PDA

View Full Version : Defter Degerine Ulasmak Icin En Az %50 Prim Yapmasi Gereken Hisseler

Pages : [1] 2

champ
04-01-2010, 00:31
BRMEN 194
IHLAS 170
GSDHO 163
GLYHO 150
TEKFK 138
PARSN 133
USAK 127
ECZYT 122
GOLDS 122
MNDRS 108
SKTAS 108
BSOKE 92
DMSAS 92
GOODY 85
SAHOL 82
SISE 79
ALCAR 75
AKALT 72
KCHOL 72
CEMTS 69
KORDS 69
KRSTL 69
ESGER 64
DESA 61
AKSA 59
SASA 59
AKGRT 54
SARKY 54
ATEKS 52
GENTS 52

Defter degerleri 2009 yili 9 ayliklara gore. Hisselerin yanindaki degerler, defter degerine ulasmasi icin %kac prim yapmasi gerektigini gosteriyor.

Yatirim ortakliklarini dahil etmedim hesaplamaya.

Bu hisseler arasindan 2010'de guzel bir getiri saglamasini beklediginiz hisseleri nedenleriyle yazarsaniz, 2010'un ilk islem gununden baslayarak guzel bir paylasimda bulunmus oluruz sanirim.

Bol kazanclar...

Bottousa
04-01-2010, 00:45
Ben üç hisse için konuşmak istiyorum.

ECZYT ve AKGRT nin yazılan primi gercekleştireceğini düşünmek hayal değil.

Zaten Eczyt ---Ecılcten dolayı yapması gereken primi daha yapmadı (Ecılcte %20 ye yakın payı var sanırım ecılcın şu anki durumunu düşünürsek zaten defter değerinden uzakta olan bu hisse değerine en kısa sürede ulasacaktır diye düşünüyorum.)

Akgrt ise sin-off denilen şu lanet :D şeyin gercekleşmesi ile ne olacağı belli olacak ama iyi seyler olacağını herkes öngörüyor. sağlam şirket ben 2010 süresi içinde %51 den de fazla değer yapacağına inanıyorum. şu andada yabancıların hissesel bazda en cok sahip olduğu ilk 10 kağıt içerisinde.

Global yatırım içinse denecek tek sey ya verem eder adamı yaa zengin eder :) başka birsey demeye gerek yok o riske girecek olan var mı önemli olan soru bu? Çünkü değil %150 %300-500 primleneceği gibi tekrar 0.20 kurusları öpebilir..

Saygılarımla.

Melih Karahan
04-01-2010, 00:45
ıhlas 0,50 de çok süründü.. Sanki borsa düşmeye başladığında, bu kağıtyukarı gidecekmiş gibi bir durum var..
Insanları kahreden bir kağıt.. Belki bu kağıdı düşünebilirim ama henüz araştırma yapmadım.

champ
04-01-2010, 02:02
Ben üç hisse için konuşmak istiyorum.

ECZYT ve AKGRT nin yazılan primi gercekleştireceğini düşünmek hayal değil.

Zaten Eczyt ---Ecılcten dolayı yapması gereken primi daha yapmadı (Ecılcte %20 ye yakın payı var sanırım ecılcın şu anki durumunu düşünürsek zaten defter değerinden uzakta olan bu hisse değerine en kısa sürede ulasacaktır diye düşünüyorum.)

Akgrt ise sin-off denilen şu lanet :D şeyin gercekleşmesi ile ne olacağı belli olacak ama iyi seyler olacağını herkes öngörüyor. sağlam şirket ben 2010 süresi içinde %51 den de fazla değer yapacağına inanıyorum. şu andada yabancıların hissesel bazda en cok sahip olduğu ilk 10 kağıt içerisinde.

Global yatırım içinse denecek tek sey ya verem eder adamı yaa zengin eder :) başka birsey demeye gerek yok o riske girecek olan var mı önemli olan soru bu? Çünkü değil %150 %300-500 primleneceği gibi tekrar 0.20 kurusları öpebilir..

Saygılarımla.

Goruslerinize aynen katiliyorum.

Listedeki hisseleri biraz daha filtrelemeye calisirsak:

2008 9 ayliklarda zarar aciklamisken 2009 9 ayliklarda kar aciklayanlar: IHLAS, GLYHO, MNDRS, EGSER

Karini artirmis olanlar: GSDHO, ECZYT, SAHOL, AKALT, AKSA, AKGRT, GENTS.

Ozellikle dikkatimi cekenler ise karini 20 katina cikaran ECZYT ve 4 katina cikaran AKGRT ile 5.5 milyon lira zarardan 2 milyon lira kara gecen EGSER. MNDRS de fena degil aslinda.

Saygilar...

champ
04-01-2010, 14:14
Goruslerinize aynen katiliyorum.

Listedeki hisseleri biraz daha filtrelemeye calisirsak:

2008 9 ayliklarda zarar aciklamisken 2009 9 ayliklarda kar aciklayanlar: IHLAS, GLYHO, MNDRS, EGSER

Karini artirmis olanlar: GSDHO, ECZYT, SAHOL, AKALT, AKSA, AKGRT, GENTS.

Ozellikle dikkatimi cekenler ise karini 20 katina cikaran ECZYT ve 4 katina cikaran AKGRT ile 5.5 milyon lira zarardan 2 milyon lira kara gecen EGSER. MNDRS de fena degil aslinda.

Saygilar...

Eczyt malumun ilani olsa da Egser de dahil edilince 2 tane %10 cikti simdiden bu 4 kagit arasindan..

adorable
04-01-2010, 14:42
Emeğinize sağlık güzel çalışma olmuşş

champ
04-01-2010, 22:52
Emeğinize sağlık güzel çalışma olmuşş

Tesekkurler Sn. adorable.

Egser tavan kapatmis bu arada. Cikisi cilginca olan kagitlardan. Izlemekte fayda var.

Yukaridaki hisseler arasinda olmasa da BAGFS, CRDFA, YKSGR, SERVE de yarin ve sonraki gunler icin guzel gorunuyor...

maysan80
04-01-2010, 23:45
benim nacizane fikrim sktaş gsdho desa eczyt ve uşak ama tam bişey diyemem

champ
05-01-2010, 00:25
benim nacizane fikrim sktaş gsdho desa eczyt ve uşak ama tam bişey diyemem

Yazdiginiz hisselerin hepsinde 2010 icinde oldukca guzel (en az yuzdeelli) yukselis yasanacagini dusunuyorum.

Aslinda bu topic faize yatirmak yerine parasini orta uzun vadede yukselis potansiyeli tasiyan hisselere yatirmak isteyenler icin uygun oldu gibi.

Sira bugun ECZYT ve EGSER deydi. Buyuk bolumune sira gelecek. Yakalayabildiklerimi bu baslikta paylasacagim.

HaYaBuSa
05-01-2010, 01:49
konunuz hayırlı olsun.benim anlamadığım bu hisselerin yanında yazdığınız 170 150 gibi rakamlar defter değerimi.
mesela
gsd için 1.63 yamışsınız oysa gsd defter değeri 1.9
gly için 150 yazmışsınız oysa dd değeri 1.36
ihlas için 170 yazmışsın dd değri 1 olsa gerek
gold bende 2.1
menderes desen 1.2 gözükmekte diğerleride yanlış.

champ
05-01-2010, 02:20
konunuz hayırlı olsun.benim anlamadığım bu hisselerin yanında yazdığınız 170 150 gibi rakamlar defter değerimi.
mesela
gsd için 1.63 yamışsınız oysa gsd defter değeri 1.9
gly için 150 yazmışsınız oysa dd değeri 1.36
ihlas için 170 yazmışsın dd değri 1 olsa gerek
gold bende 2.1
menderes desen 1.2 gözükmekte diğerleride yanlış.

Ilk gonderimde soyle yaziyor:

"Hisselerin yanindaki degerler, defter degerine ulasmasi icin %kac prim yapmasi gerektigini gosteriyor." Yani ornegin GSDHO icin yazan 163, defter degerine ulasmasi icin yuzde 163 prim yapmasi gerektigini gosteriyor.

Bir yanlislik yok ama tesekkurler gonderiniz icin.

HaYaBuSa
05-01-2010, 02:28
peki hocam aklıma geldi aslında ama hesaplama yöntemini tutturamadım galiba .mesela şuan ki fiyat üzerinden hesaplar isek gsd şuan 96 üzerinemi %163 eklenecekki dd değeri çıksın.96 /100x163=156 çıkar buda dd değerine eşit değil.kusura bakma hesaplama şeklim yanlış olabilir.

champ
05-01-2010, 03:24
31 Aralik 2009 degerlerine gore oldugu icin bu primler, yilsonu kapanisi olan 0.95'i alalim.

Defter degeri = 0.95 * (1+163/100) = 2.4985

Defter degeri 2.5 lira. Yani bu fiyata ulasmasi icin %163 yukselmesi gerekiyor.

EURO/USD
05-01-2010, 11:15
hayırlı olsun güzel bir topic olmuş...

crdfa .. hissesine artı 1 de benden... özleikle şu 2.16 gecerse... çok sağlam yükselme potansiyeli var...

champ
05-01-2010, 16:18
Tesekkurler Sn. adorable.

Egser tavan kapatmis bu arada. Cikisi cilginca olan kagitlardan. Izlemekte fayda var.

Yukaridaki hisseler arasinda olmasa da BAGFS, CRDFA, YKSGR, SERVE de yarin ve sonraki gunler icin guzel gorunuyor...

EGSER'den bir tavan daha. Bayiliyorum bu kagidin cikislarina. Hacimli ve kararli cikiyor.

SERVE %5 primli, guzel gorunum devam ediyor. CRDFA gun icinde %3-4 primlense de bugunluk tutunamadi, gorunumu bozdu biraz. YKSGR aynen yola devam. BAGFS da %6-7 primlendi ama biraz geri cekildi, iki hanelilerde biraz daha nostalji yapsin bakalim. Sonra yeni donem baslar uc hanelilerde.

Kapanistan sonra yeni analizlerimizi yapariz artik..

champ
05-01-2010, 20:11
Ilk listedeki pek cok kagit teknik olarak super gorunuyor.

Ek olarak yarin icin ARCLK ve yarin ve sonraki gunler icin de BURVA ve GSRAY'i da listeme ekleyebilirim gibi gorunuyor...

ERAYIM
05-01-2010, 22:35
Hayırlı olsun güzel bir sayfa olmuş. İlave olarak naçizane tavsiyem riskli risksiz ve az getiri çok getiriyi beraber düşünerek hisseleri ayırmak bizler için karar vermekte daha yardımcı olur düşüncesindeyim.

Halil64
05-01-2010, 22:44
champ üstadım konunuz hayırlı olsun.
ilk verdiğiniz listede kchol ve şişe hisseleri uzun vade için güzel hisseler olabilir.
bu iki hisse dikkatimi çekti.

champ
05-01-2010, 22:54
Hayırlı olsun güzel bir sayfa olmuş. İlave olarak naçizane tavsiyem riskli risksiz ve az getiri çok getiriyi beraber düşünerek hisseleri ayırmak bizler için karar vermekte daha yardımcı olur düşüncesindeyim.

Tesekkur ederim oncelikle.

Ilk listedeki hisselerin fiyat olarak bir riski oldugunu dusunmuyorum. Zaten ucuz kalmalari nedeniyle o listedeler ancak tabi sirketin mali durumu nedeniyle riskten bahsedebiliriz. Ya da yatirim vadeniz ile ilgili. Ornegin BRMEN cok ucuz gorunuyor defter degerine gore ama mali yapisi ne kadar kuvvetli, bu soru isareti. Ya da siz 2 haftaligina yatirim yapmayi planliyorsaniz, listedeki hisselerden herhangi biri zarar etmenize de neden olabilir. Ama orta uzun vadeli yatirimlar icin buyuk bolumu mutlaka guzel getiri saglayacaktir (Krizin bittigi varsayimiyla).

Bol kazanclar

champ
05-01-2010, 22:56
champ üstadım konunuz hayırlı olsun.
ilk verdiğiniz listede kchol ve şişe hisseleri uzun vade için güzel hisseler olabilir.
bu iki hisse dikkatimi çekti.

IMKB 100 endeksi icin 70000 lerin dillendirilmeye basladigi bir donemde oldugumuza gore haklisiniz.

Bol kazanclar

champ
05-01-2010, 23:00
Bu listeyi belli donemlerde guncellemek lazim. Aylik olarak guncellerim sanirim..

cantug
05-01-2010, 23:09
sayın champ; topiğiniz hayırlı olsun

champ
05-01-2010, 23:12
Tesekkur ederim Sn. Cantug.

Sizlerin katki ve paylasimlari ile ucuz kalmis ama temeli saglam hisseleri bu baslikta degerlendirebiliriz.

Ucuz hisseler listesi disinda da belirledigim kisa vadede getiri saglayabilecek hisseleri yaziyorum. Umarim faydali olur.

Bol kazanclar.

champ
05-01-2010, 23:14
Bir de "ucuz" derken yanlis anlasilmak istemem. PD/DD degeri dusuk olup da daha da dusmeye devam edecek hisseler de olabilir mali yapisi ya da bir grup tarafindan toplanmaya calisilmasi nedeniyle. Onlari da elimizden geldigince ayiklamaya calisiriz listeden.

baypipo
05-01-2010, 23:15
Topğiniz hayrlı olsun champ ersu vr arsan hakında yorum alabilirmiyim teşekürler hocam

hatipali
05-01-2010, 23:19
Sayın Champ, öncelikle topiğiniz hayırlı olsun .Listenizde göz ağrım Alcarı görmek beni sevindirdi.Umarım, yakında pörtföyünüze girer.Başarılarınızın devamını dilerim...

champ
05-01-2010, 23:27
Topğiniz hayrlı olsun champ ersu vr arsan hakında yorum alabilirmiyim teşekürler hocam

Tesekkurler..

Ersu Nar isine epey yatirim yapmisti. Son durumu bilmiyorum ama artik o yatirimin meyvelerini toplamasi lazim. Piyasa degeri olarak cok ucuz oldugunu dusunuyorum Ersu'nun. Ancak bunlar hissenin hemen yukselmesini gerektirmiyor. Sonucta bu soruyu bana 6 ay once de sorsaniz ayni yaniti alacaktiniz ama hisse yukselmedi. Alayim, 1 yil tutarim diyorsaniz, guzel bir getiri ile satabilirsiniz. Ama bu 1 ay sonra mi olur, 1 yil mi bilmiyorum.

Arsan sert bir donus icin ekranimda. Yarin ya da sonraki gun bir tavan gelebilecegini dusunuyorum. Ama tabi nerede o eski Arsan! 1000 liradan 64 bin liraya gitmisligi var bu senedin bolunmeden onceki fiyatlarla. O zaman cok guzel para kazanmistim. Oyle bir dagittilar ki zirveden hala toparlanamadi kagit.

champ
05-01-2010, 23:28
Sayın Champ, öncelikle topiğiniz hayırlı olsun .Listenizde göz ağrım Alcarı görmek beni sevindirdi.Umarım, yakında pörtföyünüze girer.Başarılarınızın devamını dilerim...

Alcar icin orta vadede (3-6 ay diyelim) gonlum cok rahat.

Kisa vadeciler icin de listede olmali. Yon yukari dondu.

AUDİ+
05-01-2010, 23:30
2009 yılı boyunca yaşanan hisse bazlı büyük yükselişte fazla yükselmeyen hisselerin bu saatten sonra defter degerlerine ulaşmasını beklemek bence hayaldir.Şöyle baktıgınızda %80,in üzerinde hisse aşırı şekilde yükselmiş bu kervan en fazla 1-2 ay daha yol alır sert düşüşler kaçınılmazdır defter degerine ulaşmasını beklediginiz hisse tam tersi şekilde çakılabilir bu zaman yatırımcının parasını koruma ve aşırı dikkat etmesi gereken zamandır................

champ
05-01-2010, 23:30
Tabi Alcar pek seanslik al sat kagidi degil. Ornegin hazine bonosu almak yerine alinacak bir kagit. Gun icinde cok sert hareketler olmuyor. Onu da belirtelim.

baypipo
05-01-2010, 23:31
Teşekürler hocam çok faydalı oldunuz

champ
05-01-2010, 23:35
2009 yılı boyunca yaşanan hisse bazlı büyük yükselişte fazla yükselmeyen hisselerin bu saatten sonra defter degerlerine ulaşmasını beklemek bence hayaldir.Şöyle baktıgınızda %80,in üzerinde hisse aşırı şekilde yükselmiş bu kervan en fazla 1-2 ay daha yol alır sert düşüşler kaçınılmazdır defter degerine ulaşmasını beklediginiz hisse tam tersi şekilde çakılabilir bu zaman yatırımcının parasını koruma ve aşırı dikkat etmesi gereken zamandır................

Haklisiniz ustadim. Hepsinin defter degerine ulasmasini beklemek hayalcilik olur. Daha once de belirttigim gibi PD/DD oranlarinin dusuk olmasi ucuz olduklari anlamina gelmiyor. Listeyi hazirlama nedenim, temeline nazaran ucuz kalmis hisseler yakalayabilmekti aslinda. Bu da yanlis bir strateji degil. Ornegin EGSER 0.3 lira oldugunda almayani dovmek gerekiyordu bana gore. Bakiniz, daha 1 yil bile olmadi 4'e katladi. Hala da yolu var. BU hisseler icinden temeli saglam, teknik olarak olgunlasmis olanlari secmek lazim. Listeden sonraki ilk gonderimde zarardan kara gecmis olanlari ve karini onemli olcude artirmis olanlari belirterek biraz daha filtrelemistim zaten hisseleri ilk sayfada. Bu listeye o gozle bakmak gerekiyor.
Hicbirisi defter degerine gitmek zorunda degil. Ancak bu, PD/DD oranini bir gosterge olarak kullanamayacagimiz anlamina da gelmiyor.
Bol kazanclar.

benkly
05-01-2010, 23:44
sayın champ topiğiniiz hayırlı olsun. yarın için neden Arclk ve Burva ?

champ
05-01-2010, 23:45
Tesekkurler Sn. Benkly,

Tamamen teknik nedenlerle :)

EURO/USD
05-01-2010, 23:47
champ.. ne oldu yahu bizim crdfa yolda kaldı :D ne güzel gidiyordu.....

yarın olurmu bi hareket ? ;)

Muktesit34
05-01-2010, 23:51
topic hayırlı olsun sn Champ. güzel düşünce ve doğru strateji bence de. zira ana yükseliş trendi değişmezse senetlerin birçoğu dd nin üzerine çıkacaktır. diye düşünmekteyim:)

champ
05-01-2010, 23:52
:) Efet EURO/USD, guzel guzel cikti once ama sonra el freni ile durup geriye taktilar. 2.16, 2.17'ye dikkat cekmistiniz, aynen oyle oldu. Tebrikler. Grafik biraz bozuldu sanki ama ekranda olmasi lazim. Tekrar2.16, 2.17'lere gelirse bu sefer kirmak icin gelirler.

champ
05-01-2010, 23:55
topic hayırlı olsun sn Champ. güzel düşünce ve doğru strateji bence de. zira ana yükseliş trendi değişmezse senetlerin birçoğu dd nin üzerine çıkacaktır. diye düşünmekteyim:)

Tesekkurler Sn. Muktesit34,

Aslinda bos bir vaktimde bu senetleri bir de teknik olarak calisip daha detayli yorum yapmaya calisacagim. Ama en azindan liste herkesin onunde, begenen begendigini alir zaten :)

Bol kazanclar

hatipali
06-01-2010, 00:05
Tabi Alcar pek seanslik al sat kagidi degil. Ornegin hazine bonosu almak yerine alinacak bir kagit. Gun icinde cok sert hareketler olmuyor. Onu da belirtelim.

Aynı buyurduğunuz gibi üstadım, anapara korumalı fon adını taktım zat-i muhtereme.Endeksten korkmasam temettüye kadar yatacağım.Ama testerenin dişlerinden korkuyorum.:wink::)

Asmiltak
06-01-2010, 00:35
Sn. Champ,

Hisselerin kendi sayfalarına gönderdiğiniz mesajları özellikle takip etmeye çaba harcamışımdır hep, yazılarınızı bir başlık altında topladığınızı görmek sevindirdi beni:)

Konu başlığınız hayırlı olsun. Bol kazançlar dilerim..

champ
06-01-2010, 03:07
Sn. Champ,

Hisselerin kendi sayfalarına gönderdiğiniz mesajları özellikle takip etmeye çaba harcamışımdır hep, yazılarınızı bir başlık altında topladığınızı görmek sevindirdi beni:)

Konu başlığınız hayırlı olsun. Bol kazançlar dilerim..

Cok tesekkur ederim.

Bol kazanclar diliyorum..

kafsinkaf
06-01-2010, 07:46
SN.Champ
topiğiniz hayırlı olsun hepimize faydalı olması dileklerimle
Listenizde ALGYO yu göremedim
onun hakkında da fikir verirseniz sevinirim
sağlıkla,bol kazançla kalın

Bottousa
06-01-2010, 07:55
sayın champ ısgyo onun defter değeri ile ilgili bilgi verebilir misiniz??

HaYaBuSa
06-01-2010, 10:39

ısgyo : 2.07 defter değeri

Red Kit
06-01-2010, 10:50
Bu analizi daha fazla kişinin okumasını gerektiğini düşündüğüm içini ana sayfaya aldım.

http://www.hisse.net

http://www.hisse.net/forum/content.php?r=145-Defter-Degerine-Ulasmak-Icin-En-Az-50-Prim-Yapmasi-Gereken-Hisseler

Pit
06-01-2010, 13:15
otomotivde krizin 2010 da süreceğini düşünüyorum ve parsan için 2010 iyi bir yıl olmaz bence. cemts a benzer olumsuzluktan nasibini alabilir.şöyle bir göz gezdirince bsoke emsallerine göre ucuz kalmış. egser ucuz görünüyor diyecektim ama son 3-4 günde ciddi prim yaptı.desa ucuz da olsa spekülasyon kağıdıdır, spekler operasyon yapmadan hiçbir yere gitmez.pd olarak ucuz olan hisse olarak vestel diyorum birinci sırada. Bence oldukça iskontolu fiyattan işlem görmekte. otkar 2010 da beklentisine göre ucuz görünmekte bence.alkim temel olarak ucuz görünüyor ve bedelsiz/temettü beklentisi var gibi...2010 bilançosunda kar açıklarsa pengd 2010 için olumlu olabilir.

