PDA

View Full Version : UNTAR Ünal Tarım Ürün.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

profiteer
10-12-2007, 09:58
***UNTAR***ÜNAL TARIM SPK'YA İFLAS KARARIYLA İLGİLİ MAHKEME SÜRECİNİN SÜRDÜĞÜNÜ BİLDİRDİ

Hisse senetleri İMKB’de işlem görmeyen Ünal Tarım Ürünleri
İhracat ve Sanayi A.Ş.’nin SPK'ya gönderdiği 28.11.2007 tarihli
tarihli özel durum açıklaması aşağıdadır:
"Şirketimiz İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesinin 206/611 E.
Dosya 2007/6 K. Sayılı iflas kararı ile ilgili olarak, temyiz için
Yargıtay 19. Hukuk Dairesi Başkanlığına yapmış olduğu müracaata
ilişkin 01.02.2007 tarihinde verilen iflas kararı tahsisi karar
süreci devam etmektedir. Gelişmeler oldukça kamuya bildirilecektir."

talhayı
10-12-2007, 14:00
***UNTAR***ÜNAL TARIM SPK'YA İFLAS KARARIYLA İLGİLİ MAHKEME SÜRECİNİN SÜRDÜĞÜNÜ BİLDİRDİ

Hisse senetleri İMKB’de işlem görmeyen Ünal Tarım Ürünleri
İhracat ve Sanayi A.Ş.’nin SPK'ya gönderdiği 28.11.2007 tarihli
tarihli özel durum açıklaması aşağıdadır:
"Şirketimiz İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesinin 206/611 E.
Dosya 2007/6 K. Sayılı iflas kararı ile ilgili olarak, temyiz için
Yargıtay 19. Hukuk Dairesi Başkanlığına yapmış olduğu müracaata
ilişkin 01.02.2007 tarihinde verilen iflas kararı tahsisi karar
süreci devam etmektedir. Gelişmeler oldukça kamuya bildirilecektir."

bu haber üstüne ikinci bir haber yakındır arkadaşlar olumlumu olur olumsuzmu bekleyelim görelim.

seryildirim06
10-12-2007, 17:08
istanbul da ikamet eden arkadaşlar dosya herhalde şu anda 7.asliye ticaret mah.nde bi haber yetiştirseniz bizlere ne güzel olur..

kemalcoban
14-12-2007, 21:56
gelen giden yok.

Şu an bu konuyu 1 kişi okuyor. (1 üye ve 0 ziyaretçi)

seryildirim06
15-12-2007, 07:04
3 milyon dolar 4 otobüs parası

http://www.unalturizm.com/hakkimizda.php

freesky
15-12-2007, 07:16
Unal Tarim'dan Bomba Haber; Basinda Ilk defa HISSE.NEt'te...
Karpuz ve sinegin ciftlesmesi ile yeni bir tur elde etmisler. Karpuzu kesince, cekirdekleri ucup gidiyormus.

:-)))))))))))))))

slm ile..

freesky

mmelih
15-12-2007, 18:01
Unal Tarim'dan Bomba Haber; Basinda Ilk defa HISSE.NEt'te...
Karpuz ve sinegin ciftlesmesi ile yeni bir tur elde etmisler. Karpuzu kesince, cekirdekleri ucup gidiyormus.

:-)))))))))))))))

slm ile..

freesky

hisse. netten haber birde benden, freeskyi eşşek arısı sokmuş kafası o anda duvara çarpmış birde ne görse iyi karpuzun içinde sineklerigörmüş vah vah hayali gerçek sanmış istersen gelde seni ben ayıltayım

arkadaşım karpuz kafana. sinek ensenemi vurdu yoksam. fazla burnunu sokma ibili

roark
16-12-2007, 19:36
Burada yine geyikler türemiş!Yazacak bir şeyler bulamıyorsanız yazmayın kardeşim!Yok sinek...Yok karpuz...Yok bilmem ne...Ayıp yahu...İnsanlarla dalga geçer gibi...
Saygılarımla...

seryildirim06
24-12-2007, 10:05
geçen yıl hem ramazan hem kurban bayramından hemen sonra tavan tavan işlemler olmuştu...:((((

redogahiss
24-12-2007, 14:47
Yaa, nasıldı o şarkı?
Bir zamanlar maziye bak, ne kadar şendik...

Vee,
Kimseye etmem şikayet , ağlarım ben halime ;
Titrerim mücrim gibi baktıkça istikbalime

Çıkmayan candan da ümit kesilmez tabii..Hatta bazen çıktı diye rapor verilmesine rağmen canlananlar bile oluyor ki. Şu olumlu piyasa koşullarına bakıldığında bir miktar iyimser olmamak için bir neden göremiyorum gerçekten.

Görelim Ünalgil neyler..

roark
24-12-2007, 19:02
Ünalgil derin sessizlik eyler...Memlekette davalar insanı kanser eyler...Olan yine Ahmet ve Mehmet vatandaşa olur...Ne diyelim...Ya sabır demekten başka çare yok...
Saygılarımla...

Hasan1965
28-12-2007, 12:06
cnbc tv kanalinda sorulan unal tarim hakkinda avukatin cevabi,

unal tarimin yargitayda iflas surecinin devam ettigini belirtmekte ve unal tarimin tekrar imkb de islem gormesi hakkinda aciklamasida hukuken mumkun fakat fiilen olamayacagini (olmadıgını) mucaadele gerektigini bu yolunda masrafsiz olarak spk ya basvurulabılecegi belirtnmekte.
kapali kagitlar hakkinda en olumlu aciklama unal tarim hakkinda oldu.

roark
28-12-2007, 17:23

unal tarimin yargitayda iflas surecinin devam ettigini belirtmekte ve unal tarimin tekrar imkb de islem gormesi hakkinda aciklamasida hukuken mumkun fakat fiilen olamayacagini (olmadıgını) mucaadele gerektigini bu yolunda masrafsiz olarak spk ya basvurulabılecegi belirtnmekte.

Üstad ne yapılması gerekiyormuş?Ondan bahsedildi mi?Bir de RAKS hakkında bir şeyler konuşuldu mu?İlginiz için şimdiden teşekkür ederim....
Saygılarımla...

mmelih
29-12-2007, 13:16

ne demek bu tutarlı mantıklı vede hukuki bir açıklama değil. hukuken olanın fiili olarak mümkün olmaması imkansız böyle şeymi olur İMBK bildiğim kadarıyla hukuk mevzuatına göre yönetilmektedir.

eğer bu açıklamayı yapan av. bunu hukuk adıan yaptı ise yazık yada bu arkadaş bizle geyik yaptı

sonerxz
29-12-2007, 13:49
şu ünal tahtası açılsada poker yerine ünal tarım oynasak yaw.

mmelih
29-12-2007, 22:31
şu ünal tahtası açılsada poker yerine ünal tarım oynasak yaw.

kasap et derdinde koyun can derdinme bu tür açıklama yapanları gayri ciddi vede milletle dalga geçmekten zevk duyan kişilikler olarak görüyorum

seryildirim06
11-01-2008, 18:26
topiğe olan ilgisizlikten ben unal tarım hisselerinin az bir miktarının küçük yatırımcının elinde patladığı asıl patlamanın büyük şirket elinde olduğu nu düşünüyorum küçük yatırımcıda patlayan hisse lioys merak eden okusun lioys un sayfasını

Ecinni ALAIN
13-01-2008, 14:23
topiğe olan ilgisizlikten ben unal tarım hisselerinin az bir miktarının küçük yatırımcının elinde patladığı asıl patlamanın büyük şirket elinde olduğu nu düşünüyorum küçük yatırımcıda patlayan hisse lioys merak eden okusun lioys un sayfasını

Yok be bilader...ilgisizligin yegane sebebi mmelih nickli batik/saldirgan yatirimcinin topige mesaj gecen bütün katilimcilari "acimasizca dalamasi" dir valla... :evil: :tamam:

mmelih
14-01-2008, 15:47
Yok be bilader...ilgisizligin yegane sebebi mmelih nickli batik/saldirgan yatirimcinin topige mesaj gecen bütün katilimcilari "acimasizca dalamasi" dir valla... :evil: :tamam:

adın üstünde karakterini yansıtıyor nicik senin bizim orda senin gibilere ecinni tifesi derler sen ise kendiliğnden ecin ni olduğunu ortaya koyuyorsun
sana ne diyeyim adına bak nikine bak öyle değerlendir kendini

kemalcoban
17-01-2008, 18:42
adın üstünde karakterini yansıtıyor nicik senin bizim orda senin gibilere ecinni tifesi derler sen ise kendiliğnden ecin ni olduğunu ortaya koyuyorsun
sana ne diyeyim adına bak nikine bak öyle değerlendir kendini

bravo :super:

talhayı
18-01-2008, 13:02

aynen katılıyorum:super:

666
18-01-2008, 16:14

Batmadan once de o oyleydi sevgili Alain. 3-5 sene aradan sonra selamlar :)

Ecinni ALAIN
20-01-2008, 00:04
Batmadan once de o oyleydi sevgili Alain. 3-5 sene aradan sonra selamlar :)

Vay be 666 abi...bunca yil sonra valla...bir ara bir baska forumda senin nickinin "seytani cagristirdigi" tartismasi yapmistik dime...:seyt:

Aynen bizanslilarin "meleklerin cinsiyeti" tartismasi gibi...:evil::evil:

Seni gördügüme cok sevindim...:cheers:

mmelih
20-01-2008, 01:20
Cenabı Allah Ecinnilerin ve ajan 666 ların şerrinden taaruzundan tahakümünden fesadından bizleri korusun.

burasının ben dalga merkezi değilde daha cok bilgilendirme olduğunu sanıyordum yine öyle fakat bazı kendini bilmezler parazitler yayın yapmaya devam ediyorlar ben onlara beddua ediyorum tüm kötülüklerini kusuyorlar

hey ecinniler benimle ugraşacağınıza muhatabınız şayet hisseniz barsa latif ben değil yok hisseniz yokda ne diye ............ yazı yazarsanız bunu buradakilere şu şu gerekcelerle şu geyik için yazıyouz deyin yüreğinizyetiyorsa hadi bakalım

terbiyem müsade etmiyor daha fazlası içinnnnnnnn

666
23-01-2008, 01:50
Agzindan cikani kulagin duysun babanin oglu ile konusmuyorsun burda melih.

Burasi babanin tapulu forumu degil; biz senelerce Unal Tarimda islem yaptik, hisse sahibi olmak yazmak icin sart degil. Ayni satasmalari hisse kapanmadan da yapiyordun; bu forumda tek bir kisiye yardimin bulunmadi simdiye kadar, baskalarini buradan kovmak senin hic haddine degil. Anlasildi mi?

seryildirim06
23-01-2008, 09:23
Agzindan cikani kulagin duysun babanin oglu ile konusmuyorsun burda melih.

Burasi babanin tapulu forumu degil; biz senelerce Unal Tarimda islem yaptik, hisse sahibi olmak yazmak icin sart degil. Ayni satasmalari hisse kapanmadan da yapiyordun; bu forumda tek bir kisiye yardimin bulunmadi simdiye kadar, baskalarini buradan kovmak senin hic haddine degil. Anlasildi mi?

:cool:bencede ve bu konuyu kapatsanız artık

bu arada istanbulda ikamet eden yokmu bize mahkemeden haber verecek.....

mmelih
25-01-2008, 00:49
ajan provokatör 666 akıllı ol haddini bil cizmeyi aşma İBİLİLİK YAPMA SON KEZ uyarıyorum:super:

Ecinni ALAIN
25-01-2008, 18:49
ajan provokatör 666 akıllı ol haddini bil cizmeyi aşma İBİLİLİK YAPMA SON KEZ uyarıyorum:super:

Uyarin dikkate alinmazsa n´olcak...? ISIRIRMISIN bizi...:aglayan: :aglayan:
Isirmak diyinci aklima bir atasözü geldi...sen anladin onu virjin...:sarhos::sarhos::sus::sus:

iyidost
25-01-2008, 22:17
Vay be.. Narenciye imparatoru Latif beyin bugünleri böylemi olmalıydı?? Ne diyeyim minareyi çalan kılıfını hazırlar..

kemalcoban
26-01-2008, 20:57
ya siz niye kavga ediyorsunuz.

Ecinni ALAIN
28-01-2008, 21:58
ya siz niye kavga ediyorsunuz.

Latif lavugu vücut/akil/izan kimyamizi bozdu....:he:

sonerxz
29-01-2008, 09:37
Latif lavugu vücut/akil/izan kimyamizi bozdu....:he:
latif babaya laf söleme.şirkete ne sölersen sölede latif babaya laf söleme.sevenleri çok.

talhayı
29-01-2008, 09:43
8.1.7.ÖZEL DURUMLARIN KAMUYA AÇIKLANMASINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ
(Seri :VIII,No:39)
(20/07/2003 tarihli ve 25174 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.)

Açıklanmanın kapsam ve niteliği
Madde 10 -Önceden yapılmış olan özel durum açıklamalarında meydana gelen gelişmeler ve değişiklikler sürekli olarak güncellenerek kamuya duyurulur.Daha önce özel durum açıklaması yoluyla kamuya duyurulan ve henüz sonuçlanmamış bir hususta herhangi bir gelişme olmaz ise,bu durum konuya ilişkin son özel durum açıklama tarihinden itibaren altmışar günlük sürelerle,gerekçeleri ile birlikte kamuya açıklanır. SONUÇ = bu adamlar bırakın 60 günü 160 günde bir bile açıklama yapmıyorlar.Biz söylemiyoruz;.......kanun maddesi söylüyor.

sonerxz
30-01-2008, 22:16
benimde elimde kaldı 10 adet üntar senedi. 0,18'den millete hem destek hemde moral olması amacıyla almıştım. şimdi battık. takas banktan hisselerimi istedim elimde. hisseler çok güzel. herkeze tavsiye ederim. hisselerinizi isteyiniz. elinize versinler...gerisi hikaye

seyber
31-01-2008, 17:07
8.1.7.ÖZEL DURUMLARIN KAMUYA AÇIKLANMASINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ
(Seri :VIII,No:39)
(20/07/2003 tarihli ve 25174 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.)

Açıklanmanın kapsam ve niteliği
Madde 10 -Önceden yapılmış olan özel durum açıklamalarında meydana gelen gelişmeler ve değişiklikler sürekli olarak güncellenerek kamuya duyurulur.Daha önce özel durum açıklaması yoluyla kamuya duyurulan ve henüz sonuçlanmamış bir hususta herhangi bir gelişme olmaz ise,bu durum konuya ilişkin son özel durum açıklama tarihinden itibaren altmışar günlük sürelerle,gerekçeleri ile birlikte kamuya açıklanır. SONUÇ = bu adamlar bırakın 60 günü 160 günde bir bile açıklama yapmıyorlar.Biz söylemiyoruz;.......kanun maddesi söylüyor.

bildirimlerini kapandığından beri prosedüre uygun olarak yapıyor spk bültenlerine bak..

seryildirim06
03-02-2008, 14:56
şu sıralar aldığım bilgiye göre fabrikada bayağı hareketlilik var yakında çıkar kokusu hayırlısı

sayın seyber iki aydır sesin çıkmıyordu nerelerdesin özledik seni hani bir haber çıkmadı hala yoku bi gelişme

talhayı
03-02-2008, 15:11
bildirimlerini kapandığından beri prosedüre uygun olarak yapıyor spk bültenlerine bak..
teşekkürler sn seyber yeni haberlerini bekliyoruz.

Hasan1965
03-02-2008, 16:58
seyber uzun zamandir sizlerden bir haber yoktu, hayirli haberler bekiyoruz.

seyber
03-02-2008, 17:49
seyber uzun zamandir sizlerden bir haber yoktu, hayirli haberler bekiyoruz.

elimden gelse sizler için tahtayı bile açarım ama nafile:)yargıtay süreci dvm ediyor çok uzadı nedense.beklentim yargıtayın bozma kararından vazgeçmeyeceği gerekçesi bozulacak nitelikte değil zaten

Hasan1965
03-02-2008, 20:02
seyber, anladıgım kadari ile siz bu isi yakindan takip ediyorsunuz.
unal tarim a telefon edelim eger tel numarasini biliyorsaniz, spk ya dilekce yazazalim dilekcelerimizi tum magdurlar olarak ornek bir yazi gelistirelim nasil olur?

Hasan1965
08-02-2008, 13:25
paton 1 sene gecti tahta kapanali rahatsinizdir. mali goturmenin rahatligi ile geceleri rahat uyuyorsunuzdur. ruzgar enerji fala bize yutturdun. unal tarim hissesini alan elinde patlayan maalesef gariban yatirimci da kaldi.
sen mutlaka bu formda yazilanlari goruyorsun.

cengiz007
08-02-2008, 21:15
ÜNAL Tarım'ın Antalya Serik İlçesi yolundaki Tesisi, servisleri ve işçileri calışıyor.

hguvendiren
08-02-2008, 21:23
benimde elimde kaldı 10 adet üntar senedi. 0,18'den millete hem destek hemde moral olması amacıyla almıştım. şimdi battık. takas banktan hisselerimi istedim elimde. hisseler çok güzel. herkeze tavsiye ederim. hisselerinizi isteyiniz. elinize versinler...gerisi hikaye

Anlamadıgım olay takasbank tan nasıl aldınız yani fiziksel olarak kagıt olarak alabiliyormuyuz tahtası kapanan hisse senetlerini.Siz sanslısınız en azından 10 adet almıssınız ya 1000 lot olan ne yapsın yada 100.000

Bende de 20 adet vardı ya bari duvara cercevelettırelım....

tahtaya vur tahtaya allah gostermesın daha ıkı yıl bekler bu kagıt tahtasının acılabılmesı ıcın tıpkı UKI konfeksıyon gıbı .....

Hasan1965
11-02-2008, 15:41
untar maalesef kardesler arasi anlasmazlıktan dolayi iflasa suruklendi. halbuki alile untar sayesinde cok zengin aile oldu. isteseler untar i ayaga kaldirabilrier ama maalesef kavgalari yuzunde bu is olacak gibi durmamaktadir.
bizler aramizda orgutlenebilirsek mucaadeleye baslayabıliriz.
untarcilaburaya@yahoo.com a da bilgi ve dudunceleriniz bekliyoruz.

Saygilarimizla,
untarzedeler,

sonerxz
11-02-2008, 16:14
Anlamadıgım olay takasbank tan nasıl aldınız yani fiziksel olarak kagıt olarak alabiliyormuyuz tahtası kapanan hisse senetlerini.Siz sanslısınız en azından 10 adet almıssınız ya 1000 lot olan ne yapsın yada 100.000

Bende de 20 adet vardı ya bari duvara cercevelettırelım....

tahtaya vur tahtaya allah gostermesın daha ıkı yıl bekler bu kagıt tahtasının acılabılmesı ıcın tıpkı UKI konfeksıyon gıbı .....

yaw boşuna çerceve parası verme. elinde tut elinde. 20 yıl sonra antika diye satarsın

Hasan1965
17-02-2008, 13:08
latifin ruzgar enerji uretim yatirimlari hakkina bilgigi olan var mi?
2007 12 aylik mali raporlari yayinlandi mi?

seryildirim06
19-02-2008, 22:58
bitsin artık şu ttemiz davası 1 yılda bi karar tahsisi yapılamadı

Hasan1965
21-02-2008, 20:53
takas dokumlerinde degisiklikler var. borsa disi hisse el mi degistiriyor???

kemalcoban
21-02-2008, 21:42

olabilir tabi niye olmasın.

ya da millet hisselerini eline istiyordur (yurakıdaki yazılarda örneklerini görebilirsniz)

roark
21-02-2008, 21:44

Takasları burada görme imkanımız var mı Sn.Hasan 1965?Ya da sizin gözlemlediğiniz değişiklikleri daha açık yazabilir misiniz?Şimdiden bilgileriniz için teşekkürler...Saygılarımla...

kasved
22-02-2008, 02:12
Kapanmaya yakın devamlı yazan bir üstad denetçi vardı, odasına dahi herkes giremiyordu, bilançolarını inceleyen sürekli yukarı hedefler veren epeydir kendisinden niye bilgi alınamıyor?

kemalcoban
22-02-2008, 09:49
latifin ruzgar enerji uretim yatirimlari hakkina bilgigi olan var mi?
2007 12 aylik mali raporlari yayinlandi mi?

rüzgar enerjisi bence doğruluğu ifade etmiyor. :grrr:

Hasan1965
22-02-2008, 10:05
Unal Aİlesİ Cok Zengİn Bunu Bİlmeyen Yok. Kardesler Arasİ Anlasmazlİgİ Yuzunden Bİzİmler Magdur Olduk.
Bİzler Toplanİp Bİr Seyler Yapmaya Calİssak Cozume Ortak Olsak Dİye Dusunmekteyİm.
Burada Yazilacak Olumsuzluklara Aldirmadan Toplanmaya Calİssak.

kemalcoban
23-02-2008, 18:36
kardeşler arası ne anlaşmazlığı varmış ki. bunlar hangi zihniyetle bu şirketi batırdılar.

Hasan1965
24-02-2008, 10:23
Sn.Osmancıq
Bende 298000 lot untar var sirketin %1 İ KADAR hisse.
Sizde ne kadar hisse var ve burada bizi takip eden diger untar madurlari eger mucadeleye katilmak istemekteyseniz hisseleri topralaip bir guc olusturalim.
Rusya - Ukrayna bu iki ulkeye portakal satsak 2 yilda hissenin degerini 5-10 katlariz.

sonerxz
24-02-2008, 18:56
Sn.Osmancıq
Sizde ne kadar hisse var ve burada bizi takip eden diger untar madurlari eger mucadeleye katilmak istemekteyseniz hisseleri topralaip bir guc olusturalim.
Rusya - Ukrayna bu iki ulkeye portakal satsak 2 yilda hissenin degerini 5-10 katlariz.

hisse kotdan çıkarıldı. çıkarılmasaydı haklıydınız. belki 10 yıl sonra kota girer. o zaman dediğiniz fiat seviyeleri gerçekleşebilir.bendede var 10 adet çöpe atmaktan iyidir çöpe atmaktan iyidir.

kasved
24-02-2008, 22:21
Sn.Osmancıq

Hasan bey mücadeleden maksadınız halka açık hissedarlar biraraya gelip ünal tarımın yönetimine geçip yapılacak ticari işlerle şirketi yeniden ayağa kaldırmak amacınız ise bu yol çok tehlikeli.

Tehlike nedeni; o zaman y.kurulu üyesi olarak eski yönetimin tüm borçlarınıda üstleniyorsunuz demektir buna şirketten alacaklı olan kamu ve bankalar hatta şu anki hakim hissedarlardan kesinlikle itiraz gelmez.

Eyer birleşip hukuk mücadelesiyle azınlık hissedarlar olarak hakkınızı aramak ise o abaşka bir konu.

seryildirim06
24-02-2008, 23:16
Sn.Osmancıq

allah sabır versin işin zor..

Hasan1965
25-02-2008, 09:33
benim dusuncem borsadan hisse alan kisaca yonetimle hic bir sekilde iliskisi olmayan bizler bir araya gelip ve sirket yonetimini kontrolumuza aldigimizda sirket kayitlarini kontrol altina alacagiz ve burada eger kotu niyet tesbit edilirse bu tesbiti mali polise durumu aktaracagiz. bu surecte kotu niyetli olan kisilerin tum mal varligini bildiginiz gibi el konuluyor.
sirketin devamini bu asamadan sonra saglayabiliriz dusuncesindeyim.
ltf buraya bu konu ile ilgili ciddii insalar cevap versin..

seyber
25-02-2008, 18:19
benim dusuncem borsadan hisse alan kisaca yonetimle hic bir sekilde iliskisi olmayan bizler bir araya gelip ve sirket yonetimini kontrolumuza aldigimizda sirket kayitlarini kontrol altina alacagiz ve burada eger kotu niyet tesbit edilirse bu tesbiti mali polise durumu aktaracagiz. bu surecte kotu niyetli olan kisilerin tum mal varligini bildiginiz gibi el konuluyor.
sirketin devamini bu asamadan sonra saglayabiliriz dusuncesindeyim.
ltf buraya bu konu ile ilgili ciddii insalar cevap versin..

