PDA

View Full Version : AKFEN-Akfen Holding A.Ş.

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

bronzemoonx
25-09-2012, 17:38
Bu nasıl bir hisse anlamadım. Bugünkü yüksek hacimli düşüş oldu. Tehlikeli sularda yüzmeye başladı hisse.

democe
25-09-2012, 20:43
2 temmuzdan (9.22 kapanış) sonra 9.30 ile en düşük değerinden kapanmış, tahminim doğru çıktı 10 civarı fiyatları riskli bulmuştum ve alım yapmadım o seviyelerden, geri çekilme sürerse 8.70 - 9.10 aralığı kademeli alım için müsait seviyeler olabilir. Fakat o kadar geri çekilme yaşaması ve belirtmiş olduğum seviyelerden alım fırsat vermesi endeksin yukarı hareket yaptığı bugünlerde biraz zor gözüküyor.

Y.T.D.

GRACİEUX
25-09-2012, 20:48
Endeksin artı gittiği bugün, Akfendeki düşüş ve 9.40 altına sarkma beni çok şaşırttı gerçekten..Böylesine büyüme stratejisi taşıyan,sektör yelpazesi geniş olan,6 aylık kar rakamı çok iyi gelen ve hepsinin üstüne,farklı aracı kurumlar tarafından rapor üstüne rapor yayımlanan ve endeks üzeri getirisi öngörülen bu hisse neden böyle yapar? mana veremiyorum..Elbette değerini bulacaktır ama bu arada kaçan fırsatlara ve sarkan zamana üzülüyor insan...hepsi bu....Aracı kurum raporlarını yayımlayan kişi ve sorumlularına sormak lazım...Ya da manipülasyon suçunu bizzat onlarmı işliyorlar ? Spk ya suç duyuruları giderse bu konuda şaşmayın...

democe
25-09-2012, 20:59
Endeksin artı gittiği bugün, Akfendeki düşüş ve 9.40 altına sarkma beni çok şaşırttı gerçekten..Böylesine büyüme stratejisi taşıyan,sektör yelpazesi geniş olan,6 aylık kar rakamı çok iyi gelen ve hepsinin üstüne,farklı aracı kurumlar tarafından rapor üstüne rapor yayımlanan ve endeks üzeri getirisi öngörülen bu hisse neden böyle yapar? mana veremiyorum..Elbette değerini bulacaktır ama bu arada kaçan fırsatlara ve sarkan zamana üzülüyor insan...hepsi bu....Aracı kurum raporlarını yayımlayan kişi ve sorumlularına sormak lazım...Ya da manipülasyon suçunu bizzat onlarmı işliyorlar ? Spk ya suç duyuruları giderse bu konuda şaşmayın...

Bence bu kağıdın nakit temettü yada özellikle bedelsiz vermesi bir rahatlama sağlayacaktır. Hisse başı 9 yada 10 lu seviyeler biraz ürkütücü doğrusu hele ki 6 lı 7 li seviyeleri yakın geçmişte gördüğü dikkate alınırsa, ben biraz AYGAZ a benzetiyorum o da benzer şekilde nakit temettü yada özellikle bedelsiz verse rahatlama olacaktır.

YTD

alp-arslan
25-09-2012, 22:16
sayın democe bu gün görüştüm yatırımcı ilişkileri sorumlusuynan. asla temettü vede sermaye artırımı olmıyacağını söyledi. sanki şirketin sahibiymiş gibi.anladığım kadarıyla şirket hisesi çıkmış düşmüş yerde sürünmüş nilgün hanımnın umurunda değil.en ufak bir üzüntü taşımadığını algıladım.eger yatırım cı ilişkilerinden sorumlu bayanın küçük yatırımcıya karşı duyarsızlığı hamdi akındada varsa bu şirketten asla birşey bekliyemeyizz.orhan palanın dediği patron türünden olabilir sayın hamdi akın.ozaman türkiye yansa yıkılsa umurunda değil bunların. ki küçük yatırımcıya acısınlar. ben bu şirketten hisse aldığım için çok çok pişman oldum. umarım sayın hamdi akında azıcık vicdan vardır yoksa işimiz dumandır

democe
25-09-2012, 22:22
sayın democe bu gün görüştüm yatırımcı ilişkileri sorumlusuynan. asla temettü vede sermaye artırımı olmıyacağını söyledi. sanki şirketin sahibiymiş gibi.anladığım kadarıyla şirket hisesi çıkmış düşmüş yerde sürünmüş nilgün hanımnın umurunda değil.en ufak bir üzüntü taşımadığını algıladım.eger yatırım cı ilişkilerinden sorumlu bayanın küçük yatırımcıya karşı duyarsızlığı hamdi akındada varsa bu şirketten asla birşey bekliyemeyizz.orhan palanın dediği patron türünden olabilir sayın hamdi akın.ozaman türkiye yansa yıkılsa umurunda değil bunların. ki küçük yatırımcıya acısınlar. ben bu şirketten hisse aldığım için çok çok pişman oldum. umarım sayın hamdi akında azıcık vicdan vardır yoksa işimiz dumandır

O zaman tahta en azından biraz derinleştirilsin, ne biliyim halka açıklık oranı artsın, piyasada alım satıma konu hisse adedi artırılsın. üfleyince zatürre olmasın bugünkü gibi.

alp-arslan
25-09-2012, 23:08
telefonunu yazayım birde siz konuşun bana hak vereceksiniz.0212 371 8700.boşuna bekledik arkadaşlar bu şirketin sahibi yatırım danışmanı gibi düşünüyorsa işimiz çok kötüü. on yıllda beklesek hisse arz fiatına gelmez.

GRACİEUX
25-09-2012, 23:13
telefonunu yazayım birde siz konuşun bana hak vereceksiniz.0212 371 8700.boşuna bekledik arkadaşlar bu şirketin sahibi yatırım danışmanı gibi düşünüyorsa işimiz çok kötüü. on yıllda beklesek hisse arz fiatına gelmez.

Abartmayın arkadaşlar...Yatırım danışmanı dediğiniz sonuçta bir çalışandır...Hissede söz sahibi olanlar (İMKBye kote olanlar)yabancılardır...Citidir,Efgdir,merill teyzedir....Onlar ne derse o oluyor,olacaktır...Bekleyip görelim.

alp-arslan
25-09-2012, 23:15
sayın democe, eger orhan palanın karakterize ettiği patron türünden se sayın hamdi akın inanın hisse fiatı 7 lerede iner. zaman inşallah orhan palayı haklı çıkarmaz.ne yalan söyleyim bu şirketten çok korkmaya başladım. ALLAH cc sonumuzu hayır eylesin.iki yıldır zararda bekliyoruz.esir olduk hamdi akına

Filozof16
25-09-2012, 23:22
endişeleri yersiz buluyoruz...
6 aylıklardan sonra efg...kısa vade AL dedi mi..dedi..
o halde sorun yok...
biz mi götürücez..onlar götürecek.. niye bu kadar dertleniyorsunuz...

50promil
26-09-2012, 10:56
arkadaşlar olay yatırım temsilcisi patron falan filan olayında değil.ne zaman bankların araştırma bölümleri bir şirket hakkında güzel raporlar hazırlasa ky'nin burnundan geliyor.zaten senet 2012 hziran a kadar uzun vadeli düşen kanal içerisindeydi.kanalı geçti geçiyor derken rapor geldi 3 haftadır verip duruyorlar.

olimpik forum
26-09-2012, 14:52
RÖPORTAJ sırasında Hamdi Akın’ın yüksek tazminat davası açması nedeniyle gündeme gelen eşi Şafak Akın’dan boşandığını öğreniyoruz. Özellikle tazminat miktarı konusunda yorum yapmaktan kaçınan Akın, bu konuda sadece şu değerlendirmeyi yapmakla yetindi: “Eşimden ayrıldım, artık bekarım. Çocuklarımı da yanıma alarak, sadece işime odaklanıyorum. Boşanma sürecinde dava açılmış olmasından dolayı çok kızgınım. Büyük sevgilerin nefrete dönüşmesi beni çok şaşırttı, çok üzdü. 37 yıldır iş hayatının içindeyim. Hayatımda kapıya ne bir alacaklı geldi, ne de bir haciz olayım vardır ve benim karımın açtığı davadan dolayı bütün hisselerime tedbir konuldu.

Bütün bunlar beni çok üzdü. Ama artık o süreç de bitti. Artık sadece işim var.” Hürriyet

21.8.2012 tarihli röportaj,,,düşüşün sebebi bu olabilir mi?

olimpik forum
26-09-2012, 16:02
düşüş dursa kağıda bi el atacağız da,,destek mestek dinlemiyo.:)

GRACİEUX
26-09-2012, 16:12
RÖPORTAJ sırasında Hamdi Akın’ın yüksek tazminat davası açması nedeniyle gündeme gelen eşi Şafak Akın’dan boşandığını öğreniyoruz. Özellikle tazminat miktarı konusunda yorum yapmaktan kaçınan Akın, bu konuda sadece şu değerlendirmeyi yapmakla yetindi: “Eşimden ayrıldım, artık bekarım. Çocuklarımı da yanıma alarak, sadece işime odaklanıyorum. Boşanma sürecinde dava açılmış olmasından dolayı çok kızgınım. Büyük sevgilerin nefrete dönüşmesi beni çok şaşırttı, çok üzdü. 37 yıldır iş hayatının içindeyim. Hayatımda kapıya ne bir alacaklı geldi, ne de bir haciz olayım vardır ve benim karımın açtığı davadan dolayı bütün hisselerime tedbir konuldu.

Bütün bunlar beni çok üzdü. Ama artık o süreç de bitti. Artık sadece işim var.” Hürriyet

21.8.2012 tarihli röportaj,,,düşüşün sebebi bu olabilir mi?

Sende bir karar ver forumolimpik kardeşim ...Düşüşün sebebi bumu yoksa daha önce yazdıklarınmı ? :)

Gerçi röportajda bu süreci atlattım diyor ama yinede etkilemiş olabiir tabi :)))

Walla onu bunu bilmem de buralardan alan hatırı sayılır kazanç elde edebilir ilerde...Tabi bu benim kişisel görüşümdür.

olimpik forum
26-09-2012, 16:41
yeni destek 8.76 oldu.

tunag
26-09-2012, 17:02
Hiç zahmet etme ,,,Araştırma... Zaten tercihini yapmışsın.Burada ne yaptığını hiç merak etmiyorum.Sen paylaşacağın bilgileri git Yazıcılarda ara....

Zahmetsiz kazanç olmazmış
Sonuç : Sadece bilanço dönemlerinde takip edeceğim bir hisse

aliugur
26-09-2012, 18:05
sayın aliuğurbey bu raporun türkçesini yayınlamadılarmı burası türkiye cumhuriyeti.

Bu raporu bana çalıştığım aracı kurumum mail attı.Kaç gündür işyatırımın sitesine bakıyorum. Türkçesini hala koymadılar. Ya atladılar, ya da teknik bir problem var. İş BYatırımı daha önceki raporları sitesine koymuş.Sonuçta iş yatırım gibi bir kurum sitesinde yayınlar diye düşünüyorum. İşYatırımla ben çalışmıyorum.Ama çalışan varsa "Kardeşim biz sizin müşteriniziz.Çıkarttığınız raporları neden başkasından temin ediyoruz?" diye sorabilir.

Miramis
26-09-2012, 19:33
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimiz tarafından 23.08.2012 tarihinde yapılan açıklamada, Bağlı Ortaklıklarımızdan Akfen İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş. (Akfen İnşaat)'nin Ankara ili, Gölbaşı ilçesi, Hacılar Mevkiinde kain 108.326 m2 gayrimenkul üzerine inşaat yapılmasına dair Düzenleme Şeklinde Gayrimenkul Satış Vaadi ve Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi (Sözleşme)'nin yüklenicisi olan adi ortaklığa (Adi Ortaklık) %25,962 oranında ortak olduğunu duyurmuştuk.

Akfen İnşaat ile Akfen Gayrimenkul Yatırımları ve Ticaret A.Ş. (GYT) 25.09.2012 tarihinde Sözleşme ve Sözleşme konusu gayrimenkul'de GYT'nin sahip olduğu payın (Gayrimenkul) Akfen İnşaat'a devrine dair mutabakat (Mutabakat) sağlamışlardır.

Akfen İnşaat, 274.977 m2 inşaat alanı üzerinde konut, işyeri ve ofisten oluşan projede (INCEKLOFT) %68 oranında hak sahibi olacak Adi Ortaklık'taki kalan hisseleri de Akfen Gayrimenkul Yatırımları ve Ticaret A.Ş. (GYT)'den, ilave bir nakit ödeme yapmaksızın, kendisinden olan 73.000.000 TL tutarındaki alacağına karşılık olarak devir almış olup, Sözleşme'nin ve gayrimenkul üzerindeki müteahhitlik karşılığı arsa payı haklarının tek sahibi haline gelmiştir.

Gayrimenkul, Mutabakat uyarınca, çizim aşamasında olan projeler bitip, inşaat ruhsatı alındıktan sonra, Akfen İnşaat tarafından GYT'den devir alınacaktır. Devir bedeli olarak, Taraflarca atanacak iki gayrimenkul değerleme firmasının tespit ettikleri satış bedellerinin ortalaması esas alınacaktır.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=238293

democe
26-09-2012, 20:45
9.10 - 9.30 arası işlem görmüş, 9.10 kapatmış. İlk seans 9.24 ortalama ile toplam 800.000 TL hacim ile işlem gören hisse, ikinci seans 9.17 ortalama ile işlem görürken, ortalama 0.07 lik düşüşünü ilk seansın işlem hacminin yaklaşık 2 katı 1.450.000 TL ile yapmış.

8.70 - 9.10 alım için müsait seviyeler olabilir dediğim seviyenin üst sınırından kapatmış, ancak yurt dışı kapanışlar kötü hava biraz bozulmuş gibi, alım için bence toz bulutunun kalkmasını beklemek lazım. Freni yok mu bu tahtanın?

YTD.

olimpik forum
27-09-2012, 09:51
9.10 - 9.30 arası işlem görmüş, 9.10 kapatmış. İlk seans 9.24 ortalama ile toplam 800.000 TL hacim ile işlem gören hisse, ikinci seans 9.17 ortalama ile işlem görürken, ortalama 0.07 lik düşüşünü ilk seansın işlem hacminin yaklaşık 2 katı 1.450.000 TL ile yapmış.

8.70 - 9.10 alım için müsait seviyeler olabilir dediğim seviyenin üst sınırından kapatmış, ancak yurt dışı kapanışlar kötü hava biraz bozulmuş gibi, alım için bence toz bulutunun kalkmasını beklemek lazım. Freni yok mu bu tahtanın?

YTD.

bugün de 9 a düştü,,,deuc un satışları devam ediyor,,hergün ortalama 35.000 lot satıyor.y.t.d.

alp-arslan
27-09-2012, 10:14
doçe satıyor citi fazlasıyla alıyor.yabancı payı değişmiyor.bu hissenin bukadar düşmesinin sn hamdi akının boşanma davası ile bir ilgisi var gibi.boşandığı karısına hükmedilen tazminat miktarı hakkında bilgimiz yok.bu miktar çok önemli.bunu gizliden haber alan kurumlaR satışa geçmiş olabilirler mi acaba?iş yatırmdan çıkış var.bu konuda doğru bilgi bizim için çok önemli.

alp-arslan
27-09-2012, 10:27
akfendeki umutlarımız acaba hamdi akının boşanma olayıyla suyamı düşecek ki?eger öyleyse buda kader deriz. nereden bilirdikki hamdi akının boşanacağını?ta cehennemin dibine... ne diyelim .

olimpik forum
27-09-2012, 10:33
http://www.borsagundem.com/haber/Akfen-icin-AL-onesi/64140

17.8.2011 tarihli rapor.hisse o tarihte 7.96 imiş.
buna göre şu anda %13 yukarıdayız.15.10 hedef fiyat vermiş.
ayrıca patronun 18 aylık boyunca şirketten hisse alımı yapacağını yazıyor.şu tarihe göre 15 aylık süre dolmuş durumda.

alp-arslan
27-09-2012, 10:44
7 tlden patron bir miktar hisse almış.yatırım danışmanına göre daha başka hisse alınmıyacağını söylüyor.sanki yatırımcı ilişkilerinden sorumlu bayan konuşurken güven vermiyor şirketle ilgili.patron edasıyla konuşuyor.

SEDATERDOĞAN
28-09-2012, 09:41
destek oldu direnç direnç oldu destek bu akfene ne oldu,anlayan birileri varsa yazsın lütfen..
nasıl bir holdıng kağıtların bu derece düşmesine izin verir,ve bu holdıng 18 ay boyunca hisse geri alım programı açıkladığı halde,şirketin durumuna bak.

olimpik forum
28-09-2012, 13:19
Binali Yıldırım,"körfez köprüsü dahil,İzmir otoyolu 3 yıl içinde bitecek" diyor.
O zaman İDO nun hali ne olacak,,30 yıllığına almışlar.
Topçular iskelesinden kim vapura biner.:)
Hamdi Akın ve ortakları bunu düşünemediler herhalde.

alp-arslan
28-09-2012, 15:35
idonun karlılığı gittikçe düşecektir.çünkü bursa belediyesi arabalı vapur seferlerine başlıyor bayramdan önce.ayrıca gübre fabrikalarıda liman kiralıyarak deniz taşımacılığına başlıyor. akfen bu bilanço döneminden sonra zararda yazabilir.hisseden çıkış hizlandı.6 tl ye kadar geriliyebilir.yatırım tavsiyesi değildir. en iyisi çıkıp altın almak gerek.terbiyesiz bazı kalemler yüksek hedef göstererek hisseyi kucağımıza bıraktılar. bu gün 8.70 kırılırsa 7 tlnin altına geriliyebilir.burası borsa kumarhanesi. nolur dikkat edin.yatırım ortaklıklarının al tavsiyeleri daima tuzaktır. lütfen dikkat edelim arkadaşlar.temettü politikası olmayan bu holding adındaki kağıt her türlü spekülaSYONA gebe görünüyor.ben çok kaybettim. ama sermayemin yarısından çoğunu kurtardım.kalanlaRA bol kazanç dilerim.

democe
28-09-2012, 19:54
idonun karlılığı gittikçe düşecektir.çünkü bursa belediyesi arabalı vapur seferlerine başlıyor bayramdan önce.ayrıca gübre fabrikalarıda liman kiralıyarak deniz taşımacılığına başlıyor. akfen bu bilanço döneminden sonra zararda yazabilir.hisseden çıkış hizlandı.6 tl ye kadar geriliyebilir.yatırım tavsiyesi değildir. en iyisi çıkıp altın almak gerek.terbiyesiz bazı kalemler yüksek hedef göstererek hisseyi kucağımıza bıraktılar. bu gün 8.70 kırılırsa 7 tlnin altına geriliyebilir.burası borsa kumarhanesi. nolur dikkat edin.yatırım ortaklıklarının al tavsiyeleri daima tuzaktır. lütfen dikkat edelim arkadaşlar.temettü politikası olmayan bu holding adındaki kağıt her türlü spekülaSYONA gebe görünüyor.ben çok kaybettim. ama sermayemin yarısından çoğunu kurtardım.kalanlaRA bol kazanç dilerim.

Akfen Holding bugün 8.68 kapatmış, 8.70'in de altında bir kapanış umarım bu seviyelerden satan arkadaşlarımız kol kesiyor pozisyonda değildirler. Zarar realize eden olmamıştır umarım. Halka arzdan buyana ne bedelsiz ne de nakit temettü vermemiş, diğer yandan çok dinamik girişken proje kovalayan tabiri caizse gözü kara yönetilen bir holding, bir girişim sermayesi şiRketi gibi sektörel ve proje bazlı giriş çıkışlar gerçekleştiriyor, çok farklı iş sahalarında aktif olmaya çalışıyor. Bu holdingin İMKB deki durumu açıkçası özellikle küçük yatırımcıyı üzmüş durumda gördüğüm kadarıyla. Olumlu habere ihtiyacı var, 9 aylık olumlu kar , yeni proje ihale kazanımı, karlı sektörel çıkışlar, her türlü temettü/bedelsiz yada hisse alım programının başlatılması gibi. Hissede olan herkese sabırlar ve sağlık diliyorum.

YTD.

omerby
30-09-2012, 12:23
7 tlden patron bir miktar hisse almış.yatırım danışmanına göre daha başka hisse alınmıyacağını söylüyor.sanki yatırımcı ilişkilerinden sorumlu bayan konuşurken güven vermiyor şirketle ilgili.patron edasıyla konuşuyor.

Sn alp-aslan..
Şirketın 12.9.2011 tarihli genel kurulda aldıgı şirket hisselerinin geri alım programını araştırdım.Bununla ilgili şirket 3.06.2012 bilançosuna göre 2.177.ooo tl.lık hisse alımı yapmış.(Bkz.bil.dipn.shf.7)Hisse alımı için ayırılan fon ise 30.000.ooo tl.sıdır ve suresi
12.9.2011/12.5.2013 olarak gorulmektedir kayıtlara göre.Ayrıca kararda şirket hisselerinin 12.oo tl. fiata kadar satınalınacagı yazılıyor. (Bkz. Akfen com.tr-- Özel durum açıklamalarından--Genel kurullar'dan
12.9.2011 tarıhlı genel kuruldakı hisse geri alım açıklamaları.)- selamlar..

olimpik forum
01-10-2012, 15:38
şirket ilk tepkisini 8.56 dan verdi,,düşüşün durduğunu anlamamız için buralarda en azından yatay hareket etmesi gerekir.
aksi takdirde aşırı satışa bir tepki olarak düşünebiliriz.

bronzemoonx
02-10-2012, 09:34
burada bi kaç tane hisseyi gök yüzüne çıkartan arkadaşlar vardı onlar nerde acaba fırtınada evlerine mi saklandılar?

alavankum
02-10-2012, 10:11
burada bi kaç tane hisseyi gök yüzüne çıkartan arkadaşlar vardı onlar nerde acaba fırtınada evlerine mi saklandılar?

merak etme dostum hava günlük güneşlik olsun hele:fiyu:

Data Mining
03-10-2012, 11:01
Pd/dd 0.81 f/k 2.12 bundan daha ucuz bir hisse var mi borsaya kote? Peki ben neden girmiyorum? Gercekten hic bi fikrim yok.
Ama biriniz bana haziran bilancosunda ki 633 m lik kari aciklayabilir mi? Gecen sene ayni donem -68m du kari.
Tesekkurler

kırmızı
03-10-2012, 12:43
şu anda şirket viyana'da road show' da sanıyorum yükselişin arkasında bu yatıyor..şirket kendini ifade ediyor..operasyonları hakkında bilgi veriyor..kardaki artış tavhl satışı ve enerji varlıkları satışından kaynaklanmakta..

democe
03-10-2012, 21:16
9.32 kapatmış, artıda 0.20 %2.19

gevşemeden böyle güçlü bir 2. seans kapanışı yapması dikkat çekici.

ytd

King Levent
04-10-2012, 19:36
bu kağıddan cacık olmaz. 12 liradan halka yüklediler, 2 senelik enflasyon ile şimdi 14,5 olması lazım.

democe
04-10-2012, 20:27
9.10 TL'den kapatmış, 9.30 dan açılan Akfen , taban fiyatı olan 8.76 dan işlem görmüş.