Bottousa
06-01-2010, 14:53
ısgyo : 2.07 defter değeri

tesekkür ederim dostum :) kağıt dikkatimi cekiyorda. kağıtta ky yok lotlara bakıyorum 50-100 binlilkler oynuyor hep. birseyler dönüyor olabilir mi ne dersiniz?

gundwane
06-01-2010, 15:39
Menderes inde defter değer 1.22 sanırım..9 aylıkda da 12 milyon kar geldi.Ne düşünüyorsunuz bu konuda..

champ
06-01-2010, 17:37
Herkese merhabalar,

Sn. Red Kit'e basligi anasayfaya tasiyarak verdigi destek icin tesekkur ederim oncelikle. Sizlere de degerli yorumlariniz ve ilginiz icin tabi ki..

Oncelikle verdigim PD/DD listesi disinda listeme aldigimi belirttigim kagitlardan bahsedeyim:

Gelelim degerlendirmelere:

Iki uc gundur dikkat cektigim EGSER 1 lira seviyelerinden bugun 1.48'e kadar yukselerek oldukca guzel bir yukselis gerceklestirdi. Kapanisi 1.42 oldu. Artik dinlenme ve duzeltme vakti gelmis olabilir..

Bagfs: 93 ya da 94 seviyelerinden gerek bu baslikta, gerek BAGFS basliginda bu iki gunde yasanabilecek yukselise dikkat cekmeye calistim. Dunku deneme yukselisinden sonra bugun 113 ve tavan. Yola devam.

Serve: 1.19 seviyelerinden 1.26'ya geldik. Henuz baslangic gibi gorunuyor. Yolu uzun sanirim.

Burva: Dun ARCLK ve GSRAY ile birlikte dikkat cektigim 3 hisseden birisi. Yaklasik %5 prim yapti o da bugun. Hacim olumlu. Serve gibi, daha yolu var.

GSRAY ve ARCLK: Gun fena gecmedi. Endeksteki artis %0.8 iken ARCLK ve GSRAY sirasiyla %1.6 ve %2.72 prim yaptilar. Ikisinde de cok olumlu gorunum devam ediyor. GSRAY 200 lira hareketine baslayabilir bu sefer.

YKSGR: 11'li seviyeleri sindirmeye calisiyor. Buyuk hedef 20 lira ve uzeri gibi. Satisa endeksli olacaktir. Bu haber pisirilicektir.

Bir de bir soruya cevaben ARSAN'in bugun sert bir bicimde yukari donebilecegini belirtmistim sanirim. 1.56'dan 1.67'ye sicramasiyla bu ongorum de gerceklesmis oldu.

Umarim faydali olmustur.
Bugunun kapanis analizlerini henuz yapmadim yarin icin.

Bu arada acaba bu yazilarimi baska bir baslik altina mi tasimaliyim? Bunlar ilk verdigim listeden degil sonucta. Ya da belki de hisse netteki uye sayfamdan mi yapmaliyim? Goruslerinizi bekliyorum. Basliga bakip sonra son gonderiyi okuyan birisini yaniltmak istemem.

Ilerleyen saatlerde bugun henuz cevaplayamadigim sorulara da donecegim.

Bu sayfada belirttigim hicbirseyin yatirim danismanligi kapsaminda olmadigini, sadece bu forum ortamini kullanarak kendi goruslerimi paylastigimi da belirtmek isterim.

Saygilarimla,

Champ

krokodil
06-01-2010, 17:49
Herkese merhabalar,

Sn. Red Kit'e basligi anasayfaya tasiyarak verdigi destek icin tesekkur ederim oncelikle. Sizlere de degerli yorumlariniz ve ilginiz icin tabi ki..

Oncelikle verdigim PD/DD listesi disinda listeme aldigimi belirttigim kagitlardan bahsedeyim:

Gelelim degerlendirmelere:

Iki uc gundur dikkat cektigim EGSER 1 lira seviyelerinden bugun 1.48'e kadar yukselerek oldukca guzel bir yukselis gerceklestirdi. Kapanisi 1.42 oldu. Artik dinlenme ve duzeltme vakti gelmis olabilir..

Bagfs: 93 ya da 94 seviyelerinden gerek bu baslikta, gerek BAGFS basliginda bu iki gunde yasanabilecek yukselise dikkat cekmeye calistim. Dunku deneme yukselisinden sonra bugun 113 ve tavan. Yola devam.

Serve: 1.19 seviyelerinden 1.26'ya geldik. Henuz baslangic gibi gorunuyor. Yolu uzun sanirim.

Burva: Dun ARCLK ve GSRAY ile birlikte dikkat cektigim 3 hisseden birisi. Yaklasik %5 prim yapti o da bugun. Hacim olumlu. Serve gibi, daha yolu var.

GSRAY ve ARCLK: Gun fena gecmedi. Endeksteki artis %0.8 iken ARCLK ve GSRAY sirasiyla %1.6 ve %2.72 prim yaptilar. Ikisinde de cok olumlu gorunum devam ediyor. GSRAY 200 lira hareketine baslayabilir bu sefer.

YKSGR: 11'li seviyeleri sindirmeye calisiyor. Buyuk hedef 20 lira ve uzeri gibi. Satisa endeksli olacaktir. Bu haber pisirilicektir.

Bir de bir soruya cevaben ARSAN'in bugun sert bir bicimde yukari donebilecegini belirtmistim sanirim. 1.56'dan 1.67'ye sicramasiyla bu ongorum de gerceklesmis oldu.

Umarim faydali olmustur.
Bugunun kapanis analizlerini henuz yapmadim yarin icin.

Bu arada acaba bu yazilarimi baska bir baslik altina mi tasimaliyim? Bunlar ilk verdigim listeden degil sonucta. Ya da belki de hisse netteki uye sayfamdan mi yapmaliyim? Goruslerinizi bekliyorum. Basliga bakip sonra son gonderiyi okuyan birisini yaniltmak istemem.

Ilerleyen saatlerde bugun henuz cevaplayamadigim sorulara da donecegim.

Bu sayfada belirttigim hicbirseyin yatirim danismanligi kapsaminda olmadigini, sadece bu forum ortamini kullanarak kendi goruslerimi paylastigimi da belirtmek isterim.

Saygilarimla,

Champ

ben nazara inanırım..onun için maaşallah diyerek başlıyım..benim akıllı,mantıklı borsacım..sana başarılar ve esenlikler diliyor cengiz abin...:)

champ
06-01-2010, 17:52
ben nazara inanırım..onun için maaşallah diyerek başlıyım..benim akıllı,mantıklı borsacım..sana başarılar ve esenlikler diliyor cengiz abin...:)

Seni bu baslikta gormek cok guzel Cengiz abicim.

Saygilar... :)

krokodil
06-01-2010, 18:01
Seni bu baslikta gormek cok guzel Cengiz abicim.

Saygilar... :)

o senin güzelliğin..senin listeden kendime göre dişime göre çapıma göre ve kriterlerime göre bazı hisseleri begenmişim..eh borsada ve hayatın bütününde aklın yolu bir değilmi..akıl yaşta değil baştadır..ee bende ölücü ve ucuzcu olduğuma göre...:)))

işin şakası bir yana borsada yatırım mantığı için,yatırımcıların doğru ve yerinde karar verebilmeleri adına topiğin faydalı, doyurucu ve isabetli olmuş...

var git işin gücün rast gelsin emi..sağol varol....:)

ES-MER
06-01-2010, 18:21
Hocam Brmen de arsa satışı haberi geldi seans kapandıktan sonra ,yarın hareket olur mu acaba ? Brmen defter değerinin çok altında şu anda malum .

trakyalı
06-01-2010, 18:34
Genelde ben de p/d ve d/d ne bakıp hisseleri seçmeye çalışırım.
Fakat bizim borsamız acayip, defter değerinin üzerinde piyasa değeri olan öyle çok hisse var ki. Ve hala millet o hissselere yöneliyor.Üstelik zarar eden şirket hisseleri bunlar.
Bölümünüz hayırlı olsun.
Açtığınız başlık amacına uygun gitmeniz daha iyi olabilir. Yazdığınız gibi konu başlığını değiştirmek gerekecek.
Yorumlarınız ve takip listeniz güzel.Devamın dilerim.

baba2
06-01-2010, 18:41
Hocam saygılar, Egeen için ne düşünüyorsunuz. Bilgi verirseniz sevinirim.

candam
06-01-2010, 19:50
Yeni Başlığınız Hayırlı Olsun.
Başlık kapsamında TEKFK için yorumunuzu alabilrsem çok sevinirim. En az %? yapsın ki değerini bulsun?
Kolay Gelsin.

SEZAR
06-01-2010, 19:52
:super::super:PD-DD düşük dedik.kar rakamları güzel dedik.birim pay değeri 1.42 tl.piyasa fiatı 0.86 tl.iskonto oranı yüzde 50 dedik.TSKYO aldık bakalım ne olacak.önümüzdeki günlerde göreceğiz.NOT,YATIRIM ORTAKLIKLARININ DA ELİ KULAĞINDA.DEMEDİ DEMEYİN.İYİ AKŞAMLAR HEPİNİZE.:yes::yes::yes::cool::cool::halayci::hala yci:

titan32
06-01-2010, 21:37
herkese hayırlı akşamlar..nthol almayı düşünüuorum...birkaç sitede al demiş...diğer hisselere göre pirim yapmadı...ne dersiniz..bilgi ve görüş paylaşmak isteyen arkadaşım var mı...saygılar

asi
06-01-2010, 21:55
faydalı bir başlık olmuş.beğendim
tebrikler.devamını bekliyoruz

baypipo
06-01-2010, 22:52
hocam fener için bir yorum alabilirmiyim saygılar

KIZILDAG
06-01-2010, 23:08
Topik hayırlı olsun sayın champ, gerçek birer yatırımcı olabilmenin, bilinçlenme adına ne alıp sattığımızın farkına varmanın büyük bir başlangıc noktası olacaktır. Her zaman desteğimiz tamdır. Sonsuz ve sınırsız başarıların her zaman ki gibi sizlerin olması dileği ile. :)

gokhansell
06-01-2010, 23:09
Yatasta 3.92 defter değeri 2.34 son kapanışi. Dikkkaaaatttt derim.

Y.T.D.

champ
07-01-2010, 03:17
Merhabalar,

Asagidaki yatirim ortakliklarinin yaninda gordugunuz degerler, borsadaki islem fiyatinin, yatirim ortakliginin birim pay degerine ulasmasi icin gereken % degisimi gosteriyor. Ornegin listenin basinda yer alan ARFYO'nun birim pay degerine ulasmasi icin %76 prim yapmasi gerekirken, listenin en alt sirasinda yer alan TKSYO borsada birim pay degerinin 2 kati fiyattan islem gordugu icin birim pay degerine donmesi icin borsadaki fiyatin %50 azalmasi gerekiyor.

Bilmeyenler icin, birim pay degeri demek, yatirim ortakliginin portfoy degerinin hisse basina dusen degeri demek. Peki bu hisselerin defter degerinden islem gormesini mi beklemeliyiz? Aslinda yatirim ortakliklari icin %10 gibi bir iskonto normal kabul edilir cunku fiyatlardaki gunluk dalgalanma nedeniyle portfoy degeri de onemli olcude dalgalanabiliyor.

Asagidaki liste bize ne soyluyor: Endeks 54 bine geldi ve 70 binler konusuluyor. IMF anlasmasi gundemde. Her ne kadar reel sektor ve hanehalki krizi iliklerine kadar hissetse de Turkiye not artisi ile imajini kuvvetlendirdi. Yani kisaca, sira yatirim ortakliklarina da gelecek. Bazi donemler olur bilirsiniz, en cok yukselenler listesinin tepesinde o gun %20 yukselmis dunya kadar YO gorunur. Peki simdi YO'lardan olusan bir portfoy olustursak neler olabilir portfoyde:

Asagidaki tabloya gore ARFYO, ECBYO, TSKYO, EMBYO, AKYO, IBTYO, ATLAS, TACYO, BUMYO, DNYZO ve EGCYO'nun %40 ve uzeri prim vaad ettigini goruyoruz en azindan.

Peki yatirim ortakliklari bu prim pay degerinin uzerinde bir fiyatla islem goremez mi? Tabi ki gorebilir. TKSYO'nun su anda %100 primli islem gormesi gibi. SPK bu konuda ne yapiyor? Bir yatirim ortakliginin borsadaki islem fiyati birim pay degerinin iki katinin uzerine ciktiysa her sabah yatirim ortakligi bu durumu belirten bir aciklama yolluyor bildigim kadariyla. Bu nedenle rahat rahat iki katina kadar da tasiyabiliyorlar. Ornegin ARFYO'dan %75 prim bekliyoruz ama %200 de prim yapabilir.

Baska hangi kriterlere dikkat etmek lazim? Bana gore YO'nun yakin gecmiste bir operasyon gecirip gecirmedigi ve su anda nasil bir trendin icinde oldugu da onemli. Cok yakin bir zamanda ciddi bir operasyon geciren bir YO su anda ucuz da olsa toplanmasi icin bir sure uzak durmakta fayda olabilir. Ya da su an sert bir yukselis icinde olan ve defter degerinin uzerindeki bir YO'dan da para kazanabilirsiniz hala. Ama mantikli olan, size ortalamada orta vadede hep para kazandiracak bir yontem ne olabilir? Endeks hazir yukseliyorken ucuz kalmis YO'lardan bir portfoy yapmak olabilir.

Yukarida ornek olarak verdigim hisselere (en az %40 ve uzeri potansiyeli olan) daha yakindan bakarsak:

AKYO son sort yillik zirvesinin uzerinde bir kapanis yapti bugun. Yarin da oralarda tutunursa sert bir yukselis bekleyebiliriz endeksin durumuna gore.

ARFYO, trend olumlu. Yakin donemde operasyon gecirmemis, guzel.

ECBYO, yarin muhtemelen guzel bir gun olacak ECZYT ile birlikte.

TSKYO, ok..

EMBYO, 2006'da cok saglam bir operasyon gecirmis ama uzun zaman olmus.

IBTYO, 2007'de bir operasyon gecirmis ama uzun zaman olmus yine.

ATLAS, yeni bir atagin hazirliklarini yapiyor gibi..

Ilk onda yok ama GRNYO kafayi kaldirdi...

gibi...

Sizler de bu hisseler hakkindaki bilgi ve goruslerinizle katkida bulunursaniz daha verimli bir paylasim olur.

Bunlar yatirim tavsiye degil, sadece basit bir calismanin ve goruslerimin paylasimidir.

Bol kazanclar,

Champ

ARFYO 75.8
ECBYO 73.8
TSKYO 65.0
EMBYO 64.9
AKYO 63.9
IBTYO 53.1
ATLAS 48.9
TACYO 45.6
BUMYO 45.1
DNZYO 40.9
EGCYO 40.5
ATAYO 38.4
ATSYO 35.1
OYAYO 32.8
GRNYO 31.4
ISYAT 29.8
GDKYO 25.4
EVNYO 21.0
BSKYO 11.9
MRBYO 11.2
ETYAT 10.7
MZBYO 8.3
FNSYO 7.1
INFYO 6.8
AVRSY -3.9
TCRYO -4.4
HDFYO -22.4
MYZYO -26.5
METYO -47.4
TKSYO -50.5

champ
07-01-2010, 03:18
Topik hayırlı olsun sayın champ, gerçek birer yatırımcı olabilmenin, bilinçlenme adına ne alıp sattığımızın farkına varmanın büyük bir başlangıc noktası olacaktır. Her zaman desteğimiz tamdır. Sonsuz ve sınırsız başarıların her zaman ki gibi sizlerin olması dileği ile. :)

Selamlar ustadim, keyifler yerindedir umarim. Sizleri burada gormek guzel.

Sevgi ve saygilarimi sunuyorum :)

champ
07-01-2010, 03:20
Hocam Brmen de arsa satışı haberi geldi seans kapandıktan sonra ,yarın hareket olur mu acaba ? Brmen defter değerinin çok altında şu anda malum .

Brmen listenin ilk sirasinda biliyorsunuz. Neden olmasin..

champ
07-01-2010, 03:22
Genelde ben de p/d ve d/d ne bakıp hisseleri seçmeye çalışırım.
Fakat bizim borsamız acayip, defter değerinin üzerinde piyasa değeri olan öyle çok hisse var ki. Ve hala millet o hissselere yöneliyor.Üstelik zarar eden şirket hisseleri bunlar.
Bölümünüz hayırlı olsun.
Açtığınız başlık amacına uygun gitmeniz daha iyi olabilir. Yazdığınız gibi konu başlığını değiştirmek gerekecek.
Yorumlarınız ve takip listeniz güzel.Devamın dilerim.

Tesekkur ederim yorumlariniz icin.

Basligin amacina uygun olmasi icin artik takip listemi kendi sayfamda ziyaretci sayfasina yazacagim.

Bu topicte de aylik olarak gucelleme yapacagim genel hisseler, YO'lar ve GYO'lar icin.

Bol kazanclar dilerim..

champ
07-01-2010, 03:25
Yeni Başlığınız Hayırlı Olsun.
Başlık kapsamında TEKFK için yorumunuzu alabilrsem çok sevinirim. En az %? yapsın ki değerini bulsun?
Kolay Gelsin.

%100'un uzerinde prim yapmasi gerekiyor. Karini da %100'den fazla artirmis zaten 9 ayliklarda. Bu hissenin 1 yil once 0.20'lerde olduguna inanmak guc...

champ
07-01-2010, 03:27
faydalı bir başlık olmuş.beğendim
tebrikler.devamını bekliyoruz

Tesekkur ederim. Desteklerinizi bekliyorum.

Bol kazanclar..

champ
07-01-2010, 03:29
SN.Champ
topiğiniz hayırlı olsun hepimize faydalı olması dileklerimle
Listenizde ALGYO yu göremedim
onun hakkında da fikir verirseniz sevinirim
sağlıkla,bol kazançla kalın

GYO'lar icin yarin ayri bir liste verecegim. Bol kazanclar..

champ
07-01-2010, 03:30
Menderes inde defter değer 1.22 sanırım..9 aylıkda da 12 milyon kar geldi.Ne düşünüyorsunuz bu konuda..

Mndrs filtrelenmis listemde de var biliyorsunuz. Ciddi bir operasyon soz konusu olabilir. 1 lira ve uzeri uzak degil..

champ
07-01-2010, 03:32
Alcar icin orta vadede (3-6 ay diyelim) gonlum cok rahat.

Kisa vadeciler icin de listede olmali. Yon yukari dondu.

ALCAR da kopmus bugun. Guzel :)

champ
07-01-2010, 03:38
Simdilik son sozler:

Yukaridaki yeni YO calismasina bir goz atabilirsiniz.

GYO'lar ile ilgili calismayi yarin yapmayi planliyorum.

Listeleri her ay basinda guncellemeye calisacagim.

Baslikla celismemesi icin, gunluk hisse onerilerimi ziyaretci defterime yazacagim. Hisseler ile ilgili ozel sorularinizi ozel mesajla sorarsaniz vakit buldukca yanitlamaya calisacagim.

Biraz puan verin yahu, terfi etmeme 1 puanim kalmis :)

Saygilar,

Champ

SEZAR
07-01-2010, 06:58
CHAMP arkadaş çalışmaların için çok teşekkür.gece yarısı bizleri aydınlatmak için yazılar gönderiyorsun.yatırım ortaklıkları çalışman çok güzel olmuş.küçük yatırımcıyı aydınlatman ne güzel.çalışmalarında başarılar dilerim.saygılar.sevgiler.en iyi günler.sağlıklı.kazançlı bir gün olsun.....:cool::cool::cool:

SEZAR
07-01-2010, 07:05
BEN ŞUNU YAZMAK İSTEDİM.TSKYO İLE TKSYO KARIŞTIRILIYOR.TSKYO[TÜRK SINAİ KALKINMA BANKASI YATIRIM ORTAKLIĞI]
PRİM POTANSİYELİ YAKLAŞIK YÜZDE 60 GİBİ........TKSYO[TAKSİM YATIRIM ORTAKLIĞI]BİRİM PAY DEĞERİNİN YAKLAŞIK 2 KATI DEĞERDE İŞLEM GÖRÜYOR.BUNA DİKKAT EDİLMESİ.SAYGILAR...:yes::yes:

champ
07-01-2010, 16:06
Mndrs filtrelenmis listemde de var biliyorsunuz. Ciddi bir operasyon soz konusu olabilir. 1 lira ve uzeri uzak degil..

Ve ilk gunden tavannn.

Bol kazanclar

benkly
07-01-2010, 16:15
üstadım maşallah diyelim de nazar değmesin. çalışmalarınızı dört gözle takip etmeye çalışıyoruz.ULKER, YYGYO ve IPMAT hakkındaki düsüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız.

serkanozden
07-01-2010, 16:53
Evet menderes ve adana c gitti.
Tekfk tskyo eczt ne zaman acaba?

baba2
07-01-2010, 17:20
Hocam EGEEN için yorumlarınıza ihtiyacım vardı, hisse on yıldan beri uyuyor, şöyle bir göz atıp incelerseniz çok memnun olacam, Saygılarımı sunuyorum.

champ
07-01-2010, 19:06
Egeen uyuyor olur mu sayin hocam, daha gecen yil 4 liralardan 14 liralara yukseldi kagit :) Son uc yildir duzenli olarak temettu veriyor. Bedelli icin yatirimcinin bogazina sarilan bir sirket de degil gibi su ana kadar. 1'e 12 gibi bir bedelsiz potansiyeli var. Onumuzdeki gunlerde 12-13 lira araligina gidebilir teknik olarak da.

Not: Galiba her hisse icin teker teker yorum yapmak gibi bir sansim olmayacak. Su an okul tatil oldugu icin vakit buluyorum ama yakinda o da zor.

Bu basligi aylik olarak guncelleyecegim.

Takip listemi ve hisse bazinda yorumlarimi da gunluk olarak ziyaretci defterime yazacagim. Umarim o faydali olur en azindan.