öyle bir durum hukuken mümkün değil

Hasan1965
25-02-2008, 18:22
senin sirket yanlisi biri oldugunu dusunuyorum. bir takim bilgiler verdin ama asli astari yok.
ne kadar hisseye sahipsin?

şaşkın_ördek
25-02-2008, 23:26
hasan1965 in çabasını takdir ediyorum.sonuç alınır yada alınmaz hiç önemli değil. en azından mmelih in ona buna boş boş sataşmasından daha somut bir adım. bende 28000 lot kadar vardı. üztüme düşen birşey varsa yapmaya hazırım...

seyber
26-02-2008, 18:31
senin sirket yanlisi biri oldugunu dusunuyorum. bir takim bilgiler verdin ama asli astari yok.
ne kadar hisseye sahipsin?

1.daha somut örnek veririmisin söylediğim hangi bilginin aslı astarı yok?? 2.şirketin adamı olmanın bana ne yararı var sana ne zararı var ?

usakli
27-02-2008, 11:59
dosya sonuçlanmış orda yazan red iflas kararına red mi oluyor acaba

Daire Adı: 19. Hukuk Dairesi
Esas No: 2007/10370
Geliş Tarihi: 30/10/2007
Mahkemesi: İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi
Mahkeme Esas No: 2006/611
Mahkeme Karar No: 2007/6
Mahkeme Karar Tarihi: 01/02/2007
Dava Türü: İflas
DOSYA SONUÇ BİLGİLERİ
Karar No: 2008/1067
Karar RED
Karar Tarihi 11/02/2008
Kapatma Tarihi 28/02/2008

seyber
27-02-2008, 12:51
dosya sonuçlanmış orda yazan red iflas kararına red mi oluyor acaba

Daire Adı: 19. Hukuk Dairesi
Esas No: 2007/10370
Geliş Tarihi: 30/10/2007
Mahkemesi: İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi
Mahkeme Esas No: 2006/611
Mahkeme Karar No: 2007/6
Mahkeme Karar Tarihi: 01/02/2007
Dava Türü: İflas
DOSYA SONUÇ BİLGİLERİ
Karar No: 2008/1067
Karar RED
Karar Tarihi 11/02/2008
Kapatma Tarihi 28/02/2008
yargıtayın ilk bozma kararına itraz edilmişti o itraz rededildi

roark
28-02-2008, 00:16
yargıtayın ilk bozma kararına itraz edilmişti o itraz rededildi

Bu durumda iflas kesinleşmiş mi oluyor?Ya da süreç devam mı ediyor?

seyber
28-02-2008, 00:30
Bu durumda iflas kesinleşmiş mi oluyor?Ya da süreç devam mı ediyor?
:)bu karar itibariyle şirket mahkemenin verdiği iflas kararından kurtulmuş oluyor şimdi mahkeme davayı tkrr görüşüp tkrr karar verecek iflası ertelerse dosya kapanır ama yok mahkeme yine ama bu sefer başka bir sebepten iflas kararı verirse yine yargıtay yolu açık kalır(aynı sebepten iflas kararı veremez yani ben bilirkişiye inanmıyorum deyip karar veremez artık ya başka bilirkişi atayıp tkrr rapor isteyecek veya halıhazırdaki bilirkişi raporunu değerlendirip iflasını erteleyecek)

roark
28-02-2008, 00:54
:)bu karar itibariyle şirket mahkemenin verdiği iflas kararından kurtulmuş oluyor şimdi mahkeme davayı tkrr görüşüp tkrr karar verecek iflası ertelerse dosya kapanır ama yok mahkeme yine ama bu sefer başka bir sebepten iflas kararı verirse yine yargıtay yolu açık kalır(aynı sebepten iflas kararı veremez yani ben bilirkişiye inanmıyorum deyip karar veremez artık ya başka bilirkişi atayıp tkrr rapor isteyecek veya halıhazırdaki bilirkişi raporunu değerlendirip iflasını erteleyecek)

Sn.Seyber teşekkür ettik...Eksik olmayın...Umarım karar Untarzedeler için hayırlı olur...Saygılarımla...(Bu hukuk işi amma karışıkmış yahu:))...Anlaşılan daha bu kadar bekleyeceğiz...

Hasan1965
28-02-2008, 09:02
untarzedeler SPK ya basvuralim. kendi adima hemen yapiyorum.
sıra bize geldi

talhayı
29-02-2008, 09:19
hepimizin gözü aydın dosya sonuçlanmış.:yes:
Daire Adı:19. Hukuk DairesiEsas No:2007/10370Geliş Tarihi:30/10/2007Mahkemesi:İstanbul 7. Asliye Ticaret MahkemesiMahkeme Esas No:2006/611Mahkeme Karar No:2007/6Mahkeme Karar Tarihi:01/02/2007Dava Türü:İflasDOSYA SONUÇ BİLGİLERİKarar No:2008/1067KararREDKarar Tarihi11/02/2008Kapatma Tarihi28/02/2008

alibeyköy
29-02-2008, 19:04
şimdi ne olacak? süreç nasıl işleyecek?iflas red edildiğine göre şirket tekrar borsada işlem görmeye başlayacak mı?

cengiz007
29-02-2008, 20:08
(Zaten Şirket Kapalı Değilki) ÜNAL Tarım'ın Antalya Serik İlçesi yolundaki Tesisi, servisleri ve işçileri calışıyor. Vitrinler dolu ve fabrika Antalya'nın en büyük fabrikası, Tahminen12.000 m2. kapalı alanı ve 13.000 m2 açık alanı var. Ben böyle dev tesis görmedim. Çalışmaya devam ediyor.

sermiyan
29-02-2008, 20:55
(Zaten Şirket Kapalı Değilki) ÜNAL Tarım'ın Antalya Serik İlçesi yolundaki Tesisi, servisleri ve işçileri calışıyor. Vitrinler dolu ve fabrika Antalya'nın en büyük fabrikası, Tahminen12.000 m2. kapalı alanı ve 13.000 m2 açık alanı var. Ben böyle dev tesis görmedim. Çalışmaya devam ediyor.

arkadaşım o bahsettiün şirket ünal tarıma ait değil

seyber
01-03-2008, 15:04
arkadaşım o bahsettiün şirket ünal tarıma ait değil

doğru değil

seyber
01-03-2008, 21:30
ünal tarıma ait değil anlamında yazdım sanırım yanlış anlaşılmış sermiyan dediği gibidoğru ünal tarıma ait değil:)o anlamda doğru virgül değil yazmama gerekiyordu:)

talhayı
10-03-2008, 10:24
Borsazedelerin geleceği ne olacak22 yıllık İMKB tarihinde, 52 şirketin tahtası kapatıldı. Bu hisselerde 310 bin bakiyeli hesap ve kapanış tarihi itibariyle halka açık kısım için 600-700 milyon dolarlık bir değer var.

Ancak bu 52 şirketten 13 tanesi kot dışı pazarda da olsa işlem görmeye devam ediyor. Yani bunlar için hala bir umut var. Bunun yanında kot dışı pazardan da çıkarılan 4 şirketle ilgili dava hakkı sürüyor. Yine İhlas Finans’la ilgili beklentiler BDDK açıklamalarına rağmen sürüyor. Sonuçta 310 bin yatırımcıdan 190 bin yatırımcı için henüz son perde oynanmadı.

Ekonomist Dergisi, bu hafta yayımlanan sayısında borsazedeleri mercek altına aldı...

1986 yılında faaliyetlerine başlayan İMKB, o günden bugüne büyük bir gelişim ve değişim gösterdi. Bugün gelinen noktada piyasanın toplam değeri 280 milyar YTL seviyesinde. 300’ün üzerinde şirketin hisse senedi borsada işlem görüyor. İMKB’deki yabancı payı yüzde 72 seviyelerinde. Yine bir ara 1.4 milyon adet olan bakiyeli hesap sayısı, son yıllarda gerilemekle birlikte 1 milyon adedin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Yani borsa, Türkiye’de de önemli yatırım araçlarından biri haline gelmiş durumda. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi çeşitli nedenlerden dolayı bakiyeli hesap sayısında 400 binlik bir kayıp söz konusu.

İMKB’nin yatırımcı kaybetmesinin temelinde yatan konu ise tahtası kapalı şirketler. Özellikle Şubat 2001 kriziyle birlikte batık şirket ve mağdur yatırımcı sayısında ciddi sıçramalar oldu.

Batak 600-700 milyon $

Ancak son iki yılda yabancı takas oranının yüzde 40 seviyelerinden yüzde 72 seviyelerine geldiğini de belirtmek gerekiyor. Çeşitli nedenlerle tahtası kapanan şirketlerin sayısının artması, hem yeni halka arzlar hem de yeni hesap şeklinde gelen müşteri sayısını sınırlıyor.

İMKB tarihine bakıldığında 1999 yılına kadar 21 şirket, 2000-2001 yıllarında 20 şirket borsa kotundan çıkarıldı. 2001 krizinin yansımalarının devam etmesiyle birlikte günümüze kadar olan süreçte bu rakam toplamda 52’ye ulaşıyor. Bu hisselerdeki bakiyeli hesap sayısı 310 bin civarında. Yani bir yatırımcının sadece bir hissede battığını düşünürsek, 310 bin borsa mağduru var. Bu şirketlerde batan paranın da, hisselerin işleme kapatıldığı tarih itibariyle 600-700 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

Bu rakamlar dikkate alındığında son dört yılda İMKB’deki yükselişten yerli yatırımcının neden faydalanmak istemediği, borsadan uzak durduğu anlaşılabiliyor. Yerli yatırımcılar, genel olarak İMKB’ye küsmüş durumda.

Dönem dönem borsanın kanayan yarası batık şirketlerle ilgili çalışmalar yapıldı. Ancak bu gün gelinen noktada, bu çalışmalardan sonuç alınamadığı görülüyor. Örneğin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 2005 yılında imtiyaz sözleşmesi iptal edilen enerji şirketlerinin (Çukurova, Kepez ve Aktaş Elektrik) ortaklarıyla, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen banka (Demirbank, Toprakbank, Esbank, Yaşarbank) ortaklarının zararlarının tazminine yönelik hazırlanan kanun ve madde taslağı önerilerini hükümete sunmuştu. Bu yedi şirkette toplamda 67 bin 477 adet hesap sayısı, tahtaların kapanışı itibariyle 188.8 milyon YTL batan para bulunuyordu. Ancak bu hisselerdeki ümitler de son buldu.

18 şirkette son umut

Aslında merak edilen konu, İMKB kotundan çıkarılan 52 hissenin hepsinde hiçbir umut da mı yok? Biz de buradan yola çıkarak Yatırımcının Danışmanı köşesinin yazarı Avukat Mehmet Aslan’la birlikte bir çalışma yaptık. Yaptığımız değerlendirmeye göre bazı şirketlerde umut var.

Alfa Menkul Değerler, Arat Tekstil, Egeser Giyim, EGS Finansal Kiralama, EGS Holding, Lio Yağ, Medya Holding, Nergis Holding, Polylen, Sabah Pazarlama, Sabah Yayıncılık, Sifaş ve Uki Konfeksiyon’un hisse senetleri, İMKB Yönetim Kurulu’nca Borsa kotundan çıkarılarak Kot Dışı Pazar kaydına alındı. Böylece bu hisseler, şimdilik geçici olarak İMKB pazarlarında işlem görmekten men edilmiş oldu. Bu 13 şirket için, Kot Dışı Pazar’dan da çıkarılmadıkça her şey bitti sayılmamalı.

Yine bu 13 şirket dışında Demirbank, Gümüşsuyu Halı, İntermedya Yayıncılık, Koniteks şirketlerinde yatırımcıların dava açma hakkı var. İhlas Finans’ın yeniden faaliyete geçmesi yönünde çalışmalar yapılmaya başlandı. Burada da bir umut var gibi görünmekle birlikte geçen hafta cuma günü BDDK, İhlas Finans’ın yeniden faaliyete geçeceği yönündeki haberlerin yanıltıcı olduğunu belirtti. Yine de bu şirketteki gelişme ve haberler, yatırımcılar açısından bir umut ışığı olmaya devam edecek.

Kot Dışı Pazar’da da olsa işlem görme hakkı olan 13 şirketle, dava hakkı olan dört şirket ve İhlas Finans’ta toplamda 190 bin yatırımcı için henüz son perdenin oynandığı söylenemez. Ancak bu hisseler için büyük bir umut içinde de olmamak gerekiyor.

İki kesimden zarar

Batan şirketlere bakıldığında bireysel yatırımcıların özellikle iki kesimden zarara uğradıklarını söyleyen Avukat Mehmet Aslan, bunların kamu kurumları ve şirket yöneticileri olduğunu belirtiyor. BDDK’nın 2000 yılında yaşanan krizin ardından el koyduğu bankalar ve onların iştiraki konumundaki şirketlerden dolayı piyasada yatırımcıların ciddi bir zarar gördüğünü söyleyen Aslan, “Yine şirket yöneticilerinin yaptıkları usulsüzlükler nedeniyle batan şirketlerden de zarar gören yatırımcı sayısı azımsanmayacak oranda” diyor.

Yatırımcı kaderiyle baş başa

BORYAD Başkanı Ali Bahçuvan, kötü yönetimin yanında, devlet uygulamalarından da yakınıyor. Son olarak, Sabah Grubu’ndan umutlu olduklarını ifade eden Bahçuvan, “Fakat son yapılan ihalede TMSF tarafından arzulanan rakamlara ulaşılamadı. Bu da yatırımcıya herhangi bir ödeme yapılmaması tehlikesi yaratıyor” diyor.

Şirketlerin hepsinin işlem sıralarının kapanış nedenlerinin farklı şekillerde olmakla birlikte sonuçta mağdur olan borsa yatırımcılarının olduğunu söyleyen Sermaye Piyasası Hukukçusu Murat Esen, genel durumun borsa yatırımcılarının kaderleriyle başbaşa bırakılmış olmalarından ibaret olduğunu belirtiyor. Esen, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Yatırımcı daha etkin bir şekilde korunmalı. Şirketlerin halka açık hissesini elinde bulunduran yatırımcıların şirkette hiçbir şekilde yönetim ve/veya denetimi söz konusu dahi olmazken onlar adına bu konuda denetim ve gözetimi olan kurumların, yatırımcı haklarını sağlamak adına yapacakları şeyler olmalı.”

Umutlu değiller

Bu ve benzeri türden batık şirketlerle karşılaşmamak, bunlara birikimleri kaptırmamak için yapılacaklar, alınacak önlemler konusunda ise Bahçuvan pek de umutlu konuşmuyor. Bu anlamda Bahçuvan’ın görüşü şöyle:

“Devlet tarafından yapılan uygulamaya yakalanmamak tamamen şans. Çünkü örneğin Medya Holding İMKB-30’da, Sabah da İMKB-100 içinde yer alıyordu. Yani ‘küçük şirketlerden kaçınayım, yalnızca büyük şirketlerin hisse senedini alayım, böylece yatırımım sağlam, garantili olur’ türünden bir hareket biçimi de ne yazık ki bu iki örneğe baktığımız zaman yatırımcıya bir çözüm sunmuyor.”

Tahtası kapalı şirket yatırımcılarının mağduriyetinin giderilmesiyle ilgili fon kurulması konusunda ise SPK, gelişmiş piyasalarda böyle bir uygulamanın genel olarak olmadığını belirtiyor. Murat Esen ise “Bu yönde AB Uyum Yasaları kapsamında Almanya ile birlikte yürütülen yasal düzenleme çalışmaları söz konusu. Ancak bir yatırımcının tüm zararının telafisi söz konusu olmayacak, belirli limitler ve kıstaslar olacaktır” diyor. Esen, limiti aşan zararlar açısından da özel durum açıklamalarının daha sağlıklı yapılmasının sağlanmasını istiyor.

Yatırımcıların borsanın sadece bir alım-satım alanı olmadığını bilmesi gerektiğini ifade eden Murat Esen ise “Yatırımcıya, borsa yatırımcısı olarak sağlanan statünün gerek hukuki gerekse ekonomik önem ve anlamı daha iyi anlatılarak yeni yatırımcılar kazanılmalı, piyasanın önü açılmalı” diyor.

ALİ BAHÇUVAN / Borsa Yatırımcıları Derneği Başkanı:
“Mağduriyetlerin telafisi sağlanmalı”

“Bugüne kadar İMKB’de işlem sırası kapanan birçok şirket var ve bu şirketlerin mağdur ettiği birçok yatırımcı söz konusu. Şirketlerin batmasının; kötü yönetim, yolsuzluklar, zorlu rekabet koşulları, dış etkenler gibi birçok farklı nedeni var. Bununla beraber devlet uygulamalarından kaynaklanan hatalar da söz konusu. Özellikle el koymalar ve imtiyaz iptalleri.

Maalesef şirketler de yatırımcılardan tıpkı şirketin kârlı zamanlarında olduğu gibi iflas döneminde de, bu riski kendileriyle paylaşmasını bekliyor. Sorunun çözümü için öncelikle geçmişteki mağduriyetlerin telafisi sağlanmalı. Kanun ve benzeri düzenlemelerle yeni mağduriyetleri yaratmayacak değişiklikler yapılmalı. Bunun ardından ise yatırımcıyı tekrar piyasaya çekecek tanıtım ve eğitim kampanyası düzenlenmeli.”
http://bigpara.ekolay.net/i/trans.gifmaalesef okuduğunuz gibi untarın adı ümit duyulan şirketler arasında yok.:frown::grrr:

Hasan1965
15-03-2008, 17:40
Borsazedeler mercek altındaBorsazedeler için daha son perde oynanmadı...

07 Mart 2008 10:53
--------------------------------------------------------------------------------

22 yıllık İMKB tarihinde, 52 şirketin tahtası kapatıldı. Bu hisselerde 310 bin bakiyeli hesap ve kapanış tarihi itibariyle halka açık kısım için 600-700 milyon dolarlık bir değer var.

Ancak bu 52 şirketten 13 tanesi kot dışı pazarda da olsa işlem görmeye devam ediyor. Yani bunlar için hala bir umut var. Bunun yanında kot dışı pazardan da çıkarılan 4 şirketle ilgili dava hakkı sürüyor. Yine İhlas Finans’la ilgili beklentiler BDDK açıklamalarına rağmen sürüyor. Sonuçta 310 bin yatırımcıdan 190 bin yatırımcı için henüz son perde oynanmadı.

Ekonomist Dergisi, bu hafta yayımlanan sayısında borsazedeleri mercek altına aldı...

1986 yılında faaliyetlerine başlayan İMKB, o günden bugüne büyük bir gelişim ve değişim gösterdi. Bugün gelinen noktada piyasanın toplam değeri 280 milyar YTL seviyesinde. 300’ün üzerinde şirketin hisse senedi borsada işlem görüyor. İMKB’deki yabancı payı yüzde 72 seviyelerinde. Yine bir ara 1.4 milyon adet olan bakiyeli hesap sayısı, son yıllarda gerilemekle birlikte 1 milyon adedin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Yani borsa, Türkiye’de de önemli yatırım araçlarından biri haline gelmiş durumda. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi çeşitli nedenlerden dolayı bakiyeli hesap sayısında 400 binlik bir kayıp söz konusu.
İMKB’nin yatırımcı kaybetmesinin temelinde yatan konu ise tahtası kapalı şirketler. Özellikle Şubat 2001 kriziyle birlikte batık şirket ve mağdur yatırımcı sayısında ciddi sıçramalar oldu.

Batak 600-700 milyon $

Ancak son iki yılda yabancı takas oranının yüzde 40 seviyelerinden yüzde 72 seviyelerine geldiğini de belirtmek gerekiyor. Çeşitli nedenlerle tahtası kapanan şirketlerin sayısının artması, hem yeni halka arzlar hem de yeni hesap şeklinde gelen müşteri sayısını sınırlıyor.

İMKB tarihine bakıldığında 1999 yılına kadar 21 şirket, 2000-2001 yıllarında 20 şirket borsa kotundan çıkarıldı. 2001 krizinin yansımalarının devam etmesiyle birlikte günümüze kadar olan süreçte bu rakam toplamda 52’ye ulaşıyor. Bu hisselerdeki bakiyeli hesap sayısı 310 bin civarında. Yani bir yatırımcının sadece bir hissede battığını düşünürsek, 310 bin borsa mağduru var. Bu şirketlerde batan paranın da, hisselerin işleme kapatıldığı tarih itibariyle 600-700 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor.

Bu rakamlar dikkate alındığında son dört yılda İMKB’deki yükselişten yerli yatırımcının neden faydalanmak istemediği, borsadan uzak durduğu anlaşılabiliyor. Yerli yatırımcılar, genel olarak İMKB’ye küsmüş durumda.

Dönem dönem borsanın kanayan yarası batık şirketlerle ilgili çalışmalar yapıldı. Ancak bu gün gelinen noktada, bu çalışmalardan sonuç alınamadığı görülüyor. Örneğin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 2005 yılında imtiyaz sözleşmesi iptal edilen enerji şirketlerinin (Çukurova, Kepez ve Aktaş Elektrik) ortaklarıyla, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen banka (Demirbank, Toprakbank, Esbank, Yaşarbank) ortaklarının zararlarının tazminine yönelik hazırlanan kanun ve madde taslağı önerilerini hükümete sunmuştu. Bu yedi şirkette toplamda 67 bin 477 adet hesap sayısı, tahtaların kapanışı itibariyle 188.8 milyon YTL batan para bulunuyordu. Ancak bu hisselerdeki ümitler de son buldu.

18 şirkette son umut

Aslında merak edilen konu, İMKB kotundan çıkarılan 52 hissenin hepsinde hiçbir umut da mı yok? Biz de buradan yola çıkarak Yatırımcının Danışmanı köşesinin yazarı Avukat Mehmet Aslan’la birlikte bir çalışma yaptık. Yaptığımız değerlendirmeye göre bazı şirketlerde umut var.

Alfa Menkul Değerler, Arat Tekstil, Egeser Giyim, EGS Finansal Kiralama, EGS Holding, Lio Yağ, Medya Holding, Nergis Holding, Polylen, Sabah Pazarlama, Sabah Yayıncılık, Sifaş ve Uki Konfeksiyon’un hisse senetleri, İMKB Yönetim Kurulu’nca Borsa kotundan çıkarılarak Kot Dışı Pazar kaydına alındı. Böylece bu hisseler, şimdilik geçici olarak İMKB pazarlarında işlem görmekten men edilmiş oldu. Bu 13 şirket için, Kot Dışı Pazar’dan da çıkarılmadıkça her şey bitti sayılmamalı.

Yine bu 13 şirket dışında Demirbank, Gümüşsuyu Halı, İntermedya Yayıncılık, Koniteks şirketlerinde yatırımcıların dava açma hakkı var. İhlas Finans’ın yeniden faaliyete geçmesi yönünde çalışmalar yapılmaya başlandı. Burada da bir umut var gibi görünmekle birlikte geçen hafta cuma günü BDDK, İhlas Finans’ın yeniden faaliyete geçeceği yönündeki haberlerin yanıltıcı olduğunu belirtti. Yine de bu şirketteki gelişme ve haberler, yatırımcılar açısından bir umut ışığı olmaya devam edecek.

Kot Dışı Pazar’da da olsa işlem görme hakkı olan 13 şirketle, dava hakkı olan dört şirket ve İhlas Finans’ta toplamda 190 bin yatırımcı için henüz son perdenin oynandığı söylenemez. Ancak bu hisseler için büyük bir umut içinde de olmamak gerekiyor.

İki kesimden zarar

Batan şirketlere bakıldığında bireysel yatırımcıların özellikle iki kesimden zarara uğradıklarını söyleyen Avukat Mehmet Aslan, bunların kamu kurumları ve şirket yöneticileri olduğunu belirtiyor. BDDK’nın 2000 yılında yaşanan krizin ardından el koyduğu bankalar ve onların iştiraki konumundaki şirketlerden dolayı piyasada yatırımcıların ciddi bir zarar gördüğünü söyleyen Aslan, “Yine şirket yöneticilerinin yaptıkları usulsüzlükler nedeniyle batan şirketlerden de zarar gören yatırımcı sayısı azımsanmayacak oranda” diyor.

