID=UeMxDltROozZ6rk6XbLHOg%3D%3D

Ya asagidaki yildizli sebepten oturu yada sitenin guncel olmama ihtimali nedeniyle 12.00 oran telafuz edildi bana bugun.
Kampanyamızdan Kimler Yararlanabilir;

************ Bankamızda ilk kez hesap açtıracak müşterilerimiz kampanyaya dahildir.

Tüzel kişi mevduatları kampanya kapsamında değildir.

Kampanya Koşulları :

Kampanya Süresi : 09 Ocak – 29 Şubat 2012

Vade : TL,USD ve EUR mevduat hesapları için 32 - 365 gün arası vadeler

Hesabın Açılabileceği Döviz Cinsi : TL , EURO, USD

Mevduat Tutarı : TL mevduatlar için 25.000 - 1.000.000 TL, USD için 15.000 - 500.000 USD ve Euro için 10.000 - 500.000 Euro arası tutarlar kampanya kapsamındadır.

Faiz Oranı ( yıllık brüt ) : TL hesaplar için 32 - 91 gün arası %12.25, 92 - 180 gün arası %12. 50, 181 gün ve üzeri vadeleri için %12.50
USD hesaplar için 32 - 180 gün arası %5.25, 181 gün ve üzeri vadeler için %5.50
EUR hesaplar için 32 - 91 gün arası %5.25, 92 - 180 gün arası %5.50, 181 gün ve üzeri vadeleri için %5.75

Ali Haylaz
22-02-2012, 11:11
Finansbank Çift sarılı hesap 150 % 12

Finansbank Normal hesap 32-45 gün +350 11.30 45 gün üzeri % 11.25

cozali
22-02-2012, 11:25
Şekerbank e-vadeli faizleri 0,50 puan düşürmüş neredeyse her ay bizim paranın vadesi dolduğunda faizler düşer biz yatırdıktan sonra kesin artar. :aww:

CAC
22-02-2012, 12:55
halkbank 12,25% şubat başı vadeli 32-35 gün tekrar eden hesap. banka pozisyonuna göre 11,50-12,50% değişiyor.. bankanın mevduat sahibine karşı tutumu da oldukça iyi yani..

piyasafatihi
22-02-2012, 12:57
Arkadaşlar merhaba,

Eurobanktekfen'in Yunanlılar'a ait %70 hissesi Kuveytliler'e satılmış.sanırım bundan dolayı internet sitelerindeki cazip kampanyayı hemen kaldırmışlar.belkide yakında katılım bankası olarak faaliyetlerine devam eder:)

http://www.finansgundem.com/haber/Eurobank-Tekfen-satildi/83656

Macron
22-02-2012, 13:06
mevduat faizine devam ediniz....merkez bankası doları düşürmek için deli gibi rezervelerini haybiyeye eritiyor...bugünde 350 milyon satmış...teklif 1.2 milyar.....yani talep çok....merkez bankası baktıki bu iş yürümüyor...baktıki habire piyasaya dolar pompalıyorum ama bunlar doymuyor...habire sattıkça bunlar dahada istiyor...ehhh en iyisi artık ben pes ediyorum son çare faizleri arttırayım diyecektir...eninde sonunda piyasa merkez bankasını tuşa getirecektir...merkezin parası sonsuz değil...dağ gibi cari açık varken bu iş hem doları düşük tutucan hemde faizleri düşük tutucan böylecede enflasyon düşücek hem cari açık düşücek....ikisini birden yapmak mümkün değildir...ya enflasyona razı gelecen ve kurlara müdahale etmicen...yada faizleri artırıcan böylece enflasyon hedefini sağlam tutucan..merkez hem emmeye hemde gömmeye gelmek istemiyor..yok böyle bir şey...faiz koridoru ancak kandırmacadır...bu koridor yakında piyasanın istediği faiz artışına girecektir...bakın kurların durumu ortada..belki dalgalı kur rejimi diye 1810-1820 usd aralığını bu aralar görebiliriz...ama yön gene yukarısı...koskoca rusyanın bile döviz rezerveleri bizden kat kat üstünken onlar bile kurları düşüremiyorlar...yani piyasayla sidik yarışına girersen seni sidik yarışında prostat bırakır....o bakımdan şu aralar hazine bonosu pek cazip değil...mevduat faizleri yakın gelecekte mutlak artmak zorundadır...yada merkez başkanını piyasa al aşağı yapar...

C H UCK Y...................yorum bebeğiYoldaş Chucky,
3 ocak 2012 tarihli yazında mevduat faizlerinin artacağını öngörmüşsün..

oktay G
22-02-2012, 18:05
Yoldaş Chucky,
türkiye herşey anında ters döner , tayyip faiz lobisine taktı ya kafayı başcıda emir kulu ,padişah ne derse o

julia.luthor
22-02-2012, 18:09
Yoldaş Chucky,

her an her şey değişiyor.

olabilir, chuck'ı kırmak değil katkılarından dolayı ödüllendirmek gerek.

piyasayı bilelim yeter.:)

cemmsinan
22-02-2012, 19:11
İşbankası 32 gün
500+
11.4

asil olçun
22-02-2012, 19:45
şekerbank , 11.50
finansbank, 11.35
faizler inişe geçti: bu oranlardan uzun vade bağlamak isabetli.