Bol kazanclar

trakyalı
07-01-2010, 19:26
Egeen uyuyor olur mu sayin hocam, daha gecen yil 4 liralardan 14 liralara yukseldi kagit :) Son uc yildir duzenli olarak temettu veriyor. Bedelli icin yatirimcinin bogazina sarilan bir sirket de degil gibi su ana kadar. 1'e 12 gibi bir bedelsiz potansiyeli var. Onumuzdeki gunlerde 12-13 lira araligina gidebilir teknik olarak da.

Not: Galiba her hisse icin teker teker yorum yapmak gibi bir sansim olmayacak. Su an okul tatil oldugu icin vakit buluyorum ama yakinda o da zor.

Bu basligi aylik olarak guncelleyecegim.

Takip listemi ve hisse bazinda yorumlarimi da gunluk olarak ziyaretci defterime yazacagim. Umarim o faydali olur en azindan.

Bol kazanclar

Egeen in 9 aylıkta ufak bir zararı var bu hissenin gidişatını etkilemez mi? 12 aylıkta da zarar gelirse temettü verimi düsmez mi?4,00 liradan 14,00 lirayı gören bu hisse ucuz sayılmaz ama bizim borsamızda her şey olabilir.Kârdan zarara geçmesi tek olumsuz yönü bence.
Siz ne dersiniz.

kaunnas
07-01-2010, 19:30
eyvalll champ süper olmuş benden de 1 öneri afmaş

champ
07-01-2010, 19:47
Egeen in 9 aylıkta ufak bir zararı var bu hissenin gidişatını etkilemez mi? 12 aylıkta da zarar gelirse temettü verimi düsmez mi?4,00 liradan 14,00 lirayı gören bu hisse ucuz sayılmaz ama bizim borsamızda her şey olabilir.Kârdan zarara geçmesi tek olumsuz yönü bence.
Siz ne dersiniz.

Soyle bir gozlemim var. Yuksek bedelsiz potansiyeli olan hisseler (en az 1'e 10) bire kac bedelsiz potansiyeli varsa o fiyatin altinda olmuyorlar. Yuksek bedelsiz potansiyeli de sirketin genellikle kar edip bu karlari bunyesinde tuttugu anlamina gelmiyor mu zaten. Egeen in de 12 lira ve uzerinde yerlesecegini tahmin ediyorum. Teknik de destekliyor. Ama bu bir gozlem, kural degil.

candam
07-01-2010, 19:48
TEKFK cevabınız için teşekkürler.
İsabetli analizleriniz ve değerli bilgileriniz için tebrik ederim.

champ
07-01-2010, 19:57
Merhabalar,

Asagidaki yatirim ortakliklarinin yaninda gordugunuz degerler, borsadaki islem fiyatinin, yatirim ortakliginin birim pay degerine ulasmasi icin gereken % degisimi gosteriyor. Ornegin listenin basinda yer alan ARFYO'nun birim pay degerine ulasmasi icin %76 prim yapmasi gerekirken, listenin en alt sirasinda yer alan TKSYO borsada birim pay degerinin 2 kati fiyattan islem gordugu icin birim pay degerine donmesi icin borsadaki fiyatin %50 azalmasi gerekiyor.

Bilmeyenler icin, birim pay degeri demek, yatirim ortakliginin portfoy degerinin hisse basina dusen degeri demek. Peki bu hisselerin defter degerinden islem gormesini mi beklemeliyiz? Aslinda yatirim ortakliklari icin %10 gibi bir iskonto normal kabul edilir cunku fiyatlardaki gunluk dalgalanma nedeniyle portfoy degeri de onemli olcude dalgalanabiliyor.

Asagidaki liste bize ne soyluyor: Endeks 54 bine geldi ve 70 binler konusuluyor. IMF anlasmasi gundemde. Her ne kadar reel sektor ve hanehalki krizi iliklerine kadar hissetse de Turkiye not artisi ile imajini kuvvetlendirdi. Yani kisaca, sira yatirim ortakliklarina da gelecek. Bazi donemler olur bilirsiniz, en cok yukselenler listesinin tepesinde o gun %20 yukselmis dunya kadar YO gorunur. Peki simdi YO'lardan olusan bir portfoy olustursak neler olabilir portfoyde:

Asagidaki tabloya gore ARFYO, ECBYO, TSKYO, EMBYO, AKYO, IBTYO, ATLAS, TACYO, BUMYO, DNYZO ve EGCYO'nun %40 ve uzeri prim vaad ettigini goruyoruz en azindan.

Peki yatirim ortakliklari bu prim pay degerinin uzerinde bir fiyatla islem goremez mi? Tabi ki gorebilir. TKSYO'nun su anda %100 primli islem gormesi gibi. SPK bu konuda ne yapiyor? Bir yatirim ortakliginin borsadaki islem fiyati birim pay degerinin iki katinin uzerine ciktiysa her sabah yatirim ortakligi bu durumu belirten bir aciklama yolluyor bildigim kadariyla. Bu nedenle rahat rahat iki katina kadar da tasiyabiliyorlar. Ornegin ARFYO'dan %75 prim bekliyoruz ama %200 de prim yapabilir.

Baska hangi kriterlere dikkat etmek lazim? Bana gore YO'nun yakin gecmiste bir operasyon gecirip gecirmedigi ve su anda nasil bir trendin icinde oldugu da onemli. Cok yakin bir zamanda ciddi bir operasyon geciren bir YO su anda ucuz da olsa toplanmasi icin bir sure uzak durmakta fayda olabilir. Ya da su an sert bir yukselis icinde olan ve defter degerinin uzerindeki bir YO'dan da para kazanabilirsiniz hala. Ama mantikli olan, size ortalamada orta vadede hep para kazandiracak bir yontem ne olabilir? Endeks hazir yukseliyorken ucuz kalmis YO'lardan bir portfoy yapmak olabilir.

Yukarida ornek olarak verdigim hisselere (en az %40 ve uzeri potansiyeli olan) daha yakindan bakarsak:

AKYO son sort yillik zirvesinin uzerinde bir kapanis yapti bugun. Yarin da oralarda tutunursa sert bir yukselis bekleyebiliriz endeksin durumuna gore.

ARFYO, trend olumlu. Yakin donemde operasyon gecirmemis, guzel.

ECBYO, yarin muhtemelen guzel bir gun olacak ECZYT ile birlikte.

TSKYO, ok..

EMBYO, 2006'da cok saglam bir operasyon gecirmis ama uzun zaman olmus.

IBTYO, 2007'de bir operasyon gecirmis ama uzun zaman olmus yine.

ATLAS, yeni bir atagin hazirliklarini yapiyor gibi..

Ilk onda yok ama GRNYO kafayi kaldirdi...

gibi...

Sizler de bu hisseler hakkindaki bilgi ve goruslerinizle katkida bulunursaniz daha verimli bir paylasim olur.

Bunlar yatirim tavsiye degil, sadece basit bir calismanin ve goruslerimin paylasimidir.

Bol kazanclar,

Champ

ARFYO 75.8
ECBYO 73.8
TSKYO 65.0
EMBYO 64.9
AKYO 63.9
IBTYO 53.1
ATLAS 48.9
TACYO 45.6
BUMYO 45.1
DNZYO 40.9
EGCYO 40.5
ATAYO 38.4
ATSYO 35.1
OYAYO 32.8
GRNYO 31.4
ISYAT 29.8
GDKYO 25.4
EVNYO 21.0
BSKYO 11.9
MRBYO 11.2
ETYAT 10.7
MZBYO 8.3
FNSYO 7.1
INFYO 6.8
AVRSY -3.9
TCRYO -4.4
HDFYO -22.4
MYZYO -26.5
METYO -47.4
TKSYO -50.5

Biraz geride kaldi, atlamis olanlar icin bir daha verelim, Tabi dunku fiyatlara gore oldugunu belirterek..

gmeral
07-01-2010, 20:16
Bremen için daha yol var mı acaba?

champ
07-01-2010, 20:19
Bremen için daha yol var mı acaba?

Oyle gorunuyor

champ
07-01-2010, 20:20
Tabi Bremen icin degil, BRMEN icin diyelim de yanlis anlasilmasin :)

baba2
07-01-2010, 20:33
Üstad egeen için emeğine sağlık, Allah razı olsun. Başarılarının devamını dilerim.

ayyıldız
07-01-2010, 20:39
Sayın Champ Gentaş için ne düşünüyorsunuz. 58.631.000 TL sermaye 7.8 milyon TL
9 aylık kar karını 3 çeyrekte 3.6 milyon TL artırmış. Borçu yok. Yatırım çok.

SEZAR
07-01-2010, 20:44
Oh oh maşallah en kalabalık forum.muhabbetiniz bol olsun.:halayci::halayci:

SEZAR
07-01-2010, 20:48
T S K Y O yu istasyondan bir çıkarabilsek hepinize çaylar benden.boğazda en kral yerde.:halayci::halayci:

champ
07-01-2010, 20:51
Sayın Champ Gentaş için ne düşünüyorsunuz. 58.631.000 TL sermaye 7.8 milyon TL
9 aylık kar karını 3 çeyrekte 3.6 milyon TL artırmış. Borçu yok. Yatırım çok.

Hersey olumlu. Ilk etapta 1.70 seviyelerine kadar bir yukselis yasanabilecegini dusunuyorum. 2 gundur 1.20 ve uzeri kapatmasiyla yarin guzel bir getiri sunabilir.

kalakara
07-01-2010, 20:53
sezar kardeş sabır taşı olduk ne zaman tren kalkacak yoksa buda kara trenmi ?

kalakara
07-01-2010, 20:59
ayrıca yerimi bilmem ama ısfın hakkında bilgisi olan varmı? teknik nasıl gözüküyor

kalakara
07-01-2010, 21:05
üstad champ ısfın ve iheva için ne düşünüyosun

SEZAR
07-01-2010, 21:07
sezar kardeş sabır taşı olduk ne zaman tren kalkacak yoksa buda kara trenmi ?

valla bekliyoruz.yanılmıyorsam en geç haftaya çarşambaya kadar güzel hareketler olacak gibi.ben trndin sonunu 1.20 tl gibi görüyorum .bekleyebilirsek.teknik analiz yapıldığında 0.86-0.87 dirençdi oralarda bir boğuşma var.atlatırsak geçen yükselişin direnci 0.92-0.94 gibi ara direnç var.ondan sonra ver elini 1 tl.sonrasını sonra anlatırız.[BÜYÜKLER KÜÇÜK YATIRIMCIYI BU HAREKETLERLE BEZDİRİYOR-ELNDEKİNİ ALMAK İSTİYORLAR.KAPTIRMA]NOT-Y.O LARDA TOPLU HAREKET BAŞLARSA SAKIN HİSSEDEN Y.O HİSSENDEN ÇIKMA .ELİNDE EN AZ 5 GÜN TUT.ÇÜNKÜ HERGÜN YÜKSELİŞLERİN DEVAMI GELİYOR.ALTIN YUMURTLAYAN TAVUĞU KESME.
BİZİM TAVUK AZ YUMURTLUYOR AMA YUMURTLAYINCADA ÇİFT SARILI YUMURTLAR.T S.K Y O.:cool::cool:

KIZILDAG
07-01-2010, 21:08
Sayın Champ, her iki listeyide yakından takip ediyoruz, her iki günde de 10 numara altın vuruşları izliyoruz, çalışmalarınızın aksamaması için fazla yazmıyor izlemeyi tercih ediyoruz. :)

ayyıldız
07-01-2010, 21:18
Hersey olumlu. Ilk etapta 1.70 seviyelerine kadar bir yukselis yasanabilecegini dusunuyorum. 2 gundur 1.20 ve uzeri kapatmasiyla yarin guzel bir getiri sunabilir.
Çok teşekkürler Moral oldu.

madencix
07-01-2010, 21:37
Hisse* Net Kar Son 4 Çeyrek TL* Özsermaye TL* Piyasa Değeri TL* PD/DD

KERVT E 2,227,747 -8,700,271 117,936,000 -13.56
BJKAS E -29,574,529 -15,602,760 195,200,000 -12.51
BISAS E -5,632,667 -1,187,859 10,206,000 -8.59
GIMA E -85,706,442 -82,712,311 326,000,000 -3.94
MAKTK E -3,403,575 -17,580,358 44,240,000 -2.52
TOFAS E -27,792,005 -19,987,708 46,500,178 -2.33
ARAT E -8,025,003 -4,579,053 7,600,000 -1.66
BYRBY E -31,094,275 -16,834,712 27,578,265 -1.64
EPLAS E -13,248,781 -18,882,087 21,400,000 -1.13
APEKS E -4,764,864 -2,651,359 2,925,000 -1.10
EMSAN E -160,509 -526,57 367,004 -0.70
TRNSK E -8,869,451 -25,396,694 17,198,434 -0.68
TPBNK E -136,587,000 -37,841,000 25,492,320 -0.67
SVGSH E -8,557,032 -6,960,925 3,892,434 -0.56
EGDIS E -25,492,767 -12,019,294 6,440,000 -0.54
TUMTK E -14,305,278 -72,432,957 35,473,846 -0.49
MZHLD E -9,087,117 -26,460,480 12,678,120 -0.48
EMEK E -11,016,919 -9,977,674 2,731,832 -0.27
UKIM E -36,217,991 -50,231,615 13,721,400 -0.27
GORBN E -2,018,654 -2,289,986 604,8 -0.26
EGIYM E -3,676,291 -10,652,319 2,656,500 -0.25
EGFIN E -12,190,895 -22,016,000 4,950,000 -0.22
BERDN E -20,227,367 -34,606,588 5,564,000 -0.16
METAS E 2,046,687 -19,646,877 2,872,875 -0.15
SEZGD E -58,535,180 -79,234,281 11,086,000 -0.14
SOKSA E -1,337,409 -3,664,485 476,28 -0.13
KOYTS E -8,904,691 -17,997,242 2,125,000 -0.12
CBSBO E -22,264,557 -78,703,263 7,483,359 -0.10
DARDL E -47,814,902 -280,968,661 23,662,694 -0.08
GUMUS E -41,025,561 -41,794,550 2,025,000 -0.05
SIFAS E -29,746,417 -35,067,492 1,700,000 -0.05
MDRNU E -22,456,284 -33,275,810 1,485,000 -0.04
IKTFN E -43,814,197 -108,430,581 3,240,000 -0.03
NERGS E -42,490,208 -154,372,755 4,625,000 -0.03
POLYL E -20,496,111 -33,444,543 1,080,000 -0.03
RKSEV E -12,704,734 -52,827,553 1,710,000 -0.03
FACF E -4,726,828 -42,557,400 780 -0.02
MEDYA E 182,769,267 -10,097,715,467 213,900,000 -0.02
RAKSE E -58,613,776 -210,071,683 4,300,128 -0.02
SABAH E -7,631,242 -10,184,617,233 125,400,000 -0.01
SAPAZ E -574,408 -9,780,355,899 19,250,000 0.00
ABANA E -523,368 2,390,571 179,82 0.08
BIRLK E 590,833 2,156,319 180 0.08
IHFIN E -2,319,798 43,146,000 8,600,000 0.20
EGYO E -430,209 87,672,717 22,000,000 0.25
ADNAC E 8,229,239 280,942,048 90,934,475 0.32
BRMEN E -23,027,244 51,189,361 21,811,680 0.43
TEKFK E 7,968,434 45,051,708 19,600,000 0.44
BUGUN E 514,304 2,202,633 1,012,500 0.46
PNUN E 127,037 714,678 330 0.46
GOLDS E -3,316,146 173,639,987 80,800,000 0.47
ECZYT E 72,167,080 750,334,405 367,500,000 0.49
SKTAS E -1,276,052 106,462,367 52,070,400 0.49
USAK E -3,577,997 38,878,144 19,212,263 0.49
UNTAR E -3,940,793 14,808,441 7,466,341 0.50
GSDHO E 30,734,000 475,564,000 242,500,000 0.51
EGHOL E -3,499,546 98,952,706 52,500,000 0.53
GEDIZ E -2,961,225 21,388,677 11,376,000 0.53
PARSN E -21,507,992 192,475,015 102,558,960 0.53
DMSAS E -4,191,863 72,748,379 39,480,000 0.54
BSOKE E -2,885,860 185,875,796 104,737,500 0.56
IHLAS E -50,081,222 379,521,174 213,408,000 0.56
MNDRS E 17,152,938 224,576,692 125,120,000 0.56
UZEL E -23,907,309 152,533,417 85,842,900 0.56
FVORI E -25,202,679 28,045,248 16,118,469 0.57
YTFYO E -992,871 11,137,576 6,300,000 0.57
ARFYO E 3,684,182 37,224,785 21,599,973 0.58
GOODY E -8,423,391 257,617,194 148,970,800 0.58
PRTAS E -10,593,814 16,423,346 9,454,753 0.58
GLYHO E 29,921,523 302,808,875 182,252,987 0.60
YKRYO E 16,687,486 70,354,028 43,052,250 0.61
AKALT E 20,413,875 113,894,990 70,677,673 0.62
EMBYO E 1,381,330 11,704,396 7,241,400 0.62
NUGYO E 8,609,267 55,526,868 35,200,000 0.63
AGYO E 13,887,918 180,938,422 117,600,000 0.65
AKYO E 7,535,965 49,532,434 32,040,000 0.65
ISGSY E 12,584,781 128,472,659 83,160,000 0.65
KRSTL E -3,131,822 36,589,518 23,760,000 0.65
TSKYO E 9,460,965 38,855,905 25,288,930 0.65
ALCAR E 13,781,598 205,025,231 136,080,000 0.66
ECBYO E 9,315,303 32,405,674 21,280,000 0.66
KAVPA E 426,366 35,462,900 23,539,230 0.66
SYBNK E -15,386,000 31,283,000 20,800,000 0.66
CEMTS E -130,959 143,945,545 95,926,896 0.67
PEGYO E -5,867,718 90,595,851 60,480,000 0.67
AKGRT E 88,004,762 2,439,186,651 1,652,400,000 0.68
AKSA E 87,315,591 739,138,419 499,500,000 0.68
IBTYO E 216,895 5,488,025 3,750,000 0.68
SARKY E -12,823,154 209,155,040 143,000,000 0.68
SASA E -73,022,554 200,753,000 136,269,000 0.68
ATEKS E -10,705,942 100,000,026 69,048,000 0.69
DOHOL E -293,626,000 3,646,489,000 2,523,500,000 0.69
KORDS E 17,826,824 717,426,394 497,994,435 0.69
DESA E -7,023,322 58,345,646 40,854,235 0.70
DGGYO E 32,503,087 166,107,505 116,287,200 0.70
GENTS E 9,721,871 101,668,854 71,529,869 0.70
DEMIR E 117,202,326 294,661,000 209,000,000 0.71
FFKRL E 33,291,000 333,158,000 235,750,000 0.71
KRDMD E -26,483,283 541,071,343 390,928,173 0.72
SODA E 37,632,588 522,914,386 383,460,000 0.73
ATLAS E -299,342 3,921,946 2,917,200 0.74
BUMYO E 1,103,657 6,633,460 4,920,000 0.74
YATAS E 1,364,878 54,837,394 40,483,800 0.74
ATAYO E 2,812,976 10,089,493 7,548,891 0.75
TACYO E 2,229,177 9,568,512 7,164,000 0.75
VARYO E 1,780,398 11,129,559 8,395,110 0.75
VKFYT E 426,759 13,822,252 10,350,000 0.75
ARMDA E 1,641,059 23,398,493 17,760,000 0.76
DNZYO E 6,166,317 31,460,322 23,826,150 0.76
OYAYO E 849,038 10,319,895 7,800,000 0.76
SISE E -43,730,293 2,828,000,102 2,156,000,000 0.76
PETUN E 34,700,897 259,247,782 200,207,700 0.77
ATSYO E 224,244 5,911,252 4,620,000 0.78
EGCYO E -1,446,680 12,452,813 9,690,000 0.78
ECILC E 323,812,685 1,951,381,000 1,545,946,560 0.79
UCAK E 12,052,184 77,834,510 62,586,000 0.80
YUNSA E -29,615,138 47,248,121 37,616,400 0.80
ISYAT E 51,511,572 230,782,105 185,834,250 0.81
HEKTS E 6,979,088 86,189,746 70,547,041 0.82
EGSER E -8,212,641 122,216,225 102,000,000 0.83
GRNYO E 4,628,669 26,118,204 21,573,000 0.83
ISFIN E 46,187,000 322,890,000 267,500,000 0.83
LIOYS E -5,436,759 33,310,128 27,500,000 0.83
ANSGR E 68,407,120 728,586,510 612,000,000 0.84
GRUND E -157,894,000 296,703,000 248,560,000 0.84
ISGYO E 56,253,567 932,433,367 787,500,000 0.84
KAREL E 13,520,507 90,817,688 77,400,000 0.85
EGEEN E -2,622,693 36,385,743 31,342,500 0.86
BSKYO E 798,461 5,528,156 4,788,935 0.87
ERBOS E -1,742,640 49,439,485 43,326,000 0.88
SANKO E 6,305,488 124,299,753 109,399,500 0.88
GDKYO E 1,570,540 7,822,644 6,930,000 0.89
OLMKS E 4,838,772 169,099,192 151,275,600 0.89
TRKCM E 8,311,628 1,277,117,980 1,131,000,000 0.89
ALKA E 10,961,222 100,759,477 90,300,000 0.90
ASUZU E -36,556,343 167,583,522 151,247,254 0.90
DENCM E -1,528,396 24,004,357 21,720,000 0.90
BAKAB E 7,665,851 61,582,616 55,800,000 0.91
MRBYO E 828,903 4,407,934 4,026,000 0.91
IZMDC E -6,286,669 386,232,361 357,000,000 0.92
YYGYO E -1,747,519 23,047,826 21,224,019 0.92
KUTPO E 12,373,741 111,042,245 103,213,440 0.93
ALGYO E 19,186,026 189,251,822 177,868,260 0.94
FNSYO E -1,254,724 19,393,907 18,180,000 0.94
INDES E 13,490,421 99,156,402 93,520,000 0.94
KRDMA E -8,156,649 166,645,838 157,449,932 0.94
KRDMB E -4,055,193 82,850,330 78,278,455 0.94
PINSU E 5,859,537 69,930,057 66,210,318 0.95
ALTIN E 28,203,018 217,583,200 208,000,000 0.96
ITTFH E -1,936,444 374,166,260 360,000,000 0.96
MZBYO E 241,379 2,909,334 2,790,000 0.96
ARSAN E -21,003,123 64,576,828 62,370,000 0.97
PIMAS E -7,006,292 66,795,521 64,800,000 0.97
PRKAB E -434,26 130,365,605 126,824,027 0.97
SILVR E -3,794,472 28,636,207 27,664,000 0.97
EVNYO E 112,777 2,567,305 2,525,000 0.98
ULKER E 23,932,028 1,014,251,735 1,004,564,000 0.99
DYHOL E -564,734,000 1,110,400,000 1,106,760,000 1.00
TEKST E 14,554,000 468,418,000 466,200,000 1.00

champ
07-01-2010, 21:40
Sayın Champ, her iki listeyide yakından takip ediyoruz, her iki günde de 10 numara altın vuruşları izliyoruz, çalışmalarınızın aksamaması için fazla yazmıyor izlemeyi tercih ediyoruz. :)

Ustad olur mu oyle sey, sizler yazacaksiniz ki hep birlikte dogru tespitler yapacagiz. Bekliyorum goruslerinizi.