8.70 civarından yukarı tepki veriyor bu hisse 2 defadır.

YTD.

yurtman42
06-10-2012, 07:34
bu kağıddan cacık olmaz. 12 liradan halka yüklediler, 2 senelik enflasyon ile şimdi 14,5 olması lazım.

size de yüklediler mi ? Yoksa hariçten gazel mi?...

King Levent
06-10-2012, 08:14
size de yüklediler mi ? Yoksa hariçten gazel mi?...

hariçten gazel.

umutabi
06-10-2012, 19:12
Umarım hiç bir ky yatırımcı ,bir iki istisna dışında prim yapmıış halka arzlara bakarak, hiç olmazsa bundan sonra tamamen ky kazıklanmasına dayanan halka arzlara katılmaz. Öte yandan geçmişin verdiği tecrübeme dayanarak diyorum ki imkb var oldukça vede kısa yoldan köşe dönme heveslisi yeni ky' lar oldukça Akfen sahipleri gibi hisselerini allayıp pullayıp ederinin en az %50 pahasına satan uyanıklar her zaman kazıklıyacak birilerini bulacaktır. Bence şu an için hisse değeri ancak bu fiyattır kriz zamanlarında bu fiyatların altında alıp sabredenler kazanabilirler diyorum. Sözlerim tamamen kendi görüşlerim olup kimseyi etkileyip al-sat-tut tavsiyesi değildir.

zeusemre
07-10-2012, 00:22
Benim bildiğim cacık anında yapılır ve içilir.
Borsanın doğasında olan şey oluşan yada olacak değerleri (yöneten güç tarafından gizlenmesiyle ilgilidir.Bunlar patron,yabancı,ve spek üçlüsüdür).Bu kadar sığ bir tahtada 2 senelik enflasyon hesabına göre 14.50 nin görülmesi 3 tavana bakar ki 3 seans eder.Halka arz fiyatına bir şey söyleyemem fakat f/k 2.15 ler bence tahtanın gideceği yol var fakat zamanı belli değil der.Ben tahtada hiç bir kötü durum görmüyorum.Kademeli uzun vadeli yatırım için benim bütün söylediklerim.Gerisi boş...
Daha durn yaw bölünmedik,temettü almadık ,yavruları katmadık falan filan ama anlayabilecek kişi az sorun burada...Kimse bana kızmasın her kısa vade girip çarpılan benim uzun vade hedefimi bilmeden yukarı çekecektir.
Gecen bir arkadaş sormuş hisseyi övenler nerede diye buradayız sen hiç merak etme...Zamanı gelsin hisse bir prim lensin o zaman konuşuruz hisse bu fiyatı hak eder mi etmez mi diye.... hissenin fiyatı buralar falan da değildir.Bazıları geleceği hemen fiyatlar(bim)bazıları yavaş primler,asıl olan temel ederidir.Bu ederi anlamak ise biraz tecrübe ister,işkembeden atmakla olmaz..

bronzemoonx
07-10-2012, 10:19
Benim işkembeden filan attığım yoktu. Senle laf atışı yapmak istemem ama benim önceki yazdığım yazılarda 9.40 stopu belirtmiştim. Benim amacım k.y. korumak. Burada insanlar emeklerini borsaya yatırıp bir hisseye giriyor. Sizin burda yazdığınız yazılar insanları etkiliyor ister istemez. Sonuna ytd koyuluyor ama bunun vebalide var. Ben bu forumda ky ı düşünen bir tek Cüneyt nickli abimizi gördüm. Tek onun yazılarını ciddiye alırım (kişisel görüşüm). Eğer bir hisseye yorum yazıyorsan objektif olunmalı. Buradaki yazılarda da hisseye stop koyan hiç görmedim (bunu ben yazdım hava atmak için söylemiyorum). Hissenin geleceğine gelince bunu kimse öngöremez. Son senelerde hisse güzel karlar açıkladı ama bunun yanında hisseyi olumsuz etkileyecek durumlarda söz konusu. Benim anlatmak istediğim bir hisseye yorum yapılırken onu sürekli olumlu yönlerle yansıtmak yanlış bence. Şu da var ki şu anda borsaki şirketlerin hangisi gerçek değerinde ki. Borsanın gerçeklerini bir çok yatırımcı zaten biliyor. Bu da zaten bu topiğe yazacağım son mesaj. Umarım herkes kar eder. Kimsenin zarar etmesini istemem tabi ki. hayırlı günler

zeusemre
07-10-2012, 11:03
Ben bu hisseye para yatırdım ve yatırmaya da devam ediyorum.Uzun vadeci olduğumu her fırsatta belirtiyorum zaten. Ky yi etkilediğimi nereden çıkardınız bir cümlemi gösterin lütfen.
Son zamanlarda yanan bir arazisi vardı AKFEN in.Merter Tekzen in yanında ,karşısında da marmara forum bulunuyor.
O araziyi bilir misin? İşte o arazi bile bütün sorunlarınının çoğunu gidermeye yetecek değerdedir.oluşabilecek bir proje ise çok farklı yerlere getirebilir durumu.Belediye ile bazı problemler yalnızca...isteyen olursa detaylandırırım özelden.
Ben hisseyi 6 lı fiyatlardan beri topluyorum.Sizde hala bana gelmiş yok stoploss falan filan diyosunuz satmayacam arkadaş alacam devamlı:)
Yanlış zamanlarda tahtaya atlayıpta burada ki insanları suçlamayın sonra(benim için yanlış zaman yok bunu belirttim çünkü F/K 10 un altında her türlü alırım.YTD

democe
08-10-2012, 19:58
8.86 ü görüp, 8.88 kapatmış, geri vitese taktı yine ...

ytd.

omerby
10-10-2012, 10:40
Sn. Zeusemre..
Emailinize bakarmısınız. Cevabınızı beklıyorum./selamlar..

Data Mining
10-10-2012, 22:21
Zeusemre f/k ya aldanmayalim hu hissede. Daha onceki sayfalarda sormustum bir arkadas cvpladi. Sirket kar eden bir sirket degil. Son donem kari da faaliyet karlarindan gelmiyor.

umutabi
10-10-2012, 23:28
Zeusemre f/k ya aldanmayalim hu hissede. Daha onceki sayfalarda sormustum bir arkadas cvpladi. Sirket kar eden bir sirket degil. Son donem kari da faaliyet karlarindan gelmiyor.

Zaten bir yamuk olmasa çakalllar çoktan almışlar vede ky ye 14 lü fiyatlardan çoooktan kakalamışlardı. Bir yamuk olmasa kabak gibi iyi gözüken fiyat buralarda olamazdı.

zeusemre
11-10-2012, 00:22
Bazı noktalarda haklısınız mesela hisse risksiz durumda değil ve bir kaç hareketi gerek yabancı gerek yerli bazda tepki çekti olumsuz manada fakat ben biraz daha zaman sonra bu kadar iş kolundan karlı olanları tercih edip konsolide olacağını,gelecekte hangisinin daha yararlı olacağını fark edeceğini düşünüyorum.Bütün büyük holdingler bu süreçten geçmişlerdir.Ama kolunu her yere atmak bence de çok kolay ve makul bir yol olmasa da portföyünde kilerin çoğu çok fırsat taşımaktadır.Bu da inkar edilemez....
Dedim ya uzun vade zordur ben kendimce umudumu korumaktayım.(akfen,tkfen) benim ilgilendiğim kulvardaki şirketler.Hisse performansı olarak 2 si de zayıf görünüyor ama şunu belirtmekte lazım bu sene zaten bütün endeks 30 harici hisseler çok garip yol alıyorlar endeks 68.500 fakat diğerleri???

Son not olarak benim gibi eski borsacıların baktığı tek şey işlem hacmidir.
Alım yada satım yapmadan önce buna bakmak lazımdır.ki bu şu an akfen de yok yani benim içn de beklemeye devam işaretidir.Hacimsiz artış ve düşüş fazla birşey ifade etmez....

zeusemre
11-10-2012, 00:39
ben burada yazarken kendi bakış ve bekleyiş tarzımı sunmaya uğraşıyorum.Tek kağıdım bu değil akarım da var yani her süreçte hisseye destek atabilecek konumda tutuyorum kendimi 1-2 sene kötü süreç beni fazla etkilemez fakat süreç uzarsa acımam satarım bunu da belirteyim de yanlış algılama olmasın.
Herkese hayırlı kazançlar dilerim...

derin
11-10-2012, 16:03
Şirketimizin bağlı ortaklıklarından Akfen Enerji Kaynakları Üretim ve Ticaret A.Ş. 'nin ("HES-3")bağlı ortaklığı Değirmenyanı Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.'nin ("Değirmenyanı") Giresun İlinde, 4,7 MWe kurulu güce, yıllık 18,2 milyon kW saat üretim kapasitesine sahip hidroelektrik üretim santrali ("Adadağı HES") başvurusuna istinaden 27.09.2012 tarihli ve EÜ/4040-1/2439 sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Kararı ile elektrik üretim faaliyeti göstermek üzere 49 yıl süreli üretim lisansı verilmiştir.

Filozof16
11-10-2012, 17:59
9.32 den verdiğimiz malları..kapanışa doğru 8.90 dan yerine koymuş bulunmaktayız...

olimpik forum
12-10-2012, 14:13
Endeks 70.000 olur da akfen düşmeye devam ederse,,demekki dip görülmedi,dip oluşumunun şartlarını taşımıyor.,,uzaktan izlemeye devam.

derin
16-10-2012, 13:41
Endeks 70.000 oldu. İzleyemedim aldım. Ve sayın olimpik forum'un yanılmasını diliyorum :)

derin
17-10-2012, 15:08
Bütün sıkıntı bu mu?
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21717655.asp

olimpik forum
17-10-2012, 17:26
Bütün sıkıntı bu mu?
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/21717655.asp

Hayır değil.
Şirket sanayici değil,tüccar zihniyeti ile hareket ediyor.Yani "değerini bulan şirketi satar,ucuz buldum mu alırım"diyor.
Bu iş,arsa alım,satım işine benzemez,,,,bugün şirket satar,633 milyon tl,,faaliyet dışı kar elde edersin,,yarın şirket alır,,633 milyon zarar gösterirsin,
bu durumda da bugün 0.99 olan p/d,,,yarın bir zararda 2 ye yükselir.
Buna da istikrar denmez,,fiyata da kimse güvenmez.

Ayrıca iş yatırım sürekli mal boşaltıyor.

Sıkıntı bence bu.

Diğer bir konu,,ortak olarak toplam 861 milyon dolar bağladığı İdo şirketinin,,4-5 sene sonra açılacak körfez köprüsünden dolayı,iskelelerin kapanacağı ve bağlanan paranın dahi karşılanamayacağı riski var,
bugün kocaeli belediyesi konuyu görüşemediğinden dolayı negmar bayramda çalışamayacak,başka bir gün,encümen karar verirse tekrar çalışacak,,bu risk devam ediyor.

derin
17-10-2012, 18:01
Hayır değil.
Şirket sanayici değil,tüccar zihniyeti ile hareket ediyor.Yani "değerini bulan şirketi satar,ucuz buldum mu alırım"diyor.
Bu iş,arsa alım,satım işine benzemez,,,,bugün şirket satar,633 milyon tl,,faaliyet dışı kar elde edersin,,yarın şirket alır,,633 milyon zarar gösterirsin,
bu durumda da bugün 0.99 olan p/d,,,yarın bir zararda 2 ye yükselir.
Buna da istikrar denmez,,fiyata da kimse güvenmez.

Ayrıca iş yatırım sürekli mal boşaltıyor.

Sıkıntı bence bu.

Paylaşımlarınız için teşekkürler. Sabah takaslarda iş'ten citi'ye yaklaşık 2.600.000 lot geçmiş olduğunu gördüm. Takas takip eden bir arkadaş varsa ve paylaşırsa iyi olur. Son günlerde bu kadar işlem olmadığına göre virman olmuş sanırım. ... İş yatırımda 969.000 lot kalmış.
Gerçi ben aldıklarımı bugün geri verdim. Dediğiniz daha mantıklı izlemeye devam etmek lazım. Bol kazançlar.

olimpik forum
18-10-2012, 09:25
Paylaşımlarınız için teşekkürler. Sabah takaslarda iş'ten citi'ye yaklaşık 2.600.000 lot geçmiş olduğunu gördüm. Takas takip eden bir arkadaş varsa ve paylaşırsa iyi olur. Son günlerde bu kadar işlem olmadığına göre virman olmuş sanırım. ... İş yatırımda 969.000 lot kalmış.
Gerçi ben aldıklarımı bugün geri verdim. Dediğiniz daha mantıklı izlemeye devam etmek lazım. Bol kazançlar.

Belki Kısa vadede elektrik dağıtım ihalesi ve karayolları ihalesinden dolayı bir hareket beklenebilir,,(sadece bir alev)

ms_yd_74
18-10-2012, 20:58
http://www.borsagundem.com/haber/6-hisse-icin-oneriler-/116860

hedef 14.28 bu sitede...

Filozof16
18-10-2012, 21:00
alan da kazansın..

rogue trader
26-10-2012, 00:00
arkadaşlar çok meraktayım acaba ne bu kağıdın sıkıntısı? sıkıntı veya panik değil benimkisi acayip merak ediyorum ne çıkacak diye altından :) kimse İDO demesin , holdingin sadece bir iş kolundaki belirsiz bir sürecin ( olumlu olumsuz belli değil bilgi kirliliği var ) hisse üzerinde bu kadar baskı yaratması mantıklı değil. Şu olmasın sakın bu ay başında yanlış bilmiyorsam eğer köprü otoyol özelleştirmesi için teklif veriliyor. Yine bildiğim kadarıyla Akfen Doğuş grubunun da içinde olduğu konsorsiyumda. Akfen şu an ciddi bir miktar nakit paranın üzerinde oturuyor ve bu özelleştirme tam da Akfen in iş tarzına uyuyor. nedir bu iş tarzı? Para yatır, hızlıca paraya çevir ve olabildiğince niche alanlara yatırım yap.

Kağıt biliyosunuz 13 liralardan halka arz olmuştu Mayıs 2010 da. Hala o seviyeleri görmüş değil. İçimden bir ses kesinlikle amatör bir ses bu kağıt öyle seviyelere gelicek diyor ki gülüceksiniz bu seviyelere ileride. Bu kağıtta hacim yok oyuncu yok, alan götürür fezaya, tek bir realite var % 28 halka açıklık olan hissede sert hareketler her zaman olası. Nacizane şu yorumumu da yazayım bu kağıt temettü verecek kağıt değil. Hızlı yatırımlar çeviren nakdi sürekli yatırım için kullanan bir anlayış temettü yaratmaz.Bizim tek beklentimiz güçlü kar olmalı. Herkese bol kazançlar.

olimpik forum
26-10-2012, 13:35
arkadaşlar çok meraktayım acaba ne bu kağıdın sıkıntısı? sıkıntı veya panik değil benimkisi acayip merak ediyorum ne çıkacak diye altından :) kimse İDO demesin , holdingin sadece bir iş kolundaki belirsiz bir sürecin ( olumlu olumsuz belli değil bilgi kirliliği var ) hisse üzerinde bu kadar baskı yaratması mantıklı değil. Şu olmasın sakın bu ay başında yanlış bilmiyorsam eğer köprü otoyol özelleştirmesi için teklif veriliyor. Yine bildiğim kadarıyla Akfen Doğuş grubunun da içinde olduğu konsorsiyumda. Akfen şu an ciddi bir miktar nakit paranın üzerinde oturuyor ve bu özelleştirme tam da Akfen in iş tarzına uyuyor. nedir bu iş tarzı? Para yatır, hızlıca paraya çevir ve olabildiğince niche alanlara yatırım yap.

Kağıt biliyosunuz 13 liralardan halka arz olmuştu Mayıs 2010 da. Hala o seviyeleri görmüş değil. İçimden bir ses kesinlikle amatör bir ses bu kağıt öyle seviyelere gelicek diyor ki gülüceksiniz bu seviyelere ileride. Bu kağıtta hacim yok oyuncu yok, alan götürür fezaya, tek bir realite var % 28 halka açıklık olan hissede sert hareketler her zaman olası. Nacizane şu yorumumu da yazayım bu kağıt temettü verecek kağıt değil. Hızlı yatırımlar çeviren nakdi sürekli yatırım için kullanan bir anlayış temettü yaratmaz.Bizim tek beklentimiz güçlü kar olmalı. Herkese bol kazançlar.

"Son günlerde 3-5 hisse önderliğinde yaşanan yükselişin sebebi de son derece tartışmalıdır. Ülke notumuz artacakmış, yatırım yapılabilir seviyeye gelecekmişiz. Tamam, ne güzel, ama bunun etkileri ne olur? Kimse hayal görmesin, gerçekçi olalım. İMKB’de mevcut fiyatlar ile yapılan değerlemeler neticesinde ülkemiz hisse senetleri açısından kesinlikle ucuz değildir. İMKB’nin ortalama F/K’sı 12’ler seviyesinde, diğer taraftan Rusya’nın F/K’ları ise 5 seviyelerinde… Notumuz artar ise, ki çok mutlu oluruz, ülkemizin ekonomik tablosu artırılmasını desteklemektedir. Olası artırım ülkemize, dış kaynaklı sermaye yatırımları hareketini hızlandıracaktır. Fakat portföy yatırımları dediğimiz, hisse senedi vs yatırımlar içerisinde en çok sabit getirili enstrümanlara alım getirecektir. Hisse senedi yatırımcıları çok ümitlenmesin, hisse senedi piyasalarına etkinin sınırlı olması muhtemeldir. Neden? Çünkü hisse senetleri piyasamızda mevcut seviyeler dünya borsalarına baktığımızda cazip olmayıp, ucuz olmadığı, fiyatların olması gereken seviyelerde seyrettiği ortadadır. Ayrıca son derece sığ olan piyasamızda, orta ve uzun vadeli pozisyon açma kültürü olan yabancı yatırımcılara hitap eden temettü alışkanlığı olan halka açık firmalarımızda son derece sınırlı.
Hatırlatayım, son durumda dağıtılan toplam temettünün yüzde 82 sini İMKB 50’ye dahil firmalar vermiştir. Diğer 300-350 firma ise yüzde 18 ini vermiştir. Temettü vermeyen firmanın hisselerini yabancı almamıştır ve almayacaktır da. Dolayısıyla sayın borsa alakadarları, ana hisseler dışındaki hisselerden çok fazla medet ummamanız lehinize olabilir. Hayal kurmaktan ziyade rasyonel, gerçekci olmak, borsada üzülmemeniz manasına gelir. Temettü vermeyen firmaların hisselerinde yatırım değil spekülasyon yapılır… "

Arif Ünver den alıntıdır.

Kasım ayında borsa genelde düşmektedir.

omerby
31-10-2012, 16:50
Şirket koprü ve otoyolların ihalesine girecektı. Bugun sure saat 16.oo da sona erdi henuz bir açıklama yok.
Koç Hold. sabahleyın açıklamasını gödermişti, karşılığını da gördu. Bizimki herhalde kapanıştan sonra gnderır.

zeusemre
31-10-2012, 20:13
Otoyollar ve köprülerin özelleşmesine 3 teklif

31 Ekim 2012 18:27 (Son güncelleme 31 Ekim 2012 18:40)
Otoyollar, köprüler ve bunlar üzerindeki tesislerin bir bütün halinde özelleştirilmesine ilişkin açılan ihale için 3 konsorsiyumdan teklif geldi.

ANKARA

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan (ÖİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, otoyollar, köprüler ve bunlar üzerindeki tesislerin bir bütün halinde özelleştirilmesine ilişkin açılan ihalede saat 16.00'ya kadar teklif veren yatırımcıların listesi şöyle:

''-Nurol Holding A.Ş. - MV Holding A.Ş. - Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş. - Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. - Fernas İnşaat A.Ş. Ortak Girişim Grubu,
Koç Holding A.Ş. - UEM Group Berhad - Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Ortak Girişim Grubu,
-Autostrade Per I'Italia S.P.A. - Doğuş Holding A.Ş. - Makyol İnşaat Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş. - Akfen Holding A.Ş. Ortak Girişim Grubu''

omerby
31-10-2012, 20:15
T.C.
BAŞBAKANLIK
ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI

Otoyollar, köprüler ve bunlar üzerindeki tesislerin bir bütün halinde özelleştirilmesine ilişkin açılan ihalede; son teklif verme tarihi olan 31.10.2012, saat 16:00’ya kadar teklif veren yatırımcıların listesi aşağıda belirtilmiştir.

1. Nurol Holding A.Ş.-MV Holding A.Ş.-Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş.-Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.-Fernas İnşaat A.Ş. Ortak Girişim Grubu

2. Koç Holding A.Ş.-UEM Group Berhad-Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Ortak Girişim Grubu

3. Autostrade Per I’Italia S.P.A.-Doğuş Holding A.Ş.-Makyol İnşaat Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş.-Akfen Holding A.Ş. Ortak Girişim Grubu

Şirket KAP.a açıklamasını göndermedi ama özelleştirme idaresinin sitesinde buldum. Akfen.3.ncu grupta.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

gazmanbaba
04-11-2012, 00:42
gozum uzerınde akfen bakalım neler yapabılıyorsun

analizcimserkan
06-11-2012, 09:49
AKFEN, DOGUS, MAKYON VE AUTOSTRADE OGG'NIN OTOYOL VE KÖPRÜLER ILE ILGILI DEVIR ISLEMLERI IÇIN RK'YE BASVURULDU

Akfen Holding A.S., Dogus Holding A.S., Makyol Insaat Sanayi
Turizm ve Ticaret A.S. ve Autostrade Per L'Italia S.P.A. tarafindan
olusturulan ortak girisim grubu tarafindan Otoyollarin ve Köprülerin
isletme haklarinin 25 yil süreyle Karayollari Genel Müdürlügü'nden
özellestirme yoluyla devralinmasi islemi için Rekabet Kurumuna
basvuruldu.
Konu ile ilgili karar kurumun internet sitesinde yayimlandi.