Yatırımcı kaderiyle baş başa

BORYAD Başkanı Ali Bahçuvan, kötü yönetimin yanında, devlet uygulamalarından da yakınıyor. Son olarak, Sabah Grubu’ndan umutlu olduklarını ifade eden Bahçuvan, “Fakat son yapılan ihalede TMSF tarafından arzulanan rakamlara ulaşılamadı. Bu da yatırımcıya herhangi bir ödeme yapılmaması tehlikesi yaratıyor” diyor.

Şirketlerin hepsinin işlem sıralarının kapanış nedenlerinin farklı şekillerde olmakla birlikte sonuçta mağdur olan borsa yatırımcılarının olduğunu söyleyen Sermaye Piyasası Hukukçusu Murat Esen, genel durumun borsa yatırımcılarının kaderleriyle başbaşa bırakılmış olmalarından ibaret olduğunu belirtiyor. Esen, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Yatırımcı daha etkin bir şekilde korunmalı. Şirketlerin halka açık hissesini elinde bulunduran yatırımcıların şirkette hiçbir şekilde yönetim ve/veya denetimi söz konusu dahi olmazken onlar adına bu konuda denetim ve gözetimi olan kurumların, yatırımcı haklarını sağlamak adına yapacakları şeyler olmalı.”

Umutlu değiller

Bu ve benzeri türden batık şirketlerle karşılaşmamak, bunlara birikimleri kaptırmamak için yapılacaklar, alınacak önlemler konusunda ise Bahçuvan pek de umutlu konuşmuyor. Bu anlamda Bahçuvan’ın görüşü şöyle:

“Devlet tarafından yapılan uygulamaya yakalanmamak tamamen şans. Çünkü örneğin Medya Holding İMKB-30’da, Sabah da İMKB-100 içinde yer alıyordu. Yani ‘küçük şirketlerden kaçınayım, yalnızca büyük şirketlerin hisse senedini alayım, böylece yatırımım sağlam, garantili olur’ türünden bir hareket biçimi de ne yazık ki bu iki örneğe baktığımız zaman yatırımcıya bir çözüm sunmuyor.”

Tahtası kapalı şirket yatırımcılarının mağduriyetinin giderilmesiyle ilgili fon kurulması konusunda ise SPK, gelişmiş piyasalarda böyle bir uygulamanın genel olarak olmadığını belirtiyor. Murat Esen ise “Bu yönde AB Uyum Yasaları kapsamında Almanya ile birlikte yürütülen yasal düzenleme çalışmaları söz konusu. Ancak bir yatırımcının tüm zararının telafisi söz konusu olmayacak, belirli limitler ve kıstaslar olacaktır” diyor. Esen, limiti aşan zararlar açısından da özel durum açıklamalarının daha sağlıklı yapılmasının sağlanmasını istiyor.

Yatırımcıların borsanın sadece bir alım-satım alanı olmadığını bilmesi gerektiğini ifade eden Murat Esen ise “Yatırımcıya, borsa yatırımcısı olarak sağlanan statünün gerek hukuki gerekse ekonomik önem ve anlamı daha iyi anlatılarak yeni yatırımcılar kazanılmalı, piyasanın önü açılmalı” diyor.

ALİ BAHÇUVAN / Borsa Yatırımcıları Derneği Başkanı:
“Mağduriyetlerin telafisi sağlanmalı”

“Bugüne kadar İMKB’de işlem sırası kapanan birçok şirket var ve bu şirketlerin mağdur ettiği birçok yatırımcı söz konusu. Şirketlerin batmasının; kötü yönetim, yolsuzluklar, zorlu rekabet koşulları, dış etkenler gibi birçok farklı nedeni var. Bununla beraber devlet uygulamalarından kaynaklanan hatalar da söz konusu. Özellikle el koymalar ve imtiyaz iptalleri.

Maalesef şirketler de yatırımcılardan tıpkı şirketin kârlı zamanlarında olduğu gibi iflas döneminde de, bu riski kendileriyle paylaşmasını bekliyor. Sorunun çözümü için öncelikle geçmişteki mağduriyetlerin telafisi sağlanmalı. Kanun ve benzeri düzenlemelerle yeni mağduriyetleri yaratmayacak değişiklikler yapılmalı. Bunun ardından ise yatırımcıyı tekrar piyasaya çekecek tanıtım ve eğitim kampanyası düzenlenmeli.”

UZMANLAR NE DİYOR?

“RİSKLERİ BÜTÜN PİYASA ÜSTLENMEZ”

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yetkilileri, batık şirketlerle ilgili olarak aşağıdaki değerlendirmeyi yapıyor;
ZAMANINDA BİLGİLENDİRME: Finansal piyasaların iki temel ayağından biri olan sermaye piyasalarında yatırımcılar, risk-getiri değerlendirmelerini kendileri yaparlar ve bu değerlendirmeler sonucunda sahip oldukları fonları talep edenlere aktarırlar. Yatırımcılar ile fon talep edenler arasındaki bu doğrudan ilişkide, sermaye piyasalarının en önemli unsuru, tarafların yeterli bir biçimde, zamanında ve doğru bilgilendirilmesidir.
KAYDA ALMA SİSTEMİNE GEÇİLDİ: Dünyadaki gelişmelere paralel olarak 1992 yılında Sermaye Piyasası Kanunu’nda yapılan değişiklikle izin sisteminden, kayda alma sistemine geçildi. Bu çerçevede Kurulumuzun temel görevi, kamunun aydınlatılmasını sağlama olarak belirlendi. Bu kapsamda, bir borsanın sağlıklı olarak fonksiyonlarını yürütebilmesi için borsada işlem görebilecek nitelikte olan şirketlerin, yatırımcıların kararını etkileyebilecek bilgileri tam, doğru ve zamanında açıklamaları gerekiyor. Diğer taraftan, İMKB’de işlem görme koşullarını kaybeden bu şirketler ile ilgili olarak belirlenen şartları taşıyanlar için, Kamuyu Aydınlatma Bilgi Formu yayınlayarak, İMKB dışında alım-satıma imkan veren düzenleme getirildi.
YATIRIMCILAR İYİ İZLEMELİ: Ekonomik hayatın doğası gereği şirketlerin gerek kendi bünyelerinde oluşan sorunlar, gerekse bulundukları sektör veya konjonktür dolayısıyla oluşan sorunlar sonucunda mali sıkıntılarla karşılaşmaları olağan bir durum. Yatırımcılar, risk değerlendirmelerini yaparken, şirketlerin kamuya açıklanan mali bilgilerini ve özel durum açıklamalarını dikkatle izlemeli ve piyasa profesyonellerinden yardım almayı tercih etmeli.
FON UYGULAMASI YOK: Sermaye piyasalarında, yatırımcıların kendi risk-getiri tercihlerini kendilerinin yaptığını dikkate aldığımızda, risklerin gerçekleşmesi durumunda bunun sonuçlarını bütün piyasanın yüklenmesini beklemek doğru olmayacak. Gelişmiş ülke uygulamaları incelendiğinde halka açık şirketlerin ortaklarının uğradıkları zararların tazminine yönelik bir fon uygulaması, kabul gören bir uygulama olarak görülmüyor.

MEHMET ASLAN / Avukat – Ekonomist yazarı
”Yatırımcılar haklarını arasınlar”

“Şirketlerin zarar ya da iflas etmesi, ticaretin doğasında bulunuyor. Fakat sorun, normal ticari faaliyetin ardında değil de çeşitli usulsüzlükler neticesinde zarar görmeleri. Bu sorunun yüzde 100 çözümü, henüz gelişmiş ülkelerde dahi bulunamadı. Fakat piyasanın sıkı denetimi neticesinde bu minimize edilebilir. Bu anlamda SPK’ya özellikle önemli görevler düşüyor. Yatırımcıların ise ‘maceraperest işlem yapma anlayışı’ndan ‘yatırım yapma’ anlayışına geçmeyi kabul etmeleri halinde, sorun önemli oranda çözülecektir.
Bugün için işlem sırası kapatılan şirketlerin neredeyse tamamı, tabela şirketi konumuna geldi. Bu şirketlerden birkaçını ayrı tuttuğumuz takdirde hemen hemen tamamının faaliyeti durdu ve tasfiye aşamasına geldi ya da tasfiye edilmiş durumda.
Yatırımcılar, sorunlarını sahiplenmeli, haklarını aramalı.”

MURAT ESEN / Sermaye Piyasası Hukukçusu
“Yasa tasarıları hayata geçirilmeli”

“Öncelikle mevcut kapalı şirketler açısından başlangıçtan bu yana söylenen ya da yasa tasarısı haline bile getirilen çözüm önerileri hayata geçirilmeli. Mevcut mağdurların zararlarının kısmen de olsa telafisi için adımlar atılmalı. Bu sayede çok sayıdaki yatırımcının zararı telafi edilmiş olurken, aynı zamanda kaybolan güven ortamı yeniden kazanılmaya başlanır. Böylece yatırımcı ve/veya işlem sayısında önemli artışlar olur. Bundan sonrası için de halen yürütülen sermaye piyasası mevzuatı kapsamında daha etkin çözümler getirilmeli, hakim hissedarların kötü yönetim ya da suistimallerine karşı önlemler alınmalı.”

METİN AYIŞIK / A Yatırım Genel Müdürü
“Azınlık hakları korunmalıydı”

“Bakiyeli hesap sayısı 2000 yılında 1 milyon 400 bin seviyelerindeyken, bu gün gelinen noktada 900 bin civarında bakiyeli hesap sayısı söz konusu. Batık şirketlerdeki azınlık paylarıyla ilgili konuya dair SPK çok çalışma yaptı. Ancak asıl olarak siyasi iradenin karar alması gerekiyor. Şu ana kadar da bir uygulama olmadı.
Sonuçta 310 bin mağdur 700 milyon dolar kapanış fiyatlarıyla bir kayıp söz konusu. Bu kadar büyük bir kayıptan sonra da bu yatırımcıların yeniden borsada yatırım yapmasını beklemek zor. Sabah, Demirbank gibi şirketleri azınlık haklarıyla birlikte satsalardı, azınlık haklarını korusalardı daha iyi olacaktı.”

Hasan1965
19-03-2008, 17:49
Türk yaş meyve sebzesi görücüye çıkıyor

19.03.2008 - 16:06

Türk yaş meyve sebzesi, 27-29 Mart tarihlerinde FreshAntalya Fuarı"nda, uluslar arası görücüye çıkacak

ANTALYA - Türk yaş meyve sebzesi, Antalya Fuarcılık, İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) tarafından 27-29 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek "FreshAntalya Fuarı"nda, uluslar arası görücüye çıkacak.

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık ile Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri (TYMSİB) Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz, Antalya İhracatçı Birlikleri (AİB) Başkanı Mustafa Satıcı, Ziraat mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, Antalya Ticaret Borsası temsilcisi Mahmut Alpagot, Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş ile sektör temsilcilerinden oluşan Fuar Danışma Kurulu basın toplantısı düzenledi.

TYMSİB Başkanı Kemal Kaçmaz, Türk ihracatçılarının son yıllarda uluslararası fuarlara katılarak Türkiye'nin yaş meyve sebzesinin tanıtımına önem verdiğini söyledi. 2002 yılında 533 milyon dolar olan tarım ürünleri ihracatının 2007 yılında 1,5 milyar dolara ulaştığına dikkati çeken Kaçmaz, şöyle konuştu:

"Son 5 yıldır ihracatçılarımız uluslar arası fuarlara katılıyor. Tanıtıma ağırlık veriyor. Bunun sonucunda yaş meyve sebze ihracatında önemli artışlar sağlandı. Türkiye'nin yaş meyve sebze ihracatının üçte biri Antalya'dan gerçekleştiriliyor. Türk ihraç ürünleri içinde yaş meyve sebzenin ülke ortalaması yüzde 28 iken Antalya, Türkiye ortalamasını aştı. Antalya'dan yapılan yaş meyve sebze ihracatı yüzde 55 artarak Türkiye ortalamasının önüne geçti."

AİB Başkanı Satıcı

AİB Başkanı Mustafa Satıcı da, yaş meyve sebze ihracatında çok önemli gelişmeler yaşandığını, 2000'li yıllardan bu yana yapılan ihracatta ülke ve Antalya olarak çok ciddi gelişmeler gösterildiğini belirtti.

Türkiye'nin 2002 yılında komşularına yaptığı tüm ihracatın 2 milyar dolar iken 2007 yılı sonu itibariyle 30 milyar dolara ulaştığına dikkati çeken Satıcı, Antalya'dan yapılacak yaş meyve sebze ihracatının her geçen yıl arttığını söyledi.

Kalite ve çeşitlerin artmasıyla Türkiye'nin Avrupa pazarında rekabet edebilecek düzeye geleceğini anlatan Satıcı, "Bu yıl Antalya'dan 400 milyon dolarlık yaş meyve sebze ihracatı hedefledik" dedi.

ANFAŞ Başkanı Çalık

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık da, ANFAŞ tarafından yapılan fuarların ülke ve bölge ekonomisine çok büyük katkılar sağladığını bildirdi. Bu yıl ikincisi yapılan "FreshAntalya Fuarı"nın ülke yaş meyve sebze üretimi ve ihracatının tanıtımına çok büyük katkı yapacağını belirten Çalık, 27-29 Mart tarihlerindeki gerçekleştirilecek fuara, 26 ülkeden alım heyetlerinin geleceğini kaydetti.

Fuara 10 bin profesyonel ziyaretçinin gelmesinin beklendiğini anlatan Çalık, şöyle devam etti:

"Türk meyve sebzesi görücüye çıkıyor. FreshAntalya Fuarı ile Antalya'nın ulaşım ve konaklama imkanlarıyla, Akdeniz, Avrupa, Uzak Doğu, Rusya ve Afrika coğrafyasında uluslar arası tarım platformu oluşturulması hedefleniyor.

İtalya, Fransa, Romanya, Mısır, Sudan, Hollanda, Slovenya, Ukrayna, İspanya, Bulgaristan, Kırgızistan, İsrail, Sri Lanka, Rusya, İngiltere ve Polonya gibi farklı ülkelerden ziyaretçiler gelecek. Kanada, Kazakistan, Kuveyt, Macaristan, Moldova ve Suudi Arabistan gibi 26 ülkeden alım heyetleri oluşturuldu. Böylece hedef ülkelere ulaşılarak, ithalatçılar, ithalat yapan zincir süper marketlerin satın almacıları, yurt dışından toptancı ve komisyoncular gibi profesyonel ziyaretçiler ile katılımcılar arasında yüz yüze ticaret ortamı yaratılacak."

Türkiye'nin sebze üretiminde, dünyanın dördüncü büyük ülkesi olduğunu ifade eden Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer de, toplam üretimin yüzde 15'i ihraç edilse bile yaş meyve sebzenin AB ile rekabet edebileceğini söyledi. Küreselleşen dünyada Türkiye'nin kendi ürünlerini satmak ve ihraç etmek zorunda olduğuna işaret eden Tuncer, Türkiye'nin bu sektörde dünya pazarlarına açılması, yurt dışında rekabet edebilmek için de kaliteli üretim ve çeşitliliğe, teknoloji kullanımına ağırlık verilmesi gerektiğini vurguladı.

"FreshAntalya Fuarı" için 26 ülkeden gelecek alım heyetleri, ithalatçı firmalar ve Avrupa'nın en büyük zincir süper market temsilcileri seralarda da incelemeler yapacak.

Hasan1965
19-03-2008, 17:51
İhracat iade tutarları düşürüldü

19.03.2008 - 14:39

Tarımsal ürün ihracatında iade yardım tutarları ve uygulama esasları belirlendi

ANKARA - Tarımsal ürünlerdeki ihracat iadesi yardımları kapsamında, sebzeler, meyveler ve sert çekirdekli meyveler, dondurulmuş meyve ve sebze, bal, meyve suları, zeytinyağı gibi bazı ürünlerin ihracatında, iadeye konu azami ödeme oranları düşürüldü. Sözleşmeli tarımsal üretimde ise ihracat iadesi tutarları yüzde 50 arttırılarak uygulanacak ve arttırılan tutarın yüzde 60'ı üreticiye nakit ödenecek, yüzde 40'ı ise ihracatçı adına açılmış olan mahsup hesabına alacak kaydedilecek. Para Kredi ve Koordinasyon Kurulunun konuya ilişkin tebliği, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.

İadeden yararlanacak ürünler

Tebliğe göre, buket yapmaya elverişli veya süs amacına uygun cinstenten çiçekler ve tomurcukların ihracatındaki azami ödeme oranı, bir başka deyişle iade tutarı yüzde 20'den yüzde 10'a, sebzelerde (pişirilmemiş, buharda veya suda kaynatılarak pişirilmiş, dondurulmuş) yüzde 20'den yüzde 12'ye, meyveler ve sert çekirdekli meyvelerde yüzde 20'den, yüzde 8'e, dondurulmuş meyve ve sebze ile meyve ve sebze işleme saniyiine dayalı gıda maddelerinde yüzde 20'den yüzde 15'e, balda yüzde 10'dan yüzde 5'e, reçel, jöle, marmelat, meyve veya sert kabuklu meyve püreleri veya pastlarında yüzde 20'den yüzde 5'e, meyve suları, meyve nektarlarında yüzde 20'den yüzde 12'ye düşürüldü.

Zeytinyağında yüzde 10'dan yüzde 5'e, hazırlanmış veya konserve edilmiş balıklarda yüzde 15'den yüzde 5'e, çikolata ve kakao içeren gıda müstahzarları yüzde 10'dan yüzde 6'ya, bisküviler, gofretler, keklerde yüzde 10'dan yüzde 8'e çekildi.

Kurutulmuş sebzelerde yüzde 10, kümes hayvanları etlerinde yüzde 20, yumurta da yüzde 10, kümes hayvanları etinden, sakatından yapılmış sosisler ve benzeri ürünler ile kümes hayvanları etinden hazırlanmış veya konserve edilmiş ürünlerde yüzde 10, makarnalarda yüzde 10 olan ihracat iade tutarı ise değişmedi.

Sözleşmeli tarımsal üretim

Sözleşmeli tarımsal üretimde ise belirlenen artırımlı iadelerden faydalanabilmek için, sözleşme ile birlikte ilgili ihracatçı birliğine, ürünün idrak tarihinden asgari 3 ay önce ön müracaatta bulunulması zorunlu olacak. Ancak ürünün özelliğine ve ilk idrak tarihine göre bu süre 45 güne kadar düşürülebilecek.

Bu arada Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu ödenekleri çerçevesinde karşılanacak olan söz konusu ürünlerin ihracatını müteakip finansmanı amacıyla; belirtilen giderler, belirlenen ihracat iade miktarı ve azami ödeme oranı dikkate alınarak ABD doları karşılığı YTL üzerinden, TCMB nezdinde ihracatçı adına açılacak hesaptan, sözkonusu banka kanalıyla mahsup yoluyla karşılanacak.

İmalatçı firmalar, kendi dış ticaret şirketleri ya da şirketlerinin de yer aldığı aynı kuruluş bünyesindeki dış ticaret firması kanalıyla ihracatı gerçekleştirmesi ve dış ticaret firmalarının hakedişlerini imalatçı firmalarına devretmesi durumunda teşvikten faydalanabilecek. İhracatçı firmalar hakedişlerini ürünü satın aldıkları imalatçı veya üretici firmalara devredebilecek.

Tebliğ, 1 Ocak 2008 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, bugünden itibaren yürürlüğe girdi.

Tarımsal ürünlerde ihracat iadesi yardımları; ülke tarımsal ürünlerinin uluslararası piyasalarda 'rekabet gücü' ve 'ihracat potansiyelinin artırılması' amacıyla yapılıyor, konjonktür ve gelişmelere göre oranlarda değişikliğe gidilebiliyor

seyber
20-03-2008, 13:33
ünal tarımın duruşması 8 nisanda başlıyor

roark
20-03-2008, 19:36
ünal tarımın duruşması 8 nisanda başlıyor

Biraz daha açarmısınız değerli arkadaşım...Nihai karar ne zaman verilir?Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?Umut olabilir mi?Şimdiden teşekkür ederiz...Saygılarımla....

seyber
21-03-2008, 19:57
Biraz daha açarmısınız değerli arkadaşım...Nihai karar ne zaman verilir?Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?Umut olabilir mi?Şimdiden teşekkür ederiz...Saygılarımla....

yargıtayın mahkeme kararını bozmasından dolayı tkrr mahkeme süreci başlıyacak mahkeme iflası ertelerse ve şirket iyileşme gösterirse tkrr kota başvurması gerek başvururken de batık bir bilançoyla olmaz mali durumunu düzeltip öle müracaat etmeli şahsen mahkemeden umutluyum ama tkrr kota girmesi zor bir süreç o da patronlara kalmış saygılar

roark
22-03-2008, 10:30
yargıtayın mahkeme kararını bozmasından dolayı tkrr mahkeme süreci başlıyacak mahkeme iflası ertelerse ve şirket iyileşme gösterirse tkrr kota başvurması gerek başvururken de batık bir bilançoyla olmaz mali durumunu düzeltip öle müracaat etmeli şahsen mahkemeden umutluyum ama tkrr kota girmesi zor bir süreç o da patronlara kalmış saygılar

Umarım hayırlısı olur...Eksik olmayın...Saygılarımla...

SELOCANNN
07-04-2008, 13:37
07.04.2008 07:39:16 SPK, ÜNAL TARIM'IN ÜÇ YÖNETİM KURULU ÜYESİ HAKKINDA SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Sermaye Piyasası Kurulu, Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş.
nezdinde yaptığı inceleme sonucunda, Yönetim Kurulu üyeleri olan
Yaşar Ünal, Latif Ünal ve Ali Hakan Derbağ hakkında, ''Şirketin
2003, 2004 ve 2005 yılları sermaye artırımları dönemlerinde Sermaye
Piyasası Kanunun ilgili maddesine aykırı olarak sermaye artırımı
belgelerinin tam ve nakden ödenmemiş olması nedeniyle'' Cumhuriyet
Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.
SPK Haftalık Bülteni'nde yer alan kararda şu bilgilere yer
verildi:
2003-2005 döneminde Ünal Tarım Yönetim Kurulu üyeleri olan Yaşar
ÜNAL, Latif ÜNAL ve Ali Hakan DEBBAĞ hakkında
i) Şirket’in 2003, 2004 ve 2005 yılları sermaye artırımları
dönemlerinde 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (SPKn) 7’inci
maddesine aykırı olarak sermaye artırımı bedellerinin tam ve nakden
ödenmemiş olması nedeniyle SPKn’nun 47/C ve 49’uncu maddeleri uyarınca
kovuşturma yapılabilmesini teminen Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda
bulunulmasına,
ii) Şirket muhasebe kayıtlarına müstahsillere verilen sipariş avansı
olarak yansıtılan Şirket alacaklarının gerçek durumu yansıtmadığı,
müstahsillerin Şirket’e Şirket kayıtlarında görünen tutarlarda borçlu
olmadığı, söz konusu gerçek dışı avans alacaklarının karşılığı olan mal
ve/veya hizmet bedelinin temin edilememesi nedeniyle ilerleyen yıllarda
gider yazılmak suretiyle Şirket’in zarara sokulduğu, 31.12.2006 tarihi
itibariyle Şirket’in müstahsillerden olan yaklaşık 8,5 milyon YTL
tutarındaki alacağının gider yazılmak suretiyle Şirket kayıtlarından
silindiği hususları göz önünde bulundurularak Şirket parasının müstahsile
ödenen sipariş avansı hesaplarına gizlenerek Şirket amacı ve faaliyet
konusu dışında kullanılması dolayısıyla 765 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun
(TCK) 508 ve 510, 5237 sayılı TCK’nın 155 ve SPKn’nun 48’inci maddeleri
çerçevesinde kovuşturma yapılmasını teminen SPKn’nun 49’uncu maddesi
uyarınca Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına,
iii) Gerçeğe aykırı muhasebe kayıtları, sahte ödeme makbuzları ve
mutabakat yazıları düzenlenmesi dolayısıyla SPKn’nun 5728 sayılı Kanun’la
değişik 47/B, 765 sayılı TCK’nın 345’inci, 5237 sayılı TCK’nın 207’inci,
SPKn’nun 48’inci maddeleri çerçevesinde kovuşturma yapılmasını teminen
SPKn’nun 49’uncu maddesi uyarınca Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda
bulunulmasına,
Yukarıda belirtilen hususlarla birlikte Şirket’in Ünal Tarım
Ürünleri Pazarlama A.Ş. (Ünal Pazarlama) ile olan borçalacak ilişkisine
ilişkin olarak imzalanan 29.04.2004 tarihli Protokol’de yapılan hatalı
hesaplama uyarınca Şirket’in Ünal Pazarlama’dan alacağının kalmamasına
rağmen mali tablolarda bu tarih itibariyle 1.407.000 YTL alacaklı olarak
göründüğü ve söz konusu alacak tutarı ve ilerleyen yıllarda bu alacağa
tahakkuk ettirilen faizler nedeniyle Şirket mali tablolarının
30.06.2004-31.12.2006 dönemde yanlış açıklandığı hususunda Şirket ortak ve
alacaklarının bilgilendirilmesi amacıyla Rapor sonuçlarının İMKB Günlük
Bülten’inde yayınlanmasına ve Şirket ortakları ve alacaklılarının,
hükmedilecek tazminat Şirket'e ödenmek üzere Türk Ticaret Kanunu hükümleri
çerçevesinde sorumlulukları doğan Şirket Yönetim Kurulu Üyeleri Yaşar ÜNAL,
Latif ÜNAL ve Ali Hakan DEBBAĞ hakkında dava açabilecekleri hususunun
kamuya duyurulmasına, karar verilmiştir."