Sevgiler

trakyalı
07-01-2010, 21:43
Sn.madencix bu bilgileri nereden yapıştırdınız ihfin. bile var.Resim programı ile yapıştırırsanız daha güzel görünür.
Kolay gelsin...

madencix
http://img405.imageshack.us/img405/2923/pddd.png
pd/dd tablosu....güncel

efeis54
sayın champ tire hakkında görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.diğer bilgiler içinde çok teşekkürler.

madencix
07-01-2010, 21:50
yukarıdaki tabloyu resim olarak gerçek ebatlarında yapıştıramadım...resmi farklı kaydedip açarsanız sorunuz olmaz(microsoft office picture manager )...bilgiler finnet ten ve günceldir...
bu arada GYO larda NUGYO yayı ekranlarınıza koyun derim...

madencix
07-01-2010, 22:05
http://img215.imageshack.us/img215/9080/gayr.png

madencix
07-01-2010, 22:07
http://img249.imageshack.us/img249/8137/yat.png

champ
07-01-2010, 22:14
Asagida verecegim hisselerin tamami hem teknik, hem temel, her yonden para kazandirmaya aday hisseler. Bazilari zaten dibe gore epey yukarida da olsa, hala yollari var. Ben listeyi ve aciklamalarimi yazayim, goruslerinizi bekliyorum.

AKSA (2.70): Defter degerine ulasmasi icin potansiyeli %49. 9 ayliklarda karini neredeyse %50 artirmis. Bir iki ay once sudan ucuzmus anlayacaginiz. Kisa vadede duzeltmesini yapti gibi.Yukselis devam edecek gibi duruyor.

AKYO (1.78): 9 ayliklarda 5 milyon lira zarardan 11 milyon lira kara gecmis. Teknik olarak iki gundur zirve ustu kapanis yapti. Yarin firlayabilir. Birim pay degerine ulasmasi icin dunku listemize gore %64 yolu var. Tek kelimeyle super.

ARFYO (0.97): 9 ayliklarda 4 milyon lira zarardan 9 milyon lira kara gecmis. Birim pay degeri icin %70'ten fazla yukselis potansiyeli var. Teknik olgunlasmis durumda. Sadece sabir isi..

BUMYO (0.82): 9 ayliklarda 0.5 milyon zarardan 1.5 milyon kara gecmis. Birim pay degeri icin en az %40 potansiyeli var. o.83 ve uzeri iki gun kapanis sonrasi (belki beklemez), 1.35 seviyelerine kadar ziplamasi beklenebilir.

ECBYO (1.52): 2.5 milyon zarardan 10 milyon kara gecmis. Birim pay degeri icin %70 ve uzeri potansiyeli var. Teknik olarak onu bos ama sabir isteyen bir kagit.

ECILC (2.82): Karini 36 milyon liradan 290 milyon liraya cikarmis. Defter degerine gore hala %25 iskontolu. Bankacilik sektorune girme beklentisi var. Pazartesi yaptigi tavani sindirdi gibi. Yola devam edecektir.

ECZYT (5.25): Tek kelimeyle super. Karini 3 milyondan 66 milyona cikarmis. %100 prim potansiyeli var. Teknik gorunum harika.

EMBYO (0.81): Karini bese katlamis. %60 civari potansiyeli var defter degeri icin. 0.86 gecildigi takdirde, 1.30'lara kadar ziplayabilir.

GENTS (1.22): Yukarida bahsetmistim.. 1.70 hedefleyebilir.

GLYHO (0.81): 0.20 seviyelerine kadar yaptigi kan emici dusus nedeniyle pek sevmedigim bir hisse olsa da, 16 milyon zarardan 94 milyon kara gecmis. Defter degeri icin %100'den fazla yukselme potansiyeli var. 0.95 uzerine yerlesirse hizlanabilir.

GRNYO (0.94): 2.5 milyon zarardan 6 milyon kara gecmis. Defter degerine gore sadece %30 iskontolu ama yarin obur gun icin teknik gorunum sert bir yukselise isaret ediyor.

NTTUR (1.28): 60 milyon zarardan 21 milyon kara gecti. Turizmlerde son haftada yasanan hareketlilikten payini henuz almadi. Defter degerine gore %20 civarinda iskontolu ama teknik gorunum guzel.

OYAYO (0.78): 1.5 milyon zarardan, 2 milyon kara gecmis. %30 civarinda iskontolu. 0.94'e kadar da onu acik gibi duruyor.

VKFYT (1.38): Benzer nedenlerle listede. %30 civarinda iskontolu. Yukselis devam edecek gibi gorunuyor.

GSRAY ve SERVE'den bahsetmistim zaten.

BJKAS kongre beklentisiyle guzel hareketler yapabilir.

GOLDS da oldukca iskontolu ama Societe General meselesi nedeniyle ciddi imaj sorunu yasiyor. Yine de sudan ucuz oldugunu ve bir yukselisin temellerini atmaya calistigini belirteyim.

Off yoruldum :) Biriniz bana Turkiye'den oralet yollasa, benim yakitim o, stoklar tukenmek uzere :he:

champ
07-01-2010, 22:15
sayın champ tire hakkında görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.diğer bilgiler içinde çok teşekkürler.

Mali durumu hic ic acici degil. Son donemdeki hacim de hosuma gitmiyor...Cok cok cok fazla...

champ
07-01-2010, 22:16
http://img215.imageshack.us/img215/9080/gayr.png

Ellerinize saglik, GYO'lar icin usenmistim biraz :)

Sagolunuz.

champ
07-01-2010, 22:17
Asagida verecegim hisselerin tamami hem teknik, hem temel, her yonden para kazandirmaya aday hisseler. Bazilari zaten dibe gore epey yukarida da olsa, hala yollari var. Ben listeyi ve aciklamalarimi yazayim, goruslerinizi bekliyorum.

AKSA (2.70): Defter degerine ulasmasi icin potansiyeli %49. 9 ayliklarda karini neredeyse %50 artirmis. Bir iki ay once sudan ucuzmus anlayacaginiz. Kisa vadede duzeltmesini yapti gibi.Yukselis devam edecek gibi duruyor.

AKYO (1.78): 9 ayliklarda 5 milyon lira zarardan 11 milyon lira kara gecmis. Teknik olarak iki gundur zirve ustu kapanis yapti. Yarin firlayabilir. Birim pay degerine ulasmasi icin dunku listemize gore %64 yolu var. Tek kelimeyle super.

ARFYO (0.97): 9 ayliklarda 4 milyon lira zarardan 9 milyon lira kara gecmis. Birim pay degeri icin %70'ten fazla yukselis potansiyeli var. Teknik olgunlasmis durumda. Sadece sabir isi..

BUMYO (0.82): 9 ayliklarda 0.5 milyon zarardan 1.5 milyon kara gecmis. Birim pay degeri icin en az %40 potansiyeli var. o.83 ve uzeri iki gun kapanis sonrasi (belki beklemez), 1.35 seviyelerine kadar ziplamasi beklenebilir.

ECBYO (1.52): 2.5 milyon zarardan 10 milyon kara gecmis. Birim pay degeri icin %70 ve uzeri potansiyeli var. Teknik olarak onu bos ama sabir isteyen bir kagit.

ECILC (2.82): Karini 36 milyon liradan 290 milyon liraya cikarmis. Defter degerine gore hala %25 iskontolu. Bankacilik sektorune girme beklentisi var. Pazartesi yaptigi tavani sindirdi gibi. Yola devam edecektir.

ECZYT (5.25): Tek kelimeyle super. Karini 3 milyondan 66 milyona cikarmis. %100 prim potansiyeli var. Teknik gorunum harika.

EMBYO (0.81): Karini bese katlamis. %60 civari potansiyeli var defter degeri icin. 0.86 gecildigi takdirde, 1.30'lara kadar ziplayabilir.

GLYHO (0.81): 0.20 seviyelerine kadar yaptigi kan emici dusus nedeniyle pek sevmedigim bir hisse olsa da, 16 milyon zarardan 94 milyon kara gecmis. Defter degeri icin %100'den fazla yukselme potansiyeli var. 0.95 uzerine yerlesirse hizlanabilir.

GRNYO (0.94): 2.5 milyon zarardan 6 milyon kara gecmis. Defter degerine gore sadece %30 iskontolu ama yarin obur gun icin teknik gorunum sert bir yukselise isaret ediyor.

NTTUR (1.28): 60 milyon zarardan 21 milyon kara gecti. Turizmlerde son haftada yasanan hareketlilikten payini henuz almadi. Defter degerine gore %20 civarinda iskontolu ama teknik gorunum guzel.

OYAYO (0.78): 1.5 milyon zarardan, 2 milyon kara gecmis. %30 civarinda iskontolu. 0.94'e kadar da onu acik gibi duruyor.

VKFYT (1.38): Benzer nedenlerle listede. %30 civarinda iskontolu. Yukselis devam edecek gibi gorunuyor.

GOLDS da oldukca iskontolu ama Societe General meselesi nedeniyle ciddi imaj sorunu yasiyor. Yine de sudan ucuz oldugunu ve bir yukselisin temellerini atmaya calistigini belirteyim.

Off yoruldum :) Biriniz bana Turkiye'den oralet yollasa, benim yakitim o, stoklar tukenmek uzere :he:

Sayfa degismis, buraya da kopyalayayim..

madencix
07-01-2010, 22:17
http://img255.imageshack.us/img255/1981/imalat.png

yeşil inci
07-01-2010, 22:19
Yatırım ortaklıklarına ilişkin yayınlanan listede ne ilginçtir ki temel veriler olarak en iyi durumda olan ykryo yok.9 aylık bilançoda dahi özsermaye 70 milyon,geçmiş yıl karları kalemindeki 15 milyon tl birlikte 35 milyon tl dağıtılabilir kar var.Son çeyrektede çok iyi bir performans gösterdi, buna rağmen 42 milyon tl piyasadeğeri ile işlem görüyor.Listedeki hiç bir kağıtta böyle bir potansiyel yok.Çoğunda geçmiş yıllar zararı olduğu için bu yıl ki karlara aldanmayın,çoğu hiç bir şey veremeyecek durumda.
---------------------------------------------------------
yatırım tavsiyesi değildir.

champ
07-01-2010, 22:23
Yatırım ortaklıklarına ilişkin yayınlanan listede ne ilginçtir ki temel veriler olarak en iyi durumda olan ykryo yok.9 aylık bilançoda dahi özsermaye 70 milyon,geçmiş yıl karları kalemindeki 15 milyon tl birlikte 35 milyon tl dağıtılabilir kar var.Son çeyrektede çok iyi bir performans gösterdi, buna rağmen 42 milyon tl piyasadeğeri ile işlem görüyor.Listedeki hiç bir kağıtta böyle bir potansiyel yok.Çoğunda geçmiş yıllar zararı olduğu için bu yıl ki karlara aldanmayın,çoğu hiç bir şey veremeyecek durumda.
---------------------------------------------------------
yatırım tavsiyesi değildir.

Evet. Sanirim listeyi yaparken alfabetik olarak son uc sirada olan VARYO, VKFYT ve YKRYO'yu atlamisim bir sekilde. Simdi farkettim. Artik bir zahmet onlari da siz yaziverin

sabonis
07-01-2010, 22:39
Sayın Champ,

Tekrar hayırlı olsun, kağıt analizinde özellikle teknik anlamda önemli ve yeni bir soluk oldu.

Sizi bilen biliyor zaten...

Müsait olduğunuzda bir Indes ve DOAŞ yorumu alabilir miyim?

Teşekkürler, Başarılar..

champ
07-01-2010, 22:47
Merhabalar Sn. Sabonis,

Doas hem kisa vadeli bir direncine yakin hem de epey gerilerden gelen bir kanal direncinde su anda. Bu seviyeleri bir muddet taban yapar ve kanalin disina sarkip tutunursa, endekste de bekledigimiz olumlu gelismeler yasanirsa su an 5.20 olan hisse fiyati 8-10 araligina yerlesebilir onumuzdeki aylarda. Ancak bahsettigim kanal ciddi bir kanal, izlemek lazim..

Indes-Dgate kardesler icin pek yorum yapamiyorum. Istedigi gibi at kosturan bir patronlari var. Analiz hikaye malesef..

Bol kazanclar..

naciaydin
07-01-2010, 22:49
Evet. Sanirim listeyi yaparken alfabetik olarak son uc sirada olan VARYO, VKFYT ve YKRYO'yu atlamisim bir sekilde. Simdi farkettim. Artik bir zahmet onlari da siz yaziverin

Sayın champ çıkacakların içinde egcyo yokmu üç seneden beri bekliyom biraz dahamı beklicez

champ
07-01-2010, 22:51
Sayın champ çıkacakların içinde egcyo yokmu üç seneden beri bekliyom biraz dahamı beklicez

:) Yok canim bu cikmayacagi anlamina gelmiyor. Patronundan dolayi herhalde, bir antipatim var. Ben alip satmiyorum EGCYO. 3 senedir bekliyorsaniz 2 liradan bile almis olabilirsiniz ki, o durumda bir uc yil daha bekleyebilirsiniz malesef.

benkly
07-01-2010, 23:09
sayın CHAMP, hazırladığınız liste ve yorumlarınız heyecan verici...sizi takip etmeye devamm. yüreğinize sağlık..

champ
07-01-2010, 23:20
sayın CHAMP, hazırladığınız liste ve yorumlarınız heyecan verici...sizi takip etmeye devamm. yüreğinize sağlık..

Sagolun Sn. Benkly, oraletim bitene kadar devam :) Umarim faydali olur.

Saygilar

kaunnas
07-01-2010, 23:31
champ abi allah razı olsun senden iheva ne alemde sence garip işlem hacimleri oluyor aldık bekliyoz yorumlar mısınız

champ
07-01-2010, 23:43
champ abi allah razı olsun senden iheva ne alemde sence garip işlem hacimleri oluyor aldık bekliyoz yorumlar mısınız

Estagfirullah.. Sadece goruslerimi yaziyorum.

Iheva'da Haziran'dan bu yana devam eden dusus trendi sona ermis gorunuyor. 1.40'tan sonra senlik baslar. 12 aylik bilanco onemli. 9 aylikta 1 milyon lira gibi bir zarar var ama ozsermayesi 145 milyon dolar olan bir sirket icin onemli degil. 1 milyon kar ile 1 milyon zarar arasinda bir fark yok yani. Gecen sene 12 aylikta 24 milyon lira zarari vardi. Kara falan gecerse kazara bahsettigim senlik bu beklentiyle yasanir. Ancak sayfasini okumadim, kar beklentisi nedir bilmiyorum..

HaYaBuSa
08-01-2010, 02:41

dd değeri sizin için ne kadar önemlidir bilmem ama İHEVA'nın defter değerinin 1.15 liraya dahi tekamül etmediğini biliyor olmalısınız.

ekon35
08-01-2010, 08:36
herekse günaydın elimde ADANAC var yorum alabilirmiyim.

gmeral
09-01-2010, 01:06
kozanın gidisati ne olur? Bu cıkısı devam ettirebilir mi?

champ
10-01-2010, 19:20
Yarin icin ekranimda sahaya cikmayi planladigim ilk 11'imi ziyaretci defterimde bulabilirsiniz. Yedeklerle beraber 18 kisilik kadroyu da verebilirim ama kalabalik olmasin. Belki gun icinde oyuncu degisikligi yapar, yazarim sayfama (tabi gece yarisi uyanabilirsem) :)

Bol kazancli ve hisse.net'li bir hafta dilerim...

bayay
10-01-2010, 19:23
endeks düşüş trendine girince hisse nin durumunu sormak gibi saçma bir şey göremiyorum. düşüş trendinde yükselecek hisseyi keşfeden kişi ya speklatör yada patron.

champ
10-01-2010, 19:31
endeks düşüş trendine girince hisse nin durumunu sormak gibi saçma bir şey göremiyorum. düşüş trendinde yükselecek hisseyi keşfeden kişi ya speklatör yada patron.

Endeks duserken de dikkatli bir analizle para kazanabilen ve ne patron ne de spekulator tanimina giren birisi olarak katilamayacagim size. Bir defa hisselerin betasi diye bir kavram var biliyorsunuz. Endeksle negatif korelasyona sahip hisseler de var borsamizda. Ayrica endeksin neden dustugu de onemli. Ornegin dolardaki hizli bir yukselis endekste bir dususu tetikleyebilir; bununla birlikte ihracatci firmalarin ya da dovizde uzun pozisyonda bulunan firmalarin hisselerinin hizla deger kazanmasina da yol acabilir. Size bir konuda hak verebilirim. Uzun donemli bir dusus trendinden bahsediyorsak borsada para kazanmak zorlasabiliyor haklisiniz. O donemlerde surekli hissede olmak yerine firsatlar ciktikca degerlendirip, diger donemlerde risk anlayisiniza gore diger yatirim araclarinda olabilirsiniz.

Bol kazanclar.

A.AKAR
10-01-2010, 19:33

oralet size feda olsun sayın hocam. tespitler ve çalışma gayet güzel. emeğinize sağlık. bunların içinde beni bıktıranlarda mevcut. bende yorumlarınızı bir yeni sayfaya taşıyayım bu arada arkadaşlar faydalansınlar. :super:

çaydanlık
10-01-2010, 19:34
sayın champ,
betası - 8negatif) olan hisseler benim geçmişte favori hisselerim di
mesela gorbon ışıl,, ceytaş,,, yalnız ben bu hisseleri göremez oldum,
7 senede devran değişmiş,,
sizden ricaö ö.m de olabilir, betasını -(negatif) görüdğünüz hisseleri ö.m den bana gönderirmisiniz?

saygılarımla,

champ
10-01-2010, 19:41
Sn. Caydanlik,

Benim negatif gormem onemli degil. Bu tamamen istatistik. Hatta betanin negatif ya da pozitif olusu baz aldiginiz doneme gore degisebilir. Dolayisiyla betasi negatif hisseler hep ayni hisseler degiller. Alfaya, betaya da takili kalmayin, dolardaki bir yukselisin olasi sonuclari hakkinda verdigim ornek bence yeterince aciklayici. Gorbon Isil'i ornek vererek biraz asiri orneklere kaymis oluyorsunuz. Bir zahmet gidip de Gorbon Isil gibi gozalti pazarinda aylarca islem gormus bir hisseyi almayiniz siz de. Kagit en son 10 kuruslardan falan islem goruyordu herhalde.

Ceytas'i goremiyor olmanizin nedeni Park Tekstil ile birlesmis olmasi olmasin??

Bol kazanclar

champ
10-01-2010, 19:43
oralet size feda olsun sayın hocam. tespitler ve çalışma gayet güzel. emeğinize sağlık. bunların içinde beni bıktıranlarda mevcut. bende yorumlarınızı bir yeni sayfaya taşıyayım bu arada arkadaşlar faydalansınlar. :super:

Cok tesekkur ederim, dusunmeniz yeter :) Bunlar sabir isteyebilecek olan ama sonucta yuz guldurecek hisseler bana gore.

Saygilar

sabonis
10-01-2010, 19:47
Sayın Champ, Ranlo'yu yorumlamanız mümkün mü acaba?

Teşekkürler...

champ
10-01-2010, 19:55
Merhaba Sn. Sabonis,

Cok yeni bir hisse Ranlo. Gecmisteki hareketlerine bakarak yorum yapmak mumkun degil bu asamada. PD/DD orani sektordeki diger hisse olan Reysas, a gore yuksek gorunuyor ama bu da Ranlo mu pahali, Rysas mi ucuz sorusunu dusunduruyor ve sadece bir kriter. Ben bu hisseyi alsam alsam sadece hareketlerinden bir iki gunluk bir yukselis yasanacagi cikarimini yaparak alabilirim. Orta uzun vadeyi goremiyorum Ranlo'da. Sonu Sngyo gibi de olabilir. Borsaya acildigi fiyattan sonra bir muddet yatay gidip sonra 7'de 8'd birine dustu. Sonra bir guzel toparlayip nerelere getirdiler. Yani simdilik kapali bir kutu benim icin Ranlo.

Gercekten yatirim amacli alacaksiniz, once sektorle ilgili beklentileri, sonra sirket ile ilgili beklentileri arastirin derim..

sabonis
10-01-2010, 19:59
Merhaba Sn. Sabonis,

Cok yeni bir hisse Ranlo. Gecmisteki hareketlerine bakarak yorum yapmak mumkun degil bu asamada. PD/DD orani sektordeki diger hisse olan Reysas, a gore yuksek gorunuyor ama bu da Ranlo mu pahali, Rysas mi ucuz sorusunu dusunduruyor ve sadece bir kriter. Ben bu hisseyi alsam alsam sadece hareketlerinden bir iki gunluk bir yukselis yasanacagi cikarimini yaparak alabilirim. Orta uzun vadeyi goremiyorum Ranlo'da. Sonu Sngyo gibi de olabilir. Borsaya acildigi fiyattan sonra bir muddet yatay gidip sonra 7'de 8'd birine dustu. Sonra bir guzel toparlayip nerelere getirdiler. Yani simdilik kapali bir kutu benim icin Ranlo.