EDALCOVE
06-11-2012, 19:24
Merhaba,

Ben de akfen ile ilgilenmeye başladım kafamda soru işaretleri var.
- Öncelikle takaslarda bir hareket görmüyorum bir virman dışında.
- IDO konusuda can sıkıcı. Anlaşılan adam gibi bir kontrat yok veya hukuki üreci iyi incelememişler. Yapılan açıklamalar çok zayıf, onlarda lisans parası ödesin vb. Yapamaz kardeşim hukuka aykırı vb diyemiyorlar. Diğer firma da boşuna 60M'a feribot almaz. Yani burada bir kelek var, koca holding için çok önemli değil ama gelir kaybı olacaktır, bir de prestij.

Olumlu yanı ise finansallar.
- Net esas faliyet geliri geçen seneye göre %50 artmış. 3. çeyrek daha açıklanmadı sanırım göremedim fakat geçen sene 3. çeyrekte çok iyi faaliyet geliri var bu sene nasıl olacak bakmak lazım.
- Net kar ise ilk defa 1. çeyrekte + gelmiş bu iyi, 2. çeyrekte ise 633M TL gibi rakama gelmiş. Burada TAV'daki satışlarından gelen esas faaliyet dışı kardan dolayı böyle bir kar var. Bu para ile otoyol işine girecekler diye anlıyorum.

pd/dd 1.02; benim kriterlerime uygun çok fazla değil piyasa değeri defter değerine göre.
f/k 2.08; sektörel ortalama 10.05. Mükemmel duruyor ama f/k'nın bu kadar iyi olmasının nedeni TAV'dan gelen para olmalı. Yoksa f/k'sı 2 olan bir firma olmamalı :)

IDO'nun moral bozması dışında hissede hikayeler var, elektrik işinde çok iyi. Kişisel kanım bu fiyatları hak etmiyor ama yukarı çıkış için tutuk. Hissem yok yakından izliyorum, belki yazdıklarımın size de katkısı olur.

YTD.

Takaslar:

http://c1211.hizliresim.com/13/6/fpp5c.png (http://bit.ly/c25MCx)

omerby
07-11-2012, 09:54
Sn. EDALCOVE..
Zamanınız olursa açıklanan 30.6.2012/30.9.2012 dönemlerinin faalıyet sonuçlarını da karşılaştırmalı olarak
inceleyınız. Şirketın kendi sıtesınde ve Kap.ta var. Sanırım firma için fikriniz dahada pekişir../selamlar..

kırmızı
08-11-2012, 09:31
13.eylülde fiyat bu seviyenin yüzde 10 üzerinde idi o dönemde yazmıştım,riskler çok yüksek .yalova da rakipler gelirse ciddi tokat yer şirket

EDALCOVE
09-11-2012, 15:50
Sn. EDALCOVE..
Zamanınız olursa açıklanan 30.6.2012/30.9.2012 dönemlerinin faalıyet sonuçlarını da karşılaştırmalı olarak
inceleyınız. Şirketın kendi sıtesınde ve Kap.ta var. Sanırım firma için fikriniz dahada pekişir../selamlar..

Sn. omerby,

Öncelikle çok teşekkür ederim. KAP'da Eylül Operasyonel Performans Raporu var, 3. çeyrekler henüz açıklanmamış onları görmedim. Raporda detaylar var, güzel ama faaliyet raporu ve hangi sektörden ne kadar kazanç elde ediyorlar, yüzdeleri ne ve bir önceki yıla göre değişimi ne onu görebilmek isterdim. Açıkcası IDO'nun patlayacağını düşünüyorum, raporda zaten bir gerileme var, fiyatlar da aşırı yüksek malesef, parayı çıkarmaya çalışıyorlar. Şimdi rakipde gelirse işleri iyice zor. Kısa vadede sonuçlanmaz ama orta vadede risk. 3. havaalanı ve otoyol özelleştirmeleri önemli. 3. çeyrek bilançosunda bazı şeyler daha net gözükecek. Bilanço açıklandığında onun da analizini kendimce yapmaya çalışırım.

King Levent
09-11-2012, 16:42
iş bilmez ve biraz da her işe atlayan bir şirket havasında...
14 lirayı epey bi süre görecek kapasite yok.
kar edecek gibi de durmuyorlar.

zeusemre
09-11-2012, 23:59
[QUOTE=EDALCOVE;7991556]Merhaba,

Ben de akfen ile ilgilenmeye başladım kafamda soru işaretleri var.
- Öncelikle takaslarda bir hareket görmüyorum bir virman dışında.
- IDO konusuda can sıkıcı. Anlaşılan adam gibi bir kontrat yok veya hukuki üreci iyi incelememişler. Yapılan açıklamalar çok zayıf, onlarda lisans parası ödesin vb. Yapamaz kardeşim hukuka aykırı vb diyemiyorlar. Diğer firma da boşuna 60M'a feribot almaz. Yani burada bir kelek var, koca holding için çok önemli değil ama gelir kaybı olacaktır, bir de prestij.

Olumlu yanı ise finansallar.
- Net esas faliyet geliri geçen seneye göre %50 artmış. 3. çeyrek daha açıklanmadı sanırım göremedim fakat geçen sene 3. çeyrekte çok iyi faaliyet geliri var bu sene nasıl olacak bakmak lazım.
- Net kar ise ilk defa 1. çeyrekte + gelmiş bu iyi, 2. çeyrekte ise 633M TL gibi rakama gelmiş. Burada TAV'daki satışlarından gelen esas faaliyet dışı kardan dolayı böyle bir kar var. Bu para ile otoyol işine girecekler diye anlıyorum.

pd/dd 1.02; benim kriterlerime uygun çok fazla değil piyasa değeri defter değerine göre.
f/k 2.08; sektörel ortalama 10.05. Mükemmel duruyor ama f/k'nın bu kadar iyi olmasının nedeni TAV'dan gelen para olmalı. Yoksa f/k'sı 2 olan bir firma olmamalı :)

IDO'nun moral bozması dışında hissede hikayeler var, elektrik işinde çok iyi. Kişisel kanım bu fiyatları hak etmiyor ama yukarı çıkış için tutuk. Hissem yok yakından izliyorum, belki yazdıklarımın size de katkısı olur.

YTD.
Koç da bu otoyol özelleştirmesine giriyor ve yaptığı son açıklamada (ido yu kaptırdık) demiş.Bence bu genel özelleştirme sorunu ve Tav ın da başı dertte 3. havaalanı yüzünden sonuç devamlı belirsizlik hakim.Biraz daha kurnaz olmaları lazım noktasında haklısınız..Fakat bu devlet sonuçta ne yapılsa boş..Bazısı devlet yer bazısını devlet yer.bende sonucu yakından takip edip yatırımımı değerlendirme kararı aldım.güvendiğim bir şirket ama biraz fazla darbe yiyor gibi..ytd.

KARAHAN
10-11-2012, 00:03
efg uzun bir süredir 15.00 tl hedef deger veriyor...

omerby
12-11-2012, 11:55
İDO'dan başkası taşıyamaz
12/11/2012
Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı İDO'dan başkasının aynı hatlarda piyasaya girmesinde hukuki engeller olduğuna dikkat çekti. YazHaber: Hacer Boyacıoğlu - hacer.boyacıoglu@radikal.com.tr / Arşivi

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1107464&CategoryID=80

dejavu33
12-11-2012, 20:25
9 aylık ne zaman açıklanacak

sezer32
13-11-2012, 11:12
Yatırım tavsiyesi olamaz amatörce çalışmadır.

http://b1211.hizliresim.com/13/f/fw8c9.png (http://bit.ly/c25MCx)
http://b1211.hizliresim.com/13/f/fw8d8.png (http://bit.ly/c25MCx)

simalside
13-11-2012, 15:52
Yatırım tavsiyesi olamaz amatörce çalışmadır.

http://b1211.hizliresim.com/13/f/fw8c9.png (http://bit.ly/c25MCx)
http://b1211.hizliresim.com/13/f/fw8d8.png (http://bit.ly/c25MCx)
Sn Sezer çalışmanızdan çıkaracağımız sonuç nedir, emeğiniz için teşekkürler,

sezer32
13-11-2012, 17:29
Sn Sezer çalışmanızdan çıkaracağımız sonuç nedir, emeğiniz için teşekkürler,
Pardon hata yaptım Tabloyu dikkate almayınız!!

darwin
14-11-2012, 14:11
akfenden umudum yok ama akfgy sayesinde baya yükselebilir...adamlar 2-3 ayda bir otel dikiyorlar 200-300 odalı...şaka gibi..asla ytd

omerby
14-11-2012, 14:51
[QUOTE=darwin;8022718]akfenden umudum yok ama akfgy sayesinde baya yükselebilir...adamlar 2-3 ayda bir otel dikiyorlar 200-300 odalı...şaka gibi..asla ytd[/QUOTE

Maalesef oyle 30.haz./30.9.2012 dönemınde otellerdekı oda sayılarını 299 adet.cık arttırmışlar. Ayrıca inşaatı devam etmekte olan
otellerınden de
Esenyurt/İst.da olan otel inşaat.... %.98 seviyesine
İzmir.de olan otel inşaatı..............%.59 seviyesine
Kalıngrag/Rusya.da olan otel inşaatıda %.58 seviyesine ulaşmış.

efesian
15-11-2012, 10:04
günaydınlar, IDO baskısı kalktı değil mi artık Akfen'de? negmar'ın kullanacağı iskelenin sözleşmesi feshedilmiş, rekabet kurumu başkanı hukuksuz olur diyor, :fiyu: bilançoya göre destek direnç verebilecek arkadaş varmı? gemileri ne yapacak bir de bu adamlar, zarardaki hatlara girseler bari.. :) ytd

derin
16-11-2012, 08:53
3. çeyrek 18.6 milyon kar
beklenti 20.4 milyon

King Levent
21-11-2012, 20:20
eskişehre gittim 2 hafta önce, çok güzel olmuş oralar, gidin uğrayın, barlar sokağında bişeyler için.
AKFen GYO nun oteli var, ibi$ otel.adı üstünde.
kalalım diye gittik, içerisi sunta kokuyordu, öğrenci yurdu gibi otel ama fiyatı uygundu..
kalmadık haliyle.. herşeyin ucuzunu tercih eden arkadaş bile nere geldik moduna girdi..
koskoca holding in oteli öyle mi olur.
kar ediyorlarsa problem yok.

simalside
22-11-2012, 08:57
ne rezil kağıtmış bu nerden bulaştık......çok primsiz diye gireyim dedim patron kağıdımı aman aman uzak durmak lazım bunlardan.......

pascha
22-11-2012, 10:20
eskişehre gittim 2 hafta önce, çok güzel olmuş oralar, gidin uğrayın, barlar sokağında bişeyler için.
AKFen GYO nun oteli var, ibi$ otel.adı üstünde.
kalalım diye gittik, içerisi sunta kokuyordu, öğrenci yurdu gibi otel ama fiyatı uygundu..
kalmadık haliyle.. herşeyin ucuzunu tercih eden arkadaş bile nere geldik moduna girdi..
koskoca holding in oteli öyle mi olur.
kar ediyorlarsa problem yok.

Akfen gyo oteli kendisi isletmiyor dostum,yapip isletmeciye kiralayarak para kazaniyor,ikisi farkli sey.Ibis-accor grubu dunyaca unlu Fransiz otelcilik grubudur ve dunyada islettikleri yaklasik 950 adet otel vardir.

efesian
22-11-2012, 14:36
akfen 8.68 desteğini kırıyor mu arkadaşlar? bundan sonraki destek nedir?

bronzemoonx
22-11-2012, 16:20
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimizin 12.09.2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda onaylanan Geri Alım Programı çerçevesinde 21 Kasım 2012 tarihinde toplam 59.000 adet Akfen Holding A.Ş. hissesi satın alınması ile Şirketimiz tarafından Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan hisse alımları toplamda 406.150 adet'e ulaşmıştır.

İşleme konu payların toplam nominal tutarı : 59.000 TL
İşlem fiyatı : 19.000 adet hisse 8,74 TL'dan, 40.000 adet hisse 8,76 TL'dan satın alınmıştır.
Sermayeye Oranı : 0,000405
İşlem tarihi : 21 Kasım 2012
Hisselere bağlı imtiyaz : Bulunmamaktadır
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=248340

guerra
23-11-2012, 11:46
http://img820.imageshack.us/img820/5849/gecici3.png (http://imageshack.us/photo/my-images/820/gecici3.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)http://img801.imageshack.us/img801/5849/gecici3.png (http://imageshack.us/photo/my-images/801/gecici3.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

King Levent
23-11-2012, 16:37
*EFG İSTANBUL, AKFEN HOLDİNG İÇİN TAVSİYESİNİ 15.00 FİYAT HEDEFİ İLE 'AL' OLARAK KORUDU .

arkadaş şu hisseyi birine kitleyemediler gitti..
:notr:

catoon2005
26-11-2012, 13:10
Bugün bende aranıza katılmış bulunmaktayım.Bilançosu güzel hele ki F/K 1,90 oranı imkb'nin en düşüğü herhalde.
Sadece yabancı satışı devam etmekte olup biraz mide bulandırsada sonuçta bence üzmeyecek.
İlk aşamada direnç 8,82 ve sonra en önemli direnci 8,90 kırılırsa düşüş trendi bitiyor ve yükseliş trendi başlıyor.

simalside
27-11-2012, 10:45
üstüne ölü toprağı serpilmiş lanet hisse...................sata sata bitiremediler......

simalside
28-11-2012, 16:51
üstüne ölü toprağı serpilmiş lanet hisse...................sata sata bitiremediler......

yok gardaşım yok...allam ben daaa ne diim her gün küfür ediyom gene duymuyi gene duymuyi.......... a bu oldu mi şimdi ortalamaya bak işlem hacmine bak kapattuğu yere bak...la senin gb kağdu alan elim kırılaydu................

pascha
28-11-2012, 17:09
yok gardaşım yok...allam ben daaa ne diim her gün küfür ediyom gene duymuyi gene duymuyi.......... a bu oldu mi şimdi ortalamaya bak işlem hacmine bak kapattuğu yere bak...la senin gb kağdu alan elim kırılaydu................

Kardes dayanma gucun varsa az daha sabret,sirket rekor kar etti ayrica sirket bu aralar araliksiz kendi hissesini topluyor,bugun de deli gibi toplama yaptilar yine,hacimle guzelce malda devir teslim yapiliyor,yarin sabah kapta alim islemlerini gorursun.Patron kendi hissesini topluyorsa vardir bir sebebi.BENCE TABI!!
YTD.

zeusemre
28-11-2012, 17:29
ben beğendim bugün kü hareketi en azından biraz artı kapattı:)

pascha
29-11-2012, 09:07
Dun aksam yazdigim gibi patron alima devam ediyor,dun de 530 bin lot almis,son 10 gunde aldiklari kabaca 1,6 milyon lot oldu.
Y.T.D.

pharlap
29-11-2012, 09:23
Dolaşımdaki senet sayısı 40 milyon. Alımlar güzel.şirketin kârı güzel. Bunların sermaye tavanı ne kadar bilen var mı?

omerby
29-11-2012, 10:17
Dolaşımdaki senet sayısı 40 milyon. Alımlar güzel.şirketin kârı güzel. Bunların sermaye tavanı ne kadar bilen var mı?

Aşagıdakı lınki okuyabilirsen istediğin bilgileri bulabilirsın.

http://www.akfen.com.tr/659.aspx

omerby
29-11-2012, 10:22
Dun aksam yazdigim gibi patron alima devam ediyor,dun de 530 bin lot almis,son 10 gunde aldiklari kabaca 1,6 milyon lot oldu.
Y.T.D.

Patronun alımları 30.milyon.tl.lık limit dahılında 21.11.den ıtıbaren devam ediyor. Bugun dahil alınanların toplamı. 688.960 lottur.
gunluk alımlar 59.ooo ile 70.ooo arasında degişmektedir. yanıltmayalım. İşallah yarın gelmesi gereken haber olumlu olur./selamlar..
http://www.akfen.com.tr/659.aspx... siteyı okuyup ınceleyın.

pascha
29-11-2012, 10:28
Patronun alımları 30.milyon.tl.lık limit dahılında 21.11.den ıtıbaren devam ediyor. Bugun dahil alınanların toplamı. 688.960 lottur.
gunluk alımlar 59.ooo ile 70.ooo arasında degişmektedir. yanıltmayalım. İşallah yarın gelmesi gereken haber olumlu olur./selamlar..
http://www.akfen.com.tr/659.aspx... siteyı okuyup ınceleyın.

Arkadasim kimseyi yanlittigim yok,27 ve 28 kasimda akfen insaat a.s nin almis oldugu 1.081.032 adet lot var,onun da sahibi Hamdi aga oldugu icin ben onu da ilave ettim(onlara da kaptan bakabilirsin)senin yazdiklarinla beraber iste toplam 1,6 kusur milyon lot yapiyor.

pascha
29-11-2012, 10:33
Arkadasim kimseyi yanlittigim yok,27 ve 28 kasimda akfen insaat a.s nin almis oldugu 1.081.032 adet lot var,onun da sahibi Hamdi aga oldugu icin ben onu da ilave ettim(onlara da kaptan bakabilirsin)senin yazdiklarinla beraber iste toplam 1,6 kusur milyon lot yapiyor.

buradan bakabilirsiniz Omer Bey:http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=249506
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=249322

seyis
29-11-2012, 11:00
bu patron abimiz, göremediğimiz neyi gördü de alıyor eski saçtıklarını?
vardır bi bildiği..!

esen kalın.

simalside
29-11-2012, 11:32
birileri sürekli satıyor patron geri alım taahhütü kapsamında almak zorunda hissetmiş kendini.....onlar da destek atmasa 7 e kadar yolu vardı....9.18 denen lanet illet yerin hacimli kırılması lazım...canım tofasları verdik de burada sürünüyoruz....kacırdıklarıma mı yanayım bunun bir türlü tepki verememesine mi....bir ido budo bilmem ne zıkkımı tutturmuş gidiyorlar...birileri çıkıyor 13-14-15 tl diyor...2.04 fk ile işlem görüyor......allahım sabır ver bu kadar dar bantta hareket mi olur........bir a4 parası yatırdım bu kağıda mal gb bekliyorum elim kolum kısmetim bağlandı...........beni maruz görün teknik meknik değil öle laf olsun rahatlayayım diye yazıyorum....prim yapmamış kağıtlara arada bir dalıyorum bunu da kestirdiydim gözüme tepkileri sert oluyor diye ama nafile.....

sanırım 3. havalimanı ihalesi tav ve bunu baskı altında tutuyor............birde arkadaşlar kim ne derse desin giden hisse yara yara gidiyor gitmeyen de öle mal gb kalıyor...bakınız tofas arcelik bim kozal ne bilim daha gitmez bitti diyoruz alamıyoruz piyasa düzgün işler yolundaysa hergün prim üstüne prim....bakın ttkom a o da sürünüyor erdemir, petkim ne haldeler.....neyse bu borsa fasa fiso arada bir nasiplenebiliyorum....hekese bol kazançlar sağlıklı esenlikli günler dilerim, umarım şans-talih bir gün akfene de güler....

kanakrep
29-11-2012, 14:00
Kardes dayanma gucun varsa az daha sabret,sirket rekor kar etti ayrica sirket bu aralar araliksiz kendi hissesini topluyor,bugun de deli gibi toplama yaptilar yine,hacimle guzelce malda devir teslim yapiliyor,yarin sabah kapta alim islemlerini gorursun.Patron kendi hissesini topluyorsa vardir bir sebebi.BENCE TABI!!
YTD.

zaten bir anlamsız durumda bu adam hisseleri alacağım diye söylemesine rağmen hissenin yükselmesi acayip bir vaka..başka hisseler olsa 3-4 kat gitmişti...ayak oyunları....bunların hisselerine talep gelmemesinden belliydi...

kanakrep
29-11-2012, 14:09
akfgy için dedimki iyi kağıt olsa yüksekten açarlardı...ewet iyi birhisse lakin borsa böle kağıtları sevmez.sığ işlemsiz
bunlar adama para yedirmez kazandıkça yatırım adıyla borçlanırlar...yatırımları bitmez...bir yılda kazandıkalrı karı nakit olarak paydaşlarına dağıt ölürmüsün...8.74den girmiştim...8.92den elvada size..kalanlara bolkazançalr...

ahmetrauf
29-11-2012, 14:26
Akfen gyo oteli kendisi isletmiyor dostum,yapip isletmeciye kiralayarak para kazaniyor,ikisi farkli sey.Ibis-accor grubu dunyaca unlu Fransiz otelcilik grubudur ve dunyada islettikleri yaklasik 950 adet otel vardir.

Accor grubunun bütün otelleri aynı kalitede hizmet verir süpriz yok. çokta kötü oteller değildir.

pascha
29-11-2012, 14:29
Accor grubunun bütün otelleri aynı kalitede hizmet verir süpriz yok. çokta kötü oteller değildir.

Ben baska bir arkadasa cevaben yazmistim onu,eskisehirdeki ibis oteli begenmemis bu otel para kazanmaz vs.yazmisti:)
Accoru bilirim 20 yillik otelciyim bende.

simalside
29-11-2012, 16:09
arkadaşlar ben biraz heyecanlanmaya başladım bu lanet kağıdın tarihinde böyle işlem hacmi yok bişiler olcak galiba....allah allah hadi hayırlısı....patlamasa bari!!!

pascha
29-11-2012, 16:18
arkadaşlar ben biraz heyecanlanmaya başladım bu lanet kağıdın tarihinde böyle işlem hacmi yok bişiler olcak galiba....allah allah hadi hayırlısı....patlamasa bari!!!

Bugun de en az 600 bin lot alim yapti patron:)

pascha
30-11-2012, 09:11
Bugun de en az 600 bin lot alim yapti patron:)

Dun 600 bin demisim ama yanilmisim 570.900 tane almislar:(((

aysena
30-11-2012, 09:24
ağa el attı hisse hareketlendi. acaba yol ihalesini alabilir mi ? benim merakım o .

simalside
30-11-2012, 09:57
Dun 600 bin demisim ama yanilmisim 570.900 tane almislar:(((

paşa kardeş ben küfür ettikçe mi sen patronu gazladıkça mı anlayamadım ama......sanki benim küfürler daha etkili oluyor mübarek günde de cuma cuma sallamayayım istiyorum ama gidiyor illet soluksuz 9.50 galiba vay anasını....

pascha
30-11-2012, 10:05
paşa kardeş ben küfür ettikçe mi sen patronu gazladıkça mı anlayamadım ama......sanki benim küfürler daha etkili oluyor mübarek günde de cuma cuma sallamayayım istiyorum ama gidiyor illet soluksuz 9.50 galiba vay anasını....