olgunus
22-02-2012, 20:16
Finansbankasının 11,35 vermesi komedi gibi bir sey bir taraftan 3 ay gecerli 12 oran veriyorsun vede 3 ay el sürülmediginde 12.15 oluyor vede olaki bir turbulansda bu parayi aninda kayipsiz aliyorsun oteki yandan 3 ay bagliyorsun 11,35 bu cift sarılıyı bu oranla ne kadar sürüdrebilecekler bu soru işareti su an en mantıklısı o unutmayın finansa 2 otomatik ödeme verilmesi halinde hesap işletim ücretide ödemessnizi mt nizi bu konuda ısrarcı olun lütfen 11,35 mantık dışı kalıyor niye kim bağlasinki halbuki uzun vadeli para banka için daha güvenli bunlar alenen günlük mevduata yönlendirmeye uğrasiyorlar çift sarılıda ben günlük bakıyorum 500 tl üstüne sorunsuz fazini ödüyorlar bir sıkıntı yok bol kazanclar 150 bine kadar su an en ideali niye kırık vadeyle ugralim yani finansbank bu faiz politikasını gözden geçirmek zorunda kalabilir bol kazançlar ....

dudu
22-02-2012, 20:45
türkiye herşey anında ters döner , tayyip faiz lobisine taktı ya kafayı başcıda emir kulu ,padişah ne derse o

Ulkeyi faiz lobisine teslim etmeyecegiz.
Recep Tayyip Erdogan

Adam soyluyor, acik acik. Faizde ekmek yok. Enflasyon orani belli. Aldiginiz faiz belli.

Parayi eritmemenin tek yolu saglam, koklu, iyi ve duzenli temettu odeyen sirketleri uygun yerlerden, alip uzerine uzun vadeli yatmaktir.

Bunu bilir bunu soylerim.

Syg,

Macron
22-02-2012, 23:33
her an her şey değişiyor.

olabilir, chuck'ı kırmak değil katkılarından dolayı ödüllendirmek gerek.

piyasayı bilelim yeter.:)Chucky yoldaşı kırmak aklımdan bile geçmez,
İnsanları kırmak Devrimcilere yakışmaz..

chucky68
22-02-2012, 23:58
Sayın Chucky; sizinle aynı gün finanstan 100 gün bağlamıştım 12.60 ile. dönüşüm de aynı zamanda dolayısı ile. Nisan'da ki hareketinizi merakla bekleyeceğim.

13 nisanda dolacak olan vademizde artık %12.60 ve yukarısını yapamayacağız...ama avantaj lehimize işledi...en azından senenin ilk 100 gününü böyle yüksek bir orandan kaptık.....kafamız rahat..ilk raunt bizim...aylık gidenler yayan kaldı....şimdi vade sonunda ilk hedef noktamız gene 90-100 gün için %12 veren bir bankayı bulup ona bağlamak...haaa bulamassak ne olur...o zaman ilk nokta %11.75 pazarlıkla zorlanacak...bunu veren bir banka bulursak gene 100 gün düşünebilinir...neden diyorum....çünki ilk yaptığımız vadede zaten %12.60 gibi bir orandan avantaj sağladık...yani maça 1-0 önde giriyoruz...o bakımdan %11.50 oranını.. şartlar gereği zorda kalmadıkça.. pek yapmamak şartıyla en azından güçlü bir pazarlıkla.. ilk hedef %12... yemezlerse %11.75 veren bir bankayla gene 100 gün bağlayıp kafa dinlemek... mevduat açısından en hayırlıısıdır...taaki eylül ayından itibaren daha değişik bir stratejiye hazır olalım...çünki yıl sonu yaklaşıyor....o zaman daha farklı rekabet ortamı bankalar açısından başlayabilcektir...o zamana kadar 90-100 güne devam...

C H UC KY..........................yeşil parkalı bebek

chucky68
23-02-2012, 00:29
Yoldaş Chucky,

3 ocaktaki yazımızdan itibaren faizler en az 15 gün artmıştı:)...eğer artmamış olsaydı ben ve beni takip eden yoldaşlarımız bir süre için devam eden %12.60-12.80 civarı faizlerden bağlamazdı...bağlayan bağladı...hergün yağlı ballı köy kahvaltısı yapılmaz...piyasanın karnı doyar işler tersinede döner...biz o zaman ne dedik...dolar düşmüyor rezerveler eriyor...mecbur faizler artacak...artmak zorunda..ama bugün dolar kendiliğinden düşüyor...hatta bana göre 1650 usd bile görülebilir...dolar düşünce faizlerde uslandı...oysa 3 ocakta bir bakın bakalım kur nerdeymiş....ben söyliyeyim 1860 civarı.....şimdi merkez bankasının kendi çabaları haricinde dolar tüm dünyada düştü...genede çok düşmüş değil...her an fırlayabilirde...1650 usd seviyelerine kadar şayet geri çekilme olursa ordan güç toplar gene sene içinde 1900 civarını zorlayabilir...mevduat faizlerinin bence tek yükselme tehditi enflasyonu tetiklediği için doların aşırı yükselmesidir....böyle bir durum gene oluşursa faizler illaki yükselecektir...direk olmasa bile bankalara faiz artışı için çanak tutulacaktır...o zamanda en fazla görülecek seviye %13 den fazla olmaz..zaten en kötü durumda bile sadece 2 banka aralıkta %13.25 verdi(finans-tekstilbank)...ancak piyasa gene diyorum çok kötüye giderse yani yunanistan kurtulabilse bile araya şayet portekiz,ispanya gibi ülkelerde karışırsaki muhtemeldir...o zaman doları kimse tutamaz...merkezde tutamaz...ne rezerve yeter nede başka güç...kur olur 2-2.5 tl.....o zamanda faizlere yol görünür...şimdilik ortalık duruldu gibi... o bakımdan şimdi dün dündür bugünde bugün:)

C HU CK Y......................faiz bebeği