Foreks Haber Merkezi

otobus
07-04-2008, 13:57
Arkadaşlar ben de ÜNTAR yok(bir aralar trade etmiştim ama)bugünkü yeni şafakta okudum acaip hile bu işte.İsteyene linki de var.
http://yenisafak.com.tr/Yazarlar/?t=07.04.2008&y=ibrahimkahveci

"SPK hafta sonu bülteninde Ünal Tarım adındaki ama şimdilerde iflasın eşiğinde olan bir şirketin sermaye artırımlarının perde arkasını araladı. Bakınız şirket nasıl para toplamış.
Ünal Tarım 2001 yılında sadece 2 trilyon lira sermayeli bir şirketti.
1-Kasım 2001'de 2,5 trilyonu bedelli sermaye artırımına giderek sermayeyi 7 trilyona çıkartmış.
2-Aralık 2002'de 3 trilyon bedelli artırım daha yapmış.
3-Haziran 2003'de 7 trilyon bedelli sermaye artırımına daha gitmiş.
4-Mart 2004'de ise 3,8 trilyon liralık bedelli sermaye artırımına daha gitmiş.
5-Mart 2005'de ise bir 4 trilyon liralık bedelli artırım daha gelmiş.
6-Yine aynı yıl Ağustos 2005'de bir 3,2 trilyon liralık bedelli sermaye artırımı daha yapılmış. 7-Veee Ağustos 2006'da 3,9 trilyon liralık bir bedelli sermaye artırımı daha yapılmış. Ünal Tarım 2001-2006 arasında tam 24,2 trilyon lira para toplamış. Şirket iflasın eşiğinde ve işlem sırası kapatılmış. Zaten SPK Cuma günü açıklıyor ki bilânçolar yanlışmış. Yarın Ünal Tarım ortakları bu paraları kimden istemelidir

Hasan1965
07-04-2008, 20:44
sn untarzedeler, 1 senedir latif in hirsızlıgı hakkında burada ve gerek bigpara sitesinden sayfalarca bilgiler vermeye calistim bu adamin nasil hirsiz asagilik herif oldugunu ve orneklerle anlattip hakliligimi spk belgeledi bizler ky lar bu isleri belgeleyemeyiz ancak bu isi yetkililer yapabilirç spk nin tesbitleri gorunurde olan yolsuzluklardir.
sn untarzedeler yarin untar in iflasin ertelenmesi icin mahkemesi var yarin sonucu gorelim ve TEK GUC OLUSTURALIM ... hakkimizi arayalim bu hirsizlara karsi mucadele edelim paramizi isteyelim.
avrupada o kadar firmalar var yas sebze meyvca isi yapan durustce calisip para kazanan ama maalesef bu adamlar adi herifler kagit uzerinde sermaye artırma ayaklari ıle yaklasık 20 000 000 h
sse senedini halka satarak para calmislardir bu da ispatlandiiiiç
sira bizim gibi madur ky larda HAKKİMİZ ARAMADA .... BİRLESELİMMMMMMM

ARRANANADAM
07-04-2008, 23:19
Bİz Aptaliz Aptal Kendİmİzİ Akilli Sanan Hirsizin Önde Gİden Aptallariyiz.bİzde GebermİŞ Üntar Aliriz SpekÜlasyon Olacak Ortak Alacak Satilacak .....yalandan Kİm ÖlmÜŞkİ....amaaaaaa Oholsun Bİzlere.sen KoÇu Sabanciyi Enkayi İŞc Yİ TÜpraŞi Otosani Aklinca Pahali Dİye Almazmisin Oh Oldubİze Olum .....dahada Olsun.demekkİ Borsa Hirsiza Kumar Akli BaŞinda Olana DevletmİŞ....bu Yaziyi Okuyup Hala Üntar Gİbİ KaĞitlari Toplariz Dİmİ Evet Toplariz ÇÜnkÜ Bİz BÜyÜk DÜŞÜnÜyoruz Ve Akilliyiz.

korhanykal57
07-04-2008, 23:34
Bİz Aptaliz Aptal Kendİmİzİ Akilli Sanan Hirsizin Önde Gİden Aptallariyiz.bİzde GebermİŞ Üntar Aliriz SpekÜlasyon Olacak Ortak Alacak Satilacak .....yalandan Kİm ÖlmÜŞkİ....amaaaaaa Oholsun Bİzlere.sen KoÇu Sabanciyi Enkayi İŞc Yİ TÜpraŞi Otosani Aklinca Pahali Dİye Almazmisin Oh Oldubİze Olum .....dahada Olsun.demekkİ Borsa Hirsiza Kumar Akli BaŞinda Olana DevletmİŞ....bu Yaziyi Okuyup Hala Üntar Gİbİ KaĞitlari Toplariz Dİmİ Evet Toplariz ÇÜnkÜ Bİz BÜyÜk DÜŞÜnÜyoruz Ve Akilliyiz.

işte burada gordugum en dogru yazı..
tebrik ederim sizi.
bu öz eleştiri yapmak artık bazı seylerın aşıldıgının göstergesı..
bence bundan sonra bu hatayı yapmıcaksnızdır..
en önemli şey ders almak, hatadan dönmek..gece yarısı , 2 buyuk rakı ıcıp , saatte 200le gıderken beledıyenın cukuruna dusunce ..suc bence beledıye kadar soforunde uzerınde...hatta bence en buyuk hata soforde

daha selcuk gıdalar
bısaslar
ersular
meteksler
varyolar
var bır suru daha

roark
08-04-2008, 20:46
SPK bülteninde saklanan skandalYeni Şafak yazarı İbrahim Kahveci SPK'nın ortaya çıkardığı borsa skandallarına dikkat çekiyor. Bir şirket düşünün ki yıllarca zarar ettiği halde denetleniyor ve kar ediyor görünüyor. Borsa şirketleri bizi aldatıyor mu ?
BORSA ŞİRKETLERİ ALDATIYOR

08 Nisan 2008 10:45

İşte Yeni Şafak Yazarı İbrahim Kahveci'nin dikkatlerden kaçan SPK bülteninde yatan büyük skandalla ilgili yazısı...

Skandal mı! 'borsa riski' mi?

Bugün yine dünden devam ediyoruz ama geçmiş yazılarımda kullandığım iki düşüncemi de yeniden aktarmak istiyorum:

1- Yüz milyarlarca dolarlık bir piyasa yönetimi bugüne kadar çok temiz kalmıştır. Bu bana çok ilginç geliyor.

2- SPK son aylarda inanılmaz şekilde geçmiş yılların büyük dosyalarını yakalıyor. Gerçek işleyiş açısından çok büyük başarı.

Şimdi iki düşüncemi birleştirecek konuya yeniden dönelim. Borsada bir şirketimiz yıllarca trilyonlar toplamış ama sonra yine iflasın eşiğine gelmiş.

Cuma günü SPK bülteninden bir alıntı;

A- "Ünal Tarım 2003, 2004 ve 2005 yılları sermaye artırımları dönemlerinde sermaye artırım bedellerinin tam ve nakden ödenmemmiş olması nedeniyle"

B- "Şirket alacaklarının gerçek durumu yansıtmadığı, alacakların gerçek olmadığı, 8,5 trilyon liralık alacağın gider yazılmak suretiyle kayıtlardan silindiği"

C- "Şirketin Ünal Pazarlama'dan alacağının kalmamasına rağmen mali tablolarda bu tarih itibari ile 1 trilyon 407 milyon lira alacaklı göründüğü ve bu alacağa ilerleyen yıllarda faiz işletilerek 06-2004 ila 12-2006 yılları arasındaki bilançoların yanlış açıklandığı"

SPK çok önemli bir adım daha attı. Borsa gerçeğimizi gözler önüne seren bir tablo yatıyor karşımızda. Bu tablo aslında bizim borsa gerçeğimizin sadece bir örneği dahi olabilir. Sayı belki de çok daha fazladır, hatta hâlâ bu yöntemleri kullananlar dahi olabilir. Yani belki de insanlar bilançolar üzerinden aldatılmaya devam ediyor.

Bir şirket düşünün ki bilânçosu yıllarca denetimlerden geçiyor ama gerçek değilmiş. Hatırlarsanız bankalarımız da kâr açıkladıktan 10-15 gün sonra meğer büyük zarardaymış diye batmadı mı? Batan bu bankalarda milletin malına, servetine el konulmadı mı? Bu insanlara el konulan servetleri karşılığında "bu iş borsa riski" denilmedi mi?

Şimdi bir örnek daha karşımızda duruyor. Bu şirket 2001-2006 arasında piyasa değerinin çok üzerinde borsadan para topladı. Ortaklar bedelli kullandı ama bu hisseleri borsada sattılar. Hatta açınız SPK bültenini belki de en fazla yasaklı işlemler bu şirket hisselerinde gerçekleşmiş.

SPK bülteninden son cümle "şirket ortakları ve alacaklılarının şirket sorumlularına dava açabilecekleri hususu kamuya duyurulur."

Yarın başka örnekler ve;

Halkın bu parasını kim ödemeli? İzin veren mi, yoksa izin alan mı?

roark
09-04-2008, 09:50
Borsa, kayıtlı soygun yeri mi?Son bir haftanın geçmiş turunu yapalım: Geçen hafta GSD Holding Tekstilbank hakkında fiyatı etkileyecek önemli bir girişim haberi açıkladı.

09 Nisan 2008 08:47

Haber öncesi günlerde hızlı yükseliş yaşayan Tekstilbank'tan hiçbir “özel durum” açıklaması gelmemişti. Ama haber sonrası şirketin ana ortağı GSD Holding 50 milyon YTL'lik bedelli sermaye artırımına gideceğini SPK kayda aldı (izin verdi).

GSD Holding'in yüzde 99,5'unun halka açık olması nedeniyle borsa fiyatının bedelli sermaye artırımına uygun hale gelmiş olması ilginç bir durum yarattı. Borsada kafalar karışırken, acaba “bu gelişmeler tesadüfî” miydi? Yoksa bu haberler bedelli parasını toplamak için şans mı yaratmıştı?

İkinci sorun ise yine bir başka borsa şirketi olan Ünal Tarım ile ilgiliydi. Şirket 2001-2006 arasında 27 trilyon lirayı aşan miktarda borsadan para toplamıştı. Bu dönem içerisinde ana hissedarlar sürekli sayılabilecek bir periyotta ellerindeki hisseleri yatırımcılara satmışlardı. Sonuçta şirketin yüzde 90'ından fazlası borsacıların elinde kaldı. Çünkü şirket artık iflas mahkemesinde ve işlem sırası kapatılmış.

SPK Ünal Tarım'ın geçmiş yıllarda açıkladığı bilânçolarda çok büyük yanlışlar yakaladığını açıkladı. Ve küçük ortaklara “sorumlu yöneticilere dava açabileceklerini” bildirdi. Sorun da işte burada yatıyor. Ortalıkta bu zararı tazmin edebilecek bir sorumlu yönetici mal varlığı kaldı mı? Uzun yıllar içerisinde defalarca tekrarlanan bedelli sermaye artırımları ve para toplama işlemleri gerçekleşmiş ise izin verenin hiç mi sorumluluğu yok? SPK niye var?

SPK'nın bildirdiğine göre yatırımcı sadece para toplama izni alan yöneticilere dava açabilir. Oysa piyasada küçük yatırımcının hakkını savunmak için kurulan ve “izin veren” noktasında bulunan kamu kurumundan da bu zararı isteyemezler mi?

Çok ortaklılık kültürünü yerleştirmek için bir dönem “camide para toplamaların” peşine düşenler şimdi neden borsada para toplayıp batıranların peşine düşmez ki? Bu ülkenin en hassas piyasası bugün maalesef ki borsadır. Son mali çalkantıda yine görüldü ki en fazla düşen piyasa borsa oldu. Borsada yabancıları dengeleyecek bir yerli kitlesi imha edilmiş durumda. Türkler borsadan neden kaçtı? Lütfen açıklansın…

Maalesef ki borsadan Türkleri kaçıranlar bugün en fazla ulusalcı-milliyetçi cephede de yer alıyorlar. Hatta bazı basında isimleri “kurtarıcılar” olarak sunulabiliyor. Çelişki değil mi?..

Bugün SPK çok büyük bir azimle geçmişin karanlık ilişkilerini yeni yeni aydınlatıyor. Oysa geçmişin karanlık dönemindeki kurum içi gelişmeler ne olacak? Artık o dönemi de kamuoyuna açıklamanın zamanı gelmedi mi?

(Yarın, “yalancı borsa”yı Arat'mayacak bir örnek)

seyber
09-04-2008, 18:49
dün yapılan mahkeme tkrr inceleme istemiş karar duruşması 12 haziranda..

Hasan1965
09-04-2008, 18:55
Unallar hakkinda daha onceleri olumsuz cok yazilar yazdim ve yaptiklarini orneklerle anlattim yeni safak gazeteinde İbrahim beyin yorumlari yazdiklarimla ortusmekte.
Eger sizler de untar konusunda ciddiseniz gorusmek istiyorum.

Hasan1965
09-04-2008, 18:57
uozturk sizde de mi untar la ilgileniyorsunuz

seyber
09-04-2008, 21:06
Unallar hakkinda daha onceleri olumsuz cok yazilar yazdim ve yaptiklarini orneklerle anlattim yeni safak gazeteinde İbrahim beyin yorumlari yazdiklarimla ortusmekte.
Eger sizler de untar konusunda ciddiseniz gorusmek istiyorum.

olumlu veya olumsuz yazmak bişey değiştirmiyor ipler ellimizde değil ki

roark
09-04-2008, 22:40

Ne süreçmiş bu böyle?...

kemalcoban
02-05-2008, 19:47
oooooooooooooohooooooooooooooooooooooooooo bekle bekle.... para istemeseler bari.

avs
26-05-2008, 09:02
yakın geleceğin bence en gözde sektörü tarım ürünleri ama ne yazık ki üntar yok.Keşke bir şekilde tekrar doğrulup ayağa kalkabilseTabii bankaların işi yok etmek olmasa???

usakli
29-05-2008, 17:27
selam arkadaşlar,
bi untarzede olarak sizlere bi şey soracağım takas analizinden anlayan arkadaşlara.

platodatanın web adresine girin orda takas analizi diye bi yer var orda ünal tarımı 01/05/2008-27/05/2008 arası takas analizlerine bakın çok büyük hisse adeti değişimleri var.

Kapatılan bi tahta da bu kadar yoğun hareketler olabilirmi 1 ay içinde

lütfen bakmanızı rica ederim.

ve anlayan arkadaşların bilgilendirmesini rica ederim

Saygılarımla

untarzede

seryildirim06
09-06-2008, 21:27

az kaldı 12 hazirana ama daha önce bilirkişi raporu mahkemeden önce biliniyordu bu sefer ses yok.herhalde bilirkişide uçuracak untarı

kemalcoban
14-06-2008, 10:13
az kaldı 12 hazirana ama daha önce bilirkişi raporu mahkemeden önce biliniyordu bu sefer ses yok.herhalde bilirkişide uçuracak untarı

12 hazıranda ne oldu ? :notr:

seryildirim06
14-06-2008, 18:08
12 hazıranda ne oldu ? :notr:

???????????

mmelih
15-06-2008, 15:57
ne oldu 12 hazirana bilgisi olan varmı?

roark
19-06-2008, 23:07
20 Haziran oldu...Ses seda yok???????

roark
20-06-2008, 10:30
ÜNAL TARIM'IN İFLAS KARARI İLE İLGİLİ SÜREN DAVASI 23 EYLÜL 2008 TARİHİNE ERTELENDİ
Ünal Tarım'ın iflas kararı ile ilgili süren davası 23 Eylül 2008 tarihineertelendi.SPK Haftalık Bülteni'nde konu ile ilgili Ünal Tarım Ürünleri İhracat veSanayi'nden gelen açıklamada,"Şirketimiz İstanbul 7.Asliye Ticaret Mahkemesinin2006/611 E. Dosya 2007/6 K. Sayılı iflas kararı ile ilgili olarak süren davası23 Eylül 2008 tarihine ertelenmiştir. Gelişmeler oldukça kamuya bildirilecektir."denildi.Foreks Haber Merkezi

Hasan1965
09-07-2008, 08:12
namusuz ve serefsiz bunlar(hakan derbeg-yasar ve latif unallar)

İlgi: 06 Temmuz 2008 tarihli e-posta mesajınız.

İlgi mesajınızda belirttiğiniz konu ile ilgili olarak öncelikle, Borsada işlem gören şirketlerin iflası nedeniyle, şirket hissedarı olan yatırımcıları kapsayan bir fonun bulunmadığını ifade etmek istiyoruz. İlgili mevzuat uyarınca "Yatırımcı Koruma Fonu", özellikle küçük yatırımcıların aracı kuruluşların mali durumlarının bozulması nedeniyle zarara uğramalarının önlenmesi, bu piyasadaki yatırımcıların aracı kuruluşlardan kaynaklanan risklere karşı korunması ve bu sayede sermaye piyasalarına olan güvenin arttırılması amacıyla kurulmuştur.

Diğer taraftan, Borsamız Yönetim Kurulu’nun 07.02.2007 tarihli toplantısında, Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş. hakkında İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’nce (2006/611 E sayılı dosya) Şirket’in iflasının ertelenmesi isteminin reddine ve Şirket’in iflasına karar verilmiş olması nedeniyle, Genel Yönetmeliğin 47. maddesi ile Kotasyon Yönetmeliği’nin 27. maddesi gereğince, 02.02.2007 tarihinden itibaren Gözaltı Pazarı’nda işlem sırası kapalı olan Şirket hisse senetlerinin işlem görmekten sürekli olarak men edilerek Borsa Pazarlarından sürekli çıkarılmasına karar verilmiştir.

Bu bağlamda, sözkonusu Şirketle ilgili gelişmeleri yukarıda belirtilen mahkemenin ilgili dosyasından takip edebilirsiniz. İlgili mevzuat uyarınca Şirket ortağı olan yatırımcıların tasfiye sonuçlanana dek ilgili iflas dairesine sadece (varsa) kullanmadıkları ve zamanaşımına uğramamış temettü alacakları için alacak kaydı ve müflis Şirket'in tasfiyesi tamamlandıktan sonra bir bakiye sözkonusu olursa hisseleri oranında pay almak talepleriyle başvurma hakları vardır.

Sözkonusu Şirketin Borsamızda yayınlanmış haberlerine sitemizin “Şirket Haberleri” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla,

YATIRIMCI DANIŞMA MERKEZİ

AG/GG

07.04.2008 Tarihli İMKB Günlük Bülteni

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 04.04.2008 tarih ve B.02.1.SPK.1.60/413-5949 sayılı yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

“Konu: Kurul karar bildirimi.

Kurulumuz Karar Organı’nın 04.04.2008 tarihli toplantısında, Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş.’ne (Şirket) ilişkin olarak söz konusu toplantıda alınan kararlara esas teşkil eden Denetleme Raporu sonuçlarının Şirket ortak ve alacaklarının bilgilendirilmesi amacıyla Borsanız Günlük Bülteni’nde yayınlanmasına ve Şirket ortakları ve alacaklılarının, hükmedilecek tazminat Şirket’e ödenmek üzere Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde sorumlulukları doğan Şirket Yönetim Kurulu Üyeleri, hakkında dava açabilecekleri hususunun kamuya duyurulmasına karar verilmiştir. Kurulumuz kararı uyarınca Borsanız Günlük Bülten’de yayınlanmak üzere hazırlanan metin ekte yer almaktadır.

Bilgi edinilmesini ve gereğini rica ederim.

Nahit Akarkarasu

Denetleme Dairesi Başkan Yardımcısı

Ek: Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş. ile ilgili Kurulumuz tarafından alınan 04.04.2008 tarihli karara ilişkin duyuru metni.

Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş. (Şirket) nezdinde yapılan inceleme sonucunda ulaşılan tespitleri 04.04.2008 tarihli toplantısında görüşen Kurulumuz Karar Organınca;

2003-2005 döneminde Ünal Tarım Yönetim Kurulu üyeleri olan Yaşar Ünal, Latif Ünal ve Ali Hakan Debbağ hakkında;

Şirketin 2003,2004 ve 2005 yılları sermaye artırımları dönemlerinde 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (SPKn) 7’inci maddesine aykırı olarak sermaye artırımı bedellerinin tam ve nakden ödenmemiş olması nedeniyle SPKn’nun 47/C ve 49’uncu maddeleri uyarınca kovuşturma yapılabilmesini teminen Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasına,

Şirket muhasebe kayıtlarına müstahsillere verilen sipariş avansı olarak yansıtılan Şirket alacaklarının gerçek durumu yansıtmıyor olması, müstahsillerin Şirket’e Şirket kayıtlarında görünen tutarlarda borçlu olmaması, sözkonusu gerçek dışı avans alacaklarının karşılığı olan mal ve/veya hizmet bedelinin temin edilememesi nedeniyle ilerleyen yıllarda gider yazılmak suretiyle Şirketin zarara sokulması, 31.12.2006 tarihi itibariyle Şirketin müstahsillerden olan yaklaşık 8,5 milyon YTL tutarındaki alacağının gider yazılmak suretiyle Şirket kayıtlarından silinmiş olması hususları göz önünde bulundurularak, Şirket parasının müstahsillere ödenen sipariş avansı hesaplarına gizlenerek Şriket’in amacı ve faaliyet konusu dışında kullanılması dolayısıyla Türk Ceza Kanunu’nun “Güveni Kötüye Kullanma” suçunu düzenleyen ilgili maddeleri ve SPKn’nun 48’inci maddeleri çerçevesinde kovuşturma yapılmasını teminen SPKn’nun 49’uncu maddesi uyarınca Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına,

Gerçeğe aykırı muhasebe kayıtları, sahte ödeme makbuzları ve mutabakat yazıları düzenlenmesi dolayısısyla SPKn’nun 5728 sayılı Kanun’la değişik 4/B, 765 sayılı TCK’nın 345’inci , 5237 sayılı TCK’nın 207’inci, SPKn’nun 48’inci maddeleri çerçevesinde kovuşturma yapılmasını teminen SPKn’nun 49’uncu maddesi uyarınca Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına,

Yukarıda belirtilen hususlarla birlikte Şirket’in Ünal Tarım Ürünleri Pazarlama A.Ş. (Ünal, Pazarlama) ile olan borç-alacak ilişkisine ilişkin olarak imzalanan 29.04.2004 tarihli Protokol’de yapılan hatalı hesaplama uyarınca Şirket’in Ünal Pazarlama’dan alacağının kalınamamasına rağmen mali tablolarda bu tarih itibariyle 1.407.000 YTL alacaklı olarak göründüğü ve sözkonusu alacak tutarı ve ilerleyen yıllarda bu alacağı tahakkuk ettirilen faizler nedeniyle Şirket mali tablolarının 30.06.2004-31.12.2006 dönemde yanlış açıklandığı hususunda Şriket ortak ve alacaklarının bilgilendirilmesi amacıyla Rapor sonuçlarının İMKB Günlük Bülteni’nde yayınlanmasına ve Şirket ortakları ve alacaklılarının, hükmedilecek tazminat Şirket’e ödenmek üzere Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde sorumlulukları doğan Şirket Yönetim Kurulu Üyeleri Yaşar Ünal, Latif Ünal ve Ali Hakan Debbağ hakkında dava açabilecekleri hususunun kamuya duyurulmasına karar verilmiştir.”