Satista bir sikinti yoksa normalde bugun karasu hes`in almanlara satis haberinin gelmesi lazim,bir uzatma daha istemezlerse tabi.
Bence aralik ayi icinde yapilacak otoyol ihalesinde de en sansli grubuz,herkes koc-gozde grubu diyor ama hem bizim patron hemde dogusun patronu cok agresif buyumeler yapiyorlar,o yuzden bence ibre bizden yana.
Y.T.D.

pascha
30-11-2012, 10:20

9.18 deki 109bin lotu tek kalemde aldi az once,anlasilan alima devam ediyorlar.Y.T.D.

simalside
30-11-2012, 10:25
9.18 deki 109bin lotu tek kalemde aldi az once,anlasilan alima devam ediyorlar.Y.T.D.

9.18 100 günlük ne bilim burdan sonra birşey yok ama nerde yığılma var söyleyebilir misin,

pascha
30-11-2012, 10:31
9.18 100 günlük ne bilim burdan sonra birşey yok ama nerde yığılma var söyleyebilir misin,

Ozelden yolladim.

Murat Beren
30-11-2012, 11:18
arkadaşlar hayırlı cuma lar bol kazançlar dilerim akfen e birşeyler oldu galiba hisse göz kırpıyor sanki bir şeyler olacak gibi foruma biraz göz attimda herkez ver yansın etmiş hisseye patron alımları da dikkat çekici yakın takibe alalım...

King Levent
30-11-2012, 12:18
halka arzdan alan adamın parası endex relatifde yarıya indi nerdeyse.

Murat Beren
01-12-2012, 00:46
AKFEN'İN YAĞMUR HES'İ ÜRETİME GEÇTİ

Yayin Adi Yayin Tarihi Tiraj Yayin Türü Sayfa No Sütün/Cm

VATAN 29.11.2012 105294 Ulusal Gazeteler 10 16

Ayrinti için tiklayiniz

Akfen'in Yağmur HES'i üretime geçti AKFENHolding'e bağlı Akfen Hidroelektrik Santrali Yatırımları A. Ş. 'nin ortaklığı olan BT Bordo Elektrik Üretim'in, Trabzon'da Köprübaşı Mevkii'nde bulunan 8. 48 MW kurulu güç kapasitesine sahip Yağmur HES Projesi, enerji üretimine başladı. Yağmur HES'in yıllık 36. 21 GWs elektrik üretmesi bekleniyor. Akfen Holding CEO'su Süha Güçsav, "Yatırım programımıza uygun olarak tamamlanan hidroelektrik santrallerini ticari enerji üretimi için devreye almaya devam ediyoruz. Yağmur HES ile birlikte enerji üretimi yapan 11 hidroelektrik santralimizde toplam 141. 8 MW kurulu güç kapasitesine ve yıllık toplam 620. 8 GWs üretim kapasitesine ulaşmış olduk" diye konuştu.

Murat Beren
01-12-2012, 00:48
HAMDİ AKIN, GERÇEKLEŞTİRDİĞİ BAŞARILI ATILIMLAR NEDENİYLE "YILIN İŞ İNSANI" SEÇİLDİ

FORTUNE TÜRKİYE 01.12.2012 15048 Ulusal Gazeteler 112 965

Ayrinti için tiklayiniz

Hamdi Akın, gerçekleştirdiği başarılı atılımlar nedeniyle "Yılın iş insanı" seçildi. Al/yap - işlet - sat kralı HAVALİMAN SLETMECILIĞİNOEN ALTYAPI PROJELERİNE, ENERJİDEN GAYRİMENKUL TURİZM VE HATTA DENİZ OTOBÜSÜ SLETMECILIĞİNE KADAR FARKL ALANLARDA, ÇOK SAYIDA ŞİRKET VE ORTAKLIKLA BAŞARILI BİR PERFORMANS SERGLEYENAKFEN HOLD NO'N YÖNETİM KURULU BAŞKAN HAMDİ AKIN, "YILIN S İNSAN" OLARAK AL/YAP-SATCI VE GİRİSİMC YÖNÜYLE ÖNE ÇIKIYOR. ŞULE LALELİ Fotoğraflar NiHAT MALÇUK HAMDI AKIN NTALYA SANAYİCİ ve İş Adanılan Derneği'nin (ANSİAD) 2011 yılında düzenlediği toplantıda söyleyeceği şeylerin bu kadar ilgi çekeceğini ummuyordu. "Havalimanlarının efendisi", "limanların kralı" olarak ünlenen Akfen Holding'in patronu Hamdı Akın, kalorifer kazanı imalatı yaparak iş hayatına atıldığı yıllarda, Türkiye'nin siyasi hayatına damga vuran Cumhurbaşkanı Turgut ÖzaTın desteğini anımsatıp, "Ondan çok şey öğrendim" diyerek salondan büyük alkış aldı. 2012'nin sonlarına gelindiğinde, Akın'm siyasi portreler arasında örnek vereceği veya örnek alacağı fazla isim yok. Eleştiri dozu yüksek olmasa da tasarruflu cümleleriyle, "Siyasilerle karşılıklı ilişki kurarak, birbirimizi SIFIRDAN İNŞA ETTİ Hamüi Akın, hızlı büyüyen krallığın; aileden devralmadı. 70'li vtllarba başladığı iş hayatında adım adım yal alarak bugünlere geldi. 2012 YILININ İŞ İNSANI besleyebileceğimiz, fikir alışverişi yapabileceğimiz bir dönem yok. Eskiden umudum vardı ama o treni çoktan kaçırdık" diyor. Akın, bütçe çıkmazlarını veya Türkiye'nin dış politikasını, seçim detaylarını siyasi parti temsilcisiyle konuşmuyor. Kırmızı telefonlardan mesajlar almıyor. Zamanında "dibine kadar" politika yapmış biri olarak başka şeyleri önemsiyor. 58 yaşındaki Akın'ın İstanbul Maslak-Levent güzergahında, ilaç fabrikaları arasında, 1970'lerde Amerikalı sanatçıların mekan arayışıyla ortaya çıkan, kentli kültürün yaşam tarzını yansıtan Levent Loft binasındaki günleri, siyasi odaklı değil. O, havada, karada, denizde önemli bir oyuncu olma peşinde. Sürekli fikir ve yenilikleri kovalıyor. Fortune'un "2012'nin İşadamı" unvanım kazanması ise tesadüf değil. HAVALİMANLARI YÖNETiMi ve operasyonları, inşaat, deniz limanı işletmeciliği, deniz ulaşımı, su dağıtım ve atıksu hizmetleri, enerji ve gayrimenkul gibi endüstri kollarında faaliyet gösteren Akfen Holding'in 2012 yılı dokuz aylık konsolide net db'nem kârı 656 milyon TL olarak açıklandı. Holdingin konsolide geliri ise 863 milyon TL olarak gerçekleşti. Hedeflediği ana faaliyet sektörlerinde stratejik ortaklıklar, yüksek büyüme potansiyeli Akfen Holding için yapılan belli başlı tanımlar. Akfen, kısaca, "iş geliştirme" şirketi. Stratejik ortaklıklar kurmadaki başarısı ve hissedar çıkarlarına ve çıkış stratejilerine odaklanması ise "yatırım platformu" olarak görülmesini sağlıyor. 2012'de TAV Havalimanları ve TAV Yatmm'da sahip olunan hisselerin önemli kısmı satıldı ve şirkete büyük nakit girişi sağlandı. Bu da yeni yatırım alanlarına girmek konusunda Akfen Holding'in kaynaklarını Önemli Ölçüde genişletti. 2012'de holdingin sermaye yapısı kuvvetlendi. 2012 yılının ilk dokuz ayında bağlı ortaklıklarla 272, 7 milyon TL'lik yatırım gerçekleşti. Akın, "Yeni yatırımlara devam edeceğiz. Büyüme ve daha fazla istihdam sağlamak, bizim için önde gelen hususlardan biri" diyor. Analistler, Akfen Holding'in hisseleri için "endeksin üzerinde getiri" notunu düşüyorlar. Ancak Akın, "Sürekli büyümemize rağmen bu durum hisselere yansımadı bir türlü" diyor. Analistler ise "Derinliği yok, alıcılar hisseleri blok olarak ellerinde tutuyor" yorumuna yapıyor. Akfen Holding'in iştiraklerine ve bağlı ortaklıklarına bakınca, ilk dokuz ayda tablonun olumlu olduğunu söylemek mümkün. TAV Havalimanları'm 2012 yılının ilk dokuz ayında kullanan yolcu sayısı bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 35 arttı ve 53, 5 milyona yükseldi. TAV Yatırım, 2011 yılı sonu itibariyle tamamladığı iş miktarını 2, 7 milyar dolara çıkardı. Holdingin bir başka şirketi TAV inşaat, kontrata bağlanan iş tutan açısından Abu Dhabi Havaalanı, Medine Havaalanı ve İzmir Havaalanı ile birlikte yaklaşık 2, 8 milyar dolarlık iş hacmine sahip. Akfen İnşaat, Akfen GYO, HES l, HES II, HES IV Hamdi AKIN ve HES V olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Eylül 2012 itibariyle, Akfen İnşaat'ın devam eden HES ve GYO faaliyetlerinin toplam sözleşme bedeli 83, 8 milyon euro'ya yükseldi. Akfen İnşaat'ın ayrıca Ankara İncek'te yaklaşık 275 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğu gayrimenkul projesi var. MIP-Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği'n in 2012'de gösterdiği performans da yine bir başka başarıyı işaret ediyor. İlk dokuz aylık verilere göre, limanda elleçlenen konteyner hacmi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12 arttı. Kargo miktarı (ton) ise, bir Önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8 artışla 5, 3 milyon tona ulaştı. Türkiye'nin dinamik ekonomisi ve bölgenin hızla büyüyen dış ticaretinin yanında, Mısır Port Said limanı ile karşılıklı başlatılan ro-ro seferlerinde Suriye'deki karışıklıklara rağmen yük hacmi arttı. Adı diğer şirketlere nazaran daha çok öne çıkan İDO, 2012 yılının ilk dokuz ayında, toplamda 39 milyon yolcu taşıdı. Bu dönemde toplam taşınan araç sayısı ise yüzde 2 oranında arttı ve 5, 9 milyona ulaştı. Holdingin bir başka işletmesi Akfen HES ise, enerji üretiminde önemli rakamlara imza attı. 10 santralde toplam 133, 4 MW kurulu güç ve yıllık 584, 6 GW enerji üretim kapasitesine ulaşıldı. İnşaatlardaki son duruma bakıldığında, son aşamadaki altı projeden bahsetmek gerek. Bu projeler de 2013'te tamamlanmış olacak. Enerjide bir başka öne çıkan şirketi de Akfen Enerji. Mersin'de 450 MW kurulu güç kapasitesine sahip. Doğalgaza dayalı elektrik üretim santrali yatırımı için üretim lisansları alınan Akfen Enerji'nin hedefleri 2013'te kurulu güç miktarını artırmak üzere çizilmiş. Akfen Holding'İn inşaat sektöründe öne çıkan işletmesi Akfen GYO. 2012'de Ibis Otel Adana ile birlikte KKTC ve Rusya'daki oteller de dahil olmak üzere Akfen GYO'nun faaliyete geçen otel sayısı 13'e, toplam oda sayısı 2 bin 314'e yükseldi. İnşaatlarında son aşamaya gelinen Ibis Otel İzmir, Ibis Otel Esenyurt, Ibis Otel Kaliningrad/Rusya ve yatırımları başlayan Novotel KarakÖy, Ibis Otel Esenboğa/Ankara ile birlikte 2013'te otel sayısı 18'e ulaşmış olacak. Son olarak Akfen Su'nun, Güllük'te 2012 yılının ilk dokuz ayında abone sayısını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4 artırdığını ve sayıyı 5 bin 451'e yükselttiğini söylemek mümkün. 2012 yılının ilk dokuz ajanda Akfen Su-Dilovası'nda, "IDO'DA ANLIK HATALAR, GAZETE MANŞETLERİNE YANSIDI. DİNAMİK. FİYAT UYGULAMASI YÜZÜNDEN MEDYADAN VE HALKTAN ELEŞTİRİ ALDIK. AMA DURUMA BİRAYGİBİ SÜREDE EL KOYDUK. " atıksu arıtma tesislerinde hizmet verilen tesis sayısı 209'a, toplam arıtılan atık su miktarı ise 1, 7 milyon metreküpe yükseldi. Tüm bu yatırımlara ve iş yaratma kapasitesine, uzlaşmacı tavrına bakarak Akın'a, "Politikada bir geleceği olabilir mi" sorusunu yöneltiyorum. Ama o bunu aklından bile geçirmiyor. Akın, uzun yapılı, bakımlı ve oldukça sportif. Sportif yönü bir zamanlar aşkla bağlandığı Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanlığı ile yakından ilgili. İki senelik yöneticilik görevi ona büyük hayat dersleri de vermiş. 2011'de Zaman gazetesine verdiği röportajda, "İki sene yaptım, işimi kaybediyordum. Kolay değildi. Batma noktasına geldim, çünkü iki sene işime hiç bakmadım" diyerek açıklıyor. AMDİ AKIN, lYlMSER VE NAZlK. Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu. İlk olarak ısı ekipmanları ve basınçlı kaplar imalatı yapan Akın Isı A. Ş. 'yi kurdu. Ardından I976'da inşaat, turizm, ticaret ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Akfen Holding'İn kuruluşunu gerçekleştirdi. Aileden kalan miras ya da başka bîr zenginliği yok. İşe başladığında 25 yaşındaydı ve toy biri olarak, kısa sürede başarı yakaladı. Babası 40 yaşındayken dünyaya gelmişti ve onunla hiç çakışmayan ve birlikte çalışamadığı bir iş hayatı oldu. O yılları anlatırken Ankara Yenimahalle'deki çocukluk dönemine gidiyor. "Salonla tuvaletin iç içe olduğu bir evde büyüdüm" diyor. Emek ve Aşağı Ayrancı'da geçen yılları anlatıyor. Hayatında pek çok dönüm noktası var. "Hayatımdaki dönüm noktalarını anlatmak, bir dürbünün tersinden BiR ZAMANLAR ANKARA'DA üniversitede futbol takımında oynayan Hamdi Akın, 1975 yılında kurduğu Akın Isı A. Ş. 'de kalorifer kazanı üreterek yola çıkmıştı bakmak gibi. Her şey çok uzak görünüyor ve soyut şeyler çok ama yine de önemli" diyor. Felsefi de olsa konuyu Gwyneth Paltrow'un başrolünü oynadığı 1998 yapımı "Sliding Doors" filmindeki bir sahneyle açıklıyor. Filmin soundtrack'inde yer alan, Dido'nun "Thank You" isimli şarkısını hissetmeye çalışarak dinliyorum onu. Son saniyede binmesi gereken metroyu kaçıran ve hayatı bu andan itibaren ikiye bölünen Paltrow'u kastederek, "Hayatın içinde ne kadar çok sayıda rastlantı olduğunu, yarım saatlik süre içinde dahi yaptığımız herhangi bir şeyin, belki de o anda kaderimizi ciddi ölçüde etkilediğini, değiştirdiğini görüyoruz filmde. Mesela 1986'da ortağımdan ayrılıp kendi şirketimi kurmam belki de dönüm noktasıydı. Ya da Akfen'i kurmak ve tek başıma Akfen'le büyük bir sorumluluk almak 'Acaba öyle yapmasaydım ne olurdu1 dediğim anlar var" diyor. Akfen Holding Mayıs 2010'da halka açıldığında, tüm şirketler holding çatısı altında yeniden yapılandırılmıştı. TAV inşaat kurulmuş ve havalimanı terminal inşası sırasında geliştirilen inşaat faaliyetleri bu şirket altında toplanmıştı. TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği kurulmuş, İzmir Adnan Menderes Dış Hatlar Terminali'nin yapımı ve işletmesi TAVa geçmişti. Mersin Limam'nm özelleştirilmesine ilişkin ihale kazanılmış, Havaş'ın yüzde 40 azınlık hissesi satın alınmıştı. Akfen Holding başarılı şekilde 100 milyon TL tutarında tahvil arzı gerçekleştirmişti. Akın, aradan geçen 26 senede her yıl yüzde 25-30 oranında büyüyen şirketleri yönetiyor ve hâlâ çok istekli. Arada birkaç ticari başarısızlığı saymazsak tabii. Ticari alacağını tahsil etmek isterken, üzerine kalan çikolata fabrikasıyla yaşadığı sorunlar gibi başarısızlıkları da var. 1975'te ilk kurduğu Akın Isı A. Ş. , Ankara'da kalorifer kazanı üretiyordu. Şimdilerde bu şirket, kazan yapmasa da TAVın çelik işlerini, çatılarını yapıyor. Akın, babasının çevresini kendi tabiriyle "sermaye" yaptığını ve ona da hisse sattığını anlatıyor. 1980'de mağazacılığa başladı. Boru, vana, radyatör sattı. 1990'a kadar Ankara'da mağazada çalıştı. Ama Akın'ın zarar ettiği ve zararını ödeyip bir günde kapattığı tek iş de bu mağaza işi oldu. Ardından başarılı yatırımlar sırayla geldi. En çok nelerden ders aldınız diye sorduğumda geçmişteki ticari başarısızlıklarının yanma IDO'yu ekliyor. Bu konuda "Karizmayı resmen çizdirdik" ifadesini kullanıyor. Ancak geldiği noktadan yine de memnun. Hata yaptığını kabul ediyor ama çok şey öğrendiğini de söylüyor ve "IDO'nun hedef kitlesi çok değişik. Her gün kullanılan bir toplu taşıma aracı. Anlık hatalar, gazete manşetlerine yansıdı. Yanlışlıkla yaptığımız dinamik fiyat uygulaması yüzünden medyadan ve halktan eleştiri aldık. Ama duruma bir ay gibi sürede el koyduk. İDO'da sivil toplum çalıştı" diyor. İDO ile ilgili sosyal platformlardan taşan yorumların şimdilik sonu gelmiş görünüyor. Ama yine de Katrina kasırgası estirenler yok değil. Tüm bunlara rağmen sosyal platform Akın için "Hulusi Kentmen gibi patron" ifadesini kullanıyor. Kendisi de bu sıfata Hamdi AKIN şaşırıyor. "Demek böyle olumlu düşünüyorlar" diyor. Kurumsal lider olarak İDO ile ilgili çabaları işe yaramış görünüyor. Rüzgarı arkasına alarak ilerliyor. O bir satış uzmanı. Elinde hiçbir şirketi bekletmiyor. Biraz kâra geçince satıyor. Bunlardan biri de İDO ve TAV kadar basında yer tutmasa da araç muayene istasyonları işi. "Dünyada modeli olan bir iş değil" diyor. Devletle birlikte yapılan gerçek bir PPP (Public Private Partnership) olduğunu söylüyor. "Burada çok ciddi kurgu yaptık. Bankalara özellikle işi anlattık" diyor. 18 ay gibi kısa sürede 181 istasyon Türkiye'de belli noktalarda yapıldı ve araç muayene hizmetleri sunan TÜVTURK'taki hisseler Bridge Point'e satıldı. Akın, bunları anlatırken satış işinden dolayı keyifli olduğunu da vurguluyor. "Şirketler kız gibidir. Evlenmeleri gerekir" diyor: "Şirketlerin patronlarıyla birlikte yaşlanması taraftan değilim. Türkiye ve dünyada çok sayıda şirket ve marka el değiştirmediği için yok oldu. " Bugüne kadarki iş hayatında şirket alım satımları ve ortaklıklarla öne çıkan Akın, TAVı anlatırken, "Dünyanın en başarılı şirketi. Bunun gibi bir başka havacılık şirketi Örneği yok" diyerek gururlanıyor. Başarılı bulduğu Aeroports de Paris şirketini bölgedeki en büyük rakip olarak gördüklerini ama sonunda bu rakiple evlendiklerini söylüyor ve ekliyor: "TAVın geldiği yer tesadüf değil. Güçlü ortaklıklar bizi büyütüyor. " Aeroports de Paris Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Pierre Graff, TAV Havalimanları ile olan ortaklığın önemli bir dönüm noktasını oluşturduğunu söylüyor; "Bu ortaklık ile gerek organik gerekse inorganik olarak kusursuz bir büyüme potansiyeline sahip, olağanüstü bir ittifak oluşturuyoruz. Sektörün en iyi örneklerinden birini oluşturan bu havalimanı grubuna yaptığımız cazip yatırım, uluslararası stratejimize son derece uygun bîr şekilde, grup performansı üzerinde güçlü ve olumlu bir etki yaratacak. " Bu küresel havalimanı ittifakını TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener de, "Bu hisse satış işlemiyle birlikte gerçekten küresel bir havalimanı ittifakı kurduk. Operasyonlarını 12 yılda 12 havalimanına genişleten TAV Havalimanları şimdi de Aeroports de Paris ile birlikte önemli bir güç haline geldi. Dünyada doğrudan ve dolaylı olarak 37 havalimanı yöneten ve HAMDI AKIN, ŞİRKETLER KIZ GİBİDİR. EVLENMELERİ GEREKİR. ŞİRKETLERİN PATRONLARIYLA BİRLİKTE YALANMAŞI TARAFTARI DEĞİLİM" DİYOR. yaklaşık 180 milyon yolcuyu temsil eden küresel bir ittifak oluştu" değerlendirmesini yapıyor. KIN'IN KİŞİLİĞİNİ VE LiDERLiK yÖDÜnü anlamak için birkaç detaya bakmak gerek. Levent Loft'taki dairesi işyeriyle yürüme mesafesinde. 120 adım bile değil. Evin girişinde "guzmanya" bitkileri dikkat çekiyor. Her sene yeniden doğan bir bitki. Bu, Akın'ın iş hayatını çağrıştırıyor. Birbiri ardına işletmeler kurup, sonra devredip, ardından farklı kulvarlarda büyümesi gibi. Dairedeki büyük ekranlı TV, sinema salonu havası yaratmış. Büyük mekanlar için kullanılan varaklı koltuklar ve el dokuma halılar modern ve geleneksel yanını ortaya çıkarıyor. Açık, sabit bölmeli endüstriyel çağrışımlı mekan, sadece konut bloğu değil, aynı zamanda yüksek nitelikli bir sosyal yaşam alanı. Geniş lobi ilk buluşma noktası. Akın binadaki toplantı salonları, sağlık merkezi, kafe-lokantalar gibi ortak mekanların hepsinden yararlanıyor. Burası başlı başına bir şehir. Ama bu şehirde haftasonlannı evinde çocuklarıyla paylaştığı anlar dışında yalnız geçiriyor. Sabahları iyi bir kahvaltıya verdiği önemi, çalışanları anlatıyor. Sebze ağırlıklı besleniyor. Özellikle de glütensiz gıdalar olmasına dikkat ediyor. Kırmızı şarapta Barola markasını tercih ediyor ve rom seviyor. Mutfağa girdiğinde sucuklu yumurta yapmaktan keyif alıyor. Ama en çok sulu köfteyi seviyor. 16 yıldır yanında çalışan mutfak sorumlusu, "kayısı hoşafını eksik etmediğini" söylüyor. Giyim kuşamda ise İngiltere'deki özel modaevlerini tercih ediyor. Türkiye'de ise Vakko ve Sarar'ı. Geleceğin liderlerini yetiştiren Harvard'ın İleri Liderlik Girişimi'nde akademi üyeliğine kabul edilen ilk Türk olan Nusret Cömert, Akfen Holding'in yönetim kurulundaki isimlerden biri. 28 yıldır enerji sektöründe çalışan Cömert, Akın'ın başarısının nedenlerini Hamdi AKIN BÜYÜK İŞLER (Soldan sağa] inşaatı ?010'da tamamlanan Otluca HES ve Ortadoğu'nun en büyüğü olan Doha Havalimanı ana terminali Akfen'in önemli işlerinden. Grup Mersin Limanı ve Atatürk Havalimanı işletme haklarına da sahip. açıklarken istikrarlı olmasının altını çiziyor. Akfen Holding CEO'su Süha Güçsav ise yeni projelere sıcak bakan ve hep aktif olan bir işadamı portresinden bahsediyor konuşmalarında. Akın'ın iş insanı modelinde öne çıkan yönlerinden biri de sosyal konular. İş dünyasındaki dinamizmini ve gayretini birçok dernek, vakıf ve meslek odası gibi gönüllü kuruluşlarda kurucu ve yönetici olarak görev alarak sivil toplum örgütlerine de taşıyor. Kurucusu olduğu Türkiye İnsan Kaynaklan Vakfı'nm (TİKAV) aynı zamanda onursal başkanı. İstihdama ve insan kaynağına önem veriyor. Ülkelerin istihdam sorununun önemli olduğunu söylüyor ve "İstihdam sorununu çözmüş kişiler 50 sene iş başında kalabilirler" diyor. Sadece TAVda 40 bin kişiye İstihdam sağlanıyor. Akın'a "Toplamda kaç kişinin patronusunuz?" dediğimde "5O binden fazla" diye yanıtlıyor. Akın'ın, şirketleriyle ilgili söylediği en çarpıcı cümle ise; "Şirketlerime taparım. " Şöyle devam ediyor: "Kişisel olarak hedeflerim yok. Şirketlerimin hedefi var. Hamdi Akın'ın hedefi yok, hiç olmadı. " Eğer Akın'ın hedefleri yoksa, başarılı lider olma ya da yılın iş insanı listesine seçilmesinde en etkili başarı kriterleri ne? Bu konuda, "Eğer çevrenize kendinizi iyi anlatabilmişseniz, başarılısınız demektir. Ancak başarıda rakamlar da çok önemli. Özellikle de halka açık şirketseniz bu daha da önemli" diyor. Yeni işlere soyunuyor olmanın başarıyı etkilediğine değiniyor. "Medeni durumunuz bile başarıyı tetikliyor" diyor. "İşe odaklanmak şart" derken, istikrarsız bir ülkede yaşamanın zorluğuna dikkat çekiyor. İstikrarın, istikrarsızlıktan daha zor algılandığı bir toplum algısı olduğuna değiniyor ve "İstikrarsızlık dönemlerinde neler yapılacağım bilen işadamları grubundayım, bu yüzden de ekonomik ve siyasi panoramayı iyi analiz ettiğimi düşünüyorum" diyor. Bugünkü panoramayı nasıl değerlendirdiğini sorduğumuzda olumlu bulduğunu söylüyor. "Hem siyasette hem ekonomide belirsizlikler oldu. Tedirginlik vardı. Bu piyasalara yansıdı. 2013 sonu 2014 başı itibariyle dünya yeni bir yatırım Hamdi AKIN ZORAKİ MAKİNE MÜHENDiSi Küçükken fizik mühendisi olmak isteyen Hamdi Akın, babasının zorlamasıyla makine mühendisliğini tercih etmek durumunda kalmış. trendine girecek. Herkes dişini biraz sıksın. Yeter ki demokrasi dışı gelişmeler olmasın" diyor. "Yılın iş insanın aklındaki öncelikli konular ne" diye düşünürken, İlginç bir cevap alıyorum. O ne yabancı ortaklarım ve cirosunu, ne de yeni yatırımlarını öncelikli olarak tarif etmiyor. Ya da o anda öncelik bu konularda değil. Levent Loft'taki ofisin asansöründen fotoğraf çekimi için evine doğru yönelirken, akşam saatlerinde gerçekleşecek kendisi için önemli toplantıdan birkaç detay veriyor. "Birazdan analistlerle özel bu- toplantı yapacağım. Onlara, 'Neden hisseler istenen düzeyde değil?' sorusunu soracağım" diyor ve ekliyor: "Satmaya kalktığımızda, beş büyük fon geldi ve hisselerimizi aldı. İçeride pek satış olmadı. Yüzde 85 hissemizi yurtdışı fonlara sattık. Bizimkiler çok alınıp satılan hisseler değil. Yine de hisselerimizi 12 TL'den satışa çıkardığımızda içim cız etmişti. Ben merak ediyorum. Neden hisselerimize gereken önem verilmiyor. " Şirket yöneticiliğinde ilk nesil olarak kazansa da kaybetse de kendisinin her şeyden sorumlu olduğunu söylüyor. Akın sorumluluk meselesini belki de "yılın iş insanı nasıl olmah"nın cevabını verecek şekilde başka bir konuya bağlıyor. Büyük çocuğu Selim Akın'm Ankara'daki şirketlerin başında olduğunu söylüyor, Kızı Selin Akın ise İstanbul'da babasıyla birlikte çalışıyor. Onlar için biraz endişeli. "Oğlum bıraktığım yerden alıp, üstüne koyarak gitmek zorunda. İkinci nesil dediğimiz çocuklarımız, sizinle aynı vasıflara sahip olmayabilir. Yani belki de sanatçı olarak dünyaya gelmiş olabilirler. O yüzden bu durum acımasız bir şey. Mutlaka iş insanı olmak zorundalar. Çünkü babalan da işadamı" diyor. Akın, bu söylediklerinin aksine hiçbir şekilde çocuklarını zorlamadığını söylüyor. Kendi çocukluğuna dönüyor ve o zamanlar fizik mühendisi olmak istediğini ama babasının kendisini makine mühendisi olmaya zorladığını anlatıyor. "Çünkü o, kalorifer kazanı imalatçısıydı. Kendisi makine teknikeri olduğu için bir mühendise ihtiyacı vardı. Beni de o amaçla düşündü ve bu yola sevk etti. İyi ki beni yönlendirmiş" diyor. Öyle yapmasaydı, belki de Fortune'un 2012 yılın iş insanı koltuğuna oturan Hamdi Akın, bugün bambaşka bir yerde olacaktı.