Gercekten yatirim amacli alacaksiniz, once sektorle ilgili beklentileri, sonra sirket ile ilgili beklentileri arastirin derim..

Sağolun, başkalarına da itibar verilmeli dediği için forum, kuru teşekkür edebiliyorum...

edebi
10-01-2010, 19:59
Sayın champ,
duran doğan basım ve ambalajın yabancı ortak arayışı hikayesi var biliyorsunuz.acaba bu durum hissenin gidişatında nasıl bir rol oynar.bu arada pp/dd oranı vb. Göstergeler hisse için ne düşündürüyor? Teşekkürler...

champ
10-01-2010, 20:01
Sağolun, başkalarına da itibar verilmeli dediği için forum, kuru teşekkür edebiliyorum...

Dusunmeniz yeter.

Saygilar

champ
10-01-2010, 20:04
Sayın champ,
duran doğan basım ve ambalajın yabancı ortak arayışı hikayesi var biliyorsunuz.acaba bu durum hissenin gidişatında nasıl bir rol oynar.bu arada pp/dd oranı vb. Göstergeler hisse için ne düşündürüyor? Teşekkürler...

Mumkun oldugunca habere endeksli alim yapmamaya calisiyorum. Ozellikle de fiyat bu seviyelere geldikten sonra. Belki yolu vardir daha ama bu hisseyi bu fiyattan almazdim ben size daha once de soyledigim gibi. Siz alip kazanabilirsiniz de, afiyet olsun deriz :)

çaydanlık
10-01-2010, 20:06
hocam bilgi için teşekkürler,,
çalışmlarınız takdire değer nitelikte, eksik olmayın efendim,

edebi
10-01-2010, 20:07
Teşekkürler,iyi akşamlar...

emekliümit
10-01-2010, 20:10
http://i50.tinypic.com/2vmxee9.jpg
ranlo kafayı kaldırmış 3.70 gecilirse hareket hızlanır

Bülent01
11-01-2010, 12:32
sayın champ sasayıda belirtmişsiniz ama defter değerine 0.59 yazmışsınız bir yanlışlıkmı var sizce.

champ
11-01-2010, 15:03
sayın champ sasayıda belirtmişsiniz ama defter değerine 0.59 yazmışsınız bir yanlışlıkmı var sizce.

Merhaba,

Sasa'nin yaninda 59 yaziyor, 0.59 degil. O da defter degeri degil. Defter degerine ulasmasi icin yuzde 59 prim yapmasi gerektigi anlamina geliyor orada belirtildigi gibi. Sanirim simdiki fiyat, defter degeri ve yapmasi gereken prim seklinde uc kolon versem daha kolay anlasilacak. Bir dahakini oyle yaparim artik.

benkly
11-01-2010, 18:30
sayın champ, bugünkü düzeltme hareketi nereye kadar devam edebilir? yatırım ortaklıkları hakkındaki yükselme düşüncenizi hala koruyormusunuz?GENTS uzun zamandır1,20 nin altında kapanış yapmamıştı yorumlarsanız sevinirim.

A.AKAR
11-01-2010, 19:43
sayın champ; sizden ricam EMBYO ile ilgili kişisel yorumunuzu alabilirmiyim. yönü ne olur acaba... teşekkür.

hmert
11-01-2010, 20:07
vking yarın ne olur sizce üstat

Bülent01
11-01-2010, 21:53
Merhaba,

Sasa'nin yaninda 59 yaziyor, 0.59 degil. O da defter degeri degil. Defter degerine ulasmasi icin yuzde 59 prim yapmasi gerektigi anlamina geliyor orada belirtildigi gibi. Sanirim simdiki fiyat, defter degeri ve yapmasi gereken prim seklinde uc kolon versem daha kolay anlasilacak. Bir dahakini oyle yaparim artik.

okey sayın champ.teşekkür ederim sağolun.

sentez76
12-01-2010, 00:50
teşekkürler sevgili champ
bu yararlı bilgileri ve yorumları nazik paylaşımcı bir anlatımla paylaştığınız için
sizden öğrenecek çok şeyim var, yeni bir borsacı olarak
takipteyim :)

champ
12-01-2010, 01:38
sayın champ, bugünkü düzeltme hareketi nereye kadar devam edebilir? yatırım ortaklıkları hakkındaki yükselme düşüncenizi hala koruyormusunuz?GENTS uzun zamandır1,20 nin altında kapanış yapmamıştı yorumlarsanız sevinirim.

Fazla bir duzeltme olacagini dusunmuyorum. Belki 100-200 puan daha. Buralarda durmazsa max. 51800 olur ki, buna da cok ihtimal vermiyorum. Dolayisiyla yatirim ortakliklari hakkindaki dusuncemi koruyorum. Zaten bireysel bazda yukselmeye devam ediyorlar farkli gunlerde ama henuz ortak bir harekete donusmedi. GENTS icin de simdilik bir problem goremedim...

champ
12-01-2010, 01:40
sayın champ; sizden ricam EMBYO ile ilgili kişisel yorumunuzu alabilirmiyim. yönü ne olur acaba... teşekkür.

Sindire sindire yukselisine devam ediyor. Daha defter degerine (hadi %10 asagisina diyelim) cooook yolu var.

champ
12-01-2010, 01:43
vking yarın ne olur sizce üstat

Bu tip bir hareketin sonucunde yarin ilk seansi taban acip taban kapatmasini, ikinci seansi da iyimser bir ihtimalle ikinci seansin tabani ile ilk seansin tabani arasinda bitirmesini bekleyebiliriz.

AMA keyif hisseyle oynayanlara kalmis. Benimki bir tahmin sadece.

champ
12-01-2010, 01:43
teşekkürler sevgili champ
bu yararlı bilgileri ve yorumları nazik paylaşımcı bir anlatımla paylaştığınız için
sizden öğrenecek çok şeyim var, yeni bir borsacı olarak
takipteyim :)

Tesekkur ederim :)

mamo
12-01-2010, 08:29
sayın ;champ alka nın defter degeri ve su anki fiyatına oranı hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim ; tesekkurler ,,,

hakkaniyet
12-01-2010, 09:29
slm ben siteye yeni geldim sizden desanın yorumunu istesem yorumlarmısınız kolay gelsin

kaunnas
12-01-2010, 15:52
sayın champ abi etyat nasıl sence defter değeri kaç acaba

watermalon
12-01-2010, 18:19
Sayın champ,üstad,

Endeks'e baglı hareket göstermeyen 'AKGRT' için bir yorumunuz olabilir mi ? Önümü göremiyorum,'spin off' ve sonrası bir bilmece gibi..,Ezberlerimi bozdu...

saygılarımla

şensobey
12-01-2010, 18:30
Sn. champ TEKTU hakkında yorumlarınızı paylaşır mısınız?

Teşekkürler

simseker
12-01-2010, 18:52
Sayın champ,üstad,

Endeks'e baglı hareket göstermeyen 'AKGRT' için bir yorumunuz olabilir mi ? Önümü göremiyorum,'spin off' ve sonrası bir bilmece gibi..,Ezberlerimi bozdu...

saygılarımla
Sayın champ
konu hakında yorumunuzu merak ediyoruz
saygılar

apoaydin
12-01-2010, 19:16
sayın champ abi etyat hakkında düşünceniz nedir acaba.euro sigorta tüm malını satmış bu iyimi kötümü acaba

Cooling
12-01-2010, 22:04
Böyle yorumkları anlamlı bir sayfa açtığınız için öncelikle tebrik ederi. Bu forumu uzun zamandır takip ediyorum ancak forumda ilk mesajım sizin sayfanazı olsun istedim. Yorumlarınız değerli, kimseyi yönlendirme düşünceniz yok, bu çok güzel. Ben böyle forumlardan sadece fikir edinirim, fikir edinmeme çok yardımıc oluyorsunuz, teşekkürler. Saygılarımla..

champ
13-01-2010, 01:09
sayın ;champ alka nın defter degeri ve su anki fiyatına oranı hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim ; tesekkurler ,,,

Merhabalar. 9 ayliklara gore 1.87 civarlarinda gorunuyor. 1 bucuk ay oncesine kadar %25-30 iskontolu iken o farki kapatmis gibi gorunuyor..

champ
13-01-2010, 01:24
slm ben siteye yeni geldim sizden desanın yorumunu istesem yorumlarmısınız kolay gelsin

Konu basligina uygun olacak sekilde PD/DD orani ile baslarsak sirketin defter degerine gore iskontolu islem gordugunu, defter degerine ulasmak icin kapanis degerine gore %42 civarinda prim yapmasi gerektigini soyleyebiliriz.

ANCAK, sirketin 2009 9 aylikta bir onceki yila gore zararini on katina cikardigini goruyoruz. Bu zarar odenmis sermayenin de %10'una tekabul ediyor yaklasik olarak. Bu basliktaki temel mantigimiz hem defter degerine gore ucuz kalmis hem de mali acidan gorunumu iyilesmekte olan sirketleri yakalamakti. DESA 9 ayliklara gore bu temel mantigimiza uymuyor ama bu sadece bir gosterge. Hisse senedinin bugunku fiyatina temel teskil eden sey gelecekte elde edecegi karlardir. 9 ayliklari fikir vermesi icin basit bir gosterge olarak kullaniyoruz burada.

Teknik ne diyor derseniz bana gore uzun vadede dusus trendi devam ediyor. Bu trendi kirabilmek icin su an kritik seviyelerde, kanal direncine dayanmis durumda.

Sirket ile ilgili son haberler Samsonite'in hisselerinin satin alinmasi ile ilgili. Samsonite iyi bir marka, uzun vadede faydali olur alinirsa ama kisa vadede ne kadar nakit cikisi gerektirecegi de onemli.

Son haber soyle KAP'tan gordugum kadariyla:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
14.12.2009 tarihinde saat 13.16'da Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayınlanan bildirimimizde yapılan Özel Durum Açıklamasının son paragrafı sehven yer almamıştır .Yapılan Özel Durum Açıklamasının tam metni aşağıdadır.

Yazılı basında yer alanın aksine, Desa tarafından Samsonite Türkiye' nin tüm hisselerini satın almak için prensipte anlaşmaya varılmamış olup, yazılı basında bu yönde yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Taraflar arasındaki Samsonite Seyahat Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş. 'ndeki Samsonite Europe N.V.' ye ait hisselerin bir kısmının veya tamamının, belirli koşulların gerçekleşmesi halinde şirketimiz tarafından satın alınmasına dair olasılıkların araştırılması ve bu hususlarla ilgili olarak başlatılan ön görüşmeler devam etmektedir. Bu konuda şirketimiz tarafından 02.11.2009 tarihinde yapılan Özel Durum Açıklaması ile yapılan bildirimde herhangi bir değişiklik bulunmamaktadır.

Bu konuda kamuya açıklama yapmayı gerektirecek herhangi bir gelişme olduğunda şirketimiz tarafından derhal açıklama yapılacaktır.

Artik bu bilgileri ne yonde yorumlarsiniz, size kalmis..

champ
13-01-2010, 01:39
sayın champ abi etyat nasıl sence defter değeri kaç acaba

Birim pay degeri 1.07. Fiyat 0.93. Cok da iskontolu degil. Cilgin hareketler yapabilen bir hissedir. Fiyat 2.14 oluncaya kadar (su anki birim pay degerinin iki kati) aciklama bile yapmadan da yukseltebilirler ama birim pay degerine gore cok daha ucuz yatirim ortakliklari varken normal kosullarda onlari tercih etmek lazim.

Soyle bir ornek vereyim: Size simdi bir teklif sunsam, desem ki tamamen hilesiz bir para ile yazi tura oynayacagiz. Yazi gelirse 10 bin dolar siz bana vereceksiniz, tura gelirse 20 bin dolar ben size verecegim. Bu oyunu sadece bir defa oynayacagiz desem, muhtemelen oynamazdiniz benimle. Cunku telafisi yok ve 10 bin dolar kaybedebiirsiniz. Riski cok seven birisiyseniz oynayabilirsiniz de cunku bu oyunun beklenen getirisi pozitif aslinda. Ama 100 bin dolar paraniz olsa ve ben size bu oyunu istediginiz kadar oynayabiliriz, her defasinda kosullar ayni olacak desem, bu defa oynardiniz cunku yazi ve turanin gelme sanslari esit ve diyelim 100 defa oynadiginizda 50 yazi, 50 tura gelse 500 bin dolar kazanacaksiniz.

Burada anlatmak istedigim su. Ortalamada size para kazandiracak olan yatirim stratejisi ucuz kalmis yatirim ortakliklarina yatirim yapmaktir. Ha siz gidip ETYAT'i alabilirsiniz bu fiyattan ve belki %100 prim yapar, belki de digerleri yukselirken siz arkalarindan bakakalirsiniz.

Orta uzun vadede para kazanmak istiyorsaniz ev alir gibi, araba alir gibi yatirim yapmaniz lazim...

Tabi bana sunu sorabilirsiniz, "Sayin champ abi, borsa sence hilesiz bir para mi?" :) O ayri konu...

EURO/USD
13-01-2010, 01:45
üstad bu hafta için emkele ne dersin ? :)

champ
13-01-2010, 01:54
Sayın champ,üstad,

saygılarımla

Merhabalar,

Detaylari bilmiyordum. Kisaca bir goz attim simdi, yanlisim varsa duzeltirsiniz. Bu spin off meselesi ilk bakista muhasebesel bir islem gibi gorunse de sonucta Aksigorta hissedarlari Akbank gibi bir nakit ineginin her yil dagitti karlardan mahrum kalacaklar. Tabi ayni zamanda Sahol hisseleri olacak anladigim kadariyla ama bu da Akbank karlarinin sulandirilmis hali olacaktir. Aksigorta icin uzun vadede pek olumlu goremedim sonucta bu islemi...

champ
13-01-2010, 01:56
Sn. champ TEKTU hakkında yorumlarınızı paylaşır mısınız?

Teşekkürler

Tektu ziyaretci defterimdeki ilk 11 listemde iki gundur yer aliyor. Hizlanmaya hazir gibi gorunuyor. Tamamen teknik ve seans izlenimi.. Diger analizleri karistirmiyorum.

champ
13-01-2010, 01:58

Ustad, ozsermayesi odenmis sermayesinin %5-10'una dusmus. Sakat bir sirket. Pek ilgimi cekmiyor, varsin uzaya gitsin :)

istanbul
13-01-2010, 02:05
selamlar..bir süredir uçak hissesinin hareketli olduğunu bilirsiniz..bugünde hareketi devam etti..her ne kadar takaslar aldatıcı olsada iş yatırımın hatırı sayılır alımları vardı bugün..kasasında nakitinin dolu olduğu ve yeni yatırımlar aradığı yazılıp çizildi..belki bununla ilgili bir gelişme de harekete yön verebilir tabi..her ne olursa olsun,uçak hissesinin sizin pencerenizden görüntüsü nedir..selamlar..kolaylıklar..

champ
13-01-2010, 02:10
selamlar..bir süredir uçak hissesinin hareketli olduğunu bilirsiniz..bugünde hareketi devam etti..her ne kadar takaslar aldatıcı olsada iş yatırımın hatırı sayılır alımları vardı bugün..kasasında nakitinin dolu olduğu ve yeni yatırımlar aradığı yazılıp çizildi..belki bununla ilgili bir gelişme de harekete yön verebilir tabi..her ne olursa olsun,uçak hissesinin sizin pencerenizden görüntüsü nedir..selamlar..kolaylıklar..

Dikkat cektiginiz icin tesekkur ederim oncelikle. Goruyorum ki Mart 2006'da yaptigi zirveden beri devam eden dusus kanalindan cikmis bugun itibariyle. Yarin falan sert bir hareketle 4 yillik kanalina geri donmezse 3.40 seviyelerine kadar sert bir yukselis izleyebiliriz. Bu teknik gorunumun arkasinda bir de yeni bir is ile ilgili guzel bir haber gizli ise tadindan yenmez. Tekrar tesekkurler.

istanbul
13-01-2010, 02:14
Dikkat cektiginiz icin tesekkur ederim oncelikle. Goruyorum ki Mart 2006'da yaptigi zirveden beri devam eden dusus kanalindan cikmis bugun itibariyle. Yarin falan sert bir hareketle 4 yillik kanalina geri donmezse 3.40 seviyelerine kadar sert bir yukselis izleyebiliriz. Bu teknik gorunumun arkasinda bir de yeni bir is ile ilgili guzel bir haber gizli ise tadindan yenmez. Tekrar tesekkurler.

asıl ben teşekkür ederim..hızlı bir biçimde cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için..bugünkü kapanışı 1.97 ve bahsettiğiniz 3.40 seviyeleri..izlemek lazım..

champ
13-01-2010, 02:14
Ben kaciyorum bugunluk. Hisse.net'li, bol kazancli gunler..

Mudanyali
13-01-2010, 15:02
Hocam bursa çimento yorumu alabilirmiyiz

adorable
13-01-2010, 15:16
akalt hakkında görüşlerini paylaşırmısın üstat müsait olduğunda

champ
13-01-2010, 17:50
Herkese merhabalar,

Aslinda bu baslik amacindan uzaklasti gibi gorunuyor. Hisselerle ilgili bireysel cevaplar vermem cok uygun gorunmuyor, yaniltici olmak istemem. Daha saglikli analizler icin daha uzun zaman gerekiyor ki o da bende yok.

Basligi amacina uygun olarak guncelleyecegim ama onun disinda bu baslik icin bu son gonderim..

Bol kazanclar dilerim..

Recidivist
13-01-2010, 17:57
SAyın champ listenizdeki Eczacıbaşı Yatırım tam anlamıyla istenen harekete bir türlü başlayamadı. Şuan tarihi zirvesinin üstünde ve 5.40 yalandan direnç yapılmış durumda. Bu kağıtla ilgili 6 ay öngörünüz ne yöndedir?

adorable
13-01-2010, 17:59
Champ hoşgeldin yanlışım olduysa affola değerli paylaşımların için teşekkurler

EURO/USD
13-01-2010, 18:01

Ustad, ozsermayesi odenmis sermayesinin %5-10'una dusmus. Sakat bir sirket. Pek ilgimi cekmiyor, varsin uzaya gitsin :)

dün dikkat çekmiştim...

enerji anlaşlaması tamamlandı... özsermayeyemi bakar bunlar üstad... ;)

neyse... ben aldım bugün alacağımı... dediğin gibi isterse uzaya gitsin :)

saygılar sevgiler...

kaunnas
13-01-2010, 23:39
champ abi teşekkür ederim

gmeral
18-01-2010, 16:45
hocam yeni bi listeniz var mı? Listedeki kagıtlar guzel prim yaptı isteyen istedigini seçer. Yeni listelerinizi bekliyoruz.

champ
18-01-2010, 16:49
hocam yeni bi listeniz var mı? Listedeki kagıtlar guzel prim yaptı isteyen istedigini seçer. Yeni listelerinizi bekliyoruz.

Yaklasik bir haftadir gunluk listelerimi ziyaretci defterime yaziyorum. Dilerseniz oradan takip edebilirsiniz...

BASKETBOL
18-01-2010, 17:26
üstad mndrs hakındaki yorumlarınızı alabilirmiyim göstergeler al damı sat tamı bide şahsi grş ögrenebilirmiyim ayrıca ziyaretçi defterine nasıl girecegim

champ
18-01-2010, 17:41
Ustteki yazida champ yazisinin uzerine tiklarsaniz bir kutucuk acilacak. Oradan profilini gor kismi ile sayfama ulasabilirsiniz..

champ
27-01-2010, 01:28
Bazi israrli takipcilerim icin ziyaret defterimde bir degisiklige gittim.

Bu basligi da hafta sonu guncelleyecegim...

Jacob
27-01-2010, 08:36
Bazi israrli takipcilerim icin ziyaret defterimde bir degisiklige gittim.

Bu basligi da hafta sonu guncelleyecegim...

Israrla bekliyoruz hocam..

conan18
27-01-2010, 10:09
Hocam bekliyoruz tşk

trbartin
29-01-2010, 21:38
Üstad,
Öncelikle çalışmalarınızdan ve yaptığınız bilgilendirmelerden dolayı teşekkür ederim. Listenizi ilk yayınladığınız günlerde 057 den MNDRS almış ve 072 gördügü anda beklemiş ancak devamı olmayınca 068 satış yapmıştım. ADANAC ise 053 bu hafta aldım. Sizce önümüzdeki bilançolarıda düşünürsek aynı günlerde benzer hareket yapan kağıtlardan hangisini önersiniz.

champ
29-01-2010, 22:45
Herkese merhabalar,

Ocak ayinin son islem gununu geride biraktik. Bu konu basligini Aralik ayinin son islem gununu geride biraktigimizda acmistim. 30 kagittan olusan bir liste yayinlamistim. Bu liste defter degerine ulasmasi icin en az yuzde 50 prim yapmasi gereken 30 hisseden olusuyordu ve defter degerlerine ulasmalari icin yuzde kac prim yapmalari gerektigini yanlarinda belirtmistim. Listenin tepesinde %194 prim potansiyeli ile BRMEN bulunuyordu. Digerleri de soyledigim gibi %50 ve uzeri potansiyele sahip kagitlardi. Bilmeyenler icin defter degeri demek basit anlamda elinizdeki hissenin kagit ustundeki karsiligiydi. Hisselerin bir de borsada islem gordugu fiyatlari var ki buna da bir hissenin piyasa degeri diyoruz. Piyasa degeri defter degerinden farkli olur genellikle cunku hisseleri degerlerken aslinda yapilmasi gereken hesap o hissenin bu tarihten sonsuza kadar dagitacagi temettulerin yani kar paylarinin bugune indirgenmesi ile hesaplanir. Ancak bu hesap cok sayida belirsizlik icermektedir cunku hisselerin gelecekte ne kadar temettu dagitacagini tam olarak bilemeyecegimiz gibi, bu karlari bugunku degerleri ile hesaplamamiz icin kullandigimiz faiz ya da indirgeme oranlari da degiskenlik gosterir. IMKB'de ya da herhangi borsada isler tam olarak boyle yurumez tabi ki cunku baska faktorler var. Hisseleri toplamaya calismak, manipulasyon. spekulasyon, farkli beklentiler' likidite ihtiyaci, bilgi farkliliklari, gelen haberlerin gelecek beklentilerini surekli etkilemesi sonucu hisse fiyatlari da dalgalanir. Ancak bana sorarsaniz hissenin temeliyle ilgili bir sorun yoksa, defter degerinin cok altinda islem gormesi icin bir gerekce de yoktur. Pek cogunun defter degeri varliklarinin bugunku degerini yansitmiyor cunku. Dolayisiyla borsanin yukari yonlu ya da en azindan yatay oldugu donemlerde defter degerine gore cok ucuz kalmis ama temeli saglam hisselere yatirim yaparak endeksin uzerinde getiri elde edebilecegimizi dusunerek bu listeyi yayinlamistim. Hatta bu 30 kagidi isteyenler icin biraz daha filtreleyip 4 kagida da indirmistim: EGSER, ECZYT, MNDRS, AKGRT. Bunu neye gore yapmistim? Bu hisseler 9 aylik bilancolara gore bir onceki yilin ayni doneminde zarardayken bu sene onemli karlar elde etmis ya da karini katlamis hisselerdi. Bu kadar ucuz olmalari icin pek de bahaneleri olmayan hisselerdi.