Hasan1965
09-07-2008, 08:14
8 500 000 ytl gider yazilmis resmen hırsizlik.. bu parayi faizi ile birlikte odesin bu serefsizlar..
sn untarzedeler siz uyumaya devan edinnn

fero
25-08-2008, 19:59
Gözünüz aydın Unal Tarım yeniden işlem görmeye başlayacak...

Borsada yeniden işlem görecek 252 şirket

http://www.rotahaber.com/haber/20080825/251-kucuk-sirkete-borsada-islem-izni.php

seryildirim06
27-08-2008, 21:09
sanırım bişeyler olacak alttaki linke bakarsanız genel müdürlük binasının tadilatına başlamışlar tadilat bitiş tarihide 2008 aralık yazıyor

http://elitaluminyum.wordpress.com/2008/08/26/untar-genel-mudurluk-binasi/

roark
27-08-2008, 23:12
sanırım bişeyler olacak alttaki linke bakarsanız genel müdürlük binasının tadilatına başlamışlar tadilat bitiş tarihide 2008 aralık yazıyor

Hayırlısı...İnşallah yüzümüz güler....

44ekici
07-09-2008, 22:29
yanılmıyorsam eylül ayı içerisnde untarın bir mahkeme durumu vardı.sonuç ne nsıl oldu?

seryildirim06
07-09-2008, 23:11

elit aluminyum sitesinden untar binası tadilatını çıkardı....
acaba neden ??

roark
07-09-2008, 23:37
yanılmıyorsam eylül ayı içerisnde untarın bir mahkeme durumu vardı.sonuç ne nsıl oldu?

ÜNAL TARIM'IN İFLAS KARARI İLE İLGİLİ SÜREN DAVASI 23 EYLÜL 2008 TARİHİNE ERTELENDİ
Ünal Tarım'ın iflas kararı ile ilgili süren davası 23 Eylül 2008 tarihineertelendi.SPK Haftalık Bülteni'nde konu ile ilgili Ünal Tarım Ürünleri İhracat veSanayi'nden gelen açıklamada,"Şirketimiz İstanbul 7.Asliye Ticaret Mahkemesinin2006/611 E. Dosya 2007/6 K. Sayılı iflas kararı ile ilgili olarak süren davası23 Eylül 2008 tarihine ertelenmiştir. Gelişmeler oldukça kamuya bildirilecektir."denildi.Foreks Haber Merkezi

roark
07-09-2008, 23:44
elit aluminyum sitesinden untar binası tadilatını çıkardı....
acaba neden ??

Bana da ilginç geldi...Şirkete telefon edip sormak gerek...

44ekici
12-09-2008, 11:00
çok teşekkür ederim roark 23 EYLÜL 2008 tarihinde artık ne olacaksa olsun.mide bulandırmaya başladı.

roark
12-09-2008, 13:42
çok teşekkür ederim roark 23 EYLÜL 2008 tarihinde artık ne olacaksa olsun.mide bulandırmaya başladı.

Önemli değil...Bilgi paylaştıkça çoğalır...
Memleketimizde ne yazıkı ki hukuk süreci çok ağır işliyor...Tek çare beklemek...

roark
24-09-2008, 20:26
Davadan ses seda çıkmadı hala...Bilgisi olan var mı acaba?

44ekici
24-09-2008, 23:56
her hangi bir olumlu gelişme olsaydı şimdiye kadar duyulurdu.

44ekici
25-09-2008, 22:42
mahkeme kasım ayına ertelenmiş diyorlar.doğruluk payı nedir?

roark
27-09-2008, 19:25
SPK'dan 'borsada işlem' açıklaması

27.09.2008 - 10:07

Kurul kaydında olup da borsada işlem görmeyen şirketler, sermaye artırımı yapmaksızın borsada işlem görebilecek

İSTANBUL - Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kurul kaydında olup da borsada işlem görmeyen şirketlerin sermaye artırımı yapmaksızın borsada işlem görebileceğini açıkladı.

SPK'dan yapılan açıklamada, halka açık anonim ortaklık statüsünde olması nedeniyle Kurul kaydında olup da payları borsada işlem görmeyen şirketlerin borsada işlem görebilmesine ilişkin esasların belirlendiği kaydedildi.

Açıklamaya göre söz konusu düzenlemeyle, yurt içi ve yurt dışı tasarrufların menkul kıymetlere yatırılarak sermaye piyasalarının, ülkenin iktisadi kalkınmasının finansmanındaki katkısının arttırılması, KOBİ'lerin halka açılarak finansman sağlamaları ve bu sayede sermaye piyasalarının derinliğinin artırılması amaçlandı.

Belirlenen esaslar çerçevesinde İMKB Kotasyon Müdürlüğü tarafından hazırlanan 18 Eylül 2008 tarih ve 289 sayılı genelgenin aynı gün İMKB Günlük Bülteni'nde yayımlanarak yürürlüğe girmesi ve söz konusu şirketlerin borsada işlem görebilmesine ilişkin esasların belirlenmesiyle, payları borsada işlem görmeyen 250'den fazla şirketin sermaye artırımı yapmaksızın borsada işlem görebilmesine olanak sağlandı.

Söz konusu şirketlere, borsada işlem görme amacıyla doğrudan İMKB'ye ve hisse senetlerinin kaydileştirilmesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu'na (MKK) başvurabilmelerine olanak sağlandı. Ayrıca bu şirketlere borsada işlem görebilmeleri için önemli maliyet ve prosedür avantajları sağlandı. Hisse senetlerinin borsada işlem görmesiyle şirket ortaklarının paylarını organize bir piyasada satma imkanı da tanındı.

Kurul tarafından belirlenen esaslarla birlikte Kurul kaydında olup da payları borsada işlem görmeyen şirketlerin, borsada işlem görme başvurusu sonrasında, işlem görmeseler dahi kaydi sistemde kalabilmelerine imkan verildi.

roark
17-10-2008, 18:34
Ünal Tarım’ın Durumu Henüz Kesinleşmedi
Soru: Ünal Tarım’ın davası ne durumda?

Cevap: Bilindiği gibi şirketle ilgili olarak her ne kadar İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi iflas kararı verdiyse de Yargıtay ’ın bu kararı bozması neticesinde dosya tekrar ilk mahkemeye döndü.

Ünal Tarım’ın iflasının ertelenmesi davası halihazırda devam ediyor. Şirket 24 Eylül 2008 tarihinde SPK’ya gönderdiği yazıda, davanın halen devam ettiğini ve bir sonraki duruşma tarihinin 18 Kasım 2008 olduğunu belirtti.

www.borsadiyalog.com internet sitesinden alıntıdır...Saygılarımla...

44ekici
18-11-2008, 15:32
haber geldi iflas
(sadece duyum resmi değildir)

kanarya16
21-11-2008, 19:20
Ünal Tarım Sermayesini Artırmak İstiyor

Soru: Ünal Tarım hakkında mahkemenin verdiği ihtiyati tedbir kararı ne anlama gelmekte? 18 Kasımdaki duruşmada ne oldu?

Cevap:İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi 2008/140 Esas sayılı dosyasında Ünal Tarım aleyhine gerçekleştirilmek istenen haciz işlemleriyle ilgili tedbir kararı verdi. Ancak davaya katılan Citibank bu tedbire itiraz etti. Bunun üzerine Mahkeme şirket aleyhine haciz işlemlerinin uygulanmasını kabul etmekle birlikte muhafaza edilmesini kabul etmedi. Muhafaza yasağı alacaklıların şirket aleyhine haciz işlemi yapmasına imkan sağlamakla birlikte haczedilen malların borçlu mahallinden götürülmesi mümkün olamamakta. Böylece borçlu şirkete faaliyetini yerine getirme imkanı sağlanmakta.

Mahkemece 18 Kasım 2008 günü yapılan duruşmada Ünal Tarım sermaye artırımı için SPK’ya başvuruda bulunduğu yönünde beyanlarını dile getirdi. Sermaye artışı yönündeki girişim şirketin kurtarılmasına yönelik çalışmalarının samimi bir göstergesi olarak sunulmakta. Böylece iflasın ertelenmesinin haklılığı gösterilmek istenmekte. Ancak gerçekleştirilmek istenen bedelli sermaye artırımının tahsisli olup olmadığı hususunda açıklık bulunmuyor. Mahkeme ise sermaye artırımı ile ilgili belgelerin dosyaya konması için süre verirken duruşmayı 3 Şubat 2009’a bıraktı.

http://www.borsadiyalog.com/tum_soru_ve_cevaplar.php

roark
03-12-2008, 20:27
Ünal Tarım, Kaybettiği Sermayesini Tamamlamalı
Soru:Ünal Tarım’ın son mahkemesinden sonra şirket ihracata başlamış. Bundan sonraki gelişmeler olumlu olur mu?

Cevap:Ünal Tarım’ın, SPK’nın 2008/47 sayılı haftalık bülteninde yer alan açıklamasına göre hakkında verilen ihtiyati tedbir kararının ardından fabrika makine parkurunun tamir ve bakım işlemlerinin tamamlanarak ilk ihracatı gerçekleştirdiği belirtilmekte. Ancak Şirket ihraç ettiği ürünün ne olduğunu ve miktarı ile fiyatı hakkında herhangi detay bilgi vermediği görülüyor. Yatırımcıların söz konusu haber üzerine umutlanması bu aşamada çok erken. Zira şirketin mali durumu ve sermaye kaybı ortada. Mali yapısını düzeltmeden faaliyette bulunma koşulu düşük ihtimal.

Öte yandan şirket 2 Kasım 2008 tarihinde SPK’ya başvurarak sermaye artırımında bulunmak istediğini, sermaye artırımını gerçekleştirebilmek için ne tür bir yol izlemesi gerektiğini, koşulların neler olduğu hakkında bilgi istedi. SPK ise bu güne kadar konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Mevzuatımıza göre sermayesini yitiren şirketlerin sermaye artırımına gitme koşulu bulunmuyor. Sermaye kaybı halinde öncelikle kaybedilen sermayenin tamamlaması gerekiyor. Şirket ancak sermeyesi tamamlamadıktan sonra sermaye artırımına gidebilir.

www.borsadiyalog.com internet sitesinden alıntıdır...Saygılarımla...

44ekici
27-12-2008, 14:02
ne ses ne soluk ne de ziyaretçi var

roark
27-12-2008, 19:11
23.12.2008 - 0:06 - Borsa'dan Atılanlar

Ünal Tarım

Ünal Tarım’da Değişiklik Yok
Soru: MKK, Ünal Tarım’ın üyelik statüsünü aktife getirmesi ne anlama geliyor? Bu açıklama Ünal Tarım tahtasının açılması için yorumlanabilir mi?

Cevap: Merkezi Kayıt Kuruluşu 17 Aralık 2008 tarihinde yaptığı duyuru ile Ünal Tarım’ın “geçici kapalı” olan MKK üyelik statüsünün “aktif” olarak değiştirildiğini bildirdi. Söz konusu karara gerekçe olarak Yargıtay’ın geçtiğimiz şubat ayında Şirket hakkında verilen iflas kararını bozması gösterildi.

Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun bu kararı, hisselerin üyeler arasındaki değişimiyle alakalı bulunuyor. Söz konusu karara bağlı olarak Ünal Tarım'a ait hisselerin işlem sırasının açılacağı şeklinde bir yoruma gitmek yanlış olacaktır. Ünal Tarım'ın işlem sırasının yeniden açılabilmesi ancak mali yapısını düzeltmesi sonucunda gündeme gelecektir. Bu takirde dahi İMKB'ye yeni bir başvuruyu gerekli kılmakta.

Kaynak:www.borsadiyalog.com

mmelih
09-02-2009, 14:09
kimse yokmu uzun zamandan beri hic yazan cizen yok neden acaba?

roark
09-02-2009, 20:19
3 Şubattaki duruşmadan ses seda yok...Herkes soğuk su içmiş gibi duruyor...

mmelih
09-02-2009, 21:13
hakikaten neden hiç kmseden ses yok lütfen bilgisi olan yazarmı?

roark
12-02-2009, 21:20
Ünal Tarım’ın Dosyası Bilirkişide
Soru: Ünal Tarım’ın 3 Şubat 2009 tarihinde görülen duruşmasında ne oldu?

Cevap: Ünal Tarım ile ilgili iflasın ertelenmesi talepli dava halen İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde devam ediyor. Geçtiğimiz kasım ayındaki duruşmada Şirket sermaye artırımına ilişkin SPK’ya bildirimde bulunduğunu mahkemeye belirtmiş olduğundan Mahkeme’de Ünal Tarım’a 30 günlük kesin süre vererek bu süre zarfında sermaye artırımı ile ilgili işlemlerin tamamlanmasını istemiş idi. Ara karara göre Şirketin 30 gün içinde bu işlemleri tamamlayamaması halinde dosyanın ayrıca duruşma günü beklenmeksizin bilirkişi heyetine gönderilmesi kararlaştırılmış idi.

Şirket sermaye artırımı yapıp yapamayacağı, yapabiliyor ise yönteminin nasıl olacağı hususunda SPK’dan istemiş olduğu bir görüş söz konusu. Ancak bu talep sermaye artırımı yapılacağı şeklinde algılanması yanıltıcı olacaktır. Geçen süre zarfında SPK’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Öte yandan Şirket 30 gün içinde Mahkemeye, sermaye artırımına ilişkin işlemlerin bittiğine dair belge vermediği için dosya 8 Ocak 2009 tarihinde Bilirkişi Heyetine verildi. Mahkeme dosyayı bilirkişi heyetine verirken Ünal Tarım’dan Bilirkişi Raporunun hazırlanma tarihine kadar gerçekleşen hesap hareketlerinin sunulmasını istedi. Ancak Şirket söz konusu belgeleri henüz dosyaya koymuş değil.

3 Şubat 2008 tarihli duruşmada ise Bilirkişi aynı konuya temas ederek Ekim- Nisan döneminin Ünal Tarım’ın faaliyetleri açısından en yoğun dönem olduğunu hatırlatırken bu döneme ilişkin faaliyetlerin dosyaya sunulmasını istedi.

Bilirkişi, Şirketin 31 Aralık 2008 ve 31 Ocak 2009 tarihli faaliyet durumunun dosyaya sunulmasının iyileştirme projesinde belirtilen tedbirlerin gerçekleşme olasılığının tespitinde bilgi vereceğinin altını çizmekte. Bilirkişi söz konusu bilgi ve belgelerin 15 Şubat 2009 tarihine kadar dosyaya iletilmesini istedi .

Duruşma ise 24 Mart 2009 tarihine ertelendi.

21 kez okunmuştur. Yorumlar (0) - Yorum yaz! - Etiketler : ünal tarım ürünleri ihracat ve sanayi a.ş., iflasın ertelenmesi, kot dışı pazar, işlem sırası kapalı hisseler, istanbul 7. asliye ticaret mahkemesi

Lütfen tüm alanları doldurmayı unutmayınız!
Ad - Soyad :
Başlık :
Yorum :

09.02.2009 - 18:59 - Temelli Atılanlar

Ünal Tarım

Ünal Tarım Aynı
Soru: Ünal Tarım’ın İMKB’ye tekrardan kote olmak için başvuruda bulunduğunu doğru mu?

Cevap: Ünal Tarım’ın kamuya yaptığı açıklamalar arasında İMKB’ye tekrardan kote olmak istediğine dair bir bilgi bulunmuyor. Esasen Şirketin mevcut pozisyonu göz önünde bulundurulduğunda böylesi bir başvuruda bulunsa dahi kabul edilme koşulunun bulunmadığını söylemek isteriz.

Ünal Tarım ile ilgili görülmekte olan iflasın ertelenmesi davası halen devam ediyor. Eğer bir şirket hakkında açılmış olan iflasın ertelenmesi talepli bir dava bulunuyorsa bunun anlamının şirketin batak durumda olduğu şeklinde yorumlamak gerekir.

İflasın ertelenmesi talepli davalarda Şirket tarafından getirilecek ciddi bir projeyle iflas durumunun değiştirilmesi amaçlanır. Mahkemenin de bu projeye kanaat getirmesi şarttır. Ancak böylesi bir durumda iflasın ertelenmesine karar verilebilir. Bu durum ise yargılanma sonucunda netlik kazanacaktır.

Öte yandan Şirketin üyelik statüsüyle ilgili olarak Merkezi Kayıt Kuruluşu geçtiğimiz aralık ayında aldığı kararla “geçici kapalı” olan statüsünü “aktif” hale getirdi. Buna gerekçe olarak iflas kararının Yargıtay tarafından bozulması gösterildi. Kimi yatırımılar bu değişikliği hisselerin Borsa’da işlem göreceği şeklinde algılamış olabilir. Ancak böylesi bir yorum yanlış olacaktır.

mmelih
13-02-2009, 00:14
yukarda yapılan yorumlarda ortaya çıkan sonuç şumudur? bu işin sonuçlanmasının kolay kolay mümkün olmadığı ve sürüncemede kaldığı kalmaya devam edeceği ünalın niyetinin zaten iyi olmadığı herkesçe malum aşikar iflasdan sonrada oyuna devam ettiği hukuken iflası sonuçlandırmadığı sürekli ertelettiği sonucu ortaya çıkmakta

hani SPK'da yapılan değişiklikle yeniden kot dışı hisselerin işlem görmesi mümkündü? yoksa mümkünde ünal mı proveke ediyor? mahkemeyi uzatarak oyalayarak çok ilginç anlamak zor

roark
16-02-2009, 09:42
ÜNAL TARIM'IN İFLAS KARARI İLE İLGİLİ OLARAK SÜREN DAVASI 24 MART 2009 TARİHİNE ERTELENDİ
Ünal Tarım'ın iflas kararı ile ilgili olarak süren davası 24 Mart 2009 tarihine ertelendi.SPK Haftalık Bülteni'nde konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:Hisse senetleri Kurulumuz kaydında olup, İMKB ’de işlem görmeyen Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş. ’nin 04.02.2009 tarihli özel durum açıklaması aşağıdadır:"Şirketimiz İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2008/140 Esas dosya iflas kararı ile ilgili olarak süren davası 24 Mart 2009 tarihine ertelenmiştir. Gelişmeler oldukça kamuya bildirilecektir."Foreks Haber Merkezi

iberata
16-02-2009, 19:58
ben de üntar var epeyce bilgipaylaşalım dostlar.

roark
25-03-2009, 19:30
25.03.2009 - 12:25 - Temelli Çıkarılanlar

Ünal Tarım

Ünal Tarım’ın Duruşması Yaptıldı
Soru: Ünal Tarım’ın 24 marttaki mahkemesinin sonucu ne oldu? Şirketin hissesi açılacak mı?

Cevap:Ünal Tarım’ın 24 Mart 2009 tarihinde görülen duruşmasına bilirkişi raporu yetişmedi. Mahkeme davayı 5 Mayıs 2009 tarihine ertelerken Bilirkişilerin raporlarını bir sonraki duruşmaya yetiştirmesi için uyarılmasına karar verdi.

Öte yandan hisselerle ilgili daha önce belirttiğimiz görüşlerde değişikliği gerektirecek bir gelişme bulunmadığnı belirtmek isteriz.

Kaynak: http://www.borsadiyalog.com/

roark
30-03-2009, 09:09
ÜNAL TARIM'IN İFLAS KARARI İLE İLGİLİ DAVASI 5 MAYIS'A ERTELENDİ
Ünal Tarım'ın iflas kararı ile ilgili davası 5 Mayıs'a ertelendi.SPK Bülteni'nde konu ile ilgili şu açıklama yapıldı:"Hisse senetleri Kurulumuz kaydında bulunan, ancak İMKB ’de işlem görmeyen Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş. ’nin 25.03.2009 tarihli özel durum açıklaması aşağıdadır:“Şirketimiz İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2008/140 E. Dosya iflas kararı ile ilgili olarak, süren davası 05.05.2009 tarihine ertelenmiştir. Gelişmeler oldukça kamuya bildirilecektir.”Foreks Haber Merkezi

mmelih
06-05-2009, 11:24
bugün 6 Mayıs davadan sonuç çıktımı? artık ne olacaksa olsun kabak tadı verdi takip eden arkadaşlar varsa ögrenebilirmiyiz?

44ekici
06-05-2009, 13:52
sonuç olumlu ya da olumsuz ne olacaksa olsun artık

44ekici
06-05-2009, 13:55
Ünal Tarım Avukatsız Kaldı

Soru: Ünal Tarım’ın 5 Mayıs 2009 tarihindeki mahkeme sonucu ne oldu? Küçük yatırımcı için umut var mı?

Cevap: Ünal Tarım’ın İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’ndeki duruşması dün görüldü.

Beklenen bilirkişi raporu bu duruşmada da Mahkemeye sunulmadı.

Öte yandan Ünal Tarım’ın avukatının istifa etmiş olması nedeniyle duruşmaya katılmadığı bu nedenle duruşması Şirketin Yönetim Kurulu Başkanının takip ettiği görüldü.

Bilirkişi heyetinin raporunu Mahkemeye sunması için duruşma 9 Haziran 2009 tarihine ertelendi.

Yatırımcıların umutlanmasını gerektirecek herhangi bir gelişme bulunmuyor

44ekici
06-05-2009, 13:55
http://www.borsadiyalog.com/kategori.php?cat_id=151

roark
06-05-2009, 18:24
06.05.2009 - 11:58 - Temelli Çıkarılanlar

Ünal Tarım

Ünal Tarım Avukatsız Kaldı
Soru: Ünal Tarım’ın 5 Mayıs 2009 tarihindeki mahkeme sonucu ne oldu? Küçük yatırımcı için umut var mı?

Cevap: Ünal Tarım’ın İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’ndeki duruşması dün görüldü.

Beklenen bilirkişi raporu bu duruşmada da Mahkemeye sunulmadı.

Öte yandan Ünal Tarım’ın avukatının istifa etmiş olması nedeniyle duruşmaya katılmadığı bu nedenle duruşması Şirketin Yönetim Kurulu Başkanının takip ettiği görüldü.

Bilirkişi heyetinin raporunu Mahkemeye sunması için duruşma 9 Haziran 2009 tarihine ertelendi.

Yatırımcıların umutlanmasını gerektirecek herhangi bir gelişme bulunmuyor.

mmelih
07-05-2009, 00:10
ey ünal tarım Cenabı Allah en kısa zaman da sizin belanızı en ağır bir şekilde verir inşallah
ey bilirkişi senin belanı verir cenabı allah inşallah

roark
25-05-2009, 20:36
25.05.2009 - 16:44 - Temelli Çıkarılanlar

Ünal Tarım

Ünal Tarım İçin Örnek Teşkil Edebilir
Soru: Ünal Tarım mağduruyum. Tümteks iflas erteletme davasını kazandığı için tekrardan işlem görmeye başlayacak. Ünal Tarım da iflası ertelettiği takdirde işlemlere açılma durumu söz konusu olacak mı? Davada şirketin avukatının istifa etmesi ne anlama geliyor?

Cevap: Bizim şahsi düşüncemiz, hakkında iflas ertelemesi kararı verilmiş bir şirketin üzerinde belirsizliğin devam ettiği yönünde. Bu anlamıyla Tümteks hisselerinin aracı kuruluşlar vasıtasıyla işleme konu olabileceğini ön görmekle birlikte Gözaltı Pazarı’nda işlem görmesini beklemediğimizi ve bu anlamıyla İMKB’nin kararının bize göre sürpriz olduğunu belirtmek isteriz. Bilindiği gibi İMKB 26 Mayıs 2009 tarihinden itibaren Tümteks hisselerini Gözaltı Pazarı’nda işleme açma kararı verdi.