Murat Beren
01-12-2012, 00:50
BİZİ AVRUPA'YA SOKMUYORLAR

MİLAT GAZETESİ 04.10.2012 1500 Ulusal Gazeteler 6 5/20

Ayrinti için tiklayiniz

AKFEN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdı Akın, "Siyasi sebeplerden ötürü bize Avrupada hava alanı lisansı vermediler. Ama biz onlara ülkemizi sonuna kadar açıyoruz. Ne zaman ki Avrupa Birliği kapılarını Türkiye'ye açar, bize de Avrupa'nın kapıları açılır diye düşünüyorum" dedi. Harvard Business Review lansmanının ardından düzenlenen "Bölgesel ve Küresel Ölçekte Rekabetcilik ve Türkiye'nin Yeri" konulu panele, Akfen Yönetim Kurulu Başkanı Hamdı Akın ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker konuşmacı olarak katıldı. Panelde konuşan Hamdı Akın, TAV'ın birçok anlamda dünyada emsali bulunmadığını dile getirerek, airport şirketi olduklarını, inşaat kökenli bir geçmişleri bulunduğunu kaydetti. Akın, Avrupada yaşadıkları problemlere ilişkin, "Siyasi sebeplerden ötürü bize Avrupada hava alanı lisansı vermediler. Ama biz onlara ülkemizi sonuna kadar açıyoruz. Ne zaman ki Avrupa Birliği kapılarını Türkiye'ye açar, bize de Avrupa'nın kapıları açılır diye düşünüyorum" ifadelerini kullanAkfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın: 'Bizi Avrupa'ya sokmuyorlar' Hamdi Akın: Siyasi sebeplerden ötürü bize Avrupa'da hava alanı lisansı vermediler. Ama biz onlara ülkemizi sonuna kadar açıyoruz. Ne zaman ki Avrupa Birliği kapılarını Türkiye'ye açar, bize de Avrupa'nın kapıları açılır diye düşünüyorum di. Avrupada hava limanı kurarak orada rekabet edebilmek istediklerini söyleyen Akın, TAV olarak dünyanın çeşitli bölgelerinde hava alanı işleri yaptıklarını hatırlattı. "Avrupa'nın içine bizi sokmuyorlar" Akın, Letonya'nın başkenti Rigada da belli hizmetleri sunduklarını anlatarak, şöyle devam etti: "Ama tam bir havaalanı işletmeciliği sayılmaz. BOT (yap-işlet-devret) ihtiyaçları var, ama onları ikna edemedik, yapmıyorlar. Makedonyada Üsküp'e gittik, en son olarak batı bölgesinde. Onun ötesine de geçemedik ve geçemiyoruz. Bulgaristanda, Varna, Kosova hava alanlarında ve Burgas hava limanlarında bizi yeterli görüp belge dahi vermediler. Kaldı ki bunlar çok ufak hava limanlarıydı, bizim yaptığımız hava limanlarının yanında. Ama bunlarda tabi birçok siyasi etken rol oynuyor. Avrupa'nın içerisine bizi sokmaları kolay değil, sokmuyorlar. Gerçek anlamda sokmuyorlar. Bunu samimiyetimle söylüyorum, kimse de aksini iddia edemez, Ama biz onlara ülkemizi sonuna kadar açıyoruz. Hava alanı operatörlerinin hepsine ülkemizin Antalyada olsun Sabiha Gökçende olsun her tarafta gayet rahatlıkla girip işletebiliyorlar, bize de ortak olabiliyorlar. 'Ne zaman ki Avrupa Birliği kapılarını Türkiye'ye açar, bize de Avrupa'nın kapıları açılır' diye düşünüyorum. " "Biz rekabetçilik konusunda 'unique'bir firmayız" Avrupadaki bu tutum nedeniyle Kuzey Afrika'ya yöneldiklerini belirten Akın, "Mısırda, Tunus'ta, Libya'da, Suudi Arabistan'da, Katarda, Abu Dabide bütün buralarda varlığımızı sürdürebiliyoruz" dedi. Yatırımları hakkında çeşitli bilgiler veren Akın, "Tunus'ta yaptığımız yatırım l milyar Avrodur, Medine'de yaptığımız yatırım 1, 2 milyar dolar. Katarda yaptığımız 4 milyar dolar, yani şimdi bu rakamlara baktığımız zaman çıkıp da 'işte 10-15 tane hava alanı yapacağız' dediğimiz zaman, bu rakamlarla sanki gırgır geçiyormuş gibi oluyor bir yerde. Onun için de insanlar size çılgın diyebiliyor" diye konuştu. Kendi inşaatlarını kendileri yapan bir hava alanı firması olduklarını vurgulayan Akın, şöyle devam etti: "Böyle bir model dünyada yok. Tree Shop'larını kendisi çalıştıran bir firmayız. Edindiğimiz bilgi birikimini, tecrübeyi kendi bünyemiz içerisine aldık, oradaki bütün datalara da hakimiz. Otoparkımız, otelimiz, var. Güvenlik şirketimiz var, her şeyimizi kendimiz yapıyoruz. Güvenlik şirketimizde aşağı yukarı 2 bin - 3 bin kişi çalışıyor.

Murat Beren
01-12-2012, 00:59
AKFEN HOLDİNG A.Ş.( Hisse Alım Satım Bildirimi )

AKFEN HOLDİNG A.Ş.( Hisse Alım Satım Bildirimi ) Ortaklığın Adresi : Koza Sokak No: 22 GOP Ankara 06700 Telefon ve Faks No. : Tel: 0312 408 10 00 Faks: 0312 441 07 82 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Aylin ÇORMAN Tel: 0212 319 87 00 Faks: 0212 319 87 10 Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Özet Bilgi : Hisse Geri Alım Programı Çerçevesinde Hisse Alımı AÇIKLAMALARŞirketimizin 12.09.2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda onaylanan Geri Alım Programı çerçevesinde 29 Kasım 2012 tarihinde toplam 75.000 adet Akfen Holding A.Ş. hissesi satın alınması ile Şirketimiz tarafından Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan hisse alımları toplamda 763.960 adet'e ulaşmıştır. Yapılan toplam hisse alımlarının sermaye oranı ise %0,525 seviyesine ulaşmıştır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) 29.11.2012 Alım 25659 8,88 227851,92 688.960,00 0,47 714.619,00 0,49 29.11.2012 Alım 5000 8,94 44.700,00 714.619,00 0,49 719.619,00 0,49 29.11.2012 Alım 44341 8,96 397295,36 719.619,00 0,49 763.960,00 0,53 Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. IMKB

Murat Beren
01-12-2012, 01:01
AKFEN HOLDİNG A.Ş.( ŞGBF-Sermayeye Dolaylı Yoldan Sahip Olanlar )

Haber Saati : 11:05:24

AKFEN HOLDİNG A.Ş.( ŞGBF-Sermayeye Dolaylı Yoldan Sahip Olanlar ) Son Durum İtibariyle Sermayeye Dolaylı Yoldan Sahip Olan Gerçek ve Tüzel KişilerTicaret Unvanı/Adı Soyadı Sermayedeki Payı (TL) Sermayedeki Payı (%) Hamdi AKIN* 99.249.875,00 68,21 Meral KÖKEN 40.544,00 0,03 Nihal KARADAYI 40.544,00 0,03 Selim AKIN 12,00 0,00 Pelin AKIN 12,00 0,00 Akfen İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş.** 3.994.903,00 2,75 Akınısı Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. 529.000,00 0,36 Akfen Turizm Yatırımları ve İşletmecilik A.Ş. 529.000,00 0,36 Halka Açık Kısım 41.116.110,00 28,26 *Halka açık kısımda 54.537 adet Hamdi Akın'a ait hisse mevcuttur **Halka açık kısımda 1.081.032 adet Akfen İnşaat'a ait hisse mevcuttur Geri alım programı çerçevesinde Akfen Holding tarafından 688.960 adet hisse alınmıştır TOPLAM 145.500.000,00 100,00 IMKB

Murat Beren
01-12-2012, 01:03
AKFEN HOLDİNG A.Ş.( ŞGBF-Ortaklık Yapısı )

AKFEN HOLDİNG A.Ş.( ŞGBF-Ortaklık Yapısı ) Son Durum İtibariyle Sermayenin % 5 ve Fazlasına Sahip Ortaklar İle Tüzel Kişi ve Yabancı Ortaklar Arasında DağılımıOrtağın Ticaret Unvanı/Adı Soyadı Sermayedeki Payı (TL) Sermayedeki Payı (%) Hamdi AKIN* 99.249.875,00 68,21 Meral KÖKEN 40.544,00 0,03 Nihal KARADAYI 40.544,00 0,03 Selim AKIN 12,00 0,00 Pelin AKIN 12,00 0,00 Akfen İnşaat Turizm ve Ticaret A.Ş.** 3.994.903,00 2,75 Akınısı Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. 529.000,00 0,36 Akfen Turizm Yatırımları ve İşletmecilik A.Ş. 529.000,00 0,36 Halka Açık Kısım 41.116.110,00 28,26 *Halka açık kısımda 54.537 adet Hamdi Akın'a ait hisse mevcuttur **Halka açık kısımda 1.081.032 adet Akfen İnşaat'a ait hisse mevcuttur Geri alım programı çerçevesinde Akfen Holding tarafından 688.960 adet hisse alınmıştır TOPLAM 145.500.000,00 100,00 IMKB

pascha
03-12-2012, 09:06
Patron alima devam ediyor:)
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=249864

pascha
03-12-2012, 09:41
Patron alima devam ediyor:)
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=249864

ilave:http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=249869

Murat Beren
03-12-2012, 11:28
NEGMER DENİZCİLİK, VEKİLLERİN KATILIMIYLA DENEME SEFERİ YOPTI

Haber Saati : 06:18:23

Negmar Denizcilik, Yalova Topçular ile Gebze Eskihisar arasında 3 adet hızlı feribotla deneme seferlerine başladı. Şirketin son deneme seferine, Bursa milletvekilleri Bedrettin Yıldırım, İsmail Aydın ve ANASİAD Genel Başkan Yardımcısı Taner Eke katıldı. Negmar Denizcilik İstanbulline Genel Müdürü Bülent Şafak, Gebze'den Yalova'ya deneme seferi yapan feribotta basın toplantısı düzenledi. Şafak, "Çok iddialı söylüyorum, seferlere başladığımızda feribot kuyruğu tarihe karışacak." dedi. Genel Müdür Bülent Şafak, İDO'ya göre farklarını şöyle anlattı: "Daha modern, daha kapasiteli gemilerimiz var. Vatandaşımız daha iyisini hak ediyor. 40 yıllık eski nehir tekneleriyle yolculuk yapmayı hak etmiyor vatandaşımız. Daha modern gemileri hak ediyorlar, o modern gemiler de dünya klasmanındaki bu gemiler. Eğer araştırılırsa görülür bu gemiler. Umuyoruz ki rakiplerimiz de bu gemilerden alır vatandaşımıza iyi hizmet verir. Rekabetin vatandaşa en büyük faydası budur. Hizmet kalitesi rekabetçi fiyatı takip eder. Bunu çok kısa bir sürede yaşayacağız. Değişik ulusal gazetelerde gördüm, İDO bizim aldığımız gemileri almak için çalışma başlatmış, rıhtımlarını uygun hale getiriyormuş. Kendilerini tebrik ediyorum sonunda bu gerçeği gördükleri için. Bizim için sevindirici haber." "VATANDAŞIMIZ BÖYLE KÖTÜ ŞARTLARDA BU FİYATLARI HAK ETMİYOR" Bülent Şafak, Negmar seferlerinin getireceği ekstra kapasite artışının hem Yalova tarafında hem Eskihisar tarafında yaşayanların hayat kalitesini artıracağını vurguladı. Şafak, "Ne olacak? Hafta sonları ve bayramlarda trafik sıkışıklığı çekmeyecekler, rahatça hareket edebilecekler. Kendi yaşadıkları yerlerde trafik sıkışıklığı çekiyorlar. Niye bu çileyi çeksinler ki? Bunun tek sebebi kapasite eksikliği. Matematiksel olarak hesaplanabilen bir şey. Ama nedense bu kapasiteyi konulmuyordu. İnşallah biz bu kapasiteyi sağlayacağız, daha büyük kapasiteler sağlayacağız. Bu sayede vatandaşımız yolda beklemeyecek. Hızlı, çabuk ve konforlu bir şekilde ilerleyecek. Fiyatlar da makul olacak... Ben şimdi diyorum ki, keskin bir fiyat rekabeti olacak, hizmet kalitesindeki artışı bu takip edecek. Göreceksiniz onlar da fiyat konusunda 3 hafta sonra bir çalışma yapacak, mecburlar buna. Vatandaşımız böyle kötü şartlarda bu fiyatları hak etmiyor. Çok iddialı söylüyorum, feribot kuyruğu tarihe karışacak. Hep beraber göreceğiz, bir sonraki bayram burada maalesef habercilerin haber eksikliği olacak. Burada artık bayramda kuyruk haberleri olmayacak." diye konuştu. UFUKTA YALOVA DA VAR İDO, hafta sonları ve bayramlarda 12-16 arası, normal günlerde 11 gemi seferi düzenliyor. Negmar, bu hatta ilk etapta 3 gemiyle hizmet verecek. Gemilerin 2 kat hızlı ve 2 kat kapasiteli olduğunu belirten Negmar yetkilileri, bu kapasitenin 12 İDO gemisine denk olduğunu vurguluyor. Bahariye Gemisi 120, Muradiye 140 ve Selimiye ise 132 araç kapasiteye sahip. Muradiye gemisinde ayrıca araçlar için fazladan bir alt güverte daha yer alıyor. Yunanistan'dan alınan gemilerin isimleri orijinal isimlerinin baş harfleri korunarak Türkçeleştirilmiş. Hızları 12-16 knot arasında değişen gemilerin karşı kıyıya varma süresi 22 ile 25 dakika arasında. Gemiler 24 saat çalışacak. Tarifeli seferler için UKAME'ye yapılan izin başvurusuna gelecek cevap bekleniyor. Negmar, Eskihisar-Topçular hattının ardından Mudanya-Bostancı ve Mudanya-Sarayburnu hatlarını da açmak için girişimlerini sürdürüyor. Negmar'ın Yalova içinden de sefer yapma niyetinde olduğu ancak öncelikli olarak bu 3 hatta seferlere başlamayı amaçladığı belirtiliyor. (CİHAN)

Murat Beren
03-12-2012, 11:31
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=249908

simalside
04-12-2012, 09:05
biri şu thy nı durdursun bu nedir yahu topuk yaptı arkasına bakmıyor....bu arada düşüşlerde de yükselişlerde de %5 acı verir %10 psikolojiyi zedeler %20 acıları dindirir oluruna bıraktırır...biz %5 lik acılı kısmı sanırım geçtik 8.70 den mallanan arkadaşlar satsam mı dursam mı die psikolojik savaş veriyorlardır...

Murat Beren
04-12-2012, 13:58
Eti yatırım, akfen holding için yüzde 15 yükseliş potansiyeli ile 'al' önerisi verdi

Murat Beren
04-12-2012, 13:59
Bildirimi )

Haber Saati : 11:43:46

AKFEN HOLDİNG A.Ş.( Hisse Alım Satım Bildirimi ) Ortaklığın Adresi : Koza Sokak No: 22 GOP Ankara 06700 Telefon ve Faks No. : Tel: 0312 408 10 00 Faks: 0312 441 07 82 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Aylin ÇORMAN Tel: 0212 319 87 00 Faks: 0212 319 87 10 Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Özet Bilgi : Hisse Geri Alım Programı Çerçevesinde Hisse Alımı AÇIKLAMALARŞirketimizin 12.09.2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda onaylanan Geri Alım Programı çerçevesinde 3 Aralık 2012 tarihinde toplam 85.760 adet Akfen Holding A.Ş. hissesi satın alınması ile Şirketimiz tarafından Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan hisse alımları toplamda 924.574 adet'e ulaşmıştır. Yapılan toplam hisse alımlarının sermaye oranı ise %0,635 seviyesine ulaşmıştır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir. Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan alımlar, Akfen İnşaat'ın 27 Kasım-3 Aralık döneminde yaptığı 2.254.827 adet hisse alımı ile birlikte toplam 3.179.401 adede ulaşmıştır, söz konusu toplam alımların sermayeye oranı ise %2,185 seviyesine ulaşmıştır.İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) 03.12.2012 Alım 30001 9,22 276609,22 838.814,00 0,58 868.815,00 0,60 03.12.2012 Alım 45759 9,24 422813,16 868.815,00 0,60 914.574,00 0,63 03.12.2012 Alım 10000 9,32 93.200,00 914.574,00 0,63 924.574,00 0,64 Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. IMKB

Murat Beren
04-12-2012, 14:03
akfen inşaatın alımları ile beraber 3.179.401 hisse alımı yapılmış...

marsares
04-12-2012, 16:15
http://www.akyatirim.com.tr/?page=arastirmaraporlari&sub=dinamik-raporlar-22

Akyatırım, dün yayınlanan Strateji Raporunda AKFEN için % 72 yükselme potansiyeli öngörmüş.

foton
04-12-2012, 16:20
takaslara baktım AKYATIRIMIN neredeyse hiç hissesi yok. tamamı yabancıların elinde

Murat Beren
04-12-2012, 18:13
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=27&hisse=AKFENEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

pascha
05-12-2012, 07:49
akfen inşaatın alımları ile beraber 3.179.401 hisse alımı yapılmış...