Peki bu 1 ayda IMKB 100 endeksi nasil bir getiri sagladi? Aralik Ayini 52825 puandan kapatan endeks, bu ay maksimum 55911 gorup Ocak ayini 54650 puandan kapatti. Yani maksimum %5.8 prim yapip bu ayi %3.5 primle kapatti. Peki bu donemde bizim listemizdeki 30 kagit Aralik sonuna gore Ocak ayi icinde maksimum %kac prim yapti?? Buyrun size liste:

SASA %57.6
AKGRT %56.7
EGSER %48
BRMEN %42.9
GOLDS %36.4
KRSTL %34.4
DMSAS %28.7
ALCAR %28.4
TEKFK %28.4
IHLAS %27.5
GLYHO %27.4
GOODY %26.5
MNDRS %24.1
ECZYT %24
BSOKE%23.6
ATEKS %21.4
KCHOL %21
SKTAS %19
DESA %18.9
USAK %18.3
SARKY %17.6
PARSN %14.6
CEMTS %14.1
SAHOL %13.9
KORDS %13.6
GENTS %12.1
AKALT %8
SISE %6.4
GSDHO %6.3
AKSA %5.4

Peki ozellikle dikkat cekiyorum dedigim 4 hisse ne yapmis: AKGRT %56.7, EGSER %48, ECZYT %24, MNDRS %24.1.

Tekrar edeyim bunlar ay sonu kapanis primleri degil. Bu ay icinde Aralik sonu kapanislarina gore yaptiklari maksimum primler.

Bu bir saka degil. Yukaridaki primlerin hepsi gercek. Gerci kendi ziyaretci defterimde cok daha fazla prim yapan hisseler yazdim ama bu liste on numara olmus.

Artik biraz puan verip terfi ettirmezseniz ayip olacak sevgili hisse.net :)

Subat ayi icin analizimle burada olacagim.

Sizin icin cok calisan

Champ :)

Saygilar

dilberhala
29-01-2010, 22:54
Hocam YKRYO HAKKINDA GÖRÜŞÜNÜZÜ ALSAM EPEYDİR TUTUYORUM AMA İSTEDİĞİMİ ALAMADIM KARI İYİ GELECEK DENİYOR NE DERSİNİZ DEFTER DEĞERİNİN DE ALTINDA SAYGILARIMLA

champ
29-01-2010, 23:00
Bireysel hisse sorulari ile onemli yazilarin geride kalmasina neden olmazsaniz sevinirim. Basligin amaci bireysel hisseler ile ilgili sorulari yanitlamak degil takdir edersiniz ki. Bu genel bir uyaridir, kimse kisisel olarak ustune alinmasin lutfen..

champ
29-01-2010, 23:01
Yaziyi tekrar sona alalim..

Herkese merhabalar,

Ocak ayinin son islem gununu geride biraktik. Bu konu basligini Aralik ayinin son islem gununu geride biraktigimizda acmistim. 30 kagittan olusan bir liste yayinlamistim. Bu liste defter degerine ulasmasi icin en az yuzde 50 prim yapmasi gereken 30 hisseden olusuyordu ve defter degerlerine ulasmalari icin yuzde kac prim yapmalari gerektigini yanlarinda belirtmistim. Listenin tepesinde %194 prim potansiyeli ile BRMEN bulunuyordu. Digerleri de soyledigim gibi %50 ve uzeri potansiyele sahip kagitlardi. Bilmeyenler icin defter degeri demek basit anlamda elinizdeki hissenin kagit ustundeki karsiligiydi. Hisselerin bir de borsada islem gordugu fiyatlari var ki buna da bir hissenin piyasa degeri diyoruz. Piyasa degeri defter degerinden farkli olur genellikle cunku hisseleri degerlerken aslinda yapilmasi gereken hesap o hissenin bu tarihten sonsuza kadar dagitacagi temettulerin yani kar paylarinin bugune indirgenmesi ile hesaplanir. Ancak bu hesap cok sayida belirsizlik icermektedir cunku hisselerin gelecekte ne kadar temettu dagitacagini tam olarak bilemeyecegimiz gibi, bu karlari bugunku degerleri ile hesaplamamiz icin kullandigimiz faiz ya da indirgeme oranlari da degiskenlik gosterir. IMKB'de ya da herhangi borsada isler tam olarak boyle yurumez tabi ki cunku baska faktorler var. Hisseleri toplamaya calismak, manipulasyon. spekulasyon, farkli beklentiler' likidite ihtiyaci, bilgi farkliliklari, gelen haberlerin gelecek beklentilerini surekli etkilemesi sonucu hisse fiyatlari da dalgalanir. Ancak bana sorarsaniz hissenin temeliyle ilgili bir sorun yoksa, defter degerinin cok altinda islem gormesi icin bir gerekce de yoktur. Pek cogunun defter degeri varliklarinin bugunku degerini yansitmiyor cunku. Dolayisiyla borsanin yukari yonlu ya da en azindan yatay oldugu donemlerde defter degerine gore cok ucuz kalmis ama temeli saglam hisselere yatirim yaparak endeksin uzerinde getiri elde edebilecegimizi dusunerek bu listeyi yayinlamistim. Hatta bu 30 kagidi isteyenler icin biraz daha filtreleyip 4 kagida da indirmistim: EGSER, ECZYT, MNDRS, AKGRT. Bunu neye gore yapmistim? Bu hisseler 9 aylik bilancolara gore bir onceki yilin ayni doneminde zarardayken bu sene onemli karlar elde etmis ya da karini katlamis hisselerdi. Bu kadar ucuz olmalari icin pek de bahaneleri olmayan hisselerdi.

Peki bu 1 ayda IMKB 100 endeksi nasil bir getiri sagladi? Aralik Ayini 52825 puandan kapatan endeks, bu ay maksimum 55911 gorup Ocak ayini 54650 puandan kapatti. Yani maksimum %5.8 prim yapip bu ayi %3.5 primle kapatti. Peki bu donemde bizim listemizdeki 30 kagit Aralik sonuna gore Ocak ayi icinde maksimum %kac prim yapti?? Buyrun size liste:

SASA %57.6
AKGRT %56.7
EGSER %48
BRMEN %42.9
GOLDS %36.4
KRSTL %34.4
DMSAS %28.7
ALCAR %28.4
TEKFK %28.4
IHLAS %27.5
GLYHO %27.4
GOODY %26.5
MNDRS %24.1
ECZYT %24
BSOKE%23.6
ATEKS %21.4
KCHOL %21
SKTAS %19
DESA %18.9
USAK %18.3
SARKY %17.6
PARSN %14.6
CEMTS %14.1
SAHOL %13.9
KORDS %13.6
GENTS %12.1
AKALT %8
SISE %6.4
GSDHO %6.3
AKSA %5.4

Peki ozellikle dikkat cekiyorum dedigim 4 hisse ne yapmis: AKGRT %56.7, EGSER %48, ECZYT %24, MNDRS %24.1.

Tekrar edeyim bunlar ay sonu kapanis primleri degil. Bu ay icinde Aralik sonu kapanislarina gore yaptiklari maksimum primler.

Bu bir saka degil. Yukaridaki primlerin hepsi gercek. Gerci kendi ziyaretci defterimde cok daha fazla prim yapan hisseler yazdim ama bu liste on numara olmus.

Sizin icin cok calisan

Saygilar

dilberhala
29-01-2010, 23:04
Hocam maşallahınız var gerçekten taktir etmemek elde değil sanırım uyarınız banaydı değerlendirme alamayacağız sanırım canınız sağolsun teşekkürler

HaYaBuSa
29-01-2010, 23:10
emeğine sağlık.glyho aralık sonu ocak sonu arası pirim yüzdesi.%11 civarı çıkıyor.kasım baz alındığında eksi çıkıyor.henüz pirim yaptığını sanmıyorum.

champ
29-01-2010, 23:17
emeğine sağlık.glyho aralık sonu ocak sonu arası pirim yüzdesi.%11 civarı çıkıyor.kasım baz alındığında eksi çıkıyor.henüz pirim yaptığını sanmıyorum.

Her listeden sonra sizinle benzer bir yazismamiz oluyor nedense :)

Aslinda buna engel olmak icin yaziyi koyu, alti cizili ve normalden uc kat buyuk font ile yazdim ama malesef :)

Bu primler Ocak sonunda Aralik sonuna gore yapilan primler degil. Ocak ayi icinde Aralik sonuna gore yaptiklari maksimum primler. Sadece ay sonlarina gore primleri yazarsam ornegin ay icinde %500 prim yapip sonra eski yerine geri donmus bir kagit sanki hic yukselmemis gibi yaninda %0 yazmasi gerekir. Tabi ki herkesin zirveden satmasini bekliyorum demek de degil bu. Sadece ne kadarlik bir firsat sundugunu gosteriyor ay icinde. Artik yatirimcilar olarak ne kadarindan faydalanabildiysek. Baska sorunuz varsa ozelden sorarsaniz sevinirim.

HaYaBuSa
29-01-2010, 23:21
anladım hocam.bende diyorum aralık ayı ila ocak sonu arasında gly hissesinde olan birisi olarak bu yüzde 27 lik karı yapmışımda haberimmi olmamış diye düşündüm .demekki biz işde iken 92 ye değip aşşağıya saldığı zamanıda hesaba katmışsınız.tekrar emeğine sağlık.

champ
29-01-2010, 23:23
Sayfa degisti, yaziyi buraya alalim. Bireysel sorularinizi ozelden yazarsaniz memnun olurum. Vaktim olursa cevaplarim..

Herkese merhabalar,

SASA %57.6
AKGRT %56.7
EGSER %48
BRMEN %42.9
GOLDS %36.4
KRSTL %34.4
DMSAS %28.7
ALCAR %28.4
TEKFK %28.4
IHLAS %27.5
GLYHO %27.4
GOODY %26.5
MNDRS %24.1
ECZYT %24
BSOKE%23.6
ATEKS %21.4
KCHOL %21
SKTAS %19
DESA %18.9
USAK %18.3
SARKY %17.6
PARSN %14.6
CEMTS %14.1
SAHOL %13.9
KORDS %13.6
GENTS %12.1
AKALT %8
SISE %6.4
GSDHO %6.3
AKSA %5.4

Sizin icin cok calisan

Saygilar

işçi74
29-01-2010, 23:30
Yaziyi tekrar sona alalim..

hocam paylaşmak adına yapılan çalışmanız için harcadıgınız emeginize teşkkür ederim.

şubat listesini ne zaman yayınlarsınız?

çalışmalarınızda başarılar dilerim.

champ
29-01-2010, 23:51
Yeni sistem: Puan vermeyene cevap da yok :)

işçi74
30-01-2010, 00:02
Yeni sistem: Puan vermeyene cevap da yok :)

nedenini bilmiyorum demin verecektim ama oy kullanamıyorum acaba bişimi atlıyoz anlamadım.
yukarıda konuya not ver diye vermiyo?

HaYaBuSa
30-01-2010, 00:28
nedenini bilmiyorum demin verecektim ama oy kullanamıyorum acaba bişimi atlıyoz anlamadım.
yukarıda konuya not ver diye vermiyo?

http://www.hisse.net/forum/reputation.php?do=addreputation&p=3982238 buna tıkla çıkan kutuya sağol yaz tamam de . yani kullanıcı altında yıldıza tıklayarak rep vereceksin.

freestyler7
30-01-2010, 01:09
Hayırlı geceler iyi bir topik olmuş.Orta ve uzun vade için gerçekten iyi kazandırabilir.
ALTINyıldız hakkında düşünceniz nedir?

champ
30-01-2010, 01:27
Herkese merhabalar,

SASA %57.6
AKGRT %56.7
EGSER %48
BRMEN %42.9
GOLDS %36.4
KRSTL %34.4
DMSAS %28.7
ALCAR %28.4
TEKFK %28.4
IHLAS %27.5
GLYHO %27.4
GOODY %26.5
MNDRS %24.1
ECZYT %24
BSOKE%23.6
ATEKS %21.4
KCHOL %21
SKTAS %19
DESA %18.9
USAK %18.3
SARKY %17.6
PARSN %14.6
CEMTS %14.1
SAHOL %13.9
KORDS %13.6
GENTS %12.1
AKALT %8
SISE %6.4
GSDHO %6.3
AKSA %5.4

Sizin icin cok calisan

Saygilar

Gelelim yeni listemize...

Asagidaki liste defter degerine ulasmalari icin bu hisselerin % kac prim yapmalari gerektigini gosteriyor. Hicbirisi bu seviyeye ulasmak zorunda degil, hatta dusebilirler de ama bir onceki listenin performansini yukarida goruyorsunuz. Bu defa %40 ve daha fazla potansiyel tasiyanlari veriyorum. Buyrunuz:

GSDHO %163
BRMEN %144
GLYHO %122
IHLAS %113
PARSN %104
USAK %100
ECZYT %92
SKTAS %89
TEKFK %85
MNDRS %82
GOLDS%75
AKALT %72
GEDIZ %72
SISE %72
DOHOL %64
AKSA %61
BSOKE %61
DMSAS %61
FVORI %59
NUGYO %59
GOODY %56
KORDS %56
CEMTS %52
DGGYO %52
PEGYO %52
SAHOL %52
AGYO %47
KCHOL %47
YATAS %43
ALCAR %41
DESA %41
GENTS %41
SODA %41
YAZIC %41

Listeye dikkatli bakarsaniz NUGYO, DGGYO, PEGYO ve AGYO olmak uzere dort tane GYO oldugunu goreceksiniz. Aslinda bu cok da anormal bir durum degil bence cunku gelistirmekte olduklari projelerdeki riskler fiyatlara yansiyor diye dusunuyorum. Yani bu sektorel ve normal bir durum olabilir. Ancak gayrimenkul piyasasina iliskin beklentiler iyilesmeye baslarsa toplu hareket ile PD/DD oranlari 1'in uzerine de cikabilir.

Listedeki bir diger dikat cekici nokta ise holdingler. Listede GSDHO, GLYHO, IHLAS, DOHOL, SAHOL, KCHOL VE YAZIC'dan olusan 7 tane HOLDING oldugunu goruyoruz. Yani bu da normal bir durum olabilir. Prim yapmalari endekse bagli buyuk olcude. Ancak yine de GSDHO ve GLYHO'nun cok ucuz oldugunun altini cizmek lazim her ne kadar GLYHO cok cok cok sevimsiz bir tahta olsa da. Holdinglerde bir dikkat ceken hisse de YAZIC. %1100 bedelsiz potansiyeli var. Bu fiyatlarda durmayacaktir orta uzun vadede.

Bir de zarar aciklayan sirketler var. BRMEN, PARSN, GEDIZ, FVORI, DESA, SKTAS, GOODY gibi. Bunlarin icinden BRMEN'in zararini onemli olcude azalttigini goruyoruz. Arsa satisi falan derken, yola devam diyebilir. GEDIZ'de de bir operasyon hazirligi var gibi. Tahta sahipli. SKTAS ise hakkinda hep olumlu seyler duydugum, beklentileri olan bir sirket. GOODY da %2000 bedelsiz potansiyeline sahip, altini cizeyim.

Bana gore bu kadar ucuz olmasinin anlami olmayan sirketler (ustte degindiklerim disinda): USAK, ECZYT, MNDRS, GOLDS, AKALT, SISE, AKSA, BSOKE, DMSAS, KORDS, CEMTS, YATAS, ALCAR, GENTS ve SODA.

Ozellikle favorim diyebileceklerim ise:

ECZYT: Karini 20 katina cikarmis..
BSOKE: Cimento sektorundeki PD/DD oranlarina gore tek kelimeyle sudan ucuz.
MNDRS: Zarardan onemli bir kara gecmis.
GOLDS: Yukari trend basladi gibi gorunuyor.
YATAS: Zarardan kara gecmis.
AKALT: Karini onemli olcude artirmis..
AKSA: Karini onemli olcude artirmis..
ALCAR: %2000'e yakin bedelsiz potansiyeli var.
GENTS: Karini onemli olcude artirmis..

Karlarini artiranlari ozellikle belirtmemin nedeni bu kriz ortaminda bu basariyi gostermis olmalari. Ancak bu sirketlerden herhangi birisinin karinin artmasinin ozel bir nedeni var ise ve gecici ise, bilginizi paylasiniz.

Yatirim ortakliklari ile ilgili hafta sonu ayri bir calisma yayinlayacagim...

Lutfen bireysel hisse sorulari sormayin. Bu basligin amacinin ne oldugu basliktan anlasiliyor sanirim.
Sol alt kosedeki yildiza tiklayarak dusuncelerinizi iletebilirsiniz :)

Bol kazanclar

Champ :wink:

gülmeli
30-01-2010, 02:04
Sayın champ, önceki listenizde var olan bazı senetler, defter değerine henüz gelmedikleri ve hala ucuz oldukları halde yeni listenizde yer almamış. Bu beklentinin bittiği anlamına mı gelir? Beklemekte bir sakınca var mı? Teşekkür eder,çalışmalarınızda başarılar dilerim.Her zaman bizimle olun.

champ
30-01-2010, 03:04
Sayın champ, önceki listenizde var olan bazı senetler, defter değerine henüz gelmedikleri ve hala ucuz oldukları halde yeni listenizde yer almamış. Bu beklentinin bittiği anlamına mı gelir? Beklemekte bir sakınca var mı? Teşekkür eder,çalışmalarınızda başarılar dilerim.Her zaman bizimle olun.

Sorunuzun uzerinde biraz dusunurseniz nedenini bulacaksaniz :)

Demek ki Ocak ayinda prim yapmislar ve artik defter degerlerine ulasmak icin %40'dan az potansiyelleri var...

Be beklentinin bittigi ya da yukselmeyecekleri anlamina gelmiyor...

ROOKY
30-01-2010, 04:48
iyi akşamlar champ hocam,kafamı duvarlara vuruyorum neden sizin güzel yazılarınızı daha önceden görememe şerefine nail olamadığım için :( gerçekten hareketleri ezberlemişsiniz ve yılların tecrübesine sahipsiniz...

tayf10
30-01-2010, 07:51
iyi akşamlar champ hocam,kafamı duvarlara vuruyorum neden sizin güzel yazılarınızı daha önceden görememe şerefine nail olamadığım için :( gerçekten hareketleri ezberlemişsiniz ve yılların tecrübesine sahipsiniz...

arkadaşın görüşlerine aynen katılıyorum forumdaki yerinizi geç keşfeden birisi olarak bundan sonra bende sayfanızın takipcisiyim,tespitlerinizle takipde olduğum birkaç senedin uyuşması bile beni mutlu etti:halayci: güzel çalışmalarınızın devamını dilerim elinize emeklerinize sağlık yeni liste için.....

tayf10
30-01-2010, 08:07

Bol kazanclar

yatırım ortaklıkları çalışmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz,saygılar iyi haftasonları...

mesutciloglu
30-01-2010, 08:11
selamlar sayin champ, yukaridaki yazinizda glyho cok sevimsiz ibaresi gecmis...bu konuyu biraz acarmisiniz?

ARGOS
30-01-2010, 08:27
Hisse senedi seçiminde sadece defter değeri yetmez.
Net karlılık ve temettü verimi...
Ve daha başka faktörler de önemli.

Aşağıda ts.'nin 1.5 yıllık grafiği ortada.
Karar grafiğe bakanın değil...okuyanın...

[ımg][ımg]http://img341.imageshack.us/img341/9953/trabzonsporson500gnlk.png[/ımg] (http://img341.imageshack.us/i/trabzonsporson500gnlk.png/)[/ımg]

DANACI
30-01-2010, 10:56
Süper olmuş emeginize saglık

tomcraft
30-01-2010, 12:19
champ üstad çok iyi bir inceleme.Değerli zamanınızı ayırdığınız için minnettarım..

COCOR
30-01-2010, 14:38
Sayın champ!
ECZYT için karını 20 katına çıkarmış ve defter değerine ulaşması için %92 artması gerekiyor demişsin... Bu % 92 içinde 20 kat kar var değilmi?

champ
30-01-2010, 15:08
Hisse senedi seçiminde sadece defter değeri yetmez.
Net karlılık ve temettü verimi...
Ve daha başka faktörler de önemli.

Aşağıda ts.'nin 1.5 yıllık grafiği ortada.
Karar grafiğe bakanın değil...okuyanın...

[ımg][ımg]http://img341.imageshack.us/img341/9953/trabzonsporson500gnlk.png[/ımg] (http://img341.imageshack.us/i/trabzonsporson500gnlk.png/)[/ımg]

Yazimi okumadiniz sanirim. Uzun uzun anlattim zaten bunu.

champ
30-01-2010, 15:13
selamlar sayin champ, yukaridaki yazinizda glyho cok sevimsiz ibaresi gecmis...bu konuyu biraz acarmisiniz?

Merhaba,

2008 yilinda bu kagit 1.80 liradan 0.20 liraya, yani dokuzda birine inerek orada aylarca kaldi ve kucuk yatirimcinin elindeki mali sakiz parasina toplayabilmek icin patron satis haberleri de dahil olmak uzere her turlu oyun oynandi. Boyle bir hisse senedine sevimsiz az bile kaliyor aslinda. Kumar..

champ
30-01-2010, 15:19
Yazilar geride kaliyor surekli bireysel sorular nedeniyle. Buraya aktariyorum.