Benzer davası olan Ünal Tarım’ın hisseleri ise Tümteks’ten farklı olarak Borsa kotundan geçici olarak değil temelli çıkarılmış durumda. Bu nedenle Mahkemenin Ünal Tarım hakkında iflasın ertelenmesi kararı almasının ardından İMKB’nin doğrudan karar verme imkanı bulunmuyor. Öncelikle Borsa’da işlem görmek için Ünal Tarım’ın İMKB’ye başvuruda bulunması, bilahare Borsa Yönetim Kurulu’nun karar vermesi gerekiyor. Ancak İMKB’nin vereceği kararın ardından Ünal Tarım’a ait hisselerin Borsa’da işlem görmesi söz konusu olabilecek.

İMKB’nin Tümteks hakkında vermiş olduğu karar göz önünde bulundurulduğunda Ünal Tarım’ın da iflas ertelemesi alması koşuluyla hisselerin işlem sırasının açılma olasılığını gündeme gelmesi gerekecek. Ancak her şirketin kendi özgün durumu olduğunu, bu nedenle Tümteks için karar verilmiş olması Ünal Tarım için de benzer karar verileceği anlamına gelmeyeceğini de belirtmek isteriz.

Öte yandan 6 Mayıs 2009 tarihli cevabımızda Ünal Tarım’ın avukatının görülmekte olan davada istifa ettiğini belirtmiş idik. Şirket vekilinin istifa gerekçesi bulunmamakta. Ünal Tarım bu aşamadan sonra kendisini bir başka avukatla temsil ettirmek durumunda.

mmelih
06-06-2009, 00:43
5 hazirandan haber varmı?

roark
06-06-2009, 22:34
5 hazirandan haber varmı?

Duruşma 9 Haziranda...

mmelih
06-06-2009, 22:53
haklısın Roak kardeş ben 5 haziranda sanıyıdum, İNŞALLAH BU SEFER SONUÇLANIRDA BİZ KURTULURUZ

mmelih
09-06-2009, 14:28
geldik 9 hazirana inşallah bu sefer hayırlı bir haber çıkar dolandırcılardan kurtuluruz, yok bilirkişi raporu yetişmedi yok şu bu sefer mahkeme nihai kararını verir inşaah

talhayı
09-06-2009, 14:57
geldik 9 hazirana inşallah bu sefer hayırlı bir haber çıkar dolandırcılardan kurtuluruz, yok bilirkişi raporu yetişmedi yok şu bu sefer mahkeme nihai kararını verir inşaah
inşallah hayırlı bir haber çıkar.olumlu yada olumsuz nihai bir karar verilsin artık,belirsizlik hepsinden de kötü.
mahkeme sonucunu öğrenen arkadaşlar haberi yazarsa sevinirim.

mmelih
10-06-2009, 11:09
Yokmu dünkü karardan bir haber arkadaşlar

roark
10-06-2009, 20:52
Ünal Tarım

Ünal Tarım’ın Bilirkişi Raporu Çıktı
Soru: Ünal Tarım’ın dünkü duruşmasına ne oldu? Gelişmeler hakkında bilgi verirseniz memnun olurum?

Cevap: Ünal Tarım’ın İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen iflasın ertelenmesi davasının son duruşmasında Mahkeme Bilirkişi Raporu’na karşı beyanda bulunmaları için taraflara süre verdi.

Bilirkişi Heyeti hazırladığı 16 Mart 2009 tarihli raporunda, Ünal Tarım’ın 31 Ocak 2009 tarihi itibariyle 1,5 milyon TL borca batık olduğunu, ancak Şirketin büyük ortaklara olan 678 bin TL borcunun olduğunu ve bu borcun düşürülmesi halinde batak durumun 873 bin TL’ye gerileyeceği belirtildi. Şirketin Yönetim Kurulu sermaye artırımı halinde söz konusu alacağı sermayeye ilave edileceği için bu borcu Bilirkişi düşürmekte.

Ünal Tarım’ın bilindiği gibi daha önceki beyanlarına göre sermaye artırımına gitme yönünde bir girişimi söz konusu. Bilirkişi Heyeti Raporunda bu hususa da değinerek Şirketin henüz 500 bin TL sermaye artırımını gerçekleştirmediğine dikkat çekerek bir an önce sermaye artırımını gerçekleştirmesi gerektiği hatırlatmasında bulundu.

Aynı Bilirkişi Raporu’nda Ünal Tarım’ın faaliyet sezonunun ekim- nisan dönemi olduğunu ancak Şirketin 1 Ekim 2008 – 31 Ocak 2009 tarihleri arasında iyileşme projesinde belirtilen hedeflerin uzağında kaldığı yönünde tespit yapıldı.

Bilirkişinin 5 Haziran 2009 tarihli ek raporunda ise olasılıklar dahilinde borca batık halin 138,7 bin TL’ye kadar inebileceğinden bahsederken sermaye artırımından önce seramye azaltımı ardından artırım olasığı hususunda SPK’nın görüşünün ne olduğunun önemli olduğu hatırlatıldı.

Aynı Ek Raporda Şirketin faaliyet sezonunda istenen hedefi tutturamamasının yaşanan küresel kriz göz önünde bulundurulduğunda açıklanabilir olarak değerlendirildiği söylenebilir.

Mahkeme Bilirkişi Raporuna karşı tarafların görüşlerini isterken özellikle sermaye artırımı hususunda ne düşündükleri konusunda açıklamada bulunmalarını istedi. Duruşmayı ise 29 Eylül 2009 tarihine erteledi.

roark
03-07-2009, 23:52
03.07.2009 - 14:10 - ŞİRKETLER

Ünal Tarım

Genel Kurul’da Sermaye Artırımı Tartışılacak
Soru:Ünal Tarım’la ilgili son SPK Bülteni’nde yayınlanan haber ne anlama gelmekte?

Cevap:SPK’nın 2009/29 sayılı Haftalık Bülteni’nde yer alan açıklamaya göre Ünal Tarım 30 Temmuz 2009 günü saat 10’da Taksim’de bulunan Riva Hotal’de 2006, 2007 ve 2008 yıllarına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirecek. Toplantıda rutin gündem maddelerinin yanı sıra sermaye artırımına ilişkin bir madde de bulunuyor.

Şirketin bedelli sermaye artırımına gitmesi mali yapısını güçlendireceğinden dolayı iflasın ertelenmesi davasında da lehe bir durum yaratacak. Zatet açıklamada sermaye artırımını İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin önerdiği ve istediği belirtilmekte.

Ancak şirketin bedelli seramaye artırımına gidebilmesi için SPK’dan da olumlu görüş alması gerekiyor. SPK’nın konuyla ilgili görüşünün ne olduğu yönünde Şirketin yapmış olduğu herhangi bir açıklamaya rastlayamadığımızı belirtmek isteriz.

yogurt
24-07-2009, 14:35
sevgili arkadaşlar,
öğrendiğim ve emin olduğum bilgiye göre ne yazık ki ünal tarımın toparlanması,tekrar borsada işlem görmesi hayal gibi görünüyor.
biz küçük yatırımcının yapacağı tek şey olan sayın latif ünal'a basiretsiz yöneticiliğinden dolayı ve şirketi zarara uğratmasından dolayı dava açmak kalmıştır.Neticesinde latif ünal'ı köşeye sıkıştırmaktan başka bir seçeneğimiz kalmamıştır.
saygılar...

44ekici
10-08-2009, 14:28
zaten umudumuz yok belki iyi olur umuduyla takip ediyoruz

brsbaz
16-09-2009, 16:26
29.09.2009 tarihindeki duruşma kararı önemli..

mmelih
29-09-2009, 18:14
29.09.2009 tarihindeki duruşma kararı önemli..

Haber varmı ? arkadaşlar lütfen yazsın haberi olan

brsbaz
30-09-2009, 14:26
2009 kasım ayı başına ertelenmiş..

roark
06-10-2009, 22:40
06.10.2009 - 17:50 - ŞİRKETLER

Ünal Tarım

Bu Defa Sermayesi İncelenecek
Soru:Ünal Tarım’ın son duruşmasında neler olduğu hakkında bir türlü bilgi alamadık. Başka yerden öğrenme şansımız yok. Konuyla ilgili bilgi alabilir miyiz?

Cevap: Ünal Tarım’ın iflasın ertelenmesi talepli davasının son duruşması 29 Eylül 2009 tarihinde yapıldı. Söz konusu duruşmada Şirketin sermaye artırımına ilişkin olarak Ünal Tarım ile davaya müdahil olan Citibank’ın dilekçeleri verildi. Mahkeme ise Ünal Tarım’ın sermaye artırımına gidip gitmediği hususunda tespitte bulunması için dosyayı bilirkişiye gönderdi.

Halihazırda davada bir gelişme bulunmuyor. Şirketin nakit sermaye artırımı önemli olup bilirkişiler bu noktaya daha önceden vurgu yapmışlardı. Mahkeme duruşma gününü 3 Kasım 2009 tarihine ertelendi.

mmelih
02-11-2009, 13:17
bu günlerden 3 kasım mahkemeden haberi olan arkadaşlar yazarmı?

brsbaz
02-11-2009, 17:08
arama motorlarında bulunabilir haberleri..

roark
03-11-2009, 20:23
03.11.2009 - 16:19 - ŞİRKETLER

Ünal Tarım

Ünal Tarım İflas Etti
Soru:Ünal Tarım'ın bugünkü duruşmasında ne oldu? Hissenin işlem sırası ne zaman açılır?

Cevap:Ünal Tarım'ın bugün görülen duruşmasında Mahkeme şirketin iflasına karar verdi. Kararda Şirketin iflasına karar verilirken iflas işlemleriyle ilgili olarak dosya İstanbul Nöbetçi İflas Müdürlüğü'ne gönderildi. Şirketin söz konusu karar karşısında Yargıtay'a temyize gitme imkanı bulunuyor. Ancak bu yola başvurması iflas işlemlerinin yürümesine engel olmayacak. Hissenin Borsa'ya dönem ihtimali bulunmuyor.

http://www.borsadiyalog.com/

Alperun
02-12-2009, 20:52
Para dergisinin son sayısında UNTAR ve hissedarları ile ilgili çok önemli bir haber ve bir ortağın çağrısı var. Şirketin kendini kurtarmaya imkanı olduğundan fakat Genel kurula katılım olmadığından kararların alınamadığından bahsediyor. Ayrıca şu anki durum değiştirilemezse de tasfiyeden pay alacak küçük yatırımcı hisse oranında.

Konunuza ve konuya bilgisiz olduğumdan saçma şeyler yazmış olabilirim ama durum buna benzer birşey. Lütfen duyarlılığınızı kaybetmeyin. Hakkınızı koruyun.

mmelih
06-12-2009, 00:36
Ünal Tarım Ürünleri hakkında iflas kararı çıktı. Şirketin ortaklarından Latif Ünal, "Şirketimizin borçlarının azaldığı ve tam da düzelmekte olduğu bir dönemde çıkan bu kararı temyize götüreceğiz" diyor...

ADI "Keriz silkeleme operasyonu"na karışan Ünal Tarım Ürünleri, deyim yerindeyse o dönemden sonra bir türlü iflah olamadı. Gerçi sıkıntıların temelinde Pamukbank'tan alınıp da geri ödenemeyen krediler yatıyordu. Ancak asıl darbeyi şirket hisselerinin manipülatif işlemlerde kullanıldığı, hatta ortakların bazılarının da bu olaya karıştığı iddiaları vurdu. Sermaye artırımı için SPK'dan (Sermaye Piyasası Kurulu) izin alınamaması ise iflasa gidişin tuzu biberi oldu...

Evet, sonunda beklenen oldu ve bir zamanlar "satsuma kralı" olarak bilinen Ünal ailesinin 40 yıllık şirketi Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş. hakkında iflas kararı verildi. Narenciye sektöründe faaliyet gösteren Ünal Tarım, özellikle satsuma mandarini ihracatıyla adını duyurmuştu. 2001 yılında 45 milyon dolarlık ihracat gelirine ulaşan şirketin parlak döneminde 2 bin kişi istihdam ediliyordu...

Haberin devamını Para Dergi dergisinin
258. sayısında bulabilirsiniz!

BaBAZuLu71
07-12-2009, 12:18
sevgili arkadaşlar,
öğrendiğim ve emin olduğum bilgiye göre ne yazık ki ünal tarımın toparlanması,tekrar borsada işlem görmesi hayal gibi görünüyor.
biz küçük yatırımcının yapacağı tek şey olan sayın latif ünal'a basiretsiz yöneticiliğinden dolayı ve şirketi zarara uğratmasından dolayı dava açmak kalmıştır.Neticesinde latif ünal'ı köşeye sıkıştırmaktan başka bir seçeneğimiz kalmamıştır.
saygılar...

Sözlerim kişiye degil, genele,
ama isterse herkes ustune alınabilir,

bu soylediginizin olması icin, basiretli olmak, inançlı olmak, hakkını arayabilecek yureğe sahip olmak, lazım,

Vatan satılıyor, memleket bolunuyor, susuyorsun,
yargı hukumetin bakanlıgınca denetleniyor, bagımsızıgı çalınıyor seyrediyorsun,
rejim (cumhuriyet) tehdit altında, aman bişi olmaz diyorsun,
Ataturk ilkelerini degilde, aponun acılım planları konusuluyor, agzını acmış bakıyorsun,
tum bunlar yaşanıyor ama buna ragmen, akşamları magazin, yarışma programları seyredip, maç izliyebiliyorsun,
şehitlerinin atalarının kanına ragmen,

heeyy gidi heyyy,
vatan topragının ustune su içmiş millet, untarlı yoneticiden mi hesap soracak,

haha
gulerim ben aglanacak halime

Alperun
09-12-2009, 19:07
Hakkın azı, çoğu, büyüğü, küçüğü var mıdır orası tartışılır.
Az önce bulduğum şu adreste Ünal Tarım'zedeler de birşeyler tartışıyor.

http://untarzedeler.blogcu.com/

mmelih
28-12-2009, 23:27
Bütün umutlat bittimi sürec tamamen tıkandımı?

SLX
13-02-2010, 21:39
http://www.finansgundem.com/haber/oku/manset/18625/reel_sektor_cirpiniyor_bankalar_keyif_catiyor/print

PREMIER Vision ve Texworld fuarları için Paris’e gelen Türk katılımcılardan bazıları ilginç sürprizlerle de karşılaştı. Katılımcılardan İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Latif Ünal, Paris’in ünlü kafelerinden birinde otururken karşısına bir anda Interpol tarafından aranan Cem Uzan çıktı. Bunu duyan Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, “Siz Cem Uzan’la karşılaşsanız ne yapardınız” sorusuna, “Ben karşılaşsaydım, ‘Gel seni memlekete götüreyim’ derdim. Ama herhalde benimle gelmezdi” karşılığını verdi. Cem Uzan’ı Ankara Sanayi Odası Başkanı olduğu dönemden tanıdığını söyleyen Çağlayan, “Ben Cem Uzan’ın burada çok rahat dolaşabildiğini sanmıyordum. Latif ile konuşmadım, ama duyduklarıma şaşırdım. Cem Uzan, davaları dışarıdan takip ediyor, ama burada da çok rahat olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Ladino
15-02-2010, 18:09
BİR NAMAZLIK SALTANATIN OLACAK TAHT MİSALİ O MUSALLA TAŞINDA
davası devam edecek
zalimin yakasında mazlumun ahı elbet BİR GÜN çıkar

hanım her gün yaz bunları anlatın hep dedi
iki cihanda elimiz yakasında
çözmezseler cehennemde yansınlar
hakkımız er geç alacağız
çünkü paramıza rızkımıza haram değmedi dedi
er yada geç hakkımızı alacağız
hesabını asla Rabbimizin huzurunda veremeyeceklerine göre
UNALLAR alınlarındaki bu kiri temizlesinler

Memlekette kumarhaneler kapanmış biliyorduk ama İMKB yi unutmuşlar.Bu nasıl bir mantık böyle bence borsadaki üç kağıdın gevşekliğin tanımı.....

İnşaallah bunlar aymazlar ordusu değildir
zalimin zulmü bir gün kendinide boğar
BOĞMASAYDI FİRAVUNLAR:yes: GEBERİP GİTMEZLERDİ

tirpit
26-05-2010, 20:06
Tarihi satılık untar hissesi var....

drstranger
28-05-2010, 11:08
elimde bir miktar bu bataktan var, imkbye kote olması olanaksıza yakın olsa dahi, dış piyasadan yok pahasına satılamaz mı bu hisseler? hiç değilse harçlığımız çıkar gordukce yatırım hesabımda mideme kramplar giriyor. Bu hisse benim piyasalara başlarken yaptığım tek hatayı içerir. Amerikallıların şu sözünü o yuzden cok benimserim!

"Asla ve asla yumurtalarını tek sepete doldurma" nedeni basit en kotu ihtimalle 2 tane sepetiniz olması lazım ki 3-4 tanesi uygun olur. Untar'da basiretmiz bağlandı, piyasa bilgimiz son derece kısıtlı, ama altın kuralı çiğnedim, tüm yumurtalara tek sepete girince, içinden kurtulan çıkmadı...

Neyse sorum şu, bu hisseleri oyle ya da boyle borsa dışından satabilir miyiz? şayet olabiliyorsa bana bir arkadaş yolunu izah ederse çok sevinirim, lakin sanki boyle birşey mümkün diye bilmekteyim.

kolay gelsin...

Kapani
03-06-2010, 22:11
satabilecek olsanız bile kim alacak kardeş?
sen olsan alırmıydın?

dünya06
27-06-2010, 14:00
bu iflas acıkladımı birde untar ürünleri halen satılıyor deniyor fabrikası kapanmadıysa o zaman neden tahtası kapalı garip bir durum bence.

talhayı
07-07-2010, 16:57
untarzedeler diye bir site var( http://untarzedeler.blogcu.com/)arkadaşlar orda güya latif doğan mail atmış yargıtay süreci devam ediyor diye.gerçekten yargıtay süreci devam ediyormu? bilgisi olan lütfen yazsın teşekkürler.

talhayı
05-08-2010, 19:26
adam hala yaş meyve zebze ihracatcılar birliği başkanı bu nasıl bir iştir.hem iflas ediyor şirket ortada yok faaliyet yok çalışan yok deniyor ama adam sektör başkanı.galiba ky sırtından büyük paralar kazanmışlar ne deyim allahınızdan bulun inşallah.ky nin dişinden tırnağından biriktirdiği bu paralar haram olsun.

gselman
10-08-2010, 17:03
İMKB TAKAS VE SAKLAMA BANKASI A.Ş.( Ödünç Pay Senedi Piyasası Günlük Bülten (10/08/2010) )

İMKB TAKAS VE SAKLAMA BANKASI A.Ş.( Ödünç Pay Senedi Piyasası Günlük Bülten (10/08/2010) )

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=123527

IMKB

(10/08/2010 - 16:59:48)

K&T
13-08-2010, 23:15
elimde bir miktar bu bataktan var, imkbye kote olması olanaksıza yakın olsa dahi, dış piyasadan yok pahasına satılamaz mı bu hisseler? hiç değilse harçlığımız çıkar gordukce yatırım hesabımda mideme kramplar giriyor. Bu hisse benim piyasalara başlarken yaptığım tek hatayı içerir. Amerikallıların şu sözünü o yuzden cok benimserim!

"Asla ve asla yumurtalarını tek sepete doldurma" nedeni basit en kotu ihtimalle 2 tane sepetiniz olması lazım ki 3-4 tanesi uygun olur. Untar'da basiretmiz bağlandı, piyasa bilgimiz son derece kısıtlı, ama altın kuralı çiğnedim, tüm yumurtalara tek sepete girince, içinden kurtulan çıkmadı...

Neyse sorum şu, bu hisseleri oyle ya da boyle borsa dışından satabilir miyiz? şayet olabiliyorsa bana bir arkadaş yolunu izah ederse çok sevinirim, lakin sanki boyle birşey mümkün diye bilmekteyim.

kolay gelsin...

elinde kaç lot var ve nekadara vermek istiyorsun?

K&T
13-08-2010, 23:16
Tarihi satılık untar hissesi var....

miktar ve fiyat yazarsanız sevinirim.

mmelih
13-08-2010, 23:48
kardeş bende 23.000 lot var fiyatı 50 krş

666
16-08-2010, 23:52
Arkadasim insanlarla dalga gecme. Iflas etmis bitmis gitmis sirketin hisselerini satin mi alacaksin sanki? Uckagitci patronlarindan daha mi iyi biliyorsun durumu?

elinde kaç lot var ve nekadara vermek istiyorsun?

666
16-08-2010, 23:55
Yav melih aylarca kimseye yazdirtmadin simdi basbasa kalmissin portakallarinla. Etme bulma dunyasi iste. Gecmis olsun.

kardeş bende 23.000 lot var fiyatı 50 krş

mmelih
17-08-2010, 00:20
yav melih aylarca kimseye yazdirtmadin simdi basbasa kalmissin portakallarinla. Etme bulma dunyasi iste. Gecmis olsun.

arkadaşım bunda komik olan ney fiyat soruldu bende maliyetini söyledim. Olabilir insan olanın başına gelir inşallah senin başına gelir ben kime ne etmişimde etme bula dünyası diye yazıyorsu
bende bu ramazanda seni allaha havale ediyorum başka bir şeyy demiyorum.

666
17-08-2010, 15:36
Bir sene yazdirmadin bize bu forumda vaktinde.

Yok hissesi olmayan yazmasinmis, yok kagit almayan konusmasinmis vesselam. Sahibi oldun forumun da portakallarin da.

Isin komik olan kismi o. Gercekten sahibiymissin.

arkadaşım bunda komik olan ney fiyat soruldu bende maliyetini söyledim. Olabilir insan olanın başına gelir inşallah senin başına gelir ben kime ne etmişimde etme bula dünyası diye yazıyorsu
bende bu ramazanda seni allaha havale ediyorum başka bir şeyy demiyorum.

esparanca_
17-08-2010, 18:46
Anayasa'ya HAYIR de. Kılıçdaroğlu söz verdi. UNAL TARIMI Ulasal pazara alacakmış

mmelih
18-08-2010, 12:32
Bir sene yazdirmadin bize bu forumda vaktinde.

Yok hissesi olmayan yazmasinmis, yok kagit almayan konusmasinmis vesselam. Sahibi oldun forumun da portakallarin da.

Isin komik olan kismi o. Gercekten sahibiymissin.
çok ama çok komik hayret dogrsusipes dogrusu
senin derdin ne benmi latif mi
latifi bırakıp benimle meselen senin

666
26-08-2010, 14:52
çok ama çok komik hayret dogrsusipes dogrusu
senin derdin ne benmi latif mi
latifi bırakıp benimle meselen senin

Ne latifi kardesim artik yani. Bitti gitti... Koca sayfa tarihli kronolojik yazdim adamin yaptigi serefsizligi. Bilerek gecirdi sirketin hepsini insanlara iste. Hisselerinizi toplayin isini bilen birine verin ki adam gidip soke soke alsin Latiften karsiligini. Dava mavadan da bahsetmiyorum ben. Anlasilmistir ne demek istedigim.

Boyle les kargalarinin yanina kalmamasi lazim yaptiklari.

roark
16-09-2010, 21:25
15.09.2010 - 22:52 - SIRASI KAPATILANLAR

Ünal Tarım

Ünal Tarım'da yeni bir gelişme yok
Soru: Merhabalar...Ben Ünal Tarım ile ilgili gelişmeleri öğrenmek istiyorum...Bizi bilgilendirirseniz sevinirim...Yargıtay aşaması hangi durumda?İlginiz için şimdiden teşşkür ederim...Saygılarımla.

Cevap: Şirketle ilgili olarak İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi 2008/140 sayılı dosyada görülen iflasın ertelenmesi davasında 3 Kasım 2009 tarihinde iflas kararı verildi. Şirket ise söz konusu kararı temyiz etti. Dosya halihazırda Yargıtay 19. Hukuk Dairesinde bulunuyor. İflas kararı henüz kesinleşmedi.

Şirketl'le ilgili yeni bir gelişme yok. Ancak takip ediyoruz. Yeni bir gelişme olduğu takdirde, gelişmenin seyrini inceleyeceğiz.

seyber
07-10-2010, 16:00
mahkeme kararını yargıtay yine bozdu hissedekilere hayırlı olur inşallah

roark
10-10-2010, 22:16
10.10.2010 - 13:04 - SIRASI KAPATILANLAR

Ünal Tarım

Ünal Tarım'ın iflası kesinleşti
Soru:Unal Tarım’da Yargıtay’ın red kararı ne anlama gelmektedir. Maalesef artık iflasla mı sonuçlandı.