Acikcasi ben de sirketin alima baslamasiyla 8,74-76 lardan hisseye girmistim ama 3 kasimda akfen insaatin borsada islem gormeyen 3.994.903,000 nominal degerli lotu,borsada islem goren tipe donusturme icin basvurusu oldu,bu bende biraz kafa karisikligi yaratti(tabii insanlari etkileyip ellerindeki lotlari almak icin de kasitli yapilan bi hareket te olabilir)ama yakin takibe devam tabiki.Y.T.D.

Murat Beren
05-12-2012, 07:57
Acikcasi ben de sirketin alima baslamasiyla 8,74-76 lardan hisseye girmistim ama 3 kasimda akfen insaatin borsada islem gormeyen 3.994.903,000 nominal degerli lotu,borsada islem goren tipe donusturme icin basvurusu oldu,bu bende biraz kafa karisikligi yaratti ve haberi gorur gormez sattim,ama yakin takibe devam tabiki.Y.T.D.

bu bilgi için teşekkür ederim bu konudan haberim yoktu fakat en fazla alımı da akfen inşaatin yapmış olması dikkat çekici 4 milyon lotu kote ettirip kote ettirdiği lot miktarının yarısı kadar alım yapmasi da ayrıca kafa karıştırıcı fakat kote etmesi de illaki satacak diye bir anlam çıkarmıyor ben şirketin güzel yerlere geliceni düşünüyorum YTD...

simalside
05-12-2012, 09:05
Değerli Arkadaşlar,
Hissenin borsada işlem gören kısmının ortalama %80 veya üstü yabancıların elinde, son 10-12 günlük işlemlerin tamamına yakınını patron yaptırıyor hisseyi 76000 olan endekste birazcık olsun hareketlendirmeye çalışıyorlar patronda sahip çıkmasa anlaşılacağı üzere halimiz vahim,

Sorum şu bir hissenin yabancıların elinde olması handikapmıdır avantajmıdır, ben avantajlı bir durum olduğunu biliyorum ancak hisse her kimin elinde ise hiç hareket yaptırmıyorlar bu konuda değerli bilgilerinizi aktarabilir misiniz,

Murat Beren
05-12-2012, 09:31

AKFEN HOLDİNG A.Ş.( Hisse Alım Satım Bildirimi ) Ortaklığın Adresi : Koza Sokak No: 22 GOP Ankara 06700 Telefon ve Faks No. : Tel: 0312 408 10 00 Faks: 0312 441 07 82 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Aylin ÇORMAN Tel: 0212 319 87 00 Faks: 0212 319 87 10 Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Özet Bilgi : Hisse Geri Alım Programı Çerçevesinde Hisse Alımı AÇIKLAMALARŞirketimizin 12.09.2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda onaylanan Geri Alım Programı çerçevesinde 4 Aralık 2012 tarihinde toplam 92.340 adet Akfen Holding A.Ş. hissesi satın alınması ile Şirketimiz tarafından Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan hisse alımları toplamda 1.016.914 adet'e ulaşmıştır. Yapılan toplam hisse alımlarının sermaye oranı ise %0,699 seviyesine ulaşmıştır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir. Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan alımlar, Akfen İnşaat'ın 27 Kasım-3 Aralık döneminde yaptığı 2.254.827 adet hisse alımı ile birlikte toplam 3.271.741 adede ulaşmıştır, söz konusu toplam alımların sermayeye oranı ise %2,249 seviyesine ulaşmıştır.İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) 04.12.2012 Alım 10000 9,26 92.600,00 924.574,00 0,64 934.574,00 0,64 04.12.2012 Alım 30000 9,28 278.400,00 934.574,00 0,64 964.574,00 0,66 04.12.2012 Alım 52340 9,30 486.762,00 964.574,00 0,66 1.016.914,00 0,70 Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. IMKB

Murat Beren
05-12-2012, 11:07
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=27&hisse=AKFENEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

Murat Beren
05-12-2012, 16:17
yavaş yavaş sessiz sessiz gidiyoruz...

cwelas
05-12-2012, 17:32
Akfen bu hisseleri satmak için kote etmedi. Kaynak FinansInvest. Yorum aşağıda. Bilginize.

...Şirket yetkilileri Akfen İnşaat’ın tüm hisseleri tek tip hale getirmek için kaydettirdiğini belirtti. Son toplantıda şirket yönetimi, Akfen İnşaat’a İMKB’de piyasa yapıcılığı sağlamak için 4 milyon Akfen hissesini tahsis edebileceklerini belirtmişti.
Kaynak : Finansonline.com - https://www.finansonline.com/pages_general_comment_details.asp?CommentId=37056

bu bilgi için teşekkür ederim bu konudan haberim yoktu fakat en fazla alımı da akfen inşaatin yapmış olması dikkat çekici 4 milyon lotu kote ettirip kote ettirdiği lot miktarının yarısı kadar alım yapmasi da ayrıca kafa karıştırıcı fakat kote etmesi de illaki satacak diye bir anlam çıkarmıyor ben şirketin güzel yerlere geliceni düşünüyorum YTD...

Murat Beren
05-12-2012, 17:58
Akfen bu hisseleri satmak için kote etmedi. Kaynak FinansInvest. Yorum aşağıda. Bilginize.

...Şirket yetkilileri Akfen İnşaat�ın tüm hisseleri tek tip hale getirmek için kaydettirdiğini belirtti. Son toplantıda şirket yönetimi, Akfen İnşaat�a İMKB�de piyasa yapıcılığı sağlamak için 4 milyon Akfen hissesini tahsis edebileceklerini belirtmişti.
Kaynak : Finansonline.com - https://www.finansonline.com/pages_general_comment_details.asp?CommentId=37056

Sn cwelas...

bilgi için teşekkür ederim zaten bu bir muallakti bir yandan piyasadan hisse alıp biryanda kote ettirmek kafa karıştırıcıydi tekrar teşekkürler..

Murat Beren
06-12-2012, 08:53

AKFEN HOLDİNG A.Ş.( Hisse Alım Satım Bildirimi ) Ortaklığın Adresi : Koza Sokak No: 22 GOP Ankara 06700 Telefon ve Faks No. : Tel: 0312 408 10 00 Faks: 0312 441 07 82 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Aylin ÇORMAN Tel: 0212 319 87 00 Faks: 0212 319 87 10 Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Özet Bilgi : Hisse Geri Alım Programı Çerçevesinde Hisse Alımı AÇIKLAMALARŞirketimizin 12.09.2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda onaylanan Geri Alım Programı çerçevesinde 5 Aralık 2012 tarihinde toplam 57.561 adet Akfen Holding A.Ş. hissesi satın alınması ile Şirketimiz tarafından Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan hisse alımları toplamda 1.074.475 adet'e ulaşmıştır. Yapılan toplam hisse alımlarının sermaye oranı ise %0,738 seviyesine ulaşmıştır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir. Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan alımlar, Akfen İnşaat'ın 27 Kasım-3 Aralık döneminde yaptığı 2.254.827 adet hisse alımı ile birlikte toplam 3.329.302 adede ulaşmıştır, söz konusu toplam alımların sermayeye oranı ise %2,288 seviyesine ulaşmıştır.İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) 05.12.2012 Alım 30976 9,34 289315,84 1.016.914,00 0,70 1.047.890,00 0,72 05.12.2012 Alım 10000 9,36 93.600,00 1.047.890,00 0,72 1.057.890,00 0,73 05.12.2012 Alım 3000 9,40 28.200,00 1.057.890,00 0,73 1.060.890,00 0,73 05.12.2012 Alım 13585 9,46 128514,10 1.060.890,00 0,73 1.074.475,00 0,74 Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. IMKB

pascha
06-12-2012, 11:41
Dun son 1-1,5 saatteki agresif alim islemlerini seyrederken patron 200-250 bin lot daha aldi galiba diye dusunmustum,ama sadece 57.561 adet almis(akfen insaat tarafinda alinan lotlar da ilk seans kapa duserdi,bugun dusmedi)demek ki tahtaya yeni buyuk oyuncular ufak ufak gelmeye basladi,zaten yatirimci raporlarinin en kotumserinin(benim gorduklerim arasinda)hedef fiyati 13,20,hayirlisi olsun artik.Y.T.D.

pascha
06-12-2012, 11:56
Bu arada sirketimiz icin cok onemli olan otoyol ihalesinin tarihi 17 Aralik olarak aciklandi.

Murat Beren
06-12-2012, 14:34
REKABET KURUMU, İDO'NUN ÖZELLEŞTİRMESİ İLE İLGİLİ SON DÖNEMDE BASINDA ÇIKAN AÇIKLAMALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Rekabet Kurumu, İstanbul Deniz Otobüsleri(İDO)'nin özelleştirmesiile ilgili son dönemde basında çıkan açıklamalarla ilgili açıklamayaptı. Rekabet Kurumunun internet sitesinde yayınlanan açıklamada şu bilgiler verildi: "Son zamanlarda bazı basın yayın organlarında İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (İDO) özelleştirilmesi sonrası ortaya çıkan sorunlara ilişkin olarak Kurumumuza atfen bazı haberlerin yer aldığı görülmüştür. Bu sebeple bir açıklama yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır: 1. İDO’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin 18.09.2009 tarihli kararı ile özelleştirilmesine karar verilmesinin ardından Rekabet Kurumu’na 24.09.2010 tarihinde bildirimde bulunulmuş, özelleştirme sonrası ilgili piyasanın daha rekabetçi bir işleyişe kavuşmasını teminen alınabilecek tedbirlere ilişkin Rekabet Kurulu Görüşü 16.10.2010 tarihli karar ile İBB’ye bildirilmiştir. 2. Kurul Görüşü’nde, İDO’daki İBB hisselerinin blok satış yöntemiyle özelleştirilmesinin uygun bulunduğu ancak, - Marmara Denizi'nin kuzeyi ve güneyi arasındaki feribot taşımacılığı pazarında yer alan hatlardan, Eskihisar-Topçular hattı ile Pendik-Yalova hattının ayrıca - Yenikapı-Bursa hattı ile Yenikapı-Bandırma veya Yenikapı-Yalova hattının birlikte satışının ilgili piyasadaki rekabet açısından endişeler yaratabileceği belirtilmiştir. 3. Bununla birlikte 14.04.2011 tarihinde İBB tarafından İDO’nun özelleştirilmesine ilişkin Kuruma yapılan nihai bildirimde, birbirine rakip olabilecek hatların ayrı ayrı teşebbüslere verilmesine ilişkin Kurul Görüşünün benimsenmediği ve İDO’nun blok olarak tek bir teşebbüse devredileceği anlaşılmıştır. 4. Müteakiben Kurul, 04.05.2011 tarihinde, nihai bildirimi 4054 sayılı Kanun’un 7. maddesi çerçevesinde değerlendirmiş ve bildirimde adı geçen teklif sahiplerinden herhangi biri tarafından gerçekleştirilecek muhtemel devralma işlemi sonucunda hâkim durum yaratılmasının veya mevcut hakim durumun güçlendirilmesinin ve böylece rekabetin önemli ölçüde azaltılmasının söz konusu olmaması nedeniyle, işleme izin verilmesinde sakınca olmadığına dair nihai kararını vermiştir. 5. Bu çerçevede bilinmelidir ki, özelleştirme sonrası oluşan piyasalar da dahil olmak üzere herhangi bir piyasada rekabetin kısıtlanması durumunda Rekabet Kurulu’nun re’sen ya da şikayet üzerine inceleme başlatmasının önünde bir engel yoktur. Nitekim İDO’nun aşırı fiyatlama yaptığı iddialarına yönelik olarak Kurumumuza intikal eden çok sayıda şikayet üzerine 2012 yılında iki kez önaraştırma yapılmış, ancak İDO’nun 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal eder nitelikte uygulamalarda bulunduğu yönünde bir bulguya ulaşılamadığından soruşturma açılmamıştır. 6. Tüm özelleştirme süreçlerinde olduğu gibi İDO’nun özelleştirilmesi sürecinde de yapılan değerlendirmelerde pazarın rekabetçi bir biçimde şekillenmesi Rekabet Kurulu‘nun amacı olmuştur. Bu süreçte, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Nurettin KALDIRIMCI’nın, “İDO’dan başkası yapamaz!” şeklinde veya anlamında, Marmara Denizi’ndeki yolcu ve araç taşımacılığı hizmeti pazarına başka bir teşebbüsün giremeyeceği yönünde bir sözü veya açıklaması bulunmamaktadır. Dolayısıyla, sayın Başkanın bir röportajda dile getirdiği ve esasen özelleştirme süreciyle ilgili, “İDO’dan başka bir teşebbüsün piyasaya girmesi konusunda hukuki engel olabileceği” mealindeki ifadeleri yanlış şekilde yorumlanmamalıdır. Kaldı ki, ilgili pazara diğer teşebbüslerin girip girmemesi yönünde karar mercii de Rekabet Kurulu değildir." Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com

pascha
07-12-2012, 09:43
Patron alima devam ediyor...

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=250746

Murat Beren
07-12-2012, 10:03

Haber Saati : 10:40:45

AKFEN HOLDİNG A.Ş.( Hisse Alım Satım Bildirimi ) Ortaklığın Adresi : Koza Sokak No: 22 GOP Ankara 06700 Telefon ve Faks No. : Tel: 0312 408 10 00 Faks: 0312 441 07 82 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Aylin ÇORMAN Tel: 0212 319 87 00 Faks: 0212 319 87 10 Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Özet Bilgi : Hisse Geri Alım Programı Çerçevesinde Hisse Alımı AÇIKLAMALARŞirketimizin 12.09.2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda onaylanan Geri Alım Programı çerçevesinde 6 Aralık 2012 tarihinde toplam 77.993 adet Akfen Holding A.Ş. hissesi satın alınması ile Şirketimiz tarafından Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan hisse alımları toplamda 1.152.468 adet'e ulaşmıştır. Yapılan toplam hisse alımlarının sermaye oranı ise %0,792 seviyesine ulaşmıştır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir. Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan alımlar, Akfen İnşaat'ın 27 Kasım-3 Aralık döneminde yaptığı 2.254.827 adet hisse alımı ile birlikte toplam 3.407.295 adede ulaşmıştır, söz konusu toplam alımların sermayeye oranı ise %2,342 seviyesine ulaşmıştır.İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) 06.12.2012 Alım 10000 9,50 95.000,00 1.074.475,00 0,74 1.084.475,00 0,75 06.12.2012 Alım 36450 9,54 347.733,00 1.084.475,00 0,75 1.120.925,00 0,77 06.12.2012 Alım 31543 9,56 301551,08 1.120.925,00 0,77 1.152.468,00 0,79 Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. IMKB

troas
08-12-2012, 15:57
Murat bey, yanlis hatirlamiyorsam geri alim programi cercevesinde yaklasik 30m butce vardi. Son durumda toplam alinan hisse (Akfen insaat dahil 3.4 m) olarak mi degerlendirilecek yoksa daha yaklasik 1.85 m alinabilir mi? Bir de bu geri alinan hisseler ne kadar elde tutulabilir? Akfen olarak ellerindeki hisseleri yaklasik ne zaman verebilirler acaba? Insallah otoyol ihalesi iyi kapanir da olumlu etkilerini hep birlikte izleriz.

Murat Beren
08-12-2012, 16:25
http://www.spk.gov.tr/duyurugoster.aspx?aid=200993&subid=1&ct=c&submenuheader=null

sn troas...

şirketler aldıkları hisseleri 3 yıli aşmamak suretiyle bunyelerinde tutabilirler yukarıda ilgili link i kopyaladim...

omerby
09-12-2012, 17:33
Şirket hisselerının gerı alımıyla ilgili genel kurul kararının metnının lınkı aşagıdadır/slm.

http://www.akfen.com.tr/doc/Geri_Alim_Programi.pdf

Murat Beren
09-12-2012, 18:18
Şirket hisselerının gerı alımıyla ilgili genel kurul kararının metnının lınkı aşagıdadır/slm.

teşekkürler sn omerby...

alım için alt fiyat limiti 0 tl üst fiyat limiti 12 tl olarak belirlenmiş...

Murat Beren
10-12-2012, 08:46
Goldman sachs akfen için tavsiyesini al'dan nötr'e indirdi

Murat Beren
10-12-2012, 08:47
NARLI FERİBOT GM ŞAFAK: REKABET KURULU SON AÇIKLAMASIYLA İDO'NUN TEKEL HAKKI OLMADIĞINI ONAYLADI

Haber Saati : 06:24:02

Negmar Grup bünyesindeki Narlı Feribot İşletmeciliği AŞ’nin Genel Müdürü Bülent Şafak, Rekabet Kurumu’nun yaptığı son açıklamaya dikkat çekerek, açıklama ile İDO’nun sözleşmesinde hatlarla ilgili tekel hakkının olmadığının ortaya çıktığını söyledi. Şafak, “Özelleştirme bedelinin tamamen İDO’nun sahip olduğu 52 gemi satış bedeli ve 35 iskelenin 30 yıllık kullanım hakkı için ödendiği bir kez daha teyit edilmiş oldu” dedi. Eskihisar Tavşanlı arabalı vapur hattı seferlerini yakın bir zamanda başlatacak olan Negmar Grup bünyesindeki Narlı Feribot İşletmeciliği AŞ’nin Genel Müdürü Bülent Şafak, İDO’nun gürültüyle gerçekleri sakladığını ve kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını belirtti. Şafak, “Bizi gürültü oluşturarak vazgeçiremezler. Eskihisar Tavşanlı arasında üç yeni gemimizle 2-3 hafta içinde hizmete başlamayı planlıyoruz” dedi. Rekabet Kurumu’nun yaptığı son açıklamaya dikkat çeken Bülent Şafak, Rekabet Kurumu’nun açıklamasıyla İDO’nun sözleşmesinde hatlarla ilgili tekel hakkının olmadığının ortaya çıktığını ifade etti. Şafak, sözlerine şöyle devam etti: “Rekabet Kurumu’nun yaptığı açıklamayla özelleştirme bedelinin tamamen İDO’nun sahip olduğu 52 gemi satış bedeli ve 35 iskelenin 30 yıllık kullanım hakkı için ödendiği bir kez daha teyit edilmiş oldu. İDO ‘rakip hat kanunsuz’ açıklamaları yapmasına rağmen ortaklarından birinin SPK’ya 07.03. 2012 tarihinde gönderdiği ve 8021 sayılı Türk Ticaret Sicil Gazetesi nüshasında yayınlanan izahnamenin 80. sayfasında Marmara Bölgesi’ndeki deniz taşımacılığına yeni oyuncular girebileceği ve rekabetin oluşabileceği belirtildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.” Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

syntax_error
10-12-2012, 08:59
Bol kazançlar
İyi seyirler
882420740

omerby
10-12-2012, 10:21
Rekabet kurulunun yaptığı açıklama tam olarak verilmemiş. Açıklamanın son cümlesınde
Rekabet kurulunun yenı hatların açıklanmasında yetkılı olmadıgı belirtılıyor./slm.

omerby
10-12-2012, 10:31
Rekabet Kurumu’ndan İDO açıklaması
Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Nurettin Kaldırımcı'nın, "İDO'dan başkası yapamaz!" şeklinde veya anlamında, Marmara Denizi'ndeki yolcu ve araç taşımacılığı hizmeti pazarına başka bir teşebbüsün giremeyeceği yönünde bir sözü veya açıklamasının bulunmadığı kaydedildi. İlgili pazara diğer teşebbüslerin girip girmemesi yönünde karar merciinin Rekabet Kurulu olmadığı da vurgulandı.

Rekabet Kurumu Başkanlığı, İstanbul Deniz Otobüsleri Sanayi ve Ticaret AŞ (İDO)'nin özelleştirilmesi sonrası ortaya çıkan sorunlara ilişkin olarak yayınlanan haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, İDO'nun özelleştirilmesi sürecinde yapılan değerlendirmelerde pazarın rekabetçi bir biçimde şekillenmesi Rekabet Kurulu'nun amacı olduğu vurgulandı. Bu süreçte, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Nurettin Kaldırımcı'nın, "İDO'dan başkası yapamaz!" şeklinde veya anlamında, Marmara Denizi'ndeki yolcu ve araç taşımacılığı hizmeti pazarına başka bir teşebbüsün giremeyeceği yönünde bir sözü veya açıklamasının bulunmadığına işaret edildi ve "Dolayısıyla, sayın Başkanın bir röportajda dile getirdiği ve esasen özelleştirme süreciyle ilgili, 'İDO'dan başka bir teşebbüsün piyasaya girmesi konusunda hukuki engel olabileceği' mealindeki ifadeleri yanlış şekilde yorumlanmamalıdır. Kaldı ki, ilgili pazara diğer teşebbüslerin girip girmemesi yönünde karar mercii de Rekabet Kurulu değildir." ifadeleri kullanıldı.