Herkese merhabalar,

SASA %57.6
AKGRT %56.7
EGSER %48
BRMEN %42.9
GOLDS %36.4
KRSTL %34.4
DMSAS %28.7
ALCAR %28.4
TEKFK %28.4
IHLAS %27.5
GLYHO %27.4
GOODY %26.5
MNDRS %24.1
ECZYT %24
BSOKE%23.6
ATEKS %21.4
KCHOL %21
SKTAS %19
DESA %18.9
USAK %18.3
SARKY %17.6
PARSN %14.6
CEMTS %14.1
SAHOL %13.9
KORDS %13.6
GENTS %12.1
AKALT %8
SISE %6.4
GSDHO %6.3
AKSA %5.4

Sizin icin cok calisan

Saygilar

Asagidaki liste defter degerine ulasmalari icin bu hisselerin % kac prim yapmalari gerektigini gosteriyor. Hicbirisi bu seviyeye ulasmak zorunda degil, hatta dusebilirler de ama bir onceki listenin performansini yukarida goruyorsunuz. Bu defa %40 ve daha fazla potansiyel tasiyanlari veriyorum. Buyrunuz:

GSDHO %163
BRMEN %144
GLYHO %122
IHLAS %113
PARSN %104
USAK %100
ECZYT %92
SKTAS %89
TEKFK %85
MNDRS %82
GOLDS%75
AKALT %72
GEDIZ %72
SISE %72
DOHOL %64
AKSA %61
BSOKE %61
DMSAS %61
FVORI %59
NUGYO %59
GOODY %56
KORDS %56
CEMTS %52
DGGYO %52
PEGYO %52
SAHOL %52
AGYO %47
KCHOL %47
YATAS %43
ALCAR %41
DESA %41
GENTS %41
SODA %41
YAZIC %41

Listeye dikkatli bakarsaniz NUGYO, DGGYO, PEGYO ve AGYO olmak uzere dort tane GYO oldugunu goreceksiniz. Aslinda bu cok da anormal bir durum degil bence cunku gelistirmekte olduklari projelerdeki riskler fiyatlara yansiyor diye dusunuyorum. Yani bu sektorel ve normal bir durum olabilir. Ancak gayrimenkul piyasasina iliskin beklentiler iyilesmeye baslarsa toplu hareket ile PD/DD oranlari 1'in uzerine de cikabilir.

Listedeki bir diger dikat cekici nokta ise holdingler. Listede GSDHO, GLYHO, IHLAS, DOHOL, SAHOL, KCHOL VE YAZIC'dan olusan 7 tane HOLDING oldugunu goruyoruz. Yani bu da normal bir durum olabilir. Prim yapmalari endekse bagli buyuk olcude. Ancak yine de GSDHO ve GLYHO'nun cok ucuz oldugunun altini cizmek lazim her ne kadar GLYHO cok cok cok sevimsiz bir tahta olsa da. Holdinglerde bir dikkat ceken hisse de YAZIC. %1100 bedelsiz potansiyeli var. Bu fiyatlarda durmayacaktir orta uzun vadede.

Bir de zarar aciklayan sirketler var. BRMEN, PARSN, GEDIZ, FVORI, DESA, SKTAS, GOODY gibi. Bunlarin icinden BRMEN'in zararini onemli olcude azalttigini goruyoruz. Arsa satisi falan derken, yola devam diyebilir. GEDIZ'de de bir operasyon hazirligi var gibi. Tahta sahipli. SKTAS ise hakkinda hep olumlu seyler duydugum, beklentileri olan bir sirket. GOODY da %2000 bedelsiz potansiyeline sahip, altini cizeyim.

Bana gore bu kadar ucuz olmasinin anlami olmayan sirketler (ustte degindiklerim disinda): USAK, ECZYT, MNDRS, GOLDS, AKALT, SISE, AKSA, BSOKE, DMSAS, KORDS, CEMTS, YATAS, ALCAR, GENTS ve SODA.

Karlarini artiranlari ozellikle belirtmemin nedeni bu kriz ortaminda bu basariyi gostermis olmalari. Ancak bu sirketlerden herhangi birisinin karinin artmasinin ozel bir nedeni var ise ve gecici ise, bilginizi paylasiniz.

Lutfen bireysel hisse sorulari sormayin. Bu basligin amacinin ne oldugu basliktan anlasiliyor sanirim.

Bol kazanclar

COCOR
30-01-2010, 15:45
Çok teşekkürler Champ......!
Geriye dönük iyi okumadan soru sormuşum... lüzumsuz işgal için de özür... Keşke daha önce takip etseydim diyenlerdenim şimdi...

ökkeş
30-01-2010, 16:28
çok teşekkürler üstad verdiğin bilgiler için....:cool:

champ
30-01-2010, 17:02
Sevgili arkadaslar,

Ozelden cok sayida mesaj aliyorum. Bazi arkadaslar 10-20 tane kagit yazip, bunlari yorumlar misin falan diyor. Hem burada hem ziyaretci defterimde defalarca yazdim ama ardi arkasi kesilmiyor bu mesajlarin. Borsada zarar etmis olabilirsiniz, yardim ariyor olabilirsiniz ama ben de bu sekilde elimden geldigince yardim ediyorum zaten. Daha fazlasi icin vaktim yok, bu imkansiz. Lutfen kisisel alip, uzulmeyin. Teknik olarak imkansiz.

KIMSEYE SUNU AL SUNU SAT SEKLINDE TAVSIYEDE BULUNMUYORUM. KISISEL HISSE YORUM TALEPLERINI CEVAPLAMIYORUM. DEFTER DEGERI FORUMU BELLI BIR MANTIGI VE BASARISI OLAN BIR CALISMA. BUNUNLA DA KALMAYIP ZIYARETCI DEFTERIMDE DAHA KISA VADEDE COK KAZANDIRAN HISSELER DE YAZIYORUM. FAZLASINI BEKLEMEYIN LUTFEN. ARTIK LUTFEN LUTFEN LUTFEN SU HISSE NE OLUR SEKLINDE SORULAR SORMAYIN. CEVAPLAYAMAYIP UZULUYORUM.

champ
30-01-2010, 19:09
TEKFK ve BAGFS'ın daha çook yolları olduğuna inanıyorum. Siz ne dersiniz?
Saygılarımla.
YTD.

Ben ne diyeyim ki Sn.candam, 101 kere ayni seyi yazsam da bireysel hisse sorulari gelmeye devam edecek. Artik yanitlamayacagim. Soru olarak kalacek malesef. Daha az once attigim mesajin ustune de bu yazilmaz ki artik

champ
30-01-2010, 19:11
Malesef gereksiz baslik isgali nedeniyle bu yaziyi 500 kere daha yeni sayfaya aktarmak zorunda kalacagim gibi gorunuyor. Farkinda olmadan fransizca falan mi yaziyorum diye kontrol ediyorum bazen ama hayir Turkce bu :)

Herkese merhabalar,

SASA %57.6
AKGRT %56.7
EGSER %48
BRMEN %42.9
GOLDS %36.4
KRSTL %34.4
DMSAS %28.7
ALCAR %28.4
TEKFK %28.4
IHLAS %27.5
GLYHO %27.4
GOODY %26.5
MNDRS %24.1
ECZYT %24
BSOKE%23.6
ATEKS %21.4
KCHOL %21
SKTAS %19
DESA %18.9
USAK %18.3
SARKY %17.6
PARSN %14.6
CEMTS %14.1
SAHOL %13.9
KORDS %13.6
GENTS %12.1
AKALT %8
SISE %6.4
GSDHO %6.3
AKSA %5.4

Sizin icin cok calisan

champ
30-01-2010, 19:13
Bu da yeni liste tekrar tekrar tekrarrrrr

GSDHO %163
BRMEN %144
GLYHO %122
IHLAS %113
PARSN %104
USAK %100
ECZYT %92
SKTAS %89
TEKFK %85
MNDRS %82
GOLDS%75
AKALT %72
GEDIZ %72
SISE %72
DOHOL %64
AKSA %61
BSOKE %61
DMSAS %61
FVORI %59
NUGYO %59
GOODY %56
KORDS %56
CEMTS %52
DGGYO %52
PEGYO %52
SAHOL %52
AGYO %47
KCHOL %47
YATAS %43
ALCAR %41
DESA %41
GENTS %41
SODA %41
YAZIC %41

Bol kazanclar

candam
30-01-2010, 19:18
Malesef gereksiz baslik isgali nedeniyle bu yaziyi 500 kere daha yeni sayfaya aktarmak zorunda kalacagim gibi gorunuyor. Farkinda olmadan fransizca falan mi yaziyorum diye kontrol ediyorum bazen ama hayir Turkce bu :)

Herkese merhabalar,

SASA %57.6
AKGRT %56.7
EGSER %48
BRMEN %42.9
GOLDS %36.4
KRSTL %34.4
DMSAS %28.7
ALCAR %28.4
TEKFK %28.4
IHLAS %27.5
GLYHO %27.4
GOODY %26.5
MNDRS %24.1
ECZYT %24
BSOKE%23.6
ATEKS %21.4
KCHOL %21
SKTAS %19
DESA %18.9
USAK %18.3
SARKY %17.6
PARSN %14.6
CEMTS %14.1
SAHOL %13.9
KORDS %13.6
GENTS %12.1
AKALT %8
SISE %6.4
GSDHO %6.3
AKSA %5.4

Sizin icin cok calisan

Üstadım yazmışsın 30 tane hisse benim sorduklarımdan biri var diğeri yok. hem de DAHA YOLLARI VAR GİBİ demişim burada DAHA daha önemli. siz ne yazdığınızı özellikle listenizi kontrol etmek adına 1 kere daha okuyun ben değil 101, 501 kere daha okurum. sorumu da sözümü de geri aldım.
Saygılarımla.

champ
30-01-2010, 19:26
Üstadım yazmışsın 30 tane hisse benim sorduklarımdan biri var diğeri yok. hem de DAHA YOLLARI VAR GİBİ demişim burada DAHA daha önemli. siz ne yazdığınızı özellikle listenizi kontrol etmek adına 1 kere daha okuyun ben değil 101, 501 kere daha okurum. sorumu da sözümü de geri aldım.
Saygılarımla.

Sn. Candam,

Tekfk sizce ne olur diye sormanizin bir anlami var mi? Zaten listede var. Bu calisma dogrultusunda defter degerine ulasmasi icin ne kadar prim potansiyeli oldugu belirtilmis. Calismanin mantigi 50 kere yazilmis. Hala TEKFK icin siz ne dusunuyorsunuz demenin bir alemi var mi?

Bagfs? Bu listede var mi? Varsa zaten listede gerekli aciklama olur. Yoksa Bagfas'in burada isi ne??

Siz bir tane sordugunuzu soyluyorsunuz ama bu forumu dunden beri ziyaret eden 2000 kisi birer hisse sorsa ne olur sizce? Kac hisse yapar? Kac soru yapar?

Yahu lutfen arkadaslar, amaciniz ozellikle biktirmaksa, yazdiklarimdan dolayi bir sikintiniz varsa ve gerilerde kalsin istiyorsaniz artik birakin bu isin pesini. Bu calismalara saatlerce zaman harciyorum. Istiyorum ki okuyabildigi kadar cok incan okusun. Bu gereksiz yazilariniz yuzunden sayfalarca gerilerde kaliyor, tekrar tekrar one aliyorum. Yeter yahu

mirabile
30-01-2010, 19:49
champ size çok teşekkür ederim zamanızdan ayrıp bizimlle bu bilgileri paylaştığınız için...

champ
30-01-2010, 19:52
champ size çok teşekkür ederim zamanızdan ayrıp bizimlle bu bilgileri paylaştığınız için...

Ben de size tesekkur ederim ama derdimi bir turlu anlatamadim. Yazmayi birakacagim sonunda.

ARKADASLAR, IKI GUN TESEKKUR DE DAHIL YAZMAYIN DA SUNU OKUYABILDIGI KADAR COK INSAN OKUSUN VE TEKRAR TEKRAR YENI SAYFAYA ALMAK ZORUNDA KALMAYAYIM

candam
30-01-2010, 20:21
Sn. Candam,

Tekfk sizce ne olur diye sormanizin bir anlami var mi? Zaten listede var. Bu calisma dogrultusunda defter degerine ulasmasi icin ne kadar prim potansiyeli oldugu belirtilmis. Calismanin mantigi 50 kere yazilmis. Hala TEKFK icin siz ne dusunuyorsunuz demenin bir alemi var mi?

Bagfs? Bu listede var mi? Varsa zaten listede gerekli aciklama olur. Yoksa Bagfas'in burada isi ne??

Siz bir tane sordugunuzu soyluyorsunuz ama bu forumu dunden beri ziyaret eden 2000 kisi birer hisse sorsa ne olur sizce? Kac hisse yapar? Kac soru yapar?

Yahu lutfen arkadaslar, amaciniz ozellikle biktirmaksa, yazdiklarimdan dolayi bir sikintiniz varsa ve gerilerde kalsin istiyorsaniz artik birakin bu isin pesini. Bu calismalara saatlerce zaman harciyorum. Istiyorum ki okuyabildigi kadar cok incan okusun. Bu gereksiz yazilariniz yuzunden sayfalarca gerilerde kaliyor, tekrar tekrar one aliyorum. Yeter yahu

Sayın champ;
HALA hala kelimesinin anlamını anlatmaya çalışmakla uğraşıyorum.
1. TEKFK'nın HALA yolu var olduğunda anlaşalım.
2. Sizin listenizde yer almayan BAGFS'ın 2009yılı son işlem günü kapanış fiyatı 93.5 TL, bu cuma kapanışı ise 116 TLdir. Getirisi ise % 24.06'dır.
Demek istediğim, yılın hissesi olabileceği gün gibi ortada olup ta yazılmayanlar da gidebiliyormuş ve daha önemlisi ben yaptım / dedim oldu demek de sizsin gibi topic sahibi yatırımcılara da yakışmaz. Haa belki tek bir hisse önerirsiniz o da gider zirve yapar eyvallah. 317 şirketin 50'sini yazıp 30'u ile övünmek ki onlardan primli en az 50 hisse daha sayılır bu hiçbirimize yakışmaz. bilançolar geldikçe topicin de, burada yazılanların da güncellenmesi gerekir ki, bu topicin ömrü uzun olsun.
Mesela siz yazdığınızda 6301 kar getiren TEKFK şimdi getirmiş 14000+ kar. bu durumda d.d. güncellemesi adına soru soramayıp üstüne üstlük okumaz, okusa da sığır gibi anlamaz (afedersiniz sığır) durumuna düşürülmek bana ya da benim gibi soru sahiplerine reva mı?
Saygılarımla.

champ
30-01-2010, 20:51
1. Ben TEKFK'nin prim potansiyeli kalmadi demiyorum. Listede de var ama yazdiklarimi okumamak konusunda direnclisiniz anlasilan.

2. Bagfs topicine gidip bir zahmet oradaki israrli yazilarima bakarsaniz tam olarak 93.5 lira seviyesinden hissenin uc haneli fiyatlara yolculugunun baslayacagini belirtmemle birlikte birkac gun icinde hissenin 120'lere kadar gittigini goreceksiniz. Yani defter degeri calismasi ayri, kisa vadede gidecek diger hisseler ayri. Sadece bu hisseler yukselis potansiyeline sahip dedimi de nereden cikardiniz, bir turlu anlamiyorum. Hatta sizin Bagfs Bags dediginiz bu hisseyi 118 liradan sattigimda da ziyaretci defterime yazdim ve Cuma gunu de 114 liradan tekrar dikkat cektigim tek hisse Bagfastir. Anlayamadiginiz nokta sudur: Bu topic defter degerine gore prim potansiyeli olan hisselerden olusmaktadir. Bagfas bu hisselerden degildir ve bu nedenle listede yok. Ama piyasa degeri defter degerinin 10 kati da olabilir zaten bunu da anlattim. Siz ne anlatmaya calisiyorsunuz onu anlayamaiyorum, kusura bakmayin.
3. Yeni bilancolar geldikce bu liste elbette degisecek ve guncellenecektir. Yeni bir sey mi soylemis oldunuz yani bu durumda? Su an tabi ki eldeki verilerle hazirliyorum listeyi.
4. Ben kimseyi sigir durumuna falan dusurmedim. 500 defa lutfen bireysel hisse sorulari sormayin dememe ragmen, artik 100 kere ayni seyi soylememin tam ustune siz gelip TEKFK, BAGFS ne olur diyorsunuz, sonra ben sizi sigir konumuna dusurmusum oyle mi? Biraz kendinizi elestirin bir zahmet beni degil.

Velutfen konulari carpitmayin son birkac mesajinizda yaptiginiz gibi.

Saygilarimla falan deyip lafi carpitip, laf sokusturmanin bir alemi yok.

champ
30-01-2010, 21:05
Hani konulari carpitmayin dedim ya,

Son olarak sunu soyleyeyim Sn. Candam. 50 hisse yazip 30'u ile ovunmedim. Ocak basinda yayinladigim liste 30 hisseden olusmaktadir. Burada getirilerini verdigim hisse de iste bu 30 hissedir. Bizim milletin hastaligi olmus bu camur at izi kalsin meselesi. Bunu bir ovunme degil, calismanin basarisi olarak ortaya koydum ki Subat ayi listesinin de bir kredibilitesi olsun. Anlayana.

Neyse,

Surada dunya kadar isin gucun arasinda hicbir karsilik beklemeden bu yazilari yaziyordum ama malesef.. Ulkemizde siyasette de bu var, is hayatinda da, sokakta da. Anlamiyorum gercekten.

Neyse,

Kalin saglicakla

gnisanci
30-01-2010, 21:33
Nasrettin Hoca ne guzel demis, milletin agzi torba degil ki buzesin? O yuzden sevgili Champ, senin yazdiklarini anlamayana cevap vermeye bence gayret etme, senin yazilarini okuyup, takip eden insanlar var. Anlamamakta israrci olanlari kendi hallerine birakmak en dogrusu sanirim.

k.ç.k.y
30-01-2010, 21:49
bir degerli arkadası ve ustadıda bıktırdınız yaa helal olsun size

neyın pesındesınız anlamıyorum yaa...herkes belesten gecinmeye alısmıs..ben okurken sıkıldım yaa topiği mahvettiniz ustad yazıyor bırysel hisse yazmayın diye arkasında kı msj su hısse için dusunduklerınız nedır diye

ben okurken cıldırıyorum ustat neyapsın??????arkadaslar yatırım yapacagınız hisseyi arastırın bu sızın gorevıniz ustadın değil.defter değerıyle hissenın gunluk gelişmeler veya haftalık performansları aynı değildir.

lutfen gereksiz işgal yapmayın

efeis54
30-01-2010, 22:10
çokkkkkkkkkkk teşekkürler sayın champ sizden ricam bu yazılara cevap vermeyin bazıları anlamıyo yada anlamak istemiyor...biz sizi izliyoruz devammmmmmmmmmm..

Herkese merhabalar,

SASA %57.6
AKGRT %56.7
EGSER %48
BRMEN %42.9
GOLDS %36.4
KRSTL %34.4
DMSAS %28.7
ALCAR %28.4
TEKFK %28.4
IHLAS %27.5
GLYHO %27.4
GOODY %26.5
MNDRS %24.1
ECZYT %24
BSOKE%23.6
ATEKS %21.4
KCHOL %21
SKTAS %19
DESA %18.9
USAK %18.3
SARKY %17.6
PARSN %14.6
CEMTS %14.1
SAHOL %13.9
KORDS %13.6
GENTS %12.1
AKALT %8
SISE %6.4
GSDHO %6.3
AKSA %5.4

Sizin icin cok calisan

Champ :)[/QUOTE]

efeis54
30-01-2010, 22:12
şubat ayı analizinizi yarın akşama kadar bekliyoruz sayın champ...

MİFTAH
30-01-2010, 22:20
Sn.champ

Analizlerinizi paylaştığınız için teşekkürler,
İmkanı varsa yönetimle görüşün ve bu topiğe sizden başkası yazmasın.sizde analizlerinizi rahatça yapın,
saygılar

champ
30-01-2010, 22:22
şubat ayı analizinizi yarın akşama kadar bekliyoruz sayın champ...

Yazmayim diyorum dayanamiyorum, fikra gibi ya, biz neyi tartisiyoruz burada sabahtan beri :)

Universitede bir hocamiz vardi. Yabanci bir hocaydi. Bu tip sorular sonrasinda bir gun bir arkadasa soyle demisti, Turkcesini yazayim tabi:

Kiz sabaha kadar erkek arkadasina Romeo ve Julliet'i anlatti. Sabah erkek arkadasi sordu: Hangisi Romeo'ydu???