Cevap:Ünal Tarım’ın İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açmış olduğu iflasın ertelenmesi talepli davada mahkeme 2009 yılında şirketin iflasına karar vermişti. Söz konusu kararı Ünal Tarım’ın temyiz etmesi üzerine dava, Yargıtay 19. Hukuk Dairesi’nin 2010/688 sayılı dosyasında karara bağlandı.

Yargıtay, ilk Mahkemenin verdiği kararı onadı. Ardından Şirket karar düzeltmeye gitti. Ancak Yargıtay karar düzeltme talebini de 20 Eylül 2010 tarihinde reddetti. Bu karar üzerine Ünal Tarım’ın iflası kesinleşmiş oldu.

demirciler
10-10-2010, 22:36
İyi akşamlar
Bir ünal tarım maduru olarak ben bu defteri kapatalı çok oldu.(5800 tl zararla) Benim acemilik dönemimde hiç bir araştırma yapmadan tamamen tavsiye ile aldığım bir kağıttır.Her hesabıma baktığımda bir ibret abidesi olarak durur.
Ben bundan sonra önüme bakıyorum.Bu kağıtta daha büyük zarar eden iş yatırım düşünsün.

talhayı
13-10-2010, 15:08
iflasın yargıtay yolunun da kapandığını bugün öğrendim azda olsa bu güne kadar ümidimi kaybetmemiştim.ünallardan hakkımı öbür dünyada alırım inşallah.hakkımı helal etmiyorum.sebep olanların hepsini Allah'a havale ediyorum.

urkektrader
17-10-2010, 03:01
Yahu anlayamıyorum arakdaş, bu tür hisselere insanlar nasıl girer ve hiç huzursuz olmadan ellerinde tutarlar. Hep şu "uçacak, kaçacak, tavan tavan gidecek" yönlendirmeleri, yalanları yok mu, insanalr aldanıp kanıyorlar. Bugün bile batacağından kuşku duyduğum birçok şirket olduğu halde, bunların bazılarını söyleyince öfke ile saldırıyorlar. Moralimizi bozma bu hisse çok çıkacak diyorlar. Bir an düşünüp onları iyilikleri için uyardığımızı anlamak istemiyorlar. Sonuçta ne oluyor? Buralardaki gibi insanı üzen dramlar ortaya çıkıyor.
Buraları okuyup ders alan fazla kişi olduğunu da sanmıyorum. Çünkü halen en dandik ve riskli şirketler için, "uçacak, kaçacak" lafları devam edip gidiyor.

umayb
24-11-2010, 19:29
Ünal tarım benim öğrenciyken (2000) senesinde harçlıklardan artan parayla aldığım bir hissedir. İşbankasının bankamatiğindeki şaşkınlığımı hala unutmam :D. Borsa içinde bir kasko çıkarsalar ne iyi olur :D

den
14-01-2011, 01:13
arkadaşlar sonuç olarak ünal tarım kapandı gitti. bizim paramızı anladığım kadarıyla latif ünal almış durumda. artık yapacak birşey kalmadı...bir şey hariç. latif ünal hakkında her yerde herkesin bilmesi gereken bu gerçekleri anlatacağız. latif ünalı unutmayalım unutturmayalım. torunları bile dedelerinden utanmalı yaptığı dolandırıcılığı bilmeli. gittiği yaptığı her işi elimizden geldiği kadar takip edelim bilgileri birbirimizede ulaştıralım. şimden sonra giriştiği bütün ortaklıkları insanlara anlatalım yaptıklarını hep yüzüne vuralım. forumlarda yazalım mailler atalım yeri gelince gazete-haber yorumları...fırsatını buldukça teşhir edelim yaptığı dolandırıcılığı.herkese heryerde anlatalım.

wisdom
10-03-2011, 23:49
arkadaşlar sonuç olarak ünal tarım kapandı gitti. bizim paramızı anladığım kadarıyla latif ünal almış durumda. artık yapacak birşey kalmadı...bir şey hariç. latif ünal hakkında her yerde herkesin bilmesi gereken bu gerçekleri anlatacağız. latif ünalı unutmayalım unutturmayalım. torunları bile dedelerinden utanmalı yaptığı dolandırıcılığı bilmeli. gittiği yaptığı her işi elimizden geldiği kadar takip edelim bilgileri birbirimizede ulaştıralım. şimden sonra giriştiği bütün ortaklıkları insanlara anlatalım yaptıklarını hep yüzüne vuralım. forumlarda yazalım mailler atalım yeri gelince gazete-haber yorumları...fırsatını buldukça teşhir edelim yaptığı dolandırıcılığı.herkese heryerde anlatalım.

ünal baba çok kalender çok kalite babacan bir zattır. görüyorumki ayağı kayanın dostu olmuyor. bir zamanlar çok kazandık bire 10 aldık çoluğumuzun çocuğumuzun rızgını verdi ünal baba. allah razı olsun. maalesef ekonomik krizler babayı yordu. batırdı. allah kimseye göstermesin. yaklaşık bin kişiye bankamatik kartı dağıttığını mağışa bağladığını biliyoruz. allah razı olsun. büyük şirketti. kartele yenildi. ünal babayada sabırlar diliyorum. biliyorumki o dahada mağdur bizden dahada üzgün..

44ekici
27-04-2011, 17:13
:vurkafa::vurkafa::vurkafa::vurkafa::vurkafa:

SELKIV
28-04-2011, 14:51
sen öyle san wiston şirket kapandı arkadaş yerleri satışa çıktı atma atma bu iş bitti artık

SELKIV
28-04-2011, 14:53
ne mağduru nerede yaşar ünal çıkıp birşey dedimi hayır, latif bey ne yapıyor başka şirket kurdu altında son model araba o fuar bu fuar o yurtdışı bu yurtdışı geziyor atma kardei din kardeşiyiz

szyhs
29-04-2011, 12:31
arkadaşlar sonuç olarak ünal tarım kapandı gitti. bizim paramızı anladığım kadarıyla latif ünal almış durumda. artık yapacak birşey kalmadı...bir şey hariç. latif ünal hakkında her yerde herkesin bilmesi gereken bu gerçekleri anlatacağız. latif ünalı unutmayalım unutturmayalım. torunları bile dedelerinden utanmalı yaptığı dolandırıcılığı bilmeli. gittiği yaptığı her işi elimizden geldiği kadar takip edelim bilgileri birbirimizede ulaştıralım. şimden sonra giriştiği bütün ortaklıkları insanlara anlatalım yaptıklarını hep yüzüne vuralım. forumlarda yazalım mailler atalım yeri gelince gazete-haber yorumları...fırsatını buldukça teşhir edelim yaptığı dolandırıcılığı.herkese heryerde anlatalım. vahh vaahhh yazık ünal babaya, acıdı herkes şimdi...ÜNAL TARIM İŞLEME AÇILSA TEKRAR, MİLLET YİNE ÜNAL TARIMA PARALARINI YATIRSA, LATİF TE PARALARI YİNE GÖTÜRSE, LATİF DURUMUNU DÜZELTSE...vah...vah...Çok yazık latif ünala....:notr::aww::cry:

demirciler
30-04-2011, 21:29
İyi akşamlar arkadaşlar daha öncede yazdım ben bu kağıtta 5800 tl zarar ettim ve portföyümde her açtığımda ibret abidesi olarak durur.siz hala latif ünal ve ekibinimi savunuyorsunuz onlar inanin halinden çok memnundur.İnşallah allahından bulurlar asıl bizim gibi insanlara yazık oldu.Bundan sonra çok iyi araştırıp öyle yatırım yapaıyorum.

uyvar1663
14-05-2011, 14:45
bunlar zamanında üreticilere bir masa sandalye olan yan şirketlerin çeklerini verip mağdur ettiler.

den
16-05-2011, 02:23
ünal baba çok kalender çok kalite babacan bir zattır. görüyorumki ayağı kayanın dostu olmuyor. bir zamanlar çok kazandık bire 10 aldık çoluğumuzun çocuğumuzun rızgını verdi ünal baba. allah razı olsun. maalesef ekonomik krizler babayı yordu. batırdı. allah kimseye göstermesin. yaklaşık bin kişiye bankamatik kartı dağıttığını mağışa bağladığını biliyoruz. allah razı olsun. büyük şirketti. kartele yenildi. ünal babayada sabırlar diliyorum. biliyorumki o dahada mağdur bizden dahada üzgün..

wisdom efendi sanirim latifin maasli elemanisin sen onun canagindan yalamaya devam et.

uyvar1663
11-06-2011, 15:36
bizim hala o zamanki parayla 52 milyar tl ürün paramızı 2002 yılından bu yana ödemedi.

SELKIV
21-06-2011, 16:28
adam oturtmuş oraya maymun gibi bir sekreter telefonlara bile cevap veremiyor ne olacaksa tüm konuşmaları telesekreterden kayda aldırıyor

mmelih
09-08-2011, 00:41
hiç umut yokmu? ünal ne yapar bu kağıtlar artık pecetemi? İMKB hiçmi bir şey yapmıyor gel ünal baba demezmi?

roark
12-08-2011, 13:02
İflas masasından ses seda var mı acaba...Küçük yatırımcıya bir şey kalmaz ama...Yine de ne olduğunu bilsek...

ZICO
14-08-2011, 09:59
adam oturtmuş oraya maymun gibi bir sekreter telefonlara bile cevap veremiyor ne olacaksa tüm konuşmaları telesekreterden kayda aldırıyor
kardeş işletmeye açık olduğu yıllarda
sekreteri benim komşumdu yukarıda allah var manken gibi kızdı
yanlız ben kesinlikle hisselerini almıyordum
çünkü fırıncıya dahi ödeme yapmıyordu en son 65 bın tl alacağı vardı fırıncının
tabi o zamanlar bırak hissenetin varlığını bende bilgisayar bile yoktu
yanlız şirketine geilp geçerken abi borsadan ne alalım diyen esnafa kendi hisselerini öneriyormuştu
tabi alanda yoktu
en son deponun olduğu yeri kipaya kiraya vermişti
şu an ise boş olarak duruyor yanılmıyorsam

reaktör
28-08-2011, 23:53
bende çok takip etmiştim ey gidi yılalr...

mmelih
02-09-2011, 23:44
benim demek isteğim şu İMKB'nin hiç bir müeyyidesi yokmu? küçük yatırımcıyı koruyacak hiç bir fonu yokmudur? yani tamamen mevlam cayıra kaldım kayıra mı? o zaman bu İMKB'ye ne ihtiyaç var? buradan İMKB'ye sesleniyorum siz iş yaparsınız Allah aşkına

mmelih
21-09-2011, 16:21
kimse yokmu? kimsenin konuşacağı diyeceği bir şey kalmadımı?

roark
21-09-2011, 18:14
kimse yokmu? kimsenin konuşacağı diyeceği bir şey kalmadımı?

Olan küçük yatırımcıya oldu...Milletin parası pul oldu...

denge52
26-09-2011, 19:15
Olan küçük yatırımcıya oldu...Milletin parası pul oldu...

bize bişey olmadı Ellahdülüllah ayaktayız.

bu şerefsizliğin mimarları asıl düşünsün öbür tarafta nasıl hesabını vereceklerini.
:seyt:

roark
26-09-2011, 22:31
bize bişey olmadı Ellahdülüllah ayaktayız.

bu şerefsizliğin mimarları asıl düşünsün öbür tarafta nasıl hesabını vereceklerini.
:seyt:

Öbür taraf umurlarında olsa bunu yaparlar mıydı?

ppqq
27-09-2011, 01:13
Kumarda kaybettikten sonra ağlamak ne fayda.
Bir kumardı. Siyaha yatırdınız. Kırmızı kazandı.
Bu kadar borçlu ve zarar eden bir şirkete uzun vadeli yatırımda bulunulmayacağına göre. Vur - kaç amacı olanlar bu sefer kacamadı.!
Bir kaç arkadaş onlarca kez temel analiz ile durumu anlatmış.
Bile bile "lades"
Şirket zaten biz batıyoruz diye bas bas bağırdı. Öbür tarafa havele edilecek gizli bir hesap yoktu ortada. Umarımj herkese ders olur.

roark
27-09-2011, 21:54
Kumarda kaybettikten sonra ağlamak ne fayda.
Bir kumardı. Siyaha yatırdınız. Kırmızı kazandı.
Bu kadar borçlu ve zarar eden bir şirkete uzun vadeli yatırımda bulunulmayacağına göre. Vur - kaç amacı olanlar bu sefer kacamadı.!
Bir kaç arkadaş onlarca kez temel analiz ile durumu anlatmış.
Bile bile "lades"
Şirket zaten biz batıyoruz diye bas bas bağırdı. Öbür tarafa havele edilecek gizli bir hesap yoktu ortada. Umarımj herkese ders olur.

Dersini alan aldı da...Zamanında gazetelere yok sektör değiştiriyoruz, yok şöyle rüzgar enerjisine giriyoruz diye yalan yanlış haberler pompalanınca insanın doğrusu ağırına gidiyor...Toy zamanımızda aldandık...Bunun hesabını öbür tarafta herhalde biz veririz...

talhayı
25-01-2012, 16:45
Dersini alan aldı da...Zamanında gazetelere yok sektör değiştiriyoruz, yok şöyle rüzgar enerjisine giriyoruz diye yalan yanlış haberler pompalanınca insanın doğrusu ağırına gidiyor...Toy zamanımızda aldandık...Bunun hesabını öbür tarafta herhalde biz veririz...
kimseye kolay kolay anlatamayacağımız kötü bir anı olarak kaldın untar.

roark
25-01-2012, 22:59
kimseye kolay kolay anlatamayacağımız kötü bir anı olarak kaldın untar.

Anlamak için yaşamak lazım!...

mmelih
21-02-2012, 16:30
ey UNTAR alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste merak etme latif efendi

umayb
29-02-2012, 23:21
:) hey gidi günler ünal tarım ...

umayb
29-02-2012, 23:22
:)
Ünal tarım benim öğrenciyken (2000) senesinde harçlıklardan artan parayla aldığım bir hissedir. İşbankasının bankamatiğindeki şaşkınlığımı hala unutmam . Borsa içinde bir kasko çıkarsalar ne iyi olur

hey gidi günler ünal tarıma bakarken kişiye bakmadan topiği okuyordum vay anasını adam aynı benim yaşadıklarımı yaşamış dedim istme baktığımda kendi iletimin olduğunı gördüm ilahi Ünal tarım hala güldürebiliyorsun ya bizleri :D

roark
28-03-2012, 18:46
Borsada parası olana devlet garantisi

SPK Başkanı Vedat Akgiray, yeni SPK Kanunu hakkında bilgi verdi

www.borsagundem.com

28.3.2012 - 07:46

Sermaye Piyasası Kurumu (SPK) Başkanı Vedat Akgiray, borsada işlem gören şirketlerin hisselerine yatırım yapan küçük yatırımcıların tasarruflarının bu şirketlerin batması halinde 100 bin TL’ye kadar devlet garantisinde olacağını söyledi.

Yeni hazırlanan ve yılbaşında ilgili kamu kuruluşlarının görüşlerine açılan Sermaye Piyasası yasa taslağı hakkında bilgi veren Akgiray, hisse senedi ve tahvil gibi borsa araçlarının banka kredisine teminat gösterilebileceğini söyledi. Akgiray, bireysel yatırımcıyı koruma fonu limitinin 50 bin TL’den 100 bin TL’ye çıkarılacağını bildirdi. SPK Başkanı Akgiray, küçük yatırımcının borsaya olan güvenini artırmaya yönelik düzenlemelere önem verdiklerini söyledi.

Akgiray şöyle konuştu:

“Yeni yasa taslağında Yatırımcıyı Koruma Fonu’nun adı Yatırımcıları Tanzim Merkezi olarak değiştiriliyor. Bu fon bankalar battığında mevduat sahiplerinin paralarını garanti altına alan TMSF’deki sistem gibi. Sigorta altına alınan miktar 50 bin liradan 100 bin liraya çıkarılacak. Daha da önemlisi eğer kabul görürse ilk defa sermaye piyasamızda bir teminat hukuku gelişecek. Sermaye piyasası araçlarının, hisse senedi, tahvil gibi kıymetlerin teminat niteliği kazanması ve kullanmasını kolaylaştıracak yeni bir hukuk getiriyoruz.”

Hisse kredi teminatı olacak

Bankadan kredi alacakların ev yerine ellerindeki hisse senetlerini teminat gösterebileceklerini belirten SPK Başkanı Akgiray, “Banka sizden bir gayrimenkul teminatı ister. Siz ‘Elimde hisse senedi, tahvil var. Ben evimi değil, bunları teminat olarak vereyim’ diyebilirsiniz. Banka bunları teminat kabul etmekte çekimser davranabilir. Çünkü ödemenin yapılmaması halinde o teminatın mülküyeti kiminde, söz hakkı kimin bunlar belli değil. Bunları netleştiriyoruz. Bu Türkiye’de yeni birşey” diye konuştu.

Tasarıda sermaye piyasası suçlarına ilişkin cezaların caydırıcı olması nedeniyle yüksek tutulduğunu ifade eden Akgiray, şöyle dedi:

“Türkiye’de sermaye piyasasında en fazla manipülasyon suçu işleniyor. Bu suçu biz piyasa dolandırıcılığı olarak tanımladık. İçerden öğrenme ticareti suçuna bilgiyi kötüye kullanma diyoruz. Örtülü kazanç suçu da var. Halka açık bir şirketin ortaklarının alehine daha küçük grubun lehine şirketten servet aktarımıdır örtülü kazanç. Bu mevcut kanunda iyi tanımlanmamış bir suçtu. Bunu daha net tanımlıyoruz ki mahkemeler karar verirken muğlakta kalmasınlar. Tabii bilgi saklanması da var. Piyasalar globalleşti. İstanbul Borsası’ndaki bir sürü eylemin müsebbipi yurtdışında da olabiliyor. Bunlara erişimde bir sürü ülkede, uluslararası fonların yaptıkları konusunda bilgi almakta karanlık perde vardı. Bunu kaldırmaya çalışıyoruz.

Ağır suçlarda iki yıldan beşe yıla kadar hapis cezası verilebiliyordu. Bunu üç yıldan altı yıla çıkardık. Çünkü iki yıl demek aslında hapis cezası yok demek. Hapis cezası istiyorsak kanun yapıcıya bu kapıyı açtık.”

‘Altını yastıkta değil borsada değerlendirin’Akgiray, altının yastık altından çıkması ve sermaye piyasasında etkin bir yatırım olmasının mümkün olduğunu söyledi. Akgiray, “Altınınızı bozdurun, parayı harcayın desek kimse yapmaz. Ama altınınız yastık altında atıl duracağına, bahçede toprak altında veya kasada duracağına bir banka veya yatırım kuruluşunda altın hesabı açın bir getirisi olsun diyoruz. Yani altın menkul kıymetleştirilsin. Altın değerli bir maden. Uzun yıllara bakarsak altın hep değerli olmuştur. Altın veya altına endeksli yatırım akılcı yatırım olur. Bu bir tasarruftur. Biz bu tasarrufu ekonomimiz ve reel sektörümüz kullanabilsin istiyoruz” dedi.

‘Herkes yatırımcıya karşı sorumlu olacak’

‘Tabii ki para kazanmak için piyasanın içindeyiz. Serbest piyasa olması lazım. Kimin ne yaptığına devletin müdahale etmemesi lazım. Bu mantığı çok iyi korumamız lazım. Fakat bir kişi bir sürü insanın hakkını gasp ediyorsa bunu engellemek de devletin görevi. Bu suçların işlenmesini engelleyecek en güzel mekanizma yatırımcı haklarının iyi korunması” diyen Akgiray şöyle konuştu: “Herhangi bir sebeple bir şirkete veya bankaya el konduğu zaman sorumlu kişiler ve hakim ortaklar küçük yatırımcı haklarından sorumlu olacaklar. Şu anda kanunda bu yok, yeni kanunda olacak. Tasarıya yatırımcı haklarının korunması için kurumsal yönetim ve borsada yapılan işlemlerin türü adı altında çok sayıda madde koyduk.” Milliyet

Ahmet 75
30-03-2012, 06:57
SPK Kanun taslağı hakkında görüş ve tavsiye için bugün son gün arakadaşlar. Siz de benzer ifadelerle bildirimde bulunabilirsiniz..(spk@spk.gov.tr)

"1. Bilançoların sağlıklılığı ve bunun SPK düzenleme ve denetlemeleriyle güvence altına alınması, sermaye piyasalarına yatırımcı çekmenin en önemli aracıdır ve SPK'nın bir yerde varlık sebeplerinden biridir.

Ülkemizde, örneğin, bilançosunda borçlarının çok üzerinde stoka sahip gözüken Lio Yağ şirketi, bedelli sermaye sonucu önemli bir nakdi de bünyesine aldıktan kısa bir süre sonra iflas etmiş, bunda sorumluluğu bulunan hiç kimse süreçte ceza almamış, buna karşın bilançolara güvenerek alım yapan yatırımcı "silkelenen keriz" yaftası yediği gibi parasını batırmıştır.

Mali tabloların gerçekliği konusunda ilgili tarafların cezai ve mali sorumluluğunun mahkeme sürecine bırakılması, yargının yavaş işlemesi dolayısıyla mağdurun aleyhine işlemekte, kötü niyet sahibi ortak ve yöneticileri bu konuda risk almaya teşvik etmektedir. Yargı sürecine alternatif olarak SPK'nın yatırımcının haklarını korumak üzere ilgili tarafları cezaya çarptırması ve bu cezaların toplanacağı fondan ilgili yatırımcıların zararlarını tazmin etmesi en gerçekçi ve akılcı yöntem olacaktır. Hapis vb yargısal yaptırımlar caydırıcı olmamakta, korunması düşünülen yatırımcı süreçten zararlı çıkmaktadır. SPK işlemi doğal olarak yargı denetimine açık olduğu için, "tek tek yatırımcıların ortak ve yöneticileri dava etmesi" uygulamasından "ortak ve yöneticilerin SPK işlemini dava konusu etmesi" uygulamasına geçilmiş olacaktır. Böylelikle dava külfeti "mağdur"a değil, "mağduriyete yol açan"a devredilmiş olmaktadır.

Böylece mali tablolarını gerçeğe aykırı bir şekilde düzenleyen şirketlerle bunları gerektiği gibi denetlemeyen ve bilançolarını onaylayan denetim şirketleri, bu yaptırım olasılığı karşısında yasa dışı adımlarını gözden geçireceklerdir.

2. Borsada geçmişten bugüne iflas vb nedenlerle kapanmış tahtalar dolayısıyla yüzbinlerce yatırımcının parası batmıştır. Sermaye piyasalarına güvensizliğin en önemli yapısal ve psikolojik sebeplerinden birisi budur. Taslak dolayısıyla temiz bir sayfa açılması ve bundan sonra gerçekleşebilecek tahta kapanmalarına karşın yatırımcıları koruyucu güvencelerin ve mekanizmaların sisteme entegre edilmesi değerlendirilmelidir.

Ayrıca; tahtası kapanan şirketlerin hisselerini ellerinde bulunduran borsa yatırımcılarına kapanış tarihleri itibariyle sahibi oldukları hisse senedi tutarlarının nakden ödenmesi yerinde olacaktır. Ülkemizdeki enflasyonist geçmiş düşünüldüğünde ve en son yoğun tahta kapatımının yaklaşık 10 sene önceye tekabül ettiği hatırlandığında, söz konusu ödemenin mali yükünün fazla olmayacağı rahatlıkla görülecektir. Aracı kurum iflasları için kurulan fonun bu maksat için kullanılması düşünülebilir. Tasarrufların arttırılması ve bu tasarrufların en verimli alanlara sevkedilmesinin tartışıldığı şu günlerde böyle bir adım, güven ortamının tesisinde önemli bir fonksiyon görecektir.

Saygılarımla,"

altınorta
30-04-2012, 02:43
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=86219 Borsa genelde tahtası kapanan hisselerle ilgili bir başlık açtım yaşadığınız süreci paylaşırsanız bilgileniriz saygılar.