Son cumleye dikkat.....

http://haber.stargazete.com/ekonomi/rekabet-kurumundan-ido-aciklamasi/haber-710131

pascha
10-12-2012, 14:17
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=251200

Murat Beren
11-12-2012, 08:49

AKFEN HOLDİNG A.Ş.( Hisse Alım Satım Bildirimi ) Ortaklığın Adresi : Koza Sokak No: 22 GOP Ankara 06700 Telefon ve Faks No. : Tel: 0312 408 10 00 Faks: 0312 441 07 82 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Aylin ÇORMAN Tel: 0212 319 87 00 Faks: 0212 319 87 10 Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Özet Bilgi : Hisse Geri Alım Programı Çerçevesinde Hisse Alımı AÇIKLAMALARŞirketimizin 12.09.2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda onaylanan Geri Alım Programı çerçevesinde 10 Aralık 2012 tarihinde toplam 100.500 adet Akfen Holding A.Ş. hissesi satın alınması ile Şirketimiz tarafından Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan hisse alımları toplamda 1.340.988 adet'e ulaşmıştır. Yapılan toplam hisse alımlarının sermaye oranı ise %0,922 seviyesine ulaşmıştır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir. Akfen İnşaat'ın 27 Kasım-3 Aralık döneminde yaptığı 2.254.827 adet hisse alımı ile birlikte toplam 3.595.815 adet Akfen Holding hissesi alımı yapılmış olup, söz konusu toplam alımların sermayeye oranı ise toplam %2,471 seviyesine ulaşmıştır.İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) 10.12.2012 Alım 4750 9,40 44.650,00 1.240.488,00 0,85 1.245.238,00 0,86 10.12.2012 Alım 30000 9,44 283.200,00 1.245.238,00 0,86 1.275.238,00 0,88 10.12.2012 Alım 48750 9,46 461.175,00 1.275.238,00 0,88 1.323.988,00 0,91 10.12.2012 Alım 17000 9,48 161.160,00 1.323.988,00 0,91 1.340.988,00 0,92 Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. IMKB

Cantunç
11-12-2012, 10:03
Dün yine 100 bin hisse almışlar, vardır bir bildikleri.....

ardavber
11-12-2012, 21:52
Dün yine 100 bin hisse almışlar, vardır bir bildikleri.....

slm herkeze bu hisse de yeniyim de akfen hisse aldıkça toplam lot sayısı azalıomu öyle is bu hisse için iyimi olur tecrübesi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim iyi akşamlar

King Levent
11-12-2012, 22:48
alınan şey kıymetli olur..adam kendi hissesini alıyorsa, yaş tahtaya basar mı?
hayır hisse sayısı azalmaz..
3 sene içinde geri satmak zorundalar.
satılan şey değersiz olur.

pascha
12-12-2012, 08:32
Dun de alima devam edilmis...
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=251484

Murat Beren
12-12-2012, 08:46

AKFEN HOLDİNG A.Ş.( Hisse Alım Satım Bildirimi ) Ortaklığın Adresi : Koza Sokak No: 22 GOP Ankara 06700 Telefon ve Faks No. : Tel: 0312 408 10 00 Faks: 0312 441 07 82 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Aylin ÇORMAN Tel: 0212 319 87 00 Faks: 0212 319 87 10 Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Özet Bilgi : Hisse Geri Alım Programı Çerçevesinde Hisse Alımı AÇIKLAMALARŞirketimizin 12.09.2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda onaylanan Geri Alım Programı çerçevesinde 11 Aralık 2012 tarihinde toplam 104.700 adet Akfen Holding A.Ş. hissesi satın alınması ile Şirketimiz tarafından Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan hisse alımları toplamda 1.445.688 adet'e ulaşmıştır. Yapılan toplam hisse alımlarının sermaye oranı ise %0,994 seviyesine ulaşmıştır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir. Akfen İnşaat'ın 27 Kasım-3 Aralık döneminde yaptığı 2.254.827 adet hisse alımı ile birlikte toplam 3.700.515 adet Akfen Holding hissesi alımı yapılmış olup, söz konusu toplam alımların sermayeye oranı ise toplam %2,543 seviyesine ulaşmıştır.İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) 11.12.2012 Alım 16000 9,42 150.720,00 1.340.988,00 0,92 1.356.988,00 0,93 11.12.2012 Alım 48700 9,44 459.728,00 1.356.988,00 0,93 1.405.688,00 0,97 11.12.2012 Alım 20000 9,46 189.200,00 1.405.688,00 0,97 1.425.688,00 0,98 11.12.2012 Alım 10000 9,48 94.800,00 1.425.688,00 0,98 1.435.688,00 0,99 11.12.2012 Alım 10000 9,50 95.000,00 1.435.688,00 0,99 1.445.688,00 0,99 Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. IMKB

cemcu
12-12-2012, 14:07

AKFEN HOLDİNG A.Ş.( Hisse Alım Satım Bildirimi ) Ortaklığın Adresi : Koza Sokak No: 22 GOP Ankara 06700 Telefon ve Faks No. : Tel: 0312 408 10 00 Faks: 0312 441 07 82 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Aylin ÇORMAN Tel: 0212 319 87 00 Faks: 0212 319 87 10 Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır Özet Bilgi : Hisse Geri Alım Programı Çerçevesinde Hisse Alımı AÇIKLAMALARŞirketimizin 12.09.2011 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda onaylanan Geri Alım Programı çerçevesinde 11 Aralık 2012 tarihinde toplam 104.700 adet Akfen Holding A.Ş. hissesi satın alınması ile Şirketimiz tarafından Geri Alım Programı çerçevesinde yapılan hisse alımları toplamda 1.445.688 adet'e ulaşmıştır. Yapılan toplam hisse alımlarının sermaye oranı ise %0,994 seviyesine ulaşmıştır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir. Akfen İnşaat'ın 27 Kasım-3 Aralık döneminde yaptığı 2.254.827 adet hisse alımı ile birlikte toplam 3.700.515 adet Akfen Holding hissesi alımı yapılmış olup, söz konusu toplam alımların sermayeye oranı ise toplam %2,543 seviyesine ulaşmıştır.İşlem Tarihi İşlemin Niteliği İşleme Konu Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Fiyatı (TL/Adet) İşlem Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlemden Önce Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Nominal Tutarı (TL) İşlem Sonrası Sahip Olunan Payların Şirket Sermayesi İçindeki Payı (%) 11.12.2012 Alım 16000 9,42 150.720,00 1.340.988,00 0,92 1.356.988,00 0,93 11.12.2012 Alım 48700 9,44 459.728,00 1.356.988,00 0,93 1.405.688,00 0,97 11.12.2012 Alım 20000 9,46 189.200,00 1.405.688,00 0,97 1.425.688,00 0,98 11.12.2012 Alım 10000 9,48 94.800,00 1.425.688,00 0,98 1.435.688,00 0,99 11.12.2012 Alım 10000 9,50 95.000,00 1.435.688,00 0,99 1.445.688,00 0,99 Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. IMKB

Allah'tan alıştalar, yoksa nice olurdu halimiz?

omerby
12-12-2012, 16:45
Haftaya pazartesi köprü ve otoyolların ihalesi var. Akfen.in oldugu konsersiyum şanslılardan biri sonucu da hissenın gidişatınıda hep beraber görecegiz.

Pscyokinesis
12-12-2012, 19:55
Şirket kendi hisseleri her gün piyasada topladığı halde bir haftadır geriye gidiyor .

Satanlar anlaşmalı mı sorusu akla geliyor .

Alıcısı hazır olan bir malı malı pasife niye sürekli çakıyorlar anlayabilmiş değilim.

Endekste çok önemli olumsuzluk olmazsa yılsonu bialnçosuna kadar tutmayı hedefliyorum bakalım sonumuz ne olacak .

zeusemre
13-12-2012, 00:10
Dostum hoşgeldin..
Uzun zamandır topladığım bir hisse fakat son hareketler canımı sıkmaya başladı.
Anlam vermek çok zor hakikaten bunca yabancı raporu varken bir tanesi çıktı.Olumsuz rapor döşedi 9.66 dan buralara kadar geldik.
Patron alıyor ihale var 17 sinde alark,gözde bile yüzde 7 tepki verdi bunda tık yok. Bmeks te patron alacak diye milleti vurdu böyle.İnşallah burda da enka ve eczyt de olduğu gibi bir yüzde 10 tepki verir en azından...
Benim diğer kısa vade düşüncem geçtiğimiz hes satışı ve ido olumsuzluk yaratıyor.Ama bir sürü güzel iştiraki var benimde hedefim 12 aylığı görmek artık kısmet diyelim...

syntax_error
13-12-2012, 07:53
herkese günaydın.
https://secure.********/126-076-767
iyi seyirler,bol kazançlar.

simalside
13-12-2012, 08:46
teknik olarak buralardan bir düzeltme yapması oldukça önemli bugün daha dikkatli takip etmek lazım tavhl ile aralarında sıkı bir korelasyon var akfen tavdan 20-30 kuruş pahallı işlem görüyor her zaman hesap mantığına daynmaz ancak tavın da bir miktar hareketlenmesi lazım gb hisse 10.60 yolculuğuna devam etsin...
umarım güzel bir gün olur

mehmet_m
13-12-2012, 10:19
Iş yatırım ve finansinvest %60 hedef fiyat 14.?? Civarlarında gidecek ama tepki alımlartı bekliyor sanırım. çok umudum var bu kagıttan. Inşallah yanılmıyorumdur...

ROTA-59
13-12-2012, 11:00
TEMEL ANALİZ[AKFEN HOL.]

Özsermaye.............1.318.oo..tl
Sermaye................ 145.oo..tl
Dönem karı............. 649.oo.. tl
Hisse ihraç prm....... 454.oo..tl
Satış gelirleri.... ..... 270.oo..tl
Faliyet karı............. 734.oo..tl, 3 .çeyrek karı sermayesinin 3 katı . TÜPRAŞ ve TTRAKTÖR,sermayesinin 4 katı kar , hisse Fiyatları ise 50.oo tl . Buna göre akfenin hisse fiatı 30-35 ler de olması lazım .Acaba 2o13 de ne olur.

pascha
13-12-2012, 11:28
TEMEL ANALİZ[AKFEN HOL.]

Özsermaye.............1.318.oo..tl
Sermaye................ 145.oo..tl
Dönem karı............. 649.oo.. tl
Hisse ihraç prm....... 454.oo..tl
Satış gelirleri.... ..... 270.oo..tl
Faliyet karı............. 734.oo..tl, 3 .çeyrek karı sermayesinin 3 katı . TÜPRAŞ ve TTRAKTÖR,sermayesinin 4 katı kar , hisse Fiyatları ise 50.oo tl . Buna göre akfenin hisse fiatı 30-35 ler de olması lazım .Acaba 2o13 de ne olur.

Olmasi gereken fiyat o da gel gelelim tahtayi alip goturecek biri yok hala,yani sirf sizin verdiginiz bilgilere gore yanlis hesaplamadiysam %808 civari bir bedelsiz potansiyeli var mesela,bu hic fiyatlanmadi,hadi onu birakalim pazartesi gunu birkac milyar tl lik ihalesi var ki alinabilirse bu da her sene 150-200 milyon tl civari duzenli bir gelir demek(akfenin payina dusen)ama hisseyi hala surunduruyorlar akil ermiyor valla.Y.T.D.

syntax_error
14-12-2012, 08:42
Iyi seyirler
411-683-395

Che Big
14-12-2012, 15:03
Olmasi gereken fiyat o da gel gelelim tahtayi alip goturecek biri yok hala,yani sirf sizin verdiginiz bilgilere gore yanlis hesaplamadiysam %808 civari bir bedelsiz potansiyeli var mesela,bu hic fiyatlanmadi,hadi onu birakalim pazartesi gunu birkac milyar tl lik ihalesi var ki alinabilirse bu da her sene 150-200 milyon tl civari duzenli bir gelir demek(akfenin payina dusen)ama hisseyi hala surunduruyorlar akil ermiyor valla.Y.T.D.

bu fiyattan islem görmesine hayret ediyorum,üstelik patron bu fiyatlari alima dönüstürüyor....adamin mutlaka bildigi vardir.....
bugün bir omuz attim..........hisseyi taniyan arkadaslar sene sonu kar beklentisi icin bir yorum yapabilirimiß
tesekkürler......

Pscyokinesis
14-12-2012, 23:20
bu fiyattan islem görmesine hayret ediyorum,üstelik patron bu fiyatlari alima dönüstürüyor....adamin mutlaka bildigi vardir.....
bugün bir omuz attim..........hisseyi taniyan arkadaslar sene sonu kar beklentisi icin bir yorum yapabilirimiß
tesekkürler......

Holdingin hisse alım süresi ocak sonunda doluyor o zamana kadar almaya taahhüt ettiği belli tutar vardı .

Şirket iştirak satışıyla elde ettiği karı kendi hisseleri satın alarak .Harcıyor görüntüsü var.

Temettü bedelsiz olmasa bile hisse alışları devam etmesi bile olumlu .

Son çeyrekte bir iştirak satışı bilançoya yansırsa faaliyet dışı kar önemli ölçüde yüksek gelecektir .

HBK sı 6.5-7 lira bile olabilir önemli olan bu nakti ne yapacakları

omerby
15-12-2012, 11:01
Sn.Pscyokinesis...

Akfen.in geri alım program suresinin ocak sonunda bitecegını nereden çıkarıyorsunuz.oyle degil 12.8.2013 de biter
Aşagıda şirketin geri alım programıyla ilgili linkını verdim oku da bilgın artsın./slm

Pscyokinesis
15-12-2012, 11:23
Sn.Pscyokinesis...

Akfen.in geri alım program suresinin ocak sonunda bitecegını nereden çıkarıyorsunuz.oyle degil 12.8.2013 de biter
Aşagıda şirketin geri alım programıyla ilgili linkını verdim oku da bilgın artsın./slm

18 aylık süreci var olduğu yazıyor eğer uzatılmazsa 2011 ağustosta karar alınmıştı 2013 şubatta bitmesi gerekmiyor mu .

24 ayı nereden çıkarttınız siz ben mi göremiyorum pdf de

King Levent
15-12-2012, 11:50
ihaleyi alsa bile 10.X e hareket yapar ordan yine yatay aşağı..
sonra borsa düzeltmesi vs derken kafayı kaldıramaz...
iyi yönetildiğini düşünmüyorum ve KY halka arzdan aldıysa şu an paranın zaman maliyeti ile 14,5 civarı olması lazım..
halka arzdan alanları %35 zarara soktular. endex relatifde durum daha kötü..
mal taşımıyorum. YTD

pascha
15-12-2012, 12:00
Al mesela bir olumlu haber daha,direkt olarak akfen gayrimenkulu dolayli olarak bizi ilgilendiriyor:

Türkiye Sanayiciler ve İşadamları Konfederasyonu (TUSKON) ve Fransa Türk İş Adamları Derneği (FEDİF) işbirliğiyle düzenlenen 2'nci Türkiye-Fransa İş Dünyası Buluşması organizasyonunda konuşan Accor Grubu Projeler Müdürü Marie-Claire Bizot Greggory, yatırım için yeni iller aradıklarını söyledi.

Grubun Türkiye'de Adana, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, Kayseri ve Trabzon'da Novotel ve Ibis markalı toplam 10 otele sahip olduğunu hatırlatan Bizot Greggory, 50 otel daha açmak için yer arayışlarını sürdürdüklerini bildirdi.

Zaten akfenin tum otellerini bunlar isletiyor ve bu aciklamadan anlasildigi kadariyla daha ne kadar yaparsaniz yapin simdiden biz talibiz diyor:)Ama iste gerek akfen holding gerekse akfen gayrimenkulun borsadaki durumu patinaj cekmekten ibaret,biz 9 larda gayrimenkul de 1,6 larda durmaya devam ediyor ki onun da ederi 3,5-4 lerde zaten...isi bilen bi spek olsa ikisini de ceker goturur ama nerde...

omerby
15-12-2012, 16:09
sn.psycokınesis .. sende bende tarıh hesaplama hatası yapmışız. Dogrusu 10.2.2013 oluyor ancak şirket isterse yeni bir alım programı daha yapabilirmiş.slm.

yesilmisi
16-12-2012, 11:37
sn.psycokınesis .. sende bende tarıh hesaplama hatası yapmışız. Dogrusu 10.2.2013 oluyor ancak şirket isterse yeni bir alım programı daha yapabilirmiş.slm.
Pscyokinesis
18 aylık süreci var olduğu yazıyor eğer uzatılmazsa 2011 ağustosta karar alınmıştı 2013 şubatta bitmesi gerekmiyor mu .

24 ayı nereden çıkarttınız siz ben mi göremiyorum pdf de.
Sanırım hatayı siz yapmışsınız omerby 2013 şubat diyor yazısında syn Pscyokinesis

manidar
16-12-2012, 20:38
Sn.Pscyokinesis...

hisse alımlarının son günü karar tarihinden 18 ay sonrası yani 12 mart 2013 tarihi.

simalside
17-12-2012, 10:01
nacizane görüşüm hisse değeri düşük kaldı yatırmıcımızı üzdük bir el atalım da hisseyi biraz hareketlendirelim falan hikaye....düşündüğüm 2 durum var....birincisi hisse çok primsiz yıl sonuna kadar bir yerlere taşınmalı ki olası not arttırımı ve yatırım yapılabilir seviye 2. not kuruluşundan da elde edildikten sonra büyük fon grupları için 2013 te iyi bir hisse izlenimi yatırım yapılabilir bir hisse durumu yaratmak...aksi takdirde para bankalardan başka bir yere zor giriyor....

ikincisi de bugün saat 14.30 da yapılacak büyük ihale....ki bu çok önemli yoksa hamdi bey babasının hatrına hisse falan aldırmaz...ihale oldukça büyük iyi bir kazanç kapısı....koç falan da hareketli ama umarım bizim şirket kazanır o zaman 9.60-80 falan da hikaye olur ver elini 11.50....

bekleyip göreceğiz....

bol şanslar...

mehmet_m
17-12-2012, 11:44
ihale sonucunu nerden nasıl ögrenebiliriz? yada siz buraya not düşermisiniz. İNŞALLAH akfen alır...

pascha
17-12-2012, 12:09
ihale sonucunu nerden nasıl ögrenebiliriz? yada siz buraya not düşermisiniz. İNŞALLAH akfen alır...

Ihale saat 14.30 da baslayacak,sonucu yazariz.

ARES3379
17-12-2012, 13:25
canlı tv varmı ıhale

pascha
17-12-2012, 13:32
canlı tv varmı ıhale

bloomberg canli veriyor su an

pascha
17-12-2012, 13:54
gozde-koc grubu kazandi,akfen dogus sasirtti beni ,10 milyon bile arttirmadilar,hayirlisi olsun artik.

simalside
17-12-2012, 14:00
hayırlısı olsun ark lar rakam çok yüksek önümüzdeki enerji özelleştirmelerine 3. havaalanı ihalesine bakacağız artık.....5.7 verip 6 tl lık iş 25 yıl vadeyle alınır mı alınmaz.............vardır ülker ve koçun başka hesapları!!!!

TURBOO
17-12-2012, 21:03
arkadaşlar bu kagıdın gelcegı hakkında yorumu olan varmı?ucuz kalmadımı burda

simalside
18-12-2012, 09:41
Bir kaç gün önce yılın işadamı ödülünü aldığı gün özel röportajında söylediklerinden bir kesit....

Levent Loft'taki ofisin asansöründen fotoğraf çekimi için evine doğru yönelirken, akşam saatlerinde gerçekleşecek kendisi için önemli toplantıdan birkaç detay veriyor. "Birazdan analistlerle özel bu- toplantı yapacağım. Onlara, 'Neden hisseler istenen düzeyde değil?' sorusunu soracağım" diyor ve ekliyor: "Satmaya kalktığımızda, beş büyük fon geldi ve hisselerimizi aldı. İçeride pek satış olmadı. Yüzde 85 hissemizi yurtdışı fonlara sattık. Bizimkiler çok alınıp satılan hisseler değil. Yine de hisselerimizi 12 TL'den satışa çıkardığımızda içim cız etmişti. Ben merak ediyorum. Neden hisselerimize gereken önem verilmiyor. "

Kıssadan hisse şu analist dediğiniz kişilerin tazminatlarını verin lütfen tahtada adam gb işlem yapacak bir kaç personel barındırın...mevcutlar be ce re mi yor lar....80-100 bin lot alıp 3-4 kademe kaldırıyorlar 20 bin lotla kalktığı yere geri geliyor altını doldura doldura almasını bir türlü beceremediler....

oci
18-12-2012, 10:44
is yatirim uzun suredir en cok onerilenler listesinin basinda akfen'i gosteriyor, su an icin hedef fiyati 14.92. ben de bundan dolayi takip ediyorum, f/k orani 2, pd/dd 1 civarlarinda, imkb'de yok gibi birsey boyle rakamlar. bu f/k'ya gore ihalede daha fazla fiyat vermemeleri cok dogal, f/k oranini yukseltmekten baska ise yaramaz kopru ihalesi :) gozde icin cok karli bir is olabilir ama akfen icin pek degil gibi. ben mi yanlis hesapliyorum bilemedim simdi. su an icin favori hisselerimden, elbet degerini bulur.

TURBOO
18-12-2012, 18:51
3.havaalanınımı beklıo anlmdm

simalside
19-12-2012, 14:41
9 günlük hareketli ortalaması kuvvetli direnç mi oldu bu ne saçma tahta ne saçma hareketler allahım sabır ver...

simalside
19-12-2012, 16:33
9 günlük hareketli ortalaması kuvvetli direnç mi oldu bu ne saçma tahta ne saçma hareketler allahım sabır ver...

BECERİKSİZLER !!! gün içi en düşükten kapatmayı başardılar yine !!!! patron tahtaya sahip çıkın!!!!!bir sürü inasın ahını alıyorsunuz hergün hergün........

oci
21-12-2012, 11:57
patron zaten hisseye sahip cikiyor, sanirim yatirimci kesfedemedi henuz hisseyi. benim incelemelerime gore, bir de is yatirim'a gore imkb'nin en cazip hissesi. raporlara ve bilancoya gore hissede bir sorun oldugunu dusunen var mi? gozden kacirdigim birsey mi var merak ediyorum. dustukce ek alim yapmak istiyorum ama dusmuyor da, sirket hisse toplayarak dususlere izin vermiyor su an. ytd.

zeusemre
21-12-2012, 12:23
1 OCAK 2013 DEN itibaren ENDEKS 100 de işlem görecek.biraz hareket getirebilir tahtaya işlem hacmi manasında..

yücel
21-12-2012, 13:36
Gerçekten PD/DD ve F/K oranları çok cazip. Yükselişin çok da uzak olmayacağını düşünüyorum.Yatırım tavsiyesi değildir.

flameng
21-12-2012, 18:57
Havalimanı ihalesi yaklaşıyor hareketler yakındır dostlar. ..

docktor4462
22-12-2012, 09:48
Havalimanı ihalesi yaklaşıyor hareketler yakındır dostlar. ..

tarih ne zaman biliyor musunuz .ben yeni aldım da cazip kağıt ama ihalenin içeriini tam bilmiyorum.sadece yıllık bilançosu iyi geleceği görüntüsü var bende.ytd

King Levent
22-12-2012, 09:59
FK sına aldanmayın. operasyonel karı yüksek değil..mal satıp kar gösterdi.

oci
22-12-2012, 10:01
FK sına aldanmayın. operasyonel karı yüksek değil..mal satıp kar gösterdi.

operasyonel kari ne kadar hocam?