Hay Allah yahu :)

champ
30-01-2010, 22:27
Sn.champ

Analizlerinizi paylaştığınız için teşekkürler,
İmkanı varsa yönetimle görüşün ve bu topiğe sizden başkası yazmasın.sizde analizlerinizi rahatça yapın,
saygılar

Soyledim ama malesef kabul gormedi. Aslinda bunun bir yolunu buldum. Ziyaretci defterime yazabilirim ve baska kimse yazmasin seklinde ayarlayabilirim. Ama tukendim artik... Zaten amaclari da bu biliyorum, belki de hazir ucuza topladiklari, milleti bezdirdikleri kagitlara dikkat cekip oyunlarini bozdugum icin yapiyorlar bunlari. Bakiyorsunuz adam daha gecen ay uye olmus, ahkam kesiyor. Onu da yazilanlari carpitarak, yalan yanlis seyler yazarak yapiyor. Insanin sinirlerinin ustune oynayip, sonra mazlum rolune yatiyor. Neyse...

cunda
30-01-2010, 22:29
Hakıkaten yazıklar olsunki Sayın champı da bıktırdınız..ya şaka gibi..tamda o mailin üzerine su kagıt nolur dıye yazmıslar yaa..hakikaten sinir bozucu..diğeri çıkmış benım kağıt nıye yok listede diyo..bu nasıl bir saçmalık yaa!!! sayın chap buna rağmen nezaketlecevap verıyor..yazmayın,sormayın,eleştirmeyin derdim ben olsam..öyle krladan cok kralcılık için filan yazmıyorum ama 1yıldır hissenetteyım ve ben böyle bir başarılı üstad görmedim...on günde bile insanlara kazandırdıklarının haddi hesabı yok..yapmayın..engellemeyin..profilinden takip edin yeter zaten...bu arada bencede forum ayarları ile sadece kendisinin yazması gibi bir imkan varsa cok daha güzel olacak...sayın champ elbette nihai karar sizindir..saygı duymaktan baska yapacak birşeyimiz yok...herşey için çok ama çok teşekkürler tekrar tekrar...

hasan.exe
31-01-2010, 00:04
lütfen sayfada bu mesaj kalsın hocanın hisse analizlerini bizden başka topiğe girenlerde görebilsin. ayrıca champ hocam bu listeyi bi şekilde forum imzanıza (bir link yarımıyla olabilir) ekleyebilirseniz bence sizin için daha rahat olur.

herkese merhabalar,

ocak ayinin son islem gununu geride biraktik. Bu konu basligini aralik ayinin son islem gununu geride biraktigimizda acmistim. 30 kagittan olusan bir liste yayinlamistim. Bu liste defter degerine ulasmasi icin en az yuzde 50 prim yapmasi gereken 30 hisseden olusuyordu ve defter degerlerine ulasmalari icin yuzde kac prim yapmalari gerektigini yanlarinda belirtmistim. Listenin tepesinde %194 prim potansiyeli ile brmen bulunuyordu. Digerleri de soyledigim gibi %50 ve uzeri potansiyele sahip kagitlardi. Bilmeyenler icin defter degeri demek basit anlamda elinizdeki hissenin kagit ustundeki karsiligiydi. Hisselerin bir de borsada islem gordugu fiyatlari var ki buna da bir hissenin piyasa degeri diyoruz. Piyasa degeri defter degerinden farkli olur genellikle cunku hisseleri degerlerken aslinda yapilmasi gereken hesap o hissenin bu tarihten sonsuza kadar dagitacagi temettulerin yani kar paylarinin bugune indirgenmesi ile hesaplanir. Ancak bu hesap cok sayida belirsizlik icermektedir cunku hisselerin gelecekte ne kadar temettu dagitacagini tam olarak bilemeyecegimiz gibi, bu karlari bugunku degerleri ile hesaplamamiz icin kullandigimiz faiz ya da indirgeme oranlari da degiskenlik gosterir. ımkb'de ya da herhangi borsada isler tam olarak boyle yurumez tabi ki cunku baska faktorler var. Hisseleri toplamaya calismak, manipulasyon. Spekulasyon, farkli beklentiler' likidite ihtiyaci, bilgi farkliliklari, gelen haberlerin gelecek beklentilerini surekli etkilemesi sonucu hisse fiyatlari da dalgalanir. Ancak bana sorarsaniz hissenin temeliyle ilgili bir sorun yoksa, defter degerinin cok altinda islem gormesi icin bir gerekce de yoktur. Pek cogunun defter degeri varliklarinin bugunku degerini yansitmiyor cunku. Dolayisiyla borsanin yukari yonlu ya da en azindan yatay oldugu donemlerde defter degerine gore cok ucuz kalmis ama temeli saglam hisselere yatirim yaparak endeksin uzerinde getiri elde edebilecegimizi dusunerek bu listeyi yayinlamistim. Hatta bu 30 kagidi isteyenler icin biraz daha filtreleyip 4 kagida da indirmistim: Egser, eczyt, mndrs, akgrt. Bunu neye gore yapmistim? Bu hisseler 9 aylik bilancolara gore bir onceki yilin ayni doneminde zarardayken bu sene onemli karlar elde etmis ya da karini katlamis hisselerdi. Bu kadar ucuz olmalari icin pek de bahaneleri olmayan hisselerdi.

Peki bu 1 ayda ımkb 100 endeksi nasil bir getiri sagladi? Aralik ayini 52825 puandan kapatan endeks, bu ay maksimum 55911 gorup ocak ayini 54650 puandan kapatti. Yani maksimum %5.8 prim yapip bu ayi %3.5 primle kapatti. Peki bu donemde bizim listemizdeki 30 kagit aralik sonuna gore ocak ayi icinde maksimum %kac prim yapti?? Buyrun size liste:

Sasa %57.6
akgrt %56.7
egser %48
brmen %42.9
golds %36.4
krstl %34.4
dmsas %28.7
alcar %28.4
tekfk %28.4
ıhlas %27.5
glyho %27.4
goody %26.5
mndrs %24.1
eczyt %24
bsoke%23.6
ateks %21.4
kchol %21
sktas %19
desa %18.9
usak %18.3
sarky %17.6
parsn %14.6
cemts %14.1
sahol %13.9
kords %13.6
gents %12.1
akalt %8
sıse %6.4
gsdho %6.3
aksa %5.4

peki ozellikle dikkat cekiyorum dedigim 4 hisse ne yapmis: Akgrt %56.7, egser %48, eczyt %24, mndrs %24.1.

Tekrar edeyim bunlar ay sonu kapanis primleri degil. Bu ay icinde aralik sonu kapanislarina gore yaptiklari maksimum primler.

Artik biraz puan verip terfi ettirmezseniz ayip olacak sevgili hisse.net

subat ayi icin analizimle burada olacagim.

Sizin icin cok calisan

champ

saygilar

gelelim yeni listemize...

asagidaki liste defter degerine ulasmalari icin bu hisselerin % kac prim yapmalari gerektigini gosteriyor. Hicbirisi bu seviyeye ulasmak zorunda degil, hatta dusebilirler de ama bir onceki listenin performansini yukarida goruyorsunuz. Bu defa %40 ve daha fazla potansiyel tasiyanlari veriyorum. Buyrunuz:

Gsdho %163
brmen %144
glyho %122
ıhlas %113
parsn %104
usak %100
eczyt %92
sktas %89
tekfk %85
mndrs %82
golds%75
akalt %72
gedız %72
sıse %72
dohol %64
aksa %61
bsoke %61
dmsas %61
fvorı %59
nugyo %59
goody %56
kords %56
cemts %52
dggyo %52
pegyo %52
sahol %52
agyo %47
kchol %47
yatas %43
alcar %41
desa %41
gents %41
soda %41
yazıc %41

listeye dikkatli bakarsaniz nugyo, dggyo, pegyo ve agyo olmak uzere dort tane gyo oldugunu goreceksiniz. Aslinda bu cok da anormal bir durum degil bence cunku gelistirmekte olduklari projelerdeki riskler fiyatlara yansiyor diye dusunuyorum. Yani bu sektorel ve normal bir durum olabilir. Ancak gayrimenkul piyasasina iliskin beklentiler iyilesmeye baslarsa toplu hareket ile pd/dd oranlari 1'in uzerine de cikabilir.

Listedeki bir diger dikat cekici nokta ise holdingler. Listede gsdho, glyho, ıhlas, dohol, sahol, kchol ve yazıc'dan olusan 7 tane holdıng oldugunu goruyoruz. Yani bu da normal bir durum olabilir. Prim yapmalari endekse bagli buyuk olcude. Ancak yine de gsdho ve glyho'nun cok ucuz oldugunun altini cizmek lazim her ne kadar glyho cok cok cok sevimsiz bir tahta olsa da. Holdinglerde bir dikkat ceken hisse de yazıc. %1100 bedelsiz potansiyeli var. Bu fiyatlarda durmayacaktir orta uzun vadede.

Bir de zarar aciklayan sirketler var. Brmen, parsn, gedız, fvorı, desa, sktas, goody gibi. Bunlarin icinden brmen'in zararini onemli olcude azalttigini goruyoruz. Arsa satisi falan derken, yola devam diyebilir. Gedız'de de bir operasyon hazirligi var gibi. Tahta sahipli. Sktas ise hakkinda hep olumlu seyler duydugum, beklentileri olan bir sirket. Goody da %2000 bedelsiz potansiyeline sahip, altini cizeyim.

Bana gore bu kadar ucuz olmasinin anlami olmayan sirketler (ustte degindiklerim disinda): Usak, eczyt, mndrs, golds, akalt, sıse, aksa, bsoke, dmsas, kords, cemts, yatas, alcar, gents ve soda.

Eczyt: Karini 20 katina cikarmis..
Bsoke: Cimento sektorundeki pd/dd oranlarina gore tek kelimeyle sudan ucuz.
Mndrs: Zarardan onemli bir kara gecmis.
Golds: Yukari trend basladi gibi gorunuyor.
Yatas: Zarardan kara gecmis.
Akalt: Karini onemli olcude artirmis..
Aksa: Karini onemli olcude artirmis..
Alcar: %2000'e yakin bedelsiz potansiyeli var.
Gents: Karini onemli olcude artirmis..

[sıze="3"]lutfen bireysel hisse sorulari sormayin. Bu basligin amacinin ne oldugu basliktan anlasiliyor sanirim.[/sıze]
sol alt kosedeki yildiza tiklayarak dusuncelerinizi iletebilirsiniz :)

bol kazanclar

champ :wink:

ozkanturk16
31-01-2010, 00:39
sn champ konunuzda uzman oldugunu anlasılıyor..sormak istediğim defter değeri piyasa değeri beklentisini fğirmalar ne kadar süre bu tarzda götürebilir..(yani bilançolarda açıklanacak verilerde ortaya cıkan duruma göre firma kar - yada bedelsiz bölünmemei yapmak durumunda?

IMAN
31-01-2010, 00:43
Originally Posted by champ

GSDHO %163
BRMEN %144
GLYHO %122
IHLAS %113
PARSN %104
USAK %100
ECZYT %92
SKTAS %89
TEKFK %85
MNDRS %82
GOLDS%75
AKALT %72
GEDIZ %72
SISE %72
DOHOL %64
AKSA %61
BSOKE %61
DMSAS %61
FVORI %59
NUGYO %59
GOODY %56
KORDS %56
CEMTS %52
DGGYO %52
PEGYO %52
SAHOL %52
AGYO %47
KCHOL %47
YATAS %43
ALCAR %41
DESA %41
GENTS %41
SODA %41
YAZIC %41

Sol alt kosedeki yildiza tiklayarak dusuncelerinizi iletebilirsiniz

Bol kazanclar

Champ

champ
31-01-2010, 01:58
Bir konuda aciklama yapmak istiyorum. Biliyorsunuz kagitlarin Ocak ayindaki performansi ile ilgili verdigim liste Ocak ayi icinde aralik sonuna gore yaptiklari maksimum primleri gosteriyor. Ay sonu kapanislarina gore primleri degil. Bana gore sunulan firsati gostermesi acisindan benim yaptigim karsilastirma daha dogru. Bu 30 kagidin Ocak'taki maksimum primlerinin ortalamasi %24.2, endeksin maksimum noktasinin aralik sonuna gore primi ise %5.8. Yani portfoy bu karsilastirmaya gore endeksi 4'e katlamis.

Bir arkadasimin soyle bir itirazi oldu. Pek cok kagit ay icinde boyle hareketler yapip geri gelebiliyor, o yuzden bana gore bu liste anlamsiz dedi. Ancak durum oyle degil. Bireysel bazda bile bu 30 hissenin ortalamasi olan %24.2'yi geride birakan hisselerin sayisi oldukca az ki burada tam 30 hissenin ortalamasindan bahsediyoruz.

Birisi sunu da soyleyebilir. Onemli olan aylik getiri. O durumda da bu 30 kagidin Ocak ayinda ortalama getirisi %17 ve endeksi 5'e katlamis durumda. Bu hic kolay bir is degil, o anlamda dusunen diger arkadaslar icin altini cizmis olayim. 30 kagit ile endeksi 5'e katlamak..

ozkanturk16
31-01-2010, 11:04
hocam bu analiz yanına hissenein piyasa değeri ve olması gerekli tahmini fiyat öngörüsünüde koyabilirmisin?

candam
31-01-2010, 11:22
Bir konuda aciklama yapmak istiyorum. Biliyorsunuz kagitlarin Ocak ayindaki performansi ile ilgili verdigim liste Ocak ayi icinde aralik sonuna gore yaptiklari maksimum primleri gosteriyor. Ay sonu kapanislarina gore primleri degil. Bana gore sunulan firsati gostermesi acisindan benim yaptigim karsilastirma daha dogru. Bu 30 kagidin Ocak'taki maksimum primlerinin ortalamasi %24.2, endeksin maksimum noktasinin aralik sonuna gore primi ise %5.8. Yani portfoy bu karsilastirmaya gore endeksi 4'e katlamis.

Bir arkadasimin soyle bir itirazi oldu. Pek cok kagit ay icinde boyle hareketler yapip geri gelebiliyor, o yuzden bana gore bu liste anlamsiz dedi. Ancak durum oyle degil. Bireysel bazda bile bu 30 hissenin ortalamasi olan %24.2'yi geride birakan hisselerin sayisi oldukca az ki burada tam 30 hissenin ortalamasindan bahsediyoruz.

Birisi sunu da soyleyebilir. Onemli olan aylik getiri. O durumda da bu 30 kagidin Ocak ayinda ortalama getirisi %17 ve endeksi 5'e katlamis durumda. Bu hic kolay bir is degil, o anlamda dusunen diger arkadaslar icin altini cizmis olayim. 30 kagit ile endeksi 5'e katlamak..

günaydın sayın champ.
bir soru sordum ikimizin de sinirleri alt üst oldu. neyse, beyinleri prese sokamayız. SON OLARAK size yazıyorum. önceki sayfalara bakarsanız, size hayırlı olsun ve tebrikler dediğimde almadığım tepkiyi TEKFK ve BAGFA için aldım. sağlık olsun, önemli olam yatırımcılara MACERA ARAMADAN birşeyler hissetitrebilmekti.size de listelerinizde macera niteliği taşıyan hisseleri günlük trade (kap-kaç) dışında bulundurmamanızı belki de haddim olmayarak tavsiye ediyorum. kim mi bunlar:
amacım hiçbir şirketi kötülemek olmamakla beraber, kendi adıma 1 tane bile trade hariç isterseler % 15000 getirsinler almayacağımız ve adını zat-ı alilerinizin de bilecekleri hisseleri; mahkemelerini, genel kurullarını (bazıları toplayamıyor bile) vb. olaylarını ve şu an aramızda bulunmayan mefta hisselerin yol akışıyla kıyaslamanızı öneririm.
Hassas çalışmalarınızı, istek ve kısmen tenkite daha büyük hassasiyetle tepki vermenize rağmen takdir etmekle beraber; öneri listenizi okuyan küçük yatırımcıların sizin kadar bilgili olamayıp bir takım zararlara uğramasını önlemek maksadıyla tekniğin yanısıra temele dayanan bilgilerle çalışmalarınızı beslemenizi acizane tavsiye ederim.
Saygılarımla.

candam
31-01-2010, 11:34
%100'un uzerinde prim yapmasi gerekiyor. Karini da %100'den fazla artirmis zaten 9 ayliklarda. Bu hissenin 1 yil once 0.20'lerde olduguna inanmak guc...

şeklinde cevabınıza karşılık,

candam
31-01-2010, 11:38
TEKFK cevabınız için teşekkürler.
İsabetli analizleriniz ve değerli bilgileriniz için tebrik ederim.

şeklinde karşılığım olmuş (07.01.2010 saat 30.48)
DAHA'dan kastım buydu.
son olarak demiştim ama maksadımın sizi baltalamak olmadığını, tem tersine one man show yerine common mind çalışmaların faydalı olacağını anlatmaya çalışıyorum. yoksa siz yaın biz okuyalım. pravda gazetesine döner burası, ne de olsa adı üzerinde FORUM.
Saygılarımla.

candam
31-01-2010, 11:39
DAHA'dan kastım buydu.
son olarak demiştim ama maksadımın sizi baltalamak olmadığını, tem tersine one man show yerine common mind çalışmaların faydalı olacağını anlatmaya çalışıyorum. yoksa siz yaın biz okuyalım. pravda gazetesine döner burası, ne de olsa adı üzerinde FORUM.
Saygılarımla.

saat 20:48 olacaktı. :(( :))
Saygılarımla.

efeis54
31-01-2010, 12:28
teşekkürler........
lütfen sayfada bu mesaj kalsın hocanın hisse analizlerini bizden başka topiğe girenlerde görebilsin. ayrıca champ hocam bu listeyi bi şekilde forum imzanıza (bir link yarımıyla olabilir) ekleyebilirseniz bence sizin için daha rahat olur.

derya78
31-01-2010, 15:06
candam slm eline koluna sağlık teşekkür ederrim sana

MNDRS : 184 MİLYON TL SERMAYE + 42 MİLYON TL YEDEKLER TOPLAMI : 226 MİLYON TL ÖZSERMAYE / 184 MİLYON TL SERMAYE : 1,22 DEFTER DEĞERİ VAR YANİ % 80 PRİME SAHİP

NE KADAR UCUZ OLDUĞU MEYDANDA BU KADAR BÜYÜK ŞİRKET YATIRIMLAR YAPAN HOLDİNG OLMA YOLUNDA ARAÇ MUAYENE İŞİ ENERJİ İŞİ ORGANİK TARIM İŞLER YAPAN KAÇ ŞİRKET VAR BU FİYATTAN İŞLLEM GÖREN

champ
31-01-2010, 15:51
Sn. Candam,

Yazacaginizi yazdiniz, lutfen artik bir son verin bu anlamsiz yazismaya.

Hala ayni noktadasiniz. Bana daha once TEKFK hakkinda gorusumu sordugunuzu hatirliyorum merak etmeyin. Ben de size buraya alintiladiginiz gibi normal kosullar altinda bu hissenin daha cok yolu oldugunu zaten belirttim. Listeye bakalim, zaten karsisinda da %85 prim potansiyeli yazmis. Sonrasinda topicteki gereksiz bazi yazismalar nedeniyle, KOCAMAN harflerle lutfen bireysel hisse sorulari sormayalim demisim. Bunun hemen ustune, sanki ben TEKFK ile ilgili size cevap vermemisim gibi, sanki TEKFK listede yokmus gibi hala TEKFK sizce ne olur yaziyorsunuz!!!! Anladik elinizdeki kagida ilgi cekmeye calisiyorsunuz, bunu da hala yapmaya devam ediyorsunuz ama bu kadari da fazla. Biraz laftan anlayin. 50 kere anlattim, 51. defa yazmaya devam ediyorsunuz. Yahu listede var zaten, ayrica cevap vermisim, buraya gelip sanki ben TEKFK icin kotu birsey yazmisim gibi bence DAHA yolu var diyorsunuz. Su DAHA kelimesiyle bir sorununuz mu var sizin? DAHA da yazmayin yahu, belki boyle anlarsiniz. Gidin topicinde pazarlayin hissenizi. Daha bu listenin ne listesi oldugunu anlamadan BAGFS niye yok diyorsunuz? Niye insanlarin aklini bulandiriyorsunuz? BU sizin yukselmesini istediginiz kagitlar listesi degil, defter degerine gore yukselme potansiyeli tasiyan kagitlar. Benim bir etkim yok bu listede. BU TAMAMEN MATEMATIK!!!

Hala karsima gecmis bence bu listeye su kagitlari almayin yaziyorsunuz. Yahu arkadas, ben zaten yazmadim mi su kagitlar zarar acikladiklari icin fiyatlari bu, bu fiyatlar normal diye bazi kagitlar icin. Okumuyorsun, okudugunu anlamiyorsun, yeter artik yazma lutfen.

champ
31-01-2010, 15:58
DAHA'dan kastım buydu.
Saygılarımla.

Kim soyledi kardesim benden baska kimse yazmasin diye. Bugune kadar 100 tane adam yazmis, herbirini alintilayip tesekkur etmisim, aciklamalar yapmisim. Hatta son yazimin en altinda ne diyorum? Bu hisselerin ucuz olmasinin bir nedeni varsa, yani bildiginiz ozel bir neden, lutfen paylasin diyorum. Tek itirazimiz yukarida anlattigim gibi babasinin ciftligiymis gini forumu kendi alakasiz hisseleriyle doldurmaya calisan, dalga gecer gibi, tam da bireysel hisse yazmayalim lutfen yazisinin ustune sizin gibi yazanlara. Bu calismalari yapiyorum ki birileri okusun faydalansin. ALdigim 1000 tane tesekkur ve mesajdan da anlyorum ki bir ise yariyor. Ben de demisim ki lutfen gereksiz yazsimalar yaparak en azindan 2 gun bu yazilarin geride kalmasina neden olmayin da, sayfayi acanlar listeyi gorsun. Hala BAGFAS niye listede yok? Tovbe Tovbe, cattik yahu

champ
31-01-2010, 16:01
Forum yoneticilerinden rica ediyorum, lutfen artik bu uyenin bu basliga yazilarini engelleyin. Insanlari yaniltmaya ve burada yazilanlari carpitmaya devam ediyor. Gecen ay anasayfaya tasidiginiz bu basliga, emege biraz saygi gosterin ve artik birsey yapin bu konuda.

krokodil
31-01-2010, 16:09
champ kardeşim marifet iltifata tabiidir diye eski güzel bir söz vardır..ve sen bu sözün anlamına çok çok uygun paylaşımlar yaptın bu topikte..bende çok kızdım..çok celallendim..yazı yazıp yorum yaptığıma defalarca pişman oldum..ama gerçekten samimi ve bu yorumlara ihtiyacı olan arkadaşlar için..sabret..devam et...seni bilen biliyor..göreyim seni....

champ
31-01-2010, 16:17
champ kardeşim marifet iltifata tabiidir diye eski güzel bir söz vardır..ve sen bu sözün anlamına çok çok uygun paylaşımlar yaptın bu topikte..bende çok kızdım..çok celallendim..yazı yazıp yorum yaptığıma defalarca pişman oldum..ama gerçekten samimi ve bu yorumlara ihtiyacı olan arkadaşlar için..sabret..devam et...seni bilen biliyor..göreyim seni....

Sagol abi,

Ama bazilari insanda sinir birakmiyor :) Gerci bir yandan iyi oluyor diyorum bazen. Politikaya girdigimde de bu tip insanlarla karsilasacagim. Belki de burasi iyi bir platform olabilir camurla, carpitmayla, iftirayla, laftan anlamamayla nasil mucadele edecegini ogrenmek icin (yani hic tanimadigin halde yardim etmeye calistigin bir insanlar toplulugu icinde).

Saygilar sevgili agabeyim, tesekkurler..