SELKIV
04-05-2012, 20:00
spk ya ünal tarım için yaBaşvuru İçeriği: iy günler ünal tarım ürünleri borsada tahtası kapandı ama spk akydında bulunuyor bunun akıbeti nedir sizdeki telefonlarda ege tropikal çıkıyor ve şirket aynı yer ve fabrikada ege tropikal şirketi adı altında faaliyete devam ediyor bu fabrika ünal tarım ürünleri a.ş. ait iken ve bu kadar mağdur küçük yatırımcı varken sizden başka bir şirkete nasıl devreliyor bu konuda neden bir açıklama yapılmıyor? iflas etti denilen şirketetn fazla mülk, para vs kalırsa yatırımcıya dağıtılır ibaresi varken nasıl izin veriliyorda bu kişi ege tropikal ltt şti olarak çalıştıryor siz nasıl küçük yatırımcıyı koruyorsunuz bunuda bir açıklayında bizde anlayalım bana daha önce yazdığınız gibi dolambaçlı cevap değil doğru düzgün cevap verirseniz sevinirim bu kadar küçük yatırımcı sizden cevap bekliyor ama nafile
4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi ve belgeler yukarıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.

spk ya yazdığım bilgi edinme sorusu

SELKIV
04-05-2012, 20:01
İlgide kayıtlı e-postanız ile Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş. (Şirket) hakkında bilgi talep edilmektedir.

Borsa Yönetim Kurulu’nun 07.02.2007 tarihli toplantısında, Şirket hakkında İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’nce Şirket’in iflasının ertelenmesi isteminin reddine ve Şirket’in iflasına karar verilmiş olması nedeniyle, Genel Yönetmeliğin 47. maddesi ile Kotasyon Yönetmeliği’nin 27. maddesi gereğince, 02.02.2007 tarihinden itibaren Gözaltı Pazarı’nda işlem sırası kapalı olan Şirket hisse senetlerinin işlem görmekten sürekli olarak men edilerek Borsa Pazarlarından sürekli çıkarılmasına karar verilmiştir

Şirketlerin ticaret sicil gazetelerine http://www.ticaretsicil.gov.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir. 22.02.2011 tarih ve 7757 sayılı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde Müflis Ünal Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin alacak ve istihkak iddialarının tahkik ve tetkik işleminin bitmiş olduğu ve İİK.nun 206. ve 207. maddeleri gereğince düzenlenen alacaklılar sıra cetveli incelemeye hazır bulundurulduğu İstanbul 3.İflas Müdürlüğü tarafından ilan edilmiştir.

Şirketler hakkında daha ayrıntılı bilgiye, İMKB’nin şirket haberleri bölümünün web adresi olan http://www.imkb.gov.tr/companynews/companynews.aspx?sflang=tr’den ve Şirket’in 2009 yılından önce yapmış olduğu özel durum açıklamalarına haftalık bültenlerden (http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/index.aspx?submenuheader=-1), 2009 yılından sonraki açıklamalarına http://www.spk.gov.tr/apps/ofd/OzelDurumAciklamalari.aspx?submenuheader=3 adresinden ulaşılabilir.

Şirketin iflas işlemleri İcra İflas Kanunu hükümlerine göre İstanbul 3. İflas Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. Bundan sonraki gelişmelerin söz konusu Müdürlükten ve Kurulumuza ulaşan bilgilerin http://www.spk.gov.tr/apps/ofd/OzelDurumAciklamalari.aspx?submenuheader=3 adresinden izlenmesi mümkün bulunmaktadır.
buda cevabı

SELKIV
04-05-2012, 20:03
arkadaşlar herkes spk ya ve bakanlığa başbakanlığa yazsa birşeyler olumuki diyorum

roark
04-05-2012, 21:28
TARİH: 18/12/2008

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. HABERİ:

Ünal Tarım Ürünleri İhracat ve Sanayi A.Ş.’nin iflas kararının Yargıtay tarafından bozulduğu Kuruluşumuza bildirilmiş olup, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. Yönetim Kurulu kararı uyarınca ilgili şirketin “geçici kapalı” olan MKK üyelik statüsü “aktif” olarak değiştirilmiştir.

TARİH: 19/10/2009

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. HABERİ:

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri I, No:26 sayılı Tebliği’nin Ek:2 maddesi gereğince; hisse senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen hisse senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla 19/10/2009 tarihinde Merkezi Kayıt Kuruluşuna başvurulan hisse senetlerinin bilgileri.
Hisse Kodu
Sıra No Satışa Konu Hisse Ünvanı Grubu Yatırımcının Adı-Soyadı Ünvanı Nominal Tutar (TL)* Satış Süresi Tsp İşlemi
** Satış Kısıtı
**
UNTAR 105 ÜNAL TARIM ÜRÜNLERİ İHRACAT VE SANAYİ A.Ş. E SOYMEN MENKUL KIYMETLER AŞ 4,000 5 YIL

İflas Kararı bozulmuş deniyor...İlginç!Ses seda yok...

alibeyköy
29-05-2012, 21:56
Arkadaşlar yukarıdaki haberle ilgili bir bilgisi olan varmı?haberin doğruluk derecesi nedir?bu konuyla ilgili yapanlara şimdiden teşekkür ederim...

alibeyköy
05-06-2012, 21:41
bilgisi olan yokmu

alibeyköy
07-06-2012, 22:22
bu linki neden verdiniz.ünal tarımla ilgili bir bilgiye ulaşamadım

alibeyköy
14-06-2012, 14:21
arkadaşlar ünal tarımın son durumuyla ilgili herhangi bir bilgiye olan varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim

alibeyköy
23-06-2012, 00:36
???????????????????????????

ZICO
23-06-2012, 16:43
birader fabrika izmirde yerinide biliyorum
kısa ve öz söyleyeyim umudunu KES

roark
23-06-2012, 18:59

Meslek olarak "müneccim" sıfatını taşıyorsunuz galiba...Eğer öyle ise burada ne işiniz var?Yatırım tavsiyesi değildir...

ZICO
24-06-2012, 00:16
Meslek olarak "müneccim" sıfatını taşıyorsunuz galiba...Eğer öyle ise burada ne işiniz var?Yatırım tavsiyesi değildir...

şimdi birseyler yazacağımda başım belaya girsin istemiyorum
yanlız şukadarını söyleyeyim
bundaki umudunuzu SAYISALLOTAYA bağlasanız
inanın daha fazla şansınız olur
tüm kalbimle üzülerek söylüyorumki sIfıra sIfır elde var KOCAMAN BİR SIFIR

roark
24-06-2012, 00:52

Bizim "naçizane" borsamızda zaten olan küçük yatırımcıya oluyor...Patron elindeki hisseleri olumlu haberlerle "yolunacak kazlara" devrediyor...Sonra şirketi iflas ettiriyor...Kendisi başka isimle yoluna devam ediyor...Olan sana bana oluyor...Bu örnekler olunca "halka arz seferberliğinden" bahsetmesinler bana...Hiç mi ama hiç inandırıcı gelmyor bana...Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...Sadece sesli düşündüm...

alibeyköy
28-07-2012, 01:54
Arkadaşlar hiç mi ümit yok? bu şirket tekrar borsada işlem göremez mi tekrar?sonuçta hala faaliyetlerine devam ediyor.

roark
29-07-2012, 17:05
İMKB dul ve yetimlere göre değil!
Financial Times'tan alaycı ifadeler
25 Temmuz 2012 Çarşamba, 09:30:55
HT GAZETE

Financial Times’ta yer alan haberde gelişmekte olan ülkelerde yatırım yapmanın her zaman kazanç garantisi anlamına gelmeyeceği belirtildi. Türkiye’nin de içinde bulunduğu gelişmekte olan ülkelerdeki borsaların, ekonomik büyüme oranlarını hisse başına kazanç oranlarına yansıtamadığı belirtildi. Yazıda yatırımcılar İMKB’ye yönelik de uyarılarak borsanın gelişmekte olan ülkelere göre yüksek bir günlük işlem hacmi olmasına rağmen yine de, ‘dul ve yetimler açısından çok güvenli olmadığı’ yönünde alaycı ifadelere yer verildi.

İMKB başkanı bu ifadelere gülmüştü...Adamlar bizi bizden daha iyi analiz ediyor...Yatırım tavsiyesi değildir...

gazmanbaba
25-09-2012, 00:51
İMKB dul ve yetimlere göre değil!
Financial Times'tan alaycı ifadeler
25 Temmuz 2012 Çarşamba, 09:30:55
HT GAZETE

Financial Times’ta yer alan haberde gelişmekte olan ülkelerde yatırım yapmanın her zaman kazanç garantisi anlamına gelmeyeceği belirtildi. Türkiye’nin de içinde bulunduğu gelişmekte olan ülkelerdeki borsaların, ekonomik büyüme oranlarını hisse başına kazanç oranlarına yansıtamadığı belirtildi. Yazıda yatırımcılar İMKB’ye yönelik de uyarılarak borsanın gelişmekte olan ülkelere göre yüksek bir günlük işlem hacmi olmasına rağmen yine de, ‘dul ve yetimler açısından çok güvenli olmadığı’ yönünde alaycı ifadelere yer verildi.

İMKB başkanı bu ifadelere gülmüştü...Adamlar bizi bizden daha iyi analiz ediyor...Yatırım tavsiyesi değildir...

mezarlık topiginde tamda mezar tası gıbı bır haber haberı ıyı yakalamıssın

çağrıbey
26-09-2012, 14:34
untar'ın halka arzını hatırlıyorum. mali tabloları iyi sayılırdı. tam bir yatırım kağıdı görüntüsü veriyordu. bir dönem sermayesinden fazla kar açıklamıştı. o arada aldık sattık. ancak, cavit çağlar'ın nergiz'ine takıldık. o da battı. o günlerde bunlar k.yatırımcı avlamak için halka açıldılar, süslü bilançolarla da amaçlarına ulaştılar. bu gün de benzer şirketler var. ky bu tür kağıtları ne yazıkki alıyor...saygı ve selamlar,

roark
28-09-2012, 19:42
mezarlık topiginde tamda mezar tası gıbı bır haber haberı ıyı yakalamıssın

Teşekkür ederiz...Keşke tersi olabilseydi...Hani borsamız güvenli olsaydı da çoğu vatandaşımız gönül rahatlığı ile yatırım yapsaydı...Bu herhalde sadece hayal olur memmleketimizde...Bol kazançlar...

44ekici
08-10-2012, 23:35
:yes: pilimiz bitik yani

sel_o_can
16-11-2012, 22:15
SON RAUND
İflas kararından sonra istanbul 3.icra ve iflas dairesinde devam eden tasfiye işlemleri devam etmekte VE son aşamaya gelinmiş bulunmakta.1. alacaklılar toplantısı yapılmış şirketten alacaklı olanlar ismini yazdırmıştır.Şimdi de --- 12 ARALIK 2012--- tarihinde 2. alacaklılar toplantısı yapılacak. şirketten alacaklı olanların toplam alacak miktarı 13milyon tl olarak gözüküyor.2. alacaklılar toplantısı şirketten alacaklı olanlar için son başvuru tarihidir.başvurmayan kalmasın.tabi biz ortaklarda başvuru yapabiliriz ama bize para kalırmı bilmiyorum.ondan sonra şirketin tasfiyesi için son aşaması olarak elindeki mallları icra dairesi satılığa çıkaracak ve satılacak.elde edilen gelir şirketten 1. derece alacaklılar dan başlayarak dağıtılacak biz ortaklara para kalacakmı bakacagız tabi ...ondan sonra LATİF bu işten sıyrılacak İSTANBUL KEMER KANTRİY daki milyon dolarlık villasından boğaza bakarak purosunu yakacak bi kadeh de viski acacak yanına,,,, EGE TROPİKAL ADLI YENİ ŞİRKETİ İLE başkanlığını yaptığı istanbul sebze ve meyve ihracatcılar birliğinden şirketlerini yönetmeye devam edecek.bizde iflas etmiş bir şirket ortağı olarak torunlarımıza bizi iflas ettiren adam bu deyip hayıflanacağız.Bu Arada Citibankın avukatları da davadan para alamadıkları için davadan çekilmişler.citibankın avukatlarııdan birisi SELDA İNAL:TLF:0,212,296 21 36 -------------İSTANBUL 3. İCRA DAİRESİ TLF:0,212,375 75 75/DAHİLİ 54144 ilgilenenlere duyurulur. İzmir deki fabrika halen faaliyetine devam etmektedir yanlızfabrikayı UÇAK KARDEŞLER GIDA SANAYİ NİN kiraladığı söyleniyor.tabiki her yerinimi kiraladı yoksa sadece depolarımı veya soğuk hava yerlerinimi kiraladı onun bilgisine ulaşamadık.
Gelelim latif hakkında açılan davalara::::

1=5.asliye ceza mahkemesidosya no:E.2007/311 spk suç duyuru tarihi ve no:14.07.2006 ...31/887 SAYILI SPK KURUL KARARI
2=6.asliye ceza mahkemesi dosya no:E.2006/952 spk suç duyuru tarihi ve no:14.07.2006 ...31/887SAYILI SPK KURUL KARARI

3=7.asliye ceza mahkemesi dosya no:E.2009/344 spk suç duyuru tarihi ve no:04.04.2008... 10/428SAYILI SPK KURUL KARARI
4=İSTANBUL 1.SULH CEZAMAHKEMDOSYA NO:E.2009/834 spk suç duyuru tarihi ve no:04.04.2008..10/428SAYILI SPK KURL KARARI
5=İSTANBUL4.ASLİYE CEZA MAHK.DOSYA NO:E.2008/597spk suç duyuru tarihi ve no:04.042008 ...10/428SAYILI SPK KURL KARARI

6=İSTANBUL11.ASLİYE CEZA MAHKEMESİDOSYA NO:E.2008/256...spk suç duyuru tarihi ve no:23.02.2007...7/191 sayılı spkkurul kararı

Adliyede tanıdığı olan ve bu davalar hakkında bilgi edinebilcek bir BABA yiğit aradığımı da bu aralık ilan ediyorum.bu davalara müdahil olabilmek mümkün sanıyorum.müdahil olacak varmı?müdahil olunca ne olacak diye soranlara :::.. en azından davalardan haberdar olabiliriz.nasıl müdahil olunacağı ise:bulunduğunuz yerin adliyesine gideceksiniz hangi mahkemede dava açılmışssa ve o mahkemenin hakimine dilekçe ile müracat edip ikna ederseniz mahkemeye müdahil olmak için o hakim davanın asıl bakıldığı mahkemeye müracat yazısı yazıyor cevabı bekliyorsunuz hepsi o kadar.
===== SON========
BU DAVALARA MÜDAHİL OLMAK VEYA BU DAVALARIN SONUCU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK BİZE NE KAZANDIRACAK????*
EGEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRR...... LATİF ÜNAL BU DAVALARDAN ÖZELLİKLEDE YUKARIDA 4..VE 5 NOLU MADDELERDE YAZILI OLAN MAHKEMELERDE görülmekte olan davalardan hüküm giyerse yani ceza alırsa şirket ortakları olarak maddi ve manevi tazminat davası açma hakkına kavuşacagız.çünkü o davaların suç duyurularına bi bakarsanız ne demek istediğimi anlayacagınızı umut ediyorum. BAŞKA TÜRLÜDE ŞİRKET ORTAĞI OLARAK LATİFTEN TEK KURUŞ ALAMAYACAGIZ.... SAYGILARIMLA
RİCA ETSEM Bİ ALLAHIN KULUDA BU YAZIYI untarzedeler@hotmail.com GÖNDEREBİLİRMİ?

aslan0
17-11-2012, 13:21
UNTARZEDE arkadaşlar LÜTFEN HERKES HARETE GEÇSİN 18 ARALIK 2012 2. alacaklılar toplantısı yapılacak...(ist.3. iflas dairesi)
YA KURTULUŞ GÜNÜ YADA BATŞIMIZ olacak
LATİF BİZİ YILLARCA OYALADI bir sürü şirketi var untarı batırdı. Yukarıdaki arkadaşın yazmış olduğu gibi hakkında 6 tane dava var. mahkemelerden birinden ceza alırsa ... bizede MADDİ VE MANEVİ tazminat davası açmak hakkımız doğuyor LÜTFEN takip edin. Tek kurtuluşumuz bu mahkemelerin kararları olacak.Yoksa bu adamdan hayır yokkk...

sel_o_can
17-11-2012, 19:57
son raund
iflas kararından sonra istanbul 3.icra ve iflas dairesinde devam eden tasfiye işlemleri devam etmekte ve son aşamaya gelinmiş bulunmakta.1. Alacaklılar toplantısı yapılmış şirketten alacaklı olanlar ismini yazdırmıştır.şimdi de --- 18 aralık 2012--- tarihinde 2. Alacaklılar toplantısı yapılacak. şirketten alacaklı olanların toplam alacak miktarı 13milyon tl olarak gözüküyor.2. Alacaklılar toplantısı şirketten alacaklı olanlar için son başvuru tarihidir.başvurmayan kalmasın.tabi biz ortaklarda başvuru yapabiliriz ama bize para kalırmı bilmiyorum.ondan sonra şirketin tasfiyesi için son aşaması olarak elindeki mallları icra dairesi satılığa çıkaracak ve satılacak.elde edilen gelir şirketten 1. Derece alacaklılar dan başlayarak dağıtılacak biz ortaklara para kalacakmı bakacagız tabi ...ondan sonra latif bu işten sıyrılacak istanbul kemer kantriy daki milyon dolarlık villasından boğaza bakarak purosunu yakacak bi kadeh de viski acacak yanına,,,, ege tropikal adlı yeni şirketi ile başkanlığını yaptığı istanbul sebze ve meyve ihracatcılar birliğinden şirketlerini yönetmeye devam edecek.bizde iflas etmiş bir şirket ortağı olarak torunlarımıza bizi iflas ettiren adam bu deyip hayıflanacağız.bu arada citibankın avukatları da davadan para alamadıkları için davadan çekilmişler.citibankın avukatlarııdan birisi selda inal:tlf:0,212,296 21 36 -------------istanbul 3. Icra dairesi tlf:0,212,375 75 75/dahili 54144 ilgilenenlere duyurulur. Izmir deki fabrika halen faaliyetine devam etmektedir yanlızfabrikayı uçak kardeşler gıda sanayi nin kiraladığı söyleniyor.tabiki her yerinimi kiraladı yoksa sadece depolarımı veya soğuk hava yerlerinimi kiraladı onun bilgisine ulaşamadık.
Gelelim latif hakkında açılan davalara::::

1=5.asliye ceza mahkemesidosya no:e.2007/311 spk suç duyuru tarihi ve no:14.07.2006 ...31/887 sayılı spk kurul kararı
2=6.asliye ceza mahkemesi dosya no:e.2006/952 spk suç duyuru tarihi ve no:14.07.2006 ...31/887sayılı spk kurul kararı

3=7.asliye ceza mahkemesi dosya no:e.2009/344 spk suç duyuru tarihi ve no:04.04.2008... 10/428sayılı spk kurul kararı
4=istanbul 1.sulh cezamahkemdosya no:e.2009/834 spk suç duyuru tarihi ve no:04.04.2008..10/428sayılı spk kurl kararı
5=istanbul4.asliye ceza mahk.dosya no:e.2008/597spk suç duyuru tarihi ve no:04.042008 ...10/428sayılı spk kurl kararı

6=istanbul11.asliye ceza mahkemesidosya no:e.2008/256...spk suç duyuru tarihi ve no:23.02.2007...7/191 sayılı spkkurul kararı

adliyede tanıdığı olan ve bu davalar hakkında bilgi edinebilcek bir baba yiğit aradığımı da bu aralık ilan ediyorum.bu davalara müdahil olabilmek mümkün sanıyorum.müdahil olacak varmı?müdahil olunca ne olacak diye soranlara :::.. En azından davalardan haberdar olabiliriz.nasıl müdahil olunacağı ise:bulunduğunuz yerin adliyesine gideceksiniz hangi mahkemede dava açılmışssa ve o mahkemenin hakimine dilekçe ile müracat edip ikna ederseniz mahkemeye müdahil olmak için o hakim davanın asıl bakıldığı mahkemeye müracat yazısı yazıyor cevabı bekliyorsunuz hepsi o kadar.
===== son========
bu davalara müdahil olmak veya bu davaların sonucu hakkında bilgi sahibi olmak bize ne kazandıracak????*
egeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrr...... Latif ünal bu davalardan özelliklede yukarıda 4..ve 5 nolu maddelerde yazılı olan mahkemelerde görülmekte olan davalardan hüküm giyerse yani ceza alırsa şirket ortakları olarak maddi ve manevi tazminat davası açma hakkına kavuşacagız.çünkü o davaların suç duyurularına bi bakarsanız ne demek istediğimi anlayacagınızı umut ediyorum. Başka türlüde şirket ortağı olarak latiften tek kuruş alamayacagız.... Saygılarımla
rica etsem bi allahın kuluda bu yazıyı untarzedeler@hotmail.com gönderebilirmi?
((((((((((bi yanlışlığı düzelteyim 2.alacaklılar toplantısı 18 aralık 2012 de yapılacak))))))))

ZICO
19-11-2012, 09:28

daha önce yazmıştım
fakat bu arkadaş beni müneccim yapmıştı

ZICO
19-11-2012, 09:29

bende böyle bir cevap vermiştim

mmelih
19-11-2012, 16:46
arkadaşlar 2 alacaklılar toplantısında, şirketten alacaklılar nasıl ne zaman başvuracaklar bilen arkadaş detaylı bilgi verirse sevinirim lütfen.

aslan0
20-11-2012, 14:10
ARKADAŞLAR LÜTFEN OKUYUN VE ULAŞAMAYANLARA BİLDİRİN

Latif yukarıdaki arkadaşın yazmış olduğu mahkemelerden birinden ceza alırsa MADDİ VE MANEVİ dava açma hakkımız doğuyor. Bu mahkemeler çok önemli takip edin derim....

roark
20-11-2012, 15:15
daha önce yazmıştım
fakat bu arkadaş beni müneccim yapmıştı

Cevap hakko doğudu galiba..."Kapalı kutu" misali yazdğınız için size "müneccim" sıfatını yakıştırmıştım...Sağlam dayanakları yayınlasanız böyle düşünmezdik herhalde...Yatırım Tavsiyesi Değildir...Ayrıca sizin umudunuz yoksa ne işiniz var burada?

SELKIV
20-11-2012, 15:49
Evet arkadaşlar bir miktarda bende var spk ya mail attım ayrıca bu akşam sayın vedat akgirayın kendisinede mail atacağım gelecek cevabı paylaşırım ytd

gazmanbaba
20-11-2012, 18:09
umarım bızım borsamızda gunun bırınde tamamen seffaf ve yatırım garantısı ıceren bır borsa olur yoksa sahtekarlıkları yapanların yanına kar kaldıgı surece malesef bu ornekler bıtmez allah yardımcımız olsun bu borsanın karanlık yollarında paralarını saglıklarını kaybetmıs bır suru yatırımcı kardesımız mevcut ve umarım bır gun butun bu sahtekarlar cezalarını cekerler en azından

roark
20-11-2012, 18:24
umarım bızım borsamızda gunun bırınde tamamen seffaf ve yatırım garantısı ıceren bır borsa olur yoksa sahtekarlıkları yapanların yanına kar kaldıgı surece malesef bu ornekler bıtmez allah yardımcımız olsun bu borsanın karanlık yollarında paralarını saglıklarını kaybetmıs bır suru yatırımcı kardesımız mevcut ve umarım bır gun butun bu sahtekarlar cezalarını cekerler en azından

Nerde o günler?Sabırsızlıkla bekliyoruz...Bu patronlarda nasıl vicdan var anlamış değilim...Hani kul hakkı?bunlar herhalde öteki dünyada hesap vermeyeckler...

sel_o_can
20-11-2012, 20:07
GERÇEK ANLAMDA MÜCADELE EDECEK ARKADAŞLAR VARSA LÜTFEN BANA ÜYE KONTROL PANELİNDEN MESAJ BIRAKIN ,TLF,MAİL ADRESİ BIRAKIN GÖRÜŞELİM YOKSA LAF KALABALIKLIĞINDAN Bİ YERE VARAMAYACAGIZ. -----sel_o_can------