King Levent
22-12-2012, 10:11
operasyonel karını kestirmek zor, çok fazla iştiraki yatırımı var, holding bilançoları karışıktır.
ancak TAV daki %22 hissesi satıp 600 milyon lira civarı parayı kasasına koydu.şirket değeri de 1,2 milyar TL olunca,
F K sı 2 gibi göründü sanırım.. satış parasını kar diye yazdılar.

opeasyonel karı devede kulak az birşey, kesin konuşmayayım ama FK sı 20-30 arası bi yerde olsa gerek..

bir de petkim AKFEN gibi bu tip kağıtlar temettü vermeyecektir bir süre, adamlar yatırım yapıyor deli gibi.
stabil durumda değiller..
bu kağıdını ancak ve ancak endex gitti bu kaldı gibi bi gerekce ile götürürler.
onun dışında bu ağacın meyve vermesine 3-4 yıl var.
bende mal yok .YTD.

aysena
26-12-2012, 09:18
yol ihalesini alamadı. benim merakım kasadaki bu devasa nakiti ne yapacaklar. 8,6 lar seviyesinden beri patron sürekli kendisi alım yapıyor. bir bildiği var bence.. beklemeye devam..

flameng
26-12-2012, 11:54
tarih ne zaman biliyor musunuz .ben yeni aldım da cazip kağıt ama ihalenin içeriini tam bilmiyorum.sadece yıllık bilançosu iyi geleceği görüntüsü var bende.ytd

Şartname bugünlerde verilecek diye söylentiler var bakan açıklma yaptı yakın zamanda yapacağız diye ama net bir tarih yok bu ihaleyi kaybetmeyi düşünmek bile istemiyorum diye bir açıklaması vardı sayın hamdi beyin umarım öyle olur...

aysena
26-12-2012, 15:19
öğleden sonra sabahkinin neredeyse 3 katı işlem yaptı. heralde patron almaya devam ediyor heralde...

Murat Beren
26-12-2012, 15:40
İMKB-100 ENDEKSİNDE 01.01.2013-31.03.2013 DÖNEMİ DEĞİŞİKLİKLERİ

Haber Saati : 16:32:28

ALINACAK PAYLAR ÇIKARILACAK PAYLAR YEDEK PAYLAR-------------------- ----------------------- ------------------------1. AKFEN HOLDİNG 1. IŞIKLAR YAT. HOLDİNG 1. NUROL GMYO2. ÇELEBİ 2. DEVA HOLDİNG 2. ANADOLU CAM3. ALBARAKA TÜRK 3. GOLDAŞ KUYUMCULUK 3. ADEL KALEMCİLİK4. ALKİM KİMYA 4. GLOBAL YAT. HOLDİNG 4. OMV PETROL OFİSİ 5. ANADOLU ISUZU 5. NET TURİZM 5. BOSCH FREN SİSTEMLERİ 6. ALARKO GMYO 6. MUTLU AKÜ7. T. EKONOMİ BANK 7. AKSA ENERJİ Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

bortayhan77
28-12-2012, 17:23
iyi tatiller. :)

bortayhan77
28-12-2012, 17:34
akfen holdıng web sayfasına girdiğimde , enerji, insaat, gyo, tav hava.., vs iştiraklerle ilgili bilgi var.
ornegın tav borsada işlem gören ayrı bir kagıt, akfen holdingi etkiliyor mu bunun kar/ zarar durumu.
(kozaa- ipeke ilişkisi gibi.) tesekkurler.:)
tekrar iyi tatiller:)

Pscyokinesis
29-12-2012, 09:56
Endeks mart sonunda 63000 lerde iken 10.75 gören kağıt borsa 80000 e dayanırken 9.36 dan işlem görüyor .

Helal olsun sana tahta yapıcı diyorum bu hisseyi bu kadar baskılayabildiğine göre .

2013 mayıs ayına kadar mühlet sana hisseyi halka arz fiyatına taşımanı bekliyorum :p

pascha
31-12-2012, 09:58
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=253622

Son alimlarla birlikte patronun aldigi lot 6.123.562 adede ulasmis ama hala yerinde sayiyor:(((

YourHeRo
02-01-2013, 10:37
9.50 üstünde kapatırsa , önümüzdeki günler için kısa vadeli al sinyali olarak algılanabilir... Öğle arasında , mini bir grafik çalışması yayınlarım , yatırımcı arkadaşlar için...

-----------------------------------------------------------------
Yatırım tavsiyesi değildir... Yazdıklarım , kişisel analizlerim olup , borsa yatırımcıları ile fikir ve görüş paylaşımlarıdır...

YourHeRo
02-01-2013, 10:58
http://b1301.hizliresim.com/15/2/hksu2.jpg

Grafiktede görüldüğü gibi 9.50 üzerinde kapanış yapar ve üzerinde kalmayı başarırsa kısa vadede 10 tl li seviyeleri yeniden test edebilir... Endeksin çıkışına göre oldukça duyarsız kalan senette , son 1 aylık dönemde işlem hacmine bakarsak , Akfen holdingin de geri alımlarını düşündüğümüzde önümüzdeki günlerde yukarı hareket deneyebilir gibi görünüyor. Tek handikap hala piyasa yapıcılarının senet üzerindeki baskısı...

-----------------------------------------------------------------
Yatırım tavsiyesi değildir... Yazdıklarım , kişisel analizlerim olup , borsa yatırımcıları ile fikir ve görüş paylaşımlarıdır...

oci
02-01-2013, 14:21
farketmeye basladilar sanirim. orda oylece gelin beni toplayin patron bile ucurmadan topluyor diye bekledi durdu :)

Not: Bu yazıyı yatırım tavsiyesi olarak algılamak abesle iştigaldir, yatırımın tavsiyesi olmaz.

mgk
02-01-2013, 15:11
oyunlarını oynasınlar bakalım onlar yaradılışları gereği kemik toplama oyunu oynuyorlar ama onlara güvenip ekmeğini hisse senedlerine yatıranlara nasıl cevap verecekler?ilk halka arzın,ikinci halka arzın ve bugüne kadar süren manipülasyonun elbet bedelini ödeyecekler

Murat Beren
02-01-2013, 15:41
İDOBÜS 1 MİLYONDAN FAZLA YOLCU TAŞIDI

İDOBÜS, Kabataş-Bursa-Kabataş hattında, 9 ayda 1 milyonu aşkın yolcu taşıdı. hurriyet.com.tr'de yer alan habere göre, İDOBÜS hatlarında 1 TL’den 121 bin kişi bilet alırken, 140 bine yakın yolcu 5-6 TL’lik biletlerden, 115 bini aşkın yolcu da 8-9 TL’lik biletlerden yararlandı. Böylece tek haneli fiyatlardan satılan biletlerden yararlanan yolcu sayısı toplam yolcuların yüzde 33’üne ulaştı. İDO Ticari İşler Direktörü Timuçin Konuksever, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "2012 yılının Mart ayında hizmete giren İDOBÜS’le, Bursa ilimizin Mudanya ve İznik ilçelerinin toplam nüfusu kadar yolcuyu 1 TL’lik fiyatla taşımış olduk. 2013’te de bunu sürdüreceğiz. Talep arttığında fiyatın artmadığı bir yaklaşım geliştirdik. Gemileri doldurma esasına göre çalışıyoruz. 2013 yılında bu hatta 1 milyon 500 bin yolcu taşımayı hedefliyoruz." http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22277704.asp

Cantunç
03-01-2013, 11:13
Patron almaktan çok yoruldu bugün mola verdi galiba....(ytd)

AYI
05-01-2013, 15:32
SPK Kanunu Madde 107-
(2) Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar.
:kural:

oci
05-01-2013, 16:25
SPK Kanunu Madde 107-
(2) Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar.

neye istinaden yazma geregi duydunuz acaba?

Not: Bu yazıyı yatırım tavsiyesi olarak algılamak abesle iştigaldir, yatırımın tavsiyesi olmaz.

Vidocq06
05-01-2013, 17:42
SPK Kanunu Madde 107-

Amacın iyi mi kötü mü olduğu nasıl anlaşılacak bunu bilen yok. Çünkü kanun maddesi açık yapılan yanlış bilgilendirme, söylenti, haber, yorum veya raporun sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini, yatırımcıların kararlarını etkilemek için kötü niyetle yapılması halinde cezai müeyyide öngörülüyor. Peki bu nasıl anlaşılacak? Diyelim bi yorumunuza istinaden cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulunuldu. Siz kendi niyetinizi ispat edene kadar göbeğiniz çatlar. Niyet nasıl ispat edilir o da ayrı bi mevzu.

Hatta amacın iyi olmasının bi önemi de yok buna göre! "etkilemek amacıyla haber veren, yorum yapan..." kısacası yorum,haber, vs. dönemi kapanmıştır.

Murat Beren
05-01-2013, 22:43
BUDO gelmeden İDO'dan kampanya geldi BUDO henüz seferlere başlamadan Marmara Denizi'nde rekabet şimdiden kendini gösterdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı hizmet veren BUDO'nun Ocak ayından itibaren Bursa - İstanbul arasında seferlere başlayacağı belirtilmişti. Seferler daha başlamadan İDO'dan kampanya haberi geldi. İDO'nun tüm dış hatlarda özel avantajlar sunan kampanyası, 7 Ocak –31 Mart 2013 tarihleri arasında devam edecek. Tüm hatlarda kampanya için ayrılan biletlerin sayısı, yolcu koltukları için 156 bine, araçlar için 27 bin adete ulaşıyor.

PENDİK - YALOVA 5 LİRA

İDO'nun 7 Ocak – 31 Mart kampanyasında Pendik-Yalova ekonomi sınıfı yolcular için 5, araçlar için 15 TL; Yenikapı-Yalova ekonomi sınıfı yolcular için 5, araçlar için 24 TL; Yenikapı-Bandırma ekonomi sınıfı yolcular için 19, araçlar için 74 TL; Yenikapı-Bursa ekonomi sınıfı yolcular için 9, araçlar için 49 TL'lik özel fiyatlar belirlendi.

Ayrıca bu kontenjanların dolması durumunda, yine standart fiyatların daha altından aynı miktarda başka düşük seviyeli fiyatlar da kampanyaya dahil edildi. Business sınıfında da Yenikapı-Bandırma ve Yenikapı-Bursa hızlı feribot hatlarında aynı şekilde özel fiyat avantajları getiren promosyonlu 4 bin adet bilet satışa sunuldu. Bunlara ek olarak, araç içi yolcularda indirim; promosyondan alınan ucuz biletlerin artık sefer kalkış saatine 24 saat kalaya kadar yüzde 50 kesinti ile değiştirilebilmesi; ekonomi sınıfı biletlerde sefer kalkış saatine 12 saatten fazla varken uygulanan bilet değişiklik ve iade kesintisinin yüzde 15'ten yüzde 10'a düşürülmesi; VIP salon fiyatlarının düşürülmesi gibi çok sayıda ek avantajlar ve kolaylıklar da getirildi.

PAKSOY: YOLCULARIMIZI MEMNUN EDECEĞİZ

Kampanyaya ilişkin bilgi veren İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy, "İDO'yu ve yolcularımızın beklentilerini çok iyi biliyoruz. Yolcularımızın alışkanlıklarını ve şikayetlerini de biliyoruz. Bu yıl, tüm sene yapacağımız kampanyalarla yolcularımızı hep memnun edeceğiz. 2011'e kadar hangi fiyat ve hizmet politikasını benimsediysek, bugün de aynısını uygulayacağız. Hızlı, konforlu ve güvenli yolculuklarımızla, her bütçeye uygun hesaplı fiyat politikamızla, milyonlarca yolcuyu ağırlayan, Türkiye'nin gurur kaynağı deniz taşımacılık kuruluşu olmaya devam edeceğiz. İDO'da alışık olduğumuz; bize teşekkür edilmesidir. 2012'nin Kasım-Aralık aylarında düzenlediğimiz hesaplı bilet kampanyası yolcularımız tarafından büyük ilgi gördü. Bu kampanyadan 71 bin yolcu ve 12 bin araç sahibi faydalandı. Hesaplı bilet kampanyalarımız yıl boyunca sürecek." ifadelerini kullandı.

alavankum
08-01-2013, 14:13
Haydi oğlum,dıgıdıt,dıgıdıd...çaktırmadan dön virajı :oley:

murat1818
09-01-2013, 11:38
cıtı bank yabancı detsch bank yabancı birde emeklilik fonu aylık takasta bayagı mal toplamışlar bu hisse 9.80 kırarsa 10.50 lere gider gibi zaten yıllık hedef fiyat 14.20 verilmekte hadi hayırlısı y.t.d.

Pscyokinesis
11-01-2013, 12:42
Nasıl bir hisse bu anlamadım . Benden pas .

Tüm aracı kurumlar 14-15 tl hedefler veriyor .

Hisse 10 lira bile olamıyor ilginç bir durum

mgk
11-01-2013, 16:52
Anlaşılmayacak ne var kendileri manipülasyon yapıyor

mgk
11-01-2013, 16:53
İdo nun halka arzına kadar bu iş böyle gider

Murat Beren
14-01-2013, 08:42
Eti yatırım, akfen ve ford oto'yu haftalık porftöyüne ekledi

adanisman1975
14-01-2013, 21:47
http://img448.yukle.tc/images/7559akfen.JPG

pascha
16-01-2013, 22:39
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=256668

Baskent gaz ihalesine de gireceklermis,hayirlisi...

Murat Beren
17-01-2013, 07:21
AKFEN HOLDİNG, BAŞKENTGAZ İHALESİNE STFA YATIRIM HOLDİNG İLE BİRLİKTE TEKLİF VERECEK

Haber Saati : 07:10:25

Akfen Holding, Başkentgaz ihalesine STFA Yatırım Holding ile birlikte teklif verecek. Akfen'den konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgilerverildi: "T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından yürütülmekte olan "Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'nin ("Başkentgaz") %100 Oranındaki Hissesinin Blok Satış Yöntemiyle Özelleştirilmesine İlişkin İhaleye Şirketimiz Akfen Holding A.Ş. ve STFA Yatırım Holding A.Ş. ("STFA") tarafından eşit paylarla kurulmuş Ortak Girişim Grubu tarafından teklif verilmesine dair Ortak Girişim Sözleşmesi 16 Ocak 2013 tarihinde imzalanmıştır. İhale için son teklif verme tarihi 18/01/2013'tür." Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

kedicanınısenin
17-01-2013, 14:00
başkentgaz ihalesini alırsa ne derece etki eder sizce? bi öngörünüz var mı kısa vadede?

mission574
17-01-2013, 15:00
başkentgaz ihalesini alırsa ne derece etki eder sizce? bi öngörünüz var mı kısa vadede?

% 14-15 i görürsün ytd

cicibebe
17-01-2013, 16:13
Temel göstergeler f/k 2.20 ve pd/dd 1.12 olarak gözüken zannımca görece ucuz kalmış holding

docktor4462
18-01-2013, 07:50
bugünkü ihale zarflarını saat kaçta açacaklar acaba,tv de naklen verecekler mi

Estimation
18-01-2013, 14:11
Noldu ihale

Estimation
18-01-2013, 15:38
İhalenin alındığı günden beri endeks bile aynı oranda arttı bu nasıl bir kagit

mission574
18-01-2013, 16:12

ihale bugün saat 18.00 de .duyumlara göre en güçlü ortaklık akfen , yani bugün bi hareket olmaz ama kaanırsa p.tesi uçar kağıt derim , belkide yanılırım :) kesinlikle tavsiye değildir ,anlıyorsam arap olayım

pascha
18-01-2013, 22:56
bugünkü ihale zarflarını saat kaçta açacaklar acaba,tv de naklen verecekler mi

Noldu ihale

ihale bugün saat 18.00 de .duyumlara göre en güçlü ortaklık akfen , yani bugün bi hareket olmaz ama kaanırsa p.tesi uçar kağıt derim , belkide yanılırım :) kesinlikle tavsiye değildir ,anlıyorsam arap olayım

Arkadaslar ihale bugun degildi,ihaleye teklif verme asamasi bugundu,akfen-stfa ile beraber toplamda 6 grup teklif verdi,ihale tarihi (acik arttirma)ilerleyen gunlerde belli olacak.Y.T.D

alavankum
18-01-2013, 23:19
Arkadaslar ihale bugun degildi,ihaleye teklif verme asamasi bugundu,akfen-stfa ile beraber toplamda 6 grup teklif verdi,ihale tarihi (acik arttirma)ilerleyen gunlerde belli olacak.Y.T.D

üstad ihaleyi alma şansı nedir,geçenlerde olduğu gibi kafadan pes ederlermi:notr:

pascha
19-01-2013, 10:48
üstad ihaleyi alma şansı nedir,geçenlerde olduğu gibi kafadan pes ederlermi:notr:

Estagfurullah ustadlik gibi bi vasfim yok benim,sadece sirketi oldukca yakindan takip eden bir yatirimciyim,gecen seferki ihalede ben de cok sasirmistim ve cekilmeye bir anlam verememistim,sonradan taslar yerine oturdukca aslinda verilen paranin yuksek bir tutar oldugu(yaklasik 14 yillik gelire esdeger)o yuzden de grubun daha verimli(karli) ihalelere gozunu diktigi ortaya cikmisti.Neticede enerji sektorune cok yabanci degil(hidroelektrik santralleri),bence bu ihalede de en sansli gruplardan biridir akfen,ve yine bence en guclu rakip zorlu holding dir.Y.T.D.

Nikola
19-01-2013, 14:02
Selamlar....10,35 çok büyük bir önem arz ediyor... Geçilmesi ve kalıcı olunması durumunda...11/12,80/14,80 gündeme gelir...10,15/10 dokunmaları normal olarak kabul ederim...Halka arz fiyatının altında işlem görüyor...f/k ,pd/dd uygun görünüyor...İhale haberleri ile tekniği çalıştırıp 10,35 i geçebilirler...Buda teknik anlamda oldukca güzel sonuçlar doğuracaktır...9,80 stoploss kullanmak kaydı ile aranızdayım...Hepinize bol kazançlar...

765235
21-01-2013, 12:00
arkadaşlar cahilliğimi hoşgörün ama 3 soru sorabilir miyim?
1. f/k niye bu kadar düşük ( acaba bişeymi sattı,yeniden değerlendirme vb. )
2.bu f/k ile ve çok evvelden patron kendi mallarını alcam demesine rağmen niye fiyat bu seviyelerde ( bi pislik mi var? )
3. bu ihale ne ihalesi?
aydınlatırsanız sevinirim.
şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler
ytd

765235
21-01-2013, 12:02
birde geçen yıla göre özkaynaklar yaklaşık 2 kat artmış. nasıl yani?:frown:

oci
21-01-2013, 12:10
sorularin hepsinin cevabi var hocam son sayfalarda, patron uzun zamandir alim da yapiyor.

Cantunç
21-01-2013, 14:29
TAV'daki hissesini sattı....

arkadaşlar cahilliğimi hoşgörün ama 3 soru sorabilir miyim?
1. f/k niye bu kadar düşük ( acaba bişeymi sattı,yeniden değerlendirme vb. )
2.bu f/k ile ve çok evvelden patron kendi mallarını alcam demesine rağmen niye fiyat bu seviyelerde ( bi pislik mi var? )
3. bu ihale ne ihalesi?
aydınlatırsanız sevinirim.
şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler
ytd

Nikola
21-01-2013, 21:01
Güzel kapanış...Çok sıkıştı...Beklenen gün yarın mı acaba:)

http://e1301.hizliresim.com/15/p/j6b79.jpg

Matriks analizine göre ilk hedef 11,69 ikinci hedef 13,80...

Bende görünen dirençler 11,05/ 12,80/ 14,80 ...

Her iki analizde de 11/13 arası boş görünüyor...Tek sıkıntı 10,35 in geçilmesi:)

pascha
21-01-2013, 22:23
Başkent Gaz'ın Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılacak özelleştirmesinde nihai pazarlık görüşmeleri 25 Ocak Cuma günü yapılacak. İhaleye katılacak şirketlerin yetkililerinden alınan bilgilere göre revize teklifler 23 Ocak Çarşamba günü alınacak.

Nihai pazarlık görüşmeleri ise Cuma günü saat 14:30'da yapılacak.

İhaleye teklif veren yatırımcılar şöyle:

*Eksim Yatırım Holding-Genpa Telekomünikasyon-MKS Marmara Entegre Kimya OGG

*Fernas İnşaat

*Torunlar Gıda

*Türkerler İnşaat - Gama Holding OGG

*Zorlu Holding

*Akfen Holding -,STFA Yatırım Holding OGG

Cantunç
22-01-2013, 09:13
Aşağı vermiyorlar, yukarı götürmüyorlar sanki bir haber bekleniyor izlenimi var.....(kesinlikle ytd)

TURKISHSFORCES
22-01-2013, 09:42
| Ana Sayfa| Bildirim Sorguları | Şirketler | Yatırım Fonları | KAP Hakkında | Yardım | İlgili Linkler | Görüş Öneri |
English
İmzalı Görüntüle

Format

AKFEN HOLDİNG A.Ş. / AKFEN, 2013 [] 22.01.2013 10:41:27

Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Adres Koza Sokak No: 22 GOP Ankara 06700
Telefon 312 - 4081000
Faks 312 - 4410782
Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 212 - 3198700
Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 212 - 3198710
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır
Özet Bilgi Bedelsiz sermaye artırımı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 22.01.2013
Mevcut Sermaye (TL) 145.500.000,000
Ulaşılacak Sermaye (TL) 291.000.000,000

Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Tutarı (TL) İç Kaynaklardan Bedelsiz Pay Alma Oranı (%) Verilecek Menkul Grubu
B Grubu,AKFEN(Eski),TREAKFH00010 116.770.632,000 116.770.632,000 100,00000 B
A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREAKFH00028 28.729.368,000 28.729.368,000 100,00000 A
ŞİRKET BAZINDA BİLGİLER 145.500.000,000 145.500.000,000 100,00000

Emisyon Primi (TL) 145.500.000,000

EK AÇIKLAMALAR:
Yönetim Kurulumuzun 22.01.2013 tarih ve 2013/02 sayılı kararı ile; Şirketimizin 1.000.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, Şirketimiz sermayesinin 145.500.000 TL'den 291.000.000 TL'ye artırılmasına, sermaye artışının tamamının Emisyon Primi Hesabında yer alan tutardan karşılanmak suretiyle iç kaynaklardan bedelsiz olarak gerçekleştirilmesine, sermaye artırımı karşılığında her biri 1 TL nominal değerli A grubu nama yazılı 28.729.368 adet ve B grubu hamiline yazılı 116.770.632 adet olmak üzere toplam 145.500.000 adet bedelsiz pay ihraç edilmesine ve Sermaye Piyasası Kurulu ve ilgili diğer kurumlardan gerekli onay ve izinlerin alınmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

yukarı

Telif Hakkı ve Çekince İhbarı Bildirimi(2009)